לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1819118,191 עוקבים אודות עסקים

פורום חינוך לגיל הרך

בילדים שלנו יש את הסקרנות הטבעית והדחף ללמוד. הילדים שלנו זכאים לכבוד ולהערכה, ובכדי שיוכלו להתפתח, לגדול, ולממש את הפוטנציאל הגלום בם, עלינו, ליצור את התנאים המתאימים עבורם. עלינו לספק את צורכיהם הפיזיים, הרגשיים והרוחניים.מכיוון שתהליך הגדילה של הילד מלווה בכישלונות וקשיים לצד ההצלחות, אנחנו כהורים צריכים לספק לו ``רשת בטחון`` של קבלה, תמיכה ואהבה. אנחנו, צריכים ליצור עבורו אוירה שתאפשר לו להיענות לאתגרים שהחיים מציעים מבלי לחשוש מכישלונות.איך עושים את זה? איך מטפחים ילד ומאפשרים לו להיות הוא עצמו מבלי שהרצונות, הפחדים והציפיות שלנו ``ישתלטו`` על החינוך? איך מדברים עם ילדים כך שתהיה החלפת דעות הדדית, הבעת רגשות וחשיפה אישית?כל אלה ושאלות רבות נוספות הן עניינה של קהילה זו. ננסה ללמוד, תוך כדי הקשבה ופתיחות, אחד מהשני. אין דרך אחת שהיא טובה מהשניה, לכל ילד והורה מתאימה דרך ייחודית שלהם ו``הצלבת`` הדעות תאפשר (כך אני מקוה) לכל אחד מאתנו למצוא את שביל הזהב בינו לבין ילדו.הפורום מיועד לדיונים בנושא חינוך לגיל הרך. הוא נועד לכל מי שיש לו או לה משנה חינוכית, או המעוניינים לגבש לעצמם משנה כזו, או להתלבט בנושאים הנוגעים למשנה כזו.כל דיון הקשור במישרין לנושאי חינוך לגיל הרך שייך לפורום הזה, ויתקבל כאן באזניים קשובות ולב פתוח.דיונים הנוגעים לנושאי הורות כלליים, ולא לנושאים הנוגעים בחינוך, אני סבורה שמקומם הנכון הוא פורום "להיות הורים", שחושף את המתייעצ/ת גם לכמות גדולה הרבה יותר של גולשים.אין צורך להדגיש (אך אדגיש בכל זאת), שכתיבה בפורום כפופה לתקנון תפוז. מעבר לכך, אלה הם כללי ההתנהגות בפורום "חינוך לגיל הרך":אין פרסומות בפורום - ניתן לפרסם בלוח המודעות של הפורום. פרסומות מעל דפי הפורום תמחקנה.יש להמנע מפרסום תמונות של ילדים בפורום - עם כל ההבנה שלי לרצון שלנו להתגאות בילדינו (ויש במה להתגאות!), אבקש להשאיר את הדיונים במסגרת מטרת הפורום, ולא לגלוש לשרשורי תמונות.יש להמנע משיחות פרטיות וקשקושים מעל דפי הפורום - לשם כך קיימת מערכת מסרים יעילה בתפוז. הפורום נועד לדיונים ענייניים. יש מקום רק ל-15 הודעות בעמוד הראשון של הפורום - הבה נשתמש במקום הזה בתבונה ולנושאי הפורום.יש להמנע מהתנצחויות בפורום - נסו לשבור את הפרדיגמה לפיה עליכם תמיד לומר את המילה האחרונה.עלבונות אישיים והתייחסות פרסונלית לגולש/ת ימחקו על פי שיקול דעתי הבלעדי - בהקשר הזה, אבקש אתכם מצד אחד לחשוב מראש, ואף לקרוא שוב, הודעות שלכם לפני שאתם שולחים אותן, ומצד שני, לתת קרדיט לאדם שעומד בצד השני של המסך, שהוא לא התכוון לעלבון אישי, ולנסות לקרוא את הודעתו שוב בעיניים אחרות לפני שמתלוננים. אפשר, ואתם מוזמנים, לפנות אלי במסרים בנושאים הנוגעים לאמור לעיל, אך אבקשכם להפעיל שיקול דעת לפני שאתם פונים אלי. מאד לא הייתי רוצה לקבל כל יום מסרים מגולשים שנעלבו מגולש זה או אחר.אני מאחלת לכולנו דיונים פוריים ומעניינים לאה_מ

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חינוך לגיל הרך

בילדים שלנו יש את הסקרנות הטבעית והדחף ללמוד. הילדים שלנו זכאים לכבוד ולהערכה, ובכדי שיוכלו להתפתח, לגדול, ולממש את הפוטנציאל הגלום בם, עלינו, ליצור את התנאים המתאימים עבורם. עלינו לספק את צורכיהם הפיזיים, הרגשיים והרוחניים.מכיוון שתהליך הגדילה של הילד מלווה בכישלונות וקשיים לצד ההצלחות, אנחנו כהורים צריכים לספק לו ``רשת בטחון`` של קבלה, תמיכה ואהבה. אנחנו, צריכים ליצור עבורו אוירה שתאפשר לו להיענות לאתגרים שהחיים מציעים מבלי לחשוש מכישלונות.איך עושים את זה? איך מטפחים ילד ומאפשרים לו להיות הוא עצמו מבלי שהרצונות, הפחדים והציפיות שלנו ``ישתלטו`` על החינוך? איך מדברים עם ילדים כך שתהיה החלפת דעות הדדית, הבעת רגשות וחשיפה אישית?כל אלה ושאלות רבות נוספות הן עניינה של קהילה זו. ננסה ללמוד, תוך כדי הקשבה ופתיחות, אחד מהשני. אין דרך אחת שהיא טובה מהשניה, לכל ילד והורה מתאימה דרך ייחודית שלהם ו``הצלבת`` הדעות תאפשר (כך אני מקוה) לכל אחד מאתנו למצוא את שביל הזהב בינו לבין ילדו.הפורום מיועד לדיונים בנושא חינוך לגיל הרך. הוא נועד לכל מי שיש לו או לה משנה חינוכית, או המעוניינים לגבש לעצמם משנה כזו, או להתלבט בנושאים הנוגעים למשנה כזו.כל דיון הקשור במישרין לנושאי חינוך לגיל הרך שייך לפורום הזה, ויתקבל כאן באזניים קשובות ולב פתוח.דיונים הנוגעים לנושאי הורות כלליים, ולא לנושאים הנוגעים בחינוך, אני סבורה שמקומם הנכון הוא פורום "להיות הורים", שחושף את המתייעצ/ת גם לכמות גדולה הרבה יותר של גולשים.אין צורך להדגיש (אך אדגיש בכל זאת), שכתיבה בפורום כפופה לתקנון תפוז. מעבר לכך, אלה הם כללי ההתנהגות בפורום "חינוך לגיל הרך":אין פרסומות בפורום - ניתן לפרסם בלוח המודעות של הפורום. פרסומות מעל דפי הפורום תמחקנה.יש להמנע מפרסום תמונות של ילדים בפורום - עם כל ההבנה שלי לרצון שלנו להתגאות בילדינו (ויש במה להתגאות!), אבקש להשאיר את הדיונים במסגרת מטרת הפורום, ולא לגלוש לשרשורי תמונות.יש להמנע משיחות פרטיות וקשקושים מעל דפי הפורום - לשם כך קיימת מערכת מסרים יעילה בתפוז. הפורום נועד לדיונים ענייניים. יש מקום רק ל-15 הודעות בעמוד הראשון של הפורום - הבה נשתמש במקום הזה בתבונה ולנושאי הפורום.יש להמנע מהתנצחויות בפורום - נסו לשבור את הפרדיגמה לפיה עליכם תמיד לומר את המילה האחרונה.עלבונות אישיים והתייחסות פרסונלית לגולש/ת ימחקו על פי שיקול דעתי הבלעדי - בהקשר הזה, אבקש אתכם מצד אחד לחשוב מראש, ואף לקרוא שוב, הודעות שלכם לפני שאתם שולחים אותן, ומצד שני, לתת קרדיט לאדם שעומד בצד השני של המסך, שהוא לא התכוון לעלבון אישי, ולנסות לקרוא את הודעתו שוב בעיניים אחרות לפני שמתלוננים. אפשר, ואתם מוזמנים, לפנות אלי במסרים בנושאים הנוגעים לאמור לעיל, אך אבקשכם להפעיל שיקול דעת לפני שאתם פונים אלי. מאד לא הייתי רוצה לקבל כל יום מסרים מגולשים שנעלבו מגולש זה או אחר.אני מאחלת לכולנו דיונים פוריים ומעניינים לאה_מ

לצפיה ב-'המשפיענים של אנשים'
|רמקול|המשפיענים של |תפוז| אנשים
10/05/2015 | 12:38
3
יש לכם דעה? בואו להשפיע!

קבוצת המשפיענים של תפוז אנשים, מחפשת אתכם.
הצטרפו אלינו ותהנו מחוויית צרכנות שונה ומעניינת עם מגוון הטבות וצ'ופרים.. וזאת, הרבה לפני כולם!

לחצו על הלינק הבא וצרפו עצמכם לקבוצה.
אנחנו כבר נדאג לאשר אתכם ;)
https://www.facebook.com/groups/613058758781259/

לצפיה ב-'הרטבת לילה'
הרטבת לילה
08/05/2015 | 17:05
4
60
הבן שלי בן 5 כבר שנה ומשהו גמול לגמרי במשך היום ובלילה הוא ישן בלי טיטול בעיקר לפי דרישתו כי זה לא היה נוח לו. ויוצא יותר שבורח לו בלילה מאשר שהוא קם יבש, שהוא קם יבש אני מעודדת ומשבחת אותו, מביאה לו מדבקות. אבל ברוב הלילות מתי שהוא בשעות המקדמות של הלילה הוא קורא לי שברח לו ואני צריכה להחליף לו סדין לפעמים גם את השמיכה והכרית ולהוריד לו את הבגדים והוא חוזר מיד לישון. בשנ"צ בבית ובגן הוא קם יבש.

השאלה שלי היא: עד מתי הרטבת לילה?? זה יעבור לו מתי שהוא בזמן הקרוב?? אמרו לי להעיר אותו שעה אחרי שמשכיבים אותו לישון שילך לשרותים ואז להחזיר אותו לישון וזה נשמע לי קצת הזוי, שכנה אמרה לי שזה מה שהיא עושה לבן שלה שגדול מהבן שלי בחצי שנה בערך וזה לא תמיד הולך לה.

תודה לתבונות ושבת שלום
לצפיה ב-'יש מי שמעיר במהלך הלילה כדי שהילד ילך לשירותים'
יש מי שמעיר במהלך הלילה כדי שהילד ילך לשירותים
08/05/2015 | 19:08
3
52
ההמלצה היא לקחת את הילד לשירותים לפני שאתם הולכים לישון.
בסה"כ זה נראה לי הגיוני לנוכח העבודה שגם ככה אתם צריכים להחליף לו הכל וזה מעיר אותו, אז כבר עדיף לקחת מתוך שינה לשירותים ולחזור לישון.
הרטב בגיל חמש היא עדין נורמטיבית אבל יש אפשרות לטפל בנושא בגרכים שונות ואולי כדאי להתייעץ עם רופא הילדים בנושא.
הוא בסה"כ לא גמול זמן כה רב ויכול להיות שאינו בשל עדין לגמילת לילה. גמילת לילה היא ברובה פיזיולוגית וקשורה להפרשת הורמונים. יכול להיות שהוא באמת ובתמים לא מרגיש את הצורך כי ההורמונים עדין לא מופרשים לו ושווה לנסות לקחת אותו לשירותים במהלך הלילה.
כמו כן העובדה שקם יבש בשנ"ץ (הוא עדין ישן שנ"ץ בגיל 5??) אינה אינדיקציה לכולת שלו לגמילת לילה, בה השינה הרבה יותר עמוקה וארוכה...

לצפיה ב-'בגן'
בגן
09/05/2015 | 20:41
2
47
בגן יש שעה מנוחה/שנ"צ יש כאלה שעדין צריכים את השנ"צ שלהם ויש כאלה שלא..... אולי זה עוד יעבור לו הצורך בשנ"צ עד שנה הבאה

לצפיה ב-'נפלא שבגן מאפשרים'
נפלא שבגן מאפשרים
10/05/2015 | 10:47
1
38
כל עוד השנץ לא פוגע לו בשינת הלילה אז אין עם כך בעיה.

ניסית לקחת לשירותים בחצי עירות שכזו?
לצפיה ב-'המליצו'
המליצו
13/05/2015 | 17:29
22
הם ישנים שעה אחת בגן וזה לא פוגע לו בשנת לילה, פשוט הפסכולוגית של הגן יעצה לנו לקחת אותו שעה אחרי שהולך לישון לשרותים, אבל לאט לאט הוא משתפר, יש פעמים שקם יבש ויש פעמים שמרטיב בלילה.... כמובן שמשבחת אותו שקם יבש....
לצפיה ב-'חולצה מלוכלכת בגואש'
חולצה מלוכלכת בגואש
08/05/2015 | 07:38
2
60
היי לכולם.
לצערי (ולכעסי) הרב הגננת/סייעת לא טורחות להלביש סינר לילדים בגן ויצא שהבן שלי ליכלך את כל החולצה והמכנסיים החדשות בגואש.  
האם יש תקנה לבגדים מלוכלכים בגואש?
לצפיה ב-'אחרי שהגואש התייבש הוא נכנס לסיבים וקשה להוריד אותו אבל '
אחרי שהגואש התייבש הוא נכנס לסיבים וקשה להוריד אותו אבל
08/05/2015 | 18:58
58
שווה לבדוק בפורום הורים לתינוקות אם יצא להם להוריד כתמי גואש.
בהצלחה!

לצפיה ב-'אני לא יודעת אם את עוד פה, '
אני לא יודעת אם את עוד פה,
11/06/2015 | 13:45
20
אבל אכתוב תשובתי בכל מקרה-
ראשית, בואי ניכנס לפרופורציות- בסך הכל גואש על החולצה והמכנס. לא אסון בין לאומי. רצוי להלביש לילדים בגדים נוחים וזולים לגן. נוחים- כדי שיהיה להם נוח לעבוד, ליצור, לשחק וגם להיות עצמאיים בשירותים. זולים- כדי שאם יקרה מקרה שבו בגד נהרס או מתלכלך בצורה קיצונית, זה ממש לא נורא.
לעצם העניין- את יכולה לדבר עם הגננת על כך, בצורה עדינה ולא כועסת, ולבקש להלביש לילד סינר בזמן עבודה בחומרים מלכלכים.
לפעמים הפתרון הוא מאוד פשוט. בלי כעס, עצבים ותקנות, אלא שיחה ותקשורת. הכי פשוט בעולם.
לצפיה ב-'גמילה מטיטול'
גמילה מטיטול
07/05/2015 | 15:13
2
71
שלום,
יש לי בת בת שנתיים ואני רוצה להתחיל לגמול אותה.
רכשתי ישבנון סיפורים קלטות לצורך הנושא,
הורדתי לה את הטיטול שמתי לה תחתונים ,היא אומרת אין עוד טיטול אך בפועל
היא כמובן מפספסת כל הזמן (ניסיתי למשך יומיים).
החזרתי לה את הטיטול, היא מבקשת הרבה לעשות פיפי בשירותים, היא יושבת שניה שתיים ויורדת (ולא עושה כלום)
האם להרפות ולהתחיל את ההתהליך עוד כמה חודשים או להמשיך ואם כן איך בדיוק...

תודה,
לצפיה ב-'תהליך טיביעי לחלוטין'
תהליך טיביעי לחלוטין
08/05/2015 | 19:03
40
כדי שתלמד מתי היא צריכה לעשות פיפי היא צריכה לפספס.... בנתיים היא לא מושעת לצור כי כשהיא צריכה היא עושה אז לא יודעת לזהות מה קורה קודם.
עם הזמן, היא תלמד להרגיש את התחושה לפני שצריכה לעשות פיפי.
כמו כן, יש ילדים שקשה להם מאוד ללמוד לשחרר בזמן הנכון ולכן לא מצליחים לעשות בסיר או בשירותים (אולי שווה לנסות קודם בסיר כי זה נותן תחושת שליטה ויכולת לילד שיכול ללכת לבד.כמו כן, זה יותר נוח ובטוח להם שיכולים להרגיש את הרגלים על הרצפה). שווה לנסות להתחיל לתת לעשות בעמידה במקלחת או במקלחון לפני האמבטיה למשל....
לגבי העבודה שיושבת שניה-שתייים- תביאי לה משחק או ספר ונסי להעסיק אותה קצת יותר בשירותים. מצד שני אל תתעקשי איתה ותכריחי אותה כי זה יצור התנגדות.
אם תרצי את יכולה להתחיל קודם כל בטרום גמילה- להוריד את החיתול בכל הזדמנות שהיא בבית ושנוחה לך או שיש הזדמנות טיבעית לעשות זאת (ים/בריכה/מקלחת וכדומה) ורק אחרי שקצת יותר מסתדר לה, תורידי לה את החיתול לגמרי.
את מוזמנת להמשיך ולעדכן.
בהצלחה!

לצפיה ב-'גמילה מטיטול'
גמילה מטיטול
18/06/2015 | 18:43
10
שלום סיוון,
ההכנה לקראת תהליך הגמילה הינה חשובה ומעידה על חיבור לצרכים של הילדה ואכן מכוון לקראת תהליך.   טרם היציאה לתהליך הגמילה יש לקחת החלטה המבוססת על שיח עם השותפים החינוכיים שלי הילד (הורה נוסף/גננת/דמות מטפלת).  סובלנות והבנת חשיבות התהליך הינן אבני דרך להצלחה.
כמה סימנים שיעזרו על לקיחת ההחלטה:
האם הילדה מביעה עניין?
 מהי תדירות עשיית הצרכים (האם היא פוחתת ובכמה שעות)?
האם הילדה מודעת לצורך ואומרת פיפי/קקי לפני עשיית הצרכים?
האם הילדה רוצה עצמאות בתחומים שונים?
האם כאשר היא עושה את הצרכים בחיתול זה מפריע לה?
לאחר לקיחת ההחלטה ניתן להשתמש בכל האמצעים שרכשת (ישבנון,סיפורים,קלטות).   
חשוב להימנע מביקורת כאשר הילדה עושה את צרכיה בתחתונים, כדאי לומר: זה בטח לא נעים לך, בואי נחליף בגדים ולהמשיך את שגרת היום.
כדאי להציג ביטויים המחזקים את עצמאותה ואת היכולת שלה להצליח לעשות דברים באופן עצמאי. לא בהכרח בהקשר הגמילה, בכך להעניק לה תחושת מסוגלות. כמו כן לאחר שהילדה מצליחה לעשות את צריכה בשירותים חשוב לחזק את הצלחתה במילים.
בתהליך הגמילה חשוב להבנות כללי התנהלות:
להציע לילדה לגשת לשירותים לפני מעברים (לפני יציאה לגן, לפני ישיבה לארוחת צהריים, אחרי החזרה מגן השעשועים וכו')
להגיב ל"פספוסים" בצורה קבועה, מבלי להילחץ – זה חלק מהתהליך.
יש להכין סביבה שמתאימה לתהליך הגמילה: להזיז שטיחים, לשים שעוונית על המיטה, לשים שקית על הכיסא באוטו.
אין לקשר בין עשיית הצרכים לפרסים חומריים. יש לחזק את הילדה בחיזוק מילולי לאחר הצלחה.
יש להקפיד על משך זמן סביר של ישיבה על האסלה (לא שנייה וגם לא רבע שעה).
כאשר ההחלטה נלקחת בצורה מודעת ומושכלת יש להתמיד בה. זהו תהליך שיכול לקחת מספר שבועות, ייתכנו קשיים, תסכולים ומשברים, כמו בכל תהליך. חשבו לשדר לילדה שאתם איתה בדרך! להקפיד לשמור על הכללים ולהעניק לה תחושה של עצמאות ומסוגלות.
אם נלקחה ההחלטה של החזרת החיתול, יש להחזירו לתקופה של לפחות 3 חודשים לפני שמתחילים שוב תהליך גמילה חדש.
שיהיה לכם המון בהצלחה!!
קרין,
סטודנטית לייעוץ חינוכי לצרכים מיוחדים.

לצפיה ב-'התפרצות גל שנתיים'
התפרצות גל שנתיים
07/05/2015 | 15:08
1
67
שלום רב.
ביתי בת שנתיים וחודש נמצאת במסגרת מעון,
לאחרונה כאשר אומרים לא לא או כשהיא מרגישה מתוסכלת על דבר מה
היא אומרת אמא די ומשלבת עם זה הרמת יד.
אני מסבירה לה בצורה אסרטיבית  שאסור להכות את אמא
אך זה חוזר על עצמו...
איך אפשר להסביר לה נושא זה האם לנקות בענישה לשבת בחדר או משהו כזה...?
תודה רבה!

לצפיה ב-'בת שנתיים'
בת שנתיים
08/05/2015 | 18:58
59
שלום לך
לבני שנתיים צורך רב בעצמאות ולכן ילדים בני גילה מחפשים שליטה על כל מה שיכולים. עוזר לתת להם להחליט הרבה החלטות על ידי נתנית בחירות רבות ככל האפשר מ 2 אופציות (איך לחתוך את המלפפון- X או Y?)

בנוסף, חשוב מאוד לתמלל את הרגש- את כועסת,... את רוהצ X אבל אי אפשר וכך הלאה. שתלמד לומר במקום לפעול.
כמובן שהעובדה שמרימה יד היא גבול אדום ולכן חשוב לומר לה- לא מרביצים! (אח"כ אפשר גם לומר- אני מבינה שאת כועסת אבל אם את רוצה להרביץ, תרביצי לבובה, לכרית...). באותו הרגע אני מציעה לך פשוט לזוז ממנה- אני לא נשארת ליד מי שמרביץ.
כמה רגעים אחרי אפשר לחזור ולהיות איתה אבל אם שוב מרימה יד, שוב לזוז ממנה ושוב להדגיש- אני לא נשארת ליד מי שמרביץ..
נסי לא לצעוק, לא להתעצבן וכמה שפחות להראות רגש או לאבד עשתונות, זה בדר"כ מגביר את ההתנהגות.
כמו כן, צריך לקחת בחשבון שצריך המון המון סבלנות ולומר את הדברים שוב ושוב ושוב משום שזהו גיל של בחינת גבולות ויכולת התמדה של ההורים..
בהצלחה!

לצפיה ב-'מחפשת גנים פרטיים לגיל 4-6'
מחפשת גנים פרטיים לגיל 4-6
06/05/2015 | 16:32
5
64
היי בנות, אני מחפשת גנים פרטיים, למחקר באוניברסיטה העברית, וגם לידע כללי שלי, לילד הבכור שלי. אני אשמח לשם ולטלפון של גנים פרטייים בכל הארץ. מקווה שנמצא מקום חדש להשתקע בו, ועל הדרך לסיים את התואר :) תודה לעונות 
לצפיה ב-'הבקשה לא כלכ ברורה... לא נראה לי שיהיה לך הרבה שיתוף פעולה'
הבקשה לא כלכ ברורה... לא נראה לי שיהיה לך הרבה שיתוף פעולה
08/05/2015 | 18:53
4
38
אולי אם תכתבי קצת יותר על המחקר ועל הסיבה שאת רוהצ שיכתבו לך שמות וטלפונים של גנים...
גם לא ברור הצורך האישי שלך בגן פרטי לצורך מעבר בית?
לצפיה ב-'אני מנסה לסיים את התואר ובמקביל לחפש מקום עם חינוך טוב לילדי'
אני מנסה לסיים את התואר ובמקביל לחפש מקום עם חינוך טוב לילדי
11/05/2015 | 19:06
3
36
כלומר, שאלת המחקר שלי עדיין לא סגורה עד סופה, אך העיקרון המנחה הוא בחינת החינוך הפרטי כגורם שידחוף את החינוך הציבורי לקראת ייעול, או לחילופין, החינוך הפרטי כגורם המחזק ומשמר את אי השוויון בחינוך. אני סטודנטית לחינוך....
ובפן היותר אישי, אני מקווה למצוא אזור שיש בו חינוך טוב כדי לעבור אליו. בירושלים כמעט ואין אופציות התפתחות מבחינת המקצוע של בעלי, ולכן אנו רוצים לעזוב למרכז, או לצפון או לדרום, בתנאי שאמצא חינוך יאות לילדים שלי. מקווה שאצליח לפגוע בשתי ציפורים בבת אחת :)
סליחה אם חרגתי מתקנון הפורום או פגעתי במישהו, זו ממש לא הכוונה
לצפיה ב-'לא פגעת ולא חרגת אך בקשות כה כלליות נוטות שלא לקבל מענה'
לא פגעת ולא חרגת אך בקשות כה כלליות נוטות שלא לקבל מענה
12/05/2015 | 13:59
2
25
בכל מקום יש חינוך פרטי טוב לילדכם.
אבל- חינוך פרטי הוא חינוך לשנתיים בערך.
מה שצריך באמת לעניין אותך זה החינוך שאחרי הגנים הפרטיים- החינוך הציבורי. זה משהו שישפיע על ילדכם לעוד שנים רבות.

לגבי חינוך פרטי שאני מכירה. אני מכירה כמה מקומות בערים שונים. רובם נחשבים בסה"כ כטובים... איך זה יכול לעזור לך מבחינת העבודה?

לצפיה ב-'מאוד יעזור לי'
מאוד יעזור לי
13/05/2015 | 14:49
1
22
רשימה של גנים פרטיים בכל הארץ, ולא משנה אם הם שייכים למעמד הגבוה או הנמוך. למטרות המחקר זה מעולה. אשמח מאוד לקבל רשימה כזו. אני אצור איתם קשר ונמשיך משם :)
לצפיה ב-'את יכולה למצוא רשימה כזו באינטרנט באתרים שונים'
את יכולה למצוא רשימה כזו באינטרנט באתרים שונים
13/05/2015 | 20:32
17
מציעה לך לחפש גנים פרטיים, פעוטונים, משפחתונים וכדומה...
את כל המדע הזה אפשר למצוא די בקלות והוא די זמין.

לצפיה ב-'נפתח פורום לימודי תקשורת'
|*|נפתח פורום לימודי תקשורת|*|
05/05/2015 | 11:47
4
|טי-וי|תמיד רציתם להופיע בטלוויזיה? לשדר ברדיו? להיות היחצנים של המדינה? היכנסו עכשיו לפורום שיעזור לכם להפוך לכוכבי התקשורת הבאים של ישראל....

היכנסו לפורום לימודי תקשורת:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|דושיח|אתם מוזמנים לעזור לגולשי הפורום ולצופים להכריע. מי היא מגישת החדשות של ישראל - תמר איש שלום או יונית לוי?
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

לצפיה ב-'גננות, מורים וצוותי חינוך יקרים!'
גננות, מורים וצוותי חינוך יקרים!
03/05/2015 | 15:59
62

מחפשים תכנים לחגים ומאורעים שנתיים?
באתר "דף הבית הראשון שלי" תוכלו למצוא שירים, דפי צביעה, חידונים, דפי פעילות ברוח העונות, חגים, שבתות ועוד:

תכנים לחגים ועונות השנה, לחצו כאן
אזור קטנטנים, כאן
לימודי אנגלית, צבעים ועוד, כאן
הכנה לכיתה א', כאן
ועוד המון המון, הכנסו לכאן
לצפיה ב-'עזרה במענה על שאלון'
עזרה במענה על שאלון
02/05/2015 | 16:23
13
היי :)
אשמח אם תענו על סקר קצר במסגרת פרויקט הגמר שלי (בתקשורת חזותית) ..תודה רבה!
לצפיה ב-'פורומים מקצועיים חדשים'
|*|פורומים מקצועיים חדשים|*|
30/04/2015 | 10:57
6
|קדימה|האם אתה בעל עסק קטן או בינוני וצריך ייעוץ בהתנהלות הפיננסית מול הבנק?
האם אתה מעוניין בהכוונה בנושא גיוס הלוואות מהבנקים או מקרנות שונות לטובת העסק שלך?

|שמאל|היכנס עכשיו לפורום מימון עסקים ותקבל את כל המידע הנדרש!

|מטוס|חולמים על חופשה חלומית באוסטרליה?
מתכננים את מסלול הטיול לניו-זילנד ויש לכם שאלות?

|שמאל|היכנסו עכשיו לפורום טיולים באוסטליה ניו-זילנד ותארגנו לעצמכם את הטיול המושלם!

|שמש|אם תמיד חלמתם על חופשה בסקנדינביה ואתה מעוניינים לקבל מידע על היעד היפה בעולם,
פורום טיולים בסקנדינביה הוא בדיוק המקום בשבילכם!

|שמאל|היכנסו עכשיו לפורום טיולים בסקנדינביה ותתכננו את הטיול שלכם!

|מטוס|מתכננים חופשה חלומית לספרד וזקוקים להמלצות על היעדים החמים?
מתלבטים לגבי מלון או מסעדה בפורטוגל ומעוניינים בהכוונה?

|שמאל|היכנסו עכשיו לפורום טיולים בספרד פורטוגל ותקבלו מידע שיאפשר לכם לתכנן את מסלול הטיול האידיאלי ביותר עבורכם!

|קדימה|אם אתם או בני משפחתכם סובלים מאלצהיימר, אין לכם צורך להרגיש לבד.
פורום אלצהיימר נפתח מחדש על מנת לספק לכם זירה נהדרת לשאול שאלות ולקבל את התשובות המקצועיות ביותר.

|שמאל|היכנסו עכשיו לפורום אלצהיימר ושתפו במה שעובר עליכם:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'גן משולב'
גן משולב
26/04/2015 | 13:13
2
76
שלום לכם.

החמוד שלי בן 5, נמצא בגן מועצה רגיל. הציעו לנו לפני שנה לשים אותו בגן חינוך מיוחד ואנחנו התנגדנו בכל הלב כי אנחנו לא מאמינים בחינוך מיוחד אני נוסעת עם החמוד לרפוי בעיסוק וקלנאית תקשורת ולקחנו חונכת שיושבת עם הילד פרטני. עכשיו היה לנו עוד ישיבה על שנה הבאה, ושוב לחצו עלינו להכניס אותו לשילוב בגן מיוחד. ואנחנו לא רוצים כי לא מאמינים בחינוך המיוחד. מנסים לראות לנו דוגמה של ילד שנמצא בשילוב אבל אני בקושי רואה את הילד הזה בגן שלנו, ולעומת זאת יש ילד אחר שנמצא שנה שלישית בחינוך מיוחד שלא עוזר לו. נ כון שאסור להשוות בין ילדים אבל הילד המטמטם הזה נדבק לילד שלי

נכון שיש לחמוד שלי בעיות, אבל אין לי לב לשים אותו בהסעה לגן אחר, שחברה שלי אמא של הילד המטומטם מספרת לי שמכנסים את הבן שלה בכוח להסעה בוכה ומרביץ ושלא משתף פעולה בגן, ואטמול ראיתי אותו בגן שעשועים מתנהג כמו ילד בן 4 שהוא ב7 והיה אמור לעלות לכתה א.

תודה לתבונות
לצפיה ב-'להתייעץ עם איש מקצוע'
להתייעץ עם איש מקצוע
28/04/2015 | 00:23
33
לפעמים אנחנו ההורים עושים שיקולים לא ראציונלים. 
ממליץ לכם להתייעץ עם איש מקצוע חוץ מקלינאית תקשורת. פסיכולוג התפתחותי. 
לצפיה ב-'דווקא גן משולב הוא קונספט מאוד מוצלח'
דווקא גן משולב הוא קונספט מאוד מוצלח
28/04/2015 | 14:53
43
הגן הוא גן רגיל המשלב בצוכו ילדים הזקוקים לעזרה אישית.
בדר"כ ילדים פורים ונהנים שם מאוד מכיוון שיש להם את חווית הגן "הרגיל" במקביל לעזרה אישית על ידי גננת שיח וכדומה.
כמו כן, בדר"כ הילד לא יחווה קוש ללכת לגן אלא אם הוריו יחוו קושי לשלוח אותו לגן (אז הילד בדר"כ מרגיש ומגיב לתחושותיו של ההורה).
מציעה לך ללכת לבדוק את הגן ולחשוב על הדברים בצורה ספציפית, כמו גם להתייעץ עם הגננת ועם גורמים מקצועיים נוספים.
חבל שהילד ישאר "מאחור" ולא יצליח למצות את הפוטנציאל שלו, מכיוון שלא מקבל את היחס האישי לו הוא זקוק..

בהצלחה

לצפיה ב-'חשיבה חשבונית בגילאי הגן'
חשיבה חשבונית בגילאי הגן
26/04/2015 | 07:56
43
הי,
אני עירית, גננת משלימה בגני חובה וטרום, עוסקת עם הילדים בעיקר במתמטיקה אבל לא רק
מזמינה אתכם לבלוג החדש שפתחתי ובו אני משתפת ברעיונות משחקים ופעילויות שאני עושה עם הילדים בגן
לצפיה ב-'אני רוצה להתחיל ללמד את הילד שלי לקרוא'
אני רוצה להתחיל ללמד את הילד שלי לקרוא
18/04/2015 | 09:09
2
100
אני רוצה להתחיל ללמד את הילד שלי לקרוא
כיום הוא יודע את כל האותיות וכשהוא שומע מילה הוא כותב אותה כמובן עם עזרה מאיתנו
איך עושים זאת?
לצפיה ב-'בן כמה הילד?'
בן כמה הילד?
18/04/2015 | 18:02
36
לצפיה ב-'קצת קשה להגיד, אם לא יודעים בן כמה הילד'
קצת קשה להגיד, אם לא יודעים בן כמה הילד
19/04/2015 | 07:35
68
אבל יש פער גדול מאוד בין "להכיר אותיות" ובין "לדעת לקרוא". הרבה ילדים נשארים זמן ארוך בשלב הכרת האותיות, ולא מעניין אותם להמשיך הלאה.
לצפיה ב-'אמהות שהיו בהריון ב-2009-2010 (ילד בן 4-6) כנסו בבקשה '
אמהות שהיו בהריון ב-2009-2010 (ילד בן 4-6) כנסו בבקשה
14/04/2015 | 19:03
73
ערב טוב אמהות יקרות!

אולי זו בקשה קצת מוזרה, אבל אם הייתן בהריון בשנים 2009-2010 (ילד בן 4-6)
אני חייבת את עזרתכן בהשתתפות מחקר עבור לימודי הפסיכולוגיה שלי.
המחקר בוחן השפעות סביבתיות על התנהגות הילד,  ומי שתרצה תקבל אחרי מילוי השאלון דף הסבר מפורט.

השאלון הינו חשאי ודורש כרבע שעה מזמנכן.
אם אתן מכירות אימהות שמתאימות אשמח אם תעבירו הלאה!
תודה על שיתוף הפעולה ושבוע טוב
http://goo.gl/forms/Z8N9MSjWpV
לצפיה ב-'פעילויות לגיל הרך'
פעילויות לגיל הרך
13/04/2015 | 10:04
4
118
בוקר טוב,
מחפשת מידע בנוגע לפעילויות המומלצות לילד בגיל הרך (בני בן שנה וחמישה חודשים). הכוונה לפעילויות המסייעות לפיתוח המוטוריקה העדינה והגסה, פיתוח יכולות חשיבה וכו'.
האם יש ספר מומלץ או אתר אינטרנט?
תודה רבה על העזרה
לצפיה ב-'אני לא מכירה אבל כמה רעיונות'
אני לא מכירה אבל כמה רעיונות
13/04/2015 | 14:21
83
את יכולה לבדוק באתרים הקשורים לריפוי ועיסוק, אולי שם יהיו רעיונות נוספים.
דברים שעובדים עם הילדים שלי-
משחקי קוביות
משחקי הרכבה למיניהם
בצק משחק
ציור
הדבקת מדבקות
צבעי אצבעות
הדבקה של פייטים או דברים גדולים יותר עם דבק פלסטי או אחר
חרןזי משחק מותאמי גיל
משחקי פעילות (שולחנות פעילות) עם כל מני דברים להבריג או להזיז
אפשר להשיג את אותו אפקט מהברגת בקבוקים או פתיחה של ריצרץ למשל...
כל הדברים האלה יכולים להתאים גם לגילו (לא הכל יצליח אבל הרעיון הוא הניסיון וההתעסקות) והוא יכול להמשיך ולשכלל את היכולות שלו עד גיל שנתיים-שלוש...
תהנו:)
לצפיה ב-'אה ולפיתוח מוטוריקה גסה'
אה ולפיתוח מוטוריקה גסה
13/04/2015 | 14:23
58
הכי טוב ללכת לגני משחקים-
לטפס, להתגלש, לרוץ, לקפוץ, להתנדנד ועוד...
לצפיה ב-'יופי של רעיונות נתנו לך, ואני מוסיפה כמרפאה בעיסוק- '
יופי של רעיונות נתנו לך, ואני מוסיפה כמרפאה בעיסוק-
14/04/2015 | 00:17
1
72
 (למנהלת הפורום- שם המקצוע הוא "ריפוי בעיסוק" ולא "ריפוי ועיסוק").

מומלץ ללכת לחנות משחקים עם מוכרים שמבינים על מה הם מדברים, ולבקש את המלצותיהם לגבי משחקים ספציפיים. כמו כן, ניתן להתייעץ עם הגננת שלו.
ילדים בגיל הזה אוהבים גם מאוד להתעסק עם כלי המטבח- תוציאי לו סירים (לא כבדים, כמובן), כלי אחסון מפלסטיק ומיכסים, והרי לך משחק נפלא של התאמת גדלים, הכנסה אחד בתוך השני, מוטוריקה עדינה ועוד.
בגיל הזה (וגם אחרי) ניתן לתת להם לשחק בזמן האמבטיה- תתפלאי כמה דברים הם יכולים ללמוד ממשחק עם כלי קיבול בגדלים שונים (חוקי פיזיקה פשוטים, כמויות), כמה התנסות מוטורית יש כאשר שופכים מים מכלי לכלי וכמה שרירים מפתחים כאשר מתעסקים עם ספוגים...

תהנו!

לצפיה ב-'מודה לשתיכן על הטיפים הנהדרים, ניישם בבית!'
מודה לשתיכן על הטיפים הנהדרים, ניישם בבית!
14/04/2015 | 07:27
15
לצפיה ב-'בת כמעט שנתיים ובעיות הגיל'
בת כמעט שנתיים ובעיות הגיל
12/04/2015 | 19:51
1
84
איך מתמודדים עם בת כמעט שנתיים (מאוד ורבלית וחכמה) שמרביצה?
כשאני מנסה להסביר לה שזה לא נעים ולא מרביצים (יורדת לגובה העיניים, מדברת בשלוה אך בסמכותיות) היא צוחקת ובורחת.
בימים האחרונים המצב מאוד החמיר, מרביצה לי, לכלב, ובכלל עצבנית במיוחד.
איך נכון להגיב? ומדוע זה קורה?

תודה
לצפיה ב-'גיל שנתיים הנורא'
גיל שנתיים הנורא
13/04/2015 | 08:41
62
עניתי לך בפורום השכן אך אמקד את הדברים החשובים גם כאן.
ראשית, חשוב מאוד שאינך צועקת אלא אומרת לה את הדברים באסרטיביות.
בגילה יש זכרון "קצר" מאוד והם מנסים גבולות שוב ושוב.
יש להזכיר את הדברים בעקביות, סבלנות והתמדה ובמקרה  הצורך (כגון אלימות), להתרחק או להרחיק מהמקום- לא מרביצים! אני לא נשארת ליד מי שמרביץ... (פשוט לקום וללכת. היא ככל הנראה תבוא ותרצה להמשיך אז את תחזרי לשחק איתה אבל בסימן אלימות ראשון, קומי שוב וכךהלאה...)
לצפיה ב-'הילד מעדיף או אוהב רק את אבא'
הילד מעדיף או אוהב רק את אבא
10/04/2015 | 19:45
2
89
שלום
אשמח לעזרה.. הילד שלי בן 3 וממש לא אוהב אותי, כשאביו בסביבה הוא לא מתייחס אלי בכלל או יותר גרוע מכה, מתעלם ואןמר שאוהב רק את אבא, כאשר חולה ועייף זקוק רק לאבא, זה ממש מעליב ופוגע, תמיד אןמרים שיחלוף , אל בינתיים זה מחמיר, יש לציין שכשאנו לבד הכול בסדר למרות שהוא גם יכול לבקש את אבא אן להכות אותי כאשר את אבא לא מכה לעולם.. האבא חוזר מאוחר וברור שהילד מתגעגע אל עדיין התנהגות זו קיצונית ואני סובלת
תודה

לצפיה ב-'העדפת הורה'
העדפת הורה
11/04/2015 | 19:16
68
אמא יקרה
נשמע שהסיטואציה מאוד קשה לך אבל א י חייבת להתחיל ולומר שהעדפת הורה (לתקופה או בכלל) היא עניין די נפוץ שמתגבר מאוד אם ההורה מראה שזה מפריע לו/מעליב אותו. בדר"כ עוזר לומר לילד שאת מבינה שהוא רוצה את אבא אבל הוא לאמכאן עכשיו או לא יכול וכשיהיה/יתפנה, הוא יעשה איתו x.
אל תעלבי ואל תפגעי או לפחות נסי לא להראות לו זאת. הוא אכן מתגעגע לאבא, שרואה מעט ואיתו עושה את כל הדברים הכייפיםן, וזה נורמלח ובסדר גמור.
נסי לתת לאבא יותר אחריות כשהוא בסביבה וקחי לך את הזמן הזה כקצת זמן מנוחה...
במקביל ובלי קשר- חשוב שיהיו גבולות ברורים בכל נושא האלימות. לא מרביצים! ואת לא נשארת ליד מי שמרביץ. את יכולה לומר שאת מבינה שכועס/מתגעגע/מאוכזב/מתוסל אבל (!) לא מרביצים. את יכולה להציע לו להתקשר כשמתגעגע,לצייר ציור. להרביץ לדובי או כרית כשכועס, אבל לא לאנשים/חיות וכדומה...
לצפיה ב-'מבינה..'
מבינה..
12/04/2015 | 10:24
29
גם לי זה היה ככה עם הבת עד גיל 4 בערך. היום היא בת 6 והמצב ממש השתפר. כל מה שאני יכולה להגיד לך - סבלנות. 
לצפיה ב-'עוברים לאיזור קרית אונו ביולי,עם שני ילדים..'
עוברים לאיזור קרית אונו ביולי,עם שני ילדים..
10/04/2015 | 11:55
2
44
בן 5 (עולה לגן חובה) ובת 2.5 (תהיה בת 3 עד ספטמבר)..הייתי מאוד שמחה להמלצות על גנים.. אנחנו עוברים ביולי .
תודה!
לצפיה ב-'לחינוך רגיל זה כבר עניין של איפה יש מקום, לא?'
לחינוך רגיל זה כבר עניין של איפה יש מקום, לא?
10/04/2015 | 12:07
1
36
לא בטוחה שתוכלו לבחור גן כי אחרי מועד ההרשמה, מנתבים את הילדים על פי מקום פנוי וקירבה גאוגרפית...
בכל מקרה איני מכירה גנים בקרית אונו אבל אולי אחרים יכירו. אם לא בפורום הזה אז אולי בפורום הורים לפעוטות...
לצפיה ב-'מסכימה, ולכן הייתי מחפשת מקום לגור ליד גן טוב'
מסכימה, ולכן הייתי מחפשת מקום לגור ליד גן טוב
10/04/2015 | 16:13
26
ובכל מקרה, תודה!
לצפיה ב-'גן הורים - איך נכון ביוקראטית לפעול?'
גן הורים - איך נכון ביוקראטית לפעול?
01/04/2015 | 09:01
39
אנחנו קבוצת הורים שמעוניינת להקים גן הורים וחושבים איך נכון להתנהל כלכלית וביוקראטית - האם להקים עמותה וכד'?
האם יש כאן הורים שהצליחו בעבר ויש להם המלצות?
לצפיה ב-'חג שמח לכולם!'
חג שמח לכולם!
03/04/2015 | 06:58
9

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
סימונטיקס בע
מתנהלים נכון?
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה