לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום תעבורה ונהיגה בשכרות
 הפורום עוסק בדיני התעבורה , עבירות תעבורה , זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה , עבירות תעבורה , זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

כרית אוויר
24/03/2015 | 08:18
38

שלום 
איך שוטר אמור לדעת אם כרית אוויר בוטלה , ברכב שביטול הכרית במפתח או במחשב?
                                                          תודה 
                                                                          רוני

סדר העלאה והורדת נוסעים ברכב ציבורי
23/03/2015 | 13:20
3
61
איזו תקנה קובעת את סדר העלאה והורדת נוסעים ברכב ציבורי?
אין תקנה כזו
24/03/2015 | 11:35
10
הורדת נוסעים
25/03/2015 | 15:27
36
צריכה להיות מבוצעת באופן בטיחותי ומסודר.
הורדת נוסעים
25/03/2015 | 15:27
21
צריכה להיות מבוצעת באופן בטיחותי ומסודר.
צילום תיק תעבורה
23/03/2015 | 08:38
2
71
שלום,
איפה אני יכולה לצלם את חומר החקירה אם התיק מתנהל בשוקן תל אביב?
אשמח לקבל פרטי התקשרות לצורך תיאום וצילום.
תודה רבה.
צילום תיק משטרה
25/03/2015 | 15:28
42
יש לצלם בתביעות, במשטרה שברחוב סלמה.
צילום תיק משטרה
25/03/2015 | 15:28
28
יש לצלם בתביעות, במשטרה שברחוב סלמה.
|*|נפתח פורום גישור|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
22/03/2015 | 14:30
5
|שמאל|יש לכם סכסוך משפחתי על ירושה? קלקלתם את היחסים עם השכנים?
כנראה שהליך גישור הוא הפתרון בשבילכם!

היכנסו עכשיו לפורום גישור והעלו את שאלותיכם בנושא:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
הגדרת "צומת" כסוף תוקף תמרור 433
21/03/2015 | 20:03
3
162
שלום,
קבלתי דוח על חניה בניגוד לתמרור 433 (סעיף 6א2).
התמרור הוצב לפני כניסה לאתר בנייה ששימש כמגרש חנייה עד לא מזמן.
הרכב שלי חנה אחרי הפנייה, במקביל לבטונדה במקום שאין בו אבני שפה.

ניתן לראות את התמרור כאן, ואת הפנייה למגרש החנייה (שלא השתנתה) מתוך מפות גוגל.
התמרור הזה תקף עד לצומת הקרוב. האם הפנייה הנ"ל מהווה צומת ולכן זאת עילה לביטול הדו"ח?
תודה.
כניסה לחניון או לחצר אינו צומת, הגדרת צומת בת"ת:
21/03/2015 | 23:17
1
40
ראה סעיף 2
"צומת" - השטח המתהווה על ידי פגישתם של שני כבישים או יותר והמוגבל על ידי קווי שפות הכבישים או אבני השפה של אותם כבישים או על ידי הארכתם המדומה;
           צומת אינו כולל –
(1)   התמזגות כבישים בדרך מהירה;
(2)   שטח המתהווה על ידי פגישה של כביש עם כניסה ויציאה לחצרים, או עם דרך גישה לבית, למגרש חניה, לתחנת דלק או למפעל, אלא אם סומן אחרת בתמרור;
(3)   התמזגות בכביש חד-סטרי שבו שני נתיבים או יותר באותו כיוון נסיעה ושלפניה הוצב תמרור א-20;
תודה על ההסבר המקצועי. סחתיין.
22/03/2015 | 10:05
15
כניסה לחניון
25/03/2015 | 15:30
16
אינה מבטלת את התמרור
באיזה מקום על רחיון נהיגה רשום מספר הרישיון?
21/03/2015 | 18:48
2
50
ראה לינק
21/03/2015 | 18:51
24
בשורה 4d
21/03/2015 | 18:57
12
דוח על "חנייה על מדרכה" בעת חנייה על אי תנועה
21/03/2015 | 16:18
5
84
שלום,
חניתי על אי תנועה ברחוב ז'בוטינסקי בת"א (ליד הדיזינגוף סנטר) בשל מצוקת חנייה קשה.
ראוי לציין כי בעבר שאלתי את העירייה אם מותר לחנות שם, ונאמר לי כי לא ניתנים שם דוחות בשל מצוקת חניה, הגם יש שם באופן קבוע מכוניות החונות על אי התנועה.
כמובן שקיבלתי דוח (500 ש"ח) - אך לא דוח של חנייה על אי תנועה אלא חנייה על מדרכה עם 4 גלגלים.
מצרפת תמונה מגוגל מפות (גם שם חונה רכב!!!! כמו שאמרתי, תמיד חונים שם ולא אוכפים!!!) - סימנתי היכן חניתי.
1. קראתי כי אין בעיריית ת"א סנקציה על חנייה על אי תנועה, מה גם שבמידה והייתה - זו הייתה צריכה להיות עילת הדו"ח, לא?
2. במקום האמור, אי תנועה לא משמש כמעבר של בני אדם מצד של רחוב אחד לצדו האחר (10 מטרים מהמקום בו חניתי ישנו מעבר מוסדר לצדו השני של הרחוב באמצעות מעבר חצייה מסודר). במקרה שכזה, לא משמש שטח ההפרדה כשטח מעבר להולכי רגל, ועל כן אין מקום להטיל על רכב החונה במקום קנס כאילו חנה על המדרכה.

מה דעתכם?
תודה!
לפי תמונתך אכן האי תנועה הוא גם מידרכה ולראייה מעבר חציה רחב
21/03/2015 | 16:32
2
54
המגיע בדיוק לזנב הרכב המסומן, כמו כן תיראה שגם האי תנועה שעליו עומדים הולכי הרגל ו מעברי החציה מגיעים אליו הוא משמש מידרכה וכניראה איזור המתנה של הולכי רגל בתהליך החציה.
חסרה תמונה מה קורה בצידו השמאלי של הרכב המסומן אבל בהחלט ייתכן שאותו אי תנועה משמש כמעבר הולעי רגל בין מעברי חציה ומיכאן קצרה הדרך להכיר בו כמידרכה.
אם אכיפה אינה קבועה ויש שעות או ימים שאין אכיפה במקום יכול לבוא לטובתך במישפט אבל לשם כך תיזקק להוכיח את הטענה שלך וגם את הטענה ש"אמרו לך שאין אכיפה במקום " מי אמר? למה ? מתי? למה היתכוון ? כל זה טיעונים למישפט אם תחפוץ להישפט.
אתה יכול לנסות מזלך ולבקש ביטול בטענה של אכיפה ברירנית ואולי תקבל תשובה שתסייע לך במישפט במיקרה שבקשת הביטול תידחה וגם תירצה להישפט כדי להוכיח טענותיך.
על פניו אכן ניראה כחניה על מידרכה לטעמי לפחות

מעבר החצייה מגיע עד המדרכה. הסבר-
21/03/2015 | 17:57
1
51
מעבר החצייה מגיע עד המדרכה. מצאתי תמונה טובה יותר בגוגל מפות!
שים לב שבכל רגע נתון - זה המצב. כלומר, בעלי חנויות של הסנטר חונים שם באופן קבוע ולא מקבלים דוחות.
מעבר לאכיפה הבררנית (שכמובן אגיד במשפט), מה דעתכם בנושא?
האם כעת, כאשר בתמונה אכן רואים את המצב, מדובר באי תנועה או במדרכה?
תמונה מגוגל מפות - הוספתי סימון למיקום הרכב שלי
21/03/2015 | 18:06
49
משהו תמוה - רח' ז'בוטינסקי לא נמצא קרוב לדיזינגוף סנטר
21/03/2015 | 18:17
1
47
ובכלל, התמונה שצירפת, זה באזור רח' בוגרשוב.
לעניין הדו"ח - אם חנית כמו הרכב המסומן - הדוח מוצדק
העירייה נמנעת מלרשום דוחות כאלה רק אם מדובר ברחוב פנימי , החניה לא מפריעה כלל לה"ר ויש מצוקת חניה ברחוב,
אם תצליח להוכיח שיש כאן אכיפה בררנית - לך על זה
סליחה - התכוונתי לרחוב טשרניחובסקי הסמוך לבוגרשוב.
21/03/2015 | 18:18
43
במקרה הזה תסכים איתי שאין הפרעה להולכי רגל? הלא יש חנייה סמוכה (היכן שחונות שתי המכוניות משמאלי) שמונעות מעבר הולכי רגל...
עצירה בחניית נכים
20/03/2015 | 20:13
1
56
האם מותר לעצור בחניית נכים לצורך העלאת נוסע, והמשך נסיעה מיד.
אסורה כל עצירה, חניה ועמידה במקום המיועד לרכב נכה
20/03/2015 | 23:55
20
עברין חצוף
20/03/2015 | 14:42
5
106
השברולט, בעלת תו עגלה, חנתה  ב 20/3 13:10 ליד מקום חניה לבעלי תו עגלה בלבד, היו בחניון במרחק 10 מטר משם כמה מקומות חניה נוספים,  במקום כ 20 חניות המיועדות לנכים, מתוכן אחת לבעלי תו עגלה בלבד.
הרכב בצילום, בעל תו נכה משולש, חנה מיד לאחר מכן על המקום המסומן לצורך כניסה של בעל תו העגלה וחסם את אפשרות כניסתו.
בחניון של הקניון היו באותה שעה למעלה מ 100 מקומות חניה פנויים ולמעלה מ 10 מקומות מסומנים לנכים ליד שערי החניון
אולי מי מכם מכיר את בעל הרכב ובמידה ואינו בריון אלים יוכל להסביר לו  מה לא בסדר כאן.
הגיע הזמן שהרשויות אשר מציבות תמרורים, יציבו אותם
20/03/2015 | 16:06
4
68
כנדרש, היכן שחונה המזדה צ"ל סימון של X ולא סימון של אי תנועה, למרות זאת אני לא מצדיק את צורת החניה שלו במקום, אם היה תמרור של X היה ניתן לרשום לו דוח. השורה האחרונה שכתבת גורמת לפחד מבריונים וע:י כך לגרום להם לעשות מה שהם רוצים, בריון או לא בריון, אני הייתי מעיר לו ומסביר את טעותו (גם אני בריון...)
התמרור מסומן כנדרש
20/03/2015 | 16:54
3
53
זה תמרור 815  ש"חזק" יותא מה X
שכן על ה X אסור לחנות אבל על התמרור הזה  לא רק שאסור לחנות אלא שגם אסור לנסוע עליו
אמת, אבל החוק דורש את סימון ה X
20/03/2015 | 17:19
2
48
ושושב, הנהג חנה במקום ללא כל התחשבות בצרכי הנכה ואני מקווה שנרשם לו דוח
איזה חוק? - תוכל להפנות אותי?
21/03/2015 | 15:51
1
42
ולמיטב ידיעתי לא נרשם לו שום דו"ח
ברזילי - אני יכול להפנות אותך ל"הנחיות ותקנות
21/03/2015 | 16:05
45
להצבת תמרורים" ראה בכל הקשור לתמרור 437, ההנחיות האלה הם חלק מתקנות ופקודות התעבורה וזה אף מצויין.
עמודים 259 ו 260
שבת שלום
חוקי חניה על מעבר חצייה
18/03/2015 | 10:16
19
מעבר חצייה דהויי שאינו מלוווה בתמרור הוא מעבר פעיל ?
חוקי חניה על מעבר חצייה
18/03/2015 | 10:15
9
חוקי חניה על מעבר חצייה
18/03/2015 | 10:15
1
50
אם ראית אותו סימן שלא היה דהוי
18/03/2015 | 11:10
44
במקרה הרע, צלם וקח למשפט.
אם לא יעזור, גם לא יזיק (כמובן ללא קשר לזה שהשופט אינו כבול לקנס המקורי)
לגבי תמרור מלווה - ציטוט מתוך הנחיות לתמרור(הדגשות שלי):
 הנחיות לסימון א. צבע הסימון של מעברי החציה = לבן. ב. ככלל, הסדרי החציה של הולכי הרגל יהיו חד משמעיים ובעלי מסר מלא ואחיד גם לגבי ה"הן" וגם לגבי ה"לאו". כפועל יוצא מכך: - כל הסדר של חצית הולכי רגל יכלול סימון מעבר חציה )122(, ובנוסף – על פי הצורך – גם תמרור 235 או 236 ו/או 306 ו/או 606. מכל מקום, אין להציב תמרור 306 ללא סימון 122 על הכביש מתחתיו. - במעברי חציה בצמתים אין חובה להציב תמרור 306 מעל או ליד מעבר חציה 122, מפני שהצומת עצמו מהווה מקום שמושך תשומת לב מוגברת. כנ"ל, גם באזורי מיתון תנועה אין חובה להציב תמרור 306, מפני ששם התנועה מתנהלת ממילא במתכונת מתונה. - במקומות שימצא, בשל נסיבות הדרך והתנועה, כי אין אפשרות או צורך להסדיר בו חצית הולכי רגל, אין לסמן מעבר חציה 122 וגם לא יוצב מעל המקום תמרור 306. יחד עם זה ניתן להציב תמרור 236 ו/או 606 לאזהרה של הנהגים מפני הולכי הרגל במקום. במצב כזה יהיה
פקחים במטרונית
15/03/2015 | 22:03
2
114
השאלות שלי נוגעת לגבולות הסמכות במטרונית באיזור חיפה והקריות
האם מותר לפקח מטרונית לעכב אותי?
האם אני מחויב על פי חוק להציג לפקח מטרונית תעודה מזהה?
מהן בדיוק הסמכויות שלו?
ממליץ לשאול גם בפורום חוק ומישפט שם יותר מומחים בנושא
16/03/2015 | 07:19
36
לפקחנים אין כל סמכות לבקש הזדהות, לא כל שכן לעכב
17/03/2015 | 19:05
66
כך לפחות קבע בימ"ש השלום חיפה.
רכב עבר טוטללוסט וירד מהכביש
11/03/2015 | 14:21
1
48
כאשר אני מוכר את השרידים שלו לפירוק, איך אפשר לוודא שאני מתנתק מהרכב לגמריי ביחס לכל אחריות שהיא? 
לצערי לא ניתן להעביר בעלות על רכב שירד מהכביש...
לגשת למשרד הרישוי ולבטל את רשיון הרכב:
12/03/2015 | 08:28
26
חובת פירוק וו גרירה נשלף!
09/03/2015 | 21:42
3
105
אני מעוניין לקרוא את התקנה המסבירה את חובות הנהג בתיפעול וו גרירה נשלף.
קיבלתי דו"ח על נסיעה עם וו גרירה נשלף שלא במצב גרירה.
בעיניי הדבר הזוי, אני חשבתי שאם וו הגרירה לא מסתיר את מספר הרכב, וברשיון הרכב תחת הגבלות והתניות אין חובת לפרק אותו כאשר לא גוררים, אין בנמנע ליסוע עם הוו כמו כל רכב אחר, איך אני בודק את לשון החוק. 
תודה אריק.
בדו"ח צריך להיות מצויין מספר התקנה או לפחות מספר הסעיף בחנ"א
10/03/2015 | 08:40
1
34
ככל הנראה קבל דו"ח(6089)-אי מילוי תנאי או הגבלה של רשיון רכב
13/03/2015 | 17:18
37
500 ש"ח(0 נק').
וו גרירה נשלף
12/03/2015 | 21:26
51
תסתכל מה רשום ברישיון הרכב, תחת תנאים והגבלות.

שמוע במשרד הרישוי להתלית רשיון נהיגה
09/03/2015 | 17:27
1
55
לפני כארבעה חודשים שקמתי בלילה לשרותים איבדתי את ההכרה .בבית החולים כל הבדיקות היו בסדר ושוחררתי הביתה. לאחר מכן קבלתי מכתב מהמכון לבטיחות בדרכיים על התלית רשיון הנהיגה והתבקשתי למלא טפסים רפואים  ולהביא סכום האישפוז אליהם. לאחר מכן קבלתי הודעה שהטיפול בתיק הושלם ותוך שבוע יעובר למשרד הרישוי למחרת קבלתי מכתב ממשרד הרישוי שמזמין אותי לדיון בעוד שבועיים לשמוע בהתליית הרשיון שלי.\לא ברור לי למה כבר עושים לי שמוע לפני שקבלו את התוצאות של המכון לבטיחות?
ומה בדיוק יקרה לי בשמוע האם פשוט יקחו לי את הרשיון
בתודה לתשובה
מאיר
תגיע לשימוע
09/03/2015 | 18:39
49
הבא את המסמכים שנתבקשת, תאמר מה שיש לך לומר - ותראה.
נניח שיש תמרור חנית נכים שהוגבל עי שלט
09/03/2015 | 12:28
12
74
למשל לרכב עם מעלון בלבד וחונה בו סתם נכה עם תו חניה האם דוח נגדו יהיה קביל  בכל מקרה אם זאת המלצה בלבד   רצוי להתחשב בזה  לנכה עם ואן או מעלון  הרבה יותר קשה למצא חניה מצד שני אם התמרור חוקי הרי נוצר סוג של כאילו תמרור לנכי עגלה בלבד דבר דבר שבוטל עי בגץ בזמנו אם אני זוכר טוב

נסה לנסח בצורה יותר מובנת
09/03/2015 | 16:13
11
42
בצרוף הסבר מה רצונך.
כמו שכתבתי
09/03/2015 | 16:25
10
49
תמרור חנית נכים שהוגבל על שלט למעלון או ואן   וחונה בו רכב נכים רגיל ללא מעלון האם ניתן לרשום לו דוח והאם הדוח קביל ( למען הבהרה אני לא חונה שם ולא קיבלתי דוח אלא זאת שאלה רטורית )

יצא תיקון להגדרת תמרור 437 (ק"ת 7139, באם אינני טועה)
09/03/2015 | 18:08
9
51
המתיר חניה רק לרכב נכה שיש לו תו כמו בציור התמרור, כלומר, ציור של כסא גלגלים ולא תו משולש, משום מה הדבר לא עודכן בלוח התמרורים אך עודכן בת"ת סעיף 72
תק' (מס' 8)
תשע"ב-2012

(16)  ליד תמרור 437 המסמן מקום חניה לרכב של נכה בעל תווית כבתמרור.
היות ובמידרג הציות, התמרור קודם לתקנה, הרי שהיות ולא תוקנה ההגדרה בלוח התמרורים - החניה בתמרור 437 מותרת לכל סוגי תוי הנכים
תיקון קטן
09/03/2015 | 18:35
8
53
גם בלוח התמרורים תוקן אותו תיקון - אך  הוחזר לקדמותו עקב פניית אזרחים רבים וטיפולו של ח"כ גלאון.
מעבר לכך גם לשלטים מצורפים לתמרור יש משמעות חוקית, יש מקומות שכתוב שהחניה מותרת לרכב בעל לוחית זיהוי מסוימת בלבד ויש מקומות שכתוב שהחניה לרכב בעל תו עגלה בלבד, במידה ויש שילוט כזה - הוא תופס ונאכף
לפי איזה
09/03/2015 | 22:19
7
48
 סעיף ניתן בכלל לרשום דוח  http://www.mcity.co.il/index.php?id=49046

באם חנה נכה "רגיל" בחניה ייעודית כזו, הוא יוצא אשם רק
10/03/2015 | 01:37
6
45
בחוסר התחשבות משווע, דבר שהוא בדרך כלל מצפה מצד הבריאים. עבירה שעימה קנס - אין בזה.

אנו נכי המשולשים, חייבים לשמש דוגמה לשאר ולהותיר חניות מיוחדות אלה למשתמשי העגלות.
זה ברור אבל יש פה בעיה טכנית ניתן לעקוף
10/03/2015 | 13:40
5
31
את פסיקת בגץ עי שילוט כזה ונוסף לכל בהנחה שנרשמו דוחות השאלה האם הם קבילים וכמובן למה לא מעגנים את הנושא בחוק  תןך כמובן הגבלת העיריות למשל חניה כזאת רק במקום שיש X  חניות רגילות כמובן שרצוי לא לחנות בחניות אילו אבל אםן נניח בכל האזור תהיה רק חניה כזאת הדבר יהווה בעיה , נוסך לכל חוק חנית נכים , אוסר לחנות במקום אסור אם יש חניית נכים פנויה בקרבת מקום ,ואז נוצרת לקונה בחוק ולכן כל זמן שהתמרור לא מעוגן בחוק אז  לפי החוק  חובה גם לרכב נכים רגיל לחנות במקום זה, ולא במקום האסור לחנייה.
דעה אישית שלא קשורה לתקנות, עקיפתן ואכיפתן
10/03/2015 | 15:08
4
34
יש בין בני האדם הרבה מנובלים, והיות וגם נכים הם בני אדם  אני מניח שאחוזה המנובלים ביניהם לא ממש שונה מאחוז המנובלים בין אלו שאינם נכים
וזה עונה על  כל ההערות וההסתייגויות שהועלו ונשאלו כאן
ולסיכום - נכה שמתעלל בנכה אח - שלא יזיל דמעות אם ימצא מישהו שמתעלל בו
הבעיה כמו שכתבתי היא אחרת
10/03/2015 | 19:00
3
28
עלול להוצא מצב שיהיו רק חניות נכים למעלון באזור מסוים  ועלול להוצר מצב שנכה יקבל דוח בגלל שלא חנה בחניית נכים פנויה ולכן לא ניתן להשאיר דברים האוויר. כלומר אם תמרור לא חוקי אסור להציב אותו אלא למצא פתרון בעזרת החוק אחרת בשביל מה היה הבגץ  נגד הפיכת חניות נכים ל תו עגלה בלבד כמובן שבגלל מגבלות רצןי לא לחנות בחניה מסוג זה , מצד שני אם כל החניות מתאימות למעלון במקום מסוים ויש הגבלה על מספר חניות אז זה יוצר בעיה ,\ ולכן נכה שקיבל דוח צריך לדעת האם הוא חוקי או לא , ואם נניח מישהו מציב תמרור ועוקף הוראת בגץ אם זה נכון אז זה לא תקין ולכן כמובן צריך לדעת אם תמרור הוא חוקי או לא.

התמרורים חוקיים לחלוטין
11/03/2015 | 14:09
2
32
ותוכל לבדוק בלוח התמרורים שתוספת כיתוב לתמרור חוקית בהחלט
יש מעט מאד מקומות שמוצב תמרור לחניית נכים בעלי תו כחול (עגלה) בלבד, זה לא בא כדי לעקוף את בג"צ אלא כדי להתחשב באותם אנשים.
ואשר לעונש
מאד יתכן שנכה "משולש" יצא זכאי אם יבקש להישפט על חניה במקום לנכה עגלה - כי מותר לו לחנות גם במקומות אסורים לאחרים אם אין לו מקום חניה זמין בסביבה
אבל - אם אני אראה דבר כזה - אתן לו דו"ח - ושהשופט יחליט, ואולי אי הנוחות ובזבוז הזמן בהליכה למשפט יהוו אקט חינוכי גם אם יצא זכאי.
הבעיה
11/03/2015 | 18:19
1
33
 שהחוק צריך להיות חד משמעי או כן או לא , וכמובן על איזה   סעיף יהיה הדוח  זכור לי שנכים קיבלו דוח על חניה בסתם חנית נכים עד שהדבר סודר וכמובן כנראה שחוקי המדינה עדיפים על חוקי העיריה וכמו שאמרתי אני לא אחנה שם אלא אם כן הדבר ינוצל לרעה , למשל חניות נכים רק מסוג זה ואז לא תהיה לי ברירה , או שאו שאחנה שם או במקום אסור ואקבל דוח בגלל שיש חנית נכים פנויה בסביבה בקשר להוספת כיתוב ,לא בטוח שכל כיתוב תופס ,אם למשל יכתב החניה מותרת רק לרכב ירוק אז זה כנראה לא יתפוס  , בכל אופן לי זה נראה שיש סכנה של הכנסת תמרור לכסא גלגלים בלבד בדלת האחורית, בגץ  פסק את דברו  בנושא  , אני אישית אנסה לברר גם במקומות אחרים  ,
נסה לשאול גם בפורום זכויות ומגבלות נכים
12/03/2015 | 12:18
25
למנהל הפורום ידע רב בכיוון ממנו אתה מסתכל על הבעיה
התפלל בנסיעה l
09/03/2015 | 11:59
1
65
אני תפסתי מישהו שהתפלל בנהיגה
09/03/2015 | 16:16
60
שאלתי: "התפללת?"
השיב: "כן"
אמרתי לו, אלוהים שעה לתפילתך"
שאל: "מניין לך?"
השבתי: "הוא שלך אותי  להציל אותך, וזה יעלה לך ב 500 ש"ח קנס ו 6 נקודות על נהיגה בחוסר זהירות".

מקרה אחר שתפסתי אשה מתפללת בנהיגה
שאלתי: "התפללת?"
השיבה: "רק "אשר יצר""
שאלתי: "עד כדי כך הפחדתי אותך?"
היי , היא חדשה , אבל כיום כבר העבירה לא מעט מקרים מוצלחים
04/03/2015 | 19:32
1
73
וככל שיותר אנשים משתמשים בה היא רק משתבחת
בהצלחה .
אני מקווה שבכביש אתה פחות מעופף. מה שייך שמיטה להר סיני ??
04/03/2015 | 19:44
23
שאלה
04/03/2015 | 19:58
2
75
האם שנהג יוצא זכאי מחוסר אשמה- ביטול כתב אישום,מישהו ממפקדיו של השוטר ,מזמן את השוטר ומעמיד אותו על טעותו ?
דיווח לשוטרים על זיכויים
04/03/2015 | 20:25
1
69
כשגרה אין נוהל משטרתי בנושא.
כשגרה יש לשוטרי מתנ"א שיעור שבועי לפחות שבו בין היתר
05/03/2015 | 07:35
55
מקבלים משוב מהתביעה בנוסף לימי עיון עם התביעה על שינויים בפסיקה\חקיקה ובעיות בכתבי אישום
כאשר יש תקלה בכתב אישום עקב חוסר מיקצועיות של השוטר מועבר לו משוב מהתביעה מתוך מטרה למנוע תקלות.
הבעיה הגדולה היא המשוב והעידכון של המיתנדבים שם יש קשיים מערכתיים, אבל כאשר יש תקלה בכתב תיעה מועבר משוב לרושם הדוח, לפעמים דוחות מיתנדבים נעצרים אצל רכז השלוחה בשלב הכנסת הנתונים למחשב עקב תקלות ברישום או חוסר בניירת כמו מיזכרים וכ"ו.
סה"כ אם ניסתכל על אחוז ההרשעות ניראה שהמישטרה עושה עבודה טובה ומגישה כיתבי אישום באיכות סבירה, בסטיסטיקה כמובן לא ניכנסים דוחות שלא הגיעו לדיון מישפטי ונעצרו בתוך המערכת בגלל שגיאות וטעויות (לצערי יש גם כאלה) אבל שוב זה מעיד על מערכת לומדת ומיתעדכנת ובודקת את עצמה.
הדוחות גם ניבדקים להתאמה למדיניות העכיפה המוכתבת מהפיקוד והשר ונדיר למצוא דוחות החורגים ממדיניות זו, לצערי המדיניות קובעת על מה אין לרשום דוחות (למרות שהעבירה קיימת ומוכחת) ועל איזה עבירות להיתמקד.
אם ניתמקד בעיניין השיכרות אז יכול המנהל להעיד על כמות הניירת שהשוטר צריך למלא לפי נהלי המישטרה כדי לענות על פסיקות שונות והערות בימ"ש לכתבי התביעה, יכול להעיד גם המנהל על השינוייים והעידכונים הנעשים בתחום התיעוד בעבירות שיכרות כדי לסגור פינות וחורים המיתגלים בפסיקות השונות.
לצערי זה קצת מנוגד לתשובת המנהל אבל כניראה הוא לא בדק עצמו לפני כתיבת תשובתו.
מזמין את המנהל לעיין בתיקי שיכרות לפני 5 שנים ויותר ובאלה של היום ולעמוד על ההבדלים בניירת המישטרתית הנמצאת בתיק.
להגיד שהמצב מושלם ? לא הוא רחוק מי כך ויש תמיד מה לשפר והרבה.
להגיד שהשוטרים אינם טועים ? לא זה שטות אדם באשר הוא אדם הוא טועה וככל שהוא נמצא בלחצים רבים יותר הסיכוי לטעות גדל וזה תחום מיחייתו של הסניגור,

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד שי גלעד חברת עורכי דין נוסד על ידי עורך דין שי גלעד בעל נסיון של עשרים וחמש שנים בייצוג נאשמים בתעבורה בבתי משפט. עו"ד שי גלעד היה בין מייסדי עמו
עוד...
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
עו
עו"ד שי גלעד
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ