לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום בונים בית
בונים בית ? בואו לספר על החלום ואיך הוא הופך למציאות. זה המקום להתלבט איתנו בדילמות הקטנות והגדולות של הבניה ולעבור ביחד את הדרך הארוכה והמפרכת עד הרגע המיוחד בו תכנסו אל הבית שלכם. הפורום הוא פורום לתמיכה ולדיונים מקצועיים ואחרים. אנא הקפידו על חוקי הכתיבה בפורום אותם ניתן למצוא בתקנון הפורום. ברוכים הבאים ושהמסע יהיה מהנה לכולנו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בונים בית

בונים בית ? בואו לספר על החלום ואיך הוא הופך למציאות. זה המקום להתלבט איתנו בדילמות הקטנות והגדולות של הבניה ולעבור ביחד את הדרך הארוכה והמפרכת עד הרגע המיוחד בו תכנסו אל הבית שלכם. הפורום הוא פורום לתמיכה ולדיונים מקצועיים ואחרים. אנא הקפידו על חוקי הכתיבה בפורום אותם ניתן למצוא בתקנון הפורום. ברוכים הבאים ושהמסע יהיה מהנה לכולנו.

התיעצות לגבי סקיצה
23/01/2016 | 23:46
5
313

שלום חברים מצ"ב סקיצות של הבית שאנחנו מתכננים לבנות,( 3 קבצים-קומת כניסה+ק.ילדים+סביבת המגרש)
רצינו לשמוע/לראות מה דעתכם,אנחנו פתוחים לכל דעה שהיא לגבי הסקיצות.
קצת נתונים:
*הבית נבנה בהרחבה במושב באזור אשדוד.
*משפחה עם 4 ילדים.
*היה חשוב לנו שיהיה מספיק דשא למשחקים לילדים ושהבית יקבל את הירוק של הגינה.
*אנחנו מאוד מתחברים לסגנון כפרי וזאת היתה גם הבקשה לאדריכל.
*חוץ מהסקיצות וסביבת המגרש יש גם מרתף שלא העלתי את התכנון שלו.

נשמח מאוד לקבל פידבקים, שבוע טוב לכולם.

דעתי
24/01/2016 | 07:57
4
147
קודם כל, יש לכם מגרש נהדר-
מבחינת מיקום וכיווני נוף

לגבי התכנון של קומת הקרקע,  
הייתי בודק אפשרות של החלפת הסלון עם המטבח.
יותר נכון לדעתי מטבח שנמצא באזור הכניסה שקרובה לחניה (אפשר לעושת יציאת שירות נוספת)
שינוי כזה כמובן ישנה את התכנון של הקומה העליונה, אבל יכול להיות שלטובה.
אם לוקחים את הסלון שיהיה מול המדרגות מקבלים באעצם מלבן שכולו יכול להיות "חלל עובר". באמצא החלל יעבור "גשר" שיקשר בין החדרים הדרומיים לצפוניים.

בהצלחה
שלום לך. אכן יופי של מגרש. וגם תכנון נאה.
24/01/2016 | 10:21
3
170
בכללי התכנית טובה ומקצועית.
משהו לא מסתדר עם הכיוונים בין תכנית השכונה בה יש הסטה של הבית מהצפון לכיוון דר. מערב,  לתכנית הבית - בה יש הסטה לצפון מערב. חשוב מאד לתקן את הכיוונים כדי להתיחס אליהם נכון.

והנה נקודות למחשבה/שיפור :
בחרתם להפנות את הבית מערבה, לשטח הפתוח. אני מניחה ששם הנוף היפה שלכם. אבל - יש להבין שכיוון מערב (דר. מערב) הנו בעייתי ביותר מבחינת שמש ורוח/גשם. לפיכך אני לא בטוחה שויטרינה ענקית של 7 מ. זה הדבר הנכון שם. פרגולה לא תועיל מפני שמש מערבית שמגיעה בזוית נמוכה מאד ואתם תשבו כל אחר הצהריים עם תריסים מוגפים.
בקיצור - כיוון מערב בעייתי במיוחד ויש לתכנן אותו בשום שכל.

עוד נקודה עקרונית - לא ציינתם את גיל הילדים - אבל האם מתאים לכם לישון בקומה נפרדת מהם? מה יקרה בלילה אם ילד מפחד, יש לו חלום רע, הוא חולה ....וכו ? זה יהיה טיול ארוך כדי להגיע לאמא/אבא, או בשבילכם להגיע אליו.....

לגבי החלל הכפול הפתוח - לא מומלץ. נכון שיש בזה מהאפקט וואו, אבל יש לזה מחירים כבדים. חימום הסלון הזה יהיה בעייתי ויקר מאד כי כל החום יברח למעלה, מה גם שמדובר בחלל שמוקף ב 3 קירות חיצוניים כשאחד מהם הוא זכוכית. כלומר - חלל חשוף לקור/חום החיצוני, שהחימום/קירור בו יהיה חשוב שבעתיים.
בנוסף יש את ענין האקוסטיקה כאשר כל הרעשים מלמטה יעלו למעלה, ולהיפך.
ובנוסף נוסף - בהרבה ועדות לא 'קונים' את הסיפור של חלל כפול, מבחינתם ברור שאתם משאירים את זה לצורך סגירה כחדר, ולכן ידרשו מכם את מלא המיסוי על השטח הזה ואף הכללתו כשטח בחישוב השטחים. ומדובר בשטח רב!!!
לפיכך - אם אתם רוצים חלל סלון גבוה ומרשים, אפשר להגביה קצת את התקרה שם נניח לגובה 330 או אפילו 400 , אבל לא חלל כפול.

פ.האוכל ממוקמת לא טוב. תקועה לה בפינה, רחוק מאד מהמטבח, ובלי שום ערך מוסף למיקום הזה (לא מול נוף, או גינה פורחת, אין שם איזו ספריה מרשימה...וכו). אם תקבלו את העצה הטובה של אוהד יהיה קשר יותר נכון בין פ.האוכל למטבח.

מטבח - השטח שלו ענק אבל התכנון לא נכון. (נראה שיש פה אדריכל שלא ממש מבין בתכנון מטבח - ולכן מומלץ להעזר לתורך הענין במעצב/ת פנים כי מטבח זה החלל הכי טכני שצריך להיות הכי יעיל ונכון ארגונומית.) האי רחב מדי גם סותם את המעברים סביבו  וגם מייצר מרחק ישיבה גדול מדי בין היושבים בצדדיו.  מיקום המקרר (אני משערת היות שאין בתכנית) מעבר לאי יחייב טיול מעצבן כל פעם שצריך משהו מהמקרר אל הכיריים. וכו
הקוביה של המזווה לא מדוייקת - בולטת לתוך מעבר במטבח - שזה כמובן לא טוב. צריכה לישר קו עם השיש/ארונות. גם מצד חדר ההורים הקירות מבני עברי הדלת לא מיושרים על אותו קו. שם דוקא הייתי מזיזה את קיר ח.הרחצה כדי להאריך את החדרון טיפה על חשבון אורך חדר ההורים (מדובר בכ 20 סמ. - מה שרק ישפר את נוחות הצפיה בטלויזיה מהמיטה).

חדר הורים - בעצם אתם מפנים את המבט שלו אל השצ"פ מצפון. האם יש סיבה? אולי עדיף לסובב את המיטה ולקבןל מבט לנוף ולגינה ?

מדרגות/ח.משפחה - המיקום שלו נחמד. הגודל שלו טוב. איך הוא מסתדר עם המדרגות? לא ברור. לדעתי צריך להראות קיר/מעקה בנוי בגב הספה.
יש בעיה עם שרטוט המדרגות - את כיוון העליה מסמנים בחץ העולה (לא כיוון הירידה) ואצלכם ברור שהמדרגות חייבות לעלות מהגרם הימני לשמאלי (כדי לעלות מעל הארון מעילים) לכן בתכנית קומה ב' השרטוט לא נכון.

חדר הרחצה הכללי - המקלחון הזה קטן מדי. חשוב לזכור שמידות בשרטוט הן ברוטו, ומהן יורד טיח, קרמיקה, סטיות קטנות ביושר הקיר, משקוף הדלת וכו. בפועל תקבלו או דלת מאד צרה, או מקלחון זעיר. יש 2 פתרונות אפשריים: 1. להעמיק את הנישה של המקלחון לכיוון ח.המשםפחה בעוד 20-30 סמ. (להוציא את הקיר עד קצה הנישה) .
2. לבטל את הדלת מהמקלחת ולקבל מקלחון ארוך וכייפי. או אמבטיה קצרה. ולהעביר את היציאה החוצה אל פינת המשפחה שממילא יתאים לה לקבל יציאה לגינה.

קומה שניה - התכנית טובה בסך הכל.
חדר האמבט - למקם אמבט מאחורי הדלת זה לא טוב. הדלת לא תשרוד לאורך זמן והשפריצים ירטיבו את כל החדר כי נכנסים בדיוק איפה שיהיה רטוב.  
מומלץ להעביר את האמבט למיקום אחר, אפשרות הכי טובה - אל מתחת לחלון. ככה היא  תקבל מרחב מוגן משלה. אפשר לבנות בקצה שלה משטח להנחת צעצועים, בקבוקים וכו.  לטובת אוורו ואור אפשר לפתוח חלון מעל קצה השיש של הכיורים (עדיין נשאר די מקום למראה גדולה).

נכון שאני לא מאמינה בשימוש במרפסות כשיש גינה - אבל אם כבר יש מרפסת הייתי עושה יציאה גם מחדר הילד, ולא רק ממיצרי הכביסה.

תודה על הפידבקים כמה נק ושאלות
24/01/2016 | 16:21
2
96
1. גלמיש ואוהד- לגבי החלפה של המטבח עם סלון הסתכלתי על הסקיצה ולא ממש הצלחתי להבין את מה שציינתם אומנם אם נבצע את ההחלפה המטבח יהיה יותר קרוב לחניה( מבחינת קניות) ואומנם פ.אוכל תיהיה קרובה יותר למטבח אבל זה דווקא נוח לי שכשנכנסים לבית לא רואים ישר את המטבח
וגם נוח לי שהמטבח משקיף על הפינת משפחה מה עוד שאם הסלון יהיה במרכז הבית אז הפרגולה שביציאה ממנו כבר מגיעה לקצה המגרש,
זה שפ.אוכל קצת תקועה זה נכון אבל היות ו השימוש בה יהיה פעם בשבוע המיקום נראה לי סביר( אם למישהו יש רעיון נוסף אשמח לשמוע).
2.לגבי כיוון מערב .אם נטע עצים בכיוון מערב זה יכול להקל על השמש? כי גם כל הבריזה מגיעה משם.
3.חדרי ילדים בקומה נפרדת זאת החלטה שלנו,אומנם יש לנו גם ילדים קטנים ,הקטנים ישנו כרגע בח.אירוח שליד חדר ההורים וכשיגדלו יעלו לקומת ילדים.
4.לגבי החלל הכפול אני נוטה להסכים עם מה שציינת ( כרגע מדובר על תקרה משופעת אבל מקסימום גובה הוא 6.8) אני עוד אבדוק עם האדריכל מה עושים עם זה כי לפי דעתי החלל גבוה מידי.אילו פתרונות יש למיזוג בחלל כפול?
5.מטבח- צודקת, אעביר לאדריכל את מה שציינת ואולי באמת נוציא את זה למישהו אחר.
6.שאר הנק' שציינת(ח.הורים,מדרגות,ח.רחצה ילדים ומרפסת) העלת נק' מצויינות נבדוק מול האדריכל.

תודה רבה לכם על הפידבקים !
פתרונות מיזוג לחלל כפול?יש כאלה?
26/01/2016 | 18:05
1
54
היות וכרגע מתוכנן אצלנו חלל כפול(6.8 מ') לפני שאני יושב עם האדריכל שלי לשינויים רציתי לשאול האם מאוורר דו כיווני יפתור את בעיית חימום החלל בחורף?(הבנתי שהפתרון האידיאלי הוא חימום תת רצפתי אבל זה גם יקר וגם באזור אשדוד זה רלוונטי בכלל?לא מדובר על הצפון הארץ)
גם תת רצפתי לא פותר את בעית החלל הגבוה.
26/01/2016 | 22:16
52
מהו הפתרון הנכון ? לא לעשות חלל כפול. זה מייצר כל כך הרבה בעיות שאפשר לחסוך מראש, בריחת חום, הדהוד - כלומר בעיה אקוסטית קשה, בריחת רעש מקומה לקומה, מקומות גבוהים שלא ניתן לנקות (קורי עכביש) וכן הלאה.
מציעה לרדת מהעץ. רוצים קצת גובה מרשים - תעשו חלל של 4-3.5 מ גובה. זה די והותר.
מבקשת המלצה על אדריכל לפגישת ייעוץ
23/01/2016 | 18:48
4
118
מקווה לתגובה --- מחפשת המלצה לאדריכל/ית בחיפה לפגישת ייעוץ, בנוגע לכדאיות קניית מגרש. תודה 
רבקה
23/01/2016 | 19:10
1
106
תודה רבה - יש אולי קצת מידע עליה?
23/01/2016 | 23:08
51
לא מצאתי שום דבר באינטרנט.
שלחתי במסר
24/01/2016 | 00:00
1
31
ראיתי ואבדוק, המון תודה!
24/01/2016 | 14:05
18
מחפש אדריכל לפגישת ייעוץ
23/01/2016 | 16:32
4
92
יש לי מגרש בעייתי מבחינת גבהים. הנקודה הגובה ביותר 44.3 הנקודה הנמוכה ביותר 41.0

אשמח לקבל טלפון של אדריכל לפגישת ייעוץ חד פעמית בנושא מיקום הבית במגרש

מדובר במשק עם בית קיים ומחסן בנוי

תודה
כדאי לציין מאיזה מקום בארץ
23/01/2016 | 16:59
1
22
מיקום המשק - מושב ליד אשדוד
23/01/2016 | 17:54
27
המגרש איננו בעייתי בכלל, אלא אם אתה מתכוון...
23/01/2016 | 19:13
1
182
שחשבת שמגרש כדורגל עדיף.
יש הרבה יתרונות במגרשים בעלי שיפועים חזקים.
ליעוץ בנושא תוכל גם ליצור איתי קשר, כי זה, בין היתר אחת הפעולות שאני עושה:
יעוץ מקצועי בנושאי בניה ותשתית שונים.
תוכל לשלוח מסר או מייל אלי ונקבע פגישה במגרש המדובר.
תודה - שלחתי לך מסר
26/01/2016 | 21:10
5
לודמיר אדריכלים/הלל אדריכלות - חוות דעת
23/01/2016 | 12:35
83
שלום רב, יש למישהו חוות דעת על משרד האדריכלים לודמיר מאלוני אבא? או על הלל אדריכלות? אהבנו מאוד את העבודות של שני המשרדים (עם נטייה ללודמיר), אני רוצה לדעת קצת על החוויה של לעבוד איתם. אפשר גם במסר בפרטי, אם לא נהוג בפורום הכללי. 
רוב תודות!
אפשרויות חימום מי צריכה ומחיריהן
21/01/2016 | 12:35
62
אני מנסה לקבל רושם כללי על הבדלי עלות חימום מים לצריכה בשיטות הבאות:
1 - חימום חשמלי רגיל בדוד חשמל (גוף חימום)
2 - חימום ע"י מערכת גז
3 - חימום ע"י משאבת חום שמחובר למחליף חום בתוך הדוד.

באופציה 2 יש את היתרון שמחממים בזמן אמת רק את כמות המים שצריך ולא צריך לחמם מראש.
באופציה 3 - המשאבת חום במקרה הזה תהיה אותה משאבת חום של חימום תת רצפתי אבל מהסוג היותר יקר (לא המשאבה הבסיסית שמכוונת ל-40-45 מעלות אלא משאבה שיודעת לנתר מתי הדוד צריך חימום ואז עוברת למצב של חימום לטמפ' גבוהה יותר). העניין כאן הוא שמשאבת חום מהסוג הזה עולה הרבה יותר ובמסגרת התקציב לחימום התת-רצפתי זה לא נכנס, אבל אם זה באמת משהו כדאי ויחסוך לי בחימום מי הצריכה אז זה אולי כדאי.

שיפור פני העיר - יש דרכים רבות לעשות זאת
21/01/2016 | 09:42
139
מודד באיזור ראשון לציון
21/01/2016 | 09:36
34
שלום

אני מחפש מודד באיזור ראשון לציון להכנה של מפת מדידה לחצי מדו משפחתי.
הצעות יש לשלוח למייל: semion@birdaero.com
הפינה לשיפורכם - כמה מדהים יכול להיות חלוק נחל צבוע
21/01/2016 | 00:03
1
116
לא בדיוק שניה או שיפוצים - אבל מקסים...
יפה - ריפוי בעיסוק או עיסוק בריפוי?
21/01/2016 | 00:08
19
חימום תת רצפתי - איזה שיטת בידוד
20/01/2016 | 22:32
11
144
החברות מציעות מספר שיטות שונות לבידוד תחת צינורות המים של חימום תת-רצפתי:
1. לוחות קלקר F30
2. פוליאוריטן מוקצף
3. יריעות בידוד פלציב
4. יריעות רנדופן

מה עדיף ?
מה העובי והדחיסות שצריך?
הבנתי שהפוליאוריטן מוקצף נעשה על רצפת הבטון ואז החימום מתבזבז גם על כל שכבת החצץ, בעוד שכששמים לוחות\יריעות אז קודם שמים חצץ ורק על זה את הלוחות וישר על זה את הצינורות כך שיש פחות בזבוז של חימום סתם של שכבת החצץ.

מבחינת בידוד טרמי כולם שווים בעובי דומה
21/01/2016 | 00:05
2
204
אם מתחת לרצפה יש קומת מגורים כדאי לנצל הזדמנות לבידוד אקוסטי שיעיל רק בחומרים גמישים כמו יריעת פלציב,
לבדיקה אקוסטית מספיק להקיש על החומר מצד אחד ולשמוע מצד שני (בקלקר יש העברת קול מעולה )
הפוליאוריטן הוא המבודד הטוב אבל
21/01/2016 | 05:06
1
82
הוא פולט כלור ובעייתי מאוד בשריפה
ומצד שני אין בעיה בקליטת החום בשכבת השומשום נכון הוא שהעברת החום מתעכבת קצת יותר אבל היא נשמרת כמעט יום אחרי כיבוי היחידה.
הקלקר פריך מאד ונוטה להשבר.
הרנדופן והפלציב מועדפים בגלל הגמישות.
מה היתרון של פוליאוריטן מוקצף?
21/01/2016 | 08:46
56
או מצד שני מה החסרון של פלציב?

במקרה שלנו מדובר על בית קרקע פרטי דו-קומתי.
החימום התת-ריצפתי אצלנו הוא לא הכרך אלא פינוק ואיכות שאנחנו רוצים (איזור חדרה-גן שמואל) ולכן כדי לחסוך עלויות החלטנו לשים את המערכת רק לקומת הקרקע = איזור ציבורי + חדר הורים וממ"ד. כרגע הקומה העליונה (חדרי ילדים) לא מתוכננים לקבל חימום תת-רצפתי - האם זאת טעות לדעתכם? מדובר בתוספת של כ-13-16 אלף ש"ח שיהיה גם לקומה העליונה.

"בזבוז" החום היחיד במערכת כזאת הנו לקומה שמתחת
21/01/2016 | 07:52
7
85
אם אינה ברשותכם, כלומר אם מדובר בדירה שמתחתיה יש שכנים אחרים. במקרה כזה כדאי לבודד מתחת למערכת החימום כדי לא למסור חום לשכנים.
מאחר וממילא כדאי לעשות בידוד אקוסטי בין קומות אז אפשר להרוויח 2 ציפרים במכה עם הנחת פלציב.

להניח בידוד מעל החימום אין כל צורך שכן כל הרעיון הוא שהמערכת מחממת את המסה התרמית הגדולה של הרצפה (הבטון, השומשום/חול והמרצפות) וזו מועברת באופן איטי ומבוזר אל חלל החדר. נכון שלוקח יותר זמן לחימום החלל אבל החימום אחיד יותר וממשיך באופן רציף גם כשפותחים דלת או אחרי שהמערכת מכובה.
בית פרטי דו-קומתי
21/01/2016 | 08:51
6
73
אז ברור שנעשה בידוד של מערכת החימום התת-רצפתי בקומת קרקע, אך אם נחליט לשים תשתית גם לקומת החדרים (מה שכרגע לא בתכנון) האם כדאי לבודד את המערכת שם עם פלציב או בלי בידוד ?

הערה: אנחנו כנראה עושים הנמכת גבס בכל קומת הקרקע לצורכי מיזוג, תאורה ומערכת אודיו, אז נראה שחבל שהחום יגיע לתוך החלל המונמך - לא כך?

א. לבודד אקוסטית בין הקומות כדאי בכל מקרה
21/01/2016 | 09:39
5
73
ב. אם תעשו חימום גם בקומה השניה אין צורך לבודד תרמית בין הקומות, אבל בידוד אקוסטי ממילא יבודד גם תרמית.
ג. חדרי שינה זה המקום בו תת רצפתי מורגש הכי טוב שכן ילדים זוחלים/יושבים/שוכבים על הרצפה כענין שבשגרה. החל מגיל ינקות ועד מתבגרים שעושים שיעורים על הרצפה.
ד. יש דרכים שונות להתמודד עם בעית הרצפה הקרה - למשל ליישם פרקט או שטיח שיעשה את הירידה מהמיטה ברגליים יחפות הרבה יותר נעימה.
מצד שני - זה לא יחמם את החדר.
אז שיקלול העלות של שטיח/פרקט+הסקות/מזגנים יתכן שמתקרב לדלתא של הגדלת התת רצפתי....צריך לעשות חישוב.
ה. מצד שלישי - למזגן יש יתרונות נוספים של קירור בקיץ שאין לחימום תת רצפתי.
ו. כיום יש משאבות חום לתת רצפתי שאפשר לתת להן גם אפשרות צ'ילר - ככה שהמערכת גם מקררת בתת רצפתי.

בקיצור - שיקולים רבים שאת חלקם איננו יודעים מכאן (האם כבר יש מזגנים בבית? מה שטח החדרים? וכו). וכולם לוקחים חלק בחישוב הסופי של עלויות וכדאיות.
גלמיש,שימי לב את מטעה וטועה בגדול.
21/01/2016 | 16:11
4
99
כל יחידת משאבת חום יודעת לקרר,אבל!!! לא משתמשים בה לקרור רצפה מאחר והרצפה תהיה קרה והיא תתחיל להזיע !!!!!! .
במקום אחד בלבד בארץ מיושמת השיטה הזו וזה בהדסה ירושלים במבנה חדש בלובי הכניסה אבל !! יש מערכת יבוש אויר מרכזית מאד מתוחכמת ויקרה ומבוקרת שגורמת לאויר להיות יבש וללא לחות כך שהרצפה לא רטובה וגם טמפרטורת המים גבוהה ולא 6 מעלות כמקובל ביחידות צ'ילר.
מענין, למה שהרצפה תזיע בקור?
21/01/2016 | 21:47
3
82
אתה מתכוון שיהיה עליה עיבוי?
חשבתי שיש מערכות כאלה בשימוש ביתי. אבל אפשר לחבר את המשאבה למערכת הקירור, נכון?
אמת,יהיה עליה עיבוי ,בדיוק כמו שתעמידי בקבוק קר על הרצפה הוא
21/01/2016 | 22:38
2
102
מיד יזיע מהעיבוי.
אין מערכות כאלו לשימוש ביתי,יש מערכות שמשתמשים במאייד מים שנקרא בלשון מקצועית FAN COIL UNIT שם המים מסתחררים והקור מוזרם עם מפוח בדיוק כמו שבמזגן יש גז בצנרת.
וגם ביחידות הללו יש צינור ניקוז כמו במזגן.
המים מוזרמים בטמפרטורה של כ 6 מעלות כדי לקבל ביציאה מהיחידה בסביבות 16 מעלות,אלא מה בגלל הטמפרטורה הגבוהה יחסית לעומת הטמפרטורה ביציאה מהמזגן (8-10 מעלות) המאיידים כמעט כפולים בגודלם..
היחידות צ'ילרים נפוצות מאד בבתי מלון ובמבנים רבי חדרים ובשנתים האחרונות המדינה מעודדת החלפת הצ'ילרים במקומות כאלו ביחידות VRF במענק של כ 30%.
ויש חסכון עצום בחשמל שבו נוכחתי ממש בשבועות האחרונים עת הרכבנו מערכת VRF והשבתנו צ'ילר בשבועים השוואה לעומת צריכה בשנה שעברה קיבלו במפעל חיסכון של 8000 ש"ח ובאחוזים מעל 40% .
ספציפית למבנה היחיד שפועל בצורה של קרור תת רצפתי בהדסה כל האויר שבאולם הכניסה מבוקר לחות ומיובש בצורה כזו שאין לחות באויר והרצפה לא מזיעה ושם גם במקום 6 מעלות יש כ 16 מעלות והשילוב הזה לא גורם להזעה של הרצפה.
כרגיל - החכמתי מתשובתך. תודה.
22/01/2016 | 11:28
1
64
ואם כבר מדברים - אז אנחנו משהים את כל הנושא אצלנו בגלל בלתמים וצרות אחרות....כבר נסיים את החורף עם מה שיש. בקיץ נעשה חושבים (בהנחה שהצרות יעלמו להן...)
בכייף מתי שתרצי.שבת שלום.
22/01/2016 | 16:57
18
חלונות ברזל או אלומיניום, פליז תשכנעו אותי על ברזל
20/01/2016 | 00:20
19
189
אנחנו חייבים כבר להחליט על חלונות. כבר הלכנו על אזור ציבורי בלגי ברזל ואזור פרטי אלומיניום. ושוב השאלות עולות. מצד אחד הלב מאוד נמשך לבלגי אמיתי ברזל אבל מה עם האיטום והבידוד. מישהו יודע באמת עד כמה זה משמעותי ההבדל בבידוד ובאיטום של בלגי ברזל מאלומיניום? צריכה שמישהו שממש מבין ויש לו נסיון יגיד לי. תודה רבה. מעין

היתרונות של פרופיל הברזל הנם ברוחב הצר שלו,,,
20/01/2016 | 01:19
162
דבר שמאפשר "יותר זכוכית" מאשר באלומיניום,
גמישות בחלוקת השטחים, לדוגמה בגמישות - רוב החלונות בביתי כוללים 18 זכוכיות נפרדות לחלון בגווני אפור או לבן מט,
בחירת גוון מכל שפעת הגוונים בעולם לעומת מבחר קטן באלומיניום,

החסרונות קשה ולא מקובל כלל בארץ לבצע "פתיחת הזזה" אלא רק ציר,
התקנת זכוכית בידודית נתקלת ב 3 בעיות:
1 עובי מוגבל ל20 מ"מ כולל הכל,
2 מאבד את המראה הדק בגלל עובי המרווח הפנימי של הזכוכית,
3 חלוקה לכמות גדולה יוצאת מאוד מאוד יקר כי המחיר המינימלי הנו ל 1/2 מ"ר כך שעל חלון עם 4 חצאי מטר משלמים כמו על 4 מ"ר וכל חלוקה נוספת מריצה את המחיר למעלה

מכאן שמחיר היופי בחלק הציבורי עולה בהוצאות מיזוג אויר (1180 ש"ח לחודשיים האחרונים לבית צפוני 170 מ"ר כולל יבוש כביסה ודוד חשמלי)

אם רק היופי חשוב לך עם הלב.
20/01/2016 | 08:23
130
אבל אם חשובים גם נושאים אחרים.... לא רוצה לאכזבך.
בניתי בית עם אלומיניום "בלגי" וגר עכשיו עם ברזל "בלגי"
20/01/2016 | 10:57
9
191
וחד משמעית בעד האלומיניום, שלא לומר מתגעגע אליו.
קודם כל עניין הבטיחות - בבלגי אין אפשרות לכנף על כנף ולכן החלונות נפתחים על ציר. דבר מאוד מסוכן לילדים. חלונות קיפ (אין גם דריי קיפ לפי מיטב ידיעתי) כבדים מאוד לפתיחה עד לרמה שפשוט לא פותחים אותם. או לא סוגרים.
ואני לא מדבר על טרנד החלוקות שמאוד מאפיין את הבלגיים משני הסוגים. רדו מזה. חלונות לא צריכים חלוקות.
חלונות
21/01/2016 | 00:06
1
118
תודה. חבל??
בלגי ברזל - לגמרי חבל על הכסף
21/01/2016 | 10:43
138
אלא אם אין ילדים בבית ואת ממש בעניין.
בעקרון האיכויות של האלומיניום הבלגי לא נופלות ואף עולות על כך.
דעתי בלבד כמובן.
הבלגי לא מיועד לארץ, מיובא מאירופה
22/01/2016 | 14:48
6
127
וזה גם טרנד שהיה נפוץ בשנים האחרונות ואט אט דועך לו, בדיוק כמו טרנד הבריקים, ובדיוק כמו טרנד השליכט בחדרים רטובים (שזה טרנד מטופש מאוד ולא פרקטי).

לעניות דעתי ועל אף חמתם של מעצבי הפנים למיניהם, יש ללכת על קוים פרקטים בבית, בין אם אלו אלמנטים של בניה או אלמנטים של עיצוב.

המטרה של החלון הוא להכניס את הפנים החוצה, לחבר בין הפנים לחוץ, יותר מדי עוואנטות עושה את ההיפך, מרגע שהבנתי זאת ככלל, הפכתי את כל החלונות בבית למפתחים גדולים וסגנון אופיס הפשוט והיפה.

ככל שהסתובבתי בבתים שעוצבו ע״י מעצבי פנים אכן היו בתים יפים, אבל המון תחזוקה סביב הפיצ׳פקסים שלהם, לא פרקטי בניקיון ולא כיף בסידורי הבית.
ככל שהסתובבתי בבתים של מעצבי פנים בכלל הבנתי שאת כל המוזות שלהם הם פורקים אצל הלקוחות בעוד ואצלכם בבית הפשטות והפרקטיקה שולטת. משמע הם משתמשים בבתי אחרים כתיק עבודות, אחרי הכל מה אכפת להם הם לא חיים שם.

צריך לזכור, המטרה של הבית זה לשרת אותך ולא שדרי הבית ישרתו את הבית.

זה הקו שאני מנסה להעביר לאלו שמתיעצים עמי ולאלו שמבקשים לאחרונה שאם קח להם על בתים בבניה.

זו רק דעתי כמובן.

משקיע בב״ש
לא רק דעתך
25/01/2016 | 09:17
5
43
גם דעתי מילה במילה ממה שכתבת.
הטרנד הזה של החלוקות הבלגיות מתחיל להיות מאוס ובלתי נסבל, הרבה מידי בתים דומים אחד לשני, גם לא כוס התה שלי.
בדיוק כפי שכתבת, החלונות נועדו לאחד בין הפנים לחוץ, יש מספיק מחקרים שמראים על בריאות טובה יותר ועבודה פרודוקטיבית יותר אצל אנשים הממוקמים ליד חלונות גדולים עם נוף, קוראים לזה - ביופיליה.
הגיע הזמן להתחיל לחשוב מחוץ לקופסא, וזה נכון לכולם, אנשי מקצוע כמו הלקוחות שלהם.
להבדיל מכל הטרנדים שמסביב - חלונות מחולקים זה לא טרנד בכלל
25/01/2016 | 11:11
4
65
וגם לא דבר חדש, אלא להיפך. לפהי 25 שנה בפרויקט הראשון שלי עשיתי ויטרינה מחולקת במקום סורגים (אגב לבית ההוא פרצו כמה פעמים אחר כך, תמיד מהדלת או מחלון מסורג בגב הבית).
שיעור בהיסטוריה - חלונות הברזל הם החלונות ההיסטוריים המקוריים בחלקים נרחבים בעולם. מהרגע שהצליחו לחשל את הברזל באופן  מתאים.
למה חלוקות? כי את הזיגוג היו מייצרים בניפוח, ולכן היה אפשר לייצר זגוגיות ישרות רק בחתיכות ממש קטנות, ולכן היה צריך לייצר המון חלוקות כדי לאפשר זיגוג החלון.
מאז ועד היום (דרך הויטראז'ים והגוטיקה) חלונות ברזל מחולקים הם כאן מאז ומעולם.  גם בארץ, בבניה הערבית המקומית, משולבים בפתחים רבים.

לב הענין הוא לא לפסול סתם - אלא להבין שלכל דבר יש הקשר ושימוש מתאים שבו יש לו יתרונות. ובהקשרים אחרים אינו מתאים.

לגבי החיבור לסביבה - אני מאמינה מאד בחיבור החוץ לפנים. אבל! שוב, ההקשר קובע. ישנם מקרים בהם הנוף הנשקף אינו משובב עין, ויש צורך מצד אחד להכניס אור ואויר, ותחושת מרחב. מצד שני דוקא לקרב את המבט ולייצר טיפה הסתרה של הנוף הלא מלבב, ואז חלוקות הן דרך מצויינת כי העין נתפסת לקרוב, לחלוקות, לריבועים הקטנים, והחוויה של הנוף נחלשת. שלא לדבר על זה שאפשר לעשות זיגוג צבעוני, או לא שקוף בחלקים שרוצים הסתרה, ולהשאיר נוף איפה שרוצים. או בקיצור - גמישות רבה בעיצוב ומשחק באפשרויות. 
כמובן
25/01/2016 | 12:14
36
מסכימה איתך לגבי הכל.
ובכל זאת, כמו שאנחנו יודעות ומכירות, רוב עם ישראל יעשה בדיוק מה שייש אצל השכן, החבר או הסבתא כי זה נראה לו יפה, בלי קשר למה שייש בעצם בחוץ
מה הקשר? זה טרנד ועוד איך....
25/01/2016 | 23:25
2
28
זה שהיסטורית חלונות מחולקים קיימים הרבה זמן אינו מבטל את הטרנד.

מישהו חכם אמר פעם:
״אופנה היא צורת כיעור המתחלפת כל חצי שנה״

וזה נכון גם באדריכלות.....

כשהייתי בתיכון היתה אופנה של גזרות גבוהות במכנסיים והנה הטרנד חזר על עצמו.....

היה גם טרנד של גזרות נמוכות והנה הוא חזר על עצמו לפני כ 3-4 שנים.

ראיתי לאחרונה שהטרנד של חולצות בטן גם חזר.....

אז מה אם הם הוו כאן לפני 15-20 שנים.....

כך גם החלונות המחולקים, בשנים האחרונות הם טרנד, בדיוק כמו הבריקים.....
זה שיש בריקים בשימוש מימי הביניים בארופה, לא מבטל את היותן טרנד אדריכלי של השנים האחרונות.

הכי מצחיקים אותי אלו שקונים בריקים מיובאים מפרוקים בארופה שעולים פי 2-3 מאותה דוגמא שמייצרים היום, כאילו שאני בא לבית ושם לב אם הבריק יוצר במפעל בירוחם או שיובא מאירופה מפירוק של בית שנבנה לפני 200 שנים.

טרנד זו צורת אופנה בלי קשר להופעתה ההיסטורית הראשונה.

משקיע בב״ש
מענין באמת מתי משהו הופך לטרנד ומתי זה סתם מוצר שימושי
27/01/2016 | 10:59
1
20
זה בדיוק ההבדל - לקחת משהו ולהוציאו לגמרי מהקשר...
לא רואה בעיה לבנות בבריקים קיר בבית, אבל לפרק בריקים מטירה עתיקה, לנסר אותם ולהדביק על קיר בדירת קבלן, זה להוציא מהקשר. (מה גם שבד"כ זה מיושם באופן שמדגיש את הזיוף כשרואים את החתך בקצה הקיר, או שיש פתח מתחת להם וכו.)
כנ"ל לגבי כל טרנד - אם מישהו עושה אי במטבח שלו כי זה בדיוק מתאים למבנה ולצרכים של המטבח - מבחינתי זה לא טרנד, אלא צורך או תכנון נכון. זה נהיה טרנד כאשר זה 'חייב' להופיע בכל מטבח, בכל דירה קטנטונת, גם כשאין צורך פרקטי ו/או אין מקום מתאים וזה שם רק בגלל שזה 'מקובל'.

החלונות המחולקים תמיד היו כאן, לא נעלמו לשום מקום, ולא חזרו במיוחד. יתכן שאכן יש איזו תנופה בשימוש בהם? לא יודעת. אני לפחות לא נתקלתי בטרנד כזה.
גם הסקיני ג׳ינס לא היה טרנד
27/01/2016 | 22:22
16
זה פשוט היה צורך אופנתי של כל בנות ישראל.

אין בעיה לבנות בבית קיר הריקים, אבל זה עדין לא אומר שזה לא טרנד.
היכן עדו קירות בריקים לפני 10 שנים ?

ואי במטבח גם לא היה נפוץ לפני 10-15 שנים וצפונה.

אין מה לעשות גם באדריכלות יש אופנות, והכי עצוב להיכנס לבתים שנבנו לפני אי אילו שנים בטרנדים של דאז והיום אינם קשורים לכלום ולכן מחירם בוא מחירי שחיטה.

לעומת זאת אם היו בונים פרקטית הנחירים שלהן היו נשמרים.

יש בשנתיים שלוש האחרונות בתים שבונים אותם בסגנון מרוקאי, קשתות משארביות וכו׳, מה זה לא טרנד? זה צורך?

הבתים הללו לא רק שהיום הם בולטים במוזריותם, חכי נראה עוד 10 שנים איך יראו.... כמו מוטציות אדריכליות.

משקיע בב״ש
יש לי בבית מזה ומזה.
22/01/2016 | 16:27
2
139
רוב הבית חלונות אלומניום עם בידודית עבה. במטבח, היות שאין לי תריסים להגנה (ומדובר על בית קרקע) עשיתי פרופיל בלגי עם חלוקות כאלו שמונעות (נכון יותר - מעכבות) פריצה. מאחר והחלון הזה מוגן ע"י קרניז חיצוני מים לא מגיעים אליו.  

כמובן שיש יופי בפרופיל העדין והיכולת לשחק בו.  אבל  המחיר לא קל. החלונות הללו פחות אוטמים (כשמשפריצים עליהם בצינור מבחוץ מים חודרים פנימה). הזכוכית לא מבודדת (צריך פרופיל עבה יותר לטובת בידודית) ובימים קרים, כשמחממים את הבית בפנים, מתהווה על הפרופיל  קונדנסציה (עיבוי של מים) והוא כאילו 'מזיע' .

בקיצור - אני ממליצה על פרופיל ברזל רק במקומות מיוחדים כשיש סיבה, כגון פתח קשתי, או עם חלוקות.
חלונות
23/01/2016 | 19:24
1
82
תודה רבה, באמת באזור שאנחנו רוצים בלגי זה בעיקר חלונות קשתיים. מקווה שנחליט נכון
למה שלא תבדקי
25/01/2016 | 09:36
49
לגבי חלונות אנדרסן?
הם עשויים מחומרים מבודדים הרבה יותר מהאלומיניום והברזל, 
אני בכוונה לא אשים כאן קישור שלא יאשימו אותי בפירסום.
תקלידי ותעשי חיפוש, ממליצה לך לקרוא בפנים ולהבין אם מתאים לך.
בידוד אין בשני המקרים , איטום לא שייך לדילמה
27/01/2016 | 19:44
3
21
חלונות
27/01/2016 | 22:57
2
20
תודה . הלוואי. כי כל הזמן אומרים שאלומיניום עם זכוכי בידודית מבודד יותר והאלומיניום עצמו יותר מבודד. אם את צודקת זה משמח אותי
בידוד - בודאי שזיגוג בידודית מבודד הרבה יותר מזיגוג מונוליטי
27/01/2016 | 23:59
1
24
ככל שהמרווח בין הזגוגיות בבידודית גדול יותר הבידוד המושג טוב יותר. וכאן טמון יתרון הבידוד של האלומניום.
הפרופילים עצמם באמת לא מבודדים וזו אכן בעיה. ישנם פרופילים מובדדים שבנוים משני חלקים עם בידוד באמצע, אבל הם יקרים באופן ניכר.
ישנם כמובן פרופילים מעץ, או פיויסי, שמבודדים היטב.

חלונות
28/01/2016 | 10:15
15
תודה רבה
בידוד ע״י שימוש בקלקר דחוס
19/01/2016 | 22:47
2
120
שלום
אשמח לדעת איך ונכון לחפות שלד בקלקר כדי לקבל בידוד מקסימאלי

האם השיטה מומלצת לאקלים בארץ

מתלבט בין בלוק על לבניה בלוק בטון וחיפויו בקלקר
חיפוי קלקר 2-5ס"מ נבותן בידוד טוב מאוד כי לפי התקן קלקר
20/01/2016 | 08:03
74
2ס"מנותן בידוד כקיר בטון בעובי 100ס"מ
לכן עושים חדיפוי קלקר על השלד ועליו רשת פלסטית ומריחה של בטון (חול ומלט)ועושים טיח רגיל לכל עניין
ליותר נתונים 0507514781
למה לאלתר?
20/01/2016 | 12:32
68
כבר יש בלוק מוכן לכך. בלוק ה  ESB    - מגיע בצורות שונות נותן את הפתרון הטוב ( בשיטת הבלוקים) ביותר באיזונים שבין מסה תרמית לבידוד תרמי
תכנון 2 יחידות על מגרש פינתי
19/01/2016 | 20:15
11
218
שלום,

אנחנו 2 זוגות העומדים בפני רכישת מגרש בגודל של 518 מ"ר.
לפי התבע ניתן לבנות על המגרש 2 יחידות דיור.
לפני שאנחנו יושבים עם האגריכלית היינו רוצים לקבל רעיונות כיצד למקם את היחידות.
אשמח לקבל הצעות או הפניה למקום בו אוכל לקבל רעיונות (רוב הבתים שראיתי עד עכשיו הם לא על מגרש פינתי ולכן בדר"כ זה יחידות זהות/דומות אחת ליד השניה)

רצ"ב מפה טופוגרפית עדכנית

תודה מראש
הנסיון הזה הוא טעות שתגרום להתחלת התהליך ברגל שמאל.
20/01/2016 | 15:16
10
178
אתה לא צריך, ולא יכול, לבוא עם רעיונות לבית. בשביל זה אתה לוקח אדריכל. אם אתה לא סומך עליו שידע לתכנן נכון את ההעמדה של הבית - עזוב אותו וקח אדריכל אחר...
כתבתי פה המון פעמים בעבר ואכתוב שוב - לבוא עם רעיונות ספציפיים לאדריכל, כלומר עם תכניות או סקיצות, זה אונס. למה? כי אתם לא יכולים לדעת ולהבין את מכלול השיקולים שמנחים את תכנית ההעמדה של הבית (לדוגמה: הוראות התב"ע, טופוגרפיה, כיווני אויר ושמש, תקנים ותקנות, נוף, פיתוח ושטחי חוץ.....) ולכן תכנית שתראה לכם "יפה" או מוצלחת עלולה להיות לגמרי לא מתאימה ואף גרועה ביותר עבור התוצאה הסופית. זה מה שעושה את האדריכלות למקצוע מסובך שדורש המון שנות לימוד והתמחות, ובשביל זה אתם משלמים לאדריכל.
התנהלות כזאת מצידכם מציבה בפני האדריכל 2 אפשרויות גרועות ביותר:
1. זה ללכת אתכם (מה שכמובן יחמיא לכם ויספק גאווה אישית לכשרונכם החבוי) ועם התכניות שהבאתם - ולאנוס את התכנון הטוב שלו לתוך סד  גרוע. התוצאה תהיה גרועה.
2. לעמוד מולכם ולהיות 'השליח' שמבשר שהתכנית שלכם בכלל לא מתאימה לשטח, לא לתקנות, לא לדרישות שלכם מבית, לא לתקציב...וכו. ובעצם להיכנס אתכם לעימות, או לכל הפחות לבעס אתכם. ואת זה אף לקוח לא אוהב, נכון? וכולנו יודעים מה עושים לשליח...

אתם רוצים לעשות קצת שיעורי בית? זה מצויין. לכו תסתובבו קצת בבתים, תראו מה אתם אוהבים ומה לא. תראיינו את הדיירים של הבתים הללו - מה עובד, מה מיותר, מה מעצבן, מה נהדר.... צלמו תמונות. גיזרו כתבות או תמונות ממגזינים (כמובן ברשת יש בלי סוף) וכן הלאה - איספו חומר שיוכל להראות לאדריכל שלכם איזה סגנון חביב עליכם. מה הייתם רוצים שיהיה במטבח שלכם, איך אתם מדמיינים את הסלון, על איזו חצר אתם מפנטזים...
במקביל - כדאי לכם להתחיל לעבוד על פרוגרמה, שזו רשימת מכולת של כל הרצונות והצרכים שלכם מהבית ((איזה חדרים צריך, חדר עבודה? ארוח? מה צריך להיות בפינת המשפחה? איזה מכשירים צריך להתקין במטבח? וכו) וכל המחשבות והפנטזיות שלכם לגבי הבית והחצר.
את הרשימות הללו כדאי לרכז ולארגן במסמך כתוב באופן בהיר, אותו תמסרו לאדריכל.
זה יהיה הרבה יותר מועיל וילמד את האדריכל מה שצריך לדעת על טעמכם והעדפותיכם.
רדו מהרעיון של העתקת תכנית קיימת לבית פינתי. אין דין פינה אחת כדין פינה אחרת.
21/01/2016 | 10:03
19
הרעיון הוא באמת לעשות שיעורי בית
21/01/2016 | 10:51
8
84
קודם כל תודה על התגובה המפורטת
אין לנו שום כוונה לכפות על האדריכלית אנחנו סומכים עליה והיא הייתה האדריכלית של הוריי שזה עתה סיימו לבנות את ביתם.
באמת רצינו לעשות קצת שיעורי בית ודווקא בגלל שלא מצאתי במגזינים או בבתים שראיתי ברחוב בית פינתי ל2 משפחות ביקשתי לקבל הפניה למקום שם אוכל לראות קצת איזך זה נראה ולבוא קצת יותר מוכן, לא מעבר לזה.

לגבי ההצעה שלך לרכז את הרשימות אני מאד מקבל אותה ולמרות שיש לי הרבה דברים ברא, את צודקת ונכין משהו כתוב ומסודר

תודה
מאמין שאעזר הרבה בפורום זה
בשמחה. זה המקום ללוות אתכם בתהליך הארוך והמסובך הזה.
21/01/2016 | 11:06
85
את מה שכתבתי כתבתי מנסיון מר.
לקוחות שהגיעו עם תכניות מוכנות של בית של מכרים (שטח בית דומה על מגרש בגודל זהה), ואשר לחלוטין לא התאימו לתנאי השטח ולצרכים שלהם.
או לקוח ששרטט תכניות בעצמו והביאן בגאווה להראות לי - רק שבתכניות לא היתה התיחסות לפיתוח החוץ או לכיווני אור ואוויר, הוא שכח הרבה אלמנטים/רהיטים/כלים סניטריים שהיו אמורים להיות בבית, ובעיקר בלי עובי קירות ובלי קנה מידה - ולכן הבחור 'הצליח' לתכנן בית הרבה יותר 'מרווח' ממה שאני הצלחתי. אצלו היה המממון מקום  ריק ! ....
ואני הייתי צריכה להסביר שהתכנית לא עובדת, כי XYZ  . בסדר, הוא אמר, אז נעשה עובי קירות, בסדר, אבל תסתכלי איזה יופי של תכנית, נכון?!
לא, לא נכון. תכנית איומה. אין רוחב מעברים, אין רדיוס פתיחה של הדלת, במטבח לא תוכלו לפתוח מגירות עד הסוף כי המעבר צר מדי, היציאה החוצה חסומה ע"י ספה...וכן הלאה.
הלקוח הזה סרב להבין , ניסה לשכנע אותי עוד ועוד, נעלב עד עמקי נשמתו, ושבר את הכלים.
לקוחות אחרים כעסו עלי וזעפו עוד זמן מה, אבל בסוף במהלך התכנון הבינו וקיבלו בית נהדר והכל נשכח.
היון עוד מקרים פחות קיצוניים...אבל תמיד - התחלה כזאת מציבה משוכה קשה וכואבת.
דעתי...כרגיל...הפוכה לגמרי מדעת 2 המתכננים שעד כה הגיבו
23/01/2016 | 12:48
6
77
1) טוב מאוד שאתה שואל בפורום.
2) אין לך מה לראות ברחבי המדינה כי תראה דימיון מפתיע של קופסאות עם כל מיני בליטות שבמקרה הרע מיקרות שלא לצורך את הבניה ובמקרה הטוב משתלבות עם רוב הבתים של הרחוב = משעמם ולא פרקטי...
3) השאלה שעיקרית שבאת לשאול ולא ידעת איך לשאול אותה היא...:
האם לנהוג כמו כל עם ישראל ולמלא את במגרש ב-2 יחידות עם 4 חניות, מחסנים ומשטחים כך שלא ישאר מקום לגינה בכלל ולתכנן חדרים קטנים וממ"ד שיצא ידי חובה לרשויות, או להגיע לאדריכלית שתכננה את הבית של ההורים שלך ולהגיד לה..."תתפראי!"
תראי לנו קונספציות שאינן קונוונציונאליות...תראי לנו איך את מכניסה 2 משפחות ל-2 יחידות דיור בלי לתפוס את כל שטח המגרש ולמרות זאת עם האפשרות לקיים יחסי שכנות משותפים בגילאים השונים לאורך זמן בלי גדרות בינינו, עם מרחב מחיה פרטי אבל גם משותף, שיתאים לגילאים שונים וגם לנו בעוד 40 שנה כדי שלא נאלץ לעבור בית כי מה שקיים כבר לא מתאים ו/או גדול מידי ו/או יקר מידי וכיו"ב...*
4) * תראי לנו תכנון כל-כך פרקטי שנרצה אותו ונאהב אותו גם בעוד 30 שנה...
לא מונומנט ולא יצירת חיים של האדריכל, אלא בשבילנו כאלו שאמורים לחיות בו.
5) מבנה שבסיסו יהיה מבוסס על חשיבה של מה יהיה טוב לגרים בו...כמו שאמרה לי לקוחה מרוצה: "הבית מאוד מפנק" והתכוונה בדיוק לזה = כשחם בחוץ הוא קריר, כשקר בחוץ בלילה הקור לא חודר ונשאר חמים עד הבוקר, האקוסטיקה טובה ולכן כשהחלונות סגורים, לא שומעים את הרחוב ובמקרה שלכם 2 רחובות עם צומת, מטוסי חיל האוויר (אלא אם פתחו מבער אחורי...), המוזיקה של הבן של השכנים שחושב שהוא חי לבד בשכונה ועוד.
6) תחשבו על האפשרות לבניה של 2 קומות כאשר כל משפחה גרה בקומה שלה ו המרתף בנוי על כל שטח הבית כחניון, יחד עם מחסנים וגג יכול לשמש את 2 המשפחות למסיבות מכל סוג או כעליית גג משותפת למשחקי הילדים כשהכניסה אליו נפרדת...**
**הסברים תוכלו לקבל אם תשלחו מייל לחתום מטה או מסר.
7) כל האמור חייב להיבדק ע"י האדריכלית במסגרת מה מותר ומה מותר להציע לפי התקנון של ה-ת.ב.ע. כמובן כדי שהכל יהיה חוקי ולא תאלצו לפרסם על חריגות ולהסתבך.
8) חשוב לשמור על תכנון במסגרת התקציב שיש לכם ושתוכלו להחזיר אם תיקחו משכנתא ולא להיחנק לאורך 30 שנה ולהצטער על כניסתכם לכל הפרויקט הזה שנקרא "בית"
לא מבינה אותך - דעתך בדיוק כדעתי, וזה בדיוק מה שכתבתי.
23/01/2016 | 13:32
5
51
הדגמת בדיוק את רשימת המשאלות ששלחתי אותם לייצר.
לתת לאדריכלית את הקרדיט ולאפשר לה לעבוד ע"ב הפרויגרמה אבל ללא הכתבות צורניות.
בקיצו - רק חיזקת את דברי.
לא בדיוק....
24/01/2016 | 00:24
4
48
קראי את סעיף 4 שלו, זה סעיף חשוב שלצערי אדריכלים רבים נופלים בו ומפילים איתם את הבונים המסכנים.

משקיע בב״ש
איך קשור מה שאדריכלים רבים...למה שכתבתי או לא כתבתי?
24/01/2016 | 10:45
3
39
אני מטיפה פה שנים לתכנון יעיל, פרקטי, מודולרי, עם ראיה קדימה.... אז איך זה שבינא חושב ההיפך ממני?
לא תמיד צריך להיות לעומתיים כדי להדגיש את דברייך. אפשר לומר אותם בלי לבטל דברי אחרים (בפרט אם הם באותו כיוון, או בכלל לא מתיחסים לנקודה המסויימת)
הזכרתי אותך בתגובתי?
24/01/2016 | 18:15
2
30
התייחסתי אליך והוספתי עוד דעה על הכלל.
בעיקר שאיננו מכירים ולא ראיתי את עבודותיך.

משקיע בב״ש
חשבתי שהגבתי אלי, לא? כי תגובתך משורשרת לתגובתי
24/01/2016 | 21:41
1
12
ברור שהגבתי אליך
24/01/2016 | 21:58
30
שאלת איך זה קשור והפנתי לסעיף הרלוונטי בהודעתו.

עם זאת זהו פורום פתוח וציבורי ולכן התגובה גם כשממוענת בשרשור עבור מישהו הינה גם כללית אם אין התייחסות ספציפית.

הרי את לא מצפה שאגיב סתם בשרשור חדש ללא קשר ראציונאלי והמשכי נכון?
משקיע בב״ש
האם אפשרי להתחבר לחשמל קבוע ללא חיבור לחשמל זמני
19/01/2016 | 16:20
1
63
החשמלאי אומר שחייב לעשות חשמל זמני ואם לא עושים חשמל זמני חברת החשמל לא תחבר אותי בסוף הבניה לחשמל קבוע.
האם זה נכון? או שניתן להתחבר לחשמל קבוע בסוף הבניה גם אם לא עשיתי חשמל זמני?
(חשמל לבניה יש לי מאיפה לקחת).
אין חובה לבצע חיבור זמני לבניה
19/01/2016 | 16:59
76
זה לא יקדם במאומה את החיבור הקבוע,
אבל - בתלות בתנאי המקום והסביבה חיבור זמני יאפשר מגורים מייד בגמר הבניה ללא קשר לטופסיאדה שצריך כדי לקבל חיבור קבוע וכך לקדם בחודשים רבים כניסה לבית,
ביצוע החיבור חייב להיות מוקדם לפני גמר שלבים מתקדמים בבניה כי לקראת סיום לא המקבלים זמני כדי למנוע מצב שתואר כאן,
קבלת חשמל לבניה משכן לא תספיק למגורי בית נוסף
נזילה מאלמנט ניתוק
19/01/2016 | 13:13
1
76
שלום רב,
סיימנו את בניית הבית לפני כשנתיים.
אורכו של הקיר הדרומי הוא 11 מטר עם שלוש חלונות בקומה השניה כאשר בין החלונות בגובה ספי השייש ובגובה חלקו העליון של החלון יש אלמנט ניתוק בצורת U שהוחדר לטייח בין החלונות. בנוסף יש אלמנט כזה בצדו המערבי של הבית.
מתחת לאלמנט הניתוק יש התנפחות של הקיר בחלק מהמקומות התנפחות קלה בחלק מגיע לרמה של עובש.
שאלתי היא כיצד ניתן לפתור את הדבר בהתחשב בעובדה שטייח ושליכט זה לא אופציה מאחר וראו הבדלים בצורה ברורה כי זה אלמנט שקיים על כל הקיר הדרומי וחלק ניכר מהקיר המערבי שהוא גם חזית הבית.
האם יש פתרון איטום לבעיה, האם ניתן למרוח שם חומר איטומי כל שהוא?
תודה
תפקיד הטיח חוץ לאטום את הקיר ממים
19/01/2016 | 13:44
64
"אלמנט היופי" פוגע בתפקיד האיטום גם אם אינו חודר לכל העומק בנוסף הוא מהווה נקודה קרה לעיבוי אדים מבחוץ,
מכאן כל חדירת המים בימי גשם וגם בימים קרים,
למזלכם יש רק פס אחד כי בבתים בהם יש פסים כל 50-60 ס"מ המצב הרבה יותר חמור,
נסו למרוח על כל הקיר ציפוי סיליקוני שקוף מט שאולי יצליח לאטום בלי פרוק הפס ותיקוני טייח נרחבים
בפינה לשיפוצכם - אולם קונצרטים מודרניסטי
19/01/2016 | 09:41
2
100
קבור בקרקע.
האם 'יפה' לטעמכם? או אולי מזכיר בונקר ?
לטעמי זה קלאסטרופובי, ויותר מכך - מזכיר לי מוזיאון שואה...אולי בגלל המיקום הגיאוגרפי? או החריץ שדרכו נכנסים ונראה כאילו יתמוטט וייסגר עלי ברגע הבא...
https://www.yatzer.com/concert-hall-blaibach
לעומתו מבנה בי"ס למוסיקה חדש בישראל
19/01/2016 | 10:11
76
חדש אך לא חדיש. למען האמת מבנה הכי שמרני, מיושן ומשעמם, ויותר מהכל מזכיר מבנה הסתדרותי. כך גם העיצוב שהצבע השליט בו - חום
(כמובן - ככל שרואים מהכתבה. יתכן שיש איזורים שמעוצבים באופן שונה).
אכן מזכיר בונקר אטומי..
19/01/2016 | 14:17
43
מצד שני התמונה השניה גם לא משהו (סגנון החיפוי בעץ המיושן ממש לא לטעמי).
כמה אגרה צאיכים לשלם?
18/01/2016 | 23:57
2
76
שאלה למבינים.. אני בונה תוספת בניה של 38 מ"ר על גג שטוח של הדירה שלי בחיפה. הגג הוא כ85 מ"ר.
אני נדרש לשלם אגרה לעירייה/ אגרת שצ"פ/ ואגרות תעול בנין
לא רק על שטח הבנייה (38 מ"ר) אלא על כל שטח הגג של 85 מ"ר.
זה יותר ממכפיל את האגרות שעומדות ביחד על 220 ש"ח למטר.
האם יש קייס לבקש חישוב אגרות רק על שטח הבניה? או שהן אמורות להיות מחושבות על כל השטח?
תודה לעונים
בשביל זה המציאו את החוקים
23/01/2016 | 12:55
1
27
אתה אמור לשלם על-פי החוק והעירייה אמורה לדרוש ממך על-פי החוק.
יש רק דרך אחת לא לשלם עבור שטח הגג וזה להראות שתוספת הבניה איננה מאפשרת יציאה לשימוש של הגג והגג נשאר גג בלבד ואינו הופך למרפסת שעליה כן לוקחים אגרת בניה.
יש שטחים אפורים?
23/01/2016 | 17:54
18
השאלה היא באופן חישוב השטח. העירייה חישבו גם גלריה פנימית, וגם ציבורי על הגג (מעל חדר מדרגות של הבניין), בתור שטח שאני נדרש לשלם עליו. לי זה נשמע בשטח האפור והלא ברור. ואני בהחלט לא רוצה לשלם על העניין. מה אומרים?

מה מחיר מטר רץ במטבח
18/01/2016 | 19:55
3
110
שלום,
אשמח לקבל מושג מה מחיר מטר רץ לארונות מטבח  (ללא כיור, שיש וכו).
מגירות בלבד (ללא מדפים ) ודלתות מעץ מלא.
תודה
זו שאלת החליפה ליתום
18/01/2016 | 20:22
103
כמה מגירות למטר? איזה גודל? סוג פירזול? מאיזה עץ? וכו....
ממליצה לפנות לנגרים שיוכלו לענות לך לגבי מחירים של מגוון האפשרויות. מחירי העצים השונים (ההבדלים גדולים) פרזולים, וכו.
אתה יכול לנסות גם בפורום עיצוב פנים....
מחיר מטר ארון מטבח
22/01/2016 | 20:10
49
יש הרבה מרכיבים בדרך, מטבח תחתון ועליון, רק תחתון ( רווח הנגר הוא על הארון העליון, ללא מתקנים, מגירות, ועלות חומר כל מטר תחתון זה 2 מטר עליון ), קלפות, מגירות שקטות או רגילות, דלת עץ מלא, ציפוי פורניר, סוג העץ, סוגי פירזול וכדו'.
בגדול יכול להגיע ל- 3500-4500 ש"ח למטר.
מה אכפת לך מה המחיר למטר רץ?
23/01/2016 | 13:01
32
יש לך תקציב X למטבח שלך?
אל תחרוג ממנו...
ניתן לקבל כיום 10 מ"א מטבח עם כל האביזרים...לפי הפרסומת הידועה בטלוויזיה ב-15,000 ש"ח וזה כולל את הכיור, התנור והמדיח.
ב-"איקאה" תוכל למצוא מטבחים להרכבה עצמית באותו סדר גודל ואם אתה הולך לנגר פרטי שבמקרה אין לו מספיק עבודה או נגרים בכפרים הערביים הסמוכים למקום מגוריך (שעובדים גם עבור החברות המשווקות הגדולות בשוק, תוכל לקבל מטבח של 10 מ"א גם ב-12,000 עם משטח שאיננו שיש כמו "אורצ'ארד" או דומה לו.
שורה תחתונה...לך על מטבח שביכולתך לשלם, שלא צריך לקחת עוד משכנתא בשבילו, שניתן להגדילו ו/או לשנותו בעתיד ללא הוצאה רצינית והעיקר(!) שמתאים ליכולתך או ליכולת של אשתך לבשל (אם יודעים להכין רק טוסט וביצה עין עדיף שהמטבח יהיה מינימאלי...
הודעה לרוני ד
18/01/2016 | 19:41
75
אין לי אפשרות לענות במסרים.
לכן ממליץ שתכתבו אלי דרך האתר שלי:
Www.bialik2.com

אשמח לענות על הכל

משקיע בב״ש
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2016 | 15:49
6
 יש לכם שאלות לגבי עולם השייט הבינלאומי? חולמים על חופשה חלומית וזקוקים למידע?
בפורום טיולי שייט תקבלו את כל המידע הדרוש!

מתעניינים בקסמים וטלפתיה? רוצים ללמוד עוד על העולם הקסום והמיסתורי הזה?

סובלת מנשירת שיער וחולמת על פיתרון? מתעניינת בתוספות שיער לקראת אירוע ורוצה לקבל טיפים ורעיונות?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום תוספות שיער!

מהן האבחנות הרפואיות בתחום ההמטולוגיה? ממה הן נגרמות ומהם התסמינים שלהן? 
מוזמנים לדבר על זה עכשיו בפורום המטולוגיה כללי!

יש לך שאלות מתחום הרדיולוגיה? נמצא לפני בדיקה פולשנית ויש לך חששות?
בפורום רדיולוגיה תוכל להתייעץ עם מומחה מהתחום!

סובלים מפטרת ציפורנים? רוצים להתייעץ עם מומחה מהתחום לגבי דרכי טיפול אפשריות?
היכנסו עכשיו לפורום פטרת בציפורנים ותקבלו מענה אמין ומקצועי!

הצילו ! הסתבכנו !
18/01/2016 | 19:15
33
348

תאורה לבית מודרני -
מטבח לבן
ריצוף אפור מט
תקרה גבוהה 3.5 (פחות או יותר)
לד בניתוק מסביב לגבס
כל התאורה שקועה גבס

אנחנו פשוט לא מצליחים להגיע להחלטה לגבי צבע התאורה המתאים..
הציעו לנו "אור יום" ו"תאורה טבעית" (לא זוכרת את מספר ה K) והציעו לנו 3000K שזה צהוב, אבל לא מגיעים להחלטה..
מיואשים 
אלה הצרות שלכם ?? באמת שמצבכם מעולה.
18/01/2016 | 19:42
2
182
הלבן החם הוא הכי נעים ומרגיש טבעי. בין 2700 ל 3000 ההבדל קטן. מציעה לכם לנסות בבית להתקין בחדר אחד  כל פעם 2 נורות עם אחד, ואח"כ 2 עם הגוון האחר - ותראו מה מסתדר לכם בעין הכי טוב. מקסימום 'בזבזתם' קניה של 2 נורות לד.
תודה גלמיש
18/01/2016 | 21:42
1
100
אנחנו פשוט נמצאים בלופ ולא מגיעים להחלטה סופית בעניין
כמו כל זוג אנחנו רוצים בית מושלם (עד כמה שאפשר) ומפחדים לטעות ואז להוציא כסף נוסף
היינו כמעט סגורים על ה 3000 עד שאמרו לנו שעדיף משהו בהיר יותר ומואר יותר ואז חזרנו לאותו לופ חשיבה והתלבטות

אנחנו יודעים פחות או יותר מה אנחנו רוצים כשאנחנו רואים תמונות של בתים אבל בתמונות לא רשום מה הגוון שהשתמשו בו אז זה יותר יפה לעין שלנו אבל פחות עוזר לבחירה
לגבי מה שרואים בתמונות - זה לא המציאות!
19/01/2016 | 09:07
147
חשוב מאד לדעת, בדיוק כמו בתמונות אופנה, כשמשפצים את הדוגמניות בפוטושופ, גם תמונות עיצוב ואדריכלות במגזיניםם עוברות מקצה שיפורים. וגם אם לא, כל צילום מעוות - מעוות גוונים, מעוות גדלים, וכו. אחר כך גם ההדפסה מעוותת גוונים. או המחשב.
בנוסף לכל דבר יש הקשר וסביבה. הגוונים שאנחנו רואים מושפעים מהצבעים של הקירות (החזרי אור) והרהיטים שמסביב, כמו גם מהאור הטבעי, והפלש של המצלמה. או במילים אחרות - אין לכם מושג כמה מה שרואים בתמונה קרוב בכלל למציאות.
בקיצור - לתמונות צריך להתיחס ביחס כבדהו וחשדהו!
אין מה להתייאש...
18/01/2016 | 19:44
10
161
בעקרון זה ענין של טעם.

אני פחות אוהב אור לבן, כי זה נותן אוירה קרה ומשרדית ואורב מודרנית.

אני מעדיף תאורה בסגנון אור יום, צבעים חמים יותר ונעימים יותר לעין.

ת׳אכלס זה נטו הטעם שלכם, אתם גרים בהית האורחים באים והולכים.

משקיע בב״ש
תודה משקיע אהבתי את המשפט האחרון
18/01/2016 | 21:38
9
77
ראינו שפרסמת לפני כמה שבועות פוסט על ביתך החדש היפה יש לציין (תתחדש!) באיזה סוג תאורה השתמשתם בכל אזור ?
אצלנו בלל הסלון והמטבח השתמשנו
19/01/2016 | 22:00
8
62
בלדים שקועים של 3500k  18w.
מעל האי ומעל פינת האוכל הוספנו שלישית נורות פחם ככה בשביל אוירה נעימה ורומנטית כשרוצים.

סה״כ בחלל המטבח, הסלון ופינת האוכל יש לנו בתקרה 25 כאלו + 6 פחם.

נשמע הרבה, ייתכן..... אבל חילקנו אותם בצורה כזו שאם אנחנו רוצים אז כל הבית יהיה מואר כאור יום, עזר לנו בראש השנה כשאירחנו 40 איש. או לחילופין יכולים לשחק עם המתגים היכן רוצים להדליק והיכן לכבות, הרוב נדלק בסדרות של שלשות.

כשהילדים כאן לרוב דולקות 9 מנורות (מטבח, מבואה וסלון או מטבח קמין וסלון), כשהילדים ישנים אנו יורדים ל 6 או ם אין סידורים וכו׳ אז יושבים על 3 לדים.

ה 18w יש לו עוצמה טובה.

לגבי המטבח, רק במטבח יש לנו 7 לדים + 3 פחם (מתוך מה שצוין לעיל).
הצבע של המטבח שלנו הוא קרם/אוף וויט ככה שהצבע החם של התאורה דווקא מחמיא לו.

מקווה שזה עזר

משקיע בב״ש
3500K זה האור הטבעי נכון ?
20/01/2016 | 11:29
7
36
נראה טוב

זה bright white
20/01/2016 | 11:42
6
44
גם אני אוהבת 3500  ושונאת כל מה שמעל 4500.

אולי זה יעזור לך

התקשרנו לסגור על ה 3500 לפני כמה דקות ואז..
20/01/2016 | 13:40
5
58
אמרו לנו שאין להם את הגוון הזה

יש להם את הגוון 3000K או 4000K

עד שכבר נסגרנו על גוון..
לכו לראות את ההבדלים...
20/01/2016 | 14:42
37
גם ככה רוב הסחורה הזאת היא סינית וסינים רושמים מה שבא להם.
בחנות אחת זה 3000 ובאחרת בדיוק אותו הדבר זה 4000.

זה בדיוק מה שקרה אצלי
20/01/2016 | 16:41
3
67
אצלי במטבח זה גוף אחד עם ארבע נורות T5. אז יש 2 של 3000 ו-2 של 4000. הסך הכל נותן 3500.
הזכוכית החלבית מכסה מלמעלה, ולא רואים פסים צהובים ולבנים, אלא גוף אחיד ויפה בעיצוב "מרחף".

כנראה שאצלכם אי אפשר לעשות דבר כזה... תצטרכו למצוא פתרון אחר.

היתה לי איזושהי בעיה למצוא נורה יחודית לגוף אחר, ועשיתי "מחקר" על חנויות תאורה בארץ (מחו"ל לא שולחים נורות...)
אני מצאתי ב"חשמל ישיר" בא.ת. קיסריה מבחר נורות מדהים שלא מצאתי בשום מקום בארץ, כולל הנורה הייחודית שלי. הם גם יזמינו מחו"ל כל מה שתבקשו.  נדמה לי שיש סניפים נוספים בארץ לרשת הזו.
שכחתי לציין
20/01/2016 | 16:45
66
יש להם אתר, וגם שירות מדהים.
בלי שבכלל ציפיתי קיבלתי בטלפון הסברים מעמיקים על סוגי גופי תאורה , הזמינו לי גופים שרציתי, והתקשרו לידע כשהגיע.  מומלץ בחום.

מחו"ל לא שולחים נורות ? ??
20/01/2016 | 20:55
97
אני לא חושב שב 15 שנים האחרונות קניתי נורות בישראל.
אנחנו חושבים שהגענו להחלטה...
21/01/2016 | 20:19
24
כל הבית ניקח 4000K שלפי מה שראינו יש בו גם טיפה צהוב, הוא לא לבן לגמרי
ובתקרה הצפה-ניתוקים נעשה 3000K

כאילו, הצלחתם לבנות בית שלם...
18/01/2016 | 21:46
1
121
אדריכל, מהנדס, קבלן, ריצוף, מטבח, נגרות, אינסטלציה, גינון, מועצה מקומית, חברת חשמל, רשות העתיקות, פקיד היערות... ונשברתם בתאורה???
מי אמר שבהם לא היתה "שבירה" ?
18/01/2016 | 22:19
36
אם אני מבין נכון מדובר בפס לדים במיקום נסתר
19/01/2016 | 00:07
16
54
אם כן פשוט התקינו 2 פסים מקבילים אחד 5000-6000K והשני 3000K,
חברו למפסק כפול כך תוכלו להדליק אחד מהם או שניהם לפי איך שתרצו,

אפשרות אחרת להתקין פס 5000K ואם לא ימצא חן בעינכם להוסיף לו מסנן כתום בהיר (ג'ל) קונים גליון וגוזרים בהתאם למידות הנישה ופשוט מניחים לפני הפס,

הטווח של 3000 הוא לבן חם, לא צהוב. ומתאים מאד
19/01/2016 | 08:58
15
48
לבית מודרני. מספיק לבן בשביל מטבח - אבל בלי הקור של לבן מאד.
אור לבן לגמרי משדר קור, משפיע על הגוונים שאנחנו רואים ו'עושה' אי צדק עם גוון העור שלנו.

למען הגילוי הנאות ביתי הפרטי עבר שיפוץ מקיף (אפשר לומר שמעוצב בסגנון 'מודרני') וכל התאורה שלנו נעה בין 3000 (בחללים הציבוריים) ו  בין 3000-2700 בחדרי שינה.
האם ה 3000 - הלבן חם, לא מעוות מטבח לבן לדוגמא והופך אותו
19/01/2016 | 10:01
14
49
לגוון צהבהב ?
ככה הרגיש לנו אבל הבדיקה שעשינו לא מדויקת כי הכל היה בחנויות בעיקר
הצבע הוא דבר מאוד אינדיוידואלי...
19/01/2016 | 10:15
3
47
אנחנו למשל שונאים משהו פחות מ 6500K !
מעדיפים את כל המנורות לבנות כמה שיותר.

לא יכולים לסבול את הצהוב. אפילו 4500-5000 עושה לנו לא טוב.
אל תתיחסי לכל המושגים של קר-מודרני, חם- כפרי או כל קונפיגורציה אחרת. אל תתני לזה שמות ותארים.
לכי עם מה שאתם אוהבים.
הלוואי שהיינו יודעים מה אנחנו שונאים
19/01/2016 | 14:12
2
125
מצד אחד ראינו כמה בתים יפים עם גוון תאורה 3000K - אהבנו!
מצד שני ראינו גם כמה בתים יפים עם גוון תאורה ביניים (כנראה) - וגם אהבנו!

מצרפת כמה תמונות ומשני הצדדים
אל תתייחסי לתמונות הללו, הן מטעות
19/01/2016 | 22:05
1
74
הבתים שם יעני מעוצבים, ושימי חב שכדי לקבל כמות אור טובה כל האורות דלוקים, זה לא חסכוני.
למה שלא תסתובבי בבתים של אנשים שבנו בדומה לכם ותראו איך זה על באמת, לא בזורנל או בחנות, אלא תאכלס.

משקיע בב״ש
מסכים עם כל מילה שלך !!!
19/01/2016 | 22:50
56
שיטת ניסוי וטעיה
19/01/2016 | 11:35
7
80
אין פה תשובה מתמטית חד משמעית. לכל אחד הטעם שלו.
אני מציעה לכם לנסות. פשוט לנסות ולראות מה מתאים לטעם שלכם, איך זה משתקף על ארונות המטבח, השולחן ומשטח העבודה, ומה נעים לכם.

בלבן חם יש 2700K שהוא נורא צהוב וגם 3000K שהוא פחות צהוב ודומה לנורות הליבון הרגילות. גם באחרים יש טמפרטורות שונות בכל סוג.
לי במטבח יש 4 נורות T5 של 54W. אחרי שלל ניסיונות וקמובינציות עם גוונים שונים הגענו  לפתרון האידיאלי עבורנו מבחינת גוון:  זוג של 3000K וזוג של 4000K.
לגוף יש כיסוי חלבי, ולא רואים פסים צהובים ולבנים.
בשאר הבית יש לנו אור צהוב קצת יותר, 3000K.

איכות הפלורוסנט חשובה מאד
19/01/2016 | 11:41
2
75
לא להסתפק בפלורוסנטים זולים, כי אחרי כמה חודשים הם מתחילים להבהב.
על אחת כמה וכמה אם לביתכם מגיע לבקר מישהו על הספקטרום האוטיסטי (כולל אספרגר), או מישהו עם רקע של מחלת הנפילה. ההבהוב מזיק לאנשים הנ"ל.

הבהוב מעצבן את כולם,
19/01/2016 | 14:08
1
57
לגבי אוטיסטים - כמו כולנו יש בהם שונות ויש כאלו שהבהוב מפריע להם ויש שלא.

הכוונה להבהוב כמעט בלתי מורגש
19/01/2016 | 15:09
19
תודה
19/01/2016 | 14:05
3
46
הבעיה היא יכולת הניסוי כי ברגע שקנינו והרכבנו בגבס לא בטוח שיתנו לנו להחליף ולא נרצה להוציא סכום זהה או קרוב פעמיים

הכי טוב אם היינו יכולים לנסות שבוע ככה ושבוע ככה
אז תבדקי עם עצמך
19/01/2016 | 15:07
2
60
האם אור בהיר מאד עושה לך תחושה של מקום מואר? או של בית חולים?
האם אור חם מעייף לך את העיניים או עושה לך תחושה חמימה ונעימה?

קני 3-4 נורות פשוטות להרכבה בגוף פשוט, בהברגה, מה שהיה פעם עם נורות ליבון "רגילות". הן לא יקרות וההרכבה פשוטה. 
קני כל אחת בטמפרטורת אור אחרת, אבל באותה עוצמת אור (לא לבלבל עוצמה עם טמפרטורה)
ובדקי מה הגוון שעושה לך נעים.
** אי אפשר להסיק מ 2700K על 3000K, אז נסי לחפש 3000K . וגם 4500, וגם 6100.

בדיוק מה שהצעתי קודם
19/01/2016 | 15:47
1
20
נכון, פספסתי
19/01/2016 | 16:35
21
ממש לא. לבן חם אינו מצהיב את החלל ותכולתו.
20/01/2016 | 14:50
1
47
אבל לבן קר כן מחוויר את הפנים, ובכלל עושה קרררר מסביב. במיוחד אם הכל אצלכם לבן ומבריק.

הלבן חם זה 3000K נכון ? (רק כדי להיות בטוחים)
20/01/2016 | 20:06
33
מחר נלך ונראה את ה 4000K אל מול ה 3000K ונסגור סופית
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
פורום מטבחים
משפצים את המטבח?
אספלט אליגור, איטום, זיפות וסיוד גגות
להרגיש בטוח בבית שלך!
יבוא 4 U
חברת יבוא 4 U
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום