לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1014410,144 עוקבים אודות עסקים

פורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

לצפיה ב-'תאונת דרכים שאני "הנפגע" היחיד'
תאונת דרכים שאני "הנפגע" היחיד
21/04/2017 | 20:39
3
55
הייתי מעורב בתאונת דרכים קלה
100 אחוז באשמתי איבדתי שליטה על ההגה ופגעתי במשאית חונה באיזה 40 קמ"ש ~
אף אחד לא נפגע, חוץ ממני שהרגשתי שקצת נתפס לי הצאוור. מהלחץ הלכתי למיון, שם שיחררו אותי מיד ואמרו לי שהכל תקין.
כדי לקבל החזר כספי על המיון הגשתי טפסים למשטרה על מנת לקבל אישור שעברתי תאונה.
מה קורה עכשיו?
האם ייתכן שאני אקבל שלילה/הפחתת נקודות?

לצפיה ב-'הבוחן המשטרתי יבדוק ויחליט אם להגיש נגדך כתב אישום'
הבוחן המשטרתי יבדוק ויחליט אם להגיש נגדך כתב אישום
22/04/2017 | 07:50
47
מירב הסיכויים שלא יעשה זאת והתיק יסגר  מחוסר הוכחות או מחוסר עניין לציבור.
לצפיה ב-'תאונה עצמית'
תאונה עצמית
( לעמוד שלי בתפוז )
22/04/2017 | 09:03
52
שיקול הדעת באם יוגש כתב אישום מסור לתביעה המשטרתית. כל תיק ונסיבותיו. 
אם יוגש כתב אישום, רוב הסיכויים שהוא יכלול סעיף אשמה שפסילת מינימום בצידה. הפחתה מפסילת המינימום תהייה בשיקול דעת בית המשפט.
למידע נוסף לחץ כאן
לצפיה ב-'ברב המקרים'
ברב המקרים
23/05/2017 | 14:51
13
המשטרה לא עושה כלום גם אם פגעת במישהו ולא קרה לו משהו הסיטרי.

בי נכנסה משאית מאחורה, יש לי 2 פריצות דיסק (כמובן שהיתי במיון....) מעולם לא פנו לנהג המשאית או עשו לו משהו. רק הביטוח שלו שילם לי על הרכב, והביטוח חובה שלי שילם על תביעת הגוף שלי.
לצפיה ב-'עצירה בתחנת אוטובוס עם רכב תקול'
עצירה בתחנת אוטובוס עם רכב תקול
20/04/2017 | 11:13
9
68
שלום רב,
בן זוגי נהג ברכב שלי כשלפתע כבה המנוע והוא לא הצליח להתניע. הוא צלצל אליי כדי שאגיע לעזור לו, ובינתיים, כדי שלא להפריע לתנועה, דחף את הרכב למסלול הימני. במקרה יצא שבאותו מקום היתה תחנת אוטובוס, כך שהוא העמיד את הרכב בתחנה.
לצערי, לקח כשעה עד שהגעתי (עם כבלים) למקום. במשך כל אותו הזמן עמד הרכב בתחנה ללא יכולת להתניע.
כעבור כחודש קיבלתי דו"ח מעיריית חיפה (האירוע קרה בתוך חיפה, ליד מרכז חורב). ערערתי על הדו"ח ופירטתי את נסיבות המקרה, אך הערעור נדחה - נאמר לי רק שחניתי בתחנת אוטובוס וזה אסור על פי חוק. במילים אחרות, שום התייחסות לנסיבות.
האם כדאי לי לבקש להישפט? אחרי הכל, לא היתה בידי בן זוגי ברירה אחרת אלא להעמיד את הרכב בתחום תחנת האוטובוס.
תודה  לעונים!

לצפיה ב-'האם הרכב עבר תיקון כלשהו לאחר מכן?'
האם הרכב עבר תיקון כלשהו לאחר מכן?
20/04/2017 | 12:47
8
43
אפשר להשפט ולקוות לשכנע את השופט שאכן היתה תקלה, אבל ללא תיעוד זה קשה, ויש סיכוי שהעונש יוחמר.

ולהבא, כשיש תקלה, להציב משולש על גג הרכב.
לצפיה ב-'עדיין לא'
עדיין לא
20/04/2017 | 12:54
7
41
בינתיים הרכב עדיין יושב תקול בחנייה, ואנחנו מתלבטים האם שווה לנו לתקן אותו. כך שלא, אין לי כרגע הוכחה לכך.

אולי כדאי לי לפנות לעירייה ולבקש את התמונות מהמצלמה שהוצבה שם? כך ניתן יהיה לראות בבירור, שברגע שחיברו כבלים לרכב, הנהג התניע ונסע משם.
לצפיה ב-'איזה מצלמה? של מי? לא בטוח ששומרים את התיעוד לאורך זמן'
איזה מצלמה? של מי? לא בטוח ששומרים את התיעוד לאורך זמן
20/04/2017 | 13:23
6
36
יש לכם חוות דעת של מוסך על אבחון התקלה? הצעת מחיר לתיקון?
לצפיה ב-'המצלמה שצילמה את הרכב'
המצלמה שצילמה את הרכב
20/04/2017 | 14:42
5
36
אף פקח לא ניגש אל בן זוגי בזמן שישב ברכב. יתר על כן, תאריך הדו"ח הוא כחודש לאחר תאריך האירוע. מכאן אני מסיקה, שהרכב צולם במצלמה כלשהי ועל סמך מצלמה זו נכתב הדו"ח.
אני מניחה שלא יזיק ליצור קשר עם עיריית חיפה ולשאול האם זה אפשרי, למרות שסביר להניח שיצחקו עליי בפרצוף. לפחות אנסה.

אין לי חוות דעת של מוסך. יש מוסכניק אחד איתו דיברתי בעל-פה, והוא ניסה לאבחן את התקלה במשך זמן מה. אין לי הצעת מחיר מסודרת.
סליחה על התמימות, אבל אני מבינה שהיום מילה של אדם בבית משפט לא שווה הרבה?
לצפיה ב-'ההנחה שלך שגויה. פקחים מונחים לא להכנס לאינטראקציה עם נהגים'
ההנחה שלך שגויה. פקחים מונחים לא להכנס לאינטראקציה עם נהגים
20/04/2017 | 16:36
4
38
כדי לא להכנס לסיטואציות אלימות, ולכן כשהנהג נמצא ברכב או בקרבתו הם נוהגים לרשום את הדו"ח מבלי לתת לו אותו ורק שולחים בדואר.
(וכן, זה חוקי).

היות ויש לאדם אינטרס לשקר, המילה שלו שווה פחות. יתכן ותצליחו להציג גרסה אמינה ולשכנע את השופט. יתכן שלא.
לצפיה ב-'אם כך, למה תאריך הדו"ח מאוחר כל כך?'
אם כך, למה תאריך הדו"ח מאוחר כל כך?
23/04/2017 | 11:26
3
29
אני לא מתווכחת, אני פשוט מנסה להבין.
האירוע קרה בתאריך 12/01, תאריך ההורדעה (שהוא תאריך מתן הקנס, אני מניחה) הוא 20/02 - למעלה מחודש מאוחר יותר.
האם לא ניתן להסיק מכך שהרכב צולם במצלמת כביש כלשהי?
לצפיה ב-'קודם כל, זה מידע שלא ציינת במקור'
קודם כל, זה מידע שלא ציינת במקור
23/04/2017 | 13:24
2
29
כתבת שקיבלת את הקנס אחרי חודש, לא שהדו"ח נרשם אחרי חודש.

אם זה המקרה, יתכן והוא מבוסס על צילום, אבל זה ל יעזור לך. הרכב מצולם חונה מקום אסור. אין סיבה להניח שהפקח חיכה שם כדי לראות את ההתנעה ותיעד אותה, אבל את מוזמנת לבקש את התצלום, אם הוא קיים.
לצפיה ב-'צודק'
צודק
23/04/2017 | 14:56
1
26
אני מתנצלת, באמת לא הייתי ברורה.
אם לא מדובר בפקח, האם יש סיכוי שהסרטונים נשמרו?
לצפיה ב-'אם זה לא תיעוד רשמי של העבירה, אני בספק.'
אם זה לא תיעוד רשמי של העבירה, אני בספק.
24/04/2017 | 08:51
14
לצפיה ב-'דוח על חניה בתשלום ללא תשלום, מספר שאלות'
דוח על חניה בתשלום ללא תשלום, מספר שאלות
20/04/2017 | 06:56
6
56
שלום

1. קיבלתי ביום שישי דוח על חניה באיזור בתשלום ללא הסדרת התשלום, אך התאריך על הדו"ח הוא של יום ראשון יומיים לאחר מכן. האם יש עילה לביטול הדו"ח?
(בכל מקרה העבירה מצולמת ולפי השלט צריך לשלם כל יום מ8 עד 24).

2. מי שבעצם קיבל את הדו"ח ז בעלי והוא טוען בפניי שלא שם לב לקיומו של שלט המורה על תשלום כאשר חנה. 
חיפשתי את האיזור בגוגל מפות ושם אכן מופיע איזור החניה אך ללא שלט המורה על תשלום. מעניין אותי מתי בדיוק הוסיפו את השלט (האם באותו יום שישי והפקח בכוונה רשם את הדוח ליום ראשון כדי שיהיה מעט לאחר הוספת השלט???)
בקיצור האם יש רישום כלשהו של תמרורים כאלה ותאריך הצבתם?

3. ראיתי כי ע"פ החוק מותר לא לסמן בכחול לבן מקומות חניה בתשלום באם מתקיימים אחד מ3 תנאים שאחד מהם והוא היחידי שיכול להיות רלוונטי הוא: אבני השפה עשויות מאבן מעוצבת.
האם אלו אבני שפה מאבן מעוצבת בתמונה??

כן, אני יודעת שיותר פשוט לשלם 100 ש"ח אבל זה כבר נהיה תחביב שלי לבטל דוחות חניה ולהילחם בחוסר צדק!!
כבר ביטלתי אחד על חניה על מדרכה שכולם אמרו שאין סיכוי לבטל  :)
לצפיה ב-'לכל תמרור שמוצב צריך להיות תיעוד על תאריך הצבתו'
לכל תמרור שמוצב צריך להיות תיעוד על תאריך הצבתו
20/04/2017 | 09:18
2
47
אבל למה זה משנה? אם הוא היה שם כשבעלך חנה, זה משנה אם הוא לא היה שם יום קודם?

הטעות ביום היא טעות סופר שבעידן הממוחשב ניתנת לתיקון (לא אתייחס לתיאורית הקונספירציה).

הטיעון של אבני השפה הלא צבועות יותר רלוונטי, אם כי  מהתמונה שצילמת לא ממש ברור. אם אכן מדובר על אבני שפה רגילות שלא נצבעו, ניתן לטעון שגם אם השלט לבדו מספיק,  מדובר בהטעיה כי האדם הסביר מכיר ומחפש את הצביעה.
לצפיה ב-'אבל היכן בדיוק התיעוד על התמרורים נמצא? וכיצד אפשר לקבלו?'
אבל היכן בדיוק התיעוד על התמרורים נמצא? וכיצד אפשר לקבלו?
21/04/2017 | 08:17
1
29
בעלי טוען שלא שם לב לתמרור כשחנה, וכשאמרתי לו שזה לא בסדר שהם לא מציבים במקום בולט הוא אמר שהוא לא מבין איך הוא לא שם לב כי זה דווקא די בולט.
אז חשבתי שאולי הוא לא כזה מעופף אלא ייתכן שהציבו את התמרור ממש באותו היום..
(כבר הסתובב פעם סרטון בפייסבוק על רכב שקיבל דו"ח על חניה בכחול לבן, שבעת החניה אבני השפה היו אפורות, ובזמן החניה נבצעו בכחול לבן).

ולגבי התמונות בגוגל מפות, יש שם תאריך. זה לא לפני 5-6 שנים אלא לפני פחות משנתיים (מ-מאי 2015).
עדיין די ישן אבל פחות...
לצפיה ב-'התיעוד נמצא ברשות התמרור, שבמקרה זה זו הרשות העירונית'
התיעוד נמצא ברשות התמרור, שבמקרה זה זו הרשות העירונית
23/04/2017 | 11:14
17
על פי חוק חופש המידע את יכולה לפנות לועדת התמרור העירונית ולבקש את הפרוטוקולים הנוגעים להצבת התמרור הנ"ל.
לצפיה ב-'סעיף 2 - גוגל מפות, המקום צולם לפחות לפני'
סעיף 2 - גוגל מפות, המקום צולם לפחות לפני
20/04/2017 | 19:48
2
33
5-6 שנים כך שהצילום לא מוכיח דבר
סעף 3 - יתכן שזו אבן מעוצבת, אך אבן השפה היא רגילה ולכן לא היה סיבה שלא לסמן גם בכחול לבן את המקום, צריך לראות צילום מכוון אבן השפה.
איזה תמרור בדיוק הוצב במקום שמורה על חניה בתשלום
התאריך השגוי יכולה להיות עילה , אך הרכב צולם, השאלה, האם בצילום הרכב מופיע התמרור שמורה על חניה בתשלום
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
21/04/2017 | 08:30
1
48
1. לגבי גוגל מפות הצילום לפני פחות משנתיים, מאי 2015. כמובן שהוא לא מוכיח דבר אך העלה בי חשדות.
(יש שם את אותו מפרץ חניה בדיוק ותמרור 626, רק ללא התמרור המורה על תשלום).

2. אנסה לבדוק מקרוב את אבן השפה כשאהיה שוב באיזור. התמונה שצירפתי היא מהתצלום של הפקח... שכולל גם את התמרור המורה על תשלום).

3. התמרור מצורף בתמונה וזה הרכב שלי שם ליד. קשה לא לשים לב לכן חשבתי אולי בעלי לא שם לב כי התמרור לא היה שם כשחנה??

תודה וסופ"ש נעים :)

לצפיה ב-'התמרור לא לפי ההנחיות ולכן הוא לא תקני'
התמרור לא לפי ההנחיות ולכן הוא לא תקני
21/04/2017 | 10:00
36
וכל דוח שירשם יהיה דוח פסול
המלל ממש לא ברור חובה לציין את המילה "עד" בין השעות
לצפיה ב-'הצגת תג נכה על השמשה - ללא הנכה'
הצגת תג נכה על השמשה - ללא הנכה
20/04/2017 | 01:58
21
130
אני מחזיק בתג נכה לצורך הסעת נכה קרוב משפחתי שיש לו תעודת עיוור.
היום נסעתי לתומי בעיר - בלי הנכה ברכב - ועצר אותי שוטר לביקורת שגרתית.
שואל אותי: התג על שמך?
אמרתי לו - לא. אני מסיע את פלוני...
הוא בנימה מזלזלת: אהה... מסיע את (...). ומדוע התג מוצג על החלון?
אמרתי: מה זאת אומרת? אני לא משתמש בתג אלא כשהנכה באוטו, אני לא חונה כעת!
אומר השוטר: אמרתי שאתה חונה? תג שמוצמד על החלון הרי אתה יכול להשתמש בו, לחנות איתו וכו'... וזה כאילו שאתה משתמש בו (משהו כזה, אינני זוכר בדיוק את הנוסח אבל זה היה רוח הדברים) בשביל זה עושים תג לנכה בגודל של כרטיס אשראי שיהיה אפשר להוציאו ולהציגו רק כשנכה ברכב.
אמרתי שלא ידעתי. הוצאתי את התג ואחרי בדיקת רשיון נהיגה שלח אותי לנפשי.

שאלתי: האם זה נכון? האם אסור להציב אותו דרך קבע על החלון כשאני נוסע לבד?
לצפיה ב-'הוא לא נתן לך דו"ח כי לא עברת על החוק.'
הוא לא נתן לך דו"ח כי לא עברת על החוק.
20/04/2017 | 09:15
20
84
החוק בעניין זה לא "סגור" עד הסוף ומסתבר שיש אנשים המנצלים זאת לטובתם (התו הזה נועד לא רק לחניה אלא גם לנסיעה בנת"צ)
לצפיה ב-'אפשר פירוט על מה "לא סגור"'
אפשר פירוט על מה "לא סגור"
20/04/2017 | 09:27
2
69
לפי מה שאני קראתי בחוק חניה לנכים,לא נעברה עבירה.

סעיף העונשין של חוק חנית נכים מדבר על:
1. "אדם שאינו נכה ואינו מתלווה לנכה, שהחנה רכב הנושא תג נכה במקום שאין החניה מותרת בו, דינו - קנס..." - הוא לא חנה.
2. "נכה המוסר תג נכה לאדם אחר, שאינו מתלווה לנכה, לשם שימוש בתג האמור לחניה במקום שאין החניה מותרת בו, דינו - קנס..." הוא לא עשה שימוש.

לא ראיתי שום סעיף בחוק האוסר על הצגת התג כאשר הנכה אינו ברכב.

יש לך פרטים נוספים?
לצפיה ב-',לא סגור" בכך שאין איסור על הצגת התו ברכב '
,לא סגור" בכך שאין איסור על הצגת התו ברכב
20/04/2017 | 11:45
1
51
גם בנסיעה שאינה לצרכי הנכה.
לא סגור גם בכך שיש סתירה מסוימת בין תקנות התעבורה לחוק חניית נכים.
לא סגור בכך שכששוטר רואה רכב עם תו החונה בחנית נכים או נוסע בנת"צ הוא בד"כ לא בודק למי שייך התו, לא סגור בכךשהמצלמות לא יכולות להבחין עם הנכה ברכב ומאפשרות לבנהג  שאינו נכה ומשתמש ברכב לצרכיו לנצל את זכויות הנכה (למשל בנתיב המהיר בכביש 1 או בכניסה לבתי חולים כמו שיבא ואסף הרופא.)
וכמו שציינתי - פותח השרשור לא קיבל דו"ח כי לא נעברה עבירה (כפי שכתבת)
לצפיה ב-'אתה כתבת שהחוק לא סגור'
אתה כתבת שהחוק לא סגור
20/04/2017 | 12:35
36
לפי דבריך החוק כרגע סגור מאוד. אם אין איסור לנהוג עם תג נכה בחלון בלי שהנכה באוטו, כאשר לא מנצלים אותו להקלות חניה/נת"צ, סימן שזה מותר (זה שאולי יש חושבים שצריך לאסור זאת לא הופך את העניין ל"לא סגור").

ציינת סתירה בין חוק חנית נכים לתקנות? מהי?

שאר הסעיפים מתייחסים לקשיי אכיפה, לא קשורים לשאלת החוק.
לצפיה ב-'האם יש לו סמכות להורות לי'
האם יש לו סמכות להורות לי
20/04/2017 | 22:58
5
44
להכניס את התו לכיס ולא להציגו על החלון? ומאיזה נימוק חוקי בעצם?
נוח לי שזה יהיה על החלון ואינני משתמש בזה שלא כדין.
לצפיה ב-'תו שכזה על החלון מהווה פתח לניצולו לרעה'
תו שכזה על החלון מהווה פתח לניצולו לרעה
21/04/2017 | 10:02
4
44
ואם למשל לא תמצא חניה, מה יםריע לך לחנות למשך בחניית נכה או באדום לבן
לצפיה ב-'מה שיפריע לי לגנוב מסופרמרקט'
מה שיפריע לי לגנוב מסופרמרקט
21/04/2017 | 10:05
2
49
אני לא גנב נקודה וגם לא חונה בחניית נכים.
השאלה האם חוקית יש לו סמכות, ומאיזו סיבה.
בכל אופן זו שאלה עקרונית.
לצפיה ב-'אני בטוח שאתה לא תנצל את התו לרעה, נתתי דוגמא'
אני בטוח שאתה לא תנצל את התו לרעה, נתתי דוגמא
21/04/2017 | 11:36
1
45
כללית בלבד
אגב, יש המון נהגים שמנצלים את התו לרעה ובכך הם פוגעים בנכה אחר
לצפיה ב-'בקיצור אין לו סמכות כנראה'
בקיצור אין לו סמכות כנראה
21/04/2017 | 15:50
20
לצפיה ב-'גם במקדחה אפשר לעשות שימוש לרעה. אז נאסור על הבריות'
גם במקדחה אפשר לעשות שימוש לרעה. אז נאסור על הבריות
21/04/2017 | 10:15
38
להסתובב עם מקדחה גלויה? השימוש בתג הנכה מותר אך ורק כאשר הנכה נוהג או נוסע ברכב עם מלווה. כל עוד לא נעשה *שימוש* בתג שלא ע"י נכה - זה 100% חוקי, נכון להיום.
לצפיה ב-'והאם יש לו סמכות להורות לנהג להראות לו את הצד האחורי של התג?'
והאם יש לו סמכות להורות לנהג להראות לו את הצד האחורי של התג?
21/04/2017 | 00:40
10
37
אם כן - מתוקף איזה חוק/תקנה?
לצפיה ב-'חוק חנית נכים'
חוק חנית נכים
21/04/2017 | 11:47
9
49
אוסר על נכה למסור את התו שלו לאדם אחר, אי לכך מותר לשוטר לבדוק למי שייך התו.
תוכל לבדוק גם בביטוח לאומי ובמשרד התחבורה על איזה טפסים חותם הנכה כשהוא מקבל את התו, יתכן ויש בהם התחייבות שלא למסור את התו לאחר
לצפיה ב-'זה לא כתוב בחוק!'
זה לא כתוב בחוק!
21/04/2017 | 12:21
8
36
כתוב: "נכה המוסר תג נכה לאדם אחר, שאינו מתלווה לנכה, לשם שימוש בתג האמור לחניה במקום שאין החניה מותרת בו, דינו - קנס..."

מותר לתת את התג לכל אחד, כל עוד לא יעשה בו שימוש לחניה במקום שאין החניה מותרת בו.

וברור שמותר לתת את התג לנהג של הרכב שמספר הרישוי שלו רשום בתג.

והשאלה עדיין פתוחה: מניין יש לשוטר סמכות לדרוש שיראו לו את הצד האחורי של תג הנכה? במיוחד (אבל לא רק) אם הרכב חונה במקום שמותר לכל אחד לחנות.
לצפיה ב-'שני דברים'
שני דברים
21/04/2017 | 16:01
7
41
1. השוטר אינו יכול לדעת לאיזו מטרה נתן  התו, כשאדם נוסע וברכבו מוצג תו שאינו שייך לו בהחלט מותר לשוטר לבדוק  ולצורך בדיקה הוא רשאי לקחת את התג לניידת ולבדוק במסוף, בדיוק לפי אותו חוק המתיר לו לקחת את רשיון הנהיגה ורשיון הרכב.
2. נהג אמור למלא כל הוראה סבירה של השוטר, במידה ויש למהג טענה כל שהיא על התנהגות השוטר הוא רשאי לפנות לקת"צ (קצין תלונות ציבור של המשטרה) שיבדוק, מידע אישי - כל תלונה כזאת נבדקת ומטופלת באופן מיידי והנהג מקבל תשובה עניינית תוך זמן סביר (בד"כ פחות מחודש).
-
ובכלל - איני רואה שום סיבה הגיונית וחוקית שמוגבל בניידות ימסור את התו שלו לאדם אחר, בדיוק כשם שלא ימסטר תעודות אחרות (תעודת זהות, רשיון נהיגה, דרכון, כרטיס אשראי וכו' - כששוטר נתקל באדם המחזיק תעודות של אדם אחר לא רק מותר לו לקחתן לבדיקה הוא אפילו חייב לעשות זאת, בבדיקות כאלה נתפסים מדי שנה מאות עבריינים, מבוקשים מסיבות שונות, משתמטים מצה"ל, פסולי רשיון, גנבי רכב וסתם גנבים, שוהים בלתי חוקיים, אישית הובלתי לא פעם אנשים כאלה ישירות לחדרי מעצר - וכל זה נעשה בעזרת בדיקת תעודות.
כמובן שאם לאחר בדיקה אין חשד לביצוע עבירה יש להחזיר את התעודות לנהג ולאפשר לו להמשיך בדרכו, במידה ובדיקה כזאת נמשכת למעלה מ 20 דקות (חוקית לשוטר יש סמכות ל 3 שעות עיכוב) על השוטר להסביר לנהג מה נבדק ומדוע מתעכב וכן למלא דו"ח עיכוב ולהחתים עליו את הנהג שמאשר שהשוטר לא פגע בו וברכושו.
לצפיה ב-'אבל אני מדבר על הנהג המלווה: מספר הרישוי מופיע בחזית התג'
אבל אני מדבר על הנהג המלווה: מספר הרישוי מופיע בחזית התג
22/04/2017 | 01:54
3
26
ועל השוטר להשוותו ללוחית הרישוי של הרכב. מעבר לכך אין כל חשד לעברה בעת חניה במקום המותר לחניה לכל אחד. גם אם הרכב חונה בחנית נכה והתג מתאים למספר הרישוי של הרכב - אין כל חשד סביר, כי אחרת כולם חשודים.
לצפיה ב-'ממש לא נכון'
ממש לא נכון
22/04/2017 | 07:47
2
29
שוטר מעכב נהג רק כשהוא חושד במשהו או לצורך בדיקה שגרתית.
בשני המקרים האלה הוא רשאי וחייב לבדוק את התעודות, והתו הוא תעודה, מה עוד שמסתובבים "בשוק" אלפי תווים מזויפים.
לצפיה ב-'אבל מכוח איזו הוראה חוקית יש לו סמכות? לכל סוג של תעודה?'
אבל מכוח איזו הוראה חוקית יש לו סמכות? לכל סוג של תעודה?
22/04/2017 | 11:06
1
30
באופן ספציפי לגבי תג נכה? ללא חשד סביר או חשד בכלל?
לצפיה ב-'סמכות השוטר נגזרת מפקודת המשטרה'
סמכות השוטר נגזרת מפקודת המשטרה
23/04/2017 | 12:39
13
לצפיה ב-'אנשים מוסרים מסמכים לבני משפחה כל הזמן'
אנשים מוסרים מסמכים לבני משפחה כל הזמן
23/04/2017 | 10:21
2
18
כדי לעשות בהם שימוש חוקי (לקחת דואר, לבצע טסט, לקנות לו משהו...), כך גם לגבי התג.
והיכולת של שוטר לדעת או לדעת אינה משנה, כל עוד לא בוצעה עבירה על החוק, עצם החזקת תג הנכה והצגתו אינה עבירה.
לצפיה ב-'נכון - עצם החזקת התו והצגתו אינה מהווה עבירה'
נכון - עצם החזקת התו והצגתו אינה מהווה עבירה
23/04/2017 | 12:33
1
24
ולכן גם לא ניתן דו"ח והתו הוחזר לנהג
ואני מניח שהנהג לא נעצר בגלל הצגת התו אלא מסיבות  אחרות, ומאחר ועוכב לבדיקה מחובתו של השוטר  לשאול ולבדוק, וזה מה שהוא עשה לפי התאורים כאן, הכותב התמרמר על עצם הבדיקה והוסבר לו שזה לא רק חוקי אלא אפילו רצוי וחשוב.
לצפיה ב-'חידוד העניין:'
חידוד העניין:
25/04/2017 | 18:51
22
כלל לא התמרמרתי על עצם הבדיקה. למעשה הוא לא בדק בכלל את התג אלא את הרישיון שלי. ואין לי שום בעיה עם הבדיקה השגרתית שהוא ביצע. בכיף.
שאלתי על עצם האמירה/ הוראה שלו - שלא להציג את התג על השמשה דרך קבע, אלא כשאני מסיע את הנכה בלבד.
האם יש להוראה זו אסמכתא בחוק או לא. מסתבר שלא.
לצפיה ב-'עצירת חירום בשוליים'
עצירת חירום בשוליים
19/04/2017 | 19:24
3
86
נהג שחש בליבו רוצה לעצור בשוליים כדי לא לסכן גם נהגים אחרים, עד שיתברר לו מה קורה בריאותית.
עפי איזו תקנה/חוק מותר לו?
איפה בכלל קיימת הגדרה לשולי הכביש?
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
19/04/2017 | 19:49
2
59
בקשר לשאלתך הראשונה - קרא תקנות 69 - 72 לתקנות התעבורה.
ובקשר לשאלתך השניה - כאן למשל
לצפיה ב-'תודה אל צריך יותר ספציפי לשאלתי'
תודה אל צריך יותר ספציפי לשאלתי
19/04/2017 | 19:59
1
51
קראתי בגוגל שלכאורה יש הגדרה ששוליים נועדו  לשעת חירום. לא מצאתי בחוק/תקנות.
ושנית למניעת תאונות כן מותר לעצור בשוליים? האם זה רק משתמעמסעיף 72(א)?
לצפיה ב-'עצירה מחשש להתקף לב כלולה בסעיף 72'
עצירה מחשש להתקף לב כלולה בסעיף 72
20/04/2017 | 09:06
22
לצפיה ב-'מהירות מותרת בשטח עירוני '
מהירות מותרת בשטח עירוני
16/04/2017 | 09:09
2
57
בדרך מסויימת בת 2 מסלולים עם הפרדה המהירות המירבית המותרת היא 70 קמ"ש מחוץ לעיר.
בכניסה לעיר מוצב תמרור 424 דרך עירונית. מהי המהירות המותרת לאחר התמרור ?
לצפיה ב-'מהירות'
מהירות
16/04/2017 | 09:21
41
תמרור 424 מבטל כל מגבלת מהירות שהיתה לפניו, ולכן המהירות המירבית המותרת לאחר תמרור זה היא 50 קמ"ש.

לצפיה ב-'4 קמ"ש פחות ממספר התקנה שמגדירה מהירות מרבית מותרת:'
4 קמ"ש פחות ממספר התקנה שמגדירה מהירות מרבית מותרת:
16/04/2017 | 09:37
43
לפי תקנה 54 (א) לתקנות התעבורה, תשכ"א-1961, המהירות המרבית המותרת במקום שהוא מוגדר כדרך עירונית (ואת זה מגדיר תמרור 424) הינה 50 קמ"ש (למעט רכב איטי, טרקטור ומכונה ניידת שלגביהן המהירות המרבית המותרת הינה 40 קמ"ש).

אין כל חשיבות לתמרורים קודמים שמגדירים במישרין או בעקיפין מהירות: 216, 217, 425, 426, 426פ ו-427.
לצפיה ב-'מיקום לוחיות רישוי ברכב'
מיקום לוחיות רישוי ברכב
11/04/2017 | 22:48
1
57
תקנה 301 (א) קובעת שלוחיות-הזיהוי יותקנו על הרכב אחת מלפנים ואחת מאחור במקומות המיועדים לכך על ידי היצרן, ובאין מקום כזה - לפי הוראות רשות הרישוי.

מהן הוראות רשות הרישוי לגבי רכב שיצרנו לא ייעד להן מקום?
ראו תמונה - האם זה תקין שלוחית הרישוי הינה בתוך הרכב?
לצפיה ב-'ענית לעצמך, אם אין מקום, רשות הרישוי קובעת'
ענית לעצמך, אם אין מקום, רשות הרישוי קובעת
12/04/2017 | 08:17
50
בדוק מה הגדירה רשות הרישוי לגבי הרכב הנ"ל כאשר אישרה ליבא אותו ונתנה לו רישוי ישראלי.
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
09/04/2017 | 17:04
3
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'רענון רמזורים, מאגר שאלות ומבחני תאוריה בחינם ללמידה'
רענון רמזורים, מאגר שאלות ומבחני תאוריה בחינם ללמידה
03/04/2017 | 14:26
39
היי חברים, כל מי  שמחפש אתר לרענן את חוקי התנעוה, מאוד מומלץ וגם לא עולה כסף לצרכי למידה ותרגול מבחנים בחינם לכל דרגות הרישוי משאיות אופנועים קטנועים טרקטורים רכב פרטי B כל מה שאתם מחפשים נמצא שם מסודר בצורה יפה ונעימה.

מאוד מומלץ! אני  אהבתי  
לצפיה ב-'רוכבי האופניים החשמליים לא חוששים מקנס: "שוטרים לא שמים לב"'
רוכבי האופניים החשמליים לא חוששים מקנס: "שוטרים לא שמים לב"
02/04/2017 | 19:26
8
58
11 בני אדם נהרגו ב-2016 בתאונות בהן היו מעורבים אופניים חשמליים ועוד מאות נפצעו. בשבוע שעבר הוגדלו הקנסות, אבל זה לא מרתיע את הנערים שרוכבים על האופניים: "אוטובוס? זה צפוף ועושה כאב ראש". אב לילדה שנפצעה: "כל פעם שהיא רואה אופניים חשמליים היא קופאת"
לצפיה ב-'שוטרים (לפחות אני) בהחלט שמים לב'
שוטרים (לפחות אני) בהחלט שמים לב
03/04/2017 | 10:02
5
80
רשמתי כבר דוחות על תמרור 302, אור אדום ברמזור,  הרכבה של נוסע מעל גיל 8, נסיעה על מדרכה, נסיעה על מעבר חציה, נסיעה של נער פחות מבן 16.
כמובן שיש עוד רבים מספור שהלכו ברגל הבייתה לאחר שרוקנו אוויר בצמיגים (לאחר שודאתי שהם גרים קרוב מספיק).

אבל, זו טיפה בים.
הפתרון צריך להיות חינוך,חינוך, הסברה, הדרכה, תשתיות ואכיפה קשוחה

לצפיה ב-'הייתי רק הופך את סדר הפתרון שלך'
הייתי רק הופך את סדר הפתרון שלך
03/04/2017 | 10:48
4
22
לצפיה ב-'לא מסכים אתך.'
לא מסכים אתך.
03/04/2017 | 11:43
3
50
לדעתי זה התמהיל הנכון ל"קמפיין" שכזה.
אם אתה בגיל המתאים אתה בוודאי זוכר את איסור קטיפת  פרחי בר.
היה חינוך, הסברה ורק אח"כ אכיפה וזה עובד עד היום.

לצפיה ב-'יש המון "חינוך"'
יש המון "חינוך"
03/04/2017 | 13:34
2
46
כבר מהגן ילדים היום מקבלים שיעורים על זהירות בדרכים ובבית ספר מכיתה א.
יש קמפיינים בטלויזיה וברדיו ("ילד על גיל 9 לא חוצה לבד", חבישת קסדה, זהירות במעברי חציה, אי שימוש בנייד ושליחת מסרונים בנהיגה), יש שלטי חוצות, יש כתבות בטלויזיה על הנושא (בשבועיים האחרונים דיברו לא מעט על נסיעה על המדרכה, על דוחות שנותנים בתל אביב לרוכבי אופניים) וכו'.

אני לא רואה שום שינוי בנושא. להיפך, כמות רוכבי האופניים (בעיקר החשמליים למינהם, ואני כולל בזה גם קורקינטים ודומיהם) בשכונה שלי גדלה בצורה ניכרת. נוסעים על המדרכה ועל הכביש בצורה פרועה וחסרת כל אחריות. מזגזגים בין נתיבים, נוסעים באלכסון, חותכים רכבים, עולים על המדרכה בפראות ומגדילים לעשות כשצורחים קללות עסיסיות כשנהגים מעיזים לצפור להם.

אם נראה לך שאתה יכול לחנך כאלה ילדים להפסיק להשתולל על הכביש רק על ידי חינוך ובלי ענישה מרתיעה, כנראה שאתה יותר אופטימי ממני.

אגב, יכול לספר שהשבוע, בפעם הראשונה בחיי הייתי קרוב מרחק סנטימטרים מלחוות פגישה עם צעירים כאלה כאשר תחנת אוטובוס על המדרכה הסתירה לי את המשך המדרכה (השכונה בשיפוצים ולפעמים צריך להצמד לאחד הצדדים לעבור) וכהצצתי לפני שאני עובר אותה חלפו שני רוכבים, אחד אחרי השני כשכל אחד מרכיב מישהו, במהירות מטורפת ממש מול הפנים. אם לא הייתי מעט את השנייה הזו, זה היה נגמר מאוד כואב.
לצפיה ב-'תקרא בבקשה שוב את הפסקה האחרונה שלי בתגובה הראשונה'
תקרא בבקשה שוב את הפסקה האחרונה שלי בתגובה הראשונה
04/04/2017 | 09:12
1
11
לצפיה ב-'כן, אבל אתה שוטר ולא פקח'
כן, אבל אתה שוטר ולא פקח
05/04/2017 | 15:43
36
לצפיה ב-'נערים הרוכבים על אופניים חשמליים'
נערים הרוכבים על אופניים חשמליים
( לעמוד שלי בתפוז )
05/04/2017 | 18:02
1
54
זה באמת לא חשוב אם מדובר באופניים מכניים או חשמליים. כל עוד לא יהיו שבילים לכלי רכב אילו והבחירה של הנערים הללו תהייה בין לרכב על הכלים בכבישים המסוכנים עם סיכוי רב להפגע או לרכב על המדרכה ולסכן אחרים, הם ככל הנראה יבחרו בחיים. 
כיום הם נמצאים במצב בלתי אפשרי וכל עוד לא תהייה מהפכה בתשתיות, אם שנראה הולכי רגל נפעים מאפניים על מדרכות או רועבי אופניים נפגעים מכלי רכב בכבישים

לצפיה ב-'במטוטא, כבודו הולך ליד הנעליים שלו'
במטוטא, כבודו הולך ליד הנעליים שלו
05/04/2017 | 18:58
48
אתה באמת מתרץ את פורעי החוק האלה שאין להם טיפת שכל בראש שהם יודעים שהם עוברים על החוק ברכיבה על מדרכה ואין להם טיפת יושרה לעצור ולסייע לאדם שנפגע על ידם?!
אכן, רק 95% מעורכי הדין מטציאים שם רע למקצוע (לכאורה כמובן)
ומה תגיד על אלה שרוכבים על אופניים חשמליים "משופצרים" באופן לא חוקי עם מצערת והם בני פחות מגיל 16?
מה תגיד לאלה שלא מצייתים לתמרורים ורמזורים, תוך שהם נוסעים עם נייד ביד ושתי אוזניות?
לצפיה ב-'לא צפוי- לא אשם'
לא צפוי- לא אשם
( לעמוד שלי בתפוז )
02/04/2017 | 15:54
283
גולשים יקרים. במאמר הבא קראו על הגנה בפני אישום בתאונת דרכים
לצפיה ב-'מרכב רכב'
מרכב רכב
30/03/2017 | 17:14
1
64
נהג נכנס בי מאחור. במוסך המרכזי נאמר לי שמעוצמת המכה השלדה נפגעה. נכון אפשר לנסוע גם במצב כזה. אבל לפי הערכה ירידת ערך הרכב היא גבוהה מאוד מדובר בסכום של 35000 שקל. ואת זה ארגיש בזמן המכירה. שאלתי האם יש לי זוכות לומר לשמאי שאני לא מעונין ברכב?

לצפיה ב-'נזק לרכב'
נזק לרכב
30/03/2017 | 17:46
52
השאלה אינה בנושא פורום זה
לצפיה ב-'קיבלתי דו"ח חנייה באזור פריקה - מדרכה בצבע אפור'
קיבלתי דו"ח חנייה באזור פריקה - מדרכה בצבע אפור
30/03/2017 | 13:19
5
104
שלום,
קיבלתי דו"ח ע"ס 250 ש"ח מעיריית ראש העין. חניתי את הרכב באזור אפור, שמסתבר מוצב בתחילתו תמרור כי האזור מיועד לפריקה וטעינה בין השעות 8:30 ל - 13:30. לא שמתי לב שלשט בכלל. על המדרכה או על הכביש באזור המיועד אין שום סימון. הייתי מצפה לקיווקו או סימון הכביש בצורה כלשהי.
יש המון אזורי חניה אפורים ומותרים בראש העין. זה מטעה.
יש מקום לעירעור?? תודה
לצפיה ב-'מה לעשות, מי שלא שם לב לתמרורים מקבל קנס'
מה לעשות, מי שלא שם לב לתמרורים מקבל קנס
30/03/2017 | 15:06
50
ככה זה גם על תמרורי מהירו, מתן זכות קדימה, אין כניסה, ואפילו רמזור אדום..
אבל לערער אפשר תמיד, "שיטת מצליח" היא שיטה טובה.
לצפיה ב-'אין שום חובה לצבוע מדרכה כדי לאסור חניה או עצירה'
אין שום חובה לצבוע מדרכה כדי לאסור חניה או עצירה
30/03/2017 | 23:16
57
אסור להחנות רכב או לעצור (עצירה - אפילו פרק זמן שנייה אחת) רכב במקומות שנקבעו בחקיקה, ובין השאר במקומות בהם מוצב תמרור האוסר חניה (תמרור 432: אסורה חניית רכב בדרך בצד שבו הוצב התמרור) או תמרור האוסר עצירה וחניה (תמרור 433: אסורה כל עצירה וחניה של רכב בדרך בצד שבו הוצב התמרור, אלא אם דרוש הדבר למילוי הוראות כל דין). התמרורים האלה לא צריכים "חיזוק" ע"י צביעת אבני השפה של המדרכה בצבע כלשהו.
לצפיה ב-'דו"ח חנייה'
דו"ח חנייה
02/04/2017 | 12:46
2
65
פורום זה אינו עוסק בדוחות חנייה. נשמח לעסוק בנושאים בהם עוסק הפורום
לצפיה ב-'היום כבר שני באפריל'
היום כבר שני באפריל
02/04/2017 | 16:04
1
56
ודווקא עיינתי בתקנות התעבורה - ובניגוד לאתמול היום עבירות החניה הן כן חלק מדיני התעבורה.
עיינתי גם בדיוני הפורום - ומסתבר שהנושא הכי נדוש בו הוא דווקא דו"חות החניה.
לצפיה ב-'עזוב, הוא מבקר בפורום אותו הוא "מנהל" פעם ב...'
עזוב, הוא מבקר בפורום אותו הוא "מנהל" פעם ב...
02/04/2017 | 17:32
49
לעיתים קרובות כדי לתת את אותה תשובה שניתנה כבר ע"י גולש מן המנין.

יש לו תגובות ב-6 מתוך 19 שרשורים בדף הראשון (לא ספרתי את המאמר שפורסם היום).

אז הוא אמר שהפורום לא עוסק בזה....אז אמר.
לצפיה ב-'תמרור איסור חניה לכלי רכב המוצעים למכירה(?) - חלק ד' - הסוף!'
תמרור איסור חניה לכלי רכב המוצעים למכירה(?) - חלק ד' - הסוף!
25/03/2017 | 00:24
13
211
לינק לחלק ג'
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1713/181089339/%D7%94%D7%9E%D7%95%D7%9E%D7%97%D7%99%D7%9D/%D7%AA%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%94_%D7%95%D7%A0%D7%94%D7%99%D7%92%D7%94_%D7%91%D7%A9%D7%9B%D7%A8%D7%95%D7%AA

לינק לחלק ב'
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1713/180666988/%D7%94%D7%9E%D7%95%D7%9E%D7%97%D7%99%D7%9D/%D7%AA%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%94_%D7%95%D7%A0%D7%94%D7%99%D7%92%D7%94_%D7%91%D7%A9%D7%9B%D7%A8%D7%95%D7%AA

לינק לחלק א'
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1713/180248548/%D7%94%D7%9E%D7%95%D7%9E%D7%97%D7%99%D7%9D/%D7%AA%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%94_%D7%95%D7%A0%D7%94%D7%99%D7%92%D7%94_%D7%91%D7%A9%D7%9B%D7%A8%D7%95%D7%AA

----------------------------------------
שנה וחודש אחרי תחילת הפרשה היא הגיעה לסיומה היום!
תקציר:
בפברואר 2016 קיבלתי דוח על התמרור המצולם.
האוטו שלי, שלא היה מיועד למכירה, חנה במקום בשעה 10:30.
ערערתי על הדוח בטענה שהתמרור לא מתייחס אליי.
הערעור נדחה ע"י העיריה.
ביקשתי להישפט.
יותר משנה אחרי האירוע, קיבלתי היום מכתב בדואר עם אותיות בשחור על גבי לבן: "בהתאם להחלטת התובע העירוני המוסמך לכך, בוטל הדו"ח שבנדון."

מסקנה מתבקשת: האוטו שלכם לא למכירה? כל התמרור לא תקף!

תודה לכל מי שעזר בשרשורים הקודמים!

רונקו

לצפיה ב-'וזה בדיוק מה שעניתי לך בחלק א'
וזה בדיוק מה שעניתי לך בחלק א
25/03/2017 | 16:26
1
52
לצפיה ב-'ומסתבר שצדקת ��'
ומסתבר שצדקת ��
25/03/2017 | 16:41
43
הדעות כאן היו חלוקות. אתה אמרת ככה, אחרים אמרו אחרת ולשמחתי צדקת �� אז מצאתי לנכון להודות ולסגור את הסיפור למען הדורות הבאים ��
לצפיה ב-'יפה, רק המסקנה שלך לא מדוייקת. אין דין ביטול הדו"ח שלך'
יפה, רק המסקנה שלך לא מדוייקת. אין דין ביטול הדו"ח שלך
26/03/2017 | 08:36
10
60
כדי להשליך עבור יתר המקרים.
תהיה בטוח שהם ימשיכו לתת דו"חות.

ושוב, לדעתי האישית הפרשנות הזו מוטעה. אבל לא נכנס לזה שוב
לצפיה ב-'עדכון בעניין הדוח'
עדכון בעניין הדוח
26/03/2017 | 12:27
40
אני הפסקתי לחנות שם עקב המחלוקת של התמרור הזה. התמרור נכון להיום עדיין עומד שם רק שעכשיו התווסף שלט פרסום שחוסם מלראות את התמרור הזה ממי שמגיע מהכיוון ההפוך והעיריה השכילה לצבוע את המדרכה בשחור ירוק, אני מניח להבלטה... ��

בינתיים פנו אליי בעקבות פוסט בפייסבוק ורוצים לעשות כתבה שאולי בהמשך תלך גם לטלויזיה ��

יהיה שמח ��
לצפיה ב-'התובע ביטל את הדוח משום שידע שאין לו'
התובע ביטל את הדוח משום שידע שאין לו
26/03/2017 | 12:54
5
53
סיכוי לזכות במשפט
הפסד במשפט יכול לגרום לתביעת הוצאות של הנתבע
לצפיה ב-'לא יודע...'
לא יודע...
26/03/2017 | 17:23
2
43
מבירורים שהיו לי היום, לא נאמרה סיבת הביטול. רק שהדוח בוטל.  **כן** נאמר לי שבנוגע לעניין תו הזהב שלא זכה לדוח, העניין רוענן וחודד לפקחים ולנהגי העיריה שאסור להם לחנות באזורי פריקה וטעינה כמו יתר האזרחים. ככה לפחות מנהלת אגף הפיקוח והאכיפה בעירית כפר סבא, מיכל בן הרוש, טוענת. נחכה ונראה... :)
לצפיה ב-'התשובה של זה ל בי-רו'
התשובה של זה ל בי-רו
26/03/2017 | 17:39
1
28
לצפיה ב-''
27/03/2017 | 08:03
28
נוט טו סלף:
לא להגיב מהטלפון...
הייתי משוכנע שעשיתי תגובה מהירה לתגובה שלו.

רונקו
לצפיה ב-'עו"ד נמנעים מקביעות נחרצות כשזה מגיע לבית משפט'
עו"ד נמנעים מקביעות נחרצות כשזה מגיע לבית משפט
27/03/2017 | 08:29
1
27
אבל דפי הפורום סובלים הכל....
לצפיה ב-'התייחסות של תובע עירוני שונה לחלוטין מהתייחסות'
התייחסות של תובע עירוני שונה לחלוטין מהתייחסות
27/03/2017 | 09:58
28
של תובע משטרתי
האינטרס של התובע העירוני הוא שהקנס שהנהג קיבל , ישולם אפילו בחלקו, לכן הם עושים עסקאות לפני המשפט ומקילים על הנהג, במקום בו התובע רואה שאין לו סיכוי לזכות במשפט, הוא יבטל את הדוח
זה מידע, נסיון, והכרת השוק הזה
לצפיה ב-'ואכן כבודו צודק...'
ואכן כבודו צודק...
26/03/2017 | 17:18
2
36
דוחות ממשיכים להיות מחולקים במקום. תפסתי שני רכבים עם דוח ופיספסתי את הפקח בעשר דקות.... אני מזהיר כל מי שאני יכול מחניה שם ומי שחוטף דוח אני מייעץ לו לעשות את אותו הדבר כמו שעשיתי.

חבל רק שזה צריך לחכות שנה שלמה(!) עד שהדוח מתבטל.

רונקו
לצפיה ב-'אתה עושה נכון וכל הכבוד לך'
אתה עושה נכון וכל הכבוד לך
26/03/2017 | 17:40
1
41
תוכל לפנות למח' התנועה בעיריה ולדווח להם על הבעיה
לצפיה ב-'הכדור עבר שוב לעיריה...'
הכדור עבר שוב לעיריה...
29/03/2017 | 14:31
21
אחרי שיחה עם מנהלת אגף פיקוח ואכיפה,
הופנתי (בפעם העשירית בערך) לגורם הבא, שהוא מי שאחראי על בקשות של אזרחים במסגרת חוק חופש המידע...

לבקשתו שלחתו לו מייל עם התמרור הבעייתי וביקשתי לדעת מי הציב את התמרור, מתי, איזה ועדה אישרה ובראשות מי.
ביקשתי גם לשנות את השילוט ולהסיר את התמרור התחתון "לכלי רכב המיועדים למכירה", אחרי שמנהלת אגף פיקוח ואכיפה אמרה שכוונת המשורר מאחורי הצבת התמרור הייתה לאסור חניה במקום למעט אנשים שפורקים וטוענים סחורה + להדגיש שמי שכלי הרכב שלו למכירה, אסור לו לחנות שם במשך כל היום ולא רק בשעות המצוינות על התמרור.

ביקשתי גם לברר למה דוח שניתן לעובד עיריה בוטל תוך שבועות בודדים בעוד שלי הדוח בוטל רק אחרי שנה כשהוא קיבל את הדו"ח לפני כחודשיים ואני לפני שנה.

האגרה לכל הבקשה הנ"ל אגב: 20 שקל.

רוני
לצפיה ב-'מדרכה בכחול לבן ושילוט של איסור חניה'
מדרכה בכחול לבן ושילוט של איסור חניה
23/03/2017 | 11:21
8
127
שלום. יש לי שתי שאלות בנוגע לחניה בכחול לבן:

1. חניה בכחול לבן שאין שום תמרור ליד המדרכה, מה ברירת המחדל אומר?
לפי ניסוח החוק:
"אבני שפה צבועות לסירוגין בצבע כחול:
החנייה מותרת בתשלום על הכביש שליד אבני
השפה או על המדרכה על פי הוראות תמרור
. 439 בצמוד ומתחת לתמרורים 626 או 627"

מה קורה אם אין שום תמרור?

2. חניה עם אבני שפה צבועות בכחול לבן ומאחוריה שילוט "אין חניה ועצירה 12 מטר בין השעות ככה וככה".
זה קביל?

רונקו
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
23/03/2017 | 12:08
4
80
1.  מותר לחנות
2. כן רק אם השלט אחרי מקום החניה ולא לפניו הוא אינו תופס לגבי מקום החניה המדובר.
לצפיה ב-'צילומים'
צילומים
23/03/2017 | 13:28
3
94
ב111 - השילוט והכחול לבן מלפניו...
ב222 - כביש שהאזור של האדום לבן זה יציאה מדרך שמוביל לחניה
מעבר למיכל של הבקבוקים יש כחול לבן אבל אין תמרור כזה או אחר...

רונקו
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
23/03/2017 | 14:25
2
76
ב 111 הכחול לבן אחרי השילוט ולא מלפניו, כתוב שם בפירוש שבשעות מסוימות מותר לחנות לצורך פריקה וטעינה בלבד, ביתר השעות החניה מותרת לכולם.
ב 222 בכחול לבן החניה מותרת לכולם
לצפיה ב-'זה מסתדר?'
זה מסתדר?
23/03/2017 | 14:42
1
45
עצם זה שיש אבני שפה בכחול לבן ויחד איתם יש תמרור איסור - לא יוצר סתירה?
או שבמקרה של תמרור איסור כלשהו - האיסור גובר?

כי החוק אומר "על פי הוראות תמרור 439 (מלבן צהוב עם כיתוב שחור) בצמוד ל626 (תמרור חניה) או 627 (חניה כשצד אחד של האוטו על המדרכה)"
אין התייחסות לתמרור איסור (כמו במקרה הזה של איסור חניה ועצירה (433))

media.mot.gov.il/PDF/HE_TRAFFIC_PLANNING/tamrurim2010.pdf

רונקו
לצפיה ב-'בפורום הזה לא צריך לתאר לנו מה אומר כל תמרור'
בפורום הזה לא צריך לתאר לנו מה אומר כל תמרור
23/03/2017 | 19:14
49
אנחנו חכמים ויודעים
לצפיה ב-'תמרור כחול לבן מתיר חניה על פי הסייגים'
תמרור כחול לבן מתיר חניה על פי הסייגים
23/03/2017 | 14:46
2
67
בתמרור 439, לכן תמרור אין עצירה הוא מיותר , מבלבל וגורם לסתירה בין תמרורים, ההצבה היא בניגוד להנחיות להצבת תמרורים
החניה מותרת במקום כל הזמן ואם אין תמרור המורה על תשלום - אז החניה היא ללא תשלום
מי שהציב כך תמרורים - מוטב שיתפטר מתפקידו
לצפיה ב-'כלומר התמרור לא חוקי?!'
כלומר התמרור לא חוקי?!
23/03/2017 | 15:16
1
35
זאת אומרת שהתמרור לא חוקי?!

רונקו
לצפיה ב-'תמרור 439 ופירוש כל התמרורים ביחד'
תמרור 439 ופירוש כל התמרורים ביחד
23/03/2017 | 16:25
1133
אחרי מיני דוקטורט, הנה הפרשנות שלי (שלא מסתדרת):

תמרור 439 אומר "הוצב התמרור מתחת ובצמוד לתמרור אחר - יחול האמור בו בתוספת לתמרור שמעליו ובצמוד לו".

כלומר, אם אני מבין נכון:

כחול לבן - חניה בתשלום... על פי הוראות תמרור 439 (בתוקף בימים א עד ו מ9 עד 13 פרט לפריקה וטעינה 12 מטר)  ובצמוד ל626 (לא קיים) או 627 (לא קיים).
מעל 439 יש תמרור איסור עצירה וחניה.

כולם ביחד אומרים
"(אבני שפה בכחול לסירוגין) החניה בתשלום + (שילוט 439) בימים א עד ו מ9 עד 13 פרט לפריקה וטעינה 12 מטר + (תמרור שמעל 439 - במקרה הזה איסור) אסורה עצירה וחניה"?!?!

לא מסתדר לי..

רונקו
לצפיה ב-'האם יש חובה למסור פרטי ביטוח צד ג' אחרי תאונה?'
האם יש חובה למסור פרטי ביטוח צד ג' אחרי תאונה?
21/03/2017 | 20:43
9
35
לצפיה ב-'כן. אחרת זו עבירה פלילית'
כן. אחרת זו עבירה פלילית
22/03/2017 | 08:25
12
לצפיה ב-'כן גם אם אתה חושב שהתאונה לא באשמתך'
כן גם אם אתה חושב שהתאונה לא באשמתך
22/03/2017 | 09:08
16
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
22/03/2017 | 12:41
2
56
תסלחו לי, אך תשובותיכם ממש שגויות.
החובה שיש היא למסור את פרטיך + פרטי ביטוח חובה.
ביטוח צד ג' הוא ביטוח רשות בלבד. במקרה של תאונה, החלטה שלך האם למסור את פרטיו או לאו.
זהו שיקול שלך בלבד האם להפעיל את הביטוח (במקרה של תביעה) או לשאת בהוצאות לבדך.
לצפיה ב-'צודק. טעיתי כי נסחפתי עם חובה ןצד ג' יחד'
צודק. טעיתי כי נסחפתי עם חובה ןצד ג' יחד
22/03/2017 | 13:24
14
לצפיה ב-'צודק, הכוונה לביטוח חובה, כי אין חובה לבטח ביטוח מקיף'
צודק, הכוונה לביטוח חובה, כי אין חובה לבטח ביטוח מקיף
22/03/2017 | 22:55
7
לצפיה ב-'מי שאמר שכן, האם תוכלו להפנות לסעיף בחוק?'
מי שאמר שכן, האם תוכלו להפנות לסעיף בחוק?
22/03/2017 | 12:56
38
בתקנות התעבורה נאמר שצריך לתת את מספר תעודת הביטוח, אבל לכאורה הכוונה לתעודת ביטוח חובה כפי שהדבר משמש במקומות אחרים בתקנות (למשל 9(א) או 275(א)(1)).
לצפיה ב-'מסירת פרטי ביטוח בתאונה'
מסירת פרטי ביטוח בתאונה
22/03/2017 | 15:06
1
42
התקנות מדברות בפרטי הביטוח ולא מפרטת אם מדובר בחובה או רכוש אך בתאונה בה נגרם נזק רכוש בלבד , תהייה זו התחמקות באם לא ימסרו פרטי ביטוח החובה
לצפיה ב-'היות והחוק לא מחייב לנהוג עם מסמכי ביטוח צד ג' ברכב'
היות והחוק לא מחייב לנהוג עם מסמכי ביטוח צד ג' ברכב
22/03/2017 | 17:35
29
אלא רק עם תעודת החובה, מן הסתם היא היחידה שחובה להציג.
לצפיה ב-'בנוסף לשכתבו קודמי'
בנוסף לשכתבו קודמי
22/03/2017 | 20:38
35
מרבית בעלי הרכבים שרכביהם מבוטחים מקיף או  צד ג' מבטחים באותה חברה של ביטוח חובה (במידה ועושים את שני הביטוחים באותה חברה מקבלים הנחה)
ורכבים שמבוטחים בחברות שונות ברוב המקרים הנהג לא זוכר או יודע היכן ביטח צד ג' ורק לעיתים ממש רחוקות יש ברכב מסמך עם הפרטים האלה.
בעוד את תעודת ביטוח החובה הוא חייב לשאת איתו (למה? אולי שריד לתקופה שניתן היה לבטח רק בחברה אחת ושום ח"כ לא חשב שצריך לעדכן את החוק)
לצפיה ב-'דוח חניה'
דוח חניה
16/03/2017 | 08:03
2
62
שלום,
בירושלים באזור התעשייה בתלפיות ישנו מפרץ חניה שהעירייה צבעה באדום/לבן ולפניו מיקמה תמרור 433 ו-439 המתיר למשאיות להחנות לצורך פריקת סחורה.
עמדתי עם הרכב להעלות את אישתי ולנסוע, רואים בצילומים בדוח כי אורות הלימה דולקים וכי אישתי נכנסת דרך הדלת האחורית הימנית לרכב (צילום וידאו).
קיבלתי קנס ע"ס 250 ש"ח על העמדה/חניה של הרכב במקום בו החניה אסורה והאיסור מסומן בתמרור, האם יש אפשרות ערעור?
האם תמרור 439 עונה להגדרה "מילוי הוראות כל דין" של תמרור 433?
תודה מראש,
ישראל.
לצפיה ב-'"מילוי הוראות כל דין" מתייחס למשל למי ששוטר הורה לו לעמוד '
"מילוי הוראות כל דין" מתייחס למשל למי ששוטר הורה לו לעמוד
16/03/2017 | 09:43
1
71
במקום, או לכל רכב שהחוק מתיר לו לעמוד במקום בנסיבות מסויימות.

מקום שמיועד לפריקה לא מיועד להעלאת נוסעים.
אתה יכול לנסות לבקש ביטול לפנים משורת הדין, בטיעון שהעצירה היתה לשניות ספורות, הם לא חייבים לקבל.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
19/03/2017 | 07:19
6
לצפיה ב-'חוק חניה לנכים - סייג לא מובן'
חוק חניה לנכים - סייג לא מובן
16/03/2017 | 01:37
19
92
חניתי את רכבי ברחוב בוגרשוב בת"א בתחום תחנת אוטובוס שסומנה באבני שפה אדום-צהוב.
נרשם לי דו"ח והפקח אף ציין כי מדוב ברכב עם תו נכה שחנה בתחום תחנת אוטובוס.
למיטב הבנתי, בחוק חניה לנכים, תשנ"ד-1993, מותר לנכה לחנות, בין שאר התנאים אם החניה אינה גורמת להפרעה ממשית לתנועה.
בהמשך מפורטים מקרים בהם ההיתר הנ"ל לא יהיה בתוקף וביניהם:
"(4) בנתיב שיועד לתחבורה ציבורית ובתחום תחנת אוטובוסים המוגדר על ידי סימון על פני כביש, ובאין סימון כאמור - בתוך עשרים מטרים לפני תמרור "תחנת אוטובוסים" ועשרים מטרים אחריו, בשני צדי הדרך, ובלבד שמותר להחנות את הרכב בצד הדרך שממול לסימון על פני הכביש או ממול לתמרור, אם רוחב הכביש באותו מקום הוא שנים- עשר מטרים או יותר;".
לשם המחשה, צירפתי תמונה שבה ניתן לראות מונית חונה במקום שבו נמצא תמרור תחנת האוטובוס.
העיריה טוענת: "הרכב הוחנה בתחום תחנת אוטובוס בניגוד להוראות החוק. חניה זו גורמת הפרעה חמורה לזרימת התנועה ומסכנת את ציבור הנוסעים בעת ירידתם לכביש בשל עצירת האוטובוס, שלא במקום שיועד לכך. חניה זו אסורה אף לרכב נכה."
עכשיו השאלה: אם חניתי בתחום תחנת האוטובוס כשבצד השני של הרחוב ממול התמרור אסור לחנות - האם אסור היה לי לחנות?
לצפיה ב-'נתחיל בזה שקבלת דוח בדין.'
נתחיל בזה שקבלת דוח בדין.
16/03/2017 | 07:47
2
72
על פי הצילום, סעיף 4 אינו מתקיים עבורך.
..."בלבד שמותר להחנות את הרכב בצד הדרך שממול לסימון על פני הכביש או ממול לתמרור"  - ממול מסומנות אבני השפה בתמרור 818 ומכאן שאסור לחנות שם
שלם וזכור!
לצפיה ב-'סעיף 4 הינו סעיף החרגה להיתר'
סעיף 4 הינו סעיף החרגה להיתר
16/03/2017 | 08:40
1
49
משמעות הדבר, שאם סעיף 4 אינו מתקיים, אזי ההחרגה להיתר החניה איננה מתקיימת ומכאן שהחניה מותרת.
הבנתי נכון?

לצפיה ב-'כנראה שיש לך בעיה בהבנת הנקרא, בחניה '
כנראה שיש לך בעיה בהבנת הנקרא, בחניה
16/03/2017 | 15:33
37
בתחום תחנת אוטובוס אתה לא מפריע לתנועה השוטפת או חוסם נתיב נסיעה, אתה מפריע לאוטובוס לעצור בתחנה מבלי לבלוט לכביש ולהוריד את הנוסעים ישירות למדרכה, חנית בתחום תחנת אוטובוס - תשלם על כך, שום פלפול של החוק שאינך כנראה מבין יעזור לך
לצפיה ב-'פקחי תל אביב לא עובדים אצל חוק חניית נכים'
פקחי תל אביב לא עובדים אצל חוק חניית נכים
16/03/2017 | 08:45
49
הם פועלים לפי חוק עזר עירוני שמבוסס על תקנות התעבורה.
האשימו אותך בהפרעה חמורה לתנועה ובסיכון ציבור הנוסעים.
תוכל להפנים, לשלם ולראות בזה שכר לימוד, תוכל גם לבקש להישפט - הסיכויים שלך לצאת זכאי אצל השופט העירוני הם פחות מאחוז אחד, מה שתוכל לעשות הוא לבקש להישפט ולפני המשפט להגיע לעיסקת טיעון עם התובעת (התובעות רחומות יותר מהשופט) על הפחתת הקנס ב 100 - 150 ש"ח
לצפיה ב-'הסייג אינו רלוונטי. בהיתר עצמו יש תנאי שמגדיר שהחניה מותרת '
הסייג אינו רלוונטי. בהיתר עצמו יש תנאי שמגדיר שהחניה מותרת
16/03/2017 | 09:18
14
45
רק אם אין הפרעה לתנועה. הסייג נכנס לדיון כאשר החניה עונה על כל התנאים של סעיף 2(א).
לחנות בבוגרשוב בלי להפריע לתנועה אפשרי אולי ביום כיפור.

בנוסף, האם חניות הנכים בחניון שנמצא ממש ממול היו תפוסות?
לצפיה ב-'חוק עזר עירוני'
חוק עזר עירוני
16/03/2017 | 09:59
13
43
כמה תשובות:
1. פקחי עיריית ת"א כן עובדים בשביל חוק חניות נכים וכך גם לגבי כל חוק. ההיררכיה היא חוק ורק לאחר מכן תקנות שאינן יכולות לסתור את החוק. לדוגמא: אם המחוקק קבע שנכים לא אמורים לשלם בחניה כחול-לבן, עיריית ת"א לא יכולה להחליט שמבחינתה היא כן מחייבת אותם לשלם.
2. כבר היה לי משפט עם עיריית ת"א כשהאשימו בהפרעה חמורה לתנועה ברחוב שרוחבו כ-15 מטר והדו"ח, כמובן, בוטל.
3. שים לב לתמונה. האם אתה יכול לומר שהמונית גורמת להפרעה חמורה לתנועה? האם נגרמת הפרעה כלשהי לתנועה בנתיבים?
4. לחנות בבוגרשוב דווקא כן אפשרי מבלי להפריע לתנועה. עובדה שיש מקומות חניה בכחול-לבן.
5. חניות הנכים בחניון ממול לא רק שהיו תפוסות, היה תור של רכבים על הכביש בכניסה לחניון ואף צילמתי וצירפתי את התמונה כשפניתי לעיריה.

לכן, השאלה שלי היא, בעיקרה, הבנת הנקרא. החניה מותרת, כל עוד אין הפרעה ממשית לתנועה (עניין סובייקטיבי שנבחן בכל פעם מחדש). למרות זאת, אם מתקיים התנאי שבסעיף 4, משמע שהחניה בכל זאת אסורה.
לפיכך, אם המצב בשטח אינו עונה על ההתניה שבסעיף 4 וסעיף 4 אינו מתקיים, הרי שהחניה מותרת.
לצפיה ב-'את כל זה הסבר לשופט'
את כל זה הסבר לשופט
16/03/2017 | 10:16
4
38
ומה בדיוק אתה רוצה מחברי הפורום ?
מעבר לזה - המונית לא מהווה הפרעה לתנועה כי הנהג בתוכה והוא  יזוז כשיתקרב אוטובוס כך שהאוטובוס לא יאלץ לעצור באמצע הכביש ולהוריד נוסעים תוך סיכון, בעוד כשאתה חונה ועוזב את הרכב האוטובוס יאלץ לחסום נתיב והנוסעים יסכנו חייהם
לצפיה ב-'השאלה המרכזית'
השאלה המרכזית
16/03/2017 | 10:20
3
37
מאחר והיה לי קשה להבין את הנוסח של הסעיף בהיותו סעיף סייג המסוייג בתוך עצמו, ביקשתי להבין אותו, בשפה של הדיוטות, האם הוא מתקיים.
לפי מה שכתב גבע ניר, הסעיף אינו מתקיים לפי הנסיבות הנראות בצילום.
אלא אם אתה חושב אחרת...
לצפיה ב-'מוזר'
מוזר
16/03/2017 | 10:29
2
37
ההסתיגו בקשר לחניה ממול לא תופסת במקרה שלך מאחר והואשמת בהפרעה ממשית לתנועה שאסורה בכל מקרה.
לצפיה ב-'למה מוזר?'
למה מוזר?
16/03/2017 | 11:03
1
31
עניין ההפרעה הממשית לתנועה נבחן לא אחת בבתי משפט.
במיוחד לאור התעמרות עיריית תל אביב בנכים המחנים בתחומה.
דו"חות רבים בוטלו בשל היאחזות העירייה בסעיף זה לפי "שיטת מצליח". הם יורים לכל הכיוונים, לכל הסעיפים ומה שיתפוס טוב בשבילם.
הפרעה ממשית לתנועה, גם לפי פסיקות קודמות, היא חסימת נתיב, גרימת עומס תנועה, חיוב כל התנועה לסטות הצידה וגם אז לוקחים בחשבון את רמת הסיכון, ההפרעה והאם הרכבים הסוטים נאלצו לבצע עבירה כדי לעבור על פני הרכב החונה.
זה שהעירייה מאשימה, עוד לא אומר שהאישום מוצדק וזו לא תהיה הפעם הראשונה.
אם הסעיף של הפרעה ממשית לתנועה הוא הסוגיה, זה בסדר גמור מבחינתי.
ברור לי כי אם הנושא הסובייקטיבי יפסל בבית המשפט, העירייה תנסה להיאחז בלשון החוק לפי סעיף 4 ואת זאת ביקשתי לבדוק לנוכח הניסוח.
לצפיה ב-'"דו"חות רבים בוטלו בשל היאחזות העירייה" מהיכן אתה'
"דו"חות רבים בוטלו בשל היאחזות העירייה" מהיכן אתה
16/03/2017 | 15:36
27
יודע, אני יודע שלא ואם בוטל איזה דוח, לא היה כאן שום שיטת מצליח אלא סיבה של התובע לבטל
תפסיק להאשים את העיריה בעבירות שלך, בנתיים המח' חניה שלהם עובדת בצורה טובה ביותר שאפשר
לך למשפט, נראה את דעת השופט, ונראה שתכתוב כאן כמה חטפת
לצפיה ב-'4. מן הסתם מדובר על חניה במקום אסור'
4. מן הסתם מדובר על חניה במקום אסור
16/03/2017 | 12:59
7
26
5. אם היה כל כך עמוס שהיה תור לחניון, זה מצביע על כך שחנית שם בשעת שיא, בציר עמוס שבו עוברים קווי אוטובוס רבים, בחלק של הרחוב שלעיתים קרובות נסתם כך שלנהגים בצומת דיזינגוף אין אפשרות להכנס אליו.

כל השאר זה בבל"ת משפטי שאולי יצליח לך ואולי לא.
לצפיה ב-'חוק חניה לנכים, סעיף 3(4)'
חוק חניה לנכים, סעיף 3(4)
16/03/2017 | 15:45
6
41
חניה במקום שאין החניה מותרת בו
2.    (א)  נכה רשאי להחנות את רכבו הנושא תג נכה (להלן - הרכב), במקום שאין החניה מותרת בו אם התקיימו כל אלה:
(1)   בסמוך למקום האמור, אין מקום חניה מוסדר לנכים או שהוא לא היה פנוי בזמן החניה;
(2)   בסמוך למקום האמור לא מצוי מקום אחר שהחניה בו מותרת או שהוא לא היה פנוי בזמן החניה;
(3)   החניה נעשית באופן שאין בה סיכון לעוברי דרך ואין היא מונעת מעבר חופשי להולכי רגל, לעגלות ילדים או לעגלות נכים;
(4)   החניה אינה גורמת להפרעה ממשית לתנועה.
           (ב)  הוראות סעיף קטן (א) יחולו גם על אדם המתלווה אל הנכה והנוהג עבורו ברכב, אלא אם כן תג הנכה ניתן לנכה בהתאם להוראות סעיף 1ב.
סייג לרשות חניה
3.    מבלי לגרוע מן האמור בסעיף 2(א)(3) ו-(4), לא יחול ההיתר שבסעיף 2 על חניה -
(1)   בתוך צומת או בתחום שנים- עשר מטרים ממנו, פרט לקטע שסימנה רשות תימרור, בתמרור או בסימון על אבני השפה, שמותר לחנות בו;
(2)   במקום כניסה לשטח המיועד לחניית כלי רכב;
(3)   בתוך מעבר חציה או בתחום שנים- עשר מטרים לפניו;
(4)   בנתיב שיועד לתחבורה ציבורית ובתחום תחנת אוטובוסים המוגדר על ידי סימון על פני כביש, ובאין סימון כאמור - בתוך עשרים מטרים לפני תמרור "תחנת אוטובוסים" ועשרים מטרים אחריו, בשני צדי הדרך, ובלבד שמותר להחנות את הרכב בצד הדרך שממול לסימון על פני הכביש או ממול לתמרור, אם רוחב הכביש באותו מקום הוא שנים- עשר מטרים או יותר;
(5)   בתוך תחום תחנת מוניות המסומן בתמרור שהוצב או סומן;
(6)   בתחום שני מטרים מברז כיבוי (הידרנט) כאשר התחום מסומן בסימון על המדרכה או על שולי הכביש או על שניהם, כפי שקבעה רשות התימרור המרכזית;
(7)   בצד רכב אחר העומד או חונה בצדה של הדרך.

לצפיה ב-'צורת ההתבטאות שלכם מגעילה ושיפוטית'
צורת ההתבטאות שלכם מגעילה ושיפוטית
16/03/2017 | 16:20
2
31
מי אתם שתשפטו אותי מדוע חניתי במקום שבו חניתי?
אין לכם ולו שמץ של מושג מה מצבי, באיזו שעה הייתי שם וכמה זמן ניסיתי למצוא חניה במקום ראוי יותר.
אם הייתם טורחים קצת לחפש ברשת, הייתם מגלים שלא פעם ולא פעמיים יצאו ארגוני הנכים למלחמה בעיריית ת"א שלא רואה ממטר אף אחד ורושמת דו"חות כנגד רכבי נכים בידיעה ברורה שלנכה הרבה יותר קשה להלחם בבתי משפט מפאת מוגבלותו.
לא כל נכה הוא אוייב ולא כל אחד עושה מה שמתחשק לו.
ולא, הדו"חות לא בוטלו כי התובע החליט לבטל אלא כי השופט החליט שהעירייה הגזימה.
לי, באופן אישי בוטלו שני דו"חות מאותה סיבה ממש של כביכול הפרעה ממשית לתנועה לאחר שהשופטת תהתה היכן ההפרעה בכלל, כל שכן ממשית.
אז לפני שאתם שופטים ומאחלים לי "מכל טוב", תנסו קצת לחשוב שלכל מטבע יש גם צד שני שאולי אינכם מכירים ואין לכם את הזכות לשפוט.
אני ביקשתי לדעת האם סעיף 4 תקף לאור הצילום שצירפתי. הבנתי שהסעיף אינו תקף כיוון שהוא מותנה בכך שקיימת חניה בצידו השני של הכביש ותודה על התשובה.
מעבר לכך, היה מיותר לחלוטין.
לצפיה ב-'אין כאן שום תגובה מגעילה, כל התגובות שקיבלת'
אין כאן שום תגובה מגעילה, כל התגובות שקיבלת
16/03/2017 | 16:30
34
הם תגובות המגובות בחוק, הרי לא תרצה שנצדיק אותך, נייעץ לך ללכת למשפט שבו אתה תפסיד ותשלם יותר, אני מכיר היטב את הנושא של חניית נכים וניתקלתי בלא מעט מקרים שבהם תו החניה מנוצל לרעה ופודע בכם, הנכים. נכים החונים על מדרכה וגורמים לה"ר לרדת לכביש ועוד מקרים לא מעטים, הלוואי ויכולנו לכתוב שאכן חנית כחוק והדוח ניתן שלא כדין, אך במקרה שלך, זה לא כך, אני מכיר הרבה משפטים שבהם הנכים קיבלו קנס גבוה יותר בגלל שחשבו שהם צודקים, איל לנו כאן כוונה להתעמר אלא לעזור ולצערי, במקרה שלך, אכן נעברה עבירה, בתחנת אוטובוס לא חונים ולא עוצרים אפילו לשניה
לצפיה ב-'מי זה "שלכם"? זה פורום שמורכב מאנשים נפרדים'
מי זה "שלכם"? זה פורום שמורכב מאנשים נפרדים
16/03/2017 | 18:55
33
ואם התכוונת להודעה שלי, אינה בה שום שיפוט, והיא כלל לא עסקה בשאלה האם היתה לך זכות לחנות שם או לא, אלא ציינה את העובדה הפשוטה שמתבססת על הכרות עם המקום שאין ספק שהיתה הפרעה ממשית לתנועה.

אם המילה בבל"ת מפרעה לך, היא מתייחסת להתפלפלות המשפטית שאתה בעצמך העלת לגבי סייגים לתקנה, בשום מקום לא ציינתי האם לדעתי צריך לבטל לך את הדו"ח או האם החניה שם מוצדקת או כל דבר הנוגע למצבך והצורך שלך לחנות במקום.

לא קראתי לנכים אוייב, ואין לי כל כוונה להכנס לדיון מערכתי על נהלי עירית תל אביב לגבי חנית נכים, כל ההודעות היו ספציפיות למקרה שלך. ההתלהמות שאתה מגייס לצורך ההתגוננות כולה שלך.
לצפיה ב-'הסבר לסעיף 72(א)(12) לת"ת או 3(4) לחוק הנכים'
הסבר לסעיף 72(א)(12) לת"ת או 3(4) לחוק הנכים
16/03/2017 | 18:54
2
36
הסעיף הנ"ל מחולק ל- 2, חלק אחד אוסר חניה ועצירה בתחום תחנת אוטובוס, החלק השני  אוסר חניה ממול התחנה אבל מסייג איסור זה ומאפשר לחנות בתנאי שאין איסור חניה ע"י תמרור,או רוחב הכביש צריך להיות מעל 12 מטר, כלומר מותר לחנות מול תחנת האוטובוס בתנאי שאין איסור ובתנאי שרוחב הכביש מעל 12 מ'
יותר מזה קשה לי להסביר , מקווה שהבנת
לצפיה ב-'מעניין איך פותח הדיון הופך את החוק על פניו'
מעניין איך פותח הדיון הופך את החוק על פניו
16/03/2017 | 19:59
1
39
רק כדי שנגיד לו כמה הוא צודק וכמה הוא מסכן שכולם מתעללים בו ונטפלים אליו ולא מוחאים לו כף כשהוא במכוון מפריע לתנועה ומסכן חיי משתמשי הדרך ומצדיק התנהגותו בכך שהוא מוגבל בניידות
מה לעשות, מסתבר שיש מוגבלי ניידות בעלי מוגבלויות נוספות.
לצפיה ב-''
16/03/2017 | 20:50
15
לצפיה ב-'דוח מהירות 86 במקום שמותר 50 '
דוח מהירות 86 במקום שמותר 50
11/03/2017 | 22:51
1
42
רב טוב
אני בן 43 רישיון נהיגה משנת 1991
היו לי בעבר עבירות קלות ולפני כ -4 שנים שלילה עקב כך שלא ניגשתי לקורסי נקודות 36 נקודות.
מאז אין לי כל עבירה
קיבלתי דו"ח מהירות ראשון בחיים שלי על מהירות 36 מעל המותר
השוטר לקח את הרישיון בשלב ראשון ליומיים,ונתן לי הזמנה לבית משפט .
אני גרוש +2 ויש לי רישיון לאופנוע ורכב.
האם יחזירו לי את הרישיון לאחר יומיים בשלב הראשון?
והאם בבית המשפט ייתכן שאקבל שלילה??
אני רואה את הילדים שלי פעמיים בשבוע ורישיון הנהיגה הוא האמצעי הכרחי לי להביא את ילדיי מעבר לעבודתי ואימי בת 76 שחולה ואני מסיע אותה ביום יום
לצפיה ב-'אני מניח שהמהירות היא לאחר הפחתה של 5 קמ"ש'
אני מניח שהמהירות היא לאחר הפחתה של 5 קמ"ש
12/03/2017 | 08:56
36
סיכוי די טוב (בהסתייגות) שתקבל את הרשיון מקצין המשטרה בתום השימוע.
יש לך כמה דרכים להתמודד על מנת להמנע מפסילה בפועל
האחת, להפגש עם התובע לפני המשפט ולהגיע אתו לעסקת טיעון על נסיעה במהירות של 30 קמ,ש יותר. המשמעות היא קנס של 750 ש"ח ו 8 נקודות, באדיבות משד הרישוי.
האחרת, אם לא תצלח עסקת הטיעון היא להודות בעובדות הרשומות בכתב האישום ובטיעונים לעונש לבקש מרכיב קנס גבוה יותר ופסילה על תנאי ארוכה יותר.
בכל מקרה תשתדל לא להגיע לגילוי עבר התעבורתי שלך כי על פי מה שכתבת, אינו מזהיר במיוחד.
דבר נוסף, במידה וכן תוטל עליך פסילה בפועל, תבקש שהיא תסוייג לרכב בלבד על מנת שתוכל להתנייד עם הקטנוע ושיופחת ממנה זמן הפסילה המנהלית אם יחליט כל כך קצין המשטרה אתו תפגש לשימוע

בהצלחה

לצפיה ב-'דוח מהירות'
דוח מהירות
12/03/2017 | 21:57
3
83
שלום,
קיבלתי מכתב מהמרכז לגביית קנסות לגבי חוב שלא ידעתי עליו על סך 1125 שקל. מסתבר שזה דוח מצלמת מהירות בסכום 750+ריביות. הדוח המקורי נשלח כחצי שני קודם אך לא הגיע אלי. מאז אני מנהלת התכתבות ארוכה עם המשטרה וכבר חלפה כשנה ממתן הדוח. הרכב על שמי אך הנהג ברכב הוא אבי. שלחנו למשטרה הצהרה בחתימת שנינו בבקשה להעביר את הדוח אליו, אך הם סירבו בטענה שחלפו 90 יום. במכתב התגובה של המשטרה הם אומרים שעלי להוכיח שלא קיבלתי את הדוח מסיבה שאינה תלויה בי, ואז ניתן יהיה לשלוח את הדוח מחדש על שם אחר. ואכן שלחתי למשטרה את מכתב התגובה שקיבלתי מהדואר, ולפיו לא הופיע שמי בתיבת הדואר (למרות שכן מופיע, אולי הדוור פיספס...) ולכן המכתב חזר לשולח מסיבה "לא ידוע". תגובה זו לא מספקת את המשטרה והם דחו טענתי. המשטרה מסרבת לשלוח לי עותק של הדוח או תמונה ממצלמת המהירות בטענה שהם שולחים רק פעם אחת. האם החזרת דואר מסיבה "לא ידוע" נחשב כחזקת מסירה? האם זה נכון שאין לי זכות לקבל עותק של הדוח, וצריך לשלם אותו בצורה "עיוורת", בלי לדעת אם הוא מוצדק בכלל? מה גם שמדובר בעבירה עם נקודות. כדאי לפנות לבית משפט לתעבורה?
לצפיה ב-'הבעיה היא שהדואר האשים אותך בגלל השם החסר'
הבעיה היא שהדואר האשים אותך בגלל השם החסר
13/03/2017 | 08:30
1
61
יש חזקת מסירה כי הם שלחו בדואר רשום כחוק, והמכתב לא הגיעו ליעדו באשמתך (כביכול).

מרגע שעברו 90 יום משליחת הדו"ח והא חלוט. בשלב זה ההליכים המשפטים הרגילים של ערעור או משפט על עצם ביצוע העבירה אינם רלוונטים.

מה שכן אפשר זה לערער על סדר הדין התקול כביכול לפיו לא ניתנה לך אפשרות להתגונן מהאישום כי הדו"ח לא הגיע אליך שלא באשמתך.

עליך להוכיח ששמך הופיע על התיבה בצורה ברורה כשהדו"ח נשלח, זה לא פשוט.

את יכולה לנסות לתפוס את הדוור שלכם ולהקליט אותו כשהוא מודה שמעולם לא היתה לו בעיה למצוא אותך לדברי דואר אחרים, אולי שכנים או ועד הבית יסכימו לחתום על תצהיר בו שמך מופיע כיום על התיבה בדיוק כמו שהופיע מאז ומתמיד. אפשר לצרף צילום של שלל דברי דואר עם כתובתך שהגיעו אליך לפני הדו"ח ואחריו (כאלה שיש כתובת על המכתב, כמו מסמכי בנק וחשבונות).

לא בטוח שזה יספיק, תחליטי אם שווה לך לנסות. את צריכה להחליט כמה שווה לך להלחם על העניין (להמשיך להתכתב עם מפנ"א, לשלם כדי להתייעץ עם עו"ד לגבי אפשרויות נוספות...)

לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
14/03/2017 | 23:22
14
לצפיה ב-'דוח מהירות'
דוח מהירות
20/03/2017 | 11:36
36
הדרך היחידה הפתוחה בפניך כרגע היא הגשת בקשה לבית המשפט לתעבורה להארכת מועד להשפט .
יש לך זכות לדרוש לקבל עותק הדו"ח והתמונה. 
בבית המשפט תצטרכי להוכיח כי יעשה לך עוות דין וכי אי קבלת הדו"ח לא הייתה מסיבה התלוייה בך.למידע נוסף לחץ כאן 

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד שי גלעד חברת עורכי דין נוסד על ידי עורך דין שי גלעד בעל נסיון של עשרים וחמש שנים בייצוג נאשמים בתעבורה בבתי משפט. עו"ד שי גלעד היה בין מייסדי עמו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד שי גלעד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו