לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום בונים בית

בונים בית ? בואו לספר על החלום ואיך הוא הופך למציאות. זה המקום להתלבט איתנו בדילמות הקטנות והגדולות של הבניה ולעבור ביחד את הדרך הארוכה והמפרכת עד הרגע המיוחד בו תכנסו אל הבית שלכם. הפורום הוא פורום לתמיכה ולדיונים מקצועיים ואחרים. אנא הקפידו על חוקי הכתיבה בפורום אותם ניתן למצוא בתקנון הפורום. ברוכים הבאים ושהמסע יהיה מהנה לכולנו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בונים בית

בונים בית ? בואו לספר על החלום ואיך הוא הופך למציאות. זה המקום להתלבט איתנו בדילמות הקטנות והגדולות של הבניה ולעבור ביחד את הדרך הארוכה והמפרכת עד הרגע המיוחד בו תכנסו אל הבית שלכם. הפורום הוא פורום לתמיכה ולדיונים מקצועיים ואחרים. אנא הקפידו על חוקי הכתיבה בפורום אותם ניתן למצוא בתקנון הפורום. ברוכים הבאים ושהמסע יהיה מהנה לכולנו.

לצפיה ב-'בפינה לשיפוצכם '
בפינה לשיפוצכם
20/03/2017 | 11:42
141
יוזמה ועבודה עצמית של אנשים חרוצים ומוכשרים מניבה לפעמים תוצאות רבות קסם.  http://www.bvd.co.il/%D7%94%D7%9E%D7%A2%D7%A9%D7%A...
לצפיה ב-'טיח + סיוד קירות ותקרה'
טיח + סיוד קירות ותקרה
20/03/2017 | 08:46
1
71
מצטער שאני נדחף אך גם לי יש שאלה בעניין.
אם במפרט רשום שהקבלן מחוייב לבצע טיח וסיוד אך בפועל כשנוגעים בקיר נשארים סימנים לבנים על הידיים והבגדים מה שאומר שלא בוצע גמר כמו שצריך, הקבלן מחוייב לתקן זאת בבדק?
לצפיה ב-'זהוי החומר נעשה ע"י מגע יד ובדיקת שאריות'
זהוי החומר נעשה ע"י מגע יד ובדיקת שאריות
20/03/2017 | 10:50
56
אפשר גם עם סמרטוט נקי ולח,
סיד = משאיר סימן על יד וסמרטוט, לכן הקבלן עמד במפרט
לצפיה ב-'צבע + סיוד ללא גמר סיד'
צבע + סיוד ללא גמר סיד
20/03/2017 | 08:42
1
74
מצטער שאני נדחף לפוסט אך אם במפרט רשום שהקבלן אמור לעשות טיח וסיוד לקירות והתקרה אך בפועל לא עשו גמר סיד טוב, ונשארים סימנים לבנים על היידיים או הבגדים כשנוגעים בקיר, הוא מחוייב לתקן זאת?
לצפיה ב-'גמר סיד זה בדיוק הלבן על הידיים. '
גמר סיד זה בדיוק הלבן על הידיים.
20/03/2017 | 19:20
69
היה צריך לכתוב בחוזה גמר צביעה בצבע אקרילי.
לצפיה ב-'בוקר טוב ,תזכורת להיום ב 21.00'
בוקר טוב ,תזכורת להיום ב 21.00
20/03/2017 | 08:28
3
140
בערוץ 10 .
לצפיה ב-'מה יש שם?'
מה יש שם?
20/03/2017 | 11:51
40
לצפיה ב-'מיכל,מדובר ב 2 נושאים האחד'
מיכל,מדובר ב 2 נושאים האחד
20/03/2017 | 14:55
1
129
שריפות ונזקים בבתים כתוצאה מעבודה של חאפרים במזגנים והנושא השני הוא גז דליק במקררים החדשים שמאד מסוכן .
לצפיה ב-'גז דליק במקררים זה בגלל שרוצים לא לפגוע באוזון אז '
גז דליק במקררים זה בגלל שרוצים לא לפגוע באוזון אז
21/03/2017 | 17:10
63
היצרנים בשנים האחרונות החליפו את הגז פראון (שמכבה שריפות אבל ג מזיק לאוזון )  בגז " ירוק" זה גז בעל תכונות דומות אבל הבעיה שהוא דליק כמו גז בישול .
זה המחיר שמשלמים על איכות הסביבה.
בקשר למזגנים - בעיות שהם מצאו הם בעיקר חיבורי חשמל לא תקינים שגרמו להתחממות חוטים ולשרפה .
לכן צריך להקפיד שבחשמל יתעסקו חשמלאים ולא מתקיני מזגנים.
דברים אחרים כמו חיבורים לא חזקים ורופפים של המזגן  , או מרחק מהתקרה או מהקיר , כל אחד יכול לבדוק בעצמו.
אני לא מציע לסמוך על אף מתקין בעינים עצומות, חשמל להכין ע"י חשמלאי מוסמך, בהתקנה ואחרי ההתקנה לא להתבייש לשאול שאלות , וכל מה שלא נראה תקין להתקשר ליצרן ולשאול איך צריך להיות.
לצפיה ב-'קבלן שלד עם /בלי חומר'
קבלן שלד עם /בלי חומר
20/03/2017 | 07:56
1
72
חושבים לפצל ולקנות את החומר לבד

עד כמה זה מסובך למי שלא בא בתחום.
האם יש מאמר שאני יכול להתנהל לפי זה?

האם המפקח אמור לעזור לי בנושא?
לצפיה ב-'קבלן שלד עם/בלי חומר'
קבלן שלד עם/בלי חומר
23/03/2017 | 23:00
55
שלום in12 ,
ההחלטה האם לרכוש את החומרים הנדרשים לשלב השלד בעצמך או להשאיר רכישתן בידי קבלן השלד הינה מהותית לא רק לגבי העלויות הכספיות , אלא גם לגבי התנהלות הפרויקט שלך.
ברור , שבמידה ויש אדם בעל ניסיון שמכוון אותך , ובמידה ואתה יודע לרכוש חומרים בתבונה ובצורה ממולחת , תוכל לחסוך בעלויות בשלב השלד.
היתרונות המרכזיים בכך שהחומרים יהיו על חשבונך הם :
1. חיסכון אפשרי בעלויות (אם יש לך הכוונה צמודה , זה בהחלט ניתן לביצוע וזה בין השאר כוחו של מפקח בניה טוב).
2. יש לך שליטה מוחלטת על החומרים בהם נעשה שימוש בפרויקט שלך.

החסרונות , או הסיכונים בצד נושא זה הינם כדלקמן :
1. אם ירדו המחירים בזמן הבניה - הרווחת. אם יעלו המחירים בזמן הבניה - הפסדת (כי החומרים על חשבונך). לרוב בשנים האחרונות , המחירים של חומרי הגלם בענף בעלייה.
2. אתה מזמין חומרים , הקבלן מחכה להם בשטח , והם מאחרים לבוא....המשאית בדרך , היתה תקלה במפעל , המנוף התקלקל , ועוד ועוד....אתה די מהר תשמע את הקבלן מבקש פיצוי על יומיות בהן הגיע לעבודה והפועלים ישבו בלא מעש. (ואז בדרך כלל כל פועל מרוויח כמו עובד בנמל , ובדיוק באותו יום הגיעו ה-מ-ו-ן פועלים).
3. פחת ופגמים - על חשבונך. לקבלן המבצע לא יפריע שהפחת בביצוע גבוה....נדרש פיקוח יעיל וצמוד....
4. גניבת חומרים מהאתר - על חשבונך.
5. התעסקות בלתי פוסקת בהזמנת חומרים , תזמון חומרים לאתר , תשלומים וכיוצ"ב.

בקיצור , ההחלטה בנושא זה היא טקטית , והמפקח שלך בין אם יחליט בעד או נגד , חייב לדעתי להוביל אותך להחלטה הנכונה עבורך!.

בהצלחה
לצפיה ב-'תבריג למתז - GAS או NPT?'
תבריג למתז - GAS או NPT?
19/03/2017 | 16:11
3
58
יש כאן שתי אפשרויות למתז בתמונה המצורפת.
איזה מהגרסאות אנחנו צריכים? את ה- GAS או ה -NPT?
למישהו יש מושג מה ההבדל\מה זה אומר ומה אנחנו צריכים להזמין?
תודה

לצפיה ב-'NPT - ,תבריג מים אמריקאי, בארץ מקובל בריטי BSP'
NPT - ,תבריג מים אמריקאי, בארץ מקובל בריטי BSP
19/03/2017 | 19:16
2
47
ניתן לתאם עם מתאם או לתקוע בכוח עם הרבה חומר איטום
בכל מקרה לא F GAS
לצפיה ב-'מה זה Gas?'
מה זה Gas?
19/03/2017 | 21:22
26
לצפיה ב-'Gas זה bsp, זה מה שאני מבין...'
Gas זה bsp, זה מה שאני מבין...
19/03/2017 | 22:20
39
למשל פה כתוב בבירור שgas זה bsp
לצפיה ב-'חוות דעת על תכנית אדריכלית'
חוות דעת על תכנית אדריכלית
19/03/2017 | 12:28
15
290
שלום ברצוני לקבל חוות דעת על סקיצה שהיא די סגורה מבחינתי
אבל די חושש שישנם דברים שאני לא רואה מבחינת התכנון וגודל החדרים
מדובר על בית + יחידת דיור קטנה
אשמח לקבל חוות דעת
לצפיה ב-'כמו שכתבתי לגולש מתחתיך - חסרים פרטים'
כמו שכתבתי לגולש מתחתיך - חסרים פרטים
19/03/2017 | 12:49
2
127
איפה הבית נמצא? איזור בארץ? מה יש סביבו (חורשת זיתים מדרום ובנין רב קומות ממערב...למשל)
למי הבית מיועד - זוג מבוגר? משפחה מרובת?
למי מיועדת היחידה ? איך מגיעים אליה?

וכן הלאה, כל פרט שרלוונטי.

בנוסף - פים ראשונה שאני רואה קו בנין במרחק 8 מ. מגבול מגרש, האמנם?

לצפיה ב-'יותר פרטים'
יותר פרטים
19/03/2017 | 13:02
1
122
הבית נמצא בהרחבה של פיתוח במושב בדרום ליד שדרות
ממזרח לבית ישנו שטח חקלאי וממערב כביש הכניסה למושב.
ומדרום וצפון שטחי בניה זהים            
הבית מיועד לזוג ושלושה ילדים קטנים
והיחידה מיועדת לסטודנטים בגלל קירבת המקום למכללת ספיר, הכניסה ליחידה מהצד הצפוני של הבית אך בהגשת התוכניות יהיה לה גם כניסה מתוך הבית
יש לציין כי התוכנית היא די ראשונית ועוד לא גמורה

חסר חלון/ויתרינה בחדר הורים עדיין בהטלבטות
וחשבתי להוסיף דלת שירות למטבח בחלק הדרומי
לצפיה ב-'קודם כל מסכימה עם מיכל שאין לכם גינה.'
קודם כל מסכימה עם מיכל שאין לכם גינה.
19/03/2017 | 17:22
135
יש מובלעת מאחור ומובלעת מלפנים, ועוד רצועות צרות בצדדים - וזהו.  
רחבת הריצוף בחזית מבתרת את החצר הקדמית לחתיכות לא נצילות.

החוסר בשטח גינה נובע מההחלטה למלא לגמרי את השטח המותר לבניה.
כתבת למיכל "לא נותרו יותר מדי אופציות להצטמצם עם הבניה..." ואני חולקת עליך.

א. האופציה הפשוטה ביותר היא לבנות קומה נוספת. למשל עבור היחידה להשכרה. זו יכול להיות קומה חלקית מאד, או מגורים מתחת לגג רעפים. מבחינת עלויות - זה רק יותר זול. מבחינת מבנה הבית ושמירת האקלים שלו - זה גם רק תורם.
מבחינת פגיעה בפרטיות שלכם - זה רק יהיה יותר טוב.  כרגע חדר ההורים שלכם פונה לחצר שמשותפת עם השוכר/ים שלכם. לא בדיוק מתכון לפרטיות.

אז למה לא בעצם? גם לא תהיו מוגבלים כל כך בגודל היחידה להשכרה (אם יש רצון וממון כמובן).

ב. אופציות אחרות (לא בהכרח במקום אלא בנוסף) הן לצמצם קצת את תכסית הבית שיש בו חללים גדולים ללא צורך. פשוט תכנון יותר יעיל ומדוייק.

לגבי התכנית: התכנון עדיין ראשוני מאד, אז מן הסתם דברים עוד יתבהרו ויסתדרו. הנה נקודות לשיפור:
1. אני לא כל כך מבינה - אמרת משפחה עם 3 ילדים - ואני רואה פה 2 חדרי שינה? כל הילדים יהיו בחדר אחד? זה סבבה כשהם קטנים, אבל מה יהיה כשיגדלו?
ואם שלושתם בחדר אחד, אז צריך להיות חדר גדול ומרווח יותר. לדעתי.

2. מטבח - מיותר בעיני לעשות פ.אוכל כפולה (אני מניחה שזה מה שקורה פה, אי עם אכילה, ועוד פ.אוכל נושקת לו) זה סתם בזבוז מקום , וטרחה, משווע. לדעתי.
המקרר עומד במקום לא נוח לדעתי, אני הייתי מעבירה לקצה השני של המטבח.

3. סלון - שים לב למיקום של איזור הישיבה והחלון. עכשיו נסה להעריך ביושבך על הספה מה תראה ? חוץ מהקיר ממול. האם תראה את המרחב הירוק שממזרח? לא ממש , אלא אם אתה יושב בקצה הספה.

4. חדר ההורים ענק. האם באמת יש לכם צורך בכל הגודל הזה? לדעתי אפשר בקלות לצמצם את רוחבו במטר, ועדיין יהיה גדול.

5. מה זה המחסן שתקוע בלב הבית? החלל המרכזי גודלו כחדר שינה ואין לו שימוש...

6. ח.שינה - יש לו חלון אחד לנוף אבל המיטה עם הגב אליו.... אני מניחה שזה לא באמת מה שיהיה (אמרנו 3 ילדים קטנים) אבל לי זה ממש מפריע בעין.

7. מקלחת הילדים - מתוכנן גרוע. נכנסים הישר לתוך דופן המקלחון. המעבר בין המקלחון לאסלה צר מדי ולא יהיה מקום אפילו לעמוד מול או לכרוע מעל האסלה בלי לדפוק את הראש במקלחון. בשביל מכונת הכביסה צריך לעשות דיאטה...
בקיצור - החדר הזה זקוק לתכנון מחדש.
מאחר וכאמור ח.ההורים מתוכנן בזבזני במיוחד, הייתי עושה פה מקצה שיפורים רציני של הקצאת שטחים לפונקציות השונות.

8. הממד - אתם לא רואים את החלון שלא יכול להיפתח עד הסוף ונשאר תקוע בקיר באלכסון? וזה עוד בדיוק מעל ראש המיטה של הילד... סכנת נפשות.

9. אחרון חביב - שרותי אורחים. עשיתם שם קיר של 10 סנטימ. צמוד לראש המיטה של הסטודנט שלכם רציני?
אני מניחה ששני הצדדים יהנו מהשיתוף בחוויות המיטה מצד אחד והשרותים מאידך.....
או במילים אחרות - השתגעתם? בכל הקיר המשותף עשיתם קיר 20 , ודוקא בשרותים קיר 10 ?

שורה תחתונה - אפשר לשפר ולדייק הרבה יותר את התכנון.
לדעתי כדאי לשנות כיוון חשיבה, ולהבין שתכנון בשתי קומות מעניק הרבה יתרונות ופותח אופציות שאין לכם כאן.

לצפיה ב-'אתה מודע לכך שאין לכם גינה, נכון?'
אתה מודע לכך שאין לכם גינה, נכון?
19/03/2017 | 13:41
8
115
לא יודעת אם חלמתם על דשא ועץ לימון, אבל דשא לא יהיה פה כי אין לו מקום, מרחב ירוק גם לא יהיה.

הגינה שלכם תכלול שביל הליכה צמוד לקיר ו-2 רחבות ישיבה עם רצועות גינון הקפיות.

אם זה מתאים לכם - אז סבבה.
אם חלמתם על מרחבים ירוקים ושטחי משחק לילדים - אז לא תקבלו את זה.
לצפיה ב-'היי מיכל תודה על ההתייחסות.'
היי מיכל תודה על ההתייחסות.
19/03/2017 | 16:45
7
118

לפי דעתי יש מספיק מרחב בחזית של הבית, קו הבניין היינו 8 מטר משום מה
ולכן לא נותרו יותר מדי אופציות להצטמצם עם הבניה בצדדים
בנוסף חלקו העורפי של הבית פונה לשצ"פ פתוח שהוא שטח חקלאי לא מעובד
מה שייתן מספיק מרחבים ירוקים ועצים
לצפיה ב-'בחזית הבית יש ערוגה זעירה לגינון'
בחזית הבית יש ערוגה זעירה לגינון
19/03/2017 | 17:04
6
111
זו גינת חזית, וגם בה אין מקום למדשאה כי היא מרוצפת ברובה. אולי יש מקום למשהו בגודל של 5 אדניות . בול דואר מכוסה דשא.
העיגולים שיש שם ומתחפשים לעצים הם לא בקנה מידה, זה בגודל של משהו שיותר קטן משיח הדס.
האמן לי שאני יודעת להעריך גדלים של משטחי גינון...

ו"לא נותרו אופציות" - בהחלט נותרו! עם תכנון אדריכלי נכון! אם מקובעים על התכנון הזה וההעמדה הזו, אז באמת לא נותרו אופציות ולא נותר גינון.

אם אתה מסתפק בשצ"פ אז יופי, העיקר שתהיה מודע שאין לך שטח גינון במגרש שלך. זה הכל.  
לצפיה ב-'מיכל, אני חושב שהגיע הזמן שתביני...'
מיכל, אני חושב שהגיע הזמן שתביני...
19/03/2017 | 19:10
5
143
שלא כולם מחפשים גינון.
זה שבונים בית קרקע- לא אומר שחייבים גינון.
יש סביבי לא מעט בתים חדשים, שדוקא כן נשאר להם שטח נחמד של גינה מסביב, אך בחרו לרצף את כל השטח כולו, ממש 100% ממה שנותר והם מרוצים מאוד מהתוצאה.
לא כולם מחפשים להיות גננים ולא כולם רוצים פרדסים סביב הבית.

לא מוכרחים להתנפל על כל תכנית ולצייר תמונה של ציה מסביב לבית.

לצפיה ב-'sanchez, אנשים רוצים לשמוע דעה מאיש מקצוע'
sanchez, אנשים רוצים לשמוע דעה מאיש מקצוע
19/03/2017 | 19:33
4
141
ומההערות שלה ניתן להפיק הרבה, לכן חשוב שתהייה מישהי קצת תקפנית כלפי התכנית, אם כולם יגידו שהכול יפה לא נוכל לתקן
לצפיה ב-'מעולם לא אמרתי שהכל יפה...'
מעולם לא אמרתי שהכל יפה...
19/03/2017 | 19:44
124
חוץ מזה שיופי הוא בעיני המתבונן.
כל בן אדם בונה מה שמתאים לו.
לא כולם מעוניינים בגינה, אפילו שבונים בית קרקע. כן, כן...גינה לא חייבת לבוא עם בית קרקע ! זה אפילו לא רשום בויקיפדיה וזו גם לא עבירה בספר החוקים של מדינת ישראל.

לא חייבים לקפוץ כמו דוברמן, על כל מי שמעלה תכנית ונראה כאילו יש שם פחות מ 100 דונם שנשאר למטע זיתים.
אסור לשכוח שגינה גם גוזלת לא מעט זמן וכסף ולא כולם אולי מעוניינים בה.  
לצפיה ב-'לא קראת מה שכתבתי'
לא קראת מה שכתבתי
19/03/2017 | 19:48
1
122
בשתי ההודעות כתבתי שאם זה מה שהם רוצים, אז סבבה,
העיקר להיות מודע למה שמקבלים,  ולא לקבל בהפתעה שאין גינה. 
לצפיה ב-'התגובה ל Sanchez'
התגובה ל Sanchez
20/03/2017 | 10:57
43
לצפיה ב-'יפית - כל הכבוד על התגובה החכמה. תתפלאי אבל זה לא תמיד '
יפית - כל הכבוד על התגובה החכמה. תתפלאי אבל זה לא תמיד
20/03/2017 | 08:44
107
מתקבל ככה. יש אנשים שנעלבים, או לוקחים אישית את הביקורת.
לצפיה ב-'הבית לא יושב טוב.'
הבית לא יושב טוב.
19/03/2017 | 20:26
2
140
מעניין מה הסיפור עם קו בניין של 8 מטרים.
האם יש איזו מחשבה או כוונה מאחורי זה,
או שזו סתם קביעה טכנית שרירותית.
בכל מקרה, זה המצב, וצריך לעבוד עם זה ולראות איך מוציאים
מזה את המיטב.
כרגע זה נראה כמו התמודדות מאולצת עם אילוץ מאולץ.
המגרש הזה סכיזופרני.
מצד אחד השטח החקלאי הפתוח מאחור.
מצד שני - המרחב הפנימי הזה בחזית, שפונה לרחוב.
אז לאן פונים?
בואו נגיד שאתם לא ממש רוצים גינה. סבבה.
אז ריצפתם חצר רחבת ידיים בחזית, שלא מחוברת לשום דבר.
לא למטבח, לא לסלון, לא לחדרים.
אתם צריכים לעשות עוד סיבוב.
מאפס.

לצפיה ב-'אכן מסכים עם דעתכם אשמח להצעות מאיפה להתחיל'
אכן מסכים עם דעתכם אשמח להצעות מאיפה להתחיל
20/03/2017 | 09:12
1
106
אכן הקו הקדמי של המגרש הוא 8 מטר מה שמופיע בתב"ע של הישוב
זהוא האילוץ אשר אין מנוס ממנו
אשמח אם תדריכו אותי מאיפה להתחיל 
כנראה שאשנה את התוכנית כך שהמגרש ינוצל בדרך הטובה ביותר

לצפיה ב-'מצטער, לא יצא לי לענות'
מצטער, לא יצא לי לענות
22/03/2017 | 22:18
61
תראה,
יש לכם אדריכל (נכון?)
אתם צריכים לשבת איתו על זה.
משם צריך להתחיל.

מה שכן - 
משהו ש-(לדעתי) שווה לנסות לבדוק - 
מאיפה בא ה-8 מטר האלו.
יכול להיות שזה עניין פרוזאי, טכני לחלוטין,
איזו רצועה של מערכות שעוברת שם,
או אולי מתוך מחשבה לאפשר לכביש להתרחב מתישהו בעתיד
(על ידי הפקעות )
אבל אולי, יכול להיות, שהיתה פה מחשבה יותר מעמיקה,
אולי מי שתכנן את האזור חשב שאם החצרות הקדמיות
תהיינה גדולות ומשמעותיות יותר, זה ייצור יותר אינטראקציה בין השכנים.
(סתם זורק רעיונות)
בכל מקרה, כמובן שזה נתון - נתון.
וצריך לעבוד איתו.
ולחשוב איך להפוך את זה ליתרון.

העובדה שהחזית הקדמית - עמוקה יותר,
מאפשר מצד אחד - להשתמש בה,
בטח לצורך האזורים הציבוריים של הבית,
אבל גם אפילו - בתור חדרי שינה.
ה-"עומק האסטרטגי" מאפשר להשיג פרטיות.
נגיד על ידי גינה יפה עם עצים.

בקיצור - שבו עם האדריכל שלכם,
ותחשבו איפה אתם רוצים למקם את הפונקציות השונות של הבית,
ביחס למגרש, ביחס לרחוב, לחצר הקדמית הזו, לשדות שמאחור.
עשו כלמני נסיונות. פעם למקם את הדברים כך ואחר כך אחרת,
ולאט, לאט, זה יתחיל ללבוש צורה.

בהצלחה!.

לצפיה ב-'תכניות לבית'
תכניות לבית
18/03/2017 | 23:02
13
285
שלום לכולם
אנו מתכננים את ביתינו הראשון בימים אלו, ביצענו מס סקיצות וכרגע אנו די מרוצים מהתוצאה.
הבית מיועד להיות לזוג+5 ילדים (כרגע שלושה קטנים..) באזור מעלה אדומים, 
בית פרטי על מגרש מדורג של חצי דונם, קומה ראשונה- חדרי שינה, קומה כניסה (שניה)- סלון+חדרי אירוח ומשחקים/משרד , קומה עליונה- יחידת דיור
מגרש פינתי, צד צפון מערב ללא בינוי, כביש ממוקם בדרום מערב.
נשמח לשמוע מנסיונכם על כל דבר העולה על דעתכם מהתכניות המצורפות
תודה לעונים!!
לצפיה ב-'כדי שנוכל להבין את התכנון צריך להבין כמה דברים:'
כדי שנוכל להבין את התכנון צריך להבין כמה דברים:
19/03/2017 | 08:02
3
132
א. אמרת שיש 5 ילדים ואני רואה 2 חדרי ילדים, האם הכוונה שיהיו שלושה בחדר? או אחד בקומה הציבורית? או משהו אחר?
ב. מה גילאי הילדים?
ג. מה מטרת/שימוש החדרים בקומה הציבורית?
ד. למה החלטתם להפנות את החללים הציבוריים דוקא לכיוון מזרח? האם יש שם נוף יפה? כי נדמה לי שדוקא באיזור שלכם זה כיוון בעייתי במיוחד.
ה. למה בבית חדש ישנם שני עמודים אימתניים שתקועים במקום לא טוב בקומה השניה? הלא אפשר לתכנן את השלד איך שרוצים....

לצפיה ב-'תשובות לגלמיש1'
תשובות לגלמיש1
19/03/2017 | 10:27
2
128
תודה על ההתייחסות
א. כרגע יש שלושה ילדים(בשנים הקרובות יהיו יחד 3  בחדר ובהמשך ילד שירצה יעבור למעלה) 
ב.הגדול בן 3, והבית יהיה מוכן עוד כשנתיים לפחות
ג. בקומה העליונה מיועד להיות חדר אורחים (אנחנו מארחים המון) 
ד. אכן צד מזרח הוא הנוף, מדהים דרך אגב ונצטרך למצוא פתרון לשמש שמגיעה משם.
ה. העמוד בקומת הכניסה יבוטל, העמודים בקומת הקרקע נגזרים קונסטרוקטיבית אבל ננסה למצוא להם פתרונות יצירתיים בהמשך..
לצפיה ב-'אתחיל בכמה הערות עקרוניות, ואמשיך בחוו"ד על התכנית'
אתחיל בכמה הערות עקרוניות, ואמשיך בחוו"ד על התכנית
19/03/2017 | 16:30
1
143
1. נראה לך הגיוני לבנות בית של 3 קומות בכמה מליונים, אבל באותו זמן לחסוך כמה אלפים על אדריכל טוב? הרי אדריכל הוא זה שיקבע את איכות התוצר, את התמורה על ההשקעה הגדולה כולה, את איכות החיים שלכם בבית...
לא צריך אדריכל צמרת בשביל לתכנן בית טוב, אבל כן צריך אדריכל מנוסה ורציני שידע להוציא את המקסימום (לא המינימום, ולא הבערך) מהנתונים והשטח והתקציב והרצונות שלכם.

2. הערתך על פיצול הקומות נכונה - זה לא בהכרח טומן בתוכו קושי וטרחה. להיפך, זה דבר סטנדרטי ויש לו גם יתרונות רבים. ואני מסכימה לגמרי שזה עדיף על כיסוי כל המגרש בקומה אחת.

3. אין דבר כזה  "המחסן לא רלוונטי, הוא סתם מונח שם בינתיים.." ! אם זה בשרטוט, זה חלק מהתכנון. אם לא, אז צריך להראות מה יהיה שם כשהמחסן לא יהיה מונח שם.
אחרת אני לא יכולה להבין את התכנית.
או במילים אחרות - תכנית צריכה לדבר בשביל עצמה! זו משמעותה. תכנית טובה צריכה להיות קריאה וברורה, בטח לעיניים מקצועיות.

4. אם יש לכם נוף מרהיב ממש במזרח, אולי היה נכון להפנות לשם את חזית הבית? כרגע זה יותר כיוון דר.מזרח. אבל אולי גם בכיוון הזה רואים את הנוף....  מכאן אי אפשר לדעת.

ועכשיו לתכניות הספציפיות.
קומת הכניסה :

1. ההחלטה על מיקום החללים הציבוריים בקומה העליונה , מאיזו סיבה היא נבעה? בגלל מיקום הכניסה?
כדי לחסוך גרם מדרגות בכניסה לבית?
בגלל הנוף?
האם הנוף לא נצפה מהקומה התחתונה?
האם לקחתם בחשבון את משמעות הדבר מבחינת ניתוק הבית מהחצר?

כרגע בקומה העיקרית שלכם - יש לכם דירה עם מרפסת. זהו! אין לה חצר/גינה בשום כיוון, והגישה לחצר שלמטה באופן מיוחד בלתי נוחה .
כלומר - הבית מנותק לגמרי משטחי החוץ.

זה לא משהו שמתחייב בהכרח מההחלטה על פיצול הקומות.
היה אפשר בהחלט בתכנון שונה לייצר לחלל הציבורי יציאה לחצר צדדית מרווחת. כלומר להרוויח משני הצדדים - הן קומת כניסה נוחה עם נוף, והן חצר/גינה צמודה.
אבל כאן ניכר שהתכנון לא התיחס לזה בכלל.

האם מקובל עליכם לבנות בית קרקע - אבל לגור בו מנותקים לגמרי מהקרקע?

שוב, אני לא מכירה את השטח ואת הנתונים - אבל אולי כדאי לשקול שנית את כל הנושא של החלוקה לקומות, אולי החלוקה צריכה להתהפך? עם חללים ציבוריים למטה צמודים לגינה גדולה, ועם חדרי שינה למעלה, כולם באותה קומה. גם אם זה מחייב ירידת במדרגות כשמגיעים הביתה...

2. בהתחלה לא הבנתי איך הקומות יושבות זו על זו, ורק אחרי העמקה הבנתי מה בלבל אותי - השרטוט פשוט לא נהיר. לקומת הסלון משורטטת יציאה גדולה למרפסת/דק רחב ידיים, שתלוי בעצם מעל החצר של הקומה התחתונה. אבל בקומה התחתונה לא מופיע שום סימון ש/ל המרפסת או עמודים שיתמכו בה.  (סימון מרפסת היה אמור להופיע במקווקו). מדובר פה על מרפסת גדולה, שצריך לתמוך אותה והיא מייצרת צל גדול מעל הפתחים של הקומה התחתונה...שום דבר מזה לא מופיע בתכניות הקומה התחתונה!

תופעה דומה קורית בפיתוח - יש הפרש של 3 מ. בין המפלסים אבל אין בכלל קירות תמך? או מסלעות? כדי להבין את המפלסים חיפשתי את הקירות הללו ולא מצאתי....

3. כתבת "העמוד בקומת הכניסה יבוטל, העמודים בקומת הקרקע נגזרים קונסטרוקטיבית אבל ננסה למצוא להם פתרונות יצירתיים בהמשך.."  
האמנם??? מי קבע?
ואני אומרת לך שזה קשקוש! סליחה, אבל אני לא יכולה להתאפק .
גם בלי להכיר את תכניות הקונסטרוקציה, אין שום סיבה לשני העמודים האימתניים הללו, ועוד קרוב כל כך לקירות שבהם היה אפשר להטמין אותם בלי שום בעיה.
יתרה מזאת - העמוד העליון בתכנית (מבין השניים) נושק לקיר האחורי של הקומה התחתונה - הקיר שקבור בקרקע. שאמור להיות בעצמו קיר יצוק עבה... אבל אין שם בכלל קיר!!? יש קו דק שתומך את הקרקע? אמור להיות שם קיר בטון יצוק של 20 סמ. לכל הפחות (אם לא מחשבים בידוד, טיח וכו).  קיר בטון כזה הוא קונסטרוקטיבי ממילא, ולכן אין בכלל צורך בעמוד הזה.
אז נשאלת השאלה - איפה קיר התמך? זה שהיה צריך להיות הקיר האחורי של הקומה התחתונה, בכל הממשק של הקומה עם הקרקע מאחור.

4. נכנסים לבית ורואים הישר ממול - דלת של מחסן ודלת של שרותים! זה מה שרוצים לראות כשנכנסים לבית?
לשרותים אין בכלל כיור!

5. יש חלל ענק בלב הבית מול הכניסה. אין לו שימוש ואין צורך. מה לעשות? אי אפשר לתת פתרונות בשלוף - זה דורש עבודה והשקעה ונסיון ומקצועיות.. זו המשמעות של תכנון טוב!

6. החלל הציבורי בתור תכנית סכמטית - בסדר. אבל הריהוט והפתחים בהם עדיין מפוזרים בהם עדיין באופן סתמי למדי.

7. איזור החדרים - החדר האמצעי חשוף לגמרי לכל החלל (חדר עבודה?) בפרט שאתם אומרים שזה עשוי להיות חדר עתידי לילד, ככה שכל יציאה שלו לשרותים/מקלחת היא מול כל העולם.

8. ח.הרחצה - צפוף נורא, והחלון שלו זה בקושי חור בקיר! מפתח של כ 30 סמ. מה נשאר ? משקוף גוזל כ 3-5 סמ. מכל צד. בנוסף אם החלון אמור להיפתח, אז גם לכנף יש עובי פרופילים. בקיצור - מתוך 30 סמ. הלכו כ 10-15 סמ. ונשאר צוהר של 15 סמ. פתח אור!!!!
מה הבעיה לעשות חלון רחב שיכנס לתוך המקלחון? ממתי אלומניום מפחד ממים?

9. דבר דומה קורה גם בשרותי האורחים, והמחסן (שלא יהיה מחסן..). אלא ששם יש בעיה מכופלת - כי החלונות הללו הם מתחת למדרגות שעולות לקומה האחרונה.

נרד למטה:
10.  גם כאן יש חלל מרכזי רחב אבל חסר שימוש או צורך, היות שהוא מעבר.
אבל דוקא איפה שהיתה לו משמעות - איפה שהוא מהווה את הקשר היחיד לגינה - שם הוא צר.
או המילים אחרות - מכל הבית הגדול הזה של 3 קומות ו כ 200 מ"ר - הקשר היחיד לחצר/גינה הוא דרך דלת ברוחב 80 סמ. דרך מסדרון צר בקומת המסד.
מתאים לכם?

11. ממד - עם שני חלונות ??? אין חיה כזאת. התקנות מחייבות במפורש חלון אחד.  בנוסף חלונות ממד הם ברוחב מטר. אצלכם החלונות ברוחב כ 80 סמ. ואחד מהם ממוקם מאחורי הארון

12. יח.ההורים - ח.ההורים רחב ידיים (לדעתי באופן מיותר, הייתי מקטינה קצת).
במקום ח.ארונות יש פינת ארונות - אלא שהארון שבפינה לא נגיש ולכן חסר תועלת. אם כבר - הייתי עושה את שני הארונות זה מול זה בקצה החלל, כארונות מקבילים. דלת ח.הרחצה תזוז 'למטה' בהתאם, אל מול דלת החדר. כמובן סידור הכלים בפנים הסניטריים חייב להשתנות בהתאם.  

שורה תחתונה - התכנון לא טוב. אני מבינה שזו סקיצה ראשונית וחלק מהטעויות והפספוסים ישתנו בהמשך. אבל יש דברים שאינם בגדר פספוס או ענין של ראשוניות, אלא בעיה עקרונית בחשיבה ודרך קבלת החלטות - כגון :
החלטה על חיבור הבית למגרש שלו (או חוסר החיבור) , יצירת קשרים בין הפנים לחוץ, והתיחסות בכלל לשטחי החוץ כאל חלק אינטגרלי מהפרויקט.
נראה שהאדריכל פה לא מייחס חשיבות לשטחי החוץ. מבחינתו זה סרח עודף שמישהו אחר (אולי גנן אולי מתכנן נוף, אולי אףך אחד) יחליט בעתיד מה לעשות עם זה.
יש לכם גינה קדמית שהיציאה היחידה אליה היא דרך חור עכברים למטה. יש לכם גינה אחורית רחבת ידיים שאין בכלל שום יציאה אליה! ואיל כל התיחסות אליה.
אז בשביל מה לבנות בית פרטי? עדיף לגור בפנטהאוס גדול.

אני לא יודעת מי ומה המתכנן שלכם - אבל כאמור מבחינתו החוץ לא חלק מהפרויקט שלו.  גם ההתיחסות שלו לסביבה האקלימית נראית דומה. הפתחים בכל הכיוונים נראים אותו דבר. אין התיחסות לכיוון אליו הפתח פונה, אין הצללות.
אולי זה משהו שהוא מתכוון לטפל בו בהמשך, אבל יש לתת על זה את הדעת.

לצפיה ב-'תודה על הפירוט!!! אנו נבחן ונתקן את הדברים הרלונטיים'
תודה על הפירוט!!! אנו נבחן ונתקן את הדברים הרלונטיים
19/03/2017 | 17:18
80
את מעולה.

לצפיה ב-'מי עשה את תכנון פיתוח השטח? '
מי עשה את תכנון פיתוח השטח?
19/03/2017 | 08:38
8
129
מה זה? זה בכלל לא ברמה של לתת ביקורת בונה כדי שיתקנו.  לקחת מחק ולמחוק הכל.  אולע הנייר סובל הכל,  במציאות  זה לא ישים.  
בנוסף לזה אף אחד לא חשב על פונקציונאליות,  וגם לא על קו עיצוב.  
גם ההצבה על המגרש חסרת הגיון.
גם מיקום המחסן תלוש.

אפילו בתור הצהרת כוונות ברמה של סקיצה ראשונית זה רע.  

יש תכנונים שממש מרגיזים אותי כי זו ממש הטעייה של לקוחות תמימים.  אם מישהו לא יודע לתכנן חוץ,  אז שלא ימרח כמה קוים על נייר וגם יבקש עבורם תשלום.  

זה אדריכל רשום?  הנדסאי אדריכלות?  "אדריכל" פנים? אחר?
לצפיה ב-'תכנון נוף'
תכנון נוף
19/03/2017 | 10:32
7
123
שלום מיכל, כרגע אנחנו מתמקדים במבנה עצמו ופחות בסביבה, לצערינו חסר לנו תקציב להביא אדריכל נוף ואדריכל רגיל מהשורה הראשונה ולכן אנחנו מנסים להתמודד עם מה שיש, בעקבות זה אנחנו מעלים לפורום..
נשמח להערות ספציפיות כדי שנוכל לתקן ולהשתפר
ברור לנו שפיצול החדרים לקומה נפרדת טומן בחובו קושי וטרחה אך לדעתינו זה עדיף על אופציית המגורים בקומה אחת.
מיקום המחסן לא רלוונטי, הוא סתם מונח שם בינתיים..
האם בכל זאת תוכלי לתת הערות ספציפיות כדי שנוכל לתקן?
תודה על ההתייחסות.
לצפיה ב-'הערה ספציפית'
הערה ספציפית
19/03/2017 | 13:37
6
131
למחוק כל מה שכתוב שם. 
גם אם תשאירו על הנייר, חלק ניכר לא ישים בשטח. גם לא בטוח שיעבור את שלב ההיתרים, בתקוה שישב בועדה מישהו אחראי. (כבר כתבתי שזה מרגיז אותי שמישהו מוכר לכם משהו כזה, נכון??? ) למשל הטיפול בהפרש המפלסים הוא גיבוב של שטויות. מה זה הדבר הזה??!? פנו למי שקשקש את זה (אפילו המילה "שרטט" לא ראויה כאן) שיסביר לעצמו מה הוא עשה שם, שלא לדבר על השאלה למה דוקא שם החליט לחתוך את המגרש. 

לדעתי אין לכם מנוס אלא לפנות ליעוץ למתכנן נוף מקצועי, ולו רק לתכנון פיתוח השטח. אין לי ספק שיש לכם תקציב בשביל זה, כי הוא יחסוך לכם פי כמה מעלות שכרו...

ולגבי החסכון באדריכל - לא חייבים אדריכל שמתכנן לאלפיון, אבל חייבים אדריכל טוב או הנדסאי אדריכלות טוב. גם אם זה עולה עוד קצת, הרי הבית הזה הוא ההשקעה הכי גדולה שאתם עושים בחיים, אז תחסכו בגמר, צמצמו בריהוט, אבל אל תחסכו באיכות התכנון. בשום פנים ואופן אי אפשר לקחת מעצב פנים ולצפות ממנו להיות אדריכל. עצות בפורום לא יחליפו אפילו לא את קצה קצהו של אדריכל/הנדסאי אדריכלות טוב. 

לצפיה ב-'תודה רבה, אנו נבחן את הדברים ונשתפר. '
תודה רבה, אנו נבחן את הדברים ונשתפר.
19/03/2017 | 19:28
32
לצפיה ב-'אני מתקנת מה שכתבתי'
אני מתקנת מה שכתבתי
19/03/2017 | 20:09
4
105
כתבתי "לא בטוח שיעבור את שלב ההיתרים".
התיקון: "בטוח לא יעבור את שלב ההיתרים! ". עם סימן קריאה.
למשל, בגלל 18 מדרגות ברצף (ספרתי!), שזה לא תקני. וכמובן בגלל שאין טיפול בהפרשי מפלסים. לא שורטטו קירות תמך או כל פתרון אחר. וגם אין מעקות. זה כבר מעבר לתכנון נכון או לא נכון, זה נע בין לא ישים ללא תקני בעליל.  

(הדבר המזעזע הזה שמתנשא לגובה 4 מטרים (3 מטר מדרגות, ועוד 105 ס"מ מעקה) תקוע לכם מול חלונות הסלון!!!. מי העז לתכנן את זה???)

קצת תוספת לגבי החזיתות, ואני לא יודעת אם גלמיש כתבה את זה, אבל החלונות כאן מוזרים. גדלים חסרי הגיון לגמרי.
למשל, מאחורי הספה 2 חלונות במיקום אקראי ולא זהים, וגם לא מתחברים עם החלונות בקומה השניה.
יש פה חוסר ניקיון בולט, דבר שלא קורה לאדריכלים רציניים. למשל בחזית הצפון מזרחית (הצד של הדלת) ההפרש בין הקירות 20 ס"מ, במקום שתהיה חזית נקיה באותו מפלס בדיוק.
לצפיה ב-'השלמה'
השלמה
19/03/2017 | 20:52
3
110
זוהי ממש תחילת דרכו.. לכן קורה דברים מוזרים
אבל אנו עובדים על זה יחד וברוח טובה עם כל הזמן שבעולם וזה תהליך נורא כיפי ומספק..
המדרגות אינן עוברות את ה15.5 ס"מ ולכן ניתן עד 22 מדרגות (חסר מדרגה להשלים ל19)
לגבי הפרשי הגבהים בין המפלסים, המגרש חצוב בסלע קשה, כך שאין צורך בקירות תומכים כלל אך אולי נעשה טראסות לטשטוש ההפרשים, (מה דעתך?)
שאר הפיתוח טרם התייחסנו בסקיצות..
לא הבנתי את ההערה לגבי "הדבר המזעזע" וכו'.. הכוונה לגרם המדרגות?
נטפל בחלונות וקו האחיד..
שוב תודה

לצפיה ב-'לא, יקירתי'
לא, יקירתי
19/03/2017 | 21:27
2
105
אל תנסי לפרש את הטעויות שלו. אל תנסי לתרץ תכנון רע שקיבלת.
את שילמת כסף טוב, ואת אמורה לקבל תכנון טוב,
או לפחות הפניה לאדם שיודע לתכנן טוב.

יתכן שהלא-אדריכל שלך הוא אדם נחמד מאד, ממש חביב ונחמד לשתות איתו קפה. אבל אין לו מושג קל שבקלים בתכנון פיתוח חוץ.
יש טעויות, חד משמעית וללא כל ספק. השרטוט הזה לא ישים ולא צריך לעבור אישור.
נתתי את הדוגמה של המדרגות, אבל הכל באותה רמה.

נתת תירוצים שזה בגלל המסלע, אבל לתוכנית פיתוח ממש לא משנה החומר של הקרקע. זה ממש לא רלוונטי אם זה חול ים או סלע קשה (הקונסטרוקטור קבע שאין צורך בקירות תמך? או שאת קבעת?)  . יש תכנון נכון, ויש תכנון לקוי.  
זה לקוי.

אם יש טראסות - איפה הן? אם יש מתלול (?!?!) איפה הוא?
ולמה בכלל הוחלט לחתוך את המגרש דוקא שם?

המדרגות מתוכננות בצורה מחפירה. ככה לא מתכננים!!!!!! עמדת פעם מעל גרם של 22 מדרגות? היית נותנת לילדים שלך לרדת בכזה? קשה לי להאמין שכן.
כל עוד זה לא גורד שחקים עם מדרגות חירום, לא מתכננים כך.
אני שנים מתכננת טיפול גבהים במגרש, ומעולם לא תכננתי מעולם גרם מדרגות שכזה. תמיד בלי יוצא מהכלל יש פתרון טוב יותר ומקצועי יותר, ואפילו כמה כאלה, שיותר מתאימים להנדסת אנוש, ושיותר מתאימים למגרש.  גם במגרש שלך אפשר לעשות משהו טוב פי כמה.

וכן, גרם מדרגות שמתנשא עד גובה 3 מטר פלוס מעקה מעליו הישר מול חלונות הסלון זה מזעזע!! אין לי מילה אחרת. למעשה, זה מזעזע גם לא מול החלון... נכון שכבר אמרתי שככה לא מתכננים?

אני בוטה ככל יכולתי כי זה באמת רע. רע לתפארת.
חבל לי שאנשים תמימים יצדיקו מי שנותן להם דבר כזה רק כי זה "ברוח טובה" והמעצב שלהם כנראה נחמד.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/03/2017 | 22:05
1
35
לצפיה ב-'הי יפית. '
הי יפית.
20/03/2017 | 08:42
100
מה פירוש "זוהי ממש תחילת דרכו? "
את יכולה לענות לי בפרטי אם יותר נוח לך....
לצפיה ב-'תליית דוד/מעבה מזגן על קיר בלוקים'
תליית דוד/מעבה מזגן על קיר בלוקים
18/03/2017 | 14:00
7
75
שלום
מעניין אותי האם יש מגבלות משקל לתליית על קיר בלוקים.

למשל
האם אפשר לתלות דוד של 120 ליטר או מעבה גדול על קיר בלוקים של 10 או 20 סנטימטר.

מה מגבלות המשקל לקירות אלו?

תודה

מה בכלל
לצפיה ב-'קיר בלוק 10 לא תולים ,בלוק 20 מחייב'
קיר בלוק 10 לא תולים ,בלוק 20 מחייב
18/03/2017 | 15:48
6
82
התקנה עם מוטות מיוחדים בעלי צלחת מאחור לצידו השני של הקיר.
לצפיה ב-'ז"א שצריך לחדור את הקיר לתוך הדירה? '
ז"א שצריך לחדור את הקיר לתוך הדירה?
18/03/2017 | 18:18
5
32
לצפיה ב-'כן,בדיוק כך'
כן,בדיוק כך
18/03/2017 | 22:50
4
30
לצפיה ב-'מוזר, לא זכור לי שאי פעם ראיתי דירה עם מוטות תקועים בפנים'
מוזר, לא זכור לי שאי פעם ראיתי דירה עם מוטות תקועים בפנים
19/03/2017 | 20:48
3
40
מניח שרוב הבתים הישנים עם בלוקים ועם מעבים שתלויים בחוץ
אפילו ראיתי בתים בהם תולים דוד על הקיר.

השאלה שוב.
האם יש תקן ומגבלת משקל כי אני לא מצאתי...
לצפיה ב-'לא ראית כי הותקן כיאות - מבפנים מנקים קצת טיח ומכסים'
לא ראית כי הותקן כיאות - מבפנים מנקים קצת טיח ומכסים
19/03/2017 | 21:13
2
47
עם קלסימו
כך נראה מוט ההברגה והדיסקית

לצפיה ב-'זה בדיוק,נקרא בלשון מקצועית מוט דוך,מגיע באורך 30 ס"מ וגם'
זה בדיוק,נקרא בלשון מקצועית מוט דוך,מגיע באורך 30 ס"מ וגם
20/03/2017 | 01:33
1
40
באורך 50 ס"מ.
לבלוק 20 משתמשים במוט 30 ס"מ.
אכן לא נראה מתוך הבית כי מפנים טיח ולאחר ההתקנה סוגרים בקלסימו או מטופיל .
לגבי משקל ,אם מדובר במזגן קטן מתקינים 2 מוטות ,אחד בכל צד אם מזגן בינוני 2 בצד המדחס ואחד בצד השני, במזגן גדול מתקינים 4 ואפילו 5.
לצפיה ב-'תודה. אז אפשר לתלות ככה גם דוד שמש של 120?'
תודה. אז אפשר לתלות ככה גם דוד שמש של 120?
21/03/2017 | 21:54
11
לצפיה ב-'בידוד בחלונות - כמה משפיע? כמה חשוב להשקיע?'
בידוד בחלונות - כמה משפיע? כמה חשוב להשקיע?
18/03/2017 | 11:03
10
121
נשמח לעצתכם -
אנחנו בתהליך תכנון בית פרטי באיזור צפון הנגב/דרום הר חברון (חם מאוד ביום-קר מאוד בלילה: בפרשי טפרטורה גדולים מאוד בעונות השנה).

מתכננים בית אשר יכלול חלונות בלגים במפתחים גדולים.
גבהים של 2.4 חלקם
רוחב של 2.8 ואף אולי יותר מ3 מטר חלקם.

לאור זאת אנחנו מבחינים שיש משמעות לבידוד החלונות אך לא מבינים עד כמה יש השפעה לסוגי הבידוד.
כרגע אחרי פגישה עם קלילי אך אנחנו מניחים שהכלל הזה תקף לכלל החברות

מה ההבדל בין בידוד טריפלקס
לבידוד של 12 מ"מ (קליל 12) לבידוד של 44 מ"מ (קליל 44) וכו'.
האם ההשפעה על הבידוד היא באמת משמעותית?
האם ההשקעה בבידוד של 44 מ"מ עדיפה על 12 מ"מ?

נשמח לשמוע תובנות בעניין
והמלצות לחברות מומלצות אחרות

תודה מראש
לצפיה ב-'אתה מתכוון לפרופיל אלומניום דמוי בלגי !'
אתה מתכוון לפרופיל אלומניום דמוי בלגי !
19/03/2017 | 08:36
4
117
(פרופיל בלגי מקורי הנו פרופיל ברזל דק).
לגבי הפרופילים - ממליצה לבדוק גם פרופילים דמוי-בלגי גם של חברות אחרות, וטובות מאד, כגון אקסטל ואלובין ודומיהם.
(אישית עבדתי עם הפרופילים של אקסטל והם מעולים, עם אטימה מצויינת).
שים לב - פרופיל דק מדי לא ייתן מספיק עמידות וחוזק, ולא יאפשר התקנת בידודית בעובי הנדרש.  כמו כן חשוב מאד לודא שיש גומיות אטימה בעובי משמעותי (EPDM) בהיקף החלון והכנפיים הנפתחות, כדי לוודא אטימות מלאה.

לסוגית הזיגוג - טריפלקס מספק בידוד אקוסטי מוגבר (במידה ואתם פונים לכביש סואן, או מקור רעש אחר) אבל בידוד תרמי מופחת.
כדי לקבל בידוד תרמי, שחשוב שבעתיים במיקום שלכם, אתם צריכים זיגוג בידודית עבה עם רווח גדול ככל שניתן בין הזגוגיות. כן - האפקט הוא משמעותי מאד.
בידודית עם מילוי גאז ארגון בין הזגוגיות מספקת בידוד תרמי רב עוד יותר.

בנוסף - חשוב לתכנן נכון את הזיגוג מבחינת סינון השמש והצללה על החלונות מפני קרינה ישירה.
זיגוג - חלונות שפונים לכיווני קרינה ישירה צריכים להיות מטופלים נגד קרינה (כגון ציפויי אנטי סאן שמסננים קרינה מסנוורת, ו/או זיגוג LOW-E שמסנן קרינה מחממת בלתי ניראית).
בנוסף לטיפול בזכוכיות עצמן, חשוב להכין אפשרויות הצללה מחוץ לחלון בכיוונים עם קרינה ישירה, כגון מזרח ומערב. (וגם בכיוון דרום במידה והפתחים לא מוצללים מעל הפתח באופן שימנע משמש ישירה להגיע אל הזכוכית) בכיוונים אלו חשוב מאד שיהיה תריס חיצוני שיהיה מוגף בשעות ה"קשות" (מזרח בבוקר, מערב אח"צ) בהן השמש חודרת עמוק לבית. 

חשיבות התכנון של כל המעטפת בהתיחסות אקלימית !!!!
צריך להבין שבידוד הנו מערכת שלימה. לבודד רק את הקירות ולא את החלונות - לא הגיוני. לבודד היטב את החלונות כשהקירות לא מבודדים מספיק - כנ"ל. קירות ופתחים מבודדים , כאשר הגג לא מבודד - כנ"ל.  הגג הנו אלמנט קריטי בבידוד הבית היות שהוא "חוטף" את מרבית הקרינה החמה של השמש, ודרכו האויר המחומם בחורף עלול לברוח.

אם תייצרו חלונות גדולים שפונים לכיוונים מהם מגיעה שמש חזקה בקרינה ישירה - ולא תגנו עליהם בהצללה הנכונה - עם כל הבידודים שלא יהיו - תקבלו אפקט חממה בבית.
מצרפת מאמר בנושא.

לצפיה ב-'אכן פרופיל דמוי בלגי '
אכן פרופיל דמוי בלגי
19/03/2017 | 09:58
65
גלמיש תודה על התשובה המפורטת.

הפתחים הגדןלים של הבית מתוכננים לכיוון צפון-מערב (בעיקר לכיוון הצפוני)
המגרשים שלנו מודרגים על צלע גבעה באופן שבוע בצידו האחורי של הבית (דרום) אין שכנים כלל, המגרש מצד מזרח נמצא כמעט 2 מטרים מעלינו ויחסום כמעט את כל השמש המזרחית, והמגרש מצד מערב נמוך מאיתנו בכ- 2 מטרים כך שנהיה חשופים לכל הרוח הצפון-מערבית.

אנחנו מודעים לכך שבאופן כללי, ובפרט במבנה המגרש+הבית+האיזור שלנו יש חשיבות רבה לבידוד.

מתשובתך אנחנו מבינים שאכן יש הבדל משמעותי בין רמות הבידוד השונות.
נבדוק גם את יתר החברות שציינת.

תודה

לצפיה ב-'שלום האם אפשר לנצל לשאלה דומה בענין בידוד חלונות?'
שלום האם אפשר לנצל לשאלה דומה בענין בידוד חלונות?
19/03/2017 | 13:56
2
58
האם חלונות אנדרסן או מרוין ( עץ ואלומיניום) מבודדים יותר או פחות מהמשובחים של אקסטל? והאם הפרשי המחר גדולים?
תודה רבה
לצפיה ב-'עץ-אלומניום עם נתק תרמי מבודדים יותר טוב. מחירים תברר אתם.'
עץ-אלומניום עם נתק תרמי מבודדים יותר טוב. מחירים תברר אתם.
19/03/2017 | 16:41
1
44
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/03/2017 | 17:28
20
לצפיה ב-'כפי שצוין'
כפי שצוין
19/03/2017 | 11:55
68
חשיבות רבה להתייחסות לכלל המעטפת וכמובן לגג.
לגבי החלונות - אם % החלונות הוא באזור ה 30% מכלל המעטפת ( בלי הגג) איבוד האנרגיה עלול להגיע ל 60% ( מתוך מחקר שנעשה בנורווגיה) מהחלונות ולכן בוודאי שיש להתייחס לבידוד החלונות.
לגבי פרופיל החלון - כבר דובר על כך שמסגרת החלון יכולה להגיע ל 30% משטח החלון ( בחלון של 1מ"ר) ולכן מומלץ להשתמש בפרופילים שיש בהם חוצץ תרמי או סוג אחר מבודד ( פי.וי.סי, פיברגלס, עץ.) ברור שככל שהחלון גדול יותר, יחס הפרופיל משתנה.
לצפיה ב-'אני עשיתי בלגי ברזל רק כי זה נראה יותר יפה מהיתר'
אני עשיתי בלגי ברזל רק כי זה נראה יותר יפה מהיתר
21/03/2017 | 11:37
3
37
ריאתי בתים רבים עם דמוי בלגי .
לדעתי אם כבר "בלגי" אז סימן שחשוב יותר היופי מהחסכון באנריגה ואז יותר יפה האמיתי.
מבחינת בידוד עדיף פרופיל אלומינים רגיל וזכוכית בידודית.
בסה"כ כל הנושא של בידוד בבית זה רק עניין של חסכון באנרגיה = חזכון בכסף, לא יהיה לך קר או חם כי יש לך מזגן ממילא .
חום עובר בשלשה דרכים - קרינה (קרינה מהשמש), הסעה (רוח שנכנסת מחרכים), והולכה התחממות של הזכוכית עצמה).
מבחינת בידוד לא בטוח שמשנה הרבה אם זה זכוכית כזאת או אחרת רוב החום נכנס בצורת קרינה או הולכה (כי ממילא תמיד רוצים שיכנס קצת אויר צח מבחוץ) ולא בהולכה דרך הזכוכית.
לכן בדרך כלל יותר חשוב התריס שמונע קרינה מאשר העובי של הזכוכית.
אצלי בלגי ברזל עם זכוכית טרילקס, בהשוואה שעיתי עם חברים ומשפחה שישי להם חלונות מסוגים אחרים ההבדל בהוצאה הכספית על חימום \מיזוג לא ממש משמעותי .
 יותר חשוב מעובי הזכוכית זה שהחלון יהיה אטום לרוח, והצללה שמונעת קרינה, ואת זה כולם נותנים פחות או יותר אותו דבר.

לצפיה ב-'השוואה בין בתים שונים, עם השוני במיקום , בגודל, במבנה'
השוואה בין בתים שונים, עם השוני במיקום , בגודל, במבנה
21/03/2017 | 14:46
2
32
בסוג בניה, בגודל פתחים, בכיווני ההפניה שלהם ובעיקר משפחות שונות שהרגליהם שונים....
היא השוואה חסרת משמעות.

לצפיה ב-'ההשואה היא בסדרי גודל בלבד. ואפשר גם לחשב את זה.'
ההשואה היא בסדרי גודל בלבד. ואפשר גם לחשב את זה.
21/03/2017 | 17:27
1
29
וומה שאני יודע ההבדלים בין סוגי החלונות (לפחות ) הבלגיים (אמיתי מברזל לעומת דמוי בלגי) הם חסרי משמעות  .
כאמור החיסכון בהבדל בין סוגי חלונות שונים הוא רק בנושא הולכה במשטח הזכוכית  (לא הקרינה ולא ההסעה - שאלה מוליכי החום העיקריים ובכל החלונות זה לא קשור לסוג הפרופיל או הזכוכית) 
הנוסחה היא :  ככל שהחלון יותר עבה ומגושם ומכוער הוא יותר מבודד ויותר חוסך חשמל.
השאלה כמה אתה מוכן לוותר על היופי של הבית שלך בשביל שאולי יהיה לך חיסכון של כמה שקלים בחשבון החשמל.
לדעתי -  היופי יותר חשוב מהחסכון השולי שיש באנרגיה.
אבל כל אחד והטעמים שלו.
לצפיה ב-'זכותך לחזיק בדעה מוטעה בעניין הבידוד'
זכותך לחזיק בדעה מוטעה בעניין הבידוד
21/03/2017 | 20:07
31
אך זה לא משנה את המציאות - יש הבדל משמעותי בעלות האנרגיה, על כך קוימו כאן אי אלו דיונים כולל מספרים ברורים,
לעומת זאת בעניין היופי והנוכחות של החלון באופי הבית אין כל ספק שאתה צודק,
רק חבל שאין מוצא סביר- לי הבלגי פלדה עולה הרבה מאוד
לצפיה ב-'מילה טובה! '
מילה טובה!
16/03/2017 | 19:29
1
183
למחלקת נגישות בעיריית ירושלים!.

אנחנו מקדמים איזושהי תב"ע למבנה ציבור.
כמובן שקיבלנו רשימה של הפניות לקבלת חוות דעת מהמחלקות השונות.
כידוע - זה סיוט!.
רק לרדוף אחרי האנשים בשביל לדעת איזה מסמכים צריך להגיש,
למי, ואיך עושים את זה.
חלק מהמחלקות דורשות להיפגש.
חלק לשים לפקידה על השולחן עותק של מסמכי התכנית.
ואחר כך לרדוף אחריהם במשך שבועות ולהתחנן ליחס.
(ואז אומרים לך - אבל למה לא הבאת את ה-מסמך הזה והזה?!...)

אחת מהמחלקות שהופננו אליה הייתה - המחלקה לנגישות.
בשיחת טלפון אחת נעימה, התבקשתי לשלוח במייל,
אך ורק את מספר התכנית.
הרי - כל הגורמים המעורבים, יכולים לגשת ולצפות בתכנית
במערכת המקוונת של מבא"ת.
בלי טירטורים, בלי להדפיס הדפסות יקרות.
תוך יום קיבלתי את אישור המחלקה לתכנית!.

אם כל המחלקות בעירייה היו עובדות ככה,
הכול היה נראה אחרת.
כל הכבוד!
לצפיה ב-' כל הכבוד. סך הכל אנשים שעושים את עבודתם כהלכה'
כל הכבוד. סך הכל אנשים שעושים את עבודתם כהלכה
16/03/2017 | 20:39
82
אבל מסתבר שאין הרבה כאלה...
אז כל הכבוד. ויפה שבאת לפ]רגן.
לצפיה ב-'חשיבות מתקין מורשה של קליל?'
חשיבות מתקין מורשה של קליל?
15/03/2017 | 21:55
4
121
האם יש חשיבות לכך שאיש האלומיניום יהיה מתקין מורשה של קליל ויחתום על ההסכם הרשמי של קליל?
בקליל אמרו לנו שהם נותנים אחריות למי שמורשה שלהם - ואז:
א. בטוח שמתקינים לנו הכל של קליל, פרופילים, תריסים, מנועים (קליל מביאים של חברת nice).
ב. הם שולחים בדיקה בסיום העבודה לוודא שהכל תקין והותקן כראוי.
האחריות היא כפולה - גם של המתקין אבל במידה ויש בעיה איתו, קליל יטפלו בבעיה.

אם המתקין לא מורשה של קליל - הוא יכול להתקין מה שאתה רוצה (למשל מנועים של ג'ולי או סומפלי) אבל אז אין את האחריות הרשמית של קליל, ואין את הבדיקה שלהם.

מה ההמלצה שלכם? האם ללכת עם מתקין מורשה או שזה לא משמעותי?
ומה לגבי המנועים של חברת nice שקליל עובדים רק איתם?
לצפיה ב-'אם חשוב "קליל"'
אם חשוב "קליל"
16/03/2017 | 07:59
3
140
להזמין דרך מתקין מורשה מצמצם אפשרות ביצוע ברכיבים לא מקוריים.
מנועי נייס טובים ועברו בדיקת תפעול 5000 מחזורים במכון התקנים.
בהצלחה.
מאירי רון - יועץ אלומיניום לבניין.
לצפיה ב-'אם אתם רוכשים דוקא אלומניום של קליל - אז למה לא לעבוד עם'
אם אתם רוכשים דוקא אלומניום של קליל - אז למה לא לעבוד עם
16/03/2017 | 14:44
2
132
ה"מורשה" שלהם.
עם זאת אני חייבת לומר שאין סיבה לעבוד דוקא עם קליל, יש חברות אלומניום טובות (אולי יותר) אחרות כגון אלובין , אקסטל וכו.

אגב מנועים - ג'ולי וסומפי נחשבים טובים מאד.
לצפיה ב-'מהקבלן יש לנו המלצה על המתקין שהוא עובד איתו'
מהקבלן יש לנו המלצה על המתקין שהוא עובד איתו
19/03/2017 | 11:34
1
59
אין מורשה יחיד של קליל - יש מספר כאלו בכל איזור.
כרגע אין לנו המלצות אישיות על אף אחד מהם.
הקבלן שלנו אומר שהוא תמיד עובד עם איש אלומיניום מסויים (כבר המון שנים) ושהוא מצויין. גם ראינו עבודה שלו - ונראה סבבה למרות שאנחנו כמובן לא מומחי אלומיניום. (הוא עובד איזור 40 שנה).
אבל גילינו שאינו מורשה, שמתקין מנועי רולסן (שנחשבים פחות טובים) ואז התחלנו לחשוב שאולי כדאי "מורשה". כאשר מתקינים אצל מורשה מובטח שהכל קליל, והמנועים הם של נייס - אלו המנועים שקליל מביאים.
לצפיה ב-'ברור שיש מורשים רבים, רבים מאד. לא התכוונתי אחרת.'
ברור שיש מורשים רבים, רבים מאד. לא התכוונתי אחרת.
19/03/2017 | 16:46
48
לגבי המומלץ של הקבלן - מציעה לשאול את לקוחותיו על איכות עבודתו לאורך זמן. ואיכות השרות והזמינות שלו. זה שהקבלן ממליץ, זה יופי , אבל הקבלן מן הסתם גם מקבל ממנו 'עמלה' עבור ההמלצה. קחו את זה בחשבון.

שוב , מציעה לכם לבדוק כמה מתקינים שיש עליהם המלצות של לקוחות, רק ככה תקבלו הצעות מחיר תחרותיות.
לצפיה ב-'הכנה למרתף מחוסר תקציב ?-'
הכנה למרתף מחוסר תקציב ?-
14/03/2017 | 14:38
1
110
שלום, 
אנו בונים בית שה 0.00 זה קומת הכביש . 
בניית מרתף הינו סכום שלא נמצא בתקציב שלנו, 
חשבנו לבצע הכנה למרתף ובבוא העת לבצע אותו. 
ז"א לחפור ולהכין כלונסאות בהתאם . 
ראיתי תקדים לכך- שאלתי, 
לאחר החפירה , איך ובמה ממלאים , על-מנת שיהיה ניתן לחפור, 
לכשנרצה לבצע מרתף ?
לצפיה ב-'הכנה למרתף מחוסר תקציב'
הכנה למרתף מחוסר תקציב
16/03/2017 | 06:47
113
שלום sofsof111,
במצב בו רוצים לחפור ולבצע "הכנה" למרתף , ישנן מס' אפשרויות , התלויות בסוג הקרקע , הטופוגרפיה של המגרש ובשיטת הביסוס. בכפוף לנ"ל לעיתים ניתן לבצע קירות דיפון ולהשאיר חלל חלול בו יבנה המרתף. צריך לקחת בחשבון שגם חפירה , דיפון ואיטום הבית באופן מתאים יעלו לא מעט כסף. יש לקחת בחשבון שבניית מרתף בעתיד מתחת לבית הקיים , תהיה כרוכה בעלות גבוהה מאוד (ביחס לבניית מרתף בזמן בניית השלד) , כך שבסוף התהליך , מרתף הינו הוצאה לא מבוטלת , גם אם מבצעים הכנה בלבד כראוי.
בהצלחה
לצפיה ב-'ממד - גודל+ עם או בלי חלון ???'
ממד - גודל+ עם או בלי חלון ???
14/03/2017 | 10:52
13
122
שלום, 
האם ניתן לבנות ממד ללא חלון (פנימי,ללא קירות חוץ) ?
מה הגודל המינימאלי לממד ? הבנתי שהגודל קשור ליישוב קידמי או עורפי- למה נחשב היישוב אורנית ?

תודה 
לצפיה ב-'החלון משמש ליציאה במקרה שהדלת נחסמת'
החלון משמש ליציאה במקרה שהדלת נחסמת
14/03/2017 | 11:10
104
גודל אאלט לפחות 9 מ"ר.
יש תקנון מפורט וברור של הג"א לממדים = חפשי ברשת.
כל ארכיטקט \ מהנדס בניין\מפקח בניה  מכיר את התקנון הזה והדרישות של הג"א .
בכל מקרה בכל אישור בניה צריך להגיש תוכנית, התוכנית חייבת לקבל אישור של מהנדס מהג"א והוא בודק את התיכנון .
לצפיה ב-'בניתי לי ממ"ד ללא חלון - אל תחזור על הטעות שלי'
בניתי לי ממ"ד ללא חלון - אל תחזור על הטעות שלי
14/03/2017 | 12:48
3
141
זה לא יכול להיות חדר לשימוש בימי חול ולא חשוב הגודל
לצפיה ב-'אני מתכוונת לממד ללא קירות חוץ-'
אני מתכוונת לממד ללא קירות חוץ-
14/03/2017 | 14:03
2
91
אני עושה אותו רק כי חייבים, והוא ישמש כנראה כמזווה ..

איך עשית ללא חלון וקיבלת אישור הג"א ???

לצפיה ב-'ב 1991 לא שאלו שאלות מיותרות'
ב 1991 לא שאלו שאלות מיותרות
14/03/2017 | 15:51
103
ועוד לא הפנימו את הרעיון האסטרטגי והגאוני של שר הבטחון ארנסט שיזם את הנושא והפך אותו לחוק ששינה את המצב הבטחוני והוריד מהממשלה עול כבד מנשוא של דאגה לעורף כפי שהיתה בתקופת המקלט במרתף או במרכז השכונה, (רק בשוויץ יש מצב דומה),

גם כמזווה (תפקידו של הממ"ד שלי) זה לא מוצלח,
תכנון טוב של בית לא צריך לכלול מצב כזה, אם המתכנן שלך לא מוצא פתרון טוב החלף אותו באחר!
לצפיה ב-'אני מכירה בית עם ממ"ד עם חלון שנפתח לחדר אמבטיה'
אני מכירה בית עם ממ"ד עם חלון שנפתח לחדר אמבטיה
15/03/2017 | 14:44
85
דו משפחתי באזור נתניה. הממ"ד צמוד לקיר המשותף. אין לו קיר חיצוני.
יש דלת ממ"ד שנפתחת למסדרון וחוסמת אותו (!)
ויש חלון שנפתח לח. אמבטיה של ההורים. (!!!)
כל הזכויות לתכנון הגאוני, אחד משורה אינסופית של בעיות  בתכנון הבית הזה, שייך למעצבת פנים שמישהו חתם לה.
אבל זה עבר אישור הג"א.

לצפיה ב-'כן - ניתן לבנות ממ"ד ללא חלון.'
כן - ניתן לבנות ממ"ד ללא חלון.
14/03/2017 | 21:24
4
142
ואכן - גודל מינימלי, 9 מ"ר נטו.
לצפיה ב-'מאיפה זה? '
מאיפה זה?
15/03/2017 | 14:12
3
88
לפי הנחיות פיקוד העורף חייבים חלון בממ"ד. 
לצפיה ב-'גם אני יודע שחייבים פתח מילוט וזה הגיוני'
גם אני יודע שחייבים פתח מילוט וזה הגיוני
15/03/2017 | 14:27
83
אם נופל טיל והבית קורס אי אפשר לצאת מהדלת , חייבים פתח יציאה נוסף.
זה גם היה חובה בתקן למקלטים ממלחמת העולם .
לצפיה ב-'אוקיי, אבדוק את זה '
אוקיי, אבדוק את זה
16/03/2017 | 19:07
1
62
אכן כפי שלב אמר, בתקנה נאמר "יותקן חלון אחד...",
אין התייחסות ל- לא חלון.
אבל גרתי בדירה שבה היה ממ"ד ללא חלון.
מבחינת תפיסת העולם של הג"א, פתח הוא נקודת תורפה,
ויותר עדיף בלעדיו. על מנת שמרחב מוגן יוכל לשמש כחדר
מתאפשר להתקין בו חלון הדף. 
לעניין מילוט - ממ"ד יכול להיות בקומה 20 
ככה שזה לא בדיוק פתח להימלט ממנו.
בשבוע הבא יש לי פגישה עם מהנדס הג"א,
אשאל אותו, ואעדכן
לצפיה ב-'יופי. אנא עדכן! '
יופי. אנא עדכן!
16/03/2017 | 19:28
25
לצפיה ב-'ממ"ד - גודל וחלון'
ממ"ד - גודל וחלון
15/03/2017 | 17:33
1
127
שלום sofsof111 , 

בקובץ התקנות המעודכן של פיקוד העורף , ההנחיות בנושא גודל הממ"ד מחייבות גודל מינימלי של 9 מ"ר (והחידוש הוא שמציינים גם נפח מינימלי - בעיקר בגלל אנשים שבנו ממ"דים בבתים ישנים באזורי עימות ובהם היתה מגבלת גובה - נקבע שהנפח המינמלי הוא 22.5 מ"ק). חשוב לציין עוד כי לבתים ישנים בהם יבוצעו תוספות ממ"ד , ישנה סמכות להג"א לאשר ממ"ד בשטח מינימלי של 5 מ"ר ונפח של 12.5 מ"ק במידה והנדסית לא מתאפשר להוסיף ממ"ד גדול יותר. אישור זה איננו תקף לבניה חדשה , ואיננו תקף לממ"דים בבנייה ישנה או חדשה ב"יישובים קדמיים". 
לגבי חלון (בשפה המקצועית "חלון הדף דירתי") - לפי חלק ג' בתקנות , סעיף 202 , יש חובה להתקין בכל ממ"ד חלון הדף דירתי. בעדכון האחרון אף הוסיפו כי בכל ממ"ד יותקן חלון הדף דירתי אחד בלבד , כלומר אסור ללא חלונות , ואסור יותר מחלון אחד..
על פי התקנות (סעיף 230 יז' סימן ז') , מותר לבנות חלון הדף דירתי על קיר פנימי , ובתנאי , שחלון זה יהיה מסוג "נגרר" וזה תקף אך ורק ביישובים עורפיים. ביישובים קדמיים , חלון ההדף הדירתי חייב להיות ממוקם על קיר חיצוני שהינו אף קיר עורפי.
אורנית נכון להיום איננה יישוב קדמי.

בהצלחה.

לצפיה ב-'חזק וברור , תודה .'
חזק וברור , תודה .
16/03/2017 | 12:52
27
לצפיה ב-'אפשר 2 דלתות'
אפשר 2 דלתות
15/03/2017 | 22:36
39
לצפיה ב-'התייעצות לגבי חזית מזרח - כניסה ראשית'
התייעצות לגבי חזית מזרח - כניסה ראשית
13/03/2017 | 17:07
2
161
שלום,
לאחר שחברי הפורום הבכירים ביאסו אותנו לגבי החזית בכניסה.
האם לדעתכם במקום הקיר דקורציה לעשות משהו בסגנון המצורף מתאים?
חזית הכניסה הראשית של הבית נמצאת ממזרח, כך שגם ככה פרגולה לא אפקטיבית לקיץ אלא רק לגשם.
בברכה,
נירו
לצפיה ב-'נראה לי שמה שהאדריכלית שלך ניסתה להשיג על ידי הקיר '
נראה לי שמה שהאדריכלית שלך ניסתה להשיג על ידי הקיר
13/03/2017 | 23:06
1
101
אני לא אדריכל, סתם זורק רעיונות.
זה הסתרה של הפינה הזו של המטבח שבולטת (רואים בהדמית העל). היא יכלה שהגג רעפים יבלוט גם על האזור הזה. אבל אולי היה חסר לה מטרז(?) או שהיא רצתה סימטריה שחצי מהגג יבלוט וחצי לא יבלוט.  עכשיו תגיד אם הדוגמא שנתת קשורה?
עזוב מה שכתבו לך בפורום, אתם אוהבים את זה? לדעתי הבית שלכם יותר נאה מהבית שהבאת בדוגמא.

לצפיה ב-'עיצוב חזית ראשית'
עיצוב חזית ראשית
13/03/2017 | 23:57
76
הי,
תודה בונהבית3.
ההדמיה לא מעודכנת, בתכנית המעודכנת קומה א' מכסה את הגג של המטבח.
מעבר לאסטתיקה, נראה לי שהחזית הזאת תעלה לנו כמה אלפי שקלים (בטון + ברזל) ואולי גם כלונסאה...
אז לשיקול האסטתי מתווסף שיקול כלכלי.
מעבר לאמור, התצורה הנוכחית מגבילה אותנו במירכוז חלון המטבח בגלל שהוא חלק מהמקצב של הדקורציה.
בברכה,
נירו

לצפיה ב-'הכנות לברז וכיור מחוץ לבית (גינה ומרפסת)'
הכנות לברז וכיור מחוץ לבית (גינה ומרפסת)
13/03/2017 | 16:50
17
227
שלום רב,
אני מתלבט אם לבצע הכנה לכיור בגינה בקומת קרקע או/ו במרפסת קומה א'.
מדובר בבית פרטי
השאלה מה הנחיצות לכיור מחוץ לבית...?(אם עושים אוכל בחוץ...) גם בגינה וגם במרפסת למעלה. אם שווה להשקיעה בהכנה עתידית או ביצוע בשלב הבניה.
צרפתי את תכנית האינסטלציה של הבית.
אודה לכם ותודה מראש לקבלת תשובה...
לצפיה ב-'הי. תמיד מומלץ להתקין כיור בגינה. לא רק למקרה שאוכלים'
הי. תמיד מומלץ להתקין כיור בגינה. לא רק למקרה שאוכלים
13/03/2017 | 20:13
15
163
בחוץ. גם כשעובדים בגינה, או שהילדים משחקים, וצריך לשטוף ידיים לפני שנכנסים לבית עם הבוץ. וגם כל מיני הזדמנויות אחרות. אני גם ממליצה על ברז חם+קר.
לגבי מרפסת קומה ב - בד"כ מרפסת כזאת נותרת מיותמת מחוסר שימוש, משום שבבתים בהם יש גינה/חצר גדולה, ליד המטבח, אף אחד לא טורח לקחת כוס קפה ולעלות למרפסת. גם אם יש ממנה נוף.
עם זאת - אם באמת תהיה בה בריכה אז יתכן שכן תשתמשו בה, אבל אז אתם צריכים בעיקר ברז, לאו דוקא כיור.

מותר לתת לך כמה הערות לגבי התכנית עצמה?
לצפיה ב-'תודה על תגובתך. כן אין בעיה...'
תודה על תגובתך. כן אין בעיה...
13/03/2017 | 20:41
14
101
אין לי הרבה אפשרויות למיקום הכיור בקומת קרקע אלא רק באזור שמול הסלון היכן שהקיר הגובל עם השכן
לצפיה ב-'אני רואה לפחות 4 מקומות חלופיים...'
אני רואה לפחות 4 מקומות חלופיים...
13/03/2017 | 21:18
13
116
לא רק אחד הכל תלוי בתכנון הגינה ועוד לפני כן בתכנון פיתוח החוץ (כרגע אין תכנון לפיתוח חוץ, יש מלבן מול הסלון, מלבן מול דלת הכניסה, ומיקום לקוי של ביוב שלא יאפשר שתילת עצים ברוב הגינה)

במרפסת למעלה - עשה הכנה לנקודת מים. גם להשקית עציצים בעתיד.
לצפיה ב-'היכן יכול להיות מיקום טוב יותר לשוחת ביוב?'
היכן יכול להיות מיקום טוב יותר לשוחת ביוב?
13/03/2017 | 22:17
12
62
מיקום השוחה תלוי גם בהזנת הצנרת שמתחברת אליו
לצפיה ב-'מקום מתאים לכיור'
מקום מתאים לכיור
13/03/2017 | 22:35
11
73
אתה יכול למקם כיור בכל אחד מהצדדים של הרחבה המרוצפת.
עוד כיור כדאי לך אולי למקם ביציאה מחדר השרות.
מה עם הכנה למערכת השקיה?
לצפיה ב-'מיקום כיור'
מיקום כיור
13/03/2017 | 23:14
9
52
מיקום הכיור גם נלקח משיקולים אסתטיים, כדאי לדעתי שיהיה מוסתר ולא גלוי ובמקום שלא מפריע.
היציאה מחדר השירות היא מאחורי הבית ששם לא אמורים להגיע או לשבת בדרך כלל.זאת רחבה אחורית קטנה
יש כיור בחדר שירות... למה גם מאחורה?הרבה כיורים זה יוצא
למערכת השקיה יש הכנה מאחורי הבית
לצפיה ב-'אז תוסיף לרשימה'
אז תוסיף לרשימה
13/03/2017 | 23:33
8
76
שהמיקום לראש מערכת השקיה הוא שגוי.  

לגבי הכיור חשבתי על 4 מקומות אסטטיים והגיוניים.  

הביוב צריך להיות מתוכנן אחרת.  צמוד יות8ר למבנה,
לצפיה ב-'למה שגוי?'
למה שגוי?
13/03/2017 | 23:41
7
58
איפה ראש מערכת צריך להיות?זה משנה איפה ממקמים?
מה ההבדל אם יהיה מקדימה או מאחורה?
הזנת המים הראשית לבית מגיעה מאחורה

אפשר לדעת היכן חשבת על מיקומי הכיור? תודה
לצפיה ב-'כי זה לא נכון'
כי זה לא נכון
14/03/2017 | 07:46
6
84
למקם אותו קרוב למקור המים, רחוק מהיעד העיקרי שלו,  המדשאה או מה שיהיה בגינה העיקרית,  באופן שצריך הרבה מובילים ארוכים.  

ברגע שתשחרר את הקבעון שכיור צריך להיות צמוד למבנה וקרוב לבטון,  ואפשר ליצור לו רחבה משלו,  אז גם אתה תמצא עוד מקומות.  

תשובות בשרטוט,  ואני לא יכולה לשרטט כאן.  פנה למתכנן נוף מהאזור שלך לפני(!) היציקות,  לפני(!) החפירה לביוב.  אם זה בהרצליה,  אז גם לפני ההיתר.  (כי הבנתי מכמה אדריכלים שתוכנית שינויים שם זה סיוט)
לצפיה ב-'מתכנן נוף'
מתכנן נוף
14/03/2017 | 16:00
5
121
כנראה שיש כמה דעות בנושא של ראש מערכת:
אצלי הבית הוא בצורת ר ופרגולה שסוגרת את הריבוע. אצלי מתכננת הנוף מיקמה כמה אופציות וחלקן בדיוק בפינה הרחוקה מהגינה. היא אמרה שחשוב שזה יהיה במקום הכי גבוה במגרש ובמקום נגיש ושעל מרחק אפשר לפצות בקוטר.
צירפתי שרטוט עם כל האופציות  (בסוף השארתי רק את הירוקים)

לגבי כיורים: לדעתי דווקא כן כדאי שהם יהיו קרובים ונגישים.
לצפיה ב-'אם יש מתכננת עשה רק מה שהיא אומרת'
אם יש מתכננת עשה רק מה שהיא אומרת
14/03/2017 | 18:44
4
69
בהנחה שהיא לא גננית שמדבר מ"ניסיון" אלא מי שלמדה אדריכלות נוף, כל מה שהיא אומרת עדיף על כל מה שיאמרו לך בפורומים. היא רואה במגרש דברים שאני לא רואה מכאן. 
היא עושה תוכניות ונותנת אחריות עליהן. אני רק נותנת עצות בפורום בלי שום אחריות. 

בכל אופן, עם הרעיון של קוטר שמפצה על מרחק אני ממש לא מסכימה, בטח ובטח בטח לא במגרש פרטי, ובשום פנים ואופן זה לא אפשרי כאשר קוטר הכניסה הוא 3/4".

שאל את דעתה לגבי כיורים. זה חלק מהעבודה שלה.
אני חשבתי על 4 כיורים  שכולם קרובים ונגישים, אבל לא כולם צמודים לבטון. קודם כל צריך לחשוב על פונקציונאליות שלהם, מה יש מסביבם. הרי זה לא סתם כיור תלוש מהקשר ותלוי על הקיר. נכון? ברגע שיהיה הקשר למשהו, הכל יסתדר. 
בהצלחה

לצפיה ב-'הוצע לי לבחור בכל אחת מהאופציות. נתון לשיקול דעתי'
הוצע לי לבחור בכל אחת מהאופציות. נתון לשיקול דעתי
14/03/2017 | 19:35
3
52
מה לדעתך הכי טוב משיקולי צנרת\מדשאה? וכן, זו עצה ללא אחריות.
הצנור אמור להיות 25 מ"מ.
לצפיה ב-'אין מצב שזה השרטוט שהיא נתנה. '
אין מצב שזה השרטוט שהיא נתנה.
14/03/2017 | 20:16
2
36
לצפיה ב-'ברור שלא. לא רציתי להעלות לפה את כל התכנית. ושרטטתי בצייר רק'
ברור שלא. לא רציתי להעלות לפה את כל התכנית. ושרטטתי בצייר רק
14/03/2017 | 20:27
1
54
הקטעים הרלוונטים. 

לצפיה ב-'/'
/
15/03/2017 | 16:30
29
/
לצפיה ב-'ןח'
ןח
16/05/2017 | 21:58
1
חן
לצפיה ב-'אז הנה כמה מחשבות על התכנית -'
אז הנה כמה מחשבות על התכנית -
14/03/2017 | 14:24
115
במבט ראשון על הבית חשבתי שמדובר בדירה. למה? כי החלונות כל כך קמצניים ומוזרים. אמנם יש ויטרינה גדולה מאד באיזור פינת האוכל ולחון גדול ויפה במטבח - אבל הסלון מוקף בקירות אטומים, למעט שני צוהרים. למה? גם בחדר ההורים יש שני חלונות צרים שממוקמים דוקא בגב המיטה. כלומר - מהמיטה לא יהיה לכם שום מבט החוצה, לגינה, לשמים. בעית הפרטיות שהחדר פונה לשביל הכניסה קיימת גם ככה. גם חלון ח.הרחצה של ההורים קטן ופונה לשביל הכניסה.
בהרגשה שלי קומת הקרקע תרגיש כמו דירה משום שלגינה ולשטחי החוץ אין נוכחות בבית.
דוקא בקומה השניה פתחתם חלונות גדולים....
אבל שם דוקא היציאה למרפסת הגדולה קמצנית למדי. כלומר - היות שמדובר בדלתות הזזה , יהיה לכם פתח יציאה של פחות מ 80 סמ. לא נוח ולא ממש מזמין.
בנוסף - עולה מהתכנית שאין התיחסות נכונה לכיוונים של הבית. מצד אחד יש גגונים מעל הפתחים בצד התחתון של הבית (דרום?) אבל יש גם גגדונים בצד העליון (צפון?) ויש הצידה לימין.... אין הגיון ברור בגגונים הללו.

פינת המשפחה למעלה לא ברורה. החלון מרחב ממוקם באופן שתוקע חלקית את העמדת הריהוט (ואם הוא מערבי אז בכלל...) .

עוד תהיה - למה לעשות 2 פינות אוכל צמודות זו לזו, באותו חלל, עם אותו נוף, שתיהן פתוחות לסלון ... ועל הכפילות הזאת "בזבזתם" חלל של כ 16 מ"ר ! בעיני זה מיותר לגמרי ומייצר מראה של מחסן שולחנות/כסאות.

הסלון מרווח מאד אבל צורתו לא ממש מוגדרת ולא ברור איך אתם מתכוונים לארגן שם את סידור הריהוט, תוך יצירת מרחק צפיה טוב (לא מה שיש כרגע) ומרחק שיחה טוב.

בקיצור - הייתי מארגנת לגמרי מחדש את כל החלל הציבורי, ואף מקטינה אותו קצת לטובת הרחבת הגינה העיקרית.

לצפיה ב-'אזעקה לבית פרטי עם חתולים'
אזעקה לבית פרטי עם חתולים
13/03/2017 | 15:58
3
85
שלום לכולם 
אנחנו מתכננים כרגע מערכת אזעקה לבית פרטי שצפוי להתחיל להיבנות בקרוב. יש לנו חתולים עצמאיים שיכולים לצאת ולהיכנס כאוות נפשם (מתוכננת דלת חתולים).
התייעצנו וקיבלנו הצעות ממספר אנשי אזעקות. בהרגשה שלי לא נותנים את הדעת עד הסוף לעניין החתולים. אחד אמר שניתן לשים גלאי נפח בתוך הבית שלא יופעלו בגלל החתול, שני אמר שגלאי הנפח שטוענים שהם לא מזהים בע"ח זה שקר והם פשוט עובדים פחות טוב, שלישי אמר שבכלל לא מומלץ להתקין גלאי נפח כשיש חתול כי הוא עלול לקפוץ ולהגיע לכל מיני מקומות.
מנסיוננו בבית הנוכחי (כרגע אין אזעקה) אכן ניתן למצוא לעיתים את החתול בכל מיני מקומות מוזרים וגבוהים- ועל כן מאמינה שיכול להפעיל את הגלאי- בהנחה והגלאי לא יודע להתעלם מהחתול.
האם קיימת טכנולוגיה לגלאי נפח שבאמת לא תזהה חתול קופץ בשל נפחו/משקלו הקטן יחסית?
שאלה נוספת, יש לנו ויטרינת סלון גדולה מאוד (7 מ'), הזזה עם 4 כנפיים, ללא תריס חשמלי. מצד אחד מסתיימת עם זכוכית פינתית מקובעת. מצרפת את התוכנית. איפה מומלץ למקם שם גלאי ואיזה? פנימי/חיצוני? קרן/שני וילונות?
הבנתי שגלאי וילון קולט חתול אם החתול צמוד לזכוכית. אז איזה פיתרון ניתן בכלל לספק לויטרינות/דלתות זכוכית? (שמגיעות עד הרצפה בניגוד לחלון). הייתי שמחה להתקין בנוסף גלאי נפח במרפסת, האם גלאי הנפח החיצוניים יכולים לתת לי מענה אמיתי (ללא הפעלה ע"י חתול אבל כן ע"י אדם זוחל/עומד)? 
שאלה כללית- האם לא מומלץ למקם גלאי קרן בקומת קרקע?
תודה ענקית לכל מי שיוכל לשפוך אור 
לצפיה ב-'תגבילו את החתול לאזורים שבהם אין גלאי נפח ואת הדברים היקרים '
תגבילו את החתול לאזורים שבהם אין גלאי נפח ואת הדברים היקרים
13/03/2017 | 16:19
64
תשימו איפה שאין חתולים וגלאים .
לצפיה ב-'אשמח מאוד לתגובות נוספות...'
אשמח מאוד לתגובות נוספות...
23/03/2017 | 20:18
1
3
לצפיה ב-'פתרונות אזעקה'
פתרונות אזעקה
29/03/2017 | 20:10
16

שלום ,
שלב התכנון של סוג הגלאים ומיקומן הוא מאוד חשוב.
את מוזמנת ליצור קשר מחר בשעות היום בשביל לקבל הצעה לשאלתך (:
יונתן - 0528296296

לצפיה ב-'מרכז הבנייה'
מרכז הבנייה
13/03/2017 | 13:47
3
131
שלום לכולם, אנחנו מתכננים לעבור לקיבוץ בעמק המעיינות ולבנות בית "בנה ביתך".

רציתי לדעת ולשמוע פידבקים על מרכז הבנייה הישראלי.
חשבנו להיעזר במרכז על מנת להימנע כמה שיותר מחריגות בתקציב

תודה
לצפיה ב-'יש עליהם דעות מעורבות. '
יש עליהם דעות מעורבות.
13/03/2017 | 20:19
124
המקום מאד ממוסחר, יותר משעוסקים שם בלימוד, עוסקים במאמצים לדחוף את המוצרים של המפרסמים שלהם, ולשכנע את הלקוחות שאלו המוצרים הטובים והנכונים. כלומר רמת אמינות נמוכה.
עם זאת חייבת לומר שיש אנשים שטוענים שנעזרו מהקורס.
לצפיה ב-'ומה לגבי ערן שריד?'
ומה לגבי ערן שריד?
14/03/2017 | 09:06
1
138
מישהו התנסה? אשמח להמלצות
לצפיה ב-'בוקר-טוב, אני עשיתי אומדן תקציבי עם ערן שריד, '
בוקר-טוב, אני עשיתי אומדן תקציבי עם ערן שריד,
14/03/2017 | 10:47
140
מבחינתי האומדן שקיבלתי ממנו היה אחד הדברים הטובים והחשובים שעשיתי בכל תהליך הבניה, אנחנו בשלבי סיום ונצמדים כל הזמן להצעות ע"פ האומדן ויודעים מראש כמה בדיוק (כמעו בדיוק....) יעלה לנו לסיים את הבית, אגב גם המשכנו איתו לפיקוח על תהליך הבניה, ומבסוטים מכל רגע.....

לצפיה ב-'מתזי צד למסאג' - למישהו ניסיון\המלצה מה כדאי?'
מתזי צד למסאג' - למישהו ניסיון\המלצה מה כדאי?
11/03/2017 | 15:24
2
82
מחפשים מתזי צד כדי להתקין 4 כאלו במקלחת לקבלת מסאג' טוב.
בהתחלה בחרנו בהאנסגרוהה: http://www.notaly.co.il/product?c0=34634
אבל לאחר בירור איתם הבנו שהמתזים שלהם הם יותר מתזי שטיפה - ולא ייתנו ג'ט חזק למסאג' - ובשביל זה כדאי לקחת את המתז מחברה אחרת. (הם טובים אבל לא מה שאנחנו מחפשים).
מצאתי את זה של בוסיני - למשהו ניסיון עם משהו כזה: http://www.bossini.it/en/prodotti/shower-heads/i00...

מנסה גם להבין מה ההבדל בפעולה בין זה לבין:

ובנוסף הומלץ לנו על:
אבל אני קצת מתקשה להבין מה מאלו יעשה את הפעולה הדרושה. 
למישהו ניסיון בזה ויכול להמליץ?

לצפיה ב-'בלי משאבת לחץ אי אפשר להפעיל דברים כאלה בישראל..'
בלי משאבת לחץ אי אפשר להפעיל דברים כאלה בישראל..
13/03/2017 | 16:21
1
31
לצפיה ב-'תלוי איפה אתה גר ובאיזו קומה למיטב הבנתי'
תלוי איפה אתה גר ובאיזו קומה למיטב הבנתי
13/03/2017 | 22:58
47
הבנתי שאם יש לך לחץ 3 עד 4 BAR, אז אין בעיה (שזה מה שאמור להיות בבתים פרטיים ובניינים משותפים קטנים).
ברור שאם גרים ברב קומות - אין מצב לזה.
ובנוסף - כמובן גם אפשר לשים משאבת לחץ אם אין את הלחץ המתאים והבנתי שגם זה לא עסק כל כך יקר.
אגב השאלה היתה על סוג המתז...
לצפיה ב-'אדמת גן'
אדמת גן
12/03/2017 | 14:09
23
128

המגרש (באזור ירושלים)  שלנו יושב על מילוי של סלע גרוס. חפרנו חפירות גישוש בפינות המגרש והסתבר שהעומק עד לסלע משתנה בין 1 מטר ל 2.7 דבר שיתכן ויגרור ביסוס על כלונסאות ולא יסוד עובר (שמענו דעות לכאן ולכאן)

בכל מקרה, אני עובר כרגע על המפרט וכתוב "מילוי 50 ס"מ של אדמת גן" , אני יודע שהנוהג הרווח באזור הוא להביא אדמה מקומית. אבל אני בכל זאת רוצה לפרט יותר.  
 מה אני צריך לכתוב בשביל שהניסוח יהיה יותר ברור?
האם אדמה  כל אדמה מקומית היא טובה, או שעדיף אדמת עומק?
הבנתי ש 50 ס"מ לא מספיק לעצים. האם בשביל העצים מספיק לחפור גומות עמוקות או שעדיף יותר עמוק בכל המגרש?
האם מומלץ לפזר קומפוסט לפני שממלאים באדמה? 
לצפיה ב-'רצוי שהאדמה תהיה מהעומק כדי שלא יהיו בה זרעים של עשבים'
רצוי שהאדמה תהיה מהעומק כדי שלא יהיו בה זרעים של עשבים
12/03/2017 | 15:36
20
107
יש אדמות קלות- חוליות - היתרון שלהן שהן קלות יותר לעיבוד לא מיצרות בוץ דביק ומחלחלות טוב.
חסרונות פחות פוריות, פחות שומרות מים ולכן צריך להשקות בתדירות גבוהה יותר.
אדמות כבדות - הן אדמות חרסיתיות שכשהן נרטבות הן נאטמות והמים מחלחלים בהם לאט יותר , הן קשוא לעיבוד ויוצרות בוץ דביק ( כמו חימר כדרים)
כללחשוב הוא  שאסור לשים אדמה כבדה מעל אדמה קלה כי זה יוצר שכבה אטומה (למטה יבש תמיד והמים לא מחלחלים).
כיוון שהאדמה המקומית יכולה להיות קלה יותר מהאדמה שתביא לכן אני היתי ממליץ לך להביא אדמה קלה יותר - למשל חמרה חולית, וכן לערבב קומפוסט אבל הבשכבה העליונה ולא התחתונה..
לצפיה ב-'לאאאאאאאאאאא'
לאאאאאאאאאאא
13/03/2017 | 10:12
19
122
אדמה מהעומק?? מי אמר לך את זה?
אדמת עומק היא לא פוריה.
זרעים זה דבר שאפשר לעקר, והאדמה פורייה ונפלאה.
אדמת עומק חסרה חומרים אורגניים ולכן פחות סיכוי שמשהו יצליח לגדול בה בלי הרבה תוספים ועזרה..
ולגבי החמרה - ממליצה להתייחס ברצינות לדבריה של מיכל - צריך להתאים את האדמה לאזור (כפי ש'בונהבית3' כתב). כדאי ממש לבדוק מה קיים במגרש וסביבו. צריך לבדוק גם בהתאם לתכנית הגידולים - האם יש צמחים עם דרישות מסויימות שחשוב להתייחס אליהן.
בקיצור - מתכנן מתאים.
"אדמת גן" - למדתי כאן בפורום - היא מין כינוי כללי לאדמה שלא מכילה הרבה אבנים ולכן קל לטפל ולעבד אותה. אבל זה לא אומר כלום על טיבה.
אם רוצים להיות בטוחים - צריך לקנות אדמה מסוחר שמכין תערובת מתאימה. זה יהיה יותר יקר. לא מכירה מישהו מהאזור שלך. אני מהצפון.
אם מעדיפים לנסות לחסוך - כדאי שיהיה אתך מישהו שמבין באדמה כדי לוודא שמה שאתה מקבל זה באמת מה שהזמנת - כדאי לבקש דוגמא מראש ולוודא אח"כ שהדוגמא מתאימה למה שמביאים בפועל. כדאי לברר מראש מאיפה היא מגיעה. סוחרים רבים לא ירצו לגלות בדיוק מאיפה הם לוקחים (כדי למנוע תחרות, או לא לגלות שהאיסוף לא חוקי), אבל לרוב למי שמבין הם יסכימו לתת מידע על האזור הכללי. אם יש לך זמן, ומביאים כמה משאיות - אפילו לנסוע אחרי הראשונה לראות לאן היא חוזרת למלא..
רק לא אדמת עומק!
בהצלחה!!
לצפיה ב-'יש הגיון מסוים בחמרה'
יש הגיון מסוים בחמרה
13/03/2017 | 14:59
18
74
 יש הגיון מסוים בחמרה, בגלל שסלע גרוס זו לא אדמה מקומית. אלא אדמה אחרת. מלאכותית בעצם.

נראה לי שהדעות חלוקות:
לדוגמא ראיתי ברשת.
– קחו בחשבון קומפוסט, מרבית אדריכלי הנוף והגננים ימליצו על כמות שבין 25 ל 30 ליטר למ"ר, אני נוהג להכניס 75 ליטר למ"ר, גם לכך יש משמעות פיננסית במכפלות. גינה של 350 מ"ר יכולה על פי זאת להכיל 9 קוב קומפוסט או על פי משנתי לקבל קרוב ל30 קוב.
....
קחו בחשבון שגינה זקוקה לאדמה עמוקה 60-90 ס"מ, כתבתי על זה בעבר פה, משאית אדמה (15 קוב) עולה בין 800 ל1500 שקלים בהתאם לסוג האדמה, מרחקים וכולי. תביאו תמיד אדמה מקומית. להביא חמרה להר או טרה רוסה למישור החוף זאת איוולת.  ותמיד אבל תמיד אדמת עומק, לעולם אל תביאו אדמה עליונה משום שאז תסתבכו עם אין ספור עשבים עדיף כבר להסתבך עם המאפיה)

לצפיה ב-' ואל תביאו אדמת הר כבדה כי תסתבכו עם בוץ דביק מזעזע.'
ואל תביאו אדמת הר כבדה כי תסתבכו עם בוץ דביק מזעזע.
13/03/2017 | 16:06
10
72
הכי טוב, נוח, וזול,  זה חמרה חולית מעומק של לפחות מטר (כדי שלא יהיו בה שורשים של סעידה)
לערבב עם קומפוסט בשכבה העליונה ולדשן עם אוסמוקוט וכ"ד.
זה גם מה שרוב הגננים עושים.
לצפיה ב-'לא נכון!'
לא נכון!
13/03/2017 | 16:58
9
94
בעיקר לא בזכרון יעקב, פה הטרה רוסה זה זהב, אדמה מעולה, שלא כדאי בשום פנים ואופן להחליף בחמרה.

וממש לא מענין אותי מה ש"רוב הגננים" עושים. הם גם מפזרים קומפוסט על דשא, אז מה?!? אולי נעתיק מהם כי הם "הרוב"??
הם מביאים חמרה כי זה קל יותר להביא חמרה, וזה קל יותר עבורם  (הגננים) לעבוד בחמרה. בשבילי שני אלה הם לא שיקולים בכלל. 

לצפיה ב-'לא רוצה בוץ שחור ודביק אצלי בגינה '
לא רוצה בוץ שחור ודביק אצלי בגינה
14/03/2017 | 11:27
8
39
לצפיה ב-'טרה-רוסה היא האדמה הטובה ביותר בישראל!'
טרה-רוסה היא האדמה הטובה ביותר בישראל!
14/03/2017 | 12:08
7
89
וכל מי שיש לו יכולת למלא בה, כאשר האדמה המקומית היא טרה-רוסה או גרומוסול,  עדיף שלא ימלא בשום דבר אחר, בטח לא בחמרה. (פרט למקרים ספורים יוצאי דופן).
זה אפילו נכון גם לחלק ניכר מהמקרים שבו המקומית היא רנזינה כבדה.

אבל אם אתה לא רוצה אותה, אז סבבה, אל תעשה!
לצפיה ב-'נכון היא טובה לחקלאים בשדות . ליד הבית מתאים אדמה חולית'
נכון היא טובה לחקלאים בשדות . ליד הבית מתאים אדמה חולית
14/03/2017 | 14:47
6
64
שלא עושה בוץ נורא כלכך וקלה לעיבוד ידני .
לא לכולם חשובות רק  הפוריות ויכולת אחזקת המים בגינה. לפעמים יותר חשוב הנוחות לעיבוד ולעישוב לחפירה ולעדירה ספיגה מהירה של מים  והעדר בוץ  דביק ושלוליות.
אני חושב שלפני שאת ממליצה לאנשים על אדמה כזאת כדאי שתימני בפניהם גם את היתרונות וגם את החסרונות  ותני להם להחליט,  כי אחרת  יקללו אותך כל החיים.

לצפיה ב-'הכי טוב ריצוף מקיר לקיר. אין בוץ וזה מושלם!'
הכי טוב ריצוף מקיר לקיר. אין בוץ וזה מושלם!
14/03/2017 | 18:50
1
71

עדין לא היה אחד ש"קילל" אותי על כך שבחרתי עבורו אדמה פוריה וטובה, להיפך, שמעתי רק ברכות.
לאף אחד מלקוחותי אין "בוץ", כולל לא לי בגינה שלי, כי יש צמחיה, שבילים וחיפוי.
ולאף אחד אין שלוליות, כי אני מתכננת את השיפועים
בזכות עיבוד נכון והמון קומפוסט היא גם סופגת במהירות טובה.
והכי מאושרים הם הצמחים, כי הם קיבלו אדמה פוריה.
ואין צורך במערכת דישון, ואין צורך בהשקיה גם 3 שבועות אחרי הגשם האחרון.

לעומת זאת, מי שיש לו חמרה מיילל על עשביה וסעידה מקיר לקיר וכתמים כתומים על הקירות, ומשלם על הצורך בדישון אינסופי לאדמה הדלה והעניה שלו.
לצפיה ב-''
14/03/2017 | 18:55
9
לצפיה ב-'ה"יתרונות" שאתה מתאר לא משהו, והחסרונות גם לא מדוייקים'
ה"יתרונות" שאתה מתאר לא משהו, והחסרונות גם לא מדוייקים
14/03/2017 | 18:54
3
57
טרה רוסה היא אדמה נפלאה והגינה שלי משגשגת בזכותה.
אגב - אני מעדיה קצת בוץ על חול שנכנס לכל מקום ואי אפשר להפטר ממנו......
לצפיה ב-'בכל מקרה לכל מי שגר בשפלת החוף דרומה לפרדס חנה יש אדמה קלה'
בכל מקרה לכל מי שגר בשפלת החוף דרומה לפרדס חנה יש אדמה קלה
15/03/2017 | 11:23
2
50
או חמרה חולית , או אדמה חולית אחרת, באופן טיבעי, ולכן ממילא אסור לו לשים מעל זה אדמה כבדה יותר.

לצפיה ב-'נכון מאד! בכל מקום בארץ '
נכון מאד! בכל מקום בארץ
15/03/2017 | 11:31
47
אסור לשים אדמה כבדה מעל קלה.
לצפיה ב-''
15/03/2017 | 22:39
2
לצפיה ב-'יש עוד סוגי אדמות פרט לחמרה ו"סלע גרוס" '
יש עוד סוגי אדמות פרט לחמרה ו"סלע גרוס"
13/03/2017 | 16:56
31
לצפיה ב-'כן, הדיעות חלוקות'
כן, הדיעות חלוקות
13/03/2017 | 17:02
5
71
גם אני בגישה של אבינדב בגין, שאותו ציטטת. נוהגת בדיוק כמותו.

ובכל זאת, יש מקרים יוצאי דופן. כל מקרה לגופו. למשל, בזכרון יעקב בכל הגינות אני אומרת למלא טרה רוסה, אבל קרה מקרה מסוים שבו מסיבות מסוימות דוקא אמרתי למלא חמרה חולית.
לכן צריך להביא למקום מתכנן נוף מקצועי, והוא יפעיל את מערכת השיקולים על סמך הידע שלו. אי אפשר לאמר שום דבר דרך אינטרנט ופורומים.
לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
13/03/2017 | 18:46
4
53
מה השיקולים שגרמו לך דווקא להחליט שבמגרש ספציפי צריך חמרה? האם במגרש מורכב כזה צריך דוח מייעץ קרקע, או שאין קשר בין הדברים.

מה המאפיינים של סלע גרוס ( מילוי)  אפשר לשתול על זה? זה נחשב האדמה קלה?

לצפיה ב-'אי אפשר לשתול על סלע גרוס. זה לא אדמה. '
אי אפשר לשתול על סלע גרוס. זה לא אדמה.
13/03/2017 | 18:56
3
131
והמגרש דוקא בכלל לא היה "מורכב" בכלל  ההסבר לשיקולים שלי רלוונטי למגרש הספציפי ולא יענין אף אחד שאין לו מגרש זהה. רק רציתי להדגים שאין תשובה אחת ויחידה לכולם. הכל זה תלוי מקרה ספציפי.

מצורפת תמונה מהמגרש ההוא אחרי מילוי קרקע ולפני הגינון. הדבר הכי מענין כאן זה דוקא צבע החומה שהלקוחות האמיצים שלי בחרו!

לצפיה ב-'זה את תכננת את זה?'
זה את תכננת את זה?
13/03/2017 | 22:51
2
80
בלוני גז על טרסה ועל זה השענת מתלה לכביסה?
אני בכל זאת סקרן, איך את מחליטה בעיניני אדמה, את מקשיבה עם טלסקופ,מריחה, שוקלת? תגלי את הקסם שלך.
ולא ענית, האם זו אדמה קלה, כלומר אם שמים על זה אדמה קלה או כבדה, האם נוצרת בעיית ניקוזים?
לצפיה ב-'זה צולם באמצע בניה'
זה צולם באמצע בניה
13/03/2017 | 23:18
1
86
בלוני הגז מוטלים שם לא מחוברים לכלום ובטח שזה לא מקומם,  מתלה הכביסה זה חלק מפסולת בניה.  זה צילום של בית באמצע שיפוץ מסיבי  בפנים ובחוץ.  
הראיתי שזו חמרה.  תתרכז בחמרה ואולי גם בגוון של הקיר.  

לא שמים אדמה כבדה על קלה.  אפשר הפוך.

כדי לדעת במה למלא ולהיות בטוח בודאות בפתרון, הסוד הוא ללמוד קורס בתורת הקרקע,  2 קורסים בהכרת צמחיה ו4 קורסים בתכנון צמחיה.  רצוי אחרי זה גם כמה וכמה (15) שנות ניסיון מעשי כולל כמה באזור שבו נמצא המגרש.  זה כל הסוד.
סטטוסקופ לא נדרש.    

לצפיה ב-'שמתי לב לטעות של הטלסקופ'
שמתי לב לטעות של הטלסקופ
13/03/2017 | 23:25
73
כתבת:
מילוי זה לא אדמה. מסקנה מדברייך שעל מילוי אפשר למלא כל אדמה.

לצפיה ב-'מי כתב את המפרט? פנה אליו'
מי כתב את המפרט? פנה אליו
12/03/2017 | 17:57
110
כשאני כותבת מפרט, אני מציינת בדיוק איזה סוג אדמה ואיזה עומק.

כמות הפרטים בשאלה שלך לא מספיקה לתת תשובה.
פנה למתכנן נוף מהאזור שלך שיבחר עבורך.

ובבקשה אל תמלא חמרה רק כי מישהו באיזה פורום כתב שזו אדמה טובה... בניגוד למיתוס, זו אדמה דלה שממלאים רק במקרים מסוימים.

לצפיה ב-'התמונה ששמת בפוום גינון משמעותית מאד לעזרה. הדיון כאן תיאורט'
התמונה ששמת בפוום גינון משמעותית מאד לעזרה. הדיון כאן תיאורט
16/03/2017 | 16:05
28
הדיון כאן תיאורטי מאד כי הוא לא רלוונטי למה שבאמת יש אצלך.
אכן - כאן התנגדתי לדבריו של אבי כי בתיאוריה הם לא תמיד נכונים, אלא רק לפעמים.
התייחס למה שהוא כתב לך בפורום גינון - חשוב באמת לא למלא אדמה כבדה כשלמטה יש תערובת מוזרה שאינה אדמה כלל..
אגב - כן הייתי מביאה מומחה שיגיד מה לעשות עם מה שיש במגרש.
אולי עדיף אפילו לא להשאיר את זה שם אלא להוציא הכל ולמלא יותר אדמה טובה.
ואולי לא.
לי אין יכולת מתמונה אפילו לנחש אם משהו יכול לצמוח על מה שיש לך שם.
מה שבטוח - אל תמלא אדמה כבדה אם אתה משאיר בתחתית משהו שהוא לא אדמה כבדה..

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום לימודי נדל
מתעניין בלימודי נדל"ן?
זמן לנדל
זמן לנדל"ן
יבוא 4 U
חברת יבוא 4 U

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה