לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום הפרעות קשב ADHD
שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

יעוץ עם נוירולוג הילדים דר' איתי ברגר
23/04/2015 | 20:21
16
99
דר' איתי ברגר, נוירולוג ילדים בכיר, ייעץ בפורום במוצאי שבת בנושא אבחון רפואי וטיפול בהפרעות קשב.
דר'  איתי ברגר
עוסק בהפרעת קשב וריכוז ובליקויים נוירולוגיים של עוברים ופגים בבית החולים האוניברסיטאי הדסה הר הצופים, ומנהל את המרכז הנוירו-קוגניטיבי באגף הילדים בהדסה. 
כמו כן, מכהן כיו"ר הדירקטוריון המדעי של חברת נוירוטק מפתחת מבדק ה- MOXO לאבחון הפרעת קשב.

אתם מוזמנים לכתוב את שאלותיכם לדר' ברגר על ידי לחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו.
ילד בן 10 עם הפרעות קשב/ שאלה מן הפורום
23/04/2015 | 20:24
1
162
שלום רב,
לבני בן ה-10 הפרעות קשב וריכוז. במהלך השנה וחצי האחרונותהחלפתי לו סוגי תרופות (ריטלין במגוון מינונים, אדרל ועכשיו גם פוקלין) ושום דבר לא ממש מפסיק את התנועתיות שלו בכתה ולא "אוסף" אותו ללמידה. גם בבית מאוד קשה לי להושיב אותו לשיעורי בית ולמידה למבחנים.
במהלך השנה האחרונה היו לו 3 התפרצויות בלתי נשלטות בבית הספר. חשוב לי לציין שהוא ילד אינטלגנטי, שנון עם הומור יוצא דופן והוא מאוד מקובל בכתה.
היום קיבלנו אפשרות להעלות אותו לוועדת השמה לקבלת סייעת (כתה קטנה לא באה בחשבון מבחינתי) על בסיס סעיף 57 (סעיף נפשי). אני מאוד לא שלמה עם ההגדרה. האם למישהו יש ניסיון עם זה ואיך זה בא לידי ביטוי מבחינת העזרה העכשווית ומבחינת העתיד?

ילד בן 10
25/04/2015 | 11:55
119
שלום,
אין בידי די נונים על מנת לחוות דיעה בנוגע להשמה.
אבל - השמה חינוכית בכיתה קטנה היא בעבור חלק מהילדים יתרון גדול מאד משום שיש יותר אנשי צוות ופחות ילדים בכל כיתה. דבר זה מביא לאפשרות למתן תשומת לב אישית ומותאמת בעבור כל ילד. את כל הסיוע הרב תחומי מקבלים במסגרת וזה מאפשר ניצול יעיל של הזמן, מפנה את שעות אחה״צ (וחוסך כסף). בניגוד לעבר אין שום בעיה לחזור עם הזמן לכיתה הרגילה.
יש כמובן גם חסרונות הרבה מאד תלוי בילד, המורה, בביה״ס בהרכב הכיתתי וכד׳.
העקרון = לא לפסול על הסף את הרעיון אלא ללכת ולראות את הכיתה, להיפגש עם הצות והלחלטי אם זה מה שהכי טוב בעבור הילד שלך.
בהצלחה
ד״ר איתי ברגר
בעיה תחושה
22/04/2015 | 11:43
2
135
האם לילד בן 6 שיש לו בעיה תחושה חייב שיהיה לו גם בעית קשב
בעית תחושה
25/04/2015 | 11:57
1
94
שלום,
בהחלט לא חייב!
אבל - שכיחות שתי התופעות גדולה והן מגבירות זו את זו. כך שאם קיימת בעיית תחושה יש לבדוק את נושא הקשב ולהיפך. זאת על מנת להתאים גישה טיפולית המתאימה לצרכי הילד.
ד״ר איתי ברגר
שאלה
26/04/2015 | 10:42
33
תודה על תשובתכם.
הילד (בן 6) אובחן עם
בעיה תחושה חזקה מאד.אצל מרפא ועיסוק מומחה
ובקשומהגן לבדוק קשב וריכוז בגלל יתר תנועתי האם הבדיקה קשב יצא טוב אם הבעיה תחושה עדיין לא טופל (מחכים לתור).
תודה על התייחסותכם.
שילוב קונצרטה וריטלין רגיל
21/04/2015 | 14:34
1
136
האם מותר להוסיף לקונצרטה  (במינון 36 מ"ג)  ריטלין רגיל?

אני מנסה היום קונצרטה בפעם הראשונה והיא לא משפיעה בכלל.. ולהוסיף עוד קונצרטה כרגע זה לא אפשרי כי זה ל12 שעות
ריטלין וקונצרטה
25/04/2015 | 12:00
86
שלום
החומר הפעיל בקונצרטה הוא ריטלין = מתילפנידאט. כך שבפועל מדובר באותה תרופה. ההבדל נעוץ במעטפת ובאופן השחרור.
כך שלקחת את ״שתי התרופות״ ביחד אין בעיה.
מצד שני - אני לא מציע להוסיף שום דבר ל״פרוטוקול״ שרשם לך הרופא המטפל בלי להתייעץ איתו.
בברכה
ד״ר איתי ברגר

ריטלין LA וחרדות בילדים/ שאלה מן הפורום
23/04/2015 | 20:27
1
108
אבקש אם ניתן שנוירולוג המייעץ באתר יוכל להשיב לשאלתי:
האם נמצא קשר בין נטילת ריטלין LA לבין חרדות (או הגברת חרדות) בקרב ילדים?
תודה!

ריטלין וחרדה
25/04/2015 | 12:05
89
שלום,
זו שאלה מאד שכיחה. אנסה להסביר. ריטלין (וסטימולנטים בכלל) אינה התרופה המתאימה להפרעת חרדה אבל הקשר בין הדברים מורכב. זה הולך ככה:
א. בחלק מהאנשים מה שאובחן בטעות כהפרעת קשב הוא בעצם הפרעת חרדה (הסימנים יכולים להטעות). במצב כזה אכן קיים סיכון כי נטילת ריטלין תגביר את מאפייני הפרעת החרדה. זו לא התרופה המתאימה ויש להתייעץ עם פסיכיאטר בנוגע לתרופה המתאימה.  
ב. באנשים בהם החרדה משנית לקשיי הקשב - ריטלין מאד עוזר לקשיי הקשב ואז חל שיפור תפקודי ויש ירידה בתסמיני החרדה, לא בגלל הריטלין אלא בגלל שהמצב הכללי השתפר. באנשים אלו נשלב פעמים רבות טיפולים התנהגותיים על מנת להפחית חרדה (שהיא משנית).
ג. כאשר יש קומורבידיות זאת אומרת - באותו אדם יש גם הפרעת חרדה וגם הפרעת קשב הטיפול צריך להיות משולב ז״א מטפלים בשני הדברים במקביל עם התייחסות מתאימה לכל ״חלק״.
בברכה
ד״ר איתי ברגר
ריטלין עם רידזין
15/04/2015 | 21:39
1
156
שלום,
בן 10 שקיימים אצלו ליקויי למידה ועיכוב התפתחותי קיבל ריטלין ל7 שעות ורידזין 10 מ"ג (בגלל חרדות). 
התחלתי לקרוא באינטרנט וממה שראיתי רידזין כמעט ולא ניתן לילדים ומיועד לסכיזופרניה. האם מוכרים לכם המקרים שבהם ניתן רידזין לילדים? האם השילוב של 2 הכדורים הוא לא מסוכן? 
תודה!
ריטלין עם רידזין
25/04/2015 | 12:09
82
שלום,
רידזין מאושר לשימוש בילדים במצבים שונים. ניתן גם לשלבו עם ריטלין.
זו החלטה של הפסיכיאטר המטפל ותלוי מה בדיוק האינדיקציה.
לשאלתך = זה בהחלט אפשרי. אם יש לך שאלות חשוב מאד להציג אותן בפני הרופא שהמליץ על השילוב.
בהצלחה
ד״ר  איתי ברגר
שאלה
24/04/2015 | 16:49
1
62
בתי בת כמעט 13, לפני כ-5 שנים אובחנה באבחון פסיכו-דידקטי כבעלת הפרעת קשב וריכוז.
בדיקת טובה שנערכה לה עם ובלי ריטלין, לא הראתה השפעה של הריטלין על התפקוד והוחלט על מתן תמיכה ללא טיפול תרופתי.
כעת היא בכיתה ז', תפקודה בבית הספר סביר והישגיה בינוניים+.
שאלתי היא, האם כדאי לבחון שוב, יחד עם נוירולוג מומחה, מתן טיפול תרופתי?
שאלה נוספת, נאמר לי, על ידיי יועץ בית הספר, שבשל השינויים שעובר הגוף בכלל והמוח בפרט, במהלך גיל ההתבגרות, כדאי לבחון בזהירות התחלת טיפול תרופתי.
מה דעתך? 
תודה רבה.
שאלה
25/04/2015 | 12:13
49
אם אתם מתרשמים כי תפקודה של הילדה אינו אופטימלי (נמוך מהמצופה) ונראה לכם כי לפחות חלק מקושי נובע ממאפייני הפרעת קשב - אז חשוב מאד לפנות לייעוץ רפואי חוזר ואם זה ימצא מתאים אין שום מניעה למתן ריטלין.
אין שום בעיה לתת ריטלין למתבגרים משום בחינה אם יש בכך צורך. להיפך - בקבוצה זו מניעת קשיי קשב חשובה במיוחד.
בברכה
ד״ר איתי ברגר
תרופה שלא עושה דכאון
13/04/2015 | 11:20
1
155
שלום
יש תרופה (ניסינו את כל סוגי הריטלין קונצרטה וכו) כולל פוקלין ) שלא עושות דכאון, מלנכוליה??
תודה
תרופה שלא עושה דכאון
25/04/2015 | 12:15
130
אחת האופציות במצבים אלו היא strattera
יש עוד כמה דברים לדון עליהם עם הרופא המטפל לפני החלטה על החלפת התרופהֿ, למשל:
1. האם ניתנו מינונים מתאימים - מתן מינון לא מתאים עלול לגרום לתופעות שהוזכרו.
2. האם אכן מדובר בהפרעת קשב ולא בבעיה אחרת?
3. אולי יש שילוב  של קשיי קשב + הפרעה במצב הרוח ואז צריך לחשוב על תרופות מקבוצה אחרת או על שילובים.
בברכה
ד״ר איתי ברגר
תודה לדר' איתי ברגר על היעוץ בפורום
25/04/2015 | 14:31
37
שאלה
21/04/2015 | 09:25
3
122
הילד שלי בן 3.5 עם בעיית קשב וריכוז (לא מאובחן) ועיכוב שפתי מאובחן.
הוא מטופל אצל קלינאית ומרפאה בעיסוק.
השאלה שלי היא כזו. האם קלינאית תקשורת אמורה להתמחה בצורה כזו או אחרת, עם נושא של הפרעת קשב וריכוז?
זה נראה כאילו הקלינאית לא מצליחה להתמודד עם הילד. ורוב הפגישה הולכת על לנסות לגרום לו לשבת בעיקר ניסיון מצידי. הקלינקית רוב הזמן יושבת ומחכה.

הקלינאית הקודמת שלנו הייתה יותר אסרטיבית והילד שלי הקשיב לה הרבה יותר. אבל היו 2 דברים שלא אהבתי: שיטת התגמול, אם מסיים משחק מקבל שוקולד. (וזה לא מסתכם בשוקולד אחד בפגישה, אלא בכמה וכמה...), ונראה שהיא פחות עבדה איתו על השפה. יותר ישבה לשחק איתו וממש מעט מפעם לפעם ניסתה לתקן אותו במילים או ללמד אותו פעלים.אבל כמעט ולא.
הקלינאית שעכשיו לא אסרטיבית מספיק ולכן הילד לא מקשיב, גם והולך ומסתובב בחדר. לוקח צעצועים ולא מקשיב. והיא עובדת איתו יותר על הברות והיגויי שזה נראה לי לא נכון להתחיל איתו. אני לא קלינאית תקשורת ואולי אני טועה. אבל נראה לי שיותר חשוב שהילד ידע להגיד מה הוא רואה בתמונה, פעלים, מילות קישור, יחידה ורבים. מאשר לנסות לתקן הברה שהוא אומר (לפעמים במקום ד' הוא אומר ת')
ברור שהכל חשוב, אבל אי אפשר ללמד הכל ביחד, עוברים דבר דבר.
הי dominogrose
21/04/2015 | 17:39
79
עונה לך כמרפאה בעיסוק, עם ניסיון רב בעבודה עם ילדים (והורים): אחד הדברים החשובים ביותר בעבודה עם הילד זה תיאום ציפיות ומטרות עם ההורים. אחרי שמסבירים להורים את הקושי של הילד, האם יש פער, מה מצופה וכו' עושים ,יחד עם ההורים סדר עדיפויות וקובעים יחד מטרות ריאליות- על מה להם חשוב שנעבוד עם הילד? איך המטפלת ואיך ההורים רואים את הדברים?

אני באופן אישי לא אוהבת את שיטת החיזוקים החומריים (הפתעות וממתקים), גם עם ילדים צעירים. לדעתי החיזוק המשמעותי ביותר זה המשחק המשותף, התוצר שהילד יוצא איתו בסוף, החויה המשותפת, החיבוק, ההתלהבות, השבחים והקשר.
אבל זו אני. יש מטפלים שכן משתמשים בחיזוקים חומריים אבל מאד חשוב שאם השוקולד מפריע לך שתגידי לה. לגיטימי מאד שתבקשי לא להשתמש בשוקולד כחיזוק.

אני לא יודעת להגיד לך על מה נכון או לא נכון להתחיל לעבוד איתו וזה נושא חשוב ביותר לשיחה עם הקלינאית.
דרך אגב, עם ילדים עובדים באמצעות משחק. דרך משחק עובדים המון על שפה ויתכן שאת לא יכולת להבחין בדיוק בעבודה השפתית שנעשתה בטיפול.

מה שאת מספרת, שהיא רוב הזמן יושבת ומחכה שהוא "יקשיב", "יישב" וישתף פעולה נשמע שמשהו בטיפול שם לא ממש הולך...  אנחנו המטפלים גם צריכים לדעת לשתף פעולה עם הילד ולא רק הוא איתנו.

לסיכום: כדאי מאד לקבוע איתה פגישה, שיחת הורים, בלעדיו.
מטרת השיחה היא לתאם ציפיות, לקבוע מטרות ברורות, לשאול את כל השאלות ולתכנן איך ממשיכים הלאה. חשוב שתשמעו ממנה מה התכנית שלה, איך היא רואה את הדברים וכמובן לקבל ממנה הדרכה להמשך בבית.

אם, בסופו של דבר, תחליטו להחליף מטפלת זה גם לגמרי לגיטימי. כולנו בני אדם ולפעמים טוב לעשות שינויים אם הקשר הטיפולי לא עובד. אבל לפני שאתם מגיעים להחלטה כזו חשוב לעשות שיחה.

תודה רבה על התשובה המפורטת
22/04/2015 | 08:05
1
35
נתת לי כמה כיוונים ועזרת לי מאוד בדילמה.
שמחה שעזרתי :)
22/04/2015 | 10:06
13
מדבקות דיטרנה- מנסה לשאול שוב-
19/04/2015 | 15:08
3
129

שלום לכולם,
ברצוני לשאול האם למישהו פה יש ניסיון עם המדבקות לצורך טיפול בהפרעות קשב וריכוז?
אשמח לקבל כל מידע שהוא, כגון: תופעות לוואי, זמן ההשפעה של המדבקה, האם כואב כאשר שמים ו/או מורידים אותה? מהי הפרוצדורה של הרכישה? מחיר? האם זה בסל התרופות?

אשמח לשמוע עצות מקצועיות וכן מנסיון של הורים לילדים שמשתמשים במדבקה.
בתודה מראש לכל העונים!

מדבקות דיטרנה-
12/04/2015 | 15:42
134
שלום לכולם,
ברצוני לשאול האם למישהו פה יש ניסיון עם המדבקות לצורך טיפול בהפרעות קשב וריכוז?
אשמח לקבל כל מידע שהוא, כגון: תופעות לוואי, זמן ההשפעה של המדבקה, האם כואב כאשר שמים ו/או מורידים אותה? מהי הפרוצדורה של הרכישה? מחיר? האם זה בסל התרופות?

אשמח לשמוע עצות מקצועיות וכן מנסיון של הורים לילדים שמשתמשים במדבקה.
בתודה מראש לכל העונים!
נסיון קצר...
20/04/2015 | 09:53
1
139
עבדתי עם ילד שהשתמש בדיטרנה, זהיה אחרי שניסה סוגי רטלין שונים, הוא היה מדביק בבוקר והמוריד אותה בערב.
מקום ההדבקה המועדף עליו היה על המותן..., לא היו לו תופעות לוואי חוץ מגירוד קל ואדמומיות בעור באזור ההדבקה.
זאת היתה התרופה היחידה מכל ה"משפחה" שהשפיעה עליו טוב !!
המחיר שלה היה בשמיים - 50 שח למדבקה ועכשיו תכפילי ב- 25 מדבקות לחודש = המון כסף.
תודה רבה!
23/04/2015 | 06:24
46
שאלון להורים
18/04/2015 | 19:58
1
60

הורים יקרים שלום,
אנו סטודנטיות לעבודה סוציאלית במכללת תל חי, עוזרות במחקר המשותף עם בי"ח "זיו" בצפת. המחקר עוסק ברווחה אישית של הורים לילדים עם הפרעות קשב וריכוז (ADHD). מדובר במחקר ייחודי, ששם דגש על התמודדות ההורים עם ילדיהם, בהסתכלות רחבה - גם מהפן הרפואי וגם מפן פסיכולוגי וחברתי. בעזרת המחקר, צוות המרפאה יוכל לפתח תכנית התערבות שתעזור להורים ולילדיהם בהתמודדות עם ההפרעה. 
מבין העונים על השאלון, יוגרל שובר לארוחה זוגית מפנקת!
הורים שמעוניינים להשתתף בהגרלה מתבקשים לשלוח מייל לכתובת המופיעה בפתח השאלון. 

[חשוב לציין שלא ניתן לנוע אחורה בין חלקי השאלון, אלא רק קדימה] 
לינק לשאלון:
עדיין חסרים הורים
02/05/2015 | 17:08
10
נשמח לראותכם בין שורות הפותרים :)
ריטלין LA וחרדות בילדים
15/04/2015 | 21:31
4
130
אבקש אם ניתן שנוירולוג המייעץ באתר יוכל להשיב לשאלתי:
האם נמצא קשר בין נטילת ריטלין LA לבין חרדות (או הגברת חרדות) בקרב ילדים?
תודה!
איני נוירולוג. אולם ,עד שיעבירו את שאלתך לשרשור מומחה
16/04/2015 | 23:07
2
96
ריטלין על נגזרותיו, ידוע כתרופה שעלולה להגביר חרדה אצל מי שיש לו נטייה לכך. אני אומרת לך זאת על סמך נסיון אישי והתייעצות עם רופאים.
עם זאת, אצל בני, שטופל לחרדה עוד לפני קבלת התרופה, ניתן היה לשלוט בעליית החרדה עם התאמת מינון קפדנית וחזרה לטיפול cbt לזמן קצר.
אני מקווה שכך ישאר אצלו אבל מניחה שעם התבגרות ושינוי מינון נאלץ להתמודד שוב בעתיד עם התגברות של החרדה. הריטלין עוזר לו מאד ואני באמת מקווה שעניין החרדה ישאר בשליטה.
בהצלחה לכם
תודה
18/04/2015 | 12:23
1
41
תודה רבה על ההתייחסות והשיתוף! לא מצאתי עד כה מידע מבוסס על תופעת לוואי של הגברת חרדה. גם אני מכירה את האמירה ש"זה ידוע".
אנחנו לאחר תקופה של כ-3 שנים שבמהלכה הבן שלנו נוטל ריטלין LA תוך התמודדות עם בעיית החרדות שמשתנה בעוצמתה לאורך זמן, והיינו גם למשך חלק מהתקופות בטיפול תומך (ביו-פידבק) שגם עזר, אך לא לא לאורך זמן.כמובן שהריטלין מטפל בכל מה שצריך לטפל בצורה מצוינת. לאחרונה שמעתי יותר מדי מסביב על תופעת החרדות, ואני תוהה אם תרופות שאינן בסל הבריאות עשויות לעזור, מבלי להחמיר את החרדה (ושוב- אני לא מצאתי בינתיים מחקרים בנושא הגברת החרדה). אני לא רוצה להפוך את הבן שלנו ל"שפן ניסויים" בנושא מכיוון שכאמור הריטלין מטפל מצויין בקשב ובהיפר.
כן. יש תרופות שאינן נגזרות של ריטלין
18/04/2015 | 17:04
74
שיכולות לתת מענה לבעיות קשב מבלי להגביר את החרדה.
לבני, הן לא מתאימות כיוון שהבעיה שלו היא תזזיתיות בעיקר.
מהיכרות קרובה עם התמודדות עם בעיות חרדה, אני יודעת כמה זה קשה ומתיש - לילד ולמשפחה ומאחלת לכם למצוא את הפתרון האופטימלי.
מה שעזר אצלנו זה קודם כל טיפול אצל פסיכולוג מומחה ב-CBT. אני מאמינה גדולה בשיטה, אצלי עם 2 ילדים שסבלו מבעיות חרדה הטיפול  ״פתר״ את הבעיה תוך פחות משנה (פתר במרכאות כפולות כיוון שחרדה לעולם לא נפתרת. אצל מי שיש נטיה לחרדה, היא יכולה להרים את הראש בכל מני מצבים וזה קרה גם אצלנו, המטפל נותן כלים להתמודדות).
דבר שני שאני מאד ממליצה זה להגיע למומחה קשב. אנחנו מטופלים דרך מכבי אצל ד״ר גבי שחר, הוא רופא זהיר מאד בענייני תרופות שונות - נותן הרבה מאד משקל ותשומת לב לכל ענייני המטופל. באמת מומלץ.
בהצלחה!
אני לא ניורולוג אבל...
20/04/2015 | 09:57
82
אחרי שעברו אצלי מאות ילדים אני יכול להגיד באחריות שיש ילדים שהרטלין מעצים אצלם את החרדות,
וישנם ילדים שהוא משפיע לטובה - מאחר וזה מאוד אישי, אפשר לדעת בוודאות רק בשיטת ניסוי ותהייה....
ראיון עם מומחה להפרעת קשב, דר' דותן קידר
15/04/2015 | 18:38
338
חברות וחברים שלום,

במסגרת התוכנית האינטרנטית "שיחות בבריאות הנפש" הועלה ראיון מרתק עם דר' דותן קידר. מומחה להפרעות קשב וריכוז בקרב מבוגרים.
בתוכנית מציג דר' קידר את התרופות החדשות לטיפול בהפרעת קשב, מסביר מדוע לא ניתן לתת תרופות למתמודדים עם הפרעות נפש קשות
מסביר כיצד מאבחנים הפרעות קשב בקרב מבוגרים ומדוע מדובר באבחנה שלעיתים מנופחת.

ראיון מרתק ומומלץ.

אנא שתפו חברים

חדשה כאן ואודה להמלצות לגבי נוירולוג / ית ילדים בפתח תקווה
15/04/2015 | 18:26
2
57
אשמח להמלצות לגבי נוירולוג ילדים באיזור פתח תקוה , תודה
16/04/2015 | 18:39
1
27
אנחנו מטופלים שנים רבות אצל דר׳ מנור
18/04/2015 | 09:26
111
במרכז לקשב וריכוז, ז׳בוטינסקי 100
ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב
13/04/2015 | 18:30
1
58
בימים ג' עד ה' בערב ייעצו מומחי הפורום בנושאים חינוכים והתנהגותיים.
התחום החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:
א. אבחון דידקטי ופסיכו-דידקטי
ב. הוראה מתקנת ואיסטרטגיות למידה לילד עם הפרעות קשב.
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ד. מוכנות ובשלות ללמידה בגילאים השוניםה. עזרת מערכת החינוך לתלמיד לקוי הלמידה
ו. בניית מערך תמיכה הורי וחינוכי לילדנו.
ז. מתי כדאי אימון אישי ומתי טיפול התנהגותי?
הנכם מוזמנים להפנות את שאלותיכם למומחי הפורום בלחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו
התייעצות עם הורים לילדים בכיתה מקדמת
16/04/2015 | 11:04
46
שלום וברכה, 
אני שוקלת לרשום את בני לכיתה מקדמת לשנה הבאה (כיתה ב'). 
זאת עפ"י המלצת אבחון שעבר. 
אציין כי עפ"י המלצת האבחון ועפ"י המלצת נוירולוג, יש לתת לו גם ריטלין. אייני מעוניינת במתן ריטלין והייתי רוצה להבין את ההתנהלות בכיתה המקדמת ובכך להבין אם זה עשוי לסייע לבני. 
האם אתם מרוצים מהכיתה? 
האם תוכלו להמליץ על מסגרת כזאת בת"א (עדיף ממ"ד)?
המון המון תודה רבה לעונות ולעונים. 
התאמת מינון
13/04/2015 | 13:11
2
93
שלום רב,

אני סטודנט שנה א' ,בן 25 משקל כ70-75.
מאז ומתמיד הרגשתי שיש לי בעיה של קשב וריכוז,במיוחד ריכוז מתמשך בלמידה,אך לצערי לא אובחני בימי כתלמיד תיכון.

לאורך הסמסטר הראשון החלטתי לנסות ולהשתמש בריטלין,השתמשתי בכדור ריטלין של אחי הקטן - 20 SR שגרם לי לריכוז וליכולת ללמוד כמו שצריך,בסופו של דבר סיימתי את הסימסטר עם ציונים מעולים.
 האפקט שלו היה קצר ,3-4 שעות,ותופעות הלוואי בשעות שלאחר מכן היו כאבי ראש,עצבים וחוסר חשק לעשות דבר.
בחופשת הסמסטר החלטתי לגשת לאבחון,ביצעתי איבחון מוקסו ואכן אובחנתי כסובל מהפרעת קשב וריכוז.
קבעתי תור לניאורולוג של כללית,בפגישה איתו הוא הוציא לי את הטבלה אשר כוללת את כל סוגי הריטלין והקונצרטה ופשוט אמר לי תבחר (מבלי לשקול אותי וכו').
אציין כי הוא אמר לי שהוא לא רושם לי מרשם קבוע לתרופה שאבחר וניפגש בעוד חודש כדי לוודאות שהכדור מתאים ובמידה ולא,נחליף כדור ומינון.
בעקבות הקריאה ברשת שגרמה לי להבין שהריטלין SR מיושן וגורם לתופעות לוואי מרובות לעומת הLA ,החלטתי לנסות את ה30LA .
כבר אחרי שימוש בכ 8-10 כדורים אני בטוח שהכדור לא מתאים לי,הוא לא גורם לי לפוקוס ולריכוז ,יותר נכון לומר שהוא גורם לי בדיוק ההיפך,עייפות,סוג של הרגשה רדומה ועפיפות.
רציתי לשאול מה הכדור\מינון שאני צריך לקבל\לדרוש(לא הסתדרתי כל כך עם החישוב שבאתר).
אציין שוב למען הסר ספק : גבר כבן 25,משקל 70-75 ,צורך בריכוז המתאים ללמידה של כ8 -10 שעות ביממה. 
משקל 70 ק"ג בתיאום עם הרופא המטפל
13/04/2015 | 18:17
1
87

במשקל 70 מ"ג צריך מינימום מנה של 15 מ"ג ריטלין או  יותר.
15 מ"ג ריטלין שווה ערך ל-LA40 או קונצרטה 54 מ"ג.
כאשר מרגישים מנומנמים, סימן שהמינון נמוך מדי וצריך להעלות אותו במדרגות קטנות כל מספר ימים 
בפיקוח הרופא המטפל עד שמגיעים למינון המינימלי שעוזר לריכוז.

LA במינון מתאים משפיע כ-8 שעות.
קונצרטה במינון מתאים משפיעה כ-12 שעות.
כמו בגודל המנה, גם במשך ההשפעה, כל גוף מגיב אחרת.

כמובן שרק 'ריטלין רגיל' מותר לחתוך
18/04/2015 | 19:46
41
התרופה vyvanse
12/04/2015 | 17:31
1
61
ידוע מתי התרופה תהיה זמינה בארץ?
חגי שור התייחס לכך בתשובה 'מחסור בויואנס'
12/04/2015 | 19:43
64
האם יש תוכנה כזו שמקלידה את מה שהקלטתי?
12/04/2015 | 17:01
1
40
כדאי לשאול את עדו בן צבי, מומחה לטכנולוגיה מסייעת ללמידה
12/04/2015 | 19:52
39
יחס אישי מחשבים - עדו בן צבי
https://www.facebook.com/Personal.Care.Computers
עזרה במחקר
11/04/2015 | 22:53
26
אנו, עמוס ועמית, תלמידיי כיתה ח' בביה"ס עין כרם, לומדים בקורס מוכנות לאוניברסיטה.
במסגרת הקורס אנו עורכים מחקר על הפרעות קשב וריכוז במשפחה (שכמובן, יש לנו).
אם אחד או יותר מילדך לוקה בADHD  אנו פונים אילך ולבת\בין זוגך בבקשה למלוא את השאלון הבא.
השאלון הוא אנונימי וכל אחד מבני הזוג צריך למלוא אותו בנפרד .
בבקשה עזרו לנו להפיץ את השאלון ושילחו אותו לכמה שיותר אנשים.
בתודה מראש עמוס ישראלי, עמית ליסאי

מי נותן מרשם לאדרל בצבא?
11/04/2015 | 14:18
1
51
הבת שלי לוקחת אדרל מזה כמה שנים, היא התגייסה לצבא. מה הפרוצדורה בצבא לקבל טופס 29ג ומרשם לאדרל?
אדרל בצבא
12/04/2015 | 01:42
73
ראי למעלה
השתתפות במחקר, אנא עזרו לי לסיים את התואר
10/04/2015 | 20:22
36
היי אני סטודנטית לתואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה.
אני צריכה את עזרתכם במילוי השאלון המצורף!!

תודה רבה!!

יעוץ תרופתי עם הרוקח חגי שור
10/04/2015 | 11:34
18
124
הרוקח חגי שור ייעץ בפורום במוצ"ש.
חגי שור,
רוקח מוסמך מטעם האוניברסיטה העברית,  הוא המנהל והבעלים של בית המרקחת שור-טבצ´ניק, ומקים הארגון והאתר בתי מרקחת קשובים, וחבר בעמותת קווים ומחשבות.
אתם מוזמנים לצרף לכאן את שאלותיכם בנושאי תרופות ותופעות לוואי שלהן.
קונצרטה רספירדל ורשיון נהיגה
01/04/2015 | 10:49
1
130
שלום
האם יש בעיה בנטילת רספירדל כאשר רוצים לעשות רשיון נהיגה?
מישהו התנסה ויודע מה נדרש?
תודה

קונצרטה רספירדל ורשיון נהיגה
11/04/2015 | 00:57
107
לגבי קונצרטה התשובה די ברורה והיא באופן מוחלט הפוכה ממה שכתוב בעלון של התרופה.
המידע בעלון מיושן וכתוב על כל הריטלינים שאסור לנהוג איתם.
זה כמובן שטות. נהפוך הוא! למי שיש בעית קשב - רצוי שינהג עם ריטלין או קונצרטה . יש מחקרים שמראים שהתרופות האלו משפרות את הריכוז בנהיגה ומונעות תאונות.

לגבי ריספרידל התשובה יותר מורכבת, כי היא באמת עלולה לפגום בערנות. בעלון כתוב:
"השימוש בתרופה זו עלול לפגום בעירנות, ועל-כן מומלץ לא  לנהוג ברכב, לא להפעיל מכונות מסוכנות ולא לעסוק בכל פעילות המחייבת עירנות אלא באישור רופא."
כלומר אם מי שנוטל מרגיש פגיעה בערנות, מוטב שלא ינהג בהשפעתה. מי שנוטל אותה ומתפקד בלי בעיות - אין לו בעיה.

אקטיב בריין
06/04/2015 | 14:08
1
185
שלום לכולם וחג שמח אנחנו מנסים כל מיני דברים לפני לקיחת תרופה. האם יש מישהו שהשתמש בתוסף מזון כלשהו וזה עזר? אני רוצה לנסות אקטיב בריין לבן שלי בן השמונה . אשמח להארות 
תןדה ושוב חג שמח
אקטיב בריין
11/04/2015 | 01:01
159
מכיל פוספטידיל סרין. זה חלבון טבעי.
יש מחקרים שמראים שיפור בתפקודים מוחיים למי שנוטל את התוסף הזה.
החל מאלצהיימר וכלה בקשב וריכוז.
זה לא תחליף לריטלין ולא יתן אותה השפעה. אפשר להוסיף את זה כטיפול לטווח ארוך שאולי ישפר במשהו את התפקוד.
אבל לא לצפות לשינוי דרמטי.
יש לקחת תקופה ארוכה. חודשים.

מחסור בויואנס/ שאלה מן הפורום
10/04/2015 | 23:03
2
117
כרגע התקשרו אלי משור טבצ'ניק והודיעו לי שיש מחסור בתרופה ושרק אולי בעוד כמה שבועות זה ייפתר. מה עושים? האם מישהו יודע? זו פשוט שערוריה
מחסור בויואנס
11/04/2015 | 01:06
164
בניגוד לעבר, שור טבצ'ניק לא מייבאת את התרופה. יש יבואן רשמי ואצלו יש מחסור.
אין הרבה מה לעשות רק להמתין כמה שבועות.
בינתיים להסתדר כמו בתקופה שלפני הויואנס.
היבוא של תרופה שכזו מסובך ונמשך זמן רב. ולכן זה תהליך עתיר תקלות.
טיפ: רבים לא נוטלים את התרופה כל יום: שבתות, חגים, חופשים וכדומה.
הקפידו לגשת לבית המרקחת מידי חודש, גם אם יש לכם מלאי בבית. כך תוכלו לצבור מלאי אצלכם לתקופות מחסור.
תקופות של מחסור ימשיכו להיות.

זה קשור לזה שסוף סוף ויואנס תרשם בישראל
13/04/2015 | 17:22
129
דיברתי עם סופר-פארם, זה קשור לזה שסוף סוף ויואנס תרשם בישראל ולא נזדקק כבר לטופס 29 בשביל לרכוש אותה.
אז זה יקח עכשיו כמה ימים (אולי שבועות) עד שהם משנים את התהליך, אבל בסוף תהיה תרופה נגישה בכל בתי מרקחת (כמו קונצרטה, למשל). שווה :)
אפקט ריבאונד לאחר קפה/ שאלה מן הפורום
10/04/2015 | 23:07
1
72
רציתי לשאול האם תופעת ריבאונד לאחר שתיית קפה היא דבר מוכר?
פשוט אני מרגיש שאחרי שאני שותה קפה יש לי שיפור בתסמינים, ואז נפילה לנקודה גרועה יותר מהנקודה בה התחלתי.
אשמח למידע שיאיר את עיני
שחר
קפה וריבאונד
11/04/2015 | 01:12
81
התופעה המתוארת לא שכיחה, אבל אפשרית.
קפה מעורר - השפעת הקפאין ידועה.
אם בודקים צרכני קפה כבדים, מגלים שאחוז לקויי הקשב אצלם גבוה.
זה כאילו טיפול עצמי בבעיית הקשב.
אתה כנראה רגיש במיוחד לקפאין והוא מעורר אותך, ואז כשהוא יורד אתה מרגיש ריבאונד.
פשוט תמנע מקפה
למה נטילת ריטלין בעבר דורשת אישור מיוחד לרישיון נהיגה?
10/04/2015 | 23:16
1
132
בני בן 16.5 רוצה לעשות מבחן תאוריה בנהיגה.
הוא מילא טופס ירוק אצל רופאת המשפחה, והרופאה בטעות סימנה שהילד נוטל ריטלין, כאשר הוא הפסיק ליטול ריטלין מלפני יותר משלוש שנים.
ניגשתי לרופאה, היא תיקנה את הטופס ושמה את החותמת שלה ליד התיקון.
אבל במשרד למבחני התאוריה סירבו לאפשר לבני להיבחן ושלחו אותו למשרד הרישוי לקבלת אישור.
שוחחתי כעת עם משרד הרישוי, והם טענו כי עצם העובדה שבני נטל ריטלין בעבר מחייבת בדיקה ואישור של משרד הרישוי על כך, שהוא כשיר לנהיגה. האישור לא ניתן מייד, אלא במשך כחודש. מיותר גם לציין שבמרד הרישוי יש תורים ארוכים.
זה מרגיז, כאילו הפרעת קשב מטופלת ונטילת ריטלין הם דברים מסוכנים שיכולים למנוע קבלת רשיון נהיגה.
מה דעתך?
ריטלין ונהיגה
11/04/2015 | 01:17
101
אנא ראי תשובה למעלה על ריטלין ונהיגה.
אינני מכיר את הכללים של משרד הרישוי. זה נראה לי ממש מטופש.
אנס להעביר את הנושא לעמותת קווים ומחשבות, בה אני חבר כדי שינסו לשנות את הנוהל.
אבל חוששני שאינני יכול לסייע למקרה של בנך.

האם יש תרופה שהיא יותר לקשב לריכוז ופחות להיפר אקטיביות?
11/04/2015 | 08:26
3
93
כלומר הפוך מהסטרטרה שהיא יותר להיפראקטיביות ופחות לקשב וריכוז, אם אני מבינה נכון.
האם התכוונת לפוקלין?
11/04/2015 | 10:55
1
90
לא, את הפוקלין אני מכירה מצוין
11/04/2015 | 15:25
75
והיא גם להיפר אקטיביות בדיוק כמו לקשב וריכוז.
האם יש תרופה שהיא יותר לקשב לריכוז ופחות להיפר אקטיביות
12/04/2015 | 01:29
107
השפעת התרופות מאד אישית ומאד משתנה מאחד לשני.
מי שאיננו היפראקטיבי ויקח תרופה - היא כלל לא תשפיע על האקטיביות שלו, אלא רק על הקשב.
התרופות ה"ממריצות" כמו ריטלין אדרל ופוקלין עובדות גם על הקשב וגם על התנועתיות. לא ניתן לדעת על מה זה עובד יותר.
גם הסטרטרה עובדת על שתי התכונות, רק שבסטרטרה רואים פעמים שההשפעה על הקשב יותר נמוכה. שוב, לא אצל כולם.
לסיכום: אין ברירה, אלא לעבור מתרופה אחת לשניה ולמצוא את מי הכי מתאימה.

האם יצא לך לספק אדרל לחיילים בשרות חובה?
11/04/2015 | 20:58
1
47
אם כן מי אחראי על טו]ס 29ג ומי חתום על המרשם?
אדרל לחיילים בחובה
12/04/2015 | 01:40
115
היה לי מטופל כזה מזמן. אבל זו לא הנקודה.
הצבא די ליברלי במגוון התרופות שהוא מספק, פעמים רבות - מעבר לסל.
אני מציע להגיע מראש ללשכת הגיוס עם כל הניירת והמלצה מרופא מומחה על האדרל.
אם כבר לוקחים את האדרל במשך תקופה - שהרופא האזרחי ירשום את זה.
רצוי לארגן טופס 29 אזרחי טרי וקרוב לגיוס כדי שיהיה זמן לארגן את הביורוקרטיה בצבא.
בגיוס, לבקש הפנייה לפסיכיאטר או נוירולוג כדי שירשמו טופס 29.
אם יש טופס קודם של רופא מומחה, אז המשך טיפול יכול להיות גם על ידי רופא משפחה.
היות ואני מכיר את גורמי הרוקחות בצבא, פנו אלי דרך המשרד שלנו ואנסה לעזור לקשור את כל החוטים.
טל 035288818  שלוחה 2  ולהשאיר לי הודעה עם פרטיכם, כאשר החייל/ת יתגייס.

תודה לרוקח חגי שור על היעוץ בפורום
12/04/2015 | 08:12
28
אני רוצה לדעת חסרונות של טיפול במשלוחי חשמל
08/04/2015 | 08:52
55
סל שיקום בבטוח הלאומי
06/04/2015 | 20:33
3
91

הי
מבקשת עצות לטובת קידום נושא סל השיקום לבני.
ADHD + כל המתנות האפשריות.
איך מקדמים את הנושא? מה נדרש?
רק לבעלי נסיון בבכקשה.
יודעת שזכאי רק שצריך לדעת להתנהל מולם בחוכמה.
תודה על כל עצה.

מנסיון בלבד
07/04/2015 | 20:21
82
סל השיקום לבעלי ADHD מגיע למי שרוצה ללכת ללמוד. הם נותנים את השיקום על מנת לעזור לבעלי הפרעת קשב למצות פוטנציאל באקדמיה ואח"כ 
במציאת עבודה.
מדובר בנכות כללית. ישנם טפסים באתר הביטוח הלאומי שאותם את מורידה ושם כתוב לך  איזה אישורים נדרשים להגיש. כמו: מבחן טובה, פיסיכאטר וכל אישור אחר המעיד על הפרעת קשב ולקות למידה מכל גיל יבורך. הערה: הביטוח הלאומי לא מכיר בלקות למידה בלבד כנכות רק בהפרעת קשב +לקות למידה.
בנוסף באם יש בעיות בריאות כלליות נוספות כדאי לציין אותם באותו המסמך.
על מנת לקבל את הזכאות צריך להגיע ל 20% נכות. פחות מזה לא מגיע כלום ברמה הכספית. 
תתכונני לתהליך ארוך וממושך רבוי וועדות, רופאים, הלוך וחזור...בקיצור הטשה כיאה למוסד הביטוח הלאומי שאמור לתת סיוע לאזרחי ישראל ובפועל 
הופך אותך לאידיוט על לא עוול בכפך.

בהצלחה!

זכויות סטודנטים בביטוח לאומי
11/04/2015 | 14:49
49
שוב- שלחתי לך מסר. האם קיבלת?
13/04/2015 | 21:47
18
איבחון מקצועי לADHD ול"ל מורכב
06/04/2015 | 20:29
5
130
שלום,
למי שמכיר וזוכר.. אני וותיקה וותיקה ...
גמרנו י"ב שנים. בגרות מלאה. (אנחנו היינו שותפים מלאים) דם יזע ודמעות. והרבה. נשמע כמו 10 המכות. אז זה בערך היה כך.
כעת, בשלב ברור מול הצבא לגבי התנדבות.
במקביל בודקים אופציה לאיבחון מקצועי לגבי מסלול לימודי עתידי.
צריכה איש מקצוע מצויין פלוס פלוס עבור הנער כדי לראות מה הולך ללמוד.
האם מישהו מכיר, מנסיון בבקשה, מי יכול לסייע באיבחון? מדובר על נער עם קשיים משמעותיים בלמידה, בקשב וברכוז, בנושא הרגשי, הויסותי והכי הכי הכי בתיפקודים הניהוליים.
כל עצה תתקבל בברכה.
חג שמח.

האם עשה בעבר אבחון אצל פסיכיאטר? לפני כמה זמן?
10/04/2015 | 23:18
4
26
אבחון אצל פסיכיאטר
11/04/2015 | 08:59
3
43
כן, הנער אובחן בגיל צעיר מאד. מאז אנחנו אחת לכמה שנים רק הולכים, לפי הצורך
כל החומר הרפואי נמצא אצלה.

כדאי לפנות לפסיכולוג תעסוקתי מומחה adhd
11/04/2015 | 10:51
2
37
אני מכירה את אורלי צדוק, בעלת המכון של אורלי צדוק. יש לה הפרעת קשב בעצמה והיא חוקרת את נושא התעסוקה של בעלי הפרעת קשב.
תודה. מישהו מכיר מקרוב את אורלי צדוק? המלצות?
11/04/2015 | 12:50
1
30
שלחתי לך מסר לפני מספר ימים-
13/04/2015 | 21:46
20
לגבי אבחון אצל ד"ר חנן דוד, נוירופסיכולוג. האם קיבלת את המסר? (פשוט לא ענית לי...).
מחסור בויואנס! מה עושים?
06/04/2015 | 09:56
1
84
כרגע התקשרו אלי משור טבצ'ניק והודיעו לי שיש מחסור בתרופה ושרק אולי בעוד כמה שבועות זה ייפתר. מה עושים? האם מישהו יודע? זו פשוט שערוריה
מסכימה איתך שזו שערוריה
06/04/2015 | 11:03
67
גם אנחנו פעם נתקענו בלי תרופה ל ADHD חודש, ומשרד הבריאות גם מוודא שיהיו בעיות כאלה בכך שמונע לקנות כדורים מראש.
מזל שזה לא היה בתקופת לימודים כי אז הילד לא היה יכול ללכת לבית הספר.

אולי מתישהו להורים יהיה אומץ לפנות לעיתונות עם הסיפור הזה (אם למישהו לא אכפת לדבר ברדיו אז הכי טוב בתוכנית "יהיה בסדר" שבגלי צה"ל)
ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב
06/04/2015 | 19:53
25
בימים ג' עד ה' בערב ייעצו מומחי הפורום בנושאים חינוכים והתנהגותיים.
התחום החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:
א. אבחון דידקטי ופסיכו-דידקטי
ב. הוראה מתקנת ואיסטרטגיות למידה לילד עם הפרעות קשב.
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ד. מוכנות ובשלות ללמידה בגילאים השוניםה. עזרת מערכת החינוך לתלמיד לקוי הלמידה
ו. בניית מערך תמיכה הורי וחינוכי לילדנו.
ז. מתי כדאי אימון אישי ומתי טיפול התנהגותי?
הנכם מוזמנים להפנות את שאלותיכם למומחי הפורום בלחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
פורום חינוך לילדים
פורום חינוך לילדים
מנהיגים צעירים
מנהיגים צעירים
פורום דמיון מודרך ו-NLP
פורום דמיון מודרך ו-NLP
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה