לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2719627,196 עוקבים אודות עסקים

פורום פוריות

ברוכים הבאים לפורום פוריות. הפורום פתוח לכל הנשים והגברים המתמודדים עם אתגרי הפריון והמעוניינים לקבל מידע ו/או תמיכה, ללא קשר למצבם האישי, המשפחתי, וללא הבדלי דת, גזע ומין 
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי מקצועי. 

לתשומת לבכם-תקנון זה מוסיף על תקנון אתר "תפוז" ומרחיב חלק מהתקנות הקיימות. מטרת התוספת היא לתת מענה לאופי הייחודי של פורום פוריות, בהיותו בית חם למטופלות הפוריות ומקום בטוח עבורן לקבל ולתת תמיכה ולהתייעץ בנוגע לטיפולים. 

1. שרשור הודעות-
לשרשר פירושו להכניס תגובה להודעה קיימת כדי ליצור שרשרת (פתיל) הודעות, כלומר לא להכניס הודעה חדשה אם אפשר להכניס אותה כתגובה להודעה קיימת.
מה הרציונל? בעמוד אחד יש 15-20 הודעות ראשיות, ואינסוף הודעות משניות. 
כל הודעה חדשה שנכנסת דוחקת אחורה לעמוד הקודם את ההודעה האחרונה בעמוד. כל הודעה שמוקפצת מעמודים קודמים דוחקת גם היא את ההודעה האחרונה לעמוד הבא. הודעה שנדחקה אחורה כבר פחות נצפית, ופחות מקבלת תגובות.
מתי אפשר לשרשר?
- כשיש שרשורי נושא (כגון- "שאלות בנושא הורמונים", "המלצות רופאים")
- אם רוצים לכתוב על משהו שכבר כתבו עליו באותו עמוד
- אם רוצים לכתוב למישהו שכתב כבר. גם אם זה לא ממש לענין, אבל זה משהו שבאמת חבל לפתוח עליו הודעה ראשית, פשוט מכניסים הודעת "נצל"ש" (ניצול שרשור).
מתי אסור לשרשר הודעות ?   
- כאשר ההודעה או פתיל ההודעות עוסקים במשהו אישי או רציני מדי
-כאשר מישהי מכניסה הודעה על כשלון, או מספרת על משהו כאוב/חשוב/ רציני שקרה לה (לדוגמא-הודעות על כשלון טיפול, הודעות על בטא חיובית).

2. בהתאם לתקנון "תפוז"- אין לפרסם על גבי הפורום תרופות למסירה/ למכירה/ בקשה לקבלת תרופות. הודעות אלה תמחקנה.  

3. בהתאם לתקנון "תפוז"-  הפרסום באתר הוא בתשלום. אין לפרסם על גבי הפורום ללא אישור של הנהלת האתר.  
בנוגע לפרסום של קבוצות תמיכה או פעילויות ללא תשלום הנוגעות למטופלי פריון- יש לפנות להנהלת פורום פוריות לקבלת אישור טרם הפרסום. 
מפרסמים המעוניינים לקבל הצעה לפרסום מוזמנים לפנות ל"תפוז עסקים".

4. פרסום בקשת השתתפות במחקר מותנה באישור הנהלת פורום פוריות.

5. יש להתבטא מעל גבי הפורום בשפה נאותה. הודעות בהן נעשה שימוש בקללות תימחקנה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכים הבאים לפורום פוריות. הפורום פתוח לכל הנשים והגברים המתמודדים עם אתגרי הפריון והמעוניינים לקבל מידע ו/או תמיכה, ללא קשר למצבם האישי, המשפחתי, וללא הבדלי דת, גזע ומין 
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי מקצועי. 

לתשומת לבכם-תקנון זה מוסיף על תקנון אתר "תפוז" ומרחיב חלק מהתקנות הקיימות. מטרת התוספת היא לתת מענה לאופי הייחודי של פורום פוריות, בהיותו בית חם למטופלות הפוריות ומקום בטוח עבורן לקבל ולתת תמיכה ולהתייעץ בנוגע לטיפולים. 

1. שרשור הודעות-
לשרשר פירושו להכניס תגובה להודעה קיימת כדי ליצור שרשרת (פתיל) הודעות, כלומר לא להכניס הודעה חדשה אם אפשר להכניס אותה כתגובה להודעה קיימת.
מה הרציונל? בעמוד אחד יש 15-20 הודעות ראשיות, ואינסוף הודעות משניות. 
כל הודעה חדשה שנכנסת דוחקת אחורה לעמוד הקודם את ההודעה האחרונה בעמוד. כל הודעה שמוקפצת מעמודים קודמים דוחקת גם היא את ההודעה האחרונה לעמוד הבא. הודעה שנדחקה אחורה כבר פחות נצפית, ופחות מקבלת תגובות.
מתי אפשר לשרשר?
- כשיש שרשורי נושא (כגון- "שאלות בנושא הורמונים", "המלצות רופאים")
- אם רוצים לכתוב על משהו שכבר כתבו עליו באותו עמוד
- אם רוצים לכתוב למישהו שכתב כבר. גם אם זה לא ממש לענין, אבל זה משהו שבאמת חבל לפתוח עליו הודעה ראשית, פשוט מכניסים הודעת "נצל"ש" (ניצול שרשור).
מתי אסור לשרשר הודעות ?   
- כאשר ההודעה או פתיל ההודעות עוסקים במשהו אישי או רציני מדי
-כאשר מישהי מכניסה הודעה על כשלון, או מספרת על משהו כאוב/חשוב/ רציני שקרה לה (לדוגמא-הודעות על כשלון טיפול, הודעות על בטא חיובית).

2. בהתאם לתקנון "תפוז"- אין לפרסם על גבי הפורום תרופות למסירה/ למכירה/ בקשה לקבלת תרופות. הודעות אלה תמחקנה.  

3. בהתאם לתקנון "תפוז"-  הפרסום באתר הוא בתשלום. אין לפרסם על גבי הפורום ללא אישור של הנהלת האתר.  
בנוגע לפרסום של קבוצות תמיכה או פעילויות ללא תשלום הנוגעות למטופלי פריון- יש לפנות להנהלת פורום פוריות לקבלת אישור טרם הפרסום. 
מפרסמים המעוניינים לקבל הצעה לפרסום מוזמנים לפנות ל"תפוז עסקים".

4. פרסום בקשת השתתפות במחקר מותנה באישור הנהלת פורום פוריות.

5. יש להתבטא מעל גבי הפורום בשפה נאותה. הודעות בהן נעשה שימוש בקללות תימחקנה.

לצפיה ב-'הליך הזרעה בבי״ח ציבורי - מאוחדת'
הליך הזרעה בבי״ח ציבורי - מאוחדת
10/02/2019 | 18:13
1
בקרוב טיפול בהזרעה עם ביוץ טיבעי בבי״ח ציבורי. המזכירה של היחידה אמרה לי שטיפול הזרעה (כולל הכל: את הביקורים אצל הרופא, מעקב ביוץ, אולטראסאונד, בדיקות דם) כולל מנת זרע אחת תעלה לי 1700 שח ואם לא ארכוש את כל החבילה ביחד (כלומר רק את מנת הזרע) אז כל ביקור וכל אולטראסאונד וכל מעקב יעלה תשלום בנפרד. שאלתי: האם יש זכאות לקבלת אישור מהקופה כדי לקבל מימון  להליך ההזרעה וכל מה שנלווה אליו (מלבד מנת הזרע כמובן)? ענתה: שקופות החולים לא נותנות התחייבויות להליך כולו ודורשות שזה יעשה במכוני הפוריות של הקופות עצמן ומנהל יחידת הivf רוצה שהכל התנהל אצלו ביחידה. השאלה: האם קופת חולים מאוחדת לא נותנת התחייבות לכל מה שכרוך בהליך? ואז אשלם רק על המנה עצמה? זה נראה לי מוגזם לשלם לביח ציבורי להזרעה ולמעקבים משהו כמו 1000 שח.

תאירו את עיניי פליז!
לצפיה ב-'גם לי נראה מוגזם לשלם כל כך הרבה כסף על הזרעה'
גם לי נראה מוגזם לשלם כל כך הרבה כסף על הזרעה
10/02/2019 | 21:54
לא יודעת איך זה במאוחדת, אבל לא עדיף לעשות את ההזרעה בקופה ולשלם רק על הזרע?
אם אין לך אפשרות כזאת, הייתי מצמצמת את המעקבים למינימום האפשרי, כלומר אחד, כלומר, להוציא הפניות מהקופה, לעשות את המעקב שם וכשאת כבר מוכנה למבייץ ללכת לביח ולשלם להם על מעקב אחד - כפרה.
בהצלחה
לצפיה ב-'עובר מוקפא מכווץ'
עובר מוקפא מכווץ
10/02/2019 | 16:19
החזירו לי ביום שישי האחרון עובר מוקפא מכווץ ,
זה שהעובר היה מכווץ מוריד את סיכויי ההצלחה?מעיד על איכותו?אני לא שקטה וחושבת על זה הרבה.
יש כאלו שקרה להן ובסוף יצאו בידיים מלאות?
אשמח לעזרה.
לצפיה ב-'היסטרוסקופיה , בהרדמה או לא?'
היסטרוסקופיה , בהרדמה או לא?
10/02/2019 | 11:33
6
היי בנות היום יש לי בדיקה היסטרוסקופיה אבחניתית / טיפולית , אני מתלבטת אם לעשות עם הרדמה או לא , האם זה כואב אשמח לשמוע מבנות שעשו את הבדיקה 
תודה 
לצפיה ב-'אבחנתית'
אבחנתית
10/02/2019 | 11:39
3
לא בטוחה למה את מתכוונת באבחנתית/טיפולית - הכוונה שאם מוצאים משהו מטפלים במקום?
אני עשיתי היסטרוסקופיה ללא ממצאים, כך שלא יכולה להגיד איך זה מרגיש כשיש משהו לטפל בו.
האבחנתית לא כאבה לי בכלל. רק החלק בו הרופא עשה סקרצ'ינג (שריטה של רירית הרחם שאמורה לעזור בהקלטות) כאב קצת, אבל ממש לא היה נורא ובטח שלא הצדיק הרדמה.
אם יש הדבקויות שניתן לפתוח תחת האבחנתית אני מניחה שמדובר במשהו יותר כואב.
לצפיה ב-'נכון אם מוצאים משהו מטפלים'
נכון אם מוצאים משהו מטפלים
10/02/2019 | 12:01
2
אז נראה לי הרדמה עדיף
לצפיה ב-'את בצום לקראת הבדיקה?'
את בצום לקראת הבדיקה?
10/02/2019 | 12:33
כי אם את מתכננת שירדימו אותך, צריך להכין את הגוף בהתאם.

עברתי 2 אבחנתיות שבהן התגלו הידבקויות, בשתיהן הכאב היחיד היה כשהרופא הפריד חלק מההידבקויות וגם אז היה מדובר בכאב נסבל לחלוטין.
עברתי גם 3 אבחנתיות שבהן לא היו ממצאים והן עברו ללא כאבים כלשהם.
לצפיה ב-'יש אינדיקציה לבדיקה?'
יש אינדיקציה לבדיקה?
10/02/2019 | 13:16
אצלי לא הייתה אינדיקציה, הופנתי בגלל כשלונות חוזרים.
אם אין לך אינדיקציה אני לא חושבת שכדאי לך לעשות הרדמה, כי יש סיכוי טוב שלא יהיה צורך בהתערבות והרדמה זה לא הכי טוב לגוף.
ממה שאני קוראת בפורום, יש הדבקויות שאפשר לפתוח באבחנתית ואז הכאב שלהן אמור להיות שפוי, אחרת אני מניחה שהיו מפרידים לחלוטין בין בדיקה לבין טיפול.
לצפיה ב-'האבחנתית הייתה לי הרבה פחות מציקה מבדיקת פאפ רגילה'
האבחנתית הייתה לי הרבה פחות מציקה מבדיקת פאפ רגילה
10/02/2019 | 16:06
ואני התחלתי עם בדיקות פולשניות רק בגיל 38 כמעט. יש גם מי שטען שיש לי וגיניסמוס.

החדירו סיב אופטי, אח"כ מתמר ואח"כ הרופא רצה להיות בטוח אז דחף כמה אצבעות מכף היד שלו עמוק בפנים. הוא היה כל כך עדין ומקצועי, מרגיע וחביב, אחד כזה שרגיל לבדוק נשים עם עניינים שיש לתקן שם בפנים, שחוץ מלחץ לא הרגשתי כלום. (ד"ר שלומי כהן איילון המקסים).

את ההיסטרו' הניתוחית, שנאלצתי לעבור אחרי שהאבחנתית גילתה פוליפ ברירית, כבר עשו לי בהרדמה.
לצפיה ב-'עשיתי בלי'
עשיתי בלי
10/02/2019 | 19:27
ולי זה ממשק הציק....
לצפיה ב-'צורת t של רחם'
צורת t של רחם
10/02/2019 | 08:35
שלום לכולם.אני אחרי 2 הפלות ברצף. בת 42. עשיתי היסטרוסקופיה אבחנתית.  מצאו אצלי רחם בצורה t.האם יש כאן  מישהי באותו מצב. רציתי לדבר...
לצפיה ב-'אננס'
אננס
08/02/2019 | 20:52
5
הידעתן שיש עיסוק עם העובדה שאננס עוזר להשתרשות העובר.
גלשתי באינטרנט ואפילו מצאתי דיון על זה בפורום הנוכחי מ-2014.

האם מישהי שמעה על זה?
כי אני סך הכול רציתי לשתות כוס מיץ אננס טבעי ונאמר לי שזה לא מומלץ לנשים בטיפולי פוריות. לא מצאתי סימוכין לכך אבל פתאום חוששת מכוס המיץ התמימה.
לצפיה ב-'לא מצאתי מחקרים'
לא מצאתי מחקרים
08/02/2019 | 21:25
האינטרנט אכן מלא בזה, כולל הנחיות מדוייקות (ששונות מאתר לאתר) כמה לאכול ובאילו ימים של המחזור. אבל כשחיפשתי איזשהו מחקר מדעי על זה, לא מצאתי. כנראה היה מתישהו מחקר שמצא סיבה שברומלאין (שיש באננס) יוכל לעזור, וניפחו את זה מעבר לכל פרופוציה. מצד שני, גם לא ידוע לי שזה מזיק (אמרו לך למה לא כדאי?). בכל מקרה אם זה מועיל, סביר שצריך לאכול את האננס עצמו בשביל התועלת, ולא לשתות את המיץ. לכאן או לכאן זה כנראה לא ממש משנה (כלומר אם תשתי כוס אחת של מיץ אננס, זה כנראה לא באמת ישפיע על הטיפול).

לצפיה ב-'לדעתי כל ההמלצות האלה הן בגדר רפואת וודו'
לדעתי כל ההמלצות האלה הן בגדר רפואת וודו
10/02/2019 | 13:57
1
למעט דברים באמת בודדים שאסורים או מומלצים רפואית , כל שאר ירקות (תרתי משמע) הם סתם. פשוט סתם.
לצפיה ב-'לא לגמרי מסכימה'
לא לגמרי מסכימה
10/02/2019 | 14:17
המחקרים בתחום ממש לא מספקים - מאד קשה לחקור את הדברים האלה. גם הפרוטוקולים שאנחנו עושות - כשמחפשים את המחקרים שהם מבוססים, הם מאד לא משכנעים. כמובן שבגדול זה שלקחת הורמונים עוזר זה מוכח, אבל מעבר לזה ההבדלים בין הגישה של רופא אחד לאחר מאד לא מבוססים, וקשורים לדעתי יותר לתחושת הבטן שמפתח כל רופא לאורך זמן. כלומר מה שמומלץ 'רפואית' גם לא מבוסס יותר מדי.

את הדברים הטבעיים עוד הרבה יותר קשה לחקור. אבל בעיני זה לא אומר שהם לא עוזרים, אלא פשוט שאנחנו לא יודעים מה עוזר ומה לא. אני מסכימה שאנשים לוקחים כל שביב מידע מחקרי ומעוותים ומנפחים אותו באינטרנט, כך שכל ההצהרות שמוצאים על פוריות לא אמינות, אבל זה לא אומר שאין משהו מאחורי חלקן. נהיה קצת אנטי ברפואה לכל דבר שהוא טבעי, כאילו רק תרופות מסונתזות יכולות לעשות משהו, אבל הרפואה התחילה במקור מלבדוק חומרים שקיימים בטבע ולראות מה עוזר.

אני בגישה קצת הפוכה - בגלל שלא יודעים, מעדיפה לנסות דברים שלא אמורים להזיק (בתקווה שמשהו יעזור) מאשר להחליט שהכל שטויות ולא לנסות שום דבר. ניסיתי את הגישה הזו תקופה מסויימת לפני שהתחלתי בטיפולים ואני לא יכולה להגיד בודאות שזה עזר (אני עוד לא בהריון), אבל כן ראיתי שיפור בכל מיני דברים שקשורים לפוריות.

אבל זה באמת עניין של גישה - מקבלת לחלוטין את הגישה של ללכת רק לפי מה שהרופאים ממליצים. זה גם מוריד הרבה כאב ראש.
לצפיה ב-'אני גם מכירה את השמועה שאננס עוזר להשתרשות'
אני גם מכירה את השמועה שאננס עוזר להשתרשות
10/02/2019 | 19:44
שמועת ההמשך, אגב, היא שאסור לאכול בשבועות מתקדמים בהריון בגלל שהוא
עלול להוביל לצירים. מכך אני מסיקה שהוא כנראה גורם להתכווצויות.
אני מאאאאווודדד אוהבת אננס אז נהנתי לאכול בזמן הטיפולים לבן שלי. 
באופן כללי, אני פחות מתחברת למה לא מועיל בטיפולים מבחינת אוכל (חוץ מאלכוהול בסמיכות לשאיבה) ואני לא בטוחה כמה באמת יש לזה השפעה, אם בכלל. 
לצפיה ב-'ברומלין ואננס...'
ברומלין ואננס...
10/02/2019 | 20:22
https://www.nashima.co.il/אננס-מעודד-פוריות/

לצפיה ב-'אישור IVF מהקופה'
אישור IVF מהקופה
08/02/2019 | 12:25
2
הי,
אני מבוטחת של כללית ונמצאת בטיפולים. מנסה להשיג אישור של הקופה ל -IVF. נאמר לי שבכללית לא מאשרים IVF במידה ו FSH גבוה מ - 20. שלי 22. האם משהי מכירה את הבעיה? יודעת על בקשה על מקרים מיוחדים בהם אישרו? שווה להילחם איתם?

תודה
לצפיה ב-'לא מכירה, אבל מקריאה בפורום'
לא מכירה, אבל מקריאה בפורום
08/02/2019 | 12:52
1
אני יודעת שהוא יכול להשתנות במשך החודש (אני לא זוכרת באיזה חלק של החודש הוא יותר נמוך, נסי לגגל על זה) כך שאפשר לנסות לעשות בדיקה נוספת.
לצפיה ב-'האם למומחה פוריות בכללית יש אולטרה סאונד'
האם למומחה פוריות בכללית יש אולטרה סאונד
08/02/2019 | 11:54
3

לביצוע מעקב זקיקים?

אני בסבב שני של איקקלומין, בשלישי והיום (שישי) נראו במעקב זקיקים רק זקיקים קטנים מ10 בשתי השחלות.
ביום ראשון אני הולכת לראשונה למומחה פוריות ד״ר אלון קדם מנהל מרכז בריאות האישה בכללית נס ציונה.
הרופאה שעשתה לי את המעקב אמרה לי לנסות לחזור ביום ראשון לראות אם משהו השתנה, ביום ראשון בערב יש לי תור אצל קדם, מתלבטת האם ללכת ב7 בבוקר למעקב שזה ממש סיפור בשבילי עם העבודה או שלמומחה פוריות יש את המכשיר לבצע המעקב וכך יוכל לעשות לי בראשון בערב?

בנוסף, אחרי שהחלטתי שאני לא סומכת ולא מרוצה מרופא הנשים שלי קיבלתי המלצות על ד״ר קדם, ולמרות שאני מרמת גן אני נוסעת אלייך לנס ציונה. אשמח לשמוע חוויות/המלצות עליו.

תודה
לצפיה ב-'היי'
היי
08/02/2019 | 12:54
2
אני גם הייתי אצל מומחה פוריות דרך כללית באיזור הדרום שעשה לי גם את ההזרעה. הוא עשה לי מעקב זקיקים ובדק את הגודל שלהם כשביקרתי אצלו,  אולי כדאי בכל אופן לבדוק אצל הרופא הספציפי שאת הולכת כדי שלא תפספסי.
מאחלת לך בהצלחה ובשורות טובות!!!
לצפיה ב-'לדר אלון קדם יש אולטרסאונד'
לדר אלון קדם יש אולטרסאונד
09/02/2019 | 06:03
1
לא מוופלת שלו, אבל הייתי אצלו מספר פעמים.
רופא מקסים, נעים וכמונוס גם חתיך על חלל 

בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה רבה!!!!'
תודה רבה!!!!
10/02/2019 | 14:50
לצפיה ב-'זריקות למסירה'
זריקות למסירה
07/02/2019 | 20:55
 זריקות צטרוטייד  ומונפור למסירה.
גרה בראש העין. ניתן לפנות אליי במייל rinatle1808@gmail.com
לצפיה ב-'בדיקת הריון אחרי הזרעה'
בדיקת הריון אחרי הזרעה
07/02/2019 | 13:17
1
היי,
עשיתי הזרעה ב-1/2 ויום לפני ב-31/1 עשיתי זריקת אוביטרל.
מתי ניתן לבצע בדיקה ביתית ומתי בדיקת דם? המתח הורג אותי.. 

לצפיה ב-'לא נתנו לך הנחיה מתי לבדוק?'
לא נתנו לך הנחיה מתי לבדוק?
07/02/2019 | 20:24
בד"כ הרופאים נותנים הנחיה מתי לבדוק. לי אמרו בזמנו לדעתי שבועיים (לבדיקה ביתיית, אבל בדיקת דם מזהה קצת קודם). וכן, אלו שבועיים מאד קשים
לצפיה ב-'מעדכנת - עלילות הפוליפ האניגמתי'
מעדכנת - עלילות הפוליפ האניגמתי
07/02/2019 | 11:12
8
היי,
אז יצאתי לחופשה, ולאורכה המשיכו לי דימומים למרות אסטרופם 3 פעמים ביום.
בשלב מסויים היה לי ממש דימום של מחזור. בשלב הזה נשברתי, שלחתי מייל ליחידה שאני מפסיקה טיפול כי קיבלתי מחזור. זה היה ביום ראשון ומאז יש לי דימום און-אוף, לפעמים מרגיש ממש כמו מחזור ולפעמים רק בניגוב.

אתמול היה לי תור לאולטרסאונד אצל רופאה מומחית, סופר יסודית ומומלצת בחום - מיכל זייצ'ק.
אמרתי לה שקיבלתי מחזור אז היא מראש אמרה שכשיש מחזור אי אפשר לראות את הפוליפ. היא אכן לא ראתה אותו, והזמינה אותי לבדיקה חוזרת בעוד שבוע.
חוץ מזה היא בדקה אותי בצורה מקיפה, ראתה את השרירן המוכר והלא מפריע, אמרה שהרחם פיקס, שהשחלות פיקס, שאין שום הדבקויות ושללה 2 מתוך 3 סוגים של אנדומטריוזיס (את השלישי רק ניתוח יכול לשלול). היא אמרה באופן חד משמעי שאין לי נוזל בחצוצרה-הללויה! שמתי את הנושא הזה מאחורי.

היום הגעתי לרופאה שלי. היא מראש אמרה שהרירית במבנה גלי ושלפעמים גל יכול להראות כמו פוליפ, ושהטכנאית הספציפית הזאת נוטה לציין הרבה פוליפים. עשתה לי בדיקה-ולא ראתה כלום. גם לא ראתה שאני במחזור. היא הסתכלה על האולטרסאונד שעשתה הטכנאית (קיבלתי תמונות) ואמרה שהיא רואה על מה דיברה הטכנאית, זה ברור בצילום, אבל היא עצמה לא רואה כלום במציאות.
בגלל הספק, ביקשה שאעשה US נוסף עם תום הדימום, במרפאה בה עשיתי את הUS  הקודם כי אולי זה תלוי מכשיר.

אז סך הכל אני די מעודדת, נראה שלא מדובר בפוליפ, אין נוזל בחצוצרה, הרחם מקסים ונראה שזה רק עניין של זמן...

אז בשבוע הבא יש לי US במרפאה ולמחרת US אצל הרופאה המומחית - ואני מרגישה הרבה יותר רגועה.
לצפיה ב-'הצלחת לעודד אותי גם כן:)'
הצלחת לעודד אותי גם כן:)
07/02/2019 | 13:09
איזה כיף שאפשר לבדוק את כל הדברים האלה ו לקבל תשובות מקצועיות
עכשיו רק שיקלט כבר!!
שיהיה בקלות ובנחת.
לצפיה ב-'יופי!!! רק שאלה אחת...'
יופי!!! רק שאלה אחת...
07/02/2019 | 15:41
5
איך היא ידעה לשלול הידבקויות על סמך אולטרסאונד? הידבקויות בתוך הרחם אפשר לשלול אך ורק על ידי היסטרוסקופיה - מנסיון, כבר פעמיים פתחו לי הידבקויות ברחם, שלא ראו בא"ס.... אלא אם כן היא מדברת על הידבקויות בחלל הבטן, שזה אין לי מושג (לשמחתי).
לצפיה ב-'היא בדקה אם הרחם לא דבוק לאיברים'
היא בדקה אם הרחם לא דבוק לאיברים
07/02/2019 | 16:21
4
בגלל שהיה חשד לאנדומטריוזיס ובמצב כזה הרחם יכול להדבק לאיברים סמוכים.
היא כאילו נענעה אותו וראתה שהוא משוחרר.

לצפיה ב-'שמחה לשמוע '
שמחה לשמוע
07/02/2019 | 16:26
3
תיארתי לעצמי שזאת טעות של הטכנאית
לצפיה ב-'אני מקווה, עדיין לא בטוח'
אני מקווה, עדיין לא בטוח
07/02/2019 | 17:06
2
מראש המומחית ל US אמרה שאי אפשר לראות כשיש דימום. בגלל זה אני צריכה להגיע לביקורת נוספת אצלה + במרפאה שלי (כי הרופאה לא יודעת שהלכתי גם פרטי) אחרי שיסתיים הדימום. נקווה שלא יצוץ מחדש.
לצפיה ב-'שמחה על החדשות'
שמחה על החדשות
07/02/2019 | 23:38
1
מקווה שנהנית בחופשה.
צריך להזכיר לטכנאי אולטרסאונד שהם לא רופאים והם לא יכולים לאבחן דברים.... ומזל שיש רופאים יסודיים וטובים שאפשר לסמוך עליהם.
לצפיה ב-'לפעמים בזכות העירנות של טכנאים'
לפעמים בזכות העירנות של טכנאים
11/02/2019 | 07:12
מאבחנים דברים שהרופאים לא שמו לב אליהם. קרה לי. 
לצפיה ב-'בשורות טובות'
בשורות טובות
10/02/2019 | 07:38
שמחה לשמוע שהלכת לד"ר זייצ'ק ושקיבלת בשורות טובות..
מאחלת לך שהטיפול הבא יהיה המנצח.
לצפיה ב-'השפעת משככי כאבים על הרירית'
השפעת משככי כאבים על הרירית
07/02/2019 | 10:02
8
היי
אני לפני החזרת עובר מוקפא, לוקחת 9 ימים אסטרופם והיום ב אולטרסאונד הייתי בהלם, הרירית שלי מעולם לא היתה כ"כ דקה. הייתי חולה וגם עברתי עקירת שן בינה, אז לקחתי מלא משככי כאבים, אתם יודעות אם יש לכך  השפעה? לא אמורה להיות בעיה עם הרירית עשיתי היסטרוסקופיה 
לצפיה ב-'מניסיון שלי'
מניסיון שלי
07/02/2019 | 10:20
יכול להיות שהשינוי ברירית נובע דווקא מהשימוש בהורמונים, הרירית אצלי הייתה טובה יותר במחזור הטבעי לעומת סבבים שבהם לקחתי אסטרופם.

אני מניחה שבכל מקרה הרופא יגביר מינונים ויבצע שינויים וממש מקווה שזה יעזור לרירית.
לצפיה ב-'מסכימה עם ענבלית'
מסכימה עם ענבלית
07/02/2019 | 14:38
5
הרירית שלי תמיד מעולה (555) והפעם עם האסטרופם לא היה מוצלח. אני לא יודעת מה את מגדירה "מעולם לא הייתה כ"כ דקה", אצלי אחרי 9 ימים של אסטרופם היא היא הגיעה ל 6.6 שזה לא נורא, אבל בשלב הזה היא תמיד סביב ה-10.
הפסקתי לקחת לפני 3 ימים את האסטרופם, יש לי מעט דימומים, והרירית צנחה ל-3. לא כ"כ מבינה לאן היא נעלמה אם בקושי יש דימום, אבל האסטרופם לא בא לי טוב הסבב בכלל ואני חוזרת להחזרות ע"ב טבעי.
לא מוכר לי שיש השפעה למשככי כאבים.

כבר דיברת עם הרופא?
לצפיה ב-'כן דיברתי'
כן דיברתי
07/02/2019 | 16:25
יכול להיות שזה בגלל שהגוף היה בטראומה בגלל עקירת השן, בכל מקרה הציע לשים את האסטרופם וגינלי. בעבר היה דווקא בסדר כשלקחתי אסטרופם,
לצפיה ב-'בגלל הגיל שלי אני מפחדת'
בגלל הגיל שלי אני מפחדת
07/02/2019 | 17:27
3
לעשות סבב טבעי
לצפיה ב-'למה, מה זה משנה?'
למה, מה זה משנה?
07/02/2019 | 18:36
2
אם הרירית שלך טובה, אז ממה החשש?

אגב, גם אני בסבב הראשון עם אסטרופם  הגבתי טוב. כנראה שזה לא תמיד משקף.
לצפיה ב-'בפעם הראשונה שעשיתי'
בפעם הראשונה שעשיתי
07/02/2019 | 18:52
1
החזרת מוקפאים רצינו לעשות סבב טבעי, היה לי מאוד קשה עם כל הבדיקות דם וזה היה חודש ממש מוזר כי הזקיק גדל וירד, אולי סתם היה מדובר בחודש רע, אבל מאז לא ניסינו יותר. אני מבייצת סביב יום 16-17 ומפחדת שהביוצים יעשו בעיות בהשפעת הגיל
לצפיה ב-'יש מצב שבאמת היה חודש רע'
יש מצב שבאמת היה חודש רע
07/02/2019 | 18:59
מבחינת המעקבים אני לגמרי מבינה אותך, זה סיוט לבוא כל יום-יומיים. אני גם נותנת שיקחו לי דם רק מיד אחת אז ריבוי הדקירות לא נעים בכלל. וכל האיחורים לעבודה... בלעעע.
את יכולה לעשות חצי טבעי ועדיין לקחת אוביטרל כדי לשלוט בביוץ - זה מה שאני עושה בד"כ כי הביוצים שלי אוהבים ליפול כך שההחזרה תיהיה על שבת.
אני יודעת שהרבה רופאים חושבים שההורמונים פוגעים באיכות.
אני באופן אישי מעדיפה כמה שיותר טבעי כי אני קצת בלחץ מההשפעה של ההורמונים על הבריאות, ובינתיים זה מוכיח את עצמו לשני הכיוונים (כשהסבב טבעי הכל הולך חלק, כשהוא הורמונלי נוצרים שיבושים וגדלים פוליפים (לכאורה...)
במקומך הייתי נותנת לזה עוד צ'אנס.

לצפיה ב-'גם אצלי'
גם אצלי
07/02/2019 | 18:04
עם 3 אסטרופם הגעתי ל רירית 7.6
הוסיפו עוד אסטרופם...7.6
בלי אסטרופם 8.5 רירית...
לצפיה ב-'דיסק הוראות לפיוריגון'
דיסק הוראות לפיוריגון
06/02/2019 | 22:08
האם מישהי מעוניינת? אני מירושלים:)

שיהיה לכולם בהצלחה!
לצפיה ב-'מחזור אחרי צילום רחם'
מחזור אחרי צילום רחם
06/02/2019 | 17:24
1
ביוץ הצרחש אצלי ביום ה11 ובצעתי את הצילום רחם ביום 14 .אני היום ביום 25 ויש לי כבר יום שלם כתמים אדומים קלים ....משהי יודעת אם המחזור משתנה אחרי צילום רחם??
לצפיה ב-'היי'
היי
07/02/2019 | 10:12
היי,
צילום רחם שעשיתי לא השפיע על המחזור.
זה לא אמור להשפיע...
לצפיה ב-'עידוד ותמיכה'
עידוד ותמיכה
06/02/2019 | 16:37
6
מה, נשמע, מתחילים להיגמר לי הכוחות מאד מפחדת להגיע לIVF , היום קיבלתי בטא שלילית שוב, בגלל שהריתי טבעי אז התהליך קשה לי יותר.
רוצה לשאול לגבי פיוריגון האם לזרוק את מה שנשאר באמת אחרי 28 ימים? ומחפשת המלצות לרופאים טובים בכללית בירושלים? ומי נחשב טוב יותר בIVF  עין כרם או שעצ...כי אני מתחברת יותר לעין כרם.
תודה על הכל :)))
לצפיה ב-'לא יודעת לענות'
לא יודעת לענות
07/02/2019 | 20:22
אבל לא רציתי שתשארי בתחושה שלא ענו להודעה.
אני לא יודעת מה זה פיוריגון, אבל אני בד"כ מקפידה עם התרופות של הפיריון ללכת לפי ההוראות
אני גם מאד פחדתי להגיע לIVF ובסוף גיליתי שזה הרבה יותר בסדר מחשבתי. אם יש לך פחדים ספציפיים, בנות בפורום בטח יוכלו לעזור בזה (הרבה פעמים עוזר לשמוע חוויות של בנות שעברו את זה)
לכולן התהליך קשה, לכן הפורום הזה מאד עוזר.
לצפיה ב-''
08/02/2019 | 13:19
3
היי,
חייבת להגיד שצרם לי המשפט שלך ש"בגלל שהריתי טבעי התהליך קשה לי יותר".
קודם כל, אנחנו לא בתחרות. דבר שני, יש לך ילד/ה בבית. את יודעת שאת כבר אמא.
אני לעומתך, לעולם לא הריתי, ואני לא יודעת אם זה יקרה. אז להגיד שלך יותר קשה מאשר לי זה קצת... לא יודעת. לא משנה.

ואחרי שפרקתי - גם אני לא מכירה פיורגון, אבל בגונאל יש הנחיה דומה ואני מקפידה ללכת לפיה, בניגוד לתרופות אחרות שאני לוקחת גם שנים אחרי תום התוקף. אני מניחה שאם היה נשאר לי יום-יומיים להזרקה לא הייתי זורקת את החומר, אבל לא הייתי מחכה איתו לטיפול הבא.

לא יכולה להמליץ על רופאים באיזור שלך, אבל יש פורום פוריות נוסף באתר הדתי כיפה - יצא לי קצת לקרוא שם ואני רואה שכותבים הרבה על בתי"ח באזור ירושלים, נסי לחפש שם המלצות.

ודבר אחרון - מקווה בשבילך מאוד שלא תצטרכי להגיע ל-IVF, אבל אם כן - תדעי שזה הרבה יותר מפחיד ממה שזה נשמע, ושלמעט הפעולה של השאיבה (שאת ישנה במהלכה) התהליך די דומה - מקבלים זריקות כמו בהזרעה (מינונים שונים אבל את כבר רגילה להזריק), עושים את השאיבה ואז מחזירים את העוברים כמו בהזרעה. בניגוד להזרעה שצריך להזריק כל חודש מחדש, ב- IVF המטרה היא ליצור הרבה עוברים ואם זה מצליח אז חוזרים על השאיבה (כלומר, מזריקים) רק אחרי כמה חודשים כשנגמרים העוברים. בקיצור - זה הרבה יותר מאיים ממה שזה נשמע, אבל נקווה שלא תצטרכי לגלות את זה.
בהצלחה!
לצפיה ב-'בטח שתהי אמא חייץ'
בטח שתהי אמא חייץ
08/02/2019 | 21:22
1
ועכשיו כשברור שאין נוזל בחצוצרה, אז בכלל. את צעירה, זה יקרה
לצפיה ב-'אהיה באיזשהו אופן...'
אהיה באיזשהו אופן...
10/02/2019 | 08:04
אבל אני לא לגמרי בטוחה שזה יהיה תינוק שיגדל בתוכי.
מתישהו אני ארים ידיים.
לצפיה ב-'מתחברת לתחושה הזו שלך חיה'
מתחברת לתחושה הזו שלך חיה
09/02/2019 | 19:59
לפעמים אני תוהה מה יותר גרוע.
תמיד הייתי נערה אחראית ומעולם לא הייתי בהריון, לא בטעות, לא בכוונה ולא ליד.
אני מרגישה שאם רק אקלט הגוף שלי מוכן וידע להיות בהריון.
הבדיקות אוששו את זה שמצאנו נתוני זרע עצלנים אצל בעלי.
מקווה שההזרעות שיביאו איתם בטא חיובית לראשונה בחיי.
מחזיקה גם לך אצבעות שנראה 2 פסים בקרוב
לצפיה ב-'כן, פיורגון זורקים'
כן, פיורגון זורקים
10/02/2019 | 13:55
בשלב ההזרעות טופלתי במרפאת כללית ברמת אשכול, מרפאה נהדרת עם רופאים נהדרים. ממליצה בחום על ד"ר בן שטרית וד"ר גודין.
ב-IVF טופלתי בהדסה הר הצופים וגם עליהם יש לי רק דברים טובים להגיד. רופאים תותחים והרבה פחות עמוס מעין כרם. שע"צ לא מכירה ולא רוצה להכיר.
ולא, למי שהצליחה להרות באופן טבעי לא קשה יותר ממי שמעולם לא הרתה ולא יודעת האם תצליח להרות. להיפך.
לצפיה ב-'זקיק קטן ורירית עבה'
זקיק קטן ורירית עבה
06/02/2019 | 10:55
1
היי,
מנסים כבר 8 חודשים להיקלט.
התחלתי מעקב זקיקים. בשני המעקבים הראשונים גודל הרירית היה 9 מ"מ וזקיק בגודל 13 מ"מ. (כל היתר בשתי השחלות הם קטנים. 10x10 מ"מ)
במעקב השלישי הזקיק נשאר אותו הדבר (13 מ"מ) אבל הרירית התעבתה לעובי של 10 מ"מ.
על פי הטכנאית מדובר בעובי שמתאים לביוץ אבל הזקיק עדיין לא בשל מספיק.
מישהי יודעת איך יתכן שהרירית הגיעה לעובי כזה אבל הזקיקים לא גדלים?:(
יש לציין כי לאחרונה המחזור שלי לא סדיר ובפעם האחרונה הוא הגיע אחרי 31 ימים מהמחזור שלפניו. ולפני חודשיים היה גם הריון כימי שעיכב את המחזור.
אשמח לעזרה.
לצפיה ב-'לא יודעת איך אבל קורה'
לא יודעת איך אבל קורה
08/02/2019 | 00:29
המערכת הזו היא מערכת כל-כך מורכבת, שבה מעורבים הורמונים שונים, והדברים לא תמיד לפי הספר. גם אצלי הרירית נהיית עבה עוד לפני שהזקיקים גדלים. אני לא יודעת מה גורם לזקיק להשאר באותו הגודל, אבל בהחלט קורה שהרירית יכולה להקדים ביחס לזקיקים. מקווה שדברים יתבהרו במעקבים הבאים. נראה לי שבינתיים פשוט צריך להמשיך לעקוב, המטרה במעקב זקיקים היא בין היתר ללמוד איך דברים עובדים אצלך, כי הם משתנים מאחת לאחרת
בהצלחה!
לצפיה ב-'רופא פוריות - עוד לא התחלתי וכבר מתחילה להתייאש :( '
רופא פוריות - עוד לא התחלתי וכבר מתחילה להתייאש :(
06/02/2019 | 10:07
15
היי כולן :)

בקצרה: המחזור איחר פעם אחת, רופא הנשים (שעל פי דבריו וחיפוש באינטרנט הוא מומחה לפוריות ובעל קליניקה פרטית) מיהר לתת לי איקקלומין, כדור ליום למשך 5 ימים. ביום ה-9 מתחילת נטילת הכדורים ביצעתי מעקב זקיקים, היה זקיק אחד בגודל 15- קיבלתי מחזור.

חזרתי אל הרופא ביום השמיני של המחזור, נתן לי באותו היום עוד 5 איקקלומין, כדור ביום. אתמול היה היום ה-9 מתחילת נטילת הכדורים (בדיוק כמו בסבב הקודם שעשיתי בדיקה) ומעקב הזקיקים הראה שיש בשתי השחלות זקיקים קטנים אך אף אחד עדיין לא גדל. הטכנאי אמר לי להגיע ביום שישי.

כמה שאלות,

1. האם ייתכן שהכדור לא עובד הפעם? או שלא בכלל סבב ההשפעה זהה ויכול להיות שביום שישי או בשבוע הבא אראה שהתפתח זקיק?
2. האם יש רופא מומלץ בכללית (אני גרה ברמת גן אז כל אזור המרכז כולל חולון, בת-ים וכו' רלוונטי) שאתן מציעות לי לעבור אליו, שהוא מקצועי ויעשה לי את כלל הבדיקות בכדי להבין האם בכלל יש בעיה כלשהי שמצריכה התערבות? יש לי תחושה שהרופא שלי ממהר לטפל בלי בלי לדעת מה הבעיה ואם בכלל קיימת (אנחנו מנסים בסך הכל 4 חודשים) ואני בכלל פניתי אליו לראשונה כי המחזור איחר וכי במשך כמה חודשים מקלוני הביוץ הביתיים תמיד הראו שאני מבייצת-שני פסים וחשבתי שמשהו לא תקין. 
3. האם כדאי לי ללכת לרופא מומחה באופן פרטי? שיתן יעוץ לפחות ויפנה לבדיקות רלוונטיות? אם כן אשמח להמלצה, ומישהי שזמין ולא שהתורים לו עוד כמה חודשים. 

אני רק בתחילת הדרך וכבר מתחילה להתייאש, אני פשוט מרגישה שמטפלים בי בלי להבין אם בכלל יש בעיה, והרופא אמר שאם סבב שלישי לא יצליח צריך להתחיל בהזרקות וכל מני דברים שאני בכלל לא מבינה בהם ולא רוצה לשמוע עליהם בשלב כזה כשאף אחד עדיין לא אמר לי שיש בעיה.

אשמח לכל עצה, 
תודה לכן יקרות. 
לצפיה ב-'קחי אחריות על החיים שלך'
קחי אחריות על החיים שלך
06/02/2019 | 10:57
9
הגעת בשביל בעיה מסויימת - תדרשי לקבל טיפול עבור אותה הבעיה ואל תתגלגלי לטיפולים אם את לא רוצה.
4 חודשי נסיונות זה ממש מעט, בגיל שלך בד"כ מתחילים בדיקות אחרי שנה של נסיונות כושלים. אם את לא לחוצה ומוכנה להמשיך לנסות טבעי - פשוט אל תסכימי לקבל טיפול בהקשר של פוריות.

אני לא מבינה כלום באיקקלומין אבל כן - לא בהכרח בכל סבב תיהיה השפעה זהה.

בשלב הזה לא הייתי הולכת לרופא מומחה, במיוחד שאת לא רוצה להתחיל טיפולים. פשוט תחליפי לרופא נשים אחר ונורמלי.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
06/02/2019 | 11:06
8
אני בסך הכל רוצה ללכת לרופא מקצועי שמתמחה ויודע להפנות אותי לבדיקות הנדרשות כדי להגיד לי שלא נראית בעיה לעין ושאני יכולה לנסות עוד כמה חודשים באופן טבעי. אם יש בעיה אני רוצה לדעת ולטפל בה ולא לנחשב שמשהו לא עובד ושידחפו לי כדורים כי זו הדרך הקלה.
אני כלל לא מאשימה אף אחד האחריות כולה שלי, אני פשוט מרגישה שלא עשו לי את כל הבדיקות האפשריות בכדי להבין אם בכלל יש צורך בהתערבות וכמובן שאם יש צורך אני לא רוצה לדחות את זה. אני בת 32 בקרוב, אין לי ילדים ואני אעדיף לא למרוח ולבזבז זמן.

תודה לך! 
לצפיה ב-'חלילה לא אמרתי שאת מאשימה מישהו'
חלילה לא אמרתי שאת מאשימה מישהו
06/02/2019 | 11:10
7
אני אומרת שאת את לא מעוניינת כרגע לקבל טיפול - אז את צריכה לקחת אחריות ולסרב, ולא לזרום עם הרופא עם האיקקלומין רק כי הוא החליט לדחוף כדורים. ובטח שלא להתגלגל לזריקות... יש סיכוי מעולה שתקלטי טבעי.

הבדיקות הבסיסיות הן פרופיל הורמונלי (סוג של בדיקת דם אותה יש לבצע בימים הראשונים לוסת) ובדיקת זרע (בעלי ביקש מרופאת המשפחה) וצילום רחם כדי לבדוק שהחצוצרות פתוחות ושהזרע והביצית יכולים להפגש.

לצפיה ב-'הרופא הפנה את בעלי לבדיקת זרע לפני מספר חודשים'
הרופא הפנה את בעלי לבדיקת זרע לפני מספר חודשים
06/02/2019 | 11:13
6
אמר שהבדיקה שלו מצויינת.

לא סגורה על מה זה פרופיל הורמונלי, הוא כן הפנה אותי לבדיקות גנטיות וכל מני בדיקות דם ביניהם לבדוק אדמת וכל מני כאלו שעושים לפני ניסיונות ומעקב בלוטת התריס כי אני מטופלת.

על צילום רחם לא דיבר איתי.

אני מחפשת רופא טוב בכללית באזור המרכז שיבצע לי ביסודיות את כל הבדיקות בכדי להבין האם יש בעיה המצריכה טיפול או שאין צורך להתערב כרגע. 
לצפיה ב-'פרופיל הורמונלי'
פרופיל הורמונלי
06/02/2019 | 11:36
5
זו בדיקה שבודקת את רמת ההורמונים שלך בנקודת זמן מסויימת, ויכולה להצביע על בעיות הורמונליות.
היא כוללת אסטרדיול, פרוגסטרון, פרולקטין, טסטוסטורון ועוד דברים שאני לא זוכרת. זו בדיקה שעושים דבר ראשון במסגרת הבירורים.

בדיקת זרע טובה זה נהדר. אם גם הפרופיל ההורמונלי שלך זה טוב - הבירורים הבסיסיים פחות או יותר מאחורייך.
צילום הרחם זו בדיקה לא נעימה שלא הייתי ממהרת לעשות אחרי 4 חודשים בלבד, אבל אם כבר התחלת בבירורים ואת כן רוצה לבדוק שהכל בסדר - אז קחי אותה בחשבון. אני למשל עשיתי אותה רק אחרי שנה ושלושה חודשים של נסיונות - ובבדיקה התברר שהחצוצרות שלי חסומות ושלא היה לי סיכוי להקלט באופן טבעי למרות שפרופיל הורמונלי ובדיקת זרע היו תקינים.

לגבי רופא אין לי המלצה כי אני לא מהאזור, אבל פרופיל הורמונלי זה כ"כ בסיסי שכל רופא יכול לשלוח לזה.
צילום רחם אני לא בטוחה שרופא נשים רגיל יכול, אולי רק רופא פוריות.

לצפיה ב-'את מקסימה אני מודה לך'
את מקסימה אני מודה לך
06/02/2019 | 11:52
4
אני יודעת שאת לא רופאה, אבל בגלל הידע שלך אני אשמח אם אוכל לשלוח לך באופן פרטי את בדיקות הדם שעשה לי טרם הנסיונות שלנו להכנס להריון באופן טבעי בכדי שתגידי לי האם מדובר בפרופיל הורמונלי?

והאם צילום הרחם לא נעים כי הוא כואב? איך בדיוק מבצעים את הבדיקה? הייתי מעדיפה לדעת אם חלילה יש בעיה ולא לנסות עוד כמה חודשים ובסוף לגלות שלא היה בכלל סיכוי להיקלט.

מה הטיפול אגב במידה והחצוצרות חסומות? ולא ניתן לראות את זה באולטרה סאונד? 

תודה לך! 
לצפיה ב-'בשמחה :)'
בשמחה :)
06/02/2019 | 12:12
3
אוכל להגיד לך אם מדובר בפרופיל הורמונלי - אבל לא אם תקין או לא כי עניין ההורמונים עדיין מבלבל אותי. מוזמנת לשלוח לי.

צילום הרחם עשוי להיות כואב. או בגלל מבנה הרחם, או בגלל חסימות, או בגלל תפיסת צוואר הרחם- זה אינדוידואלי. יש ברשת סיפורי זוועה ויש כאלה שאמרו שלא כאב להן כלל. כיום יש בדיקה שלכאורה מחליפה את צילום הרחם, אבל אני לא יודעת עד כמה זה  1:1 וגם היא עלולה להכאיב.

לגבי הטיפול בחצוצרות:
קודם כל, באולטרסאונד אי אפשר לראות את זה, אלא אם הן חסומות ומלאות בנוזל ואז אולי אפשר לראות את הנוזל ב-US ומכך להסיק, אבל לרוב זה לא המצב.

הצילום רחם יכול גם להיות טיפולי - במהלך הבדיקה מזרימים יוד (וככה בעצם רואים אם הוא עובר בחצוצרה או לא) ואם יש חסימה מזרימים יותר חזק והלחץ יכול לפתוח את החסימה. לי בשיטה הזאת נפתחה חצוצרה אחת, אז אני כביכול יכולה להכנס להריון טבעי כאשר הביוצים הם מהצד הפתוח.

יש גם צנתור חצוצרות, שאני לא יודעת על זה יותר מדי ונראה לי שפחות עושים אותו.

אם 2 החצוצרות חסומות ולא נפתחות - אז עושים IVF שזה בעצם מסלול עוקף חצוצרות.
לצפיה ב-'אשמח לקבל את המייל שלך ואשלח לך בפרטי את הבדיקות'
אשמח לקבל את המייל שלך ואשלח לך בפרטי את הבדיקות
06/02/2019 | 12:22
2
את באמת באמת מקסימה אני מודה לך הרגעת אותי קצת :) 
לצפיה ב-'את יכולה לשלוח במסר. בכל מקרה - אשלח לך במסר את המייל שלי'
את יכולה לשלוח במסר. בכל מקרה - אשלח לך במסר את המייל שלי
06/02/2019 | 12:30
1
עריכה: המסרים לא עובדים לי כרגע, אשלח בהמשך. כל הזמן יש לתפוז תקלות 
לצפיה ב-'שלחתי לך 3 הודעות במסר אישי - לכל אחת צירפתי קובץ '
שלחתי לך 3 הודעות במסר אישי - לכל אחת צירפתי קובץ
06/02/2019 | 13:04
לצפיה ב-'בעקרון אני מסכימה עם חייץ', אבל-'
בעקרון אני מסכימה עם חייץ', אבל-
06/02/2019 | 12:43
4
נכון שלא ברור לי גם כן למה רופא ממהר לדחוף לך כדורים אחרי 4 חודשים נסיונות, אבל האמת שנתת פה רמז די עבה שיכול לתת לנו מושג, וזה בדיקות הביוץ החיוביות.
סטיקים של ביוץ מודדים רמה של הורמון שנקרא LH. הוא אמור להיות נמוך רוב הזמן, ולתת קפיצה חזקה רגע לפני הביוץ - הקפיצה הזו היא הטריגר לביצית לפרוץ מהזקיק ולהתיישב בחצוצרה להמתין לזרע. כשהסטיק מזהה את הקפיצה ברמת ה-LH אפשר להבין מזה שהביוץ יקרה ממש בקרוב.

יש נשים שאצלן בדיקות הביוץ יוצאות חיוביות תמיד, וזה כי רמת ה-LH אצלן גבוהה תמיד, כמו אצלי למשל. זה מאפיין טיפוסי לנשים שיש להם שחלות פוליציסטיות, ואני חושדת שזה מה שהרופא התבסס עליו כשנתן לך איקקלומין, שהוא אחת מהתרופות הפופולריות לטיפול בנושא. עדיין, חוסר אחריות מצדו לתת לך משהו בלי לעשות לך בדיקות הורמונליות בסיסיות כדי להבין מה קורה.

אז נכון, אם את לא רוצה טיפול תעמדי על שלך ואל תתני שיגררו אותך. אבל במקביל, מאחר שאת אומרת שלא בא לך לבזבז סתם זמן גם, הייתי מאוד ממליצה לך לוודא שאת עושה פרופיל הורמונלי (חייץ' אמרה לך איזה בדיקות אלה ואת גם יכולה לגגל, וגם כל רופא יודע למה הכוונה) וניגשת איתו למומחה פוריות שיש עליו\ה המלצות, כדי לעשות סדר אחת ולתמיד אם יש לך כרגע שחלות פוליציסטיות או לא (אומרים שזה מולד אבל אני ראיתי במו עיני שזה מצב שיכול לבוא וללכת במהלך החיים). יכולה להגיד לך ששחלות פוליציסטיות מגיבות יפה מאוד לתרופות, ושאצלי אישית, הפעם הראשונה שמשהו בכלל זז בתחום הפריון (הריון כימי) היתה אחרי שנה של נסיונות, בחודש הראשון שנצפתה בו ירידה משמעותית ב-LH במהלך החודש, שהיתה בהשפעת הורמונים מוזרקים.

זה לא נורא בכלל, פשוט צריך להיות על זה ולא להרדם בשמירה. בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה! האם אפשר לבקש מרופאת משפחה הפנייה '
תודה! האם אפשר לבקש מרופאת משפחה הפנייה
06/02/2019 | 13:01
3
לבדיקת דם - פרופיל הורמונלי?
אני לא כלכך רוצה לחזור לרופא שלי
ומעדיפה להגיע לרופא המומחה עם כל הבדיקות הנחוצות. 

לצפיה ב-'אפשר, אבל לדעתי עדיף לבקש הפנייה דחופה למומחה פוריות קופ"ח'
אפשר, אבל לדעתי עדיף לבקש הפנייה דחופה למומחה פוריות קופ"ח
06/02/2019 | 13:26
אולי לא זה שהיית אצלו, מישהו אחר. שתתחילי אצלו את כל הבירורים ותקבלי ממנו את כל ההפניות. ואז תחזרי אליו עם כל התוצאות. כדי שלא תעשי בדיקות מיותרות ומתקדמות לחינם. אין לך סבלנות, אני מבינה. אבל קחי אותי לדוגמה: שבדיקת זרע של בעלי הייתה ממש גרועה, ושהתחלתי עם הבירורים המעמיקים יותר בגיל 39. אני לא אומרת חלילה להיות שאננה. טוב שאת בודקת וחוקרת, אבל לא בטוח שצריך ישר תותחים כבדים. לפעמים עודף המידע שיש לנו גישה אליו בימינו, רק מזיק ומכניס למתחים מיותרים. אז קחי כל יום כמו שהוא בא, תעשי מה שצריך ואם בא לך לפרוק - כולנו כאן . בידיים מלאות במהרה בע"ה XOXO
לצפיה ב-'אפשר'
אפשר
06/02/2019 | 13:44
רופא המשפחה יכול לתת הפניה לפרופיל הורמונלי, אבל אני לא בטוחה שהוא מכיר את המושג הזה כי זה יותר מתחום הפריון. את יכולה לבוא אליו עם רשימה של בדיקות ולבקש שיכניס אותן.
עוד דבר - אני חושבת שכדאי שמי שיסתכל על הבדיקות יהיה רופא נשים כי שוב, יש כל מיני ניואנסים קטנים ושילובים בין בדיקות שצריך להיות מהתחום כדי להכיר, לפעמים לא כל בדיקה עומדת בפני עצמה.
לצפיה ב-'אין להם בעיה לשלוח אבל יש מצב שיתפספס שם משהו'
אין להם בעיה לשלוח אבל יש מצב שיתפספס שם משהו
06/02/2019 | 19:01
כי זו לא בדיקה בסיסית אצלם כמו שהיא אצל רופאי נשים או פוריות.
לא הבנתי אם הרופא המבולבל היה הגניקולוג שלך או רופא פוריות נפרד שהלכת אליו במיוחד. אם יש לך גניקולוג שהיית מטופלת אצלו הכי פשוט יהיה לחזור אליו ולבקש הפניה, הוא יודע בדיוק מה להכניס שם.

לגבי רופאי פוריות, אני השגתי תור לשלי (שמקבלת בחדרה אחר צהריים אחד בשבוע) בהתראה של יומיים, כך שאם את הולכת דרך קופת חולים, מספיק שתשבי קצת על האינטרנט, תחפשי רופאי פוריות באזורך באתר של הקופה לפי התור הכי קרוב, ותלכי שם-שם ותחפשי עליהם המלצות\דיס עד שתגיעי למישהו שנראה לך סבבה. לא צריך להיות נורא מסובך.
לצפיה ב-'מילים טובות וחכמות בבקשה-מעקב זקיקים'
מילים טובות וחכמות בבקשה-מעקב זקיקים
06/02/2019 | 08:54
4
היוש ובוקר טוב.
יצאנו לדרך חדשה והבוקר יום 9 עשיתי מעקב זקיקים לקראת הזרעה על בסיס מחזור טבעי
משמאל זקיק 15 ממ מימין קטנים.
רירית 5.5ממ.

מחזורים של 28-30 יום לרוב ביוץ סביב יום 13-14.
שזה יצא יום ראשון/ שני.
הודרכתי לחזור למעקב בדיקות דם ואולטרסאונד בראשון בבוקר.

מודה שאני בלחץ מהחוסר שליטה בסיטואציה.
מבינה שהנתונים טובים ליום 9?
והתזמון יצא מתאים?

לצפיה ב-'מממ... נראה לי שקצת גבולי'
מממ... נראה לי שקצת גבולי
06/02/2019 | 09:07
3
לפי קצב גדילת הזקיקים *שלי* (2 מ"מ ביום), זה מרגיש לי קצת גבולי, אני חושבת שבמצב כזה יש מצב שאני הייתי מבייצת בין שבת לראשון ואז מעקב בראשון היה לי מאוחר מדי.

כדאי שההזרעה תיהיה לפני הביוץ כי הזרע יכול לחכות בגוף ולא הפוך. נגיד שביום ראשון יראו שאת מבייצת - זה עשוי להיות מאוחר מדי לדעתי. אני חושבת שהיה יותר נכון לעשות הזרעה בשישי, או הזרעה כפולה (בשישי ובראשון) .

איך כבר הנחו אותך מתי להגיע למעקב? לא מחכים לתוצאות הדם? או שעשית רק US? אי אפשר לקבל תמונה מלאה רק מ-US.

לצפיה ב-'מזור שכבר קיבלת הנחיות - צריך להחליט לפי שילוב הבדיקות'
מזור שכבר קיבלת הנחיות - צריך להחליט לפי שילוב הבדיקות
06/02/2019 | 10:52
1
להזרעה צריך טפסי 17 (לך להזרעה, לבעל להשבחה), צריך להתקשר לקבוע תור להשבחה (אלא אם אצלך זה נעשה באותו מקום ואז זה אולי שונה) - נראה לי מוזר שהכל אמור לקרות באותו יום. את עושה בציבורי?
הרי דם מגיע רק בצהריים, את אמורה לשבת בסטנד ביי ולחכות לצהריים שיגידו לך שצריך לעשות הזרעה עכשיו ואז להתחיל לרוץ להוציא טפסים?
נראית לי דרך קצת עקומה...

אם זכור לי נכון, צריך להתנזר יומיים לפני ההזרעה.

לצפיה ב-'חזרו בדיקות הדם מה דעתכן?'
חזרו בדיקות הדם מה דעתכן?
06/02/2019 | 12:53
עוד לא קיבלתי הנחיות...
לצפיה ב-'אנא עזרתכן בנות... מיואשת וכואבת...'
אנא עזרתכן בנות... מיואשת וכואבת...
06/02/2019 | 00:45
6

בעברי הלא רחוק ההכנות להחזרה היו מוצלחות מאוד. רירית 9-10.
מאז עברתי היסטרוסקופיה, הפלה וגרידה. משהו בתוכי חש שחל שיבוש רציני בעקבות זה אבל אני יודעת שנשים עוברות גרידות והמשיכו להריונות ולידות תקינים.  אבל הרגשתי שמשהו השתבש ביותר. ואשר יגורתי בא לי. הרירית לא מצליחה להתפתח. בכח בכח עברה את ה-7 אחרי שהולעטתי בכמויות לא קטנות של הורמונים. יש לי עוברים שמחכים להחזרה. עוברים יקרים עד לאין שיעור.
למרבה הצער ומפח הנפש גם הרופא שלי קלט שיש פה שיבוש נוראי. בינתיים עברתי את גיל 45. ביום 16 למחזור הרירית כל כך דקה (למרות שלמעשה אני לא מבייצת יותר, לא בטוחה אם היא אמורה להתעבות?) שהרופא שלח אותי להיסטרוסקופיה אבחנתית כדי לבדוק שאין לי בעיות של הידבקויות אחרי הגרידה.
התפרקתי שם לחתיכות מול כולם. בכיתי ובכיתי.
בכיתי על הזמן שעבר ועובר ואני לא מתקדמת, כי אני מרגישה שהכל נהרס אל מול עיניי, כי אני מרגישה שנעשה לי כאן נזק , לא בטוחה בדיוק איך, לא יכולה לשים את האצבע וגם אם כן, לא משנה מה אני אעשה, אף רופא לא יביא לי ילד.
האם נעשה נזק במהלך ההיסטרוסקופיה? 
האם נעשה נזק במהלך הגרידה?  הספקתי לקרוא היום שלאחר גרידה ידוע שיש נזק לרירית. האם הוא נזק בלתי הפיך?
אני מרגישה שאני בחלום רע. אני עצובה. מרוקנת לגמרי מכל אנרגיה. סוחבת את עצמי מפה לשם שפופה. מיואשת כל כך. 
הרופא מדבר על הידבקויות לאחר הגרידה.
איזה עוד נזק יכול להיות? ואם יש נזק, האם אבדה תקוותי? יש פתרון להדבקויות?
 אני כל כך אבודה. הפער בין מה שהיה למה שעכשיו מהמם ומזעזע אותי.

ועוד שאלה לי. האם יש המלצה על רופא ממש טוב שמבצע היסטרוסקופיה דרך מכבי בתל אביב-רמת גן-גבעתיים?

אודה לעידוד ולעיצות מעשיות...

לצפיה ב-'משתפת מנסיוני'
משתפת מנסיוני
06/02/2019 | 11:17
2
הריתי 8 פעמים, יש לי ילדה אחת.
כל ההריונות שלי ספונטניים ובין ההריון הרביעי לחמישי עברתי 4 שאיבות לצורך PGD שלא הניבו הריון ולאחריהן חזרתי לנסיונות הספונטניים.
עברתי 7 הפלות (חלקן עקב הפסקת דופק עוברי, חלקן יזומות עקב ממצא גנטי): ציטוטק, לידה שקטה (מיד אחריה גרידה כדי לוודא שהרחם נקי), גרידה (היתה שארית, עברתי היסטרו ניתוחית להוצאתה), גרידה (היתה שארית, עברתי היסטרו ניתוחית להוצאתה), ציטוטק (היתה שארית, עברתי גרידה להוצאתה), גרידה (היו הידבקויות, עברתי היסטרו ניתוחית להפרדה), גרידה (היו הידבקויות, עברתי היסטרו ניתוחית להפרדה).
ההפלה הראשונה היתה בגיל 34.8, ההפלה האחרונה היתה בגיל 41.4.
הרירית שלי כנראה מעולם לא היתה עבה במיוחד וברור לי שההתערבויות החוזרות ונשנות שעברתי, לא משפרות את מצבה.
מצד אחד אני רוצה לעודד אותך ולהראות לך שאפשר להיקלט גם אחרי גרידות, וגם אחרי שאריות וגם אחרי הידבקויות.
מצד שני המטרה היא לא רק להיקלט להריון, אלא להגיע לידיים מלאות, ואת זה לא הצלחתי לעשות בששת ההריונות האחרונים.

לגבי רופא להיסטרוסקופיה, ממליצה בחום על דר' חן גולדשמיט שעשה לי את 2 ההפרדות (קראתי עליו אינספור המלצות כאן בפורום) וגם על דר' גיא רופא שהוציא לי את כל השאריות ועשה את 2 הגרידות האחרונות שלי. לגבי האחרון אין מספיק סופרלטיבים כדי לבטא כמה אני מעריכה אותו כרופא וכאדם.
אני לא יודעת אם הם מקבלים דרך מכבי, אבל שניהם מקבלים באזור שציינת.
הם מאוד מקצועיים ומיומנים ומתייחסים למטופלות שלהם בצורה נעימה ומכובדת.

הכאב שלך מובן לחלוטין וכך גם הייאוש והבכי.
מקווה שיימצא פתרון לעניין הרירית הדקה.
לצפיה ב-'תודה...'
תודה...
07/02/2019 | 01:13
1
למעשה יצא לי האוויר מהמפרשים לגמרי... אבל אני יודעת שכוונותייך טהורות. אני בקושי מחזיקה את עצמי.
בזכות המלצתך אני יוצרת מחר קשר עם ד״ר גיא רופא. איך התורים אליו? מקווה שלא צריך לחכות המון.
האם הוא עדין?
עברת אצלו גרידה, במרפאה שלו? אני תוהה אם יוכל לבצע לי היסטרוסקופיה בהרדמה.
תודה רבה
לצפיה ב-'הוא רופא הנשים שלי'
הוא רופא הנשים שלי
07/02/2019 | 08:55
יש לו ידיים עדינות ולב ענק, הוא לא שופט אותי כשאני באה עם הומור שחור, הוא עונה על כל השאלות שלי והוא משרה עליי אווירה רגועה.
אני מטופלת שלו בחיפה, כך שאין לי מושג איך התורים בתל אביב.
הכרתי אותו לראשונה כשהוא עשה לי היסטרו ניתוחית בבי"ח כרמל. את הפרוצדורות הפרטיות עברתי בבי"ח אלישע בחיפה.

אני מצטערת ומתנצלת על הלחץ שהוספתי לך כשכתבתי את ההיסטוריה שלי, זו לא היתה כוונתי.
המטרה היתה להראות שגם אחרי מספר גבוה מאוד של התערבויות, עדיין יש סיכוי ועדיין יש תקווה.

מחזיקה בלבי תקווה גם עבורך, שתזכי לידיים מלאות 
לצפיה ב-'מחבקת אותך וממליצה על ד"ר שלומי כהן איילון'
מחבקת אותך וממליצה על ד"ר שלומי כהן איילון
06/02/2019 | 13:29
2
הוא מקבל במדיקל הרצליה להיסטרוסקופיות (לי עשה גם אבחנתית וגם ניתוחית). הוא עובד עם ביטוחים פרטיים (לא בטוחה לגבי הקופות, כי אני עשיתי פרטי והקופה החזירה לי חלק). לדעתי הוא מקבל גם בר"ג. והוא מאוד עדין וחביב. בהצלחה ובידיים מלאות, במהרה.
לצפיה ב-'תודה רבה יקירה. מחפשת אותו עכשיו ברשימת הרופאים...'
תודה רבה יקירה. מחפשת אותו עכשיו ברשימת הרופאים...
07/02/2019 | 01:14
1
לצפיה ב-'היי'
היי
07/02/2019 | 16:52
מאוד העציב אותי לקרוא את מה שכתבת. יכולה לספר שעברתי גרידה בשבוע 18 ולאחר מכן הייתי צריכה לעבור היסטרוסקופיה ניתוחית בגלל שארית ואז התברר שהיו הידבקויות. עברתי אצל ד"ר גולדשמיט ויש לי רק דברים טובים להגיד עליו. מצטרפת למחשבות שלך שכל ההתערבויות משפיעות על הרירית. גם שלי היתה עבה תמיד וללא בעיות, ברגע שהתחלתי טיפולים, לפני שנה התחילו הבעיות. אז היא מגיעה לגודל טוב עם הורמונים, לא עשיתי סבב בלי הורמונים, אבל עדיין לא כמו פעם ולוקח לה יותר זמן.
מקווה שאחרי ההיסטרו תצליחי להרות במהרה. מזדהה עם השעון המתקתק ועם הלחץ שהוא יוצר.
לצפיה ב-'נישה אחרי קיסרי'
נישה אחרי קיסרי
05/02/2019 | 16:21
1
אהלן :)

אני אחרי קיסרי (לפני למעלה משנתיים). איבחנו שיש לי נישה בצלקת עם נוזלים, ואכן יש לעיתים הפרשות לאחר סיום המחזור. לא הצלחתי להבין האם הנישה עלולה להפריע בכניסה ספונטנית להריון (לא ב- IVF). האם מישהי יודעת? האם יש צורך בתיקון הנישה על מנת שניתן יהיה להכנס להריון (או להגדיל את הסיכויים)?
לצפיה ב-'כן'
כן
06/02/2019 | 00:33
אצלי ניסיון, מזה שנתיים, להרות את השלישי ושתי הפלות בדרך. גם אצלי התגלתה הנישה וכן הידבקויות. עברתי היסטרו' ניתוחית לפני כמה ימים לשם צריבת הנישה בלייזר ושחרור ההידבקויות. כדאי לך להתייעץ עם הרופא שביצע את ההיסטרו' האבחנתית (מניחה שכך התגלתה הנישה).
לצפיה ב-'רציתי לשתף...'
רציתי לשתף...
05/02/2019 | 19:06
1
שלום לכולם.
התחילו לי לפני כשבוע כאבי בטן קטנים בעיקר סביב הטבור, בטן נפוחה, עיקצוצים בבטן, גירודים ובחילות....
כל הסימנים לתחילת  הריון.
פתאום היום אני מגלה דימום שכרגע הוא קל אבל מחר זה יהיה בטח מחזור רגיל ולא דימום של תחילת הריון...
לא מצליחה להבין... מתסכל מאוד...
באמת חשבתי שזה הריון 
2 ההריונות הקודמים עברו ממש בקלות, היו ספונטנים והצליח לי בנסיון הראשון.
יש לציין כי אין כאבי מחזור ואין "לחץ" כמו שיש לי בדר"כ כשאני מקבלת מחזור... יש מצב שארגיש את הלחץ אולי מחר...
הורס 

לצפיה ב-'אמן שיהיה טוב במהרה'
אמן שיהיה טוב במהרה
06/02/2019 | 16:42
שולחת לך חיבוק גדול:)) גם אני הולכת לקבל אוטוטו וזה גומר אותי....מקווה שיש לך שני אפרוחים..וזה באמת הכי קשה שיש מקווה שנתבשר בבשורות טובות:))

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ג'הארה דולה - בית מפנק ללידה טבעית
ג'הארה דולה
פורום לידה פעילה וביתית
לידה פעילה וביתית
ד
מתקשים בפוריות?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה