לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום בונים בית
בונים בית ? בואו לספר על החלום ואיך הוא הופך למציאות. זה המקום להתלבט איתנו בדילמות הקטנות והגדולות של הבניה ולעבור ביחד את הדרך הארוכה והמפרכת עד הרגע המיוחד בו תכנסו אל הבית שלכם. הפורום הוא פורום לתמיכה ולדיונים מקצועיים ואחרים. אנא הקפידו על חוקי הכתיבה בפורום אותם ניתן למצוא בתקנון הפורום. ברוכים הבאים ושהמסע יהיה מהנה לכולנו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בונים בית

בונים בית ? בואו לספר על החלום ואיך הוא הופך למציאות. זה המקום להתלבט איתנו בדילמות הקטנות והגדולות של הבניה ולעבור ביחד את הדרך הארוכה והמפרכת עד הרגע המיוחד בו תכנסו אל הבית שלכם. הפורום הוא פורום לתמיכה ולדיונים מקצועיים ואחרים. אנא הקפידו על חוקי הכתיבה בפורום אותם ניתן למצוא בתקנון הפורום. ברוכים הבאים ושהמסע יהיה מהנה לכולנו.

המלצה על מכונת כביסה
09/10/2015 | 14:11
3
64
מה עדיף? BEKO או קריסטל?
אלו שתי החברות היחידות שמתאימות לי לגודל הדלת לצערי.

לאחר שתי מכונות קריסטל פתיחה עליונה...
09/10/2015 | 19:18
2
95
אני יודע איזה מכונה בודאות לא נקנה יותר לעולם !!!
זו לא תהיה קריסטל. לא נוגע בהם עם מקל.
וואאוווו למה? על מה ממליץ?
10/10/2015 | 10:11
1
35
כמות התקלות שהיו לנו בשתיהן...
10/10/2015 | 14:11
80
לא היו מביישות מכונה סינית מדגם הנחות ביותר (אם יש כזאת).
את המכונה הראשונה זרקנו כיון שכנראה התוף התעוות, שכן הרצועה התחילה ליפול. התיקון של הבעיה היה די פשוט (עניין של 10 דקות למישהו עם קצת התמצאות טכנית), אבל כשהתקלה התחילה להופיע כמעט בכל מחזור כביסה, ביררתי ונאמר לי שצריך להחליף תוף, שעלה אז (לפני כמה שנים טובות) כ 1200 ש"ח !!!
במכונה השנייה היה לי "מזל" שלפחות היתה אחריות מורחבת ל 3 שנים שבה לפחות לא נדרשתי לשלם על התיקונים. במשך תקופת האחריות הוחלף טיימר, ולאחר תקופה לא ארוכה גם הדלת שכן היא ממש התפרקה (נפתחה). לאחר תום האחריות הטיימר נדפק עוד פעם ופה כבר החלטנו לזרוק את המכונה אפילו שהתיקון לה היה יקר כל כך.
היו עוד כמה דברים קטנים, אבל אני כרגע לא זוכר הכל.

בשנים האחרונות יש לנו AEG שמתפקדת לא רע כל כך. למרות שאישתי טוענת שהכביסה הלבנה לא יוצאת משהו...
ניתן לחסוך כמה גרושים ולקנות ELECTROLUX שזהה לחלוטין ל AEG ELECTROLUX מייצרים מכשירי חשמל להרבה מאוד חברות אחרות שרק מדביקות את שמן עליהם, כולל חברות מאוד מכובדות.
תמהיל למשכנתא בניית בית
09/10/2015 | 09:36
65
shahar18082
נשלח ב - 10/08/2015 : 19:36:05 תגובה עם ציטוט
שלום
אנו זוג+3 ילדים עים הכנסה של 18K
ביקשנו משכנתא לבניית בית 800K
התמהיל
מסלול פריים -0.8 לתקופה של 30 שנה 266K
מסלול קל"צ 3.8 לתקופה של 17 שנה 534K
החזר חודשי 4389 ש"ח
האים ניתן לשפר את הריביות ובכמה?
האים התמהיל הנ"ל מומלץ או לשפרו?
תודה
תמהיל למשכנתא לבניית בית
09/10/2015 | 02:21
38
שלום
אנו זוג+3 ילדים עים הכנסה של 18K
ביקשנו משכנתא לבניית בית
התמהיל ל 800K
מסלול פריים -0.8 לתקופה של 30 שנה 266K
מסלול קל"צ 3.8 לתקופה של 17 שנה 534K
החזר חודשי 4389 ש"ח
האים ניתן לשפר את הריביות ובכמה?
האים התמהיל הנ"ל מומלץ או לשפרו?
תודה
החלפת דלתות פנים בדירה
08/10/2015 | 11:47
2
101
שלום,
אני חושב על שיפוץ עתידי בטווח הרחוק, אך הייתי רוצה להחליף לפני הכל את דלתות הפנים בדירה שלי עקב בלאי, ורצון שתהיה בינתיים אקוסטיקה יותר טובה בין החדרים.
האם החלפת הדלתות לא תפגע בשלבי השיפוץ העתידיים? ז"א אם אחליף או אדביק ריצוף פעם זה יהווה מכשול ?
תודה,
אין עם זה כל בעיה.
08/10/2015 | 13:57
1
70
יש שתי אופציות. הראשונה, לא להתיחס לעתיד, להחליף עכשיו, ולקצר את הדלתות מלמטה כשתשפצו. השניה, היא מראש להשאיר מרווח לריצוף עתידי.
האופציה המועדפת בעיני היא הראשונה.
כמו שאמר רוני. אם תחליף ריצוף לא תהיה כל בעיה.
08/10/2015 | 18:22
55
אם תדביק ריצוף ? אם מדובר בפרקט סביר שהעובי הנוסף יהיה כ 13-15 מ"מ. אאם תדביק פורצלן - מדובר בקצת יותר. אם תדביק מרצפות בטון...זה כבר כמה סנטימ. או בקיצור - כדאי לחשוב קודם איזה ריצוף עתידי תבחר, ואז לראות אם אפשר להשאיר מרווח בשבילו.
או לרכוש דלתות עם חלק תחתון מתכוונן.
במקסימום - תצטרך לקצר את תחתית הדלתות.
עלויות פיקוח בניה
08/10/2015 | 09:57
5
140
שחום חברים,
עבר זמן מה מאז כתבתי כאן לאחרונה.
את ביתנו סיימנו לפני 2-3 חודשים ומתגוררים בקן החדש.

הבטחתץי להעלות תמונות ורשמים, ואעשה זאת אפילו בימים הקרובים, מבטיח להשתדל, אולי בימים הקרובים.

שכן שמתעתד לבנות שאל אותי על פיקוח בניה מאחר והוא רוצה לקחת מפקח, לא כל כך יכולתי לעזור לו, אבל ראיתי לנכון לעלות שאלה כזו בפורום.

האם יש עלות ממוצעת למפקח בניה? זה מחיר פיקס (בטווח מסויים) מחיר למטר?
הוא רצה לדעת כמה זה יעלה לו, שמעתי על מחירים של 60-120K ש"ח אבל נראה לי שהשוני גדול מאוד,ממה זה נובע? ממורכבות הבית?

ההנחה המובנית שלי היא שהזול הוא בד"כ יקר, כי מפקח שלוקח מחיר זול, כנראה מבצע השלמה דרך אנשי המקצוע.... כך שלבעל הבית זה בסוף עולה אותו דבר והאינטרס שלו לא נשמר.

שאלה נוספת שעולה לי בראש, היא תאכלס, מה תפקידו של מפקח הבניה?
הרי יש מהנדס, יש אדריכל ויש קבלני משנה......

היכן נכנס המפקח בינהם?

משקיע בב"ש
מנסיוני - רוב ה"מפקחים" הם למעשה מנהלי פרוייקט
08/10/2015 | 10:10
3
151
יש מהם שנותנים גם פיקוח, יש שרק מנהלים את הפרוייקט ובפועל כמעט ולא מפקחים.
זה בעצם כמו קבלן מפתח, אבל עם פחות אחריות...
נכון שיש כמה אחרים, ויש טובים מהם גם בפורום הזה, אבל צריך להיות מודעים לזה ולהגדיר דרישות (בכתב) מראש!!
טווח המחירים שנתקלתי בו הוא בין 20 אש"ח ל- 150 (כן, כזה טווח!!).
מבחינת הסדרי התשלום גם יש הבדלים משמעותיים. למטרים יש השפעה מסויימת על המחיר, אבל בתים קטנים יעצרו באיזשהו מינימום ולא יירדו הרבה מתחת, כי עדיין יש הרבה עבודה שבפועל די דומה בבית של 80 מטרים בדומה ל- 200 מטרים.
יש שמשלמים לפי חודש ללא מגבלה.
יש שקובעים מועדי תשלום לפי נקודות ציון כמו עם קבלן מפתח.
יש שמשלמים בכל חודש, עם מגבלות, כגון מקסימום חודשים, ונקודת ציון סופית לתשלום האחרון (למשל - 12 חודשים בכל חודש, ותשלום נוסף במועד מסירת טופס 4, או חודש אחריו). במקרה זה גם אפשר לסכם על מחיר קבוע שבכל מקרה ישולם גם אם הבית ייבנה עד תום בתוך חצי שנה, או להחליט שאם הזמן יהיה קצר יותר המחיר יהיה נמוך יותר.
במקרה הראשון - ל"מפקח" יש תמריץ ללחוץ לסיום מוקדם - יש בזה ייתרון למי שרוצה להיכנס מהר. חסרון למי שרוצה פיקוח קפדני לא "עיגולים".
בהצלחה לשכן ומזל טוב לך!!!!

וואו אכן טווח מחירים רחב מאוד
08/10/2015 | 15:15
1
85
אני תמהה מה מפקח יכול לעשות תמורת 20,000 ש"ח?
מקסימום לבוא לשתות קפה עם הפועלים.

פיקוח לא יצא מזה משהו...

משקיע בב"ש
אכן לא לקחתי את ההצעות הללו ברצינות יתרה
08/10/2015 | 15:45
92
מה שכן - אם רוצים רק פיקוח, ללא מעורבות בהצעות מחיר, שניהול ותיאום וכדומה - ייתכן שיש הגיון במחיר זה, לכמה ביקורים, כולל ביקורי פתע באתר בנקודות רגישות.
זה נותן אופציה למישהו עם נסיון וידע לבדוק שימוש בברזלים, וידוא דגימות בטון, שימוש במוצרים הנכונים לחשמל ואינסטלציה, התאמת ביצוע לתכניות וכדומה.
זה באמת לא נותן שהות ארוכה באתר ומעורבות בניהול הפרוייקט.
עלות ניהול ופיקוח /ניהול פרויקטים
( לעמוד שלי בתפוז )
22/10/2015 | 00:43
24

גילוי נאות , אני מבצע ניהול ופיקוח בניה .
יש מספר שיטות ניהול פרויקט בניה עצמית  .
קבלן מפתח - רצוי מפקח מטעם הלקוח
בניה עצמית - הלקוח מנהל את הפרויקט ,מתאם קבלני ביצוע וחומרים - רצוי מפקח לפיקוח מקצועי על מפרטי הבניה והביצוע.
ניהול ופיקוח - איש מקצוע , מטעם הלקוח ,אשר מנהל את הפרויקט , ביצוע אומדן תקציב , ביצוע מכרזים, תאום ותזמון כל הגורמים הרלוונטיים , פיקוח על מפרטי הבניה והביצוע .
כאשר מדובר במנהל פרויקט מטעם הלקוח , גם כאן יש  כאלה אשר משכנעים את הלקוח לעבוד עם קבלני מפתח או עם קבלני ביצוע כאשר החומרים כלולים במחיר .
עכשיו , ברור למה הפערים כל כך גדולים בעלויות הפיקוח/ניהול .
בפרויקטים אותם ביצעתי עפ"י עקרונות הפרדת חומרים ועבודה , ביטול פערי תיווך והתחייבות לניקיון כפיים , חסכתי ללקוחותי מעל 150-300K  , בהשווה לכל הצעה אחרת שקיבלו .
ככלל , פיקוח על הפרויקט חייב להיות מלא . לא נכון לסכם עם מפקח כי יבצע ביקורים עפ"י תכנית .
פרויקט הבניה הינו מורכב ומחייב מעורבות מלאה של איש מקצוע מטעם הלקוח !!!

בברכה,
תדמור

עלות פיקוח בניה/מנהל פרויקט
( לעמוד שלי בתפוז )
14/10/2015 | 10:21
38
גילוי נאות , אני מבצע ניהול ופיקוח בניה .
יש מספר שיטות ניהול פרויקט בניה עצמית  .
קבלן מפתח - רצוי מפקח מטעם הלקוח
בניה עצמית - הלקוח מנהל את הפרויקט ,מתאם קבלני ביצוע וחומרים - רצוי מפקח לפיקוח מקצועי על מפרטי הבניה והביצוע.
ניהול ופיקוח - איש מקצוע , מטעם הלקוח ,אשר מנהל את הפרויקט , ביצוע אומדן תקציב , ביצוע מכרזים, תאום ותזמון כל הגורמים הרלוונטיים , פיקוח על מפרטי הבניה והביצוע .
כאשר מדובר במנהל פרויקט מטעם הלקוח , גם כאן יש  כאלה אשר משכנעים את הלקוח לעבוד עם קבלני מפתח או עם קבלני ביצוע כאשר החומרים כלולים במחיר .
עכשיו , ברור למה הפערים כל כך גדולים בעלויות הפיקוח/ניהול .
בפרויקטים אותם ביצעתי עפ"י עקרונות הפרדת חומרים ועבודה , ביטול פערי תיווך והתחייבות לניקיון כפיים , חסכתי ללקוחותי מעל 150-300K  , בהשווה לכל הצעה אחרת שקיבלו .
ככלל , פיקוח על הפרויקט חייב להיות מלא . לא נכון לסכם עם מפקח כי יבצע ביקורים עפ"י תכנית .
פרויקט הבניה הינו מורכב ומחייב מעורבות מלאה של איש מקצוע מטעם הלקוח !!!

בברכה,
תדמור

גשם קיר חשוף ורטיבות
07/10/2015 | 23:35
1
75
שלום

התחלנו אתמול להחליף את השליכט באחד הקירות החיצוניים בבית קרקע. הבאנו שיפוצניק והוא קילף את השליכט הישן ומסיבה אישית היה צריך לעזוב. היום ירד מעט גשם כאשר הקיר חשוף ללא השליכט! מה הסכנות? יכול להיות שתיהיה עכשיו רטיבות חמורה?? מה ניתן לעשות ע"מ למנוע זאת כעת?
לא יהיה נזק תחכו עוד יום בלי גשם ותעשו שליכט חדש
08/10/2015 | 16:13
29
בחירת אסלה תלויה עם שיפועים ושטיפה טובים
07/10/2015 | 21:46
22
172
איך בוחרים אסלה תלויה עם שיפועים ושטיפה טובים ?
למישהו יש המלצות על דגם מסויים ?

חברים שרכשו אסלה תלויה בשנים האחרונות חולקים עמנו קיטורים רבים - איך בכל פעם צריך לנקות אחרי כי השיפועים/שטיפה לא טובים

כשהלכנו לחנויות (נגב,חזיבנק,וכו) שאלנו על אסלות מומלצות מבחינה זו, ואמרו לנו שכולן מצויינות. קשה לי להאמין כי כך ככל הנראה חברינו היקרים "נפלו"

תודה רבה ויום טוב 

למי שלא יודע...חוזק השטיפה וסוג החומר הנשטף
07/10/2015 | 22:12
4
200
משפיעים מאוד על ניקוי האסלה מכל סוג.
לחץ מים ויציאת מים בכל היקף האסלה בתוספת כמות מספיקה, אמורים לתת תשובה לבעיית השטיפה בתנאי שמי שמלכלך גם אוכל נכון...
גם שימוש בסבוני אסלה עוזר להורדת הלכלוך...
אבל בכל מקרה, אין כמו מברשת טובה ליתר בטחון.
כל מה שכתבת לא רלוונטי לשאלה
08/10/2015 | 09:55
2
97
תודה?
08/10/2015 | 14:18
1
66
סליחה אם התגובה שלי נראתה קצת בוטה
08/10/2015 | 15:46
139
אבל המלצה לפנות לתזונאית, או להשתמש בחומרי ניקוי לא רלוונטית לשאלה איך לבחור אסלה.
אני כן מעריכה מאד את פועלך כאן, לכן בכלל טרחתי להגיב :)
תודה
08/10/2015 | 15:11
49
חובה לדרוש מהמוכר אחריות מלאה לשטיפה נכונה
08/10/2015 | 00:12
2
144
זה אומר מוצר אחיד של אותו היצרן או אישור בכתב על התאמה מלאה בין האסלה ומיכל ההדחה ( נסתר או גלוי) כי יש בעיה בכמות ומהירות הזרימה ממיכלים שונים למול פתח וצורת האסלה,
לעולם לא להחליט על קניה נפרדת שהיא ה"הישג העיצובים" של המעצבת ותואמת את הכיור, הברז, גוון הלחצנים,,,

לא סט "ניאגרה-אסלה" לא קונים
ממליץ לשכן את המוכר בבית שינקה אם לא התנקה
08/10/2015 | 14:19
69
לא שמעתי שגרוהה מוכרים אסלות...
08/10/2015 | 19:36
87
לא שמעתי גם שגבריט מוכרים אסלות.
אם כך, ביטלת כ 98% מהאפשרויות שקיימות בישראל.

אז איזה סטים לקנות ?
תפנה אותנו גם לאותן החנויות שנותנות: "אחריות מלאה לשטיפה מלאה".
היתי רוצה לקרוא את הסעיפים שם.
יש סתירה בין שיפועים טובים לבין אסלה תלויה...
08/10/2015 | 10:00
6
134
אסלה מונחת הומצאה כך כיוון שהיא מאפשרת שיפוע חזק שמפיל את הכל למטה.
אסלה תלויה לא יכולה לעבוד כך.
יש יותר שיפוע ופחות שיפוע, אבל אין שיפוע חזק כמו מונחת.
לכאורה - המציאו את התלויה לשם קלות הניקוי. אבל העבירו את הבעיה מקושי קל בניקוי מאחור, לקושי משמעותי שדורש ניקוי לאחר כמעט כל הדחה...
אם בכל זאת אתם מתעקשים על תלויה, אז כמו שרשר כתב - לוודא שיש אחריות של היצרן על הניאגרה, ולנסות לבחור את הכי משופע שיש (ואז לרוב יש להן בליטה משמעותית למטה, שיורדת כמעט עד הרצפה, ושוב קשה להגיע עם המגב אחורה, אז בשביל מה בכלל תלויה?....
לא מבין את הדיון זה ובטח שלא את התגובות שלך...
08/10/2015 | 14:30
3
122
כל מה שכתובים כאן רלוונטי, כולל תגובותייך.
אבל להתחיל להתעסק בהיסטוריה של האסלות, ייתן מענה לבעיה שנובעת מאיכות הידבקות הצואה לאסלה ו/או איכות הגימור של האסלה שמונעת הידבקות כזאת ו/או מחוזק השטיפה ופיזורה באסלה?
לדעתי לא.
ההיסטוריה של האסלות התחיל במאה ה-16 כשהפולנים המציאו את האסלה.
מאתיים חמישים שנה אחרי זה האמריקאים שיפרו אותה כשהוסיפו לה חור...ליציאה...
הבעיה היא שזה עדיין לא פתר את הבעיה של ירידה למערכת הביוב וניקוי האסלה שכידוע מתקיים רק אם היא מחוברת לביוב והשטיפה שלה חזקה מספיק.
אסלות תלויות טובות כמו אסלות מונחות לצורך בצוע הצרכים.
אסלות תלויות נמצאות בארץ כתוצאה מתקנות משרד הבריאות למוסדות ומשרד התיירות והתחבורה לבתי מלון ומתקני נסיעות לנושא הניקיון וזה נכון כבר 40 שנה ומעלה.
הכנסת האסלות התלויות התחילה מרצון האדריכלים להסתיר את הניאגרות עם הצנרת מאחור והאסלות התלויות עם ניאגרות סמויות ענו לבקשתם.
האם זה עוזר לניקיון?
למי שמנקה בטוח שעוזר...
בינא אשמח לשמוע מניסיונך
11/10/2015 | 08:17
2
63
בתחום פיקוח הבניה.

להלן השאלה:

משקיע בב"ש
תפקידי המפקח בבניה של בית פרטי נקבעים על פי צרכי הלקוח
12/10/2015 | 19:18
1
41
ובהתאמה המחיר הנדרש ממנו.
מפקח מקצועי = אחד שבאמת עובד נכון, לא מציע הצעות מחיר מגוחכות כמו 20,000 ש"ח גם אם יש לו 20 מבנים אחד ליד השני באותו פרויקט, אלא בכפוף לדרישות הלקוח ממנו וכמובן בהתאמה לשיטת הבניה, משך הבניה המשוער, סוג הפקוח (על קבלן ראשי מיסוד עד מפתח או על קבלני משנה וספקים שעדיין אינם ידועים כי אין אפילו תוכניות ועוד...), מיקום המבנה בארץ (עיר גדולה או הרחבה של ישוב קהילתי וכיו"ב כי יש גם חישובים של "ביטול זמן" = זמן הגעה, חניות ויציאה מהמקום), מזג האוויר בתחילת הבניה ובסופה = קשה מאוד לבצע גמר מבנה בשיטה קונוונציונאלית בחורף בצפון, כי לוקח לחומרים זמן ניכר להתיבש ויש חומרים שאסור לישם כאשר הטמפרטורה צונחת מתחת למותר.
ליווי מלא יכלול את ליווי התכנון להגשה עד קבלת היתר לבניה ומעורבות המפקח כאן תהיה עם כל הגורמים המתכננים והמאשרים = זמן +יעוץ מקצועי + זירוז הגשות ותכנון וביקורת מקצועית עליהם כמו למשל: פתרון בעיות בין אדריכל לקונסטרוקטור או מתכנן אינסטלציה וכל זאת כדי לחסוך הרבה מאוד כסף במהלך הבניה = "למנוע הפתעות" מצד קבלנים וקבלני משנה שעל כל שינוי ו/או תוספת ירצו הרבה יותר ויאריכו את זמן הבניה...
מכל הנ"ל ברור לכל קורא כי מחיר ממני לא תקבלו כאן ולכל מבנה ומזמין צריך מפקח מקצועי לתת הצעה בכפוף לכל הנ"ל ועוד הרבה כי הרשימה למעלה הייתה רק קצה המזלג של חלק מתפקידי המפקח...
ובכל זאת מקשה...
13/10/2015 | 14:25
37
לא ציפיתי לקבל הצעת מחיר, אלא סדר גודל.

לדוגמא כפי שאנו מדברים על עלויות בניה למ"ר ברור שיש משרעת רחבה בהתאם לסטנדרטים אבל עדין יש את הבית בממוצע.

שעומד לרוב במחירים שהם סביב ה 6000 ש"ח למ"ר.

משמע אם אתה בונה בית רגיל ללא בקשות מיוחדות, אז אתה יודע שאם תקבל הצעה בגובה של 9000 ש"ח למ"ר, כנראה שעושים עליך סיבוב.

אני רק בקשתי בכדי להקל על המכר שלי את הבחירה שלו, מן הסתם כולם באהלצות מכאן ומשם.

הבית שהוא מתכוון לבנות הוא סביב 200 מ"ר, קומה אחת, פשוט במבנהו ללא כל פיתוחים אדריכלים כאלו ואחרים, בית פשוט וקונבנציונאלי (אפשר לומר בית טיפוסי).

הוא מחפש מפקח מאחר והוא רוצה לעבוד מול קבלני משנה ולא קבלן מפתח, אבל רוצה מפקח שיפקח אל העבודה והאיכויות שלה וכמובן שיעזור לו בנקודות הרלוונטיות לתשלום.

כמה להערכתך (ללא דוחו"ת, פקקים, חניות, זמני הגעה וכו') סדר גודל של עבודה כזו יהיה סביר?
60K? 80K? 40K? הוא פשוט מקבל משרעת מחירים ואינו יודע מי מגזים למטה ומי למעלה, מחפשים את "הממוצע".

משקיע בב"ש
תודה
08/10/2015 | 15:13
1
79
תודה רבה . לפי הקריטריון הזה רוב האסלות לא מתאימות.
לצערי זו העובדה - הרבה דגמים. מעט טובים.
08/10/2015 | 15:48
117
שימי לב להמלצות של רשר ומיכל כיצד לזהות או לפסול מה שלאר מתאים.
שימי לב להנחיות של בינא לתחזוק השוטפת...
:)
בחירה
08/10/2015 | 12:25
6
140
הכללים לבחירה:
1. שלא תהיה מדרגה פנימית. משטחים אופקיים או כמעט אופקיים הם בעייתיים.
חשוב לציין שהיצרנים עושים מדרגות גם באסלות מונחות, בלי שום סיבה, אולי חושבים על העיצוב ולא על הפרקטיקה.... באסלות מונחות אפשר למצוא כאלה בלי מדרגה בכלל. בתלויות זה הרבה יותר בעייתי.

2. שיהיה ציפוי פנימי עד למעלה ולא רק כמעט. ממש להכניס את היד בחנות ולמשש מאחורי המושב.

בתור מי שהחליפה אסלות נוראיות באסלות מצוינות, ויצאה מעבדות לחירות, ההבדל בין אסלות טובות לגרועות הוא תהומי (העבדות משמעה ניקיון 3 אסלות 3 פעמים ביום, וגם כניסה אחרי האורחים בכדי לנקות.. )
בחרתי של וילורי בוך והן מצויינות, אבל זה היה לפני כמה שנים. סביר שהדגם הוחלף.

סוגיות באסלות או אסלות , יציאות, ומה שביניהן...
08/10/2015 | 18:04
5
150
בשיפוץ האחרון הוחלפו אצלנו 2 אסלות מונובלוק רגילות בשתיים תלויות - ו(כמו שמיכל קוראת לזה) יצאנו מעבדות לחרות.
לא זוכרת את הדגמים הספציפיים - אם אמצא אותם אכתוב כאן.
היציאה מעבדות לחירות
08/10/2015 | 18:38
1
130
אצלי לפחות היא בזכות קלות הניקיון הפנימי והתדירות הנדרשת לעשות זאת.
בכלל לא קשור להיותה תלויה או מונחת/מונובלוק.

מיכל - הבנתי. לכך בדיוק התכוונתי. הן פשוט לא מתלכלכות.
08/10/2015 | 20:56
69
ממש נשמח לדעת את הדגמים - אין כמו נסיון מוצלח! תודה רבה
08/10/2015 | 20:11
2
73
לא מבין גדול באסלות,
10/10/2015 | 11:10
1
108
ומנסיוני הדל מדגם אחד של  אסלות  שיש לי - וילורי בוך - ובניגוד למיכל אינני מרוצה מהדגם הספציפי שלי. הסיבה : המרחק ממרכז ( סליחה על התאור) התחת לחלקו האחורי של שיפוע האסלה , קצר מדי מה שגורם לליכלוך השיפוע והצורך לנקותו למרות השטיפה החזקה .
לכן ממליץ לבדוק זויות ומרחקים פנימיים  וכמובן להתייחס לשאר העצות.
לפני שימוש הדבק לשיפוע פיסת ניר רטובה
10/10/2015 | 11:49
69
עלות הגבהת מגרש
06/10/2015 | 23:47
8
178
שלום,

רכשנו מגרש בגודל של חצי דונם שנמצא 4.5 מטר מתחת לפני הכביש (על צלע ההר).
צדדיו של המגרש גובלים בשני מגרשים כאשר אחד מהם גבוה מפני השטח שלנו ב2 מטר לפחות וביננו לבינו יש קיר תמך מבטון. והמגרש השני גם לו יש לאורך חצי מהמגרש קיר תמך גבוה מבטון.
קדמת השטח היא כלפי ואדי ללא שום בנייה.

התייעצנו עם מהנדס והוא הציע לנו רעיון כזה - לחפור לעומק של מטר אחד באדמה(בשטח של בערך 100 מ"ר) ובתוכו לבנות מבנה בגובה 3 מטרים לערך שבעצם יהווה מרתף אחרי שנרים את שאר פני השטח ב2 מטר.
המהנדס ציין שהדבר אפשרי אך אין לו הערכה בכמה זה ייקר את הבנייה.
(מסתם חישוב של הדיוט בתחום אני מגיע לכך שצריך בערך 700 קוב חומר על מנת להרים את השטח במידה ומנצלים את האדמה שמוצאים מהחפירה של המטר... זה נשמע לי קצת הרבה...)

הייתי שמח לדעת האם למישהו יש מושג בהערכה גסה ככל שתהיה מה העלות של הדבר הנ"ל? האם חסרים פרטים נוספים שעלי לציין?

איך בכלל אני יכול לברר עלות של שלד כזה או אחר לפני שיש לי תוכנית מסודרת? אני הרי לא רוצה שהאדרכילית תתבסס על הרעיון הנ"ל ללא שנדע בערך מה העלות. 

תודה מראש,
עידן.
אפשר לשאול
07/10/2015 | 13:25
5
140
מה יש ממול? הבנתי שזה מורד הר, ויש שם ואדי בלי בניה.
אבל מה יש מעבר לואדי? כביש? ישוב אחר? חורש ישראלי מצוי? מדבר שממה?

תמונה אחת שווה יותר מ...
07/10/2015 | 14:04
4
221
הבנתי.
07/10/2015 | 14:16
153
נכון, נקודת ההשקפה שלך היא מסויימת, וזה ברור, אבל רק חשוב איך זה נראה למי שהולך/נוסע ממול! זה הרס נוראי. פצע בהר. קירות תמך אימתניים.
והכי מרגיז זה שאפשר אחרת!!! לא חייבים לעשות בניה ברוטאלית. אפשר לבנות ולחיות באותו שטח בדיוק בלי לפצוע כל כך ובלי לחתוך את ההר. אפשר לבנות מדורג.
אפשר לדרג מגרשים. לא חייבים להשטיח אותם.

לו אני הייתי בועדה או מתכננת תב"י, לא הייתי מאשרת לא לשכניך ולא לך להגביה את המגרש ביותר ממטר וחצי, ועל כל מטר נוסף לבנות טראסה מגוננת על חשבון המגרש.
הייתי גורמת להם להתאם את עצמם למגרש, ולא להתאים את המגרש אליהם.
אבל כנראה הועדות באזור הזה הן עם השקפת עולם אחרת, ולא אכפת להם לנגוס ולפצוע.

אתה לא אשם, ברור שאתה לא הראשון ולא הגורם לזה. אתה הגעת למצב נתון. ולכן, מכיוון שאישרו לשכניך, אתה לא יכול לשנות הרבה מזה. אכן מה שהמהנדס הציע זה הפתרון הכי פחות נורא, כפי שנראה לי מפה, בלי שום מידע נוסף.
כדאי מאד (חובה!) לערב אדריכל, שהוא יציע פתרונות נוספים אם יש כאלה. ראה מה שכתבתי לפני 3 ימים על בתים שנבנו ללא אדריכל. אל תוותרו על אדריכל!!!
רצוי גם שתערבו מתכנן נוף מקצועי מהאזור שלכם, כדי שיציע פתרונות שאינם קירות תמך .

ידידי היקר, אל תקשיב למהנדס ותן לאדריכלית שלך לתכנן
07/10/2015 | 19:55
137
הרי בשביל זה חתמת איתה...כדי שהיא תמצא את הפתרון הנכון.
מהתמונה ברור שחלק מהמגרש שלך הוא מילוי מהודק שבקצהו...מסלעה תומכת?
הנחת היסוד שלי היא שלא נוגעים במגרש אלא מתכננים עם מה שיש...
מה זה אומר?
1) חיסכון כספי ; (מה שהמהנדס הציע לכם סתם מייקר)
2) מתכננים מה שנקרא "בית הפוך" = כניסה למבואה +סלון +פינת אוכל +מטבח ושירותים ומדרגות שיורדות לחדרי השינה שאחד מהם הוא ממ"ד גדול (לפחות 12מ"ר נטו) עם עוד חדרי שירותים וחדר משפחה, חדרי ארונות וחדר שירות, כאשר לנוכח הנוף הנפלא, מרפסת גדולה לסלון העליון, תצל על משטח תחתון שיהיה המשטח של המגורים.
תרוויח גם מקום מוגן לתליית כביסה על מתלה מתקפל לקיר שבנה השכן ותקבל מכסימום גינה כי בבית הפוך ניתן לבנות צמוד למסלעה העליונה של הרחוב וחוק 5מ' לגבול מגרש תופס רק מקומת ה-0...
אגב הקומה התחתונה נקראת מינוס 1 ולא מרתף מה שמקנה לך אפשרות לבנות גם קומה א' וגג מעליו...עד לגובה המותר בת.ב.ע. וכמובן בהתאמה ליכולת הכספית שלכם.
נ.ב. משתמשים ב-"בטונעל" ב-300 עדס שקיעה 6 לקירות הממ"ד והקיר הצמוד למסלעה וכמובן הרצפה ומקבלים חלק מבנה אטום לרטיבות ללא צורך בבצוע איטום נוסף...
נראה לי כמו סלעית...
08/10/2015 | 15:19
1
96
או שאני טועה?

משקיע בב"ש
טועה, אבל קרוב...
08/10/2015 | 21:13
45
הטעות שלכם שאתם מתחילים מ"רעיון" של המהנדס
08/10/2015 | 18:18
1
105
שהולך להכתיב את כל התכנון של הבית. בעוד שתפקידו האמיתי של המהנדס זה לתכנן את השלד בהתאם לתכניות שהאדריכל מייצר.
אני מציעה שתקשיבו למהנדס ותזכרו את הצעתו כאופציה , אחת מיני רבות, אפשרית לתכנון הבית והמגרש. אבל זה הכל.
עם הידע הזה ועם כל שאר הרעיונות שלכם לגבי הבית העתידי, ועם התקציב, והצרכים שלכם - תגשו לאדריכל/ית ותתחילו איתה את תכנון הבית. תמיד אתם יכולים להציע או לשאול אותה לגבי אופציה כזאת או אחרת שעלתה בדעתכם או שהציע מאן דהוא (כולל המהנדס).
ספציפית למה שאני רואה בתמונה - אם תרימו את כל המגרש השכן משמאל יקבל חומה גבוהה. מעבר לכך העלויות כאן אינן זניחות.
אולי הפתרון הנכון יהיה לבנות בשתי קומות כשהתחתונה הנה בגובה המפלס התחתון ומקבלת את החצר הקדמית, והשניה מקבלת את החצר המוגבהת (שקיימת כבר עכשיו אבל יתכן שתידרש עוד קצת הגבהה) וככה לכל קומה יש חצר משלה....
אולי הפתרון יהיה בניה במפלסים כאשר הכניסה במפלס ביניים , ואפשר לרדת למפלס התחתון ו/או לעלות לעליון....
ויש עוד אפשרויות - כל אחת עם יתרונותיה וחסרונותיה.
בשביל זה בדיוק אתם משלמים לאדריכלית!
גילוי נאות - ביתי הפרטי יושב על מגרש הררי עם שיפוע
08/10/2015 | 18:28
121
במקום להשקיע הון בפילוס השטח (ולפצוע עוד יותר את הנוף) בניתי אותו בכמה קומות כאשר מפלסי החצר נוצלו לטובת גינה נפרדת לכל קומה. ככה יוצר שיש חצרות שונות במפלסים שונים (מחוברות במדרגות גינה) והפיתוח מגוון ומענין יותר מסתם פלטה מגוננת.
מה יותר - מפחיד או מדהים?
06/10/2015 | 14:36
2
219
ובאותו הקשר, אותו מתכנן, אותה ארץ.....
06/10/2015 | 14:38
1
110
מהמם ומפחיד גם יחד
07/10/2015 | 22:54
43
לא חושבת שהייתי עולה 
בניית מדרגות
05/10/2015 | 21:27
3
142
משפצת בית,
צרכה לבנות מדרגות חדשות. ממרתף ועד קומה א'..
אני לא יודעת מה טיב הקרקע
אשמח לקבל הערכת מחיר לחפירה ובניה  (בטון וטרצו).בשני מצבים
במקרה א' - אם החפירה היא באדמה.
במקרה ב' - אם החפירה היא בסלע.
בתמונה המדרגות הקיימות היום, אבל הן עוברות כמה מטרים משם
תודה
מנסה לחדד - את מבקשת להרוס גרם מדרגות כפול
06/10/2015 | 10:01
72
מקומת מרתף לק"ק , ומק"ק לקומה ב' .  
ואחר כך לבנות את הגרם הזה במיקום שונה בו כנראה יהיה צורך בחפירה עבור הגרם התחתון בלבד (זה שיורד למרתף).
והשאלה בעצם כמה יעלה פירוק הגרם הישן, ובנית גרם חדש כולל חפירה כנ"ל . נכון?
השאלה שלך היא כמו משוואה עם יותר מידי נעלמים...
06/10/2015 | 19:48
1
49
1) לא נתת את התוכנית החלופית ;
2) לא ברור אם המרתף כבר בנוי ומשם יש מדרגות והוספת קומה א' שלשם המדרגות צריכות להגיע...או אם את מוסיפה מרתף ולכן צריכה לדעת עלויות חפירה...
3) חסר חתך דרך המדרגות של המצב הקיים..;
4) חסר מה מתוכנן בנוסף לקיים כדי שנבין מה קורה שם בכלל...
5) שכחת לכתוב היכן בארץ...או סוג הסלע וסוג האדמה...
נדרשת גם תוכנית הפתוח הקיימת שאולי תגביל ותייקר מאוד את החפירה/חציבה בגלל קרבה של ביוב או תשתיות אחרות...
בקיצור...כפי שכתבתי בכותרת: "משוואה עם יותר מידי נעלמים" לכן לא ניתנת לפתירה בלי מראה עיניים על מה שחסר...
המרתף כבר בנוי, רק מיקום הירידה אליו משתנה
07/10/2015 | 22:10
29
(זז אחורה במטר וחצי).
קומה שניה כבר בנויה, רק המדרגות "זזות" כנ"ל.
כל התזוזה בתוך מסגר המבנה הקיים (על חשבון מבואת כניסה לבית).
הבית באיזור ירושלים (אני מכירה את השואלת).

לטלי - אני מציעה לך להיכנס מדי פעם ולענות לשאלות ולתת את הפרטים המבוקשים אם את רוצה לקבל תשובה לשאלתך.
מחפשים מפקח מומלץ באזור צפון תל אביב (הדר יוסף נאות אפקה)
05/10/2015 | 20:26
36
שלום, מחפשים מפקח בנייה מומלץ, מקצועי ואסטיווי לעבודה לא ארוכה באזור צפון תל אביב (במיידי)
תודה!!
מה גובה המיסים שמשלמים על תוספת בניה?
04/10/2015 | 09:23
10
79
להוספת כ 100 מ"ר על בית קרקע קיים איזה אגרות עליי לשלם לעירייה או למינהל? קראתי על מונחים בשם דמי היתר שמדברים על סכום מוערך של 35-40 ש"ח למטר ועל אגרת בניה שמדברת על סביבות ה 300 ש"ח למ"ר??? לכן נוצר אצלי הבלבול ועליי להבין איזה סכום אגרות מוערך עליי יהיה לשלם והאם בכלל ישנם עוד אגרות על תוספת בניה על בית קרקע קיים?
לפעמים
05/10/2015 | 21:21
83
המס הגדול ביותר, פי כמה וכמה מהאגרות שציינת, הוא היטל השבחה.

גובה ההיטל יהיה מחצית מעליית השווי של הנכס.
הסכום נקבע ע"י שמאי של הועדה המקומית, והוא רלוונטי לנכס הספציפי בלבד. כלומר, אם אספר לך כמה אני שילמתי, זה בכלל לא רלוונטי עבורך, אלא אם אתה שכן שלי...

מחשבון אגרות להיתר בניה אפשר למצוא פה

תשלום אגרות בניה והיטל השבחה בקבלת היתר בניה.
07/10/2015 | 09:19
8
47
עבור קבלת היתר הבניה יש לעבור 2 משוכות אחרונות לקבלתו - 
היטל השבחה - משלמים במידה ויש תב"ע שמשביחה את הנכס או שזה כבר שולם ואז מקבלים פטור.
אגרות בניה - מוערך לפי 250 - 300 ש"ח למ"ר בניה מוצע. זה סכום שמתעדכן. על זה אין פטור.
מנהל - כחלק מהאישורים להיתר תצטרכו לקבל אישור מנהל, יש לבדוק מולם האם יש גם עלויות תשלום עבורם.
לברורים - היטל השבחה והאגרות בניה בעל הנכס יכול לברר עצמאית במחלקת אגרות בניה והשבחה במנהל ההנדסה של העיריה. תשלום למנהל ישירות מולם.
07/10/2015 | 13:10
7
30
בהערכה שהבית נרכש בסכום של 1,130,000 (בית מקורי בן 20 שנה עם 65 מ"ר בנויים) והוספתי לו כ 100 מ"ר ולפי ערך השוק הוא יהיה שווה כ 1,800,000 האם יחולו עליי דמי השבחה(לא נראה לי ששולמו על הבית מיסים כאלו)? בקשר לאגרות בניה קראתי שאלו הסכומים אבל ידוע לי מכמה וכמה אנשים שהלכו גם הם על תוספת בניה שסך הכל הוצאת מיסים לכל הגורמים במקרה המופרז הגיע ל 15000? היתכן???? לפי התגובות לשאלתי כאן אני צריך להכין במקרה הטוב מינימום 50,000...
מה הפליאה?
07/10/2015 | 13:45
36
משלמים על תוספות בניה.
אני שילמתי על תוספת של חדר אחד. קיטרתי ושילמתי.
אפילו שילמתי אגרה מקומית שנקראת "היטל מט"ש" (מט"ש = מכון טיהור שופכין) - למרות שהתוספת בכלל לא כללה חדרים רטובים.
שילמתי היטל השבחה פי 2 יותר גבוה למ"ר יחסית למה ששילם השכן שלי כמה חודשים קודם, כי השמאי קבע שערך הבתים עלה.
ויתרתי על זכותי לערער (אצל שמאי בורר, שהוא החבר של השמאי הזה...)
קיטרתי, עוד קצת קיטרתי, ושילמתי.
ככה זה.

אבל יש פטור על דירת מגורים יחידה
07/10/2015 | 14:57
4
32
אם אדם בונה לעצמו הרחבת בניה לדירה שהוא גר בה, יש על זה פטור מהיטל בשבחה (בתנאי שקנה לפני התב"ע ועוד כמה תנאים)
לא שמעתי על דבר כזה
07/10/2015 | 20:30
3
24
איפה זה כתוב?
ומה זה "קנה לפני התב"ע? "

אני הרחבתי בית שאני גרה בו.  שילמתי.  מכירה עוד המונים במצב דומה ששילמו.  
אני יודעת לגבי דירות
08/10/2015 | 00:53
27
אולי בבתים פרטיים זה אחרת.
אנחנו מרחיבים דירה. כל עוד זו הדירה שלנו, יחידה,  לא צריך לשלם היטל השבחה. אם מוכרים את הדירה בתוך 4 שנים משינוי התב"ע צריך לשלם. התשלום בכל מקרה הוא אחרי אישור היתר הבניה.

שכן שלי הזדרז למכור רגע לפני אישור התבע החדשה שמאפשרת את ההרחבה כדי לא לשלם.

עוד פרט- אפשר לקבל פטור רק פעם אחת על אותה הדירה. אם העברתי תוכנית אחת וקבלתי פטור ואז הרחבתי עוד, לא מקבלים פטור על ההרחבה השניה.
הנה הניסוח באתר הממשלתי
08/10/2015 | 01:35
1
23
אחד המצבים שמזכים בפטור מהיטל השבחה-

בנייה או הרחבה של דירה למגורים המשמשת לחייב או לקרובו, בשטח כולל של עד 140 מ"ר. כל שטח נוסף מעבר ל- 140 מ"ר יחויב בתשלום יחסי לגודל הבנייה
לא רלוונטי. זה לא דירה
09/10/2015 | 07:48
6
תוספת בניה - פטור מהיטל השבחה.
08/10/2015 | 08:47
32
בדר"כ כאשר מבצעים רכישה/מכירה של הנכס ובמידה ועליו היטל השבחה
הדבר נדרש לתשלום על ידי הרשות כבר במועד הזה. נהוג שהמוכר משלם את זה.
ייתן ותקבל פטור במידה וההשבחה כבר שולם אבל את זה תדע בודאות רק בבירור במחלקת השבחה ואגרות. 
אני שוב ממליץ על ביקור קצר במחלקת השבחה ואגרות, כרגע הכל הערכה בלבד.
04/10/2015 | 08:08
24
154
שלום,
אנחנו משפצים את הבית, וסוגי הדלתות הקיימים די מבלבלים. אנחנו צריכים 8 דלתות. אשמח לחוות דעת על סוג דלתות לפי הקריטריונים להלן:
1) מילוי. פלקסבורד או מילוי כוורת? מצד אחד פלקסבורד יותר מבודד, אך עד כמה צריך בידוד בחדרים בבית? מאידך, פלקסבורד מגדיל את משקל הדלת, ושמעתי אזהרה שהמשקל עלול לגרום לעיקום של הצירים.
2) משקופים. עץ או פולימר? האם פולימר עמיד יותר למים ולנזקי הזמן?
3) דלתות נגד מים. לכל החדרים, רק למקלחות או מיותר לגמרי?

תודה רבה
מילוי - פלקסבורד. חומר הרבה יותר חזק ועמיד
04/10/2015 | 08:52
175
מועיל לא רק לבידוד אלא לאיכות וחוזק הדלת. מצריך באמת צירים איכותיים יותר (עדיף צירי ספר/פסנתר).
משקוף - פולימר עמיד במים ומתנקה בקלות.
דלתות נגד מים לחדרים - מיותר. אם בכלל אז רק לחדרי הרחצה. בכל מקרה , לחדרי הרחצה כדאי לבקש הלבשות נגד מים בתחתית הכנף.
גם אנחנו בדיוק בחיפושים אחרי דלתות...
04/10/2015 | 13:54
6
157
ולפני כשבועיים נפלנו על דלתות של הרמטיקס.
הם מייצרים דלתות מאלומיניום בחיפויים שונים. דלתות מאלומיניום פותרים לחלוטין את בעיית המים. דלתות די זהות מיוצרות גם ע"י קליל או נילסן, אך עולות הרבה יותר !
המחיר של הרמטיקס כמעט זהה לדלתות פורמייקה של פנדור/חמדיה  !
אנחנו כנראה נזמין מהם.
נשמע מענין! תן לנו קצת מידע - מה המילוי? הפירזול? המחיר?
05/10/2015 | 15:58
5
57
הגענו אליהם ממש במקרה...
05/10/2015 | 17:30
4
130
מישהו שבונה לידינו המליץ עליהם שלח אותנו לשם.
החברה התפרסמה לפני כמה שנים בתכנית כלבוטק שהשוותה בין כמה דלתות חוץ.
באותה התכנית הפורצים של התכנית מאוד התקשו לפרוץ דוקא את הדלת של הרמטיקס. אפשר למצוא את התכנית הספציפית עם המבחן הנ"ל ברחבי הרשת.
אבל אנחנו הגענו לשם דוקא לדלתות פנים (את דלת החוץ כנראה נזמין מרשפים).
לאחרונה הרמטיקס התחילו לייצר דלתות פנים. הדלת כולה עשויה מאלומיניום ובפנים לוחות פלקסבורד. גם המשקוף עשוי כולו מאלומיניום. ישנה אפשרות לקבל את הדלת והמשקוף צבועים בכל צבע רצוי. ניתן לקבל את הדלת בחיפוי פורמייקה (עשרות רבות של דגמים מאוד מעניינים). ניתן לקבל בחיפוי של מין חומר פולימרי מבריק (שלא זוכר את שמו) מאוד מרשים. ניתן גם לקבל בצביעת מט. ניתן לשלב כל סוג של חריטה שעולה על דעתך. הצירים שלהם נסתרים ומסיביים מאוד ועם פטנט מעניין, שמונע מאצבעות להפגע אם יתפסו בין המשקוף לדלת. ועל כל הדברים הללו אין שום תוספת !!! מגוון די רחב של ידיות, מנעול מגנטי ואולי עוד כמה דברים ששכחתי.
בקיצור תבחר מה שאתה רוצה והמחיר אחיד !!!
המחיר לדלת פנים נע סביב 2700 ש"ח לפני מו"מ. התקנה עולה עוד 250 ש"ח.
נשמע מצויין. דומה לדלתות החדשות של קליל . הפרש מחיר גדול?
05/10/2015 | 19:17
3
56
בדקנו גם את קליל ואפילו את נילסן...
05/10/2015 | 20:16
2
115
בקליל מפנים אותך למתקינים שלהם שעוסקים באלומיניום.
95% אחוז מהמתקינים שלהם נבהלים כשמזכירים את הדלתות. רובם בחיים לא עשו/הרכיבו את הדלתות של קליל וטוענים שצריכים לעבור הדרכה לפני כן. המחירים מתחילים מ 3500 וצפונה לחיפוי פורמייקה. חיפויי זכוכית עוד יותר יקרים.
בנילסן האופרה אחרת לגמרי. שם המחירים בסקאלה אחרת לגמרי. חבר שלי (עם כיסים מאוד עמוקים) הזמין מהם דלתות פנים במחיר של כ 6500 ש"ח (זכוכית). כל דלתות הפנים וגם דלת חוץ עלו לו סכום עגול מאוד של 100K !!!
מחיר מוגזם לדלת פנים
07/10/2015 | 18:34
1
53
לפני כשנה עברתי לפנדור דגם יוניק ( ציפוי פורמיקה ),
ממש מרוצה לא שומעים כלום, יש לי בן שובב שהדלת סגורה בקושי שומעים
מוגזם למי ?
08/10/2015 | 19:47
19
דלתות פנים.
05/10/2015 | 22:26
5
136
שלום לך,
מראש עליי להודיע למען גילוי הנאות - אני מנהל טכני ארצי של שריונית חסם.

דלתות פנים עם פלקסבורד הן אכן כבדות יותר ובבית עם ילדים, זה לא הכי נעים במידה והן נטרקות לילד על היד. (ילדים זו המחשבה הראשונה).
יש לדלתות אלו ייתרון במניעת הרטיטה ובכך רמת האקוסטיקה שלהן גבוהה.
אבל לא די בכך, כדי לשפר אקוסטירה, חייב שיהיה אטם הן במשקוף והן בדלת.
וחייב שהמשקוף יהיה ללא מרווחים בינו לבין הקיר.
ישנם הרבה פרמטרים שחשוב לקחת בחשבון.

בכל מקרה,
לשריונית חסם ישנה סדרת דלתות חדשה שנקראת InHouse והם בנויות כעמידות יותר למים, ובניגוד לכל החברות האחרות שנותנות אחריות רק לחלק התחתון, אצלנו האחריות היא לכל הכנף.
הדלת עשויה פח פלדה מגולוון בעובי 0.6 מ"מ. המילוי הוא פוליאוריטן מוקצף תקני.
הייתרונות:
הדלת יותר קלה מדלת עץ עם פלקסבורד או מדלת אלומיניום עם פלקסבורד. הפוליאוריטן מונע רטיטה של הדלת למרות הקלות שלו ובכך מסייע בהנחתת רעשים. המשקוף של הסדרה עשוי כולו פולימר כולל ההלבשות כך שאין חשש מפני מים ו/או מזיקים כגון טרמיטים.

לעניין אחר
ראיתי שסיפרו כאן על דלתות הרמטיקס שעברו בדיקה של כלבוטק בציון מאד גבוהה.
חשוב לי להבהיר למען ההגינות, וגם רפי גינת אומר את זה בתחקיר.
הדלת של הרמטיק נבחרה מקטגוריה יקרה יותר מהדלתות הסטנדרטיות שנבדקו.

לשריונית חסם יש דלתות כאלו שהיו נשארות אחרי הבדיקה ואחרי שאותו איתמר - (חבר של הרמטיקס עשה את הפריצה) היה מזדקן בכמה שנים ולא ב - 45 דקות.
הכל עניין של מה משלמים ומה הצורך

בבדיקה טובה של התוכנית, ניתן לראות בבירור את הנתונים.
הדלת של שריונית חסם עמדה בפני פריצה אלימה עם לום של מטר וחצי וגליל מיוחד לתמיכה שרותך אליו.
על מנת לסבר את האוזן, התקן מדבר על לום באורך 70 ס"מ.
התקן קובע שהדלת תעמוד בפריצה 3 דקות עם לום 70 ס"מ.
הדלת של שריונית חסם עמדה 15 דקות ויותר עם לום של מטר וחצי.
עכשיו תדמיינו מה יכולות הדלתות המיוחדות שלנו בקטגוריה של הרמטיקס לעשות.
לא ניתן לעבור אותן.
בכל מקרה, כשמוסרים פרטים, חשוב להיות מדוייקים.

נ,ב.,
באף אחת מהבדיקות לא היה צריך שני אנשים, זו הייתה הצגה.
אני פורץ בעצמי. על אחת כמה וכמה כאשר הפריצה מבוצעת עם לום של מטר וחצי, מומנט ההפעלה שלו יכול להיות מושפע גם מילד במשקל 60 ק"ג.
פיזיקה פשוטה.

בהצלחה
נשמע מעניין... כמה עולה דלת פנים כזאת שלכם ?
06/10/2015 | 14:02
1
64
מחירים לדלתות
07/10/2015 | 13:32
72
אני מצטער, אינני איש מכירות ואני לא עושה מכירות.
מעולם לא מכרתי, אני יכול רק לייעץ טכנית. בזה אני בקי.
ניתן לפנות לכל אחד מהמשווקים המורשים שלנו ולבקש יותר מידע. 1800-853-853 
תגידו ששרון הכווין אתכם, אולי יעלו לכם את המחיר

הסבר מעולה..
06/10/2015 | 14:27
2
78
אם כי הייתי ממליצה לך להרחיב את החיפוש גם בחברות אחרות. ממה שאני מכירה, לרשפים יש אחלה דלתות פנים (אולם התצוגה שלהם נמצא בצ'ק פוסט בחיפה). חשוב לזכור שדלתות לא מחליפים כל שנה ועל כן, כדאי להשקיע בדלתות איכותיות שישמרו לאורך זמן.
רשפים לא מייצרים דלתות פנים...
06/10/2015 | 15:55
1
83
נדמה לי שפעם הם יצרו.
היתי אצלם באולם התצוגה שליד המפעל באשקלון.
מקום מאוד מרשים עם תצוגה יפה מאוד.
הם אכן לא מייצרים אבל
07/10/2015 | 22:53
44
באולם התצוגה החיפאי שלהם הם מוכרים גם דלתות פנים. אולמות התצוגה שלהם באמת מרשימים וכמוהם גם הדלתות.
יכול להיות שמשהו איתי לא בסדר? אני רואה על המחירים שעפים כאן
06/10/2015 | 20:33
9
117
על דלתות פנים ולא מבין מה עובר על אלה שרוכשים אותם...
האם ייתכן שאין להם יותר ערך לכסף?
האמת...הבעיה התחילה כחברה בשם "פנדור" נכנסה לשוק והתחילה בשיווק אגרסיבי של דלתות שלא נדע במחירים שהיו פי 3 מהמחירים שהיו מקובלים אז וזה הצליח להם...
"דלתות חמדיה" הובילו בזמנו את השוק בבטחה עם כל סוגי הדלתות והוציאה אז גם סוף-סוף משקופים מוכנים עם גוון זהה לדלתות מחופות הפורניר שלהם ;  המציאו את הקיבוע של המשקופים עם פוליאוריתן מוקצף במקום עם ברגים דרך המשקוף ולמעשה חסכו את המשקוף העיוור מעץ... גם עם מילוי "פלקסבורד" שהם הכניסו לשוק, שחייב בסך הכל להוסיף ציר שלישי נוסף בחלק הגבוה של המשקוף במקום באמצע...במחיר של דלתות מצופות עם משקופי מצופים ב-300ש"ח ועד "פלקסבורד" בתוספת של 120 ש"ח.
לא יודע על מה מדברים כשמזכירים את נושא הרטיבות בתחתית כנפי הדלתות או המשקופים, כי כבר אז היה ידוע שאת המשקופים מרכיבים על הרצוף לאחר התאמת גובה בחיתוך לפתח הקיים ובצוע איטום תחתית המשקוף ושהכנף מגיעה מוגנת גם בחלקה התחתון...למעט חיתוך/קיצור כדי לעמוד בתוספות של שטיחים מקיר לקיר או בצוע פרקט לאחר התקנת הדלתות ולכן חייב לקצרן ולאטום מחדש את החתך...
נושא מיזוג האוויר בכל חדר, יצר את הרצון והצורך לבצע דלתות אטומות לחלוטין בכל היקפן כדי למנוע מהאוויר המקורר לצאת למעברים...והשפיע קשות גם על מחירי דלתות הפנים...
אני לא יודע מה איתכם, אבל כשאני קורא ושומע על תשלומים של מעל 950 לדלת טובה מאוד, כולל משקוף, פרזול, הובלה הרכבה ואחריות...אני מפסיק להקשיב, כי אצלי דלתות "חמדיה" בנות 25 שנה, לא נרטבו אף פעם בחלקן התחתון, לא התעוותו ולא התכווצו, מבודדות מצוין את החדרים למרות מרווח למעבר אוויר מתחתן כי אני משתמש במזגן מיני מרכזי אחד להוצאת הלחות מהאוויר בכל הבית כי אני מסתובב בכולו במשך הימים המאוד חמים ולחים ויכול להיות שזה רק אני, אבל 25 שנים עם דלתות שחלקן כוורת וחלקן פלקסבורד לחדרי השינה על 3 צירי מקטרת לכל דלת וסגירה של הכנף למשקוף בלי גומי לאיטום...עדיין עובדים...למדו אותי משהו: בזבוז כסף בסכומים של חופשה בחו"ל על דלתות פנים יקרים הוא בזבוז כסף ללא תועלת אמיתית ולי באמת לא אכפת "מה יגידו".
גם אני מאוד אוהב סיפורי נוסטלגיה...
06/10/2015 | 22:24
1
90
על פירות וירקות שהיתי קונה בשקל.
על ליטר דלק שעלה שקל ועל קופסת פרלמנט שפעם עישנתי ושילמתי עליה פחות מ 3 שקלים.
ביחוד אני אוהב לספר, איך פעם היתי הרבה יותר צעיר ובמיוחד.....הרבה יותר יפה.

באותה הזדמנות שאתה קופץ לאזור שלנו ויוצק לנו חומות בזיל הזול, תביא איתך גם 8 דלתות פנים ב 950 ש"ח (כולל הרכבה) ואני אפתח לך בקבוק דום פריניון (אפילו שיעלה לי כמו עוד דלת אחת שהבאת).
אתה יודע מה? תמשיך לרכוש דלתות ביוקר...פראייר...
07/10/2015 | 19:19
35
הרבה פעמים אני לא מסכים עם מה שאתה אומר.
06/10/2015 | 23:37
84
הפעם, אני מצדד בכל מילה שלך. 
אין לי מה להוסיף. 
בינא, רק תגיד איפה קונים דלתות פנים
07/10/2015 | 12:18
5
190
ב-950 שח כולל הכל וכולל התקנה? אני אשמח לדעת.
יש לי שאלה אליך...מאיזה מקום בארץ אתה או היכן אתה בונה?
07/10/2015 | 19:21
4
68
ושאלה נוספת: אני עובד אצלך?
עם עובדות לא מתווכחים.
בקש מהמפקח שלך שיכוון אותך למקומות הנכונים.
תשובה
07/10/2015 | 19:35
3
67
בינא,
אני מצטער אם היה נשמע כאילו אתה עובד אצלי. אני רק קיוותי לעצתך הטובה, בהמשך לשאר עצותיך הטובות בפורום.
אני משפץ בשומרון. נוח לי מבחינת הגעה מחדרה עד פתח תקווה.
בסבב חנויות שערכתי לא מצאתי בפחות מ-1250 שח לדלת כולל הכל. אני אשמח לדעת אם אתה מכיר מקום זול יותר בכפוף להתנצלות בהתחלה.

תודה
אם אתה משפץ בשומרון, אין לך מה לרוץ לאזור המרכז
07/10/2015 | 19:59
2
77
כנס לאינטרנט וגלגל "דלתות פנים זולות".
כשתמצא מה שאתה רוצה, תיגש לשם, אבל לא לפני שאתה קובע עם מרכיב שגם יביא את הדלתות וישיג לך מחיר קבלני שאתה תשלם לספק ולחוד למתקין.

אני מוכן לנסוע לכל חור שתמצא על המפה...
08/10/2015 | 19:50
1
50
לא חשוב איפה אני בונה.
רק תראה לי דלת סבירה ב 950 ש"ח כולל הכל והתקנה.
נ.ב.
דלתות "עמידר" לא באות בחשבון.
חייבת לומר שגם אני לא מכירה מחירים כאלה לדלתות פנים סבירות.
08/10/2015 | 21:03
56
יתכן שאפשר לקנות דלתות סופר פשוטות במחסני חומרי בניה. אבל הן יהיו פושטיות לגמרי, עם מילוי כוורת (כלומר רשת קרטון) בלי גומיות , עם פרזולים (צירים, ידיות וכו)  גימורים הכי פשוטים ורק בצבע לבן (או משו כזה)...וכל היופי הזה בפחות מ 1K .  לרוב האנשים יש דרישות קצת יותר גבוהות מהדלתות שלהם.
רכישת סלון ר' מבד
03/10/2015 | 20:22
47
אנחנו לפני רכישת סלון חדש, והייתי רוצה להייעץ עם חברי הפורום איזה סוגי בד\חברות עדיף לבחור?
בידוד אקוסטי
03/10/2015 | 17:22
6
120
היי, ההורים שלי סובלים מאוד מרעש של השכנים. חדר השינה שלהם חולק קיר עם אזור שירותים/חדר שירות של השכנים והם טוענים שהשכנים מרעישים בשעות הקטנות של הלילה. אבל הרעש הוא של התנהלות סבירה בדירה - סירים מקרקשים, הורדת מים בשירותים, דלתות ארון חורקות... לא משהו שאפשר להתלונן עליו לשכנים. ההורים שלי מבוגרים ושנתם קלה. הם שוקלים לעשות בידוד אקוסטי לקיר המשותף. האם מישהו מכיר חברות שעוסקות בזה ו/או יכול לספר לנו קצת על עלויות ועל התהליך הנדרש? תודה רבה!
טיפ
03/10/2015 | 17:56
2
121
כמעט כולם יציעו לכם גבס, זה יעזור למילוי הכיס שלהם, וגם יעזור לשקט שיהיה לשכנים. אבל לא יעזור לשקט מהצד של הוריכם.
אל תעשו גבס, לא צמר סלעים, ולא שום חומר סופג אחר. זה לא יעזור.

מה שצריך כדי למנוע מעבר רעש מבחוץ פנימה זה לא חומר סופג מהצד שלכם, אלא מסה. שזה אומר : בניית קיר כפול כבד (למשל, בלוקים מלאים חול), או לחלופין, פרישת יריעת עופרת (מצופה באלומיניום) על כל הקיר, והסתרתה בגבס.

לא זה ולא שום דבר אחר לא יעצור רעש שעובר בשלד, כגון דפיקות על הרצפה ועל הקירות.

וואו. נשמע גם מסובך וגם יקר. אבל תודה על הטיפ. אעביר.
03/10/2015 | 18:47
37
וואו. נשמע גם מסובך וגם יקר. אבל תודה על הטיפ. אעביר.
19
נסו להרדים אותם עם אוזניות לשינה שקטה
03/10/2015 | 18:14
1
71
עם או בלי חיבור לסאונד תואם,

אני לא נוהגת להרדים את ההורים שלי, עם או בלי אוזניות
03/10/2015 | 18:50
71
מדובר באנשים מבוגרים עם הרגלים קבועים שממש לא מתכוונים להתחיל לישון עם אוזניות (וגם לא עם אטמי אוזניים, שזה פתרון פשוט הרבה יותר). אבל תודה על המאמץ
פתרון לא יקר, מבוצע ע"י אנשי גבס ויחסית פשוט.
04/10/2015 | 16:50
71
התקנת יריעות עופרת לבידוד אקוסטי בצד של ההורים על כל הקיר המשותף בשלב 1*
*אם לא יהיה מספיק יהיה המשך...אם תשאלו שוב...
תחפשו בגוגל "יריעות עופרת מחירים" וספקים.
לא כתבתם היכן דירת ההורים בארץ לכן לא ניתן להמליץ על מתקינים.
כיתבו באיזו עיר/ישוב ונוכל לשלוח המלצות על מבצעים.
בניית קומה שנייה בבית קיים
03/10/2015 | 17:17
10
122
שלום

הבית שלנו תוכנן להכיל שתי קומות, אך בעקבות אילוצים שונים הוחלט לשנות את התוכניות ולבנות מבנה שיכיל את שתי הקומות, אך מיועד למגורים רק בקומה הראשונה.

אשמח לדעת מהם האישורים וההליכים הדרושים להשלמת הבנייה של הקומה השנייה.

בנוסף, מה צפויה להיות העלות של בניית קומה שנייה זו? (כ-70 מ"ר)

תודה
שני
לא ברור
8
71
בכותרת כתוב "בנית קומה 2 בבית קיים". (זה דוקא ברור)
אבל בתוכן כתבת "תוכנן ל2 קומות, משנים את התוכניות, ובונים 2 קומות" (לא ברור מה משנים בכלל, וזה גם סותר את הכותרת)

האם קיים מבנה של 70 מ"ר, בנוי כבר וגרים בו, ואתם רוצים להוסיף מעליו קומה נוספת זהה בגודלה? או שהכוונה שונה?
מספר הבהרות
04/10/2015 | 00:29
7
66
מדובר בבית בנוי כ-120 מ"ר אשר תוכנן בתחילה להכיל שתי קומות.
לאחר מכן הוחלט להשאיר את התכנון לשתי קומות אך להשתמש בקומה הראשונה בלבד.
לכן, קיים מבנה שמבחינת גובה הגג מכיל שתי קומות אך הקומה השנייה לא בנויה.
בקומה השנייה קיימת רצפת בטון יצוקה לאזור שמתוכנן כשירותים ומקלחת, חוץ מזה יש לפתוח פתחים לחלונות, לבצע חלוקה לחדרים, חשמל, אינסטלציה ומדרגות לקומה הראשונה. 
אם קיבלתם היתר לבנית 2 קומות מגורים
04/10/2015 | 08:56
68
ועדיין לא עברו מאז 3 שנים (תוקפו של היתר) אתם יכולים פשוט לגשת לבניה.
אם אין היתר, או שתוקפו פג, אתם חייבים להתחיל מהגשה מחודשת של בקשה להיתר.
כנ"ל לענין המיסים על הקומה השניה.
זה שהמבנה החיצוני קיים אינו מייתר את הצורך בהיתר בניה לשטח הנוסף.

מצבכם דורש בדיקה של אדריכל מורשה ושום תשובה מהפורום לא תשנה
04/10/2015 | 16:45
5
50
את הצורך הזה.
יש לפחות 10 תשובות אפשריות לשאלה שלכם ועוד 10 וריאציות אפשריות לכל פתרון, היות והתשובות תלויות בכל הגורמים שהיו מעורבים בזמנו בתכנון ובקבלת היתר הבניה, ברישוי ובאגרות, בשאלה אם המבנה קיבל טופס 4 ו/או תעודת גמר ועל מה ועוד ועוד.
עקרונית, ניתן לחלק את מטלת האדריכל שתקחו ל-2:
1) שיתכנן מה שאתם רוצים, על-בסיס הקיים ;
2) שהאדריכל יבדוק במקביל את מצב המבנה מבחינת הרישוי.
את 2 הדברים ניתן לעשות במקביל כי עקרונית, שינויים ותוספות םנימיים אינם צריכים היתר לבניה, אבל פתיחת פתחים בקירות חוץ, כן מחייבים...למעט מצב בו אושרה התוכנית המלאה למרות שבוצעה רק קומת הקרקע ואז ניתן להסתמך על התוכנית המלאה...אבל גם זה תלוי היכן, לאיזו ועדה אתם שייכים, מהות התכנון (אם יסתמך על מה שתוכנן או יבוצעו שינויים מבניים חיצוניים כלשהם ועוד...
בינא אתה מטעה !!
05/10/2015 | 15:54
4
60
כתבת: שינויים ותוספות םנימיים אינם צריכים היתר לבניה,
זה פשוט לא נכון. כל שינוי שמוסיף שטח מגורים, עיקרי או שרות או אחר, חייב בהיתר.

לדוגמה - אם יש לכם בית/חדר/חלל בגובה 6 מ. שבהיתר מחושב כחדר אחד בק"ק , ואתם מוסיפים תקרת ביניים כדי להשתמש בשתי הקומות - אזי אתם מוסיפים שטח לבית וחייבים בהיתר.

כל יתר התשובה של בינא נכונה בהחלט.
האם אני מטעה?
06/10/2015 | 13:24
3
40
בשאלה של השואל/ת נכתב במפורש שבנו קומה ראשונה בלבד = לפי הבנתי שיש תקרה לקומה הזאת שהיא כבר רצפה של הקומה המיועדת לבצוע מה שנקרא בעגה של המכירות "חלל מגורים באופציה".
את מתכוונת למצב בו בונים 2 קומות או קומה וחצי כדי להוסיף גלריה כשטח נוסף...
אז עם כל הכבוד...מי מטעה משנינו?
חלל מגורים כאופציה בלשון סוכני המכירות
06/10/2015 | 14:03
38
אין לו שום משמעות בלשון החוק. או שלחלל ניתן היתר כשטח בנוי כחלק מההיתר הכללי - ואז כמו שאמרתי אפשר להשמיש את החלל (ובלבד שההיתר בתוקף).
או שהחלל אינו מופיע בהיתר כשטח בנוי, ואז יש צורך בהיתר חדש עבורו !

וציטטתי בדיוק את נוסח המשפט המטעה שלך - אחר כך אנשים בולכים ומשמישים את החפירה במרתף או הופכים את עלית הגג לחלל מגורים - וחושבים שאין צורך בהיתר מפני שהשינויים הם פנימיים.

ובכן - לשון החוק היא שכל תוספת שטח למגורים (עיקרי, או שרות או אחר) מחוייבת בהיתר. גם אם השטח המוסף נמצא בתוך המבנה הקיים.

עגה של סוכני מכירות אינה לשון החוק או התקנות
06/10/2015 | 14:32
1
29
ואין לה דבר וחצי דבר עם מה שמותר או אסור.
ידוע שקבלנים בונים מרפסות/מחסנים/חללים שאינם נכללים בשטח הבנוי - ומוכרים לקונה סיפור על סגירה עתידית , או סיפוח מחסן לתוך הדירה כחדר וכן הלאה. נכון שבהרבה מקרים הקונה אכן סוגר/מספח את השטח באופן לא חוקי - זה עדיין לא הופך את זה לחוקי.

לחוק יש רק משמעות אחת - או שחלל הוא בהיתר - או שלא.
בין אם מדובר בשטח חיצוני ובין אם בשטח פנימי בתוך המבנה.

לחלל המדובר כאן הכלל זהה לכל חלל : או שניתן לו היתר כשטח בנוי (בין אם כחלק מההיתר הכללי או בהיתר נפרד) - ואז כמו שאמרתי אפשר להשמיש את החלל (ובלבד שההיתר בתוקף).
או שהחלל אינו מופיע בהיתר כשטח בנוי, ואז יש צורך בהיתר חדש עבורו !
וציטטתי קודם בדיוק את הנוסח המטעה שלך - אחר כך אנשים הולכים ומשמישים את החפירה במרתף או הופכים את עלית הגג לחלל מגורים - וחושבים שאין צורך בהיתר מפני שהשינויים הם פנימיים. (כך אמר בינא בפורום)
ובכן - לשון החוק היא שכל תוספת שטח למגורים (עיקרי, או שרות או אחר) מחוייבת בהיתר. גם אם השטח המוסף נמצא בתוך המבנה הקיים.
נקודה.
למה לעוות מה שכתבתי? כדי לצאת צודקת?
06/10/2015 | 19:40
16
כתבתי במפורש שכל שינוי פנימי שאיננו משנה חיצונית את המבנה, איננו מחייב בהיתר לבניה.
את מתבלבלת עם תשלום ארנונה לפי שטחים.
היתר בניה לבצוע שינויים מחייב אך ורק כשמבצעים לקומה א' שהייתה חלל עם אופציה לבני, חלונות = פתחים כלפי חוץ = שינוי חזיתות אשר כמובן מחייבות הוספת השטחים שבוצעו.
ההבדל הוא פשוט:
מי שמוסיף גלריה בחלל הסלון מעל פינת האוכל שתקרתו לפני השינוי הייתה בגובה 6 מ' ועכשיו יש תקרת ביניים של הגלריה בגובה של2.5-3מ' איננו חייב בהגשת היתר לבניה אבל יחויב על שטח גלריה בארנונה (כשיתגלה השינוי...וגם אז לא בטוח שיחייבו אם גלריה מפלדה ועץ).
מי שמוסיף חלונות בקומה קיימת שהייתה סגורה ורשומה בהיתר כ-"אופציה לבניה עתידית", אינו מחויב בשלב ההגשה של הבניה המקורית ב-"אופציה" ע"י אגרת תכנון, מחויב ע"י המנהל על השטח העתידי ולא מחויב לשלם ארנונה, עד שמוסיף כולל חלונות ופתחים למדרגות וכיו"ב ואז חייב להגיש תוכנית שינויים בהליך מזורז כי אינו צריך אשור הג"א, אינו צריך אשורים לטופס 4 כי כבר מחובר למים, חשמל וביוב ורק צריך אשורים לתעודת גמר כדי לרשום את הזכויות הנוספות בנכס, וזאת אינו יכול לקבל אם לא יגיש תוכנית שינויים לפני הבצוע.
בית פרטי - הסדרת שימוש בקומה שניה למגורים.
06/10/2015 | 09:21
34
יש לבדוק את ההיתר של הבית ולהבין בדיוק מה רשום שם. כנ"ל יש לבדוק את תוכנית ההיתר ולהבין מה בדיוק הוסדר לשימוש. מה אופי השטחים שביקשתם? רק בקומת הקרקע או גם בקומה א'? וכו'.. בהתאם לנתונים האלו אפשר להבין באיזה נקודה אתם וכיצד להתקדם. 
בכל מקרה עבור עלות הבניה מאחר ואתה כבר יודע מה צריך +/- תזמין כמה קבלנים ותבקש לקבל הערכת מחיר. רצוי שתתיעץ עם עורך הבקשה המקורי או אדריכל מטעמך כדי לבדוק כיצד להתקדם מבחינת רשויות התכנון.
03/10/2015 | 14:54
1
55
לפני שלוש שנים נכנסנו לדירת יד שניה שקיימת 12 שנים. לאחרונה אנו חשים שמרצפות  מסוימות משמיעות קולות בדריכה עליהן. עלי לציין שלא ניכרת שקיעה
בעינינו שהן בלתי מקצועיות, כן לא היו תלונות על נזילה בדירה שבקומה מתחת.
תןדה למשיבים
יצוב אריחי רצפה תלוי בסוג האריח
03/10/2015 | 18:10
43
אך ליצוב זול וראשוני מומלץ להרים עם "פומפה" תוך הרעדה עד שישתחרר,
להכניס כמות נדיבה של דבק פלסטי (גם על האריח מלמטה) ולהניח בחזרה בדיוק באותו המצב (לסמן עם עפרון שני קווים על האריח ואחד משכניו לזהוי הכיוון),
אם קשה להכניס למקום דופקים עליו עם ידית עץ של פטיש תוך שמירה עם היד השניה על התאמה לכל השכנים,
ממתי להתחיל את ביטוח הבניה
03/10/2015 | 10:10
2
61
שלום,
אנחנו מתחילים את פרויקט הבניה שלנו.

מייד אחרי החג, מגיע מודד

השאלה שלי היא, ממתי צריך להתחיל את הביטוח?
מה יקרה אם המודד (או אחד מאנשיו) יחליק בשטח שלי, האם הוא יכול לתבוע אותי או שהוא מגיע עם ביטוח משל עצמו?
ברגע ש"עולים" על השטח תתחילו את הביטוח.
03/10/2015 | 15:12
36
בטוח בניה לא נכון לבצע בלי להבין בשביל מה מבטחים
07/10/2015 | 20:09
26
ובטח שלא נכון לבצע בטוח מלא לכל משך הבניה.
קיים גם הבדל ענק בצורך לבטח אם בונים בעיר, בהרחבה או בשכונה בבניה...
בכל מקרה, למה לכם להוציא כסף לחינם?
חתימה עם קבלן רשום מחייבת אותו להוציא בטוח צד ג' שכולל גם אתכם וכל אחד אחר שנכנס לשטח וזה מספיק עד גמר השלד כולל ניקיון...
חתימה עם קבלני משנה מחייבת הוצאת בטוח צד ג' בלבד.
כנגד גניבות, מסכמים עם הקבלנים שהם אחראים על הציוד וכל חומר שאתם מביאים מרגע שהם קיבלו אותו לרשותם ומצידכם שהם יבצעו את הבטוח נגד גניבות ו/או יעמידו את הגנב הראשי שמגיע למבנה להציע את "ההגנה עליו" כשומר בתשלום לתקופת עבודתם.
בחורף השאיפה היא לסגור את המבנה מה שיותר מהר לכן גם תלוי באיזו שיטת בניה אתם עובדים מה שמשפיע מאוד על עלות הבטוח.
גם אם לקחתם משכנתה והבנק מחייב אתכם לבצע בטוח נגד גניבות, תאחדו אות עם זה של הקבלנ/ים או תביאו להוכחה את העובדה שיש בטוח קבלני שכולל את דרישות הבנק.
אין בזבוז כסף גדול יותר מבטוח כפול...
בניית חומה - מחירון דקל
02/10/2015 | 14:00
13
176
שלום,
אשמח לדעת האם יש למישהו מושג מהו המחירון למטר חומה (חומת הפרדה בין שכנים) לפי מחירון דקל. אגב האם יש מחירון אחר?
תודה
איציק
לא חומה ולא מגדל...אלא קיר הפרדה בין מגרשים
02/10/2015 | 14:10
2
140
שאין לו שום חשיבות חוץ מזה שאתה מוציא עליו הרבה כסף לחינם במקום לצקת קורה עם גדר רשת ומטפסים...
בטח גם שילמת עליו אגרה...
רק אל תבצע כלונסאות לקיר הזה...
עלות קיר כזזה לא מחפשים במחירון דקל.
מבקשים 3 הצעות מחיר מקבלנים ואפילו 5 כי תופתע מההפרשים בהצעות...
היות ולא נתת מידות אורך/גובה/עובי, קוב בטון וכיו"ב לא ניתן לענות לך...
המלצה שלי...
אל תבנה אותו.
בצע במסגרת פתוח השטח יחד עם משטחי הגן, מדרגות, קיר גבול מגרש ומשטח החניה כחלק מהעבודה לגובה של 20 ס"מ מעל לקרקע ועוד 20 ס"מ חפור בקרקע (אם זה איננו קיר תמך כמובן) ומעליו תקים גדר רשת הכי פשוטה...
אם נתת בהגשה קירות מטוייחים...אתה חייב לבצע אבל אף אחד לא מחייב אותך בסוג החומר, אלא אם הם נצבעו בצבע בטון בהגשה ואז...אין לך ברירה אלא לבצע מבטון...
אבל במידה וזהו קיר משותף עם השכן, תדאג שישלם חצי מהעלות = ישתתף ואז העמדת הקיר תבוצע על קו גבול המגרש = חצי בצד שלך וחצי בצד שלו.
קירות גבול מגרש אינם צריכים לעבור 1.20מ' גובה מהקרקע הקיימת, אלא אם מדובר בקירות תמך שהפרש הגבהים בין המגרשים גדול מזה.
לצורך חישוב מקורב לעלויות קיר כזה חשוב לדעת את כמות הבטון והחפירה לקיר...
אחרת כל מספר יהיה "על הקרח".
חומה ומגדל - אהבתי
02/10/2015 | 15:07
1
84
ראשית, תודה רבה בינא על התגובה המפורטת.
שנית, אכן מדובר בקיר הפרדה 120 ס"מ מתוכם 80 ס"מ עומק. עליו, כפי שכתבת, אנחנו מתכוונים להקים גדר רשת. העניין הוא שקבלתי הצעה של 340 ש"ח למטר ואינני יודע לומר אם זה בסדר או חריג.
תודה
זהו...שאתה לא צריך אפילו קיר כי חגורה של 40 ס"מ תספיק
04/10/2015 | 16:58
46
לקיבוע של גדר בתוך תעלה ברוחב 40 לקבלת יסוד עובר, כאשר רק היסוד קבור בקרקע וגם זה רק אם אתה צריך למנוע מעבר של חיות חופרות מתחת לגדר...
גדר רשת ניתן להעמיד ללא חגורות בטון בכלל, כאשר מי שמעמיד אותן הם גננים שעוסקים בהקמת גינות.
השיטה היא שמבצעים קידוח עם מקדח אדמה לעומק של כ-1/2מ', מכניסים דלי שבתוכו  מעמידים עמוד ויוצקים לתוכו בטון שמהווה משקולת לעמוד. מכסים באדמה עד גובה הקרקע ומותחים את הרשת. מומלץ על הצבת עמודים כל 1.5מ' לגדר עד גובה 1.2מ'.
במידה ויש דרישה כנגד חפרנים/כלבים וכיו"ב, ניתן לבצע את החגורה = היסוד העובר לכל אורך הגדר ולצקת כאשר חלקה התחתון של הגדר מגיע 5ס"מ לתוך הבטון.
חומות בדרך כלל מתמחרים לפי קוב בטון שנכנס לחומה...
03/10/2015 | 15:30
9
81
המחיר נע סביב 1600 ש"ח לקוב.
מחיר זה כולל את הבטון, הברזל וגם את העבודה.
לא קשה לחשב את הנפח (קוב) של החומה. תכפיל גובה באורך וברוחב החומה ותקבל את הנפח (קוב).
1,600 ש"ח/קו"ב...??? למה כל-כך יקר?
04/10/2015 | 16:59
8
60
הרי הגובה המתוכנן מאפשר יציקה ישירה מהמיקסר במקרה כזה...
למה כל כך יקר ???
04/10/2015 | 17:05
7
64
למה עגבניות עולות 20 ש"ח ? כי אתה מוכן לשלם עליהם 20 ש"ח.
אם תבחר לא לשלם עליהם 20 ש"ח, יקרה אחד מהשניים:
1. מחיר העגבניות ירד.
2. העגבניות יעלמו מהשוק.

כמו שכתבתי... 1600 ש"ח הוא סה"כ המחיר לבניית חומת בטון.
המחיר הנ"ל מתייחס ליחידת קוב. הוא כולל בתוכו את הבטון, הברזל, כלונסאות/רגל והעבודה עצמה.
אם אתה יכול להציע מחיר נמוך משמעותית- אתה מוזמן לאזורנו להציע את שירותיך הטובים וימצאו לקוחות רבים אני מבטיח.
זהו...שלא כתבת על איזה אזור בארץ מדובר ועל איזה סוג קרקע
04/10/2015 | 17:08
6
42
ואם זה כולל חפירה וכיסוי, עובי קיר (כי אם קיר 20 או 15 יש הבדל במחיר לקו"ב עבודה ועוד...
לשאלתך...
04/10/2015 | 17:17
5
55
אין שום הבדל בעבודה בין קיר 15 לקיר 20.
אבל אם בכל זאת שאלת, אז מדובר על קיר 20, אדמה חולית עד חולית-כורכרית, רגל או כלונסאות לבחירתך ועל אזור מישור החוף הדרומי.
תשובות...
06/10/2015 | 13:30
4
38
יש הבדל גדול בין קיר ברוחב 15 או 20 כי בקיר 15 נדרשת רק רשת אחת ורק 3/4 מהבטון, למרות שעבודת הטפסנות דומה.
לא צריך בכלל כלונסאות באדמה חולית ובטח שלא בחולית/כורכרית ואם הקיר איננו תומך, לא צריך אפילו רגל...לכן קיר כזה נקרא בכלל קורת יסוד...
מכאן נובעים הפרשי מחירים רציניים והמחיר שנתת גבוה שלא לצורך...
המחיר שנקבתי נגזר אך ורק מכמות הבטון שיכנס ליציקה...
06/10/2015 | 16:03
3
41
אם צריך רגל או כולנס ברור שיכנס יותר בטון. אם לא צריך- אז יכנס פחות בטון.
את המבנה של החומה קובע הקונסטרוקטור, את כמות הבטון קובע המיקסר ולאחר מכן מהכיס שלך זה יוצא.
כולם בסביבתנו בונים חומות בעובי של 20 ס"מ והמפרטים של כולם קובעים רגל או כולנס.
למה ? כי ככה מתכננים כל הקונסטרוקטורים שבסביבתנו. זה מה שיש.

את המחיר קובעים הקבלנים.

אם אתה יכול לתמחר יותר זול את המפרט שתיארתי- אתה מוזמן לסביבתנו לשבור את השוק.
עלית עלי... זה בדיוק מה שאני עושה...וכותב בפורום מזה זמן
06/10/2015 | 20:02
2
39
כדי להסביר שהעובדה ש"כולם" עושים את זה, אולי תבהיר עד כמה לא נכון מה ש"הרוב" עושה.
הבו שלי כשהיה בן 16 חזר יום אחד הביתה ואמר שהוא רוצה טרקטורון ליום הולדתו "כי לכולם יש"...
ה-"כולם" הזה היה חברו הטוב שאביו, מרוב נכסים שהיו לו ועניינים, לא התייחס לעובדה שהבן שלו פרא אדם והתוצאה הייתה ששבועיים אחרי שקנו לו את הטרקטורון שכמובן לא היה לו רישיון...הילד נהרג בהתהפכות שלו (ז"ל) והבן שלי הבין מייד ש"כולם" זה לא דוגמא לכלום ותלה פוסטר ענק בחדרו בו רואים נער בודד עולה על דיונה ענקית לבד שעליה עקבות של הרוח בלבד וכתוב למטה: "תמיד מצא/הקם את הדרך...(הנכונה)...אף פעם אל תלך בדרך שהתוו אחרים (גם אם הרוב הולכים בה".
זה נכון לכל אחד שקצת מבין מה הוא עושה, חושב לפני שעושה ושואל אם לא יודע.
זה בזבוז כסף לתכנן קירות הפרדה בין בתים כי משלמים עליהם אגרה נוספת (בלי שיש חיוב לכך בכלל...), צריך לבנות אותם ואז מבקשים ממהנדס לתכנן שכמובן כדי לקחת אחריות על התכנון שלו יבצע חיזוקי יסודות שאין בהם צורך בכלל כמו כלונסאות ורגליים = אלמנטים שמסוגלים להחזיק כביש מהיר ואז גם הקבלן שמרוויח הון על עבודה פשוטה, מבצע כך שצריך כמובן גם לטייח וגם לבצע שליכט צבעוני או לצבוע או לצפות באבן מה שמייקר עוד יותר את השטות הזאת וכל זה במקום לבצע גדר חיה...אם בכלל רוצים לבטל את רצף הגינון בין השכנים...
בפרויקטים שאני מופקד על תכנונם ובנייתם לא מבצעים קירות אלא אם זקוקים להם לתמך בגלל שיפועי קרקע, לא יוצקים לגובה של מעל ל-10 ס"מ מפני הקרקע אם ניתן לבצע גדר רשת למטפסים ולא מתקינים גדר אם מקובל על הצדדים שתהיה הפרדה של שיחים או שדירת עצים בלבד שגם יתנו פרי וגם צל או ישברו רוח במקומות ששם רצוי בכאלה.
החיסכון המושג עצום בגודלו ולכולם יש מה לעשות עם הכסף הפנוי...
אבל אצלנו מחייבים גדר בגובה 120 ס"מ...
06/10/2015 | 22:29
1
55
והעירייה לא תחכה שהצמחיה שתשתול תגדל לגובה כזה.

אז מה אתה מציע לעשות ?
תבדוק שוב...מחייבים גדר או קיר מטויח?
07/10/2015 | 20:02
31
מחייבים כי זה מה שהגשת או כי ה-ת.ב.ע. = התקנון דורש זאת?
תריס
02/10/2015 | 17:09
3
184
שלום ואנסה להסביר.
ניסיתי לתקן את התריס שלנו ולא הצלחתי.
הבעיה היא שאפשר למשוך בחופשיות את הרצועה מהגלגל הקטן. כלומר אחרי שאני מלפף את הגלגל הקטן (בתמונה) הוא משתחרר בקלות בזמן שאני מוריד את התריס

הגלגל פגום? הבעיה ברצועה? אפשר לאלתר טריק שיחזיק את הרצועה צמוד ולא רופף לגלגל?

תודה מראש,נועם
נדמה לי שצריך "למתוח"...
03/10/2015 | 15:24
1
62
את הגלגל (או יותר נכון את הקפיץ שבתוכו) לפני שמלפפים את הרצועה.
והנה גם סרטון מפורט בצינור...
ניסיתי כמו הסרטון...
04/10/2015 | 21:04
48

עשיתי בדיוק כמו הסרטון והכל בסדר חוץ מזה שהליפוף על הגלגל קפיץ משוחרר קצת וגם התריס לא עולה עד הסוף (כנראה הסרט קצר מדי)

מה אומרים?
לא מלפפים את הרצועה סביב הגלגל הקטן אלא סביב הגדול
04/10/2015 | 17:07
44
כאשר התריס כולו סגור והרצועות בין הוואל שעליו מתגלגל התריס משוחררות.
מסובבים את הגלגל הקטן הפוך לכיוון הסיבוב עד הסוף כדי למתוח את הקפיץ ומחברים את הסרט לחריץ כאשר נזהרים שלא ישתחרר (תופסים עם מברג).
לאחר חיבור הסרט לגלגל הקפיץ מחברים את הרצועות בחזרה ואז העסק יעבוד.
יש להקפיד על כיווני הסיבוב והליפוף שהמשיכה לא תבצע פעולה הפוכה...
לאחר כל ההסבר הזה...
הטיפ שלי הוא שאם בחיים שלך לא תיקנת תריס כזה, תזמין איש אלומיניום שעוסק גם בתריסים שיבצע לך את התיקון ואם במקרה נשבר הקפיץ הפנימי בגלגל הקטן, כבר יחליף לך את המנגנון וסרט המשיכה והחיבור לחדשים.
חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
יריב גולן השקעות בטוחות בנדל
השקעה בטוחה בנדל"ן בארה"ב
פורום השקעות נדל
פורום השקעות נדל"ן
צנובר- אופנה בוילונות
צנובר -אופנה בוילונות
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה