לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
78037,803 עוקבים אודות עסקים

פורום דוקטור הו וטורצ`ווד

ברוכים הבאים לפורום דוקטור הו וטורצ'ווד! אתם מוזמנים להכנס לטארדיס ולצאת למסע פ-נ-ט-ס-ט-י בחלל ובזמן! או לעקוב אחר פעילותה של סוכנות טורצ'ווד בעיר קארדיף בניסיון לחמש את האנושות ולהגן עליה מפני חייזרים. על דוקטור הוּ: היא גירסה חדשה של סדרת קאלט בריטית, שהפכה לאחת הסדרות החדשות המצליחות ביותר בבריטניה. הסדרה מגוללת את סיפורו של הדוקטור מגזע אדוני הזמן (Time Lords) ובנות לוויתו (שמתחלפות ) בזמן וביקום בעודו פותר תעלומות ועוזר פעם אחר פעם להציל את האנושות. על טורצ'ווד: סדרת ספינאוף של דוקטור הו (Torchwood אנגרמה של Doctor Who). בעקבות מפגש מרתק של הדוקטור עם ויקטוריה מלכת אנגליה, החליטה המלכה לבנות מוסד סודי שיחקור את החלל ותופעות על טבעיות כדי להגן על האנושות. היא קראה למוסד טורצ'ווד. הסדרה עוקבת אחרי קפטן ג'ק הארקנס (שהופיע בדוקטור הוּ) ובשאר חברי הצוות בסוכנות טורצ'ווד שבקארדיף בזמן ההווה (לאחר שהסוכנות הראשית בלונדון נהרסה) בעודם מנסים להגן על האנושות מפני חייזרים מבלי לחשוף זאת לציבור.
 כללי הפורום:
 1. שרשור נכון - לא לפתוח הודעות חדשות על נושא שכבר קיים עליו שרשור. למי שלא יודע איך לשרשר אפשר לקרוא מדריך כאן: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/articles/article.asp?forum=10&a=20&c=3&sc=0&ssc=0
שירשורים של פרקים חדשים יפתחו ע"י מי שמוצא לנכון לפתוח אותם - כלומר, ביום השידור של פרק חדש ניתן לפתוח שרשור חדש על אותו פרק ושם יתנהל הדיון עליו. כל מה שקשור בפרק מסויים ניתן לרשום בשרשור המתאים.
בנוסף, בכל שבוע יפתח שרשור אוף-טופיק () שבו אפשר לכתוב על כל דבר שלא קשור לסדרות.
 2. אין להעלות\לבקש\לתת קישורים לקבצים המוגנים בזכויות יוצרים - זוהי פעולה בלתי חוקית והודעות כאלו ימחקו. בשביל זה המציאו את המסרים
 3. שמירה על כללי התנהגות - קללות\ירידות והשמצות למיניהן הן מחוץ לתחום בפורום. כל הודעה בעלת תוכן שכזה תימחק.
4. הקפצות - אין להקפיץ הודעה עד 48 שעות מפרסומה. אם אתם רואים שיש הודעה שלא זכתה להתייחסות לאחר 48 שעות מפרסומה וסבורים שמגיעה לה תשומת הלב, ניתן הקפיץ אותה.
 5. ספויילרים- יש להוסיף לנושא ההודעה או להוסיף אזהרה בתחילת ההודעה (עם רווח של לפחות 10 שורות) כדי שמי שלא רוצה לקרוא יוכל להמנע מכך. מכיוון שזהו פורום של שתי סדרות, יש לרשום בנושא לאיזה סדרה הספוילר ועל איזה עונה ו/או פרק מדובר. אם יש שרשור ראשי על פרק מסוים אז אין צורך לציין את מספר העונה והפרק.
אנא קראו את כללי הספוילרים על מנת שאף גולש לא יפגע: http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=1649&messageid=169340754
6. פרסום בפורום - מי שרוצה לפרסם פורום או קומונה בבקשה לשלוח מסר למנהלת ובמידה וניתן איש

אודות הפורום דוקטור הו וטורצ`ווד

ברוכים הבאים לפורום דוקטור הו וטורצ'ווד! אתם מוזמנים להכנס לטארדיס ולצאת למסע פ-נ-ט-ס-ט-י בחלל ובזמן! או לעקוב אחר פעילותה של סוכנות טורצ'ווד בעיר קארדיף בניסיון לחמש את האנושות ולהגן עליה מפני חייזרים. על דוקטור הוּ: היא גירסה חדשה של סדרת קאלט בריטית, שהפכה לאחת הסדרות החדשות המצליחות ביותר בבריטניה. הסדרה מגוללת את סיפורו של הדוקטור מגזע אדוני הזמן (Time Lords) ובנות לוויתו (שמתחלפות ) בזמן וביקום בעודו פותר תעלומות ועוזר פעם אחר פעם להציל את האנושות. על טורצ'ווד: סדרת ספינאוף של דוקטור הו (Torchwood אנגרמה של Doctor Who). בעקבות מפגש מרתק של הדוקטור עם ויקטוריה מלכת אנגליה, החליטה המלכה לבנות מוסד סודי שיחקור את החלל ותופעות על טבעיות כדי להגן על האנושות. היא קראה למוסד טורצ'ווד. הסדרה עוקבת אחרי קפטן ג'ק הארקנס (שהופיע בדוקטור הוּ) ובשאר חברי הצוות בסוכנות טורצ'ווד שבקארדיף בזמן ההווה (לאחר שהסוכנות הראשית בלונדון נהרסה) בעודם מנסים להגן על האנושות מפני חייזרים מבלי לחשוף זאת לציבור.
 כללי הפורום:
 1. שרשור נכון - לא לפתוח הודעות חדשות על נושא שכבר קיים עליו שרשור. למי שלא יודע איך לשרשר אפשר לקרוא מדריך כאן: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/articles/article.asp?forum=10&a=20&c=3&sc=0&ssc=0
שירשורים של פרקים חדשים יפתחו ע"י מי שמוצא לנכון לפתוח אותם - כלומר, ביום השידור של פרק חדש ניתן לפתוח שרשור חדש על אותו פרק ושם יתנהל הדיון עליו. כל מה שקשור בפרק מסויים ניתן לרשום בשרשור המתאים.
בנוסף, בכל שבוע יפתח שרשור אוף-טופיק () שבו אפשר לכתוב על כל דבר שלא קשור לסדרות.
 2. אין להעלות\לבקש\לתת קישורים לקבצים המוגנים בזכויות יוצרים - זוהי פעולה בלתי חוקית והודעות כאלו ימחקו. בשביל זה המציאו את המסרים
 3. שמירה על כללי התנהגות - קללות\ירידות והשמצות למיניהן הן מחוץ לתחום בפורום. כל הודעה בעלת תוכן שכזה תימחק.
4. הקפצות - אין להקפיץ הודעה עד 48 שעות מפרסומה. אם אתם רואים שיש הודעה שלא זכתה להתייחסות לאחר 48 שעות מפרסומה וסבורים שמגיעה לה תשומת הלב, ניתן הקפיץ אותה.
 5. ספויילרים- יש להוסיף לנושא ההודעה או להוסיף אזהרה בתחילת ההודעה (עם רווח של לפחות 10 שורות) כדי שמי שלא רוצה לקרוא יוכל להמנע מכך. מכיוון שזהו פורום של שתי סדרות, יש לרשום בנושא לאיזה סדרה הספוילר ועל איזה עונה ו/או פרק מדובר. אם יש שרשור ראשי על פרק מסוים אז אין צורך לציין את מספר העונה והפרק.
אנא קראו את כללי הספוילרים על מנת שאף גולש לא יפגע: http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=1649&messageid=169340754
6. פרסום בפורום - מי שרוצה לפרסם פורום או קומונה בבקשה לשלוח מסר למנהלת ובמידה וניתן איש

לצפיה ב-'הבקסטריט בויז מגיעים ל אנשים!'
הבקסטריט בויז מגיעים ל|תפוז| אנשים!
16/06/2014 | 11:42
17
|מאוהב|אי אפשר להתעלם מהעבודה שאחת מלהקות הבנים הכי פופולאריות בעולם מגיעה לארץ!
הבקסטריט בויז כבשו את העולם, והיו להקת הבנים הכי גדולה של שנות ה-90, ובכלל. בשנת 1993 התאחדו חמישה בחורים צעירים - איי ג'יי מקלין, האווי דורו, ניק קרטר, קווין ריצ'רדסון ובריאן ליטרל - ויצרו את מעצמת העל שנקראת ה"בקסטריט בויז". אז רגע לפני שהם מגיעים לארץ בואו להיזכר בלהקה הכי שווה שיש ולהתעדכן בכל מה שחדש|!|

|*|היכנסו עכשיו לפורום הבקסטריט בויז|*|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'קלרה '
קלרה
12/06/2014 | 20:59
2
131
יש לי שאלה:
אם הדוקטור הציל את קלרה מזרם הזמן שלו (איפה שקלרה התפצלה לאלפי העתקים של עצמה)
איך זה יכול להיות שהעתקים שלה עדיין קיימים?
לצפיה ב-'אני חושבת שזה כיוון שזה קרה כבר'
אני חושבת שזה כיוון שזה קרה כבר
13/06/2014 | 17:04
1
94
הרי לקלרה יש את רצף הזמן שלה, באותו רצף זמן היא נכנסה לתוך זה של הדוקטור. באיזה שהוא שלב היא הגיעה למקום והזמן ממנו הדוקטור הציל אותה, אבל הוא משך אותה מאותה נקודת זמן מה שאומר שכל מה שקרה לפני לא התבטל. אני מניחה גם שבאיזשהו מקום היקום מפצה על זה כדי לא לגרום לפרדוקס....
לצפיה ב-'מגניב (: '
מגניב (:
13/06/2014 | 20:41
64
"...run you clever boy and remember"
לצפיה ב-'טריילר לסרט חדש של דייויד טננט'
טריילר לסרט חדש של דייויד טננט
12/06/2014 | 13:59
64
קומדיה משפחתית שתוקרן החל בספטמבר,
עם רוזמונד פייק (גאווה ודעה קדומה), בילי קונולי ושלושה ילדים שטננט מגלם את אביהם. כאן הטריילר: http://www.digitalspy.co.uk/movies/news/a577039/da...
לצפיה ב-'The Ark - 1st Doctor, season 3'
The Ark - 1st Doctor, season 3
11/06/2014 | 22:41
4
73
או בשמו השני והמלא: אם היו משחזרים סיפורים ישנים בסדרה המחודשת, הפרק הזה היה הראשון בתור!

אחח, איזה פרק.
מדובר בסיפור השישי בעונה השלישית, אך מכיוון שזה הסיפור הראשון ששרד במלואו מהעונה הזו, התחלתי איתו.
לצערי גיליתי שויקי כבר לא מטיילת עם סטיבן והדוקטור, ויש מלווה חדשה בשם דודו. מאוד רציתי לראות את העזיבה של ויקי, אבל מדובר בסיפור שכולו חסר (The Myth Makers) וגם הסאונד במה שניסיתי לראות ממש ממש גרוע. אולי בהזדמנות אחרת נחזור לזה.

לענייננו - הדוקטור, סטיבן ודודו נוחתים במה שנראה במבט ראשון ג'ונגל. במהרה מתברר שזה חלק מחללית שעושה את דרכה מכדוה"א לכוכב אחר, מכיוון שכדוה"א מתקרב לקיצו. בני האדם והמונואידים (יצורים שמשמשים את בני האדם כעבדים. מי אמר אוד ולא קיבל?) עזבו בחללית בדרכם לכוכב אותו הם מתכוונים ליישב. משך המסע - כ 700 שנה. הם מתכננים לבנות פסל, שבנייתו תארוך פרק זמן דומה, כדי שהצאצאים שלהם יהנו ממנו ויזכרו מאין באו.
החבורה נוחתת, אך אבוי, דודו מצוננת. לאט לאט הוירוס הפשוט הזה הופך למגיפה, מכיוון שבני האדם חיסלו את נגיף השפעת כבר לפני שנים, וכעת הם כבר לא מחוסנים כלפיו, ובמקום הצטננות קלה, הם נופלים כמו זבובים. בני אדם ומונואידים כאחד.
החבורה עומדת למשפט, כשהרוב הזועם בעד להרוג אותם, אך המיעוט השפוי משמיע את קולו, והחבורה נשארת בסביבה כדי למצוא תרופה.
הדוקטור מציל את היום, החבורה משוחררת, והם חוזרים לטארדיס להמשיך במסעם.
האמנם?
כאן הסיפור הופך לסוג של כוכב הקופים, בטוויסט מהנה במיוחד. הטארדיס נוחתת שוב באותו המקום, ואמנם להם זה הרגיש כמו מספר שניות, אך כשהם נוחתים הם רואים את הפסל שהזכרתי מקודם גמור. אך בניגוד לתכנון המקורי, הפעם הפסל הוא בדמות מונואיד, ולא אדם.

סיפור מומלץ בחום. כמו שכתבתי בהתחלה - אם היו משחזרים בסדרה החדשה סיפורים מהסדרה הקלאסית, מאוד הייתי רוצה לראות את הסיפור הזה קם לתחייה מחודשת.
לצפיה ב-''
12/06/2014 | 11:15
1
29
לא קראתי את גוף ההודעה שלך מפני שטרם ראיתי.
יש לי את זה מקורי, אני בטוח אצפה בזה בסופ"ש זה.
בינתיים התחלתי לקרוא את the crusaders שזה שם הספר לפרק הטלויזיוני ששמו the crusade. נהנית מההקדמה של הספר שזה מצחיק.
לא יאמן שזה ספר חדש! ממשיכים להוציא לאור ספרים ישנים אלה, ואחת התוצאות היא הקדמות רלוונטיות להיום ברטרוספקטיבה לעבר.
ידעתי שהסדרה החלה כסדרה לילדים. מה שלא היה לי ברור לגמרי הוא שהסדרה אמורה היתה לחזק את העניין והידע של הילדים בהיסטוריה ומדע, כיאה למקצועות אותם לימדו ברברה ואייאן בהתאמה.
ותראו לאן הגענו היום!
בנוסף מספר כותב ההקדמה (שחקן בשם צ'רלי היגסון) שלתסריטאי של אז היה כנראה איזה פטיש לברברה (הוא לא השתמש במילה פטיש) ממש כמו שלמופאט היה עם איימי ודאג להלביש אותה בתחפשות השוטרת-בחצאית מיני.
עדיין איני יודעת למה הספר הזה כה מומלץ - אגלה בהמשך.
רק יודעת שהדוקטור בקושי מופיע בו - זו בימה של שאר החברה'.

לצפיה ב-'הבנתי גם שאחד הפרקים בעונה הזו'
הבנתי גם שאחד הפרקים בעונה הזו
12/06/2014 | 15:51
30
נכתב במקור כשאיאן וברברה עוד היו מלווים, וסטיבן "נכנס" לתפקיד שיועד לברברה. חבל שהפרק לא שרד כדי לראות את זה

(זה אחד הפרקים המשוחזרים שניסיתי לראות, ובהתחלה מראים את השחקן ששיחק את סטיבן מספר קצת על הפרק והצילומים. יכול להיות שזה היה גלקסי 4, אבל זה לא לידי בשביל לוודא)
לצפיה ב-'סוף סוף ראיתיו'
סוף סוף ראיתיו
14/06/2014 | 20:30
29
מסכימה שמדובר באחד הטובים.
מוטיב התיבה (נוח) חוזר שוב בסדרה. זה היה אחד הפרקים שהלהיב אותי עם הדוקטור הרביעי, נדמה לי שזה הפרק הראשון בו הוא מופיע. מעניין אותי מה תחשבי על פרק התיבה עם הרביעי, כשתגיעי אליו.

אהבתי מאד את תושבי רפיוזיס שלא ניתן לראותם ואת הרצון שלהם לאכלס את כוכב הלכת שלהם. חשבתי שישויות בלתי נראות אלו יכולות למלא טוב מאד תפקיד של אלים. בייחוד עם הכוחות שלהם (להרים פסל כה כבד באוויר).

לא ארחיב עוד על העלילה, רק כמה תהיות שרשמתי לי:
- כאשר הדוקטור מצא חיסון נגד השפעת אצל בני האדם, לא היה נראה לך מוזר שהוא לא מצא חיסון כזה עבור המונואידים גם?
- בפרק האחרון, אחרי שהמונואידים התפתחו והם מסוגלים לדבר, רואים שבני האדם העבדים מגישים להם אוכל. אוכל ממש כמו שלנו, בכלים כמו שלנו. אבל פה (mouth) - לא רואים. נראה לי פספוס.
- את חושבת שהשם "מניאק" נבחר בכוונה? כמו רצו לומר שבעוד 10 מיליון שנים, יהיו משמעויות אחרות למלים, אולי תכונה זו - תיעלם מאצל בני האדם עד אז?
- כאשר היישות השקופה מפנה את הפסל מחללית התיבה, מצחיק שהפסל "נופל" בחלל. אפשר לתרץ את זה במשיכה של כוכב הלכת רפיוזיס, אבל אם הם היו כל כך קרובים לכוכב הלכת, היתה סכנה גדולה לפוצץ דבר כזה כה קרוב לאטמוספרה.
- הקומפניון דודו לא נעמה לי. סטיבן הוא פשוט גבר יפה, כריזמטי, שנון. עכשיו יש לי עוד סיבה להצטער שהפרקים האבודים, אבדו, כי סטיבן בפנים.

לצפיה ב-'The Daleks' Master Plan'
The Daleks' Master Plan
15/06/2014 | 16:21
18
זה אחד הפרקים (הארוכים) שחסרים. הוא קודם ל-the ark.
ומכיל 12 חלקים!
ממש קשה למצוא אותו, ולא בא לי אודיו, שגם הוא עולה המון בהשוואה לשאר הספרים/אודיו שרכשתי עד כה.
למה כל כך רציתי להשיג אותו?
כי אומרים שכאן נוצר הצורך בספיישל קריסמס, כי אומרים שאלה היו פרקים הומוריסטיים כדי לא לשדר משהו עגום בחגים.
יחד עם זאת, בפרקים אלה לראשונה מתה קומפניון של הדוקטור - קטרינה שהחליפה את ויקי.
ויקי, גם היא כמו סוזן הלכה בעקבות האהבה בפרק קודם, וגם כדי לבנות את טרויה מחדש. נגיד...
בפרק זה גם היתה חזרה של הנזיר מ-time meddler.
הרבה סיבות לדעתי להכין גרסה מצוירת (הרי יש את האודיו) אבל כנראה שההשקעה הכספית לא שווה את המאמץ.
מקווה שיום אחד ימצאו עותק גנוז של פרק זה.
לצפיה ב-'פיטר קפלדי וג'נה קולמן במסע הופעות עולמי'
פיטר קפלדי וג'נה קולמן במסע הופעות עולמי
11/06/2014 | 20:13
68
לצפיה ב-'פורום The Voice נפתח ב'
|*|פורום The Voice נפתח ב|תפוז|
08/06/2014 | 13:10
7
ארבעה אישים גדולים מתחום המוזיקה הישראלית מתחרים ביניהם על מציאת הקול הגדול הבא של ישראל -אביב גפן, שרית חדד, שלומי שבת והשופט החדש מוש בן ארי בוחרים את הזמרים אותם ירצו לקדם, באופן בלתי מושפע ממראה חיצוני - בעזרת "האודישן העיוור" - והופכים למנטורים שלהם|!|

הפרק הראשון של העונה השלישית ישודר היום בערב ואתם מוזמנים לפורום The Voice המחודש כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'the time meddler '
the time meddler
07/06/2014 | 20:42
5
105
טוב, הפרק האחרון בעונה שניה, דוקטור ראשון.
יותר טוב אפילו מהפרק הקודם.
המלווה החדש סטיבן מוכיח שהוא קומפניון ראוי.
אני תוהה אם השתדלו להיות שנונים יותר אחרי העזיבה של ברברה ואיאן, כדי לפצות את הצופים, כי הפרק הזה כאמור עולה על קודמו.
אגב, בסוף הפרק מראים את הפרצופים של שלושתם, הדוקטור ויקי וסטיבן, זאת כנראה בגלל שחשבו שכאן תסתיים הסדרה. כמה אירוני, כל כך הרבה פעמים חשבו כך, ולא קרה.
בפרק הזה אנחנו פוגשים גליפראי חדש, צעיר מה דוקטור ב50 שנים. אין לו מוסר והוא משנה את ההיסטוריה כל הזמן, עד שהדוקטור מלמד אותו לקח.
הוא לא המאסטר אבל אנחנו מתחילים לראות כאן נטיה של כותבי הסדרה למצוא לדוקטור אויב הולם, אחד עם יכולות כמו שלו.
יש לא מעט הומור בפרק זה, כמו קסדת הפרה (התמונה שהעליתי אתמול).
הסיפור מתרחש במאה ה11 באנגליה, שלא נקראה כך אז. זה הפרק הראשון בו יש גם מד״ב וגם חזרה בהיסטוריה.
די עצוב שרוב העונה הבאה לא קיימת, דווקא כשיש מלווה חדש כה מוצלח, ויש אינטראקציה טובה בינו לבין ויקי.
קניתי את הספר של הפרק הראשון בעונה הבאה, גלקסי ארבע. גם ניצלתי הורדה חינמית מאמזון והורדתי את הסיפור באודיו. אנסה את שני סוגי המדיה ואז אחליט מה עדיף.
ממליצה לנצל את ההורדה מאמזון. זה לא רק פסקול אלא גם narrator שמסביר.
לצפיה ב-'באמת סיפור מעניין וטוב'
באמת סיפור מעניין וטוב
08/06/2014 | 18:55
1
29
מעניין לראות בעיניים "מודרניות" איך הדוקטור מתייחס באדישות לפגישה עם עוד מישהו מגאליפריי ולמפגש עם עוד טארדיס. מחכה לפגוש עוד גאליפריים בהמשך.
הפתרון של הדוקטור לבחור הסורר פשוט גאוני (הוא גנב לי מימד!)

אגב, אני לא יודעת אם נכון להגדיר אותו כ"חסר מוסר". נכון שהוא מנסה להתערב בהיסטוריה בדרכים קיצוניות, אבל אולי הוא הפך את ההיסטוריה למה שהיא (נתן לדה וינצ'י את הרעיון לתעופה, עזר לאנגלים לבנות את סטונהנג' וכו'). הוא אמנם מנסה ללכת רחוק מדי ולשנות יותר מדי, אבל יש משהו נחמד ברעיון שהוא זה ש"עיצב" חלקים בהיסטוריה.

הדוקטור הולך ומשתבח מפרק לפרק, ממש חבל לי שכמעט ואין פרקים בעונה השלישית. לא רק מהבחינה שלא נראה באמת איך סטיבן בתור מלווה (באמת נראה מוצלח!), אלא איך עוד הדוקטור הראשון מתפתח. אני ממש אוהבת את הארטנל, הוא עשה עם הדמות הזו דברים מבריקים, דמות שממש התפתחה לאורך העונות.

החלטתי לוותר על הפרקים ה"משוחזרים", באמת שאין לי סבלנות לכ"כ הרבה פרקים כאלה, למרות שעושה רושם שכמה מהם מסקרנים... אם תתקלי במשהו מעניין, תעדכני.
ראיתי אגב שיש גם פרק שהוא כולו נטול דוקטור, כמה חבל שגם הוא חסר (Mission to the Unknown, צולם במקביל לגלקסי 4).

לצפיה ב-'אני שוב ממליצה להוריד את קובץ השמע החינמי'
אני שוב ממליצה להוריד את קובץ השמע החינמי
08/06/2014 | 21:06
23
של גלקסי 4 מאמזון.
זה יורד לנייד ומאד נוח להקשיב לו.

לגבי המוסר - יש צדק בדברייך, בייחוד הנזיר מכין לדוקטור כזו ארוחת בוקר
כוונתי היא למוסר גליפריי.

אני עדיין לא יודעת איך אצרוך את הפרקים הבאים: האם ארכוש את קבצי השמע של כולם, או רק אקרא את העלילה ברשת ואצפה בפרקים ששרדו.

לא ידעתי על הפרק ללא דוקטור (מזכיר לי את don't blink) - מעניין!
לצפיה ב-'זה אחד האהובים עליי מסיפורי הד"ר הראשון'
זה אחד האהובים עליי מסיפורי הד"ר הראשון
09/06/2014 | 02:12
2
28
דווקא בגלל ההומור והעובדה שהם נכנסו לרקע של הדוקטור. וכן מאוד עצוב שכל כך הרבה פרקים חסרים - חכי שתגיעי לתקופה של הד"ר השני - שם בכלל המצב עגום.
לצפיה ב-'ליאור בלעדיך זה לא היה מתקיים '
ליאור בלעדיך זה לא היה מתקיים
09/06/2014 | 12:15
1
28
שוב תודה.
טוב, נו, היה מתקיים אבל לך תדע מתי

צודק בהחלט, ההומור והרקע של הדוקטור
לצפיה ב-''
13/06/2014 | 18:04
4
לצפיה ב-'קטע חמוד מה דוקטור הראשון '
קטע חמוד מה דוקטור הראשון
06/06/2014 | 20:06
2
96
הדוקטור עם המלווה החדש שלו, סטיבן, שהוא ספקן מאד, מגיעים לכדור הארץ בתקופת הוויקינגים.
הדוקטור מוצא קסדה וויקינגית ומראה אותה לסטיבן.
סטיבן לא ממהר להסכים עם הדוקטור שזו אכן קסדה וויקינגית.
תראו מה הדוקטור עונה חזרה
לצפיה ב-'זו התמונה הנכונה:'
זו התמונה הנכונה:
06/06/2014 | 20:09
1
65
לצפיה ב-'גם אני ראיתי את הפרק הזה היום'
גם אני ראיתי את הפרק הזה היום
06/06/2014 | 20:39
47
סצינה גאונית!

(בכלל הדוקטור מעולה בפרק הזה. כשהוא אומר לסטיבן שיש שני דברים שהוא צריך לעשות עכשיו: לשבת ולנוח, ולהפסיק לקרוא לו דוק! אאל"ט, גם באחד הפרקים הראשונים מישהו פונה אליו כדוק, והוא ישר מתקן אותו... לא מצליחה להיזכר באיזה פרק זה)
לצפיה ב-'בואו נדבר קצת על מלווים'
בואו נדבר קצת על מלווים
06/06/2014 | 16:15
6
152
בעקבות העזיבה של איאן וברברה שמאוד העציבה אותי (כן, ידעתי שהם לא ישארו 50 שנה, אבל בכל זאת נקשרתי אליהם במהלך שתי העונות הראשונות ), חשבתי לפתוח שרשור מלווים.

אז מי המלווה האהוב עליכם? למי הכי התחברתם? מה לדעתכם הופך מלווה למלווה טוב? איזו דמות אורח הייתם רוצים שתהפוך למלווה? (*אהמ*סאליספארו*אהמ*)
האם הייתם מעדיפים לראות פרידה שונה למלווים מסויימים? מעדיפים פרידה "כפוייה" (סטייל רוז ודונה) או פרידה מבחירה ובלב שלם (סטייל מרתה)?
אתם חושבים שתפקיד המלווה הוא רק לספק לצופים מישהו להתחבר אליו, או גם להשפיע על הדוקטור והעלילה? (זה למשל משהו שהיה מאוד יפה באיאן וברברה. לא רק שהם כמעט ולא היו תלויים בדוקטור כמו עלמה במצוקה, הם גם מאוד שינו את הדוקטור לאורך התקופה המשותפת שלהם. הם היו עצמאיים, דעתניים, ולאורך הפרקים הראשונים ממש גנבו את ההצגה. יחד עם זאת, הם העמידו את הדוקטור במקום כשצריך, לא היססו לכעוס עליו וניערו אותו אם היה צורך. אין ספק שהם מהווים חלק עצום בהצלחת הסדרה בראשית דרכה.)

אז קדימה, שתפו
לצפיה ב-'רוז'
רוז
06/06/2014 | 16:32
65
הכי אהבתי את רוז כמובן>< והפרידה שלה היה הדבר הכי עצוב בתולדות הסדרה.. ובכל זאת לדעתי פרידה כפוייה יותר מעניינת, או שזה סתם כי היחידה שעזבה מבחירה הייתה מרתה ולא ממש סבלתי אותה.

ואני בהחלט חושבת שהמלווים צריכים להשפיע על הדוקטור, זה מה שעושה אותם כ"כ טובים (או לחילופין, פחות טובים..><).
לצפיה ב-'איימי ודונה'
איימי ודונה
06/06/2014 | 17:06
65
הייתי רוצה כמלווים קבועים את קרייג (+סטורמאגדון) ואת קפטן ג'ק .
לצפיה ב-'מלווה טוב הוא לא צל'
מלווה טוב הוא לא צל
06/06/2014 | 18:30
1
81
יש פוטנציאל מאוד גבוה למלווה להפוך לצל של הדוקטור - או לאיך שקראו להם פעם - עוזרים. כשזה קורה, אנחנו מאבדים את הדמות. העניין הוא שבקלות אפשר לטעות ולהגיד שאם בונים להם סיפור אז הם יוצאים מהמשבצת הזאת, אבל זה לא תמיד נכון.

לאיימי למשל (לא לסקול אותי אוהבי איימי חח) היה סיפור שלם סביבה ובאיזשהו שלב היא הפכה להיות מרכזית יותר מהדוקטור. אבל עד העונה השביעית בערך לא הרגשתי שהדמות שלה עומדת בזכות עצמה. זה תמיד היה איימי עם הדוקטור, איימי עם רורי... בנו לה עלילה שלמה שרק בזכותה לדעתי הדמות הצליחה. כי אם הייתה קצת פחות דרמה סביבה, האופי של הדמות שלה (אני מדגישה עד העונה השביעית לערך) לא היה מחזיק אותה. באיזשהו מקום הרגיש לי שהיא הייתה צל...

קלרה לעומת זאת הייתה אישיות. ולמלווה צריכה להיות אישיות שיכולה לסחוף. אולי זה עניין של טעם אני לא יודעת.. אבל האישיות של קלרה יצרה הרמוניה עם הדוקטור - שזה משהו שהוא גם חשוב מאוד. כמו שאמרת, לאזן אותו.

על ריבר אני בכלל לא מדברת... :)
לצפיה ב-'עם איימי תמיד הרגשתי פספוס כלשהוא'
עם איימי תמיד הרגשתי פספוס כלשהוא
06/06/2014 | 20:52
66
אני לא יודעת אם זה בגלל יכולות המשחק החלשות שלה בפרקים הראשונים, או כי הסיפור שלה ושל רורי לא היה מספיק מהוקצע. אבל משהו תמיד התפספס לי איתה (כמו שאמרת, עד העונה השביעית בערך).
באמת לאורך הרבה זמן היא לא עמדה בזכות עצמה. אני חושבת שהייתה חסרה סצינה בהתחלה שתייחד אותה ותבליט אותה. לרוז היה את ה"אולי אין לי כלום, אבל יש לי מדליית ארד בהתעמלות", מרתה הייתה מועילה בפרק הראשון שלה (לא משנה כמה לא אהבתי אותה, לפחות היא לא היתה למל"מית בפרק הראשון שלה*), לדונה הייתה את הפתיחה של partners in crime, שהיא ה"מקבילה" של הדוקטור. מה היה לאיימי בהתחלה? הייתה מעולה בתור אמיליה, אבל על תקן ניצבת יפה בשאר הפרק. גם אחרי זה היא לא ממש התרוממה. לקח המון זמן עד שהיא תפסה באמת תפקיד בסדרה.
לקלרה, מעבר לאישיות, היה באמת תפקיד בפרקים הראשונים שלה (גם בדאלק אייסלום, כמובן, גם בתור הנני, וגם בפרק הראשון בתור מלווה מהשורה).
אחרי זה איימי התרוממה והפכה באמת לחברה טובה, כמו דונה (אם הדוקטור לא ג'ינג'י הוא מסתפק בחברה ג'ינג'ית? ) - ואם כבר דיברתי על פרידות, אני חושבת שהפרידה מאיימי היא הכי הולמת. הדוקטור לא היה משאיר אותם מאחור סתם כך, ולא הגיעה להם פרידה דרמטית כמו רוז או דונה. אז נתנו להם להזדקן ביחד ובשקט הרחק מהדוקטור. בדיוק מה שהם היו צריכים. פרידה מאוד מכובדת מהזוג הזה.

* עכשיו שאני חושבת על זה, אני לא ממש זוכרת את הפרק הזה מספיק טוב כדי לקבוע אם היא הייתה מועילה או לא. עולה לי בעיקר הסצינה מturn left, כשאוליבר אומר שהיא עזרה וויתרה על מסכת החמצן שלה לטובת אחרים. לא זוכרת איך היא הייתה בפרק עצמו.
לצפיה ב-'Brigadier Lethbridge-Stewart'
Brigadier Lethbridge-Stewart
06/06/2014 | 21:19
51
את עוד תראי, אם עדיין לא יצא לך להכיר אותו.
אגב הוא אבא של מפקדת יוניט The Day of the Doctor.
מסכימה אתך לגמרי לגבי ברברה ואיאן היוו דוגמה למורים בנוסף לכל!
לדעתי המלווה הוא החוליה המקשרת בין הצופים לדוקטור.
עדיין לא יצא לי לראות את פרק הפרידה משרה ג׳יין סמית׳ אבל אני זוכרת כשהיא חזרה לסדרה לצד טננט זה היה ממש עצוב איך היא שאלה - דוקטור למה נטשת אותי, והוא לא מפסיק לומר my Sara Jane
לצפיה ב-'הממ'
הממ
07/06/2014 | 16:33
42
רוז - מהפרק הראשון גם אהבתי אותה מאוד וגם לא אהבתי אותה. עם הזמן מאוד אהבתי אותה. העזיבה שלה הייתה הכי עצובה בשבילי. אני לא יודעת אם זה בגלל קשר רגשי שפיתחתי אליה או כי עוד לא הכרתי את הסדרה ואת העצב של העזיבה של companions. אולי שתי הסיבות נכונות. זה ועוד רגע מסדרה אחרת הם הרגעים הכי עצובים שראיתי, לדעתי, בסדרות טלוויזיה.

בעיקרון קשה לי לבחור בין רוז לקלרה, אבל אהבתי את כל ה-companions. אני מעדיפה שיהיה לי קל להזדהות איתם מאשר שאוהב את העלילה שלהם. למשל, אהבתי את העלילה של איימי, וגם אהבתי אותה בתור דמות, אבל היה לי יותר קשה להזדהות איתה. אני גם אוהבת את זה כשה-companions שווים לדוקטור והסיפור שלהם לא קשור לדוקטור יותר מאשר הסיפור של הדוקטור קשור אליהם.
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
05/06/2014 | 23:21
4
69
היי
יש לי כמה שאלות לגבי העונה השמינית של דוקטור הו

מתי זה ישודר בישראל (האם זה יהיה באיחור?)

באיזה ערוץ זה ישודר?

זה ישודר בשעות סבירות? (עכשיו זה משודר לרוב ב1 בלילה בbbc)

יהיה לזה תרגום?

כל פרק חדש ישודר מדי שבוע?

תודה למי שיענה
לצפיה ב-'התשובות עוד לא ידועות'
התשובות עוד לא ידועות
06/06/2014 | 12:21
3
66
כל מה שידוע כרגע זה שעונה 8 תתחיל בבריטניה באוגוסט (אפילו אין תאריך מדויק וזמני שידור לבריטניה).

עונה 7 שודרה ב-YES בהפרש של קצת פחות משבוע מבריטניה, כמובן בשעת ערב סבירה וכמובן עם תרגום.
נקווה שגם את עונה 8 הם יקנו וישדרו באופן דומה (רצוי בפער קטן יותר )

אפשר לנסות לשאול אותם בעמוד הפייסבוק של YES.
(זה גם יהיה טוב בשביל להזכיר להם שאוהבי סדרה בארץ מצפים לזה.)
לצפיה ב-' אנחנו עדיין באפילה מבחינת העונה השמינית'
אנחנו עדיין באפילה מבחינת העונה השמינית
06/06/2014 | 13:39
1
50
ואין עוד אינפורמציה מהבחינה הזו. לרוב זה ככה שבערך רק חודש לפני מועד השידור הם מפרסמים תאריכים ושעות.
לצפיה ב-'אוקיי,תודה!'
אוקיי,תודה!
13
לצפיה ב-'ובהוט?'
ובהוט?
31
אמנם עונה 7 משודרת בהוט אבל אני לא ממש יודע אם ישדרו את העונה ה8...
טוב..אני יחכה (:

לצפיה ב-'Space Museum - 1st Doctor, season 2'
Space Museum - 1st Doctor, season 2
03/06/2014 | 21:20
11
47
איזה יופי של פרק. והדוקטור, הנרגנות שלו נעלמה כליל. היה קטע נדמה לי בחלק השלישי שהוא ממש מצחיק, דיבור חביב. והקטע שהוא יוצא מהמחבוא הדאלקי שלו - גדול.
וויקי בהחלט מוסיפה יותר מסוזן, הסיפור יכל להצליח גם היום, 50 שנה אחרי שנכתב.
אכן קיבלתי תשובה לסיבה שהם מחכים לעצמם להגיע לשם: החלקיק בטארדיס שהתקלקל.
הקטע של מוזיאון חלל היה לי מוכר, אכן אחרי בדיקה מצאתי שהדוקטור לכל אורך הסדרה ביקר בשלושה מוזיאוני חלל.
קראתי גם שהצופים בזמנו חיכו בקוצר רוח לשובם של הדאלקים. אז הנה, קיבלנו אותם חזרה
לצפיה ב-'באמת פרקים כייפים'
באמת פרקים כייפים
03/06/2014 | 23:56
10
34
הקטע עם הדוקטור והדאלק גמר אותי מצחוק. I am the master. מעולה.
קצת חששתי שויקי "תעשה סוזן" ותישאר עם הבחור שהיא התחברה אליו, שמחתי שהיא לא נשארה שם. החיבור שלה ושל הדוקטור מעולה - היא מלווה ראויה לחלוטין.
הדוקטור באמת מקסים בפרקים האלה (כשהמנהיג שם מחבר אותו ל"טלוויזיית המחשבות" והדוקטור לא משתף פעולה, קטע חמוד).

חכי חכי להתחלה של הפרק הבא, כשהם משחקים עם המכשיר הזה שהדוקטור לקח מהמוזיאון. ממש נהניתי מזה.
-זה לא ספויילר, אבל אם את רוצה לראות ולהנות מזה בעצמך ולהגיב רק אחרי הצפייה, דלגי על החלק הבא-

לא זוכרת את ההסבר המדעי, אבל בקצרה המכשיר הזה קולט אירועים שהתרחשו, והחבורה משחקת עם זה קצת. איאן בוחר לראות את הנאום של לינקולן בגטיסבורג, ברברה רואה מאיפה שייקספיר קיבל את ההשראה להמלט, וויקי שמה הקלטה מהופעה של הביטלס. כולם נהנים ורוקדים (אני לא יודעת באיזה תאריך ברברה ואיאן עוזבים עם הדוקטור, יכול להיות שזה קצת מתנגש ושהם בכלל לא יכולים להכיר את הביטלס ברמה הזה). הם מתפלאים שויקי מכירה את הביטלס (והיא אומרת "בטח! אפילו הייתי בממוריאל שלהם בליברפול, אבל לא ידעתי שהם ניגנו מוזיקה קלאסית"). איאן וברברה קצת בשוק מהקטע על הממוריאל, וצוחקים על עניין המוזיקה ה"קלאסית". תוך כדי צפייה מאוד נהניתי מזה, רק אחרי זה נפל לי האסימון שזה צולם ב1965.
מישהו מההפקה בכלל חלם ש50 שנה אחרי, צופים יהנו מהקלטה של הביטלס כמו שהם נהנו ממנה אז? מישהו בכלל דמיין שיזכרו אותם אחרי 50 שנה? שזה יהיה רלוונטי באותה מידה?
עד כמה שהתכנית הזו כשלה בלחזות את העתיד במובנים רבים, פה הם קלעו בדיוק.
הרי אם יש להקה מאותה תקופה שבאמת יש סיכוי שויקי מהמאה ה25 תכיר, אלה הביטלס. אנחנו יודעים את זה היום, אני לא חושבת שהם בכלל הבינו את זה אז.
(נקודה מעניינת שגיליתי עכשיו - ההופעה של הביטלס שרואים היא מהתכנית top of the pops, ובהתאם לנהלי הארכיון של ה BBC, ההקלטה של התכנית נמחקה. ההקלטה היחידה ששרדה, כנראה, היא זו ששודרה בדוקטור. מעולה.)
לצפיה ב-'The Chase! '
The Chase!
04/06/2014 | 19:36
9
33

איזה יופי של פרק! מלא אקשן, מתח, דמיון והומור!

החלק השלישי הומוריסטי, בידור צרוף. רעיון יפה לגבי ספינת מארי סלסט.
שמת לב שהשחקן שמשחק את סטיבן הוא אותו אמריקאי מאלבמה, אשר בניו יורק? אני לא שמתי לב, פשוט קראתי על זה עכשיו. מה שכן שמתי לב זה שהוא שיחק טוב מדי כדי לוותר עליו כל כך מהר.

ההעתקה של הדוקטור, כן, זה משהו שעוד יחזור על עצמו לאורך הסדרה, אנחנו יודעים. וזה שהרובוט קרא בטעות לויקי בשם סוזן, וכך גילה את זהותו, היה

ומה שכתבת על הביטלס – מרגש. גם לי היו מחשבות דומות ברגעי הצפייה

גם את הרגשת בפרק בו נמלטו מהדאלקים, שלא מתאים לדוקטור לנטוש כך את הארידיאנס? הדוקטור שאנחנו מכירים, בגלגוליו המתקדמים, דואג, או לפחות משתדל, להשאיר אחריו צדק ושלום.

הקטע עם המקום הכביכול דמיוני, פרקנשטיין ודראקולה – היה מוצלח מאד. למרות שהאישה הצעקנית שם היתה כל כך מגוחכת ונראה לרגע שהיא צוחקת מהצרחות של עצמה. אהבתי איך הפחדים השתלטו על כולם.
הייתי במתח רציני כשויקי נשכחה מאחור!

היה קטע בפרק האחרון אני חושבת בו הם מגלים את המבנה של המקונואידס. הם אומרים – It's Huge!!! ואנחנו רואים על המסך מעין דגם צעצוע של משהו שאמור להיות ענק, זה הצחיק אותי כל כך.

קטע העזיבה של ברברה ואיאן היה יפה. הוא לא נפרד מהם כיאה, הדוקטור, אבל כשהוא צופה בהם בויז'ואלייזר, הרגשתי שכן עשה סגירה עם הפרק הזה.

הייתי סקרנית מדי לגבי סטיבן וקראתי עליו ברשת. זה שימח אותי שהוא הקומפניון הבא.

אז אנחנו מסיימות עונה שניה! החזקרנו מעמד יפה עד כה אני חושבת להכין לנו דיפלומה חחח

את הפרק האחרון של עונה שניה יש לי מקורי, אני מאמינה שאתיישב לצפות בזה בכייף בסופ"ש.
לצפיה ב-'תמיד משעשע השימוש שהם עושים בדגמים/צעצועים'
תמיד משעשע השימוש שהם עושים בדגמים/צעצועים
04/06/2014 | 21:29
8
25
זה נראה כ"כ גרוע עכשיו - בכל פעם שהטארדיס נוחתת איפשהו ורואים שזה דגם מיניאטורי, או כמו בפרקים האלה, כשרואים את הטארדיס עפה ואחריה הספינה של הדאלקס, פשוט גזירי קרטון או משהו ברמה הזו. אבל בסדר, נסלח להם...

לפרקים עצמם לא ממש התחברתי, הרעיון שהדאלקס רודפים אחריהם במקומות שונים נחמד, אבל יכלו לעשות את זה יותר מעניין.
העזיבה של איאן וברברה ממש העציבה אותי - לא ראיתי את זה מגיע... חבל שלא העניקו להם פרידה ראויה יותר, כמו של סוזן, אבל לפחות הם חזרו הביתה והם ביחד (הבנתי שבאחד מהקומיקסים שיצאו אח"כ, הם מתחתנים. טוב מאוד! הם יכלו להיות זוג נהדר, חבל שלא הציגו את זה בתכנית).
גם אני קראתי שסטיבן הוא המלווה הבא, אבל אני לא בטוחה שהבנתי איך.. לא רואים בפרק האחרון שהוא מגיע לטארדיס, לא? טוב, נחכה לפרק הבא בשביל לגלות...

בנוגע לרובוט-דוקטור... עשו את זה כ"כ עלוב. לא יודעת למה לא השתמשו בהארטנל יותר לצילומים האלה. הכפיל לא מספיק דומה לו כדי שזה יעבוד, וברוב הסצינות גם ככה לא רואים את שניהם יחד, אז מה הבעיה להשתמש בשחקן האמיתי? למה כפיל עם דיבוב של הארטנל...?

אני ממש אוהבת את הארטנל. אני מקווה שיתנו לו עזיבה יפה ומכובדת. מבאס שכמעט ואין פרקים מהעונה השלישית. מניחה שאני אדלג על המשוחזרים ואסתפק רק במה ששרד במלואו. מקסימום נחזור אל הפרקים האלה אח"כ...
לצפיה ב-'גם אני לא הבנתי למה'
גם אני לא הבנתי למה
04/06/2014 | 21:37
7
23
לא השתמשו בהרטנל להיות כפיל של עצמו. לא הבנתי בכלל את השימוש בשחקן השני.

בזמנו, לפני לפחות שנה, ראיתי את כל ההתחדשויות, וראיתי את הפרידה מהרטנל.
אני זוכרת שהעברתי מהר כי עניינו אותי הבאים אחריו.

מעניין איך אגיב לזה עכשיו אחרי שצפיתי ברוב הפרקים עמו ולמדתי לאהוב אותו תוך כדי התפתחות הדמות מפרק לפרק.

גם אני לא ראיתי שהפרידה מברברה ואיאן מתקרבת, וזה היופי, שגם היום, 50 שנה אחרי, אנחנו יכולים להיות מופתעים מהעלילה - בתנאי שאנחנו לא עושים לעצמו ספוילר.

לגבי סטיבן, רואים בסוף הפרק שהוא מצליח להינצל וזה מעלה סימני שאלה. הרי הדוקטור אומר שהוא נהרג, אבל אנחנו רואים בוודאות שהוא מצליח לברוח למרות הכל, גם מהפיצוץ הגדול וגם מהפטריות החיות.

לא הבנתי למה התכוונת במשפט הזה:
"לפרקים עצמם לא ממש התחברתי, הרעיון שהדאלקס רודפים אחריהם במקומות שונים נחמד, אבל יכלו לעשות את זה יותר מעניין. "

לצפיה ב-'קשה להסביר'
קשה להסביר
05/06/2014 | 12:15
6
18
כאילו, פרקים נחמדים והכל, אבל אלמלא העזיבה של איאן וברברה בסוף, לא יודעת אם הייתי מגדירה אותם כפרקים מומלצים, או אפילו טובים.
יש כמה יציאות נחמדות (כמו המרי סלסט שהזכרת), אבל לא הרבה מעבר. הרובוטים בפרק האחרון שנלחמים בדאלקים מטופשים לגמרי, הדאלקים פה הם בכלל OOC. הם אשכרה אמרו לאנשים באונייה "אל תקפצו, אנחנו רוצים לשאול אתכם משהו". לגמרי מחוץ לדמות.

אגב, אם כבר איאן וברברה ניצלו הזדמנות כדי לעזוב - למה הם לא נשארו בניו יורק? השנה היא 1966, ומה זה כבר בשבילם לתפוס טיסה ללונדון? מוזר שזה בכלל לא עלה על דעתם (ציפיתי למינימום "כדור הארץ! 1966!"), במיוחד כשבסוף הסיפור הם בוחרים לנצל הזדמנות ולחזור הביתה.
לא'דת. משהו בסיפור הזה לא מספיק "סגור" בעיני.
לצפיה ב-'לגבי ברברה ואיאן איני מסכימה'
לגבי ברברה ואיאן איני מסכימה
06/06/2014 | 20:00
17
אחרי כל התלאות האלו, רק הביתה היו רוצים לחזור.
כל כך הרבה פעמים חשבו שהגיעו הביתה סוף סוף ובמקום זה או שהגיעו למקומות וזמנים אחרים, או שראו את לונדון במצב בכי רע עם הדאלקים. אני מזדהה עם הבחירה שלהם. אילו סובבתי כך בעולם וכל פעם לשבתי שאני חוזרת הביתה אבל התאכזבתי שלא, אז המקום שהכי הרבה הייתי רוצה להיות בו הוא הבית, הסביבה המוכרת.
לגבי הדאלקים - הם מתפתחים עם הזמן, עם הסדרה עצמה. לדעתי זו טעות להשוות אותם של אז לדיאלקטים של היום מבלי לקחת בחשבון את האבולוציה שלהם.
התחלתי לראות עכשיו את הפרק האחרון של עונה 2. תיכף מעלה משהו מצחיק משם. הפרק התחיל ממש טוב.
לצפיה ב-'וואו אני לא מאמינה שזיהיתי שחקנית אחת '
וואו אני לא מאמינה שזיהיתי שחקנית אחת
06/06/2014 | 20:02
4
20
מפרק time meddler - חשבתי ששיחקה בפרק הראשון ראשון של הסדרה, בתור אחת הנשים במערה. אחרי בדיקה מצאתי שזו אכן אותה אחת
לצפיה ב-'גם אני שמתי לב לזה '
גם אני שמתי לב לזה
06/06/2014 | 20:40
3
12
לצפיה ב-'כנראה שהיא משאירה רושם חזק'
כנראה שהיא משאירה רושם חזק
06/06/2014 | 21:10
2
14
לצפיה ב-'הלסת שלה משאירה רושם חזק '
הלסת שלה משאירה רושם חזק
07/06/2014 | 02:32
1
10
לצפיה ב-' זה משהו במבט שלה'
זה משהו במבט שלה
07/06/2014 | 06:41
12
היא גילמה מעולה את הפראית, ומשהו מהפרא הזה נשמר אצלה בתור סקסונית של המאה ה-11.
לצפיה ב-' פורום 24 נפתח בתפוז '
|*| פורום 24 נפתח בתפוז |*|
02/06/2014 | 12:13
10
|פצצה| אנו שמחים לבשר על פתיחתו של הפורום לסדרה המצליחה 24. שש שנים אחרי ירידת הסדרה המקורית, 24 חזרה לעונה חדשה ומותחת!

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולהתעדכן בפרקים השבועיים וכמובן להיזכר בעונות הקודמות.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'קוראים לה FOXES והיא תתארח בדוקטור הו'
קוראים לה FOXES והיא תתארח בדוקטור הו
29/05/2014 | 19:47
81
לצפיה ב-'פורום הסרת שיער נפתח ב'
פורום הסרת שיער נפתח ב|תפוז|
28/05/2014 | 12:16
9
|שמאל| טיפול הסרת שיער נהפך להיות חלק מהשגרה של חיינו, שפע המונחים והטכנולוגיות הקיימים בשוק יוצרים לא פעם בלבול. רבים מאיתנו חולמים על גוף חלק, נעים וסקסי. הסרת שיער בלייזר היא דרך נפלאה להשיג תוצאות מצויינות אך לעיתים התהליך לא פשוט ולפעמים אם נעשה בצורה לא נכונה הדבר יכול להוביל לנזק קוסמטי קשה. לפני שמגיעים לטיפול  חשוב לדעת את כל המידע על מנת שנוכל לקבל החלטה נכונה ולא נתאכזב מהתוצאות או מהתהליך!

לכן פתחנו בשבילכם את פורום הסרת שיער בו תוכלו לקבל מענה על כל שאלה שיש לכם בנושא, ללמוד ולהחכים.

אתם מומזנים להיכנס כבר עכשיו:
לצפיה ב-'Doctor Who meets Rocky Horror Picture Show'
Doctor Who meets Rocky Horror Picture Show
27/05/2014 | 14:31
8
129
קליפ גאוני. גאוני.
https://www.youtube.com/watch?v=9WBqHdI5Bdw

לצפיה ב-'כן, מעולה '
כן, מעולה
27/05/2014 | 14:33
53
ראיתי בפייס.
בטח היה מה זה כייף להשתתף בריקוד.
לצפיה ב-'הנה משהו משלי'
הנה משהו משלי
27/05/2014 | 16:21
96
הוכן עם פיקאזה ופיינטר, האיכות בהתאם.
מקווה שאתם מכרירים את הציור המפורסם
לצפיה ב-'אחד הדברים המדהימים....'
אחד הדברים המדהימים....
29/05/2014 | 06:19
5
82
ואיך הוא מחכה את הקול של דייויד, הייתי בהלם! הוא עשה את הדמות הזאת אחד לאחד.

יצא להם גדול...

והגרסה של השיר - אם אני לא טועה גליה שכתבה את השיר ככה "Let's Do the Time War Again", לא?
לצפיה ב-'מי שמגלם את דונה ואת טננט'
מי שמגלם את דונה ואת טננט
29/05/2014 | 10:11
2
70
נורא דומים. חשבתי שזה אותו אדם. אולי בחורה.
לצפיה ב-'שתיהן בנות, נראה לי אפילו אחיות'
שתיהן בנות, נראה לי אפילו אחיות
29/05/2014 | 15:05
57
(אותו שם משפחה, בכל אופן)
לצפיה ב-'אלה אחיות'
אלה אחיות
29/05/2014 | 22:40
42
הן עושות את כל הפרודיות האלה וזה תמיד יוצא ממש טוב. ממליץ בחום לראות את מאחורי הקלעים ואת הפרדויות האחרות שלהן. :)
לצפיה ב-'ממש קופי הקול של טננט!'
ממש קופי הקול של טננט!
29/05/2014 | 15:06
53
גם הקול של הדאלקים נהדר.
בכתוביות בסוף כתובים השמות של מי שעושה את הקולות, אחרי זה נחפש עליהם עוד...
לצפיה ב-'*מחקה'
*מחקה
30/05/2014 | 09:39
14
לצפיה ב-'The Web Planet - 1st Dr. season 2'
The Web Planet - 1st Dr. season 2
27/05/2014 | 09:54
6
58
כמובן ספוילרים

שישה חלקים לפרק ארוך זה. ראיתי רק שלושה.
עייפתי מהצלילים המעצבנים של הנמלים האלו. ונראה שזה מתארך יותר מדי, נכון?
הדברים היחידים שאהבתי עד כה:
- השיחה של ברברה עם ויקי על התרופה לשיכוך כאבים
- הבהלה האמיתית של הדוקטור כשהטארדיס נעלמה.
- פתיחת דלתות הטרדיס באמצעות הטבעת של הדוקטור ומתקן נוסף. מעניין! אם כך, כמה דרכים אנחנו מכירים עד כה לפתיחת דלתות הטרדיס? 1 - מפתח, 2 - טבעת, 3 - נקישת אצבעות, 4 - שלט רחוק (עם טננט ) -- האם יש עוד?

היה לי מוזר שהדוקטור לא מרגיש שצופים בו, ואילו איאן כן הרגיש. בדרך כלל הוא הראשון לדעת דברים, אבל נגיד שזה בגלל שהוא בגוף זקן יותר ואולי זו הסיבה למה הוא פחות חריף
התחפושות של הדבורים ושל הנמלים וצלילי הליכתם על רצפה בתוך מבנה - בעאאח

אם זה ימשיך להיות כה מייגע, זה יהיה הפרק הראשון שלא אמליץ עליו לאף חובב

הפרק הבא The Crusade קיים בחלקים, לכן אקרא את הספר (כתבתי פה שקניתי אותו) אז יש סיכוי שעד שהספר יגיע, אעבור לפרק שאחריו -  The Space Museum.

לצפיה ב-'אני החזקתי עד אמצע הפרק השלישי '
אני החזקתי עד אמצע הפרק השלישי
27/05/2014 | 10:46
5
28
לא ידעתי להגיד אם זה כי הם מעצבנים, או כי לי נגמרה הסבלנות

גם את הפרקים שכן ראיתי, ראיתי תוך כדי משחק בנייד וכו' (לא קורה לי בד"כ). פשוט סיפור שלא עמד במבחן הזמן.
חיפשתי ביקורות עליו ברשת, ראיתי אחד שמספר שהדוד שלו ממש פחד כילד מהיצורים בפרק הזה, וזה רק מראה עד כמה הפרקים הללו התיישנו. הסאונד מעצבן (אוי, הצלילים של הנמלים הוציאו אותי מדעתי), האיכות גם לא משהו (כנראה שאז זה היה מבריק לשים וזלין על העדשה כדי לתת לצילום תחושה חללית. היום זה סתם נראה מטושטש).
ממה שעוד קראתי ברשת, כנראה שמבחינת סיפור יש פה פוטנציאל אדיר, אבל הוא מבוזבז על נמלים ודבורים/פרפרים מעצבנים.

כמה כייף לדעת שאני לא היחידה שלא עמדה בזה
לצפיה ב-'אני ניקיתי לעצמי את המשקפיים'
אני ניקיתי לעצמי את המשקפיים
27/05/2014 | 10:54
4
30
כמה פעמים מבלי לשים לב
את מתכוונת לדלג לפרק הבא או לנסות לראות בפורמט המצגת את החלקים החסרים הבאים?
לצפיה ב-'את הראשון ראיתי'
את הראשון ראיתי
27/05/2014 | 14:32
3
20
נדמה לי שהשני והרביעי חסרים, נכון?
ניתן לזה צ'אנס, מקסימום נדלג.
לצפיה ב-'סיימתי לצפות ב-web planet'
סיימתי לצפות ב-web planet
28/05/2014 | 11:51
2
17
סבל אחד ארוך הפרק הזה.
אני יכולה להבין למה פעם פחדו מזה. גם ראו פרק בשבוע בעוד אני, שמעתי את הצפצופים האלה ברצצצצצצצצצצצצצצף...

בכל זאת אהבתי עוד כמה דברים:
* בשלב מסוים הדוקטור+ויקי כמעט הפכו לאויבים של ברברה+איאן מכיוון שנתנו מידע לאנימוס הזאת.
* הטבעת של הדוקטור בעלת כוחות נוספים - מי שענד אותה שיתק את הזארבי. הדוקטור לא מוכן להסביר למה.
* היה קטע בו הדוקטור דיבר על להפוך את ה-force field. מזכיר לי את reverse polarity. יש מישהו שמבין בזה ויכול לומר אם זה סתם bubble talk (או איך שקוראים לזה) או שיש בזה משהן מדעי?

אני אפסח על crusade ואראה ישר את הבא בתור. וכן, חלקים שני ורביעי חסרים.
לצפיה ב-'סיימתי את הcrusade, די למל"מ'
סיימתי את הcrusade, די למל"מ
31/05/2014 | 02:09
1
10
אולי זה בגלל הפרקים החסרים, ואולי סתם לא התחברתי. אפשר לוותר (למרות סצינה חמודה אחת או שתיים בין הדוקטור לויקי. אני ממש אוהבת את הציוות הזה).
ראיתי את הפרק הראשון בפרקי המוזיאון - עושה רושם מבטיח! (קונספט מאוד דוקטורי ומעניין, מקווה שימשיך טוב)

(הבנתי שהcrusade זה הסיפור היחידי עם פרקים חסרים בעונה השנייה, והעפתי מבט על העונה השלישית - כמעט הכל חסר קשה לי להאמין שאני אצליח לצלוח אותם...)
לצפיה ב-'סופש זה זנחתי את הדוקטור לצערי'
סופש זה זנחתי את הדוקטור לצערי
01/06/2014 | 09:21
15
ראיתי דברים אחרים, מהנים לא פחות.
בכל מקרה, לא נגעתי ב-crusade כי אני מעדיפה את הספר על פני הגמגום הטלוויזיוני הזה.
ראיתי פרק וחצי מספייס מיוזיאום, וכן, גם אני אהבתי מאד. המקום הזכיר לי קצת את פרק The Girl Who Waited, לפחות המקום עצמו, הבלבול.
כאמור עדיין לא סיימתי לצפות בפרקי המוזיאון, ואני מקווה למצוא סיבה בהמשך למה הם אומרים: בואו נחכה לעצמנו, שנגיע לכאן. הלא הם כבר שם, בתוף הויטרינות האלו.
בכל מקרה, זה נראה חומר משובח.

לגבי העונה הבאה, שרובה חסרה אני גם לא יודעת מה אעשה.
לא מתכוונת לקרוא את כל הספרים, אם ישנם כאלה.
יש מצב שפשוט אקרא את התקצירים בויקיפדיה והטרדיס-קור.
לצפיה ב-'פורום טיפול זוגי ומשפחתי ב'
פורום טיפול זוגי ומשפחתי ב|תפוז|
26/05/2014 | 11:55
8
|לב|המועקה הזאת שנופלת על כל אחד מאיתנו בשלב זה או אחר של השבוע, החודש או השנה יכולה להשפיע עלינו ולשבש כל אחד מההיבטים בחיינו.
הפתרון לא תמיד צריך להיות בפסיכולוג או כדורים, אלא בקיומו של מקום שבו אפשר לפרוק את מה שיושב לנו על הלב, בלי שיצקצקו וישפטו אותנו. מקום כזה שאפשר פשוט להוציא את מה שמציק לנו.

בפורום טיפול זוגי ומשפחתי, תוכלו להתייעץ בכל שאלה, בעיה, או התלבטות בנוגע לחייכם הפרטיים.

אל תשמרו את הדברים בלב, בואו להתייעץ כבר עכשיו:
לצפיה ב-'כמה טוב שיש אינטרנט'
כמה טוב שיש אינטרנט
19/05/2014 | 19:55
14
132
אחרת איך היינו יכולים לראות איך דוקטור הו יראה בעולם ברטוני?
לצפיה ב-'ואנצל"ש - תחילת העונה השנייה (קלאסית)'
ואנצל"ש - תחילת העונה השנייה (קלאסית)
20/05/2014 | 02:05
12
75
העונה השנייה נפתחת בפרק סטייל 'מותק הילדים התכווצו'. סוף סוף החבורה מגיעה לכדור הארץ, אבל תקלה בטארדיס גורמת להם להתכווץ (כנראה שזה מה שקורה אם הדלתות נפתחות בזמן שהטארדיס materialize). כמה קטנים? בערך בגודל של זבוב. למרות זאת הם מצליחים להיפרד, להינצל מחתולים, להינצל מרעל ועל הדרך גם לסכל תכנית ליצור חומר הדברה שיהרוג כל יצור חי. פרקים חביבים, לא שוס גדול, אבל חמוד.

ואז מגיעים לסיפור השני. שוב דאלקים, והפעם בכדור הארץ. השנה היא 2164, והחבורה מגיעה לכדוה"א שנמצא תחת שלטון הדלאקים קרוב לעשור. מה שנחמד בפרקים הללו, הוא שלמרות שהחבורה מתפצלת בשלב מאוד מוקדם ואין להם מושג איפה כל אחד נמצא, כל אחד בדרכו מנסה לעצור את הדאלקים, למה שמתממש בסוף לתכנית אחת מושלמת. אנחנו רואים דאלקים מסתובבים ברחובות לונדון, דאלק יוצא מהתמזה, ברברה מעיפה דאלקים לכל הרוחות עם משאית, פצצות שלא ברור איך הן משפיעות על הדאלקים (כי הן לא, אבל הן בכל זאת עושות את העבודה. לא ברור) ואינספור חורים בעלילה, אבל העיקר שכולם נפגשים בסוף ומעיפים את הדאלקים מהאיזור.
מה שהופך את הסיפור הזה לשווה צפייה, זה כמובן סצינות הסיום. במהלך העלילה סוזן פוגשת בחור יפה תואר (משעשע שבמאה ה22 סטנדרט היופי לבחורים זה עדיין בוב דילן בצעירותו...), והשניים מתאהבים. בסוף הסיפור, הבחור מבקש מסוזן להישאר איתו, וסוזן מסרבת, כי הדוקטור כבר לא צעיר והוא צריך את עזרתה. כשהיא מתקרבת לטארדיס, הדוקטור סוגר בפניה את הדלתות, ונפרד ממנה בצורה אלגנטית ונהדרת. מי שלא התאהב בהארטנל עד הנקודה הזו, יתאהב בו עכשיו.
https://www.youtube.com/watch?v=Um5Cn5eHsGo
(גם הסצינה שקודמת לזו, כשהדוקטור מסתכל על השניים ומבין מה הדבר הנכון לעשות, מקסימה ממש. הקטע המלא באיכות נוראה, למעוניינים: https://www.youtube.com/watch?v=T_fvj9J2hnQ. שימו לב שזה כנראה אומר שאיפשהו על גדות התמזה מסתובב לו מפתח של הטארדיס )

לא חיבבתי את סוזן במיוחד, למרות שהיו לה כמה קטעים טובים, ובכל זאת - עצוב להיפרד. אני יודעת שהיא חוזרת איכשהו מתישהו בהמשך להופעות אורח, אבל זו עדיין פרידה.

(שני הסיפורים הללו, נמצאים אצלי בשני קבצים, מה שהפך את הצפייה להרבה יותר זורמת. אם הייתי רואה אותם בפורמט המקורי, כתשעה פרקים נפרדים, סביר להניח שהייתי מסיימת אותם רק בעוד שבוע-שבועיים. נחמד לצלול לתוך סיפור עם מינימום הפסקות באמצע)
לצפיה ב-'עונה רק על planet of giants'
עונה רק על planet of giants
21/05/2014 | 14:05
9
46
אני דווקא אהבתי מאד את הפרקים האלה.
מיד חשבתי על "מותק, הילדים התכווצו" למרות שלא ראיתי את הסרט הזה. ניסיתי לראותו אך ויתרתי בגלל הקטע עם הג'וק. אני צריכה לדאוג לעצמי בלילות, חלומות וכאלה.
תוהה אם זו היתה הפעם הראשונה בספרות ובסרטים שחשבו על הרעיון כיווץ בני אדם? אגב, כל ההופעות האחרות של כיווץ בני אדם שאני מכירה, גודל הכיווץ זהה: כאינץ'. מעניין.
סיפורי ליליפוט אינם נכנסים לקטגוריה זו מכיוון שההבדל בגדלים שם הוא קבוע (אם אני זוכרת נכון).

אהבתי את השיחות בין המדען לבעל העסק הרוצח: המחיר שמשלמים כדי שהאדם לא יגווע ברעב.
התסריט היה חכם ומבדר. עם האמצעים שעמדו לרשותם בזמנו, הצליחו מאד לתת את תחושת ההקטנה וההתנהלות בעולם כשאתה כה זעיר.

הסיפור נכתב ממבט פרו-אקולוגי, מתוך חשש מפני תוצאות הדברות וריסוסים למיניהם, נושא שהיה בשיאו אז.
קראתי שבמקור חשבו להקטין את החברה' בתוך בית הספר של סוזן.
אני שמחה שירדו מהרעיון.

לצערי עשיתי לעצמח ספוילר כשקראתי על סוזן בפרקים הבאים. מקווה לראותם היום ומחר.

לצפיה ב-'סליחה שספיילרתי '
סליחה שספיילרתי
22/05/2014 | 22:51
5
23
מהרגע שראיתי את הכימיה שלה עם דיוויד, הנחתי שכאן אנחנו נפרדים ממנה.

בסיפור שאחריו אנחנו פוגשים את ויקי, המלווה הבאה. לא עושה רושם מי יודע מה בפרקים הללו, אבל אחרי זה זה משתפר.
התחלתי לראות את פרקי הרומאים - יצא לך לראות אותם? ראיתי בינתיים שני פרקים (מתוך ארבעה), ונראה שהעזיבה של סוזן עשתה רק טוב לדוקטור ולסדרה. הוא כ"כ מקסים בפרקים האלה! הוא מסתדר ממש טוב עם ויקי, היא רוח הרפתקנית כמוהו. הכימיה בין איאן לברברה ממש נהדרת, מעניין אם יצא מהם זוג בסוף...
לצפיה ב-'לא, את לא זו שספיירלה לי '
לא, את לא זו שספיירלה לי
23/05/2014 | 09:32
20
דווקא חילקת יפה את ההודעה ולא המשכתי לקרוא.
אני עשיתי לעצמי ספוילר כשקראתי יותר ממה שהייתי צריכה לקרוא בויקיפדיה או בטארדיס קור.
הספקתי לראות 2 וחצי חלקים של פרק הדאלקים. אני אוהבת מאד בינתיים.
לצפיה ב-'פרקי the rescue'
פרקי the rescue
24/05/2014 | 14:11
3
14
את ויקי ראיתי פעם ראשונה בפרק על הרומאים, והיא מצאה חן בעיני.
פרקי ה-rescue היו כמה דברים לא ברורים:
מי הם השניים הלבושים לבן, שמכניעים את בנט בסוף? הוא אומר: חשבתי שהצלחתי להרוג אתכם. נראה קצת תמוה שהאנשים האלה הסתתרו שם כל הזמן הזה. וגם למה אותם שני אנשים דחו את משלחת ההצלה שעמדה לנחות? כנראה פספסתי משהו.

אהבתי איך "סבא של סוזן" מתגעגע אליה וקורא לה מתוך הרגל.
אהבתי שהדוקטור אומר שביקר שם בעבר. נדמה לי שאין לזה תקדים לפני כן בסדרה, שהם מגיעים לכוכב לכת והוא מכיר את המקום. פה הוא רק מריח את המקום ויודע באיזה כוכב לכת מדובר. הדמות ועולמו של הדוקטור נבנים לאט ובחכמה מפרק לפרק.

בנט - היה לי ברור מההתחלה שהוא מתחזה.

את פרקי הרומאים ראיתי מזמן לפי המלצה חמה שקיבלתי כאן בפורום.
זו היתה מבחינתי הרפתקאה ראשונה (כי לא ראיתי לפי הסדר הנכון) ללא חיזרים, פשוט טיול אחורנית בהיסטוריה. לכן זה קצת אכזב אותי. אבל זכור לי שהכל זרם טוב, היו קטעים הומוריסטיים והעלילה היתה בריטית טיפוסית של הסתבכות הדרגתית, עד השיא, ואז פתרון לכל.
כן הדוקטור מקסים בפרקים אלה ולעומת פרקים קודמים הוא חזק יותר פיזית ויודע להילחם לא רע.
קראתי קצת על ג'קלין היל (ברברה) ולא נראה שהיה קשר במציאות בינה לבין איאן. בקריאה זו גיליתי שהשחקנית תופיע חד פעמית בסדרה, לצד טום בייקר.
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
24/05/2014 | 16:31
2
15
שני האנשים בלבן הם תושבי הכוכב דידו. בנט אמר שהוא הרג את כולם באסיפה שערכו לרגל הגעת בני האדם, כנראה ששני אלה ניצלו.
הם ניתקו קשר עם משלחת ההצלה כי הם לא רוצים עוד קשר עם בני אדם, הם רוצים את הכוכב לעצמם, ובצדק (אם כי מדובר בשני גברים, ולא אמרו לנו כלום על דרכי ההתרבות שלהם, כנראה שהם האחרונים וכך זה יישאר).
מאוד אהבתי שהדוקטור הזכיר שהוא כבר היה שם בעבר ומכיר את המקום. תמיד כייף לגלות שיש בסדרה יותר ממה שמראים לנו.

פרקי הרומאים נהדרים ממש. ממש אהבתי את החיבור בין ויקי לדוקטור, היא ממש משב רוח מרענן לסדרה (ויותר נועזת ומעניינת מסוזן). נחמד גם שחילקו את הסיפור לשניים - הסיפור של ויקי והדוקטור, והסיפור של ברברה ואיאן. למרות שהכל מתרחש באותו מבנה, הם לא יודעים שהשניים גם שם ומצילים אחד את השני בלי לדעת. ובסוף הדוקטור גם קורא לברברה ואיאן עצלנים שנחו מספיק. בפרקים הבאים ברברה זורקת משהו לויקי על זה שגם היא פגשה את הקיסר, וויקי לא מאמינה לה. לא יודעת אם הם יחזרו לזה בהמשך.

ונוגע לברברה ואיאן - התכוונתי אם הם יהיו זוג בסדרה בהמשך. האינטרקציה ביניהם בפרקי הרומאים ממש טובה, והם אפילו קצת מפלרטטים אחד עם השנייה. יהיה נהדר אם הם יהיו באמת ביחד בהמשך. (מעניין שעד כה לא תפרו לאיאן איזה סיפור אהבה... בפרקים הראשונים של הדאלקים ברברה כן מתחברת עם מישהו, באצטקים לדוקטור יש מישהי, סוזן פוגשת את דיוויד, ורק איאן החתיך והשרמנטי לא פגש מישהי...)
לצפיה ב-'באמת מוזר'
באמת מוזר
25/05/2014 | 06:22
20
חשבתי שתושבי כוכב הלכת דיידו אינם בעלי מראה אנושי. ובאמת מוזר שכך נשארים שני זכרים לבדם. לא סגרו את זה ברור מספיק. גם הקטע שברברה הורגת את היצור ההוא בשוגג, אינו טיפוסי לסדרה.
ברברה ואיאן - עוד נגלה.
אגב המשך הצפיה, הפרקים החסרים הקרובים: את מתכוונת לקרוא את העלילה ברשת, לראות ״מצגת״, לקרוא את הספרון? הכוונה לפרקי the crusade
לצפיה ב-'טוב, הזמנתי בסוף את הספר'
טוב, הזמנתי בסוף את הספר
25/05/2014 | 10:55
11
על פרק הצלבנים.
הוא קיבל ביקורות לא רעות במאזון - מוזמנים להציץ. גלגלו למטה לביקורות.
ניתן להציץ גם בתוך הספר. אכן נראה מושקע יותר ממרקו פולו.

לצפיה ב-'איזה קטע!!'
איזה קטע!!
27/05/2014 | 00:29
2
12
הגוגל דודל של היום מוקדש לרייצ'ל קרסון. הסתקרנתי אז חיפשתי בויקיפדיה, וראיתי שא) "ספרה "אביב דומם" נחשב למכוננה של התנועה העולמית לאיכות הסביבה ולבעל השפעה על שינוי המדיניות ביחס להדברת מזיקים בארצות הברית." (ציטוט מויקי) וב) שהספר יצא ב1963 בבריטניה ושקרסון נפטרה ב1964.

עשיתי לעצמי 1+1 ויצאתי לחיפוש ברשת, ומסתבר שאכן יש קשר הדוק בינה לבין הפרק planet of giants:

It is through this sub-plot that the Doctor and Carson become one. On several occasions, the language of the characters mimics that in Silent Spring. The insecticide used in ‘Planet of Giants’ is called D65, similar to DDT, the main pesticide which Carson discussed. D65 was said to be deadlier than radiation. The first chapter of Silent Spring describes a fictional town ravished by an unknown chemical (playing on the theme of radioactive fallout). Several times in Doctor Who the insecticide is described as killing indiscriminately and one chapter in Silent Spring is called ‘Indiscriminately from the Skies’, detailing the aerial spraying of pesticides. In ‘Planet of Giants’, on witnessing the effects of the insecticide on insects, Susan claims that ‘The thing that bothers me is that so many different things are dead. … It’s all so indiscriminate’. Barbara comments that ‘it’s wrong to [kill] bees and worms’ to which the Doctor replies that they ‘are vital to the growth of things’. In the fifth chapter of Silent Spring, Carson claims how, of all the inhabitants of the soil, ‘none is more important than the earthworm’. The Doctor and companions’ horror at the effects of the insecticide on living things is echoed in the descriptions Carson made about the effects of pesticides on the natural world. Both Carson and the Doctor understand how everything is connected and the science of eco-systems. In ‘Planet of Giants’, the insecticide was ‘everlasting’; Carson described how DDT stays in the food chain after initially absorbed and finds its way into humans.

בקיצור - תודה גוגל, שעשיתם לי קצת סדר בראש

קישורים:
קרסון בויקיפדיה בעברית:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A8%D7%99%D7%99%D7...'%D7%9C_%D7%A7%D7%A8%D7%A1%D7%95%D7%9F

הפסקה שהבאתי לקוחה מפה:
http://www.oneeyeonthepast.com/2013/09/planet-of-g...
לצפיה ב-'יופי תפוז... קישור לויקי בפנים'
יופי תפוז... קישור לויקי בפנים
27/05/2014 | 00:30
1
11
לצפיה ב-'איזה כייף'
איזה כייף
27/05/2014 | 09:33
7
גם אני אוהבת לקרוא עוד ועוד, וכשאני עושה זאת לבד, אני חופרת.
כשיש לי שותפים, אני מתעמקת
לצפיה ב-'סיימתי לראות את פרקי הדאלקים!'
סיימתי לראות את פרקי הדאלקים!
23/05/2014 | 20:42
1
26

כתבת 9 פרקים? אני ראיתי 6 (?)

השנה היא לא בטוח 2164. הם אמנם מוצאים את לוח השנה הזה אבל הוא שריד השד יודע מכמה שנים אחורנית. לא ממש טרחו לספר לנו (כתבת עשור). אחרי שצפיתי בפרקים קראתי באתר הטארדיס וראיתי שאני לא היחידה ששמה לב לזה. אגב, היו כמה פאשלות משעשעות, רובן מוזכרות באתר הטארדיס, חוץ מאחת: כשהדוקטור שוכב בספינה של הדאלקים חסר הכרה, יש קטע שהוא מרים את הראש, התבלבל

את צודקת בהחלט בקשר ל"תכנית אחת מושלמת". כאילו תכננו מראש לפעול יחד. זה היה יפה.

את זוכרת את האיש הבהיר שמכיר להם את אשטון? אשטון הוא זה שמוכר אוכל תמורת תכשיטים. לא הבנתי כל כך את הצורך בתכשיטים בזמנים אלו, ניחא. בקיצור, האיש שמכיר להם את אשטון, נדמה לי ששמו וולס, היה לי כל כך מוכר שמו Nicholas Smith והוא שיחק בסידרה הקומית הבריטית האגדית are you being served. כזה פרצוף אי אפשר לפספס. בישראל קראו לסידרה "מישהו מטפל בך?" סידרה מאד ישנה, אבל חוזרים לשדר אותה לפעמים, היא אלמותית.

טוב, אז סוזן הלכה. והמפתח נשאר שם.
מה עם ההתחדשויות של סוזן? יש מצב שקפלדי יפגוש גרסה מתקדמת שלה, בלי הצעקות? והאם היא הביאה ילדים לעולם עם דיויד? האם גם לה שני לבבות? האם יש איזה הסבר למה שקרה לה, בהמשך הסידרה?
המפתח של הטארדיס - האם הוא חוזר לסידרה מתישהו?
אני אוהבת שמשאירים קצוות פתוחים, כדי לסגור אותן מתישהו בעתיד.

מברג סוני: הבטחתי לעצמי לעקוב אחרי "היוולדות" הגאדג'ט הזה. יש קטע, לקראת סוף הפרק, אחרי שהדוקטור מצא את איאן, קטע בו הוא מנטרל את השדה המגנטי לדלת בתוך אתר הדאלקים. הוא עושה זאת עם מכשיר דמוי מברג שהוציא מהכיס. הוא מחזיר את המכשיר לכיס. האם זה המברג הסוני, בחיתוליו?

עד שברברה וג'ני פגשו את הנשים בבקתה ההיא חשבתי לעצמי שסוג כזה של אויבים (הדאלקים) לא איפשר בגידה בקרב בני האדם. אבל התבדיתי. תמורת אוכל, בני האדם נתנו מידע. ממש מזכיר את היהודים במחנות ההשמדה שנהנו מהטבות תמורת ביצוע עבודה שחורה שהנאצים לא רצו לעשות. ועוד רמז לנאציזם: final solution - מונח שהדאלק השחור כמדומני משתמש בו.

דבר אחד שלא ברור לי הוא: איך הגיעו הדאלקים לכדור הארץ? הדוקטור לא אומר שהם פגשו אותם מיליוני שנים בעתיד?
דבר שני שלא ברור לי: איך הגיעו הדוקטור, סוזן, דיויד וטיילר, צפונה, איפה שנמצאים ברברה ואיאן? הרי איאן הגיע לשם כשהתחבא בספינה (שטסה לשם) וברברה רצה-דחפה את כיסא הגלגלים, נסעה במשאית, והלכה ברגל. לא זוכרת שהחבורה של סוזן הלכה כל כך הרבה ברגל וסחבה את הדוקטור על הגב דרך כה ארוכה. מה פספסתי?

אהבתי מאד את הרעיון שבעלי החיים השתחררו מגן החיות בעת פלישת הדאלקים, ונגד התנינים נלחם טיילר בתעלות.

ואיזה קטע? לדאלקים יש חיות מחמד?? אני לא זוכרת שהן מופיעות שוב בסדרה.

שמעי, הקטע שהכי הרבה ריגש אותי היה כשהביג בן חזר לצלצל. ממש עור ברווז זה עשה לי.

את זוכרת את הנאום הקצר שהדוקטור נותן לסוזן בפרידה שלו ממנה? הנאום הזה מפורסם. I shall be back - מרגש, למרות שזה ישר מקפיץ לי את שוורצנגר אומר I'll be back. צילום של הנאום הזה, בשחור לבן, חוזר לפחות פעם אחת בסדרה.

לגבי הפצצות שלא ברור איך הן משפיעות על הדאלקים - דווקא המדען נתן הסבר. הן הכילו חומר שאמור להיות קטלני לדאלקים, הוא רק היה צריך לפתח אותו עוד. עובדה שכשהדאלק הקשיב ל"הלשנה" של ברברה, הוא התרשם מהחומר המדעי. המדען הנכה היה מאד קרוב לפתרון. ולמעשה הדוקטור לא ממש זכה לקרוא את המשוואות והחישובים. וזה מענין - אם הוא ימצא אותם היום, האם הם יהיו רלוונטיים? כי הדאלקים לא מפסיקים להתפתח ולהשתפר.

הרטנל: הוא בסדר גמור, למרות שהיה לי מאד קשה אתו בהתחלה.
אני כל הזמן מדמיינת לי איך זה היה לצפות בסדרה כזו אז. כמה מופלאה היתה בעיני הילדים. לא ידעו לאן היא תוביל, רעיונות התפתחו תוך כדי. המתח היה ממש מתח.

לצפיה ב-'9 פרקים יחד עם הסיפור הקודם '
9 פרקים יחד עם הסיפור הקודם
24/05/2014 | 16:39
21
בנוגע למה הערך של תכשיטים - בספר טירת מאלוויל (מומלץ בחום!!!!!! אחד הספרים הטובים שנתקלתי בהם) גם יש קטע כזה, שאחד הגיבורים מחליף טבעת זהב תמורת אוכף לסוס, ורק אחרי זה חושב על כך שבמצב הנוכחי (לא אספיילר, תקראו בעצמכם) אין שום ערך לזהב, אבל אנשים נתלים בהרגלים ישנים ומה שהם חשבו בעבר שהוא שווה ערך.

בנוגע לעשור - כשהשורדים מספרים לחבורה מתי הדאלקים פלשו לכדוה"א, הם מציינים שזה היה לפני עשר שנים.

בני אדם בוגדים אחד בשני - גם כשסוזן ודיוויד בתעלות הוא אומר לה שלא כל בני האדם מאוגדים ומאוחדים, לכן הוא נושא נשק (זה היה לפני שהם פגשו בתנינים). אבל כן, היה מאוד מצמרר ומרגיז ששתי הנשים הסגירו את ברברה וג'ני.

הפצצה נגד הדאלקים - כשהם משתמשים בה לראשונה, ליד החללית, הם בעצמם אומרים שזה די נכשל והיה חסר תועלת. החומר היה אמור לפגוע במעטפת של הדאלקים, אבל בפועל הוא לא באמת עשה כלום.. הרעיון אכן היה נכון, והמדען אכן היה צריך להמשיך ולעבוד עליו, אבל באותו רגע - זה עשה בעיקר רעש, לא הרבה מעבר לזה.

אני לא חושבת שהחבורה של סוזן גררה את הדוקטור על הגב כל הדרך, בשלב מסויים הוא די התאושש. אבל לכל אורך הסדרה יש מצבים כאלה שלא ממש ברור איך הם הגיעו מנקודה א' לב'. בפרקי המהפכה הצרפתית למשל, הדוקטור עושה את כל הדרך לפריז לבד, ואפילו מגיע לפריז די מאושש. הייתי מצפה שיהיה קצת יותר תשוש ממסע כזה.
לצפיה ב-'חמוד'
חמוד
21/05/2014 | 14:07
25
מצחיק ומתוק משהו
לצפיה ב-'עונה 8 תעלה באוגוסט!'
עונה 8 תעלה באוגוסט!
24/05/2014 | 15:14
3
101
מביאה קישור באדיבות פורום טלויזיה (הוא כנראה מכיל ספוילרים לעונה 8, אז הכניסה על אחריותכם)

http://tvline.com/2014/05/23/doctor-who-peter-capa...

אין עדיין תאריך מדויק, אבל זה כנראה יהיה בסוף אוגוסט.
לצפיה ב-'לא נכנסתי לקישור מפאת ספויילרים'
לא נכנסתי לקישור מפאת ספויילרים
24/05/2014 | 16:22
1
64
אבל גם בעמוד הרשמי של הסדרה בפייסבוק פרסמו אוגוסט (בלי תאריך מדוייק).
ייאי!!
לצפיה ב-''
24/05/2014 | 16:32
12
לצפיה ב-'יש גם עמוד באתר+טיזר אין ממשאבל שיהיה'
יש גם עמוד באתר+טיזר אין ממשאבל שיהיה
25/05/2014 | 04:55
77

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ