לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1393013,930 עוקבים אודות עסקים

פורום בונים בית

בונים בית ? בואו לספר על החלום ואיך הוא הופך למציאות. זה המקום להתלבט איתנו בדילמות הקטנות והגדולות של הבניה ולעבור ביחד את הדרך הארוכה והמפרכת עד הרגע המיוחד בו תכנסו אל הבית שלכם. הפורום הוא פורום לתמיכה ולדיונים מקצועיים ואחרים. אנא הקפידו על חוקי הכתיבה בפורום אותם ניתן למצוא בתקנון הפורום. ברוכים הבאים ושהמסע יהיה מהנה לכולנו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בונים בית

בונים בית ? בואו לספר על החלום ואיך הוא הופך למציאות. זה המקום להתלבט איתנו בדילמות הקטנות והגדולות של הבניה ולעבור ביחד את הדרך הארוכה והמפרכת עד הרגע המיוחד בו תכנסו אל הבית שלכם. הפורום הוא פורום לתמיכה ולדיונים מקצועיים ואחרים. אנא הקפידו על חוקי הכתיבה בפורום אותם ניתן למצוא בתקנון הפורום. ברוכים הבאים ושהמסע יהיה מהנה לכולנו.

לצפיה ב-'עזרה עם תכנית ראשונית '
עזרה עם תכנית ראשונית
08/08/2017 | 08:28
8
264
שלום לכולם, 
אנו זוג צעיר, ללא ילדים עדין.
אנו בשלב ה"פינג פונג" עם האדריכלית, מצרפת את התכנון לקומה 0 ו-1 ללא החלטה כרגע לגבי פתחים וחזיתות, כאשר מתוכנן גם מרתף בו יהיה גם המרחב המוגן (וחצר אנגלית). קיים בשרטוט מבנה מלבני בצד הצפון מערבי- מדובר במחסן קיים בשטח שיפורק עם בניית הבית. 
הדרישה הייתה ל4 חדרי שינה (3 לילדים ויחידת הורים), בקומה התחתונה רצינו עוד איזו שהיא פינת משפחה נסתרת יחסית שיכולה לשמש גם כחדר עבודה.  בצד המערבי קיים שטח של השכנים, שככל הנראה ייבנה עליו בית בעתיד. בצד הדרומי- רחוב משולב. 

אודה מאוד לתובנות כלשהן, דברים שכדאי להסתכל עליהם מנסיונכם בשביל ההמשך וההתקדמות 
תודה! 
לצפיה ב-'לדעתי התוכנית טובה מאד.'
לדעתי התוכנית טובה מאד.
08/08/2017 | 10:19
5
109
תיכנון מאד פרקטי,  מאד דומה לבית שלי .
במיוחד אהבתי את הקומה השניה ההפרדה בין חדר שינה לשרותים והמרפסת הרחבה.
אהבתי את המרחבים הפתוחים ואי שימוש במסדרונות צרים ...
לדעתי מרתף זה דבר יקר ומיותר, זה מרחב מגורים לא נוח ובדרך כלל הופך למחסן של חפצים מיותרים , והעלות שלו גבוה יותר משטחים אחרים בבית בגלל הצורך בחציבות יציקות ואיטום ( ולפעמים יש אחרי כמה שנים בעיות של איטום ריחות של עובש וכ"ד...).
אבל אם אתם עושים מרתף שימו שם את הממ"ד ואת המחסן .

לצפיה ב-'חסרים פרטים שיאפשרו לנו להבין את המכלול - רצ"ב רשימה מנחה.'
חסרים פרטים שיאפשרו לנו להבין את המכלול - רצ"ב רשימה מנחה.
08/08/2017 | 15:23
4
140
בראש וראשונה - שרטוט חץ צפון על גבי התכנית!  ו לא, הסברים אינם תחליף.  

הנה התובנות שלי (עד שיהיו עוד פרטים שאולי ישנו את התמונה):
קודם כל אהבתי שהתכסית לא גדולה מדי, שהבית לא מתפרש על המגרש, שנשארת לכם חצר נחמדה בחתיכה אחת מלבנית, ויש מקום הן לישיבה והן לגינה.
אם הבנתי נכון והחצר גם צפונית, וכך גם הויטרינה בסלון - בכלל יופי!
עכשיו נשאלת השאלה - האם צריך את החצר/רחבת הישיבה  הדרומית? האם באמת תשבו בה? אל מול הרחוב ? אלו שתובות שתלויות בהרגלים שלכם ובאופי הרחוב וכו.

בהמשך לשאלה הקודמת - אני רואה שהבית תוכנן להיות במפלס הרחוב (פחות או יותר) האם מתאים לכם שכל החזית הפתוחה בויטרינות אל הרחוב ? מה עם פרטיות?

בכללי - הבית מתוכנן בדומה למה שרואים היום במגזינים לעיצוב, וזה אומר הרבה חשיבה על הויזואליה ואפשט הרושם, ופחות חשיבה על הפרקטיקה.
אבל אתם בונים בית - לא מוצר לראווה. אלא מקום שתגורו בו ויהיה הבית שלכם ושל הילדים שלכם, יום יום, בכל ההיבטים.
החללים פה גדולים מאד, זה אולי נראה כיף גדול אבל יש לזה מחירים לא פשוטים. מלבד עלויות גבוהות של ההקמה (עלות בניה, היטלים אגרות ומיסים שהם לפי מטר) יש עלויות נוספות של מיסי עיריה (ארנונה, ביוב וכו - לפי שטח) של תחזוקה שוטפת (חימום וקירור וכו). והמחיר של המרחבים הגדולים שצריך לסדר ולשמור מסודר, ונקי.... אולי עכשיו שאתם שניים זה נראה פשוט וחביב, אבל במשפחה עם ילדים זה נראה אחרת לגמרי.
אתם צריכים לשאול את עצמכם (ואולי גם חברים/מכרים שיש להם ילדים בגילאים שונים) האם זה מתאים לאורח החיים שלכם? גם היום, וגם בעתיד כשיהיו לכם ילדים ותבשלו ארוחות, ויהיו בקבוקים לייבש, וכו וכו....
הגישה שלי היא שהבית נועד כדי לשרת אותי - לא שאני אשרת אותו.

פירוט הערות:
1. הכניסה לבית - אין לכם כניסה! כלומר - יש חור בקיר, ויש בו דלת. אבל אין מבואה חיצונית מוגנת מגשם ושמש. דלת הכניסה שלכם תיצלה בשמש מערבית, וגם אתם, ובחורף אתם/מבקריכם תעמדו בגשם מול הדלת.
מבפנים אין שום מרחב מבואה שמקבל אתכם. נכנסים הישר ללב החלל (כולל הבעיה של לפוח דלת לפרצוף של מי שבפנים).
מתאים לכם?

2. המטבח - בעצם ללא חלון. יש ויטרינה גדולה שצריך לפתוח כדי לקבל אוורור. וזו כאמור פונה לרחוב. אפשר אמנם להתקין אוורור מאולץ (קולט/וונטה) אבל כדי לחשוב אם זה באמת מספק אתכם פרקטית.
אין לכם כמעט משטח עבודה!!! יש מטר בין הכיור לכיריים, ועוד שארית מפה ומפה.
כיריים וכיור על האי - למי זה מתאים?
למי שלא מבשל בבית, אולי רק ביצה קשה וטוסטים...
או לחילופין מבשל רק בארוח גדול ואז נעים לו להיות מול כולם.
או לחילופין - מי שמסוגל לשמור על נקיון מזהיר ככה שלא יהיו כלים בכיור ושפריצים על הכיריים....
במילים אחרות - כאמא ל 3 בנות שמנהלת בית משפחתי פעיל, כולל אורחים וחברים מזדמנים - זה נראה לי מאד לא פרקטי. אי יכול להיות דבר נחמד, אבל בלי הפונקציות המלכלכות ומבלגנות ומשפריצות לכל עבר. ו/או עם דופן מוגבהת/קיר קטן שמפריד אותן מהחלל.
חסר לי שאין שום חדר שרות או חצר שרות בקומה. איפה תאכסנו חומרי נקיון, מגב מטאטא דלי וכו ?
פרקטיקה!

3. פינת משפחה - מאד גדולה. אפשר בקלות לקצר אותה במטר או יותר. (למשל לטובת ח.שרות...)

4. שרותי אורחים - מתוכננים הפוך. החלל מאד גדול והאסלה דוקא מול הדלת ?
הייתי מסובבת האסלה ימינה במקום הכיור. ואת הכיור מתחת לחלון מול הדלת.
והייתי מצרה את החלל (למשל לטובת ח.שרות...)
החלון -  נחמד שיש אור/אויר/נוף אבל לא צריך 2 מ.רוחב. אפשר להקטין.

פ.השפחה יכולה להפוך בעתיד לח.עבודה, ובעוד יותר עתיד (או לא) לחדר הורים שרוצים שקט (מהמתבגרים שלהם) או רוצים לגור בדירה צנועה יותר ובלי ריצות במדרגות (נפלאות הגיל). 

5. הסלון ענק. ציירו את הספות סתם. ישיבה זה מול זה ממרחק 6-6.5 מטר זה לא באמת מרחק הסבה, לא מרחק לנהל שיחה ולא מרחק טוב לצפיה בטלויזיה. או שיצריך מסך ענק. שרטטו את ריהוט הישיבה באופן נכון ותראו שנשאר שטח ענק וריק מסביב.
בקיצור - יש לכם חלל סלון של 50 מ"ר ! אתם באמת צריכים את זה? רוצים לתחזק את זה?

4. מדרגות - התכנון שגוי ב 180 מעלות!
מה שעשיתם זה להוביל את כל התעבורה בבית: אורחים, ילדים, חברים של הילדים (עם כל הבוץ על הרגליים...) אנשי מקצוע ותחזוקה (שרברב...) וכו. דרך כל הסלון שלכם??? בין הספות ועל השטיחים....!
כמובן שכיוון העליה היה צריך להיות הפוך. במקום נגיש וזמין, ליד הכניסה ומרכז הבית אפשר לעלות מיד למעלה.  אלא שלמעלה זה לא הסתדר למתכננים - אז הם הפכו הכל.
בנוסף - המדרגות לא תיקניות - אסור יותר מ 15 מדרגות במהלך אחד, בלי פודסט לעצירה, או בלי לשנות כיוון עליה. (הסיבה - אם מישהו מועד שלא יפול את כל הגובה והמרחק בלי יכולת לעצור).
בנוסף - בקומה ב מיקום המדרגות יוצר קניון צר בין 2 קירות אטומים, לא יפה ולא נעים.
בקיצור - תמחקו את מדרגות הללו ! חזרו לאדריכל שיחשוב מחדש על נושא המדרגות, מיקום נכון, מהלך תקין וכו.

קומה ב :
5. שוב נורא מפריע לי חוסר הפרופורציות. חדר הורים ענקי!!! חלל ריק של 20 מ"ר (יחד עם ח.ארונות ורחצה יש לכם יחידה של 30 מ"ר). לשם מה? לא נראה שיש לכם איזשהו שימוש לכל השטח מסביב למיטה...
הנה שיעורי הבית שאני נוהגת לתת ללקוחותי - קחו נייר ועט וערכו רשימה של כל השימושים שלכם לחדר הורים (שינה, התלבשות, צפיה בטלויזיה, קריאה במיטה וכו) . עכשיו ערכו רשימה שניה של כל השימושים של ילדים (בכל גיל) בחדר הילדים (שינה, התלבשות, קריאה, מחשב, משחקי קופסה, הרכבה, ארוח חברים, ארוח ללינה של חברים, נגינה, הכנת שיעורים...וכו) .
עכשיו חישבו שנית האם הקצאת השטחים נכונה בעיניכם.
אגב - אם אתם רוצים טלויזיה בחדר שוב יש לכם בעיה עם מרחקג צפיה לא נח.
אגב - חדר ארונות - לא טוב. הפינות הן פינות מתות, לא באמת ניתנות לניצול. ככה שמה שאתם מרוויחים בצדדים כמעט שווה למה שיורד בפינות. עדיף ליצר חדר ארונות רחב ומקבילי. (ולטעמי האישי עוד יותר עדיף ארון קיר אחר גדול. ובטח חסכוני מאד בשטח).

6.באמת צריך את הספה במעבר למעלה? מי ישב שם כשלמטה יש פ.משפחה יפה?
גם אם רוצים אותה - כרגע היא מהווה מכשול באמצע המעבר מכל החדרים. עדיף למקם אותה בנישה מצד ימין - כך תבלוט פחות ותחסום פחות דלתות. בעיני - זה לגמרי מיותר.

7. חלונות - לא רואה התיחסות נכונה לכיווני האויר/שמש בתכנון הפתחים. פתחים דרומיים מחייבים הגנה בקרניז או גגון כלשהו מעל הפתח, לטובת הצללה משמש דרומית גבוהה בצהריים הלוהטים.
פתחים מערביים ומזרחיים - עדיף שלא יהיו מאד גדולים (אלא אם הם מקבלים הצללה מאלמנט מערבי קרוב כגון שיחים/עצים או מבנה סמוך).
חדר הילדים הפינתי בק"ב הדר.מערבי  יהיה חממה נוראית בקיץ, ויסבול מקור וגשם בחורף בגלל החלון המערבי הענקי. ועוד מעל המיטה. תשאירו חלון מערבי אבל קטן שימוקם בין המיטה לארון.  
חדר המדרגות יוצף בשמש רצחנית ממזרח בבוקר (אלא אם החלון גבוה ליד התקרה)

אגב - איך מגיעים למרפסת קדמית דרומית? מהויטרינות בחדרים?

בקיצור - שינוי המדרגות יחייב שינוי מבני מהותי בקומה השניה (אולי גם בתחתונה) נצלו את זה כבר כדי לשפר את חלוקת השטחים בין הפונקציות השונות.
ממליצה ללמוד את המאמר המצורף על התאמת המבנה לכיווני השמש - ולדרוש מהאדריכל שלכם התיחסות בהתאם כדי לשפר את איכות החיים בבית, ואת חשבונות החשמל שיהיו לכם.

לצפיה ב-'תשובות '
תשובות
08/08/2017 | 20:56
3
83

ראשית-  תודה רבה על המענה המהיר והמפורט!

מבחינת פרטים נוספים- בקובץ הראשון אמנם האדריכלית לא סמנה צפון הוספתי את האות צ' לציון הכיוון.  השטח הוא מישורי כאשר בצפון נמצא בית ההורים, בדרום רחוב הולנדי במזרח בית שכנים ובמערב- שטח של השכנים המיועד לבניה בעתיד.  הבית עתיד להבנות בישוב עירוני במרכז הארץ.

בענין החצר/רחבה הדרומית- אנו בדיוק שוקלים זאת וחושבים שייתכן ועדיף שהבית יתחיל מקו הבנין הדרומי כך שיישאר שטח אפילו גדול יותר לגינה בחלקו הצפוני. מבחינת פרטיות- אנו מכירים את האזור היטב ואין בעיה מבחינת הויטרינות הפונות אל הרחוב.

כניסת לבית: אכן חשבנו על זה ומסכימים במחבינת המבואה החיצונית. לגבי פנים הבית- אין לנו בעיה ואפילו אוהבים את הכניסה לחלל הפתוח אך אנו מחפשים פתרונות למיקום ארון כניסה/שידה להניח מפתחות/מעילים/נעלים.  

המטבח: לפי האדריכלית המשטח שבין הכיריים והכיור הוא 1.30 מטר וישנם עוד כ60 ס"מ נוספים מכל צד ("שאריות")-  הסתכלנו על מטבחים וזה נראה לנו מאוד גדול. האם אנחנו טועים ? המחשבה על דופן מוגבהת לכיריים עלו גם כן.
בעניין אכסון חומרי ניקוי/מגב מטאטא- לי השירותים בקומה התחתונה ישנו ארון שאמור להיות מיועד לכך- האם זה לא מספיק בעיניך?

פינת משפחה: תודה, מקבלים, אם כי המחשבה לעתיד הוא שהחדר אכן יכול להפוך למגורים.

בעניין החלונות- טרם ישבנו עם האדריכלית על פתחים ולכן לא רלוונטי כרגע, בכל אופן מסכימים עם ההיערות. תודה על כל המידע בעניין התייחסות נכונה לכיווני האויר והשמש.

הסלון: הערה במקום אנו עוד מתלבטים לגבי גודל הסלון.

מדרגות: מסכימים לחלוטין. התכנית הקודמת הייתה שונה אבל אז בחלק העליון נוצר מסדרון ארוך. תכנון המדרגות בצורה כזו נענה לדרישה שלנו למדרגות צפות וישרות. אנחנו כרגע בלבטים לשנות לחלוטין ומבינים את הבעייתיות. חשבנו על מדרגות במעין צורת ח'  שימוקמו ליד השירותים.

לגבי הספה במעבר בקומה העליונה, האם מנסיונך הילדים באמת יעדיפו לשבת בפינת המשפחה בקומה התחתונה ? לא בטוח שהחלל הזה יהפוך לפ.משפחה אך היינו רוצים שזו תהיה אפשרות.

מרפסת קדמית דרומית: למען האמת אנחנו כלל לא רוצים מרפסות בקומה העליונה ולכן יבוטלו.

תודה רבה!
לצפיה ב-'גלמיש הצילה אותי מפדיחה! '
גלמיש הצילה אותי מפדיחה!
09/08/2017 | 01:36
1
119
באתי להגיד שהבית נורא קטן וצפוף. לא הבנתי על מה גלמיש מדברת עם ההצהרה: "החללים פה מאוד גדולים".
נראה לי שיש משהו מאוד מטעה בפרופורציות של השרטוט.

קורה לפעמים ש- "מרמים" בתכניות (בעיקר בתכניות מכר קבלניות) כאשר החללים קטנים מדי, אז מכווצים, מכווצ'צ'ים את הבלוקים של הרהיטים, בשביל שייראה מרווח יותר.

פה כאילו - "רימו" ההיפך! ניפחו את הבלוקים של הרהיטים. הספות שמופיעות כאן, הן באורך של כ-3 מטרים!. מה שנראה לי שקרה פה זה - שכשהאדריכלית מיקמה את הבלוקים של הרהיטים בתכנית, רהיטים "סנדרטיים", נראו לה קטנים מדי, הספות הלכו לאיבוד בכל המרחבים האלו, אז אינטואטיבית, היא הרגישה צורך לנפח אותן.

אותו דבר עם דלת הכניסה. נראה לי שהרוחב של הדלת המשורטטת הוא משהו כמו 1.20. משהו לא פרופורציונלי. גם במטבח קורה משהו כזה. 

ויש עוד עניין. לגבי התכנון לאורך ציר הזמן. גם כן משהו שגלמיש התייחסה אליו. אתם היום זוג, עדיין בלי ילדים. בואו נגיד שעד שהבית יעמוד על תילו, אולי תהיו כבר עם תינוק  

זוג לבד - בוודאי, אבל גם זוג עם ילד אחד, יכול לחיות מאוד בנוח ורווחה עם מה שמתוכנן בקומת הקרקע, במקום לתחזק קומה נוספת עם חדר אחד שהוא בשימוש ועוד שלושה חדרים שוממים, בינתיים. (ויש עוד גם מרתף שלא רואים אותו כאן - נכון?) לא יודע מה תעשו עם הקומה העליונה, לשיקולכם. אולי רק הכנות, אולי גימור עד לרמה מסויימת. 

ולסיום, גלמיש - תמיד רציתי להגיד שבגדול, אני חולק על ההערה שלך, תמיד כשיש תכנית עם חדר הורים גדול אני מסכים לגמרי עם התובנה שלך לגבי - הפונקציות שממלא חדר ילדים לעומת חדר הורים. אבל - חלל מרווח וגדול, בעיני, לפחות, זה מין סוג של פינוק, של כיף, ש... עם כל הכבוד לילדים (ויש כבוד) מגיע לנו, בעלי הבית, שטרחנו והשקענו, בהם, בבית, להתפנק ולגור בחדר מרווח ונוח

אבל!
דווקא כאן - בתכנית הספציפית הזו, לגמרי מסכים איתך. דווקא כאן, האדריכלית השתמשה בבלוק סטנדרטי, של מיטה זוגית 190/140 והיא נבלעת בתוך החלל הענק הזה.
כאן ספציפית, באמת - לא רק שאין צורך, בחדר כזה גדול, זה אפילו בגדר, כל המוסיף גורע. 

לצפיה ב-'וואלה, אתה צודק בקשר לריהוט בסלון. אפילו לא שמתי לב. '
וואלה, אתה צודק בקשר לריהוט בסלון. אפילו לא שמתי לב.
09/08/2017 | 09:47
113
גם לגבי מיטת ההורים, באמת הרוחב לא ברור.

לגבי המחלוקת בינינו על גודל חדר הורים - מסכימה אתך שזה כיף חדר גדול. אבל - יש גדול ויש גדול. כאן למשל נוצר חלל ריק נורא גדול. האם זה נעים? או אולי מייצר תחושה של קור וריקנות. יוצר מרחק צפיה בטלויזיה נורא גדול. וכו.
אבל ההערה שלי פחות מתיחסות לכיף של החדר - ויותר מתיחסת לענין הפרופורציות. בבית גדול עם עודפי שטחים - שיעשו אולם שינה. אם זה מה שמתכייף שלהם. אבל בהרבה בתים רואים לצד זה חדרי ילדים מינימלים, קטנים וצפופים.
אני רואה את הבנות שלי איזה עולם מלא מתרחש בחדרים שלהן, לדוגמה בת ה 17 שלי: שתי גיטרות בחדר (אחת תלויה החשמלית על מעמד), ספריה גדולה (היא קריאנית אדוקה) פינת איפור קטנה (מתבגרת או לא) ארון בגדים קטן דוקא, ומיטה וחצי. אפילו לא שולחן כתיבה (סיימה תיכון על שולחן המטבח). אין מקום מיותר. אם באה חברה לישון שמים מזרון צר על הרצפה. מדובר על חדר בגודל כ 12 מ"ר.

אפשר לחיות גם בפחות? בטח. מכירה ילדים שחיים שלושה בחדרון קטן. והם יופי של ילדים...
זה ענין של סדרי עדיפויות.
לטעמי חללים ריקים גדולים בח.הורים שאולי עושים למישהו הרגשה של תועפות, פחות חשובים מחללים שימושיים לא מיותרים אצל הילדים.
ומבחינתי אפשר לתכנן ככה שכשהילדים יגדלו ויצאו מהבית יהיה אפשר להגדיל את חדר ההורים למרחבים של אימפריה...  
אבל כל עוד לילדים יש צרכים אמיתיים - הצורך הממשי גובר (בעיני) על הצורך בהרגשה של חללי מותרות.

שוב - זו לא אמת טהורה בשום מובן! זו רק נקודה שאני רוצה שאנשים שבונים יחשבו עליה באופן רציונלי לפני שלוקחים החלטות. ולא יחליטו עם תחושת בטן או פנטזיות שיש להם, בלי לבדוק את כל המשמעויות.
בסופו של דבר ההחלטה שלהם. בעלי הבית הם אלה שיקבעו איך הם רוצים את החיים שלהם ואת הבית שישרת אותם!
לצפיה ב-'מניסיוני המרפסות בקומה עליונה בבית פרטי די שימושיות '
מניסיוני המרפסות בקומה עליונה בבית פרטי די שימושיות
13/08/2017 | 14:55
31
זה אזור מחוץ לבית שכלבים,  אנשים מבחוץ לא מגיעים אליו , לתלות כביסה לתלות שטיחים לאוורור ומצעים וכן הלאה .
גם לגדל צמחים מיוחדים .
וגם לשבת לראות נוף שלא רואים מלמטה.
לא שאני, אבל בתיכנון נכון גם אפשר להשתזף בעירום בלי שהשכנים יציצו.

לצפיה ב-'לא חסר ממ"ד?'
לא חסר ממ"ד?
09/08/2017 | 14:17
1
59
אולי פספסתי משהו, אבל - איפה הממ"ד בתוכנית?

לצפיה ב-'הממ"ד'
הממ"ד
10/08/2017 | 15:57
58
כפי כשכתבתי, מתוכנן במרתף הבית
לצפיה ב-'שאלה בקשר למוצרים של חמת - האם הבעיה אצלם או בגללי ?'
שאלה בקשר למוצרים של חמת - האם הבעיה אצלם או בגללי ?
08/08/2017 | 07:29
4
101
שלום,
על מספר אביזרים של חמת שיש לי בבית (ברזים, אונטרפוץ וכ') יש שכבה משונה בצבע כעין זהב שאני לא יודע מה מקורה ( קילוף או להפך - שיכבה של חלודה, רקב, לכלוך וכ').
האם הבעיה בגלל איכות לא טובה של המוצרים או בגלל תחזוקה לא נכונה שלהם מצידי, והאם אפשר להחזיר לאביזרים את מראם המקורי ?
העניין חשוב לי כי אני עומד לפני קנייה גדולה נוספת של אביזרי מטבח ואמבטיה ורציתי לדעת אם יש סיבה לפסול את חמת מהמועמדים.
תודה.
(הועלה גם בפורום שיפוץ).

לצפיה ב-'נראה לי שהשתמשת בחומצה או משהו שלא מתאים לברזים'
נראה לי שהשתמשת בחומצה או משהו שלא מתאים לברזים
08/08/2017 | 10:06
50
שתקף את שכבת הניקל.
אצלי יש רק ברזים של חמת בבית ואין לי תופעה כזאת.
( לא שאני ממליץ או לא ממליץ דווקא על חמת , כי בעיות אחרות כן היו לי עם ברזים שלהם, אבל זה לא קשור בכלל למה שקרה אצלך ) 
לצפיה ב-'הזהב/כתום פה זו השתקפות של משהו....'
הזהב/כתום פה זו השתקפות של משהו....
08/08/2017 | 10:06
60
לעומת זאת ניכר שיש אבנית ושאר לכלוך על הברז. תתחיל לנקות אותו לעתים קרובות כדי שהאבנית לא תידבק באופן קבוע (אם עדיין לא עשתה זאת) .
לצפיה ב-'קצת קשה להבין מהצילום...'
קצת קשה להבין מהצילום...
08/08/2017 | 12:05
44
בגלל השתקפויות כמו שאמרו לך לפני.
קשה להבין אם הציפוי ירד, או שפשוט ישנה שכבה של אבנית.
תתחיל עם חומר שמוריד אבנית. זה אמור להחזיר לך את הברק הטבעי של הברז, כמו שהיה כשקנית חדש. אם לא יחזור לך הברק, כנראה שהציפוי ירד, אולי בגלל ניקוי עבר עם חומר לא מתאים. במקרה זה, כנראה שזה ישאר ככה !
לצפיה ב-'תודה לכל העונים.'
תודה לכל העונים.
08/08/2017 | 13:41
15
לצפיה ב-'הנה פנינה קצת פחות קטנה, וקצת יותר מתוקתקת'
הנה פנינה קצת פחות קטנה, וקצת יותר מתוקתקת
07/08/2017 | 14:21
2
121
יופי של שיפוץ. דוגמה טובה שאיך הפתיחה אל נוף ירוק משדרגת את כל חווית המגורים בבית. כמובן, גם תכנון ננכון שממקסם את החללים בבית, וכיווני האור והאויר. 

לצפיה ב-'איזה יופי !!!'
איזה יופי !!!
07/08/2017 | 23:12
1
46
אהבתי כמעט הכל.
ובכל זאת את לצבע הכחול/טורקיז של השירותים לא במיוחד התחברתי. קצת מונוטוני מדי כל העסק שם.
לצפיה ב-'מקסים! '
מקסים!
08/08/2017 | 20:11
10
לצפיה ב-'שלום לכולם'
שלום לכולם
06/08/2017 | 22:42
7
134
מחפשת פתרון למעבר מים בין אזור הדוש לשאר אזורי המקלחת. יש חצי מקלחון והחצי השני פתוח ויוצאים משם מים. אני יודעת שיש פסי אלומיניום אבל נראה לי שזה יכול להוות מכשול. יש פתרונות אחרים מוצלחים יותר?
תודה
לצפיה ב-'מצטרפת'
מצטרפת
06/08/2017 | 23:19
65
מעוניינת במחסום כלשהו על הרצפה שיאפשר מעבר מים באמצעות מגב, אבל לא זרימה ישירה.
אני מדמיינת מעין חתיכת גשר גומי מעוגל, כך שאם דוחפים עם מגב המים יעלו מעליו ואם נתקלים עם הזרת, היא לא תחטוף חזק מדי...
יש כזה דבר?
תודה!!
לצפיה ב-'שלום לכולם - פתרון לניקוז מים '
שלום לכולם - פתרון לניקוז מים
07/08/2017 | 05:16
3
70
שלום לימפופו1 (ולענת אלון בהמשך השירשור) , 
חברת ACO הגרמנית וחברת DREMODELING האמריקאית מתמחות בפתרונות ניקוז סמויים ברצפה. פתרונות אלו מעולים בניקוז יעיל של מים ומניעת גלישתם מאזור מרובה מים לאזור סטרילי בחדר הרטוב. 
מצ"ב תמונות כדוגמה....
בהצלחה
לצפיה ב-'סליחה שכחתי לצרף התמונות. הנה הן מצורפות כאן...'
סליחה שכחתי לצרף התמונות. הנה הן מצורפות כאן...
07/08/2017 | 05:18
2
69
בהצלחה
לצפיה ב-'לב, תעלות ניקוז יש גם תוצרת ישראל ובכל מקרה זה לא הפתרון '
לב, תעלות ניקוז יש גם תוצרת ישראל ובכל מקרה זה לא הפתרון
07/08/2017 | 09:04
1
59
שהם ביקשו, כי זה מצריך שיפוץ של האיזור. לא מתאים לפתרון 'בדיעבד'.
מה שבאמת היה צריך לעשות זה הנמכה קלה של איזור המקלחון יחד עם שיפוע טוב לניקוז.

מה אפשר לעשות עכשיו? או להתקין פס הפרדה, או להמשיך את המקלחון ולסגור את הקוביה. אני לא מכירה פס מעוגל כמו שבקשת, אבל אולי אפשר לפנות ליצרן ולשאול אם ניתן להזמין כזה. או לנסות לברר אצל חברות פירזול ואביזרים אם יש להם.
לצפיה ב-''
07/08/2017 | 20:57
7
לצפיה ב-'תודה לכל העונים.'
תודה לכל העונים.
07/08/2017 | 13:48
1
31
אני מחפשת פתרון לפס ישר, לא מעוגל, שאפשר להדביק על ריצוף  קיים וימנע מעבר מים לשאר חלקי המקלחת. מחפשת חומר רך שלא יהווה מכשול.

לצפיה ב-'גמני... אם אמצא אדווח :)'
גמני... אם אמצא אדווח :)
07/08/2017 | 20:37
12
לצפיה ב-'פנינה קטנה ומתוקה ...'
פנינה קטנה ומתוקה ...
06/08/2017 | 14:40
10
163
לצפיה ב-'וגדולה ומפונפנת '
וגדולה ומפונפנת
06/08/2017 | 14:48
1
107
החלק הכי מדליק בבית הזה (בעיני) היא פינת האוכל החיצונית החלומית שבתמונה http://img.wcdn.co.il/f_auto,w_700/2/4/5/1/2451150...
לצפיה ב-'זה כבר טיפה יותר נורמאלי...'
זה כבר טיפה יותר נורמאלי...
07/08/2017 | 11:22
48
ועדיין מדובר על בית שעוצב לז'ורנאלים.
ברור שזה לא בית שחיים בו ביומיום, אחרת מה עושה לו העץ על גבי שולחן פינת אוכל, שהישבה בו פחות נוחה מדרגש טיפוסי של כלא גוואנטנמו ?!
לצפיה ב-'הכי לטעמי שיש :)'
הכי לטעמי שיש :)
06/08/2017 | 23:09
6
27
לצפיה ב-'איזו מהן? '
איזו מהן?
07/08/2017 | 09:11
5
19
לצפיה ב-'זו שהגבתי אליה כמובן :)'
זו שהגבתי אליה כמובן :)
07/08/2017 | 20:30
4
33
אני אוהבת מינימליזם ועציצים :)
וכן - כפי שהצביע סנשז - גם נוחות!
נכון שלא מעניין אותי מה יש להם במקרר, אבל מוצאת חן בעיניי מאד העציציאדה והפשטות :)
רצפת הטרצו, חלונות לבנים פשוטים, עץ וצבעים רכים, אבל בלי לוותר על צבעוניות והמון ירוק - זו אני :)
בבית השני לא הייתי מוצאת את עצמי.
ככה סתם בפני עצמו הוא כנראה היה נראה לי מאד נחמד, אבל ליד דירת החמד - הכל נראה גרוטסקי בעיניי :)
לצפיה ב-'כן, רצפת טרצו...'
כן, רצפת טרצו...
07/08/2017 | 22:25
3
118
במיוחד כשהחליפו אריח אחד שממש לא דומה לכל השאר.
אני גם ממש מתלהב מהדלת תריס המתקלפת בחדר השינה, פשוט תענוג !

אבל המקרר פשוט שובר אותי, אני לא מפסיק להסתכל על התכולה.
כאילו מה בעלי הדירה חשבו לעצמם, כשבאו לעשות עליהם כתבה ופתחו את המקרר לסדרת צילומים ? לפי דעתי צריך לאשפז שם מישהו, עדיין לא החלטתי אם את בעלי הבית, או את כותב הכתבה... או אולי את כולם גם יחד.
לצפיה ב-'בסדר, לא לטעמך. למה זה מוציא ממך כאלו אגרסיות?'
בסדר, לא לטעמך. למה זה מוציא ממך כאלו אגרסיות?
07/08/2017 | 22:45
1
34
גוויית התריס על הקיר גם לא לטעמי, אם הייתי מקבלת את הבית הייתי מורידה אותה.. אבל זה הכל בערך.
ולא - לא הייתי שומרת את תכולת המקרר :) סתם טאצ' דבילי, אבל לא צריך להתרגש!
לצפיה ב-'למה אגרסיות ?'
למה אגרסיות ?
07/08/2017 | 23:04
36
אני פשוט לא מצליח להבין את המהות של הדביליזם הזה.
מה ניסו להעביר לנו הקוראים, ע"י זה שפתחו לרווחה את המקרר ?
לא שהתלהבתי שם ממשהו, אבל כשהגעתי לתמונה של המקרר זה שבר אותי לגמרי !
גם אם ממש אהבתי את מנורות הקיר הנחמדות שמצאות שם לאורך המסדרון, המקרר הרס הכל

אגב, זו נדמה לי לא הכתבה הראשונה שם, שבה פתחו מקרר לרווחה. יש שם למישהו פטיש כנראה למקררים פתוחים.

לצפיה ב-'באמת טפשי שמראים את תכולת המקרר. מה אכפת לי מה יש להם שם? '
באמת טפשי שמראים את תכולת המקרר. מה אכפת לי מה יש להם שם?
08/08/2017 | 11:20
33
כמו שלא אכפת לי מה יש להם בארון התרופות, או בארון הבגדים....
זו טעות של הכתבת/עורכת ששכחה שזו כתבה בנושא עיצוב, ולא כתבת תדמית לחבר'ה או לצמחונות.
אבל זה לא מעלה ולא מוריד מעצם הענין העיצובי של הדירה.
את הטרנד המטופש (לטעמי) של תריסים מתייפחים וטיח נופל... (ראה ערך שלמה גרוניך) עדיין יש לי סימפטיה! לדירה הקטנה והחמודה שמשקפת את האישיות של בעליה ולא מתחפשת למשהו אחר. לטעמי הם הצליחו לעשות הרבה עם מעט מאד כסף ושטח.
לצפיה ב-'לא מצליח להתחבר לדבר הזה...'
לא מצליח להתחבר לדבר הזה...
07/08/2017 | 11:17
55
זה מחזיר אותי שוב ושוב לאמירה שאני דוגל בה, שאדריכלות היא לא מדע מדוייק.
היתי קורא לאדריכלות- אמנות אולי. במקרה של הכתבה הנ"ל זה גם רחוק מאמנות...
מישהו החליט, שלשים סולם ישן מהפח באמצע הסלון ועליו שני צמחים הופך את הכל למשהו שצריך להגיש לכולם ולהראות שיש כאן אצבע מכוונת?? ?
ומה עם לפתוח את המקרר ולהראות רבע אבטיח ? וזה שיש להם תמיד טחינה ממש מעניין לי את הבי$ים, שדוקא אותם לא מצאתי שם מצד ימין בדלת.
לצפיה ב-'משטח עבודה ("שיש") מעץ במטבח - שאלות למתחילים:'
משטח עבודה ("שיש") מעץ במטבח - שאלות למתחילים:
06/08/2017 | 13:50
4
99
1. כל משטח העבודה  במטבח עשוי עץ. איך מנקים אותו ביום יום (אני רגיל למשטח שיש ) ?
2. האם אפשר לחתוך עליו מזון ישירות (בלי משטח חוצץ)? האם הסכין חורצת/שורטת את המשטח? האם בכל מקרה צריך לשים עליו משטח מחומר פלסטי כדי להגן עליו (פי.בי.סי. או אחר) ?
3. איך מחטאים אותו אחרי טיפול למשל בעוף /בשר, מחיידקים מזיקים?
4. האם יש חומר מיוחד לטיפול במשטח עץ (בוצ'ר) ?
5. הנחת סירים חמים / תבניות אפיה ?

תודה
לצפיה ב-'משטח עבודה ("שיש") מעץ במטבח'
משטח עבודה ("שיש") מעץ במטבח
07/08/2017 | 05:35
1
104
שלום נירשלום 1 , 
אצלי בבית משטח העבודה ("שיש") במטבח עשוי עץ ולכן להלן תשובות לשאלותיך :
1. את משטח העץ מנקים עם סמרטוט לח/רטוב ומיד לאחר מכן מייבשים עם מגבת. אם לא תייבש לאחר ניגוב בסמרטוט רטוב , ממילא לא יקרה לעץ כלום (אם העץ עבר לפחות שכבת גלזורה אוטמת אחת , סוג של לקה או ש"ע והינו "בוצ'ר" מוכן למשטח עבודה במטבח...).
2.  לא ניתן לחתוך עליו מזון בלי משטח חוצץ. המשטח נחרץ בקלות על ידי סכין. יש לעבוד עם קרשי חיתוך ו/או משטחי עבודה ייעודיים ולא ישירות על העץ. ביום יום - אין צורך להגן על המשטח כדרך קבע. המשטח פה כפי שהוא.  
3. משטח עבודה מעץ אמור להיות אטום למים ו/או נוזלים אחרים. אין צורך לחטא אותו. מנקים אותו בסמרטוט עם מים וסבון. 
4. אם בחיתוך מוצרים ובהנחת סירים חמים תשתמש בקרש או לוח מתאים , השיש נשמר בקלות לעשרות שנים , ואמור להתיישן יפה. תרחיק ממנו סכינים וכימיקלים ("חומרי ניקוי") והוא יישמר לאורך זמן.  
5. אין להניח סירים רותחים ותבניות אפיה שיצאו מהתנור ישירות על משטח העבודה. יפגעו בשכבת האיטום השומרת על העץ.

בוצ'ר במטבח יפה לעין אך מדובר במשטח עבודה שיש לשמור עליו. 
בהצלחה. 
לצפיה ב-'יפה בעיין לכל מי שממילא לא מבשל בבית ומזמים אוכל מוכן'
יפה בעיין לכל מי שממילא לא מבשל בבית ומזמים אוכל מוכן
08/08/2017 | 10:27
44
אבל לכל מי שבאמת מבשל ועובד עליו הוא מהר מאד הופך למאד לא יפה לעיין .
לצפיה ב-'זה אולי יפה בז'ורנאלים...'
זה אולי יפה בז'ורנאלים...
07/08/2017 | 09:30
1
76
בפועל זה לא מציאה גדולה !
בחו"ל זה יותר נפוץ.
בארץ עם תרבות של שטיפת הבית עם גרניק או צינור כיבוי אש, המשטח הזה לא יאריך חיים (אצל רוב האנשים), גם אם תצפו אותו ב 10 שכבות של החומר הטוב/היקר ביותר בעולם.

לצפיה ב-'אני גם לא ממליץ על זה. עם השנים זה מקבל סריטות סופג ג'יפה'
אני גם לא ממליץ על זה. עם השנים זה מקבל סריטות סופג ג'יפה
08/08/2017 | 10:25
46
מקבל כתמי עובש  סדקים...והופך למטרד בריאותי ומגעיל.
מציע לעשות את המשטח "שיש" מאבן (אני מעדיף גרניט טיבעי) ומעל זה אתה יכול לשים קרש חיתוך איזה שתא הרוצה ולהחליף אותו כשהוא מתבלה.
אם אתה נוהג ללוש בצק ולאפות לחמים ועוגות הרבה , אז עושים משטח אחד נמוך יותר ללישה.  אבל לא  רצוי מעץ.
לצפיה ב-'מיזוג חלל ציבורי: יחידה אחת או שתיים?'
מיזוג חלל ציבורי: יחידה אחת או שתיים?
05/08/2017 | 19:26
4
114
החחל הציבורי שלנו (סלון, מטבח ופינת אוכל) בגודל של כ~75 מ"ר.
לפי חישוב אצבע של 800BTU למ"ר זה מגיע ל- 60000BTU
גובה התקרה 2.95 ומדובר ק על קירור (עבור חימום יש תת-ריצפתי)

יש לנו 2 אפשרויות:
1 - יחידה אחת גדולה של מזגן מיני מרכזי אינוורטר תדיראן WIND INV65/3
2 - 2 יחידות מחולקות לפי תפוקות של בערך 1/3 - 2/3:
WIND50/3p ו- super slim 35p.

המחיר במקרה שהני יקר ב 8~10 אלף.
האם יש עדיפות ברורה ל-2 יחידות?
רעש יחידה פנימית, צריכת אנרגיה, ?
לצפיה ב-'לא מבין את האופציה השניה בכלל...'
לא מבין את האופציה השניה בכלל...
05/08/2017 | 19:36
3
89
אם נדרש לך 60000 BTU לחלל שלך, אז מה יעזור לשים שתי יחידות נפרדות ?
הרי אם תפעיל כל אחת בנפרד- זה לא יספיק לקירור החלל ?!
אז בסופו של דבר שתי היחידות יעבדו יחד (לפי דעתי) ואז מה הרווחת בזה שהתקנת שתיים במקום אחת ?

בלי שום קשר, אצלי מותקן מזגן אלקטרה מדגם EMDV55 שנותן בקירור 50000. השטח הציבורי אצלי קצת יותר גדול והתקרה בגובה של כ 3.20 בממוצע והמזגן עושה בקלות את העבודה. לכן נראה לי ש 60000 זה טיפה יותר מדי.
אני הלכתי לפי מחשבון של אלקטרה אצלי וזה פגע בול.
לצפיה ב-'אנסה להסביר את ההיגיון שאני רואה ב-2 יחידות'
אנסה להסביר את ההיגיון שאני רואה ב-2 יחידות
05/08/2017 | 22:13
2
88
לא בטוח שאני לגמרי צודק בהכל.

סיבה עיקרית: אני מניח שככל שהיחידה גדולה יותר כך היא עושה יותר רעש. היחידה העיקרית תמוקם במסדרון לכיוון החדר הורים - אני מפחד מהרעש.
גם נושא הצריכת חשמל, במצב שהבית כבר בטמפ הנכונה - הם לא חבל להפעיל יחידה ענקית כדי לשמר טמפרטורה?
בכל אופן אנחנו לא כאלו שמקפיאים את הבית - בד"כ על 27 מעלות... 26 כשממש חם.

הרעיון הוא שהיחידה הקטנה יותר תהיה לאיזור המטבח. שזה איזור שלא צריך לקרר ביום יום משעה 21:00 עד שהולכים לישון. האוויר יזרום לכיוון היניקת אוויר חוזר מה שאמור לגרום לרוב האוויר הקר לא לזלוג למטבח, אלא יותר להשאר באיזור הסלון\פינת אוכל.

וסיבה אחרונה שאני יכול לחשוב עליה זה במקרה תקפלה - תמיד יש את היחידה השניה שתתן BACKUP. (מצד שני - 2 יחידות, הסבתברות כפולה לתקלות....)

אז האם יש הגיון במחשבותי או שאני מגזים?
אולי באמת יחידה אחת יותר הגיוני?

לצפיה ב-'היתרון בפתרון השני הוא בכמה מישורים'
היתרון בפתרון השני הוא בכמה מישורים
07/08/2017 | 00:20
1
64
1. יתירות במקרה של תקלה.
2. רמת רעש יותר נמוכה, הרעש נקבע עפ"י היחידה הרועשת ביותר ולא ע"י סכימה DB.
3. תיעול קצר בחלק מהמקרים, עקב הגמישות במיקום היחידות.
4. מניסיון של שני מזגנים עיליים פשוטים 2.5 + 1.5 כ"ס שבחלק מהמקרים אני צורך להפעיל את אחת היחידות בכלל.
5. האוויר חוזר במזגנים מרכזיים בחדרים קצת יותר בעייתי.
בברכה,
נירו
לצפיה ב-'כל מה שרשמת בסעיפים 1-3...'
כל מה שרשמת בסעיפים 1-3...
07/08/2017 | 09:04
52
לא יהיה רלוונטי במקרה של הפעלת יחידה אחת והיא לא תעשה מספיק עבודה.

מקרה 4-5 לא רלוונטי בכלל לשואל.

לפי דעתי, אם מדובר על חלל פתוח, לא יעזור כלום בהפעלת יחידה קטנה אחת. זה פשוט לא יעבוד ! שתי היחידות יצטרכו לעבוד רוב הזמן, אחרת זה פשוט יצרוך חשמל- אבל לא יקרר.
לצפיה ב-'מזגני סמסונג אקוגרין אינוורטר'
מזגני סמסונג אקוגרין אינוורטר
04/08/2017 | 23:19
19
101
שלום
למשהו יש נסיון עם מזגני סמסונג?
עפי נתוני היצרן בהחלט מרשים ביותר.
אחריות מלאה ל3 שנים

מחיר קצת יקר ביחס למתחרים
אשמח להמלצה ממי שהתקין מזגן כזה בביתו.
תודה מראש.
לצפיה ב-'אני מתקין אותם הרבה,הם מעולים,רק חלק מהלקוחות לא כל כך'
אני מתקין אותם הרבה,הם מעולים,רק חלק מהלקוחות לא כל כך
05/08/2017 | 09:19
116
מתחברים לעיצוב היחודי שלהם.
לגבי האחריות הם הרבה אחורה מהמתחרים,בתדיראן ואלקטרה האחריות היא 7 !!!! שנים וזה משמעותי מאד.
מה שחסר להם וזה מאד חשוב זה הכוון האוטומטי ימינה שמאלה,המצחיק הוא שבסידרת הלא אינוורטר זה קיים.
לצפיה ב-'אני חושב שאפשר יהיה לדעת אם הם מעולים...'
אני חושב שאפשר יהיה לדעת אם הם מעולים...
05/08/2017 | 10:54
17
105
רק בעוד 5 שנים לפחות.
מדובר על מוצרים חדשים יחסית, שמתחרים בשוק של חברות ישראליות מאודש ותיקות (תדיראן/אלקטרה) ועדיין יש להם לא מועט מה להוכיח במיוחד בתחום של אמינות !

אם להסתכל על נושא מחירי חלקי החילוף, ופה אני לא מדבר מידיעה ברורה, אלא רק מכמה סיפורים/שמועות- התיקונים יכולים להיות מאוד כואבים.
אני חושב שיוסי יוכל דוקא כאן לשפוך לא מעט אור בנושא, אלא אם כן נושא התיקונים גם כן בחיתולים, כיון שמדובר על מכשירים חדשים יחסית.

גם נושא האחריות הוא כבד משקל בהחלט. 7 שנים שנותנות היום החברות הישראליות זה משהו שהיתי חוטף בשתי ידיים. אני קניתי לפני כשנה מזגני אלקטרה ולא זכיתי, לצערי, להנות מהאחריות הארוכה.
לצפיה ב-'נושא האינוורטרים הוא מאד רגיש ובעייתי '
נושא האינוורטרים הוא מאד רגיש ובעייתי
05/08/2017 | 11:41
16
97
בארץ .
מתחיל במכירת והתאמת המזגן לחלל הנדרש ,מי שלא מבין מסתמך על נתוני רף עליון ולא נתון עבודה ואז גורם למדחס ולכרטיס האינוורטר לעבוד בתנאי קיצון וכאן התחלת הצרות .
אחר כך מתחילה בעיית הרכיבים עצמם מבחינת מחיר = איכות ותמצאו בשוק מזגני אינוורטר במחיר של מזגנים רגילים או הפרשים קטנים הווה אומר הזמנת בעיות מראש .
וכשיש תקלה כרטיס או מדחס אין בעיה לזהות מאחר והמערכת מאתרת את התקלה בחיווי דגיטלי או הבהובי נורות.
היות ורוב הטכנאים או המגדירים עצמם כטכנאים לא למדו לימודי מקצוע ולא יודעים לטפל במערכות אינוורטר מיד קופצים ואומרים אל תיגעו באינוורטרים למה ? לא מבינים מצד אחד ומצד שני הם עושים חשבון שיאבדו לקוח עתידי בדיוק כמו שהם צועקים עכשיו על תדיראן ואלקטרה בגלל שמאבדים לקוחות עתידיים בגלל האחריות ארוכת הטווח.
עכשיו למחיר חלקי החילוף .כרטיסי האינוורטר עולים יקר גם כמו המדחס עצמו אבל אם המזגן איכותי ממש אין כל בעיה איתם ויעבדו לאורך שנים .
במערכות המקצועיות יותר כמו ה vrf לסוגיו בכל חברה כל הצעה וכל עבודה נבחנות ומאושרות על ידי מהנדסי החברה כדי שלא יהיה מצב של עומס מעל המותר למערכת כדי שהיא תתפקד שנים .
לא מזמן ביצעתי עבודה לאחד מגולשי הפורום השכן .
כבר בשלב התכנון היה ברור כי ישנה חריגה זעירה בהספק נדרש מול הספק מדחס.ביקשתי אישור וקיבלתי .
יום לפני השילוח אני מקבל הודעה בזו הלשון " חישוב היחידות מראה הספק של 131.4 אחוז במקום 130 אחוז ,הנך מתבקש להחליף את המעבה".
כמובן שהתקשרתי לבדוק ונעניתי שעל מנת להבטיח עבודה לאורך שנים אני מתקש להגדיל את המעבה.
ההפרש שנדרשתי לשלם היה סימלי וכדי להבטיח שקט לכל הצדדים.
לצפיה ב-'אבל מה בסופו של דבר...'
אבל מה בסופו של דבר...
05/08/2017 | 18:24
15
73
תורמים אותם האינוורטרים ? אני הבנתי שמתחילים "להנות" מהם רק במידה הם מופעלים שעות עבודה ארוכות במיוחד. רק אז מרגישים את ההבדל בחשבון.
האם ההשקעה בהם שווה את ההפרש הכספי ? כולל עלויות עתידיות גדולות יותר, במידה והתקלות כן יקרו ?
אפשר לשמוע על כך הרבה דעות, שזה פשוט מטורף.
כולם מומחים, אבל כל אחד אומר משהו אחר לחלוטין.

לצפיה ב-'המיזוג באינוורטר הרבה יותר נעים '
המיזוג באינוורטר הרבה יותר נעים
05/08/2017 | 20:02
14
88
ממזגן רגיל מצד אחד .מצד שני מגיע מהר מאד לטמפרטורה המבוקשת לעומת מזגן רגיל .
ולא ,ממש אין חסכון בחשמל לעומת אותו מזגן באותו הספק ואותו cop בדיוק .
יתרון משמעותי לחימום במקומות קרים .
לצפיה ב-'ודקוא הוא לא מתכוון להשתמש בו בחורף...'
ודקוא הוא לא מתכוון להשתמש בו בחורף...
07/08/2017 | 11:25
3
41
לא כך כך גם יורד לסוף דעתך עם האמירה: "מיזוג הרבה יותר נעים"...
חשבתי שיוצא פשוט אויר קר מהסלוטים של (כל) המזגן ?!
לצפיה ב-'זמזגן רגיל המיזוג באמת לא הכי נעים'
זמזגן רגיל המיזוג באמת לא הכי נעים
07/08/2017 | 11:38
2
54
דווקא אני מאוד מסכים עם האמירה של יוסי "מיזוג הרבה יותר נעים" . אני כרגע בבית בשכירות עם מזגן מפוצל רגיל וחווה את הקטע של ה"חוסר נעימות" אתה ממש מרגיש מתי המדחס עובד ומתי לא - אבל המאוורר כל הזמן זורק עליך אוויר , האוויר מתקרר מאוד ואז בשלב מסויים פשוט מתחיל להתחמם. וגם בחורף זה ככה - וזה עוד יותר לא נעים. בממוצע הטמפ בסדר, אבל מה שאתה בתכלס מקבל זה חם מידי וקר מידי כל הזמן. אני מניח שזה משתנה בין מזגנים טובים יותר וטובים פחות.

אם במזגני אינוורטר באמת יש מדחס שעובד כל הזמן אך עם תפוקת עבודה משתנה ורציפה - זה אומר שאין את הבעיה הזאת בכלל. כל הזמן יוצא אוויר בטמפ המומצעת שהיית מקבל במזגן רגיל אבל בלי הפלקטואציות האלו של חם-קר.

עוד משהו: במזגן מפוצל בד"כ משב האוויר מכוון ממש עלינו, ואז זה ממש מורגש. להבנתי במזגן מיני מרכזי מכוונים את משב האוויר לכל הכיוונים (ולא על האנשים עצמם)   כך שהבעיה הזאת פחות מורגשת.

לצפיה ב-'אבל איך המפוצל פתאום הגיע לכאן ?'
אבל איך המפוצל פתאום הגיע לכאן ?
07/08/2017 | 12:07
1
55
דיברנו הרי על מיני ?!
היתי לא פעם ולא פעמיים בבתים עם מזגני אינוורטר ואם לא היו אומרים לי שזה אינוורטר- בחיים לא היתי יודע.

יש לי בכל החדרים אלקטרה מסדרת פלטינום (עיליים) ואני נשבע לך שאין לי מושג מתי המדחס מחיל/מפסיק לפעול. רוב הזמן הטמפ מכוונת על 24-25 והם שומרים ממש יפה על הטמפ.
מאוד נעים לי והם לא אינוורטר ולא נעליים (רק פלטינום, למרות שאני מתערב שאין בהם גרם פלטינה).  
לצפיה ב-'יש הרבה מאד בני אדם שמרגישים יפה מאד מתי מדחס מפסיק ומתחיל '
יש הרבה מאד בני אדם שמרגישים יפה מאד מתי מדחס מפסיק ומתחיל
07/08/2017 | 15:59
44
לעבוד,במיוחד נשים אבל יש גם גברים בגילאי ה 50+ ששינויי טמפרטורה מאד משפיעים עליהם גם ב מעלה מעלה וחצי בין כיבוי להדלקה של המדחס.
לפלטינום אין ולו גם רבע גרם פלטינה והוא המזגן מהדגם הכי טוב שלהם במזגן  ON-OFF .
במיני מרכזי שיש תריסי סלוט מאורכים זרימת האויר בהתקנה נכונה מחולקת לאורך כל התריס ואז ממש לא מרגישים משב רוח אלא תנועה איטית של אויר ובחימום זה מאד משמעותי ,
במזגני אינוורטר בכלל מהירות האויר נמוכה משמעותית מאלו במזגנים רגילים. 
לצפיה ב-'היה לי מזגן אינוורטר בסטודיו'
היה לי מזגן אינוורטר בסטודיו
08/08/2017 | 01:16
9
46
באותו גודל ופז"מ של מזגן רגיל בבית. על האינוורטר שילמתי כמעט שליש מחיר בחשבון החשמל מהמזגן שבבית.
לצפיה ב-'תמוה. למיטב ידיעתי אפילו היצרנים לא מצהירים'
תמוה. למיטב ידיעתי אפילו היצרנים לא מצהירים
08/08/2017 | 09:25
34
על הבדל כזה. יתכן שהיו עוד הבדלים? לדוגמה שבבית היו יותר אנשים, הדלת נפתחה יותר,בישולים ?
לצפיה ב-'זה רק באגדות...'
זה רק באגדות...
08/08/2017 | 12:07
7
43
אין לך אפשרות למדוד (בכלים ביתיים) את צריכת מכשירי החשמל בסטודיו- יחסית לאחרים.
אבל שליש זה בטוח לא יכול להיות, אומר את זה גם יוסי, שלו יש "טיפה" נסיון עם מזגנים.
לצפיה ב-'יוסי ... קבל מחמאה מ-Sanchez'
יוסי ... קבל מחמאה מ-Sanchez
08/08/2017 | 12:54
1
37
זה לא קורה כל יום.
לצפיה ב-' זו לא הפעם הראשונה שאני מזכיר את שמו של יוסי...'
זו לא הפעם הראשונה שאני מזכיר את שמו של יוסי...
08/08/2017 | 13:53
35
כמומחה בתחום.
אבל לפעמים יש לי גם ביקורת, כלפי כל אחד (ולא רק כלפי יוסי).

כל בעל מקצוע טועה לפעמים, גם הגדולים ביותר.
לא לשווא יש את האימרה המפורסמת שאומרת: שרק מי שלא עובד- לא טועה.
לצפיה ב-'נכון שאי אפשר למדוד מדויק'
נכון שאי אפשר למדוד מדויק
08/08/2017 | 13:04
4
27
אבל כשהשוויתי חשבונות של הבית בקיץ ובחורף (חיממנו בגז אז בחורף המזגן לא עבד ) מול החשבונות של הסטודיו בקיץ (שזה רק תאורה ומזגן ) ההבדל בתוספת של המזגן בבית מול התוספת של החשמל בסטודיו היה מטורף. אז גם אם לא שליש, עדיין הבדל מאד מאד משמעותי שמצדיק השקעה במזגן יקר יותר.

אגב, החימום של אינוורטר נעים יותר בלי שום השוואה. בקיץ זה היה פחות קריטי כי צריך שיהיה קר וזהו  חום לא נעים זה סיוט.
לצפיה ב-'כמו שכבר אמרתי...'
כמו שכבר אמרתי...
08/08/2017 | 13:50
3
28
את יכולה לנסות להעריך את הצריכה, אבל ל 99% מהאוכלוסיה אין את הכלים (הפשוטים דוקא) למדוד את כל העסק הזה.
לפעמים הבדל של מכשיר חשמלי די זניח אולי, כגון מקרר, יכול לחולל שינויים.
גם המבנה עצמו וצורת בנייתו יכול להצריך הפעלה אינטנסיבית יותר של אמצעי חימום/קירור. אותו המזגן בדיוק יכול לעבוד בצורה שונה מאוד בשני מבנים שונים כשהם מכוונים להגיע לאותה הטמפ.
אתן דוגמא פשוטה. מזגן בדירת גג שמעליה גג חשוף יעבוד משמעותית הרבה יותר קשה כדי להגיע לבדיוק אותה טמפ של מזגן שיעבוד בדירה בקומת ביניים.
גם בוילה, שבה מזגן בקומה ראשונה, או מרתף, לעומת מזגן בקומה עליונה יעבדו בצורה שונה לחלוטין.
לצפיה ב-'שתי הדירות היו באותה קומה'
שתי הדירות היו באותה קומה
08/08/2017 | 16:16
2
21
ובאותם כיוונים. ההבדל בחשבון היה משמעותי ברמה שמקרר בחורף או בקיץ לא יכול לגרום. אין מכשירים אחרים שהשתנו בין החורף לקיץ כך שהיתה לי אינדיקציה טובה לגבי התוספת לחשבון שהוסיף המזגן הרגיל בדירה למזגן האינוורטר בסטודיו.

אפשר להתעלם ולומר שהכל שטויות. אני *יודעת* שההבדל הוא בצריכת החשמל בין המזגנים.

תמיד אפשר להתעלם ולומר שזה לא נכון
לצפיה ב-'אבל את יכולה להכנס לנתונים הטכניים...'
אבל את יכולה להכנס לנתונים הטכניים...
08/08/2017 | 16:29
1
20
של כל מזגן ולקרוא אותם.
נתונים אלה הם מדעיים לחלוטין, כגון הספק, זרם COP וכו.
כשתנסי להשוות בין הנתונים הללו תראי שההבדלים לא מהותיים כמו שאת מתארת אותם.
לצפיה ב-'מזגנים רגילים COP מסתובב בסביבות ה 3.8 באינוורטר הם עולים '
מזגנים רגילים COP מסתובב בסביבות ה 3.8 באינוורטר הם עולים
08/08/2017 | 20:09
34
מעל 4 ,בחלק יש 4.7 ויש כאלו של 5.2 אלו מה שמסתובבים בשוק בארץ,בחול יש כבר כאלו של 7 וגם יותר.
לצפיה ב-'מיכלי גז בצמוד לעמוד תאורה'
מיכלי גז בצמוד לעמוד תאורה
04/08/2017 | 21:37
3
145
קניתי בית פרטי שבו מיכלי הגז ממוקמים בצמוד לעמוד תאורה (ראו תמונה - עמוד שבקצהו העליון כ- 2 מ' מעל לקצה העליון של מיכלי הגז יש פנס רחוב. עמוד התאורה ממוקם בתוך החצר שלי בצמוד לחומה החיצונית).
האם יש מניעה להמשיך ולמקם את מיכלי הגז בצמוד לבסיס עמוד התאורה?
אני מתכנן להחליף את ארון העץ שבתצלום  בארון מתכתי מאוורר. אני מתכנן לשמור על המקום הנוכחי (כי אין לי מקום חלופי טוב למכלים), בהנחה שאין בעיה חוקית/בטיחותית בקרבה לעמוד התאורה.
בתודה, יובל.

לצפיה ב-'מוכרח להודות שכזה דבר עוד לא ראיתי בחיי... ואני וותיק...'
מוכרח להודות שכזה דבר עוד לא ראיתי בחיי... ואני וותיק...
05/08/2017 | 11:36
87
לא ברור לי היכן גבול המגרש...?
האם הבית הוא על קו 0?
האם הבית נבנה על קו 0 לאחר שהציבו את עמוד התאורה?
איך יכול להיות שאם עמוד התאורה על קו 0 = גבול המגרש שלך... מיכלי הגז שלך מוצבים מחוץ לגבול המגרש?
במידה ומיכלי הגז שלך בתוך שטח המגרש שלך, מותר לך לבטל את עמוד התאורה...אם אתה חפץ בכך, עם חשמלאי פרטי, בלי לקבל רשות של אף אחד, רק לדאוג שהקו המגיע אלי ימשיך להיות מחובר לעמוד הבא...
אבל...במקומך, לא הייתי נוגע בזה כי סכנה אין כאן, אם זאת הבעיה.
לדעתי, אם תצליח לצלם תמונה רחבה יותר של המבנה עם העמוד ועם שערי בלוני הגז פתוחים ותשלח ל-"גינס" בשל שיא כלשהו שתבחר (יש כאן כמה שיאים לדעתי...), תקבל תשלום נכבד...
גם ניישונאל ג'אוגרפיק יפרסמו תמונה כזאת אם תהיה חדה מספיק...
מה שבטוח זה שאם מישהו נכנס לך בבלוני הגז עם רכב...הוא גם יפגע בעמוד התאורה ותקבל שירות עירוני לתיקון הנזק...
לצפיה ב-'לטעמי קצת מסוכן'
לטעמי קצת מסוכן
05/08/2017 | 12:25
66
שילוב של ניצוץ חשמלי עם דליפת גז זה מתכון לפיצוץ... הסיכוי אמנם אינו גבוה, אבל גם לא אפס...
לצפיה ב-'מיכלי גז בצמוד לעמוד תאורה'
מיכלי גז בצמוד לעמוד תאורה
05/08/2017 | 20:43
76
שלום טרן , 
לפי תקן 158 הקובע הוראות להתקנה של מתקני גפ"מ (חלק 2 דן במיכלים מיטלטלים - בלוני גז) , המרחק המינימלי בין הבלונים לבין מקור חשמלי כלשהו הוא 70 ס"מ. 
בנוסף , מהתמונה של בלוני הגז , עולה שהתקנת הבלונים איננה תקנית. על הווסת הממוקם בין בלוני הגז להיות מקובע בחיבור קבע לגב העמדה. 
מציע לך להזמין טכנאי גז בדחיפות.
בהצלחה.
לצפיה ב-'מפעל זכוכית הדבקה קרה '
מפעל זכוכית הדבקה קרה
03/08/2017 | 22:54
3
86
מחפש מפעל המייצר זכוכית בידודית בהדבקה קרה איכותי !
המלצות ?
האם יש תקן? האם ניתן אחריות על עיבוי בין הזכוכיות לאורך זמן ?
תודה לעונים
לצפיה ב-'נסה "ספירל" או "ז.ב. בידודית פתח תקווה".'
נסה "ספירל" או "ז.ב. בידודית פתח תקווה".
04/08/2017 | 11:14
2
42
או "טופז" .
או "מ.ס.י" באזור הצפון.
בהצלחה.
מאירי רון - יועץ אלומיניום.
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
04/08/2017 | 23:16
1
21
לצפיה ב-'בידודית - הדבקה קרה'
בידודית - הדבקה קרה
05/08/2017 | 23:15
46
לנו היה ניסיון טוב עם ספירל, אבל עובדים גם עם זכוכיות מייבאות מאירופה באיכות תואמת.
לצפיה ב-'שליכט בגר של נירלט'
שליכט בגר של נירלט
03/08/2017 | 19:54
3
57
פתחתי מיכל. היתה שכבה של מים למעלה.. בעובי 5 סמ...  והוא יחסית נוזלי לשליכט אקרילי שעבדתי איתו. 
זה יכול להתקלקל? 
לצפיה ב-'למה שלא תשאל את היצרן?'
למה שלא תשאל את היצרן?
05/08/2017 | 11:40
29
נציגיו ישמחו להגיע אליך לבדוק ולספר לך כמה הם "הכי טובים", יקחו את החומר למעבדה וישליו לך מכתב ובו כתוב שהחומר עבר בדיקה ולא נמצא בו שם פגם אבל בהחלט יתכן ששמרת אותו בתנאים לא אידאליים או לא פתחת את המכסה נכון, או לא מהצד הנכון ובכלל זו אשמתך שקנית "נירלט"... כי זה הניסיון שיש איתם כשחומר שלהם איננו מוכיח שמה שכתוב על הקופסא באמת נכון ובכלל שיש עליו אחריות כלשהי...
הם אף פעם לא אשמים בכלום...
ההמלצה שלי?
תרכוש חומרים מכל אחד אחר.
יצא בסוף זול יותר, פחות עגמת נפש ועם אחריות כלשהי...תלוי ביצרן שבחרת...
לצפיה ב-'שליכט בגר של נירלט'
שליכט בגר של נירלט
05/08/2017 | 16:40
1
50
שלום eveba , 
ראשית , החומר יכול להתקלקל. תתחיל מבדיקת תאריך הייצור על המיכל. בד"כ יש להשתמש עד 12 חודשים מתאריך הייצור הנקוב על המיכל. 
התופעה של הופעת נוזל בחלקו העליון של המיכל, אינה בהכרח מעידה על חומר פגום. באופן טבעי , כשהמיכל עומד ללא שימוש באותה פוזיציה , עליית הנוזל (מים עם תוספים מגבירי גמישות) כלפי למעלה מתרחשת מאליה בגלל שהנוזל קל מחומר השליכט עצמו ועל כן הם צפים.
במידה והתאריך על המיכל מעיד שהחומר עמד זמן רב (לרוב זה קורה כאשר רוכשים מיכלים אלו מבתי מסחר לא פופולריים) , פנה אל מי שרכשתם ממנו.  
במידה והתאריך מעיד שהמיכל אינו ישן מאוד , ויש לך ניסיון רב עם שליכט כזה ונראה לך שלאחר ערבוב החומר נוזלי מדי , פנה למי שכרשת ממנו את המיכל. בתי מסחר מכובדים יספקו לך מיכל חדש וידעו לקבל זיכוי מנירלט ללא בעיה.
בהצלחה  

לצפיה ב-'תודה. לקחוהו בחזרה.... '
תודה. לקחוהו בחזרה....
09/08/2017 | 15:07
5
לצפיה ב-'מסלעה'
מסלעה
03/08/2017 | 10:28
4
129
שלום,
קנינו מגרש בהרחבה שהיה צריך הגבהה של 6 מטר.
לשם כך בנינו מסלעה עם שיפוע גדול מדי כך שנפגע לנו חלק גדול מהמגרש (40 מטר).
מבחינה הנדסית, יש אפשרות לחפור ולהזיז כמה שורות אבנים?
והאם ניתן לבנות על האבנים עצמם חומת בטון בגובה 60 ס"מ להגבהה נוספת?
תודה מראש..
לצפיה ב-'בלי שרטוט או צילום לא נראה לי שאפשר לענות '
בלי שרטוט או צילום לא נראה לי שאפשר לענות
03/08/2017 | 11:36
47
למיטב ידיעתי לא משתמשים במסלעה כבסיס לקיר תמיכה.
ולמה אתה לא שואל את הקונסטרוקטור שלך ?

לצפיה ב-'היה רצוי שתציין באיזה אזור בארץ כדי שיהיה ניתן לענות לענות..'
היה רצוי שתציין באיזה אזור בארץ כדי שיהיה ניתן לענות לענות..
05/08/2017 | 11:54
34
עקרונית, ממה שהבנתי משאלתך, המגרש קטן בחלרו העליון בגלל בניה משופעת מידי של מסלעה.
אני גם מנחש שלא היה לך תכנון ו"סמכת" על הקבלן...
עקרונית, מקובל לגבהים כאלה לבנות קירות תמך של 3מ' גובה של התחתון עם קפיצה לכיוון המגרש של עוד 1מ' בהם שותלים עצים או שיחים שבמילא היית שותל (בכפוף לנוף שאתה רואה או לא...) ומעל הקיר הזה, עוד קיר בגובה של עוד 3מ' עם מדרגות שיורדות למפלס העצים בקצה ומעליו מעקה/גדר למניעת נפילה או כדורים.
במידה והמסלעה הוכתבה ע"י הת.ב.ע. המקומית והיא פונה לשצ"פ, היה עליכם לקבל תכנון עקרוני ממי שתכנן את המסלעה הזאת שכן היא גובלת בשטח הקיבוץ.
קירות תמך לגבהים של 6מ' ניתנים לבניה עקרונית בחתך גדול מאוד בתחתית הקיר וחתך קטן של 20ס"מ בקצה העליון עם יצירת השפוע בצד הנתמך התת-קרקעי, כדי לא להקטין את המגרש...אבל כבר בניתם ובטח זה לא היה זול.
לשאלה הספציפית יש רק מענה אחד:
אך ורק עם מעורבות של קונסטרוקטור!
עדיף לפרק חלק מהמסלעה ולסדר אותה מחדש מלצקת קורת בטון בגובה 60ס"מ מכל מיני סיבות...
> סוג האבן לא ידוע...
> סוג המילוי לא ידוע...
> לא ציינת כמה זמן המסלעה קיימת...כי אם כמה שנים, היא יציבה ואם רק סיימתם ועוד לא עבר חורף אחד אפילו, אין להעמיס כלום עליה מעבר לאדמת הגן.
יש לכם או היה לכם מפקח במהלך בניית המסלעה הזאת?
אם כן... זבש"ו...
אם לא, הפתרון יעלה לכם, אבל קחו מתכנן ותעבדו עם פקוח וקבלן שיודע מה הוא עושה...
כי לא הייתה סיבה ממשית להגיע למצב שלכם (ועדיין לא ראיתי את התמונות) אם תכנון ובצוע נכון.
לצפיה ב-'מה שבניתם זה כנראה לא מסלעה'
מה שבניתם זה כנראה לא מסלעה
05/08/2017 | 12:01
73
לגובה 6 מטר לא בונים מסלעות/טראסות... אני משערת שזה קיר תמך שבנוי מסלעים.
אני מאד מקווה שהוא מדורג ומחולק לפחות ל3 חלקים, עם ערוגות שתילה בין המדרגות .
בכל אופן, כל שינוי חייב לעבור את אישור המהנדס שתכנן את היסודות. לא להזיז בלי האישור שלו.
לצפיה ב-'מסלעה'
מסלעה
05/08/2017 | 17:08
55
שלום eladd12 , 
תקן 2142 - "בטיחות בשטחים פתוחים - פתרונות להפרשי גבהים" מגדיר שיפועים ופתרונות להפרשי גבהים. בין השאר מגדיר התקן מסלעה : "קיר תומך , אנכי או משופע , הבנוי מגושי סלעים המונחים זה על גבי זה" . התקן אינו מתיר או פוסל יציקה כזו או אחרת מעל מסלעה. ברור שכל מקרה צריך להיבחן לגופו. לדעתי , מבלי להכיר את המקרה הפרטי שלך ומבלי להניח הנחות לא מבוססות , ולו רק מפאת הגובה הרב של המסלעה , הייתי מתייעץ עם מהנדס. 
בהצלחה. 
לצפיה ב-'פסיפס קרמיקה צהובה'
פסיפס קרמיקה צהובה
03/08/2017 | 00:34
1
103
הי, אני מחפש פסיפס קרמיקה צהובה/אוקר לחיפוי במטבח, עד גודל 5X5, משהו בסגנון התמונה המצורפת. גר ובונה בדרום, ביקרתי במספר חנויות בבאר שבע, אך העליתי חרס בידי. אשמח לשמוע רעיונות היכן ניתן למצוא.
תודה!
לצפיה ב-'אחד היבואנים הגדולים של פסיפס יושב באשדוד...'
אחד היבואנים הגדולים של פסיפס יושב באשדוד...
03/08/2017 | 14:53
102
קוראים לו מילסטון.
הסחורה שלהם מצויה בכל חנות קרמיקה בישראל.
לצפיה ב-'אף מים וצנרת חודרת גג'
אף מים וצנרת חודרת גג
03/08/2017 | 00:09
61
אהלן,
1. האם יש יתרון/חיסרון לאף מים ממתכת בחומה של המרפסת?
2. קוביה מסביב לצנרת חודרת גג-מה צריך להיות גובה קוביית הבטון וכמה צריך להתרחק מהצנרת בהיקף (כמה בטון מסביב)?
3. הבנתי שאוטמים מסביב לקוביה בטון רגיל עם יריעות זפת. איך אוטמים את הצנרת חודרת שיוצאת מהקוביה?
בברכה,
נירו

לצפיה ב-'שאלה בקשר לריצוף חיצוני'
שאלה בקשר לריצוף חיצוני
02/08/2017 | 14:57
4
120
שלום,
חלק מהחצר החיצונית בבית שלי מרוצפת באותו גרניט-פורצלן ששימש לריצוף הפנים. 
המשטח הופך לחלקלק מאוד כשהוא רטוב.
השאלה היא אם אפשר להפוך אותו באיזושהי דרך (שיוף, הדבקה של חומר אחר וכ') למחוספס יותר בלי פגיעה משמעותית בחוזק המרצפות והאם יש מישהו שעושה זאת באופן מקצועי.
נדמה לי שעוביו הוא 8 מ"מ.
תודה

לצפיה ב-'יש חומצה מיוחדת.'
יש חומצה מיוחדת.
02/08/2017 | 15:02
3
100
הופכת אותו למחוספס, אבל גם תופס לכלוך.  חפש בגוגל "אנטי סליפ" לרצפה.

אגב, אם זה בית חדש וקבלן נתן לך את הריצוף הלא תקני הזה, הוא אמור להחליף (לא לטפל בחומצה אלא להחליף ממש). על חשבונו.

לצפיה ב-'תודה רבה. מה הכוונה "תופס לכלוך" ? לכלוך שנדבק ואי אפשר '
תודה רבה. מה הכוונה "תופס לכלוך" ? לכלוך שנדבק ואי אפשר
02/08/2017 | 15:24
2
70
לנקות או שרק דורש ניקוי יותר תכוף (או משהו אחר) ?
ההחלטה על הריצוף היתה שלי, כך שאין לי למי לבוא בטענות ..
לצפיה ב-'מחוספס וכמו "דביק". '
מחוספס וכמו "דביק".
03/08/2017 | 15:56
1
61
לכלוך נתפס עליו.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
05/08/2017 | 10:54
13
לצפיה ב-'חישוב שטחי מדרגות בבית פרטי'
חישוב שטחי מדרגות בבית פרטי
01/08/2017 | 17:32
4
138

שלום רב לכולם,

מישהו אולי יכול לעזור עם חישובי שטח של מדרגות?
אני מתכנן בית בעל קומת קרקע ומרתף בלבד. 
ישנן מדרגות היורדות למרתף מאיזור הסלון בקומת קרקע.
כיצד יש לחשבן בהגשת ההיתר? האם מחשבים אותם כשטח עיקרי רק בקומת קרקע ושירות במרתף או להיפך? ומה לגבי הקירות הסמוכים (חיצוניים ופנימיים)

תודה מראש!

לצפיה ב-'זה קצת תלוי ועדה. '
זה קצת תלוי ועדה.
02/08/2017 | 09:59
107
בבית דו קומתי אני נוהגת לחשב מדרגות פעם אחת, ואת ה'חור' בקומה השניה אני מכילה בהורדות. יש ועדות שמחשיבותאת ה 'חור' כשטח שרות.
קצת דומה ענין הקירות - אם יש קיר חיצוני אני מחשבת אותו כחלק משטח המדרגות, כלומר עם ההורדה בק"ב.
אם אתה מכיר אדריכלים שמגישים בועדה הספציפית , שאל אותם.
אם לא, שיטת מצליח - מכיר? תגיש ככה ותראה אם תקבל על זה ריג'קט.
כמובן שתמיד אפשר לברר בועדה עם שאלת קיטבג....

לצפיה ב-'שטחמדרגות שיורדות למרתף מורידים מקומת הקרקע.'
שטחמדרגות שיורדות למרתף מורידים מקומת הקרקע.
05/08/2017 | 11:56
2
38
לא מורידים את הקירות שכן הם תומכים ברצפת השטח העיקרי.
לצפיה ב-'תודה על הטיפים !'
תודה על הטיפים !
05/08/2017 | 13:07
1
27
בררתי במטה יהודה לבית פרטי בעל קומת קרקע + מרתף
שטח מדרגות נחשב עיקרי בקומת קרקע והורדה במרתף

שוב תודה!
לצפיה ב-'את מטה יהודה אני מכיר היטב והפכו לך כרגיל...'
את מטה יהודה אני מכיר היטב והפכו לך כרגיל...
05/08/2017 | 17:57
45
חלל מדרגות הוא חור ברצפה.
כאשר הוא חור שיורדים ממנו למרתף, השטח נגרע מקומת הקרקע ושטח רצפת המרתף כולל את שטח המדרגות שכן הרצפה שמתחת למדרגות היא ברת שימוש כשטח אכסון = כמו המרתף באותו גובה תקרה ולכן מחושב כ"שטחי שירות".
כאשר בונים קקומת קרקע + קומה א' השטח העיקרי הוא הרצפה שמתחת למדרגות שעולות לקומה א' אבל רק כאשר המדרגות עוברות גובה של 2.20מ' והשאר שטח שירות עד גובה 1.80מ' וגובה נמוך מזה איננו מחושב.
רוב המתכננים מורידים 5מ"ר כשטח המדרגות מהשטח העיקרי וזהו.
מי שבונה גם מרתף, גם ק"ק וגם ק"א מכניס פעם אחת את שטח המדרגות לרצפת המרתף ופעם נוספת כשטח עיקרי של אחת הקומות = לא 1.5 אלא פעמיים שטח אבל לא אותו שטח.
לצפיה ב-'חברה לפרסום מודעות תכנון ובנייה- קבלת היתר בנייה ד-ח-ו-ף'
חברה לפרסום מודעות תכנון ובנייה- קבלת היתר בנייה ד-ח-ו-ף
31/07/2017 | 11:37
3
90
שלום לכולם, אני רוצה לסגור עם חברה המפרסמת במסגרת קבלת הקלות בנייה דרך העירייה. איזה חברה אמינה ומומלצת יותר המרכז הישראלי לפרסום או אבוקה?? תודה על העזרה
לצפיה ב-'יש גם חברה בשם נענע...'
יש גם חברה בשם נענע...
31/07/2017 | 12:07
2
57
תבקשי מהם הצעת מחיר מוזלת, כמו זאת שהם הציעו במכרזים שלהם מול כמה עיריות.
שמעתי שההבדלים בין המחירונים שלהם אדירים.
מישהו קיבל הצעת מחיר של 1200 ש"ח ולאחר מו"מ קצר תיקנו לו ל 400 ש"ח !!!
לצפיה ב-'פניתי לנענע הם לא יכולים להשוות..'
פניתי לנענע הם לא יכולים להשוות..
31/07/2017 | 12:33
1
63
השאלה אם ידוע לך איזה חברה אמינה יותר
המרכז הישראלי לפרסום או אבוקה? איך ניתן לברר?
לצפיה ב-'איזה אמינות את מחפשת כאן ?'
איזה אמינות את מחפשת כאן ?
31/07/2017 | 14:40
62
לא מדובר על מדע טילים !

סך הכל הם מפרסמים את ההקלות בעיתונות, שולחים נוסח אחיד לשכנים.
מצרפים עוד איזה מסמך חתום ע"י עו"ד וזהו פחות או יותר עד כמה שזכור לי מה שהיה אצלי.

מי שנותן לך הצעה זולה ב 10 שקל- תעשו אצלו.

לא צריך על כל תהליך לעשות ועדת חקירה ממלכתית ולחקור באמצעות בית המשפט הבינלאומי של האג.

אל תדאגו, יהיו לכם עוד הרבה תהליכים שבהם תצטרכו להתעמק. שמרו כוחות לעתיד לבוא...
לצפיה ב-'בדיקות בטון רצפה לא תקינות'
בדיקות בטון רצפה לא תקינות
31/07/2017 | 10:47
25
212
שלום,
קראתי קצת באינטרנט אבל עדיין מודאגת.
קיבלנו תוצאות בטון רצפה לאחר 28 יום והתוצאה הייתה 28 (כשאמור להיות לפחות 33).
שבוע שעבר נלקחו גלילים לבדיקה (עדיין לא קיבלנו תשובה).
בינתיים, בהוראת המפקח הבנייה המשיכה כרגיל וכבר יצקו קירות וממ"ד+ סיימו הכנה ליציקת תקרה.
מהניסיון שלכם, מה הסיכוי שהגלילים יצאו תקינים\ לא תקינים, כמה זמן אמורות לקחת הבדיקות האלו ואם הם לא תקינות- האם צריך לפרק את כל מה שנעשה?
שאלה נוספת- בתכנון שלנו יש מזגן מיני מרכזי בחלל הציבורי בלבד (בחדרים מזגנים מפוצלים) ולצורך כך יש תקרת גבס. מישהו אמר לי שזה מקור להרבה צרות כי המיני מרכזי מתחילים לטפטף עם הזמן ואז יש המון רטיבויות בתקרה, מישהו נתקל בזה?
המון תודה
לצפיה ב-'אני חושב שעם התוצאות יש לרוץ מהר...'
אני חושב שעם התוצאות יש לרוץ מהר...
31/07/2017 | 12:12
170
אל הקונסטרוקטור שלכם ושהוא ורק הוא ימליץ לכם על איך להתקדם.
הוא הרי זה שאחראי בלעדית על השלד שלכם.

לגבי המזגן...כן, זה יכול לקרות לעתים רחוקות מאוד. אבל כל המדינה מבצעת התקנות כאלה במשך עשרות רבות של שנים. לא מכיר אלטרנטיבות אחרות.
ממליץ לך להתקין פתח שירות בקרבת היחידה הפנימית, לצורך טיפולים עתידיים.
לצפיה ב-'אף פעם לא שמעתי שמפרקים רצפה בגלל תוצאות בדיקה'
אף פעם לא שמעתי שמפרקים רצפה בגלל תוצאות בדיקה
31/07/2017 | 12:25
126
כמו שכתבו לך צריך לפנות לקונסטרוקטור, אולי הקטנסטרוקטור ידרוש חיזוקים נוספים ואולי כלום.
בכל מקרה החברה שמספקת את הבטון לא בסדר ואולי כדאי להחליף אותם. 
לא מבין למה המשיכו בבניה בלי אישור של הקונסטרוקטור  אם התוצאות לא תקינות.
מיני מרכזי בכלל זה מקור לצרות רבות , וגרתי בבתים עם מינימרכזי ויש לי נסיון גרוע עם זה, ולכן בבית החדש שבניתי  לא התקנתי בכלל מיני מרכזי אלא מזזגנים נפרדים לכל חדר וחדר.
לצפיה ב-'ראשית- תודה על תשובותיכם '
ראשית- תודה על תשובותיכם
31/07/2017 | 12:54
17
126
לגבי ההתקדמות- המפקח אמר שהחליט להתקדם לאחר התייעצות עם המהנדס ובעקבות הניסיון הרב של שניהם שעל פיו התוצאה שלנו לא כל כך נוראית ו 95% סיכוי שתוצאות הגלילים יחזרו תקינות ובכל מקרה גם אם יצטרכו לפרק- כל העלויות יהיו על חשבון מפעל הבטון.
לגבי המזגן- אני שומעת כל כך הרבה דעות מניסיון של אנשים. כנראה שזה עניין של מזל. החלטנו, בעצת יועץ המזגנים, ללכת על מיני מרכזי של תדיראן אלפא- מקווה שיהיה בסדר כי אם נוותר על זה נמצא את עצמנו עם תקרה בסלון של 3.7 שמראש עשינו מתוך ידעיה שתהיה הנמכה של חצי מטר בגבס בשביל המזגן
לצפיה ב-'עם 15 שנות מיני מרכזי בבית - מעולם לא היתה נזילה. '
עם 15 שנות מיני מרכזי בבית - מעולם לא היתה נזילה.
31/07/2017 | 13:08
6
69
לצפיה ב-'של איזו חברה?'
של איזו חברה?
31/07/2017 | 13:14
1
67
ואיך הרעש? בעלי קצת מפחד מעניין הרעש. היחידה החיצונית יושבת מעל מרפסת הכניסה (יש לנו מרפסת כניסה מקורה של 2*2) והפנימית בהנמכת הגבס בכניסה לבית בסמוך לסלון ולמטבח
לצפיה ב-'תדיראן. אצלנו המאייד במרפסת סגורה יחסית אז אין רעש.'
תדיראן. אצלנו המאייד במרפסת סגורה יחסית אז אין רעש.
31/07/2017 | 20:19
41
לצפיה ב-'אני כרגע בבית שלישי...'
אני כרגע בבית שלישי...
31/07/2017 | 14:34
94
ועם המיני מרכזי השלישי שלי.
בבית השני, היתה לי פעם נזילה קטנה והיא נוצרה כתוצאה מלכלוך שהצטבר על הרדיאטור הפנימי. זה סתם את חור הניקוז באמבטיה, שבתחתית היחידה הפנימית וגרם למים שבאמבטיה לעלות על גדותיהם ולנזול על הגבס.
הנזילה לא היתה נוראית, כיון שזיהינו את הבעיה מיד וטיפלתי בזה די בקלות.
כל זה קרה לאחר כ 7 שנות עבודה של המזגן.

אני לא מתאר לעצמי פתרון אחר פרט למזגן מיני מרכזי.

עד כמה שידוע לי, התופעה הזאת יכולה לקרות עם כל מזגן מיני מרכזי, אבל כמובן שאין לי נסיון עם כל הדגמים האפשריים. אני בטוח שיוסי יוכל להרחיב בנושא...
לצפיה ב-'הסיבה שלא בחרנו מיני מרכזי זה לא הבעיה של נזילה'
הסיבה שלא בחרנו מיני מרכזי זה לא הבעיה של נזילה
01/08/2017 | 11:23
2
72
יש חסרונות כמו ביזבוז חשמל , ברוב המיקרים שרוצים לקרר רק חדר אחד ולפעמים דווקא חדר יחסית קטן (חדר שינה)  ואז מדליקים בשביל זה מזגן ענקי ...
ויש גם מגבלות  של ויסות, כאשר  לאחד קר מידי לשני חם מידי ולפעמים המזגן המיסכן לא מסוגל לרצות את כל הצדדים.

מנב- נזילה עלולה להיות בכל מזגן אם שוכחים לטפל בו כל עונה , פשוט יציאת המים מהמנקז שלו נסתמת מאבק ושערות שמצטברים שם ואז הוא גולש ומטפטף על כל מה שמתחתיו ( בגלל זה אסור לשים מכשירי חשמל , או רהיטים יקרים , או פסנתר , מתחת למזגן עילי )
לצפיה ב-'במקרה של השואלת...'
במקרה של השואלת...
01/08/2017 | 11:57
1
52
מדובר על מזגן לאיזור הציבורי.
כך שכל הטיעונים שלך לא בדיוק רלוונטיים למקרה שלה.
לצפיה ב-'אכן, המזגן הוא בחלל הציבורי בלבד שהוא חלל פתוח '
אכן, המזגן הוא בחלל הציבורי בלבד שהוא חלל פתוח
01/08/2017 | 12:13
22
לצפיה ב-'אין מיני מרכזי כזה תדיראן אלפא'
אין מיני מרכזי כזה תדיראן אלפא
31/07/2017 | 13:20
4
43
לצפיה ב-'אז אולי אני מתבלבלת והאלפא זה המזגנים בחדרים (המפוצלים)'
אז אולי אני מתבלבלת והאלפא זה המזגנים בחדרים (המפוצלים)
31/07/2017 | 13:24
3
133
המיני מרכזי הוא תדיראן 65 אולי? יש כזה? הוא מספיק לחלל של 60-70 מ"ר?
לצפיה ב-'מבלי להתייחס לתוכנית ונתונים שאין'
מבלי להתייחס לתוכנית ונתונים שאין
31/07/2017 | 14:23
2
71
לי המזגן הזה גדול מידי .
הבעיה עם הניקוזים תלויה במתקין וההתקנה עצמה .
לצפיה ב-'מה ההשלכות של מזגן גדול מידי?'
מה ההשלכות של מזגן גדול מידי?
31/07/2017 | 14:28
1
34
לצפיה ב-'בגדול...בזבוז חשמל מיותר.'
בגדול...בזבוז חשמל מיותר.
31/07/2017 | 15:18
36
לצפיה ב-'כל העלויות יהיו עליכם, לא על חשבון מפעל הבטון'
כל העלויות יהיו עליכם, לא על חשבון מפעל הבטון
31/07/2017 | 18:13
4
130
ראשית - סיכוי סביר שתוצאות בדיקת הגלילים יהיו תקינות, בעיקר במידה ומי שאמר למעבדה מהיכן ליטול את הדגימות היה הקבלן או המפקח.
ראו את התקרה / רצפה בתמונה המצורפת ושערו בנפשכם:
גליל ממקטע בטון רציף יעבור את בדיקת החוזק.
גליל ממקטע עם סגרגציה ייכשל בבדיקת החוזק.
בדיקת חוזק הבטון ביציקת התקרה בתמונה היתה תקינה
- האם התקרה תקינה?
- האם הברזל מכוסה ומוגן מקורוזיה?
- האם הדיירים בדירה יודעים מה חבוי בתקרתם?

חשוב להבין כי בטון "חזק" אינו בהכרח עמיד או שומר על הברזל למשך השרות המתוכנן.
בכל מקרה - רכיב בטון מזויין שהבטון בו שנכשל בבדיקת החוזק הראשונה - משך השרות הצפוי לו קצר משמעותית מהמתוכנן.
עכשיו הוא הזמן לשמר את הבטון והברזל ולהחזיר לרכיב את משך השרות הצפוי לו.
המשך הבנייה לא מאפשר שימור הבטון המזויין, וגם מוסיף "אחריות תורמת" שמשמיטה את אחריות מפעל הבטון למבנה.
במידה ומעוניינים לתבוע בהצלחה את מפעל הבטון על איכות הבטון - יש לעצור מייד את המשך הבנייה עד ברור אומדן הנזק.
לרוב הבטון יוצא ממפעל הבטון באיכות טובה:
האם היה עיכוב ביציקה שגרם לבטון לשהות במערבל מעל שעתיים?
האם נמדד חום הבטון בעת היציקה ונמצא תקין (פחות מ- 40 מעלות)?
האם (חלילה) הוספו מים למערבל בטון באתר "לשיפור עבידות"?

בהצלחה
לצפיה ב-'הבדיקות חזרו היום תקינות. '
הבדיקות חזרו היום תקינות.
01/08/2017 | 11:14
3
98
במקרה שלנו מדובר ביציקת הרצפה ולא התקרה. אין שום חלק במשטח שנראה סדוק או נימי (ותאמין לי שבדקתי היטב).
נלקחו 8 גלילים מרחבי הבית (ראיתי את החורים)- כולם חזרו תקינים (חוזק של 30-37 עם ממוצע של 33)
לצפיה ב-'אם אמור להיות לפחות 33...'
אם אמור להיות לפחות 33...
01/08/2017 | 12:00
2
89
וחלק מהגלילים יצאו 30, אז איך כולם חזרו תקינים ?

אני חושב שרק הקונסטרוקטור אמור לתת את הדעת על כל הסיפור הזה.
בסופו של דבר מדובר על מבנה קונסטרוקטיבי ולא על תכנון גינה (עם כל הכבוד) ולכן צריך להתייחס לזה בכובד ראש !
לצפיה ב-'אחדד את הממצאים'
אחדד את הממצאים
01/08/2017 | 12:17
1
87
התנאים לבדיקה תקינה הם חוזק לחיצה בודדת לא יקטן מ 27 וממוצע לא יקטן מ 33 (הבדיקות הנמוכות ביותר 2 מתוך 8 היו 30 והממוצע היה 33 כך שהכל תקין).
בכל מקרה- הכל עבר את אישור המהנדס
לצפיה ב-'המהנדס אישר, ה"רזרבה" נאכלה, משך השרות ירד למחצית '
המהנדס אישר, ה"רזרבה" נאכלה, משך השרות ירד למחצית
01/08/2017 | 18:27
97
ראשית ואחרית - המהנדס אישר (בכתב?) והמהנדס הוא האחראי.
שנית - בין מועד הבדיקה הראשונה 28 יום מהיציקה לבין בדיקת הגלילים עבר עוד חודש לפחות, בו הבטון ממשיך להתחזק ב- 10-15% נוספים,
כלומר, "רזרבת" החוזק עליה הסתמך המהנדס בחישוביו "נאכלה", כי המשך התחזקות הבטון ממועד בדיקת הגלילים יהיה קטן הרבה יותר.
שלישית - ללא פעולה אקטיבית לשימור הברזל בבטון (מעכב קורוזיה), משך השרות הצפוי למבנה התקצר, כנראה למחצית ומטה.

הבהרה - סוף השרות אינו התמוטטות הבניין אלא הצורך להשקיע בתחזוקת השלד.
במהלך השרות, ישקיע בעל הבניין את עלות הבנייה פעם נוספת, על מנת להאריך את השרות ב- 80% נוספים.
"בנייה רגילה" מתוכננת למשך שרות של 50 שנה.
ליקויי בנייה גורמים לבעלי בתים רבים תחזוקה יקרה כבר לאחר 5-10 שנים מהבנייה.

בתמונה - הגדרת הקיים (משך השרות) מהתקן המחייב 466

בהצלחה
לצפיה ב-'מצרפת תכנית גבס'
מצרפת תכנית גבס
31/07/2017 | 14:32
3
125
לצפיה ב-'אם חלל פינת העבודהיהיה חלק מהמיני מרכזי אז ה 65 יהיה טוב אם '
אם חלל פינת העבודהיהיה חלק מהמיני מרכזי אז ה 65 יהיה טוב אם
31/07/2017 | 18:10
2
78
לא אז ה 55 .הבעיה שלכם תהיה ען התריסים של זריקת האויר,אפשרויות הכוון בהם קטנות מאד.
למתיישבים על הספה ועל הכסאות בפינת האוכל שמתחת לתריסים שימו מעיל ליד.
או תריסי תקרה או תריס מאורך דגם CLB .
לצפיה ב-'תודה, חשבנו על עניין האוויר שיוצא על היושבים מתחת'
תודה, חשבנו על עניין האוויר שיוצא על היושבים מתחת
01/08/2017 | 11:02
1
55
איש המזגנים, יחד עם האדריכלית, אמרו שהפתרון הכי טוב יהיה לשים תריסים מתכווננים אשר יכוונו לכיוון הקיר וכך לא יהיו ישירות על אף אחד.
יהיה גם פתח לכיוון פינת העבודה והמסדרון אז מבינה מדבריך ש 65 זה גודל מתאים
לצפיה ב-'אין לכם סיכוי בתריס מתכונן שיהיה נוח מתחתיו רק התריס שאני'
אין לכם סיכוי בתריס מתכונן שיהיה נוח מתחתיו רק התריס שאני
01/08/2017 | 17:24
44
ציינתי את הדגם שלו.
אני מתכנן  ומבצע מערכות עוד מעט יובל שנים ואני יודע איך מתנהג אויר מכל סוג תריס שעולה בדעתכם.
האדריכלית כבודה במקומה .תבקשו התחייבות בכתב מהם על החלפה עתידית.
אכן עם פתח לחדר עבודה פרוזדור המזגן מתאים.
לצפיה ב-'מיני מרכזי מטפטף'
מיני מרכזי מטפטף
01/08/2017 | 14:54
64
שלום, ביחידת העיבוי הפנימית קיים צינור המנקז את הימים שנוצרים בשעת הקירור אל מחוץ לבית.
לפעמים אחרי זמן רב הצינור עלול להיסתם ואז נוצר טיפטוף בתוך הדירה.
מנסיוני קל מאוד לפתוח את הסתימה. אצלי זה קורה כל כמה שנים. בהצלחה.
לצפיה ב-'שינוי חזית מערבית (הזזת ויטרינה)'
שינוי חזית מערבית (הזזת ויטרינה)
30/07/2017 | 21:13
16
274
היי,
אנחנו לא משוכנעים בהצבת הויטרינה והפרגולה במערב מכמה
סיבות:
1. שמש מערבית.
2. תופס חלק ניכר מהגינה.
3. אין לנו 2 קירות מקביליים כדי שהספות יישבו מול פינת טלויזיה
4. חסר לנו קירות למפסקים ולכל מיני אופציות שחשבנו עליהן.

* האדריכלית משוכנעת שזה המקום הנכון מאחר ולדעתה הבית של השכן ממערב מספיק גבוה (נמצא במרחק 6 מ' ומכסה את כל רוחב הויטרינה). בנוסף לטענתה הפרגולה מספיק ארוכה לכיוון מערב כך שהשמש לא תגיע לויטרינה גם שהיא נמוכה. אגב השינוי שאנחנו רוצים לעשות מנוגד לאינטרס שלה להרוויח מתכנית שינויים.

השינוי שאנחנו שוקלים לעשות:
1. ביטול הויטרינה המערבית והשארת חלון קבוע לפטיו.
2. העברת הויטרינה לקיר הצפוני (ללא החלק של הפטיו).
3. פרגולה שיוצאת מהויטרינה במקום במערב בצפון.

המוטיבציה לרעיון:
1. פותר את בעיית קיר מול קיר לספות מול הטלויזיה.
2. מפחית קרינה מחזית מערבית בעייתית
3. מגדיל את שטח הגינה במקום רצועות היקפיות יש ריבוע
4. מאפשר יציאה יותר נוחה לפרגולה לעומת התכנון הנוכחי.

דברים נוספים:
1. לא נוח לנו ששולחן האוכל מול הדלת - אשמח לרעיון.
2. לא מרגיש בנוח עם מיקום ארון חשמל ומעילים.

אשמח לשמוע דעתכם,
נירו
לצפיה ב-'התכנית הזו מבטלת את הגינה.'
התכנית הזו מבטלת את הגינה.
30/07/2017 | 23:03
102
אמנם הגינה תגדל אבל מאיפה יראו אותה?
היות שלא יראו אותה גם לא יטפלו אותה ולא יצאו אליה.

יתכן שהאינטרס של האדריכלית הוא שהבית יצא נכון דבר שיביא לקוחות ולא להרוויח כמה שקלים הבירוקרטיה.
לצפיה ב-'מבחינת הגינה'
מבחינת הגינה
31/07/2017 | 10:02
14
94
החלוקה טובה.
אני מאד אוהבת את תכנון המבנה שלכם. אדריכל מצוין.

לגבי החוץ 3 הערות:

המיקום של המנגל שגוי, לא לצקת את זה שם!

מיקום בורות החלחול חסר הגיון לחלוטין. גם הכמות שלהם. מנגד חסרים בורות במקומות שאני חושבת שצריך. זה האדריכל מיקם? אם כן, תתעלמו ממה שהוא תכנן. תמחקו את זה ואל תחפרו במקומות המסומנים
ככה לא מתכננים ניקוז.
בדיוק כפי שאת תכנון הבית לא מתחילים מהחלונות, החלונות זה פתרון לאור ואויר, ולא משהו שמתחילים איתו. כך גם לא מתחילים תכנון ניקוז מבורות החלחול . קודם מתכנים ניקוז, ואז פותרים בעזרת בורות חלחול. ולא קודם ממקמים אותם ואז מתכננים שיפועים אליהם, בניגוד לכל הגיון.

המפרט לפאטיו - טוף מעל אדמה גננית? מה זה בכלל "אדמה גננית"? ולמה צריך אותה? ומה תפקידו של הטוף שם? שכבת חיפוי? למה דוקא טוף? בקיצור, מפרט מוזר. פנו למי שמבין שיתן מפרט לזה.  לאדריכל המצוין שלכם אין שמץ של מושג בתכנון חוץ, זה לא מפחית בכלל מהיותו מצוין, זה רק אומר שצריך איש מקצוע לתכנון פיתוח החוץ.
לצפיה ב-'קצת תשובות '
קצת תשובות
31/07/2017 | 12:57
7
154
הפרגולה במקרה שלכם מיותרת לגמרי.
קודם כל - כי לא חייבים פרגולה! אפשר להגדיר רחבת ישיבה נהדרת גם בלי מבנה של פרגולה. למשל עם סידור של עציצי חרס גודלים סביב הפינה. או עם מבנה מינמליסטי וקצת מטפסים פורחים. או עם מפרש צל עדין. או....
ובכל מקרה - גם אם אתם רוצים פרגולה - זה אחד הדברים שאפשר לחכות איתם. לא חייבים יחד עם הבניה (אם לא מדובר על מבנה בטון מאסיבי שמצריך יציקות). חכו ותראו מה , איפה, איך ומאיזה סוג משתלב לכם.

לגבי פרגולה במערב - היא מיותרת כי הרחבה מוצלת ע"י הבית במשך היום , ולעת ערב השמש נמוכה ותחדור מתחת לפרגולה. את זה כולנו כבר אמרנו לך כמה פעמים. אלא אם יש בית שכן קרוב יחסית, וגבוה, אז האדריכלית צודקת ולא תקבלו בכלל שמש מערבית.  
אבל למה לנחש - הבית של השכן כבר קיים (להבנתי) אז צאו לשטח ותבדקו. תגיעו בשעות הרלוונטיות ותבדקו על עצמכם או עם מכשירים, באילו שעות יש/אין שמש לכיוון הבית העתידי שלכם.

לגבי פרגולה צפונית - כזאת שדבוקה לחזית הצפונית, היא מיותרת עוד יותר.  ואם כבר עושים פרגולה, תעשה אותה במרחק מהבית, איפה שהשמש כבר מגיעה לחצר.

לגבי הסלון -  אישית אני אוהבת יותר את הישיבה מול הנוף/גינה, מאשר מול הקיר. וגם את הכניסה מול הנוף והחצר. ולכן יותר נכונה לי האופציה הקיימת.

אבל - גם פתיחת החזית הצפונית יכולה להיות אופציה טובה, עם העמדה נכונה של פינת הישיבה - ובלבד שלא תאטמו לחלוטין את הצד המערבי, כי לטעמי קיר אטום כזה נותן תחושה מסוגרת כמו של דירה ולא של בית פרטי.
אם בוחרים באופציה הצפונית הייתי משנה קצת: קודם כל מורידה את העמוד  הרחב שיוצא מהפינה החוצה (לטעמי, מיותר בכל מקרה). הוא סתם מסתיר את המשכיות הנוף. העמוד הזה מזכיר לי קצת מחסום צד ששמים לסוסי עבודה, כדי שלא יראו לצדדים וירצו לסטות ממסלולם.
אישית - הייתי בכלל מוותרת על עמוד בפינה ועושה פינה שקופה ככה שנפתחת תמונה פנורמית אל הגינה. חלון פינתי עם פתח מערבי ברוחב של כ 100-150 סמ. עדיין משאיר קיר רחב לטלויזיה ועוד...
(מצרפת תכנית לדוגמה עם חלון כזה).

לגבי האמירה שלך "אגב השינוי שאנחנו רוצים לעשות מנוגד לאינטרס שלה להרוויח מתכנית שינויים" - תתפלא. אדריכל זה לא קבלן, והוא לא 'מרוויח' על שינויים בד"כ יותר מהרגיל, זה סתם מעצבן למחוק מה שתכננת בהרבה מאמץ ומחשבה ולעשות מחדש.
נראה שהאדריכלית בהחלט מאמינה בתכנית שלה - ונדמה לי שבצדק.

לצפיה ב-'האם הנתון שאני לא אתקין תריס משנה את תשובתך ?'
האם הנתון שאני לא אתקין תריס משנה את תשובתך ?
31/07/2017 | 21:37
3
50
הי,
תודה רבה על תשובתך - אני מאוד מעריך את זה.
אני אוסיף מספר נתונים: אנחנו רוצים לראות את הגינה גם בעת כניסה לבית (אולי הפטיו עושה את העבודה) וגם בעת ישיבה בסלון, לא מתכוונים להתקין תריס חשמלי/וניצאני וכו'. כמו כן רוצים שהמשטח היוצא מהויטרינה ישמש לסוכה. ברקע נראה לי שאולי רצוי הגנה מגשם מערבי.
השאלה היא האם הנתונים האלו משנים את המלצתך למיקום הויטרינה במערב או בצפון?

שאלה כללית: אני אישית לא אוהב גבס. עד כמה זה ישים לבנות תקרה מבטון 2.8 מ' ובסלון פינת אוכל 3 מ' (במקום הנמכה)?

בברכה,
נירו
לצפיה ב-'פטיו זה פטיו, וגינה זו גינה. '
פטיו זה פטיו, וגינה זו גינה.
01/08/2017 | 09:31
2
136
הפטיו שלכם יכול להיות, ואני מקוה שיהיה, יפהפה ויהווה נקודת כח בבית, וגם נוף יפה מהכניסה. הוא בהחלט יכול להיות הפנינה של התכנון.
אבל לגינה שלכם יש מרחב ועומק ולכן הייתי שומרת על מבט מהסלון לעומק הגינה.
(ראה סקיצה)

הגנה מגשם - אם אתה מניח גגון זו כבר לא פרגולה שאמורה להיות פתוחה לשמים.  
לצורכי הגנה מגשם יספיק קרניז או גגון קטון מעל הפתח. אם זכור לי נכון יש לכם גגות רעפים - אז הקלאסי זה למשוך החוצה את שיפולי הגג שיהוו קרניז ויגנו על הקיר ופתחיו.

סוכה - למיטב ידיעתי זה אמור להיות מבנה ארעי. אבל אם בכ"ז אתה רוצה מבנה שיקל את הקמת הסוכה , למה שלא תמקם אותו באיזו פינה במגרש , הרי לא חייב להיות צמוד לבית?

בקיצור - כמו שכתבה מיכל , אי אפשר לתכנן מכאן. יש לך שיקולים שאנחנו לא יודעים והנתונים משתנים כל הזמן.

עוד כמה קטנות -
לי עדיין מפריעים העמודים הלא מוגדרים בכניסה. לא באותו גודל, לא באותו רווח....לעין שלי זה ממש דוקר.
האי שעליו אוכלים - ממש ממש צר. בטח לא מאפשר ישיבה של שניים בפינה כמשורטט.  וממילא לא ישבו שם במעבר כי גם ככה הוא לא מספיק רחב. תעבו את האי.
וכמו שאמרתי בעבר - תרחיבו את המעבר !!!
אתם תקללו את המיצרים האלו 10 פעמים ביום כשתתקלו בפינות השיש/ארונות. בפרט בארוחות שבת בפ.האוכל.
לטעמי - אם יש שולחן אוכל ממש צמוד למטבח, אז כל היתרון של אי שהאכילה היא בתוך המטבח, ולכן הייתי מכניסה את הכסאות פנימה.
היות שיש מזווה כחדר צמוד למטבח - לא רואה צורך בארון המזווה (או שזו טעות...) והייתי פותחת שם לעוד קצת משטח עבודה (אפשר ארונות מעליו ומתחתיו) שבו תוכלו למקם את כל המכשירים שיש היום במטבחים ונורא מפריעים באיזור העבודה : מכונת קפה, מיקסר וכו....

שרותי אורחים - קיר גבס שמכיל כיס לדלת - זה לא קיר, זה דף נייר. אתם באמת רוצים אפס הפרדה אקוסטית של הבית מהשרותים?

לגבי מיקום פ.האוכל וארונות מעילים וחשמל - אי אפשר לתכנן ו/או לשלוף מהכובע פתרונות. כבר השקענו הרבה בתכנית הזאת בעבר, אולי שווה לך לבדוק אחורה ולראות אולי יש שם מענה מתאים יותר.... לא זוכרת כבר.

ועכשיו משהו מנקודת המבט של האדריכל :
תכנון בית זה ענין מורכב מאד. אפשר להתחרבש עם זה שנים! בכל פעם לשפר עוד משו קטן... ואולי לשלם מחיר במקום אחר.
כמעט תמיד ההערות שלי על תכניות כאן הן בכיוון של - אל תחפזו. לכו צעד אחורה ותבדקו מחדש וכו... כי התכניות לא טובות או לא אפויות.
אבל כאן המצב הפוך. כבר עברתם תהליך ארוך מאד והגעתם לתכנית טובה בהחלט.
כן, יש בה בעיות. לא, אין תכנית מושלמת. אדריכלות זו אומנות הפשרות.
הבית הזה נולד ע"ב רצונות ואילוצים רבים והגיע לתוצאה יפה מאד. היו החלטות בסיס של פתיחה למערב (התרענו כבר אז מענין הכיוון) של מיקום פ.האוכל (דיסקסנו כבר אז) וכו. ועם החלטות אלו יצאתם לתכנון. עכשיו לחזור אליהן - זה כמעט לתכנן מחדש... לכל החלטת בסיס שלקחת יש מחיר. אגב - ככה זה בכלל בחיים . לא תמיד יש פתרונות קסם , ואם תמשיך לחפש אותם יש מצב שתחזור עוד שנה עם שאלות אחרות....

האם יתכן ששיש פה משהו אחר? שאתה מתחיל להכניס עיזים (סוכה? נו, אפשר לעשות תמיד, בכל מקום, להוסיף אח"כ וכו.) כי זה שלב מפחיד? צריך לאשר תכנית ולצאת לדרך הביצוע?  
זה קיים אצל הרבה לקוחות שמגיעים לשלב הזה ופתאום נוחתת ההבנה שזהו, אם אני מאשר - ככה הבית יהיה, וזה על אחריותי.
אני קוראת לזה -  שלב רעידת הפופיק.
וזה נשמע מוזר שאני אומרת - אבל זה כולללה בית.
כן, המון כסף. זמן עבודה וכו - אבל לא הכל בחיים. 
לו התכנית היתה גרועה לא הייתי אומרת את זה, אבל היות שהתכנית טובה מאד - אני אומרת - תפסיק להתקשקש עכשיו. תחליט לכאן או לכאן - ולך על זה.

אגב - לו אני האדריכלית שלך, הייתי כבר מאבדת תחושה בידיים.... או במח.

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
02/08/2017 | 21:54
1
44
האדריכלית בהחלט שוקלת אישפוז אחרי העבודה איתי, לאשתי היו פחות שאלות.
הוקנסטרוקטור על תרופות הרגעה מהעצבים שגרמתי לו ומהטעויות שמצאתי.
אבל זה מה שאני יודע לעשות בחיים - לשאול שאלות, חוץ מזה אני לא יודע לעשות כלום.
תודה על הסיוע!
על האש עלי בסיום הבניה.
נירו
לצפיה ב-'יאללה ! אני שומרת את ההבטחה... '
יאללה ! אני שומרת את ההבטחה...
02/08/2017 | 22:23
20
לצפיה ב-'גלמיש-זו תכנית הבית שלך במקרה? '
גלמיש-זו תכנית הבית שלך במקרה?
( לעמוד שלי בתפוז )
03/08/2017 | 21:33
2
129
הכוונה לבית עם החלון הפינתי ופינת האוכל האחת והיחידה 
לצפיה ב-'סחטיין זוהר, איזה זיכרון.'
סחטיין זוהר, איזה זיכרון.
04/08/2017 | 09:00
1
44
כן, לפני השיפוץ הגדול שבו שיפרנו כמה אלמנטים....
לצפיה ב-''
( לעמוד שלי בתפוז )
04/08/2017 | 12:31
25
תודה  
נחמד לראות מאיפה אצלך מתחיל הקסם...
לצפיה ב-'היי מיכל'
היי מיכל
31/07/2017 | 13:00
3
70
אני עוקב אחרי הפורום מזה זמן מה (אנחנו בתחילת תהליך תכנון), ומאוד מעריך את ההערות שלך והעצות שאת תורמת.
עם זאת, הייתי מאוד שמח אם לטובת הלימוד של כולם, היית גם יכולה לפרט מה הבעיות/פתרונות אפשריים.

בתור אחד שרוצה ללמוד, משפט כמו "המיקום של המנגל שגוי, לא לצקת את זה שם!" לא אומר לי הרבה...
ברור לי שהמטרה הסופית מבחינתך זה שאנשים ילכו למתכנן נוף מקצועי בשביל תכנון החוץ, במקום שיקחו את העצות הקטנות שלך ויחשבו שבזה פתרו את כל הבעיות, ואני יכול להזדהות עם זה.
עם זאת, להגיד על דברים שהם לא טובים בלי הסבר - לא נראה לי משרת את המטרה (ואפילו נראה קצת לא טוב).

מקווה שלא פגעתי. שמח מאוד על התרומה שלך לפורום. אשמח אם תוכלי להוסיף קצת יותר פירוט ו/או אלטרנטיבות. 

תודה!
לצפיה ב-'המנגל'
המנגל
31/07/2017 | 14:01
2
81
לא אמור להיות דחוף בפינה בעונש, בטח לא בפינה עגולה. הוא שם סתם, בלי שום מחשבה, ובלי שחשבו על חלופות.
המיקומים החלופיים שלו הם כמה, והם אמורים להנתן בסקיצות רעיוניות, וגם זה אחרי שיחה עם בעלי הבית לגבי ההרגלים שלהם וכו'.  
את זה כל זה קשה מאד לעשות בפורום ב3 שורות, זה ממש לכתוב מגילה, וגם זה אחרי דו שיח עם בעל הבית .... לכן, אני מאירה/מעירה בקצרה נקודות לא טובות, שיש לתת עליהן את הדעת.
וכן, אני באמת חושבת שפורום לא מחליף תכנון. ואדריכל, כולל אדריכל מצטיין, לא יכול להחליף מתכנן נוף.
כאן אין מתכנן נוף, וזה ניכר.

לגבי הערתך הבונה והטובה:
אני נותנת טיפים ומשקיעה מזמני ומהידע שלי ככל יכולתי, לא תמיד יש לי פנאי, רצון או יכולת להרחיב במגילות, ואז זה "לא נראה טוב".  אתה הערת בעדינות ובנימוס מירבי, אבל בניגוד לך לפעמים אני חוטפת טענות גסות ממי שנראה לו שכל מטרתי בפורום זה לחפש פרנסה.
לצערי הרב, למרות כל מה שעשיתי וניסיתי וביקשתי, העמיתים שלי אפילו לא טורחים להגיע לכאן ... כנראה מי ששותק ולא נכנס לכאן לעזור "נראה יותר טוב" ממני.

לצפיה ב-''
31/07/2017 | 15:02
14
לצפיה ב-'אגב, בפינה עגולה'
אגב, בפינה עגולה
31/07/2017 | 16:12
68
אפשר לעשות יופי של אלמנטים, לא צריך "להלחם" בעיגול הזה, אלא לזרום איתו. אלמנטים בנויים, אלמנטים צמחיים, כל מיני.

מה שבטוח, בר ישר שניצב לקיר ונדחף כמו חץ לתוך הגינה, תוך כדי התעלמות מוחלטת מהפינה המעוגלת, זה הדבר הכי לא נכון לעשות.
גם אם מחליטים שזה המקום למנגל (שגוי לדעתי, אבל נניח שכן) אז לא בצורה הזו!

לצפיה ב-'מנגל + בורות חילחול'
מנגל + בורות חילחול
31/07/2017 | 21:21
1
71
הי,
תודה על התגובה.
1. מי שתכנן את בורות החלחול ומהלך צנרת חוץ זה יועץ אינסטלציה. גם אני לא שמח לגבי מיקום בורות החילחול והייתי מוותר על חלקם. אשמח לשמוע המלצתך.
2. איפה את ממליצה למקם את פינת המנגל מבחינה קירבה למקום הישיבה, ללא עשן שייכנס הביתה (לכן מעדיף בצד המזרחי כדי להיעזר בבריזה מזרחית).
3. בשיחת מסדרון שאלתי את בודק תכניות בועדה המקומית לתכנון ובנייה מה דעתה על התכנית ומה הייתה משנה - מה שהיא אמרה "אני רואה הרבה תכניות והאדריכלית שלכך מתכננת עם חשיבה והיגיון".
4. לגבי אדמה גננית היא כתבה אדמה גננית ומעליה שכבת טוף מנקזת.

אשמח לשמוע את דעתך,
תודה
נירו
לצפיה ב-'חשיבה והגיון'
חשיבה והגיון
31/07/2017 | 21:30
76
(1) איך אתה רוצה שאמליץ, מילולית?!? ומה זה יהיה שווה בלי חישובי גובה? אי אפשר. צריך לשבת ולתכנן, התשובה בשרטוט ולא במילים.
(2) ראה תשובתי למעלה שמתחילה במילה "מנגל". הסברתי למה אני לא עונה.

(3) בפנים - מעולה. כבר כתבתי שהאדריכל מצוין.
בחוץ - חסר. מאד חסר. אין פה יד מקצועית, אין פה הבנה.

(4) קראתי שכתוב "אדמה גננית ומעליה שכבת טוף" והתיחסתי בדיוק לשטות הזו

אכתוב בפעם האלף ואחת, ולא בפעם הראשונה שאני כותבת את זה אישית לך: פורום לא מחליף מתכנן. הזמן מתכנן נוף מקצועי, אחרי שיכיר את המגרש ואת הצרכים שלכם מהגינה, הוא יתיחס כמו שצריך לגבהים במגרש, יתכנן לך תוכנית גבהים וימקם בורות חלחול, ויועץ האינסטלציה רק יצטרך לאשר אותם.
הוא גם יתכןנ את כל מה שנוגע לחשמל חוץ וברזי חוץ, שאני משוכנעת לגמרי שחסר (כי מעולם לא נתקלתי במקרה שהכל היה כמו שצריך)
ואחר כך אם תרצו הוא גם יתכנן את הגינון, בשלב ב'. בהצלחה

לצפיה ב-'משטח + מצע לחניה'
משטח + מצע לחניה
30/07/2017 | 21:53
1
65
שלום,
1. מה עובי שכבת מצע, כמה שכבות מצע ומה סוג המצע שמומלץ ליישם כבסיס למשטח של חניה. מטרת השאלה היא ליישם פתרון שלא ישקע עם השנים ביחס ל00 של הבית כתוצאה מחיסכון הקבלן.

2. איזה משטח כדאי ליישם מעל המצע לחניה. מצד אחד בטון נראה לי לא אסתטי, מצד שני בין אבני יפו/משתלבות גדלים עשבים.

בברכה,
נירו
לצפיה ב-'תלוי איזה קרקע יש אצלכם...'
תלוי איזה קרקע יש אצלכם...
05/08/2017 | 18:01
14
מספיק להדק את הקרקע אם אינה טובה מספיק ועליה שכבת מצעים אחת בעובי של 15-20ס"מ.
זה נכון גם למשתלבות וגם לבטון.
ההבדל הוא שלמשתלבות מכסים את המצעים ב-5ס"מ חול לפילוס ועל החול מפלסים את המשתלבות ומהדקים לאחר ההנחה ולפני פיזור חול למילוי החריצים בין המשתלבות.
גדלים עשבים?
תרסס בקוטל עשבים וסגור עניין.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
פורום ביטוח חיים
רביד עיבודים באבן בע
RAVID רביד עיבודים באבן
פורום הדברת מזיקים
מזיקים בבית?בואו לדבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה