לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

לצפיה ב-' תזכורת- המפגש ביום שישי הקרוב : בחיפה, 16:00'
תזכורת- המפגש ביום שישי הקרוב : בחיפה, 16:00
11/01/2016 | 13:25
19

היי
אני מזכירה ש- :
ביום שישי הקרוב - בשעה 16:00 - יש לנו מפגש קה"ל בחיפה. במפגש נדבר על דברים שמעניינים אותנו כאשר אנו מתלבטים האם למול או לא. המשפחה? בעיות חברתיות? יתרונות / שיקולים רפואיים? אסתטיקה? הטיפול בעורלה? גיל ההתבגרות? אי הסכמה בין בני הזוג? ילד אחד שכבר נימול במשפחה - האם למול את השני? הדמיון לאבא? הזהות היהודית? האם לספר מראש לגננת / מטפלת? האם הילד יהודי? ועוד נושאים ....
המפגש מיועד להורים ותיקים והורים חדשים או מתלבטים (בהריון).
אם אתם מעוניינים במפגש או אם אתם הורים ותיקים מחיפה או האיזור ויכולים להצטרף אלינו (אפילו רק לחלק מהזמן) , לשוחח עם המתלבטים או לענות לשאלות - זו תהיה עזרה מאד גדולה ("ותיקים", לצורך העניין הם כל מי שיש להם ילד מעל גיל 9 ימים :) )
אשמח לראות אתכם!
כתבו לי לאי מייל
לצפיה ב-'מרחבי הרשת'
מרחבי הרשת
10/01/2016 | 12:29
38
60
בואו נשרשר לכאן (להודעה ראשית, כלומר הודעה זו) כל מה שקשור לנושא שלנו.
לצפיה ב-'הצרות פתח השופכה בויקיפידה'
הצרות פתח השופכה בויקיפידה
10/01/2016 | 12:31
4
60
בויקיפידה יש ערך באנגלית להצרות פתח השופכה, וכמובן שמוזכר כגורם סיכון היות הגבר נימול.

בעברית אין כלום. מי יכול לתרגם כאן או ישר שם, לחבור לכוחות נוספים להנגשת המידע לדוברי העברית מוזמן לשנס מותניים, אנחנו נעזור ונתמוך! (חבל גם שאין בערבית...מי מכיר רופא דובר ערבית שיכול להרתם למשימה?).
לצפיה ב-'לא חייבים לתרגם, אפשר לכתוב ע"ס מקורות עבריים, למשל:'
לא חייבים לתרגם, אפשר לכתוב ע"ס מקורות עבריים, למשל:
10/01/2016 | 15:55
3
41

כפי שכתוב בכל המקורות, זה כמעט תמיד נגרם ממילה, ואם לא אז מטראומה אחרת לפין – חבלה, מחלה, ניתוח וכו' (זה אפילו נכתב במסמך הקודם בנושא שהיה באתר שירותי בריאות כללית, אבל הם הסירו אותו מהמרשתת ).
לצפיה ב-'רעיון טוב, אבל תמיד טוב שיהיו גם מחקרים מדעיים מקוריים'
רעיון טוב, אבל תמיד טוב שיהיו גם מחקרים מדעיים מקוריים
10/01/2016 | 18:11
2
28
שעברו ביקורת עמיתים וכו'.
לצפיה ב-'כל הקישורים הם למקורות מדעיים, לאתרים של שירותי בריאות'
כל הקישורים הם למקורות מדעיים, לאתרים של שירותי בריאות
10/01/2016 | 19:15
1
23
זה אמין ומקובל בצורה מספקת. אני לא יודעת אם יש מחקרים בנושא (לא מכירה) אבל יש די ידע כדי לומר באופן חד משמעי שזה נובע ממילה (או מטראומה אחרת). כלומר רואים בצורה סטטיסטית ברורה שנדיר מאוד שפין שלא "התעסקו איתו" יסבול מהיצרות פי השפכה, אבל זה לא נדיר בקרב פין שכן עבר עליו משהו, למשל ניתוח, למשל מילה.

בכל מקרה לי אין כוונה לכתוב ערך בוויקיפדיה, אני משתדלת להדיר את ידיי מכתיבה/עריכה באתר לאחר שנכוויתי קשות בעבר.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
11/01/2016 | 11:17
23
לצפיה ב-'תינוק נופל מכרית ברית המילה'
תינוק נופל מכרית ברית המילה
10/01/2016 | 13:26
24
99
לצפיה ב-'לא נעים אבל עלול לקרות לכולם, בלי שום קשר למילה'
לא נעים אבל עלול לקרות לכולם, בלי שום קשר למילה
10/01/2016 | 16:01
23
25
לצפיה ב-'באופן כללי שתינוקות נופלים זה נכון'
באופן כללי שתינוקות נופלים זה נכון
10/01/2016 | 17:44
22
86
באופן ספציפי תינוק כזה קטן מכרית כזו - פחות עד בכלל לא מחוץ להקשר של ברית.
לצפיה ב-'זה נכון, אבל שוב, למה זה משנה? אז זו תהיה סיטואציה אחרת'
זה נכון, אבל שוב, למה זה משנה? אז זו תהיה סיטואציה אחרת
10/01/2016 | 17:56
14
47
בכל מקרה זה לא קרה בכוונה ועצם ההפלה לא קשורה ישירות לעצם הברית. אני באמת לא מבינה למה זה קשור לפורום הזה למעט העובדה שזה קרה דווקא בברית.
לצפיה ב-'אבל לא תהיה סיטואציה אחרת.'
אבל לא תהיה סיטואציה אחרת.
10/01/2016 | 18:24
13
43
כמה אנשים את מכירה שיושבים בצורה כזו, שמים כרית על רגליהם ועליה מניחים תינוק? אני אפס. תינוקות בני 8 ימים לא מונחים על כריות (בכלל) ואם כן לא בצורה כזו (לא יציבה) שהם עלולים ליפול ממנה.
זה קצת מפתיע שזה בא ממך.
זה מזכיר לי ויכוח שהיה לי באחד הדיונים על מקרי מוות שנובעים מהמילה - וברובם דימום. אז מישהו שם הסביר לי על נסיבתיות/סיבה ותוצאה > שהמוות נגרם כתוצאה מדימום. לא כתוצאה מהמילה (...) אבל לא היה דימום אם לא היה את הניתוח הזה. זה לא שתינוקות סתם כך מתחילים לדמם. וגם כאן בדיוק אותו דבר - בוודאי שההפלה קשורה ישירות לעצם הברית. תינוקות לא מוחזקים בצורה כזאת אלא לצורך קיום ברית.
לצפיה ב-'למה לא? תינוקות נופלים אך ורק בבריתות?'
למה לא? תינוקות נופלים אך ורק בבריתות?
10/01/2016 | 19:12
12
40
אני מכירה אנשים שיושבים ושמים על הירכיים מצע כלשהו (חיתול בד או משהו עבה יותר, גם כרית אפשרית) ואז תינוק. אני מכירה מצבים שבהם תינוקות נפלו לא בכוונה מהידיים של מישהו. זה גם לא ממש משנה אם בגיל 8 ימים או חודש. הרי מלכתחילה אף אחד לא התכוון שהתינוק ייפול וזה גם לא קורה כ"כ הרבה כי נזהרים מאוד. אבל טעויות קורות. ההבדל הוא שבד"כ (בניגוד לברית) הן לא מצולמות, ולכן אין תיעוד.

ההשוואה לדימום לא רלוונטית, מאחר שדימום הוא תוצאה ישירה (ודי אוטומטית) של ניתוח מכוון, כלומר זה לא שמישהו התקרב לתינוק עם סכין בטעות ואופס, הוא נחתך. במקרה של הנפילה מדובר בטעות, חד וחלק. תינוקות נחתכים בברית מילה (תמיד ) אבל למרבה השמחה בד"כ לא נופלים בחגיגות ברית מילה, כך שלא מדובר גם באיזושהי סכנה יוצאת דופן, והיא כמובן לא הסיבה שאני מתנגדת למילה. אני לא מתנגדת לטקסים ולא לחגיגות הולדת צאצאים, שגם בהם יכולות לקרות תקלות כאלה, ובכלל, גם בנסיבות אחרות.

לכן זו נראית לי בעיקר אנקדוטה שמסיטה את הדיון מהעיקר לטפל ויש בה גם משהו קטנוני, כאילו קופצים מיד על כל דבר רע שעלול לקרות במילה ב"תראו תראו!". לא אוהבת את זה. בואי נאמר שאם כל הסכנה בברית מילה הייתה שהתינוק ייפול, מצבנו היה טוב בהרבה ולא היה צורך בפורום הזה.
לצפיה ב-'בצורה כזו תינוקות נופלים רק בבריתות כן.'
בצורה כזו תינוקות נופלים רק בבריתות כן.
10/01/2016 | 20:20
11
26
וזה שגם זה עלול לקרות (מסתבר) לא גורע מכך שמדברים על הדברים הנפוצים יותר שקורים. עובדה. להפך. זה לא מסיט אף אחד משום דבר. יש הרבה דברים "קטנים" שעלולים לקרות (או אפילו ממש קורים) ואנשים "בעד" מנסים לבטל אותם כאילו הם זניחים או קטנוניים. אז חבל.  מכירה את "ברוב המקרים זה עובר חלק והכל בסדר"? אבל למרבה השמחה בד"כ לא בוכים (סתם דוגמא שבטח לא זרה לך) בחגיגות ברית מילה, כך שלא מדובר גם באיזושהי סכנה יוצאת דופן...
לצפיה ב-'הצורה לא משנה. תינוקות עלולים ליפול בצורה שונה במצבים שונים'
הצורה לא משנה. תינוקות עלולים ליפול בצורה שונה במצבים שונים
10/01/2016 | 20:26
10
23
והמשותף לכולם הוא שזה תמיד בטעות ולא במכוון. זה לא אומר אם המצב רע או טוב, זה אומר שמישהו פישל. הוא יכול לפשל באופן דומה בנסיבות אחרות, וכל הדיון הזה עדיין לא יהיה קשור לסיבה שאנחנו מתנגדים למילה. לי זו נראית עדיין לא יותר מהיטפלות לטפל ואני חושבת שזה גם נראה רע מבחוץ כשקופצים על כל סיבה זניחה ולא רלוונטית. נישאר באי הסכמה.
לצפיה ב-'הצורה כן משנה. תינוקות גם עלולים לקבל מכה ולדמם'
הצורה כן משנה. תינוקות גם עלולים לקבל מכה ולדמם
10/01/2016 | 23:04
9
23
בצורה שונה במצבים שונים - אז זה הופך את הדימום של הברית לבסדר?
מה זה רלוונטי בכלל אם זה קשור או לא לסיבה שאת אני או אנחנו מתנגדים למילה? מי אמר שכל דבר צריך להיות קשור לזה? ושוב. אני לא חושבת שזו סיבה זניחה ולא רלוונטית. כל ה"תפאורה" הזו שאפשרה הזאת לקרות אומרת בדיוק את הכל. כן, גם על כך שאני מתנגדת לכך שזה נעשה בצורה כזו.
לצפיה ב-'לא, כי הבעיה במילה אינה הדימום אלא עצם ביצוע המילה'
לא, כי הבעיה במילה אינה הדימום אלא עצם ביצוע המילה
11/01/2016 | 02:02
8
28
הכותרת שלך בעצם אומרת בדיוק את מה שאני מנסה לומר: יש כאן טעות לא מכוונת (מכה, נפילה) לעומת ניתוח אלקטיבי שנעשה במכוון (ומכיוון שחותכים בבשר החי, הוא מדמם. ככה זה).
לצפיה ב-''
11/01/2016 | 08:19
4
לצפיה ב-'בדיוק הפואנטה שלי. הדימום או הנפילה לא עומדים בפני'
בדיוק הפואנטה שלי. הדימום או הנפילה לא עומדים בפני
11/01/2016 | 10:20
6
22
עצמם. הם תוצאה ישירה של משהו. לכן לא משנה שהיו יכולים להיגרם גם בצורה אחרת. במקרה הזה הם לא היו קורים לולא הברית.
לצפיה ב-'שוב, לא. הנפילה היא תוצאה ישירה של טעות, לא של מעשה מכוון.'
שוב, לא. הנפילה היא תוצאה ישירה של טעות, לא של מעשה מכוון.
11/01/2016 | 11:54
5
8
לצפיה ב-'חסרות טעויות שנעשות בברית'
חסרות טעויות שנעשות בברית
11/01/2016 | 15:00
4
20
בלי קשר למעשה המכוון?
לצפיה ב-'לא, אבל אין לי בעיה איתן מעצם היותן טעויות. טעויות קורות.'
לא, אבל אין לי בעיה איתן מעצם היותן טעויות. טעויות קורות.
11/01/2016 | 15:36
3
19
הבעיה שלי היא עם עצם המילה. רוצה לומר, לו מילה הייתה דבר חשוב בעיניי, הייתי מוכנה לחיות עם הטעויות וההשלכות שלה. מכיוון שהיא דבר שגוי במהותו, מובן שלא. אגב, דימום אינו "טעות" כשעושים ניתוח... זו תוצאה די ישירה, ולמעשה הסיבה העיקרית בהגעה עם תינוקות למיון אחרי מילה.

לעומת זאת אין לי בעיה עקרונית שסבא יחזיק את התינוק, כן, גם על כרית. לא משנה אם זה באירוע כמו ברית או באירוע אחר או בבית. אין בכך סכנה יוצאת דופן (אנחנו לא שומעים על תינוקות שנופלים בבריתות) ותינוק עלול ליפול בדרכים שונות. אף אחת מהן לא רצויה. אני בהחלט חושבת שראוי להיזהר יותר כשמחזיקים תינוק, אבל זה נכון לכל מצב שהוא, בלי שום קשר לברית.

לצפיה ב-'יש דימום ויש דימום'
יש דימום ויש דימום
11/01/2016 | 15:57
2
19
עובדה שרוב התינוקות ״בסדר״ זאת אומרת שהם לא מדממים ברמה שמסכנת חיים/מצריכה אשפוז. ואם כן, זה נובע מטעות שהיא ״אקסטרה״ לתוצאה הישירה.

ולי כן יש בעיה עקרונית שאדם ישב בצורה מרושלת ויניח על ברכיו כרית מבד מחליק ואז יחזיק תינוק. הדרך הכי טובה לטפל בשריפה, היא למנוע אותה. אז נוקטים בכל האמצעים כדי למנוע מצב מסוכן. במקרה הזה ברית. זה לא שאם היה יושב אחרת, עם כרית עם רתמות אז הברית הייתה מקובלת עליי - אבל זה מוסיף למימד שמעמיד את כל האירוע/טקס הזה באור שלילי
לצפיה ב-'לא רלוונטי, אבל גם לא מדויק'
לא רלוונטי, אבל גם לא מדויק
11/01/2016 | 17:18
1
26
תינוקות יכולים לדמם גם בגלל בעיות קרישה או מסיבות שלא קשורות לטעות. אנשים שונים מגיבים לאותו ניתוח בצורות שונות. כך או כך זה חלק מהניתוח, כשעושים ניתוח ייתכן דימום. אני מתנגדת לניתוח עצמו, זו הבעיה שלי. לא הדימום.

גם לי יש בעיה שמישהו יניח תינוק בצורה מרושלת. אבל אנשים מתרשלים (עם או בלי תינוקות) בלי קשר למילה, ומנגד, לא מדובר במשהו אופייני למילה או שקורה דווקא בטקסי ברית מילה. לו היה מצב שתינוקות רבים היו נופלים כך, הייתי מסכימה איתך. זה לא המצב. זה מישהו שטעה, ובאותה המידה הוא היה יכול לטעות בכל סיטואציה אחרת שבה הוא לא החזיק את התינוק כמו שצריך. הוא גם לא התכוון להפיל אותו, כלומר אין פה מעשה שאני מתנגדת לו והוא מצדיק אותו. יש פה טעות, זה הכול.

בואי נישאר באי הסכמה כי אני לא חושבת שיש טעם שאחזור על אותם דברים שוב ושוב.
לצפיה ב-'כנ"ל'
כנ"ל
11/01/2016 | 17:59
3
לצפיה ב-'לגמרי ולחלוטין אין קשר לברית מילה.'
לגמרי ולחלוטין אין קשר לברית מילה.
11/01/2016 | 08:18
6
58
אני מכירה מקרים שבהם תינוקות קטנים נופלים או נחבלים כשהם על הידיים או על רהיט כלשהו בלי שום קשר למילה. באמת, מה שאת עושה עכשיו זה לחפש מתחת לאדמה. ברית מסוכנת כי היא ניתוח מיותר, לא בגלל שהתינוק עלול ליפול יותר מאשר בכל סיטואציה אחרת.
לצפיה ב-'אבל זה קרה בברית אז איך אין קשר?!'
אבל זה קרה בברית אז איך אין קשר?!
11/01/2016 | 10:16
5
36
לא הבאתי סתם תינוק שנופל מרהיט או מהידיים. ולא אמרתי שום דבר מעבר להבאת הסרטון. לא על המשמעות של זה, לא אם בכלל זה יש לזה משמעות, אם זה רלוונטי להתנגדות - כל הפרשנויות והתוספות הן שלכן. אבל אם את מתעקשת, הברית מיותרת בגלל שהיא ניתוח מסוכן. גם אצל דתיים שיש להם תכלית לעשייה, הניתוח לא מיותר אבל הברית נשארת מסוכנת. בגלל כל הסיבות שאנחנו יודעים עליהם, כולל זה שהתינוק יחליק מהכרית של הברית. ואני לא מבינה איך זה שזה יכול לקרות להם בנסיבות אחרת מבטל את זה שזה חמור שזה קרה בברית. נשמעות כמו אחרון ה״בעדים״ שאומר שגם דברים אחרים מסוכנים ואנחנו עדיין עושים אותם. דווקא כאן אפשר למנוע את הנפילות (כולן) בקלות רבות. לא לשים ולא להפיל. אלא לא לשים בכלל. ובמקרה הזה - לא לעשות ברית. מבחינתי זה לא גורע מסיבות אחרות לא לעשות או דוחק אותן, אלא רק מוסיף להן. וזה מה שזה שולי ועקיף אבל עדיין נכון. (ויש הרבה נקודות כאלה שלא קשורות לברית עצמה אבל מעוררות התנגדות)
לצפיה ב-'ואם נפלתי בזמן טיול בחו"ל, זה קרה בזמן טיול בחו"ל...'
ואם נפלתי בזמן טיול בחו"ל, זה קרה בזמן טיול בחו"ל...
11/01/2016 | 11:59
4
35
סימן שלא הייתי צריכה לטוס לחו"ל?
לצפיה ב-'בדיוק ככה. יש שיגידו לך'
בדיוק ככה. יש שיגידו לך
11/01/2016 | 15:24
3
51
שזה דבר מיותר (לא פעולה הכרחית להישרדות. אפילו לא למחייה) לאור הסיכוי שהמטוס יתרסק או ליפול בתוואי השטח המדובר... (מבחינתך זה חשוב לנפש? זה סיכון ששווה לך לקחת? עבורך זה חיוני? בעל תכלית חשובה? אנשים יגידו לך בדיוק אותו דבר את יודעת על מה) אפילו בין פעולות יומיומיות נחוצות יכולות להיות מחלוקות. אנשים יעדיפו להימנע מפעולות מסוימות שנחשבות מסוכנות אפילו שבעיניי(ך) בלתי נמנעות. אז בוודאי בין ״סיכונים״ שהם אקסטרות, כמו ניתוחי בחירה ולטוס או לטייל. ובוודאי רוב (אם לא כל, למעט תקלות טכניות) האסונות קורים בגלל טעויות בתוך מעשה מכוון.
לצפיה ב-'יש שיגידו, ואני אגיד להם את מה שאני אומרת לך... '
יש שיגידו, ואני אגיד להם את מה שאני אומרת לך...
11/01/2016 | 15:57
2
37
ששווה לטוס לחו"ל, ואין בכך סיכון מיוחד. אני יכולה ליפול גם בבית (למעשה רוב התאונות מהסוג הזה קורות בבית או בשכונה, לידיעתך). לכן זה לא משנה. לו הייתה תופעה של תינוקות נופלים במילה, הייתי מסכימה איתך. הייתי אומרת ואללה, באמת סכנה מיותרת. אבל זה לא המצב. זה מקרה חריג. לכן הוא לא רלוונטי מבחינתי לדיון בנושא מילה.
ההתנגדות שלי היא למילה. לניתוח.
לא לטקסים, לא לחגיגות, לא לסבים שמחזיקים את התינוק על כרית.
הם רוצים למול אותו. הם לא רוצים להפיל אותו.
לפעולה הראשונה אני מתנגדת, בשנייה אנחנו בהסכמה מלאה, ולכן אין לי בעיה.
זהו, נראה לי שהנקודה מוצתה.
לצפיה ב-'עם הרוב מסכימה. ואני עדיין לא חושבת שזה סותר'
עם הרוב מסכימה. ואני עדיין לא חושבת שזה סותר
11/01/2016 | 16:08
25
ועם מה שלא, מיצינו כאמרתך
לצפיה ב-''
12/01/2016 | 01:32
17
לצפיה ב-'נתונים על שיעורי מילה בארה"ב ובעולם מתוך כתבה בלנצט 2011'
נתונים על שיעורי מילה בארה"ב ובעולם מתוך כתבה בלנצט 2011
10/01/2016 | 20:12
6
82
פעמים רבות אנחנו מחפשים נתונים אמינים לשיעורי המילה ומתקשים למצוא כאלה; במקרה נתקלתי בכאלה, ובמקור מצוין (הלנצט הוא כתב עת רפואי יוקרתי). אלה תמיד נתונים משוערים (שהרי רבים מלים מחוץ למוסדות הרפואה ולא מדווחים על כך) אבל זה עדיין אומדן שפורסם באכסנייה נחשבת.
Although precise figures are elusive, the proportion of infants who are circumcised in the USA is slowly falling, with in-hospital rates of about 55–57%, according to the US Centers for Disease Control and Prevention (CDC). WHO says 30% of males are circumcised globally. Two-thirds of those are Muslim. In Europe, the rate is less than 20%.
לצפיה ב-'תודה. מעניין מאוד.'
תודה. מעניין מאוד.
10/01/2016 | 23:10
5
45
(ראיתי כתבה שסוקרת את המילה לפי חתך מדינות. יש מדינות בהן כבר כמעט לגמרי הפסיקו למול; ויש כאלה שעדיין יש רוב נימול - הייתי אומרת שהממוצע נע סביב חמישים אחוז. פרט מעניין הוא שיש הלימה בין המקומות בהם חברות ביטוח הפסיקו לממן את הניתוח הזה, לבין הירידה החדה במספר המלים)
לצפיה ב-'אשמח אם תקשרי אליה '
אשמח אם תקשרי אליה
11/01/2016 | 02:26
4
10
לצפיה ב-'אני חושבת שזה זה + אנקדוטה מעניינת בפנים'
אני חושבת שזה זה + אנקדוטה מעניינת בפנים
11/01/2016 | 11:10
3
62
אני מתארת לעצמי שזה כבר ידוע: לצד הירידה הטבעית (למידת הנושא, גילוי הבלוף של קלוג, והבנה שזה ניתוח פוגעני ומיותר) העקבית במספר הנימולים בארצות הברית - במדינות בהן ביטוחי הבריאות הפסיקו לממן את עלות ניתוח המילה, אחוזי הנימולים צנחו באופן משמעותי וחד יותר.
אין זה חדש שהכסף הוא הגורם העיקרי לתעשייה הארורה הזאת. רופאים רודפי בצע בוגדים באתיקה המקצועית שלהם. אבל מה יגידו ההורים? לו האמנתי שזה ניתוח חיוני לבריאות בני, הייתי משלמת עליו מכיסי. ומאידך, זה שהוא היה ניתן לי בחינם לא הופך אותו לנחוץ.
לצפיה ב-'זה די ברור... אם כי אני מניחה שיש גם מי שרוצה ולא יכול'
זה די ברור... אם כי אני מניחה שיש גם מי שרוצה ולא יכול
11/01/2016 | 13:53
34
כלומר יש הורים טריים שהיו מלים אבל תוספת של כמה מאות דולרים לתינוק שרק נולד (ולא חסרות הוצאות, כידוע) מכבידה עליהם מדי, וכשמדובר בניתוח רשות ולא בטיפול מציל חיים, מוותרים. אפשר לטעון שהם לא רוצים מספיק, אבל זה לא אומר שהם לא באמת רוצים.

כך או כך, אני שמחה שזה לא כלול בביטוח ואני שמחה שהאחוזים יורדים. זו מגמה מעודדת מאוד.
לצפיה ב-'אגב, הקישור מוביל לאתר של מתנגדי מילה... משתדלת לא להשתמש'
אגב, הקישור מוביל לאתר של מתנגדי מילה... משתדלת לא להשתמש
11/01/2016 | 13:55
1
45
בכאלה. אין פירוש הדבר שהנתונים שגויים בהכרח, אלא שקישורים כאלה נתפסים מיד כמוטים/משוחדים/אינטרסנטיים בצד השני ולפיכך בלתי אמינים. גם אם במקרה מסוים האמינות מוצדקת, זו פינה שאני מעדיפה לא להיכנס אליה מלכתחילה (היא סתם מסיטה את הדיון למחוזות לא פרודוקטיביים ומחלישה את הטיעון שלי).
לצפיה ב-'מסכימה. גם אני נזהרת בזה.'
מסכימה. גם אני נזהרת בזה.
11/01/2016 | 15:27
35
בדיוק כמו החשדנות שאני מגלה (למשל) כלפי מחקרים שמוציאים יתרונות בניתוח הזה וכמה לא מופתעת לגלות שנמצאים באיזה אתר של רופא אמריקאי/מוהל ;) אבל בינינו אני משתפת
לצפיה ב-'עורלה גויים/עמית זד'
עורלה גויים/עמית זד
10/01/2016 | 22:41
79
מערכון משעשע ונוקב של עמית זד על ברית מילה מהפייסבוק שלו.

יש גם המון-המון תגובות, לא קראתי...
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2016 | 15:58
10
 נמצאים בשנות העשרים לחייכם ומחפשים מקום לדבר בו על הכול?
פורום עשרים פלוס הוא המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו!

מתעניינים בשייט יאכטות? חולמים על חוויה רומנטית או הרפתקה כיפית לכל המשפחה?
היכנסו עכשיו לפורום יאכטות ותקבלו את המידע הדרוש

מתכננים אירוע משפחתי ומעוניינים באטרקציות מגניבות וייחודיות?
בפורום אטרקציות לאירועים תקבלו רעיונות שיהפכו את האירוע שלכם למושלם!

יש לכם שאלות לגבי מערכת אבטחה טובה ואיכותית לעסק שלכם או לבית המגורים?
היכנסו לפורום מערכות אבטחה ותקבלו מידע מקצועי ואמין!

מתלבטים אילו צמחים כדאי לשתול בעונה הנוכחית? יש לכם שאלות לגבי השקייה או דישון?
בפורום צמחים לגינה ולבית תוכלו לשאול ולשתף!
לצפיה ב-'חינוך מיני'
חינוך מיני
07/01/2016 | 01:16
1
208
דבר נחמד שנתקלתי בו בכתבה על סדרת הנוער שעוסקת בחינוך מיני שמשודרת בערוץ הילדים (לגבי אישור שידור הפרק על הפורנו, כך החליט בג"צ, אגב) - סדרת חינוך מיני נורווגית שהולכת הרבה יותר רחוק משהולכים כאן ומראה איברים חיים ואמיתיים רחמנא לצלן, והכל ביוטיוב, חינוכי בכל זאת. 

בפרק הזה מדברים על הפין. כל העובדות טריוויאליות מאוד כמתבקש, לא מחדשים הרבה..לנורווגים לפחות. לישראלים ובכן...

שתפו את זה
לצפיה ב-'וואוו! זה היה מאוד ישיר, נועז ומרענן. אהבתי את הגישה'
וואוו! זה היה מאוד ישיר, נועז ומרענן. אהבתי את הגישה
07/01/2016 | 01:43
99
לא מתביישת, לא מתחסדת, לא מתייפייפת או הולכת סחור סחור. סחתיין.

כמו כן לכל מי שטוען שפין נימול "אסתטי" יותר, בחיי שאני כבר לא יודעת על מה מדברים (מלבד הרגל). יש משהו בפין שלם שנראה הרבה יותר "נינוח" ובעיקר פחות מאומץ (גם גון העור נראה לי טבעי ו"הגיוני" יותר).
לצפיה ב-'לא יודעת אם היה כאן - שיר המוהלים'
לא יודעת אם היה כאן - שיר המוהלים
03/01/2016 | 09:13
4
107
חברה שלה ילד לא נימול הפנתה את תשומת ליבי למשהו שלא הכרתי. מסתבר שחיים חפר כתב עבור רביעיית מועדון התיאטרון בתחילת שנות ה 60 את השיר ההומוריסטי הבא:

מוהלים / מילים: חיים חפר. לחן: עממי

אנו שלושה מוהלים
חותכים לפי חוקים לפי כללים
אנו תולים תיקוותנו
בסכיננו
ומברכים לפי הדין:
על הסכין, על הסכין.

ככה ללא מנוחה
ידינו כאן עושות את המלאכה:
יד ימיננו משחזת
שניה אוחזת -
תישכב בשקט, מחמדי
והופ, הנה עוד יהודי.

מוהלים, מוהלים, סמוך על מוהלים!
עם סכין ותער - כבר כרתנו יער
מוהלים, מוהלים, סמוך על מוהלים!

אנו שלושה מוהלים
עושים כל מה שאנו יכולים
אנו הופכים קילומטרים
לסנטימטרים
ולפעמים בתוך הסתר
עושות ידינו גם יותר.

אנו כרתנו הברית
עם סמי דיביס ואשתו מיי בריט
ככה נשמור על גחלת
עם מאכלת
אבל מה יש פה לדבר
הן תפקידנו לקצר...

מוהלים, מוהלים...  

השיר מבוסס על שיר צרפתי שנכתב וכפי הנראה גם הולחן בידי סרז' גינסבורג (אגב, יהודי כשר בעצמו ומן הסתם גם נימול ). הגרסא הישראלית הראשונה שלו נכתבה גם היא בידי חיים חפר והושרה בפי להקת הנח"ל ומוכרת לרובינו כאן בשיר "סיירים, סיירים, הלאה סיירים". בהמשך הגיעה הגרסא השניה שהושרה בימי תל אביב העליזים.

לצפיה ב-'וקיימת גרסא שלישית בעברית, גם היא מעטו המושחז של חיים חפר'
וקיימת גרסא שלישית בעברית, גם היא מעטו המושחז של חיים חפר
03/01/2016 | 09:15
51
וגם היא נכתבה עבור רביעיית מועדון התאטרון. ולצערנו בימים אלה היא אקטואלית מתמיד:

שִׁיר הַמּוֹעֲלִים

אָנוּ קְבוּצַת מוֹעֲלִים 
עוֹבְדִים לְלֹא חֻקִּים וּבְלִי כְּלָלִים.
יַד יְמִינֵנוּ רוֹשֶׁמֶת, וְגַם חוֹתֶמֶת,
וּמְאַשֶּׁרֶת מַאֲזָן -
וְהוֹפּ, נִכְנַס מִילְיוֹן קָטָן.

אָנוּ עוֹלִים וְשָׁרִים
בֵּין הַחוֹזִים וּבֵין הַמִּסְפָּרִים.
יָד בְּקִיאָה וּבוֹטַחַת, אוֹתָם לוֹקַחַת,
עִם קְצָת חֶשְׁבּוֹן וּקְצָת דִּמְיוֹן
וְהוֹפּ, יֵשׁ לָנוּ עוֹד מִילְיוֹן.

אָנוּ קְבוּצַת מוֹעֲלִים,
אֶת הָרְוָחִים אָנוּ מְגַלְגְּלִים,
קוּמוּ דּוֹלָרִים וּפְרַנְקִים, וּלְכוּ לַבַּנְקִים!
אִם זֶה בִּשְׁוַיְץ אוֹ בְּוָאדוּז,
אָנוּ אִתְּכֶם מֵאָה אָחוּז.

כָּאן לֹא בָּזִים לִקְטַנּוֹת 
וּמְזַיְּפִים אֲפִלּוּ מַנְגִּינוֹת,
כִּי כְּשֶׁבָּאִים הַפְּרוֹצֶנְטִים, 
אֵין סֶנְטִימֶנְטִים,
וְגַם אִם הַמַּצָּב לָחוּץ
אֲנַחְנוּ לֹא שָׂמִים קָצוּץ!

אָנוּ קְבוּצַת מוֹעֲלִים,
בְּכָל חֶבְרָה אָנוּ מְקֻבָּלִים.
וּבְשִׁכּוּן הַצַּמֶּרֶת, אָנוּ כָּל עֶרֶב,
נוֹשְׂאִים אֶל-עָל אֶת הַבְּשׂוֹרָה:
מִבֶּן-צִיּוֹן תֵּצֵא תּוֹרָה!

אָנוּ קוֹצְרִים בְּרִנָּה 
אֶת כָּל מַה שֶׁזָּרְעָה הַמְּדִינָה,
גַּם מִכָּתְלֵי בֵּית-הַסֹּהַר, נִקְרָא לַנֹּעַר:
אַל תִּכָּנַע! אַל תִּכָּשֵׁל!
וּקְרָא: קָדִימָה הַמּוֹעֵל!

מוֹעֲלִים, מוֹעֲלִים,
הָלְאָה, מוֹעֲלִים!
מוֹעֲלִים, מוֹעֲלִים,
הָלְאָה,מוֹעֲלִים!

הַגְּנֵבָה מוֹשֶׁכֶת,
אַל תַּפְסִיק לָלֶכֶת!
מוֹעֲלִים, מוֹעֲלִים,
הָלְאָה, מוֹעֲלִים!
לצפיה ב-'את שיר המועלים לא הכרתי, ומעניין אותי מה המקור בצרפתית..'
את שיר המועלים לא הכרתי, ומעניין אותי מה המקור בצרפתית..
03/01/2016 | 10:14
2
32
מי יכול לחפשו?

שיר המוהלים  נכנס למילון שלנו תחת  'בדיחות'

וגם מצאתי בארכיון הפורום קטע איזכור לקטע שחיים חפר כתב לסרט קזבלן, מעין ברכה או משהו למוהל לפני המילה.

לצפיה ב-'כל המידע שמצאתי על השיר ומקורו, בקישור הבא:'
כל המידע שמצאתי על השיר ומקורו, בקישור הבא:
04/01/2016 | 00:41
1
36

מתוך הבלוג "עונג שבת" על השיר המקורי שנכתב והולחן בידי סרז' גינסבורג (בניגוד למה שמופיע באתר שירונט כ"לחן עממי"):

"השיר שהיה מקור ההשראה ל'סיירים' חובר והולחן בשנת 1958 על ידי הזמר והמלחין הצרפתי-היהודי סרז' גינסבורג, אבל לא היו בו סיירים או חיילים. 
זה היה אחד משיריו הראשונים של האמן חובב הפרובוקציות, וברוח שירי השנסון של שנות החמישים (ז'ורז' ברסנס, ז'אק ברל ואחרים) הוא עסק במציאות יומיומית מייאשת ומדכאת של כרטיסן קשה יום - 'איש שקוף', שמבלה את כל עתותיו בניקוב חורי הכרטיסים של הנוסעים בתחנת 'מטרו' בפריס, ומייחל שיקרה נס ומישהו יוציא אותו מהחור שבו הוא נמצא, לפני שהוא ינקב את ראשו שלו בכדורי אקדח.
השיר נקרא: Le poinçonneur des Lilas (המנקב של תחנת 'לילך' – שהיא תחנת מטרו אמיתית לכל דבר)".

בבלוג יש גם את המילים המקוריות בצרפתית, את השיר עצמו מיו-טיוב, ועוד מידע נוסף על עניינים שונים שקשורים בגילגולו של השיר.
מעניין
לצפיה ב-'תודה, איזה בלוג נחמד.'
תודה, איזה בלוג נחמד.
07/01/2016 | 08:33
16
נראה לי שווה להתעמק, כשיהיה לי זמן.
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
31/12/2015 | 15:54
6
 מחפשים פעילויות נחמדות לילדים בימים הגשומים של השנה?
היכנסו עכשיו לפורום יוצרים עם ילדים וקבלו רעיונות מקוריים!

מתעניינים בבר אקטיבי לאירוע מושלם? יש לכם שאלות לגבי בחירת האלכוהול?
היכנסו עכשיו לפורום בר אקטיבי ותקבלו תשובות להכל!

ההתמכרות שלך מפריעה לך לנהל אורח חיים תקין?
בוא לדבר על זה עכשיו בפורום התמכרות למין

מחפשים מטפל סיעודי עבור היקרים לכם מכל? יש לכן שאלות לגבי זכויותיו?
היכנסו עכשיו לפורום טיפול בקשישים ותקבלו מענה לשאלותיכם!

מתעניין בקרב מגע ומעוניין לקבל פרטים נוספים?
היכנס עכשיו לפורום קרב מגע הגנה עצמית ותקבל תשובות לכל השאלות!

לצפיה ב-'תזכורת : ביום שישי בעוד שבועיים 15/1/16 מפגש קה"ל '
תזכורת : ביום שישי בעוד שבועיים 15/1/16 מפגש קה"ל
31/12/2015 | 00:13
26
בחיפה!!!!!
יהיה חשוב מעניין וכיף 
וכל שאר הדברים

שמרו את התאריך
השעה 16:00
לצפיה ב-'נפתח פורום אסטטיקה ואגינלית'
נפתח פורום אסטטיקה ואגינלית
30/12/2015 | 20:31
1
98
טרולים שווים הם קיבלו שם

יש גם מוהלת

http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/2532/1796654...

לצפיה ב-' זה אוקסימורון... אין שום דבר אסתטי באיברי מין אנושיים'
זה אוקסימורון... אין שום דבר אסתטי באיברי מין אנושיים
31/12/2015 | 02:32
74
(ובינתיים גם לא באלה של בע"ח שראיתי, אבל מצד שני לא ראיתי כ"כ הרבה, אז אני לא רוצה לפסול מראש ). אבל למען האמת הם דנים שם לא מעט בנושאים תפקודיים לחלוטין (כלומר לא אסתטיקה) כך ששם הפורום קצת מטעה.
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
24/12/2015 | 14:09
9
 כותב עבודה סמינריונית? צריך עזרה במציאת מקורות ביבליוגרפים?
היכנס עכשיו לפורום כתיבת עבודות אקדמיות ותקבל תשובות לכל השאלות!

סובלים ממחלת הקרוהן והקוליטיס? אתם לא לבד.
היכנסו עכשיו לפורום קרוהן וקוליטיס – תמיכה ותוכלו לשתף באנונימיות מוחלטת

עומדת ללדת? מתלבטת איך לבחור את הדולה המושלמת עבורך?
בפורום לקראת לידה – רופא ודולה תוכלי לשאול ולהתייעץ על הכל

מכורים לסדרה צעירים חסרי מנוח? עדיין רוצים להתעדכן בכל מה שקורה?
מוזמנים להיכנס עכשיו לפורום צעירים חסרי מנוח ולדבר על כל מה שחם!

סובלים מבעיות זיכרון? רוצים ללמוד תרגילים לשיפורו וחיזוקו?
היכנסו עכשיו לפורום שיפור הזיכרון וגלו דרכים להתמודדות!

לצפיה ב-'הסקסולגים הגדולים בעולם: "אל תשחיתו את גוף ילדכם"'
הסקסולגים הגדולים בעולם: "אל תשחיתו את גוף ילדכם"
24/12/2015 | 10:52
90
862

"מבחינה רפואית, מילה שגרתית [של בנים] הגיונית כמו כריתת העפעפים לתינוקות או כריתת שפתי איבר המין לבנות".

"רופא בארה"ב מרוויח בין $150 ל $300 עבור כל מילה שהוא מבצע ... לא פלא שלרופאי ילדים ולרופאי לידה [רופאי נשים] היסטוריה של מריבות ביניהם על מי יצבע את המילות בתינוקות"

"אם גברים...
המשך>>

"מבחינה רפואית, מילה שגרתית [של בנים] הגיונית כמו כריתת העפעפים לתינוקות או כריתת שפתי איבר המין לבנות".

"רופא בארה"ב מרוויח בין $150 ל $300 עבור כל מילה שהוא מבצע ... לא פלא שלרופאי ילדים ולרופאי לידה [רופאי נשים] היסטוריה של מריבות ביניהם על מי יצבע את המילות בתינוקות"

"אם גברים יהודים רוצים להיות נימולים בתור סימן ליהדות שלהם, אז מדוע שלא ימתינו עד שיהיו בני 18 ויכולו להזמין את המוהל בעצמם? מילה בגיל 18 תהיה סימן  הרבה יותר חזק של אמונה מאשר לכרות את הקצה של הפין בגיל כמה ימים כאשר התינוק לא יודע את ההבדל בין ספר תורה לבין ספר טלפונים".

מקור: "המדריך לסקס" מאת ד"ר פול גואניידס.
ד"ר פול גואניידס נחשב לאחד המומחים המובילים והמוערכים בעולם בנושא סקסולוגיה.

בטי דודסון: "מילת גברים: אמהות, אל תשחיתו את גופם של ילדים"

"המנהג הברברי והמזעזע הזה [מילת בנים] ממשיך להתקיים ללא כל סיבה או הגיון מלבד אלו שיש להם את האומץ להתנגד"

ד"ר בטי דודסון נחשבת למומחית מובילה בעולם בתחום הסקסולוגיה.

למקורות של שני הציטוטים ניתן להגיע דרך ההודעה הבאה בשירשור.
לצפיה ב-'הדוקטורים לסקסולוגיה המובילים בעולם מתנגדים בתוקף לברית מילה'
הדוקטורים לסקסולוגיה המובילים בעולם מתנגדים בתוקף לברית מילה
21/12/2015 | 15:56
4
108
תפוז - כן לעמוד הראשי

Dr. Paul Joannides:

"Medically speaking, routine circumcision makes about as much sense as removing a child’s eyelids or cutting out the labia of a baby girl. "

"A physician in the US makes between $150 and $300 per circumcision. Doing one circumcision per day, five days per week, at a fee of $150 each for 46 out of 52 weeks a year nets a physician an extra $34,500 annually for a procedure that takes less than ten minutes. One circumcision a day at the higher rate brings in almost $70,000 a year. No wonder pediatricians and obstetricians have a history of fighting over who does the circumcisions!"

"If Jewish men want to be circumcised as an expression of their faith, why not let them wait until they are 18 years old and able to call the Mohel themselves? That would be a far greater expression of faith than having the end of your penis cut off when you are only a few days old and can’t tell the Torah from a telephone book."

Source: "Guide to getting it on" by Dr. Paul Joannides.

Dr. Paul Joannides:
נחשב לאחד המומחים המובילים והמוערכים בעולם בנושא סקסולוגיה.
ניתן לקרוא עליו כאן:

-----------------------

Dr. Betty Dodson:

"Male Circumcision: Mothers, Don’t Mutilate Your Boys"

Dr. Betty Dodson:

נחשבת למומחית מובילה בעולם בתחום הסקסולוגיה.
ניתן לקרוא עליה כאן:

--------

לצפיה ב-'ממליצה לך לפרסם שוב ולהצמיד את הטקסט לשמאל'
ממליצה לך לפרסם שוב ולהצמיד את הטקסט לשמאל
21/12/2015 | 16:13
2
50
במיוחד אם אתה מעוניין שההודעה תקודם. לא נוח לקרוא טקסט באנגלית מיושר לימין.
לצפיה ב-'תודה. מנסה עם טקסט מוצמד לשמאל'
תודה. מנסה עם טקסט מוצמד לשמאל
21/12/2015 | 16:25
1
53
תפוז - כן לעמוד הראשי

Dr. Paul Joannides:

"Medically speaking, routine circumcision makes about as much sense as removing a child’s eyelids or cutting out the labia of a baby girl. "

"A physician in the US makes between $150 and $300 per circumcision. Doing one circumcision per day, five days per week, at a fee of $150 each for 46 out of 52 weeks a year nets a physician an extra $34,500 annually for a procedure that takes less than ten minutes. One circumcision a day at the higher rate brings in almost $70,000 a year. No wonder pediatricians and obstetricians have a history of fighting over who does the circumcisions!"

"If Jewish men want to be circumcised as an expression of their faith, why not let them wait until they are 18 years old and able to call the Mohel themselves? That would be a far greater expression of faith than having the end of your penis cut off when you are only a few days old and can’t tell the Torah from a telephone book."

Source: "Guide to getting it on" by Dr. Paul Joannides.

Dr. Paul Joannides:
נחשב לאחד המומחים המובילים והמוערכים בעולם בנושא סקסולוגיה.
ניתן לקרוא עליו כאן:

-----------------------

Dr. Betty Dodson:

"Male Circumcision: Mothers, Don’t Mutilate Your Boys"

Dr. Betty Dodson:

נחשבת למומחית מובילה בעולם בתחום הסקסולוגיה.
ניתן לקרוא עליה כאן:

--------

לצפיה ב-'לא הצליח... נסה לערוך את הטקסט, בעורך המלא יש אפשרות הצמדה'
לא הצליח... נסה לערוך את הטקסט, בעורך המלא יש אפשרות הצמדה
21/12/2015 | 16:28
35
לשמאל, לפעמים צריך לסמן וללחוץ כמה פעמים עד שזה "תופס" (אפשר לבדוק בתצוגה המקדימה). אפשרות אחרת היא להשתמש בקוד "| הקוד |" בתחילת הטקסט (רק בלי המירכאות ובלי רווח בין הקווים האנכיים למילה).

קח בחשבון שהסיכוי שתפוז יקדמו את ההודעה הוא קטן; היא באנגלית והיא מכילה ציטוטים וקישורים, המדיניות (למיטב ידיעתי) היא לקדם תוכן מקורי ולא הודעות עם קישורים (בפרט אם התוכן הוא ציטוט מתוך הקישור ולא תוכן מקורי).
לצפיה ב-'אם מאן דהוא, פלוני, אלמוני או ברנש אחר רוצה לתרגם וליצור'
אם מאן דהוא, פלוני, אלמוני או ברנש אחר רוצה לתרגם וליצור
21/12/2015 | 17:45
53
הודעה שתפוז אולי ירצו לקדם בשער (הודעה שהעיקר בה הוא אנגלית לא תקודם) מוזמנים לפנות לתומר ולבקש את רשותו, לשרשר כאן גירסה מתורגמת או במסר אישי אלי.

כשיהיה תרגום אבקש קידום, והתרגום אולי יקבל קידום בשער
לצפיה ב-'ברית מילה באתר חב"ד, היה פעם אתר אחר ונגוז'
ברית מילה באתר חב"ד, היה פעם אתר אחר ונגוז
21/12/2015 | 10:33
66
הנה אתר חב"ד אחר שמצאתי בו חומר הלכתי רב ומעניין על ברית מילה.

http://www.he.chabad.org/library/article_cdo/aid/1670705/jewish/-.htm#footnoteRef4a1670705

למשל למה 8 ימים?
האם צריך לשלם למוהל?
למה אומרים שיהודים מסרו את נפשם על המצווה, ועל איזה עוד מצוות אומרים זאת?
למה באיבר הרבייה?

פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
15/12/2015 | 17:47
7
 יש לך פחד במה? נתקל בקשיים לעמוד מול קהל ולהעביר מסר בצורה ברורה?
בוא לדבר על זה עכשיו בפורום פחד במה חרדת קהל

רוצה לשיר ולא רק באמבטיה? סובל מצרידות ולא מצליח למצוא לזה פתרון?
היכנס עכשיו לפורום פיתוח קול בריאות הקול ותוכל לשאול ולהתייעץ!

מחפשים מוהל לרגל הולדת הבן? מתלבטים לגבי ההשלכות של ברית המילה?
מוזמנים להיכנס לפורום מוהל ברית מילה ולהתייעץ עם מוהל מוסמך

סובלת מורידים בולטים ברגליים? מעוניינת למצוא לכך פתרון יעיל ואמין?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום העלמת ורידים

האזור האינטימי נפגע לאחר הלידה?
היכנסי עכשיו לפורום פלסטיקה וגינאלית וגלי את האפשרויות שעומדות לרשותך

לצפיה ב-'אשמח לשמוע ממי שהיה בדילמה'
אשמח לשמוע ממי שהיה בדילמה
14/12/2015 | 09:20
35
265
<p>בני כבר בן 5שבועות ויש לי יום וחצי להחליט סופית אם עושים ברית מסורתי או ברית שלום.....</p> <p>מסורתי בגלל דברים שחשובים לי רגשית: </p> <p>כבוד הורים, זהות יהודית,  המשכיות למסורת (בןזוגי לא יהודי אך אני שומרת פסח ויום כיפור וקדוש בשבת)</p> <p>אלטרנטיבי בגלל: </p> <p>שזה נתוח שגורם כאב, שיש פונקציות לערלה, שגם בלי הוא יהודי </p> <p>אשמח לשמוע ממי שהיה בדילמה כזו במיוחד ממי שמבית דתי!  </p>
לצפיה ב-'תכף יגיעו המומחים בעלי הניסיון אבל בינתיים תעני לעצמך:'
תכף יגיעו המומחים בעלי הניסיון אבל בינתיים תעני לעצמך:
14/12/2015 | 10:08
1
178
1. א) האם בברית שלום בה את נותנת להורים תפקיד (וזה טקס מותאם אישית, כך שהמשמעות לדעתי יותר מכוונת אדם ולא חלק מסרט נע כך שזה אפילו עולה על הטקס המסורתי) את לא מכבדת אותם?
ב) האם בשמירה על שלמות גופו ובריאותו של בנך את פוגעת בכבודם? ומה לגבי הכבוד שלו, האם הוא קטן/חשוב פחות מזה של ההורים?
2. האם במהלך החיים תוכלי להסביר לבנך מבחינת יציקת תוכן לעשייה כיצד הסרת העורלה היא חלק מהזהות שלו - חשיבות רוחנית לברית; או שזו הייתה פעולה כירורגית מיותרת מבחינה זו. זאת אומרת, גם עם העורלה עדיין תהיה לו זהות יהודית (ואין בכך ספק)  זו שהוא מגבש במהלך חייו בהתבסס על סיממנים חוזרים מן היהדות (כמו למשל ערב שבת, חגים). אני מאמינה שעל מנת שלברית תהיה משמעות צריך לבחור אדם לכרות אותה (תרתי משמע) אם בוחר להיות דתי אז האושר שבחיבור מקלים עליו את הניתוח; כי אחרת, בגיל 8 ימים, בהעדר הבנה של קיום מצווה זה לא יותר מפעולה כואבת ואכזרית עבור תינוק קטן. ובכלל לא הייתי רוצה לתלות את הזהות של בני באיבר המין (גם אם הפעולה לא הייתה פוגענית)
>> מסורת היא מה שאנחנו עושים אותה. ״מסורת משפחתית״ טומנת בתוכה זכרונות מקסימים והיא יכולה להיות קשורה ליהדות ויכולה לא. האם זו מסורת שהיית רוצה להנציח/לשמר? לא הגיע הזמן ליצור אחרת?
לצפיה ב-' מה שהיא אמרה'
מה שהיא אמרה
14/12/2015 | 19:25
28
לצפיה ב-'בעיניי "ברית שלום" הרבה יותר מרגשת מברית מילה'
בעיניי "ברית שלום" הרבה יותר מרגשת מברית מילה
14/12/2015 | 19:30
109
אפשר ליצוק לטקס כל תוכן שרוצים, לעצב אותו בהתאם לרגשות ולהרגשות שלך, לכבד בו את מי שרוצים (גם את הנשים). בכל מקרה הטקס הוא למבוגרים, התינוק לא מבין מה רוצים ממנו... אבל הוא מבין כשכואב לו ואין לו מושג למה, מתי זה ייגמר... והוא ייאבד חלק מגופו לכל חייו, בעיניי זה לא הוגן, לא מתפקידי לגזול זאת ממנו.

אני חושבת שמסורת וזהות הן בראש ובראשונה בראש, לא באיבר המין. החינוך, התרבות הם החשובים. אם הילד יגדל ויחליט שהוא רוצה לכרות ברית עם אלוהיו ולכן מוכן לכרות חלק מגופו לשם כך, זו בחירה שלו, אבל לא שלי. אני לא חושבת שיש לי זכות לקבל החלטה כזאת עבור אדם אחר, קל וחומר אם הוא באחריותי.

כל הכבוד לך על הרצון לחקור ולברר עם עצמך את הנושא ולא לפעול אוטומטית בפעולה בלתי הפיכה. שיהיה בהצלחה בכל מה שתחליטי.
לצפיה ב-'וכי למה בוער "להחליט סופית"?'
וכי למה בוער "להחליט סופית"?
14/12/2015 | 19:40
31
110
אני לא חושב שתשמעי פה מישהו שהיה בדילמה ממשית אם לעשות או לעשות משיקולים שעיקרם דתיים-מסורתיים.
אם תחליטי לא לחתוך כרגע, שום דבר בהחלטה הזו לא כזה סופי וגורלי. אפשר לעשות את זה גם בעוד 4 שנים. הסיבה שזה באמת לא קורה זה כי אנשים מאוד קשורים ומאוד אוהבים את הילד שלהם בן ה-4, והם לא מעלים בכלל על דעתם לעולל לו דבר כזה. זה בהחלט אומר דרשני - מה זה אומר שאנחנו מסכימים לעשות את זה לרך הנולד ולמה דוחקים אותנו לעשות את זה כ"כ מוקדם.
אני רק אומר בכך שההחלטה הסופית והבלתי הפיכה היחידה היא לחתוך. להתחרט על אי-החיתוך יהיה אפשר תמיד, גם כאדם בוגר. להתחרט על החיתוך לא יהיה אפשר גם דקה אחרי (למרות שהרבה מתחרטים, אבל לא ניתן לעשות דבר בקשר לכך).
במענה למניעייך "חשובים לך רגשית, כיבוד הורים, זהות יהודית, המשכיות" וכו' - אינני יכול לשפוט מה חשוב לך ומה לא - אני רק יכול להתייחס לכך שאת שוקלת לנקוט פעולה שכלל לא רלוונטית אלייך אלא לחיי המין הפרטיים של בנך ושל בת זוגו בבוא היום. אותי, באופן אישי, כאדם בוגר, מכעיס מאוד לדעת שהוריי השחיתו את גופי בגלל שיקולים כאלה (ואף פחותים מהם במובנים רבים - הוריי לא ממש שומרי מסורת), ועם כל הכבוד מה שחשוב להם רגשית יקיימו נא על גופם הפרטי שלהם... נסי לחשוב מה תרגישי אם יופנו כלפייך טענות כאלה בעוד 20 שנה ובמיוחד בהינתן שבנך יגדל לאבא שאינו יהודי, כלומר, כלל לא בטוח האם ובאיזו מידה יהיה מסורתי/דתי. להערכתי, ברית המילה תקרוס בקרב הציבור החילוני בטווח זמן של פחות מעשור, והדור הנוכחי שרובו נימול אבל חלק משמעותי ולא מבוטל ממנו כבר לא - צפוי להעביר ביקורת קשה מאוד על ההורים שלו שכן חתכו בעוד 20 או 30 שנה, כשתדמית המילה לא תהיה חיובית יותר מזו שיש היום למילת נשים בניגריה או כריכת רגליים בסין.
לצפיה ב-'לצערי, ממה שביררתי, ברית בגיל מאוחר בעיתית יותר'
לצערי, ממה שביררתי, ברית בגיל מאוחר בעיתית יותר
14/12/2015 | 22:00
30
136
ואני מתכון לכך שזה באמת מצער
לצפיה ב-'אז המידע שנמסר לך שגוי '
אז המידע שנמסר לך שגוי
14/12/2015 | 23:29
23
114
בילודים מבצעים רק ניתוחים מצילי חיים וכל ניתוח אחר ידחה ככל שאפשר כדי שהתינוק יוכל לגדול ולהתחזק ומערכות גופו יבשילו. כריתת עורלה היא ממש לא ניתוח מציל חיים ואין בעייתיות בלהמתין אלא להיפך. כמו כן, אם חלילה ברקע ישנה בעיה רפואית שטרם זוהתה כך יש יותר סיכוי שהיא תתגלה לפני הניתוח המיותר הזה ולא תתגלה תוך כדי החיתוך או מיד לאחריו 
לצפיה ב-'בדקתי עם כירורג ילדים (לא דתי) וזו תשובתו:'
בדקתי עם כירורג ילדים (לא דתי) וזו תשובתו:
15/12/2015 | 17:28
22
164

8 ימים זה מועד טוב. ניתן כמובן לדחות במעט אך לא להגזים כיון שיש הבשלה של כלי דם ועצבים וזה יהיה כרוך ביותר כאב וסיבוכים. רצוי לעשות את הברית מסביב לשבוע שבועיים.

לצפיה ב-'קשקוש בלבוש'
קשקוש בלבוש
15/12/2015 | 19:03
108
אני מניח שהכירורג לא באמת מאמין לשטויות המוחלטות שאמר לך.
הניחוש שלי שזאת פשוט היתה התשובה הסטנדרטית שלו בכדי לנפנף אותך ממנו.

אני מכיר היטב את המחקרים בתחום ואין שום תמיכה מחקרית בטענה המגוחכת שכדאי לכרות איברים בגיל צעיר לפני "שכלי הדם והעצבים מבשילים" (ביטוי חסר משמעות רפואית ואינפנטילי).  

האם אותו כירורג חושב שגם ניתוחים אחרים כדאי לבצע כמה שיותר מהר לפני שיבשילו כלי הדם והעצבים?  או שפשוט יש איזה כוח כסם מיוחד בערלה שהיא לא מבשילה לפני גיל 8 ימים?

אני הייתי מתקן ומשפיל את אותו כירורג בכדי שילמד לחשוב לפני שהוא מדבר, אבל זה כנראה גדול על רוב האנשים אז אמליץ לך פשוט למצוא כירורג אחר.

ולעניין עצמו.  מילה של תינוק או ילד מחייבת "הפרדה" של הערלה מהבשר של איבר המין בעזרת מות ברזל. פעולה מחרידה ופולשנים שכואבת כאבי תופת.  אצל הגבר הבוגר הערלה כבר נפרדה ואין צורך בפעולת "ההפרדה".

מעבר לכך, אצל גבר בוגר הרבה יותר קל לדייק בחיתוך ולכרות רק "מה שצריך".

מילה אצל גבר בוגר קלה בהרבה ופחות פוגעת מאשר מילה אצל תינוק. 

לצפיה ב-'רופא אמיתי? יש לו קישור למחקרים שתומכים בכך?'
רופא אמיתי? יש לו קישור למחקרים שתומכים בכך?
15/12/2015 | 21:09
9
89
כי לא ברור באיזו "הבשלה" מדובר... תינוקות נולדים עם מלוא כלי הדם והעצבים שלהם. בעבר הייתה סברה שתינוקות לא חווים כאב כמו מבוגרים, היא כבר מזמן הוכחה כשגויה וכיום מבצעים את כל הטיפולים הרפואיים באלחוש / הרדמה כי יודעים שהם מרגישים יופי (הם רק לא יודעים לספר על כך וכשהם יודעים הם כבר לא זוכרים).

כבר קישרתי לך שני קישורים בנושא כאב (של נענע ושל מחקר רפואי). הנה עוד, בבקשה:

מתוך אתר משרד הבריאות:
"תינוקות רכים רגישים לכאב ומושפעים ממנו. מחקרים הראו כי תינוקות שעברו חוויות של כאב, מראים סימנים של תגובת כאב מוגברת בעת חשיפה חוזרת לכאב. "

לאחרונה פורסם מאמר על מחקר שבדק ב-MRI את מוחם של תינוקות וגילה שלא רק שהם מרגישים כאב כמו מבוגרים אלא שהם אפילו רגישים יותר:

בכל מקרה אם רוצים להימנע מכאב, הפתרון (גם בגיל מבוגר יותר) הוא שימוש באלחוש או בהרדמה. לגבי "יותר סיבוכים", כבר קיבלתי קישורים לשלל סיבוכים שמתרחשים במילות יילודים (אין שבוע שלא מגיעים לחדר מיון תינוקות בעקבות ברית מילה... והסיפורים הקשים יותר מגיעים לתקשורת). יש לך סימוכין לסיבוכים שמתרחשים במילות בגיל מבוגר?
לצפיה ב-'בפייסבוק רק צריך לעשות לייק לעמודים הנכונים מארצות הברית'
בפייסבוק רק צריך לעשות לייק לעמודים הנכונים מארצות הברית
15/12/2015 | 21:57
2
74
וכל שני וחמישי יש שם קישורים להודעות של הורים שבורים שהבן שלהם נשאר מאושפז/הורץ לבית חולים בשל דימום. זה קורה כל כך הרבה ומעבר למיותר
לצפיה ב-'על מילה או על ברית מילה? למען ההגינות יש לציין'
על מילה או על ברית מילה? למען ההגינות יש לציין
15/12/2015 | 22:22
1
77
שלא יהודים בארה"ב בד"כ מלים בבית החולים, והמשמעות היא מילה בגיל צעיר יותר (יומיים-שלושה) וגם השיטה שונה (יש להם כל מיני מכשירי פלסטיק...). אני לא יודעת בדיוק מה ההבדלים או מה בטוח יותר, אבל צריך לקחת את זה בחשבון אם משווים.
לצפיה ב-' זה נכון. אבל מבחינת הבשלת כלי דם או רמות קרישה'
זה נכון. אבל מבחינת הבשלת כלי דם או רמות קרישה
16/12/2015 | 10:01
70
זה לא משנה - זה עדיין מפריך את הטענה הזו.
לצפיה ב-'כן, הנה הקישור...'
כן, הנה הקישור...
15/12/2015 | 23:40
5
110
לצפיה ב-'אלה לא קישורים למחקרים... וזה פורום ברית מילה'
אלה לא קישורים למחקרים... וזה פורום ברית מילה
16/12/2015 | 04:06
83
שכותבו כנראה מתפרנס (בין היתר) מביצוע מילה, ולפי ההסבר שכתוב בראשו (לא יודעת אם הוא כתב אותו או לא) הוא בעד מילה ומושפע מהמצווה היהודית... (אם כי מציין שהמוסלמים מלים לא פעם מאוחר יותר, כנראה הם לא שמעו על ההבשלה של כלי הדם ומערכת העצבים... ).

בקש ממנו הפניות למחקרים בנושא, ושאל אותו באילו סיבוכים מדובר. כלומר אם מחכים לגיל מבוגר יותר (לאו דווקא חודש חודשיים, בכלל; לכל החיים) אילו סיבוכים צפויים ומדוע.
לצפיה ב-'היה ראוי שתכתוב כבר בפתיחת השרשוש שמדובר בשאלה בפורום '
היה ראוי שתכתוב כבר בפתיחת השרשוש שמדובר בשאלה בפורום
16/12/2015 | 10:09
2
83
קיקיוני שמנהל אותו רופא שמתפרנס ממילת ילדים.

לצפיה ב-'הפורום הזה פשוט מכרה זהב'
הפורום הזה פשוט מכרה זהב
17/12/2015 | 16:30
1
103
תקייה: נזקי הברית - צילומי מסך.
לצפיה ב-''
17/12/2015 | 17:40
9
לצפיה ב-'לא ברור מה יותר גרוע... שהוא באמת חושב כך או מטעה ביודעין'
לא ברור מה יותר גרוע... שהוא באמת חושב כך או מטעה ביודעין
23/12/2015 | 11:55
13
לצפיה ב-'ואגב, הבשלה של איבר (באופן כללי) היא יתרון ולא חיסרון'
ואגב, הבשלה של איבר (באופן כללי) היא יתרון ולא חיסרון
15/12/2015 | 21:18
83
ניתוחים פלסטיים מבצעים באיברים בשלים שסיימו לגדול ולהתעצב, בדיוק כדי לראות מה עושים ולא לנחש. הרי הבעיה של הסרה גדולה מדי נובעת מכך שהכול נורא קטן... וכשהכול קטן גם קל לפספס ולפגוע יותר. מסכים?

ולגבי דימומים (אגב "הבשלה של כלי דם" ) כבר הראיתי לך שזה בולשיט, כי זה אחד הסיבוכים העיקריים אחרי מילה, ודימום הרבה פחות מסוכן בגיל מבוגר (כשיש בגוף ליטרים של דם ולא כמות של ספל), אז איך זה הגיוני בכלל?

תינוק קטן הוא פגיע יותר, עדין יותר, רגיש יותר...
המערכת החיסונית שלו טרייה וחסרת ניסיון, הוא פגיע יותר לזיהומים.
איך ניתוח בגיל 8 ימים מקטין סיבוכים?
אתה מכיר עוד ניתוחים לא הכרחיים שמבוצעים בגיל הזה?
או רופאים שנלהבים לנתח יילודים בלי סיבה ממש טובה?
לצפיה ב-'הזדמנות נהדרת לנפץ שוב מיתוס הקרישה בגיל 8 ימים'
הזדמנות נהדרת לנפץ שוב מיתוס הקרישה בגיל 8 ימים
16/12/2015 | 10:04
8
91
כזכור לותיקים, יש מאמר שטוען למיתוס קרישה בגיל 8 ימים. למעשה זה כ"כ לא נכון, הרי יש תינוקות שמדממים עד סכנה חיים לאחר המילה.

לעיתים מובא הספר הרפואי הבא והמיקום הבא כתימוך לטענה זו :
Holt , L .E . and R . McIntosh (1953) , Holt Pediatrics (New York: Appleton-Century-Crofts) , twelfth edition .

בספר זה נזכרה הטענה הזו בהוצאה האחת מ-1953 במהדורות הבאות המחברים הורידו כנראה את הקטע הזה והוא לא נזכר מאז במהדורות החדשות של הספר. למי שיש מידע על עמדת המחברים וסיבותיהם מוזמן להוסיף אותו פה, כהסבר נוסף לערך. מי שיכול לברר כמה מהדורות היו לספר ובאיזה שנים, נשמח לדעת

הנה ערך המילוני שלנו, 8 ימים על שום מה? עוסק בכמה היבטים וגם מקשר בתחתית הערך למאמר שחקר את בשלות גורמי הקרישה בגוף ילודים וגילה שהוא עולה בהדרגה עד ממוצע של גיל חצי שנה, ואז היא כערכי אדם בוגר, ואין כמובן שום קפיצה מטאורית בגורמי הקרישה בדם בגיל 8 ימים. להיפך, זה גיל עם סיכון לא קטן לדימום יתר, ויש דימומי מוח נדירים שגורמים מוות לתינוקות בגיל כמה ימים, וזו הסיבה שנותנים לילודים המלצה למתן ויטמין K שמגביר את תיפקודי הקרישה עד שויטמין מיוצר כסידרו במעי.

לצפיה ב-'אפשר להוסיף את ההסבר של מכון ויצמן (דוידסון אונליין)'
אפשר להוסיף את ההסבר של מכון ויצמן (דוידסון אונליין)
16/12/2015 | 16:55
7
62
ממש עכשיו גיגלתי ונתקלתי:
"לפי מה שמצטייר מהספרות המדעית, נראה שחלק מגורמי הקרישה נמצאים אצל התינוק כבר ביום היוולדו, בעוד אחרים מתפתחים רק אחרי הלידה, בתוך כמה שבועות ואף חודשים. כמו כן, בארצות הברית נוהגים רבים למול תינוקות לא יהודים משיקולים בריאותיים, בדרך כלל 5-3 ימים אחרי הלידה. אין כל ראייה שהתינוקות האלה סובלים מדימום קשים יותר מתינוקות יהודים שנימולים ביום השמיני.

לפיכך, אין ראיות לכך שהיום השמיני נבחר מסיבה הקשורה למנגנון קרישת הדם ולא מסיבה טובה אחרת – אך אין ספק שאצלנו, היהודים, היום הזה קיבל משמעות מיוחדת."
לצפיה ב-'נושא הקרישה (או הפרכת היום ה8) לא רלוונטי, השאלה שיש לי היא'
נושא הקרישה (או הפרכת היום ה8) לא רלוונטי, השאלה שיש לי היא
16/12/2015 | 22:08
6
71
האם יש אמת בטענה שמילה בגיל מאוחר פחות כואבת או טראומטית ממילה בגיל ימים ספורים (ובטח המספר 8 לא מעניין אותי).
אם נחליט לדחות את המילה ואח"כ נתחרט - האם נגרום יותר כאב לילד מאשר בגיל כמה ימים?
למה בארה"ב מלים בגיל מאוד מאוד צעיר?

לצפיה ב-'קשה להשוות כאב או טראומה, בפרט כשתינוק לא מדבר ולא זוכר'
קשה להשוות כאב או טראומה, בפרט כשתינוק לא מדבר ולא זוכר
16/12/2015 | 22:12
98
מכיוון שדעתי היא שאין סיבה למול תינוקות וילדים אלא זו צריכה להיות בחירה של האדם עצמו כלפי גופו, בדיוק כמו כל ניתוח פלסטי אחר שנעשה מבחירה ומרצון אין סיבה שהוא יהיה "טראומטי", ועל הכאב אפשר להתגבר. אם רוצים וזה חשוב, עוברים את זה. אם לא רוצים, זו כפייה, ואני נגדה.
לצפיה ב-'לא הבנתי את השאלה..אשמח לפרוט.'
לא הבנתי את השאלה..אשמח לפרוט.
17/12/2015 | 10:46
35
אם תחליט לדחות את המילה ואז תתחרט על מה? על הדחיה (כלומר על אי מילה בגיל צעיר?) על המילה בגיל גדול יותר? לא מבינה
לצפיה ב-'בודאי שמילה בגיל מאוחר כואבת פחות'
בודאי שמילה בגיל מאוחר כואבת פחות
17/12/2015 | 10:55
47
1. אפשר להסביר לילד את התכלית. חיבור מתוך הבנה (רגש/רוחניות) יכול להקל על הכאב הפיזי.
ב. מבחינת הכאב הילד יודע לאן הוא הולך ויכול להיות מוכן נפשית לכך (לשעה, יומיים, שבועיים אבל יש לו תפיסת זמן)
* בשונה מתינוק שעבורו זה לא יותר מהליך כואב חסר משמעות שהוא לא יודע כמה עוד יכאב לו
ג. ילד יכול לבקש משככי כאבים. לנוע או לא להקלה. לאוורר
* בשונה מתינוק שתלוי באחרים שיבינו אם וכיצד להזיזו. ועד כמה מצדיק כאבו משככים; אם אי הבכי זה בגלל שלא כואב או שאולי הוא דווקא נאלם מרוב שהכאב בלתי נתפס. וכמובן שהמגע הצורב של צרכים בתוך חיתול סגור לא עוזרים.
2. אצל תינוק העורלה דבוקה לעטרה וצריך לקרוע אותה - לאחר הפרדות טבעית ההליך קל בצורה משמעותית
3. זהו ניתוח לכל דבר ואין שום מוסר שיצדיק לערכו בכל גיל בתנאי שדה. יש הבדל בין מתן הרדמה לילוד לגיל גדול יותר. ככל שהגוף יותר קטן קשה לו יותר להתמודד עם פינוי החומרים מהגוף.
4. ניתוח עושים כשעולה צורך רפואי. הסרת איבר היא תמיד מוצא אחרון לאחר מניעה וטיפול תרופתי. בהעדר תכלית בריאותית זהו ניתוח קוסמטי. ממתי עושים לתינוקות ניתוחים פלסטיים?
ועוד... להמשיך?
לצפיה ב-'לא תגרמו ליותר כאב, להפך'
לא תגרמו ליותר כאב, להפך
19/12/2015 | 00:06
1
54
הכאב לא יהיה גדול יותר. כפי שהסבירו לך בכמה תגובות כאן, המילה באיבר בוגר יותר היא פשוטה יותר, מדויקת יותר ויש בה סיכוי נמוך יותר לסיבוכים (יודעים בדיוק כמה צריך לכרות, העורלה כבר נפרדת מהפין ואין צורך לפשוט את העור) - אפילו יש פטנטים היום שמאפשרים למול גברים בוגרים על ידי התקנה של מכשיר שגורם לאט לאט לנמק בעורלה עד שהיא נושרת (בהנחה שהיא כבר נפרדה מהפין).
ההבדל העיקרי הוא שבעוד שתינוק לא יכול להגיד שכואב לו ולא יזכור שכואב לו, ילד גדול או גבר כן מודע, כן מדבר וכן זוכר. כלומר - מבחינת הכאב עצמו, כפי שמחקרים מראים, תינוקות מרגישים כאב בעוצמה גבוהה יותר ממבוגרים (בכתבה האחרונה שאני ראיתי על מחקר שבדק את זה דובר על פי 4 בחשיפה לאותו גירוי. במחקר בדקו את התגובה לכאב של דקירה קטנה וגילו באמ.אר.איי שהתגובה אצל התינוקות היתה חזקה פי 4 לגירוי זהה שניתן למבוגרים. כלומר, משמעות הדבר היא למעשה, שתינוקות יחוו גם את כאב המילה בעוצמה חזקה פי 4 מכפי שיחוו אותה מבוגרים). ההבדל הוא שתינוק לא יתנגד, לא יגיד לא, לא יכעס, לא יספר כמה כאב לו וכמה הרגע הזה היה מפחיד...
אם הבן שלכם מאד ירצה להיות נימול כשיגדל, הוא יוכל לבחור בכך. לאחר הפעולה (שתהיה פשוטה בהרבה ומסוכנת הרבה פחות) הוא יוכל להגיד לכם מתי כואב לו, אם הוא צריך עוד משככי כאבים ומה שיקל עליו לשאת את הכאב יהיה הבחירה האישית בכך.

ומהמקום האישי שלי, כאמא לילד שלם, הסיכוי שבאמת תתחרטו הוא אפסי. כל יום שעובר לא רק שאינני מתחרטת, אני רק יותר שלמה עם הבחירה ומאושרת שהשארנו את בננו שלם.
לצפיה ב-''
19/12/2015 | 02:38
8
לצפיה ב-'לתינוק לא ניתן לתת אלחוש מספק בגלל שהוא קטן מדי'
לתינוק לא ניתן לתת אלחוש מספק בגלל שהוא קטן מדי
20/12/2015 | 15:04
34
גם זריקת ההרדמה היא בעצם לא מספיקה לניתוח כזה, אבל זה המקסימום שאפשר לתת לו.
למבוגר אפשר לתת אלחוש ראוי. כמו כן כאשר העורלה נפרדה אין צורך לקלף עור מעל העטרה ולא נוצר פצע בעל מאפיינים של כוויה חמורה.
בארה"ב מלים בגיל מאוד מאוד צעיר בגלל $$$$$$
לצפיה ב-'תודה'
תודה
16/12/2015 | 14:51
13
לצפיה ב-'אכן בעייתית יותר'
אכן בעייתית יותר
15/12/2015 | 03:09
3
95
ראשית, ממשקל 5 ק"ג ובערך עד גיל 10 ברית מילה די מחייבת הרדמה כללית. לפני 5 ק"ג ואחרי גיל 10 ניתן לבצע זאת לרוב באלחוש מקומי. זה נכון לגבי כל ניתוח בטווח הגילים האלה (אפילו הסרת נקודת חן או נגעי עור קלים...). עם זאת, הרדמה כללית וחדר ניתוח, כמה שזה מלחיץ הורים וזה מובן - הם תהליכים בטוחים מאוד ובפרטיקה אני לא רואה בהם חיסרון.
מצד שני, מגיל 3 בערך העורלה נפרדת והניתוח עצמו הרבה יותר פשוט ואני מניח שגם הכאבים הכרוכים בהחלמה מצומצמים יותר משמעותית.
מה שבאמת "בעייתי" בברית מילה בגיל מאוחר זה שני דברים אחרים:
1) הנימול מחויב אשכרה להחליט. זו לא החלטה שנכפית עליו בכוח והוא גדל לתוצאותיה כמצב נתון. אני מודה שעבור מי שכן רוצה להיות נימול - מדובר באתגר מורכב.
2) אם ההליך בוצע לאחר שהנימול כבר צבר ניסיון מיני כלשהו, יש אכן סיכוי סביר שבניגוד אליי הוא יודע מה הוא הפסיד ומה הנזק שנגרם לו (ואני מרשה לעצמי אפילו להגיד "נכות"). יש מי שהעידו שזו הייתה אחת מהטעויות הגדולות של חייהם והם מתחרטים על כך כל יום (ויש כאלה שלא, אך לא ידוע לי על אנשים שהעידו שזה שיפר את חיי המין שלהם).
ולמרות שני אלה - מצבו של הנימול בגיל מבוגר, לאחר מעשה, לא שונה מזה של הנימול בכפייה בילדותו.
לצפיה ב-'אני דווקא חושבת שעבור מי שאכן רוצה להיות נימול זה לא מורכב'
אני דווקא חושבת שעבור מי שאכן רוצה להיות נימול זה לא מורכב
15/12/2015 | 03:26
71
יותר מניתוחים אלקטיביים אחרים. אנשים משפצים שלל איברים מגופם בטיפולים שאינם בהכרח פשוטים ונטולי כאב – החל מהסרת שיער לצמיתות (בערך) והסרת משקפיים דרך ניתוחי אף, אוזניים, שדיים (גם גברים) וכלה בניתוחים לשינוי מין. זה אף פעם לא כיף גדול, אבל המציאות מוכיחה שזה גם לא כזה אתגר כשהאדם בוחר זאת בעצמו והפעולה נעשית מרצון אמיתי (ולא מלחץ חברתי או משהו אחר).
לצפיה ב-'שימוש באלחוש זו לא בעיה אלא חסד שנמנע מהילוד'
שימוש באלחוש זו לא בעיה אלא חסד שנמנע מהילוד
15/12/2015 | 13:52
20
לצפיה ב-'מצרפת את הערך המילוני שלנו להשוואת מילת בגיר מול מילת תינוק'
מצרפת את הערך המילוני שלנו להשוואת מילת בגיר מול מילת תינוק
15/12/2015 | 14:20
38

אם יש חוסרים בנשוא ההרדמה או טעויוית או הערות אחרות אשמח להוסיפן לערך זה.
הצעות לשיפורים ותוספות כטקסט ערוך אפשר לשרשר לכאן או במסר אישי אלי
לצפיה ב-'"בעייתית יותר" כי? מילה מבוצעת בהצלחה גם בגברים בוגרים'
"בעייתית יותר" כי? מילה מבוצעת בהצלחה גם בגברים בוגרים
15/12/2015 | 03:48
1
79
ולמעשה מבחינות רבות היא בעייתית פחות.

לדוגמה, הסיבוך הנפוץ ביותר שבגינו מגיעים תינוקות למיון בעקבות מילה הוא דימום:
גם דימום לא כבד ביילוד הוא בעיה מסכנת חיים מאחר שיש לו כמות קטנה של דם בגוף (פחות מחצי ליטר). לעומת זאת באדם בוגר שיש לו כמה ליטרים – לא עד כדי כך.

בעיה נפוצה אחרת שקורית באחוזים לא מבוטלים במילת יילודים (תקינה; לא מדובר בסיבוך) היא היצרות פתח השפכה, לעתים מצריכה ניתוח תיקון:

בעיות נדירות יותר ביילודים הן הסרה רבה מדי של עור (שמורגשת רק לאחר שנים, בעת זקפה, והנימול אפילו לא בהכרח מודע לכך שזו הסיבה) וכמובן יש מקרים של הסרה רבה מדי מהאיבר... (וזה קורה גם למוהלים מנוסים). לא קורה הרבה, אבל בד"כ כל מקרה כזה מגיע לחדשות, לדוגמה:
ככה זה כשעובדים בקטן... פחות בעייתי כשעובדים בגדול. לא לחינם ניתוחים פלסטיים מבוצעים באיברים לאחר שסיימו לגדול ולהתעצב והגיעו לתצורתם הסופית.

ולא חסרות דוגמאות נוספות לבעיות במילת יילודים, אני מקשרת ללקט ארוך של כאלה שהגיעו לתקשורת לאורך השנים:

נקודות אחרונות לגבי הכאב (לא בדיוק סיבוך, אבל בהחלט בעייתי יותר, בעיניי):
* ביילוד מילה מסורתית מבוצעת ללא הרדמה/אלחוש. איש לא חושב לעשות זאת באופן כזה בגיל מבוגר יותר, ומסיבות מוצדקות...

* יש מחקרים שכאב טראומטי כזה ביילודים נחווה בגוף לזמן ארוך ומשפיע על תחושת הכאב בהמשך החיים, גם אם האדם עצמו לא זוכר:

* החלק הכואב (והאלים) ביותר במילה הוא הקריעה של הערלה מהבשר, כי לפני שהיא מתחילה להיפרד היא מחוברת וצריך להפריד אותה. בגיל מבוגר יותר לאחר שההפרדה מתרחשת מעצמה (כדרך הטבע) אין בכך צורך, כמובן.

* אדם בוגר (אפילו ילד שכבר אינו פעוט) שעובר הליך רפואי מודע לו, יכול להבין אותו, להתכונן אליו. עבור תינוק מדובר בכאב עז שהוא אינו מבין את מקורו ואת סיבתו, יודע מתי יסתיים, זה מציף את כל כולו.

* אדם בוגר שמחלים מניתוח (למשל מילה) יכול להתריע על בעיה שהוא חש, יכול גם ליטול משככי כאבים במידת הצורך. התינוק לא. כמו כן אצל תינוק הפצע נמצא בתוך חיתול עם הפרשות (מה שכנראה גם גורם בחלק מהמקרים להיצרות פתח השפכה, זו ההשערה המובילה למיטב הבנתי).

אז במה מילה בגיל מבוגר יותר בעייתית יותר?
לכל היותר ניתן לטעון שיש יתרונות וחסרונות, אבל זה בהחלט לא שחור לבן, וודאי שלא מצב של הליך לא כואב ונטול סיבוכים לעומת כזה שכן (להפך, אם כבר).
לצפיה ב-'תיקון עצמי (תפוז לא אפשר לי לערוך / להגיב בלילה...)'
תיקון עצמי (תפוז לא אפשר לי לערוך / להגיב בלילה...)
15/12/2015 | 12:53
43
בבעיות נדירות התכוונתי להסרה גדולה מדי שכוללת חלקים מהאיבר עצמו; למיטב הבנתי הסרה רבה מדי של עור (כזאת שגורמת למשל לאי נוחות / מתיחות / חוסר סימטריה בזקפה וכו') אינה נדירה; אבל (בניגוד להסרה של חלק מהפין) אלה לא מקרים שמגיעים לתקשורת וגם לא נרשמים כסיבוכים מכיוון שהבעיה מתגלית רק שנים רבות לאחר מכן, ולרוב לא משויכת למילה.
לצפיה ב-' ביום שישי 18/12 מפגש קה"ל בתל אביב'
ביום שישי 18/12 מפגש קה"ל בתל אביב
11/12/2015 | 23:18
1
48
היי לכולם
ביום שישי הבא 18 בדצמבר יתקיים מפגש בתל אביב
המפגש מיועד להורים לעתיד המתלבטים בקשר לברית מילה, להורים טריים שרוצים לפגוש הורים אחרים, לסבא-סבתא לעתיד שעומד להיות להם נכד שלם, להורים לילדים שלמים בכל הגילאים שרוצים לשמוע על הטיפול בעורלה (אין שום טיפול מיוחד אבל אם אתם רוצים לשמוע את זה פנים אל פנים - בואו )  או לשאול שאלות על גילאים מתקדמים יותר
וכן כמובן וכרגיל אשמח מאד אם יצטרפו משפחות של "ותיקים" (כל מי שהילד שלו בן 9 ימים ומעלה ) שיסכימו לענות על שאלות לפי נסיונם בעניין זה. 

המפגש בתל אביב כאמור ביום שישי אחר הצהריים - 16:00, אין פקקים והאוירה רגועה בהתאם

מי שמתאים לו יכתוב לי אי מייל, המפגש ללא תשלום וכל פעילויות קה"ל בהתנדבות
חג שמח
רונית

לצפיה ב-'המייל שלי : ronit.kahal@gmail.com'
המייל שלי : ronit.kahal@gmail.com
11/12/2015 | 23:29
11
לצפיה ב-'אבי זרקי הפך למנהל פורום ברית מילה'
אבי זרקי הפך למנהל פורום ברית מילה
09/12/2015 | 07:56
5
219
גם שם הפורום שונה מעט מברית מילה למוהל ברית מילה.

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'שיהיה לו '
שיהיה לו
09/12/2015 | 15:07
121
ייאמר לזכותו שהוא לפחות לא מנסה להפוך את המילה למה שהיא לא, ואומר בפה מלה שמלים כי זו מצווה, ואכן לא רואה טעם במילה מסיבות לא רלוונטיות.
לצפיה ב-'הוא פרסם תגובה לפני יומיים שבה הסביר שהוא נגד פריעה בנפרד'
הוא פרסם תגובה לפני יומיים שבה הסביר שהוא נגד פריעה בנפרד
24/12/2015 | 20:06
3
75
"ישנם הרבה "שיטות" למול. אחת מהן מובאת בשאילתות וידועה בתור שיטת סלוניקי ובה המוהל מכוין לתפוש את "שני" העורות ובכך לעשות "מילה ופריעה" כאחד.
לא ניתן לעשות פריעה לפני החיתוך. כך שלשאלתך "איפה" אתה מבצע את הפריעה ? התשובה ברורה, אין פריעה."

לא ממש הבנתי במה מדובר ובסרטון המקושר קשה לראות מה הוא בעצם עושה. מישהו הבין / יודע / מכיר? (אני יכולה לכתוב בפורום השכן, אבל לפחות בשלב זה מעדיפה שלא).
לצפיה ב-'לדעתי יש בילבול שמקורו גם בפורומנו'
לדעתי יש בילבול שמקורו גם בפורומנו
25/12/2015 | 21:27
2
59
פריעה מבחינה רפואית יכולה להחשב גם ההפרדה של העורלה מהעטרה לפני כריתת העורלה.

פריעה מבחינה הלכתית זה רק אחרי הכריתה, לקלף ולהפשיל לאחור את מה שנותר דבוק לעטרה, ששיך לעורלה הפנימית, אם נותרת, ולחשוף לחלוטין את העטרה. נתקלתי כבר בתאורים של מוהלים שטוענים שבשיטה שלהם אין פריעה וההסבר שהבנתי שלא נותר עור לפריעה לאחר הכריתה. לדעתי זה מה שהוא בעצם אומר שהוא עושה.
לצפיה ב-'אני כנראה לא בקיאה די בפיזיות ובטכניקה של ההליך כדי להבין'
אני כנראה לא בקיאה די בפיזיות ובטכניקה של ההליך כדי להבין
25/12/2015 | 23:39
40
אבל אני חושבת שהבנתי בגדול במה הדברים אמורים.
לצפיה ב-'אלוהים ישמור (סליחה על בחירת המילים. לא מילולית)'
אלוהים ישמור (סליחה על בחירת המילים. לא מילולית)
26/12/2015 | 18:17
46
אפשר לשווק את הברית כדיאטה # בא לי להקיא
לצפיה ב-'הורים לילדים לא נימולים בישובים קטנים \קהילות'
הורים לילדים לא נימולים בישובים קטנים \קהילות
07/12/2015 | 20:23
7
194
שלום

בשעה טובה אנחנו מצפים לבן , ומסכימים בלב שלם שלא נעשה ברית מילה לילד.
עכשיו לעניין ההתמודדות מול הסביבה, האם יש פה כאלה שגרים בישובים קטנים, עם קהילה מעורבת, כולל מסורתית, כזו שאין בה כמעט או בכלל בנים לא נימולים?

אשמח לשמוע מנסיונכם, איזה שאלות\ בעיות עלו? מה עשיתם?
בן זוגי טוען, שילדים כמעט ולא נמצאים בסיטואציות בהן הם עירומים ולמה שיעלו בעיות יותר מכל סיטואציה אחרת שכן נראית לעין, והוא צודק חלקית (הרי יש חדרי שירותים, משתנות, בריכה וכו') , יחד עם זאת, לגדל ילד במקום שככל הנראה יהיה היחיד או אחד מהבודדים שלא עבר ברית מילה, גורמת לחששות. 
אני מכירה את כל הטיעונים מסוג ה"יכולים לצחוק עליו גם בגלל משקפיים". ועדיין, אשמח לשמוע עצות וחוויות רלוונטיות :) 
לצפיה ב-'הנושא עלה כאן לא מעט בעבר, ממליצה להיעזר בחיפוש'
הנושא עלה כאן לא מעט בעבר, ממליצה להיעזר בחיפוש
08/12/2015 | 16:17
112
מדיווחים רבים שנכתבו כאן, זה לא באמת משנה. ילדים כיום בד"כ לא מתרוצצים ערומים בפני זרים (ואם כן, זו בחירה של הוריהם) ורוב האנשים לא יודעים איך נראה איבר המין (וטוב שכך). אם במקרה שואלים, פשוט עונים... הרי אין במה להתבייש. אם יש מטפלת / גננת בגילים הרלוונטיים מעדכנים כדי להסביר, לפי מה שכותבים כאן לא עושים מזה עניין וגם סביר להניח שזה לא יהיה הפין השלם הראשון שהן יפגשו.

ילדים שלמים לא שונים מילדים רגילים, ילדים לא מתחברים זה עם זה ע"ס דמיון בין איברי גוף אלא ע"ס אופי – התאמה רגשית ותחומי עניין משותפים. יש כאן לא מעט סיפורים על ילדים שלמים שלומדים במסגרות עם ילדים שלמים אחרים וזה לא מזיז להם, זה לא מה שהופך אותם לחברים כפי שזה גם לא מה שדוחה אותם זה מזה (בדיוק כמו כל איבר גוף אחר). בקיצור, בשורה התחתונה, זה לא משנה.
לצפיה ב-'הייתי שמחה לשתף מניסיוני הקצר...'
הייתי שמחה לשתף מניסיוני הקצר...
09/12/2015 | 14:27
1
142
רק שאין לי המון מה לכתוב בנושא.
אנחנו גרים במושב בשפלה (שוכרים, לא בני מושב, אם זה משנה).
בן שנתיים ומשהו, שנה שניה בגן.
לפני הלידה לא הכרנו אף אחד בסביבתנו הקרובה שלא מל, אחרי שנולד וסיפרנו לחלק מהאנשים, פתאום הסתבר שהבת דודה של ההוא והשכן של ההיא ועוד כהנה וכהנה גם כן לא מלו. ביניהם לפחות משפחה אחת מהמושב, שעליה שמעתי במקרה, ולא מהם. יכול להיות שיש עוד משפחות, אבל זה בדיוק העניין, אחרי שעוברים השבועות הראשונים אחרי הלידה (וגם קודם) זה לא כל כך משהו לדבר עליו. non-issue בעברית צחה
כאמור, הוא כבר שנה שניה בגן של המושב. דיווחתי לגננת בקצרה בשיחת הפתיחה לפני תחילת שנת הלימודים הקודמת, שאלתי אם היא מכירה ויודעת לטפל - היא ענתה שלא אז הסברתי בקצרה (בעיקר אילו דברים מיוחדים לא צריך לעשות...). ובזה נגמר העניין.
רוב הגננות והמטפלות לא מהמושב, חלקן מסורתיות (מבחינה דתית). מאף אחת מהן לא שמעתי שום דבר ביקורת בנושא. הגננת המחליפה בקיץ שאלה בהתעניינות למה, וכשהסברתי בקצרה אמרה לי כל הכבוד, שאצלם זה לא עלה על הפרק וחבל, או משהו כזה. כולן אוהבות אותו עד מאוד (ובצדק! באובייקטיביות כמובן ).
בשנה שעברה היה עדיין עם חיתולים, השנה יש הרבה עיסוק בצרכים בגלל הפרידה מהם. כאמור, בשום שלב לא עלה מולנו המראה של איבר המין שלו. אם ומה הן מדברות ביניהן - אני לא יודעת, אבל אם יש להן משהו נגדנו, ההורים, בגלל אי-המילה (או בכלל) - זה ממש לא מורגש.
בגיל הזה גם מקובל שילדים באים ומסתכלים אחד/ת על השני/ה כשהם בשירותים (אין דלת) וגם מתחילים לגלות את הבדלי האנטומיה בין המינים. בינתיים לא שמענו שום דבר על השוני בינו לבין הבנים האחרים - לא ממנו (למרות שמדובר בילד ששם לב לפרטים, ומסוגל להתחיל סיפור על דברים שקרו בגן ב"נויה לבשה חולצה סגולה עם כוכבים צהובים ושחר לבשה חולצה ורודה" ), לא מילדים אחרים, ולא מהורים אחרים. גם לא מאלו שבוודאות ראו אותו עירום בגלל רחצה משותפת בבריכה או באמבטיה, בגלל החלפת חיתול במקום ציבורי, או בגלל שעכשו הוא בלי חיתול ולכן לפעמים עושה פיפי "על עץ" בגן שעשועים וכאלה.
כשהלכנו לים בשנה שעברה, באיזשהו מקום לא כל כך רציתי לחשוף אותו, חששתי ממבטים ותגובות, למרות שכולם של זרים (וגם שיכנס חול פנימה... לא יודעת מאיפה בא לי פחד הזה...). לעומת זאת, בקיץ האחרון כשהלכנו לים נתנו לו להתערטל בכיף לפי רצונו; אם חשבתי על אנשים אחרים בכלל, אז אולי קצת רציתי שידעו שהוא לא נימול, כי אני די גאה במה ש(לא) עשינו
מסתבר שאני יכולה לכתוב הרבה גם כשאין כל כך על מה ולא נתקלים בבעיות מיוחדות... אם יש עוד שאלות את מוזמנת לשאול

לצפיה ב-'ושכחתי חלק חשוב -'
ושכחתי חלק חשוב -
09/12/2015 | 14:28
112
מזל טוב! שיהיה היריון משעמם ולידה קלה ובריאה
לצפיה ב-'יישוב קטן'
יישוב קטן
09/12/2015 | 15:14
3
130
שלום
אנחנו מתגוררים ביישוב קטן באיזור ירושלים
יש לנו שני בנים, בני 8 ו- 5, שניהם שלמים ושוהים במסגרות חינוכיות שונות מגיל מספר חודשים.
עד מה שידוע לנו אנחנו היחידים ביישובנו וביישובים הקרובים עם בנים שלמים, והקהילה כוללת אוכלוסיה דתית, אם כי מעט. 
הבנים שלנו הסתובבו בגיל הרלוונטי ערומים בבריכה ובים, ומעולם לא נתקלנו בבעיה אמיתית. לא הסתרנו מעולם את העובדה שהבנים לא נימולים. שמענו פעם אחת על כך שהסתובבה רכילות במושב והשכנה שלי נשאלה אם זה נכון שלא מלנו... ביקשתי מהשכנה שאת הבא שיפנה אליה תפנה אלי, שאשמח לענות. לצערי איש לא פנה.
התושבים בסביבה עסוקים הרבה יותר בנושאים אחרים הקשורים לאורח חיינו כמו טבעונות, שימוש בחיתולים רב פעמיים וריבוי כלבים...
אם יש לך שאלות ספציפיות אשמח לענות

לצפיה ב-'וכאשר הם הילדים יגיעו לגילי 68 '
וכאשר הם הילדים יגיעו לגילי 68
11/12/2015 | 13:39
2
130
יודו להורים . שלא הורידו את החלק שהיום חסר לי להנות.
חבל שבגולה הורידו לי את זה .
כול הכבוד . שתהנו לגדל את הילדים
חג אורים שמח

לצפיה ב-' חג שמח גם לך קרמר'
חג שמח גם לך קרמר
11/12/2015 | 23:13
34
לצפיה ב-'תודה אחרי חג שמח'
תודה אחרי חג שמח
17/12/2015 | 21:21
15
לצפיה ב-'ההלכה על תשלום בעד המילה'
ההלכה על תשלום בעד המילה
06/12/2015 | 15:31
1
96
בעקבות הקישור לפרשת אבי זרקי ראיתי מקורות הלכתיים לגבי תשלום על המילה. אם מישהו יכול להסביר, זה יהיה מעניין. (עשיתי חיפוש בפורום ולא מצאתי חומר מהעבר על נושא זה).

מקור מס' 1: קיצור שולחן ערוך: (האם יש ברשת את המקור? לא מצאתי..)

http://www.sefaria.org/Kitzur_Shulkhan_Aruch_Yalkut_Yosef.2.136.9?lang=he&layout=lines&sidebarLang=all

"ראוי ונכון שהמוהלים יקיימו מצוה יקרה זו מבלי ליטול שכר, ולא יקחו אלא שכר ההוצאות של הנסיעות לברית, ולבדיקת התינוק, ושאר הוצאותיו בלבד. ואף שמעיקר הדין יכול לקחת גם שכר בטלה, דהיינו הזמן שביטל ממלאכתו כדי למול, מכל מקום ראוי שלא יקח גם שכר בטלה. ואולם מוהל שאינו רוצה למול בחנם רק בשכר, [שכר ממש ולא שכר ההוצאות] יש לבית דין לגעור במוהל זה". [ילקו''י שובע שמחות ב עמוד כד].

מקור מס' 2. סנהדרין ל"ז, א'. מצאתי אותו (ככה נראה לי) ולא מבינה את הקשר שלו לסיפור התשלום.

https://he.wikisource.org/wiki/%D7%A1%D7%A0%D7%94%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9F_%D7%9C%D7%96_%D7%90

מי יכול לעזור? להסביר? יש כאן דתיים או דתלשי"ם?
לצפיה ב-'נושא מעניין, למיטב זכורני טרם עלה בפורום.'
נושא מעניין, למיטב זכורני טרם עלה בפורום.
06/12/2015 | 19:21
48
אשמח למידע נוסף (תקציר, מקורות מידע, קישורים) עבור המילון שלנו

יש ידענים בקהל? ניתן גם להפנות שאלות לפורומי "שאל את הרב" וכדומה, וככה להגיע למידע נוסף/הבהרות ולהגיע לתקציר לנושא להשכלת כולנו ולתיעוד במילון הפורום
לצפיה ב-'YNET: לתינוק נקבעה נכות, "המוהל של הסלבס" [אבי זרקי] יפצה'
YNET: לתינוק נקבעה נכות, "המוהל של הסלבס" [אבי זרקי] יפצה
03/12/2015 | 12:14
11
137
הרב אבי זרקי, "המוהל של הסלבס", חתך במהלך ברית מילה חלק מאיבר מינו של היילוד. ההורים טענו בתביעתם: הוא אינו מוהל מוסמך, בעבר שללו את רשיון המוהל שלו ואין לו כיסוי ביטוחי. זרקי, שטען כי הטקס בוצע במיומנות ושהדין לא מחייב רישיון כדי לבצע את המילה, ישלם להם 150 אלף שקל
איתי עמיקם 03.12.15

ומתוך כל המלל (הלא מפתיע) קפץ לי המשפט האירוני הבא:
"בביצוע ברית מילה נכונה, הנזק לא היה מתרחש כלל".
לצפיה ב-'אבל זרקי צודק!'
אבל זרקי צודק!
03/12/2015 | 12:31
1
126
בארץ לא צריך רישיון כדי לבצע מילה.
אם הוא הציג את עצמו בצורה שיקרית זה משהו אחר, אבל לדעתי זו אחריות ההורים לבדוק.
לצפיה ב-'אבל זרקי פישל... ועל כך ישלם פיצויים'
אבל זרקי פישל... ועל כך ישלם פיצויים
03/12/2015 | 12:36
72
מן הסתם גם לו היה מוהל מוסמך הם היו תובעים אותו, ואילו גילו שאינו מוסמך אך המילה הייתה עוברת "בשלום" גם אז לא היו תובעים אותו. העובדה שהם קיבלו ממנו רושם מוטעה נראית לי די זניחה לענייננו, בפרט שמבחינת ניסיון לא חסר לו. אבל כל זה לא משנה במבחן התוצאה: הוא פישל, התינוק נפגע (כלומר יותר מהמתוכנן... ) ולכן ההורים תבעו.
לצפיה ב-'בעקבות הכתבה הוא קיבל עוד 3 בריותות? מה נסגר עם אנשים?!'
בעקבות הכתבה הוא קיבל עוד 3 בריותות? מה נסגר עם אנשים?!
03/12/2015 | 14:13
7
28
לצפיה ב-'זה דבר שבכלל לא בטוח...מילים-מילים..'
זה דבר שבכלל לא בטוח...מילים-מילים..
03/12/2015 | 14:25
6
73
חוץ מזה כנראה שיש לו קהל לקוחות מעריץ, ממליץ ונלהב, ללא קשר לכתבה.
לצפיה ב-'קהל לקוחות מעריץ למוהל... '
קהל לקוחות מעריץ למוהל...
03/12/2015 | 14:28
5
21
לצפיה ב-'כן, למה את מתפלאה? גם פעולה מיותרת לחלוטין, צריך כישרון'
כן, למה את מתפלאה? גם פעולה מיותרת לחלוטין, צריך כישרון
03/12/2015 | 15:48
4
65
עבורה לא סיבוכים מיותרים, מהר וכדומה..ולהשאיר את שאר האיבר שלם, ולתת הרגשה טובה להורםי שהם קיבלו תמורה טובה ושואו טוב עבור ה(לא מעט בכלל) כסף שהם שילמו, למי שהוא בכלל לא רופא וללא כיסוי ביטוחי.
לצפיה ב-'זו לא מתפלאה, מתפלצת.'
זו לא מתפלאה, מתפלצת.
03/12/2015 | 18:28
3
16
לצפיה ב-'אה, הבנתי לדעתי אם תחשבי על מה אדם ממוצע יודע על מילה..'
אה, הבנתי לדעתי אם תחשבי על מה אדם ממוצע יודע על מילה..
03/12/2015 | 19:03
2
41
זה מאד הגיוני למרבה הצער. ומי שבעד מילה, ברור שיעריך מוהל שהוא עצמו לקח, או מוהל מהיר שיודע את עבודתו.

אם תשימי את עצמך בנעליו של אדם שבעד מילה, תראי שקל מאד להעריך מוהלים מהירים וטובים בעבודתם.
לצפיה ב-'מהירים בסדר, אבל *טובים* בעבודתם? איך זו המסקנה מהפרשה הנ"ל?'
מהירים בסדר, אבל *טובים* בעבודתם? איך זו המסקנה מהפרשה הנ"ל?
03/12/2015 | 19:08
1
40
מטריד לחשוב שיש אנשים שכיוון החשיבה שלהם הוא (אולי) "כן, הוא באמת חתך לילד יותר מדי ונאלצו לפנות אותו בבהילות לניתוח חירום בבי"ח, אבל הוא לפחות דאג לפנות אותו לבי"ח אחרי שפישל ככה!"
לצפיה ב-'קהל המעריצים שלו מהעבר, כמובן שלא מהמקרה הזה.'
קהל המעריצים שלו מהעבר, כמובן שלא מהמקרה הזה.
03/12/2015 | 20:19
43
ואגב, לדעתי הדיסוננס הקוגניטיבי עובד שעות נוספות לגבי מוהל שעשה עבודה לא טובה "אצל מישהו אחר" ממשיכים לדבוק במוהל, ביחוד אם מרוצים מעבודתו הקודמת. (התינוק שהסתבך היה עם בולבול מסובך/עקום/וכדומה).
לצפיה ב-'מפיטמה ועד עורלה, על האיברים המיותרים בגוף האדם'
מפיטמה ועד עורלה, על האיברים המיותרים בגוף האדם
03/12/2015 | 21:52
10
182
לצפיה ב-'אכן'
אכן
06/12/2015 | 21:23
9
102
יש קישורית בסוף הכתבה, מצאתם שגיאה בכתבה? כיתבו לנו. אני כתבתי, עם קישור למילון שלנו.

חוץ מה התפקיד של הפיטמה הגברית? ברור! לשגע את הבנות
לצפיה ב-'פירסינג, כמובן'
פירסינג, כמובן
07/12/2015 | 16:10
5
23
לצפיה ב-'חס וחלילה וחס, פירסינג...'
חס וחלילה וחס, פירסינג...
13/12/2015 | 19:24
4
38
בטח כואב איימים

אמאל'הההה
לצפיה ב-'פירסינג לא כ"כ כואב; למיטב הבנתי קעקועים כואבים הרבה יותר'
פירסינג לא כ"כ כואב; למיטב הבנתי קעקועים כואבים הרבה יותר
13/12/2015 | 19:27
3
34
ואני לא רואה שזה עוצר בעד האוהדים...
לצפיה ב-'בפיטמה ללאאאא!'
בפיטמה ללאאאא!
13/12/2015 | 19:40
2
17
לצפיה ב-'גם אני לא חובבת, לכן גם לא יכולה להעיד לגבי עצמת הכאב'
גם אני לא חובבת, לכן גם לא יכולה להעיד לגבי עצמת הכאב
13/12/2015 | 19:44
1
42
בכל מקרה, רק ניסיתי להדגים שימוש של גברים (מסוימים) בפטמות שלהם...
לצפיה ב-''
13/12/2015 | 20:11
6
לצפיה ב-'האמת היא שגם אצלנו לפטמות יש שימוש.'
האמת היא שגם אצלנו לפטמות יש שימוש.
22/12/2015 | 12:37
2
40
דבר ראשון, הן אזור ארוגני (ומה הפלא, הן פטמות לכל דבר ועניין, אלא שאינן מפותחות כמו שלכן).
דבר שני, בהנתן ההורמונים המתאימים, גם גברים יכולים לייצר חלב (וזה "מתועד" אפילו בגמרא).

דבר שלישי, קראתי את הכתבה, ולא התרשמתי שהכותב באמת טרח להבין לעומק על מה הוא כותב.

המשפט הראשון בכותרת, "קופים היינו וקופים נשארנו", הוא ככל הנראה המשפט הנכון ביותר בכתבה כולה, אם כי יש לי תחושה שהוא נכתב בציניות.
לצפיה ב-'מסכימה, אם כי זה תפקיד משני ולא נראה לי שעליו יקום או יפול'
מסכימה, אם כי זה תפקיד משני ולא נראה לי שעליו יקום או יפול
22/12/2015 | 14:56
1
29
איבר במהלך האבולוציה.

יש הרבה יונקים זכרים עם פטמות ואצל רובם אין להם תפקיד ארוגני.

מה גם שלא אצל כל הגברים (ולא אצל כל הנשים) מגע בפטמות הוא משהו שמגרה את בעל הפטמה.
זה דבר מאד מאד אישי לדעתי.

בקשר לכתבה כולה-מסכימה מאד, הכותב חסר ידע בתחום עליו הוא כותב והתוצאה לא משהו, בלשון המעטה.
לצפיה ב-'אין ספק שזה תפקיד משני,'
אין ספק שזה תפקיד משני,
22/12/2015 | 16:35
24
ובוודאי אינו הסיבה שבגללה יש לגברים פטמות - הסיבה היא שהעובר הוא אנדרוגני עד גיל שישה שבועות לערך, והפטמות נוצרות עוד לפני הגיל הזה.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
אמת הנפש
אמת הנפש
פורום התמכרות למין
פורום התמכרות למין

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה