לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2426024,260 עוקבים אודות עסקים

פורום פסיכומטרי

מטרת הפורום היא לסייע ולעזור בכל הקשור לבחינה הפסיכומטרית, ולשמש מעין "קבוצת תמיכה" לכל הניגשים לבחינה. בפורום יינתן מענה מקצועי לשאלות העולות מהגולשים בנוגע לנושאים שונים בבחינה, וכן בנוגע להתלבטויות כלליות הקשורות ללימודים גבוהים בכלל ולהכנה לבחינה הפסיכומטרית בפרט. בנוסף, בפורום יועלו מדי פעם בפעם הדרכות ועצות ללמידה, שאלות מאתגרות, עדכונים על הקורסים הנפתחים ב"שמשי פסיכומטרי", ועוד.
מוזמנים לתרום מידיעותיכם בפורום, ולהיות חלק מקהילת הפסיכומטרי הגדולה בישראל.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פסיכומטרי

מטרת הפורום היא לסייע ולעזור בכל הקשור לבחינה הפסיכומטרית, ולשמש מעין "קבוצת תמיכה" לכל הניגשים לבחינה. בפורום יינתן מענה מקצועי לשאלות העולות מהגולשים בנוגע לנושאים שונים בבחינה, וכן בנוגע להתלבטויות כלליות הקשורות ללימודים גבוהים בכלל ולהכנה לבחינה הפסיכומטרית בפרט. בנוסף, בפורום יועלו מדי פעם בפעם הדרכות ועצות ללמידה, שאלות מאתגרות, עדכונים על הקורסים הנפתחים ב"שמשי פסיכומטרי", ועוד.
מוזמנים לתרום מידיעותיכם בפורום, ולהיות חלק מקהילת הפסיכומטרי הגדולה בישראל.

לצפיה ב-'זינוק חוות דעת'
זינוק חוות דעת
21/06/2016 | 16:54
1
1060
שלום לכולם :) אני מעוניינת להירשם לקורס פסיכומטרי בזינוק. מישהו יכול לתת לי חוות דעת על הקורס בזינוק? (שלמד שם או שמכיר אנשים שלמדו שם?) תודה
לצפיה ב-'קורס פסיכומטרי'
קורס פסיכומטרי
05/07/2016 | 18:21
222
כן הם בהחלט טובים, כדאי קודם שתיכנסי לאתר שלהם ותראי מה הם יכולים להציע לך, זה האתר שלהם:
http://znk.co.il/
לצפיה ב-'לא מבין למה אחת מהתשובות נפסלת בשאלת הבנת הנקרא [אנגלית]'
לא מבין למה אחת מהתשובות נפסלת בשאלת הבנת הנקרא [אנגלית]
17/06/2016 | 22:06
1
119
היי,
צירפתי את הפסקה ואת השאלה בהודעה.
התשובה הנכונה היא מספר 1.
הבנתי למה תשובה מספר 1 נכונה, אך לא הבנתי למה תשובה מספר 4 שגויה,
אני חושב שהיא נכונה וכן ניתן להסיק אותה מהפסקה הראשונה.

תודה.

לצפיה ב-'עונה'
עונה
18/06/2016 | 03:20
53
תמצית/תרגום הפסקה:

שמו לב לסכנה של בקטריות לפתח עמידות לאנטיביוטיקה עוד בשנות ה40,מעט לאחר שהחל השימוש הקליני באנטיביוטיקה. בשנים הבאות דיווחים פורסמו אודות בקטריות שפיתחו חסינות לאנטיביוטיקה אך רוב הרופאים ביטלו את אלו וטענו כי הם לא חשובים תוך כדי התבססות על העובדה שכל העת אנטיביוטיקות חדשות הופיעו בשוק. למרבה הצער,הדיווחים התבררו כנכונים וכיום אנו עדים להתפרצות של בקטריות חסינות אנטיביוטיקה,ולראשונה מאז גילוי האנטיביוטיקה מטופלים מתים כתוצאה מזיהומים בקטריאליים שלא ניתן לטפל בהם בהצלחה. אין ספק כי העולם עומד בפני משבר בריאותי חמור.

תשובה 4:"לא ניתן עוד לטפל בשום זיהומים בקטריאלים עם האנטיביוטיקה המצויה בידינו כיום"

לפי הטקסט היום אנו עדים לבקטריות חסינות אנטיביוטיקה,אבל ממש לא רשום שכל הבקטריות חסינות לאנטיביוטיקה,ובטח לבטח שלא רשום שאנטיביוטיקה היום חסרת תועלת כך שאי אפשר לטפל בפציינטים לשום זיהום בקטריאלי.

אגב,זו מסוג התשובות שאפשר לפסול גם לפי ידע כללי וללא שום קריאה של הטקסט,המרכז הארצי לא יפרסם משהו מומצא וידוע שאנטיביוטיקה אכן משמשת היום לטיפול במחלות הנגרמות מחיידקים.

לצפיה ב-'אשקלון המלצת לימוד'
אשקלון המלצת לימוד
16/06/2016 | 00:56
47
מלצה על לימודי פסיכומטרי באשקלון, גיל 30 ... בבקשה 
לצפיה ב-'שאלה כללית בפסיכומטרי'
שאלה כללית בפסיכומטרי
13/06/2016 | 18:02
2
135
היי שלום , אני בת שירות עוד מעט שנייה שנייה נרשמתי לפסיוכמטרי בעוד 5 חודש מתחיל הקורס .
השאלה שלי היא האם להתחיל ללמוד , אם כן מה ואיך ? אשמח אם תתנו לי טיפים שיעזרו לי ללמוד .
תודה לכל המשיבים .
לצפיה ב-'הבייסיק'
הבייסיק
13/06/2016 | 23:57
104
ללמוד קצת אוצר מילים באנגלית ובעברית עם דגש רציני על האנגלית.
מומלץ לקרוא ספר של האוניברסיטה המשודרת ומאמרים באודיסאה ולעבור על כללים בגיאומטריה (להיזכר מזה מקבילית דלתון וכו').
מגדילי הראש גם ייקחו סימולציה ישנה של המרכז הארצי ויעשו אותה בבית על סטופר,יותר כדי לדעת איפה אתה עומד ומול מה אתה מתמודד מאשר באמת להתכונן.

ועכשיו קראתי את ההודעה שלך שוב וראיתי שנרשמת חמישה חודשים לפני.
בחמישה חודשים את עושה קורס פסיכומטרי מלא,אני לא רואה סיבה להתחיל להתכונן לקורס יותר מחודש לפני,חודש זהו זמן מספיק בהחלט על מנת להתכונן לקורס מלא.
לצפיה ב-'בסיס לפסיכומטרי'
בסיס לפסיכומטרי
14/06/2016 | 10:09
128
לחזור על יסודות: שאלה בגיאומטריה, מצולעים, בפסיכומטרי תדרוש, בדרך כלל, ידע בזוויות, ויכולת להרכיב משוואה (אלגברה) וידע בפעולות עם שברים ובסוף אנחנו צריכים לא להתבלבל בסדר פעולות חשבון :) לכן מומלץ להתחיל ממבוא למתמטיקה - סדר פעולות חשבון, לוח הכפל, טבלת חזקות, מבחני התחלקות, חילוק, כפל, חיבור וחיסור במאונך, פעולות עם שברים רגילים + שברים עשרוניים, שיטות להשוואת שברים, ערך מוחלט, חיבור, חיסור, כפל וחילוק של מספרים שליליים, חזקה עם מעריך חיובי, חזקה עם מעריך אפס או שלישי, שורש ותכונותיו, שורש ריבועי, חזקה עם שבר במעריך, משוואה לינארית (עם נעלם אחד), אי-שוויון, נוסחות הכפל המקוצר (בסדר האמור).
כל אלה יקלו משמעותית על הלמידה בקורס - ומצטרף להמלצה הקודמת - הגדלת אוצר מילים באנגלית זה דבר נכון לעשות בחמישה החודשים. 
בהצלחה!
לצפיה ב-'איך לבנות תכנית לימודים'
איך לבנות תכנית לימודים
13/06/2016 | 11:06
8
149
אז ככה ,
החלטתי סופית לגשת שוב במועד ספטמבר הקרוב.
ועכשיו אני צריכה לשבת ולחרוש. ..
השגתי 2 ערכות מלאות של ספרים ועוד כמה ספרים בודדים בכמותי (הנושא החלש אצלי) 
השאלה היא איך לבנות תכנית לימודים רצינית שתכלול הכל.
כאילו- אני יודעת שחלק מהחומר צריך להשאיר לחזרות. .. וחלק למרתון. .. 
לא בטוחה איך לארגן הכל. 
הצעות? 
אני צריכה להגיע לציון מעל 700 ובאפריל לא הייתי קרובה ��

לצפיה ב-'איזה ערכות ספרים קנית? :)'
איזה ערכות ספרים קנית? :)
15/06/2016 | 06:23
7
52
לצפיה ב-'קניתי משומש'
קניתי משומש
15/06/2016 | 14:48
6
102
אבל יש לי את הרוב. ..
יואל גבע, קידום ואנקורי- הסט המלא
ניב רווח ופסיכו יש לי ספרי כמותי והמרתוו/ 700 
וכמובן סימולציות של כולם :) 
המלצות לחלוקה נכונה של החומר? 
לצפיה ב-'מעולה, '
מעולה,
17/06/2016 | 10:47
5
130
יותר מאוחר אשלח לך לו״ז ללמידה עצמית :)
יש לי רק את הלו״ז של גבע.
יש לך ערכות לימוד רבות, שימי לב שזה לא הכמות אלא האיכות! אין צורך לתרגל מכמות כה גדולה של ספרים , תתחילי לתרגל מערכה אחת או שתיים תוך מתן דגש על תחקור איכותי לאחר כל תרגול נושא /סט / סימולציה.

בהצלחה רבה  
לצפיה ב-'אשמח לקבל את התכנית גם'
אשמח לקבל את התכנית גם
18/06/2016 | 23:13
2
65
היי אשמח מאוד לקבל במייל את תכנית הלימודים!
Shvartsdor@ gmail.com
תודה רבה מראש!
לצפיה ב-'נשלח לשניכם '
נשלח לשניכם
19/06/2016 | 22:12
1
42
בהצלחה ענקית   
לצפיה ב-'אשמח לקבל גם :)'
אשמח לקבל גם :)
20/06/2016 | 15:27
40
לצפיה ב-'אשמח גם ללו״ז ! :)'
אשמח גם ללו״ז ! :)
30/06/2016 | 01:38
24
אם תוכלי לשלוח לי גם את הלו״ז מאוד אודה לך! :) 
לצפיה ב-'אשמח גם ללו"ז!'
אשמח גם ללו"ז!
06/07/2016 | 10:23
11
לצפיה ב-'בדיקת חיבור'
בדיקת חיבור
12/06/2016 | 22:57
1
80
היי,
קיים אתר ברשת שבודק חיבורים עבור הפסיכומטרי?
אין לי בעיה לקנות חבילה של מספר חיבורים לבדיקה,
העיקר שהבדיקה תהיה איכותית.

תודה.
לצפיה ב-'בדיקת חיבור'
בדיקת חיבור
13/06/2016 | 10:54
86
השפעתה של מטלת כתיבה על הציון הסופי זניחה. הסיבה לכך - אין בחיבורים "פיילוטים", לכן הציון עבור החיבור לעולם יחסי - הפרק שקובע הוא פרק רב-בררה - לו משקל קובע (המטלה עצמה יכולה להיות קלה או קשה יחסית ואז עושים תיקון בהתבסס על הציון בפרק המילולי).

יחד עם זאת אני מבין שמסקרן לדעת את הציון (שבבחינה האמתית לא נדע אותו בגלל אותן הסיבות). אשמח לבדוק עבורך חיבור אחד בהתנדבות (אני עוסק בפסיכומטרי מאז 1996, בבדיקת חיבורים מאז 2012, כמובן). :) שלח לי הודעה בפרטי, אשלח לך כתובת המייל. 
לצפיה ב-'ערכות מומלצות ללמידה עצמית לבחינה הפסיכומטרית'
ערכות מומלצות ללמידה עצמית לבחינה הפסיכומטרית
11/06/2016 | 19:51
1
111
היי, נגשתי כבר לבחינה הפסיכומטרית בעבר, החלטתי שהפעם אני מעדיפה ללמוד לבד כי כבר נגשתי עם קורס, ככה שאת הטכניקה יש לי, אני רק זקוקה לתרגול.
אשמח לשמוע המלצות על ערכות טובות, ברמה גבוה, שמכינות בצורה טובה לקראת הבחינה. עד כה שמעתי על ניב רווח ועל פסיכו.  

לצפיה ב-'אני קניתי מפה'
אני קניתי מפה
13/06/2016 | 11:10
96
אני קניתי ספרים של אוקיי והייתי ממש מרוצה, השאלותשם  ממש דומות לשאלות שהיו לי בפסיכומטרי עצמו.. 
לצפיה ב-'לוח שיעורים/טבלת שיעורי בית'
לוח שיעורים/טבלת שיעורי בית
10/06/2016 | 02:20
64
הי,
אני ניגשת שוב לפסיכומטרי במועד ספטמבר הנוכחי,
רכשתי ספרים משומשים של קידום .
האם ישנה אפשרות שמישהו ישלח לי את
 מערכת השעות / לוח השיעורים / טבלת שיעורי הבית?
כמובן שאני יכולה ללמוד לבד אבל אני מאמינה שלמידה כזו תהיה יותר יעילה.
מה הסיכוי שקידום יסכימו לשלוח לי?
למדתי אצלהם לפני שנים ....
לצפיה ב-'מוכרת ספרי הכנה לפסיכומטרי '
מוכרת ספרי הכנה לפסיכומטרי
09/06/2016 | 19:46
64
מוכרת ערכה של ספרים חדשים של "קידום" להכנת פסיכומטרי ,הערכה חדשה ולא נעשה בה שימוש. כוללת ספר "הסרת חלודה" וכל הספרים הנדרשים ללימוד עצמי .
אזור קרית גת.
לימור -0503021080
לצפיה ב-'לימוד לפסיכומטרי'
לימוד לפסיכומטרי
06/06/2016 | 19:41
5
201
אהלן כולם , החלטתי לגשת לפסיכומטרי מועד דצמבר מה שמקנה לי בערך חצי שנה ללמוד אליו , אני מעוניין לנצל את כל החצי שנה הזאת כדי באמת לאפשר לעצמי להגיע לציון מקסימלי מטורף שמצריך באמת ידיעת כל החומר מבסיסו ועד קצו.
אני נרשם לקורס פסיכומטרי בחודש עשירי למועד דצמבר אבל אני רוצה לנצל את הזמן שלפני בכדי להשתפר בטירוף אפשר הצעות מה לעשות בחודשים האלה?

לצפיה ב-'חשבתי שיש לך יותר מ700'
חשבתי שיש לך יותר מ700
06/06/2016 | 22:43
2
107
לצפיה ב-'אתה קצת מתבלבל'
אתה קצת מתבלבל
06/06/2016 | 23:24
1
152
המודעה האחרונה שפרסמתי היא אם אפשר להגיע ל740 אחרי ה-600 שהוצאתי בלי ללמוד ... לכן עכשיו אני מבקש טיפים מה לעשות לפני הקורס כדי להגיע למקסימום 
תודה :)
לצפיה ב-'פרט מותק פרט'
פרט מותק פרט
06/06/2016 | 23:52
142
התפלגות הציון? במה אתה חלש?
בד"כ התדריך הקבוע לאנשים שרוצים להתכונן לפסיכומטרי טרם הקורס זה לקרוא ספר באנגלית וללמוד אוצר מילים אם אין להם אנגלית.
לקרוא ספר של המשודרת ולעבור על אוצר מילים (בקטנה) בעברית.
יותר מזה אין,עכשיו אתה כבר הוצאת ציון ויש אף שיגידו ציון סבבה,אתה יודע במה אתה חלש במה אתה חזק ובמה נפלת...אם תהיה יותר ספציפי בנושאים חלשים יהיה לי יותר קל לעזור לך ולתת לך טיפים (אנלוגיות/בעיות אחוזים/להסתכל לטופס ולא לפזול לכיוון הג'ינג'ית עם המחשוף הנדיב שיושבת שורה מתחתיך וכוסאמא שלה בגללה הלך לי המועד סעמק מה יש לי מג'ינג'יות מה???)

לצפיה ב-'המלצות לטרום-ההכנה'
המלצות לטרום-ההכנה
07/06/2016 | 09:52
103
רוב קורסי ההכנה מתקיימים לאורך חודשיים-חודשיים וחצי לפני מועד הבחינה. אך בהחלט יש מה לעשות גם לפנ. השיפור של 140 נקודות מהציון שקבלת (600) הוא שיפור עצום וייתכן שיקרה לא מהיבחנות הראשונה. מדובר בתוספת של 3-4 תרגילים נכונים בכל פרק בחינה יחסית ךהישג הקודם שלך וזה רציני. ציון 740 מקבלים כ-1.5% מכלל הנבחנים.

ואחרי שהפחדנו, מספר עצות:
1. בקש מהחברה, בה נרשמת, לקבל את הספרים כבר עכשיו, כדי לתרגל וללמוד אתם בקיץ. אתה חייב לתרגל על בסיס יומי.
2. הורד את הבחינות שפורסמו על-ידי המכון הארצי ותכנן לו"ז פעילות אתן כך שבשבועות שנותרו עד לתחילת הלימודים תפתור את כולן אחת אחת ( ממועד אפריל 2016 אחורה בזמן עד מועד אוקטובר 2012, כי הישנות יותר הן במתכונת הישנה). אם תיתקל בשאלות שלא תדע לפתור, עיין בפרקי התיאוריה שבספרים שלך - או חפש דרך פתרון בגוגל. 

בהצלחה!

לצפיה ב-'מה שאני עשיתי '
מה שאני עשיתי
14/06/2016 | 17:42
71
אני לפני הקורס דאגתי לדעת את כל המילון באנגלית + עברית ולעשות חזרה על כל הבסיס של גיאומטריה ואלגברה. זה מאוד עזר לי, אבל בסופו של דבר עיקר ההבנה של החומר הייתה במהלך הקורס שעשיתי בקידום, בעבודה עם המרצה על כל הנקודות ושאילת שאלות בלי בושה..בהצלחה!

לצפיה ב-'הייי שאלות 15 ו16 פליז פליז עזרה'
הייי שאלות 15 ו16 פליז פליז עזרה
04/06/2016 | 13:55
2
137
הייייי אני לומדת עצמאית לפסיכו ממש אשמח שתעזרו לי בכמה שאלות��
לצפיה ב-'תשובה לשאלה 15'
תשובה לשאלה 15
04/06/2016 | 21:57
85
בשאלות מן הסוג הזה כדאי להתמקד באדם מסויים, לקבוע את מיקומו בכל מקום נתון ועל פיו לסדר את שאר האנשים על שלל אפשרויותיהם.
בשאלה זו נתמקד באב, נושיב אותו תחילה בכסא מס' אחד, לאחר מכן בכסא מס' שניים ולבסוף בכסא מס' שלוש ובמקביל נסדר את האמא ואת הבת בשאר המקומות הפנויים.
האבא והאמא יכולים לשבת רק על הספה, לעומת מיכל שיכולה לשבת הן בספה והן בכיסא הילדים.

כיסא ילדים               ספה 3                   ספה 2                     ספה 1  
                                מיכל                      אמא                         אבא

מיכל                                                   אמא                         אבא

אמא                      מיכל                         אבא

מיכל                      אמא                                                      אבא

מיכל                       אבא                         אמא

אמא                       אבא                         מיכל

מיכל                      אמא                       אבא

מיכל                                                   אבא                         אמא 

אבא                       אמא                         מיכל

אבא                       מיכל                         אמא

מיכל                      אבא                        אמא

מיכל                      אבא                                                       אמא
לצפיה ב-'תשובות לשני השאלות'
תשובות לשני השאלות
04/06/2016 | 22:59
72
אני חייב לציין לפני הצגת הפתרון, אם את רשמת על הספרים וכך פתרת את השאלות, אז סתם הסתבכת. בדרך שאת פותרת זה לוקח הרבה זמן והרבה מאמץ, באמת שחבל, עדיף טיפה יותר לחשוב ולחסוך זמן רב.

תרגיל 15:
אני מסמן את הכיסא בעיגול:
O _ _ _ (ספה)
3*2*1= 6 (הילדה יושבת על הכיסא)
3*2*1=6 (הילדה יושבת על הספה)
סכום האופציות: 12

שאלה 16:
_ _ _ _ = 1 * 2 * 3 * 3
כעת נחסיר את האופציות עם הפיל הצעיר והקן.
_ _ צעיר זקן = 2 אופציות
_ צעיר זקן _ = 2 אופציות
צעיר זקן _ _ = 2 אופציות
18-6=12

לצפיה ב-'מחפשת ערכת ניב רווח'
מחפשת ערכת ניב רווח
01/06/2016 | 15:58
1
85
הי לכולם,
אני מחפשת ערכת ניב רווח.
האם מישהו מוסר? (או מוכר במחיר סמלי)
תודה!
לצפיה ב-'ניב רווח'
ניב רווח
23/06/2016 | 11:10
37
אם רלוונטי עדיין אני מעוניין למכור.
כמו כן יש לי חוברות לימוד של יואל גבע, קידום ופסיכו.
לצפיה ב-'איפה אפשר לקנות ספרי הכנה לפסיכומטרי?'
איפה אפשר לקנות ספרי הכנה לפסיכומטרי?
31/05/2016 | 13:09
93
אני מעוניינת ללמוד לפסיכומטרי לבד, אבל חשוב לי לקנות ספרים חדשים ללימוד עצמי (כבר ניסיתי ללמוד פעם עם משומשים אבל זה לא הלך כי הבעלים הקודמים כתב בפנים). איפה אפשר לקנות ספרים טובים? האם אפשר לרכוש דרך מכונים שמכינים על ידי קורסים (יואל גבע וכו') רק את הספרים, או שיש משהו רשמי? תודה ויום נעים :)
לצפיה ב-'אהלן, חדשה באתר.'
אהלן, חדשה באתר.
29/05/2016 | 14:22
64
סיימתי עם תקופת הפסיכומטרי ומאחלת לכולם בהצלחה.

מוכרת המון ספרים! של אחד על אחד, פסיכו והייקיו. יש מעוניין?
לצפיה ב-'לגבי תוקף הפסיכומטרי'
לגבי תוקף הפסיכומטרי
29/05/2016 | 01:27
4
133
תוקף הפסיכומטרי מתחיל כ7 שנים מינימום (תלוי במוסד) ומתחיל ממועד הבחינה (נכון?). 
עשיתי במועד ספטמבר, השאלה אם הפסיכומטרי תקף בתפר שבין ההרשמה ללימודים עצמם. כלומר, נניח שבאוקטובר הבא הוא כבר לא תקף אבל אני נרשם ללימודים כחצי שנה לפני (כשהפסיכומטרי עדיין תקף) אז זה נחשב שהפסיכומטרי תקף או לא.
נ.ב
סליחה על הסיבוך,ניסיתי להסביר את עצמי הכי ברור (ודווקא הייתי בסדר גמור בחיבור ;) )
לצפיה ב-'אורח יקר'
אורח יקר
30/05/2016 | 00:20
96
אני לא בטוח בעניין,במקומך הייתי מרים טלפון למוסד האקדמאי הקרוב למקום מגוריי ומברר עמם,ועל הדרך אתה מוזמן לעדכן אותנו
לצפיה ב-'תוקף ציון פסיכומטרי'
תוקף ציון פסיכומטרי
02/06/2016 | 11:13
2
79
ציון פסיכומטרי תקף 7 שנים מיום הבחינה. 
לצפיה ב-'תוקף ציון'
תוקף ציון
02/06/2016 | 13:28
1
63
1
היה נכון בעבר וכיום זה לא נכון. 
לדוגמה באתר אוניברסיטת תל אביב מצוין:
תוקף הציון
אוניברסיטת תל-אביב תקבל ציונים פסיכומטרים מבחינה שנעשתה החל ממועד אוקטובר 1990 ואילך. מי שנבחן מאוקטובר 1990 ואילך רשאי לא להיבחן, אלא אם ירצה לנסות לשפר את ציונו. בתהליך הקבלה יובא בחשבון הציון הגבוה ביותר מציוניו התקפים של מועמד שנבחן יותר מפעם אחת. גם אם התקבל המועמד בעבר ליחידת לימוד מסוימת, אין קבלתו מובטחת. אם נדחה בעבר מיחידת לימוד מסוימת ועתה נרשם אליה שוב, מומלץ כי ייבחן פעם נוספת.

למי שמבקש לראות בעצמו, זה הקישור: https://go.tau.ac.il/b.a_admissions/psycho

לכל אוניברסיטה מדיניות משלה. מומלץ לבדוק באתר/מול המרכז למרשם של כל אוניברסיטה במקום להסתמך על תשובות לא מוסמכות בפורומים.
לצפיה ב-'תוקף הציון'
תוקף הציון
02/06/2016 | 15:50
52
אכן, תוקף מינימום הוא שבע שנים, ההרחבות הן כבר באחריות המוסדות. כלומר - 7 שנים לפחות. גם בעבר לא פגשתי רבים שנדרשו להיבחן מחדש גם אחרי 7.

לצפיה ב-'תוצאות של מפעם'
תוצאות של מפעם
28/05/2016 | 09:07
92
מישהו יודע מתי מקבלים תוצאות של הבחינה הממחוחשבת? באתר של המרכז הארצי כתוב ב16 אבל גם לגבי הרגילה אמרו 30 וקיבלו לפני. חוץ מזה שאמרו לי בקורס שזה יגיע ביחד עם הבחינה הרגילה
לצפיה ב-'בעיה חוזרת בשני התחומים: כמותי ומילולי, עזרה בבקשה!'
בעיה חוזרת בשני התחומים: כמותי ומילולי, עזרה בבקשה!
28/05/2016 | 03:40
8
186
שלום לכולם,
אני חייל בצבא, אין לי ממש זמן להשקיע בפסיכומטרי, אבל החלטתי לעשות בכל זאת על מנת לסיים עם זה ולהתחיל לימודים בדיוק אחרי שאני מסיים צבא. התחלתי לפתור סימולציות של יואל גבע (2-3) לפני חודש, כל סימולציה בשבת. לפני שבוע התחלתי לפתור סימולציות של המרכז הארצי, בשני הבחינות אני מרגיש עקב אכילס בכמותי ומילולי. אני אסביר את הבעיה שלי ואשמח אם תציעו לי פתרונות.

תחום כמותי:
כל הבחינות שעשיתי עד היום היו לי 2 פרקים מצויינים בכמותי והפרק הנותר על הפנים. לדוגמה בשני הסימולציות האחרונות של המרכז הארצי:
1. סימולציה ראשונה: פרק ראשון 8 טעויות (5 לא הספקתי), פרק שני טעויות אחת, פרק שלישי 2 טעויות. (סימולציה אוקטובר 2010, שילבתי עם דצמבר 2012).
הערה: חשבתי שזה נובע מחוסר חימום אז בסימולציה הבאה החלטתי לפתור 10 תרגילים ראשוניים מבחינה אחרת של המרכז הארצי לפני הבחינה האמיתית.
2. סימולציה שנייה: פרק ראשון 0 טעויות, פרק שני 0 טעויות, פרק שלישי 5 טעויות (ה-5 שאלות האלו לא הספקתי). (סימולציה פבוראר 2013, שילבתי עם דצמבר 2012 ).

תחום מילולי:
1. סימולציה ראשונה - 5 טעויות פרק ראשון, 10 טעויות פרק שני (דצמבר 2012), 6 טעויות פרק שלישי.
2. סימולציה שנייה - 8 טעויות פרק ראשון, 10 טעויות פרק שני (דצמבר 2012), 7 טעויות פרק שלישי.
הערה: באופן כללי במילולי אני תמיד לא מספיק 2-3 שאלות היגיון אחרות שזה קצת מבאס, למרות שהיה פרק אחד שהצלחתי לסיים את כל הפרק בו בסימולציה הראשונה.

מידע על איכות השינה שלי ביום הבחינה:
סימולציה הראשונה ישנתי יחסית טוב (7 שעות) קמתי ב-08:00 בבוקר והתחלתי את הבחינה ב-15:00 (בגלל שאני בצבא).
סימולציה הראשונה ישנתי יחסית חרא (5 שעות) קמתי ב-08:00 בבוקר והתחלתי את הבחינה ב-18:00 (בגלל שאני בצבא, בסימולציה הזאת חיכיתי מהתחלה שהסימולציה תיגמר, כי העיניים שלי עוד שנייה נעצמו מרוב עייפות).

בשני הסימולציות קיבלתי 670, ואני מרגיש שזה ציון יחסית נמוך ליכולות שלי. אני לא מנסה להתגאות אבל אני חושב שאוכל להגיע ל-750 גם בלי השקעה רבה אם הייתה לי את היכולת להתרכז טוב בחינה או להבין לפחות מאיפה הנפילות שיש לי בשני התחומים האלו.
עכשיו אני מרגיש שהעקב אכילס שלי זה שעות שינה, כי אני מרגיש שליטה ממש טובה בכמותי, כנ"ל במילולי וכנ"ל באנגלית. כאשר אני ישן טוב וקם, ואחר כך מנסה לפתור את מה שלא פתרתי נכון במילולי בלי להסתכל בתשובות אני פותר בקלות אך בבחינה זה לא ככה, אולי בגלל שהמוח מתעייף עם הזמן או באופן כללי שאני לא מרוכז. איזה טיפים אתם יכולים לתת לי? ויש אולי כדור ריכוז או כדורי שינה שיאפשרו לי לישון טוב ולהגביר את הריכוז יום למחרת?

תודה לעוזרים!
לצפיה ב-'יקירי'
יקירי
28/05/2016 | 22:11
3
124
בתור אחד שמתמצא בנושא ומלמד פסיכומטרי אני יכול לומר לך ככה

אם אתה בסימולציות הראשונות שלך מוציא 670 וזה בלי קורס או הכנה אז אתה אכן יכול להוציא יותר מ670.

בנוגע לשאלה שלך לכדור ריכוז או כדור שינה והתחושה של מוח "מתעייף"-עזוב אותך שטויות וכדורים,מקסימום אם אתה לחוץ לפני ולא מצליח לישון קח רסקיו או פרחי באך ,לריכוז תיקח משהו  שיעלה לך את הסוכר למוח כמו שוקולד או צימוקים ואל תשכח לקחת מים קרים שירעננו.

לפי מה שאתה מתאר פה ידידי לעשות את הסימולציה עם מים קרים וגלוקוז זמין למוח יעלה לך תציון.

לצפיה ב-'עוד מספר שאלות'
עוד מספר שאלות
29/05/2016 | 01:40
2
104
ניתן לקחת רסקיו או פרחי באך רק עם מרשם רופא? או שכל אחד יכול לקחת?
לגבי העלאת רמת הריכוז, מה מומלץ, אכילת שוקולד מריר לפי הבחינה או במהלכה?
.
כן, אני אנסה את שני הפתרונות האלו, אני חושב שזה יביא לשיפור.

דבר נוסף, מישהו המליץ לי לקרוא הרבה מאמרים מדעיים שמפעילים את המוח בעברית בדגש על קריאה יחסית מהירה, וכך יהיה קל יותר בבחינה בפרק המילולי. אני אישית לפני ההמלצה הזו חשבתי שזה גם מה שישפר לי את הפרק הנ"ל אך החלטתי לא להשקיע בזה כי הרבה אומרים שזה מיותר, וגם לי אישית אין זמן לבזבז על ניסויים, מה שמשפר ומה לא, כי אני חודש ושבוע לפני הבחינה. אשמח לשמוע את חוות דעתך בנושא.

תודה על העזרה.
לצפיה ב-'טוב אני רואה שאתה ממש רציני'
טוב אני רואה שאתה ממש רציני
30/05/2016 | 00:18
1
110
וציפור לחשה לי שאפילו שאלת את האנשים המשכילים בFXP...השם ישמור.

בכל מקרה ידידי,את השוקולד נהוג וכדאי לאכול תוך כדי המבחן,להזכירך הוא ארוך והמוח אוהב גלוקוז  (אני בטוח שתמצא על זה שלל מאמרים מדעיים),תן לו קצת סוכר שיש לך זמן פנוי באנגלית.

לקרוא ספרים של האוניברסיטה המשודרת ומאמרים באודיסאה זה אחלה,זה גם משהו יותר קליל ומהנה מאשר הבחינה עצמה ולי אישית אני מרגיש שזה עזר...אבל אל תשכח שזה לא מדע מדויק,זה פשוט עוד משהו שעוזר.

אגב מקריאה נוספת של ההודעה שלך ניכר שהחלק הפחות חזק שלך הוא המילולי,תזהה למה ותטפל בזה באופן נקודתי. על מה שאתה נופל,אם זה השמ"ש או אנלוגיות או הבנת פסקה או טקסט או נערף,מכאן הפוטנציאל שלך להגיע לציון הנחשק הרבה יותר גבוה.
לצפיה ב-'סימולציה נוספת...'
סימולציה נוספת...
01/06/2016 | 15:42
64
ממש התבאסתי שראיתי שאין שיפור גם בסימולציה נוספת.
עוד פעם עמדתי על הציון 670 כבר במשך 3 בחינות רצופות.

כמותי:
סימולציה ראשונה - 131
סימולציה שנייה - 138
סימולציה שלישית - 145

אנגלית:
סימולציה ראשונה - 138
סימולציה שנייה - 139
סימולציה שלישית - 130

מילולי:
סימולציה ראשונה - 126
סימולציה שנייה - 118
סימולציה שלישית - 113

שמתי לב שבכמותי אני משתפר מסימולציה לסימולציה שזה מאוד משמח, לעומת מילולי שאני יורד מסימולציה לסימולציה שזה מאוד מאכזב. לגבי האנגלית, בסימולציה האחרונה שעשיתי היה נירמול יחסית קל (4 טעויות הביאו אותי ל-130), אבל מה שמוזר הרגשתי שהאנגלית יחסית מאוד קשה לי. ניחשתי 2 שאלות וטעיתי ב-2 שאלות, וחלקם הרגשתי ספק לגבי התשובה שהקפתי. זה היה מאוד מוזר.
בכל מקרה היום ישנתי יחסית טוב (8-9 שעות) וגם ביצעתי את הסימולציה 3 שעות אחרי שקמתי. ככה שעייפות וריכוז לא נראה לי הבעיה כאן.

הערה:
ניסיתי את הטיפים שלך שתייה ושוקולד, לא ממש עזר /:

לצפיה ב-'סיבה אפשרית לסטייה'
סיבה אפשרית לסטייה
02/06/2016 | 11:16
3
86
בדוק את אופן הסימון: מה שקורה בדרך כלל לתלמידים חזקים הוא שאם מסמנים קודם בחוברת ולאחר מכן - בדף התשובות - סוטים עמודה אחת מאיזשהו תרגיל, ומכאן הבעיה. איך אתה מסמן את התשובות? שאלה - מיד סימון תשובה או קודם בחוברת ולאחר מכם בטופס?
לצפיה ב-'תשובה...'
תשובה...
02/06/2016 | 23:17
2
61
אני תמיד רושם בטופס כל עמוד ואז מעתיק לדף תשובות.

אני חושב שהירידה במילולי והאנגלית נובעת מחוסר תרגול כי מס' ימים לפני הסימולציה הכנתי את עצמי באמצעות סימולציה התנסות וסוגי השאלות פסיכומטריות לקבלת הכוונה.
כמותי המשכתי טיפה לתרגל, ולאט לאט אני רואה עלייה מ-131, ל-135, ואז 145. לעומת זאת אנגלית ומילולי הפסקתי לתרגל בכלל וכבר אולי חודש לא נגעתי בשום שאלה מאותו תחום חוץ מהסימולציות.
אולי זאת הסיבה?

הערה:
לא יצא לי לתרגל הרבה מס' תרגילים גדול באף תחום. בכמותי המשכתי להתמיד כל יומיים-שלושה לפני הבחינה לעשות חזרה על נוסחאות וטריקים שעוזרים לבחינה, בתחום המילולי והאנגלית יצא לי לתרגל מס' תרגילים מועט מס' ימים לפני הבחינה הראשונה ומאז הפסקתי.
לצפיה ב-'אני חושב שהבעיה היא בסימון'
אני חושב שהבעיה היא בסימון
05/06/2016 | 15:14
1
51
ממליץ בסימולציה הבאה לסמן "שאלה - סימן) ולא לרכז על הדף ואז תגיד, איך הלך לך. הייתי קודם כול מבטל את העניין הטכני שבסימון. 
לצפיה ב-'שאלה-סימן ?'
שאלה-סימן ?
05/06/2016 | 21:07
41
למה אתה מתכוון שאלה סימן?
התכוונת בלפתור שאלה אחת ובמקום להקיף בחוברת לסמן בדף תשובות?

ולמה אתה חושב שזה משפיע על ציון הסימולציה?
כי בשיטה שציינתי למעלה אני חושב שזה גוזל זמן רב יותר ומוריד יחסית את הסיכויי הצלחה שלי בבחינה.
לצפיה ב-'לגשת שוב או לוותר'
לגשת שוב או לוותר
24/05/2016 | 20:45
5
292
הי
קיבלתי הרגע את התוצאות של מועד אפריל .
הציון על הפנים. !! 
100 נק פחות ממה שכיוונתי...
זו הפעם השנייה שאני ניגשת(הראשונה הייתה לפני 10 שנים) והציון כמעט אותו הדבר. ..
אני ממש רוצה להכנס לחוג ספציפי
ולא יודעת אם לוותר או לא. .. אני כבר בת 33 מצד שני זה כבר לא משנה עוד שנה. .. מה נראה לכם? 
לצפיה ב-'היבחנות חוזרת'
היבחנות חוזרת
02/06/2016 | 11:19
1
117
צריך קצת יותר פרטים (ואני מצר שלא הצלחת הפעם):
1. יחידות מתמטיקה בבגרות? + ציון.
2. היבחנות שנייה היא לא פרס - אפשר בהחלט לקבל את אותו הציון או אף נמוך ממנו, אם לא משנים משהו בדרכי ההכנה.
3. כמה קבלת ואיזו ציון את צריכה לקבל?
4. כמה שעות ביום את משקיעה בלימודים ואיך את מתכוננת?
5. איך החלוקה מתוך 150 (כמותי, מילולי, אנגלית)?

אוף... :) נראה לי שהכול. עם המידע הזה אוכל לענות לך. :)
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
09/06/2016 | 14:31
74
אני צריכה מעל 720 וכרגע יש לי635.?
במתמטיקה יש לי 4 יח בציון 90
אני מתכוונת ללמוד לבד ולא במכון הכנה
החלוקה של הציון היא
אנגלית 150
מילולי 142
כמותי 98 ��
(כן אני יודעת. .. פישלתי קשות במבחן- בסימולציות דווקא היה לי תמיד בסדר) 
מתכוונת להשקיע 5 ש ביום בערך 
נראה לי שאני די סגורה על עצמי כבר
��

לצפיה ב-'מבצע שמתאים לך בקידום'
מבצע שמתאים לך בקידום
05/06/2016 | 10:10
1
89
מה פתאום לוותר?  בדיוק שיחה כזאת הייתה לי עם חברה לא מזמן אם כי היא קצת יותר מבוגרת ממך. חיפשנו ומצאנו שיש בקידום מבצע "לא שיפרת – לא שילמת" אז לוותר בטח לא. דרך אגב, אמא שלי חזרה ללמוד בגיל 60 אז בכלל

בכל מקרה, הנה הלינק שמצאנו לפני כמה זמן, אני מקווה שזה עדיין קיים המבצע כי הוא תפור עלייך.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
09/06/2016 | 14:32
27
לצפיה ב-'נראה לי'
נראה לי
14/06/2016 | 17:44
38
שכדאי לך לנסות שוב, אפילו אם זה בשביל להוכיח לעצמך שאת יכולה!
בהצלחה
לצפיה ב-'כמה צריך ללמוד לפסיכומטרי?'
כמה צריך ללמוד לפסיכומטרי?
24/05/2016 | 07:25
161
היי,
רציתי לדעת מנסיונכם כמה נדרש להשקיע וללמוד לפסיכומטרי מעבר לשעות הקורס?
נאמר לי שבהתחלה צריך להשקיע בבית כל יום 5 שעות ולאט זה עולה.
אם אני רוצה לעשות את החודש האחרון שלי בצבא תוך כדי הקורס- ישים? או שחבל?
תודה!
(אני מגיעה כל יום הביתה בשש וחצי).

לצפיה ב-'הגיעו הציונים! מרוצים?'
הגיעו הציונים! מרוצים?
24/05/2016 | 19:18
6
241
אחרי ציפייה רבה הגיעו הציונים!

איך הלך?
לצפיה ב-'לא קיבלתי ציון עדיין :/'
לא קיבלתי ציון עדיין :/
24/05/2016 | 19:35
3
179
זה הגיוני? הציונים לא עולים כולם יחד?
לצפיה ב-'כן, מרוצה מאד!!'
כן, מרוצה מאד!!
26/05/2016 | 23:04
2
259
גם התעליתי על הסימולציה הכי גבוהה שלי, וגם הוצאת פטור מאנגלית.ציון סופי 776!!!
לצפיה ב-' כל הכבוד'
כל הכבוד
27/05/2016 | 20:28
81
לצפיה ב-'כל הכבוד. ציון מעולה.'
כל הכבוד. ציון מעולה.
29/05/2016 | 00:59
68
לצפיה ב-'לצערי לא מרוצה'
לצערי לא מרוצה
29/05/2016 | 01:02
210
הייתי צריך רק עוד 7 נקודות ונפלתי דווקא באנגלית (הצד החזק שלי תמיד..)
733...
כמעט וסיימתי עם זה בפעם אחת..ניגש שוב...
לצפיה ב-'לא '
לא
01/06/2016 | 06:10
167
נפלתי במילולי... לא הרגשתי שהיה לי מספיק זמן בפרקי המילולי וידעתי ששם תהיה הנפילה.

730.
מה ששימח אותי זה 148 בכמותי ו-145 באנגלית, כשבאנגלית ממש חששתי לפני הבחינה כי יש לי את הטעויות הקבועות בשאלות 7-8. בסוף 131 במילולי זה הנפילה.

עכשיו אני אצטרך להבין איך משפרים שאלות הגיון כי שם אני שורפת זמן. אם יש הצעות אני אשמח.

מנהל/ת הפורום

אודות:
מנחם שמשי, בן 35, נשוי ואב לחמישה. בעל תואר שני בחינוך במערכות למידה וטכנולוגיות למידה (בהצטיינות יתרה). בשנת 2014 השתתף בחידון התנ"ך למבוגרים, והוכתר
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

מנחם שמשי - מנהל פורום פסיכומטרי
שמשי פסיכומטרי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו