לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה , עבירות תעבורה , זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה , עבירות תעבורה , זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

לצפיה ב-'תקנה 40 (א)'
תקנה 40 (א)
28/12/2015 | 11:14
10
129
שלום רב,

הנושא הבא מטריד אותי מאד כי נראה לי שנעשה לי פה עוול. וזה המקרה שארע לי היום בבוקר:
נסעתי בנתיב נסיעתי ישר לכיוון רמות בירושלים, ומימיני השתרך פקק ארוך ביציאה ימינה לכיוון דרך בגין. פתאום הבחנתי שאני נוסע בנתיב הלא נכון מבחינתי, ולכן בהמשך, כשהתאפשר, פניתי לכיוון היציאה ימינה תוך כדי שאני חוצה קו מקווקו (מבלי לנסוע על אי תנועה) ונכנס לפני רכב שנסע באיטיות רבה מאד בכיוון הפניה ימינה. כלומר, לא "חתכתי" את הרכב האיטי מימין ולא קיפחתי את הנהגים האחרים הממתינים בפניה ימינה מכיוון שאותו רכב כבר נסע באיטיות רבה על סף בלימה, עיכב אותם והשאיר הרבה רווח מקדימה - כזה שאיפשר לרכבים להיכנס בקלות, ואני נכנסתי ברווח הזה, כך שהם לא נאלצו להתעכב או לבלום בגללי.
מצד שמאל על אי התנועה עמד שוטר תנועה שהורה לי לעצור בצד ונתן לי דו"ח לפי תקנה 40 (א) על 250 ש"ח ללא נקודות בטענה שסטיתי מנתיב נסיעתי ושקיפחתי נהגים אחרים, אך לא הייתה פה סטיה אלא פניה, מכיוון שסטיה מוגדרת לפי חוק, כנהג שגורם לנהג אחר לשנות את מהירותו או כיוון נסיעתו, ואני לא גרמתי לרכב האיטי לשנות את מהירותו או כיוון נסיעתו.
הסברתי לשוטר שהתבלבלתי בנתיב הנסיעה ובטעות המשכתי ישר במקום להיות בכיוון ימין, ושלמרות שהתבלבלתי לא ביצעתי שום עבירת תנועה (לא סטיתי ולא קיפחתי נהגים אחרים, ולא "חתכתי"או נהגתי על אי תנועה) אך הוא התעקש לתת לי את הדו"ח.
יצוין עוד שבאופן דומה, הרבה פעמים בדרך נסיעתי לעבודה בכביש 1 בכניסה לירושלים, עומד שוטר תנועה מימין לכיוון הפניה ימינה וכשאני פונה מהנתיב להישר לכיוון הנתיב הימני (לא על האי תנועה) לפני המכוניות המשתלבות מימין, השוטר שמבחין בי מעולם לא עוצר אותי.ואני גם לא מבין במה שונה המקרה ההוא מהמקרה הזה.
יצוין גם שבחמש השנים האחרונות היו לי דוחו"ת על עבירות תנועה, אך זה לא אומר שאם היו לי דוחו"ת במקרים אחרים שבהם אולי הייתי לא בסדר, שגם במקרה הזה אני אשם, כי כל דבר צריך להישקל לגופו של עניין.
שאלותי הן: האם עברתי עבירת תנועה והאם הדו"ח שקיבלתי אכן מוצדק? אם לא- האם יש דרך לבטל אותו לאור האמור לעיל? והאם הסיכוי שלי לביטול הקנס הוא גבוה וכדאי לי להתחיל בהליך הביטול?
האם השופט לא יסתכל עליי כבר מההתחלה כאשם וירשיע אותי רק בגלל שהיו לי עבירות קודמות ואף יתן לי קנס גבוה יותר ונקודות? כי ההגיון הישר אומר שלא ביצעתי שום עבירת תנועה ועל כן לא מגיע לי קנס. מה לדעתכם כדאי לי לעשות?

אודה על תשובה,
יצחק

לצפיה ב-'יצחק הנכבד - אני אענה לך מבחינה אישית שלי'
יצחק הנכבד - אני אענה לך מבחינה אישית שלי
28/12/2015 | 11:59
3
59
כשאני עומד בשיירה לפניה ימינה ובא רכב ונדחף בראש השיירה , זה דבר שמאד מכעיס אותי כי, אני מרגיש כפראייר וזמנו לא יקר מזמני, לכן בשנים האחרונות אני נוהג להגיש תלונה כנגד נהגים שכאלה, מכאן תבין את תשובתי אליך
 מה עוד ,אתה מכיר את המקום ומכיר את השילוט בכביש
לדעתי, הדוח מוצדק
לצפיה ב-'מה שאני מבין הוא'
מה שאני מבין הוא
28/12/2015 | 12:37
1
62
כי מקובל פה להטיל ספק בהגינות של אנשים,מה שמתבטא בגישת השוטר והמגיב שלפני....האם הגישה מבוססת? האם הגישה מוצדקת ?  אני יודע כי כשמישהו לפניי נדחף, יש לי תגובה פבלובית של רוגז...ואח"כ אני מבקר את עצמי על כך שאני שופט כך אנשים...גם כי אני יודע מה פסיכולוגים חושבים על כך.
לצפיה ב-'אין אנשים הגונים בכביש. נקודה.'
אין אנשים הגונים בכביש. נקודה.
28/12/2015 | 12:53
44
כל אחד רוצה להגיע כמה שיותר מהר ואפילו על חשבון זמנם ובטיחותם של משתמשי דרך אחרים
מניסיון של לא מעט שנים בדרכים
לצפיה ב-'תקנה 40 (א)- תגובה'
תקנה 40 (א)- תגובה
28/12/2015 | 13:33
44
שלום shlang,

ראשית, תודה על התגובה.
שנית, אני מבין את כעסך על נהגים כאלה, אך למרות מסקנתך שאני מכיר את המקום- אני לא נוהג בכביש הזה באופן קבוע (נהגתי שם רק פעם אחת וזה היה לפני 6 שנים כשהתחלתי לעבוד בי-ם- ולא ממש זכרתי את הכביש),
ואני תמיד נכנס דרך הכניסה הראשית  לירושלים מכביש 1 או דרך 443 מגבעת רם (זה הכי קצר).
תתפלא, אבל קורה גם שאנשים מתבלבלים, לא תמיד כולם באופן גורף עבריינים מועדים עם כוונות זדון כפי שאתה חושב (למרות שיש נטיה מראש לשפוט את הנהג הישראלי ולמרות שקיבלתי כמה דוחו"ת בחיים 
כי היו פעמים שזה הגיע לי)- אני אמחיש לך זאת: בנתיב ימינה הוא מתפצל לקראת סוף היציאה ל-2 נתיבים ואז נראה ששניהם מובילים לימין אך השמאלי מבין 2 הנתיבים ימינה פתאום מופיע כישר.
אז קורה שמתבלבלים.
פרט לכך, גם אם נניח שאני עבריין סוציומט ולא התבלבלתי, האם מעבר להרגשה האישית שלך של כעס- יש פה עבירה על החוק? 
כלומר, תן לי את התשובה מתוך התייחסות לעובדות ולחוק ולא מתוך רגש של כעס על נהגים ש"נדחפים" בתור.
אודה לך על התייחסות וכן אם תוכל לענות על שאלותיי שרשמתי בהודעה הראשונה שלי.
בברכה ובתודה,
יצחק
לצפיה ב-'בניגוד לדעת קודמי לדעתי השוטר טעה'
בניגוד לדעת קודמי לדעתי השוטר טעה
28/12/2015 | 13:01
3
59
לפי תאורך ביצעת שתי עבירות, האחת היא סטיה מנתיב והשניה היא קיפוח זכות, נראה לי שבמקרה דנן היה עליו לתת לך דו"ח על קיפוח זכות (500 ש"ח)  עבירה על תקנה 21(ב)(1) שכן קיפחת זכותם של עשרות נהגים שהמתינו בתור  לשימוש ראוי והוגן בדרך.
לעניין העונש - אם השופט יחשוב שאכן עברת עבירה (ובכ 98% ממשפטי התעבורה השופט חושב כך) לעניין העונש הוא יתחשב בעברך התעבורתי.
לצפיה ב-'בעייתי.האם אתה באמת עו"ד תעבורה או מבטא כעס אישי?'
בעייתי.האם אתה באמת עו"ד תעבורה או מבטא כעס אישי?
28/12/2015 | 14:28
2
55
תרשה לי גם להיות שיפוטי אבל בניגוד אלייך- מכיוון של אמירת עובדות ולא מתוך כעס- תגובתך אינך מקצועית מכיוון שהיא מתעלמת מהעובדות שרשמתי:
1) לא הייתה פה סטיה - סטיה היא גרימה לנהג אחר לשנות את כיוון נסיעתו או מהירותו ואת זה לא עשיתי, כאמור הרכב מימין היה על סף בלימה ולא נאלץ לשנות את כיוון נסיעתו או מהירותו (הדבר היה נכון, גם אם לא הייתי מתבלבל).
לכן מדובר פה בפניה/במעבר חוקי מנתיב לנתיב.
2) לא היה מדובר פה בקיפוח זכות של אף נהג, שכן אף נהג לא נאלץ להמתין או לבלום בגלל כניסתי לנתיב ימינה מכיוון שהנהג מאחוריי (שמלפניו נכנסתי) כבר עיכב אותם בכך שהיה על סף בלימה והשאיר רווח גדול מקדימה.במקום להתקדם.
3) תשובתך מערבת רגש של כעס על נהגים "נדחפים" בתור ונובעת מתוך שיפוטיות גורפת לכלל הנהגים מבלי להבין שקורה גם שנהג מתבלבל (עד כמה שקשה להאמין). ואינה מתבססת על עובדות ולשון החוק.
4) באמת התבלבלתי!
5) לא נהגתי על אי תנועה וכשחציתי את הנתיב זה היה ע"ג קו מקווקו.
6) לפי תשובתך האומרת שיתחשבו תמיד בעברי התעבורתי ולצורך זה תמיד אהיה אשם- לשיטתך, גם פדופיל שהורשע ומילא את חובו לחברה, צריך לשבת בכלא כמה שנים, אם במקרה עבר ליד גן ילדים, שבו קרה מקרה פדופיליה אותו הרגע ע"י מישהו אחר שברח. "ממש צודק והגיוני". וגם נסיבתי ושיפוטי.
7) אם לדעתך השוטר טעה בכך שלא החמיר איתי בענישה- למה שלא תתגייס למשטרת התנועה במקום להיות עו"ד אם אתה מייצג יותר את המשטרה מאשר את הלקוחות שלך (במיוחד אם הם צודקים)? ואגב הייתי לקוח שלך (אילון אורון).

לצפיה ב-'קראתי היטב את דבריך והתייחסתי אליהם'
קראתי היטב את דבריך והתייחסתי אליהם
28/12/2015 | 18:53
1
48
ולשאלותייך
לשאלה המקדימה - איני עו"ד תעבורה אבל אני מכיר היטב את התקנות, נוכחתי במאות משפטי תעבורה, שרתתי במשטרת התנועה למעלה מ 10 שנים ואיני מייצג איש או גוף אלא רק מסביר לך את מצבך החוקי ואת סיכוייך.
1. בהחלט לפי תאורך סטית מנתיב, לו היית מאלץ את המשאית לבלום או לסטות היית מואשם בהפרעה לתנועה, שהעונש עליה (לפני משפט) הוא 500 ש"ח + 4 נקודות. ההגדרה שלך לסטיה מנתיב אינה נכונה.
2. יש בהחלט קיפוח זכות שכן (לפי תאורך) היו אחרי המשאית מכוניות רבות (עשרות לפחות, ובהחלט גרמת לכמה מהן עיכוב, מה עוד שלא ביקשת רשותם להיכנס בתור לפניהם, גם בתור בסופרמרקט או בקופת חולים לא היו מאפשרים לך להידחף לפני זקן שמתנהל לאיטו.
3.4.  אני מאמין לך שהתבלבלת, אבל טעות לא מקנה זכות לעבור על תקנות התעבורה, טעית בצומת - המשך לצומת הבאה ותפנה שם. אני מאמין לך שהתבלבלת אך תשובתי מבוססת על התאור שלך ועל לשון החוק המדוייקת, אתה מוזמן לקרוא את תקנות התעבורה בכלל ואת התקנה שציינתי בפרט.
5. לא טענתי שעלית על אי תנועה, עליה על אי תנועה היא עבירה על תקנה 22(א) ודינה 250 ש"ח ללא נקודות.
6. יתחשבו בעברך התעבורתי כפי שכתבתי, לא לצורך החלטה אם אתה אשם אלא לצורך פסיקת ענשך במידה ותמצא אשם
7. השוטר לא טעה בגלל שלא החמיר איתך אלא שלפי תאורך (אם היית מביא את  צילום סעיף הנסיבות בדו"ח שכתב השוטר אולי תשובתי היתה שונה) לא גרמת להפרעה או סיכון לתנועה, דברים המצוינים בסעיף 40(א) לתקנות אלא קיפוח זכות מתאים יותר לתאור שלך והעונש עליו שונה (אין לי מושג מדוע המחוקק החמיר יותר בעונש על עבירה זו)
-
מטרת הפורום הזה, למיטב הבנתי, אינה לטפח אגו של נהגים או להסביר להם כמה הם מסכנים  והשוטר הרשע סתם דפק אותם - אלא לתת להם נקודת מבט נוספת, אובייקטיבית ככל האפשר, על מה שהתרחש בכביש , ואיך להמשיך מהנקודה בה הם נמצאים.
בהצלחה.

לצפיה ב-' תשובה לעניין'
תשובה לעניין
28/12/2015 | 19:10
35
ולשואל היייתי מציע לשלם את הקנס ולהמשיך הלאה, מה עוד שהעונש הוא ללא נקודות
לצפיה ב-'תגובת עו"ד אילון אורון - מנהל הפורום'
תגובת עו"ד אילון אורון - מנהל הפורום
28/12/2015 | 15:49
53
ראשית,
ראיתי כי ייחסת תגובה זו או אחרת לזכותי\חובתי ולכן, אבקש להדגיש, זוהי תגובתי הראשונה והיחידה לשאלותיך.

אגיב בקצרה לגופו של עניין.
כן, מדובר בעבירת תעבורה, הדו"ח נשמע על פניו מוצדק.
כמובן שיש דרך לבטלו, תגיש בקשה כאמור בגב הדו"ח ויש באפשרותך לבקש להשפט בגין הדו"ח.
הסיכויים לביטול אינם גבוהים וזאת ניתן ללמוד מסטטיסטיקת בתי המשפט. עם זאת, אין הדבר מוריד מסיכויי הצלחתך במקרה פרטני, כמובן, תלוי בדרך הצגתך את העובדות וחקירת השוטר בדיון ההוכחות.
השופט לא יסתכל עליך מלכתחילה באור שלילי בגין עברך. השופט נחשף לעברך רק לאחר הרשעתך בגין העבירה דנן. אם תורשע, לאחר ניהול הוכחות, עברך ישמש לך לרועץ.
לשופט אין נגיעה למספר נקודות הרישוי אותו תקבל בכל מקרה.

בהצלחה
עו"ד אילון אורון -מנהל הפורום
לצפיה ב-'לעולם אל תנסה לתקן טעות נהיגה על ידי עבירת תנועה'
לעולם אל תנסה לתקן טעות נהיגה על ידי עבירת תנועה
29/12/2015 | 08:15
39
וכפי שאהת כבר יודע, זה עולה יותר מנסיעה של עוד 1 ק"מ עד המקום בו תוכל לפרסס חוקית או כמאמר הרב WAZE, לחשב מסלול מחדש.
שלם וזכור
לצפיה ב-'את מי משרתת מחלקת האכיפה ?'
את מי משרתת מחלקת האכיפה ?
27/12/2015 | 18:14
11
74
הייתי צריך להגיע לעבוד במקום שהחניה המוסדרת מצומצמת, אני מכיר המקום ויודע כי ליד הבית יש מפרץ חניה צבוע כחול לבן המספיק ל- אחד ושלושת רבעי מכוניות, אפשר להידחף שם -לדעתי - כמכונית שניה בלי שהדבר מפריע למשהו.
בכדי להיות שקט התקשרתי למחלקת אכיפה במקום, ושאלתי אם אפשר להחנות רבע ממכוניתי על אדום-לבן....הגברת בצד השני אמרה לי כי אסור על אדום-לבן. אמרתי לה כי לדעתי זה לא מפריע, ואם לא אחנה שם זה ישבש עבודתי...אמרה אסור באדום-לבן, ולפקחים יש שיקול דעת...אמרתי כי אני רוצה תשובה ברורה יותר בכדי לא להיענש....לא היה לה משהו נוסף לומר.
הפקידה הנחמדה לא שאלה אותי במה אי חניה במקום יפריע לי...לא שלחה רכב הפקחים לבדוק המקום.....בעצם לא ניסתה להבין הסיטואציה הספציפית....אלא נתנה פתרון הנוח לה,ולא פתרון הנוח לי.
היום עבדי שם,וחניתי רבע על האדום לבן, הסיכון השתלם לי מול חוסר ההגיון וחוסר היעילות של עבודה כשריכבי חצי ק"מ מהמקום.
לצפיה ב-'אתה לא משחרר אוויר אלא משחרר קיטור'
אתה לא משחרר אוויר אלא משחרר קיטור
28/12/2015 | 06:55
40
ומה ציפית שתהא התשובה?
על אדום-לבן אסור להחנות ולו במעט(וזו התשובה שקבלת).
שאלות מנחות?!
לשלוח ניידת פיקוח בכדי לראות הכצעקתה?!
אם זה משתלם לך(זכור, הקנס הוא של 250 ש"ח)...
לצפיה ב-'בנוסף לדברי קודמי'
בנוסף לדברי קודמי
28/12/2015 | 09:13
9
35
1. לדעתך  אם זה מפריע או לא  אין שום חשיבות בעניין זה, הסיטואציה הספציפית שלך לא אמורה לעניין כלל את הגברת מרשות האכיפה.
2. יש חוקים ועלייך לקיימם או לקחת סיכון שתוענש במידה ותעבור עליהם, במידה והחוקים לא נראים לך תוכל לפנות לאחד מחברי בית המחוקקים שלנו (הכנסת) ולבקשו שיעלה הצעת חוק שתתאים לך בעניין זה
לצפיה ב-'אוכפי החוק למינהם אמורים לשרת הציבור... לא את החוק.'
אוכפי החוק למינהם אמורים לשרת הציבור... לא את החוק.
28/12/2015 | 10:48
8
33
החוק הוא כלי עזר ,כמו שמפה עבור מטייל היא כלי עזר,האמור לעזור, אבל על המטייל לפתוח גם את עיניו,לראות את תנאי השטח האמיתיים... כמו שחוק דתי האומר לצום, נותן חופש לא לצום במידה ויש קושי לצום...כמו שחוק המורה לך לדווח,מוותר לך אם יש לך קושי להגיע, כמו שלא תתן לטייס אוטומטי להטיס מטוס,בלי טייס ליד ,המתערב כשצריך....או כמו שמאיר פעיל ז"ל אמר כי 'צריך להזהר מפולחן התירגולות והנהלים, טקטיקות לחימה יש לשנות לפי המצב בשטח,אסור לסגוד לתרגולות'....כשהגברת מהאכיפה המחויבת להתייצב כל יום לעבודתה,מתקשה להגיע [לא מרגישה טוב וכו']אז היא לא מגיעה.
הסיטואציה הפרטית חייבת לעניין את הגברת מרשות האכיפה,זו מהות עבודתה ,להסדיר מקרים קונקרטים,השליטה שלה בספר החוקים אמורה לסייע לה לתת הפתרון הנכון, ולא לקדש הסעיף הנכון.
כשאין לאיש האכיפה אפשרות לאפשר חנייה [לא מדובר באישור לבניית בית],זוהי תפיסה מוגבלת של התפקיד,תפיסה האומרת כי תפקיד אנשי החוק להעניש ולא לעזור.
הסתמכות עיוורת על חוקים ,זה הוא עיוות של כוונת המחוקק ,שלא רצה כי נהיה חסידים שוטים.
אני לא מאמין כי מאיזה רשות יצא דוקומנט כתוב האומר :'הסיטואציה הפרטית של האזרח לא אמורה לעניין כלל את רשות האכיפה'.
אם יהיה צורך, אולי אעלה אחד מהמערכונים הרבים שנעשו בעיקבות התופעה של אנשי חוק 'המבצעים את תפקידם' שבעצם לא מועיל בכלום, ועיוורים למגה פיגוע המתרחש באותו זמן מול עיניהם.
ואסיים באמירה של ג'רלד דיפו :'אי אפשר לדרוש מאדם שיבין משהו, שמשכורתו תלויה באי הבנתו'.
לצפיה ב-'נקודת השקפה שגויה'
נקודת השקפה שגויה
28/12/2015 | 12:53
7
31
יש במדינה רשות מחוקקת, רשות מבצעת ורשות שופטת.
אוכפי החוק שייכים לרשות המבצעת ומחובתם לאכוף את החוקים שקבעה הרשות המחוקקת, אל להם לקבוע חוקים בעצמם ואל להם לפרש את החוק, שזה מתפקידה של הרשות השופטת.
הרשות המחוקקת קבעה שיש להציב תמרור האוסר חניה במקום מסוים ועל האוכפים להקפיד שלא יחנו שם, אסור להם להזיז את התמרור או לפרשו בצורה שונה .
ולכן, כפי שאמרתי - אם יש לך השגות על החוק - אתה רשאי לפנות למחוקק בבקשה שישנה אותו, במידה ולדעתך האוכף לא הבין את משמעות התמרור - הדרך לבית המשפט שאמון  על פרוש החוקים פתוחה לפנייך.
במידה וכל אחד יקבע לעצמו את החוקים, יפרשם כרצונו ויאכוף לפי פרשנות העבריינים נגיע לאנרכיה.
לצפיה ב-'אתה יוצא מנקודת הנחה '
אתה יוצא מנקודת הנחה
28/12/2015 | 13:21
6
27
כי מה שאמור להכתיב את דרכו/סדר יומו של האדם ...זה ספר החוקים . הגיון וענייניות...זה משני. אז בכדי להסביר הבעיה בכך אלך לקצה, לאיך התנהגו הגרמנים לפני 75 שנה, ולמה אמור לעשות חייל בקבלו פקודה בלתי חוקית בעליל.
הגישה של קודם לבצע ואח"כ ללכת לשופט,לעתים הגיונית, לעתים מכבידה,ולעתים מסוכנת.
אכיפה לא עניינית,המנותקת מההיגיון, עלולה להוביל לתגובה אנרכיסתית,
גם כיום, אם לא שמת לב,האוכפים משתמשים בשיקול דעת [ואין לי כרגע זמן לדוגמאות],ללא זה, אפילו הזומבי הישראלי המצוי יראה סימני אי נוחות.
לצפיה ב-'אתה גולש.'
אתה גולש.
28/12/2015 | 13:27
5
34
העליית עניין של תמרור אדום-לבן האוסר חניה הוא חוקי לחלוטין.
ובנוסף לאוכפים יש זכות (ואף חובה) לשיקול דעת בענייני אכיפה אבל דע לך שבמקרים רבים שיקול הדעת הוא לרעת העבריין.
ספר החוקים לא אמור להכתיב את סדר יומך,  הוא רק מסייג דברים שאסור לך לעשות
לצפיה ב-'אנחנו לא על אותו התדר'
אנחנו לא על אותו התדר
28/12/2015 | 13:32
4
35
אין לי כרגע זמן לעשות סדר בתקשורת.
לצפיה ב-'נוסח מעניין להתחמקות מדיון מהותי'
נוסח מעניין להתחמקות מדיון מהותי
29/12/2015 | 14:44
3
29
החוקים נועדו להסדיר נורמות התנהגותיות בחברה המקובלות על רוב הציבור.
ברור שחריגים מכל צד לא יבואו על סיפוקם.
ולצורך חידוד אשתמש במשפט מהגמרא (שם במקור משמעותו שונה לחלוטין!) שאומר "הפה שאסר הוא הפה שהתיר"
מה שאני רוצה לומר הוא שלאוכף החוק, הבקי בחוק ובאופן אכיפתו, שיקול הדעת היחיד האם לאכוף או לכופף.
בשום פנים ואופן אסור לבעל בעניין הנוגע בדבר, דהיינו הנאכף או האזרח העומד בפני דילמה לקבוע מה צריך לעשות אוכך החוק. שהרי הוא "נגוע" וידיו אינן נקיות.
הבנתי ממך כי אתה כעוס על זה שלא נענו לך במחלקת החניה ולא נעתרו לבקשתך.
אבל תגובתך היא כשל ילד מפונק שלא קיבל את מבוקשו ואין כאן , לדעתי הפרטית, ענין של תדרים. 
גילוי נאות, אני מתנדב במשטרת התנועה כ 15 שנים.

לצפיה ב-'מה אתה מחדש ?'
מה אתה מחדש ?
31/12/2015 | 22:31
2
27
זה שהסמכות בידי אוכף החוק כבר אמרו פה.
אז אתה רוצה לחדש לנו כי תפקיד האזרח לציית...ואל לא לבקר משום כי הוא 'נגוע' ?
אתה רוצה לומר כי לא הבנת כי אני כותב על עניין עקרוני, ולא כמו אחרים הבאים לפה לבקש סיוע ?
אולי מי ש'נגוע' זה אתה? ובצורה כזו חמורה שאינך מבין מה הסוגיה העומדת פה בכלל לדיון ....?
אתה מסוגל להבין כי אוכף חוק יכול לפעול רע [ משום כי הוא פועל כנגד אינטרס האזרחים], גם כשהוא חושב כי הוא מציית לאחראים עליו/לנהלים ?
האם אתה מבין כי מבחן ההיגיון הוא במענה על השאלה  מה הנזק הנגרם [לא מה סעיף העבירה] ע"י רכב האזרח ?

לצפיה ב-'בוא ונדבר על עקרונות'
בוא ונדבר על עקרונות
02/01/2016 | 18:48
1
24
ונתחיל בסיפור על ההוא שישב בקולנוע עם מגבעת, סרב להסירה בטענה "יש לי עקרון לא להסיר את המגבעת". 
המשך בסוף.
העניין העקרוני שאתה חופר בו, מבוסס על העיקרון הפרטי שלך.
העניין הציבורי בדמוקרטיה לפחות, הוא שכלל החברה או רובה יוכל לקיים מסכת חיים שעונה על מירב הצרכים והציפיות של האזרחים. כמו בטבע, ישנם חריגים לכאן ולכאן.
אתה כנראה חריג לכיוון אחד והוא הגישה של: "אני, שלי, כאן ועכשיו"
סולם הערכים והקרטריונים שלך מבוסס על תועלתך הפרטית בלבד (מקום חניה קרוב, ו - בוא ונכופף קצת את החוק לכיוון שלי).
כן, אוכף יכול לפעול רע לא רק כשאינו נעתר לבקשת התפנוקים שלך אלא גם כשהוא טופל אשם שווא על אזרח תמים לכל הדעות, מתוך פירוש לא נכון או סתם שכרון הכוח. ואלה החריגים לצד השני.
ובאשר לעיקרון מהרישא , מישהו שישב מאחורי "נושא המגבעת" שהעיקרון שלו הוא לקבל תמורה נאותה לכספו, דהיינו,להינות מהקרנת סרט, העיף לו את המגבעת ולאחר מבט קצר אמר לאיש:"זה לא עיקרון, זה קרחת וגזזת"
אני מכריז על השירשור כחפור, ואידך זיל גמור 

לצפיה ב-'הסבר :'
הסבר :
03/01/2016 | 01:30
18
1- אם אתה חושב כי אוכף חוק אמור לאכוף החוק גם כשמתנוסס עליו דגל שחור של חוסר הגיון ותועלת, ופגיעה באזרח....אז תפיסת עולמנו שונה לחלוטין,
2- סיפור המגבעת החביב לא שייך,כי המגבעת מסתירה לאדם שמאחור....לא הפנמתה כי קיים מצב שבו אוכפים חוק במקום שאין צורך,אין הפרעה.
3- אין רע לכתוב על עיקרון צודק, שעל פיו צריך להתנהל, ולא משנה כמה אנשים לא מבינים זאת. העיקרון שאני כותב עליו הוא לא פרטי, כמו שהעקרונות שאתה מבטא כאן,אינם לצערי רק פרטיים שלך.
4- האזרחים מצפים כי האוכפים יעבדו לטובתם,ולא יפריעו לחייהם, זו הסיבה שהם מממנים האוכפים.
5- צריך להתייחס לדברי החריג ע"פ ההגיון/הצדק שבהם [-בלי קשר לאומר הדברים].
6- הרגלי החשיבה שלך לא מאפשרים לך להבין כי אני לא כותב על תועלת פרטית, ולא משנה כמה אציין זאת.  אני רוצה משהו פשוט... שאנשי החוק לא יפריעו בלי סיבה מוצדקת לאזרחים.
לצפיה ב-'נסעתי לאחור פגעתי קלות בהולך רגל אין לי ביטוח בתוקף..'
נסעתי לאחור פגעתי קלות בהולך רגל אין לי ביטוח בתוקף..
25/12/2015 | 19:26
2
69
מה העונש להערכתכם?
לצפיה ב-'תכין כסף, הרבה כסף למקרה שיתבע אותך'
תכין כסף, הרבה כסף למקרה שיתבע אותך
25/12/2015 | 20:35
31
לצפיה ב-'הכרתי מישהי שפגעה קלות בהולך רגל'
הכרתי מישהי שפגעה קלות בהולך רגל
26/12/2015 | 19:59
71
הציעה לו שתיקח אותו לבדיקה במיון - הוא סרב, הציעה לו שתזמין מונית שתסיע אותו למיון - הוא סרב
מסרה לו את כל פרטיה והזמינה מונית שתיקח אותו לביתו
אחרי כמה ימים הוא התקשר אליה וביקש סכום כסף מסוים
היא קטעה אותו, אמרה לו שאינה רוצה לדבר איתו יותר ושיפנה לעורך הדין שלה (נתנה לו שם ומספר טלפון של עורך דין).
הנפגע פנה למשטרה, היא הוזמנה לחקירה, מסרה עדות ופנתה לעורך דין מומחה לדיני תעבורה, שילמה לו כמה אלפי שקלים, לאחר כמה חדשים היא נשפטה, שלא בנוכחותה (עורך הדין יצג אותה), קיבלה 1000 ש"ח קנס וכמה חדשים פסילה על תנאי.
לצפיה ב-'אשמה בעת תאונה '
אשמה בעת תאונה
23/12/2015 | 20:20
5
74
נהגתי ברכב ופניתי ימינה . הרכב שמאחורי  לא הספיק לבלום וחלקו הקדמי הימני  פגע בחלק השמאלי והאחורי של הרכב שלי .
נניח שהמסלול בו זה קרה הוא המסלול בו התחלתי את הפניה -מי אשם ?
ואם המסלול בו אירעה הפגיעה הוא המסלול הימני -אליו פניתי -- מי אשם ?
האם הפונה הוא האשם , או הרכב מאחור שלא שמר מרחק ,גם אם נכנסו לו למסלול ?  
לצפיה ב-'יש כאן אי שמירת מרחק של הרכב מאחור'
יש כאן אי שמירת מרחק של הרכב מאחור
23/12/2015 | 20:52
46
לכן היות ונהג לא יכול להיות אחראי למה שקורה מאחורי רכבו (פרט לנסיעה לאחור) האשמה היא של הרכב שלא שמר מרחק
לצפיה ב-'התיאור לא מובן. אם נסעת אחד אחרי השני באותו נתיב'
התיאור לא מובן. אם נסעת אחד אחרי השני באותו נתיב
24/12/2015 | 08:13
2
42
ואתה האטת לצורך פניה, הנהג שפגע בך אשם.
אם הוא נסע בנתיב הימני ואתה שמאלי, וסטית לנתיב שלו כדי לפנות, אתה אשם.
לצפיה ב-'בי רו - שימי לב לתיאור הפגיעה ברכבים, לפי'
בי רו - שימי לב לתיאור הפגיעה ברכבים, לפי
24/12/2015 | 19:37
1
30
תיאור הפגיעה, מצב הנסיעה אותו העלית לא יכול להתקיים
ולפי שאלתו השניה - אין מספיק פרטים, לפחות שיצייר את מצב התנועה שלהם
לצפיה ב-'ודאי שיכול. רכב חות מהנתיב השמאלי לימני'
ודאי שיכול. רכב חות מהנתיב השמאלי לימני
27/12/2015 | 09:03
21
ומבצע פניה רחבה, הרכב שבנתי הימני מנסה להתחמק על ידי שבירת ההגה שמאלה ולא מספיק, וכך הפניה הימנית הקדמית שלו פוגעת באחורית השמאלית של הפונה.
לצפיה ב-'בגדול בי-רו צודקת'
בגדול בי-רו צודקת
24/12/2015 | 18:09
34
אבל לא נתת מספיק פרטים לתשובה מדויקת , חסרים פרטים על מצב התנועה והמסלולים בכביש כי יתכן ובוצעה מצידך עבירה של סטיה מנתיב.
לצפיה ב-'סימון לא תקני המחריג חניית נכים'
סימון לא תקני המחריג חניית נכים
23/12/2015 | 01:40
2
52
מה אומר החוק לגבי תוספת של שלט - מעלון בלבד - מתחת לתמרור חניית נכים תקפה?

מהמעט שהצלחתי לדלות מהאינטרנט...הרי שתוספות מסוג זה, החביבות כל כך על חלק מהרשויות המקומיות...אינן חוקיות בעליל ואין בתלית שלט כזה להבדיל בין זכויות נכים שונים...
לצפיה ב-'תמרור 439'
תמרור 439
23/12/2015 | 10:05
28
קוראים לזה תמרור 439, תוכל לראות בלוח התמרורים.
הוא חוקי במידה והוצב כחוק
לצפיה ב-'חוקי ועוד איך חוקי, תוספת תמרור מסייג (439)'
חוקי ועוד איך חוקי, תוספת תמרור מסייג (439)
23/12/2015 | 11:43
27
לתמרור נכה (או לכל תמרור אחר) הינו חוקי ובר תוקף
לצפיה ב-'התייעצות לגבי חניה לא חוקית'
התייעצות לגבי חניה לא חוקית
22/12/2015 | 23:48
2
50
שלום,
אני לא בטוח באיזה פורום הבעיה שלי הכי תתאים, אך החלטתי להתחיל מפה ולראות לאן אוכל להמשיך עם ייעוץ והכוונות מכם.
אני גר בבניין עם חניון תת קרקעי פרטי, ואחת הדירות עברה ממצב של דיירים קבועים למצב של דירה להשכרה וכעת גרים דיירים חדשים, בשכירות, ואת החניה הפרטית של אותה הדירה הבעלים המקוריים החליטו להפוך למחסן פרטי שלהם.
כעת ישנה בעיה שאותם הדיירים החליטו שיש להם זכאות מוחלטת להחנות את רכבם, רכב מסוג סופר מיני, במקביל לחניה הפרטית של אותה הדירה ולמעשה חונים במסדרון החניון תוך הפרעה מוחלטת לתנועה שבחניון והרכב מגביל גישה לחניות אחרות של דיירים שונים.
ועד הבית ודיירים נוספים פנו בתלונות אל בעלת הרכב וכן היא הוציאה את הרכב בכל פעם, ואז בהזדמנות הראשונה החזירה את רכבה ל"מקום שלה".
כעת היא לא 'סופרת' את בקשותיהם של הדיירים ושל וועד הבית והתחילה לחנות בבריונות באיזורים אחרים של החניון כפי שהיא רוצה, וכעת רכבה חונה באיזור בכלל לא חוקי ומפריעה לגישתם של כחמש חניות שונות!
קראנו למשטרה ולאחר כשעה וחצי הגיע שוטר, שהגיע מאוד שלילי, ונפנף את כל הנושא הזה באופן מידי וקבע שהיא לא עוברת על החוק, שזה סכסוך שכנים ושזאת ממש לא הבעיה שלו ולא מעניין אותו והלך.

כעת, לאחר שהמשטרה הוכיחה את יעילותה, אשמח לדעת מה יתאים לעשות מכאן. הדיירים בשכירות מתחילים להתנהג בבריונות ולבחון את הגבולות שלהם וזה פשוט לא מתאים לנו.

תודה רבה.
לצפיה ב-'קצת מידע בדיני תעבורה'
קצת מידע בדיני תעבורה
23/12/2015 | 08:01
1
39
1. חניון בבית פרטי אינו מוגדר כ"דרך" , ע"ע "דרך" בתקנות התעבורה.
לעצלנים - מקום שיש זכות םציבור לעבור בו.
2. מכיוון שכך, פקודת התעבורה ותקנותיה אינם תקפים שם. 
זה לעניין "יעילות המשטרה ו"הידע המופגן" של הדייר. אני מציין זאת כיוון שאני מתנדב במשטרת התנועה ונתקלתי בתופעות כאלה לעשרות.
3. זכות בעל הנכס, לעניין זה חניה, לעשות בו שימוש ככל העולה על רוחו ובתנאי שלא יפריע לשכנים.
4. סכסוך שכנים המתנהגים בבריונות יש לפתור, אולי גם בעזרת האגודה לתרבות הדיור, באמצעים אחרים, כולל אולי בית משפט לעניינים מקומיים.
5. אהל עצותי. ואידך זיל גמור (ע"ע)
לצפיה ב-' לגבי סעיף 4 של מר גבע הנכבד'
לגבי סעיף 4 של מר גבע הנכבד
23/12/2015 | 11:48
25
יש להגיש תביעה נגד הדייר הסורר אצל המפקח על הבתים המשותפים
לגבי הפיכת מקום חניה למחסן - הדבר כרוך בהיתר של העיריה לאחר קבל הסכמת רוב בעלי הדירות בבניין
אין זה מתפקיד המשטרה לטפל בעניין כזה
לצפיה ב-'דו"ח חניה (עיריית ת"א) דו"ג ללא פרטים מזהים'
דו"ח חניה (עיריית ת"א) דו"ג ללא פרטים מזהים
22/12/2015 | 11:23
7
55
היי לכולם,
חיפשתי ולא מצאתי מידע מספיק טוב עבורי, אני מניחה שזה נושא שנטחן אבל בכל זאת, אשמח לעזרתכם.
הקטנוע שלי רשום על שם חבר שלי, ואתמול (דצמבר 2015) הוא קיבל הביתה דוח ע"ס 250 שח. הפרטים הם:
תאריך העבירה: יוני 2015, שישי ב16:00 - חצי שנה!
מקום: חניה בהרברט סמואל ליד 131
חניה על תמרור "אין עצירה".
עבירה 6א2

עכשיו... כבר קיבלתי דוח בעבר (בצדק) ע"ס 100 שח על שמי (קטנוע אחר) ובו היה רשום סוג הקטנוע, צבע, ועבירה שקשורה באמת למה שעשיתי. בדוח הזה לא רשום על איזה קטנוע מדובר, איזה צבע או דגם. אה, וגם אין תמונה. התקשרתי לאגף חניה בעירייה והיא אמרה שגם אצלה אין תמונה. הפרט המזהה היחיד זה מספר לוחית רישוי.

אני לא זוכרת מה היה לפני חצי שנה, אבל אני לא חונה סתם על הטיילת או במקומות שלא ברור שמותר בהם... אני לא יודעת מה זה אומר "ליד הרברט סמואל 131" כי בכלל אין שם מספרים. וגם - מה זה אומר "אין עצירה"? איך זה תקף בכלל לקטנוע על מדרכה באופן כללי?

בקיצור, איך אני יכולה לדעת שמי שנתן את הדוח לא התבלבל במספר לוחית במסוף? אין שום נתונים להצליב איתם. גם העובדה שלא קיבלתי את הדוח פיזית באותו היום מוסיפה לחשדות שלי שזה לא הייתי אני. (יש מקום לשים דוח במגן רוח).

לדעתכם יש לי מה לעשות? אני מרגישה כאילו אני צריכה אליבי שהייתי במקום אחר.. (לא, אין לי)

תודה,
רוכבת שמנסה להיות סבבה.
לצפיה ב-'לרוכבת הסבבה- אנסה לענות לפי מיטב ידיעתי*'
לרוכבת הסבבה- אנסה לענות לפי מיטב ידיעתי*
22/12/2015 | 11:58
6
47
1 - אין חובה לצלם את העבירה, עדות רושם העבירה מספיקה
2 - התיישנות על העבירה היא 1 שנה, לכן עדיין אין התיישנות במקרה שלך
3- מספיק מס' רישוי לרישום הדוח, אין צורך לציין דגם הרכב או צבעו.
תוכלי לבקש שישלחו לך את התזכיר בו רשם הפקח את פרטי רכבך ופרטי העבירה
תוכלי לבקש להשפט ולחקור את הפקח וגם שיראה לך היכן רשם את פרטי רכבך, זאת בהנחה שלא הוצמד כל דוח לרכבך
תוכלי להשלים עם רוע הגזירה ולשלם את הקנס
* לפי מיטב ידיעתי= יש לי ידע בנושא חניה, חלק מעיסוקי בעבר
לצפיה ב-'יש נתונים נוספים?'
יש נתונים נוספים?
23/12/2015 | 09:45
5
31
אם לא רשום לי בדוח פרטים נוספים, איפה הם כן? 
הרי התקשרתי לאגף חניה והיא אומרת (לפי מספר דוח) שאין אצלה במחשב עוד פרטים. זה לא מוזר?
אני לא רוצה לטעון שלא הייתי שם כי אני לא זוכרת, אבל אני גם לא רואה סיבה לשלם על משהו שלא עשיתי...
האם חייב להיות תזכיר? יש פרטים שחייב לציןן בו? בקיצור- מה בפועל המידע שחייב להיות מבחינת הפקח העירוני?

תודה
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
23/12/2015 | 10:32
31
ראשית מצרף את התקנה
איסור 6 . )א( לא יעמיד אדם ולא יחנה ולא ירשה למי שפועל מטעמו, להעמיד או להחנות רכב
חניה ברחוב במקום שבו –
( 2 ( החניה אסורה על פי תמרור שהוצב כדין, אף אם האיסור אינו איסור
המועצה.

ולענייננו
1. כדאי לבקש צילום של הדו"ח המקורי, לראות אם צויין בו שמדובר בדו"ג.
מדובר בחניה על הכביש ולא על המדרכה,
2. עברי ברחוב המדובר וראי אם יש בכלל סיכוי שאופנוע יחנה שם ותוכלי לנסות לשחזר אם יתכן  שאת חנית שם פעם.
3. בהחלט יתכן מצב שפקח יטעה באחת מספרות לוחית הזיהוי  אבל כשיבוא להעיד יעיד בהתאם לדו"ח שכתב כי אינו יכול לזכור במדויק את כל הרכבים שנתן להם דו"ח (אבל אם הוא לא נוהג לתת דו"חות לאופנועים  אזה הוא יזכור טוב שלא נתן.
תוכלי לבקש ביטול הדו"ח (מומלץ לעשות זאת רק לאחר בדיקת המקום), לציין עבר נקי, להסביר שכנראה חלה טעות.
תוכלי גם לבקש להישפט, אך דעי לך ששופטי תל אביב לא ממש ידידותיים, תצטרכי לבוא לישיבת הקראה, לשמוע הסברי השופט מה מחכה לך ולהחליט אם את מודה או לא, במידה ולא תוזמני להוכחות שאליהן יוזמן גם הפקח ותוכלי לחקרו..
את פרטי רכבך יוציאו לפי המספר כך שאם חלה טעות ברישום המספר לא תוושעי מזה.
לצפיה ב-'אם הפקח עבר במקום וצילם את הרכב'
אם הפקח עבר במקום וצילם את הרכב
23/12/2015 | 11:53
3
23
או רשם את פרטי הרכב (ללא מתן דוח חלון) בקשי מרשות החניה שיראו לך את אותו צילום או את אותו פתק שעליו נרשם הדוח, לא יראו - בקשי להשפט ושם תבקשי מהתביעה שיראו לך היכן הפקח רשם את העבירה
אם נרשם דוח שהוצמד לרכב והדוח נעלם (בגלל רוח למשל) אז יש כאן בעיה כי העיריה לא שומרת העתקי דוחות לאחר שהוזנו למחשב, אבל גם פה, בקשי לראות את העתק הדוח כי ייתכן והוא נשמר עדיין
רק ממליץ לך לעשות זאת כשאת בטוחה לחלוטין שמעולם לא חנית במקום
לצפיה ב-'התקשרתי לעיריה'
התקשרתי לעיריה
23/12/2015 | 12:16
2
29
הם אומרים שאין תמונה, ואין סוג רכב או צבע.
אני אתקשר שוב כדי לקבל את הדוח המקורי. הדוח שהגיע אלי הביתה לא מכיל שום פרטים מלבד מספר לוחית (מה שציינתי בהודעה המקורית)
רציתי ללכת למקום אבל הכתובת שרשמו לי "הרברט סמואל ליד 131" נראית כלא קיימת.. מלבד שלא רשום מספרים ברחוב, כי אין בניינים, הבניין הכי צפוני שמצאתי זה מספר 90. 
בגוגל מפות כל מספר שגדול מ95 פשוט לא קיים...

לצפיה ב-'שגרירות צרפת נמצאת בהרברט סמואל 115'
שגרירות צרפת נמצאת בהרברט סמואל 115
23/12/2015 | 19:32
1
23
כלומר המקום המדובר אמור להיות קרוב להתחברות של הירקון עם הרברט סמואל, משהו בסביבות רח' של"ג.....
לצפיה ב-'אחלה אני אעשה סיבוב לראות אם יש סיכוי שהייתי באיזור'
אחלה אני אעשה סיבוב לראות אם יש סיכוי שהייתי באיזור
24/12/2015 | 11:00
6
לצפיה ב-'דו"ח על חניית נכה '
דו"ח על חניית נכה
22/12/2015 | 09:18
17
164
שלום לכל מכובדי הפורום.

שמי עוז, במשך שנים נוהג להיכנס לפורום זה בשביל ללמוד על חוקים ולשמוע סיפורים. לצערי קיבלתי אתמול דו"ח חניה.
אבקש להתייעץ האם הדו"ח מוצדק ותקין או לא .
אני חונה יום יום ברחוב הזה ולעיתים (כשהחניה פנויה אז גם)
צרפתי תמונה - הרכב שלי זה היונדאי האפורה מימין.
על התמרור משמאל כתוב "5 מ' | מקומות חניה | רכב אחר ייגרר"
ההגיון הבריא שלי חודשים רבים קרא את זה 5 מטרים (של) מקומות חניה.
בנוסף - על הכביש צבועות 4 חניות בצבע כחול ברור שנצבע רק לפני מספר חודשים, והמקום חניה שלי הוא בצבע אפור לחלוטין כמו כל ההמשך של החניות הרגילות. בתמונה הצבעים אולי פחות ברורים בגלל הגשמים ומזג האוויר שלכלכו את הכביש.

אתמול חזרתי לרכב וחיכה לי דו"ח - בנוסח כתוב:
"העמדת את הרכב הנל ליד תמרור 437 המסמן מקום חניה של נכה בניגוד לתקנה"

חניתי באפור מימין. יש 4 חניות שבהחלט בסיכום יותר מ 5 מטרים של רוחב של מכוניות.

מבקש לשאול בבקשה האם הדו"ח מוצדק ?
לא מצויין שהרכב צולם ודווקא הייתי שמח אם הרכב כן היה מצולם כדי להראות את הפרשי הצבעים ושחניתי באפור.
האם מדובר ב 5 מקומות חניה ? או 5 מטרים ? (בכל התמרורים ההתייחסות ל-מ' היא במטרים כמו תמרור אין עצירה 12 מ' וכדומה - שלט באותו הרחוב.

אני מאוד משתדל לשמור על כל החוקים ואין לי דוחות בעבר.
כעת מאוד צורם לי שאני מרגיש שמדובר פה בדו"ח לא מוצדק, בעיקר בגלל שהחניה בה חניתי היא אפורה והחניות הכחולות עם סימון נכים מסתיימות...

האם הדו"ח מוצדק ?
מה עליי לעשות במידה ולא ? לשלוח מכתב עם צילום או לבקש להישפט ?
אני לא רואה בדו"ח תיעוד בו הרכב חונה באפור או אחרי 5 מטרים. האם התמונה תספיק כדי להבהיר היכן חניתי ?

אשמח לדעת מה הסיכויים שלי לבטל את הגזירה זה סכום מאוד גבוהה עבורי שהתקבל בתום לב.

בתודה מראש
לצפיה ב-'לדעתי לא עברת כל עבירה'
לדעתי לא עברת כל עבירה
22/12/2015 | 09:23
16
84
לא עברת עבירה כי:
לא חנית בתחום 5 מטרים מהתמרור
לא חנית בחניה הצבוע בכחול

יתכן ומנסח התמרור רצה לכתוב בתמרור שהוא מגדיר 5 מקומות חניה ולא חמישה מטרים, או שאולי הפקח טעה בפיענוח התמרור, אבל מה שכתוב זה מה שקובע, על אחת כמה וכמה אם החניה החמישית לא צבועה.

שלח מכתב לרשות עם 2 דרישות:
1. לבטל את הדו"ח
2. לתקן את התמרור האוילי.
לצפיה ב-'תודה רבה על תגובתך - יש התפתחות'
תודה רבה על תגובתך - יש התפתחות
22/12/2015 | 14:11
14
78
חזרתי לפני כמה דקות למשרדים והפלא ופלא אני רואה ניידת שיטור עירוני מול החניות כותבת שוב דוחות לחניות נכים (!!!)

חניתי את הרכב לפניו, 
ובצורה נעימה ומנומסת פניתי לשוטר בניידת שהיה הנהג ולצידו שוטרת שאלתי לשלומו וביקשתי לשאול שאלה
הצבעתי על רכב הונדה שחנה באפור איפה שחניתי אתמול והסברתי ששם חניתי - ו- קיבלתי דו"ח ואז הצבעתי על השלט בצד השני ושאלתי מה הוא אומר... ? 

השוטרת שהיתה לידו ישר אמרה בעל פה "חניית נכים" אבל הסבתי את תשומת ליבו שכתוב 5 מ' והם אמרו לי גם - 5 מטר, ובנוסף הראתי להם שמדובר בחניות כחולות ואיפה שחניתי זה אפור . 

בנוסף הם נתנו לרכב אחד שחנה בכחול דו"ח היו בשלבי סיום - ואמרתי להם (קצת בקטע מלשני) "הנה ההונדה חונה איפה שאני חניתי ואין לה תו נכה" - והם גם סיימו את מתן הדוחות בקטע הזה - ולא נתנו לו דו"ח
השוטר רוב הזמן די שתק, שתיקה כהסכמה, גם אמר בחצי התגוננות "לא אני נתתי לך את הדו"ח" וכמובן שחלילה לא הפנתי אצבע מאשימה - הוא מסכים איתי שכנראה חלה פה טעות, 
שאלתי אותו מה כדאי / עליי לעשות 
הוא הציע לי לבקש להישפט תוך כדי ששואל אם יש לי תיעוד מהמקום . 

be_roo שוב תודה על התייחסותך.שאלה בבקשה:
לנסות לבטל את הדו"ח דרך האתר של עריית תל אביב ? יש תהליך דרך האינטרנט להגיש בקשה.
* אם אני מבקש לבטל זה אומר שלא אוכל לבקש להישפט ? או שאפשר גם וגם ? האם במשפט לבוא עם תמונות מודפסות ברורות ממועד העבירה ולעמוד על הצדק שלי זה אמור להספיק ? 
לאיזה רמת פרטים השופט יורד ? (לרמה של צבע מדרכה?)

לצפיה ב-'אין כאן כל התפתחות, עשה מה שבי-רו ייעצה לך'
אין כאן כל התפתחות, עשה מה שבי-רו ייעצה לך
22/12/2015 | 15:53
26
לצפיה ב-'אתה יכול לבקש ביטול, ואם לא יענו לך בזמן'
אתה יכול לבקש ביטול, ואם לא יענו לך בזמן
23/12/2015 | 11:20
10
47
או שיענו בשלילה, לבקש להשפט.

הבעיה היחידה היא לשכנע את השופט שאכן חנית בחניה האפורה כי אין בדו"ח תיעוד למקום המדוייק של הרכב והתמונה שלך יכולה צולמה על ידך בדיעבד וניתן לטעון שפוברקה.
אולי לעיריה יש גם צילום, שווה לבדוק.
לצפיה ב-'תודה רבה על תשובתך העניינית !'
תודה רבה על תשובתך העניינית !
23/12/2015 | 11:49
9
44
זה בדיוק החשש שיש לי לגבי הספק שיהיה אם יטענו שפוברקה. מצד שני חובת ההוכחה היא עליהם.
הדו"ח הוא ממשטרת התנועה ישראל ולא מעריית ת"א ככה שלא מצאתי אפשרות לגשת לקבלת פנים פרט למכתב בדואר רשום.
חזרתי מהדואר שלחתי מכתב מסודר עם צילומים, תצהיר והתחייבות שכל הפרטים אוטנתיים ומקוריים. אני הולך עם האמת שלי, אם הם טוענים אחרת שיביאו הוכחות.
אם אענה בשלילה או לא אענה בתוך 3-4 שבועות אבקש להישפט, ואעמוד על שלי. זה מרגיש לא הוגן.
תודה רבה על הבטחון שהוספת לי - ובכלל מהשיחה שלי עם השוטר בשטח אתמול אני בטוח שחלה טעות.

אשתדל לחזור בעתיד ולעדכן בתוצאות לכאן או לכאן.

אם אתה צריך כל עזרה בתחום המחשבים מוזמן לפנות בפרטי

עוז
לצפיה ב-'אני צריך עזרה במחשבים, אבל כרגע אנסה'
אני צריך עזרה במחשבים, אבל כרגע אנסה
23/12/2015 | 12:01
1
57
אני לעזור לך
המשטרה לא מצלמת עבירות שכאלה, לכן במשפט זה המילה שלך מול המילה של השוטר, במקרה כזה, אני הייתי מבקש להשפט מבלי לבקש קודם את ביטול הדוח כי בכך אני מגלה את הקלפים שלי, היות ומדובר בסכום קנס לא קטן ומה עוד שלפי גירסתך, לא נעברה כל עבירה, בקש להשפט במשפט תוכל לחקור את השוטר ולהראות לו את הצילום של התמרור ולשאול אותו לכמה רכבים (לא מרחק)
הצג לשוטר את התמונה בה התמרור נראה מרחוק ועל פיה שיעהנ על השאלה, בהתאם לתשובה תוכל להציג לשופט את הצילום מקרוב. האם התנועה בכביש היא דו סיטרית או חד סיטרית, אם דו סיטרית - התמרור גם מוצב שלא כדין
התמרור תקף כי לזכור בדיוק היכן חנית זו תהיה בעיה, ראה גם מה כתוב בדוח בתאור העבירה, זה חשוב ביותר
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
27/12/2015 | 15:58
18
אכן מדובר ברחוב דו סטרי
מידע חשוב מאוד שלא העלאתי על דעתי .

תודה !

לצפיה ב-'תוכל להעלות צילום הדו"ח (בהסתרת פרטייך ) ?'
תוכל להעלות צילום הדו"ח (בהסתרת פרטייך ) ?
23/12/2015 | 19:38
6
37
מה שחשוב הוא סעיף הנסיבות, אם בצילום לא נראה ברור נסה לשכתב. ניסוח הנסיבות (שעל פיו יעיד השוטר שהרי הוא לא יכול לזכור במדויק מה היה שם בדיוק כי הוא יקרא להעיד רק כשנה וחצי לאחר מתן הדו"ח) יאפשר לייעץ לך טוב יותר או לציין נקודות חולשה וחוזק בדו"ח
לצפיה ב-'בבקשה '
בבקשה
24/12/2015 | 08:28
5
53
אשמח להבין בצורה ברורה מה כתוב בנסיבות
לצפיה ב-'דו"ח כללי עם הרבה חורים'
דו"ח כללי עם הרבה חורים
24/12/2015 | 11:42
2
66
אין תיעוד של המיקום המדוייק של הרכב ביחס לתמרור, אין תיאור מדוייק של התמרור. רק ציון כללי של חנית נכה  מסומנת ומתומררת.

מכאן הפתח הוא למה שהציע שלנג, הצג תמונה של התמרור ושל שורת רכבים חונה לשוטר ושאל אותו מי מהרכבים יקבל דו"ח. לאחר מכן הצג תמונה המבהירה כי החל מהחניה הרביעית והלאה אין סימון כחול, ותמונה שמראה כי התמרור מתייחס ל-5 מטרים ולא 5 מקומות.
לצפיה ב-'תודה רבה על כל ההשקעה מזמנך הפרטי'
תודה רבה על כל ההשקעה מזמנך הפרטי
24/12/2015 | 11:51
1
31
אמתין לתשובה מהמכתב ששלחתי ואם לא יגיע תשובה עוד חודש אגיש בקשה להישפט.

ידוע לך אם מגישים בקשה למשפט וזמן לאחר הבקשה במקרה הטוב מבטלים את הדוח האם הבקשה למשפט מתבטלת אוטומטית ? או שהבקשה למשפט בכל מקרה קובעת שאני צריך להגיע למשפט ?

לצפיה ב-'בבקשה. אבל רק הערה, לא רק אני השקעתי ונתתי תשובה עניינית'
בבקשה. אבל רק הערה, לא רק אני השקעתי ונתתי תשובה עניינית
27/12/2015 | 15:39
18
גם ברזילי ושלנג טרחו וענו.
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
24/12/2015 | 18:04
1
50
בקשה לביטול יש לשלוח תוך חודש מיום קבלת הדו"ח, ורצוי מוקדם ככל האפשר, זה כדי שיהיו למשטרה חדשיים להשיב לך.
בקשה להישפט יש להגיש תוך 90 יום מיום קבלת הדוח, עצתי לך לשלוח אותה שבוע לפני המועד האחרון לתשלום במידה והדו"ח לא יבוטל.
בדו"ח (עד כמה שהצלחתי לקרוא) לא מצוין במדויק באיזו חניה חנית, לא מצויין כמה חניות נכה יש במקום - כלומר הדו"ח גרוע ושאלתך הראשונה לשוטר כשיעיד במשפט צריכה להיות כמה חניות נכה יש במקום ומה כתוב על התמרור, יש סיכוי טוב שלא יזכור וכשתוציא את הצילומים  כנראה שלעדות שלו יהיה משקל זעום ביותר.
לפי התקנות רק שתי חניות נכה  תקפות (5 מ. זה למעשה פחות משתי חניות) לסימון על הכביש אין סימוכין בחוק ואינו מהווה תמרור, במשפט כדאי רק לציין זאת כבדרך אגב  ולהדגיש את הסימון השונה (לא רק הצבע הכחול אלא גם המסגרת הלבנה המודגשת) של החניות לימינך.
עד כאן אני מסכים עם בי-רו, בניגוד לדעתה איני חושב שכדאי "לדובב" שוטר נוסף מכיוון שלא תצליח להביאו להעיד והקלטת שיחה בינך לבינו עלולה לעורר חשד שיש כאן משהו מפוברק.
היום הסתכלתי בחניות נכים אחרות בתל אביב, כאלה  במאונך למדרכה, וראיתי שבקום שיש שתי חניות כתוב 6מ לפני החניה הראשונה עם כיוון הנסיעה.
לצפיה ב-'אין מילים שיתארו את הערכתי '
אין מילים שיתארו את הערכתי
27/12/2015 | 15:51
22
מידע יותר מלא מזה לא יכולתי לבקש .
הצלחתי המון בזכותך לחזור לישון בשקט ולדעת תכנית פעולה הלאה.
וגם אם שגיתי ואצטרך לשלם בסוף זה מה שאעשה לפחות הרווחתי הקדשה גדולה של תשומת לב אישית, למידה והסבר אישי מושקע.
תודה רבה.
מדבריך אמתין כחודשיים לתשובה, ואם לא אבקש להשפט שבועיים לפני 90 יום, בצורה נעימה ככל האפשר אציג את הצד שלי. אשתדל לעדכן את התוצאה הסופית
תודה רבה  ב ר ז י ל י !
לצפיה ב-'אם אתה נמצא הרבה באיזור'
אם אתה נמצא הרבה באיזור
24/12/2015 | 08:12
1
39
אולי שווה לנסות "לתפוס" שוטר נוסף ולתעד אותו מודה בטעות שבמתן דו"חות לרכבים בחניה הרביעית.
זה אומנם לא ראיה ישירה למקרה לך, אבל תיעוד של טעות רווחת אולי יכול לעזור לשכנע את השופט. אך לא בטוח שיסכים לקבל תיעוד כזה כראיה.

מה שהציע שלנג בהחלט יכול לפעול, ואם תעלה את הדו"ח לכאן כעצמת ברזילי אולי יוכלו לתת לך יותר כיוון כיצד לחקור את השוטר כך שיודע בטעות בעת העדות.
לצפיה ב-'משטרה...חוקים...תמרורים....פקחים...'
משטרה...חוקים...תמרורים....פקחים...
26/12/2015 | 15:11
47
כל ההשקעה למען איכות חיי האזרח.
במקרה שלפנינו מדובר בדאגה מיוחדת לנכה, בגלל קשייו מול אזרח רגיל, [ולא מדובר בכוונה לפגוע באזרח רגיל.....]לכן יצרו חניות רק עבור נכים......מה צריך לאפיין חניית נכים....? מיקום נכון והגיוני, וסימון ברור שלה , בשפה פשוטה וברורה, שתהיה מובנת לנהגים, בכדי להקל על הנהגים, ולמנוע טעויות.
במקרה שלפנינו לא נעשה המתבקש,ואין סימון ברור על הכביש , כך שגורם הבעיה הינה הרשות האחראית לסימון/הסדרת חיינו...שלא עושה את שבתחום אחריותה.
שופט טוב [ שבאמת מכוון להסדרת חיינו פה] אמור לשפוט את מי שמכשיל האזרחים פה, ומגביר הסיכוי שהם 'יעברו על החוק'.
[ רשויות שאינם עושות את שבתחום אחריותם הינה נורמה נפוצה פה.   עיקר הולכי הרגל הנפגעים מרכב ,נפגעים על מעברי החציה...שבעצם לא מסומנים....כך שהאשמים בהריגה הם הרשויות שלא עושות את מה שאפשר לעצור את ההרג].
הרשויות קונסות אזרחים בגלל מחדלים של הרשויות....והאזרחים 'משתפים פעולה' עם חוקי המשחק שיוצרות הרשויות.
לצפיה ב-'עדכון בנוגע לדו"ח '
עדכון בנוגע לדו"ח
14/09/2016 | 10:17
9
בוקר טוב. 
הבוקר היה לי את המשפט.  (סוף סוף)
הצגתי את כל הראיות שאספתי. והדו"ח -> בוטל <- . 

אני רוצה להודות לך עו"ד שי גלעד על הנתינה והייעוץ ללא תמורה 
ותודה גם לשאר המייעצים. 

עוז 

לצפיה ב-'תמרור עצור באמצע פניה כשאין כניסה או תנועת רכב '
תמרור עצור באמצע פניה כשאין כניסה או תנועת רכב
19/12/2015 | 18:47
2
39
האם לעיריה או למאן דהוא מותר להציב תמרור עצור באמצע סיבוב כשאין אפשרות לשום רכב להגיע למקום כי הוא בסיבוב, ועוד אין קו עצירה בכביש, האם זה חוקי? , תודה חיים 0522349466
לצפיה ב-'מי שרשאי להציב תמרורים בתחום העיר'
מי שרשאי להציב תמרורים בתחום העיר
19/12/2015 | 19:50
1
25
הוא העיריה (באישורים בהתאם לתקנות) לאף מאן דהו אחר אסור להציב תמרור בשטח עירוני
תמרור "עצור" מציבים לפני הצומת, בדר"כ יתלווה לתמרור קו עצירה
אבל, את השאלה שלך לגבי התיאור לא הבנתי ונשמח אם תצרף תמונה או שרטוט של המקום
לצפיה ב-'תמרורי "עצור" (302) מוצבים לא רק בצמתים'
תמרורי "עצור" (302) מוצבים לא רק בצמתים
19/12/2015 | 20:03
16
לצפיה ב-'עצירה בנתיב השתלבות'
עצירה בנתיב השתלבות
17/12/2015 | 18:42
11
85
שלום,
האם מבחינת חוק מותר לעצור בנתיב השתלבות? כלומר להשתלב אליו ולעצור ורק ברגע שמתפנה הנתיב הנגדי להמשיך את הנסיעה
תודה
לצפיה ב-'שאלה קשה'
שאלה קשה
18/12/2015 | 11:04
10
57
1. מה זה "הנתיב הנגדי"
2. למה לעצור? תנועה עומדת? תאונה?
-
ככלל - בנתיב נסיעה אסור לעצור אלא אם הנסיבות מחייבות, אז בבקשה תאר מה קרה ביתר פרוט.
לצפיה ב-'תגובה לשאלה קשה :)'
תגובה לשאלה קשה :)
18/12/2015 | 19:14
9
43
מדובר על צומת T שבה אני פונה שמאלה, הנתיב אליו אני פונה מחולק לנתיב השתלבות ונתיב ראשי כדי למנוע המתנה לכך ששני הכיוונים יהיו פנויים.
השאלה היא האם כאשר פניתי לנתיב ההשתלבות (הנתיב הראשי באותו כיוון עדיין פנוי) מותר לי לעמוד ולחכות עד שהנתיב הראשי יתפנה ורק אז להשתלב אליו.
תודה,
ארז 
לצפיה ב-'אין פה עניין של מותר/אסור, אלא חובה עליך להמתין בו'
אין פה עניין של מותר/אסור, אלא חובה עליך להמתין בו
18/12/2015 | 20:48
8
42
החובה היא במתן ז.ק. לרכבים בדרך החוצה.
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
19/12/2015 | 00:16
7
45

הבעיה נובעת מזה שאח שלי עצר בנתיב השתלבות ומישהו עבר על קו לבן ונכנס בו מהצד.
עכשיו חברת הביטוח טוענת שאסור לו לעצור בנתיב ולכן האשמה היא עליו, למרות שהוא עמד כדת וכדין מבחינת הנתיב(רואים בתמונות כי לא חרג מהקווים )
תודה ושבת שלום,
ארז

לצפיה ב-'זו כבר לא שאלה של תקנות התעבורה לבדן'
זו כבר לא שאלה של תקנות התעבורה לבדן
19/12/2015 | 05:12
38
יש לבחון את המקרה ע"פ תמונות/תרשים הפגיעה, גם מראותו של הנהג האחר המעורב.
לצפיה ב-'עדיין לא ברור'
עדיין לא ברור
19/12/2015 | 12:06
5
38
מאיין בא הרכב הפוגע? מה פרוש "עבר על קו לבן ? מה היה מצב התנועה בנתיב הראשי (בתחילה כתבת שהיה פנוי - אז מדוע עצר? חברת הביטוח של מי טוענת כך - של אחיך או של הפוגע (חברת הביטוח של הפוגע מייצגת את הפוגע ולא את החוק או הצדק ותמיד ניתן לתבוע אותה ואת הפוגע, מה עוד שלדברייך חצה הפוגע קו לבן שלא ברור לי מהו) ?
תוכל לצרף שרטוט ?
לצפיה ב-'אם הבנתי נכון, רכב בכיוון הנגדי לזה שלאיו פנה'
אם הבנתי נכון, רכב בכיוון הנגדי לזה שלאיו פנה
20/12/2015 | 15:26
4
33
האח, התחכך בו בעת שחלף על פניו.
אם האח עמד בנתיב השתלבות והמתין שהנתיב מימינו יתפנה,  מבלי שחרג מעבר לקו הלבן שמשמאלו זה נשמע כמו שיטת מצליח של חברת הביטוח להתנערות מתשלום.

גם אם עמידה בנתיב אינה מומלצת ואולי יכישלו בטסט תלמיד שינסה כך להתשלבה תנועה, הרי שאין לכך נגיעה לעובדה שלרכב שמגיע ממול מותר לעבור את קו ההפרדה ולפגוע בו.
לצפיה ב-'אם מה שהבנת זה מה שקרה'
אם מה שהבנת זה מה שקרה
20/12/2015 | 18:41
3
32
אז זו בעיה של דיני נזיקין ולא תעבורה שמאד יתכן שעל כל אחד מהצדדים מוטלת אשמה (זה עצר באמצע הכביש וזה עבר קו הפרדה רציף) ולכן חברת הביטוח של הפוגע החליטה לא לשלם לצד שלישי שלדעתה נושא ברשלנות תורמת
לצפיה ב-'יתכן והאשמה תחולק, אם כי לי נראה שהאשמה כולה על הרכב שחצה'
יתכן והאשמה תחולק, אם כי לי נראה שהאשמה כולה על הרכב שחצה
21/12/2015 | 09:20
2
22
את קו ההפרדה, כי אין זה משנה אם הרכב הנפגע עמד או היה בנסיעה איטית או מהירה, הוא היה במקום שמותר לו להיות בו, וברגע הפגיעה מהירותו אינה משנה, מי שהיה במקום שאסור לו להיות הוא הנהג שחצה את הקו.
לצפיה ב-'אם הבנתי נכון, הפוגע הסגול אשם לגמרי'
אם הבנתי נכון, הפוגע הסגול אשם לגמרי
23/12/2015 | 20:58
1
27
כי חצה קו לבן רצוף, בהנחה שהציור שלי מתאר נאמנה את חווית השואל.
לצפיה ב-'לדעתי לא הבנת נכון. '
לדעתי לא הבנת נכון.
24/12/2015 | 08:18
18
אם נקח את הציור שלך, להבנתי הרכב הפוגע נסע משמאל לימין, בכיוון הפוך מזה שאליו פנה השואל, חצה קו הפרדה שחוצה בין כיווני הנסיעה וגילח אותו.

אבל כך או כך, אם רכבו של השואל לא בלט מחוץ לנתיב ההשתלבות, לטעמי אינו אשם, בלי קשר לכיוון הנסיעה של הפוגע. אם כי בדיני נזיקים מאוד סביר כי תוטל עליו אשמה חלקית על זה שהעז לקום בבוקר ולצאת מהבית.
לצפיה ב-'דו"ח על חניה בתחנת אוטובוס'
דו"ח על חניה בתחנת אוטובוס
14/12/2015 | 10:17
5
61
בוקר  טוב
קיבלתי  דו"ח  על חניה בתחנת אוטובוס
האם ישנם שעות בהן כן  מותר להחנות?
אם  תיאור המקום בו נעשתה כביכול העברה אינו תואם את המקום עצמו  האם הדו" ח 
קביל?
תודה
לצפיה ב-'אסור לחנות בתחנת אוטובוס '
אסור לחנות בתחנת אוטובוס
14/12/2015 | 14:07
4
55
אלא אם הרשות התירה חניה בסופי שבוע או בשעות שאין תחבורה ציבורית העוברת בתחנה כזו או אחרת.
דוח עירוני או משטרה?
כך או כך עהיין הכתובת אינו מהותי וניתן לתקנו, אם יידרש לכך.
לסיכום - דוח קביל
לצפיה ב-'דוח עירוני'
דוח עירוני
15/12/2015 | 21:45
3
44
לפני  כחודשיים  קיבלתי  באותו  מקום  דוח  כאשר  עליו  מופיע  כתובת  אחרת
בכתובת  שמופיעה  בדוח  הנוכחי  לא  קיימת  תחנת אוטובוס
תודה 
לצפיה ב-'בעיה'
בעיה
16/12/2015 | 08:18
2
48
דוח כזה דומה למסמר בלי ראש שקל לתקוע אותו וקשה להוציאו.
כמו שאמרתי קודם, לקות קלה בדוח (כתובת) שלא תפיל את הדוח.
לסיכום: שלם וזכור
לצפיה ב-'אין בעיה, יש לצלם את המקום של הכתובת'
אין בעיה, יש לצלם את המקום של הכתובת
18/12/2015 | 10:42
1
29
הרשומה בדוח, במשפט להראות את הצילום לשופט ולטעון שאין תחנת אוטובוס במקום, בזמן משפט אין אפשרות לתקן את הדוח אלא בהסכמת הנאשם (דוח ניתן לתקן לפני משפט)
לצפיה ב-'רק שאותו מקום יתואר בצורה שונה ע"י אנשים שונים'
רק שאותו מקום יתואר בצורה שונה ע"י אנשים שונים
18/12/2015 | 11:07
16
לצפיה ב-'נקודות על עבירת מהירות ישנה'
נקודות על עבירת מהירות ישנה
14/12/2015 | 09:59
2
36
אמא שלי קיבלה בקשה לחידוש רשיון והופתעה לגלות שצוין שיש לה 8 נק' חובה שהיא לא ידעה על קיומן.
לאחר בדיקות, הסתבר משהו שכבר כמעט הספקתי לשכוח, אבל בספט' 2003 אני נהגתי ברכב של אימי בכביש בין עירוני וצולמתי (כמדומני) נוהג במהירות של 121 קמ"ש במקום 90. קיבלתי קנס שאינני זוכר את גובהו. שולם כמובן.

כעת, יותר מ-12 שנים לאחר העבירה, רק הסתבר לנו שהיא עלתה גם בנקודות ויתרה מכך - הן נרשמו לאימי ולא לי.
א. יש מה לעשות בנוגע לרישום הנקודות על שמי?
ב. בחלוף זמן רב כל-כך, אין התיישנות/מחיקה של הניקוד?
לצפיה ב-'נקודות אפקטיביות לשנתיים '
נקודות אפקטיביות לשנתיים
14/12/2015 | 14:09
33
מעבר לכך, אם לא נעברו עבירות, אין להן כל משמעות.
עבירות מצלמה נרשמות על הבעלים הרשומים של הרכב.
אין מחיקה פיזית של הנקודות. הן פגות תוקף כמו שאמרתי
לצפיה ב-'בנוסף לדברי קודמי'
בנוסף לדברי קודמי
14/12/2015 | 17:08
35
אמך קיבלה דו"ח מצלמה על מהירות ולא אתה, היא לא הכחישה ביצוע העבירה ואף שילמה, או נתנה לך לשלם בשמה, את הקנס, לך זה היה נוח  כי חסכת רישום עבירה על שמך.
הנוהג הנכון במקרה כזה  הוא שבעל הרכב ישלח מכתב בקשה להסב את הדו"ח על שמו של מי שהרכב היה ברשותו בעת ביצוע העבירה ואותו אדם יצרף מכתב שלו המודה בכך ומבקש להעביר  את הדו"ח על שמו + פרטיו המלאים -  לו הייתם נוהגים כך הדו"ח היה מועבר ממנה אלייך על כל המשתמע מכך.
לצפיה ב-'ביטל דוח חניה בתא'
ביטל דוח חניה בתא
09/12/2015 | 20:31
5
469
היי לכולם.

היום חניתי ברחוב הדפנה בתל אביב בשעות בין 18:00-19:00
שמתי פנגו.

וקיבלתי דוח חנייה כתוב לי:
החנית את הרכב בניגוד להוראות תמרור המתיר חניה לכלי רכב מסוימים ובשעות מסוימות כפי שפורטו בו (חניה מועדפת)

האם מישהו מכיר את התמרור הנ"ל (אין סיכוי שהייתי מבחין בדבר כזה)
האם מישהו מכיר את הרחוב הנ"ל?

האם אני יכול לעשות משהו כדי לבטל את הדוח?
תודה.
לצפיה ב-'התמרור אמור להיות שלט עם כיתוב מתאים'
התמרור אמור להיות שלט עם כיתוב מתאים
09/12/2015 | 22:01
51
בין הצומת שאחרייך למקום שבו חנית
יש בתל אביב רחובות שהחניה בהם (לעיתים בשעות מסוימות) מוגבלת לדיירי הרחוב או לדיירי האזור בלבד.
כדאי לבדוק אם יש תמרור כזה כדי להיות בטוח אם נעברה עבירה או לא.
כדי לבטל דו"ח בתל אביב יש לפנות לכתובת המופיעה בו בסמוך לקבלתו (ולא יותר מחודש), להסביר את הנסיבות, להסביר שלא ידעת ומדוע לא ידעת.
איני מכיר רחוב הדפנה - אבל אם כוונתך לרחוב דפנה כניסה מדרך נמיר לדרום ימינה מיד אחרי ארלוזורוב, )- בעבר ביקרתי בו הרבה ולמיטב זכרוני היו מגבלות מהסוג שציינתי, איני יודע מה המצב בו כיום.
לצפיה ב-'מכיר גם את הרחוב וגם את התמרור, הקנס'
מכיר גם את הרחוב וגם את התמרור, הקנס
09/12/2015 | 22:03
3
65
על עבירה זו הוא 100 שח
תוכל לשלוח מכתב בקשה לביטול הדוח בטענה של חניה במקום בתום לב, מסומן כחול לבן ועובדה היא שגם שילמת על החניה ואתה מבקש, לפנים משורת הדין, שיבטלו את הדוח
לצפיה ב-'תודה רבה על המענה'
תודה רבה על המענה
11/12/2015 | 13:20
2
28
מה זה אומר "משורת הדין"?
לצפיה ב-'לפנים משורת הדין - יענו שירחמו עליך, בקיצור'
לפנים משורת הדין - יענו שירחמו עליך, בקיצור
11/12/2015 | 15:36
1
180
למרות העבירה, אפשר לחוס או לחמול. להתגמש עם העונש על מבצע העבירה
לצפיה ב-'מסכים, גם ההתרשמות שלי היא כי הרשויות אוהבות להצטייר '
מסכים, גם ההתרשמות שלי היא כי הרשויות אוהבות להצטייר
11/12/2015 | 17:02
48
כאנושיות, כנגד ההאשמות נגדם בחוסר אנושיות, ובידיעה כי זה טוב ליחסי ציבור....כל גנב גדול יודע כי חשוב לו להצטייר כתורם לציבור [ודוגמת הגנב היא מקרית ואין להשליך על הרשויות].
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
07/12/2015 | 21:10
3
77
שלום לכם

אך אני יכול לדעת הפוגע. בתאונת דרכים
הודיעה לחברת ביטוח. שהוא אשם

שאני יקבל כסף עבור תיקון אוטו
תודה
לצפיה ב-'אתה לא.'
אתה לא.
08/12/2015 | 07:46
20
לצפיה ב-'מה אני לא ?'
מה אני לא ?
08/12/2015 | 17:02
1
16
לצפיה ב-'אתה לא יכול לדעת'
אתה לא יכול לדעת
08/12/2015 | 17:21
44
מה מסר או לא מסר ואם בכלל מסר צד ג' לחברת הביטוח שלו.
אתה יכול (וצריך) לפנות ליו ואל חברת הביטוח שלו ולדרוש הוצאותייך, אתה יכול להיוועץ בחברת הביטוח שלך מה לעשות, אתה יכול גם לתקן על חשבונך ולתבוע לאחר מכן בבית המשפט את הוצאותייך מהפוגע ומחברת הביטוח שלו.
לצפיה ב-'קנס על חנייה על מדרכה '
קנס על חנייה על מדרכה
07/12/2015 | 12:40
12
125
שלום רב,
אני חניתי, באזור התעשייה דרום השרון, במגרש חנייה - שכולם חונים בו, תמיד, מזה שנים. לא מזמן קיבלתי דוח, שחניתי על מדרכה.
אני, שמעולם לא קיבלתי דוח חנייה, בלכתי לבדוק.
במקום הזה:
אין שום שילוט , שאומר שאסור להחנות.
לא חסמתי אף כניסה.
"המדרכה" הזו, כביכול, אינה מוגדרת ומשמשת כמדרכה. אלא המשך של האספלט, אינה מוגבהת מהכביש או מהמגרש, ואין שום דרך בעולם, לדעת שזו אמורה להיות מדרכה.
זה נראה כמו רחוב אבנים משולבות.
על מדרכה לא ניתן לנסוע. המקום כל כך רחב, שמשאיות נוסעות ועומדות עליו מדי יום וכמה רחבים בו זמנית.
כמו כן, יש מצד שמאל, כניסה למפעל.
על השער רשום: "לא לחסום את השער".
לא חסמתי שום שער.
מימיני ומשמאלי מחנים אנשים.

הדוח שקיבלתי הינו הזוי לחלוטין.
קיבלתי אותו בדואר רשום.
לא במקום.
אין שילוט.
עדיין, במקום אין שילוט.
זה נראה לי תרגיל נמוך ביותר , לגיוס כספים.
אני לא עברתי על שום עברה ובמידה וחלילה כן,
אני מעדיפה לתרום את הכסף , למי שבאמת זקוק לו.

כמובן, שבמועצת לב השרון, מודעים לכך.
וכפי שאמרה המטפלת בנושא: "את לא הראשונה שרועמת על כך, וגם לא הראשונה שמעלה לפייסבוק...את יכולה להגיש בקשה להשפט"
בקיצור: לב זהב והבנת הבריות.
בדיוק מתאים לאווירת החג.

אז מדוע, לא לשים שילוט?

הרכב שלי, זה הצילום של מפקח "8" באזור "0".
הפולו הכסופה, שמופיעה באתר של הדו"ח..

אשמח לחוות דעת.
תודה רבה וחג שמח,
ורד

לצפיה ב-'*רכבים*'
*רכבים*
07/12/2015 | 12:41
1
20
לצפיה ב-'בתמונות הללו, המקום נראה ריק. אבל בצהרי היום, הכל מלא'
בתמונות הללו, המקום נראה ריק. אבל בצהרי היום, הכל מלא
07/12/2015 | 21:15
49
ולא ניתן להבחין בין מדרכה לבין חנייה לבין כביש. מה גם, שזוהי כניסה למפעל גדול וכל הזמן עומדות וחונות שם מכוניות.
אין שום תמרור המורה שלא ניתן להחנות ורואים בבירור את סימני הצמיגים הרבים העוברים בין "המדרכה" כביכול לבין המפעל והכביש והלאה.

עניין הדו"ח, שלא ניתן במקום, אלא נשלח בדואר רשום הביתה, גם מעורר ספק. לדעתי, הם יודעים, שאנשים לא יודעים ובצדק, שזו אמורה להיות מדרכה, הסתרת עניין הדוחות, מאפשרת להם לשלוח דוחות ישירות הביתה - כדי ש"חלילה" אנשים לא יפסיקו לחנות שם וזרם המזומנים - שלא כצדק, יופסק.

בקיצור: תרגיל מאוד לא נקי ומפוקפק.

המקום הוא מקום מאוד גדול והמשטח המדובר, אף פעם לא שימש כמדרכה.ואין הגבהה בין המדרכה כביכול לבין "מגרש החנייה".
מה גם, ששאר מגרשי החנייה במתחם, מרוצפים באבן משתלבת. 
תודה לכל העונים והעוזרים/ות
חג שמח
ורד

לצפיה ב-'ברור לעין שהרחבה נפרדת הן מהכביש והן ממגרש החניה'
ברור לעין שהרחבה נפרדת הן מהכביש והן ממגרש החניה
07/12/2015 | 15:01
5
54
היא כן מוגבהת מהכביש, ומיקומה והיותה מרוצפת מבהירים שזהו מקום שמיועד להולכי רגל כדי שלא ילכו בכביש. היותה רחבה מאוד לא משנה זאת.
לצפיה ב-'"ברור לעין" צריך להיות "ברור לי"'
"ברור לעין" צריך להיות "ברור לי"
07/12/2015 | 15:32
3
21
לצפיה ב-'כמה שאני מסתכל בתמונות, יש כאן בעיה,נראה לי שמעמוד'
כמה שאני מסתכל בתמונות, יש כאן בעיה,נראה לי שמעמוד
07/12/2015 | 15:39
2
49
החשמל ימינה זה נראה כמו חניון קטן, בטח שלא מדרכה
לפני העמוד, זה נראה כמדרכה וגם זה בספק, הכביש במקום זה מתעקל, לכן אם השואלת חנתה אחרי העמוד, לדעתי זה במקום שלא מוגדר כמדרכה
לצפיה ב-'היא לא חנתה ימין לעמוד, אלא משמאל, על החלק המרוצף.'
היא לא חנתה ימין לעמוד, אלא משמאל, על החלק המרוצף.
07/12/2015 | 15:51
1
37
כך לפחות תארה במפורש בהודעה.

קשה לי לראות איך ניתן לטעון שהחלק המרוצף אינו מדרכה.
לצפיה ב-'לאחר בדיקה גם בגוגל מפות, אני בדעה שלך'
לאחר בדיקה גם בגוגל מפות, אני בדעה שלך
07/12/2015 | 15:59
41
מהעמוד חשמל - שמאלה, זה מדרכה
לצפיה ב-'הרכב לא מפריע להולכי רגל!'
הרכב לא מפריע להולכי רגל!
10/12/2015 | 20:54
26
ולכן הנהגת לא פגעה באף אחד.
חוקים נעשים בכדי להסדיר את חיינו פה...בכדי שאיש לא יפגע ברעהו,
ההתנגשות עם החוק הי בעיה עם החוק, או פרשנות מעוותת של החוק / כוונת החוק.
מי שנתן הדוח שוגה בהבנת המציאות.

ההתייחסות לאשה שנפנפה בסכין בעפולה -כמחבלת, ולכן הירי בה ,היו שגויים וסתרו את כוונת החוק המרשה לירות רק במי שמהווה סכנה לסביבתו!
תתאפסו ! לטובת חיים יותר שפויים כאן.
לצפיה ב-'כמה שבחנתי את התמונות - לא מצאתי כל סימן למדרכה'
כמה שבחנתי את התמונות - לא מצאתי כל סימן למדרכה
07/12/2015 | 15:04
1
53
על פי הגדרתו בתקנות, כן יש איזה אי תנועה קטן שאני מאמין שלא עליו חנית
לידיעתך, אין תמרור האוסר חניה על מדרכה אלא יש איסור על כך בתקנות, יש תמרור המאפשר לחנות על מדרכה.
לא נותר לך, אלא לבקש להשפט ומשפט תדרשי מהתובע שיראה לך היכן בדיוק בתמונה יש מדרכה כפי שמוגדרת בתקנות שבגללה נרשם לך הדוח
לצפיה ב-'.'
.
07/12/2015 | 15:22
11
לצפיה ב-'העליית חיוך על פני'
העליית חיוך על פני
08/12/2015 | 12:19
1
54
נזכרתי ב"גבעת חלפון" של הגששים: "לא יכלו לשים שלט קטן "ים" ?
ואם את עדיין חושבת שהדו"ח לא מוצדק עלייך לעשות בדיוק מה שאמרו לך ברשות המקומית - לבקש להישפט (רק שתדעי שהשופט לא מחויב לקנס המקורי)
לצפיה ב-'הכל ברוח טובה :)'
הכל ברוח טובה :)
08/12/2015 | 14:10
35
כשהמקום  מאוד עמוס, המכוניות חונות עד השער ולאחריו ולא ניתן להבחין בכלום.
אין הפרדה.
תודה רבה על התייחסותך.
אין כמו הגשש.
חג שמח
ורד
לצפיה ב-'דוח חניה'
דוח חניה
05/12/2015 | 20:35
8
76
שלום רב,
אבי עלה על מדרכה מונמכת כדי לחנות את הרכב בכניסה לחנות. אציין כי מותר לעלות על המדרכה ויש מקומות חניה מותרים. אבי, בתום לב, החנה במקום שאסור לחניה. מסתבר שיש שלט קטן שמורה על איסור באזור הספציפי הזה. השלט הודפס ע"ג נייר צילום במדפסת ביתית, מצופה בלמינציה והוצמד לעמוד נמוך באמצעות סיכות כך שממש קשה היה לראות אותו.
הוא קיבל דוח בסך 475 ש"ח על פי חוק עזר לשימור רחובות שמנוסח כך - "הנחת ו/או הרשת לאחר להניח ברחוב או להבליט מעל לרחוב כל דבר העלול לגרום נזק לרחוב או להפריע לניקויו או לתנועת הציבור בו לזמן ממושך יותר מהדרוש באופן מתקבל על הדעת לטעינתו או לפריקתו של אותו דבר.
צרפתי כמה קבצים כדי לנסות להסביר את המקרה טוב יותר.
1. מדוע לדעתך ניתן דוח על סעיף כזה ובסכום מופרז כזה?
2. מי קובע מהו הזמן הדרוש באופן מתקבל על הדעת?
3. אבי לא עסק בפריקה או טעינה אלא בעצירת חניה לטווח קצר לצורך כניסה לחנות והתעכב בה לא יותר מ- 3 דקות.
4. האם "תמרור" שהונח באופן "חאפרי" כזה הוא קביל?
תודה רבה,
הילה
לצפיה ב-'לדעתי, הדוח ניתן ע"י מח' הפיקוח ולא ע"י מח' החניה'
לדעתי, הדוח ניתן ע"י מח' הפיקוח ולא ע"י מח' החניה
05/12/2015 | 21:13
7
54
כדאי לבדוק זאת
הקנס על חניה על מדרכה הוא 500 שח
אין חשיבות לזמן החניה - גם לדקה אחת - אסור
התמרור הזה, הוא לא תמרור המוגדר בחוק ולכן הוא חסר כל חשיבות, בכל מקרה אין קשר לסעיף בדוח ולתמרור
רצוי שתבדקי מי רשם את הדוח - מח' חניה עירונית או מח' הפיקוח
למח' חניה עירונית אין כל סמכות לרשום דוח על פי חוק העזר שציינת - רק למח' הפיקוח
לצפיה ב-'אני לא משפטן'
אני לא משפטן
06/12/2015 | 10:09
6
55
הבנתי אומרת כי הרשויות קיימות בכדי לתרום לאיכות חיינו,
נציג הרשות הרואה הרכב המדובר צריך לחשוב אם הוא מפריע למישהו, ולא רק אם הרכב חונה בסתירה לאיזו תקנה הקיימת רק משום כי היא אמורה לעזור לנו האזרחים,
אם נציג הרשות חושב כי הרכב מפריע,עליו לפנות לנהג ולבקש שיזיזו,כי זה מהות תפקידו- סיוע לאזרחים,
נתינת דוח לא עוזרת,המטרד[אם קיים] נשאר,וכך הפקח חוטא למטרתו, למען מטרה זרה- העשרת קופה של מישהו.
לצפיה ב-'נכון מאד, למען ההגינות כך זה צריך להיות ולא צריך'
נכון מאד, למען ההגינות כך זה צריך להיות ולא צריך
06/12/2015 | 10:43
1
38
להתעמר באזרח, אבל, תקציב העיריה בנוי גם מהכנסות של דוחות חניה ולכן העיריה רושמת דוחות ללא כל התחשבות באזרח, היה ניתן להפעיל שיקול דעת של הפקח אבל ההוראה שהוא מקבל הינו חד משמעי וזה לרשום דוחות וכמה שיותר
לצפיה ב-'ועוד אמיתות :'
ועוד אמיתות :
06/12/2015 | 11:19
45
המצב הנוכחי קיים כי זה לא מפריע כל כך ,
- האזרחים לא מודעים לבעייתיות, לא מבינים מה האלטרנטיבה...אם היו באמת רוצים, המצב היה משתנה.
- עורכי דין שגישתם סיוע ללקוח, ולא תיקון המצב שמביא אליהם כל כך הרבה לקוחות....האינטרס של עורכי הדין שהעיוותים והמצב הלא תקין ימשכו.
לצפיה ב-'נקודת מבט בעייתית'
נקודת מבט בעייתית
07/12/2015 | 15:07
3
45
מנסיון אישי נהג שמעירים לו בלבד ימשיך לעבור את העבירה  (והתקנה קיימת לא כדי להעשיר קופה אלא משום שלעיתים זה מפריע) נהג שנקנס ישתדל יותר לעבור על החוק.
יתרה מזאת - עד לפני כמה שנים ניתנה לנהג אזהרה במקום קנס אם היה ברשותו רשיון נהיגה 5 שנים ומתוכן השנתיים האחרונות ללא עבירות תנועה, בבדיקה סטטיסטית התברר שנהגים שקיבלו אזהרה בלבד ביצעו לאחר מכן יותר עבירות מנהגים שנקנסו ואז התקופות הועלו מ 5 שנים ל10 ומשנתיים ל 5 שנים.
-
ולשם הדגשה - האם נראה לך שבמידה ושוטר מגב רואה ערבי  שולף סכין וצועק "אללה אכבר" עליו לבקש ממנו יפה להוריד את הסכין ולהפסיק לצעוק כי מנוחת השכנים עלולה להיות מופרעת (כי בינתיים לא נגרם כל נזק)
לצפיה ב-'נקודת מבט בעייתית'
נקודת מבט בעייתית
10/12/2015 | 21:22
2
29
בית המשפט קבע כי השימוש בירי כנגד ה'מחבלת מעפולה' היה שגוי.
המחבלת לא היוותה סיכון לסביבתה.
אישית, מפריע לי הקריאה 'אללה עכבר', אבל אני צריך להתאפק ולחשוב לאיזו מטרה ניתן הכח בידי.
לגבי החניית הרכב המדובר,אם הוא לא מפריע לבני אדם... בבקשה לא להפריע לנהג המחנה,
אם הוא מפריע לבני אדם, על הפקח לבקש להזיזו בכדי שלא יפריע,
זה שזה לא נעשה כך, מעיד כי הפקחים איבדו הקשר בין מעשיהם למטרת העסקתם המקורית [או אולי יש מטרות נסתרות].
בזמנו גם נעשה כאן סינדול רכבים שהפריעו, וכך סינדלו ההפרעה....הציבור מסתגל לכל חוק, החל מלוחות הברית...ועד סקילה לפוגעת בכבוד המשפחה...אשה המודעת למצב, תשתדל לא לפגוע בכבוד המשפחה...וזה לא אומר כי יש להמליץ על סקילה, משום כי היא מוכיחה את מטרתה.
בנוסף,מחקרים הוכיחו כי אדם ימנע מעבירה אם הסיכוי שלו להיתפס או להיות מוזהר גדולים, ולאו דווקא גובה הקנס.... במקרה שלפנינו לא נראה שיש פה עבריין, לכן אין סיבה לחבוט בו.

לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
11/12/2015 | 11:53
1
27
אדם צריך לכבד את החוק, במידה והחוק לא מתאים לו הוא רשאי לפנות לאחד מחברי בית המחוקקים (שניתנת לו אפשרות לבחרם מעת לעת) ולבקשו שיעלה הצעת תיקון לחוק..
ובקשר לעניין המחקרים - למעט הקטע של אזהרה, שלא עובד, אתה צודק, הסברתי כבר שהוכח שאזהרה לא מפחיתה את העבריינות
ואשר ל"בקשה להזיז" כבר קרו מקרים שאנשים (כולל פקחים ושוטרים) שביקשו מנהג  שחנה שלא כחוק להזיז את רכבו, גודפו, הוכו ואפילו כמה נרצחו, אז למען בטחונם האישי של הפקחים כדאי שיתעמתו עם נהגים כמה שפחות.
ואינקדוטה - בעבר בוחני הנהיגה היו בתום הטסט מודיעים לנבחן אם עבר או נכשל, עד שנרצח אחד הבוחנים שהודיע לנבחן שנכשל - מאז התשובות לא ניתנות במקום
לצפיה ב-'ככלל,אני מכבד חוק, לא מקדש חוק'
ככלל,אני מכבד חוק, לא מקדש חוק
11/12/2015 | 16:46
21
החוקים והתקנות [שכנראה אי אפשר להימנע מהם] לא בהכרח משרתים טוב את בני האדם החיים פה, ואינני יודע אם הסיבה המרכזית הינה פיספוסים בחיקוק החוקים, או ישום לא נכון שלהם.
מה צריך לעשות בן אדם שנפגע ע"י החוק ? לא להשלים עם המצב !
כאחד שניסה לא מעט להשיג מחוקקים, אני יכול לומר כי ספק אם מומלץ להמליץ לבן אדם לפעול לשינוי חוק.
האמירות בדבר הצורך לציית לחוקים נאמרות גם בהקשר הדתי, הצבאי וכו',  זה משרת המערכות, אבל צריך להזהר בעניין הציות שלא תמיד הוא עושה לנו טוב, ולא חסרות דוגמאות על ציות דתי, על ציות לדרג הקובע כי לא נראת מלחמה בקרוב, או דוגמאות לציות מלפני כ- 75 שנה.
אנשי הרשות אמורים לעבוד לטובת האזרח, ולכן הם צריכים להבין את מטרת החוק,ואת הסיטואציה, ולציית להגיון ולא רק לספר החוקים שאינו יכול לתת מענה לכל סיטואציה, בפרט אם אין לך יכולת לפרשו כהלכה.
כיום,לדוגמא, יש 'חוקי גזם גנני' המורים לך מתי להוציא גזם,ואיפה להניח....וכלל, ככל יש תקנות רבות יותר בעניין, כך הרשות עושה פחות את תפקידה,ופוגעת יותר באזרח.
ומה שהחוק מאפשר לך ,כדוגמא, הוא לכתוב כתובת ענק 'מוות לערבים' במרכזה של עיר,ולא לצבוע מעברי חצייה, שחצייתם היא הגורם מספר אחד להרג הולכי רגל במדינת ישראל.
מה שאתה כותב בקשר ל'בקשה להזיז' הינו הכשר לאי עשיית התפקיד שבגינו אנשים מקבלים משכורת,וזה כמו אי כניסת כוחות שיטור לשכונת רוזנגרוד במלמו, או אי שליחת כבאים להגנה על ישובים בכרמל בשריפה הגדולה....גישתך היא מדרון חלקלק....
ואם נחזור לפואנטה המרכזית, יש לעשות ריאירגון  בחשיבה שלנו בנוגע למה רע ומה טוב, ומה תפקיד רשויות האכיפה
לצפיה ב-'פגיעה בדלת פתוחה של רכב - על מי האשמה ?'
פגיעה בדלת פתוחה של רכב - על מי האשמה ?
02/12/2015 | 19:29
3
104
ערב טוב.

אישתי פגעה היום בדלת (אחורית) פתוחה של טרנזית.
הפגיעה לא רצינית, אך בכל מקרה יהיה צורך כנראה להפעיל ביטוח
מאחר וברכב של האישה יש נזק לטמבון ולמכסה מנוע, ובטרנזית
הדלת נפגעה קלות בקצה שלה.

הסיטואציה היא כזאת -
אישתי נסעה בכביש צר יחסית, ובצד ימין עמדה טרנזית של חנות
ירקות צמודה ופרקה סחורה. לפי טענת האישה הדלתות האחוריות
של הטרנזית היו פתוחות באופן מקביל לכביש, וכאשר היא חלפה
ליד הרכב, משב רוח גרם לדלת השמאלית להפתח לכיוון הכביש
וזה מה שגרם בעצם לפגיעה. כמו כן רצוי לציין שהטרנזית עמדה
באדום לבן. אף על פי שאישתי היא זאת שפגעה, אני משוכנע שיש
פה אשמה של בעל הטרנזית על כך שהרכב שלו עמד במקום אסור
(אדום לבן) ועל כך שהרכב הושאר עם דלתות פתוחות.

האם נכון הדבר ?
תודה מראש.
לצפיה ב-'נשמע כמו חלוקת אשמה. כמה? כמה שחברות הביטוח'
נשמע כמו חלוקת אשמה. כמה? כמה שחברות הביטוח
03/12/2015 | 08:11
46
או בית המשפט (אם תחליטו לערב אותו) יחליטו.
לצפיה ב-'לפי התיאור אשתך זכאית לפיצוי '
לפי התיאור אשתך זכאית לפיצוי
04/12/2015 | 09:24
57
זאת כיוון שלא יכלה לצפות את פתיחת הדלת ע"י הרוח וכן, לא יכלה למנוע את התאונה.
רשלנות הנהג השני גדולה ואין רלוונטיות למקום החניה.

עם זאת, זה פורום תעבורה ועניינך הוא עניין נזיקי, בהצלחה
לצפיה ב-'מנסיון עם רכבים מסחריים, תמיד יש מנגנון עצירה לדלתות מאחור,'
מנסיון עם רכבים מסחריים, תמיד יש מנגנון עצירה לדלתות מאחור,
22/12/2015 | 15:13
17
לרוב עם שתי נקודות עצירה - שמאפשרות פתיחה של 90 או 180 מעלות,

בכדי למנוע מצב כזה של דלת מתנפנפת ברוח וגורמת נזקים.

אם אצל הירקן המנגנון לא תקין, או שהוא שחרר אותו בכוונה - הרשלנות בצד שלו.
לצפיה ב-'מהירות מופרזת באיזור מחלף עתלית'
מהירות מופרזת באיזור מחלף עתלית
02/12/2015 | 14:44
3
70
שלום לכם,
צריך עזרה לגבי משהו מוזר שקרה לי הלילה...
נסעתי במהירות שעולה ב30 קמ"ש מעל המהירות המותרת (משהו כזה) על כביש החוף באיזור מחלף עתלית.. כידוע לי אין מצלמות באיזור זה, אך קצת אחרי המחלף לכיוון צפון הבחנתי בפלאש אחד שבא מהנתיב הנגדי!
למישהו יש מושג מה זה יכול להיות?
לצפיה ב-'מצלמת מהירות'
מצלמת מהירות
02/12/2015 | 15:46
1
65
המצלמה הקרובה ביותר למיקום המצוין הינה במיקום: 32.71023,34.97046
כביש: 4 צפון
תיאור: מצלמת רמזור ומהירות - כביש 4 צפון - צומת עתלית
מהירות מותרת: 80

עו"ד אילון אורון
מנהל הפורום
לצפיה ב-'נכון, אתה צודק אבל אני מדבר על כביש החוף'
נכון, אתה צודק אבל אני מדבר על כביש החוף
02/12/2015 | 16:05
52
בדקתי לגבי סוגי מצלמות וראיתי שיש מצלמה ניידת שמותקנת על רכבים משטרתיים מסוג מלטנובה 6F. יכול להיות שמדובר במקרה הנ"ל?
לצפיה ב-'אתה עדיין לא צריך עזרה'
אתה עדיין לא צריך עזרה
03/12/2015 | 10:43
57
אם צולמת - וגיע דו"ח ואז תדע מה זה היה
אם לא צולמת - צה איכפת לך?
לצפיה ב-'משרד התחבורה שוב הצליח לטעות ולהטעות בחישוב הנקודות'
משרד התחבורה שוב הצליח לטעות ולהטעות בחישוב הנקודות
02/12/2015 | 10:29
54
הרבה יותר חמור מהדיווח המוטעה שנשלח לנהגים על ידי משרד הרישוי - מסתבר שמשרד הרישוי פוסל מספרים גדולים מאוד של נהגים רק מהסיבה שהמחשב שלו לא באמת יודע לחשב את הנקודות,בהתאם להוראות החוק.
רב רובם של הנפסלים מרצים תקופות של 3 ו 9 חודשים , ורק כאשר בודקים לעומק את הוראות החוק ומוכיחים להנהלת משרד הרישוי כי החיוב מוטעה, הפסילות מבוטלות.
כואב לחשוב כמה אנשים אבדו את פרנסתם וכלל לא יודעים שמדובר בחישוב מוטעה הנוגד את החוק.

https://www.facebook.com/OronLAW/
לצפיה ב-'חנייה על מדרכה'
חנייה על מדרכה
02/12/2015 | 12:01
1
71
היי
קיבלתי דו"ח חנייה על עבירה:
העמדת/החנית את רכבך בתחום המועצה המקומית גדרה תוך הפרת חוק העזר לגדרה(העמדת רכב וחנייתו) התשס"ט 2009 כמפורט להלן: על מדרכה עם שני גלגלים בלבד במקום שלא הוסדר לכך ובלבד שנותר מעבר של 130 ס"מ לפחות על המדרכה. מס"ד 6 סעיף 6 (ג)(3) .
*יש דרך לצאת מזה? זה לגמרי היה בתום לב.
אני רוצה לציין שהמדרכה אפורה,רעועה ומאוד מאוד נמוכה.(למעשה זה אפילו לא ממש מדרכה)
ונשאר לפחות 2 מטר מעבר להולכי רגל
ושאורות מצוקה היו דולקים. (המיקום זה בגדרה(בארכה/בורקס טורקי מי שמכיר).
אשמח לעזרה.-צירפתי תמונה.
לצפיה ב-'אם זה לא מדרכה,מה כן מדרכה ?'
אם זה לא מדרכה,מה כן מדרכה ?
02/12/2015 | 12:23
43
ידעת שאת-ה חונים על מדרכה ,ואפילו השארת אורות מצוקה ,,,
לעניין 2 המטרים ,אם היה פחות מ1.30מטר הקנס היה עולה ל  500 ש"ח 
לבקש ביטול תמיד אפשר אבל צריך סיבה שתהיה " משכנעת " ולבנות על יום טוב של התובע העירוני .
אבל בשום אופן לא לספר את הסיפור של תום לב ,,,,

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד שי גלעד חברת עורכי דין נוסד על ידי עורך דין שי גלעד בעל נסיון של עשרים וחמש שנים בייצוג נאשמים בתעבורה בבתי משפט. עו"ד שי גלעד היה בין מייסדי עמו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד שי גלעד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו