לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום איביי ופייפל ebay and paypal
פורום זה הוקם כדי לעזור למוכרים וקונים אשר משתמשים או מעוניינים להשתמש באתר EBAY ובשירותים תומכי EBAY כגון PAYPAL.
חברי הפורום משתפים בדעות שלהם ,בנסיון שלהם , בהמלצות שלהם ובידע אותו צברו מתוך נסיונם האישי, על מנת לעזור לשאר החברים.
מספר כללים למען הסדר הטוב של הפורום:
1. לא לקלל.
2. לא להשמיץ .
3. לא לרשום הערות גזעניות כלפי משתמשים אחרים או בכלל.
4. לא לפרסם , ניתן לפרסם אך ורק בלוחות הפורום. קישורים לאתרים המעניקים שירותים משלימים כאן בישראל ניתן למקם בלוחות או בחתימה בלבד!
5. לא לפתוח נושאים שאינם קשורים לתחום.
6. לא יתקבלו הצפות או הודעות חוזרות.
7. לא לנהל שיחות פרטיות על גבי הפורום, בשביל זה יש את צאט הפורום וניתן לקרוא לחבר או חברים לשיחה.
8. במידה ושרשורים ייתארכו יתר על המידה עקב התנצחויות אישיות ומאבקי כח השרשור יימחק.
9. למנהלי הפורום שיקול הדעת למחוק תכנים שנוגדים את מהות הפורום ומסיתים נגד השימוש באיביי .

הפורום הזה מיועד לכול מי שמעוניין ללמוד ,לחלוק ולשתף ואנחנו רוצים שיהיה מועיל , יעיל וחוויתי .

כל הפרה של כללי היסוד הנ"ל תסתיים בחסימה זמנית או קבועה. וכמובן, הערות והארות יתקבלו בשמחה גלישה נעימה,

הנהלת הפורום:

אודות הפורום איביי ופייפל ebay and paypal

פורום זה הוקם כדי לעזור למוכרים וקונים אשר משתמשים או מעוניינים להשתמש באתר EBAY ובשירותים תומכי EBAY כגון PAYPAL.
חברי הפורום משתפים בדעות שלהם ,בנסיון שלהם , בהמלצות שלהם ובידע אותו צברו מתוך נסיונם האישי, על מנת לעזור לשאר החברים.
מספר כללים למען הסדר הטוב של הפורום:
1. לא לקלל.
2. לא להשמיץ .
3. לא לרשום הערות גזעניות כלפי משתמשים אחרים או בכלל.
4. לא לפרסם , ניתן לפרסם אך ורק בלוחות הפורום. קישורים לאתרים המעניקים שירותים משלימים כאן בישראל ניתן למקם בלוחות או בחתימה בלבד!
5. לא לפתוח נושאים שאינם קשורים לתחום.
6. לא יתקבלו הצפות או הודעות חוזרות.
7. לא לנהל שיחות פרטיות על גבי הפורום, בשביל זה יש את צאט הפורום וניתן לקרוא לחבר או חברים לשיחה.
8. במידה ושרשורים ייתארכו יתר על המידה עקב התנצחויות אישיות ומאבקי כח השרשור יימחק.
9. למנהלי הפורום שיקול הדעת למחוק תכנים שנוגדים את מהות הפורום ומסיתים נגד השימוש באיביי .

הפורום הזה מיועד לכול מי שמעוניין ללמוד ,לחלוק ולשתף ואנחנו רוצים שיהיה מועיל , יעיל וחוויתי .

כל הפרה של כללי היסוד הנ"ל תסתיים בחסימה זמנית או קבועה. וכמובן, הערות והארות יתקבלו בשמחה גלישה נעימה,

קצת מבולבלת ... לא ניתן לרכוש ב-AMAZON.DE ?
07/07/2015 | 21:30
39
עיסקה מחוץ לאיביי .
07/07/2015 | 18:01
4
86
אם יש לי קונה ישראלי שמעוניין לקנות ממני בחוץ מחוץ לאיביי ולשלם לי במזומן.

הקונה הזה הוא חבר באיביי והגיע אלי דרך איביי.
אני סירבתי לעסקה כזאת.
כיצד אני אמור להתנהג.
תודה רבה מראש.

סרבת לעסקה (בצדק לפי חוקי איביי). איזו עצה אתה מצפה לקבל פה?
07/07/2015 | 19:10
3
56
האם אפשר להעביר מספר פון?
07/07/2015 | 20:23
2
33
עלהנייר - אסור. אם אתה שואל... אני מניח שלא כדאי לך לנסות...
07/07/2015 | 20:27
68
תכתוב לו בעברית "תתקשר אלי"
08/07/2015 | 14:14
21
שוב שלום ושוב שאלה חשובה -עלPP.
07/07/2015 | 17:17
7
78
תודה רבה לחברי הפורום על על כך שתמיד יש לכם תשובה מקצועית ואמינה בכל הנוגע לPP א וEB.
ושאלת היום שלי :
מישהו מלבדי קיבל מייל מPP עם תוכן הזה : שיניתי רק את כתובת המייל שלי....
Update your account
Dear AAAA@BBB.COM
We need your help resolving an issue with your PayPal account. Meanwhile, to help protect your account, we've temporarily limited what you can do with it.
What's going on?
What to do next
Please log in to your PayPal account and follow the steps there to confirm your identity and recent account activity. To help protect your account, your PayPal account will remain limited until you complete the necessary steps. 
If you need further assistance, please update your account.
 מה שעורר אצלי חשד זה שזאת לא הכתובת איתה נרשמתי לPP!!!!
זאת הכתובת איתה אני רשומה לEBAY.
 מה דעתכם? נסיון פריצה?
החשבון לא מוגבל כמו שהם כתבו, אין כל פעילות חריגה בו. כעת שילמתי על משהו ללא כל בעיה...
זאת הכותרת של המייל :
07/07/2015 | 17:25
43
Important: we noticed unusual activity on your paypal account
 מישהו קיבל כזה דבר?
Phishing Email Scam - לא ללחוץ על הקישורים ולזרוק לפח
07/07/2015 | 17:33
2
24
זה בדיוק מה שעשית!
07/07/2015 | 17:37
1
38
חשדנות זה דבר שיכול לחסוך הרבה כאב ראש....
קראתי את התוכן, נכנסתי לPP, ראיתי שהכל בסדר. כתבתי להם (לPP) דרך CONTACT US מייל עם השאלה האם המכתב הגיע מהם - העתקתי את התוכן. ומחקתי את המכתב החשוד שהגיע אליי. לא לחצתי,חלילה, על הכפתור "UPDATE"!
מלכה
07/07/2015 | 17:56
18
כן , המייל הזה רץ המון ותמיד פישינג מנסה להלחיץ
07/07/2015 | 18:42
1
31
אם המייל מלחיץ רוב הסיכוי שהוא פישינג
תנסי לשים את העכבר על הקישורים, ישר את רואה שהוא שולח אותך לאתרים לא קשורים
תודה רבה!
07/07/2015 | 18:50
22
טוב לדעת שאני חשדנית ברמה בריאה ולא סתם פרנואידית .

פייפל תמיד יפנו אלייך לכתובת הנכונה ותמיד בשמך המלא
07/07/2015 | 20:04
18
אף פעם לא Dear customer או Dear user או כתובת דואל וכו'.
זה ניסיון דיוג קלאסי, אפשר לשלוח הלאה לאביוז של פייפל ולדווח על דיוג לספק הדואל (למשל ג'ימייל).
למעשה אצלי ג'ימייל עושים עבודה כ"כ טובה שהם כבר מנתבים 99% מהזבל הזה לתיקיית הזבל שלי ואני לא צריכה אפילו לטרוח לעשות את הנ"ל.
כבר לא מקבל מייל מפייפל, למה?
07/07/2015 | 16:16
1
34
היי,
בעבר כשהייתי מזמין מוצר מאיביי, הייתי מקבל 2 מיילים,אחד מאיביי - אישור הזמנה, השני מפייפל - אישור תשלום
בחודש (בערך) האחרון אני לא מקבל מייל מפייפל אלא רק מאיביי
רק אני? האם יש בעיה?
תודה!
אני מקבל 2 מיילים. תבדוק את ההגדרות שלך בפייפל
07/07/2015 | 16:59
15
יש למישהי נסיון עם file exchange?
07/07/2015 | 12:12
19
מנסה לערוך לעצמי את האקסל ומסתבכת עם הפרמטרים של השילוח.
אם אני מהארץ והמוצר שאני רוצה לשלוח אותו נשלח מסין ?
עזרה בהזמנה
07/07/2015 | 11:00
9
79

היי
משום מה השרשור הקודם לא הוקפץ.  
אודה לעוזרים.

ביצעתי את ההזמנה באיביי (מכונת תפירה) ושילמתי הובלה כולל תשלום מיסים. מחיר המוצר היה 330 דולר וההובלה מיסים יצא קצת מעל 200$.
קיבלתי מספר מעקב והופנתי לחברת GCX לצורך מעקב. 
יצרתי איתם קשר והם אמרו לי שהם לא מספקים קבלות/ חשבוניות. 
עם מי אני אמור לדבר כדי לקבל קבלה על המע"מ שישולם בארץ?

מאחר ואיביי גובה את כל המיסים
07/07/2015 | 12:05
8
57
אתה צריך לבדוק מול שירות הלקוחות מי מפיק לך חשבונית (אם בכלל).
אם GCX רק מספקים את הסחורה ולא מבצעים את הגביה, רוב הסיכויים שלא תוכל לקבל.
באופן כללי, מי שרוצה חשבונית כדי לנכות מע"מ תשומות, כדאי שיברר מראש אם בקניה מקוונת הוא מקבל מסמך מתאים.
המוכרים באיביי בד"כ לא מספקים חשבונית.

עוד שאלה
07/07/2015 | 13:10
2
28
זה קצת מוזר לא? הרי בסופו של דבר החבילה מגיעה לארץ, וכדי להשתחרר מישהו חייבים להעביר מע"מ למדינה. מי זה המישהו הזה?
איביי מעבירה ישירות.
07/07/2015 | 13:17
1
35
אפשר לנסות ולברר במכס, אם הם יכולים להוציא מסמך על המסים שנגבו.
כל החבילות הנכנסות שעוברות גביה מראש באיביי ואמאזון, מופיעות במערכת שלהם.

איך יוצרים קשר עם המכס?
07/07/2015 | 13:36
17
איך איביי יכולה לגבות את כל המסים אם אין לה עוסק מורשה?
07/07/2015 | 18:47
4
28
המסקנה שלי, היא שיש לה סידור עם המדינה. למשל, עוסק מורשה. או נציגות כאן, שהוא העוסק המורשה. משהו. כנראה שמבקשים מאיביי מעט מאד חשבוניות, אם בכלל. אז אולי בפורום לא מכירים. אך נראה לי שאם הם מתימרים לשלם הכל כולל הכל, ושירות מדלת לדלת, הם צריכים להיות מסוגלים להוציא חשבונית.
לדעתי צריך לחפור ב help שלהם בענין הזה, אולי גם בדפים שמיועדים למוכרים. ולשאול אותם ישירות.
בעת יבוא לארץ
07/07/2015 | 19:05
3
30
שלום,
בכל יבוא לארץ יש רשימון יבוא.
רשימון הייבוא תמיד יהיה על היבואן בישראל (מס' זהות, עוסק מורשה, מס' עמותה, מס' מלכ"ר וכיו"ב).
זה לא רלוונטי מי שילם את המע"מ/מכס/מס קניה - הוא יופיע ברשימון ע"ש היבואן.
זה שיש יבואנים שעמ' המכס שילם עבורם במס"ב וחייב את השולח בחו"ל והם עדיין מגישים את הרשימון להזדכות על מס תשומות שהם בפועל לא שילמו, זה כבר משהו אחר ואני בספק אם רשות המיסים רוצה/יכולה להתחיל לעקוב אחרי זה.
תמיד מי שמשלם בארץ את המכס הוא גוף מאושר על ידי המכס שיש לו מערכת סליקה (מס"ב) מול המכס. בד"כ אלו סוכני מכס (עמילי מכס) ויש יבואנים שהקימו קו מס"ב מול המכס (באישורם) והם משלמים עצמאית את הרשימון.
במקרה דנן, יש/יהיה סוכן מכס שישחרר את התיק ע"ג רשימון יבוא. הוא ולא אחר צריך לספק (על פי חוק) את הרשימון ליבואן.
בברכה, אלעד
תודה אלעד
07/07/2015 | 20:42
2
18
אז אם ככה, עם מי אני אמור ליצור קשר? בכל זאת מדובר בסכום של 50 דולר. לא בא לי לוותר עליו.

איך שלחו את החבילה? עם מי?
07/07/2015 | 21:25
23
מפה מתחילים לחקור ולהגיע למי שלוחץ על 'שלם רשימון'.
אלעד
GCX פרטי התקשרות
07/07/2015 | 21:27
38

גלובל קוריאר אקספרס בע"מ
ת.ד. 58 בניין ממ"ן
נתב"ג 70100, ישראל
טלפון: 074-755-5500
פקס: 03-9792634
שעות פעילות: ראשון-חמישי  08:30-17:00
תתקשר/י תבקש/י לדבר עם מחלקת עמילות מכס ותדרשי העתק רשימון.
בברכה, אלעד
הזנת מעקב של POSTNL
06/07/2015 | 19:44
2
49
למישהו יצא להזין מספרי מעקב של POST NL?
כשאני מזין את השם הזה איביי מתריעים שהם לא תומכים בספק הזה, זה באמת ככה או שיש שם אחר שאני צריך להכניס שם? 
אולי TNT מאחר והם הזכיינים של הדואר ההולנדי
07/07/2015 | 12:06
14
בהחלט תומכים ב- Post NL - תקפיד על P ו- NL גדולות!
07/07/2015 | 17:07
13
ורווח בין ה-Post  ל-NL
האם איביי מאיט חשיפות בעיקבות מכירות כפולות?
06/07/2015 | 18:19
49
שאלה לגבי קורס
06/07/2015 | 16:22
5
97
שלום,
הייתי רוצה לדעת האם כדאי לקחת קורס מכירות באיביי ואמזון? 
במידה וכן, אצל מי עדיף לדעתכם? או לחלופין - ממי להתרחק?
גלזר? איזיביי? לירן וייס? צחי רוזנטל? 
יש כלכך הרבה ואני כלכך לא מכיר את התחום,
אני חושש מהונאה.

תודה !
הדעות חלוקות. למה הכונה הונאה?
06/07/2015 | 17:07
81
יש חילוקי דעות על הצורך בקורס. יש הרבה חומר חינם ברשת, שיש הטוענים שהוא מספיק.
האם הונאה היא שיקחו את התשלום ולא תקבל קורס? יכול להיות שאם משלמים בתשלומים, עדיף בכרטיס אשראי. לא קל לי לראות את ענין ההונאה כאן. ברגע שהקורס ינתן במקום שתואר, עם תוכן קשור, אני מתקשה לראות הונאה.
הכוונה היא שאני לא אקבל תמורה לכסף
07/07/2015 | 08:56
1
59
כמו למשל עם ההבטחות לרווחים, "2000 דולר בחודש" וכו'..
המטרה העיקרית שלי היא למצוא מישהו שעבר קורס איפשהו ואין לו אינטרס כלפי חברה כלשהי, שביקשה ממנו לתת פידבק
באופן כללי בחיים
07/07/2015 | 12:02
61
מי שמבטיח לך הכנסות/רווחים/תשואות דורש התייחסות זהירה.
אין לי נסיון איתם ולכן אין לי דעה. אם אתה רוצה להכנס לתחום ולא בטוח, תנסה תחילה לקרוא חומר, לעיין בפורום וכו' ולראות אם מתאים לך.

מאמן אישי
07/07/2015 | 15:39
52
הכי טוב לפנות פה בפורום וגם בפורום סוחרי איביי בפייסבוק ולחפש מאמן אישי שיעביר לך את החומר פרטנית.
לדעתי, הקורסים האלה הם בעיקר שיווקיים עושים כסף רק למי שמעביר אותם.
היתרון היחיד של הקורסים למינהם הוא המסגרת שהם יוצרים
07/07/2015 | 16:58
55
מבחינת תכנים - הכל קשקוש.
אף אחד לא באמת מלמד אותך לסחור.. הם מלמדים את הפן הטכני של להעלות מכירה ולא מעבר.
אין התייחסות בכלל לפן של שירות הלקוחות - דרכים להתמודד מול קייסים, דפקטים, פידבקים וכל מה שבינהם.
אין התייחסות לקידומי מכירות, כלים חיצוניים ופנמיים של איביי לשיווק. 
אין התייחסות לפן של הייצוא - מכס, דואר והתחשבנות מול הרשויות בארץ.
אף אחד לא נותן טיפים לעבודה מול ספקים ואיך מוצאים ספקים.
כל אלה ועוד - לומדים לבד. בדרך הקשה.

אז כדי לא להגיע למצב של אותו אחד שסיפר שהעלה מכירה ראשונה והוא יושב מול המוצר מסתכל עליו ותוהה מה עליו לעשות אחרי שיקבל תשלום...
הקורסים השונים הם דחיפה מצויינת למים ויצירת מסגרת להתחלת הכרת הפלטפורמה וליווי ראשוני, לא לצפות לשום דבר מעבר.
הבטחה לרווח של- 2000$ לחודש - זאת אחיזת עיניים במקרה הטוב והטעיה על סף הרמאות במקרה הרע... 
להגיע לסכומים כאלה צריך להשקיע כמה שנים של עבודה... לא שמעתי על אף סוחר ישראלי שהגיע לרווחים כאלה לא בשנה הראשונה ולא בשניה (מה גם שיש הגבלות למוכרים חדשים שלוקח כמה חודשים טובים לשחרר).

לגבי אימון אישי - לדעתי זה רעיון מצויין לשלב השני... שכבר יש את הבסיס ורוצים לקבל תשובות לשאלות שנתקלת בהן תוך כדי עבודה ורוצים להרחיב את הידע.
משיכת דולרים לויזה- צריך עזרה מהמומחים
06/07/2015 | 14:40
4
60
פייפאל אמרו לי שניתן למשוך דולרים רק לויזה שהונפקה על ידי חברת ויזה או לאומי כארד.
בנוסף, אמרו לי שלא ניתן למשוך כספים לויזה של בנק הפועלים.

דיברתי עם לאומי קארד בנוגע לזה והם אמרו שלא ניתן למשוך אליהם דולרים, הכסף מומר ישירות לשקלים.
הם אמרו לי שכדי למשוך דולרים לכרטיס ושהם לא יומרו צריך כרטיס בנקאי ולא חוץ-בנקאי, לאומי קארד זה כרטיס חוץ בנקאי לכן הם ממירים את הדולרים.
אז איך בעצם אני אמור למשוך את הדולרים?
אשמח אם מישהו מהמומחים שהצליח למשוך דולרים יוכל להסביר לי בדיוק איזה ויזה יש לו ולאיזה בנק היא מקושרת.
תודה מראש!
ת
06/07/2015 | 19:21
1
46
עד לפני חצי שנה הייתי עובד ככה, זה נכון שלאומי קארד הוא חוץ בנקאי ואי אפשר למשוך איתו דולרים.
תלוי איזה בנק יש לך. לאומי מוציאים כרטיסי ויזה בדרך כלל בנקאיים.
פועלים בדרך כלל מוציאים כרטיסי מסטרכארד או אמריקן בנקאיים, כשהייתי צריך ויזה בנקאי ביקשתי מבנק הפועלים ומסתבר שיש להם אופציה כזו. זה כרטיס ויזה פשוט (בלי שום הטבות) שהוא בנקאי. השתמשתי בו רק למשיכות הכספים..
אחרי שהנפיקו לי כרטיס ויזה בנקאי דיברתי עם הבנק והם פתחו אופציה למשיכת דולרים ללא המרה (חשבון דולרי).
:)

אז בסופו של דבר זה ויזה של בנק הפועלים?
07/07/2015 | 09:38
28
כי פייפאל אמרו לי שאי אפשר ויזה של בנק הפועלים. אשמח אם תוכל לאשר זאת.
לי יש כרטיס ויזה של בנק לאומי
07/07/2015 | 11:33
1
33
וזה עובד בלי שום בעיה, הכסף מתקבל בדולרים ונשאר בעו"ש של המט"ח.
ויזה של בנק הפועלים לא עובדת למשיכה דולרית
07/07/2015 | 13:41
34
תוכל למשוך עם כרטיסי ויזה מתשלובת כאל בלבד.
הפקת רשימון יצור חודשי מרוכז, כמה אתם משלמים ?
06/07/2015 | 13:56
4
53
כמה עולה לכם להפיק רשימון יצוא מרוכז ?
עד איזה סכום עיסקאות סה"כ מוגבל כל רשימון יצוא מרוכז ?

אשמח לתשובה בהקדם
59/67 ש"ח לכל 10,000$
06/07/2015 | 14:14
3
45
איך יתכן שבית המסחר בחיפה דורש 100 ש"ח ? אין על זה פיקוח ?
06/07/2015 | 14:20
1
50
והאם אפשר לצבור עיסקאות בשווי של $10,000 במשך חודשיים-שלוש ואז להוציא רשימון אחד על כל התקופה הזו ?

תודה
לא יכולה לענות לגביי חיפה
06/07/2015 | 14:36
48
10,000$ מתייחס לחודש אחד. אם אתה מוכר מעל סכום זה, אתה מוציא כמות רשימונים בהתאם באותו החודש.

רק לי יוצא מעל 100 ש"ח בגלל הוספת שורות ?
06/07/2015 | 15:05
40
בגלל שנוצרים דילוגים בספרור החשבוניות, אני צריך להוסיף שורות לכל סידרה (6 שח לכל שורה)
רק אני עושה את זה ?
אקו פוסט לבריטניה
06/07/2015 | 09:39
39
יכול להיות שהשותף שלהם בבריטניה אינו הרויאל פוסט?
כשאני מנסה לאתר חבילות בטראק17, אין אינפורמציה ממדינת היעד, 
וכשאני מחפש ברויאל פוסט החבילה אינה קיימת.

האם יש אפשרות למכירה לאדם ספציפי באיביי?
06/07/2015 | 09:19
2
46
שלום,
רכשתי מצלמת אינטרנט עם כבל מתח, לאחר כחצי שנה הכבל נהרס. דיברתי עם המוכר והוא מסכים למכור לי כבל חדש במחיר זול מהמחיר של שהוא מציין בדף המכירה, אך מבקש ממני לקנות את המוצר באתר שלו (אתר סיני).
המחיר מקובל עלי, האם ישנה אפשרות לבקש שיפתח מכירה עבורי (שתהיה סגורה ללקוחות) עם המחיר שהוא דורש (שהכל יעבור דרך איביי) ונניח עם העמלות של איביי (כך שהוא לא יפסיד מזה).
אני לא מכיר את הז'רגון האיביי-אי, ואני לא יודע איך להסביר לו (מיותר לציין שהאנגלית שלו לא גבוהה במיוחד).

תודה לעוזרים.
כן, הוא צריך ליצור מודעה בלי שם המוצר
06/07/2015 | 11:04
1
45
בכותרת יכתוב custom listing for david

שישים תמונה וטקסט -  the product that david ordered

הוא ייתן לך את מספר הליסטינג ותקנה.

ככה עושים
תודה
06/07/2015 | 11:08
39
אסגנן הודעה ואשלח לו.

אגב, התכוונתי למצלמת רכב ולא כפי שכתבתי.
איפה אפשר לקנות בזול (ת״א או אינטרנט) ספוג ביצים?
06/07/2015 | 02:16
1
55
ואיך אומרים את זה באנגלית כדי לחפש באיביי?
אני רוצה את זה כדי למנוע רעש קפיצות של הכלבה על הפרקט בחדר שלה בבית

המונח שאתה מחפש הוא Acoustic Foam
06/07/2015 | 13:38
21
ענייני מיסים ששששששששששששששש......
05/07/2015 | 18:58
1
67
אהלן חברים מה שלומכם?
מצאתי כל מיני "wholesale" שרוצים ממני 
sale tax id
או
ein number 
כתנאי לעבוד איתי 
 ואני שואל מה זה?
והאם אני כישראלי יכול לקבל את הדברים האלו
תודה למשיב
EIN זהו מספר שמהווה מספר מס מול מס הכנסה האמריקאי
05/07/2015 | 21:05
41
אתה יכול לקרוא עליו בלינק הזה
אני לא יודע אם זה רלוונטי לישות מישראל.
בברכה,
אלעד
שוב שלום לפורום! צריכה התיעצות דחופה
05/07/2015 | 18:12
3
95
פעם הראשונה נתקלתי בכזה דבר ..... אולי אני יותר מידי חשדנית או ההפך - תמימה מידי. לכן אני פונה אליכם להתיעצות מה עושים עכשיו. והסיפור:
רכשתי משהו , פתאום אחרי יום וחצי בערך אני רואה בפייפל שהמוכר זיכה אותי וצירף מכתב - מכאן זה תקציר דבריו : " הייתה לי בעיה עם החשבון PP שלי, זיכיתי אותך בסכום הקניה ואני מבקש ממך לשלם לי שוב אך לחשבון אחר  כדי שנוכל להשלים את העסקה." צורפה כמובן אינוויס (חשבונית מס שכללה תיאור פריט שרכשתי). כאמור , לא נתקלתי בכזה דבר קודם, מאד רציתי את מה שרכשתי ולכן שילמתי לו שוב. אחרי יומיים המוכר שלח לי את מספר המעקב של המשלוח. בדקתי באתר חברת הדואר של המדינה ממנו נשלח המוצר והוא אכן נשלח (אליי? אהממ, מקווה שכן....).
מה שקרה זה שבחשבון שלי בEBAY המוצר בהתחלה הופיע ככזה שיש לשלם ואתמול קבלתי מסר מEBAY עם בקשה להתיחס (TAKE ACTION) כי זוכיתי על המוצר על ידי המוכר...... כאן התחלתי לחשוד ( לא יודעת האם בצדק, אתם תגידו) - או שהמוכר פשוט קמצן ורוצה להתחמק מתשלום המסים של EBAY לכן ביטל את המכירה אבל שלח לי את המוצר , או שהמוכר בכלל נוכל ואני לא אראה את מה שרכשתי - אבל יש חשבונית בPP בה רשום הכל. זה יכול לעזור לי לפחות לראות את הכסף חזרה?
או שאני טועה והמוכר פשוט בתום לב לא עדכן מצב המכירה ולא הסדיר את העיניינים שלו עם EBAY? מוכר הזה (בחשבון הזה לפחות) מכר בקושי תריסר מוצרים - אולי זה חוסר נסיון ולא נוכלות?
והשאלה הראשית אליכם:
מה נכון לעשות? ליצור קשר עם EBAY ,להתחיס למסר שלהם ולפרט את כל הסיפור הזה לפני שהתיק ייסגר (ונתנו לי ממש מעט זמן לזה) או שלחכות ולראות האם מוצר מגיע וזהו? כי אני לא עשיתי כל עברה נגד EBAY, סמכתי על מוכר שהוא יעשה את הכל (כנראה טעיתי).

אודה לכל מי שייתן תשובה מפורטת לשאלתי! אשמח ללמוד כדי שלא לחזור על טעויות בעתיד!
הייתי מחכה למוצר שיגיע
06/07/2015 | 11:19
44
יש לך עסקה משולמת בפייפאל, את זכאית לפתוח קייס בפייפאל למשך 180 יום מיום התשלום לכן אל תחששי.

ממה שכתבת אני מעריך שהמוכר ביטל את התשלום כדי להימנע מלשלם לאיביי את העמלה שלהם.

יש לו את המייל שלך והוא שלח לך חשבונית לתשלום לפייפאל שלך בלי לשלם לאיביי את עמלת הסגירה.

מוכר טיפש שמנסה לרמות את איביי.

תמתיני להגעת המוצר.
לא הבנתי למה הכוונה ב"לפני שהתיק ייסגר"; פתחת תיק?
06/07/2015 | 13:29
1
35
או שהמוכר פתח תיק על ביטול העסקה?

בכל מקרה אם שילמת לו בפייפל יש לך הגנה של פייפל, ומה שהוא עושה מול איביי זה בינו לבין איביי, לא הייתי נכנסת לזה.

לגבי התראות של איביי לתשלום, זה איזשהו באג מטומטם שלהם. בשנה האחרונה היו לי כמה מקרים כאלה, כולל במקרה של מוכר שזיכה אותי כי המוצר אבד בדואר וכולל מקרה שבו העסקה כבר בוטלה (ואישרתי את הביטול) עוד לפני ששילמתי כי המוכר עדכן שהמוצר פגום, ועדיין איביי הקפיצו לי את המוצר לתשלום שוב ושוב במשך כשבועיים (אחרי שהעסקה בוטלה!).
סליחה אם לא ידעתי להתנסח נכון!
06/07/2015 | 17:55
37
כן, הכוונה לזה שהמוכר פתח תיק לביטול עסקה - לפי דבריהם של אי ביי הם קבלו ממנו מידע על ביטול עסקה ועל זה שהוא זיכה אותי ומחכים להתיחסות ממני. קבלתי מהם (אי ביי) אזהרה שבמידה ולא אתיחס עד לתאריך X התיק ייסגר מעצמו.
זה באמת נראה כמו באג,  פשלה של אי ביי ,שהמוצרים כמו שלי שידוע שהעסקה בוטלה וקבלתי זיכוי עדיין מופיעים NOT PAYED.
לגבי להניח למוכר - אני מצד אחד לא רוצה להזיק לאדם שלא עשה לי דבר או חצי דבר רע ולהלשין עליו לאי ביי, ומצד שני אני חשה לא נוח עם זה שאני לכאורה שותפה ל"פשע" - התחמקותו מתשלום אגרה לאי ביי.
נראה לי שאניח לו כי אם הוא באמת מכר רק 11 מוצרים אולי זה חוסר נסיון ולא גניבה מכוונת. לא רוצה לקלקל לו סתם....
תודה רבה לכם על התגובות!

משיכת כספים לויזה
05/07/2015 | 13:40
26
שלום חברים,
יש לי ויזה מבנק הפועלים ואני מעוניין למשוך אליה כסף מפייפאל.
דיברתי עם פייפאל והם סידרו את זה כך שאני באמת יכול למשוך אליה דולרים, היא מוגדרת כדולרית.
עכשיו מבחינת הבנק, מה אני צריך לעשות כדי שהם לא ימירו לי את הדולרים לשקלים?
מה צריך לומר להם? הם עושים עם זה בעיות?
טלפון של רבקה מהמכס
05/07/2015 | 12:27
8
129
אחרי שעברתי על פוסטים בנושא רשומון יצוא, וראיתי שרבקה מהמכס מככבת שם,
אני מנסה להשיג אותה, אך ללא הצלחה בינתיים.
מישהו יכול אולי לתת לי טלפון ישיר שלה?
מצטרף לבקשה
05/07/2015 | 14:23
2
73
כמו כן, עם איזה ניירת אני צריך להגיע לבית המכס?
רשום שרק אחרי שלושה חודשים של שליחת חבילות אני יכול לקבל רישומון...הבנתי את זה נכון?
אם היא תראה שאתה שולח הרבה היא תקצר לך
07/07/2015 | 11:39
1
40
לא חייבים שלושה חודשים.
אבל תבוא ותעשה רשימון יומי של נגיד 5-10 חבילות לפחות כל פעם, ותעשה לפחות 4 פעמים כאלו, והיא בטח תאשר לך לעשות חודשי.
אישור לרשומון חודשי מקבלים מההנהלה בירושלים, לא מרבקה...
07/07/2015 | 17:05
16
פקס 03-9421733?
05/07/2015 | 18:22
4
76
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For... . לא יודע האם הרבקה שבהודעה המסוימת הזו היא הרבקה המענינת. כנראה שיש במכס הרבה רבקות.
זו רבקה האחת והיחידה
05/07/2015 | 21:41
3
64
אין לה טלפון ישיר?
06/07/2015 | 15:30
2
59
אני כבר שבוע מנסה להתקשר ל-03-9421730.
יש שם מערכת לניתוב שיחות שאלוהים יודע לאן היא מנתבת,
מה שבטוח שלא למענה אנושי, או למענה בכלל.
שלחתי לה כבר פקס, אין לי מושג אם הגיע, לאן הגיע ואיך הגיע, אבל לא חזרו אלי.
אני רוצה להגיע לשם מחר, וממש לא בא לי להגיע ולגלות שלא הבאתי את כל מה שצריך.
רשום לי בטלפון המספר 03-9421747
07/07/2015 | 11:45
1
37
בשביל רבקה.
תנסה, אני לא זוכר אם אי פעם השתמשתי בו.
תודה רבה!
07/07/2015 | 12:24
12
האם איביי שולחים אינוויס על תשלום או שהם גובים אוטומט? תודה
05/07/2015 | 11:29
16
רבה מראש.

מאיזה סכום הכנסה צריך לדווח ???
05/07/2015 | 12:10
3
70
לחפש בגוגל על תשלום מס הכנסה עסקת אקראי?
05/07/2015 | 18:16
2
83
לא יודע. ומה עם ביטוח לאומי? אפשר לשאול את רשות המסים. אולי השאלה מתאימה גם לפורומים אחרים.
אם תהיה תשובה יותר טובה שלא תתקבל כאן, מבקש לפרסם אותה בשרשור.
מקוה שהתשובה מספיק טובה כדי שלא יטען שהייתי צריך לשתוק.

קיבלתי שתי תשובות,לכל המעונינים:
06/07/2015 | 15:15
1
84
מפורום LAWFORUM
-פקודת מס הכנסה לא נוקטת בסכום מסויים שממנו מתחילים לדווח.המבחן לדיווח הוא: קיומו של עסק.
קרי, אם יש לך הכנסה מעסק או ממשלח יד,בהתאם למבחנים שנקבעו בפסיקה,עליך לדווח לרשויות על הכנסתייך. כך למשל אם את מוכרת מטלטלין לשימוש אישי (בגד ישן) את לא צריכה לדווח,אך אם את קונה סחורה לשם מכירתה בהמשך ובאופן תדיר,סביר להניח שיש לך עסק. במידה ואת נכנסת להגדרה של עסק :עלייך לפתוח תיק ברשויות:מס הכנסה ומעמ ובמקביל לעדכן את הסטטוס שלך בביטוח לאומי .
2]
דנה שלום ראשית את צריכה ללכת לפתוח תיק במס הכנסה ובמע"מ של עוסק מורשה הדיווח על תחילת עיסוק הוא החל מהשקל הראשון אף על פי שייתכן שתוצאת המס בסוף שנה היא שאת לא חייבת במס אין קשר בין השניים. לאחר מכן מדווחים לרשויות כל חודשיים או כל חודש תלוי במחזור בעקרון תתחברי ליועץ מס או רואה חשבון שיבצעו את כל נושא הנהלת החשבונות וטיפול מול רשויות המס. קרוב לוודאי שמכיוון שאת מוכרת סחורה ולא נותנת שירותים אז במע"מ לא יתנו לך לפתוח עוסק פטור. אבל לפי השאלה ייתכן שאם זה מכירה לתושב חוץ אז היא תהיה פטורה ממע"מ וזה במידה ויש רשימון ייצוא. בברכה שלומי 
תודה. נראה לי ששאלה מדויקת יותר היא מהו עסק.
06/07/2015 | 17:17
37
והתשובה הראשונה ענתה על קצה המזלג.
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
פורום ייבוא מסין
פורום ייבוא מסין
פורום לימודי שוק ההון
פורום לימודי שוק ההון
חיה בר - סחר ושילוח בינלאומי
חיה בר - סחר ושילוח בינלא
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה