לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
82648,264 עוקבים אודות עסקים

פורום תכנון עירוני וסביבתי

ברוכים הבאים לפורום תכנון עירוני, אזורי ותשתיות.

הפורום מאגד בתוכו מספר תחומים מרתקים הקשורים לפיתוח
ותכנון של ערים ואזורים וכן מתחומי הנדל"ן השונים (בדגש על התכנון), הוא עשוי לקרוץ לאנשים מתחום התכנון, ההנדסה, הבינוי והתשתיות, או כמובן לגולשים המתעניינים בתחומים
אלו.

תחת המטרייה של "תכנון עירוני, אזורי ותשתיות" נעסוק במגוון רחב של
נושאים, ביניהם: פתכנון ופיתוח פיזי, כלכלי וחברתי של ערים או אזורים;  
פיתוח תחבורתי; מרכז מול פריפריה; אוכלוסייה ומגורים;  פרויקטי
תשתיות עירוניים וארציים; תכניות מתאר; תשתית תיירות;  עיצוב
עירוני; שימושי קרקע;  וכל נושא נוסף שתמצאו לנכון לעסוק בו.
כמו-כן הפורום מסוגל לענות ולהתמודד עם סוגיות בנושא קניין במקרקעין, בדגש על רשות (מינהל) מקרקעי ישראל.

אני סבור שהתחום בו אנו עוסקים חשוב ביותר, מעצם העובדה שהוא
נוגע לכולנו, בצורה כזו או אחרת, בכל תחומי החיים, ויותר מזה - הוא
יקבע את פניה הפיזיים והחברתיים של ישראל בעתיד.

אני מזמין אתכם להשתתף בפורום באופן פעיל ולתרום לנו מהידע,
הדעות והמחשבות שלכם בנושא.

בברכה,
ש.
גאוגרף-מתכנן (M.A)

(ועם הרבה רגשי תודה והוקרה לקודמי בתפקיד מנהל הפורום: אלון גרינברג
מתכנן ערים ואזורים)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תכנון עירוני וסביבתי

ברוכים הבאים לפורום תכנון עירוני, אזורי ותשתיות.

הפורום מאגד בתוכו מספר תחומים מרתקים הקשורים לפיתוח
ותכנון של ערים ואזורים וכן מתחומי הנדל"ן השונים (בדגש על התכנון), הוא עשוי לקרוץ לאנשים מתחום התכנון, ההנדסה, הבינוי והתשתיות, או כמובן לגולשים המתעניינים בתחומים
אלו.

תחת המטרייה של "תכנון עירוני, אזורי ותשתיות" נעסוק במגוון רחב של
נושאים, ביניהם: פתכנון ופיתוח פיזי, כלכלי וחברתי של ערים או אזורים;  
פיתוח תחבורתי; מרכז מול פריפריה; אוכלוסייה ומגורים;  פרויקטי
תשתיות עירוניים וארציים; תכניות מתאר; תשתית תיירות;  עיצוב
עירוני; שימושי קרקע;  וכל נושא נוסף שתמצאו לנכון לעסוק בו.
כמו-כן הפורום מסוגל לענות ולהתמודד עם סוגיות בנושא קניין במקרקעין, בדגש על רשות (מינהל) מקרקעי ישראל.

אני סבור שהתחום בו אנו עוסקים חשוב ביותר, מעצם העובדה שהוא
נוגע לכולנו, בצורה כזו או אחרת, בכל תחומי החיים, ויותר מזה - הוא
יקבע את פניה הפיזיים והחברתיים של ישראל בעתיד.

אני מזמין אתכם להשתתף בפורום באופן פעיל ולתרום לנו מהידע,
הדעות והמחשבות שלכם בנושא.

בברכה,
ש.
גאוגרף-מתכנן (M.A)

(ועם הרבה רגשי תודה והוקרה לקודמי בתפקיד מנהל הפורום: אלון גרינברג
מתכנן ערים ואזורים)

לצפיה ב-'הסכמי גג על כרעי תרנגולת'
הסכמי גג על כרעי תרנגולת
31/07/2017 | 09:19
2
63
(וסליחה על הכותרת "העיתונאית", אבל קשה היה להתעלם מההומור הזה).
אמנם הכתבה מדברת על הסכם אחד (והראשון) - בקרית-גת, וקשה לדעת מן הכתבה במי האשמה (סבירות גבוהה שהעירייה, או אנשי המקצוע ששכרה, לא העריכה נכונה את גודל המחלף והיקף ההשקעות הנדרש), אבל אם תסתכל גם על ההסכמים הנוספים - כמו ראש העין וכן ההסכם המוצע היום לחדרה, בנוסף למערכת הלחצים שמפעילה הממשלה/אביגדור יצחקי על העיריות, קשה להלל ולחלוק שבחים למיזם הזה, שנקרא "הסכמי גג"... בשורה התחתונה, נראה שהמדינה מתנהגת כלפי הרשויות כסוחר רכב משומש המנסה למכור סוברו יד 8 ללקוח טירון. אני לא רואה כאן - כמו בעוד הרבה מהלכים של המדינה/ממשלה - "אחריות והתנהלות ציבורית", כזו ששמה את השירות והאחריות לתושבים/לאזרחים במקום הראשון.
לצפיה ב-'קשור ולא כ"כ'
קשור ולא כ"כ
31/07/2017 | 13:55
1
38
אני פעם ראשונה הגשתי התנגדות לתכנית ותמל"ית המהווה את הבסיס לאחד מהסכמי הגג האחרונים שנחתמו.
למרות "העיכוב" בין ההכרזה על התכנית להכרזה על ההפקדה הופתעתי לגלות ששמיעת ההתנגדויות נקבעו כחודשיים לאחר המועד האחרון להגשת ההתנגדויות.
לצפיה ב-'זה לא חשוב'
זה לא חשוב
01/08/2017 | 11:51
31
ב"כ שמיעת ההתנגדויות מתבצעת אחרי תום ההפקדה. ככל שיש יותר התנגדויות כן השמיעה רחוקה יותר. זה לא משנה כלום לעצם ההתנגדויות (למעשה - רק רק משפיע ומעכב את היזמים).
לצפיה ב-'התחנה המרכזית הזמנית של פ"ת נבנית כעת במרץ. העירייה כעת '
התחנה המרכזית הזמנית של פ"ת נבנית כעת במרץ. העירייה כעת
30/07/2017 | 23:28
188
הופכת חניון ציבורי שבבעלותה ברחוב גיסין למגרש חנייה מסודר עם אספלט לאוטובוסים הרבים של התחנה המרכזית הזמנית.

החניון הציבורי הזה שימש עד עתה לחנייה בחינם ללקוחות הרבים של מתחם המסעדות וחנויות האוכל המוכן שברחוב גיסין. במתחם יש גם אולם אירועים ענק והמבקרים בו גם חנו בחניון זה.

ללקוחות הרבים אין כרגע אפשרויות חנייה אחרות ולכן כל בעלי העסקים של המתחם התאגדו ושכרו מגרש חלופי קרוב ברחוב גיסין, בכיוון הנסיעה הנגדי, כדי שישמש לחניית הלקוחות שלהם.

לאחר שהתחנה המרכזית הזמנית תושלם, תיהרס התחנה המרכזית של פ"ת ברחוב אורלוב ותיבנה מחדש כמבנה מרשים שיכלול קומות חנייה תת-קרקעיות מתחתיה וקניון ענק מעליה.

העירייה כבר השיגה את כל האישורים ואת המימון להתחלות הבנייה שלה.

לצפיה ב-'זרקור: פרוייקט חשמול רכבת ישראל'
זרקור: פרוייקט חשמול רכבת ישראל
26/07/2017 | 21:22
255
ממגוון הפרויקטים הלאומיים המרתקים במדינת ישראל כיום, פרויקט חשמול רכבת ישראל הוא בהחלט אחד המרכזיים והמרתקים שבהם. הפרויקט הוכרז על-ידי ממשלת ישראל כפרויקט תשתית לאומי וסך התקציב לכל חלקי הפרויקט הינו כ-12 מיליארד ₪.
לצפיה ב-' מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם '
מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם
23/07/2017 | 17:54
4

לא טובים בדייטים? מתקשים ביצירת קשר זוגי? בפורום מאמן אישי למציאת זוגיות תקבלו עצות בנושא 

מעדיפים דרכי טיפול טבעיים לגופכם? אתם צודקים! בפורום תרופות סבתא מחכים לכם

זקוקים לייעוץ משפטי בתחום הפלילי? המנהל החדש בפורום משפט פלילי, עו"ד אביתר גולני, מחכה לכם 

מקימים בריכת נוי או רוכשים אקווריום? גם בנושא הזה מומחה ישמח לייעץ לכם בפורום אקווריום ודגי נוי

בהריון? מתעניינת בתהליך שימור דם טבורי? היכנסי עכשיו לפורום דם טבורי לשאול הכל

מתמודדים עם קשיים ודילמות בזוגיות? לא מפסיקים לריב? כל אחד מאיתנו זקוק לטיפול זוגי לעיתים, אין לכם מה להפסיד

צו ראשון, שיבוץ, שמירות, שחרור משירות צבאי, השתמטות, עריקות, שיפוט: בפורום עורך דין צבאי יענו על כל השאלות בנושאים האלו

לצפיה ב-'האם נכון לתת לותמ"ל לעסוק גם בקרקעות פרטיות?'
האם נכון לתת לותמ"ל לעסוק גם בקרקעות פרטיות?
20/07/2017 | 11:16
1
293
היום העבירה ועדת הפנים תיקון לחוק הותמ"ל לקריאה שנייה ושלישית המאפשרת להגיש לותמ"ל תכניות הכוללות גם שטחים פרטיים.
לצפיה ב-'שאלה מעניינת'
שאלה מעניינת
24/07/2017 | 16:04
24
היא מעסיקה גם אותי.
בינתיים המסקנה שלי היא: כן. כל עוד לא נפגעות זכויות הקניין והזכויות החוקיות האחרות (למשל - אחוזי ההפקעה).
אמנם, ככלל, אני נגד הותמ"ל. אבל אם הוא כבר מתקיים, אז מדוע שלא יחול גם על פרטיים??
לצפיה ב-'התלבטות לגבי לימודים'
התלבטות לגבי לימודים
19/07/2017 | 12:15
3
121
שלום רב לחברי הפורום,
אני כרגע לומד לתואר ראשון בתחום הגיאוגרפיה הפיזית. בעל אהבה רבה לעולם הטבע מדעי כדור הארץ והסביבה, בעל ראש ריאלי אולם ללא כוונת לפנות לתחום המחקרי. בהיעדר כיוון מקצועי שאני רואה בתחום הפיזי מעבר לכיוון מחקרי חשבתי לפנות לכיוון הגיאוגרפיה האנושית והתחום של תכנון ערים וסביבה אולם אני מתלבט לגבי המשך הדרך ורציתי לשמוע מעט מידע מבפנים.
רציתי לדעת האם לתחום יש גם הקשר סביבתי הדורש ידע בסביבה ובעולם הטבע שיש לו ביקוש?
כמו כן אני בעל גישה טובה למחשבים ולתחום מערכות המידע בפרט ובעל ידע יישומי יחסית מהאוניברסיטה בתחום ה GIS והתכנות הבסיסי אבל מתלבט עד כמה התוכנה היא רק כלי או עיקר במקצוע הנל?
בנוסף שמעתי מחבר שמדובר לפחות בהתחלה על הרבה "הרצות" מועדה אחת לשנייה עם גליונות שרטוטים חוקים ותקנות והרב עבודה אפורה, עד כמה זה נכון?
בנוסף, עד כמה חייבים להיות כרישי עסקים ונדלן בתחום? כלומר האם העבודה היא הרבה "קומבינות" ויצירת קשרים או שהיא כוללת גם צד פרקטי של חשיבה היכרות עם הסביבה הצרכים סקרים ועוד?
וכמובן, המשכורת. האם היא שווה את התואר הנוסף וההשקעה? 
בתודה רבה מראש לכל העונים,

אדון טוטסי.
לצפיה ב-'גאוגרפיה פיזית'
גאוגרפיה פיזית
20/07/2017 | 00:08
59
גם אני חשבתי כמוך, כשהייתי בתואר הראשון... 
אני לא יודע אם טעיתי או צדקתי בבחירת המסלול (אני הלכתי בכיוון התכנוני - ג"ג אנושית, כלכלית ו-gis, אותו נטשתי מהר), אבל לדעתי יש היום הרבה מה לעשות גם גאוגרפיה פיזית, בתחום התכנון. מסלול ההשתלבות שלך במקרה זה עשוי להיות דרך המשרדים והיועצים העוסקים בתחום הפיזי - משרדי תכנון נוף ותכנון תשתיות, או משרדי יעוץ-סביבתי. לדעתי הדרך ב"נישת הקרקע" (נוף ותשתיות) לא תהיה קלה, כי מולך יעמדו מהנדסי קרקע ומים, מתכנני נוף ומהנדסי בניין, אבל בנישת הסביבה אני סבור שתוכל להשתלב ביתר קלות ותאימות. שים לב שזו דעתי. אני לא אומר בוודאות כי אני לא מכיר את התחום ולא מכיר הרבה העוסקים בו (פוגש אותם בעיקר בוועדות היגוי למיניהן וקורא מסמכים שלהם, אבל לא בדקתי רקעים אקדמיים והרכב אקדמי של עובדי המשרדים הללו).
"עולם הטבע": אני לא מכיר דיסציפלינה גאוגרפית העוסקת ומתמחה בזה (באיזו אוניברסיטה אתה לומד ואיזו שנה? מעניין אותי לדעת מה אתם לומדים שם). יש הרבה צורך באנשי מקצוע העוסקים בתחום זה. הם נקראים בד"כ "יועצים סביבתיים" ובמדוייק יותר - אקולוגים. אבל כל האקולוגים שהכרתי עד כה באים מתחום לימודי הזואולוגיה, בוטניקה וכד'. לא שמעתי על גאוגרפים בתחום זה.
GIS הוא כלי. כלי חשוב, שלדעתי ילך ויתפוס משמעות בעולם התכנון, אבל עדיין כלי (שאף פעם לא יוכל לדעתי להחליף את "החשיבה התכנונית". את האדם). אם אתה אוהב לעבוד מול מחשב ורואה בזה אתגר - למה לא ללכת על זה? (שים בצד את כל "מחשבות האגו"! זה חרטא!).
כל התכנון הוא "ישיבות, וועדות ופגישות". אלא אם אתה עובד/מתכנת מול המחשב (GIS). או עם טורייה בשדה.
"עד כמה חייבים להיות כרישי עסקים ונדלן בתחום? כלומר האם העבודה היא הרבה "קומבינות" ויצירת קשרים או שהיא כוללת גם צד פרקטי של חשיבה היכרות עם הסביבה הצרכים סקרים ועוד?" צא מזה. אתה לא שם. אתה עוד אפילו לא בתחילת הדרך. השאלות הללו לא אמורות להטריד אותך. בסופו של דבר, כל אחד מוצא את הנישה שמתאימה לכישוריו ויכולותיו (או את הבוס שישים אותו באיזה מקום ).
"המשכורת. האם היא שווה את התואר הנוסף וההשקעה?" אם תשאל אותי, בפרספקטיבה של זמן: חבל על הזמן בלימודים אקדמיים בכלל. לך תלמד פחחות רכב ותרוויח הרבה יותר ויותר מהר!
בהצלחה! 
לצפיה ב-'אתה יכול להגיש מועמדות למכרזים של מינהל ההנדסה בעיריית פ"ת '
אתה יכול להגיש מועמדות למכרזים של מינהל ההנדסה בעיריית פ"ת
21/07/2017 | 13:17
1
103
ולהיכנס כך לתחום של תכנון ערים. זה עולם מאד מעניין בכלל ובפרט בתקופה הנוכחית שבה כל הערים בישראל עוברות מהפיכה של תוספת אדירה של יחידות דיור בשטחן.

(אבל רק אם אין לך קרובי משפחה שמכהנים בעירייה בדרג הנבחר או בדרג המנהל).

לצפיה ב-'משה, התחלנו שוב?? '
משה, התחלנו שוב??
24/07/2017 | 15:55
51
הוא לא יכול להירשם במאגר. כי הוא לא עונה כרגע על תנאי הסף!
(וגם אחרי זה זה סיפור, אבל זה לא הנושא עכשיו)
לצפיה ב-'כשהתכנון והקניין נפגשים'
כשהתכנון והקניין נפגשים
17/07/2017 | 15:45
58
אני רגוע למדי, כי שטח הגן הלאומי מוגן בתמ"א (8), בחוק (גנים לאומיים) ובתב"ע מפורטת שאושרה לאחרונה. מה שמעורר חשש הוא גורל קיבוץ שדות ים וחבריו (כמו גם שאר האזרחים והמוסדות שגרים בארץ על קרקעות הכנסיה).
אז נכון שמדובר בקניין ולא בתכנון (ולכאורה לא מעניינו של הפורום), אבל קשה להתעלם מנקודות ההשקה וההשלכות שאני יכול להעריך שיהיו על מערכות התכנון (לחצים מכיוונים שונים).
לצפיה ב-'סכנת הבניה הגבוהה'
סכנת הבניה הגבוהה
15/07/2017 | 16:49
13
134
אסונות בגינה של הבניה הגבוהה הפכו להיות שכיחות בעולמנו. מדי פעם מתקבל דוו"ח על שריפת ענק בבנין גבוה ושאין כל אפשרות של שליטה על האש, בגלל חוסר אמצעים.
​לדעתי אסור בתכלית האיסור לאשר בניה לגובה שאמצעי כבוי האש אינם מסוגלים להתמודד עם שריפה.
​לחילופים חייבים להתקין, בכל דירה שמעל לגובה זה, זרנוקים מתאימים ולצייד את התושבים במסכות נגד עשן - מאחר וחלק מהנספים הם בגינו.
ברור שהבניה, בכל מבנה, חייבת להיות מחומרים חסיני אש.

לצפיה ב-'אם אתה מתכוון לאסון שהיה בלונדון, אזי מדובר בסלאמס'
אם אתה מתכוון לאסון שהיה בלונדון, אזי מדובר בסלאמס
16/07/2017 | 15:44
12
85
אין למה לצפות ממגדל שנבנה בשנות ה60 וה70.
יש גם עניין תרבותי שאם נאמר בעדינות לא כל האנשים שגרו במגדל הזה יודעים איך להתנהג נכון בסביבת מגורים כזאת.
זה בדיוק כמו הסיפור (שאולי הוא אגדה אורבנית כשלעצמו), על אנשים מסוימים שניסו להדליק מדורה על סיפון המטוס בשביל להכין אוכל.

רוב הבנייה לגובה שאנחנו רואים במדינת ישראל מיועדת לאנשים עשירים עד עשירים מאוד וקשה לי להאמין שמגדלים הללו לא מצויידים במערכות גילוי וכיבוי אש כפי שמצופה מהם  ברגולציה.
בכל בניינים מעל גובה מסוים (כנראה מעל גובה שכבאית יכולה להגיע אליו) מתקינים זרנוקים וגם גלאי אש ועשן.
אם שמעת על מגדל שזה לא הותקן בו, אז צריך לדווח לרשויות.
הבנייה היא מחומרים שלא בוערים (בטון וברזל לא בוער).
מה שבוער זה כבלים בתוך הקירות, ותכולה של הדירות.
בוספו של דבר גם לחומרים שאולי לא בוערים בעצמם יש גבול של טמפרטורה  גם והם עלולים להתלקח, או להינזק בצורה כזאת או אחרת (ראה מקרה של מגדלי התאומים בניו יורק שכידוע נמסו בעקבות השריפה).
אם כל כך מדאיג אותך מצב בטיחות אש במגדלים, אז מה שעוד יותר צריך להדאיג אותך זה הקו האדום בתל אביב ורכבת A1.
זה נכון אגב עוד יותר לרכבת תחתית בערים כמו לונדון וניו יורק שהיא לא בדיוק חדשה ובוודאי הרבה פחות מוכנה לכל התרחישים האלה שתיארת.
לצפיה ב-'גם בארץ יש כבר בניינים בני 8 קומות בסלאמס'
גם בארץ יש כבר בניינים בני 8 קומות בסלאמס
17/07/2017 | 14:17
11
83
הבנייה ל"עשירים" תהפוך עם השנים למעמד נמוך יותר סתם כי זה מה שקורה עם הזמן.
זה נכון שברוב הבתים יש אמצעים לכיבוי אש ואכן הקירות בטון לא ידלקו מהר אבל שריפות קורות ובאמת כדי שיבצעו בדיקות שהבניינים בטוחים.
אני אישית גרתי בבניין כזה באזור חיפה, הבניין משנות השבעים ואני חייב לציין לטובה שהעיריה עוברת בין (או לפחות עברה) הבניינים ובדקה שמערכות כיבוי האש(זרנוקים) קיימות ופעילות.
זה משהו שלא היה ברור לי על לונדון, העירייה לא בודקת דברים כאלו? בכל זאת עיר של מליונים וזה עלול להתפשט במהירות.
לצפיה ב-'בניינים בני 8 קומות עדיין נגישים לכבאיות.'
בניינים בני 8 קומות עדיין נגישים לכבאיות.
17/07/2017 | 14:30
10
70
אני גר בבניין 9 קומות ואין לנו שום ציוד כיבוי אש בבניין וגם מעולם לא בוצעה בדיקה.
הבנייה "לעשירי" לא תהפוך לסלאמס בעתיד הנראה לעין.
מדברים על זה כבר משהוא כמו 20 שנה שמגדלים שנבנים בארץ יהפכו לסלאמס.
בינתיים זה לא קרא אפילו לא עם מגדל אחד.

אני לא יודע לגבי לונדון, אבל ניחוש פרוע שלי, זה קשור לאוכלוסייה שמתגוררת באיזורים האלה והרצון בעירייה להימנע מחיכוך עם האוכלוסייה הזאת.
יכול גם להיות קשור לעובדה שאולי האוכלוסייה הזאת לא ממש מתמידה בתשלומי מיסים.

לצפיה ב-'בגלל זה, ראש עיריית פ"ת הוציא צו סגירה לפני כחצי שנה לבניין'
בגלל זה, ראש עיריית פ"ת הוציא צו סגירה לפני כחצי שנה לבניין
17/07/2017 | 20:34
3
172
הישן והענק ברחוב בר-כוכבא 1 במרכז העיר (בר-כוכבא פינת שטמפפר, ליד כיכר המייסדים).

העירייה, המשטרה ומכבי האש פשטו על הבניין המפלצתי, פינו בכח את כל דייריו ואטמו אותו מחשש לאסון וודאי של מות רוב הדיירים שלו בשריפה וודאית שהיתה פרורצת בו בשל מצבו הנוראי.

מידי פעם, פרצו בבניין הזה שריפות קטנות בגלל ערימות הזבל שבו, אילתורי החשמל שבו, ליקויי הבנייה שבו (פיצולי דירות ללא היתרים חוקיים) והאוכ' הבעייתית שהיתה בו שכללה שוהים בלתי חוקיים רבים.

כולם בפ"ת ידעו שאסון של שריפת ענק בכל הבניין הזה הוא רק שאלה של זמן.

כעת, הבניין נטוש ואטום, ללא חיבור לחשמל. לא תפרוץ בו שריפה. הוא ימתין להחלטה בעניינו כשהוא בטוח לחלוטין (לבעלים שלו לא יהיה שווה להשקיע הון עתק בהסדרת כל ליקוייו הרבים שכדי לתקנם פשוט צריך לבנות את כל הבניין מחדש, קומה אחר קומה, דירה אחר דירה. כנראה שהוא ייהרס לטובת בניית מגדל משרדים חדש במקומו).

לצפיה ב-'הביקורת שלי על המגדלי היוקרה היא בעיקר על האופי המנותק'
הביקורת שלי על המגדלי היוקרה היא בעיקר על האופי המנותק
18/07/2017 | 10:07
2
78
מהסביבה שבה הם נמצאים.
אף אחד לא חשב על היום שאחרי.
בשלב כל שהו האוכלוסייה שתגור בבניינים תהיה מרמה סוציו אקונומית ממוצעת יותר ולא יהיה לה כסף לתחזק את הבניינים באותו האופן. מאחר ואין מרקם עירוני מתחת לבניינים כנראה יצטרכו לבנות מחדש את האזור וזה כבר יוצר תלאי שיראה כמו תלאי מה שיוריד עוד את ערך הבניינים.
לצפיה ב-'אני גם לא אוהב אופי מנותק (למרות שזה לא נכון לכל המגדלים)'
אני גם לא אוהב אופי מנותק (למרות שזה לא נכון לכל המגדלים)
18/07/2017 | 10:28
1
54
אבל הקשר בין התכנון (שלא מוצא חן בעיניך מסיבה כזאת או אחרת), לבין עתידם של אותם מגדלים הוא מקרי בהחלט.
ולא, האנשים שיגורו בבניינים האלה תמיד יהיו עשירים.
אני לא מכיר מקרים רבים בשום מקום בעולם שבו איזור שמתגוררים בו עשירים פתאום הפך לאיזור של עניים, (ההיפך קורא והרבה).
זה פשוט לא קרה בשום מקום בעולם, אז למה שזה יקרה במדינת ישראל?
המקרים הנדירים (כמו דטרויט בארה"ב) קיימים אבל לא המגדלים הם האשמים אלה פוליטיקאים עם רמת משכל נמוכה "שרק רוצים לעזור".
אז מה שצריך לעצור זה נסיונות מטופשים לעזור לאוכלוסייה נכשלת בצורה עקומה ולא בניית מגדלים שהיא לא קשרוה לעניין.
גם באירופה אנחנו רואים את זה.
מה שקרה שם זה שאוכלוסייה ענייה מקומית שעיקרה עובדי הצווארון כחול (שעבורה נבנו המגדלים האלה) הוחלפה באוכלוסייה ענייה ובורה הרבה יותר שעיקרה מהגרים ממדינות עולם שלישי.
את התוצאה אנחנו רואים, אבל לא צריך להאשים את המראה, צריך להאשים מדיניות ממשלתית כושלת.

לצפיה ב-'לא ציינתי שיהפכו לבניינים של עוני. אני מדבר על המרקם העירוני'
לא ציינתי שיהפכו לבניינים של עוני. אני מדבר על המרקם העירוני
18/07/2017 | 11:01
41
שהאוכלוסיה תהיה פחות "עשירה" ואז המרקם העירוני יפגע.
לצפיה ב-'אין עדיין מגדלים של "עשירים" שקיימים מספיק זמן'
אין עדיין מגדלים של "עשירים" שקיימים מספיק זמן
18/07/2017 | 09:59
5
61
רוב הבנייה לגובה בארץ היא יחסית חדשה, ושינוי של אזור מאזור יוקרתי לסלאמס לוקח הרבה זמן. לדוגמא דרום ת"א, הדר בחיפה, ושכונות מסויימות בירושלים.
לפעמים יש מזל והבניינים נשארים באזורים "טובים" ועוברים שיפוץ ולפעמים כמו בפתח תקווה הבניין נזנח.
לצפיה ב-'לא מדוייק'
לא מדוייק
18/07/2017 | 10:17
4
66
יש כבר בניינים שנבנו בשנות ה70 וה80 כמו מגדל דיזנגוף או לונדון מיניסטור.
הם אולי נראים פחות טוב מאשר המגדלים החדשים, אבל אין שום סימן שהם יהפכו לסלאמס.
להזכירך אותו בניין בלונדון נבנה בערך באותו זמן.
המגדלים אירופה מלכתחילה נבנו בשביל אנשים עם מעמד סוציו אקונומי נמוך, הם לא "הפכו" לסלאמס בגלל איזה צירוף מקרים לא מוצלח.
גם בארה"ב מגדלים שנבנו בשביל העניים הפכו לסלאמס (תקרא קצת על "great society").
לאומתם מגדלים שנבנו באותה תקופה לעשירים עדיין נשארו לעשירים.
המסכנה היא, שלא המגדלים הם האשמים כי אם המדיניות הטפשית של הממשלה שרוצה "לעזור" לעניים.
כפי שאומרים הדרך לגהנום רצופה בכוונות טובות.

לצפיה ב-'נכון, אבל אלו בין הבניינים הבודדים שנבנו אז.'
נכון, אבל אלו בין הבניינים הבודדים שנבנו אז.
18/07/2017 | 10:56
3
60
אתה יכול להסכים איתי שמגדל השלום אם הוא לא היה איזה שהוא סמל הוא היה נזנח.
ברוב העולם הבנייה לגובה לא קיימת הרבה שנים וזה משהו שרק הזמן יגיד.
בנוגע לבניין בלונדון אני לא מכיר את הפרטים אבל גם אם מדובר בשכונת מצוקה עדיין היו צריכים לעשות את המינימום. לא?  
לצפיה ב-'מגדל שלום אולי נראה מוזנח, אבל ללא קשר להיותו גורד שחקים'
מגדל שלום אולי נראה מוזנח, אבל ללא קשר להיותו גורד שחקים
18/07/2017 | 11:16
2
76
הראשון, הוא עדיין נמצא במיקום עם הרבה ביקוש לנדל"ן.
כך שאני לא ממש מוטרד מעתידו של מגדל שלום.
הוא אולי לא יהיה מגדל יוקרה כמו מגדלים החדשים ברוטשילד, אבל הוא גם בוודאי לא יהפוך לסלאם.
אם הוא יוסב כולו למגורים (שזה לדעתי מה שצריך לקרות), הדירות בו עדיין יהיו מאוד יקרות.

לגבי העולם, המקום שיש בו מגדלים הכי הרבה זמן זה כמובן ערים בארה"ב שהבולטים בהם זה ניו יורק, שיקגו ודטרויט.
בעצם שלוש ערים אלו מייצגות שלושה תרחישים שונים.
תרחיש רע בצורה קיצונית (דטרויט), תרחיש ביניים (רע אבל סביר) שזה שיקגו ותרחיש טוב שזה ניו יורק.
אם תסתכל על כל השלושה, תראה שבכל אחד מהמקרים מה שקבע כשלון או הצלחה זה היה נטו מדיניות ממשלתית.
איפה שלא היה נסיון לעשות את הכל "הוגן" שם המצב הרבה יותר טוב.
המגדלים הם בסה"כ תסמין, ולא המחלה.

לגבי המגדל בלונדון, מה שאתה שואל זה כבר לא קשור לנושא הפורום.
האם היו צריכים להתערב ולהכריח את התושבים?
אם תשאל אותי, לא היו צריכים ליצור מצב מלכתחילה של היווצרות גטו של אוכלוסייה מהסוג הזה.
בשלב הזה, זה כבר לא משנה (כמו שזה לא משנה במלמו שבשוודיה, במולנביק
בברוסל, או איזורים מסוימים בפריס).

לצפיה ב-'בנושא הגטאות, איך זה שבאף עיר בעולם לא מצליחים לפתור את הבעי'
בנושא הגטאות, איך זה שבאף עיר בעולם לא מצליחים לפתור את הבעי
06/08/2017 | 11:03
1
26
הבעיה.
בכל עיר בעולם נוצרות גטאות ולא משנה כמה מנסים לשקם או למנוע עת ההווצרות שלהם הם יקומו ללא שליטה.
אפילו במדינות שהן לכאורה עשירות ובעלות כל האמצאים כדי למנוע את ההווצרות של אותן גטאות עדיין זה קורה.
אולי צריך לקחת בחשבון במבנה של כל עיר את הגטו ולספק מההתחלה תשתיות שיתאימו למקום במקום כל פעם לשקם גטו אחד רק כדי לראות אחר נוצר, או שבעצם התחלופה במיקום של הגטאות היא טובה כדי לרענן מדי פעם את העיר.
לדוגמא דרום ת"א שאזורים מסויימים עברו שיקום אבל עכשיו אזורים אחרים שהיו ברמה סוציו אקונומים בינונית הופכים לגטו.
לצפיה ב-'תלוי למה אתה קורה גטו.'
תלוי למה אתה קורה גטו.
06/08/2017 | 11:25
20
כשמדברים על גטו, בדרך כלל מדברים על איזור עוני/מצוקה בעל סממנים אתניים מובהקים.
ברור שבכל עיר גדולה יש איזור עוני וזה טבעי לגמרי.
זה חסר כל סיכוי להילחם עם זה.
מה שכן, האיזור הזה לא חייב להפוך לגטו.
מולנביק בבריסל לא היתה גטו.
לוטון שליד לונדון לא היתה גטו.
אולי אלו היו איזורי עוני, אבל לא היה שום הבדל תרבותי או אתני בין לוטון לבין מרכז לונדון.
אלה היו אותם אנשים מבחינה תרבותית שגרו במקומות האלה.
זה השתנה רק עם גלי הגירה ממדינות עולם שלישי ורק בכמה עשרות שנים אחרונות.
דרום תל אביב זאת דוגמא מעניינת.
זה איזור עוני כבר עשרות שנים, אבל זה התחיל להפוך לגטו רק לאחרונה (עם התגברות תופעה של הסתננות מאפריקה).
בעבר כולם גרו בדרום תל אביב, ישראלים, עובדים זרים מרומניה, עובדים זרים מתאילנד, עובדים זרים מפיליפינים וכן הלאה.
המקום לא היה גן עדן, אבל המקום גם לא היה גטו.
עם כל הצער שבדבר, צריך להצביע על שתי סיבות עיקריות להיווצרות גטו של ממש:
1. גידול מהיר מדי של אוכלוסייה מסוימת (כמו הגל של מסתננים מאפריקה), או לחילופין הגל השוטף את אירופה לאחרונה.
2. מאפיינים תרבותיים של אוכלוסייה מגיעה ואוכלוסייה שמקבלת.
למשל רגשות של חשדנות משני הצדדים, למשל בדלנות, רגשות דתיים.
אגב הדבר היה נכון גם לגבי יהודים בימי הביניים, מה שבעצם יצר את המושג "גטו".
לא רק שאוכלוסייה נוצרית לא רצתה את היהודים (והיא לא רצתה), אבל גם יהודים לא רצו להיות חלק מאוכלוסייה הכללית.

לצפיה ב-'"אם מחאת התושבים תהפוך לחסם, מישהו יחוקק חוקים נגדה"'
"אם מחאת התושבים תהפוך לחסם, מישהו יחוקק חוקים נגדה"
12/07/2017 | 16:22
5
99
אמר זאת לא אחר מאשר יצחקי
לא מספיק שלא משתפים מספיק את הציבור, גם משיתים עליו את הותמ"ל
עכשיו אמר זאת.
לצפיה ב-'מעבר לכותרת הבומבסטית, יצחקי לא אמר משהו יוצא דופן'
מעבר לכותרת הבומבסטית, יצחקי לא אמר משהו יוצא דופן
13/07/2017 | 12:49
3
56
קראתי את הכתבה, ויצחקי לא ממש אמר את מה שכתוב בכותרת. יש הבדל קטן אך משמעותי. בכל אופן, לדעתי מי שאומר שלא משתפים את הציבור מספיק צודק, וגם יצחקי צודק. מי לא צודק? המוחים בפתח תקווה.

אני גם קרוב ל־20 שנה בעיר, והייתי עד לכל פרוייקט תחבורה טוב נופל בגלל "מחאת התושבים"—בדגש על הקו הסגול והרכבת הכבדה שאמורה הייתה להגיע לתחנה המרכזית. כשפרוייקט כזה נדחה או מתבטל, זו בכייה לדורות, שכן לא תמיד ניתן לתקן את העוול, ואם ניתן אז זה יכול לקחת עשורים. ומי שסובל הכי הרבה זה אותם תושבים מוחים. אז יצחקי צודק כשהוא אומר שהמוחים יורים לעצמם ברגל ושבסוף יהיה צורך לעקוף אותם אם המחאות הבלתי־סבירות תמשיכנה.

זה כמובן לא קשור לעובדה שלא משתפים את הציבור מספיק בתכנון. בקנדה הייתה יוזמה להנגיש את התכנון וזה הצליח מאוד (לצערי לא מצאתי את הרצאת ה־TED בנושא, זה מאוד ישן). אין לזה ממש קשר למחאת הקומץ הקטן לעיל; המוחים הם דווקא אלה שראו את התוכניות ונלחמים לבטלן. הם לא סובלים מחוסר שיתוף.
לצפיה ב-'נכון אבל'
נכון אבל
13/07/2017 | 20:34
2
39
יצחק חוזר ומצהיר ש- "מגורים קודמים לפתרונות תחבורתיים". זה אבי אבות ההתנערות השלטונית ממצוקות האזרחים! 
ובעברית יותר "משלנו": האם אמממא של "לשים זין על האזרחים"!
לצפיה ב-'אביגדור יצחקי אחראי על בניית יחידות דיור. הוא לא אחראי על '
אביגדור יצחקי אחראי על בניית יחידות דיור. הוא לא אחראי על
13/07/2017 | 22:37
100
בניית כבישים ותחנות רכבת.

בשביל זה יש את שר התחבורה כץ שבכל יום מפתח את תשתיות התחבורה של מדינת ישראל ומזניק אותן בזמן קצר בכמה עשורים קדימה.

בקשר למתחם סירקין החדש, השר כץ מתכנן מהפיכה תחבורתית מסביב לו:

1. תחנת רכבת שלישית לפ"ת, ממזרח למתחם החדש, בסמוך אליו, על המסילה המזרחית החדשה.

2. שדרוג תחנת הרכבת סגולה המושמצת והפיכתה למתח"מ (מרכז תחבורה משולב) שיכלול חניות מסודרות לאוטובוסים ולרכבים פרטיים, עם גישה לתחנת הרכבת שתיבנה מחדש כדי לאפשר הגעה מכל כיוון אליה (כרגע יש רק גישה מצפון אליה).

3. כביש עוקף פ"ת (כביש 40 החדש) שייבנה ככביש מקורה מתחת למתחם החדש ושיוציא את התנועה צפונה ודרומה על כביש 40 החוצה מפ"ת (החוצה מכביש דרך ירושלים). הכביש יתחיל מדרום ליד צומת קניון סירקין ומצפון ליד צומת כפר הבפטיסטים. רק מתחת למתחם סירקין החדש הוא יהיה מקורה.

4. שדרוג כל הכבישים מסביב למתחם עם הרחבתם, בניית גשרים, בניית מחלפים. כביש 471 (מכבית), כביש 444 (כביש המחצבות), כביש 483 (הכביש לראש העין), כביש 4713 (הכביש לכפר סירקין) ישתנו לחלוטין.  

5. חיבור ישיר ע"י כבישים חדשים למתחם, מכביש 444 ממזרח (עם גשר מעל המסילה המזרחית החדשה) ומכביש 471 ממחלפון נחלים שיעבור שדרוג רציני (ייבנה למחלפון עוד גשר במקביל לגשר הקיים בו כעת).

אין במדינת ישראל, בתקופת השר כץ, שום התנערות שלטונית ממצוקת האזרחים.

(גם בלוד, השר כץ מתכנן מהפיכה תחבורתית עם סלילת כביש עוקף לוד והחיבורים אליו. גם ביבנה עם מחלף כניסה חדש לעיר. בראש העין, הכביש העוקף כבר מוכן. כך בכל עיר ועיר, יש כביש חדש, מחלף חדש, תחנת רכבת חדשה שהשר כץ חונך או מתכנן).

לצפיה ב-'לא יודע מה יצחקי חושב על תחבורה, אבל'
לא יודע מה יצחקי חושב על תחבורה, אבל
14/07/2017 | 00:53
51
מה שעולה מהכתבה (איך שאני רואה את זה), זה שהוא לא מוכן להמתין לפרוייקטי תחבורה משמעותיים כדי לבנות דיור. סה"כ אני לא רואה מה קונטרוברסיאלי באמירה מסוג זה, בהתחשב בהקשר שנאמרה.

ברור שעדיף לבנות את התחבורה קודם, לא רק כי היא תהיה יעילה יותר, אלא גם כי זו הדרך היחידה לאפשר לחברות התחבורה להרוויח ללא סובסידיות (המודל היפני שבשימוש גם בהונג קונג וסינגפור, שבו חברות רכבות/מתע"ן מקבלות קרקע לפיתוח נדל"ן בסמוך לתחנות שנבנות באמצע שום מקום). עם זאת, בישראל כל פרוייקט תחבורה גדול נכשל או נדחה עד כה בגלל מחאות מהסוג שיצחקי חווה, וכן חסימה מצד ראשי ערים. בינתיים מצוקת הדיור גברה בקצב מהיר יותר ממצוקת התחבורה, ובהקשר זה (לדעתי) אין שום דבר מוזר במה שיצחקי אומר.

כמובן, זה לא אומר שלא צריך לבנות מתע"ן, ולדעתי שני שרי האוצר האחרונים מבינים את זה הרבה יותר טוב מקודמיהם. בנושא הזה פחות שואלים את משרד השיכון, ולדעתי טוב שמשרד השיכון יתקדם בקצב שלו והתחבורה בקצב שלה—ברור שאחד מהם "ינצח במרוץ", אבל זה עדיף ממצב שכל רשות מחכה לשניה וע"י כך מעכבת על הפתרון הכולל של גם דיור וגם תחבורה.
לצפיה ב-'היום, אביגדור יצחקי התראיין ארוכות בשעה 16:30 ברדיו ברשת ב' '
היום, אביגדור יצחקי התראיין ארוכות בשעה 16:30 ברדיו ברשת ב'
13/07/2017 | 22:34
72
של תאגיד השידור הציבורי "כאן" והסביר בבירור את תכנית הממשלה.

הוא הסביר שמטרת הממשלה היא לתכנן עד לשנת 2040, בנייה של 2.6 מיליון יחידות דיור במדינת ישראל, כדי לחסל את משבר הדיור החמור שהיא סובלת ממנו.

הוא הסביר שאין לממשלה ברירה אחרת אלא לבנות ולבנות ולבנות בשיא המרץ כדי שכל אדם צעיר במדינה יוכל לקנות לעצמו דירה.

הוא הסביר שאין כרגע מספיק דירות לאזרחי ישראל ושרק בנייה בהיקפים דמיוניים תגרום לירידת מחירי הדיור.

לצפיה ב-'טעות, נא למחוק'
טעות, נא למחוק
11/07/2017 | 20:30
23
לצפיה ב-' מכירים את כל הפורומים בתפוז '
מכירים את כל הפורומים בתפוז
09/07/2017 | 13:01
7

אם לא, אתם מוזמנים לגלות כמה...

פורום פילוסופיה לכל חוגג 16 שנה של פעילות ומזמין אתכם לקחת בה חלק

כותבים למגירה? חבל בואו לשתף את הגולשים בפורום שירה ופרוזה 

בפורום שישים פלוס תגלו שבכל גיל אפשר להכיר חברים חדשים ברשת

מכורים לגיימינג? יש לכם עם מי לדבר על כל המשחקים בפורום קונסולות משחק 

אף פעם לא מאוחר מידי... בפורום חסרי ניסיון זוגי ומיני בגיל מאוחר תמצאו קהילה תומכת ומקום לשתף ולפרוק 

רוכבים מקצועיים? לא יורדים מהאופניים שלכם? אופני כביש הוא הפורום בשבילכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'דלית זילבר היא ראשת מנהל התכנון'
דלית זילבר היא ראשת מנהל התכנון
03/07/2017 | 19:53
6
92
במקום בינת שוורץ שפרשה.

מקווה שהיא לא יס-מנית.
לצפיה ב-'היא הרמטכ"לית החדשה. מעליה יש את שר הביטחון (שר האוצר)'
היא הרמטכ"לית החדשה. מעליה יש את שר הביטחון (שר האוצר)
04/07/2017 | 06:11
1
127
ומעליהם את הקבינט המדיני-ביטחוני (קבינט הדיור).

המשימה של הרמטכ"לית החדשה היא לנצח במלחמה נגד משבר הדיור שפוקד את מדינת ישראל ושפוגע בכל אזרח ואזרח בה. 

בפעם הראשונה מקום המדינה, מתייחסים למשבר אזרחי כאל מלחמה ומפנים את כל משאבי המדינה כדי להילחם בו.

קבינט הדיור הוא הגוף הכי חזק היום במדינת ישראל.

לצפיה ב-''
04/07/2017 | 11:02
9
לצפיה ב-'מזל טוב ובהצלחה'
מזל טוב ובהצלחה
04/07/2017 | 10:51
3
41
אבל באשר למשאלה שלך: לדעתי הסיכוי קלוש, כי ככה עובדת המערכת. "וועדה לאיתור יס-מאנים". לעיתים רחוקות הוועדה טועה (והאזרחים הפשוטים מרוויחים).
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
04/07/2017 | 11:22
1
51
אני לא טוען שלא ראוי למנות אנשים ה-"הולכים בתלם". אבל יש הבדל לדעתי בין אלה שהולכים כסוסים עיוורים ("חותמות גומי") לבן אנשי מקצוע, החושבים והנאמנים למוסר המקצועי שלהם. אני מקווה שדלית נמנית על הסוג השני (והנדיר לצערי).
לצפיה ב-'אם האדם עושה במקצוע כמקצוען'
אם האדם עושה במקצוע כמקצוען
04/07/2017 | 14:41
46
אז לא משנה אם הוא (היא במקרה הזה) מביא את מדיניות הפוליטיקאים.
אבל, ישנם סיפורים עליה.
לצפיה ב-'זה נכון, ולא רק בתחום התכנון. '
זה נכון, ולא רק בתחום התכנון.
09/07/2017 | 14:28
24
ככה עובדות המערכות במדינת ישראל - לא מחפשים אנשים שיאתגרו את השיטה אלא שיצטרפו אליה. זה לא תמיד רע מוחלט, אבל היעדר הגמישות המחשבתית בהחלט עלול לפגוע בטווח הארוך. 
לצפיה ב-'מה קודם למה - פיתוח מול שמירת הסביבה?'
מה קודם למה - פיתוח מול שמירת הסביבה?
03/07/2017 | 08:56
8
68
אסון נחל אשלים מעלה שוב את הסוגיה החריפה הזו, המחלקת כל כך את הציבור (ופחות את ציבור אנשי המקצוע בתכנון, שרובם מודע למכלול ולבעיה).
הכתבה הבאה שופכת אור על הסוגיה ומסבירה ומדגימה (בצורה טובה מאוד לדעתי) את המושג "ניהול סביבתי" ואת חשיבות שמירת "המגוון הביולוגי".
לצפיה ב-'אני לא מבין למה צריך להחליט מה מביניהם'
אני לא מבין למה צריך להחליט מה מביניהם
03/07/2017 | 13:01
6
52
בסופו של יום השמירה על הסביבה עוזרת לאדם.
בדרך לסיפוק המזון והמים הדרושים לאדם, למשל
או הקרקע שתהיה נקייה: למשל, הרצון של ז'קי סבג לשים שכונה חדשה בצמוד למפעל האסבסט.
מיקום נכון של תחנות כוח, זוכר את הדיון על טורבינות הרוח בגולן? לטעמי, המיקום של הטורבינות בא לשרת אינטרס צר. כך, גם "קידוחי" הנפט בגולן שלא רק יזהמו את מקורות המים גם יגרמו לרעידות אדמה בעד 5 בסולם ריכטר, ומי יודע אילו אפטרשוקים יהיו.
השניים הולכים יחד יד ביד.
לצפיה ב-'יש אנשים שחושבים אחרת...'
יש אנשים שחושבים אחרת...
03/07/2017 | 14:27
2
54
"איך זה אפשרי"? פשוט מאוד (אני מכיר מקרוב כמה כאלה...): עניין של:
  1. סדרי עדיפות שונים (חוסר יכולת/רצון להסתכל להרים את הראש ולהסתכל מעט רחוק יותר).
  2. צרות מבט ואנוכיות ("אחרי המבול").
  3. אינטרסים אישיים...
לצפיה ב-'כותרות מטעות'
כותרות מטעות
03/07/2017 | 15:23
1
37
לצערי, ynet בחרו לעשות לעצמם יח"ץ מסויים.
ככל הנראה הכותב לא העביר את המאמר עם הכותרת הזו.
האנשים שהתייחסת אליהם נמצאים ראינו אותם במערכת ynet.
לצפיה ב-'יש אפשרות שאתה צודק'
יש אפשרות שאתה צודק
03/07/2017 | 16:46
28
שים לב ששיניתי את הכותרת, ולא אימצתי את הכותרת של ידיעות 
לצפיה ב-'אכן אין צורך להחליט מי מהן - אבל חייבים לשלבם'
אכן אין צורך להחליט מי מהן - אבל חייבים לשלבם
05/07/2017 | 15:40
2
31
האדם הוא חלק בלתי נפרד מהסביבה וכל פגיעה בסביבה היא פגיעה באדם.
​מאז שהאדם ירד מהעצים ויצא מהמערות חלה מדי יום מדי שניה שנויים בסביבה. גם עצירת התפתחות האדם היא פגיעה בסביבה. הטכנולוגיה המתפתחת משפרת את הסביבה. הקץ למפעלים המזהמים ובאלו שנותרו מהעבר מטפלים. נכון שלא בקצב הרצוי אבל לא שוקטים על השמרים.
​טורבינות רוח מחליפות את הדלקים המזהמים וחייבים להתקינם היכן שהרוח מצויה. אינני מבין כיצד אתה קושר קידוחי נפט לרעידות אדמה. בכל מקרה מיקומם חייב להיות במקום שנמצא הנפט, הגז או אוצר טבע כל שהוא.
​גם כריית הפוספטיים פוגעת בסביבה. אבל הרווח לאנושות, בהגדלת הספקת המזון גדולה לאין שעור.
​לא רק אנשי הפיתוח חייבים להיות ערים ולמזער נזקים עד כמה שאפשר - גם שומרי הטבע המובהקים חייבים להיות שותפים לעשייה, מעורבים בה ומכווינים. לא באמצעות מנשרים והפגנות, אלא כחלק העושים במלאכה. כך יהיה לנו עולם טוב יותר וידידותי לסביבה.

לצפיה ב-'המקבילים של המכון הגיאופיסי בארה"ב'
המקבילים של המכון הגיאופיסי בארה"ב
05/07/2017 | 20:53
1
31
הן הפידרלי (USGS) והן של מדינת הוקלאומה שמו לב לגידול המשמעותי של רעידות אדמה לאחר השימוש בפרקינג (fracking).
אתה יכול לראות ההתייחסות של ה-USGS פה וגם לרעידת אדמה ברמה של 5.1 מפברואר משנה שעברה. אתה יכול לעיין גם במחקר הזה מלפני שנתיים.

לצפיה ב-'למרות שאין תחליף הגיע הזמן לשחרר את הנפט.'
למרות שאין תחליף הגיע הזמן לשחרר את הנפט.
06/07/2017 | 11:05
34
אנחנו נמצאים בשיא עידן הנפט/ פלסטיק/סינטטי איך שלא יקראו לזה בעתיד אבל התלות שלנו בו והנזק הסביבתי שנוצר מצריך קידום יותר מהיר של מקורות חדשים לתעשייה.
הנפט לא יעלם ביום אחד מאחר וכל דבר שאנחנו עושים היום קשור בנפט אבל צריך להתחיל להניע את השימוש באלטרנטיבות.(משחק מילים)
לצפיה ב-'אין כמו כתבה שמקטרת אבל לא נותנת פתרונות'
אין כמו כתבה שמקטרת אבל לא נותנת פתרונות
06/07/2017 | 11:11
33
צריך פיתוח כי אנחנו אנשים שצריכים בסופו של יום לדאוג לצרכים של הסביבה החברתית שלנו.
מי לא אוהב לשבת בבית קפה או לאכול ארוחה טובה במסעדה, לקנות בסופר, לנסוע ברכבת, רכב פרטי, אופניים חשמליים וכד...
אבל צריך לחשוב על הסביבה ולעשות את המיטב כדי למנוע פגיע וזה כולל הקמת מנגנון למקרה של אסון כך שגם אם קורה אסון יהיה ניתן להשתלט עליו במהירות.
איפה שלא ניתן אז צריך לא להקים גם במחיר הכלכלי.
זו דעתי.
לצפיה ב-'מחלף שפיים החדש'
מחלף שפיים החדש
01/07/2017 | 07:21
15
1553
מישהו יודע מתי ואיך יושלם השלב השני במחלף שפיים שמחבר את כביש 2, 20 ו 531 באזור שפיים גם לבאים מצפון לדרום?
כיום המחלף פועל רק מדרום לצפון.
לצפיה ב-'יש לך הרבה טעויות בשאלה שלך:'
יש לך הרבה טעויות בשאלה שלך:
01/07/2017 | 08:29
11
552
א. אין מחלף שמחבר את כביש 2, 20, ו-531.

יש מחלף שמחבר את כביש 2 וכביש 20 ושמו הוא: מחלף רישפון-געש. הרחק מדרום לו יש  מחלף אחר שמחבר את כביש 20 וכביש 531 ושמו הוא: מחלף שמריהו-מזרח.

ב. מחלף שפיים לא קשור לעניין. מחלף שפיים הוא מחלף קיים בכביש מס' 2 ולא קשור לכביש האיילון (כביש 20). זה נכון שכרגע הוא עובר שדרוג רציני עם סלילת מסלולים חדשים בתוואי חדש ממנו ואליו, אבל אין לו קשר לשאלתך.

ג. אף מחלף לא עומד בזכות עצמו. אל המחלף מתחבר כביש. שאלתך היתה צריכה להיות: "מתי כביש האיילון ייפתח לכיוון דרום לכל אורכו?"

כרגע, הנתיב של האיילון לדרום לא הושלם בין מחלף רישפון-געש בצפון הקטע לבין מחלף המעפילים בדרום הקטע (בין שני המחלפים קיים מחלף שמריהו-מזרח). שלושת המחלפים החדשים האלה בכביש האיילון לא מאפשרים נסיעה דרומה מהם כי פשוט אין כביש מוכן לנסיעה הזאת.

עוד מס' קטן של חודשים, כביש האיילון לדרום יהיה מוכן לכל אורכו. משרד התחבורה התחייב שעוד בשנת 2017 הוא יהיה מוכן.
לצפיה ב-'תודה על התיקונים'
תודה על התיקונים
01/07/2017 | 08:38
2
217
אני שמח שהבנת בסופו של דבר מה רציתי לשאול.
הייתי רוצה לראות בצורה יותר מפורטת את החיבורים לכיון דרום של כביש 2 עם כביש 20 ושל כביש 20 עם כביש 531. יש מקום בו זה התפרסם? הקווים המקווקוים בשרטוטים שלך לא ברורים לי מספיק כי אני נוסע שם מידי יום ולא ברור לי איך זה יתבצע בלו"ז כ"כ קצר
לצפיה ב-'בבקשה:'
בבקשה:
01/07/2017 | 10:08
277
לצפיה ב-'עדכון לפני סוף שנה?'
עדכון לפני סוף שנה?
31/12/2017 | 17:04
104
שלום, 
יש עדכון לגבי הפתיחה של כביש 20 (איילון) מכביש 2 (מחלף רשפון) לדרום? 
היום נסעתי שם ויש חלקיים גדולים חסרים לאחר העלייה המתוכננת מכביש 2 .
גדולים מבחינתי זה בערך חצי קילומטר. 
לצפיה ב-'אין שום סיכוי שכביש 20 לכיוון דרום יושלם ב-2017'
אין שום סיכוי שכביש 20 לכיוון דרום יושלם ב-2017
01/07/2017 | 12:36
7
297
אולי הקטע שבין מחלף 2-20 לבין מחלף 20-531 יושלם עד סוף 2017, אבל הקטע הדרומי יותר יוכל להיות מושלם רק לאחר הסטת מסילות החוף וזה לא יקרה לפני סוף 2018 או תחילת 2019.
לצפיה ב-'כל הכביש החדש הוא מוגבה על עמודים (בדיוק כמו כביש 431 שגם '
כל הכביש החדש הוא מוגבה על עמודים (בדיוק כמו כביש 431 שגם
01/07/2017 | 17:01
5
280
אצלו יש סוגיית החלפת תוואי של מסילת רכבת שבאה ממודיעין ומתחברת למסילת האיילון. בכביש 431 המסילה נכנסת ויוצאת מבין מסלולי כביש 431 כמה פעמים בשל התוואי החדש שהוצא מתחומי ראשון לציון והוסט דרומה לבקשת ראש עיריית ראשון לציון. התוואי גם יגיע לתחנת מעיין שורק החדשה של ראשון לציון).

לכן, זמן רב לפני סיום 2017 כבר כביש האיילון לדרום ייפתח לכל אורכו. עובדים על כך במרץ רב.

(מסילת החוף הישנה לא מפריעה כי היא על פני הקרקע, מתחת לעמודי הכביש החדש. המסילה החדשה גם לא מפריעה כי היא כבר קיימת בשטח, בין נתיבי האיילון).

לצפיה ב-'ממש לא. כביש 20 לא מוגבה על עמודים, למעט בגשרים'
ממש לא. כביש 20 לא מוגבה על עמודים, למעט בגשרים
01/07/2017 | 17:17
4
178
ואני לא יודע מה זה זמן רב אצלך, אבל אנחנו כבר חצי שנה לפני סוף 2017 ולפחות באזור תחנת הרצליה אין זכר לנתיבי כביש 20 לכיוון דרום.

לכן, אני חוזר לתשובה הרווחת שלי לגבי רוב מה שאתה כותב: ניפגש כאן בפורום שוב ב-31 בדצמבר 2017 ונחיה ונראה...

אתה יכול בינתיים גם להסתכל בעמוד 7 של הקובץ בקישור הבא:

לצפיה ב-'תסתכל בלוחות הזמנים שהוספתי לך עכשיו. אלה לוחות זמנים שתמיד '
תסתכל בלוחות הזמנים שהוספתי לך עכשיו. אלה לוחות זמנים שתמיד
02/07/2017 | 01:29
3
354
מציגים מועד מאוחר לפתיחת הכבישים מאשר מועד הפתיחה בפועל.

זמן רב לפני סוף השנה, האיילון ייפתח לכל אורכו לדרום.

לצפיה ב-'תודה לכולם'
תודה לכולם
02/07/2017 | 02:22
1
131
אותי מעניין אופן החיבור בין 2 ל 20 דרום. יש למישהו מושג איך יתבצע?

לצפיה ב-'תראה פה:'
תראה פה:
02/07/2017 | 06:26
246
לצפיה ב-'היית אופטימי'
היית אופטימי
25/04/2018 | 17:21
39
לא רק שלא נפתח לפני סוף 2017, עדיין לא רואים מתי יפתח ב-2018.
יש חדשות מצד נתיבי ישראל?
לצפיה ב-'כביש 20 לכיוון דרום יפתח ברבעון הרביעי 2018'
כביש 20 לכיוון דרום יפתח ברבעון הרביעי 2018
22/07/2017 | 20:34
363
לצפיה ב-'העליתי אתמול סרטון שבו קל לראות (ולדמיין) איך ייראה בסוף'
העליתי אתמול סרטון שבו קל לראות (ולדמיין) איך ייראה בסוף
02/07/2017 | 09:02
2
322
התנועה בכביש 2 לצפון כבר הוסטה למעבר תחתי. החלק שפונה משמש כיום לנתיב בודד עבור המגיעים מ531 דרום ובהמשך ישמש לכל הנתיבים בשני כיווני הנסיעה מ ו-אל 531
לצפיה ב-'מי החכמולוג שפתח את היציאה לצפון עם נתיב אחד בלבד?'
מי החכמולוג שפתח את היציאה לצפון עם נתיב אחד בלבד?
12/07/2017 | 19:47
1
125

זה נראה כמו ייצור של פקפ מלאכותי בגלל בניית תוכנית עבודה לא הגיונית. מה בדיוק זה נותן?
לצפיה ב-'השאלה אם יש מקום לתת שם שני נתיבים לפחות לעוד קילומטר '
השאלה אם יש מקום לתת שם שני נתיבים לפחות לעוד קילומטר
31/07/2017 | 11:52
106
כדי להחליק את ההשתלבות. נראה שיש מגבלת מקום

לצפיה ב-'השלב הבא במהפיכת האצטדיונים של ישראל: האיצטדיון החדש באשדוד.'
השלב הבא במהפיכת האצטדיונים של ישראל: האיצטדיון החדש באשדוד.
30/06/2017 | 23:32
3
303
לאחר הקמת האיצטדיונים החדשים, שהוקמו לפי תקנים בי"ל מחמירים, בחיפה, בנתניה, בת"א (שדרוג בלומפילד), בפ"ת, בירושלים (שדרוג טדי), ב-ב"ש, הגיע כעת תורן של אשדוד ואשקלון ליהנות גם מאצטדיון בי"ל מתקדם.

לצמד הערים יש קבוצות בליגת העל לכדורגל, עם מאמנים מהשורה הראשונה בישראל, אך עד עתה קבוצותיהן נאלצו לשחק באצטדיונים ישנים שכבר לא מתאימים לעידן הנוכחי של הכדורגל ובכלל בקושי הם אושרו לשימוש ע"י ההתאחדות לכדורגל עם פירוט ליקויים באורך של מגילה.

בשעה טובה, הממשלה אישרה החודש את הקמתה של שכונת קריית פארק לכיש באשדוד.

השכונה החדשה תכלול אלפי יחידות דיור שרובם יימכרו לזוגות צעירים במסגרת התכנית "מחיר למשתכן" של שר האוצר, תכלול שטחי מסחר/תעסוקה ותכלול קריית ספורט חדשה.

קריית הספורט החדשה תכלול אצטדיון ענק לכדורגל, היכל ספורט לכדורסל ובריכת שחייה.

(מאד מזכיר את קריית הספורט בירושלים שכוללת את אצטדיון טדי ואת היכל הפיס לכדורסל שצמוד אליו).

עלות הקמת האצטדיון החדש באשדוד היא כ-300 מיליון ש"ח ורובה תמומן מכספי הטוטו. 

האצטדיון החדש יכיל 16 אלף מקומות ישיבה והוא ייבנה לפי התקנים הבי"ל החדשים. 

מהפיכת האצטדיונים של ישראל תסתיים לאחר הקמת עוד אצטדיון אחד חדש בגליל שיוקם בטבריה או במגדל העמק או בכרמיאל. כרגע הממשלה בוחנת את המיקום הטוב ביותר להקמתו בשביל תושבי הגליל.

לאחר הקמת האצטדיונים באשדוד ובגליל, לכל קבוצות הכדורגל בישראל יהיה אצטדיון בי"ל שישרת אותן.

(באופן סמלי, אצטדיון ר"ג המיתולוגי עומד להיהרס כשהאצטדיונים החדשים מחליפים אותו. עד לבנייתם, למדינת ישראל היה אך ורק אצטדיון בי"ל אחד וכעת כשהוא עומד להיהרס, לתושבי המדינה יש תחליפים רבים במקומו).

לצפיה ב-'הגיע הזמן. האצטדיונים באשדוד ואשקלון'
הגיע הזמן. האצטדיונים באשדוד ואשקלון
02/07/2017 | 13:14
2
119
כבר מזמן לא ראויים לאירוח משחקים, בטח עם כמות גדולה של קהל. 
יש לך קישור למקום שממנו הבאת את התמונות/תכניות שצירפת? מעניין יהיה לקרוא עוד על התכניות הנ"ל. 
תודה
לצפיה ב-'גם באשקלון מתוכנן איצטדיון חדש'
גם באשקלון מתוכנן איצטדיון חדש
02/07/2017 | 23:27
1
399
האיצטדיון מתוכנן להיות ממוקם סמוך לצומת אשקלון, והוא מתוכנן כחלק מתוכנית אשקלון דרום-מזרח, שמקדם משרד השיכון באמצעות משרד אדריכלים ליטרסדורף- בן דיין (מספר התוכנית הוא 604-0324459) התכנית נמצאת בהכנה.

אגב התמונות שמשה הביא מקורן במסמכי תוכנית קריית פארק לכיש - אשדוד (מספרה תמל/1062) שאפשר לראותם בכתובת: https://goo.gl/ZaCpHY
לצפיה ב-'יש הבדל בין אצטדיון חדש לבין אצטדיון בי"ל. רק הטוטו יכול '
יש הבדל בין אצטדיון חדש לבין אצטדיון בי"ל. רק הטוטו יכול
03/07/2017 | 06:10
153
לממן את הקמתו של אצטדיון בי"ל כי עלות הקמתו היא אסטרונומית. האצטדיון החדש הבי"ל באשדוד ישרת את כל מישור החוף הדרומי והשפלה הדרומית, בדיוק כפי שהאצטדיון בפ"ת או בנתניה משרת את כל הערים שסמוכות לפ"ת/לנתניה.

לאחר הקמת האצטדיון החדש באשדוד, יוקם אך ורק עוד אצטדיון בי"ל אחד בישראל, בגליל.

לצפיה ב-'איזה כביש יותר בטיחותי עבור נסיעה לים המלח, כביש 31 או 90? '
איזה כביש יותר בטיחותי עבור נסיעה לים המלח, כביש 31 או 90?
26/06/2017 | 23:28
10
256
לקראת נסיעה לים המלח-עין בוקק בעוד שבוע, אשמח לעצתכם איזה כביש הוא יותר בטיחותי, כביש 90 או כביש 31? לא נסעתי בכבישים האלה כבר יותר מ20 שנים ככה שזה כאילו אני נוסע שם פעם ראשונה.. אנחנו יוצאים מרמלה ככה שהכי אידיאלי היה עלות על מחלף נשרים לכביש 6 ומשם להמשיך לכביש 31.. אבל הבעיה היא שכביש 31 נחשב לכביש מוות, אחד הכבישים הכי מסוכנים בארץ, כביש דו סטרי, בדואים שנוהגים בצורה פראית וירידות תלולות וחוץ מזה גם יש שם כרגע עבודות בכביש..אגב ידוע לכם מה מצב העבודות בכביש? אם הכביש הוא כבר לא דו סטרי אז זה משנה את כל התמונה מבחינתי.. עכשיו האופציה השנייה היא נסיעה בכביש 90 דרך ירושלים.. הבעיה היא שהכביש הוא מעבר לקו הירוק ואפשר להגיע שם בטעות ליריחו או מקומות יותר בעיתיים.. וחוץ מזה ממה שהבנתי כביש 90 בדרך הזאת הוא לכל אורכו דו סטרי.. לעומת זאת בכביש 31 מדובר בקטע דרך הרבה יותר קצר..בסביבות 40 ק"מ.. וחוץ מזה יש בכביש 90 סכנת בולענים מאוד גדולה..ראיתי לא מעט דיווחים על בולענים ענקיים שנפערו בכביש..ככה שאני מתלבט מה האופציה הפחות גרועה, אשמח לעצתכם בעניין.. ואם יש דרך שהיא עדיפה בהלוך ודרך שעדיפה בחזור, גם אשמח לדעת..הנסיעה בשני הכיוונים היא באור יום...תודה רבה. 
לצפיה ב-'כביש 31 בפירוש'
כביש 31 בפירוש
27/06/2017 | 16:42
6
164
מרבית הכביש, שבסופו של דבר מתחבר אל כביש 90 ( לאורך ים המלח - צפונה ), הוא כיום כביש מודרני והנסיעה בו קלה. אולי למעט ( עדין ) קטעים קצרים בהם עדין מתבצעת עבודה ובהן חייבים ( כמו תמיד ) לנהוג בזהירות.
לצפיה ב-'אבל הירידה מערד לים המלח היא עדיין מאוד מסוכנת, לא?'
אבל הירידה מערד לים המלח היא עדיין מאוד מסוכנת, לא?
27/06/2017 | 20:49
5
119
באמת יצא לי בינתיים לקרוא על השדרוג הגדול של כביש 31 ועל העובדה שבחלקו הגדול הוא דו מסלולי עם הפרדה, אבל ממה שהבנתי הסכנה הגדולה שנשארה היא קטע הכביש מערד לים המלח.. ירידה של 1000 מטר..עם הרבה עיקולים חדים.. ובידיעה פה נכתב גם על "משאיות בנתיב הנגדי שלוקחות את הפניה גם על הנתיב שלך".. שזה הכי הפחיד אותי.  ככה שאני עדיין מאוד חושש בעניין זה..ובהתחשב בעובדה שהקטע הזה עדיין מאוד מסוכן לכאורה, למה קבעת שהוא "בפירוש" עדיף? מה בעצם הבעיה מבחינתך בכביש 90? הדברים שציינתי כמו בולענים, קטע כביש מאוד ארוך שהוא דו סטרי,כביש שהוא מעבר לקו הירוק וכו'? או שיש איתו עוד איזשהן בעיות שבגללן כביש 31 בפירוש עדיף בעיניך? 
לצפיה ב-'מי שנוהג בזהירות אינו פוחד בירידות'
מי שנוהג בזהירות אינו פוחד בירידות
28/06/2017 | 07:41
2
130
מה לעשות שים המלח מצוי 400 ויותר מטרים מתחת לפני הים ובכל כביש שתבחר יש לרדת את ה - 1000 מטרים.
​כמה שזכור לי, במרבית העליות קיימים שני נתיבים לעליה, כך שגם משאית כבדה יכולה להסתדר.
גם הנוף ונקודות התצפית בדרך מעשירים את הנסיעה בחיקו.
​באשר לכביש 90, עד כמה שידוע לי הוא עדין "רחוק" מהאזור בו מתפתחים הבולענים. . הבעיה היא הדרך להגיע אליו, שאינה סימפטית ואינה מאירה פנים בלשון המעטה.

לצפיה ב-'תודה רבה על ההסברים, שכנעת אותי, נלך על כביש 31..'
תודה רבה על ההסברים, שכנעת אותי, נלך על כביש 31..
28/06/2017 | 10:53
41
לצפיה ב-'רק לגבי כביש 90..לא הייתי אומר שהוא רחוק מאזור הבולענים..'
רק לגבי כביש 90..לא הייתי אומר שהוא רחוק מאזור הבולענים..
28/06/2017 | 10:57
105
לצפיה ב-'למה שלא תיסע בתח"צ?'
למה שלא תיסע בתח"צ?
28/06/2017 | 14:43
1
97
לאור החששות (וככל הנראה מיעוט הנסיון בנהיגה באזורים אלה ואי-היכרות הסביבה), נראה לי שתחבורה ציבורית תהיה התשובה הנכונה והטובה ביותר.
בהצלחה.
לצפיה ב-'אני נהג ותיק ומנוסה, לא צריכה להיות בעיה..'
אני נהג ותיק ומנוסה, לא צריכה להיות בעיה..
28/06/2017 | 16:38
95
פשוט אני תמיד אוהב לבדוק דברים מראש ולקבל את ההחלטות הטובות ביותר..אין פה איזשהו חשש ספציפי שקשור לנהיגה. וכמובן גם שאוטובוס יהיה חשוף לאותן סכנות בדיוק כמו נהג רכב פרטי. אבל האמת שבדקתי עכשיו סתם מסקרנות לראות מה האופציות של התחבורה הציבורית ומה שמצאתי זה אוטובוס שיוצא מתל אביב ועושה את דרכו לים המלח במשך 3 שעות לפי הלו"ז..ועם עיכובים בדרך זה וודאי יגיע גם ל-4 שעות..נשמע כמו סיוט. מסכנים האנשים שאין להם ברירה אחרת ובאמת חייבים ליסוע בתחבורה ציבורית לים המלח..
לצפיה ב-'אם זה שיקול, אז גם מבחינת חווית נהיגה'
אם זה שיקול, אז גם מבחינת חווית נהיגה
29/06/2017 | 13:39
1
89
כביש 90 הוא איום ונורא - צר, חשוך בחלקים גדולים שלו וזיעה ניגרת במורד המצח בכל פעם שמשאית מגיעה ממול. 31, בטח לאחר השדרוג, הוא אופציה עדיפה בהרבה. 
לצפיה ב-'תודה, כביש 31 אכן נשמע אופציה הרבה יותר טובה..'
תודה, כביש 31 אכן נשמע אופציה הרבה יותר טובה..
30/06/2017 | 00:53
63
למרות שלא שיערתי לעצמי שכביש 90 עד כדי כך גרוע.. 
וחשבתי גם על הנקודה הזאת שאתה כותב, שעדיף כביש עם עיקולים שבו כלי הרכב נעים במהירות איטית יחסית מאשר כביש ישר עם משאיות שבאות לעברך במהירות מטורפת..
ראיתי גם סרטון שמתאר את חווית הנסיעה בקטע הכביש של ערד-סדום ונראה אחלה כביש..עם שוליים רחבים יחסית..אספלט מתוחזק..כאשר בסרטון דומה שראיתי לגבי כביש 90 נראה שהאספלט במצב מזעזע עם הרבה סדקים בכביש..גם נתקלתי בכתבה די מעניינת אך ישנה בנוגע לכביש, ונשמע שאכן בנו את הכביש באופן מוצלח למדי עם שיפועים קבועים ולא חדים וכנראה שזה גם מה שמשך אליו הרבה אופנוענים, שרבים מהם נהרגו בקטע הכביש הזה, ולכך היה חלק משמעותי שכביש 31 ובפרט הקטע של סדום-ערד זכה לכינוי "כביש המוות".
לצפיה ב-'נסעתי בכביש 31 לפני כמה חודשים - צריך ליסוע לאט בפיתולים'
נסעתי בכביש 31 לפני כמה חודשים - צריך ליסוע לאט בפיתולים
12/07/2017 | 19:56
62

נסעתי עם חבר שסרב ליסוע דרך השטחים, למרות שזמן הנסיעה דרך כביש 31 אמור להיות ארוך יותר.

בקטע של הפיתולים נוסעים לאט (60 קמ"ש זה הכי הרבה "בקטעים הישרים" של הפיתולים, בתנאי שאין לפנייך מישהו שנוסע לאט יותר), ופשוט להימנע מעקיפות (היה שלב שלפנינו נסעה מכונית איטית יחסית - לקח כמה קילומטרים עד שהיתה הזדמנות לעקוף אותה בצורה בטוחה).

לגבי משך הנסיעה - גם ברכב פרטי הנסיעה מתל אביב לים המלח תיקח זמן רב למדי. אנחנו ביצענו עצירה בערד בכיוון הלוך באחת מתחנות הדלק כדי לקנות אוכל ושתיה ולשחרר מעט את הרגליים. זה הוסיף עוד 10-15 דקות למשך הנסיעה.
לצפיה ב-' נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה '
נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
26/06/2017 | 13:17
5
 משפחות עם ילדים, טיולי בנות, צעירים, דתיים והגיל השלישי: גיאורגיה הפכה להיות היעד החם לחופשה מגוונת ולנו יש פורום חדש שיעזור לכם לתכנן את הטיול המושלם  היכנסו לפורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
לצפיה ב-'תשתית התואמת טופוגרפיה'
תשתית התואמת טופוגרפיה
24/06/2017 | 11:23
10
106
אני מניח שהתייחסתי לנושא בעבר. אבל מדי פעם אני נתקל בתוכניות - לא רק שאינן מתייחסות לטופוגרפיה אלא "פועלות" כנגדה. את הטופוגרפיה אי אפשר לאנוס ולאחר הבניה קשה עד אי אפשר לערוך תקונים ו/או נדרשת השקעה כבדה ביותר.
​אני מתריע בפני המתכננים - פקחו עיניכם.
לצפיה ב-'אמרת תשתית התואמת טופוגרפיה, אמרת תחנת הכח החדשה בגלבוע. '
אמרת תשתית התואמת טופוגרפיה, אמרת תחנת הכח החדשה בגלבוע.
24/06/2017 | 23:17
9
155
תחנת הכח החדשה בהר הגלבוע היא תחנת כח מסוג חדש במדינת ישראל. היא מנצלת את גובהו של הר הגלבוע ואת העמק שלמרגלותיו.

היא מורכבת משני מאגרי מים: מאגר עליון על פסגת הגלבוע ומאגר תחתון בעמק בית-שאן.

המים נופלים מהמאגר העליון לתחתון בתוך מנהרה ענקית שנחצבה בהר ומסובבים טורבינה שמייצרת חשמל לרשת החשמל הארצית.

בלילה, המים נשאבים לאט מהמאגר התחתון ע"י משאבות כדי למלא בחזרה את המאגר העליון. תעריף החשמל בלילה הוא נמוך ולכן השאיבה היא חסכונית. בלילה גם אין ביקוש רב לחשמל ולכן לרשת הארצית "לא אכפת" שהטורבינה לא עובדת ולא מייצרת חשמל עבורה.  

בבוקר, המאגר העליון מלא, לאחר שהתמלא לאיטו במשך כל הלילה והוא מוכן להזרים מים למאגר התחתון ולייצר כך חשמל בשעות שיא הצריכה של משק החשמל בארץ.

זהו אחד ממגה-הפרוייקטים המרשימים ביותר שהתבצעו לאחרונה בישראל כי הוא כלל חציבה של מנהרות ענק, אנכיות ואופקיות, בהר הגלבוע באורך של מאות מטרים, בנייה של מאגרי מים ענקיים והצבה של מתקני ענק לייצור ולהעברת חשמל בבטן ההר.

תחנת הכח הזאת היא עוד סממן למהפיכת התשתיות שמתחוללת כעת בישראל.

לצפיה ב-'נכון. זה הרעיון.'
נכון. זה הרעיון.
25/06/2017 | 08:28
71
וזו לא "חדשנות ישראלית". זה כבר קיים בעולם, לפי אותה תפיסה כלכלית.
לצפיה ב-'נכון גם זה ניצול מיטבי של הטופוגרפיה'
נכון גם זה ניצול מיטבי של הטופוגרפיה
25/06/2017 | 13:37
50

אבל אני התכוונתי לתכנון שטחי מגורים - בהם ההתייחסות לטופוגרפיה היא מזערית אם קיימת בכלל.
אגב היתרון הגדול ביותר של אנרגיה שאובה, היא האפשרות בהפעלה מיידית ללא כל שהות. לעומת טורבינות גז שנדרשת שהות של מספר שעות מרגע ההתרעה ועד רגע ההספקה.

לצפיה ב-'ומה לגבי חוק שימור האנרגיה?'
ומה לגבי חוק שימור האנרגיה?
25/06/2017 | 20:38
3
54
הרי לפי חוק זה, האנרגיה שצריך כדי להעלות את המים למאגר העליון, לא תפחת (ואף תגדל, עקב הפסדים) מהאנרגיה שתיווצר מהמים שירדו למאגר התחתון...
אז מה בעצם מרוויחים פה?
לצפיה ב-'החוק תקף'
החוק תקף
26/06/2017 | 07:47
56
אבל עלות השקעת האנרגיה שונה.
והרווח הוא כמובן כלכלי. כסף... (מחיר קילווט חשמל בלילה זול יותר מאשר ביום, עקב הביקושים השונים. "חוק ההיצע והביקוש"... )
לצפיה ב-'מדינת ישראל מרוויחה פה בענק. מטרת התחנה היא למנוע את קריסת '
מדינת ישראל מרוויחה פה בענק. מטרת התחנה היא למנוע את קריסת
26/06/2017 | 10:49
1
116
רשת החשמל הארצית במדינת ישראל בשעות שיא הביקוש לחשמל.

בשעות הלילה, חברת החשמל שמחה לספק חשמל למשאבות ששואבות מים מלמטה למעלה. רמת הביקוש לחשמל בארץ היא אפסית בשעות אלה.

בשעות היום, חברת החשמל שמחה לקבל לרשת הארצית את כושר ייצור החשמל המבורך של התחנה בגלבוע כי העומס בשעות אלה הוא עצום בכל הארץ והוא עולה מיום ליום.

תחנת הכח בגלבוע היא למעשה מאגר חשמל של חברת החשמל לשימוש בשעות העומס המירבי שקיים ברשת החשמל הארצית.

(תמיד תסתכל על התמונה הגדולה. קריסת רשת החשמל תביא להפסדים של מיליארדים למשק, הפסדים שהם פי כמה יותר גדולים מהפסדי הכסף של עלות החשמל למשאבות שממלאות את המאגר העליון).

לצפיה ב-'משה, תודה על ההסבר המפורט'
משה, תודה על ההסבר המפורט
26/06/2017 | 15:34
25
לצפיה ב-'רגע, מה?'
רגע, מה?
26/06/2017 | 08:21
2
79
אשכרה רק בגלל עניין העלוּת וזה? כי מעבר לזה זה באמת כמוֹ לייצר חשמל באמצעוּת חשמל
לצפיה ב-'מה רע בחסכון בעלויות ?'
מה רע בחסכון בעלויות ?
26/06/2017 | 08:48
1
72
אבל חלק בלתי מבוטל הוא ביכולת המידית להפקת אנרגיה חשמלית.
מיד עם יצירת המחסור התחנה מופעלת ומיצרת. כמו גם, כאשר אין יותר צורך - ההפסקה מידית. כלומר מעקב ופתרון סימולטני של מחסורים.
​בו בזמן שבטורבינת גז יש להפעיל ולהמתין מס' שעות עד ההפקה. בשעות אלו מתבזבזת אנרגיה ( גז ) נוצר זהום אויר וקיימת אפשרות שעד אז לא יהיה צורך בתגבור.
לצפיה ב-'כן, אבל מדהים אוֹתי שבאמת זה כל הקטע'
כן, אבל מדהים אוֹתי שבאמת זה כל הקטע
27/06/2017 | 03:42
56
שאחרת אם זה היה תחנה בפני עצמהּ אז כמוּבן שזה לא נוֹתן כלוּם
לצפיה ב-'מה מקור השם טופס 4?'
מה מקור השם טופס 4?
21/06/2017 | 09:28
3
63
מה מקור השם טופס 4. למה 4?
לצפיה ב-'טופס 1 - בקשה. טופס 2 - אישור הבקשה. טופס 3 - בקשה. טופס 4 -'
טופס 1 - בקשה. טופס 2 - אישור הבקשה. טופס 3 - בקשה. טופס 4 -
22/06/2017 | 21:51
1
212
אישור הבקשה.

זהו סדר הטפסים הדרושים לבניית מבנה בישראל:

טופס 1: בקשה לאישור של חיבור מים או חשמל לאתר הבניה לצורך ביצוע הבניה. בקשה לחיבור זמני שמוגשת ע"י היזם/הקבלן.

טופס 2: אישור של חיבור מים או חשמל לאתר הבניה לצורך ביצוע הבניה. אישור לחיבור זמני שניתן ע"י הרשות הממונה.

טופס 3: בקשה לאישור של חיבור מים או חשמל או טלפון למבנה הגמור. בקשה לחיבור קבוע שמוגשת ע"י היזם/הקבלן.

טופס 4: אישור של חיבור מים או חשמל או טלפון למבנה הגמור. אישור לחיבור קבוע שניתן ע"י הרשות הממונה.

לצפיה ב-'תודה, האם אתה צילמת את התמונה?'
תודה, האם אתה צילמת את התמונה?
24/06/2017 | 22:38
24
לצפיה ב-'יש גם טופס 5 (תעודת גמר)'
יש גם טופס 5 (תעודת גמר)
28/06/2017 | 23:23
29
לצפיה ב-' פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל '
פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל
21/06/2017 | 12:38
6
 מסוכסכים עם השכן על רכוש משותף? מתמודדים עם דייר סרבן תשלום? 
מומחה בפורום ועד בית- בתים משותפים מחכה לשאלות שלכם

נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית? אתם צריכים ייעוץ משפטי בנושא? עו"ד מהתחום מחכה לייעץ לכם בפורום רשלנות רפואית

העסק נמצא בקשיים כלכליים? צריכים ייעוץ פיננסי? פורום הלוואות לעסקים וייעוץ עסקי זה המקום בשבילכם

הקריירה נתקעה? מתקשים למצוא כיוון תעסוקתי בחיים? בפורום ייעוץ קריירה מחכים לכם בקוצר רוח וישמחו לייעץ לכם

בעיות ראייה, משקפיים, מולטיפוקל, עדשות ראייה, צילינדר -  מומחה אופטומטריסט כאן בשבילכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים 

הבניין שלכם עומד לעבור תמ"א 38? לא יודעים מה הזכויות שלכם בפרויקט פינוי בינוי? היכנסו לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית ותקבלו תשובות להכל

מתמודדים עם בעיות בעסק? רוצים להתייעץ לגבי קידומו? בפורום עסקים תימצאו פיתרונות להכל

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום השקעות נדל
פורום השקעות נדל"ן ביוון
פורום מקרקעין
פורום מקרקעין
נדלניר - השקעות נדל
נדלניר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה