לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
78827,882 עוקבים אודות עסקים

פורום NBA ומכללות

ברוכים הבאים לפורום NBA.
זה המקום לשיח איכותי ומעמיק ובעברית על הליגה הטובה בעולם.
מהבולס של ג'ורדן, לטבעות של לברון, דרך השלשות של קרי ועד לכוכבים של המחר...

תהנו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום NBA ומכללות

ברוכים הבאים לפורום NBA.
זה המקום לשיח איכותי ומעמיק ובעברית על הליגה הטובה בעולם.
מהבולס של ג'ורדן, לטבעות של לברון, דרך השלשות של קרי ועד לכוכבים של המחר...

תהנו

לצפיה ב-'משחקי ליל שלישי'
משחקי ליל שלישי
20/03/2018 | 17:35
5
43
אורלנדו- טורונטו.

בוסטון- אוקלהומה: קיירי וג'יילן בראון עדיין בחוץ, כלומר אוקלהומה בעמדה מצוינת להשיג ניצחון 7 רצוף.

מינסוטה- קליפרס: משחק סופר קריטי בין מי שמדורגות כרגע 8 ו-9 במערב. נשאר לנו לו"ז יחסית נוח כך שאני לא חושש מפני נפילה שלנו מהטופ 8, אלא בעיקר שואף שנסיים בטופ 6, לשם כך המשחק הזה קריטי.

ניו אורלינס- דאלאס.
יוטה- אטלנטה.
פיניקס- דטרויט.

פורטלנד- יוסטון: המשחק המרכזי. זהו קרב בין רצף 13 הניצחונות של פורטלנד לבין 22 ניצחונות ב-23 משחקים של יוסטון. הרוקטס הבטיחו באופן מעשי את המקום הראשון בליגה אבל אני מקווה שהם יגיעו במטרה להצהיר כוונות ולהשיג ניצחון במשחק high profile.
לצפיה ב-'בוסטון ווינרים!'
בוסטון ווינרים!
21/03/2018 | 08:52
2
46
לומדים לשחק עם החמישיה השנייה...
ניצחון כמעט על הבאזר, אחרי שאוקלוהומה הובילו 5 נק' 16 שניות לסיום.
טייטום זה רוקי פצצה, עם וואחד ביצים.
שורה של 23 11 4, עם 68% מהשדה, 50% משלוש ו- 100% מהקו, ובנוסף +/- של 23 נק'.
קיירי עוד שבוע לפחות בחוץ, וג'יילן בראון גם בחוץ עדיין.
בהנחה שיחזרו בריאים כמו שצריך, בוסטון מגיעים לפלייאוף, כשגם המחליפים משופשפים בזמן אמת. בפלייאוף כנראה נצטרך אותם.

לצפיה ב-'זה אולי הניצחון ההזוי השלישי שבוסטון השיגו העונה'
זה אולי הניצחון ההזוי השלישי שבוסטון השיגו העונה
21/03/2018 | 11:06
1
49
לא זכור לי קבוצה שפיגרה ב-6 נקודות, 24 שניות לסיום, ויצאה מנצחת ב-regulation. סיימה את המשחק בריצת 8-1 תוך 24 שניות.
מלו יצא לוזר עם 0-2 מהעונשין, גם ווסטברוק לא ממש עזר עם 1-2.
בוסטון נתקעה ברבע האחרון על 4 דקות בלי סל והיה נדמה שהיא מאבדת את המשחק, אבל סטיבנס החזיר את מונרו למגרש ויחד עם טייטום ורוזייר הם הצליחו להעלות את בוסטון על הלוח.
אל הורפורד מקבל מחמאות על העונה הזו וחלקן מוצדקות אבל לא הגיוני שללא קיירי כאשר הקבוצה משוועת לסקורינג הוא מסיים משחקים בק טו בק עם 6 ו-5 נקודות. הורפורד טוב בהרבה דברים אבל חוסר היכולת שלו לייצר נקודות אפילו כאופציה שנייה באופן עקבי זו מגרעת במשחק השלם שלו.
לצפיה ב-'מסכים לגמרי בנוגע להורפורד'
מסכים לגמרי בנוגע להורפורד
21/03/2018 | 12:12
44
יותר מידי משחקים עם מספר חד ספרתי (נמוך) של נקודות.
חייב לקלוע יותר טוב ולזרוק יותר.
אני חושב שכל משחק כזה, הזוי או לא, משפשף את הקבוצה ונותן ביטחון.
כמו שההרכב נראה כרגע, כמעט כל ניצחון זה בונוס.
ולנצח בכזה הרכב את אוקלוהומה כשהם חוזרים לכושר, וכשהם אחרי שישה נצחונות רצופים (כולל טורונטו בחוץ), זה מעולה.
לצפיה ב-'פורטלנד- יוסטון היה משחק מעולה'
פורטלנד- יוסטון היה משחק מעולה
21/03/2018 | 13:08
42
שתי הקבוצות נתנו את המקסימום, ממש אוירת פלייאוף במשחק שנשמר על חד ספרתי צמוד כל 48 הדקות.
שתי הקבוצות לא ממש הצליחו לעצור זו את זו. ההבדל שביוסטון הכוכבים עשו את רוב הנזק בעוד שבפורטלנד אלה היו המשלימים שנהנו מהגרביטציה של לילארד ומקולום.

הארדן בלתי עציר מול מגוון שומרים שבפורטלנד זרקו עליו, פשוט משחק ענק שלו. ברבע הראשון הוא איבד מספר פעמים אבל בהמשך שמר היטב על הכדור.
כריס פול היה אחראי לריצה של יוסטון בתחילת הרבע הרביעי. הוא הפך לאחר השלשיונרים הטובים בליגה אוף דה דריבל.
נרקיץ' ממש הצליח להעלים את קאפלה. הוא התמודד בצורה מרשימה בלוחות ובמניעה של הlob. מצד שני ביותר מדי מקרים הוא לא יצא עד קשת השלוש ואפשר לרוקטס מבטים פנויים.
לילארד ומקולום לא פגעו אבל לפחות לילארד היה יעיל גם כמוסר מהדאבל טים והצליח להיכנס לצבע לא מעט. מקולום במשחק חלש מאוד. אמינו והארקלס קלעו שלשות באחוזים יוצאי דופן ונרקיץ' העניש בצבע את החילופים האוטומטיים של יוסטון. בכל פעם שהם לא הביאו עליו דאבל אפ מוקדם זה הסתיים בנקודות.

יוסטון ממשיכים להרשים אותי בהגנה. המון שומרים טובים ומגוונים, וכמה פוזשנים של רווחיות הגנתיות מעולות.
שמתי לב לאחרונה שיותר ויותר קבוצות עושות חילופים בהגנה, כי כל כך קשה לשמור באופן מסורתי על פיק אנד רול עם 3 קלעים מסביב. זה הכיוון אליו הליגה הולכת, לדעתי נראה יותר iso ball בשנים הקרובות מול מיסמאצ'ים. סוג של סגירת מעגל משנות ה90.  הערך של שומרים שמסוגלים להתמודד מול מגוון עמדות הולך ועולה, כמו גם היכולת של שחקני האחד על אחד הטובים בליגה לשבור את הסכמה הזאת של היריבה.
לצפיה ב-'עוד מהלילה'
עוד מהלילה
21/03/2018 | 16:19
46
מינסוטה מנצחת את הקליפרס בזכות עוד משחק 30-10 דומיננטי של טאונס. ניצחנו ב-22 הפרש בדקות שהוא היה על המגרש. מאז שבאטלר בחוץ טאונס מקבל כמות נגיעות יותר הגיונית וגם התפלגות הזריקות שלו טובה יותר, עם הרבה נקודות בצבע ומהעונשין.
בקליפרס לו וויליאמס היה שקט, האריס לא פגע והסתבך בבעיית עבירות.

יוטה בהפסד סופר מפתיע בבית לאטלנטה בהובלת שרודר (41 נקודות). ערב קליעה מזעזע של הג'אז משלוש (6-34, בפרט מיצ'ל ואינגלס שקלעו יחד 2-18) עלה להם במשחק.

מזל טוב לפיניקס שמאמצי הטנקינג שלה צולחים והיא ירדה למקום האחרון בליגה.
לצפיה ב-'הערב משחקים טובים בשעה מוקדמת'
הערב משחקים טובים בשעה מוקדמת
18/03/2018 | 18:02
16
60
19:00: טורונטו- אוקלהומה: הראפטורס צמודים בטבלה לגולדן סטייט בעוד שאוקלהומה ניצחה 5 רצוף, גם אם לא בצורה הכי משכנעת. ניצחון באולם הכי ביתי בליגה בהחלט ישנה את התמונה הזאת.

ניו אורלינס- בוסטון: אז בבוסטון בראון וסמארט בחוץ, יתכן שגם קיירי. לפליקנס יש צ'אנס לנצח קבוצה טובה מהם אפילו שגם הולידיי בספק.

מינסוטה- יוסטון: שתי הקבוצות בבק טו בק. אין לי ציפיות לקראת המשחק הזה אחרי שחטפנו מהרוקטס 116, 120 ו-126 נקודות במפגשים הקודמים. גם העובדה שיוסטון ניצחה 22 מ-23 האחרונים לא עוזרת. התקווה היחידה היא שיוסטון תגיע מנומנמת למפגש הזה אחרי שהבטיחה באופן מעשי את המקום הראשון במערב, ונישאר צמודים עד הסוף עם סיכוי לגנוב את זה.

קליפרס- פורטלנד: הקליפרס בעמדה שכל משחק שווה זהב עבורם, אלא שהם פוגשים את הקבוצה החמה בליגה שמחזיקה ברצף ניצחונות מול גולדן פעמיים, אוקלהומה, קליבלנד, מינסוטה ויוטה. במילים אחרות- זה לא יהיה קל.

יש כאן שלושה משחקים טובים, אולי אפילו ארבעה אם בפליקנס-בוסטון רוב הכוכבים ישחקו.
לצפיה ב-'ניצחנו...ממש מפתיע אותי'
ניצחנו...ממש מפתיע אותי
18/03/2018 | 23:02
7
44
לא מאמין שהחזקנו בקצב נקודות הזה.
ווסטברוק הזה חולה בראש, איזה שחקן מטורף.
ואדאמס, באמת שאי אפשר לעצור אותו בצבע...הוא מפלצת.
ובראוור הוסיף כל כך הרבה לקבוצה.
מול כל קבוצה חוץ מיוסטון וגולדן אני אופטימי בליגה הזאת בפלייאוף.
לצפיה ב-'לא ראיתי אבל מקבל המון תלונות על השיפוט במשחק. הכצעקתה?'
לא ראיתי אבל מקבל המון תלונות על השיפוט במשחק. הכצעקתה?
18/03/2018 | 23:44
3
12
לצפיה ב-'לא יודע לא מתייחס לזה, כל משחק יש תלונות'
לא יודע לא מתייחס לזה, כל משחק יש תלונות
19/03/2018 | 07:58
2
40
זה מבאס כשזה מפריע למהלך מכריע במשחק ואז אני מתייחס קצת, פה לא הרגשתי שזה השפיע על התוצאה.
לצפיה ב-'אבל זה הפריע למהלך מכריע'
אבל זה הפריע למהלך מכריע
19/03/2018 | 10:05
1
39
127-125, דרוזן חודר לסל, מקבל בבירור מכה על יד ימין, מחטיא לייאפ, השופט עמד סנטימטר מהם ולא שרק.
ראסל לוקח את הכדור לצד שני, קולע עם הקרש ונגמר המשחק.
לצפיה ב-'מקבל'
מקבל
19/03/2018 | 20:14
3
לצפיה ב-'מבין את השימחה שלך אבל....'
מבין את השימחה שלך אבל....
19/03/2018 | 07:48
2
46
במקומך הייתי מאוד מודאג, זה ברור שכרמלו לא יקלע באחוזים האלו בפליאוף (היו דקות שכל מה שהוא העיף למעלה נכנס), וזה ברור שהמיד ריינג' של ראסל לא בכל יום יכנס בכאלו אחוזים, ואני לא מבין את ההגנה שלגם, כי CJ מיילס זה השחקן לשמור עליו מחוץ לקשת, וכל פעם איבדתם אותו, וזה בלי תנועה או חסימה, הוא פשוט עמד בחוץ והתרכזתם בדאבל טים על דרוזן ולאורי

אם יש מישהו לשמוח ולסמוך עליו זה סטיבן אדאמס, כרגע הוא רמה מעל היריבים שלו הגנתית ושווה ערך לרמתם התקפית, אם הוא יצליח להמשיך להחזיק את הזריקה הזאת ביד אחת, 3-5 מטר מהסל, זה יפתח לראסל את הכניסות המעולות שלו בפיק
לצפיה ב-'אנחנו לא מצליחים לשמור על אף אחד בקשת מאז שרוברסון הלך'
אנחנו לא מצליחים לשמור על אף אחד בקשת מאז שרוברסון הלך
19/03/2018 | 07:58
42
תופרים אותנו בשלשות כל משחק.
אני לא רואה סיבה להיות מודאג כי הציפיות שלי מאוד נמוכות, אני לא חושב שיש סיכוי ממשי שנעבור חצי גמר מערב, יותר מזה אם נקבל את פורטלנד או יוטה בסיבוב 1 אני לא חושב שיש לנו יותר מ45-55% לעבור.
אם הייתי מכוון גבוה הייתי מודאג.
אדאמס מפלצת, אחרי שנה של הפסקה הוא ממשיך מאיפה שהוא עצר בפלייאוף 2016.
כרמלו אנטוני שחקן בעייתי מאוד, הזריקות שלו ל2 הן בלתי נסבלות, אני אוהב אותו בתור קאץ' אנד שוטר, כל מה שמעבר לזה נכנס באחוזים נוראיים.
לצפיה ב-'אני חושב שאדאמס גם רמה מעל בהתקפה'
אני חושב שאדאמס גם רמה מעל בהתקפה
19/03/2018 | 10:07
33
רק אתמול הוא היה 8-9 מהשדה בחצי הראשון, הוא ממש אנס את ואלנצ׳יונאס ואיבקה - על פניו שחקני התקפה יותר טובים/מגוונים.

אני חושב שהוא השחקן הכי חזק בליגה, וחוץ מזה התנועה שלו בהתקפה בלי כדור היא מצויינת, ויש לו יד רכה, והוא בעיקר לא לוקח זריקות שהוא לא אמור לקחת. נכס.

סבבה, הוא לא בוגי, דייויס, למרכוס או טאונס, אבל ליד ווסטברוק הוא מתאים הרבה יותר.
לצפיה ב-'הפליקנס נותנים 20 הפרש לבוסטון'
הפליקנס נותנים 20 הפרש לבוסטון
19/03/2018 | 10:14
7
64
שעדיין סובלת ממכת פציעות, קיירי ובראון נורא חסרים להם. גם סמארט. דייויס עם עוד הופעה מדהימה של 34, 11 ובית ספר לאל הורפורד.

פורטלנד מנצחים את מספר 13 ברציפות, מקרבים את עצמם להבטיח את הביתיות בסיבוב הראשון (6 משחקים מהקבוצה במקום הרביעי, 12 משחקים לסיום העונה). האם מקום שלישי זה הישג ששם את טרי סטוטס במצב לקבל את מאמן העונה? סה״כ על פניו זו היתה נראית קבוצת סף-פלייאוף.

יוסטון מנצחים את מינסוטה למרות קאמבק של הוולבס בסוף שלא הצליח. בטח ראפ ירחיב. בהיילייטס ראו הרבה את דרק רוז. בטח ראפ יקלל.
לצפיה ב-'מכת פציעות זה אנדר סטייטמנט'
מכת פציעות זה אנדר סטייטמנט
19/03/2018 | 11:17
4
51
וגם אל הורפורד נראה לי במשבר (או שבירידה די תלולה)
לא יציב בשיט...נותן המון משחקים חלשים לצד הופעות מעולות.
מקווה שלפחות יתנו לפצועים להחלים טוב - בכל מקרה את ראשות המזרח כבר לא ניקח.
לצפיה ב-'הורפורד גם היה פצוע'
הורפורד גם היה פצוע
19/03/2018 | 12:58
1
36
ומקווה שהוא יחזור לכושר בפלייאוף ושהייוורד יחזור לפלייאוף, ותתנו בראש למזרח :)
לצפיה ב-'הייוורד, שיחלים כמה שהוא צריך.'
הייוורד, שיחלים כמה שהוא צריך.
19/03/2018 | 13:20
45
והורפורד...אני ממש אוהב אותו, והלוואי שבאמת יחזור לכושר.
ההרגשה שלי שהוא בירידה.
גמר מזרח ישמח אותי מאוד, איך שלא יהיה. אינשאללה!
לצפיה ב-'הפלייאוף כבר מעבר לפינה'
הפלייאוף כבר מעבר לפינה
19/03/2018 | 13:43
1
48
כל הפצועים האלה אמורים לחזור עד אז?

לצפיה ב-'אני לא ממש יודע '
אני לא ממש יודע
19/03/2018 | 14:05
48
מה הפציעה בברך של קיירי, אבל זה משהו שלא ממש עוזב אותו. סטיבנס אמר שהוא משתפר, אבל ישאר בחוץ עד שירגיש 100%. מה זה אומר?
סמארט שבר את האגודל, אז מניח שמדובר על עוד שבועיים שלושה.
ג'יילן בראון אמור לחזור למשחק מחר מול אוקלוהומה.
ת'ייס כבר לא יחזור העונה ואני מאמין שגם היוורד לא.
לצפיה ב-'אני מקלל את היום שהוא חתם בקבוצה'
אני מקלל את היום שהוא חתם בקבוצה
19/03/2018 | 16:31
1
64
במשחק יחסית סביר שלו אני יכול לומר שהוא שחקן פח שגוזל דקות מטיוס ג'ונס וגוזל זריקות מכולם. אין לי כוח להרחיב על המשחק... אפשר לסכם ש-2 ניצחונות מ-7 המשחקים האחרונים שלכולם הגענו כאנדרדוג זה לא גרוע. מחר משחק קריטי אצלנו מול הקליפרס, אם ננצח אותו אפשר לסכם את הסטרץ' הזה כחיובי ולהתחיל להילחם על מקומות 5-6, כי יתרון הביתיות הולך ומתרחק.
לצפיה ב-'אני חושב שהוא גם מעביר וויב שלילי לשאר חברי הקבוצה'
אני חושב שהוא גם מעביר וויב שלילי לשאר חברי הקבוצה
19/03/2018 | 17:32
53
הרי רואים שהוא בדיכאון.. לא צריך לעשות דוקטורט בפסיכולוגיה בשביל זה
לצפיה ב-'הלילה כמה משחקים גדולים'
הלילה כמה משחקים גדולים
15/03/2018 | 17:53
26
79
אינדיאנה- טורונטו: מפגש בין שתיים מהקבוצות החמות בליגה כאשר הפייסרס במאבקי מיקום.

אטלנטה- שארלוט.
ניקס- פילדלפיה.

יוסטון- קליפרס: מפגש שלישי של כריס פול מול דוק, רביעי של יוסטון בכלל. הם הפסידו 2 מ-3 הקודמים וישמחו לנצח כאן ולא פחות מזה לקלקל את ריצת הפלייאוף של הקליפרס.

ממפיס- שיקאגו.

סאן אנטוניו- ניו אורלינס: משחק סופר קריטי לשתי קבוצות שגורלן יוכרע על חודו של משחק. קוואי רשמית בחוץ לתקופה הקרובה, יכול להיות כאן צמוד.

דנבר- דטרויט: הנאגטס בתקופה פחות טובה בזמן הכי לא מתאים, אסור להם להשמיט את זה מול קבוצה שמעשית העונה שלה גמורה.

יוטה- פיניקס.
פורטלנד- קליבלנד: הבלייזרס עם 10 ניצחונות רצופים ינסו לחזק את האחיזה שלהם במקום השלישי. לקליבלנד נדמה ששום דבר לא אכפת אבל זה משחק high profile שיכול להוציא מהם יותר מהרגיל.
לצפיה ב-'נשחטנו בריבאונד'
נשחטנו בריבאונד
16/03/2018 | 03:30
59
אני הרבה זמן לא זוכר מתי לקחנו מולנו 19 ריבאונדים בהתקפה. גם מה3 טורונטו קלעה יותר טוב כל הערב, למרות זאת הם רדפו אחרינו שלושה רבעים עד שהפסקנו לקלוע מכל הטווחים. ניצלנו טוב את המשחק המפוזר של הראפטורס במחצית הראשונה והספסל היה מעולה מול הספסל הכי טוב בליגה, אבל בחצי השני שום דבר לא הלך באף צד של הפרקט והראפטורס עם ניצחון מוצדק בסך הכל.

החדשות הרעות ממשיכות לבוא כשגם טרנר נקע את הקרסול ואין לנו סנטר למשחק מול וושינגטון בשבת. ג'פרסון היה ענק מהספסל עם 20/12 אבל הוא לא יכול לסחוב יותר מ20 דקות לערב, ושילמנו על הדקות שלו בהגנה.

נקווה שהניקס יעשו בשבילנו את העבודה מול פילי.
לצפיה ב-'אינדיאנה - טורונטו: לשחק טוב מחצית אחת זה לא מספיק'
אינדיאנה - טורונטו: לשחק טוב מחצית אחת זה לא מספיק
16/03/2018 | 21:22
3
45
מפגש שלישי העונה בין הקבוצות [1 - כאן. 2 - כאן], וכבוד הוא לי לומר, שזה מפגש ענקיות. אין בושה לומר את זה על עצמך, שאתה ענק במקומות הנכונים; דקת דומייה לפני פתיחת המשחק לזכרו של טום בנסון, הבעלים של ניו אורלינס פליקנס, שהלך לעולמו שעות קודם לכן;

רבע א': משחק של ריצות, קצב משחק גבוה
שתי שלשות בק-טו-בק, אחת של אולדיפו [היילייט שהעיף את השחקן מהרגליים] ואחת של בוגדנוביץ', במבטים פנויים, ובסה"כ ריצת 0-8 בתוך כשתי דקות, נותנת יתרון נקודה לנו.

בהמשך, כ-3 דקות לסיום הרבע, לוקחת יתרון שיא 7 הפרש לאחר שלשה של סרג' איבאקה. אינדיאנה חוזרת ועולה ליתרון 2 בריצת 0-9. 25-27 לאינדיאנה בסיום הרבע הראשון. אינדיאנה מנצחת את הרבע 0-7 בנק' ממתפרצות ו-0-7 בנק' מ-8 איבודי כדור של טורונטו. טורונטו עם 5 מ-7 מהשלוש ברבע. אולדיפו הוביל אותנו עם 10 נק'. קצב משחק שלדעתי משחק לטובתנו, אבל נראה בהמשך.

רבע ב': אל ג'פרסון מתפוצץ, אינדיאנה שומרת טוב בהגנה ומגמדת את טורונטו
אינדיאנה פותחת חזק את הרבע בריצת 4-11 ב-3 הדקות הראשונות עם ג'פרסון וסטיבנסון שמובילים אותנו. יתרון 7 לנו. 6:27 לסיום המחצית, לנס סטיבנסון נתקע, אבל מוצא את הנתיב לחדור ומסיים את זה בדאנק עוצמתי! ההיילייט של המשחק עד עכשיו! כל הקהל, ואני מתכוון כ-ל הקהל, על הרגליים! אוירה מיוחדת 'בבנקרס לייף פילדהאוס' שבאינדיאנה.

בדקות הבאות טורונטו מצליחה לקזז מההפרש, רק 3. אל ג'פרסון חוזר בדקה האחרונה של המחצית לאחר פציעה של מיילס טרנר. מיד מגיב בריבאונד ובסל מחצי מרחק מתוך הפיק אנד רול, ואז עוד מהלך דומה שנגמר בנקודות. המחצית נגמרת בסל על הבאזר של דרן קוליסון. מחצית נפלאה של אינדיאנה נגד אחת הקבוצות הטובות בליגה. 49-57 לאינדיאנה במחצית. הובילו אותנו ברבע השני אל ג'פרסון [13 נק' ב-9 דקות] ולנס סטיבנסון [6 נק' ב-8 דקות]. בטורונטו, רק פאסקל סיאקם [6 נק'] קלע יותר מ-3 נק' ברבע השני, ברבע שבו טורונטו כקבוצה קלעה רק 8 סלי שדה ובאחוז נמוך.

רבע ג': ריצה של טורונטו כופה שיוויון
בשל פציעתו של מיילס טרנר, אל ג'פרסון פותח את המחצית השנייה. 2 דקות בתוך הרבע, טרנר חוזר באופן מפתיע. הרבע מתנהל בצורה שיוויונית, עם שליטה של אינדיאנה, אבל לא מצליחים לברוח. איבאקה עושה עבודה טובה, קולע את הזריקות שלו. ואלאנצ'ונאס דומיננטי מתחת לסל, שולט בנו בריבאונד [וכך גם טורונטו כקבוצה], ועושה משחק טוב.

2 דקות לסיום הרבע, טורונטו רצה ריצת 0-8 בתוך כשתי דקות, יורדת לפיגור נקודה בלבד. שלשה של דרן קוליסון מהפינה עוצרת את הסחף. דרוזן כופה שיוויון בדקה האחרונה, אבל אינדיאנה מסיימת את הפוזישנים הבאים טוב ומחזירה את היתרון. 77-79 לאינדיאנה בסיום שלושה רבעים של משחק. רבע קשה של אינדיאנה, שלא הצליחה להתמודד עם הנוכחות של ולנצ'ונאס, שעושה רבע של 7 נק' ו-9 ריב', מתוכם 6 ריב' התקפה! דרוזן התעורר, שיחק את כל הרבע וקלע 10.

רבע ד': תש כוחנו
7 דקות לסיום, דלון רייט מהקו, נותן יתרון נקודה לטורונטו - יתרון ראשון של הרפטורס מאז הרבע הראשון! בדקות הפתיחה סי ג'יי מיילס מוביל אותם עם כמה צ'אקות בעוד שאצלנו בוגדנוביץ' מקבל הזדמנויות ומחטיא את הזריקות שלו, שהוא צריך לדעת לקלוע אם מכננת בנו התקווה לנצח משחק כזה. לא קולע, ומיד אתה חוטף את זה בצד השני. איתו זה היט או מיס. כשזה 'מיס', זה מתסכל.

שלשה נוספת של סי ג'יי מיילס, שלישית ברבע, 5:55 לסיום, נותנת יתרון 4. טורונטו שולטת בריבאונד במשחק הזה, גם בחצי הראשון של הרבע, וזה לא נראה טוב.

4 דקות לסיום, בחזרה מפסק-זמן, קייל לאורי יורה שלשת 'דגר' שעושה 6 הפרש. מתחיל להתרחק מאיתנו המשחק. בשלב הזה טורונטו 4 מ-7 משלוש ברבע ואנחנו רק ב-1 מ-6. התקפת מעבר שלהם עושה את זה 8 הפרש, 3 דקות לסיום. בול גיים. אפשר ללכת הביתה, להתחמק מהפקקים. אני אדם קטן אמונה. אין דרך לחזור מזה, תודה ולהתראות.

2:12 לסיום, חטיפה בהגנה מסתיימת בנק' קלות במתפרצת של אולדיפו, רק 6 הפרש. 25 שניות לסיום, שלשה גדולה של דרן קוליסון עושה את זה משחק של פוזישן אחד בלבד! 3 הפרש! צריכים לעשות עבירה, נותנים לטורונטו לשחק את השניות הראשונות של ההתקפה במטרה לראות אם אפשר להשיג חטיפה או שהכדור יגיע לידיים של קלעי עונשין גרוע, אבל בסוף העבירה נעשית על דרוזן. דמאר דרוזן . . . קולע את הראשונה. קולע את השניה. #מאני 5 הפרש לטורונטו. 99-106 לטורונטו בסיום. פלוס 15 של טורונטו בחצי השני, וזה סיפור המשחק. שלטו בריב', שמרו טוב בחצי השני, וקיבלו תפוקה טובה מהמחליפים ברבע האחרון, שהניבה יתרון ראשון במחצית השנייה, וממנו לא חזרנו. טורונטו מסיימת משחק נוסף שבו היא קולעת מעל 100 נק', זה משחק 21 ברציפות [שיא מועדון, השובר את השיא הקודם שעמד על 20 משחקים כאלו ב-2010]. טורונטו משלימה רצף 8 ניצחונות חוץ [שיא מועדון];

השחקן המצטיין: דמאר דרוזן. 24 נק' [15-8 מהשדה, 5-2 משלוש, 7-6 מהקו] ו-7 אס' [4 איבודי כדור] ב-32 דקות. 16 מה-24 שלו הגיעו ב-17 דקות של המחצית השניה. היה שקט עד לרבע השלישי, שלא לומר חלש. הגיע למאני טיים. לא אגיד שסחב לבד - היו שחקנים נוספים שתרומתם היתה חשובה לתוצאה, אבל בלט ככינור ראשון;

יונאס ואלנצ'ונאס עם דאבל-דאבל של 16 נק' ו-17 ריב' [8 בהתקפה] ב-27 דקות. הוסיף גם 4 חס'; סרג' איבאקה עם דאבל-דאבל של 13 נק' [3 שלשות] ו-11 ריב'. היו לו גם 6 איבודי כדור; קייל לאורי מסיים עם 13 נק' [כל שלושת סלי השדה - משלוש, ו-4-4 מהקו], 6 ריב' [4 בהתקפה] ו-6 אס' [4 איבודי כדור]; סי ג'יי מיילס עם 10 נק' [3 שלשות] - כולן ברבע האחרון, ב-21 דקות מהספסל. רושם משחק 11 ברציפות עם 2 שלשות או יותר [שיא קריירה];

באינדיאנה, ויקטור אולדיפו עם 18 נק' [19-8 מהשדה, 4-1 משלוש, 1-1 מהקו]. רק 6 נק' בחצי השני ב-8 זריקות מהשדה. אני לא מרגיש שקיבלנו ממנו מספיק. אפשר לומר שההבדל בהפרש הוא בדיוק הנקודות החסרות שלנו מויק; דרן קוליסון עם 22 נק' באחוזים טובים, שיחק 28 דקות מהספסל. קלע 9 ברבע האחרון ועשה כל המשחק פעולות שביסודן היו חשובות למומנטום שלנו; אל ג'פרסון עם 20 נק' ו-12 ריב' [3 בהתקפה] ב-25 דקות. קצת קשה להאמין, כי 'ביג אל' הוא וטרן עם רזומה מכובד בליגה, אבל זה דאבל-דאבל שני שלו בלבד במדי אינדיאנה פייסרס, והראשון מאז משחקו השביעי בקבוצה, בתחילת העונה שעברה [נובמבר 2016]. יתרה מזאת, זה דאבל-דאבל ראשון שלו עם לפחות 20 נק' ו-12 ריב' מזה 3 שנים. ללמדנו, שהדקליינינג בליגה הזו, הגם של שחקנים טובים, הוא די מהיר; ברשימת המאכזבים: קורי ג'וזף, שלפחות התקפית היה נאן פקטור כל המשחק, מסיים עם 6 נק' ב-2 מ-7 מהשדה. מיילס טרנר עם 2 וללא ריב' ב-20 דקות. נפצע וחזר, ואז שוב ירד ואז שוב חזר, אבל איבד כבר את קצב המשחק ולא היה מסוגל לתרום לנו שום דבר. ובויאן בוגדנוביץ' עם 6 נק' ב-1 מ-10 מהשדה, מאוד הוגבל כל המשחק;

ליין ליף: טי ג'יי התלבש, אבל לא שיחק.

** Chris Smoove מתקצר.

המשחק הבא -- כל משחק חשוב במאבקים על מיקום, אבל אם יש משחק שאתה תשמח מאוד לקחת, זה משחק חוץ נגד וושינגטון [ש']. ניצחון עשוי להיות ההבדל בין שתי הקבוצות בסיום העונה, וחשוב גם לטייברייקר. אני מאוד מקווה שנבוא מוכנים, משחק לא קל.
לצפיה ב-'אני לא יודע אם ולנצ'יונאס השתפר'
אני לא יודע אם ולנצ'יונאס השתפר
17/03/2018 | 00:17
2
45
או רק כשהוא רואה את טרנר הוא נהיה כזאת משאבת ריבאונדים. משחק ענק שלו.
לצפיה ב-'השתפר בהגנה לדעתי'
השתפר בהגנה לדעתי
17/03/2018 | 14:05
10
לצפיה ב-'לדעתי הוא הרזה והפך להיות יותר נייד ממה שהיה'
לדעתי הוא הרזה והפך להיות יותר נייד ממה שהיה
17/03/2018 | 17:39
40
ובכל אופן טרנר זה מאצ'אפ קל בשבילו כי הוא לא חזק, לא גבוה במיוחד וגם לא אתלט גדול (הוא שחקן טוב בעיקר כי הוא מאוד טכני בעיני). יונאס מתקשה עם הסנטרים האתלטים יותר, איפה שניצול יתרון הכח שלו לא מספיק.

חושב שאינדיאנה היתה צריכה לערב אותו ביותר פיק אנד רולים כי ההגנה שלו על גארדים מביכה.
לצפיה ב-'ניצחנו את הקליפרס '
ניצחנו את הקליפרס
17/03/2018 | 08:33
7
52
ניצחון חשוב מאוד, הפער היה משחק אחד ועכשיו הוא 2.
בהתחשב בזה שנשאר לנו את הלוח הכי קשה מבין כולם, אני עדיין לא רגוע לגבי ההשתתפות שלנו בפלייאוף וניצחון במשחק הזה היה סוג של חובה.
קורי בראוור ממשיך להוסיף המון, הוא פעיל בהגנה, הוא מהיר ועוזר בפאסטברייקס והוא גם קולע את השלשות החופשיות, אחלה רכש ששידרג אותנו ממש.
היה מפחיד קצת כשקליפרס פתאום העלו את מראינוביץ', הגוליית הזה נראה גדול אפילו ליד אדאמס והוא עשה קצת נזק אבל זה לא הספיק להם.
לצפיה ב-'היה משחק טוב מאוד'
היה משחק טוב מאוד
17/03/2018 | 14:14
6
38
הקליפרס הופיעו והיו טובים כמעט בכל פרמטר אבל 21 איבודים מול הת'אנדרס זה גזר דין מוות. משחק הטרנזישן מיקסם את היכולת של קורי ברואר. לא היה מצטיין ברור בת'אנדרס אלא משחק סולידי של רוב הסגל ובפרט הספסל שהפך את הפיגור שלכם בפתיחה ליתרון.
טוביאס האריס ממש טוב מאז שעבר לקליפרס, הוא ממשיך את מגמת השיפור האיטית שלו. שווה לציין שכמעט כל המבטים הטובים של הקליפרס הגיעו בעקבות אקשן שעירב את ווסטברוק או כרמלו בהגנה, במקרים רבים את שניהם. אוסטין ריברס באחד ממשחקי הסקורינג הטובים שלו אבל כשהרכז שלך מוסר כל-כך גרוע זו בעיה.
נהניתי גם לראות את המצ'אפ של דאנדרה מול אדאמס. הראשון שלט בחצי הראשון, בשני התמונה התהפכה.
ומילה אחרונה על ת'ורנוול הרוקי של הקליפרס. הוא תענוג של שחקן הגנה, ברגע שילמד לקלוע שלשות פנויות יש לו מקום בהרבה קבוצות טובות.
לצפיה ב-'דיאנדרה פשוט איבד צעד'
דיאנדרה פשוט איבד צעד
17/03/2018 | 17:42
5
43
הוא גם נראה די שמן ליד אדאמס (שהוא בסה"כ בחור גדול מאוד).

לדעתי דיאנדרה לא בכושר כזה טוב ולא פלא שבסופי משחקים הוא נרפה
לצפיה ב-'מסכים איתך שאיבד צעד, מצד שני'
מסכים איתך שאיבד צעד, מצד שני
17/03/2018 | 19:08
4
47
הוא רושם career high בריבאונדים, שיפר את העונשין לתחום הסביר וממשיך לקלוע 12 נקודות למשחק על אף שמשחק עם מוסרים פחות איכותיים. בהתחשב בנסיבות אני חושב שזו עונה חיובית שלו.
לצפיה ב-'בעונה הזו Career highs זה בלוף'
בעונה הזו Career highs זה בלוף
18/03/2018 | 10:25
3
33
כל המספרים מנופחים מעבר לכל פרופורציות בעונה הזו, לא חושב שזה מעיד.

השיפור בעונשין - כל הכבוד לו. באמת זה סופר חשוב במיוחד למישהו שפעיל כמוהו מתחת (ומעל) לסלים.

מוסרים פחות איכותיים - אני חושב שתיאודוסיץ׳ מוסר יותר טוב מכריס פול, ואני חושב שלו וויליאמס מושך די הרבה אש ומרים לדי ג׳יי הרבה לובים בעקבות כך. בכל אופן, זה ארגיומנטלי, אבל מהצד השני בלייק עזב אז לדי ג׳יי נשאר יותר ספייס ברחבה ובאופן כללי יותר נגיעות בהתקפה, לא?
לצפיה ב-'דאנדרה עדיין לא ממש מקבל נגיעות'
דאנדרה עדיין לא ממש מקבל נגיעות
18/03/2018 | 16:04
2
27
אלא חי בעיקר על גלגול לסל ולובים, או ריבאונד התקפה.
לא חושב שתאודוסיץ' מוסר יותר טוב מפול, או אפילו קרוב לפול בקונטקסט של NBA שאתה הרבה פעמים צריך ליצור משהו כדי לייצר אסיסט.
בלייק לדעתי דוקא עזר לדאנדרה בקטע הזה כי הוא משך את השומר שלו הרבה פעמים ומסר הרבה לובים לדאנדרה או אפשר לו putbacks קלים אחרי החטאה. מי שנפגע מהציוות הזה יותר הוא גריפין לדעתי, שהצבע היה פקוק לכניסות שלו.

אני לא חושב שהמספרים כאלה מנופחים... ה-pace באמת עלה אבל מדובר באחוזים בודדים ולא משהו שאמור להסביר עלייה של 2 ריב' למשחק מהעונות הקודמות שלו למשל.
אני לא טוען שדאנדרה נמצא כרגע בגרסה הכי טובה שלו אי פעם, הוא דעך הגנתית מלפני שנתיים-שלוש אבל לזכותו הוא ממשיך להיות מאוד אפקטיבי גם כשהנסיבות משתנות (לרעתו לפי דעתי).
לצפיה ב-'בנקודת מבט שלי, הנוכחות שלו בקליפרס מיותרת,כמו גאסול בממפיס'
בנקודת מבט שלי, הנוכחות שלו בקליפרס מיותרת,כמו גאסול בממפיס
19/03/2018 | 07:03
1
26
בהמון מקרים זה מרגיש שהם יותר טובים בלעדיו
הארל תמיד מכניס אנרגיות חיוביות ועוזר לקאמבקים (תמיד עולה עם לו ויליאמס מהספסל ומתחילים להפציץ), וגם בויאן מריאנוביץ לפתע נראה כמו מישהו שהיה צריך עוד שנה אצל פופוביץ' כדי לספק את הטאץ' האיכותי
מה שכן אני לגמרי מאוכזב מסאם דאקר, הייתי בטוח שהוא יצליח לפרוץ בקבוצה כמו קליפרס
לצפיה ב-'לא מסכים, דיאנדרה הוא הרול מודל של הסנטר המודרני בעיניי'
לא מסכים, דיאנדרה הוא הרול מודל של הסנטר המודרני בעיניי
19/03/2018 | 10:18
26
אתלט, גבוה, נייד, מגן על הטבעת, מתקן בהתקפה, ואיום ורטיקלי בכל פוזשן. אפילו מחליף טוב על גארדים. בדמותו הרוקטס בנו את קאפלה.

יכול להיות שעכשיו הוא פשוט קצת יותר כבד, יש מצב שעם דיאטה נכונה הוא יחזור להיות מה שהיה.
לצפיה ב-'אפשר להכריז על הצלחת הניחוס שלי...'
אפשר להכריז על הצלחת הניחוס שלי...
17/03/2018 | 10:00
6
75
לא עבר חודש מאז שטענתי שרק בווריורס לא נפצעים ועכשיו כל הסגל בחוץ
לצפיה ב-'גם עמרי נפצע הלילה'
גם עמרי נפצע הלילה
17/03/2018 | 11:48
1
56
וזה נראה ממש רע
ממש מבאס
לצפיה ב-'ועוד מול קבוצתו לשעבר'
ועוד מול קבוצתו לשעבר
17/03/2018 | 15:03
47
אולי, עכשיו הוא יוכל לחזור לישראל בכדי לקבל את ספורטאי ה-70.
לצפיה ב-'עם ההפסד הזה אפשר לומר סופית שיוסטון תסיים ראשונה בליגה'
עם ההפסד הזה אפשר לומר סופית שיוסטון תסיים ראשונה בליגה
17/03/2018 | 14:26
3
65
הישג אדיר לחבורה של דאנטוני. עכשיו רק נותר להם לקוות שלא יקבלו בטעות את אוקלהומה או סאן אנטוניו עם קוואי ממקום 8.
לצפיה ב-'אני מרגיש שעבור אוקלהומה המאצ'אפ עם יוסטון גרוע יותר מאשר עם'
אני מרגיש שעבור אוקלהומה המאצ'אפ עם יוסטון גרוע יותר מאשר עם
17/03/2018 | 19:45
2
54
גולדן.
אם מול גולדן יש נגיד 20% לעבור, אז מול יוסטון יש 5-10%.
דעתך בשלב זה?
לצפיה ב-'זו שאלה טובה'
זו שאלה טובה
18/03/2018 | 10:30
36
אני חושב שראסל בגדול מסתדר יותר טוב עם כריס פול מאשר עם ראסל ווסטברוק.

מצד שני אני חושב שלאדאמס יותר קל מול פאצ׳וליה/מגי מאשר קאפלה.

את שאר המאצ׳אפים אין לי זמן לנתח כל כך. בכל סדרה כזו פול ג׳ורג׳ יצטרך לתת הגנה של החיים שלו בשביל שלאוקלהומה יהיה סיכוי.
לצפיה ב-'אני חושב שלא שיחקתם נכון מול יוסטון'
אני חושב שלא שיחקתם נכון מול יוסטון
18/03/2018 | 16:27
32
החילופים האוטומטיים בהגנה זו באמת השיטה הכי אפקטיבית מול גולדן והצלחתם להקשות עליה, אבל במקרה של יוסטון ברגע שהארדן קיבל את אדאמס או מלו בסוויץ' זה לא כוחות. אני חושב שיש מקום ליותר טראפים על הארדן (כתלות ב-roll man שהרבה פעמים ביוסטון אלה לא השחקנים עם קבלת ההחלטות הכי נכונה ומהירה).
התשובה לשאלה שלך לפי דעתי מסתכמת בבריאות. מי מבין גולדן או יוסטון שתגיע יותר פצועה וחבולה זו הקבוצה שיש לכם יותר סיכוי מולה. מול גולדן בריאה אין לכם 20%.
בהנחה ש-OKC תמשיך לבצע חילופים אוטומטיים בהגנה אני מסכים שהסיכוי מול יוסטון עוד יותר גרוע, אבל קשה לי להאמין שדונובן לא יבצע התאמות אחרי שהארדן ישחט את החוליות החלשות שלכם בהגנה באחד על אחד.
לצפיה ב-'שלום למרקוס! פירק את מינסוטה במו ידיו'
שלום למרקוס! פירק את מינסוטה במו ידיו
18/03/2018 | 13:47
1
15
לצפיה ב-'ת'יבודו בתצוגת אימון מבישה'
ת'יבודו בתצוגת אימון מבישה
18/03/2018 | 15:56
38
קצרה היריעה מלהכיל את כל הטעויות, באמת. אבל נזרוק פה כמה:
- ברבע הראשון טאונס שמר מצוין על אלדריג'. ברגע שגאסול עולה לשחק מה קורה? טאונס זז לשמור על פאו, כאילו שהוא הסכנה כרגע מצמד הביג מן של הספרס, ואלדריג' מתחיל להתחמם ולחגוג.
- דרק רוז האפס שוב משותף כמות לא הגיונית של דקות ואנחנו חוטפים בהן -21 בפלוס/מינוס, כלומר המשחק נגמר.
- אם זה לא מספיק אז ת'יבודו שם את רוז וג'מאל לדקות חופפות. קרופורד הרבה יותר מסוכן ממנו בהתקפה אבל כמובן שהכדור לא יוצא מהידיים של רוז, ומשאיר לג'מאל לתרום בעיקר את החור ההגנתי שהוא.
- עכשיו כשבאטלר נפצע ת'יבודו החליט שזה הזמן המתאים להוריד את העומס מוויגינס. שיחק רק 34 דקות לטובת הנ"ל ולמעשה שיחקנו דקות ארוכות ללא אף סווינגמן על המגרש.
- לעומת זאת בפיגור 17, 5 דקות לסיום, זה עדיין לא זמן טוב להוריד את החמישייה לנוח. טאונס שמשחק 40 דקות מאז שג'ימי נפצע חייב להמשיך גם בגארבג'.

עזוב את זה שגם תחת ניהול משחק נורמלי היינו ככל הנראה מפסידים, אבל בתנאים האלה אין לנו סיכוי. זה היה משחק של 30 הפרש שבמקרה נגמר 16.
לצפיה ב-'דנבר עם הפסד נוראי'
דנבר עם הפסד נוראי
18/03/2018 | 16:47
37
מול ממפיס שקוטעת את רצף ההפסדים הכי ארוך בליגה.
זה היה משחק חובה עבור הנאגטס שנמצאים במקום העשירי במערב, ונשאר להם רק עוד משחק אחד העונה מול קבוצה מפסידה. אם הנאגטס לא יספקו כמה ניצחונות חוץ במסע הקרב שלהם בחוף המזרחי, אפשר יהיה לצמצם את המירוץ לפלייאוף המערבי ל-9.
לצפיה ב-'נצל"ש 17/3- וושינגטון - אינדיאנה: 'משחק של 6 נק', הלכה למעשה'
נצל"ש 17/3- וושינגטון - אינדיאנה: 'משחק של 6 נק', הלכה למעשה
18/03/2018 | 22:03
2
17
מפגש שלישי העונה בין הקבוצות [1 - כאן. 2 - כאן]; אינדיאנה ללא דומאנטס סאבוניס וללא מיילס טרנר הפצועים. את מקומו בחמישייה של טרנר יקבל אל ג'פרסון, אשר לו תהיה זו פתיחה ראשונה מאז נובמבר 2016; משחק חשוב. לא רוצה להגיד 'משחק עונה', כי אתם גם ככה קוראים לי כל הזמן 'גוזמאי' ו'חנטריש', אבל משחק חשוב;

רבע א': לא משחקים עם האנרגיות הרגילות שלנו
כדורסל לא טוב בפתיחה. הגנתית אנו לא מתקשים יתר על המידה, אבל התקפית לא מוצאים את הסל. סאטורנסקי עם 7 מה-11 הראשונות של הוויזרדס, אולדיפו עם 6 מה-10 הראשונות שלנו. בולט אצלנו, שהיד המסיימת לא נכונה, כלומר הכדורים הולכים לשחקנים הלא נכונים בזריקה. פתאום אתה רואה את טרבור בוקר מפוצץ משלוש את הלוח, או אל ג'פרסון שמתפשר על זריקה מחצי מרחק. קולעים או לא קולעים, הרוטציות בהגנה של וושינגטון גורמות לנו למצוא את השחקנים הלא נכונים. 

וושינגטון בריצת 2-15 במהלכן של כ-4 דקות עולה ליתרון 10. יותר מדי זריקות שלנו הן זריקות של אחוזים נמוכים. אני לא אוהב את משחק ההתקפה שלנו ברבע הזה. 20-25 לוושינגטון בסיום הרבע. הרבע הסתיים עם שתי שלשות רצופות של אינדיאנה - אחת של טרבור בוקר ואחת של דרן קוליסון. של קוליסון, עם הבאזר - שוב פעם עם הבאזר, הירבה לעשות את זה לאחרונה במשחקים קודמים. שלשות חשובות שמרימות אותנו אחרי רבע ממש רע. סאטורנסקי הוביל עם 10 נק' ושיחק את כל הרבע. אצלנו, רק 4 שחקנים עלו על הלוח. וושינגטון עשתה 9 נק' מ-5 איבודי כדור שלנו.

רבע ב': סיומת לא טובה מחזירה את ההפרש לדו-ספרתי
לנס סטיבנסון נהדר בדקות הראשונות, קולע את כל 8 הנק' הראשונות שלנו ברבע וסה"כ 10 מ-15 הראשונות, וגורם לנו להיראות טוב. חוזרים לחמישיות ראשונות, אבל עם סטיבנסון. וושינגטון מגדילה את היתרון, אבל אנו שומרים על עצמנו בהבדל של פוזישן עד שניים ברוב הדקות.

לנס סופג את העבירה השלישית כ-3 דקות לסיום המחצית ויורד. ריצת 0-9 של וושינגטון מחזירה את ההפרש ל-10, עד ששלשה של קורי ג'וזף עוצרת את הסחף. 45-57 לוושינגטון במחצית. סיומת לא טובה של הרבע, והגנה לא טובה שלנו ברבע. ההתקפה השתפרה, אבל כל המשחק חודרים אותנו עד הטבעת לסלים קלים. אנחנו במשחק מבחינת תוצאה, אבל הנחיתות מורגשת. צריכים להיות יותר אגרסיביים במחצית השניה. 11 מ-18 מהשדה של וושינגטון ברבע הזה [61%] ו-4 מ-5 משלוש מול 38% שלנו מהשדה ו-4 מ-9 משלוש. מרקיף מוריס קלע 9 ברבע השני. אצלנו זה היה הרבע של סטיבנסון עם 10, ששמר אותנו במשחק.

רבע ג': בריחה של וושינגטון משאירה אבק
אמצע הרבע, שלשה של בראדלי ביל, בעיצומה של ריצת 0-7, נותנת יתרון שיא במשחק - 17. לא נחזור מזה.

עד לסיום הרבע אינדיאנה לא ויתרה, המשיכה לשחק הגם שאין על מה, ההפרש ירד ל-12 אחרי שכבר היה ב-21, אבל לא נמוך מזה. 71-86 לוושינגטון בסיום הרבע השלישי. מארצ'ין גורטאט עם 10 נק' ובראדלי ביל עם 7 נק', הובילו. שוב רבע באחוז גבוה של וושינגטון.

רבע ד': גארבג' טיים
פתיחת הרבע, אינדיאנה חוזרת לחד-ספרתי אחרי שלשה של דרן קוליסון מהפינה - 9 הפרש! אבל בתוך כדקה, בחזרה מפסק-זמן, וושינגטון דוהרת ומחזירה ל-16. שלב מוקדם של המשחק, אבל לא נותרת ברירה, אלא לומר את צמד המילים המקודש שאין חזרה ממנו - בול גיים.

5:37 לסיום, טי ג'יי ליף נכנס בפיגור 14.
פוזישן התקפה - טי ג'יי חודר, הולך עד הטבעת, אבל מחטיא.

פוזישן הגנה - קלי אוברה ג'וניור חודר על טי ג'יי בבייסליין, עובר אותו, אבל טי ג'יי שם יד וחוסם!

פוזישן התקפה - אוקיי! I SEE YOU ! טי ג'יי מקבל במעבר, קובר את השלשה ! רק 11 הפרש, קצת יותר מ-4 דקות לסיום.

פוזישן התקפה - 2 דקות לסיום, טי ג'יי מוריד ל-9 הפרש אחרי חדירה וסיומת בלייאפ. עבודה טובה שלו.

1:17 לסיום, לנס סטיבנסון מתחת לסל עושה 7 הפרש. עצירה ואז בהתקפה גלן רובינסון השלישי מקבל במעבר, מבט פנוי משלוש, אבל מחטיא! היה צריך לעשות את זה 4 הפרש.

פוזישן התקפה - ליף! ריב' התקפה של טי ג'יי, ומסיים מתחת לסל. מחזיר ל-7 הפרש, אם כי 30 שניות לסיום, אין מספיק זמן לעשות מעשה.

102-109 לוושינגטון בסיום. הוויזרדס מנצחים את הטייברייקר נגד אינדיאנה, כך שפיגור 1 לפני המשחק הופך כעת ליתרון 1 בסיומו. היה חשוב שננצח את זה, אבל אם להשתמש בקלישאות: 'זה הכדורגל'. למרות שזה כדורסל, אבל אותו דבר. אינדיאנה נעצרת בארבעה ניצחונות חוץ רצופים. ניצחון במשחק הזה היה מאריך את הרצף לחמישה משחקים, אשר היה מהווה את הרצף הארוך ביותר של הקבוצה במשחקי חוץ מאז 2012. אבל, זה רק 'מה אם לסבתא היו גלגלים', כי זה לא קרה. שלושה נתונים להצביע עליהם: ראשית, אינדיאנה מפסידה למרות ערב של 12 מ-24 משלוש - הפסד ראשון לאחר 7 ניצחונות העונה במשחקים שבהם אינדיאנה קולעת לפחות 12 שלשות ב-50% ומעלה. וושינגטון קלעה 10 שלשות ב-50%, ובכללי 55% מהשדה. שנית, שתי הקבוצות איבדו 15 כדורים, אבל אינדיאנה הפסידה את הנק' מאיבודי כדור 26-18. שלישית, אינדיאנה עם 4 נק' בלבד במתפרצות, נתון שעל פיו ישק דבר עבורנו כל העונה.

השחקן המצטיין: אלך עם גורטאט. בהרגשה, עשה הרבה נזק. 18 נק' [8-6 מהשדה, 6-6 מהקו], 8 ריב' [1 בהתקפה] ו-4 אס' [1 איבוד כדור] ב-25 דקות. פלוס 22 במדד, שבהחלט משקף נוכחות בימתית טובה. תפר את אל ג'פרסון בהתקפה, ועבד יפה;

בראדלי ביל עם 19 נק' ו-6 אס' [1 איבוד כדור]; טומאס סאטורנסקי מסיים עם 12 נק ו-8 אס' [3 איבודי כדור] ב-36 דקות. היה נהדר ברבע הראשון עם 10 מ-12 הנק' שלו, ובמידה רבה אחראי היה למומנטום שאיתו ברחו; מארקיף מוריס עם 15 נק' [2 שלשות]; קלי אוברה ג'וניור עם 16 נק' [2 שלשות] ב-18 דקות מהספסל;

באינדיאנה, לנס סטיבנסון עם 25 נק' מהספסל [15-10 מהשדה, 3-2 משלוש, 3-3 מהקו] באחד המשחקים היותר טובים שלו בחודש האחרון. קובע שיא עונתי בנקודות. גם פלוס 16 במדד. היה לו משחק טוב, ונדמה שהדקות היותר טובות שלנו היו איתו, ולכן קיבל אקסטנדד מינטס עם 29. קלע למעשה את כל ה-25 שלו אחרי הרבע הראשון, שזה מרשים, וברבע האחרון די החזיר אותנו למשחק. לא אגיד שסיכנו את וושינגטון, אבל גרמנו להם לעבוד בדקות האחרונות; ויקטור אולדיפו עם 18 נק' [16-7 מהשדה, 4-1 משלוש, 4-3 מהקו], 4 אס' [4 איבודי כדור] ו-3 חט' ב-29 דקות. הורד באמצע הרבע האחרון ולא חזר גם כאשר קיזזנו מההפרש. אפשר להתווכח האם היה נכון להחזיר אותו. לדעתי - לא; אל ג'פרסון החמיץ דאבל-דאבל משחק שני ברציפות. מסיים עם 10 נק' ו-9 ריב' [3 בהתקפה] ב-26 דקות. קלע את 4 הנק' הראשונות שלנו במשחק והיה נראה, לפחות לפי הדקה הראשונה, שיהיה פילר טוב בהיעדרם של הגבוהים הטובים שלנו, אבל התקשה מאוד בהמשך לעצור את גורטאט, ונחלש; בויאן בוגדנוביץ' עם ערב של 11 נק' [3 מ-3 משלוש] ב-28 דקות. לא קיבל שריקות כל המשחק, חלקן אני יודע לומר ששחקנים אחרים בליגה מקבלים; דרן קוליסון עם 9 נק' ו-6 אס' [1 איבוד כדור] ב-27 דקות מהספסל;

ליין ליף: טי ג'יי עם משחקו הטוב ביותר מזה כחודש. מסיים עם 7 נק' [4-3 מהשדה, 1-1 משלוש], 2 ריב' [1 בהתקפה] ו-1 חס' ב-6 דקות משחק [פלוס 7]. 6 דקות זו כמות הדקות הגבוהה ביותר שלו מאז 2 בפברואר, ו-7 נק' זה הכי הרבה מאז ה-14 בינואר. למעשה, לא קלע נקודות מאז ה-23 בפברואר ולא שיחק בשלושת המשחקים הקודמים.

המשחק הבא -- חוזרים הביתה למשחק נגד הלייקרס [ב']. הלייקרס ביכולת טובה לאחרונה, אני לא מבטל אותם, אבל אני מצפה לניצחון.
לצפיה ב-'נראה שבהיעדרו של סאבוניס'
נראה שבהיעדרו של סאבוניס
18/03/2018 | 23:59
1
31
בוגדנוביץ' הפך לילד הכאפות של השופטים. תמיד חייב להיות איזה מזרח אירופאי שאפשר להרביץ לו חופשי.

משחק נוראי שלנו. ואת אולדיפו מישהו צריך להעמיד במקום על הסטרצ' האחרון. לא לפגוע זה בסדר, ללכת לבד עם הראש בקיר זה לא. אנחנו במאזן טוב מאוד במשחקים שבהם הוא קולע מתחת ל20, אנחנו לא חייבים שישתלט על כל משחק. מישהו צריך להבהיר לו שלא יהיה כאן עוד פול ג'ורג', סבלנו מספיק.
לצפיה ב-''
20/03/2018 | 19:21
3
לצפיה ב-'משחקי רביעי'
משחקי רביעי
14/03/2018 | 20:52
4
45
אורלנדו- מילווקי.

וושינגטון- בוסטון: וושינגטון מתחילה להתגעגע לוול, עם 5 הפסדים ב-7 המשחקים האחרונים. בוסטון סובלת ממכת פציעות אבל היא כבר די נעולה במקום השני במזרח, 4 משחקים מטורונטו שמעליה ו-6 מאינדיאנה שמתחתיה.

סקראמנטו- מיאמי.
גולדן- לייקרס: הלייקרס ממשיכים להיראות טוב בהובלת ג'וליוס רנדל וניצחו כבר 8 מ-10 האחרונים. בגולדן שחסרה את קרי התווספו לרשימת הפצועים קליי ודריימונד, יכול להיות שהיא גם מוותרת על המרדף אחר המקום הראשון. בכל אופן כל עוד קווין דוראנט משחק הם פייבוריטים.
לצפיה ב-'קליי, דריימונד וקרי לא משחקים'
קליי, דריימונד וקרי לא משחקים
15/03/2018 | 09:25
27
גולדן מנצחים את הלייקרס ואפילו די בקלות.
כן, הם עד כדי כך טובים!

לצפיה ב-'משחק אדיר בין וושינגטון לבוסטון'
משחק אדיר בין וושינגטון לבוסטון
15/03/2018 | 10:09
1
47
לצערי נרדמתי אחרי הרבע הראשון המצויין של הסלטיקס. כאילו לא לצערי, 4 שעות שינה עד שהתינוקת מתעוררת עדיפות על NBA בהרבה, אבל עדיין מרגיש פספוס קל במשחק מותח שהלך לשתי הארכות.

הסלטיקס קלעו 37 ברבע הראשון ו-85 בעוד שלושה רבעים ושתי הארכות. וושינגטון הגיעה סחוטה ובאמת וול כבר מתחיל להיות חסר להם, אבל הסלטיקס באמת משחקים עם רשימת פצועים לא הגיונית. עזבו את הייוורד, כבר התרגלנו, אבל הורפורד, קיירי, ג׳יילן בראון ומרכוס סמארט לא משחקים. בגלל שסטיבנס פשוט נהדר בפיתוח שחקנים אז חמישיה עם רוזייר, מוריס, טייטום, ביינס ואיזה רוקי צרפתי (בגובה 8״6 על 275 פאונדס, עם הכינוי Dancing Bear) עדיין נראו כמו קבוצת NBA לגיטימית, אבל מעבר לזה לא שהשמיכה קצרה, פשוט אין שמיכה. חמישיית המחליפים היו שיין לארקין (שנה שעברה ביורוליג כן, שם שאנחנו מכירים רק כי הוא תפס את הדקות של גל מקל), ועוד 3-4 רוקיז נטולי שם לחלוטין. וושינגטון שחטו אותם.

יש לציין שבמהלך האחרון אוטו פורטר לקח החלטה מדהימה וויתר על לייאפ לשלשה פנויה מהפינה של ג׳ודי מיקס (שגם הובילה להארכה) ובכלל השחקן הזה שנראה כמה שנים כמו הזיה של בחירה מספר 3 נראה היום כמו אחד המשלימים הטובים בליגה. איזה נכס.
לצפיה ב-'באמת אללה יוסטור ההרכב שלהם '
באמת אללה יוסטור ההרכב שלהם
15/03/2018 | 14:54
42
אם הם הצליחו עם הרכבים של ארבעה רוקיז + שחקני דרג ב' ו- ג' כמעט לנצח את הוויזארדס, אז בראד סטיבנס סוג של אלכימאי, והסלטיקס שווים (לטעמי לפחות) גמר מזרח.
לצפיה ב-'נו...טעות:)'
נו...טעות:)
15/03/2018 | 14:52
14
לצפיה ב-'משחקי שני'
משחקי שני
12/03/2018 | 18:39
11
62
יוסטון- סאן אנטוניו: הארדן חוזר לאחר שהחמיץ משחק אחד וכל דבר חוץ מניצחון משכנע של הרוקטס יוגדר כהפתעה.

ממפיס- מילווקי.
אוקלהומה- סקראמנטו.

פורטלנד- מיאמי: הבלייזרס מחזיקים ברצף הניצחונות הארוך בליגה. גם למיאמי יש על מה לשחק כך שיכול להיות אחלה מפגש.
לצפיה ב-'ניצחנו ועלינו למקום 4'
ניצחנו ועלינו למקום 4
13/03/2018 | 08:00
63
איזה צמוד המערב הזה, כל תוצאה משנה את כל המצב. ספרס ירדו למקום 10 למשל.
אדאמס שוב נפצע, אם צריך שיישב בחוץ שבוע ויסדר את עצמו. חבל שיבוא מפוצץ לפלייאוף.
לצפיה ב-'לא יודע איך לאכול את פורטלנד'
לא יודע איך לאכול את פורטלנד
13/03/2018 | 09:01
68
*מאמן השנה מישהו ?
*מאז האולסטאר הוא מרשה לעצמו במספר משחקים לשחק בהרכב של לילארד / CJ / נאפייר, צריך להיות מטורף בשביל לעלות כל כך נמוך, אבל הם עדיין ללא הפסד
*נורקיץ' פשוט מעולה
*מת על אד דיוויס (אנדרייטד)

איזה ניהול מופתי של ארגון, הם לא יקחו אליפת זה נכון, אבל מגדלים דורות של שחקנים, וויתרו על ויל בארטון + אלן קראב + ווסלי מתיוס, ננטשו על ידי אולדריג', וממשיכים לייצר הצלחות על בסיס שנתי
לצפיה ב-' אישית אין לי הרבה עניין להיכנס לפלייאוף ממקומות 7-8'
אישית אין לי הרבה עניין להיכנס לפלייאוף ממקומות 7-8
13/03/2018 | 11:20
1
71
בשביל לחטוף תבוסה בסיבוב הראשון מהווריורס או מהרוקטס.
אם ננתח את התרחיש האופטימי שבו קוואי באמת יחזור במשחקים הקרובים, ובאמת יצליח לחזור לכושר השיא שלו עוד העונה, והקבוצה כולה תצליח להתחבר מחדש עוד העונה, אז נצטרך כמה שיותר משחקי "הכנה" לפני שנרצה לפגוש את שתי האריות של המערב. גם את אוקלהומה אין לי שום רצון לפגוש בסיבוב הראשון, אבל אם הספרס באמת יחזרו לנצח בקרוב זה מפגש מאוד אפשרי ממקומות 4-5. אם פורטלנד ממשיכה לשמור על הכושר שלה אז מקום 3 כבר די מובטח להם. אבל מקומות 5-9 מאוכלסים ע"י קבוצות בינוניות עד קבוצות שהן באובר אצ'יבינג עצבני ולספרס בריאה לא תהיה בעיה לעקוף אותן תוך משחקים בודדים.

המוטו לפלייאוף הקרוב צריך להיות may the healthiest team win
לצפיה ב-'פורטלנד באמת נראית טוב ויש לה יתרון של 2 משחקים במקום השלישי'
פורטלנד באמת נראית טוב ויש לה יתרון של 2 משחקים במקום השלישי
13/03/2018 | 11:43
62
מצד שני נשאר לה לו"ז מהיותר קשים במערב, 12 משחקים מתוך ה-15 נגד קבוצות תחרותיות כולל פעמיים יוסטון.
אני גם חושב שהיא כנראה תסיים 3 אבל זה עוד פתוח.
לצפיה ב-'ניצחנו באטלנטה בבק טו בק בלי אדאמס ובלי ג'ורג' למחצית'
ניצחנו באטלנטה בבק טו בק בלי אדאמס ובלי ג'ורג' למחצית
14/03/2018 | 07:37
38
מחצית 1 הייתה נוראית אבל הפתיחה של ה-2 הייתה מסחררת וסחפה אותנו לניצחון כולל ריצה של 13-0 כשהיה 103-103 וטריפל דאבל 100 בקריירה לווסטברוק.
ממשיך להיות מאוד מרוצה מהכושר הנוכחי של גראנט ובראוור, שניהם מוסיפים המון כרגע, בטח כשאדאמס בחוץ וג'ורג' שיחק מעט.
מקווה שיהיו כשירים למשחק הבא מול הקליפרס.
לצפיה ב-'ממשיכים לנצח משחקים חשובים'
ממשיכים לנצח משחקים חשובים
14/03/2018 | 11:49
3
55
האמת שהיינו די חלשים (במיוחד אולדיפו שפשוט חירב את המשחק, כלום לא הלך לו) וגם השופטים היו בצד שלנו רוב הזמן (למרות שהיה ברור שבסוף הם יאזנו עם איזו שריקה ביתית שאכן הגיעה בפוזשן האחרון ונתנה לפילי הזדמנות להשוות, אבל השלשה של אמביד הלכה החוצה), אבל פילדלפיה הייתה איומה ונוראה ופשוט הגישה לנו את המשחק עם מיליון איבודי כדור מפגרים ושלשות שהם ירו בצרורות ולא היו בכיוון. אפשר לתת קרדיט להגנה שלנו שממשיכה להראות מצוין, פילי לא הפסידה 13 פעמים רצוף בפארגו סנטר ודווקא במשחק כל כך חשוב שהכריע לטובתנו את הסדרה וייתן לנו שובר שיוויון העלמנו אותם לגמרי.

טרנר וג׳וזף תענוג לאחרונה והיום היה משחק השיא שלהם. עשו הכל נכון, למרות שטרנר עדיין לא מסוגל לשמור שחקנים כמו אמביד שחגג מתחת לסל. לפחות הוא התקזז איתו בצד השני, ויותר מזה אי אפשר לבקש. ג׳וזף מצא את היד שלו לאחרונה ונותן הרבה האסל. גם תד יאנג היה ענק הפעם, למעשה שחקני המשנה הם אלה שניצחו את המשחק. בוגדנוביץ׳ לא פגע בכלום וסיים את רצף משחקי הדאבל פיגרס שלו.

רגעים קשים עברו על כוחותינו עם פציעת קרסול של סאבוניס שנראתה רע מאוד בהתחלה, אבל הוא עבר רנטגן שחזר שלילי והוא questionable למשחק מול טורונטו ביום חמישי (שתי הקבוצות הכי טובות במזרח כרגע).
לצפיה ב-'אני כל פעם מזלזל באינדיאנה'
אני כל פעם מזלזל באינדיאנה
14/03/2018 | 16:54
1
48
והם מפתיעים אותי מחדש.
ניצחונות החוץ שלכם לאחרונה על יריבות פלייאוף ישירות גורמים לי לחשוב שאולי אתם לא מקבוצות הפלייאוף החלשות יותר במזרח? מה דעתך?
לצפיה ב-'צריך לנתח את כל צמרת המזרח בשביל זה'
צריך לנתח את כל צמרת המזרח בשביל זה
14/03/2018 | 23:37
49
קודם כל, לאינדיאנה יש מנהיג אמיתי שלא מצא את עצמו בליגה עד היום ופתאום התגלה כסופרסטאר לכל דבר ועניין. זה לבד יכול לספק הסבר לכך שאנחנו עם המאזן השביעי בטיבו ולא השביעי מהסוף כמו שאנשים חשבו בתחילת העונה.

בתחילת העונה 5 קבוצות נחשבו לכאלה עם סיכוי לסיבוב שני ומעלה: קליבלנד, בוסטון, טורונטו, וושינגטון ומילווקי. מעבר אליהן היה בור, ואינדיאנה ופילדלפיה הן היחידות שהצליחו לטפס את הבור הזה, וזה משאיר אותנו עם 7 קבוצות סך הכל. את מיאמי אני אחרי הכל לא סופר, יש להם אמנם את המאמן הכי טוב מחוץ לשתי הראשונות וזה מרכיב חשוב בפלייאוף. הבעיה היא שהוא כנראה יפגוש את אחת מהן בסיבוב הראשון, אז היתרון הזה מתבטל.

טורונטו ובוסטון הצליחו בגדול. אם בוסטון תקבל את הפצועים שלה בחזרה לפלייאוף היא אמורה לעשות סיבוב שני (לפחות) בלי יותר מידי בעיות, טורונטו גם. קליבלנד איכזבה בגדול, אבל עד שיוכח אחרת לברון עדיין לא אנדרדוג מול שום יריבה במזרח. וושינגטון נמצאת פחות או יותר איפה שחזינו שהיא תהיה, הפציעה של וול דירדרה אותם קצת לאחרונה. ניתן להם פאס. מילווקי גם היא איכזבה בגדול העונה. יאניס עוד לא עבר סיבוב בפלייאוף ונכון לעכשיו נראה שהוא ישחק בסיבוב הראשון מול טורונטו או בוסטון, מה שלא משאיר יותר מידי מקום לאופטימיות. פילדלפיה לדעתי צעירה מידי ואתמול ראינו שכשהם ניגשים למשחק playoff profile הם עדיין צריכים חיתולים.

לסיכום יש 3 קבוצות שאמורות להיות טובות מאיתנו בבירור ואחת שכנראה תהיה פייבוריטית מולנו אבל כזו שאפשר לנצח, גם עם וול. אני חושב שהוכחנו שאנחנו טובים מכל השאר, אז הייתי מדרג אותנו טופ 5 במזרח עם סיכוי ריאלי בהחלט לסיבוב שני.
לצפיה ב-'הנה אני מודה קבל עם ועדה כי טעיתי'
הנה אני מודה קבל עם ועדה כי טעיתי
15/03/2018 | 17:26
42
חשבתי שהם לא יעלו לפלייאוף, עם הסגל שלהם אני עדיין מופתע. הם מאומנים יותר טוב מאשתקד, ובעיקר מפתיעים. וואלה טעיתי.
לצפיה ב-'מינסוטה משיגה ניצחון קריטי בוושינגטון'
מינסוטה משיגה ניצחון קריטי בוושינגטון
14/03/2018 | 13:41
49
בהיעדרו של באטלר, טאונס מעלה את רמת המשחק שלו לכושר הטוב בקריירה. אחרי שהביא 31-16 מול גולדן הפעם הוא עם 37-10 באחוזים משוגעים מכל הטווחים. ההגנה שלו יותר יציבה מכל סטרץ' שהיה בעבר ובמבחן העין שלי הוא מתחיל לדפוק על הדלת של סופרסטאר.

במשך 3 רבעים לא הייתה לטאונס הרבה עזרה מסביב. אמנם הבסנו את וושינגטון בנקודות בצבע אבל פתחנו את המשחק עם 1-12 משלוש, או בתרגום חופשי מזלנו שהפיגור נשמר על חד ספרתי.
ברבע האחרון מישהו עדכן את ת'יבודו שהשנה 2018 והוא ניסה קונספט חדשני כזה שנקרא סמול בול. בייליצה בעמדה 4 סיפק ריווח, הנעת הכדור הייתה משופרת והשלשות התחילו ליפול. הריצה היחידה שלנו במשחק התרחשה בדקות האלה אבל היא הייתה וואחד ריצה של 20-3.
הכימיה של טיג וטאונס בפיק אנד רול לא טובה כל העונה, בבירור השילוב של טיוס-טאונס או ג'מאל-טאונס מביא תוצאות טובות יותר ושיחקנו על זה לא מעט במהלך הריצה.

בכל זאת נתייחס קצת לשלושת הרבעים הראשונים- וושינגטון משחקת כדורסל נכון עם הרבה dribble handoffs שסיפקו לה לא מעט מבטים פנויים, החיסרון שהרבה מהם מחצי מרחק. מרקיף מוריס נכנס לרית'ם בזכות המבטים האלה ובהמשך עשה לנו נזק גם באחד על אחד. בראדלי ביל לא תקף מספיק את הצבע לטעמי, הוא עשה לנו חיים יחסית קלים עם יותר מדי hesitation בכדרור מהפיק אנד רול. מהינמי היה טוב מהספסל.

דרק רוז כזה גרוע, חבל שהוא לוקח את הדקות של ג'ורג'ס-האנט שלפחות עושה הגנה.
לצפיה ב-'פילדלפיה - אינדיאנה: מפגש בין שתיים מהקבוצות החמות בליגה'
פילדלפיה - אינדיאנה: מפגש בין שתיים מהקבוצות החמות בליגה
14/03/2018 | 21:52
28
שודר בערוץ ספורט 5 .

מפגש שלישי ואחרון ברגיולר סיזן בין הקבוצות. במשחק הראשון פילדלפיה קבעה שיא פרנצ'ייז עם 18 שלשות וניצחה. במשחק השני ניצחנו בזכות רבע אחרון טוב בהגנה; משחק בין שתיים משש הקבוצות הטובות בליגה מאז תחילת ינואר 2018 : ערב המשחק, פילדלפיה היתה עם 13 ניצחונות ב-14 משחקים, ואינדיאנה עם 12 ניצחונות ב-15 משחקים;

ברבע הראשון, הפתיחה היתה שייכת לביג מנים של שתי הקבוצות: בצד אחד, מיילס טרנר עם 7 מ-9 הראשונות של אינדיאנה. בצד השני, ג'ואל אמביד עם 4 מ-6 הראשונות של פילדלפיה. פילדלפיה רצה ריצת 0-8, שנענתה מיד בריצת 0-14 של אינדיאנה, שפתחה את המשחק ונתנה לנו יתרון 9. בסיום הרבע זה היה 23-33 אינדיאנה. 20 מ-33 הנק' שלנו הגיעו במתפרצות [9] ומאיבודי כדור [11 מ-7 איבודים של פילדלפיה].

ברבע השני, הדקות הראשונות היו שייכות לאינדיאנה, שגם עם המחליפים היתה טובה יותר. כדורי הפיפטי-פיפטי נפלו בצד שלנו, סטיבנסון הוביל וההפרש נשמר על דו-ספרתי. אמצע הרבע, פילדלפיה נכנסה למומנטום הראשון הטוב שלה במשחק עם ריצת 4-14, הורידה ל-2 הפרש והעירה את הקהל, אבל אינדיאנה חזרה לחמישייה הראשונה, לא שמטה את היתרון עד למחצית. סיפור הרבע: איבודי כדור של פילדלפיה ועבודה טובה שלנו בריבאונד, שמרו אותנו ביתרון בדקות שלא פגענו עם הזריקות שלנו. מנגד, הלכנו 0 מ-6 משלוש אחרי פתיחה של 4 מ-7 משלוש ברבע הראשון, ומול זה פילדלפיה קלעה 6 שלשות מ-12 ברבע. 53-57 אינדיאנה במחצית. מחצית ראשונה חלשה מאוד של ג'ואל אמביד [7 נק' ב-2 מ-7 מהשדה] מול מחצית ראשונה טובה מאוד [אחת הטובות העונה, ובשל המעמד אולי יש לומר הטובה ביותר] של מיילס טרנר [16 נק' ב-16 דקות]. רבע שני טוב של רדיק [11 נק' במחצית], התעורר, הצליף שלשות בדקות האחרונות של הרבע, מול מחצית ראשונה שקטה מאוד של אולדיפו [2 נק' ב-1 מ-8 מהשדה]. דאריו שאריץ' עם מחצית של 11 נק' [9 ברבע השני]. בן סימונס נעלם ברבע השני, אבל סיים את המחצית עם 8 נק', 6 ריב' ו-6 אס'.

ברבע השלישי, דקות ראשונות שכולן ויקטור אולדיפו, עם חדירות וסיום מתחת לסל. פילדלפיה לא ניצלה הזדמנות לקחת יתרון, אבל עשתה שיוויון, אלא שאז אינדיאנה רצה 0-9 - בדקות הגנה נפלאות של קורי ג'וזף, ובדקות התקפה נהדרות של תדאוס יאנג. 1:51 לסיום הרבע, אמביד נפל על הרגל של סאבוניס, שלא במתכוון, ופצע אותו. במבט ראשון, זה היה נראה רע, אולי שבר. סאבוניס הסובל הורד לחדר ההלבשה להמשך טיפול מבלי לדרוך על הרגל. זה הוציא את אל ג'פרסון מהנפטלין. הרבע נגמר בסל עם הבאזר של אמביד, אבל אחרי הזמן - לא נחשב. 79-83 אינדיאנה. רבע אגרסיבי של שתי הקבוצות, שחקנים נפלו לפרקט, הרבה קונטאקט בשני צדי המגרש.

ברבע הרביעי, 2 דקות מהפתיחה, לאמביד היתה הזדמנות לעלות את קבוצתו ליתרון עם שלשה, אבל החטיא אותה. באותה נקודה היה אחראי ל-10 הנק' האחרונות של קבוצתו. 2 סלים חשובים של דרן קוליסון החזירו את זה ל-7 הפרש אחרי כמה פוזישנים ריקים של שתי הקבוצות. 3:18 לסיום, שלשה של אולדיפו עשתה 8 הפרש - שלשה ראשונה של אינדיאנה אחרי 16 החטאות ברציפות. בול גיים ? לא כל כך מהר. כ-40 שניות לסיום, אמביד מצא את עצמו במיסמצ' על בוגדנוביץ', לקח אותו לסל, העזרה לא הגיעה בזמן, ואמביד קלע את הלייאפ הקל - 3 הפרש, והעמיד את כל הקהל על הרגליים. בהתקפה, אולדיפו כידרר, חדר על כל ההגנה, אבל הדאנק העוצמתי שלו נחסם. אמביד הריץ את המתפרצת קוסט-טו-קוסט, מצא את ג'יי ג'יי רדיק למבט נוח משלוש, אבל רדיק החטיא. 21.5 שניות לסיום, מיילס טרנר, שקלט את הריבאונד הגנה, נשלח לקו. קלע 2 מ-2, נתן יתרון 5 וגמר את הסיפור. לא כל כך מהר! בחזרה מפסק הזמן, אמביד חדר על טרבור בוּקר ודפק דאנק עוצמתי, בוקר הגיב במחיאת כפיים צינית - רק 3 הפרש. בחזרה מפסק הזמן של אינדיאנה, אולדיפו קיבל בחצי שלנו, דאבל טים עליו גרם לו לאבד את הכדור. כדור פילדלפיה, 3 הפרש לנו, 7.6 שניות לסיום. בחזרה מפסק זמן של פילדלפיה, אמביד קיבל - לדעתי רדיק היה צריך לקבל, היה מספיק פנוי, אבל לא מסרו לו - והחטיא את השלשה הארוכה. הריב' נחת בידם של דאריו שאריץ' ואולדיפו, שהלכו לכדור ביניים עם 3 שניות על שעון המשחק. למרות הפרשי הגובה, אולדיפו זכה בכדור - הדף אותו לכיוון שלו. זה הגיע לבוגדנוביץ', שהצליח להציל את הכדור האובד ולפגוע ברגל של שחקן פילדלפיה - כדור אינדיאנה עם שלוש עשיריות השנייה על השעון, מה שאומר, בול גיים. 98-101 לאינדיאנה בסיום. משחק צמוד, מותח, שיכל ללכת לכל צד, אבל פילדלפיה לא הובילה אחרי הרבע הראשון - קיבלה מספר הזדמנויות לקחת יתרון במחצית השניה, אבל כשלה. למרות ערב של 40% מהשדה ו-5 מ-24 משלוש [21%], כולל 1 מ-17 הזריקות האחרונות משלוש [אחרי פתיחה של 4 מ-7 ברבע הראשון], ניצחנו 7-22 בנק' ממתפרצות ו-12-29 בנק' מאיבודי כדור [21 איבודי כדור של פילדלפיה לעומת 10 שלנו], וזה מה שעשה את ההבדל, ומה שמנע את איבוד היתרון. פילדלפיה קיבלה הזדמנויות, אבל קבלת ההחלטות שלהם היתה לא טובה במשחק הזה. אם כן, רצף 11 ניצחונות ביתיים של פילדלפיה מסתיים. אינדיאנה זוכה בטייברייקר נגד פילדלפיה ונראית כמו מועמדת אמיתית לזכייה בדויז'ן הסנטרל והבטחת המקום השלישי - עוד מוקדם שדעתנו תנוח בעניין זה, אבל נמצאים במשחק.

השחקן המצטיין: תדאוס יאנג. 19 נק' [11-7 מהשדה, 1-0 משלוש, 5-5 מהקו] ו-10 ריב' [5 בהתקפה] ב-31 דקות נגד קבוצתו לשעבר. אפשר ללכת עם מיילס וכולם עשו את זה, אבל אני מוכרח ללכת עם תד. משחקו הטוב העונה, מבחינתי. היה בכל מקום. ניצח קרבות על ריבאונד התקפה, ניצח את כדורי הפיפטי-פיפטי החשובים שעצרו מומנטום. התנועה שלו על המגרש חשובה, אבל הוא לא רק זה, הוא גם יודע להיות גו טו גאיי במשחק כמו זה, כשיש לו מצ'אפ שהוא אוהב וכאשר השחקנים מסביב לא פוגעים וצריך וטרן שינהיג. הנוכחות שלו חשובה משידעתי;

מיילס טרנר עם 25 נק' ו-6 ריב' [2 בהתקפה]. מהפתיחה הזריקות נכנסו. באחד ממשחקיו הטובים העונה, אם לא הטוב ביותר; ויקטור אולדיפו עם 11 נק', בתצוגת נפל מבחינת אחוזים עם 4 מ-21 מהשדה; בוגדנוביץ' במשחק חלש מאוד, לא פגע כל הערב. 2 נק' ב-1 מ-11 מהשדה [0 מ-5 משלוש]; קורי ג'וזף עם 13 נק', ודרן קוליסון עם 10 נק' ב-21 דקות מהספסל, היוו בק קורט טוב, במיוחד הגנתית קורי ג'וזף עשה עבודה אדירה; עוד מהספסל, לנס סטיבנסון, סיים עם 11 נק' באחוזים טובים. קלע 7 מה-11 שלו ברבע השני בדקות חשובות ששמרו על היתרון; טרבור בוקר סיים עם 5 נק' ו-6 ריב' [3 בהתקפה] ב-17 דקות מהספסל נגד קבוצתו לשעבר, ושיחק את דקות ההכרעה; דומאנטס סאבוניס סיים עם 3 נק' ב-1 מ-4 מהשדה [1-1 משלוש] ב-11 דקות משחק. נפצע ולא חזר עד הסיום. הוא בספק למשחק הבא;

בפילדלפיה, ג'ואל אמביד סיים עם 29 נק' [22-11 מהשדה, 5-0 משלוש, 8-7 מהקו], 12 ריב' [2 בהתקפה], 4 אס' [8 איבודי כדור!] ו-3 חס' ב-33 דקות. 22 מה-29 הגיעו במחצית השנייה; בן סימונס עם טריפל-דאבל של 10 נק', 13 ריב' [1 בהתקפה] ו-10 אס' [2 איבודי כדור], אבל לטעמי לא היה מספיק אגרסיבי אחרי הרבע הראשון, נעלם, לא לקח זריקה ברבע האחרון; ג'יי ג'יי רדיק עם 16 נק' [4 שלשות]; דאריו שאריץ' עם 18 נק' ו-3 אס' [5 איבודי כדור]; רוברט קובינגטון עם דאבל-דאבל של 10 נק' [2 שלשות] ו-10 ריב' [1 בהתקפה] ב-38 דקות. שיחק הכי הרבה דקות מבין כל השחקנים ששותפו בשתי הקבוצות; הספסל של פילדלפיה תרם רק 15 נק' [2 במחצית השניה!], כמחצית הנקודות שתרם הספסל שלנו במשחק;

המשחק הבא -- מפגש ביתי קשה נגד טורונטו [ה']. נבוא בלי ציפיות.
לצפיה ב-'משחקי ראשון בערב'
משחקי ראשון בערב
11/03/2018 | 18:18
10
52
20:00: ניקס- טורונטו.
22:30: אטלנטה- שיקאגו.

22:30: מינסוטה- גולדן: הנפילה הצפויה של הוולבס בעיצומה דרך הלו"ז הנוראי שאנחנו נתקלים בו בלי באטלר. גולדן בלי קרי היא קבוצה שעל הנייר אפשר לנצח, הבעיה שהם הפסידו בפורטלנד וגם בלי קרי זו קבוצה שלא תרשה לעצמה בקלות להפסיד פעמיים ברצף, בטח לא כשהיא עדיין רודפת אחרי המקום הראשון.
לסיכום: הציפיות שלי נשארות נמוכות.

23:00: פליקנס- יוטה: דיוויס בספק למשחק ואם הוא יחמיץ אותו הג'אז יהיו בעמדה פנטסטית. מקווה ש-AD ישחק ויהיה צמוד ומעניין.

דנבר- סקראמנטו.
דאלאס- יוסטון: הארדן צפוי להחמיץ את המשחק אבל זה עדיין בכיס של יוסטון.
בוסטון- אינדיאנה: עוד משחק איכותי, הפעם בחוף המזרחי. נחכה לסיכום של אליקו.
ברוקלין- פילדלפיה.
לייקרס- קליבלנד: קלארקסון ונאנס חוזרים הביתה ולא פחות מעניין יהיה לראות את אייזיאה מול הקאבס. הלייקרס תחרותיים לאחרונה כך שקליבלנד תצטרך לעבוד.
לצפיה ב-'6 חסימות ו 3 חטיפות לדיוויס ברבע הראשון'
6 חסימות ו 3 חטיפות לדיוויס ברבע הראשון
11/03/2018 | 23:03
1
40
אני די בטוח שיש חוק נגד זה איפשהו, התעללות בחסרי ישע או משהו כזה.
לצפיה ב-'10 בלוקים של דיוויס במשחק לא מספיקים'
10 בלוקים של דיוויס במשחק לא מספיקים
12/03/2018 | 00:28
42
מאוד מרשים לראות אותו מגן בפני משחק הפיק אנד רול של רוביו/אינגלס וגובר, כשהוא בטווח הביניים בכיסוי חלקי של שניהם. אבל לפליקנס יש בעיות בסיסיות בהגנה, הם נותנים הרבה יותר מדי blow-by או חיתוכים ללייאפים קלים.
יוטה נהנתה מתרומה יפה של רוביו, מיצ'ל, אינגלס וגובר ששמר טוב על דיוויס. המירוץ למאמן העונה פתוח לגמרי וגם קווין סניידר שייך לדיון.
לצפיה ב-'ניצחון ענקי של מינסוטה'
ניצחון ענקי של מינסוטה
12/03/2018 | 00:12
1
61
צריך לשים את הקלפים על השולחן- היה לנו מזל. ההתאבדות על ריבאונד התקפה לא מוכיחה את עצמה ולווריורס היו המון הזדמנויות בטרנזישן ומהלכים של 3 מול 2 שלא הסתיימו בנקודות. אל תחשבו שזה ה"מצ'אפ הטוב שלנו מול הווריורס", אם קרי היה משחק זה בלואאוט ברבע השלישי.
אבל קרי לא שיחק, הנעת הכדור של גולדן ירדה ברמה וזה גם פחות מפתיע שהם קלעו באחוזים נמוכים משלוש (10-36), חלקן אוף דה דריבל. אין ספק שבדרך כלל הם קולעים יותר מזה אבל גם אנחנו החטאנו הרבה שלשות פנויות (6-20).
טאונס הוביל אותנו עם 31-16 כולל השתלטות על המשחק ברבע האחרון כשקלע 10 מ-11 הנקודות המכריעות במשחק. הוא אחד היחידים בליגה שגרין לא מסוגל לכסות לבד.
בייליצה התמודד בצורה סבירה עם דוראנט שהרבה ג'אמפרים שלו היו קצרים מדי. גולדן כן שרפו את בייליצה וקרופורד מספר פעמים בבק דור אבל בסך הכל התמודדנו יחסית יפה בסט דפנס. קבלת ההחלטות הייתה טובה. עוד מילה טובה לבייליצה עם הרבה מהלכים של עזרה בהגנה (3 חטיפות ו-2 חסימות, בתכלס היה לו עוד בלוק נקי שנשרק עליו פאול).
בדקות של החמישייה ניצחנו בדו ספרתי, אלא שברבע השני ת'יבודו שיתף את מכת החושך ששמה דרק רוז שב-7 דקות הספיק להחטיא בלי סוף, לאבד פעמיים ולסיים עם פלוס/מינוס של מינוס 17. למזלנו במחצית השנייה ת'יבודו הסתפק בדקות של טיוס וג'מאל בלבד מהספסל.

גולדן כעסו על השיפוט למרות שבהחלט היו שריקות שהלכו גם נגדנו, לאורך המשחק בכלל ולקראת הסיום. זה לא אמור להפתיע שגולדן מפסידה בערב קליעה חלש של קליי ו-KD אלא שהפעם יש לכך משמעות בקרב על המקום הראשון בליגה. יוסטון מובילה ב-2 הפסדים על פני הווריורס ויש לה את הטייברייק, כלומר היא צריכה להפסיד 3 פעמים יותר מגולדן עד סוף העונה כדי לרדת למקום השני. לא סביר שזה יקרה.
לצפיה ב-'״מכת חושך״ LOL'
״מכת חושך״ LOL
12/03/2018 | 10:23
52
הצניחה של דריק רוז מזכירה לי את הצניחה של דודו טופז

בכל אופן, כשדוראנט עזב את אוקלהומה, אחד הדברים שהוא אמר היה ״טוב לי להגיע לקבוצה שאני לא צריך לקלוע 30 בכל ערב כדי שננצח״, ואז סטף נפצע, דוראנט קולע 40 ו-39 בבק2בק והקבוצה שלו מפסידה את שני המשחקים.

קליי תומפסון מאכזב אותי הוא צריך להרים את הרמה שסטף נח. אנחנו מפרגנים לו הרבה, אבל כנראה שהוא מהשחקנים שטובים כאשר הקבוצה טובה, ונתקעים כאשר הקבוצה תקועה.

מינסוטה עם ניצחון חשוב למורל, זה מאוד חשוב במאבקי המיקום עכשיו כשג׳ימי בחוץ. בכלל כיף שמדברים על הקבוצה הזו בקונטקסט של מאבקי מיקום לפלייאוף ולא מאבקי מיקום לטנקינג.
לצפיה ב-'איזה כדורסל מטומטם של הווריורס בדקות האחרונות'
איזה כדורסל מטומטם של הווריורס בדקות האחרונות
12/03/2018 | 01:47
2
56
רציני הם הולכים לשלשות אוף דה דריבל של קווין קוק? כשקווין דוראנט על המגרש?

בוסטון - אינדיאנה התחיל עכשיו. הסלטיקס חסרים את ג'יילן בראון (זעזוע מוח) והורפורד (חולה). בשלושת המפגשים הקודמים קבוצת החוץ ניצחה, ככה שיש לנו הזדמנות.

שלושת המשחקים האלה אגב היו תאווה לעיניים, אז יש למה לצפות.

לצפיה ב-'נראה שפתחתי פה, משחק נוראי בינתיים'
נראה שפתחתי פה, משחק נוראי בינתיים
12/03/2018 | 02:35
1
44
אינדיאנה ב38% מהשדה בינתיים אבל בוסטון לא הצליחה לנצל את זה ליתרון משמעותי וזה רק 10 בהפסקה. אולדיפו קלע 7 נקודות באחוזים לא טובים וזה הכי הרבה שלנו בינתיים. גם אצל הסלטיקס אין אף שחקן בדאבל פיגרס.

נקווה שאולדיפו יעביר הילוך אחרי ההפסקה כמו שהוא בדרך כלל עושה, אחרת אפשר ללכת לישון.
לצפיה ב-'ומה הקטע ההזוי הזה עם מרכוס סמארט?'
ומה הקטע ההזוי הזה עם מרכוס סמארט?
12/03/2018 | 02:47
48
הוא קולע העונה 29% מה3. הוא השחקן הפעיל עם אחוזי השדה הכי נמוכים בקריירה, כולל רוקיז. נגדנו? ב2.5 משחקים הוא בינתיים על 8 מ10 מחוץ לקשת. איזה שחקן מאוס.
לצפיה ב-'מרגיש קצת רע בשביל בוסטון'
מרגיש קצת רע בשביל בוסטון
12/03/2018 | 03:59
48
קיירי לא עלה לפרקט במחצית השנייה (left knee soreness) ובלעדיו אינדיאנה דהרה ל34-20 ברבע השלישי כשאולדיפו בלתי עציר לחלוטין. סך הכל אפשר לומר ש4 שחקני חמישייה לא היו זמינים לבראד סטיבנס במחצית השנייה (כולל הייוורד), ועדיין ניצחנו אותם על חודו של פוזשן.

כמעט היה נס ז'לגיריס בשניות האחרונות כשביתרון 4 בוגדנוביץ' משום מה ניסה לתפוס כדור שהלך החוצה אחרי זריקה של בוסטון ושמט אותו, הסלטיקס עם תרגיל יפה באינבאונד מצמצמים ל2 ואז אולדיפו עם עבירה מטומטמת לחלוטין (ופלופ נאה של מוריס) נותן לסלטיקס הזדמנות להשוות או לנצח. זריקת ההתאבדות של רוזייר לא הייתה בכיוון ויצאנו מהגארדן עם עוד ניצחון חשוב, ששם אותנו במקום השלישי עד למשחק של קליבלנד מאוחר יותר בLA.

אין כבר  מה לומר על ויק, האיש סופרסטאר. פעם אחר פעם המאני טיים בבעלותו הבלעדית. אני חייב לציין לוטובה גם את מיילס טרנר שלאחרונה משחק מצוין, הרבה יותר אגרסיבי בריבאונד ובפוסט וכבר לא חי על המיד ריינג'. גם הזריקה שלו מ3 השתפרה מאוד מאז האולסטאר. גלן רובינסון וטרבור בוקר נותנים לנו בדיוק את הקצת שהיה חסר מהספסל, ונכון לעכשיו כל מה שצריך זה רק לשמור על היכולת הזאת עד הפלייאוף ואולי יהיה לנו צ'אנס לעשות משהו יפה.
לצפיה ב-'בוסטון - אינדיאנה: עוד קאמבק של בוסטון מטעות לא מחויבת ?'
בוסטון - אינדיאנה: עוד קאמבק של בוסטון מטעות לא מחויבת ?
12/03/2018 | 22:53
1
26
מפגש רביעי ואחרון העונה [לפחות עד הפלייאוף] בין הקבוצות. במשחק הראשון בוסטון ניצחה באחוז גבוה מהשדה, במשחק השני הפסדנו מטעות פטאלית של בוגדנוביץ' בשניות הסיום באחד המשחקים המרתקים של העונה כולה, ובמשחק השלישי ניצחנו לאחר ששמטנו יתרון גדול; אל הורפורד [חולה] וג'יילן בראון [זעזוע מוח] לא ישחקו בבוסטון, וזה יכול להיות משמעותי מבחינת תוצאה;

רבע א': משחק פתוח לכל
ריצת 0-7 של בוסטון בדקות הראשונות נותנת יתרון 6. אינדיאנה נשארת במשחק בזכות קליעה באחוזים גבוהים מבחוץ. במעבר למחליפים קצת נתקעים בהתקפה, אבל משחקים מסודר, מחזיקים בריבאונד, ונראים טוב בסך הכל. 24-25 לבוסטון בסיום הרבע הראשון. אינדיאנה באחוז נמוך מהשדה [מתחת ל-40%], אבל 4 מ-7 משלוש ו-9 נק' מ-5 איבודי כדור של בוסטון משאירים אותנו בפיגור מינימלי.

רבע ב': דקות קרות מובילות למיני-בריחה
הגנה חזקה של אינדיאנה בפתיחת הרבע מייצרת חטיפות ועצירות, נראים טוב בדקות הראשונות עם חמישייה של קוליסון-סטיבנסון-בוגדנוביץ'-בוקר-סאבוניס ומשיגים יתרון.

אמצע הרבע, מספר פוזישנים ברצף נגמרים באיבודי כדור שטותיים, למזלנו בוסטון לא נראית טוב בדקות האלו ואינה מייצרת בריחה, אלא עד ריצת 0-11 של הסלטיקס בתוך כ-4 דקות, שעושה יתרון 9 - יתרון שיא במשחק.

40-50 לבוסטון במחצית. המחצית נגמרה בזריקה מחצי מגרש של דרן קוליסון שנכנסה, אבל רק אחרי הבאזר. רבע שני דל שלנו מבחינה התקפית עם 16 נק' ב-8 סלי שדה [40%] וללא אף שלשה. חצי ראשון שקט של ויקטור אולדיפו, שהרבה להחטיא זריקות שהוא אוהב.

רבע ג': קאיירי פצוע! לא יחזור להמשך המשחק!
טרי רוזיר פותח את המחצית השנייה במקומו של קאיירי אירווינג הפצוע. מבול שלשות של אינדיאנה בדקות הראשונות מורידה ל-2 הפרש בלבד. בוגדנוביץ' קולע את הזריקות שלו וכשהוא עושה זאת, זה קטלני. החמישייה רצה טוב ביחד. ריצת 0-8 של אינדיאנה בתוך כדקה וקצת, משווה את המשחק ב-57. הריצה כבר 0-11, והיתרון 3 לנו. קרדיט לשחקנים שלנו בדקות שתד יאנג יורד לספסל עם בעיית עבירות [4].

לקראת סיום הרבע מקבלים את ההודעה שקאיירי לא יחזור למשחק, וזה משמעותי. אני פתאום נורא אוהב את הסיכויים שלנו, מיינד יו. במעבר למחליפים בדקות האחרונות, שתי הקבוצות מחליפות סלים, זה קצב משחק שטוב לאינדיאנה. אולדיפו נכנס למשחק, מוביל אותנו כסקורר. 70-74 לאינדיאנה בסיום הרבע השלישי. אינדיאנה ברבע קבוצתי נהדר מסיימת עם 13 מ-21 מהשדה [62%] ו-5 מ-7 משלוש. 16 מ-34 הנק' שלנו הגיעו בצבע, ו-10 הגיעו מ-7 איבודי כדור של בוסטון. אולדיפו ומיילס טרנר שיחקו את כל הרבע, ותרמו ביחד 21 נק' [13 של אולדיפו, ו-8 של טרנר עם 2 שלשות], שזה נקודה אחת יותר מכל מה שבוסטון עשתה ברבע. רבע פשוט נהדר שלנו.

רבע ד': אתם יודעים שזה חייב להיגמר על הבאזר!
בפתיחת הרבע, אינדיאנה משלימה ריצת 0-7 דייטינג בק לרבע הקודם, שנותנת יתרון שיא שלנו במשחק - 9 . טוב לראות את זה כשאולדיפו במנוחה. מוקדם לחשוב על ההשלכות של זה, אבל אפשר להיות מרוצים מהתפנית שהמשחק קיבל ברבע הקודם, והמומנטום כולו שלנו. בוסטון מגיבה בריצת 0-7 בתוך כשתי דקות, וזה רק 2 הפרש לנו, כ-7 דקות לסיום. אולדיפו חוזר. רגע של מחלוקת: השופטים הולכים למוניטור לבדוק האם שריקת לוז בול פאול היתה לפני שנגמר שעון ה-24. קוראים עבירה, והכדור נשמר שלנו, מהצד. הניסיון הנוסף שלנו נגמר בשלשת קאץ' אנד שוט של קורי ג'וזף, כך שאפשר לומר שזה רגע משמעותי במשחק - 5 הפרש, חצי רבע לשחק.

בפוזישנים הבאים מרגישים את העצבים בשני הצדדים, זה משחק חשוב לשתי הקבוצות. השחקנים לא מצליחים לסיים את ההתקפות בסל. כ-3 וחצי דקות לסיום, סל מחצי מרחק של מיילס טרנר מחזיר את ההפרש ל-5.

2:47 לסיום, שתי קליעות של בוגדנוביץ' מהקו עושות 7 הפרש. בצד השני, שלשה של מרקוס סמארט, המצטיין בבוסטון במשחק הזה, מורידה ל-4. בהתקפה, אולדיפו מגיב עם שלשה, וזה שוב 7 הפרש. סמארט עונה לו בצד שני עם עוד שלשה, עם הלוח, 4 הפרש.

1:31 לסיום, ג'ייסון טייטום חודר, מקבל את השריקה. בוסטון בבונוס והוא יזרוק פעמיים. טייטום קולע 1 מ-2. רק 3 הפרש. בהתקפה, קצת תקוע, אולדיפו חודר עד הטבעת וקולע סל גדול על כל ההגנה! ואו! איזה קלאץ'! 1:14 לסיום, יתרון 5. שיעור בחשבון: חמש זה לא שלוש, רבותיי. חמש זה מתחיל להיות משמעותי. פסק-זמן בוסטון. נירגע, נשתה כוס מים ונחזור לאחר הפסקת פרסומות קצרה.

חוזרים. טרי רוזיר קובר את השלשה ביציאה מהסקרין, רק 2 הפרש. סל ענק מתוך פסק-זמן. עבודה טובה של בראד סטיבנס המאמן, למרות שאני בצד שחוטף את זה. בהתקפה, אולדיפו מכדרר, הולך אגו, זורק מחצי-מרחק, אבל מחטיא. בהגנה, טייטום הולך עד הטבעת ונעצר בעבירה. קולע פעמיים. שיוויון 95! 36.5 שניות לסיום המשחק. איזו דראמה! רק נזכיר, משחק סופר-חשוב לשתי הקבוצות במאבק על מיקום. סופר-חשוב!

חוזרים מפסק-זמן של אינדיאנה. מיילס טרנר מקבל עם הגב לסל, עולה לזריקה - קולע! יפה מאוד! 2 הפרש לנו, 21 שניות לסיום. בודדנו יפה את מיילס, והוא ניצל את הפרשי הגובה על מרקוס מוריס. בהיעדרו של אל הורפורד אין מי שיעצור את זה. יוצאים לפסק-זמן אחרון של בוסטון במשחק. לנו נשאר אחד. בואו נעשה עצירה ונגמור סיפור מהקו. אסור לשמוט את זה, חברים. פשוט אסור!

חוזרים. טרי רוזיר חודר, מקבל מבט טוב בלייאפ, אבל מחטיא! ואו! ריב' הגנה שלנו! 11 שניות לסיום, נדמה לי שקורי ג'וזף יהיה זה שילך לקו. רגע, לבוסטון היה פאול טו גיב, מה שמשחק לטובתנו. פסק-זמן אחרון של אינדיאנה במשחק, ונחזור ממנו עם הכדור בידיים הנכונות מבחינתנו, שברצוננו לשלוח לקו, כדי לגמור סיפור.

חוזרים. בוגדה יוציא כדור. מגיע לידיים של אולדיפו. ויקטור מהקו. . . קולע את הראשונה. ויקטור. . . קולע את השניה! מאני! 4 הפרש לנו, בול גיים. ניצחון ענק! ניצחון של אופי. . . רגע, מה ? סל מתחת לסל של בוסטון, 1.5 שניות לסיום. מכלום. פשוט מכלום. שיחקו את ההתקפה האחרונה והכדור יצא החוצה, חידשו את המשחק וקלעו מתחת לסל. בניסיון לחדש את המשחק, כנראה עבירה של ויקטור ? נתן מרפק ? השופטים הולכים למצלמות. קודם כל, עבירת תוקף שלנו, אז הכדור של בוסטון עם הזדמנות להשוות [או לנצח]. לזה לא ציפיתי! אני חושב שבודקים אם המרפק מכוון, וגם אם לא, האם יש לשרוק פלגרנט / טכנית. הם קובעים שלא. רק  עבירה רגילה, שהיא עבירת תוקף. בוסטון תחדש את המשחק עם 1.5 שניות לסיום, ללא פסק-זמן, אם כי הבדיקה במצלמות היתה כמו פסק-זמן בשבילם.

רוזיר מקבל, עולה לזריקה בתוך הקשת. . . מחטיא ! ! ! האם היתה עבירה ? התקהלות על המגרש בסיום. נראה שהשחקנים כועסים אחד על השני. לא יודיייע אם לא היתה עבירה עליו, אבל בכל אופן, הזריקה בחוץ ואנחנו מנצחים! לא. כלומר, עכשיו אני מקבל את הריפליי, לא רואה עבירה על רוזיר! לא היתה פה גניבה! שלנו בצדק! 97-99 לאינדיאנה בסיום. מחצית שניה נהדרת של אינדיאנה. רבע רביעי שהפסדנו מבחינת תוצאה ב-2 הפרש, אבל זרקנו ב-60% מהשדה ו-3 מ-4 משלוש. בכל המחצית השניה ישבנו על 61% מהשדה ו-8 מ-11 משלוש. חיברנו ריצות, שיחקנו כדורסל טוב גם בהגנה, למעט כמה דקות מבולבלות שבוסטון הרוויחה מומנטום וחזרה למשחק. היכולת בודאי לא משקפת פער קיים בין הקבוצות בערב רגיל שבו לוקחים חלק גם 3 שחקני חמישייה מובילים שחסרו בלילה הזה, אבל התוצאה חשובה, והיא לטובתנו.

מגבלת תווים.
לצפיה ב-'- המשך -'
- המשך -
12/03/2018 | 23:06
19
השחקן המצטיין: ויקטור אולדיפו. 27 נק' [20-10 מהשדה, 5-2 משלוש, 5-5 מהקו] ב-36 דקות משחק. קלע 7 נק' ב-2 הדקות האחרונות של המשחק [#MVP], ו-20 מה-27 שלו במחצית השניה. עם 3 חטיפות, רושם משחק 50 ברציפות עם לפחות חטיפה אחת. מאז עונת 1997-1996, רק אלן אייברסון, כריס פול, מייק קונלי וראסל ווסטברוק עשו את זה;

מיילס טרנר עם עוד משחק נהדר. 19 נק' [13-8 מהשדה, 4-3 משלוש], 10 ריב' [2 בהתקפה] ו-3 חס' ב-36 דקות. שיחק מצוין בדקות ההכרעה ולא היה לבוסטון גוף לשים עליו כל המשחק. אני לא יכול להכתיר את זה כעונה מוצלחת שלו, אבל זה המאני טיים, והוא מתחיל לבוא למשחקים החשובים. המשחקים הבאים הם מבחן נגד ביג מנים כבדים שהוא נוטה להיעלם נגדם; בויאן בוגדנוביץ' עם עוד משחק בדאבל פיגרס, מסיים עם 14 נק' [4 שלשות] ב-29 דקות. קצת נחלש בחצי השני, שיחק פחות דקות והיה פחות אגרסיבי, אבל עדיין קלע את הסלים שלו באחוזים טובים והוא נותן לנו דקות טובות, טובות מספיק שמשאירות את סטיבנסון על הספסל; תדאוס יאנג עם 4 נק' ו-2 אס' [5 איבודי כדור] ב-23 דקות. נקלע לבעיית עבירות מוקדמת וזה הוציא אותו מקצב המשחק; דומאנטס סאבוניס עם 10 נק' ו-6 ריב' ב-19 דקות מהספסל;

בבוסטון, מרקוס סמארט הוביל עם 20 נק' [13-6 מהשדה, 12-6 משלוש !!! , 2-2 מהקו], 7 ריב' [2 בהתקפה], 8 אס' [4 איבודי כדור] ו-4 חט' ב-36 דקות. קלע 8 נק' ברבע האחרון ביכולת קלאץ' גדולה שלא הספיקה; ג'ייסון טייטום עם 19 נק'. שיחק את כל הרבע האחרון וקלע 9. מתפקד טוב העונה, אסור לקחת את זה כמובן מאליו; טרי רוזיר פתח את החצי השני במקומו של קאיירי הפצוע. קיבל הזדמנות לעזור לקבוצה שלו לנצח, אבל הלך 1 מ-5 ברבע האחרון ל-3 נק' בלבד - למרות שלשת קלאץ' חשובה שהורידה ל-2 הפרש. מסיים עם 16 נק' [3 שלשות] ב-34 דקות; קאיירי מסיים עם 7 נק' בלבד ו-1 אס' [3 איבודי כדור] ב-16 דקות משחק. אני חושב שיותר מההפסד, הם מקווים שזו לא פציעה טורדנית שיסחוב אותה לפלייאוף. נדמה שזו פציעה שהוא סוחב מתחילת החודש, וזו בעיה לא פחות גדולה מלאבד את הביתיות לטורונטו;

ליין ליף: טי ג'יי נרשם, אבל לא שיחק.

** Chris Smoove מתקצר.

המשחק הבא -- אינדיאנה עולה למקום השלישי בקונפרנס ע"ח קליבלנד. ניצחון חשוב שלנו, אבל אפשר שהמשחק הבא, נגד פילדלפיה בחוץ [ג'], הוא חשוב יותר במאבקי המיקום. פילדלפיה בפורמה טובה. לא יהיה פשוט לקחת את זה.
לצפיה ב-'משחקי ליל שבת'
משחקי ליל שבת
10/03/2018 | 02:42
45
88
אינדיאנה - אטלנטה
הפייסרס מוליכים ב19 בתום הרבע הראשון(!). בודנהולצר החליף חמישייה שלמה במהלך הרבע.

דטרויט - שיקגו
שיקגו בפלוס 5 בתום הרבע הראשון

טורונטו - יוסטון
ה-משחק של הערב, אולי של השבוע. שתי המוליכות של הקונפרנסים...
המשך>>
אינדיאנה - אטלנטה
הפייסרס מוליכים ב19 בתום הרבע הראשון(!). בודנהולצר החליף חמישייה שלמה במהלך הרבע.

דטרויט - שיקגו
שיקגו בפלוס 5 בתום הרבע הראשון

טורונטו - יוסטון
ה-משחק של הערב, אולי של השבוע. שתי המוליכות של הקונפרנסים ראש בראש. 17 רצוף של יוסטון או 7 רצוף של הראפס?

ממפיס - יוטה
יוטה נראית נפלא כבר תקופה ארוכה, פוגשת את הקבוצה החלשה בליגה

מילווקי - ניו יורק
שתי קבוצות בפורמה לא טובה, מילווקי שנפלה כבר למקום ה8 חייבת להתחיל לנצח אם לא בא לה מצ'אפ קשה בסיבוב הראשון.

ניו אורלינס - וושינגטון
הפליקנס ניצחו 10 רצוף אבל יגיעו בלי דייויס. יהיה להם מה למכור?

דנבר - לייקרס
דנבר יכולה לנצל את המשחקים הקשים של היריבות שלה כדי לטפס בחזרה למקום השמיני

פורטלנד - גולדן סטייט
הפציעה של קרי והכושר שפורטלנד נמצאת בו אולי שמות את הבלייזרס בעמדת הפייבוריטית. הווריורס לא יכולים להרשות לעצמם להפסיד משחקים אם הם רוצים את הביתיות עד הסוף. הבלייזרס שכבר ניצחו את הווריורס בפעם שעברה רוצים את הביתיות לפחות בסיבוב הראשון.

סקרמנטו - אורלנדו

קליפרס - קליבלנד
קליפרס חייבים כל ניצחון במאבק על המקום השמיני. הקאבס רחוקים מלהבטיח ביתיות בסיבוב הראשון, כך שיהיה משחק פתוח.
לצפיה ב-'משחקי חמישי'
משחקי חמישי
08/03/2018 | 17:59
3
66
שארלוט- ברוקלין.
מיאמי- פילדלפיה: קרב מיקום בין מי שנמצאות כרגע 6 ו-7.
מינסוטה- בוסטון: חשבתי שיש לנו סיכוי להשיג פה ניצחון אלא שקייר אמור לחזור ואנחנו חוזרים לעמדת האנדרדוג הברור. מחכה לנו המשך לו"ז קשוח לאללה בשבוע הקרוב כך שניצחון כאן שווה המון ועשוי לקטוע רצף הפסדים פוטנציאלי.
אוקלהומה- פיניקס: מה שאמור להיות באנקר הולך קשה לאוקלהומה.
גולדן- סאן אנטוניו: אלדריג' חזר וינסה להפוך את המפגש הזה לתחרותי. גולדן לא יכולה להרשות לעצמה להפסיד אם היא רוצה את המקום הראשון.
לצפיה ב-'זה היה קל הפעם'
זה היה קל הפעם
09/03/2018 | 08:49
2
61
הם פשוט לא מסוגלים לעצור את החדירות של ווסטברוק, הוא סיים עם אחוזים גבוהים ואין להם תשובה למה שהוא מסוגל לעשות בהתקפה.
קורי בראוור שנכנסתי בו בבכורה שלו ממש משתפר, הוא עושה המון חיתוכים בהתקפה ומקבל לפעמים לייאפים קלים, זה משהו שלא רואים הרבה בהתקפה התקועה שלנו. נוסף לכך הוא גם קולע את השלשות החופשיות שהוא מקבל.
ספרס ומיניסוטה הפסידו ככה שהכל ממש צמוד ומשחק הבא שלנו זה נגד ספרס.
לצפיה ב-'נתון מעניין'
נתון מעניין
09/03/2018 | 08:59
47
כשווסטברוק זורק 18 זריקות ומעלה, אוקלהומה במאזן 22-25 שלילי.
כשהוא זורק 17 ומטה, אוקלהומה במאזן 14-2 חיובי.
לצפיה ב-'קרי נפצע בקרסול'
קרי נפצע בקרסול
09/03/2018 | 09:55
67
ולא ישתתף לפחות בשני המשחקים הקרובים בחוץ מול פורטלנד ומינסוטה. סיכוי טוב שגולדן תשמוט אחד מהם (ויוסטון תתקרב עוד צעד למקום הראשון בליגה).
לצפיה ב-'בלאט: טרם אמרתי את המילה האחרונה ב-NBA'
בלאט: טרם אמרתי את המילה האחרונה ב-NBA
08/03/2018 | 15:03
3
55
המשיך בלאט ואמר: “יחסי התקשורת בכדורסל מאוד חשובים, צריך לדעת לעבוד היטב בסביבת אנשים על מנת להצליח. גם בקליבלנד ניסיתי להנחיל את אותה השיטה, אך זה לא הצליח פשוט כי הסגנון שונה. לא הצלחתי להשלים את הפרויקט. למרות זאת, זה היה חלק חשוב ומאוד משמעותי בקריירה שלי, אך אני חייב לציין שיש לי עניינים עדיין לא סגורים בליגת ה-NBA”.
לצפיה ב-'תיבודו ליצן'
תיבודו ליצן
08/03/2018 | 17:57
2
73
עכשיו החתים את דריק רוז, אלוהים יודע למה..
שילך לעבוד בלשכת תעסוקה במקום להעסיק כל מיני אנשים שעבד איתם. מביך..
לצפיה ב-'פירוק והרכבה: על העונה של בלאט בדרושפאקה'
פירוק והרכבה: על העונה של בלאט בדרושפאקה
20/03/2018 | 15:55
1
10
הספונסר הראשי והשחקנים המרכזיים עזבו בקיץ, הקבוצה נשרה מהיורוליג, אבל המאמן הישראלי החליט להישאר למרות שהחזיק בהצעות קורצות. הערב (שלישי, 19:45) הוא יוכל לעשות צעד חשוב לעבר זכייה ביורוקאפ אם ינצח את באיירן מינכן במשחק הראשון בסדרת חצי הגמר
לצפיה ב-' אין אצלו חוכמות -'
אין אצלו חוכמות -
24/03/2018 | 01:53
6
לצפיה ב-'רביעי בלילה'
רביעי בלילה
08/03/2018 | 02:11
16
45
פייסרס - ג'אז
אינדיאנה רוצה לעשות עוד צעד בדרך ליתרון הביתיות, ליוטה כל משחק חשוב במאבק על הפלייאוף. אחת מהן תעלה את רצף הניצחונות ל4.

פיסטונס - ראפטורס
הפיסטונס נראים כמי שהשלימו עם עוד עונה מאכזבת בלוטרי, לראפטורס אסור לשמוט את זה אם הם רוצים ביתיות לכל אורך הפלייאוף המזרחי.

בולס - גריזליז

באקס - רוקטס
מילווקי מסתמנת כאכזבה הכי גדולה במזרח העונה, הם צריכים נס כדי להשיג את הביתיות שחלמו עליה בסיבוב הראשון, יוסטון צריכה להעלות את הרצף ל17 אם היא רוצה ביתיות עד הסוף.

קינגס - פליקנס
הפליקנס ברצף הניצחונות הכי ארוך בקריירה של דייויס שנראה פתאום כמו מועמד לגיטימי לMVP. אמור להגיע ל10. מצב העניינים במערב ופציעות אצל סן אנטוניו ומינסוטה עשוי לסדר להם יתרון ביתיות בסיבוב הראשון.

נאגטס - קאבס
הקאבס חזרו לסורם ושוב נראים אובדי עצות, דנבר מתחילה להראות כמו שציפו ממנה בתחילת העונה בעיתוי טוב. חייבת לנצח אם היא לא רוצה ליפול מחוץ לטופ 8.

לייקרס - מג'יק
לצפיה ב-'אלוהים, לא זוכר משחק מתסכל כזה מעולם'
אלוהים, לא זוכר משחק מתסכל כזה מעולם
08/03/2018 | 03:51
7
57
אנחנו 1 מ400 מהשלוש ולהם פשוט הכל נכנס. שלשות מקילומטר בסוף שעון, שלשות עם הקרש של קראודר, אפילו רוביו ופייבורס קולעים פתאום שלשות. אצלנו סאבוניס מחטיא לייאפ בלי שאף אחד מפריע לו ואצלם גוברט מעיף כדור לשמיים שנכנס איכשהו ומקבל אנד וואן.

אולדיפו חטף מכה במרפק ולא נראה כמו מישהו שמסוגל לקלוע מאז. למשך כמה דקות בסוף הרבע השלישי היו סימנים של קאמבק ואז ויק עושה על מיטצ'ל עבירה ל3 וכל המומנטום הולך לחירייה.

גם הקיבעון של מקמילן לא ממש עזר, אני חושב ש10 נקודות ברבע הראשון של דונובן היו אמורים להספיק כדי להבין שלקורי ג'וזף אין באמת את הסייז והאתלטיות כדי לשמור עליו. סטיבנסון ורובינסון היו חייבים לקבל עליהם את המשימה הזאת, בטח בערב שבוגדנוביץ' לא פוגע בשום דבר.
לצפיה ב-'סטיבנסון היה ממש חשוך ב 13 דקות שהוא קיבל'
סטיבנסון היה ממש חשוך ב 13 דקות שהוא קיבל
08/03/2018 | 09:22
6
41
בוגדנוביץ דווקא התחיל סביר (10 נק' היו לו באמצע הרבע השני) למרות שלא פגע מבחוץ, אבל ידע לתעל את זה לנקודות בפנים על ג'ו אינגליש (שנראה כמו התאום שלו),
טרנר בתחילת המשחק כמו תמיד, התחיל חזק מאוד, אבל התקרר די מהר (הובלתם 8 הפרש כול עוד הלך לו, ומשם התרסקתם עד סוף הרבע לפיגור 10 או 12)

במידה ויוטה יעלו לפליאוף, קשה לי לראות אותם עוברים סיבוב, הספסל שלהם חסר מעוף התקפי, וחלק מהקליעות של מיצ'ל נראות מאוד מקריות (במיוחד השלשות), במשחקים האחרונים הם נקלעים למקטעים של יובש התקפי, שהיוצר העיקרי בו זה חברינו האוסטרלי (ואני לא מדבר על הפצוע "המבטיח" דונטה אקסום), בשורה התחתונה הטריידים לא היטיבו עימם כלל
לצפיה ב-'הם 17-4 מאז שגוברט חזר'
הם 17-4 מאז שגוברט חזר
08/03/2018 | 12:14
5
34
נכון להיום הם הקבוצה השלישית בטיבה במערב. הבעיה איתם היא פציעות, כמו תמיד.

אם כבר להפסיד אז אני שמח שזה קרה נגדם, רוצה אותם בפלייאוף.

טרנר דווקא די טוב במשחקים האחרונים. התחיל להיות יותר אגרסיבי בריבאונד ומסיים יותר טוב בפוסט. נראה שפריצ׳ארד הבין על מה הוא צריך לעבוד.
לצפיה ב-'בתור נציג מינסוטה אשמח לקבל את יוטה בפלייאוף'
בתור נציג מינסוטה אשמח לקבל את יוטה בפלייאוף
08/03/2018 | 12:59
4
39
אני לא חושב שהם השלישית בטיבה במערב.
לצפיה ב-'בהרכבים מלאים כמובן שהם לא'
בהרכבים מלאים כמובן שהם לא
08/03/2018 | 13:21
3
36
אני מדבר על הכושר הנוכחי.
לצפיה ב-'אני חושב שגם עכשיו פורטלנד ואוקלהומה יותר טובות'
אני חושב שגם עכשיו פורטלנד ואוקלהומה יותר טובות
08/03/2018 | 13:27
2
11
לצפיה ב-'על הנייר כן'
על הנייר כן
08/03/2018 | 13:28
1
33
בפועל רק לפורטלנד יש קייס. אבל גם הם לא מרשימים כמו יוטה בlast 25.
לצפיה ב-'לא רק על הנייר... לדעתי אם אוקלהומה ויוטה נפגשות לסדרה מחר'
לא רק על הנייר... לדעתי אם אוקלהומה ויוטה נפגשות לסדרה מחר
08/03/2018 | 13:35
43
הת'אנדרס לוקחים. אתה מוזמן לעשות פה סקר אם אתה חושב של- OKC אין קייס.

גם אם ליוטה יש את המאזן השלישי הכי טוב ב-25 האחרונים זה לא אומר שהיא השלישית הכי טובה, אפילו לא כשאתה מסייג את זה לכושר נוכחי. צריך להסתכל גם ברמת המאקרו- אוקלהומה זו קבוצה שיכולה לעלות הילוך כמו שראינו אותה עושה במשחקי high profile העונה.
בכושר הנוכחי אני חושב שיוטה החמישית בטיבה במערב, וכשבאטלר ואלדריג' יחזרו היא כנראה תרד ל-7.
לצפיה ב-'פסיכי לגמרי מה שקורה במערב'
פסיכי לגמרי מה שקורה במערב
08/03/2018 | 08:32
58
4 משחקים בלבד מפרידים בין מקום שלישי למקום עשירי והכל שם יכול להשתנות עד המשחק האחרון של העונה.
מה שהכי הדהים אותי זה שלמרות התקופה המאוד טובה של יוטה, הם מחוץ לפלייאוף כרגע.

הולך להיות שם מאוד מעניין בישורת האחרונה לקראת הפלייאוף.

לצפיה ב-'דרוזן לא מקבל מספיק כבוד בשיחות ה-MVP'
דרוזן לא מקבל מספיק כבוד בשיחות ה-MVP
08/03/2018 | 13:11
4
66
עוד תצוגה ענקית שלו כולל הדאנק הזה שהיה כמעט סל הניצחון:

הראפטורס פתחו פער במקום הראשון במזרח ושלישי בליגה. זו קבוצה שלא היינו בטוחים אם היא שווה בכלל יתרון ביתיות העונה.

יוסטון מאריכה את רצף הניצחונות ל-17 ומה שהכי מרשים הוא זהות היריבות ברצף הזה- ניצחונות חוץ על הספרס, קליבלנד, אוקלהומה, מיאמי, קליפרס, יוטה ומילווקי. ניצחונות כפולים על מינסוטה ודנבר, וניצחון ביתי מול בוסטון. אלה מרכיבים 12 ניצחונות מאוד מרשימים מתוך ה-17 סך הכל.
בשישי הם יצאו לשחק בטורונטו באולם הכי ביתי בליגה, אם ינצחו גם שם הם בעמדה לבנות את אחד הרצפים הארוכים בתולדות הליגה.
לצפיה ב-' לא בטוח שיגיעו לרצף הכי ארוך'
לא בטוח שיגיעו לרצף הכי ארוך
08/03/2018 | 15:44
1
49
אבל אם יעברו את טורונטו אז אולי כן הרצף הכי מרשים.. זכור לי שמיאמי עשתה רצף היסטורי לפני כמה שנים על הרבה קבוצות פח
לצפיה ב-'אני מדבר על אחד הכי ארוכים'
אני מדבר על אחד הכי ארוכים
08/03/2018 | 16:32
52
רק 4 קבוצות בהיסטוריה ניצחו יותר מ-20 ברצף.
אם יוסטון תנצח את טורונטו (18) אח"כ יש לה משחק מול דאלאס בחוץ (19), ספרס בבית (20), קליפרס בבית (21). זה יכניס אותה לטופ 5 רצפים בכל הזמנים.
משם יהיו עוד כמה משחקים קשים שהארכת הרצף תהיה בגדר בונוס.
לא סביר שהם יתקרבו לרצף הכי ארוך אי פעם (33, נקבע בשנות ה-70).
לצפיה ב-'שלי:'
שלי:
08/03/2018 | 21:38
1
37
1. הארדן.
2. דייויס.
3. דרוזן.
4. לברון.
5. אולדיפו.

זה משתנה אצלי כמעט כל יום.
מה שלכם ?

אני מוכרח להגיד ששנים לא קרה שכל-כך לא הסכמתי עם ה-MVP רנקינג של NBA.com . כאוהד גולדן סטייט העונה וכמי שצפה בכל המשחקים של הקבוצה, אני לא יכול לתת את הקול שלי [טופ 5] לקיידי / סטף. ההתעלמות מדמיאן לילארד לא מובנת לי. אני זורק גם את השם של טאונס לחלל האויר, מפני שלא מקבל כבוד כאחד השחקנים המשפיעים [והיציבים] בליגה מבחינת החשיבות שלו לקבוצה בכל משחק. זה שהוא צעיר לא אומר שצריך להתעלם ממנו, והתקשורת מתעלמת.
לצפיה ב-'אני כן שם אותם בטופ 5'
אני כן שם אותם בטופ 5
08/03/2018 | 22:16
38
אין סיבה לתת באן הצבעות לשני השחקנים הכי טובים בעולם בגלל שהם משחקים ביחד לדעתי. אני חושב שאת קרי לוקחים כבר כמובן מאליו אבל הוא נותן עונה משוגעת, וראינו עד כמה גולדן סטייט נראית פחות טוב בהיעדרו. לא חושב שמגיע ללברון פרס על כך ש"הוא לבד" כשהקבוצה שלו עוד לא הגיעה ל40 ניצחונות וההגנה שלה נראית כמו תחת. זה לא נכון שאין לו עם מי לשחק כמו שהעננה סביב העזיבה שלו מרחפת מעל הפרנצ'ייז וגורמת לאנרגיות מאוד שליליות.

בקצרה:
1. הארדן
2. קרי
3. דייויס
4. דוראנט
5. דרוזן
6. קיירי
7. לילארד
8. לברון
9. אולדריג'
10. אולדיפו
לצפיה ב-'אינדיאנה - יוטה: ניצחון חוץ תשיעי ברציפות לראשונה מזה 20 שנה'
אינדיאנה - יוטה: ניצחון חוץ תשיעי ברציפות לראשונה מזה 20 שנה
08/03/2018 | 21:14
25
פרולוג: אני מוכר 2 כרטיסים לעומר אדם . . . אחד, אחד. כרטיס אחד התכוונתי . . . זהו, נגמרו לי הכרטיסים. מה? נו ? אתם נותנים לי לגמור משפט ?

מפגש שני ואחרון העונה נגד יוטה;

רבע א': רבע של ריצות
ריצת 0-8 של אינדיאנה בפתיחה, יוטה מגיבה בריצת 0-7 ולוקחת יתרון. רגע מפחיד נרשם 5:40 לסיום הרבע, כאשר אולדיפו חדר לסל, נעצר בעבירה קשה [אך חוקית, לטעמי] של רודי גובר, וגופו נחבט בחוזקה על הפרקט. השופטים נתנו גם עבירה טכנית, אם כי זה לא היה נראה בכוונה, ממש לא. ריצה נוספת, ריצת 0-10 של יוטה, נותנת לג'ז יתרון 7.

2:49 לסיום הרבע, טרבור בוקר, הרכש החדש, נכנס לדקות ראשונות במדי אינדיאנה. 20-32 ליוטה בסיום הרבע הראשון. יוטה סיימה את הרבע בריצת 6-21, ומסרה 9 אס' ברבע [מול איבוד כדור אחד]. קלעה ב-56% מהשדה ו-5 שלשות [45%] מול רבע של 41% של אינדיאנה וללא אף שלשה [0 מ-5]. רבע לא טוב שלנו - הגנתית, לא שמרנו טוב והינו איטיים בצעד לכל מהלך. התקפית, הספסל שלנו עם תרומה אפסית, המחליפים לא סיפקו את הסחורה.

רבע ב': הכול קצר, ריבאונד התקפה לא עוזר לנו
אנו עדיין באחוז נמוך, אבל ריבאונד התקפה מציל אותנו בדקות הראשונות. עד אמצע הרבע היתרון 16 והמשחק בורח לנו. אולדיפו עם ההיילייט של המשחק עד עכשיו: אנקל ברייקר מפחיד על אונילי. got him leaninnnnn ! הקהל מגיב ב'אההה', אבל באופן סמלי למשחק שלנו עד עכשיו, המהלך נגמר בהחטאה.

בדקות האחרונות נכנסים למשחק. לא מצליחים להקטין את ההפרש יותר מדי, אבל דקות טובות של אולדיפו, בוגדנוביץ' ומיילס טרנר. 44-54 ליוטה במחצית. רבע שני טוב של ריקי רוביו עם 9 נק'. מחצית ראשונה לא טובה שלנו כקבוצה, לא קולעים היום.

רבע ג': דקות אחרונות טובות מחזירות אותנו למשחק
אינדיאנה פותחת את המחצית השנייה עם הגנה לא מספיק אגרסיבית, יוטה בשליטה מוחלטת בנעשה על המגרש. התקפית, אינדיאנה ממשיכה להחטיא מבחוץ - גם מבטים פנויים, ועד שלשה של קורי ג'וזף כ-4 דקות מפתיחת הרבע, אנו ב-0 מ-12 הזריקות הראשונות משלוש.

בדקות האחרונות של הרבע, במעבר של יוטה למחליפים, ההגנה שלנו משתפרת, חוזרים למשחק דרך חטיפות ודרך פוטבקים מאופנסיב ריבאונדים, וההפרש חד ספרתי - 9. כדקה וחצי לסיום הרבע, אולדיפו מוריד ל-7 בחדירה על כל ההגנה, בסקנד צ'נס אופוטוניטי. יכולת טובה של ויקטור בדקות האלו, וגם של הגבוהים שלנו בעבודה על הריבאונד. 69-79 ליוטה בסיום שלושה רבעים. אבל יש משחק. אנו נראים הרבה יותר טוב, אם לשפוט לפי הדקות האחרונות. קורי ג'וזף [8], ויקטור אולדיפו [6] ומיילס טרנר [6] אחראים ל-20 מ-25 הנקודות שלנו ברבע. עוד רבע קשה שלנו מהשדה עם 40% בלבד ורק שלשה אחת, אבל 5 ריב' התקפה הובילו ל-11 נק' בהזדמנות שנייה, וזה שמר אותנו מבריחה של יוטה.

רבע ד': גארבג' טיים!
ריצת 0-9 של יוטה ב-2 הדקות הראשונות של הרבע נותנת יתרון שיא במשחק - 19. בול גיים. תודה, היה נחמד, להתראות בשמחות.

3:27 לסיום, טי ג'יי ליף נכנס בפיגור 20.
פוזישן התקפה - טי ג'יי לוקח שלשת קאץ' אנד שוט, אבל מחטיא קצר. לא היה לזה סיכוי להיכנס.

תצוגת תכלית של יוטה במשחק הזה. אני חושב שהיו לנו, במקרה הטוב, 5 או 6 דקות טובות של כדורסל. 84-104 ליוטה בסיום. אינדיאנה לא מגיעה ל-90 נק' בפעם הרביעית העונה [הפסידה את כל המשחקים], קולעת מתחת ל-40% מהשדה בפעם החמישית העונה [הפסידה את כל המשחקים] וקולעת 3 שלשות או פחות במשחק בפעם הרביעית העונה [הפסידה את כל המשחקים]. וזה סיפור המשחק בערב הזה. מנגד, יוטה מנצחת ניצחון חוץ תשיעי [9] ברציפות לראשונה מאז 1998-1997.

השחקן המצטיין: רודי גובר. 23 נק' [14-10 מהשדה, 4-3 מהקו] ו-14 ריב' [3 בהתקפה] ב-39 דקות. קלע 11 נק' ברבע האחרון וכבר מפתיחת הרבע הריץ אותם עם אנד וואן ותנועה טובה בצבע;

דונובן מיטשל עם 20 נק' [4 שלשות] ו-6 אס' [6 איבודי כדור]. שיחק 24 מ-24 הדקות של הרבעים הראשון והשלישי, וקלע באותם רבעים 10 ו-8 נק' בהתאמה. במילים אחרות, המעמד שלו בקבוצה הוא כזה שבכל הרכב הם נותנים לו את ההזדמנות להוביל; ריקי רוביו עם 18 נק', 6 ריב' [2 בהתקפה] ו-6 אס' [2 איבודי כדור] ב-33 דקות. נכנס לרצף קליעות מחצי-מרחק ועשה דקות טובות במשחק הזה. כשריקי קולע את הזריקות שלו הוא שחקן מסוכן, את זה אנחנו יודעים כבר שנים; ג'ו אינגלס מסיים עם דאבל-דאבל ראשון בקריירה. 11 נק' [2 שלשות] ו-10 אס' [1 איבוד כדור]. מסוג השחקנים שאתה שונא אותם כשהם עושים את זה נגדך ואוהב אותם כשהם בקבוצה שלך. הוא כל כך טוב במשחק שלו, יודע את מקומו ועושה את המהלך הנכון, וזה לא מובן לי איך ולמה זה קורה לו; ג'יי קראודר מסיים עם 16 נק' באחוזים טובים מהספסל;

באינדיאנה, מיילס טרנר הוביל עם 24 נק' [14-10 מהשדה, 4-1 משלוש, 4-3 מהקו] ו-3 חס' ב-30 דקות. עשה משחק טוב, מהיותר טובים שלו העונה. במשך דקות רבות היה כינור ראשון בהתקפה; ויקטור אולדיפו בערב מאכזב. לא קלע את הזריקות שהוא אוהב. 13 נק' [19-6 מהשדה, 3-0 משלוש, 2-1 מהקו], 7 אס' [3 איבודי כדור] ו-5 חט'. עבד טוב דרך ההגנה בדקות הקשות וסייע לנו לחזור למשחק, אבל זה היה מעט מדי; בויאן בוגדנוביץ' איכזב עם 13 נק' [ללא שלשה]. הגיע לדאבל פיגרס בפעם ה-14 ברציפות, אבל כשהוא לא קולע מבחוץ, והיו לו כמה ניסיונות, זה לא בוגדה שלנו; קורי ג'וזף היה טוב ברבע השלישי, והיה מהבולטים בדקות היותר טובות שלנו. יכולת החדירה שלו מעולה לנו, והוא מוכיח את עצמו בתור גארד מאוד אתלט ואגרסיבי ביחס לגובה שלו. קלע 12 נק'. עם זאת, אני מוכרח להגיד שכמה שאני לא מאוהדי דרן קוליסון, הוא חסר; דומאנטס סאבוניס עם 8 נק' ו-9 ריב' [2 בהתקפה] ב-18 דקות מהספסל. נתן דקות טובות. המעמד שלו לא ברור לי. זה שחקן שהייתי רוצה לראות אותו משחק יותר; לנס סטיבנסון לא קלע [0 מ-5 מהשדה] ב-13 דקות מהספסל. הוא קצת בירידה במשחק, שניים, שלושה האחרונים. אבל הוא חשוב לקבוצה;

ליין ליף: טי ג'יי עלה כמחליף בגארבג' טיים ולא תרם כלום. 0 נק' [1-0 מהשדה, 1-0 משלוש] ו-2 ריב' ב-3 דקות משחק [0 במדד הפלוס / מינוס];

המשחק הבא -- הזדמנות טובה לבאונס בק עם משחק בית נגד אטלנטה [ו']. בהמשך, סקג'ואל לא פשוט עד לסיום העונה. אסור להיכנס למרה שחורה בעקבות ההפסד. אנחנו טובים, משחקים כדורסל טוב כל העונה. יש ערבים חלשים שהכדור לא נכנס, ואז כשזה קורה מאבדים ביטחון ופתאום מרגישים שהזריקות הקלות לא קלות, וזה קרה לנו מס' פעמים העונה, וזה קורה לכל קבוצה. אני מאוד מקווה שנגיע מוכנים למשחק נגד אטלנטה, עם קצב משחק גבוה שלנו שאנחנו יודעים ואוהבים לשחק, מפני שזה יכול להיות "מוקש". אטלנטה קבוצה חלשה, אבל עיקשת. הפסדנו להם לפני מס' ימים. הם לא מובסים בקלות אם לא רצים נגדם.
לצפיה ב-' דריק רוז חותם במינסוטה'
דריק רוז חותם במינסוטה
08/03/2018 | 22:37
41
הטימברוולבס מחתימים את רוז והופכים רשמית לטימברבולס, עם ארון ברוקס, ג׳ימי באטלר, טאג׳ גיבסון ודריק רוז שכולם שיחקו אצל ת׳יבודו בבולס בשנים האחרונות. לא היה עדיף להביא את טאונס ו-וויגינס לשם? כנראה שלא.

רוז צורף בעיקר בשביל עוד שחקן רוטציה בקו האחורי שנהיה דליל עם הפציעה של ג׳ימי, לא צפוי לפגוע יותר מדי בדקות של טיוס ג׳ונס...
לצפיה ב-'משחקי שלישי בלילה'
משחקי שלישי בלילה
07/03/2018 | 09:53
5
35
יוסטון כל כך יותר טובים מאיתנו שהיום מבחינתי נגמרה לנו העונה. אין שום סיכוי שנתגבר על הקבוצה הזאת. צריך לחשוב בקיץ איך ניתן לשנות משהו במשוואה הזאת.
לצפיה ב-'לילארד ודייויס נשארים חמים'
לילארד ודייויס נשארים חמים
07/03/2018 | 10:58
2
59
וסוחבים את הקבוצות שלהם לניצחון. דייויס 41 (4 שלשות ברבע השלישי), דיים 37 (8 שלשות) והפליקנס והבלייזרס ממשיכים להיראות טוב מאוד ומתקמקמות במקומות 4 ו-3 במערב.

אוקלהומה מפסידה ליוסטון הרותחת (16 ניצחונות רצופים). מה שיש לי לומר זה כך -
1. הכדורסל של יוסטון עוד לא הוכיח את עצמו בפלייאוף, בעוד שהכדורסל של אוקלהומה (לשרוט, לשמור, להיות אגרסיבים) כן.
2. יוסטון באמת לא מפספסת במשחקים האחרונים, לדעתי הם שורפים די הרבה דלק. ימים יגידו, אבל כרגע גולדן נראים לי בשיטת גברסילאסי - תהיה שני עד המטרים האחרונים, ואז תרביץ. נראה לי שהם יגיעו יותר רעננים לפלייאוף, ויש מצב שזה יותר חשוב מביתיות.

בראדלי ביל שוב מחטיא בקלאץ׳, אבל וושינגטון עדיין מנצחת את מיאמי בהארכה אחרי החטאה מביכה משהו של ווייד בהזדמנות להשוות. הכושר הרעוע של קליבלנד - ממנה כולן רוצות להתחמק בסיבוב הראשון - גורם למאבקי מיקום להיות בלתי אפשריים. הניצחון חשוב לוויזארדס במיקום 4-5, אבל אם אינדיאנה תנצח והקאבס יפסידו, אז אינדיאנה תעלה ל-3 והקאבס ירדו ל-4. כ-17 משחקים לתום העונה, עדיין לא ניתן לתכנן שום דבר, כנראה.

אנטוני דייויס (נפצע במותן, חזר לשחק), אוטו פורטר (גם נפצע במותן, לא חזר) וג׳ורדן בל (קרסול) נפצעו, צריך לעקוב מה קורה איתם, בישורת האחרונה הדברים האלה יכולים להרוס במיוחד.
לצפיה ב-' על הנקודה השניה לגבי יוסטון והווריורס'
על הנקודה השניה לגבי יוסטון והווריורס
07/03/2018 | 12:05
19
לצפיה ב-'כרמלו כל-כך חלש בהגנה'
כרמלו כל-כך חלש בהגנה
07/03/2018 | 13:11
50
עם כמה שפול ג'ורג' שומר מצוין על הארדן, ברגע שהזקן מקבל סוויץ' על מלו או אדאמס הוא עושה מה שבא לו.
זה לא היה משחק ברמה גבוהה אבל הרוקטס תפסו ערב קליעה משלוש וזה הספיק.

אוקלהומה קבוצה פיזית שגובה ממך מאמץ אבל לפחות מבחינת כמות דקות הכוכבים של יוסטון ממשיכים לשחק אותה כמות כמו הממוצע העונתי שלהם.
לצפיה ב-'זאת הסיבה שאני לא סובל את האתרים הישראלים'
זאת הסיבה שאני לא סובל את האתרים הישראלים
07/03/2018 | 18:14
51
מנוולים, ירדה לי שנה מהחיים בשניה
לצפיה ב-'כתבה מעניינת על איך הולידיי נהנה מרונדו'
כתבה מעניינת על איך הולידיי נהנה מרונדו
07/03/2018 | 18:14
49
לצפיה ב-'משחקי הלילה'
משחקי הלילה
04/03/2018 | 23:56
17
51
Ongoing:
אטלנטה - פיניקס. שיוויון 56 במחצית. לא מעניין.

וושינגטון - אינדיאנה. חצי משחק מפריד בין השתיים במקומות 4-5 ככה שמדובר בקרב מיקום חשוב לקראת הפלייאוף המזרחי (שזהות 8 העולות אליו כמעט ודאית לאור הכושר הגרוע של דטרויט, הפער שלה ממקום 8 שעומד כרגע על 4 משחקים והלו"ז הקשה מאוד שנשאר לה). ניצחון של וושינגטון יבטיח לה את היתרון במקרה של שיוויון במאזן עם אינדיאנה.

טורונטו - שארלוט

דאלאס - ניו אורלינס. דייויס ימשיך ביכולת הMVP שמאפיינת אותו לאחרונה?

מילווקי - פילדלפיה. עוד קרב מיקום במזרח בין המדורגות 6 ו7.

קליפרס - ברוקלין. המאבק על המקום השמיני בפלייאוף המערבי פסיכי לחלוטין ולקליפרס שרוצים להמשיך לדהור אסור לאבד משחקים כאלה.

סקרמנטו - ניו יורק. לילה טוב.
לצפיה ב-'ניצחון ענק בוושינגטון'
ניצחון ענק בוושינגטון
05/03/2018 | 03:43
1
53
הקבוצה הזאת הזויה - מפסידים באטלנטה ובדאלאס עם יכולת איומה ואז יוצאים למשחקי חוץ נגד מילווקי והוויזארדס ונותנים תצוגות תכלית. נקווה שלא שרפנו את כל האנרגיות לקראת הבק2בק החשוב מאוד נגד מילווקי. מצד שני גם הבאקס יגיעו בערב שני של בק2בק וכרגע נראים רע מאוד מול פילי.

סך הכל התוצאה מאוד משקרת - לאורך שלושה רבעים זה היה אחד המשחקים הטובים שלנו העונה - כמעט כולם הגיעו חדים, אולדיפו מאוד אגרסיבי מהפתיחה (19 נקודות במחצית הראשונה ו30 בסך הכל), הגנה מצוינת. את שלושת הרבעים האלה סיימנו ביתרון 15 ואז הגיעה ההיחנקות הרגילה ברבע האחרון ולמזלנו וושינגטון לא הצליחה למצוא את הסל בפוזשנים המכריעים. אינדיאנה מסיימת משחק מבלי לפגר אפילו פעם אחת. הפייסרס קלעו גם 21 רצוף מהעונשין ודווקא בזריקות שהיו יכולות להכריע את המשחק בלי דפיקות לב אולדיפו החטיא אחת וג'וזף עוד אחת מיד אחריו.

כרגע אינדיאנה עם יתרון ביתיות ועם אותו מספר ניצחנות כמו קליבלנד (הפסד של הקאבס מחר מעלה אותנו למקום השלישי!). מישהו היה מהמר על זה בפתיחת העונה?
לצפיה ב-'מברוק. באמת ניצחון סופר חשוב'
מברוק. באמת ניצחון סופר חשוב
05/03/2018 | 17:14
9
לצפיה ב-'הבאקס מנצחים את הסיקסרס'
הבאקס מנצחים את הסיקסרס
05/03/2018 | 09:57
1
48
יאניס חוזר לתצוגות מתחילת העונה ונראה מעולה.
הניצחון הזה מגיע אחרי 4 הפסדים רצופים שהם נראו ממש רע ולמרות הניצחון קצת קשה שלא לתהות, האם הפיטורים של קיד באמת היו הכרחיים?

לצפיה ב-'דראגן בנדר שיחק 40 דקות ,הוא לא מתאים לנ.ב.א'
דראגן בנדר שיחק 40 דקות ,הוא לא מתאים לנ.ב.א
05/03/2018 | 12:53
61
לא יודע למה נותנים לו במה,קלע 6 נקודות.
היו לו שלשות פנויות ,בלי שמירה בכלל ,והוא החטיא אותם.
אפילו ליורוליג הוא לא מתאים לדעתי לנכון להיום.
לצפיה ב-'הפליקנס ניצחו 8 רצוף, והקרדיט מגיע לא רק לדיוויס'
הפליקנס ניצחו 8 רצוף, והקרדיט מגיע לא רק לדיוויס
05/03/2018 | 17:20
46
אלא גם לג'רו הולידיי שמאז הפציעה של קאזינס העלה את הרמה שלו לדרג השני של הרכזים בליגה, עם 22 נקודות ו-7 אסיסטים למשחק.
לצפיה ב-'וושינגטון - אינדיאנה: הולכים עד הסל!'
וושינגטון - אינדיאנה: הולכים עד הסל!
05/03/2018 | 20:35
26
שודר בערוץ ספורט 5 .

מפגש שני העונה נגד וואשינגטון; ויקטור אולדיפו במשחק חזרה למדינת מרילנד, בה נולד וגדל מרחק של כחצי שעה נסיעה מאולם הכדורסל. אמו היתה בקהל, וגם הגיע המאמן מקבוצת בית הספר התיכון; ערב המשחק וושינגטון היתה אחת מארבע קבוצות שלא הפסידו שלוש פעמים ברצף העונה [מינסוטה, טורונטו וגולדן סטייט];

ברבע הראשון, אינדיאנה נראתה טוב, הלכה עד הטבעת בקלות. בהגנה התקשתה מול הסייז של מרצ'ין גוראטאט, שעשה נזק בצבע בדקות הראשונות. בדקות האחרונות של הרבע, במעבר של וושינגטון לספסל, אינדיאנה הגדילה את ההפרש ל-9, ואז ל-10 לאחר קליעת עונשין של אולדיפו מתוך עבירה טכנית של מאמן וושינגטון סקוט ברוקס. הטכנית הגיעה על מחאה של הוויזרדס בשריקה שלא קיבלו במהלך קודם של אולדיפו שבו חסם בצורה לא נקיה את הדאנק. 2:23 לסיום הרבע, טי ג'יי ליף נכנס ביתרון 10. פוזישן הגנה - מייק סקוט בודד על טי ג'יי, הסתובסב עליו, לקח אותו לטבעת, אבל טי ג'יי נשאר עם המהלך והוציא ממנו החטאה. הגנה טובה. פוזישן התקפה - טי ג'יי קיבל לבד על קשת השלוש, אבל החטיא קצר. 20-30 אינדיאנה. אולדיפו עם 11, בוגדנוביץ' עם 8 היו הבולטים על המגרש ברבע הראשון. אינדיאנה סיימה ב-52% מהשדה מול 33% של וושינגטון.

ברבע השני, פוזישן הגנה - אוטו פורטר זרק מחצי-מרחק בבסייליין על טי ג'יי, אבל החטיא. פוזישן התקפה - מייק סקוט קלע על טי ג'יי. 9:45 לסיום המחצית, טי ג'יי ירד ביתרון 6. בדקות הראשונות של הרבע, וושינגטון היתה בריצת 0-12, הורידה ל-1 הפרש. בשלב הזה מקמילן חזר עם החמישייה הראשונה ודברים נראו יותר טוב עד לסיום הרבע, כאשר פעמיים ההפרש הגיע לדו-ספרתי. 45-55 לאינדיאנה במחצית. אינדיאנה עם רבע של 2 אס' מול 7 איבודים. 19 נק' במחצית לאולדיפו, היה נראה כמו רמה אחת מעל כולם.

ברבע השלישי, התקפות מסודרות בשני הצדדים, ההפרש נע סביב החד-ספרתי גבוה. לקראת סיום הרבע אינדיאנה עלתה להפרש שיא של 17 ונראית היתה בדרך הנכונה לניצחון קל. 65-80. אוטו פורטר עם 9 נק' ברבע. אינדיאנה סיימה את הרבע ללא איבודי כדור. כשדבר כזה קורה, לרוב תמצא את עצמך מנצח את הרבע.

ברבע הרביעי, אינדיאנה לא הצליחה לקנות סל בשתי הדקות הראשונות של הרבע, ווושינגטון הורידה ל-5 הפרש בלבד בריצת 0-10. הריצה המשיכה ל-4-16, שהורידה ל-3 הפרש קצת פחות מ-7 דקות לסיום, אבל שלשה גדולה של בויאן בוגדנוביץ', במשחק נהדר שלו אפשר לומר - החזירה ל-6 הפרש, ובאופן זמני עצרה את המומנטום השלילי. בהמשך ההפרש ירד גם ל-2, אבל אז סל מחצי מרחק של אולדיפו ועוד חטיפה שלו שהובילה לנקודות קלות במתפרצת, החזירו שוב ל-6 עם קצת יותר מ-3 דקות לסיום. בחזרה מפסק הזמן, שלשת סטפ בק של בראדלי ביל - ברבע אחרון נהדר שלו, הורידה ל-3 הפרש, 3 דקות לסיום. בפיק אנד רול, קורי ג'וזף עלה לזריקה מחצי-מרחק וקלע - 5 הפרש, כ-2 דקות לסיום. בצד השני, מייק סקוט קיבל בבייסליין, קלע את הקאץ' אנד שוט ועשה מזה שוב משחק של פוזישן אחד בלבד - 3 הפרש. בהתקפה, אולדיפו ירה שלשה, שהחזירה ל-6. אוטו פורטר הגיב בשלשה [בהזדמנות השנייה בהתקפה] משלו, רק 3 הפרש, כדקה וחצי לסיום. אולדיפו כידרר ואיבד, וושינגטון איבדה גם היא בחטיפה גדולה של תדאוס יאנג. בהתקפה, אולדיפו מצא בכדור גדול את תד יאנג מתחת לסל, אבל יאנג החטיא. בצד השני, ביל נעצר בעבירת מגן, הלך לקו וקלע 2 מ-2, הפרש 1 בלבד, עם 36 שניות על שעון המשחק - הכי צמוד שהיה מאז תחילת הרבע השני. בחזרה מהפסק-זמן, אולדיפו כמעט איבד בפיק אנד רול עם מיילס טרנר, הכדור חזר לאולדיפו, שכפה זריקה מחצי-מרחק, שלא נכנסה. ריבאונד ארוך של הוויזארדס, שמיהרו לצאת קדימה, הוביל להתקפת מעבר של שבסיומה בראדלי ביל נתקל בהגנה נהדרת של אולדיפו, ששינה לו את הלייאפ, והכדור לא נכנס. אינדיאנה השתלטה על הכדור ושחקני וושינגטון ביצעו את העבירה שהיתה להם לתת - כדור מהצד. אולדיפו הלך לקו, 11 שניות על שעון המשחק. קלע רק 1 מ-2 [ובכך שבר רצף של 21 מ-21 של אינדיאנה במשחק], הפרש 2. בחזרה מפסק הזמן, וושינגטון מצאה את ביל, שהקפיץ את קורי ג'וזף וזרק פנוי מחצי-מרחק, אבל החטיא את הזריקה הנוחה. ג'וזף השתלט על הריבאונד ונשלח לקו. קלע 1 מ-2 ועשה מזה משחק של 3 הפרש לנו עם 5 שניות על השעון. זה הותיר לוושינגטון הזדמנות אחרונה בהחלט. בחזרה מפסק הזמן, שוב מצאו את ביל פנוי, לקח את השלשה, אבל החטיא קצר! 95-98 לאינדיאנה בסיום. מותחן גדול, אשר בסיומו אנו יוצאים מרוצים מהתוצאה הסופית, אולם לא מהעובדה ששוב שמטנו יתרון גדול. ב-NBA של היום קשה לשמור יתרונות מוקדמים - גדולים ככל שיהיו, וגם יאמר שוושינגטון שיחקה רבע אחרון נהדר [כולל 29% בלבד של אינדיאנה מהשדה] שכבר מראשיתו בנתה את המומנטום היטב ובמהירות להפרש חד-ספרתי. לא אגיד שאינדיאנה "גנבה" את המשחק, שיחקנו טוב ועבדנו יפה, אבל לפי איך שהרבע הרביעי שוחק, זה יכל להסתיים גם בהפסד. נתון בולט שקשה לנצח איתו משחקים: 11 אס' בלבד [מול 16 איבודי כדור]. למעשה, הניצחון מסיים 6 הפסדים ברציפות העונה במשחקים שאנו מוסרים 11 או פחות. וושינגטון מפסידה משחק שלישי ברציפות לראשונה העונה.

השחקן המצטיין: ויקטור אולדיפו. 33 נק' [20-11 מהשדה, 4-2 משלוש, 10-9 מהקו] ב-39 דקות. קלע 10 נק' ברבע האחרון. דיבר בסיום המשחק על החזרה למקום שבו גדל;

בויאן בוגדנוביץ' סיים עם 20 נק' [3 שלשות], באחוזים טובים. הוא ברצף משחקים טוב; מיילס טרנר סיים עם דאבל-דאבל של 12 נק' [1 שלשה] ו-13 ריב' [3 בהתקפה]. כמו שקורה איתו תמיד, פותח טוב משחקים ואז נחלש במחצית השניה. התקשה בהגנה מול גורטאט בחצי הראשון, אבל התקפית עשה עבודה טובה. בחצי השני קלע רק 4 נק' והרבה להחטיא את הזריקות שהוא אוהב [1 מ-6 מהשדה ו-0 מ-4 משלוש]; קריס ג'וזף עם 16 נק' היה מהבולטים והמובילים בניצחון הזה. היכולת שלו לחדור את הגנת וושינגטון והמעורבות שלו בפוזשנים המכריעים בדקות ההכרעה, דרך הגנה טובה ודרך התקפה טובה, עשו הבדל בתוצאה; "המאכזבים", אם יש כאלה במשחק שנגמר בניצחון, הם תד יאנג עם 0 נק' [0 מ-5 מהשדה] ב-33 דקות, שלא בלט ברוב שלבי המשחק אם כי היה חלק מהדקות האחרונות, ולנס סטיבנסון, עם 2 נק' בלבד [1 מ-4 מהשדה] ב-10 דקות משחק, שזה לא היה הערב שלו, ומקמילן בחר לשחק עם היד החמה של בוגדנוביץ';

בוושינגטון, בראדלי ביל עם 22 נק' [27-8 מהשדה, 9-2 משלוש, 5-4 מהקו] ושיא קריירה של 11 אס' [5 איבודי כדור]. קלע 13 מה-22 ברבע האחרון [שיחק את כל הרבע] ומסר 4 אס'; אוטו פורטר עם 17 נק' ו-4 חט'; מרקיף מוריס עם 12 נק' ו-7 ריב', אבל 10 מה-12 הגיעו ברבע הראשון; מארצ'ין גורטאט עם 10 נק' ו-7 ריב' [4 בהתקפה]. עשה את כל הנזק בחצי הראשון; מייק סקוט עם 10 נק' [2 שלשות] ב-22 דקות ואיאן מהינמי עם 8 נק' ו-9 ריב' [3 בהתקפה] ב-24 דקות, הובילו את הספסל;

ליין ליף: 0 נק' [1-0 מהשדה, 1-0 משלוש] ו-1 ריב' ב-5 דקות משחק [מינוס 3];

המשחק הבא -- כבר הלילה, הערב השני של בק-טו-בק יפגיש אותנו בבית נגד מילוואקי אותה פגשנו רק לפני שלושה ימים. קשה להדגיש עד כמה המשחק הזה חשוב עבורנו. אינדיאנה עוברת את וושינגטון במאבק על המקום הרביעי, ורחוקה כעת הפסד אחד מקליבלנד במאבק על המקום השלישי.

שבוע טוב!
ולהתראות בשמחות כדורסל NBA ואחרות!
לצפיה ב-'מנצחים גם את מילווקי בבק2בק'
מנצחים גם את מילווקי בבק2בק
06/03/2018 | 04:33
32
הורגש ששתי הקבוצות שיחקו אתמול, רמת הביצוע הייתה נמוכה מהרגיל (לכל מי שלא קוראים לו בוגדנוביץ' ובלדסו) והסקור הנמוך בניגוד לפעם שעברה היה תוצאה של התקפות תקועות ולא של הגנות גדולות.

דבר אחד שאי אפשר להתעלם ממנו יותר זה הנטייה שלנו לאבד יתרונות גדולים בתוך שניה. זה קרה לנו בכל שלושת המשחקים האחרונים ובכל פעם היה לנו מזל שלא איבדנו משחק שהיינו עדיפים בו בגלל דקות של בלאק אאוט מוחלט. 2 שלשות רצופות של בוגדנוביץ' העלו את זה ל15, הקהל בשמיים, מילווקי יורדת לפסק זמן שני בתוך דקה, ובמקום להכות בברזל כשהוא חם הם יוצאים לריצת 17-3 למחוק את כל הפער בתוך 3 דקות בערך. מקווה שמקמילן שם לב לדברים האלה.

בינתיים יש לנו את הטייברייק גם נגד קליבלנד (חצי משחק קדימה), גם נגד מילווקי (3 משחקים מאחור) ובשבוע הבא יוכרעו הסדרות מול שתי היריבות שנותרו (וושינגטון ופילי, שתיהן בחוץ, בשני המקרים 1-1 בעונתי). אם ננצח את שני המשחקים אני מאמין שנסיים עם ביתיות וזה יהיה פשוט הישג עצום.
לצפיה ב-'אפשר כבר לומר שהוכרעו העולות לפלייאוף במזרח'
אפשר כבר לומר שהוכרעו העולות לפלייאוף במזרח
06/03/2018 | 08:50
4
52
דטרויט במקום התשיעי 6 משחקים מתחת ל-50%. מיאמי ומילווקי במקומות 7-8 נמצאות 4 משחקים מעל 50%.
יחד עם העובדה שלא נשאר לפיסטונס לו"ז קל במיוחד, קשה לדמיין אותם מסיימים את העונה עם 14-15 ניצחונות מ-18 משחקים שזה בערך מה שהם צריכים כדי לשמור על סיכוי לעלות.

במקומות 3-8 הכל פתוח, הדבוקה מופרדת ע"י 3.5 משחקים ומי שתסיים חזק את העונה תשיג יתרון ביתיות. אם כי אני מאמין שה-reward האמיתי הוא להימנע ממפגש סיבוב ראשון מול קליבלנד (בהנחה שנמנעים גם ממקומות 7-8 שמפגישים מול טורונטו ובוסטון בלי ביתיות כמובן).

במערב כל הקבוצות שבתמונת הפלייאוף פגשו יריבות נחותות והצליחו לנצח. ממקום של יתרון ביתיות שהיה כמעט בכיס של מינסוטה אני מתחיל להתנחם בכך שניצחנו כמעט בכל הטייברייקס ופחות סביר שנסיים מחוץ לפלייאוף. אבל יהיה ממש מבאס לסיים 7-8 ולחטוף בסיבוב הראשון מאחת הגדולות.
לצפיה ב-'שאר הליגה תשמח אם תפגשו את הווריורס בסיבוב הראשון'
שאר הליגה תשמח אם תפגשו את הווריורס בסיבוב הראשון
06/03/2018 | 10:09
3
51
אתם או OKC. אם באטלר יהיה בריא לפחות תגרמו להם להתאמץ קצת.
רק שלא יפגשו שוב את פורטלנד או דנבר או פליקנס ויקבלו פרי פאס עוד פעם...
לצפיה ב-'הם יקבלו פרי פאס גם מאיתנו'
הם יקבלו פרי פאס גם מאיתנו
06/03/2018 | 10:23
2
46
אין לנו את הקשיחות ההגנתית שמקשה על הווריורס. זה קריטריון הסף בהתמודדות מולם. אני חושב שהתקפית אנחנו כן קבוצה שגובה אנרגיות מהיריבה אבל אפילו אם הווריורס לא יתאמצו ב-100% הם יכולים לנצח אותנו 120-110.
אנחנו לא טובים בהגנת טרנזישן ובשמירה על קשת השלוש. עד שלא נשפר את התחומים האלה גולדן מתפוצצת עלינו מתי שבא לה. ב-5 מתוך 6 המפגשים שלנו בשנתיים האחרונות הם קלעו 115 נקודות ומעלה.
לצפיה ב-'מי היה מאמין שתי'בס יאמן קבוצה ללא קשיחות הגנתית...'
מי היה מאמין שתי'בס יאמן קבוצה ללא קשיחות הגנתית...
06/03/2018 | 10:30
1
8
לצפיה ב-'אם אפילו את זה הוא לא מנחיל להם אז מה כן?'
אם אפילו את זה הוא לא מנחיל להם אז מה כן?
06/03/2018 | 11:22
41
כזה מאמן גרוע

בתור GM הוא כנראה טוב אם הוא שכנע את ג׳ימי באטלר לחתום שם
לצפיה ב-'נצל"ש- 05/03/18 - אינדיאנה - מילוואקי: יאניס פור דה ווין...!'
נצל"ש- 05/03/18 - אינדיאנה - מילוואקי: יאניס פור דה ווין...!
06/03/2018 | 22:01
4
30
שודר בערוץ ספורט 5 LIVE .

מפגש רביעי ואחרון העונה נגד מילוואקי - 1, 2, ו-3 שנערך לפני 3 ימים בלבד; שתי הקבוצות הגיעו למשחק בערב השני של בק-טו-בק. מילוואקי הגיעה עם 9 ניצחונות בערב השני של בק-טו-בק [מקום שני בליגה];

ברבע הראשון, 7 דקות בתוך המשחק התוצאה היתה 5-8 לאינדיאנה. קצב משחק נמוך, הקבוצות לא מצאו את הסל. 2:01 לסיום הרבע, טי ג'יי ליף נכנס ביתרון 5. הרבע הסתיים בעבירה של לנס סטיבנסון על הזורק קריס מידלטון, שהלך לקו וקלע 2 מ-3. 17-20 אינדיאנה. רבע שבו שתי הקבוצות ישבו על אחוז נמוך, מתחת ל-40% מהשדה. 8 מה-20 של מילוואקי הגיעו בנק' ממתפרצות. סאבוניס תרם לנו 7 נק' מהספסל.

ברבע השני, פוזישן הגנה - ג'בארי פארקר בוּדד על טי ג'יי עם הגב לסל, הסתובב והלך עד הטבעת, אבל סאבוניס הגיע לעזור בזמן וזה נגמר בהחטאה. ראינו את זה גם לפני מס' ימים, שהם מנסים ללכת על טי ג'יי. פוזישן התקפה - טי ג'יי קיבל, ניסה למצוא את סאבוניס שהתמקם לקראת הפוסט אפ, אבל מסר לא טוב ואיבד. מיד מקמילן הוציא אותו, 10:19 לסיום המחצית, ביתרון 3. הדקות הראשונות עם המחליפים לא היו טובות לנו, ומילוואקי לקחה יתרון. מאמצע הרבע דקות טובות של אולדיפו, החזיר אותנו למשחק עם 6 נק' ברבע. בדקה האחרונה של המחצית, כמה פוזשנים טובים שלנו ושלשה של בוגדנוביץ' בקאץ' אנד שוט, החזירו יתרון באופן זמני. טוני סנל תרם במילוואקי 9 נק' [3 מ-3 לשלוש] ואיתו 7 נק' של יאניס. 44-46 למילוואקי במחצית. אינדיאנה הפסידה את המחצית הראשונה 2-15 בנק' ממתפרצות, איבדה 9 כדורים [מול 8 אס', במחצית נוספת שמסתיימת עם יותר איבודים מאס'], ורק 2 שלשות מול 5 מ-11 של מילוואקי. מחצית לא טובה שלנו מבחינה התקפית, בהחלט לא.

ברבע השלישי, אינדיאנה נראתה טוב יותר וזה התבטא בעיקר בנקודות במעבר, חוזקה שלנו העונה, שלא קיבלה ביטוי בחצי הראשון. עד אמצע הרבע, ההפרש הגיע לדו ספרתי בפעם הראשונה - 12, תוך ריצת 0-10 של אינדיאנה בשתי דקות [כולל 2 שלשות של בוגדנוביץ' בהנעת כדור נפלאה של ההתקפה שלנו - הראשונה נכנסה לו במסירה של אולדיפו בין הרגליים של מידלטון]. הריצה המשיכה ל-0-13, והפרש 15. לקראת סיום הרבע, מילוואקי הגיבה בריצת 0-12, שהורידה ל-1 הפרש, בהובלת אריק בלדסו. שלשה מ-4 של סטיבנסון בפוזישן האחרון של אינדיאנה ברבע ואז חסימה גדולה שלו בהגנה שהצילה סל בטוח, עצרו את המומנטום השלילי. 69-73 אינדיאנה. אינדיאנה פתחה 4-21 ב-7 הדקות הראשונות של הרבע ומילוואקי סיימה אותו ב-8-19. בוגדנוביץ' בלט עם 11 נק' ברבע ב-100% מהשדה [3 שלשות]. בלדסו החזיר את הבאקס למשחק עם 8 נק', ג'בארי פארקר השלים אותו עם 9 ב-4 מ-4 מהשדה. שתי הקבוצות היו על אחוז גבוה [מעל 50%] ואינדיאנה עם רבע של 5 מ-6 משלוש, מה שחסר לנו במשחקים הקודמים [ובמחצית הראשונה של משחק זה].

ברבע הרביעי, פתיחת הרבע היתה שייכת לבוגדנוביץ' בצד אחד, ולבלדסו בצד השני. שלשה של תד יאנג באמצע הרבע נתנה יתרון מכובד שחשבתי שיתחיל את הבריחה שלנו - 8. קצת אחר כך, רגע ביזארי: ג'ון הנסון "הוכשל ברחבה" ע"י לנס סטיבנסון, ששם לו רגל. לא נראה לי מכוון, למרות שאני מבין לפי התגובות שאני בדעת מיעוט. המהלך המשיך להיות משוחק, אבל הנסון עצר ונעמד מול השופט בזמן שמאחוריו בלדסו קלע עוד ג'אמפ שאט. בדקות הבאות, הקבוצות לא הצליחו לקלוע סל שדה לרפואה, ברמת אינטנסיביות הגנתית טובה, וגם ידעו לנצל את מכסת העבירות בצורה מיטבית עם עבירות נאן שוטינג שמנעו סלים קלים. 1:36 לסיום, התקפה מהירה של מילוואקי איבדה מכוחה, אבל האקסטרה פס שיחררה את אנטטקומבו מתחת לסל לנקודות קלות, מה שעשה רק 2 הפרש לאינדיאנה. בהתקפה, תד יאנג קיבל בסוף שעון, לא הצליח לעבור את השומר שלו בבידוד והוציא זריקת התאבדות שלא נכנסה. בלדסו בהתקפת המעבר מהריב' הארוך כמעט איבד כאשר הכדור נשמט מידיו ויצא החוצה, אבל נשמר של מילוואקי, שחידשה את המשחק והשיגה הליכה של יאניס לקו. קלע 1 מ-2 ועשה רק 1 הפרש לנו, בריצת 2-9 של מילוואקי בכ-5 הדקות האחרונות. בהתקפה, אולדיפו הלך עד הסל, אבל עשה צעדים. בצד השני, בלדסו ביזבז שעון, מצא את יאניס עם הגב לסל, שזרק בסוף שעון פדוויי מחצי מרחק, אבל החטיא. הריב' של אינדיאנה, כחצי דקה על השעון. לא לקחנו פסק-זמן אחרון שנותר לנו, אולדיפו קיבל עם 8 שניות על השעון, עבר בצעד ראשון מהיר את ג'ייסון טרי, קיבץ עליו את כל ההגנה בחדירה, ניסה להוציא החוצה לבוגדנוביץ' הפנוי על קשת השלוש, אבל ההגנה קראה נכון את המהלך והשיגה חטיפה. מילוואקי יצאה קדימה עם מידלטון במתפרצת, אבל קורי ג'וזף שם נפלא את היד והוציא ממנו את הכדור לאאוט, 6 שניות לסיום. השופטים קראו את זה כג'אמפ בול, לא ככדור של מילוואקי מהצד. ובכלל, ההילוך החוזר הראה שהנגיעה האחרונה היתה ככל הנראה של מידלטון. השופטים הלכו למוניטור לודא, והחליטו לא לשנות את השריקה על ג'אמפ בול. תיקנו גם את שעון המשחק ל-6.8 שניות. בהתחשב בצורה שבה ההתקפה שלנו שוחקה והעובדה שכמעט מידלטון הלך לנקודות קלות שהיו מנצחות להם את המשחק, זה היה אאוטקאם לא רע מבחינתנו. ההקפצה בוצעה, מידלטון "ניצח" ונגע ראשון, אבל הדף את הכדור לידיים הלא נכונות של בוגדנוביץ', שנשלח לקו וקלע 2 מ-2 כמו גדול - 3 הפרש לנו, 5.1 שניות לסיום. בחזרה מפסק הזמן של מילוואקי - אחד משניים שנותרו לה, התקפה מבולבלת מצאה את יאניס, שהקפיץ את השחקן שלו ועלה לשלשה פנויה לפני הבאזר, אבל החטיא אותה קצר! 89-92 לאינדיאנה בסיום. כמעט קאמבק של מילוואקי מפיגור 15, זה כבר היה רק 1 הפרש, אבל רק כמעט - אינדיאנה לא שמטה את היתרון ברבע האחרון והיתה ראויה לניצחון. והנה, אינדיאנה מוצאת את עצמה פעמיים בתוך 48 שעות מנצחת משחק, אשר בו הקבוצה היריבה החטיאה על הבאזר מזריקה של השחקן הכי טוב שלה.

השחקן המצטיין: בויאן בוגדנוביץ'. 29 נק' [13-9 מהשדה, 7-5 משלוש, 8-6 מהקו] ב-35 דקות משחק. משחק 13 ברציפות בדאבל פיגרס בנקודות, אשר מהווה את הרצף הארוך ביותר בקריירה שלו. ב-6 מ-13 המשחקים הללו קלע 20 או יותר;

תד יאנג עם משחק באונס בק טוב של 10 נק' [2 שלשות] ו-7 ריב' ב-39 דקות. שיחק הכי הרבה דקות מבין כל השחקנים ששותפו במשחק [בשתי הקבוצות], ושיחק טוב אחרי לילה קודם של 0 נק' בפעם ה-12 בקריירה; ויקטור אולדיפו עם אחד מהמשחקים הפחות טובים שלו במדי הקבוצה. 14 נק' [19-5 מהשדה, 2-1 משלוש, 4-3 מהקו], 5 ריב' ו-5 אס' [10 איבודי כדור! שובר שיא שלילי שעמד על 9 איבודי כדור במדי אורלנדו לפני 4 עונות]; מיילס טרנר סיים עם 5 נק' [1 מ-3 מהשדה] ו-5 ריב' [1 בהתקפה]; סאבוניס עם 11 נק' וסטיבנסון עם 11 נק' תרמו מהספסל. לשניהם היו דקות מומנטום חשובות בחלקים שונים של המשחק;
לצפיה ב-'- המשך -'
- המשך -
06/03/2018 | 22:09
3
19
במילוואקי, אריק בלדסו הוביל עם 26 נק' [22-10 מהשדה, 10-2 משלוש, 4-4 מהקו] ו-4 אס' [4 איבודי כדור]. מחצית שניה מצוינת שלו, שבה קלע 17 מה-26. הוא בדיוק מה שהיה חזר להם במשחק לפני שלושה ימים כשנקלע לבעיית עבירות וישב יותר מדי דקות משמעותיות [דקות ריצה שלנו] בחוץ; יאניס אנטטקומבו עם 18 נק' [16-7 מהשדה, 2-0 משלוש, 5-4 מהקו], 12 ריב' [2 בהתקפה] ו-5 חס' ב-37 דקות משחק. היה יותר טוב במחצית השניה, גם קלע 7 נק' ברבע האחרון, אבל לא במשחק גדול. מרגיש כאילו הוא בירידה בזמן האחרון. לא בהכרח מספרית, אבל הנוכחות שלו פחות מאיימת, וזאת מבלי לגרוע מהיותו שחקן מאוד דומיננטי; קריס מידלטון בערב רע מאוד. 6 נק' ב-1 מ-7 בלבד מהשדה; ג'בארי פארקר סיים עם 15 נק' ב-24 דקות מהספסל. עושה רושם של שחקן מוכשר שנמצא בסיטואציה לא טובה לברייקאאוט אמיתי. אני אוהב אותו, לא יודע. נראה שהוא משתפר ממשחק למשחק מאז שחזר מהפציעה. הוא מזכיר במשחק שלו בלייק גריפין "קטן" יותר, פחות אתלטי. בצורה שהוא מכדרר, כ-4, וזורק מחצי מרחק, אני חושב שיש מה לעשות עם זה בקבוצה הנכונה; שבאז מוחמד שיחק 7 דקות בהופעת הבכורה שלו במדי הבאקס ולא קלע את הזריקה היחידה שלקח; משחק רע גם של הגבוהים של מילוואקי. ג'ון הנסון עם 2 נק' [1 מ-4 מהשדה] ותון מייקר מהספסל אשר סיים ללא נקודות [0 מ-4 מהשדה];

ליין ליף: טי ג'יי סיים ללא נקודות, 1 ריב' ו-0 אס' [1 איבוד כדור] ב-4 דקות משחק [מינוס 2];

** Chris Smoove מתקצר.

המשחק הבא -- נקווה להמשיך את היכולת הטובה נגד יוטה [ד'], בבית, במשחק לא פשוט בכלל. שבוע לא קל עם משחק כל יומיים. אבל לפחות חצי נחמה היא, שנגד מילוואקי זה היה סט אחד לפני אחרון של בק טו בק. לאינדיאנה מצפה לוח משחקים קשה עד סיום העונה. מפגשים מול קבוצות מנצחות, חלקן הטובות בליגה. אני לא בטוח שאנו מאיימים באמת על המקום השלישי, ואולי גם לא נישאר במקום הרביעי, אבל זו המטרה - ביתיות בסיבוב הראשון.

להתראות בשמחות אינדיאנה פייסרס ואחרות!
לצפיה ב-'ישבתי וחשבתי קצת מה נשאר לנו עד סוף העונה'
ישבתי וחשבתי קצת מה נשאר לנו עד סוף העונה
08/03/2018 | 02:00
2
15
וואלה, אני חושב שזה לגמרי בידיים שלנו לסיים 3-4.

נשארו לנו עוד 18 משחקים. 5 מהם קשים עד בלתי אפשריים - פעמיים גולדן סטייט, בוסטון בחוץ, פעמיים טורונטו (בית וחוץ). אם ניקח אחד, דיינו
עוד 5 הם משחקי חוץ קשים אבל כאלה שאפשר לנצח, כמעט כולם נגד יריבות עם מאזן פחות טוב - דנבר, ניו אורלינס, קליפרס, וושינגטון ופילדלפיה. אם ניקח שניים-שלושה, רצוי נגד היריבות מהמזרח - דיינו
השמונה שנותרו הם משחקים שחובה לנצח. שישה מהם בבית נגד מאזנים פחות טובים - מול יוטה בעוד 10 דקות, אטלנטה, לייקרס, קליפרס, מיאמי ושארלוט ועוד שניים בחוץ נגד סקרמנטו ושארלוט.

אם ניצחנו את ה8 שמוגדרים חובה - הגענו כבר ל45 ניצחונות. זה לבד עשוי להספיק. הצלחנו לגרד עוד 2-4 ניצחונות מעבר - הביתיות שלנו ואולי גם המקום השלישי.
לצפיה ב-'אני מאוד מקווה שנסיים מקום רביעי, פחות מסתכל על שלישי'
אני מאוד מקווה שנסיים מקום רביעי, פחות מסתכל על שלישי
08/03/2018 | 21:28
1
12
ביתיות בסיבוב הראשון היא המטרה הגדולה מבחינתי. אני לא רואה הבדל בין מפגש חצי-גמר אזורי נגד טורונטו או נגד בוסטון. אם נסיים מתחת לארבע זה יגרום לי למועקה בתוך הלב, וזה ידרוש ממני ללכת לרופא משפחה להוציא רצפט לפרוקסטין [נגד דיכאון וחרדות], וזה פשוט טרחה גדולה מדי עבורי לצאת מהבית ולעמוד בתור עם אנשים רגילים ופשוטים כאחד העם [כשכולם מסביבי צועקים עליי, תמיד זה ככה - 'אדוני, יש תור, מה אתה נכנס? באיזה שעה אתה?'. אז אני נכנס, אז מה יש? אז תיכנס אחריי! אני רק רצפט, אני. מה קרה? איראן תקפה? ביבי נכנס לכלא? אני איש מבוגר, מה קשה לך לראות אותי נכנס לפניך, במקום שתפתח לי את הדלת ותגיד אמן לכל מילה שיוצאת לי מהפה אתה משתולל ורודה בי, תכף גם תדקור אותי עם סכין כי עקפתי אותך בתור].
לצפיה ב-'חצי הגמר האזורי לא מעניין בכלל'
חצי הגמר האזורי לא מעניין בכלל
09/03/2018 | 21:42
10
השאלה היא האם נקבל את וושינגטון לסדרה או, כמו שזה נראה כרגע, את פילדלפיה...
לצפיה ב-'משחקי שישי בלילה'
משחקי שישי בלילה
03/03/2018 | 10:27
28
45
ניצחנו בפיניקס אחרי 3 הפסדים רצופים שם, הגיע הזמן.
מחצית 1, הגנה ברמה שאני לא יכול לתאר. אפילו דונובן המאופק נראה תופס את הראש מספר פעמים. מביך.
מחצית 2 הרמנו את הרמה בהגנה וזה יחד עם ווסטברוק ניצח את המשחק.
הפייטון הזה שלהם עם התספורת המגוכחת שלנו עשה מאיתנו צחוק כל כך הרבה פעמים.
העיקר הניצחון, הכל צמוד ממקום 3 ל9 וכל משחק חשוב. משחק קרוב זה כבר הלילה בפורטלנד...הם מקום 3 ואם ינצחו אותנו יהיה להם גם את הטייברייק עלינו. קשה לי להגיד שיש לי ציפיות למשהו, פעם אחרונה הפסדנו להם גם בלי לילארד אם אני לא טועה. מקווה לנס.
לצפיה ב-'מינסוטה יורדת למקום 6 במערב'
מינסוטה יורדת למקום 6 במערב
03/03/2018 | 10:45
2
65
כצפוי הפסדנו את שני המשחקים בבק טו בק. הלילה כל היריבות שלנו במערב ללא יוצא מן הכלל ניצחו.
העייפות הורגשה, יוטה שרפו את הגארדים שלנו בצעד ראשון ושלטו בריבאונד. השופטים גם לא בדיוק עזרו עם הרחקה של טאונס במחצית הראשונה, וויגינס הסתבך בבעיית עבירות וקרופורד היה גרוע בהגנה ברמות שקשה לתאר.
האכזבה היחידה שלי מצמד המשחקים הזה הוא שהלילה דוקא פגענו מחוץ לקשת במשחק חסר סיכוי, אתמול מול פורטלנד היינו יותר טובים אבל הזריקות לא נכנסו וזה עלה בהפסד.

בלי טאונס מתחת לסל אף אחד לא מסוגל לקחת ריבאונד. הפסדנו 45-27 בלוחות שזה הפער הכי קיצוני שאני זוכר בשנים האחרונות.
לצפיה ב-'ועל העברה המכוערת של טיג אתה לא מדבר? '
ועל העברה המכוערת של טיג אתה לא מדבר?
03/03/2018 | 15:30
1
53
אחד המהלכים המכוערים של העונה
לצפיה ב-'אין הרבה מה לומר'
אין הרבה מה לומר
04/03/2018 | 12:47
43
כניסה מלוכלכת, הרחקה מוצדקת...
לצפיה ב-'ניצחון חשוב מאין כמוהו של הפייסרס'
ניצחון חשוב מאין כמוהו של הפייסרס
03/03/2018 | 16:04
2
55
ניצחון חוץ במילווקי שמעלה אותנו ל2 משחקים מעל הבאקס ובנוסף מבטיח לנו את הטיי-ברייק מולם (כרגע 2-1 לנו ונשאר עוד משחק ביתי, אבל אינדי הבטיחה מאזן עדיף בתוך הדיוויז'ן המרכזי).

אנחנו עדיין בסלאמפ בכל מה שקשור לקליעה אבל אני ממש שמח מהאופי שהפגנו פה, מהרגע הראשון הייתה אווירת פלייאוף, משחק סופר אינטנסיבי, הגנות רצחניות ו5 טכניות ברבע הראשון, קהל מאוד מעורב, והצלחנו לשרוד אפילו אחוזים גבוהים מ3 של הבאקס לאורך כמעט 3 רבעים עד שהגיעה מיני ריצה שמילווקי לא הצליחה לחזור ממנה. ויק היה מעולה במחצית השנייה, חבל שהוא לא אגרסיבי באותה המידה גם בחצי הראשון, הזריקות שלו כבר לא נכנסות לו אוטומטית כמו לפני האולסטאר, רוצה לראות אותו הולך יותר לעונשין.

המצטיין שלי הוא בוגדנוביץ' שהלך לקו 13 פעמים ודייק ב12 מהם, אפילו שדייק רק בזריקה אחת מהשדה. במשחקים מהסוג הזה אלה המהלכים שמנצחים משחקים.

הסיכוי אמנם קלוש עד לא קיים אבל הייתי דווקא שמח לקבל סדרה מול מילווקי (שנחשבת למצ'אפ נייטמר). אנחנו מכילים נהדר את יאניס (שהיה שוב חלש), בכל פעם שהוא רץ במגרש הפתוח היה מי שהכניס יד והפריע לו, בפוסט הוא תמיד נתקל בטראפים שהכריחו אותו לשחרר כדור בסוף שעון, ולמעשה נתנו למידלטון לנצח את המשחק. הוא היה נהדר, אבל הוא לא האיש שיתפור 40 נקודות בערב ויקח קצת מהפוקוס שיאניס קיבל.

מקווה שהקליעה תחזור לויק מתישהו לקראת הפלייאוף.
לצפיה ב-''
03/03/2018 | 17:13
1
35
לא הייתי רוצה לקבל את מילוואקי בסדרה, אבל אם אני צריך לבחור בינם לבין וושינגטון, רובנו נסכים שיש לנו מצ'אפ יותר טוב נגד הבאקס.
לצפיה ב-'זה לא שיש יותר מידי אופציות עדיפות'
זה לא שיש יותר מידי אופציות עדיפות
03/03/2018 | 18:53
31
נגד בוסטון וקליבלנד הסיכויים מאוד נמוכים למרות שניצחנו את קליבלנד 3 פעמים העונה. טורונטו כרגע ראשונה והייתי רוצה להאמין שלא נידרדר עד למקום השמיני. זה משאיר אותנו עם וושינגטון ומילווקי. אם נסיים במקום הרביעי זה יהיה הישג נהדר לא משנה את מי נפגוש, אבל כן את מילווקי נראה שקצת יותר קל לנו לשמור.
לצפיה ב-'מילוואקי - אינדיאנה: משחק 'גריינד' אמיתי'
מילוואקי - אינדיאנה: משחק 'גריינד' אמיתי
03/03/2018 | 17:04
2
39
מפגש שלישי העונה בין הקבוצות. במשחק הראשון מילוואקי היתה גדולה עלינו, במשחק השני הבסנו; הבאקס קבוצה שהייתי אומר שיותר טובה מאיתנו ביום נתון, ואולי אני מוכר בזול את הקבוצה שלי באומרי אמירה זו, אבל בחמשת המשחקים האחרונים הם ניצחו רק פעם אחת, ומרשים כמעט 119 נק' הגנה ב-48% מהשדה [38% משלוש]. כלומר, אם לפגוש בהם, זה עכשיו, וחשוב לצאת עם ניצחון;

רבע א': טי ג'יי ליף נכנס! משחק אינטנסיבי כמו שמזמן לא ראיתי
אוירת פלייאוף בדקות הראשונות. מרגישים שלשתי הקבוצות יש על מה לשחק. הגנות אגרסיביות, קצב טוב, משחק מסודר בהתקפה. שתי הקבוצות מתקשות לקנות סל ברבע, הגנות אינטנסיביות ברמה אחרת שלא רגילים אליה בעונה הרגילה. הקהל במשחק, וגם אני. אני ממש נהנה מהמשחק.

2:56 לסיום הרבע, טי ג'יי ליף נכנס בפיגור 4. מעניין!
פוזישן הגנה - ג'בארי פארקר מקבל את טי ג'יי עם הפנים לסל, אבל לא מצליח לבלבל אותו. טי ג'יי נשאר עליו ומאלץ אותו למסור. עבודת רגליים טובה של טי ג'יי, ויש לו את זה מול ביג מנים, יש לו את היכולת לעמוד מולם.

פוזישן הגנה - ג'בארי שוב לוקח את טי ג'יי לסל, הפעם מוציאים לו את הכדור מהיד. משתלט על הכדור האובד, וקולע את ההוק שאט על טי ג'יי.

פוזישן הגנה - לקראת סיום הרבע, מידלטון מקבל את טי ג'יי בפיק אנד רול ולוקח אותו עד הסל, אבל סאבוניס מגיע לעזור בזמן וחוסם את הזריקה. עבודה קבוצתית טובה. סאבוניס לא פראייר בקריאת משחק.

18-21 למילוואקי. 16 מה-21 של הבאקס מידיהם של מידלטון [9] ויאניס [7, ב-100% מהשדה]. רבע נהדר של יאניס בשני צדי המגרש. ברבע נשרקו לא פחות מחמש [!] עבירות טכניות. מתי ראיתם כזה דבר ברבע ראשון של משחק רגיולר סיזן? באינדיאנה מוביל באופן מפתיע ג'ו יאנג עם 7 נק' מה-18 שלנו ברבע, וכל זה ב-4 דקות משחק בלבד. גם הוא שחקן שאני צריך להתחיל לתת לו יותר קרדיט.

רבע ב': משחק צמוד, אחוזים נמוכים
פוזישן התקפה - טי ג'יי הודף את ההחטאה של סאוניס על הלוח וסאבוניס משתלט על ריבאונד ההתקפה.

10:33 לסיום המחצית, טי ג'יי יוצא בפיגור 1.
בדקות הראשונות ריצת 3-10 של אינדיאנה, אשר נותנת יתרון 3. רוב הריצה היא בעמידה, בזכות 6 מ-7 של בוגדנוביץ' מהקו בדקות טובות שלו - אגרסיבי ומבקש את הכדור לידיים. 45-46 למילוואקי במחצית. רבע טוב יותר של אינדיאנה, אבל עדיין מחצית שיוויונית בין שתי הקבוצות. תפוקה מהרבה כיוונים בשתי הקבוצות, כדורסל טוב בסך-הכל, עם הגנות חזקות. כיף לראות. מיילס טרנר הוביל את הרבע השני עם 8 נק' [4 מ-5 מהקו]. מחצית ראשונה באחוזים נמוכים: מילוואקי ב-36% [אבל גם 6 מ-12 משלוש], אינדיאנה ב-33% [2 מ-9 משלוש].

רבע ג': רבע שהבאקס ירצו לשכוח
בדקות הראשונות אריק בלדסו נקלע לבעיית עבירות ויורד לספסל ב-4 עבירות. זה משפיע על המשחק של מילוואקי, שאמנם לא מאבדת מיידית את היתרון הקטן בו היא מחזיקה, אבל החל מאמצע הרבע אינדיאנה פוצחת בריצת 0-9 מהירה, אשר נותנת יתרון 4. יאניס בדקות האלה חלש, לא מוצא את הסל. הריצה ממשיכה, והיא כבר 1-14 לאחר כ-3 דקות, נותנת יתרון שיא במשחק - 8  הפרש! וזה משמעותי. בשלב הזה מילוואקי מחויבת לקחת פסק-זמן, אשר ממנו חוזר אריק בלדסו, כ-3 וקצת דקות לסיום הרבע, למרות 4 עבירות. מיד הוא עוצר את הריצה עם סל בחדירה, וזה מסביר את החשיבות שלו במשחק, ובמיוחד בדקות קשות של יאניס ומידלטון שלא פוגעים.

הריצה כבר 5-21 ב-5 דקות, ויתרון דו-ספרתי ראשון במשחק - 11 הפרש! לא רוצה להגיד בול גיים, אבל זה נראה טוב. הרבע מסתיים עם סל נהדר של סטיבנסון על הבאזר, על כל ההגנה. 67-78 לאינדיאנה. רבע ענק שלנו! ענק! אחד הטובים מזה זמן רב. רבע שבו אינדיאנה ב-63% מהשדה מול 31% של מילוואקי. רבע נהדר של אולדיפו עם 11 נק' [5 מ-7 מהשדה]. מחצית ראשונה שקטה של ויק, כלומר עשה את העבודה, אבל הוגבל. ברבע הזה התפוצץ וקלע איך שהוא רוצה - מאחורי חסימות, במעבר, בחדירות. במילוואקי, מידלטון אחראי ל-10 מה-21 של קבוצתו ברבע. יאניס שיחק את כל הרבע והלך 0 מ-4 מהשדה - הבריחה, עליו.

רבע ד': קולות של קאמבק
כבר בדקות הראשונות ברור שאינדיאנה בשליטה ולא תשמוט את זה. עד אמצע הרבע ההפרש מגיע ל-17. בדרך לזה, בלדסו מקבל את העבירה החמישית ויורד, אבל חוזר אחרי כמה פוזישנים, כי אין להם ברירה. יאניס ומידלטון לא במשחק. באינדיאנה מקבלים תפוקה מלנס סטיבנסון כאחד הבולטים [עוד ערב נהדר שלו מהספסל], סאבוניס [כגבוה אגרסיבי שחופר בצבע] וקורי ג'וזף, האחרון במשחק באונס בק טוב מבחינה התקפית.

אבל רגע, אי אפשר להספיד קבוצה כמו מילוואקי שמשחקת בביתה. ריצת 0-10 של הבאקס, וזאת אחרי שלשה של בלדסו במעבר, בתוך פחות משתי דקות, מורידה ל-7 הפרש בלבד, 4:35 לסיום.

3:20 לסיום, שלשת סוף שעון גדולללללה של אולדיפו מאמצע הקשת, נותנת יתרון 8. משתיק את הקהל. בצד השני, מסירה של בלדסו מוצאת את מידלטון, שחודר וקולע מחצי-מרחק. רק 6 הפרש. בהמשך, כמה פוזישנים מבוזבזים של שני הצדדים עד שבלדסו סוחט עבירה לא מחויבת, 1:28 לסיום, ונשלח לקו. קולע פעמיים, רק 4 הפרש - ריצת 3-16 של מילוואקי ב-5 הדקות האחרונות עד לנקודה זו. בשלב הזה מקמילן בוחר לחזור עם בוגדנוביץ', ואני לא מבין למה לא חזר קודם. הבחירה בסטיבנסון בדקות הללו לא היתה טובה לנו, למרות משחק טוב שלו.

1:13 לסיום, אולדיפו חודר בפיק אנד רול וקולע מחצי-מרחק. מאני! מחזיר ל-6 הפרש. פסק-זמן מילוואקי. נשאר לבאקס עוד פסק-זמן אחד. חוזרים. ההתקפה תקועה, יאניס לא מקבל, יופי של הגנה שלנו שלא מאפשרת ליאניס את הכדור, מידלטון חודר ומוציא את העבירה מכלום. קולע מהקו פעמיים. שוב, רק 4 הפרש, אבל רק דקה על השעון. בהתקפה, אולדיפו עם מיילס טרנר בפיק אנד רול, מוצא אותו לבד, אבל מיילס מחטיא מחצי-מרחק. מיילס היה צריך לחפש את האקסטרה פס לבוגדנוביץ' שהיה לבד בפינה לשלשה קלה. בצד השני, מידלטון מוצא את יאניס לבד לשלווווווווש . . . בחוץ! אירבול! כדור שלנו! הבאקס יעשו כעת עבירה מכוונת, וזה על אולדיפו, שקולע 1 מ-2 מהקו. 5 הפרש, 21 שניות לסיום.

יוצאים קדימה מהר עם יאניס, שכמעט מאבד אבל משתלט, מוצא את בלדסו, שמקפיץ את השומר ועולה לשלשה, אבל משחרר אירבול. יאניס שם נמצא מתחת לסל על הריבאונד התקפה ומסיים את זה בדאנק! 11 שניות לסיום, רק 3 הפרש לאינדיאנה. אינדיאנה לא לוקחת פסק-זמן ומחדשת מהר את המשחק. בוגדנוביץ' לקו. בוגדה קולע כמו גדול פעמיים ועושה את זה משחק של 5 הפרש. פסק-זמן אחרון של מילוואקי, אבל אפשר לקרוא בול גיים!

99-103 לאינדיאנה בסיום. חצי ראשון נהדר מבחינת אוירה במגרש. חצי שני שברובו שליטה מוחלטת של אינדיאנה, ולמרות ריצה גדולה אחת של הבאקס לקראת סיום אשר ניצחה להם את הרבע הרביעי, לא החזיקו ביתרון ב-17 הדקות האחרונות של המשחק.
לצפיה ב-'- המשך -'
- המשך -
03/03/2018 | 17:09
1
19
השחקן המצטיין: ויקטור אולדיפו. 21 נק' [19-9 מהשדה, 6-2 משלוש, 4-1 מהקו], 7 ריב' ו-6 אס' [5 איבודי כדור] ב-36 דקות משחק. קלע 17 מה-21 שלו ב-17 דקות של המחצית השניה. ההשפעה שלו על המשחק היא כה גדולה שאני חוזר ואומר, לו היתה העונה נגמרת היום נותן הייתי הצבעת טופ 5 ב-MVP;

בויאן בוגדנוביץ' עם 14 נק', ובאופן מפתיע כל זה ללא שלשה אחת [13-12 מהקו]. היה אגרסיבי בתנועה שלו, וגם קיבל שריקות שהוא בדרך-כלל לא מקבל [וצריך לקבל]. אם בוגדה שחקן שמקבל שריקות בחדירות, זה פוטנציאל להמון הליכות לקו; קורי ג'וזף עם 12 נק' [2 שלשות] ב-41 דקות משחק. היה טוב; מיילס טרנר עם 13 נק' ו-9 ריב' [3 בהתקפה]. בחצי השני לא הזדקקנו לו; לנס סטיבנסון עם 16 נק' ב-26 דקות מהספסל. הביא תרומה משמעותית, גם באנרגיות וגם ביכולת לייצר נקודות, דבר שהוא עושה תמיד;

במילוואקי, יאניס אנטטקומבו עם 24 נק' [18-6 מהשדה, 4-2 משלוש, 12-10 מהקו], 10 ריב' [2 בהתקפה] ו-3 חס' ב-43 דקות. הלך 2 מ-10 מהשדה במחצית השניה [למרות 8 מ-8 מהעונשין], וזה היה משמעותי בדקות הבריחה שלנו; קריס מידלטון עם 30 נק', באחוזים טובים, 2 אס' [6 איבודי כדור] ו-3 חט' ב-40 דקות; אריק בלדסו מסיים עם 15 נק' ו-6 אס' [3 איבודי כדור]. רק 3 מ-11 מהשדה, אבל 2 מ-3 בחצי השני. בהחלט הגיע טוב למחצית השניה, אבל פעמיים נקלע לבעיית עבירות שפגעה לו בשטף המשחק והוציאה אותו מאיזון. בערב רגיל אני חושב שהיה משתלט על העניינים בדקות החלשות של חבריו ואת הריצה ברבע השלישי לא היינו משיגים; ג'ייסון טרי פתח בחמישייה לראשונה במדי הבאקס. רושם לפחות 3 חס' בפעם הראשונה מאז דצמבר 2010; ג'בארי פארקר עם 11 נק' מהספסל. החטיא זריקות שמבקשים ממנו לקלוע, ובכלל, רואים שמדובר בשחקן מוכשר שבסייז שלו גם יודע להוביל כדור את חצי המגרש, אבל הוא לא מספיק אגרסיבי, ואולי זה המעמד שלו בקבוצה שלא מאפשר לו להשתלט;

ליין ליף: טי ג'יי קיבל את הדקות שלו במחצית הראשונה של משחק צמוד, דבר שלא ראינו זמן רב. גילה יכולת לא רעה בהגנה, אבל זה לא קיבל ביטוי בדף הסטטיסטיקות. מסיים ללא נקודות ו-1 ריב' ב-4 דקות משחק [פלוס 3];

המשחק הבא -- מסיימים את מסע החוץ מול וושינגטון [א'], עוד יריבה שחשוב לנצח במאבק על מיקום. ניצחון יקדם אותנו למקום הרביעי בקונפרנס.
לצפיה ב-'יאניס התקרר לאחרונה'
יאניס התקרר לאחרונה
03/03/2018 | 18:12
46
יותר משחקים של 20 נקודות באחוזים נמוכים מאשר 30+ נקודות באחוזים גבוהים, כמו שהיה בתחילת העונה.
לצפיה ב-'חייב לציין שאוקלהומה לא קבוצה כייפית לצפיה'
חייב לציין שאוקלהומה לא קבוצה כייפית לצפיה
04/03/2018 | 06:39
12
52
יותר מידי מהלכי יחיד (בעיקר של פול גורג)
זה נראה כאילו רוב הזמן הם מאלתרים ולא עושים תרגילים מתוכננים.
חוסר תיאום בהגנה בעיקר של ווסטברוק שסומך יותר מידי על עזרה מאחור שלא תמיד מגיעה וזה עולה להם בסלים קלים.

בקיצור, לא נהנה לראות אותם
לצפיה ב-'אני סובל כל העונה ורק מחכה שהיא תסתיים'
אני סובל כל העונה ורק מחכה שהיא תסתיים
04/03/2018 | 07:33
46
מתחרט שעשיתי ליג פאס.
היום היה הפסד צפוי לפורטלנד, לא ציפיתי לכלום באמת.
טוב שהביאו את קורי בראוור, עוד נגר שלא קשור לכדורסל בשום צורה.
אברינס יכול וצריך לחזור לספרד, אני לא מבין מה הוא עושה ב NBA. אי אפשר לסמוך על השלשות שלו גם כשהוא חופשי לחלוטין אז מה יש לתת לו דקות? בכל יתר הדברים הוא נוראי הרי.
תסיימו לי את העונה הזאת כבר ותפרקו את החבילה.
לצפיה ב-'אמת ,ממש לא כיף לראות את אוקלהומה,בלשון המעטה'
אמת ,ממש לא כיף לראות את אוקלהומה,בלשון המעטה
04/03/2018 | 11:38
10
58
הם משחקים בשיטת קח כדור ותעשה איתו משהו.
רק בגלל ווסטברוק אני צופה בהם.
לצפיה ב-'תחשבו לרגע מה זה להיות אוהד של הקבוצה הזאת שנים וכל עונה '
תחשבו לרגע מה זה להיות אוהד של הקבוצה הזאת שנים וכל עונה
04/03/2018 | 15:06
9
52
לראות את כל המשחקים.
פלא שאני רואה את יוטה ומרייר?
אני חוזר לימים של ברנט בארי וריי אלן ואז היה הרבה יותר כדורסל מאשר בכל הרגעים מאז שבחרנו בקווין דוראנט.
לצפיה ב-'טעית בשם קצת'
טעית בשם קצת
04/03/2018 | 16:17
8
54
כי דוראנט מראה השנה שהוא יכול להוביל או לפחות להיות חלק מקבוצה שמשחקת כדורסל קבוצתי וחיובי.

פני המועדון כפני ראסל ווסטברוק, הוא הדומיננטי, הוא מכתיב את הקצב, הוא אבי מתודולוגיית הראש בקיר של הפרנצ׳ייז הזה.
לצפיה ב-'יכול מאוד להיות'
יכול מאוד להיות
04/03/2018 | 17:43
43
פשוט בעונת הבחירה בדוראנט, שנה לפני ווסטברוק, הייתה קבוצה מאוד מטומטמת עם דוראנט וג'ף גרין אז לקחתי את זה כבר משם.
אני מקבל את ההערה בכל מקרה, אני יכול רק לחלום על כדורסל יפה לעין והישגי. זה כמעט ולא קיים בכל הNBA אז למה שזה יהיה קיים בקבוצה שלי?
לצפיה ב-'אני חושב שהקרדיט, או יותר נכון האשמה, מתחלקת בין שלושה'
אני חושב שהקרדיט, או יותר נכון האשמה, מתחלקת בין שלושה
04/03/2018 | 17:53
6
48
ווסטברוק, דוראנט וסקוט ברוקס.
למה דוראנט?
1. ווסטברוק ודוראנט שיחקו 8 שנים ביחד. לפחות בחצי הראשון דוראנט היה הרבה יותר דומיננטי מראס, ושם התחיל להתגבש סגנון המשחק של השניים וכפועל יוצא הסגנון של אוקלהומה כקבוצה.
2. גם בעונת ה-MVP של KD, כאשר ווסטברוק היה פצוע, לא ראינו איזשהו שיפור ב-flow ההתקפי של הקבוצה. בניגוד למה שקורה בוושינגטון עכשיו למשל.
3. דוראנט היה הפנים של הפרנצ'ייז ורק מתוקף זה מוטלת עליו אחריות מסוימת. לא ראיתי אותו מרים את הכפפה ומנסה לעודד יותר תנועה של הכדור או של שחקנים... גם לו כנראה היה נוח לשחק ISO.

אני מסכים שמבחינת הסגנון ווסטברוק יותר בעייתי מדוראנט. אבל זה לא מדויק לומר שהוא האחראי היחיד לשיטת המשחק של הת'אנדרס באותן שנים.
מגיע לדוראנט קרדיט על ההשתלבות החלקה שלו בגולדן ובכלל היותו פקטור אדיר אוף דה בול, אבל זה לא שיש לו יותר מדי מניות בשיטת המשחק שלהם.

ודבר אחרון להבנתי אנפילד לא האשים את דוראנט בלבד בסגנון המשחק אלא התייחס לבחירה ב-KD כנקודת ציון של הפרנצ'ייז ממנה הם משחקים לא חכם (גם בתקופה שלו וגם בשנים אחרי שעזב).
לצפיה ב-'דוראנט יכול להשתלב בכל שיטת משחק'
דוראנט יכול להשתלב בכל שיטת משחק
04/03/2018 | 18:06
5
46
אני מנסה לחשוב על שיטת משחק בה הוא לא יהיה דומיננטי בטירוף. ממש ממש אין. גם בהתקפת המשולש, הוא איום בהובלת כדור, איום בפוסט, איום בוויק סייד, מעבר לתפקיד הטבעי (מה שקובי או מייקל שיחקו) שלו בהתקפה מסוג זה. אפילו בשיטה של הספרס, לא רואה אותו לא פורח.

זה לא פייר להאשים אותו שהוא לא ״כפה״ שיטת משחק יותר חכמה. בשיטת משחק הזו הוא לקח MVP. מי שיותר אשם זה סקוט ברוקס, למעשה מי שמעליו. אני חושב שבהנהלת הקבוצה היו אמורים להבין את המגניטוד של הטאלנט שהיה להם לעומת התוצאות במגרש ולהבין שיש בעיה בשיטת המשחק, ולהביא מאמן שיודע להחיל שיטת משחק יותר טובה או חיובית.
גולדן סטייט עשו את זה למארק ג׳קסון והיה להם פחות כשרון (גרין, סטף וקליי פחות מוכשרים מראס דוראנט והארדן לדעתי).

וזה גם הרבה מאוד ראס. הרבה מאוד.
לצפיה ב-'אני מסכים, אבל יש הבדל בין "משתלב" לבין "מוביל"'
אני מסכים, אבל יש הבדל בין "משתלב" לבין "מוביל"
04/03/2018 | 18:34
4
51
בגולדן הוא משתלב בשיטה שהונהגה לפניו. באוקלהומה הייתה לו "הזדמנות" להנהיג שיטה יותר חכמה וזה לא קרה. אני לא מצפה ממנו לכפות שיטת משחק כלשהי, אבל חשוב לציין שבהתחלה היה דף ריק,  והשיטה עוצבה במידה רבה סביבו.

אין ספק בכלל שלברוקס וראסל יש הרבה אחריות על שיטת המשחק באוקלהומה. מה שאני אומר הוא שאי אפשר לפטור לחלוטין את דוראנט ממה שקרה שם... הוא היה הפרנצ'ייז פלייר, וככזה יש לו say. הכדור נמצא אצלו ביד הרבה מאוד וקבלת ההחלטות שלו משפיעה גם על השאר. הרי KD בקושי זז בלי כדור באוקלהומה, ומסירה היא בכל מקרה  לא הצד החזק במשחק שלו.

אני לא אומר שדוראנט אשם יותר מווסטברוק או ברוקס, אבל מזכיר שגם לו יש אחריות תורמת.

אגב סתם כהערת אגב, אוקלהומה הייתה הכי דינמית לדעתי בדקות של הארדן. הוא לא היה טוב כמו דוראנט או ווסטברוק בזמנו אבל הוא כן היה השחקן הכי חכם ויצירתי.
לצפיה ב-'מסכים עם הפסקה האחרונה'
מסכים עם הפסקה האחרונה
04/03/2018 | 21:31
34
אני זוכר שהארדן היה עולה מהספסל ולוקח על עצמו את ריכוז המשחק והיינו משחקים מסודר יותר.
לצפיה ב-'הארדן עדיין הכי חכם ויצירתי'
הארדן עדיין הכי חכם ויצירתי
05/03/2018 | 13:49
2
43
חבל שבת׳אנדר רק ראינו גלימפס של היכולות האלה שלו.

בכל אופן, כנראה שאנחנו חלוקים בדיעות, אבל אני חושב שיש גבול לאחריות של השחקנים. לדוגמא, בטורונטו מנצחים הרבה בעונה הרגילה ומקבלים בראש בפלייאוף. באוף סיזן יוג׳ירי ישב עם דוויין קייסי והם חשבו איך לשנות את שיטת המשחק סביב לאורי ודרוזן כדי להצליח גם בפלייאוף. אנחנו עוד לא יודעים אם הצליח להם, אבל בינתיים הם מובילים את המזרח למרות שמבחינת סגל הם לטעמי מקום 4-5 בקונפרנס.

לשחקן אין את הכלים לחשוב ברמה אסטרטגית*. את המחשבה הזו צריכים לעשות הנהלת הקבוצה עם העובדה שיש להם שחקן ב-MVP קליבר ואיך אנחנו בונים סביבו אלופה. מחליפים שיטת משחק? מחליפים מאמן? מביאים משלימים שמשחקים חכם (שחקן כמו אינגלס במקום שחקן כמו גראנט?). להם יש את הכלים לא לשחקן. לכן קשה לי להאשים את דוראנט.

לשחקן יש את הכלים ברמה הטקטית. למדו את המסירה מהפיק אנד רול? אז אעלה לג׳אמפ. אני חודר ובאים שניים? אוציא לקלעי. ברמה הזו אי אפשר להאשים את דוראנט, מלך הסלים 4 שנים ברציפות ביעילות גבוהה (לא עונות קובי/אייברסון כאלה מעצבנות), MVP, לא חור בהגנה. את ראסל כן אפשר להאשים - קבלת החלטות נוראית, לוקח המון המון זריקות, נוטה להמר בהגנה. האם כל האשמה של אי לקיחת אליפות היא עליו? לא סביר. המאמן יכל לבנות מערכת יחסים שהוא מעניש על טעויות, המאמן יכל לבנות שיטת משחק פשוטה שרכז בה נדרש לאחת מ-2-3 אופציות ולא 10, ההנהלה יכלו לעשות טרייד, ההנהלה יכלו להביא ליידו שחקנים עם קבלת החלטות טובה במקום סתם אוסף של גאנרים/אתלטים. הטרייד על הארדן היה טעות, אבל אם כבר טרייד, אז לא הייתי מביא את קווין מרטין - גאנר סטייל דוראנט רק הרבה פחות טוב - אלא קומבו גארד סטייל סי ג׳יי מקולום, שיודע לקלוע אבל גם קצת לרכז, שיודע להוביל כדור, שיכול ללמד את ראסל או לקחת את הנטל בהיעדרו. ואז מצד שני הם החליפו את הארדן שהיה בול כזה. או וול.

בל מקרה, אפשר להסכים לא להסכים, אבל את הטיעון שלך על החלק של דוראנט ב״מחדל״ אני לא באמת מקבל.

* ללברון אולי כן יש כלים אסטרטגים, אבל הוא החריג. הוא יעשה סבוטאז׳ במגרש, הוא לא יימסור לווייטרס או לתומאס כדי שיעבירו אותם, הוא ילחץ על ההנהלה עם איומים לעזיבה. דוראנט הוא לא זה. אף אחד הוא לא זה.
לצפיה ב-'אז נסכים שלא להסכים'
אז נסכים שלא להסכים
05/03/2018 | 17:11
1
35
אין לי דרישה ברמה האסטרטגית מדוראנט, אלא יותר ברמה הטקטית כמו שאתה אומר. סט היכולות שלו הוא כזה שנוח לו לקבל כדור באחד על אחד ולשים סל. יותר מאשר למשוך את ההגנה ולשחרר מסירה בתזמון מושלם, או לנוע בלי כדור כמו שהוא עושה בגולדן.
אני לא רוצה להגיד סתם אז אולי אנפילד יוכל לחזק/לסתור, אבל נדמה לי שהיה ניסיון להחיל שיטה קצת יותר מתוחכמת באוקלהומה אבל ווסטברוק ודוראנט פחות התגייסו לעניין.

אגב אני לא מדבר על אשמה של למה הם לא לקחו אליפות, זה תלוי בהרבה דברים. אני מנסה לבודד כאן את הגורמים לשיטת המשחק הלא חכמה שלהם.

זה בסדר שאתה לא מקבל את המעורבות של דוראנט ב"מחדל". אני חושב שהיו מספיק עונות שדוראנט היה הרבה יותר דומיננטי מווסטברוק, בין אם בשלב מוקדם יותר של הקריירה או בעונת ה-MVP שראס היה פצוע, ולא היה שיפור בפלואו ההתקפי. לכן לטעמי זה לא יהיה נכון לתלות את כל האשמה בווסטברוק.
לצפיה ב-'קשה לי לדעת מתי רצו ליישם שיטות כי כלום לא קרה בפועל'
קשה לי לדעת מתי רצו ליישם שיטות כי כלום לא קרה בפועל
05/03/2018 | 20:56
26
אני יכול רק לקרוא ראיונות של דונובן בהם הוא מיליארד פעם מדבר על תנועה טובה יותר בהתקפה. האם הוא יכול ליישם שיטה שכזאת עם ווסטברוק? עם דוראנט? כנראה שכמעט בלתי אפשרי.
האחריות המשמעותית הייתה על המאמנים הראשונים של השחקנים האלה. דונובן לא ישנה את ווסטברוק. ווסטברוק הוא סופרסטאר וסופרסטארים בNBA עושים מה שבא להם.
לצפיה ב-'סאן אנטוניו שומטת משחק ביתי מול הלייקרס'
סאן אנטוניו שומטת משחק ביתי מול הלייקרס
04/03/2018 | 13:24
4
60
מסתבר שאפילו פופוביץ' צריך סגל סביר כדי לנצח איתו.
הספרס בסכנה מוחשית לסיים מחוץ לפלייאוף. מתוך 19 משחקים שנותרו להם העונה, 15 מהם מול קבוצות במאזן חיובי.
לצפיה ב-'ג'וליוס ראנדל ובראנדון אינגרם'
ג'וליוס ראנדל ובראנדון אינגרם
04/03/2018 | 19:42
3
62
נותנים עונה יפה מאד. 

ג'וליוס שחקן שניסו לדכא אותו, הוא פתח על הספסל בעונה, מתוך טענה שנאנס ישתלב טוב יותר עם לופז. זה לא קרה ועכשיו כל משחק ראנדל הוא הבוס ואפילו לפעמים השחקן הטוב על המגרש. השינוי שלו בקיץ, שבו הוריד את אחוזי השומן שלו מתחת ל8, הביא אותו ליכולת הרבה יותר טובה הגנתית, לפחות במבחן העין, ויכולת ליצור מתפרצות. זה אגב לא הוריד לו מהיכולת לתת מכות בפוסט. 

ובראנדון אינגרם זה הדבר הכי טוב שקרה ללייקרס מאז קובי. הוא עושה הכל. השחקן קולע יפה מהשלוש לאחרונה, קולע מחצי מרחק אחרי דריבל, יוצר לקבוצה את רוב המצבים ומסדר אסיסטים לחברים. הוא אפילו השתפר בהגנה. לצערי פצוע ולא שיחק אתמול... אבל אני מבסוט עליו, מקווה שייקח על עצמו את האלפא דוג כי עוד שנתיים הוא שחקן מצוין. 

לגבי לונזו בול - מבסוט על איך שהוא חזר מהפציעה, ויפה שהוא קולע 3. הוא גם עושה הגנה. אמנם, איננו השחקן המדהים שכולם בארה"ב ציפו שיהיה, כי אם לומר את האמת הוא מאד NBA ready  ואני חושב שאינגרם אולי מוסר פחות יפה ממנו אבל לא פחות טוב, אך לונזו בול הוא בהחלט רכז לגיטימי וחוץ מהאבא הדביל שלו יש סיבה טובה להיות אופטימיים. 

הלייקרס נותנים השנה עונה מעניינת ואני מבסוט
לצפיה ב-''
04/03/2018 | 20:06
5
לצפיה ב-'ראנדל הזה קשה מאוד לעצירה כשהוא בטירוף'
ראנדל הזה קשה מאוד לעצירה כשהוא בטירוף
04/03/2018 | 21:59
93
כל משחק שלנו נגד לייקרס הוא גמר אותנו.
לצפיה ב-'לונזו אחלה שחקן'
לונזו אחלה שחקן
05/03/2018 | 13:34
50
הרבה יותר חכם במשחק שלו מרכזים אחרים שנתפסים חכמים או ככאלה שיודעים ליצור מצבים לאחרים.

אחרי אינגרם פחות עקבתי, אבל אין ספק שהלייקרס בונים עליו. ראנדל נראה לי בעיקר כמו נקודת מיקוח טובה בטריידים עתידיים, אם וכאשר.
לצפיה ב-'יוסטון מנצחת את בוסטון במשחק קשה'
יוסטון מנצחת את בוסטון במשחק קשה
04/03/2018 | 14:40
61
ומאריכה את הרצף ל-15 ניצחונות.
זה היה משחק של רול פליירס. בצד של יוסטון הארדן היה טוב בפתיחה אבל בהמשך לקח יותר מדי ג'אמפרים באחד על אחד. פול במשחק חלש יחסית.
הכוכבים השקטים היו קאפלה עם הרבה האסל ודומיננטיות בריבאונד, אריזה עם אינספור מהלכים גדולים שחברו ל-21 נקודות, אריק גורדון שהתחמם ברבע האחרון עם שלשות שהחזירו את יוסטון למשחק ומבאה-מוטה שהיה נפלא בהגנה.
ג'ו ג'ונסון לא היה טוב, יותר מדי כדורים הלכו אליו בפוסט במקום להתבסס על משחק הפיק אנד רול של CP3.

בבוסטון הסיפור דומה- קיירי לא ממש פגע, הורפורד לא הצליח לנצל בפוסט את שחקני הפרימטר של הרוקטס ומרבית התרומה הגיעה ממונרו במשחק ענק, מרכוס מוריס שסירב להחטיא, רוזייר וסמארט עם אחלה הגנה ופליימייקינג. בוסטון עם שיא עונתי של 67 נקודות מהספסל.

הסלטיקס במשחק קרוב למושלם מבחינתם. שמרו טוב מול ה-high P&R של הארדן ופול, החזיקו מעמד בריבאונד וקלעו את השלשות שלהם באחוזים יוצאי דופן. אבל בחוץ מול יוסטון של העונה (במשחק רחוק משלמות) גם זה יכול לא להספיק.
לצפיה ב-'ארבעה משחקים הלילה'
ארבעה משחקים הלילה
01/03/2018 | 19:41
7
38
מיאמי- לייקרס.
קליבלנד- פילדלפיה: יהיה מעניין.
סקראמנטו- ברוקלין.
פורטלנד- מינסוטה: קרב מיקום בין המדורגות 3 ו-6 שמופרדות רק ע"י משחק וחצי. זה תחילתו של לו"ז ברוטלי עבור הוולבס בשבועות הקרובים. בחסרונו של באטלר אנחנו אנדרדוג, מה גם שאחד מבין לילארד או מקולום תמיד מתפוצצים נגדנו.
אני אופתע אם ננצח את זה ומקווה שת'יבס לא ישחוק סתם את החמישייה 40 דקות במשחק חצי גמור כי כבר מחר מחכה לנו עוד משחק חוץ קשה.
לצפיה ב-'בחיי שקליבלנד מביכים'
בחיי שקליבלנד מביכים
02/03/2018 | 10:51
1
47
לצפיה ב-'המאמן הצליח לקלקל את כל מה שבלאט בנה שם '
המאמן הצליח לקלקל את כל מה שבלאט בנה שם
02/03/2018 | 12:23
9
לצפיה ב-'כולם ראו את קרב המועדונים על לברון?'
כולם ראו את קרב המועדונים על לברון?
02/03/2018 | 11:20
2
57
אני אפנה לכתבה של וואלה שמראה את השלטי חוצות שתלו בפילי כדי לקרוא ללברון ובעיקר השלט תגובה הענק ששמו בקליבלנד...

לצפיה ב-'אני חושב שיש סיכוי לא רע שהוא יעבור לשם'
אני חושב שיש סיכוי לא רע שהוא יעבור לשם
02/03/2018 | 11:40
1
60
אם הם מביאים את לברון ומסוגלים להקיף אותו בקלעים כמו שהוא אוהב, יכול באמת לקרות.
אין לי מושג אם זה אפשרי מבחינת שכר אבל.
אני חושב שלברון בשלב זה של הקריירה יחפש גם יותר לשחק עם צעירים עם פוטנציאל גבוה מאשר משלימים גמורים/כוכבים אחרי השיא.
אם נצא גם מנקודת הנחה שאם לברון יעבור לאנשהוא אז זה יהיה לקבוצה במזרח בלבד.. אז יכול להיות.
לצפיה ב-'קצת קשה יהיה להקיף אותו עם קלעים כשהוא עם אמבייד וסימונס'
קצת קשה יהיה להקיף אותו עם קלעים כשהוא עם אמבייד וסימונס
04/03/2018 | 12:22
29
אני בטוח שהם יכולים לגרום לזה לעבוד אבל זה לא שילוב אידיאלי.

גם לא בטוח שלברון רוצה לתלות את המשך הקריירה שלו בבריאות של אמבייד..
לצפיה ב-'הפסד נוראי של מינסוטה'
הפסד נוראי של מינסוטה
02/03/2018 | 18:11
1
42
שיחקנו יותר טוב מפורטלנד לאורך 3 רבעים אבל פשוט אי אפשר לברוח כשלא קולעים שלשות. 4-20 מעבר לקשת לאורך המשחק הופך את המשימה של לנצח את הבלייזרס בחוץ לבלתי אפשרית. בכל פרמטר אחר היינו טובים.
ברבע האחרון עם עוד 0-7 משלוש הסבלנות התקצרה, התחלנו לאבד כדורים והמשחק נגמר.
טאונס באחד המשחקים הכי טובים שלו בקריירה, זה אולי לא מתבטא במספרים אבל הוא היה ענק בשני צדי המגרש. המשחק היה באוירת פלייאוף, שתי הקבוצות נלחמו חזק וזה מההפסדים הכי צורבים שיש.
לצפיה ב-'ואם זה לא מספיק'
ואם זה לא מספיק
02/03/2018 | 18:13
41
החמישייה נטחנה 40 דקות במשחק פיזי במיוחד, אז אפשר לזרוק לפח גם את הבק טו בק הלילה נגד יוטה.
גיבסון נפצע ולא חזר, לא ברור מה קורה איתו. אולי ת'יבודו מחכה לקצר את הרוטציה ל-5 שחקנים של 48 דקות.
לצפיה ב-'משחקי רביעי'
משחקי רביעי
28/02/2018 | 20:45
22
56
דטרויט- מילווקי: הפיסטונס שהולכים ומתרחקים מהפלייאוף חייבים לנצח משחקים מסוג זה כדי לשמור על סיכוי. מילווקי בבק טו בק.

אורלנדו- טורונטו.
אטלנטה- אינדיאנה.
בסטון- שארלוט.
וושינגטון- גולדן: קשה לראות את הוויזארדס מאריכים את רצף הניצחונות מול גולדן שנאבקת על המקום הראשון בליגה.

ממפיס- פיניקס.
דאלאס- אוקלהומה.
סאן אנטוניו- ניו אורלינס: מפגש מעניין בין שתי קבוצות שנצמדות זו לזו בטבלה בתקופה האחרונה. בפרט המצ'אפ האישי בין אלדריג' לדיוויס.

קליפרס- יוסטון: פול חוזר לסטייפלס סנטר מול האקסית. בפעם שעברה זה נגמר בהפסד והרבה דם רע בין הקבוצות. יכול להיות שהטרייד על גריפין ישכך את המצב. בכל מקרה הרוקטס בכושר אדיר מעבירים ווישט על כל הליגה בתקופה האחרונה והם פייבוריטים גם כאן.
לצפיה ב-'דאלאס כמעט עשו עלינו 3-1 לעונה'
דאלאס כמעט עשו עלינו 3-1 לעונה
01/03/2018 | 07:51
2
41
ניצחנו בנקודה ניצחון חשוב מאוד כי הכל כל כך צמוד ממקום 3 למקום 9.
התלהבתי שווסטברוק חזר לעצמו במחצית ה-1 ואז הייתה לו מחצית 2 רעה. בהארכה הוא כבר השתלט ובפיגור 2 עשה סל ועבירה בחדירה שלמעשה ניצח את המשחק כי לאחר מכן היו 2 פוזשנים בלי סלים.
בהתחלה המשחק הזה נראה רדום לגמרי, הובלנו ב15 ושתי הקבוצות נראו כאילו הן משחקות בהילוך 1. כמובן שזה לא ייגמר ככה והיינו חייבים לעשות מזה משחק צמוד.
לפחות הפעם ניצחנו, 2 מפגשים אחרונים איתם הפסדנו לדעתי.
לצפיה ב-'יש לך הסבר לזה?'
יש לך הסבר לזה?
01/03/2018 | 08:47
1
42
מאז האולסטאר גירדתם בקושי ניצחונות מול סקרמנטו, אורלנדו ועכשיו דאלאס.
אתם לא בעמדה שיכולים להרשות לעצמכם להשמיט משחקים כאלה... אז מה קורה לכם?
לצפיה ב-'בקלות אני מסביר את זה'
בקלות אני מסביר את זה
01/03/2018 | 13:25
41
הקבוצה נשארה תלוייה באופן משמעותי מאוד בווסטברוק, עם כל הכבוד לצירופים החדשים.
אם הוא לא בכושר הטוב ביותר שלו אז הקבוצה מאוד מתקשה.
אנחנו חייבים אותו אגרסיבי, לוקח המון על עצמו מהמיד רנג' ובחדירות ובאחוזים גבוהים.
מאז הפציעה שלו הוא בינוני, היום במחצית ה-1 הוא היה נהדר אבל זה לא החזיק במחצית ה-2. בהארכה הוא חזר לעצמו.
ההסבר הנלווה הוא שמאז שרוברסון בחוץ אנחנו מקבלים יותר נקודות ויותר שלשות.
דאלאס אולי נכה אז היא לא קלעה מספיק כדי לנצח אבל אפשר לראות שגם הם וגם אורלנדו שהן 2 קבוצות חלשות שיחקו לפרקים כמו הארלם גלובוסטרס נגדנו.

מצרפים עכשיו את קורי בראוור, לא מאמין שזה ישנה משהו בפן ההגנתי.
בפן ההתקפי, לצערי התלות בווסטברוק גדולה ותישאר כזאת.
לצפיה ב-'הבאקס והספרס מפסידים משחקים חשובים במאבקי מיקום'
הבאקס והספרס מפסידים משחקים חשובים במאבקי מיקום
01/03/2018 | 09:55
8
21
לצפיה ב-'מכה כפולה לספרס'
מכה כפולה לספרס
01/03/2018 | 10:08
6
61
מפסידים משחק שהם אמורים לנצח ואלדריג' נקע את הקרסול.
למזלם יש להם עכשיו שני משחקים שהם אמורים לנצח בכל מקרה, אבל בהמשך הלו"ז שלהם נהיה ברוטלי והם יהיו חייבים את אלדריג' ואם אפשר גם את קוואי.
לצפיה ב-'אשכרה סיכוי טוב שהם לא יהיו עם ביתיות בסיבוב הראשון'
אשכרה סיכוי טוב שהם לא יהיו עם ביתיות בסיבוב הראשון
01/03/2018 | 10:26
5
59
זה קרה מאז 99?
לצפיה ב-'2015'
2015
01/03/2018 | 12:34
9
לצפיה ב-'פעם ראשונה שהם ינצחו פחות מ-50 משחקים'
פעם ראשונה שהם ינצחו פחות מ-50 משחקים
01/03/2018 | 13:17
1
13
לצפיה ב-'הם בקצב של 48. אולי עוד יגרדו 50...'
הם בקצב של 48. אולי עוד יגרדו 50...
01/03/2018 | 19:38
8
לצפיה ב-'ביתיות? אנחנו בסיכון ריאלי לפספס פלייאוף'
ביתיות? אנחנו בסיכון ריאלי לפספס פלייאוף
02/03/2018 | 11:24
1
41
אם אולדריג' מפספס שבוע וחצי-שבועיים אנחנו כבר במאבק על מקום 8.
לצפיה ב-'אני לא בטוחה שזה יהיה כל כך רע מבחינתם'
אני לא בטוחה שזה יהיה כל כך רע מבחינתם
04/03/2018 | 13:40
18
אני כמובן מעדיפה שהם יהיו בפליאוף, במיוחד אם זאת השנה האחרונה של מאנו. אבל זה היה ברור כבר שנתיים שחסר להם רכז שיחליף את מה שמאנו וטוני נתנו להם, וגבוה נייד עם  אוריינטציה הגנתית. עם קוואי ולמרכוס הם אולי יכולים להסתפק באחד מהשניים אבל גם איתם הם חייבים לפחות אחת מהאופציות או רכז או גבוה איכותיים, בחירה גבוהה בדראפט ניראת כמו הדרך הסבירה ביותר להשיג אחד משני אלו. אני אוסיף גם, שמרי כן יכול להפוך לרכז הזה שהספרס צריכים אבל הוא חייב לשפר את הקליעה ואת הכדרור בשביל שזה יקרה.
לצפיה ב-'מה זה מפסידים?'
מה זה מפסידים?
01/03/2018 | 13:01
52
הפיסטונס הורגים את הבאקס בלי רחמים וזה עלול להיות משחק מאוד קריטי בתום 82 המשחקים.

לצפיה ב-'יוסטון מפרקת את הקליפרס בתצוגת תכלית ברבע הראשון'
יוסטון מפרקת את הקליפרס בתצוגת תכלית ברבע הראשון
01/03/2018 | 11:23
1
51
וזה לא מהרבעים האלה שכל השלשות נופלות והם קולעים 40, אלא באמצעות הגנה נפלאה ששילבה שמירה אישית טובה, לחץ על הכדור, עזרה ברוטציות ובריבאונד.
ומה שהארדן עשה לווסלי ג'ונסון... oh lord:
לצפיה ב-'שמע'
שמע
01/03/2018 | 14:05
45
הולך להיות פליאוף מטורף.   המזרח זה כבר לא מסלול מהיר של קליבלנד(שלא בטוח בכל שתצא ממנו) וגם מסתמן גמר מערב אדיר.   רק ש-CP3 לשם שינוי לא יפצע באמצע.
לצפיה ב-'אנחנו נראים בחודש האחרון כמו שחשבו שנראה בתחילת העונה'
אנחנו נראים בחודש האחרון כמו שחשבו שנראה בתחילת העונה
01/03/2018 | 12:35
52
פשוט כולם גרועים עד גרועים מאוד ואולדיפו יותר גרוע מכולם.
לצפיה ב-'הצעת טרייד לאוף-סיזן'
הצעת טרייד לאוף-סיזן
01/03/2018 | 13:11
4
62
אייברי בראדלי+טוביאס האריס תמורת וויגינס.

למה לקליפרס?
במידה והם ירצו לבנות מחדש. האריס יהיה חוזה נגמר, בראדלי כבר יסיים חוזה בקיץ והם יחתימו אותו כדי להעביר אותו.
נדיר שקבוצות בסטטוס הזה מצליחות להביא כישרון ברמה של וויגינס, הם גם לא מוותרים על חתיכות יותר מדי חשובות מבחינתם.

למה למינסוטה?
וויגינס ובאטלר דורכים אחד על השני בצורה משמעותית. בהנחה שאנחנו בוחרים להמשיך עם באטלר, הטרייד הזה מחליף את וויגינס בשני שחקנים שיתרמו ביחד הרבה יותר ממנו בסיטואציה הנוכחית במינסוטה.
בנוסף זה יתן מענה לבעיית העומק שלנו, בפרט בעמדות הכנף.

שווה לציין שבראדלי צריך לחתום על חוזה סביר בקיץ כדי שהטרייד יבוצע.
מה דעתכם?
לצפיה ב-'אין לקליפרס שום סיבה לעשות את זה'
אין לקליפרס שום סיבה לעשות את זה
01/03/2018 | 13:34
3
48
זה סיכון גדול להמר שוויגינס יפרוץ מתישהו, מסוג הסיכונים ששווה לקבוצת לוטרי חסרת אפסייד לקחת אבל לא לקבוצה שנמצאת במצב מצוין.

למה מצוין? בעונה הבאה הם יהיו קבוצת סף פלייאוף (בקיץ 2019 זה יכול להשתלם בגדול עם בחירה גבוהה במידה והם לא מעפילים, תודות לשינוי שיטת הלוטרי), אחר כך יש להם דף נקי כמעט לחלוטין (כרגע החוזה הגרוע היחיד שהם מחויבים לו מעבר לעונה הבאה זה גלינארי. אין סיבה להוסיף עוד אחד כזה) בפרי אייג'נסי עם הרבה מאוד שמות מעניינים (גולת הכותרת היא קליי, קיירי, קוואי ובאטלר אבל יש עוד הרבה שחקנים ששייכים לטופ 50). מי שיתנדב לחוזה בריא יישאר, מי שלא יעוף. וויגינס עלול לסנדל אותם כי הוא חתום על חוזה שמן לטווח ארוך.

הטרייד על בלייק הוא אחד הטריידים הטובים אי פעם שקבוצה שהעבירה את הכוכב שלה עשתה.
לצפיה ב-'אני בכלל לא חושב שמצבם מצוין'
אני בכלל לא חושב שמצבם מצוין
01/03/2018 | 13:56
2
47
זו קבוצה בלי שלד. בראדלי, האריס ודאנדרה שמסיימים חוזה עד 2019- לא ברור האם הם בתכניות של הפרנצ'ייז. "קבוצת סף פלייאוף" זה המקום ממנו רוב הקבוצות מנסות לברוח. אתה לא כזה תחרותי וגם לא זוכה לבחור את הפרוספקטים הטובים מהדראפט.

חוץ מקליי, קיירי קוואי ובאטלר, שארבעתם ישחקו בקבוצות יותר טובות מהקליפרס נכון ל-2019 וסיכוי מאוד נמוך שיחתמו שם, אני חושב שוויגינס יותר אטרקטיבי עבורם מאשר כל שחקן אחר. בשביל קבוצה שמחפשת גרעין של סטאר קוואליטי לבנות סביבו הוא בדיוק מספק להם את זה, והוא גם בגיל הנכון.

לצפיה ב-'העניין הוא שלרוב הקבוצות לא יהיה מקום לחוזה מקסימום בקיץ 19'
העניין הוא שלרוב הקבוצות לא יהיה מקום לחוזה מקסימום בקיץ 19
02/03/2018 | 21:28
1
37
השחקנים האלה בעצם יוגבלו לקבוצות המקוריות שלהם + שורה של קבוצות שממש לא אטרקטיביות יותר מהקליפרס (הלייקרס היא אחת מהן, אבל היא אולי תרד מהרשימה אם לברון וג'ורג' חותמים שם בקיץ הקרוב). אני מדבר איתך על סקרמנטו, שיקגו, אינדיאנה, פיניקס, ברוקלין, פילי (שככל הנראה תהיה עסוקה בלחדש חוזים לצעירים שלה) ודנבר.

אם הקליפרס מצליחים להחתים בזול את בראדלי ודיאנדרה (לא בלתי אפשרי), בנוסף ללו וויליאמס וגלינארי יש להם כבר שלד יותר טוב מכל הקבוצות שהזכרתי ומקום ללפחות חוזה מקסימום אחד.

מספיק שתומפסון יחליט שהוא מיצה את העניין של להיות השחקן הרביעי בחשיבותו, או שהשמועות על יחסי קוואי-ספרס נכונות, או שמישהו סתם יחליט שבא לו LA - ויש לך אחלה קבוצה.

חוץ מזה - הקליפרס נראים טוב מאוד מאז הטרייד. אם הם ממשיכים בעונה הבאה מאותו המקום שהם נמצאים בו עכשיו - הם יהיו קבוצת פלייאוף ועם החיזוק הנכון אולי אפילו עם ביתיות.
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
03/03/2018 | 11:14
42
1. לדעתי כל הקבוצות המקוריות של ארבעת השחקנים המדוברים יותר אטרקטיביות מהקליפרס.
2. מבין רשימת הקבוצות שציינת פילדלפיה יותר אטרקטיבית מהקליפרס, וכמובן הלייקרס. יכול להיות שגם שיקאגו אם יביאו בחירה דראפט גבוהה והצעירים שלהם ימשיכו להתקדם.
3. הקליפרס ב-2019 זו לא אותה קבוצה עם מקום לחוזה מקסימום. השחקנים היחידים תחת חוזה הם לו וויליאמס וגלינארי. אם אתה רוצה לשמור על הקיים בקליפרס זה אומר עוד המון שחקנים שתצטרך להחתים מחדש- האריס, דאנדרה, בראדלי, תיאודוסיץ', ריברס, הארל, בוורלי, ווסלי ג'ונסון- לכולם יש מניות בהצלחה של הקליפרס העונה.

בוא נאמר כך- הקליפרס העונה חורגים ב-19 מליון מעל תקרת השכר וזה לא בגלל חוזים רעים שאמורים לרדת להם מהספרים. זה מחיר די ריאלי בשביל הסגל שלהם כרגע.
לכן אם הקליפרס ישמרו על הסגל הקיים לא יהיה להם מקום למקסימום. אם יהיה להם מקום למקסימום הם לא יהיו אותה קבוצה.

4. אם הם יצליחו להחתים שחקני מפתח בחוזים זולים זה תמיד טוב וכמובן ישפר את מצבם, אבל זה נכון לכל קבוצה בליגה. נכון לעכשיו אתה לא יכול פשוט להניח שהם ישאירו שחקנים טובים בזול.

5. לקליפרס אין פרנצ'ייז פלייר. הם משחקים טוב מאז הטרייד אבל אין להם אפסייד. קבוצות שנבנות כך לא מחזיקות מעמד כי חסר עמוד התווך שבונים סביבו. בעיני זה ברור שמרבית הסיכויים שהקליפרס לא ישיגו את השחקן הזה בקיץ 2019. אולי אחד מבין 4 השחקנים יעזוב את הקבוצה המקורית ועם כל שאר הקבוצות שיחזרו אחריו, כולל כאלה יותר אטרקטיביות מהקליפרס, זה וואחד לונגשוט.
לצפיה ב-'שני בייאאוטס בליגה'
שני בייאאוטס בליגה
01/03/2018 | 15:04
62
קורי ברואר מקבל בייאאוט מהלייקרס, וכרגע הוא ואוקלהומה מחכים שיעברו ה-48 כדי להחתים אותו על המינימום וטרנים. לדעתי הוא דווקא יכול למלא להם את החור של רוברסון בעמדה מספר 2. הוא בטח לא שומר כמו רוברסון, או אתלט וקולע כמו המחליף הרוקי שלו - טרנס פרגוסון - אבל הוא מנוסה וזה יעבה להם את הרוטציה הקצרה מאוד שלהם.

טרבור בוקר מקבל בייאאוט (מפתיע בעיניי) מפילדלפיה, כדי לפנות מקום לארסן איליאסובה. בוקר ואינדיאנה הביעו עניין משותף וגם הם מחכים 48 שעות בשביל לסכם תנאים. דעתי - טעות לשחרר שחקן שהוא אנרג׳י גאי ונוכחות טובה בלוקר רום. אילאסובה עומד לצ׳ארג׳ים וזורק שלשות, אבל הוא עגלה. הטורקי קולע פחות משלשה וחצי ב-35 אחוז למשחק. אני חושב שזה טעות.

בכל מקרה גם כאן נראה שאינדיאנה תרוויח שחקן ותיק ולא פראייר שעובד בשביל הקבוצה. ברוטציה של הגבוהים משחקים טרנר, סבוניס, יאנג ואל ג׳פרסון (בוא נניח שטי ג׳יי ליף לא פקטור לפלייאוף). בוקר מביא יותר אנרגיות מכולם, אבל הוא לא מסיים כמו סבוניס (או מוסר לצורך העניין) אין לו את הסקילס והאורך של טרנר, ויאנג סקורר הרבה יותר מחונן ממנו. מצד שני, הוא האנטי תזה של אל ג׳ף, אז אני מניח שבמשחקים שאין לאל ג׳ף מאצ׳אפ הגנתי, נראה את בוקר לכמה דקות.
לצפיה ב-'אטלנטה - אינדיאנה: אפשר לנצח אותה יריבה פעמיים בתוך 5 ימים?'
אטלנטה - אינדיאנה: אפשר לנצח אותה יריבה פעמיים בתוך 5 ימים?
01/03/2018 | 20:24
36
סוגרים את החודש עם מפגש שלישי העונה נגד הקבוצה הגרועה בליגה ושני בתוך חמישה ימים. בשני המשחקים נגדם לא ברחנו להפרש גדול, אבל שלטנו בקצב - 1 ו-2;

רבע א': רבע תחרותי
פתיחה טובה, סקור גבוה שממשיך את הרבע הרביעי מהמשחק הקודם שלנו. ריצת 6-16 של אטלנטה נותנת לה יתרון 5. עד לסיום, הרבע שיוויוני, לא כדורסל מבריק ואף קבוצה לא לוקחת יתרון של יותר משני פוזשנים. 27-28 לאטלנטה. אינדיאנה עם 7 איבודים ברבע מול 5 אסיסטים וככה אי אפשר לייצר מומנטום. אולדיפו ותדאוס יאנג מובילים עם 7 נק' כ"א. באטלנטה, טוריאן פרינס עם 8 [2 שלשות] ודוויין דדמון עם 8.

רבע ב': כדורסל מאכזב שלנו
פתיחה חזקה של אטלנטה בהובלת פרינס, מגדילה את היתרון ל-8. אינדיאנה חוזרת ואף עולה ליתרון בריצת 0-10 בתוך 3 דקות, אבל בשלבי סיום המחצית אטלנטה מגיבה בריצה נוספת, ריצת 0-7. 50-55 לאטלנטה במחצית. מחצית מאכזבת שלנו, מרגיש שזה לא באותה אינטנסיביות רגילה.

רבע ג': זה כבר 23 הפרש
נייט מקמילן had enough, וכבר דקה וחצי בתוך המחצית השניה הוא לוקח פסק-זמן שעוצר ריצה של אטלנטה שמביאה את ההפרש לדו-ספרתי בפעם הראשונה במשחק - 11 . ההפרש כבר 15, בריצת 0-12 של אטלנטה. אינדיאנה ללא נקודות ב-4 הדקות הראשונות של המחצית. סל של אולדיפו עוצר את הסחף.

עד סיום הרבע לא מצאנו את הטבעת וההפרש הגיע ל-23 בשיא. לפי הדינמיקה של איך דברים עובדים על המגרש, ברור שלא נחזור מזה. 65-85 לאטלנטה בסיום הרבע. זה רבע של 6 מ-21 [28%] של אינדיאנה מהשדה וללא אף שלשה. רק ארבעה שחקנים שלנו עלו על הלוח, ורק שניים מהם קלעו יותר מסל שדה אחד. זה לא קורה לקבוצה התקפית כמו שלנו. הנתון היותר משמעותי שהרס לנו את הרבע הוא 8 איבודי כדור, שהובילו לניצחון 0-14 של אטלנטה בנק' מאיבודי כדור. אטלנטה גם הוסיפה ניצחון 0-9 בנק' ממתפרצות ברבע הזה. אני אומר, לפחות נראה קצת טי ג'יי ליף ברבע הבא.

רבע ד': גארבג' טיים ?
רגע, בוא נחכה מספר דקות עם הסיכומים, זוהיר. ריצת 0-8 של אינדיאנה בדקות הראשונות מורידה את זה ל-14 הפרש בלבד. אמצע הרבע, זה רק 12 לאחר עוד סל של בוגדנוביץ', אשר מוביל אותנו בגאון ברבע הזה. 5 דקות לסיום, שלשה של בוגדנוביץ' מהפינה מורידה ל-11 בלבד! עוד עצירה, וסל של אולדיפו מחצי-מרחק בפיק אנד רול, רק 9 הפרש!

יוצאים לפסק-זמן שאטלנטה מחויבת לקחת. חוזרים. פחות מ-4 דקות לסיום, בוגדנוביץ' מקבל כדור נהדר מאולדיפו וצולף את זה 'רק רשת'! איזה רבע ענק של בוגדה! רק 6 הפרש !

2:31 לסיום, סאבוניס משתלט על ריבאונד הגנה אגרסיבי ונעשית עליו עבירה. אטלנטה מעל מכסת העבירות, וסאבוניס קולע מהקו פעמיים. רק 4 הפרש. עוד קודם לכן קיבלנו הזדמנות להוריד ל-3 עם שלשות ממצבים נוחים של בוגדנוביץ' ואולדיפו [בהזדמנות שניה בהתקפה], אבל הכדורים לא הסכימו להיכנס.

דקה לסיום, אחרי חילופי סלים והחטאת שלשה של דניס שרודר הבינוני והחלש, הנעת כדור טובה שלנו בהתקפה מוצאת את אולדיפו לשלשה פנויייייה לגמרי מאמצע הקשת, אבל הוא מחטיא. סאבוניס על ריבאונד התקפה אדיר, מסדר סל קל! סל חשוב מאין כמוהו! רק 2 הפרש! בצד השני, שרודר מוריד שעון, הולך עד הטבעת וקולע. מחזיר ל-4 הפרש. 4 נק' שלו בתוך כדקה, בדקות הטובות ביותר שלו [היחידות הטובות שלו] העונה נגד אינדיאנה.

פסק-זמן אינדיאנה. נחזור בעוד 5 פרסומות, בינתיים קחו כוס סודה ותירגעו מהדראמה האדירה שקורית פה. חוזרים. אינדיאנה מתקשה בהוצאת הכדור, ובוגדנוביץ' מאבד. נגע אחרון. הולכים למצלמות לודא, אבל זו שריקה קלה. חבל. בצד השני, שרודר מוריד שעון, הולך על אולדיפו עד הטבעת, ושוב קולע! 6 הפרש, כחצי דקה לסיום. בהתקפה, קורי ג'וזף לא מחכה, הולך קוסט טו קוסט, אבל מחטיא את הלייאפ בטראפיק. בול גיים.

102-107 לאטלנטה בסיום. סיפור המשחק הוא איבודי כדור: 24 איבודים של אינדיאנה מול 21 של אטלנטה, אבל ההוקס ניצלו את זה לניצחון 16-29 בנק' מאיבודי כדור. זה עוד היה בסדר בדקות הראשונות, או ככה חשבתי, אבל ברוב שלבי המשחק שיחקנו לא מסודר בהתקפה, לא הינו מרוכזים ולא שיחקנו את המשחק הרגיל שלנו שאני אוהב. הדקות האחרונות הפכו את זה ממשחק משמים למרתק, אבל לא הגיע לנו לנצח, וכשזה נאמר נגד קבוצה חלשה כמו אטלנטה, אף על פי שמדובר בקבוצה שעשתה ניצחונות העונה נגד קבוצות טובות, זה כואב. קרדיט להוקס מגיע, אני לא מבטל אותו. עשו את האג'סטמנט מהמשחק הקודם נגדנו, שיחקו טוב את הפיק אנד רול ושמרו את הביג מנים שלנו רחוק מהסל.

השחקן המצטיין: דניס שרודר. 14 נק' [13-4 מהשדה, 4-1 משלוש, 6-5 מהקו], 5 אס' [3 איבודי כדור] ו-5 חט' ב-32 דקות. הגיע למחצית השניה, שבה קלע את כל ה-14 שלו. ברבע הרביעי קלע 9, כולל שלושה סלים מכריעים בחדירות יפות;

ג'ון קולינס עם 16 נק' ו-7 ריב' [4 בהתקפה]; טוריאן פרינס מסיים עם 15 נק', אבל כולן במחצית הראשונה. הלך 0 מ-5 מהשדה במחצית השניה; דוויין דדמון עם 15 נק' [3 מ-3 לשלוש!], 9 ריב' [1 בהתקפה] ו-4 חס' ב-29 דקות; מייק מוסקאלה עם 12 נק' ו-8 ריב' [6 בהתקפה!] ואייזאה טיילור עם 13 נק' הובילו את הספסל;

באינדיאנה, בויאן בוגדנוביץ' הקלע המוביל עם 26 נק' [17-10 מהשדה, 9-5 משלוש, 1-1 מהקו]. 17 מה-26 הגיעו ברבע האחרון - כלומר, רבע רביעי לא רגיל שלו, כולל כל 5 השלשות שלו במשחק; ויקטור אולדיפו עם 22 נק', אבל רק 9 מ-25 מהשדה [1 מ-9 משלוש]. הוסיף גם 6 חט'. זו פעם שלישית העונה [ובקריירה] שרושם לפחות 6 חט' במשחק בודד; לנס סטיבנסון היה חלק מהחמישיה שעשתה דקות טובות והוא מסיים עם 18 נק' ב-30 דקות מהספסל; עוד שחקן שעשה עבודה טובה במחצית השניה הוא סאבוניס, שמסיים עם 14 נק' ו-12 ריב' [4 בהתקפה] ב-34 דקות מהספסל; המאכזבים הם ללא ספק מיילס טרנר, שפתח את המשחק עם שלשה ואז נעלם לגמרי - הוא מסיים עם 5 נק' בלבד, וקורי ג'וזף, שמסיים ללא נקודות ב-0 מ-5 מהשדה ו-3 אס' [3 איבודי כדור] ב-31 דקות;

ליין ליף: טי ג'יי התלבש, אבל לא שיחק. רשם דקה אחת בשמונת המשחקים האחרונים.

** לפי דיווח אתמול, טרבור בוקר, המשוחרר מפילדלפיה, יחתום בקרוב על חוזה באינדיאנה עד לסיום העונה. בחשבון ה'טוויטר' שלו כבר הודיע על החתימה הצפויה. החתמה טובה לנו, שתיתן עוד עומק עם שחקן פנים, כגובה שני מהספסל;

בתמונה המצורפת -- צוות השידור של אטלנטה  כל-כך לא מתורגל במצבים שבהם הקבוצה שלו מובילה 20 הפרש, שבאותם רגעים של חגיגות השתבשה להם הגרפיקה של לוח התוצאות.

המשחק הבא -- משחק חוץ לא קל [אך חשוב מאוד במאבק על מיקום לפלייאוף] נגד מילוואקי [ו']. הם לא ביכולת שיא, אפשר לנצח, ואולי לאחר ששמטנו שני משחקים שהיינו חייבים לנצח, אפילו מוכרחים.

להתראות בשמחות כדורסל NBA ואחרות!
סוף שבוע נעים!
לצפיה ב-'משחקי שלישי'
משחקי שלישי
27/02/2018 | 23:21
11
46
שארלוט- שיקאגו.
קליבלנד- ברוקלין.
מיאמי- פילדלפיה: קרב מיקום בין המדורגות 7 ו-8 בפלייאוף. במקרה של מיאמי היא גם בסכנה ליפול החוצה.
מילווקי- וושינגטון: קרב מיקום בין המדורגות 4 ו-6. האם וושינגטון בלי וול תמשיך ביכולת הנהדרת?
פורטלנד- סקראמנטו.
דנבר- קליפרס: קשה להפריז בחשיבות המשחק הזה עבור הקליפרס שנמצאת במקום התשיעי, ניצחון יעלה אותה ל-8 על חשבון דנבר ויבטיח לה ניצחון במצ'אפ הישיר למקרה שיסיימו באותו מאזן. 
לצפיה ב-'ווייד - במשחק שעושה חשק לראות אותו בעוד ריצת off-season'
ווייד - במשחק שעושה חשק לראות אותו בעוד ריצת off-season
28/02/2018 | 07:31
11
לצפיה ב-'ניצחון של הקליפרס'
ניצחון של הקליפרס
28/02/2018 | 10:15
33
משחק ממש לא ברור, דנבר שייטו לניצחון עם יתרון 18 עמוק בתוך הרבע השלישי, הקליפרס לא פגעו (האריס, ריברס, דיאנדרה), מנגד יוקיץ קלע איזה 11 נק' ב5 הדקות הראשונות של הרבע השלישי, דוק ריברס הוציא את השלישיה שהזכרתי למעלה, ובדרך לגארבג' הכניס את מריאנוביץ (להופעת בכורה אמיתית מאז הטרייד עם דטרויט), + טאודוסיץ ואת לו וויליאמס, ומסיבה כלשהי דנבר הפסיקו לשחק, הקליפרס נגסו ביתרון והרבע הסתיים ביתרון 7 בלבד, בפתיחת הרבע הקליפרס טסו ל 10-0 (או משהו כזה), דנבר הצליחו להשוות את התוצאה, אבל נראו כבר שבורים מדי, והפסידו בסוף 122-120
מריאנוביץ סיים עם מדד פלוס מינוס 27+ ב 15 דק' משחק, על 18 נק'
ניצחון חשוב מאוד לקליפרס
לצפיה ב-'הקליפרס ניצחו משחק חשוב'
הקליפרס ניצחו משחק חשוב
28/02/2018 | 10:56
3
46
הם פשוט קבוצה התקפית טובה. זה לא קשור לדוק ריברס בעיניי חוץ מהעובדה שהוא עושה עבודה טובה בלא להפריע. כל כך הרבה שחקנים שיודעים לעשות סל, תיאודוסיץ׳ לא יכול לשמור על כלום אבל הוא מפנק אותם בכדורים... אה וכמובן לו וויליאמס אחד ויחיד.

דוויין ווייד בהופעת וינטג׳, רק מראה שעודף כוכבים בקבוצה זה אף פעם לא טוב. בקאבס הבנאדם לא היה קרוב ללהתבלט, כאן הוא מוליך את ההיט לניצחון סופר חשוב.
אני זוכר שכשווייד חזר להיט שאלו את חסן ווייטסייד אם הוא חושב שווייד יעזור לקבוצה לנצח יותר והוא בהה בכתב במשך כמה שניות וענה לו ״You're Joking, right?״

אגב קליבלנד מנצחת את ברוקלין, לברון הראשון שמגיע ל-30 אלף נקודות, 8 אלף באסיסטים וריבאונדים, אחרי עוד טריפל דאבל מרשים, אבל אף אחד לא מדבר על זה שהם ניצחו על חודו של סל בבית בקושי קבוצה שהולכת לטנקינג.... הקאבס לא טובים. לא טובים.

וושינגטון בלי וול מנצחת את הבאקס גם במאבק מיקום חשוב בעיניי, זה פתח פער של 2.5 משחקים בין הקבוצות, ויותר גרוע, הבאקס נראים כמו באנקר במקום השישי שיוביל למפגש מול קליבלנד...
לצפיה ב-'יאניס עם כמעט 5*5'
יאניס עם כמעט 5*5
28/02/2018 | 12:04
40
23 נק'
13 ריב'
8 אס'
3 חט'
6 חס'

מרשים מרשים מרשים
אבל וושינגטון מנצחת את מילווקי ובכלל החבר'ה מעיר הבירה נראים מעולה בהיעדרו של וול...קצת מוזר לא?

לצפיה ב-'זה נחמד שגם ראיתי (חלקים) מאותם משחקים'
זה נחמד שגם ראיתי (חלקים) מאותם משחקים
28/02/2018 | 12:54
1
44
1. לדעתי ריברס חייב לקבל קרדיט על העונה. עם turnover כל-כך גבוה של פציעות ושחקנים, כולל כמה שהורמו מהג'י ליג, ממש לא ציפיתי שהקליפרס יהיו איפה שהם נמצאים. חלק מזה קשור לעונה הנפלאה של לו וויליאמס, אבל לא רק.

2. מצד אחד נוסטלגי לראות את וויד מתעלה ומנצח משחק עבור ההיט. מצד שני ה-ISO האלה של וויד נראים לא טוב, הערב במקרה הוא קלע זריקות שאת רובן הוא מחטיא. תשווה את המבטים שלו לאלו שפילדלפיה קיבלה בקלאץ' בזכות תנועה של שחקנים ושל הכדור.
בקיצור אני לא מצטרף ל-bandwagon, אם זו התכנית של מיאמי למשחקים צמודים היא תפסיד את רובם.

3. מסכים לגמרי לגבי הקאבס. למזלה של קליבלנד השלשות הלילה נפלו באחוזים גבוהים. בנוסף קיבלנו המחשה כמה הטריידים היו חשובים עבורם, היל+הוד+קלארקסון+נאנס עם 64 נקודות משותפות.

4. היכולת של ביל להוביל את הוויזארדס לניצחונות איכותיים לדעתי פותחת את השאלה האם הוא השחקן הכי טוב של וושינגטון. התרומה האישית שלו מאוד well rounded. הוא נושא בחלק מנטל הובלת הכדור ויצירת המצבים שהותיר וול, אבל העובדה שהוא הרבה יותר טוב אוף דה בול מאפשרת גם הנעת כדור טובה יותר ברמה הקבוצתית.
עוד אפשר לציין את אוטו פורטר שנכנס באופן טבעי לנעליים של סקורר משני וקולע 18 למשחק מאז שוול נפצע. בפלייאוף שעבר כבר ראינו ממנו סימנים שהוא מסוגל לשאת בנטל התקפי מוגבר.

5. הייתי שמח לראות סדרה של קליבלנד-מילווקי אבל שתיהן עוד יכולות לזוז במיקומי הפלייאוף שהם מאוד נזילים בשלב הזה. אינדיאנה למשל עוד צריכה לשחק בחוץ פעמיים בוושינגטון, מול מילווקי ומול פילדלפיה. כלומר כל הקבוצות שנמצאות באיזור שלה.
לצפיה ב-'מסכים עם הכל'
מסכים עם הכל
28/02/2018 | 15:33
35
בקשר לנקודה 2, ווייד מבחינתי הוא כמו וינס, תמיד יעודד אותם, תמיד אוהב לראות אותם, מתחבר אליהם, ולא אכפת לי כמה זקן איטי או לא יעיל זה נראה. חיבור רגשי בקיצור. לא רציונלי.

אפשר להרחיב בעיקר על 4. אני ממש מסכים שאוטו פורטר השתפר טילים (זוכר שאנשים אמרו עליו באסט כי הוא בחירה 3 והיה די אפור? זוכר שאנשים ביקרו את ההחלטה של ווש׳ לתת לו מקסימום? אוכלים כובעים עכשיו).
אני חושב שמה שאנחנו רואים עכשיו זה בעיקר את החמישיה (+אוברה) שהוויזארדס השכילו לבנות כל כך בחכמה מסביב לוול. לא סתם החמישיה שלהם בשנה שעברה (עם וול אגב) הובילה את הליגה בפלוס מינוס או משהו כזה. הם אחלה קבוצה, ולכן מתמודדים באופן ראוי לשבח בהיעדרות של כוכב. המדגם של המשחקים קטן מדי מבשביל להבין עם ביל יכול להיות השחקן הטוב בקבוצה שרצה לאליפות, אבל אין ספק שהוא פשוט הרבה יותר מתאים לכדורסל של היום מג׳ון וול. that said, וול עדיין משאיר שם נעליים גדולות. איזה שחקן אתה מביא ששומר כמוהו, שלוקח אחריות? שאולי פחות אתלטי וזקוק לפחות ווליום אבל קולע טוב יותר? כאילו אולי וול לא מתאים לכדורסל החדש או לדינמיקה הקבוצתית הנהדרת שהם מייצרים בלעדיו, אבל הוא עדיין אולסטאר בליגה הזו, וקשה למצוא אולסטאר מחליף. לא הייתי מחליף את הדולר של וול בארבעה קוורטרס, ומקווה שיהיה בסדר....
לצפיה ב-'מישהו עדיין חושב שהפיסטונס ניצחו בטרייד עם הקליפרס?'
מישהו עדיין חושב שהפיסטונס ניצחו בטרייד עם הקליפרס?
28/02/2018 | 13:15
4
16
לצפיה ב-'כנראה שבלייק צריך לעבור שינוי מהותי בראש באוף סיזן הבא'
כנראה שבלייק צריך לעבור שינוי מהותי בראש באוף סיזן הבא
28/02/2018 | 16:59
3
55
אחרת חוזים גדולים הוא כבר לא יראה בליגה הזו.

לא ייתכן ששחקן בקליבר שלו לא יכול לשפר קבוצה כמו דטרויט.
לצפיה ב-'זה מאוד מעניין'
זה מאוד מעניין
28/02/2018 | 17:42
48
אחרי הטרייד הם ניצחו 5 רצופים ואז הגיע מפלה פסיכית לגמרי
לא ברור לי מה השתבש שם פתאום ואיך מה שעבד לפני האולסטאר פתאום כבר לא עובד.

בכל מקרה, אני ממש לא מסכים איתך לגבי החוזה הבא של בלייק, הוא עדיין סופרסטאר בעיניי לא מעט אנשים ולכן הוא ימשיך לקבל סכומי עתק.
תזכור שגם כל נושא המרצ'נדייז משחק תפקיד לא קטן ובלייק מוכר יותר גופיות ממה שכל הפיסטונס מכרו בערך משנת 2003 ביחד.

לצפיה ב-'הוא מסיים חוזה עוד ארבע וחצי שנים...'
הוא מסיים חוזה עוד ארבע וחצי שנים...
28/02/2018 | 19:41
1
46
חוצמזה שעם איך שהליגה מתנהלת, מספיק שהוא יסיים בעוד 4 שנים את העונה עם רצף טוב של משחקים ויהיה מי שישים עליו כסף. וגם בלי עוד חוזה, סך הכסף שהוא יעשה בליגה כבר באזור ה-250 מיליון ועוד הרבה בפרסומות. אני לא דואג לביטחון הכלכלי שלו.
לצפיה ב-''
28/02/2018 | 21:58
7
לצפיה ב-'משחקי שני בערב'
משחקי שני בערב
27/02/2018 | 12:38
21
34
לא יודע מה קורה עם ווסטברוק אבל מאז הפציעה שלו הוא נחלש מאוד.
זה פוגע בנו בצורה אנושה.
ניצחנו את המשחק בעיקר בזכות הספסל שהיה טוב מהרגיל.
מדהים אותי כמה מהלכים של ג'רמי גראנט נראים חובבניים אבל בעצם יוצא מהם תפוקה חיובית. הוא נראה כאילו אין לו מושג איך לכדרר.
לצפיה ב-'חדגבה מעמיד את הMVP של הארדן בסכנה...'
חדגבה מעמיד את הMVP של הארדן בסכנה...
27/02/2018 | 13:32
15
50
אם הוא שומר על יכולת דומה במשחקים שנשארו עד סוף העונה ונכנס לפלייאוף ממקום חמישי ומעלה הולך להיות כאב ראש גדול למצביעים לMVP
לצפיה ב-'שישה משחקים אחרונים הוא בממוצע של 41 ו-15 או משהו כזה'
שישה משחקים אחרונים הוא בממוצע של 41 ו-15 או משהו כזה
27/02/2018 | 13:41
9
52
44 pts/17 rebs/2 asts /6 stls /3 blks, W
38 pts/10 rebs/1 ast/1 blk /2 stls, W
42 pts/15 rebs/3 asts/3 stls/2 blks, W
45 pts/17 rebs/2 asts/5 stls/5 blks, W
27 pts/13 rebs/1 ast /2 stls /2 blks, W
53 pts/18 rebs/3 asts/1 stl/ 5 blks, W

מה שהכי חשוב זה שהפליקנס ניצחו בכולם.
באולפן של ה-NBA דיברו על זה שהנוכחות של וטרן כמו רונדו עזרה לדייויס להתגבר מנטלית על פציעות קטנות ולתת בראש.

אם הפליקנס ימשיכו ככה ויסיימו עם ביתיות יש לו בהחלט קייס. אחרי פעמיים במקום שני, אני בספק אם הליגה תיקח מהארדן את המגיע לו שוב, אבל בגדול יש לו מוניטין של רמאי מסריח, אז הם ישמחו לעשות זאת אם מישהו ייתן קייס טוב כל כך.
לצפיה ב-'פסיכי לגמרי'
פסיכי לגמרי
27/02/2018 | 13:58
35
מאז איזו התפרעות של שאקיל איפשהו בתחילת שנות ה-2000 אני לא זוכר טירוף כזה של סנטר
לצפיה ב-'מזכיר את רצף ה-40+ נקודות של קובי מעונת הסקורינג המשוגעת '
מזכיר את רצף ה-40+ נקודות של קובי מעונת הסקורינג המשוגעת
27/02/2018 | 14:21
6
58
ב-2006.
בשלב הזה אני לא חושב שדיוויס מאיים על הארדן במירוץ ל-MVP. צריך לקרות משהו די מטורף כדי שיעקוף אותו, למשל שימשיך לקלוע 40 למשחק עד סוף העונה או שהפליקנס יעשו איזושהי ריצה מטורפת ל-50 ניצחונות. אני אפילו לא בטוח שזה יספיק.
לטעמי אם הפליקנס יסיימו במקום 4 אבל עם 46-47 ניצחונות זה לא אמור לאיים על הארדן שיוביל את יוסטון לאיזור ה-65, אולי אפילו מעל הווריורס.
לצפיה ב-'קשה להפריד את השחקן מהקבוצה'
קשה להפריד את השחקן מהקבוצה
27/02/2018 | 14:37
1
44
הטיעון שלך נכון, אבל האם יוסטון עם פול היא לא קבוצת פלייאוף עם ביתיות, בזמן שניו אורלינס בלי דייויס היא קבוצת טאנקינג?

שנה שעברה העדיפו את המספרים של ווסטברוק על פני ההצלחה של יוסטון, הסיכוי שזה יקרה שוב השנה עם דייויס באמת נראה נמוך מאוד אבל אם מסתכלים על הצלחה קבוצתית צריכים לבדוק מי עוד נמצא בקבוצה.
לצפיה ב-'ההצלחה הקבוצתית של יוסטון יותר מרשימה אותי מזו של הפליקנס'
ההצלחה הקבוצתית של יוסטון יותר מרשימה אותי מזו של הפליקנס
27/02/2018 | 16:31
33
יוסטון מבחינתי נמצאת כרגע ב-best case scenario ואולי אפילו טוב ממה שיכולתי לדמיין כשאתה מסתכל על כמה היא טובה במבחן העין.
הפליקנס בעונה טובה מבחינת מאזן אבל לא יוצאת מגדר הרגיל. עם קאזינס הם החזיקו מאזן חיובי בקטנה, רצף הניצחונות הנוכחי מאוד מרשים אבל לא נראה לי שהם ימשיכו לנצח בקצב דומה.

ההשוואה לעונה הקודמת לא כל-כך מדויקת. יוסטון של הארדן ניצחה 8 משחקים יותר מאשר אוקלהומה של ווסטברוק. היה ביניהם פער אבל הוא לא דומה להפרש של 15-20 ניצחונות שאני צופה שיפרידו בין הארדן לדיוויס העונה.
לצפיה ב-'מסכים'
מסכים
27/02/2018 | 15:32
28
בסופו של דבר, מרשים ככל שיהיה, דיוויס עושה את מה שהוא עושה רק בתקופה האחרונה.
הארדן נותן עונה משוגעת מהיום הראשון ויהיה קשה עד בלתי אפשרי לקחת לו את ה-MVP העונה...ובצדק.

לצפיה ב-'גם אם ימשיך לקלוע 40 למשחק ויעשהו 50 נצחונות'
גם אם ימשיך לקלוע 40 למשחק ויעשהו 50 נצחונות
27/02/2018 | 19:04
2
48
הMVP חייב להיות הארדן, פשוט חייב. כבר שנתיים שהוא השחקן הכי טוב בעונה הסדירה.
ואני ממש לא מת עליו
לצפיה ב-'יעשו*'
יעשו*
27/02/2018 | 19:35
4
לצפיה ב-' הארדן מגעיל תשועלים אבל חייב להיות mvp השנה.'
הארדן מגעיל תשועלים אבל חייב להיות mvp השנה.
27/02/2018 | 22:11
14
לצפיה ב-'השאלה אם זה יהיה "המגיע לו" בתרחיש כזה'
השאלה אם זה יהיה "המגיע לו" בתרחיש כזה
27/02/2018 | 14:21
31
גם הארדן עשה סטרץ' מטורף כזה מתישהו באמצע העונה, אבל אם דייויס שומר מעכשיו עד סוף העונה על ממוצעים של- נוריד לו קצת את המספרים כי נצא מנק' הנחה שהוא אנושי- 33 ו-12, ומסיים במקומות 4-5. איך אפשר יהיה להגיד שלהארדן מגיע יותר?
לזכות דיוויס יעמדו גם העובדה שהוא עושה את כל זה כשהשחקן החשוב בקבוצה חוץ ממנו בחוץ, ושהקבוצה שלו הרבה פחות טובה מיוסטון על הנייר.

חייב לומר בכוכבית שלסיים במקום 4-5 בשביל הפליקנס נראה לי על גבול הבלתי אפשרי בהתחשב ביריבות שלה על המקומות האלה בפלייאוף ובנסיבות. אני לא חושב שזה יקרה, אבל אם כן זה פשוט הישג ענק וזו גם תהיה העונה הראשונה שדיוויס מצליח לא רק להתבלט כאינדיבידואל אלא גם לסחוב את הקבוצה שלו להצלחה (אישית אני לא ממש מחשיב את ההשתחלות לפלייאוף ממקום 8 במחזור האחרון של הליגה כדי לקבל סוויפ מהווריורס מלפני כמה עונות ל"הצלחה")
לצפיה ב-'האם זה לךא אומר שהשילוב בין דייוויס לבוגי הוא כישלון?'
האם זה לךא אומר שהשילוב בין דייוויס לבוגי הוא כישלון?
27/02/2018 | 20:53
4
31
הרי  זה אומר שבוגי לא מועיל לאנתוני אלא מפריע לו...
לצפיה ב-'אני לא חושב ככה בכלל'
אני לא חושב ככה בכלל
27/02/2018 | 21:07
3
37
אני חושב שהגבה משלים את הוואקום שנוצר עכשיו עם הפציעה של בוגי.
הוא מעמיס על עצמו הרבה הרבה יותר מהרגיל.
לצפיה ב-'זה העניין בדיוק'
זה העניין בדיוק
27/02/2018 | 22:49
2
32
שהוא יכול לעשות יותר וכשהוא  עם בוגי משחק הוא מוותר לו...

לצפיה ב-'בוודאי שהוא יכול לעשות יותר'
בוודאי שהוא יכול לעשות יותר
27/02/2018 | 23:02
1
49
אבל יש חשיבות לחלוקת עומס וביצוע מיטבי לטווח הארוך מבחינה קבוצתית.
למה אתה חושב שלברון לא יכול לעשות טריפל דאבל כל משחק אם הוא רוצה? זה סתם יעמיס עליו ויעייף אותו מאוד בפלייאוף.
באופן טבעי כשיש כוכב אחד פחות זמין אז השאר ממלאים את החסר. מה לעשות שבניו אורלינס אין מי שימלא את זה חוץ מדיוויס
לצפיה ב-''
27/02/2018 | 23:15
26
דיוויס נקרע עכשיו בלי קאזינס ובכל מקרה הוא לא יכול למלא לגמרי את החלל שבוגי השאיר.
שרצף הניצחונות לא יבלבל אף אחד, ניו אורלינס הרבה פחות טובה בלי קאזינס.
לצפיה ב-'ומנצל"ש סיבה לאופטימיות לגבי קוואי'
ומנצל"ש סיבה לאופטימיות לגבי קוואי
27/02/2018 | 13:35
2
40
ווג' מדווח שקוואי חוזר להתאמן עם הקבוצה בימים אלו אחרי שהיה בבדיקות נוספות בניו יורק בשבועות האחרונים, שהוא מתכנן לחזור לשחק בסוף מרץ.

לצפיה ב-'ממש מקווה שיחזור וכל הסיפור הזה יהיה מאחורנו'
ממש מקווה שיחזור וכל הסיפור הזה יהיה מאחורנו
27/02/2018 | 15:18
1
29
לפי מה שאני קורא כאן לאחרונה קוואי הוא לא הבעיה היחידה של הספרס. אני ממש רוצה לראות אותם חוזרים לקחת אליפות בשנתיים שלוש הקרובות.
לצפיה ב-' קראת את זה ממני, אז קח בערבון מוגבל '
קראת את זה ממני, אז קח בערבון מוגבל
27/02/2018 | 16:10
32
בכל זאת אוהד של הספרס עלול לשפוט אותם יותר בחומרה לעומת עין אובייקטיבית, כי אני מצפה לראות אותם טובים במיוחד.
יחד עם זאת, גם עין אובייקטיבית יכולה לראות שאנחנו די מסריחים ושרקורד 2-6 לרעתנו בפברואר הוא לא דבר טוב.

לצפיה ב-'עוד מהלילה'
עוד מהלילה
27/02/2018 | 17:18
39
דטרויט חוטפת 30 הפרש מהראפטורס וסופגת הפסד שישי ב-7 משחקים. ניכר שהשמחה מהטרייד על גריפין הייתה מוקדמת.

גולדן מוחצת את הניקס ברבע שלישי בזמן שהיא משחקת בהילוך שני.
הוזכרו כאן הניצחונות של אוקלהומה ושל הפליקנס שהלכו קשה במשחקים שאמורים להיות באנקר. שווה לציין שלא רק דיוויס התפוצץ אלא גם דווין בוקר עם 40-10-7.

אינדיאנה השמיטה משחק מול המאבריקס. לא נשארו לה עוד הרבה משחקים קלים כאלה בהמשך.

יוסטון בלי גורדון וקאפלה ממשיכה לנצח 13 ברציפות. הנוכחות של גובר והמשמעת של הג'אז הגבילו את יוסטון ל-96 נקודות בלבד אבל יוטה לא הצליחה לייצר בעצמה וקלעה באחוזים נמוכים מכל הטווחים. דונובן מיצ'ל עם 8 איבודים.

מינסוטה מנצחת עוד משחק יחסית פשוט ללא באטלר. הקינגס חסרי זיבו הם כנראה הקבוצה החלשה בליגה אבל כבר הצלחנו להפסיד בחוץ ללא מעט נמושות כדי להיות מעודד מהניצחון המשכנע. בייליצה שפותח בחמישייה מספק יותר ריווח מבאטלר ומאפשר לוויגינס וטאונס לעבוד יותר בצבע. שניהם במשחק טוב. בכלל זה מדהים לראות כמה וויגינס אנמי וחלש לצד באטלר, והרבה יותר טוב בלעדיו.
אני לא רוצה ללכלך על ג'ימי, ברור שאנחנו הרבה פחות טובים בלעדיו אבל לפחות התקפית יש חפיפה מסוימת עם הדברים שהוא עושה.
חזרנו ל-12 ניצחונות מעל 50%, זו העמדה הכי טובה שהיינו בה העונה ואני מעריך שגם לא נשתפר מכאן כי מחכה לנו לו"ז סופר קשוח של 7 משחקים רצופים שנגיע אליהם כאנדרדוג.
לצפיה ב-'דאלאס - אינדיאנה: אולי הפעם האחרונה שאצפה בדירק נוביצקי משחק'
דאלאס - אינדיאנה: אולי הפעם האחרונה שאצפה בדירק נוביצקי משחק
27/02/2018 | 21:24
29
משחק שני ואחרון העונה בין הקבוצות. במפגש הקודם אינדיאנה שמטה יתרון לקראת סיום והפסידה במותחן גדול. והלילה?!;

רבע א': כדורסל לא טוב, אינדיאנה רצה אבל לא לבריחה
מיילס טרנר אחראי ל-7 מ-14 הנק' הראשונות שלנו במשחק. ריצת 0-7 בתוך כדקה נותנת יתרון 5. שלשה של דניס סמית' ג'וניור עוצרת את הריצה בדקות שבהן דאלאס מחטיאה 9 מ-10 הזריקות האחרונות שלה מהשדה. שיוויון 23 בסיום הרבע. לא רבע גדול. שתי הקבוצות ב-40% מהשדה. דניס סמית' ג'וניור עם 7 נק' [2 שלשות]. באינדיאנה, מיילס טרנר בלט עם 9 נק'.

רבע ב': אינדיאנה לא במשחק
הרבע מסתיים כמעט על הבאזר בפלוטר פוקסאי של סמית' ג'וניור, וזו ריצת 0-8 של דאלאס. 43-49 למאבריקס במחצית. 16 מה-26 נק' שלהם ברבע השני הגיעו מהאריסון בארנס וג'יי ג'יי בראה, שעלה מהספסל ושיחק טוב את הפיק אנד רול.

רבע ג': אינדיאנה לא פוגעת משלוש, אולדיפו בבעיית עבירות
ריצת 0-11 של אינדיאנה בפתיחת הרבע [5 מ-7 הזריקות הראשונות] מחזירה את היתרון, 2 הפרש. בדקות הבאות, כדורסל רע. שתי הקבוצות ממשיכות להפגין יכולת חלשה. סל שדה ראשון של דירק נוביצקי במשחק מגיע כדקה לסיום הרבע לאחר שפתח 0 מ-6 הזריקות הראשונות שלו מהשדה. הרבע מסתיים עם שלשה אדירה על הבאזר של דאג מקדרמוט. 65-68 לדאלאס אחרי שלושה רבעים של משחק. בשלב הזה אינדיאנה רק ב-2 מ-15 משלוש.

רבע ד': הקבוצה הפחות גרועה בערב הזה ניצחה
קצב טוב של כדורסל בפתיחת הרבע. כדורים מתחילים להיכנס, סקור גבוה. 4 דקות מפתיחת הרבע, דאלאס לוקחת יתרון 7 הפרש. אולדיפו בנקודה הזו עם 15 דקות משחק בלבד, בשל בעיית עבירות. שתי שלשות - אחת של דאג מקדרמוט ואחת של ג'י ג'יי בראה, נותנות יתרון שיא חדש במשחק - 11 הפרש. פחות מ-6 דקות לסיום, דאלאס בעיצומה של ריצת 5-18 שנותנת יתרון 13. בול גיים ? כן, אפשר לרשום. לא נחזור מזה, אין לנו את זה היום.

עִצרוּ הכל! יש משחק! שלשה של בוגדנוביץ' בהתקפה של 2  אופנסיב ריבאונד, סל של מיילס טרנר מחצי-מרחק ואחרי הפסק-זמן גם חטיפה וסל קל של ויקטור אולדיפו, מורידים את זה להפרש 5 בלבד, כ-3 דקות לסיום! עבירת תוקף של
דווייט פאוול, כאשר אינדיאנה מעל הלימיט, ומיילס טרנר מדייק פעמיים מהקו. הופ-הופ-הופ-הופ-הופ. רק 3 הפרש! אינדיאנה בריצת 0-8.

1:33 לסיום, טרנר עם חסימה גדולה. מחדשים את ההתקפה, עדיין כדור דאלאס. ווסלי מתיוז משחרר זריקת התאבדות סוף שעון שלא נכנסת, כדור שלנו. אולדיפו מקפיץ, כופה זריקה מבחוץ עם יד בפנים, מחטיא. בצד השני, האריסון בארנס מחטיא מהפינה שלשה, ריבאונד שלנו. פאוול נפצע ונשאר לשכב על הרצפה בהיתקלות עם קורי ג'וזף. לפי ההילוך חוזר רואים בודאות שג'וזף דחף אותו בחזרה לרצפה. דאלאס ביצעה עבירה כדי לעצור מתפרצת, כאשר אינדיאנה אמורה להישלח לקו. השאלה, האם השופטים יגיבו לדחיפה של קורי ג'וזף. לדעתי לא. פלגרנט ? עבירה טכנית ? בואו נראה. אם כן, נדמה שהשופטים מחליטים לא להחליט, ולמעשה שורקים דאבל טכניקל נגד שני הניצים. הקהל מגיב בבוז. יתכן שדאלאס נשדדת, ואני משתמש במילה "יתכן" רק כי אני פה נהנה משגיאת השיפוט, אחרת הייתי יודע להודות שהם אכן נשדדו. המשחק מחודש. אולדיפו לקו . . . קולע את הראשונה! מחטיא את השניה! 2 הפרש דאלאס, כ-45 שניות לסיום. בצד השני, ווסלי מתיוז מקבל ביציאה מהחסימה, עולה לקאץ'-אנד-שוט וקולע את השלשה! ווינר שאט שלו. 5 הפרש דאלאס, 33 שניות לסיום. אני . . . כן, אני נוטה לקרוא פה בול גיים. אני אדם חסר אמונה.

חוזרים מפסק-זמן. אולדיפו הולך עד הטבעת, נעצר בעבירה, כמעט גם סל. אולדיפו קולע מהקו 2 מ-2. ההפרש 3, פחות מחצי דקה לסיום. דאלאס לא לוקחת פסק-זמן [יש לה שניים], והעבירה מבוצעת על דניס סמית' ג'וניור. סמית' לקו. . . מחטיא את הראשונה! קולע את השנייה. 4 הפרש. אולדיפו הולך עד הטבעת וקולע. רק 2 הפרש, כ-15 שניות לסיום. דאלאס משחררת כדור, חטיפה! לא, רגע, קוראים את זה עבירה. גבולי מאוד. סליחה, לא. טעות שלי. לא עבירה על השחקן, אלא קריאה לדריכה של אולדיפו על הקו. כן, השופטים טוענים [ובצדק] שויקטור דרך על הקו לאחר השתלטות על הכדור. פסק-זמן של דאלאס, רק 2 הפרש. נראה למי יתנו את הכדור.

חוזרים. בארנס נשלח לקו. קולע פעמיים. 4 הפרש. בול גיים. 103-109 לדאלאס בסיום. שתי הקבוצות ישבו על 60% מהשדה ברבע האחרון, ודאלאס ניצחה 38-41, תוצאה שאינה מקובלת בדקות האחרונות של משחקים. לספוג 41 נק' ברבע האחרון נגד יריבה מאוד בינונית זה לא רציני. אינדיאנה חזרה לשיוויון ברבע האחרון, אבל לא הצליחה להשיג יתרון, והתוצאה משקפת משחק חלש שלנו. בתמונה הכוללת, ערב של 5 מ-20 שלנו משלוש מול 14 מ-37 של דאלאס [6 מ-10 ברבע האחרון] עשה את ההבדל. בעניין הזה, נתון להצביע עליו הוא שעד לרבע האחרון רק מיילס טרנר היה אחראי לשלשות באינדיאנה עם שתיים.

השחקן המצטיין: דאג מקדרמוט. חובה! לא השתגעתי, אני הכי בריא שהייתי אי פעם. התחיל את הריצה הטובה שלהם עם כמה שלשות והכניס אותם למשחק. עד אותו רגע, שתי הקבוצות לא תיפקדו. הכניס המון מומנטום. 15 נק' [8-5 מהשדה, 4-4 משלוש, 1-1 מהקו] ב-16 דקות מהספסל;

האריסון בארנס עם 21 נק'. הגיע במאני טיים וקלע מהקו כשנשלח לשם; דווייט פאוול עם דאבל-דאבל של 10 נק' ושיא קריירה חדש עם 14 ריב' [2 בהתקפה]; ג'יי ג'יי בראה עם 19 נק' [3 שלשות] ו-9 אס' [2 איבודי כדור] ב-26 דקות מהספסל. קלע 9 ברבע האחרון;

באינדיאנה, מיילס טרנר עם 24 נק' [14-10 מהשדה, 2-2 משלוש, 4-2 מהקו], 11 ריב' [2 בהתקפה] ו-3 חס' ב-36 דקות. אחד ממשחקיו הטובים העונה; ויקטור אולדיפו עם 21 נק' [ללא שלשה], אבל רק ב-23 דקות. נקלע לבעיית עבירות מוקדמת שעיכבה אותו כל המשחק. קלע 13 מה-21 שלו ברבע האחרון. הגיע למשחק, אבל לא קיבל מספיק דקות בכדי לנצח לנו את זה; בויאן בוגדנוביץ' מסיים עם 19 נק' [2 שלשות] ו-8 ריב' [3 בהתקפה]. שיחק טוב. שתי השלשות שלו הגיעו ברבע האחרון [סה"כ 10 נק' ברבע הרביעי]; גלן רובינסון השלישי, במשחקו השני מאז שחזר מפציעה, מסיים בדאבל פיגרס עם 10 נק';

המשחק הבא -- יוצאים לאטלנטה [ד'] למשחק שני נגד ההוקס בשבוע.
לצפיה ב-'משחקי ראשון בערב'
משחקי ראשון בערב
25/02/2018 | 17:35
52
63
20:00: שארלוט- דטרויט: מאסט ווין לפיסטונס שבמרחק 2 משחקים ממקום 8.
22:00: מילווקי- ניו אורלינס: בדיוק דיברנו על יאניס מול דיוויס. הבאקס ניצחו 10 מ-13 האחרונים ויהיו כאן פייבוריטים.

22:30: קליבלנד- סאן אנטוניו: לא הכי high profile כמו בעונות קודמות. ובכל זאת...
המשך>>
20:00: שארלוט- דטרויט: מאסט ווין לפיסטונס שבמרחק 2 משחקים ממקום 8.
22:00: מילווקי- ניו אורלינס: בדיוק דיברנו על יאניס מול דיוויס. הבאקס ניצחו 10 מ-13 האחרונים ויהיו כאן פייבוריטים.

22:30: קליבלנד- סאן אנטוניו: לא הכי high profile כמו בעונות קודמות. ובכל זאת בשביל קליבלנד כל משחק הוא סוג של מבחן, סאן אנטוניו בסכנה להידרדר מאוד מהר בגלל לו"ז קשה והיא תצטרך לנצח כמה משחקים מהסוג הזה כדי לשמור את עצמה בטווח ביטחון ממקום 8-9.

וושינגטון- פילדלפיה: שתיהן ניצחו 8 מ-10 האחרונים. אחלה קרב מיקום בין קבוצות שמדורגות 4 ו-7 אבל מפריד ביניהן משחק אחד בלבד.

דנבר- יוסטון: הרוקטס נראים מעולה ויפגשו את אחת הקבוצות החמות בליגה למשחק חוץ קשה. הג'וקר מחזיק ברצף של 3 טריפל דאבלים רצופים וזה בהחלט יכול להיות מסוג המשחקים בסקור משותף של 250 נקודות.
לצפיה ב-'משחקי מוצש'
משחקי מוצש
24/02/2018 | 18:27
8
45
שימו לב שכמעט בכל המשחקים משתתפת קבוצה במירוץ הטנקינג:
פילדלפיה- אורלנדו.
מיאמי- ממפיס.
ניו יורק- בוסטון.

גולדן- אוקלהומה: המשחק המרכזי. אמור להיות מעניין במיוחד בזכות העובדה שהת'אנדרס ניצחו 2-0 במפגשים העונתיים עד כה. הקבוצות בהרכב הכי מלא שיהיו בהן העונה, נראה האם אוקלהומה בלי רוברסון ממשיכה לפגוע בשטף ההתקפי של גולדן.

מינסוטה- שיקאגו: היה אמור להתקרב לבאנקר אלא שהפציעה של באטלר שמה את כל העונה שלנו בסימן שאלה. לאבין התפוצץ במפגש הקודם מולנו במסגרת הפסדי החוץ המגעילים בחוף המזרחי, אני מאוד מקווה שנשמור על הבית הפעם.

פיניקס- פורטלנד.
יוטה- דאלאס.
סקראמנטו- לייקרס.
לצפיה ב-'הכדורסל של OKC בלתי ניתן לצפייה'
הכדורסל של OKC בלתי ניתן לצפייה
25/02/2018 | 04:27
6
60
אבל הגנתית הם אחת הקבוצות הכי טובות שראיתי. היחידים שמצליחים להוציא את הווריורס מהשטף שלהם.

ועדיין, קליי מחטיא בינתיים יותר מידי זריקות שהוא בדרך כלל קולע מתוך שינה.
לצפיה ב-'112:80 אין הרבה מה להוסיף על זה'
112:80 אין הרבה מה להוסיף על זה
25/02/2018 | 06:13
4
16
לצפיה ב-'לאורך סדרה כמובן שאין על מה לדבר'
לאורך סדרה כמובן שאין על מה לדבר
25/02/2018 | 17:33
3
36
אנחנו מכירים את גולדן ויודעים ש5 דקות של טירוף יכולות לגמור משחק. אבל אני לא ראיתי את גולדן מתקשה כל כך לאורך כל כך הרבה דקות כפי שהיא מתקשה נגד OKC הזאת.

בכל פעם שאני רואה את ג'ורג' מנסה להיכנס דרך כל ההגנה של הווריורס ומאבד את עצמו אני מחייך.
לצפיה ב-'תפסת את המשחק הכי גרוע שלו העונה'
תפסת את המשחק הכי גרוע שלו העונה
25/02/2018 | 17:50
2
35
משחק קודם נגדם לא חושב שחייכת כי הוא היה מדהים.
המשחקים נגדם מעניינים, יש דם רע, יש הרבה שחקנים טובים על הפרקט.
הפעם הם הביאו לנו בראש, אבל ממליץ להסתכל גם על המפגש הקודם. אני לא מפחד מגולדן סטייט יותר מדי. זאת תהיה קלישאה ויש פה אנשים שיודעים לנתח את המצב טוב ממני אבל לדעתי אוקלהומה יכולה להפסיד כל סדרה וגם לנצח כל סדרה בפלייאוף הזה.
לצפיה ב-'ברמה העקרונית אני מסכים ש-OKC יכולה לנצח כל סדרה'
ברמה העקרונית אני מסכים ש-OKC יכולה לנצח כל סדרה
25/02/2018 | 18:10
37
לא מופרך לחלוטין שתנצחו את גולדן אבל הסבירות שזה יקרה היא מאוד נמוכה כנראה.
מה שאני כן יכול לומר שאוקלהומה היא היחידה ממקום 3-8 שיכולה לגרום לווריורס באמת להזיע ואפילו לגרום לכמה דפיקות לב בדרך להעפלה. אבל שתנצחו 4 מתוך 7? נראה יותר הגיוני אם לווריורס יפצע שחקן מפתח, או לפחות שרוברסון היה כשיר.

לגבי פול ג'ורג' אני מסכים, הוא מאוד מתאים למפגש מול הווריורס.
לצפיה ב-'אני תפסתי מספיק משחקים "טובים" שלו'
אני תפסתי מספיק משחקים "טובים" שלו
26/02/2018 | 02:07
22
שבהם הוא קלע מעל 30 נקודות למשחק אבל זה לא קידם את הקבוצה שלו לכלום כי סגנון המשחק שלו לא מאפשר לאף אחד אחר להתבטא. באוקלהומה זה לא זהה למצב באינדיאנה כי יש עוד שחקן סופר דומיננטי חוץ ממנו אבל אני חושב שאחרי 60 משחקים אפשר לומר בבירור שאנחנו משמעותית טובים יותר בלעדיו מאשר איתו, זה לא במקרה.
לצפיה ב-'גם אצלנו היו החטאות שכמעט תמיד לא קורות'
גם אצלנו היו החטאות שכמעט תמיד לא קורות
25/02/2018 | 08:10
40
במחצית ה1 זה היה מופע התקפי חלש של שתי הקבוצות כי היו מבטים שבד"כ מסתיימים בנקודות והפעם הוחמצו.
רבע 3 הם פירקו אותנו וזה גמר את המשחק.
לצפיה ב-'ההרכב של ממפיס הלילה זה מחזה טראגי'
ההרכב של ממפיס הלילה זה מחזה טראגי
25/02/2018 | 06:17
45
נראה לי שחלק מהשחקנים שם אפילו לא ידעו שהם שחקנים עד אתמול.
עצוב לראות.
לצפיה ב-'סופש של NBA'
סופש של NBA
25/02/2018 | 14:06
24
78
טוב אז ריב קל עם אשתי, פלוס לילה של שתיה מרובה שבא בעקבות זה, השאיר לי הרבה זמן להתאושש מול הטלויזיה. אחלה תירוץ לראות משחקים, בטח לאחר פגרת האולסטאר.

וושינגטון - קליבלנד
משחק מאוד מוזר שבסוף וושינגטון ניצחו. ב-99 פאט יואינג נפצע והשאיר את הניקס שלו ללא הכוכב הראשי שלהם, ולמרות זאת הם ניצחו את הפייסרס בגמר המזרח והמשיכו את סיפור הסינדרלה עד ההפסד לספרס ולדאנקן שזכה בפיינלס MVP הראשון שלו.
למרות זאת, הניקס שיחקו טוב ללא יואינג מה שהפך לדוגמא הראשית לקבוצה שמסתדרת ללא הכוכב, וכך בעצם וושינגטון שיחקו כדורסל מצויין למרות שג׳ון וול ישב עם חליפה (ומשקפי שמש של פימפס) בצד על הספסל. ביל לוקח הרבה יוזמה בהתקפה, וגם פורטר עושה הרבה יותר. הם פחות מסתמכים על וול שייצור מהלכים, מניעים את הכדור הרבה יותר ולפיכך משחקים כדורסל יותר טוב. אוטו פורטר ממש השתפר, הוא כבר לא רק שלשות. אמנם קשה לו לקחת שחקן לסל בכדרור, אבל כל קאט שהוא עושה, כמעט לא משנה איפה הוא מקבל את הכדור הוא מצליח להגיע למבט סביר לסל, ולסיים יפה. מיד ריינג׳, מעל הסנטר ממול. מה שלא קל יוצא החוצה. שחקנים כאלה שעושים מה שהם טובים בו ולא מנסים מה שהם לא טובים בו הם מצרך נדיר בליגה.
הקאבס הם היותר מעניינים, ובתכל׳ס מבחינתי המצב שם לא נראה טוב. לברון מתחיל ב-4 (תודה רבה באמת, תבין שאתה גדול וכבד מדי להיות 3 בליגה הזו), ופשוט מריץ את החבר׳ה כל הזמן. זה פועל רוב הזמן, אבל עדיין אין לקבוצה כדורסל כשלברון יושב. הם נראים טוב יותר הגנתית, אבל זה גם כי קווין לאב לא משחק. בכל אופן, אני מבין שזה שיפור על קליבלנד הקודמת, אבל זה נטול אפסייד לחלוטין. הקבוצה הזו לא יכולה לנצח את יוסטון/גולדן בסדרה. אני ממש בספק אם יגיעו לפיינלס. יתרה מכך, כרגע אין לה סט גיים בכלל. אם הסלטיקס או אפילו הוויזארדס שיפגשו אותה בפלייאוף יצליחו להוריד את קצב המשחק, יהיה ממש קשה לקאבס לעשות סל.
אין ספק שהקבוצה החדשה משחקת בשביל לברון. הם עובדים בשבילו, הם זזים לפי צלילי הכינור שלו, הם מנסים להשלים את הטעויות שלו. הייתי מהמר על זה בפלייאוף אם היה מדובר בלברון של מיאמי, ואם כל החבר׳ה האלה היו מתגבשים במשך שנה לפחות. מכיוון שלברון הוא פחות רבע צעד, והקבוצה חדשה, אני כבר אומר לכם לא לבנות עליהם הרים וגבעות.

גולדן סטייט - קליפרס
משחק פשוט מצויין. הקליפרס עלו למשחק בידיעה שאין להם שום סיכוי לשמור על גולדן אז הם החליטו להיכנס לתחרות קליעות. הרמה ההתקפית במשחק היתה מהגבוהות שראיתי. מה שניצח לגולדן את המשחק זה בעצם ערב מצויין של סטף קארי עם 44 נקודות, 10 אסיסטים, 8-11 לשלוש. קארי היה בלתי עציר והתעלל בשחקנים שהקליפרס שלחו אליו. 
מהצד השני בקליפרס הרבה שחקנים התחממו, לו וויליאמס וטוביאס האריס קלעו סלים חשובים בקלאץ׳, גלינארי העניש את ההגנה הרכה של הלוחמים, אבל בסוף סטף גמר את המשחק בכמה סלים חשובים.
חייב להגיד שדיאנדרה ג׳ורדן עדיין טוב ומפחיד אבל הוא חצי צעד פחות מהיר ממה שהיה. יפה שהוא שיפר את העונשין סוף סוף, אבל עדיין זה סימן לא טוב ששחקן שמבוסס אתלטיות מתחיל לאבד אותה.
שתי הערות על הקבוצות - הווריירס נראו ממש מפחידים, הם יצאו מפגרת האולסטאר כאילו נורו מתותח. עכשיו ראיתי שהם נתנו בראש לת׳אנדר. הם נראים כמו אלופה אמיתית. שמיים וארץ הבדל מקליבלנד.
הקליפרס גם נראו טוב למרות ההפסד. עכשיו הם בסגל מלא (מינוס בברלי שגמר את העונה בתחילתה), ואני ממש מקווה שקבוצה כה התקפית תעלה לפלייאוף. משחקים כדורסל חיובי, ולו וויליאמס ווינר אמיתי ושחקן מרגש. יש להם סיכוי טוב לעלות, הדבוקה במערב ממקום 3 עד מקום 10 סופר צפופה. עוד נדבר על זה בדיון מתישהו.

סן אנטוניו - דנבר
אחלה משחק נוסף. יוקיץ׳ נתן טריפל דאבל, אבל מה שהרשים אותי דווקא במשחק הזה זה שני הווינגרים של הנאגטס - גארי האריס וג׳מאל מוריי. הם סקוררים אמיתיים, יודעים לייצר לעצמם, יודעים לסיים בצבע, יודעים לקלוע שלשות, יודעים להגיע לקו, וממש מאתגרים קבוצות עם העובדה שאתה צריך לשמור על שניים כאלה. 
הבעיה של הנאגטס זה שיוקיץ׳ לא מגן על הטבעת בכלל והצבע ממש מחורר כשהוא עומד שם לבד, מה שמאלץ את הנאגטס לעלות הרבה פעמים עם פלאמלי לצידו. הם בונים הרבה על ההגנה של מילסאפ שייתן לקבוצה בעצם את התפוקה ההתקפית של ווילסון צ׳אנדלר (פורוורד מעולה לסמול בול אגב), אבל עם מסה בצבע והגנה על הטבעת (מילסאפ לא ארוך אבל הוא חוסם מצויין). אם הוא יחזור בכושר (נראה מאוד פיט אגב לפי התמונות בשידור), אז דנבר יכולה להציק ואפילו לעשות איזה אפסט קטן בפלייאוף. אפשר גם לחלום על ביתיות.
לעומת זאת הספרס שוקעת. בסופו של יום במאני טיים הספרס עומדים על המגרש עם טוני פארקר ופאו גאסול, אתה מערב את שניהם בפיק אנד רול, כמעט לא משנה על מי הם ״שומרים״ זה ייגמר בסל. הם עדיין קבוצה ביתית מהטובות בליגה, אבל כמו שזה נראה עכשיו יש מצב טוב שהם יגיעו לסיבוב הראשון ללא ביתיות. יתרה מכך לפי קצב הניצחונות שלהם זו הולכת להיות העונה הראשונה מזה 20 שנה שהם יסיימו מתחת ל-60% אחוזי הצלחה. 

יוסטון - מינסוטה
ג׳ימי באטלר נבחר לאולסטאר אבל החליט לא לשחק, בטענה לעומס. הוא בחור מאוד תחרותי וזה הזכיר לי את דריק רוז או אפילו טים דאנקן שמעולם לא הבינו מה לעשות עם עצמם במשחק הזה. ג׳ימי טען שהוא צריך מנוחה (ואפילו אמר ״אני צריך לשמור את ג׳יימס הארדן 40 דקות במשחק הבא, אתם לא״), אבל בצד הפרשנים והשחקנים הבחירה שלו לא לשחק היתה לא מקובלת. עזבו ששחקנים עם פציעות (בראיינט, קאזינס) שזכו לכבוד להיבחר לאולסטאר עלו לדקה או שתיים רק בשביל זה, אלא יש הרבה סנאבס, שחקנים שלא נבחרו, שמחו על זה. לו וויליאמס זרק משהו על זה בטוויטר. באטלר לא נעלב, אבל לפני המשחק עם יוסטון אמר לכתבת קווים: ״כל מי שלא נבחר לאולסטאר מוזמן לשחק איתי אחד על אחד על 100,000 דולר, ואז הוא יבין למה אני באולסטאר והוא לא״. harsh. תגובת הרז-ניסים-כהן הזו נענתה ע״י אמא קארמה, וג׳ימי באטלר נפצע בברך בסוף הרבע השלישי. ה-MRI שלילי אגב, משמע הוא לא קרע את הרצועה, אבל יש פציעה במיניסקוס ומינסוטה עדיין לא מבינים מתי יחזור.
בכל אופן בניגוד לקליבלנד, הנה קונטנדרית שנראית כמו אחת. יוסטון חסרה את אריק גורדון המצויין אבל נתנה לוולבס בראש במשחק שהיה מאוד תחרותי עד לפציעה של ג׳ימי, שם הרוקטס פתחו פער של 13 שלא נסגר עד הסוף. למרות שלקחו לו את החוק של סחיטת הזריקות עונשין בזריקה לשלוש, הארדן עדיין בלתי שמיר ומגיע לקו מתי שהוא רוצה. היכולת שלו להקפיא את ההגנה היא מדהימה, הוא חושב שלושה צעדים לפני המגן שלו.
בדקות שהוא נח כריס פול מנהל את העסק, וזה בדיוק ההבדל הגדול בין קונטנדרית כמוהם או כמו גולדן. מינסוטה היא קבוצת צמרת, ועדיין שהכוכבים נחים הם בנויים על היכולת של קרופורד לייצר נקודות או מצבים, הבן אדם בן 38. יוסטון או גולדן מציגות כוכבים בשיא שלהם (אולי טיפה לפני/אחרי) בכל דקה על המגרש.
בכל אופן הוולבס הרשימו אותי מאוד, בניגוד למשחקים אחרים שלהם. טיג שלט מצויין בקצב וכשלחץ על הדוושה הראה מה גרם לו להיות רכז פותח דומיננטי באלופה של קונפרנס. וויגינס מאוד טיפש אבל מבחינת סקילסט טהור הוא אחד הכי טובים בליגה, וקשה מאוד לעצור אותו. דוריס ברק אמרה בשידור שלטאונס יש סיכוי להפוך לשחקן הכי טוב בליגה וזה לא באמת תלוש. טאונס בינתיים מאוד מזכיר את אנטוני דייויס, אולי פחות אתלטי אבל יותר יעיל, והכי חשוב פחות פציע. תראו איך דייויס משחק במשחקים מאז שקאזינס נפצע, הוא בלתי ניתן לעצירה ומשאיר אבק גם להופעות גדולות של הארדן/לברון/דוראנט, אבל שאתה יודע שכל שני וחמישי הוא נפצע, אז אי אפשר באמת לבנות על זה. טאונס (חמסה חמסה חמסה) יכול ויוכל להביא דברים דומים למגרש עם קונסיסטנטיות מרשימה.
עוד משהו שדוריס ברק אמרה, זה שהיא חושבת שגולדן פייבוריטית מול יוסטון, אבל ליוסטון יש את מה שנקרא Puncher's Chance. הם יכולים לחבר 2-3 משחקים טובים מול גולדן ולנצח אותה בסדרה, כמו שמתאגרף עם נוק אאוט פאואר יכול לנצח כל מתאגרף שעדיף ממנו. 
הפציעה של באטלר טרפה את כל הקלפים, לפניה מינסוטה נראתה בעיניי מתמודדת ממש חזקה למקום השלישי, בטח ביכולת הנוכחית של הספרס ובאי יציבות של אוקלהומה. הם הספיקו לנצח עוד משחק מאז הפציעה אבל עדיין, קשה להגיד לאן זה ייקח אותם. ג׳ימי לא רק היה השחקן הטוב בקבוצה הוא היה גם המבוגר האחראי שלוקח עליו את הנטל, הוא בדיוק מה שהפך אותם מפוטנציאל לקבוצה מנצחת, ועכשיו בלעדיו קשה לי לראות אותם שומרים על רמה גבוהה לאורך זמן. רפואה שלמה.

בתמונות - פיט פול מילסאפ, פימפ ג׳ון וול
לצפיה ב-'תודה על הטייק'
תודה על הטייק
25/02/2018 | 15:33
2
48
לגבי וושינגטון - היכולת שלהם ללא וול גורמת לי לתהות האם לא מדובר בשלם שקטן מסך חלקיו. יכול להיות שיהיה שווה לוויזארדס לשקול טרייד על וול או ביל ולקבל כמה חתיכות שיתאימו יותר לשחקן שהם בונים עליו, נראה שהשניים האלה בנפרד נראים טוב יותר מאשר ביחד על המגרש.
לגבי קליבלנד - סבלנות, זה סך הכל הפסד אחד. הם עמוקים ויש ללברון עם מי לשחק. אני מאמין שזה יוכרע בינם לבין הסלטיקס וזה לגמרי יהיה תלוי בכושר ששתי הקבוצות האלה יהיו בו במהלך הפלייאוף.

דנבר - השילוב בין מילסאפ ויוקיץ' מאוד לא מוצא חן בעיני. יוקיץ' חייב להיות 4 (בהגנה לפחות), הוא אוויר ליד הטבעת וממש אי אפשר לשים אותו בrestricted area. יש די מעט שחקנים שהם גם מספיק אתלטים, גם שומרים על הטבעת וגם יכולים לשחק 4 בהתקפה שיכולים להיות התאמה טובה לידו. בראש עולים לי רק אמביד, דייויס, טאונס ו... סרג' איבקה. את שלושת הראשונים דנבר לא תשיג. את איבקה היא צריכה לסמן אולי כחלק מטרייד עם מילסאפ.

מינסוטה - תיבודו דינוזאור. זהו, אין מה להרחיב. הגיע הזמן להתחיל לחשוב יצירתי לפני שהחלון שלהם ייסגר.
לצפיה ב-'שמע'
שמע
25/02/2018 | 16:31
1
36
וושינגטון בינתיים 8-2 חיובי מאז שוול נפצע. כנראה שהוא מחזיק יותר מדי בכדור וזה בעיה שהוא לא קולע יציב מ-3, אבל חוץ מזה הייתי מנסה לעשות התאמות איתו מאשר לוותר עליו. הוא פוינט גארד ברמה גבוהה בשני צידי המגרש.
הרכז המחליף שלו (צ׳כי אחד, זבארסקי או משהו), קולע בסדר, אבל הוא בעיקר משחרר את הכדור ומנסה ליצור התקפה קבוצתית. אם וול היה מנסה לעשות את זה, אולי הם היו נראים עוד יותר טוב. אולי הם גם סתם ״תפסו משחק״. בכל מקרה את החתיכות מסביב כבר יש לוושינגטון - מרקיף, אוברה ובעיקר פורטר הם משלימים ממש טובים לצד כוכב כמו ביל. אם הייתי יכול להחליף את וול על פול סטרייט אפ במבט לפלייאוף הקרוב הייתי עושה את זה. מצד שני, זה לא כזה קורה. זה שונה מווסטברוק ודוראנט שהוקפו בחסרי תועלת, לוושינגטון כבר יש את המשלימים, הם צריכים את הכוכבים. לכן הייתי מנסה שזה יעבוד עם וול.
אם לא, כנראה שבאמת הייתי בוחר בבראדלי ביל על פניו, קליעה פשוט זה משהו חשוב מדי בכדורסל של היום.

ככה תוך כדי שאני כותב, יכול להיות שטרייד על בסיס וול תמורת קאזינס יכול לחזק את שתי הקבוצות. בהנחה ששניהם חוזרים טוב מהפציעות.

בקשר לקליבלנד אני אומר לך שאין להם מספיק זמן לחבר את זה. בטח שקווין לאב עדיין יושב בחוץ. הם עמוקים זה נכון, אבל אם לברון לא עושה 70% מההתקפה קשה להם לעשות סל. בעיניי זה סימן רע, גם כשלברון ייכנס לפלייאוף מוד. אני לא מהמר נגד לברון מול אף קבוצה במזרח, אבל בעיניי זה לא יהיה מפתיע באמת אם וושינגטון/בוסטון/מילווקי ינצחו את קליבלנד בסדרה.

חוץ מזה בוסטון שולטת בקצב המשחק. הם כנראה יכולים לכפות את זה על הקאבס. ולכן נראה לי שבדקות החמישיה בוסטון תאנוס. חוץ מזה גם הראפטורס כרגע מובילים את המזרח והם סוס שחור אמיתי (מוזר להגיד את זה על מובילים, אני יודע). כולם יודעים שהם נטולי אפסייד, אבל הם הקבוצה הכי ביתית והכי יציבה בקונפרנס.

בקשר לדנבר, אני אוהב את מילסאפ ולכן אני חושב שהוא יעזור להם. הוא לא איזה מטרייה אוירית אבל הוא כן עולה לחסום וכן עומד לצ׳ארג׳, הוא מחליף מצויין על נמוכים בפיק אנד רול, הוא עוזר טוב בהגנה, הוא חזק מאסיבי ומאוד נייד. בקיצור כל מה שיוקיץ׳ לא. לכן בעיניי זה גוד פיט. יכול להיות ששחקן מהסוג של איבקה או ג׳מייקל גרין היה מתאים יותר, אבל עדיין, קבוצה כמו דנבר שלא שמה את כל הביצים בסל של כוכב אחד או שניים, אלא שכל אחד שם תורם את חלקו, תיעזר מאוד בשחקן כזה. בגיל שלו, לדעתי לפספס 45 משחקים עשה לו רק טוב והוא יגיע מאוד רענן ורעב לפלייאוף.

אמביד אגב מאוד כבד, אפילו כמעט כבד כמו יוקיץ׳. כמה ששניהם מוכשרים אני לא חושב שהם היו/יהיו שילוב טוב יחד.
לצפיה ב-'באמת חשבתי על ווסטברוק ודוראנט כשכתבתי את זה'
באמת חשבתי על ווסטברוק ודוראנט כשכתבתי את זה
25/02/2018 | 17:27
34
למצוא את המשלימים זו בדרך כלל המשימה הפחות קשה. גם עם כמות כזו של כישרון כמו שיש לשניים האלה באוקלהומה לא צריך הרבה מעבר לרוברסון-איבקה-אדאמס שיתנו הגנה (כולם), ריבאונד (אדאמס) וריווח (איבקה). הדינמיקה בין שני הכוכבים לא הייתה מיטבית כמו שהיא בגולדן סטייט או ביוסטון. אני חושד שבוושינגטון הסיפור הוא דומה. יהיה חבל לשרוף את שנות השיא של וול על קבוצה עם תקרת זכוכית של סיבוב שני (לא מאמין בהם בסדרה נגד קליבלנד/בוסטון).

אני מסכים שהטיימינג בבנייה מחדש של קליבלנד הוא בעייתי, אבל ההגנה שלהם בן רגע נראית אחרת לגמרי ואם בוסטון לא תבוא בכושר של תחילת העונה לסדרה מולם, אז זה יספיק למפגש חוזר עם הווריורס. על אליפות כמובן אין מה לדבר. את השקר של טורונטו אני לא קונה יותר. קודם שיוכחו את עצמם באמת בפלייאוף ואז נדבר.

אין ספק שדנבר תיעזר במילסאפ, הוא שחקן מצוין. אבל השלד שלהם הוא יוקיץ'-האריס-מוריי ובתוך השלד הזה מילסאפ שהוא גם הרבה יותר מבוגר וגם נמוך מידי הוא רחוק מלהיות גוד פיט ליד יוקיץ' לדעתי.
לצפיה ב-'סחתין על הסיכומים'
סחתין על הסיכומים
25/02/2018 | 15:46
5
41
את הרוב ראיתי ואני די מסכים. מה שלא ראיתי מעניין לקרוא.

בכל זאת אתייחס למינסוטה. באטלר יצא לא משהו שהוא חיכה לרגע האחרון, ועוד יותר שמוק עם התגובה הלא קשורה שלו.
אני מחזיק מטאונס אבל לא חושב שהתקרה שלו גבוהה ברמה של "הטוב בליגה". הוא מניה יותר בטוחה מדיוויס או אמביד כפי שציינת אבל אין לו את הפיזיות הנדירה שלהם או של מועמדים אחרים לתואר הזה.
אני רואה בטאונס פוטנציאל להפוך לסופרסטאר עם סקילסט מאוד שלם, אבל אין לו את אפקט הוואו של לברון/דוראנט/יאניס או יכולת על כמו של קרי.
לצפיה ב-'גם לדאנקן לא היה את אפקט הוואו'
גם לדאנקן לא היה את אפקט הוואו
25/02/2018 | 16:16
4
38
ואיכשהו כל אלה עם אפקט הוואו מדורו - אייברסון, מקגריידי, קרטר, גארנט, פירס, בראיינט, וובר (ובטח עוד כמה ששכחתי) - הרבה הרבה מאחוריו בטור הניצחונות וכמות הגביעים.

בגלל זה בעיקר דיברתי על קונסיסטנטיות בהקשר של טאונס.

אגב אני מאוד אוהב את דייויס ואני חושב שהוא הגבוה הכי טוב בליגה והוא השחקן היחידי בפלנטה של לברון ודוראנט. אני חושב שהוא הרבה יותר טוב מיאניס לדוגמא. אבל הוא כל הזמן נפצע, אז מה זה עוזר...
לצפיה ב-'אני חושב שבכדורסל המודרני'
אני חושב שבכדורסל המודרני
25/02/2018 | 16:30
3
40
דאנקן לא היה הופך לשחקן היסטורי באותה רמה. ולחילופין לטאונס היה צ'אנס להיות עוד יותר גדול בכדורסל של לפני 15 שנה (למרות שהוא כן משתלב בסגנון המודרני).

לדעתי דיוויס ויאניס די קרובים ביכולת. הסגנון שלהם שונה אבל מעניין שהמספרים מאוד דומים, לטעמי גם היכולת דומה (בשני צדי המגרש).
לצפיה ב-'הרבה אומרים שזה חסרון להיות שחקן פוסט היום'
הרבה אומרים שזה חסרון להיות שחקן פוסט היום
25/02/2018 | 16:33
2
43
מצד שני, כבר קבוצות מאוד מתקשות לשמור על שחקנים בפוסט.
ואז מישהו מוכשר כמו טאונס עושה המון סלים קלים.

לטאונס יש אול אראונד גיים מצויין. אני בגדול מסכים איתך - הסיכוי שהוא יהפוך לשחקן טופ 2-3 בליגה הוא אפסי - אבל יכול להיות שגם להיות הגבוה הכי טוב בליגה ייצר מספיק דחיפה למינסוטה להישאר בצמרת הגבוהה במשך שנים. לך תדע.
לצפיה ב-'לגמרי זו הציפייה שלי'
לגמרי זו הציפייה שלי
25/02/2018 | 16:50
1
37
שטאונס יהפוך לביג מן הטוב בליגה בשילוב של יכולת+יציבות, כנראה שזה בטופ 5-10. יחד עם באטלר כמספר 2 ווויגינס אם אי פעם יעשה קפיצה משמעותית, אנחנו נהיה קבוצת צמרת.
מצד שני יש כל-כך הרבה בעיות מבחינת איך שהסגל בנוי, שלפעמים קשה לראות את זה קורה. וויגינס ובאטלר קלעי שלוש מתחת לממוצע, ומעבר לאחוזים הם פשוט לא אוהבים לעמוד מעבר לקשת (בעיקר באטלר). טיג עושה יותר פאמפ פייק לאוויר מאשר עולה לזריקה, גיבסון קלע 7 שלשות העונה במצטבר. הרייטינג ההתקפי שלנו גבוה אבל אני פשוט לא קונה את זה, קבוצה לא יכולה ללכת רחוק בפלייאוף כשהיא מקום 29 בליגה בקליעה משלוש.
לצפיה ב-'טאונס בן 23 או קרוב לזה'
טאונס בן 23 או קרוב לזה
26/02/2018 | 09:31
29
אז צא מנקודת הנחה שהפריים האמיתי שלו יהיה בגיל 27-28.
נראה לי שבעוד 4-5 שנים באטלר יהיה פחות רלוונטי. אני לא יודע אם טאונס יהיה מספיק טוב בשנתיים הבאות כדי לא רק לשים מספרים אלא גם לנצח משחקים.

טאג׳ וטיג זה גם פלסטרים לדעתי, הם עוזרים לקבוצה לנצח עכשיו אבל הם לא באמת חלק מהעתיד שלה. רוצה לומר דבר דומה על ת׳יבודו, אבל לא באמת יודע כמה זמן הוא ייתקע שם.
לצפיה ב-''
25/02/2018 | 17:57
11
43
עוד עונה, עוד מכת פציעות שמוציאה את כל החשק.
אני תוהה אם אפשר לבסס מחקר על סמך קבוצות כמו סן אנטוניו וגולדן סטייט שכמות הדקות של השחקנים שלהן הכי מוגבלת (בספרס במשך שנים כהנחת עבודה, בווריורס פשוט כי הם סוגרים משחקים לפני הרבע הרביעי) ובהתאם כמות הפציעות שלהם נמוכה יחסית לשאר הליגה.  ועל סמך המחקר שיוכיח שכמות דקות גבוהה היא ביחס ישיר לכמות פציעות- לנסח חוקי ליגה שמגבילים דקות של שחקנים.
אולי זה לא יקרה כי הגבלת דקות של שחקנים תפגע יותר מדי בתחרותיות, אבל אני לא בטוח שהיא תפגע יותר מאשר פציעות גורמות כרגע ולכן אני מניח את זה פה למקרה שיום אחד ההצעה שלי תמומש.
לצפיה ב-'נשמע כמו התערבות גסה מדי'
נשמע כמו התערבות גסה מדי
25/02/2018 | 18:23
10
42
אגב באמת יהיה מעניין לראות מחקרים בנושא כי לתחושתי העניין של כמות הדקות הוא overblown. אני לא שולל שיש לו תרומה אבל כנראה שזה לא אחראי לרוב הפציעות שאנחנו רואים.
אמנם באטלר ממובילי הליגה בדקות אבל קשה לתלות את הפציעה שלו ב"עומס יתר" ישר אחרי שהוא נח שבוע שלם.

מכל סדרת הפציעות הנוראית שראינו העונה כנראה שקאזינס הוא המועמד היחיד לפציעה משמעותית שנגרמה מ"עומס יתר". וגם במקרה שלו זה debatable איזה משקל אתה מייחס לעומס, איזה משקל לסגנון המשחק שלו בהתחשב במבנהו הפיזי וכמובן לנטייה הכללית שלו להיפצע שראינו בשנים קודמות.
לצפיה ב-'שמע, אני מדבר רק מאינטואיציה'
שמע, אני מדבר רק מאינטואיציה
25/02/2018 | 20:42
9
42
אבל פציעות בסן אנטוניו הן נדירות. הפציעה של קוואי (שמשחק המון דקות) ולפניה של טוני בעונה שעברה הן הפציעות המשמעותיות היחידות שאני זוכר כבר שנים בקבוצה.
ותסתכל על הווריורס. לא מספיק שהם הטובים בליגה, הם גם נראים כמו הקבוצה היחידה שאף אחד לא נפצע בה (וכן אני מנסה לנחס).

ואני אעלה עוד נקודה מחזקת שנראית מובנת מאליה למרות שגם היא מבוססת אינטואיציה בלבד- שמתם לב שכל פציעה מסיימת עונה לאחרונה היא של כוכב? זה לא במקרה- נראה שכמעט כל הפציעות החמורות הן של כוכבים או שחקני חמישייה עם ווליום גבוה. זה נכון גם לשחקנים עם פציעות קלות אבל חוזרות כמו דייויס ולאב.
אם תיקח מדגם של נניח 10 אלף דקות של שחקני ספסל שמשחקים 20 דקות ומטה לעומת 10 אלף דקות של שחקני חמישייה שמשחקים 33 דקות ומעלה תוכל לדעת אם יש קשר ישיר בין כמות הדקות לכמות הפציעות. נראה לי שכולם יכולים להסכים שיש קשר כלשהו מן הסתם, השאלה אם זה ממש גורם עיקרי וההבדלים הם מאוד משמעותיים. אם כן שווה לחשוב על שינוי בסגנון שהצעתי.
לצפיה ב-'אפשר אבל לחשוב בצורה שונה'
אפשר אבל לחשוב בצורה שונה
25/02/2018 | 22:44
4
29
שחקן שמשחק 0 דקות, הסיכוי שלו להפצע הוא 0. שחקן שמשחק 2 דקות למשחק, הסיכוי שייפצע דווקא במהלך ה2 דקות האלה מזערי. שחקן שמשחק כמעט כל המשחק חשוף סטטיסטית יותר לפציעות. ככה שזה בסך הכל הגיוני שהכוכבים נפצעים יותר. כלומר לא העומס הוא זה שגורם לפציעות אלא עצם הנוכחות שלהם על הפרקט.

כמובן שיכול להיות שאני טועה, אני לא מומחה, אבל רק רציתי לתת הסבר לכך שזה בסך הכל לא מפתיע שדווקא הכוכבים נפצעים.
לצפיה ב-'לכן המדגם שהצעתי אמור ליישב את זה'
לכן המדגם שהצעתי אמור ליישב את זה
25/02/2018 | 22:50
3
29
אם אתה לוקח 10 אלף דקות מכל קבוצת שחקנים, אבל חלק מהם שיחקו פחות מ20 דקות לערב וחלק מעל 30 דקות, אתה מבודד את הנתון שרצית- עומס
לצפיה ב-'אבל אני טוען שהמדגם הזה לא מוכיח שום דבר'
אבל אני טוען שהמדגם הזה לא מוכיח שום דבר
26/02/2018 | 02:03
2
30
זה פשוט לא נכון שרק כוכבים נפצעים. פשוט על פציעות של שחקני ספסל אתה לא שומע כי הן לא מעניינות אף אחד. אם היחס בין פציעות של שחקני חמישייה לשחקני ספסל הוא כמו היחס בין הדקות (נגיד 75-25, בהנחה שכוכבים משחקים 36 דקות למשחק והמחליפים שלהם 12, כמובן שזה לא חקוק בסלע) אז זה מוכיח יותר את הטענה שלי שזה בסך הכל הגיוני סטטיסטית שמי שנמצא יותר על הפרקט חשוף יותר לפציעות, בלי קשר לעומס.

למשל אם תגביל את הדקות של כל שחקן ל24 פר גיים וכל קבוצה כתגובה תנהל רוטציה של 10 שחקנים וכל אחד מקבל 24 דקות למשחק, זה לא יפחית את כמות הפציעות הכוללת אלא רק יאזן בין פציעות של כוכבים לפציעות של שחקני ספסל.

אני לא מומחה, אבל ההימור שלי הוא שריבוי הפציעות הוא תוצר של דרישות פיזיות ואתלטיות גבוהות יותר בהשוואה לעבר ולא עלייה בכמות הדקות. אין לי נתונים אבל לא נראה לי שכמות הדקות של כוכבים בשנות ה90 שונה משמעותית מכמות הדקות שלהם כיום. זה פשוט המשחק שהשתנה, נדרש משחקנים לרוץ מהר יותר, לקפוץ גבוה יותר ולסיים בכל מיני צורות אקרובטיות מתחת לסל וזה מעלה את הסיכוי שתנחת לא טוב על הרגל או משהו.
לצפיה ב-'ברור שהוא מוכיח, השתמשת בו בעצמך'
ברור שהוא מוכיח, השתמשת בו בעצמך
26/02/2018 | 08:08
1
29
אם תיקח 10 אלף דקות של שחקנים ששיחקו 24 דקות כמו שהצעת, ותגלה שכמות הפציעות לא פחתה אלא רק התחלקה בין כולם, אז המדגם הוכיח שאין לעומס משמעות אמיתית.
אם תגלה שכמות הפציעות של שחקנים ששיחקו 35 דקות ומעלה וירדו ל20 דקות פחתה, ובהתאם פחתה גם כמות הפציעות הכללית, אז המדגם מוכיח שהעומס הוא הגורם המשמעותי.

ובפיסקה הראשונה אתה לא צודק. המדגם תקף. אם לוקחים כמות דקות גדולה ו*שווה* בין שחקנים עם עומס של 35 דקות לעומת שחקנים עם עומס של פחות מ20 דקות, יחס הפציעות לא אמור להישמר אלא אם העומס הוא הגורם.
למשל על הדוגמה שלך- בקבוצה של שחקנים ששיחקו 12 דקות יהיו פי 3 שחקנים (או משחקים) כדי להגיע למדגם של 10 אלף דקות. אבל ככה ביטלנו את המשתנים האחרים, זמן הפרקט הוא זהה בשתי הקבוצות וההבדל היחיד הוא שעל השחקנים ששיחקו 36 דקות היה יותר עומס.
לצפיה ב-'הבנתי, אבל לא נראה לי שניתן ליישם את זה'
הבנתי, אבל לא נראה לי שניתן ליישם את זה
26/02/2018 | 17:59
18
הדרך היחידה לדעת בודאות היא באמת להגביל את כמות הדקות (מה קורה במשחקים של 3 הארכות? שחקני הספסל יסיימו משחקים?) ולערוך ניסוי וטעייה. זה לא משהו שבאמת הולך לקרות.
לצפיה ב-'האינטואיציה שלי גם אומרת שיש יותר פציעות מבעבר'
האינטואיציה שלי גם אומרת שיש יותר פציעות מבעבר
25/02/2018 | 22:57
36
אבל זה לאו דווקא תוצר של כמות הדקות של הכוכבים (שנמוכה מבעבר).
קוואי אף פעם לא שיחק המון דקות, ובטח שאי אפשר לתלות את הסאגה המשונה שלו בעומס בהתחשב בכך שהוא לא ממש משחק ב9 החודשים האחרונים.

גם הווריורס נפצעים מן הסתם...  קרי בפלייאוף 2016, בוגט ואיגי סחבו שם פציעות טורדניות, אזילי מעולם לא נשאר בריא ובעונה שעברה דוראנט החמיץ כ-20 משחקים.
העובדה ששכחת שג'ורדן בל גמר את העונה מרמזת לbias שלנו לגבי פציעות כוכבים שבאופן טבעי נמצאות יותר במודעות. האם יש גרף שמראה שככל שהעומס שלך גבוה יותר כך אתה נפצע יותר פר דקה? הייתי שמח לראות גרף כזה, להערכתי אתה לא תמצא שם קשר חזק במיוחד.

לסיכום אני לא טוען שלעומס הדקות יש 0 השפעה, אבל בין אם בראייה רחבה או כשאתה מסתכל על מקרים פרטניים אני חושב שזו לא הסיבה העיקרית לאינפלציית הפציעות בליגה.  
לצפיה ב-'שמע'
שמע
26/02/2018 | 09:52
2
23
הייוורד, קאזינס, קונלי, פורזינגיס - גמרו את העונה. בוא נוסיף גם את קוואי. זה חמישה סופרסטארים.

פאט בברלי גמר את העונה
ג׳רמי לין גמר את העונה
סת׳ קארי גמר את העונה
ג׳ון לואר, דיון ווייטרס, רון בייקר, אנדרה רוברסון, דמטריוס ג׳קסון וג׳סטין אנדרסון (פילידלפיה), ברנדון נייט, ת׳אבו ספולושה והארי גיילס (סקרמנטו) כולם גמרו את העונה.

אלה שמות ... 12 שחקני רוטציה שגמרו את העונה. לא החשבתי כאן כל מיני כאלה שאמורים לחזור רק באפריל שזה גם תיאורטית גמרו את העונה.

פציעות קורות לכולם בקיצר.
לצפיה ב-'עברתי על רשימת הפצועים, פשוט זה לא מוכיח כלום'
עברתי על רשימת הפצועים, פשוט זה לא מוכיח כלום
26/02/2018 | 10:42
34
גם אני כמובן לא הבאתי הוכחות לכלום, הדרך היחידה להוכיח היא לגבות במחקרים וזה מה שהצעתי (מעבר לזה שלא הצעתי שרק סופרסטארים נפצעים אלא ששחקני חמישייה, שעליהם רוב העומס. תוסיף את באטלר ותסווג מחדש לפי שחקני חמישייה לעומת ספסל, ותגלה שהרוב בחמישייה).

בלי קשר, גם אם תמצא 100 שחקנים שישבו על הספסל ונפצעו בגלל חוסר מזל, זה לא מחזק או מחליש את הטענה שעומס דקות מעלה את הסיכוי לפציעות (על פניה טענה שהיא לא רק הגיונית אלא היא גם עובדתית, אבל בשביל שזו תהיה שאלה הוגנת צריך לנסח אותה לפי כמות הדקות האפשריות בNBA).

יכול להיות שנגלה שהעומס הוא לא הגורם המשמעותי, אני פשוט תוהה באיזה שלב מישהו יגיד שהפציעות הן יותר מדי, ויחליט לחקור את זה לעומק כדי לנסות לשנות משהו.
לצפיה ב-'הקטע שגם הכוכבים שנפצעו- אין לזה קשר לעומס מצטבר'
הקטע שגם הכוכבים שנפצעו- אין לזה קשר לעומס מצטבר
26/02/2018 | 11:09
32
היוורד נפצע 3 דקות בתוך העונה.
קונלי שיחק כולה 31 דקות למשחק, 12 משחקים בלבד.
קוואי היה אמור לחזור מהפציעה לפני חודשים וחוסר היכולת שלו להתאושש בטח לא קשורה לאיזשהו עומס של דקות.
באטלר נפצע דוקא אחרי מנוחת אולסטאר ארוכה (אגב הוא לא גמר את העונה, בוא נקווה לפחות).
בזינגה משחק 32 דקות למשחק, לא נשמע לי הגיוני להכריח שחקנים לשחק פחות מזה.

היחיד בחבורה שכביכול הפציעה שלו הייתה אולי נחסכת תחת מגבלת דקות זה קאזינס. או שכן או שלא...
יש היום טרנד לתלות את כל הפציעות בעומס מצטבר, למרות שזה לא הגורם במרבית המקרים. אני מתחבר עם מה שליאור אמר לגבי האינטנסיביות של המשחק שהיא גבוהה היום יותר מאי פעם. לדעתי זה הגורם העיקרי לעלייה בכמות הפציעות.
לצפיה ב-'תמשיך לריב עם האישה'
תמשיך לריב עם האישה
25/02/2018 | 22:01
2
47
מסתבר שזה מוציא ממך דברים טובים עבורינו
לצפיה ב-':( עזוב ת׳ריב ההאנגאובר היה קשוח'
:( עזוב ת׳ריב ההאנגאובר היה קשוח
26/02/2018 | 09:45
1
43
נראה לי היתה וודקה מקולקלת
אני עומד בבית מול הבר שלי - גרייגוס, סטולי עלית דברים טובים
מתקשר לחבר שאני בא אליו לשתות לפני הבר שואל אותו מה להביא הוא אומר לי ״אל תדאג יש חצי בקבוק וודקה במקפיא רק תבוא״

מגיע וזה פינלנדיה.
פאקינג פינלנדיה.
לצפיה ב-'אתה מדבר עם האדם הלא נכון בנושא הזה'
אתה מדבר עם האדם הלא נכון בנושא הזה
27/02/2018 | 13:55
27
מבחינתי הכל אותו שיט

מאחל לך לא לריב עם האישה ולא להתעצבן מפאקינג פילנדניה
אבל  יחד עם זאת, הרבה לילות NBA מהנה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

טופ טרוולס
טופ טרוולס
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה