לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1044110,441 עוקבים אודות עסקים

פורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

לצפיה ב-'דו"ח תנועה המרה לאזהרה?'
דו"ח תנועה המרה לאזהרה?
27/10/2017 | 11:40
1
55
בוקר טוב
קבלתי דוח תנועה קנס של 750 ש"ח + 8 נקודות. נהגתי בכביש במהירות של 72 קמ"ש ע"פ הדוח בכביש שמותרת בו הנסיעה 50 קמ"ש. למיטב ידעתי ב-15 שנה אחרונות לא קבלתי דו"ח כלשהוא.
(אלא אם כן יש משהוא שלא קבלתי הדואר אצלנו לא משהו). האם ניתן להמיר לאזהרה וכיצד ניתן לעשות זאת.
תודה רבה
לצפיה ב-'תתקשר למפנ"א ותבקש'
תתקשר למפנ"א ותבקש
27/10/2017 | 12:45
23
לצפיה ב-'דו"ח תנועה נסיעה בנת"צ המוביל לכניסה למקום העבודה'
דו"ח תנועה נסיעה בנת"צ המוביל לכניסה למקום העבודה
26/10/2017 | 15:04
3
57
שלום רב,
לאחרונה קיבלתי מספר דוחות תנועה בשל נסיעה בנת"צ ברח' דרך נמיר בת"א. אני נאלצת להשתלב בנתיב זה על מנת להיכנס למקום עבודתי. לפני הכניסה לעבודה יש שתי תחנות אוטובוס עמוסות אוטובוסים ואני מסכנת את חיי אם אני נוסעת בנתיב האמצעי ומנסה אח"כ לפנות ימינה אל הכניסה. האוטובוסים יוצאים מהתחנות ולא מאפשרים לי לרוב לפנות ימינה. אם לא אשתלב בנתיב זה מלכתחילה לא אוכל להיכנס לעבודה. אשמח לשמוע עצה מה לעשות והאם מתחשבים במקרים כמו אלה.
תודה
לצפיה ב-'באיזה מרחק השתלבת מראש לנתיב?'
באיזה מרחק השתלבת מראש לנתיב?
26/10/2017 | 16:31
46
את יכולה לנסות לצלם את המצב מתוך הרכב, לצרף תצהיר של מקום העבודה ולבקש התחשבות, במידה ולא מדובר במרחק מאוד גדול.

בלי קשר, "סיכון חיים" נשמע קצת מוגזם לתיאור נסיון השתלבות בתנועה עמוסה.
אם תתני תיאור מדוייק יותר של המיקום יהיה קלך יותר להבין.
ואם את מתקשה להשתלב, נסי לחפש מסלול נסיעה אחר.

לצפיה ב-'אני מבין שצולמת'
אני מבין שצולמת
26/10/2017 | 17:03
47
האם לאחר שקבלת את הדוח הראשון המשכת באותו מסלול?
אם כן, לצערי הרב אני חושב שאת מתווכחת עם הודעה מוקלטת..
הרשויות לא קלות בוויתורים כי הדוחות הם חלק מההכנסות לטובת התקציב שלהן.
מה שיקשה עלייך הוא ביצוע חוזר של העבירה.
תוכלי אולי לבקש להישפט על כל העבירות יחד ולשלם רק פעם אחת.
לצפיה ב-'אסור גם לפנות מהנתיב האמצעי ימינה.'
אסור גם לפנות מהנתיב האמצעי ימינה.
26/10/2017 | 19:29
37
בנקודה מסוימת בנת"צ מתחיל להיות מסומן חץ לבן ימינה, משם עלייך להתחיל להשתלב ימינה, במידה ולדעתך החץ מסומן קרוב מדי לפניה ולא ניתן להשתלב ימינה בבטחון - פני למחלקת התנועה בעיריית תל אביב והתריעי בפניהם על המצב
לצפיה ב-'אפשרות לביטול קנס על נסיעה בנתיב תחבורה ציבורית'
אפשרות לביטול קנס על נסיעה בנתיב תחבורה ציבורית
25/10/2017 | 08:32
1
2318
האם יש איזה שהוא סיכוי לבטל דוח שקיבלתי על נסיעה בנתיב תחבורה ציבורית בשל טעות שלי בניווט? לא היתה לי כל כוונה לנסוע בנתיב זה אך בשל טעות בניווט נקלעתי לנתיב תחבורה ציבורית ברחוב שבו יש רק נטיב אחד לכל כיוון. זאת אומרת . שלא היתה לי אםשרות לתקן את הטעות מבלי לגרום להפרעה משמעותית בתנועה ואף לסכן את עצמי ואחרים. (מדובר על רחוב דיזינגוף 166 לפי הדו"ח). אשמח לתשובת מביני עניין. תודה 
לצפיה ב-'במידה ורשיונך תקף לפחות 7 שנים'
במידה ורשיונך תקף לפחות 7 שנים
25/10/2017 | 08:46
346
ולפחות ב 5 השנים האחרונות לא נרשמו לחובתך עבירות תנועה - תוכלי להתקשר למפנ"א ולבקש המרת הדו"ח לאזהרה.
ולידיעתך - בעבירות תנועה לא מתייחסים למוטיב הנפשי של כוונה לבצע עבירה אלא רק לעצם הביצוע.
לצפיה ב-'משפט על אי ציות לאור אדום'
משפט על אי ציות לאור אדום
23/10/2017 | 13:28
10
85
שלום, קיבלתי דו"ח על אי ציות לאור אדום על סך אלף ש"ח ו 10 נקודות. שוטר שעמד בצומת ראה ודיווח בקשר לשוטר שעמד אחרי הצומת (אחרי פניה שמאלה). השוטר אחרי הצומת עצר אותי ונתן לי את הדוח. כאשר עברתי ברמזור ראיתי אור ירוק מהבהב ולא אור אדום ולכן ביקשתי להישפט. השוטר לא צילם אותי, לכן זו מילה שלי נגד המילה שלו.. מה אתם ממליצים לי להגיד במשפט על מנת שאכן יבטלו לי את הדו"ח? תודה
לצפיה ב-'כדי שתורשעי בעבירה, התביעה צריכה להוכיח שהתקיימו יסודות '
כדי שתורשעי בעבירה, התביעה צריכה להוכיח שהתקיימו יסודות
23/10/2017 | 13:44
4
60
העבירה, כלומר שהשוטר, ממקום עמידתו יכול היה להבחין בקו הצומת, ברמזור וברכב שלך, וכן שכל הרמזורים נבדקו ומצאו תקינים לפני ואחרי מתן הדו"ח.

אם לא תצליחי להפריך את עדות השוטר ולסתור את אחד מיסודות העבירה, תורשעי.
כן, המילה שלו שווה יותר.

את יכולה להעלות לכאן את הדו"ח (בהסתרת פרטים מזהים), אולי בקריאת תיאור השוטר נוכל לתת עיצה טובה יותר. כי בכלל לא בטוח שכדאי לך לבקש להשפט.
לצפיה ב-'מצורף הדוח'
מצורף הדוח
23/10/2017 | 14:01
3
66
הבנתי גם שלפני כניסה למשפט הם מציעים להגיע להסדר.. האם זה עדיף מאשר להיכנס למשפט? איזה הסדר יכולים להציע לי? תודה!
לצפיה ב-'לדו"ח הזה אמור להיות מצורף מזכר של השוטר השני'
לדו"ח הזה אמור להיות מצורף מזכר של השוטר השני
23/10/2017 | 14:40
2
62
השוטר שרשם את הדו"ח לא ראה את ביצוע העבירה. אם תבקשי להישפט  יבוא להעיד גם השוטר השני שראה אותך עוברת באדום ודיווח לנותן הדו"ח שיעצרך. הוא אמור לכתוב מזכר שמתאר  את ביצוע העבירה, המזכר יצורף לדו"ח - כך שזאת תהיה מילה שלך מול מילה של שני שוטרים..
הנקודה החלשה בדו"ח היא איך השוטר נותן הדו"ח ידע לעצור דווקא אותך, כלומר יתכן והשני ראה רכב אחר מבצע את העבירה  והתקשורת בין שניהם לא היתה טובה ועצרו דווקא אותך ולא את העבריין האמיתי.
בדו"ח כתוב שהרכב זוהה על פי צבעו ומספרו - והשאלה צריכה להיות איך הועבר הצבע והמספר.מ
במידה ותבחרי להישפט  יהיה עלייך לחקור את שני השוטרים על נקודה זו, במידה ותצליחי לעורר ספקות אצל השופטת תזוכי בדין. במידה ותורשעי השופטת עלולה לצרף לעונש גם פסילת רשיון לתקופה מסוימת.
בדו"ח כתוב שהרכב זוהה לפי צבעו ומספרו ועלייך להקשות איך הועבר בין השוטרים הצבע והמספר.
מהיכרות של הצומת הזאת כנראה שהיה קשר עין בין שני השוטרים (את באת מכיוון איירפורט סיטי והשוטר שעצר עמד בסמוך לתחנת האוטובוס ב 40 לדרום - כלומר השוטר הסמוי בהחלט יכול לאשר בהינף שנעצר הרכב הנכון.

לצפיה ב-'הסדר '
הסדר
23/10/2017 | 14:47
1
61
הבנתי שלפני כניסה למשפט הם מציעים להגיע להסדר.. האם זה עדיף מאשר להיכנס למשפט? איזה הסדר יכולים להציע לי? תודה!
לצפיה ב-'שלבי המשפט.'
שלבי המשפט.
23/10/2017 | 14:58
51
ראשית - קראי שוב את הודעתי כי הוספתי בה כמה דברים שלא לטובתך.
את מוזמנת לישיבת הקראה, בישיבה זו השוטרים לא יבואו להעיד, תוכלי לבוא רבע שעה לפני הזמן שנקבע לך ולדבר עם התובע, תזהי אותו בקלות כשתכנסי לאולם המשפט, במקרה הטוב הוא יסכים להגיע להסדר שבו תקבלי את העונש המקורי (וזאת במידה והמזכר כתוב טוב כמו הדו"ח), במידה ולא תסכימי כי תעמדי על צדקתך השופטת תקרא לך ותשאל אם את מודה, במידה ותודי תתן לך את העונש המקורי ואולי תוסיף איזה חודש פסילה על תנאי, אם לא תודי תוזמני לישיבת הוכחות שאליה יוזמנו גם השוטרים להעיד, גם בה תוכלי להגיע להסדר שאינו פחות מהעונש המקורי, אם בכל זאת תרצי להישפט  - או שתזוכי או שתערערי את דברי השוטרים כפי שכתבתי קודם. במידה ותורשעי כנראה שתקבלי גם פסילה על תנאי עד 3 חדשים ואולי גם פסילה בפועל.
את יכולה לקחת עורך דין שלבטח מנוסה ממך בקיעקוע עדויות שוטרים (אם השוטר רציני ושקול יהיה מאד קשה לקעקע את עדותו) אני מניח שהעו"ד יעלה לך כמה אלפי שקלים - וכמובן זיכוי לא מובטח.
לצפיה ב-'אופס - שימי לב'
אופס - שימי לב
23/10/2017 | 18:39
3
53
הקנס היום על רמזור אדום (החל מיוני 2017) הוא 1500 ש"ח
בית משפט (במידה ולא תזוכי)  יפסוק לך זאת.
אם השוטר טעה ורשם אלף  כדאי לשלם 
לצפיה ב-'משפט'
משפט
24/10/2017 | 09:49
2
47
תודה רבה. האם כדאי לבטל את המשפט או להודות באשמה ולבקש הקלה בעונש מאחר וגם לא היו לי עבירות בשנים האחרונות (ישנה אופציה בזימון למשפט לרשום זאת ולתת לבית משפט ואז לא להיות נוכחת במשפט)? במידה ואצליח לבטל (המשפט ביום שני) אצטרך לשלם את הקנס המקורי או עם תוספת?
לצפיה ב-'הדו"ח הזה אינו הזמנה לדין'
הדו"ח הזה אינו הזמנה לדין
24/10/2017 | 11:21
1
42
אם המשפט ביום שני אינך יכולה לבטל (עקב הצילום הלא ברור לא הבחנתי שהדו"ח ניתן לפני שנה ואז הקנס היה באמת 1000 ש"ח) לדבר עם התובע, לנסות להגיע איתו על עיסקת טיעון עם הקנס המקורי, אם קשה לך לשלם בבת אחת בקשי לחלק לתשלומים, צייני בפניו את עברך הנקי, יש להניח שיסכים כדי לחסוך עומס מבית המשפט. 
קצת על משפטי התעבורה - אני מניח שאת נשפטת בפתח תקווה - בית המשפט לתעבורה שם נראה כבית מטבחיים, בכ 98% מהמשפטים הנהג מורשע, השוטר שנתן את הדו"ח מקצוען ומשדר אמינות רבה בבתי המשפט (את השני איני מכיר אישית).
ועוד משהו - הסטטיסטיקה מוכיחה שלמעלה מ 80% מהנהגים שנתפסו באדום ע"י מצלמה (כלומר העבירה נעשתה בבטחון מלא ואין מקום לטעויות אנוש של שוטרים) בטוחים לגמרי שלא עברו באדום (ולא כדי להתחמק, אלא הבטחון אמיתי והם מוכנים להישבע וללכת לפוליגרף) ומופתעים לחלוטין כשרואים את הצילום
למה? - כי הנהג מסתכל ברמזור קצת לפני שנכנס לצומת, רואה ירוק, לאחר מכן הוא נוסע לאט (את היית בפקק) ולא שם לב שהרמזור התחלף כי הוא מרוכז בנהיגה.
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה רבה על העזרה!'
תודה רבה על העזרה!
24/10/2017 | 11:54
12
לצפיה ב-'חצית צומת באור אדום'
חצית צומת באור אדום
24/10/2017 | 12:40
49
אני לא רוצה להיכנס לויכוח מי צודק. אני רוצה לעשות משהו אחר. אני רוצה להמליץ לך ולכל אחד אחר לעשות מה שאני עשיתי. יש לי מצלמה שמצלמת כל זמן שהרכב מונע. היא עולה עשירית מהדו"ח, ואז כל נושא הויכוח מי צודק ומי לא, יורד מהפרק. 
לאחרונה ראיתי באינטרנט נהג מונית שיש לו מצלמה שמצלמת את פנים הרכב, מתווכח עם נוסעת על גובה התשלום. היא לא הסכימה לשלם, והתקשרה למשטרה להתלונן נגדו על תקיפה מינית. הצילום הציל אותו. הוא גם ניצל את העובדה שהגיעו שוטרים, והגיש נגדה תלונה על תלונת שוא. ללא המצלמה, הוא היה נעצר ומסתבך. 
לצפיה ב-'האם יש דרך לבדוק'
האם יש דרך לבדוק
22/10/2017 | 12:55
1
59
שלום,
האם יש דרך לבדוק באמצעות מספר רכב אם לרכב יש עבירות תנועה? מבלי לחכות שהדוח יגיע בדואר (כי הדואר בארץ לא ממש מתפקד).

תודה רבה למי שמגיב!!!!
לצפיה ב-'מתנצלת! לא ראיתי שיש מתחת הודעה דומה לשלי'
מתנצלת! לא ראיתי שיש מתחת הודעה דומה לשלי
22/10/2017 | 13:10
10
לצפיה ב-'רכב בהפקדה'
רכב בהפקדה
21/10/2017 | 22:09
1
48
שלום רב, אשמח לעזרתכם. יש לי רכב מיושן בן 21 שנה שלפני שנתיים שמתי אותו בהפקדה במשרד הרישוי והוא חונה ליד ביתי. בשבוע שעבר קיבלתי התראה מהעירייה עם הפרטים שלי שהרכב נטוש ועלי לפנותו תוך שבועיים. אם אינני רוצה לפנותו - האם אני יכולה להשאיר אותו בהפקדה? מה עלי לעשות? תודה מראש על תשובתכם.
לצפיה ב-'אין קשר בין הסטטוס של הרכב במשרד התחבורה, לענין החניה שלו'
אין קשר בין הסטטוס של הרכב במשרד התחבורה, לענין החניה שלו
22/10/2017 | 08:22
32
גם רכב שיש לו רשיון תקף לא יכול לחנות בשטח ציבורי מבלי לזוז לתקופה ארוכה.
עליך למצוא מקום פרטי לאחסן את הרכב או לבטל סופית את הרישוי שלו ולמכור לחלקים.

לצפיה ב-'המרת זימון לבית משפט '
המרת זימון לבית משפט
19/10/2017 | 21:12
3
59
שלום, נסעתי במהירות של 121 קמ"ש בכביש שבו המהירות המותרת היא 80 קמ"ש וזומנתי לבית משפט. אני מחזיק רישיון כמעט 5 שנים ללא עבירות קודמות, רציתי לשאול האם קיימת אופציה להמיר את הזימון לבית משפט במתן אזהרה או בשימוע מול קצין משטרתי? 
לצפיה ב-'המרת עבירת מהירות באזהרה'
המרת עבירת מהירות באזהרה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/10/2017 | 21:38
47
על פי מדיניות המשטרה , לא ממירים עבירות מהירות מסוג זימון למשפט באזהרה.

למידע נוסף לחץ כאן 
לצפיה ב-'אני מניח כי צולמת. בקש עסקת טיעון עם התובע טרם המשפט'
אני מניח כי צולמת. בקש עסקת טיעון עם התובע טרם המשפט
20/10/2017 | 09:11
1
30
שבה תגיד כי אתה מודה בעובדות הכתובות בכתב ההזמנה לדין, לא מעוניין לבזבז זמן שיפוט יקר ומבקש להפחית 2 קמ"ש מהכתוב בכתב ההזמנה.
למרות עברך התעבורתי הקצר, יש סיכוי סביר שהדוח יומר לברירת קנס שהמשמעות היא קנס + נקודות באדיבות משרד הרישוי.
היתרון הוא בזה שאין פסילה בפועל ואין פסילה על תנאי.

לצפיה ב-'טעיתי בחישוב המהירות קודם. 41 יותר זו כבר בעיה שונה'
טעיתי בחישוב המהירות קודם. 41 יותר זו כבר בעיה שונה
20/10/2017 | 09:16
33
יחד עם זאת, אתה עדיין יכול לדבר עם התובע ןלסגור עסקה מאותם טעמים שרשמתי קודם, לבקש פסילה על תנאי ארוכה יותר על חשבון הפסילה בפועל.
אם תסורב, תמיד תוכל לכפור בישיבת ההקראות ואז לשכור עו"ד לקראת דיון ההוכחה.
בכל שלב אחרי זה תוכל לנסות להגיע להסדר על ידי עורך הדין שנשכר ואם יניח את דעתך, לחזור מן הכפירה ולסגור עניין
לצפיה ב-'האם קיבלתי דוח?'
האם קיבלתי דוח?
19/10/2017 | 09:47
2
65
חושד שצולמתי, האם ניתן לבדוק באינטרנט/טלפון אם זה נכון לפני שמגיע הדוח בדואר?
לצפיה ב-'אתה יכול לבדוק באתר לתשלום קנסות'
אתה יכול לבדוק באתר לתשלום קנסות
19/10/2017 | 12:23
63
ניתן לאתר דו"חות לפי ת.ז. ורשיון נהיגה.
אבל תמתין כמה ימים כי אולי לוקח זמן למערכת להתעדכן.

לצפיה ב-'קבלת דוח'
קבלת דוח
20/10/2017 | 20:07
53
אין אפשרות לבדוק זאת באינטרנט.
אולי ניתן לפנות טלפונית למפנ"א כדי לברר - אך לא וודאי.

לגבי הקישור לרשות האכיפה והגבייה - שם יופיעו דוחות רק לאחר שחלפה התקופה לתשלום.

ציטוט מהאתר של רשות האכיפה והגבייה (FAQ) :
תחום הטיפול של המרכז לגביית קנסות הוא גביית קנסות, שהוטלו בין היתר ע"י משטרת ישראל ובתי המשפט, לא שולמו במועד והועברו לטיפול המרכז לגביית קנסות.
דוחות משטרה - באחריות משטרת ישראל להעביר את הדוחות לטיפול המרכז לגביית קנסות כ-110-210 ימים לאחר המועד האחרון לתשלום בהתאם לסוג הדוח.
לצפיה ב-'סימון של נתיב תחבורה ציבורית'
סימון של נתיב תחבורה ציבורית
16/10/2017 | 18:36
1
57
במידה ויש שני נתיבים בכביש חד סיטרי של תחבורה ציבורית, היכן צריך להיות ממוקם השלט? מצד ימין, שמאל או שניהם?
לצפיה ב-'השאלה לא מנוסחת ברור כך שקשה להשיב'
השאלה לא מנוסחת ברור כך שקשה להשיב
17/10/2017 | 05:59
23
ותשובה כללית -  גגל ספר התמרורים ותמצא בו איך והיכן יש להציב כל תמרור.
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים '
מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים
16/10/2017 | 15:56
1

מתכננים טיול בחו"ל
רוצים להתייעץ עם מדריך טיולים שייתן לכם את כל הטיפים השווים

אתם מוזמנים לפורומים החדשים שלנו 

פורום חדש על המדינות הבלטיות לתכנן טיול בצפון-מזרח אירופה

בואו לברר על האטרקציות הכי שוות בפורום טיולים באירופה

הודו, נפאל, הפיליפינים... אתם מוזמנים לפורום המזרח הרחוק לשאול הכל

טיול לכבוד הפנסיה? טיול אחרי צבא? ירח דבש? הכל בפורום דרום ומרכז אמריקה

רואים רק לבן בעיניים? פורום חופשות סקי הוא הפורום שלכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'שני דוחות בדרך בגין על אותה מהירות'
שני דוחות בדרך בגין על אותה מהירות
15/10/2017 | 15:10
5
58
הי, הודיעו לי דרך חברת הליסינג שיש לי 2 דוחות על מהירות בדרך בגין בירושלים. שני הדוחות הן על מהירות של 96 במקום 80, וזה נראה לי קצת מוזר ששניהם על בדיוק אותה מהירות.
בנוסף, כל אחד מהם על 1000 שח. מה דעתכם על כך ששניהם בול אותה מהירות, והאם זה באמת 1000 כי לפי מה שראיתי באינטנרט: דרכים עירוניות:
קנס של 250 ש"ח כאשר מדובר בנהיגה במהירות שאינה עולה על 15 קמ"ש מעל המותר ו-750 ש"ח כאשר מדובר במהירות של 15-30 קמ"ש מעל המותר.
אודה לעזרתכם
לצפיה ב-'הקנס הוכפל ב-4 כי הוא כרגע רשום על החברה המעסיקה'
הקנס הוכפל ב-4 כי הוא כרגע רשום על החברה המעסיקה
15/10/2017 | 15:27
4
52
אם תצהיר שאתה נהגת, הקנס ירד לגובה המקורי, אבל אז גם תזכה בנקודות.

לגבי המהירות, אנשים נוטים לנסוע במהירות שנוחה להם סובייקטיבית, לא מפתיע שאתה נוסע באותו קטע במהירות דומה, וצירוף מקרים הוא לא בלתי אפשרי, ואין סיבה לחפש הסברי קונספירציה.
לצפיה ב-'מדוע מוכפל ב4 אם זה רשום על החברה שמעסיקה?'
מדוע מוכפל ב4 אם זה רשום על החברה שמעסיקה?
15/10/2017 | 20:28
3
37
ולגבי המהירות, אני מעלה את התהייה הזו כי אולי יש טעות במצלמה?
לצפיה ב-'כי ברישום על החברה הנהג לא מקבל נקודות לחובתו'
כי ברישום על החברה הנהג לא מקבל נקודות לחובתו
16/10/2017 | 07:53
2
38
ורבים ניצלו זאת ופשוט שילמו את הקנס מבלי להעביר את הדו"ח על שם נהג ספציפי.
אז הוחלט שכאשר הקנס רשום על שם תאגיד הוא יוכפל ב-4 כדי לצמצם את התופעה.

לצפיה ב-'מה הבעיה לגבי הכפילות לכאורה של הדו"חות?'
מה הבעיה לגבי הכפילות לכאורה של הדו"חות?
18/10/2017 | 07:55
1
31
בכל דו"ח אמורה להיות כתובה השעה (והתאריך) של ביצוע העבירה. האם השעה והתאריך זהים?
לצפיה ב-'נראה לי שכוונת השואל אחרת.'
נראה לי שכוונת השואל אחרת.
18/10/2017 | 08:20
36
הוא העלה אפשרות שתכנת המצלמה "תקועה" על מהירות מסוימת והדו"חות ניתנים לפיה ולא לפי המהירות האמיתית.
וסיפור מהחיים על משהו דומה - לפני שנים רבות הותקנו מאזני רכב ברפידים שבסיני, כל רכב שהביא מטען לשיפור ביצורי מעוזי התעלה נשקל שם ולפי זה שולם לנהג, יום אחד נהג שנשקל הודיע: "המאזניים מזויפים, יש לי כמה טונות יותר, הוא הגיע להסכם עם השוקלים שחוזרים מרפידים לכרם שלום, שגם שם היו מאזניים, ושוקלים שם, במידה והנהג טועה הוא לא יקבל תשלום עבור ההובלה, במידה והוא צודק הוא יקבל תשלום כפול.
התברר שהנהג צודק, המאזניים ברפידים נבדקו ונמצא שמי שבנה אותן חסך בבטון, המבנה שקע והמאזניים לא יכלו להראות יותר ממשקל מסוים.
עוד באותו יום השביתו אותן.
לצפיה ב-'תאונה בנסיבות לא שגרתיות. הסעיפים של כתב האישום אינם תואמים '
תאונה בנסיבות לא שגרתיות. הסעיפים של כתב האישום אינם תואמים
15/10/2017 | 12:11
14
73

שלום רב,
אני בת 52, ביולי 2017 עשיתי תאונת דרכים ראשונה שלי מאז שאני מחזיקה רישיון רכב (משנת 2008). עבר תעבורתי שלי נקי.
מהות התאונה: בנסיעה במדרון תלול בכביש עירוני איבדתי שליטה על בלם רגל ונכנסתי להלם.
לציין, מחצית הדרך עשיתי בשלום תוך שימוש תקין ורגיל בבלם. אחרי עצירה קצרה וחניה על אבן מדרכה, משירדתי מאבן המדרכה גבוהה והמשכתי בנסיעה בירידה משמעותית, כמה שניות לאחר מכן הבחנתי שדוושת בלם רגל מגיבה בצורה לא רגילה (קשה, לא נלחצת רגיל, כאילו "ספוג") ובראש קפצתי למסכנה הכי גרועה שכנראה נשארתי ללא ברקסים. בגלל שאף פעם לא נתקלתי בסיטואציה מפחידה שכזו, נכנסתי להלם, סרט איימה ולא יכולתי לפעול בהיגיון ולנסות לבלום דרך בלם יד, מה גם שאף פעם לא יצא לי להשתמש בבלם יד לצורך בלימה, לא במסגרת שיעורי נהיגה, ולא במציאות. רפידות בלמים הוחלפו כחצי שנה לפני קרות התאונה ומאז נסעתי לא יותר מ-3,000 ק"מ. הכביש היה עמוס (שעות פקקים, 19:00). בעת חירום, כשהגעתי למסכנה שאין לי בלם, ניסיתי רק להימנע מהתנגשות ולכן ניסיתי להשתלב במקומות פנויים בין שני הנתיבים (עברתי מנתיב לנתיב) ולמנוע התנגשות בזווית חדה. בכביש לא היו שוליים או נתיב שבו ניתן היה להימלט, ואינסטינקטיבית הרגשתי שעדיף להתנגש בזווית קהה ככל הניתן. פגעתי בג'יפ סובארו - XV 2017 שהיה בצד ימין שלי ונהג הג'יפ טוען שכתוצאה ממכה שקיבל ממני בצדו השמאלי איבד שליטה, עלה על אבן מדרכה והתהפך מס' פעמים. זה קרה כהבזק. המשכתי בנסיעה ופגעתי ברכב מונית (מדובר בסריטה ופגם קוסמטי  מינורי בלבד) ועוד פגעתי פגיעת "חזית – אחור" ברכב שהיה לפניי ובזכותו נעצרתי עם גלגל רכבי תקוע באבן המדרכה. מבחינת הנפגעים, התאונה נחשבת כתאונה עם נפגעים: נהג הג'יפ שהתהפך אושפז ל-4 ימים עם שבר סגור בצלע (ללא פרפורציה ודמם) ואני עצמי קיבלתי מכה יבשה באיזור הכתף. בחקירה נאמר לי כהבלם נבדק ולא התגלתה בו בעיה כלשהי. אולם אני הרגשתי שדוושת הבלם לא מגיבה בצורה הרגילה. לא ניתן לשחזר כרגע מדוע קרה הדבר, אפשר רק לשער שאולי בעת הירידה מאבן מדרכה בה חניתי למשך כ-4-5 דקות שטיח נכנס מתחת לדוושה. או שבקפיצה הרגל שלי קפצה ואיבדה את מיקומה.
בסוף החקירה המשטרתית ושימוע נשלל ממני רישיון למשך 60 יום שכבר עברו.                                      בכתב האישום רשמו סעיפים שלא קשורים לנסיבות התאונה:
מהירות בלתי סבירה
סטייה מנתיב הנסיעה
אי שמירת רווח
התנהגות הגורמת נזק
מסעיפים אלה משתמע שכאילו היתה לי כוונה לעקוף מישהו בעוד שלא היתה כוונה שכזו ולא עשיתי שום דבר בכוונה אלא כתוצאה מאובדן שליטה על הבלם. אפילו החוקר בעת החקירה  קבע ורשם "אני אומר לך שלחצת על דוושת הגז במקום דוושת הבלם", דבר שלא קרה לי אף פעם מאז שאני נוהגת ושקשה לי להסכים איתו.
שאלות:
קשה לי כלכלית לממן שירותי עו"ד (אני חד הורית, מגדלת לבד ילדה בת  9,5 ומתפרנסת מקצבת נכות עקב סכרת נעורים). בהיעדר עו"ד, האם כדאי לי לגשת ישירות לדיון המשפטי או לנסות קודם להגיע להסדר טיעון עם המשטרה באופן עצמי?

קבעו לי כבר תאריך פגישה לצורך עריכת הסדר טיעון במשטרה. השאלה כיצד להתנהל בפגישה זו? האם כדאי לכתוב להם ולהביא לפגישה מכתב על כך שאיני מקבלת את סעיפי החוק שלפיהם אני מואשמת? במידה ותנאי עיסקת הסדר יהיו קשים מדי האם אני יכולה לסרב ולהגיד שלא מקבלת אותם ומעדיפה לגשת למשפט או להיעזר מעו"ד?

עד כמה העובדה כי הרכב משמש לצורך הסעות של אדם חולה המוגבל בניידות (לרכב ישנו תג לחניה לנכה עבור אימי בת 85 שלא מסוגלת ללכת) יכול להשפיע לטובת העניין במשטרה ובעיני השופט?

מהו העונש המרבי הצפוי שמקובל בנסיבות התאונה שתיארתי ומהו סיכוי להגיע להסדר טיעון מתחשב?
לצפיה ב-'לפי תאורך את המקרה'
לפי תאורך את המקרה
15/10/2017 | 13:42
2
55
את אשמה בכל הסעיפים שהואשמת, כדאי לך לגשת לעיסקת טיעון, את לא חייבת לקבל את הצעת המשטרה ואת רשאית לנהל איתם מו"מ על עונש פחות ממה שיוצע לך, עו"ד תמיד יעזור אך יתכן ושכרו יהיה גבוהה מ"הרווח", שלך בעונש, הטיעונים שהעליית (אם חד הורית, שימוש ברכב לנכה) עשויים להקל בעונש, כמו כן במקרה שתוצע לך שלילת רשיון תוכלי לבקש שתהיה הגבלה בשלילה לצורך הסעת אמל הנכה, כלומר יהיה סייג בפסילה שאת רשאית להסיע את אמך למרות הפסילה.
עגיף  בד"כ עיסקת טיעון על משפט.
לצפיה ב-'אז מהו העונש למי שמואשם לפי הסעיפים האלה אם אינו מיוצג ע"י ע'
אז מהו העונש למי שמואשם לפי הסעיפים האלה אם אינו מיוצג ע"י ע
15/10/2017 | 23:55
1
26

או-קי, הבנתי. אז מהו העונש למי שמואשם לפי הסעיפים האלה אם אינו מיוצג ע"י עו"ד?
הסעיפים על פיהם אני מואשמת הם:
מהירות בלתי סבירה
סטייה מנתיב הנסיעה
אי שמירת רווח
התנהגות הגורמת נזק

מוזר, היתכן שלא מבדילים בין מצב בו נהג גרם לתאונה עקב כוונה תחילה לעקוף או לנסוע מהר מהמותר והתעלם מהחוק לבין המצב בו לא היתה לנהג שום כוונה שכזו והדבר קרה  לגמרי במקרה. 
כל אדם שמשתמש בסכין חדה נחתך מדי פעם, זה לא אומר עדיין שלא יודע להשתמש בסכין ואסור לו להשתמש בה.

לצפיה ב-'איש לא יוצא לכביש ואומר'
איש לא יוצא לכביש ואומר
20/10/2017 | 18:50
20
אך היום אעשה תאונה בכייף
80% מהחוצים רמזור אדום לא מודעים לזה ופוערים פה כשרואים את הצילום וכך בכל התאונות האחרות
בכל מקרה - במרבית העבירות הנדונות בבית המשפט יש להוכיח כוונה לצורך הרשעה
בעבירות תנועה לא. אדם שיוצא לכביש עם רכב צריך להבין שיש בידיו כלי מסוכן ונדרשת זהירות יתרה.
לצפיה ב-'ישנם ארגונים שעוזרים בסיוע משפטי למי שמתקשה לממן'
ישנם ארגונים שעוזרים בסיוע משפטי למי שמתקשה לממן
15/10/2017 | 15:32
2
42
הראשון הוא משרד המשפטים, אבל יש גם ארגונים ועמותות פרטיות, שווה לך לבדוק.

קשה להתנהל ללא ייצוג, וזה עלול בהחלט להתבטא בענישה חמורה יותר. נסי לבדוק מה הן זכויותיך.

לגבי סעיפי האישום, ברגע שמבחינת המדינה לא היתה תקלה ברכב, אלו הם הסעיפים הרלוונטים.
לצפיה ב-'גופים משפטיים שמקנים עזרה'
גופים משפטיים שמקנים עזרה
16/10/2017 | 00:03
1
22
אתה מדבר על סניגוריה ציבורית? הם מקנים טיפול אך ורק למי שהעונש שלו מאסר.
מה הכוונה משרד המשפטים? 
לצפיה ב-'אין לי פרטים, תוכלי לחפש בגוגל'
אין לי פרטים, תוכלי לחפש בגוגל
16/10/2017 | 07:54
8
לצפיה ב-'אז מהו העונש למי שמואשם לפי הסעיפים האלה אם אינו מיוצג?'
אז מהו העונש למי שמואשם לפי הסעיפים האלה אם אינו מיוצג?
15/10/2017 | 23:50
7
20
או-קי, הבנתי. אז מהו העונש למי שמואשם לפי הסעיפים האלה אם אינו מיוצג ע"י עו"ד?
הסעיפים על פיהם אני מואשמת הם:
מהירות בלתי סבירה
סטייה מנתיב הנסיעה
אי שמירת רווח
התנהגות הגורמת נזק

מוזר, היתכן שלא מבדילים בין מצב בו נהג גרם לתאונה עקב כוונה תחילה לעקוף או לנסוע מהר מהמותר והתעלם מהחוק לבין המצב בו לא היתה לנהג שום כוונה שכזו והדבר קרה  לגמרי במקרה. 
כל אדם שמשתמש בסכין חדה נחתך מדי פעם, זה לא אומר עדיין שלא יודע להשתמש בסכין ואסור לו להשתמש בה.
לצפיה ב-'אף אחד אינו יכול לנבא תוצאות משפט'
אף אחד אינו יכול לנבא תוצאות משפט
16/10/2017 | 07:57
6
27
ואין מחירון אחיד. יש עונש מקסימלי לכל עבירה, אבל השופט יכול לפסוק הרבה פחות.

ואיש לא אמר שלא מבדילים. בשביל זה יש בית משפט, כדי לקבל את פרטי המקרה ולשפוט את האדם בסיטואציה הספציפית ולא לפי סרגל אחיד לכל המצבים. זו הסיבה שאיש לא יכול לומר לך מה העונש שתקבלי. אם תצליחי לשכנע את השופט שלמרות שלא נמצאה תקלה לא הצלחת לתפעל את הבלמים ורק אז נוצר איבוד השליטה, הוא בהחלט יתייחס אליך אחרת מאשר לנאשם שבכוונה תחילה נהג בפראות.
לצפיה ב-'הלא עדיף עיסקת טיעון?'
הלא עדיף עיסקת טיעון?
16/10/2017 | 09:07
5
22
תודה רבה לך על התשובות המעמיקות.
אז מה עדיף לי :
ללכת לדיון משפטי או בכל זאת לנסות להגיע להסדר טיעון עם המשטרה?
ואם עיסקת טיעון, האם יש משהו שאני צריכה לדעת כדי להתנהל נכון?
לצפיה ב-'פסק דין למקרה די דומה'
פסק דין למקרה די דומה
16/10/2017 | 09:21
3
46
בפסק הדין הזה מתואר מקרה די דומה שניתן להבין ממנו מה מצפה לך בבית המשפט.
תמיד עדיפה עיסקת טיעון על משפט.
את צריכה להגיע לבית המשפט מצויידת במידה רבה של ענווה וקבלת הדין.
כמו שאמרו קולגות למעלה, תבקשי פסילה מסוייגת לימים או שעות שבהם את מסיעה את מי שנזקק ותלוי בך

קישור לא עובד.
נסי "העתק-הדבק"

אפ גם זה לא עובד, חפשי בגוגל:
בית משפט השלום לתעבורה בתל אביב - יפו ת"ד 6569-12-14

לצפיה ב-'"תמיד עדיפה עיסקת טיעון" - הזהר במתן יעוץ משפטי נחרץ'
"תמיד עדיפה עיסקת טיעון" - הזהר במתן יעוץ משפטי נחרץ
16/10/2017 | 13:55
1
27
אם זכור לי נכון אינך עו"ד, וגם עו"ד לא היה נותן עיצות מוחלטות ביעוץ בפורום.
לצפיה ב-'מקריאת כמה מאות פסקי דין הגעתי לתובנה הזו'
מקריאת כמה מאות פסקי דין הגעתי לתובנה הזו
16/10/2017 | 14:24
26
ובכולם היה עונש מופחת.
נכון, איני עו"ד.  אני מהנדס עם "קצת" ידע סטיסטי ועל פי ידע זה, יש כאן מובהקות סטטיסטית.
אני מסכים אתך שהיה מקום לסייג את דברי מבחימה משפטית
לצפיה ב-'השופטת הייתה חייבת לציין "...קרע באשך שמאל"?'
השופטת הייתה חייבת לציין "...קרע באשך שמאל"?
18/10/2017 | 07:51
27
זה ממש לא קריטי להכרעת הדין שלה. יכלה לחסוך את אי הנעימות מהנפגע.
לצפיה ב-'לעניין ייצוג ע"י עו''ד'
לעניין ייצוג ע"י עו''ד
16/10/2017 | 13:29
35
חפשי בגוגל פרויקט פרו בונו של לשכת עורכי הדין.
אם את עונה לקריטריונים אולי תעזרי בהם ללא תשלום.
לצפיה ב-'תאונה בנסיבות לא שגרתיות. הסעיפים של כתב האישום אינם תואמים '
תאונה בנסיבות לא שגרתיות. הסעיפים של כתב האישום אינם תואמים
15/10/2017 | 11:58
28
שלום רב,
אני בת 52, ביולי 2017 עשיתי תאונת דרכים ראשונה שלי מאז שאני מחזיקה רישיון רכב (משנת 2008). עבר תעבורתי שלי נקי.
מהות התאונה: בנסיעה במדרון תלול בכביש עירוני איבדתי שליטה על בלם רגל ונכנסתי להלם.
לציין, מחצית הדרך עשיתי בשלום תוך שימוש תקין ורגיל בבלם. אחרי עצירה קצרה וחניה על אבן מדרכה, משירדתי מאבן המדרכה גבוהה והמשכתי בנסיעה בירידה משמעותית, כמה שניות לאחר מכן הבחנתי שדוושת בלם רגל מגיבה בצורה לא רגילה (קשה, לא נלחצת רגיל, כאילו "ספוג") ובראש קפצתי למסכנה הכי גרועה שכנראה נשארתי ללא ברקסים. בגלל שאף פעם לא נתקלתי בסיטואציה מפחידה שכזו, נכנסתי להלם, סרט איימה ולא יכולתי לפעול בהיגיון ולנסות לבלום דרך בלם יד, מה גם שאף פעם לא יצא לי להשתמש בבלם יד לצורך בלימה, לא במסגרת שיעורי נהיגה, ולא במציאות. רפידות בלמים הוחלפו כחצי שנה לפני קרות התאונה ומאז נסעתי לא יותר מ-3,000 ק"מ. הכביש היה עמוס (שעות פקקים, 19:00). בעת חירום, כשהגעתי למסכנה שאין לי בלם, ניסיתי רק להימנע מהתנגשות ולכן ניסיתי להשתלב במקומות פנויים בין שני הנתיבים (עברתי מנתיב לנתיב) ולמנוע התנגשות בזווית חדה. בכביש לא היו שוליים או נתיב שבו ניתן היה להימלט, ואינסטינקטיבית הרגשתי שעדיף להתנגש בזווית קהה ככל הניתן. פגעתי בג'יפ סובארו EX 2017 שהיה בצד ימין שלי ונהג הג'יפ טוען שכתוצאה ממכה שקיבל ממני בצדו השמאלי איבד שליטה, עלה על אבן מדרכה והתהפך מס' פעמים. זה קרה כהבזק. המשכתי בנסיעה ופגעתי ברכב מונית (מדובר בסריטה ופגם קוסמטי מינורי בלבד) ועוד פגעתי פגיעת "חזית – אחור" ברכב שהיה לפניי ובזכותו נעצרתי עם גלגל רכבי תקוע באבן המדרכה. מבחינת הנפגעים, התאונה נחשבת כתאונה עם נפגעים: נהג הג'יפ שהתהפך אושפז ל-4 ימים עם שבר סגור בצלע (ללא פרפורציה ודמם) ואני עצמי קיבלתי מכה יבשה באיזור הכתף. בחקירה נאמר לי כהבלם נבדק ולא התגלתה בו בעיה כלשהי. אולם אני הרגשתי שדוושת הבלם לא מגיבה בצורה הרגילה. לא ניתן לשחזר כרגע מדוע קרה הדבר, אפשר רק לשער שאולי בעת הירידה מאבן מדרכה בה חניתי למשך כ-4-5 דקות שטיח נכנס מתחת לדוושה. או שבקפיצה הרגל שלי קפצה ואיבדה את מיקומה.
בסוף החקירה המשטרתית ושימוע נשלל ממני רישיון למשך 60 יום שכבר עברו. בכתב האישום רשמו סעיפים שלא קשורים לנסיבות התאונה:
1) מהירות בלתי סבירה
2) סטייה מנתיב הנסיעה
3) אי שמירת רווח
4) התנהגות הגורמת נזק
מסעיפים אלה משתמע שכאילו היתה לי כוונה לעקוף מישהו בעוד שלא היתה כוונה שכזו ולא עשיתי שום דבר בכוונה אלא כתוצאה מאובדן שליטה על הבלם. אפילו החוקר בעת החקירה קבע ורשם "אני אומר לך שלחצת על דוושת הגז במקום דוושת הבלם", דבר שלא קרה לי אף פעם מאז שאני נוהגת ושקשה לי להסכים איתו.
שאלות:
1) קשה לי כלכלית לממן שירותי עו"ד (אני חד הורית, מגדלת לבד ילדה בת 9,5 ומתפרנסת מקצבת נכות עקב סכרת נעורים). בהיעדר עו"ד, האם כדאי לי לגשת ישירות לדיון המשפטי או לנסות קודם להגיע להסדר טיעון עם המשטרה באופן עצמי?

2) קבעו לי כבר תאריך פגישה לצורך עריכת הסדר טיעון במשטרה. השאלה כיצד להתנהל בפגישה זו? האם כדאי לכתוב להם ולהביא לפגישה מכתב על כך שאיני מקבלת את סעיפי החוק שלפיהם אני מואשמת? במידה ותנאי עיסקת הסדר יהיו קשים מדי האם אני יכולה לסרב ולהגיד שלא מקבלת אותם ומעדיפה לגשת למשפט או להיעזר מעו"ד?

3) עד כמה העובדה כי הרכב משמש לצורך הסעות של אדם חולה המוגבל בניידות (לרכב ישנו תג לחניה לנכה עבור אימי בת 85 שלא מסוגלת ללכת) יכול להשפיע לטובת העניין במשטרה ובעיני השופט?

4) מהו העונש המרבי הצפוי שמקובל בנסיבות התאונה שתיארתי ומהו סיכוי להגיע להסדר טיעון מתחשב?

לצפיה ב-'רישיון למונית'
רישיון למונית
08/10/2017 | 15:51
70
האם ניתן להוציא רישיון נהיגה על מונית אוטומטית בלבד כמו ברכב פרטי , או שחייבים לעבור טסט על הילוכים ?

( ברכב פרטי יש אפשרות להגביל את הנסיעה לאוטומט בלבד ... )

בנוסף , במידה ואפשר , אם יש לי רישיון פרטי על הילוכים , האם בכל זאת אוכל להוציא רישיון מונית על אוטומט בלבד ?

תודה .
לצפיה ב-'דו"ח בעקבות שינוי תמרור'
דו"ח בעקבות שינוי תמרור
07/10/2017 | 23:10
6
71
שלום,
ביציאה מהשכונה שלי היה במשך שנים תמרור של 'זכות קדימה' ולפני מספר ימים הוא הולף בתמרור 'עצור' ללא שום התראה או שילוט נוסף (כמובן שלא שמתי לב לשינוי)
היום נתפסתי על ידי שוטר לאחר שלא עצרתי לאור התמרור החדש.
יש לציין שזו פעם ראשונה שניידת משטרה הגעה לשכונה...

אני אשמח לקבל עצות כיצד להתמודד עם הדו"ח הנ"ל.
לצפיה ב-'הדוח ניתן כדין, אם יש לך את התנאים'
הדוח ניתן כדין, אם יש לך את התנאים
08/10/2017 | 01:15
1
49
להמרה לאזהרה - בקש זאת
לצפיה ב-'והקריטריון: 7 שנות רשיון, 5 אחרונות ללא רישום תעבורתי'
והקריטריון: 7 שנות רשיון, 5 אחרונות ללא רישום תעבורתי
08/10/2017 | 07:38
44
דוחות עיריה לא נספרים...
ממלא בקישור את כל הפרטים ומצרף מסמכים דרושים. 
https://forms.gov.il/globaldata/gets...0police.gov...
(העתק - הדבק)
לצפיה ב-'לרוב נוהגות הרשויות לתת תקופת חסד כאשר תמרור משתנה'
לרוב נוהגות הרשויות לתת תקופת חסד כאשר תמרור משתנה
08/10/2017 | 08:21
39
כי הן מכירות בטבע האנושי שנוהג לפי הרגלים.

שווה לשלוח פניה למשטרה בבקשה שתנהג כך גם במקרה הזה.

ואם אינך עומדת בקרירטיונים להמרה באזהרה אפשר לנסות לבקש התחשבות בשל הנסיבות שציינת, אין לך מה להפסיד.
לצפיה ב-'מחרב שמחות - בעניין אזהרה'
מחרב שמחות - בעניין אזהרה
08/10/2017 | 09:27
39
לפי ההנחיות לשוטרים ולפי חנ"א 6/2017
לא ינתן דו"ח אזהרה על אי ציות לתמרור עצור.
נכון שכדאי לבקש במקום שקודמי המליצו (כי להם יש סמכויות שאין לשוטר) - אבל לא כדאי ממש לבנות על קבלת הבקשה.
לצפיה ב-'החלפת תמרור'
החלפת תמרור
( לעמוד שלי בתפוז )
08/10/2017 | 12:04
46
בדר"כ החלפת התמרור אינה עילה לביטולו אבל באם תפנה למרכז לפניות נהגים ארצי בזמן (30 יום) , עם בקשה מנומקת, יש סיכוי שתיפול באותו יום על תובע "חושב" 
לצפיה ב-'תודה רבה על התגובות'
תודה רבה על התגובות
08/10/2017 | 13:04
14
לצפיה ב-'האם מחוייבים להפחית 22% מחירון הרכב?'
האם מחוייבים להפחית 22% מחירון הרכב?
06/10/2017 | 13:44
2
62
שלום, אני מעוניינת לרכוש רכב יד 2 שברשיון הרכב מצויין השכרה/החכר
האם חברת בליסינג מחוייבת להפחית מהמחירון 22%? או תלוי ברצונו של המוכר? 
המוכר אמר לי שהוא לא מחוייב להפחית 22%, נשמע לי קצת מוזר
לצפיה ב-'הוא יכול גם למכור ב 60% יותר יקר.'
הוא יכול גם למכור ב 60% יותר יקר.
06/10/2017 | 14:45
44
המחירון איננו מחייב
לצפיה ב-'מחירון רכב'
מחירון רכב
06/10/2017 | 16:50
45
בעבר מכירון הרכב משומש היווה תמונה של מחירו פחות או יותר בשוק, כיום הדבר היחיד  שהוא קובע (כוונתי למחירון לוי יצחק) הוא כמה חברת הביטוח תשלם במקרה אבדן כללי, אין שום קשר בין המחיר שהרכב נמכר למחיר המחירון.
רכב מיד ראשונה פרטית במצב טוב ניתן להשיג בקלות ב 10% פחות ממחיר המחירון.
היתרון בקנית רכב מחברת השכרה הוא שהחברה עשתה לו טיפול קוסמטי לפני המכירה, שנותנת עליו איזו שהי אחריות ופורסת לך את המחיר לתשלומים.
החסרון - שכשתרצי למכור אותו תתקשי מאד ואם בכלל תצליחי תצטרכי להוריד הרבה הרבה יותר מאותם 22%  כי יש בשוק עודף גדול של רכבים יד שניה ורכב מהשכרה נחשב כפגום.
וקחי בחשבון שרכב מהשכרה מאובזר בדרך כלל פחות מרכב מיד ראשונה פרטית  ובעיקר באיבזור בטיחותי  ובשעת צרה תהיי מוגנת פחות
לצפיה ב-'האם מותר לנהג הסעות לדבר בסלולרי בזמן ההסעה ?'
האם מותר לנהג הסעות לדבר בסלולרי בזמן ההסעה ?
03/10/2017 | 08:19
1
90
הוא מדבר בדיבורית, דרך אוזנייה שנמצאת בתוך אחת מאוזניו.
האם זה מותר ?
נראה לי קצת לא בטיחותי.
תודה.
לצפיה ב-'קשרי הון שלטון'
קשרי הון שלטון
03/10/2017 | 10:21
68
כן, זה מסוכן, אבל בגלל קשרים של המערכת השלטונית עם בעלי ההון הדבר לא נאסר בחוק., מסתבר שלמחוקק לא ממש איכפת מכמה הרוגים ופצועים בשנה כל זמן שחבריו יזכו לרווח נאה (כבר מישהו אמר: "מותר לקבל מתנות מחברים")
הדבר היחיד שאסור לו זה לגעת במכשיר בידו - כלומר אסור לו לחייג, אסור לו ללחוץ על כפתור כדי לקבל שיחה, במידה והפעלת המכשיר קולית - הכל מותר.
לצפיה ב-'עיקול בבנק מהמרכז לגביית קנסות'
עיקול בבנק מהמרכז לגביית קנסות
02/10/2017 | 00:03
29
בהמשך להודעה הזאת. (סופו של הסיפור שיצרנו קשר עם התובע והסיפור נסגר על 1000 שקל בלי נקודות ובלי להתייצב למשפט - שהיה אמור להיות באילת). ששילמנו 200 200 ו600.

בכל מקרה בימים האחרונים קיבלנו עיקול בבנק על 364 שקל שהתברר שזה קשור למרכז לגבית קנסות, דיברתי איתם היום הם טוענים שהתשלום של ה-600 שקל היה יום אחרי שהיינו אמורים לסיים עם התשלום, בגלל שאיחרנו ביום אחד אז הקנס קפץ ב50%.
1) לא הבנתי איך 50 אחוז מ600 נהיה 364.
2) איפה לעזעזל הייתם עד היום?? עבר יותר משנה מאז התשלום האחרון אם אני זוכר טוב.
3) יש לי מה לעשות חוץ מלשלם?... נשבר לי ה       מנסיון רע ומר שלי להילחם בטחנות הצדק כאן.
לצפיה ב-'מסמך המפרט את סכום הזכייה בתביעה'
מסמך המפרט את סכום הזכייה בתביעה
01/10/2017 | 19:13
2
47
היי
ברצוני לדעת האם אני צריך לקבל מסמך כלשהו שמציין מה הסכום שזכיתי בו בתביעה?
לפני כחצי שנה הגשתי תביעה על תאונת דרכים, והעו"ד לא ציין מה הסכום שזכיתי בו אלא רק נקב בסכום מסוים והעביר לחשבון הבנק שלי. איך אוכל לדעת שזהו באמת הסכום שקיבלתי לאחר התביעה? האם קיים מסמך שאני צריך לקבל? מה אומר החוק לגביי זה?
לצפיה ב-'סכום תביעה'
סכום תביעה
( לעמוד שלי בתפוז )
01/10/2017 | 20:00
32
להזכירך- זהו פורום תעבורה ולא נזיקין.
עורך הדין שלך חייב למסור לך את מלוא המידע
לצפיה ב-'פהנ לעו"ד לקבל את פסק הדין'
פהנ לעו"ד לקבל את פסק הדין
02/10/2017 | 08:24
23
ואם הוא מתחמק, אתה יכול לקבלו ממזכירות בית המשפט.
לצפיה ב-'קיבלתי לפני כמה ימים דו"ח תנועה ,לדעתי שלא בצדק. '
קיבלתי לפני כמה ימים דו"ח תנועה ,לדעתי שלא בצדק.
01/10/2017 | 23:28
7
87
קיבלתי לפני כמה ימים דו"ח תנועה ,לדעתי שלא בצדק. לדעתי מדובר במלכודת לנהג.
תיאור המקום:
ברחוב מסחר באזור תעשיה, ,יש שני נתיבים בלבד, אחד לכל כיוון לכל אורך הרחוב מהקצה הצפוני עד הקצה הדרומי .
לאורך כל שעות העבודה, הפעילות ,מ 8 בבוקר עד 5 אחה"צ לפחות ,יש עומס תנועה לשני הכיוונים כמעט ללא הפסקה.
תיאור המקרה:
נסעתי היום בערך ב 4 אחה"צ מדרום לצפון ,נסעתי בתוך עומס תנועה לשני הכיוונים ,בתע"ש פינת החרושת הופיעה לפתע בחורה לפני ,עומדת באמצע הכביש ,היא הגיעה משמאלי מהמדרכה ,חצתה את הנתיב בו נוסעים מצפון לדרום ,נעצרה לראות מה קורה בנתיב המוביל מדרום לצפון .בגלל המוניות הנוסעות מצפון לדרום, לא ראיתי אותה ,בפרט שחצתה אחרי רכב מסחרי גבוה.
למה היא ירדה לכביש לא פנוי ?כי לחכות שבו זמנית יהיה פנוי לשני הכיונים יקח הרבה זמן. אז החליטה לחצות בשני חצאים ,לרבות עמידה באמצע הכביש.
כשראיתי אותה היו לי כ 3-4 שניות,ההחלטה האינסטינקטיבית שלי היתה לא לעצור, כי הבנתי שאני עובר לפניה והיא לא תדרס ובלימת פתע תגרור כנראה תאונת אחור-חזית עם הרכב שמאחורי.
לא באמת דרמה, בחורה במודע חוצה חצי כביש, מחליטה לעצור ולהמתין שהחצי השני יתפנה. כנראה שהיא גם לא יכלה מהמדרכה לראות אותי בגלל הרכב הגבוה שעבר לפני שירדה לכביש.
הדו"ח:
מיד אחרי זה עצר אותי שוטר. מתברר שעמד בסתר בקצה הצומת שוטר במארב הוא נכנס לרכב ועצר אותי אחרי כ 50 מטר ונתן לי דו,ח על אי מתן זכות קדימה להולך רגל ,4 נקודות ו 500 ש"ח.
יום שמש, אור מלא, הבחורה משהגיע לאמצע הכביש ראתה אותי, היתה מודעת לסכנה שהנתיב המרוחק לא פנוי, לא נבהלה ממני ,החליטה מתוך חוסר סבלנות לא להמתין עדששני הנתיבים יהיו פנויים.
אני בעל רשיון נהיגה מעל 35 שנה ,מעולם, ברוך השם, לא הייתי מעורב בתד. עם נפגעים.היו לי מעט מאד דוחות בכל התקופה.
השוטר בדו"ח כתב שלא נתתי זכות קדימה ובסעיף דברי הנהג כתב שאמרתי ,לא ראיתי אותה היא ראתה אותי .מה שבאמת אמרתי זה לא ראיתי אותה כי לא יכולתי לראות אותה. הדרך היחידה להמנע ממצב כמו שנוצר הינו כשאתה מתקרב למעבר חציה ולא רואה, לעצור עצירה מוחלטת ,למרות שטור מכוניות אחריך ,יכול להיות שטכנית עברתי את העבירה של אי מתן זכות קדימה להולך רגל, אבל היתה רשלנות תורמת גדולה לבחורה ,הציפיה בכזה מצב מכל נהג לעצור לחלוטין אינה מציאותית ,לדעתי.
מלכודת לנהג:
ואז נזכרתי שכמה פעמים בעבר שעברתי שם, ראיתי רכב של משטרת התנועה עוצר רכב איפה שעצר אותי ורושם דו"ח,אז הבנתי שזה מלכודת קבועה, הם יודעים ששם אפשר לעשות דוחות. זה לא באמת מקום מסוכן, רק בגלל עומס נוצרות סיטואציות כמו שנוצרו. כמו שאמר השוטר,היא היתה על הכביש והיא עצרה את החציה ולא אתה וזה מספיק.
נראה לי שמשטרת התנועה מצאה מקום בו אפשר לרשום דוחות ,הוכחה שהשוטר עבד,מילא את מכסת הדוחות ,קופת המדינה מתמלאית , זה לא באמת מפחית את כמות תאונות הדרכים, אני באמת נהג זהיר, ובגלל גבוליות הסיטואציה וזה טכנית זה עבירה, אני לכאורה, לא יכול לטעון כלום.
כמשלם מיסים ממש צר לי שככה מבזבזים את כספי המיסים, לא על פעילות להפחתת תאונות אלא על פעילות לגביית דוחות.
מעכשיו אני עושה עיקוף ולא נוסע יותר דרך רחוב תע"ש ,זה ממש מלכודת לנהג.
מה לעשות ?
מעשית בפני 3 אפשרויות:
לשלם 500 ש"ח ולספוג 4 נקודות.אין לי בכלל נקודות, הנקודות האלו לא יחייבו קורס נהיגה מונעת וכד'
להגיש בקשה להמרת הדו"ח באזהרה כי השוטר ציין זאת, יש לי גליון נקי ואני זכאי לכך.
להגיש בקשה להשפט.
מה לעשות ?

לצפיה ב-'איזה תיאור ארוך, תתמצת, על ה"ר שלא חוצה'
איזה תיאור ארוך, תתמצת, על ה"ר שלא חוצה
01/10/2017 | 23:39
3
72
במעבר חציה או בצומת, חלה אחריות על פי סעיף 110 לתקנות התעבורה, מכאן שהדוח ניתן שלא כדין (מצ"ב)
מהו סעיף העבירה בדוח

.   110   (א)  לא יחצה אדם כביש, אלא לאחר שבדק את מצב התנועה בו ונוכח שאפשר לחצותו בבטיחות.
           (ב)  אם יש בקרבת המקום מעבר חציה, מנהרה או גשר המיועדים למעבר הולכי רגל, לא יחצה הולך רגל את הכביש אלא בהם.
           (ג)   אם אין בקרבת המקום מעבר חציה, מנהרה או גשר כאמור אך יש בקרבת מקום צומת, יחצה הולך רגל את הכביש בקרבת צומת.
                (ד)        בכל מקרה יחצה הולך רגל כביש, במהירות סבירה ובקו ישר והקצר ביותר בין קצות הכביש, ולא יתעכב בכביש שלא לצורך
לצפיה ב-'קרא טוב. היא חצתה במעבר חצייה'
קרא טוב. היא חצתה במעבר חצייה
02/10/2017 | 06:05
1
43
המלל הרב מסתיר את העובדה הזו.
לצפיה ב-'ציינתי את אחריות ה"ר לחציית כביש שלא במ"ח'
ציינתי את אחריות ה"ר לחציית כביש שלא במ"ח
02/10/2017 | 10:37
36
הרי לתת זכות קדימה לה"ר בחציית כביש במ"ח ברור וידוע לכל הנהגים
הוא מזכיר את המ"ח כבדרך אגב
לצפיה ב-'בנוסף לדברי בירו שלטעמי נוסחו בעדינות יתרה'
בנוסף לדברי בירו שלטעמי נוסחו בעדינות יתרה
02/10/2017 | 11:43
37
אסביר שני דברים
1. בעבירות תנועה (בניגוד לנזק בתאונה) אין דבר כזה "אשם תורם" - או שעברת על החוק או שלא, ולפי תאורך בהחלט עברת - וכנראה באזור הזה יש עבריינים רבים אז המשטרה נאלצת לבזבז שם זמנם של שוטרים לעיתים קרובות.
2. על סמך הנתונים שרשמת אתה יכול לבקש המרה לאזהרה, התקשר למפנ"א ושאל איך לפעול, כמוסן שבמקרה כזה עלייך להודות בעבירה.
וסתם עצה - כדאי שלהבא תקפיד על החוק גם אם אינו מוצא חן בעינייך.
לצפיה ב-'בהחלט בצדק'
בהחלט בצדק
02/10/2017 | 08:22
2
49
החוק מחייב נהג לעצור להולך רגל במעבר חציה גם אם עוד לא ירד לכביש.

מה שאתה מתאר זה עשרות נהגים שמצפצפים על החוק ולא עוצרים ומאלצים את הולך הרגל להסתכן ולהתחיל לחצות ולקוות שאם הם כבר על הכביש הנהג יעצור.

אתה לא עצרת כשעוד עמדה על המדרכה והגדלת לעשות ולא עצרת כשכבר היתה באמצע החציה.

אתה לא סתם אשם, אלא בעבוע אשם. אתה וכל אותם נהגים שלא טרחו לעצור לה קודם ולאפשר לה לחצות בבטחה. רק שמעצבן אותך שהיא חצתה דווקא כשאתה עברת שם ואתה נתפסת. אולי זה יגרום לך להבא להאט כשאתה מתקרב למעבר חציה ולזהות מראש את הולך הרגל ולעצור לו כחוק.
לצפיה ב-'בירו, תיקון קל, לא בעבוע אלא באבו אבוה'
בירו, תיקון קל, לא בעבוע אלא באבו אבוה
02/10/2017 | 10:38
1
12
לצפיה ב-''
02/10/2017 | 11:34
14

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד שי גלעד חברת עורכי דין נוסד על ידי עורך דין שי גלעד בעל נסיון של עשרים וחמש שנים בייצוג נאשמים בתעבורה בבתי משפט. עו"ד שי גלעד היה בין מייסדי עמו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד שי גלעד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו