לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1409414,094 עוקבים אודות עסקים

פורום בונים בית

בונים בית ? בואו לספר על החלום ואיך הוא הופך למציאות. זה המקום להתלבט איתנו בדילמות הקטנות והגדולות של הבניה ולעבור ביחד את הדרך הארוכה והמפרכת עד הרגע המיוחד בו תכנסו אל הבית שלכם. הפורום הוא פורום לתמיכה ולדיונים מקצועיים ואחרים. אנא הקפידו על חוקי הכתיבה בפורום אותם ניתן למצוא בתקנון הפורום. ברוכים הבאים ושהמסע יהיה מהנה לכולנו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בונים בית

בונים בית ? בואו לספר על החלום ואיך הוא הופך למציאות. זה המקום להתלבט איתנו בדילמות הקטנות והגדולות של הבניה ולעבור ביחד את הדרך הארוכה והמפרכת עד הרגע המיוחד בו תכנסו אל הבית שלכם. הפורום הוא פורום לתמיכה ולדיונים מקצועיים ואחרים. אנא הקפידו על חוקי הכתיבה בפורום אותם ניתן למצוא בתקנון הפורום. ברוכים הבאים ושהמסע יהיה מהנה לכולנו.

לצפיה ב-'משקוף עץ או משקוף פולימר ( פלסטיק) - מה עדיף?'
משקוף עץ או משקוף פולימר ( פלסטיק) - מה עדיף?
18/09/2017 | 16:07
1
33
צריכים לקנות כמה דלתות . בדקתי בפנדור ובחמדיה דלתות דומות, כאשר ההבדל הוא במשקוף ובלבשה עליו: בחמדיה הכל עץ ובפנדור משקוף פולימרי. יתרונות? חסרונות? מה עדיף?
תודה
לצפיה ב-'בחדר אמבטיה אולי לפלסטיק יש יתרון'
בחדר אמבטיה אולי לפלסטיק יש יתרון
18/09/2017 | 16:14
25
אבל פלסטיק נראה פלסטיק .
 
 
לצפיה ב-'בקשה לחוות דעת על סקיצה לבית על גבעה עם נוף '
בקשה לחוות דעת על סקיצה לבית על גבעה עם נוף
17/09/2017 | 22:07
17
413
שלום לחברות וחברי הפורום ואורחים מזדמנים,

אנחנו: זוג + 3 (שצפויים להיות להערכתנו בגילאי תיכון עם סיום הבניה) + חתולה.

המגרש: 490 מ"ר (פרופורציות ריבועיות) על גבעה בישוב באזור הכרמל.
קיים שיפוע הדרגתי-ליניארי עולה של כ-6 מטרים מגבולו המזרחי הנמוך של המגרש (שממנו רחוב הגישה למגרש) – לגבולו האחורי הגבוה (מערב).
כשעולים למרכז המגרש - כ-3 מטרים מעל גובה המדרכה - נשקף לכיוון מזרח נוף פתוח לגבעות הרים ומרחבים ירוקים (חורש טבעי); גגות הרעפים של הבתים מעברו השני (הנמוך) של הרחוב נראים כמסתיימים בקצה התחתון של שדה הראייה כאשר עומדים בגובה זה – ולכן הם אינם מפריעים למבט אל הנוף;
לאור נתונים אלה המתכנן ואנחנו חושבים כי נכון יהיה למקם את ה-0.00 של קומת הכניסה בערך בגובה זה.

מגרשים שכנים: הבתים ברחוב כבר בנויים.
מזרח – כאמור שורת בתים נמוכה (אחרונה ביישוב) מעברו השני של הרחוב.
צפון ודרום - מגרשי שכנים הממוקמים בקווי הגובה של המגרש שלנו. בית השכן הצפוני נמוך יחסית ומהמגרש שלנו לכיוונו רואים בעיקר צמחייה ושמיים.
מערב –  קירות תומכים סמוכים בגובה מצטבר של כ-8 מטרים שמעליהם בית שכן. בשל הטופוגרפיה די נחסמת הבריזה האופיינית לכיוון זה.
יש לציין כי ע"פ התב"ע המרחק בין גבולות המגרש הצידיים (צפון/דרום) לקווי הבניין הוא 4 מטר.

הבית - צרכים וחלוקה:
בעקבות ניתוח מעמיק של הצרכים והשינויים הצפויים בעתיד הקרוב והרחוק (עד כמה שניתן לחזות...) – זה המפרט שהתווינו:
1. קומת מרתף – סטודיו לאמנות (כ-55  מ"ר, כולל ממ"ד וח.שירותים). הרצפה תהיה מעל גובה המדרכה, כך שנכון אולי יותר לכנות קומה זו "חצי-מרתף".
2. קומת כניסה – תכלול סלון-מטבח-פ.אוכל, ח.שירותים, ח.הורים,  וח.עבודה/אירוח (שהכרחי מבחינתנו בקומה זו, גם במחיר של תכסית גדולה יותר ושטח חצר מצומצם באופן יחסי).
3. קומה עליונה – מערך של 3 חדרי שינה לילדים - שניתן יהיה להסב בעתיד את חלקו ליחידת דיור עצמאית או את כולו ל- 2 יחידות דיור עצמאיות של כ-40 מטר כ"א (עבור הבנים, בעתיד), עם כניסה נפרדת ומרפסת משמעותית לכיוון הנוף.   

עקרונות מנחים שהתווינו למתכנן:
פתיחות מרבית לנוף, פשטות, נגישות (אופציה עתידית למעלון חיצוני לקומת הכניסה ממפלס החניה/המרתף) גמישות ומודולאריות; וגם: התאמה להרגלים ולרהיטים ישנים ואהובים מביתנו הנוכחי (לדוגמה: פינת אוכל ריבועית מעץ גולמי,  2 "מיטות שיזוף" נמוכות מעץ שתורמות לתחושת נופש במרכז הבית).

התחשבות בקרינת השמש:
הנוף נמצא בעיקרו במזרח (עם הטיה קלה לצפון), ואנו מודעים לכך שהפרגולה המיועדת למזרח לא תספק במהלך הקיץ הצללה אופטימלית לפתחים הגדולים המתוכננים בצד זה בשעות הבוקר; מבדיקה שערכנו היא כן צפויה להיות אפקטיבית לאחר 10:00 בקיץ, לא לפני כן. יחד עם זאת אנחנו מוכנים לשלם את מחיר הקרינה הזו – כדי לקבל מקסימום נוף.
לגבי החלונות בצד דרום קיימת התלבטות אסתטית באשר לאופן ההצללה (קרניז/גגון תלוי).
מצד מערב לא צפויה בעיה בשל ההצללה שיוצרים הקירות התומכים הגבוהים הקיימים בצד זה.

 שלב תכנוני:   
המתכנן אמנם עובד על 3 הקומות כמכלול אך חשוב לו שנאשר את מתווה ק.הכניסה לפני שיציע תכנון מפורט של הקומות האחרות. מבין החלופות שהציע מצאה חן בעינינו זו המצורפת (כ- 145 מ"ר) -  למרות מספר חסרונות פוטנציאליים (מינוריים יחסית, מבחינתנו) שזיהינו [לדוג': ח.שירות צר ללא יציאה לחצר, מיעוט מקומות אחסון במטבח למרות כוונה לשלב ארונות מטבח גבוהים, ריחוק רב בין אזור החניה למטבח, פתחים שאולי גדולים מדי בחלל הציבורי].

בנוסף צרפנו את קווי המתאר הכלליים לק.המרתף והקומה העליונה (גרסה זמנית, צפויים שינויים, המרתף עשוי להיות קטן יותר) – כדי להמחיש את הרעיון הכללי של מבנה הקומות ופריסתן במגרש. לפני שאנחנו חוזרים למתכנן למקצה שיפורים נשמח לשמוע (לקרוא, יותר נכון) את דעתכם לגבי סקיצת קומת הכניסה, בדגש על נושאים טעוני שיפור.

 תודה מראש למשיבים –
ושנה טובה ומאושרת לכולם 

 
לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
18/09/2017 | 08:18
189
ראשית יש כאן תכנון טוב.
חלוקת חללים נכונה, ניקיון, והמשכיות של קירות.
 
הדבר היחיד שהייתי מנסה לעשות זה להחליף את המטבח עם הסלון,
כאשר פינת האוכל תמוקם באמצע.  ככה יתקבל סלון גדול.
את המטבח הייתי עושה בצורת ר, כאשר הכיור והכיריים יהיהו על הצלע הדרומית,
ומוסיף אי במקביל לצלע המזרחית (ארונות) כאשר הישיבה פונה לכיוון מזרח.
 
 
בהצלחה
לצפיה ב-'שלום לכם '
שלום לכם
18/09/2017 | 10:03
1
234
קודם כל סחטיין על ההודעה המושקעה - ככה מעלים שאלות לפורום!
רואים את ההתיחסות הרצינית וזה דבר חשוב מאד בפרויקט כזה. 
 
עדיין חסר לי מיקום הבית מבחינת איזור - ההר הגבוה, מישור החוף, הנגב...? זה משמעותי מבחינת התיחסות אקלימית. 
וגם הסבר על סוג הישוב המדובר - קיבוץ, שכונה עירונית וכו.
 
ממבט ראשון - תכנון הפנים יפה וניכר שיש פה יד מקצועית ורצינית.  
מאותו מבט - תכנון החוץ עגום (לדעתי) וכל ההתיחסות למה שמחוץ לבית לקוי מאד. 
אבל - שאפו על 'הטמנת' החניות מתחת לחצר (מקווה שאתם מודעים לעלויות)
 
בבחינה מעמיקה עולות אצלי כמה שאלות :
 
1. האם באמת החלטתם לוותר על גינה?
האם מספיקה לכם חצר שהיא רצועה ארוכה שעיקרה מרפסת מרוצפת?
מה שנשאר בצד המערבי זה פס דק של גינון נמוך (כדי לא להסתיר לכם את הנוף) שגם הוא מוגבל בגלל החניה שמתחת.
בצפון נשארה חתיכת חצר נחמדה אבל היא די מנותקת מהבית.
וכל השאר שבילים שבילים וקירות תמך.....
מזה שהכנסתם את החניות מתחת לחצר ניכר ששטחי החוץ חשובים לכם. אבל בכל יתר התכנון - זה ממש לא ניכר .
שני האלמנטים שמחסלים לכם את הגינה הם:
א. תכסית הבית גדולה. לטעמי יש פה חללים גדולים מאד מעבר לצורך, שאפשר לצמצם קצת ועדיין לחיות ברווחה גדולה.
ב. סידור לא נכון של שטחי החוץ שנשארו, זלילתם ע"י שבילים מתמשכים לשוא, ע"י קירות תמך שחותכים את החצר באמצע, מרפסת של 12 מ"א, ועוד אחת שספק אם יהיה בה שימוש וכו.
אני מציעה לשקול שנית, באופן כולל ומעמיק יותר, את הנחיצות של כל האלמנטים הללו, ואת הנחיצות בגודל השטחים הנדיב מאד, ולבדוק האם ניתן להגיע למשהו יותר מאוזן מבחינת יחסי פנים-חוץ.
אני מניחה שישבתם עם האדריכל ובניתם פרוגרמה של מה חשוב לכם שיהיה בבית ובאילו גדלים, נכון? האם עשיתם את זה גם לחוץ? זה הזמן לשבת ולחשוב מה אתם רוצים שיהיה לכם בחוץ. איך חלמתם את הבית הזה מבחינת המרחב החיצוני שלו. נדמה לי שזה לא מה שקיבלתם פה 
 
2. שבילים וכניסות : למה למתוח את הכניסה לקומה העליונה סביב כל הבית שלכם? קודם כל יצרתם גישה מאד לא נוחה לקומה העליונה, מאד לא נוחה למשתמש.
שנית - הרגתם לעצמכם כל טיפת פרטיות!
שלישית - אכלתם את הגינות.  
אני לא רואה את הנחיצות של זה!
 
3. אם כבר אתם יושבים על מדרון ויש הפרש גבהים של קומה - למה לא לנצל את זה לטובת חצרות במפלסים השונים? כלומר - יש לכם קומה שניה, ויש לכם חצר במפלס הקומה השניה - אבל כאן הם לא מחוברים! קצת אבסורד - לא? יכולתם לקבל קומה שניה שתהנה מחצר צמודה משלה (מערבית או צדדית) תוך הפרדה ושמירת פרטיות לכל אחת מהקומות. זה רק מצריך התיחסות נכונה ותכנון מתאים (הן של קומת הקרקע, והן של ק"ב) .
 
4. מרתף - יפה שיש כניסה ישירה ונוחה למרתף. אבל - לא ברור לי למה יש למרתף רק חלון אחד וגם הוא במיקום של הכניסה ופתוח אל כל שבילי הגישה שלכם. שוב - אין פרטיות. אז נכון שמדובר בסטודיו לאמנות, ובכל זאת... מציעה לחשוב איך מוסיפים חלונות למרתף, הן לטובת עוד אור ואויר, הן לטובת פרטיות במקרה הצורך.
 
5. הכניסה לבית - אישית אני פחות מתחברת לכניסות מאד צדדיות וחבויות. בעיני הכניסה כאן 'עמוקה' מדי. הייתי מוציאה אותה קצת החוצה.
 
6. תרשו לי להתערב אתכם שכסאות הנוח לא באמת יעמדו שם בלב החלל, שבעויים עד חודש גג! הם ישבו שם לראווה, ואחרי זה יעופו החוצה. כאן הם נראים כמו מוצג מוזיאלי ומהווים מכשול שיאלץ אתכם לעקוף אותם 30 פעם ביום. וכמובן - יהיו חסרי שימוש. ותרו על הפנטזיה הנחמדה ושימו אותם במרפסת היפה שלכם. שם אולי יהיה בהם תועלת. ובתמורה תוכלו לצמצם קצת את המרחב הציבורי הפתוח.
 
7. עוד נקודות למחשבה - האם באמת יש צורך בשני חדרי רחצה מלאים בקומה? האם לא מספיק חדר שירותים בצמוד לחדר הארוח? הרי יש עוד חדרי רחצה למעלה ולמטה ובכל הכיוונים.... זאת שאלה שרק אתם יודעים לענות עליה בהתאם לצרכים שלכם...
 
8. מהו חדר השרות? חדר כביסה? אם כן - אז הוא צר מדי, וצפוף להחריד. חדר כביסה מצריך מרחב תנועה, התכופפות, סיבוב, עם גיגית בידיים... וכו. הוא לא יכול להיות כוך צר שכזה. בנוסף - רצוי מאד לתת לו יציאה לחצר וגם כיור בחדר.
 
9. חדר הורים - עוד מרחב גדול מאד שלא ניכר שיש לו איזה שימוש או צורך. לטעמי אפשר לצמצם אותו קצת.
לא חושבת שיש צורך ב 3 כיווני אויר. לא יודעת מה תראו מהחלון המזרחי שם, (מצריך די הרבה גמישות בצוואר) האם באמת תראו ממנו בדל נוף? ולמה צריך את החלונות הצפוניים שנמצאים בגב המיטה?  
תחליטו איפה באמת כיוון הנוף המועדף עליכם בחדר הורים (כולל שיקולי פרטיות, שמש וכו) ותפנו לשם חלון גדול. ותעשו עוד אחד קטן כדי שתהיה זרימת אויר. וזהו. 
אהבתי מאד את הארון הארוך שמייצר מחסום אקוסטי לרעשי המטבח!
מאידך - אתם עלולים לשמוע בחדר את רעשי התרוקנות האסלה ורעש המים בצינור הכיור. לכן מומלץ שלא יעברו צינורות מים/ביוב בקיר של חדר שינה, אם אפשר. מה שאומר להפוך את כיוון האסלה (קצת בעייתי בסידור הנוכחי) .
הצעתי - להחליף בין המקלחון לאסלה. ככה תקבלו מקלחון גדול וכייפי מאד! והאסלה תעמוד בתוך נישה משלה וקצת מוסתרת, (ואז אולי לא חייבת סגירה...?)
בכל מקרה יהיה טוב לעבות את הקיר שבין שני החללים לטובת השקט בחדר הורים.
 
10. אם כבר מדברים על ח.הרחצה אז בעית הצנרת חמורה יותר בצמוד לחדר הארוח. שם צריך להפוך את כל תכנון האמבטיה, מעלה מטה, כדי שהצנרת לא תהיה על הקיר המשותף.
 
בינתיים
 
לצפיה ב-'שאלה מצוינת ברמה נדירה!!! תשובה מצוינת, כרגיל. '
שאלה מצוינת ברמה נדירה!!! תשובה מצוינת, כרגיל.
18/09/2017 | 17:44
158
נהניתי
 
ואני מסכימה עם כל מילה שגלמיש1 כתבה לגבי החצר הקרועה לגזרי גזרים. (לפעמים אחרי שהכל יצוק מביאים אותי ומצפים שאעשה קסמים עם כל המדרגות וקירות התמך האלה... וזה קשה עד בלתי אפשרי).  זה הזמן הנכון לא לעשות את מה שמשורטט שם ולשנות הכל.
אני הייתי מתכננת את כל החלוקה החיצונית אחרת, אבל זה דורש מחשבה מחודשת על הפרוגרמה.
 
 
לצפיה ב-'תודה והתייחסויות'
תודה והתייחסויות
18/09/2017 | 20:49
136
תודה רבה רבה לאוהד, מיכל וגלמיש – אנחנו מעריכים מאד את ההתייחסויות שלכם והנכונות להעיר ולהאיר את עינינו (כמו גם של רבים אחרים).

חלק מהדברים שהוזכרו בתגובות - כמו הרעיון של אוהד לשקול שינוי מיקומים בחלק הציבורי והביקורת של מיכל וגלמיש על היחס שבין שטח התכסית הגדול לשטח החצר המצומצם יחסית - עלו בחשיבה המשותפת שלנו עם המתכנן.

נתייחס כאן לחלק מהשאלות המהותיות שהועלו:

החלפה בין מיקומי המטבח והסלון:
אנו מעדיפים שהמטבח לא יהיה גלוי לגמרי מאזור הסלון, ולכן העדפנו למקמו במעין 'מובלעת', ושפינת האוכל לא תהיה במרכז החלל.

יחס השטחים בית-חצר:
באחת החלופות שהוצעו בתחילת התהליך, ח.העבודה/אירוח נכלל בק.עליונה, מה שאפשר לתכנן את ק.הכניסה במבנה "ר" שהקטין את התכסית והותיר שטח חצר משמעותי יותר ממזרח. לאחר מחשבה מעמיקה החלטנו שהחדר יכלל בכל זאת בק.הכניסה. בכל אופן - ננסה לבחון במסגרת המערך הנוכחי צמצום שטחים בק.כניסה בהתאם להצעה של גלמיש, אך להערכתנו צמצום מוגבל כזה לא יחולל שינוי מהותי בהקשר הרלוונטי; מה שמפצה במידה רבה (לדעתנו) על שטח החצר המצומצם ממזרח הוא הנוף השאול (הירוק והפתוח) מכיוון זה. בכל אופן, הצורך היותר משמעותי מבחינתנו הוא לראות כמה שיותר "ירוק בעיניים" ופחות לנוע/לטייל/לפעול בשטחים נרחבים של חצר. מסיבה זו אנו גם שוקלים להמנע מיציקות בטון בחלק מהשטחים המסומנים כפרגולה/רחבה מצורפת, כדי לאפשר גינה נוספת באזורים אלה.

כניסה נפרדת לק.עליונה ומפלס חצר עליונה:
היבט נוסף שהיה (ועודנו) חשוב מאד מבחינתנו הוא האפשרות לכניסה נפרדת לשטח הקומה העליונה. אנו מודעים לבעייתיות של המסלול הארוך המוביל לחצר העליונה הקיימת בסקיצה המוצעת (ומההשלכות לכך). שקלנו לא מעט רעיונות חלופיים בהקשר זה – אך אלה נפסלו במסגרת הטרייד-אוף כנגד שיקולים מהותיים אחרים שנראו לנו עד כה כחשובים יותר. נשקלה גם אפשרות לחצר משמעותית יותר במפלס ק.עליונה (כפי שגלמיש הציעה) – אך האפשרות הזו בעייתית מאד (וככל הנראה גם לא אפשרית) בשל הצורך להתחשב בגבהים של בתי השכנים משני הצדדים באזורי החפיפה. גם אפשרות לפיה צידו האחורי-מערבי של הבית יתפקד כקיר תמך (מה שיאפשר חצר גדולה יותר באזור זה שאינה מבותרת בק.תמך) הועלתה ונפסלה בשל חסימה של פתחי המבנה בצד זה (וגם מחשש לבעיות איטום). בכל מקרה חשבנו להפוך חלק ממרפסת הקומה העליונה לגינת-גג.

אנו לוקחים לתשומת ליבנו את יתר ההערות והנושאים שהועלו – נדון ברובם בפגישתנו הקרובה עם המתכנן.

ואגב – המגרש באזור הכרמל, ביישוב בעל צביון "כפרי".
לצפיה ב-'בית יפה'
בית יפה
18/09/2017 | 22:02
12
146
מסכים עם ההערות לגבי החוץ.
אהבתי את המטבח המוסתר/פתוח.
לצפיה ב-'רואים מהתכנית שהיא נעשתה עם מחשבה ושילוקים שונים'
רואים מהתכנית שהיא נעשתה עם מחשבה ושילוקים שונים
19/09/2017 | 08:58
11
108
אבל !!! עד שהבית לא נבנה, אפשר עוד לשנות. ואפשר, ורצוי, לשקול שנית.
לא הבנתי את המשפט "נשקלה ...חצר משמעותית יותר במפלס ק.עליונה... אך האפשרות הזו בעייתית מאד (וככל הנראה גם לא אפשרית) בשל הצורך להתחשב בגבהים של בתי השכנים משני הצדדים באזורי החפיפה"
תסביר ?
 
לצפיה ב-'הסבר'
הסבר
19/09/2017 | 10:34
10
105
בבתים (שכבר בנויים) משני צידי המגרש (צפון/דרום) גובה הקרקע נמוך יחסית בחלק האחורי-מערבי (הם בחרו ליישר את הקרקע הטבעית-מקורית לגובה ה-0.00 או סמוך אליו), כך שלצורך חצר משמעותית בגובה הקומה העליונה שתגיע עד לגבול המגרשים איתם  - יהיה צורך לבנות ק.תמך גבוהיים יחסית בינינו לבינם, ומזה אנו רוצים להמנע (בשל מגבלות/קשיים-טכניים/עלויות/פוטנציאל-לעימותים וכו').
 
בכל מקרה - מודים לך שוב גלמיש על ההשקעה בהתייחסויות עד כה.
אנחנו בהחלט לוקחים לתשומת ליבנו את הדברים שציינת - בשלב הנוכחי שבו הכל עדיין פתוח לשינויים...
לצפיה ב-'מה שכתבת לא משכנע ואסביר :'
מה שכתבת לא משכנע ואסביר :
19/09/2017 | 13:47
9
91
1. זה שהשכנים בחרו להתעלם מהטופוגרפיה של המגרש - לא מחייב אתכם. הדבר היחיד שמחייב אתכם זה התב"ע המקומית. אם התב"ע מאפשרת זו זכותכם החוקית.
2. היה והשכנים יביעו הסתייגות אפשר להתרחק מגבול המגרש שגובל אתם עם המפלס הגבוה, לא מחוייב שיהיה לכל אורך המגרש.
3. עלויות - גם עכשיו יש לכם ימבה של קירות תמך במגרש, מה ההבדל בעלויות? אם כבר להיפך - תחסכו הרבה חפירה ופינוי.
 
 
 
 
לצפיה ב-'חומר למחשבה'
חומר למחשבה
19/09/2017 | 14:33
8
74
שוב תודה על הדברים - בהחלט מצריך חשיבה נוספת עם המתכנן. 
לצפיה ב-'הנה גילוי נאות - הבית שלי בנוי על מגרש משופע'
הנה גילוי נאות - הבית שלי בנוי על מגרש משופע
19/09/2017 | 18:49
7
87
ובעוד חלק מהשכנים פה יישרו את הקרקע וקיבלו קירות תמך עצומים וקומה שמנותקת מהקרקע - אני יצרתי גינות/חצרות בגובה של כל מפלס. ככה יוצא שלכל קומה יש יציאה לגינה משלה ומרחב ירוק ופורח לשהות בו.
אצלכם שהמחשבה היא על יחידת דיור נפרדת - זה לא רק חשוב יותר אלא גם כדאי כלכלית !
לצפיה ב-'יתרונות וחסרונות'
יתרונות וחסרונות
19/09/2017 | 19:20
6
100
לגמרי מסכימים עם היתרונות שציינת (ואף התנסנו בהם בעצמנו באחד הבתים בהם גרנו בעבר, שתוכנן עם חצרות משמעותיים בגובה הקומות השונות, בדומה לתיאור הבית שלך) - אך בצידם יש גם חסרונות פוטנציאליים (מעבר לקשיים שהזכרנו בהודעה הקודמת); לדוגמה: החצר של הק.העליונה עשויה (אם כי לא בהכרח) להשקיף על ק.הכניסה והחצר הסמוכה לה וליצור פגיעה בפרטיות (כאשר מדובר ביח' נפרדות). ללא ספק נצטרך להשקיע בכך מחשבה נוספת שתיקח בחשבון אפשרויות שונות וסדרי עדיפויות. 

שאלה עקרונית מעניינת (שפחות רלוונטית למקרה שלנו) היא כיצד חלוקה כזו של החצר ל'קנטונים' מתיישבת עם ההעדפה העקרונית הברורה שלך לחצר גדולה ורציפה בחלק מסוים של המגרש, שאליו מופנה החלל הציבורי (ההעדפה שניכרת היטב בהתיחסויות שלך לתכניות שהועלו בפורום בשנתיים האחרונות, אחריהן עקבנו). ואין כוונתנו לנחלות או מגרשים גדולים (בתקווה שהבית שלך יושב על מגרש כזה...), אלא לכאלה בסדר גודל של חצי דונם. 
לצפיה ב-'חחח... הלוואי נחלה. בדיוק החצידונם הרגיל בין חצידונמים שכנים'
חחח... הלוואי נחלה. בדיוק החצידונם הרגיל בין חצידונמים שכנים
19/09/2017 | 20:02
5
75
אם החצר במפלס ק"ב צמודה לבית (כלומר הבית צמוד אליה) אז אין שום השקפה על קומת הקרקע ומגיעה בפרטיות. בכל מקרה - פרטיות זה דבר שאפשר לסדר בתכנון נכון, ו/או עם עזרים טקטיים (למשל שתילת שיחים או גדר במבוק {כמו שעשינו כי מכיוון אחד  השכנים מעלינו) .
בכל מקרה אם יקרה לכם הפרטיות - אז התכנון כרגע הוא הכי לא טוב שאפשר בערך....
 
והנה תשובתי לשאלת הקנטונים (ובעברית טראסות ) אין שום קשר. הרי ממילא בבית פרטי יש חצרות צדדיות ואחורית מתחייבות , שכן אסור להיצמד לגבול המגרש, לפיכך אם החצר האחורית שלנו היא במפלס קומה ב' הרי שזה לא משנה כלום לחצר הקדמית.
כנ"ל לגבי החצר הצידית שמונמכת לקומת המרתף (שם היחידה של החיילת) ומייצרת לה כניסה פרטית.
אף אחד מאלו לא בא על חשבון החצר הקדמית.
לצפיה ב-'הרהורים נוספים'
הרהורים נוספים
19/09/2017 | 21:03
4
68
צר לנו לשמוע על מגרשך צנוע המימדים  (אך זה לבטח לא מה שבאמת משפיע על רמת האושר שלך, כך אנו מקווים ומאמינים...). מובן ההסבר לגבי החצרות הצדדים והאחוריים וחוסר ההשפעה שלהם על גודל החצר הקדמית.

שמירה על פרטיות במקרה של חצר צידית גבוהה מאלצת - כפי שציינת - שימוש מוגבר בעזרים טקטיים ובהיבטים תכנוניים שעשויים להגביל במידה מסויימת אפשרויות תכנוניות טובות/עדיפות. 

לגבי חצר אחורית - עולה השאלה מהו הערך של חצר כזו הפונה לקירות תמך גבוהים (כ-8 מטרים במצטבר במקרה שלנו)? לנו נראה כי הפניית החללים המשמעותיים של הקומה העליונה ל"גינת-גג" על גג החלק הקדמי של ק.הכניסה (הפונה לנוף פתוח) עשויה להיות בעלת ערך רב יותר למי שיגור בקומה זו - למרות שגם במקרה כזה מתעוררות בעיות פרטיות ביחס לדרי ק.הכניסה. לא פשוט...
לצפיה ב-'למה זה סותר? אפשר להפנות מבטים לנוף ולמרפסת'
למה זה סותר? אפשר להפנות מבטים לנוף ולמרפסת
20/09/2017 | 08:57
1
54
וגם לקבל גינה מוצלת לשעות החמות ולמשחק של ילדים, ולטובת בוסתן קטן ו....
 
חוזרת - הכל ענין של תכנון נכון.
והכל ענין של השוואת עגבניות לעגבניות, ולא למלפפונים.
 
אתה כל הזמן מדבר על פרטיות, אבל כל התכנון שלכם מבטל אותה באופן הכי בוטה, עם שביל כניסה לבית מרובה דירות בעובר מול ויטרינת המרתף, ומסביב לכל קומת הקרקע וכו. אתה מדבר על עלות קירות תמך בעוד שהתכנון כרגע מלא בהם. אתה מדבר על חצר בקומה ב  שצופה אל קירות , אבל עכשיו יש לך חצר בקומת קרקע שצופה אל קירות תמך בגובה כפול....
חצר אחורית גבוהה לא בהכרח מייצרת שום בעית פרטיות.
היא לא סותרת מרפסת קדמית. אבל מרפסת היא לא תחליף לחצר.
גם מרפסת היא מפגע לפרטיות.
דיירים בקומה מעליך - זה מפגע לפרטיות.
אין שום דבר קדוש במיקום הנוכחי של העליה לקומה ב. לא מבפנים ולא מבחוץ.
סטודיו לאמנות צריך הרבה אור, מרתף זו אופציה טובה רק אם מצליחים להאיר אותו באופן משמעותי.
אולי שווה לשקול החלפת שימושים בין המרתף לקומה שניה.... כך תקבלו סטודיו מואר כמה שרוצים, ויחידה עם פרטיות רבה יותר שלא פוגעת בפרטיות שלכם....
 
 
 
נדמה לי שאתה נמצא כרגע במצב המוכר מאד של "מאוהבות" בתכנית. מצב בו כל הערה נהדפת מיידית כי : כבר חשבנו על זה ופסלנו, כי אי אפשר אחרת , כי כל אופציה אחרת מייצרת בעיות וכו.
עכשיו - זה לא שאני לא מאמינה לך. אני בטוחה שחשבתם כבר בכל מיני כיוונים. אבל זה לא אומר שהפתרונות שיקבלתם הם בהכרח הכי טובים, או שאין עוד אםשרויות ושיפורים.
 
אני מציעה לך לעשות רגע הפסקה עם כוס קפה ועוגה ואולי סיבוב בחוץ (לא יודעת איפה אתה עכשיו) ולנער את הראש. ואחר כך לחזור למחשב ולקרוא שוב את כל מה שנכתב כאן בראש נקי - כאילו הרגע ראית את התכנית בפעם הראשונה. עכשיו נסה לראות את הצעותנו לא כטיעונים בוויכוח בינינו - אלא כהצעות שיש מאחוריהן הרבה מחשבה והרבה שנות נסיון. תחשוב עליהן אחת אחת ונסה למצוא את ההגיון הפנימי שלהן, ולראות איפה הן מוסיפות משהו לתכנית.
אתה לא חייב לקבל כלום, ולהסכים עם כלום, זה הבית שלך. אבל כן לשקול לעומק ולא להדוף. כי הרי בשביל זה הגעת לפה מלכתחילה, לא כן?
לצפיה ב-'מסכימים '
מסכימים
20/09/2017 | 09:16
55
עם כל מה שכתבת. 
סכנת ההתאהבות ברורה.
כל ההיבטים שציינת מעוררים מחשבה ודורשים שיקול מעמיק - מוטב שנבדוק כיוונים ואפשרויות שונות ואחרות.
מעריכים ומודים לך מאד על ההתייחסות המעמיקה - גם להיבטי התכנון וגם להיבטים הפסיכולוגיים הנלווים...
לצפיה ב-'הערה קטנה לגבי גינה על גג'
הערה קטנה לגבי גינה על גג
20/09/2017 | 10:52
1
95
אין לי מושג מה התקציב שלכם, אבל זה אלמנט יקר מאד, דורש גם קונסטרוקציה מיוחדת וגם השקעה כספית לא קטנה, תכנון מיוחד, וביצוע עוד יותר מיוחד (לא גנן רגיל).
בגלל מגבלות העומק והמשקל, זה לא מאפשר עצים גדולים במיוחד.
בקיצור: מוגבל ויקר.
 
לו היו נותנים לי לבחור בין זה לבין גינה מוקפת בחומות גבוהות, שבה אפשר לשתול כל מה שרוצים בתקציב סביר, אז אין ספק שהייתי בוחרת בחלופה השניה.
 
לדעתי, עקב האכילס של התכנון שלכם הוא חלוקת החצרות וקירות התמך. נסו להשתחרר מהקיבעון, לא "להתאהב" בתכנון הנוכחי, זה רק קוים על ניר ולא חתונה קתולית. אפשר לשנות קוים, וממש רצוי לשקול חלופות אחרות.
לדעתי, בשביל זה נדרשת התערבות של מתכנן נוף ולא רק של אדריכל (אפילו לא אדריכל מעולה, כמו זה שלכם).
 
לצפיה ב-'אכן דורש בחינה'
אכן דורש בחינה
20/09/2017 | 12:43
50
תודה לך מיכל על ההערות החשובות בקשר לגינת הגג ולתכנון החוץ.
נעלה גם אותן  - יחד עם ההערות של גלמיש - לדיון עם המתכנן.
לצפיה ב-'מיקרוטופינג '
מיקרוטופינג
17/09/2017 | 18:37
39
מיקרוטופינג על ריצוף קיים, מישהו מכיר? קראתי שמיישמים בשכבה של 4 מ"מ. האים שורד לאורך זמן?
לצפיה ב-'יציקת משטח בטון'
יציקת משטח בטון
17/09/2017 | 17:52
38
שלום,
שאלתי היא פשוטה: בניתי שני קירות קטנות מבלוק בטון. כל קיר בגובה 80ס"מ, עומק 80 ס"מ ורוחב בלוק בטון אחד ( 15ס"מ). המרחק בין הקירות הוא 95 ס"מ. בין הקירות אני עומד לעשות משטח יציקה אשר בסופו של דבר ישמש כמין שולחן. שאלתי היא איך אני יוצק את המשטח עם חלקו העליון של הבלוק הוא חלול.....? למלות אותו קודם בבטון? אפשר לשים ניילון מבלי למלות אותו ואז לצקת את כל המשטח....?
תודה
אלכס
לצפיה ב-'מערכת אזעקה קווית'
מערכת אזעקה קווית
17/09/2017 | 15:42
3
46
שלום לפורום. מסיימים תכניות ומקבלים הצעות מחיר למערכת אזעקה- יקרררררר.....
אשמח להמלצות/מידע/מנסיון שלכם.
חייב להיות משהו שעומד בדרישות של חברות הביטוח. שיתן בטחון אישי סביר. שיעבוד היטב ולא יהיה כל כך יקר.
תודה מראש
לצפיה ב-'דרישות הביטוח בדרך כלל...'
דרישות הביטוח בדרך כלל...
17/09/2017 | 20:39
2
51
מתייחסות לצורת החייגן.
רוב החברות דורשות חייגן סלולארי. על זה בדרך כלל המתקין דורש תוספת.
הצלחתי למצוא פוליסה שדורשת חייגן קוי (בזק/הוט). על זה בדרך כלל אין תוספת מצד המתקין. כמו גם על חיבור רשת לשליטה מרחוק.
פרט לזה, הם מבקשים כיסוי אזעקה על כל הפתחים...וילונות או נפח, אבל זה די טריויאלי.
כך שאין פה איזה דרישה מטורפת.
 
בשוק ישנן לרוב שתי חברות של אזעקות: פימא איטלקית או ריסקו ישראלית. שתיהן טובות ומומלצות. מערכת האזעקה עצמה לא כל כך יקרה, מה שמייקר זה כמות הגלאים וסוגם.
לצפיה ב-'תודה סאנשז- לפי הבנתי בעצם כל בית שנבנה היום נדרש למערכת כזו'
תודה סאנשז- לפי הבנתי בעצם כל בית שנבנה היום נדרש למערכת כזו
17/09/2017 | 21:55
1
45
כדי לבטח לפחות. לא לגמרי ברור לי האם באמת עונה על הצורך בבטחון אישי בבית.
זה כמו קוברה וכו לרכב שכל חברות הביטוח דורשות כתנאי לביטוח.
אז איך זה שאין כמעט דיונים פה על סוגים ועלויות? קיויתי לשמוע יותר פרטים מנסיונות אישיים של בונים.
האם יש?
לצפיה ב-'ממש לא חייבים...'
ממש לא חייבים...
17/09/2017 | 22:05
46
אבל לפי דעתי זה כדאי. לנו זה נותן תחושת ביטחון, במיוחד באזור יחסית חדש בעירנו.
אני מניח שגם חברות הביטוח לא מחייבות, אבל ללא אזעקה, אני מניח שהפרמיה תהיה גבוה יותר. בכמה ? לא בדקתי.
דיונים היו כאן בעבר...פה ושם.
מחירים יכולים להיות רחבים מאוד ותלוי היכן העבודה מבוצעת.
אני זוכר שביקשתי מהשכן שלי לשעבר (שעוסק בתחום ועובד באזור המרכז) הצעת מחיר. בסופו של דבר ההצעה היתה כפולה מהצעה שבסוף קיבלתי ממישהו אחר מהאזור שלי.
ככה זה באזור המרכז. בדרך כלל רוב בעלי המקצוע יהיו יקרים יותר משמעותית.
 
ממליץ לך לבקש באותו המעמד הצעה גם על אינטרקום ואולי גם על מצלמות (אם תרצו כאלה). בדרך כלל אלו אותם האנשים שמבצעים את המערכות הללו והצעה כוללת אחת יכולה להוזיל את המחיר הסופי.
לצפיה ב-'סקיצות מעודכנות'
סקיצות מעודכנות
17/09/2017 | 11:20
9
223
שלום,
 
לקחנו לתשומת ליבנו את ההערות על הסקיצה הקודמת, ודיברנו עליהם עם האדריכלית.
חלקם גררו שינויים, חלקם (עדיין) לא.
בכל אופן, מצורפת הסקיצות המעודכנות. נשמח לקבל תגובות.
 
שינויים מרכזיים:
קומת כניסה -
הממ"ד גדל, וקיבל חלון לחזית (במקום לפיר)
המטבח/סלון הצטמצמו מעט
 
קומה א' -
היחידת הורים סודרה מחדש
הגדלת חדר ילדים (צפון-מזרחי) שמיועד ל-2 ילדים
הוספת חדר שירותים - האדריכלית סיפקה 2 אופציות:
1. חדר נפרד על חשבון חדר הילדים המוגדל
2. בתוך החדר שירות
עם אופציה 1 קשה לי (אהבתי את החדר המוגדל) ואופציה 2 מרגישה לי קצת מוזר (שירותים בתוך חדר שירות)... בהמשך לדיון למטה לגבי חדרי שירותים, אני עוד לא סגור לאן לקחת את זה...
 
נקודות נוספות:
עדיין חסר - טיפול בהצללות, ביטול מדרגה משולשת
 
חוץ - דיברתי עם האדריכלית על העניין של הכנסת החוץ שגלמיש העלתה. הטענה של האדריכלית היא שהתפיסה של נוף היא של לפחות 180 מעלות, ולא אמורה להיות בעיה.
אני משער שתמיד יכול להיות יותר טוב, אבל לאחר שביקרתי בכמה בתים שהיא תכננה, אני יכול להגיד שאני די סומך עליה בהקשר הזה.
שאלתי אותה לגבי האפשרות של החלפת המטבח והסלון, אבל היא היתה מאוד נגד - גם כדי להמנע מפגישה במטבח (המלוכלך לעתים) מיד כשנכנסים, וגם בגלל שמקבלים הרבה פחות שטח אחסון.
 
נשמח לתגובות/עצות.
תודה רבה!
לצפיה ב-'מה שקורה פה עם הממד זה תוצאה של לקחת רעיון שלם ולבצע חצי.'
מה שקורה פה עם הממד זה תוצאה של לקחת רעיון שלם ולבצע חצי.
17/09/2017 | 16:08
2
167
ביטלתם את הפטיו החנוק, והעברתם את החלון הצידה - אבל החניה נשארה שם, כך שעכשיו החלון פונה לחניות.
(בפרט אם יהיה כפי שמסומן שם - חניה מקורה!)
אם זה המצב, כבר עדיף להחליף (להפוך) בין הממד לחדר הרחצה. לפחות הממד יקבל חלון נורמלי.
 
הדלתות הכפולות בכניסה המלכותית נשארו בעינן (אבל הבאטלר שיפתח אותן עדיין בחופשה ...).
 
בקומה השניה - לא זוכרת מה היה בדיוק קודם - אבל עכשיו התכנון די טוב.
כזכור אני חושבת שהאסלה הנוספת מיותרת לגמרי. בטח במיקום שלה בתוך חדר הכביסה.
בעיות נוספות (שכבר הצבעתי עליהן קודם)
1. השטח במרכז הקומה גדול וריק ומבוזבז לגמרי. 
2. ביח.ההורים - הכניסה מול קיר, גם אם שמים עליו מראה, לא נעים ולא כיף.
גם המעבר שרוחבו 90 סמ. לא הכי נכון בפרופורציות שלכם.
 
הארון בחדר הורים - לא ברור לי למה בגבו יש קיר מתמשך של 20 סמ. גם כשהוא גובל במדרגות. אם בחלק הזה תצמצמו את הקיר לעובי 10 הרגיל. תקבלו ארון שרובו בעומק 60, קצהו בעומק 50 (מספיק לגמרי לקיפול ורוב התליה).
 
הצעותי - ביטול האסלה בח.כביסה (או שינוי המיקום שלה שם) והרחבה קלה בחדר האמבט יפתרו את שתי הבעיות הנ"ל.
 
הרחבת חדר האמבט בכ 10-20 סמ. תאפשר סידור שונה של הכלים בו. הצבת הארון+כיור מול האסלה, במקום לצידה. זה יאפשר קיצור של אורך החדר עד שיישר קו עם חדר המקלחת שמעליו.
איך תרחיבו את חדר האמבט? הצרה קלה של ח.רחצה הורים. הוא יכול להיות ברוחב 140 בלי בעיה.
או אז - מזיזים את הקיר עם הדלת של ח.האמבט עד שהוא בהמשך קיר הדלת של ח.המקלחת. גם יותר נקי בעין.
ועכשיו אפשר להזיז את דלת הכניסה לחדר הורים שמאלה עד שהיא (בערך) מול המעבר, ולא מול הקיר.
ועכשיו מאחורי דלת חדר ההורים אפשר להעמיד ארון...רציתם ארון נעליים? או אכסון כללי או מה שצריך.
 
היות שמבנה ח.אמבט משתנה אפשר להזיז את הדלת שלו למרכז הקיר, ועם הזזת דלת ח.הכביסה, אפשר להאריך את ח.הילדים הימני לתוך המסדרון הריק.
בתמורה, אפשר להרחיב את ח.הילדים שמאלי, אם רוצים להשוות את שטח החדרים.
וכמובן עכשיו אפשר לוותר על הנישה/מבואה  לחדרי הילדים.
 
ראו סקיצה (הקווים הכחולים אלו הקירות בהם נעשה שינוי. כל היתר נשאר במקומו).
 
 
לצפיה ב-'גלמיש - את נהדרת!'
גלמיש - את נהדרת!
17/09/2017 | 17:59
1
81
תודה רבה על ההשקעה והרעיונות - לגמרי לא טריוויאלי!
אהבתי את התכנון של היחידת הורים. בהחלט שיפור יפה.
 
כמה שאלות:
1. במידה ובכל זאת רוצים אסלה נוספת - איפה היית ממליצה להוסיף אותה (לזכותה של האדריכלית - זה אנחנו ביקשנו את האסלה הנוספת שגרמה לחלק מהבלאגן )?
2. האם מעבר של 160 (במקום 190) נחשב סביר ונח (ולא בזבזני)?
3. הצעת להחליף את הממ"ד והאמבטיה. אני משער שקודם כל צריך לראות שזה מסתדר מבחינת הכניסה לאזור (מדרגות וכו'). אבל מעבר לזה - האם לא משתדלים לשמור את הממ"ד יחסית בחוץ, כדי לשמור על גמישות בשינויים עתידיים?
 
תודה רבה!
לצפיה ב-'לגבי השירותים'
לגבי השירותים
18/09/2017 | 00:53
43
מעיון נוסף בסקיצה שלך, נראה שעכשיו ניתן די בקלות להוסיף חדרון שירותים בחדר ילדים הדרומי, עם חלון למרפסת שירות (כשהרבה מהשטח שלו מגיע למעשה מהצמצום של המסדרון)?
 
לצפיה ב-'פרגולה מערבית'
פרגולה מערבית
17/09/2017 | 16:36
5
72
לא רק שלא תעזור בהצללה, אלא אפילו תפריע לשתול עץ במקום הנכון כך שיהיה צל.
אני מציעה לכם לשקול מחדש את כל הפרגולה הזו.
דוקא בדרום חסרה הצללה מלמעלה...
לצפיה ב-'תודה מיכל'
תודה מיכל
17/09/2017 | 18:05
4
52
אמרתי על זה כמה מילים לאדריכלית, אבל היא כנראה עוד לא הגיעה לזה...
 
האם היית מציעה לוותר לגמרי על הפרגולה המערבית?
 
עוד לא הגענו לזה עם האדריכלית, אבל אני משער שנרצה להעמיד בחוץ שולחן וכמה כסאות, ונראה לי שפרגולה מעליהם יכולה להגן (משמש דרומית)?
האם במקרה כזה פרגולה רק מעל השטח שמקביל לסלון או למטבח (בהתאם למיקום השולחן) יכולה להועיל?
 
תודה!
 
לצפיה ב-'"עוד לא הגענו לזה"'
"עוד לא הגענו לזה"
17/09/2017 | 22:06
3
60
אם החלונות העיקריים בדרום ולא במערב, וגם היציאה העיקרית משם, אז  קירוי מלמעלה מצל, מה שאומר שאפשר להרים תריסים כל היום בלי חשש שהשמש תחדור.
 
זה לא יכול לקרות במערב. שם הפרגולה מלמעלה תגן רק משמש, ותמנע שתילת עצים בצד. השמש תחדור, ותאלצו להוריד תריסים החל משעות הצהריים ועד אחרי השקיעה.
 
וה"לא הגענו לזה" פשוט לא הגיוני, כי זה לא שמתכננים את הפנים ואז את החוץ, אלא ביחד. מה שכתבתי כאן משפיע על הפתחים ועל ההעמדה בחלל.
לצפיה ב-'הגזמתי קצת...'
הגזמתי קצת...
17/09/2017 | 23:54
2
59
כמובן שמיקום החצר העיקרית נלקח בחשבון בעת תכנון והעמדת הבית.
יש לנו בנין מערבי של 5 מטר, ושם גם נמצא "הנוף".
הכוונה שלי היא שהאדריכלית עדיין לא ביצעה תכנון הצללות כנדרש (יתכן שחסר לה מעט ידע בנושא. ניסיתי להפנות אותה למאמרים).
כשדיברנו ספציפית על הצללה בדרום, היא אמרה שאין חובה לתכנן פרגולה, ואפשר למשל להשתמש במרקיזה. אני משער שהיא חושבת שלא קריטי להכניס את זה לסקיצה...
 
בנוגע לפרגולה - קו הבנין שלנו כאמור הוא 5 מטר, בעוד הפרגולה מתוכננת ל-2 מטר.
בהנחה ששותלים עצים צמוד לקו המגרש, האם מרווח של ~3 מטר לא מספיק (לפחות בשביל חלק מהעצים)? להבנתי אפשר לבצע הצללה גם באמצעות שיחים גבוהים, וגם אז הפרגולה לא אמורה להפריע?
בכל מקרה ברור לי שהפרגולה לבדה לא תיתן מענה מלא להצללה.
 
(ושוב, תודה על כל העצות והביקורות.
אני מעריך כל אחד פה שתורם מזמנו ומהידע שלו לטובת הכלל)
לצפיה ב-'לא שותלים עצים צמוד לקו המגרש'
לא שותלים עצים צמוד לקו המגרש
18/09/2017 | 17:35
1
59
בקו המגרש יש קיר/חומה, לפעמים הוא קיר תמך. שותלים במרחק מטר ממנו,
וגם זה לא תמיד אפשרי, אם עובר קו ביוב במרחק של פחות מ2 מטרים מהעץ, ממש לא מומלץ לשתול עץ.
אפשר שיח. אכן יש שיחים מאד גבוהים.
 
מרחק מינימאלי לשתילת עץ הוא לפי אורך הרדיוס של העץ כבוגר. הכוונה למרחק מקיר המבנה או מקיר-חומה גבוהה (גובה מעל 3 מטר) סמוך.
 
קירוי דרומי מלמעלה יכול להיות פרגולה, או קומה עליונה בולטת, או גג בולט.
וכמובן שאפשר גם עץ נשיר במבנה מתאים ובמרחק שתילה מתאים (למה נשיר? כדי ששמש החורף תחדור).
 
 
לצפיה ב-''
18/09/2017 | 18:47
19
תודה על התשובה המפורטת
לצפיה ב-'מבקש המלצה על מזגן מרכזי/מיני מרכזי לאיזור הציבורי'
מבקש המלצה על מזגן מרכזי/מיני מרכזי לאיזור הציבורי
16/09/2017 | 23:05
1
76
מצרף פה את התוכניות חשמל עם ההנמכה המתוכננת באיזור פינת האוכל לטובת המאייד (ייתכן ויאוחסן במסדרון ממ"ד), המזגן ישמש רק לקירור (לחימום יש תת רצפתי שכבר סגרנו).
מדובר על משפחה בת 5 נפשות, מיקום - גליל (300מ' מעל פני הים), המזגן צריך לדעת להתמודד גם באירוח של יותר אנשים באיזור הציבורי ולדעת להתממשק עם שלט מרכזי (כדוגמת RM2 - http://www.ibroadlink.com/rmPro/).
הדרישה הנוספת החשובה מבחינתי היא מיזוג שקט עד חרישי.
האם שווה להשקיע באינוורטר במקרה הזה? האם יחסוך כסף ברמת השימוש ברמה משתלמת ביחס למחיר הקנייה?
לצפיה ב-'מיני מרכזי הוא לא יהיה חרישי בגלל כמות האויר/לחץ'
מיני מרכזי הוא לא יהיה חרישי בגלל כמות האויר/לחץ
17/09/2017 | 13:22
64
דבר איתי בנייד 0505321738
לצפיה ב-'דלתות פנים- מפעל דלתות או נגריה?'
דלתות פנים- מפעל דלתות או נגריה?
16/09/2017 | 22:58
1
45
שלום לכולם,
בונים בית ומתלבטים בין האפשרות של נגר פרטי שייצר עבורנו דלתות פנים, או ללכת על חברת דלתות מוכרת (פנדור, רשפים...). עד כמה המחיר אצל נגר פרטי אמור להיות גבוה יותר? ובכלל, חוץ מהיתרון שיש אצל נגרים בכל הנוגע להתאמה אישית של דלת (חריטות, הבלטות וכד') האם יש יתרונות נוספים לכאן או לכאן?
תודה מראש...
לצפיה ב-'אני בעד נגר פרטי , מבחינת איכות את יודע בדיוק מה אתה מקבל'
אני בעד נגר פרטי , מבחינת איכות את יודע בדיוק מה אתה מקבל
17/09/2017 | 11:42
52
אתה בוחר את סוג העץ ואת המבנה ומקבל בדיוק מה שאתה מזמין 
כשאתה קונה ממפעלים אתה לא יודע מה יש לך בתוך הדלת זה יכול להיות קרטון עטוף באיזה טפט.
ההבדל במחיר (אם בכלל יש הבדל) שווה.
אצלי בבית כל העץ מנגר פרטי כל הברזל הבלגי ממסגר פרטי ...
 
 
 
לצפיה ב-'צבע אלומיניום'
צבע אלומיניום
16/09/2017 | 21:54
61
427
שלום לכולם,
אני מתלבט לגבי צבע אלומיניום,
חשבתי על משהו בהיר בצבע של החוץ אפור או שחור.
הכי יפה לטעמי זה שחור,
האדריכל אומר לי שזה קצת בעייתי בגלל שזה נמאס בשלב מסוים,
 
אשמח לשמוע את דעתכם.
 
המשך>>
שלום לכולם,
אני מתלבט לגבי צבע אלומיניום,
חשבתי על משהו בהיר בצבע של החוץ אפור או שחור.
הכי יפה לטעמי זה שחור,
האדריכל אומר לי שזה קצת בעייתי בגלל שזה נמאס בשלב מסוים,
 
אשמח לשמוע את דעתכם.
 
לצפיה ב-'שאלה חובבנית ובכל זאת - אומדן בניה'
שאלה חובבנית ובכל זאת - אומדן בניה
16/09/2017 | 17:49
18
278
זכיתי "בפיס" ויש לי הזדמנות לרכוש שטח של 230 מטר במחיר של 1.8-1.9 מיליון ש"ח בשכונה נהדרת.
יש לי תקציב עד 3-3.1 מיליון ש"ח.
ריאלי לבנות בית בגודל של 160-200 מטר?
סליחה של השאלה החובבנית...  אני בשלב להריח אם אני בכלל נכנס להרפתקה..  
לצפיה ב-'לא.'
לא.
16/09/2017 | 19:31
95
לצפיה ב-'פירוט'
פירוט
16/09/2017 | 19:35
2
184
אם תחפש קצת אחורה בפורום תראה דיון על בית בגודל 100-120 מ"ר.
מחיר בניית ביית כזה, בפריפריה, איפה ששטח לא עולה כמעט כלום, ועלויות הבנייה נמוכות ביחס לאזורים מבוקשים הוא כ- 600-800 אש"ח. אתה רוצה בית בגודל כפול, באזור יקר. זה לא יעלה לך פחות ממליון וחצי (ואל תאמין לכל מי שמבטיח בפורום לבנות לך בית בזול בלי שהוא חותם לך על זה לפני שאתה מתחייב להרפתקה..).
מתקציב של 3, פחות כמעט 2 לשטח, לא נשאר לך מספיק לבנייה.
בנוסף - כשתגמור לבנות - תרצה בית "מולבש" היטב, בהתאם למליונים שהוצאת עליו. זה גם עולה כמה מאות אלפים טובים.
עזוב. לא לאנשים פשוטים.
לצפיה ב-'תודה ענת. מחר ניפגש עם קבלן ננסה לרדת לרזולציות נמוכות יותר'
תודה ענת. מחר ניפגש עם קבלן ננסה לרדת לרזולציות נמוכות יותר
16/09/2017 | 23:01
1
65
לצפיה ב-'שימו לב לקבל פירוט בכתב מה כוללת ההצעה שלו'
שימו לב לקבל פירוט בכתב מה כוללת ההצעה שלו
17/09/2017 | 21:28
89
מומלץ לאחר מכן לפרסם בפורום (בלי פרטים מזהים) כדי לקבל:
1. התייחסות לסבירות המחירים
2. יותר חשוב - התייחסות למה שחסר בהצעה.. תמיד יהיה חסר משהו שתצטרך להוסיף לחשבון!
לצפיה ב-'המחיר גבוה מידי לשטח כל-כך קטן...'
המחיר גבוה מידי לשטח כל-כך קטן...
16/09/2017 | 22:33
4
100
לצפיה ב-'למה הכוונה בינא?'
למה הכוונה בינא?
16/09/2017 | 22:58
69
לצפיה ב-'באשדוד המחיר גבוה יותר, משמעותית.'
באשדוד המחיר גבוה יותר, משמעותית.
17/09/2017 | 13:34
2
60
לצפיה ב-'מחיר מגרש 230 מ"ר באשדוד גבוה משמעותית מ-1.9 מליון?'
מחיר מגרש 230 מ"ר באשדוד גבוה משמעותית מ-1.9 מליון?
17/09/2017 | 18:57
1
94
לא נראה לי סביר...
נראה שאין ממש היצע. המודעה היחידה שראיתי מדברת על 1.3 מליון.
 
אולי אתה מתייחס לסכום הכולל בזמן שבינא למגרש (ככה לפחות אני הבנתי אותו)
לצפיה ב-'ברובע" י"ז...'
ברובע" י"ז...
17/09/2017 | 19:31
105
שזה למעשה הרובע היחיד (הנורמאלי), שיש בו עוד מגרשים ספורים בגודל של כ 270-300 מ"ר- לא תמצא במחיר של פחות מ 3M. וזה בחלקים המזרחיים של הרובע.
ככל שתתקרב יותר מערבה, או אם אפשר אפילו לראות טיפה ים המחירים יהיו גבוהים יותר.
 
ברובעים הישנים יותר, בקו ראשון לים, הורסים בתים קיימים על מגרשים של כ 700-800 מ"ר ועל זה מבקשים סכומים דימיוניים לגמרי.
לצפיה ב-'פה יש משהו'
פה יש משהו
17/09/2017 | 19:06
8
135
 
נראה שמתכנס למחירים שלך.
הערה:  אני לא מכיר את אורטן, ואין לי שום יכולת להעריך באיזו רמה של בית מדובר, והאם המחירים שלהם ריאלים
לצפיה ב-'תמיד מומלץ לבדוק מה זה כולל?'
תמיד מומלץ לבדוק מה זה כולל?
17/09/2017 | 21:27
7
83
אינסטלציה? כלים סניטריים? ריצוף? מטבח? וכדומה .......
לצפיה ב-'תכנסי להצעות המחיר שם. יחסית מפורטות'
תכנסי להצעות המחיר שם. יחסית מפורטות
18/09/2017 | 00:00
6
80
כמובן שלפני סגירה צריך לעבור לרזולוציות גבוהות יותר
לצפיה ב-'מרשים בהחלט. מקום טוב להתחיל כדי להשוות מה כלול בהצעות'
מרשים בהחלט. מקום טוב להתחיל כדי להשוות מה כלול בהצעות
18/09/2017 | 00:35
5
72
וגם לשקול לעבוד אתם :)
המחירים שהם מציגים דומים למחירים של עומר!
לצפיה ב-'אני טוען שאין מתנות חינם ובמיוחד בתחום הבניה.'
אני טוען שאין מתנות חינם ובמיוחד בתחום הבניה.
18/09/2017 | 08:48
4
37
לצפיה ב-'אחרי שבחנתי לאחרונה (בשביל פרויקט) חברות רבות '
אחרי שבחנתי לאחרונה (בשביל פרויקט) חברות רבות
18/09/2017 | 10:37
1
110
של בניה קלה - אני נאלצת להסכים עם Sanchez  . התמורה היא ביחס להשקעה.
מה שעולה בזול - יוצא בהתאם.
למי שמתענין בהשוואות של עלויות בניה - ההשוואה צריכה להיות לפי מפרט מלא!
כלומר - למצוא ברשת או לקחת ממכרים מפרט מלא ומדוקדק של בניה
(לדוגמה השוואת אלומניום: צריכה לכלול סוג ופירוט של כל אלמנט - פרופיל, פתיחה, פירזול, צביעה, זיגוג, תריס, רשת, גודל החלון ...וכו)
להוציא ממנו מה שלא רלוונטי,
ולגשת עם זה להצעות מחיר.
בלי מפרט אין שום ערך להשוואה.
לצפיה ב-'כמובן :) בלי מפרט - ההנחה צריכה להיות לגבי הזול והפשוט ביותר'
כמובן :) בלי מפרט - ההנחה צריכה להיות לגבי הזול והפשוט ביותר
18/09/2017 | 18:07
27
לצפיה ב-'מתנות חינם לא , הבדלי מחירים כן.'
מתנות חינם לא , הבדלי מחירים כן.
18/09/2017 | 20:56
1
68
לדוגמא שמעתי...
שהאנס גרונה עולה באמזון 1/3 ממחירי בארץ. 
לצפיה ב-'שמעת נכון...'
שמעת נכון...
19/09/2017 | 08:47
67
אבל הדוגמאות שניתנו כאן לחברות שבונות בתים לא מגיעות מאמזון.
לצפיה ב-'מדרגות חוץ בכניסה לבית'
מדרגות חוץ בכניסה לבית
16/09/2017 | 16:09
13
104
מאיזה חומר נהוג לעשות מדרגות חוץ? גרניט פורצלן? שיש?
יש לי גם שביל כניסה ממש קטן, 3 מטר אורך 1.2 מטר רוחב.
אשמח להמלצות

לצפיה ב-'יש להקפיד שפני החומר יהיו נגד החלקה, גם בתנאי גשם.'
יש להקפיד שפני החומר יהיו נגד החלקה, גם בתנאי גשם.
16/09/2017 | 16:56
3
72
מעבר לזה - מגוון האפשרויות גדול והשמים הם הגבול.
אפשר לעשות מפורצלן.
אפשר מאבן (החל מחברון והמשך בטרוורטין או צפחה או שיש...) .
אפשר מקרמיקה. טרה-קוטה. קלינקר.
מבטון (מוחלק, או מוטבע, או אריחי בטון מצויירים..) . אפשר מאריחי "אקרשטיין" (יש להם מדרגות ייעודיות),
מטראצו.
ממתכת (פח מרוג).
מעץ....
 
לצפיה ב-'מבלבל. איך בוחרים כשלא יודעים מה רוצים '
מבלבל. איך בוחרים כשלא יודעים מה רוצים
16/09/2017 | 17:11
2
28
לצפיה ב-'לפי המחיר. אם לא משנה לך - בדקי מחיר האופציות הקיימות + אחזק'
לפי המחיר. אם לא משנה לך - בדקי מחיר האופציות הקיימות + אחזק
16/09/2017 | 19:47
54
לפי המחיר. אם לא משנה לך - בדקי מחיר האופציות הקיימות + מחיר האחזקה (עץ למשל - מתבלה מהר ובקלות ודורש טיפול).
שימי לב שפורצלן מטבעו הוא חלק, וכדי שלא יחליק עושים לו מניפולציות שונות. לכן, גם אם הוא מהזולים - הייתי מסתייגת ממנו. אולי יהיו כאן דעות אחרות בנושא.
נשארו ארבעת האופציות האחרות שגלמיש הציעה - אבן, קרמיקה, ברזל ובטון.
גם באלה יש דרגות והבדלים (ראה גם פירוט סוגים אצל גלמיש)
ברר קצת לגבי מחירים וחפש תמונות ברשת. ייתכן שאם משנה לך המראה אבל פשוט לא מוכר - זה יעזור לבחור..
חפשי בגוגל "מדרגות חוץ" והסתכלי על התמונות.
 
לצפיה ב-'מאיזה חומר עשוי ריצוף החוץ חוץ מהמדרגות?'
מאיזה חומר עשוי ריצוף החוץ חוץ מהמדרגות?
16/09/2017 | 20:40
57
זה אמור להתאים לריצוף הזה.
נראה לי שאבן תתן את התמורה הכי טובה לכסף.
לצפיה ב-'לדעתי בחוץ עושים מאבן'
לדעתי בחוץ עושים מאבן
17/09/2017 | 11:19
17
לצפיה ב-'מאינספור חומרים'
מאינספור חומרים
17/09/2017 | 16:33
6
40
רצוי מאותו חומר של השביל, וגם הוא יכול להיות מאינספור חומרים.
 
לטעמי, מדרגות הכי יפה לעשות מאבן טבעית.
מבחינת פרקטיות - הכי פרקטי זה פורצלן.
הכי זול זה בטון או משתלבת.
גם צורת השביל די משפיעה על בחירת החומר (לא כל מה שמתאים לשביל ישר מתאים לשביל מעוגל, ולהיפך)
וגם הסביבה והנוף.
יש חומרים וגימורים שמתאימים יותר לבית בסגנון עכשוי, ויש כאלה שמתאימים יותר לבית כפרי.
בקיצור - המון פרמטרים.
 
 
קחו מתכנן נוף ליעוץ. גם יתכנן נכון את השביל, המדרגות והשיפועים מסביבם (כי לצערי 95% מהאדריכלים לא מתכננים את זה כפי שצריך) וגם יציע לכם מגוון חומרים כולל תמונות והדגמות.
 
לצפיה ב-'הכי פרקטי זה פורצלן??'
הכי פרקטי זה פורצלן??
17/09/2017 | 21:30
5
30
מיכל - את האורים ותומים מבחינתי בתחום - לכן חשוב לי להבין מה פיספסתי.
פורצלן לא חלק יחסית לשאר החומרים?
בעיקר במקרה של רטיבות - גשם, בוץ ועוד - האם לא מסוכן?
יש דגמים/חברות/נתונים שאת ממליצה לפיהם לבדוק האם זה פורצלן "מתאים"?
תודה :)
לצפיה ב-'ישנם פורצלנים לחוץ...ANTI SLIP'
ישנם פורצלנים לחוץ...ANTI SLIP
17/09/2017 | 21:45
2
34
הכל לפי דרגות החלקה מ R9 עד R13 שהיא בעלת ההתנגדות הגבוהה ביותר להחלקה.
לצפיה ב-'כבר יצא לי להחליק יופי על R13 בגשם'
כבר יצא לי להחליק יופי על R13 בגשם
17/09/2017 | 21:48
1
41
לכן שאלתי את מיכל .........
לצפיה ב-'אם החלקת על R13 אמיתי...'
אם החלקת על R13 אמיתי...
17/09/2017 | 22:17
54
אז רק אדמה חרושה (במקום שביל קשיח) תעזור לך.
 
תיכף יבוא בינא ויספר לכולנו איך ריצפו עם R13 בימי המנדט, ומשם בא למעשה התקן להרחבות בקיבוצים.
 
וברצינות...
תקנים של ANTI SLIP קיימים כמובן גם בבניה הציבורית ואם שם R13 מספק- אז זה אמור לספק את כולנו.
דוגמה קטנה...
R11 לפי התקן מיועד למשטחים משופעים חיצוניים.
R12 לפי התקן מיועד לתאי מקלחות מרוצפות ציבוריות !!!
לצפיה ב-'חובה מעל R10'
חובה מעל R10
17/09/2017 | 22:02
1
41
אפשר להחליק גם על גומי... אבל מניסיון, R11 לא מחליק גם עם עקבים בגשם.
לצפיה ב-'אז אולי השכנים של ההורים שחשבו שבחרו את הכי מחוספס לא באמת..'
אז אולי השכנים של ההורים שחשבו שבחרו את הכי מחוספס לא באמת..
17/09/2017 | 22:09
17
לצפיה ב-'נהוג מאבן "שיש" חברון או חלילה וכ"ד.'
נהוג מאבן "שיש" חברון או חלילה וכ"ד.
18/09/2017 | 16:19
37
במדרגה זה יפה שכל העובי עשוי מאותו חומר .
כמו שאמרו רצוי לעשות עם חיספוס נגד החלקה, למרות שכשיש רטיבות זה לא כלכך עוזר.
אם החלקה מדאיג אותך הכי טוב נגד החלקה זה מהסוג של המשתלבות כמושעושים מדרכות  איטונג וכ"ד יש גם מדרגות כאלה.- אם תבקר במפעל איטונג בפרדס חנה יש שם תצוגה של כל הסוגים והמינים.
לצפיה ב-'פאנלים PVC /פולימר עם ריצוף גרניט פורצלן'
פאנלים PVC /פולימר עם ריצוף גרניט פורצלן
15/09/2017 | 13:40
11
96
מבגרת שיפוץ כללי , המעצבת ממליצה לנו שהפנלים בסלון, פינת אוכל וכד' יהיו מפולימר ביהיה בצבע הקיר, ולא מהריצוף (פורצלן) של החדר.  אני חושש שאולי זה יפה עיצובית, אבל לא פרקטי מבחינת לכלוך( פנל בצבע  קרם/שמנת כמו הקיר) ועמידות של פנלים כאלה לאורך שנים. מה דעתכם?
לצפיה ב-'שלום לשואל/ת הנושא הפרקטי מחייבת תשובה...לדעתי '
שלום לשואל/ת הנושא הפרקטי מחייבת תשובה...לדעתי
15/09/2017 | 18:28
80
להלן כמה תובנות כתשובה:
1) לקחתם מעצבת כדי שיצא יפה עיצובית?
   תסמכו עליה עד הסוף כי היא רואה את כל התמונה...אחרת לא יצא כמו שאף אחד רצה...
2) לא ציינתם אם הפולימר בההיר רחיץ. אם כן, זה דווקא יתרון כשיש ילדים ;
3) עמידות פנלים פולימריים גדולה מהעמידות של בני האדם... אנחנו נמות קודם*
4) פנלים פולימריים ניתנים להחלפה יחסית קלה... מבחינה פרקטית...לכו על זה
לצפיה ב-'עמיד ביותר. הרבה יותר יפה מריצוף חתוך (ענין של טעם כמובן)'
עמיד ביותר. הרבה יותר יפה מריצוף חתוך (ענין של טעם כמובן)
16/09/2017 | 16:07
1
78
הפנל עצמו רחיץ (זה פלסטיק אחרי הכל) השאלה כמובן באיזה צבע משתמשים בצביעה. צבע אקרילי טוב הוא רחיץ. החלפה בעת הצורך תהיה הרבה יותר .
לצפיה ב-'איך הפנל הזה בהשוואה לפנל במישור הקיר?'
איך הפנל הזה בהשוואה לפנל במישור הקיר?
17/09/2017 | 01:16
48
מבחינה עיצובית הכוונה?
תודה
לצפיה ב-'עמיד אם לא צבוע'
עמיד אם לא צבוע
17/09/2017 | 10:02
4
54
עם צבע (ולא כל הקירות חייבים להיות לבנים\שמנת) צובר שריטות וכתמים. 
ופאנל במישור הקיר זה דבר פנטסטי, מראה נקי, נוח להעמדת ריהוט ותכנון נגרות, לא דורש תחזוקה וניקוי, החסרון היחיד הוא העלות.
לצפיה ב-'שריטות בטח לא. '
שריטות בטח לא.
17/09/2017 | 10:33
3
52
כל הבית שלי פנלים פולימר ואין בהם שום שריטה (ותאמיני לי שמאתגרים אותם. במיוחד לאחרונה עם ההבר-בורד של בתי שכבר שכחה איך הולכים ברגיל...)
לגבי כתמים - כן. כמו כל משטח שבא במגע עם מים ורגליים. אז מנגבים וזה יורד.
לגבי אבק - תלוי בגימור הקו העליון של הפנל. אם יש על מה להתישב - האבק יתיישב. וגם זה לא נורא לנגב מדי פעם.
בכל מקרה מול ההשוואה לפנל מפורצלן חתוך - לדעתי הפולימר לוקח בגדול.  
 
אז אולי פתרון אפשרי זה לבצע את הפולימר כפנל שקוע.
לצפיה ב-'אני יודעת.. וזה מקסים'
אני יודעת.. וזה מקסים
17/09/2017 | 13:30
1
51
אבל לא זוכרת אם צבוע, צבע אקרילי של קירות נפגם יחסית בקלות באיזור הזה, לא?
לצפיה ב-'זהו שלא ממש. לפחות עד כה אין לנו שום פגיעה בפנלים.'
זהו שלא ממש. לפחות עד כה אין לנו שום פגיעה בפנלים.
17/09/2017 | 15:15
40
קירות הגבס למשל כבר מראים סימני התנכלות...בעיקר בפינות. אבל הפנלים - סבבה.
מה שנכון זה שיש כתמים. וזה בעיקר בגלל הצבע הבהיר. אני מניחה שעם גוון כהה יותר זה לא היה בולט כל כך.
 
לצפיה ב-'החסרון בפאנל שקוע - אין מה שירחיק רהיטים מהקירות ואז נוצרים '
החסרון בפאנל שקוע - אין מה שירחיק רהיטים מהקירות ואז נוצרים
18/09/2017 | 00:37
41
החסרון בפאנל שקוע - אין מה שירחיק רהיטים מהקירות ואז נוצרים סימנים - ממשענות של כסאות, ספות, שולחנות. רהיטים שלא עומדים במקום קבוע - נתקלים לפעמים בקירות..
לצפיה ב-'אני לא אוהב חומרים פלסטיים . (עניין של טעם) '
אני לא אוהב חומרים פלסטיים . (עניין של טעם)
18/09/2017 | 16:07
2
33
ולדעתי פנלים מאותו חומר שממנו עשויה הרצפה זה הכי יפה.
 
 
 
לצפיה ב-'מסכים איתך.'
מסכים איתך.
19/09/2017 | 14:44
6
לצפיה ב-'זה יכול להראות יפה. דוגמאות בפנים'
זה יכול להראות יפה. דוגמאות בפנים
20/09/2017 | 00:24
37
לצפיה ב-'המלצות למזגן מיני מרכזי אינוורטר לחלל הציבורי'
המלצות למזגן מיני מרכזי אינוורטר לחלל הציבורי
15/09/2017 | 07:49
2
69
אשמח להמלצות ממי שכבר משתמש ומותקן אצלו מזגן אינוורטר מיני מרכזי.
יתרונות חסרונות בין חברות תדיראן אלקטרה מיצובישי טורנדו
בית פרטי גג שטוח בלהבים.
לצפיה ב-'למה אינוורטר ?'
למה אינוורטר ?
15/09/2017 | 10:58
33
לצפיה ב-'אני לא משתמש אני מתקין אותם למיצובישי'
אני לא משתמש אני מתקין אותם למיצובישי
15/09/2017 | 12:32
97
כדאי קודם לזכות בפיס .נכון מזגן מעולה ואינוורטר מלא כמו שצריך והטוב ביותר אבל המחיר הזוי .
לגבי האינוורטרים תוצרת הארץ אז לא ממליץ במיוחד באם אין דרישה מיוחדת לעבודה בטמפרטורה נמוכה בחימום כי אלו לא אינוורטרים מלאים.
הענין הוא אחר .מבנה וגודל החלל הממוזג שכן מזגנים גדולים מרעישים ולעיתים בלתי סביל במיוחד באיזורי טלויזיה וכדומה .
אם תעלה תוכנית אפשר להתייחס יותר לענין.
לצפיה ב-'חדרי שירותים ואמבטיה'
חדרי שירותים ואמבטיה
14/09/2017 | 21:06
19
149
שלום,
 
אנחנו נמצאים בתחילת תכנון (לאחר סקיצות ראשוניות), ועלו לנו תהיות לגבי שירותים ואמבטיות - מספרים וחלוקות.
ברור לנו שהתשובות סובייקטיביות, אבל נשמח לשמוע מהנסיון/עצות שלכם -
 
אנחנו זוג+4 (עם הפרשים די קטנים), ומתכוונים לבנות 2 קומות.
בקומת כניסה יהיו שירותים+מקלחת (הממ"ד ישמש כיחידת אירוח)
בקומה א' כרגע יש:
1. יחידת הורים (שירותים+מקלחת)
2. חדר אמבטיה, הכולל שירותים
 
מאחר ואנחנו צופים צוואר בקבוק בשירותים/אמבטיה בבוקר ובערב - ביקשנו מהאדריכלית להוסיף עוד חדר שירותים.
היא הוסיפה, אבל כמובן שזה בא על חשבון משהו אחר... ובינתיים נכנסתי לחשוב על יותר לעומק.
יש כאן למעשה 2 עניינים קשורים/נפרדים -
1. כמה חדרי שירותים "צריך" בשביל 4 ילדים בגילאים קרובים
בשביל "עומסים חריגים" אין לי בעיה שישתמשו בשירותים בקומת כניסה וביחידת הורים, אבל אם ביום-יום משתמשים במקביל ב-2 חדרי שירותים, נראה לי שכדאי לתכנן 2 חדרים לשימושם.
 
2. הפרדת שירותים ואמבטיה - זה מן הסתם יותר בזבזני במקום, אבל מבחינה פונקציונלית - אין יותר מדי הגיון לחבר את השירותים והאמבטיה. מישהו הולך לשירותים - ואי אפשר להתקלח. ולהיפך.
כשיש חדר שירותים נוסף זה יותר הגיוני - השירותים באמבטיה משמשים כגיבוי. אבל נראה לי מוזר להתחיל לחנך שצריך ללכת לשירותים האלה רק אם השניים תפוסים...
 
אשמח לשמוע עצות ותובנות (ההשערות הנ"ל מבוססות בעיקר על ההגיון שלי... אין לי עדיין החלטה )
 
תודה!
לצפיה ב-'שירותים נוספים'
שירותים נוספים
14/09/2017 | 21:23
6
101
לא ציינת היכן ממוקמים שאר החדרים בהם ישנו הילדים, אז אני משער שזה בקומה א' יחד עם חדר השינה של הילדים.
לדעתי זה רעיון מצויין לעשות שירותים נוספים בקומה העליונה כל עוד התכנון ומספר המ"ר מאפשרים את זה.
אצלנו פשוט לא מתאפשר כי שירותים נוספים לוקחים עוד 3 מ"ר (וצריך עוד כיור) בערך שממש אין לנו אותם.
בכל אופן, הכיוון שלך צודק לדעתי.
דרך אגב, בבית של הורי, שירותי הילדים היו מופרדים מהאמבטיה ולא הייתה עוד אסלה בחדר האמבטיה, זה היה לא נוח וזכור לי לא מעט פעמים שנאלצתי לרדת לקומת הקרקע- שם היו שני שירותים.
לצפיה ב-'דעתי - אמנם לנו יש 'רק' 3 ילדים, אבל הן 3 מתבגרות! '
דעתי - אמנם לנו יש 'רק' 3 ילדים, אבל הן 3 מתבגרות!
14/09/2017 | 21:47
5
112
תיאור הקומות דומה. בקומת הקרקע חדר רחצה מלא כולל אסלה.
בקומת החדרים - יח.הורים ומקלחת ילדים.  13 שנים לא הרגשנו שיש בעיה עם כמות האסלות. גם אם מתארחים פה גדודי חדרים (כרגע יש 3 חברות שנשארות ללון) במקרה הכי גרוע יורדים להשתמש למטה. וגם לא נורא אם יש קצת תור לפעמים. זה בריא להם ללמוד קצת דחיית סיפוקים
 
לסוגית האסלה בתוך/מחוץ לאמבט - כשהילדים קטנים חשוב שתהיה אסלה בחדר הרחצה. המון פעמים התגלה צורך לשרותים באמצע האמבטיה...
לצפיה ב-'תודה על התגובות'
תודה על התגובות
14/09/2017 | 23:53
4
72
טיעונים מעניינים לכאן ולכאן... אני עדיין תוהה.
 
LCX - בקשר לבית הוריך - האם החוסר נוחות נבע גם מההפרדה בין השירותים לאמבטיה, או רק מעצם זה שהיה רק חדר שירותים אחד?
 
נראה לי שאני יכול להתמודד עם הילדים שצריכים שירותים באמצע האמבטיה (מעצבן גם כשזה באותו חדר. אנחנו בד"כ שולחים אותם לשירותים לפני שהם נכנסים), אבל אני מפחד שמקבלים 2 חללים קטנים במקום אחד מרווח.
מצד שני, משהו בהפרדה הזאת מאוד מושך אותי (אפילו אם יהיה עוד חדר שירותים בקומה)
לצפיה ב-'שירותים'
שירותים
15/09/2017 | 00:53
3
57
חוסר הנוחות נבע בעיקר כי היה רק שירותים אחד. אין ספק שגם היה קצת מציק שלא היו שירותים בחדר האמבטיה.
אני חושב שכדאי להתחיל מלבקש שירותים נוספים מהאדריכלים, לבדוק שיש בכלל מקום ומטרים לזה, ואז לבחון את המצב. לרצות זה נכון וחשוב, אבל מהר מאוד מבינים שיש הרבה אילוצים.
בבית שאנחנו מתכננים עכשיו, מאוד רצינו שירותים נוספים בקומת הקרקע מעבר למקלחת-שירותים של חדר האורחים. זה פשוט לא הסתדר וירדנו מזה. פשוט נראה לנו מוזר שאורח יכנס לחדר שהוא גם מקלחת. ובנוסף, רצינו לאפשר פרטיות מלאה למי שמתארח ושלא יכנסו לו למקלחת-שירותים שאר האנשים ושהכניסה למקלחת שירותים של חדר האירוח תהיה רק מתוך החדר עצמו ולא כמו שנאלצנו לעשות בסופו של דבר. (המחשבה הייתה גם שאם יום אחד נרצה בעצמנו לעבור לחדר בקומת הקרקע, תהיה לנו מקלחת משלנו ושיהיו שירותי אורחים נפרדים).
לצפיה ב-'זה בעקרון מה שביקשנו - להוסיף עוד שירותים'
זה בעקרון מה שביקשנו - להוסיף עוד שירותים
15/09/2017 | 08:53
2
39
הבעיה שזה יצא קצת תקוע.
לחילופין האדריכלית הציעה להוסיף את השירותים בחדר שירות, אבל זה מרגיש לנו קצת מוזר...
אני אשתדל להעלות את הסקיצות המעודכנות בהמשך (גם בשביל הערות אחרות)
לצפיה ב-'שרותים'
שרותים
15/09/2017 | 09:37
1
47
כרגע הילדים קטנים והכל קורה במקביל. די מהר זה ישתנה והסדר יום שלהם ישתנה ויתבזר.
 
לגבי הוספת חדרי שרותים: החסרון בזה   וזה בא על חשבון דברים אחרים שיכולים לתת ערך יותר גבוה או יומיומי (תדיר ושאינו תדיר) כשיש 4 ילדים צריך גם יותר חדרים וגם אזור ציבורי גדול יותר.
בנוסף זה עוד שרותים לתחזק ולנקות. 
 
פיצול שרותים מאמבטיה: ברוב התכניות שראיתי (יש פה אחת בדיון למטה) מתקבלים בסוף חללים קטנים. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לצפיה ב-'הילדים בגילאים די קרובים'
הילדים בגילאים די קרובים
16/09/2017 | 23:55
22
ולכן אני משער שהסדר יום שלהם יהיה יחסית דומה
 
ואכן, גם אצלנו כרגע השירותים הנוספים באים על חשבון דברים אחרים.
אני מתחיל לחשוב שאם אנחנו רוצים את השירותים, אולי שווה לבקש מהאדריכלית להקטין את השירותים למינימום ההכרחי שעדיין ישאר נח.
לצפיה ב-'טעמי'
טעמי
15/09/2017 | 00:58
3
96
1. מישהו בשירותים - גם אם ארוך - זה זמן קצר - לא מפריע למקלחת.
2. מישהו במקלחת - כדאי להתקין וילון. כשקטנים זה לגמרי מתאים. לגדולים פחות נוח אבל אם דחוף..
3. 3 חדרי שירותים על 6 נפשות, זה חדר שירותים לכל שני אנשים. אם אחד במקלחת אז הוא גם יורד מרשימת צרכני השירותים, אז לזמנים קצרים וקצובים במיוחד בחיים בבית - יהיו 3 על אסלה אחת. זה ממש לא נורא כשגדולים ויכולים לחכות קצת, וכשקטנים - הוילון יעזור.
4. מועד שבו כולם במקביל צריכים שירותים הוא נדיר עד לא קיים. להוריי ארבעה ילדים ובילדותי חיינו עם אסלה אחת לכולנו. ההזדמנויות היחידות בהן זה ממש הורגש - כשחוזרים כולם ביחד מטיול/נסיעה משותפת ארוכה, ורוצים לרוץ לשירותים. אז יצא שהקטנים נאלצו "להשקות את הגינה". אם יש לכם מראש שלוה - זה המון. יחכו דקה לזה שנכנס ויוצא. גם בחזרה מטיול לא כולם רצים באותה הדחיפות..
5. חדר שירותים בתוך המקלחת - נחוץ לקטנים וגם כשמתבגרים ויש בעיות טחורים וכדומה. טוב שתהיה אסלה בתוך אזור המקלחת. יש לכם שלוש כאלה ואחת בחוץ, כך שאין הרבה סיכוי ששניים יתקלחו במקביל + יותר משניים בדיוק יצטרכו את השירותים.
בהצלחה!
לצפיה ב-'הניתוח שלך הגיוני'
הניתוח שלך הגיוני
15/09/2017 | 08:59
2
55
ואני מסכים לגמרי שאין באמת בעיה להסתדר.
זה יותר שאלה של נוחות/פינוק - אני מניח (שרירותית?) שבשעות הבוקר (לפני בי"ס) ובערב (לפני השינה) כולם יהיו למעלה, ואני רוצה לראות שכל הילדים יכולים להסתדר עם השירותים+מקלחת שנמצאים בקומה שלהם (עדיף בלי שימוש בשירותי הורים ובשירותים למטה)
 
לא חשבתי על השימוש של אסלה ליד מקלחת אצל מבוגרים.
מצד שני, ב-2 המקלחות האחרות זה בכל מקרה המצב, אז נראה לי פחות קריטי שגם השלישי יהיה ככה
 
תודה. נמשיך לשקול.
לצפיה ב-'מסכים ב-100% עם ענת אלון וגם עם השואל...על הפינוק...'
מסכים ב-100% עם ענת אלון וגם עם השואל...על הפינוק...
15/09/2017 | 18:40
1
68
אם מי שמנקה 4 אסלות בבית זו העוזרת...פעמיים בשבוע עם ילדים קטנים.
3 תאי שירותים הם די והותר למשפחה בת 6 נפשות.
השירותים הכי שמישים בבית בכל שעות היממה יהיו בכל מקרה שירותי האורחים.
אם יש מקום ליד הממ"ד, הייתי מפריד בין תא השירותים למקלחת בהפרדה פיזית.
הפרדה פיזית יכולה להיות גם מזכוכית אטומה ודלת נפרדת.
לצפיה ב-'תודה. אכן המקלחת למטה מתוכננת עם מקלחון'
תודה. אכן המקלחת למטה מתוכננת עם מקלחון
16/09/2017 | 23:46
9
לצפיה ב-'הנסיון האישי שלי, עם ארבעה ילדים-'
הנסיון האישי שלי, עם ארבעה ילדים-
16/09/2017 | 08:13
7
70
שלוש אסלות מספיקות. כמעט ולא קרה שילדים ביקשו להשתמש באסלה שביחידת ההורים.
צוואר הבקבוק העיקרי הוא בנות מתייפות בגיל ההתבגרות לפני ההליכה לבית הספר. כולם צריכים להתארגן באותה שעה, ויש כאלה שלוקח להן הרבה זמן. כיור כפול בחדר אמבטית הילדים פתר את הבעיה הזאת. ארון אמבטיה גדול עם מראה ענקית לכל אורך הקיר, ואין מריבות.
לצפיה ב-'מראה עם תאורה טובה ושולחן/מדף איפור בחדר שלהן '
מראה עם תאורה טובה ושולחן/מדף איפור בחדר שלהן
16/09/2017 | 14:51
3
57
לגמרי פותר את בעית התורים
לצפיה ב-'אהממ, לא ממש.'
אהממ, לא ממש.
16/09/2017 | 16:07
2
47
כל פעם צריך להרטיב קווצת שיער סוררת, ועוד כל מיני שיפצורים שדורשים מים, משום מה.
גם בנים בגיל ההתבגרות רוחצים פנים ומורחים קרמים יעודיים, וגם זה לוקח לא מעט זמן.
אני כבר מזמן לא בודקת. מקבלת את הצורך בזמן צמוד מראה ומים, ולא מתערבת.
לצפיה ב-'אני אומרת באחריות, כאמא לשלוש מתבגרות שפינת איפור בחדר'
אני אומרת באחריות, כאמא לשלוש מתבגרות שפינת איפור בחדר
16/09/2017 | 16:09
1
61
פותרת חלק ניכר מהבעיה.
לצפיה ב-'כנראה תלוי בנות, ותלוי הרגלים.'
כנראה תלוי בנות, ותלוי הרגלים.
16/09/2017 | 16:14
44
אצלנו זה לא ממש עוזר.
לצפיה ב-'איך החלוקה של האסלות?'
איך החלוקה של האסלות?
16/09/2017 | 23:42
2
45
תודה על התגובה.
תוכלי לפרט את החלוקה של האסלות?
האם השירותי הורים נכנסים ב-3? כמה מהם בקומת שינה, והאם יש אמבטיה צמודה?
 
לגבי כיור כפול - אנחנו שוקלים את זה, אבל כרגע זה מרגיש לי די בזבוז. הזמן שבו באמת צריך את הכיור (בניגוד למראה, למשל) נראה לי די מצומצם (מצד שני, לא הייתי נערה מתבגרת...)
לצפיה ב-'בקומה התחתונה'
בקומה התחתונה
17/09/2017 | 08:06
1
24
השרותים נפרדים מהמקלחת, עם כיור קטן. בקומה העליונה חדר אמבטיה לילדים שכולל אסלה, ועוד יחידת הורים.
לחברים יש בקומה למטה שרותים עם מקלחת, יחד, והם מרוצים באותה מידה. גם להם ארבעה ילדים.
כיור נוסף לא מוסיף הרבה לעלויות. מה שמייקר זה הארון הארוך שמתחת לשני הכיורים. בעיני זה שווה כל אגורה. יש באמבטית הילדים ארון באורך 2.30 מ', ולא הייתי מוותרת על כל מקום האיכסון הזה.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
17/09/2017 | 09:31
8
לצפיה ב-'חזרתי. ד"ש מחבל הדורדון היפהפה'
חזרתי. ד"ש מחבל הדורדון היפהפה
14/09/2017 | 13:13
5
123
בחלק הזה של החבל הקרקע היא סלע אדום והבתים העתיקים בנויים אבן אדומה, והגגות מחופים ב"רעפי" אבן צפחה אפורה-שחורה. שילוב הגוונים מרהיב. וחוץ מזה - כל השאר.... מים, שמיים, יערות, וירוק ירוק ירוק....
 
מעבר לנופים המדהימים, והבניה היפה, מה שיפה לראות זה ההתיחסות של המבנים לסביבה. כל בית ישן או חדש משקיע בחצר פורחת, או גפו מטפסת על החזית, או אם המקום לוחץ אז עציץ מרהיב. מה שיוצר חיבור ישיר בין הנופים הטבעיים לבתים הנטועים בתוכם כמכלול שלם. 
לצפיה ב-'ברוכה השבה! '
ברוכה השבה!
14/09/2017 | 19:03
2
33
התמונות נראות מתוך אגדות
לצפיה ב-'זהו , שבמציאות עוד יותר מומלץ מאד מאד לטיול. '
זהו , שבמציאות עוד יותר מומלץ מאד מאד לטיול.
14/09/2017 | 21:12
1
38
איזור Dordogne Perigord
יש שם כפרים מהאגדות  La Roque Gageac ו-  rocamadour
ועיירות מרהיבות  La Roque Gageac
ומערות קרסטיות ומערות אדם קדמון עם ציורי ידיים וכו וכו....
 
לצפיה ב-'אופס, התכוונתי ל'
אופס, התכוונתי ל
14/09/2017 | 21:40
37
Collonges-la-Rouge  ו Sarlat ובערך כל נקודה על המפה שעוברים בה...
לצפיה ב-'ברוכה החוזרת'
ברוכה החוזרת
14/09/2017 | 19:17
26
תמונות יפיפיות!
לצפיה ב-''
14/09/2017 | 19:52
5
לצפיה ב-'סקיצה - אשמח לחוות דעתכם '
סקיצה - אשמח לחוות דעתכם
14/09/2017 | 12:12
10
227
שלום לכולם
אחרי הרבה מאוד זמן בפורום, בעיקר בהאזנה, אני שמח להעלות סופסוף את הסקיצה שלנו.
אשמח מאוד לכל הערה, הארה וביקורת.
 
פרטים:
משפחה 3+2 (עם אופציה לעוד)
מושב בעמק חפר
בית שני בנחלה - בעורף הנחלה(יש רחוב גם בצד זה. אין קו בניין אחורי, ואין הגבלה של גינה אחורה)
בתים משני הצדדים (בנחלות הצמודות)
לאורך צדו השני של הרחוב יבנו בתי ההרחבה (חד משפחתיים, דו-קומתיים)
אין ממש נוף - עקרונית יש לכיוון דרום-מערב, אך יהיו מולנו בתים
רוחב החזית כ-25 מ'.
הבקשה היתה לבית חד-קומתי עם גג רעפים, כאשר בחזית יש מרפסת מקורה 
 
רוב הפרטים שתראו היו לבקשתנו או כאילוצים, ביניהם:
- מרפסת מקורה בחזית (porch) - (ידוע שזה ייחשב כשטח שירות)
- חדר משפחה סגור (שיכול לשמש גם כחדר) עם יציאה לחצר/פטיו
- סלון ומטבח סגורים יחסית
-אמבטיית הורים מחולקת לחדרים
- מיקום החנייה (נסתר יחסית עם גישה ישירה ללא מדרגות) - ולכן רחבת הסיבוב
- שולחן עגול במטבח
- שירותי האורחים - ממוקמים כך שישרתו גם את המשפחה וגם את האורחים, והמבואה היא לבקשתנו, על אף שהכיור יוצא החוצה...
- אזור פינת העבודה משמש גם כחלל למדרגות עתידיות לחלל הגג בהרחבה עתידית
- הבליטה של חדר ההורים 2.5מ' דרומה נדרשת כדי להצל על המרפסת אחה"צ
- פ.האוכל צפופה, אך במידת הצורך מתאפשר סיבוב השולחן ב-90 והארכתו, וכן, אנחנו רוצים פ.אוכל בנוסף לשולחן במטבח 
 
*** מיקום חלק מהחלונות שגוי - חלון גדול בחזית המטבח ובחדר השינה
*** סימון העצים אקראי (כמובן שלא יהיה עץ על הביוב )
*** מאוד נשמח לצמצם את המטראז'. זה ממש קריטי לנו (בגלל הצורך בקניית הזכויות מהמנהל מעל 160 מ"ר), אך לא נרצה לוותר על הנ"ל...
 
תודה מראש לכל המגיבים!
שלמה
לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
14/09/2017 | 13:09
6
148
מס' הערות:
1. אין שום היגיון תכנוני להעמיד את הבית בזווית, כאשר גבולות המגרש ישרים.
אתם תקבלו אקפט של חצר גדולה יותר באם הבית יתיישר עם קווי הבניין וייצמד לקו בניין קדמי.
2. דלת ח.רחצה כללי פונה לכיוון האיזור הציבורי.  היה עדיף להעביר את הדלת במקום כיור נטילת הידיים.  את הכיור אפשר להעביר בנישה יפה במקום הדלת.
3. הכניסה מרגישה קצת צפופה. לדעתי ראוי לצמצם את הקיר של המקרר 
4. במקום קיר שמפריד בין פינת האוכל לסלון - הייתי עושה שידה בנויה מונמכת שממשיכה גם לכיוון הטלוויזיה .
5. לא רואה טעם בלעשטת קירות אלכסוניים בכניסה לחדרים.  פחיתרון כזה עושים כשאין ברירה,  כאן זה תכנון חדש, ואפשר להמנע מזה.
 
זה בכללי
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
14/09/2017 | 13:36
5
114
1. שכחתי לציין שהסיבה העיקרית להעמדה באלכסון היא רוחות השמיים. בצורה זו המרפסת הקדמית(שחשובה לנו) והמטבח פונים לכיוון דרום וכך המרפסת תהיה מוצלת אחה"צ.
אחרת השמש המערבית תכה במרפסת והיא תהיה לא שימושית.
ההעמדה באלכסון אכן חריגה, השאלה היא האם היא בעייתית?
2. דלת ח.רחצה - קיבלתי. אכן היתה כוונה לפתור את זה ושכחנו. לדעתי הפתרון שהצעת עדיין מכריח את המתרחץ לעבור במקום חשוף לאזור הציבורי. חשבנו להחליף בין הכיור שבתוך ח.הרחצה לדלת. 
מה דעתך?
3. קיבלתי, הקונפליקט הוא שאנחנו רוצים מטבח סגור יחסית ולא חלל פתוח...
4. רעיון מעניין, תודה.
5. הסיבה לקירות האלכסוניים היא דלת הממ"ד והרצון לחסוך שטח ברוחב המסדרון. אשמח להצעות
תודה רבה
לצפיה ב-'המשך'
המשך
14/09/2017 | 15:22
4
95
1. הצד המערבי שאתה מדבר עליו הוא למעשה דרום מערב,  שמשם מגיעה בריזה.
דווקא מבנים שיש להם נטייה של 30 מעלות לכיוון דרום הם נכונים יותר להעמדה באקלים שלנו. אם ציישר את המבנה עפ"י קווי הבניין לדעתי תתקרב לזה יותר.
2. אני בדעה ששירותי אורחים זה דבר קצת מיותר. ברגע שתוורתו עליהם יתפנה לכם מקום.  בכל זאת הייתי בודק החלפה בין ח.שינה לח.רחצה כללי
3. עדיין זה לא אומר שצריך לסגור על הכניסה.
4. בשמחה
5. יש מגוון פתרונות - אלכסון מבחינתי הוא האופציה האחרונה כשאין ברירה
מה גם שתצרכו למקם קיר מגן מבטו בעובי 15 ס"מ מול הדלת, כך שהחדר מול הממ"ד  יקטן ב 5 ס"מ
  
לצפיה ב-'שאלות המשך'
שאלות המשך
14/09/2017 | 16:06
3
75
1. תסביר בבקשה: "נטייה של 30 מעלות לכיוון דרום" - מדרום לכיוון מערב? לאן פונה החזית באידיאל?
2. לגבי שירותי האורחים הם מבחינתנו עוד שירותים ולכן מוקמו בהתאם. ההחלפה בין חדר לח.רחצה היתה עוזרת, אבל התכנית היא ש-2 חדרי הילדים יהיו מחוברים בתור התחלה כחדר גדול, אז לא ניתן למקם ח.רחצה ביניהם. ננסה למצוא פתרון למיקום דלת רחצה ילדים.
3-4. נחפש פתרון
5. קיר מגן מחוייב בכל הארץ? לא רק אם יש חלון מול הדלת? כאן הדלת פונה למסדרון פנימי.
אגב, בהקשר קיר המגן, מה ההתיחסות לבית משלד פלדה?(זה כמו חלון?)
 
תודה רבה!
לצפיה ב-'המשך'
המשך
14/09/2017 | 16:38
1
56
1. אם הבית לצורך העניין היה יושב כך שהחזית הדרומית היא בקו מזרח מערב מושלח על ציר ה X , אז במצב הזה לסובב את הבית 30 מעלות.
כך שהחזית הדרומית הופך לדרום מערב.
5. קיר מגן מחייב בכל הארץ מכיוון שהוא מגן של שאר קירות הבית שהדלת לא תרסק אותם במקרה של הדף.
לצפיה ב-'תודה. אבדוק'
תודה. אבדוק
14/09/2017 | 17:21
22
לצפיה ב-'הנה רעיון לחדר הרחצה'
הנה רעיון לחדר הרחצה
14/09/2017 | 20:18
91
לגבי האלכסון - בלי קשר לכיוונים שלכם, לגבי השאלה העקרונית של אלכסון - אצלי זה יצא ממש מוצלח :)
אבל: א. מראש צורת המגרש שלי נוטה למשולש, אז היה צריך לבחור אלכסון לאן (ויצא שמצד הרחוב הראשי המגרש נראה ישר והבית באלכסון עם גינה גדולה ומסלעה וכולם אומרים שמאד יפה.
ב. צריך כמובן להתאים לכיוונים. אצלי - הזוויות הן כפי שאלון ציין. חלון הסלון הגדול פונה לצפון מערב וזה מצויין.
עוד הערה קטנה - במטבח הייתי מוסיפה חלון לכיוון אזור הכניסה למגרש. זה נחמד יותר לראות מי מתקרב לדלת ולא לגלות אותו כבר אחרי שיצא מתוך המבואה אל אזור המטבח- אוכל.
בנוסף - זה חשוב מאד לאוורור המרחב הזה לפתוח עוד כיוון אויר.
ועוד|ף נעים יותר לעבוד במטבח כשיש תצפית החוצה ולא לקיר וארונות.
לצפיה ב-'מסכימה עם אוהד שכדאי לסובב את הבית קצת '
מסכימה עם אוהד שכדאי לסובב את הבית קצת
14/09/2017 | 20:38
89
להתיישר קצת ימינה (אפילו 30 מעלות) לכיוון קווי הבנין, עם הזזת הבית לכיוון חזית הכניסה יתפנה הרבה יותר מרחב בחצר העיקרית מהסלון/פ.אוכל.
או לחילופין ללכת על סיבוב שמאלה ולקבל קצת יותר צפון בסלון.
כרגע זה נראה לא פה ולא שם.
 
הייתי גם בודקת אפשרות של היפוך התכנית ימין-שמאל. ככה הסלון+מרפסת יקבלו מרחב חוץ הרבה יותר מרווח, וגם קצת מפנה מערבי כלומר קצת בריזה נעימה בקיץ (כלומר רוב השנה) ואור של אחר צהריים. וחדרי השינה יזכו לקצת שמש מזרחית בבוקר.
 
התכנון בממבט כללי די מבולגן, כלומר קירות בקווים לא המשכיים , המון פינות ובליטות וכו. למשל - במבואה הנישה הבנויה לארון משמאל לא באותו אורך כמו הקיר הבנוי מימין (הנישה למקרר). קיר פינת העבודה לא בהמשך לקיר המבואה. בגב דלת היציאה לחניות יש נישה לארון, שאינה מקו ארונות המטבח וגם לא בקו קיר הטלויזיה שממול...היא סתם בקטע של עצמה. וכו. התחושה היא של תכנון ארביטררי למדי מסוג 'צריך עוד ארון או חדר? אז נדביק איזה מלבן פה בצד...'  
 
לגבי תכנית הפנים:
המבואה אכן לא נעימה. היא ארוכה ותחומה מדי בשביל הרוחב שלה.
מבחינת המטבח לא נחמד שצריך ללכת מסביב לקיר הארונות/מקרר כדי לפתוח את דלת הכניסה. המטבח סגור אל הכניסה ושאר הבית מה שאומר שלא רואים מה קורה, מי נכנס וכו. אני הייתי פותחת אותו יותר ליכוון המבואה.
בכללי שטח המטבח+פ.אוכל רחב ידיים אבל התכנון המבוזר שלהם לא ממש יעיל. ואני לא בטוחה שמיקום שולחן עגול דוקא יהיה נוח בלב המטבח.
 
יחידת הורים - מיקום המיטה על קיר הכניסה כשחלונותיה פונים לכניסה לבית לא מוצלח. הייתי הופכת ימין שמאל את כל היחידה, ככה שחדרי הרחצה מהווים חציצה מהכניסה, והמיטה צופה לחצר הצידית.
חדר כביסה בשכנות לשינה הורים - לא מוצלח. כדאי להעביר למיקום אחר.
 
חדרי הילדים - אישית אני לא אוהבת את המסדרון הארוך שנוצר פה.
ממד שחלונו היחיד פונה למרפסת הכללית - לא הכי טוב.
 
את חדר האמבט הכללי הייתי מעבירה למעלה לבין החדרים. ובהמשך להערה על הממד - הייתי מחליפה אותו עם החדר הארוך שמשמאל. ככה ששני החדרים בקצה יוכלו להיות לאחד (עד שיופרדו) והאמבט תהיה במרכז החדרים.
 
 
 
 
לצפיה ב-'הערות קטנות מעבר למה שנאמר'
הערות קטנות מעבר למה שנאמר
14/09/2017 | 21:50
60
הייתי מתעכב קצת על המידות, כמו שירותי האורחים- אם כבר עושים שירותים אז שיהיו נעימים, וזה דורש עוד 10-20 ס"מ על חשבון משהו אחר.
 
האם ארון בגדים בגודל 2.5 מטר מספיק לכם? (אנחנו עכשיו עם שני ארונות 1.6 מטר כל אחד וזה לא מספיק לנו).
 
לדעתי, אם מעבירים קו ישר בין המושב הכי דרומי בספה הגדולה לבין הכניסה לאמבטיה- עדיין לא ניתן לראות את הכניסה, אולי רק את הקצה שלה. אז אומנם עדיף להעביר את הכניסה למקום חבוי יותר, אך לא הייתי משתגע ועושה עוד אילוצים בשביל זה.
 
לצפיה ב-'סקיצה מתוקנת'
סקיצה מתוקנת
01/10/2017 | 02:07
15
גמר חתימה טובה ותודה לכולם על ההערות.
מצ"ב סקיצה מתוקנת בה שינינו בהתאם לרוב ההערות.
אדגיש שעל אף החסרונות (שבכל תכנית יהיו) אנו מרוצים מהתכנית ורוצים (בעזרתכם) למזער את החסרונות.
זו תוצאה של יותר מחצי שנת עבודה עם אדריכלית רשויה ומנוסה בשיקלול בקשות/שגעונות שלנו. (ולא הססנו לשנות ולהפוך )
 
הערות:
1) במטבח חסר חלון גדול לחזית.
2) סידור המקלחת בי.הורים הוא לבקשתנו (ראינו ואהבנו) 
 
אשמח אם תתייחסו בין היתר לשאלות הבאות:
1) דלת הממ"ד - האם עדיף דלת הזזה לתוך נישה או דלת ציר שתפתח על גבי קיר ח.המשפחה (לתוך נישה)
2) רוחב המסדרון - האם 1מ' זה סביר או שדרוש יותר
3) האם הייתם ממליצים להאריך ולהרחיב במעט את חדר ההורים כדי לחליף את הארון בחדר ארונות של 2 ארונות מקבילים?(הזזת הבית צפ'-מז'/למעלה כדי לשמור על קו הבניין בחזית)
4) ארונות מטבח - האם המשורטט מספיק (בשר+חלב) או שעדיף להחליף את הדלת לחניה בעוד ארון?
5) דלת לחניה - האם נדרשת או שכניסה דרך הפורץ' מספיקה בהחלט?
6) אחסון - בגדול, האם נדרש תכנון של עוד שטחי אחסון?
 
תודה רבה 
לצפיה ב-'אינטרפוץ 5 דרך'
אינטרפוץ 5 דרך
13/09/2017 | 21:53
2
87
אנחנו רוצים אינטרפוץ 5 דרך לאמבטיה (של האנס בריאה) בשביל שיהיה אפשר גם ראש גשם, גם ידית וגם מילוי. הבנו שזה לא כל כך נפוץ ושאולי יש עם זה בעיות. שמענו גם על אופציה של 3 דרך עם מפצל לחמש דרך.
האם זה נכון או שזה רק קצת יקר יותר?

לצפיה ב-'יש לי נסיון רק עם האינטרפוץ'
יש לי נסיון רק עם האינטרפוץ
14/09/2017 | 07:53
61
5 דרך האישי שלי, שעובד מצוין. גם לנו אמרו שלא נפוץ, אבל לא שמעתי על בעיות.
לצפיה ב-'ב HANSGROHE הפתרון הוא...'
ב HANSGROHE הפתרון הוא...
14/09/2017 | 11:06
73
אינטרפוץ (יש להם אך ורק דגם אחד בלבד) ומשם מחלק 4 דרך (כניסה אחת ושלוש יציאות).
ככה זה אצלי.
1. ראש דוש
2. דוש ידני
3. ג'טים
 
את יכולה כמובן לנתב את היציאות לאן שבא לך.
 
דגם אינטרפוץ 01800180
דגם מחלק 15930180
 
כמובן שאת כל החלקים לקנות רק בחו"ל, לדוגמא אמזון גרמניה.
 
דוגמא קטנה להפרשי מחירים.
בארץ מחירון המחלק הוא 2460 ש"ח לפני מע"מ. כולל מע"מ 2878 ש"ח. כמובן שתהיה הנחה. שמעתי פעם על סדרי גודל של כ 30%. מגיעים ל 2014 ש"ח מחיר סופי.
 
באמזון גרמניה אותו מחלק, כולל משלוח ומסים מראש שמשולמים ישירות באמזון...מחיר סופי 158 יורו !!!!!!!! כ 670 ש"ח (כולל עמלת המרה של כרטיס אשראי) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
עכשיו מי שרוצה לקנות בארץ אצל יבואן מקומי- מוזמן לעשות זאת.
 
אגב, אחריות אמזון ברוב המקרים עדיפה על פני כל אחריות של כל יבואן מקומי.
 
בהצלחה !
 
לצפיה ב-'תכשיר ניקוי דוח תיקנים'
תכשיר ניקוי דוח תיקנים
13/09/2017 | 11:54
10
72
האם מישהו מכיר נוזל לניקוי ריצפה שדוחה תיקנים והוא לא של סנו ?
מוצרים בארץ, בעולם ?
לצפיה ב-'מה יש לכם נגד "סנו"? בעיה של אלרגיה?'
מה יש לכם נגד "סנו"? בעיה של אלרגיה?
15/09/2017 | 18:55
9
47
לא מבין למה לא להשתמש במוצר תוצרת ישראל...
גם התיקנים ישראלים...אז מה יותר טוב נגדם...?
אלא אם אתם יודעים בוודאות שהם ימותו אם יראו שמנקים נגדם בשפה זרה...
לצפיה ב-'מה יש לכם נגד תיקנים ? '
מה יש לכם נגד תיקנים ?
17/09/2017 | 11:53
5
30
אני משתמש בריצפז , דוחה תיקנים  מה הבעיה  עם סנו ?
מוצר מעולה שלא מכיל חומרים רעילים  .
אם יש לכם בעיה קשה של תיקנים או נמלים הפתרון הכי יעיל ובלי להרעיל את כל העולם ואישתו...  זה פתיון שנמכר במזרק  ( קינג' ג'ל , טורפדו ג'ל,  קווין ג'ל, וכן הלאה...חומר פעיל פיפרוניל)  שמים קצת בפינות נסתרות פעם בחודש , הג'וקים והנמלים באים אוכלים נהנים ונעלמים מהעולם..
 
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
17/09/2017 | 14:54
4
27
אני סובלת מאוסידי ומכאן מסיבה פרטית אישית יש לי בעיה עם מוצרים של סנו.
האם ריצפז הוא לא סנו וגם מכיל חומר דוחה תיקנים ?
אני לא רוצה להרוג אותם, רק להרחיק אותם. 
לצפיה ב-'שימי בדלי המים כמה טיפות שמן רוזמרין,צינטרונלה ותמצית נקוטין'
שימי בדלי המים כמה טיפות שמן רוזמרין,צינטרונלה ותמצית נקוטין
17/09/2017 | 16:41
3
17
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
17/09/2017 | 16:51
2
26
מה זה צינטרונלה והיכן אני מוצאת תמצית ניקוטין ?
לצפיה ב-'משרים עלי טבק במים '
משרים עלי טבק במים
17/09/2017 | 21:33
19
שום סיכוי שאפזר ניקוטין בבית שלי. זה יעשה אותי חולה לפני שיגרש משהו אחר מביתי...
לצפיה ב-'סיגריות'
סיגריות
07/10/2017 | 08:39
4
אם אין עלי טבק השיח (צמח בר נפוץ גם בערים.  בילדותי בת"א הינו מוצצים צוף טעים מהפרחים הצהובים)  משרים סיגריות במים.

צינטרונלה קונים בבקבוקונים בבתי טבע,  ונדמה לי שיש גם מיכלים בהומסנטר.  משמש ללפידים נגד יתושים.  
לצפיה ב-'סנו היא חברת הניקיון היחידה , כמעט'
סנו היא חברת הניקיון היחידה , כמעט
17/09/2017 | 16:43
2
47
שבפיתוח מוצרי הניקיון שלה לא עינו בעלי חיים (פרט למוצרים שהחוק מחייב לנסותם, כמו תרסיסי הדברה). בניגוד לסוד, אריאל וכו', שנבדקים על כלבים וארנבות.
אז מי שאוהב בע"ח, שיקנה נוזל כביסה סנו, מרכך כביסה סנו, סבון כלים סנו.
או במוצרים של החברות האורגניות .
 
מי שלא אכפת לו מבעלי חיים מוזמן להמשיך להשתמש ביעקובי ופלמוליב.  
לצפיה ב-'יצרני סבון שמים לארנבות בעיין סבון ובדקו אם העיין דומעת'
יצרני סבון שמים לארנבות בעיין סבון ובדקו אם העיין דומעת
18/09/2017 | 15:59
1
17
בגלל זה הם נחשבים לכאלה שמנסים חומרים על בעלי חיים.
סנו מיצרים רעל שהורג בעלי חיים בייסורים , אבל נחשבים ככאלה שלא מנסים על בעלי חיים .
והרי אין היום בבתי מרקחת שום תרופה שלא נוסתה על בעלי חיים, אז מה אם אני אוהב בעלי חיים לא אתן לחתול שלי אנטיביוטיקה כשהוא חולה ? 
לצפיה ב-'אני התיחסתי רק לקוסמטיקה ומוצרי ניקוי'
אני התיחסתי רק לקוסמטיקה ומוצרי ניקוי
25/09/2017 | 15:25
4
אין שום תרופה שלא נוסתה על בע"ח. וגם אין שום חומר הדברה שלא נוסה על בעלי חיים.
אני לא מתיחסת לחברות תרופות או חברות שמיצרות חומרי הדברה, אלא רק לחברות למוצרי ניקיון.
במקרה סנו מיצרת גם וגם. אבל בתחום חומרי הניקוי - היא מקפידה לא להתעלל בבעלי חיים.  אריאל, סוד , הנקל וכו' - כן מתעללים בבע"ח.
 
בניגוד לתרופות, מוצרים כמו קוסמטיקה, סבונים, אבקות כביסה - אפשר לבחור בחמלה ואפשר להתעלם מהסבל של בעלי החיים, לעצום עיניים ולאמר שלא אכפת לנו.
שכל אחד יעשה את הבחירות שלו.
 
 
 
לצפיה ב-'מרצפות שומשום '
מרצפות שומשום
12/09/2017 | 21:26
4
99
שלום לכולם,
 
יש כאן מישהו שיש ברשותו או יצא לו לראות בית שמרוצף באריחי השומשום של איטונג? אנחנו מתלבטים בין 5001, 5009 (שניהם בגוון צהבהב) ו5005 (הכי סטנדרטי בסדרה) וממש נשמח לראות בתים/תמונות ולשמוע חוות דעת ממי שמכיר.
 
תודה!
לצפיה ב-'איפה את גרה? אם בצפון את יכולה לקפוץ לבקר.'
איפה את גרה? אם בצפון את יכולה לקפוץ לבקר.
12/09/2017 | 22:31
2
105
השכנה שלי ריצפה בצהבהב מהמם. אבל של פקיעין אז אני לא בטוחה איזה דגם של איטונג תואם.
אני הלכתי 'על בטוח' - 152 של איטונג (הקלאסי מהשדרה הישראלית).
בכל מקרה - אני אוהבת את הכיוון
לצפיה ב-'אנחנו גם חשבנו על 152'
אנחנו גם חשבנו על 152
14/09/2017 | 08:46
1
65
אבל האדריכלית שלנו כיוונה אותנו לשם.
 
כמה צפון? אנחנו גרים באזור פרדס חנה
 
לצפיה ב-'שניה לפני לבנון ימינה. אתם במרכז מבחינתי...'
שניה לפני לבנון ימינה. אתם במרכז מבחינתי...
14/09/2017 | 19:53
25
לצפיה ב-'זה מאד דירות של פעם במובן הטוב'
זה מאד דירות של פעם במובן הטוב
14/09/2017 | 11:47
92
בפרט עם 5005, קשה לפספס. שני האחרים קצת צהבת
ואחרי ליטוש וסילר מתכהה עוד.
אם מחפשים גוון נייטרלי ורגוע הייתי הולכת על הסטנדרטי. 
יש לי דירת נופש בבניה בה שילבתי טרצו ירקרק עם דמוי עץ מוצלח ופחות סופג 
ברחבי הבית במקומות רטובים, די נועז אבל אהבתי את התוצאה, לא בטוחה שעובר נכון בתמונות. לתחושתי נעים יותר מצהוב במשטחים גדולים, עניין של טעם.
לצפיה ב-'בניית קירות חוץ- דילמה'
בניית קירות חוץ- דילמה
13/09/2017 | 08:35
7
257
בוקר טוב,
 
אשמח לתובנות ממי שמבין, או התנסה.
 
אנחנו בונים בית בקיבוץ בתהליך של בניה מרוכזת בדגמים מוכתבים מראש ע"י קבלן שלא אנחנו בחרנו או אחראים אליו, כך שהרוב המוחלט של ההחלטות לא מבוצע על ידינו או נתון לשיקול דעתנו.
 
בתחילת התהליך-החלק השיווקי והפרסומי, מפרט הבניה כלל בניית קירות חוץ של בטון+בלוקים.
 
עכשיו שמגיעים לתחילת הבניה מסתבר כי הקבלן דורש על בניה זו תוספת כספית, אשר לפחות לי, היא משמעותית וקריטית וכדי לעמוד בהצעת המחיר הראשונית הוא מציע חלופה (חלופה 1) של קיר בטון עם לוחות גבס.
קיבלנו חוות דעת של מהנדס בניין שקשור לפרויקט (מצ"ב).
 
אני לא מבינה כלום בנושא ועל פניו דווקא לא נשמע לי כזה גרוע ללכת על האלטרנטיבה הזולה יותר, כלומר מבחינה כספית אין לי ברירה אלא ללכת עליה כי מבחינתי זו הוצאה שלא אוכל לעמוד בה, השאלה כמה גרוע אני עושה לאיכות הבית שיבנה לי אם אבחר בה?
 
אדגיש, כי מדובר על קירות המעטפת של הבית בלבד, קירות פנימיים נבנים מבלוקים, כאשר-
1. קיר אחד הוא קיר משותף של הדו ולכן אין לו קשר לחלופות.
 
2. במטבח הקיר החיצוני היחידי הוא בעצם חלון לכל אורכו ואינני מתכננת לתלות עליו כלום.
3. בסלון קיר אחד הוא ויטרינה לכל אורכו והקיר השני מכיל חלון גדול ולמעט מיקום מזגן מעליו אין תכנון לתלות עליו משהו מיוחד.
4. גם בשני החדרי שינה שבהם יש קירות מעטפת (מין הסתם הממד לא נחשב) מדובר על קירות עם ויטרינה החוצה או חלונות ואין לי תכנון להשתמש בהם לתליית דברים מיוחדים, אפילו לא טלביזיה...
4. מבחינת רגישות הקיר - אמנם יש לי 3 בנים אבל היום אנו חיים בבית בבניה טרומית וואלה לא נשבר עדיין שום קיר עקב חיים סבירים בתוכו...ולכן גם זה פחות מפחיד אותי.
 
כך שהדילמה העיקרית שלי היא מבחינת בידוד ואיטום - אם זה רעשים- מבחוץ פנימה ומהפנים החוצה ו/או חימום וקירור הבית.
 
חוות דעת נוספת שקיבלתי ממהנדס (בע"פ) טוענת שדווקא חלופת הגבס טובה יותר מבחינת הבידוד (אם התהליך נעשה נכון) בעוד שחוות דעת, שחברים אחרים הביאו אומרת ההפך ואני יוצאת מבולבלת עוד יותר.
 
מצטטת מדברי שאר החברים
1.  בידוד:
החישוב מדוייק , אך הוא מראה רק מדד של בידוד הבעת מהסביבה החיצונית.
יש פה גם עניין של שימור טמפ' בתוך הבית.
דוגמא:
אם בחורף מחממים את הבית ומכבים את המזגן.
בחלופה מקורית הטמפ' תשאר זהה לאורך זמן רב יחסית מכיוון שהבלוקים יפלטו את החום שקלטו ויווסתו את הטמפ' לפי מה שקיבלו במשך הזמן שהחימום דלק.
בחלופה חדשה החום יתנדף מהר יחסית מכיוון שאין רכיב שיודע לאגור חום ולפלוט אותו כשמתחיל להתקרר.
הבלוקים פה מתפקדים כמסה טרמית ( תריצו בגוגל).
הגבס לא מתקרב להיות שווה ערך מבחינת מסה וזה מה שחשוב בשימור החום /קור בתוך הבית.
אמנם הבידוד כלפי חוץ דומה אך שימור הטמפ' הקיימת בבית טוב משמעותית בחלופה מקורית.
 
אולי זה נכון- כאמור לא מבינה בזה אבל האם זה לא נכון גם הפוך? כלומר חימום/קירור הבית לוקח זמן רב יותר ומצריך השקעת יותר זמן כיוון שלפני תחילת התהליך הבלוקים סופגים קור/חום מהטמפ' בחוץ? כלומר אם הבית עומד בשמש רוב היום ואני מגיעה אחהצ- ומדליקה קירור יקח לי יותר זמן לקרר את הבית כי הבלוקים חמים מיום שלם בטמפ חיצונית, לא?!?
 
2.
נוחיות.
זה לא פשוט לתלות אלמנטים על קירות גבס.
צריך דיבלים מיוחדים שנפתחים ואם זה משהו כבד (כמו ארונות מטבח) העסק מסתבך וצריך לגשש את פרופילי האלומניות שבגבס (עם מכשיר מיוחד) ולקדוח ברגים אליהם.
לקדוח דרך קיר הגבס ולהגיע לבטון החיצוני לא נוח,קשה,ופוגע בבידוד ובמערכות שאולי עוברות באיזור.
בקירות בלוקים זה די פשוט לקדוח ולתלות מה שנרצה.
הנושא חשוב.
 
כאמור- זה נושא שפחות קיריטי לי כי בתכנון הבית הספציפי שלי למעט מזגן אחד שכל ההכנות שלו נעשות בבניה לא מתוכנן להתלות על הקירות יותר מתמונות/שעון ווילונות.
 
3.
חוזק.
הגבס פשוט חלש, כל מכה  מעקמת או שוברת אותו.
 
מנסיוני חיים סבירים לא מצריכים פגיעה בקירות אלו.
 
4.אסטתיקה:
גימור על גבס יפה ונקי יותר מאשר טיח סטנטרטי על בלוק שחור.
 
5.
שיפוצים.
קל יותר משמעותית לפרק קירות גבס אך יש לזכור שלא משפצים כל כך הרבה פעמים , אם בכלל במהלך המגורים בבית.
 
לסיכום.
למרות סיבות 4 ו 5  סיבות 1 2 3 משפיעות משמעותי. על החיים בבית.
כל בעל מקצוע שדיברתי איתו המליץ על החלופה המקורית חד משמעית ואפילו השוו את החלופה השנייה ל"חיים בקראוון".
 
הסיכום נשמע לי מאוד קיצוני ולכן באתי להתייעץ פה אולי יש מבינים או מנוסים בנושא.
 
מודה מראש לכל מי שטורח.
 
 
 
 
לצפיה ב-'לא מומחה. אבל מספר הערות'
לא מומחה. אבל מספר הערות
13/09/2017 | 21:00
111
ראשית לא ציינת כלל את סוג הגג, כך שאם הדילמה שלך היא בידוד אזי סוג הגג ובידודו לא פחות חשוב ( ואף יותר) מבידוד הקירות , לא שצריך לזלזל בקירות אבל חשוב להתייחס לגג.
1.הצורה הנכונה לבניית קיר חיצוני היא כזו שהחומר המבודד יהיה בחלקו החיצוני של הקיר והחומר בעל המסה התרמית יהיה בחלקו הפנימי של הקיר, בשתי החלופות זה לא כך - בחלופה השנייה " עיוותו" מעט את העקרון הזה בכך שיישמו את הבלוק (בעל המסה התרמית) לאחר הבידוד, אך עדיין בחלקו הפנימי של הקיר.
2. לא נכון!!! תליה על קיר גבס קלה יותר ופשוטה יותר מקיר בלוקים. פשוט מדובר בטכנולוגיה אחרת שצריך להכירה . תמונות ומוצרים קלים  ניתן לתלות ישירות לגבס מבלי לקדוח כלל, מוצרים כבדים ניתן להבריג לשדריות המתכת ( מגלים אותם באמצעות מגנט ) . כיום ניתן להשיג את כל סוגי הדבלים לגבס .
כאחד שכל קירות הבית ( פנימיים)  הם גבס יכול להעיד שתלויים עליהם ארונות מטבח, מזנון תלוי בסלון.... 
3. נכון.
4. נכון
5. נכון
לצפיה ב-'בניית קירות חוץ'
בניית קירות חוץ
14/09/2017 | 08:47
68
לפני שתגיעו לכלל החלטה עליכם לדרוש מהקבלן לתת לכם בכתב וחתום על ידו חתך מקומי של הקיר החיצוני עם 2 החלופות.
ללא חתכים כאלו אין על מה להמשיך ולדבר.
במקביל. יש לכם תכנית חתומה לביצוע. בתכנית רואים את מידות החדרים.
כמו כן על פי חוק המכר אין אפשרות לקבלן להקטין מידות החדר. כי אז הוא יהיה חשוף לתביעות גדולות.
אם אין בתוכנית המקורית ציון ברור לביצוע החלופות הללו , אזי נראה שהקבלן 
" בבעיה".
לדעתי, אתם לא צריכים לפחד מקירות גבס. קירות גבס העשויים נכון משדרגים את הבית. רק חשוב להקפיד על פרטי הביצוע באזורי הפתחים.
לצפיה ב-'שלום'
שלום
14/09/2017 | 17:40
4
71
אני לא מבינה בדיוק את סיפור המעשה. האם נחתם חוזה? איזה מפרט קירות היה כלול בו? ואם הוחלט בו על מבנה קיר מסויים - למה לשנות עכשיו? אינטרס של מי זה? ומה זה אומר המפרט המקורי כלל קירות בטון ובלוקים, זה הרי לא כל המפרט של ה קיר, כי אין פה בידוד ואין ציון סוג הבלוק ועובי יציקת הבטון, נכון? 
בקיצור - ספרי באופן בהיר יותר מה באמת קורה פה. 

בינתיים אענה על מה שיש. נדמה לי שאת מבלבלת פה מושגים: 
1. בניה טרומית היא מבטון משוריין (בדרך כלל) וזה ממש לא דומה לגבס. גבס הרבה יותר פריך ופגיע. ככה שזה שעד היום הבית הטרומי לא התפרק זה לא אומר כלום על גבס. ומשזה נאמר - אזי בבניה טובה, עם גבס בשכבה כפולה, זהו חומר מספיק עמיד לשימוש ביתי סביר. הבעיה העיקרית שלו היא בפינות שנוטות לקבל מכות ומעיכות.
 
2. אין לי תכנון להשתמש לתליית דברים מיוחדים, אפילו לא טלביזיה...
אבל את לא בונה רק בשביל עכשיו ואולי לא רק בשבילך. את בונה בית שיהווה גם השקעה עתידית ואולי ישמש גם אחרים (את ילדיים למשל). והם עשויים לרצות לתלות דברים...ככה שזה משהו שצריך להתחשב בו. 
 
3. מבחינת איטום - לא צריך להיות שום הבדל בין החלופות.
מבחינת בידוד - הדופן הפנימית בשתי החלופות כמעט לא תורפת לבידוד , הן הגבס והן בלוק שחור. ולכן מה שמשנה זה עובי שכבת הבידוד באמצע. מאחר שהגבס  דק יותר זה מאפשר להכניס בידוד עבה יותר כלומר לייצר קיר מבודד יותר.
מבחינת מסה תרמית מה שאמרו חברייך נכון. זה משמעותי בעיקר באיזורים בהם יש הפרשי טמפרטורה ניכרים בין יום ולילה, ופחות ברוב איזורי הארץ. אבל... 
אגב - גם עם קירות גבס זה לא נכון שאין אגירת חום/קור בתוך הבית. ישנה רצפה כבדה וגג יצוק (או שלא?) וגם אלו מהווים מסה תרמית. 
 
מאחר שלגבס יתרונות רבים יותר (בעיני) זו נראית לי האופציה הטובה מבין השתיים. ואם תזכרי שבכל רחבי ארה"ב , ובכלל העולם המערבי המתקדם, הבניה בגבס היא הסטנדרט, תביני שלא כצעקתה מבחינת תליה ושימוש בקירות. 
 
זו דעתי, אבל כאמור - חסרים לי הרבה פרטים כדי באמת לעשות שיקול מושכל. 
 

 
 
לצפיה ב-'ולגבי התכנית האדריכלית - האם נכון שראינוה פה בעבר? '
ולגבי התכנית האדריכלית - האם נכון שראינוה פה בעבר?
14/09/2017 | 17:47
3
90
כמה הערות לתכנון:
1. המטבח מתוכן גרוע. יש 2 פינות מתות. לא ברור איפה יש ארונות גבוהים (כי אם הם על הקיר הימני המשותף, הם יחסמו את קצה החלון?) . מיקום המקרר הכי גרוע שאפשר, באמצע המעבר ומייצר צוואר בקבוק.
2. נושא החלונות פה ארביטררי לגמרי. החלון במטבח כאמור - לא מאפשר מיקום ארונות. בסלון יושבים עם הגב לפתחים, אבל גם זה לא ממש - אלא חלקית על הפתח וחלקית לא...
בחדר הורים - אותו דבר. מה הסיבה שממיטת ההורים יש חלון דוקא אל רחבת הכניסה לבית?
לצפיה ב-'כאן נמחקו תגובות. '
כאן נמחקו תגובות.
16/09/2017 | 17:07
2
20
לצפיה ב-'לא הספקתי לראות לפני המחיקה...'
לא הספקתי לראות לפני המחיקה...
16/09/2017 | 22:23
1
22
לצפיה ב-'לא הפסדת כלום. היעוץ היה מכוון למי ששאל...'
לא הפסדת כלום. היעוץ היה מכוון למי ששאל...
16/09/2017 | 22:35
58
ההמלצה שורה תחתונה היתה לא לבצע ולא לבקש שום שינוי מקבלן שבונה בניה קיבוצית למי שאין ידו משגת, אלא לקבל את המבנה כפיש הוא וברבות הימים, כשיהיה כסף, לבצע תיקונים.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

אפרים ויינשטיין עורכי דין
זקוקים לייעוץ משפטי מסחרי
פורום השקעות נדל
רוצים לקנות נכס בארה"ב?
פורום אדריכלות
פורום אדריכלות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ