לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום בונים בית

בונים בית ? בואו לספר על החלום ואיך הוא הופך למציאות. זה המקום להתלבט איתנו בדילמות הקטנות והגדולות של הבניה ולעבור ביחד את הדרך הארוכה והמפרכת עד הרגע המיוחד בו תכנסו אל הבית שלכם. הפורום הוא פורום לתמיכה ולדיונים מקצועיים ואחרים. אנא הקפידו על חוקי הכתיבה בפורום אותם ניתן למצוא בתקנון הפורום. ברוכים הבאים ושהמסע יהיה מהנה לכולנו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בונים בית

בונים בית ? בואו לספר על החלום ואיך הוא הופך למציאות. זה המקום להתלבט איתנו בדילמות הקטנות והגדולות של הבניה ולעבור ביחד את הדרך הארוכה והמפרכת עד הרגע המיוחד בו תכנסו אל הבית שלכם. הפורום הוא פורום לתמיכה ולדיונים מקצועיים ואחרים. אנא הקפידו על חוקי הכתיבה בפורום אותם ניתן למצוא בתקנון הפורום. ברוכים הבאים ושהמסע יהיה מהנה לכולנו.

לצפיה ב-'שתי דקות מהגשה לועדה'
שתי דקות מהגשה לועדה
29/07/2016 | 18:51
7
281
שלום,
בעבר הצגתי את תוכנית קומת קרקע בפורום וקיבלתי התייחסות מפורטת מגלמיש1. מצורפת התכנית של קומת קרקע וקומה א, גג וחזיתות.

מס' הערות:
1. שטח 500 מ"ר
2. מיקום: 4 ק"מ מקו החוף באיזור יבנה
3. בממ"ד יש קליניקה, לכן יש כניסה נפרדת נוספת
4. במחסן בסמוך למטבח יש מדרגות עתידיות ליח' נפרדת (כרגע לא מבוצע משיקולי תקציב)
5. בחדר משפחה יהיו מדרגות עתידות לקומה שבשימוש שלנו (לא מבוצע ככרגע משיקולי תקציב)

אנחנו מרגישים שאנחנו לקראת הסוף לפניי האוקיי לאדריכלית להכנת הגרמושקה.
1. נשמח לשמוע דעה על התכנית המצ"ב.
2. אילו עוד הבהרות צריך לקבל מהאדירכלית על מנת שלא נפספס משהו?
3. האם יש אלמנט מיוחד כלשהו המייקר את הבנייה?

בברכה,
נירו
לצפיה ב-'יש עוד בעיות שלא נפתרו'
יש עוד בעיות שלא נפתרו
30/07/2016 | 22:14
3
127
נתחיל מבחוץ:
1. החניה העליונה , הצפונית - היא אמיתית? אתם תשבו לכם במרפסת מול הפגוש של המכונית?
2. שביל הכניסה נראה לי לא נוח. אני מבינה שלא רוצים להיכנס למגרש ודוך הביתה - אבל כאן הפיתול חזק מדי על מרחק קצר מדי.
3. בחזית הבית בכניסה ישנם 2 עמודים/קטעי קיר, כל אחד ברוחב אחר. לדעתי זה ממש מעצבן.
פנים הבית:
4. האם הסלון צופה מערבה אל רחבת הישיבה זה בגלל ששם הנוף הכי טוב? עדיין חבל שאין לו באמת תצפית לצד הצפוני שבו יש שטח גינה הכי גדול ושזה גם כיוון הפתחים המיטבי מבחינת שמש.
5. דלפק האכילה במטבח ממוקם באופן מעצבן, ולדעתי יפריע לכם בכל התעבורה אל ומהמטבח וגם בתוכו.
המיקום הקודם שלו, ליד ארון המשחקים, היה יותר נכון מבחינת ההפרעה לתנועה במטבח, וגם מבחינת חלל פינת האוכל - כאשר שולחן האוכל עמד במרכז החלל (מול הדלפק) ולא חסם את הגישה לארון המעילים (כמו כאן).

אם הדלפק חייב להישאר במקומו (משום מה) הייתי מצרה אותו (לא מבינה למה צריך שם היפופוטם של מטר וחצי עומק) למקסימום 90 סמ. עומק. וגם מקצרת אותו קצת כדי לרווח את המעבר למטבח. גודל מספיק שיוכל להסעיד 3 סועדים (משהו כמו 80X140 משאיר גם עודף)  הרי אם כל המשפחה אוכלת יחד - בשביל זה יש שולחן אוכל גדול ממש ליד. לא כן?
חלון המטבח - הייתי מרחיבה לכל רוחב המטבח. למה לא? הכי כיף לעבוד מול נוף גינה.  תזיזו פנימה את הכיור שמוצב ממש בקצה השיש.  
6. מחסן/מדרגות - זה לא מוצלח! הפתח לחלל הזה הורג את המטבח ע"י שהוא מפלח אותו לשתי טריטוריות נפרדות.
הרעיון של מדרגות של יחידה נפרדת שעולות לכם מאחורי הראש ....לא שוס בכלל. בטח לא ב 2 בלילה. ואם כבר מתכננים צמידות כזאת - לפחות תעבו את הקיר הזה ל 20 סמ.
אני הייתי מעדיפה להעביר את המדרגות למיקום אחר.

לצפיה ב-'הקומה למעלה - ניכרת קמצנות רבה בפתחים.'
הקומה למעלה - ניכרת קמצנות רבה בפתחים.
30/07/2016 | 22:19
2
88
לא רואה סיבה שקומה עליונה תהיה חשוכה כמו מרתף. תוסיפו חלונות איפה שניתן. ותרחיבו את הויטרינה של המטבח/פ.אוכל ביחידה הימנית/מזרחית.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
01/08/2016 | 00:18
1
59
הי,
תודה רבה על תשובתך המפורטת.
1. לא באמת נחנה שם.
2. השביל בצורה הזו כי אם זה הולך דוך לבית השיפוע באיזור 5% (ללא מדרגות) ורצינו כניסה ללא מדרגות ובשיפוע לא מורגש - מה היית ממליצה ?
3. היא אומרת שקירות אלו זה החזית שעושה את הבית, אם נוריד אותם זה יכער לגמרי את החזית.
4. האם היית מחליפה בין הויטרינה ביציאה למערב במקום זה ממקמת בצפון (אבל אז לא תהיה יציאה ישירה למרפסת
5. נעביר חזרה כנראה דרומה
6. הפתח הזה הוא תולדה של אילוץ שנתנו לה: רוצים להיכנס ישירות עם האוכל מהחניה הביתה. נניח ונזיז את המדרגות (אשמח אם תוכלי לכוון אותנו איפה היית ממקמת אותם, מבלי שזה יבלבל את הבאים לגבי הכניסה לבית), מה היית עושה עם הפתח הזה ?
-האם היית עושה מטבח מקבילי (צלע צפונית מטבח אינטגרלי גבוה, צלע דרומית חלק נמוך)?
7. נוסיף במערב חלון לקומה א'.
תודה רבה על הערותיך הבונות.
בברכה,
נירו 
לצפיה ב-'תשובות לתשובות'
תשובות לתשובות
01/08/2016 | 10:47
49
1. או קיי.
2. כל זה בשביל 26 סמ. הפרש גבהים?! אלא אם יש אצלכם בעית נגישות ספציפית (מישהו עם כסא גלגלים) זה לגמרי לא הגיוני.  2 מדרגות נמוכות יהיו הרבה יותר נוחות.
למשל חלוקה כזאת : עליה של 2 סמ. מהמדרכה לשביל. שביל מתעקל קלות (הרבה פחות מעכשיו) בשיפוע של 2 סמ. ועוד 2 מדרגות של 10 סמ. לפני המבואה המקורה לבית. ועוד 2 סמ. הפרש בסף דלת הכניסה לבית.
והכל יחד: 2+2+20+2=26
3. כן, אני רואה שאלו עמודי/קיר החזית , וזה יופי - השאלה שלי היתה למה הם לא ברוחב אחיד?! הימני רחב יותר, אבל רק בקצת, מהאמצעי. אני מציעה לתת להם רוחב אחיד.
4. לא יודעת אם להחליף כי אני לא יודעת איפה הנוף ולאן רוצים להסתכל.
מה אני כן יודעת - שמערב זה כיוון בעייתי לויטרינה גדולה (למזלכם אצלכם זה קצת צפ.מערב ככה שיהיה פחות בעייתי) ושצפון זה כיוון מעולה.
ושבצפון יש לכם הרבה יותר שטח גינון - ולדעתי אין כיף כמו לשבת ולראות מולך גינה ירוקה ופורחת, או נוף יפה. פחות כיף להסתכל על רחבת הישיבה ושולחן הגן שעומד בה.
5. טוב. וגם את שולחן האוכל ישחזור לעמוד במרכז.
6. לעניות דעתי הבדלי המרחק של הפתח האחורי מהחניה לעומת הדלת הראשית - לא משמעותי. לדעתי זו לא סיבה מספקת כדי לפגוע במרחב השימושי של המטבח.

לענין תכנון המטבח - הייתי פשוט משליחה את השיש בצלע הדרומית - מה שיתן משטח הנחה של דברים ליד המקרר (רצוי) . ואז מתקבל מטבח בצורת ח' עם שיש רציף  (ועושים  2 פינות מתות בארון התחתון )
או כמו שהצעת - מטבח מקבילי (ואז אם ממש רוצים אפשר להפוך את החלון לדלת כניסה אחורית. אם כי כאמור - לדעתי זה מיותר)

לענין חדר המדרגות - הייתי מזיזה אותו דרומה עד הפינה. אפשר להשאיר אותו "מחובר" למטבח, ואפשר לנתק. בכל מקרה - הייתי מעבה את הקיר בינו לבין חדר ההורים לפחות ל 20 סמ. של בטון, או בלוק ממולא חול, לטובת בידוד אקוסטי רב.

בבקשה
לצפיה ב-'אני שמח שהבאתם פעם נוספת את התכנית לביקורת ולהצעות, כי'
אני שמח שהבאתם פעם נוספת את התכנית לביקורת ולהצעות, כי
01/08/2016 | 23:40
2
64

בעבר (בחודש מאי?) הכנתי עבורכם אלטרנטיבה, אך כאשר המנהלת נהגה למחוק ולחסום נסיונות לעזור למבקשים עזרה בפורום - ההצעה שלי לא הגיעה אליכם.
אז הנה יצרתם הזדמנות נוספת, בה אני משתמש:
======================================================

העזרה שלי - כמנהגי - קודם כל עוסקת ברמת המאקרו (להבדיל מעזרה ברמת הדברים הקטנים) - ולשם כך אני מצרף סקיצה (עקרונית!) ובה גישה אחרת לתכנון (חלק מ)הבית.

בהצעה שלי יתרונות רבים בהשוואה לתכנית המוצעת. למשל (לא כולם לפי סדר-החשיבות שלי):

-   הגינה (עם מרפסת-הגינה) ממוקמים כמו שנכון למקם (לתכנן) מרפסת וגינה במגרש פינתי !
-   הפניית פינת הישיבה בסלון (וממילא פניית הסלון כולו... ?!) - אידיאלית.
-   הקשר הכל-כך-כל-כך חשוב (בוודאי שבאזור כמו יבנה) בין המטבח למרפסת-הגינה - מצצצויין !
[בתכנית העכשווית צריך להצטייד במימיה כשהולכים מהמטבח למרפסת-הגינה. לפעמים גם עם עגלת-מצרכים (שלא לדבר על מרחק פינת המנגל ...). דרך אגב: כדי לקצר עוד יותר מרחקים - בהצעה שלי קל למקם דלת מחלל המטבח למרפסת].
- כל החלקים הציבוריים של הבית [סלון, פינת-האוכל החגיגית, פינת האוכל היום יומית ("האינטימית"), המטבח] - כולם פונים לכיוון שאמור להיות היפה ביותר במגרש !
- הכניסה:  להול (ולא ישר לתוך הסלון - על כל מגרעות כניסה כזו!).
- כניסה לקליניקה: יתכן שהיא טובה בתכנית שלכם (בעיני, נדמה לי, היא די עילגת). עכ"פ: בהצעה שלי ניתן לעשות אותה מרחבת-הול הכניסה לבית.
( -  כמובן, תכנון המטבח, ובעיקר היחס בין אזור ההכנה לפינת האוכל שבו - הרבה-הרבה יותר טוב).

לצפיה ב-'יש לי הערה בקשר לתכנון הקומה השנייה [ושוב, ברמת המאקרו (גם'
יש לי הערה בקשר לתכנון הקומה השנייה [ושוב, ברמת המאקרו (גם
02/08/2016 | 15:05
30
(גם אם חשובה פחות)]:
מתוך הנחה שהדירה להשכרה - כלומר, שתגור בה משפחה שלא קשורה אליכם [בעצם, לדעתי, ההערה שלי נכונה גם אם בני משפחה שלכם (צאצא, אחים, דודים, ...) יגורו בה, ... ויש שיאמרו: בעיקר למקרים כאלה],
כי אז:
מיקום מרפסת-הסלון של הקומה השניה הוא במקום הכי לא נכון (!): המרפסת ממש צופה למרפסת שלכם ולגינה העיקרית שלכם - מבחינת האוזן (וגם מבחינת העין).
כמובן, מעקה גבוה ייתקן חלקית (רק חלקית!) את המגרעת הזו (מגרעת חשובה בעיני), אך אני מבקש להציע גם גישה אחרת של התכנון:
פשוט, הפכתי את התכנית של הדירה (הסלון-מטבח בחלק הצפוני, אגף השינה בדרומי), ומשכתי אותה ככל האפשר כלפי צפון.
+
... אבל אז עולה השאלה: מה עדיף שייחשפו אקוסטית (וויזואלית) למרפסת הסלון ולגינה העיקרית - מרפסת הקומה השנייה, או חלונות חדר(י) השינה ?!
טיפון: לא קשה לתכנן (בתכנון שבסקיצה המצורפת) שלא תהייה חשיפה של חלונות חדרי שינה למרפסת.
+
וטיפ חשוב:  אם תקבלו את ההצעה שלי לתכנון קומת הקרקע, אפשר יהיה - בלי לשנות בעצם את תכנית הקומה השנייה שלכם - לפתור את הבעייה שהצגתי (הפתרון: המרפסת בקומה השנייה מעל לסלון, כאשר במקום מעקה לאורך הקיר האלכסוני - ייבנה קיר).

לצפיה ב-'קומת קרקע - שאלות'
קומת קרקע - שאלות
02/08/2016 | 15:11
41
הי,
לא מכיר את הפוליטיקות בפורום, אבל אני מוצא פה עזרה אז תודה לך ולכל העוזרים.
1. לא ברור לי איך נכנסים לקליניקה
2. מיקום הגינה בפינה פוגע בפרטיות גם מבחינת הכביש במזרח וגם מבחינת הרחוב ההולנדי בצפון...
3. הפטיו לא נוצר בגלל שאנחנו רוצים פטיו הוא נור בגלל מס' תולדות: הכנסת אור לחדר משפחה, הקטנת שטח הבית, אנחנו רוצים שנכנסים לבית מהכניסה הראשית לראות גינה ולא קיר (בתכנית פה שנכנסים רואים קיר) - כך שזה לא חובה
4.  לא הבנתי איפה פנית האוכל והסלון ?

תודה רבה על העזרה,
נירו
לצפיה ב-'עזרה בבחירת מכשיר לגילוי נזילות מים'
עזרה בבחירת מכשיר לגילוי נזילות מים
29/07/2016 | 10:53
2
66
שלום לכולם,

נתקלתי ברשימת מכשירים כאלה באתר של נו-פלואו.
יש שם כל כך הרבה מבחר - לא יודעת איזה עדיף לקחת.
מישהו יכול להמליץ על הטוב ביותר?
לצפיה ב-'עם כל הכבוד לציוד - נסיון המפעיל חשוב הרבה יותר ממנו'
עם כל הכבוד לציוד - נסיון המפעיל חשוב הרבה יותר ממנו
29/07/2016 | 12:58
41
כי רוב הציוד האלקטרוני מבוסס על צילום תרמי והבנת התמונה עם המסקנות ממנה חשובה יותר מהציוד,
לקניית ציוד מוטב לפנות למשווקיו ולא למפעיליו, החלטה על סוג, מנעד, רזולוציה,,, חשובה וחייבת להיות בהתאם למטרה (חיפוש בקרקע שונה מחיפוש בבית וכמובן בקרקע מושקית,,),
אם המטרה חיפוש חד פעמי לא כדאי לקנות ציוד (לרוב ציוד טוב יקר מהחלפת כל מערכת המים הדירתית),
לצפיה ב-'הם באמת זקוקים לפרסומת כזו? '
הם באמת זקוקים לפרסומת כזו?
29/07/2016 | 13:54
39
אם כן, מצבם עגום. 
לצפיה ב-'בית ספר אקולוגי ביבנה. '
בית ספר אקולוגי ביבנה.
29/07/2016 | 09:21
8
62
לצפיה ב-'ומה דעץכם על הספינה הזאת שלא זזה לשום מקום? '
ומה דעץכם על הספינה הזאת שלא זזה לשום מקום?
29/07/2016 | 09:25
6
71
לצפיה ב-'המון מילים על עיצוב ואף מילה על בניה וחומרים '
המון מילים על עיצוב ואף מילה על בניה וחומרים
29/07/2016 | 09:56
52
לפחות החרטום של הספינה נכון/מודרני  , משוך לאחור . 
לעומת מפעל לייצור שמפניה שביקרתי בו בעל כורחי כי אשתי רצתה ,
שהיה בתוך מנהרות טחובות ומסריחות ורק איזור הביקבוק מודרני 
מליוני בקבוקים נחים במנהרות , כי כך דורש תהליך הייצור .
לפחות היה  קריר שם לעומת החום בחוץ .
על טעם וריח , ממש לא טעים לי לא יין ולא שמפניה ולא שום אלכהול אחר 
תרבות שהיא תת תרבות, מקוללת בהרבה מקרים . סם חוקי . 
לצפיה ב-'גם הסירה הזאת לא זז לשום מקום...'
גם הסירה הזאת לא זז לשום מקום...
29/07/2016 | 11:46
3
75
לצפיה ב-'אוי...וואו. זה מה שנקרא סירת הצלה? '
אוי...וואו. זה מה שנקרא סירת הצלה?
29/07/2016 | 18:32
1
23
לצפיה ב-'כן ! הסירה הצילה את הרכב מנפילה עד למטה '
כן ! הסירה הצילה את הרכב מנפילה עד למטה
29/07/2016 | 22:42
46
נראה לי שהרכב לא מותאם לגרירת המשקל של הסירה 
לצפיה ב-''
30/07/2016 | 08:02
5
לצפיה ב-'מקסים! '
מקסים!
30/07/2016 | 08:04
31
ממש יפהפה בעיני.
רק מה - לא הייתי קורא לזה "מינימליסטי".

לצפיה ב-'זה מזכיר לי,'
זה מזכיר לי,
30/07/2016 | 08:00
36
סדרה של פרויקטים, נדמה לי משנות ה-40 (כן, "של-המאה-הקודמת")
של כלמני בתים בצורת הפונקציה שלהם, לא זוכר בדיוק מה היה שם...
מסעדה בצורת לחמניה עם נקנקייה, בית מטבחיים בצורת פרה וכו'.

אז כן, זה כאילו יותר מתוחכם, יותר כאילו בכיוון של - form follows function
או אולי משהו בסגנון - האמת צריכה גם להיראות.
בעיני "גג ירוק", גינות על הגג זה לא "ירוק"
(כלומר זה כן - ירוק, אבל לא "ירוק" ) ולא אקולוגי, ולא בטיח.
בטח שלא עבור בניין נמוך יחסית, שטובל בתוך ירוק!.
השימוש בגג, כשלעצמו, ניצול מרחב הגג הוא דבר מבורך, נדיר ורצוי!.
אם מדובר בבית ספר, אלו יכולות להיות כיתות פתוחות וכיו"ב.
אבל - בקיצור - הקטע האוטומטי הזה של - "ירוק" - זה בניין שכאילו 
נעלם מתחת לקרקע, קבור בתוך יער ירוק, נוסח הטלטביז, 
זה פשטני.

לצפיה ב-'הערכת עלות גסה'
הערכת עלות גסה
28/07/2016 | 19:18
9
152
אני שוקל לרכוש בית ישן בן 65 שנה וזקוק להערכת מחיר גסה כמה יעלה לי שיפוץ כולל (הכל מחשמל עד אלומיניום)של בית 100 מ"ר והכנה בלבד לקומה שניה של 50 מ"ר (היום יש גג רעפים)
האם יש אופציה אחרת חוץ מבטון או רעפים לגג? 
לפני כשנתיים שיפצתי בית 75 מ"ר ללא חלונות ב 150K האם ריאלי לחשב שיפוץ בהערכה של 350K?
ממה שהבנתי עד עכשיו עלי להביא לפני קניה מהנדס, אדריכלית וקונסטרקטור ושמאי
זה הגיוני כל זה בשביל הצעת מחיר מקורבת?

לצפיה ב-'תוספת מעל 12 מ"ר תחיב ממ"ד = 100K'
תוספת מעל 12 מ"ר תחיב ממ"ד = 100K
28/07/2016 | 23:09
3
78
תוספת לרצפת קומה א'במקום תקרת רביץ = 100K
שמאי רציני יעזור בתכנון והערכת מחיר כי יתכן והמחיר יביא להריסה ובניה חדשה,
אם תשיג "מלווה בניה" מנוסה הוא יתן לך הערכה קרובה יותר מכולם יחד
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
29/07/2016 | 05:52
2
52
התכוונתי להביא את השמאי של הבנק אני אשאל אותו
לגבי מלווה בנייה אני אערוך חיפוש
האם בכל מקום שבונים קומה שניה חייב בממד? למרות שזה בית ישן?
לצפיה ב-'בכל תוספת חייבים בממ"ד , אלא אם יש מקלט קרוב '
בכל תוספת חייבים בממ"ד , אלא אם יש מקלט קרוב
29/07/2016 | 09:58
1
59
פחות מ 30 מטר , (או אולי שינו גם את זה) , 
לצפיה ב-'כבר שינו את זה'
כבר שינו את זה
29/07/2016 | 11:15
59
כל בית חדש מחוייב בממ"ד
כל תוספת לבית קיים מעל 12 מ"ר מחוייב בממ"ד או במקרים מסומיים חדר מחוזק (כמו למשל שמוסיפים 40 מ"ר על הגג בבניין קיים)
לצפיה ב-'אפשר גם אחרת. לבית 100מ"ר ניתן לבצע חלל גג למגורים בתוך הגג'
אפשר גם אחרת. לבית 100מ"ר ניתן לבצע חלל גג למגורים בתוך הגג
29/07/2016 | 11:57
1
53
לא נדרשת הריסה לישן בשיטה המדוברת = "השיטה הבדואית".
היות והנושא חסוי מתוקף פטנט ברישום, תוכל לפנות אלי למייל או למסר.
אשמח לעזור לך, כי זה מעניין אותי.
לצפיה ב-'זה עדיין מחייב היתר , וגם ממד. '
זה עדיין מחייב היתר , וגם ממד.
29/07/2016 | 18:34
43
בוודאי אם אין עכשיו גג רעפים ויש לבנות כזה, ואפילו אילו היה גג רעפים אך לא שימש למגורים.
לצפיה ב-'נ.ב...מסגרת התקציב תלויה במהות הבניה'
נ.ב...מסגרת התקציב תלויה במהות הבניה
29/07/2016 | 11:59
2
44
לצורך עצמי?
לצורך השקרעה?
למכירה?
העלויות ישתנו בצורה דרסטית לכל אחד מהנ"ל ולכן כל הערכת מחיר היא "על הקרח" ועדיף לבחון מה ניתן לבע במסגרת תקציב נתון שלא רוצים לחרוג ממנו.
לצפיה ב-'הבית הוא לצורך מגורים'
הבית הוא לצורך מגורים
29/07/2016 | 19:21
1
45
התקציב לשיפוץ כולל הכל (גג+הכנה בלבד לקומה שניה) וכמובן כולל אדריכל וכל אנשי המקצוע שיצטרכו להגיע
לצפיה ב-'התשובה לכך ברורה! '
התשובה לכך ברורה!
30/07/2016 | 14:10
44
תעבוד במסגרת תקציב נתון שתקבע לעצמך לא לעבור אותו ויהי מה (אפשרי גם בבניה ושיפוץ)
לצפיה ב-'שוב אני עם סקיצה חדשה..'
שוב אני עם סקיצה חדשה..
27/07/2016 | 17:51
3
219
כבר ממש לא מצליחים להחליט...
מצרפת סקיצה נוספת. השינויים בזכות ההערות שלכם.. אבל כמובן שזה יוצר בעיות חדשות.
ברור לנו שזה שהכניסה מהמרכז זה יותר נכון לנו אבל אז זה יוצר את בעיית החלון ממ"ד (פחות מפריע לנו) והשירותי אורחים (יותר מפריע, מתלבטים לגבי וונטה..)
הדילמה העיקרית- המדרגות. מאוד קשה לנו לדמיין איך זה יראה. האדריכל טוען שזה יראה ממש טוב ואנחנו לא סגורים על זה..

בנוסף דילמה- חדר שינה הורים בפינה דרום מזרחית- הכי פחות בריזה ואויר וגם קרוב לרחוב (פחות פרטיות)
מה דעתכם?
לצפיה ב-'לא קראתי את השירשורים הקודמים בנושא שלכם, אבל יש פתרונות'
לא קראתי את השירשורים הקודמים בנושא שלכם, אבל יש פתרונות
27/07/2016 | 18:42
117
העלית למעשה 4 נושאים שנראים לכם כבעיות ולהלן פתרונות 1 ל-1:
1. ניתן לסתיר חלון ממ"ד עם צלון חשמלי חיצוני בגוון התריסים של חדרי השינה או בגוון הקיר בכניסה ;
2. ניתן להסתיר קיומו של חלון שירותים בצורות אדריכליות שונות ויש לפחות 10 כאלה ;
3. בעיית חדר השינה של ההורים הכי קריטית היא של 2 קירות שחוטפים שמש כל היום ושל חוסר בחלונות בשירותים "כי הם לכיוון הרחוב".
הפתרון המתבקש הוא בניה מבודדת עם חלונות בעלי זכוכית בידודית ותריסים שיבודדו עוד יותר, גם מחום וגם מרעש.
4. מדרגות אינן אלמנט "טוב" ואם אתם מחפשים פתרון "פיסולי" או אלגנטי או אבסטרקטי או כל פתרון אחר, ני מציע לבחון באינטרנט את כל סוגי המדרגות (יש אלפים) שהומצאו עד היום כי בטוח שתמצאו לפחות סוג אחד שתאהבו...גם אם הסוג השקוף שאינו נראה כמעט הוא הסוג שתאהבו.
פרט לכל הנ"ל, התכנון פרופורציונאלי, נכון ושאפו לאדריכל שלכם.
על שיטת "בית ישראלי" כבר שמעתם?
יכול להיות שתמצאו באתר פתרונות חשיבה שונים...
לצפיה ב-'דעה'
דעה
28/07/2016 | 08:26
69
אני הייתי מוותרת על האי. מציבה רק שולחן אוכל אחד ומרווחת מעט את החלל המרכזי
לצפיה ב-'באמת שני לא מבינה למה אתם הולכים אחורה'
באמת שני לא מבינה למה אתם הולכים אחורה
28/07/2016 | 12:10
129
התכנית האחרונה שהעלתם היתה טובה בהרבה.
התכנית הזאת סבירה - למעט בעיה מרכזית אחת וכמה קטנות יותר:
א. למיטב זכרוני הנוף המהמם שלכם נמצא בצפ.מערב - לא? אם כן אז עכשיו אתם יושבים עם הגב אליו.
ב. מה התכלית של המדרגות הללו? איך הן נמצאות חצי בפנים חצי בחוץ ? איך מתבצע המעבר בתוך הקיר בלי שהבית נשאר פרוץ? או שמדובר על מצב עתידי - ואז יש צורך להראות את כל המבנה העתידי כולל קירות שיסגרו את המדרגות.
האם בדקתם לאן המדרגות מגיעות בקומה למעלה? האם במיקום הגיוני שלא דופק את התכנון למעלה?
ג. המרפסת/רחבת ישיבה בצפון רחבת ידיים - אבל הגישה אליה לא נוחה.
ד. פינת המשפחה - שוב לא נעימה ונינוחה. עם דלת הממד תקועה לידה. אם כבר ככה - יש להשקיע את דלת הממד הפתוחה בתוך נישה בקיר שמשמאל כדי שלא תפריע .
ה. דלת הממד - לא יכולה להיות מול דלת בקיר החיצוני! זה לא יעבור אישור פקע"ר.
ו. במטבח - הדלפק בולט לתוך הכניסה היחידה למטבח ויוצר שם צוואר בקבוק - בפרט כשהמקרר ממול.

החלון בשרותי אורחים זו הבעיה הכי קטנה כאן - אפשר לפתור את זה ע"י אוורור מאולץ (וונטה) או סקיילייט.
לצפיה ב-'ספר בנייה'
ספר בנייה
27/07/2016 | 15:08
3
159
הי,
אני עדיין בשלב התכנון , מקווה לעשות את הפיקוח בעצמי.
המליצו על ספרים:
בית בונים רק פעם אחת
בנייה ללא כאבים

האם משהו מכיר את הספרים ויודע מה ההבדל בינהם?
האם יש המלצה על ספרים נוספים בתחום ?
בברכה,
נירו

לצפיה ב-'מקווה לעשות פקוח בעצמי...'
מקווה לעשות פקוח בעצמי...
27/07/2016 | 18:28
116
מציע שקודם תקווה לזכות במפעל הפיס או לעשות אקזיט של כמה מליונים ורק לאחר מכן, אחרי לימודי רפואה לניתוח מוח...תכוון את עצמך לפקוח על הבניה...
כי צפויה לך נפילה כואבת כמו לההוא שלמד שחיה בהתכתבות...
לצפיה ב-'למה אתה נטפל רק לפיקוח ? מה עם אדריכלות ועיצוב ?'
למה אתה נטפל רק לפיקוח ? מה עם אדריכלות ועיצוב ?
27/07/2016 | 23:07
107
מה עם טפסנות אינסטלציה וחשמל ? 
אני לא אוהב להשמע כך כי כאשר הכרזתי שאני הולך לבנות את הבית הראשון שלי 
לבדי בעצמי , כולם אמרו שאני לא אצליח , אבל אני איש טכני והצלחתי ואילו אתה ?
לצפיה ב-'ספר: תורת הבנייה...'
ספר: תורת הבנייה...
29/07/2016 | 01:43
78
"תורת הבנייה תהליכים וחומרים", שירה טריוואקס-ציפר, 2010.
לצפיה ב-'מכירים מכון העתקות באיזור המרכז עם מחיר סביר להדפסת גרמושקה?'
מכירים מכון העתקות באיזור המרכז עם מחיר סביר להדפסת גרמושקה?
27/07/2016 | 14:36
1
41
לצפיה ב-'תגדיר מחיר סביר?'
תגדיר מחיר סביר?
27/07/2016 | 19:03
57
הסבר לאדריכל/ית שלך להוריד שטחים מיותרים (לבנים) ליצור גרמושקה במידה של נייר פוליו מכסימום (גובה), לצמצם חלקי תכנון תוך הכנסת כל תוכנית (1:100) לדף A4 פוליו או 2 כדי שפתיחת הגרמושקה תבוצע כמו פתיחת ספר וכדי שיוכל להיכנס לתיק או קלסר פוליו סטנדרטי ורק אז תשלח להדפסה... כי המחיר נגזר משטח הנייר במ"א...
לצפיה ב-'מקלחונים בגודל 90 על 90'
מקלחונים בגודל 90 על 90
27/07/2016 | 08:19
4
128
שלום. אודה לכם אם תוכלו להמליץ על מקום לקניית מקלחונים באזור הרצליה.
איזה סוג מקלחון כדאי להזמין?
לצפיה ב-'הבנתי מהשאלה שאתה רוצה לחסוך בדלק...'
הבנתי מהשאלה שאתה רוצה לחסוך בדלק...
27/07/2016 | 19:32
2
115
לכן ההמלצה שלי היא דווקא על ספק יבואן שנמצא באזור התעשיה החדש של ראש העין אחרי צומת קסם לכיוון מזרח = אזור התעשיה "לב הארץ" .
כדאי להזמין מקלחון טוב מהסוג שלא מתחיל להתפורר אחרי כמה חודשים עם דלתות שאוטמות יציאה של מים מלמטה כנגד פרופיל ורצוי שקוף עם פסים חלביים שהכי קל לניקוי
לצפיה ב-'תודה רבה על האינפורמציה'
תודה רבה על האינפורמציה
28/07/2016 | 08:25
1
62
האם יש לך כתובת מדוייקת או מס טלפון של היבואן?
האם אפשר לראות שם דוגמאות של מקלחונים?
לצפיה ב-'לא. באים בוחרים על המקום ויוצאים עם סחורה. זו הכתובת המדויקת'
לא. באים בוחרים על המקום ויוצאים עם סחורה. זו הכתובת המדויקת
29/07/2016 | 12:18
24
לצפיה ב-'מקלחונים של חמת'
מקלחונים של חמת
01/08/2016 | 07:57
14
שלום. האם למישהו יש נסיון עם מקלחונים של חמת? אתמול ביררתי בהום סנטר והם מוכרים חברת חמת או חברת פרופילון.
חמת עולה פי 3 אבל הוא תוצרת הארץ ויש שירות מצוין שלהם.
יש למישהו נסיון בענין ?
לצפיה ב-'בכלל לא , גם כאן את לא בכוון לגמרי . '
בכלל לא , גם כאן את לא בכוון לגמרי .
26/07/2016 | 23:01
88
בית מתחילים לתכנן עם אדריכל ומפקח . לא כל אחת היא כמו השכנה שלי שמצאה תכנית באינטרנט והנחיתה לאדריכל שלה ובכל זאת היה לה אדריכל ,
פנסיונר זול שהגיש לוועדה את החומר . אני חושב שהתכנית שהיא מצאה הייתה הכי טובה שאני מכיר . 
אבל היא אשת אשכולות בבניה ומתמצאת בכל פסיק בבניה . 
גם אני פחות או יותר הנחתתי לאדריכל שלי , אבל שכרתי אותו כי רציתי להוריד מהגב שלי את הטענות של אשתי לכל הקשור בתכנון, בקשר ליופי בעיקר , די זול 2000 $ בכדי לקבל ראש שקט , בסוף לא היה לה על מה להתלונן . היום אני מתכנן ללא אדריכל כבר את הבית השלישי . 
לפי השאלה שלך את לא בנויה למצוא תכנית באינטרנט ולפעול לפיה . 
לצפיה ב-'למה צריך תריסים בכלל ? הרי ברוב המקרים ממילא שמים וילונות '
למה צריך תריסים בכלל ? הרי ברוב המקרים ממילא שמים וילונות
26/07/2016 | 21:30
14
168
אני כבר נגמלתי מהתריסים , היכן שאני נמצא אי אפשר בכלל למצוא מישהוא שעושה תריסים , גם יצרן וגם בעלי בתים . 
לצפיה ב-'אצלי התריסים משמשים בעיקר לבידוד מהשמש.'
אצלי התריסים משמשים בעיקר לבידוד מהשמש.
26/07/2016 | 22:26
11
144
תריסים מוקצפים בהירים, מאפשרים הצללה ומבטלים את ריכוז השמש והחימום ע"י הזכוכית. כשהשמש עוברת לאזור אחר במהלך היום - התריסים נפתחים/נסגרים בהתאם, ובחורף תמיד פתוחים.
כשרוצים החשכה כדי לישון מאוחר בשבת בבוקר/צהריים - זה גם אפשרי.
אם אתה בארץ עם פחות שמש - זה פחות נחוץ.

לצפיה ב-'נכון. תריסים מהווים עוד שכבת בידוד. אבל בעיקר חשיבותם'
נכון. תריסים מהווים עוד שכבת בידוד. אבל בעיקר חשיבותם
27/07/2016 | 09:32
10
179
בעצירת קרני השמש לפני שהן מגיעות לזכוכית.
ברגע שהן עוברות את הזכוכית כבר נוצר אפקט חממה, כך שוילונות פנימיים עוזרים נגד סינוור אבל לא נגד חימום סולרי של הבית.
חוצמזה לתריסים גם תפקיד של בטחון , עוד שכבת הגנה (טובה יותר או פחות בהתאם לסוג התריס , כובדו, והאבזור שמתקינים עליו נגד פריצה) במקרה של נסיון פריצה.
לצפיה ב-'תריסים עם סורג פנימי בכל שלב משמשים כמגן מפני פריצות...'
תריסים עם סורג פנימי בכל שלב משמשים כמגן מפני פריצות...
27/07/2016 | 19:12
1
115
פותרים בעיות אלרגיה לכ-35% מהאוכלוסיה אלרגית לאבק בית (נדבק יופי לוילונות)...;

בחום הישראלי מהווים מגן מצויין כנגד השמש אם הם עשויים מפרופיל אלומיניום דק ממולא בפוליאוריתן מוקצף ומרוחקים מה שיותר מהחלון שמורכב מזכוכית בידודית...;

מונעים חדירת קור במידה ובריחת חום בלילה לאחר כיבוי אמצעי החימום ובכך גם חוסכים אנרגיה = כסף וגם יש פחות סיכונים של שריפות...;

קלים לניקוי, בלי שום השוואה לוילונות...;

זולים מוילונות ואם יקרים יותר הם שווים את ההשקעה כי מחזיקים הרבה יותר שנים מעמד ונותנים את כל הפתרונות הרשומים למעלה שהוילונות לא נותנים = עלות/תועלת גבוהה...;

שומרים על ערך הנכס בכמה דריכם שונות שנובעות מהכתוב למעלה...;

חוסכים את ההשקעה בוילונות למי שלא אוהב אותם כי אינם מתאימים לדעתו למראה הבית.
לצפיה ב-'נ.ב. בנושא התריסיםכמגן על המבנה מפני פריצות...!'
נ.ב. בנושא התריסיםכמגן על המבנה מפני פריצות...!
27/07/2016 | 19:15
105
מבחינת חברות הביטוח, תריסים על כל הפתחים בבית (פרט לפלדלת הכניסה) יחד עם נעילה של כל החלונות, מהווים פיתרון מוכר שפותר מאזעקות, חוסך רעשים לשכנים וחוסך עלויות התקנה ותלות במומחים לאזעקות שעוזרות רק לחברות הבטוח אבל לא מונעות פריצות כמעט בכלל לעומת תריסים שמעבירים גנבים לבית שיותר קל לפרוץ אליו (עם אזעקה...
לצפיה ב-'ואם זה תריסי פלסטיק פשוטים?'
ואם זה תריסי פלסטיק פשוטים?
27/07/2016 | 22:25
7
75
מתלבטת, לא רוצים תריס חשמלי.
לצפיה ב-'אני לא בטוחה אם יש היום פלסטיק שלא כולל אלומיניום. בכל מקרה '
אני לא בטוחה אם יש היום פלסטיק שלא כולל אלומיניום. בכל מקרה
27/07/2016 | 22:45
2
78
עדיין זה ייתן הצללה. חסימת חימום הזכוכית מהשמש. בידוד נוסף מקור בחורף. הסתרה אם רוצים חושך בבית, או פרטיות. תריסים זה לא דבר שכדאי לוותר עליו.
גם אני לא אוהבת חשמלי.
בחלון הסלון הגדול יש תריס חשמלי כי הוא ביחידה אחת וכבד לכן לא יכול להיפתח עם סרט ידני שיחזיק אותו ולא ייקרע.
בחדרים אחרים (ואפילו בחלון פינתי בסלון) יש לי תריסי גלילה ידניים או תריסי רפפה.
עדיין - האפקט מצויין (ובכולם יש אלומיניום, אמנם כמה שפחות, וכוללים גם פלסטיק, פוליאטילן, גומי.., כי המתכת מתחממת יותר מחומרים אחרים, אבל הוא נדרש למסגרת). אפשר גם פיויסי או עץ. זה יקר יותר בימינו. למה את מתכוונת ב"פלסטיק" אני לא בטוחה...
לצפיה ב-'התריסים הישנים, גלילה מלפני 40 שנים...'
התריסים הישנים, גלילה מלפני 40 שנים...
28/07/2016 | 13:21
1
73
לא מוותרת על תריסים. אם אפשר ידני עם משהו משולב זה נהדר.
לצפיה ב-'יש משולב לעם ישראל שומר המסורת כבר 40 שנה!'
יש משולב לעם ישראל שומר המסורת כבר 40 שנה!
29/07/2016 | 12:07
40
היות וגם להרים תריס נחשב "עבודה" אצל אחד הרבנים הקובעים לפחות, המציאו כבר לפני מעל 40 שנה את האלמנט המשולב (התחיל מתריסים גדולים שהיה בלתי אפשרי להרים ביד) שמכיל גם מנוע וגם אופציה של הרמה ידנית המבטלת את הצורך במנוע. למערכת הזאת יש סוג של מטו מתקפל שהופך לכעין מנואלה ידנית כמו אלה שהיו לפתיחת סוכך חיצוני פעם, רק במראה עדין והמנואלה הזאת מאפשרת הרמת כל תריס כמו שניתן להרים רכב עם ג'ק, תוך עקיפת המנוע.
כל מתקין אלוניום במדינה מכיר את המנוע המשולב וזה מרכיב סטנדרטי לגמרי בבתים שנבנים למגזר הרחב בארץ השומר שבת.

תריסים מפלסטיק אינם עמידים בשמש הישראלית לאורך זמן ולכן גם קשה לנקות אותם הם מחליפים צבע ומתפרקים אחרי פחות מ-10 שנים בעיקר בצדדים התפוסים למחבר שאף הוא הרבה פעמים מפלסטיק.

עדיין ניתן לרכוש שלבי פלסטיק ואפילו עם שלבי סורג בפנים רק בגלל שלקבלנים זה הכי זול וכמובן לתריסים האלה יש סרט להרמה ידנית.
לא חייבים חשמלי, אלא לתריס כבד וגם אז ניתן לבצע עם הרמה משולבת.
לצפיה ב-'שלבי תריס פי.וי.סי.'
שלבי תריס פי.וי.סי.
28/07/2016 | 08:26
3
83
שלבי תריס מפלאסטיק ניתן להשיג אצל כל קבלני האלומיניום.
החיסרון בשלב זה הוא התייבשותו  לאורך השנים ועקב כך ניתוקו.
רוחב מרבי לשלב מסוג זה הוא 1300 מ"מ.
ניתן להשיג שלב זה בגוון לבן או קרם בלבד.
יתרון שלב זה הוא בבידוד התרמי העדיף על שלבי אלומיניום למיניהם.

לצפיה ב-'כלומר, אין פתרון לא חשמלי למפתחים רחבים?'
כלומר, אין פתרון לא חשמלי למפתחים רחבים?
28/07/2016 | 13:14
2
56
כיום יש לי בבית תריסי פלסטיק גם במפתחים של 1.5 ו1.8 מטר
לצפיה ב-'יש פתרון'
יש פתרון
28/07/2016 | 13:50
70
לשדה תריס השוקל יותר מ 80 ניוטון להפעלה (בערך 8 ק"ג) ניתן לשלב מנגנון ידני הכולל מפחית כח 1/3. החסרון הוא במספר התנועות הדרושות לצורך תפעול התריס. היתרון הוא בכח הנמוך הנדרש להפעלתו.
לצפיה ב-'רוחב מרבי 1300 מ"מ לשלבי פלאסטיק.'
רוחב מרבי 1300 מ"מ לשלבי פלאסטיק.
28/07/2016 | 13:52
50
לא תקין לבצע תריסי גלילה כאלו ברוחב גדול מכך.

לצפיה ב-'גם בשביל למנוע עיבוי בחורף'
גם בשביל למנוע עיבוי בחורף
28/07/2016 | 13:32
1
75
לא נראה לי שווילונות מספיקים
לצפיה ב-'מניעת עיבוי בחורף קיימת בכל סוגי שלבי האלומיניום המלאים'
מניעת עיבוי בחורף קיימת בכל סוגי שלבי האלומיניום המלאים
29/07/2016 | 12:11
52
בפוליאוריתן מוקצף שנותן גם הגנה מקור ומחום ללא שום השוואה לשלבי הפלסטיק עם יכולת להתקיים לאורך שנים רבות במפתחים של עד 6מ'.
לצפיה ב-'לדעתכם אפשר לתכנן מטבח (כשר)ממ"ד סלון ומדרגות לפחות מ90 מ"ר?'
לדעתכם אפשר לתכנן מטבח (כשר)ממ"ד סלון ומדרגות לפחות מ90 מ"ר?
26/07/2016 | 13:15
13
84
לצפיה ב-'שואל ברצינות? אפשר לתכנן דירה שלמה ומרווחת בשטח הזה! '
שואל ברצינות? אפשר לתכנן דירה שלמה ומרווחת בשטח הזה!
26/07/2016 | 15:42
47
לצפיה ב-'קצת קשה אבל אפשרי '
קצת קשה אבל אפשרי
26/07/2016 | 18:26
36
לצפיה ב-'תודה. עכשיו נשאר לחפש תוכניות , לא מוצאת של בית פרטי עם תוכנ'
תודה. עכשיו נשאר לחפש תוכניות , לא מוצאת של בית פרטי עם תוכנ
26/07/2016 | 19:25
8
105
תוכנית נורמלית ושירגיש מרווח.
אנחנו בצהליך תכנון- לא מוכנה/ רוצה לבנות מעל 180 מ,ר
לצפיה ב-'את מתחילה עקום לגמרי , את צריכה לשרוץ בפורום הזה הרבה '
את מתחילה עקום לגמרי , את צריכה לשרוץ בפורום הזה הרבה
26/07/2016 | 21:17
3
126
ולקרוא הרבה דפים אחורה .
התפקיד שלך בתור בעלת הבית הוא לא לתכנן אלא להנחית הוראות 
אז תתחילי להנחית הוראות לאדריכל ולמפקח שלך , 
קוראים לזה פרוגרמה , רשימת מכולת של כל מה שאת רוצה שיהיה בבית .
ממילא את לא תביני לעומק אפילו אם תמצאי תכנית של 180 מ"ר באינטרנט .
כמה חדרים כמה מקלחות גודל סלון ומטבח וכו' כמובן גם תכנית פיתוח של המגרש שלך יש להציג לאדריכל . 
לצפיה ב-'אאוצ' כמה זלזול'
אאוצ' כמה זלזול
26/07/2016 | 22:30
2
43
לצפיה ב-'לא חושבת שהכוונה היא לזלזל. אידיט מנסה להתוות לך כיוון נכון'
לא חושבת שהכוונה היא לזלזל. אידיט מנסה להתוות לך כיוון נכון
27/07/2016 | 09:20
1
78
שכן אדם לא מקצועי לא יודע בדרך כלל להבין לעומק תכניות ולדעת לתרגם אותן בראשו לבית מוגמר בתלת מימד. האדם הסביר גם לא ידע להתאים את התכניות שהוא רואה לתנאים השונים שלו, לטופוגרפיה הספציפית, לנוף, להוראות התב"ע של השכונה וכו.
הרי בארץ לא מדובר על מצב בו יש לך מגרש פנוי של 10 דונם - ואפשר להלביש עליו כל מבנה שאוהבים. נכון?
בארץ המגרשים קטנים, השכונה צפופה ויש שכנים מהצדדים, השמש והאקלים בכלל מצריכים התחשבות בהעמדה ובצורת המבנה, יש אילוצים מיוחדים לארץ כמו הממד שיוצר אילוצים קשים בתוך הבית. וכן הלאה.....

נניח שתמצאי תכנית מצויינת שבמקרה ממש מתאימה למשפחה שלך - אבל אז יסתבר שהיא לא מתאימה לצורת המגרש ומכאן קווי הבנין (המדרש שלך ריבועי, ואילו המגרש של
הבית טרפזי...) , לטופוגרפיה (אצלך זה מישור והבית ההוא במדרון הררי), לכיוונים (הבית ההוא צופה מערבה מהקומה השניה, ואצלך נוף לחורשה בדרום-מזרח) וכן הלאה....

שורה תחתונה - מומלץ לשוטט באתרי אדריכלות ועיצוב, לראות בית, לראות תכניות , ולהתרשם. אם את לא יודעת לקרוא תכניות, מומלץ מאד ללמוד לעשות את זה כי זה יהיה הממשק שלך מול האדריכל. כל זה כהכנה לתהליך התכנון שלך עם האדריכל שלך. 
אבל גם חשוב להבין שכמעט בלתי אפשרי למצוא תכנית של בית קיים שתענה לחלוטין על כל הצרכים שלך, של המגרש והמיקום, ושל תנאי התב"ע הספציפים של השכונה שלך. ולכן כל הלמידה לעי"ל טובה בעיקר כתהליך מקדים לצורך תהליך התכנון שיתבצע בינכם לבין המתכנן/נת שלכם. 

לצפיה ב-'תודה שהסברת.'
תודה שהסברת.
28/07/2016 | 08:23
14
לצפיה ב-'בתהליך תכנון לא "מוצאים" תכנית - אלא יוצרים תכנית!'
בתהליך תכנון לא "מוצאים" תכנית - אלא יוצרים תכנית!
26/07/2016 | 21:19
3
87
כלומר מגבשים את התכנית הכי טובה במסגרת הצרכים והמגבלות, הכי מתאימה לכם ולמגרש שלכם ולתנאים הסביבתיים וכו.
בתכנון נכון אפשר להכניס ב 180 מ"ר ברווחה 4-6 חדרי שינה (נניח שאחד מהם ממד) בנוסף למטבח+פ.אוכל+סלון ו 2-3 חדרי רחצה.

בהצלחה

לצפיה ב-'בכל זאת - במקרה הזה - אני מסכימה שיש בעיה אמיתית למצוא תכנית'
בכל זאת - במקרה הזה - אני מסכימה שיש בעיה אמיתית למצוא תכנית
26/07/2016 | 22:30
95
כשמתחילים לנסות לתכנן פרוגרמה גם מחפשים מה אוהבים וגם מחפשים אדריכלים שיכולים להתמודד עם זה.
כל 'אדריכל' יכול להכניס את כל הפונקציות ב- 200 מטרים. להכניס הכל, כך שיהיה יעיל ונעים ומוצלח, ב- 90 (או אפילו ב-50 - זה אפשרי) - זה כבר יותר מסובך למצוא. אז צריך באמת א ד ר י כ ל.
למצוא דוגמאות שכבר נעשו - יכול לעזור להראות שזה אפשרי, לקבל רעיונות, וגם לזהות אדריכל שיכול.
אגב - חיפוש כתבות על דירות קטנות יכול להיות כיוון לא רע :)
לצפיה ב-'נכון, לא התנסחתי טוב. אני מחפשת השראה- לא העתקה. '
נכון, לא התנסחתי טוב. אני מחפשת השראה- לא העתקה.
26/07/2016 | 22:32
1
34
לצפיה ב-'תגדירי בבקשה מרווח לדעתך?'
תגדירי בבקשה מרווח לדעתך?
27/07/2016 | 18:58
54
סלון של 40 או 80 מ"ר?
מטבח עם פינת אוכל של 25 או 40מ"ר?
שירותים בגודל 2מ"ר עם כיור חיצוני בכל קומה או שירותים בגודל 8-12מ"ר?
ממ"ד בקומת קרקע של 9מ"ר = המינימום בתקן או 14-18מ"ר כחדר נורמאלי עם מקום לארון בנישה הפנימית?
לובי כניסה של 10מ"ר או מבואה בלבד של 3-4מ"ר?
את מבינה...?
מרווח זה עניין של הגדרה אישית...
לצפיה ב-'בלי שום בעיה'
בלי שום בעיה
27/07/2016 | 08:54
78
90 מ"ר בהחלט מספיקים לזה.  
אם תרצי אוכל לשלוח לך מס' דוגמאות

לצפיה ב-'אגב - אצלי יש כל מה שהזכרת ועוד'
אגב - אצלי יש כל מה שהזכרת ועוד
27/07/2016 | 15:20
76
דירה בת 105 מטרים. שני חדרי שינה גדולים. אחד מהם ממ"ד. הכנה למדרגות קומה שניה. שני חדרי שירותים, מקלחת, חדר כביסה, פינה בין החדרים שיכולה לשמש לשולחן עבודה או "פינת משפחה", סלון גדול במיוחד, שכולל פינת עבודה שניתנת להפרדה עם גבס בעתיד, מטבח גדול (כולל כיור אחד ותנור אחד, אבל יכולים להיכנס צמדים).
בדירה הקודמת שגרתי בה - 49 מטרים - סלון, חדר כניסה + כביסה, שרוקלחת, ממ"ד, חדר שינה + חדר כניסה פנימי שיכול לשמש לפינת אוכל (שאצלי עמדה בסלון). אז 90 - זה ענק!! למה שאת רוצה...
לצפיה ב-'נפתח פורום פוקימון GO'
נפתח פורום פוקימון GO
( לעמוד שלי בתפוז )
26/07/2016 | 12:01
14
 אם גם אתם נפלתם לטירוף החדש שמשגע את העולם, הפורום הזה נועד בדיוק בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום פוקימון GO בתפוז, שם מחכים לכם פוקימונים נדירים ביותר:
לצפיה ב-'אפשר גם בלי מטבח לבן גלוס עם ידיות אינטגרליות וקלפת זכוכית'
אפשר גם בלי מטבח לבן גלוס עם ידיות אינטגרליות וקלפת זכוכית
26/07/2016 | 09:54
95
לצפיה ב-'כמה שאלות (לא קשורות אחת לשניה)'
כמה שאלות (לא קשורות אחת לשניה)
25/07/2016 | 16:51
6
185
1) האם חדר רחצה שצמוד לממד מצריך תוספת של קיר בלוקים (חיפויים וצנרת?)
2) איך מחשבים נישה למקרר? וכמה הדלת של המקרר בולטת?
2) מרחק מהאי: בדרך כלל כתוב שמרחקים מסביב לאי צריכים להיות 1.2. מה עושים במקרה של מקרר בולט?

תודה מראש לעונים.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
25/07/2016 | 21:01
3
131
1. צנרת לא יכולה לעבור בקיר בטון של ממ"ד אלא בעיבוי שלו, כדאי למצוא אופציות טובות לתכנון חדר הרחצה ללא מעבר צנרת בקיר הספציפי כדי שלא להפסיד שטח אם הנושא חשוב לך.
2. תלוי במקרר. יש מקררים שהם בילט אין שאינם דורשים מרווח כלל.
מקררים סטנדרטיים דורשים בין 3 ל5 ס"מ מרווח. תמיד מומלץ להתייחס למפרט הטכני של המקרר הספציפי כדי לדייק ולייצור מראה מושלם של החזית הזאת, ללא מרווחים מיותרים. כמו כן רצוי להגיע לאותו מישור של הארונות.
3. מתייחסים למרווח הנוצר מהמקרר.
בכל מקרה ממליצה לתכנן מטבח וחדרי רחצה בעזרה מקצועית, הקשר בין השאלות הוא ההתייחסות ל2 האזורים בבית הדורשים תכנון מאד מדוייק ומקצועי
וגם חלקם בתקציב משמעותי מאד ביחס לגודלם. בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה'
תודה
25/07/2016 | 21:40
2
78
קו ארונות ממש?  או שאמורה להיות בליטה מסוימת?  אם כן כמה ( מה צריכה להיות הנישה למקרר עומק 90?)
האם הכלל של 1.2 חל גם במקרה של אי עם כיסאות? או שבמקרה כזה צריך יותר מ 1.2

לצפיה ב-'אפשרי ויפה קו ארונות'
אפשרי ויפה קו ארונות
26/07/2016 | 09:07
1
83
למקררים מסויימים שהם בילט-אין כאמור, ובהם לא נוצרת בעיה בפתיחת הדלת.
ושאר השאלות, בהתאם לתכנון מטבח ספציפי וגם לתקציב למקרר, עומק 90
ניתן לתכנן עם נישה שקועה  למלוא עומקו כולל מרווח של כ5 ס"מ למעבר אויר,
התחשבות בברז ושקע חשמל ומיקום גובהם על פי פרטי המקרר.
עם זאת קח בחשבון ששימוש במקרר בעומק כזה לא אידיאלי ומקשה על גישה
לעומק המדפים.
וכנ"ל מרווח לצורך תכנון אי, שאלה אם זה המעבר הראשי, היחיד, כמות המשתמשים במטבח, גודל כסאות ומבנה האי וכן, כמובן שיש להתחשב במרווח נוסף לצורך ישיבה והסתת הכסא וגם מעבר נוח וגישה לארונות ולמקרר במעבר ופתיחתם במקביל ליושבים.
לצפיה ב-''
26/07/2016 | 09:14
12
לצפיה ב-'1. לא חייב בלוקים. אפשר להצניע את הצנרת גם בתוך'
1. לא חייב בלוקים. אפשר להצניע את הצנרת גם בתוך
26/07/2016 | 10:15
103
עיבוי של גבס, או לוחות צמנטבורד, או פתרונות אחרים שגוזלים פחות שטח.
ואפשר גם לא להצניע בכלל - כמו בתמונה המצורפת. בתכנון נכון אפשר שהצנרת על הקיר תהיה מינימלית, או לא תהיה בכלל.
לצפיה ב-'בממ"ד לא צריך לעבות את כל הקיר , אלא רק מקומית '
בממ"ד לא צריך לעבות את כל הקיר , אלא רק מקומית
26/07/2016 | 11:29
61
זה אפילו שימושי שיש מדרגה מאחרי הכיור או האסלה , 
אם זו המקלחת אפשר לשים אותה בפינה ובכך להמנע מעיבי הקיר 
לצפיה ב-'תריסי אור'
תריסי אור
24/07/2016 | 23:12
8
170
מתלבטים בין תריסי אור מוקצף (פתח של 7 מ"מ) לתריסי אור משוך (פתח של 1 ס"מ), לאזור המטבח והסלון, למישהו יש המלצות בעניין?
לצפיה ב-'משוך איכותי יותר'
משוך איכותי יותר
25/07/2016 | 21:04
2
127
ומאפשר מפתחים רחבים יותר.
לצפיה ב-'ומוקצף מבודד יותר'
ומוקצף מבודד יותר
25/07/2016 | 22:33
110
לי ולשכנים יש תריסים. שלי לבנים ומוקצפים ומהווים בידוד מצוין מחום השמש.
לשכנים משוכים, אור, שחורים - המרפסת פונה למערב עם חלון גדול - כשהשמש מתחילה לשקוע והאויר מתקרר (אנחנו צפוניים + בריזה אז זה תקף גם היום :) - אי אפשר לעמוד במרפסת שלהם ליד התריס. חם שם והם מחפשים עכשיו וילונות שיחסמו את השמש שנכנסת מחריצי האור, כי רוצים להשאיר חצי פתוח אבל להגן מהשמש.
כשהתריסים לא "אור" אז אפשר לסגור חצי או שני שליש תריס שיחסום שמש, והכל זאת נכנס קצת אויר.
המלצה - מוקצף, בהיר, לא אור.
בהצלחה :)
לצפיה ב-'אגב עוד ייתרון למשוך - יותר חזק ויכול לשמש כסורגים בקומת הקר'
אגב עוד ייתרון למשוך - יותר חזק ויכול לשמש כסורגים בקומת הקר
25/07/2016 | 22:34
92
...יכול לשמש כסורגים בקומת הקרקע אם חשוב לכם.
לצפיה ב-'תריס אור מוקצף ומשוך'
תריס אור מוקצף ומשוך
26/07/2016 | 09:04
4
163
נכון לעכשיו תריס אור מוקצף של "קליל רול פרופיל" הוא היחיד שיעמוד בתקן הישראלי מבחינה בטיחותית להגנה על אצבעות (ילדים בעיקר) עקב גובה אור קטן.
תמיד, עם חלוף הזמן, מתיישרים יצרנים נוספים לדרישות התקן החדשות.
אם יש פתחים רחבים מ 3500 מ"מ יש לבצע שלב משוך.
תמיד יש עדיפות לבצע התריס בגוונים בהירים לבידוד תרמי יעיל.
בהצלחה.
מאירי רון - יועץ אלומיניום
לצפיה ב-'3500 מ"מ??? '
3500 מ"מ???
27/07/2016 | 19:34
3
24
לצפיה ב-'כן 3.5 מטר, 350 ס"מ, 3500 מ"מ רוחב.'
כן 3.5 מטר, 350 ס"מ, 3500 מ"מ רוחב.
28/07/2016 | 08:13
2
16
לצפיה ב-'ידידי...יעוץ קצר...'
ידידי...יעוץ קצר...
29/07/2016 | 12:54
1
41
אני יודע מה זה מפתח...
אני בספק גדול אם אלה שלא מתעסקים במפתחים מכירים בכלל את המילה הזאת כי היא מילה מקצועית...מניסיוני הדל...
לכן קיווית שתתקן ותכתוב 3.5  רוחב...כדי שכולם יבינו את כוונתך הטובה.
לצפיה ב-'תודה להערה. אשתדל.'
תודה להערה. אשתדל.
31/07/2016 | 14:06
5
לצפיה ב-'תריסי אור'
תריסי אור
24/07/2016 | 23:06
61
מתלבטים בין תריס אור מוקצף לתריס אור משוך לאזור הסלון והמטבח. האם למישהו יש המלצה?
לצפיה ב-'מרהיב וגם מעציב - ביתו של ספדיה בעיר העתיקה, וגם מה'
מרהיב וגם מעציב - ביתו של ספדיה בעיר העתיקה, וגם מה
24/07/2016 | 15:22
3
144
לצפיה ב-'הצחיק אותי,'
הצחיק אותי,
24/07/2016 | 19:48
2
97
הכיתוב תחת אחת התמונות:
"למרות הזמן הרב שחלף, הדירה נראית כחדשה: הקירות והתקרות, שלא פעם מסתיימים בכיפות אבן עתיקות, מבהיקים בלובנם כמו הריהוט הלבן ורצפת האבן המצוחצחת"
לצפיה ב-'כן אה? בפרט אחרי שהוא אומר שצריך לשפץ כל 15 שנים.'
כן אה? בפרט אחרי שהוא אומר שצריך לשפץ כל 15 שנים.
24/07/2016 | 20:28
1
92
בכל מקרה אלון - ככה כנראה נראה בית ללא ילדים. יש לנו לאן לשאוף....
לצפיה ב-'ספדיה סתם לא מקורי ,כך נראת הדירה של הבת שלי , הכל לבן '
ספדיה סתם לא מקורי ,כך נראת הדירה של הבת שלי , הכל לבן
25/07/2016 | 06:17
98
הכל , חוץ מכמה אבזרים 
אבל יש לה ילדה לעת עתה . 
זה חילוני ? למה חילוני צריך לראות כל יום את הלב של הדתיים?
זה כמו שחילוני יגור בלב מאה שערים . 
לא רחוק היום ובירושלים יראו רק אנשים עם בגדים המכסים מכף רגל 
ועד ראש. = ערבים וחרדים. 
הבית שלו זה עולב גם בגלל מיקומו . מוטב שימשיך בפרוייקטים נהדרים
כמו בסינגפור, ראיתי את תכנית על הבניה ,בנשיונל ג'יאוגרפיק או בדיסקברי
הוא לא הוזכר שם 
פרוייקטים כאלו זה מקומם האמיתי של אדריכלים
לצפיה ב-'לספור עד 10 לפני שזורקים '
לספור עד 10 לפני שזורקים
24/07/2016 | 15:17
1
175
לצפיה ב-'ספרי את זה לאשתי! '
ספרי את זה לאשתי!
24/07/2016 | 19:37
33
לצפיה ב-'קיץ, ים, ילדים מובטלים ועבודות יצירה....'
קיץ, ים, ילדים מובטלים ועבודות יצירה....
23/07/2016 | 13:14
96
לצפיה ב-'תיכנון מקלחת הורים קטנה'
תיכנון מקלחת הורים קטנה
24/07/2016 | 04:01
6
171
האם ניתן למקם את הפונקציות מקלחון אסלה וכיור בשרותי הורים בגודל 210X115 או 170X120? בכל מקרה הדלת תהיה עם פתיחה חיצונית...

לצפיה ב-'תעלי תמונות בפורמט JPG או אחר , שלא צריך להוריד למחשב שלי'
תעלי תמונות בפורמט JPG או אחר , שלא צריך להוריד למחשב שלי
24/07/2016 | 09:12
89
כדי לראות.
לצפיה ב-'בלי שום בעיה'
בלי שום בעיה
24/07/2016 | 12:06
2
85
הייתי בודק את האפשרות של דלת הזזה
לצפיה ב-'אשמח לדעת על איזו מהאופציות התכוונת?'
אשמח לדעת על איזו מהאופציות התכוונת?
24/07/2016 | 14:08
49
אני לא יודעת איפה למקם את ארון הבגדים ביחידת ההורים(לא אכפת לי להקטין חדר השרות אם צריך...)
לצפיה ב-'תןדה רבה '
תןדה רבה
24/07/2016 | 14:13
95
על איזו מהאופציות אתה חושב שאין בעיה?
מצ"ב תוכניות  הדירה(2 אופציות שונות), מנסה לחשוב איפה למקם את שרותי ההורים
לצפיה ב-'תודה, לא יודעת איך לעלות...'
תודה, לא יודעת איך לעלות...
24/07/2016 | 14:05
1
107
בעיקרון, השאלה היא איפה אני יכולה למקם את הארון הבגדים ביחידת הורים(לא אוהבת את המיקום הנוכחי)?
מוכנה להקטין את חדר השרות אם יעזור...
(השאיפה שרותי הורים כמה שיותר קטנים ופונקציונלים)
הקירות עדיין לא בנויים כך שהכל גמיש....

רצ"ב תוכנית הדירה

לצפיה ב-'קנית דירה גדולה ויקרה, ומאז את חוסכת בהוצאה על תכנון נכון'
קנית דירה גדולה ויקרה, ומאז את חוסכת בהוצאה על תכנון נכון
24/07/2016 | 15:26
90
זה אבסורד. כבר עניתי לך בעבר, ומה שאת רוצה (וצריכה) עכשיו זה שנעשה עבורך את התכנון (דרך הפורום ובחינם) . זה לא יקרה. א. כי אי אפשר לתכנן דרך הפורום. ב. כי אפילו אנחנו לא עובדים בחינם.

שיהיה לך בהצלחה.

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

יבוא 4 U
חברת יבוא 4 U
HobbitHome - ארכיטקטורה
HobbitHome - ארכיטקטורה
גולדן B - השקעות נדלן בגרמניה
גולדן - B

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה