לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
83038,303 עוקבים אודות עסקים

פורום מכשירי שמיעה

בפורום זה תוכלו לקבל מענה  לשאלות מצוות קלינאי התקשורת הבכיר של "שטיינר מכשירי שמיעה" במגוון נושאים הקשור לשמיעה ושיקום שמיעה: שיקום שמיעה אצל תינוקות , ילדים ומבוגרים, בדיקות השמיעה השונות, חידושים במכשירי שמיעה, שתל השבלול, שימוש באביזרי עזר לשמיעה, זכויות אנשים עם ליקוי שמיעה ועוד. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכשירי שמיעה

בפורום זה תוכלו לקבל מענה  לשאלות מצוות קלינאי התקשורת הבכיר של "שטיינר מכשירי שמיעה" במגוון נושאים הקשור לשמיעה ושיקום שמיעה: שיקום שמיעה אצל תינוקות , ילדים ומבוגרים, בדיקות השמיעה השונות, חידושים במכשירי שמיעה, שתל השבלול, שימוש באביזרי עזר לשמיעה, זכויות אנשים עם ליקוי שמיעה ועוד. 

לצפיה ב-'רכישת מערכת שמיעה בחול'
רכישת מערכת שמיעה בחול
20/07/2015 | 10:50
1
47
בעקבות ניתוח בגזע המח איבדתי לגמרי את השמיעה באוזן שמאל ובימין  ירידה אחרי בדיקות וברורים המערכת שמתאימה לי נמכרת  אצל שני חברות שלא עובדות במכרז עם הכללית.    אני בת 53 לא מתחת ל18 ולא מעל 64 בקריטריונים שלהם
המחיר גבוה מאוד והקופה לא משתתפת רק אחרי הרכישה אולי.                       חשבתי לנסות לברר רכישה בחול
לצפיה ב-'רכישת מכשיר בחו״ל'
רכישת מכשיר בחו״ל
20/07/2015 | 15:04
66
שלום לך,
מתיאור המקרה שלך, לא ברור מדוע דווקא מכשירים מסויימים יתאימו ולא אחרים, למשל פשוטים יותר, ובכל מקרה לא הייתי ממליצה על רכישת מכשירים מחו״ל כי רכישת מכשיר אינה כרכישת טלפון או מכונת כביסה.
כשאת רוכשת מכשירי שמיעה בארץ מחירם כבר כולל את תהליך הייעוץ, ההתאמה והכל הכיוונים שאי פעם תצטרכי מקלינאי תקשורת מיומן. כמו כן, הרכישה מספק בארץ מקנה לך אחריות של מספר שנים על המכשירים. בקיצור, מכשירי שמיעה צריכים ״בית״!
עד כמה חמור הליקוי באוזן שמאל ומהי המערכת שהומלצה לך?
לצפיה ב-'ילד שמסרב להרכיב מכשיר שמיעה'
ילד שמסרב להרכיב מכשיר שמיעה
19/07/2015 | 17:57
2
57
הבן שלי, בן 8 מסרב בכל תוקף להרכיב מכשיר שמיעה על עף שהשמיעה שלו אינה 100%. הוא טוען שהוא שומע מספיק טוב ויאן לו צורך בו. הוא באמת מתפקד כמו שצריך בלי המכשיר, אך הרופאים קבעו שיש צורך במכשיר. במידה וימשיך לא להרכיב, האם השמיעה שלו עלולה להתדרדר?
מה אני יכול לעשות בכדי לגרום לו כן להרכיב? לדעתי הסירוב מגיע מקושי חברתי. אני מאוד מוטרד.
תודה מראש וערב נעים.
לצפיה ב-'ילד שמסרב להרכיב מכשירי שמיעה'
ילד שמסרב להרכיב מכשירי שמיעה
20/07/2015 | 15:15
1
62
ארנון שלום רב,
קודם כל, תוכל לקרוא תשובה שכבר עניתי לאמא אחרת בנושא בפורום זה: http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
בנוסף, חשוב להבין שכשיש ליקוי שמיעה ולא ניתנת הגברה, יכולו מסויימות של עיבוד שמיעתי נפגעות בצורה כזה שבעתיד, עם העלייה בגיל, יהיה קשה לשקמן (למשל הבחנה בצלילי דיבור שונים אך דומים, או הבנת דיבור על רקע דיבור אחר, וכדומה) . בנוסף, בהחלט ייתכן שאיכות הגייה של צלילי דיבור מסויימים תהיה לקויה.
ולגבי העניין החברתי, מעבר למה שכתבתי בתשובתי הקודמת, בכל מקרה כדאי להתגבר על המכשול הזה לפני גיל ההתבגרות, שאז הנושא החברתי רגיש אף יותר.
שיהיה בהצלחה!

לצפיה ב-'חן חן לך '
חן חן לך
21/07/2015 | 18:21
13
לצפיה ב-'כלי רעש מאבדים כיוון'
כלי רעש מאבדים כיוון
16/07/2015 | 17:54
1
58
האם במקום שמופעלים בו מאווררים חזקים ככמה כיוונים גלי הקול "עפים" ומאבדים את כוונם ההתחלתי , ולכן פחות רעש מגיע לנקודה מסויימת שבה עומד אדם??
שאלה נוספת- הייתה בטלוויזיה תוכנית שלנו ולצמחים יש גן ספציפי שאחראי על יצירת השערות שמובילות את תהודות הקול למוח ( כמובן שלצמח אין אוזניים אצלו זה משמש ליצירת השורשים שיונקים מהאדמה) - האם שמעת על מחקרים של השתלת תאי גזע ( אם זה בזריקה למקום, או אם זה בנתוח קטן) עם הגן הספציפי הזה ליצירת שערות, כך שלאחר זמן מה התאים ישגשגו ויצמחו מחדש באוזן??
לצפיה ב-'פיזור גלי קול ומחקר עם תאי גזע'
פיזור גלי קול ומחקר עם תאי גזע
18/07/2015 | 14:55
49
רימונה שלום רב,
לגבי השאלה הראשונה שלך: על פניו זה נשמע לי הגיוני, אולם איש המקצוע שיוכל לתת תשובה מבוססת יותר הוא כמובן מהנדס אקוסטיקה.
ולגבי השאלה השניה, הרי שבהחלט מתבצעים כיום לא מעט מחקרים עם תאי גזע במטרה לשקם את התיפקוד  של  תאי השיער בשבלול (הקוכליאה).
בהחלט אותרו כבר תאי גזע הקשורים לבנייה של תאי השיער  וכן של תאי התמיכה שלהם. כיום נערכים גם מחקרים שמנסים להשתמש בתאי הגזע לשם איתור תרופות שיעודדו את צמיחת תאי השיער בקוכלאה. אין ספק שעתיד מאוד מעניין וכנראה מהפכני מחכה לנו בתחום של שיקום השמיעה.

לצפיה ב-'הסתגלות למכשיר'
הסתגלות למכשיר
16/07/2015 | 15:18
1
51
כמה זמן לוקח עד שמסתגלים למכשיר? עד שהשמיעה מתייצבת כמו שצריך?רכשנו מכשיר עבור אחותי, מדובר באישה בוגרת שטוענת שאינה שומעת כמו שצריך. ניסינו להחליף למכשיר אחר אך גם איתו היא למא מסתדרת. יכול להיות שזה עניין של זמן והסתגלות?
לצפיה ב-'כיצד מסתגלים למכשירי שמיעה'
כיצד מסתגלים למכשירי שמיעה
17/07/2015 | 09:07
56
ורה שלום רב,
תודה על שאלתך החשובה!
זמן ההסתגלות למכשירי שמעה הוא אינדיבדואלי ובעיקר תלוי בגיל וב״גילו״ של ליקוי השמיעה וחומרתו אך גם במרכיבים נוספים של אישיות ויכולות קוגניטיביות.
עניין הזמן הוא פחות חשוב לעומת הבנת העקרונות שמשפיעים על תהליך ההסתגלות ולכן חשוב לקבל הסבר טוב וברור מקלינאי התקשורת שהתאים את המכשירים לאחותך. האם קיבלתם הסבר שכזה?
הרעיון הוא הסתגלות הדרגתית. ההדרגתיות היא הן בשני המובנים: הגדלה הדרגתית של משך זמן השימוש בכל יום, והגדלה הדרגתית של המורכבות האקוסטית בה נמצאים.  במקביל, קלינאי התקשורת שמכוון את המכשירים אמור להעלות בהדרגה, בהתאם לשלב ההסתגלות בו נמצאת אחותך, את עוצמת ההגברה של המכשיר ולהפחית סינונים שונים, דחיסות ועוד פרמטרים של מכשיר השמיעה. לכן, ברור שזהו תהליך שמצריך ליווי צמוד של ביקורות חוזרות. האם חזרתם לביקורות נוספות במכון השמיעה?
וחשוב לשמור על אופטימיות כי הנסיון שלנו מהקליניקה היא שאם התהליך הזה נעשה בצורה נכונה ומותאמת, הרוב הגדול של המשתמשים מסתגלים למכשירים ומתחילים ליהנות מהם.
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
16/07/2015 | 11:13
6
|פרח|מחפשים עבודה? מתלבטים מה לכתוב בקורות החיים?
בפורום דרושים עובדים תוכלו לקבל הכוונה מלאה בדרך לעבודה המושלמת עבורכם!

|שמאל|היכנסו עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|מטוס|חולמים על חופשה חלומית באיטליה? מתכננים מסלול הטיול ברומא ויש לכם בתלבטיות?
בפורום טיולים לאיטליה תמצאו את כל המידע הנדרש!

|שמאל|היכנסו עכשיו:

|כסף|יש לכם שאלות בתחום הבנקאות? נתקלים בקשיים מול המערכת הבנקאית?
בפורום תביעות בנקים תוכלו לשאול ולהתייעץ!

|שמאל|היכנסו עכשיו:

|נורה|מעצבים מחדש את הבית ומתלבטים לגבי תאורה? מעוניינים לדעת מהו סוג התאורה החסכוני ביותר עבורכם?
בפורום ייעוץ תאורה תמצאו את כל המידע הנחוץ!

|שמאל|היכנסו עכשיו:

|אופניים|חולמת על אופניים חשמליים? שללו לך את רשיון הנהיגה ואתה מחפש דרך נוחה להתנייד?
בפורום אופניים חשמליים תוכלו למצוא את כל המידע הנדרש!

|שמאל|היכנסו עכשיו:

|מחשב|עומדים לפתוח עסק חדש? יש לכם שאלות לגבי הגדלת רווחים?
בפורום עסקים תוכלו לשאול ולהתייעץ!

|שמאל|היכנסו עכשיו:

|@|מתלבטים לגבי מכשיר שמיעה? מעוניינים לדעת מהו המכשיר שמתאים ביותר עבורכם?
בפורום מכשירי שמיעה תוכלו למצוא את כל המידע הנדרש!

|שמאל|היכנסו עכשיו:
לצפיה ב-'המלצה על מכשיר שמיעה לאבי'
המלצה על מכשיר שמיעה לאבי
15/07/2015 | 17:51
2
69
היי תמר, אבי בן 67 סובלת מבעיות שמיעה באוזן אחת. הבעיות החלו לאחרונה. האם תוכלי להמליץ לי על מכשיר שמתאים לאדם בגילו?
לצפיה ב-'מכשירי שמיעה למבוגרים'
מכשירי שמיעה למבוגרים
15/07/2015 | 21:18
1
77
לדולה שלום רב,
ההמלצה למכשיר שמיעה היא באמת קצת יותר מורכבת ובעיקר מאוד אינדיבדואלית.
הדרך הנכונה היא לבצע בדיקת שמיעה ועל סמך הבדיקה הזו לקיים שיחת ייעוץ רצינית ומקצועית עם קלינאי תקשורת שהוא מומחה במכשירי שמיעה.
אשמח לעזור גם באמצעות פורום זה, אולם לשם מתן כיוון כללי אצטרך לפחות לדעת מהי חומרת הליקוי בכל אוזן? ממתי התחיל ליקוי השמיעה? מהן הבעיות הנוספות מהם סובל בהקשר לשמיעה, וגם, לא פחות חשוב - לקבל קצת מידע על אורח החיים שלו, במה עוסק, אילו תחביבים ועיסוקים נוספים, עם מי חי בבית וכדומה.
מוזמנת לרשום לי ואעזור בשמחה!

לצפיה ב-'חייבים קודם לעשות בדיקות שמיעה במכון מורשה'
חייבים קודם לעשות בדיקות שמיעה במכון מורשה
16/07/2015 | 07:34
73
ולאחר יש בדיקה אצל קלינאית שהיא תמצא את המכשיר המתאים...יש הרבה סוגים.
צריך הפניה מרופא א.א.ג.
לצפיה ב-'ירידה בשמיעה בעקבות שירות צבאי'
ירידה בשמיעה בעקבות שירות צבאי
12/07/2015 | 17:48
1
56
שלום תמר, מקווה שזה הפורום המתאים. הבן שלי שירת בתותחנים במשך 4 שנים. הוא היה בקבע. כיום הוא בן 28 והוא חש ירידה בשמיעה. איך אפשר להוכיח שיש קשר בין הירידה בשמיעה לבין השירות הצבאי? האם יש משהו שאפשר לעשות בנדון?
לצפיה ב-'ליקוי שמיעה עקב שירות בצבא'
ליקוי שמיעה עקב שירות בצבא
13/07/2015 | 11:41
65
לאמא המודאגת,
ייתכן וליקוי השמיעה של בנך קשור לחשיפה לרעש התותחים במהלך שירותו הצבאי, אבל גם ייתכן שלא.
לא תמיד ניתן להוכיח את הקשר באופן מובהק אולם חשיפה לרעש גורמת לליקוי בעל אופי מסויים שניתן לזהות ואולי על סמך זה ניתן יהיה לעשות את הקשר.
דבר נוסף שנראה לי שיכול לסייע הוא לחפש אם יש ברשותכם בדיקת שמיעה שנעשתה לפני תחילת השירות הצבאי.
אני ממש לא מומחית לעניין אבל השלב הראשון יהיה לבצע בדיקת שמיעה במכון שמיעה ואם אכן יש ליקוי בשמיעה ברור שישנה דרך להגיע לאגף המתאים בצבא או במשרד הביטחון שבאמצעותם ניתן להגיש תביעה כלשהי.
שיהיה בהצלחה!

לצפיה ב-'איך אפשר לדעת '
איך אפשר לדעת
10/07/2015 | 20:44
1
72
אם מגיע לי קצבת נכות עקב ירידה בשמיעה?
לצפיה ב-'קצבת נכות לירידה בשמיעה'
קצבת נכות לירידה בשמיעה
11/07/2015 | 18:18
98
שלום לך,
מידע כזה תוכל בוודאי לקבל בארגון ״בקול״ (http://bekol.org) שייעודו הוא סיוע ללקויי שמיעה, גם בנושאים כאלה של בירור זכויות מול הרשויות.
בהצלחה!

לצפיה ב-'כולה לא הייתי קצת זמן פה ואני תוהה'
כולה לא הייתי קצת זמן פה ואני תוהה
08/07/2015 | 18:18
2
74
זה אותו פורום או פורום חדש או אחר? 
פעם קראו לזה פורום חרשים והיום זה פורום מכשירי שמיעה?
אז זה ככה... מקצועי כזה?
רק מנסה להבין אם יש לי מה לטייל כאן. 
לצפיה ב-'פורום מכשירי שמיעה ושיקום שמיעה'
פורום מכשירי שמיעה ושיקום שמיעה
08/07/2015 | 18:47
1
72
לגמלאית שלום רב,
אכן הפורום הוא פורום מקצועי אותו מנהלת קלינאית תקשורת (אני) שעוסקת בתחום של שמיעה ושיקום שמיעה.
אשמח לענות על שאלותיך אם יהיו כאלה .
בברכה, 
תמר גלבגיסר
לצפיה ב-'אה. נו. אני כבר חרשת מספיק שנים. '
אה. נו. אני כבר חרשת מספיק שנים.
08/07/2015 | 18:57
56
שיהיה לך בהצלחה. 
לצפיה ב-'רוניתה'
רוניתה
08/07/2015 | 16:53
1
41
הבת שלי התחילה להרכיב מכשיר שמיעה חדש והוא גורם לה להרגיש אי נוחות. יכול להיות שהסוג הספציפי פחות מתאים או שעלהי להתרגל?
מהו פרק הזמן שלוקח להתרגל מבחינה פיזית? אני לא מדברת על איכות השמיעה.
תודה
לצפיה ב-'הסתגלות למכשיר שמיעה'
הסתגלות למכשיר שמיעה
08/07/2015 | 18:39
48
מור שלום רב,
אם קיימת אי נוחות פיסית צריך לוודא עם קלינאי התקשורת שהתאים את המכשירים שאכן אין שום דבר שלוחץ או לא מתאים. אין באמת סיבה לאי נוחות: מכשירי שמיעה אמורים לשבת בצורה נוחה באוזן מההתחלה, לכן יש לבדוק זאת ברצינות.
האם אלו המכשירים הראשונים שלה? האם המכשירים הם תוך אוזניים או שכל המכשיר בתוך האוזן? וגם חשוב לדעת באיזה גיל מדובר. האם ילדה?
לצפיה ב-'חירשים ותרגום'
חירשים ותרגום
07/07/2015 | 17:47
2
47
לדעתי התרגום לשפת סימנים שהחירשים דורשים לקבל מהמדינה זה סתם פינוק, כי כדאי שהם ילמדו להסתדר לבד במקומות עבודה וכד', הם לא תמיד יחיו עם מתורגמן צמוד.... חבל שהמדינה מאפשרת להם להיות תלותיים עוד יותר
לצפיה ב-'תרגום לשפת הסימנים'
תרגום לשפת הסימנים
08/07/2015 | 18:02
30
ערן שלום רב,
התרגום לשפת הסימנים הוא דרך ההנגשה של שפה נשמעת עבור אנשים שאינם שומעים ברמה כזו שהם מסוגלים לפענח דיבור.
אין זה פינוק או מותרות אלא המינימום ההכרחי על מנת לאפשר להם הבנת הנאמר.
ממש כשם שהנגשה באמצעות רמפה או מעלית מאפשרת לאדם על כסא גלגלים להגיע למקום מסויים, כך התרגום לשפת הסימנים מאפשר להם הבנת דיבור, כך שלא יהיו מופלים לרעה לעומת אנשים שומעים.

לצפיה ב-'ערן-חבל שאני צריכה לשמור על נקיון השפה. '
ערן-חבל שאני צריכה לשמור על נקיון השפה.
08/07/2015 | 18:15
35
האמת שגם אני איני מאמינה גדולה בתרגום לשפת הסימנים, ומעדיפה כתוביות. אבל ההעדפה שלי גם היא בעצם נובעת מצורך בהנגשה. ובסיוע. 
ההתבטאות שלך שהנגשה זה פינוק... תגיד לי: אתה חרש? או סתם אזרח מודאג? 
מודה שהעלית לי את הפיוז. בקיץ זה מסוכן קצת. תתחשב בבקשה. 

לצפיה ב-'רציתי לשתף במשהו נחמד שקראתי'
רציתי לשתף במשהו נחמד שקראתי
07/07/2015 | 11:05
1
61
שיתפו את זה אצלי בפייסובק לגבי אמא שעיצבה לבנה את מכשיר השמיעה בצורה מגניבה כדי שלא יתבייש. אין ספק שזה מעורר השראה. היא הדביקה על המכשיר דמות שהוא אוהב מצבי הנינג'ה וכך חבריו התלהבו ולא הסתכלו על הלקות שלו כנכות אלא כמשהו מגניב!

אני חושבת שזו דרך טובה להתמודדות.....

לצפיה ב-'מדבקות "מגניבות" לקישוט מכשירי השמיעה'
מדבקות "מגניבות" לקישוט מכשירי השמיעה
07/07/2015 | 16:33
39
מיטל, תודה רבה על השיתוף!
זה אכן אחד הכלים הנחמדים ל"התיידדות" עם מכשירי השמיעה ויש יצרניות מכשירים שאכן מפיקות מדבקות כאלו.
מנסיון - הילדים (ובעיקר הילדות...) מאוד אוהבים את זה אולם לעתים להורים זה נראה מוזר או מוגזם.
זה שוב מחזיר אותי לעיקרון שההסתגלות וההשלמה ההורית היא החשובה והמקדימה. לאחר מכן, ההסתגלות הילדית תופיע באופן טבעי.

לצפיה ב-'שפת הסימנים הישראלית'
שפת הסימנים הישראלית
06/07/2015 | 21:40
1
33
שלום, פירסמתי את ההודעה במקור בפורום בלשנות, אבל לא קיבלתי תשובה ויכול להיות שכאן יוכלו לעזור לי. כמו שאמרתי אז, מצטערת מראש אם זה לא הפורום הנכון, אני ממש חדשה פה.
בכל מקרה, רציתי לשאול אם מישהו פה יודע איך אפשר ללמוד את שפת הסימנים הישראלית בלימוד עצמי? כלומר דרך ספר או קורס אינטרנטי. ניסיתי לחפש וכל מה שמצאתי זה את הספר "שפה במרחב: אשנב לשפת הסימנים הישראלית" אשר נשמע מרתק אבל אם הבנתי נכון הוא בעיקר עוסק בשפה מבחינה בלשנית (ולמעשה אין לי מושג איך להשיג אותו בכלל).
באינטרנט מצאתי מילונים שדרכם למדתי מספר מילים, אבל כפי שהבנתי הדקדוק שונה מעברית והייתי מעדיפה ללמוד אותו כראוי, ובאינטרנט מצאתי רק את שפת הסימנים האמריקאית. מצאתי גם קורסים בישראל אבל הם קשורים לאוניברסיטה או נמצאים בתל אביב ובמרכז הארץ כך שאין לי דרך לנסוע אליהם באופן קבוע. 

מקווה שתוכלו לעזור לי, ושוב סליחה אם זה לא המקום המתאים 
לצפיה ב-'שפת הסימנים'
שפת הסימנים
07/07/2015 | 16:26
25
שלום לך,

אכן זהו פחות תחום העיסוק של הפורום הזה וכאשת מקצוע שעוסקת בתחום של מכשירי שמיעה אני מטבע הדברים כמעט ולא פוגשת אנשים המתקשרים במצעות שפת סימנים, ולכן אין לי ידע מיוחד בנושא מעבר למה שכבר בדקת.
שיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'מכשיר שמיעה לילדים'
מכשיר שמיעה לילדים
02/07/2015 | 17:22
3
58
שלום רב, הבן שלי חווה התדרדרות שמיעתית והרופא המטפל המליץ על שימוש במכשיר שמיעה. אני מאוד חוששת עבורו. ילדים היום צוחקים כל כך על משקפיים, אז אני לא רוצה לדמיין איך יגיבו למכשירי שמיעה. הבן שלי מאוד מתבייש ומסרב בתוקף. ילדים יכולים להיות מאוד אכזריים כלפי ילדים אחרים. איך היית מציעה לי להתמודד עם זה? האם יש מכשירים שאינם בולטים?
לצפיה ב-'מכשירי שמיעה לילד'
מכשירי שמיעה לילד
02/07/2015 | 23:29
2
79
שמילה שלום,
אז קודם כל, מהנסיון שלי ושל עמיתיי, ילדים לא באמת לועגים לילד אחר בגלל מכשיר השמיעה, ואם כן, אז זה עניין חולף ונשכח.
אני מכירה לא מעט ילדים לקויי שמיעה שמרכיבים מכשירים והם ילדים מלאי ביטחון עצמי ומקובלים בקרב בני גילם.
החשש הוא בדרך כלל שלנו, ההורים, כי זה באמת נורא קשה להשלים עם הלקות ועם הנוכחות של מכשירי השמיעה.
אז עם כל הקושי, הנסיון שלנו מצביע על כך שעל מנת לאפשר לילד להתחיל להסתגל בהשלמה וביטחון למכשירים, ההורים צריכים לשדר לילד גישה חיובית ובטוחה, ואז לרוב הדברים מסתדרים חיש מהר.
אז תלוי בן כמה הבן שלך, אבל מרבית מכשירי השמיעה לגילאים הצעירים הם כן נראים, אבל דווקא בשל היותם נראים, ישנן כיום חברות שבכוונה תחילה מעצבות אותם בצבעים מודרניים מרהיבים.
אם תרשמי לי בן כמה הבן שלך, אוכל להמליץ על לכם להתרשם מעיצוב המכשירים. ושוב, מנסיון, כאשר הילד מקבל מסר שמכשיר שמיעה יכול להיות משהו ״מדליק״ ״חמוד״ או ״מגניב״ כל הגישה משתנה וההתרגלות לרעיון קלה בהרבה.

לצפיה ב-'היי, תודה על המענה '
היי, תודה על המענה
05/07/2015 | 15:11
1
24
יכול להיות שזה יותר בראש שלי כמו שאת אומרת. הבן שלי בן 7. אשמח להמלצות.
תודה.
לצפיה ב-'מכשירי שמיעה מעוצבים לילדים'
מכשירי שמיעה מעוצבים לילדים
07/07/2015 | 16:43
31
שמילה שוב שלום,
מכשירי שמיעה במגוון צבעים שניתן לבחור, במגוון שילובים, תוכלי למצוא בחברת פונאק, בקישור הזה: http://www.phonakpro.com/com/b2b/en/products/hearing_instruments/sky-q/mix-match.html
את המכשירים משווקת בארץ חברת שטיינר מכשירי שמיעה (פרטים בקישור למטה).

בנוסף, יש להם ליין של מדבקות לקישוט המכשירים שניתן לראות בתמונה הזו:

שיהיה בהצלחה !

לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
30/06/2015 | 18:43
5
|לק| מתכננות מסיבת רווקות לחברה הכי טובה ויש לכן שאלות? מחפשות רעיונות מגניבים לערב נשים מהסרטים?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום מסיבת רווקות ערבי נשים ותקבלו את כל המידע הדרוש:

|לב| הזוגיות שלכם נקלעה למשבר? את מרגישה שהקשר תקוע אך לא רוצה לוותר?
|קדימה|פורום טיפול זוגי הוא בדיוק המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו:

|מייל| מעוניינים להגדיל את המכירות ולא יודעים בדיוק איך? רוצים ללמוד על שיטות שיווק מומלצות?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום מכירות ותלמדו מהי הדרך הנכונה ביותר!

|בית| מתעניינים בתחום התכנון והבנייה? חובבי אומנות וטכנולוגיה?
|קדימה|פורום אדריכלות הוא בדיוק המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו:

|שמש| חולמים על יום כיף חלומי ומתלבטים בין מגוון הטיפולים המוצעים בספא? סובלים מכאבי גב ורוצים לשמוע על טיפול באבנים חמות?
|קדימה|פורום ספא הוא המקום האידיאלי בשבילכם! היכנסו עכשיו:

|כלב| הכלב מתנהג בצורה מוזרה? החתול לא מפסיק לילל?
|קדימה|היכנסו לפורום רפואת חיות מחמד והתייעצו עם וטרינר מוסמך:

|סביון| חולמים על חופשה מיוחדת ולא שגרתית בארצנו היפה?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום קארוונים קמפינג ותתכננו את הטיול המושלם!
לצפיה ב-'צפצופים באוזניים וירידה בשמיעה'
צפצופים באוזניים וירידה בשמיעה
30/06/2015 | 13:44
1
39
שלום
אבי נפגע לפני שנים במלחמת יום הכיפורים באוזניו, באוזן אחת הוא לא שומע כלל ובאוזן השניה הוא שומע מעט מאוד. אחרי כל השנים האלה הוא סוף סוף הסכים למכשיר שמיעה, ורציתי לדעת האם זה עוזר גם לצפצופים שהוא טוען שהוא שומע באוזניו? או שזה רק להעלאת השמיעה?
לצפיה ב-'האם מכשירי שמיעה עוזרים גם להתמודדות עם טינטון?'
האם מכשירי שמיעה עוזרים גם להתמודדות עם טינטון?
01/07/2015 | 11:10
51
אביה שלום,
אז קודם כל, התשובה לשאלתך היא כן, במידה מסויימת! 
אמנם אף קלינאי תקשורת מקצועי ומיומן לא יתאים מכשירי שמיעה רק לשם סיוע לטינטון ולא יבטיח שזה בטוח יעזור, אך מחקרים שונים וכן הנסיון הקליני של אנשי המקצוע בשטח, מצביע על כך שמי שסובל מ״צפצופים באוזניים״ (=טיניטון/טיניטוס), הרי שברגע שמתואמים לו מכשירי שמיעה, פעמים רבות מדווח על הקלה משמעותית בשמיעת הטינטון ורמת הטרדה שלו.  ההסבר הרווח לכך הוא שהגברת הקלט השמיעתי מבחוץ, באמצעות מכשירי השמיעה, מפחיתה את מידת ההתמקדות של המוח בקלט המגיע מבפנים, דהיינו הטינטון.
ובנוסף, האם מכשיר השמיעה בתמונה שצירפת הוא באמת המכשיר של אביך? אני מקווה שלא כי זהו מכשיר אנאלוגי מאוד מיושן....

לצפיה ב-'בדיקת שמיעה של תינוקת בת יומה'
בדיקת שמיעה של תינוקת בת יומה
29/06/2015 | 15:03
1
30
לפני כשלושה שבועות ילדתי את בתי הבכורה. הכל בסדר מלבד זה שבבית החולים אמרו לי שבאוזן אחת בדיקת השמיעה שלה לא היתה טובה. מה המשמעות של זה? האם זה אומר שיש לה אוזן חירשת?
לצפיה ב-'סינון שמיעה אצל ילודים'
סינון שמיעה אצל ילודים
30/06/2015 | 16:07
25
טליה שלום רב,
קודם כל - ברכות להולדת התינוקת. מקווה שחוץ מעניין השמיעה הכל בסדר, וגם עניין השמיעה הוא לאו דווקא מדאיג במקרה הזה.
סינון השמיעה נעשה בגיל כה מוקדם מכיוון שזוהי הזדתמנות מצויינת מבחינת רשויות הבריאות הממשלתיות  "לתפוס" פלח אוכלוסיה כמה שיותר רחב. אולם, למעשה בגיל יומיים או שלושה ימים, יכולים להיות גם גורמים אחרים שבעטיים היילוד אינו עובר את הבדיקה, למשל קיום נוזלים באוזן. לכן, הנוהל הוא שאם היילוד לא עבר את הבדיקה בבית החולים, הוא מוזמן לבדיקה ממש כזו, נוספת, לאחר כחודש. האם זומנת לבדיקה כזו? 
בנוסף, חשוב לי לדעת אם ישנם גורמי סיכון משפחתיים או נסיבתיים לקיום ליקוי בשמיעה אצל התינוקת שלך.
אנא כיתבי לי שוב על מנת שאוכל להדריך אותך לגבי ההמשך.
רק בריאות!

לצפיה ב-'לופ'
לופ
28/06/2015 | 18:39
3
37
באיזה אולמות (תאטרון קולנוע) יש לופ לכבדי שמיעה? איזה ציוד דרוש כדי להשתמש בו ?
לצפיה ב-'מערכות הגברה באולמות תיאטרון וקולנוע'
מערכות הגברה באולמות תיאטרון וקולנוע
30/06/2015 | 16:00
2
51
שלום לך,

את הרשימה המלאהשל האולמות המונגשים ברחבי הארץ תוכל למצוא באתר "נגישות ישראל" בכתובת http://www.aisrael.org/?CategoryID=2783&Articl...
באולמות אלו ישנה מערכת הגברה מרכזית הפועלת על שידור באמצעות גלי אינפרא אדום ומחולקות בהם גם אוזניות קלט לשימוש אישי, תמורת פיקדון.
בנוסף, את יכול לרכוש לעצמך אוזניות אישיות הקולטות באמצעות גלי אינפרא-אדום ולהשתמש בהן בכל אולם הפועל עם הטכנולוגיה הזו. היתרון הוא שאתה משתמש רק באוזניות שלך הקבועות, אין העברה מאוזניים של אנשים אחרים, אין בעיה של מלאי מספיק (לפעמים מלאי האוזניות באולם נגמר), אם אתה מעוניין לרכוש אוזניות כאלו, אוכל לברר לך לגבי דגם מתאים ואיכותי. 
לצפיה ב-'הנגשה באולמות תאטרון וקולנוע'
הנגשה באולמות תאטרון וקולנוע
30/06/2015 | 18:57
1
27
תודה על התשובה המהירה. כן, אשמח לקבל המלצה לגבי אוזניות.
לצפיה ב-'אוזניות לשמיעה בתיאטרון'
אוזניות לשמיעה בתיאטרון
01/07/2015 | 11:19
215
שלום שוב,
להלן קישור לדף של דגם של אוזניות בדיוק מהסוג המדובר:
http://www.steiner.co.il/product/אוזניות-rainbow/

והנה גם משוב (מאוד חיובי) של מישהו שכבר השתמש בהם, ופרסם את התגובה שלו בדף הפייסבוק של חברת שטיינר:

״שטיינר מכשירי שמיעה שלומות
ב-25/12/2014 רכשתי אצלכם אוזניות לעזר לצפייה בתיאטרון.
לפני שבוע הלכתי לראשונה מאז הרכישה להצגה ב"הבימה".
עד כה הייתי רגיל להשתמש במגברי השמיעה שמחלקים בתיאטראות, והתוצאה הייתה תמיד מאד לא משביעת רצון,
הצלחתי להבין לכל היותר 50% מהנאמר, כך שהנאתי מההצגה הייתה תמיד מוגבלת ומתסכלת.
הפעם ההפתעה הייתה מושלמת, משמחת ומרגשת ברמה שלא תתואר.
שמעתי כמעט כל מה שדובר על הבמה, בצורה צלולה ובהירה.
ההנאה הייתה עצומה וסחפה גם את אשתי, שאוהבת מאד תיאטרון ועד כה הייתה בצער על שאני לא נהנה.
אני מודה לכם מקרב לב על ההמלצה לרכוש את המכשיר, על ההדרכה והליווי.
תודה רבה, רבה.....״

לצפיה ב-'פרישת המנהלת וכניסת מנהלת חדשה'
פרישת המנהלת וכניסת מנהלת חדשה
25/06/2015 | 17:05
1
34
אנו מודים לבועת sabon על תקופת ניהול בפורום ומאחלים לה הצלחה בהמשך הדרך בתפוז ובכלל.
 באותה הזדמנות, אנו מברכים את תמר גלבגיסר עם כניסתה לניהול הפורום ומאחלים לה הצלחה והנאה בתפקיד.

המשך גלישה מהנה בתפוז אנשים

לצפיה ב-' לפורשת ולנכנסת...'
לפורשת ולנכנסת...
26/06/2015 | 14:24
19
לצפיה ב-'מכשירי שמיעה'
מכשירי שמיעה
28/06/2015 | 15:11
2
51
לאחרונה עברתי בדיקת שמיעה ונמצא שיש לי ליקוי שמיעה. במכון השמיעה בו ביקרתי המליצו לי על שני מכשירי שמיעה. לדעתי מספיק לי רק מכשיר אחד ונראה לי שהם פשוט מנסים למכור לי עוד מכשיר. האם בכלל צריך שני מכשירים? למה לא מספיק מכשיר אחד?

לצפיה ב-'שני מכשירים עדיפים על פני מכשיר אחד'
שני מכשירים עדיפים על פני מכשיר אחד
28/06/2015 | 18:01
1
65
מורן שלום רב,
לא ציינת בפנייתך, אך אני מניחה שמדובר על ליקוי שמיעה בשתי האוזניים, כפי שיש בדרך כלל. ולכן, אין ספק שטוב להרכיב שני מכשירים, ממש כשם שמרכיבים משקפיים לשתי העיניים ולא רק משקף אחד. 
הוכח במחקרים רבים, שאם יש ליקוי דו-צדדי ומשתמשים רק במכשיר על אוזן אחת, כמעט בלתי אפשרי להבין דיבור בסביבה אקוסטית מורכבת. הכוונה היא שברגע שיש יותר מאדם אחד שמדבר, או שישנו גם רעש, או הדהוד, מאוד קשה עד בלתי אפשרי להבין את הנאמר אם מרכיבים רק מכשיר אחד. השמיעה בשתי האוזניים מאפשרת למוח שלנו לבצע עיבוד מתוחכם של הבלטת השמיעה כלפי הדובר אותו אנו רוצים לשמוע ומאפשרת לנו להתעלם ולו במעט מהרעש הסביבתי או הדיבור האחר.
בנוסף, שמיעה בשני מכשירים מצריכה פחות הגברה כי סכום העוצמה של שני המכשירים נותן יותר מאשר כל מכשיר בנפרד. ולבסוף, אם ש ליקוי דו-צדדי פשוט לא כדאי להזניח את אחת האוזניים. שיהיה בהצלחה עם המכשירים החדשים!
לצפיה ב-'רק הערה אחת... נוסטלגית.'
רק הערה אחת... נוסטלגית.
08/07/2015 | 18:21
26
שטיינר מכשירי שמיעה מרחוב עבאס בחיפה היו אלו שסיפקו לי את מכשיר השמיעה הראשון שלי (וגם השני והשלישי) וזה היה לפני כמעט שישים שנה. חתיכת נוסטלגיה. וואו. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
שמרית בן ציון, קלינאית תקשורת בוגרת אוניברסיטת חיפה. עובדת כאודיולוגית בחברת שטיינר מזה מספר שנים. בעלת ניסיון בכל סוגי בדיקות השמיעה והתאמת מכשירי ש
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

בעלי מקצוע

שמרית בן ציון - מנהלת פורום מכשירי שמיעה
להתייעצות עם מנהלת הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה