לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

לצפיה ב-'המלצה להדרכת הורים'
המלצה להדרכת הורים
08/12/2015 | 15:23
1
49
שלום,
מבקשת המלצה למטפל/ת (פסיכולוגית או עובדת סוציאלית) אשר מדריך הורים לילדים עם ADHD +ODD כאשר הדגש הוא ODD.
באזור תל אביב והסביבה (ר"ג, גבעתיים, הרצליה,ראשון, חולון)
תודה
לצפיה ב-'במכון אניגמה בתל אביב יש הדרכות כאלו. כדאי לברר'
במכון אניגמה בתל אביב יש הדרכות כאלו. כדאי לברר
08/12/2015 | 16:49
24
לצפיה ב-'ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב'
ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב
07/12/2015 | 19:38
2
33
הייעוץ החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:
א. אבחון דידקטי ופסיכו-דידקטי
ב. הוראה מתקנת ואיסטרטגיות למידה לילד עם הפרעות קשב.
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ד. מוכנות ובשלות ללמידה בגילאים השוניםה. עזרת מערכת החינוך לתלמיד לקוי הלמידה
ו. בניית מערך תמיכה הורי וחינוכי לילדנו.
ז. מתי כדאי אימון אישי ומתי טיפול התנהגותי?
הנכם מוזמנים להפנות את שאלותיכם למומחי הפורום בלחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו
לצפיה ב-'שלום רוצה להתייעץ לגבי שני ילדיי'
שלום רוצה להתייעץ לגבי שני ילדיי
12/12/2015 | 09:53
1
81
הבן יליד אוג' 09 נשאר עוד שנה בגן חובה בגלל קשיי למידה, היגוי לא נכון של מילים וקשב וריכוז, אנחנו מטופלים השנה אצל קלינאית תקשורת, ריפו בעיסוק וגם טיפול רגשי- הוא מקסים, ילד חם,עוזר ,אבל מאבד סבלנות מהר, קופץ מנושא לנושא,מתקשה ללמוד- אני מתלבטת האם כבר בגן חובה כדאי להתחיל עם תרופה? אני ממש חוששת מהעלייה לכיתה א'.
הבת שלי בכיתה ג' עד עכשיו הכל היה בסדר, תלמידה טובה, אבל מאוד מפוזרת, שוכחת דברים והשנה יש יותר ש.ב. ומאוד קשה להכין איתה- חסרת סבלנות, קופצנית, היא ממש שנאת וסובלת מהשיעורים. בכיתה יושבת קדימה, המורה אומרת שהיא מוסחת מהר מדברים- לימודית וחברתית נאמר לי שהיא בסדר גמור. האם גם לה יכול להיות סוג של קשב?

לצפיה ב-'התלבטויות לגבי טיפול תרופתי'
התלבטויות לגבי טיפול תרופתי
13/12/2015 | 06:56
83
ההתלבטות שלך טבעית ואכן הרופאים נמנעים מלהמליץ על טיפול תרופתי בגיל צעיר כל כך וההמלצה היא להתחיל בהדרכת הורים
כאשר איכות החיים של הילד נפגעת שוקלים טיפול תרופתי וכדאי להתייעץ אתו
לגבי שאלתך השנייה, יתכן ואילו סימנים להפרעת קשב אבל רק רופא יכול לקבוע זאת
לצפיה ב-'שלום לכולם, '
שלום לכולם,
05/12/2015 | 13:12
1
67
מחפשת המלצות למכון שעושה אבחון לקשב וריכוז באזור נתניה (חוץ מניצן) לילדה בחטיבת הביניים.
אשמח לקבל תשובות.
לצפיה ב-'אבחון הפרעת קשב עושה רופא נוירולוג/פסיכיאטר/התפתחות הילד'
אבחון הפרעת קשב עושה רופא נוירולוג/פסיכיאטר/התפתחות הילד
05/12/2015 | 19:39
46
לצפיה ב-'תכיפות במתן שתן'
תכיפות במתן שתן
04/12/2015 | 12:19
3
138
שלום

רציתי לדעת אם מישהו נתקל בתופעה של תכיפות במתן שתן? ואם כן מה ניתן לעשות?
אני לוקחת ויואנס וכל 10 דקות צריכה לשירותים.
זה קרה לי גם עם הריטלין והאדרל.
אציין שזו התופעת לוואי היחידה שיש לי מהתרופה, אבל היא מאוד מציקה לי.
תכיפות במתן שתן
05/12/2015 | 20:29
2
107
זה  קורה, אם כי בד"כ רק בשעה הראשונה אחרי הלקיחה.
לא מן הנמנע שזה ימשך יותר.
אגב, תופעה יותר נפוצה היא עשית צרכים כחצי שעה אחרי הלקיחה.
תנסי להוריד מעט את המינון.  בויואנס זה אפשרי גם באמצעים ביתיים.

תכיפות במתן שתן
05/12/2015 | 20:40
1
67
ד"ר איריס מנור התאימה לי את המינון. אני מטופלת שלה. אני לוקחת 60 מ"ג ויואנס, משקל 59. היא נתנה לי 60 מ"ג כי אני צריכה מינון של 25 מ"ג אדרל. מינון של 20 מ"ג אדרל ממש הרדים אותי וגרם לי לעייפות קשה וקיצונית ביותר.

התכיפות במתן השתן עם הויואנס מתרחשת כל היום, אפילו כשהשפעת התרופה נגמרת. התרופה עובדת עליי רק בערך 6 שעות. התכיפות במתן שתן מתחילה כשעה לאחר נטילת התרופה. אני צריכה לשירותים בערך כל 10 דקות. לפעמים אפילו כל 5 דקות. אני מרגישה כאילו שאין ריקון של השלפוחית. זה בלתי אפשרי לעבוד ככה...
ברגע שאני מפסיקה לקחת את התרופה התופעה לא קורית.

עם האדרל זה היה יותר טוב. היתה לי תכיפות במתן שתן רק לקראת סוף השפעת התרופה והיא נמשכה בערך כשעתיים. אבל האדרל לא מספיק ל ליום עבודה מלא והיה לי ריבאונד נוראי איתו.

מה הסיבה שזה גורם לי לתופעה כזו קיצונית?
תכיפות במתן שתן
05/12/2015 | 21:08
66
התרופות האלו פועלות על מערכת העצבים.
כנראה שאצלך כך זה משפיע. לכל אחד יש תופעות לוואי אחרות.
אין כל כך מה לעשות כדי למנוע את זה.
תפני לרופאה חזרה כדי לנסות להתאים מחדש את המינון או להחליף תרופה.

לצפיה ב-'EMDR'
EMDR
02/12/2015 | 22:44
3
111
שלום,
 לאחרונה בתי אובחנה בהפרעת ODD בנוסף ל ADHD.
כאשר אני גולשת הגעתי לשיטת טיפול הנקראת EMDR.
האם יש למישהו נסיון בנושא? ממליץ? מתאים לטיפול בODD?
כמובן שאני מתעניינת בו בנוסף לטיפול תרופתי, הדרכת הורים וכו' שהומלצו ע"י הפסיכיאטריות.
תודה
לצפיה ב-'אצלנו זה עזר מאוד לארוע התפרצות נקודתי.'
אצלנו זה עזר מאוד לארוע התפרצות נקודתי.
03/12/2015 | 22:00
2
59
לצפיה ב-'אפשר לפרט יותר אפלו בפרטי?'
אפשר לפרט יותר אפלו בפרטי?
04/12/2015 | 00:23
1
39
לצפיה ב-'קרה ארוע טראומתי שטופל היטב במספר פגישות'
קרה ארוע טראומתי שטופל היטב במספר פגישות
05/12/2015 | 19:00
40
לצפיה ב-'ויוואנס נרשם בפנקס התרופות בישראל'
ויוואנס נרשם בפנקס התרופות בישראל
01/12/2015 | 20:43
2
190
אפשר לקנות אותו בלי טופס 29ג'.
האם זה ישנה את המחיר שלו?
לצפיה ב-'מחיר ויואנס'
מחיר ויואנס
01/12/2015 | 21:13
1
233
הרישום לא צפוי לשנות את המחיר.
המחיר הותאם כבר לפני כחצי שנה.

לצפיה ב-'מה המחיר של ויואנס לעומת אדרל?'
מה המחיר של ויואנס לעומת אדרל?
17/12/2015 | 20:19
68
לצפיה ב-'התחלת טיפול ריטלין'
התחלת טיפול ריטלין
01/12/2015 | 14:36
1
133
שלום
בני בן ה 6 חצי נוטל כ 10 ימים ריטלין 10 מ"ג שעובד כ 4 שעות
המורה דווחה לי ביומים מתוך ה 10 ימים לא ברצף לאחר 4 שעות הילד התחיל לצעוק ולזרוק כיסאות
האם זה הגיוני שכל כמה ימים הפיק יוצא לביטוי בצורה כזאת ושאר הימים עוברים חלק?

לצפיה ב-'השפעת התרופה'
השפעת התרופה
01/12/2015 | 16:45
120
יש הרבה גורמים שיכולים להשפיע על עבודת הריטלין. למשל:
א. שעת נטילת התרופה - משפיעה על שעת התפוגה 
ב. משך ההשפעה:
בדרך כלל ריטלין רגיל מתחיל להשפיע כעבור חצי שעה, ומשך ההשפעה יכול להיות בין 2.5 ל-4 שעות. כל גוף מגיב אחרת.
ג. שעת התפוגה:
האם בזמן הלימודים? האם בפעילות גופנית? האם אחרי הלימודים?
כאמור, ככל שייקח את התרופה מאוחר יותר, כך התפוגה תהיה מאוחרת יותר.
ד. ריבאונד:
תגובות היפר היפר כמו שתיארת, עלולות לקרות בזמן תפוגת הכדור.
יש מה לעשות, וצריך להיערך לכך מראש.
אם תנהלו מעקב ותבררו באיזו שעה קורה הריבאונד, ובהנחה שהילד נוטל את התרופה בשעה קבועה, תוכלו להתכונן לכך מראש. 
ה. שיפור ההרגשה הכללית:
כדאי לאכול היטב לפני נטילת ריטלין, ולתת לו חטיפים טעימים למשך היום, כי אחרת הגוף רעב והילד איננו מרגיש רעב בגלל התרופה.
כדאי לשתות מים במשך השפעת הריטלין, כדי למנוע התייבשות וכאבי ראש.
30/11/2015 | 18:59
1
36
הייעוץ החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
לצפיה ב-'אשמח ליעוץ מה לעשות עם ילדתי ולהמלצה חמה מאד על פסיכיאטר מומ'
אשמח ליעוץ מה לעשות עם ילדתי ולהמלצה חמה מאד על פסיכיאטר מומ
09/12/2015 | 21:58
35
שלום רב
ילדתי עברה אבחון ב"מכון קשב" ונמצאה כבעלת "קשב וריכוז".
כעת אנו מחפשים המלצות מוכחות על פסיכיאטר/נוירולוג מקצועי ואם ניתן על השלבים/המלצותיכם מנסיון לתהליך זה.
מישהי ייעצה לנו על פסיכיאטר (נראה שבעיקר רגשי) ולא נוירולוג... 
אנו דיי מבובלים ומבקשים מחד להתקדם כמה שיותר מהר ומאידך לנסות ולמנוע מביתנו בת ה-9 התנסויות ו"הרפתקאות" מיותרות ולכן פונים אליכם, מי שכבר חווה תהליכים אלו ויודע לייעץ לנו ממה להימנע, למה לשים לב וחשוב ביותר כמובן אנשי מקצוע עם המלצות מנסיון אישי.
ובכלל על המלצות ולטיפים ל"הורים מתחלים" בנושא זה
בהרבה תודה מראש 
שי
https://www.facebook.com/shai.lisbon

לצפיה ב-'שלום לכם, מחפשת המלצה לנוירולוג או רופא ילדים'
שלום לכם, מחפשת המלצה לנוירולוג או רופא ילדים
30/11/2015 | 10:15
3
100
שמתמחה בהפרעות קשב, באזור חולון בת-ים, צריכה לשנות מינון לבתי בת ה-15.

תודה
לצפיה ב-'ד"ר נתן גינות'
ד"ר נתן גינות
30/11/2015 | 17:15
1
69
לצפיה ב-'תודה'
תודה
01/12/2015 | 09:36
10
לצפיה ב-'ד"ר תמי שטיינברג. מנהלת מחלקה בשניידר ומטפלת במכון ברמת החיל'
ד"ר תמי שטיינברג. מנהלת מחלקה בשניידר ומטפלת במכון ברמת החיל
03/12/2015 | 11:36
71
המכון נקרא " מרכז אפשרויות". הטלפון הוא- 03-6472784
וניתן להשאיר הודעה במייל- merkaz@efsharuyot.net

הבחורה תותחית ויש לה ה מ ו ן ניסיון.
לצפיה ב-'תוכנת טאנגו'
תוכנת טאנגו
30/11/2015 | 09:08
2
91
שלום,
יש לי בן בן 13.5 שאובחן ב ADHD לפני כשנה וחצי, מקבל טיפול תרופתי - רטלין 40 מ"ג LA, לאחרונה ראיתי פרסומות לתוכנת אטנגו שמתאימה לילדים כמו הבן שלי, מה שעל הבן שלי לעשות הוא לתרגל בתוכנה כ- 30 דקות במשך 3 ימים בשבוע ולאחר כחודשיים (כך הם מבטיחים) נתחיל להבחין בשינוי.
האם מישהו שמע על התוכנה?
האם מישהו ניסה אותה?
אשמח לשמוע חוות דעת
תודה מראש
לצפיה ב-'טעות בשם התוכנה... שם התוכנה אטנגו '
טעות בשם התוכנה... שם התוכנה אטנגו
30/11/2015 | 09:14
49
לצפיה ב-'חוות דעת שקיבלתי'
חוות דעת שקיבלתי
30/11/2015 | 18:58
115
לפני כשנתיים קיבלתי חוות דעת מהורים בגיל דומה
לטענתם, כל זמן שהילד התאמן בתוכנה זה עזר לו, ברגע שהוא הפסיק התועלת חלפה
הקושי היה, כצפוי, להתמיד, כי לילדים לקויי קשב קשה להתמיד במטלה משעממת...
לצפיה ב-'השתתפות במחקר על הורות לילדים עם הפרעת קשב'
השתתפות במחקר על הורות לילדים עם הפרעת קשב
29/11/2015 | 12:08
41
לכל מי שמעונין,
אנו עורכים מחקר במסגרת בית הספר לחינוך של אוניברסיטת תל אביב על הורות לילדים בגילאים 9-12 עם הפרעת קשב.
במחקר אנו בודקים את תפקודי הקשב של הילדים ואת איכות השינה שלהם.
מי שמעונין לשמוע פרטים נוספים
מוזמן להתקשר אלי ל-054-4594826
או לכתוב לי ל-shilo.iris@gmail.com
איריס.
לצפיה ב-'מינון דיטרנה מול מינון la (חגי שור?)'
מינון דיטרנה מול מינון la (חגי שור?)
25/11/2015 | 17:59
2
65
בשל מחסור במדבקות דיטרנה נאלץ לנסות עם ביתנו שוב רטלין la.
בחודשים האחרונים היא השתמשה בדיטרנה 20.
כשהתייעצתי עם הרופא איזה מינון la לתת לה ענה לי ש la30.

זה ממש תמוה בעיני. הילדה בכיתה ו, שוקלת 34 ק"ג.
כשהיתה בכיתה א ורבע עוף התחלנו איתה la20 שלא השפיע והעלינו ל la30 שעשה את העבודה. כשעברנו אז לדיטרנה גזרנו מדבקות לגודל של בין 10 - 15. אז איך עכשיו במדבקה של 20 אנחנו אמורים לחזור למינון la של לפני 5 שנים ו10 ק"ג?
בנוסף - האם מינון דיטרנה אינו מינון רטלין רגיל? כלומר - דיטרנה 20 אינה שווה ל20 מ"ג רטלין?

תודה!

לצפיה ב-'מינון דיטרנה מול מינון la'
מינון דיטרנה מול מינון la
27/11/2015 | 13:46
1
69
אין שום קשר בין מינון דרך הפה למינון דרך העור.
הספיגה של התרופה דרך העור שונה מאדם אחד לשני, וצריך לעלות במינונים בהדרגה עד שמגיעים למינון הנכון. יכול להיות ילד באותו גיל ומשקל שיקח 10 מג ו 30 מג
לכן זה לא שיקול.
מינון של 30 מג להתחלה יכול להיות סביר, אני מניח שהוא רוצה לעלות בהדרגה. תנסו כמה ימים בודדים. אם הילדה תתלונן על עייפות - זה סמפטום קלאסי של תת מינון. ואז תבקשו לעלות ל 40. אם עדיין לא קנית את ה LA30  תבקשי בבית המרקחת כמה כדורים בודדים ולא חבילה שלמה

לצפיה ב-'תודה'
תודה
29/11/2015 | 07:55
8
לצפיה ב-'אלטרנטיבה לתיכון'
אלטרנטיבה לתיכון
25/11/2015 | 16:39
2
94
אנחנו גרים בעמק חפר
בן שלי בן 15 כל השנים עד היום היה ברור שבכיתה י' הוא הולך לפנימיה צבאית. שזה נכון עבורו מכל הבחינות וגם רצון שלו. 
בשנתיים אחרונות נסגרו כל המסגרות. 
השנה הוא גם הפסיק להשקיע וללמוד ולא מגיע לבית הספר באופן סדיר. 
הוא לומד בכיתה קטנה ליקוי למידה. 
חשבנו שאולי אם לא פנימיה אז אולי בית ספר מקצועי או משהו כזה. 
אשמח לשמוע אם למישהו יש נסיון בתחום והמלצות על בית הספר. 
לצפיה ב-'אני שמעתי'
אני שמעתי
30/11/2015 | 00:42
1
69
היי, 
אני שמעתי על
בית ספר צבאי מבואות ים?- הכרתי ילדים מרוצים. 
בית ספר טכני של חיל האויר- ליד הקריות- פגשתי ילדים מרוצים. 
כיתות צבאיות של חיל הקשר בתיכונים רגילים עם יותר משמעת ויותר תמיכה לימודית- גם שמעתי טובות. 
פנימיה בכפר הירוק- מתאימה לקשיי למידה. לא מכירה אישית. 
בית ספר לחינוך סביבתי בשדה בוקר- עם הרבה טיולים. שמעתי נפלאות
נירים- בית ספר לילדים עם קשיים בהתנהגות ליד עכו- מאוד קשוח שם. 
יש כאלו שלומדים אקסטרני - בבית ספר אקסטרני פרטי ויקר. או דרך פרוייקט הילה- עובדים ולומדים. 
מי שמחפש בסוף מוצא. 
יישר כחכם. 
ס

לצפיה ב-'שמעתי טובות על שפרירים בגבעת חיים ועל קציני ים עכו'
שמעתי טובות על שפרירים בגבעת חיים ועל קציני ים עכו
03/12/2015 | 22:02
42
ההיפר הפרטי שלנו למד בקציני ים עכו. 
ההיפר של חברה למד בשפרירים.
23/11/2015 | 18:03
5
46

ג. ויסות ושליטה בהתנהגות

לצפיה ב-'איך מתקדמים מכאן'
איך מתקדמים מכאן
23/11/2015 | 22:07
2
84
שלום רב!
בני בן ה6 עלה השנה לא'. בעיות התנהגות צוינו כבר מגיל 3(מסגרת חינוך מיוחד, גן שפתי)-אמפולסיביות, מוסחות דעת, קושי לקבל שינויים, אי הבנת מצבים חברתיים, קושי להכיל ולבטא תסכולים וכד' טרם עברנו אבחון לגילוי הפרעת קשב אך כל הגורמים המטפלים צינו שיש סבירות גבוהה.יכולותיו הקוגנטיביות ברמה גבוהה מאוד וכרגע אין עיכוב בחומר הנלמד. הבעיה העיקרית היא במהלך שהות בכיתה- קושי בויסות רגשי, התפרצויות מרובות,לאחרונה מתחבא מתחת לשולחן וצורח ממש, היום הגיע למצב של זריקת כיסא והרמת יד על המורה.
אציין שעם כניסתו לבית ספר התחלו סדרת פגישות עם עו"ס שמוגדרות כ"הדרכת הורים" עקב בעיות התנהגות דומות גם בבית. כיום המצב בבית השתפר מאוד ולא מתקרב למה שמתארים בבית ספר, למדנו להתאים את עצמנו יותר לתגובות של הילד ונדמה כי מצאנו את הדרך להתמודד עם תסכולים.
ועכשיו לשאלה בעצם- במסגרת בית הספר הילד מקבל שעת טיפול באמנות, פגישה חד שבועית במתי"א רן (משרד החינוך), אנחנו בהמתנה לטיפול cog fun וכאמור ממשיכים את הדרכת ההורים. לאחר שיחה עם יועצת בה"ס הוצע לנו להשתתף בתוכנית "האילנות" שעיקרה ליווי פסיכולוגי בבית הילד וכמובן הסכמנו, למיטב התרשמותי ביה"ס מיצה את כלי העזר שאנו יכולים לקבל.
ומכיוון שהתנהגות בכיתה מוציאה מהאיזון את כל המעורבים אני רוצה לשאול האם יש גורמים טיפוליים נוספים בהם ניתן להיעזר כדי שפר את המצב? (לצערי רק בהשתתפות קו"ח)
כל עצה והמלצה תתקבל בברכה!
תודה מראש,
אלנה
לצפיה ב-'אבחון רפואי? '
אבחון רפואי?
30/11/2015 | 00:29
1
43
היי
 מה לגבי הערכה רפואית אולי ע"י פסיכיאטר ילדים שבקיא בכל קשת ההתנהגויות של ילדים, עדיף כזה שבקיא גם בקשב? 
בהצלחה. ס
לצפיה ב-'תודה'
תודה
03/12/2015 | 13:50
8
לצפיה ב-'אימון אישי או פסיכולוג?'
אימון אישי או פסיכולוג?
25/11/2015 | 16:35
1
70
בן שלי בן 15 מגיל 5 מאובחן ADHD. מכיתה ג בטיפול פסיכולוגי. בשלב מסוים עבר לפעם בשבועיים בשביל תחזוקה.  בשנתיים אחרונות חזר לטיפול כל שבוע, עם מטפל אחר- גיל ההתבגרות קשה.
היתי באחד המפגשים והרגשתי שהוא עובר שטיפה, זה לא היה שיח אלא הרצאה או נו נו נו. אומנם נושא לא פשוט של אי הגעה לבית הספר אבל עדיין ציפיתי למשהו אחר.

עכשיו אני מתלבטת האם להמשיך טיפול פסיכולוגי או אולי לעבור למשהו אחר - אימון אישי.
יש לו שאיפה להגיע ליחידה קרבית אבל השנה הנושא של חברים הציף את כל עולמו הוא כמעט לא לומד, מאחר לבית הספר ולא נכנס לשיעורים.
כל הזמן אומר שהוא משתדל ומנסה אבל זה לא ממש נראה בשטח. אין לו מוטיבציה הראש עסוק הדברים אחרים. (גם כל החברים שלו לא מגיעים לבית הספר באופן קבוע).
אשמח לשמוע את דעתך
לצפיה ב-'גיל ההתבגרות'
גיל ההתבגרות
26/11/2015 | 22:21
60
גיל ההתבגרות מאופיין במרד במוסכמות. בתקופה זו השפעת החברים הופכת לדומיננטית. וההתמודדות ההורים אינה פשוטה
כאשר הילד עם הפרעת קשב זה קשה הרבה יותר.
ההתלבטות אם לעבור מטיפול לאימון תלויה במידת ההתקדמות שלו ובתחושה שלו עד כמה זה עוזר לו. עצם העובדה שיש לו שאיפה מוגדרת יכולה להועיל אם תבחרו באימון אישי וניתן לנצל זאת לשיפור ההתנהגות.
לדעתי, חשוב ביותר שאתם ההורים תהיו חלק מהתהליך ולכן אני מאמינה באימון משפחתי

לצפיה ב-'כמה שאלות - אדרל ומרשמים'
כמה שאלות - אדרל ומרשמים
23/11/2015 | 14:57
2
167
מוזר לי שנוירולוג רושם מרשם לאדרל בוורד(word), הוא אומר שהוא לא מוצא את התרופה במחשב.
האם רופאת משפחה יכולה להוציא מרשם חדש כשיגמר התוקף?
ואם הוא היה עושה את זה בתוכנה המקובלת אז היא כן הייתה יכולה?

הניורולוג נתן לי 3 מרשמים שישמשו ל3 החודשים הקרובים. כאשר תאריך ההדפסה שלהם זהה ורק תוקף המרשם שונה.
המרשם הראשון מתחיל כמה ימים לפני שהמרשם שבשימוש עכשיו אמור להיגמר, האם זה יכל לעשות בעיות?
אם אני מגיע לבית מרקחת לרכוש את התרופה כמה ימים אחרי שהמרשם נכנס לתוקף, אז אני אקבל את הכדורים למשך 30 ימים מיום הרכישה או שזה 30 ימים מתחילת התוקף ומה שלא נוצל בוזבז?
לצפיה ב-'מרשם לאדרל'
מרשם לאדרל
24/11/2015 | 10:51
137
אין שום בעיה לרשום מרשם בוורד.
לא בכל מחשב של רופא יש אדרל. העיקר שהמרשן יהיה ממולא כראוי
.תאריך המרשם לא יכול להיות אחיד. תאריך תוקף של מרשם אינו רלוונטי. וגם לא תאריך ההדפסה.
הוא היה צריך לרשום תאריך של חודשים עוקבים כתאריך המרשם.
אתה יכול לקבל אחרי 30 יום מהיום הקודם בו קיבלת את הכדורים.
כשאתה בא לקבל, אתה צריך להציג מרשם שתאריך המרשם הוא לא יותר משבועיים אחורה מהמועד בו אתה מקבל את התרופה.

לצפיה ב-'עכשיו אדרל גנרי נכנס ללמכבי ב 50%'
עכשיו אדרל גנרי נכנס ללמכבי ב 50%
30/11/2015 | 00:36
89
כנראה לבעלי ביטוחים משלימים. אני מניחה שגם בשאר הקופות. 
בעקבות כניסת אדרל למכבי הוא מוופיע גם במחשב של רופאי המשפחה והילדים. כדי לקבל את ההנחה על הרופא הממליץ ( במכבי כנראה) למלא טופס 29 ג מוסדי שמאפשר לקנות את התרופה (במכבי). 
 שמעתי שאין בבתי המרקחת של הקופה עדיין מלאי זמין לכל המינונים והם מזמינים את התרופות לפי המרשמים - ולכן יתכן עיכוב בהנפקה. 
יישר כח. ס
לצפיה ב-'המלצה לנוירולוג...'
המלצה לנוירולוג...
22/11/2015 | 17:42
113
הי,
בתי בת ה-6 אובחנה כבר מגיל 3 כלוקה בהפרעת קשב וריכוז.
עלתה השנה לכיתה א' ומתחילת השנה כל הזמן דיווחים על בעיות התנהגות.
כנראה שאין מנוס מריטלין....
אודה להמלצות לנוירולוג טוב וכן לטיפול רגשי באיזור אשדוד-אשקלון.
לצפיה ב-'מיומנות חברתית'
מיומנות חברתית
22/11/2015 | 13:43
1
122
שלום, אני מחפשת המלצה למכון או פסיכולוג המתמחים במיומנות חברתית עבור ילדה בת 11(הסובלת גם מהפרעת קשב), עדיפות למי לעובד עם קופ"ח מכבי, באיזור פ"ת, הוד השרון, ק. אונו והסביבה.
תודה מראש
עידית
לצפיה ב-'תנסי במכון האביב בקרית אונו'
תנסי במכון האביב בקרית אונו
30/11/2015 | 17:18
37
http://www.aavivcenter.co.il/ דברי עם המנהלת, אביבה דלאל, אני בטוחה שהיא תוכל לעזור לך.
בהצלחה
לצפיה ב-'PlayBuzz הגיע לתפוז '
PlayBuzz הגיע לתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
19/11/2015 | 12:07
13
מהיום ההודעות שלכם יכולות להראות אחרת!
בלחיצת כפתור תוכלו להוסיף סקרים, חידונים, תכנים ויראלים ותוכן אינטראקטיבי מתוך אתר PlayBuzz!

לחצו על האייקון של playbuzz (ליד צירוף הקבצים) - העתיקו את הקישור - ופרסמו את ההודעה!
לצפיה ב-'הסרט 'נעורים בהפרעה': מאיפה ניתן להוריד ולצפות?'
הסרט 'נעורים בהפרעה': מאיפה ניתן להוריד ולצפות?
18/11/2015 | 00:09
117
(היה לפני כשבועיים בערוץ 10)

תודה
לצפיה ב-'בת 7'
בת 7
18/11/2015 | 18:24
2
119
כל השנים רמזו לי בעדינות ללכת לכיוון הריטלין (או תרופה אחרת). משכתי את זה כמה שאפשר, כי לא רציתי לתת תרופה.
היום היא בכתה א', מפריעה, מתחצפת, זזה, מתרוצצת, לא רגועה - בטח מוכר לכם
הקשר עם המורה כמעט יום יומי.
ניסיתי ריכוזית, יום טוב מאוד, יום רע מאוד. כאילו מדובר באנשים שונים לגמרי.
נקבע לי תור לנוירולוג לפברואר. עוד המון זמן.
מהנסיון שלכם, כמה זמן עובר/לוקח עד שמגיעים למתן תרופה?
יש לי חוו"ד מאז הגן, גיל 4.
תמיד היתה עם עודף מרץ, חסרת סבלנות, קופצנית, מתקשה לשבת על הכסא ועוד תיאורים.
לצפיה ב-'מהנסיון שלי'
מהנסיון שלי
19/11/2015 | 09:11
1
107
לוקח בין מיידית אחרי הפגישה אצל הנוירולוג לבין נוירולוג שיחכה לבדיקת טובה/מוקסו ורק אז יתן את התרופה.
ולא צריך לפחד - לא צריך לפחד
אני אומרת את זה מנסיון
גם אני דחיתי ודחיתי, קיויתי, ניסיתי טיפול כזה וטיפול אחר
הילדה בכיתה א׳
כל יום שעובר הוא יום בו הבטחון שלה בעצמה נפגע, הוא יום בו היא לא מבינה למה כל הילדים כן יכולים והיא לא, הוא יום שהיא מקבלת עוד ועוד הערות מהמורה, מבטיחה להצליח היום להיות יותר בשקט כדי לקבל מדבקת כוכב - ולא מצליחה.
כתבתי בעבר ואני כותבת שוב - ביום הראשון בו הבן שלי הלך לביה״ס לאחר שלקח בבוקר ריטלין, המשפט הראשון שהוא אמר לי כשהוא ראה אותי בשער ביה״ס היה ״אמא - היום לא העירו לי בכלל!״ בהתרגשות ענקית.
אם אכן יקבע הנוירולוג שמדובר בהפרעת קשב - נסו את הטיפול - בשבילה.
לצפיה ב-''
21/11/2015 | 17:12
15

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום הפסיכולוגית
פורום הפסיכולוגית
פורום דמיון מודרך ו-NLP
פורום דמיון מודרך ו-NLP
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה