לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

לצפיה ב-'ברית מילה באוסטרליה'
ברית מילה באוסטרליה
15/07/2010 | 11:36
2
כפי שמוזכר בתכנית ירדה מ90 אחוז ל10 אחוז בלבד
רופא מעיד שכשלימדו אותו איך עושים ברית מילה זה נראה לו מוזר לנתח איבר בריא
http://www.youtube.com/watch?v=st1sp_XMFIk&feature...
לצפיה ב-'באמת........'
באמת........
14/07/2010 | 06:48
43
11
תאכלס בלי לפגוע ברגשות של אף אחד פה...
אני לא מבין מה הקטע שלכם....

מה כל כך נורא בברית מילה
מישהו יכול להסביר לי?

אני מבטיח לכם שאני לא זוכר את זה בכלל ואין לי שום טראומה מאז...
אז מה הקטע חייבים לעשות דווקא.!!??.
מעניין אותי עם היינו נולדים בעולם הפוך.. שבו כל העולם עושה...
המשך>>
תאכלס בלי לפגוע ברגשות של אף אחד פה...
אני לא מבין מה הקטע שלכם....

מה כל כך נורא בברית מילה
מישהו יכול להסביר לי?

אני מבטיח לכם שאני לא זוכר את זה בכלל ואין לי שום טראומה מאז...
אז מה הקטע חייבים לעשות דווקא.!!??.
מעניין אותי עם היינו נולדים בעולם הפוך.. שבו כל העולם עושה ברית ואנחנו לא,
נראה לי שאתם מסוג האנשים שהיו חותכים בכוונה ....

בכל מקרה
שיהיה לכולכם וגם לילדים השלמים שלכם רק טוב.
לצפיה ב-'מודה, אני קצת בשוק :-O'
מודה, אני קצת בשוק :-O
13/07/2010 | 19:17
77
11
לפני יומיים גילינו שזה בן. בן? לא התכוננתי לבן.
הרעיון שאצטרך להחליט לגבי ניתוח בתינוק כל כך צעיר מחריד אותי עד כדי כך שאני לא מתחברת להריון...

ליבי נוטה להחליט נגד החיתוך
הראש... לא ממש בטוח.

איך מתחילים בכלל לחשוב על זה?

אני באה ממקום מאוד אתאיסטי. הסיבה היחידה שבעבורה...
המשך>>
לפני יומיים גילינו שזה בן. בן? לא התכוננתי לבן.
הרעיון שאצטרך להחליט לגבי ניתוח בתינוק כל כך צעיר מחריד אותי עד כדי כך שאני לא מתחברת להריון...

ליבי נוטה להחליט נגד החיתוך
הראש... לא ממש בטוח.

איך מתחילים בכלל לחשוב על זה?

אני באה ממקום מאוד אתאיסטי. הסיבה היחידה שבעבורה אחתוך (אם בכלל) היא השוני החברתי. אשמח להתבדות אבל אני לא מכירה נשים שלא מלו, רק נשים שחשבו הרבה הרבה לפני, חשבו, הזדעזעו מהרעיון, בכו ומלו. כולן אומרות לי שהן מתחרטות. אבל כולן גם עשו את זה.

אשמח לדעת איפה אפשר להכיר נשים מהאזור שלי (מזרחית לנתניה), שיכולות לספר מנסיונן האישי עם בן "שלם". קראתי בין השורות על ארגון קה"ל- אפשר לקבל פרטים?

המון תודה
יש לי הרגשה שאצטרף לשורותיכם בעתיד.
לצפיה ב-'תודה רבה לציפור לבנת כנף על הסיכות'
תודה רבה לציפור לבנת כנף על הסיכות
12/07/2010 | 20:04
5
2
קבלתי היום
לצפיה ב-'אני איתן על התיק באופן קבוע'
אני איתן על התיק באופן קבוע
13/07/2010 | 15:49
3
וכבר יצא לי לנהל כמה וכמה שיחות בגללן
לצפיה ב-'שיחות נעימות לפחות?'
שיחות נעימות לפחות?
13/07/2010 | 18:47
2
הצלנו יש סוג של איסור לבוא עם תעמולה דתית/אנטי דתית, ולכן אני בסוף לא לקחתי סיכה...
לצפיה ב-'למה דתית?'
למה דתית?
13/07/2010 | 20:51
1
אתה יכול להגיד שאתה פעיל למען זכויות אדם - ללא קשר לדת.
לצפיה ב-'צודקת...'
צודקת...
13/07/2010 | 21:22
אבל עדיין. אין לי כוח להיכנס לזה.
כבר מישהו שאני עובד/לומד איתו אמר שבעצם כל מי שמתנגד לברית מילה הוא סוג של אנטי ציוני ובכלל, אי מילה תגרור את העלמותה של היהדות מן העולם...

נראה לי שאין לי כוח לדיונים מהסוג הזה. עדיף לשבת ולכתוב קוד משובח כל היום. ואם לא קוד משובח, אז לפחות קוד שעובד...
לצפיה ב-'גם אני רוצה'
גם אני רוצה
19/07/2010 | 12:04
איפה קונים?

ליאת
לצפיה ב-'אני רוצה לחזק אותכם לא מלו אותי'
אני רוצה לחזק אותכם לא מלו אותי
11/07/2010 | 19:11
2
54
שלום קוראים לי יהונתן ואני בן 22 ,
לא עשו לי ברית מילה ,לא מלו אותי ואני רוצה לחזק אותכם
האם סבלתי מזה ? לא הייתי אומר שסבלתי ,יותר נכון נלחמתי למען השלמות הפיזית והנפשית שלי .
נולדתי בשנות השמונים האחרונות להורים די פתוחים היפיים כאלה
אמא שלי ממש דתיה ומאד מאמינה באלוהים בדרכה שלה אבא שלי גבר די רגיל חכם מאד עם ערכים
ההורים שלי החליטו בפירוש לא למול אותי לא לעשות לי ברית מילה הבחירה החזקה הגיעה יותר מאמא שלי
היו לחצים מהסבתא בעיקר שעליה בעיקר לחצו החברים שלה היא היתה אישה חשובה במרכז הקהילתי השכונתי
כך שאני לא מאשים אותה היא ממש לא רצתה למול אותי זה היה יותר לחץ חברתי .
כך גם עוד חלק מהקרובים שהופתעו וחברים ועוד
בגן הגננת המנהלת היתה גם די פתוחה והיפית והגננת העוזרת הציקה להורים שלי שיהיו לי בעיות בחברה בגלל שאני ערל
אבל ההורים שלי ואני שהייתי בן חמש עמדנו ביחד באותה העמדה
בכלל דעו לכם שאני וכנ"ל כל ילד בן חמש זוכר הייטב מה היו בשנים האלה אם נפלתי חזק או עשו לי חיסון או ניתוח
כבר ידעתי בשביל מה זה בקיצור המחשבה שיחתכו לי חלק מהבולבול שלא לצורך רפואי אלה רק כי ככה החליטה איזו
חברה דתית קנאית העבירה בי מחשבה דוחה ואנטי הרגשתי שזה לא בסדר ,
שימו לב שבילדותי ידעתי הייטב מה ההבדל בין הליכים רפואיים חיוניים מה טוב ומה רע אז שלא יבלבלו לכם ת'שכל שהילד לא יודע כלום ולא זוכר ,
בהיותי בן חמש אמרתי בפירוש "לא רוצה שיחתכו לי ת'בולבול"
במלתחות הן בבריכה בצבא בכל מקום לא היו לי שום בעיות כמובן לא ניסיתי להתבלט
כאמרה היפנית " המסמר שבולט מקבל בראש "
ביחסים עם נשים תמיד נכנסתי למערכות יחסים רציניות לצערי עם הזין הערל שלי הפכתי ללהיט בין כל הילדות ביסודי חט"ב ובתיכון
קודם הן רצו רק לראות איך עובד מנגנון העורלה והתלהבו מזה מאד
אחר כך בתיכון רובן רצו לנסות אבל אני לא נכנסתי לזה
רציתי במערכת יחסים רצינית וקבועה מה שלא ממש הצליח לי הבעיה היתה בי רציתי לטייל הרבה ורציתי חופש
עשיתי צבא ונסעתי לטיול של אחרי הצבא ועכשיו אני חושב על ללמוד בינתיים אני לוקח כל מיני קורסים שתמיד רציתי .
אז מה שאני רוצה להגיד אל תכנעו ללחץ החברתי
העורלה היא איבר מתפקד וחיוני ביותר אני רוצה לתאר ממה שאני מרגיש העורלה ההחלק הפנימי שלה הוא כמו החיך של הפה
לח וחלק כזה והעטרה הודות לכיסוי הזה לחה ורגישה ממש כמו הלשון נראה לי הרגישות של הלשון והעטרה דומים
חוץ מזה קראתי איפשהוא שהדגדגן הנשי זה העטרה של הפין הזכרי כאילו ככה זה מתפתח אצל הנשים זה הופך לדגדגן
ולגברים זה הופך להיות העטרה כך שאני בטוח שרוב הנשים מבינות מנגיעה בדגדגן שלהן עד כמה רגישה העטרה .
כך שאל תכנעו ללחץ החברתי
לצפיה ב-'כל הכבוד להורים שלך'
כל הכבוד להורים שלך
11/07/2010 | 21:56
8
בטח אז היה הרבה יותר קשה ללכת נגד כולם מאשר עכשיו...

ליאת
לצפיה ב-'יהונתן, תודה רבה, (קצת באיחור סליחה)'
יהונתן, תודה רבה, (קצת באיחור סליחה)
17/07/2010 | 21:11
7
כמה טוב לשמוע את דבריו של בחור גדול שכמוך

רוב הילדים של הכותבים בפורום הם מקסימום בגילאי העשרה המוקדמים, ולכן העדות שלך, מי שגדל כאן ועבר את כל השלבים של גן-בית ספר-תיכון-צבא חושובה ביותר לכולנו.

טוב לשמוע שאתה שלם בנפשך ובגופך וכל הכבוד להורים שלך שעשו החלטה שהיתה בשנות ה 80 הרבה פחות נפוצה מהיום. גם היום רוב החילונים מלים את בניהם, אבל ללא כל ספק בכל שנה יותר ויותר תינוקות נשארים שלמים ואני רואה הבדל ענקי אפילו לעומת מה שהיה לפני 10 שנים (שזה הזמן שבו אנחנו התלבטנו לגבי אי מילת בננו הבכור). ההבדל מתבטא גם בכך שיש יותר הוריםן שלא מלים, אבל גם בכך שחלק גדול התגובות של אלה שכן מלים כבר הרבה פחות מתלהמות והרבה יותר מכבדות את מי שבוחר אחרת מהם.

אז אתה מוזמן להישאר כאן בסביבה, לעדכן וכמובן לספר מנסיונך החשוב להורים המתלבטים והחוששים מפני הלא נודע המחכה לילדיהם השלמים.

בהצלחה בלימודים ובכלל בחיים
לצפיה ב-'מסקנות משאלות ששאלתי כמה חברים רוסים שלי...'
מסקנות משאלות ששאלתי כמה חברים רוסים שלי...
11/07/2010 | 15:50
19
28
שמתי לב שאחד הנושאים הכי רציניים שעולים פה בקרב הורים מתלבתים זה נושא הצבא, ומה יהיה במקלחות המשותפות, ובלה בלה בלה...

ובכן שאלתי בין היתר גם את אמא שלי (אתמול).

היא סיפרה לי על מקרה מזעזע אחד שהיה נשמע לי מצוץ מהאצבע (אבל כנראה שיש בו לפחות קצת אמת), וגם על אמא אחת שסיפרה שהציקו לבן שלה בצבא על הרקע הזה...

מצד שני, שאלתי חברים שלי (חלקם לא נימולים) וסיפרו לי שלעולם לא התרידו אותם בנושא הזה...

מה שאומר מבחינתי שמילה/אי מילה, זה בכלל לא הקטע פה, ככל הנראה. זה עניין של איזה אנשים יש מסביבך, ואם יש איזה ערס שרוצה להתנפל אליך, הוא כבר יימצא את הסיבה...
לצפיה ב-'מסקנות'
מסקנות
11/07/2010 | 17:22
2
4
א. תשאל כל אמא ישראלית מה מדאיג אותה במהלך חייו של בנה (לא משנה איזה גיל הוא הנוכחי), ותגלה שהצבא זה משהו שמטריד כמעט כל אמא ישראלית.
ב. תגלה שרוב האימהות שסבורות שהילד לא התגייס לקרבי (ילד חלש,מחלה,משפחה מיוחד ועוד סיבות שהן לוקחות בחשבון שיורידו לו סיכויים) הן פוחדות מההשתלבות.

עכשיו תשאל כל אמא ישראלית כשהיא שולחת את הילד לגן/מעון פעם ראשונה, מה מדאיג אותה.
תגלה שראשונה בסדר  הדאגות היא ההשתלבות!
(כשאני רשמתי את הילדה השניה לגן ראיתי שלאימהות הכי חשוב עם מי הילד יהיה בגן ובאיזה שנתון ואף אחת בלי יוצא מן הכלל לא שאלה על הגננת, על הותק שלה ועל הניסיון החינוכי!!!!)

אני חושבת (מתוך ניסיון צבאי ואימהי רב-שנים), שההשתלבות היא בעיית-הבעיות.
אני יכולה להגיד בצורה חד משמעית שאין לה קשר לעורלות.
החברה נטפלת לחולשה של אדם/ילד, היא נתפסת על זה ודרך זה נבנית היררכיה חברתית.
אדם/ילד כיצור חברתי בוחר מנהיגים ותחתיהם יש מעמדות.
אתה לא צריך שום פגם בשביל להיות מדורג אחרון בשרשרת, מספיק שלא תתאים למנהיג בעין, או שהתחברת עם אדם/ילד חלש אחר.
מיליון סיבות.
לצפיה ב-'מסכים... :)'
מסכים... :)
11/07/2010 | 17:31
1
לצפיה ב-'אני מאוד מסכימה איתך '
אני מאוד מסכימה איתך
11/07/2010 | 18:48
עם כמה שהתקדמנו כאן, בישראל, גם כחברה וגם כפרטים, עד כמה שאנחנו חושבים שאנחנו מגדלים ילדים לאינדווידואליות, כשזה מגיע למערכת החינוך והצבא, הכול קורס אצלנו בשנייה.
לצפיה ב-'גם אם כן יש הטרדות כמו בסיפורים'
גם אם כן יש הטרדות כמו בסיפורים
11/07/2010 | 17:54
1
1
זה ממש לא נראה לי הצדקה, הבן אדם בן 18 הוא לא תינוק, הוא יכול לעמוד בזה.
תכלס, על מה כבר אפשר לרדת על מישהו שיש לו עורלה?
לצפיה ב-'ביננו, מה ההבדל בין לעשות את זה...'
ביננו, מה ההבדל בין לעשות את זה...
11/07/2010 | 19:39
בגלל שאתה לא רוצה שיציקו לך בצבא, לבין לעשות את זה בגלל שאתה מפחד שבחורה תירתע ממך כי תראה אותך כסוג של זר?
ההבדל הוא לא כזה גדול...

אז אני עשיתי את כי חייתי בסרט אחד, אחרים עשו את זה כי חיו בסרט אחר... אבל המכנה המשותף הוא שהם כולם חיים בסרט...
בדיעבד, אנשים שקיבלו מכות בבגלל הקטע הזה של היותם לא נימולים, נמצאים כרגע במצב טיפה יותר טוב משלי... למרות שאולי היו להם חוויות טראומטיות מאותם הרגעים, ואולי אפילו טראומטיות מאוד.

חייבים להבין שניתוח ופגיעה בגוף שלך זה הרבה יותר גרוע מכל ריב, קשה ככל שיהיה, בכל מסגרת.
אתה לא יכול לחתוך לבן שלך רק כדי שיהיה כמו כולם, במחיר של טראומה לעצמך ולו!

כל אחד יוכל למצוא אלף סיבות להתנכל לילד, אף אחד לא יותר ולא פחות טובה ומהיותו לא נימול.

ואם אתה רוסי ויש לך עורלה, אז זה לא עניין של לרדת על העורלה. זה עניין של לתקוף אותו בגלל שהוא לא יהודי לפי ההלכה/יהודי אבל מזלזל בדת ובמנהגים שלה.
לצפיה ב-'היינריך, תודה רבה לך '
היינריך, תודה רבה לך
11/07/2010 | 18:44
5
2
אני חושבת שאתה חוליה מקשרת חשובה ביותר בין רוב הכותבים בפורום הזה - הורים בהווה או בעתיד לבנים לא נימולים שנולדו או יוולדו למשפחות ישראליות חופשיות ולא נימולו מסיבות של תפיסת עולם של ההורים - ובין בנים לעולים חדשים שלא נימולו מסיבות שונות (אולי תוכל לפרט בהמשך לגבי מגוון הסיבות לאי מילה שאתה מכיר אצל ילדים שנולדו בבריה"מ לשעבר).

אני חושבת כמה דברים שעל חלקם כבר כתבתי כאן בעבר:

קודם כל, מכלול הקשיים שאיתם מתמודדים ילדים לעולים חדשים הוא כל כך גדול, קשה ומורכב שלא מפתיע שהוא מזמן גם קטע סביב עובדת אי הנטימולות של חלק מהם. בראש ובראשונה התחושה של הרבה עולים שחלה עליהם חובת ההוכחה באשר ליהדותם שתמיד וכל הזמן מוטלת בספק, וגם כאשר ברור שלפי ההלכה הם לא יהודים, יש בנוכחות העורלה משהו כביכול "לא בסדר" לא מכאן, זר, מסוכן שצריך להיפטר ממנו.

וכמובן, הצורך הנואש לפעמים להיות שייך, אפילו במחיר מאוד גדול, ולפעמים תוך נסיון לבעוט במה שבאתי ממנו - דבר שמאפיין בכלל אוכלוסיית מהגרים שעולמה מתהפך עליה.

אני חושבת, והדברים שאתה כותב כאן די מאשרים את זה - שבוודאי שיש סיפורים קשים ומעציבים על חוויות לא טובות של נערים וגברים שהגיעו עם משפחות של עולים חדשים כלא נימולים לארץ. תמיד יש סיפורים קשים ועצובים, ותמיד יהיה אנשים שיתקלו באכזריות של הסביבה, בטח ובטח כשמדובר באוכלוסיה כל כך גדולה שנמצאת בעיצומה של טראומת הגירה כבר כ 20 שנה. אבל ללא ספק אני מתקשה לקבל את האמירה שזה המצב אצל הרוב! כמו שהמציאות היא שרוב האוכלוסיה של העולים החדשים וילדיהם מצליחה בסופו של דבר לעמוד טוב על הרגליים מהרבה בחינות, למרות הקשיים, כך גם כל עניין אי הנימולות של חלק מהם.

נכון, יש אחוז מאוכלוסיה זאת שנפלט לשוליים על כל שלל התופעות שאנחנו לצערנו מכירים, אבל להפוך את המקרים האלה ולהציג אותם כאילו הם נחלת כלל העולים החדשים זה ליצור תמונה מעוותת של המציאות שפוגעת גם בעולים לשעבר וגם בכלל החברה הישראלית. לא בגלל שמגיע לחברה הישראלית מדלייה על משהו שהיא עשתה אלא בגלל שזה חוטא למציאות. מציאות שבה אם אתה מספיק חזק אתה לא נופל. כל חברה ש"מטפחת" תחושה אצל תושביה שהכל מאוד רעוע ועמד על כרעי תרנגלות, ויש דברים מאוד מאוד מסויימים שצריך או לא צריך לעשות כדי שיהיה טוב לחיות בה - פוגעת גם בפרטים שבנוים אותה, ולכן פוגעת מאוד בעצמה בטווח הקרוב וגם בטווח הרחוק.

ואם דבר זה נכון לגבי לא נימולים שבאו כעולים חדשים, על אחת כמה וכמה זה נכון כשמדובר בבנים ילידי הארץ שהוריהם לא מלו אותם מסיבות ערכיות וגדלים עם תחושת ביטחון משפחתית, כלכלית וחברתית.
לצפיה ב-'הסיבות לכך שלא מלים בבריה"מ'
הסיבות לכך שלא מלים בבריה"מ
11/07/2010 | 19:43
4
2
1. סביבה נוצרית: מנהג המילה לא כזה נפוץ, אתה לא רוצה שהילד שלך יהיה לא כמו כולם.

2. שונאים את זה בלי קשר. לא כל הורה מוצא לנכון לעשות את זה לילד שלו רק כי הוא יהודי.

3. התבוללות.

4. הזיכרון מהשואה, אז היו מזהים ילדים יהודים לפי ברית המילה, גורם לך לחשוב פעמיים...
לצפיה ב-'ואולי גם הקומוניזם'
ואולי גם הקומוניזם
11/07/2010 | 23:26
1
4
שלא מתלהב ממנהגים דתיים
לצפיה ב-'הקומוניזם לא ממש שינה פה משהו...'
הקומוניזם לא ממש שינה פה משהו...
12/07/2010 | 01:37
1
ממנהגים בתיים כאלו באמת לא היה להם איכפת. סבא שלי היה נימול למשל, הבן שלו מהאישה הראשונה, גם. לקומוניסטים לא היה איכפת כל כך בנוגע למנהגים דתיים. פשוט זה משהו אופייני למקום הזה שפה במדינת היהודים חייבים לשמור על כל המנהגים בשיא הקנאות והנה התוצאה...
לצפיה ב-'עד כמה שאני זוכר מהיותי בברה"מ'
עד כמה שאני זוכר מהיותי בברה"מ
12/07/2010 | 18:06
1
3
ברית מילה (אוברזניה ברוסית) נחשבה אז ובצדק לעבירה פלילית בגלל פגיעה פיזית בגוף של האדם ומי שביצע אותה
היה צפוי לעונש.
לצפיה ב-'לא זוכר לגבי האם זה עבירה פלילית או לא...'
לא זוכר לגבי האם זה עבירה פלילית או לא...
12/07/2010 | 18:59
3
מוסלמים היו עושים את זה בבתי חולים, את זה אני זוכר בוודאות.
יכול להיות שאסור היה להיות מוהל ללא הכשרה רפואית. זה נשמע לי הרבה יותר היגיוני ונראה לי באמת שהיה איסור כזה...
לצפיה ב-'אני באמת מתפלאת שמה שמדאיג אנשים בצבא זה'
אני באמת מתפלאת שמה שמדאיג אנשים בצבא זה
11/07/2010 | 23:28
7
4
שמישהו יציץ להם במקלחת ויגיד משהו על הבולבול.
לא חסרות צרות אחרות בצבא?
לא מדאיג את האמהות שהילד יחזור בתוך ארון? רק המקלחות?
מה הבעיה במקרה הכי הכי הכי גרוע לא להתרחץ איזה שבועיים, אפשר לחשוב.
לצפיה ב-'תתפלאי, יש מה לדאוג שם...'
תתפלאי, יש מה לדאוג שם...
12/07/2010 | 00:39
3
במקרה שאתה עולה חדש מבריה"מ - יש ממה לדאוג.

אחד סיפר לאמא שלי איך הוא הלך מכות עם כמה אנשים בגלל שמישהו הציק לו שם עם הקטע הזה...

אמא אחת סיפרה לאמא שלי לפגעו בילד שלה על רקע זה שהוא רוסי/לא יהודי/לא נימול.

לא חסרים אנשים מלאי שנאה שינצלו כל הזדמנות לפגוע בך.

יכול מאוד להיות שאם אני לא הייתי נימול גם לי היה טאקל בצבא. בטירונות אני חושב שהיה ערס מהפלוגה שלי שהיה מסוגל לעשות משהו בנידון, או לפחות לנסות.
לא שאני הייתי נגרר לאימות אלים, לי קשה לעשות את זה. אבל יכול להיות שהייתי חוטף ויכול להיות שהיו מתנכלים לי. לא יודע.

בכל מקרה זה לא היה שווה את זה. ברית מילה זה דבר הרסני ביותר.
לצפיה ב-'ת'אמת יש סיפורי אימה על המקלחות'
ת'אמת יש סיפורי אימה על המקלחות
12/07/2010 | 10:03
5
3
וזה לא קשור לעורלות.

היות וזה מקום שמסמל גבריות (איבר רביה) ובושה ("מבושים"), זה גם מסקרן וגם מדד ליכולת (ויזואלית כמובן).
אבל כמו כל איבר אחר-גם שם יש שוני באופנים רבים (אורך,רוחב,שיעור,צבע,פרופורציה וכמובן הצטלקויות וחיתוכים מהברית)

ילדים/נערים/גברים רבים נימולים למהדרין, זוכים ללעג על איבר מינם בשל השוני הטיבעי הניתוחי (חיתוך עורלה) שקיים ובייחוד בשל חולשה וחוסר ביטחון.

לא שמעתי על אף מקרה שבו חייל אולץ לחשוף את איבר מינו בפני חיילים אחרים או חוייב להתקלח בפומבי.
אני מתכוונת על מצב מחייב מבחינת הצבא.
(אני שרתתי בבקו"ם ובין השאר הייתי אחראית על מיונים ליחידות מסויימות, בתוקף תפקידי הייתי בקשר עם חיילים לפני גיוס,בזמן הטירונות ולאחריו).
חיילים שרצו וביקשו יכלו לקבל פרטיות והיו כאלה.
והיו גם כאלו שלא התרחצו.

לצפיה ב-'זה משהו שאני לעולם לא ידעתי...'
זה משהו שאני לעולם לא ידעתי...
12/07/2010 | 12:04
4
2
אני ידעתי שיש פתור מקלחת נפרדת להומוסקסואלים/סלבס. היה לי אחד בקטע של גברים ביחידה שהיה לו פתור כזה. היה לי גם אחד שאני חושב שהוא היה הומו והתקלח יחד עם כולם. פעם אחת ראיתי שהוא מסתיר את הזקפה.
לא ידעתי שזה משהו שכל אחד יכול לקבל... :)

מה היה התפקיד שלך בכוח בכלל?
לצפיה ב-'בסך הכל יש המון בקשות פרטיות בצבא'
בסך הכל יש המון בקשות פרטיות בצבא
12/07/2010 | 15:21
3
3
כל בקשה נשקלת ויש מגמה לאשר בקשות בייחוד בתחום האינטימי-פרטי.
אין "מקלחת נפרדת" ואין "פטור ממקלחת משותפת".
חייל שמעוניין בפרטיות מבקש מהמפקד במסגרת הפגישה הראשונה של אחד מול אחד בטירונות._או בכל פניה מאוחרת יותר)
המפקד אפילו לא שואל למה, זה לא משנה אם הוא הומו או קטן-איבר או סתם ביישן.
במסגרת ההתחשבות נותנים לחייל להתקלח בשעה שיתר החיילים נמצאים עסוקים במשהו אחר.
החייל מתקלח באותה מקלחת שבה כולם מתקלחים רק בשעה שהוא יכול להיות שם לבד.

אני הייתי ממיינת במנהל גיוס.
עתודאים וקד"צים.
לצפיה ב-'הבנתי איך זה עובד...'
הבנתי איך זה עובד...
12/07/2010 | 15:41
2
2
ואגב יש דבר כזה פטור מקלחת נפרדת שאפשר לקבל מהקב"ן...
לפחות בתקופה שאני שירתתי כבר היה את זה...
לצפיה ב-'כנראה שהייתי בצבא אחר'
כנראה שהייתי בצבא אחר
12/07/2010 | 16:03
1
5
הייתי במחנה של הגדנ"ע
הייתי בגיבושים , גם בתור מעביר
הייתי בטירונות והייתי בקבע

הרבה פעמים מקלחות משותפות הם אילוץ של זמן , ואם מישהו היה מוציא אישור חריג למקלחת נפרדת הוא גם היה חריג ומוציא את עצמו מהכלל והוא גם היה מעכב את כולם.

לא זכור לי מקרה אחד שמישהו התבונן באיברים של אחרים, יכול להיות שאנשים הגניבו מבטים , אבל זה היה נחשב לא רק לא מנומס , אלא גם לא גברי להתייחס לאיברי מין של גברים אחרים.

אני זוכר רק שני מקרים שבהם הייתה התיחסות בקול רם של מישהו על איבר של מישהו אחר,
בשני המקרים היה מדובר בהערה שנאמרה אחרי תקרית מצחיקה, ובשני המקרים ההערה הייתה ברוח טובה בסגנון של "מה אני רוצה ? כזה אני רוצה", מ"מציצים"

----
סיפרתי כאן בעבר את אחד הארועים לפחות,
כמה חברה יושבים מאוהל, למישהו ביצבץ משהו מתחתוני הבוקסר,
ואז הגיעה מפקדת (טירונות) , המבט שלה ננעל, היא לא יכלה לזוז, לא יכלה להוריד את העיניים וגם נתקעה באמתע משפט,

חלפו כמה שניות טובות עד שכולם הפנו את המבטים לראות על מה היא מסתכלת, ואז היא הסמיקה והלכה.

ואמרתי את זה קודם, גם כאן, אני בכלל לא בטוח שכל מי שאז הסתכל, יודע להגיד אם אותו בחור היה נימול או לא (זולת אותה מפקדת שבאמת בחנה את העניין)

---
אני מצטרף למה שכבר נאמר כאן, שאם מישהו מחפש להיטפל לשונה, אז גם "ריש"  יותר מתגלגלת יכולה להוות תירוץ.
לצפיה ב-'אהבתי את החתימה שלך! '
אהבתי את החתימה שלך!
12/07/2010 | 16:48
1
לצפיה ב-'שטיפה בסבון של איזורים אינטימיים - אל תעשה'
שטיפה בסבון של איזורים אינטימיים - אל תעשה
10/07/2010 | 08:21
9
לצפיה ב-'תשובות לשאלות ילדים'
תשובות לשאלות ילדים
09/07/2010 | 22:08
12
5
שלום לכולם,
לא הייתי פה המון המון זמן ונכנסתי כי אני רוצה להקדים את המאוחר.
בני הבכור בן 4 ואני זוכרת, מלפני שנים, שנכתבו בפורום רעיונות לתשובות לילדים לא-נימולים, במידה ויעלו את השאלה מדוע הפין שלהם נראה שונה, או משהו דומה לזה.
או שתעלה שאלה מצד חברים של הילד.
האם קיים שרשור כזה?
אני לא מצליחה למצוא למרות שחיטטתי בכל הרובריקות האפשריות בפורום.

רציתי גם בהזדמנות הזו לומר כל הכבוד למתחזקי הפורום, שלא עייפו מהמלאכה הקשה הזו.
גם התרשמתי מאד מהדוכן בתערוכה "9 חודשים" בה ביקרתי השנה.

גלית
לצפיה ב-'שלום לך, טוב לראות אותך כאן '
שלום לך, טוב לראות אותך כאן
11/07/2010 | 18:52
1
2
לא שכחנו אותך

אני מקפיצה ומבקשת מחברי הפורום להגיב, אני אעשה זאת אולי מחר בגלל עומס כרגע. הנושא כמובן נדון פה לא פעם ולא פעמיים, ואני אשמח לספר על הנסיון שלנו, ורק אקדים וארמז שזה מאוד פשוט (כמו כל ההתמודדויות עם "איך להסביר לילדים" בכל הנוגע לאי מילה ).
לצפיה ב-'תודה רבה, דולפינה'
תודה רבה, דולפינה
12/07/2010 | 07:40
לצפיה ב-'תשובתי'
תשובתי
12/07/2010 | 15:41
4
1
לדעתי, חשוב מאד להתייחס לפניה הספציפית מאד של הילד שלך ולא להכין תשובות או סיפורים מראש.
לכל ילד יש את מידת הסקרנות שלו ולדעתי צריך להתייחס אל השאלה שלו בזמן שלה.
הבן שלי בן שלוש וחצי, לא שאל ולא התעניין אף פעם אצלו או אצל ילדים אחרים.
אלו ששיחקו איתו, גם גדולים בגיל של אחותו (5 וחצי) לא התעניינו ולא הגיבו כשראו אותו עירום, או משתין או מרים תחתונים אחרי.
אין לו שום צורך כעת באינפורמציה.וגם לאלו ששיחקו איתו לא שמו לב או שחרו להתעלם.
שנה הבאה הוא הולך לגן עירוני.
סביר להניח ששם הוא ידרש לעצמאות והוא די מתקשה בהרמת המכנסיים והתחתונים, אני מתארת לעצמי שאולי תהיה לו בעיה מתישהו והוא יסתבך ויזדקק לעזרה ונניח שיצא לגננת עם מכנסיים מופשלים או מופשלים חלקית.
אני לא חושבת שנכון יהיה להכין מישהו ל"מה שיראו".
אני אחכה עם זה לצורך שיתעורר אצלו.
סך הכל כולם שונים.
הוא גדל באוירה פתוחה ומקבלת, ברור לו שהוא אהוב ומושלם עם כל היופי והדופי, שאין לו צורך להסתיר או להתבייש.
אני מקווה שהוא יהיה חברותי ואהוב גם בגן, אני יכולה לעמוד על כך שהגננת תתן לו את הכלים והחיזוקים.
וכשתתעורר /בעיה שאלה אני אתייחס אליה ספציפית בהתאם לנסיבות.

"למה הפין שלא נראה שונה?" את רוצה תשובה? - כל הפינים שונים זה מזה, גם האפים והאוזניים ויתר חלקי הגוף.
אם הילד לא שם לב לזה-אין שום סיבה שנסב את תשומת ליבו.

לצפיה ב-'היי שלי 3X'
היי שלי 3X
12/07/2010 | 17:22
3
2
מסכימה איתך לחלוטין.
אנירק זוכרת שאהבתי מאד את רוב הרעיונות לתשובות לשאלות הילד עצמו, אם עולות, וילדים אחרים, שהופיעו לפני מס' שני בשרשורים בפורום ורציתי לקרוא ולשמור לי חלק מן הרעיונות.
בוודאי שלא אזום שום דבר בענין, כמו שאני כמעט ולא יוזמת בצורה אקטיבית שום רעיון ונושא בפני בני הבכור בן ה-4, אלא מחכה שהדברים, הענין והמוטיבציה יבואו ממנו.

תודה לך על תשובתך,
גלית
לצפיה ב-'מס' שני = מס' שנים'
מס' שני = מס' שנים
12/07/2010 | 17:24
לצפיה ב-'עיניינית'
עיניינית
13/07/2010 | 00:40
1
2
אם הוא ישאל למה שלו נראה ככה ושל ילד/ים אחרת? הכי טיבעי להגיד שכל הילדים נולדים עם עורלה כמו שלו יש, אבל יש הורים שמחליטים להסיר את העורלה לבן שלהם כי ככה נהוג במסורת היהודית.
אתם החלטתם שאתם לא רוצים להכאיב לו או להסיר לו משהו מהגוף
תוסיפי שלדעתם מסורת זה מאד יפה (את יכולה לפרט דוגמאות למסורת אצלכם בבית)כל עוד היא לא מאיבה ופוגעת.
וזהו, הכי אמיתי וישיר ונכון.
זה בדיוק מה שהבן שלי ישמע ממני כשהוא ישאל.
למרות שסביר בעיני שהוא לא ישאל - כי הוא גדל לתובנה שכולם שונים ושחיצוניות לא קובעת ולא משמעותית.
(כנ"ל חומריות)
ואני אתן פה דוגמא לבת שלי דווקא שסיפרה לי כשהיא היתה בת ארבע שסיפרה לי כל הזמן על ילד ספציפי בגן כל מיני סיפורים (שהם משחקים יחד, שהוא נתן לה, שהוא הגן עליה, שהם רבו וכו'), לפני מפגש הורים ביקשתי לקבל עליו אינפורמציה חזותית כדי לנסות ולאתר אותו בעיניים, והיא ציינה שיש לו עיניים חומות ושיער חום ולא נתנה לי שום פרט חריג.
(מדובר בילדה עם אוצר מילים גדול)
הגיע המפגש, ישבנו הורים וילדים ואני מנסה לאתר את הילד מאוסף התאורים שנראו לי עונים ל-90% מילדי הגן.
ואז נכנס ילד אתיופי היחיד בגן והבת שלי רצה לקראתו וקוראת בשמו.
ואני פשוט הייתי גאה בה - כי מרוב שהיא התחברה לילד הזה - צבע העור הכל כך חריג שלו (בנוף הגן)בכלל לא עיניין אותה, היא אפילו לא זכרה לציין אותו גם אחרי שביקשתי שתתאמץ לאפיין לי משהו בולט בילד שהיא כל כך אוהבת לשחק איתו.
לאומת הילדים ההורים לא התביישו להסתכל על הילד ואמא שלו כשנכנסו לגן ולהתלחשש כאילו הם חירשים ועיוורים.

לצפיה ב-'בלי קשר לברית מילה'
בלי קשר לברית מילה
14/07/2010 | 15:47
1
זאת אחת ההודעות היותר מרגשות שקראתי לאחרונה.
הבת שלך נשמעת כמו ילדה מיוחדת, ואתם כהורים כנראה עושים "עבודה" ממש טובה בהתבסס על ראיית העולם שלה בנוגע לשונות.
אין ספק שזה אחד הסיפורים היותר אופטימיים שקראתי לאחרונה!
לצפיה ב-'טוב, לקח לי קצת יותר זמן...'
טוב, לקח לי קצת יותר זמן...
13/07/2010 | 09:03
3
3
כבר כתבתי על כך בעבר ואכתוב שוב -

מגיל מסויים (נדמה לי סביב 3.5) אנחנו דיברנו ומדברים עם הילדים מראש ולא מחכים שיעלו שאלות מצידם או מצד ילדים אחרים.

אנחנו רוצים להיות שם כשהילד נחשף לראשונה לעובדת היותו לא נימול ולכן יוזמים את העלאת הנושא. כך אנחנו נוהגים בהרבה תחומים אחרים, שאיתם אגב, הרבה יותר קשה להתמודד, כמו מוות של אדם קרוב, מלחמה, וכו'.

כמו תמיד - מדברים בענייניות, מספרים על כך שלרוב הבנים בישראל עושים ניתוח קטן באיבר המין בגיל 8 ימים. חשוב לי להדגיש שבשיחות עם הילדים אנחנו לא שמים דגש על עניין המראה השונה. עובדת המראה השונה היא לא העניין העיקרי בעינינו וחשוב לנו להעביר את המסר הזה לילדים. לדעתי סוגיית ה"שונות" משמעותית בעיקר למבוגרים (גם לנו, אנחנו כבר שרוטים בנושא) ואם אנחנו כל הזמן נתעסק בזה, הם יקבלו מסר שיש כאן איזה קטע של וואו.

בעינינו המסר החשוב הוא שאנחנו בחרנו לא לנתח אותם כי לא חשבנו שיש סיבה טובה לעשות זאת. דיברנו על כך שפעולת המילה מתבססת במקור על אמונה דתית ואנחנו לא דתיים ולכן למרות שאנחנו יהודים וחוגגים את החגים וכו', אנחנו לא מעוניינים לעשות פעולה כל כך קיצונית כמו לנתח ילד סתם ככה, רק בגלל שיש ציווי דתי שכזה. אנחנו בהחלט מסבירים שיש גם הרבה מאוד חילונים שמלים את בניהם למרות שהם לא דתיים, לפעמים בגלל שהם מפחדים שהילדים שלהם יהיו שונים מהאחרים. אנחנו מקפידים להסביר זאת בלי שיפוטיות תוך דגש על כך שכל ההורים משתדלים לעשות מה שנראה להם הכי נכון עבור הילדיהם, ומציינים שאנחנו בניגוד להרבה אנשים האחרים לא חושבים שזה שילד קצת שונה מאחרים זה עניין מפחיד, אלא מצב טבעי, ולכן לא רצינו למול אותם.

בניגוד לתפיסה המקובלת, אני בפירוש חושבת שבגילאים הצעירים רוב הילדים לא עושים כזה עניין מהבדלים גופניים בין ילד לילד, וזה בדיוק הגיל לבסס את תפיסת העולם הנכונה הזאת.
אני מאמינה שילד שגדל כך מגיל אפס, אם וכאשר יתקל בגילאים מאוחרים ביותר בילדים או אנשים שמאוד יתרגשו מעניינים שקשורים להבדלים במראה גוף (וגם מבנה אישיות, אגב) בין ילד לילד או אדם לאדם - ידע להתייחס בצורה נכונה אל האמירות של אותם אנשים, וידע להתמודד איתם בצורה עניינית וטובה.

תשובה תמציתית, אבל מקווה שמעבירה את רוח הדברים העיקרית.

אם יש לך שאלות ספציפיות, את מוזמנת לשאול.

בהצלחה ותודה על הברכה, אני בהחלט מצטרפת אלייך בעניין זה. הגולשים כאן עושים עבודה שהיא הרבה יותר חשובה ממה שהם מסוגלים להעריך, ועל כך יבורכו מכל הלב
לצפיה ב-'תודה אימצתי'
תודה אימצתי
15/07/2010 | 15:52
2
1
רק רציתי לשאול באיזה גיל, לדעתך ולפי נסיונך, כדאי לחשוף ילד לכתוב לעיל.
אני חושבת שיהיה לי קשה להסביר לילד בן 4 מה זה להיות דתי ולא להיות דתי, ומרגיש לי לחשוף אותו לרעיונות אמורפיים מידי לגילו.
מה את חושבת?
לצפיה ב-'כאמור, אנחנו דיברנו איתם על כך כשהגיעו'
כאמור, אנחנו דיברנו איתם על כך כשהגיעו
17/07/2010 | 20:42
1
2
לגיל 3 וחצי בערך.

ממרום 9 שנות ההורות שלי, אני חושבת שהנושאים שהיה הכי קשה לי מבחינה רגשית להסביר עליהם לילדים שלי הם - פגיעה בחסרי ישע (למשל השואה, רצח רוז פיזם, הרצח בבר-נוער, וזה שהמדינה רוצה לגרש את ילדי מהגרי העבודה בארץ) וגם את המורכבות שבמצב של מלחמה (מלחמת לבנון השנייה ומלחמת עזה). כשאני חושבת על כך קצת יותר לעומק, ברור לי לגמרי שהקושי שלי להסביר להם נושאים אלה הוא בראש ובראשונה בגלל הקושי הרגשי שלי להתמודד עם נושאים אלה מראש.

אני חייבת להודות שלהסביר לילדיעם מה זה דת זה אחד הדברים שהיו (ועדיין) הכי פשוטים עבורי. עבור ילדים זה בכלל לא אמורפי. ילדים חיים בעולם של דמיון ואמונותך הרבה יותר ממבוגרים ולכם הם מבינים אותו ביתר קלות. חבר דמיוני זה דבר שמוכר להרבה מאוד ילדים בווריאציה כזו או אחרת, ומכאן ההקבלה אל אלוהים מאוד קרובה. בהקבלה למה שכתבתי למעלה, על מה מקור הקושי שלי ךלהסביר להם סוגיות מסויימות, אולי עניין הדת מאוד קל לי בגלל שההתייחסות שלי אליו היא חסרת כל מורכבות ומטענים.

אני מציעה לך לחשוב עם עצמך איפה הקושי, ולאור כך לנסות לחשוב איך ניתן להציג לו את הנושא בצורה שתתקבל על דעתו ותהיה עניינית ונקיה ממטענים.

כשהבכור נכנס בגיל 3.5 לגן רפורמי שהיה בתוך בית כנסת, הרגשנו שאנחנו חייבים להקדים ולדבר איתו על ענייני אמונה, אלוהים וכל מה שנוגע להם, כולל עניין המילה, כי רצינו שזה יבוא בפעם הראשונה מאיתנו.  זה עבד בצורה כל כך פשוטה שאת פשוט לא יכולה להאמין. כולל ההסבר על עניין המילה. מאז הבנו שזה כנראה גיל מתאים ודיברנו על כך גם עם האחרים בגיל זה.

עד היום כשהצעיר כבר בן 4 אנחנו מדברים על עניינים שקשורים לדת, אמונה ומצוות בכל מיני הקשרים. הילדים שומעים מסביבתם (ילדים אחרים, בי"ס וכו') כל מיני אמירות שקשורות לנושא, כמו על כשרות למשל (שהרבה יותר מעניינת אותם מעורלות) ואנחנו מעודדים אותם להעלות שאלות ודנים בכך הרבה.

זה כל כך כיף לגלות שאפשר לדבר עם הגמדים האלה על כל דבר
לצפיה ב-'הנושאים שהצגת כקשים לך הם גם הנושאים הקשים'
הנושאים שהצגת כקשים לך הם גם הנושאים הקשים
17/07/2010 | 21:16
1
עבורי להתמודדות, ואמנם אין לי כל דילמות בענייני דת (אני חילונית לחלוטין, ללא כל קשר לאמונה זו או אחרת במשהו או מישהו), אולם אני עדיין חושבת שזה יהיה אך מלאכותי אם לפתע פתאם, out of no where, אתחיל לדבר עם בני בן ה-4 על דת, כאשר עד כה לא נחשף לשום פן של הענין.
אנחנו גרים ביישוב מעורב-פלורליסטי דתי-חילוני, אבל הוא אינו מודע, לעניות דעתי, לענין, כי מעולם לא דיברנו איתו בנושא, גם אם שמע את המילים "דת", "בית-כנסת" וכו'.
אני ממש משוכנעת שאלה לא נושאים הנמצאים אצלו "על סדר היום" באיזשהו אופן, ולכן אני מרגישה שאחכה לזמן שארגיש שאנחנו צריכים להעלות את נושא המילה בפניו.
הדברים שכתבת ישמשו לי, בוודאי, לעזר.

תודה רבה,
גלית
לצפיה ב-'ולגבי שאלות של ילדים אחרים -'
ולגבי שאלות של ילדים אחרים -
13/07/2010 | 09:09
1
אם החברים של הילדים ישאלו אותם, אני סומכת עליהם שהם יענו לעניין ואם יהיה להם קשה, הם ישתפו אותנו ונעזור להם.

חברים של הילדים מעולם לא שאלו אותנו. לדעתי רוב הילדים הנורמטיביים מתעניינים בחברים שלהם בכל כך הרבה רמות מעניינות יותר מאשר מראה איבר המין שלהם, בחיי.

האחיין שלי (שהיה אז בערך בן 6-7) שאל פעם אחת במהלך אמבטיה משותפת עם הבכור (שהיה אז בערך בן שנה וחצי או שנתיים), "למה הפיפי שלו נראה ככה?" אמרתי לו שלא עשו לו ברית מילה. הוא אמר "יש לו פיפי יפה" ואז הוא שאל אותי אם לו עצמו עשו ברית מילה. אמרתי "כן" והוא שאל אותי "למה?" אמרתי לו "תשאל את אמא שלך" (אחותי, שעמדה לידי באותו הרגע והיתה מאוד מבסוטית מכל העניין ).
לצפיה ב-'חיפוש רופא ידידותי לאברים שלמים'
חיפוש רופא ידידותי לאברים שלמים
09/07/2010 | 11:13
16
8
הי,
תהיתי וקיויתי שיש רשימה מסודרת של כאלה לפי אזורים בארץ?
יש? כי אם כן אז אני לא מוצאת את ידי ורגלי בפורום הזה... לא מוצאת אפשרות חיפוש בפורום בכלל...
אני צריכה רופא/ה ידידותי לילדים שלמים, מאזור בית שמש, קופ"ח כללית.
גם בי"ם, באזור תלפיות וגילה זה טוב.
אם לא כאן, אז אולי בקרית אונו?
תודה ושבת שלום
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
09/07/2010 | 11:27
1
5
את מכירה את קומונת קה"ל? תוכלי להגיע אליה מהקליק הזה.

זו קומונה סגורה וצריך בשלב ראשון לבקש הרשאת כניסה.

בזמנו ערכו בקומונה רשימה של רופאים מומלצים ומושמצים (בכל הנוגע לעורלות, כמובן) וניתן לקבל שם את המידע.

בגדול, אנחנו לא נתקלנו ברופאים לא ידידותיים לעורלות. הילדים הולכים לרופא השכונתי שעובד עם מכבי והוא ענייני לגמרי לגבי העורלות שלהם, וכך גם קרה עם כל רופא שיצא לו לראות את העורלות שלהם, כולל מספר רופאים במיון ילדים בבי"ח דנה.

מבחינתנו, אגב, רופא ידידותי הוא כזה שלא עושה עניין מהעורלה, לא מזנק עליה להפשיל אותה כאילו שהיא פצצה מתקתקת ולא מעיר הערות מיותרות של בתחום אחריותו. להערכתי רוב הרופאים הם בסופו של דבר כאלה.

אבל כמובן שהמלצות ואזהרות הן טובות ואני מקווה שתמצאו רופא מוצלח
לצפיה ב-'בעיני רופא ידידותי הוא יותר מזה:'
בעיני רופא ידידותי הוא יותר מזה:
10/07/2010 | 14:14
3
הוא רופא שמבין את חשיבותה ותפקידיה של העורלה,
ולא רק מתייחס אליה כאילו אינה "פצצה מתקתקת".
רופא שבאמת יודע לטפל באברי מין שלמים...

אני גם אשמח לדעת על רופאים ידידותיים (במרכז) -
אף כי יש לי עוד כמה חודשים עד שהג'וניור יצא.

אם יהיו בעיות ספציפיות שיראו לי קשורות לעורלה -
אשמח ללכת לרופא שידע לפתור אותן באמת ולא אחד שיתן טיפול שגוי
או לחלופין ימליץ על כריתת עורלה כי הוא לא מבין בעורלות ולא באמת יודע מה לעשות....

האם יש רופאים ידידותיים כאלה?...
לצפיה ב-'מסכימה עם דולפינה ומוסיפה:'
מסכימה עם דולפינה ומוסיפה:
09/07/2010 | 18:23
10
4
1) אם סיבת הביקור אצל הרופא לא קשורה לאיבר המין של התינוק, אני לא מוצאת סיבה ששום רופא יגע בו שם. בבדיקת יילוד פשוטה (שעושים בבית חולים או ע"י רופא פרטי אם יולדים בבית) לא נוגעים בעורלה. ומכיוון שכך, לא צריך רופא "מיוחד" אלא כמו שציינה דולפינה, כל רופא נחמד וחייכן יספיק

2) אם הסיבה לביקור אצל הרופא קשורה לפין או לעורלה - רצוי למצוא רופא שמבין בכך. לשם כך אני ממליצה לפנות לקה"ל, הם יודעים הכי טוב

3) אם בכל זאת רופא מנסה לעשות לתינוק שלך משהו שאת לא מסכימה לו, בין אם זה להפשיל עורלה, או לתחוב מדחום/אצבע לפי הטבעת, או להכניס לו אצבע לפה, או להפשיט או לחסן או כל דבר שלא נראה לך, הגני על ילדך בכל דרך שאת יכולה!! זה שהוא רופא, לא אומר שהוא יודע יותר טוב ממך. את אמא של התינוק, זכותך לסרב לכל בדיקה או טיפול שלא נראים לך, ויש רופאים (גם אם מעטים, אבל בכ"ז יש) שיפשילו עורלות של תינוקות אפילו תו"כ הבעה מילולית של סירוב מצד ההורים ולא יתייחסו לדבריהם. חשוב לי להגיד את זה, משום שאני הייתי צריכה להזיז פיזית ובכח יד של רופא מעורלת בני לאחר שמילים לא עזרו (ואל תשאלי איזה סימפוזיון הוא עשה לי אח"כ...) אין לך כאן זמן לבזבז או להתחנן שעה - רופאים מיומנים יפשילו עורלה תוך שניה וחצי, ולכן אם את רק רואה אותו מתקרב לשם, ונראה לך שהכיוון הוא הפשלה, הזכירי לו בנימוס שלא מפשילים. אם הוא מתעקש - צאי לפעולה.
לצפיה ב-'מודה על התגובות'
מודה על התגובות
11/07/2010 | 09:38
9
2
מזל טוב ליומולדת של יובל.
תודה על האזהרה.
קראתי לא מעט על רופאים שכאלה וזו הסיבה שאני מחפשת רופא מזן אחר.
וכן, הייתי צריכה רופא שממש מבין בנושא ולא לשם ביקור כללי (למרות שנכוויתי גם בביקור כללי, עם הבכור, כשהיה תינוק קטן, לשמחתי רק מילולית - ולכן אני זו שנפגעה - ולא פיזית, שאז הוא היה עלול להיפגע).
לשמחתי, בינתים הנושא בערך הסתדר, כך שהחיפוש נמשך אך תחת פחות לחץ.
ולכן, אם מישהו מכם מגיע לרשימה הזו של הרופאים הכן ולא מומלצים, אשמח שתשתפו אותי.
בינתיים אנסה להיכנס בעצמי לקומונה של קה"ל.
תודה לכולכם. גם למי שהגיב מתחת כמובן.
שיהיה לכולנו שבוע טוב והרבה בריאות.
לצפיה ב-'את יכולה להסביר למה הכוונה ב...'
את יכולה להסביר למה הכוונה ב...
11/07/2010 | 11:36
7
3
נכוויתי מילולית?

הרופא התחיל לדפוק לך הרצאה למה כדאי לעשות לו ברית?
או שהוא פשוט אמר: את מייד הולכת לבית חולים לימול אותו?

מה בדיוק הדביל הזה אמר?
לצפיה ב-'זכרון עתיק'
זכרון עתיק
12/07/2010 | 08:48
6
2
וגם ככה הוא לא משובח, אבל אנסה.
כל הפעמים שהגענו אליו היו ללא קשר לפין או לעורלה אלא ביקורים כלליים, 1 של הכרות ותינוק חדש ואח"כ כשהיה חולה.
בביקור הראשון הוא תמה וחקר ומבלי שאשאל התחיל להסביר שחשוב וצריך וכדאי. השבתי שאני מודה על ההסבר ואין צורך להרחיב.
בביקור שני, חזר על הנאום ואף הרחיב. הסברתי בתגובה שאני מודעת לנושא, שבחרתי כך אחרי לימוד ובדיקה ואני שלמה (!!!) עם הנושא, ומבקשת שלא יכנס עוד לנושא הזה כי חבל על הזמן שלנו ושל המטופלים האחרים.
בביקור שלישי, גם הלחיץ אותנו מאד עם צינון שהיה אמנם רציני אבל רק צינון וגם חזר על הנאום והתחיל להטיף. אמר שהוא מאד מבין בתחום, שבדיוק העביר הרצאה בנושא לרופאים בבילינסון, שזה מסוכן, מגדיל סיכון למחלות ועוד ועוד. בתור אמא שכבר הסבירה שאינה מעוניינת לדון בנושא, שבאה עם תינוק חולה ומסכן, שרוצה כבר יחס לתינוק ולגורמים ולטיפול בו, במה שקורה עכשיו, הרגשתי שהוא פולש לי לפרטיות, מעיק, מנדנד.

הוא לא נגע בצורה פוגעת, אלא רק דיבר, מילולית.

נו, עכשיו כשאני כותבת את זה, זה מצטייר לי קטנוני מצידי ושטותי אפילו. אבל מה שזכרוני העלוב צרב זה שאז זה הרגיש ממש רע.
לצפיה ב-'לי זה לא מצטייר קטנוני.'
לי זה לא מצטייר קטנוני.
12/07/2010 | 09:47
2
זו התנהגות מטרידה ופולשנית מצדו, שלא לדבר על נודניקית.
לצפיה ב-'גם אותי זה היה מעצבן '
גם אותי זה היה מעצבן
12/07/2010 | 09:47
2
לפעמים נדמה שרופאים מביעים דעה נחרצת רק כשלא מבקשים מהם!
אני זכיתי להרצאה מרופא המשפחה שלי על הנזק הנפשי והרגשי שאני גורמת לי ולבת שלי בכך שאני "עדיין מניקה בגיל שנה וחצי". הוא רמז שאני אזדקק לטיפול פסיכיאטרי כשיגיע הזמן לגמול אותה.  משום מה, לא חזרתי אליו מאז.

כמובן שתמיד קייימת האפשרות שגם אני קטנונית

הבן שלי טרם פגש את רופא הילדים שלנו. חוץ מהבדיקה בבית חולים ועוד אחת בט"ח בגיל 3 ח'. למזלנו לא היה צורך בכך בינתיים

הרופאה בט"ח בכלל לא התייחסה לעורלה ולא שאלה או אמרה כלום. מקווה מאוד שגם החוויות העתידיות יהיו משעממות כאלה...
לצפיה ב-'הוא דביל...'
הוא דביל...
12/07/2010 | 10:37
1
2
זה כל מה שיש לי להגיד.

זה באמת האמא של החדירה לפרטיות של הבן אדם.
לצפיה ב-'וגם לא היה רופא מי יודע מה'
וגם לא היה רופא מי יודע מה
12/07/2010 | 11:12
1
לצפיה ב-'זה בכלל לא קטנוני ושטותי מצידך.'
זה בכלל לא קטנוני ושטותי מצידך.
13/07/2010 | 09:12
1
2
את צודקת וההרגשה שלך היא בהחלט לגיטמית. הוא חרג מתחומות והיה מאוד לא קשוב, לא רגיש ואף פולשני.

לפחות הוא לא נגע, זה גם משהו.

טוב שעזבתם אותו.
לצפיה ב-'מה שמזעזע באמת זה...'
מה שמזעזע באמת זה...
13/07/2010 | 22:38
2
שגם כשהביאו את הילד עם צינון כבד הוא קודם התחיל לחפור על העורלה שלו. מה שאומר שהנושא הזה העסיק את ה"רופא" הרבה יותר מהבריאות של הילד.
זה היה מצחיק אם זה לא היה מדאיג...
לצפיה ב-'אני שמחה לשמוע שהנושא בערך הסתדר '
אני שמחה לשמוע שהנושא בערך הסתדר
11/07/2010 | 13:11
4
האם תוכלי לפרט מעט יותר כדי שכולנו כאן נחכים מהנסיון שלכם?

תודה
לצפיה ב-'אני רואה שאנחנו באותה סירה'
אני רואה שאנחנו באותה סירה
09/07/2010 | 21:34
3
אם אקבל מקה"ל את הרשימה, אעביר לך במסר.
לצפיה ב-'טוב, לא קיבלתי מקה"ל את הרשימה'
טוב, לא קיבלתי מקה"ל את הרשימה
11/07/2010 | 18:13
1
2
או אישור כניסה לקומונה לצורך העניין, אבל הייתי היום אצל רופא שאני יכולה רק להמליץ עליו לבני הצפון-
ד"ר סרוגו (מנהל מח' ילדים בבני ציון), מקבל גם בטבעון- היה נחמד, לא התייחס בכלל לשאלה למה לא מלנו וקיבל את זה בטבעיות. ביקשתי ליתר ביטחון שלא יעשה הפשלה, והוא אמר שהוא כמובן לא מפשיל.

הסתכל, איתר את הבעיה (הקלה לדבריו), לא הפחיד בסיפורים על בעיות, כמובן לא הציע להוריד את העורלה. שאלה אם יש בעיה בהשתנה, כשאמרתי שלא נתן משחה (טבעקוטן) ואמר שזה יעבור תוך ימים ספורים.

היתה חויה חיובית מאד ומרגיעה מאד.
מ.ומלץ
לצפיה ב-'איזה יופי, כמה טוב ומרגיע לשמוע '
איזה יופי, כמה טוב ומרגיע לשמוע
11/07/2010 | 18:24
3
האם הוא עובד עם קופת חולים מסויימת? טוב מאוד גם לדעת שהוא מנהל מחלקת ילדים בבית חולים!

ואם תוכלי לספר קצת מה היתה האבחנה שלו? כבר אספנו בפורום מספר מקרים, הסימפטומים, האבחנות שלהם ודרכי טיפול כמו פטרייה, ותגובה אלרגית לחיתול ח"פ מסויים שדובר עליהם בזמנו.

וכמובן, אני פונה למי מקה"ל שקורא כאן להציץ בבקשות ההרשאות ולאשר אותן.

תודה
לצפיה ב-'רופאי ילדים "מביני עניין" בצפון'
רופאי ילדים "מביני עניין" בצפון
08/07/2010 | 19:16
5
5
הקטן שלנו (2 ו-7 חודשים) אינו נימול.
לאחרונה, קצה הפין-קצה העורלה אדום, כאילו הוא מודלק.

יכול להיות שזה בגלל החום, יכול להיות שזה כלום, אבל אני לא רגועה ורוצה לראות רופא. עד כה לא נתקלתי ברופאים בעלי ניסיון בעניין, וההרגשה שלי היתה, שהםלא באמת טפלו ביותר מדי לא נימולים, ולכן משערים השערות לא מבוססות. ואשמח לדעת אם יש "רשימת פורום" של רופאים שניתן לפנות אליהם ולא מיד מתחילים עם הרצאות על כמה כדאי להוריד, ויפה שעה אחת קודם.

אנחנו גרים בעמק יזרעאל, אבל מוכנה לנסוע עד חיפה אם צריך.
ביחוד-מישהו יודע אם סרוגו (מנהל מחלקת ילדים בבני ציון) הוא בעל ניסיון?

תודה מראש.
לצפיה ב-'יש רשימת רופאים בקומונה של קה"ל'
יש רשימת רופאים בקומונה של קה"ל
08/07/2010 | 19:26
3
אם את לא חברה בה צרי קשר עם קה"ל

אנחנו גם בעמק יזרעאל אבל בצידו המזרחי, אם רלוונטי יכולה להמליץ לך על רופא המשפחה שלנו שמאד עדין עם הילדים ומעולם לא אמר כלום על חוסר נימולותם.
לצפיה ב-'שלום לך,אמא צפונית '
שלום לך,אמא צפונית
09/07/2010 | 21:00
2
6
אני לא מכירה רופאים מהצפון, אבל אם יש לך שאלה ספציפית, כדאי גם לך לברר מול קה"ל אם יש רופא שמבין בעורלות באזורכם (פרט לרופא שכבר המליצו עליו כאן מעלי).

מעבר לכך, וגם אם הדברים הבאים לא רלוונטים לכם, אני אתייחס בכל מקרה עבור גולשים אחרים:

בגיל הזה (ולא רק) אצל שני הבנים שלי היתה אדמומית מסויימת בקצמה העוורלה. האדמומית לא היתה מלווה בחום או בתחושת אי נוחות אחרת של הילדים, ולכן הנחנו שמדובר במראה תקין של המקום. כמו כן השאלה הזאת נשאלה כאן בפורום פעמים רבות וכמעט תמיד התיחסה לילדים סביב הגיל הזה, וגם אז בסופו של דבר הסתבר שלא מדובר בבעיה.

קראתי פה פעם שהיפרדות העורלה מלווה בגוון אדמומי של קצה העורלה, יכול להיות שזה זה, אבל באם זאת הסיבה המדוייקת או לא, אנחנו בכל מקרה לא בדקנו ולא עשינו כלום.

הרבה בריאות
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
09/07/2010 | 21:24
1
1
פניתי לקה"ל ואני מחכה לתשובתם.

תראי, אדמומיות מסוימת זה באמת משהו שאנחנו חיים איתו לא מעט זמן, אבל כרגע, משהו כמו ס"מ שלם מקוטר הפין-העורלה (בקצה) הוא אדום, והקטן אומר שכואב לו.

אז עכשיו אני מחפשת לא רק רופא משפחה נחמד שלא אומר כלום על עניין הלא נימול (כזה יש לי, גם רופא ילדים), אלא מישהו שבאמת נתקל בחייו בבעיות עם עורלות ויכול לטפל בהן. כמות הרופאים הזו מוגבלת, כי אין כעמט לא נימולים בארץ, ואין להם מספיק מידע על "התופעה" הזו שהם כמעט לא נתקלים בה.

בשביל זה אני מבקשת המלצה על מישהו ספציפי עם התמחות, ולא סתם נחמד (שזה כמובן תמיד טוב).
לצפיה ב-'אוקיי, אם יש גם כאב זה כבר עניין אחר'
אוקיי, אם יש גם כאב זה כבר עניין אחר
09/07/2010 | 21:42
1
אם יצרת קשר עם קה"ל אני בטוחה שהם יעזרו לכם.

בהצלחה והרבה בריאות לקטנצ'יק
לצפיה ב-'איזה כיף לראותך פה'
איזה כיף לראותך פה
10/07/2010 | 15:33
1
חבל שבנסיבות הללו
אין לי תובנות לגבי שאלתך..
לצפיה ב-'בקשר לסוגיה המוסרית שבדבר'
בקשר לסוגיה המוסרית שבדבר
08/07/2010 | 11:26
43
7
שאתה מסתכל מבחינה תורנית/רפואית הנושא כלל לא עולה לדיון,אך גם מבחינה "ניטרלית" למה שלא ניתן לילדנו מגיל צעיר להחליט לבד אם להיות נרקומנים או גנבים אנסים ושודדים?,אולי הילד יגדל מאנשי איכות הסביבה ולא יהיה מוכן לעלות על כלי רכב מזהם,אולי יהיה צימחוני אז למה להכין לו דברים מהחי? ? ?,כל בר דעת מבין שזה... המשך>>
שאתה מסתכל מבחינה תורנית/רפואית הנושא כלל לא עולה לדיון,אך גם מבחינה "ניטרלית" למה שלא ניתן לילדנו מגיל צעיר להחליט לבד אם להיות נרקומנים או גנבים אנסים ושודדים?,אולי הילד יגדל מאנשי איכות הסביבה ולא יהיה מוכן לעלות על כלי רכב מזהם,אולי יהיה צימחוני אז למה להכין לו דברים מהחי? ? ?,כל בר דעת מבין שזה בידי ההורים לגדל את צאיצהם על פי השקפתם,אף אחד לא כפה על אחר את דעתו,ולכל אלו המתנגדים אני בטוח שהמניע שלהם הוא טובת ילדם מצחיק שגם המצדדים בעד גם הם מטובת ילדם על כן אני לא רואה פה שום רצון של האחר להרע יש פה אולי חוסר ידע של האחר כדאי ללמוד ולדעת ולנסות לבחון את הדברים בצורה רצינית יותר מאשר דפי הפורום מכובדים ככל שיהיו!,וכי הדורות שקדמו לדור הזה נבערים כולם? מעבר ליהורא זה גם שיא חדש של טימטום,חברים תלמדו את הנושא אך נקודת המוצא היא לא רפואית ולא רצון להרע היא קשר של עם ישראל ברית ניצחית שלא תופר,תלמדו מהוא עם ישראל,מה היא "ברית" למה דווקא באיבר המין?,ומי שיקום ויאמר הרי גם אלו הלא יהודים נימולים ואז מה לא העיתקו מאיתנו את הפסחא,את עקידת יצחק,את הברית הרי גם ישמעאל נימול,ויש כאלו שמצאו בזה רווח רפואי,בהצלחה!
לצפיה ב-'התלבטות אם לבצע ברית מילה'
התלבטות אם לבצע ברית מילה
07/07/2010 | 15:57
79
7
היי,

אני עומדת ללדת ב- 3 שבועות הקרובים ובן זוגי ואני מתלבטים אם לעשות ברית מילה או לא. ההתלבטות העיקרית היא הפן החברתי והנטיה כרגע היא לא למול, אם כי החשש מפני חוויות לא נעימות עימן ייאלץ אולי להתמודד ילדנו בעיקר כשיגדל, עדיין מטריד אותנו. זאת, במיוחד, לאור העובדה, שמה שקראנו עד כה התייחס לילדים...
המשך>>
היי,

אני עומדת ללדת ב- 3 שבועות הקרובים ובן זוגי ואני מתלבטים אם לעשות ברית מילה או לא. ההתלבטות העיקרית היא הפן החברתי והנטיה כרגע היא לא למול, אם כי החשש מפני חוויות לא נעימות עימן ייאלץ אולי להתמודד ילדנו בעיקר כשיגדל, עדיין מטריד אותנו. זאת, במיוחד, לאור העובדה, שמה שקראנו עד כה התייחס לילדים עד לגיל 13, אשר קרוב לוודאי טרם התנסו מינית עם נשים (ונאלצו ככל הנראה להסביר כל הזמן), וכן עוד לא הגיעו לצבא.
היינו מעוניינים לשמוע קצת יותר על חוויות של הורים שהחליטו לא למול ובעיקר ביחס לשאלות הבאות:

האם כהורים נתקלתם בקשיים חברתיים שילדיכם חוו בעקבות ההחלטה הזו ? ואם כן- איך התמודדתם איתם (ייעוץ מקצועי /שיחות/ החלטה למול בגיל יותר מבוגר? וכו' )

ב. האם כשבנכם היה קטן - נתקלת בתגובות קשות  מבחינת מטפלת, גננת, ויתר ההורים שנתקלו בילדכם מסתובבים ערומים?

ג. האם שמעתם על גן לילדים שלמים (שמענו שיש אחד בת"א)? ואם כן, מדוע התעורר הצורך לפתוח אותו?

ד. האם אי פעם שאלו ילדיכם למה האיבר שלהם שונה משל אביהם (בהנחה שזה רלוונטי)? ואם כן- מה היתה תשובתכם ואיך היתה ההתמודדות שלהם עם התשובה שקיבלו

ה. מה מבחינתכם הכריע לבסוף את הההחלטה שלא למול?

המון תודה מראש

לצפיה ב-'אני משוטט "להנאתי" ואני עומד נפעם'
אני משוטט "להנאתי" ואני עומד נפעם
07/07/2010 | 03:03
34
7
מהשמצות חסרות בסיס!,קראתי פה כל מוהל=שוחט! ! !,ואם מוהל עשה טעות אז זה הופך אותו לפושע?,אין רופאים שטועים? ? ?,אף אחד לא חייב שום אדם למול את בנו! ! !,מי שעושה זאת אך ורק על פי בחירתו!,מה שבעיני מליוני אנשים כריתת ברית לעם הנצח אצלכם סוג של פשע,לא אכנס לנושא כי מימלא הסיכוי שנגיע להסכמה קלוש,אך אם יש פה אנשים שראו ברית של מוהל יעידו שזה רחוק רחוק שנות אור מהתאורים שרצים פה
לצפיה ב-'הבנת לא נכון'
הבנת לא נכון
07/07/2010 | 03:51
2
אף אחד לא מאשים את המוהל, ההורים הם אלה שאשמים.
מה שכן, רופא זה בחירה יותר הומנית (ואני חושב שזה דעתו של רב המשתתפים בפורום).
כמובן, תמיד כדאי להיזהר מרופאים ומוהלים הידועים ברשלנות, לא רק בנושא המילה.
לצפיה ב-'אם המוהל עשה טעות'
אם המוהל עשה טעות
07/07/2010 | 09:35
4
זה ממש לא מעניין את התינוק שנפגע או את הוריו אם הוא פושע או סתם אדם שעשה טעות. ואם זה מוהל (או אפילו רופא) הכי נפלא בעולם שזו הטעות הראשונה שלו בחיים - איך בדיוק זה יעזור לתינוק הזה? עצם זה שזו השאלה היחידה שמטירדה אותך - מה יחשבו על המוהל ולא מה יקרה עם הילד המסכן - כבר אומרת דרשני כי היא מצביעה על סדר עדיפויות מעוות. זו בכלל לא הנקודה וזה לא מה שישנה את העובדה שהילד ומשפחתו יצטרכו לחיות עם (או חלילה, אפילו למות בגלל) הטעות הזאת. והטעות הזאת מיותרת כי היא הייתה נמנעת ב-100% של ודאות אילו היו נמנעים מלכתחילה מפעולה שאינה הכרחית, בטח עבור מי שאינו מאמין.
לצפיה ב-'הגעת לפורום של אנשים שלא מלים את הילדים...'
הגעת לפורום של אנשים שלא מלים את הילדים...
07/07/2010 | 11:28
4
שלהם לא אצל מוהל ולא אצל רופא.
אני לא אדבר בשם כולם אבל אני יכולה להגיד לך שלדעתי מדובר בטקס ברברי מיותר לחלוטין שאין בו שום הגיון ושהפשע הוא קודם כל בכך שחותכים חלק מהגוף של תינוק מבלי שהוא יכול לעצור.

אני מבינה שיש אנשים דתיים שמאמינים שזה חובה אבל גם אותם אני ממש לא רואה כצודקים ואם כבר אנשים החליטו לעשות ניתוח לילד שלהם אז הכי הגיוני לעשות את הניתוח בבית חולים עם הציוד הנדרש ועם רופא שלמד ויכול גם להציל את התינוק במקרה שמשהו קורה.

מה זה מוהל בעצם? זה לא רופא וכמו שאנשים לא באים למוהל בשביל לעשות ניתוח אז אין שום הגיון גם לעשות ברית כי ברית זה ניתוח לכל דבר.

כן הרופאים גם עושים טעויות אבל הסיכוי הוא הרבה יותר נמוך מאשר שמוהל יעשה טעות וכן התאורים שרצים פה הם אמיתיים לגמרי כי זה ניתוח לא הגיוני שנעשה על ידי בני אדם שהם לא רופאים בשיטה מלפני אלפי שנים למרות שהתקדמנו די יפה מאז.

אני לא חושבת שהיית רוצה לעבור ניתוח מסוג אחר על ידי מוהל ללא הרדמה באולם מלא אנשים שאוכלים ושותים ומסתכלים על הסבל שלך בהתלהבות ואני בטוחה שלא היית רוצה לעבור את זה אפילו בבית ובטח היית דואג ללכת לרופא הכי הכי בחדר ניתוח הכי סטרילי ובפרטיות. מה גם שהיו מחתימים אותך על המון ניירות וזה בשביל להציל את החיים שלך ולא בשביל סתם לחתוך משהו מהגוף שלך בלי שום הצדקה רפואית לכך... תסכים איתי שלא היית רוצה שיעשו לך ניתוח בלי שתסכים ובלי שיסבירו לך את ההגיון מאחריו...

ליאת
לצפיה ב-'לא לא... זה לא רחוק...'
לא לא... זה לא רחוק...
07/07/2010 | 13:22
3
ואם כבר אתה מודה בזה שזו "הנאה", מה בכלל אתה עושה פה?
אם כל הכבוד, על פי ההשקפה שלי מילה = פשע. להסביר לך למה?
כי לכל אדם ללא קשר לגילו יש את הזכות על גופו. מי שבא וחותך לו חלקים מהאיבר - מתעלל בו! נראה לי גם בזה לא נגיע לעמק השווה, אבל סבבה... שיהיה.
אני קצת מחרים בריתות, אבל יש פה אנשים שראו ברית אצל מוהל, כשמלו את בנם הבכור. מרוב שזה רחוק שנות אור מהתיאורים שרצים פה, את השני כבר לא הסכימו לימול...
"בהצלחה" בעבודתך. למרות שבמקרה שלך הצלחה = לא להרוס יותר מהרגיל, אבל זה גם סוג של הצלחה, אצל בעלי המקצוע שלך.
לצפיה ב-'ברוך הבא לפורום!'
ברוך הבא לפורום!
07/07/2010 | 13:37
23
4
כמו שהבנת בודאי משם הפורום יש כאן הרבה הורים שכותבים מפני שהם מתלבטים אם למול את בנם או לא, והרבה הורים שבחרו לא למול את בנם.
אתה מוזמן להשאר פה, לקרוא ולכתוב תוך שמירה על כללי הפורום (ליד "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף).
אני באופן אישי מאד אשמח אם תוכל לספר קצת על עבודתך כמוהל אם מתחשק לך.
איך ולמה בחרת להיות מוהל?
מה ההכשרה שקיבלת?
מה השכר שלך?
איך אתה מגן על עצמך מפני תאונות מקצועיות?
האם אתה מבצע מציצה בפה? אם כן - איך אתה מתמודד עם זיהומים שונים? אתה משתמש בכפפות?
איך אתה מתמודד עם סיבוכים שמתרחשים לאחר המילה?
האם אתה משתמש באילחוש? ואם לא - למה?
לצפיה ב-'ובכן,המקצוע זה מצווה,לא לוקח כסף!'
ובכן,המקצוע זה מצווה,לא לוקח כסף!
07/07/2010 | 15:45
20
3
מי שמביא לצורך כיסוי הוצאות דלק וערכת ברית לוקח לא מעבר!,משתמש בערכה סטרילית חד פעמית,שבה יש מעין מבחנונת שמבצעים איתה מציצה,וזו זכות גדולה להכניס תינוקות תחת מטרית מעמנו ובבריתו של אברהם!
לצפיה ב-'אין לי ספק שזו זכות גדולה-שלך!לתינוק לא!'
אין לי ספק שזו זכות גדולה-שלך!לתינוק לא!
07/07/2010 | 18:52
16
3
איזה זכות ניתנת לתינוק ב"מטריית עמנו" ומ"בריתו של אברהם" שתלויה בקצה איבר מינו?
עד גיל 13 הזכות הגדולה היא של המבוגר האחראי על התינוק.
ומעל גיל 13 אם הילד לא מקיים שום מצווה אז היותו נימול גם לא מזכה אותו בבונוסים.

דרך אגב גם למוסלמים יש זכות גדולה להכנס תחת מטריית עמם ובבריתו של אברהם על ידי ברית המילה.
כך שגם במקרה של ייחודיות-של עם- זה לא ייחודי ליהודים.

לצפיה ב-'זכות עצומה גם לנימול!'
זכות עצומה גם לנימול!
07/07/2010 | 19:42
15
2
ואז מה אם מצטער לא אומר שזו זכות?,להבדיל אדם מנותח נכון שמצטער אך זה לטובתו!,אם ילדך חלילה יחלה ויצריך התערבות כירוגית אנו נמתין עד גיל כזה או אחר שיחליט?,וכן גם בני ישמעאל נימולים הם בני אברהם רק שאינם עושים את הברית מושלמת עם פריעה
לצפיה ב-'הבהרות'
הבהרות
07/07/2010 | 20:13
14
3
איזו זכות? אני אשמח לדעת

חוצמזה שחברתי מבקע-אל גרביה עשתה לבנה ברית עם פריעה! ברית מוסלמית כיום בערים ערביות גדולות (זה מה שבדקתי) עושים לתינוקות עד גיל שנתיים כולל פריעה ואפילו בבתי חולים יהודיים (בבקע מביאים את הילדים לשניידר) ו/או אצל מוהלים/וכירורגים יהודים.

הסברה שלך מתבססת על התיקון שנעשה בברית בתקופת המתיונים-תיקון של רבנים יהודים ולא ציווי אלוהי.
עד אז הברית היתה נעשית ללא פריעה, אבל בגלל משיכת העורלה היחסית ארוכה שהשאירו, החליטו החכמים היהודים לצוות על פריעה שלא תהיה חלילה טעות בזיהוי של ערל ונימול.

לצפיה ב-'אני מתכוונת איזו זכות יש לתינוק בן 8 ימים?'
אני מתכוונת איזו זכות יש לתינוק בן 8 ימים?
07/07/2010 | 20:36
לצפיה ב-'הפריעה היא מאז החלה הברית!'
הפריעה היא מאז החלה הברית!
07/07/2010 | 21:54
12
1
שהרי אברהם מל את ישמעאל ויצחק עם פריעה ואת עצמו בלי שלא היה צורך כי בגיל 99 אין צורך בפריעה!
לצפיה ב-'החוקר ניסן רובין ושלמד את הנושא חולק על כך,'
החוקר ניסן רובין ושלמד את הנושא חולק על כך,
07/07/2010 | 22:40
11
8
למען הגולשים שלנו אני מביאה את דעתו הנגדית.

הכל מהמילון שלנו,  כאן, ואם מישהו יכול לעשות קצת סדר בערך הזה, זה יהי נהדר

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/Terms/Default.as...

ממתי הונהגה הפריעה?

ע"פ חוקרים ועדויות שונות יש השערה שפריעה של העורלה מהעטרה תוקנה בתקופה ההלנסטית. פריעה היא תלישת העורלה מהעטרה (עד גיל 4-6 הם מחוברות כמו ציפורן לאצבע) וזו הפעולה שמאפשרת את כריתת כל העורלה . ללא פריעה מילה בגיל רך משאירה את הנימול עם רוב כיסוי העטרה וכן עם ריסנית , המילה קלה יותר , שטח הפציעה והדימום קטנים יותר והמראה הסופי של הפין דומה לפין שלם.

מתוך המאמרים:

משיכת העורלה לאחר מילה כדי שלא יוכר איבר המין כנימול מוכרת מהמאה השנייה לפסה"נ ועד המאה השניה לסה"נ. כיום קשה לנו להבין כיצד זה בוצע כיוון שבמילה האורטודכסית כיום לא נותר מספיק עור לאחר מילה ופריעה, למשיכתו וכיסוי ראש הפין.

להלן חלק מהנקודות שעולות במאמריהם של ניסן רובין ויצחק בנימיני לגבי השערתם שהפריעה תוקנה בתקופה מאוחרת (כאמור זה לא הכל, מומלץ לקרוא את החומר לבד):

ציטוט מתוך מאמר של יצחק בינימיני ,"בין ה-חוק ל-דבר: בין לאקאן לפאולוס" , במאמר הוא מביא את רובין ניסן מתוך כתב העת ציון , כרך נד` שנת 1989 . ואת הברית החדשה .

"באותה תקופה היתה אפשרות מסוימת ל"תיקון" העורלה על ידי "משיכת עורלה" כפי שפאולוס מזכיר ב"ראשונה לקורינתים" . רובין (1989) מצא שטקס ברית-המילה בתקופת סוף בית שני היה שונה מהמקובל בימינו: לא נעשה חיתוך סופי של העורלה (פריעה) וניתן היה למשוך אותה כדי להיראות כגוי , כפי שנוהגים היו לעשות המתייוונים (מקבים א , א , יג-טו) וכן חלק מהיהודים המתנצרים . לאחר גזירות אדריאנוס נעשתה הפריעה הכרחית , כדי למנוע את משיכת העורלה" .

שני המקורות שלהם:

1 . "מקבים א` א` , יג`-טו` .
2 . פאולוס , אגרת ראשונה לקורינתים ,א` ז` , ופליפיס , ג` 2 הברית החדשה .

הנה פירוט וביקורת שעלתה בפורום על מקור 2 , בהסתמכות על המאמר המלא:הברית החדשה: דבריו של פאולוס תומכים בעדויות שלא הייתה פריעה בימיו (ועד לימי גזרות אדריאנוס לפי יצחק בינימיני) .הרקע הוא קודם כל להבין שפאולוס התנגד למילה:

"היזהרו מהכלבים . היזהרו מפועלי הרשע . היזהרו מן החיתוך"(פיליפיס , ג , 2) יתכן שתימצות וחיתוך הוחלפו פה זו בזו בעת התרגום מיוונית . בתרגום לאנגלית המילה "תימצות" מתאימה יותר .

בהמשך נותן פאולוס הוראות כיצד לנהוג:

"אם נקרא האיש בעת היותו נימול , אל ימשוך לו עורלה . אם נקרא כשהוא ערל , אל ימול , אין המילה נחשבת ואין העורלה נחשבת , כי מצוות האלוהים" . (הראשונה אל הקורינתים , ז , 18)

פירוש : למי שמתנצר ואינו נימול לא לימול , ומי שכבר נימול , שלא ימשוך לו עורלה , כלומר משיכת העורלה על העטרה עד הסתרתה למעשה אפשרית וקלה רק עם רובה נשארת (כלומר , מילה ללא פריעה) .

עוד מקור שבו עורך או מקצר את המאמר רובין את מאמרו המקורי , ממנו אפשר להבין שיש עוד עדויות שמצא רובין להעדר פריעה בימי קדם .

נזכרות במאמר עדויות מימי בר כוכבא , יבמות ח` , א` , ט` , ע"א , וכן ירושלמי , שבת , י"ט , ע"א . על משיכת העורלה בשל קשיי הזמן והיחס שקיבלו מושכי העורלה מהחכמים , שראו במנהג פרישה מהציבור , ולכן החמירו בפסיקותיהם לגבי הפריעה וחיתוך הציצין שהן שאריות עורלה .

בהמשך הדיון , (יבמות ח` א` , ח` ע"ד) ניכר המשיכת העורלה היא קלה ואף מתרחשת מאליה . הציטוט הזה מובא בהקשר נוסף של יחס הפוסקים למושכי העורלה: "משך לו עורלה או שנמשכה מאליה" . מכאן שהקלות של "שיחזור" העורלה קשורה למילה קלה הרבה יותר ללא פריעה , והשארת רוב העורלה המחוברת לעטרה בינקות על מקומה.

מקור נוסף: במדרשים שונים מוצאים אנשים שהחכמים מתייחסים אליהם בשלילה: בין יתר הנקודות השליליות מוזכרת כמובנת מאליה משיכת העורלה למשל ר` יהודה בן מספרתא היה אומר "עכן מושך בעורלתו היה" (בבלי , סנהדרין , מ"ד ע"א) , וגם רבי יוחנן היה אומר על המלך יהויקים שמשך לו עורלה ועוד .

ריבוי העדויות על מושכי העורלה מראה שמילה ללא פריעה הייתה הנפוצה ואולי היחידה שהונהגה באותם ימים , והיא זו שאיפשרה עודף עורלה ומשיכתה, ואף שתמשך מאליה.

במשנה, מסכת שבת י"ט, ב` כתוב: "מוהלין ופורעין ומוצצין ונותנים עליה איספלנית וכמון" וארבעה פסוקים לאחר מכן _פסוק ו`): "מל ולא פרע, כאילו לא מל" כלומר אם הפריעה הייתה חלק עתיק ממעשה המילה ניתן להניח שלא היה צריך כלל להזכירה בנפרד, ומכאן שהפריעה תוקנה בדיוק בתקופה זו, שרבו בה המתייונים ומושכי העורלה.

מקור נוסף בכתבי רופא אלכסנדרוני בשם קלסוס , שכתב על שתי שיטות כירורגיות לשחזור העורלה , אחת לחסרי עורלה , ואחת לאלה "שנימולו לפי מנהגם של כמה גזעים" . כנראה שאת דבריו אפשר לפרש לפי הורודוטס (הסטוריה 2 , 105 2 , 36-37)הוא מזכיר שהיו כמה קבוצות שנהגו למול , בינהם מיצרים , ערבים חבשים ופיניקים . ברור ששיחזור העורלה אותו מציע הרופא אפשרי רק למי שנשארה הרבה מעורלתו , כלומר מילה ללא פריעה.

בספר מכבים א` (י"א-ט"ו) מוזכרים "אנשים רעים" שבנו בית מערומים...משכו עורלתם, עזבו ברית קודש ויתמסרו לעשות את הרע"

נראה שמושכי עורלה הוזכרו לאורך כל הכתובים ועד לתקופה ההלניסטית, יחד עם האיזכורים הראשונים של הפריעה.

לצפיה ב-'מה הקשר לפריעה ולמשיכת העורלה?'
מה הקשר לפריעה ולמשיכת העורלה?
07/07/2010 | 23:42
10
4
מספיק שנשאר מעט עור ניתן למושכו אין שום קת לעור הפריעה אשר מתחת לעורלה
לצפיה ב-'לא נראה שאתה מבין בדיוק מהי פריעה'
לא נראה שאתה מבין בדיוק מהי פריעה
08/07/2010 | 00:00
9
1
רשמת שזה זכות לתינוק להיות נימול. אבל זו לא זכות, זו כפיה.
אני לא רציתי שיחתכו אותי, לא אז ולא היום, אז אתה רוצה להגיד לי שזה מוצדק שחתכו אותי בניגוד
לרצוני?
אתה אולי לא מסכים שיש לי זכות לגוף שלם, אבל לפחות אתה מבין את העמדה שלי?
לצפיה ב-'שאלתי שאלה פשוטה נראה מה תענה'
שאלתי שאלה פשוטה נראה מה תענה
08/07/2010 | 09:51
8
1
אני כעולל רך נזקקתי לטיפול פולשני כל שהוא ולא רציתי זאת אז והיום,הורי עשו פשע או דבר נהדר?
לצפיה ב-'נזקקת למה בדיוק?'
נזקקת למה בדיוק?
08/07/2010 | 10:40
6
2
הרי אף אחד לא באמת זקוק לברית מילה, זה לא בעיה רפואית וזה לא מציל חיים!!!

אם הילד זקוק לטיפול רפואי אז ההורה מחליט בשביל הילד כי זה משהו שיכול להציל את הילד או להקל על הכאב שלו, איך זה בדיוק קשור לברית? בברית אתה גורם לילד לכאב, גורם לו למום ולא מציל אותו משום דבר!!!

ליאת
לצפיה ב-'הבנתי את בדעה שרק ניתוחים מצילים'
הבנתי את בדעה שרק ניתוחים מצילים
08/07/2010 | 11:03
5
חיים הם אלו שראויים לעשות,ולמשל ניתוח כפתורים שקדים וכו אפילו ציפורן חודרנית אסור לעשותם,זה פשע!
לצפיה ב-'מנתחים ילד רק כשיש לכך הצדקה ותועלת רפואית'
מנתחים ילד רק כשיש לכך הצדקה ותועלת רפואית
08/07/2010 | 11:06
3
6
ואילו לניתוח הפלסטי שאתה עושה לתינוק בריא ומטיל בו מום - אין כל הצדקה פרט לסיפוק התלהבות דתית.

לצפיה ב-'לניתוח פלסטי יש הצדקה? ? ?'
לניתוח פלסטי יש הצדקה? ? ?
08/07/2010 | 12:00
2
4
להקטין אף מוגזם,להגדיל/להקטין חזה,לסדר עיוות בפנים?,חלילה תינוק שניכווה וזקוק להתערבות אסטתית,תאונת דרכים המצריכה התערכות כירוגית לצורך אסטתי,לא חסרים דוגמאות,הערך הדתי עם כל הכבוד קודם לאסטתיקה
לצפיה ב-'מי קבע?'
מי קבע?
08/07/2010 | 20:17
2
בשבילי אסתטיקה קודמת לדת.
לדוגמא: אני מתגלח.
לצפיה ב-'מה, אתה באמת לא מבין??'
מה, אתה באמת לא מבין??
09/07/2010 | 11:09
הכיפה חוסמת לך את צינורות הדם למוח?

ניתוח פלסטי שמבוצע במבוגר ביוזמתו, בידיעתו ובהסכמתו אינה שקולה לניתוח פלסטי הנעשה בכפייה על תינוק שאינו בר דעת, אינו מבין ולא נתן הסכמתו לניסור חלקים מגופו.

גם שאר המקרים שתיארת הם ניתוח פלסטי הבא בעקבות פגיעה. מילה היא ניתוח פלסטי שלא לצורך, הנעשה בתינוק בריא ונעשית אך ורק לצורך סיפוק התלהבות דתית.
לצפיה ב-'אתה מוזמן לקרוא שוב את ההודעה שלי...'
אתה מוזמן לקרוא שוב את ההודעה שלי...
09/07/2010 | 01:03
1
בכל מקרה מסבירה שוב:
ניתוח שקדים ואפילו ציפרן חודרנית, זאת בעיה רפואית שצריך לטפל בה, אם כי לא תמיד בניתוח...
איבר מין שלם (לא נימול) הוא בריא ועורלה היא לא פגם או בעיה בריאותית שגורמת לכאב, לאי נוחות או לסכנת חיים וההפך הוא הנכון, כך שאין כל צורך לתקן את מה שלא לקולקל ובטח שלא לעשות את הניתוח הבלתי הפיך הזה לתינוק שלא יכול להגן על עצמו ולהחליט אם הוא מעוניין בכך או לא!!!

ליאת

לצפיה ב-'ולשאלה שלי אתה לא טורח לענות?'
ולשאלה שלי אתה לא טורח לענות?
08/07/2010 | 11:45
1
תביא דוגמא למקרה ספציפי כזה, אבל לא לפני שתענה לשאלה שלי.
לצפיה ב-'אז איך אתה חיי?'
אז איך אתה חיי?
08/07/2010 | 10:46
2
3
בטח יש לך מקצוע אחר לא? ואתה בטח לא רופא... אז מה אתה בעצם? נגיד שאתה מהנדס חשמל או סנדלר או מנהל מכירות או נגר, לא נראה לי הגיוני שאתה אמור לבצעה לניתוחים אורולוגים או אחרים עם אף אחד מהמקצועות האלה או האחרים אם אתה לא רופא!!! ולא נראה לי הגיוני לחתוך תינוקות רק בגלל דת!!!

ליאת
לצפיה ב-'אני חי טוב מימך מסתדר מעולה!'
אני חי טוב מימך מסתדר מעולה!
08/07/2010 | 11:08
1
1
מתעסק בנדל"ן אם זה מסקרן מישהי,את מוזמנת לאחד מהבריתות ותגידי אם זה מסתדר
לצפיה ב-'חיי טוב ממני?!'
חיי טוב ממני?!
09/07/2010 | 01:16
1
אחלה!!! אז אתה בעצם מתווך שבזמנו החופשי עושה ניתוחים לתינוקות מבלי להיות רופא...

תגיד לא כואב לך הלב לחתוך בשר חיי מתינוק צורח וכואב שלא יכול להגן על עצמו? אתה מבין את רמת הכאב שהמסכנים עוברים בזמן הניתוח וגם אחר כך במגע עם החיתול ושתן והצואה ששורפים בפצע הפתוח?

ממש לא מעניין אותי ללכת לבריתות, אני לא אוהבת התעללות ובמיוחד לא בתינוקות...

ליאת
לצפיה ב-'לגבי הכשרה וביטוח'
לגבי הכשרה וביטוח
07/07/2010 | 15:47
1
1
כמובן שיש,ומי שפועל לפי הספר לא אמורה להיוצר בעיה!
לצפיה ב-'רק מוסיפה לפי החומר שאנחנו הגענו אליו'
רק מוסיפה לפי החומר שאנחנו הגענו אליו
07/07/2010 | 21:02
1
יש כמה וכמה סיבוכים שכלל לא תלויים במוהל אלא ביכולת הקרישה של התינוק, נטייה לספזם של השופכה לאחר ביתוק העורלה מהעטרה עד ליצרת מצב של עצירת שתן , נטייה לצילוק קולואידי, נטייה טיבעית להתכוווצות הריקמה הצלקתית שגורמת לפין שעיר ועוד ועוד. הנה הכל כאן. אם יש לכם הערות לקישור לשאלה נפוצה זו אנא בשירשור חדש או במסר אישי. אשמח לתיקונים הגהות, הערות...

האם הכל בידי המוהל? סיבוכים רבים לא תלויים כלל במבצע או שיש לו שליטה קטנה ביותר להפחית את הסיכון להם, לעיתים כלל לא:

1. זיהום מקומי או בדרכי השתן. גם בביצוע סטרילי למופת, אח"כ החיידקים יכולים להגיע לפצע הפתוח ולזהם.

קישור בנושא זה:

http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/termContent...

2. דימום: לעיתים גם בחיתוך בדיוק לפי הנדרש ולא אף כלי דם שלא אמור היה להחתך, הקרישות הטיבעית של התינוק לא מספיקה לעצור את הדימום בזמן סביר ויש איבוד דם רב.

קישור בנושא זה:

3. מידת החיתוך: הצלקת היא איזור בעל נטייה חזקה להתכווצות לאחר התייצובתה והחלמתה, (שלא לדבר על שיעור גידול הפין בעת הזיקפות העתידיות). צלקות מתכווצות מטיבען והמידה תלוייה במשתנים אישיים מאד.שיעור ההתכווצות יכול להניב חוסר עור ופין שעיר. משתנה נוסף הוא שיעור גידול איזור הצלקת בעת גידול הפין לעומת גידול עור הפין באיזורים הנורמלים (הלא מצולקים).

קישור בנושא זה:

target=_blank style=color:blue>http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/termContent...

4. צילוק בשרני (קולואידי)  שוב, משתנה גנטי ואישי שלהתפחותו בשלבי ההחלמה השונים של הצלקת אין שום תלות באיכות הביצוע.

קישור בנושא זה:

5. סימטריה: חוסר סימטריה בגלל התכווצות לא סימטרית של הצלקת.

6. למשל הדבקויות וגשרי עור משולי הצלקת לעטרה: שוב נטייה טיבעית שיש לעטרה החשופה באופן לא טיבעי לה בגיל זה, ויכול להתפתח גם עד גיל שנה ע"פ אחת העדויות שהגיעו אלינו.

עוד על הדבקויות:

עוד על גשרי עור:

target=_blank style=color:blue>http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/termContent...

7. אצירת שתן לאחר המילה, תגובה טיבעית של הריקמה הפצועה של העטרה לאחר תלישת העורלה ממנה (בגיל הינקות הם מחוברות, ואין דרך להשאיר את העטרה לא פצועה, יש תינוקות שעטרה מגיבה בהתכווצות פתח השופכה ובחוסר השתנה, מצב מסוכן ביותר).

קישור בנושא זה:

8. למשל צלקת מאד שונה ובולטת בשל הבדל צבעים טיבעי בין צלקות לעור גזע הפין הטיבעי.

קישור בנושא זה:

לצפיה ב-'כל חיתוך איבר בריא, בלי קשר לתוצאה-זו טעות.'
כל חיתוך איבר בריא, בלי קשר לתוצאה-זו טעות.
07/07/2010 | 14:57
מוהלים טועים ורופאים טועים - ב-100% כל חיתוך והסרה של עורלה בריאה.(בלי קשר לתוצאה)
גם התוצאה היא 100% פגיעה באיבר בריא.(בלי קשר להחלמה ולחוסר שיורגש בגיל מבוגר)
כל פעולה כזאת על איבר בריא לתינוק חסר יכולת להגן על עצמו - היא פשע. (עפ"י חוק זכויות האדם בארץ ובעולם)

עד כאן העובדות.

לגבי שאלתך:
כן, הייתי וראיתי עבודה של מוהל מסורתי מיומן וותיק.
כן, עמדתי מולו בזמן החיתוך ולאחריו במרחק עין של לא יותר משני צעדים.
כן, המוהל עבד בזריזות ידיים, הפליא בכישרונו, בפעולותיו המדוייקות ונראה שהוא אכן בעל ניסיון רב.
אם לומר את האמת (וכבר אמרתי את זה) הוא היה זריז יותר מהרופא שמל את בן דודי אל מול עיני עם זריקות הרדמה, משך הפעולות של המוהל המסורתי היה ממש כחצי מהזמן מזה של הרופא וגם התינוק בכה הרבה פחות אצל המוהל המיומן.

אבל....
א. המוהל לא השתמש בכפפות, פרע את העורלה שנותרה בציפורני האגודלים שלו שקודם לכן לחצו ידיים ושתו לחיים ומוללו את זקנו.
ב. המוהל לא הסכים שמישהו יתקרב לשולחן בזמן שהוא "הכין" את התינוק (בדיעבד אני יודעת שזה השלב שהוא תלש את עורלה והכינה לחיתוך) ככך שאין לי מושג איך ועם מה ובאיזה תנאים סטרלים הוא עשה את זה וגם עד כמה התינוק היה כואב.
ג.המוהל ביצע את אקט כירורגי באולם שמחות סביב עשרות אנשים.
ד. לא נוכל לדעת עד כמה המוהל דייק בחיתוך באורך או בסימטריה - באמת, כי הילד כשיתבגר בוודאי לא יספר לנו ואין לאף אדח אינדיקציה על איבר בן 8 ימים איך הוא יראה בגיל 18, כמה תחסר לו מהעורלה ואיך תראה הצלקת וההתקרנות.
חוצמזה במקרה של חיתוך מדוייק - "החיפזון הוא מהשטן".

ויש גם מכנה משותף ששמתי לב בבירור בין עבודתו של המוהל לזו של הרופא - אומנם הרופא התייחס לתינוק כאל "עבודה" והמוהל כאל "מצווה" אבל אצל שניהם הן בהבעת הגוף והן באופן המעשה לא ניכר היה שהם מתחברים לעובדה שהם חותכים תינוק חי ובועט ובריא  ושהבכי של התינוק מגיע לליבם יותר ממוזיקת הרקע שהיתה במקום.

אני מקווה שקיבלת פה את הכנות שחיפשת.

לצפיה ב-'אם זכרוני אינו מטעני, בדת הגישה היא'
אם זכרוני אינו מטעני, בדת הגישה היא
07/07/2010 | 14:57
2
שאדם אשר נולד עם יצרים חזקים של אלימות ("צמא דם" משהו), עליו לתעל זאת לטובת החברה - להפוך לקצב, שוחט או מוהל (בכל פרדיגמה רוחנית מורים לאדם לתעל אלמנטים שליליים ועשייה חיובית)... והמבין יבין.
מוהל אינו פושע... בזדון, אלא אדם אשר נותן ידו למעשה לא מוסרי\אתי בשגגה.
ואגב, על איזו כריתת ברית אתה מדבר? מי בא בברית\הסכם פה, התינוק שאינו בר-דעת ולכן אינו יכול לבוא בהסכם?
לצפיה ב-'הברית היא זכותו של הנימול'
הברית היא זכותו של הנימול
07/07/2010 | 19:48
1
2
ברית של נצר לעם בשרשרת הדרות שקדמו,נולד לזה,חשבתם למשל למה לגדל פה ילדים באיזור עקוב מדם מאיימים אלו בנשקים קובנציונליים ושאינם,עכשיו הגיע תורו של האטום,פיגועים ומה לא?,למה לא נעקוב לאחד מנופי בראשית הארופיים ושילדנו יגדל נחליט מה טוב?
לצפיה ב-'איך קישרת עכשיו את הפיגועים לברית מילה?'
איך קישרת עכשיו את הפיגועים לברית מילה?
07/07/2010 | 23:54
2
מה בדיוק אתה מנסה להגיד פה?
אתה כותב עם כ"כ הרבה שגיאות בלי לשים לב, שאני חייב שתתרגם לי מה אתה מנסה להגיד פה. איזה נופי בראשית  אירופיים?

תקשיב, הדברים הרבה יותר פשוטים פה:
ללא קשר לנשק גרעיני ומה שכתוב איפה שכתוב, זכותו הבלעדית של הילד על הגוף שלו. נקודה. סוף פסוק. זה מה שיש. נכון לרגע זה כל ברית היא עבירה על זכויות הילד.
אני מבין שזכויות הילד זה לא משהו שיש לו אזכור כלשהו בתורה, אבל גם לגרעין האיראני לא, עד כמה שאני יודע.
לצפיה ב-'הבריתות שראיתי הם שגרמו לי לפקפק באקט הזה'
הבריתות שראיתי הם שגרמו לי לפקפק באקט הזה
07/07/2010 | 20:35
1
אני מאמינה לך שנדמה לך שאתה עושה משהו לטובת התינוק ולא פועל מתוך בצע כסף. אבל אני משוכנעת שאתה טועה והמעשה שאתה שותף לו, הוא פגיעה לא סבירה, כואבת ובלתי הפיכה בתינוק חסר אונים.

אתה לא פושע אבל אתה כן אדם חסר הכשרה רפואית שמבצע הליך רפואי בסביבה מזוהמת (בית כנסת / אולם אירועים וכיו"ב). ניתוח בתינוק בן שמונה צריך להיות מבוצע אך ורק על ידי רופא ובתנאים סטריליים. הפשע הוא של המדינה שמתירה לך להמשיך ולפעול.

לצפיה ב-'על ידי רופא... ורק כשיש התוויה רפואית. !'
על ידי רופא... ורק כשיש התוויה רפואית. !
08/07/2010 | 10:01
לצפיה ב-'תהיה על התייחסות לברית ברישום רפואי'
תהיה על התייחסות לברית ברישום רפואי
06/07/2010 | 23:45
18
4
היינו היום אצל רופאה התפתחותית בטיפת חלב, שאמרה כצפוי שהשועלי מאד מפותח. בביקור הקודם אצלה כבר היה לנו דיון קודם בנושא הברית. היא סוג של הופתעה לטובה לראות שהוא לא עבר ברית, ואמרה שבשנים האחרונות היא נתקלת בהרבה ילדים כאלה, וזו תופעה מענינת בעיניה. היא לא התייחסה בביקורת לבחירה הזו. גם מדובר ברופאה ממוצא רוסי, אז אני מניחה (אולי אני סטיגמטית) שהיא מראש פתוחה יותר לענין.
בקיצור, בסוף הבדיקה קיבלתי נייר עם תוצאותיה, שמציינות את כל האיברים שנבדקו ושהכל תקין, וליד איברי המין היה רשום: אנטומיה תקינה. לא עבר ברית.

למה נראה לכם שהיא טרחה לרשום זאת? האם זה נוהל שחשוב לציין אם הילד עבר ברית או לא, או שזה בגלל שמדובר במשהו יוצא דופן?
סתם מענין אותי.
לצפיה ב-'זכורה לי פעם אחת במהלך ביקור במיון ילדים'
זכורה לי פעם אחת במהלך ביקור במיון ילדים
07/07/2010 | 00:41
2
5
באמצע הלילה עקב איזה חום גבוה במהלך מחלת וירוס או משהו דומה.

לא זוכרת מי מהבנים שלי זה היה , אבל אני זוכרת שכך בדיוק צוין בדף שסיכם את הבדיקה - גניטליה תקינה, לא עבר ברית.

זה היה חד פעמי, לא עשינו שום דבר עם המסמך הזה אפילו אין לי מושג איפה הוא.

רופא הילדים שלנו יודע שהבנים לא נימולים ובשום מכתב רשמי שקיבלנו ממנו לא צוינה עובדה זאת.

פרט למקרה הנ"ל, עובדת היותם לא נימולים לא נדונה עם אף רופא וככל הידוע לי לא צויינה בכתב בשום מקום, כולל לא במהלך אשפוז ושחרור של הצעיר לצורך ניתוח כריתת שקדים, למשל (זאת הסיטואציה הרפואית הכי קיצונית שקרתה למי מילדינו ).

בקיצור, יכול להיות שמדבור בפרוטוקול שלא כולם מתייחסים אליו. אנחנו לא יחסנו לכך שום חשיבות. מבחינתי אם מצוין בתיקם הרפואי של ילדי שהם לא נימולים, אין בזה שום בעיה. בטח גם כתוב שם שהם ינקו עד גיל 4 וגם זה בסדר גמור
לצפיה ב-'אין לי בעיה שיצויין שהוא לא נימול. '
אין לי בעיה שיצויין שהוא לא נימול.
07/07/2010 | 10:15
1
2
סתם תהיתי למה זה חשוב לכתוב את זה - מבחינת הרופאים.
לצפיה ב-'באמת שאלה טובה. אני מניחה שזה נכתב'
באמת שאלה טובה. אני מניחה שזה נכתב
07/07/2010 | 17:21
3
כדי שיהיה תיעוד רשמי לעובדה שהרופא אכן ערך בדיקה גופנית מקיפה, כולל הפשטה וכו'.

האמת? זה דווקא די הגיוני שיצויין בטופס רשמי שהתינוק לא עבר ניתוח מסויים, ויש לזה משמעות גדולה דווקא במדינה שבה ההתייחסות למנותחים היא כאילו מצבם הוא הטבעי ולא להיפך.

זה אולי קצת בהפוך על הפוך, אבל זה נראה לי כמו שלב בדרך לכך שבסופו של דבר מה שיצוין בדפים מסוג זה הוא דווקא מי כן עבר את הניתוח ולא מי לא שזה כמובן הרבה יותר הגיוני
לצפיה ב-'יכול להיות שזה כדי לציין שהאיבר לא סתם תקין..'
יכול להיות שזה כדי לציין שהאיבר לא סתם תקין..
07/07/2010 | 13:45
14
3
אלא ממש ממש ממש תקין.
לגמרי תקין, במובן הכי ישיר אל המילה הזאת.
כשאני ראיתי בפעם הראשונה את הביטוי באנגלית:
intact genitalia

זו הייתה הפעם הראשונה שהבנתי משהו נורא פשוט - מילה היא גרימת נזק והטלת מום. היא לא סתם ניתוח פלסטי נוסף. מה גם שניתוחים פלסטיים לא תמיד מסתיימים ללא גרימת מום.
לצפיה ב-'גם אצלנו מציינים את זה בדו"חות. כששאלתי,'
גם אצלנו מציינים את זה בדו"חות. כששאלתי,
07/07/2010 | 23:37
13
1
ענה לי הרופא, שלפעמים הברית נדחית מכל מיני סיבות רפואיות.   אז בעצם מציינים את זה כדי להבהיר, שלא מדובר באיזו שהיא בעייה (אלא להיפך...).

וסליחה שלא הצגתי את עצמי.   כבר הייתי כאן בעבר, בשם אחר (מי שמתעניין, אענה במסר).   אני אם ל- 2, בת 3 ובן שנה ו- 3 חודשים, שלם, כמובן.
לצפיה ב-'כשאת אומרת אצלנו, למי בדיוק את מתכוונת?'
כשאת אומרת אצלנו, למי בדיוק את מתכוונת?
08/07/2010 | 00:19
12
3
אני מניח שאת לא יהודייה. לפי השם אני הייתי מניח שאת מוסלמית.
אני נולדתי במדינה מוסלמית (אוזבקיסטאן) שם מלים את הילדים עד גיל 13 ( אצל המוסלמים, נוצרים ויהודים לא אוהבים לימול שם ) לפי מה שאני זוכר, למרות שלא בהכרח מחכים עד הרגע האחרון.
עד כמה מגלים סלבנות אצלכם כלפי הנושא הזה של אי-מילה?
לצפיה ב-'יהודיה, צברית, אשכנזית, חיה באזור המרכז...'
יהודיה, צברית, אשכנזית, חיה באזור המרכז...
08/07/2010 | 00:27
11
2
חוץ מלהיות אשה, אני לא משתייכת לשום מיעוט או קבוצה מדוכאת.
השאלה שלך מאוד מעניינת, אבל אני לא האדם המתאים לענות עליה
ואם נחזור לנושא המקורי של השרשור, אז, בעצם, מה שרציתי להגיד הוא, שלפעמים ההתייחסות של הרופאים היא לגמרי עניינית, אבל אנחנו, מתוך הרגל, כבר מצפים לביקורת ולדברי התוכחה, ומצחצחים חרבות עוד לפני שמישהו הכריז מלחמה.
לצפיה ב-'אוקיי, הניק הקודם שלך...'
אוקיי, הניק הקודם שלך...
08/07/2010 | 02:18
10
1
גרם לי קצת בלבול...
אני מכיר את זה מאוד. הגעתי לארץ בגיל 7, כולם בסביבה היו מתעניינים אם אני נימול או לא. וכשהייתה אומרת שלא, היו מתחילים להמליץ לה לעשות את זה כל עוד אני קטן... אנשים מפגרים, כאילו זה עניינם בכלל. בסוף אמא שלי הייתה או יוצאת על אנשים ואומרת להם שיסתמו את הפה בצורה מנומסת, או מתחילה להמציא סיפורים כמו "האבא לא מסכים, ובלה בלה בלה וחארטות...".
יש לי אמונה מסויימת שדברי התוכחה של ההורים שמלים יתחלפו בדברי חרטה. הרי בימינו יודעים הרבה יותר על השלכות המילה, ממה שהיה ידוע פעם.
אמא שלי, למשל, מאוד מתחרטת שנתנה לי לעשות את זה בזמנו (בגיל 16, ילד מפגר).
לצפיה ב-'מספיק לי שדברי התוכחה יתחלפו בשתיקה.'
מספיק לי שדברי התוכחה יתחלפו בשתיקה.
08/07/2010 | 08:36
9
4
כשהקטן סבל מדלקות אוזניים חוזרות, גיסתי דחקה בי למול אותו.
אז עכשיו, בנוסף לנזק החברתי הנורא שגרמנו לו, נוספה גם האשמה בכך שהוא לא בריא.
מה שאנשים לפעמים מרשים לעצמם...
באמת כל הכבוד לאמא שלך, שהצליחה לעמוד בגבורה מול כל החטטנים.
לצפיה ב-'איך היא קישרה בין דלקת אוזניים...'
איך היא קישרה בין דלקת אוזניים...
08/07/2010 | 13:00
8
2
למילה?
איך מילה עוזרת בעניין הזה של הדלקת? מה גיסתך בכלל קשורה לעניין?! אמא שלי באמת עמדה בגבורה, כדי שהבן שלה יבוא ויהרוס את הכל...
לצפיה ב-'מה, זה לא ברור?'
מה, זה לא ברור?
08/07/2010 | 14:51
7
2
זו הדרך של אלהים לאותת לנו שהוא לא מבסוט.
רק אחרי שסיימנו את השיחה, חשבתי שהייתי צריכה לשאול אותה, איך זה שהבן שלה, הנימול, כמעט הגיע לניתוח כפתורים כשהיה באותו גיל.
ובאמת מצער לחשוב על מה שהפסדת כשבחרת לעבור מילה, אבל לדעתי, גם כאן, אמא שלך הוכיחה עקביות כשדבקה בעיקרות של להותיר את הבחירה בידך.   גם זו גבורה, לתת לך לעשות את הטעויות בעצמך, ולשלם את המחיר.
בקיצור, מורידה את הכובע בפני אמא שלך.   הלוואי שאצליח להיות אמא כזו לילדי.
לצפיה ב-'אמא שלי לא ידעה את גודל הטעות שאני עושה...'
אמא שלי לא ידעה את גודל הטעות שאני עושה...
08/07/2010 | 15:02
6
1
שאלתי אותה:
אמא, ידעת לאן יוביל המהלך הזה?

היא ענתה:
לא!!! לא היה לי מושג בכלל... אני רק שמעתי שזה יותר הגייני ויותר בריא... לא ידעתי שיש דבר כזה התקרנות ובלה בלה בלה ולאן זה מוביל...

אז אמתי:
אם היית יודעת, היית נותנת לי לעבור את זה?

היא ענתה נחרצות:
לא! בשום פנים ואופן, גם במחיר של בעיות חמורות עם נשים/בצבא/בכל מקום אחר שבו היו רואים שאתה לא כמו כולם.

בקיצור, אמא שלי נפלה קורבן לחוסר ידע בדיוק כמוני. הרי היא ראתה את מה שאני ראיתי: המון ילדי עולים עושים את זה בגלאים שונים, לפעמים גילאי 20+... מכל מני סיבות.
אז היא נתנה לבן המפגר שלה לעשות את אותו הדבר.
לצפיה ב-'עדיין, היא נשמעת לי בחורה לעניין...'
עדיין, היא נשמעת לי בחורה לעניין...
08/07/2010 | 15:07
5
לצפיה ב-'היא אכן בחורה לעניין...'
היא אכן בחורה לעניין...
08/07/2010 | 15:19
4
1
אבל גם היא לא חסינה מטעויות. בדיעבד, הבן הדפוק שלה עשה את כל אותן הטעויות שהיא עשתה בנעורים שלה.
אנחנו כמו שתי טיפות מים בעניין הזה...
אני אכן מאמין בכוחם של הגנים עכשיו...
לצפיה ב-':) גם הילדים שלי דפוקים כמוני!!! LOL'
:) גם הילדים שלי דפוקים כמוני!!! LOL
09/07/2010 | 12:41
3
2
אתמול שאלו בקיטנה את הילדים מה הם היו רוצים לעשות אילו היו הולכים לים.
הילדים אמרו מגוון של דברים : לבנות ארמונות מחול, לאכול ארטיק, אבטיח, לשחות, לגלוש על הגלים, לזרוק אבנים למים, לתפוס סרטן....

רק ילדה אחת, קמה ואמרה : אני הייתי רוצה לשחות אל מאחורי הדגל השחור
לצפיה ב-'חחחחחחחחחח...'
חחחחחחחחחח...
09/07/2010 | 13:16
2
1
מזכירה לי את בת דודה שלי. היא תמיד הייתה עושה את זה.
אבל אני מוכן להתערב שבת דודה שלי לוקחת אותך ואת הבת שלך ביחד (בנתיים לפחות) ברמת ה"דפיקות".

אני רק מקווה לדבר אחד - ששושלת המטמטום שלנו תסתיים בי, ושאם יהיו לי ילדים, הם לא יפעלו לפי שיטת:
Cut first, ask questions later...
לצפיה ב-'יכול להיות. הבת שלי די נורמלית :) היא לקחה'
יכול להיות. הבת שלי די נורמלית :) היא לקחה
09/07/2010 | 23:58
1
1
ממני רק את צורת המחשבה שלא מקבלת דברים כמובנים מאליהם.
אז אם יש דגל שחור, עצם קיומו כמסמן את גבול הכניסה למים מפריע לה -  לא שהיא כזו הרפתקנית  (אני בוודאי אינני הרפתקנית, אני יכולה לעצום עיניים בפחד אפילו למראה סרט שבו קפיצת בנג'י)
לצפיה ב-'אה אוקיי סבבה... אז לא הבנתי טוב...'
אה אוקיי סבבה... אז לא הבנתי טוב...
10/07/2010 | 00:02
3
כי בת דודה שלי היא בדיוק אותה ההרפתקנית שתשחה אל מאחורי הדגל השחור גם אם ישימו אותו ליד קפריסין.
לצפיה ב-'סתם בא לי לשתף'
סתם בא לי לשתף
06/07/2010 | 11:39
5
3
שהייתי בן 18, וכבר נחשפתי לנושא של המילה, היה לי ויכוח עם מי שהיית אז חברה שלי שחשפתי
אותה גם לנושא.
אני אמרתי, "ההורים שלי הם אנשים מתורבתים, אבא שלי בודק כל דבר לפני שהוא קונה, בודק באינטרנט וכאלה,
ברית מילה בטוח עשו אצלי אצל רופא".
היא אמרה שכנראה שלא, שאני ממעיט בערך של הקונפורמיות (לא במילים האלה אבל בערך).
אז בטוח בצדקתי, באתי ושאלתי את אימא שלי אם זה היה אצל רופא או אצל מוהל, והיא ענתה שזה היה אצל מוהל.
כנראה שהזעזוע ניכר על פני, כי היא מהירה להצדיק שזה היה המוהל הכי טוב בצפון וכאלה דברים, אבל אני לא רציתי
לשמוע, עליתי למעלה לחדר שלי.
המקרה הזה גרם לי להבין באמת שקונפורמיות זה דבר שיש לו השפעה חזקה יותר ממה שחשבתי, והוא לא פוסח על אנשים
שאני תופס מהם "מתורבתים".
אני מנסה להסתכל על הצד החיובי, אי-מילה צוברת תאוצה, ומתי שהוא תהיה תפנית ממש גדולה בנושא, כנראה בבת-אחת.
אני זוכר קראתי כתבה בעבר על בדואיות, שפעם היו אומרות שעושות מילה וזה חשוב וכ'ו וכ'ו, עכשיו הן כמעט מכחישות
שעשו את זה פעם.
אולי אני לא מדייק בפרטים או קראתי משהו לא אמין, אבל אני מאמין שיהיה תהליך דומה כאן בנוגע למילת זכרים בארץ, ובעולם.
לצפיה ב-'תודה על השיתוף, זה באמת שיעור לחיים'
תודה על השיתוף, זה באמת שיעור לחיים
06/07/2010 | 15:06
3
1
ובן כמה אתה עכשו?

אני חושבת שלכל אחד יש את הרגע שלו שהוא מרגיש את הבשלת התהליך שבו מפסיק לראות את ההורים בשחור ולבן (ובכלל את העולם) ומתחיל לראות שני אנשים (אם יש לו מזל והם חיים) עם בחירות שלא תמיד הוא מסכים איתן, ואם יש לו עוד יותר מזל נשארות לו אהבה וחמלה גם כלפי הדברים שהוא לא מקבל. בתור הגבר שהיה אותו תינוק אז,  אני מבינה כמה קשה לא לוקחת את העניין קודם כל ברמה האישית ולהפגע, זה לגיטימי לגמרי

חשוב להבין את הקונטקסט החברתי שהיה אז סביב מילה (וברבדים גדולים מהחברה שלנו קיים עד היום), ושמהפכת המידע שהאינטרנט הביא עוד לא התרחשה לפני 20 שנה, זו מהפכה צעירה.

אני מסכימה איתך וחושבת שככל שכמות השלמים תלך ותגדל יהיה איזה רגע של מסה קריטית בחברה החילונית שלא תשאיר אף אחד בחושך הבורות. פתאום כולם ידעו שיש הרבה ילדים שלמים ואנשים שלא מלים והכל הרבה יותר מבסדר עם העורלה, עם הילד, עם הגננת, עם החברים...ועם בנות זוג. אני חושבת שרואים את הניצנים של זה כבר עכשו על פני פורומי ההורות השונים כאן בתפוז. בהתחלה זה היה זעזוע, חומר נפץ והיום זה חלק מעולם הידע של הרבה מגולשי פורומי ההורות למינהם שיש דיונים על אי מילה, שיש א/נשים שלא מלים, שהם נפגשים איתם לפעמים במפגשים ונושאי שיחה אחרים כמו לידה, הנקה, רופאים חיתולים, מטפלת, גננת, חינוך ושאר ירקות, שהלא מלים הם בד"כ אנשים רגילים כמו כל קבוצת אנשים אחרת באוכ'. בלי קרניים ובלי אישיות קיצונית או נטיות להתנצרות, התאסלמות או כת השטן

לצפיה ב-'אני בגיל 20, כמו שניתן לראות בפרופיל'
אני בגיל 20, כמו שניתן לראות בפרופיל
07/07/2010 | 03:55
2
1
אני בעצמי חשפתי הרבה אנשים בגילי לנושא.
גם את האלה שלא הצלחתי לשכנע, אני חושב שהם יעשו יותר חושבים בגלל האפשרות שהבן שלהם
יהפוך להיות כמוני :).
אני נותן לזה שתי דורות, ותהיה מהפכה בנושא.
לצפיה ב-'לדעתי זה היה הרבה יותר מהיר'
לדעתי זה היה הרבה יותר מהיר
07/07/2010 | 10:43
1
1
וכבר יש מהפכה בנושא, רק שהיא עוד לא הגיע לכל הפינות...
לצפיה ב-'גם לדעתי זה יהיה מהיר יותר...'
גם לדעתי זה יהיה מהיר יותר...
07/07/2010 | 13:23
1
למרות שזה תלוי כמה שנים זה נחשב דור...
לצפיה ב-'סיפור מעורר מחשבה'
סיפור מעורר מחשבה
07/07/2010 | 23:19
1
אני בטוחה שההורים שלך חשבו שהם עושים משהו טוב למענך. לפני 20 שנה לא היתה כל כך מודעות לנושא המילה ואני לא יודעת אפילו אם היו רופאים שביצעו בריתות.

כנראה שכל הורה צריך להשלים עם זה שלא משנה מה נעשה, תמיד יהיה משהו שהיה אפשר לעשות אחרת והם לא יהיו מרוצים ממנו. השאלה רק על מה יהיו הריקושטים.

הלוואי ואתה צודק וכשהילדים שלי יהיו להורים, אפשרות אי-המילה כבר תהיה נפוצה ותחסך מהם ההתלבטות.
לצפיה ב-'"ברית ללא מילה"- זכויות יוצרים של התמונה?'
"ברית ללא מילה"- זכויות יוצרים של התמונה?
05/07/2010 | 21:58
13
2
הי חברים
אני רוצה לשדרג מעט את הקבוצה בפייסבוק ולשים שם תמונה במקום סימן שאלה.
למי שייכת התמונה הזאת: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For... ?
אפשר להעלות אותה לקבוצה?
תודה!

למי שעוד לא הצטרף:
http://www.facebook.com/group.php?gid=105832486126...
לצפיה ב-'אם כבר פתחתי את זה'
אם כבר פתחתי את זה
05/07/2010 | 22:05
7
אני רואה שהקבוצה מוגדרת כ"סודית".
המשמעות של זה היא שלא ימצאו אותה ע"י חיפוש אלא רק אם אתה מקבל הזמנה, וגם שאף אחד לא רואה בפרופיל שאתה חבר בקבוצה הזאת.
מה דעתכם?
להפוך את הקבוצה לפתוחה?
בעקבות שאלות שלי (נודניקית) נהפכתי ל ADMIN שם, אז אם יש עוד נושאים לשידרוג הקבוצה, ניתן לפנות אלי.
לצפיה ב-'אם אני כבר מדברת עם עצמי'
אם אני כבר מדברת עם עצמי
05/07/2010 | 22:12
6
1
אז בעצם אני חוזרת בי ומציעה להפוך את זה לקבוצה סגורה, שזה אומר שרק מנהלים מאשרים חברים חדשים, ורק חברי הקבוצה יכולים לראות את הקיר.
במקרה זה הקבוצה תופיע במנוע חיפוש.
אני בעד האופציה הזאת, ואתם?
(יותר מדי זמן לא קישקשתי פה, עכשיו אני מפצה בשירשור עצמי!)

לצפיה ב-'אני בעד "בלי סודות" קבוצה פתוחה כמובן'
אני בעד "בלי סודות" קבוצה פתוחה כמובן
05/07/2010 | 22:22
5
1
למה להסתיר?
[ומישהו יודע לאן נעלמו הקבוצות הקודמות? צנזורה בפייסבוק?]
לצפיה ב-'ואת לא צופה שיהיו בעיות?'
ואת לא צופה שיהיו בעיות?
05/07/2010 | 22:31
4
2
למשל השתלטות על הקיר?
אם הקבוצה סגורה, אז יש אפשרות למחוק חברים בקבוצה שהצטרפו כדי לטרלל את הקבוצה.
לגבי קבוצות נוספות, אחת ננטשה ואחרות כנראה סודיות ולכן את לא רואה אותן בחיפוש.
הנה עוד אחת:
http://www.facebook.com/home.php?ref=logo#!/group....
לצפיה ב-'אני לא מתמצאת בטכניקות של פייסבוק על כדי כך.'
אני לא מתמצאת בטכניקות של פייסבוק על כדי כך.
10/07/2010 | 00:40
3
וחוץ מסתימת פיות שאנחנו חייבים להלחם בה על ידי פתיחת הקבוצה מחדש בכל פעם שהיא נעלמת, אני לא צופה שום בעיות.
אז הגדירי אותה כרצונך, בינתים ראיתי שהיא "סגורה" . אני מקוה שהיא לא "סודית"
לצפיה ב-'נכון, היא כבר לא סודית, ואנחנו כבר 71 חברים!'
נכון, היא כבר לא סודית, ואנחנו כבר 71 חברים!
10/07/2010 | 16:01
2
זו קפיצה של כמעט 20 חברים, אם אני לא טועה, ב-3 ימים האחרונים, איזה כיף!
לצפיה ב-':) ההנהלה מגישה כיבוד קל לחברים?'
:) ההנהלה מגישה כיבוד קל לחברים?
10/07/2010 | 16:46
1
לצפיה ב-'ברור! כיבוד טבעוני וגם כיבוד הורים וילדים!'
ברור! כיבוד טבעוני וגם כיבוד הורים וילדים!
10/07/2010 | 21:17
לצפיה ב-'אוקצור...'
אוקצור...
06/07/2010 | 02:09
1
אני מעוניין להצטרף לקבוצות הנ"ל, ורצוי מאוד שאנשים יוכלו לראות את זה. העמדה שלי צריכה להיות ברורה...
לצפיה ב-'טוב, ניכסתי את התמונה לקבוצה '
טוב, ניכסתי את התמונה לקבוצה
06/07/2010 | 09:35
3
והפכתי את הקבוצה לסגורה, זה אומר שיראו את זה בפרופיל שלכם אבל צריך אישור כדי להיות חבר קבוצה.
אתם מוזמנים להעיר ולהציע, הכל הפיך
לצפיה ב-'בהצלחה עניין הפייסבוק ודומיו לא מדבר אלי'
בהצלחה עניין הפייסבוק ודומיו לא מדבר אלי
07/07/2010 | 00:42
2
1
לכן לא אגיע לשם, אבל אני בעד כל דבר שיכול להעלות את המודעות והחשיפה לנושא
לצפיה ב-'תודה! פייסבוק הוא בהחלט במה חשובה לקדם אג'נדה'
תודה! פייסבוק הוא בהחלט במה חשובה לקדם אג'נדה
07/07/2010 | 02:32
1
2
לצפיה ב-''
07/07/2010 | 16:54
לצפיה ב-'גאון השחמט בובי פישר על ברית מילה.'
גאון השחמט בובי פישר על ברית מילה.
04/07/2010 | 19:36
1
4
נתקלתי היום ביוטיוב בראיון עתונאי שפישר נתן לפני 10 שנים. בסוף הראיון הוא הזכיר את המנהג הזה. לדעתו זו עבירה פלילית ובכלל צריך להיות מטורף בכדי להטיל מום בתינוק חסר ישע. סביב הפשע הזה נוצרה אגדה כאילו זה בריא לתינוק.
לדעתו זה בולשיט - זה גורם נזק גופני ונפשי כאחד וזה פשע איום. הוא מספר שהכיר מישהו שראה איך מלו את אחיו:
בא רבי עם ידיים מלוכלכות וזה היה נורא. את הטראומה הזאת הוא נושא כבר 15 שנה ולא ישכח אותה לעולם. לדעתו, צריך לקום מישהו להוציא את המנהג הזה מחוץ לחוק ולמנוע מהיהודים הטלת מומים בילדיהם.
אינני מעז להביא קישור לראיון זה בגלל שבובי מותח בהזדמנות זאת ביקורת חריפה מאוד על היהדות בכלל, אך מי שמעוניין
יכול למצוא אותו במנוע חיפוש של יוטיוב.
לצפיה ב-'בובי פישר הוא ממש לא מודל שלי לחיקוי'
בובי פישר הוא ממש לא מודל שלי לחיקוי
04/07/2010 | 20:04
1
רק שתבין עם מי יש לך עסק, הנה קצת ממה שכתבו עליו בויקיפידיה:

בובי פישר ידוע לא רק בזכות הישגיו בשחמט (והקשיים הרבים שהוא הערים על מארגני התחרויות), אלא גם עקב התבטאויותיו השנויות במחלוקת כנגד ארצות הברית, ישראל והיהודים‏‏. החל משנות השישים‏‏  [3]  נהג פישר להשמיע הערות אנטישמיות בראיונות פומביים רבים. הוא היה מכחיש שואה, הצהיר ש-"יש יותר מידי יהודים בשחמט"[1]‏‏, וש"היהודים היו תמיד רמאים לאורך ההיסטוריה. הם שקרנים, והם החלאות הכי גרועות בעולם"‏‏[4]. באחד מראיונותיו טען כי ארצות הברית נשלטת על ידי "יהודים מנוולים ומלוכלכים בעלי אף מכופף"[4].

בשנת 1999 בראיון לרדיו הונגרי, טען פישר שהוא קורבן לקונספירציה יהודית עולמית. בשנת 2001 לאחר קריסת מגדלי התאומים בראיון לתחנת רדיו בפיליפינים אמר פישר: "אלו הן חדשות נפלאות... אני מוחא כפיים למאורע. ארצות הברית וישראל רוצחות ושודדות את הפלסטינים במשך שנים... עכשיו זה מכה בארצות הברית בחזרה". באותו ראיון טען שיש "להרוס את ארצות הברית" אם לא תשנה את מדיניות החוץ שלה, קרא לרצח ג'ורג' בוש, והביע ציפייה להפיכה צבאית בארצות הברית שבה מנהיגי הצבא יוציאו להורג "מאות אלפי מנהיגים של יהדות ארצות הברית" וכן "יאסרו את כל היהודים ויסגרו את בתי הכנסת". הערות דומות הושמעו על ידו בראיונות רדיו רבים בין השנים 2005-1999 בפיליפינים, באיסלנד, בקולומביה וברוסיה. ייתכן מאוד כי להתנהגות החריגה מאוד של בובי פישר שהתעצמה בסוף חייו, הביאה לנידויו והתלוותה בירידה בולטת בתפקודו במישורים שונים - כולל המקצועי והבין-אישי, היה הסבר בתחום ההפרעות הפסיכיאטריות הפסיכוטיות.
לצפיה ב-'עוד בן שלם מצטרף לפורום - איילה ילדה!'
עוד בן שלם מצטרף לפורום - איילה ילדה!
02/07/2010 | 16:30
14
1
קראתי עדכון בפורום לידה פעילה וביתית ומאוד התרגשתי
לצפיה ב-'איזה יופי, מזל טוב לאיילה ומשפחתה '
איזה יופי, מזל טוב לאיילה ומשפחתה
02/07/2010 | 21:29
לצפיה ב-'המון מזל טוב!!! '
המון מזל טוב!!!
02/07/2010 | 23:00
1
איזה כיף זה לקפוץ לפורום ולגלות שעוד 2 תינוקות ישארו שלמים!!!
זה ממש עושה הרגשה טובה!!!

ליאת
לצפיה ב-' מזל טוב והרבה אושר'
מזל טוב והרבה אושר
03/07/2010 | 15:35
איזה כיף, תינוק חדש במשפחה!
לצפיה ב-'בשעה טובה!'
בשעה טובה!
03/07/2010 | 18:36
לצפיה ב-'מזל טוב לכולם והמון נחת!!'
מזל טוב לכולם והמון נחת!!
04/07/2010 | 06:28
לצפיה ב-'מזל טוב-מזל טוב!!כיף לקרוא'
מזל טוב-מזל טוב!!כיף לקרוא
04/07/2010 | 09:16
שתהיה הרבה הנאה ובריאות
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
04/07/2010 | 11:39
לצפיה ב-'מזל טוב איילה!'
מזל טוב איילה!
04/07/2010 | 12:27
1
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
04/07/2010 | 15:56
2
1
נכנסתי במקרה כי פתאום חשבתי, אוי שכחתי לספר בפורום 202
אני עכשיו רק חושבת על איך אפשר שבוע אחרי לידה לעמוד עם תפרים וכאבים וללכת ולשבת ולחייך בשעה קשה כמו ברית (להעמיד פנים)... אבל עברו בקושי יומיים אז אולי אחרי שבוע כבר אפשר לזוז, מה שבטוח שון שלנו ישאר שלם כמו שנולד!
לצפיה ב-''
04/07/2010 | 17:24
1
הפעם זכרתם לבדוק בן/בת אחרי הלידה?

גם אני אף פעם לא הבנתי איך אנשים מצליחים לארגן אירוע שבוע אחרי לידה. גם בלי להיות אחרי לידה אני סובלת מזה

תהנו משון !
לצפיה ב-'תודה'
תודה
09/07/2010 | 23:27
ולא, המיילדת הזכירה לי גם הפעם
צרפתי את סיפור הלידה בפורום לידה פעילה וביתית:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
לצפיה ב-'מזל טוב!! הרבה אושר! '
מזל טוב!! הרבה אושר!
05/07/2010 | 10:55
3
לצפיה ב-'מזל טוב!!!'
מזל טוב!!!
07/07/2010 | 03:38
1
פוסט קל והמוווון אושר!
לצפיה ב-'מזל טוב! רק בריאות ואושר! '
מזל טוב! רק בריאות ואושר!
08/07/2010 | 01:04
לצפיה ב-' חבר שלם חדש מצטרף לפורום '
חבר שלם חדש מצטרף לפורום
01/07/2010 | 21:13
14
2
שלום כולם,
אנחנו מאושרים לבשר על הולדתו של לֹטם בדיוק לפני שבוע.
הוא מקסים ומושלם ושאלנו אותו אם הוא רוצה שנחתוך לו והוא מעדיף שלא....
אז מחר אנחנו כורתים איתו באופן רשמי ברית שאנחנו בחיים לא פוגעים בו (ולא יכולים להעלות על דעתנו אפשרות אחרת!).
תודה לכולם על התמיכה בפעמים האחרונות שכתבתי כאן,
באהבה,
אמא של לֹטם
לצפיה ב-'מזל טוב אמא ואבא של לטם! איזו יופי של ברית.'
מזל טוב אמא ואבא של לטם! איזו יופי של ברית.
01/07/2010 | 21:26
1
הברית הנצחית והאמיתית בין הורים לילדים.
המון כיף ובריאות
לצפיה ב-' לאמא, אבא ולֹטם '
לאמא, אבא ולֹטם
01/07/2010 | 22:12
1
לצפיה ב-' מזלטוב!!!'
מזלטוב!!!
02/07/2010 | 08:32
1
שתזכו לגדלו באושר, אהבה, ושלמות . שיהיה שפע חלב!! וספרי לנו עוד חודש על המשפחה
לצפיה ב-'מזל טוב לכולכם!'
מזל טוב לכולכם!
02/07/2010 | 11:20
הרבה הרבה בריאות ואושר ונחת
לצפיה ב-'המון המון המון מזל טוב!!!'
המון המון המון מזל טוב!!!
02/07/2010 | 15:41
לצפיה ב-'ואיזה יופי גם פה מזל טוב'
ואיזה יופי גם פה מזל טוב
02/07/2010 | 21:34
אהבתי את זה ששאלתם אותו זה כל כך הגיוני!

ואני כמובן מאוד מזדהה עם רעיון כריתת הברית של אי פגיעה עם התינוק גם זה כל כך הגיוני!

אני מקווה שתישארי כאן איתנו ותספרי לנו איך מתנהלים העניינים בגזרת הסבתות. אני זוכרת ששיתפת לא מזמן בדברים לא כל כך נעימים שנאמרו ומאוד חשוה לי ובטח גם לאחרים לדעת איך זה מתקדם ואיך אתם מתמודדים ומסתדרים.

מאחלת לכם ולכל המשפחה הקרובה והמורחבת הנאה מלֹטם ובמיוחד לך ולו המון בריאות שמחה ושפע חלב
לצפיה ב-'מזל טוב!! שתזכו להמון אושר איתו!!'
מזל טוב!! שתזכו להמון אושר איתו!!
03/07/2010 | 01:07
4
זה באמת אושר עצום שרק הולך וגדל.
לצפיה ב-'מזל טוב וברכה'
מזל טוב וברכה
03/07/2010 | 06:35
3
זה נהדר שהקשבתם
מזכיר לי את הוידאו קליפ שעשינו
עכשיו אולי נעשה וידאו כזה גם
לצפיה ב-'גדול!!'
גדול!!
05/07/2010 | 10:53
לצפיה ב-'דורון!!!!! לא ידעתי שאתם כאלה מוכשרים!'
דורון!!!!! לא ידעתי שאתם כאלה מוכשרים!
05/07/2010 | 22:24
1
4
מקסים ומצחיק
ועצוב נורא [וגם ממש מעצבן, מזכיר את מה ש"כל האמהות" באמת אומרות לתינוק :( רק היה חסר שה"אמא" תאמר : "לי זה כואב יותר בייבי" והייתי מתחרפנת לגמרי]
לצפיה ב-'תודה על הטיפ וגם על המחמאה'
תודה על הטיפ וגם על המחמאה
06/07/2010 | 12:33
1
רוב הקרדיט כמובן זה לאמא פרנסס
אנחנו מתכננים לצלם בקרוב את הגרסא בעברית והשורה שלך נתקבלה
לצפיה ב-'כיף לקרוא איזה תאור קולע!!'
כיף לקרוא איזה תאור קולע!!
04/07/2010 | 09:17
תהנו
לצפיה ב-'מזל טוב! איזה שם מקסים.'
מזל טוב! איזה שם מקסים.
04/07/2010 | 11:38
2
לצפיה ב-''
04/07/2010 | 12:24
לצפיה ב-'סיפורים מהקופסא של קה"ל - מכתב מרגש '
סיפורים מהקופסא של קה"ל - מכתב מרגש
02/07/2010 | 09:43
12
5
אתמול קיבלתי מכתב מרגש ממישהו, אני מבקשת לחלוק אותו אתכם. הוא מתפרסם בהסכמת הכותב כמובן.

==========================================

לכבוד קה"ל

שלום רב,
שמי שחר, אני ישראלי המתגורר בחו"ל. לפני כשלוש שנים עזבתי את ישראל על מנת להתאחד עם חברתי אז, אישתי כיום.
מזה כשישה חודשים אישתי בהריון, ולאחרונה גילינו שגדל לו בשלווה בן זכר ברחמה. עוד בטרם הגילוי, התחלנו לחשוב יחד, באופן פתוח, מה לעשות בנושא המילה. אקדים ואציין כי על אף שאישתי נוצרייה על פי דתה, מאז ומתמיד היה לשנינו ברור כי נרצה לחלוק את שתי הדתות במשפחתנו העתידית, באופן שבו אנו רואים לנכון.
משהחלנו לדון בנושא, אני סברתי כי המילה היא חובה שכן היא, בראש ובראשונה, חיונית מבחינה בריאותית, ובנוסף חשתי כי באם לא נבצעה יקשה עלי להיקשר לבננו, גם אם בצורה משנית. אישתי הייתה נגד, בעיקר כיוון שבעיניה טיעון הקשר לילד יפעל נגדה באופן הפוך. לאחר כמה שבועות אמרה לי כי אם זה מאוד חשוב לי, היא מוכנה לוותר ולמול את התינוק.
ואז התחלתי לחשוב למה למעשה זה כל כך חשוב לי, והאם יתכן, כמו במקרים אחרים, שהטיעונים שעליהם גדלתי לא תקפים. הבטחתי לעצמי שלכל הפחות אלמד את הנושא לפני שאחליט.
אחרי חיפוש קצר ברשת "בעד ונגד מילה" קראתי את כל החומר המפורסם באתרכם. דעתי השתנתה מן הקצה אל הקצה בשל הדברים שנחשפתי אליהם, בעיקר הטיעונים הרפואיים, שהפריכו באופן חד וחלק את תפיסתי עד אז. כעת, ברור לי שבננו לא יעבור מילה, ועל המימד הרגשי שבכך אני אצטרך לעבוד עם עצמי, במידה ויהיה בכך צורך, שכן אין לי כל ספק שהוא מינורי באופן מוחלט לעומת הנזקים שבקיום המילה.
אני רוצה לשלוח לכם ברכת חזקו ואמצו בפועלכם החיוני להביא את הנושא לכלל הציבור, ולכל הפחות להעלות אותו לדיון, ונתינת במה לנתונים כל כך חשובים, שנסתרים מרוב הציבור.
אלפי תודות על שעזרתם לי לפקוח את עיני ולמנוע מבני את הפגיעה המיותרת הזו!

===============================================

לצפיה ב-'עברתי תהליך דומה '
עברתי תהליך דומה
02/07/2010 | 11:18
לצפיה ב-'מרגש '
מרגש
02/07/2010 | 14:31
לצפיה ב-'רונית, תודה מקרב לב על המכתב. מאוד מרגש '
רונית, תודה מקרב לב על המכתב. מאוד מרגש
02/07/2010 | 22:01
1
כמה נעים לשמוע גם על קוראים סמויים שהפורום הזה היווה חלק מכריע בשינוי בחייהם.

ואני אטרח שוב ואדגיש את מה שאני מדגישה שוב ושוב כאשר מתפרסמות כאן הודעות ממסוג זה - הפורום הזה משנה חיים! והוא עושה את זה בתחום שהוא לא הפיך! זה ממש קריטי, אני קוראת לכולם, גם למי שכבר מרגיש ש"כל זה מאחוריו" והוא "לא צריך את הפורום"  להמשיך ולמלא אותו בחיים, מידע, תמיכה - כל דבר שיכול לשרת הורים אחרים שמתלבטים. על חמישה הורים שיתלבטו ובסוף כן ימולו, יש הורה אחד שלא ימול - כולם, גם אלה שמלים וגם אלה שלא מלים, מקבלים כאן מידע חשוב מאין כמותו.

לכן, הישארו כאן, או לפחות באוא לבקר, עדכנו כאן לגבי התלהליכם שאתם עוברים - בעיקר מי מכם שעברו גם רגעים לא קלים עם המשפחה והסביבה הקרובה. מכיוון שכבר ידוע לנו שלרוב העניינים מסתדרים מהר מאוד ועל הצד הטוב ביותר, חשוב מאוד שתעדכנו ותספרו לטובת הדורות הבאים הגדשלים והולכים וצמאים למידע מעודד מסוג זה.

ולשחר וזוגתו - שיהיה בשעה טובה ובמזל טוב ואתם מוזמנים לכתוטב כאן בכל עת
לצפיה ב-'תודה :) רק לדייק שהוא לאו דווקא קורא סמוי של '
תודה :) רק לדייק שהוא לאו דווקא קורא סמוי של
03/07/2010 | 00:15
הפורום הזה וכתב לקה"ל בלי קשר לפורום.
הוא דיבר על מידע ברשת באופן כללי ואפשר לומר מעבר לזה שהפורום הזה באמת משנה חיים (קיבלנו על זה הרבה תגובות הרי) : האינטרנט משנה חיים. אני שמחה לחיות במאה ה-21 ! :)
כן כן השארו וכתבו. אין ספק שהרבה אנשים נחשפו לאי מילה אך ורק בעזרת הפורום.

לצפיה ב-'יותר מזה!,טוב שלא מול את בנו!'
יותר מזה!,טוב שלא מול את בנו!
07/07/2010 | 03:14
7
3
שהרי הבן גוי גמור
לצפיה ב-'מה הקשר?'
מה הקשר?
07/07/2010 | 12:14
3
יש גם גויים שמלים מכל מיני סיבות.
אני נגד מילה אבל הסיבה לכך שהוא לא מל היתה בחירה הורית אישית, בלי קשר לדת או לאום.
לצפיה ב-'התכוונת אולי ל "שהרי הבן ג'וי טהור"?'
התכוונת אולי ל "שהרי הבן ג'וי טהור"?
07/07/2010 | 15:06
4
לצפיה ב-'הבן גוי,בלי כוונות,יצא לצערי מעם'
הבן גוי,בלי כוונות,יצא לצערי מעם
07/07/2010 | 15:41
3
1
ישראל
לצפיה ב-'הוא יצא מהבטן של אמא שלו בריא ושלם'
הוא יצא מהבטן של אמא שלו בריא ושלם
07/07/2010 | 16:08
1
1
ושאר הגדרות הדת הם פיקציה במוח שלנו. זה היה מצחיק אם זה לא היה עצוב.
אדם הוא אדם הוא אדם ! גוף הוא גוף, ונשמה היא נשמה.
לצפיה ב-'מה לא מובן? ? אמא נוצריה הבן נצורי!'
מה לא מובן? ? אמא נוצריה הבן נצורי!
07/07/2010 | 17:23
2
ליהדות זכות לקבוע מי הוא יהודי!,זה כמו שאחליט שמחר אני סקנדינבי זה יעזור? ? ?,שם ההחלטה מי שנולד או אזרח גם פה היהדות אמרה את דברה
לצפיה ב-'הבן יצא בריא שלם ומושלם'
הבן יצא בריא שלם ומושלם
07/07/2010 | 16:29
1
וכל התגיות שאתה מתייג אותו, כגון "גוי" ו-"יצא מעם ישראל" אינן מעניינות אותו, שכן הן תגיות שאינן רלוונטיות לכלום, פרט לך.

לתינוק עצמו זה לא מזיז, הוא אינו זקוק לברית עם ישות פיקטיביות מעולם הלימבו האימטריאלי
לצפיה ב-'בטח יורידו את התגובה הזאת, אבל הכינוי שלי...'
בטח יורידו את התגובה הזאת, אבל הכינוי שלי...
08/07/2010 | 02:32
2
פשוט מחייב להגיב.
שמע, אני לא חזק בתיאולוגיה וכדומה, וגם מעולם לא התעמקתי בכתבי קודש יותר מדי. אבל אני חושב כרגע על ה"גוי גמור" הזה, ומשווה אותו לילדים היהודים שאתה פוגש במסגרת המקצוע המופלא שלך, ולא מפסיק לתהות בעניין הבא:

איך ייתכן שהוא כזה "גוי גמור" ש"יצא מעם ישראל", ובכל זאת, אותו האלוהים כנראה אוהב יותר מאותם הילדים היהודים שהוזכרו למעלה?

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום הסרת עודפי עור
פורום הסרת עודפי עור
פורום ניתוחי בקע
פורום ניתוחי בקע
מרכז קשרים לטיפול בהתמכרויות
מרכז קשרים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה