לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1000710,007 עוקבים אודות עסקים

פורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

לצפיה ב-'רשיון מעל 15 טון .יש לי עגלה 3.5 טון מה המשקל שיוכל לעמיס מע'
רשיון מעל 15 טון .יש לי עגלה 3.5 טון מה המשקל שיוכל לעמיס מע
02/11/2016 | 16:55
2
50
עובד על משאית עד 18 טון רשיון מעל 15 טון . עגלה 8 גלגלים משקל עצמי עד 3.5 טון .מה משקל עמסה .בעגלה מותר עד 10 טון לבעלי רשיון טריאלר תודה
לצפיה ב-'השאלה לא לגמרי ברורה'
השאלה לא לגמרי ברורה
02/11/2016 | 19:00
22
איזה רשיון יש לך? מה ההגבלות על המשאית? מה ההגבלות על הגרור
ככלל לגבי רשיון הנהיגה הרכב והגרור נחשבים לשני כלי רכב - למשל נהג פרטי עם רשיון עד 4000 ק"ג רשאי לנהוג ברכב בממשקל כולל 3800 הרתום לגרור  1200 למרות שזה ביחד 5000
לצפיה ב-'אני לא בטוח שהבנתי אותך נכון. אבל אם כן הבנתי'
אני לא בטוח שהבנתי אותך נכון. אבל אם כן הבנתי
08/11/2016 | 21:19
10
אז עד כמה שאני זוכר מדיני התעבורה שלמדתי בקורס רכב כבד כל עוד אין לך רישיון טריילר (E) אתה מורשה להסיע עגלה שהמשקל הכולל שלה הוא עד 3.5 טון. מה שאומר שאם הבנתי נכון והעגלה שאתה שואל עליה רק המשקל העצמי שלה הוא 3.5 טוב והמשקל הכולל הוא 10 טון אז היא לא ממש רלוונטית אליך.
לצפיה ב-'חניה באפור כאשר ליד תמרור פריקה וטעינה'
חניה באפור כאשר ליד תמרור פריקה וטעינה
01/11/2016 | 14:07
1
140
שלום.
אשמח לחוות דעת
באפריל 2016 השאלתי מבחור שעובד עם בעלי נגרר לצרכי העברת ציוד.
כשהגעתי בלילה לרחוב מסילת ישרים תל אביב, שזהו רחוב מגורים בו אנו גרים, עם מפרצי חניה מסודרים ומדרכות באפור. והחניתי את הנגרר.
באותו חודש גם איבדתי את הרגליים והידיים והפכתי לנכה וקיבלתי 100%  נכות מביטוח לאומי. ומשום כך הסתבכתי עם החזרת הנגרר לבחור עד שכעבור חודשיים הוא עבר ואסף את הנגרר.
הכל היה תקין עד שלפתע צלצל אל בעלי (הוא לא יודע לנהוג עם נגרר) וסיפר לו שבתקופה הזו קיבל 46 דוחות. סהכ של 12000 שח עבור העמדה של הנגרר במקום לפריקה וטעינה.
מעולם לא קיבלנו דוח, לא אנחנו ולא הוא, אף התראה. לא תיארנו לעצמנו שכזה דבר עלול לקרות מתחת לבית שלנו במפרץ אפור.
שמנו לב בדיעבד שיש שילוט אך לדעתי יש סתירה בין הסימון האפור במדרכה לבין התמרורים המבלבלים.
בעירייה אומרים שזה לא מעניין אותם. שהקולגה של בעלי ישלם מבחינתם ושיתבע אותי.
מה לעשות??
לצפיה ב-'התמרור בולט ומה שעשיתם זה ממש חוצפה.'
התמרור בולט ומה שעשיתם זה ממש חוצפה.
01/11/2016 | 15:12
55
מה שנותר לך לעשות הוא לבקש מהבעלים שישלח מכתב לעיריה שבאותו זמן הרכב היה ברשותך (כולל מספר זהות שלך ומספר רשיון נהיגה, שם מלא, כתובת ומספר טלפון) ובקשה להעביר את הדו"חות על שמך, את תצרפי מכתב שאכן הרכב היה ברשותך ואת מבקשת להעביר את הדו"חות על שמך, נסי לדבר עם מחלקת החניה בעיריה על הפחתת הנזק מהסיבות שפרטת כאן, במידה ולא תגיעו לעמק השווה בקשי להישפט על כל הדו"חות ביחד ונסי לשכנע את השופט שיקל עלייך
לצפיה ב-'חניה'
חניה
29/10/2016 | 14:09
16
92
חטפתי רפורט עירוני  בת"א ב 1 בלילה  1000 שח שחניתי כרגיל בחנית נכה, יש לי תו נכה, בטענה שזה חניית נכה כסא גלגלים.
ראיתי שהעירייה טרם החליפה בחוקי העזר את המונח שאבד עליו כבר הקלח: תמרור ג-43 , ל תמרור 437  והבנתי שהיה פס"ד גניש רפאל מ  מחוזי 2011 שזיכה מערער.
שאלתי: האם העניין לא הוסדר עדיין? למי יש ניסיון ספציפי? בפרט בעיריית ת"א המסודרת לטעמי...

לצפיה ב-'תלוי'
תלוי
29/10/2016 | 15:08
15
55
אם מתחת לתמרור היה כיתוב שהחניה מיועדת לנכי עגלה בלבד או שהיה מצויין מספר רכב שהחניה מיועדת לו - הדו"ח מוצדק, אם לא היה כל סימון מעבר לתמרור - הדו"ח אינו מוצדק

לצפיה ב-'וממתי מותיר להוסיף לתמרור ממשלתי/עירוני סייגים?'
וממתי מותיר להוסיף לתמרור ממשלתי/עירוני סייגים?
30/10/2016 | 14:22
14
49
תוספות?!  זה מקובל במקרה כזה?
לצפיה ב-'לא יודע תאריך מדויק'
לא יודע תאריך מדויק
30/10/2016 | 14:58
13
50
אבל מזה כמה עשרות שנים
ומה איכפת לך ממתי - היום מותר (תוכל לבדוק בלוח התמרורים ובהוראות להצבת תמרורים)
לצפיה ב-' בחוקי עזר תא מופיע עדיין כיתוב: תמרור ג-43 . שכבר לא קיים'
בחוקי עזר תא מופיע עדיין כיתוב: תמרור ג-43 . שכבר לא קיים
31/10/2016 | 08:08
12
34
אז?
לצפיה ב-'אם אתה חושב שיש טעות בחוקי העזר - פנה לדובר העיריה'
אם אתה חושב שיש טעות בחוקי העזר - פנה לדובר העיריה
31/10/2016 | 10:29
11
34
ובקש שיתקנו
באופן מעשי לא חל שום שינוי בין התמרור הישן לחדש (במשך תקופה קצרה של שבועות ספורים היה הבדל בהגדרה אבל הכנסת תיקנה) וזכויות החניה לידו לא השתנו - ואם יש לך עדיין ספקות צרף צילום של התמרור כדי שנוכל לתת לך תשובה מדויקת
ולעצם העניין - לדעתי בעל תו נכה ירוק (עם 3 נקודות) החונה במקום המיועד לבעל תו נכה כחול (עם ציור עגלה) או חונה במקום המיועד לרכב נכה מסוים - הוא הרבה יותר מנובל מנהג רגיל שעושה זאת מאחר והוא מודע יותר לקשיים של הנכים.
לצפיה ב-'השאר את ההתלהמות בצד. מדברים כאן לעניין'
השאר את ההתלהמות בצד. מדברים כאן לעניין
02/11/2016 | 08:38
10
23
האם תוכל להצביע על מיקום תמרורף  ולו אחד , בת"א,שיש בו תוספת מיוחדת כמו שציינת שמייחדת אותו רק למרותקים לכסא גלגלים?
זו שאלה משמעותית כי יש המון בעלי תוי נכה
ופרט בבקשה איך לאתר באינטרנט בדיוק את "השינויים ופרקי הזמן הקצרים" כלשונך, בקשר לתמרור זה בת"א.?
לצפיה ב-'והאם אתה מכיר את פס"ד גניש רפאל מחוזי שהזכרתי בכותרת?!'
והאם אתה מכיר את פס"ד גניש רפאל מחוזי שהזכרתי בכותרת?!
02/11/2016 | 08:41
1
22
האם חל משהו חדש מאז?
לצפיה ב-'וכן חל שינוי בתמרור בהגדרת התמרור 437'
וכן חל שינוי בתמרור בהגדרת התמרור 437
02/11/2016 | 08:44
21
כן חל שינוי
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
02/11/2016 | 09:45
7
23
1. לא היתה כל התלהמות - מי שתופס מקום חניה של נכה הוא מנובל ונכה שעושה זאת הוא מנובל יותר כי הוא מודע לקשיים - ואף המחוקק חושב כך ומטיל על זה 1000 ש"ח קנס ולא ועבירה זו היא בין העבירות הבודדות שנהלי המשטרה לא מתירים לתת אזהרה.
2. חפש בחניונים ליד מרכזי קניות, התקשר למחלקת התמרור בעיריה - אני לא גר בתל אביב ואיני יכול לתת מיקום מדויק - אם היית מתעניין בעיר מגורי - ראיתי ב 2 מקומות ואני בטוח שיש יותר.
3. התקנה והתמרוים לא נועדו לתל אביב בלבד והם תקפים בכל הארץ - איני יודע איך מאתרים את תאריכי שינוי הגדרות לוח התמרורים, אם זה באמת מעניין אותך פנה למשרד התחבורה - אבל בגדול - כששינו (ב 2010 כמדומני) את מספרי התמרורים (ובהזדמנות זאת הוכנסו והוצאו תמרורים) שונתה הגדרת התמרור המדובר להיתר חניה לרכב בעל תו כמצויין בתמרור,  (השינוי לא נאכף) ולאחר כ 3 חדשים  הדבר תוקן
ולעצם העניין - שאלת שאלה וקיבלת תשובה, לא ענית לשאלות ההבהרה שיקלו לתת לך תשובה מדויקת לשאלתך ולכן קיבלת תשובה כללית בלבד - ולכן איני יודע אם פקח נתן לך דוח לא חוקי או אם אתה מנובל שמתעלל בנכים אחרים (וזה גם לא ממש מעניין אותי)
לצפיה ב-'ההגדרה של 437 החדש לא מאזכרת מרותק לכסא'
ההגדרה של 437 החדש לא מאזכרת מרותק לכסא
02/11/2016 | 11:54
6
17
שנית כתוב לי מיקום 2 השלטים המיוחדים בעירך ואאתר בגוגל סטריט תמונה. אגב כל עיר עם חוקי העזר שלה.
ולגבי מנובל יש לי חנית נכה צהל עם 3 נקודות ללא כססא גלגלים...אז האם נגמר הסיפור שלי של חניה בנכים ?!
ודע-  עם כל הכבוד, במרבית החניונים הגדולים  יש תמיד מצוקת חניה , ולעומת זאת יש שם תמיד הרבה שטחי חניה לנכים, ריקים בדרך כלל-כלומר רבים מידי- בולטים. רגולציה עודפת יתרה לנכים בעניין זה.
לצפיה ב-'הסבר אחרון - ולאט, כדי שתבין'
הסבר אחרון - ולאט, כדי שתבין
02/11/2016 | 12:32
5
20
אם החניית רכב הזכאי לתו נכה במקום עם תמרור המיועד לנכה בלי שום תוספת וקיבלת קנס - פנה לרשות המקומית ובקש ביטול, במידה ולא יבטלו בקש להישפט.
אם חנית במקום המיועד לרכב נכה אחר או לנכה בעל תו כחול (עגלה) בלבד (תוכל לזהות מקום כזה ע"י הכיתוב מתחת לתמרור) וקיבלת קנס - הקנס מוצדק, כדאי שתשלמו ולהבא תשתדל לא להיות מנובל ולא להתעלל בנכים אחרים
לצפיה ב-'ממתי לעיריה יש סמכות לעצב תמרורים משלה ?!'
ממתי לעיריה יש סמכות לעצב תמרורים משלה ?!
02/11/2016 | 13:44
4
25
בפרט שמשתמשת בחוק עזר , כמצופה, בתמרורים כלל ארציים?
לצפיה ב-' המרצע יצא: זה כנראה בגלל שהתו חניה היה מצולם ולא מקורי'
המרצע יצא: זה כנראה בגלל שהתו חניה היה מצולם ולא מקורי
02/11/2016 | 15:27
21
והיה כתוב בדוח : "תו חניה מצולם".רק לא הבנתי/שיערתי תחילה שזו בעיה...
מה נהוג בעיריית ת"א בקשר לכך?
הרי במסופון הפקח יכול לאמת בשניה את אמיתות התו
לצפיה ב-'ראה תמרור 439'
ראה תמרור 439
02/11/2016 | 15:58
2
42
וקרא את תקנת התעבורה 22 (א)
לצפיה ב-'שאלתי היא מה נהוג בעיריית ת"א בקשר לביטול דוחות בגלל טעות זו'
שאלתי היא מה נהוג בעיריית ת"א בקשר לביטול דוחות בגלל טעות זו
02/11/2016 | 16:11
17
צריכה להיות אחידות בהתיייחסות, לכולם.
אסורה הפליה למשל, לאחד מוותרים ולשני לא מוותרים..
האם מישהוא מכיר נהג שוויתרו לו  בת"א,  לבסוף, בנסיבות דומות?
לצפיה ב-'אהה הבנתי.זה בהקשר של חופש השינוי, אבל עכשיו'
אהה הבנתי.זה בהקשר של חופש השינוי, אבל עכשיו
02/11/2016 | 16:16
22
שאלתי כבר שאלות אחרות. תודה
ובכל זאת יש גבול כנראה ליכולת העיריה לשנות דוחות ארציים. לא מאמין שעיריה תתיר חניה לנכים ,עם החופש הזה,  רק לבעלי כסא גלגלים בלבד
לצפיה ב-'מצלמות תנועה'
מצלמות תנועה
27/10/2016 | 16:13
2
74
שלום
הייתי מעורב בתאונה בנתיבי איילון ונפגעתי קשה.
הנהג שפגע בי החליט לשקר אותי ומאשים אותי בתאונה.
מאחר ובמקום יש מצלמות תנועה של נתיבי איילון פניתי אליהם לקבל את הסרט ביום התאונה.
בהתחלה, השיבו לי שהם שומרים את הסרט רק שבוע מיום הצילום ואחרי שהקשיתי אמרו שצפו בסרט ולא ראו את התאונה.
נשמע לי שהם מתחמקים.
מה ניתן לעשות ע"מ לקבל את הסרט?
נ.ב- ביקשתי מהמשטרה סיוע בנושא אבל הם לא התייחסו.
תודה

לצפיה ב-'צו של בית משפט'
צו של בית משפט
28/10/2016 | 08:28
32
לצפיה ב-'מצלמות נתיבי איילון'
מצלמות נתיבי איילון
( לעמוד שלי בתפוז )
29/10/2016 | 06:09
62
יש להגיש תביעה אזרחית כנגד הנהג המעורב ובמסגרתה בקשה למתן צו לנתיבי איילון לחשוף את הסרט
לצפיה ב-'בדיקה של אגף התעבורה'
בדיקה של אגף התעבורה
26/10/2016 | 21:25
13
102
שלום,
היום בבוקר ביצעו בדיקות של אגף התעבורה בעיר שלי ומצאו אצלי שלושה ליקויים ברכב:
1. סדק קטן בשמשה
2. מנגנון חלון שלא עובד
3. אין מגבים אחוריים

הבוחן רשם לי על הטופס של הטסט האחרון את שלושת הליקויים ושם חותמת של התחייבות לתקן תוך 7 ימים.
השאלה שלי היא מהו התהליך שאני צריך לעשות? פשוט אמרו לי לתקן. האם אני צריך להציג אישור כלשהו או פשוט לתקן ולהמשיך לנהוג כרגיל עד הטסט הבא (בינואר)?
תודה
לצפיה ב-'השאלה שלי, מה קשור סעיפים 1 ו 2'
השאלה שלי, מה קשור סעיפים 1 ו 2
26/10/2016 | 21:56
11
57
במיוחד סעיף 2 לנושא הבטיחות, ואם מדובר בסדק קטן, הוא חסר משמעות
לגבי מגב אחורי - יכול היה להגיד לך להחליף מבלי לעבור בדיקה נוספת
מציע שתערער על החלטתו
לצפיה ב-'זה מה שהוא אמר'
זה מה שהוא אמר
26/10/2016 | 22:03
10
53
הוא אמר לי להחליף שמשה בגלל הסדק - "תעשה את זה דרך הביטוח שלך".
אין לי מושג מה הקשר בין חלון שלא עובד לבין בטיחות. 
לא הורידו לי את הרכב מהכביש או משהו.. פשוט אמרו לי לתקן ושמו לי חותמת של התחייבות שזה יתבצע תוך 7 ימים. 
השאלה היא מה בדיוק אני צריך לעשות? להציג את זה בפני מישהו או פשוט לתקן ולהמשיך רגיל עד שיבדקו את זה בטסט הבא? 
לצפיה ב-'פרט למגב, את החלונות לא בודקים בטסט'
פרט למגב, את החלונות לא בודקים בטסט
26/10/2016 | 22:41
8
53
לכן, החלף מגב אחורי,  - כ 20 שח ועל 2 הסעיפים, הגש ערעור
(תיקון חלון - כ 500 שח)
(החל' שמשה סדוקה, אם הביטוח מכסה, אין בעיה כי העלות יקרה מאד)
לצפיה ב-'לצורך העניין, אם לא החלפתי ולא הגשתי ערעור איפה זה יתבטא? '
לצורך העניין, אם לא החלפתי ולא הגשתי ערעור איפה זה יתבטא?
26/10/2016 | 23:10
6
44
זה משהו שאני צריך להציג בכלל למישהו? 
לצפיה ב-'מה בודקים לפני טסט - הוראות משרד התחבורה'
מה בודקים לפני טסט - הוראות משרד התחבורה
27/10/2016 | 13:12
5
59

(בעיה או נזק בשמשות כלל לא מוזכרות)
להלן המסמכים, לרבות הבדיקות שיש לבצע טרם ביצוע מבחן הרישוי:
יש לשלם את רישיון הרכב המקורי
יש להצטייד בתעודת זהות מקורית של בעל הרכב הרשום, במידה והמבחן מתבצע באמצעות מיופה כוח, יש להצטייד ביפוי כוח (מצורף לחידוש רישיון הרכב) ותעודת זהות מקורית של בעל הרכב ושל מיופה הכח
יש להציג את תעודת הביטוח המקורית בתוקף
גיל הרכב מעל 15 שנים - יש להציג אישור מאת מוסך מורשה המעיד על ביצוע בדיקה ותקינות מערכת הבלמים (ללא האישור, לא ניתן יהיה לבצע מבחן רישוי)
גיל הרכב מעל 19 שנים - יש להתיג אישור מאת מוסך מורשה המעיד על בדיקה ותקינות מערכת הבלמים (ללא האישור, לא ניתן יהיה לבצע מבחן רישוי)
יש לבצע בדיקת מערכת התאורה ברכב, כולל 4 מהבהבים
יש לבצע בדיקת תקינות המגבים ותקינות מערכת התזת מים לשמשות (מגבים יבשים או קרועים יש להחליף)
יש לבצע בדיקה אם ברכב יש משולש אזהרה, מגבה, אפוד זוהר, אשפתון, מכשיר כיבוי אש (מכשיר כיבוי אש מתייחס לרכב מסחרי)
יש לבצע בדיקת תקינות המראות ברכב (מראות שבורות או סדוקות יש להחליף)
יש לבצע בדיקת תקינות הצמיגים (כולל רזרבי).יש להחליף צמיגים יבשים, סדוקים או שחוקים

חשוב לדעת
כיוון אורות לפנסי חזית כלולים במחיר בדיקת הרישוי
חל איסור על המכון לבצע כיוון גלגלים לרכב שנפסל על ידו בגין ליקוי זה. (למעט רכב שנפסל בגין מערכת ההיגוי ו/או הבלמים ובמבחן החוזר כיוון הגלגלים היה לקוי)
במידה והרכב נפסל בגין ליקויים בטיחותיים, על בעל הרכב הרשום לתקן את הליקויים ולהמציא אישור מוסך וחשבונית תיקון, כתנאי לקבלת הרכב לבדיקה חוזרת
ביצוע מבחן רישוי שנתי (טסט) אינה מהווה תחליף לטיפולים התקופתיים הנדרשים עפ"י הוראות יצרן הרכב
קודם
הבא

לצפיה ב-'לא'
לא
27/10/2016 | 20:44
4
40
גם לא מוזכר שם שיש לבדוק מערכות היגוי, בלמים, פליטת גזים ומספר מנוע.
חובה על המכון לוודא שהרכב בטיחותי - וסדק בשמשה זה דבר מסוכן.
לצפיה ב-'יתכן, אבל מה לא בטיחותי בחלון שהמנגנון'
יתכן, אבל מה לא בטיחותי בחלון שהמנגנון
27/10/2016 | 21:07
3
36
לא תקין, מקסימום לא יפתחו אותו
אני אביא לכאן צילום של כל הבדיקות המבוצעות במכון
לצפיה ב-'לא יודע, אבל חוקית יש לקבל על זה אישור ממשרד הרישוי'
לא יודע, אבל חוקית יש לקבל על זה אישור ממשרד הרישוי
28/10/2016 | 08:26
37
תלוי באיזה מצב החלון, פתוח או סגור, גם אם סגור צריך אפשרות פתיחה לשם תקשורת טובה יותר עם הסביבה (למשל כשעוצר אותך שוטר לא תאלץ לסכן עצמך ע"י יציאה מהרכב)
ומעבר לזה היצרן יצר את הרכב לפי מפרט מסוים וככה הוא עבר טסט, ביטול מנגנון החלון הוא "שינוי מבנה" דבר שאסור לעשות ללא אישור משרד הרישוי (כמו תפוח גרירה למשל או התקנת חלונות כהים)
לצפיה ב-'סתם דוגגמה אפשרית: חלון הנהג פתוח ויורד גשם חזק'
סתם דוגגמה אפשרית: חלון הנהג פתוח ויורד גשם חזק
30/10/2016 | 07:37
12
לצפיה ב-'מנגנון חלון'
מנגנון חלון
31/10/2016 | 19:52
22
עניין של מנגנון חלון לא תקין אינו קשור לבטיחות.
הרכב נדרש להיות תקין, כולל כל המנגנונים המורכבים בו.
זאת הסיבה בגינה קיבל את הסעיף הנ"ל
לצפיה ב-'גם חלונות אמורים לבדוק בטסט. המנגנון צריך להיות תקין'
גם חלונות אמורים לבדוק בטסט. המנגנון צריך להיות תקין
27/10/2016 | 10:47
19
לצפיה ב-'להחליף/ לתקן ליקויים וזהו'
להחליף/ לתקן ליקויים וזהו
27/10/2016 | 19:51
33
אין צורך להציג את זה בפני מישהו.
לצפיה ב-'טופס בדיקת ליקויי רכב '
טופס בדיקת ליקויי רכב
( לעמוד שלי בתפוז )
29/10/2016 | 06:16
37
אם מדובר בליקויים מזעריים , עליך לעמוד בהתחייבות אך אינך חייב להציג מסמך. 
ראה הסבר ממצא באתר משרד התחבורה. 
לצפיה ב-'המרת קנס באזהרה'
המרת קנס באזהרה
25/10/2016 | 19:52
2
51
שלום! מצאתי את פירוט התנאים המצטברים להמרת דוח לאזהרה. אבל אני מחפש היכן בחוק/ תקנות/ הנחייות וכו מפורטים התנאים להמרת דוח באזהרה. אשמח על הפניה מתאימה. תודה!
לצפיה ב-'ההמרה לאזהרה לא מצוין בשום חוק או תקנה, זוהי הנחיה'
ההמרה לאזהרה לא מצוין בשום חוק או תקנה, זוהי הנחיה
25/10/2016 | 19:57
43
פנימית של המשטרה במטרה לא לרשום דוחות לנהגים זהירים ללא דוחות משמעותיים בעבר אלא רק לתת להם אזהרה
לצפיה ב-'5 שנים רשיון, שנתיים ללא רישום (כולל אזהרה קודמת)'
5 שנים רשיון, שנתיים ללא רישום (כולל אזהרה קודמת)
26/10/2016 | 10:08
16
לצפיה ב-'חנייה באדום לבן בתוך חצר?'
חנייה באדום לבן בתוך חצר?
23/10/2016 | 16:39
7
108
האם מי שחונה ב"אדום לבן" בתוך חניון של חצר בית משותף -- עובר עבירת חנייה? אם כן -- האם ניתן לתת לו דו"ח חנייה כמקובל? איך?
לצפיה ב-'נראה מאד מוזר'
נראה מאד מוזר
23/10/2016 | 16:47
5
64
הרשויות לא נוהגות להציב תמרורים בחצרות בתים משותפים ואדום-לבן הוא תמרור לכל דבר ועניין, מי שעבר את העבירה הוא כנראה מי שזייף את התמרור.
לצפיה ב-'המממ...'
המממ...
23/10/2016 | 17:32
4
56
אולי אני טועה, אבל נראה לי שכך נבנה וסומן מגרש החנייה במקור (ע"י הקבלן)... מדובר בצביעת שולי המדרכה שבמגרש, ולא ב"תמרור" לשמו. בין השורות אני מבין שכנראה לא מדובר בעבירה "רשמית" של הרכב החונה?
לצפיה ב-'צביעת שולי המדרכה באדום לבן היא תמרור - תוכל לבדוק '
צביעת שולי המדרכה באדום לבן היא תמרור - תוכל לבדוק
23/10/2016 | 20:16
3
60
בלוח התמרורים
וגם לקבלן שבונה בית אסור להציב תמרורים בניגוד לחוק
ואיני יודע אם מותר או אסור לחנות שם - במידה וחונים בצורה המפריעה לתנועה או חוסמת רכב אחר זו עבירה בלי קשר לאדום לבן.

לצפיה ב-'אז אם ככה אשאל את השאלה אחרת:'
אז אם ככה אשאל את השאלה אחרת:
24/10/2016 | 08:27
2
55
האם מי שחונה בצורה המפריעה לתנועה בתוך חניון של חצר בית משותף -- עובר עבירת חנייה? אם כן -- האם ניתן לתת לו דו"ח חנייה כמקובל? איך גורמים לכך?
לצפיה ב-'לא עובר עבירת חניה ולא ניתן לתת לו דוח'
לא עובר עבירת חניה ולא ניתן לתת לו דוח
24/10/2016 | 09:57
1
58
אם יש רכב שחוסם בחניה פרטית - הזמן משטרה
לצפיה ב-'וגם אז (בחניה פרטית) אין למשטרה סמכות אכיפה.'
וגם אז (בחניה פרטית) אין למשטרה סמכות אכיפה.
24/10/2016 | 10:33
48
אני מנסה לאתר בעלים שיבוא לסלק את הרכב ואם לא מצליח, ממליץ לבעלים להגיע למשטרה ולהגיש תלונה על השגת גבול/תקיפה (מניעת חופש תנועה היא לעניות דעתי, תקיפה)
לצפיה ב-'מי שחונה במקום אסור בבית משותף עושה שימוש אסור בשטח'
מי שחונה במקום אסור בבית משותף עושה שימוש אסור בשטח
25/10/2016 | 12:14
49
פרטי המשותף לכלל הדיירים וניתן לפעול נגדו במסגרת תקנון הבית המשותף והמפקח על הבתי המשותפים, בדיוק כמו מי שהופך חצר משותפת לשטח פרטי שלו.
לצפיה ב-'תאונה'
תאונה
23/10/2016 | 11:50
1
35
שלום לכולם,
בנסיעה בכביש עירוני, נכנסתי מאחורה לא חזק במיוחד ברכב שנסע לפני (ככל הנראה עקב כך שרכב שלישי שנסע לפנינו עצר בפתאומיות להולך רגל). שנינו עצרנו בצד, אבל עוד לפני שהספקתי בכלל להבין האם בכלל נגרם נזק (כי במבט ראשון לא היה נזק נראה לעין לא אצלו ובטוח לא אצלי), הנהג של הרכב הנפגע צילם את לוחית הרישוי שלי וסירב לקחת ממני פרטים נוספים כלשהם, לא שם או טלפון ולא פרטי ביטוח, אלא מיד נסע לדרכו. כמובן שגם אני לא הספקתי לקחת פרטים שלו ואפילו לא לצלם את הרכב שלו.
השאלה שלי היא מה המשמעות של זה ? האם עלול לקרות מצב בו חלילה הוא יפנה למשטרה ויעליל עלי שלא הסכמתי לתת פרטים או יאשים אותי בנזק שלא אני גרמתי ? מדוע הוא לא הסכים לקחת ממני פרטים ומה כן נותן לו המספר רכב שלי אותו הוא כן צילם ???
יש לציין שהרכב שלו יכול להיות שהיה של חברת ליסינג, לא הספקתי לראות בבירור.
לצפיה ב-'דווח על הארוע לביטוח שלך והיוועץ בו'
דווח על הארוע לביטוח שלך והיוועץ בו
23/10/2016 | 16:48
11
לצפיה ב-'נזק לרכב בתאונה'
נזק לרכב בתאונה
21/10/2016 | 19:06
3
59
נהגת פגעה ברכבי מאחור תוך כדי פנייה כך שהפינה של הפגוש שלה פגעה באמצע הפגוש שלי.
כתוצאה מכך נגרם נזק משמעותי לפגוש האחורי שלי שחייב על פי דוח שמאי את החלפת הפגוש, ומנגד לפגוש של הנהגת נגרמה בקושי שריטה.
לאחר שהחלפנו פרטים וצילמנו את כל אחד מהרכבים בנפרד היא טענה שהמכה שלי לא נגרמה מהתאונה.
מול חברת הביטוח שלה היא טענה שבכלל לא הייתה תאונה וקיבלתי מכתב מחברת הביטוח שלה כי הם דוחים את התביעה שלי וכי מומחה מטעמם קבע כי הנזק לפגוש שלי לא נגרם מהתאונה.
ברצוני לשאול-את מי אני אמור לתבוע בתביעות קטנות- הנהגת/ בן זוגה שהוא בעל הפוליסה או חברת הביטוח שלה או שלושתם ביחד.
כמו כן בזמן התאונה היו באוטו 3 הילדים שלי (הגדול בן 12). האם ניתן להביא את הגדול איתי בכדי להעיד ?
תודה
לצפיה ב-'שייך לדיני נזיקין ולא לדיני תעבורה'
שייך לדיני נזיקין ולא לדיני תעבורה
22/10/2016 | 10:37
2
31
אם ברצונך לתבוע כדאי שתתבע את שלושתם, במידה ותתבע רק חלק מהשלושה הוא עלול לטעון לחוסר יריבות
ניתן להביא את הגדול אתך כדי להעיד רק שלעדותו לא יהיה משקל גדול .
לצפיה ב-'האם נדרש להביא דוח מומחה מטעמי'
האם נדרש להביא דוח מומחה מטעמי
23/10/2016 | 16:24
1
28
חברת הביטוח מגובה בדוח מומחה מטעמה שטוען שלא סביר שהנזק לפגוש שלי נבע מתאונה זו (היות וברכב הופגע יש בקושי שריטה).
האם נדרש ממני להביא דוח מומחה מטעמי שיצהיר ההיפך?
היכן ניתן לאתר מומחה כזה? האם שמאי רכב יתאיםלכך ?

תודה רבה
לצפיה ב-'אשמח בכל זאת לתגובה על נושא המומחה'
אשמח בכל זאת לתגובה על נושא המומחה
31/10/2016 | 16:14
3
לצפיה ב-'זכות ההוועצות בעורך דין לפני חקירה - מאמר חדש'
זכות ההוועצות בעורך דין לפני חקירה - מאמר חדש
( לעמוד שלי בתפוז )
18/10/2016 | 10:26
3
141
חלק לא מבוטל מהאישומים הפליליים ובעיקר אישומי התעבורה, מסתיימים בהרשעה בבתי המשפט בעיקר בהתבסס על הודאה שמסר הנאשם לאיש חוק, בדרך כלל שוטר, שהגיע למקום הארוע או שחקר את החשוד במשטרה. בארועי תאונות דרכים, מגיעים חוקרי משטרה או בוחני תנועה למקום הארוע ואם החשוד הובהל לבית החולים, הם ממהרים לשם כדי לגבות ממנו הודאה.

מוזמנים להרחיב את הקריאה במאמר חדש:

לצפיה ב-'ואם הוא לא חשוד'
ואם הוא לא חשוד
18/10/2016 | 21:54
1
35
והשוטר שהגיע למקום התאונה אינו חוקר אלא אחד שנשלח לטפל בארוע?
לצפיה ב-'בדיני תעבורה כולם חשודים'
בדיני תעבורה כולם חשודים
19/10/2016 | 12:14
17
לצפיה ב-'הראוי הוא שהמאמר יפורסם גם כאן. במיוחד שאתה מנהל הפורום'
הראוי הוא שהמאמר יפורסם גם כאן. במיוחד שאתה מנהל הפורום
19/10/2016 | 17:11
21
לצפיה ב-'דוח שלא ידעתי על קיומו'
דוח שלא ידעתי על קיומו
17/10/2016 | 19:36
1
58
שלום רב,

קבלתי דו"ח מלפני יותר משנה ברמת גן. לצערי, מעולם לא ידעתי על עצם קיום דו"ח. זאת משום שלא הופיע דו"ח על רכבי. יתרה מזאת מעולם לא הגיע מכתב התראה לכתובתי.
קבלתי מכתב מעורך דין שעליי לשלם 423 ש"ח על משהו שלא ידעתי על קיומו.
חשוב להדגיש שאת כול הדו"חות שהיו לי לפני (והם מעטים) שלמתי תמיד בזמן.
מה עליי לעשות?
האם אוכל לבקש להמיר את הדו"ח לקנס על סך 100 ש"ח?
אם לא האם אוכל לבקש ללכת לבית משפט בעניין זה?
תודה
לצפיה ב-'חפש "התיישנות" בארכיון הפורום ותמצא את כל התשובות'
חפש "התיישנות" בארכיון הפורום ותמצא את כל התשובות
18/10/2016 | 13:26
17
לצפיה ב-'חנייה בפריקה וטעינה בערב חג'
חנייה בפריקה וטעינה בערב חג
16/10/2016 | 02:21
2
74
היי. מקווה שיש פה ציפורי לילה. האם מחר ערב חג ( יום ראשון) מותר להחנות בחנייה של פריקה וטעינה כאשר בשלט כתוב א'-ה' מתשע עד שלוש אסורה חנייה ובשאר השעות (כלומר שישי)  מותרת החנייה לכל כלי הרכב??? 
לצפיה ב-'לא. אם רצו להתיר זאת יכלו להוסיף כיתוב יעודי ל"ערבי חג" '
לא. אם רצו להתיר זאת יכלו להוסיף כיתוב יעודי ל"ערבי חג"
16/10/2016 | 08:01
1
18
לצפיה ב-'תודה וחג שמח'
תודה וחג שמח
16/10/2016 | 12:26
11
לצפיה ב-'חנייה במקום המיועד לרכב של נכה'
חנייה במקום המיועד לרכב של נכה
15/10/2016 | 13:37
26
78
שלום,  האם לרכב ללא תו חניה לנכה מותר לחנות במקום המסומן ע"י תמרור 437 שצמוד אליו מספר רכב, והרכב שלו מיועדת החניה חונה ממש סמוך?

לצפיה ב-'לא'
לא
15/10/2016 | 14:41
18
לצפיה ב-'לא'
לא
15/10/2016 | 14:41
24
48
במקום עם תמרור 437 נושא מספר רכב מותר לחנות רק לרכב הנושא מספר זה.
מה שאתה מתאר הוא דבר שנוקטים בו לעיתים נכים נבזים באזורים דלי חניה שרוצים לשמור מקום לחבר או קרוב משפחה מתוך הנחה ששוטר לא יזדמן למקום - מה שניתן לעשות כנגד תופעות מכוערות כאלה הוא להתקשר למשטרה ולומר: "מישהו תפס לי את מקום החניה המיועד  ולתת את הכתובת ומספר הרכב החונה, ואז יתכן והמשטרה תטפל בעניין.
לצפיה ב-'בדיוק לתופעה הזו התכוונתי, אבל הם יותר מתוחכמים:'
בדיוק לתופעה הזו התכוונתי, אבל הם יותר מתוחכמים:
15/10/2016 | 20:08
23
51
כשמגיע החבר,  הנכה מפנה את מכוניתו לחבר, והנכה חונה בחניה שמיועדת לנכה. יש מה לעשות נגד תופעה כזו?
לצפיה ב-'כשאתה רואה מקרה כזה - לטלפן מיד למשטרה'
כשאתה רואה מקרה כזה - לטלפן מיד למשטרה
15/10/2016 | 20:52
22
48
כשמתקשרים אליהם בתלונה כזאת הם מנסים לאתר את בעל הרכב שחונה שלא כחוק, מתקשרים אליו ומבקשים שיזיז את רכבו, במידה ולא מצליחים לאתר (או כשזה רכב חברה) הם שולחים ניידת ואז יש לו סיכוי לקבל דו"ח, מעבר לזה יש אפליקציה בסמרטפון, שנקראת capester  שבעזרתה אתה יכול לצלם ולשלוח  סרטון של החניה, הם מעבירים זאת לרשויות ששוחות דו"ח.
לצפיה ב-'ברזילי, נכבדי, נראה לי שלא הבנת את הבעיה שהשואל'
ברזילי, נכבדי, נראה לי שלא הבנת את הבעיה שהשואל
15/10/2016 | 21:56
21
44
מעלה
לטענתו, יש אדם בעל תו נכה וחניה שמורה לו (תמרור 437 + 439 עם מס' רכבו) בעל התו חונה ברחוב כך שהחניית נכה שלו פנויה וממילא אף רכב לא יכול לחנות במקום, שמגיע החבר, בעל תו הנכה מזיז את רכבו לחנייה השמורה שלו והחבר מחנה במקומו ברחוב..
ולשואל, כן יש מה לעשות, במקרה שכזה צלם את רכבו החונה שלא במקום שיועד לו ודווח למח' התנועה של העיריה
לצפיה ב-'shlang, התיאור שלך מדויק, תודה.'
shlang, התיאור שלך מדויק, תודה.
16/10/2016 | 08:33
37
וגם תודה על העצה.
לצפיה ב-'הבנתי היטב את הבעיה'
הבנתי היטב את הבעיה
16/10/2016 | 10:10
19
41
רק שהדרך שהצעת לא תועיל מאחר והרשות המקומית לא תטפל (בראשות "גדולה" יתכן שבזמן ביצוע העבירה, אם הוא בשעות עבודת הפקחים ויש פקח בסביבה - ישלח פקח למתן דו"ח) בצילום שישלח - ולעומת זאת האפליקציה מעבירה את התמונות לרשות המקומית והיא "כשרה" מבחינה משפטית והמשטרה מטפלת מיידית בתלונות על תפיסת חניית נכה.
לצפיה ב-'אבל הבעיה היא הפוכה:'
אבל הבעיה היא הפוכה:
16/10/2016 | 10:43
18
39
אין כאן תפיסת חניית נכה ע"י מי שאינו נכה, אלא המנעות של הנכה מחנייה בחניה הספציפית שהוקצתה לו, אך הוא חונה כחוק בחנייה שמותרת לכולם, ליד (או לפני או אחרי) המקום שהוקצה לו. מגיע חברו שלא מוצא חניה בסמוך, ואז הנכה יוצא מביתו, נכנס למכונית, מזיז אותה 2 מטר לתוך החניה שהוקצתה רק לו והייתה פנויה, מפנה את מקום החניה הציבורי לטובת חברו, ושניהם דפקו את המערכת. לצערי אני לא מוצא מה לא חוקי בזה, ומה אפשר בכלל לעשות.

ברזילי: כתבת "בזמן ביצוע העבירה". מה העבירה?
לצפיה ב-'שוב, תצלם את רכב הנכה חונה במקום אחר '
שוב, תצלם את רכב הנכה חונה במקום אחר
16/10/2016 | 10:49
41
וגש למח' תנועה שיטפלו בזה, מה שהנכה עושה , הוא "מנכס" לעצמו שטח ציבורי נוסף,
הוא מנצל לרעה את תמרור 437 שקיבל
לצפיה ב-'במה שתארת כאן אין שום עבירה'
במה שתארת כאן אין שום עבירה
16/10/2016 | 16:23
16
36
הנכה לא חייב לחנות בחניה שהוקצתה עבורו (אני הבנתי שהוא חנה בסמוך והשאיר את חניית הנכה פנויה ואז בא חברו וחנה שם)

לצפיה ב-'אבל כמו ש-shlang כתב: יש כאן ניצול לרעה של המקום שהוקצה לו'
אבל כמו ש-shlang כתב: יש כאן ניצול לרעה של המקום שהוקצה לו
16/10/2016 | 19:12
15
17
לצפיה ב-'נכון, יש ניצול לרעה'
נכון, יש ניצול לרעה
16/10/2016 | 19:38
14
36
אבל אין עבירה על החוק
לצפיה ב-'כמאמר הרב על חמין שבושל בסיר לילה: כשר אבל מסריח'
כמאמר הרב על חמין שבושל בסיר לילה: כשר אבל מסריח
17/10/2016 | 08:44
23
לצפיה ב-'נכון אין עבירה מה הבדל מי החונים בחניה פרטית'
נכון אין עבירה מה הבדל מי החונים בחניה פרטית
20/10/2016 | 14:29
12
28
ואף אחד לא יכול לחסום את חניתו
אך הוא או חברו חונים על הכביש בכניסה
ומה עושה המשטרה או הפיקוח או מחלקת התנועה בנדון
נדע   גורנישט    שני המקרים  זהים
לצפיה ב-'הם לא זהים. חניה לנכה ניתנת על חשבון שטח ציבורי וגוזלת מכלל '
הם לא זהים. חניה לנכה ניתנת על חשבון שטח ציבורי וגוזלת מכלל
20/10/2016 | 16:30
11
28
הנהגים מקום חניה.
על חניה פרטית שילם אדם מכיסו והיא שטחו הפרטי, לעשות בו שימוש כרצונו או שלא.

בדיוק כמו ההבדל בין להזחיק דירה ריקה השייכת לך, לבין לקבל דירה על חשבון משלם המיסים, ולתת  אותה לחבר.
לצפיה ב-'בי רו , לא הבנת את שאלתו, כוונתו'
בי רו , לא הבנת את שאלתו, כוונתו
20/10/2016 | 17:33
10
27
היא שיש לו חניה פרטית בתוך חצרו וחבר שלו חונה מול הכניסה לחצרו
תשובתי לשואל שחניה מסוג זה היא חניה מרגיזה ומתריסה וגורם לבעל החניה לנכס לעצמו שטח ציבורי לצורך חניית רכב אחר של חבר מול הכניסה לחצרו, עבירה זו מטופלת הן ע"י העיריה והן ע:י המשטרה בעדיפות
אין הדבר דומה כלל למקום חניה לרכב נכה
לצפיה ב-'בי ו ושלג שלום חנית נכה אי לא אל חשבון אף אחד'
בי ו ושלג שלום חנית נכה אי לא אל חשבון אף אחד
21/10/2016 | 14:03
1
10
לצפיה ב-'אני מדבר אל חניה פרטית וקבוע מחניה רכב נוסף שלו'
אני מדבר אל חניה פרטית וקבוע מחניה רכב נוסף שלו
21/10/2016 | 14:17
16
על הכביש בכניסה   שאסורה בחניה  רכב זר יגרר ויקנס אך לא הוא
ב- נכה מגיע לחניה שלו תפוסה היכן הוא יחנה  במקום אחר  מנסיון
ואז יורד להתפנות (לנכים יש בעיה הוא לא יכול להמתין עד שהעברין יתפנה
ואז אתה מגיע כאשר העברין ברח ואתה רואה עברה לא במקומה
א-  לנכים מותר לחנות כמו כולם בכל מקום  +חוק חנית הנכים
שמאפשרת   התרים נוספים וחניות חינם בחניונים
ב- אל תקנאו בנכים  ומספיק אם האנטוגניזים  מספיק מה שיש להם
לצפיה ב-'אני לא עניתי לשאלה, אלא הגבתי להשוואה לחניה פרטית.'
אני לא עניתי לשאלה, אלא הגבתי להשוואה לחניה פרטית.
23/10/2016 | 09:12
7
9
לצפיה ב-'ואני שאלתי מה הבדל בין נהג רגיל שתופס מקום לחברו \בן משפחה'
ואני שאלתי מה הבדל בין נהג רגיל שתופס מקום לחברו \בן משפחה
23/10/2016 | 16:35
6
18
לבין נכה שעושה אותו דבר לחבר\בן משפחה
יש לי שכנים שיש להם חניה בבנין והם חונים ברחוב לתפיסת מקום לחמולה
או בעל חניה פרטית שאסור לחנות בכניסה לחניתו בכביש אך הוא מחנה רכב נוסף
שלו   ורכב זר יגרר ויקנס
נכה לא צריך להתנצל  שחניתו היא על חשבון הציבור
גם כניסות לחניות  תחנות אוטובוסים ותחנות מוניות   ואדום לבן
הם ע"ח הציבור   עד שנכה מקבל חניה  הוא"יורק דם  "
ומעת חמלה לא מזיקה    בכל העולם זה לא היה קורה  רק בישראל 

לצפיה ב-'ההבדל הוסבר: חניה פרטית לעומת חניה על חשבון שטח ציבורי'
ההבדל הוסבר: חניה פרטית לעומת חניה על חשבון שטח ציבורי
07/11/2016 | 17:18
17
לצפיה ב-'כאשר הרשות המקומית מסמנת חנית נכה השטח אינו'
כאשר הרשות המקומית מסמנת חנית נכה השטח אינו
07/11/2016 | 19:24
4
10
ע"ח הציבור כמו כניסה לחניה פרטית זה הפקעת שטח ציבורי לטענתך
ונכה לא חייב דין וחשבון היכן שהוא חונה כמו כל אחד אחר
היכן זה כתוב שהוא חייב לחנות רק בחנייה המסומנת  (תראה לי בבקשה )
נכה מקבל את החנייה אחר"קריעת ים סוף " וזה לא בחסד אלה בזכות
הוא אזרח בדיוק כמוך שתרם למדינה וכרגע חולה  
וכל אחד שהוא בריא היום    לא יודע מה ילד יום
מספיק אם האנטגוניזים   אל תקנא בו  מעט דרך ארץ   בכל העולם
מכבדים חניות נכים          רק בארצינו זו מלחמת עולם
לצפיה ב-'אין ולא כתוב בשום מקום שנכה חייב לחנות'
אין ולא כתוב בשום מקום שנכה חייב לחנות
08/11/2016 | 09:43
3
11
דווקא במקום שהוקצה לו ע"י הרשות, כן, מקום חניה לנכה ניתן ע"ח הציבור (מה לעשות, זאת עובדה) והציבור מקבל זאת בהבנה לצורך הקלה בניידות הנכה. אבל אם נכה לא חונה בחנייה שהוקצתה לו וזו זכותו, הוא תופס עוד מקום חניה שיכולה היתה לשמש את שכניו., אני, למשל , הייתי מסב את תשומת לבו של בעל תו הנכה לכך ומבקש ממנו לחנות במקום שהעיריה הקצתה לו ויאפשר מקום פנוי לשכניו, לא ירצה להבין, יש דרכים שניתן לדרוש זאת ממנו
ושוב, הקצאת מקום חניה לנכה , היא על חשבון הציבור, בניגוד לאיסור חניה בכניסה לחניה פרטית שכן מצויינת בחוק

לצפיה ב-'איזה דרכים ניתן לדרוש זאת ממנו'
איזה דרכים ניתן לדרוש זאת ממנו
08/11/2016 | 21:00
2
9
משטרת ישראל  ?  פיקוח ? מ תנועה ?
ע" פ איזה חוק 
אתה לא מבין שכמו שאתה טוען שזה ע"ח הציבור אז מה
הנכה צריך להתרפס  שזה ע"ח הציבור
שכנים שלי תופסים חניות בכביש ל10 בני משפחה להם מותר ולנכה "אסור"
וניידות משטרת ישראל\פיקוח חונים חופשי על חנייות נכים זה כשר(מצולם )
האםהמשטרה \פיקוח \מתנועה אחרי גביה ה1000 גוררת את העברין
אז הנכה חייב לפנות את החנייה לדרישתך \ הציבור

האם הם דואגים לגרור את העברין אחרי שגבו את 1000 ש"ח לקופתם
לצפיה ב-'כנראה לא הבנת למה חתרתי, אין חוק האוסר נכה'
כנראה לא הבנת למה חתרתי, אין חוק האוסר נכה
08/11/2016 | 21:11
1
13
בעל תו נכה, לחנות במקום לא יועד לו וזאת על מנת לשמור חניה לאורח או כל סיבה שהיא, אך היות והופקע שטח ציבורי למען מקום חניה עבורו יהיה זה מן ההגינות שהוא יחנה אך ורק, למרות שלא חייב, במקום חניה ששמור עבורו.
לו היה קורה אצלי ברחוב סיטואציה שכזאת, הייתי פונה לנכה ומסביר לו את חוסר ההוגנות שלו שהוא שומר חניה על חשבון דיירי הרחוב
לצפיה ב-'חברי היוכוח הוא לא איתך אלה עם כל"ישראל"'
חברי היוכוח הוא לא איתך אלה עם כל"ישראל"
08/11/2016 | 23:39
8
אתה לא עונה לשאלתי מה הבדל בין שטח שמופקע מה"ציבור"
חנית נכה\תחנת מוניות\כניסה לחניה פרטית\כניסה לחנית בנין
מה הם לא ע"ח ה"ציבור"  שבהם יכולת לחנות גם
ואתה כלשעבר עובד מח  תנועה יודעה איזה וויאדלורוזה עובר
הנכה עד שמקבל חניה "ע"ח הציבור "
שהוא צריך להיות שונה או סוג ב כאשר שכניו תופסים מקומות חניה
לחבריהם\בני החמולה שלהם       זה כל ששאלתי
רק מפני שהם נכים וחלשים יותר 
האם אלה חוקי הגונגל    פה על כל דבר שמגיע לי כחוק אני חייב להלחם
ולהתנצל ?
לצפיה ב-'רישיון רכב פג תוקף 4 חודשים'
רישיון רכב פג תוקף 4 חודשים
13/10/2016 | 19:21
2
66
רישיון הרכב שלי פג תוקף כבר 4 חודשים
שילמתי את הרישיון אבל לא עשיתי את מבחן הרישוי.
אני מתכוונת ללכת לעשות השבוע.
העניין הוא שאמרו לי שאני צריכה איזשהו אישור שאני יכולה להעביר את הרכב מבחן אחרת לא יוכלו לקבל אותי במכוני הרישוי.
האם זה נכון? מאיפה אני יכולה לקבל אישור כזה?
לצפיה ב-'כן ולא'
כן ולא
14/10/2016 | 08:17
39
רכב שגילו מעל 15 שנים צריך להביא לטסט אישור תקינות בלמים ממוסך מורשה, בלי קשר לאיחור הבאתו לטסט.
רכב חדש יותר לא זקוק לאישורים.
לצפיה ב-'מבחן רישוי לאחר עבור הזמן'
מבחן רישוי לאחר עבור הזמן
( לעמוד שלי בתפוז )
15/10/2016 | 07:40
41
לא ידוע לי על אישור שכזה. פשוט גשי למכון הרישוי
לצפיה ב-'רכב עוקף מצד שמאל בכיכר'
רכב עוקף מצד שמאל בכיכר
13/10/2016 | 13:09
15
לצפיה ב-'רכב עוקף מצד שמאל בכיכר'
רכב עוקף מצד שמאל בכיכר
13/10/2016 | 13:02
4
54
לפני כחודשיים נסעתי בכביש שמתחיל בשני נתיבים ומסתיים בנתיב אחד בכיכר.
נסעתי בצד ימין של הכביש וכשהגעתי לנתיב מאחרי נסעה מכונית כאשר הגענו נכנסה לעקיפה וזרקה אותי לצד   כמובן שפגעה בי קלות .
מי אשם?
לצפיה ב-'כמו ב 95% מהתאונות'
כמו ב 95% מהתאונות
13/10/2016 | 15:42
45
הנהג השני אשם
יתר ה 5% אלו תאונות עצמיות.
לצפיה ב-'אם תזמון הארועים כפי שתארת נכון, הנהג השני אשם'
אם תזמון הארועים כפי שתארת נכון, הנהג השני אשם
13/10/2016 | 16:18
35
כי הוא נדחף לבצע עקיפה היכן שכבר לא היה מקום.
אבל הוא יכול לטעון שהוא כבר היה בעיצומה של עקיפה ואת האצת כדי להדחף בעצמך.

כך שאם זה יגיע למשפט, הכל עניין של מי העד המשכנע יותר.
לצפיה ב-'עקיהפ לכאורה בכיכר'
עקיהפ לכאורה בכיכר
14/10/2016 | 19:19
1
36
אם הבנתי נכון את תאורך כך היה:
נבעת בנתיב ימני לקראת כיכר קצת לפני הכיכר הכביש הפך להיות נתיב אחד.
"משכת" שמאלה כדי להכנס לנתיב האחד ואז רכב אחר שהיה כבר בנתיב האחד פגע בך וזרק אותך הצידה.

לעניות דעתי את אשמה בתאונה בכך שעברת על תקנה 64 ו' לתקנות התעבורה:
" (ו)  נוהג רכב שנתיב נסיעתו מסתיים ועליו לסטות לנתיב סמוך, ייתן זכות קדימה לכלי רכב הנוסעים בנתיב שאליו הוא מבקש לסטות. "
שאלה: האם היה בנתיבך תמרור 621 - תמרור כחול ועליו שני קוים המצטרפים לחץ אחד? אם לא - ראי לעיל. אם כן, לא צייתת לתמרור.

לצפיה ב-'לא הסברתי נכון אולי'
לא הסברתי נכון אולי
14/10/2016 | 22:51
33
אני נסעתי בנתיב שלי והרכב השני היה מאחרי וניסה לעקוף אותי וכך פגע  בי

לצפיה ב-'מהירות מופרזת בכביש 6'
מהירות מופרזת בכביש 6
02/10/2016 | 14:57
5
116
נתפסתי נוהג במהירות מופרזת בכביש 6 182 עם הפחתה 5קמש 177
הרשיון נלקח במקום ונמסר לי שאני צריך להתיצב אצל קצין ביום ראשון (היום)לדיון על החזקת הרשיון . 
מסרתי לשוטר כי אין לי אפשרות להתייצב עקב שהיה בדרום הארץ עד לאחר החג.
תשובתו היתה שאתקשר ביום ראשון בבוקר ואדבר איתם .
כך עשיתי היום והיתה החלטה שלא בפני לשלילה מנהלתית של 30 יום .
רקע עלי 
עברת מהירות מלפני בערך 15 שנים 
ולפני כמה שנים נהיגה עם מכשיר סלולרי.
האם יש דרך לשנות את הפסילה המנהלתית ל30 יום?
מנסיונכם מה צפוי להיות גזר הדין במשפט שייתקים ?
מה שכר טרחת עו"ד ממוצע או צפוי לטפל בתיק כזה ע"מ למזער נזקים?
תודה לכול העוזרים.
חג שמח ושנה טובה
לצפיה ב-'עד היום כנראה ניתן לך אישור ידני לנהוג'
עד היום כנראה ניתן לך אישור ידני לנהוג
02/10/2016 | 15:43
3
93
הסיפור עם ההחלטה שלא בפנייך אינו מדויק
השוטר אינו רשאי לשלול את רשיונך, הוא מביא את הרשיון והדו"ח לקצין והקצין קורא ומחליט אם להחזיר או לשלול, ניתנת לך אפשרות לערער על החלטת השוטר ולשכנע את הקצין שהיתה לך סיבה טובה לנסוע במהירות הזאת ושיחזיר את רשיונך עד למשפט, מטעמים שלך החלטת לא לנצל  אפשרות זאת.
אתה עדיין רשאי לגשת למש"ל ביחידה ששללה את רשיונך ולבקש שיוחזר - אבל עד שיוחזר הנהיגה אסורה עלייך.
מנסיוני - העונש הצפוי הוא קנס כספי  בסביבות 1000 ש"ח (פלוס מינוס) ופסילה של עד 3 חדשים שממנה יורד (במידה ותבקש) זמן הפסילה המנהלתית
עלות עו"ד  1000 - 3000 ש"ח, לא מובטח מיזעור נזקים (הוא יכול לעזור בקיצור הפסילה המנהלתית אבל אז ירד פחות מהפסילה שהשופט יפסוק)
לצפיה ב-'עוד שאלות'
עוד שאלות
03/10/2016 | 11:03
2
62
האם ניתן להגיע לפשרה או הסכם עם התובע לפני מועד המשפט ובכך לבטל את המשפט(או את הצורך להגיע)?
מנסיונכם האם לתובע יהיה רצון לקדם הסכם כזה ואם עדיף להגיע להסכם שכזה תרם המשפט?
ברזילי אפשר לשאול מה הוא נסיונך בתחום?
לצפיה ב-'כן ולא'
כן ולא
03/10/2016 | 11:32
1
64
ניתן אבל זה מאד מסובך, רק בודדים מצליחים וזה גוזל יותר זמן מלהופיע למשפט (צריך לאתר מי זה התובע, להתקשר אליו כדי לקבוע פגישה ולקוות שהוא יסכים,, לנסוע אליו, להמתין, לשוחח....)
מה שעדיף הוא להגיע לבית המשפט כחצי שעה לפני המועד, לדבר עם התובע ולהגיע איתו לעיסקת טיעון שתתאים לך, אם הפסילה מאד חשובה לך תוכל ללחוץ להקטין את זמן הפסילה (למשל למשך הפסילה המנהלתית) תמורת הגדלת הקנס (או להיפך במידה והכסף חשוב לך יותר)
נסיוני בתחום - שרות ארוך במשטרת התנועה הכולל השתתפות (כעד) בעשרות רבות של משפטים וצפיה במאות
לצפיה ב-'תודה'
תודה
03/10/2016 | 18:09
41
תודה על התשובות 
חג שמח
לצפיה ב-'עבירות מהירות מופרזת'
עבירות מהירות מופרזת
( לעמוד שלי בתפוז )
12/10/2016 | 22:15
42
עבירה של נהיגה במהירות של 177 במקום 120 ( בהנחה שזו המהירות המותרת במקום ) היא עבירה חמורה של נהיגה במהירות גבוהה לאין שעור. 

במקרים מסויימים הטילו בתי המשפט אף עונשי מאסר. 

בכל מקרה תדרוש התביעה עונש פסילה של חודשים רבים. אין ספק שעו"ד המתמחה בתחום עשוי לסייע להפחית את חומרת העונש. 

למידע נוסף ראה כאן
לצפיה ב-'בקשה לביטול הזמנה למשפט, המרה לאזהרה'
בקשה לביטול הזמנה למשפט, המרה לאזהרה
30/09/2016 | 16:05
1
180
שלום,
ביצעתי עבירת מהירות (10 נק') וקיבלתי זימון למשפט.
מדובר בעבירת תנועה ראשונה לאחר כ-18 שנות נהיגה.
התקשרתי למוקד של המשטרה, שם נאמר לי שבמקרה כזה ניתן להגיש בקשה לביטול כתב האישום והמרה באזהרה. הפנו אותי לאתר תהיל"ה להגשת טופש מקוון.
לא מצאתי אפשרות כזאת באתר.
כן מצאתי אופציה להגשת בקשה בנושא דוחו"ת באתר המשטרה:

האם אני יכול להשתמש בטופס בקישור כדי להגיד להגיש בקשה גם לגבי כתב אישום? אם לא - מישהו יכול להפנות אותי לקישור המתאים?

תודה
לצפיה ב-'כן'
כן
30/09/2016 | 19:38
21
לצפיה ב-' ושנה טובה לכל גולשי תפוז '
ושנה טובה לכל גולשי תפוז
29/09/2016 | 11:33
1
שנה טובה ומתוקה לכולם!
שתהיה לנו שנה של התחלות חדשות, שינויים, בריאות ואושר.

כתיבה וחתימה טובה
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
29/09/2016 | 18:59
1
78
קיבלתי שלילה 5 חודשים ואמרו לי להפקיד את הרשיון תוך חודש
אני גר בתל אביב והדיונים לגבי השלילה התנהלו בשוקן - בת"א
האם אני יכול להפקיד את הרישיון בחדרה ? בגלל שרק שם פתוח יום שיישי..
לצפיה ב-'הפקדת רישיון נהיגה'
הפקדת רישיון נהיגה
( לעמוד שלי בתפוז )
01/10/2016 | 06:24
54
עליך להפקידו בבית המשפט בו הוטלה עליך הפסילה 

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד שי גלעד חברת עורכי דין נוסד על ידי עורך דין שי גלעד בעל נסיון של עשרים וחמש שנים בייצוג נאשמים בתעבורה בבתי משפט. עו"ד שי גלעד היה בין מייסדי עמו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד שי גלעד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו