לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1214212,142 עוקבים אודות עסקים

פורום ייעוץ קריירה

ברוכים הבאים לפורום הקריירה של תפוז. מטרת הפורום היא לאפשר לכם לשאול שאלות, להתלבט, להעלות דילמות ולחפש פתרונות לאתגרים תעסוקתיים. אנא קראו את נהלי הפורום וקיימו אותם.
עולם העבודה המוכר לנו הולך ומשתנה במהירות, ואם ברצוננו להצליח בו, עלינו לשנות את עצמנו במקביל אליו. לשם כך, אני מזמין אתכם להיות פרואקטיביים, גמישים, פתוחים ודינמיים. אל תקפאו על השמרים, חפשו להתפתח, להתחבר לערכים ולייעוד שלכם, לתכנן את הקריירה שלכם ולפעול בעוצמה כדי להגשים ולשגשג.
אני כאן כדי לסייע לכם בכך.
בהצלחה רבה,
חגי שלו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ייעוץ קריירה

ברוכים הבאים לפורום הקריירה של תפוז. מטרת הפורום היא לאפשר לכם לשאול שאלות, להתלבט, להעלות דילמות ולחפש פתרונות לאתגרים תעסוקתיים. אנא קראו את נהלי הפורום וקיימו אותם.
עולם העבודה המוכר לנו הולך ומשתנה במהירות, ואם ברצוננו להצליח בו, עלינו לשנות את עצמנו במקביל אליו. לשם כך, אני מזמין אתכם להיות פרואקטיביים, גמישים, פתוחים ודינמיים. אל תקפאו על השמרים, חפשו להתפתח, להתחבר לערכים ולייעוד שלכם, לתכנן את הקריירה שלכם ולפעול בעוצמה כדי להגשים ולשגשג.
אני כאן כדי לסייע לכם בכך.
בהצלחה רבה,
חגי שלו

לצפיה ב-'שלום האם יש משהו שיודע על לימודי סטטיסטיקה'
שלום האם יש משהו שיודע על לימודי סטטיסטיקה
25/07/2017 | 20:54
1
50
שלום קוראים לי אמיתי ושמח לדעת פרטים על לימודי סטטיסטיקה ובעיקר על המסלול באוניברסיטאות בן גוריון והעברית

לצפיה ב-'שלום האם יש משהו שיודע על לימודי סטטיסטיקה'
שלום האם יש משהו שיודע על לימודי סטטיסטיקה
26/07/2017 | 14:48
25
היי חברים, מזמין אתכם לשתף את אמיתי בניסיונכם, אם למדתם או אתם מכירים מסלול לימודי סטטיסטיקה, בדגש על אוניברסיטת בן גוריון.
מוזמנים להגיב בשרשור להודעה
תודה
דובי
לצפיה ב-'שאלה לגבי מועמדויות למקומות עבודה'
שאלה לגבי מועמדויות למקומות עבודה
25/07/2017 | 09:25
3
75
במקרים רבים, כשאני בראיונות, אומרים לי מעסיקים פוטנציאליים את אחד הדברים הבאים: 
1. "אתה חסר נסיון"- כן, ברור שאהיה חסר נסיון בתחום שהוא חדש לגמרי עבורי (אתמול, לשם הדוגמה, נבחנתי לתפקיד של עורך זוטר בעיתון די נפוץ). אמרתי שאני לומד מהר, אבל זה לא ממש מסייע לי. 
2. "אתה אובר קווליפייד"- בעבר נבחנתי לתפקיד של הדרכה במוזיאון. התגובה שלי לרוב, היא שעדיף אדם בעל כישורים עודפים, לאדם בלא הכישורים הדרושים. 
נראה לי שזה סוג של מעגל סגור, יש לך טיפים לאיך לפרוץ אותו? 
תודה מראש.
לצפיה ב-'שאלה לגבי מועמדויות למקומות עבודה'
שאלה לגבי מועמדויות למקומות עבודה
25/07/2017 | 09:52
2
54
היי דורי, אתה נוגע בנקודה חשובה מאוד והיא ההכנה לראיון העבודה. אני מבין שאתה מחפש עבודה. השאלה שלי, האם זה תחום ספציפי? או כל עבודה שיציעו לך?
אני שואל, כיוון שלהגיע לראיון עבודה של עורך זוטר דורש הכנה, בעיקר אם אתה לא מנוסה בתחום העריכה. ניתן להתכונן לראיון עבודה ולהכין תשובות לשאלות. אתה יכול להכין "נאום מעלית" קצר. מן סיפור עליך, על מי אתה ומה מיוחד בך, משהו שאם תתבקש לספר על עצמך, יהיה לך מוכן ובשליטה שלך.
זה לא מבטיח שתתקבל לכל משרה, אבל זה בהחלט מגדיל את הסיכויים שלך..
עצה נוספת, למד על הארגון שאתה מתראיין אליו. למד, כמה שאתה יכול על התפקיד שאתה מתראיין אליו.
הרעיון, להגיע לראיון עבודה מוכן, כמה שיותר.
ניתן כמובן, להעזר באיש מקצוע שיעזור לך להתכונן לראיון
בהצלחה 
דובי
לצפיה ב-'התשובה מורכבת'
התשובה מורכבת
25/07/2017 | 10:30
1
48
הייתי שמח להתקבל למוסד אקדמי, מרכז מחקר וכדומה. עם זאת, שנים של נסיונות סרק שכנעו אותי שזה לא הכיוון בהכרח. פניתי למוסף הספורט של ידיעות, מתוך אהבה לתחום. כשפניתי, כלל לא ידעתי למה אני פונה. זו הייתה הצעה כללית, סטייל "אלה הכישורים שלי, תציעו לי עבודה מסוג א' או ב' ". רק היום פניתי למפקחת על לימודי הערבית במשרד החינוך, והצעתי שתסייע לי בבניית וביישום תוכנית של לימודי השפה לכל בוגרי התיכונים בישראל. נכון שזה קצת יומרני מצד מישהו כמוני, שלא עסק בחינוך ואפילו אין לו תעודת הוראה והנסיון היחיד שלו הוא של עוזר הוראה בבינתחומי, במשך 4 שנים ובעיקר בזמני הבחינות. 
הכנתי סיפור חיים שלם, שאפשר לכתוב ולדלות מתוכו את האודיסאה בהוצאה מחודשת. אני תמיד מתכונן בקפידה לכל ראיון, לומד את הארגון ואת מטרותיו. העניין הוא, שבסוף, בתכלס, אני נתקל בעיקר בשתי התשובות הנ"ל. היו גם 2 מקרים של הכשלות מכוונות, מצד אנשים במערכת. אולי אני צריך ללמוד יותר פוליטיקאי בהתנהגות שלי, גם בגיל 36 עוד אפשר ללמוד דברים. 
נראה לך שלימודי דרמה ומשחק יעזרו לי לשם השגת המטרה? או שעדיף לתקוף את הנושא מזוויות אחרות?
לצפיה ב-'התשובה מורכבת'
התשובה מורכבת
25/07/2017 | 17:29
36
היי דורי. תודה על הפירוט הנוסף. מדבריך ברור לי שאתה רוצה לעצמך עשייה משמעותית בחיים. אתה לא ממש סגור על התחום ואתה פונה לכמה כיוונים.
הייתי ממליץ לך לעשות אבחון כישורים, לראות במה אתה טוב וחזק ולאחר מכן לבנות מסלול שיביא אותך למטרה שלך. אין לך מה להבהל מהגיל שלך. מחכות לך עוד כ 30 שנות עבודה. עדיין יש זמן לעשות שינויים בקריירה.
בהצלחה
לצפיה ב-'התלבטות לגבי הסבת מקצוע'
התלבטות לגבי הסבת מקצוע
23/07/2017 | 19:25
5
124
שלום
אני בת 30 בעלת תואר בכלכלה וניהול, עובדת בתחום, רוצה לעשות הסבה. מציתי את העבודה בה אני עובדת ולא מגיעה לעבודה בהרגשה טובה וכיפית.
מחפשת הסבה למקצוע שלא כולל עבודה אדמיניסטרטיבית לפחות לא באופן משמעותי כמו שאני עושה כיום, זה משעמם אותי.
מתלבטת כרגע בין סיעוד, חינוך לגיל הרך וטיפול בעזרת בעלי חיים.
גובה השכר חשוב לי מאוד, שלושת התחומים מעניינים אותי מאוד.
בטיפול בעזרת בעלי חיים המשכורות נמוכות ואני ארוויח הרבה פחות ממה שאני מרוויחה כיום.
לגבי סיעוד אפשר להגיע למשכורות גבוהות עם משמרות כמובן וזה התחום הכי מושך אותי אבל לימודי ההסבה הם שנתיים וחצי אינטנסיביים ולא ניתן לעבוד בזמן זה במשרה מלאה, דבר שכמעט בלתי אפשר מבחינתי.
לגבי חינוך לגיל הרך גם בו יש לי עניין רב, אני מודעת למשכורות ההתחלתיות של גננות אבל לא יודעת כמה הן יכולות לעלות עם תואר שני והשתלמויות כאלה ואחרות.
אשמח אם יש כאן מישהו מתחום החינוך שיכול להאיר את עיניי לגבי חינוך לגיל הרך.
אשמח להכוונה בתחומים נוספים הקרובים לתחומים אלו עם אפשריות שכר גבוהות (יחסית, לא מחפשת להתעשר אבל כן רוצה לחיות ברמת חיים טובה)

לצפיה ב-'התלבטות לגבי הסבת מקצוע'
התלבטות לגבי הסבת מקצוע
23/07/2017 | 22:52
72
היי מירב ההתלבטות שלך בהחלט מובנת לי. מעט חסר לי רקע על העבודה הנוכחית שלך, כמו: כמה שנים את עוסקת בזה? מה הדברים בעבודה הנוכחית שאת לא אוהבת? בכל עבודה יש צדדים יפים וצדדים פחות מעניינים. 
לגבי התחומים שאת בוחנת לעשות הסבה אליהם, מה גורם לך לאהוב אותם? מדוע את נמשכת אליהם? ניתן לעשות אבחון כישורים, לראות מה התחומים שאם תעסקי בהם תהיי בהם טובה ותהיי מרוצה. לגבי להרוויח הרבה כסף, אושר ועושר, לא תמיד הולכים בהכרח ביחד. מה חשוב לך בחיים? 
יש אנשים שיעבדו 30 שנה בעבודה שהם לא סובלים אבל חשובה להם הקביעות, ההכנסה, רמת החיים. ויש כאלו שמוכנים להרוויח פחות, אבל רוצים להיות מוגשמים ומאושרים. אגב, זה לא בהכרח סותר.
מוזמנת להרחיב יותר, אם תרצי 
לצפיה ב-'לימודי סיעוד בצפת'
לימודי סיעוד בצפת
24/07/2017 | 11:44
3
58
אני למדתי סיעוד במכללת צפת והאמת שדיי הצלחתי לשלב גם עבודה תוך כדי הלימודים. העיר די תירותית אז יש יחסית הרבה מקומות עבודה.

בהצלחחה!!
לצפיה ב-'לימודי סיעוד בצפת'
לימודי סיעוד בצפת
25/07/2017 | 09:54
2
48
נהדר, יופי של שיתוף .
תודה רבה.
האם תוכל לשתף איזה עבודה שלבת, תוך כדי הלימודים?
בברכה,
דובי
לצפיה ב-'עבודה ולימודים'
עבודה ולימודים
26/07/2017 | 15:13
1
49
עבדתי בקבלה של מלון בוטיק, וגם תקופה קצרה בתור מנהל משמרת ב"פינה בראש" (בית קפה בראש פינה) שזה 10 דקות נסיעה בערך
לצפיה ב-'עבודה ולימודים'
עבודה ולימודים
26/07/2017 | 16:44
36
תודה על השיתוף עומר. זה רק מוכיח שזה אפשרי, כשרוצים.

לצפיה ב-' מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם '
מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם
23/07/2017 | 17:54
6

לא טובים בדייטים? מתקשים ביצירת קשר זוגי? בפורום מאמן אישי למציאת זוגיות תקבלו עצות בנושא 

מעדיפים דרכי טיפול טבעיים לגופכם? אתם צודקים! בפורום תרופות סבתא מחכים לכם

זקוקים לייעוץ משפטי בתחום הפלילי? המנהל החדש בפורום משפט פלילי, עו"ד אביתר גולני, מחכה לכם 

מקימים בריכת נוי או רוכשים אקווריום? גם בנושא הזה מומחה ישמח לייעץ לכם בפורום אקווריום ודגי נוי

בהריון? מתעניינת בתהליך שימור דם טבורי? היכנסי עכשיו לפורום דם טבורי לשאול הכל

מתמודדים עם קשיים ודילמות בזוגיות? לא מפסיקים לריב? כל אחד מאיתנו זקוק לטיפול זוגי לעיתים, אין לכם מה להפסיד

צו ראשון, שיבוץ, שמירות, שחרור משירות צבאי, השתמטות, עריקות, שיפוט: בפורום עורך דין צבאי יענו על כל השאלות בנושאים האלו

לצפיה ב-'התכנית להנחיית קבוצות בגישה פסיכודינמית אוניברסיטת חיפה'
התכנית להנחיית קבוצות בגישה פסיכודינמית אוניברסיטת חיפה
23/07/2017 | 11:27
3
25
כל אדם הינו חלק מקבוצה בשלבים שונים בחייו ובוודאי בשנותיו המוקדמות, והנחיית קבוצות כמוה כעיסוק בעצמי דרך מערכת היחסים הבינאישית. 
"המפגש שלי עם קבוצה דינמית היה מרגש ומרתק ושם עברתי את התהליכים הכי משמעותיים, שם גיליתי באמת את העצמה של הקבוצה." (יעל, בוגרת התכנית)
לצפיה ב-'התכנית להנחיית קבוצות בגישה פסיכודינמית אוניברסיטת חיפה'
התכנית להנחיית קבוצות בגישה פסיכודינמית אוניברסיטת חיפה
24/07/2017 | 11:16
2
19
היי איריס נשמע מרתק, תודה על השיתוף. האם את עוסקת בהנחיית קבוצות לפרנסתך? 
תוכלי לספר על זה קצת לפורום? 
תודה 
דובי
לצפיה ב-'התכנית להנחיית קבוצות בגישה פסיכודינמית '
התכנית להנחיית קבוצות בגישה פסיכודינמית
24/07/2017 | 13:14
1
14
הי דובי,
זה אכן מרתק. גם הלימודים וגם ההנחייה עצמה, שדורשת הבנה עמוקה של איך מתנהלת קבוצה והבנה עמוקה של עצמי כמנחה.  ברגע שיש את ההבנה הזו, כל אחד יכול לקחת את ההנחיה לתחום העיסוק שלו: קבוצות עבודה, קבוצות הורים בבית ספר , קבוצות טיפוליות (למי שהם מטפלים) ולהנחות קבוצות שהדגש בהן הוא תוכן, קבוצות שהמטרה היא העברת תוכן, אך מתייחסות גם לתהליך וקבוצות שהדגש הוא התהליך שעוברים המשתתפים. העיסוק בהנחיית קבוצות פתח בפניי עולם שלם של הסתכלות על עצמי ועל קבוצות בחיי שלא היה גלוי לי לפני כן והאופן שבו אני רואה היום קבוצות, שונה לחלוטין ממה שהיה.
לצפיה ב-'התכנית להנחיית קבוצות בגישה פסיכודינמית'
התכנית להנחיית קבוצות בגישה פסיכודינמית
24/07/2017 | 15:38
9
זה נהדר. מדובר בעיסוק שלא הולך להעלם עם השינויים בעולם התעסוקה. נהפוך הוא, הוא הולך לקבל משקל הולך וגדל ועושה רושם שזאת בהחלט הזדמנות תעסוקתית מעניינת ומאתגרת.
שיהיה לך המון בהצלחה,
תודה ששתפת אותנו 
לצפיה ב-'מתלבטת אם לעזוב את העבודה'
מתלבטת אם לעזוב את העבודה
17/07/2017 | 13:18
1
127
היי קודם כל רוצה לפרגם לפורום הזה. ביקרתי בו לפני כמה חודשים וחוזרת היום, בעקבות פרסם בפייסבוק. נראה שוקק חיים. שאלות רציניות ותשובות מעולות.
מקווה שתוכל לסייע גם לי.
אני בת 35, נשואה + 2. עובדת כבר 10 שנים בחברת שירותים, כמנהלת מכירות. התחלתי בתפקידים זוטרים, לאט, לאט התקדמתי והגעתי להיות מנהלת מכירות בכירה. מרוויחה לא מעט כסף. הצרה שאני כבר לא אוהבת את מה שאני עושה. אני מרגישה שאני הולכת בכח. אני מאבדת את הסבלנות כלפי עמיתי לעבודה וכלפי הלקוחות. אני מרגישה שהגיע הזמן שלי לעשות שינוי ואני מפחדת פחד מוות. אין לי מושג מהיכן אני מתחילה. כל רעיון שעולה לי לראש, אני מבטלת אותו מייד לאחר מכן. מרגישה תקועה.
דובי אשמח לתובנות שלך.
תודה
דינה
לצפיה ב-'מתלבטת אם לעזוב את העבודה'
מתלבטת אם לעזוב את העבודה
17/07/2017 | 15:18
87
היי דינה ראשית, מודה לך על הפירגון, אם כי אני לא לוקח את הקרדיט לעצמי, אלא להשתתפות ההולכת וגדלה של מתעניינים ועוקבים ששואלים שאלות מצויינות, כמו השאלה שלך.
לדעתי, אם את לא מרוצה ממה שאתה עושה ואת עייפה מזה, בטווח הארוך את תעשי שינוי. רצוי שהשינוי הזה יעשה על ידך, בתכנון נכון ולא כי הבוס שם לב שמנהלת המכירות שלו כבר עייפה ואין לה כח. 
כעת מה שאת צריכה לעשות זה לקבל החלטה שאת עוזבת. לא... אל תתפטרי היום... ממש לא. רק תקבלי את ההחלטה על כך שאת מתחילה ברצינות בתהליך של שינוי קריירה, כבר תהייה לך תחושת הקלה גדולה. מניסיון עם מאומנים רבים, עצם קבלת ההחלטה, מורידה מהם המון לחץ וכעת יש פניות להתחיל לחשוב.
אם אין לך שום מושג, לגבי תחום תעסוקה עתידי, מציע אחת משתי הדרכים הבאות:
1. לעשות אבחון כישורים, ניתן לעשות זאת במכונים המוכרים או באמצעות מבחן שאוכל להעביר לך של מכון גאלופ שהוא מעולה.  האבחון הזה יכול לכוון אותך לכיוון שאת תהיי טובה בו.
2. לעבור באתר דרושים על משרות שונות, להתעניין עם חברים על סוגי עבודות ולראות מה מדליק אותך.

בשלב הראשון, תרשמי לפנייך כל דבר שעולה בדעתך. אל תפסלי כלום. בהמשך תוכלי להגיע לייועץ קריירה ולבנות איתו את הדרך להגיע למשרה הרצויה
יש כאן תהליך ואין מה להבהל ממנו.
כרגע יש לך עבודה ושכר טוב, ברגע שתקבלי את ההחלטה שאת עוזבת, גם יירד ממך הלחץ הנפשי ותוכלי להתפנות לחיפוש הקריירה הבאה
המון בהצלחה ושוב, תודה על הפרגון
דובי
לצפיה ב-'לימודי תעודה'
לימודי תעודה
13/07/2017 | 16:17
1
68
עד כמה משפיע מבחינת קבלה אם לומדים מקצוע בלימודי תעודה אם הלימודים נעשים תחת אותה מכללה נגיד מכללת רמת גן או נגיד
קורס מייצגים בביטוח לאומי"- 
עד כמה התעודה של ביטוח לאומי "שווה" ביחס לשם של המכללה בלי יצוג מהצד- כלומר, ביטוח לאומי.
לצפיה ב-'לימודי תעודה'
לימודי תעודה
13/07/2017 | 16:40
45
היי אבי, אוכל לשתף אותך בידע שלי ובניסיוני בלבד. אני כמי שגייס אנשים, פחות הסתכלתי איפה בן אדם למד, אלה, מה הוא עשה עם זה. מה הניסיון שצבר, איך הוא קידם את הקריירה שלו. האם הוא מתאים מבחינת האישיות שלו לתפקיד וכ"ו. ישנן חברות שלא מקבלות עובדים שהם בוגרים מכללות ומחפשות מועמדים בקרב בוגרים מצטיינים של אוניברסיטאות מוכרות. 
לגיטימי לחלוטין שעשית הסבה מקצועית ולמדת במסגרת הביטוח הלאומי. מה שיקבע לדעתי, זה איך תציג את זה, בקורות החיים ובראיון העבודה.
בהצלחה רבה 
לצפיה ב-'עזרה לאחר אכוון תעסוקתי '
עזרה לאחר אכוון תעסוקתי
12/07/2017 | 13:58
3
86
שלום הומלץ לי במסגרת אכוון תעסוקתי ללמוד תחום שהוא אנושי (ולא מטמטי כמו שהתחלתי) אלא שבשל סיבות שונות לא נכון לי לתהחיל תואר כעת רציתי לשאול מה אתם ממליצים לי ללמוד תחום שהוא יעוצי, אנושי, אך לא אקדמי
לצפיה ב-'עזרה לאחר הכוון תעסוקתי'
עזרה לאחר הכוון תעסוקתי
12/07/2017 | 22:14
2
59
שלום לך. 
חסרים לי בדבריך נתונים רבים, כמו למשל, למה בחרת ללכת להכוונה תעסוקתית, לאחר שהתחלת ללמוד?
האם הלימודים לא הסתדרו לך?
איזה תחום אתה אוהב ונמשך?
איזה סוג הכוונה תעסוקתית עברת, יש בתחום הזה לא מעט גורמים שאינם מקצועיים, בלשון ההמעטה (כמו בתחומים רבים אחרים).
בגדול יש המון תחומים שתוכל ללמוד ולעבוד בהם, שלא באמצעות לימודים אקדמאים, בעבודה עם אנשים. לדוגמא: אימון. 
השאלה היא אם זה מה שאתה רוצה לעשות.
האם תוכל להרחיב מעט ולתת מעט רקע?
בברכה,
דובי
לצפיה ב-'הנה הפרטים החסרים'
הנה הפרטים החסרים
12/07/2017 | 23:29
1
44
התחלתי לימודים בתחום מאוד מתמטי שם התקשתי קושי רב עד לנשירה מהלימודים  למרות שהחוזקות שלי הן לכאורה בתחום האנושי (במבט לאחור אין לי תשובה איך קרתה הטעות) הלכתי לאבחון אחד המכונים המוכרים (לא נראה לי שהוא שרלטני)
הבעיה של תחומי האימון היא שלפחות למיטב ידיעתי אצטרך להיות עצמאי. מה שכרגע אני לא בנוי אליו בהחלט העניין של אימון ויעוץ וסיוע מדבר אלי אבל כמו שאמרתי בעיני לא הזמן להיות עצמאי
לצפיה ב-'הנה הפרטים החסרים'
הנה הפרטים החסרים
13/07/2017 | 09:10
32
היי בוקר טוב לך מאיר ותודה על השלמת הפרטים. הרבה אנשים נרשמים ללימודים אקדמאיים משיקולים שונים. כמי שראיין במהלך השנים, אלפי מועמדים, נהגתי לשאול אנשים צעירים למה בחרת ללמוד מסלול מסויים ומגוון התשובות היה: "זה מה שהתקבלתי", "חברים שלי בחרו את המסלול ואמרו לי שהיה כייף" ועוד ...
לא קרה שום דבר מאיר. זה לא אומר שום דבר, פרט לזה שהתחום שבחרת בזמנו, כנראה פחות מתאים לך.
אין ספק שמכון מכובד הוא לא שלטני, ולא התכוונתי, חלילה אליהם.
הנה מה שאני מציע לך לעשות באופן מעשי: בנה לך רשימה של מקצועות בתחום האנוש, שעשויים לעניין אותך. במהלך בניית הרשימה, תתעלם לחלוטין מהמשמעויות של "איך להגיע לשם". המטרה, כרגע לפתוח את החשיבה לכמה שיותר רעיונות. תוכל לחפש באינטרנט, באתרי דרושים, להסתכל איזה משרות מפרסמים, באתרי חברות, בדף הדרושים שלהם וכ"ו.
כשתהיה לך רשימה כזאת, תוכל להתחיל, לאט, לאט לצמצם אותה ל10 המקצועות שעשוים לעניין אותך ממש. ואז תתחיל לבדוק מה אומר להגיע לכל אחד ואחד מהם.
אם אתה מתקשה לעשות את זה לבד, תמיד תוכל להעזר באיש מקצוע שילווה אותך בתהליך.
המון הצלחה

לצפיה ב-'4 שנים ללא עבודה מסודרת'
4 שנים ללא עבודה מסודרת
10/07/2017 | 18:07
7
546
שלום,
סיימתי תואר ראשון בהנדסה לפני חמש שנים.
עבדתי בפרוייקט זמני במשך מספר חודשים מיד עם סיום הלימודים.
לאחר שהסתיים הפרוייקט לא מצאתי עבודה. חיפשתי וחיפשתי אבל לא הוזמנתי לראיונות כלל, וכך במשך 4 שנים אני ללא עבודה מקצועית.
האם יש סיכוי לחזור למסלול עבודה מסודר עם נתיב קריירה אחרי זמן אבטלה כל כך ארוך ? אני ביאוש טוטאלי בכל הקשור לנושא זה.
למדתי מקצוע מבוקש באוניברסיטה , סיימתי עם ממוצע טוב, אבל היום אני ללא שום הישגים מקצועיים או כלכליים.
במהלך חלק מהזמן הזה עבדתי בעבודות מזדמנות ולא מקצועיות.
אשמח להכוונה ועזרה
תודה רבה
לצפיה ב-'4 שנים ללא עבודה מסודרת'
4 שנים ללא עבודה מסודרת
10/07/2017 | 18:15
2
225
שלום וברכה. אכן למדת מקצוע מבוקש שיש בו גם עבודה וגם עתיד.
ממה שכתבת וחשפת, לא לגמרי ברור לי אם זה מקצוע שגם אהוב עליך והיית רוצה לעבוד בזה... האם זה החלום שלך?
אם כן, יש בהחלט מה לעשות. ייתכן שתזדקק לעזרה בתכנון החזרה למסלול, אבל זה בהחלט אפשרי. 
תדרש ממך עבודה ומחוייבות עצמית, נכונות לעבוד בשכר נמוך לתקופה, אבל בתכנון נכון בהחלט ניתן לחזור לתחום 
אם המקצוע לא ממשך התחום שגורם לך להיות מאושר, אולי זאת הזדמנות להכנס לתחום אחר לגמרי.
בהצלחה
דובי
לצפיה ב-'תודה רבה על המענה'
תודה רבה על המענה
10/07/2017 | 18:49
1
178
ראשית, תודה רבה על המענה
מאוד רציתי לעבוד בתחום ההנדסי אבל עם השנים די התייאשתי ובאיזה שהו שלב ויתרתי.
מצאתי היום אתהפורום הזה וזה הפריח בי שוב מעט מהרצון שהיה לי.
כתבת שיתכן שאצטרך עזרה, תוכל לפרט איזו עזרה ?

לא כתבת בתגובתך מה עליי לעשות על מנת לחזור למסלול ולבנות לי קריירה אחרי כל כך הרבה זמן מחוץ לו.
גם אם ארצה לפנות לתחום תעסוקה אחר, כמעט כל מעסיק פוטנציאלי יראה את המרווח הגדול שקיים בין סיום הלימודים להיום כחסרון גדול ולא יזמין אותי כלל לראיון עבודה
אשמח אם תוכל לתת הכוונה / המלצות מעשיות איך להתחיל ומה לעשות גם בעניין הזה של המרווח הגדול.
שוב תודה
לצפיה ב-'תודה רבה על המענה'
תודה רבה על המענה
11/07/2017 | 14:45
131

היי לך שוב. 
מעט קשה לפרט במדויק את התהליך שכפי הנראה, תצטרך לעשות על מנת להבטיח סיכוי לחדור לענף ההנדסי, לאחר השנים שחלפו.  הסיבה לקושי היא שהתהליך הוא לא שבלונה, הוא אינדיוודואלי - מותאם ספיציפית לאדם שעומד מול הדילמה.
באופן עקרוני, אין ספק שבמהלך השנים פיתחת לעצמך כל מיני אמונות מגבילות בנושא כגון: אין סיכוי שיקראו לי לראיון בתחום וכ"ו. כחלק מהתהליך מקדישים לא מעט גם לאמונות אלו, כי אתה לא מאמין שזה יכול לקרות, למה שמעסיק פוטנציאלי יאמין. 
במהלך הפגישות בונים איתך את החזון התעסוקתי שלך - היכן אתה רוצה לראות את עצמך בעוד מספר שנים וכן מתאימים לך תוכנית פרטנית של מה לעשות על מנת להגיע לשם.
כמו כן, עושים ניתוח חוזקות וחולשות שלך, בודקים את העבר התעסוקתי, מנסחים קורות חיים יותר מדויקים עם מכתב פתיחה מזמין.
זה ממש על קצה המזלג. ישנם עוד נושאים נוספים שלא נגעתי בהם. הם רלוונטיים, שוב, בהתאם לאופי המתאמן והסיטואציה.
זה רק, על מנת לתת לך תמונה כללית של איך זה מתנהל.

לצפיה ב-'יכולה להגיד לך שזה המצב שלי'
יכולה להגיד לך שזה המצב שלי
13/07/2017 | 11:39
1
175
סיימתי הנדסת אלקטרוניקה בציונים גבוהים מאוד אמנם ממכללה אבל לא היה לי אופציה ללמוד רחוק.
שלוש שנים חיפשתי עבודה הייתי מוכנה לקחת משרות סטודנט ולעבוד בחינם להתמחות או לעבוד רחוק מאוד, אפילו הרחבתי וחיפשתי משרות בqa , הנדסאי וטכנאי פשוט ונפלתי לקטגורית או האובר קוופליפייד או חסרת ניסיון. אחרי 3 שנים אפילו ניסיתי לקחת קורסים משלימים כדי לנסות לכפר ולסגור חורים שאולי אלה יהוו את הדיפלומה אבל גם זה לא עזר לי.
אני יכולה לומר לך אחרי 3 שנים שעברתי בהם טרור ואכזבות ותיסכול נוראי ויתרתי..היה גם ראיון עבודה שלא רצו לקבל אותי בטענה שאני אישה צעירה ואני מתחייבת לחתום שאני לא אכנס להריון 4 שנים...בוודאי שלא הסכמתי לדבר שכזה.
אני כרגע עובדת בק אופיס ממורמרת וכנראה שזה יהיה המצב...ללמוד 4 שנים מקצוע עם פרויקט בשביל להיות פקידה. אני עם גורלי השלמתי אני מקווה שלך יש עוד תקווה למצוא משהו.
לצפיה ב-'יכולה להגיד לך שזה המצב שלי'
יכולה להגיד לך שזה המצב שלי
13/07/2017 | 16:49
137
היי אני קורא את המשפטים האחרונים שלך, מה שביקשו ממך להתחייב בראיון העבודה  ואני מתעצבן מאוד. חוצפה של מעסיק שגם עובר על החוק ברגל גסה. אסור בתכלית האיסור להתערב בתכנון המשפחה של עובדת או להתנות עבודה שלה באי כניסה להריון - מקומם!!!
לעצם העניין, בכל שנה מסיימים הרבה אנשים לימודים בכל מיני תחומים והתמחויות ולא כולם מצליחים להכנס לענף. זה תלוי איך מכינים את קורות החיים, אם קוראים לראיון או לא.
זה תלוי בדרך שאת מציגה את עצמך בראיון העבודה וגם תלוי מה זה אומר להתייאש. בכמה ראיונות עבודה היית בפועל, שלא קיבלו אותך, לפני שהתייאשת. האם ניסית לגשת לבד או נעזרת באיש מקצוע?
יש הרבה שאלות שניתן לבחון, אף אחת מהן לא תשנה את העבר.
השאלה החשובה,לדעתי, היא מה את רוצה לעשות בעתיד. האם את רוצה להמשיך לעבוד בבק אופיס עד הפנסיה או לעבוד בתחום שגם יכניס לך יותר כסף וגם יתרום לתחושת ההגשמה...
אם זה מה שאת רוצה לעשות, את צריכה לבנות תוכנית עבודה מסודרת, שתסייע לך להגיע ליעד.
את יכולה לעשות זאת לבד, או להעזר באנשי מקצוע....
זה לא מבטיח שמחר תהיי מהנדסת אלקטרוניקה מצליחה, אבל זה בהחלט מעלה את הסיכויים.
בהצלחה רבה 

לצפיה ב-'לא ייאמן....'
לא ייאמן....
13/07/2017 | 23:41
1
142
אני אחרי הצבא הלכתי לעבוד בחברת שליחויות בינלאומית בנתב"ג. וזה למרות שהיה לי פסיכומטרי של   683 ובגרות 96 ויכלתי לבחור הרבה תחומי לימוד באקדמיה.
אני כבר קרוב לשמונה שנים בתחום  עובד רשות שדות התעופה ומרוויח קרוב ל12 נטו בחודש ומבסוט ממש.
האקדמיה היום זה לא ערובה לשום דבר....כואב לי עליכם.
עצה שלי זה להיכנס למקום גדול ומסודר דוגמת רשות שדות התעופה ולהתחיל שם מתפקיד ראשוני ועם הזמן להתקדם הלאה.
לצפיה ב-'לא ייאמן....'
לא ייאמן....
15/07/2017 | 10:43
103
בוקר נפלא לך.
אני בהחלט מסכים עם דבריך. אם מה שחשוב לך בעבודה זה הקביעות, הידיעה שיש לך ותהיה לך עבודה תמיד, ושיש לך משכורת טובה, זה בהחלט פתרון טוב.
העניין הוא שיש לא מעט אנשים שמחפשים להגשים את עצמם באמצעות הקריירה ולמצות את הפוטנציאל שלהם. 
אני מלמד בקורסים של גמול השתלמות לא מעט עובדי מדינה ורשויות מקומיות. אני מנהל איתם, לא מעט שיחות על הנושא.
אני מוצא לא מעט אנשים שנשארים בעבודה שהם לא אוהבים, בלשון המעטה, בגלל הקביעות והפנסיה. לא מעט מהם מתוסכלים מהיום יום שלהם והיו רוצים לעשות משהו אחר עם החיים שלהם.
זה מאוד אינדיווידואלי ומשתנה מאדם לאדם. לחלק מתאים הכיוון שאתה הצבעת עליו ולאחרים מתאים משהו שונה: הסיכון, ההתנסות, ההגשמה.
אני אישית שייך לקבוצה שמוכנה לקחת סיכונים בשביל ההגשמה. בשביל לדעת שמה שאני עושה הוא בעל משמעות.
בהצלחה רבה ותודה על השיתוף 
דובי

לצפיה ב-' מכירים את כל הפורומים בתפוז '
מכירים את כל הפורומים בתפוז
09/07/2017 | 13:01
5

אם לא, אתם מוזמנים לגלות כמה...

פורום פילוסופיה לכל חוגג 16 שנה של פעילות ומזמין אתכם לקחת בה חלק

כותבים למגירה? חבל בואו לשתף את הגולשים בפורום שירה ופרוזה 

בפורום שישים פלוס תגלו שבכל גיל אפשר להכיר חברים חדשים ברשת

מכורים לגיימינג? יש לכם עם מי לדבר על כל המשחקים בפורום קונסולות משחק 

אף פעם לא מאוחר מידי... בפורום חסרי ניסיון זוגי ומיני בגיל מאוחר תמצאו קהילה תומכת ומקום לשתף ולפרוק 

רוכבים מקצועיים? לא יורדים מהאופניים שלכם? אופני כביש הוא הפורום בשבילכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'"כל מה שאני צריך לדעת , כבר למדתי בגן" - רוברט פולגום'
"כל מה שאני צריך לדעת , כבר למדתי בגן" - רוברט פולגום
08/07/2017 | 19:44
47
את הקטע הבא, מצאתי כאשר חיפשתי סיכום להרצאה שאני מכין, כסיכום לקורס ארוך שהעברתי. הקטע נגע בי והחלטתי להביאו כלשונו, כי הוא נוגע הרבה לקריירה של כולנו.
"כל מה שאני צריך לדעת , כבר למדתי בגן" - רוברט פולגום
"כל מה שאני באמת צריך לדעת לגביי איך לחיות ומה לעשות וכיצד להתנהג, למדתי בגן הילדים. 
החכמה אינה נמצאת על פסגתה של גבעת האוניברסיטה, אלא דווקא בארגז החול בגן. אלה הדברים שלמדתי:
שתפו את החברים בכל.
שחקו בצורה הוגנת.
אל תכו אנשים.
החזירו את הדברים למקומם.
סדרו את הבלגן שלכם.
אל תיקחו דברים שאינם שלכם.
אמרו סליחה אם פגעתם במישהו.
רחצו ידיים לפני האוכל.
הורידו את המים בשירותים.
עוגיות פריכות וחלב קר יעשו לכם טוב.
הקפידו לחיות חיים מאוזנים- ללמוד קצת,לחשוב קצת, לצייר, לשיר, לרקוד, לשחק ולעבוד כל יום קצת.
שכבו לנוח כל יום בצהרים.
בצאתכם לעולם היזהרו ממכוניות,החזיקו ידיים והישארו יחד
היו מודעים לדברים הנפלאים. זכרו את הזרע הקטן של מצע הכותנה: השורשים מעמיקים, הצמח גדל מעלה, ואיש אינו יודע בדיוק כיצד או מדוע, אבל כולנו כאלה.
דגי זהב, אוגרים ועכברים לבנים, ואפילו הזרע הקטן בצלוחית- כולם מתים. כך גם אנחנו.
ואז, זכרו את ספרי הילדים, את אחת המילים הראשונות שלמדתם- המילה הגדולה מכולן- להסתכל. כל שעליכם לדעת נמצא איפשהו ברשימה הזאת. כללי הברזל, אהבה, היגיינה בסיסית. אקולוגיה, פוליטיקה, שוויון וחיים משותפים.
קחו כל אחד מהפרטים האלה והרחיבו אותו למונחים מתוחכמים של מבוגרים, ישמו אותו על חיי המשפחה שלכם, בעבודה, בממשלה או בעולם- ותראו שהכל עדיין נכון וברור ויציב. שערו בנפשכם איזה עולם טוב יותר יכול היה להיות, אילו כולנו- העולם כולו- היינו מקבלים עוגיות וחלב כל יום אחר הצהרים, ואז נשכבים לנוח, עם השמיכות שלנו. אילו לכל הממשלות הייתה מדיניות בסיסית להחזיר תמיד את הדברים למקום ולסדר את הבלגן שלהם.
וזה עדיין נכון, ולא משנה בני כמה אתם- בצאתכם לעולם, כדאי להחזיק ידיים ולהישאר יחד"!
לצפיה ב-' ייעוץ מקצועי'
ייעוץ מקצועי
08/07/2017 | 10:26
1
65
איזה מקצועות מתאימים לadhd, מתוך אבחון גרפולוגי, צמאה לביטוי עצמי, ביצועיסטית עם המון אנרגיות, סקרנית, אוהבת ללמוד, היפראקטיבית,אוהבת סביבה דינמית, רגישה, אוהבת לעזור, יצירתית במתן פתרונות, יצירתית שחושבת בתמונות, אוהבת מוחשיות, מקצוע שיפרנס אותי בכבוד.

לצפיה ב-'ייעוץ מקצועי'
ייעוץ מקצועי
08/07/2017 | 11:19
42
שלום מוקי. אני מכיר המון אנשים שיש עם ADHD שעושים דברים נפלאים בחיים שלהם.  באופן עקרוני, אפשר להגיד שעבודות רוטיניות שדורשות התעסקות בהמון פרטים קטנים ושגרה, הן פחות יתאימו לך. 
להערכתי, סוג העבודה שעשויה להתאים לך יותר היא עבודה שתביא אותך לידי ביטוי, באופן המלא ביותר, עבודה שמביאה לידי ביטוי את היצירתיות שבך. שווה לבדוק את עולמות התוכן של השיווק, הפרסום, עולם האינטרנט, מכירות, שירות לקוחות. המאפיין המשותף להן שיש בעבודות אלו המון מקום לביטוי עצמי.
קשה להיות מדויק מבלי לעשות לך אבחון כישורים שיכול לסייע יותר. אבל נראה לי שזאת התחלה שאת יכולה לבדוק 
מזמין את הקוראים להציע לך רעיונות נוספים שעשויים להתאים לך
המון בהצלחה

לצפיה ב-'אקספרסו קריירה - עכשיו בקניון עזריאלי תל אביב עד 7 בערב '
אקספרסו קריירה - עכשיו בקניון עזריאלי תל אביב עד 7 בערב
06/07/2017 | 17:10
36
אתם מוזמנים להגיע לפגישה אחד על אחד איתי
יושבים בקפה ג'ו בקומה השניה - קפה הלל סגור עדיין לשיפוצים 
אני מחכה לכם 
לצפיה ב-'עץ קריירה'
עץ קריירה
06/07/2017 | 11:43
1
53
שלום,
ראיתי באחת מההודעות בפורום שדובר על עץ קריירה בנושא של הכוונה תעסוקתית.

שאלתי היא - מה הכוונה שמדברים על עץ קריירה?

תודה למי שמגיב! 

לצפיה ב-'עץ קריירה'
עץ קריירה
06/07/2017 | 11:52
49
בוקר טוב מיכל ותודה על השאלה המקסימה
עץ קריירה מדבר על הצבת מטרת קריירה בטווח הרחוק תוך בניית התהליך שמביא אותי לשם. 
התהליך עשוי לכלול משרות שיקדמו אותי לכיוון, השלמת השכלה ועוד.
לכל אחד ניתן לבנות עץ קריירה משלו,שתלוי בנקודה בה הוא נמצא בחיים, במקום שאליו רוצה להגיע, אם הוא בכלל יודע לאן, ובעוד כל מיני פרמטרים שמפרקים אותם בתהליך האימון/ ייעוץ הקריירה עם המתאמן.
מקווה שסייעתי לך בתשובתי
בהצלחה
דובי
לצפיה ב-'שלום דובי'
שלום דובי
05/07/2017 | 20:42
1
54
שמי מיכל ואני בת 41 +
אני עובדת במשרה חלקית של 90 שעות חודשיות שלפעמים זה לוקח אנרגיה הרבה יותר.
ויש לי עוסק פטור ואני מרגישה שמצד אחד אני אוהבת את העבודה שלי של ה 90 שעות ומצד שני אין לי כוח, יכולת לקדם את העסק שלי
הוצאתי מוצר מקסים.
השאלה שלי
במצב הקיים כדי להקפיא את העוסק הפטור שלי ( אני מאוד מחוברת למה שאני עושה) ולהישאר רק שכירה או לנסות לשלב בין הדברים?
איך......
תודה

לצפיה ב-'שלום דובי'
שלום דובי
05/07/2017 | 22:08
27
היי מיכל. שאלת שאלה שעוסקת בתחום של ניהול סדרי עדיפויות בחיים בכלל ובקריירה בפרט. 
בגדול, זה לתת מענה לשאלה: "מה אני רוצה לעשות כשאהיה גדולה". 
זאת שאלה שהמון אנשים מתחבטים בה. היכן אני רוצה להתמקד, לשים את האנרגיות שלי, את הזמן שלי ויתר המשאבים שלי. מה יגרום לי לסיפוק.
אם בעבודה שלך כשכירה, מעבר לעוגן הכלכלי, יש לך סיפוק וכך, גם בעסק את  מסופקת, תמיד ניתן ליצור תמהיל שיקח בחשבון את שני התחומים, בתנאי שסדרי העדיפויות ברורים לך. ברגע שסדרי עדיפויות לדברים ברורים לך, קל יותר לנהל את הדברים ולקבל החלטות. 
בסופו של דבר, הדגש בקריירה יילך לדבר שיותר מעניין אותך ושניתן להתפרנס ממנו. 
אין צורך לקבל החלטה מהירה, או לעשות צעדים נמהרים. תארגני לעצמך את המחשבות, תבני לעצמך את סדר העדיפויות ומזה תרכיבי לך תוכנית עבודה אפקטיבית. 
אם את לא מצליחה לעשות את זה לבד, תמיד תוכלי להעזר באיש מקצוע שיוכל לכוון אותך ולסייע לך בתהליך.
המון בהצלחה 
דובי
לצפיה ב-'בן 40 מעוניין בייעוץ לכיוון מקצועי'
בן 40 מעוניין בייעוץ לכיוון מקצועי
05/07/2017 | 14:30
5
117
שלום רב, בעלי בן 40, טבח במקצועו ומאס במקצוע כבר לפני 6 שנים. מאז עובד במכולת ולא מסופק מהעבודה המאד סיזיפית ותובענית. בינתיים אנחנו מגדלים 3 בנות, והצורך בפרנסה רק הולך וגובר, ולא יוצר את המרווח הנדרש לצורך ניקוי הראש ומחשבה על כיוון שניתן ללכת עליו. בינתיים הזמן עובר..
שאלתי היא האם יש מרכזים לייעוץ תעסוקתי מקצועי למקרים כאלה, אשר לא גובים כסף או גובים עלות לא גבוהה כל כך? 
מאחלת הצלחה לכולם באשר הם. תודה!
לצפיה ב-'בן 40 מעוניין בייעוץ לכיוון מקצועי'
בן 40 מעוניין בייעוץ לכיוון מקצועי
05/07/2017 | 15:17
4
95
היי אפרת. בהחלט מבין לליבו של בעלך. לעבוד בעבודה קשה, שהוא לא ממש אוהב ולא ממש מתגמלת, לא תענוג גדול ולגמרי ברור לי הצורך הדחוף בפרנסה, לצורך כלכלת הבית וגידול 3 הבנות המקסימות.
יש הרבה יועצי קריירה ומאמני קריירה ויש גם את המכונים המוכרים פילת, מכון אדם וכ"ו. 
הניסיון מלמד שבחירת היועץ / מאמן / מכון, כדאי שתעשה על פי שיקולים מקצועיים של איזה ניסיון מונח על השולחן לעזרת בעלך ובאיזה דרך ניתן לכוון אותו למסלול שיהיה עבורו רלוונטי ומספק. 
לעיתים בפגישה אחת עם יועץ טוב ויקר ניתן להגיע לתוצאה משמעותית, שלא ממש ניתן להשיגה במשך שנה שלמה של עבודה עם יועץ פחות מנוסה.
מזמין את קהל החברים בפורום להציע שמות של יועצים / מכונים שעשויים להתאים לבעלך.
המון בהצלחה
דובי 
לצפיה ב-'תודה רבה על תשובתך, אשמח להצעות באזור ירושלים או ת"א'
תודה רבה על תשובתך, אשמח להצעות באזור ירושלים או ת"א
06/07/2017 | 07:46
3
28
לצפיה ב-'תודה רבה על תשובתך, אשמח להצעות באזור ירושלים או ת"א'
תודה רבה על תשובתך, אשמח להצעות באזור ירושלים או ת"א
06/07/2017 | 11:48
2
44
היי מזמין את הגולשים להציע הצעות על פי ניסיונם....
אני אישית לא מכיר בירושלים.
חברים מי שיכול להמליץ לאפרת, יבורך.
בהצחלה 
דובי
לצפיה ב-'אפשר המלצות על יועצים טובים ?'
אפשר המלצות על יועצים טובים ?
10/07/2017 | 17:46
1
91
באיזור צפון אבל אם אין שם אז גם איזורים אחרים.
תודה
לצפיה ב-'אפשר המלצות על יועצים טובים ?'
אפשר המלצות על יועצים טובים ?
10/07/2017 | 18:16
47
היי פנה אלי דואר האלטרוני ואנסה להפנות אותך 
בברכה,
דובי
לצפיה ב-'הסבה מקצועית למשפטים ומנע"ס'
הסבה מקצועית למשפטים ומנע"ס
04/07/2017 | 09:20
1
70
שלום,

אנסה לקצר סיפור ארוך.
אני רועי אוטוטו בן 38 בוגר בהנדסת תוכנה ממכללה מלפני 8 שנים.
כרגע עוסק בתחום ה-IT במשרד ממשלתי.
במהלך לימודי התואר ולאחר מכן העבודה, גיליתי שאני די ממוצע mediocre בתחום התכנות בטח שבפיתוח וכתיבת קוד (הרמה הגבוהה מה שהכי צריך בשוק ההייטק). היו נסיבות "מקלות" כמו התמודדות עם קשיים נפשיים מגיל צעיר אבל עדיין אני מרגיש שבחרתי במקצוע הזה מסיבות שאינן קשורות לחיבור עם עצמי וליכולות שלי, אלא מתוך בעיות בהערכה עצמית ולחץ סביבתי.
באבחון פסיכודיאגנוסטי שנעשה לי לפני 3 שנים התגלה שיש לי יכולת ורבלית גבוה מאוד בע"פ ויכולת הבעה גבוהה בכתב ציון 135 ב-IQ בתחום הזה (120 בכללי).

אני שוקל/בוחן אפשרות לעשות הסבה מקצועית בגיל מאוחר ללימודי משפט ומנע"ס עם רצון להתמחות בתחום המסחרי טכנולוגי זה מה שאני מתכנס אליו ביכולות ובידע ויש אליו ביקוש יחסי נראה לי ,אחרת הייתי אולי לומד אולי בלשנות , היסטוריה ושפות זרות, משהו הומני גרידא.

השאלה הן כאלו:
  1. איפה אפשר לקבל קצת רקע/מידע על "יום עבודה במשרד" בתחום הזה?
  2. היכן מתמחים בתחום הזה ? 
  3. האם גילי יהיה בעוכרי בנסיון החדירה לעבודה בתחום ? (בהנחה שאני הולך ללמוד באוניברסיטה [וצריך לעשות שוב פסיכומטרי])
במידה ואין תשובות כ"כ ברורות אשמח להפנייה לייעוץ במקום שיש.

רב תודות
רועי
לצפיה ב-'הסבה מקצועית למשפטים ומנע"ס'
הסבה מקצועית למשפטים ומנע"ס
04/07/2017 | 15:04
82
היי רועי, אתה עדיין לא בגיל שכבר לא כדאי לו לעשות הסבת קריירה.
כשאדם בן 65 ועוד שנתיים יוצא לפנסיה, הכדאיות לשינוי קריירה יורדת.
יש לך מעל ל 25 שנות עבודה עד הפנסיה והחשיבה שלך, לטעמי נכונה.
אני מבקש, ברשותך, להתעכב על הסיבות שבגללן אתה רוצה להסב את עצמך למקצוע חדש ולשאול אותך כמה שאלות:
1. האם אתה מתוסכל מהעבודה שאתה עושה (חוסר סיפוק מקצועי)?
2. האם סיבת ההסבה נובעת מרצון להרוויח יותר כסף?
3. האם כשאתה תהיה משפטן, או עורך דין, לדעתך אתה תהיה מוגשם?
אם התשובה לשאלה השלישית חיובית, אז ההסבה בהחלט שווה את המאמץ.
אני מכיר אישית, לא מעט עורכי דין שלמדו אחרי גיל 40 משפטים והחלו לעבוד בתחום אחרי גיל 45. אפשר לעבוד כשכיר בתחום במשרד של עורכי דין קיים וכשתתמקצע, לפתוח משרד משלך, אם תרצה. 
נכון זה לא כמו להכנס לתחום בגיל 28, אבל, זה בהחלט אפשרי ואם זה החלום שלך,אני הייתי נלחם עבורו ולפחות מברר מה המשמעויות לעשות את ההסבה.

למיטב זכרוני, תקנו אותי הקוראים, אם אני טועה, אחרי גיל 40 לא נדרש ממועמד ללימודים, לעבור  מבחן פסיכומטרי, כלומר, אם אתה מאוד חושש מללמוד למבחן זה, אולי שווה לך להמתין עוד טיפה ובנתיים לעשות את כל הברורים הנדרשים.
לגבי החווייה של "יום במשרד" - מזמין עורכי דין ואנשים שעובדים במשרדים כאלו לשתף מחוויותיהם. 
לגבי ההתמחות, סביר להניח שישנם לא מעט משרדי עורכי דין שעוסקים בתחום הזה, ובמעט חיפוש בגוגל, תוכל למצוא משרדים כאלו, וכאשר זה יהיה רלוונטי עבורך, לברר לגבי ההתמחות אצלם.
שיקול נוסף, שמן הסתם תרצה לבחון, אם לנסות ללמוד לימודי בוקר באוניברסיטה, או לימודי ערב במכללה. 
זה תלוי הרבה ביכולת הכלכלית שלך ובמחוייבויות שיש לך.
אני למשל תואר שני למדתי בערב, במקביל לעבודה.
בהצלחה רבה
דובי 

לצפיה ב-'הסבת מקצוע למחשבים או תואר שני בתחום '
הסבת מקצוע למחשבים או תואר שני בתחום
02/07/2017 | 23:39
1
85
ערב טוב, אני בת 27 אחרי תואר ראשון במדעי הצמח אוהבת את התחום ועובדת במעבדה שמתעסקת בהנדסה גנטית.העבודה בעיקר טכנית הכנת מצעים והעברת תרביות, ולכן אני חושבת להתקדם בתחום בכדי להגיע לעבודה מעניינת ומאתגרת יותר.
מצד שני נראה כי השוק רווי והמשכורת לא מסבירות פנים גם בתארים מתקדמים.
אם בסופו של דבר כל עבודה היא שגרתית האם כדי לעשות הסבת מקצוע למשהו שפחות הכיוון שלי בתקווה שאולי אגלה בו עניין והרוויח שכר שאפשר לחיות בו בכבוד?
אשמח לעצה תודה מראש
לצפיה ב-'הסבת מקצוע למחשבים או תואר שני בתחום'
הסבת מקצוע למחשבים או תואר שני בתחום
03/07/2017 | 09:33
45
בוקר טוב ותודה על השאלה המצוינת. 
השאלה שלך נוגעת בלב העניין, כמו חץ שנורה מקשת, היישר ללב.
את בטח שואלת את עצמך: "מה הדרמה?"
חלק גדול מהאנשים שפונים אלי לתהליכי ייעוץ בתחום הקריירה, בגילאי 40 פלוס, מדברים על היותם לא מוגשמים, לא מאושרים, למרות ששכרם סביר ואפילו טוב ועל המחיר הכבד שיצרכו לשלם, אם יעשו שינוי בקריירה, לטובת תחום שיספק ויגשים אותם. רבים מהם מוותרים על זה, מראש ולא מנסים.
את מספרת לי שלמדת תחום, שאגב נשמע מעניין  (מעט קראתי על זה, לפני שעניתי לך) ושאת אוהבת וההתלבטות שלך, שהיא לגיטימית לחלוטין, היא אם לעזוב את התחום הזה ולפנות לתחום אחר, שלא בטוח שאת אוהבת, כדי להרוויח יותר כסף.
האינטואיציה שלי צועקת מבפנים: "שלא תעיזי" . אבל זה שלי.
בפועל, אם השיקול שלך הוא להרוויח יותר, גם על חשבון סיפוק, את בהחלט יכולה לעשות הסבה (אולי ניתן למצוא עיסוק שמשלב בין הידע שצברת לבין מקצוע אחר נלמד, שתוכלי לעסוק בו - שווה בדיקה) 
אני מציע לך להסתכל קדימה, אל עבר גיל 50. דמייני שאת בשליש האחרון של הקריירה, לאחר למעלה מ 20 שנות עבודה, התחתנת, גידלת ילדים, אולי אפילו אימצת כלב. מה שאני מזמין אותך לשאול את עצמך בסיטואציה הזאת: האם אני מאושרת מהבחירה שעשיתי או שילמתי מחיר כבד על הוויתור שעשיתי ואני מצטערת ולא מוגשמת. 
אם התשובה היא שלדעתך, את תצטערי בעתיד, הייתי מנסה לחשוב מחוץ לקופסה, מה ניתן לעשות בתחום שבו למדת, שאותו את אוהבת, שונה ממה שהאחרים עושים, כדי גם להנות מהתחום וגם להרוויח יותר כסף. 
מקווה שנתתי לך כיוון למחשבה.
בהצלחה רבה בכל מה שתבחרי.
לצפיה ב-'אחרי תואר ולא עובדת 8 חודשים '
אחרי תואר ולא עובדת 8 חודשים
02/07/2017 | 13:47
3
142
סיימתי תואר ראשון במשאבי אנוש ומדעי ההתנהגות באוגוסט, חזרתי לגור עם המשפחה בספטמבר ומאז לא עובדת, לפחות לא באופן סדיר (אבא שלי נפטר בדצמבר ועד אז הייתי עם המשפחה בבתי חולים..)
לפני שהמצב של אבי החמיר, הלכתי ליועצת תעסוקתית שערכה לי את קובץ קורות החיים ועזרה לי להבין איך עוברים מרכזי הערכה ו/או ראיונות עבודה. בזכותה חזרו וחוזרים אלי מחברות רבות, אך לרוב את הראיונות או מרכזי הערכה לא עברתי.
התראיינתי למשרות בתחומים של משאבי אנוש (רכזת גיוס והשמה) ובבנקים.
כאשר התקבלתי לבנק עזבתי אחרי יומיים כי המרחק הקשה עלי מאוד ובמשאבי אנוש עזבתי לאחר חודשיים כי לא הסתדרתי עם המנהלת והעובדות, גם הבנתי שהתחום של גיוס והשמה לא מתאים לי כי הוא מאוד מכירתי.
בנוסף בדקתי תחום של ייעוץ/ליווי תעסוקתי לאנשים עם מוגבלויות אך בגלל המצב הנפשי שלי כרגע לא מסוגלת להכיל ולהעניק מעצמי לאחרים. 
אני מבולבלת מאוד ולא יודעת איזה תחום יכול לעניין אותי ומתאים לי, מותשת מכל הראיונות ומיואשת לגמריי! גם ככל שעובר הזמן לא חוזרים אלי בכלל. אשמח לכל עצה ועזרה כאן או למי אוכל לפנות ייעוץ תעסוקתי מסובסד או משהו דומה. 
לצפיה ב-'אחרי תואר ולא עובדת 8 חודשים'
אחרי תואר ולא עובדת 8 חודשים
02/07/2017 | 18:19
2
123
היי טל.
ראשית, תנחומי על פטירתו של אביך. מניסיון אישי, זאת תקופה קשה ופרידה לא פשוטה. 
נשמע לי שאת מאוד עמוסה רגשית בגלל מה שעברת. אני רוצה להסתכל איתך רגע על העובדות.
חוזרים אלייך, כאשר את שולחתי קורות חיים ובפועל התקבלת, יותר מפעם אחת, לעבודה. 
עזבת את העבודה בנסיבות שתארת, את צריכה לבדוק עם עצמך, מה מידת ההשפעה של החוויה העצובה שעברת על עזיבת העבודה.
תחום הגיוס וההשמה מהווה סוג של כרטיס כניסה לענף משאבי האנוש, כמעט עבור כל התפקידים בתחום. כלומר, אדם ללא ניסיון בתחום משאבי אנוש, הסיכוי הטוב שלו, להתחיל לעבוד בתחום, הוא לעשות תפקיד ואפילו שנים של רכזת השמה.
אני לא יודע לענות, אולי את תצליחי, אם את באמת לא מתחברת לתחום משאבי האנוש, או שמצב הרוח שלך לא מאפשר לך להתחבר - וזה בהחלט מובן.
מציע לך לשבת עם מאמן/ יועץ תעסוקתי ולבנות את עץ הקריירה שלך. עץ הקריירה הוא, בגדול, סוג של תשובה לשאלה: "מה אני רוצה לעשות כשאהיה גדולה".
לדעתי, ברגע שיהיה לך מסלול ברור מול העיניים, תוכלי בקלות יותר לעשות לעצמך סדר.
קחי לעצמך גם את הזמן הדרוש להיות עצובה. פטירה של הורה היא ארוע קשה, שדורש את הזמן שלו, מציע שלא תקלי בזה ראש.
אני כאן אם תרצי לשאול שאלות נוספות 
המון בהצלחה
דובי
לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה'
תודה רבה על התגובה
03/07/2017 | 09:32
1
60
באמת לא מובן מאליו!
לצערי אתה מתגורר במרכז וזה רחוק לי, אבל אתה מכיר מאמן/יועץ תעסוקתי שגר באזור חדרה?

לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה'
תודה רבה על התגובה
03/07/2017 | 09:34
48
היי בוקר טוב
אשמח לבדוק עבורך, שלחי לי את פרטייך במייל ואשמח להפנות אלייך.
המון הצלחה
דובי
לצפיה ב-'סיימתי תואר ראשון ולא יודעת מה לעשות'
סיימתי תואר ראשון ולא יודעת מה לעשות
02/07/2017 | 18:12
1
103
סיימתי תואר ראשון בכלכלה וניהול, אני לא יודעת במה כדי לי לעסוק או לחפש  עבודה בתחום.
חושבת האם כדי לעבוד בתחום הביטוח או לחפש משרות של אנליסט?
אשמח לקבל רעיונות או הכוונה.

לצפיה ב-'סיימתי תואר ראשון ולא יודעת מה לעשות'
סיימתי תואר ראשון ולא יודעת מה לעשות
02/07/2017 | 22:42
75
היי נופר. 
השאלה במה כדאי לך לחפש עבודה, תלויה, לטעמי, באיך את רואה את הקריירה שלך בעוד 5-10 שנים מהיום. 
אולי זה נראה לך מוזר קצת, אבל הרעיון מאחורי זה אומר כך.
נגיד שאני חולם להיות מנכ"ל בחברת תקשורת גדולה וסיימתי תואר במנהל עסקים. 
ברור שכרגע אין לי ניסיון רלוונטי לתפקיד וגם לא בעוד שנה. אבל אם אבנה את עצמי נכון, אוכל לתכנן את צעדי, כך שיהיה לי סיכוי גדול יותר להגיע לתפקיד שאני רוצה בעתיד.
המשרה שתעשי כרגע, תשרת את העתיד הזה. זאת הדרך שאני מציע לך לכוון את עצמך.
בהצלחה רבה,
דובי

מנהל/ת הפורום

אודות:
אני חגי שלו המשלב. באמצעות שילוב בין רציונליות למודעות ובין חומר לרוח, הצלחתי להתגבר על משבר בקריירה שלי, עשיתי שינוי גדול בעצמי ופתחתי עסק מצליח. ביצ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

חגי שלו - מנהל פורום ייעוץ קריירה
מנהל הפורום חגי שלו

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו