לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום בונים בית
בונים בית ? בואו לספר על החלום ואיך הוא הופך למציאות. זה המקום להתלבט איתנו בדילמות הקטנות והגדולות של הבניה ולעבור ביחד את הדרך הארוכה והמפרכת עד הרגע המיוחד בו תכנסו אל הבית שלכם. הפורום הוא פורום לתמיכה ולדיונים מקצועיים ואחרים. אנא הקפידו על חוקי הכתיבה בפורום אותם ניתן למצוא בתקנון הפורום. ברוכים הבאים ושהמסע יהיה מהנה לכולנו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בונים בית

בונים בית ? בואו לספר על החלום ואיך הוא הופך למציאות. זה המקום להתלבט איתנו בדילמות הקטנות והגדולות של הבניה ולעבור ביחד את הדרך הארוכה והמפרכת עד הרגע המיוחד בו תכנסו אל הבית שלכם. הפורום הוא פורום לתמיכה ולדיונים מקצועיים ואחרים. אנא הקפידו על חוקי הכתיבה בפורום אותם ניתן למצוא בתקנון הפורום. ברוכים הבאים ושהמסע יהיה מהנה לכולנו.

מקלחונים
06/01/2016 | 10:29
5
189
שלום לכולם  
האם למישהו יש המלצה על חברה למקלחונים?
להתקנה באזור בית שמש עמק האלה
גם טיפים מנסיונכם יתקבלו בברכה...

תודה רבה
טיפ חשוב!
06/01/2016 | 11:10
4
211
הזכוכית חייבת להיות בטיחותית דהיינו או מחוסמת או טריפלקס. אם הזכוכית ללא מסגרת אלומיניום ופאותיה גלויות עובייה יהיה 8 מ"מ לכל הפחות. בהצלחה.

תודה
06/01/2016 | 14:31
54
מי סיפר לך על עובי מינימאלי של 6 מ"מ ???
06/01/2016 | 23:01
2
59
רשמתי 8 מ"מ.
08/01/2016 | 09:11
1
24
סליחה, התכוונתי לשאול מאיפה העובי המינימאלי של 8 מ"מ ?
08/01/2016 | 13:34
29
תכנית לבית פרטי
05/01/2016 | 13:11
15
531
מצורפת תוכנית לבית פרטי במשק במושב.
השטח הוא על 2 דונם, לא מוגבלים מבחינת שכנים, כביש הגישה למשק מכיוון צפון. שכנים יש רק מכיוון דרום, שרק מתוכננת החצר האחורנית של הבית, עם דשא וגינה. 
כרגע מתלבטים לגביי החדר שינה של ההורים, רוצים שהטלוויזיה תהיה מול המיטה ולא על ארון, מחפשים אופציה מוצלחת יותר.
התלבטויות נוספות הן לגביי מקלחת הילדים - האם מספיק גדולה ומרווחת, ולא על מיקום הארון במסדרון (ליד פינת העבודה).
נשמח להערות / הארות על התוכנית.
בתודה מראש, נעמה
הערותי
05/01/2016 | 15:03
2
211
פינה של מבנה נחשקת מאד כי היא יכולה לקבל 2 כיווני אויר. אז חבל לבזבז פינה על חדר אמבטיה. לכן, אמבטית הורים צריכה להתחלף עם חדר ההורים, זה יאפשר להורים חלון מערבי, ברוב המדינה זה הכיוון של הרוח הנעימה ביותר, בלי שמש בוקר. חבל לוותר על זה.

מפריע לי שהספה צפה בחלל בלי מקום מוגדר, והישיבה עם הגב למטבח ולפינת האוכל.
לכן הייתי מחליפה בין פינת האוכל ופינת הישיבה. וגם משנה את מיקום וכיוון האי. משהו שם בחלל הציבורי לא מעובד לגמרי...

חדר אמבטיה כללית קטן, הייתי מגדילה אותו על חשבון המבואה. (ובכלל, למה ל-3 ילדים מגיע פחות מ-2 הורים?)

מיקום הTV בחדר ההורים מוזר מאד. איך תצפו בה? אפשר לשלב אותה בארון ממול.

אני עכשיו בויכוחים סוערים עם מתכננת (הנדסאית אדריכלות, גם בית בנחלה במושב) . היא מתעקשת להציב ספסל ממש מתחת לחלון השירותים. (כנראה שהפסדתי בויכוח, למרות מחאותי ושלל ההצעות החלופיות שלי יהיה ספסל באורך 3 מטרים שצופה אל הקיר ממול, העיקר שיצטלם יפה לבוק...) . אצלכם זה לפחות לא ממש מתחת לחלון... זה אומר שאפשר לרצף את הרחבה בלי השטח שמתחת לחלון, ושם לשתול שיח גבוה או משהו כזה. אבל אולי כדאי לחשוב על מיקום אחר לחלון השירותים? מיקום שאינו צמוד לדלת הכניסה. או לפחות לדחוף את החלון החוצה (צפונה) כך שלא יהיה במישור הדלת .

לפינת האוכל אפשר לאפשר יציאה החוצה , ובטוח שצריך הצללה מלמעלה על חלון דרומי.
תודה
05/01/2016 | 15:20
1
124
תודה מיכל.
מסכימה עם חלק מהדברים... חלון מערבי אכן חשוב מאוד, אך האם מקלחת הורים עם חלון למרפסת לא עשוי להיות בעייתי?

בחלל הציבורי - לי אישית לא מפריע ספה "צפה", ובמידה ונחליף מיקום עם פינת האוכל לא יהיה קיר לטלויזיה.

מקבלת את הערתך על מקלחת הילדים - אכן שווה להגדיל.

לגביי חלון השירותים הציבוריים - מקווה שהאורחים לא יבלו שם יותר מדיי ואז לא תהיה בעיה לאן החלון פונה  (:

חלון שירותים
05/01/2016 | 20:19
131
אתם יכולים לכנות את זה "שירותי אורחים", "שירותים ציבוריים" או כל כינוי אחר  
בפועל זה לא יהיה לאורחים. זה חדר השירותים הקרוב ביותר למטבח ולסלון, והוא יהיה בשימוש של בני המשפחה.
בסקר שערכתי אצל כמה ממקורבי, החדר הזה מתפקד כמשכן הקבע/משרד "שלו"

לגבי הפרטיות - בחדרי אמבטיה עושים חלונות גבוהים והם מזכוכית אטומה (חלבית). אין שום בעיה של פרטיות גם אם מישהו עומד מעבר לקיר.
חוצמזה, החלון צריך להיות מופנה דרומה ולא מזרחה לרחבת ישיבה. מאותם שיקולים של שירותי האורחים.

כל החלל הציבורי שלכם צריך לעבור שינוי ועיבוד.
אני לא רואה שום פסול ברהיט/קיר צף ועליו טלויזה בצד אחד, ואחסון בצד השני. זה אפילו די טרנדי ונפוץ.  מעצבים יצירתיים הופכים דבר כזה לאלמנט עיצובי מדהים ביופיו.

כאשר לומדים באדריכלות איך להציב ספסלים, מלמדים לא להציב אותם עם הגב לתנועה. הבסיס לזה הוא מנגנון הישרדותי קדום של "לא להפנות את הגב". אני אישית לא מסוגלת לשבת ולהתרווח בנוחות ושלווה כאשר מאחורי עומדים, הולכים ומסתובבים.

שלום. למה המידות בחלקן בפיט ואינצ'ים וחלקן במטרים?
05/01/2016 | 20:28
11
217
לבלבל את האויב ? כי אם כן אז זה הצליח
עם כל הכבוד למתכנן שלא מכאן - התכנון הוא כאן, ואנשי המצקוע מקומיים, ואף אחד פה לא יודע להבין מידות באינצ'ים. צריך לדרוש מהמתכנן לספק תכניות בסנטימטרים.

הסכמה הכללית של התכנית מזכיר מאד את התכנית שהעלה פה בונהבית3 , אותה סכמה.
אצלכם אין את הפטיו מול הכניסה - אבל יש ויטרינה גדולה שמכניסה את החוץ לבית וזה מצויין.
הייתי מציעה לבדוק את ההצעה של מיכל - להחליף בין הסלון לפ.האוכל מכמה סיבות : א. זה יתן לסלון מקום מוגדר ומוגן יותר, אינטימי. תלית טלויזיה תהיה על הקיר הפינתי ביציאה למרפסת שיתארך כמה שצריך.
ב. פ.אוכל תקבל מקום מרווח וניתן להגדלה בקלות.
ג. היות ופ.אוכל לא זקוקה למרחב גדול כל כך באשר עכשיו היא מתחברת לכל המרחב המרכזי, עם המעברים וכו, לכן אפשר 'להכניס' את קיר המרפסת עם הויטרינה קצת פנימה (אמרנו כבר להאריך את הקיר הפינתי של הסלון עבור הטלויזיה) ועדיין נשאר לה מרחב ענק.
ד. יציאה למרפסת העיקרית תהיה לא דרך הסלון ככה שלא כל התעבורה של הילדים וכל הבוץ מבחוץ נכנס הישר לשטיח בסלון (בעיני זה יתרון).

נקודות נוספות - מיכל העלתה את ענין שרותי האורחים - לא רק החלון בעייתי אלא כל ההעדמה של האסלה בלתי אפשרית שכן לא נשאר מקום עמידה לפני האסלה!! כדי לאפשר העמדה כזאת חייבים רוחב מינימום של 120 סמ.
אני מציעה 2 אופציות לפתרון מבנה השרותים: המיטבית  - 'להוציא' את חדרון השרותים החוצה-קדימה עד לקו קיר חדרי הילדים (שמעבר לרחבת הכניסה) ואז לתת לשרותים חלון הצידה , שמאלה, ככה שהוא פונה הרחק משביל הכניסה. המבנה הזה גם ייצר רחבת כניסה מהודרת וסימטרית לחזית. מבפנים זה ירחיק את השרותים ודלתם מהחלל הציבורי כאשר הקיר שבקצה השרותים עכשיו יושאר במקומו והכניסה הנוכחית תהיה כניסה למבואת שרותים קטנה, ורק בפנים תהיה הדלת.
המינימלית יותר - להמשיך את קיר השרותים הימני החוצה, מעבר לחלון עד לקו קיר המטבח, ככה שמתקבלת נישה מופרדת ע"י קיר מרחבת הכניסה. בפתח הנישה הזאת לשתול שיח או עץ שיסתירו את החלון מעיני כל, וגם יתנו נוף ירוק לשרותים...

בעיה נוספת תמוהה - הממד. לא ברור למה קירותיו דקים ולמה דלתו נמצאת מול החלון הגדול במטבח. נכון שמדובר על יותר מ 6 מ. ובכל זאת אני לא בטוחה שזה יאושר. בכ מקרה לא טוח שמיקום הדלת שלו מול החלל הציבורי זה רצוי ואסטטי.
אני גם לא אוהבת את הבליטה שלו לתוך החלל הפנימי שבין החדרים. או שזה מסדרון לחדרים - או שזה חלל בעל פונקציה כלשהי. במצב הנוכחי יש שם חלל מרכזי גדול שאין לו שימוש (מצד אחד יש ארון, מצד שני דלת יח.הורים, מצד שלישי דלתות חדרי שרות ....בלתי ניתן לניצול.) בנוסף הוא גם פנימי וחשוך.
אז או שזה מסדרון - ואז כדאי להרחיב גם את חדרי הרחצה והכביסה.
או שזה איזור שימושי/פינת עבודה/משפחה וכו, ואז לבטל את צוואר הבקבוק של הממד, לבטל את ארון הקיר ולפתוח שם חלון החוצה לאור ואויר.

הממ"ד - למה הוא אמור לשמש? הייעוד שלו עשוי לקבוע את המיקום שלו.
אם הוא ח.ילדים אז אולי נכון להשאיר אותו מקומו אבל 'להפוך' אותו מעלה-מטה, אופן שימקם את הדלת שלו אל מול הקיר (איפה שמשורטט שולחן כתיבה).
אולי המיקום הנכון שלו יהיה סמוך לח.ההורים, ודוקא חדר הכביסה יהיה מול המעבר, באופן שמאפשר כניסה אור טבעי ממנו לחלל הפנימי, ואולי גם דלת חיצונית מול הפנימית שמול המעבר - כלומר רוח מפולשת בציר המרכזי של הבית....
אם אין לחדר ייעוד מוגדר אולי כדאי להוריד אותו למרתף? שם הוא יעלה פחות בשל אופי בניה של מרתף....
את זה אני לא יודעת מפה.

בכל מקרה - רצוי לקרב את חדר הרחצה הכללי אל חדרי הילדים.

יח.הורים - לא יודעת כמה אתם רגישים לרעש, ומה אורח חייכם - אבל אני לא אוהבת לישון עם הראש על קיר המקלחת. שימוש במקלחת מייצר רעשים, אור וכו. הייתי הופכת את כיוון המיטה, ועושה ארון ממול עם טלויזיה בתוכו (אפשר להקצות לזה חלל בארון) וגם ארונות קיר סביב דלת הכניסה לחדר. זה יתן לכם המון מקום איכסון.
ח.הרחצה שלכם גדול ומרווח (אפשר להצר אותו קצת בלי חשש) הייתי נותנת לו חלון גדול לנוף. למה לא? איזה כיף להתקלח מול נוף ירוק או פורח....מקבימום עושים צלון פנימי להסתרה כשרוצים.

חסרה התיחסות רצינית לכיוונים, הצללות מעל פתחים דרומיים וכו... כדאי לודא שהאדריכל שלכם מכיר את נושא האקלים בארץ.

תודה
07/01/2016 | 08:40
10
84
תודה על ההתייחסות.
האדריכלית אכן מחול ולכן המידות באינצים, אך רשום בנוסף גם ס"מ.
הבנו שיש בעתיות עם הממד, אכן שוקלים כעת להחליף מיקום בין הממד למקלחת הילדים וחדר הכביסה, כנ"ל לגביי הערותכם לשרותי האורחים - כנראה שיתיישרו עם קיר המטבח.
לגביי מיקום הסלון - בהרבה בלוגים וכתבות של עיצוב בתים ניתן לראות כבר שהספה לא חייבת להיות צמודה קיר, אך לוקחים זאת כחומר למחשבה נוספת.
א. אין מידות בסנטימ. יש רק ציון מ"ר. זה ממש לא זה.
07/01/2016 | 10:20
3
83
כדי להבין חלל צריך מידות, לא שטח.
(רק לצורך המחשה - חדר שינה בשטח 10 מ"ר יכול להיות חדר נחמד במידות 3X3.5 , ויכול להיות צפוף וגרוע במידות 2X5).

ב. מה שרואים במגזינים לא בהכרח מתאים או נכון בבתים 'אמיתיים'. את אף פעם לא יודעת מה יש מחוץ לפריים (אם מאחורי המטבח המפונפן עם הכיריים המבריקים על האי - יש עוד מטבח, אחורי, שבו בעצם מבשלים. אם בסלון הייצוגי בכלל לא משתמשים ביום יום - אלא יושבים בפינת משפחה וכן הלאה).
אפשר לקבל רעיונות ממגזינים - אבל תמיד בערבון מוגבל ומתוך הבנה שמה שרואים זה מה שרוצים שנראה, ולא התמונה האמיתית.
לגבי סלון כ 'אי' באמצע הבית, אני לא אומרת שזה לא אפשרי, אלא שזה פחות נעים, יעיל, אינטימי. תחושת המוגנות כשיושבים בתוך חלל מוגדר ומתוחם בקירות גבוהה יותר.
כאן בנוסף לעי"ל גם הסלון הופך למעבר הראשי בין חוץ לפנים.  האם מתאים לכם שכל הריצות פנימה/החוצה יעברו בתוך הסלון?

ומה אם יתר הנקודות שהעליתי?  
רק הערה לעניין המידות
07/01/2016 | 15:23
2
75
נראה לי שאת טועה.  בכל מידה שמופיעה בתוכנית הזו, אחרי המידה בפיט ואינץ' יש בסוגריים מרובעים גם את המידה במטרים.  לא רק בגדלי השטחים אלא בכל מידה ומידה שמפורטת בשרטוט שלה.  
ואולי הערה שלי לבעלת התוכנית
07/01/2016 | 15:26
79
אני חושב שיש סיכון בהסתמכות על תוכנית של אדריכל מחו"ל, שאינני יודע עד כמה הוא מכיר את חוקי התכנון והבניה בישראל.  כדאי שיעבור על זה אדריכל מקומי, ולא רק בפורום (בלי כוונה לזלזל חלילה).
זהו שאני לא טועה. יש כמה מידות עם פרוש (כלומר סנטימ.) אבל
07/01/2016 | 15:35
93
רוב החללים חסרי מידות. ראה את חדרי השינה, חדרי הרחצה, המטבח, פנת האוכל - אין בהם בכלל קווי מידה! רק איזה ציון שטח (גם זה לא תמיד)
בחללים אחרים כגון פ.עבודה, הסלון, וכו , יש מידות אורך אבל לא רוחב...  
אני מבינה שזו סקיצה באמצע עבודה, אבל אני אומרת שאתם צריכים לחזור למתכננת ולבקש שכל סקיצה שאתם מקבלים תהיה עם המידות העיקריות - באירופית! כלומר בסנטימ.

לענין התקינות מבחינת התקנות והצעתך לחוות דעת של אדריכל מקומי - אני מסכימה בעיקרון, אבל לדעתי עוד לא הגיע השלב לזה. קודם כל צריך לשפר את התכנית הזאת באופן משמעותי ולהביא אותה למצב של תכנון שלם וטוב. אחר כך כדאי לקבל עוד חוו"ד לגבי תקנות ושאר ירקות.
למה מחו"ל?
07/01/2016 | 18:58
5
159
סתם מענין אותי. האם יש סיבה מסויימת שלא בחרתם אדריכל ישראלי?
זה לא שבחרתם עילוי גדול ברמה שאין בארץ, אז למה בחרתם דוקא באמריקאית?

כל כך לא נעים לקרוא את ההודעות שלך...
07/01/2016 | 20:01
1
177
וזה לא שאת חו"ח טיפשה (מתנצל על המילה הקשה)... את פשוט בן אדם לא נעים !

אז אל תקרא
07/01/2016 | 20:05
124
התענינות שלי תמימה. אין מאחוריה כלום פרט להתענינות.  
כל הפוסל במומו פוסל
objection
07/01/2016 | 21:44
2
118
.

sustained
07/01/2016 | 22:19
55
07/01/2016 | 22:47
35
בית קרקע 3 חדרים (בית סוכנות ישן) איפה אפשר למצוא עדיין?
05/01/2016 | 11:16
2
75
פרדס חנה
05/01/2016 | 14:42
44
דימונה...ירוחם...בית שאן...ראש העין...יהוד...אזור...נס-ציונה
08/01/2016 | 13:06
23
מחפשים מעצבת פנים או אדריכלית לנסיעה לסין לקניית חומרים לבית
04/01/2016 | 23:04
1
72
מחפשים רק מישהו עם נסיון, שנסע כבר כמה פעמים.
תודה!
יש לי להמליץ על מעצבת.
05/01/2016 | 09:06
94
פנה אלי בפרטי.
האם מישהו בנה עם בטונל=בטון על
04/01/2016 | 22:07
4
147
הציעו לנו את זה ברדימיקס וזה נשמע טוב. האם למישהו יש ניסיון עם זה ובנה עם החומר את ביתו? העלות לשלד שלנו היא סדר גודל של 7000 ש"ח. 
בטונל, דרגות חשיפה, אינהיביטור (מעכב קורוזיה)
05/01/2016 | 10:10
1
141
ראשית ואחרית - בטונל הוא בטון טוב מאוד, אבל כמו כל דבר בעולמינו, במקביל ליתרונותיו יש לו גם חסרונות:

בעוד שבועיים ייתקיים יום עיון בנושא בטון במלון כפר המכביה.
יום העיון ללא תשלום למשתתפים וכולל גם תערוכה בה מופיעים מרבית ספקי החומרים והפתרונות לענף הבנייה.

חשוב לדעת כי כל הזמנה וכל הספקה של בטון מחייבת ציון של דרגת החשיפה לסביבה.
מזה למעלה משנה, בטון מוזמן, מיוצר ומסופק על פי עמידותו בסביבתו, כאשר חוזקו הוא הגורם הרביעי בחשיבותו (לפי הסדר - דרגת חשיפה, גודל אגרגאט מאכסימאלי, סומך, חוזק).
הבטון בכל בניין מחולק לשלושה אזורים, ולכל אזור נקבעת דרגת חשיפה לחוד (ראה טבלה מצורפת):
- בטון בפנים הבניין שאינו חשוף לסביבה - דרגה 1
- בטון במעטפת הבניין, מ- 2 מטר ומעלה מעל האדמה - דרגה מינימלית 2, החמרה לדרגות 4,5,6,8
- בטון בקרקע ועד 2 מטר מעליה - דרגה מינימלית 3, החמרה לדרגות 9, 10, 11

לגבי הבטונל:
בטונל הוא בעיקר "בטון ללא רטט" (SCC), כלומר, דליל יחסית בעת היציקה, מה שמאפשר מילוי התבנית ללא "וויברציה".
הייתרון העיקרי הוא הפחתה משמעותית של סגרגציות המהוות אזורי תורפה בבטון ומקצרות את משך השרות שלו.
החסרונות העיקריים של בטונל הם שלושה:
- תבניות היציקה חייבות ליהיות אטומות אחרת הבטון נשפך מהן החוצה - זה מעלה עוד את מחיר הבטון המזויין. כמו כן, קבלנים שאינם מנוסים ביציקות כאלו "ייתגלחו" על חשבונכם.
- אסור לרטט "בטון ללא רטט" מכיוון שהריטוט הורס אותו על ידי הפרדתו לרכיביו. קבלנים לא מנוסים נוטים לרטט "לייתר ביטחון" וגורמים לכשלים מוקדמים בבטון היצוק, למרות שבדיקות המעבדה ,הנלקחות בין המערבל לתבנית, יוצאות טובות.
- בטונל "רגיל" עונה רק על דרגת חשיפה 1. בטונל לדרגות חשיפה גבוהות יעלה יותר.

במיוחד בבנייה הפרטית, מומלץ לשקול חלופה של בטון רגיל (ב'-30) עם תוסף מעכב קורוזיה (2005-MCI) המעלה כל בטון לדרגת חשיפה מאכסימאלית, מבלי לשנות או לסבך את פעולת היציקה.
בנוסף לדרישת התקן, מעכב הקורוזיה פעיל גם באזורי תורפה ושגיאות יישום אחרות של הקבלנים כגון כיסוי חסר לברזל, סדקים, סגרגציות ועוד.

בהצלחה
תודה רבה על התשובה המפורטת
05/01/2016 | 15:07
29
עוד משהו על "בטונעל" מניסיון מעשי
08/01/2016 | 13:15
1
37
הבטון הזה אטום לחלוטין.
שימוש בו לאלמנטים של גגות, עמודים ואלמנטים חיצוניים ואפילו תת-קרקעיים כמו מרתפים, קורות יסוד ויסודות בכלל, מייתר את הצורך בבצוע איטום ולמעשה חוסך עלויות למרות שיקר יותר מב-30 רגיל.
מומלץ לשימוש בקירות בהם אין מקום להכניס ויברטור בגלל צפיפות הברזל כמו בממ"ד ובקירות ממ"ד גם בגלל הצורך שהבטון יגיע לכל מקום, כולל מתחת לסף החלון וסף הדלת ללא צורך בוויברציה ועם האפשרות לראות את מיץ הבטון יוצא מהמרובעים החתוכים בספי החלון והדלת בדיוק לצורך הזה.
רצוי להזמין בטונעל משאבה עם חצץ "עדס" שקיעה 5.
לבית פרטי מספיקה חשיפה 1 אלא אם אתם משאירים בטונים חשופים כי כך רוצה האדריכל/ית...
דרגות חשיפה לבית פרטי - לא מספיקה דרגה 1
08/01/2016 | 15:44
46
תקן 118 ברור מאוד ומחייב מזה למעלה משנה.
כמו כל תקן, הוא קובע את המינימום, לא את המאכסימום:
כל בניין מחולק לשלושה אזורים מבחינת הבטון:

פנים הבניין שאינו חשוף לאווירה אגרסיבית/קורוזיבית, אלא אם בניית המבנה התארכה מעבר ל- 6 חודשים (!!!) - דרגת חשיפה 1

מעטפת הבניין מגובה 2 מטר מעל האדמה ומעלה, כלומר, מרצפת הקומה השנייה ומעלה:
דרגת חשיפה מינימאלית 2, החמרה בהתאם למרחק מהים או אזור תעשייה או מקור זיהום אוויר אחר לדרגות 4, 5, 6, 8

יסודות הבניין ועד 2 מטר מעל הקרקע:
דרגת חשיפה מינימלית 3, החמרה בהתאם לאגרסיביות הקרקע לדרגות 9, 10, 11. אגרסיביות הקרקע מוגדרת בטבלה 1 בתקן. אפשר וצריך לבדוק אותה במקביל לבדיקות הקרקע האחרות ללא צורך בנטילת דגימות קרקע נוספות.
באופן מעשי, בבנייה הפרטית המוקפת גינה, גם אם הקרקע אינה אגרסיבית לפני הבנייה, היא תהפוך אגרסיבית בגלל השקייה דישון והדברה של ההגינה, וגם בגלל פריצות ביוב ועוד.

עוד על שילוב בין שלד למערכות חיוניות נוספות כמו בידוד תרמי, בידוד אקוסטי, איטום, קיים (משך השרות) בקורס "במקביל לשלד" שייתקיים באיגוד המהנדסים במשך שישה מפגשים בימי רביעי בחודשים פברואר-מרץ

עוד על בטונים ודרגות החשיפה בכנס בטון ב- 19 לינואר במלון כפר המכביה - ללא עלות למשתתפים

בהצלחה

מישהו לקח פה משכנתא על בניה קלה?
04/01/2016 | 20:45
3
82
אם כן מאיזה בנק?
עשו לכם בעיות?
תודה
היה לי לקוח שקיבל משכנתא "לבניה קלה" בלי בעיה.
05/01/2016 | 09:08
100
הבניה הסתיימה כבר לפני שנה וחצי ונראה כמו בית רגיל לכל דבר.
לא זכור לי שאי פעם הוא הזכיר בעיה כלשהי עבור מימון בנקאי.
תגדיר מה זה בניה קלה?
08/01/2016 | 13:19
1
33
אם המבנה הוא מעץ, תקבל משכנתה עם תנאי סף כמו להביא אשור כיבוי אש לתכנון לאחר שהראית שיש מגלי עשן וספרינקלרים היכן שצריך...
אם המבנה מפנלים מבודדים עם גבס בפנים וציפוי חיצוני, הוא נחשב למבנה לכל דבר כי תשלם עליו בדיוק את אותה ארנונה...
בכלל, אין ולא צריך להיות קשר, בין שיטת הבניה למשכנתה, היות והבנק דורש לבצע ביטוחים על-כל מקרה כדי לא להפסיד וזה כולל בטוח חיים לבני הזוג...מסיבות הידועות לבנקים...
הי. בנייה קלה -פנלים בודדים עם גבס
09/01/2016 | 08:54
27
מה שרשמת וכמבון יסודות וממ"ד.
בנק מזרחי אמרו לי שהם לא נותנים משכנתא למבנה יביל אבל אני יודעת על משפחה באותו יישוב שאני בונה שלקחו משכנתא גם ממזרחי אבל בסניף אחר.
לא מבינה מה הבעיה. זה מבנה לכל דבר כמו שרשמת.
הערותיכם לסקיצה
04/01/2016 | 19:35
27
424
שלום לכולם.

נשמח לקבל הערות והארות מחברי הפורום הנכבדים לסקיצה המצורפת.
היא די ראשונית אבל עדיין נשמח לקבל הערות.

משפחה עם 5 ילדים קטנים.
דרישות: קומה אחת. שטח מגרש הוא 650 מטר.
הנוף הוא בצד מזרח.

תודה מראש

יופי של פוטנציאל
05/01/2016 | 07:58
4
198
כמה טוב שלפעמים מגיעות הנה תוכניות שעושות לי חשק.
אשמח לקבל במסר את שם האדריכל/ית.  אפילו יש לי ניחוש…

יש כמה הערות קטנות.
למשל,  האי מפריע להארכת שולחן האוכל באירוח רב משתתפים,

אני לא בטוחה שיש מספיק אחסון במטבח למשפחה שומרת כשרות.  
גם בחדרים חסר מקום אחסון.

חדר אמבטית ההורים זעיר נורא,  הייתי מגדילה אותו משמעותית על חשבון חדר הורים.

בחוץ:  מדרגות הכניסה במיקום שגוי. אם אין מרתף  זה לא המקום הנכון עבורן.  

אין בכלל מחשבה על הצללות.  ממש ברמה של בעיה.  בדרום צריך הצללה מלמעלה (גג, פרגולה,  נוף עץ סוככני) .  
במזרח ובמערב מהצד (שיחים גבוהים). חייבים לפתור את הבעיה הזו.  
תודה מיכל
05/01/2016 | 11:01
3
119
תודה רבה על התגובה!

לגבי המדרגות, יהיה מרתף אבל עדיין לא התרכזנו בכלל בזה. המדרגות עדיין בעבודה, יש שם קצת בעייה עם החנייה, אין אפשרות להזיז אותה לפי התב"ע.

לגבי חדר האמבטיה, חדר האמבטיה שלנו היום (המרכזי...) הוא 2.70 על 1.60
קצת מסודר אחרת, אבל חשבנו שזה יספיק, לאיזה גודל היית מגדילה אותה?

האכסון במטבח, יש שם ארון של 3.10 מטרים בצד שמאל + ארונות למטה של 4.8 ו 3.1. את חושבת שזה לא יספיק? הנושא בהחלט מטריד אותנו אז מעולה ששמת פוקוס על זה.
לגבי אכסון בחדרים, כרגע יש שם ארונות של 2 מטר, שזה 4 דלתות? מה את ממליצה להוסיף?

לגבי הצללות, מוקדם להתייחס עדיין, כי עדיין לא מוקמו כל החלונות...
פיתוח חוץ של ממש הוא לא עושה. הוא ממליץ לקחת אדריכל נוף.

פינת אוכל
05/01/2016 | 12:26
105
הפינת אוכל תסובב במקרה שרוצים לפתוח אותה. תוך כדי שאני כותב את זה, זה נראה לי לא הכי נוח.  צריך לחשוב כמה זה יקרה.
תודה , אני אעלה את זה.
הצללות
05/01/2016 | 14:40
1
120
בכלליות - בלי להתיחס לתוכנית הספציפית:

לא כל כך משנה אם חלון מסוים יזוז קצת,
צריך לתכנן פרגולה או קירוי אחר בדרום, ולאפשר שתילת עצים/שיחים במערב, כלומר - לא לרצף במיקום המיועד ולא לשים שם פרגולות מלמעלה.
במזרח וגם במערב
05/01/2016 | 14:42
44
אחלק את תגובתי לשני אגפים ראשיים
05/01/2016 | 08:22
21
203
באגף תכנון הפנים - התכנון מקצועי ויעיל. הסכמה התכנונית מפרידה יפה בין ציבורי לפרטי, הפרופורציות סבירות . וכו. כלומר - בסדר.
אבל - לא מהודק, לא מספיק "נקי" וכו. למשל כל הבלגאן שקורה סביב מבואת הכניסה, כל מיני בליטות (ארונות) ושקעים (ספסל קטן מדי כדי להיות שמיש) וקווי קירות שאינם מתיישרים.
אני מניחה (ומקווה) שמדובר בסקיצה די ראשונית .

האגף השני הוא ההתיחסות למסביב - למגרש, לשטחי החוץ, לנוף, לקשרים בין פנים לחוץ.  כל זה די לא קיים.
נתחיל מהבסיס של התפרשות הבית על המגרש . המצב הנוכחי הבית "אוכל" את רוב המגרש, שטחי החוץ שנותרו צרים ולא מרווחים. במגרש בגודל כזה אין סיבה שזה יקרה. אז למה בכל זאת זה ככה? בגלל ההחלטה על החצר/פטיו במרכז הבית.
והנה השאלה - לשם מה יצרתם פטיו כזה? מה אמור להיות השימוש שלו? אני לא רואה שהסלון+פ.אוכל נהנ ממנו או מתיחס אליו בכלל. מצד שני גם החלל המשפחתי שבאגף הפרטי לא נהנה ממנו. לא רק שאין שם יציאה לפטיו - אלא אפילו לא חלון, ובכלל הספה יושבת עם הגב לפטיו.
מה נשאר? החלון מול הכניסה. לא הגיוני להקצות את חלק הארי של הגינה רק בשביל תמונת נוף מהכניסה.
לפיכך - השאלה בשביל מה? התשובה יכולה להיות - החלטנו שזה יהיה הפוקוס של הבית , סביב חצר מוריקה עם רחבת ישיבה...וכו. אבל אז הבית צריך באמת להתיחס אליה, צריך יציאות, צריך קשר עין מסביבה וכו.
תשובה אחרת יכולה להיות - רצינו קצת הפרדה בין האגפים וגם החדרת אור טבעי למרכז הבית (פינת המשפחה והכניסה) - אבל אז אין סיבה לחצר גדולה כל כך ועדיף להעביר את השטח הזה לטובת החצר העיקרית שלכם שתהיה מול הנוף במזרח.

לו שאלת אותי לבחירתי (ככה בשלוף, כמובן בערבון מוגבל בלי להכיר את כל השיקולים) הייתי משאירה באמצע חצר ארוכה וצרה של ירוק בעיניים ואור טבעי עבור הכניסה ופ.המשפחה - ואת השטח הגדול מקצה לטובת הרחבת החצר העיקרית באיזור הפינה הדרומית של הבית. למה דוקא שם? כי ככה גם יהיה את הנוף למזרח, וגם תקבלו בריזה מערבית (בהנחה שאכן יש אצלכם כזאת).
בכל מקרה - הייתי עושה חלקת חצר אחת רחבת ידיים שיש בה גם איזור ישיבה, וגם גינון, ופינת ערסל, וכו....

אין לי זמן עכשיו להמשיך - אבל נדמה לי שהבנת את העיקר.
צריך לטפל בפתחים (לחשוב מאיפה תגיע רוח נעימה, מאיפה תהיה שמש מסנוורת שיש להגן מפניה , איזה נוף יראה מכל חלון, וכו)....
צריך לישר את הבליטות המשונות שיש בכל עבר, פנים וחוץ המבנה.
צריך לבדוק את ענין המדרגות בחוץ - הן לא נכונות כרגע....

מסכימה איתך לגבי הפאטיו
05/01/2016 | 10:52
105
טרנד מוגזם.
מופיע ברוב התוכניות שאני שמה את ידי עליהן.
לרוב האנשים אין מושג מה יעשו איתו.
לפעמים,  כמו שהצלחתי בבית אחד עם אדריכלית מעולה - שינינו אותו קצת ומצאנו לו מטרה מוגדרת.  
אבל ברוב המקרים הוא עושה בדיוק את ההפך מחיבור חוץ
תודה גלמיש
05/01/2016 | 11:44
19
105
תודה גלמיש, אני מאוד מעריך את זה שאתם משקיעים מזמנכם בלעבור על התוכנית.

לגבי הסיבות לפטיו, כל מה שכתבת נכון... 
כשראיתי את הפטיו, לא אהבתי אותו, זה היה נראה לי שטח מת שנלקח מהגינה.

הוא הסביר לי שזה נעשה כך מפני ש
1) מול הכניסה יהיו דלתות הזזה שיאפשרו לצאת לשם.
2) חצר פנימית מוגנת שאפשר לשבת בה גם בימים של רוח.
3) מקום נוח לסוכה
4) השטח שישאר כגוש בגינה הוא עדיין גדול, כ7 מטר מהסלון עד סוף השטח, וכ 16 מטר מהקיר של יחידת ההורים עד סוף השטח.
בנוסף, הדרישה שלנו היא שהסלון יהיה צמוד לקו בניין בגלל הנוף.

עדיין זה לא חלק לי, ואני עושה לו חיים קשים בנושא... אנחנו בהחלט נשמח לרעיונות.

לא לגמרי הבנתי את הצעתך, מה הרוחב שהיית מציע להשאיר מול הכניסה? את לא מציעה סתם להזיז את הסלון, 

הי
06/01/2016 | 22:42
18
56
1. אם מול הכניסה יהיו דלתות הזזה, ואם לאו, אני לא מאמינה שהפטיו הזה יהיה שמיש. למה? כי הוא לא מחובר לכלום כרגע (למעט דלת הכניסה). אף אחד לא נכנס הביתה כדי מיד לצאת החוצה. אם רוצים שהפטיו יהיה מקום ישיבה הוא צריך להיות מחובר לחללים שלידו, לסלון פ.אוכל, באופן שיהיה קשר עין ויהיה מעבר נוח, ומי שיושב בחוץ לא מנותק לגמרי מאלו שבפנים.
2. חצר פנימית מוגנת זה לא הדבר הנחות באמת, לדעתי, בארץ. יותר חשוב חצר מוצללת\ שמקבלת הצללה מדרום, ודוקא פתוחה למערב כדי לקבל בריזה. מה לעשות שבד"כ בימים חורפיים עם רוח חזקה בדרך כלל לא יושבים בחוץ .
3. מקום לסוכה אפשר לייצר באי\זורים אחרים במגרש.
4. לא מבינה - הסלון שלכם גם ככה לא צמוד לקו הבנין. רוצים יותר נוף אפשר , וכדאי, להרים את הבית חצי מטר מעל מפלס המגרש, זה גם יגן על הבית מפני הצפות.

מה לעשות? בטח לא סתם להזיז את הסלון, אבל כן להקטין מאד את הפטיו (אם בכלל להשאיר אותו, ראה התכנית של 'נועמה100' פה בדף. שם המבנה מאד דומה אבל בלי פטיו פנימי.
כדי להציע מה לעשות צריך לשבת ולתכנן בדיוק מה ואיך - בשביל זה יש לך אדריכל, חזור אליו ובקש שיפתור את הפזל.
ועוד משו - שיישר ויסדר את כל הבליטות הקטנות והמעצבנות במעטפת הבית. זה נותן מראה עצבני, וגם מייקר את הבניה.
אתה מוזמן לחזור אלינו עם התכנית המשופרת.
גודל גינה
06/01/2016 | 23:38
17
73
מבחינת גדלים של גינה.
יש פה 2 רצועות של כ 100מ"ר של גינה. (אחת צמודה לצלע הדרום מזרחית ואחת לצלע הדרום מערבית, הם חופפים , אבל אני מקווה שהרעיון מובן)
האם זה לא מספיק?, זו עדיין נראית לי גינה לא קטנה. ברוב הבתים היו שמחים שישאר להם חצי מזה. מה אני ארצה לעשות בגינה שלא אוכל בגודל הזה?
או שהצורה זו הבעיה.

תודה על התייחסותכם
.
06/01/2016 | 23:51
50
.
סקיצה שהכנתי בעצמי לדוגמא
06/01/2016 | 23:59
7
151
הכנתי סקיצה בצייר שמזיזה את הסלון ומבטלת את הפטיו. דומה כרגע לזו של נעמה100
מה שקורה כרגע, יש רווח בגינה (כמה עקרוני הרווח הזה?) אבל מצד שני יש הפסד
1) הבית פחות מואר
2) הסלון לא צופה יותר לנוף.

ושוב תודה על התייחסותכם, זה עוזר לי ללבן לעצמי דברים. (לא להחליף את האדריכל...)

הסקיצה מדגימה אפשרות אחת להצמדת האגפים
07/01/2016 | 12:20
6
66
צריך לחשוב אם מתאים לכם סלון מול הכניסה או שעדיף להחליף בינו לבין פ.האוכל, בעיקר אם רציתם סלון מול הנוף.
עקרונית האופציה אפשרית - היא אכן מפנה מרחב גדול לגינה. אם נשארים עם החלוקה הזאת (כדאי להרחיב את חלל פ.האוכל עד לקצה שיק המטבח ולקבל מרחב גדול יותר לטובת הגדלת שולחן ומעבר חופשי בין מטבח לחוץ) רחבת הישיבה החיצונית תהיה בפינה הדרומית מחוץ לפ.האוכל, אם תצלו עליה עם פרגולה תקבלו פינה טובה עם צל בצהריים ועם נוף למזרח.  

אפשר גם להחליף בין הסלון ופ.האוכל (לטעמי סידור טוב יותר) . זה יאפשר ליישר את קו החזית הדרומית ככה שתקבלו חצר אחידה מלבנית גדולה ומרווחת מאד לדרום/דר.מערב, וגם קצת בריזה מערבית.  
זה יאפשר לעשות מדשאה נחמדה (או רחבה מרוצפת במקום) ושתילת עצים גדולים אחריה ככה שתקבלו צל מדרום בקיץ, ושמש טובה בחורף (כשהעצים בשלכת) , ובכלל יהיה מרחב יפה ושימושי למבוגרים לשבת ולילדים לשחק, מדרום. כאשר החללים הציבוריים צופים אל הגינה המוריקה. עדיין ישאר לכם הנוף במזרח ותוכלו גם ליישם פ.אוכל חיצונית במזרח , עם יציאה ישירה מהמטבח. בקיצור - זה משאיר אפשרויות רבות וטובות לסידור שטחי החוץ.

יש כמובן עוד אפשרויות סידור רבות, ובכל מקרה צריך לבדוק כל אפשרות לעומק, כולל כל ההשלכות שלו.

באגף הפרטי יש בלגאן כללי בסידור החדרים. אם כבר החניה בקצה הזה של הבית הייתי נותנת שם כניסה אחורית נוחה. למשל - הייתי מעבירה את ח.השרות/כביסה במיקום של המדרגות ככה שאפשר להיכנס משם ישירות לבית.
את המדרגות למרתף הייתי מעבירה למיקום של הספה, על הקיר הפנימי. ואז החזית המערבית מתפנה ואפשר להרחיב את ח.הילדים הצפוף מאד שיש שם.

הייתי בודקת הפיכה של ח.ההורים - במקוםפ שיקבל חלון דרומי בלבד (וקיר חיצוני אטום אל החצר האחורית) , החדר יהפוך לפינתי ויוכל לקבל גם חלון מערבי.

בקיצור - יש שינויים משמעותיים שכדאי ואפשר לעשות פה.

הנה סקיצה מהירה שעשיתי על בסיס התכנית שלך
07/01/2016 | 13:20
5
110
שימי לב, זו רק סקיצה, צריך לבדוק אותה ולראות שהכל עובד ומתאים וכו. וכן יש עוד אפשרויות רבות.
ראי את גדול השטח הירוק של מרחב חוץ שמקבלים. בנוסף לאיזור ישיבה ליד המטבח.

שינוי מיקום המדרגות באגף הפרטי מאפשר סידור הרבה יותר מרווח :  
ח.הילדים המערבי גדל בהרבה. ח.כביסה מרווח יותר משמש גם ככניסה חיצונית , כך גם ח.הרחצה הכללי, שגם יכול לקבל יציאה החוצה לחצר. (אגב - יש סיבה לא הותקן אמבט נורמלי לילדים?)
פ.המשפחה+המדרגות יכולים אולי לקבל אור ואוורור מחלון צר שיוצא בין קיר ח.הורים לקיר פ.האוכל (מסומן באדום) אבל גם מחלונות החדרים סביב, ואפשר גם לייצר בשבילו סקיילייט בתקרה.

תודה!
07/01/2016 | 13:28
4
67
תודה על ההשקעה!
אני אעבור על זה אבל מלמעלה דבר אחד:
המדרגות בכוונה בצד המערבי בגלל שהם אמורים להקנות גישה נפרדת למרתף ויחידה בקומה למעלה.

אתם הולכים להקיף את עצמכם מלמטה ולמעלה בדיירים?
07/01/2016 | 13:39
3
68
תחשבו אם זה מה שאתם רוצים...זה פשוט לגור בבית דירות.
חבל שלא הבהרת את זה מראש, לדעתי זה מחייב התיחסות אחרת לתכנון.

כרגע מיקום המדרגות לא מוצלח.
אפשר למשל לעשות  מדרגות במהלך אורכי בצמוד לחניה (איפה שמשורטטות 5 מדרגות לא ברור לאן) לאורך החניה. זה יתן כניסה פרטית (לא בתוך הבית) וגם אפשרות יציאה מתחת לקצה הגבוה שלהן.

בכל מקרה גם ככה, תראי מה אפשר לקחת מההצעה שלי , או פשוט להבין שיש אפשרויות טובות לפתרון וצריך למצוא אותן.
תודה
07/01/2016 | 14:16
2
67
בית דירות, לא להגזים...
יחידה קטנה (40-50מטר) למעלה  לאמא שלי ולמטה רק הכנה  (גם 40 מטר,כי זה מה שמותר בכל מקרה) למקרה שנצטרך או נרצה בעתיד. אולי בסוף זה יהיה רק מחסן.

אוקיי, זה באמת שונה. שוב, אני מבינה רק מתוך מה שאת אומרת...
07/01/2016 | 14:26
1
67
יחידה לאמך זה סיפור אחר. גם התיחסות לגישה לשם שונה בהתאם, מן הסתם צריך גם גישה מתוך הבית וגם מבחוץ. אבל מה לגבי בעית נגישות עתידית? מה יקרה אם בעתיד היא תתקשה בטיפוס במדרגות? הרי כולנו מתבגרים עם השנים שחולפות...
אולי נכון יותר לתכנן לה (לפחות אופציה עתידית ל) יחידת מגורים בקומת הכניסה תהיה ניתן להפרדה עתידית, ואז חדרי שינה שלכם יוכלו לעלות למעלה/לרדת למטה....

לא יודעת...אני רק מעלה מחשבות רלוונטיות (ואולי לא רלוונטיות בשבילכם).
כל מחשבה עוזרת
07/01/2016 | 16:26
50
ברור, לא נתנו פה פרוגרמה...
אבל בכל זאת הדיון מאוד עוזר לחדד לעצמנו דברים.

צריך להבחין בין 2 דברים
07/01/2016 | 11:49
7
99
הראשון הוא שטח אדמה פנוי לגינון.
השני הוא אזור גינה עיקרית - בעיקר אם זו משפחה צעירה ותהיה מדשאה.

הגינה העיקרית שלכם היא מול רחבת הישיבה, והיא בפירוש קטנה.

עוד דוגמה קיצונית - שממחישה את ההבדל בין שטח פנוי לגינון ובין גינה עיקרית אפקטיבית:
אני עכשיו מעורבת בתכנון בית בנחלה גדולה במושב. גודל השטח המוקצה למבנה הזה הוא 800 מ"ר. מצפון ומזרח עוד שטחים חקלאיים. ממערב בית ההורים.
בעלי הבית מתעקשים על העמדה לכיוון דרום, שמשאירה להם 150 מ"ר גינה אפקטיבית, ועוד 400 גינה אחורית. מה שהם יראו מול הויטרינות ופרגולת הישיבה זה רק 150 מ"ר. וגם חניה, שביל כניסה, פילרים של פחים.
למה? ככה. הם טוענים (וטועים מאד, כי הם לא מסוגלים לדמיין כמה הסתרה יוצרת צמחיה) שזה יותר פרטיות. לדעתם יש יותר פרטיות מול כביש פנימי במושב מאשר מול מדשאת ההורים.
אפילו חרגתי ושלחתי סקיצה שבה המבנה מסובב ב90 מעלות. הצעתי לא התקבלה. רצונם כבודם. אם זה מה שהם רוצים זה מה שיהיה.
גודל גינה
07/01/2016 | 16:23
6
54
מיכל לגבי המשפט הזה:

הגינה העיקרית שלכם היא מול רחבת הישיבה, והיא בפירוש קטנה.

מאיזה רוחב דעתי יכול לנוח שהרוחב הוא סביר?
מה הוא גודל סביר לגינה? ואני כרגע מדבר רק על הצד של פינת הישיבה.
זה לא מתמטיקה. אין לי תשובה.
07/01/2016 | 18:44
5
58
זה לא רק גודל מספרי, זה גם פרופורציה לשטח.
בנוסף לשטח מרפסת מרוצף שמתאים לצרכי המשפחה הספציפית, צריך להכניס מדשאה שגודלה סביר (30-50 מ"ר) וצורתה הגיונית (לא נקניק צר וארוך). צריך שיהיה מספיק מקום לצמחיה ועוד כמה אלמנטים, כמו פינת ישיבה לא רשמית או פינת זולה.
וצריך שתהיה הרגשת מרחב בלי צפיפות.

משהו עקרוני לגבי שטחי חוץ - זה נכון באופן כללי לבני אדם
07/01/2016 | 22:15
4
171
(כמובן שיתכן יוצאי דופן שאצלם זה אחרת....אבל מנסיוני זה עובד ככה)
שטחי חוץ שאינם נמצאים בקשר עם שטחי הפנים - לא יהיו שמישים. קשר - הכוונה לפתח שמאפשר מעבר נוח בהתאם לסוג השימוש - ליציאת שרות מחדר כביסה תספיק אפילו דלת   כנף של 70 סנטימ.
ליציאה הראשית מהסלון לחצר דלת כנ"ל לא תייצר את המעבר הזורם והנוח הדרוש.
גם חלון גדול יכול לייצר את הקשר בין חוץ לפנים.
בלי קשר כזה מה שיקרה הוא שהחצר הזאת , הסמויה, תישאר שטח שלא מגיעים אליו, גם אם יש גישה מסביב, או יש דלת צדדית שאם רוצים אפשר לצאת דרכה....
נכון שילדים קטנים אולי יגיעו לכל פינות החצר, גם ואולי דוקא, הנידחות ביותר. אבל שאר האנושות - לא.
על אותו עיקרון לשים דלת מול הכניסה ולהגיד שממנה יצאו לפטיו - זה נחמד, אבל לא עובד. אם הפטיו הזה לא מחובר לשום חלל ולא נצפה משום מקום - 90% סיכוי שהוא ישאר מיותם, וברוב המקרים יהפוך איזור חניה לבימבות. אם יעשו בו גינון יפה או יציבו עציצים יפים - אז הוא יהווה תמונת נוף ירוקה עבור הכניסה - מן אקוואריום של צמחים. אבל סבירות גבוהה שלא ממש ישתמשו בו.
נכון מאד
07/01/2016 | 22:46
49
טרנד הפטיו שולט.  במקום לחבר בית לחוץ כמו שצריך , תוקעים בו פטיו,  אם צריך או לא.
הפטיו האחרון שנתקלתי בו(בית לפני היתר)  הוא חממת זכוכית מול דלת הכניסה.  
הצלע הארוכה המופנית למזרח. שמש מסנוורת בבוקר.  
צלע אחרת בהמשך של קיר הטלויזיה,  מונעת יצירת רהיט בגודל הגיוני.  
שלוש הצלעות תוכננו להיות חלונות קבועים בלי יציאה.  סיפרתי ללקוחות שזו מצווה מהתורה "לא תעשה לך פאטיו בלי יציאה". אז תהיה כזו.  
נכון מאד
07/01/2016 | 22:46
32
טרנד הפטיו שולט.  במקום לחבר בית לחוץ כמו שצריך , תוקעים בו פטיו,  אם צריך או לא.
הפטיו האחרון שנתקלתי בו(בית לפני היתר)  הוא חממת זכוכית מול דלת הכניסה.  
הצלע הארוכה המופנית למזרח. שמש מסנוורת בבוקר.  
צלע אחרת בהמשך של קיר הטלויזיה,  מונעת יצירת רהיט בגודל הגיוני.  
שלוש הצלעות תוכננו להיות חלונות קבועים בלי יציאה.  סיפרתי ללקוחות שזו מצווה מהתורה "לא תעשה לך פאטיו בלי יציאה". אז תהיה כזו.  
פטיו
08/01/2016 | 13:25
1
57
אוקיי, חשבנו הרבה בעניין ועדיין אנחנו נוטים לפטיו.  בגלל שהוא מכניס אור וגם אנחנו לא אוהבים את שנכנסים הישר לתוך הסלון או הפינת אוכל.
אנחנו מנסים לארגן מחדש את האזור הפרטי ,להצר אותו במטר) כך שישאר יותר מקום באזור של הגינה הדרומית (כרגע יש שם 6 מטר, מקווים להגיע ל 7, כמו שיש לנו בבית הנוכחי, נראה לנו מספיק, מה גם שהמגרש יותר גבוה ב 2מטר מהכביש, נעשה שם גדר נמוכה יחסית ונקבל תחושת מרחב)
השאלה איך מקשרים יותר טוב את הפטיו לבית? איפה לשים פתחים בשביל לפתוח את כל המרחב מסביב לסלון?)

תודה על כל ההשקעה בתשובות שלכם!
אור ונפילה ישר לחלל
09/01/2016 | 00:07
53
שניהם פתירים מאד בתכנון בית נכון.
זה לא שאי אפשר ליצור חללים מוארים בלי פאטיו . חלל ציבורי עם 3 כיווני אור ווויטרינה ענקית לא צריך שם תוספת של אור.
ובהחלט אפשר בשינוי קל לעשות מבואה שלא נופלת ישר לפינת האוכל.

אגב,  אני גרה בבית מואר מאד,  לא נופלים ישר לפינת האוכל,  ואין פאטיו.
(היה חצי פטיו מיותר שהפך לחדר). כלומר,  שבאמת אפשר,  גם בתנאים פחות אידיאלים משלכם,  אז בטח שאפשר גם בשלכם.

ליצור חלל מיותר ואז לחשוב מה נעשה איתו - זו לא הדרך הנכונה לדעתי.
בהצלחה

הגבהת גובה תקרה עבור תעלות מיזוג אוויר
04/01/2016 | 14:40
1
116
אני מניח שיוסי זיו יענה לי כאן ואשמח לשמוע דעה גם מכל אחד אחר שעשה דברים דומים:
בית דו קומתי , כאשר גובהי התקרות:
בקומת קרקע: 3.05
קומה א' (חדרי ילדים) : 2.95

אנחנו שוקלים להגביה ב-2 מדרגות (כ-32 ס"מ) את קומת הקרקע לצורך ביצוע הנמכת תקרה עבור תעלות מיזוג אוויר.
תמורת זה נצטרך להנמיך את גובה תקרת קומה א' בהתאם לכיוון ה- 2.60 עד 2.65

היתרונות הם:
- כמובן פיזור אוויר יותר טוב בחלל הציבורי אשר יוצא מהתקרה ולא מקיר אחד שאמור להגיע כמעט לכל החלל.
- אקוסטיקה יותר טובה בגלל תקרת הגבס
- קלות במיקום גופי תאורה נסתרים בתקרה שלא צריכים להיות בשלד.
- עיצוב יפה יותר לטעמנו בלי הנמכות מקומיות

החסרונות:
- עוד 2 מדרגות לעלות
- גובה תקרה גבולי בקומת חדרים (2.60)
- חוסר אפשרות של הנמכת תקרה בקומת החדרים עבור מיקום כניסה אחת לכל הצינורות מהגג.

מה דעתכם? כדאי?
את התשובה שלי אתה כבר יודע אבל שוב 30 ס"מ זה המינימום.
04/01/2016 | 18:36
74
ולקומה שניה 2.60 יהיה נמוך מאד להתקנת מזגנים עיליים לפי הוראות היצרנים!!
מה שקיבלת ממני זה האולטימטיבי והחסכוני ביותר לתפעול.
בידוד אקוסטי-חלונות מול וילונות
04/01/2016 | 10:55
15
95
לא יודע אם הפורום המתאים-מה עדיף למניעת/הורדת רעש מבחוץ? בידודית או וילונות קוסטיים (כגון של אבזוטק או אורגד)
אני לא מכירה את הוילונות האמורים.
04/01/2016 | 11:25
2
62
לגבי בידודית, לשם הנחתה אקוסטית צריך 2 זכוכיות עבודת, אבל בעוביים שונים. כל עובי נותן הפחתה של טווח תדרים אחר. זה יכול להיות בידודית, ויכול להיות טריפלקס.
ממה שידוע לי בידודית עדיף
04/01/2016 | 11:39
1
47
גם תרמית.
בדקתי בינתיים לגבי וילון אחד-יקר מאד
ואטום אור כך שלגבי הסלון הוא אינו אופציה

בידודית אכן עדיף תרמית. אבל שאלתך היתה על אקוסטיקה....
04/01/2016 | 12:35
31
זיגוג אקוסטי
04/01/2016 | 11:48
11
83
גם אני איני מכיר וילונות מפחיתי רעש. לגבי זיגוג יש לזגג בזכוכית שכבתית (טריפלקס) כשעובי החוצץ הוא 0.76 מ"מ לכל הפחות. עובי לוחות הזכוכית הוא נגזרת של שטח הזיגוג. אין משמעות לזכוכיות בעובי שונה בזכוכית טריפלקס מכיוון שההדבקה הופכת אותן למקשה אחת. אם הביצוע דורש בידודית ההפחתה המיטבית היא בדופן אחת בעלת עובי שונה מהשניה. לדוגמא דופן ראשונה 3+3 מ"מ והדופן השניה 4+4 מ"מ כשבשתי הזכוכיות החוצץ (פי.וי.בי.) בעובי 0.76 מ"מ לכל הפחות.
אני נתקל בהרבה מידע סותר
04/01/2016 | 12:49
10
44
בעניין אקוסטיקה-בידודית מול טריפלקס
ממה שעולה הטריפלקס בעל איכויות בידוד אקוסטי וחזק בהרבה במחינת שבירה ואם נשבר הרסיסים אינם מתפזרים
ובדודית טובה אקוסטית (2 שכבות עם חומר ביניהן) שזה יותר חשוב לי-וגם תרמית.
מה המטרה?
04/01/2016 | 14:23
3
46
אם אתה גר באזור לא חם או קר במיוחד, (נניח, בשרון) ואתה צמוד לכביש ראשי סואן?
האם אתה גר בצפת או אילת ולא רוצה לשמוע רעש רגיל מהשכנים?
או שאולי זה חדר מוסיקה ואתה רוצה שרעש לא יצא החוצה?

האם מדובר על כל החלונות בבית? או חלון מסויים בחדר אחד?
האם בכלל יש סיכוי שכדורגל יפגע בחלון? באמת יש צורך בסיבה בטיחותית לחלון והסיכוי גדול שהוא עלול להשבר?
וכו' וכו'.
אתה לא מספק פרטים.

פרטים בקצרה-המטרה
04/01/2016 | 16:35
2
46
מניעת רעש בעיקר ממנועי מזגנים על קיר הבניין ודיבור רם מדירות סמוכות (רב קומות)-לא כביש-דירה עורפית ומדי פעם טפטוף מים
העניין התרמי פחות חשוב
גם אי שבירת החלון לא ממש משנה
ממה שידוע לי תמחור הבידודית אמור להיות בערך 1000 ש"ח למ"ר כולל העבודה
לגבי טריפלקס-את מתאים-אינני יודע, כנ"ל שילובם 

יש גם חלון גדול בסלון (מורכב מ-3 יחידות על מסילה)
04/01/2016 | 16:53
1
36
בעל זכוכית עבה למדי,די אטום לקול-לא מושלם בספק אם אתחיל לעשות שם משהו
(כ-4 מ"ר)
מדובר יותר בחדרים ואולי במרפסת שירות

אז
05/01/2016 | 07:45
24
קודם כל לבדוק שהחלונות נסגרים עד הסוף.  יתכן שזו הבעיה.

אני הייתי בוחרת בידודית 3/12/4.  או טריפלקס עם pvb 1.25 עבה.
אני לא מומחית.
עשית פה קצת דייסה, כדאי ללמוד קצת ברשת
04/01/2016 | 14:36
5
112
בידוד אקוסטי של מפתחים תלוי בראש ובראשונה בסגירה הרמטית שלהם. יש להתקין גומיות אטימה EPDM בהיקף הפתח, וסגירה טובה של החלון/דלת ייצרו אטימה אקוסטית טובה.
יכולת הבידוד האקוסטי של זכוכית נמדדת בהנחתת העברת גלי קול.
עובי שונה של זגוגיות הטריפלקס כגון 4+5 מ"מ תורם לבידוד אקוסטי בגלל הפרשי המסה בחומר הגורם לשבירת גלי הקול.
גם הגדלת עובי שכבת האמצע, הלמינציה PVB, משפרת את הבידוד האקוסטי. שימוש ב- PVB אקוסטי עברה יותר מהרגיל משפר את הבידוד האקוסטי באופן ניכר.

יוצא מכך שלהשגת בידוד אקוסטי מקסימלי כדאי לצרף את שני הפתרונות - כלומר לייצר בידודית שדופן אחת שלה בנויה מטריפלקס עם למינציה אקוסטית. והדופן השניה מזגוגית עבה יותר מכל אחת מזגוגיות הטריפלקס.
כמובן שיש לכך עלויות משמעותיות והשאלה היא תמיד עלות מול תועלת - מה הצורך בבידוד האקוסטי וכמה שווה לשלם בשבילו.

ראה לדוגמה כאן:

לא מצליחה להעלות מאמרים. אם מעוניין שלח לי כתובת מייל שלך
04/01/2016 | 14:46
3
22
שלום גלמיש
04/01/2016 | 16:40
2
43
שלחתי מסר תודה
אה,אבל אני רואה עכשיו המאמרים צורפו...לקח להם זמן לעלות
04/01/2016 | 22:28
1
31
ראה בהודעתי
ראיתי תודה
05/01/2016 | 13:16
15
שלום גלמיש
04/01/2016 | 15:13
55
זכוכית בטחון אקוסטית תלויה רק בעובי חוצץ פי.וי.בי. אין משמעות לשינוי בעובי הזכוכיות. ברגע ששני לוחות הזכוכית מודבקים זה לזה הם הופכים מקשה אחת. בידקי זאת. עובי זכוכיות משתנה חשוב בבידודית למניעת תהודה. מסכים עם כל שאר ההודעה.

מכולות - לא מה שדמיינתם.
04/01/2016 | 10:51
2
139

דוגמאות מגוונות ומעניינות לבניה על בסיס מכולות. 
קניתי מגרש לפני התב"ע הסופית
04/01/2016 | 11:52
115
תכננתי בניה במכולות (היו לי 5 של 40 רגל כולל הובלה והנפה בחינם מפינוי),
אז הגיעה התב"ע וחסלה הכל - כל הישוב בלוקים וטיח כולל בחירת גוונים לקיר ולגג פשוט אסון של אחידות, מזל שבסוף נכנעו לאבן הגדרות שבמקור היה כתוב "ציקלופית פטינה טבעית"  רק  לישוב קטן היו גומרים את כל הפטינה הטבעית בארץ 
לדעתי, היתרון הגדול
04/01/2016 | 12:34
108
של מכולות הוא בבניה של קומות בצורה מהירה ויעילה ,שהרי ניתן להניח 10/12 מכולות אחת על השניה , מה שעשוי לעזור בפתרונות דיור בערים, לסטודנטים, לזוגות צעירים, מלונות....
ראו מה אפשר להוציא מבית ישן עם הרבה טבע סביבו
03/01/2016 | 12:25
3
240

חבל שאין כאן תכניות ויותר תמונות של "לפני" וגם לא מצויין תקציב השיפוץ (כנראה עלה לא מעט).
קשה לי להתאפק
03/01/2016 | 17:12
2
170
עיצוב הפנים מקסים, באמת,
אבל עיצוב החוץ - על הפנים...

- רק דשא ודשא ודשא ועוד דשא. שטיח דשא מקיר לקיר
- ישיבה עם הגב לטבע (פשע במקרה הזה)
- אפס ניצול וחיבור של הגינה עם פיסת הטבע לידה. לשם השוואה, אני עכשיו מתכננת גינה ללקוחות בגליל עם אותה פיסת טבע בחצר האחורית, גם היא במדרון עולה, כאשר החיבור בין הגינה לשצ"פ מלא עד כדי כך שלא יורגש איפה מסתיים המגרש ואיפה מתחיל הטבע.

הצמדת דשא לקירות הבית היא טעות חמורה מ3 סיבות:
1. בעיות רטיבות. באחת התמונות אפילו רואים את זה בבירור. הממטירים משקים את הקיר בגובה, במקום שלא טופל מבחינת איטום.
2. בעיית כיסוח דשא. המכסחה לא מגיעה לשוליים.
3. ואחרונה חביבה - בעייה עיצובית: שטיח מקיר לקיר זה הדבר הכי משעמם שאפשר.  חוסר מעוף בהתגלמותו.
זה בסדר גמור - גם לי יש ביקורת
04/01/2016 | 10:35
1
111
וחוץ מזה אני תמיד שמחה כשמתעורר דיון וגם ויכוח.
אז אל תתאפקי !
ההסתייגויות שלי - בשבילי יש פה הרבה יותר מדי לובן/שמנת. בית עם ילדים שכל הספות והכורסאות מרופדים לבן ?!
הרבה יותר מדי סטיילינג - כל העציצונים עם הצמחיה המלאכותית או פרחי המשי בכל פינה (כולל חדרי רחצה). תצוגת כלי הקריסטל על שולחן הקפה... אוסף הכריות על מיטת הבן ??!! ומבחר השמיכות הפרחוניות המדוגמות בארון בחדר הילדה...וכו.
זה באמת הצד השיווקי של הסטייליסטית בכתבה - ומבחינתי מותר וצריך להתעלם ממנו. פשוט לנקות מהעין את הקשקשת.

יחד עם זה - בפרט מאחר שמדובר על שיפוץ, ולא בניה חדשה, אני רואה פה תכנון מיוחד ויצירתי. מבנה נעים מאד שיוצר חללים מרווחים אבל גם אינטימיים. המון אור. קשר טוב עם החוץ גם אם אין בסלון ויטרינה ענקית אלא חלונות גדולים.
אמנם האלמנטים מבטון ממש לא מתאימים ומיותרים לגמרי, אבל מלבדם יש שימוש יפה בחומרים וצבעים. אין פה את העיצוב הסכמטי שאנחנו רואים הרבה - החלטה על "סכמת גוונים" שלא זזים ממנה (בד"כ זה אפור ולבן עם נגיעות אדום או ירוק תפוח...)  , אלא התיחסות הרבה יותר גמישה וזורמת לבצע וטקסטורה ועיצוב בכלל. חדרים עם אוירה שמחה , עם ענין, עם חפצים אמיתיים ולא רק סטים שנקנו מן המוכן.

לגבי החוץ - אני בכלל חשבתי שהדשא סינטטי. עכשיו במבט שני אני רואה שלא. אבל דוקא החיבור של הגינה המדושאת לטבע הפראי שסביבה מאד מוצא חן בעיני. ושימי לב שמכל חלון וחלון רואים ירוק, ככה שלטבע החיצוני יש נוכחות מלאה בבית. ככה זה צריך להיות לטעמי. .

בקיצור - את הסה"כ אני אוהבת מאד. גם אם יחליפו את ריפוד הספות עוד כמה שנים....

לא אמרתי שלא צריך דשא
04/01/2016 | 11:15
84
יש לי בעיה עם הקו חסר המעוף,   המינון המוגזם, והיישום הבעייתי.
הבעיה ביישום (הצמדה לקירות)  היא חד משמעית בעיה שצריך לטפל בה מיידית.  רואים באחת התמונות הוכחה לכך.  
כתבה חביבה על הטרנד החדש במטבחים
03/01/2016 | 08:29
130
חוות דעת
02/01/2016 | 13:04
5
281
שלום,

קנינו שטח שלכ- 500 מ"ר באזור הדרום. נפגשנו עם אדריכל ולאחר ששמע מאיתנו על הצרכים שלנו. הוא נתן לנו שרטוט ראשוני (מצורפים שרטוטי המגרש והבית עם מידות).
בעקרון אנו רוצים לבנות מפלס אחד למגורים עם מרתף. במפלס זה יהיו יחידת הורים ו-3 חדרי ילדים.
לאחר קבלת השרטוט החלטנו להפוך בין צד המגורים וצד הסלון והמטבח ובנוסף לבטל את חדר הממד בקומת המגורים (יהיה במרתף).
עשינו לבד שרטוט בעזרת תוכנה מאוד פשוטה בטאבלט עם השינויים שרצינו (נא להתייחס לשרטוט מבחינה רעיונית - הוא לקוי מבחינת מידות וקירות).

נשמח לקבל חוות דעת ורעיונות לשיפור.

תודה.
אי אפשר להתיחס ברצינות
02/01/2016 | 14:36
170
כי אין מגרש, אין גבהים, אין התיחסות לשכנים.
ואין קנה מידה לגדלים.

יש תועפות של בטון איפה שצריך ואיפה שלא צריך,
פרט לדבר המשולש המוזר מדרום (מה זה הזוועה הזו? מדרגות? פרגולה? ) התכנון נקיר אבל הבית נראה כמו שכפול של 50 בתים אחרים שהיו פה כבר. זה נראה כמו דגם.

רואים בית גדול על מגרש שבקושי מכיל אותו.
אם גם השכן בנה כך, עם קוי בניה כל כך צפופים, אז מקבלים צפיפות עצומה של מגורים, כל אחד שומע כל לחישה בבית השכן.
וגינה? אין לכם גינה. יש לכם עציץ קטן, 2 עציצים בינונים ואדנית. לא יותר מכך. אין פה גינה,אפילו לא קטנה מאד.
גם לא ברור לי איך יתקז המגרש הזה, ואיך בכלל ועדה תאשר כזו תכסית קרקע נוראית.

אני אישית לא מבינה למה לגור בבית קרקע, אם לוקחים רק את החסרונות של בית קרקע בלי היתרונות.

עדיפה דירה בבנין, עם מרפסת. יותר פרטיות, פחות צפיפות.

או לבנות בהתאם למגרש הזעיר - כלומר: בית דו קומתי נורמאלי, עם מרווח הגיוני מהשכנים, עם גינה קטנה.
בהצלחה
לצערי אני מסכימה עם מיכל. תסתכלו על התכנית שצרפתם
03/01/2016 | 08:45
128
פה בפורום במבט כללי - תסתכלו על כמות הירוק בשרטוט - כמעט כלום. רצועות צרות מאד סביב המבנה. שום מקום לילדים לשחק. אפילו לא לרוץ או להתמסר בכדןר.
התכנון הזה נראה בדיוק כמו מרפסת גג היקפית סביב דירת גג.
לפיכך השאלה היא בשביל מה? להיכנס לכל הסאגה של תכנון, רישוי, בניה, וכו. זה כאב ראש לא קטן וסיכנוים משמעותיים, ומליון החלטות ומאמץ אדיר.

האם באמת דרוש לכם מטבח שני שגודלו כחדר ילדים?
בשרטוט שלכם החללים הציבוריים עצומים!
אין מספיק מדרגות בשרטוט ככה שהדרטוט לא מייצג. צריך לראות לפחות 14 מדרגות כדי לאפשר עליה.
המרחק בין פ.האוכל למטבח גדול מאד מה שאומר ש 5 אנשים יאכלו יום יום ליד דלפק צר במטבח?

לגבי היפוך התכנית - אתם לא מראים את המגרש בכלל - אז אי אפשר לדעת איך זה מסתדר עם החניות, השער ושביל הגישה וכו. מאחר והכל יהיה מאד צפוף בחוץ צריך לתכנן הכל לפרוטרוט.
מבחינת כיוונים יתכן שזה רעיון טוב להציב את החללים הציבוריים בצפון, אבל זה תלוי גם בדברים אחרים שלא רואים מפה.

בעיני - חבל לבנות בית גדול ומפושט כזה שאוכל את כל המגרש....

מעבר לזה - התכנון עצמו טוב ומקצועי. אני יוצאת מהנחה שאת הפונקציות וגודל החללים אתם הכתבתם לאדריכל....

תודה ושאלות נוספות
03/01/2016 | 23:41
2
84
מיכל וגלמיש, תודה על התגובות.
אנו גרים כרגע בדירה צפופה וכנראה באמת הגזמנו עם גודל השטח הבנוי (רצינו כ200 מ"ר בית). אנו רוצים לבנות מפלס אחד כיוון שיש לנו ילדים קטנים וניהול הבית יהיה יותר פשוט (מניסיון עבר) 
אנו נקטין את החלל הציבורי על מנת להגדיל את גינה, איך הייתן ממליצות לעשות זאת? על מה ואיפה לוותר.
המזווה שתכננו ישמש גם כחדר שירות לבית.
לגבי פינת האוכל, היכן מומלץ למקם אותה?
לגבי המטבח, מבחינת ניצול נכון של המקום, היכן כדאי למקם את השולחן והכסאות? כפי שמיקמנו או כאי באמצע (2 מול 2 ולא בשורה). בכל מקרה חשוב לנו שבמטבח תהיה אפשרות לשבת ולאכול ארוחה משפחתית עם 3 הילדים.
לגבי היפוך התוכנית- אנו חושבים שזה עדיף מבחינת הכיווינים. אפילו שזה מאבד את יתרון קרבת החנייה למזווה. החנייה לא יכולה להיות ממוקמת במיקום אחר אך הכניסה לחצר והשביל לבית יזוזו בהתאם.
נשמח לקבל דגשים והערות שאיתם נוכל להנחות את האדריכל.

תודה 
לדעתי יש פה טעות בגישה
04/01/2016 | 07:32
1
87
כמובן שבית שטוח גדול על מגרש ענק עדיף,  אבל אם אין מגרש ענק אז דו קומתי לא נורא בכלל.

גידלתי 3 ילדים קטנים בדו קומתי.
הבית מתוכנן נכון.  לא היתה שום בעיה.
הרעיון הוא לעשות קומת חדרי שינה לכולם,  ועוד חדר משפחה/שינה בקרקע.  התינוק ישן בו כשההורים למטה.
לא עליתי וירדתי יותר מפעמיים ביום. כיום כשהילדים גדולים,  אפילו זה לא.

במילים אחרות
04/01/2016 | 07:39
83
אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.
על המגרש הזה אפשר לבנות חד קומתי קטן הרבה יותר,  או דו קומתי.

ולגבי ההיפוך - בלי שרטוט נורמאלי אי אפשר להגיב בכלל.  שרטוט של הבית על המגרש עם גבהים,  שכנים,  רחוב,  כיוון צפון ומידות.  שרטוט ולא הסבר מילןלי. אדריכל שעובד במנותק מהשטח,  עושה עבודה רעה מאד.  
מסירה של בית לאחר טופס 4 אבל ללא חיבור לחשמל
01/01/2016 | 21:28
1
62
היי,

הקבלן רוצה למסור לנו את הבית. הבית עבר טופס 4 אבל לא חובר לחברת חשמל.
האם מותר לי לסרב קבלה היות והבית לא מחובר לחשמל קבוע? (נגיד שהוא יחבר לחשמל זמני).
האם ניתן להניח שאם חברת חשמל לא חיברה את הבית יש מצב שהחשמל לא תקין? (הארקות וכו...)?

תודה
ליאור
כמובן שלא תקין אבל לפעמים בנסיבות מסוימות אין ברירה
02/01/2016 | 00:11
54
בעקרון אין כל קשר בין טופסי הועדה לבנין לחברת חשמל
אם יש מערכת חשמל בסביבה והיא תקינה ותקנית אין כל סיבה לא לחבר 
מצד שני חיבור לחשמל זמני דרך חברת החשמל או בצורה אחרת יכול לאפשר מגורים סבירים גם לזמן ארוך,
דרשו מהקבלן מידע מלא על הבעיה וכמובן פיצוי מלא על העלויות שיגרמו לכם בגללה
חיפוי זול של שביל בטון לא מעובד מסביב לבית
01/01/2016 | 17:18
5
93
שלום,

אני מחפש פתרון דקורטיבי זול לשביל בטון גולמי קיים מסביב לקוטג' שלנו. הכי זול שאפשר.

האם, למשל, משהו כמו טיח שחור צבוע יכול להיות טוב?
חיפו הכי זול למדרכות בטון יהיה צבע "סופרקריל" של "טמבור"
01/01/2016 | 17:54
1
81
שיבוצע בריסוס "איירלס" ע"י צבעי.
1) ניקוי המדרכה בשואב אבק תעשייתי חזק ושטיפה עם מכונת שטיפת מכוניות וייבוש חלקי...
2) ריסוס ראשון של הצבע עם 20% תוספת מים ליצירת בסיס ;
3) תיקוני חורים ופגמים עם "צמנט הידראולי" או חומר תיקונים מתקשה מהיר לעבודות חוץ ;
4) ריסוס שני ושלישי לקבלת גוון סופי נדרש.
התכוונתי
01/01/2016 | 21:14
74
שהחיפוי יהיה מיושר וחלק במידת מה. לא סתם צביעה. 
להשאיר בטון
01/01/2016 | 21:47
2
100
בטון מוחלק זה מאד אופנתי.
אפשר לצקת שכבה להחלקה.

טיפונת יותר יקר זה בומנייט או בטון צרוב.

על ריצופי חוץ אפשר לקרוא כאן

ואם עדיין לא יצקתם את ה"חצאית" מסביב לבית, והיא לא בהוראה חד משמעית של מהנדס, אז פשוט אל תצקו אותו. זה הכי הכי זול...
עשו שביל לא צמוד לקירות, מחומרים קלים. למשל, אריחים או אבני מדרך מעל אדמה.

כמה יעלה אם יש כבר שביל בטון?
01/01/2016 | 21:58
1
42
פנו למבצעים
02/01/2016 | 11:07
63
קבלו הצעות מחיר.  
המלצה על אדריכל באזור באר שבע
01/01/2016 | 10:00
3
88
שלום,

הסתכלתי קצת בפורום וראיתי הרבה תוכניות של אדריכלים שנעשו ברשלנות ובמקצועיות חלקית.
תוכלו להמליץ על אדריכל אמין ומקצועי (ועדיף מאוד גם לא יקר) באזור באר שבע?

תודה רבה!
מתי קונס - אדריכל ותיק ומוכשר.
01/01/2016 | 15:02
55
נכון להיום עדיין לא נמצא אדריכל כזה...
01/01/2016 | 18:00
1
134
גם אמין ומקצועי וגם "לא יקר".
גם אמין ומקצועי וגם מבאר שבע.
עדיין מחפשים כזה וכשתמצא, תודיע לכולם שמצאת...
מניסיון רב שנים: אדריכלים אמינים ומקצועיים, דורשים תשלום מקצועי ושום תשלום מקצועי אינו יקר מידי יחסית לתועלת המתקבלת מהם במהלך התכנון (הכולל תכנון עד קבלת היתר לבניה בלי לטרטר את הלקוח) עד קבלת ההיתר ובמהלך הבניה עם בצוע מטלות הפקוח העליון ובסיום הבניה כדי דאוג למילוי כל הדרישות לקבלת טופס 4 ותעודת גמר (כיום ניתן לקבל ביחד...סוף-סוף...)
יקר וזול זה עניין יחסי
04/01/2016 | 08:47
73
מהו בעיניך תשלום מקצועי לאדריכל?
חיבור מדיח לסיפון של ניגא
01/01/2016 | 09:33
5
72
שלום רב
קניתי כיור של חברת ניגא דגם פלאון 8
הסיפון שמגיע עם הכיור הינו עם חיבור לגלישת מים מהכיור
אין בסיפון חיבור למדיח וסיפון סטנדרטי אינו מתאים לחבור של גלישת המים.

האם יש למישהו פתרון?
או שיש טעות בשאלה או שחסר פרט משמעותי...
01/01/2016 | 18:04
40
אם הבנתי נכון הכיור הוא כיו מטבח...?
החבור לגלישת מים מהכיור משמש גם לכניסת מים מהמדיח עם אביזר T שאמור להגיע עם מהדיח או יסופק ע"י המתקין.
במידה ואין אפשרות כזאת, תחליף את הסיפון של הכיור כי לא הזמנת ו/או לא שילמת ו/או לא קיבלת סיפון עם חיבור למדיח...
היית אמור לקבל עם כיור בלנקו...
02/01/2016 | 12:57
70
סיפון עם חיבור צדדי למדיח (כמו בתמונה)...
אני קיבלתי אותו.
אבל גם אם לא קיבלת, קנה צינור קצר עם חיבור כזה וחבר תחילה אותו לחלק התחתון של הכיור וממנו חבר את שאר הסיפון.
רק תיקון קטן...
02/01/2016 | 13:01
43
לא קנית כיור של חברת ניגא, אלא של חברת BLANCO (הגרמנית).
ניגא הם היבואנים הרשמיים של BLANCO.

תודה- קניתי את החלק שהיה חסר והכל הסתדר
06/01/2016 | 20:51
10
קבלן שלד מורשה
18/03/2016 | 11:58
קבלן שלד מורשה מומלץ ביותר!
קירוי פרגולה בסנטף - האם תיקני?
01/01/2016 | 09:28
3
143
קראתי ברשת את זה:
לא יותר קירוי על גבי הפרגולה שיהווה איטום של יותר מ 40% משטחה.

האם מזה אני מבין שאם אני מקרה את כל שטח הדק במצללה המוגנת בסנטף איני עומד בתקן?
סגירת פרגולה נגד גשם הופכת אותה לגג
01/01/2016 | 10:02
133
השקיפות לא משנה כלל,
רוב הרשויות לא מחפשות אחרי התושבים אך אם יגלו ידרשו שינוי ההגדרה או הורדת האיטום,
תקני לגמרי אבל הופך את הפרגולה לגג ולכן מחויב בתשלום ארנונה
01/01/2016 | 18:06
98
על-פי חוק  הפרגולות החדש...
פרוגלה מקורה היא לא פרגולה.
03/01/2016 | 09:11
89
טכנית סגירה של פרוגלה בחללים הפתוחים שלה זה יצירת קירוי שמצריך היתר לשטח שהיא מקרה. סגירה בחומרים קלים היא תופעה נפוצה ונעשת בעיקר על בסיס "שיטת מצליח".
לא בטוח שזה הפורום המתאים אבל...
31/12/2015 | 19:42
4
103
אני מחפש סולם ביתי מאלומיניום שמיועד בעיקר לעליית הגג. סולם מתקפל המחובר לתקרה ויורד במשיכה - יקר מדי. נראה לי וגם מתאים סולם אלומיניום שחיל 7 שלבים. שניתן לפתוח אותו ל-2 מצבים  גובה בסיסי 2.00 מ' שניתן לפתוח ל - 3.20 בערך. חיפשתי בחנויות באזור הקריות אך את הסולם הזה לא מצאתי. הציעו לי סולם 8 שלבים אך הוא גבוה מדי (מחירו כ-550 ש"ח).. אנא, עזרתכם. תודה.
סולם טלסקופי
31/12/2015 | 21:53
56
תלה אותו מלמעלה
הכן בקיר נקודת תמיכה למצב מקופל,
בתכנון תליה נכון הסולם יכול לשמש בבית כסולם רגיל

מלך הסולמות הוא א.ר.פ.ל במפרץ
31/12/2015 | 22:45
2
32
א.ר.פ.ל במפרץ חיפה
01/01/2016 | 07:19
1
46
הייתי בא.ר.פ.ל ואין להם סולם שחיל של 7 שלבים בעל 2 מצבים וגם לא יהיה .יש להם רק בעל 8 שלבים והוא גבוה מדי.. בשזר יש אותו אבל של "חגית" והוא יקר מאוד יחסית לא.ר.פ.ל.
היכן ניתן למצוא סולם כזה?
תודה!
סולם טלסקופי טוב יהיה יקר מ-550 ש"ח אבל לדעתי שווה את ההשקעה
01/01/2016 | 18:27
37
בעניין א.ר.פ.ל
01/01/2016 | 07:11
55
הייתי בא.ר.פ.ל . יש להם רק סולם של 8 שלבים  (מהדגם שאני רוצה) והוא  גדול מדי. אני זקוק לסולם של 7 שלבים.אין להם אותו וגם לא יהיה.מדובר בסולם שחיל בעל 2 מצבים. כלומר נפתח לצורת משולש וכשהוא סגור ניתן להאריך אותו עד גובה של כ-3.20מ'. תודה לאלו שיודעים היכן ניתן להשיג אותו. בשזר קיים רק דגם של "חגית" אבל יקר מאוד. שוב תודה!
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
מכללת R.E.S פתרונות בנדל
מכללת R.E.S
יריב גולן -השקעות נדל
מחפש השקעה בנדל"ן בארה"ב
פורום השקעות נדל
פורום השקעות נדל"ן
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום