לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום הפרעות קשב ADHD
שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

שאלה דחופה בנוגע למעבר בין סוגי רטלין
08/03/2015 | 01:24
4
132
שלום רב
אני בן 17 מירושלים ורציתי לשאול כמה שאלות (מיועדות למבינים בתחום).
לפני שבועיים הייתי אצל נוירולוג וקיבלתי מרשם חדש של ריטלין מסוג LA 40 לימים ארוכים, בהם המינון הרגיל שלי (4 כדורים של 10 מ״ג רטלין רגיל, עד פעמיים ביום) לא נשאר כל יום הלימודים (הוא מפסיק להשפיע לאחר 4 שעות ואני לומד 7 שעות)
המינון שקיבלתי הוא 2 כדורי LA 40 בבוקר לימים ארוכים לא יותר מפעם ביום.
ניסיתי במשך שבוע את המינון החדש אך לא הרגשתי שום שינוי כמו עם המינון הרגיל...
רציתי לברר האם הבעיה בי או במינון?
אם הבעיה במינון אז כמה כדורי LA 40 לפי המינון הרגיל שלי מומלץ לי לקחת?
האם כדי לשנות סוג רטלין?
כמובן שלא אשנה את המינון בלי להיפגש עם הרופא שלי אך התור אליו הוא רק עוד שבועיים ואשמח למי שיענה לי.
נ.ב
אני חושש שהמינון שלי גבוה מידי, האם כדי להחליף רופא?
אני ממש מוטרד
80 מג ריטלין רגיל אינם כמו 2 של LA40
08/03/2015 | 09:39
1
97
בכדורי ה LA  לא כל החומר משתחרר, ואז בפועל הם נותנים מינון נמוך יותר.
קצת לא ברור ממה שכתבת אם פעמיים 40 רגיל כן טוב לך, והבעיה היא עם ה LA.
אם פעמיים 40 רגיל כן טוב אתה צריך לעבור ל 90-100 LA.
לא כתבת משקל ולכן קשה לדעת אם המינון הזה אינו סביר.
יש רבים שלוקחים מינונים כאלו, כך שלא הייתי נבהל.
אבל הייתי בהחלט שוקל מעבר לאדרל או פוקלין XR.
אתה צריך רופא מאד מנוסה בקשב.

פירוט על המינון שלי
08/03/2015 | 13:35
54
המינון הרגיל שלי הוא 4 כדורים של ריטלין 10 מ״ג בבוקר לבית ספר
מותר לי לקחת עוד 4 כדורים בצהריים בימים שאני צריך להתכונן למבחנים וכו׳
כלומר עד 8 כדורים ביום (80 מ״ג)
כיוון שהשפעה שלו קצרה (3-4 שעות) קיבלתי מרשם ומינון לריטלין חדש LA40 שבו רשום לי לקחת 2 כדורים בבוקר ורק פעם אחת ביום
שאלה נוספת
08/03/2015 | 13:27
1
57
כן הבנתי את זה... אז לפי הטבלה שאומרת שLA 40 שווה ל15 מ״ג
אני אמור לקחת 2 כדורים של LA40 ועוד כדור של LA20???
זה נשמע לי מינון מאוד גבוה
זה אכן מינון גבוה אבל
08/03/2015 | 22:26
69
אתה לא היחידי במינון הזה
אתה צריך רופא מנוסה לקשב, ואולי  להחליף לאדרל או ויואנס
mindfulness או MBSR או טיפול קבוצתי: למבוגרים
07/03/2015 | 13:01
4
82
שלום, 

האם מישהו מכיר מקום אמין שמציע טיפול בשיטת minndfulness או MBSR באיזור המרכז למבוגרים?
גוגל מציג מקומות רבים אבל איך בוחרים? איך יודעים מי אמין ומי חסר ניסיון?
לחלופין - איפה אפשר לקבל טיפול קבוצתי?

מישהו מכיר קבוצות תמיכה למבוגרים עם ADD באיזור המרכז? 
תודה
שמעתי
07/03/2015 | 22:50
3
56
במקרה שמעתי שיש או אמורה לקום קבוצה עם מינדפולנס במרפאת בריאות הנפש של הכללית ברמת חן. 
שבוע טוב. ס
תודה אבל אני במכבי
08/03/2015 | 10:01
2
25
אולי
08/03/2015 | 23:43
1
25
היי,
ראשית יש סיכוי שהקבוצה ברמת חן פתוחה לעוד קופות. לא מזיק לשאול. אמורה להיות מועברת עי פסיכולוגית בשם דנה סיני. 
שנית, יש באתר מכבי דרך לקבל מידע לגבי קבוצות טיפוליות. לא מזיק להציץ גם שם ולבדוק אם יש משהוא בכיוון שאת מחפשת. 
אפשרות שלישית היא כמובן לחפש ברשת הגדולה. 
שבוע טוב. ס

טיפול למבוגרים לא קיים במכבי
09/03/2015 | 08:07
28
בדקתי טלפונית איתם.
באתר יש המון מידע, וקשה לדעת מי אמין ומי חסר ניסיון, ומי גובה יותר מדי כסף.
לכן קיויתי שמישהו בפורום יוכל להמליץ או להפנות אותי למוסד מוכר על פי ניסיון.

תודה.
היכן ניתן לקנות אדרל מלבד שור טבצ'ניק
06/03/2015 | 18:04
1
69
היכן ניתן לקנות אדרל מלבד שור טבצ'ניק
בכל בתי המרקחת שמאושרים עי
07/03/2015 | 22:51
65
משרד הבריאות כולל ניופארם, סופרפארם ועוד. יש פירוט באתר משרד הבריאות. 
שבוע טוב. ס
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
04/03/2015 | 11:16
10
|מטוס|היעדים הבאים שלכם:
|קדימה|טיולים ביפן ? ארץ השמש עולה בפורום חדש:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|קדימה|תאילנד ? הייתם? עומדים להיות? חולמים להיות? בואו לדבר על זה:

|קדימה|טיולים בסין ? לבד, עם קבוצה, היסטוריה או תרבות. מתעניינים? מקומכם כאן:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה|טיולים בסקנדינביה ? לא משנה איזו מדינה תבחרו:

|קדימה|טיולים באיטליה ? לא רק בשביל האוכל והאופנה:

|@|פורומים טיפוליים חדשים:
|קדימה|תטא הילינג ? שיטת התקשור המסתורית עכשיו בפורום חדש:

|קדימה|פורום טיפול בפסוריאזיס ? אם אתם חולים או אם בני משפחתכם, בואו לדבר עם מטפל:
השפעה של ריטלין
03/03/2015 | 20:43
2
129
ערב טוב,
הייתי עם שלושת ילדי אצל רופאת ילדים שהתמחתה בהפרעת קשב וריכוז. לדברי הרופאה ריטלין ישפיע כמעט על כל האוכלוסיה ולכן שיפור בתפקוד עם ריטלין אינו אינדיקציה כי קיימת הפרעה.
האומנם?
ריטלין משפיע על הערנות של כולם, לא על הריכוז
05/03/2015 | 23:43
72
ודאי שזו לא אינדיקציה...
06/03/2015 | 09:09
79
בלי קשר לשאלה אם הוא ישפיע כמעט על כל האוכלוסייה או לא.
אבחון הפרעת קשב לא נעשה באמצעות מתן תרופה.
מבחנים ממוחשבים שנעשים בלי ועם תרופה מהווים רק כלי עזר לאבחון.
בלי רטלין ,אדוראל או ויואנס מה עושים?
03/03/2015 | 09:15
2
144
ביתי בגיל 10.5 לא יכולה לקחת יותר רטלין או אדוראל/ויואנס בגלל תופעות לוואי , משהו יכול להמליץ על אלטרנטיבה אחרת ?
מה עם סטרטרה?
03/03/2015 | 10:25
93
הסטרטרה פחות יעילה לקשב וריכוז ממשפחת הריטלין (להיפראקטיביות היא טובה באותה מידה), אבל אם היא לא יכולה לקחת ריטלין אז כדאי לנסות.

הבן שלי לוקח פוקלין, שזה כן ממשפחת הריטלין אבל פחות תופעות לוואי, וגם לדיטונה יש פחות תופעות לוואי.

וכמובן שהכל צריך להיות בהתיעצות עם רופא.
הולכים לרופא מנוסה בקשב.
06/03/2015 | 17:14
88
לעיתים שינוי ברופא מביא גישה חדשה שפותרת בעיות.
כמו שכתבו לך, לא מיצית את המגוון.
ועדת השמה כיתה קטנה או חינוך מיוחד
03/03/2015 | 07:40
95
שלום
אשמח לשמע..
הבת שלי עולה לכיתה י'. לקויות למידה לרוב  הפרעות קשב. אינטיליגנציה ממוצעת +. מתעתדת לבגרות מלאה ולא ממש מוצאת עצמה בכיתה הרגילה.
יש לנו ועדת השמה בקרוב.
מה שבדקנו זה את ה"בית של תמר" ובית אקשטיין - תום  שמאד ניראו לנו.
רציתי לשאול מה ההבדל בין כיתה קטנה בבית ספר רגיל לכיתה בבית ספר של חינוך מיוחד?
מה מאפיין של כיתה קטנה?
תודה
ADHD בן 13+בעיות התנגותיות מה לעשות?
02/03/2015 | 21:17
6
134
ילד רגיל ADHDׁ  שהולך לחטיבה רגילה. ניסינו ככ הרבה דברים. ביופידבק, מאמן אישי לADHD, פסיכתראפיה
לילד אסור ריטלין או קונצרטה או משהו בסגנון על-מנת שלא ייכנס לדכאון (בדיקות שערכו לילד). המצב במקום שישתפר רק מחריף, הוא משקר, ועלולות להיות לו התפרצויות זעם. בתגובות שלו הוא פוגע בעצמו ובסובבים אותו. אין לו חברים. הוא ילד טוב שלא מצליח לנווט את עצמו בדרך נכונה. מפחיד אותי לחשוב מה יהיה בגיל מאוחר יותר 17.....

דנה
התייעצתם עם פסיכיאטר?
02/03/2015 | 21:31
60
אם הפסיכיאטר הנוכחי לא יודע איך לטפל,
03/03/2015 | 10:28
89
כדאי לחפש כזה שכן יודע איך לטפל.
ילדים רבים עם ADHD מוצאים טיפול תרופתי מתאים גם כשיש להם נטיה לדיכאון.
הרבה פעמים
05/03/2015 | 09:44
66
היי, 
פעמים רבות ריטלין גורם לנטיה דכאונית. גם התנהגות שלילית יכולה להיות הגורם לנטיה דכאונית ( כי  אף אחד לא נהנה להתנהג רע- זה בדכ ביטוי למצוקות) , או אפילו התוצאה של נטיה דכאונית שקיימת בלי קשר לטיפול תרופתי. 
ממה שראיתי, פסיכיאטרים מומחים בבעיות קשב- יודעים להכיל את הקושי ולטפל בו. לעיתים מספיק לתת תרופות שלא בסל כמו אדרל/פוקלין/ויואנס להן יש פרופיל תופעות לוואי שונה מריטלינים . במקרים אחרים ניתן לרשון ריטלינים במקביל לתרופות מצב רוח או ןתרופות שמסייעות לווסת את ההתנהגות. 
יש מקום להניח ששיפור בתפקוד לאחר איזון תרופתי  מיטבי ישפר מצב הרוח, ישפר דימוי עצמי וייסע לצבירה של חיוויות חיוביות - דברים שלכשעצמת יסייעו בהטמעה של אינטראקציות חיוביות יותר על העוולם. 
מה שנשאר עכשיו הוא לאתר את איש המקצוע המתאים ביותר עבורכם. ספרו מהיכן אתם בארץ וחברי הפורום שמחו לכוון אתכם. 
מי שמחפש שינויים  בהתמדה- מנסיוני מוצא אותם בסוף. 
חג שמח. ס

ADHD בן 13+בעיות התנגותיות מה לעשות?
02/03/2015 | 21:17
2
92
ילד רגיל ADHDׁ  שהולך לחטיבה רגילה. ניסינו ככ הרבה דברים. ביופידבק, מאמן אישי לADHD, פסיכתראפיה
לילד אסור ריטלין או קונצרטה או משהו בסגנון על-מנת שלא ייכנס לדכאון (בדיקות שערכו לילד). המצב במקום שישתפר רק מחריף, הוא משקר, ועלולות להיות לו התפרצויות זעם. בתגובות שלו הוא פוגע בעצמו ובסובבים אותו. אין לו חברים. הוא ילד טוב שלא מצליח לנווט את עצמו בדרך נכונה. מפחיד אותי לחשוב מה יהיה בגיל מאוחר יותר 17.....

דנה
ADHD עם בעיות התנהגות
03/03/2015 | 07:43
90
הי
אשמח לשוחח איתך בפרטי. יש לי ילד דומה למה שאת/ה מתאר/ת..
עברנו שבעה מדורי גהנום..  ויש לי לעניות דעתי מה לתרום לך מנסיוני.
כיום הוא בן 18  סיים בבגרות מלאה..
מוזמן לפנות אלי.
ADD + נטיה לדיכאון
06/03/2015 | 17:12
90
נכון שריטלין עלול לגרום לדיכאון.
אבל גם נכון שחוסר טיפול ב ADD  עלול לגרום לדיכאון.
לכן לעתים הרופאים כן נותנים ריטלין עם מעקב מאד צמוד אחרי הילד.
אפשר גם לתת סטרטרה שיש לה אפקט אנטי דיכאוני.
לך לחוות דעת שניה אצל רופא אחר. תוודא שהוא מומחה לקשב. לא כל נוירולוג או פסיכיאטר מבין ומנוסה בקשב.

ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב
02/03/2015 | 18:08
4
52
בימים ג' עד ה' בערב ייעצו מומחי הפורום בנושאים חינוכים והתנהגותיים.
התחום החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:
א. אבחון דידקטי ופסיכו-דידקטי
ב. הוראה מתקנת ואיסטרטגיות למידה לילד עם הפרעות קשב.
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ד. מוכנות ובשלות ללמידה בגילאים השוניםה. עזרת מערכת החינוך לתלמיד לקוי הלמידה
ו. בניית מערך תמיכה הורי וחינוכי לילדנו.
ז. מתי כדאי אימון אישי ומתי טיפול התנהגותי?
הנכם מוזמנים להפנות את שאלותיכם למומחי הפורום בלחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו
זכרון לשמות
26/02/2015 | 13:28
3
95
הבן שלי בכיתה ב מאובחן עם הפרעת קשב ומקבל ריטלין.
עוד מגן היתה לו בעיה לזכור שמות של ילדים. בגן הוא ממש זכר שמות בודדים ורק של ילדים ששיחק איתם , עם הזמן זה השתפר והיום מתוך  38 ילדים הוא יודע את רוב השמות אבל עדיין יש כמה ילדים שהם לא חברים שלו שהוא פשוט לא יודע את שמם. זה מוביל לסיטואציות חברתיות בעיותיות מאוד . בשנה שעברה ממש צילמנו את כל הילדים ולימדנו אותו אבל השנה כמה ילדים עזבו ו 5 ילדים הגיעו , בקיצור בעיה גדולה.
מעניין אותי האם בעיה כזאת של זכרון לשמות לילדים עם הפרעות קשב ואיך אפשר לעזור פה. נראה כאילו הילד חושב שאם הילד לא חבר שלט אז לא צריך לזכור את שמו.
גם לילד שלי יש בעיה לזכור שמות, את לוח הכפל ואת אותיות הא"ב
28/02/2015 | 09:33
85
בכל זאת הוא כיום בחור פופולרי, B.A בכלכלה וסרן בצבא.
זאת בעיה טכנית שקשורה להפרעת קשב, ויש דרכים לעקוף אותה או לקבל אותה.
וכמובן, יש טכניקות זיכרון שונות שאפשר ללמוד.
בהצלחה!
האם בדקתם גם לקויות למידה?
02/03/2015 | 18:11
1
64
לקויות למידה אינן חלק מהפרעת הקשב אבל אצל לקויי הקשב יש אחוז גבוה של לקויות למידה.
לא בהכרח זו הסיבה, אבל שליפה מהזיכרון יכולה להיות חלק מכך ואז יש סטרטגיות שעוזרות, ומורה להורה מתקנת יכולה לעזור בהן
אין לקות למידה
02/03/2015 | 18:38
59
למד לקרוא ולכתוב כרגיל , לא היתה בעיה לזכור אותיות או מספרים , גם אין בעית זכרון בכלל פרט לעניין השמות.
פסיכולג באזור השרון
02/03/2015 | 08:53
1
38
שלום, שמי דפנה ואני אמא לילד בן 10 אשר סובל מ-ADHD ודיסלקציה.
אשמח לקבל המלצה לפסיכולוג אשר יסייע לו בכל הקשור לוויסות, כישורים חברתיים ובטחון עצמי.
אנו גרים באזור השרון.

תודה רבה,
דפנה
בנתניה נמצאת הפסיכולוגית המומחית להפרעת קשב - לאורה וולמר
02/03/2015 | 11:16
48
משמעות קבלת תוצאות אבחון TOVA
01/03/2015 | 14:51
1
131
שלום רב,

קיבלתי תוצאות אבחון TOVA שביצעתי, מצורף לפוסט.
אשמח ממישהו שמבין - האם ההמלצה שרשומה בתוצאות האבחון מאפשרת לי לקבל מרשם לריטלין מנוירולוג?
ברור לי שנוירולוג הוא הסמכות המקצועית המוסמכת לקבוע לגבי קבלת מרשם או לאו, אך אני לא רוצה ללכת סתם כך לנוירולוג לחינם, חבל על הזמן ועל הכסף, ולכן אשמח לשמוע מניסיונכם ידיעותיכם לפני שאני קובע תור לנויורולוג :)

תודה רבה.

ההמלצה מאד ברורה:
01/03/2015 | 15:59
107
ציטוט: הממצאים בבדיקה השניה מצביעים על שיפור בתפקודי הקשב והריכוז של הנבדק תחת השפעת תרופה.
הבדיקה מהווה כלי עזר בלבד לאבחנת הפרעת קשב וריכוז
הנבדק מופנה לרופא מומחה להמשך טיפול ויעוץ.
הרופא הוא הסמכות הבלעדית לאבחון ולטיפול והאבחנה שלא אינה מתבססת רק על סמך כלי עזר אחד אלא גם על סמך שאלונים, ראיון, בדיקה קלינית ובדיקות עזר נוספות (כגון בדיקות דם, מעבדת שינה וכו').
הנוירולוג יכול להעזר בתוצאות המבחן אך אם לתת או לא לתת לך תרופה- זה על סמך שיקול דעתו המקצועית בלבד.

בקשה להמלצה למטפלת
01/03/2015 | 11:38
54
שלום
עבור נערה מתבגרת  בת 15, ADD לקויות למידה ושאר "מתנות" מחפשת פסיכולוגית קלינית
או פסיכותרפיסטית מאזור הרצליה, כפר סבא הוד השרון או רעננה (בלבד).
מנסיון בלבד.
תודה רבה

איכות הקשב בריטלין la 30 לבין ריטלין קצר רגיל
01/03/2015 | 09:32
3
85
בני המתבגר, החל לא מזמן לקחת ריטלין (שעוזר לו מאד). ביום החופש של פורים צריך לעבור מבחן חשוב מאד שמשכו 3 שעות.
ביום יום לוקח ריטלין LA 30 לביהס
וכאשר יש דברים שדורשים ריכוז אחה״צ לוקח לעיתים כדור אחד של ריטלין 10 רגיל.
השאלה שלי היא לגבי יום המבחן. הריטלין 10 הרגיל אמור להספיק ל-3 שעות אלו אבל השאלה שלי היא האם יש הבדל באיכות הריכוז בין לקחת ריטלין רגיל לבין הריטלין הארוך?
תנודות בריכוז, חוזק ההשפעה?
מה עדיף לו לקחת - LA כמו כל יום לימודים או קצר שמשפיע רק לשעות המבחן?
תודה
זה מאוד אישי. תני לו להתנסות לפני כן בעצמו ולהחליט
02/03/2015 | 11:17
2
29
תודה. נראה לי שנלך על la 30 כפי שהוא לוקח ביום לימודים רגיל.
02/03/2015 | 12:58
1
17
זו החלטה נכונה
06/03/2015 | 17:16
27
הכי גרוע זה לעשות שינוי יום לפני בחינה.

סרט על -לקוי למידה מוכשר.
28/02/2015 | 22:08
2
99
סרט על ילד לקוי למידה ( דיסלקט) ועל הייחס עליו ועל הקשים שלו ועל הכישרון האדיר בציור
https://www.youtube.com/watch?v=DCIqpKNek1U
ריגש אותי מאוד סרט מדהים על הייחס הקשה לילד הזה "ובית  חרושת לציונים" שלחו אותו למוסד מיוחד ועל הקצר שנוצר בינו לבין המשפחה ובמיוחד האמא שאהב מרגש מאוד וגרם לי להזיל דמעות.
וזהו אני לא יעשה ספולייר.
לקות למידה לא מנוגדת לכשרון או לאינטליגנציה.
01/03/2015 | 09:38
1
39
כמובן..
01/03/2015 | 10:55
36
להפך אני חושב שיש הרבה ליקוי למידה  מאוד חכמים ( ואני לקוי למידה בעצמי) לא טענתי שלקוי למידה לא חכמים ממש לא להפך, הם נורא חכמים- ומוכשרים לדעתי...
אוצרות?
28/02/2015 | 20:14
2
112
שלום,יש לי ילד מקסים בן 4 שנים,עם בעיות וויסות ואימפולסיביות , מקבל ריפוי בעיסוק .
חל שיפור ניכר מתחילת השנה בגן ועדיין יש ימים קשים ויש ימים מדהימים בגן.
ראיתי לאחרונה את הפרסומת של אוצרות לטיפול באימפולסיביות , מישהי שמעה??? רוצה לעשות הכל למענו .
תודה רבה
זה יואב פנחס ההומאופת- תבקשי חוות דעת מנסיון אתו
01/03/2015 | 09:30
102
טיפולים אלטרנטיביים
06/03/2015 | 17:19
68
אוי כמה שהייתי שמח אם זה היה עובד.
עוד לא ראיתי ולו טיפול אלטרנטיבי אחד שיעבוד.
אולי רק עבודה בעיניים....
|*|נפתח פורום כבדי שמיעה וחרשים|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
26/02/2015 | 13:27
4
|שמאל|אנו שמחים לבשר על פתיחתו המחודשת של פורום כבדי שמיעה וחרשים.
אז איך מתמודדים עם ליקויי שמיעה? מהם הזכויות והשירותים שרלוונטיים לאוכלוסיית החרשים? ומהם מכשירי השמיעה שהכי מתאימים?

אתם מוזמנים להיכנס לפורום כבר עכשיו ולהעלות נושאים לדיון, לשאול ולשתף!
כתבה קשב וראיכוז והקשר ליזימות
25/02/2015 | 00:17
10
78

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000...
כתבה מעיינית אני בעצמי לוקה בקשב וריכוז( ואוטאיזם קל) ואני גם אני מתעניין ביזמות ויש לי רעיונות טובים גם כאלו שיכולם לעשות  מהפכה אבל אני לא יכול לספר על זה אני רק צריך מימון וצוות מחקר אבל טוב זהו, אני לא יכול להוסיץ עוד פרטים אבל דבר יותר מדאיג הוא 60 אחוז מאסרים שיושבים  בכלא הם בעלי קשב וריכוז- ממש חבל הם בדרך כלל ילדים מאוד חכמים חבל..
מחקר
25/02/2015 | 01:22
9
47
עוד כתבה מחקר.נתנאל 12345625/02/15 01:17
מחקר שמראה יש קשר בין יזמות לקשב וריכוז.

תגובות חברה?
25/02/2015 | 17:22
8
29
רציתי אולי לשמוע מה דעתכם.
אשמח לתגובות.
מי שמתמקד באימון יזמים עם ADHD הוא ראובן סדן
28/02/2015 | 09:37
7
42
סבבה.
28/02/2015 | 17:36
6
30
המטרה שפרסמתי את זה פה זה כדאי להראות שיש ללוקי למדה ולקשב וריכוז הרבה יכולות שלא קשורות רק ללימודים ולקשים שלהם לימודים, וחשבתי שהיו תגובות על הנושא הזה אבל טעיתי לא נורא...
הנושא מוכר לגולשים הותיקים כאן
01/03/2015 | 09:36
5
20
אוקי..
01/03/2015 | 12:03
4
22
אני לא ידעתי זאת כי אני חבר - לא וותיק בכלל ( שבוע בערך אולי פחות שאני קורא בפורום הזה) אז לא הייתי מודע לזה שמכירים את הנושא.

וחשבתי שזה יעניין חלק מהחברים פה והבנתי שלא כי אתם כבר מכירים - את הנושא ולא חדשתי כלום לפחות ניסיתי העיקר הכוונה לא?
העיקר הכוונה...
01/03/2015 | 22:26
3
16
תמשיך לנסות...לא על הכל דיברו פה, וחוץ מזה, הנושאים החשובים- מדברים עליהם שוב ושוב.  עם הזמן הקוראים מתחלפים, ויש גם כאלו שמצטרפים חדשים.
מצד שני, יש גם כאלו שמתעייפים או משתעממים {בכל זאת כמעט כולנו עם הפרעות קשב...}
אז אם אתה חדש, זה דוקא כיף. אל תתיאש, אנחנו, רוב הותיקים, לא עוזבים. 
ולא התכוונו ליבש אותך.
אולי כדי לעורר דיון, אפשר לשאול שאלה. כי כשאתה שם קישור לסרט שכבר מוכר או לכתבה ישנה - חדשה, כולם אומרים לעצמם- "נו טוב, כבר מכירים את זה" , וקצת קשה להתפעל כל פעם מחדש מאותו הסרט או מאותו המחקר. כשיש שאלה יותר קל לנו להתיחס.
פורים שמח!
אם היה לי איזה נושא מעניין לעלות.
02/03/2015 | 17:13
14
לדיון אני יעלה, ואני מבין אותכם אבל אני לא ידעתי מה אתם יודעים לכם העליתי את הנושא הזה...
ואני מבין אותך בתור אחד קשב וריכוז  כמה קשה להישאר באותו מקום הרבה זמן אבל אני אשתדל לכתוב פה
מדי פעם..
ופורים שמח גם לך.
02/03/2015 | 17:15
1
7
ולכל חברי הפורום.
פורים שמח גם לך
06/03/2015 | 07:45
3
חוות דעת בנוגע ל-vyvance
24/02/2015 | 22:53
1
77
ויואנס אחלה
26/02/2015 | 23:59
62
ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב
23/02/2015 | 18:01
13
53
בימים ג' עד ה' בערב ייעצו מומחי הפורום בנושאים חינוכים והתנהגותיים.
התחום החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:
א. אבחון דידקטי ופסיכו-דידקטי
ב. הוראה מתקנת ואיסטרטגיות למידה לילד עם הפרעות קשב.
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ד. מוכנות ובשלות ללמידה בגילאים השוניםה. עזרת מערכת החינוך לתלמיד לקוי הלמידה
ו. בניית מערך תמיכה הורי וחינוכי לילדנו.
ז. מתי כדאי אימון אישי ומתי טיפול התנהגותי?
הנכם מוזמנים להפנות את שאלותיכם למומחי הפורום בלחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו
מקרה שקרה כך היה : עצובה בשביל הילדה שלי
22/02/2015 | 23:53
9
194
סיפור אמיתי :
ניכנסים לחנות ספרים ( בלי שמות אבל סטימצקי )  הבת שלי מבקשת ספר מסויים ( שזה כבר דבר גדול היא מבקשת ספר לבד !!!  )  המוכרת מחפשת את הספר  היא  לא מוצאת את הכרך הראשון  ומראה לנו כרך אחר.
הבת שלי בכיתה ד - בת 9  אך למוכרת בחנות לא ניראה מתאים שהבת המדהימה שלי תיקרא ספר כזה
ואז היא מסבירה לנו ליד הילדה שזה ספר של ראשית קריאה  ואינו מתאים לילדה בכיתה ד !!!!!!     שהוא לא מתאים לגיל שלה .
ואני שואלת - מי לעזאזעל שאל אותה למי מתאים הספר  ?   הבת שלי  לא קוראת הרבה ספרים , הבת שלי לא קוראת טוב  בקריאה דמומה וגם לא בקריאה בקול
הבת שלי רוצה לקרוא ספר - כן עם ניקוד וכתב קצת גדול , הבת שלי ביקשה את הספר הזה כי הוא רץ כרגע בין הבנות בכיתה  ומגיע איזה מוכרת לא חכמה ואומרת לה פנים מול  פנים שזה ספר שלא מתאים לה . 
ונוסיף לזה שחמש דקות לפני כן הילדה מספרת לי שחברה בכיתה תיתן לה ספר מהסידרה אחרונה כי היא  ( הבת שלי ) קוראת לאט . 
כל הערה כזו רומסת לי ורק לי אותה .  היא עדין לא מבינה כמה הדברים האלה מחלחלים אליה  אבל אני כן .  אני מכירה אותה אני חיה אותה ואוהבת אותה מאוד .
 אסור אסור אסור לאנשים לשפוט לפי מה שהם רואים חיצונית . 

לדעתי כאמא
23/02/2015 | 14:09
106
לדעתי כאמא, היית יכולה להיות אסרטיבית ולהסביר למוכרת במתק שפתיים שנכון, הבת שלך בכתה ד', אבל היא רוצה דווקא את הספר הזה, כי זה מה שהכי מעניין אותה. ו...כן, את יודעת שהספר כתובת באותיות גדולות ומנוקדות, וזה בדיוק מה שהבת שלך רוצה וזה בדיוק מה שאת רוצה לקנות לה.

זה היה מעמיד את המוכרת במקום והכי חשוב, מראה לבת שלך שמותר לה להתעקש בחנות על מה שמוצא חן בעיניה בלי קשר לדעות של המוכרת.
באמת עצוב
23/02/2015 | 18:09
75
כמה שאני מבינה  אותך!
לצערי, אנחנו לא יכולים לחסוך מהילדים שלנו את המכאובים והקשיים
חבל שבתך פגשה במוכרת שכזו, והיא תפגוש עוד רבים כמוב בדרך.
מה שחשוב הוא לחזק אותה לעמוד מול הקשיים ולא להיסחף לתחושות הקשות שלה כי זה ישדר לה כמה שהיא צודקת שזה נורא קשה.
את מכירה אותה ואת הקשיים שלה וחשוב שההיכרות הקרובה לא תהפוך להיזדהות יתר, כי היא זקוקה לאמא חזקה שתראה לה את הדרך הנכונה, ותראה אותה לא רק בקשיים אלא גם בחוזקות.

ליבי איתך( 6 סיפור שאולי יעודד אותך ואת השאר)
25/02/2015 | 00:33
6
88
הילדים האלו הם לא "טיפשים" להפך הם ממש חכמים ומיוחדים, זה מזכר לי את מה שאמרו לי שלא יצא ממני כלום שאני לא יסיים בית ספר ויפרוש שאני צריך להיות במוסד או אפילו לאשפז אותי, היום את יודעת מה?  אחר כך אני הוכחתי את עצמי אני אחרי שכל היסודי לא למדתי כלום נהייתי תלמיד מצטיין כי היה לי מורה מדהימה שקבלה אותי בתור אדם ( בגרות בכיתה ז היא נתנה לי ללמוד) אחר כך קבלתי  תעודת הצטינות מקום  ראשון בית ספר ואני ועוד 10 תלמדים מכל העיר הינו בטקס של "נוער מצטיין ומחונן" , היום אני מאובחן כמחונן שבכיתה ב לא רצו לשלוח אותי כי חשבו שאין סיכוי שאני  יצליח ככה אמא ספרה לי.

אז הם אכלו את הכובע הם חשבתו שאני מוגבל שאני טיפש אבל הוכחתי להם שאני חכם הרבה יותר ממה שאי פעם היו גם לרופאים, כיתה יא כבר יכלתי להתחיל בגרות במתמטיקה , בגיל 15 לומד חומר ברפואה בפסיכיאטריה ומדבר עם המטפלים כבר שנתיים אחרי בשפה שלהם, ואני לא אובחנתי כמחונן או "גאון" אלה כלוקי למידה " אם בעיות התנהגות קשות ואלים שלא יצא ממנו כלום ילד  מגובל", אז עצה שלי עליך  תאמיני בילדה שלך אנחנו ילדים בעלי קשב וריכוז הכי לא טיפשים אנחנו חכמים מאוד יצריתיים .

אני יש לי אולי 15-20 תחומי עניין שאני בקיא בהם ברמה כזאת או אחרת תמיד אומרים שיש בעיה  לקשב ורכוז אם זיכרון זה לא נכון לפחות לא הרגשתי ככה, אני יש לי זיכרון צילומי אני יכול לזכור יום לפני הבגרות ולהתכונן  שעה דקות ולקבל 100 אני יכול לזכור טקסט מווקפדיה בפעם אחת וזה כנראה ישמר לכמה דנים ואפילו לתמיד, אז שלא יחרטטו כאשר הילד עם

הקשב וריכוז לומד תחום שהוא אוהב לא יכלו להתחרות בו זה צריך לבוא ממנו, ואני מצטער שאני מתחיל לספר את סיפור חיי אבל חשבתי שזה יעזור ויתן מטובציה שהייתי כבר בגיל הגן סתם לדוגמא אפילו טרום גן בגיל 4ידעתי את לוח הכפל יותר טוב מהורים שלי ובגיל 5 ידעתי תרגלים שרוב הידים לא יכולים לפתור תרגלים הארבע פעולות חשבון כמו מחשבון חוץ מזה הכל כתוב אצלי במחברות שמרנו- וזה לא הכל גם היתי ילד פלא בציור מצייר ברמה גבוהה ביותר כבר מגיל 3-4 עשרות ציורים כל היום מתעסק אם זה ככה אמא ספרה ממש שעות על גבי שעות, אבל זה עזר?.

הם התייחסו רק לזה שאני כמו הבת שלך לא יודע לקרוא  עד כיתה  סוף ג לא ידעתי ואחר שהביאו לי מרה פרטית בשיטה השינה ואם הרבה עזרה ואהבה- ותמיכה תוך חודש וחצי למדתי קרוא וכתוב וגם חלק מהחומר שהפסקתי השלמתי הרבה מהחומר ראבל זה די אנטיסיבי כל יום שעה+שעתיים היא הייתה מהמומה היא אמרה על מה הם מדברים? הוא גאון!, אני לא רוצה להגיד לך מה אני חושב על משרד החינוך הם פשוט נמאסו כבר, אנחנו לא טיפשים פשוט לא אין ילד טיפש יש מערכת חינוך מחורבנת סליחה על הבטוי.

ובקשר למקרה שלך זה באמת לא היה צריך להיות ככה, אבל אל תפגעי מהמוכרת היא לא שווה את זה, ופשוט פעם הבא תגידי לה "אני אמא שלה ואני יודעת מה יכולה לקרוא ומה לא זה החלטה שלך" ככה אני הייתי אומר אם היתה הבת שלי.

מאחל לך המון הצלחה.
נתנאל תודה על תגובה ארוכה וכנה ועוד דברים
25/02/2015 | 16:53
5
52
רק אני רוצה לשאול אותך -
כתבת שבכיתה ז חל השינוי  חוץ מהמורה שעזרה לך מאוד איך זה קרה ?  מה קרה בראש שחל השינוי ?
איך אני עוזרת לבת שלי להגיע לשינוי הזה לפניי כיתה ז.   שיקרה עכשו יהיה לה קל יותר ולי . כי היא לודמת אבל הכל מאוד מאד איטי .

**  אסביר עוד דבר לגבי אותה מוכרת --  לאחר שיצאנו מהחנות  אחריי בערך שעה חזרתי לשם בלי הילדה ( היא ניראה עם חברה שלי במרחק ) ונזפתי במוכרת שהיא פגעה בילדה (זה לא הכי נכון כי הילדה לא אמרה שום דבר על זה )  שהיא לא יכולה לשפוט על פי מראה חיצוני את רמת הילד .  היא כתגובה אמרה שזה התפקיד שלה להגיד למי מתאים מה . אני אמרתי לה שלו היתי מבקשת המלצה על ספר אז זה נכון אבל כאן אנו ביקשנו את הספר ממנה וכן היא לא יכולה להגיד אם מתאים או לא.  היא אמרה שהיא מתנצלת אם פגעה אבל חזרה ואמרה שזה תפקידה .   יצאתי משם בלי שהסכמנו אני והיא וזהו.
כשבאתי לילדה שלי סיפרתי לה איפה היתי  והיא חייכה חיוך כזה גדול שנתן לי אושר שאוןלי עשיתי את המעשה הנכון .

דבר אחר-
אתמול הינו אצל נוירולוג  הוא אמר שהילדה עם הפרעות קשב  והמליץ על טיפול רגשי ולא לתת את הכדור  . אמר נחרצות שאם אנו רוצים כדור אז שנלך לרופא אחר כי במקרה של הילדה שלנו הכדור פה לא יעזור.  
אנו עכשו צריכים טיפול רגשי לילדה ננסה בטח לא נפסיד אז מהניסיון שלכם האם יש דרך הקופה ?   מה המחירים של טיפול כזה ?

ושוב תודה על התגובות

אני יסבר הייחס היה שונה.
25/02/2015 | 17:07
4
54
המורים שהיו לי ביסודי לא נתנו לי חופש הם רצו שאני היה כמו רובט יביא ציונים גבוהים זה מה שעניין אותם, אני לעומת זאת היה חשוב לי דברים אחרים והם לצייר ( הייתי צריך להיות  בתחרות בארץ ובעלם) וזה לא עניין אותם ,הם רצו שאני ילמד לקרוא שאני יקבל ציונים שאני יגש למבחנים ואני פשוט לא נגשתי, אני רוצה להסביר אני אמנם לא למדתי בית -ספר אבל הייתי לומד בבית בעיקר.

קראת י ספרי אגדות- וסיפורים וספרי בלשות כמו גינגי- ובסגנון הזה וגם מדעי הטבע על בעלי חיים, אני תמיד הייתי ילד "מבריק" מחונן תקראי על מחונן בעל תווית כפולה יכול להיות שגם ביתך כזאת או ילדים אחרים אבל אני לא מכיר אותה מספיק טוב, שנית אני בכיתה ז היתי בכיתה ללקוי למידה בעלי יכולות טובות שהדגש הוא על שקט בכיתה, יותר עזרה במה שמתקשים

( למדנו באותו קצב אם לא יותר עבדות שאני עשיתי בכיתה ז ילדים אחרים עשו בכיתות ט- יא ועל נושאים קשים גם כאלו בכיתות מצטיינים*-מחוננים לא עושיים לרוב לא עושים,ו+ יכלתי לעבור לאיזה כיתה שאני רוצה בחרתי להיות בכיתה הזאת) אבל אני לא מקרה כל כך רגיל כי זה לא שפתאום זה חל השנוי או פתאום נהייתי "חכם" פשוט באותו הזמן ן רציתי ללמוד אז כן הצלחתי זה עניין אותי, למשל מתלוגיות מאוד מעניין אותי עד היום אז בכיתה ז היה לנו עבודה וזכרתי 3 מחברות בעל פה אם כל החומר הקראתי בכיתה ועד היום אני זוכר ולומד מתלוכיות, זה ריתק אותי,.

ותמיד ניסיו לגרות אותי אנטלקטאולית עוד ועוד שהייתי ילד מה שעניין אותי זה חברים וסדקות טלווזיה בעיקר ושהגעתי לחטיבה זה השתנה את מבינה? חוץ מהרעת קשב וריכוז אנ אובחנתי גם כוטאיסט pdd  תפקוד גבוהה שזה סוג ש אוטאיזם קל, וזה גם ההקשה עלי מבחינה חברתית כי את אותם ילדים א הכרתי אז הם לא קיבלו אותי ודחו אותי בגלל הצטינות שלי וחשבו "שאני חנון מתנשא"  ובגלל שאני "מוזר" ומתבודד ,אני בכלל לא דברתי איתם על מה שאני יודע רבל ה לר עזר והם נידו אותי.

בקשר לילדה שלך אני לא מכיר אותה במה היא חזקה? מה תחומי עניין שלה?, כשרונות? כאשר אתם הורים קולטים כישרון אז תנסו לטפח אותו ככה אני חושב, אפ היא מראה כשרון בציור אז יופי תשלחו אותו לחוג וגם מורה פרטי בציור,  אם היא אהבת בעלי חיים תקנו לה ספרים ותשבי איתי כי אולי היא מתשה להבין בגלל בעיות קראה , מתכון שלי להצלחה הרבה אהבה+ השקעה+ רצון שלה ושלכם בהצלחה.

אני מאמין שבסופו של דבר היא תצליח אני באמת רוצה שזה יקרה. אני יודע כמה הילדים האלו מדהימם הכי טובים וחכמים שיש כל אלו עם לקיות למידה ובעיות אחרות מינסיון  והכרות אם ילדים- נערים- ומבוגרים כאלו.
אתה באמת איש להתגאות בו
26/02/2015 | 00:50
3
33
בן כמה אתה ?
במה עוסק ?
יש לך זוגיות ?

אתה מאוד מסקרן  ונישמע אדם מאוד מסכיל ונעים
תודה על הכנות והפתיחות

אני יענה.
26/02/2015 | 01:33
2
38
אני בן 21
אני רוצה להתחיל ללמוד מדעי המח או רפואה נראה כבר.
אין לי זוגיות מקווה שתהיה בעתיד.

ואני רוצה להתחיל להיות יזים יש לי כמה רעיונות ממש טובים ומשמעותיים ויכולים לעזור לחיי האדם ולק טכנולוגים ( אינטרנט, אתרים, ודברים כאלו) הכל ממש בחיתולים אני לא ממש סיימתי כלום או יכול לבצבע את זה עכשיו, אני אבל מוקווה לעשות שנוי בחברה ולתרום תרומה משמעותית לאנשות זה החלום שלי מקווה שזה יתגשם.

ובהצלחה לילדה שלך..
בהצלחה רבה רבה
26/02/2015 | 22:10
1
11
תודה לך גם לך
26/02/2015 | 22:28
8
שאלה
24/02/2015 | 15:58
2
87
לגבי ילד בן 9 שאוהב לקפוץ ולזרוק את עצמו בחוזקה על הריצפה
הוא עושה את זה תוך כדי משחק וגם קשה לו לשבת ובכל הזדמנות הוא נשכב על הרצפה בחצר בי"ס
נמצא בכיתת ליקויי למידה

מה ניתן לעשות

תודה
כדאי לפנות למרפאה בעיסוק
24/02/2015 | 18:42
64
זאת כדי לבדוק לעומק- למה זה קורה? מתי זה בדיוק קורה? עם מי? יכולות להיות סיבות שונות להתנהגות (על רקע של עיבוד חושי, ויסות, רגשי, התנהגותי...) וחשוב להבין מה הן כדי לעזור לו. 
נשמע כמו בעיה בוויסות חושי
03/03/2015 | 08:43
36
ממליצה לפנות ל- http://keshevelemida.co.il/
יש לה גם קבוצה בפייסבוק- בנושא
המלצה לנוירולוג
24/02/2015 | 18:30
3
76
אשמח להמלצה לנוירולוג יסודי וטוב לצורך אבחון לילד בן 5 שניתן לקבל עליו החזר ממכבי.
צריך שחוות דעתו תשפיע על הרשויות המקומיות
במתן סיוע נכון לילד. אם זה סייעת לגן או העברה לגן אחר.

תודה

מאיזה איזור בארץ?
24/02/2015 | 18:48
2
50
ועוד מחשבה- כדי לבקש סייעת לגן ייתכן שאיש המקצוע המתאים יותר יהיה פסיכיאטר, כיוון שרק אבחנה של ADHD לא תזכה בסייעת אבל שילוב של אבחנה נפשית בהחלט כן. למה הכוונה העברה לגן אחר? גן במסגרת של חינוך מיוחד? בנוסף, כדאי לחשוב גם על אבחון פסיכולוגי, שאותו אפשר לעשות בשירות הפסיכולוגי החינוכי של הרשות בה גרה המשפחה, במטרה לראות מהם הצרכים של הילד. באבחון פסיכולוגי נבדקים גם יכולות קוגניטיביות כמו אינטליגנציה וכישורי למידה וגם היבטים רגשיים ובהחלט ניתן להתרשם מאד מתפקודי הקשב.

תודה יעל. שאלה
24/02/2015 | 20:18
1
49
המשפחה מאזור נתניה.
לגבי אבחון פסיכולוגי, למה חשוב לקבוע אינטלגנציה של הילד כלומר IQ?
במידה והילד לא הרגיש טוב, עשה אבחון לא ביום מוצלח למה מגיל 5 צריכים לדעת מה ה-IQ שלו?
לילד יש בעית התפרצויות אלימות קשה. זה ילד מהגן של הבן שלי ואני עוזרת למשפחה בהתנדבות.
המעבר הוא מגן של 35 ילדים לגן חינוך מיוחד קטן יותר בו הילד יוכל לקבל מענה להתקפות שלו. בגן הרגיל
קשה מאוד לטפל בו בעיקר בימים שהגננת הראשית בימי חופשה נהיה תוהו ובהו בגן. הילד לא מקבל טיפול ראוי 
וזה ממש כואב לראות את זה.
אני צריכה את ההמלצה הטובה ביותר שאתם יכולים לתת זו ממש מצווה. המשפחה גם מעוטת יכולת לכן חשוב שהרופא
יהיה עם הסדר של מכבי.
תודה
מעבר לגן בחינוך המיוחד
24/02/2015 | 20:29
35
כדי לעבור לגן של חינוך מיוחד על הילד לעבור ועדת השמה. חלק מהמסמכים שמתבקשים בועדת השמה הם דו"ח מרופא התפתחותי/נוירולוג/פסיכיאטר וכמו שהמלצתי במקרה הזה מומלץ מאד פסיכיאטר. יכול להיות שישנם עוד פתרונות שמתאימים עבור הילד, מלבד מעבר לחינוך המיוחד.
ההמלצה על אבחון פסיכולוגי לא באה רק כדי לדעת מה רמת ה IQ של הילד, לא זו  המטרה העיקרית, אלא גם לדעת מהן יכולותיו הלימודיות והרגשיות. רק פירטתי מה נותן אבחון פסיכולוגי, עבור עוד אנשים שקוראים כאן.
לא מכירה פסיכיאטרים מומחים לילדים ונוער מאיזור נתניה שעובדים עם מכבי, הם צריכים לבדוק מה נותן להם גם הביטוח המשלים שלהם  (מגן זהב/מכבי שלי)- כמה החזר הם יכולים לקבל עבור יעוץ פרטי. כדי להיבדק ע"י רופא בהסדר עם מכבי הם יכולים לחכות גם שלושה חודשים, השאלה אם יספיקו מבחינת ועדת השמה.

חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
מנהיגים צעירים
מנהיגים צעירים
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
פורום דמיון מודרך ו-NLP
פורום דמיון מודרך ו-NLP
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה