לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה , עבירות תעבורה , זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה , עבירות תעבורה , זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

לצפיה ב-'תמרור 433 בדרך כפרית אך רק בצד אחד '
תמרור 433 בדרך כפרית אך רק בצד אחד
13/10/2015 | 01:46
6
65
שלום . ביישוב ישנה דרך דו כיוונית . בצד אחד של הדרך ניתן לחנות בצדדים אך למי שמגיע מהכיכר שלפני דרך זו נתקל בתמרור שאוסר על חניה . תמרור 433 

אבל בן אדם שמגיע מהכיוון השני ,לא חשוף לשלט הזה ואין אחד כזה שמוצב משמה.
כלומר ברגע שראיתי מקום חניה בשולי הנתיב הנגדי אני יכול לחנות שמה ,וכך אני עושה באמת .
הקיצר אם אני מקבל דוח על חניה אסורה , האם אני יכול לערער מהסיבה שפשוט לאדם שבא מהכיוון שלי אין שום יכולת לראות שיש תמרור 433 שכזה שכן הוא רק מוצב בצד אחד של הדרך ? 

לצפיה ב-'לא. כל נהג יכול לטעון שביצע פרסה בנקודה מסויימת'
לא. כל נהג יכול לטעון שביצע פרסה בנקודה מסויימת
13/10/2015 | 08:14
3
41
בדרך ולכן לא ראה תמרורים שמוצבים לפני כן, החל מתמרורי חניה, דרך תמרורי הגבלת מהירות, או כל תמרור אחר שתקף לקטע דרך.

אין זה אומר שכל נהג שפרסס יכול לנסוע במהירות המקסימלית המותרת לסוג הדרך או לחנות במקום אסור ולתרץ זאת בפרסה, כי אז כולם יהיו חכמים כמוך ולמרות שידעו על התמרור יתממו ויטענו שלא ראו אותו בשל הפרסה.

לצפיה ב-'העניין הוא ששמה באמת לא יודעים, לא בדיוק דרך ראשית ידועה'
העניין הוא ששמה באמת לא יודעים, לא בדיוק דרך ראשית ידועה
13/10/2015 | 08:34
2
41
וגם אין שום סימון אחר.
לצפיה ב-'עובדה שאתה יודע.'
עובדה שאתה יודע.
13/10/2015 | 09:19
1
22
לצפיה ב-'יודע רק בדיעבד..רק אחרי שחניתי ,הלכתי ולא הייתי שמה '
יודע רק בדיעבד..רק אחרי שחניתי ,הלכתי ולא הייתי שמה
13/10/2015 | 14:15
34
דיברה איתי במקרה מישהי מהאיזור ( ליד תחנת רכבת ) , וסיפרה לי שמחלקים דוחות שמה , אז כשחזרתי בדקתי את השלטים משני צידי הרחוב..והיה רק במקום שאמרתי ..לא קיבלתי דוח אמנם , אבל זו שאלה חשובה לדעתי . 
לצפיה ב-'אם תחנה בנתיב הנגדי נגד כיוון הנסיעה '
אם תחנה בנתיב הנגדי נגד כיוון הנסיעה
13/10/2015 | 08:49
43
אתה עלול לקבל דוח על זה, למרות שזו לא עבירה מועדפת לאכיפה, ובוודאי לא  על ידי פיקוח עירוני.
מעבר לזאת, אם אתה יועד שיש תמרור איסור חניה ואתה מנסה להתחכם, יהיה לי קשה לייעץ לך.

בהצלחה
לצפיה ב-'התמרור תקין'
התמרור תקין
13/10/2015 | 10:04
46
על פניו החניה אכן אסורה בצד זה של הדרך,
עם זאת, תוכל להגיש בקשה לביטול הדוח בטענה של טעות במצב דברים ואם הרשות תהיה סלחנית, יכול כי תקבל בקשתך.
לצפיה ב-'תאונת רכב'
תאונת רכב
11/10/2015 | 20:02
3
62
הרכב שלי הוא הפוגע מאחורה - תאונה קלה . לרכב שלי מתעקם קלות הפגוש הקידמי(לרכב של הנהג השני לא קורה כלום בגלל הוו גרירה) כשנה לאחר תאונת דרכים מקבל טלפון ממישהו מחברת ביטוח, שואל אותי פרטים וטוען שלמרות שלא נגרם שום נזק לאוטו הנהג מתלונן על כאבי צוואר. אין להם שום פרט עליי מלבד טלפון אפילו לא שם, כי הנהג השני לא טרח לקחת פשוט מיהר לעזוב לאחר שזה קרה.
והיה פחות מעוניין עוד ממני להחליף פרטים. לא התלונן על שום כאבים (שוב התאונה הייתה ממש נגיעה). השאלה היא האם איכשהוא יגבה כסף מהביטוח שלי? או יעלה מחיר הביטוח בשבילי אם אני מוסרת את כל הפרטים שלי? מה הדבר הכי גרוע שיקרה אם אני מתעלם מכל הסיפור?
לצפיה ב-'נזכר אחרי שנה!! מעניין כמה תאונות הוא'
נזכר אחרי שנה!! מעניין כמה תאונות הוא
11/10/2015 | 20:15
63
עבר בשנה הזאת
הוא יצטרך להוכיח קשר בין התאונה שקרתה לפני שנה לבין כאבי הצוואר שיש לו כיום
כאן כתבתי את דעתי בלבד
לצפיה ב-'משהו לא תקין כאן'
משהו לא תקין כאן
12/10/2015 | 09:47
46
ראשית - פגיעות גוף - לפי חוק הפלת"ד זה עניין של הביטוח שלו בלבד ואין לכך כל נגיעה אלייך
שנית - אם הוא נפצע (או טוען שנפצע) עליו לגשת למשטרה ולדווח, המשטרה תזמן אותך לחקירה במידה ויחליטו לטפל בזה ומהמשטרה יוכלו לקבל את כל הפרטים שלך,.
ואל תמסור טלפונית למישהו שאינך יודע מי הוא פרטים
לצפיה ב-'לא יפגע בך'
לא יפגע בך
12/10/2015 | 18:22
49
את הפיצוי בגין נזקי הגוף, יקבל הנהג המעורב מחברת הביטוח שלו ואת בעצם לא צד לסיפור הזה.
גם אם תתעלמי לא יגרם לך כל נזק, כאמור.
לצפיה ב-'האם מותר לנהוג כאשר הרכב מואר? (מואר מבפנים)'
האם מותר לנהוג כאשר הרכב מואר? (מואר מבפנים)
10/10/2015 | 09:58
2
74
אנא רק מי שמכיר את החוק בעניין
לצפיה ב-'תלוי'
תלוי
10/10/2015 | 12:23
72
מתי (יום, לילה)? באיזו מידה מואר (שהרי תמיד יש ברכב נוריות דולקות).
כללית - אם התאורה כזאת שאינה מפריעה - מותר
במידה והיא מפריעה לנהיגה - אסור
למשל סעיף 21 (ג) לתקנות התעבורה
          (ג)   לא ינהג אדם רכב בקלות ראש או בלא זהירות, או ללא תשומת לב מספקת בהתחשב בכל הנסיבות ובין השאר בסוג הרכב, במטענו, בשיטת בלמיו ומצבם, באפשרות של עצירה נוחה ובטוחה והבחנה בתמרורים, באותות שוטרים, בתנועת עוברי דרך ובכל עצם הנמצא על פני הדרך או סמוך לה ובמצב הדרך.
או סעיף 62 (2) לפקודת התעבורה

62.  העובר אחת העבירות האלה, דינו – מאסר שנתיים או קנס כאמור בסעיף 61(א)(3) לחוק העונשין, התשל"ז-1977 (להלן – חוק העונשין) ואם העבירה היא עבירת קנס שדן בה בית המשפט – קנס פי 1.25 מהקנס האמור בסעיף 61(א)(1) לחוק העונשין:
מיום 6.12.1979
תיקון מס' 15
ס"ח תש"ם מס' 949 מיום 6.12.1979 עמ' 22 (ה"ח 1396)
62.העובר אחת העבירות האלה, דינו – מאסר שנתיים או קנס שלושת אלפים לירות קנס מאה אלף לירות, ואם העבירה היא עבירת קנס שדן בה בית המשפט – קנס חמישה עשר אלף לירות:
מיום 7.7.1983
צו תשמ"ג-1983
ק"ת תשמ"ג מס' 4501 מיום 7.6.1983 עמ' 1503
62.העובר אחת העבירות האלה, דינו – מאסר שנתיים או קנס מאה אלף לירות, ואם העבירה היא עבירת קנס שדן בה בית המשפט – קנס חמישה עשר אלף לירות 21,000 שקלים:
מיום 13.3.1984
צו תשמ"ד-1984
ק"ת תשמ"ד מס' 4594 מיום 12.2.1984 עמ' 949
62.העובר אחת העבירות האלה, דינו – מאסר שנתיים או קנס מאה אלף לירות, ואם העבירה היא עבירת קנס שדן בה בית המשפט – קנס 21,000 שקלים 42,000 שקלים:
מיום 28.8.1984
צו (מס' 2) תשמ"ד-1984
ק"ת תשמ"ד מס' 4674 מיום 29.7.1984 עמ' 2065
62.העובר אחת העבירות האלה, דינו – מאסר שנתיים או קנס מאה אלף לירות, ואם העבירה היא עבירת קנס שדן בה בית המשפט – קנס 42,000 שקלים 84,000 שקלים:
מיום 30.4.1985
צו תשמ"ה-1985
ק"ת תשמ"ה מס' 4786 מיום 31.3.1985 עמ' 1000
62.העובר אחת העבירות האלה, דינו – מאסר שנתיים או קנס מאה אלף לירות, ואם העבירה היא עבירת קנס שדן בה בית המשפט – קנס 84,000 שקלים 210,000 שקלים:
מיום 1.1.1986
צו תשמ"ו-1985
ק"ת תשמ"ו מס' 4885 מיום 20.12.1985 עמ' 299
62.העובר אחת העבירות האלה, דינו – מאסר שנתיים או קנס מאה אלף לירות, ואם העבירה היא עבירת קנס שדן בה בית המשפט – קנס 210,000 שקלים 525 שקלים חדשים:
מיום 1.2.1987
צו תשמ"ז-1987
ק"ת תשמ"ז מס' 5001 מיום 29.1.1987 עמ' 358
62.העובר אחת העבירות האלה, דינו – מאסר שנתיים או קנס מאה אלף לירות, ואם העבירה היא עבירת קנס שדן בה בית המשפט – קנס 525 630 שקלים חדשים:
מיום 1.9.1989
צו תשמ"ט-1989
ק"ת תשמ"ט מס' 5209 מיום 8.8.1989 עמ' 1234
62.העובר אחת העבירות האלה, דינו – מאסר שנתיים או קנס מאה אלף לירות, ואם העבירה היא עבירת קנס שדן בה בית המשפט – קנס 630 953 שקלים חדשים:
מיום 15.4.1993
צו (מס' 2) תשנ"ג-1993
ק"ת תשנ"ג מס' 5506 מיום 4.3.1993 עמ' 487
62.העובר אחת העבירות האלה, דינו – מאסר שנתיים או קנס מאה אלף לירות, ואם העבירה היא עבירת קנס שדן בה בית המשפט – קנס 953 1500 שקלים חדשים:
מיום 11.7.1996
צו תשנ"ו-1996
ק"ת תשנ"ו מס' 5760 מיום 11.6.1996 עמ' 994
62.העובר אחת העבירות האלה, דינו – מאסר שנתיים או קנס מאה אלף לירות, ואם העבירה היא עבירת קנס שדן בה בית המשפט – קנס 1500 2000 שקלים חדשים:
מיום 21.8.1996
תיקון מס' 40
ס"ח תשנ"ו מס' 1599 מיום 21.8.1996 עמ' 379 (ה"ח 2480)
62.העובר אחת העבירות האלה, דינו – מאסר שנתיים או קנס מאה אלף לירות, ואם העבירה היא עבירת קנס שדן בה בית המשפט – קנס 1500 5000 שקלים חדשים:
מיום 27.1.2000
תיקון מס' 51
ס"ח תש"ס מס' 1725 מיום 27.1.2000 עמ' 103 (ה"ח 2822)
62.העובר אחת העבירות האלה, דינו- מאסר שנתיים או קנס מאה אלף לירות, ואם העבירה היא עבירת קנס שדן בה בית המשפט – קנס 5000 שקלים חדשים פי 1.25 מהקנס האמור בסעיף 61(א)(1) לחוק העונשין, התשל"ז-1977:
מיום 15.12.2005
תיקון מס' 72
ס"ח תשס"ו מס' 2040 מיום 15.12.2005 עמ' 91 (ה"ח 154)
62.העובר אחת העבירות האלה, דינו – מאסר שנתיים או קנס כאמור בסעיף 61(א)(3) לחוק העונשין, התשל"ז-1977 (להלן – חוק העונשין) ואם העבירה היא עבירת קנס שדן בה בית המשפט – קנס פי 1.25 מהקנס האמור בסעיף 61(א)(1) לחוק העונשין, התשל"ז-1977:
(1)   מפיר הוראה מהוראות פקודה זו;
(2)   נוהג רכב בדרך קלות ראש, או ברשלנות, או במהירות שיש בה בנסיבות המקרה סכנה לציבור, אף אם היא פחותה מן המהירות המקסימלית שנקבעה;
 -
כלומר - הכל בהתאם לנסיבות.
לצפיה ב-'אין תקנה מפורשת שאוסרת זאת. אבל תאורה פנימית פוגעת'
אין תקנה מפורשת שאוסרת זאת. אבל תאורה פנימית פוגעת
11/10/2015 | 08:06
41
בראית הלילה של הנהג ולכן מסוכן לנהוג כך, ואז אפשר להכיל על המקרה את התקנה הכללית שציין ברזילי.
לצפיה ב-'משפט על תאונה'
משפט על תאונה
09/10/2015 | 01:35
6
90
שלום.
חודש הבא יש לי משפט על תאונה שהייתה לפני 3 שנים.
(באמת שיגידו תודה שאני זוכרת איך קראו לי לפני 3 שנים).
חברת הביטוח שלי תובעת את חברת הביטוח של הנהג השני וזומנתי לתת עדות.
היה איתי עוד מישהו באוטו..וממשרד עורכי הדין אמרו לי שכמובן שעדיף שאביא עד שהיה במקום ויעיד לטובתי..
דיברתי איתו היום - ותיארנו ביחד את המקרה והוא זוכר דברים לגמרי שונים ממני...
הוא אומר לי דברים כמו "לא פנינו שמאלה, נסענו ישר" או "הוא לא התנגש בך כי הוא סטה מהנתיב, הוא התנגש בך כי הוא נסע מהר"...כל מיני דברים כאלה...

מה שמעצבן זה שהוא משוכנע במליון אחוז שאני טועה והוא צודק (ואני מתארת את אותו מקרה שכתוב בדוח תביעה, אחד לאחד)...

מה עושים במקרה כזה? הבאת עד שטוען דברים שונים ממני (גם אם הם לטובתי) יכולה לשמש לרעתי..לא?
אולי בכלל כדאי לא להביא אותו?
אם זה בכלל הגיוני לבקש ממנו שינטוש את הגרסא שלו וידבוק בשלי?

אודה לעצתכם!
תודה מראש וסופשבוע מקסים :)
לצפיה ב-'קצת מוזר'
קצת מוזר
09/10/2015 | 08:14
3
66
את אינך נאשמת אלא זומנת כעדה.
במידה וחברת הביטוח תרצה שתביאי את הנוסע להעיד עליה לזמנו לעדות, אמרי לאיש הביטוח מה שסיפרת כאן והוא יחליט אם לזמנו או לא (וכן, איני יודע אם ראית את הסרט רשומון אבל עלייך לדעת שלכל אחד מהנוכחים בארוע מסוים יש גירסה משלו על מה שקרה)
ולשאלותייך
1. שום דבר ממה שיגיד לא ישמש לרעתך אלא הוא ישמש לרעת אחת מחברות הביטוח (ואולי העדות שלך תהיה יותר לרעה), לדעתי השופט צריך לשמוע את כל העדויות ולפסוק, לא ראוי להעלים ממנו עדות.
2. אם להביאו או לא - תני לחברת הביטוח להחליט, אל תתערבי.
3. אפילו אל תעלי על דעתך דבר כזה (ובכלל - תאום עדויות לפני משפט אינו ראוי ולמיטב ידיעתי אפילו לא חוקי)
לצפיה ב-'לא הבנתי למה התכוונת כשאמרת'
לא הבנתי למה התכוונת כשאמרת
11/10/2015 | 01:12
1
45
"שום דבר ממה שיגיד לא ישמש לרעתך אלא לרעת אחת מחברות הביטוח"..
למה הכוונה? שכאילו לא אמור להיות אכפת לי שחברת הביטוח שלי תצא אשמה? בטח שאמור להיות אכפת לי! אם היא יוצאת אשמה אני אצטרך לשלם השתתפות עצמית על הנזק..
כל עניין המשפט  (הזימונים, הדיבור עליו וכו') לא מתנהל מול נציג מהביטוח אלא מול משרד עורכי דין שמתעסק בזה..השאלה - האם כדי לי לספר לעורכת הדין שמייצגת את הצד שלי, שמי שהיה איתי באוטו זוכר דברים אחרים לגמרי?
ומה זאת אומרת אל תתערבי? הקשר שלהם אליו זה רק דרכי..
לצפיה ב-'אני חוזר על שכתבתי קודם ומדגיש'
אני חוזר על שכתבתי קודם ומדגיש
11/10/2015 | 09:41
32
1. אין "צד שלך" - את לא צד במשפט, את עדה.
2. תאום עדויות הוא דבר פסול ובלתי חוקי
3. עורך הדין הוא נציג של חברת הביטוח
4. עלייך לומר את האמת שלך, אם למישהו אחר יש אמת אחרת זה בסדר, לכל אחד יש את האמת שלו  והאפשרות שגירסת הנוסע נכונה תתכן בדיוק כמו האפשרות שגירסתך נכונה

לצפיה ב-'ועוד משהו'
ועוד משהו
11/10/2015 | 01:26
43
אנחנו בכלל הצד התובע. זה משנה?
לצפיה ב-'פני למשרד עורכי הדין תארי את המצב, הם ינחו אותך'
פני למשרד עורכי הדין תארי את המצב, הם ינחו אותך
11/10/2015 | 12:14
23
לצפיה ב-'לא הגיוני לבקש ממנו דבר כזה'
לא הגיוני לבקש ממנו דבר כזה
12/10/2015 | 18:34
42
דבר ראשון, הדיון הזה הוא בעניינך ובניגוד ליתר התגובות, אמנם את עדה ולא "צד לעניין", אך חברת הביטוח שלך מייצגת אותך ומשכך ברור שאת צד לעניין.
דבר שני, עד סותר אכן יפגע בגרסתך. עם זאת, אסור לתאם גרסאות וזה לא הגיוני וכן, לא חוקי לבקש דבר כזה.

תוכלי ליצור קשר עם מחלקת הנזיקין שלנו וננסה לעזור מעט מעבר לשורות אלו.
בהצלחה
לצפיה ב-'אשמח לדעה בקשר לאשמה בתאונה'
אשמח לדעה בקשר לאשמה בתאונה
06/10/2015 | 17:54
7
80
אהלן
מעוניין לדעת על מי מוטלת האשמה ומה אומר החוק במקרה
תאונה של קטנוע שיצא לעקיפה באותו הנתיב (בדיוק נסע על הקו) עם רכב אשר יצא מחניה בזווית של 90 מעלות לכביש במטרה להשתלב בנתיב הנגדי (כאשר הוא חוסם ומפריע לתנועה במטרה להשתלב בנתיב הנוסע לכיוון הנגדי), כאשר המפגש קרה על הקו וקדמת הקטנוע נפגשה באזור הגלגל השמאלי הקידמי של הרכב

מה דעתכם המקצועית ?
לצפיה ב-'דעה מקצועית ועל פי ת"ת'
דעה מקצועית ועל פי ת"ת
06/10/2015 | 21:01
5
45
רכב היוצא מחניה חייב לתת זכות קדימה לרכב בכביש בו הוא מנסה להשתלב לכן, הרכב אשם בתאונה
לצפיה ב-'נכון אבל מצד שני'
נכון אבל מצד שני
06/10/2015 | 21:22
4
50
אסורה גם עקיפה בדרך לא פנויה, אסור לנהוג על קו ההפרדה.
ויש הרבה תקנות נוספות לכאן ולכאן
אי לכך - מבחינה תעבורתית - אם היו נפגעים בתאונה או זומן בוחן מסיבה אחרת הבוחן יבדוק ויחליט  אם וכנגד מי להגיש דו"ח, במידה ויוגש נגדך דו"ח תוכל לחזור לכאן ולהתייעץ.
אם בוחן לא היה מעורב אין תביעה משטרתית על עבירת תנועה  ומבחינה תעבורתית שניכם נקיים.
במידה והעניין בתביעת נזיקין אזרחית הרי זה עניין לחברת הביטוח ו/או לשופט אשר כנראה יחלק את האשמה בין שני הצדדים ובהתאם  לכך את חלוקת ההוצאות (או שפשוט תגיעו לפשרה ביניכם.
לצפיה ב-'ברזילי, במקרה זה דעתי שונה משלך, נהג'
ברזילי, במקרה זה דעתי שונה משלך, נהג
06/10/2015 | 22:19
3
53
הרכב שיצא מחניה לא יכול היה להבחין שהאופנוע נוסע על קו ההפרדה, גם אם כן, זו לא סיבה לפגוע בו, נהג היוצא מחניה (או מחניון) חייב לתת זכות קדימה לרכב בכביש החוצה, אם יש קו הפרדה רציף, הרי אסור לו לפנות שמאלה ובכך לחצות קו הפרדה זה, עוד עבירה שביצע
לצפיה ב-'בקשר לקו'
בקשר לקו
07/10/2015 | 04:29
35
באזור התאונה הקו היה מקווקוו לא קו הפרדה רצוף

לצפיה ב-'נהג הרכב היוצא לא הבחין באופנוע בכלל'
נהג הרכב היוצא לא הבחין באופנוע בכלל
07/10/2015 | 09:03
43
הוא לא פגע בו במכוון כי החליט שזה בסדר בגלל שהעקיפה שלו לא בטוחה.
הוא פשוט לא ציפה לעקיפה במקום שבו רכב עם 4 גלגלים לא מסוגל לעקוף, בשילוב העובדה שהאופנוע הוא כלי קטן שהוסתר לפחות חלקית ע"י הרכב הנעקף.

זו הסיבה שעקיפה כזו היא מסוכנת ומיותרת, כך שגם אם הרכב היוצא אשם באי מתן ז"ק, לרוכב האופנוע תרומה לפחות חלקית למצב.

בנוסף קבעת שהרכב היוצא חצה קו הפרדה, אבל יתכן שבמקום יש קו מקווקו קצר כדי לאפשר ליוצאים מהחניה לצאת שמאלה.

לצפיה ב-'לא הרכב פגע באופנוע אלא האופנוע ברכב'
לא הרכב פגע באופנוע אלא האופנוע ברכב
08/10/2015 | 09:03
18
לצפיה ב-'אשמה בתאונה'
אשמה בתאונה
14/10/2015 | 14:40
19
רכב היוצא מחניה ומשתלב בנתיב נסיעה, צריך ליתן זכות קדימה ולאפשר נסיעה בטוחה של משתמשי הדרך.
כמובן שאין שחור ולבן בתחום הזה וצריך לבחון הדברים לעומקם.
לצפיה ב-'שינוי צבע מדרכה'
שינוי צבע מדרכה
06/10/2015 | 13:19
4
75
שלום,
בזמן שהייתי בחו"ל גררו את רכבי מהרחוב בו חניתי בתל אביב. אני תושבת העיר עם תו ולמיטב זכרוני חניתי בכחול לבן. הדוח הינו עבור חניה בניגוד לשילוט של איזור פריקה וטעינה (יש ברחוב שיפוצים והקצו להם שטח חניה שמסומנת באפור). אני רוצה לדעת האם יכול להיות שהשטח נצבע באפור בעת שחניתי שם. כיצד ניתן לברר?
תודה

לצפיה ב-'מטלפנים למחלקת החניה ושואלים'
מטלפנים למחלקת החניה ושואלים
06/10/2015 | 13:38
2
61
אם התשובה לא לרוחך - כתבי מכתב
-
ובאותו עניין - הבת שלי קיבלה דו"ח בתל אביב על חניה באדום לבן - היא חנתה בבוקר במקום מותר ובמשך היום צבעו את המדרכה ונתנו לה דו"ח - היא צילמה (הצביעה אפילו לא הושלמה כי  גלגל הרכב הפריע) הדו"ח בוטל.
לצפיה ב-'מעולה, אבדוק בגב השלט'
מעולה, אבדוק בגב השלט
06/10/2015 | 15:42
1
51
התקשרתי לעירייה ומסתבר שבכלל לא צילמו את הרכב שלי אלא רק את התמרור - כך שאפילו הוכחה ל"עבירה" אין להם.. מקווה שזה יספיק לביטול הקנסות. תודה רבה
לצפיה ב-'זה לא עובד ככה'
זה לא עובד ככה
06/10/2015 | 21:14
43
הפקח לא חייב לצלם את הרכב לצורך הוכחה,
ויש להם הוכחה.
איך?
זה לא הפקח מגיש את התביעה אלא התובע העירוני, במידה ואתה מכחיש את החניה הפקח מובא לדיון הבא בתור עד - ועדות הפקח היא ההוכחה נגדך ועלייך מוטל לסתור אותה, אישור מהעיריה שהתמרור הוצב לאחר שהחניית את הרכב  זו הוכחה שלך, במקרה כזה העיריה כנראה תוותר על התביעה, בעיקר אם תציג בפניה גם דרכון שלך עם תאריכי היציאה והכניסה מהארץ ותוכיח שאתה הנהג היחיד ברכב
לצפיה ב-'לפעמים בגב התמרור מופיע תאריך הצבתו'
לפעמים בגב התמרור מופיע תאריך הצבתו
06/10/2015 | 14:26
52
ואם לא, כמו שאמר ברזילי, לכל הצבת תמרור יש תיעוד "עבודה" בעיריה. יתכן ויקח זמן לקבל את המידע ואולי ידרשו אגרה, אבל הם חייבים לספקו.
לצפיה ב-'פגיעה בהולך דרך'
פגיעה בהולך דרך
29/09/2015 | 12:55
5
108
לפני כחודש, זבמן נסיעה לאחור בשעת חניית הרכב, התפרצה לכביש הולכת רכב.
בלמתי מיידית, אך הולכת הרכב נפלה לכביש.
לאחר שסייעתי לה לשבת על ספסל ליד, היא התלוננה על כאבים חזקים בכף היד.
עצרתי מונית, סייעתי לה להכנס למונית, הנחתי את הנהג לסוע למיון, ונתתי לה את פרטי ושלמתי לנהג.

לא שמעתי מאז מהולכת הרגל.

לפני יום קיבלתי טלפון מחוקר משטרה להגיע ולמסור הצהרה.
1. האם לפנות לעו"ד לפני ההצהרה?
2. האם לפנות לפני כן לחברת הבטוח או רק אחרי הצהרה במשטרה?
3.מה התנהלות חברת הבוח במקרה של תביעת נזיקין?
תודה מראש!
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
29/09/2015 | 14:46
3
84
1. - אין צורך, גש למשטרה , מסור את ההצהרה וענה לשאלות החוקר. (היה עלייך לדוו מיד למשטרה)
2. דווח מיד לחברת הביטוח ופעל לפי הדרכתם (היה עלייך לדווח מיד לחברת הביטוח)
3. כרגע אין תביעת נזיקין, בשלב ראשון הגברת תפוצה לפי חוק הפלת"ד, הביטוח (באמצעות קופת החולים שלה) משלם הוצאות המיון, במידה והיו לה הוצאות נוספות (הפסד הכנסה, הוצאות רפואיות, תשלום למסייע וכדומה)  היא עלולה לתבוע מחברת הביטוח שלך, במקרה כזה זמן סביר לתביעה הוא כשנה (אפשר להגיש עד 3 שנים לאחר המקרה אבל  בתאונה כפי שתארת זה לא סביר)
-
מעבר לתביעת הנזיקין (שלא בטוח שתגיע) הבוחן המשטרתי יחליט אם להגיש נגדך תביעה על עבירת תנועה.
לצפיה ב-'בהחלט רצוי להתייעץ עם עו"ד'
בהחלט רצוי להתייעץ עם עו"ד
29/09/2015 | 16:27
2
63
כל עדות/הצהרה שלך במשטרה יכולה(ותשמש) להיות נגדך, אם יוגש בסופו של יום כתב אישום נגדך.
לצפיה ב-'לא בטוח'
לא בטוח
29/09/2015 | 20:06
68
התייעצות עולה כסף, עורך הדין לא רשאי להיכנס איתו  לבוחן, אצל הבוחן רשומה כבר עדות הנפגעת, הסיפור שלו על פגיעה בחניה הגיוני ואמין ואני מניח שהבדלי הגירסאות בינו לבינה יהיו אם היא התפרצה לכביש או הלכה לתומה ונפגעה, הוא כבר הודה בזה שפגע בה בכך ששלחה עם מונית על חשבונו בצרוף פרטיו למיון
נוכח זה הסיכוי להגשת תביעה משטרתית שואף לאפס בעיקר נוכח שזו היתה חבלה שאין בה ממש.
ולעניין תביעת פיצויים עתידית אפשרית היא תהיה מחברת הביטוח (אם תהיה)  ולפי חוק הפלת"ד אי חשיבות מי אשם בתאונה.
אם כי ברור - שלפני שניגשים למשטרה יש לדווח לביטוח ולפעול לפי הנחייתם, אם יהיה לביטוח (שמנוסה מאד בעניינים כאלה) איזה שהוא ספק הם יפנוהו לעורך דין.
לצפיה ב-'רצוי גם רצוי'
רצוי גם רצוי
14/10/2015 | 14:41
12
לצפיה ב-'פגיעה בהולך רגל בנסיעה לאחור'
פגיעה בהולך רגל בנסיעה לאחור
14/10/2015 | 14:45
51
מעיון קצר בנסיבות התאונה, נראה כי בהמשך הדרך יוגש כנגדך כתב אישום.
כל אשר תמסור בעדותך וכן בחקירתך במשטרה, ישמש כנגדך בבית המשפט בהמשך.
עוד יכול כי עדותך  דווקא תביא לסגירת התיק.

לשאלות נוספות, תוכל לפנות אלי בפרטי.
לצפיה ב-'תוך כמה זמן על התובע שרכבו נפגע לתת את הרכב לבדיקת שמאי'
תוך כמה זמן על התובע שרכבו נפגע לתת את הרכב לבדיקת שמאי
27/09/2015 | 01:03
1
56
לאחר תאונה בין שתי מכוניות, תוך כמה זמן על התובע שרכבו נפגע לתת את הרכב לבדיקת שמאי?

האם זמן של מעל לחודש בין התאונה לחוות הדעת של השמאי הוא זמן קביל במשפט?
(האם נטען לטעון ע"י הנתבע שבזמן זה רכב התובע היה עלול לעבור תאונות נוספות שגרמו לנזק שנתבע)

תודה
לצפיה ב-'זה קשור לדיני נזיקין ולא לדיני תעבורה'
זה קשור לדיני נזיקין ולא לדיני תעבורה
27/09/2015 | 12:22
38
ניתן במשפט לטעון הכל והשופט מעריך את משקל הטענות - ואתן דוגמאות
נניח שהתובע שוחרר מבית החולים בעקבות התאונה (או מיד לאחריה נסע לחו"ל) ולכן לא היה באפשרותו לפנות לשמאי קודם?
במידה והשמאי הצביע על נזקים שלו קשורים לתאונה (למשל בתאונה היתה פגיעה קלה מאחור ולפי דו"ח שמאי הנזק הוא על פגיעה מלפנים)
וברור שהן התובע והן הנתבע צריכים לבסס טענותיהם ולהוכיחן ככל האפשר, שום שופט לא יקבל השערות שנזרקו לאויר
וכן - לשאול את התובע במשפט מדוע חל עיכוב בין התאונה להזמנת השמאי זה בהחלט לגיטימי.
לצפיה ב-'מה החוק לגבי יחסי עובד מעביד, בפסילת רשיון'
מה החוק לגבי יחסי עובד מעביד, בפסילת רשיון
26/09/2015 | 21:17
1
44
אם העבודה כולה תלויה בנהיגה ברכב, וקיבלתי פסילה ל 3 חודשים,
מה המעסיק אמור לעשות?
לצפיה ב-'זו שאלה לפורום דיני עבודה'
זו שאלה לפורום דיני עבודה
27/09/2015 | 00:07
20
לצפיה ב-'מהירות מופרזת - מה העונש בבית משפט?'
מהירות מופרזת - מה העונש בבית משפט?
24/09/2015 | 18:45
7
138
שלום,
מה העונש בבית משפט על מהירות במקום 90קמ"ש 140קמ"ש
והאם כדאי ללכת לעורך דין
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
24/09/2015 | 19:14
5
94
1. 140 במקום 90 אחרי הפחתה = 1500 ש"ח קנס, שלילה של עד שלושה חודשים בפועל ושלילה של 3 חודשים על תנאי לשנתיים, כל זאת בהליך הרגיל.
2. אם אתה נהג חדש או צעיר, קבל בנוסף גם הארכת תקופת נהג חדש לעוד שנתיים ואולי טסט ותאוריה מחדש.
כמובן 10 נקודות מתנת רשות הרישוי.

תנסה לסגור עם התובע, לפני המשפט על הפחתה של 10 קמ"ש שמשמעותם קנס 750 ש"ח ושלילה על תנאי, תלוי כמה עניו ושפל רוח תציג את עצמך וכמובן תלוי מאוד בעבר התעבורתי שלך. 10 נקודות כמו שכתבתי קודם.

עו"ד ייקח ממך כמה אלפי שקלים ואולי יצליח להגיע למה שכתבתי לך במשפט הקודם.
בהצלחה
לצפיה ב-'תיקון קטן -'
תיקון קטן -
25/09/2015 | 08:44
1
87
במידה ויסגור עם התובע על 10 קמ"ש פחות - רק 8 נקודות.
לצפיה ב-'צודק!, כרגיל. מועדים לשמחה'
צודק!, כרגיל. מועדים לשמחה
25/09/2015 | 18:23
33
לצפיה ב-'האם העונש תקף גם על העבירה הבאה?'
האם העונש תקף גם על העבירה הבאה?
10/10/2015 | 21:28
2
37
120 במקום 80 ?
לצפיה ב-'לא'
לא
14/10/2015 | 14:48
1
38
120 במקום 80, בכביש בין עירוני, יזכה אותך ב750 ש"ח קנס וכן 8 נקודות וזאת ללא משפט.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
14/10/2015 | 21:59
25
למזלי זו הייתה אזעקת שווא, אבל בהחלט אזהר להבא. ולפחות הכרתי את הפורום! תודה!! :)
לצפיה ב-'140 במקום 90'
140 במקום 90
14/10/2015 | 14:56
45
המדובר בדוח מסוג הזמנה למשפט.
התובע אכן צפוי לבקש, מלבד רכיבי הקנס והתנאי הניתנים במרבית המקרים, גם רכיב של פסילה בפועל למספר חודשים.

יש בתי משפט, כגון בימ"ש לתעבורה בי-ם, הרואים בחומרה רבה את העבירה ודרישת התובע, ללא כל סיוע בעו"ד, תהיה לפסילה לתקופה של 4-5 חודשים.

אם מדובר בדוח שניתן ע"י שוטר, עו"ד הבקיא בתחום, יכול לאתר ליקויים בתיק, להשתמש בידע המשפטי ולסיים את התיק בתוצאה טובה בהרבה.
מנגד, דוח תמונה, שניתן ע"י מצלמת מהירות, פחות גמיש ל"משחק".
לצפיה ב-'גמר חתימה טובה לכל באי הפורום'
גמר חתימה טובה לכל באי הפורום
22/09/2015 | 12:22
37
ושיתקיימו בנו כל משאלות לבנו לטובה
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
20/09/2015 | 16:23
1
73
האם לאור ריבוי השימוש באופניים חשמליות, אז גם נהגים שנהגו בגילופין על האופניים החשמליות יהיו חשופים לקנסות ויצטרכו גם עורך דין לתעבורה?
לצפיה ב-'אולי'
אולי
20/09/2015 | 18:10
49
אבל בכל מקרה לא כדאי להם לסמוך על עורך דין גנב.
ומי שגונב זמנם של אנשים ע"י פרסום מודעות בפורום כזה אינו טוב ממי שגונב את כספם.
זו אזהרה כללית ואינה מתייחסת אליך.
לצפיה ב-'דוח על חניה'
דוח על חניה
19/09/2015 | 01:36
4
68
שלום

שאלתי היא - האם ניתן לתת דוח חניה בתוך בחניון בתשלום ?

המעשה שהיה כך היה - נכנסתי לחניה על יד קופת חולים. החניה גדולה אך עמוסה מאוד. הסתובבתי עם המכונית מעל רבע שעה אך לא מצאתי חניה. התור לרופא של הילד התקרב מאוד ואם הייתי יוצא החוצה מהחניון הייתי צריך לשלם על חניה (כי עברה הרבע שעה ללא תשלום) וגם לא הייתי מגיע בזמן עם הילד לרופא. מצאתי מקום חניה ליד קיר - באדום לבן - אבל כזה שלא מפריע לאף אחד ורצנו לרופא. כאשר חזרנו שילמתי במכונה האוטומטית וכשהגעתי לאוטו ראיתי את דוח החניה. שאלתי - האם מותר לעיריה לתת לי דוח בתוך חניה שממילא שילמתי עליה ?  האם החניון בסדר ?

תודה לעונים
לצפיה ב-'ככלל כן, אבל'
ככלל כן, אבל
19/09/2015 | 09:10
3
53
ראשית - פנה לרשות ובקש ביטול
שנית - במידה ולא יבטלו תוכל לבדוק בעיריה אם התמרור חוקי, כלומר אם הוא רשום בספר התמרורים של העיריה, במידה ואינו חוקי זו עילה מספקת לבקש מהשופט שיזכה אותך
וככלל - חובה עלייך לציית לתמרורים  ובמידה ולא צייתת ברור שאתה לוקח סיכון שתאלץ לשלם קנס.
לצפיה ב-'ראשית - תודה רבה על התגובה'
ראשית - תודה רבה על התגובה
19/09/2015 | 11:27
2
42
שאלה אחת ברשותך
המדובר בקנס של עירית רשל"צ
למי פונים בנושא (אגף כול שהוא ?)
לצפיה ב-'לא מכיר עירית ראשל"צ'
לא מכיר עירית ראשל"צ
19/09/2015 | 11:50
1
42
אבל, ככלל, לכל רשות מקומית  יש מספר טלפון להתקשרות ובמענה הקולי נותנים אפשרויות בחירה או שמגיעים למוקדינית ואפשר לשאול אותה.
אני מניח גם שיש לעירית ראשל"צ אתר אינטרנט, תוכל לחפש בו.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
19/09/2015 | 12:29
25
לצפיה ב-'דוח עם רכב חברה'
דוח עם רכב חברה
18/09/2015 | 21:56
2
70
שלום לכולם אני נוהג על רכב שקיבלתי מהחברה בה אני עובד
צולמתי  על ידי מצלמת מהירות על 116 קמש באיזור של 80
״בדרך שאינה עירונית״ לפי ההגדרה בדוח
הקנס כרגע עומד על 3000 שח
הוסבר לי לי מהחברה בה אני עובד שבדוחות על שם חברה הקנס הוא פי 4 מהמקורי ואם הדוח יועבר על שמי יחזור לסכום המקורי של 750 שח אך יתווספו אליו הנקודות
האם זה נכון או שאני מסתכן בזימון למשפט?
כמה נקודות מקבלים על העבירה הזו?
תודה מראש לעונים

לצפיה ב-'מה שאמרו לך נכון'
מה שאמרו לך נכון
19/09/2015 | 09:12
49
ותקבל 8 נקודות
לצפיה ב-'אינך מסתכן בזימון למשפט, אלא אם תבחר אתה'
אינך מסתכן בזימון למשפט, אלא אם תבחר אתה
20/09/2015 | 08:55
41
להשפט.

אם הדו"ח יוסב על שמך הקנס אכן יופחת אבל תקבל גם 8 נקודות, וכתלות במספר הנקודות שכבר יש לך (אם יש) יתכן ותדרש לעשות קורס נהיגה מונעת.

על עניין הנקודות תוכל לקרוא באתר משרד התחבורה.

לצפיה ב-'דוח על פי סעיף 40 א' סטיה מנתיב וקנס 250 ש"ח ללא נקודות'
דוח על פי סעיף 40 א' סטיה מנתיב וקנס 250 ש"ח ללא נקודות
18/09/2015 | 13:44
4
134
אתמול 17.9.2015 בשעה 18:55 נסעתי מצפון לדרום בכביש 4.
לפני צומת השרון השתרך פקק ארוך וזוחל בכל הנתיבים, למי שלא מכיר צומת השרון הינו מפגש הכבישים 4 ו 57. מדובר בכביש 4 נתיבים.
פני היו מועדות למושב עולש, כלומר היה עלי לפנות ימינה בצומת השרון.
בעת הזחילה וההתקרבות לצומת נסעתי בנתיב השני מימין, לא רחוק מהצומת כ 60 מטר לערך הבחנתי שהפניה ימינה היא מהנתיב הימני בלבד, לא נותרה לי ברירה אלא לסמן לנהג מימין שאני מעוניין להשתלב ימינה. הנהג האט ואפשר לי להשתלב ימינה.כל זה קרה במהירות של כ 10-20 קמ"ש. חשוב לציין שלא מדובר בכך שעקפתי את טור המכוניות שנסע לאט בגלל הפניה ימינה, כל 4 הנתיבים זחלו לאיטם כך שלא הרווחתי דבר מהאירוע.
מיד לאחר הפניה ימינה עצר אותי שוטר מתנדב שהיה במארב מתוכנן עם עוד כ 6 קולגות שלו ולא מעט קורבנות נוספים שנעצרו בעוון עבירה דומה. המתנדב שאל אם אני יודע מדוע עצר אותי. אחסוך את השיחה המיותרת שהתנהלה בנינו.
לבסוף העניק לי דוח של סטיה מנתיב על פי סעיף 40 א' ו 250 ש"ח קנס.
על פניו עברתי עבירה. 
בדרכי חזרה הבחנתי שאין אף תמרור או רמזור המתריע שהפניה ימינה היא מהנתיב הימני בלבד ויש סימון אחד על הכביש עם חץ ימינה בנתיב הימני (שלא ניתן היה להבחין בו בשל הפקק).
שאלתי היא זו:
האם ניתן לבקש להישפט ולטעון שהסימון במקום לקוי וכתוצאה מכך נאלצתי להחליף נתיב בסמוך לצומת?
שוב אציין שלא הרווחתי דבר מהמעבר לנתיב הימני בסמוך לצומת וזאת מהסיבה שכל ארבעת הנתיבים זחלו (כנראה שכך זה בכל ערב, אינני יודע כי אני לא מהאזור).
ורק למען הסר ספק, גם אני שונא שחותכים אותי רגע לפני הפניה ואינני נוהג לעשות זאת לעולם.
אודה על כל תשובה

לצפיה ב-'קיפוח זכות - עבירה מכוערת, אני כאזרח נוהג'
קיפוח זכות - עבירה מכוערת, אני כאזרח נוהג
18/09/2015 | 15:08
70
להגיש תלונות במשטרה כנגד נהגים המקפחים את זכותי בכביש, עד היום - כולם הורשעו או שילמו את הקנס
מה היה אצלך - אינני יודע, במשפט זה המילה שלך מול המילה של השוטר והוא בעדיפות
לדעתי, שלם את הקנס (למזלך אין נק' ונרשמה לך עבירה קלה יותר) ושכח מזה, במשפט רוב הסיכוי שתפסיד
לצפיה ב-'ניתן, אבל......'
ניתן, אבל......
19/09/2015 | 09:04
65
לך תדע מה יפסוק השופט - ואתה תצטרך להופיע פעמיים בבית המשפט (להקראה והוכחות) כך שגם אם תצא זכאי לא בטוח שזה כדאי.
-
ולעניין עצמו - איני מבין מה כתוב בנסיבות, הצילום לא מספיק ברור ולכן קשה להעריך מה יהיה משקל עדות השוטר, אם תוכל לתמלל זה יעזור.
במידה ורשיון הנהיגה שלך תקף מעל 10 שנים וב 5 האחרונות לא נרשמו לחובתך עבירות תנועה נסה לבקש המרת הדו"ח לאזהרה.
לצפיה ב-'זו התממות לטעון שהנחת שיש יותר מנתיב אחד לפניה ימינה'
זו התממות לטעון שהנחת שיש יותר מנתיב אחד לפניה ימינה
20/09/2015 | 09:09
1
60
לרוב יש רק נתיב בודד, שלא לדבר על כך שאם לא יודעים בוודאות שיש יותר מאחד, הולכים על בטוח ומתמקמים בנתיב הימני.

גם קשה לי להאמין שהמשטרה מציבה של מארב במקום אם אין ללנהגים אינטרס להדחף. אם לא היה מה להרוויח אנשים לא היו נדחפים והמארב היה מיותר.
לצפיה ב-'אם אין סימון ,הפניה מהנתיב הימני בלבד ,ובנוסף'
אם אין סימון ,הפניה מהנתיב הימני בלבד ,ובנוסף
20/09/2015 | 09:52
57
בצומת המדובר הפניה ימינה היא עם רמזור ,ומאחר שהרמזור "קצר " לכמות הפונים ישנם נהגים שנדחפים ,
אם יש פקק מצומת פרדסיה לכיוון בית ליד ונהג נמצא בנתיב השמאלי והוא רוצה לפנות ימינה באיזה שלב הוא צריך הרי לעבור לנתיב הימני,,,אם הוא עשה זאת בזמן (לדוגמא-לפני שהוא עלה על החצים שמורים ימינה או ישר )זה בסדר ,אם הוא עשה זאת לא בזמן מדובר בעבירה ,כל השאר זה היתממות,,,
לצפיה ב-'אי תשלום אגרת רישיון נהיגה לנהגת חדשה '
אי תשלום אגרת רישיון נהיגה לנהגת חדשה
17/09/2015 | 13:15
4
58
שלום, 
אשתי עברה טסט לפני  כשנתיים וחצי ולא קיבלה ספח תשלום של רישיון קבוע ולכן לא שילמה ושכחה מהעניין. 
היינו במשרד התחבורה לפני כחודש ולתדהמתנו הם אומרים שאשתי חייבת לעבור תאוריה וטסט מחדש. 
בדקתי קצת אצל מכרים את הנושא והם טוענים שבמידה ולא עברו 3 שנים מהטסט אני חייב לעשות רק תאוריה . 
מישהו יודע האם זה נכון ? ואם כן האם יש אסמכתא שאני יכול להציג למשרד התחבורה כדי לקבל את הרישיון ? 
תודה רבה מראש !! 
לצפיה ב-'מי שרשיון הנהיגה שלו לא חודש למשך למלע המשנה חייב'
מי שרשיון הנהיגה שלו לא חודש למשך למלע המשנה חייב
17/09/2015 | 14:22
65
ברישוי מחדש, תאורטי ומעשי.
אין לי מושג מאיפה חבריך הביאו את טיעון 3 השנים, שיביאו הם אסמכתא.
לצפיה ב-'בנוסף - הנה לשון החוק: (סעיף 172 לת"ת)'
בנוסף - הנה לשון החוק: (סעיף 172 לת"ת)
17/09/2015 | 14:41
2
43
אי-חידוש רשיון במועד תק' (מס' 5)  תשכ"ד-1964
172א. לא יחודש רשיון נהיגה שלא היה לו תוקף במשך תקופה העולה על שנה אחת אלא אם עמד בעליו בבדיקות ובבחינות כאמור בחלק זה כאילו היה מבקש רשיון נהיגה, ובלבד שרשות הרישוי רשאית לפטור אדם כאמור מהבדיקות ומהבחינות, כולן או מקצת
לצפיה ב-'תודה לכם. עו״ד אילון דעתך? '
תודה לכם. עו״ד אילון דעתך?
20/09/2015 | 17:35
1
20
לצפיה ב-'עו"ד איילון היה מתערב לו התשובות'
עו"ד איילון היה מתערב לו התשובות
20/09/2015 | 17:48
35
שקיבלת לא היו נכונות מה עוד שהבאתי לך את ציטוט החוק, מה יותר מזה?
לצפיה ב-'אילו מסמכים יש להגיש בתביעה לקבלת פיצוי על חבלה?'
אילו מסמכים יש להגיש בתביעה לקבלת פיצוי על חבלה?
16/09/2015 | 10:57
1
40
כתוצאה מתאונת דרכים. ובנוסף, האם יש חובה להגיש תלונה במשטרה כדי להגיש את התביעה? תודה מראש.
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
17/09/2015 | 09:49
27
ככלל - אם נפגעת בתאונת דרכים עלייך לפנות למיון ולהיבדק. למיון עלייך להביא אישור מהמשטרה  על התאונה ואז קופת החולים  שלך משלמת לבית החולים.
במידה והיו לך נזקים  נוספים עקב הפגיעה עלייך לפנות לחברת הביטוח של הרכב בו נסעת, במידה והיית הולך  רגל או בכלי תחבורה שחוק הפלת"ד לא חל עליו עלייך לפנות לחברת הביטוח של הרכב הפוגע.
במידה והפגיעה מאד קשה כדאי לפנות מיד לעורך דין הבקיא בתחום ולפעול לפי עצתו, במידה והפגיעה קלה יותר ומסתכמת בפחות משבוע אישפוז בבית חולים כדאי לחכות עם הפניה, לתעד הכל, לאסוף קבלות על טיפולים רפואיים והוצאות נוספות הקשורות לפגיעה בגוף  (הפסד הכנסה, תשלום למטפל וכדומה) ולאחר כשנה, כשניתן יהיה לסכם את נזקי העבר ולהעריך נזק עתידי לפנות לעורך דין ולתת לו לטפל בזה, שכר טירחתו נגזר מגובה הפיצוי שתקבל וניתן ע"י חברת הביטוח.
לצפיה ב-'הוצאת רשיון נהיגה לרכב (B) כשכבר יש לי רשיון לאופנוע (A1)'
הוצאת רשיון נהיגה לרכב (B) כשכבר יש לי רשיון לאופנוע (A1)
13/09/2015 | 15:05
3
42
שלום לכולם! שאלה קריטית. אני לא מכירה אנשים נוספים שזה קרה להם אולי פה מישהו יודע או מבין בזה.
אני בת 21. בגיל 17 הוצאתי A2, בגיל 18 הוצאתי A1. כעת רוצה להוציא B.
השאלות הן -
האם אני צריכה לעשות טופס ירוק מחדש?
האם אני צריכה לעשות תאוריה מחדש?
כמו כן בדקתי הרגע והרשיון שלי תקף עד 2018. (ככל הנראה חידשתי אותו ב2013).

אשמח לעזרה!!

לצפיה ב-'טופס ירוק צריך בכל מקרה גם אם יש פטור מתאוריה ,'
טופס ירוק צריך בכל מקרה גם אם יש פטור מתאוריה ,
13/09/2015 | 17:40
1
44
וגם אם היה לך פטור מתאוריה ,זה רק לשנתיים,כך שגם תאוריה צריך לעשות,,
לצפיה ב-'לא רק לשנתיים'
לא רק לשנתיים
26/09/2015 | 18:54
14
אני הוצאתי עכשיו רישיון לA1 אחרי שהיה לי רישיון לB ורשיון לA2, וקיבלתי פטור מתאוריה.

את התואריה עשיתי לפני עשר שנים בשביל רישיון B.
לצפיה ב-'כדי להוציא רשיוןB עלייך ללמוד נהיגה'
כדי להוציא רשיוןB עלייך ללמוד נהיגה
14/09/2015 | 11:54
48
ומה יותר פשוט מלשאול את המורה בעניין ההליך ?
לצפיה ב-'תאונה עם רכב מחנה'
תאונה עם רכב מחנה
11/09/2015 | 14:11
2
75
שלום,
היום הייתי מעורב בתאונה. אין נפגעים וכולם בסדר.
נסעתי בכביש חד סטרי כשמשני צידי הכביש ישנן חניות חוקיות.
רכב מצד שמאל נכנס לחניה במקביל למדרכה ואני המשכתי בנסיעה כשראיתי שהחניה הושלמה.
כשהתחלתי לעבור את הרכב משמאלי הנהגת ניסתה לתקן את החנייה שלה ונכנסה בצד הימני שלי ועיקמה את הפגוש הימני שלי שמקדימה לדלת (הדלת לא נפתחת).
הנהגת היתה עם ילדים באוטו ודיברה בטלפון הנייד ביד.
מצ"ב תמונות של רכבי ורכבה.
ברור שאין מדובר בייעוץ אלא חוות דעת בלבד אך תוכלו להרגיע אותי ולומר לי אשמת מי הפגיעה (אני בטוח שאני חף מפשע אך היא טוענת שאני האשם שלא הנחתי לה להשלים את החניה).
שלי הדייהטסו סיריון.
לצפיה ב-'יש בינכם מחלוקת על העובדות ,אז איך אפשר לחוות דעה ?'
יש בינכם מחלוקת על העובדות ,אז איך אפשר לחוות דעה ?
11/09/2015 | 14:14
32
לצפיה ב-'כלל אצבע'
כלל אצבע
12/09/2015 | 08:36
61
ב 95% מהתאונות אשם הנהג השני.
השאר הן תאונות עצמיות.
לצפיה ב-'מצלמות נת"צ באיילון.'
מצלמות נת"צ באיילון.
13/09/2015 | 01:25
3
108
שלום. למיטב הבנתי, המצלמות המדוברות מצלמות גם מהירות וגם רכבים שלא אמורים לנסוע בנתיב לפי החוק.

האם ביום שבת המצלמה "כבויה" כיוון שהנסיעה מותרת לכולם, או שהיא מצלמת מהירות נסיעה בנתיב?

אני בטוח שראיתי פלאש, אך לעומת זאת במקטע אחר של איילון (באותה נסיעה) ראיתי פלאש גם לרכב אחר שבוודאות נסע ב-90 קמ"ש.
אני מבולבל מאוד. 

לצפיה ב-'מצלמות איילון מכויילות כרגע רק לנסיעה בשעות הנת"צ'
מצלמות איילון מכויילות כרגע רק לנסיעה בשעות הנת"צ
13/09/2015 | 05:44
2
59
בימי המנוחה הקבועים בחוק, אין מצלמות אלו פעילות וגם אם כן, דין הדו"חות המופקים מתצלומים אלו להתבטל.
יתכן ובעתיד(ואולי בקרוב מאד) יפעילו מצלמות אלו גם כמצלמות מהירות(הפיצ'ר קיים בהן).
לצפיה ב-'תודה רבה. שאלה נוספת,'
תודה רבה. שאלה נוספת,
13/09/2015 | 18:53
1
49
האם ידוע אם המצלמות משמשות גם לאיסוף נתונים?
הרי אני בעצמי צפיתי בשני פלאשים ביום שבת, כך שלא משנה מאיזו סיבה, היא לא אמורה לצלם - לא ביום שבת ולא מהירות.
מה לדעתך עניין הצילום ביום שבת?

שאלה נוספת - במידה ונסעתי נסיעה שלמה באיילון בנתיב תחב"צ - האם כל המצלמות שצלמו אותי יתאחדו לכדי דו"ח אחד? או שכל מקטע יהווה דו"ח (וימבה נקודות)?
לצפיה ב-'אין כל איסוף נתונים לבד מניפוק דו"חות בזמנים הקבועים לנת"צ'
אין כל איסוף נתונים לבד מניפוק דו"חות בזמנים הקבועים לנת"צ
14/09/2015 | 05:24
45
המצלמה עובדת גם בשבתות ובחגים, אך אין מנפקים דו"חות ואף תיעוד לא נשמר(לשם מה?!).

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד שי גלעד חברת עורכי דין נוסד על ידי עורך דין שי גלעד בעל נסיון של עשרים וחמש שנים בייצוג נאשמים בתעבורה בבתי משפט. עו"ד שי גלעד היה בין מייסדי עמו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד שי גלעד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו