לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום בונים בית

בונים בית ? בואו לספר על החלום ואיך הוא הופך למציאות. זה המקום להתלבט איתנו בדילמות הקטנות והגדולות של הבניה ולעבור ביחד את הדרך הארוכה והמפרכת עד הרגע המיוחד בו תכנסו אל הבית שלכם. הפורום הוא פורום לתמיכה ולדיונים מקצועיים ואחרים. אנא הקפידו על חוקי הכתיבה בפורום אותם ניתן למצוא בתקנון הפורום. ברוכים הבאים ושהמסע יהיה מהנה לכולנו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בונים בית

בונים בית ? בואו לספר על החלום ואיך הוא הופך למציאות. זה המקום להתלבט איתנו בדילמות הקטנות והגדולות של הבניה ולעבור ביחד את הדרך הארוכה והמפרכת עד הרגע המיוחד בו תכנסו אל הבית שלכם. הפורום הוא פורום לתמיכה ולדיונים מקצועיים ואחרים. אנא הקפידו על חוקי הכתיבה בפורום אותם ניתן למצוא בתקנון הפורום. ברוכים הבאים ושהמסע יהיה מהנה לכולנו.

לצפיה ב-'מחשבון מומלץ - הצמדה למדד תשומות הבנייה'
מחשבון מומלץ - הצמדה למדד תשומות הבנייה
15/01/2017 | 14:22
45
מאפשר לתכנן את התשלומים לקבלן:
http://www.financialzone.co.il/madad_tsumot.html
(באמצע הדף)
לצפיה ב-'תוספת חדר בבית קיים'
תוספת חדר בבית קיים
15/01/2017 | 11:48
5
99
היי
הבית קיים, בנוי 10 שנים
בבית גרים זוג וארבעה ילדים
זקוקים לחדר נוסף לתוספת החדשה..
ניסינו כל מיני אופציות ורעיונות שירדו מכל מיני סיבות ועלויות
כעת עלה לי רעיון חדש
מצב שרטוט
האם נכון לסגור את הפינה שמשמת כיום פינת אוכל
לשבור את הקיר שמקווקו בירוק ובעצם להתחבר לחדר ארונות
להשאיר את הכניסה מתוך חדר שינה - כרגע
הקוווים הכתומים אלו קירות ששברנו על מנת לפתוח את המטבח
אין שירותי אורחים מסומנים באיקס כתום - בוטלו

תודה על ההתייחסות לשאלה בבקשה
לצפיה ב-'לא הצטרף הקובץ - הנה הוא'
לא הצטרף הקובץ - הנה הוא
15/01/2017 | 11:49
1
98
תודה
לצפיה ב-'רעיון למחשבה'
רעיון למחשבה
15/01/2017 | 12:26
62
אני הייתי שוקל ברצינות לוותר על שירותי אורחים ומנסה לצרף את השטח הזה לחדר.  לא יקרה לאורחים כלום אם הם ישתמשו בשירותים שליד חדרי הילדים. בדירה כזו, כל מטר מרובע חשוב. 
לצפיה ב-'הי לך. תסבירי קצת מה אנחנו רואים פה, זה בית ? דומשפחתי?'
הי לך. תסבירי קצת מה אנחנו רואים פה, זה בית ? דומשפחתי?
15/01/2017 | 14:44
2
67
מה יש מעבר למטבח והחדרים - חצר? שלכם? של הבנין? מה יש מעליכם? בני כמה הילדים ולמי מיועד החדרון הנוסף? וכו כל פרט רלוונטי....
האם את יכולה להעלות שרטוט מלא, כולל מידות, של כל הדירה/בית?

על פניו - הדירה די צפופה כבר ככה, והחדר המוצע יהיה ממש צינוקי. הן בגלל הגודל והן כי אין לו חלון, ובנוסף הכניסה אליו מחדר הורים...   
סוג של הארון של הארי פוטר
אם מדובר על פינת עריסה לתינוק בן יומו עד שיגדל קצת ואז יצטרף לאחיו בחדר - סביר.
אם מדובר על חדר לילד/נער - ממש לא.
לדעתי.
כל אופציה אחרת , לשכן ילד עם אח/אחות עדיפה בעיני.

לצפיה ב-'היי תשובות'
היי תשובות
16/01/2017 | 13:01
1
69
זה בית בבניין מדורג
מעבר למטבח ישנה חצר 70 מטר שלנו מעליה זה כביש אנחנו מתחת כזה...
הילדים הם
בן 12
בת 11
בן 7
בן 2
החדר מיועד לבן השנתיים
כל תירוץ שאתרץ לא רלוונטי אבל שורה תחתונה אין אפשרות למקם שני ילדים בחדר אחד 
כלומר פיזית אפשר לשים את הילדון במיטת מעבר או נפתחת עם הגדול
אבל
חיפשתי לו פינה משלו עם מתחם משלו עם קיר וקישוט/תמונה משהו שלו
אין לי אפשרות לייצור שניים ביחד - החינוך הפינוק מה שתגידו...ברור שמלא עושים זאת אני מחפשת שלא...
חשוב לי היייחודיות ההבנה שיש לילד פינה שלו שאינני יכולה לתת לו בחדר עם עוד אחד - משחקים שונים חברים שבאים...וכו

תודה על ההתייחסות כנראה ארד מהרעיון ואמשיך לשבור את הראש
לצפיה ב-'אני כמובן לא מתערבת לך בחינוך '
אני כמובן לא מתערבת לך בחינוך
16/01/2017 | 13:16
66
רק אלך עם מה שאת מבקשת:
אם את רוצה לתת לילד מקום משלו, שיוכל לרגיש שזה שלו, שיוכל לארח חברים וכו...אז כוך זעיר וצפוף בלי חלון - זה לא זה! לארח בטח לא, וגם סתם להרגיש טוב עם המקום שלו (בטח כשלאחים שלו יש חדרים מרווחים ומוארים).  
את יכולה להחליט שלטובת השוויון תחריבי את כל החדרים ותחלקי שני חדרים ל 3 ילדים. לא נראה לי שזה גם לטובת הענין.
לפיכך 3 האופציות היחידות שנראות לי מתאימות לרצון שלך הן:
א. להזיז את הקיר (או חלק ממנו) בין שני חדרי הילדים לטובת הרחבה של החדר שבו יהיו שני ילדים, למשל ע"י יצירת נישה למיטת הילד. או לבנות לו מיטה ייחודית שתהיה לה אפשרות סגירה מסביב ע"י בד (כמו אוהל גדול). למצוא את הנוסחה שתייצר עבורו פינה נפרדת שלו.
ב. לבנות עוד חדר בחוץ. 
ג. להחליף דירה. לקנות או לשכור. 
לצפיה ב-'משכנתא ושיפוץ'
משכנתא ושיפוץ
15/01/2017 | 10:11
1
58
האם צריך להודיע משהוא לבנק הממשכן במידה והורסים את הבית הממושכן ובונים אחר במקומו?
לצפיה ב-'צריך לבדוק מה כתוב בחוזה - אבל כן, כדאי כדי לקבל הגדלה'
צריך לבדוק מה כתוב בחוזה - אבל כן, כדאי כדי לקבל הגדלה
15/01/2017 | 17:36
45
של המשכנתא עקב שיפור המבנה (בהנחה שמשפרים )
לצפיה ב-'אדריכל רשום'
אדריכל רשום
15/01/2017 | 01:12
11
111
שלום,

אנחנו מחפשים כרגע אדריכל לתכנון בית פרטי.
נפגשנו עם כמה, ומסתבר שדווקא שזאת שיותר התחברנו אליה (מבחינת אישית ועיצובית) היא לא אדריכלית רשומה.

הייתי שמח לשמוע מהנסיון שלכם - עד כמה הדבר הזה משמעותי?
אני לא מנסה לזלזל בהשקעה ובידע שמקבלים תוך כדי התואר, אלא להבין האם על פי רוב יש באמת הבדל איכותי בין אדריכלים רשומים לכאלה שלא (אבל עם הרבה שנות נסיון)?

(לדעתי ברוב התחומים הנסיון יותר משמעותי מהלימודים, ואני מנסה להבין מה המצב פה, מהנסיון שלכם)

תודה!
לצפיה ב-'מה המשמעות של 'לא רשומה' ? שהיא רק סיימה ללמוד? '
מה המשמעות של 'לא רשומה' ? שהיא רק סיימה ללמוד?
15/01/2017 | 09:01
9
79
בעיני הנסיון הוא הפן הכי משמעותי בבחירת מתכנן, משני טעמים:
א. הלימודים חשובים מאד - אבל בתחום כל כך מורכב ומסובך הלימוד האמיתי נעשה תוך כדי עבודה. כמו ברפואה - עד שלא צברת כמות מסויימת של קילומטרז' בשטח אתה לא יודע כלום. אתה יכול להיות נורא מוכשר , אבל זה רק תצנאי בסיס התחלתי.
ב. בלי נסיון בעבודה אין לכם אפשרות לקבל תמונה אמיתית של יכולותיה וכישוריה האדריכליים. אין ממי לקבל המלצות/דיס המלצות , אי אפשר לראות אם היא/אתם חולקים טעם, דרכי עבודה, וכו. אז נכון שסגנון זה משהו שהאדריכל לא אמור לכפות על הלקוח, אלא להתאים את עצמו לדרישות הלקוח. אבל במקרים רבים בכל זאץת רואים שאדריכל מביא איתו 'סגנון' או התיחסות מסויימת לבתים שהוא מתכנן, ובכל מקרה ללא נסיון לא תדעו אם היא כך או אחרת.

נכון שזה סוג של לופ - בלי נסיון לא תשיג עבודה, ובלי עבודה לא תרכוש נסיון וכו... לכן אדריכל מתחיל נדרש לעבוד במשרדים ותיקים, לרכוש נסיון, לצבור ידע, ללמוד. ולהתחיל בקטנה....

לצפיה ב-'לא, היא די ותיקה'
לא, היא די ותיקה
15/01/2017 | 09:15
8
89
הכוונה היא שאין לה הכשרה של אדריכל, אלא עיצוב פנים וכו'.

מאחר ואת מסכימה שהנסיון הוא הדבר הכי חשוב - האם לדעתך יש הבדל מהותי בין מעצבת פנים מנוסה (שעשתה גם "תכנון אדריכלי" למספר רב של בתים) לבין אדריכל עם נסיון דומה?
לצפיה ב-'חד משמעית: לא לוותר על אדריכל אמיתי'
חד משמעית: לא לוותר על אדריכל אמיתי
15/01/2017 | 10:20
3
104
אני יכולה להמליץ לך מניסיון מול עמיתים שלה: בשום פנים ואופן לא לאפשר למי שאינו אדריכל או לפחות הנדסאי אדריכלות לתכנן לך את הבית!!!
התוצאה מניסיוני היא בית שמבחינה אדריכלית מתוכנן רע עד זוועה.
אבל מבחינת עיצוב פנים הכל יפהפה. כאילו הבריקים מכסים את הטעויות האדריכליות... (לא, הם לא... למרות שבמגזינים הם מצטלמים שיגעון). מי שאינו רואה מעבר לבריקים ולכריות על הספות, לא מסוגל להבין כמה שהתכנון קלוקל.

הניסיון שלי עם "אדריכלי הפנים" הללו כל כך רע, שאני ממש מסרבת להכנס לעבוד בפרוייקטים כאלה בשלב התכנון. (כן, עד כדי כך!!!). למשל, הייתי בפרוייקט  שבו היכולות האדריכליות והתנהלות של המעצבת שהתחזתה לאדריכלית היו כל כך רעים, שזה ממש הדיר שינה מעיני, ממש כך, לא כמליצה.

ראיתי הרבה מאד תכנונים של מעצבות פנים שחושבות שהן אדריכליות. אף אחד מהם לא היה אפילו ברמה סבירה, ובטח ובטח לא יותר מכך. אפשר לזהות שזה לא אדריכל מקילומטר.

חד משמעית: לא לוותר על אדריכל. קח את המעצבת הזו לעיצוב הפנים, אבל אל תוותר על אדריכל אמיתי.
לצפיה ב-'אמרתי בדיוק מה שאני חושבת - אדריכלות זה לא רק כשרון אלא'
אמרתי בדיוק מה שאני חושבת - אדריכלות זה לא רק כשרון אלא
15/01/2017 | 10:41
72
ידע והבנה ויותר מהכל - גישה. אמרתי גם שההבדלים בין הכשרת אדריכלים למעצבים משמעותיים ביותר.
כנראה שמה שכתבתי לא הובן בדיוק, אז מרעננת את ניסוח ההודעה הקודמת....

כאמור - לא המלצתי לו כלום. העליתי את הנקודות הרלוונטיות.
אבל - אני לא יכולה יכולה לשלול לגמרי כישורים של מי שאיני מכירה. אם היא תכננה בתים רבים והם יצאו מעולה, אז מי אני שאפסול את יכולותיה?
הבעיה כמובן של איך שופטים את איכות הבתים שתכננה, ועל כך כתבתי.
לצפיה ב-'אני מכיר אדריכל שלמד בחו"ל אבל הוא לא מורשה בארץ'
אני מכיר אדריכל שלמד בחו"ל אבל הוא לא מורשה בארץ
15/01/2017 | 13:37
1
50
יש לו נסיון של עשרות אם לא מאות בתים. והוא יותר טוב ומנוסה מהרבה הנדסאים ואדריכלים שלמדו פה.  האם בבואך לתכנן לעצמך בית, היית לוקחת אותו כי אהבת את הבתים שראית שהוא עשה או שהיית לוקחת "אדריכל אמיתי" ומתפשרת על התוצאה? 
לצפיה ב-'איך הגעת למסקנה שהוא טוב יותר?'
איך הגעת למסקנה שהוא טוב יותר?
15/01/2017 | 13:58
50
הגעת למסקנה הזו על סמך חוות דעת מקצועיות (של אדריכלים אחרים, למשל)? או על סמך הסתכלות בתיק עבודות מצולמות שלו? או על סמך זה שהוא נחמד ויש ביניכם כימיה?

אם הוא באמת טוב, ולמד במוסד מוכר, הוא יכול לעבור בחינה אצל רשם האדריכלים ולהרשם גם בארץ.  יש לא מעט אדריכלים שעברו את המשוכה הזו ונרשמו. למשל, אני מכירה מישהי שלמדה באיטליה והיא אדריכלית רשומה בישראל. 

בעיקרון, אני לא הייתי לוקחת לתכנון ביתי אדריכל שלא מוסמך לחתום כעורך בקשה להיתר בניה. גם לא אחד ש"מישהו חותם עבורו".
חתימה זה הרבה יותר מאחריות משפטית. 
לצפיה ב-'האם לדעתך יש הבדל מהותי בין מעצב לאדריכל? כן - בהחלט.'
האם לדעתך יש הבדל מהותי בין מעצב לאדריכל? כן - בהחלט.
15/01/2017 | 10:43
3
65
ההבדלים משמעותיים ועמוקים, לא רק מבחינת ידע והבנת מערכות וכו, אלא בעיקר מבחינת הגישה והקוספציה.
אבל- אני לא שוללת שיש יוצאי דופן. ישנם מתכננים מעולים שלא למדו אדריכלות כלל, אלא עיצוב תעשייתי או אחר.
השאלה הגדולה היא האם אתה, כלקוח הדיוט וחסר נסיון, יודע ומבין מספיק כדי לאמוד את מידת המקצועיות ואיכות התכנון שלה...
אם התשובה היא כן, ויש לך הרבה המלצות, ויש הוכחות בשטח לבתים איכותיים, והיא מוצאת חן בעיניך - לך על זה.
אם התשובה היא : לא בטוח - לא הייתי לוקחת סיכון.
לצפיה ב-'אופס בינא סליחה, הודעתך נמחקה לי בטעות יחד עם הודעתי'
אופס בינא סליחה, הודעתך נמחקה לי בטעות יחד עם הודעתי
15/01/2017 | 10:48
45
ועכשיו אין לי איך להחזיר ואתה. אנא כתוב שנית הכל.
לצפיה ב-'וכדי שיהיה ברור - דיברתי על היוצאי דופן. מתי מעט שלמרות שלא '
וכדי שיהיה ברור - דיברתי על היוצאי דופן. מתי מעט שלמרות שלא
15/01/2017 | 11:33
1
60
למדו אדריכלות, עבודתם טובה.
ברוב רובם של המקרים, כמו שמיכל תכנון נוף כתבה, אני יכולה לזהות מקילומטר תכניות של מעצבים למיניהם. משום חוסר ההתיחסות למגרש, לסביבה שלו, לכיווני האויר והשמש, להצללות, לקשר בין פנים לחוץ וכן הלאה.... כל אלו סוגיות אדריכליות מהמעלה הראשונה שחשיבותם לאיכות הבית עצומה, אבל ממש לא נכללים בתחום השיפוט של מעצב פנים ולא נכללים ברפרטואר שלו לתכנון הן מבחינת ידע והן גישה.  

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
15/01/2017 | 13:20
17
לצפיה ב-'אני מציע שגם את הטייח / שרברב / מסגר / בנאי '
אני מציע שגם את הטייח / שרברב / מסגר / בנאי
15/01/2017 | 11:02
75
אל תיקח ללא אנשים ללא תעודות .
אין חובה לקחת אדריכל , בטח לא בישראל , התוצאות בשטח לא מרשימות בכלל 
אדריכלים בישראל הם אנשים בעלי יכולות וירבליות טובות , זה הכל 
אין מאחריהם שום קבלות בבניה פרטית . 
תכלס אתה צריך שיהיה בבית כל מה שאתה צריך בלי לבזבז יותר מידי שטח על מעברים . כל השאר זה עיצוב . 
בית יפה זה עיצוב ולא חלוקת השטח . 

לצפיה ב-'עזרה בתכנון מטבח '
עזרה בתכנון מטבח
14/01/2017 | 13:44
5
163
אשמח לחוות דעת על תכנון המטבח. אנו מתכננים לרכוש בית יד שניה והמטבח אינו מתאים לשימוש שלנו. מעדיפים מטבח פתוח יותר ומעדיפים אי, שלידו יוכלו לשבת 5 בני המשפחה לארוחות יום יומיות. כיום פינת האוכל חיצונית למטבח ולכן לא מתאימה לכך. אשמח לחוות דעתכם על איך ניתן לשנות את המטבח הקיים כך שיענה על צרכינו (חשבנו להרוס את אחד מקירות המטבח, זה שנמצא משמאל לדלת הכניסה לבית ולבנות אי מאמצע המטבח לכיוון אותו קיר). שימו לב שאסור להרוס את הקיר בין המחסן למטבח. אשמח לרעיונות/דעות.
לצפיה ב-'כדי שניתן חוות דעת על התכנון אנחנו צריכים תכנית '
כדי שניתן חוות דעת על התכנון אנחנו צריכים תכנית
14/01/2017 | 20:17
4
85
גדולה וברורה יותר, עם מידות רוחב ואורך של כל חלל.
במצב הזה קשה להבין את מלוא האינפורמציה ולהאריך גדלים רלוונטים.

אבל בינתיים אני תוהה - למה לדעתך אי אפשר לאכול יום יומית בפ.האוכל? היא אמנם לא ממש בתוך המטבח אבל לגמרי צמודה אליו.
לצפיה ב-'מסכימה שאפשרי לאכול בפינת האוכל אבל '
מסכימה שאפשרי לאכול בפינת האוכל אבל
14/01/2017 | 20:39
3
66
אני ממש מעדיפה את החוויה של אכילה במטבח (למשל אם מתחילים לאכול ואני עדיין מכינה דברים או צריכה להביא דברים נוספים הלוך ושוב אל השולחן וכו). כמו כן כשבאים אורחים נחמד שבמקום לעמוד ניתן לארח בישיבה על האי. מבחינתי הייתי מעדיפה אפילו אי גדול (מאפשר ישיבה של 6) ללא פינת אוכל. (מכירה משפחה שלצורך אירוח מרכיבים שולחן מתקפל, וברוב הזמן מסתפקים באי). 
לצערי אין לי תמונה גדולה יותר של התכניות :(
לצפיה ב-'אם כך את רוצה חוות דעת על היתכנות של רעיון'
אם כך את רוצה חוות דעת על היתכנות של רעיון
15/01/2017 | 09:41
2
57
לדעתי יש פה פוטנציאל מצויין למטבח רחב ידיים. אם את ממש רוצה אי גדול לאכילה יומיומית - אז גם זה אפשרי.
(אם כי לדעתי האישית כשפ.האוכל צמודה למטבח זה די מיותר ובסוף נראה כמו מחסן כסאות).
המרחב הזה מצריך תכנון מחדש לגמרי. למחוק את המחסן/מזווה ואת כל מה שיש במטבח ולהתחיל תכנון מהמרחב הפתוח של המטבח. יתכן שיהיה אפשר להשאיר את המחסן כמזווה, ויתכן שתגלו שעדיף לפתוח אותו למטבח ולקבל יציאה מהמטבח לחצר. ובמקום מחסן לעשות הרבה ארונות גבוהים במטבח שיכילו את מה שצריך.
בכל מקרה - מדובר בשטח גדול עם הרבה פוטנציאל שמצריך תכנון מקצועי ומדוקדק, מול המידות המדוקייות והנתונים בשטח - ומול הצרכים שלכם.
לכן המלצתי היא לשכור איש מקצוע - מעצב/ת פנים תדע לעשות זאת בצורה הכי טובה.
לצפיה ב-'תודה. לצערי לא ניתן למחוק את המחסן מטעמי התר בניה'
תודה. לצערי לא ניתן למחוק את המחסן מטעמי התר בניה
15/01/2017 | 09:59
1
39
ולכן אני מנסה להגיע לתוצאה הרצויה בכפוף לאילוץ הזה. 
נראה אפשרי? כמובן שנעבוד עם מעצב, אין כאן שאלה.
לצפיה ב-'על פניו (בלי שרטוט מדויק ובלי אחריות) נראה שאפשר. '
על פניו (בלי שרטוט מדויק ובלי אחריות) נראה שאפשר.
15/01/2017 | 10:04
45
כשמדובר בבית קיים ישן רבים פותחים את המחסן אל הבית.
לצפיה ב-'מה העובי קיר הנדרש לדלת הזזה לחדר רחצה'
מה העובי קיר הנדרש לדלת הזזה לחדר רחצה
14/01/2017 | 13:03
2
31
שלום רב
מה עובי קיר נדרש לדלת הזזה לחדר רחצה ? הגיוני 10-12 סנטימטר ? האם נדרשת עבודת גבס לאחר מכך ? מה עלות של דלת כזו בערך ?

תודה
לצפיה ב-'בדרך כלל הקיר יוצא 14 סמ' לדלת לא איכפת מעובי הקיר'
בדרך כלל הקיר יוצא 14 סמ' לדלת לא איכפת מעובי הקיר
14/01/2017 | 17:12
1
23
לצפיה ב-'התכוונתי לעובי קיר נדרש לדלת הזזה שנכנסת לכיס בקיר'
התכוונתי לעובי קיר נדרש לדלת הזזה שנכנסת לכיס בקיר
14/01/2017 | 17:16
20
לצפיה ב-'כמה שקעי חשמל צריך בעמדת מחשב (בחדר ילדים)'
כמה שקעי חשמל צריך בעמדת מחשב (בחדר ילדים)
13/01/2017 | 21:48
28
181
כחלק מצמצום החשמל בבית הייתי רוצה להתייעץ איתכם כמה שקעי חשמל כדאי שיהיה בעמדת מחשב בחדרי הילדים. 

בגדול לעמדת מחשב יהיו כמו בתמונה שקעים מעל גובה השולחן + שקעים מתחת לגובה שולחן עם צינור קוברה בקיר מחבר בינהם.

כמה צריך מעל וכמה מתחת?

לצפיה ב-'אחד בלבד! '
אחד בלבד!
14/01/2017 | 12:29
2
208
עליו מחברים מגן נפילות מתח ולזה מחברים יציאות...כמה שאתה חושב ועוד 2 לשנה הבאה.
זו הדרך הכי כונה לחסוך כסף על נקודת חשמל ולבצע בנחת לאחר מכן מה שבאמת צריך.
מניסיוני בחדרים בבית הפרטי שרוצים להשתמש בהם כמשרד ביתי או חדר מחשב לילד המתפתח להיות ב-8200, עדיף שכמות השקעים תהיה אפשרית להגדלה ושינוי מיקום
לכן עדיף לבצע נקודת חשמל אחת בכל קיר בחדר (לא מאחורי הארון) ועוד נקודה 16A לאמצעי חימום רצפתי וזהו!
זה נכון גם במטבח. במקום למלא שקעים מעל לשיש עדיף אחד 16A בתוך הארון, אם עליון או פינתי עם תריס ואת כל השקעים לכלים הקטנים לבצע לאחר מגן נפילות מתח עם שישיה של שקעים 16A שמתקינים לבד מתחת למדף בגובה העיניים ואליו מחברים את כל המכשירים, כך שמה שנשאר זה לשלוף את המכשיר הרצוי, להשתמש וכמובן לנתק לניקוי בלבד.
לצפיה ב-'מחשבה חכמה !'
מחשבה חכמה !
14/01/2017 | 14:27
140
הכיוון שלך מאוד הגיוני - ובאמת זה יהיה נכון לחבר מסך + מחשב לאותו המגן נפילות.
אני חושב שחוץ מזה עדיף עוד איזה שקעה ספייר (ואולי אפילו 2) מעל השולחן לחיבור כל דבר אחר שנרצה כמו מטען לפלפון, מנורת שולחן ומטענים לתחביבים וכו'.
לכן מה שנראה לי זה 2 מתחת לשולחן ו1 או שתיים מעל.
וחוץ מזה כמו שאמרת עוד 1 על כל קיר לצורכי שינוי מקום באם נרצה בעתיד.

תודה
לצפיה ב-'אתה הכי צודק כאשר אתה טועה '
אתה הכי צודק כאשר אתה טועה
14/01/2017 | 17:09
155
במטבע יש מכשירים שצריכים קו נפרד לכל אחד 
תנור מדיח כיריים 
מעל השיש צריך יותר משקע אחד , במטבח שעובד עובדים 
עם יותר ממכשיר אחד , ועם הנשים בישראל אז גם הבעל
לא נפקד מקומו ,  גם הוא צריך שקע . 

לצפיה ב-'שולחן מחשב צריך שקע חשמל יחיד'
שולחן מחשב צריך שקע חשמל יחיד
14/01/2017 | 17:48
111
ממנו יוצא כבל עם רב  שקע ותקע אחד. כשמזיזים שולחן מנתקים רק תקע אחד
מרב  שקע התחתון מתחבר כבל לרב שקע נוסף על השולחן למכשיר מזדמן ומנורת שולחן.
המהדרין יוסיפו מגן מתח יתר עם השעיה בחיבור חוזר
לצפיה ב-'עוד המלצה - שהשקע/ים יהיו מעל השולחן!!'
עוד המלצה - שהשקע/ים יהיו מעל השולחן!!
14/01/2017 | 18:28
3
107
הכי נוח להניח את המחשב על שולחן גדול ונוח ולחבר את השקעים בגובה העיניים בלי לזחול.
אני התלבטתי לגבי ההצעה של בינא ורשר ובסוף כן העדפתי כמה שקעים בקיר ולהשאיר אופציה להוסיף מגן מתח ומפצל אחריו, אבל שיהיו גם שקעים בקיר.
מה בפועל מחובר:
1. טלפון "אלחוטי"
2. מטען
3. מנורה
4. רמקולים
5. מסך (או שניים למי שזה אזור עבודה בשבילו ולא רק חדר ילדים)
6. מחשב
7. מאוורר/רדיאטור חימום - בצד ולא באותה הקבוצה :)
כיוון שאלו לא צרכני חשמל גדולים (חוץ מ 7) אפשר בקלות להשתמש בשקע אחד ומעביר/מפצל, אבל מעבר לצורך לעבור מגן מתח זה לא ממש נחוץ ויוצר עוד משהו שצריך לקנות ולעשות אחרי שעוברים לבית..
בפועל חשבתי על פחות והחשמלאי לא לקח כסף על התוספת, אבל זה כמובן מצב נדיר ואני מבינה גם את הצורך לחסוך..

לצפיה ב-'ממש לא מסכימה!. אמנם זה פתרון טוב עבור המכשירים'
ממש לא מסכימה!. אמנם זה פתרון טוב עבור המכשירים
14/01/2017 | 20:46
2
117
הרגישים, כמו מחשבים. אבל על שולחן עבודה מצטברים במשך הזמן עוד מיני מכשירים שלא צפינו מראש, כגון רדיו/מערכת, שעון, מטענים למיניהם, מנורה שולחנית, וכו וכו.
בנוסף - לא את כל המכשירים אנחנו רוצים במקום אחד או באותו צד של השלוחן, ואז לפי ההצעה הנ"ל מתחילים לרוץ לנו כבלים מצד לצד...מעל או מתחת לשולחן, זה מטרד.  
בשולחן שלי למשל יש מפצל אחד אחרי המגן מתח אליו מחוברים המחשבים+מדפסת. בנוסף יש שקעים משני צידי השולחן עבור מכשירים אחרים - ורובם מלאים בדרך כלל.
זה נכון גם לחדרי הילדים.
ובטח נכון למטבח!  במטבחים גדולים חייבים פיזור שקעים. ליד הכיריים רוצים שקע עבור מכשור שמתאים לשם (למשל מיקסר/בלנדר ידני לטחינת מרק) יש איזור רטוב שבו יש קומקום/מכונת קפה/מטחנת קפה וכו.  ואיזור "יבש" שבו יש טוסטר/רדיו/שעון/משקל ושאר גאדג'טים, וזה יכול להיות דוקא בקצה אחר של השיש...
בקיצור - שם המשחק זה פיזור!
להריץ כבלי חשמל על השיש זה כמובן הכי גרוע! ומתחת לשיש זה בלתי אפשרי אלא אם מחוררים את הארון, ויוצרים חורים בשיש....
לצפיה ב-'לא הבנתי על מה אנחנו לא מסכימות..'
לא הבנתי על מה אנחנו לא מסכימות..
14/01/2017 | 23:14
1
54
פיזור שקעים הוא כמובן חשוב. אני מסכימה.
עיקר מה שרציתי להעביר - שלא כדאי למקם שקעים במקום שצריך לזחול אליו כדי להוציא/להכניס.. לכן עדיף ששקע(י) המחשב/מסך וכדומה יהיה מעל השולחן.
לגבי שימוש בשקע אחד ולפצל אחרי המגן - זה גם אפשרי, אבל באמת לא מחליף את הצורך בשקעים נוספים כפי שתיארת.
גם במטבח - אמנם לזה לא התייחסתי - אבל לא אהבתי את ההצעה של בינא, למרות שבאמת לא התייחסתי אליה , אבל עבורי היא לא טובה.
בקיצור - נראה לי שאני מסכימה אתך.
לצפיה ב-' לא מסכימה עם קודמייך...'
לא מסכימה עם קודמייך...
15/01/2017 | 09:08
43
לצפיה ב-'אם המטרה לצמצם עלויות אז אחד'
אם המטרה לצמצם עלויות אז אחד
15/01/2017 | 10:28
19
84
אבל אם יש אפשרות לעשות מה שרוצים - אז מתחת לשולחן שני שקעים לפחות. אחד למחשב, אחד למדפסת. בשולחן חור מעבר לתקעים וכבלים (עם מכסה יעודי לחור).
מעל השולחן שקע נוסף לדברים כמו מטען, מאורר נייד, XBOX וכו'.

לצפיה ב-'האם לעשות חור בשולחן או מעבר בקיר'
האם לעשות חור בשולחן או מעבר בקיר
15/01/2017 | 12:15
18
51
יש לנו אפשרות לעשות צינור קוברה רחב שעובר בתוך הקיר מגובה 40 ס"מ ויוצא בגובה 90 ס"מ (כמו שעושים לטלויזיה בסלון) - זה כדאי ?

ההחלטה לגבי השקעים היא לעשות 2 מעל השולחן ו-2 מתחת, ומנגד לפזר לפחות שקע אחד על כל קיר של החדר.
לצפיה ב-'לדעתי, אי אפשר לוותר על חור בשולחן'
לדעתי, אי אפשר לוותר על חור בשולחן
15/01/2017 | 12:50
1
61
כל כך הרבה פעמים משחילים בצינור הזה המון חוטים: תקשורת, חיבור למדפסת, סורק, XBOX. בניגוד לטלויזיה, כל הזמן מוציאים, מכניסים, משנים... ולא לשכוח שזה לא חוט דקיק אלא יש בקצה אחד שנאי ענק ובקצה השני תקע חיבור או USB. אני מזיעה רק מהמחשבה על לנסות להשחיל כל אחד מהם עם סטלבנד בצינור צר תקוע בקיר... לעומת זאת, ההשחלה בחור בשולחן היא קלילה ומהירה. . 
אם ממקמים את החור הזה נכון, לא רואים אותו והוא לא מפריע. 
לצפיה ב-'קיבלתי ומסכים - אעשה כהמלצתך'
קיבלתי ומסכים - אעשה כהמלצתך
15/01/2017 | 13:10
28
לצפיה ב-'תסתכל מה יש לך במשרד.'
תסתכל מה יש לך במשרד.
15/01/2017 | 13:23
47
אני באופן אישי הייתי עושה לפחות שקע מעל השולחן ושקע מתחת ואולי חור בשולחן (תלוי אם בא לי לחורר את השולחן...) 
לצפיה ב-'אבל אני לא מבינה אתכם - למה לזחול ולא למקם את השקע מעל השולח'
אבל אני לא מבינה אתכם - למה לזחול ולא למקם את השקע מעל השולח
15/01/2017 | 17:16
14
51
...מעל השולחן???
אצלי הוא מאחורי המסך ולכן לא "מכוער" כי לא רואים, והררררבה יותר נוח :)
לצפיה ב-'כי את הציוד הכבד מתקינים למטה ושקע מפריע לגב ארון מעל השולחן'
כי את הציוד הכבד מתקינים למטה ושקע מפריע לגב ארון מעל השולחן
15/01/2017 | 17:22
2
26
לצפיה ב-'זה שהציוד יושב למטה אם מתכננים ככה אני מבינה, רק חושבת שזה ש'
זה שהציוד יושב למטה אם מתכננים ככה אני מבינה, רק חושבת שזה ש
15/01/2017 | 17:31
1
48
...רק חושבת שזה שגוי.
וארון אפשר לתכנן בהתאם עם מקום לכל מה שצריך, אם בכלל.
אגב - גם למקרה של שטיפת רצפה, הזזת השולחן וכדומה - נוח שהכל על שולחן אחד גדול ומסודר.
אבל, כמובן - כל אחד ומה שנוח לו..
לצפיה ב-'אני מניח שהמטרה היא לחסוך מקום על השולחן'
אני מניח שהמטרה היא לחסוך מקום על השולחן
15/01/2017 | 20:35
18
לצפיה ב-'וואלה - צודקת '
וואלה - צודקת
15/01/2017 | 18:55
10
63
עכשיו אני ממש מבולבל...
הרי גם ככה יש את החור בשולחן, אז אפשר להעביר את הכבלי חשמל דרכו למטה לציוד הכבד (אם בכלל יש). נוח מאוד להוציא מהחשמל כשצריך, זה מוחבה מאחורי המסך, ובאמת יותר נוח לשטוף מתחת כשאין כבלים....

אז אולי כולנו כאן מפספסים משהו? אולי אנחנו חיים בדור הישן שהיה את המחשב הענק מתחת לשולחן והיום זה כבר לא ככה?

לצפיה ב-'שלי ענק, אבל תכננתי מקום מספיק גדול על השולחן :)'
שלי ענק, אבל תכננתי מקום מספיק גדול על השולחן :)
15/01/2017 | 22:17
23
לצפיה ב-'לפטופ מול שולחני'
לפטופ מול שולחני
15/01/2017 | 23:37
55
לי יש שולחני,  כי לצרכים שלי צריך מחשב חזק עם יכולת עריכה גרפית טובה, ומסך ענק.  
למי שמתעסק רק עם פייסבוק ותוכנות אופיס מספיק לפטופ.  
ולילדים צריך גם מערכת שמע,  אוזניות,  ויכולות גיימינג.

אם יש לך מושג מה יהיה בשוק בעוד 7 שנים ובמה הילד שלך יתעסק בעוד 7 שנים,  אז אפשר לתכנן בדיוק לצרכיו.
אבל אם אין לך מושג,  עדיף לתכנן שקע מיותר ולא שקע חסר.  

לצפיה ב-'היכן ראית הצעה להניח על הרצפה? מתחת לשולחן זה לא על הרצפה'
היכן ראית הצעה להניח על הרצפה? מתחת לשולחן זה לא על הרצפה
16/01/2017 | 00:14
7
37
שולחן מחשב זה לא מה שמוצאים ברחוב כשהשכן זורק אלא שולחן מתוכנן כולל חשמל, תקשורת, תאורה מדפים למטה משטח במרכז ומדפים למעלה, ואז חיבור יחיד לחשמל לקיר מתגלה כדבר נוח מאוד,
אומנם מומלץ להתקין מגן מתח יתר אך בליל סופת ברקים עדיף לנתק ולא לסמוך על ציוד ב 50 ש"ח שיגן על 5000 ש"ח - כי הוא לא יגן במקרה אמיתי קרוב,
לצפיה ב-'עוד לא ראיתי אחד נוח כזה שגם מתאים למחשב ומאפשר לאוורר אותו '
עוד לא ראיתי אחד נוח כזה שגם מתאים למחשב ומאפשר לאוורר אותו
16/01/2017 | 00:18
6
32
עוד לא ראיתי אחד נוח כזה שגם מתאים למחשב ומאפשר לאוורר אותו כראוי.
אבל סביר שעוד נכונו לי הפתעות בחיים :)
לצפיה ב-'לכן האופציה המועדפת עלי לוקחת גם אפשרויות עתידיות בחשבון'
לכן האופציה המועדפת עלי לוקחת גם אפשרויות עתידיות בחשבון
16/01/2017 | 08:02
5
50
שקע מתחת לשולחן בצד של המכשירים. אליו מחובר מגן מתח, ואחריו מפצל גדול שמחורכב על תחת לוח השולחן, ככה שהוא זמין ליד לשליפת תקעים אם יש צורך. מהמפצל עולה חיווט  דרך חור בשולחן אל המכשירים שעל השולחן.
בנוסף - 2 שקעים כפולים מעל השולחן בשני קצותיו (אם זה שולחן רחב מאד כמו שלי) למכשירים מזדמנים, מטענים, מערכת שמע וכו. וגם כמו שמיכל אמרה - אין לדעת מה עוד יתווסף לשולחננו. 
לצפיה ב-'כוונתך למפצל כזה?'
כוונתך למפצל כזה?
16/01/2017 | 11:41
2
76
איך את מקבעת אותו לקיר?
לגבי מגן מתח, אני רואה שלכולם זה מובן מאליו. אני באופן אישי מעולם לא טרחתי להשקיע באחד כזה...
לצפיה ב-'אחד כזה שהוא גם מגן מתח. הדבקתי אותו בדבק דו"צ'
אחד כזה שהוא גם מגן מתח. הדבקתי אותו בדבק דו"צ
16/01/2017 | 13:21
54
אל תחתית פלטת השולחן שלי.
מה הבעיה לקבע לקיר? קנה חבקים מתאימים והברג לקיר.
לצפיה ב-'מאחור צריך להיות 2 חורים לברגים'
מאחור צריך להיות 2 חורים לברגים
16/01/2017 | 13:33
40
אם אין, חובקים עם אזיקונים לבורג או רגל השולחן
לצפיה ב-'לא הצלחתי להבין מה חיברת איפה תחת השולחן ואיך זה שונה מהקיר'
לא הצלחתי להבין מה חיברת איפה תחת השולחן ואיך זה שונה מהקיר
16/01/2017 | 22:00
1
25
לא הצלחתי להבין מה חיברת איפה תחת השולחן ואיך זה שונה משקעים על הקיר תחת השולחן.
תוכלי לצרף תמונה?
לגבי השקעים בצדדים - יש לי כאלה והם בשימוש כל הזמן!!
:)
לצפיה ב-'הדבקתי את המפצל אל תחתית השולחן שלי'
הדבקתי את המפצל אל תחתית השולחן שלי
16/01/2017 | 23:02
36
(השולחן הוא רק פלטה שנתמכת בקירות משני צידי החדר).
זה לא שונה מוהתית מהקיר למעט 2 יתרונות קטנים:
אפשר לעגן יותר בקלות את הקופסה לעץ.
זה קרוב לי ליד, אני לא צריכה לזחול מתחת לשולחן כדי להגיע לשקע שבקיר.
חוץמזה - אותודבר.
לצפיה ב-'מזגן שמקרר ולא מחמם'
מזגן שמקרר ולא מחמם
13/01/2017 | 17:44
5
69
אם השאלה לא שייכת לפורום - מתנצל מראש
היי,
יש לי מזגן יחסית ישן של חברת ITT.
נמצא אצלי כשנה (בעל הבית הביא אותו יד שנייה מאיזה מקום), עד הבוקר עבד מצויין  והכל בסדר.
הבוקר, ראיתי כי על הצג במזגן עצמו (לא בשלט) מופיע E4.
בכל אופן, המצב כרגע שהמזגן מקרר יופי, אבל לא מחמם.
בנוסף, מופיע הסימון שצירפתי בתמונה.
מישהו יודע מה הבעייה?
לצפיה ב-'כן. תנקה את האבק מהמסנן ובתוך המזגן.'
כן. תנקה את האבק מהמסנן ובתוך המזגן.
13/01/2017 | 18:18
2
37
הוא לא מצליח לזרוק אוויר כי סתום.
לצפיה ב-'ובקרור הוא כן מצליח לזרוק אויר?? '
ובקרור הוא כן מצליח לזרוק אויר??
14/01/2017 | 09:13
1
10
לצפיה ב-'בקור הקיים בדירות בארץ למשתמש נדמה שהוא זורק אוויר קר '
בקור הקיים בדירות בארץ למשתמש נדמה שהוא זורק אוויר קר
14/01/2017 | 12:06
11
לצפיה ב-'משאבת החום לא נכנסת והחיישן '
משאבת החום לא נכנסת והחיישן
14/01/2017 | 09:15
1
38
מתריע ,ה e4 מודיע על תקלה
לצפיה ב-'נכוןהתקלה היא המון אבק שמונעת ממזגן שלך לעבוד = למזג גם לחום'
נכוןהתקלה היא המון אבק שמונעת ממזגן שלך לעבוד = למזג גם לחום
14/01/2017 | 12:07
25
וגם לקור
לצפיה ב-'איך מומלף לתכנן חשמל למאוורר תקרה ועם תאורה'
איך מומלף לתכנן חשמל למאוורר תקרה ועם תאורה
13/01/2017 | 17:31
2
74
בכל חדרי השינה אנחנו מתקינים מאווררי תקרה עם גוף תאורה.
עכשיו נשאלת השאלה איך כדאי לחבר את המפסקים \ שליטה או אולי בכלל כדאי להשתמש בשלטים?
מה שבטוח זה שאנחנו לא רוצים חוט יורד מהמאוורר להפעלה.

מבחינת תאורה: בחדר הורים יש חובה למפסק מחליף : ליד מיטה + ליד דלת. המחשבה שבצד אחד של המיטה יהיה שליטה לתאורה ובצד שני למאוורר.

1. האם בחדרי ילדים יש צורך במפסק מחליף לתאורה (ליד מיטה + ליד דלת)?
2. האם מספיק מפסק למאוורר ליד המיטה בלבד או שיש צורך גם ליד הדלת?
3. האם כדאי להשתמש בשלט אלחוטי לשליטה במאוורר?

לצפיה ב-'מפסק מחליף, אחד בכניסה לחדר ואחד ליד המיטה'
מפסק מחליף, אחד בכניסה לחדר ואחד ליד המיטה
14/01/2017 | 12:31
1
74
עם שלט למאוורר עם בורר מצבים
לצפיה ב-'כמו שבינא אמר, אבל שליטה במתג ולא בשלט-רחוק'
כמו שבינא אמר, אבל שליטה במתג ולא בשלט-רחוק
15/01/2017 | 10:24
72
יש לי כזה בחדר. מפסק מחלף ליד דלת הכניסה,
מפסק מחלף ליד המיטה, משולב במתג הדלקה וברירת מהירויות למאוורר.

הנה תמונה - שלי נראה קצת שונה, אבל הרעיון דומה

לצפיה ב-'איטום שורת בלוקים ראשונה'
איטום שורת בלוקים ראשונה
12/01/2017 | 14:15
4
86
שלום,
אני יודע שחלק מהקבלנים שמים נייר טול (זפת) בין רצפה -15 לשורת בלוקים הראשונה (להפחתת סיכוי לרטיבות קפילרית).
האם מריחת סיקה טופ 107/109 במקום נייר טול ייתן איטום טוב יותר מנייר זפת ?

בברכה,
נירו
לצפיה ב-'אפשר לאטום בקלות באמצעות מריחה של חומר אטימה צימנטי כגון '
אפשר לאטום בקלות באמצעות מריחה של חומר אטימה צימנטי כגון
13/01/2017 | 05:30
2
51
 סיקה טופ 107, בשתי שכבות. יש לאטום בכל המקומות בהם ישנה קורת יסוד. היישום פשוט : מנקים, מרטיבים, מורחים שתי שכבות (אפשר זו מייד לאחר זו) וממתינים לייבוש מספר שעות. רצוי להוסיף דבק לטקס לטיט של הבלוקים בשורה התחתונה.
לצפיה ב-'איטום קורות קשר/יסוד'
איטום קורות קשר/יסוד
13/01/2017 | 10:07
1
49
עומר שלום,
תודה על התשובה.
1. האם קורות קשר צריך לאטום מכל הכיוונים או רק בצד החיצוני שהוא המשך של הקירות של הבית? (בצדדים הפנימיים ומתחת לקורות יסוד יש קלקר פוליביד)
-האם בגלל שזה על בסיס צמנט צריך לשים רשת אינטרגלס בצד החיצוני של הקורות יסוד (בסיס צמנט מעתיק את הטקסטורה של השכבה הקודמת)?
2. האם צריך פריימר לפני סיקה 107 (בקורות קשר ובשורת בלוקים ראשונה)?

לגבי הדבק אתה מתכוון דבק לטקס SBR (אקסטרא בונד, בונדקס, מלטקס) ?

בברכה,
נירו
לצפיה ב-'שלום נירו ..האיטום בעיקרו מבחוץ ..רשת רצוי בכל מריחת או '
שלום נירו ..האיטום בעיקרו מבחוץ ..רשת רצוי בכל מריחת או
13/01/2017 | 13:01
35
הרבצת בטון(חול ומלט) לא יזיק אם נוסיף קצת דבק(לפי הוראות היצרן) ודבק יותר מדי אכן יגרום נזק...לא משנה סוג הדבק מאלה שציינת לחברות שונות 
צריך להפריד ולבודד בין אדמה ובטון עם קלקר אם זה רצפה או קורות קשר 
לצפיה ב-'כל אלמנט שבא במגע עם הקרקע יש לאטום ולהפריד עם לוחות קל-קר'
כל אלמנט שבא במגע עם הקרקע יש לאטום ולהפריד עם לוחות קל-קר
13/01/2017 | 12:44
42
לחוץ בעובי 2-3ס"מ
כל חיבור בין בלוקים לבטון חייב להתבצע על גבי טיט שחור עם ערב איטום
הרבצת "סיקא" או שווה ערך לאיטום בפנים ובחוץ חשובים אף הם דווקא בגלל שגובה המילוי עלה כבר ל-15 ס"מ בשיטת הבניה הקונבנציונאלית שיכולה להכיל כבר הרבה יותר מים כי משומשום ולא חול ים ולחץ המים הנקווים במילוי כלפי חוץ חזק יותר לאורך השנים...
מה שאומר שאת הסיקא יש לבצע עד לגובה של 10 ס"מ מעל הרצוף.
לצפיה ב-'מישהו כאן מבין במיזוג?'
מישהו כאן מבין במיזוג?
12/01/2017 | 10:07
14
172
בבית הקיבוצי שאנחנו בונים אני צריכה להחליט לגבי מיקום ההכנות למזגנים.
המזגנים יהיו נפרדים ולא מיני מרכזי-החלטת האדריכל ומנהלת הקיבוץ.
אני מתלבטת לגבי המיזוג בסלון ובמטבח (בחדרים זה יותר קל ואני סגורה על מה אני רוצה)
יש לי הרבה הגבלות בבחירה בעיקר כי קיר פינת האוכל הוא קיר שבאם נבנה קומה שניה בעתיד ירד במקומו יבואו מדרגות. 
ובסלון המיקום המקורי שנקבע ע"י האדריכל נמצא בעצם מעל לכיריים המתוכננים וזה נראה לי בעייתי
אשמח להערות ובעיקר הארות בנושא.

(אני מודעת שתוכנית הבית לא אופטימלית..שיש הרבה טעויות ...לצערי הרבה מהדברים אינם ניתנים לשינוי - עקב החלטות הקיבוץ ואלו שכן ועומדים בתקציב כבר בשלבי שינוי שונים).

תודה מראש!
לצפיה ב-'מסיבה לא ברורה התכנון לא עולה'
מסיבה לא ברורה התכנון לא עולה
13/01/2017 | 12:53
5
73
היה רצוי שתשלחי שוב עם התוכנית
עקרונית, המזגן אמור להיות בחלל משותף של סלום עם פינת אוכל ומטבח, על הקיר הכי מרוחק מהמטבח.
לצפיה ב-'מנסה שוב'
מנסה שוב
13/01/2017 | 17:39
4
76
לא יודעת מה זה סלום....
יודעת שאני צריכה מזגן קיר עילי רגיל כי זה מה שנקבע...
לצפיה ב-'עכשיו עלה... שימי לב לתכנון של השכן'
עכשיו עלה... שימי לב לתכנון של השכן
13/01/2017 | 18:17
3
87
מיקום המזגן נכון באותו מיקום תבקשי את שלך.
לצפיה ב-'התכנון של השכן הוא המקור'
התכנון של השכן הוא המקור
13/01/2017 | 19:47
2
65
זה לא מה שיהיה לו.
איך המקור טוב יותר טוב? זה מזגן אחד לכל מרחב הסלון והמטבח שיעמוד לי מעל הגז...
לא ברורה לי התשובה שלך...
לצפיה ב-'אני מתכוון לתכנון המופיע בחלק העליון של התוכנית...'
אני מתכוון לתכנון המופיע בחלק העליון של התוכנית...
14/01/2017 | 12:22
1
49
לא ציינת איזו מהיחידות שלך.
המזגן שיושב מול הסלון, זה מה שהתכוונתי...
לא זה שיושב במטבח וכמובן אסור שיוצב שם!
לצפיה ב-'לא חשבתי שאני צריכה לציין'
לא חשבתי שאני צריכה לציין
14/01/2017 | 15:30
41
איזו מהיחידות שלנו כי על התחתונה מסומן איקס גדול.
מתנצלת כנראה שזה ברור רק לי...
הדו שלנו הוא העליון
שבו מהמקור ( שהוא ראי של הלמטה) הוספתי יחידת מזגן בקיר הדו והעברתי את יחידת הסליון מקיר הסלון לקיר הכניסה
לצפיה ב-'בשום פנים ואופן לא להתקין מעל הכיריים'
בשום פנים ואופן לא להתקין מעל הכיריים
14/01/2017 | 09:20
31
לצפיה ב-'אם מדובר במזגן אחד שצריך לקרר/לחמם את כל החלל הציבורי'
אם מדובר במזגן אחד שצריך לקרר/לחמם את כל החלל הציבורי
14/01/2017 | 14:20
6
52
ובהינתן שאיננו יודעים איפה הבית ממוקם מבחינת איזור אקלים, והאם המזגן ישמש בנוסף גם לצורך חימום...וגם איננו יודעים על מערך הריהוט בבית....
אם כל החלל הציבורי אמור להתמזג עם מזגן אחד זה יחייב פיתחה בין הסלון למטבח, כלומר ביטול הקיר או לפחות הנמכתו. לדעתי זה יהיה נכון לחלל בכל מקרה.

אז האפשרות המיטבית למיקום המזגן תהיה מעל הויטרינה בסלון , ובתנאי שהקיר בין המטבח והסלון לא יהיה בגובה מלא (אני בעד להוריד אותו לגובה נמוך, משהו כמו  100-120 סמ.) וכך המזגן יוכל לזרוק את האויר לכל החלל הציבורי.
לחילופין אפשר למקם (אולי, תלוי בגבהים וכו.) את המזגן על הקיר המשותף (לכם ולצמוד שלכם) בפינת האוכל כי משם תהיה תפזורת טובה הן למטבח והן לסלון.

עוד כמה קטנות על התכנון - א. הייתי עושה ארון מלא (או ארון קיר גבוה בהמשך לארונות המטבח, או 2 ארונות עצמאיים 'דקורטיבים' על הקיר המשותף עם השכן בפינת האוכל. א. כדי לקבל המון מקום איכסון נדרש למטבח+פ.אוכל (היות שאין לכם מזווה) ב. כדי לקבל עוד קצת הפרדה מהשכנים. ג. כדי לקבל חלל פ.אוכל פחות ריק.
את הדלת לחדר הרחצה של ההורים הייתי מעבירה הצידה לכיוו המסדרון/מבואה לחדר ההורים....עכשיו אני רואה שזה ככה בתכנית העליונה, (לא ציינת איזו דירה שלכם ואיזו של השכנים)
את הכניסה לח.האמבט הייתי שואפת לשנות, ככה שלא תהיה מול הסלון. זה דורש שינוי הסידור בתוך החדר, לא יודעת אם זה אפשרי בגלל קיר המגן לממד.
לצפיה ב-'היחידה שלנו היא העליונה'
היחידה שלנו היא העליונה
14/01/2017 | 15:34
5
32
על היחידה למטה מסומן איקס גדול...
חשבתי שזה ברור בגלל זה לא ציינתי
מתנצלת
ביחידה שלנו שינינו כבר את מקלחת ההורים והמטבח שלנו אכן על כל קיר הדו.
קיר הטלביזיה בין הסלון למטבח הוא בגובה 145. כדי שניתן יהיה למקם כיריים במטבח.
במקום מזגן אחד לכל החלל הוספנו עוד אחד לאזור פינת האוכל.
ניתן למקם מזגן מעל הויטרינה בסלון? לדעתי ארגז התריס מגיע כמעט עד התקרה ולכן לא ניתן.

לצפיה ב-'את מבינה שאין לנו את הנתונים הללו - גובה החלל, גובה הפתח'
את מבינה שאין לנו את הנתונים הללו - גובה החלל, גובה הפתח
15/01/2017 | 08:50
4
28
וסוג ארגז התריס (יש ארגזים שנפתחים מלמטה לצורך טיפול).
אם אי אפשר מעל הויטרינה, אז יתכן שעל קיר פ.האוכל או על קיר הגב של הספה משמאלה.
יוסיזיו? מה דעתך?
לצפיה ב-'תודה'
תודה
15/01/2017 | 09:20
3
18
קשה לתת את כל המידע בהתייעצות עג פורום...אין ספק.

בכל מקרה 2 האופציות שציינת הן בדיוק 2 האופציות שאין באפשרותי לבצע ולכן רציתי להתייעץ מלכתחילה, שכן קיר פינת האוכל הוא ,כמו שכתבתי קיר שמיועד להריסה בעתיד לצורך מדרגות לקומה ב של הבית,
ואילו הקיר מאחורי הספה ימקם מזגן מעל לכיריים שעל החצי קיר בין הסלון למטבח.

תודה בכל מקרה.
לצפיה ב-'א. מזגן זה לא חומה אפשר להזיז אותו בעתיד. '
א. מזגן זה לא חומה אפשר להזיז אותו בעתיד.
15/01/2017 | 09:55
2
29
באופן אישי הזזתי את המזגן בביתי 3 פ]עמים מאיזור אחד לאחר עקב שיפוצים .
אני לא יודעת למה הכוונה בשיפוץ עתידי...אם מדובר על עוד שנתיים, אולי לא כדאי. אבל אם מדובר על משהו שאולי קירה בעתיד הרחוק, אז לדעתי זה לא צריך להכתיב לכם להיום.
בנוסף - יתכן שגם למדרגות שלכם יהיו קירות (אם הן לא מתוכננות כשמדרגות מרחפות על שלד פלדה..) ככה שיהיה אפשר להשאיר את המזגן במקומו.

לגבי ענין הכיריים - לדעתי מיקום כיריים על הדופן של הסלון זה בכל מקרה לא מיקום נכון. אם הקיר שם נמוך אני מניחה שלא תרצו לעשות שם קולט אדים באמצע החלל הפתוח, תקוע בעין. זה אומר שכל הריחות, האדים, העשן של הטיגון/בישול יתפרש לסלון ולכל הבית. בעיני זה מיקום שגוי מכל וכל.
יש לכם דופן ארוכה מאד של ארונות גבוהים (מהמטבח לפ.אוכל) אין בעיה לשאיר מקום ליד פינת המטבח לכיריים? ככה שגם יש חלון בסביבה, וגם תוכלו לעשות קולט (או פשוט יותר - וונטה חזקה) ליד הכיריים. ובא לציון גואל.
נכון שיש איזה חלום כזה לבשל עם הפנים לסלון ונכון שרואים את זה במגזינים וזה נראה שוס...אבל כדרכם של חלומות הרבה פעמים מתנגשים עם המציאות. אם מדובר במטבח פעיל - אני לא ממליצה.
לצפיה ב-'וב תודה על ההתייחסות'
וב תודה על ההתייחסות
17/01/2017 | 07:31
1
9
ברור שאפשר להזיז מזגן..הבעיה שזה מעלה את ההוצאה שאנחנו מצומצמים בה.
ולכן מראש לא עושים כבר את הקומה השניה למרות שהיא מתוכננת כבר.
להבנתי הכנות בקיר של צינורות ל"חוות המעבים" (כמו שכבר אמרו לי שזה נקרא) על הגג יגרום להגדלה משמעותית בהוצאה בעת פירוק הקיר וזה בעייתי להעביר (זה לא מזגן עם חור החוצה וזהו..)
המדרגות המתוכננות לא ישאו בקיר הזה. והתכנון הוא כן לעלות קומה בשנתיים שלוש שאחרי המעבר לבית.
לגבי המטבח - לא יהיה קולט אדים בכל מקרה ובשום צורה לא משנה איפה ימוקמו הכיריים. והם מוקמו שם מטעמי נוחות בישול ולא בגלל חלום או יופי. כאמור יש הגבלות בבניה הזו שהרבה דברים לא ניתן לשנות או שהשינוי שלהם יקר מדי כרגע עבורנו.

לצפיה ב-'אם אין קולט (משום סוג ובכל מקרה!) כיריים בין מטבח לסלון '
אם אין קולט (משום סוג ובכל מקרה!) כיריים בין מטבח לסלון
17/01/2017 | 12:52
17
זו צרה צרורה. (אלא אם אתם ממעטים לבשל ולטגן, וזה יותר מטבח לתצוגה - מה שלא נשמע מדבריים) הסלון יסבול מאדים וריחות. לא מומלץ! וזה לא קשור לחלומות - פשוט פרקטיקה.

לגבי הזזת מזגן - מה פתאום יגרום להוצאת בפירוק ? כשמפרקים קיר ההכנה הולכת איתו, לפח.
התכוונת לומר שיעלה הרבה להכין הכנות חדשות?

כאמור  - אם הולכים להרוס/לבנות תוך 2-3 שנים ולא תישאר שם אפילו חתיכת קיר רלוונטית - אז באמת אל תעשו שם. אם התכנית משאירה שם חתיכת קיר - אפשר למקם עליה את המזגן.
או רוצה לומר - אל תפסלי דברים באופן גורף כי יש איזו תכנית שאולי תעשה ככה וככה... תכנני מראש באופן מיטבי ככה שתקבלי את התוצאה הכי מתאימה למה שצריך ורוצים.

לצפיה ב-'מזגן מקבלן'
מזגן מקבלן
11/01/2017 | 22:27
13
163
שלום,
אני מקווה שזה הפורום המתאים - קניתי דירה מקבלן (3 חדרים) ואני מקבל מזגן מרכזי אלקטרה EMD.
בעקבות שינויים של הנמכת גבס בסלון ובמטבח והתקנה של סלוטים (סהכ 4 מטר) דורש הקבלן (ללא מע"מ):
3000 ש'ח עבודה גבס
5000 ש'ח עבור הסלוטים.
2300 ש'ח במידה ואשדרג למזגן ג'מייקה40.

במידה ואבקש זיכוי, אקבל 5000 ש'ח.. 
שאלתי היא האם יהיה יותר משתלם לבצע את קניית המזגן+התקנתו+קניית הסלוטים+הנמכות הגבס (בערך 6X0.5 מטר) אחרי קבלת המפתח ?
(מיקום המעבה הוא בערך 4 מטר מהמאייד, אם זה משנה משהו...)

תודה רבה!

לצפיה ב-'הקבלן עושה עליך קופה נהדרת מכל הכוונים,וגם לגבי הזיכוי'
הקבלן עושה עליך קופה נהדרת מכל הכוונים,וגם לגבי הזיכוי
12/01/2017 | 06:02
112
לכן הכי טוב שתדרוש ממנו להתקין את המזגן במקום ללא סלוטים והנמכה שאותה תבצע אחר כך.

לצפיה ב-'אני אתייחס רק לסלוטים...'
אני אתייחס רק לסלוטים...
12/01/2017 | 18:45
77
גם אם ישחטו אותך, יקחו לך 500 ש"ח למטר סלוטים (כולל מתאם וכולל מע"מ). אלו מחירים שיתנו לך מתקיני מזגנים. אם תקנה לבד- תשלם פחות. אם תרצה דקור ולא סלוט- תשלם אפילו פחות.
תבקש מהקבלן שלך שיביא לך את המזגן. אם אתה יודע בדיוק איפה למקם אותו, תבקש ממנו שיתקין אותו וזהו.
לצפיה ב-'אסור להזמין מזגן מקבלן!!!'
אסור להזמין מזגן מקבלן!!!
13/01/2017 | 12:50
8
81
הוא לא יהיה אחראי על כלום לאחר מכן! ראו הוזהרתם!
מזגן מזמינים באמצעות מתקין שיבצע את ההכנות (צמה = צנרת וחשמל) בין המנוע למאייד עבור הקבלן שכתוב לו במפרט המלווה כל הסכם שהוא "אחראי על ההכנות למ"א", מקבלים את הדירה ומזמינים את טכנאי המיזוג עם המזגן במקביל להזמנת איש גבס שיבצע את התקנת הגבס כולל הכנה לסלוטים, שפכטל וצבע בתאום עם איש המיזוג שגם יביא את הסלוטים שעלותם בין 120-220 ש"ח/מ"א בכפוף לסוג...
לצפיה ב-'למה אתה מטעה ?? בזמן הבניה הקבלן לא מאפשר לאף אחד מלבד הקבלן'
למה אתה מטעה ?? בזמן הבניה הקבלן לא מאפשר לאף אחד מלבד הקבלן
13/01/2017 | 17:15
7
58
שעובד עימו לבצע צנרת או כל הכנות שהן בבנין מהרבה סיבות ולדייר אסור לבצע על דעת עצמו שום עבודה או התקנה עד לקבלת טופס 4.
הנמכות תקרה במידה והבנין גבוה ומותקנת בו מערכת ספרינקלרים הקבלן מחוייב לבצע תקרת גבס כדי לקבל טופס 4.
לאחר קבלת טופס 4 הדייר יכול לבצע מה שהוא רוצה בדירה.
לא אחת קורה שאני נתקל בהכנות צנרת שהקבלן ביצע (כולם מבצעים את ההכנה הזו) שהצנרת פגועה בכיפופים או ביציאה מהרצפה למסתור כביסה וכאן מתחילה חגיגה מי אחרי ומי משלם כי התיקון בעייתי וקשה ומה גם שאי אפשר להגיע לשבר בצינור שיוצא בתוך הקיר.

לצפיה ב-'אינני מטעה ולא המלצתי שיכנס לקבלן טכנאי שאיננו שלו'
אינני מטעה ולא המלצתי שיכנס לקבלן טכנאי שאיננו שלו
13/01/2017 | 18:21
6
45
המלצתי לבקש מהקבלן רק הכנות (צנרת 50 שרשורית שיוצאת למקל "סבא" בגג ונקודת חשמל פאקט תלת-פאזית ליד מנוע המזגן.
זה הכל.
לצפיה ב-'מי אמר לך שהיחידה על הגג? בכל הדירות יחידת המעבה במיסתור '
מי אמר לך שהיחידה על הגג? בכל הדירות יחידת המעבה במיסתור
14/01/2017 | 08:05
5
41
כביסה ,לא מקל סבא ולא נעליים,הצנרת פרוסה ממסתור הכביסה לפרוזדור במקרה הטוב, או באחרונה הפטנט החדש לחסוך בכמה מטר צנרת זה לסיים את הצנרת בחדר האמבטיה.
לכן הכנות הצנרת נעשות לפני הריצוף .
ואיך אתה חושב שאפשר להתקין צנרת שכזו בצינור 50 ?? בחלומות הכי טובים שלך תתקין צנרת למיני מרכזי בצינור 50 ועוד לעבור כיפופים,אל תעשה מעצמך צחוק,אתה לא בגיל הזה.
לצפיה ב-'אתה כמובן צוצק עם התאוריה והפרקטיקה שאתה רגיל אליה '
אתה כמובן צוצק עם התאוריה והפרקטיקה שאתה רגיל אליה
14/01/2017 | 12:04
4
40
אבל מבחינתי כשיש פקוח ותיאום תכנון לפני הבצוע, המנוע של המזגן לא ישב מתחת לחבלי הכביסה כי אז לא יהיה מקום לתלות כביסה
מכאן אני מסיק שעדיין אינך מודע לדרישות החדשות למיקומי דוודים ומנועי מזגנים לדירות
מנועי המזגנים צריכים להיות תלויים כמו דודי השמש במבנים גבוהים מעל חבלי הכביסה ב-2 פינות ה"מרפסת" וההכנה צריכה לעבור בקו ישר ללא כיפופים בין מיקום המפזר המיועד למיני מרכזי אל המנוע היות וכך, צנור שרשורי עם קדח חלק או צנור קשיח 3" יספקו את הדרישה.
אנחנו שנינו מסכימים שמיקום המפזר המקובל הוא מעל לאמבטיה כי שם ניתן לבצע תקרה מונמכת ואז פתח היניקה מהקיר ולא מתחתית היחידה, מה שמקל על הניקוי של בעלי הבית.
גם הקטנת יחידות הפיזור תורמות להנמכת תקרה שמאפשרת למשתמש לא להרגיש כאילו התקרה יושבת לו על הראש.
האם יכולה להיות הסכמה בינינו בנ"ל
לדעתי כן, אלא אם אתה רוצה להאיר את עיני למשהו חדש שעוד לא שמעתי עליו
לצפיה ב-'מנוע מזגן תלוי ?'
מנוע מזגן תלוי ?
14/01/2017 | 12:35
2
41
עוד לא ראיתי שמישהו תולה מנוע מזגן 5-6 כ"ס במסתור כביסה.
מדובר על מפלצות ששוקלות בין 130-150 ק"ג וגם הגודל שלהן מפחיד.
לצפיה ב-'מפלצות יש רק באגדות.'
מפלצות יש רק באגדות.
14/01/2017 | 12:51
1
39
מתקני תליה למנועי מזגנים יש במציאות
העובדה שלא ראית איננה הוכחה לכלום...
לצפיה ב-'אתה ראית שמישהו תולה מזגן 6 כ"ס במיסתור כביסה ?'
אתה ראית שמישהו תולה מזגן 6 כ"ס במיסתור כביסה ?
14/01/2017 | 13:05
37
אתה הרי אומר שזה נועד כדי שלא יפריע לכביסה...
אז איך תתלה אותו באויר וגם לא יפריע לכביסה.
הרי לא מדובר על מזגן קטן של 1 כ"ס.
לצפיה ב-'בינא,מתי היית לאחרונה בתוך מסתור כביסה?? '
בינא,מתי היית לאחרונה בתוך מסתור כביסה??
14/01/2017 | 14:07
39
מעבה המזגן חייב !!!!!!! להיות צמוד לרפפות החיצוניות ואפילו מרווח של 10 ס"מ עלול להיות בעייתי ותאמינו לי שזה נבדק לא אחת בחיבור מחשב בקרה לבקרת המזגן ואז כל נתוני הטמפרטורה מוצגים ובמרווח שכזה ולפעמים בפחות חוזר אויר חם למיסתור הכביסה ופוגע בפעולת המזגן.
רוב המסתורים בעלי חלון לכל רוחב המסתור ואם יש איזה קיר קטן הוא תפוס על ידי דוד החימום .
גובה מזגן מיני מרכזי גדול הוא כמטר ,מרחק מהקיר כ 20 ס"מ ועומק כ 40 ס"מ  ואי אפשר ואסור להתקינו צמוד לתקרה בכדי לאפשר  מתן שרות ,כלומר יבלוט לתוך החלון של החדר שרות,אתה מוכן למפלצת שכזו אצלך בבית?? שלא נדבר על כך שאסור בתכלית האיסור להתקין כך אלא מול הרפפות וכל המתקין כך לא יכוסה באחריות החברות !! למה?? פתח הוראות למתקין ותקרא לבד איך צריך להתקין והחברות מכוסות כי יש סעיף בתעודה שאומר שההתקנה חייבת להיות על פי הנחיית החברות. 
כתבו לך כאן את המשקל של היחידה,הרמת פעם יחידה שכזו?? איך אתה חושב שבן אדם אחד או אפילו שתיים ירימו יחידה שכזו.
רוב המסתורים עומקם כמטר ויותר ויש מקום נרחב להעמיד את היחידה ליד הרפפות ויש מספיק מקום לחבלי הכביסה ולכביסה מבלי שתיגע במזגן.
בכל הבתים החדשים רצפת המיסתור נמוכה בכחצי מטר מרצפת הדירה כאילו פולשת לגובה הדירה למטה אז היכן אתה חושב ניתן לדחוף צינור מוביל?. 
בכל שנותי במיזוג אויר והן לא מעטות רק 48 שנים נתקלתי בלא יותר מ 4-5 בנינים שעשו הכנה שכזו,אותו קבלן אגב שיציאת הצנרת למיזוג מהבויידם יצאה במיסתור הכביסה של השכן מלמעלה וחייבה אותנו לבצע ריתוכים בצנרת כי אין מצב בחיים לעשות צנרת בקו אחד ישר אחד, צנרת מיזוג מרכזית הינה בעלת קוטר גדול 5/8 או 3/4 בקווי היניקה ואין מצב לכופף אותם כמו חוט חשמל כבקשתך. 
לצפיה ב-'תגיד לו תודה רבה אבל לא תודה...'
תגיד לו תודה רבה אבל לא תודה...
14/01/2017 | 09:00
1
45
מזגן מרכזי הוא דבר מיותר!
יותר זול וחסכוני 3 מזגנים קטנים שמופעלים לפי הצורך בכל חדר והתקנתם זולה בהרבה.
לצפיה ב-'לא תמיד אפשרי להתקין בדירות מזגנים'
לא תמיד אפשרי להתקין בדירות מזגנים
14/01/2017 | 09:18
46
בודדים,בבתים חדשים לא מאפשרים זאת ,מעבים רק במסתור כביסה ולרוב אי אפשר או שלא טוב מבחינה טכנית להתקין כמה יחידות שם .
לצפיה ב-'חיפוי חדרים רטובים עד התקרה??'
חיפוי חדרים רטובים עד התקרה??
11/01/2017 | 21:18
13
136
שמענו שלא כדאי לרצף עד למעלה על מנת לתת לקיר לנשום בכל אופן זה חדר רטוב ופחות מאוורר
האם יש לזה בסיס וכדאי לחפות עד 220 ס"מ
האם השיקול הוא עיצובי בלבד
תודה רבה
לצפיה ב-'כאשר מתחילים משפט עם המילה שמענו , כבר יודעים שההמשך '
כאשר מתחילים משפט עם המילה שמענו , כבר יודעים שההמשך
11/01/2017 | 23:00
3
129
לא יהיה טוב . בדרך כלל דברים לא מבוססים מתחילים עם המילה שמענו 
קיר לא נושם , אין לו ריאות ואין לו לב אלו אטומים שלא זזים , דוממים . 
גם אין שום מניעה לצבוע תקרות בצבע אקרילי , גם הם לא נושמים . 
שים קרמיקה עד התקרה ותשכח מהקיר , לא צריך לצבוע ולא לנקות 
אבק בשורה האחרונה של הקרמיקה . 
השיקול  הוא כספי / עיצובי בלבד . 

לצפיה ב-'חשוב "להתחיל" מלמעלה, נכון זה קשה אבל התוצאה יותר יפה'
חשוב "להתחיל" מלמעלה, נכון זה קשה אבל התוצאה יותר יפה
11/01/2017 | 23:54
113
כי את קו סוף הקרמיקה רואים למעלה ואת הגמר עם הרצפה לא רואים כלל,
אז איך עובדים הפוך? - לא, אלא מלמטה אבל מחשבים את הסוף מהתחלה
לצפיה ב-'נהוג לא לחפות בקרמיקה עד התקרה כי התקרות בד"כ קצת עקמומיות'
נהוג לא לחפות בקרמיקה עד התקרה כי התקרות בד"כ קצת עקמומיות
11/01/2017 | 23:55
1
132
וכשיש מפגש עם קרמיקה - זה פתאום ניכר לעין.
מעבר לזה - אין שום מניעה לחפות עד תקרה.
לצפיה ב-'בדיוק היה דיון על זה בפורום עיצוב פנים'
בדיוק היה דיון על זה בפורום עיצוב פנים
12/01/2017 | 21:48
62
לצפיה ב-'בפרויקטים קבלניים נהוג לחפות את הקירות הרחצה עד לגובה 210 על'
בפרויקטים קבלניים נהוג לחפות את הקירות הרחצה עד לגובה 210 על
13/01/2017 | 05:46
2
80
מנת שהחיפוי יישר קו עם דלת חדר הרחצה . לדעתי חיפוי עד התקרה הוא אסתטי יותר  .ומצד אחר אלה שלא עושים חיפוי עד התקרה הוא בגלל עניין העובש והעניין הכספי..אבל אין בעיה לעשות חיפוי כד התקרה 
לצפיה ב-'את "עניין העובש" פותרים עם ספרי אחת לשנתיים שלוש'
את "עניין העובש" פותרים עם ספרי אחת לשנתיים שלוש
13/01/2017 | 09:44
1
55
לצפיה ב-'נכון ולכן לא הדגשתי על עניין זה ואפילו לדעתי לא מהווה בעיה '
נכון ולכן לא הדגשתי על עניין זה ואפילו לדעתי לא מהווה בעיה
13/01/2017 | 13:08
53
לחיפוי עד התקרה אם אין הבעיה כספית 
לצפיה ב-'נושא חיפוי עד התקרה הוא עניין עיצובי ואינו משפיע על המבנה'
נושא חיפוי עד התקרה הוא עניין עיצובי ואינו משפיע על המבנה
13/01/2017 | 12:40
5
74
הבעיה עם הגעה עד לתקרה היא בדרך כלל בעיה של קרמיקה חתוכה, תקרה לא בדיוק מפולסת כי מאוד קשה להסביר לטייחים שבין 2 נקודות עובר קו ישר והוא גם חייב להיות מפולס, אבל אם התקרה והקירות מגבס עמיד מים, אין בעיה כזאת, אבל נשארים עם בעיית החיתוך
עקרונית, עדיף לבצע תקרת חדרים רטובים עם "אקרינול" שהוא למעש סוג של "סופרקריל" עם ערב מגן נגד התפתחות הבקטריות השחורות המתפתחות על רקע חוסר אוורור שאם לא מסירים לאורך שנים, הופכות לעובש רעיל...
מעשית, הבאת הקרמיקה לגובה של משקוף הדלת וירידת הצבע מהתקרה לקרמיקה, היא המומלצת ביותר מבחינת עלות/תועלת וחשוב לסיים מעל לקרמיקה עם שפכטל אלכסוני או פרופיל קצה כדי שלא ייתפס שם אבק ובקטריות שחורות לא יגדלו שם.
עקרונית, מקלחת שמאווררים אותה מייד לאחר גמר המקלחת ולו ע"י פתיחת הדלת לכל רוחבה, לא תסבול מבעיותשל תוצאות לחויות וה-"אקרינול" יחזיק מעמד אפילו 20 שנה עד לצורך לחידושו "כי בין כה וכה צובעים את כל הבית כל 10 שנים" בממוצע למי שאוהב את הבית שלו...
לצפיה ב-'טייח שלא מבין או לא יכול לבצוע טוב ומצידו שעניין '
טייח שלא מבין או לא יכול לבצוע טוב ומצידו שעניין
13/01/2017 | 13:13
4
58
(כי מאוד קשה להסביר לטייחים שבין 2 נקודות עובר קו ישר והוא גם חייב להיות מפולס)אינו בר ביצוע בקלות ובאיכות כנדרש..הוא לא טייח
לצפיה ב-'לא הבנתי אותך או שלא הסברתי את עצמי נכון...'
לא הבנתי אותך או שלא הסברתי את עצמי נכון...
13/01/2017 | 18:24
3
49
אתה נעלב בשם כל הטייחים?
כדי לקבל קווים ישרים הוא יכול להיות פרופסור לספרות...המזמין.
אני דווקא מכיר טייחים שיודעים לבצע קווים ישרים ומפולסים ובתנאי שיש מפקח שמקבל מהם את הבצוע...
לצפיה ב-' בתקרה טייחים מעתיקים את הקוים של התקרה '
בתקרה טייחים מעתיקים את הקוים של התקרה
14/01/2017 | 01:22
1
42
זה כמעט בלתי אפשרי אחרת , אלו דיבורים של מי שלא החזיק מאל'צ בחיים 
ולא קשור למפקח 
אז קודם כל השלד הוא הבסיס לקוים ישרים בנוגע לתקרה . 
פיתול קירות אפשר לתקן , תקרה כמעט ולא . 
בנוסף : אפילו המפקח המהולל לא הזכיר " מייקים " , יש טייחים אומנים שלא זקוקים למייקים , עובדים מהר ומדוייק , הם יצורים די נדירים ויקרים ובצדק
 אבל לאחרים אין תחליף למייקים .
אבל גם כאן צריך לדעת למקם את המייקים . 
מי שמאוד חשוב לו הקו בין האריחים לתקרה יכול לעשות הנמכת תקרה לאחר 
הקרמיקה ולוותר על הטיח . זה מוסיף המון אפשרויות עיצוביות 
או קרניז . 

לצפיה ב-'ואלה דיבורים של אחד שלא מכיר עם מי הוא מתכתב...'
ואלה דיבורים של אחד שלא מכיר עם מי הוא מתכתב...
14/01/2017 | 12:20
36
אין שום מקצוע בענף הבניה שלא ביצעתי אישית בצעירותי...
זאת בדיוק הסיבה שאני משוכנע שטייחים זה מקצוע של המאה ה-19 ומטה, שבמאה ה-20 ניסו לכלל במקום להעיף אותו בכלל ולו רק בגלל שיש כיום בשוק לא פחות מ-100 תחליפים לעבודה הידנית הזאת שאין לה מקום יותר ב-121.
את הטייחים הטובים שיודעים לבצע תקרה ישרה כבר ראיתי וגם חיבורי התקרה עם הקיר שלהם היו מושלמים
הבעיה היא שכיום, בארץ מסיבות שונות, הטייחים האלה לאט לאט נעלמים...
הפתרון הכי פשוט להחלפת טיח תקרתי הוא להתקין לוחות גבס ירוק עמיד מים על הטפסנות של התקרה ורק אז להתקין ספייסרים (חוצצים מפלסטיק שלא שוקעים מהמשקל של הדורכים על הברזל בגבס) ועליו רשת הברשל או ברזל קונסטרוקטיבי ובלוקים לתקרת צלעות, צנרת שנדרשת בתוך היציקה, רשת עליונה ויציקה עם בטון מסוג "בטונעל" עם אגרגט בינוי ולא גדול שגם אוטם את התקרה כמו שצריך וגם עוטף כל צנרת חודרת כך שלא נדרשים אטמים ואיטומים לאחר מכן וגם מקבלים תוצאה אקוסטית גבוהה יותר.
אם עדיין אתם רוצים להכניס טייחים לקירות, השימוש במיאקים הוא נכון מאוד לטיח גבס...
טיח הגבס מגיע מוכן מהמפעל, מערבבים עם מים ומישמים (לא בחדרים הרטובים) ומקבלים מה שהעם קורא "טיח שפכטל" מוחלק מוכן לצבע וחוסך את עבודת ישום שפכטל על כל הקיר מהצבעי ובעיקר מהמשלם שלא משנה מה יקרה, השליכט לא מגיע לרמה הזאת גם לא מבחינה תרמית ואקוסטית ויתרון טיח הגבס שמקבל 2 שכבות של "סופרקריל" 2000 של "טמבור" הוא שלא נדרשת שכבת "בונדרול" הבצוע מהיר פי 2 בצבע וגם בטיח אם לא פי 3 ובכך חוסכים עלויות עבודה לקבלנים שיכולים להרשות לעצמם לרכוש את טיח הגבס היקר יותר ולקבל מחמאות על הגימור יחד עם שביעות הרצון של הלקוח שבאותו רגע שוכח כל מה שהיה לא טוב עם הקבלן לפני כן...
לצפיה ב-'בינא ידידי ..למה אתה מנתח שלילי ?!! אני לא התכוונתי לעצמי '
בינא ידידי ..למה אתה מנתח שלילי ?!! אני לא התכוונתי לעצמי
14/01/2017 | 07:27
35
לך ..ולא באתי בטענה לך ..אני צוטטתי האמירה שלך(באדום) והתכוונתי בכללי ..שטייח לא יכול לבצע קווים ישרים הוא לא טייח...ושבכללי כל טייח טוב ומקצוען אכן יכול לעשות בקלי קלות ובאיכות טובה ..
לצפיה ב-'פנאלים שקועים בריצוף..מומלץ??'
פנאלים שקועים בריצוף..מומלץ??
11/01/2017 | 21:15
6
140
ערב טוב...
חשבנו לרצף את הקומה הציבורית ריצוף ללא פנלים על מנת למנוע הצטברות אבק ויש לנו מספר שאלות:
האם מומלץ
האם זה יקר יותר מבחנת הרצף
ואיך מתקבל המראה .. מוצלח?
את קומת החדרים נרצף עם פנלים כיוון שיש בחדרים יותר ריהוט והפנלים ימנעו מהריהוט לפגוע בקיר- כך אומר לנו ההיגיון
תודה
לצפיה ב-'בכלל בלי פאנלים??'
בכלל בלי פאנלים??
11/01/2017 | 21:54
1
123
לא מומלץ, הקיר ירטב ויתלכלך. פאנלים במישור הקיר, בהחלט כן,
מראה יפה ונקי.
לצפיה ב-'ברור פנלים אך בקו אפס עם הקיר...ללא המדרגה שצוברת אבק'
ברור פנלים אך בקו אפס עם הקיר...ללא המדרגה שצוברת אבק
11/01/2017 | 22:09
63
לצפיה ב-'ההגיון אומר פנלים שקועים בכל מקום , אין שום צורך '
ההגיון אומר פנלים שקועים בכל מקום , אין שום צורך
11/01/2017 | 23:02
118
להגן על הקיר מפני רהיטים ע"י פנלים דווקא .
יש רהיטים שלא איכפת להם שיש פנלים,  הם רוצים מגע עם הקיר . 
לצפיה ב-'"פאנלים שקועים" - הכוונה בקיר לא בריצוף'
"פאנלים שקועים" - הכוונה בקיר לא בריצוף
12/01/2017 | 10:12
161
קצת סדר:
למה פאנלים?
1. כי זה יפה (או מכוער - עניין של טעם, אבל זו הסיבה אצל חלק מהאנשים)
2. כי זה מונע "שפריציפ" משטיפת רצפה על הקיר
3. כי זה מונע שחיקה של הקיר ע"י רהיטים (אבל סיבה זו ל-א! תקפה במקרה שהפאנלים שקועים, כי אז אין הרחקה מהקיר..).
למה שקועים?
עניין של טעם מבחינת יופי, ומניעת הצטברות אבק.
למה לא שקועים?
כי אז יש הגנה על הקירות מרהיטים, וגם ההגנה מהתזות יעילה יותר.
אולי יש עוד סיבות - המומחים כאן מוזמנים להוסיף.
בדרך כלל המחירים של הרצפים הם לפי מטר ריצוף, בלי לספור את הפאנלים. הפאנלים עצמם לפעמים יקרים יותר, ואם החומר הוא פשוט לעיבוד (למשל קרמיקה ולא בטון/אבן/טרצו וכו') הרצף עושה את החיתוך בעצמו (כדאי לוודא מראש).
את הגימור מעל הריצוף עם או בלי פאנלים - עושה הצבעי.
לפעמים במקום פאנלים מחומר הריצוף קונים פס דקורטיבי ומדביקים לכל האורך. אני לא זוכרת איך קוראים לזה אבל גלמיש יכולה לעזור ואפשר גם לשאול בפורום השכן - עיצוב פנים. שם גם אולי תקבלי תשובות לגבי האסתטיקה, אבל בנושאים שכאלו זה תמיד גם טעם אישי..
בהצלחה!!
לצפיה ב-'פנלים נועדו בראש ובראשונה למנוע חלחול מי שטיפת רצפה למילוי'
פנלים נועדו בראש ובראשונה למנוע חלחול מי שטיפת רצפה למילוי
13/01/2017 | 12:30
1
101
הם אינם ,מרחיקים רהיטים מהקיר כי עוביים זניח וכבר לא מיצרים כמעט בכלל רגלי רהיטים בקו ישר כלפי מטה עם הרהיט לרוב הרהיטים יש רגליים שבדרך כלל פנימיות לחלקו העליון של הרהיט ולכן הגנה על הקירות אפשרית כמעט אך ורק עם הרחקת הרהיטים מהקירות

היות והתפקיד החשוב של הפנלים הוא מניעת חלחול מים בין הרצוף לבלוקים (בבניה קונבנציונאלית) כי הבלוקים מתחילים מהבטון והרצוף על מילוי בגובה שנע בין 10-15ס"מ,
חשוב להגיע למצב בו הטיוח אל החיבור בין הבלוקים לבטון יהיה מסוג טיח ושליכט "שחורים" = תערובת של מלט וחול עם ערב איטום ומים בלבד שירד ל-"רולקה" = קער בין בלוק לבטון בגודל 12/25 ס"מ כדי לעבור את גובה הפנל, המבוצעת עם אותו חומר.
בשלב הזה ניתן לקבל החלטה על פנלים כהמשך ישיר לטיח והשליכט של הקיר היות ועובי הפנל עם תערובת דבק שמודבקת לחיפוי השחור, עוביה כעובי הטיח והשליכט על הקיר.
עקרונית, גם אם הדבקת הפנלים מבוצעת עם טיט (שאינו אוטם ומעברי מים לקיר) וכתוצאה מכך הפנלים בולטים ממישור הטיח, לא משאירים "מדרגה" אלא מסיימים עם שפוע שיכסה את כל עובי הפנל וזה תפקידו של הרצף והצבעי שמגיע לבצע תיקונים ושפשוף אחריו.
אין שום סיבה שפנלים במישוא הקיר יעלו יותר מפנלים שבולטים כי ההבדל הוא בישום.
זה לא לוקח הרבה זמן אבל עם פנלים במישור הקיר חייבים להקפיד על עובי החומר האוטם השחר שמורחים, כדי לקבל את התוצאה הרצויה.ובשביל זה, בין היתר צריך מפקחאו מפקחת

לצפיה ב-'אני מתחיל להתעף ממך , מפקח מוטב שתגיד לעובדים '
אני מתחיל להתעף ממך , מפקח מוטב שתגיד לעובדים
14/01/2017 | 17:24
81
להדביק פנלים עם החומר הנכון :  דבק קרמיקה .
לצפיה ב-'כמעט גמור .'
כמעט גמור .
11/01/2017 | 21:09
1
137
נשאר רק לשים פס LED. בנישה האמצעית
ואולי בנישות הצדדיות לתת גוון חזק יותר \ בריקים חומים או אדומים
לצפיה ב-'התמונה'
התמונה
11/01/2017 | 21:29
149
לצפיה ב-'פרזול ארונות מטבח'
פרזול ארונות מטבח
11/01/2017 | 20:59
2
61
שלום לכולם. האם למישהו יש ניסיון עם פרזול hettich לארונות מטבח?
תודה וערב טוב
לצפיה ב-'שלוש חברות מובילות יש היום בשוק הישראלי...'
שלוש חברות מובילות יש היום בשוק הישראלי...
12/01/2017 | 18:51
1
72
הטיש, גראס ובלום.
כל השלוש מיוצרים בגרמניה/אוסטריה.
לכל אחד יש תתי סדרות במחירים משתנים.
בבית הקודם היה לנו הטיש ועבד מעולה.
בבית החדש יש לנו בלום.
אישתי אומרת שהבלום מרגיש לה איכותי יותר. אם כי עברו כ 9 שנים ויתכן שהמוצרים השתפרו מאז.

בכל אופן, כל אחת משלושת החברות תתן לך תמורה טובה לכסף.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
12/01/2017 | 20:38
16
לצפיה ב-'ובפינתנו - מן העיתונות.... פרויקט חדש ומסקרן '
ובפינתנו - מן העיתונות.... פרויקט חדש ומסקרן
11/01/2017 | 17:53
56
משכן האוספים של יד ושם, שרובו תת קרקעי. מזכיר בקונספט את בית הספרים שבמוזיאון ישראל (שימוש במעבה האדמה לטובת שימוש מוצגים , לטובת האפקט, וגם מקטין את טביעת הרגל ע"ג הקרקע.
כיוון דומה ניכר גם בבנין החדש של רשות העתיקות הצמוד למוזיאון ישראל.
לצפיה ב-'עזרה בבחירת סוג השלד'
עזרה בבחירת סוג השלד
10/01/2017 | 17:49
4
136
שלום לכולם!
אני בשלב התוכניות ואני עכשיו חוקר את האפשרויות העומדות בפני בבחירת סוג השלד של החומר
הבעיה שקצת הסתבכתי עם זה.
מה שברור לי שאני רוצה בידוד טוב בכדי לחסוך בהוצאות החימום והקירור בעתיד ואני יודע שזה משתלם לאורך זמן.
השאלה היא במה לבחור...
אנחנו בונים בקיבוץ לוחמי הגטאות שממוקם בין עכו לנהריה ויחסית קרוב לים. הבית יהיה באזור 180 מטר קומה אחת.
התכנון הוא לשים מזגן קטן בכל חדר ומזגן חזק במתחם הסלון מטבח.
אני יודע שיש את הבניה הקונבציונלית וגם שם יש כל מיני סוגי בלוקים אבל יש גם את הבניה המתועשת והחצי מתועשת ולא ממש הבנתי מה קורה שם... (בית תרמי ICF או בניה קלה או לוחות בטון שלמים?)
אשמח אם מישהו יוכל לעשות לי סדר וכמובן גם עלויות של כל שיטה פחות או יותר.
ובשורה התחתונה מה הכי משתלם? עלות מול תועלת?\
בתודה רבה מראש
שחר
לצפיה ב-'בעיה מסובכת'
בעיה מסובכת
11/01/2017 | 15:32
1
95
אני לא מקצועית אבל אנחנו באותה סירה רק צעד קדימה.
אנחנו בונים בקיבוץ ליד הים בעוטף עזה.
לכן החלטנו על בניה מבודדת שמשלבת מיגון/בטון.
אנחנו כנראה נבנה בESB.
לגבי עלות תועלת: קשה להעריך ולא נבדק בית ליד בית באותם תנאים.
לגבי עלויות :כל עוד אין לך תוכנית של הבית שעליה אתה יכול לקבל הצעת מחיר הכל באוויר ולא תמיד תואם את ההבטחות.
לנו בשלב הברור לפני תוכניות סופיות נאמר שההבדל במחיר בין שלד איטונג לבין esb הוא 5,000 ובין בלוק אפור לesb 20,000.
אולי זה נכון  על הנייר אבל במציעות זה לא ככה, כל קבלן בונה איטונג אבל מעט קבלנים בונים בשיטות אחרות והמחירים/התנאים עולים בהתאם.
בקיצור אין תשובה חד משמעית התשובה שלנו היא מה הסכום שאנחנו מוכנים לשלם מעבר לשלד רגיל ועל פי זה נחליט בסוף.

לצפיה ב-''
11/01/2017 | 17:48
20
לצפיה ב-'בלוחמי הגטאות יש אוויר ימי = לחות עם מליחות גבוהה כל השנה '
בלוחמי הגטאות יש אוויר ימי = לחות עם מליחות גבוהה כל השנה
14/01/2017 | 12:49
1
52
זה אומר שבניה קונבנציונאלית היא הכי לא משתלמת שיש
מה שעוד הכי לא משתלם הוא לבצע מבנה מבודד עם ריבוי מזגנים כי לא צריך אותם.
במידה והמבנה מובדד טוב מאוד עד מצויין, המיני מרכזי הוא הכי יעיל או למי שיש כסף לבזבז, אינוורטר
למה מיני מרכזי
כי בניגוד לכל התאוריות שכבר קראתי בפורום הזה ושמעתי ממהנדסי מיזוג אוויר לאורך 40 השנה האחרונות... ניתן לכוון בכל חדר את נושא חוזק הקירור/מיזוג בעזרת תריס פשוט שסוגרים או פותחים לפי הצורך (אצלי בבית זה עובד כך 26 שנים כי בשנתיים הראשונות לא היה לנו כסף למזגן בכלל...)
בידוד תרמי טוב הולך עם פנלי גג בעובי 10 ס"מ שעליהם מונחים הרעפים במקרה של גג משופה ועל מבנה בגודל 180מ"ר הייתי ממליץ על גג כזה בעיקר באזור לוחמי הגטאות שם כמות הגשם שיכולה לרדת במכה אחת בחורף יכולה להגיע אל מעל 80מ"מ בשעה (!) ואף גג שטוח לא מסוגל לנקז את המים אלא אם יש 4 מרזבים של 4" ב-4 פינות הגג, מה שאף אחד לא עושה...גם השתלבות במראה הקיבוץ וגם היתרון האדיר של מרחב עתידי לבניה בתוך הגג, הם סיבה לבצוע גג של 2-4 שיפועים בהתאמה לדרישות וגם הרחקת החום מהתקרה.
מגבלת תקציב לבניה צריכה להוביל לבצוע בשיטת "מייטק" עם חיזוקים נדרשים לאופציה של בניה עתידית בקומת הגג.
שיפור של מייטק למי שיש מספיק תקציב, יוכל להתבצע עם דרישה לחיפוי חיצוני של לוחות איטונג משוריין (בטרום) שניתן להוסיף מבחוץ ויכולים גם לפתור את בעיית קיר הבטון של הממ"ד שאף אחד לא רוצה לראות ע"י יציקת קיר הבטון עם החלון כנגד לוחות האיטונג המשוריין בעובי 12ס"מ וכך מקבלים קיר חיצוני שנדרש בלוחמי הגטאות ובכל צפון הארץ של 40 ס"מ כשהבטון יצוק בעובי של 28ס"מ ומאושר השילוב הזה ע"י פקע"ר.
לצפיה ב-'מעל 80 מ" בשעה? נדיר ביותר...'
מעל 80 מ" בשעה? נדיר ביותר...
15/01/2017 | 04:14
19
לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:49
4
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'שאלת תם , למה החדרים בישראל כה קטנים?'
שאלת תם , למה החדרים בישראל כה קטנים?
10/01/2017 | 11:56
14
160
אפילו בוילות מפוארות מהתמונות זה נראה שאין ממש מקום בחדר 
ואני תוהה למה ?  אנשים לא מעדיפים בית מרווח יותר ?
תודה לעונים
לצפיה ב-'זה כמו לשאול, למה לא מרויחים כולם 100,000 ש"ח בחודש ?'
זה כמו לשאול, למה לא מרויחים כולם 100,000 ש"ח בחודש ?
10/01/2017 | 12:23
118
בניה עולה כסף.
אם לבונים לא היו מגבלות, כל אחד היה בונה גם 1000 מ"ר.
אנחנו עשינו לבנות שלנו חדרים בגודל של קרוב ל 15 מ"ר. אם היתה אפשרות, היתי עושה גם כפול מזה.
לצפיה ב-'גודל חדר נובע מאילוצים רבים'
גודל חדר נובע מאילוצים רבים
10/01/2017 | 14:25
133
גודל הבית
מספר החדרים
גודל המגרש
כמות יחידות מגורים ביח' שטח
מרחקים בישוב
צפיפות מאפשרת מתן שרותים בעלות נמוכה
כסף כבר כתבו

אורך)גובה( הילד שיגור  בחדר
כמות הבגדים בארון
לצפיה ב-'דווקא שאלה טובה'
דווקא שאלה טובה
10/01/2017 | 16:54
145
בתכנון שטח נתון יש לא מעט חלוקות פנים שלא באמת תפורות טוב 
על אורח החיים, מכל מיני סיבות ולפעמים שופוני בלבד.
למשל סלון ענק ומבוזבז כשבפועל מארחים תדיר 2,3,4 זוגות,
עודף אסלות גם שה"אורחים" הם אותם 2,3 זוגות חברים כמו משפחה. 
כפילויות מיותרות של 6 כסאות בר ו8 כסאות אוכל ועוד ועוד.
מסכימה שהנטיה הזו לא מוצלחת וחדר ילדים הוא בפועל
גם חדר שינה+עבודה+אחסון+אירוח ולא לעניין
לחנוק את החדרים למינימום שעדיין מכונה חדר.
לצפיה ב-'שילוב'
שילוב
10/01/2017 | 17:44
4
109
של משפחות עם הרבה נפשות, תרבות של כל ילד לבד בחדר, קרקע יקרה והליכה בעדר אחרי טרנדים בלי לבדוק צרכים.
לצפיה ב-'נשמע כאילו כל ילד לבד בחדר הוא חיסרון ?!'
נשמע כאילו כל ילד לבד בחדר הוא חיסרון ?!
10/01/2017 | 19:38
3
56
לצפיה ב-'בעיני? בהחלט.'
בעיני? בהחלט.
11/01/2017 | 00:35
2
41
לצפיה ב-'בכל גיל? גם בגיל ההתבגרות?'
בכל גיל? גם בגיל ההתבגרות?
11/01/2017 | 16:36
1
66
אני לא מתווכחת, רק מנסה להבין את ההשקפה שלך.
בהנחה שיש אפשרות אחרת , האם לדעתך עדיף ששני אחים בני 15 ו17 ישתפו חדר?
האם התשובה משתנה כאשר הם ממגדרים שונים - בן ובת?

לצפיה ב-'מגדרים שונים בחדרים נפרדים'
מגדרים שונים בחדרים נפרדים
12/01/2017 | 18:29
52
אבל כן, גם בני נוער בעיני טוב להם לחלוק חדר עם אח. גם מבחינה חברתית, גם מבחינה אחאית. לגדל ילד-נער- איש שמסוגל ויודע לחיות ביחד ולא לקדש את האינדבדואליות.
לצפיה ב-'אם השאלה נובעת מניסיון לרכישת דירה, ההסבר הוא פשוט...'
אם השאלה נובעת מניסיון לרכישת דירה, ההסבר הוא פשוט...
10/01/2017 | 20:34
107
עם ישראל הפראייר, מוכן לשלם על דירת 5 חדרים בשטח שבעבר היה מספיק לדירת 3 חדרים מרווחים, הרבה יותר ביחס לדירה של 4 חדרים ועוד כשאחד הוא ממ"ד שהתקן קובע שמספיק שיהיה 9מ"ר נטו = חדר קטן מאוד.

המשווקים והמוכרים עלו על העניין הזה ושמחים למכור חדרי שינה קטנים עם סלון גדול שלא לצורך, כי להם זה עולה קצת יותר = תוספת 2 קירות, 2 דלתות פנים, טח, צבע וכמה נקודות חשמל בכ-10,000ש"ח כשבמכירה הם יכלים לקחת פי 20 על אותו שטח...
לצפיה ב-'אם השאלה נובעת מניסיון לרכוש בית... '
אם השאלה נובעת מניסיון לרכוש בית...
10/01/2017 | 20:40
1
103
הבעיה נובעת מרצון הבונים לשופוני עם חוסר הבנה שמה שרוב האדריכלים/ות מעצבים/ות מציעים זה רק זה כי מה יש להם לתרום בחדרי השינה?

מי שעומד לתכנן מבנה, נכון לתכנן חדרי שינה בגודל 14מ"ר לילדים, 25מ"ר להורים, ממ"ד עם שירותי אורחים ומבואה לשניהם עם מטבח ופינת אוכל של 25מ"ר וסלון של עוד 40מ"ר ויחד עם עוד 2 חדרי שירותים להורים ולילדים עם מעבר לחדרים בגודל של חדר שישמש כפינת משפחה, יגיעו לכ-160 מ"ר וכל מה שמעל זה...הם מעברים מיותרים מתכנון כושל וסלון בגודל שמחייב 2 סטים של ספות כי אחרת הוא יראה ריק...
לצפיה ב-'רק לא אמרת עם כמה חדרי ילדים'
רק לא אמרת עם כמה חדרי ילדים
11/01/2017 | 00:20
65
הגעת ל 160 מטר
לצפיה ב-'פעם היה מקובל הפוך - לא היה סלון, ישבו ב'הול' '
פעם היה מקובל הפוך - לא היה סלון, ישבו ב'הול'
10/01/2017 | 22:47
107
או במטבח. והחדרים היו ענקיים.
לדעתי זה תהליך שקרה עם הבניה הקבלנית - הקבלנים מוכרים דירה לפי מספר חדרים, ולא מטרז' (את המטרז' קשה יותר לאנשים להבין) ןלכן אין לקבלנים אינסנטיב להגדיל חדרים, אלא דוקא להקטין כדי לדחוף מה שיותר חדרים בדירה.
לעומת זאת חדר ההורים רק גדל עם השנים...ולא שבאמת הצרכים בו השתנו מהותית.

באחת הפגישות הראשונות שלי עם לקוחות אני נותנת להם כשיעורי בית להכין 2 רשימות, אחת של כל השימושים (מה באמת עושים שם) שיש לחדר הורים. והשניה של כל השימושים של חדר ילדים. ההורים תמיד נדהמים לראות את הפרופורציות בין 2 הרשימות.

לצפיה ב-'כל אחד ענה כאן על שאלה אחרת...'
כל אחד ענה כאן על שאלה אחרת...
11/01/2017 | 08:46
90
כשאתה שואל על חדרים קטנים אתה מתכוון לחדרי ילדים? חדרי שינה של מבוגרים? חדרי עבודה? סלון? סך החדרים בבית?
ולמעשה - זה בכלל לא משנה. בפועל - הדבר הנכון הוא להתאים את הגודל לשימושים.
כשרוצים חדר לשינה בלבד - צריך מקום למיטה, ואולי גם שידה.
כשרוצים חדר הלבשה - צריך מקום לארונות ולהתלבש.
חדר עבודה, חדר לילש שגם עושה בו שיעורים או משחק/חדר שהוא רק ישן בו (או הם).
סלון בו גם אוכלים, גם יושבים כולם בערב, גם עובדים, גם עושים שיעורים, גם מארחים אנשים רבים, או בכלל אף אחת מהאופציות הללו - רק םינת קריאה קטנה?
האפשרויות אין סופיות.
כפי שענו כאן -
בניה קבלנית - מתייחסים למה שיביא למכירה גבוהה יותר בשוק. אז - אם הדרך של השוק היא להסתכל על מספר חדרים ולא גדלם - זו יכולה להיות הסיבה.
תכנון אדריכלי אישי - התאמה לשימושים האמיתיים של הלקוחות + מקצועיות של האדריכל/ית שמתמודדים עם אילוצים כמו תכנון מעברים יעיל, גודל מקסימלי לבניה, נתוני השטח וכולי.
למעשה - את כל זה כבר כתבו, אבל השאלה לא הייתה ממוקדת ונכונה דיה לטעמי, ובעיקר - יוצאת מנקודת הנחה שתמיד גדול יותר זה טוב יותר. לטעמי - ממש לא תמיד. תלוי בשימושים של הצרכן הספציפי..
לצפיה ב-'אם החדרים קטנים אז המקלחות צינוקיות'
אם החדרים קטנים אז המקלחות צינוקיות
11/01/2017 | 15:59
40

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

זמן לנדל
זמן לנדל"ן
רביד עיבודים באבן בע
RAVID רביד עיבודים באבן
חוה חן
למכירה מגרש בקדימה בכפר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה