לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הריון בסיכון - תמיכה

פורום "הריון בסיכון" הוקם במיוחד עבורנו, עבור מי שנמצאת (נמצאה, תמצא) בהריון בסיכון בשל מחלת רקע, בשל היסטוריה מילדותית מורכבת או ככה סתם, כהפתעה מן ההריון הנוכחי. הפורום הזה, אנחנו מקווות, יהיה בית חם ותומך עבור כל המזריקות (קלקסן, אינסולין, תמיכות ועוד), עבור כל המנוטרות, הנמדדות, הנסקרות והשומרות. מיותר לציין כי פורום זה הוא פורום תמיכה ולא פורום מקצועי, אבל אנחנו מקווות שנוכל להעשיר זו את זו גם במידע חשוב, חדשני ורלוונטי. והעיקר, מאחלות לכולנו בסוף מסע מפרך לזכות בפרס הגדול: תינוק או תינוקת חיים ובריאים.

אודות הפורום הריון בסיכון - תמיכה

פורום "הריון בסיכון" הוקם במיוחד עבורנו, עבור מי שנמצאת (נמצאה, תמצא) בהריון בסיכון בשל מחלת רקע, בשל היסטוריה מילדותית מורכבת או ככה סתם, כהפתעה מן ההריון הנוכחי. הפורום הזה, אנחנו מקווות, יהיה בית חם ותומך עבור כל המזריקות (קלקסן, אינסולין, תמיכות ועוד), עבור כל המנוטרות, הנמדדות, הנסקרות והשומרות. מיותר לציין כי פורום זה הוא פורום תמיכה ולא פורום מקצועי, אבל אנחנו מקווות שנוכל להעשיר זו את זו גם במידע חשוב, חדשני ורלוונטי. והעיקר, מאחלות לכולנו בסוף מסע מפרך לזכות בפרס הגדול: תינוק או תינוקת חיים ובריאים.

לצפיה ב-'שקיפות עורפית מוגברת'
שקיפות עורפית מוגברת
24/12/2014 | 09:15
5
254

היי בנות
הייתה לי שקיפות עורפית של 4.7 
עברתי בדיקת סיסי שילייה היא יצאה תקינה ב"ה
מישהי חוותה תוצאה כזאת? מה הסיכוי לילד בריא?

לצפיה ב-'אצלנו היה 5.4'
אצלנו היה 5.4
26/12/2014 | 07:52
4
184
וסיסי שליה תקינים. הילד בן שש פלוס, בריא וחכם

את הסיכויים והסיכונים (ויש סיכונים) יעריך עבורכם היועץ הגנטי בהתאם למכלול הנתונים.

בהכללה יש להשלים בירור של נגיפים, במיוחד פרוו וירוס וcmv  וכן יש להקפיד על סקירות ואכן לב. האם הוספת ציפ גנטי לסיסי השליה?

האם זהו הריון ראשון? מה העבר המיילדותי, אם קיים?

מאחלת לכם בהצלחה!
לצפיה ב-'שיפות עורפית גבוהה'
שיפות עורפית גבוהה
28/12/2014 | 08:44
3
124
זה הריון שני, ההריון הראשון היה תקין לחלוטין בלי שום בעיות.
השקיפות הייתה בהחלט הפתעה.
לא הוספתי צ'יפ גנטי.
מחכה לסקירה מוקדמת השבוע מאוד מפחדת מהבדיקה ותוצאותיה.
מה כוונתך לנגיפים? איך בודקים אותם?
אשמח לתשובתך..
שבוע טוב!
לצפיה ב-'בדיקת דם למצב החיסוני לוירוסים'
בדיקת דם למצב החיסוני לוירוסים
28/12/2014 | 09:12
2
92
כל רופא יכול לתת לך (משפחה, נשים).

בהצלחה בבדיקות.
לצפיה ב-'אז עד כמה להישאר אופטימיים?'
אז עד כמה להישאר אופטימיים?
28/12/2014 | 09:15
1
92
את ממליצה לעשות צ'יפ גנטי? אני מרגישה שסוחטים ממני כל הזמן כספים..
לצפיה ב-'אם תוצאות סיסי השליה תקינות'
אם תוצאות סיסי השליה תקינות
28/12/2014 | 17:42
102
וכל הבדיקות תהיינה תקינות, בהחלט יש מקום לאופטימיות, אם כי זה לא לחלוטין מבטל את הסיכון.

ההמלצה המקצועית של מרבית היועצים הגנטיים היא לבצע צ'יפ גנטי (צריך לברר אם בכלל ניתן כעת, כלומר, אם אפשר לבצע על מה שנדגם בסיסי השליה). אישית, לפני שבע שנים לא ביצעתי צ'יפ גנטי אבל הטכנולוגיה היתה פחות מבוססת וזמינה. יתכן שכיום כן הייתי עושה.
לצפיה ב-'הרצאה לנשים בהריון בנושא "זכויות נשים בהריון ולאחר הלידה"'
הרצאה לנשים בהריון בנושא "זכויות נשים בהריון ולאחר הלידה"
23/12/2014 | 23:21
54
שלום, שמי שני – אימאל'ה של יואב (בן 5), אסף (בן 3) ושחר (בת חצי שנה). פתחתי סטודיו חדש לאימהות לאחר לידה באווירה נעימה וביתית, בו מתקיימות קבוצות, סדנאות וחוגים לאימהות ולקטנטנים.
במסגרת יום העסקים הקטנים שיערך בחודש הבא אנו מקיימים הרצאה לנשים בהריון ובני זוגן בנושא "זכויות נשים בהריון ולאחר הלידה". בהריון? נשמח לראות אותך.  שיהיה המשך יום מקסים מאימאל'ה.
https://www.facebook.com/shani.vilten
אימאל'ה- בית לאימהות לאחר לידה
לצפיה ב-'שקיפות 6.4'
שקיפות 6.4
23/12/2014 | 20:12
4
309
היי,
שואלת בשביל אחותי.
היום בשקיפות עורפית שבוע 12 השקיפות יצאה 6.4! כמו כן ראו גם בצקת בבטן ונאמר שהעובר כולו בצקתי.
הינו אצל פרופסור שוחט, הוא אמר ש90% העובר לא תקין וגם אם תקין הריון שמלא בבדיקות. לאחותי שני ילדים בן ובת.
אחותי תעשה הפסקת הריון, בעיקר היא לא בנויה נפשית להריון כזה.
יש סיפורים מעודדים למצב הזה?
בנוסף פרופסור שוחט הביא לה מכתב המלצה להפסקת הריון, ואמר פשוט לגשת לבית חולים מחר בבוקר שהיא תעבור ועדה להפסקת הריון?
אשמח לדעת איך מתבצעת הפרוצדורה להפסקת הריון ותוך כמה זמן יקבעו לה תור להפלה
לצפיה ב-'זה באמת נראה לא טוב '
זה באמת נראה לא טוב
26/12/2014 | 07:57
3
194
אני משתתפת בצערה. מניסיון אישי (של 7.5 ממ).
אני מקווה שיצליחו לעשות בדיקה כרומוזומלית  לעובר ואולי זה יתן מענה לסיבה.

האם ההריונות הקודמים היו לחלוטין תקינים, עם לידות במועד במשקלים תקינים? אישית, ככל הנראה כיום, בדיעבד, אצלי הסיבה היתה קשורה לשליה ולא לעוברית. לכן, ממליצה לבדוק גם קרישיות יתר.

בעקרון, היא צריכה לפנות לבית החולים והם ידאגו לנושא הפסקת ההריון.

ליבי איתה.

לצפיה ב-'תודה מעיין'
תודה מעיין
26/12/2014 | 09:16
1
173
הריון ראשון היה Cmv שנדבקשה בשליש הראשון עשתה מי שפיר והכל בסדר.
הריון שני ילדה בשבוע 35.4.
מלבד הנ״ל הריונות תקינים.
בבירור שלי של קרישיות אני הומוזיגוטית לmthfr. המליצו לה גם לקחת חומצה פולית 5.
היא נכנסה לכל ההריונות מאוד בקלות.
היא אכן פנתה להפסקת הריון ותעבור גרידה בתחילת שבוע הבא.
שהינו אצל פרופסור שוחט הוא לא העלה השערה שאולי זה נובע מבעיה בשליה.
ולדעתי אף אחד לא יתן לה לעבור בדיקות קרישיות לפי המקרה.
נראה לך שיש דרך שיאשרו לה בדיקות קרישיות?
שאלו אותה אם היא מעוניינת לנתח את העובר להבין מה הסיבה והיא מעדיפה שלא.
לצפיה ב-'ראשית, חד משמעית לקחת לפתולוגיה'
ראשית, חד משמעית לקחת לפתולוגיה
26/12/2014 | 13:33
162
זה לא "נתיחה" כי, סליחה על הגרפיות, העובר בשלב הזה כבר אינו שלם (לאחר הגרידה). חשוב מאוד, בעיני, לברר את הסיבה.

יש לה לידה מוקדמת בעבר וכעת את הממצא הזה ולכן חשוב לדעתי לבדוק קרישיות יתר (במיוחד אם ימצא שהקריוטיפ העוברי תקין).

לי, בזמנו, היה דיון עם פרופ' שוחט בנושא והוא עצמו העלה את ההשערה שיש קשר לקרישיות יתר. אצלי אכן זו היתה, כעל הידוע, הסיבה. לכן, לטעמי, שווה להתעקש לבדוק.
לצפיה ב-'תודה מעיין'
תודה מעיין
26/12/2014 | 09:16
113
הריון ראשון היה Cmv שנדבקשה בשליש הראשון עשתה מי שפיר והכל בסדר.
הריון שני ילדה בשבוע 35.4.
מלבד הנ״ל הריונות תקינים.
בבירור שלי של קרישיות אני הומוזיגוטית לmthfr. המליצו לה גם לקחת חומצה פולית 5.
היא נכנסה לכל ההריונות מאוד בקלות.
היא אכן פנתה להפסקת הריון ותעבור גרידה בתחילת שבוע הבא.
שהינו אצל פרופסור שוחט הוא לא העלה השערה שאולי זה נובע מבעיה בשליה.
ולדעתי אף אחד לא יתן לה לעבור בדיקות קרישיות לפי המקרה.
נראה לך שיש דרך שיאשרו לה בדיקות קרישיות?
שאלו אותה אם היא מעוניינת לנתח את העובר להבין מה הסיבה והיא מעדיפה שלא.
לצפיה ב-'מחלקה להריון בסיכון מה מומלץ?'
מחלקה להריון בסיכון מה מומלץ?
23/12/2014 | 09:48
1
211
שלום רב,
אני בשבוע 15 עם תאומים מונואמניוטים, מישהי יכולה להמליץ על מחלקה להריון בסיכון גבוה המתמחה בהריונות מרובי עוברים?
הייתי מטופלת עד עכשיו אצל רופא פרטי והוא המליץ לי להמשיך מעקב הריון בבית חולים, אני מהצפון-איזור פרדס חנה, ההמלצה שלו היתה לבחור בין בלינסון לבין תל השומר...
תודה על העזרה-אשמח לשמוע מנסיונכן
לצפיה ב-'תל השומר'
תל השומר
26/12/2014 | 07:58
119
אם כי בסך הכל שתי המחלקות טובות למצב שתיארת.

שיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'אשפוז הריון בסיכון וקיסרי יזום'
אשפוז הריון בסיכון וקיסרי יזום
22/12/2014 | 21:54
8
245
אחרי אירוע של מות עובר בהריון הקודם ההריון הנוכחי שלי מוגדר כהריון בסיכון. מסיבות מגוונות אני מיועדת לניתוח קיסרי אלקטיבי. מפאת הסטרס הנפשי מתכוונת להתאשפז להשגחה לפני הלידה, וזו גם ההמלצה הרפואית.
אני מתלבטת בין ליס לתה"ש.
האם יש כאן בנות שילדו בניתוחים באחד מתי החולים, וגם כאלה שפשוט יודעות... שיודעות לספק לי קצת מידע...
מבחינת האשפוז שלפני הלידה (הבנתי שבשיבא אין מחלקה להריון בסיכון להיות מאושפזים בה, אלא שהאשפוז הוא במחלקת יולדות... זה הגיוני?!)
גמישות במועד לביצוע ניתוח (אני יודעת שההמלצה הרפואית היא שבוע 39 אבל במצב הנפשי שלי אני ממש רוצה כמה שיותר מוקדם)
הפרדה בין האם לתינוק, האפשרות להישאר עם התינוק ולהניק בחדר התאוששות- מי יותר גמיש בעניין?
הצוות הרפואי- אני חושבת שבשניהם הוא טוב... אבל אולי למישהו יש יתרון בניתוחים אלקטיביים?
האשפוז במחלקה לאחר הניתוח...

אשמח לכל מידע... תודה !!
לצפיה ב-'אגיב רק לגבי הריון בסיכון בתה"ש'
אגיב רק לגבי הריון בסיכון בתה"ש
23/12/2014 | 15:11
1
174
האשפוז בתהש הוא במחלקת יולדות א, אבל הם מאוד מקפידים לא לאשפז נשים בהריון עם יולדות.
שותפתי לחדר הייתה גם היא מאושפזת של הריון בסיכון.
אמנם את רואה תינוקות ונשים שילדו אבל לא הרגשתי שזאת בעיה מבחינתי.
הרופאים נהדרים, חדר האוכל החדש מצויין, בסך הכל הייתי מרוצה.
לאחר הלידה (לא ניתוח) הייתי מאושפזת כשבוע ביולדות ב' בתהש, המחלקה משופצת, חלקתי חדר עם יולדת נוספת, מאמינה שאחזור לתה"ש גם בסיבוב הבא (555)
לצפיה ב-'תודה...'
תודה...
27/12/2014 | 13:09
48
לצערי אני במקום שבו זה מפריע לי לראות תינוקות ונשים שילדו (ככה זה אחרי IUFD, בלי שום בטחון שאחרי לידה מקבלים ילד חי)...

את זוכרת במקרה לכמה שעות הייתה הפרדה בינך לבין התינוק אחרי הלידה?
בסיור הקודם שעשינו בתה"ש (לפני לידת הIUFD) אמרו לי כ 4 שעות הפרדה.
לצפיה ב-'בקריטריונים שציינת'
בקריטריונים שציינת
24/12/2014 | 23:01
2
129
אני די חד משמעית ממליצה על ליס
כן- בתה"ש הריון בסיכון הוא המחלקת יולדות
בליס הוא מחלקה נפרדת לחלוטין עם רופאים שזה תחום התמחותם ובלי תינוקות ליד. יש שם בעיקר נשים בשמירת הריון הדוקה וקצת נים בשלבי זירוז או השגחה שונים ממש לפני לידה. יש שם צוות אחיות שרובן מיילדות וזה הבדל משמעותי באיכות הטיפול לעומת מחלקה שיש בה בעיקר אחיות (לא הייתי בה"ש, כן בליס וכן בעוד בי"ח בו האחיות לא היו מיילדות). נקודה שעבורי היתה משמעותית באשפוז הארוך- יש בליס בהייריסק עו"ס מדהימה שעזרה לי המון
בתה"ש יש הפרדה ל לפחות 6 שעות בין אם לילוד גם בלידה רגילה
בליס אמנם הילד לא איתך בהתאוששות אולם לאחר מכן- לפי בחירתך אם את מסוגלת פיזית לטפלו- הוא יהיה איתך
עקרונית גם בליס וגם בתה"ש ההמלצה היא אותה אחת- שבוע 39 אבל לאור רקע של IUFD מאמינה שיהיה אפשרי לשכנע לנתח קודם תוך הבנת הסיכונים. בליס לפחות אני יודעת שהם פתוחים לזה ולפעמים ממליצים (שמיוחד על רקע מות עובר לא מוסבר בשבוע צעיר מ39)

לצפיה ב-'עינב, '
עינב,
27/12/2014 | 13:19
1
73
תודה על תגובתך.
מבחינה גאוגרפית הרבה פחות עדיף לנו ליס, אבל באמת לפי מה שכתבת זה מה שהכי מתאים לי.
הIUFD היה אחרי שבוע 39. מוגדר כ "תאונה". יש המון ספקולציות, לא ניתן להוכיח אף אחת מהן.
כן, ההמלצה שקיבלתי היא שבוע 39. אבל אני לוחצת להקדים ל 38. בינתיים הרופאה שלי משתפת עם זה פעולה והבטיחה לפעול למעני בעניין הזה מול בית החולים הרלוונטי.
אגב- שמעתי שיש פיילוט בליס לפיו מאפשרים, יום אחד בשבוע (יום של ניתוחים יזומים), להשאיר את התינוקות עם האם בחדר התאוששות למשך כשעה שעתיים.אבל נאמר ואני לא אכנס לפיילוט הזה, כמה זמן יש הפרדה ביני לבין התינוק אחרי ניתוח? השאיפה שלי היא להיות איתו כמה שיותר מהר אחרי הניתוח.

ואני אשמח מאוד אם תוכלי לומר לי את השם שם העוסית בהיי ריסק שהייתה לך לעזר באשפוז... אני כנראה אהיה מאושפזת כשבועיים- שבועיים וחצי ואני בהחלט אזדקק לתמיכה נפשית.

תודה!
לצפיה ב-'אני לא יודעת כמה זמן תופרדי'
אני לא יודעת כמה זמן תופרדי
27/12/2014 | 23:12
59
כי זה תלוי בהתאוששות שלך.... בגדול מהרגע שאת מועברת למחלקה ויכולה לעמוד בעצמך - את יכולה להיות בביות מלא. אבל.... מנסיון עם נשי אחרי קיסרי לר ביום הראשון זה לא אפשרי טכנית אם אין עזרה (ובלילה אין אישור לאף אחד להשאר לעזור לך- ובלילה הראשון את בהכרח במחלקה ולא במלונית) ככה שצריך גם לדעת את זה
העו"ס במחלקת טרום לידה שמה סיון. היא היחידה שם ככה שזה לא קשה להשיג אותה- פשוט בקשי להפגש עמה- לרב ממילא היא מסתובבת ומציגה את עצמה
לצפיה ב-'מניסיון באשפוז הן בליס והן בתל השומר: ליס'
מניסיון באשפוז הן בליס והן בתל השומר: ליס
28/12/2014 | 17:45
90
גם עצם המלחקה המופרדת (זה מהותי!) וגם בשל הפרדה הרבה יותר קצרה וקימה הרבה יותר מהירה בליס מאשר בתל השומר, לרבות היכולת להיות, גם אחרי קיסרי, בביות מלא אמיתי.בנוסף, מניסון של אחותי: בליס נתנו לבעלה של אחותי להיות צמוד לתינוק מרגע הלידה ועד שהיא סיימה התאוששות. בתל השומר יש הפרדה כפויה של לפחות שש שעות.

מה שכן, החניה בליס תהיה יקרה יותר.
לצפיה ב-'ילדתי פעמיים בתל השומר '
ילדתי פעמיים בתל השומר
01/01/2015 | 16:10
1
43
ופעמיים הייתי מאושפזת בלילה שלפני הלידה במחלקת הריון בסיכון (כי קיבלתי זירוז, ועד למעבר לחדר לידה מקבלת הזירוז האשפוז הוא שם).
נכון שהמחלקה למעשה משותפת, ובחדר האוכל (המשותף) ובמסדרון (המשותף) רואים לא מעט תינוקות.
אבל הצוות פשוט מופלא. בעיקר הצוות שאחרי הלידה.
והמקצועיות מדהימה.
ולדעתי, אם יש סיכון כלשהו, את צריכה להיות רגועה על ידי זה שתהיי במקום המקצועי ביותר בשבילך. זה שאם קורה חס וחלילה הדבר הכי קטן, יידעו מה לעשות. ויהיה טיפול נמרץ טוב וכו'.
לא סתם את כל המקרים הקשים בכל התחומים מעבירים לשיבא. זה הבית חולים הכי מקצועי בארץ.
אני נשמעת כמו פרסומת, אבל אני ממש לא מקבלת אחוזים משם.
שיהיה המון בהצלחה ותחזרי הביתה עם ידיים מלאות.

לצפיה ב-'מבחינת מקצועיות'
מבחינת מקצועיות
04/01/2015 | 08:19
34
הצוות בליס גם הוא משובח (ספציפית לגבי המקרים שלי הגיב טוב יותר ונכון יותר מן הצוות בשיבא, עדיין, בהכללה, מדובר בשני בתי חולים מצויינים.

כמי שהיתה במצטבר מאושפזת סביב חודשיים בהריונות (בסורוקה, בליס והרוב המכריע בתל השומר) יכולה לומר שיש הבדל מהותי מאוד בין אשפוז של יום טרם לידה לבין אשפוז ממושך באמצע הריון ובמצב של חרדה ממשית לשלום העובר. במצב הראשון כלל לא יפריע להיות ליד יולדות. במצב השני זה רע מאוד בהיבט הנפשי ומטריד מאוד. חלק ניכר מן האשפוז בתל השומר היה בחדר של שלוש. אני ואישה נוספת עם רעלת די דרמטית (בסוף, היא ילדה פג קיצוני וקטן מאוד ואני ילדתי, למרבה הצער, יילוד מת). כמעט בכל לילה הכניסו אישה שממתינה ללידה (והרבה פעמים את בעלה לפחות בחלק מן הזמן...) וזה מאוד לא לעניין ולא מתאים. בליס מקפידים ככל הניתן על הפרדה בין נשים לאחר לידה ובין הי ריסק ובין הי ריסק באשפוז ממושך לבין נשים בשבועות מתקדמים שתיכף יולדות. מנסיוני, זה מהותי.
לצפיה ב-'הרדמה כללית בלידה'
הרדמה כללית בלידה
22/12/2014 | 21:36
4
176
ערב טוב
רציתי לברר איך אפשר לקבל הרדמה כללית בזמן לידה ?
והאם יש צורך לשלם ?
אני מאוד מפחדת מהזריקה 
רוצה לציין שיש לי מכבי שלי וביטוח חיים 
לצפיה ב-'שכחתי לציין'
שכחתי לציין
22/12/2014 | 21:39
134
יש לי סוכרת הריון ורעלת
לצפיה ב-'הרדמה כללית?'
הרדמה כללית?
26/12/2014 | 08:00
2
103
זה רק במסגרת קיסרי בהרדמה מלאה (לרוב חירום) ומעדיפים להמנע מזה כי משפיע גם על העובר.
אם התכוונת להרדמה אפידוראלית אז פשוט מבקשים כזו בחדר הלידה. אין עלות מבחינתך.

שיהיה בהצלחה.
לצפיה ב-'קיסרי'
קיסרי
28/12/2014 | 13:43
1
77
אני אמורה לעבור קיסרי בעוד כ 3 שבועות
לצפיה ב-'אין צורך לשלם'
אין צורך לשלם
28/12/2014 | 17:37
72
כשתגיעי לטרום ניתוח העלי את רצונך ודוני עם הרופאים בסוגייה.

בהצלחה!
לצפיה ב-' נפתח פורום קולות צפים '
|*| נפתח פורום קולות צפים |*|
( לעמוד שלי בתפוז )
22/12/2014 | 16:58
7
|רמקול| בחירות 2015 מתקרבים בצעדי ענק, ואם אתם מתלבטים למי להצביע אז פורום קולות צפים הוא המקום בשבילכם!
אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום, ולשתף אותנו בלבטים שלכם לגבי הבחירות הקרובות.

לכו תדעו, אולי תגבשו דעה כבר עכשיו :-)
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|שמאל|בנוסף, אנחנו מזמינים אתכם לפורומים הבאים:

פורום בחירות 2015
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

פורום מפלגת הליכוד
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

פורום מפלגת העבודה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

ואם עוד לא הכרתם..
|*|בלוג בחירות 2015 הרשמי של תפוז|*|
בבלוג כותבים פוליטיקאים מהמעלה הראשונה, פעילים פוליטיים והוגי דעות.

מוזמנים להתעדכן בכל מה שחם!
http://www.tapuz.co.il/blog/net/userblog.aspx?fold...
לצפיה ב-'בתחילת הריון ומבולבלת...'
בתחילת הריון ומבולבלת...
21/12/2014 | 15:49
149
שלום לכולם,
לפתע גיליתי שאני בשבוע 5 :) מאוד משמח ומבלבל. הריון שלישי בסיכון עם קלקסן בגלל קרישיות יתר. שכחתי הכל מהפעמים הקודמות... אשמח אם תעזרו לי לצאת מהבלבול:
מתי אני מתחילה את הקלקסן? כבר עכשיו כשגיליתי או רק אחרי דופק?
באיזה שבוע אני עושה אולטרסאונד לדופק? צריך הפניה מרופא בשביל מכון אולטראסאונד?
התור שלי לרופאת היי ריסק שליהוא רק בסוף ינואר, אני צריכה להקדים?
תודה רבה!!!!
לצפיה ב-'שלום לכולן, מצטרפת חדשה ומחפשת המלצות'
שלום לכולן, מצטרפת חדשה ומחפשת המלצות
21/12/2014 | 10:40
148
הריון ראשון בכלל, ושל תאומים בפרט,  שבוע 7 וכמה בעיות רקע שלי, לכן ככל הנראה אני אהיה בהריון בסיכון.

מחפשת המלצה לרופא מומחה להריון בסיכון
אזור אשקלון
קופח כללית 

ושאלה בכללית- איך בדיוק עובדת הפרוצדורה? אני ניגשת לקופה והם מפנים אותי? יש מרפאות מיוחדות?
כל מידע יתקבל בברכה

לצפיה ב-'הריון בסיכון '
הריון בסיכון
21/12/2014 | 10:36
1
154
האם הפנייה להריון בסיכון צריכה להיות דרך הרופא נשים או שהפנייה מרופא משפחה זה מספיק ?
לצפיה ב-'דרך רופא נשים'
דרך רופא נשים
25/12/2014 | 19:54
13
לצפיה ב-'אחירון או צלאל? '
אחירון או צלאל?
20/12/2014 | 20:37
3
173
הי,
אני בשבוע 13 ואמורה לעשות סקירה ראשונה.
אני מתלבטת בין פרופ' אחירון לפרופ' צלאל.
אשמח לשמוע מה דעתכן.

לצפיה ב-'מניסיוני עם שניהם'
מניסיוני עם שניהם
21/12/2014 | 09:56
155
שניהם אנשי מקצוע בכירים וטובים מאוד. לטעמי, פרופ' צלאל מוצלח יותר גם בפרמטרים של גישה למטופלת ואכפתיות ממנה.

שיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'לא מכירה את אחירון'
לא מכירה את אחירון
23/12/2014 | 10:15
92
אבל כבר הריון 2 אצל צלאל.
הוא מאוד מקצועי ונעים
לצפיה ב-'עשיתי סקירה אצל אחירון'
עשיתי סקירה אצל אחירון
29/12/2014 | 20:17
51
בחרתי באחירון ועשיתי אצלו סקירת מערכות ראשונה. הוא היה ממש מקסים. יסודי מאד והסביר כל דבר ומאד מאד נחמד. ממליצה עליו מאד.
לצפיה ב-'היפרדות קרומים או אגמים בשליה..'
היפרדות קרומים או אגמים בשליה..
20/12/2014 | 17:15
4
159
היי בנות, אודה לעזרתכן
אני אחרי 2 הפלות בשליש ראשון, ללא ילדים, כרגע בהריון שבוע 14.
מזריקה קלקסן 40 עקב בעיית קרישיות
באולטרסאונד אתמול נצפה ממצא חריג באזור השליה, הטכנאית אמרה היפרדות קרומים או אגמים בשליה והפנתה אותי להמשך מעקב אצל הרופא.
עד כמה דחוף ללכת לרופא? יש מה לעשות כדי למנוע את זה? התור הבא רק ביום חמישי.
האם הקלקסן קשור לזה? יש לציין שאין לי דימומים או כאבים.
אודה לכל פיסת מידע, קשה להשיג מידע באינטרנט על הנושא הזה..
לצפיה ב-'מי קבע את מינון הקלקסן?מה בעיית הקרישה?'
מי קבע את מינון הקלקסן?מה בעיית הקרישה?
21/12/2014 | 09:58
2
105

באופן אבסורדי בעיית קרישה (בלי קשר לטיפול בקלקסן) גורמת לפעמים להמטומות. לכן יש לוודא שהמינון נכון ומותאם. לדעתי, אם אין דימומים ניתן לחכות ליום ה ואם יהיו, חלילה, לפנות מיד להבדק.

תמשיכו בטוב!
לצפיה ב-'תודה מעיין'
תודה מעיין
21/12/2014 | 11:28
1
90
מי שקבע זאת ההמטולוגית וגם הרופא נשים, המשקל שלי נמוך כנראה בגלל זה.
התקשרתי היום ואין אפשרות להקדים את התור.
האם צריך להיות במנוחה או בשמירה? בעלי לוחץ עליי לא ללכת לעבודה.
לצפיה ב-'ושכחתי לציין'
ושכחתי לציין
21/12/2014 | 14:15
89
שהבעיה היא הטרוזיגוטיות לפרוטרומבין
והומוזיגוטיות לmthfr
לצפיה ב-'כמו שאני יודעת הרופאים אומרים שאין מה לעשות'
כמו שאני יודעת הרופאים אומרים שאין מה לעשות
30/12/2014 | 01:35
23
אולי כדאי לנוח זאת דעתי
יתכן וזה מהקלקסן גם אני לקחתי והתחיל דימום והפסקתי כשהסתיים שליש ראשון
לצפיה ב-'האים אלה ערכים טובים?לא מרמז חלילה על רעלת?'
האים אלה ערכים טובים?לא מרמז חלילה על רעלת?
20/12/2014 | 16:11
1
153
שלום שבוע 22 בשבועים האחרונים במעקב לחץ דם גבוה  עשיתי שתן 24 שע לחלבון התשובה היא 104.3 האים זה תקין?תודה מראש
לצפיה ב-'בהריון זה נחשב לתקין'
בהריון זה נחשב לתקין
21/12/2014 | 09:58
74
כמובן, לידע את הרופא ולהמשיך מעקב קפדני. שיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'לחץ דם גבוה .מה עושים?'
לחץ דם גבוה .מה עושים?
19/12/2014 | 09:51
1
93
אחרי 5 הפריות הריון ראשון בגיל 40 שבוע תחילת 22 .לפני כשבועים הכלב קפץ עלי נבהלתי הלכתי למיון אולטרסנד תקין מדדי לחץ דם  התחיל 150 -104 שחררו אותי ב 138-85 בתנאי בדיקת חלבון בשתן ומעקב לחץ דם. ומעבר לרופה לסיכון. קניתי מכשיר התחלתי מדידות בבית. עומדים על 140-100. אתמול הלכתי לרופה האחות בדקה היה לי 170 -105 מיד למיון. בדיקה דם התחלה 147-80 ויורד ל 121-82 אולטרסנד תקין חלבון בשתן נקי. שחררו אותי עים המשך מעקב ומנוחה . האחות המליצה לבדוק בשכיבה על צד שמאל ומנוחה של 10 דק הבוקר היה לי 140 -100. .מה עושים??
זה לא דורש טיפול תרופתי ?יום שני יש לי סקירה מאוחרת . קצת חוששת אשמח לעזרה ויעוץ ממנוסות תודה 
לצפיה ב-'מה היה לחץ הדם הבסיסי שלך בתחילת ההריון?'
מה היה לחץ הדם הבסיסי שלך בתחילת ההריון?
19/12/2014 | 19:34
54
בערכים שאת מתארת, באופן כללי, לא נהוג לתת טיפול תרופתי. בהחלט נדרש מעקב צמוד אחר לחץ דם וחלבון בשתן.
עצם זה שלחץ הדם יורד במדידות חוזרות יכול לרמז גם על תסמונת החלוק הלבן (כלומר, התרגשות בבדיקות הראשונות ואז התרגלות וירידה בלחץ הדם. זה קורה ל- 10-20% מן האוכלוסיה.)

תמשיכו בטוב!
לצפיה ב-'אחרי מי שפיר'
אחרי מי שפיר
18/12/2014 | 21:48
2
141
הי!
עשינו מי שפיר אצל מייזנר היום ואני נחה בבית. הבדיקה היתה בסדר ועכשיו מחכה שהכול יעבור טוב.
מה שמטריד אותי זה שבסוף הבדיקה הוא מדד את עצם הירך והיא קטנה בשלושה ימים מגיל ההריון שנקבע בשקיפות.
לפי תאריך מחזור אחרון  18+2
לפי השקיפות 18+5
ועכשיו לפי עצם הירך במי שפיר 18+2
מייזנר אמר שזה חסר משמעות, אבל אני מודאגת, בייחוד כי יש לנו עורק טבורי יחיד.
אז אני במיטה ודואגת..
מה דעתכן?
אשמח לכל התייחסות. תודה!
לצפיה ב-'עקרונית הוא צודק'
עקרונית הוא צודק
19/12/2014 | 19:51
1
87
פער של עד שבועיים לא נחשב פער וכן מדובר, אני מניחה, במכשירים שונים. כמובן, יהיה כדאי לעקוב, אבל בפני עצמו, הממצא אינו מדאיג.

תמשיכו בטוב!
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
19/12/2014 | 21:52
23
לצפיה ב-'כמה שאלות על סיכון גבוה ותורים - מאיר ובלינסון'
כמה שאלות על סיכון גבוה ותורים - מאיר ובלינסון
18/12/2014 | 20:22
3
144
הי,
לאחר טיפולים ומחלות רקע, הגעתי בע"ה ליום שאחרי הדופק. הריון ראשון..7227
אהיה מטופלת בהיי ריסק במאיר, עם אפשרות להיות מטופלת בבלינסון.
מה ההמשך? עלי לקבוע תורים לשקיפות ולסקירות או שהיי ריסק יקבעו לי במאיר? מי מומלץ ממאיר?
אם הם קובעים לי, אוכל לדעת מראש אצל מי אעשה את הבדיקות? האם היי ריסק בלינסון יותר טוב? מי מומלץ בבלינסון? בבלינסון - אם ועובר זה למעשה היי ריסק?

לצפיה ב-'שקיפות וסקירות לא עושים במסגרת הטיפול השגרתי בהיי ריסק'
שקיפות וסקירות לא עושים במסגרת הטיפול השגרתי בהיי ריסק
19/12/2014 | 19:35
2
89
לכן עליך קבוע תורים בנפרד.

מה הסיבה לסיכון בהריון?

שיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'שקיפות וסקירה ראשונה'
שקיפות וסקירה ראשונה
21/12/2014 | 11:21
1
79
קבעתי עכשיו תורים לדר' חדי אפרת. מכירות?
עדיף לקבוע בפרטי או ללכת לבית החולים?
הסיבות להריון בסיכון הן סכרת מסוג 1 (נעורים), בעיה בקיבה, גידול גדול שפיר בכבד וגידול גדול שפיר בשד. שני הגידולים עלולים להיות מושפעים מהורמונים ומסוכנים בזמן הריון.
מצד אחד אני רוצה לעשות את הכי טוב, ומצד שני אני יחידנית ואזדקק לכסף, לכן מתלבטת לגבי פרטי או ציבורי.
אשמח להכוונה..
לצפיה ב-'ד"ר חדי'
ד"ר חדי
22/12/2014 | 08:51
61
פגשתי אותה לפני 9 חודשים בנסיבות לא נעימות... בלשון המעטה.
רופאה עם בטחון מאוד גבוה, לא יודעת לומר לך אם בצדק או לא.
לטעמי יש הרבה מקום לשיפור בכל הנוגע ליחסי אנוש מול המטופלת...

אני לא מכירה משם הרבה רופאים. באותן נסיבות פגשתי גם את ד"ר אלפרט- שהוא איש מקסים ומאוד מאוד מקצועי. אם הוא עובד במחלקה להריון בסיכון (אני מתארת לעצמי שכן)- הייתי קובעת אליו. וכמובן שיש שם גם את ד"ר קנטי המקסים.
בהצלחה, והעיקר שיסתיים בידיים מלאות
לצפיה ב-'הריון שני... אחרי הריון בסיכון'
הריון שני... אחרי הריון בסיכון
17/12/2014 | 23:06
1
231
בפעם הקודמת הוגדרתי בסיכון בשל צוואר רחם מקוצר... ובסופו של דבר עם כל המעקבים ילדתי בשבוע 41. אבל חצי מההריון היה מלא במתח, בדיקות ופחד בגלל זה. והכל בגלל שמראש לא מודדים פה אורך צוואר רחם, שאולי אצלי הוא יותר קצר פשוט. שמעתי שיש גם אופציה לשים טבעת לתמוך למקרה שתהיה בעיה. מה לדעתכן אני צריכה לעשות בהריון הנוכחי? האם ללכת מראש לפרטי? קצת כבד לי כלכלית שכל מפגש יהיה בפרטי. מה דעתכן?
לצפיה ב-'בשעה טובה'
בשעה טובה
19/12/2014 | 19:53
99
הדבר הראשון שהיתי עושה זה מתעקשת על מדידה נוכחית (באיזה שבוע את?) ולפי זה וההתפתחויות בהמשך מחליטה כיצד לנהוג.

מעודד מאוד שילדת במועד בפעם שעברה.

תמשיכו בטוב!
לצפיה ב-'המלצה לסקירה שלישית...'
המלצה לסקירה שלישית...
17/12/2014 | 11:02
4
144
אהלן בנות, אחרי טיפולי פוריות ארוכים בוצע צ'יפ גנטי ונמצא ממצא חריג והומלץ על סקירה שלישית ומעקב ללא הפלה.

האם יש המלצה לגבי מבצעי סקירה שלישית באיזור המרכז? האם יש החזר כלשהוא מהקופה אם מדובר בהמלצה מבית החולים?
תודה!
לצפיה ב-'אם יש המלצה של יועץ גנטי'
אם יש המלצה של יועץ גנטי
17/12/2014 | 13:52
3
94
אזי הוא צריך לקבוע מי הגורם המממן (קפה או משרד הבריאות) ובהתאם לזה קובעים היכן תעשה הבדיקה.

אם את מחפשת בשוק הפרטי, ממליצה על פרופ' ירון צלאל (רופאים ררבים כלל אינם מיומנים בביצוע סקירה שלישית).

שיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'יש המלצה. ההמלצה היא מהיועצת הגנטית של המכון הגנטי בתה"ש'
יש המלצה. ההמלצה היא מהיועצת הגנטית של המכון הגנטי בתה"ש
17/12/2014 | 22:17
1
64
אני לא מבינה מה עליי להגיד לה. היא אמרה שאוכל לעשות את הסקירה גם שם בביה"ח. האם עליי לבקש ממנה שזה יהיה במימון משרד הבריאות? היא דיברה על טופס 17 אם אני לא טועה..
לצפיה ב-'אז קודם כל פני לקופה ובקשי התחייבות'
אז קודם כל פני לקופה ובקשי התחייבות
19/12/2014 | 12:02
32
לתל השומר יש יחידת אולטרה סאונד טובה מאוד. אם יאשרו לליס (איכילוב) זה גם בסדר.
לצפיה ב-'משום מה נמחקה ההודעה שעניתי...'
משום מה נמחקה ההודעה שעניתי...
17/12/2014 | 22:20
57
תודה מעיין!
כן, זה מיועצת גנטית בבית החולים תה"ש שם ערכתי את בדיקת מי השפיר והצ'יפ הגנטי..
הבנתי ממנה שיש אפשרות לעשות את זה אפילו שם בביה"ח השאלה אם יאשרו לי את זה (אני גרה בתל אביב...) והאם עליי לבקש שזה ימומן על ידי משרד הבריאות. אין לי יכולת כספית לשלם 3000 ש"ח לסקירה שלישית פרטית...

תודה!
לצפיה ב-'מי שפיר'
מי שפיר
15/12/2014 | 21:10
2
154
שלום לכולן,

אני צריכה לעשות מי שפיר. מתלבטת אצל מי לעשות .
הרופא שלי בהריון בסיכון במכבי הוא ד״ר קרייזר דורון. הוא הציע לעשות לי.      מישהי עשתה אצלו? מכירה? אשמח לשמוע על עוד המלצות עם רופאים טובים.   תודה!
לצפיה ב-'הוא רופא מצויין'
הוא רופא מצויין
17/12/2014 | 13:53
1
89
בעקרון, השאלה היא גם מה גילך ומה הסיבה לביצוע הדיקור, כי אם את זכאית אז את יכולה לבצע בחינם במקומות שונים (בהתאם לקיומה/ אי קיומה של זכאות).
לצפיה ב-'אני בת 30'
אני בת 30
17/12/2014 | 14:39
82
יש לי סכרת הריון ועודף משקל.

בשקלול הבדיקות של שקיפות עורפית, בדיקת דם של השקיפות והסקירה הראשונה יצא לי סיכוי של 1:260.
הרופא ממליץ לי על מי שפיר.

מה הפרמטרים לקבלת הבדיקה על חשבון המדינה?
לצפיה ב-'צריכה המלצה לרופא פרטי לסקירה מוקדמת אזור המרכז'
צריכה המלצה לרופא פרטי לסקירה מוקדמת אזור המרכז
15/12/2014 | 21:59
2
68
תודה
לצפיה ב-'פרופ טפר'
פרופ טפר
16/12/2014 | 16:35
52
אני עשיתי אצלו וגם אחותי.
מאוד מרוצה, הוא יושב בהרצליה.

בהצלחה!
לצפיה ב-'פרופי ירון צלאל'
פרופי ירון צלאל
16/12/2014 | 17:55
63
יושב ברמת החיל בתל אביב. ותיק, מנוסה, מקצוען וגם אנושי.

שיהיה בהצלחה!

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ