לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום איביי ופייפל ebay and paypal

פורום זה הוקם כדי לעזור למוכרים וקונים אשר משתמשים או מעוניינים להשתמש באתר EBAY ובשירותים תומכי EBAY כגון PAYPAL.
חברי הפורום משתפים בדעות שלהם ,בנסיון שלהם , בהמלצות שלהם ובידע אותו צברו מתוך נסיונם האישי, על מנת לעזור לשאר החברים.
מספר כללים למען הסדר הטוב של הפורום:
1. לא לקלל.
2. לא להשמיץ .
3. לא לרשום הערות גזעניות כלפי משתמשים אחרים או בכלל.
4. לא לפרסם , ניתן לפרסם אך ורק בלוחות הפורום. קישורים לאתרים המעניקים שירותים משלימים כאן בישראל ניתן למקם בלוחות או בחתימה בלבד!
5. לא לפתוח נושאים שאינם קשורים לתחום.
6. לא יתקבלו הצפות או הודעות חוזרות.
7. לא לנהל שיחות פרטיות על גבי הפורום, בשביל זה יש את צאט הפורום וניתן לקרוא לחבר או חברים לשיחה.
8. במידה ושרשורים ייתארכו יתר על המידה עקב התנצחויות אישיות ומאבקי כח השרשור יימחק.
9. למנהלי הפורום שיקול הדעת למחוק תכנים שנוגדים את מהות הפורום ומסיתים נגד השימוש באיביי .

הפורום הזה מיועד לכול מי שמעוניין ללמוד ,לחלוק ולשתף ואנחנו רוצים שיהיה מועיל , יעיל וחוויתי .

כל הפרה של כללי היסוד הנ"ל תסתיים בחסימה זמנית או קבועה. וכמובן, הערות והארות יתקבלו בשמחה גלישה נעימה,

הנהלת הפורום:

אודות הפורום איביי ופייפל ebay and paypal

פורום זה הוקם כדי לעזור למוכרים וקונים אשר משתמשים או מעוניינים להשתמש באתר EBAY ובשירותים תומכי EBAY כגון PAYPAL.
חברי הפורום משתפים בדעות שלהם ,בנסיון שלהם , בהמלצות שלהם ובידע אותו צברו מתוך נסיונם האישי, על מנת לעזור לשאר החברים.
מספר כללים למען הסדר הטוב של הפורום:
1. לא לקלל.
2. לא להשמיץ .
3. לא לרשום הערות גזעניות כלפי משתמשים אחרים או בכלל.
4. לא לפרסם , ניתן לפרסם אך ורק בלוחות הפורום. קישורים לאתרים המעניקים שירותים משלימים כאן בישראל ניתן למקם בלוחות או בחתימה בלבד!
5. לא לפתוח נושאים שאינם קשורים לתחום.
6. לא יתקבלו הצפות או הודעות חוזרות.
7. לא לנהל שיחות פרטיות על גבי הפורום, בשביל זה יש את צאט הפורום וניתן לקרוא לחבר או חברים לשיחה.
8. במידה ושרשורים ייתארכו יתר על המידה עקב התנצחויות אישיות ומאבקי כח השרשור יימחק.
9. למנהלי הפורום שיקול הדעת למחוק תכנים שנוגדים את מהות הפורום ומסיתים נגד השימוש באיביי .

הפורום הזה מיועד לכול מי שמעוניין ללמוד ,לחלוק ולשתף ואנחנו רוצים שיהיה מועיל , יעיל וחוויתי .

כל הפרה של כללי היסוד הנ"ל תסתיים בחסימה זמנית או קבועה. וכמובן, הערות והארות יתקבלו בשמחה גלישה נעימה,

לצפיה ב-'היסטוריה רכישות מאייבי'
היסטוריה רכישות מאייבי
20/03/2016 | 21:07
3
51
ערב טוב טוב לכם

אך אני יכול לראות רכישות שלי מהיום ושנה אחורה

אז אני רואה היסטוריה של רכישות של שנה

תודה
לצפיה ב-'בראש הרשימה אפשר לבחור See orders from משלוש השנים האחרונות'
בראש הרשימה אפשר לבחור See orders from משלוש השנים האחרונות
21/03/2016 | 01:04
13
לצפיה ב-'עוד קצת עזרה'
עוד קצת עזרה
21/03/2016 | 12:24
1
18
אך אני ניכנס לזה

כי אני לא ממש בקיאה בזה
לצפיה ב-'בעמוד היסטוריית הרכישות למעלה, זה מופיע בראש הרשימה'
בעמוד היסטוריית הרכישות למעלה, זה מופיע בראש הרשימה
21/03/2016 | 14:44
14
לצפיה ב-'הגדרת מטבע בקבלת תשלום ב PAYPAL'
הגדרת מטבע בקבלת תשלום ב PAYPAL
20/03/2016 | 18:32
1
35
היי חברים

לאחר מהראה החדש של PAYPAL איני מוצא את הדף בו ניתן להגדיר באיזה מטבעות ניתן לקבל תשלומים ב PAYPAL
משהו יכול להכווין אותי בבקשה היכן זה נמצא?

המון תודה
לצפיה ב-'בתחתית העמוד ניתן ללחוץ על "תצוגת חשבון ישנה"'
בתחתית העמוד ניתן ללחוץ על "תצוגת חשבון ישנה"
20/03/2016 | 20:17
22
הקישור לניהול מטבעות בתצוגה הישנה:
לצפיה ב-'איך עושים דרופ שיפינג?'
איך עושים דרופ שיפינג?
20/03/2016 | 12:32
1
84
יש מדריך שמסביר זאת?

חתימה:
איפה קונים בשמים וטיפוח בזול?
http://bit.ly/1Rp1Z8l

לצפיה ב-'באותו מקום שקיים המדריך לשחייה בהתכתבות'
באותו מקום שקיים המדריך לשחייה בהתכתבות
23/03/2016 | 18:55
17
לצפיה ב-'חבילה שלוקח לה הרבה זמן'
חבילה שלוקח לה הרבה זמן
20/03/2016 | 09:27
2
58
שלחתי 2 חבילות בדואר אוויר רשום לאוסטריה ב- 28/2 והן עדיין לא הגיעו לאוסטריה ולא מופיעות במעקב של הדואר שם.
בדואר שלנו כתוב שהפריט בדרכו לאוסטריה(עדכון אחרון 1/3).
בסניף העובדת בדקה וכתוב לה שזה נשלח.
אני מתחילה לדאוג.
מה אני יכולה לעשות?
לצפיה ב-'משלוחים לאוסטריה'
משלוחים לאוסטריה
20/03/2016 | 15:13
1
56
מתעכבים לאחרונה ויכולים לקחת גם חודש.
אם יש מספר מעקב, הם יופיעו באתר האוסטרי כאשר יקלטו שם.

לצפיה ב-'יש מספר מעקב'
יש מספר מעקב
20/03/2016 | 15:22
49
אני פשוט מתחילה לדאוג כי החבילות מגיעות לשם בדרך כלל מהר.
נראה שבכלל יש עיקובים לאחרונה.
גם חבילות שמגיעות אלי לארץ...
לצפיה ב-'זקוק לדעתכם.. קונה שרוצה להחזיר מוצר'
זקוק לדעתכם.. קונה שרוצה להחזיר מוצר
19/03/2016 | 18:42
7
104
אהלן,
מכרתי חלק חילוף כלשהו למכשיר לבית. החלק מקורי של חברה מוכרת בעולם.
היה הסבר מפורט על החלק כולל מידות כולל תמונות, בקיצור לא משהו שאפשר להתבלבל. המוצר ארוז באריזת בליסטר מפלסטיק.

לאחר מספר ימים שהוא קיבל את המוצר.. הוא מבקש שאתחיל בתהליך החזרה כי החלק לא מתאים.. ביקשתי שיפרט..

הוא הסביר שהוא ניסה להחליף חלק קיים של אותה חברה שהוא באותם מידות אך משום מה זה לא התאים..

המדיניות החזרה שלי היא תוך 14 יום משלוח חזרה על הקונה..

יש לציין שהוא פתח את האריזה והיא לא ניתנת לסגירה שנית..

הבחור לא פתח קייס אלא רק שלח הודעה.

מה אתם אומרים?
להסכים לבקשת החזרה?

או להסביר לו שאני לא אחראי לחוסר ההתאמה?

אודה לעזרתכם :)

לצפיה ב-'אם הלקוח פתח Factory Sealed Pack אתה לא חייב לקבל החזרה'
אם הלקוח פתח Factory Sealed Pack אתה לא חייב לקבל החזרה
20/03/2016 | 00:10
78
תסביר לו את זה בעדינות ותפנה אותו למדיניות של איביי:
אולם עליך להביא בחשבון שהוא עלול להשאיר פידבק בהתאם.
לצפיה ב-'אני נגד להתווכח עם לקוחות'
אני נגד להתווכח עם לקוחות
20/03/2016 | 10:28
5
77
תחשבו איך אתה מסתדר עם לקבל את המוצר חזרה.
אני חושב שאתה צריך להסכים להחזרה אבל להגיד לו שהמשלוח יהיה על חשבונו.
מבחינה זו אתה מוגן. אין שום סיבה שתממן מכיסך את ההחזרה אם כל הפרטים בליסט נכונים.
קח בחשבון שהלקוחות יודעים כבר אילו תירוצים לתת כשהם לא רוצים מוצר.
הוא הרי לא יגיד לך שלא בא לו על המוצר סתם, או שמצא עסקה יותר טובה במקום אחר אטו שחבר אמר לו "למה לא אמרת, יש לי בדיוק את אותו  החלק אצלי ואתן לך אותו בחינם??"

בקיצור, כשידע שההחזרה תעלה לו כסף יחשוב פעמיים אם כדאי לו.
אתה מצידך, תרוויח פעמיים ותוכל למכור את החלק שוב בהנחה קטנה כשאתה מציין בליסט שהמוצר חדש אך אינו SEALED.

לצפיה ב-'בשיטה שלך עמירם אתה מפסיד פעמיים '
בשיטה שלך עמירם אתה מפסיד פעמיים
20/03/2016 | 14:05
4
74
פעם אחת אתה מפסיד את עלויות המשלוח ללקוח כי כשהמוצר חוזר אתה מחוייב לתת החזר מלא כולל דמי משלוח.
פעם שניה אתה מפסיד כשאתה מוכר מוצר שקנית כחדש פתוח ולא באריזה מקורית דבר שמשמעותית יוריד את ערכו ועלול לגרום שיעלה אצלך אבק כי מרבית הקונים יעדיפו לשלם עוד כמה דולרים ולקבל מוצר Factory Sealed עם אחריות.
השאלה שאתה צריך לשאול את עצמך היא כמה שווה לך להפסיד כדי שהלקוח שלך יצא מרוצה.
אחרי הכל אנחנו פה לעשות כסף
לצפיה ב-'עמירם צודק ... הלקוח תמיד, אבל תמיד צודק...'
עמירם צודק ... הלקוח תמיד, אבל תמיד צודק...
20/03/2016 | 17:19
3
59
מוכר אונליין תמיד צריך לזכור שהכח תמיד בצד הלקוח
הוא תמיד צודק, גם אם יש הפסד כספי על הפריט
לפי דעתי אם תנסה להתווכח איתו, הוא יכול לפתוח קייס על מוצר פגום שנשלח + קייס באיביי + קבלת פידבק שלילי ... עדיף לעשות כמו שעמירם אמר ולהחזיר לו בתנאי שהוא משלם את המשלוח לארץ (אפילו המוכר ישלם את המשלוח לארץ) העיקר שיהיה מרוצה
לצפיה ב-'כן לכבד את הלקוחות שלך. לא לפחד מהם או מהפידבקים שלהם'
כן לכבד את הלקוחות שלך. לא לפחד מהם או מהפידבקים שלהם
20/03/2016 | 23:23
2
51
אם הקונה פנה במסרים ולבקשת המוכר הסביר ופירט במערכת המסרים את סיבת ההחזרה מה יש לפחד ממנו? 
אז מה אם הוא יפתח קייס? הוא יפסיד בו.
גם אם ישאיר פידבק שלילי על סירוב לקבלת החזרה בנסיבות הללו - הפידבק יוסר.

אין לי מושג מה עלות הפריט. על שטויות של 10-20$ מילא....
אבל בפריטים יקרים - בשום אופן לא!

אני מוכר ציוד מיחשוב ותוכנות במאות דולרים.
יש לי לא מעט בקשות להחזרות (בעיקר בשל חוסר התאמה לחומרה של הלקוח) ואני מעולם לא הסכמתי לקבל חזרה אריזה שנפתחה.
אין לי מה לעשות איתה.
אם לקוח לא טרח לקרא את המפרט.... איביי מגנה על מוכרים במצבים כאלה. גם בהכרעה בקייסים וגם בהסרת פידבקים.

לצפיה ב-'התכתבתי איתו במסרים'
התכתבתי איתו במסרים
21/03/2016 | 01:43
51
ניסיתי לדובב אותו שיהיה תיעוד במערכת מסרים אז הוא הסביר שהוא ניסה להתקין אותו ולא התאים.

כתבתי לו בצורה מפורטת שלא אוכל לקבל חזרה וסיפקתי לו מוצר בדיוק כמו בתאור..

מה גם שהוא פתח את האריזה...
אז הוא כתב שהאריזה הגיעה אליו פתוחה. שהמוצר היה נראה חדש והאריזה היתה פתוחה..

הוא מנסה לשחק את המשחק כי הוא גם מוכר..

מתלבט איך להתנהל מולו..

מדובר במכירה בסך 70 דולר.
לצפיה ב-'אל תהיה צודק תהיה חכם'
אל תהיה צודק תהיה חכם
23/03/2016 | 18:53
15
1."כן לכבד את הלקוחות שלך. לא לפחד מהם או מהפידבקים שלהם"
האימרה הזו תלוייה בכמות הפידבקים שיש לך בחשבון.
אם יש לי 5000 פידביקם אז באמת לא אפחד מהפידבקים שאקבל
אם יש לי רק 100-200
פידבק שלילי אחד יכול להרוס חשבון.

2. "אז מה אם הוא יפתח קייס? הוא יפסיד בו."
ראיתי כבר דברים בחיי. איביי בהרבה מקרים אינם עומדים לצד המוכר.
המוכר כבר יסובב את המקרה ויספר את הסיפור שלו שיזכה אותו במוצר חינם.

3. "
גם אם ישאיר פידבק שלילי על סירוב לקבלת החזרה בנסיבות הללו - הפידבק יוסר"
חחחחחחחח...בדיחות טובות יש לך.
קבלתי מלקוח פידבק שלילי שבו כתוב "איפה המוצר שלי"., פידבק שלילי שני "המוצר לא כמתואר" כשהכותרת תיארה במדוייק מה הוא המוצר".
התקשרתי לאיביי, למישהו היה איכפת?
ענו לי את התשובות שכתובות להם על המסך  "אנחנו מאוד מצטערים על מה שקרה לך, במדיה ויש לך שאלה נוספת, אתה מוזמן לשאול".

בקיצור, יש מצבים שאין ברירה אלא לנהוג בצורה מסויימת למזער נזקים.
כולנו יודעים שפעם מפסידים ופעם מרוויחים.

לצפיה ב-'תווית זמן משלוח במערכת "מוצרים שקניתי" באיביי'
תווית זמן משלוח במערכת "מוצרים שקניתי" באיביי
19/03/2016 | 14:45
1
36
בכל המוצרים שיש לי יש לי שורה שאומרת את זמן המשלוח המשוער.
במוצר האחרון שרכשתי מוצר מסויים מסומן כנשלח, מצורף מספר מעקב אבל משום מה אין את הזמן המשוער למשלוח.
מה זה צריך להיות? עליי להיות מודאג שלא עבדו עליי? באג במערכת?
לצפיה ב-'לא לדאוג ופשוט לעקוב אחר המספר.'
לא לדאוג ופשוט לעקוב אחר המספר.
20/03/2016 | 15:15
2
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
19/03/2016 | 14:31
2
62
שלום
האם לאחר שקנו ממני מוצר ואני שולחת אותו בדואר, צריך לשלוח קבלה לקונה? 
או שפשוט שולחים עם מספר מעקב וזהו?
תודה רבה
לצפיה ב-'מספיק מספר מעקב'
מספיק מספר מעקב
19/03/2016 | 21:15
1
28
רק לעדכן את המספר מעקב וזהו :)
לצפיה ב-'תודה:)'
תודה:)
20/03/2016 | 13:10
3
לצפיה ב-'מצאתי מוצר טוב שנמכר באיביי אבל'
מצאתי מוצר טוב שנמכר באיביי אבל
18/03/2016 | 22:21
3
141
כשאני רוצה להעלות אותו למכירה דרך התכנה של חזי(ניטור באמזון) זה עושה פרוטקטד מוד(20) ,עכשיו ברור לי שאני לא אעלה כי יש על המוצר הגנה.
אם אני בכל זאת רוצה למכור את המוצר הזה, לא דרך אמזון כמובן,אלא בדרך אחרת שאקבל אישור והכל יהיה חוקי שאיביי לא יעשו לי בעיות,
למי אני צריכה לפנות ? לייצרן של המוצר? לדבר עם איביי? 
אשמח להצעות.
לצפיה ב-'20 Vero found on TITLE'
20 Vero found on TITLE
18/03/2016 | 23:05
2
87
אתה יכול להעלול את המוצר. רק לקרוא מה המגבלה. מדובר בשם מוגן שמופיע ב TITLE של המוצר.
זה יכול להיות לדוגמה המילה SONY, או ORANGE או HP או המילה AMAZON.
תבדוק מה ההודעה. תבצע חיפוש באמצעות ctrl F בכל הליסט ותעלה.
לצפיה ב-'לא זה לא קשור למילים שנמצאות בדף המכירה או בכותרת'
לא זה לא קשור למילים שנמצאות בדף המכירה או בכותרת
18/03/2016 | 23:25
1
61
אני שמה לב למוצרים כאלה ואז מוחקת ומעלה
אבל זה מוצר שכנראה החברה קיבלה אישור מאיביי שרק היא נותנת לזכיינים שלה למכור את המוצרים האלה ואז לי אין אפשרות להעלות או שאם אעלה יוכלו לסגור לי את החשבון על דבר כזה. 
אז רציתי לדעת איך מגיעים להשגת אישור שכזה 
לצפיה ב-'תקראי בבקשה את טבלת הקודים של וירו אצל חזי'
תקראי בבקשה את טבלת הקודים של וירו אצל חזי
20/03/2016 | 10:45
45
זו לא הגבלה של וירו כזכויות יוצרים. זו הגבלה על מילה כזו או אחרת שמופיעה.
אבל, אין בעיה. תעשי מה שתרצי
לצפיה ב-'דרופ שיפינג לאיביי'
דרופ שיפינג לאיביי
18/03/2016 | 19:48
7
464
שלום,
אני כרגע עובד על כמות פידבקים .. ושואף לכמה שיותר ממכירות
חשבתי אולי לעשות דרופ מאליאקספרס לאיביי מוצרים שעולים פחות מדולר אמכור את זה בפחות מדולר והמוכר באלי יעשה דרופ
השאלה אם כדי לי כי זה אליאקספרס ? .. יש לציין שהמוצרים אינם שייכים למותג ולכן אינם נחשבים זיוף
( ראיתי הרבה מוכרים באיביי שמוכרים מוצרים ממש בזול ויש להם עשרות אלפיי פידבקים )
מה אומרים ?
בבקשה רציניים בלבד לענות לי

תודה מראש

שבת שלום חברים
לצפיה ב-'מניסיון של קונה, קיבלתי ממוכרים בעלי לא מעט מוצרים לא כמתואר'
מניסיון של קונה, קיבלתי ממוכרים בעלי לא מעט מוצרים לא כמתואר
19/03/2016 | 02:21
4
115
או שפשוט לא הגיעו כלל... (קרה לי יותר משקרה לי באיביי, אף שהזמנתי הרבה פחות).

אחד המוצרים ה"לא ממותגים" היה אמור להיות מוצר עם דמויות של דיסני (לפי התמונה). ברור שזה זיוף כי זה לא יהיה מקורי, אבל זה לא מה שהפריע לי, בתמונה המוצר נראה מצוין. בפועל קיבלתי מוצר שנראה כמו חיקוי עלוב לתמונה, כאילו ילד בן 6 העתיק את הציורים. מביך ברמות על.

מישהו שאני מכירה החזיר החודש בגד שהיה קטן מדי (לפי המידות שהם עצמם פרסמו בעמוד המכירה; הוא מדד עם סרט מדידה וגילה שהמידות המפורסמות לא היו אמינות).

לסיכום, לדעתי מדובר בהכנסת ראש בריא למיטה חולה, אתה בהחלט יכול להגדיל לעצמך את כמות המשובים, אבל לאו דווקא החיוביים... אם אתה לא מכיר את המוכר ואת המוצר, אל תיכנס לזה.
לצפיה ב-'בהמשך למה שהגבת מעליי'
בהמשך למה שהגבת מעליי
19/03/2016 | 04:01
3
78
אני לא מתכוון למכור מה שאני אישית קניתי ( דברים קטנים מאוד ) ללא שם או ניסיון של מותג .
והאיכות של מה שאני קניתי ( מה שאני רוצה עכשיו למכור דרך דרופ ) שווה את החצי דולר .. ואני דווקא ראיתי רק פידבקים חיובים למוכרים שמכרו את זה .
יש עוד מישהו שיכול לייעץ ? ( אני לא מחפש מישהו שיוריד אותי מהדרך הזאת .. מחפש מישהו שאולי יכניס לי שכל ) כי שוב אני לא רוצה למכור זיוף או "מותג"
לצפיה ב-'אם זה מוצר שאתה מכיר ובדקת בעצמך ואתה סומך על המוכר'
אם זה מוצר שאתה מכיר ובדקת בעצמך ואתה סומך על המוכר
19/03/2016 | 04:19
2
59
זו חצי צרה, רק קח בחשבון שרבים המוכרים באיביי וגם בעלי אקספרס שהם עצמם דרופ-שיפרים... והם לא אורזים בעצמם ויודעים בדיוק מה ומתי הם שולחים... או אם הספק שלהם לא החליף פתאום את המוצר... הסינים לא חזקים באמינות, בלשון עדינה. שיקרו לי לא פעם ולא פעמיים, סימנו ששלחו ימים שלמים לפני ששלחו באמת (כשקיבלתי את החבילות ראיתי את החותמת עם התאריך של הדואר הסיני לפעמים גם שבוע אחרי התאריך ש"שלחו"), השתמשו במספרי מעקב פיקטיביים, ניסו לגרום לי לסגור מחלוקות כדי "לטפל" בבעיה... הכול מהכול. אם זה סיכון שאתה מוכן לקחת, לבריאות.

ורק כדי לחדד: זה ממש לא קשור לזיוף או למותג; היו לי לא מעט בעיות עם מוצרים שלא כמתואר ממוכרים סיניים ובאף מקרה זה לא היה קשור לזיוף או למותג. למעשה היו מקרים ששלחו לי (מאותו ספק, אבל מוכרים שונים...) מוצרים שלא הזמנתי (מאותו סוג, אבל לא מה שהזמנתי) ומכיוון שהזמנתי מוצרים מאותו סוג מכמה מוכרים לא ידעתי אפילו מי המוכר שפישל... (ונאלצתי לערוך עבודת בילוש... ). איך לומר? משובים חיוביים הם לא קיבלו ממני.

לא הבנתי למה הכוונה במישהו ש"יכניס לך שכל" ובמה זה שונה מלהוריד אותך מרעיון מפוקפק, אבל ניחא; בחירה שלך. התחושה שלי היא שכבר החלטת ואתה בעצם מחפש חיזוקים, לא עצות.
לצפיה ב-'אוקיי'
אוקיי
19/03/2016 | 05:19
1
40
אוקיי הבנתי את הראש שלך ואתה צודק אני חייב להגיד ..

רציתי לשאול מה אתה חושב על אתר באנגליה ? שיכול לספק לי את המוצרים שאני רוצה בזול ?

מה אתה חושב ?
לצפיה ב-'לא מכירה את האתר, אולי אחרים ידעו.'
לא מכירה את האתר, אולי אחרים ידעו.
19/03/2016 | 05:21
50
כך או כך ההמלצה שניתנת כאן תמיד (ובצדק) לגבי דרופ-שיפינג היא להכיר את הספק שלך היטב, כלומר להתנסות בו קודם כל בעצמך ולהתרשם ממנו. כך תוכל לדעת מה אתה מספק ללקוחותיך.
לצפיה ב-'שלחתי לך הודעה בפרטי'
שלחתי לך הודעה בפרטי
19/03/2016 | 08:23
42
לצפיה ב-'עצה שלי, אל תתקרב לעלי אקספרס ולסינים בכלל'
עצה שלי, אל תתקרב לעלי אקספרס ולסינים בכלל
20/03/2016 | 10:51
76
הדרך היחידה שאני ממליץ לעבוד מול סינים, זה לקנות סטוקים של מוצרים מאליבאבא ולייבא אותם אליך או לפולפילמנט של אמזון, כמובן אחרי בדיקה מעמיקה של הספקים שם.
כדרופ : לא מציע לך לסמוך על אף אחד שיארוז וישלח עבורך את המוצר.
אם כבר דרופ, עדיף לעבוד מול אמזון.
אם אתה מתעקש על סינים, רק אם אתה מוצא איזה ספק אינדיבידואלי שמישהו עבד מולו והמליץ עליו וגם רק אחרי שבדקת שישלח אליך הביתה מוצר אחד, תבדוק את מהירות המשלוח ואיכות המוצר.
לצפיה ב-'התנהלות עם מוכר לגבי החזרת מוצר'
התנהלות עם מוכר לגבי החזרת מוצר
18/03/2016 | 09:33
16
101
הזמנתי באיביי רדיודיסק משומש לרכב ממוכר מלטביה. המוצר היגיע שבור, כנראה קיבל מכה במשלוח משום שהיה ארוז בצורה רשלנית במעטפת פצפצים. המוכר ביקש להחזיר את המוצר כדי לשלוח חליפי לכשיקבל את הפגום. פתחתי קייס של החזרת מוצר ושלחתי אותו. כשהמוצר היגיע אליהם (רק אחרי שטרחתי לשאול אותם אם היגיע) הם שאלו אם אני רוצה זיכוי או מוצר חליפי, ביקשתי שיישלחו חליפי. אחרי כמה ימים ענה לי שאיביי לא מאפשר לו לשלוח פריט חלופי כשהקייס פתוח ולכן הוא יבצע זיכוי ושאני אקנה את המוצר מחדש. הסכמתי אבל ביקשתי שיזכה אותי גם על עלות המשלוח חזרה כי בפועל הוא חסך מעצמו משלוח (וגם בגלל שבעזרה של איביי כתוב שבמקרה כזה עלות ההחזרה על המוכר). בינתיים קניתי מוצר דומה בארץ והמתנתי לזיכוי. עכשיו הם כותבים לי ששלחו לי מוצר וצרפו מספר מעקב. כתבתי להם שאני כבר לא צריך את המוצר יותר. הצעתי להם שלא אאסוף את המוצר מהדואר והוא יחזור אליהם. אבל התעקשתי שהזיכוי יהיה מיידי כולל עלות המשלוח של המוצר הפגום אליהם וכי אני לא מתכוון להמתין עד שיקבלו אותו חזרה. כבר שלושה ימים שאין זיכוי או מענה. יצויין שכל התהליך מצידם נוהל בהתכתבויות במערכת המסרים של איביי ולא במערכת של החזרת המוצרים. יש כמובן אופציה להתערבות של איביי אותה עוד לא הפעלתי. אנא עצתכם.
לצפיה ב-'אתה חשוב שההתנהלות שלך בסדר?'
אתה חשוב שההתנהלות שלך בסדר?
18/03/2016 | 10:59
83
עם יד על הלב. תקרא שוב את מה שכתבת.
1. סיכמת עם המוכר שתקנה שוב את המוצר.
2. המוכר שאל אותך האם אתה רוצה זיכוי או חליפי. הסכמת לחליפי
3. החלטת פתאום לקנות מוצר אחר פה בארץ לאחר שסיכמת עם המוכר שישלח. יכולת להגיד לו "עזוב אני מוותר" ולא אמרת.
4. עכשיו אתה אומר לו "אני לא צריך את המוצר" מתעקש שהזיכוי יהיה מיידי מה שנוגד את חוקי איביי ועוד שואל האם לעשות אסקלציה. אתה באמת חושב שאתה צודק בהתנהלות הזו?
זכותך לסרב לקחת את החבילה. היתה לך אפשרות לבטל, לעשות מה שבא לך. זרמת עם ההצעה של הלקוח ופתאום התהפכת.
אני לא אומר שהמוכר בסדר בסיטואציה. הוא אמר לך שהוא לא יכול לשלוח מוצר חליפי כשהקייס פתוח. זה גם קשקוש.
הקייס אמור היה להישאר פתוח, במקביל היה שולח ומעדכן אותך במספר מעקב במייל.
האם באמת סגרת את הקייס לפני ששלח חליפי? כי אז אתה לא יכול לעשות שום אסקלציה.
לצפיה ב-'משהו פיספסתי פה'
משהו פיספסתי פה
18/03/2016 | 11:02
14
61
האם לאחר שנתן לך זיכוי קנית את המוצר מחדש או לא?
אם לא קנית אז לא מובן לי מדוע המוכר שלח שוב.
במקרה כזה נא תתעלם מכל מה שכתבתי בתשובה הקודמת
לצפיה ב-'לדעתי פעלתי הכי בסדר שאפשר'
לדעתי פעלתי הכי בסדר שאפשר
18/03/2016 | 19:24
13
71
1. שלחתי את המוצר חזרה תוך פתחתי קייס החזרת מוצר.
2. לאחר שקיבל את המוצר הוא שאל אם אני רוצה זיכוי או מוצר חלופי, אמרתי שאני רוצה מוצר חלופי (בלי להתקטנן על העלות המשלוח חזרה, למרות שבאי ביי מציינים במפורש שבמקרה של מוצר לקוי העלות על המוכר).
3. כמה ימים אחרי הוא הודיע לי חד צדדית שלא יכול לשלוח אלי כשהקייס פתוח ושהוא יזכה אותי וממליץ לי לקנות שוב את המוצר (נשמע תמוהה שכן הכלי הזה של איביי נועד בדיוק למצב הזה, אולי רצה לחסוך לעצמו הוצאות משלוח).
4. הסכמתי לקבל זיכוי, רק ביקשתי שזה יכלול בנוסף את דמי המשלוח ממני אליו (כשהוא חסך לעצמו משלוח פריט חלופי).
5. כהמלצתו קניתי מוצר חלופי (בארץ).
6. בלי להודיע או  להתייעץ איתי לפתע הודיע לי ששלח את המוצר החלופי.
7. הודעתי לו שאני רוצה זיכוי בכל מקרה והצעתי שלא אאסוף את המוצר (כדי שיחזור אליו).
8. המקרה עדיין פתוח ואני יכול לעשות אסקלציה.
9. תקשורת איתו דיי על הפנים, ברוב הפעמים אני שאלתי אותו מה קורה ואז הגיב.
10. הוא לא השתמש בו בכלל בדיווח שיש בקייס ההחזרה.
11. הוא לא מגיב כמה ימים.

לצפיה ב-'טוב עכשיו אתה מספר סיפור קצת שונה'
טוב עכשיו אתה מספר סיפור קצת שונה
18/03/2016 | 22:58
1
44
את נקודה 5 לא ציינת בפעם הראשונה.
גם לא הדגשת בדיוק מה היה עם נקודה 6.
עכשיו הכל ברור.
חשבתי ששינית את דעתך לפתע אחרי שסיכמתם שישלח.
בקיצור. מציע לך לעשות אסקלציה.
לצפיה ב-'הוא מספר את אותו סיפור... כך הבנתי גם מהודעתו הראשונה'
הוא מספר את אותו סיפור... כך הבנתי גם מהודעתו הראשונה
19/03/2016 | 02:14
35
ובעיקר הבנתי שהמוכר די מנסה למרוח אותו, לכן במקומו כבר מזמן הייתי מסלימה. מבחינתי ברגע שמוכר מבקש ממני לסגור מחלוקת לפני שהפתרון הוסכם ובוצע, הוא מנסה לרמות אותי. אם הוא גם מנפיץ לי שקרים על כך שהוא "לא יכול" לעשות XYZ תוך שהמחלוקת פתוחה, אז הוא רמאי בריבוע ועם כאלה אני לא רואה טעם להמשיך לדבר. מסלימה מיד!
לצפיה ב-'רק מוכר סופר מטומטם שולח מוצר חלופי כשקייס פתוח.'
רק מוכר סופר מטומטם שולח מוצר חלופי כשקייס פתוח.
19/03/2016 | 06:57
10
56
המוכר הציע לך לסגור את המחלוקת ולקבל את כספך חזרה רק אחרי שקיבל את המוצר הדפוק לחזקתו.נכון? אז איפה פה הרמאות?  

אם אתה נופל על לקוחות מהגהינום כמו חלק מהמגיבים הסדרתיים פה בפורום, אתה תמצא את עצמך שולח מוצר חלופי ובמקביל הלקוח עושה הסלמה לאיביי ומאחר ומספר המעקב מראה לאיביי שהמוצר הוחזר למוכר - איביי מחזירה אוטומטית ללקוח את הכסף.
המוכר נותר ללא כל הגנה. גם איבד את הכסף וגם את המוצר (החליפי ששלח לך).

את זה הוא ניסה למנוע מעצמו והציע לך לסגור את המחלוקת ובכך לקבל החזר כספי ולרכוש ממנו בשנית.
הוא לא המליץ לך לקנות את המוצר בארץ או אצל מוכר אחר... בוא נהיה אמיתיים

אז אני מבטיח לך שמי שמרגיש עכשיו מרומה - זה הוא ולא אתה.

לגבי החזר דמי המשלוח שנאלצת לשלם על מנת להחזיר את המוצר המקוקל  למוכר לגבי עסקאות מחוץ לארה"ב - הפוליסי הזו לא תופסת ולא מחייבת את המוכרים. המדיניות הזו תופסת רק בתוך גבולות ארה"ב ומערכת ההחזרות האוטומטית מוציאה לך USPS return shipping lable והיא יודעת לחייב את המוכר בעלות. כשמדובר על עסקאות מחוץ לארה"ב - זה פתוח למו"מ בין המוכר לקונה.

אם היה למוכר הזה קצת יותר נסיון הוא היה מציע לך לסגור את הקייס ולקבל החזר מלא עבור המוצר הדפוק ושתרכוש ממנו את המוצר השני בהנחה שתפצה אותך על דמי המשלוח חזרה ששילמת. 
לצפיה ב-'נראה לי שאתה לא הבנת את השתלשלות העיניינים'
נראה לי שאתה לא הבנת את השתלשלות העיניינים
19/03/2016 | 13:16
5
40
הקייס להחזרת מוצר הוא ייעודי למטרה הזו ואם המוכר היה משתמש בו והיה מדווח שם שקיבל את המוצר השבור וגם כותב אם זיכה או שלח מוצר חלופי כל האי נעימות היתה נמנעת. אם היה שולח מוצר חלופי כמו שסוכם איתי איביי היו יכולים לצפות בתהליך כולו ולא היתה אפשרות שהיה נשאר בלי המוצר ובלי הכסף.
אבל אחרי שסיכמנו שיישלח מוצר חלופי הוא כתב את זה:

Im very sorry for late reply. There is an issue that ebay does not allow me to send replacemtn item when a return case is open. I will refund you, and you can just buy it another time.

לא ברור לי מדוע לא יכול לשלוח מוצר חלופי כשהקייס הייעודי להחזר מוצר פתוח,וא גם לא כתב שאקנה שוב ממנו. היה לי הרושם שהוא מנסה לחסוך מעצמו משלוח חוזר.

מרוב שאני כבר חודשיים ברכב ללא רדיו, העדפתי לקנות כאן בארץ יותר יקר וזהו, אחרי שהבנתי שהוא מזכה אותי.

אגב בעבר מוצר שהיגיע אלי מפולין אחרי חצי שנה שנשלח בים (אחרי ששילמתי תוספת למשלוח אוויר) ושזוכתי עליו, הודעתי למוכר שהתקבל אצלי  ושילמתי לו מחדש, מבלי שהייתי חייב.
לצפיה ב-'בוא אחדד לך....'
בוא אחדד לך....
19/03/2016 | 16:49
4
27
כשהפריט חזר למוכר המוכר ניסה להיות בסדר והציע לך לבחור בין החזר כספי למשלוח מוצר חלופי.
אם היית מבקש החזר כספי - סבבה. המוכר היה מדווח שקיבל את המוצר חזרה הקייס היה נסגר ואתה היית מקבל החזר מלא של סכום הקניה אוטמטית. 
אבל אתה נענית להצעתו (המטופשת) לשלוח לך מוצר תקין. לאחר שהסכמת הוא הבין שטעה כי אז הוא מאבד את הגנת המוכר של איביי.
אתה טעית בכך שאת עלות ההחזרה - שאני מסכים לגמרי שהיה עליו לממן - דרשת רק לאחר שהמוצר כבר הוחזר אליו ולא הצבת את התנאי הזה מראש ובכך שינית - מבחינתו - את ההסכמה בינכם לתנאי ההחזרה.

כמו שכבר אמרתי לא מדובק במוכר מקצועי ואני בטוח שאת המוצר החלופי ששלח, שלח בטעות (הוא סיפק מספר מעקב?)

בכל  מקרה... אם אתה מסלים כרגע כמו שהחברים פה קפצו והמליצו לך - אתה אוטומטית מקבל את כספך חזרה כי יש לך הוכחה שהפריט חזר למוכר.

אם אתה אדם ישר והגון, כשיגיע המוצר החלופי תסרב לקבלו על מנת שיחזור למוכר. לצערי הרב, חלק גדול מהלקוחות בוחרים לאסוף בטעות את המוצר החלופי שנשלח אליהם בטעות גם אחרי שהקייס נסגר והכסף הוחזר אליהם, אבל זה חלק מהסיכון שבמקצוע הזה וזה כבר לא בעיה שלך...

להבא - מומלץ לסגור את כל התנאים לפני שאתה מוציא כסף מכיסך ושולח את המוצר חזרה למוכר. לדרוש תנאים כאלה בדיעבד כמו שבמקרה הזה - אסור לפי חוקי איביי.
לצפיה ב-'את עלות המשלוח למוכר מגיע לו לקבל לפי כללי איביי'
את עלות המשלוח למוכר מגיע לו לקבל לפי כללי איביי
19/03/2016 | 18:44
18
בין אם המוכר נותן זיכוי ובין אם הוא מציע מוצר חלופי. כך או כך, ברגע שהוא מבקש מהקונה לשלוח אליו חזרה מוצר שלא כמתואר, עלות המשלוח עליו. לו המוכר לא רצה לשלם על כך הוא לא היה צריך לבקש מהלקוח לשלוח. הלקוח לא צריך לנחש שהמוכר הולך לעשות עליו סיבוב. יש כאן מוכר לא מקצועי, כולם מסכימים על כך, ומשום מה אתה מגן עליו ותוקף את הקונה על חוסר הוגנות אף שהוא לא עשה שום דבר בלתי הוגן, רק המוכר עשה זאת עד כה (לגרום לקונה לוותר על זכויותיו).
לצפיה ב-'התייחסות לשאול אוחנה'
התייחסות לשאול אוחנה
19/03/2016 | 19:59
2
32
כשהחזרתי לו את המוצר, לא התכוונתי להתקטנן איתו על דמי המשלוח בחזרה אליו שהיו בגובה 10$ (הוא גבה  21$ על משלוח לישראל).
הסיכום בנינו היה שיישלח מוצר חלופי.
הוא זה ששינה את ההסכמה בכך שטען שאינו יכול לשלוח מוצר חלופי כל עוד שהקייס פתוח ולכן הוא יזכה אותי. זה נראה לי תמוהה שכן החזרת מוצר בנוי למצב כזה בדיוק ובמצב זה, שהיה מבחינתי מצב חדש, ביקשתי את ההחזר עבור המשלוח שלי אליו (כי הוא למעשה חסך לעצמו או ניסה לחסוך לעצמו דמי משלוח של הפריט החלופי אלי).
לא ברור לי מדוע אתה אומר שהיה מטופש מצידו לשלוח מוצר תקין כשזה נמצא תחת הבקרה של אי ביי בכל שלב ושלב? אם היה מדווח בקייס ששלח את המוצר אלי, עם מספר מעקב, איביי לא היתה מאפשר לי להסלים את המקרה ולא היה מאפשרת זיכוי שלי, כך שאני לא רואה איך היה נפגע בכלל (כדאי שתסתכל על הפורמט של קייס החזרת מוצר). הבעייה היא שהוא התעלם מהכלי הזה וניהל את זה מולי במסרים.
לשאלתך, הוא סיפק לי מספר מעקב.
אני אדם ישר והגון (כמו שתיארתי למעלה מקרה אחר שהיה לי) כשזה יגיע אני אברר איתו מה הוא מעדיף 1. שלא אקח את הפריט מהדואר  2. שהוא ישלם לי על ההחזרה ואני אשלח לו את הפריט בחזרה. אין לי מה לעשות איתו.
אגב, אני לא חושב שהמוכר רמאי, אלא יש לו בעיית התנהלות נכונה וגם חוסר תשומת לב לתקשורת זורמת (כל פעם הייתי צריך לשאול אותו, הפריט הגיע? שלחת חלופי? ורק אז היה מתייחס). בכללי הדבר הזה התיש אותי וגם גרם לי נזק מבלי שהוא חשב לבוא לקראתי באיזו דרך (כמו להציע לי זיכוי מבלי לשלוח את המוצר חזרה שהיה שבור וחסר תועלת). המוכר הזה מלטביה והקודם שתארתי למעלה היה מפולין. מעניין שעד היום שני מקרים כאלה היחידים שקרו לי היו עם שני המוכרים היחידים שהיו לי ממזרח אירופהץ יתכן והם צריכים להשתפשף במתן שרות ותקשורת.
לצפיה ב-'אין שום טענה כלפיך. התנהלותך בסדר גמור...'
אין שום טענה כלפיך. התנהלותך בסדר גמור...
20/03/2016 | 00:05
28
ניסיתי להסביר את הצד השני של העסקה ואיך הוא רואה את הדברים...
למרות שיש מי שזה מרגיז אותו - שיתפוצצו.

המערכת של איביי לא מושלמת. בטח לא כשמדובר על עסקאות מחוץ לארה"ב.
הגנת הקונה של איביי מחייבת אותך להחזיר למוכר מוצר שלא כמתואר על מנת להנות מההגנה כלקוח אולם לא בנויה להחזיר לך את עלויות ההחזרה שנגרמו לך במקרה של מוצר שלא כמתואר ובתכלס שולחת אותך אחר כבוד להתמודד מול המוכר והמדיניות שלו.
תסתדרו בינכם, סבבה.
לא תסתדרו בינכם, אתה יכול להשאיר פידבק בהתאם, שום דבר לא מעבר.

במצב שלך גם אם תעשה הסלמה, איביי יפסקו לטובתך ויחזירו לך את מה ששילמת למוכר (עלות הפריט + משלוח לישראל) אולם איביי לא תפצה אותך על עלות המשלוח חזרה למוכר.

זה באג במערכת ידוע שאיביי לא יודעת איך להתמודד איתו שמחד מחייבים אותך לשלוח חזרה ומנגד לא מספקים לך כקונה הגנה שהמוכר יפצה אותך בגין ההוצאה הזו.
לצפיה ב-'אגב, המילה היא "תמוה" (כמו ידוע, פתוח); "תמוהה" זה בנקבה'
אגב, המילה היא "תמוה" (כמו ידוע, פתוח); "תמוהה" זה בנקבה
20/03/2016 | 02:32
9
לצפיה ב-'לו המוכר היה מחזיר לו את מלוא הסכום המחלוקת הייתה נסגרת אוט''
לו המוכר היה מחזיר לו את מלוא הסכום המחלוקת הייתה נסגרת אוט'
19/03/2016 | 15:07
3
27
אז אם הוא ניסה להתחכם ולתחמן את הלקוח, הוא אכן סופר מטומטם.
ולא, ללקוח אין שום סיבה לסגור את המחלוקת לפני שקיבל לידיו אחד מהשניים: מוצר תקין או החזר כספי מלא. אחרת הוא זה שנשאר בלי כלום.

כל ה"הסבר" שסיפרת כאן על המוכר ה"מסכן" לא רלוונטי. המוכר אחראי לתקינות המוצר, המוכר צריך לפתור את הבעיה, הוא צריך למצוא דרך להוציא את הלקוח מרוצה כך או אחרת, ואל לו לצפות שהקונה יוותר על ההגנה שלו ויסגור את המחלוקת בטרם עת. כל ניסיון כזה הוא הונאה של הלקוח וגזילה של ההגנה המגיעה לו, הפקרתו לחסדי המוכר (ובמקרה הזה אנחנו רואים עם מי יש לנו עסק).

גם לפי מדיניות איביי, הקונה פעל כשורה:
"If the buyer doesn't receive a response or solution, or returns the item but doesn't receive a refund or replacement from the seller, the buyer can ask us to step in and help.
כמו כן כתוב מפורשות בהמשך:
The cost of return shipping is the seller's responsibility
ואין כל התניה בכך שהקונה יהיה בארה"ב. חבל שאתה מטעה את הקונה ועלול לגרום לו לוותר על זכויותיו לפי הגנת הקונה של איביי. אני ממליצה לכל קונה לקרוא את המסמך כדי לדעת מה מגיע לו מטעם איביי ולא להסתמך על מידע לא מדויק.
לצפיה ב-'את פשוט עקשנית כמו פרד'
את פשוט עקשנית כמו פרד
19/03/2016 | 16:51
2
47
לצפיה ב-'נו? איך זה סותר במשהו את מה שכתבתי? להפך, רק מחזק את דבריי'
נו? איך זה סותר במשהו את מה שכתבתי? להפך, רק מחזק את דבריי
19/03/2016 | 18:40
27
לא נכתב כאן שלקונה מחוץ לארה"ב לא מגיע לקבל החזר על עלות המשלוח אלא שזה לא נעשה אוטומטית ע"י תווית (ואגב, לא תמיד המוכר שהסחורה מוחזרת אליו נמצא בארה"ב, עוד נקודה שחשוב לזכור). העיקרון אותו עיקרון, וזה משהו שאיביי שינו בשנתיים האחרונות: כשהמוכר אחראי, הוא אחראי עד הסוף. הקונה לא צריך לשלם. זה הכול.
לצפיה ב-'ולהבא אני מבקשת שלא תחלק לי ציונים או ניתוח פסיכולוגי בשנקל'
ולהבא אני מבקשת שלא תחלק לי ציונים או ניתוח פסיכולוגי בשנקל
19/03/2016 | 18:45
27
אינך מכיר אותי והערות על האישיות שלי אינן רלוונטיות לפורום הזה. לא רוצה לענות, אל תענה; אבל אם אתה עונה, אני מבקשת שתתייחס לתוכן דבריי ולא אליי, כתוב לגופו של עניין ולא לגופו של אדם.
לצפיה ב-'אם מוכר שלח לי ב-EMS האם נגזר עליי לשלם עמלה ויהי מה? '
אם מוכר שלח לי ב-EMS האם נגזר עליי לשלם עמלה ויהי מה?
16/03/2016 | 22:43
4
121
לפני שבוע הזמנתי באיביי משהו קטנטן ממוכר בבלגיה (דומה לצעצוע של ביצת קינדר, לצורך העניין).  המוצר עלה $9 והמשלוח עוד $5 (לכל העולם). המוכר לא כתב את ישראל ברשימה כי טען שהיו לו בעיות בעבר עם מוצרים שלא הגיעו, אבל אחרי שפניתי אליו הסכים. אמרתי שאני מוכנה להוסיף קצת יותר (לא ₪35! ) כדי שיהיה מספר מעקב, הוא אמר שאין צורך כי הוא גם ככה תמיד שולח רשום. קניתי, שלח, עד כאן יופי טופי.

עכשיו קיבלתי הודעה (מאתר של מספרי מעקב שנרשמתי אליו) שהחבילה בישראל. נכנסתי לאתר הדואר וכך כתוב (מחקתי שורות כפולות):
16/03/2016 13:37 פריט ה-EMS בטיפול העמילות של חברת הדואר -ממתין לשחרור בישראל. חברת דואר ישראל מציעה לך שרות עמילות מכס בארץ, הפוטר אותך מהצורך לשחרר באופן עצמאי את פריט ה-EMS. לפרטים: E-mail: brokerage@postil.com.
16/03/2016 13:36 פריט ה-EMS נקלט במרכז מיון הEMS בתל-אביב.
10/03/2016 09:08 פריט ה-EMS נמצא במרכז מיון EMS בבלגיה ושוייך למשלוח לישראל.
10/03/2016 08:12 פריט ה-EMS התקבל למשלוח ביחידת הדואר בבלגיה.

האם יש משהו שאני יכולה לעשות כדי לפטור את עצמי מתוספת תשלום של יותר מ-50% ממה ששילמתי? הבנתי ש-EMS גובים עמלה של ₪35 כך או כך, אבל זה פשוט מגוחך...

האם יש משהו שאני יכולה לעשות בעניין?
מחר אני במקרה בת"א אחר הצהריים, יש משהו שאני יכולה לעשות בעצמי?
לצפיה ב-'עקרונית אפשר לשחרר לבד,מעשית זה לא משתלם'
עקרונית אפשר לשחרר לבד,מעשית זה לא משתלם
17/03/2016 | 19:35
3
83
כפי שנכתב באתר "
המעוניינים לשחרר בעצמם חבילות המיועדות להם, יהיו חייבים להודיע על כך מראש לדואר ישראל, לפני הגעת החבילה לארץ בפקס:...שחרור באופן עצמאי יהיה כרוך בעמלת "העברת ניירת"." "העברת ניירת"=81.90 ש"ח כולל מע"מ

לצפיה ב-'ואם יהיה במחשב תהיה "אגרת מחשב"... מן הפח אל הפחת!'
ואם יהיה במחשב תהיה "אגרת מחשב"... מן הפח אל הפחת!
19/03/2016 | 01:57
2
48
תודה על ההתייחסות. אני אבלע את הגלולה המרה, ורק אכתוב למוכר (בצורה מכובדת כמובן) שאני מעריכה את הנכונות שלו אבל שייקח בחשבון ששליחה כזאת מכבידה ומיותר ומכפילה לקונה את העלות לחינם... די בדואר רשום רגיל במקרה כזה (בפרט שלא מדובר במוצר יקר ערך, איך שלא מסתכלים על זה).

למעשה אלמלא ההתכתבות המוקדמת שלנו הייתי כנראה מסרבת לקחת את החבילה ושתחזור אליו כי הוא הצהיר Standard Int'l Shipping (גם לישראל, אחרי שהגדיר את ישראל ברשימת המדינות כדי שאוכל לקנות). זה די מרגיז לגלות בדיעבד כאלה "הפתעות" כשאני חסרת אונים ואין לי מה לעשות.
לצפיה ב-'איך זה בכלל משתלם למוכר?'
איך זה בכלל משתלם למוכר?
20/03/2016 | 21:49
1
32
זאת צורת משלוח יקרה. מוזר.
לצפיה ב-'שאלה יפה... אולי כי זה ממש קטן? הלוואי שלא היה משתלם לו. '
שאלה יפה... אולי כי זה ממש קטן? הלוואי שלא היה משתלם לו.
21/03/2016 | 01:01
16
לצפיה ב-'אי דרישת חבילה במכס'
אי דרישת חבילה במכס
16/03/2016 | 22:08
1
81
היי חברים

רציתי לשאול מה קורה לחבילה שלא נדרשת ואשר ממתינה לשחרור מהמכס
האם היא מוחזרת לשלוח?
האם על הנמען לשלם משהו במידה והוא ויתר על קבלת המוצר?

מדובר על המכס הישראלי

בברכה,
לצפיה ב-'ת'
ת
17/03/2016 | 20:35
51
1. מוחזרת לשולח.
2. אין תשלום מצד הנמען.

לצפיה ב-'eBay Europe Sarl'
eBay Europe Sarl
16/03/2016 | 20:43
2
47
ירד לי היום מהחשבון paypal כל העמלות של החודש האחרון. השאלה שלי למה זה מחושב בGBP? אני נמצא בebay.com, אני מעדיף להתעסק במטבע דולר, אבל לפעמים איביי מדבר איתי בפאונד, כמו למשל בMonthly selling limits, הוא כותב לי GBP per month.

אפשר לשנות את זה?
לצפיה ב-'סביר להניח שנרשמת לאיביי ב ebay.co.uk'
סביר להניח שנרשמת לאיביי ב ebay.co.uk
16/03/2016 | 21:14
1
27
אין אפשרות לשנות.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
17/03/2016 | 22:00
3
לצפיה ב-'לאיפה הולך הכסף באמאזון'
לאיפה הולך הכסף באמאזון
16/03/2016 | 19:03
4
80
הי!
אני אני מוכר מוצר באמאזון, הקונה שילם, איפה הכסף?
הוא עובר לכ.אשראי שמעודכן בחשבון שלי?
נשאר שם עד שאני מעביר אותו לארץ? (איך עושים זאת?)
תודה רבה!
לצפיה ב-'הקונה משלם ישירות לאמזון'
הקונה משלם ישירות לאמזון
16/03/2016 | 21:20
3
74
והם מעבירים לך תשלומים אחת לשבועיים.
בניגוד לאיביי, שם אתה מקבל את התשלום ישירות מהלקוח.

לצפיה ב-'מעבירים לאיפה?'
מעבירים לאיפה?
16/03/2016 | 23:39
2
60
צריך חשבון בנק אמריקאי?
לצפיה ב-'כן , צריך חשבון אמריקאי'
כן , צריך חשבון אמריקאי
17/03/2016 | 12:57
53
אני חושב שלפני שאתה מוכר ומעלה מודעות אתה חייב לדעת איך אתה מקבל כסף.

הפיתרון הישראלי הכי פשוט זה פתיחת חשבון ב payoneer הם יתנו לך פרטי חשבון בנק אמריקאי וכרטיס אשראי  שאיתו אתה מושך את הכסף מכספומטים של בנק לאומי.

לצפיה ב-'תשתמש בחשבון של Payoneer'
תשתמש בחשבון של Payoneer
18/03/2016 | 10:47
42
זה הפתרון הכי פשוט למוכרים קטנים בארץ

לצפיה ב-'בהמשך לדיון על קבלת כסף לפייפל ומס הכנסה '
בהמשך לדיון על קבלת כסף לפייפל ומס הכנסה
16/03/2016 | 08:01
1
101
הבוקר, בערוץ 10, הודיעו שמס הכנסה גם בודק מכירות בפייסבוק...
לצפיה ב-'רשות המיסים גם התחילה לבדוק את חשבונות פייפאל'
רשות המיסים גם התחילה לבדוק את חשבונות פייפאל
17/03/2016 | 16:42
70
לצפיה ב-'דרופ שיפינג מאמזון לאיביי'
דרופ שיפינג מאמזון לאיביי
15/03/2016 | 17:51
17
361
שלום,
אני מוכר מתחיל באיביי עם כמות של כ-15 פידבקים ממכירה .
אני מעוניין להתחיל עם דרופ שיפינג מאמזון לאיביי אבל מפחד אז יש לי מספר שאלות בבקשה

1. במידה וקנו ממני מוצר באיביי ואני רוצה לשלוח אותו דרך אמזון איך אני עושה את זה בצורה נכונה ?

2. הבנתי שיש אופציית GIFT ואז הקופסה מגיע ללקוח ללא המותג "אמזון" האם זה נכון ?

3. איך אני עושה בצורה נכונה דרופ בלי בעיות ?

אם יש לכם עוד דברים שחשובים אשמח לקרוא עלייהם :)

תודה לעוזרים :)
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
16/03/2016 | 14:56
16
209
קודם כל אין מה לפחד. אלפי מוכרים עושים את זה. צריך פשוט לעשות את זה בצורה נכונה.
באמזון  יש המון שינויים של מחירים ומלאי וצריך לעקוב עם תוכנת מוניטור.
יש הרבה מוניטורים כאלה בשוק.
הינה המלצה לאחד , חברה ישראלית: ,תצפה בוובינר.
 חשוב ללמוד את הנושא לעומק לפני שמתחילים. יש קבוצות למידה בפייסבוק ויש  המון חומר ביוטיוב.
בנודע לשאלותיך
1. כשקנו מוצר אתה מבצע רכישה של המוצר באמזון (חשוב להבין את הכללים של אמזון. מוצרים מתחת ל-48 דולאר עולים תוספת משלוח. מעל 48 דולאר, משלוח חינם)
קח בחשבון שעבור חלק מהמדינות בארה"ב אתה משלם מס על הרכישה כי אתה מצהיר שאתה נמצא בארה"ב. אתה לא שולח מישראל.
בתוכנה שציינתי מחושבים גכל האחוזים של העמלות כולל מיסים. מעבר לזה אתה מגדיר רווח רצוי.
2. גיפט משמש לקנייה של קוד יתרה לאמזון ולשלם בפייפל. זה לא קשור לקופסה.
ברכישה אתה מסמן את המוצר כמתנה על מנצת שהלקוח לא יקבל חשבונית על הסכום שאתה שילמת, אבל בכל מקרה המוצר יגיע בדרך כלל עם כיתוב של אמזון ודף משלוח של אמזון.
לשאלה המתבקשת האם הלקוחות לא מתעצבנים? לא. אני מקבל המון פידבקים חיוביים. הסיבה שאמזון הוא לא רק חנות אלא גם ספק שירות.
יש המון מוכרים שקונים מוצרים בסין ומאחסנים באמזון וקמבלים מהם שירותי אריזה ומשלוח. זה נקרא פולפילמנט.
אתה יכול לצרף פתק לחבילה שהמוצר נשלח ממחסני הפולפילמנט שלך באמזון והלקוחות מבינים. אף לא אחד בא אלי בטענות.
יש מידי פעם ביטולים וזה בסדר. אם לקוח מצא במחיר יותר טוב, כל עוד הוא לא בא אלי בטענות, מעולה.
3. התשובה הזו כלולה בסעיף 1. תלמד טוב את הנושא לפני שאתה מתחיל.
חשוב לציין ולהגדיר ציפיות מראש.
תחום הארביטרז' מוצה עד סופו מכל הכיוונים. אתה נכנס פה לשוק רווי מאוד. המון מוכרים, תחרות עצומה על מחירים. היום בממחוצע מרוויחים 1-2 דולארים למוצר.
יש כאלה שאפשר להרוויח גם 15, אאבל איול מקרים מאוד חריגים.
אין פה רווחים גדולים וצריך להעלות המון ליסטים (מאות עד אלפים) על מנת למכור בצורה שתספק אותך.
למוכרים מתחילים התחום הזה פחות מומלץ וגם לדעתי לא אפקטיבי כל כך.
עדיף למכור דברים מהבית קודם.
בהצלחה
עמירם
לצפיה ב-'עמירם חידוד קטן'
עמירם חידוד קטן
16/03/2016 | 17:45
15
111
ענית לפונה על שאלת ה"האם הלקוחות לא מתעצבנים" ונתת כדגומא את המוכרים הרבים בעולם (ואני ביניהם) שמאחסנים סחורה באמזון ושולחים אותה דרך ערוצים רבים, כולל איביי, ללקוחות שלהם.

חשוב לחדד שבמקרים כאלה בהם אני מבקש מאמזון לשלוח מוצר עבור לקוח שלי לרכישה שבוצעה מחוץ לאמזון, אמזון שולחת את המוצר בקרטון חום לא ממותג וללא פס הדבק הנודע של אמזון (שכתוב עליו פריים וכדומה).

זאת, בשונה מהמצב אותו שאלה הפונה על דרופשיפ שעושה אדם באמצעות אמזון - בו אמזון תמיד תמתג את המוצר ותשלח תווית החזרה.

וסתם הערה קטנה - באמת שולי הרווח לפני מס פה הם 1-2 דולר? אם כן, אני באמת לא מבין למה כ"כ הרבה אנשים קופצים על המציאה. וזאת בהנחה שאין מערכת מידע שגם קונה באמזון על סמך פרטי המכירה באיביי ואז האדם רק צריך לפקח על הקייסים ועל הפניות (וגם זאת עבודה לא פשוטה במספרים גדולים).
אבל ככל שמדובר פה בעבודה ידנית של רכישה והעתקה-הדבקה של הכתובת - רווח דולרים בודדים לכל מכירה נשמע לי כמו תחום רווי עד כדי לא אטרקטיבי - לשיקול הפונה...
לצפיה ב-'1-2 דולר רווח לאיזה מוצרים? מי רוצה למכור ברווחים כאלה'
1-2 דולר רווח לאיזה מוצרים? מי רוצה למכור ברווחים כאלה
16/03/2016 | 18:33
108
אני אישית לא מכירים הרבה מוכרים שעובדים על רווחים כאלה ,
אם מדובר על מוצרים של עד 10$ אז זה בסדר.
כל מוצר מעבר לסכום האלו  ממש לא שווה את הכאב ראש עבור רווחים כאלה

לצפיה ב-'אז זהו שיש מערכת מידע כזו'
אז זהו שיש מערכת מידע כזו
16/03/2016 | 18:59
13
114
ואני עונה כאן גם לבחור שענה מעלי.
בווליום מכירות גבוה, יש תוכנות שעושות הכל אוטומטי חוץ משירות לקוחות.
1.המערכת מזהה קנייה באיביי ומייד מבצעת קנייה באמזון ואף בוחרת את המוכר הזול ביותר על פי קריטריונים שקבענו.
2. מבצעת עדכון מספר מעקב
3. מנטרת שינויי מחירים ולחוסר מלאי ומעדכנת את החשבון באיביי בהתאם
4. מספקת גרף מצידע לגבי מכירות ברמה יומית, שבועית וחודשית
5. מאפשרת לנהל חשבונות פריים תחת זהות אנונימית עם שרת וירטואלי
6. מנהלת את משיכת הגיפט מיתרה פנוייה באתר גיפט.
כמובן שיש כל מיני תוכנות. יש כאלה זולות כמו שהצגתי שצריך לבצע קופי פייסט ואין לי בעיה עם זה כשמדובר ב 10-20 מכירות ביום.
כאמור כשמדובר בעשרות מכירות ביום ומעלה חובה כבר להשתמש במטודו האוטומטי. זה כמובן עולה בהתאם.
אני רוצה להדגיש, על אף שמדובר בסכומים קטנים פר מכירה, זה מצטבר לרווח מאוד נאה בסוף החודש. מדובר פה בעבודת שירות לקוחות בלבד.
המודול האוטומטי מאוד אמין.
מבחינתי זה משמש כמנוף כלכלי על מנת לקנות מוצרים מהספקים שלי.
אני לא עושה את זה עבור העניין עצמו.
כמו כן זה צובר פידבקים מעולה. 
לצפיה ב-'חשבון פריים'
חשבון פריים
16/03/2016 | 19:32
12
101
בשביל חשבון פריים צריך לשלם 99 דולר לשנה .. השאלה אם זה אך ורק לפרטי או גם למסחרי ? הבנתי שאמזון עולים על זה הם מבטלים את המנוי בלי להחזיר את הכסף ..
יש לך מספר טיפים בשבילי ?
לצפיה ב-'חשבון פריים אסור לשימוש מסחרי'
חשבון פריים אסור לשימוש מסחרי
17/03/2016 | 00:19
11
104
לכן אנחנו לא עשים מנוי שנתי בתשלום. אם יסגרו אחרי חודשיים לא תקבל את הכסף חזרה.
מה שעושים, פותחים כל חודש חשבון אמזון חדש עם פריים ל-30 יום
לצפיה ב-'כל פעם ?'
כל פעם ?
17/03/2016 | 02:35
10
80
אז כל חודש לפתוח חשבון אמזון חדש עם הכתובת שלי ? ואיך עושים פריים לחודש בחינם ולבטל חיוב אחרי זה ?

תודה לך עד עכשיו שעזרת לי סידרת לי את הראש
לצפיה ב-'זה מאוד פשוט'
זה מאוד פשוט
17/03/2016 | 10:17
9
97
בגדול אתה יכול לפתוח חשבון אמזון, לשלם שנתי את הפריים. זה כולה 8 דולאר לחודש. עד שתגיע למצב שיעלו עליך יקח זמן.
אני בזמנו גם פתחתי וכשביקשתי לשלם קבלתי הודעה שאשלם רק בסוף התקופה.
אתה יכול גם לבטל אחרי חודשיים והם לפעמים משאירים לך את החשבון חינם עד סוף התקופה. זה עניין של מצב רוח שם.
רק כשתגיע לכמות מכירות של 10-20 מוצרים ביום , אולי אז תקבל הודעת אזהרה. גם אז הם לא סוגרים. רק אחרי שאתה ממשיך. כשאני מתכוון לסגור, זה לא חשבון שלם, אלא רק את המנוי פריים.

אתה יכול גם לבחור למכור ללא פריים. פשוט תצטרך להעלות מוצרים מעל 48 דולאר מחיר קנייה שיש עליהם משלוח חינם. הבעיה שהתחום מחירים הכי נמכר הוא בין 10-40 דולאר. אילו מוצרים שעפים. גם עבודה בפריים מקנה לך משלוח תוך יומיים. הלקוחות מאוד מופתעים וכמות הפידבקים שאני מקבל באחזו מאוד גבוה.
כל הקיר פידבקים שלי מלא בהודעות "מוכר מס 1, משלוח מהיר, מדהים," וכו

בנושא החיוב, ברגע שפתחת חשבון אתה ממתין עד שתהיה המכירה הראשונה. פשוט חבל לבזבז את התקופה סתם. זה יכול לקחת גם שבוע שבועיים. אל תתבאס. תהיה סבלני. רק כשנכנסת המכירה הראשונה אתה לוחץ על Try prime.
תצטרך למלא פרטי אשראי.
אתה יכול אחרי יום להפסיק את המנוי ותקבל הודעה שהמנוי לא יחוייב לאחר חודש. בפועל, אתה תמשיך להשתמש במנוי ניסיון עד סיום התקפה. כך לא תצטרך להית לחוץ אם יחייבו אותך בטעות.

בעתיד, כשתחליט / תיאלץ לעבוד עם חשבונות זמניים. בכל פעם שאתה פותח חשבון חדש, אתה משתמש במייל חדש אבל אותם פרטי אשראי.
אני משנה גם שם וכתובת בארץ. כל פעם משהו אחר.
יש כאלה שהשתכללו ומקימים שרת VPS שנותן אפשרות לעבוד עם כתובת IP שונה בכל פעם. זה יותר מתאים לכאלה שמוכרים מאות מוצרים בחודש.
לאט לאט
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה'
תודה
17/03/2016 | 20:07
43
תודה חבר עזרת לי !
לצפיה ב-'למה $48? אמזון מציעים חינם (בתוך ארה"ב) מעל $35; השתנה משהו?'
למה $48? אמזון מציעים חינם (בתוך ארה"ב) מעל $35; השתנה משהו?
19/03/2016 | 04:22
7
47
לצפיה ב-'כן. העלו את הרף.'
כן. העלו את הרף.
20/03/2016 | 10:47
6
30
לצפיה ב-' זה יחסית חדש? בשנה האחרונה הזמנתי וזה היה רק $35. מבאס'
זה יחסית חדש? בשנה האחרונה הזמנתי וזה היה רק $35. מבאס
20/03/2016 | 11:34
5
35
עד לפני שנתיים(?) זה היה רק $25 ואז העלו ל-$35 (מילא) ועכשיו $49?!
לצפיה ב-'חדש. פורסם בפורום בפייסבוק בחודש האחרון'
חדש. פורסם בפורום בפייסבוק בחודש האחרון
20/03/2016 | 12:14
4
66
אתמול ביצעתי הזמנה עבור שישה לקוחות שלי מאמזון ואספתי קנייה של 50 דולאר ואז קבלתי משלוח חינם.
לצפיה ב-'הזמנה אחת לשישה לקוחות שונים? איך זה מסתדר?'
הזמנה אחת לשישה לקוחות שונים? איך זה מסתדר?
20/03/2016 | 14:07
3
41
לצפיה ב-'מה הבעיה? זה פשוט'
מה הבעיה? זה פשוט
21/03/2016 | 13:20
2
55
קניתי לגו 600 חלקים. כל לקוח קיבל שקית עם מאה חלקים.
לצפיה ב-'כלומר הזמנת אליך ואתה מפצל את החבילה?'
כלומר הזמנת אליך ואתה מפצל את החבילה?
21/03/2016 | 14:40
1
48
חשבתי ששלחת לשישה לקוחות ישירות מאמזון לשש כתובות שונות ומכיוון שבסה"כ זה יצא מעל $49 קיבלת משלוח חינם וזה מה שלא הסתדר לי.
לצפיה ב-'צחקתי בתגובה האחרונה'
צחקתי בתגובה האחרונה
21/03/2016 | 16:34
54
ברור שהזמנתי עבור שישה לקוחות שונים ואספתי את כל ההזמנות שעברו מעל 49 דולאר, כך היה לי משלוח חינם.
לצפיה ב-' נפתח פורום שי חי '
נפתח פורום שי חי
( לעמוד שלי בתפוז )
15/03/2016 | 16:30
24
פחות מחודש אחרי שהחלה העונה הנוכחית של "האח הגדול" של זכיינית ערוץ 2 קשת, היה ברור כי מדובר בדמות ריאליטי שלא ראינו כמוה.
כשיצא בסופ"ש האחרון מבית האח הגדול העניין במתמודד השנוי במחלוקת הלך וגדל הרבה יותר מאשר בתוכנית עצמה.

אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן במתמודד האהוב עכשיו בפורום שי חי:
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2563

ביקשתם - קיבלתם!
לצפיה ב-'return request'
return request
15/03/2016 | 12:41
30
159
קיבלתי בקשה להחזר.
מכרתי על No returns or exchanges, אבל אני לא רוצה להשאיר לקוח לא מרוצה. כנראה הלקוח התבלבל ולא הבין בדיוק מה המוצר.

המוצר נמכר בFREE SHPPING אבל כמובן עלה לי לשלוח אותו.
אפשר לעשות כך שאני אשאיר חלק מהסכום שעלה לי המשלוח?
לצפיה ב-'זה חבל דק מאוד עליו אתה הולך'
זה חבל דק מאוד עליו אתה הולך
15/03/2016 | 13:03
18
104
לו והייתי במקומך, הייתי שולח הודעה ללקוח המסבירה לו כי הוא יוכל לשלוח חזרה את המוצר. על חשבונו כמובן. ולאחר שתקבל את המוצר חזרה אתה תשיב לו את התשלום פחות 15-20% של Restocking fee.
בנוסף, שולח בקשה לביטול עסקה כדי לקבל חזרה את העמלות של איביי. אבל. רק לאחר שביצעת את ההחזר.
לצפיה ב-'כן זה מה שחשבתי'
כן זה מה שחשבתי
15/03/2016 | 13:07
15
63
איך עושים Restocking fee?

ונניח שלא יהיה הסכם ביננו, איך זה יכול להתפתח? איביי אמורים להיות לצידי לא? הרי כתבתי No returns or exchanges.
לצפיה ב-'מה סיבת ההחזרה? אם זה מוצר שלא כמתואר, זה חלק מהגנת הקונה'
מה סיבת ההחזרה? אם זה מוצר שלא כמתואר, זה חלק מהגנת הקונה
15/03/2016 | 13:10
14
35
לצפיה ב-'בלבול בין אינצים למטרים'
בלבול בין אינצים למטרים
15/03/2016 | 13:18
13
70
בתמונות צילמתי את המוצר בצמוד למטר, וכתוב על הסרגל של המטר M, זה אמור להיות ברור, אבל אולי לאזרח הפשוט בארה"ב לא כך כך כי הם רגילים לאינצים.

בכל מקרה, הייתי צריך לשים דגש בתיאור המוצר שמדובר במטר, אבל עדיין זה ממש לא "Misrepresented" כמו שכתבו בבקשה.
לצפיה ב-'אם לא כתבת את יחידות המידה במדויק, זה לא ברור. זו טעות שלך'
אם לא כתבת את יחידות המידה במדויק, זה לא ברור. זו טעות שלך
15/03/2016 | 13:40
12
61
כמוכר, כי התמונה מטעה, והקונה לא בהכרח יכול לשים לב שיש M בצד או להבין את המשמעות. אם אתה מציין מידות חובה לכתוב את יחידות המידה באופן מפורש וברור (ורצוי גם בסנטימטרים וגם באינצ'ים, אם אתה מוכר למדינות שעובדות באינצ'ים). זה לגמרי Misrepresented.

הקונה כאן מבקש(ת) החזר בשל אי הבנה שנגרמה מחוסר מקצועיות שלך, קבל את מלוא האחריות ובצע החזרה כראוי, חבל להסתבך וחבל להוציא קונה לא מרוצה. ראה זאת כשכר לימוד.
לצפיה ב-'לא כתבתי גם שזה אינצים'
לא כתבתי גם שזה אינצים
15/03/2016 | 16:29
1
61
יותר מחוסר מקצועיות אצלי יש פה חוסר שכל אצל אצל הקונה.
לצפיה ב-'גם לא כתבתי שזה ס"מ... אם זו הגישה שלך, לא תגיע רחוק.'
גם לא כתבתי שזה ס"מ... אם זו הגישה שלך, לא תגיע רחוק.
15/03/2016 | 18:04
52
אתה מתבצר בלהיות צודק במקום להיות חכם, ומצפה מקונה שחי בעולם של אינצ'ים להבין שאתה ישראלי ולכן אתה עובד בסנימטרים... זה לא עובד כך.

אם אתה מצפה מהקונים להיכנס לראש שלך / למדינה שלך / להרגלים שלך / לכוונות שלך – לא יקרה! צא מזה. במיוחד בקנייה מרחוק אתה חייב להיות הכי שקוף וברור לקונים שלך, כי הם לא מחזיקים את המוצר ורואים אותו באופן בלתי אמצעי לפני הקנייה. הם לא אמורים לנחש או להבין מתוך רמזים. המידע צריך לצעוק את עצמו אליהם ולהיות הכי נגיש שיש, כן, האכלה בכפית עד הסוף.

ואם לא היית די ברור, כן, זה נופל עליך, לא על הקונה. אז קח אחריות ותתייחס במקצועיות, תפסיק להצטדק או לחפש איפה ואיך הקונה היה צריך להבין מתוך האות שכתובה בתמונה... רבאק.
לצפיה ב-'חשבתי'
חשבתי
15/03/2016 | 17:37
9
46
אני מוכן להחזיר את כל הכסף אבל שהוא ישלח לי את המוצר על חשבונו. אני חושב שזו הצעה נדיבה. אני אציע את זה במסר. מה קורה במידה והוא מסרב? איביי יצטרכו להתערב? איך זה יכול להתפתח?
לצפיה ב-'הוא ישלח לך את המוצר ותחזיר לו את מלוא הסכום ששילם'
הוא ישלח לך את המוצר ותחזיר לו את מלוא הסכום ששילם
15/03/2016 | 18:11
51
לא הייתי אומרת לו מילה על "החזר על חשבונו"; אם הוא יבקש החזר גם על המשלוח, בעיקרון לפי כללי איביי אתה אמור להחזיר לו בגלל שזה מוצר לא כמתואר. וכן, העובדה שהתיאור לא היה מלא היא באחריותך. ולא, ספק רב אם נציגי איביי, שאינם מישראל, יקבלו את דבריך שהקונה היה צריך להבין את המידות כי יש M בקצה של הסרגל... (אל תבנה על זה). ובכל מקרה עדיף לך לסגור את הטיפול ישירות מול הקונה ולהוציא אותו מרוצה משהוא יסלים לאיביי.
לצפיה ב-'100% אתה תחוייב לממן את עלות ההחזרה'
100% אתה תחוייב לממן את עלות ההחזרה
15/03/2016 | 20:14
39
אם הלקוח פותח תלונה על מוצר שלא כמתואר עליך לשאת בעלויות ההחזרה.
אם סיבת ההחזרה היא חרטה - הלקוח משלם משלוח חזרה.
בשני המצבים אינך רשאי לקזז את עלויות המשלוח שהיו לך ללקוח.
לפי מה שרשמת שלא הגדרת בדקדקנות את המידות של הפריט - אתה בוודאות תפסיד בקייס.
אם לא תממן את עלות ההחזרה על חשבונך תאבד את המוצר ואת הכסף.
מנסיון... גם אני בעבר הייתי חכמולוג ראה זאת כשכר לימוד.
לצפיה ב-'אם הטעות היא שלך למה הקונה צריך לספוג הוצאה כלשהי?'
אם הטעות היא שלך למה הקונה צריך לספוג הוצאה כלשהי?
16/03/2016 | 13:03
6
11
לצפיה ב-'כי הטעות לא שלי!'
כי הטעות לא שלי!
16/03/2016 | 19:40
5
33
יכול להיות שהייתי צריך לפרט יותר, ולכתוב בגופן ענק בצבע אדום שמדובר בס"מ ולא באינצים, אבל עדיין אני לא כתבתי שזה אינצים וזה בטח לא Misrepresented כמו שכתבו. יש גם מידה של אחריות על הלקוח שיבדוק בדיוק מה הוא קונה.

אני זוכר שקניתי פעם תיק של קבוצת כדורגל וכשקיבלתי אותו הופתעתי לראות שמדובר בתיק בגודל ארנק. בתמונות היה רושם שמדובר בתיק גדול, אבל הטעות היית שלי כי ציינו שם איפשהו את המידות של זה, אז לא התלוננתי. ולא קרה כלום.

בכל מקרה אני לא צריך את המוצר בחזרה.
לצפיה ב-'הטעות שלך, והטעות הנוספת היא שאתה ממשיך להתווכח ולהתגונן'
הטעות שלך, והטעות הנוספת היא שאתה ממשיך להתווכח ולהתגונן
16/03/2016 | 21:08
4
32
בחוסר מקצועיות במקום לקחת אחריות ולתקן. זו לא גישה שבה תגיע רחוק.
הדוגמה שהבאת לגבי עצמך לא רלוונטית מאחר שכתבו לך מידות ולא בדקת.
אתה כתבת מידות ולא כתבת יחידות מידה. זה חוסר מקצועיות מובהק, עוד לא נתקלתי במוכר שנוהג כך וקניתי אין ספור מוצרים במרשתת. אין דבר כזה לכתוב מידות בלי לכתוב במפורש את יחידות המידה.
לצפיה ב-'כתוב יחידות מידה מטר בתמונה על הסרגל שהצמדתי למוצר'
כתוב יחידות מידה מטר בתמונה על הסרגל שהצמדתי למוצר
16/03/2016 | 21:14
3
13
לצפיה ב-'אמרת שכתוב M. זה ממש לא מספק. אתה סתם מתעקש.'
אמרת שכתוב M. זה ממש לא מספק. אתה סתם מתעקש.
16/03/2016 | 21:16
2
19
לצפיה ב-'אני לא מתעקש, אמרתי שפעם הבאה אדגיש את זה יותר'
אני לא מתעקש, אמרתי שפעם הבאה אדגיש את זה יותר
16/03/2016 | 21:23
1
26
אבל אני לא מקבל את זה שאני אשם ב100% והקונה צודק ב100%. כי השורה התחתונה, מה לעשות, זה פשוט לא Misrepresented.
לצפיה ב-'לא להדגיש יותר, לכתוב מפורשות! במילים ברורות, מידע מ-ל-א'
לא להדגיש יותר, לכתוב מפורשות! במילים ברורות, מידע מ-ל-א
16/03/2016 | 21:44
29
אחרת המידע לא מוצג כהלכה, וזה אדוני, בדיוק המשמעות של Misrepresented (בדוק במילון). ההתעקשות שלך מביכה. ככה לא מתנהלים במסחר אלקטרוני. אתה שוב מחפש מי צודק ומי יותר טועה, כאילו שזה משנה. אם טעית רק ב-90% ולא ב-100% זה חסר משמעות. זו לא תחרות וגם לא שאלה של אחוזים. אתה הצד המקצועי, אתה המוכר, האחריות עליך. גם אם לא פישלת ב-100%, ברגע שהמידע לא היה כתוב מפורשות ולא היה ברור והיה מקום לאי-הבנה, זו 100% אחריות שלך.

אם אתה לא מבין זאת אל תעסוק במסחר אלקטרוני. כי ככה זה כשאתה מוכר לבן אדם שנמצא בצד השני של העולם, שלא מכיר את המוצר כמוך, שלא מחזיק אותו ביד, שלא רואה אותו באופן בלתי אמצעי. הוא לא חי בתרבות שלך, הוא לא חי ביחידות המידה שלך. הוא לא יודע מה שאתה יודע, הוא לא יכול להבין כפי שאתה מבין. אתה צריך לצאת מהראש שלך ולהיכנס לראש שלו. אם השארת פתח לאי-הבנה, מקום לבלבול, זה משהו שלא היית צריך לעשות. בסדר, כולנו בני אדם ואנחנו לא מושלמים, אז פישלת, קורה. קבל זאת בכבוד ותפסיק להתפתל, זה לא מוציא אותך טוב.
לצפיה ב-'אסור לך לגבות Restocking fees אם לא ציינת זאת בתנאי העסקה'
אסור לך לגבות Restocking fees אם לא ציינת זאת בתנאי העסקה
15/03/2016 | 20:09
1
23
לצפיה ב-'אז אסור לו לקבל החזרות. כי כך צויין בעמוד המכירה.'
אז אסור לו לקבל החזרות. כי כך צויין בעמוד המכירה.
15/03/2016 | 22:59
27
לצפיה ב-'סיימתי את הפרשה'
סיימתי את הפרשה
16/03/2016 | 19:55
7
65
כתבתי מכתב קצר, הסברתי ללקוח את הטעות שלו, ואחרי זה However, ואמרתי שאני אחזיר את מלוא הסכום ובלה בלה.

אין לי צורך בהחזרת המוצר או בחיוב על המשלוח, אין לי זמן להתעסק בשטויות האלה, הכסף שעלה לי כל הסיפור הזה זה פחות ממנה פלאפל. להבא אני אדגיש יותר את עניין המידות, באמת הופתעתי קצת לראות את דף המכירה כך, אני תמיד משקיע המון בפרטים ובתמונות, כנראה שפרסמתי את המוצר הזה בסוף יום שלם שהתעסקתי עם האיביי אז לא שמתי לב כבר.

קצת מעצבן שבצד השני נמצא בטח הלקוח האמריקאי הטיפוסי, שחושב שהשמש זורחת לו מהתחת, ואם הוא הלקוח אז הוא תמיד צודק. אבל גם זה לא מעסיק אותי, אני ממשיך קדימה.

תודה על התגובות, נחמד שיש עם מי להתייעץ. 
לצפיה ב-'הסברת ללקוח את הטעות *שלו*?! '
הסברת ללקוח את הטעות *שלו*?!
16/03/2016 | 21:15
6
71
כמה עוד גולשים יצטרכו להגיב לך בשרשור ולהבהיר לך שהטעות כאן היא שלך?

קצת מעצבן שבצד השני נמצא מוכר ישראלי טיפוסי שחושב שהשמש זורחת לו מהתחת, לא מסוגל להודות בטעות ולקחת אחריות, ועד שהוא כבר מחזיר את הכסף ללקוח כמו שצריך הוא חייב להכניס לו, לא להתנצל חלילה, אלא להבהיר לו שהוא טעה. עם גישה שלהיות צודק במקום להיות חכם (בפרט כשכאן אתה אפילו לא צודק!) לא תגיע רחוק. בהחלט נחמד שיש עם מי להתייעץ, פחות נחמד כשהמיועץ מתעלם מהעצות.
לצפיה ב-''
16/03/2016 | 21:25
14
לצפיה ב-'להכניס לו? את חושבת שאין לי מה לעשות בחיים?'
להכניס לו? את חושבת שאין לי מה לעשות בחיים?
16/03/2016 | 21:35
4
52
אם הייתי מחזיר את הכסף בלי הסבר זה אומר שאני מסכים עם הטענה של הלקוח שניסיתי לרמות והצגתי מוצר באינצים כשבמציאות זה היה במטרים. זו היית הטענה שלו וזה פשוט לא נכון.

ואני לא חייב לקבל כל עצה.
לצפיה ב-'מי אמר שרימית? תן הסבר ותתנצל. אבל אל תסביר לו שהוא טעה.'
מי אמר שרימית? תן הסבר ותתנצל. אבל אל תסביר לו שהוא טעה.
16/03/2016 | 21:45
24
לצפיה ב-'תקשיב, אתה מוכר באמריקה ומתנהג כאילו אתה מוכר בישראל'
תקשיב, אתה מוכר באמריקה ומתנהג כאילו אתה מוכר בישראל
17/03/2016 | 13:12
2
54
באמריקה אתה לוקח אחריות מלאה על המעשים שלך בתור מוכר.
בישראל בצורה הזויה שמים קצוץ על הלקוח / מאשימים את הלקוח/  לא עוזרים לו לקבל חווית קניה מהנה.
באיביי אתה לא מאשים את הלקוח בשום דבר!
בזכותו אתה מוכר ובזכותו יש לך מה לעשות משהו בכלל באיביי.

לבנות מודעה נכון זה לתת את כל המידע המלא ולא להסתמך על ההבנה של הלקוח.

זה אומר לתת מידע:
על המידות באינצים (כי אמריקה זה אינצים) ס"מ או מטר לא רלוונטי שם.
משקל ב OZ ולא בקילו
צבעים
חומרים
מרקם
תיאור, סגנון....וכו וכו
אם אתה יכול לשים ליד חפץ סטנדרטי כמו מטבע כדי להראות פרופורציה גם טוב.
אין לו יכולת למשש או להחזיק
אל תסתמך על הבנתו של הלקוח.

סיימת את הפרשה אבל אל תפספס אל הלימוד מזה.
אם תנהג נכון יהיו לך לקוחות חוזרים. זה שם המשחק.

לצפיה ב-''
17/03/2016 | 16:01
8
לצפיה ב-' כמובן, אם מוכרים לכל העולם אפשר לציין מידות גם וגם'
כמובן, אם מוכרים לכל העולם אפשר לציין מידות גם וגם
19/03/2016 | 04:26
9
בצורה ברורה, כמובן. מוכרים רבים (לא אמריקנים... זה בד"כ לא בתודעה שלהם בכלל ) עושים זאת וזה בהחלט מקל ועוזר.
לצפיה ב-'אתה מוכר לא מקצועי'
אתה מוכר לא מקצועי
17/03/2016 | 15:31
2
52
שמצפה מהלקוחות להיות מקצועיים במקומך.

כל עוד לא תפנים שאתה הצד המקצועי בעסקאות, אין לך סיכוי להפוך למוכר מצליח באיביי.
לצפיה ב-'אחרי כמה שליליים הוא יפנים'
אחרי כמה שליליים הוא יפנים
17/03/2016 | 17:31
43
איביי מקיאים את המוכרים שחושבים שיכולים לעושת כסף קל בלי חלתת שירות.
אם התנהלות כזו תימשך גם עם הלקוחות הבאים בסוף יסגרו החשבון. 
לצפיה ב-''
19/03/2016 | 04:23
1
לצפיה ב-'שלום לכולם. יש לי מס' שאלות דחופות...'
שלום לכולם. יש לי מס' שאלות דחופות...
15/03/2016 | 07:12
5
149
1. האם ניתן להקפיא דפי מכירה שהעליתי לכ- שלושה ימים, מאחר ואני לא אוכל להתפנות לכך במידה ויהיו הזמנות?
2. לגבי מדבקת מכס CN22. בטעות שכחתי להוריד את הספח הקטן שמצהיר שערך הפריט מעל 400$. בעוד שבחבילה שלי הפריט נמכר בכ- 30$. האם יהיה עכשיו בעיות עם המכס? מה קורה במצב כזה?
3. עוד שאלה לגבי הCN22. האם אני חייבת למלא את כל הפרטים בספח הזה (ערך מטבע,משקל,כמות,פירוט תכולה)?

תודה רבה על העזרה
לצפיה ב-'לגבי הקפאה'
לגבי הקפאה
15/03/2016 | 11:36
71
אם יש לך חנות, תוכלי להוציא אותה לחופשה, ואז בכל המוצרים יהיה כתוב שאת בחופש למשך כמה ימים שתקבעי ולא תשלחי להם עד שתחזרי.
אם אין לך או שאת לא רוצה את זה, את יכולה לשנות את כל המלאי של הפריטים שבלי הגבלת זמן ל-0.
לצפיה ב-'דוגמה לשאלה הראשונה'
דוגמה לשאלה הראשונה
15/03/2016 | 21:21
2
51
לצפיה ב-'אין לי עדיין חנות, אלא ליסטים שאני מעלה. מה לגבי שתי השאלות '
אין לי עדיין חנות, אלא ליסטים שאני מעלה. מה לגבי שתי השאלות
17/03/2016 | 08:50
1
40
האחרות?
לצפיה ב-'ת'
ת
17/03/2016 | 20:33
25
1. לא יקרה כלום אם שכחת להוריד את הספח.
2. צריך לציין תכולה (סוג פריט) ומחיר.

לצפיה ב-'אפשר לשנות את ה handling time לשלושה ימי עסקים'
אפשר לשנות את ה handling time לשלושה ימי עסקים
17/03/2016 | 21:10
20
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
15/03/2016 | 09:29
6
104
איך אני פותח תיק נגד מוכר?
האם עליי לפנות אליו לפניי שאני פותח?
תודה.
לצפיה ב-'על מה ולמה? כדאי שתסביר קודם כל על מה מדובר.'
על מה ולמה? כדאי שתסביר קודם כל על מה מדובר.
15/03/2016 | 10:54
5
30
לצפיה ב-'מה זה משנה על מה ולמה? למה כדאי שיסביר?'
מה זה משנה על מה ולמה? למה כדאי שיסביר?
15/03/2016 | 11:39
4
56
ביקש מידע איך לפתוח דיספיוט. מידע טכני. לא ביקש אם כדאי לפתוח או התייעצות מה לכתוב.

בשביל לפתוח דיספיוט נכנסים ללינק הזה
וממשיכים הלאה לפי ההוראות.
אפשר גם להכנס להסטוריית הקניות למצוא את הקניה הרלוונטית. מצד ימין יש more actions ושם לבחור במה שמתאים.
בדכ אפשר לשלוח הודעה למוכר לפני שפותחים דיספיוט ולנסות לפתור את הבעיה.
לצפיה ב-'אפשר גם לפתוח דיספיוט בפייפאל'
אפשר גם לפתוח דיספיוט בפייפאל
15/03/2016 | 11:41
50
לעשות חיפוש בגוגל PayPal Resolution Center או אפשר את המילה EBAY אם רוצים של איביי.
בכוונה לא שם פה קישור כדי שלא יהיה פישינג. עדיף גם לא להשתמש בקישור בפוסט הקודם. לא כי היא פישינג אבל בגלל שלא ללחוץ על קישורים שמכניסים אלהם שם משתמש וסיסמה. תמיד עדיף להכנס דרך האתר הרשמי ולא דרך לינקים של נודניקים בפורומים.
לצפיה ב-'זה מאוד משנה על מה ולמה.'
זה מאוד משנה על מה ולמה.
15/03/2016 | 20:44
2
40
ואני כותב מחדש את התגובה כי נמחקו כאן כמה תגובות.
הבן אדם שאל שאלה, ועל מנת לענות לו נזקקתי לתשובתו על מה ששאלתי.
אתה מתגרה בי בכוונה, ולא בפעם הראשונה.
וזה נורא חכם מצידך להתגרות כאלמוני נודניק.
לצפיה ב-'מחפש את "אבי לב50" ב- 144 ולא מוצא... אתה לא אלמוני? נודניק'
מחפש את "אבי לב50" ב- 144 ולא מוצא... אתה לא אלמוני? נודניק
15/03/2016 | 21:54
1
20
לצפיה ב-'כשתירשם לתפוז אתייחס אליך.'
כשתירשם לתפוז אתייחס אליך.
15/03/2016 | 22:16
33
אם יתחשק לי.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

לשכת יועצי מס בישראל
לשכת יועצי מס בישראל
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
Tesqa
לבדיקות תוכנה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה