לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
89488,948 עוקבים אודות עסקים

פורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה , עבירות תעבורה , זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה , עבירות תעבורה , זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

לצפיה ב-'רחוב משולב'
רחוב משולב
31/03/2016 | 13:57
1
62
האם ישנו איסור על כניסת אטובוסים (אטובוס תלמידים לצורך העניין) לרחוב משולב 
בעל כיכר בקצהו (ואינו ללא מוצא)
לצפיה ב-'במקום שיש איסור לכניסת כלי רכב מסוימים'
במקום שיש איסור לכניסת כלי רכב מסוימים
31/03/2016 | 20:08
33
צריך להיות תמרור האוסר זאת
לצפיה ב-'משפט על דוח חניה'
משפט על דוח חניה
29/03/2016 | 17:20
4
71
שלום,

קיבלתי דוח חניה על סך 500 ש״ח בגין חניה על המדרכה. הערעור שכתבתי לא התקבל.
האם יש טעם לבקש להישפט בגין נסיבות מקלות? נכות פיזית שמקשה עליי ללכת (ללא תעודת נכה, אך הנכות הפיזית קיימת ומוכחת), התנדבות לטובת הציבור מספר רב של שנים, סטודנט, ו-20% נכות מוכרים על ידי ביטוח לאומי בגין הפרעות קשב.

תודה. 
לצפיה ב-'הסיבות שהעלית הן חסרות חשיבות, לך למשפט'
הסיבות שהעלית הן חסרות חשיבות, לך למשפט
29/03/2016 | 20:02
2
49
ותנסה להגיע לסיכום עם התביעה לשינוי סעיף העבירה כך שהקנס יהיה נמוך יותר
לצפיה ב-'לאיזה סעיף אפשר לשנות?'
לאיזה סעיף אפשר לשנות?
29/03/2016 | 20:36
1
21
לצפיה ב-'חניה על מדרכה עם 2 גלגלים (הקנס 250 שח)'
חניה על מדרכה עם 2 גלגלים (הקנס 250 שח)
29/03/2016 | 20:48
33
לצפיה ב-'אתה רשאי לנהוג לפי עצת קודמי'
אתה רשאי לנהוג לפי עצת קודמי
30/03/2016 | 10:32
43
רק קח בחשבון שאין שום ספק בעבירה ולכן לא בטוח שהתובע יסכים לעיסקת טיעון - ובנוסף השופט לא כבול לקנס המקורי והוא בהחלט עלול להעלותו
לצפיה ב-'אופניים על מדרכות - הסוף מתקרב'
אופניים על מדרכות - הסוף מתקרב
28/03/2016 | 23:02
3
59
ועדת השרים לחקיקה אישרה את הצעת החוק של השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, לפיה פקחים עירוניים יוסמכו לאכוף עבירות תעבורה המסכנות הולכי רגל בערים. ההצעה צפויה להפוך לחוק תוך מספר חודשים. משרד התחבורה: "חוק חשוב שיאפשר לאכוף באופן יעיל נסיעה של רוכבי אופניים חשמליים על המדרכה"
לצפיה ב-'זה הדבר השני היפה שנעשה החודש בנושא אופניים כפי שהראתי מטה -'
זה הדבר השני היפה שנעשה החודש בנושא אופניים כפי שהראתי מטה -
31/03/2016 | 22:01
2
32
רכיבה על קורקינטים ואופניים חשמליים תוגבל לגיל 16 ומעלה
לצפיה ב-'הנה מהיום -'
הנה מהיום -
10/04/2016 | 20:46
1
10
לצפיה ב-' נקווה באמת שיאכפו את זה - ‬'
נקווה באמת שיאכפו את זה - ‬
17/04/2016 | 15:36
7
לצפיה ב-'תדפיס נקודות'
תדפיס נקודות
28/03/2016 | 22:04
3
66
היי,
לפני כמעט 4 שנים הורשתי בנהיגה בשכרות (יוצגתי על ידך האמת).
היום הוצאתי תדפיס לבירור נקודות לא כתוב לי דבר פרט ל:
"רשימת הרשעות"
"ניקוד 10 , נהיגה תחת השפעת אלכוהול, תאריך 25/5/2012..."
וזהו.
שאלתי היא האם יש לי נקודות? אין שום משפט מסכם, פרט למה שציינתי.
האם גם כאשר הנקודות נמחקות אם אוציא תדפיס אראה את רשימת ההרשעות מהעבר שלי?
תודה רבה,
שירי
לצפיה ב-'יש לך נקודות , אבל אין להן משמעות'
יש לך נקודות , אבל אין להן משמעות
29/03/2016 | 11:47
52
נקודות לא נמחקות אך פג תקפן בסיום תקופת הצבירה שבמקרה שלך היא שנתיים.
לצפיה ב-'תדפיס נקודות משרד הרישוי - עו"ד אילון אורון מנהל הפורום'
תדפיס נקודות משרד הרישוי - עו"ד אילון אורון מנהל הפורום
29/03/2016 | 11:56
48
היי שירי,

מהפרטים שציינת נראה כי לחובתך אין נקודות רישוי בפועל.
אך אם ביצעת עבירות נוספות במהלך תקופה זו, התמונה משתנה.

ולשאלתך השנייה- כן.
משרד הרישוי עובד בשיטה אשר גורמת לא אחת לטעויות, עליהם משלם ציבור הנהגים, כמובן. כך, ניתן לראות בתדפיס נקודות אשר כבר מזמן פג תוקפן.

בברכה,
לצפיה ב-'תודה רבה על המענה הזריז..'
תודה רבה על המענה הזריז..
29/03/2016 | 22:49
14
לצפיה ב-'דו"ח חניה'
דו"ח חניה
20/03/2016 | 21:22
1
60
משהו יודע מה פירוש-מס"ד(15)
לצפיה ב-'מספר סידורי 15'
מספר סידורי 15
20/03/2016 | 22:39
22
לצפיה ב-'הצדק והאמת ניצחו מה עכשיו?!'
הצדק והאמת ניצחו מה עכשיו?!
14/03/2016 | 22:19
9
108
קשה לי להאמין שמישהו זוכר את הסיפור הזה אולי ברזילי.

אחרי אין סוף מכתבים והתיצבויות בבית משפט, משפט שנשכח, דחייה פעם שניה, והתייצבות לדיון פעם שלישית סוף סוף נפלתי על שופט שקיבלת את הגירסה שלי שהיא האמיתית והוציא אותי מהסיפור הזה ובעצם סיים אותו. הנקודות נמחקו ושילמתי סכום של 50 שקל לא יודע על מה. על הוצאות משפט לצורך העניין.

מסקנות שלי?!
מערכת המשפט (של תעבורה לפחות) בארץ רקובה ומגעילה. 
רק בפעם השלישית שהייתי בבית משפט לתעבורה בנצרת הבנתי שאין מושג לתובע מטעם המדינה מושג קלוש בתיקים שהוא אמור לתבוע בהם זה פשוט מגעיל.
היה שווה לבזבז 3 ימים ואין סוף משאבים על זה? כן ולא תלוי את מי שואלים.

הכי מצחיק שהשופט אומר לי בסוף בוא תודה על משהו טכני ואני מוציא אותך מזה לגמרי. אמרתי לו לא יהיה אני כבר עמוק בתוך הסיפור הזה אני לא אודה על משהו שלא עשיתי גם אם אצטרך לבוא לכאן עוד 7 פעמים, וזה הזוי בכלל שכבודו מבקש ממני להודות במשהו שלא עשיתי. 

יש לי דרך לתבוע את מערכת המשפט או המשטרה או מי שזה לא יהיה על ההוצאות וההפסדים שהיו לי מהסיפור הזה? או שזה יהיה שוב פעם סחבת של שנתיים וחצי.

לצפיה ב-'קצת יתר מידע יעזור להבין מה קרה במשפט.'
קצת יתר מידע יעזור להבין מה קרה במשפט.
15/03/2016 | 07:27
7
64
לכל דיון משפטי יש סיכום בכתב.
אנא העלה את הסיכום לכאן כדי שנבין כולנו מה קרה כאן.
בהעדר, אני מבין שנעשתה כאן עסקת טיעון מסוג כלשהו בעיקר בעקבות כשלים של התביעה, אם נאמץ את גרסתך מהסבב הקודם. 
מכאן מסקנתך על מערכת המשפט נמהרת ואינה נכונה. דווקא מערכת המשפט פעלה כראוי תוך שהיא רומזת לתביעה על כשליה.
חברך הנהג עבר עברת תנועה וזה בודאות.
התקלה הייתה עם השוטר שרשם את העברה על שמך, ולהערכתי זה הבסיס לעסקה.
מכיוון שיש כאן הרשעה, אינך זכאי לפיצוי כלשהו.
אנא העלה לכאן את סיכום הדיון לטובת כולם.
לצפיה ב-'הקובץ כאן, וזה לא ממש סיכום.'
הקובץ כאן, וזה לא ממש סיכום.
15/03/2016 | 22:58
5
61
אני רואה שהוא כן כתב בסוף מודה במתוקן למרות שאמרתי לו שאני לא מודה בכלום. וכל זה "בלי להסכים לטענת הנאשם".

את הסיפור הבנת בגדול?
במשפט השופט אמר לי יש לנו 2 אפשרויות (ושאל מאיפה אני מגיע כדי להבין כמה נזק זה בשבילי כל פעם) או שאני מזמן את השוטרים ואת חבר שלך הנהג ובעל הרכב ומתחילים הכל שוב פעם או שאתה מודה במשהו \ סעיף טכני הוא אמר לצורך להעניין ואני מבטל לך הכל בקנס של 100 שקל.

אמרתי לו, אני לא מוכן להודות על משהו שלא עשיתי וזה מוזר שאתה מבקש ממני לעשות כזה דבר.

התובע קם וניסה להגיד מה פתאום בוא נזמן את כולם שוב פעם (בלי להבין כמעט על מה מדובר).
סופו של דבר השופט שיכנע אותי בכל זאת להסכים לסגירת התיק ושאני יעשה אח"כ מה שאני רוצה ותכלס זה עדיף לי מלהתרוצץ עוד פעם ועוד פעם מלוד לנצרת בשביל הדבר המפגר הזה. והסכמתי.

חברי עבר עברת תנועה בודאות? אני לא כזה בטוח, קראת את הלינק מלפני שנתיים?
התקלה של השוטרים עלתה לי כמעט ב3 ימי עבודה ונסיעות, ואני לא רואה כאן הרשעה למה שאני לא יהיה זכאי לפיצוי על כל הסיפור הזה והצער וכו וכו.

לצפיה ב-'סיכום כדת וכדין. מתייחס גם להמשך'
סיכום כדת וכדין. מתייחס גם להמשך
16/03/2016 | 08:54
52
עם הכרעת הדין וגזר דין.

הצלחת לטעת ספק סביר במוחו של בית המשפט ולכן נעשתה עסקת טיעון בשל כשלי התביעה - דוגמא מצויינת להתנהלות למופת של בית המשפט לטובת הנאשם!

תזכיר לי בבקשה איפא היה חברך בזמן הדיונים הקודמים?
האם הגיש תצהיר לבית המשפט כי הוא נהג ולא אתה?

אם לא עשית דבר בנושא אין לך להלין אלא על עצמך בלבד.
ולסיכום - נעברה עברה על ידי נהג הרכב.

לצפיה ב-'אתה בבעיה'
אתה בבעיה
16/03/2016 | 10:56
57
הורשעת בדין לפי כתב אישום מתוקן שאותו לא צרפת אז איני יכול לדעת באיזו עבירה הורשעת.
מאחר שהורשעת לא נראה לי סיכוי  שמישהו יפצה אותך על הטרטור, יתרה מזאת - עלולים לחייב אותך בהוצאות
מהשתלשלות הדברים נראה כאילו לא הבאת את נהג הרכב להעיד שהוא היה הנהג.
נראה לי שגם אם נגרם לך עוול אין לך הרבה מה לעשות וכדאי שתעבור הלאה ותמשיך בחייך. - מעבר לכך נראה לי שלא ראוי ששופט "יסגור" קנס של 50 ש"ח, זה נותן רושם שהוא החליט להרשיע אותך בלי שהיה בטוח שאכן ביצעת עבירה - אבל זו כבר אופרה אחרת.
לצפיה ב-'אופס שכחתי משהו חשוב - ב ר ז י ל י - כנס'
אופס שכחתי משהו חשוב - ב ר ז י ל י - כנס
16/03/2016 | 23:33
2
53
חברי הנהג היה איתי פעמיים בבית משפט הוא דיבר רוב הזמן עם השופט בשני הפעמים שהיינו שם ביחד,
זה כן נרשם בפרוטוקול של הדיונים ועדיין אף אחד לא טרח לזמן אותו או לשלוח לו מכתבים או לשנות את כתב האישום. או בעצם לפתוח את התיק ולקרוא מה כתבתנו שנינו. וכמובן שהוא הודה שהוא זה שנהג ברכב.

ב ר ז י ל י - כמובן שבתחילת הפרשה הוא זה ששלח מכתבים שלחנו בעצם במקביל מכתבים שונים מטעם שנינו ל1) בית משפט, 2) משטרת ישראל, 3) משטרת ישראל מחוז צפון, 4) מרכז לתלונות נגד שוטרים ועוד. שום יחס כלום כאילו שום יחס אמיתי לתוכן שנכתב שם.

כמובן שאתם כאילו "צודקים" כי זה ס"ה מקרה זעיר לעומת המקרים היותר חמורים שמתנהלים שם, אבל עדיין אישית ציפיתי מבית משפט להתנהגות קצת אחרת, או... שאני מידי נאיבי.

"הורשעת בדין לפי כתב אישום מתוקן שאותו לא צרפת" לא צרפתי כי שפוט אין כתב כזה אף פעם לא קיבלתי כתב אישום כל שהוא.

לצפיה ב-'לא ברזילי אבל דומה'
לא ברזילי אבל דומה
17/03/2016 | 14:14
39
כתב האישום המקורי הוא הדוח שקבלת שנקרא "ברירת משפט"
אתה בחרת ללכל למשפט במקום לשלם ואז הדוח הופך לכתב אישום.
במהלך הדיונים השופט החליט, לאור המידע והעובדות שהובאו לפניו לתקן את כתב האישום ואז קבלת מה שכתוב "כתב אישום מתוקן".
אני מסכים לתחושתך שמשהו כאן עקום בעיקר בהתנהלות התביעה ומכאן העסקה. אני מחזיק בעמדתי כי מערכת המשפט פעלה היטב, בדין ובצדק.
לצפיה ב-'בניגוד לסיפא של קודמי'
בניגוד לסיפא של קודמי
18/03/2016 | 20:23
33
שאני מעריך מאד את נסיונו ודעתו
אני מאמין שבמקרה הזה מערכת המשפט כשלה
אם בא עד וטען שהוא היה זה שנהג ברכב והשוטרים לא יכלו לזהות אותך בוודאות כנהג  ולפי העבר התעבורתי לא נראה אינטרס מובהק שהוא "יקנה" ממך את העבירה והשופט בכל זאת מחליט להרשיע אותך אבל נותן לך קנס זעום ביותר - הדבר נראה כאילו הוא החליט להרשיע אותך למרות שיודע שלא עברת עבירה, אולי כדי לעמוד ב 0 זיכויים שנהוג בבית המשפט בנצרת.
אבל, השורה האחרונה היא שאין לך מה לעשות, אתה הודיית בעבירה בכתב האישום המתוקן שלדברייך אפילו לא נמסר לך במקום, לערער במחוזי לא תוכל ללא עורך דין (גם אם לא היית מודה לא היית יכול להסתדר בלעדיו) וזה יעלה לך המון כסף והמון בזבוז זמן.
-
אני נתקלתי רק במקרה אחד של נאשם (אני מניח שהיו יותר אבל נתקלתי רק באחד) הביא מישהו שטען שהוא היה הנהג ומצא ברכב רשיון של אחר שאבד אותו שם (רכב מסחרי) והיגישו כאילו שזה רשיונו, אבל לרוע מזלו שני העדים (זו היתה עבירת שכרות) זיהו את הנהג שקיבל את הדו"ח כנהג ומה עוד שהיה הבדל חיצוני גדול בין שניהם, מקבל הדו"ח היה ערבי צנום ושחרחר ומחליפו היה רוסי גבוה ובלונדיני.
לצפיה ב-'"מסקנתך על מערכת המשפט נמהרת ואינה"'
"מסקנתך על מערכת המשפט נמהרת ואינה"
15/03/2016 | 23:08
47
לא מסכים בעליל, היא לא נמהרת אני וחבר שלי דבקנו בעמדה שלנו לכל אורך הדרך אף אחד במשטרת ישראל או בבית משפט לא השתין לכיוון שלנו או טרח לקרוא מה שכתוב שם.
וזה לא שלא שלחנו מכתבים מפורטים על הסיפור או שהיה ניסיון מצידנו לחמוק מאחריות או משהו כזה.
אז כן לא מתחרט על מה שכתבתי, כן ישבתי 15 שעות כמעט במצטבר בבית משפט וראיתי איזה ג'ונגל מתנהל שם עם. ביזיון או שזה ככה בכל הבתי משפט בארץ\בעולם.

לצפיה ב-'ה 50 שקל - זה מוזר.'
ה 50 שקל - זה מוזר.
15/03/2016 | 10:56
54
לבית המשפט לתעבורה בנצרת יש נורמה של אפס זיכויים
ואולי השופט לא רצה לקלקל את "שמו הטוב."

לצפיה ב-'התיישנות '
התיישנות
11/03/2016 | 00:41
1
71
בעקבות תאונה שבה הנהג האשים אותי בה ואני מאשים אותו(לי לא נגרם נזק), הודעתי לחברת הביטוח לא לשלם לו עבור התיקונים גם אם אצטרך ללכת למשפט. הנהג פנה לחברת הביטוח והיא כאמור סירבה לשלם לו. 
מאז חלפה שנה.  האם זה אומר הוא ירד ממני? האם יש חוק התיישנות? 
לצפיה ב-'יש חוק התישנות'
יש חוק התישנות
11/03/2016 | 18:52
52
שיך לדיני נזיקין ולא לדיני תעבורה
כמדומני 3 שנים
ליתר בטחון חפש בגוגל או שאל בפורום חוק ומשפט.

לצפיה ב-'אופניים וקורקינטים חשמליים - התקנות החדשות'
אופניים וקורקינטים חשמליים - התקנות החדשות
10/03/2016 | 09:10
37
אופניים וקורקינטים חשמליים - התקנות החדשות
בכדי לעשות מעט סדר בכל הנוגע לתקנות החדשות- מה מותר, מה אסור וממתי התקנות יכנסו לתוקפן:
# גיל הרכיבה יעמוד על 16 שנים
נכון להיום הרכיבה מותרת מגיל 14 בשבילים מותאמים ומגיל 16 בכבישים.
# הרכיבה על המדרכה אסורה
לרוכבי הקורקינטים:
# חבישת קסדה חובה
# בשעות הערב יש ללבוש אפוד זוהר בעת הרכיבה
# הקורקינט לא יחרוג מ-30 ק"ג ו 250 וואט
# הקורקינט יוגבל למהירות מקסימלית של 25 קמ"ש
# אסורה הרכבת נוסע נוסף
הרשויות המקומיות יורשו אף הן לאכוף עבירות אלו.
התקנות יכנסו לתוקפן בעוד כחודש והתקנות בעניין הקורקינטים החשמליים יכנסו לתוקפן בעוד כ-4 חודשים מהיום.

עורך דין תעבורה - אילון אורון - מנהל פורום תעבורה ונהיגה בשכרות
לצפיה ב-'סוף סוף ועדת הכלכלה של הכנסת עשתה משהו טוב '
סוף סוף ועדת הכלכלה של הכנסת עשתה משהו טוב
09/03/2016 | 14:48
44
רכיבה על קורקינטים ואופניים חשמליים תוגבל לגיל 16 ומעלה

לצפיה ב-'עקיפה בפס לבן'
עקיפה בפס לבן
07/03/2016 | 12:25
5
127
שלום
ביצעתי עקיפה בפס לבן רציף.
נסעתי בכביש עם פס לבן מלא, לאחר מכן היה קטע בכביש שבעבר היה מקווקו ושינו אותו לשני קוים רציפים לבנים אבל ביניהם נותר הסימון המקווקו והפסים הרציפים אינם מאוד בולטים,
העקיפה הייתה בשעת  בין ערביים כך שתנאי הראות לא היו אופטימליים.
הרכב הנעקף היה ניידת סמויה ובו 3 שוטרים
כתוב בדו"ח שהעבירה בוצעה נגד תקנת 47 (ה) (5), הרישיון לא נשלל במקום אבל קיבלתי הזמנה לדין.
העבר שלי נקי ב6-7 שנים האחרונות ויש לי צילום שמראה די בבירור שהסימון מבלבל.
יש לי מספר שאלות מה העונש הצפוי? מה העונש המרבי? האם יש סיכוי להמיר את הדו"ח להזהרה?
האם כדאי לי לקחת עו"ד ? ומה סדר גודל העלויות במקרה כזה?
תודה רבה מראש
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
07/03/2016 | 13:13
3
75
הסימון של שני קוים לבנים מקבילים הוא תמרור חדש יחסית ודי קשה להניח שכבר דהה עד כדי כך שקו מקווקו ישן בולט יותר מהם, בנוסף עלייך להתאים נהיגתך לתנאי הראות.
.מאחר והדרך ממול היתה פנויה לא נשלל רשיונך במקום ולא הושבת רכבך.
ולשאלותייך
1. העונש הצפוי פסילה לזמן קצר, פסילה על תנאי וקנס כספי
3. הסיכוי להמיר את הדו"ח לאזהרה אפסי.
4. לקיחת עורך דין זו החלטה שלך, מצד אחד יש סיכוי שיגרום לעונש קל יותר ומצד שני אינו עובד בחינם.
5. להערכתי עלות עורך הדין תהיה כמה אלפי שקלים, לא יותר מ 5000
לצפיה ב-'תמונות'
תמונות
07/03/2016 | 13:46
2
84
תודה על התשובה,
מצרף שתי תמונות: אחת של קטע הכביש עם פס לבן מלא ושנייה עם שני הקוים עם הקיוקוו באמצע
כשאתה אומר פסילה לזמן קצר, מה הכוונה?
לצפיה ב-'התמונה הימנית לא נראית מבלבלת'
התמונה הימנית לא נראית מבלבלת
07/03/2016 | 17:36
52
בשמאלית יש אולי מקטעים שנראים שחוקים ועלולים לבלבל, אבל התמונה עצמה צולמה לפני עיקול, כך שאו שעקפת שם ואתה נהג מסוכן, או שצילמת לא במקום המדוייק כדי לחזק את טענתך.

אכן יש מקרים שבהם בוהק השמש מבלבל את הסימונים, בעיקר כשלא טורחים למחוק את הישנים כמו שצריך.
אבל צריך להצמד לעובדות. אז המלצתי היא לצלם את נקודת העקיפה, באותה שעה בה ארע המקרה.

אם שם יש בלבול, התמונה תגבה אותך. לצלם מקום אחר, לא יעזור.
לצפיה ב-'לכמה זמן. ?'
לכמה זמן. ?
08/03/2016 | 11:03
50
1. לא נראה לי שהצילום שצרפת יתרום לזיכוי.
2. לדעתי התביעה תבקש 1 - 3 חדשי פסילה בפועל.
3. נראה לי שלישיבה הראשונה (ישיבת ההקראה) אין צורך בעו"ד, אם  פסילה מפריעה לך  מאד נסה להעיע עם התובע לעיסקת טיעון כדי לחסוך זמן שיפוטי יקר עם חודש פסילה בפועל או ללא פסילה בפועל אך פסילה על תנאי ארוכה יותר, במידה ולא יסכים תוכל לשכור עורך דין רק שאם התובע לא יסכים כנראה שגם עורך הדין לא יעזור הרבה מכיוון שכפי שכתבת היו 3 שוטרים בניידת כך שיש 2 - 3 עדים מקצועיים נגדך (אולי רק 2 כי לא בטוח שהשלישי כתב מזכר)
לצפיה ב-'קו הפרדה כפול רצוף - עו"ד אילון אורון מנהל הפורום'
קו הפרדה כפול רצוף - עו"ד אילון אורון מנהל הפורום
07/03/2016 | 14:28
71
שלום רב,
אגיב בקצרה לשאלותיך, בנוגע לעבירה של קו הפרדה:
הענישה הסטנדרטית בעבירה זו יכולה להגיע לכדי מספר חודשי פסילה, פסילה על תנאי,  קנס כספי וכמובן נקודות רישוי.
אין רף ענישה מירבי, הדבר תלוי במכלול נסיבות- עם זאת, לא נראה כי אתה צפוי ליותר ממספר חודשים, כאמור.
המדובר בעבירה חמורה, שאינה נמנית בעבירות הניתנות להמרה באזהרה.
בכל מקרה, מומלץ להתייעץ בנדון עם עורך דין המתעסק בתחום התעבורה, בפרט.
קביעת שכ"ט עורך הדין תיעשה, גם היא, בכפוף למכלול נסיבות.

בברכה,
עו"ד אילון אורון - מנהל פורום תעבורה ונהיגה בשכרות
לצפיה ב-'תאונת שרשרת קלה-נראה שנפלתי על רמאים..'
תאונת שרשרת קלה-נראה שנפלתי על רמאים..
04/03/2016 | 15:08
2
83
היי , היום בשל טעות ואי תשומת לב, בכביש נורא איטי , פגעתי מאחור ברכב שלפני, שפגע ברכב שלפניו.
היה בום, אבל כל הרכבים שלמים לגמרי מבחוץ, שלי, של הבחור שלפני, ושל הבחורה . ייתכן שיש נזק פנימי אבל מבחוץ אין אפילו שריטה.
לצערי נראה שנפלתי על שני אזרחים פחות הגונים.

הבחור שלפני, בשיחת טלפון שאחרי, שאלתי אותו אם הוא יגיש תביעה כי הכל שלם לגמרי, הוא אמר ״ שמע יש לי כאבים, לי ולאשתי, אני צריך לראות אם הכאבים לא יעברו לי אצטרך להגיש תביעה״ .... לא ברור על איזה כאבים הוא מדבר, הוא ואשתו יצאו מהרכב בצעקות והתלהמות, והרכב עצמו ללא כל פגיעה .

הבחורה שהיתה לפניו,בה הוא פגע,לקחה את הפרטים שלי, ואמרה שיש לה שריטה ופגיעה ( אין לה כלום על הרכב, הכל שלם ואין שום פגיעה).
צילמתי את 3 הרכבים מקרוב, אבל אני חושש שאנשים לא הוגנים ינצלו את המצב.
יש לי כמובן ביטוח מקיף.

1. מה הסיכונים שלי במידה והם ישקרו שהם נפגעו? יש לי בכלל אפשרות לטעון שהכל טוב ושכל הרכבים שלמים בזכות התמונה ? אם הם יגידו שהם נפגעו גופנית, דבר שהינו שקר, איך אני בכלל מתמודד עם העניין ?

2. אתם ממליצים לי לעשות משהו עם זה או לחכות לפעולה מהם ?
3. האם אני אשם גם לפגיעה של הרכב השלישי(לא זה שלפניי) ?

תודה רבה.
לצפיה ב-'נחלק את הדברים לשניים'
נחלק את הדברים לשניים
04/03/2016 | 16:03
1
69
1. - פגיעות גוף.
א. אינך רופא ואין לך סמכות והסמכה לראות אם  הם  נפגעו או לא, לעיתים חשים את כאב הפגיעה רק יום לאחריה ולעיתים הכאב הוא לצורך ביטוח בלבד.
בכל מקרה - כיסוי נזקי גוף שלהם לא מעניינך ולא מעניין הביטוח שלך. כל נפגע גוף בתאונה בין כלי רכב צריך לתבוע את הביטוח שלו.
2. נזקים לרכב - יתכן ונגרמו לרכבים האחרים נזקים סמויים שלא נראים חיצונית, אם נגרמו נזקים לרכב שבו פגעת הם כנראה באשמתך, במידה ונגרמו גם לרכב שלפניו - קשה לקבוע מי אשם לפי הפרטים שמסרת.
-
בכל מקרה - דווח מיד לחברת הביטוח שלך על המקרה והיוועץ בה מה לעשות - אתה צריך את זה לצורך הכיסוי הביטוחי שלך במיה ותהיה תביעה, חברת הביטוח (או הסוכן) ידריכו אותך כיצד להמשיך, העניין ביטוחי בלבד ואין לו נגיעה לחוקי התעבורה. במידה ומי מהנפגעים יפנה אלייך בדרישות כל שהן הפנה אותו לחברת הביטוח שלך ודווח על הפניה אלייך לחברת הביטוח שלך.
לצפיה ב-'אם יפנו לטיפול רפואי שידווח - זו תהיה "תאונה עם נפגעים"'
אם יפנו לטיפול רפואי שידווח - זו תהיה "תאונה עם נפגעים"
06/03/2016 | 19:54
43
ויוזמן לחקירה.
לצפיה ב-'חניית נכה תמרור 437'
חניית נכה תמרור 437
03/03/2016 | 19:54
10
79
היי 
חניתי את רכבי בחניה שליד החניה עם התמרור , זו חניה אחת רחבה לא מסומנת בקו הפרדה התמרור מופיע רק בצד אחד 
השוטר ציין שמדובר על שתי חניות( אבל אין קו הפרדה ) 
שלחתי ערעור ולא התקבל 
שמעתי שתמרור 437 על עמוד ואז הוא חל על כל השטח חוץ מזה שלא היה קו שמסמן שתי חניות 
האם כדאי לגשת למשפט ?
לצפיה ב-'חבל שלא צירפת צילום של הכביש גם, התמרור מורה'
חבל שלא צירפת צילום של הכביש גם, התמרור מורה
03/03/2016 | 20:13
9
47
על מקום חניה אחד של רכב עם תו נכה (ל 2 רכבים ויותר יש צורך בתמרור 439 המורה כך)
לצפיה ב-'החניה שאני חניתי'
החניה שאני חניתי
03/03/2016 | 20:33
8
50
לצפיה ב-'החניה הצמודה חנה רכב ולא ראיתי את התמרור'
החניה הצמודה חנה רכב ולא ראיתי את התמרור
03/03/2016 | 20:36
51
לצפיה ב-'התמרור שצילמת מיועד לרכב אחד בלבד ואם חנית מול המגב'
התמרור שצילמת מיועד לרכב אחד בלבד ואם חנית מול המגב
03/03/2016 | 21:20
6
77
שבתמונה, לא נעברה כל עבירה על ידך
התמרור מראה את מקום החניה לנכה השני מימין
התמרור חייב להיות בגובה של 2.20 מ' ולא כפי שמופיע בתמונה
סימון כחול על הכביש הינו חסר חשיבות, צ"ל סימון של תמרור 819 (קו תוחם חניה)
צלם את המקום ממרחק כך שניתן לראות את התמרור והכביש בתמונה אחת וגם מקרוב ובקש להשפט
לצפיה ב-'אצלם תודה רבה '
אצלם תודה רבה
03/03/2016 | 21:25
16
לצפיה ב-'תמונה של 2 החניות'
תמונה של 2 החניות
10/03/2016 | 17:52
4
30
מקווה שתמונה ברורה אני חניתי בצד ימין
לצפיה ב-'תמונה 2'
תמונה 2
10/03/2016 | 17:54
1
18
לצפיה ב-'תמונה 3'
תמונה 3
10/03/2016 | 17:56
21
לצפיה ב-'התמונה הזאת מספיקה, החניה היא לרכב אחד בלבד'
התמונה הזאת מספיקה, החניה היא לרכב אחד בלבד
10/03/2016 | 18:06
1
44
של נכה ומול התמרור, הרכב הלבן מימין חונה במקום חניה חופשי לכולם
מה עוד, שגובה התמרוןר צ"ל לפחות 1.80 מ' ולא כמו בתמונה
הסימון הכחול על הכביש - חסר משמעות מבחינת תעבורה
הרכב האפור מצד שמאל חונה בחניה של נכה (למרות שרק בחלקו)
לצפיה ב-'אני חניתי בחלק הכחול שמצד '
אני חניתי בחלק הכחול שמצד
10/03/2016 | 18:12
18
ימין לא היתה לי אפשרות לראות את התמרור כהרכב שחנה הסתיר אותו חנה ממשה צמוד לתמרור
לצפיה ב-'חוקי התעבורה'
חוקי התעבורה
29/02/2016 | 19:27
3
78
שלום,
אני סטודנטית, ולצורך הלימודים כותבת עכשיו עבודה על טסט שנתי לרכב.
אשמח אם תדעו לענות על 2 שאלות שמאד חשובותת לי:

1. מהו החוק שמחייב אותנו לגשת לטסט?
מצאתי את תקנות התעבורה ואת פקודת התעבורה.
פספסתי משהו, יש גם חוק כזה ?

2. אני מחפשת מקורות על חקיקה מקבילה בחו"ל.
האמת היא שמצאתי הרבה,
אבל אשמח אם יש המלצה למקור אחד אמין (שראוי להכנס לרשימת מקורות של עבודה אקדמית..)

תודה  מראש!
לצפיה ב-'טוב, הבנתי מה זו פקודה'
טוב, הבנתי מה זו פקודה
29/02/2016 | 20:00
2
44
לפי ויקיפדיה זו חקיקה ראשית.
כך ש-פקודת התעבורה, היא החוק,
אין משהו אחר.
נכון ?
לצפיה ב-'קצת היסטוריה'
קצת היסטוריה
01/03/2016 | 11:32
1
42
בזמן המנדט הבריטי כאן הם הוציאו פקודות בהוראת המלכה/פרלמנט/ומי לא 
לאחר הקמת המדינה, מי שמוסמך לחוקק היא הכנסת וכל החקיקה מעת ייסודה נקראת חוקים.
מדינת ישראל אמצה כמה מהפקודות שהיו נהוגות כאן מזמן המנדט, כולל השם פקודה.
יש עוד כמה כאלה כמו 
חוק ארגון הפיקוח על העבודה ופקודת הבטיחות בעבודה
לכל חוק או פקודה יש תקנות המבארות קצת יותר איך לממש את הדרישה הכתובה
וכך המצב בדיני תעבורה, מבחינת חקיקה. 
פקודת התעבורה
תקנות התעבורה
הוראות שעה.

לצפיה ב-'תודה !'
תודה !
01/03/2016 | 15:07
11
לצפיה ב-'אופן התנהלות בעיכוב טיפול קנס חניה'
אופן התנהלות בעיכוב טיפול קנס חניה
29/02/2016 | 12:25
2
53
שלום
קיבלתי לצערי דו"ח (שלדעתי שגוי) על חניית נכים (חניתי באפור ולא בכחול המסומן והרבה אחרי המטרים שכתובים בתמרור) 
שלחתי מכתב למשטרה יומיים לאחר קבלת הדו"ח הכולל צילומים ופרטיי האישיים גם מספר רשיון. 
התשלום או בקשה להישפט צריך להיעשות בתוך 90 יום. 
כעבור חודש קיבלתי מכתב חזרה המאשר שהם קיבלו ומיידעים שאקבל תשובה בהמשך.
כעבור חודש נוסף קיבלתי תשובה שעל מנת להתייחס לבקשה שלי הם מבקשים לשייך את הדו"ח לנהג ומבקשים צילום רשיון כתנאי להמשך התייחסות. ושלחתי שוב ברשום כפי שביקשו. 

העניין הוא שנשאר כעת 3 שבועות לבקש להישפט וייקח זמן עד שאקבל תשובה שלילית או חיובית לביטול הדו"ח.

שאלתי היא - איך לפעול אם לא אקבל תשובה בשבועיים הקרובים ?
אם אבקש שבוע לפני תום מועד התשלום להישפט - ואקבל אח"כ תשובה שהסכימו לבטל את הדו"ח, האם עדיין בקשתי להישפט תעמוד בעינה ואקבל זימון למשפט ?
או שתשובה חיובית לביטול דו"ח מבטלת אותו וגם את בקשתי להישפט ? 

לצפיה ב-'קשה לדעת איך זה יעבוד'
קשה לדעת איך זה יעבוד
29/02/2016 | 16:02
1
214
ספר על זה בבקשתך להישפט ובמידה והדוח יבוטל לאחר שתגיש את הבקשה טלפן למפנ"א ושאל מה לעשות.
במידה ולא תבקש להישפט והדו"ח לא יבוטל תצטרך לשלם ברגע האחרון או להסתכן בכפל קנס.
לצפיה ב-'תודה רבה על תשובתך העניינית'
תודה רבה על תשובתך העניינית
29/02/2016 | 16:37
30
אז אמתין שבועיים ושבוע לפני סוף המועד תשלום אשלח בקשה להישפט

שוב תודה רבה רבה !!!
לצפיה ב-'עבירת תנועה באיטליה, הוצאה לפועל (ואנחנו בכלל באנגליה לחצי ש'
עבירת תנועה באיטליה, הוצאה לפועל (ואנחנו בכלל באנגליה לחצי ש
27/02/2016 | 11:06
57
שלום לפני 3~ שנים טיילנו באיטליה, שכרנו רכב וקיבלנו קנס כמה חודשים אחכ לישראל. לא הסכמתי לשלם את הקנס, כי לדעתי לא ביצעתי שום עבירת תנועה + לא צורף שום צילום או הוכחה כלשהי לעניין. עכשיו, קיבלנו כארבעת אלפים שקלים (!) הוצאה לפועל דרך עו"ד צד שלישי ישראלי. הבעיה היא שאני נמצא באנגליה בחצי שנה הקרובה ולא יכול לערער על כך מכאן (?) אז השאלות שלי הן: 1. האם להמשיך עם זה או פשוט לשלם? אני בטוח ב 100 אחוזים שלא עשיתי עבירה, ומעולם לא קיבלנו שום הוכחה אמיתית. השאלה היא אם לערער או לשלם? 2. איך אני מערער על צו הוצאה לפועל כאשר אני לא בישראל בעצם? האם זה אפשרי ? (אני יודע שזה לא הפורום הנכון לשאלה הספציפית הזאת, אבל אולי בכל זאת?) תודה!
לצפיה ב-'דוח מהירות ללא נקודות'
דוח מהירות ללא נקודות
24/02/2016 | 10:01
1
57
האם עבירת תנועה ללא נקודות מבטלת את האפשרות למחיקת נקודות לאחר קורס נהיגה נכונה?
לצפיה ב-'עבירות תנועה ונקודות'
עבירות תנועה ונקודות
24/02/2016 | 10:32
56
לא.
נקודות ניתנות על ידי משרד הרישוי רק לאחר הרשעה בבית משפט או תשלום הקנס בעבירות שיש עמן ניקוד.
נקודות אלה אינן נמחקות אלא מאבדות תוקף לאחר פרק הזמן הקבוע בחוק, או לאחר ביצוע אמצעי תיקון.
אם בוצעה עבירה שאין עמה רישום נקודות זה אינו משפיע על הנקוקות שכבר נצברו.
אם בצעת אמצעי תיקון - קורס נהיגה, לעבירה ללא רישום ניקוד אין משמעות.

לצפיה ב-'מעבר ברמזור אדום זימון למשפט.'
מעבר ברמזור אדום זימון למשפט.
23/02/2016 | 11:05
17
644
לפני כשנה עברתי ברמזור אדום בטעות ובהסח עין לפי הבנתי לאחר 5 שניות או משהו כזה.
כיום קיבלתי זימון לבית משפט להתייצבות על עברה זאת לפי הבנתי אני נשפט לפי מה שרשום על סמל סעיך 6782 שזה "בנסיבות מחמירות"
א. אני לא בטוח למה אני נשפט של "נסיבות חמורות: אחרי הכול לא היה חס וחלילה נפגעים תאונה או כדומה.
הצומת הייתה רייקה מכלי רכב ומאדם כלל.
ב. מה אני צפוי לקבל כעונש מבבית משפט על העברה זאת.?

יש לציין שיש לי רשיון מ2009 ללא שום עבירה אחת נוקדות או דוח חניה.
כמו כן האם אני יכול לטעון על עברה זאת על התיישנות שלא נשלח אלי ההזמנה למשפט בתוך 4 חודשים כמו שמחוייבים?

האם יש סיכוי שהשופט ישפוט על פסילה כלשהיא גם אם אין לי ולא עברה אחת ולא נקודות.?
לצפיה ב-'מעבר באור אדום'
מעבר באור אדום
23/02/2016 | 12:51
2
147
א. זה החוק. לדעתי בשל ההסתברות הגבוהה להמצאות כלי רכב בצומת לאחר 5 שניות. אל תחשוב אפילו לומר לשופט מה שכתבת כאן בעניין הצומת
ב. יש סיכוי סביר לפסילה של 30 יום בפועל. בנוסף תקבל גם קנס בסביבות 1000 ש"ח ויותר ופסילה על תנאי של 2-3 חודשים למשך שנתיים.
אין לך ותק משמעותי בנהיגה מחד ומאידך, על פי דבריך, עברך התעבורתי אינו מכביד.
האם אתה בטוח שלא קבלת הודעה על העבירה ובהודעה נאמר כי אתה צפוי לקבל זימון לדין?
מכתב כזה עוצר את שעון ההתיישנות ומכאן כי הזימון שקבלת עכשיו חוקי.
לצפיה ב-'מכיוון שזה אינו רכב של ליסינג קשה לי לומר יתכן וקיבלו.'
מכיוון שזה אינו רכב של ליסינג קשה לי לומר יתכן וקיבלו.
23/02/2016 | 12:58
1
100
מכיוון שזה אינו רכב של ליסינג קשה לי לומר יתכן וקיבלו.
כרגע חברה הליסינג מנסה לאתר לי את המכתב מתי הם קיבלו והסבו על שמי.
כמו כן יש מושג למישהו איפה אני יכול לקבל את כל תיק התביעה ולצלמו על מנת לפנות לעורך דין?
ולמה לא לומר כמו שרמשתץה לשופט את העניין של הצומת הריקה ברור לי הרי שנכנסתי באור אדום בטעות בגלל חוסר תשומת לב, אבל מצד שני לא היה אחרי הכול סיכון לכלי רכב ואנשים "נסיבות מחמירות" אין לי בעיה להישפט ולקבל את הקנס פלוס הנקודות מה שעשיתי עשיתי זה מה יש.
אבל פסילה ל30 יום בעייתי מאוד בגלל העבודה עקב כך קיוותי אולי עקב טענה שבפועל לא היה סיכון לאף אחד יורידו לי את הסעיף של ה"נסיבות מחמירות" ואני אקבל רק קנס ונקודות

לצפיה ב-'מה ניתן לעשות'
מה ניתן לעשות
23/02/2016 | 13:49
97
ביום המשפט תגש לתובע, תאמר לו שאתה מודה בעובדות ומבקש לסגור אתו עסקת טיעון על מעבר באור אדום. תסביר לו כי אתה לא רוצה לבזבז זמן שיפוט יקר.
בדרך כלל זה עובד. תסגרו על קנס מקורי = 1000 ש"ח ללא תנאי וללא בפועל.
אם לא יסכים, תמיד שמורה לך הזכות לכפור בפני השופט ואז ייקבע מועד להוכחות. יהיה לך זמן לשכור עו"ד או לעיין בעצמך בחומר הראיות, ואז להחליט מה אתה עושה. רמז - עו"ד לא עובד בחינם....

אתה יכול לדבר על היסח דעת אבל אל תזכיר צומת ריקה. 

בהצלחה
לצפיה ב-'רמזור אדום בנסיבות מחמירות - עו"ד אילון אורון מנהל הפורום'
רמזור אדום בנסיבות מחמירות - עו"ד אילון אורון מנהל הפורום
23/02/2016 | 15:37
13
166
שלום רב,
המדובר בעבירה חמורה יותר מעבירת האור האדום ה"סטנדרטית", בשל העובדה שברמזור דלק האור האדום זמן רב (למעלה מ-5 שניות) ועל כן הגישה המחמירה של "אור אדום בנסיבות מחמירות".

רצוי כי תיוועץ עם עו"ד בנדון, בטרם מועד הדיון ו"שיחתך עם התובע באולם".
כאמור, מדובר בעבירה חמורה והדין הצפוי עליה יכול להגיע למספר חודשי פסילה בפועל, פסילה על תנאי וקנס כספי.
חשוב להבהיר, בניגוד לנאמר לפני, כי שיחה עם תובע באולם עלולה לכבול גם את האפשרות להיעזר בעו"ד בהמשך, שכן, גישת התביעה כבר נרשמה על גבי התיק.

בהצלחה,
לצפיה ב-'אפשר הסבר בבקשה ?'
אפשר הסבר בבקשה ?
23/02/2016 | 20:10
2
107
למשפט: "שיחה עם תובע באולם עלולה לכבול גם את האפשרות להיעזר בעו"ד בהמשך"
לצפיה ב-'כמובן'
כמובן
25/02/2016 | 14:11
1
97
כשהדיוט נפגש עם תובע ממונה לצורך הסדר,
התובע עובר בקצרה על התיק ומציע הצעה, מבלי להתייחס לליקויים בראיות ופסיקה רלוונטית לזכות הנאשם.
לאחר מכן שוכר הנאשם שירותי עו"ד וזה בא במו"מ עם התביעה.
המצב ההתחלתי הוא שבתיק ישנה כבר הצעת תובע ומכאן צריך לבוא ולהפחית מההצעה.

במצב דברים יותר פאסימי, ההצעה נרשמה ע"י תובע רם דרג ואילו בהמשך הדיונים מופיעים תובעים נטולי סמכויות- אלו בכלל לא יוכלו לדבר על התיק, בשל ההצעה הרשומה.

עו"ד אילון אורון - מנהל הפורום
לצפיה ב-'תודה'
תודה
25/02/2016 | 18:26
24
לצפיה ב-'רמזור אדום בנסיבות מחמירות - גישת התביעה'
רמזור אדום בנסיבות מחמירות - גישת התביעה
24/02/2016 | 09:13
9
115
ההסתברות לזיכוי בתיק כזה נמוכה ביותר.
גישת התביעה היא להשיג הרשעה ויש לה טווח ויתור גדול למדי. גישה זו לא תשתנה אם הייתה שיחה עם הנאשם או לא.
גישת הנאשם היא למזער נזקים
הסיכוי הטוב למזער נזקים הוא בעסקת טיעון טרם או בעת הדיון.
גם התובע וגם השופט משתוקקים לעסקת טיעון סבירה ולכן כל עסקה שבה לא תהיה פסילה בפועל טובה לנאשם. זה ניתן להבין במו"מ עם התובע טרם הדיון. שיחה זו לא תשנה את גישת התביעה כי כאמור גישתם היא הרשעה ויהי מה, במסגרת הסביר.
הקנס יהיה באותו סדר גודל והפסילה על תנאי לא משנה לנהג נורמטיבי.
לכן, הנזק הכספי הנוסף, שעליו ניתן לוותר הוא שכ"ט עו"ד.
ואידך זיל גמור

לצפיה ב-'עסקה בלי פסילה טובה לשופט ולתובע?'
עסקה בלי פסילה טובה לשופט ולתובע?
25/02/2016 | 14:17
8
81
לא ברורה לי גישתך ועל בסיס מה נאמרים הדברים.
לדבריך, הסיכוי לזיכוי אפסי, התביעה זקוקה להרשעה ולכן תסגור תיק בלי פסילה. מה?

הסיכוי לזיכוי בעבירות מצלמה הינו אפסי, נניח.
עמדת התביעה היא לחתור להרשעה בכל מחיר, לא נכון, אבל נניח.

אבל מדוע שהתביעה תסיים תיק כזה, בלי פסילה, אם ממילא אין סיכוי לזיכוי ומדובר בעבירה חמורה?

ענישה בגין עבירות כגון דא מלווה, לרוב, בפסילת רישיון הנהיגה בפועל, משום חומרת העבירה.
לצפיה ב-'כן, טובה מאוד כי האי מפיגה לחץ תיקים ומשפרת סטטיסטיקה'
כן, טובה מאוד כי האי מפיגה לחץ תיקים ומשפרת סטטיסטיקה
25/02/2016 | 14:35
75
יש הבדל תהומי בין זיכוי לעסקת טיעון ומי כמוך יודע זאת. 
כל מה שאני אומר הוא במילים פשוטות:
כל עסקת טיעון טובה גם לתובע גם לשופט וגם לנאשם.
לכולם יש תמריץ לסגור כך תיק תעבורה.
גישה פשוטה אל התובע יכולה לסלול את הדרך לעסקה כזו.  תובע יכול לעשות פרצוף חשוב ועורך דין יכול להפחיד כל נתבע.
אבל, הנבואה ניתנה לשוטים ומאחר ואיני מחזיק ממך שוטה אומר שהניחוש שלי טוב כשלך.
דעתי, שאותה חלקתי עם פותח השרשור, היא שהוא ינסה עסקת טיעון ואם לא ישבע רצון ממנה, טרם המשפט, יכול להתייעץ עם עו"ד.
אתה אמרת שזה מסכן את עמדתו
על זה עניתי כי לדעתי אין זה כך.
העולם מלא אי הסכמות, הנה לך עוד אחת
לצפיה ב-'מנסיוני המועט'
מנסיוני המועט
25/02/2016 | 18:38
6
85
שתי הנחותייך הן יותר מהנחות, הן עובדות ולא צריך אפילו להגיע לבית משפט כדי להיווכח בכך, מספיק לקרוא את הסטטיסטיקה של תוצאות המשפטים.
ולשאלתך מדוע התביעה תסכים לסגור עיסקה בלי פסילה בפועל - בגלל הלחץ על בתי המשפט הביעה ביטלה (פורסם בתקשורת) בשנים האחרונות 50 אלף תיקים- אז כדי לחסוך זמן כדי שלא יאלצו לסגור עוד תיק היא תסכים  גם לדברים שערורייתים - וזה גם עונה במידה מסוימת על שתי הנחותייך.
ואם התביעה לא תסכים בשלב ההקראה לסגור עיסקה בלי פסילה - נשאר שלב ההוכחות וניתן לשקול מחדש צורך בעורך דין, שלא עובד בחינם.
לצפיה ב-'כולם פה אמרו להיפגש אם התובע והלגיע לעסקת טיעון..'
כולם פה אמרו להיפגש אם התובע והלגיע לעסקת טיעון..
28/02/2016 | 14:32
3
66
כולם פה אמרו להיפגש אם התובע והלגיע לעסקת טיעון, אבל בדיוק אני נפגש אם התובע איף יוצרים איתו קשר.
בקיצור איך עובד כל התהליך הזה.
לצפיה ב-'מגיעים לבית המשפט רבע שעה לפני השעה שזומנת'
מגיעים לבית המשפט רבע שעה לפני השעה שזומנת
28/02/2016 | 23:06
2
74
ניגשים לתובע (אין בעיה לזהותו) מציגים את עצמך ומדברים איתו
לצפיה ב-'דבר ראשון תודה.'
דבר ראשון תודה.
29/02/2016 | 12:21
1
62
אין שום דרך להגיע לתובע לפני ולסגור את העניין?
לצפיה ב-'אפשר לנסות להתקשר לתביעות באזור שבו זומנת'
אפשר לנסות להתקשר לתביעות באזור שבו זומנת
29/02/2016 | 15:57
66
תוכל לחפש מספר טלפון באתר האינטרנט של משטרת התנועה.
אבל הסיכוי שהתובע יסכים לסגור עיסקה טלפונית אפסי וגם הסיכוי שיסכים לפגוש אותך שלא בבית המשפט וביום המשפט מאד נמוך
לצפיה ב-'"העומס בבתי המשפט"'
"העומס בבתי המשפט"
01/03/2016 | 19:15
78
כתבה שצולמה ונערכה לפני יותר משנה, שודרה בערוץ 22 לפני כשבוע והציגה מצג -שווא- של עומס בבתי המשפט וכי מערכת המשפט קורסת.

שטויות!
המסדרונות ריקים, השופטים חסרי עבודה והמצב בכתבה בכלל אינו מזכיר את המצב כיום.
לצפיה ב-'"העומס בבתי המשפט"'
"העומס בבתי המשפט"
01/03/2016 | 19:16
46
כתבה שצולמה ונערכה לפני יותר משנה, שודרה בערוץ 22 לפני כשבוע והציגה מצג -שווא- של עומס בבתי המשפט וכי מערכת המשפט קורסת.

שטויות!
המסדרונות ריקים, השופטים חסרי עבודה והמצב בכתבה בכלל אינו מזכיר את המצב כיום.
לצפיה ב-'תמרור חדש'
תמרור חדש
21/02/2016 | 16:52
1
80
יש לי רעיון לתמרור תנועה חדש. אל מי צריך לפנות בשביל להציע את זה? 
לצפיה ב-'אני מניח שמשרד התחבורה'
אני מניח שמשרד התחבורה
20/03/2016 | 22:20
13
מצורפים הפרטים של לשכת השר

שר התחבורה
כתובת:
קרית הממשלה, בנין גנרי A
רח' בנק ישראל 5
ת.ד. 867
ירושלים, 91008

טלפון: 02-6663004
פקס: 02-6663005
לצפיה ב-'מהירות מופרזת בשטח עירוני'
מהירות מופרזת בשטח עירוני
21/02/2016 | 09:32
3
270
שלום לכולם,

לפני כמה ימים קיבלתי זימון למשפט, מסתבר שמצלמת מהירות צילמה אותי נוהג ב92 קמ"ש בשטח עירוני שמותר בו 50 קמ"ש.
הקטע הוא שזה יוצא ממש אחרי עלייה מכביש 2 לכיוון חיפה וגם המצלמה צילמה אותי עובר רמזור בכתום.

השאלה אם יתחשבו שזה ממש אחרי עלייה מכביש מהיר, יכול להיות שגם האצתי לתפוס את הרמזור. 

אני לא כ"כ בטוח מה לעשות בנידון ומה האופציות שלי
האם זה יכול להגיע לשלילה? האם כדאי לקחת עו"ד? 

תודה מראש
שלומי

לצפיה ב-'מה לעשות'
מה לעשות
21/02/2016 | 12:07
63
אתה צריך רק למזער נזקים.
הסיכוי להשיג לבדך עסקת טיעון להערכתי קטן. 
משמעות עסקת טיעון היא הפחתה של המהירות ולכן הקנס יהיה 750ש"ח, ללא פסילה על תנאי ובודאי שלא פסילה בפועל. 
אם תיגש לבדך למשפט, תאמר לתובע עוד לפני ההקראה כי אתה מודה מייד בכל העובדות הרשומות בכתב האישום, מבקש לא לבזבז זמן שיפוט יקר, אתה צפוי, לדעתי לצאת עם קנס בסביבות 1000 ש"ח ושלילה על תנאי של 2-3 חודשים למשך שנתיים. תלוי מאוד ביכולתך לשכנע את התובע/השופט כי הבנת את הטעות ולא תחזור עליה, ובעברך התעבורתי.
אם תיקח עורך דין, ייתכן והוא יכול לסדר עם התביעה הפחתה לקנס 750 ש"ח ללא תנאי, כמו שכתבתי למעלה, אבל זה עולה כסף. כמה? להערכתי, יותר מהקנס שתקבל.
תחליט לבד מה יותר חשוב לך.
רמז, אל תחשוב אפילו לומר מה שכתבת כאן בעניין ההאצה

לצפיה ב-'אתה מדבר על מצלמת הרמזור בצומת לפני מנהרות הכרמל ממערב. ...'
אתה מדבר על מצלמת הרמזור בצומת לפני מנהרות הכרמל ממערב. ...
21/02/2016 | 12:51
77
... בוא נגיד ככה -
- זה לא "יוצא ממש אחרי עלייה מכביש 2".  זה כקילומטר אחרי.
- *לפני* הירידה מכביש 2 יש תימרור ברור על סיום 100 קמ'ש, כביש מהיר, ו70 קמ'ש.
- מרחק מספק לפני הרמזור יש שילוט ברור המתיר מהירות של 50 קמ'ש.
- במקביל יש שילוט ברור המתרה על מצלמה בצומת.
- ואחרי שלא ראית/לא התייחסת לכל זה, "גם האצתי לתפוס את הרמזור".

לא רע סה'כ.

לצפיה ב-'דו"ח מהירות מופרזת - עו"ד תעבורה אילון אורון מנהל הפורום'
דו"ח מהירות מופרזת - עו"ד תעבורה אילון אורון מנהל הפורום
21/02/2016 | 13:24
63
שלום רב,

המדובר בעבירה של מהירות מופרזת, הגבוהה כמעט פעמיים מהמהירות המותרת בקטע הכביש.
משכך (ובהתבסס על הנסיבות המצוינות) ובשל אמינות מצלמת מכשיר ה-א'3, הנך צפוי לפסילת רישיון נהיגתך בפועל, העולה לכדי מספר חודשים.

כן, רצוי כי תיוועץ עם עורך דין תעבורה, בטרם "יום הדין",

בברכה,
לצפיה ב-'ניסוח יעיל להמרת עבירה באזהרה '
ניסוח יעיל להמרת עבירה באזהרה
21/02/2016 | 14:47
10
315
שלום רב
תחת מגבלות הייעוץ הברורות לי לחלוטין אודה לקבל חוות דעת האם מכתב מסוג זה כתוב בצורה ראויה לטובת המרת עבירה באזהרה . הטעם הוא שאין לי כוח למשפט למרות שאני בטוה בצדקתי ומעולם לא ראיתי את הולכת הרגל כלפיה נטען שלא נתתי לה זכות קדימה במעבר חציה... הרי שקיימת הפרוצדורה הנ"ל והחלטתי להעזר בה היות ודוח זה אינו ניתן לביטול ע"פ שיחתי עם " מפנה " שכן השוטרת טוענת שלא נתתי זכות קדימה ( עמדה במרחק של 20 מטר ממעבר החציה ) ואני טוענת בדוח שכלל לא ראיתי כל הולכת רגל במעבר החציה ( כולל העדה שנסעה עימי ברכב ) והדוח לא יבוטל אלא אופנה למשפט כי זו מילה שלי מול מילת שוטר ...

מצב הנוסח, אשמח לחווד הדעת, כאמור תחת מגבלות הייעוץ של האתר

לכבוד משטרת ישראל - אגף תנועה
1. הדו"ח הנ"ל נרשם לי ביום 03.02.2016.
2. העבירה בגינה ניתן הדוח: " אי מתן זכות קדימה להולך לרגל במעבר חציה לכת רגל במעבר חציה"
3. השוטרת עצרה את רכבי בהיותה עומדת על הכביש בנקודה המרוחקת כ – 20 מטרים ממעבר החציה המדובר
4. העבירה לא תועדה באמצעים דיגיטליים, ביקשתי מהשוטרת לקבל תיאור של הולכת הרגל המדוברת אך לצערי לא נעניתי.
5. הנני נהגת שומרת חוק זה למעלה מ 20 שנה, ואין לי עניין בהשחתת זמנו של בית המשפט ולנקוט בסחבת שלא לצורך. הרי שבאם נעשתה עבירה בשוגג, אני מביעה על כך חרטה, מקבלת עלי את הדוח ומבקשת להמירו באזהרה
6. למיטב הבנתי, אני עומדת בקריטריונים להמרת עבירה באזהרה כנ"ל:
 הנני בעלת ותק נהיגה של עשר שנים לפחות
 כנהגת, אין לי הרשעה או אזהרה בחמש השנים האחרונות (לחובתי אזהרה יחידה בתאריך 7.7.2010 על נסיעה בשוגג בנת"צ)
 העבירה בגינה נרשם לי דו"ח שייכת לקבוצת העבירות הנמנות בחוק מסוג ברירת משפט/עבירת קנס

לפיכך אבקש להמיר את הדו"ח האזהרה.
בכבוד רב ובתודה מראש,

!!! באם סעיף 5 עדיין בעייתי אנא הער לי ואתקן בהתאם
תודה, מישמיש
לצפיה ב-'ניסוח בקשה להמרת דוח לאזהרה'
ניסוח בקשה להמרת דוח לאזהרה
21/02/2016 | 15:17
914
לכבוד משטרת ישראל - אגף תנועה
1. הדו"ח הנ"ל מס ??-?-?????? נרשם לי ביום 03.02.2016.
2. העבירה בגינה ניתן הדוח: " אי מתן זכות קדימה להולך לרגל במעבר חציה לכת רגל במעבר חציה"
3. השוטרת עצרה את רכבי בהיותה עומדת על הכביש בנקודה המרוחקת כ – 20 מטרים ממעבר החציה המדובר -מיותר 
4. העבירה לא תועדה באמצעים דיגיטליים, ביקשתי מהשוטרת לקבל תיאור של הולכת הרגל המדוברת אך לצערי לא נעניתי. - מיותר
5. הנני נהגת שומרת חוק זה למעלה מ 20 שנה, ואין לי עניין בהשחתת זמנו של בית המשפט ולנקוט בסחבת שלא לצורך. הרי שבאם נעשתה עבירה בשוגג, אני מודה באשהמ ומביעה על כך חרטה, מקבלת עלי את הדוח ומבקשת להמירו באזהרה
6. למיטב הבנתי, אני עומדת בקריטריונים להמרת עבירה באזהרה כנ"ל:
 הנני בעלת ותק נהיגה של עשר שנים לפחות
 כנהגת, אין לי הרשעה או אזהרה בחמש השנים האחרונות (לחובתי אזהרה יחידה בתאריך 7.7.2010 על נסיעה בשוגג בנת"צ)
 העבירה בגינה נרשם לי דו"ח שייכת לקבוצת העבירות הנמנות בחוק מסוג ברירת משפט/עבירת קנס

לפיכך אבקש להמיר את הדו"ח האזהרה.
בכבוד רב ובתודה מראש,
לצפיה ב-'אי מתן זכות קדימה - עורך דין תעבורה אילון אורון מנהל הפורום'
אי מתן זכות קדימה - עורך דין תעבורה אילון אורון מנהל הפורום
21/02/2016 | 16:10
2
86
שלום לך מישמיש,

על פניו, בקשתך כתובה כמתבקש ועיקר העיקרים, את עומדת בתנאים.
עם זאת, בקשה שכזו מצריכה לקיחת אחריות.
יכול כי הבקשה תתקבל בניסוחה הנוכחי.

בהצלחה,
עו"ד תעבורה - אילון אורון מנהל הפורום
לצפיה ב-'שאלה לעוד אורון - חידוד '
שאלה לעוד אורון - חידוד
22/02/2016 | 08:57
1
57
בוקר טוב עו"ד אורון

שאלה בטרם אשלח הנוסח ואחדד את ההודאה ( בלית ברירה - הרי זאת דרישת הפרוצדורה ) ; האם תיאור המקרה בקצרה כפי שעשיתי , ציון המרחק בו עמדה השוטרת, בקשתי לקבל תיאור של הולכת הרגל שלפי הטענה לא נתתי לה זכות קדימה וכו - האם אלה מיותרים ומפחיתים את הסיכויים שלי לקבל את ההמרה הנכספת ? כוונתי היא האם הנ"ל ייראה כסוג של ווכחנות ?

תודה
מישמיש
לצפיה ב-'אחדד'
אחדד
22/02/2016 | 10:20
56
המרה באזהרה משמעותה הרשעה בקונסטלציה מעט שונה.
ביצעת עבירה - את נהגת משכמך ומעלה - נקל עמך ונמיר את ההרשעה לאזהרה בלבד.
זאת אומרת, ביצעת את העבירה ואת מודה בכך.

עם זאת, די בנוסח המקורי ותיאור העובדות, נראה כי אין בנתונים האלו בכדי להעלות או להוריד את מבוקשך להמיר באזהרה.

מקווה שסייעתי,
עו"ד תעבורה אילון אורון - מנהל פורום תעבורה ונהיגה בשכרות
לצפיה ב-'פרקליטו של השטן'
פרקליטו של השטן
21/02/2016 | 17:46
2
72
בנוסף לשכתבו קודמי
יש לי בעיה עם השורה הזאת שכתבת:
"העבירה בגינה נרשם לי דו"ח שייכת לקבוצת העבירות הנמנות בחוק מסוג ברירת משפט/עבירת קנס"
-
אני לא בטוח כי לא ראיתי את הוח שקיבלת ובעיקר לא את סעיף האשמה.
אם הואשמת בסעיף 6458 שהוא לא אי מתן זכות קדימה  אלא סיכון הולכי  רגל בניגוד לס'  67(א) לתקנות התעבורה הרי זו לא עבירת ברירת משפט אלא מחייב הזמנה לדין + 10 נקודות,
ועל עבירה כזאת אין בסמכות שוטר להמיר לאזהרה כך שהמצב קשה יותר
נקודת מוצא - (קחי בחשבון שבקשת המרה לאזהרה כרוכה בהודאה באשמה) להישפט ולהגיע לעיסקה עם התובע על המרה לעבירה פחותה, למשל אי מתן אפשרות להולכי רגל להשלים מעבר חציה בבטחה, לפי אותה תקנה, אבל ס' 5438 שעונשו 500 ש"ח + 4 נקודות.
בכל מקרה אם תצרפי את סעיף  האשמה והנסיבות, אפשר יהיה ליעץ יותר (רמז:  - בשני המקרים חובה לפרט בנסיבות איך באה לידי ביטוי ההפרעה ו/או הסיכון ובמידה ואין פרוט כזה אפשר להאבק על זיכוי)
לצפיה ב-'תיאור העבירה '
תיאור העבירה
21/02/2016 | 18:27
1
51
ובכן ידידי תודה על המענה
כל הסיפור הזה הוא תמוה - אין לי מושג מי היא אותה הולכת רגל ולאחר שנעצרתי ממרחק של כ 20 מטר !! ביקשתי תיאור של הולכת הרגל ולא קיבלתי דבר זולת התיאור " גברת מבוגרת" העותק של הדוח ברשותי הוא מאד מטושטש אבל כתוב לי שהעבירה היא 4 נקודות + 500 ש"ח. סמל הסעיף 5428 .( הסעיף עצמו או מספר התקנה מטושטשים לגמרי - ביקשתי לקבל עותק קריא של הדוח ונעניתי בשלילה . לא ברור מדוע ("לא ניתן לספק את חומרי החקירה" ... רק רציתי לראות את הדוח ! חבל שלא צילמתי!) אני מואשמת שלא נתתי להולכת הרגל לסיים ולחצות היות והיתה כבר לכאורה בקו בין השלישי לרביעי מבין 11 קווים. כל בר דעת במצב כזה היה עוצר / בולם שכן חלילה היה פוגע . ביקשתי עדות מצולמת ותיאור פיזי של אותה הולכת רגל וכלום... בכל מקרה הפרוצדורה כאן היא זו שמאלצת להודות באשמה . לא אלך למשפט ואכלה ימי עבודה  . אני חפה מפשע לגמרי מה גם שיש לי עדה שנסעה איתי ברכב שנשמטה לה הלסת לאחר שנעצרתי .. היכן אותה הולכת רגל נעלמת ? רק לאלוהים פתרונים ... אבל זאת הפרוצדורה לצערי ... ברטר להמיר משפט נקודות וכסף בהודאה ... -:(
אם יש לך שפצור של הנוסח שלי אשמח לקבל. באם אתה גם חושב שעלי להסיר את הסעיפים המתארים את שהתרחש אנא ציין זאת תודה
30 היום שלי עומדים לפוג ...
תודה
מישמיש

לצפיה ב-'ובכן'
ובכן
22/02/2016 | 09:59
46
מאחר ולא זומנת למשפט אלא הואשמת בעבירה הקלה יותר - לא נראית לי בעיה בהמרה לאזהרה.
אני תומך בתשובתו של אבי גבע ומציע שני תיקונים נוספים
1. בסעיף 5 להוריד את ההתחלה: " הנני נהגת שומרת חוק זה למעלה מ 20 שנה, ואין לי עניין בהשחתת זמנו של בית המשפט ולנקוט בסחבת שלא לצורך" - שכן לא זומנת למשפט ומהכיתוב הזה משתמע "איום" של בקשה להישפט.
2. במקום לציין שברשותך רשיון לפחות 10 שנים (דבר המראה "חפירה"  ושימוש במידע של נהלי המשטרה שהם מעבר לחוק ) - לציין "ברשותי רשיון נהיגה מ (תאריך) שזה למעלה מ X שנים ורשומות לחובתי עבירות מועטות בלבד שהאחרונה ב (תאריך)  שזה למעלה מZ שנים
וכן לדחוף באיזה מקום את המשפט: "הפנמתי את חומרת העבירה ואעשה ככל יכולתי לשמור להבא על כל חוקי התעבורה.
בהצלחה.
לצפיה ב-'רגע של עברית'
רגע של עברית
22/02/2016 | 07:29
2
53
"הרי שבאם נעשתה עבירה בשוגג"
צ"ל - הרי שאם נעשתה עברה בשוגג הנה.
לצפיה ב-'רגע של עברית - חידוד ? '
רגע של עברית - חידוד ?
22/02/2016 | 08:54
1
55
האם כוונתך ל : " הרי שאם נעשתה עבירה, בשוגג הינה .  "  

?
תודה
מישמיש
לצפיה ב-'לשם מה להוסיף "י" ל"הנה"?'
לשם מה להוסיף "י" ל"הנה"?
23/02/2016 | 12:25
19

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד שי גלעד חברת עורכי דין נוסד על ידי עורך דין שי גלעד בעל נסיון של עשרים וחמש שנים בייצוג נאשמים בתעבורה בבתי משפט. עו"ד שי גלעד היה בין מייסדי עמו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

תחרות מפלצתית עם פרסים שווים במיוחד!
תחרות מפלצתית עם...
משתפים אותנו בסיפורים בדיוניים וזוכים בכרטיסים...
תחרות מפלצתית עם פרסים שווים במיוחד!
תחרות מפלצתית עם...
משתפים אותנו בסיפורים בדיוניים וזוכים בכרטיסים...
אירוח מומחה בפורום בנושא אבטלה
אירוח מומחה בפורום...
ביום ראשון, 13.8, יתקיים אירוח בנושא אבטלה בו...
אירוח מומחה בפורום בנושא אבטלה
אירוח מומחה בפורום...
ביום ראשון, 13.8, יתקיים אירוח בנושא אבטלה בו...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד שי גלעד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו