לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2668326,683 עוקבים אודות עסקים

פורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכות הבאות למועדון החתירה``בן לו היה לי, ילד קטן...``כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.כמה ימי מחזור?כמה ימים לביוץ?כמה בטא אסטרדיול?כמה זרעים בתנועה?כמה עובי רירית?כמה זקיקים?כמה סמ``ק פרגונל?ושאלת המחץ - כמה פסים? (: אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)כמו שנאמר בעבר:Give me your tired, your poor, your huddled masses I lift my lamp beside the golden gateכאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.

לצפיה ב-'קצת מוטרדת אסטרודיול 470 בת 29 '
קצת מוטרדת אסטרודיול 470 בת 29
11/06/2018 | 08:31
7
היי בנות, עשיתי שוב פרופיל הורמונלי פעם שעברה יצא 400, ועכשיו יצא  470 מה זה אומר? עשיתי בדיקת AMH באופן פרטי ויצא 3.6 שזה טוב לפי מה שאני יודעת? איזה עוד בדיקות אני צריכה לעשות כדי לשלול רזרבה שחלתית נמוכה.
רקע: עדיין ללא ילדים בדרך ל IVF ראשון אחרי 5 הזרעות כושלות, בעיית זרע (לא חמורה).
לצפיה ב-'לא הייתי נלחצת מזה כרגע'
לא הייתי נלחצת מזה כרגע
11/06/2018 | 08:42
6
יש לי חברה שבגילך גם לה היה אסטרדיול כזה. ניסו לעשות לה פרוטוקול ארוך כדי להביא את האסטרדיול לדיכוי וזה נכשל ואחריו היו לה 2 שאיבות עם פרוטוקול קצר. מהשאיבה הראשונה היה הריון שנפל ומהשאיבה השנייה נוצרו לה איזה 15 מוקפאים שמהם יש לה כבר 2 ילדים ונראה לי שזו הייתה השאיבה האחרונה שלה.. 
לצפיה ב-'תודה רבה, מעניין אבל מה זה אומר משתדלת לא לחשוב על זה '
תודה רבה, מעניין אבל מה זה אומר משתדלת לא לחשוב על זה
11/06/2018 | 08:57
5
יותר מידי :)
לצפיה ב-'גם לי ישe2 גבוה בתחילת מחזור'
גם לי ישe2 גבוה בתחילת מחזור
11/06/2018 | 09:16
3
ורזרבה נמוכה...
אצלי עובדים פרוטוקולים ארוכים שמדכים את המחזור הטבעי
בטוחה שיסתדר במהרה
לצפיה ב-'אבל עשיתי בדיקת AMH'
אבל עשיתי בדיקת AMH
11/06/2018 | 09:19
2
ויצא 3.6 מה שאומר שזה שולל את האפשרות של הרזרבה השחלתית הנמוכה לא?
לצפיה ב-'לא אמרתי שיש לך רזרבה נמוכה'
לא אמרתי שיש לך רזרבה נמוכה
11/06/2018 | 09:31
1
אמרתי שלי יש
לצפיה ב-'ברור לי ומאחלת לך בהצלחה '
ברור לי ומאחלת לך בהצלחה
11/06/2018 | 10:12
סתם המחשבות מלחיצות אותי
לצפיה ב-'תשאלי את הרופא/ה מה זה אומר'
תשאלי את הרופא/ה מה זה אומר
11/06/2018 | 10:13
היא היתה מטופלת בציבורי אז היא לא ממש קיבלה מהם תשובות ללמה זה. הבעיה אצלהם היתה בעיית זרע, בעלה ובעלי שניהם "אחים" לאשך טמיר, ובסופו של דבר מה שמשנה זה איך תגיבי. נקווה שהשאיבה תעבור בהצלחה עם תוצאות טובות.
לצפיה ב-'קבלת תרופות'
קבלת תרופות
10/06/2018 | 22:42
אשמח לקבל אוביטרל, אורגלוטרן, מונפור 600

לצפיה ב-'תרופות למסירה'
תרופות למסירה
10/06/2018 | 20:27
1
שתי חבילות אסטרופם
שתי חבילות אנדומטרין 
ומלא קרמה טובה
לצפיה ב-'נמסרו'
נמסרו
11/06/2018 | 20:09
לצפיה ב-'רופא שלי אמר ש ivf לא יעזור לי ושאני עושה שטות'
רופא שלי אמר ש ivf לא יעזור לי ושאני עושה שטות
10/06/2018 | 20:20
12
היום יש הרבה ממני בפורום, תסלחו לי .
הייתי עכשיו אצל הרופא. הוא אמר שבמקרה שלי ivf זה לא הפיתרון ולא יקדם אותי בכלום. ושאני עושה שטות ונזק לעצמי. 
הוא הסביר שאני נקלטת בקלות ורק הגיל זה בעיה, ובמקרה הזה ivf הוא לא הפיתרון כי משתמשים באותם הביציות ולא משנה איך הכל מגיע לרחם. הוא אמר שאולי pgd איכשהוא היה עוזר וגם לא בטוח כי הוא רק מסנן חלק של מומים.  בדיוק אלו היו החשדות שלי ועל זה פתחתי אפילו דיון פה בפורום.
הרופא אומר שהוא היה עושה עוד סבבים הורמונלים עם תזמון ביוץ ויחסי מין (שמסבב ראשון כזה נקלטתי להריון שנפל). לפני זה ניסינו רק חודשיים טבעי וישר פניתי לרופא כי אין זמן-לפני שבועיים מילאו לי 43. לא יודעת לגבי עכשיו, לפני זה לא היה לי קושי להכנס להריון טבעי (פעם אחרונה ילדתי בגיל 38, נכנסתי להריון אחרי חודשיים של נסיונות טבעים).. אני לא יודעת מה לעשות ואין לי מספיק ידע. 
יש לי תור ליוסי חסון עוד שבוע. אני רציתי לקבל ממנו יעוץ-האם ivf יכול לקדם אותי להריון תקין. אני לא יודעת האם הוא יהיה כנה איתי, סך הכל הוכ חלק מאותה תעשיה. 
מה אתם חושבות? יש פה אולי מידהיא כמוני שיכולה להציע?
לצפיה ב-'ראשית כל.. לא הייתי מקשיבה למילה שלו. כבר גרם'
ראשית כל.. לא הייתי מקשיבה למילה שלו. כבר גרם
10/06/2018 | 21:01
4
לך למספיק בלאגן ודאגות בשל התנהגות שגובלת הרשלנות ממה שמבינה ממה שרשמת (מציינת שאינני יודעת מה שם הרופא וזו רק התרשמות ממה שרשמת).
חשוב לעבור בהקדם לרופא אחר, את חסון לא מכירה, מקווה שתהיי בידיים טובות.

תוכלי להזכיר את הרקע? מאז גיל 38, ועד שעשית את הטיפול ההורמונלי לפני פחות מחודש, שנגמר בכימי, האם עשית טיפולים נוספים? האם היו הריונות כימיים נוספים?
אם מדובר בטיפול ראשון, בלי הפלות נוספות, מאחר ונקלטת בו מהר, אולי באמת שווה להמשיך עם זה ואין סיבה ללכת ל ivf.
אבל..
לפי דברי הרופא היו לך עוד הריונות כימים? אם אכן הוא צודק ואת נקלטת מהר אך ההריונות הסתיימו בהריונות כימיים, שווה לשקול קלקסן ולהשלים שאר בירורים לגבי הפלות. אם מדובר בפעם בודדת אז  מוקדם מכדי להסיק מזה משהו.

חכי שבוע לדבר עם חסון שגם יהיה חשוף לציק שלך ונראה מה הוא מציע.
בהצלחה !!
לצפיה ב-'הרקע שלי'
הרקע שלי
10/06/2018 | 21:33
3
3 לידות בגיל 24, 31 (נכנסתי בטעות להרין זה), 38. כולן טבעיים. בין לידה ראשונה לשניה ושניה ושלישית -2 הריונות שהפסקתי מיוזמתי (לצערי היו לי סיבות אישיות, שהן לא בריאותיות).  
לא הייתי בטיפולים לפני. ניסינו חודשיים לפני סבב הורמונים ראשון (לפני זה בן זוגי לא היה מסכים לעוד ילדים).
לצפיה ב-'יש לך 3 ילדים ? הבנתי נכון?'
יש לך 3 ילדים ? הבנתי נכון?
10/06/2018 | 21:55
2
וכולם מבן זוגך? לא שזה משנה, זו ברכה מאוד גדולה בכל מקרה. אבל אם כולם מבן זוגך, לא חושבת שהייתי מעבירה עצמי את כל זה. IVF נראה מפחיד כשהוא בגדר הלא נודע, אבל בפועל הייתי קוראת לו אחרי טיפול - שניים יותר טורדני ומעייף. מפחיד - כבר לא בשלב זה.

אני מאוד מעריכה את הרצון שלך לעוד ילד, כל הכבוד על המאמצים. אני חושבת שהרבה במקומך היו הכי הרבה מנסות טבעי עם קצת עזרה של מעקבי זקיקים וכו'. או פשוט מוותרות לגמרי, כי כבר יש כמה ילדים.
לצפיה ב-'מבן זוגי 2'
מבן זוגי 2
10/06/2018 | 22:33
1
הגדולה מבעל הקודם. אבל זה לא משנה באמת. אני פשוט הייתי רוצה להבין-האם באמת סיכויים שלי עם ivf הם אותם הסיכויים כמו בסבבים הורמונלים בלי ivf/הזרעות. אם הייתי יותר צעירה כמוון שהייתי מנסה טבעי או רק הורמונים כמה מחזורים, ואם לא-עוברת לivf. אבל בגילי אין לי זמן לנסות ולחקות. אם הייתי בטוחה שעם ivf באמת אצליח יותר-הייתי הולכת על זה בלי לחשוב. כי הרצון שלי לעוד ילד-הוא ענק. אבל הרופא שלי סבור שאני טועה שהולכת לivf, שגם אזיק לבריאות וגם אבזבז המון כסף (אני יכולה רק פרטי) כשזה מיותר לדעתו. ממש לא יודעת מה לעשות. 
אני יודעת שזה נראה לא הגיוני (ואפילו מפגר), אבל אני מאוד מאוד רוצה עוד ילד.
לצפיה ב-'נקלטת על הטיפול הראשון..'
נקלטת על הטיפול הראשון..
11/06/2018 | 08:04
אם זה אכן לא רק עניין של מזל, ואת נקלטת ישר, לדעתי נשמע ש ivf רגיל (ללא pdg) לא ישנה משהו. כי דווקא הסיכוי לכימים וחוץ רחמי וכו (חלילה) גדל ב ivf.
מהצד השני, מוקדם ללכת לpdg (הליך יקר מאשר ivf, וטיפה מורכב יותר), שווה לך לנסות עוד פעם פעמיים החזרה על בסיס הורמונאלי. לא נשמע שמה שיפתור את הבעיה זה דווקא ivf.
לצפיה ב-'באמת שלא בביקורתיות אבל בואי תנסי להיות רגישה יותר'
באמת שלא בביקורתיות אבל בואי תנסי להיות רגישה יותר
11/06/2018 | 09:30
6
יש פה קהילה מופלאה ותומכת של נשים אמיצות וגיבורות שנאבקות בקשיי פריון.
לרובנו זהו מאמץ מטורף להביא את ילדנו הראשון לעולם...
לרובנו יש בעיות מאובחנות שונות וצלקות, ואכזבות וירידות וקשיים שבאמת אף אחד ואף אחת לא יכולים להבין. זה גם מסע אינדבדואלי ובודד מאוד והקהילה הזו היא כלי נהדר לידע אבל בעיקר כתף להתפרק עליה
ובגלל כל האמור לעיל אנחנו משתדלת להתנהל פה ברגישות מרבית. לחשוב עם מי שקוראת את ההודעות, להיות מכילות וקשובות , ללמוד להרפות.
אני קוראת את ההודעות שלך כבר כמה  שבועות. ברור לי שלא קל לך והחויה שלך מורכבת, אבל אם יורשה לי לשקף לך שאת מאוד רוצה שנשכנעאותך שהכל ממש בסדר ושאת במקום הלא נכון.
זה לא התפקיד שלנו.
יש לך 3 ילדים, את בת 43 ואת אדם עצמאי שצריך לקבל החלטה כמה רחוק את מוכנה ללכת בשביל ילד נוסף. אבל זה עניין שלך. שום רופא או אדם אחר לא יכול להבטיח לך שאת לא צריכה או כן צריכה טיפולים שבשנתיים הקרובות תכנסי להריון באופן טבעי או לא.
לצפיה ב-'את טועה בכמה דברים בביקורת שלך'
את טועה בכמה דברים בביקורת שלך
11/06/2018 | 10:45
4
יש בפורום הזה נשים שיש להם ילדים, ויותר מ 1. אני כתבתי את הרקע שלי רק עכשיו, כשבאמת זה חשוב לחוות דעת של מי שמסתקל מהצד. בהודעות שלי לפני נמנעתי מזה מסיבות מובנות. זה לא תחרות פה מי סובלת יותר. ואף אחת לא יכולה להרגיש מה שמרגישה אחרת ולשפוט אותה. אני פניתי לפורום לחוות דעת של נשים שבטוח יודעות יותר ממני ואני חדשה בנושא. במקום ובקופה שאני נמצאת-אין הרבה מומחי פריון, ולהחליף רופא זה המון זמן אם זה רופא טוב-כי תורים ארוכים והזמן הזה אין לי.  ואפילו כשפניתי לרופא פרטי-הסיכום שלו היה ממש חפיף ומאוד כללי-לכי ל ivf. הייתה הרגשה שהוא בכלל לא היה מעמיק (עשה טעויות בסיכום גם) וסתם נתן תמורה מינימלית לכבף ששילמתי לו.
אני לא צריכה שום שיכנוע. כמו שאמרתי יש פה נשים עם רקע כמו שלי, ויכול להית שגם יכולות לשתף את הניסיון שלהם, אפילו בהודעה פרטית. אני באמת לא ידעת מה לעשות וכפי שאת רואה -אני מוכנה לivf,  רק יש לי חשדות שזה לא יתרום לי הרבה ולכן אני מתייעצת פה. 
מצטערת אם פגעתי בך או במישהי אחרת בפורום.
לצפיה ב-'אני לא חושבת שמישהי כאן שופטת אותך'
אני לא חושבת שמישהי כאן שופטת אותך
11/06/2018 | 12:08
3
וגם לא חושבת שאת מבוגרת, כפי שהכינוי שלך מציין .
זה פשוט ככה בחיים. תמיד רוצים מה שאין ותמיד חושבים שהצרות של האחר, הן צרות של עשירים. למרות שלדעתי 30 ק"ג על התחת של האחר, זה לא כבד לך. 

זה מצער מה שכתבת. על הרופא הפרטי וכו'. אבל את יכולה לתחום את ניסיונות
ה IVF שלך, כמו שעשתה לאה שנירר. היו לה כבר שני ילדים מבעלה (שלו היו כבר עוד שניים מנישואין ראשונים). והיא רצתה עוד. וניסתה וניסתה וניסתה. והייתה מבוגרת יותר ממך. אין לדעת אם הרתה בגיל 49 מתרומת ביצית או משימור פוריות, אבל נולדו לה תאומים בניסיון האחרון שהקציבה לעצמה (נדמה לי 6-8). פעם שמעתי אותה אומרת, שכשציוו עלינו "פרו ורבו", לא תחמו את זה בזמן. 
אני אישית יכולה לומר לך, שהייתי רוצה יותר מילד אחד אבל בשלב בו אני נמצאת, שלא זכיתי עדיין לחבוק ושלא רואה את הסוף, אני אודה לבורא רק על אחד שיהיה בריא בע"ה וזה גם מה שאני מבקשת ממנו. אחד בריא וזה הכל. אבל אני לא יודעת איך ארגיש אחרי שיבוא בע"ה האחד/אחת הזה/זאת.

כל אחד והשיקולים שלו וזה בסדר גמור.  תהיי בטוחה שכל עוד תכתבי כאן, ימשיכו לענות לך באהדה ובאהבה.
לצפיה ב-'תודה שאת תומכת'
תודה שאת תומכת
11/06/2018 | 13:49
2
אני מאחלת לך מכל הלב שתצליחי להגשים את החלום לילד. 
הלכתי לקרוא בגוגל מי זאת לאה שנירר  .
אני כתבתי כבר שאני מכירה אישית מישהי שילדה תאומים בגיל 48, לא יודעת מאיזו ביצית-שלה או לא. 
בתיפשותי חשבתי עד לא מזמן ש ivf זה מן תרופת פלא לאלו שלא מצליחות. ובזמן האחרון הבנתי שזה לא. ואני שבוע לפני התור למרפאה של בר חווה ולא יודעת מה לעשות. אולי בכל זאת ללכת ולשמוע מה יגידו לי שם על סמך רקע שלי. אולי כדאי לנסות עוד קצת בלי ivf. ואולי לא-יכול להיות שכדאי דווקא עכשיו לפחות לשאוב ביציות 
שבעוד שנה יהיו הרבה יותר גרועות. הרופאים יש להם אינטרס שלהם ולא יודעת למי להאמין. מבולבלת לגמרי.

לצפיה ב-'כבר קבעת תור, אז תלכי. זו ה - מרפאה למקרים מאתגרים'
כבר קבעת תור, אז תלכי. זו ה - מרפאה למקרים מאתגרים
11/06/2018 | 13:53
1
וזה נחשב האורים ותומים בתחום. ואין מה להפסיד. לפי מה שיגידו שם, תוכלי להחליט מה הלאה. 

גם לרופאים בקופה, כאלה לא פרטיים, יש אינטרסים. ראיתי במו עיניי. לנסות בלי IVF אפשר גם במקביל ואפשר תמיד. ועם IVF - כל עוד הרופאים יגידו שיש טעם וכל עוד את עצמך, לא מיצית. 
לצפיה ב-'צודקת'
צודקת
11/06/2018 | 15:18
רופא שלי בכלל אמר שלא מכיר את בר חוה , יש לו אגו מופרך לדעתי...למרות שכרופא הוא די מבין ועד אז כל ההחלטות שלו היו נכונות והניבו תוצאות, לא פגשתי מישהו יותר טוב בקופה שלי והוא גם מתמחה בטיפולי פוריות. 
מקווה שמרפאה של בר חוה (ויוסי חסון בפרט) ירשימו אותי לטובה. כי רופא פרטי מקומי שהרבה המליצו עליו-ממש לא התרשמתי מהיחס
לצפיה ב-'רק אוסיף'
רק אוסיף
11/06/2018 | 16:21
שהמסע שלי הוא גם מסע בודד. לא מספרת לאף אחד - לא לחברות ולא למשפחה. רק בן זוגי יודע ואותו אני משתדלת לא לערב מעבר ממה שדרוש ממנו (כי בשבילו זה לא חשוב וגם כך בקושי הסכים). אז אולי גם אני צריכה כתף לפרוק ותמיכה,ללא קשר לנתונים  שלי. 
לצפיה ב-'כאבים לאחר הזרעה'
כאבים לאחר הזרעה
10/06/2018 | 18:42
4
היי לכן,
עברתי היום הזרעה עם הורמונים, במהלך הסבב הנוכחי התפתחו 3 זקיקים ונצפתה ציסטה. הזררתי אוביטרל בשישי בלילה,
הבוקר הרגשתי תחושת נפיחות ובטן קשה והרגשתי שאני צריכה לשבת כל הזמן. 
מהרגע שחזרנו הביתה אחרי ההזרעה אני שוכבת במיטה ולא מתפקדת, כואבת לי הבטן. לא יודעת אם זה קשור או לא להזרעה... בנוסף היתה הפרשה חומה (סליחה על התיאןר) בניגוב בשירותים...
מציינת שזו לא ההזרעה הראשונה שלי ומעולם לא חוויתי את התחושות האלו.
מישהי חוותה?
וגם- האם זה אומר משהו על הטיפול? האם נפגע?

תודה לעונות..
לצפיה ב-'לי היו כאבים'
לי היו כאבים
10/06/2018 | 22:37
3
אחרי כל הזרעה שעשיתי היו לי כאבי בטן מיד אחרי. זו תופעה מוכרת.. זה לא מעיד על כלום.. אבל אם זה ברמה שאת לא מתפקדת אולי כדאי שתתיעצי עם הרופא..
לצפיה ב-'תודה'
תודה
11/06/2018 | 07:44
2
זה משפיע או אומר משהו על הצלחת הטיפול?
הבוקר הכאבים נרגעו ובכל זאת עוד לא נעלמו לגמרי..
לצפיה ב-'כן, גם לי זה היה ככה'
כן, גם לי זה היה ככה
11/06/2018 | 09:09
1
לפי מה שקראתי על זה, יש כאלו שיחוו כאבים אחרי הזרעה ויש כאלו שלא.. אין לזה קשר להצלחת הטיפול שכן ההשתרשות קורית כמה ימים אחר כך... אולי שבוע אפילו.
לצפיה ב-'תודה יקרה'
תודה יקרה
12/06/2018 | 10:35
לצפיה ב-'מה מפחיד ב ivf?'
מה מפחיד ב ivf?
10/06/2018 | 16:55
16
כבר כמה פעמים ראיתי שכותבים פה בפורום ש ״ivf מפחיד״. אני די חדשה בנושא והייתי רוצה לדעת-מה מפחיד בו?  בהשוואה לטיפול הורמונלי בלי ivf (הכוונה להזרעות או תזמון יחסי מין על בסיס הורמונים-עדיין עושים זריקות ומעקבים רק ששלב הסופי הוא לא ivf)? אולי אני לא מודעת לסיכונים או תופעות לוואי? הרי זה לא ניתוח ממש... או שכן? 
תודה רבה
לצפיה ב-'לא מפחיד אבל..'
לא מפחיד אבל..
10/06/2018 | 17:08
הדבר היחיד שבד"כ יש שמעלה קצת את הסיכון זה ההרדמה לצורך שאיבת ביציות.
יש את הסיכונים של כל הרדמה ניתוחית למרות שההרדמה בד"כ קצרה (פחות מ20 דקות) ומודה שזה מלחיץ (אותי לפחות הלחיץ) לפני שעברתי את זה.
מעבר לכך סיכון נוסף בIVF הוא גירוי יתר, בגלל שרוצים לעיתים לחסוך בכמות ההרדמות אז מנסים לגרום לגירוי למספר ביציות לפני השאיבה, אצל חלק קטן מהנשים זה מגיע לאישפוז בגירוי יתר חריף, אחרות עוברות את זה בקלות /  בגירוי קל.
פרט לזה לא רואה משהו בעייתי ומפחיד בIVF...  וסיכויי ההצלחה יותר גדולים מהזרעה כמובן... וגם המעקב והתרופות יותר מקצועיים וממוקדים (לפחות לפי מה שאני חוויתי).
לצפיה ב-'אותי מפחידה בעיקר הכמות המטורפת של ההורמונים'
אותי מפחידה בעיקר הכמות המטורפת של ההורמונים
10/06/2018 | 18:27
3
שהיא לא בריאה, בלשון המעטה.
וגם יכולה לחולל שמות, נפשית.
אבל אולי אני טועה, עדיין לא חויתי.
לצפיה ב-'זה מאוד תלוי באיך את מגיבה'
זה מאוד תלוי באיך את מגיבה
10/06/2018 | 18:30
1
אני בהזרעות הייתי על גונאל 75 ובשאיבות הממוצע שלי היה 150 (היו כמה ימים שנתנו לי 225 אבל מהר מאוד הורידו בגלל התגובה)
לצפיה ב-'עוד לא חוויתי ivf'
עוד לא חוויתי ivf
11/06/2018 | 06:51
אבל אם התגובה להורמונים טובה-למה שידחפו המון? לי יש כבר סבב אחד שממנו אפשר לבסיק מסקנות (הייתה תגובה טובה ל 150 פרגובריס 6 ימים). מקווה שלא ידחפו הרבה הורמונים סתם
לצפיה ב-'כאילו דיברת מגרוני. גם אני מתה מפחד מזה......'
כאילו דיברת מגרוני. גם אני מתה מפחד מזה......
11/06/2018 | 00:04
לצפיה ב-'מפחדים מהלא נודע'
מפחדים מהלא נודע
10/06/2018 | 18:32
גם אני פחדתי לפני מהשאיבה, מההרדמה.. אבל הפחד עבר אחרי השאיבה הראשונה
לצפיה ב-'הלא מוכר תמיד מפחיד יותר '
הלא מוכר תמיד מפחיד יותר
10/06/2018 | 18:38
2
אם כבר צלחת את הנושא של להזריק לעצמך, את כבר בשליש הדרך
השאיבה - ההרדמה קלילה יחסית, תוך שעתיים לרוב כבר משתחררים,
ההחזרה - לרגישות לספקולום היא לא נעימה, אבל מרגשת תמיד, זה השיא של הכל
אז מתגברים.

בהצלחה

לצפיה ב-'לא מסוגלת להזריק לעצמי עדיין '
לא מסוגלת להזריק לעצמי עדיין
10/06/2018 | 23:17
1
הולכת לחדר אחיות בקופה, בשישי שבת מבקשת מבן זוגי. לא נראה לי שאתגבר על זה בהמשך. מזל שיש אחיות בקופה שיכולות להזריק לי
לצפיה ב-'אני לא מסוגלת להזריק לעצמי עד היום'
אני לא מסוגלת להזריק לעצמי עד היום
11/06/2018 | 08:37
ועברתי 3 שאיבות ו6 החזרות בינתיים.. זה ממש לא תנאי מקדים לivf. בעלי מזריק לי
לצפיה ב-'אותי הפחידה בעיקר ההרדמה עצמה'
אותי הפחידה בעיקר ההרדמה עצמה
10/06/2018 | 19:45
גם בפעם הראשונה וגם בשתי הפעמים שבאו אחר כך. 
משהו באיבוד שליטה, בלא להיות בהכרה נורא מפחיד אותי. אבל יש בנות שיגידו לך שזו השינה הכי טובה שהיתה להן בכל תקופת הטיפולים (:
לצפיה ב-'הבא אחריו '
הבא אחריו
10/06/2018 | 23:12
2
שאלה כזאת חמודה....
לפני שאיבה 1 פחדתי פחד מוות מההרדמה היום אחרי 14 מוכנה שירדימו אותי כעת כשאני פה בסלון
פחדתי להזריק לעצמי והיום מזריקה במהירות האור /בחושך/בשירותים וכו'
בקיצור - מפחדים ממה שלא יודעים/מכירים
לא מאחלת לאף אחת IVF אבל אם צריך  - זה באמת לא סוף העולם.
לגבי הכותרת...
בגלל מזל לא משהו בתחום נקלעתי לשרשרת כשלונות מתישה ותמיד פחדתי שאני אצטרך לעשות את כל התהליך שוב - וזה עדיין מפחיד. לז לא מתרגלים.

לצפיה ב-'מסכימה שהקטע של ההרדמה מלחיץ '
מסכימה שהקטע של ההרדמה מלחיץ
10/06/2018 | 23:26
אבל אני כל כך מפחדת מכאב שדווקא מעדיפה לעשות הכל בהרדמה כללית.
זה כנראה הטראומה שעוד מילדות ברוסיה, ששם עשו הכל בלי הרדמה, אפילו לילדים. הייתי מאושפזת בגיל 10, עברתי מלא בדיקות ובלי הרדמה...כולל גאסטרוסקופיה ולקיחת מוח העצם. מאז אני אפילו טיפולי  שיניים מוכנה לעשות בהרדמה כללית .
לגבי תהליך-מתיש. למרות שעשיתי רק סבב אחד קטן-קשה מאוד נפשית. להתחיל ולקוות, ואחר כך לאבד לאו לאט-קודם את התקווה ואחר כך את כל השאר. ולהמשיך לעשות משימות, לעבוד, לדבר עם אנשים, ולנסות להחביא את כל מה שאת מרגישה. 
לצפיה ב-'צודקת...'
צודקת...
11/06/2018 | 00:04
מה שעלה לי בראש שמפחיד הלא נודע...
התשובה השלילית מפחידה.. ואיתה חששות, פסימיות ודיכאון שעלול להתפרץ..
מפחידות המחשבות כמו: האם אצלח הריון? האם אהיה אמא? ומתי?
לצפיה ב-'ההורמונים והשפעתם לטווח הארוך. איש לא יודע לחזות'
ההורמונים והשפעתם לטווח הארוך. איש לא יודע לחזות
11/06/2018 | 00:03
2
מה כמות ההורמונים המטורפת שדוחפים לנו יכולה לעולל לנו בטווח הארוך...........  
לצפיה ב-'אבל אם התגובה להורמונים טובה'
אבל אם התגובה להורמונים טובה
11/06/2018 | 06:53
1
למה שידחפו כמויות מטורפות? גם כמות לא מטורפת יכולה להזיק, עם זה אני מסכימה
לצפיה ב-'ידחפו כמויות מטורפות אם התגובה לא טובה'
ידחפו כמויות מטורפות אם התגובה לא טובה
11/06/2018 | 10:16
לצפיה ב-'מתי לעשות הזרעה - מה אתן חושבות?'
מתי לעשות הזרעה - מה אתן חושבות?
10/06/2018 | 16:47
5
היי
עשיתי היום רק אולטרסאונד כי לא היתה לי הפניה לבדיקת דם...
יצא זקיק 21
מעט נוזל בדוגלס.

הרופאה לא ידעה מה להגיד. נותנת לי לבחור בין לעשות הזרעה מחרבלי אוביטרל, או לקחת היום אוביטרל והזרעה ביום שלישי. 
מה עדיף לדעתכן?

תודה 
לצפיה ב-'לא מספיק מבינה בזה אבל - נוזל בדוגלס לא אומר שהיה כבר ביוץ ?'
לא מספיק מבינה בזה אבל - נוזל בדוגלס לא אומר שהיה כבר ביוץ ?
10/06/2018 | 17:10
לצפיה ב-'אני הייתי עושה מחר בלי אוביטרל'
אני הייתי עושה מחר בלי אוביטרל
10/06/2018 | 18:26
3
כי להקדים עדיף מלאחר.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
10/06/2018 | 20:19
2

נראה לי שאת צודקת...
השאלה אם יש בהזרעה כזאת יתרון על פני יחסים רגילים
לצפיה ב-'היי! אני דווקא'
היי! אני דווקא
10/06/2018 | 20:48
1
הייתי בוחרת לתזמן עם אוביטרל ולבצע הזרעה...
לא יודעת לגבי הנתונים והסיכויים.. אבל ככה הייתי נוהגת... בהזרעה הזרע עובר השבחה ומציף את חלל הרחם לעומת יחסים שבהם הזרע צריך לעבור דרך ארוכה יותר מצוואר הרחם וחלקו גם לא מגיע לרחם.. מה כם שעם אוביטרל יש תזמון מדויק יותר מאשר ללא..
מה שלא תבחרי מאחלת לך הצלחה
לצפיה ב-'עכשיו ראיתי שנדובר בהזרעה בכל מקרב'
עכשיו ראיתי שנדובר בהזרעה בכל מקרב
10/06/2018 | 20:51
אז לא חשוב (: מאחלת בהצלחה!!!
לצפיה ב-'זקוקה לעזרת המומחיות לפענוח בדיקות ומצב הגוף שלי'
זקוקה לעזרת המומחיות לפענוח בדיקות ומצב הגוף שלי
10/06/2018 | 15:11
3
החודש הייתי בהפסקה, ואני מחכה לווסת כדי להתחיל סבב. הווסת שלי מאחרת כבר ב-6 ימים, אז היום עשיתי מעקב זקיקים ובדיקות דם כדי לראות אם היא בדרך.
האולטרסאונד העלה זקיקים קטנים בכל צד (ללא ציסטות), ורירית 6.5 ממ.

תמונת הורמונים:
אסטרדיול 315
פרוגסטרון 12.9
LH 4.9

לא עקבתי אחרי ביוץ החודש כך שאין לי מושג אם בייצתי וכמה זמן אני אחרי, אבל ברור לי שזה נראה שהווסת לא בכיוון.

מה אתן אומרות?

לצפיה ב-'לדעתי היא תגיע עוד יומיים-שלושה'
לדעתי היא תגיע עוד יומיים-שלושה
10/06/2018 | 15:31
2
לצפיה ב-'אשמח לפירוט על סמך מה את רואה...'
אשמח לפירוט על סמך מה את רואה...
10/06/2018 | 15:50
1
כך אוכל ללמוד מה שאני עוד לא יודעת :)
לצפיה ב-'נראה שהאסטרדיול והפרוגסטרון עוד צריכים קצת לרדת ואז היא תגיע'
נראה שהאסטרדיול והפרוגסטרון עוד צריכים קצת לרדת ואז היא תגיע
10/06/2018 | 15:58
לצפיה ב-'למסירה-תרופות באזור תל אביב'
למסירה-תרופות באזור תל אביב
10/06/2018 | 14:31
3
ברשותי מנופור מולטידוז 1200 (סגור, במקרר)
שני חפיסות אוביטרל (סגורות, במקרר).
3 חפיסות אורגלוטראן (סגורות, נשמרות מחוץ למקרר)

מעוניינת למסור למי שזקוקות לתרופות האלה. נשים שיש להן חשבון פייסבוק- נא לפרסם בקבוצות הרלוונטיות. (אני נטולת פייסבוק).
נא לפנות במסר אישי.
לצפיה ב-'הקפצה'
הקפצה
10/06/2018 | 18:20
לצפיה ב-'א'
א
10/06/2018 | 21:44
אם רלבנטי-אני אשמח
לצפיה ב-'כותבת לך הודעה אישית'
כותבת לך הודעה אישית
11/06/2018 | 18:29
לצפיה ב-'הריון מהזרעה, קרה למישהי?'
הריון מהזרעה, קרה למישהי?
10/06/2018 | 13:06
12
אני כבר בהזרעה רביעית ודי פסימית, כמובן, בצרוף הורמונים...
האם מישהי פה נכנסה להריון בהזרעה?
מנסה להתעודד, להחזיק בבדל של אופטימיות.
לצפיה ב-'אני לא, אבל מכירה זוגות שכן'
אני לא, אבל מכירה זוגות שכן
10/06/2018 | 13:20
1
אם הסיבה היא איכות הזרע (צמיגות/כמות/מרפולוגיה בעייתית), אז אחרי 4 נכשלים לדעתי כדאי לעבור ל IVF.
לצפיה ב-'הזרע בסדר גמור'
הזרע בסדר גמור
10/06/2018 | 13:47
לצפיה ב-'הזרעה שניה ללא הורמונים '
הזרעה שניה ללא הורמונים
10/06/2018 | 16:00
תוזמנה עם אוביטרל.
הקלטתי להריון לא תקין על רקע אפלה שאובחנה בעקבות שתי הפלות ברצף.
ובהתרעה הספציפית הזו דגימת הזרע היתה כל כך עלובה שכמעט ביטלתי את ההזרעה. היה ריכוז 5 מיליון, 30% בתנועה, 0% מורפולוגיה...
בדמעות עשיתי את ההזרעה. ובסוף נקלטתי ��
לצפיה ב-'תראי'
תראי
10/06/2018 | 16:09
5
אני לא הייתי ממשיכה בהזרעות אם כבר עשית 3 עם הורמונים כי בIVF גם מבטיחים שכל עובר שיוחזר הוא באמת ביצית מופרית (בזמן שבהזרעה אי אפשר להבטיח שהביצית בכלל תופרה) וגם אם יש מוקפאים אז יש מה להחזיר גם אפילו כמה שנים אחרי כשגיל הביציות נשאר הגיל שלך בזמן השאיבה.
יש לנו חברים שפחדו לעבור לIVF, בהזרעה ה8 שהיתה עם הורמונים היה להם הריון כימי ומההזרעה ה9 שהיתה בלי הורמונים נולדה ילדה. עכשיו הם שוב חזרו להזרעות לעוד ילד ונקלטו בהזרעה הראשונה עם הורמונים להריון שלצערי נפל.
לצפיה ב-'יש לי פחד גדול מ IVF וגם יש לי כבר ילדים, ברוך ה'.'
יש לי פחד גדול מ IVF וגם יש לי כבר ילדים, ברוך ה'.
10/06/2018 | 16:18
4
לכן, אני מקווה שזה יקרה בהזרעה ולא אצטרך להעלות הילוך.
לצפיה ב-'מאותו בן זוג? האם עשית בדיקות לראות'
מאותו בן זוג? האם עשית בדיקות לראות
10/06/2018 | 20:50
3
שלא נותרו שאריות מהריון קודם שמפריעות להיקלט?
פעמים קודמות נקלטת בקלות?
נסי לספר עוד פרטים יהיה יותר קל להמליץ לך מה לבדוק/ מה לשנות
לצפיה ב-'כן, מאותו בן זוג'
כן, מאותו בן זוג
11/06/2018 | 08:08
2
בפעמים קודמות נכנסתי די בקלות, כלומר, זה לקח זמן. אבל לא עשיתי כלום וזה קרה ספונטני.
עשיתי צילום רחם, וזה היה תקין. הקטן שלי כבר בן 7.
לצפיה ב-'יכול להיות שכדאי לשקול גם היסטרו אבחנתית'
יכול להיות שכדאי לשקול גם היסטרו אבחנתית
11/06/2018 | 18:07
1
לצפיה ב-'מה זה?'
מה זה?
12/06/2018 | 09:01
לצפיה ב-'אני'
אני
10/06/2018 | 18:30
לצפיה ב-'כן, לי...'
כן, לי...
10/06/2018 | 14:56
בגיל 39, הזרעה ראשונה עם הורמונים (בלתי מוסברים מלבד הגיל...)
לצפיה ב-'לי, פעמיים'
לי, פעמיים
11/06/2018 | 16:34
לצפיה ב-'מחסור בויטמין די וברזל'
מחסור בויטמין די וברזל
10/06/2018 | 12:49
2
היי לכולן, התור לבר חווה מתקרב והחלטתי לבצע את הבדיקות שביקש. גיליתי שיש לי מחסור בברזל (35, גבול תחתון 40) וויטמין די (50, גבול תחתון 75). קראתי שלוקח זמן לאזן ויטמין די, אפילו 3 חודשים /: למישהי יש ניסיון עם זה? או קרה לה מקרה דומה לפני תור לבר חווה?
לצפיה ב-'אם חסר לוקחים וזה עולה די מהר'
אם חסר לוקחים וזה עולה די מהר
10/06/2018 | 13:01
1
לי היה חסר ולקחתי, אבל אני לא מבינה איך זה קשור לטיפול פוריות?
לצפיה ב-'זה קשור כי שני הפרמטרים האלה תורמים להריון תקין'
זה קשור כי שני הפרמטרים האלה תורמים להריון תקין
10/06/2018 | 19:00
יכול להיות הריון תקין גם בלי אלה ולא כל הרופאים יבדקו אותם או יתעקשו עליהם, אבל עדיף לבדוק ואם צריך לתסף. 
לצפיה ב-'במפולה- מישהי מכירה?'
במפולה- מישהי מכירה?
09/06/2018 | 11:12
הרופא רשם לי את זה עכשיו לגירוי ובחיים לא שמעתי על זה. 
עד עכשיו השמתשתי בפיוריגון וגונאל
מישהי השתמשה בזה? מכירה? יותר טוב? או פחות טוב? 
לצפיה ב-'משהו מוזר קורה... 3/6 החזרה של עובר'
משהו מוזר קורה... 3/6 החזרה של עובר
08/06/2018 | 20:19
12
קפוא יום 5 באיכות מעולה!!! ווסת אחרונה ב13/5.
התחיל לי הפרשות חום-אדום..כואב לי בבטן התחתונה קצת הגב והחזה ממש כמו לפני מחזור.... זה הגיוני ???? שהווסת תקדים ככה בהרבה??? אני בחרדות ואין לי למי לפנות הכל סגור!

לצפיה ב-'תמתיני לבדיקה של הבטא...מחזיקה לך אצבעות!!'
תמתיני לבדיקה של הבטא...מחזיקה לך אצבעות!!
08/06/2018 | 20:41
1
לצפיה ב-'הבטא רק ב17.6��'
הבטא רק ב17.6��
08/06/2018 | 20:54
לצפיה ב-'ביקשו ממך לבדוק מאוחר'
ביקשו ממך לבדוק מאוחר
09/06/2018 | 11:29
את יכולה לבדוק כבר 9 ימים אחרי החזרת בלסטו, 14 יום מהשאיבה/ביוץ. נקווה לבשורות טובות.
לצפיה ב-'לפעמים יש דימום בשל השרשה'
לפעמים יש דימום בשל השרשה
09/06/2018 | 13:40
לצפיה ב-'לאור זה שהתחיל דימום'
לאור זה שהתחיל דימום
09/06/2018 | 14:22
מציעה ליצור קשר עם היחידה ולראות מה יגידו
לצפיה ב-'התקשרתי על הבוקר לאסותא..'
התקשרתי על הבוקר לאסותא..
09/06/2018 | 17:39
4
היא אמרה לי שיכול לקרות שהווסת תקדים ופשוט לבדוק אם זה ווסת או רק הפרשות... תשובה די מוזרה..
זה נשאר מאתמול ככה רק הפרשות ובניגוב ממש קצת .... אנע אתקשר מחר להקדים את הבטא לחמישי.
מקווה לטוב!
תודה יקרות
לצפיה ב-'מה לגבי התמיכה?'
מה לגבי התמיכה?
09/06/2018 | 19:53
3
אצלי תמיד כשהתחילו הפרשות כמו שאת מתארת הרופא ביקש שאוסיף קרינון. 
כמה תמיכה את מקבלת ואיזו? 
בטיפול האחרון קיבלתי מראש 2 קרינון, התחילו הפרשות והרופא הוסיף לי זריקת פרוגסטרון פעם ב3 ימים. 
ממליצה לך לבדוק עם הרופא אם יש צורך בתוספת תמיכה. 
בהצלחה רבה ובשורות טובות !
לצפיה ב-'שאלתי אותה גם לגביי'
שאלתי אותה גם לגביי
09/06/2018 | 20:01
2
התמיכה היא אמרה שאין צורך.
אני עם קרינון פעמיים ביום...
ואני מטופלת באסותא דרך צוות אין לי רופא להתקשר אליו.... מבאס שזה ככה!
לצפיה ב-'ממש מרגיז....'
ממש מרגיז....
09/06/2018 | 20:07
1
מנסיוני.. (ואני לא חושבת שצריך להכליל או שזה נכון לגבי כל אחת)
בכל הטיפולים שעברתי היו דימומים, בטיפול האחרון כשהתחיל דימום נורא נלחצתי ופניתי לרופא, זו הייתה הפעם הראשונה מתוך 6 סבבים שהוסיפו לי זריקה וקיבלתי בטא חיובית.
נסי לפחות לקבל הפנייה לבדיקת פרוגסטרון, אולי זה באמת רק תלוי בתמיכה, ואולי לא.. אבל מצידך חשוב שתדעי שעשית כל מה שיכולת.
שוב, המון בהצלחה!
עדכני... מחזיקה לך אצבעות!
לצפיה ב-'תודה יקירה מעריכה את העזרה מאוד!!!'
תודה יקירה מעריכה את העזרה מאוד!!!
09/06/2018 | 20:12
לצפיה ב-'תבקשי מהרופא תמיכת פרוג. זה קרה גם לי והרופא'
תבקשי מהרופא תמיכת פרוג. זה קרה גם לי והרופא
11/06/2018 | 00:06
מיד הוסיף.   אין טעם לבדיקות דם כי הם לא משקפות את הרמה בדם.  כל הרופאים פשוט מוסיפים תמיכה של זריקה או קרינון או אנדומטרין...... כולם פשוט ישר מוסיפים.  בהצלחה
לצפיה ב-'עדכון...'
עדכון...
12/06/2018 | 14:14
בטא שלילית 9 ימים אחרי החזרת עובר יום 5.
מבאס מדכא אבל מה נעשה?
תטדה בנות על התמיכה והעזרה
לצפיה ב-'בנות שעברו היסטרובקופיה ניתוחית'
בנות שעברו היסטרובקופיה ניתוחית
08/06/2018 | 18:20
3
היי, יש כאן מישהי שעברה היסטרוסקופיה ניתוחית לאחר שנותרו לה שאריות שילייה ברחם ולא היה לה דימום ישר אחרי אלא הופיע רק אחרי 3/4 ימים?
 אני היום 4 ימים אחרי הניתוח ואתמול התחיל לי דימום שמלווה בכאבי בטן קלים המדמים כאבי מחזור וכעת הדימום שינה צבעו לחום (סליחה על עודף הפירוט). 
האם יכול להיות שזה מחזור או רק דימום לאחר הניתוח? הגיוני שתאריך המחזור משנתנה אחרי פעולה כזאת? כי לפי החישוב שלי אני אמורה לקבל עוד שבועיים.
תודה מראש.

לצפיה ב-'עשיתי ניתוחית לפני שבועיים, כדי להוריד פוליפ מהרירית'
עשיתי ניתוחית לפני שבועיים, כדי להוריד פוליפ מהרירית
08/06/2018 | 21:49
1
הסבירו לי אחרי, שכתמים/דימום יכולים להימשך עד שבועיים. אצלי הם הפסיקו אחרי 3 ימים בערך ואז היה שקט יומיים ופתאום קיבלתי ווסת, יותר משבוע לפני הזמן. לא הייתי בטוחה שזו ווסת. הגעתי עד לרופא נשים שעשה לי US ולא היה בטוח אם זו ווסת. אבל כשהדימום המשיך והתגבר, הוא כבר הרגיש כמו ווסת והבנתי שכנראה הניתוח שיבש משהו והיא הקדימה. מקווה שזה עוזר.
לצפיה ב-'היסטרוסקופיה ומחזור'
היסטרוסקופיה ומחזור
09/06/2018 | 11:46
אם אני לא טועה, עפ  us  לא ניתן לדעת אם היית במחזור או לא. תודה על המענה.
לצפיה ב-'צבע חום זה דם ישן, מהפעולה, מחזור קשור להורמונים ולא לניתוח'
צבע חום זה דם ישן, מהפעולה, מחזור קשור להורמונים ולא לניתוח
10/06/2018 | 07:04
החלמה מהירה
לצפיה ב-'דפוסטן- מה המטרה שלו כתמיכה?'
דפוסטן- מה המטרה שלו כתמיכה?
08/06/2018 | 16:19
3
לצפיה ב-'דופסטון הינו נגזרת של פרוגסטרון '
דופסטון הינו נגזרת של פרוגסטרון
08/06/2018 | 20:07
2
לרוב למיטב ידיעתי הוא ניתן בנוסף לתמיכה רגילה של פרוגסטרון.
יש לו גם יתרון נוסף וחשוב, למי שעברה הפלה שנחשדת על רקע אוטואימוני, מכיוון הוא משפיע ומחליש את המערכת החיסונית.

לצפיה ב-'האם יש הנחיות מיוחדות? האם אסור לקחת בסמוך למוצרי חלב?'
האם יש הנחיות מיוחדות? האם אסור לקחת בסמוך למוצרי חלב?
14/06/2018 | 04:52
1
אני לוקחת דפוסטן פעמיים ביום, בוקר ערב.
בבוקר זה יוצא ממש בסמוך לקפה של הבוקר
האם החלב משבש את הספיגה?
לצפיה ב-'לא קיבלתי הנחיות מיוחדות'
לא קיבלתי הנחיות מיוחדות
15/06/2018 | 11:41
זו שאלה לרופא/רוקח, ואם תקבלי עליה תשובה אשמח שתשתפי (:
אצלי הוא עבד מצויין, נטלתי לפעמים על הבוקר על בטן ריקה ולפעמים אחרי קפה.
לצפיה ב-'החזרת מופאים'
החזרת מופאים
08/06/2018 | 11:42
1
טוב...אז כנראה שאני מכירה את הגוף שלי הכי טוב... לא צלחה לי ההחזרה הטריה. יש לי 2 בלסטוציסטים מוקפאים.
הבעיה שהמחזור התחיל היום אבל כזה חצי כוח אז נגיד מחר והתור שלי לרופא רק בשלישי.
כתבתי לו הודעה שאני מממש מבקשת לא לפספס את החודש הזה של ההחזרה.
אמר שלא אדאג, שביום הראשון למחזור אתחיל לקחת אסטרופם 3 יחידות...
מה זה בעצם עושה? האם זה כביכול הכל רגיל? הוא לא מעכב לי את ההתחלה? אני בלחץ כי גם יש לי טיסה ביולי..בשבוע השני של יולי... פתאום הכל התבלגן לי בראש, איך זה עובד המוקפאים? ואני צריכה התחיבות ? בחיי בלאק אאוט
לצפיה ב-'החזרת מוקפאים על בסיס הורמונלי '
החזרת מוקפאים על בסיס הורמונלי
08/06/2018 | 20:13
תפקיד האסטרופם הוא לבנות רירית, כאשר לרוב בסבב כזה אין ביוץ. עוקבים אחר הרירית עד שהיא מתעבה ומוכנה להחזרה, מוסיפים תכשיר פרוגסטרון כך שמבחינת תמונת ההורמונים כאילו היה ביוץ, ומחזירים בהתאם ליום שהוקפאו.
לרוב סבב כזה קל יותר מבחינת תזמון כי אין ביוץ.  למיטב ידיעתי לוקח בין שבועיים לשלושה עד להחזרה, אך כמובן שזה אינדיווידואלי.
מקווה שעשית אולטרסאונד ובדיקת דם וידוע שהכול מאופס וללא ציסטות מהסבב הקודם.
וכן צריך התחייבות להחזרת מוקפאים (;
מצטערת על השלילי, ומאחלת בהצלחה לארטיקים!

לצפיה ב-'שלילי אחרי החזרת מוקפא אשמח לעצות'
שלילי אחרי החזרת מוקפא אשמח לעצות
08/06/2018 | 10:45
12
היי, אשמח לשמוע את דעתכן.
בעלי ואני ניסינו להיכנס להריון טבעי במשך 10 חודשים בערך ללא הצלחה. עשינו בדיקות דם, מעקבי זקיקים ובדיקת זרע.
תוצאות פרופיל הורמונלי יום 2:
E2-144 pmol/L
17-OH-PROGESTERONE-4.44 nmol/L
LH-2.60 IU/L
FSH-6.60 IU/L
PROGESTERONE-3.3 nmol/L

אצל בעלי יצא בדיקת זרע תקינה למעט מורפלוגיה ששם יצא 3%.
עשינו 3 הזרעות שלא הצליחו וישר עברנו לIVF.
עשינו סבב של שאיבה שהניב סה"כ 9 עוברים קפואים ועוד אחד שהוחזר טרי יום3.
העובר שהוחזר לא נקלט ועשינו סבב של החזרת מוקפא יום 5 שיצא שלילי.

השאלות שלי הן:
1. מה אתן מבינות מהפרופיל ההורמונלי? האם הוא נראה לכן תקין? בת 29, בריאה בדר"כ, לא מעשנת, עד הטיפולים היה לי ווסת וביוץ מדוייק כמו שעון.
2. האם יש בדיקות שאתן חושבות שהייתי צריכה לעבור ולא עשיתי?
תודה רבה מראש לכולן 

לצפיה ב-'בדיוק כמוך '
בדיוק כמוך
08/06/2018 | 12:01
1
הכל תקין אצלי ואצל בעלי.. ניסנו שנה ואח"כ 3 הזרעות שלא הצליחו ו2 החזרות שלא הצליחו ומחכה עכשיו לבטא של ההחזרה השלישית. האמת שקבענו פגישה עם הרופא אחרי הכישלון של ההחזרה השניה והוא אמר שהוא לא חושב שצריך לעשות משהו נוסף וזה עדיין בתוך הסטטיסטיקה והעוברים מדורגים בדרגה גבוהה ופשוט לנסות שוב והוא מאמין שיהיה בסדר. אני החלטתי לתת לו צ'אנס אחרון אבל אבל אם זה לא יצליח חשבתי לעשות היסטרו אבחנתית ולהחליף רופא- משנה מקום משנה מזל..
לצפיה ב-'חושבת גם לבקש'
חושבת גם לבקש
08/06/2018 | 16:24
היסטרוסקופיה אבחנתית. השאלה אם יש בסיס לבקש את זה?

לצפיה ב-'תראי'
תראי
08/06/2018 | 19:27
7
כל שלילי הוא כואב אבל אתם עדיין לגמרי בסטטיסטיקה ולדעתי הפרופיל ההורמונלי שלך תקין.
אני יכולה לספר על עצמי שעד היום עברתי 6 החזרות ומתוכן ב3 נקלטתי להריון אבל אלו היו ההחזרה הרביעית, החמישית, והשישית. מ3 הראשונות יצא רק שלילי.
אני הייתי מנסה לשנות קצת, למשל אם עשית החזרת מוקפאים על בסיס הורמונלי הייתי מבקשת עכשיו לנסות על בסיס טבעי או ההיפך ואולי לנסות תמיכה אחרת אחרי החזרה.
לגבי בדיקות זה תלוי בך ובגישה שלך. אני אישית החלטתי שאני מעדיפה לבדוק את כל מה שאני יכולה ועשיתי את סט הקרישיות המלא בפרטי עוד לפני שהתחלנו ivf.
לצפיה ב-'תודה על התגובה. בנוגע לבדיקות קרישיות'
תודה על התגובה. בנוגע לבדיקות קרישיות
09/06/2018 | 07:58
6
תוכלי להגיד מה זה כולל סט קרישיות מלא?
עשיתי בדיקות קרישיות לפני כמה שנים (2012 ליתר דיוק) כשהיה לי חשש שאני מגיבה לא טוב לגלולות (לא יאמן ששנים לקחתי סתם).
איך אני יודעת אם זה הסט המלא והאם זה עדיין רלוונטי, או שכדאי לעשות מחדש?
לצפיה ב-'כנראה שזה לא הסט המלא. הקופה בדכ לא שולחת'
כנראה שזה לא הסט המלא. הקופה בדכ לא שולחת
09/06/2018 | 09:04
4
לצפיה ב-'תודה. אז רק פרטי אפשר?'
תודה. אז רק פרטי אפשר?
09/06/2018 | 10:06
3
אני ממש מרגישה שכדאי לבדוק עכשיו את כל הבדיקות שצריך. לא רוצה שיקרה מצב שאני ממשיכה לעשות החזרות ו"לבזבז" עוברים ובסוף יש מצב שחס וחלילה יש משהו לא תקין שמונע את ההיקלטות.
לצפיה ב-'אישית נשמע לי מיותר בשלב הזה לבדוק דווקא קרישיות'
אישית נשמע לי מיותר בשלב הזה לבדוק דווקא קרישיות
09/06/2018 | 10:45
2
בפרט כשאין הוכחה מדעית שבעיות קרישיות גורמות לאי היקלטות. ורופאים מאוד בחוסר הסכמה בנושא. מה שכן ראו (סטטיסטית) זה שקלקסן (מדלל דם) מסייע לעיתים, גם אם לא נמצאה בעיית קרישיות. והטענה היא שמסיבות אחרות..

יש מלא דברים שניתן לבדוק..
היסטרו וצילום רחם, בדיקת זרע בהגדלה גבוה יותר, תגובה אוטו אימיונית של הגוף, בדיקת כרומוזומים שלך ובן זוגך (ברח לי השם) ועוד ועוד ועוד. בפרטי יעלה לך אלפי שקלים ויבזבז לך זמן יקר, כאשר, למעשה, רוב הנשים ב ivf, לא נקלטות בהחזרה הראשונה, וגם לא בשנייה.. מה שאמרו לי הרופאים כשעברנו ל ivf זה שאישה ממוצעת (שלא בגיל מאוחר) נקלטת בממוצע אחרי 4 החזרות.
לא ארחתי לבדוק אם זה נכון.. אך לפי הקבוצה פה ונשים אחרות ב ivf שמכירה, זה נשמע לי מספר הגיוני.

חשוב שתהי עם יד על הדופק, תדרשי גיוון בפרטוקול ההחזרה, תדרשי בדיקות נוספות אם חלילה אחרי 3-4 החזרות לא נקלתם. כי אם את לא תדרשי... בארץ לא בטוח שתקבלי. כי הרבה פעמים רופאים פשוט ממשיכים בלי לשנות כלום..
אבל, כרגע.. זה לגמרי יכול להיות עניין של חוסר מזל שלא נקלטתם ב 2 החזרות. למען האמת.. זה פשוט אומר שלא היה לכם עודף מזל. כי היוצא דופן זה מי שנקלט ב ivf בהחזרה 1-2, ולא להפך.

לצפיה ב-'תודה. הייתי היום אצל הרופא'
תודה. הייתי היום אצל הרופא
10/06/2018 | 17:28
1
הוא הציע שהחודש נעשה החזרה על בסיס ביוץ טבעי ונחכה עם בדיקות נוספות.
מקווה שהחודש זה יצליח.
תודה על התמיכה והעזרה
לצפיה ב-'מחזיקה אצבעות !!'
מחזיקה אצבעות !!
10/06/2018 | 20:48
לצפיה ב-'צריך להשוות את השמות של הבדיקות'
צריך להשוות את השמות של הבדיקות
09/06/2018 | 11:32
אז (לפני 4 שנים) היה את הקובץ עם כל מה שצריך לבדוק פה בפורום. יש בדיקות גנטיות שלא משתנות ולא צריך לחזור עליהן שוב ויש בדיקות שכן יכולות להשתנות בהתאם לגיל.
לצפיה ב-'בתחילת הדרך'
בתחילת הדרך
10/06/2018 | 19:54
1
עם ערך נמוך משלך של 17-OH-PROGESTERONE שלחו אותי לעשות טסט סינקטן. אם אני זוכרת נכון הטווח התקין הוא עד 2.7. אני לא כל כך זוכרת מה זה אומר כי הטסט יצא תקין ואז זה כבר לא עניין יותר אף אחד, אבל כדאי לך לברר אם צריך לבדוק את זה.
לצפיה ב-'הטווח התקין תלוי קופה'
הטווח התקין תלוי קופה
10/06/2018 | 19:57
לצפיה ב-'תחושות אחרי החזרה'
תחושות אחרי החזרה
07/06/2018 | 20:30
2
היי עברתי החזרה ב30.5 רביעי שעבר..
היום קמתי עם תחושות ממש כמו לפני מחזור: כאבים בבטן התחתונה ובחזה.
אני כבר אחרי 3 הזרעות ו2 החזרות זו ההחזרה השלישית ותמיד כשהרגשתי ככה הבטא בסוף היתה שלילית.
כבר ממש קשה לי לחכות לחכות לבטא אם נעשה בדיקת דם ביום ראשון זה יתן תשובה מדויקת? הזרקתי רק דקפפטיל ביום של ההחזרה ויעברו  כבר 10 ימים.
תודה 
לצפיה ב-'מוקדם מדיי'
מוקדם מדיי
07/06/2018 | 21:13
1
ההמתנה הזו מחרפנת.
האם בדקת אסטרדיול ופרוגסטרון לאחר ההחזרה?

נסי להעסיק את עצמך בכמה שיותר מטלות, כך שהזמן יעבור מהר יותר. יש נטייה בסופי שבוע של המתנה להתחרפן עוד יותר, כך שממש חשוב שתהיי עסוקה.

ליבי איתך
בהצלחה
לצפיה ב-'האמת שלא'
האמת שלא
07/06/2018 | 21:16
אף פעם אני לא עושה בדיקות של הורמונים בשבועיים של ההמתנה.. רק בפעם שהחזרנו עובר טרי.
אבל אני לוקחת 3 אסטרופם ביום+2 קרינון+זריקות פרוגרסטרון פעם בשישה ימים. מקווה שזה מספיק

לצפיה ב-'איפה אפשר לקנות קונדום בלי חומר סיכה? כמובן בשביל הזרעה'
איפה אפשר לקנות קונדום בלי חומר סיכה? כמובן בשביל הזרעה
07/06/2018 | 14:41
2
אני אמורה לעשות הזרעה, ואני צריכה להשיג דחוף קונדום בלי קוטלי זרע וחומר סיכה. מישהי יודעת איפה קונים בירושלים?
או מה שנקרא קונדום הלכתי.

לצפיה ב-'צלצלי למעבדות פוריות שפרה'
צלצלי למעבדות פוריות שפרה
07/06/2018 | 17:00
זה מה שנותן גוגל יש להם סניף במכון לבריאות האישה בשערי צדק. אולי הם גם עובדים עם שירות שליחים.
לצפיה ב-'תתקשרי למכון פועה'
תתקשרי למכון פועה
07/06/2018 | 19:59
יש להן נקודות מכירה ברחבי הארץ
לצפיה ב-'עצוב, חברה צריכה לעבור הפלה'
עצוב, חברה צריכה לעבור הפלה
07/06/2018 | 17:54
9
היי בנות,
יש חברה טובה מהעבודה בהריון ראשון וטבעי (אחת מהיחידות שסיפרתי לה על הטיפולים), שבוע 15.
אתמול היתה לה סקירה מוקדמת ויצא ממש לא טוב.הם עשו היום אקו לב עובר. 
אני לא יודעת את כל הפרטים, אבל אמרו להם שהם צריכים לחכות עד שלישי הבא בשביל לדעת מתי לעשות הפלה.
למה הם צריכים לחכות עד אז?
מסיבה רפואית לדעתכן או מסיבה מנהלתית?
אוף, כל כך עצובה בשבילה.
אשמח לשמוע כל טיפ שאוכל לתת לה.
לצפיה ב-'תנחומי, זה נורא, לרוב הסיבה מנהלתית נטו'
תנחומי, זה נורא, לרוב הסיבה מנהלתית נטו
07/06/2018 | 18:30
5
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
07/06/2018 | 18:31
4
יש אפשרות לעשות את זה בדרך אחרת?
פרטי או משהו אחר שיזרז את הנושא?
לצפיה ב-'אפשר פרטי באסותא'
אפשר פרטי באסותא
07/06/2018 | 19:30
3
לצפיה ב-'וזה יזרז את העיניינים?'
וזה יזרז את העיניינים?
07/06/2018 | 19:36
2
למישהי יש פרטים במה זה כרוך והאם עדיף לעשות משהו כזה או שעדיף לה לחכות? מה השיקולים?
לצפיה ב-'נראה לי שכדאי שתשאלי בפורום אובדן הריון'
נראה לי שכדאי שתשאלי בפורום אובדן הריון
07/06/2018 | 19:45
1
לצפיה ב-'תודה'
תודה
07/06/2018 | 20:42
לצפיה ב-'לא יודעת פרטים, אבל לשקול דעת מומחה נוסף'
לא יודעת פרטים, אבל לשקול דעת מומחה נוסף
08/06/2018 | 08:52
2
ממה שמבינה יש דופק, אחרת לא היו שולחים לבדיקת אקו. אם כן, או שהדופק בקצב לא תקין או שמבנה הלב נראה לא תקין. אם כך, שווה אולי לבקש דעה נוספת.
הסיבה שאומרת- אצל חברה התוצאה של השקיפות עורפית הייתה חריגה וקיצונית, ומייד רופאים התחילו לדבר איתה על כך שעדיף "לסיים עם זה מוקדם". היא הלכה לרופא נוסף שאמר לה שהתוצאה אומנם חריגה מאוד, אבל היה מציעה לה לחכות לבדיקת מי שפיר. הבדיקה תקינה והבחורציק, חמוד, מחונן, כעת בכיתה ג'.
זה לא יאמן כמה מהר רופאים חורצים שלא תקין.
לא אומרת שזה המקרה אצלה, בהרבה מקרים אכן לצערי הרב, שלא נדע, חד משמעית לא תקין. אבל אם יש ספק- אז חוות דעת נוספת.
לצפיה ב-'תודה. הם הלכו וגם אמרו שלא תקין לצערי'
תודה. הם הלכו וגם אמרו שלא תקין לצערי
08/06/2018 | 08:57
1
לצפיה ב-' מצטערת לשמוע'
מצטערת לשמוע
08/06/2018 | 12:52

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פרופ' יוסף שלו- ייעוץ אישי מי שפיר
ייעוץ אישי - מי שפיר
פורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר
בפורום אולטרסאונד נשים -
טבורית- בנק דם טבורי
שימור דם טבורי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה