לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום חתונות

מזל טויב וסימן טויב ! בפורום זה תמצאו מידע על חתונות, ספקים, שירותים, המלצות , דיס-המלצות ושאר ירקות! והכל ממתחתנים למתחתנים בלבד! 
הכללים בפורום לא מעוניינים בטרוליזם,עבריינות מקלדת והודעות פרסום  למיניהן
נא לשמור על תרבות דיון נאותה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חתונות

מזל טויב וסימן טויב ! בפורום זה תמצאו מידע על חתונות, ספקים, שירותים, המלצות , דיס-המלצות ושאר ירקות! והכל ממתחתנים למתחתנים בלבד! 
הכללים בפורום לא מעוניינים בטרוליזם,עבריינות מקלדת והודעות פרסום  למיניהן
נא לשמור על תרבות דיון נאותה! 

לצפיה ב-'סידורים אחרונים וירח דבש 08/10'
סידורים אחרונים וירח דבש 08/10
08/10/2013 | 00:10
11
24
לצפיה ב-'הסעות לאולם'
הסעות לאולם
07/10/2013 | 22:17
112
האירוע שלנו קצת מחוץ לעיר (כ-20 דקות נסיעה) ומוניות לא כל כך מגיעות לשם...
שקלתי להזמין הסעות מהמיקום המרכזי של המוזמנים, כי כבר שאלו אותי מספר אנשים

כמה יכול לעלות אוטובוס לאומת מניות 10 איש? ואיך כדאי לארגן את ההגעות?
ז"א שחלק מהאנשים יוכלו לחזור מוקדם יותר וחלק להישאר לריקודים מאוחרים....

לצפיה ב-'עוד יומיים- מה חשוב? '
עוד יומיים- מה חשוב?
08/10/2013 | 17:22
4
208
יומיים לפני החתונה - אמאלה!!

מה אסור לשכוח?
מה חייבים לקחת למקום?
למה לשים לב?
טיפים?

עד כה הייתן\ם פורום כל כך מעולה - אשמח לעצות

תודה!
לצפיה ב-''
08/10/2013 | 17:26
1
115
בהצלחה והמון מזל טוב!
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
08/10/2013 | 20:53
25
לצפיה ב-'טיפ קטן אבל חשוב ליום האירוע'
טיפ קטן אבל חשוב ליום האירוע
08/10/2013 | 23:09
370
טיפ חשוב ליום החתונה
מעבר לכל מה שיש לכם להכין לאולם, תשלום לספקים, שטויות לרחבה, עזרים נשיים ועוד מיליון דברים
יש דבר אחד חשוב, שכדאי לחשוב עליו כבר כעת

דאגו למנות מבעוד מועד מישהו או מישהי , אחד מן המלווים / מלוות, שיהיה אחראי לכך שבשעה מסויימת בצהריים אתם עוצרים את כל ההכנות / תספורות / איפור / לחץ ויושבים להפסקת אוכל

אפשר להזמין מראש אוכל שיגיע למקום ההתארגנות, אפשר למנות מראש מישהו שילך להביא משהו לאכול, אבל כדאי מאוד לעצור הכל לכמה דקות, לעשות הפסקה מתוכננת מראש, ולהכניס משהו לפה
זה יום מטורף, ארוך, עמוס רגשית , גופנית ונפשית, וכדאי מאוד להכניס משהו לפה בצהריים כדי שתוכלו לעבור את הערב בכיף, בשמחה, עם כוחות רעננים ועם חיוך
אחרת.... אחרת אפשר להרגיש עייפות, להשתכר לאחר משקה אחד בגלל בטן ריקה, לחוש כאבי ראש וסחרחורות או סתם להתעייף בשעה 23 וחצי ורק לרצות שהכל יסתיים

הפסקה אחת קטנה בצהריים תעשה הבדל ענק בערב

לצפיה ב-'(עדיין) מחפש חברת הסעות טובה.. '
(עדיין) מחפש חברת הסעות טובה..
10/10/2013 | 17:49
4
99
מהצפון למרכז וחזור בסיום אירוע (חתונת שישי).

אשמח לשמוע מאנשים שהשתמשו בחברה מסוימת, פה מעבר למחיר גם רוצה להרגיש ביטחון בחברה מסודרת, בטיחות, נהגים נעימים ובכלל תחושה טובה..
לצפיה ב-'אנחנו השתמשנו בא. קרן הסעות'
אנחנו השתמשנו בא. קרן הסעות
10/10/2013 | 19:38
1
63
היה בסדר גמור, הגיעו בזמן (בחזרה נקבע שמישהו מהנוסעים יתקשר לנהג והוא יגיע תוך חצי שעה).

היה עניין קטן שהנהג ביקש מאחראי ההסעה את התשלום כשאנחנו קבענו מול המשרד שנשלם ביום אחרי אבל זה הוסבר והנהג קיבל את זה.
לצפיה ב-''
10/10/2013 | 19:44
4
לצפיה ב-'האחים נאור'
האחים נאור
10/10/2013 | 22:44
38
0574341234
לצפיה ב-'הורן אנד ליבוביץ וותיקים ואמינים'
הורן אנד ליבוביץ וותיקים ואמינים
10/10/2013 | 23:05
20
לצפיה ב-'קרדיטים... יש ביקוש? :)'
קרדיטים... יש ביקוש? :)
07/10/2013 | 20:31
35
297
לצפיה ב-'תמיד!'
תמיד!
07/10/2013 | 20:45
65
לצפיה ב-'בטח!'
בטח!
07/10/2013 | 20:48
43
לצפיה ב-'שנייה לפני שמתחילים...'
שנייה לפני שמתחילים...
07/10/2013 | 21:56
4
549
אז לפני כל הקרדיטים אני חייבת להגיד לכולכן תודה ענקית על העזרה והשיתוף...הייתן לי לעזרה גדולה, אירגון חתונה בחודש לא היה כזה ביג דיל שאתן עזרתן בכל שאלה, אז תודה! וכמובן מזל טוב לכל הכלות לעתיד
לצפיה ב-'חתונה ברגע האחרון, מי אמר שזה לא אפשרי...? :)'
חתונה ברגע האחרון, מי אמר שזה לא אפשרי...? :)
07/10/2013 | 22:01
3
515
יש לי משפחה קרובה מאוד שגרה בחו"ל ונפתח לנו חלון הזדמנויות, טווח של כמה שבועות להתחתן ושהם יוכלו להיות נוכחים בחתונה אז החלטנו לעשות חתונה ברגע האחרון :), כלומר להרים חתונה בחודש וכמובן לחסוך הרבה כסף על הדרך...
העיקרון הוא כזה -  ככל שמתקרבים יותר לתאריך היעד, ככה המקומות מוכנים יותר להתגמש מבחינת המחיר בכדי לסגור את הימים הפנויים שלהם.
חשוב לציין שכל הסגירות ובחירת הספקים זרם מעולה, שום דבר לא נתקע וגם בגלל שסמכנו מאוד בעלי המקום לקחנו את כל הספקים שהם המליצו לנו...

לנו זה היה הדבר הכי חכם לעשות כי גם כמובן המשפחה שלי הייתה באירוע, גם התחתנו במקום שאהבנו ולא היינו צריכים להתפשר וכמובן שחסכנו בדרך הרבה כסף, אז שאף אחד לא יגיד לכם שחתונה בחודש זה בלתי אפשרי כי זה לגמרי כן ואפילו נשארו לי כמה ימים ללא סידורים שפשוט נחתי לפני החתונה!
לצפיה ב-'קצת מהמקדימים..'
קצת מהמקדימים..
07/10/2013 | 22:52
2
697
לצפיה ב-'עוד קצת מהמקדימים'
עוד קצת מהמקדימים
07/10/2013 | 23:02
1
530
לצפיה ב-'עכשיו עם התמונה..'
עכשיו עם התמונה..
07/10/2013 | 23:03
450
לצפיה ב-'ההזמנה '
ההזמנה
07/10/2013 | 22:04
2
717
אחרי חפירות ממושכות מאוד באינטרנט החלטנו לעצב הזמנה פשוטה ויפה שתשקף את האווירה של החתונה...מקווה שאתן אוהבות :)
לצפיה ב-'אוהבת את ההזמנות מהסוג הזה'
אוהבת את ההזמנות מהסוג הזה
07/10/2013 | 23:09
206
פשוט ויפה
לצפיה ב-'יפהפייה... אתם עיצבתם לבד? כל הכבוד'
יפהפייה... אתם עיצבתם לבד? כל הכבוד
10/10/2013 | 08:38
24
לצפיה ב-'מקווה בתל אביב'
מקווה בתל אביב
07/10/2013 | 22:06
557
ממליצה בחום על מקווה פקיעין בתל אביב, המקום נקי ומסודר מרגיש קצת כמו ספא עם המגבות הקטנות המגולגלות :)...הבלנית הייתה מקסימה ונעימה, ממליצה בחום.
לצפיה ב-'אולם חתונה '
אולם חתונה
07/10/2013 | 22:09
1
463
החלטנו מראש שנראה רק 5-6 מקומות ומתוך זה נחליט מה אנחנו אוהבים בכדי לא להתברבר יותר מידי...
היינו בבית כנסת שד"ל, בתל אביב, חוות אלנבי, Q גליל ים, Bau, הקומה הרביעית וב- "7" ( המקומות לא התאימו מכל מיני סיבות, אם מישהי רוצה פירוט, בשמחה )
החלטנו להתחתן באולם שנקרא "7" הממוקם בתל אביב...מעבר  לעיצוב האורבני שאהבנו מאוד, העניין שזה עשר דק' נסיעה מהבית שלנו וכל החברים יכולים להגיע במונית ולשתות כמה שהם רוצים די קנה אותנו
רמת השירות שניתנה לנו לאורך כל הדרך הייתה מדהימה, כולם היו מאוד נעימים, שירותיים ולא היה לנו שום חיכוך ואפילו הקטן ביותר עם האחראים, כי באמת המקום מתייג את עצמו כיוקרתי ואנחנו לפחות מרגישים שקיבלנו תמורה עבור הכסף הן מבחינת השירות והתיפעול וגם מבחינת האוכל המ-ע-ו-ל-ה שהיה שם.
לצפיה ב-'מזל טוב :)'
מזל טוב :)
09/10/2013 | 01:59
47
אשמח לדעת למה פסלתם את הקומה הרביעית ואת הבאו
לצפיה ב-'חופה - רב'
חופה - רב
07/10/2013 | 22:11
247
הרב שחיתן אותנו הוא הרב אריאל שאני ממליצה עליו בחום! הוא רב ליברלי שהבין שאנחנו זוג חילונים עם זיקה קלה לדת בהתאם לזה החופה התנהלה...
הוא היה מאוד משעשע והאורחים אמרו שהייתה חופה מאוד מרגשת ומצחיקה :)
לצפיה ב-'שיר כניסה'
שיר כניסה
07/10/2013 | 22:13
270
אם היה משהו שהתעכבתי עליו שעות,ימים ושבועות ( היו לי רק 4 שבועות, מזל!! ) זה השיר כניסה...לאחר הרבה התחבטויות חפירות והשמעות לכל מי שרק מסכים לחוות דעה, הגעתי להחלטה:

hallelujah - alexandra burke

היה מרגש ביותר!
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'שמלת כלה - שרון כץ'
שמלת כלה - שרון כץ
07/10/2013 | 22:21
5
799
את השמלה עשיתי אצל המעצבת המדהימה, שרון כץ, זאת לאחר שעשיתי אין ספור סיבובים אצל מעצבי שמלות כלה בתל אביב ולא מצאתי משהו שממש אהבתי עד שהגעתי לשרון.
אני חייבת לציין שמאוד אהבתי את שרון והצוות שלה כי הרגשתי שהן היו מאוד אמיתיות איתי, אם היה משהו שלא החמיא הן אמרו והתוצאה יצאה מדהימה לדעתי!

** צירפתי תמונה של הדוגמנית :)
לצפיה ב-'תמונה של מהגב'
תמונה של מהגב
07/10/2013 | 22:37
4
635
לצפיה ב-'ניסיון שני - תמונה של גב השמלה '
ניסיון שני - תמונה של גב השמלה
07/10/2013 | 22:39
532
לצפיה ב-'השמלה יותר יפה עלייך :) תהיי את הדוגמנית! '
השמלה יותר יפה עלייך :) תהיי את הדוגמנית!
08/10/2013 | 11:25
80
לצפיה ב-'יפה! אפשר תמונה גם מהחזית? '
יפה! אפשר תמונה גם מהחזית?
10/10/2013 | 08:39
1
31
לצפיה ב-'פיונה,לבקשתך :)'
פיונה,לבקשתך :)
12/10/2013 | 23:58
152
לצפיה ב-'תכשיטים '
תכשיטים
07/10/2013 | 22:25
2
637
אני מעצבת תכשיטים אז את העגילים הכנתי בעצמי ואת הצמיד קיבלתי מתנה ממעצבת תכשיטים מדהימה בשם שרה שחק
לצפיה ב-'עגילים'
עגילים
07/10/2013 | 22:29
1
496
לצפיה ב-'תמונה ממש יפה - הכי אמיתי שיש'
תמונה ממש יפה - הכי אמיתי שיש
08/10/2013 | 08:27
46
לצפיה ב-'טבעות נישואין'
טבעות נישואין
07/10/2013 | 22:31
267
בכל זאת חתונה בחודש...אז למרות שמאוד רציתי לא הכנתי את הטבעות אלא קניתי מג'קסון את הטבעת נישואין, עלה לי יותר זול מלהכין בעצמי...
בן זוגי קנה את הטבעת נישואין שלו ממעצב בשם YOYO32
לצפיה ב-'DJ וצלם '
DJ וצלם
07/10/2013 | 22:34
299
הדי ג'יי שלנו היה מורן קריב והצלם קובי מהגר – שניהם ממוזיקה פלוס

היינו בחתונה לפני כמה חודשים וממש התבאסנו מהצלם שהיה שם בחתונה...הוא כל כמה דק' עצר את הטקס בכדי לצלם את החתן והכלה, כשהכלה עמדה וחיכתה לחתן שיבוא לכסות אותה, הצלם פשוט נעמד מולה וצילם, חסם את הגישה לחתן ופשוט עצר את כל הזרימה של הטקס, וככה גם היה במהלך כל החתונה...
לנו היה ברור שהצלם צריך לזרום איתנו ולהיות מעין צופה מהצד...כשישבנו עם קובי הוא היה מקסים, זרם איתנו והבין מה אנחנו מצפים ורוצים וככה בדיוק היה...ואפילו יותר מזה, כשהגענו לאולם עצמו הוא אמר לנו שהוא כתב לעצמו תזכורת עם כל הדברים שרצינו בכדי שהוא לא ישכח...אין דברים כאלו! הוא באמת היה מדהים, מקצועי ואנחנו סופר מרוצים מהתמונות...יצא מהמם 

הדי ג'' שלנו היה מורן קריב, ממוזיקה פלוס, קיבלנו מלא המלצות עליו ובאמת היינו מאוד מרוצים. לבן זוג שלי ולי יש טעם מאוד שונה במוזיקה אבל הוא הצליח לשלב בין הסגנונות בצורה טובה ובעיקר הוא יודע ( שזה הכי חשוב בעייני ) "לקרוא" את האורחים ולהבין איזה מוזיקה תגרום להם להישאר יותר זמן על הרחבה ( לנו היה בערך 50 צעירים ) והייתי בסטרס שהרחבה תהיה ריקה אבל בסוף הכל היה סבבה
לצפיה ב-'זר כלה ב- 60 ש"ח'
זר כלה ב- 60 ש"ח
07/10/2013 | 22:43
586
כעיקרון מעצבן אותי הסכום המופרז שדורשים עבור זר כלה רק כי אני כלה..., אז הגעתי למשתלה בכפר עזר ויש שם חנות פרחים שמכינה זרים קטנים, הזמנתי זר קטן, עם הצבעים שרציתי ואחרי ששילמתי ציינתי שזה זר כלה בכדי שלא יעלו לי את המחיר...הזר יצא אחלה והייתי ממש מרוצה
לצפיה ב-'מגנטים (מתנות לאורחים) – הדובדבן שבקצפת |פטרי'
מגנטים (מתנות לאורחים) – הדובדבן שבקצפת |פטרי
07/10/2013 | 22:50
4
738
כמו שכבר ציינתי אני מעצבת תכשיטים והמתנות לחתונה הן למעשה חלק ממותג תכשיטים שלנו ( של שותפה ושלי ) שהושק לאחרונה...אז למעשה המתנות שחילקנו לאורחים היו מגנטים שהכנו בעבודת יד עם הכיתוב "All of my love" , ואני חייבת לציין שהיה לי מאוד כייף לתת לאורחים שלי מתנה שאני עשיתי והבונוס הנוסף הוא  שהאורחים קיבלו מתנה מיוחדת ומושקעת...והכי חשוב אחרת :)
לצפיה ב-'מקסים :)'
מקסים :)
07/10/2013 | 22:59
149
הכי כיף מתנות לאורחים DIY
לצפיה ב-'איזה יופי!!!'
איזה יופי!!!
08/10/2013 | 00:19
83
וגם ארוז מקסים
לצפיה ב-' זה מ-ה-מ-ם-!'
זה מ-ה-מ-ם-!
08/10/2013 | 15:36
92
מהמם בפני עצמו ואפילו עוד יותר בגלל שאת הכנת! ממש ממש מתנה מקסימה!
לצפיה ב-'איזה יופי!'
איזה יופי!
08/10/2013 | 19:19
42
ד"א, מאוד אהבתי את תמונות המקדימים. אני גם חושבת שהשמלה נראית עלייך טו ביותר מעל הדוגמנית.
לצפיה ב-'תודה לכולן על המחמאות'
תודה לכולן על המחמאות
08/10/2013 | 22:11
2
149
מקווה שעזרתי עם הקרדיטים :)
לצפיה ב-'אה, זהו? '
אה, זהו?
09/10/2013 | 01:03
1
158
ואני חיכיתי להמשך כדי להגיב בסיום.

חבל.... התמונות נראות מקסימות. בטוחה שלא תעלי עוד קצת? (מכורת קרדיטים פה)

אגב- מי הצלם?
לצפיה ב-'האמת ש...'
האמת ש...
10/10/2013 | 00:01
195
אני לא כל כך חזקה בעניין הקרדיטים...וכל מה שהעלתי עד עכשיו נחשב מושקע מבחינתי :)

הצלם הוא קובי מהגר ממוזיקה פלוס

אם יש עוד דברים ששכחתי אני אעלה פשוט נראה לי שסיכמתי די הכל...לא?
לצפיה ב-'סקר הליכה לחופה'
סקר הליכה לחופה
07/10/2013 | 20:27
43
792
איך אתם מתכוונים לצעוד לכיוון החופה (ולמי שכבר התחתן, איך צעדתם)

החתן עם שני האבות והכלה עם שתי האמהות
חתן עם הוריו והכלה עם הוריה
ההורים יחכו בחופה והחתן והכלה יגיעו...
המשך>>
איך אתם מתכוונים לצעוד לכיוון החופה (ולמי שכבר התחתן, איך צעדתם)

החתן עם שני האבות והכלה עם שתי האמהות
חתן עם הוריו והכלה עם הוריה
ההורים יחכו בחופה והחתן והכלה יגיעו יחדיו
כל אחד עם הוריו אבל החתן בא לקבל את הכלה באמצע הדרך ולא ממש לפני החופה (גם ההורים מקבלים את הכבוד שלהם וגם הזוג צועד כמה צעדים ביחד בדרך לחופה)
רעיונות נוספים....

איזה שיר ילווה/ליווה אתכם בהליכה
אטרקציות מיוחדות לשביל (בועות סבון, אורז, שושבינות ושושבינים וכדומה)
האם היה/יהיה עיצוב מיוחד של השביל

תמונות מהחתונה ותמונות השראה יתקבלו בברכה
לצפיה ב-'ביגוד, הנעלה, תכשיטים ואביזרים 07/10'
ביגוד, הנעלה, תכשיטים ואביזרים 07/10
07/10/2013 | 20:11
7
23
לצפיה ב-'השכרת טוקסידו לילדים'
השכרת טוקסידו לילדים
07/10/2013 | 12:59
376
מי יודע בבקשה אם יש אפשרות להשכרת טוקסידו לילדים בראשל"צ
תודה
לצפיה ב-'המלצה לנעליים'
המלצה לנעליים
07/10/2013 | 15:30
5
118
יש לי למישהו המלצה איפה אפשר למצוא נעלי כלה מעור שיהיו ממש נוחות (עקב לא גבוה)?
תודה מראש...
לצפיה ב-'flyfoot'
flyfoot
07/10/2013 | 16:49
1
77
אין להם הרבה מבחר, אבל הנעליים ממש נוחות :)
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
07/10/2013 | 17:08
33
לצפיה ב-'תנסי את ליידי קומפורט \ סליני (זה גם שלהם)'
תנסי את ליידי קומפורט \ סליני (זה גם שלהם)
07/10/2013 | 19:53
42
אורטופדי ונוח, אך כמובן מבחר לא גדול לנעלי כלה...
לצפיה ב-'טבע נאות'
טבע נאות
07/10/2013 | 20:19
1
50
יש שם דגם או שניים בגווני זהב.
אולי יתאים לך?
הנוחות זה משהו שלא יתואר..
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
07/10/2013 | 23:54
8
לצפיה ב-'MONEY MONEY MONEY'
MONEY MONEY MONEY
07/10/2013 | 19:52
15
136
לצפיה ב-'שאלת הוצאות'
שאלת הוצאות
06/10/2013 | 11:38
8
558
אני שאלת כי בניגוד להרבה חברות שלי ההורים שלנו לא עוזרים במימון החתונה,
האם היה לכן או לחצי כסף שחסכתם בצד ועזר לכם במימון האירוע?
לאיזה סכום הגעתם בתחשיב ההוצאות הכללי של החתונה?
פשוט אין לזה סוף, וכולם דופקים מחירים כאילו אבא של רוטשילד ואני כבר לא יודעת מאיפה נביא את כל הכסף הזה..
במה הצלחתן לחסוך משמעותית, על מה התפשרתן למשל?
לצפיה ב-'יש הרבה כמוכם '
יש הרבה כמוכם
06/10/2013 | 11:45
332
אני חושבת שההוצאה הכי משמעותית בחתונה היא המקום / הקייטרינג ושם אפשר לחסוך את העיקר.
גם הוצאות אחרות כמו שמלה, תקליטן, צלם, ניתן לחסוך בהם כמה וכמה אלפים.
בכל דבר שתחסכו לא בהכרח תקבלו מוצר פחות טוב!! פשוט תצטרכו לחפש יותר... (אז לא צריכים להתבאס)

לצפיה ב-'החיסכון שלנו..'
החיסכון שלנו..
06/10/2013 | 13:34
291
התחיל בזה שערכנו שני אירועים נפרדים - אחד למשפחה ואחד לחברים.
העובדה שלא ערכנו את האירוע באולם / גן אירועים הוזילה עלויות משמעותית.
גם אם עושים את האירוע באולם כדאי לקחת בחשבון שהמחירים בד"כ נמוכים יותר בחורף ובאמצע השבוע. בכל מקרה, לא מזיק להתמקח על מחיר המנה שמציעים לכם.

מעבר לזה חסכנו  הוצאות גם בהיבטים אחרים:
- שמלה: יש כמה שרשורים שונים עם חנויות שניתן למצוא בהן שמלות כלה זולות, או לחלופין אפשר להזמין באינטרנט.
- דיג'יי: החתונה הייתה ללא ריקודים אז ארגנו בעצמנו מערכת הגברה ומוזיקה.
- איפור ותסרוקת: לא חייבים ללכת למעצבי שיער שגובים לפעמים הון. יש מספיק מספרות שאפשר לעשות בהן תסרוקת מכובדת בעלות הגיונית.
- צילום: ויתרנו על צילומי ההכנות ועל אלבומים. זה אומר שהצלמת הייתה איתנו רק ל-6 שעות בערך ולא יום שלם. לא לקחנו צלם וידאו, וקרובת משפחה צילמה את החופה במצלמת וידאו שלה.
- רבנות: ממליצה מאוד לפתוח תיק בצהר. מעבר לזה שהחוויה דרכם קלילה ולא מעיקה גם הרבנים שלהם לא גובים תשלום על עריכת החופות (גם לא "טיפ" או כל דבר אחר).
- עיצוב: בהרבה מקומות ישר מציעים עיצוב של המקום על-ידי מעצבת בתוספת אלפי שקלים. כדאי לברר מה העיצוב המינימלי כולל, לפעמים הוא מספיק לחלוטין.

ועצות כלליות לגבי ניהול התקציב.
כדאי מראש להחליט מהו הסכום שאתם מקציבים לכל אחד מהספקים, וכמובן לדעת כמה מוזמנים יש לכם.
אנחנו לא התחתנו עד שלא ידענו שיש לנו מספיק כסף בצד ושנוכל לממן את הכל בעצמנו (בהתחלה חשבנו לערוך אירוע גדול יותר).
לא חושבת שזה חכם לקחת הלוואה. יש לא מעט זוגות שנתקעים שנים ארוכות עם חובות מהחתונה.

שיהיה במזל טוב!
לצפיה ב-'אנחנו הקצבנו סכום לכל דבר'
אנחנו הקצבנו סכום לכל דבר
06/10/2013 | 14:44
249
לדוגמא - אולם - עד 200 שקל,
לא הלכנו מראש לאולמות יקרים יותר, בהתחילה זה היה נראה כמו משימה בלתי אפשרי ולאט לאט מצאנו הרבה אולמות במחיר הזה.
חיפשנו עד שראינו אחד שאהבנו.

תקליטן - שוב החלטנו על סכום והתחלנו להתקשר לתקליטנים ולשאול אם יש על מה לדבר, תתפלאי כמה אמרו שכן.
(התחתנו בינואר והיו לא מעט ספקים פנויים)

ככה מתקדמים.
אצלנו ההורים עזרו לא בסכומים מטורפים ויחד עם המתנות כיסינו את החתונה, לא נשאר לנו רווח אבל גם לא הפסדנו.
לצפיה ב-'שני הסנט שלי'
שני הסנט שלי
07/10/2013 | 08:11
191
אנחנו אמנן קיבלנו תקציב נדיב מההורים - אבל עמדנו בו בול כלומר היינו מאוד מאוד מחושבים.
לדעתי, על מנת "לבזבז" כמה שפחות מהחסכונות לדעתי לקחת את מספר האורחים ולהכפיל ב200 ש"ח לאדם - זה התקציב הבסיסי (בכוונה 200 שזה ממוצע נמוך יחסית כדי לא להתאכזב אחר כך). אחר כך להחליט כמה אתם מוכנים להשקיע מעצמכם בנוסף - נניח עוד 100 ש"ח לאורח וזה הגבול העליון של התקציב.

על מנת לעמוד בתקציב יש הרבה אופציות:
- להתפשר על עונה בשנה, יום בשבוע, מיקום בארץ. בסופו של דבר זוכרים את האירוע עצמו ולא באמת משנה אם זה היה יום רביעי או יום חמישי ואם מזג האויר נעים אז מה זה משנה אם היה מרץ, אפריל או יוני... (גשם זלעפות זה כבר חוויה אחרת אני מעריכה...)
- לנסות תמיד להוריד במחיר את הספקים. לא ברוח רעה ובלוחמנות אלה בנחמדות וכנות. גם אם כל מיקוח כזה חוסך לכם בסופו של דבר רק 200 שקל - בסיכום תחסכו 1000 זה גם משהו.
- בשמלה ונעליים אפשר לחסוך הרבה - שמלותבמבצעים או יד שנייה ונעליים לא מחנויות כלה. כן חשוב לא להתפשר בנעליים מבחינת נוחות. אותו דבר בתכשיטים לא צריך ללכת דווקא למעצבות ומעצבים מיוחדים אפשר בחנויות רגילות מלצוא מה שאוהבים.
- בנוסף אפשר לחסוך על "אקסטרות" להתספק בעיצוב הבסיס של האולם (רובם משמ ממש בסדר) ולא להוסיף אטרקציות זיקוקים מגנטים יונים עשן וכו'. על שטויות לרחבה לא הייתי מוותרת - אבל מובן לקנות בזול בדרום ת"א (אנחנו הקצבנו לזה 200 ש"ח)

בגדול אחרי שיהיה לם תקציב, תדרגו מה הכי חשוב לכם וכל הזמן תהיו עם יד על הדופק. אם הגדרתם שצלם נניח זה ממש חושב ומצאתם מישהו שממש אבתם אבל מעט יקר יותר אז תדעו ותכינו את עצמכם שמשהו אחר  ברשימת הדברים הפחות חשובים תצטרכו לצמצם את הפער.

מזל טוב ובהצלחה !
לצפיה ב-'גם אנחנו היינו כמוכם'
גם אנחנו היינו כמוכם
07/10/2013 | 15:32
146
אמנם היה לנו כסף בצד לחתונה, אבל וידאנו שאנחנו לא מוציאים את כל החסכונות שלנו על החתונה. ז"א, גם אם נפסיד כסף, זה לא היה הכסף בו אנחנו משלמים שכד דירה וקונים אוכל.
הלכנו למקום עם מחירים יחסית זולים (אחוזת מרגו) ולקחנו חבילת ספקים מאיזיווד.
אתם יכולים לחסוך בהרבה מקומות -
א. שמלת כלה - את יכולה לקחת שמלה כלה בהשאלה מקבוצת הפייסבוק 'שמלות כלה להשאלה', ללכת למקומות זולים או לקנות שמלת כלה מוכנה מאחד המעצבים.
ב. אולם - שמעתי את הסיפורים על המקומות שדופקים מחיר על כל דבר (וגם ראינו מספר מקומות שכאלה), אבל תדעו שיש מקומות ובעלי אולמות שהם ממש בסדר, לפעמים אפילו לא צריך לחפש הרבה .
ג. ספקים - תגדירו תקציב לכל ספק,  ותזכרו שיש גם צלמים נהדרים ב-6000 ש"ח ומאפרות מוכשרות שלא לוקחות סכומים גבוהים לאיפור.

אני בטוחה שיותר משימחו לעזור לכם בפורום. שיהיה במזל טוב!
לצפיה ב-'אמנם קיבלנו מההורים מתנות חתונה נדיבות מאד '
אמנם קיבלנו מההורים מתנות חתונה נדיבות מאד
07/10/2013 | 17:03
176
אבל...
את החתונה תכננו מבלי להסתמך על הכסף שנקבל מההורים (למרות שידענו פחות או יותר כמה נקבל).
אני מסייגת ואומרת שהיה לנו כסף בצד לשלם את כל המקדמות מבלי לקחת כסף מההורים והמקדמות היו די גבוהות.
אני לא זוכרת כמה כסף בדיוק שילמנו על מקדמות - אבל זה היה בסביבות ה-35 אש"ח והן שולמו מכסף שהיה לנו בתכנית חיסכון (מפתיע, אבל חלק מהכסף הוא מתכנית חיסכון של הבת מצווה שלי ). אני אתחיל מטיפים לחיסכון ואז אפרט את ההוצאות שלנו ככל שאני זוכרת אותן.

טיפים לחיסכון-
הושבה, הושבה ועוד פעם הושבה- ביצוע סידור הושבה נכון ויעיל יכול לחסוך כסף מיותר שמתבזבז בגלל שמשלמים על סתם מנות. כשתגיעי לשלב הזה תכנסי להודעות הנבחרות בפורום - יש שם הסברים מפורטים!
עיצוב האירוע - הרבה בנות עושות הרבה דברים יצירתיים לבד! משדרגות מאד את העיצוב והרבה פעמים זה יותר יפה ממה שהמקום מציע ולפעמים זה יכול להוזיל. אני לא מתחרטת שהוצאתי כסף על פרחים והלו"ז שלי היה מאד צפוף בגלל עבודה בשעות קשות - אבל במבט לאחור אם היה לי יותר זמן, בהחלט הייתי מנסה לעשות בעצמי. אני אמרתי למעצב - אני מוכנה להוציא עד X ש"ח - בוא תעזור לי להתאים חבילה שתיתן עיצוב יפה במחיר הזה. הוא בא לקראתי ומצא סוגים יפים של פרחים שעולים קצת פחות וכך סגרנו את העיצוב במחיר שקבעתי מראש.
ניהול טבלת אקסל שמשווה בין כל המקומות שראיתם - לפעמים מקומות שנראים לכאורה זולים יותר מתבררים כיקרים יותר - בגלל שבמסגרת החבילה הבסיסית יש הרבה דברים שלא כלולים. זו הדרך של המקום לסנוור אתכם עם המחיר - ואז נאלצים להוסיף כסף. לדוגמא- לנו האלכוהול היה חשוב. קיבלנו הצעה מאד זולה ממקום שלא כולל שירותי בר. עשיתי בדיקה ולשכור שירותי בר מייקר משמעותית את המחיר. וזה מקום שהדבר היחיד שהיה נראה בו טוב זה המחיר הזול - כל השאר היה נראה לא משהו. אם הייתי מתפשרת בסוף הייתי מתבאסת.

בגלל שהחתונה הייתה לפני כמעט שנתיים (בחודש הבא יש יום נישואין!) אני לא זוכרת במדויק עד לפרטים הקטנים - אבל את העיקר אני זוכרת.

חבילת חתונה בסיסית דרך איזיווד (התחתנו בערוגות הבושם) - 89,000 ש"ח עבור 300 אורחים. הסכום הזה כלל תשלום עבור 300 אורחים כולל תאורה והגברה, שכר מלצרים וברמנים ועיצוב בסיסי, חבילת צילום, די ג'יי, איפור ושיער, זר כלה וקישוט לרכב.
תוספת עבור 30 וקצת אורחים שהוספנו מעבר המינימום - בסביבות 2,000 ש"ח - לא זוכרת מספר מדויק.
שדרוג העיצוב - 3500 ש"ח. במה לחופה - 1,000 ש"ח - זו תוספת שהמקום דורש עבור עריכת החופה על במה מוגבהת.
שדרוג לעמדת אפטר פרטי - 2,000 ש"ח.
קשקושים לרחבה + אלכוהול תוצרת חוץ - לא זוכרת סכום סופי כי הרבה קיבלנו מחו"ל...
שמלת כלה - 6,500 ש"ח - זה נכנס תחת סעיף המתנה מאמא.
נעלי כלה - 500 ש"ח.
ביגוד חתן - 1,000 ש"ח כולל נעליים.

זה כל מה שיכולתי לחשוב עליו. אני זוכרת שעשיתי חישוב והסכום הסופי כולל הכל היה בסביבות 330 ש"ח לאדם.

בסופו של דבר, המתנות של האורחים (ללא המתנות של ההורים אבל עם המתנות מהאחים) כיסו את ההוצאות שלנו על החתונה עד השקל האחרון (למעט ביגוד שלא כללתי בחישוב).
כלומר, המתנה הממוצעת יצאה 330 ש"ח לאדם - שזה כולל גם את הקרובים יותר שהביאו מתנות גדולות יותר וגם את הרחוקים יותר שהביאו מתנות קטנות יותר וכולל גם תשלום על בערך 9 מנות שלא נוצלו.
לצפיה ב-'אנחנו, אולי יותר אני (:'
אנחנו, אולי יותר אני (:
07/10/2013 | 18:24
101
אני אישית רציתי להתחתן בחול, עם מעט מאד אנשים קרובים.... לא עבד...

לאחר מכן הסכמתי להתחתן באולם בארץ, רציתי אולם זול באזור חיפה, הורי החתן החליטו שהמקום לא מספיק יפה.
ואז מצאתי אולם מאד יפה ויקר באזור השרון, אז החלטנו שם!

היה לי חשוב לא להוציא הרבה (באופן יחסי) מידי כסף על החתונה אז ככה.

א. התחתנו במוצאי 9 באב, זה כבר הוריד את המנה מ300 ל250. בחרתי שנותן עם המנה חופה בסיסית, ואלכוהול תוצרת חוץ, כבר חיסכון של עשרות אלפי שקלים.

ב. השמלה שלי עלתה 1500 ש"ח מאאוטלט, נעלים 30$, הבגדים של החתן, כ500 ש"ח. עוד חיסכון של כ5000 ש"ח במקרה הטוב...

ג. שיער איפור, עשיתי תסרוקת נחמדה במספרה מקומית, 300 ש"ח +170 ש"ח ציפרניים, עוד 350 ש"ח על איפור במק מקבלים איפור הביתה בסכום על העלות. עוד חיסכון של כ1500 ש"ח.

ד. הצלם שלקחתי לא היה צלם "חתונות" מוידאו לא ממש איכפת לי והוא גם יצא סתמי, ובסטילס חיזקתי את הצלם בסטודנטית שנה רביעית לצילום. הכל עלה כ2000 ש"ח.... אותו הדבר עם הדיי ג'יי. הדבר שלא חסכתי בו הוא להקת רוק מגניבה מאד! עוד 7000 ש"ח

כל החתונה עלתה כ105000, 400 אנשים, במקרה גם קיבלנו מתנות מאד יפות, אז זה הרבה מעבד ל"כיסה" את האירוע, אבל אי אפשר לסמוך על זה. וגם נחמד לזוג צעיר שהמתנות מגיעות אליו ולא אל נותני השירות.
לצפיה ב-'מחזקת את התגובות של כולם ורוצה להוסיף'
מחזקת את התגובות של כולם ורוצה להוסיף
11/10/2013 | 22:42
28
משהו לגבי חיסכון. הטעות הכלכלית הכי גדולה שעשיתי בחתונה היא לזרוק את הכסף של המתנות לפח על שטויות. תנסי לקצץ איפה שאת יכולה (באמת נתנו לך פה עצות טובות), אבל כדאי לך גם לשקול להשקיע את הכסף שתרוויחו מהחתונה למטרות רווח. אחותי התחתנה לא מזמן והיא שמה את כל הרווחים מהחתונה בפיקדון קוקוס של טפחות שמכפיל את הכסף פי 2 אחרי 14 שנים. זה באמת משתלם אם חושבים על עתיד יציב ובטוח, הלוואי שהיה לי אז את השכל לעשות משהו כזה בעצמי...
לצפיה ב-'תשלום לאולם'
תשלום לאולם
07/10/2013 | 09:06
5
339
מה בדרך כלל נהוג כשסוגרים חוזה עם אולם?
מקדמה בגובה 4000 ש"ח שבוע אחרי הטעימות, ושיק יומיים אחרי החתונה בסכום של עלות מנה כפול מס' מינימום של מוזמנים , זה נהוג?

כמו כן עם שאר הספקים, נהוג לשלם מקדמה קטנה ואת שאר הסכום אחרי האירוע? (דיג'יי, צלם וכו')
לצפיה ב-'כן, נשמע הגיוני למדי'
כן, נשמע הגיוני למדי
07/10/2013 | 09:27
177
לרוב הספקים שסגרנו איתם שילמנו מקדמה של 500 ש"ח. ולאולם מקדמה של 5000.
לצפיה ב-'4000 זה בסדר גמור'
4000 זה בסדר גמור
07/10/2013 | 09:51
141
אני שילמתי 10000 כמקדמה לאולם וגם זה נשמע לי לגיטימי.
לגבי הספקים - גם, מקדמה קטנה (10% בערך מהסה"כ) וצ'ק מזומן ליומיים שלושה אחרי החתונה.
צלם - יש כאלו שמשאירים סכום סופי לתשלום בקבלת התוצר, בשביל שהנושא הזה לא יימרח יתר על המידה. כל השאר תפקידם נגמר בסיום החתונה והם יקבלו תשלום במקום.

שים לב שבחתונת שישי - קח עוד כמה ימים ספייר, כי בראשון לא כל הבנקים עובדים, תפקיד רק בשני וכו'...
לצפיה ב-'נהוג בהחלט'
נהוג בהחלט
07/10/2013 | 10:11
114
לאולם שילמנו מקדמה 15 אש"ח, ולא זוכרת כמה אחוזים, אבך יותר ממחצית הסכום לפני החתונה וצ'ק דחוי עם שאר הסכום לאחר החתונה.
הכל למינימום מוזמנים.

עם שאר הספקים נהוג לשלם מקדמה (בערך 1000), ואת שאר הסכום ביום האירוע, מלבד ספקים כמו צלמים שצריך לקבל מהם תמונות/סרט ולכן התשלום האחרון נדחה עד לאחר קבלת התוצרים.
לצפיה ב-'בין 10%-15%'
בין 10%-15%
07/10/2013 | 12:08
86
רוב האולמות שבדקנו היה תשלום בין 10%-15%. אולם אחד הגדיל ודרש 50%...
מעבר ל-15% שאנחנו משלמים בחתימת חוזה, אנחנו משלמים עוד 15% בטעימות ועוד צ'ק פיקדון עם שאר הסכום לאחרי הארוע...
לצפיה ב-'מבחינת האולם חילקנו לארבעה מקטעים'
מבחינת האולם חילקנו לארבעה מקטעים
07/10/2013 | 17:54
95
מקטע ראשון - מקדמה - 5000.
מקטע שני - טעימות - 5000 (רצו 10K בהתחלה).

מקטע שלישי מתן צ'קים דחויים לחודשיים וחודש לפני - מחצית מהסכום.

מקטע רביעי מתן צ'ק דחוי על שאר הסכום (מינימום מוזמנים) מספר ימים לאחר האירוע.

קצת כבד, אבל זוהי מדיניות המקום.
לצפיה ב-'מחפשים מקום ואוכל 07/10'
מחפשים מקום ואוכל 07/10
07/10/2013 | 19:49
66
213
המשך>>
לצפיה ב-'טקסים, דת, רבנות ומקווה 07/10'
טקסים, דת, רבנות ומקווה 07/10
07/10/2013 | 19:25
4
29
לצפיה ב-'הרב ניצן ברגר'
הרב ניצן ברגר
07/10/2013 | 10:10
1
272
שלום לכולם,

מישהו מכיר או שמע על הרב ניצן ברגר מפ"ת (רב של צהר)?
אין אזכור שלו באף מקום וזה קצת מוזר...

תודה
לצפיה ב-'כנראה רב חדש בצהר'
כנראה רב חדש בצהר
07/10/2013 | 16:29
114
הוא מלמד בישיבה התיכונית בפ"ת, כנראה בוגר ישיבת הר עציון - תנסו...
לצפיה ב-'הכל על חתונה אזרחית בקפריסין!'
הכל על חתונה אזרחית בקפריסין!
07/10/2013 | 23:22
1
89
אז בשעה טובה זה קרה, התחתנו רשמית על פי דין :)
עכשיו רציתי לחלוק איתכם מעט ממה שעבר עלינו ואולי זה יעזור בקצת לזוגות שעתידים להתחתן שם.
קודם כל הזמנו חבילה של מלון טיסה וסידורי חתונה מחברת נסיעות. היינו בסך הכל 5 ימים בקפריסין. כמו כן השכרנו רכב ולדעתי פשוט אי אפשר לטייל שם בלי רכב.
אם אתם רוצים המלצה על חברה להשכרת רכב אז אני יכולה לשלוח בפרטי. כמו כן דבר שלא עשינו וכדאי לעשות זה ביטוח נוסף לביטול השתתפות עצמית.
אם אתם מתדלקים אז לבדוק באילו ימים תחנות הדלק פועלות כי יש שם מכונה שמקבלת כסף אבל לא מחזירה עודף. למשל בימי ראשון הם לא עובדים.
לגבי הטקס- הגענו בטיסת בוקר ומיד פגשו אותנו ואספו אותנו לאיזה עיר ליד לרנקה.
שם כל זוג בתורו יכול להכנס לחדר להתארגן, יש שם קרש גיהוץ ומגהץ. יש מראה כך שאפשר להתאפר. היינו בהתחלה 2 זוגות אבל
בכל זאת יש לחץ כזה להתרגן מהר כי גם הזוג הבא צריך להתארגן. עושים ענייני ניירת ממש מהר ואז מתחיל הטקס. איפה שאנחנו
עשינו ראש העיר דובר גם רוסית לכן העדפנו את הטקס בשפה הרוסית, אז למי שזה חשוב שימו לב. האלטרנטיבה השנייה היא כמובן אנגלית.
טקס מאוד מרגש נשבעים לאהוב אחד את השני בכל סיטואציה בחיים, לכבד אחד את השני... דומה אולי בקצת לטקס הנוצרי אבל כמובן בלי הסממנים הדתיים
מכיוון שזה טקס אזרחי לגמרי. אז זהו הטקס נגמר, נתנו לנו להכנס לבית קפה סמוך לשתות קפה ואז לקחו אותנו למלון.
בערב קיבלנו את הרכב שהשכרנו לבית המלון כמו שביקשנו, הכל עבר בסדר גמור. שימו לב שהנסיעה שם היא על צד שמאל, צריך להתרגל אבל זה לגמרי אפשרי.
בכל זאת הייתי ממליצה להשכיר רכב אוטומט כי זה קצת מקשה על הנהיגה שהיא במילא לא רגילה.
אז איפה כדאי לבקר?
אם אתם כבר בלרנקה או בסביבתה אז תגיעו לטיילת, היא די נחמדה אפשר גם להכנס לים. יש שם כמה מסעדות נחמדות. אם נכנסים קצת לתוך הרחובות
יש שם מדרחוב עם חנויות כמו זארה, מנגו, ברשקה וכו'. בלרנקה אפשר לעשות שיט וקצת לראות את העיר מהים וסתם להנות מהבריזה.
באיה-נפה לא היינו הרבה זמן אבל גם שם יש מעין מרינה עם טיילת והים שם היה די גועש כשהיינו ויצאו תמונות די יפות. יש במעלה העיר יש כנסיה שאפשר להכנס לראות.
כמו כן יש שם חנויות ומסעדות. אני חושבת שעכשיו זה כבר לא עונת התיירות ובטח בקיץ יש שם יותר מסיבות וצעירים.
הגענו גם ללימסול שם היינו בגן העירוני, הלכנו מול החוף, נכנסו גם לגן החיות. הוא קטן ונחמד. נכנסו גם למוזיאון של ארכיאולוגיה למי שזה מעניין אותו.
אחרי זה המשכנו פשוט עם כביש החוף והגענו לקוריון שזה מאוד דומה לקיסריה, אמפיתיאטרון עם נוף מדהים לים. שווה להגיע לשם.
אחרי זה המשכנו עוד בכביש והגענו לעוד נקודה מעניינת- סלע אפרודיטה- פטרו דה רומאו.
זה ממש על החוף, יש שם חלוקי נחל, סלעים ואנשים מאוהבים יוצרים שם לבבות וזה מראה ממש מדהים. פשוט צריך להגיע ולראות את זה.
אחרי זה נסענו לפאפוס אבל לא יצא לנו לבקר בכל מיני אתרי חובה שם פשוט כי כבר היה מאוחר כך שלא יצא לנו להתרשם כל כך מהעיר.
הרי טרודוס- שווה להגיע לראות, הנסיעה קצת מעצבנת אבל הנופים יפים. תקחו מעיל כי ממש קר שם.
ניקוסיה- עיר בירה ממש בסגנון תל אביב, היינו ביום ראשון כך שרוב המקומות היו סגורים. שימו לב לפרט זה כשאתם מתכננים טיול.
אז בגדול המלצות שלי- לקחת טיסה נוחה ככל הניתן, לנסות אולי להעביר את הטקס ליום למחרת אחרי שאתם רעננים וישנתם טוב ולא כמו שאנחנו היינו אחרי לילה בלי שינה.
את המסמך עם האפוסטיל אתם תקבלו למלון, לנו הביאו ישר לחדר.
ו.. זהו בסך הכל די עברתי על הכל. אם יש עוד שאלות אני כאן.

לצפיה ב-'מעולה - תודה רבה '
מעולה - תודה רבה
08/10/2013 | 00:06
29
לצפיה ב-'סגרנו אולם - הרבה בזכותעם - דרושה הרגעה! :)'
סגרנו אולם - הרבה בזכותעם - דרושה הרגעה! :)
07/10/2013 | 18:21
21
597
אבל! כנראה שעשינו שיעורי בית טיפה לקויים או שקצת חיפפנו כי הותשנו/התשנו את עצמנו ופחות היה חשוב לנו לשים לב או להתעקש...

בקצרה: לאחר חיפוש של חודשיים, ולאחר לבטים של תקופה הרבה יותר ארוכה הלכנו לכיון של גן אירועים (לא זול)...
חתמנו חוזה - למרות ההמלצה לקחת הביתה - לאחר 3 פגישות שהצלחנו בגדול להשלים עם המחיר ולהתגבש על המקום.

אבל!
[ואני מראש אומר שהדברים נאמרו לנו בפירוש, או כמעט בפירוש - ולא היה משהו שלא ניתן היה לברר ולשאול וכן להיסגר עליו לפני - לכן בעיה שלנו]...

מה שמציק לי כרגע (ממש מציק)- לאחר מקדמה של 5000 ש"ח:

1. זה יהיה אירוע שישי - והצפי לילדים גדול כנראה - אז למה במקום אין מנות ילדים??? (או - למה אולמות גובים על ילד כמו על מבוגר - אשמח לתשובה הגיונית בנושא)
2. בכל המקומות ציינו שאין לנו מושג כרגע כמה אנשים מגיעים ונתנו את ה 250 כצפי אפשרי. חישוב המנה חושב ע"פ 250 ולא נאמר לנו שפחות מזה נניח 230 מקפיץ את המחיר (ב 10 שח אמנם אבל עדיין)
3. מקדמה של 50 אחוז לפני האירוע, אין סעיף ביטול על טעימות - סתם דברים שזוהי המדיניות ואני משלים איתה... ועדיין קשה לי...

אציין שזה המקום שהכי התחברנו אליו - ואין לנו אלטרנטיבה אחרת... אבל עדיין מתחשק לי לזרוק את החוזה לפח ולהפסיד את הכסף... חשבתי שאחרי החתימה ארגע ומסתבר שזה לא פשוט כלל וכלל... ויותר מדי תהיות של אילו זה היה כך וכך יותר מדי מטרידות אותי 3 ימים אחרי...

פתרונות או עצות הרגעה ומה עושים מפה ממש יתקבל ובברכה...
לצפיה ב-'בזכותכם כמובן...'
בזכותכם כמובן...
07/10/2013 | 18:22
102
לצפיה ב-'נו נו נו לעצמך אתה כבר עושה...'
נו נו נו לעצמך אתה כבר עושה...
07/10/2013 | 18:51
1
281
אתה לא צריך גם את שלנו....

אבל, אתה/אתם חייבים להחליט. או שאתם "זורקים" את החוזה ואת המקדמה לפח או שאתם בולעים ומנסים להפיק את הטוב ביותר.
להמשיך להתבחבש בזה לא יעשה טוב לאף אחד.

אולי לפני קבלת החלטות כזאת או אחרת, הייתי ממליצה ללכת שוב לאולם ולנסות להגיע להסדרים טובים יותר. אם זה לא יעזור, אז להניח ולשחרר.

קבל חיבוק וירטואלי - מקווה שהוא יעזור
לצפיה ב-'לפעמים פשוט לשחרר את הקיטור = להירפא'
לפעמים פשוט לשחרר את הקיטור = להירפא
08/10/2013 | 10:19
89
ולקחתי בשמחה את החיבוק.

אני מניח שההתבחבשות שקדמה לכל התהליך הזה הייתה כה גדולה - עד שנגמר לי.
עבר לילה ועכשיו טוב :)
לצפיה ב-'לגמרי איתך'
לגמרי איתך
07/10/2013 | 22:35
1
169
גם אני ובן זוגי חתמנו על חוזה אחרי שתי פגישות, החוזה די סטנדרטי, אבל גם לנו אין אפשרות ביטול אחרי טעימות,
אנחנו אנשים די נוחים ונחמדים [לרוב נחמדים מדי] ובגלל שקראנו ביקורות מעולות על האוכל והוציאו לנו שתי מנות בחתימת חוזה, וויתרנו וחתמנו,
בדיעבד [החתונה בדצמבר אבל הבדיעבד הוא מחתימת החוזה] מסתובב לי בראש ש"למה חתמנו, ולמה אין סעיף ביטול, ולמה אנחנו לא מהאנשים המתמקחים והמתעקשים והעומדים על שלהם", אבל אין סעיף ביטול וכנראה שאנחנו פשוט לא כאלה אנשים ולעולם גם לא נהייה.

העצה שלי - תשחרר. זה מה שאנחנו עושים [מנסים לפחות], ומזכירים אחד לשני שהמקום והאוכל והשמלה והדיג'יי והכל זה רק עוד נקודה בדרך לחגוג את האירוע הכל כך משמח הזה, וכל מי שבא יבוא עם אהבה גדולה לחגוג איתנו [ואתכם] וגם אם הילדים ישלמו כמו מבוגרים, בחרתם את המקום שהתאים לכם ונראה לכם הכי נכון וזהו.

לצפיה ב-'איזה כיף לחוש הזדהות כה עזה...'
איזה כיף לחוש הזדהות כה עזה...
08/10/2013 | 10:20
80
כאילו שכתבת לי שיר... המילים שלך, והלחן גם!
מודה על התגובה!

משחרר וממשיך להתעסקות הבאה...
לצפיה ב-'תראה, תשמע'
תראה, תשמע
07/10/2013 | 23:39
2
171
אמנם לנו לא היתה בעיה של חוזה כי זה עוגן מול איזיווד,
אבל עדיין היו פרפרים בבטן. למה? כי זה פ@#ינג הרבה כסף. אפשר לקנות בזה אוטו לא רע בכלל.

מה שכן, מוד מאוד חשוב שבטעימות כן תעלו את כל הביקורת שיש לכם בנושא אוכל וכו, כדי כן לנסות להגמיש אותם לקראתכם (לא לשכוח משפטי מפתח כמו "עבור סכום כזה של כסף אני מצפה לקבל אוכל בדיוק לטעמי").

יהיה בסדר. יאללה, הלאה לספרים האחרים. מכאן מתחיל הכיף (בדר"כ).
לצפיה ב-'אצלנו נהיה האירוע הטבעוני'
אצלנו נהיה האירוע הטבעוני
08/10/2013 | 10:22
136
הראשון שלהם - אז נשבור להם את הצורה אם הם לא יעמדו בציפיות... יש מהם ים של ציפיות,
אז נסעתי בכיף (ובלי אוטו)

תודה!
לצפיה ב-'אנחנו החתונה הטבעונית הראשונה שלהם'
אנחנו החתונה הטבעונית הראשונה שלהם
08/10/2013 | 10:23
128
והציפייה בשמים - אז נשבור להם את הצורה אם הם לא יעמדו בציפיות... יש מהם ים של ציפיות,
אז נסעתי בכיף (ובלי אוטו)

תודה!
לצפיה ב-'הכל בסדר. '
הכל בסדר.
08/10/2013 | 00:37
3
195
כולנו מגיעים לשלב מלחמת ההתשה שבא אנחנו 'מתגלצ'ים' לפעמים, קונים מכנס שלא תכננו או סוגרים עם אולם כשיש ספקות לגביו.

מכיוון שכבר סגרתם - זרום הלאה. אל תבטל בעיניי אלא אם באמת יש איזה משבר.

הייתם במקום 3 פעמים.
לא כולנו לוקחים את החוזה הביתה. גם אני סגרתי בפגישה השלישית ובלי לקחת חוזה הביתה, והחיים ממשיכים.
חוזה מותנה טעימות? זה נחמד אם זה קורה, זה לא נורא אם זה לא קורה. תשקיעו ב'טעימות' בכיוונון הקייטרינג לטעמכם, ו-99% שזה יהיה בסדר גמור, אתם לא האירוע הראשון שלהם.
זה המקום שהכי התחברתם אליו! מה עוד צריך?

לגבי מה שמציק לך -
1. מנות ילדים - אתה צודק. תתקשר לבעל האולם/מנהל מכירות שעבד מולכם, בקש כוס קפה איתו. תמיד יש מה לדבר, אם הם בני אדם.
2. מינימום מוזמנים - 250 זה מספר טוב. ברור שאם תתחייב לפחות המחיר יעלה למנה, לא הבנתי מה השאלה פה.
3. מקדמה 50% קצת לפני האירוע, איזה 5000 שקל בסגירת חוזה, טעימות שדיברנו עליהם - הכל בגבולות הלגיטימי. לא מריח לי פה כמו נוכלות.

אני לא פסיכולוג ולא מכיר אותך. אבל
א. חוץ מהשם של היוזר שלך אתה נשמע בחור נחמד.
ב. אני מעריך בצורה מאוד לא מקצועית שזאת כנראה העסקה הכי גדולה (למעט אולי קניית רכב) שעשית בחיים. כמוני . אז הגיוני שיש פרפרים אחריה, ושאתה רוצה לקרוע את החוזה ולהפסיד רק 5000 שקל כי לא הכל מושלם לך בראש. והרי החדשות - לא הכל באמת מושלם, לא אצל אף אחד. ומי שחושב שכן, נוטה להתרסק על קרקע המציאות באכזבה הראשונה. ככה לפחות אתה בא מציאותי ומה שתצליח לשפר בדרך - זה בזכותך/ם.

עוד עצה להרגעה - קרא רק את הביקורות החיוביות על המקום באינטרנט. באמת, זה עוזר. לך למיט4מיט, כתוב את שם המקום וסנן את התגובות לפי רמת דירוג יורדת. תן לעצמך 10 דקות קריאה של אנשים שעפים על המקום. תעצור שם. תן נשיקה לארוסתך. יהיה טוב .
לצפיה ב-'הבאת לי תכאפה הכי כיפית בעולם....'
הבאת לי תכאפה הכי כיפית בעולם....
08/10/2013 | 10:24
2
138
נשאר לי סימן!

תודה, גבר... אני לא אתרפק פה רק אומר שכל מילה בסלע!
לצפיה ב-'זה נקרא '
זה נקרא
08/10/2013 | 21:03
1
65
כאפה טבעונית. יאללה תהנו..
לצפיה ב-''
08/10/2013 | 22:15
9
לצפיה ב-'מזל טוב '
מזל טוב
08/10/2013 | 20:25
1
22
לצפיה ב-'תודה רבה רבה :) גם על עזרתך מאחורי הקלעים! '
תודה רבה רבה :) גם על עזרתך מאחורי הקלעים!
08/10/2013 | 20:49
21
לצפיה ב-'אז ככה '
אז ככה
08/10/2013 | 23:04
6
95
הרגעה- תמיד אחרי שסוגרים מקום יש חששות! החששות האלו הם טבעיים והרבה פעמים בפגישה קשה לחשוב על כל השאלות ושוכחים דברים ואז כמובן מתעוררות תהיות.
זה לגמרי הגיוני שיהיו קצת חששות - במיוחד כאשר ברוב המקרים - כוח המיקוח שלנו כמזמיני האירוע די קטן וברוב המקרים מקומות לא ישנו הרבה תנאים בחוזה, אם בכלל.
אתה פשוט צריך לחשוב האם בהינתן הנקודות שציינת שמפריעות לך - אתה עדין רוצה לערוך שם את האירוע וגם - מהן החלופות שלך? כי גם במקומות אחרים חלק מהבעיות האלו יהיו (למשל, הנושא של הילדים הוא בעיה מאד נפוצה בהרבה מקומות ויהיה קשה למצוא מקום שגם יהיה לטעמך וגם יתחשב בך בנושא הילדים).

לגבי הנקודות שציינת -

1. ילדים - זו המדיניות בהרבה מקומות וזה מעצבן. אצלנו אמרו לנו שילד שעדין יושב בעגלה - לא משלמים עליו. אבל מה עם ילדים בני 4-5 שבקושי אוכלים?
לגבי מנות ילדים - רוב הילדים יאכלו גם אוכל רגיל שמוגש באירועים. הורים שיודעים שהילדים בעייתיים יערכו לזה מראש ואולי גם יתנו לילדים שלהם לאכול לפני האירוע.
גם ככה, האוכל במנות הילדים שמוגש בגני אירועים הוא סה"כ אוכל תעשייתי, לא בריא ועמוס בחומרים משמרים (לפחות ממה שראיתי במקומות שהגישו מנות ילדים). אצלנו לא היו מנות ילדים ולא נרשמה בעיה. בעקרון, מה שאני עשיתי זה מראש סידרתי את הילדים ברזרבה - אבל אצלנו זה היה אירוע ערב והרבה פעמים אנשים מוצאים בייביסיטר ברגע האחרון ואז לא מביאים את הילדים. בסוף הילדים ישבו במקומות של אנשים שלא הגיעו בסוף. לא היו הרבה ילדים. אתם גם יכולים להוסיף חלק מהילדים לרזרבה שגם ככה תהיה וחשוב לשאול אנשים באישורי ההגעה אם יבואו ילדים.

מה שכן, היו כמה בנות שצפו נוכחות רבה של ילדים והכינו לילדים חוברות צביעה. בעיני זה חמוד ונותן יחס מיוחד שגם נותן להורים תחושה שחשבו על הילדים שלהם.  

2. לגבי חישוב המנות - כל עוד המקום מאפשר לכם להפחית את המינימום שהתחייבתם עליו - זה כבר הישג. השאלה היא האם באמת החוזה מאפשר להפחית את המינימום אם אחרי אישורי ההגעה תגלו שיש פחות אנשים? כדאי לשאול את המקום ולהגיד שככה הבנתם אותם (אני אומרת לך מראש שלרוב לא מקובל להפחית את המינימום ומקומות עושים על זה בעיות).

3. מהי מדיניות הביטול בחוזה- האם רק הפסד המקדמה? כמה ימים לפני האירוע אפשר לבטל ולהפסיד רק את המקדמה?

4. מקדמה של 50% - יש הרבה מקומות עם כל מיני תנאים. גם אנחנו שילמנו מקדמה מאד גדולה. אם יש לכם את הכסף והמקום אמין ולא נראה שיסגר, זה בסדר. אצלנו התשלום הגדול היה שבועיים לפני האירוע.

לצפיה ב-'לגבי ילדים '
לגבי ילדים
09/10/2013 | 00:54
2
71
גם אנחנו מכינים שולחן עם חוברות צביעה וקשקושים. לא משהו מטורף (שלא ילכלך להם את הבגדים היפים - טיפ מאמא צעירה שדיברתי איתה על זה), אבל חמוד ובהחלט נותן תחושה שחשבנו עליהם - גם על ההורים שיוכלו קצת לבלות כשהילדים במרחק ראייה.

עוד משהו - סלסלה בכניסה עם מיכלי בועות קטנים כאלו לילדים. וגם לא ילדים אוהבים לפעמים לשחק עם זה. וזה יכול להיות גם מגניב לחופה, ה'אטרקציה' היחידה האפשרית מבחינתנו... בלי זיקוקים ושאר מרעין בישין. (מבחינתנו, כמובן. לא מתחברים לזה בשיפט).
לצפיה ב-'הבועות זה רעיון מצוין'
הבועות זה רעיון מצוין
09/10/2013 | 08:20
47
אצלנו הילדים באמת שיחקו עם זה...
האטרקציה היחידה בחופה אצלנו, חוץ מהבועות שהילדים הקטנים (וכמה גדולים) הפריכו הייתה האחיינית שלי. :-p.
לצפיה ב-'מאמץ בחום את הרעיון!!!'
מאמץ בחום את הרעיון!!!
09/10/2013 | 09:26
34
הבועות מצטלמים תמיד יותר יפה... וזיקוקים אינם בשבילנו - בכל זאת רוצים משהו טיפה יותר סולידי אינטימי עד כמה שניתן
לצפיה ב-'נהניתי להירגע בחברתך... אגיב טיפונת'
נהניתי להירגע בחברתך... אגיב טיפונת
09/10/2013 | 09:23
39
כי בסך הכל כללת לי את הנושאים ה"מציקים" וגם שאר חברי הפורום פה עזרו מהד שלהם מאד.

מינימום? דיברנו על 250 - ומכיוון שיש נוהג מגונה להתחייב מהיום על כמות אנשים ומחיר אחד - ולא לקבל מדרגות של מחיר לגבי כל כמות, וכך חודש לפני לסגור סופית את הכמות עם המחיר שמראש הוסכם עליו.... נתחייב ל 220 סופית ובמקרה הגרוע נספוג עוד כמה שקלים על כל מנה מעל...

לוקח את רעיון הילדים בשמחה - ואני פתוח אפרסם פוסט בנושא (הפעלות ילדים) בשלב מאוחר יותר :)

מדיניות הביטול הוא הפסד הכסף ששולם עד רגע הביטול - נכון להיום זו רק המקדמה.

מקדמה גדולה - אני פשוט זוכר מאצל אחותי שהיא שילמה רק מקדמה קטנה ודחוי לכל הסכום לאחר האירוע... אבל זו פחות בעיה בעיניי.

ילדים ואוכל - קיבלתי את הרגעתך הנוזא המזון התעשייתי ... הם לא יטרחו במיוחד בשבילם - אז אחלה :P

ומכיוון שבאמת מצאנו משהו שמושף אותנו יחסית מצד אחד ולא מצאנו דבר אחר מצד שני... נזרום... נזרום נזרום...

פנטסטי!!! תודה!!! זה מרגיע ועוזר
לצפיה ב-'איזה כיף לקבל עוד התייחסויות מועילות'
איזה כיף לקבל עוד התייחסויות מועילות
09/10/2013 | 09:24
1
35
כי בסך הכל כללת לי את הנושאים ה"מציקים" וגם שאר חברי הפורום פה עזרו מהד שלהם מאד.

מינימום? דיברנו על 250 - ומכיוון שיש נוהג מגונה להתחייב מהיום על כמות אנשים ומחיר אחד - ולא לקבל מדרגות של מחיר לגבי כל כמות, וכך חודש לפני לסגור סופית את הכמות עם המחיר שמראש הוסכם עליו.... נתחייב ל 220 סופית ובמקרה הגרוע נספוג עוד כמה שקלים על כל מנה מעל...

לוקח את רעיון הילדים בשמחה - ואני פתוח אפרסם פוסט בנושא (הפעלות ילדים) בשלב מאוחר יותר :)

מדיניות הביטול הוא הפסד הכסף ששולם עד רגע הביטול - נכון להיום זו רק המקדמה.

מקדמה גדולה - אני פשוט זוכר מאצל אחותי שהיא שילמה רק מקדמה קטנה ודחוי לכל הסכום לאחר האירוע... אבל זו פחות בעיה בעיניי.

ילדים ואוכל - קיבלתי את הרגעתך הנוזא המזון התעשייתי ... הם לא יטרחו במיוחד בשבילם - אז אחלה :P

ומכיוון שבאמת מצאנו משהו שמושף אותנו יחסית מצד אחד ולא מצאנו דבר אחר מצד שני... נזרום... נזרום נזרום...

פנטסטי!!! תודה!!! זה מרגיע ועוזר
לצפיה ב-'יצא כפול עקב "בעיה" בפורום - לא ישדרגו? :('
יצא כפול עקב "בעיה" בפורום - לא ישדרגו? :(
09/10/2013 | 09:28
11
לצפיה ב-' שרשור עיצוב ו-DIY '
שרשור עיצוב ו-DIY
06/10/2013 | 22:48
95
395
מקווה שאני משרשרת נכון.. המשך>>
מקווה שאני משרשרת נכון..
לצפיה ב-'איפור, שיער וטיפוח 06/10'
איפור, שיער וטיפוח 06/10
06/10/2013 | 22:11
13
30
לצפיה ב-'עיצוב שיער לשיער דליל'
עיצוב שיער לשיער דליל
06/10/2013 | 12:37
3
210
*לא מצאתי לאן לשרשר, סורי.

אני מחפשת עזרה בהפניה למעצב שיער שמתמחה בשיער דליל.
אני לא יודעת אם יש כזה דבר בכלל, אבל היות ואני שונאת ללכת למעצבי שיער בגלל היחס הנורא שלהם למישהי עם שיער מבאס כמו שלי (מסתבר שספרים אוהבים שיער גולש ושופע ) נורא בא לי ללכת למישהו שיודע איך להתנהג עם שיער כזה ואיך לגרום לו להיראות במיטבו - ולי להיות שמחה ולהרגיש טוב עם עצמי.
אני לא רוצה תסרוקת "כלתית", החתונה היא באוירה מאוד קלילה ופשוטה, כך גם השמלה. אם היה לי שיער יפה הייתי עושה רק פן, אבל אין לי ברירה...
אם יש מישהי שמכירה ספר כזה באיזור תל אביב (רצוי מאוד בתל אביב עצמה) - אשמח לקבל פרטים.

תודה!
לצפיה ב-'לחברה שלי יש שיער כמו שאת מתארת.. '
לחברה שלי יש שיער כמו שאת מתארת..
06/10/2013 | 16:50
1
173
היא עשתה את השיער אצל דקל עוז בת"א (דיזינגוף לא זוכרת את המספר..) והוא היה מאוד נעים וידידותי לשיער ולמלוות וגם יצא לה מאוד יפה (הוא שם לה תוספת שיער של צמה על האסוף וזה היה נראה מקסים וטבעי לגמרי!)
לצפיה ב-'אני אבדוק אצלו, תודה! '
אני אבדוק אצלו, תודה!
06/10/2013 | 17:10
30
לצפיה ב-'גם לי יש שיער גם דק וגם חלק'
גם לי יש שיער גם דק וגם חלק
08/10/2013 | 20:37
89
עשיתי אצל מיקי זיתוני . בחרנו בסגנון שנות ה60 (זה גם התאים לשמלה ) ושיער יצא פשוט מדהים
לצפיה ב-'המלצה לסלון כלות באזור רחובות - ראשל"צ'
המלצה לסלון כלות באזור רחובות - ראשל"צ
06/10/2013 | 00:25
97
שלום לכולם!
אשמח לקבל מכל הנשואות המלצות לסלון כלות באוזר רחובות - ראשל"צ.
חשוב שזה יהיה סלון במחירים שפויים והכי הכי חשוב סלון שבו יצאתן הכי הכי מרוצות מהשלמה , האיפור השיער ובעיקר היחס :)
תודה לכן מראש!
אירית
לצפיה ב-'מחירים - איפור ושיער'
מחירים - איפור ושיער
08/10/2013 | 15:50
7
195
מה המחירים בערך?

לאיפור ושיער ביחד? בנפרד? מה עדיף?
לצפיה ב-'אז ככה...'
אז ככה...
08/10/2013 | 21:58
142
יש יותר- יש פחות, אבל הממוצע עומד על 1,200-2,200 על שניהם.

לפני שנה וחצי שילמתי 1,600 על איפור ושיער בנפרד, נדמה לי שעכשיו אותם בעלי המקצוע לוקחים 1,800.

אותו בעל מקצוע- בדרך כלל זול יותר.
אני בזמנו רציתי להפריד בין בעלי המקצוע, כי רציתי "מקצוען" בכל תחום. אבל- יש היום הרבה ספקים מקצוענים בשני התחומים שאפשר לקחת יחד.
לצפיה ב-'ויש גם'
ויש גם
08/10/2013 | 22:10
121
ב-250 ש"ח בפן בר
לצפיה ב-'אנחנו סגרנו'
אנחנו סגרנו
3
239
1750 שקל לשניהם.
כולל איפור ניסיון (היא אמרה לי שהיא איפרה אותי חצי חצי בפנים! יעני שתי סגנונות באותו הזמן, שתבחר מה יותר נראה לה. ואין תמונה מתעדת את הלוק דיוויד בואי הזה... מה חבל).

החתן יעשה לעצמו גלאח כהרגלו באופן עצמאי.

לקראת החתונה אני מתכוון להוסיף לעצמי שני אפסים מימין לאור זה שאני יודע שהלקוח הוא חתן.
לצפיה ב-''
08/10/2013 | 22:19
21
לצפיה ב-'*אותה, כמובן... (ואני עוד מעיר לאחרים! חוצפה)'
*אותה, כמובן... (ואני עוד מעיר לאחרים! חוצפה)
08/10/2013 | 22:23
30
לצפיה ב-' גדול'
גדול
08/10/2013 | 23:26
25
לצפיה ב-'המחירים נעים'
המחירים נעים
09/10/2013 | 14:16
110
בין 600-1000 ש"ח לכל אחד.
עם זאת, יש לי חברה טובה שהיא מאפרת מוכשרת (ואדם נעים הפני עצמו), שיצאה במבצע חורף של 1000 ש"ח לשניהם. היא איפרה אותי לחתונה של גיסתי והיה מקסים- השיער לא זז, והאיפור היה עדין.
אם תהיו מעוניינים, אני יכולה לקשר ביניכם.
לצפיה ב-' עסק בתחום החתונות | איך משיגים לקוחות?'
עסק בתחום החתונות | איך משיגים לקוחות?
06/10/2013 | 19:02
10
286

אני נכנסתי לפה בכוונה בצורה אנונימית, ומנסה להיעזר בפורום המכובד הזה.
נסו לחשוב רגע בכובע של נותן שירות ולא של זוג מתחתן:

יש לי עסק בתחום החתונות שפעיל כמה שנים- להקה לאירועים. אנחנו חבורה מקצועית ומנוסה שניגנה בהרבה אירועים, אבל עדיין משהו בעסק לא עובד, וזה תקוע לדעתי בתחום השיווק.
אני מכיר את התחום לעומק, ויכול לומר בשיא האובייקטיביות שהלהקה מאוד מאוד טובה, וגם כל מי שלקח אותנו היה מרוצה עד הגג פלוס פלוס . וקיבלנו המון המלצות בע"פ ובכתב שמתועדות באתר שלנו.

עדיין, העבודות לא זורמות בכלל. ואני מנסה להבין מה אפשר לעשות בנידון.
הבעיה עם עסק כזה, היא שזה כמו כדור שלג:
מי שמתקשר לברר לגבי אירוע, רוצה לראות אותנו מנגנים באירוע. ומאחר שאין הרבה הזמנות, רוב הלקוחות נופלים בשלב הזה... אבל איך גורמים ללקוחות כן להגיע??
מי שמגיע אלינו לפרזנטציה- סוגר ב-95% מהמקרים. רוב האנשים לא מוכנים להגיע לפרזנטציה ורוצים לראות הופעה חיה. אבל לך תסביר להם שאין משהו בקרוב כי כל האחרים גם אומרים כנ"ל??
יש לנו אתר מושקע, שמופיע במיקום יפה בגוגל. יש פייסבוק. יש וידאו שרואים אותנו מנגנים. אנחנו ברמה גבוהה יחסית למה שמוצע בשוק.
ניסינו להוזיל מחירים אבל זה עבד רק לרעתנו לדעתי, כי אנשים חשבו אוטומטית שזו להקה לא מקצועית. וכשניסינו מחירים ממוצעים- אין שיפור בהיקף סגירת האירועים...

אשמח לרעינוות יצירתיים שיכולים להרים את העסק למעלה...
לצפיה ב-'מה שאני יכולה לענות (דוקא מנקודת מבט של לקוח)'
מה שאני יכולה לענות (דוקא מנקודת מבט של לקוח)
06/10/2013 | 19:21
222
זה שאני לעולם לא מסתכלת על המלצות של ספקים שנמצאות באתר של הספק עצמו, כי אי אפשר לדעת ככה עד כמה ההמלצות באמת כנות. לאתר של עצמו מבחינתי הספק היה יכול להעלות את ההמלצות בעצמו.

המלצות חשוב שיהיו במקומות שלא קשורים אליכם (אתרי מתחתנים למיניהם). גם שם כמובן יכולות להיות מודעות שהן פרסומת סמויה, אבל זה פחות מחשיד.

מעבר לזה אין לי מושג ביח"צ, אז לא כל כך יכולה לעזור...
לצפיה ב-'פרסומת אחת, אבל בסופרבול '
פרסומת אחת, אבל בסופרבול
06/10/2013 | 21:45
165
אבל במישור היותר פרקטי...

הייתי משקיע תקציב באיש שיווק. כזה שידע לתת רעיונות שוים וגם ליישם אותם, כמו סרטון קצר איכותי אך משעשע שיעבור בפייסבוק (ואם יהיה לכם מזל יהיה גם ויראלי. אבל בשביל זה הוא חייב להיות מעולה/משעשע בטירוף).

להתחבר למפיקי אירועים וחתונות, שתהיו משהו ברפרטואר שהם יוכלו להציע ללקוחות. זה פגישות ושיווק עצמי ו'תבואו להופעה תראו' וכו', אבל זה נטוורקינג שאתם חייבים.

אתר קופונים. זה משמש כיום ככלי לחדירה לשווקים שונים ולו במחירי היכרות, אבל ככה גדלים לשוק נוסף. אפשר גם ב'חופונים' שזה יעודי לנושא.

בחתונות עצמן - תהיו נגישים. כשאתם לא על הבמה, אל תהיו מסוגרים בעצמכם, אלא תהיו נגישים לאנשים, אולי יגשו אליכם ולו כי הייתם מעולים ומגניבים וישמחו לדבר איתכם. בשיחות האלו תזכרו שחוץ מהפרגון וה'איזה יפה את שרה' תזרקו גם את שם הלהקה לחלל האויר, לא בצורה מעיקה אבל ככה שיהיה לכם 'שם'. שתהפכו למותג.

הממממ, תהיו באינטרנט. תהיו פה ותנגישו את עצמכם בצורה יפה, עם גילוי נאות במקום, ומישהו אמיתי שיושב וכותב וממליץ והוא בן אדם מאחורי היוזר ולא רק מנסה לדחוף מספר טלפון כי אלו מועפים מפה אחר כבוד, וזה דורש זמן והשקעה.

אם יעלו לי עוד דברים בראש אני אכתוב... דווקא נושא מעניין, גם אם לא תצליחו להגיע לסופרבול. בהצלחה :)
לצפיה ב-'אולי אירוע נגינות כמו אירוע טעימות?'
אולי אירוע נגינות כמו אירוע טעימות?
06/10/2013 | 21:56
123
זאת אומרת להזמין כמה זוגות שיבואו לשמוע אתכם באירוע ספציפי בשבילם, עם רפרטואר שירים וכו'.
עוד רעיון: לא הייתי באירוע טעימות עדיין אבל אני מניחה שהרבה זוגות מוזמנים,
אולי אפשר לארגן דיל עם מקום מסוים שתנגנו באירוע הטעימות ותוכלו להציע את עצמכם?
באופן אישי הייתי בדי הרבה חתונות ובאף אחת מהן לא הייתה להקה, כך שאני מאמינה שאתם פונים לקהל ספציפי שמגיע מראש עם הרעיון ללהקה, ככזה אני בטוחה שהמקום הראשון שפונים אליו הוא אתר מיט4מיט ודומיו, אולי שווה לחזור אל אנשים שבעבר ניגנתם אצלם ולבקש שיתנו המלצה - אפילו ברמת הקופי פייסט.
בהצלחה!
לצפיה ב-'אולי להתחבר לחברה כמו easywed?'
אולי להתחבר לחברה כמו easywed?
06/10/2013 | 22:21
114
יש היום הרבה מפיקי אירועים / חברות תיווך
שאפשר אולי להתעניין שם..
לצפיה ב-'אני במקרה חיפשתי DJ אך הסיטואציה דומה'
אני במקרה חיפשתי DJ אך הסיטואציה דומה
06/10/2013 | 22:24
118
כאשר אני חיפשתי ונפגשתי עם  DJ שונים אותו אחד שבחרנו בו היה אחד שאפילו לא הלכנו לראות אותו
1. היו עליו מלא המלצות ( חיפשתי בפורומים , ביוטוב , וכו')
2. המקומות שבהן הוא הופיעו ממש לא הסכימו שזוגות יבואו לראות אותו ( ואותו בחור די הבהיר את זה שהוא לא מוכן לסכן את העבודה שלו שכן למקומות מסויימים יש רשימה שחורה של ספקים )
3.היה לו משרד שעבד עם עוד אנשים והוא פשוט הראה אחד שמבין עניין,
4. היה לו אתר מעולה
5.המקום שהתחתנו בו די החמיא לנו על הבחירה ( רק אחרי שסיפרנו להם הם היו מרוצים )
6.הופעתם במקום מסויים - יתכן ולהתחבר ולפתח קשרים די עוזר

בנוסף הורדת עלויות לא באמת משנה .. תלוי בעולם הדתי או החילוני ( שאצל הדתיים המחיר מאוד משפיע )

שיהיה בהצלחה
לצפיה ב-'אולי לארגן הופעה בבית קפה קטן אחת לכמה זמן'
אולי לארגן הופעה בבית קפה קטן אחת לכמה זמן
06/10/2013 | 23:25
1
100
זה מה שידיד שלי עושה, בשביל הכיף.
למשל בבר גיורא בת"א, אבל גם הראשל"צ וברעננה. ואז אפשר להזמין חברים, וגם לקוחות פוטנציאליים.

אפשרות אחרת היא לבקש מאחד הלקוחות לשמש כממליץ, ולהפנות אליו שניים- שלושה זוגות.
לצפיה ב-' יש הרבה מקומות עם הופעות בסגנון'
יש הרבה מקומות עם הופעות בסגנון
06/10/2013 | 23:59
70
אולי אפשר להציע להם לשוחח עם מישהו שהופעתם בחתונה שלו?

לצפיה ב-'לגבי עבודה עם מתווכים למיניהם- ולגבי המחיר |כ'
לגבי עבודה עם מתווכים למיניהם- ולגבי המחיר |כ
07/10/2013 | 00:12
1
97
בתחום שלנו זה פחות מקובל, אבל לנו אישית זה צורם בגלל שהעמלה נגבית ללא ידיעת הלקוח
כלומר מציעים לו "דיל" בזמן שאצלנו הוא יכול לקבל את אותו המחיר בלי לשלם לגורם נוסף.

עם יד על הלב (ולדעתי זו שאלה ששווה נעיצה אפילו) כמה המחיר משפיע עליכם? אם אותו המוצר יתומחר נמוך לא תחשבו עליו מראש שהוא גרוע?
נגיד אם תקליטן יעבוד במחיר גבוה יחסית לשוק, כולם יאמרו לעצמם שהוא תותח, ואם הוא נמוך יחסית לשוק ישר אנשים מחפשים את הקאץ'
היתה תקופה שהצענו מחיר הפסד ממש, והרגשנו שאנשים ישר חיפשו פגמים.

תודה על העצות המועילות ואשמח לעוד כאלו.
לצפיה ב-'לעבוד בהפסד זה לא נכון'
לעבוד בהפסד זה לא נכון
07/10/2013 | 01:08
70
ואני אסביר למה:
- קודם כל, אתם עושים עבודה, כנראה עבודה טובה, ואין סיבה שתתמחרו אותה בפחות. מה שכן אפשר לעשות, זה הנחה לחבר מביא חבר או משהו בסגנון.
- בדיוק היום קראתי כתבה על זה שאנשים מעריכים איכות לפי קו בסיס מסויים. אם תהיו הכי זולים, כנראה יעריכו אתכם פחות, וכמו שכתבת- יחפשו קטצ'.

כמו שנורמה כתבה- כדאי לבנות אתר טוב. שווה להשקיע בצלם והסאונד ולהקליט כמה שירים, ולפרסם אותם.
בהמשך להצעה הקודמת על הופעות במועדונים- הייתי מדפיסה כרטיסי ביקור עם קוד QR שמוביל לאתר שלכם, ולדף "צור קשר".
אגב, שווה לבדוק עם עמותות וארגונים, אולי גם חברות, אולי ימי סטודנט, אם באחד מהם תוכלו להופיע. אפילו חצי שעה, אפילו בחינם. החשיפה תעשה לכם טוב. ולא לשכוח שאתם עושים חתונות, בר מצוות, ברית מילה...
לצפיה ב-'יכולה לענות בתור לקוחה ש"הימרה" על להקה דומה'
יכולה לענות בתור לקוחה ש"הימרה" על להקה דומה
07/10/2013 | 00:29
117
אני הגעתי אל הלהקה שניגנה בחתונה שלי בדרך מקרית למדי. לא מצאתי ביקורות עליהם בשום מקום, היה להם אתר קטן (ולא מתוחזק במיוחד. לדעתי הוא כבר לא באויר אפילו) וכמה סרטוני יוטוב (מעטים אך מקצועיים)
בוא נגיד- בתחום השיווק העצמי יש להם לאן לשאוף
על פי הדברים שאתה כותב- אתם כבר בכיוון טוב יותר בעניין הזה
מבחינתי- לקחתי חתיכת הימור, ואין לי מושג איך ולמה היה לי בטחון בהם. פשוט הייתה לי הרגשה טובה.
אני יכולה להגיד לך שהיום בדיעבד אני מאוד משתדלת להמליץ עליהם לכל מי שמתעניין בלהקה לאירוע, פשוט מכיוון שהייתי סופר מרוצה מהם. אני לא יודעת כמה זוגות סגרו איתם בפועל בעקבות ההמלצות שלי (אין לי קשר אליהם ובטח שלא בונוסים מסגירות. וחבל ) אבל אני יכולה להגיד לך שלהרגשתי, מעבר להשקעה באתר מתוחזק, עמוד יוטוב מעודכן ומתעדכן עם סרטונים באיכות טובה ומקצועית (ערוכים, סאונד טוב, בלי רעשי רקע והפרעות אחרות. כאלה שנותנים תחושה מקצועית) החלק של המלצות מפה לאוזן מאוד מאוד משפיע
אז קודם כל- אם יש אליכם פניות ויש התעניינות- זה כבר טוב! הצעד הבא, לטעמי, הוא להפנות אל לקוחות מרוצים. אין כמו לקוח מרוצה שישבח אתכם בפני לקוח פוטנציאלי.
מעבר לכך- הציעו כאן הופעות בבתי קפה ומועדונים- זה נשמע לי רעיון מוצלח להגיע אל קהלים שלא הייתם מגיעים אליהם בדרכים אחרות. הם יכולים להיות הממליצים הבאים שלכם. גם חלוקת כרטיסי ביקור למי שניגש להחמיא באירוע עצמו יכולה להיות אחלה, אם תעשה בטוב טעם ולא בצורה מציקה או מביכה.
אנשים שמחפשים להקה לחתונה לרוב לא נתקלים בהיצע רחב באתרי החתונות . זה תחום פחות נפוץ- בד"כ סוגרים עם דיג'יי לחתונה ורוב הביקורות נכתבות עליהם.
אני יודעת שאני פשוט התחלתי לברר עם חברים, משפחה, אינטרנט וכו'- חיפשתי המלצות על להקות/ הרכבים מוסיקליים מוצלחים שאנשים נתקלו בהם וזכרו לטובה. בלהקה שאיתם סגרתי נתקלתי בכלל כשהופיעו ביריד מכירות כלשהו, שנתיים לפני כן וזכרתי מספיק פרטים כדי לחפש אותם.

שיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'מחפשת רב דחוף!!'
מחפשת רב דחוף!!
06/10/2013 | 18:23
11
173
הרב שלנו התקשר היום לבטל...
אנחנו חודש לפני, מחפשים רב שיהיה רציני אבל לא נוקשה, מצחיק אבל ללא בדיחות חופה מעיקות.
עדיפות למישהו שעובד עם צוהר.

תודה.
לצפיה ב-'ומאזור המרכז'
ומאזור המרכז
06/10/2013 | 18:24
33
לצפיה ב-'למה שלא תבקשו מצהר למצוא לכם רב חדש?'
למה שלא תבקשו מצהר למצוא לכם רב חדש?
06/10/2013 | 18:34
5
42
לצפיה ב-'כי אני לא יודעת את מי ייתנו לי...'
כי אני לא יודעת את מי ייתנו לי...
06/10/2013 | 18:38
4
101
כבר שמעתי על בנות שלא היו מרוצות...
לצפיה ב-'הרב שלנו ממש בסדר'
הרב שלנו ממש בסדר
06/10/2013 | 18:47
93
הוא אמנם לא מהדרום, אבל אשלח לך במסר
לצפיה ב-'רשימה שעשיתי לפני שסגרנו רב'
רשימה שעשיתי לפני שסגרנו רב
06/10/2013 | 18:50
2
112
אספתי כל מיני שמות מהמלצות מחברים ומהאינטרנט, תעשי חיפוש עליהם ותראי אם מישהו נשמע לך מתאים לכם:
הרב נח זלצר
הרב דניאל רוטשטיין
הרב עמיהוד סלומון
הרק בן ציון ציוני
הרב יאיר אראלי
הרב דוד כהן
הרב חגי הכהן
לצפיה ב-'יש לך טלפונים במקרה?'
יש לך טלפונים במקרה?
06/10/2013 | 18:53
1
32
לצפיה ב-'רק אחד'
רק אחד
06/10/2013 | 19:18
67
רק של נח זלצר איתו סגרנו
http://www.mit4mit.co.il/%D7%A8%D7%91_%D7%A0%D7%97...

את תמצאי את כל הטלפונים בגוגל די מהר....יש באתר מתחתנים את כולם

לצפיה ב-'הרב אילן סעדה'
הרב אילן סעדה
06/10/2013 | 19:31
30
לצפיה ב-'ממליצה על שחר לוי'
ממליצה על שחר לוי
06/10/2013 | 20:31
45
מקסים, מאזור מודיעין, עובד עם צוהר.
לצפיה ב-'המלצה חמה!'
המלצה חמה!
06/10/2013 | 20:44
82
היי, ממליצה בחום על הרב שחיתן אותנו, הרב אריאל, אם תרצי אשמח להביא לך את הנייד שלו :)
לצפיה ב-'הרב ארי לנדא'
הרב ארי לנדא
10/10/2013 | 10:42
204
ממליצה על הרב לנדא שחיתן אותנו בשישי שעבר. איש מאוד נחמד, קשוב וסבלני, מלח הארץ כזה. הוא גר בפתח תקווה ומבחינתו הוא יכול גם להגיע עם הרכב שלו ואת פשוט מחזירה לו תשלום על הדלק לפי חישוב שצוהר אומרים לך (במקום מונית). הוא גם הגיע בול בזמן שביקשנו. היה באמת אחלה
לצפיה ב-'הלחץ מתחיל..'
הלחץ מתחיל..
06/10/2013 | 13:36
3
395
החתונה מתקרבת ואני שמה לב שככל שהזמן נגמר אני נהיית חסרת סבלנות ולחוצה. הבעיה שהלחץ הזה כבר מתחיל לצאת על אנשים קרובים כולל הבן זוג שלי. אנחנו רבים דיי הרבה בגלל זה, אני מנסה למתן, אבל תמיד נופלת שוב פעם.
איך אתן מצליחות לשמור על קור רוח?!
לצפיה ב-'נמחקה לי כל התגובה!!! אוי... '
נמחקה לי כל התגובה!!! אוי...
07/10/2013 | 13:21
160
אני ממש אנסה לשחזר מה שכתבתי...

השאלה היא ממה נובע הלחץ שלך? האם ישנם דברים שאת מפחדת שתשכחי או שלא תספיקי? האם את מרגישה שאין לך מספיק תמיכה או עזרה?

בתור אחת שגם החתונה שלה מתקרבת ואני מתחילה להרגיש את הלחץ, אני פשוט משתדלת לקחת את הזמן הזה כמה שיותר בכיף. אני נהנית מההכנות והפינטוזים על איך יראה היום הזה, ובעיקר שומרת על שפיות בעזרת המון רשימות! כל יום אני מסתכלת ברשימת ה שלי וגם מרוצה מההתקדמות וכך גם יכולה כל הזמן להוסיף כל דבר שאני נזכרת בו.
אני מציעה לך להאציל סמכויות ולבקש עזרה ממי שאת יכולה.

בעיקר מציעה לחשוב עם עצמך מה כ"כ מלחיץ אותך - ובכל מקרה כדאי לך לדבר עם בן הזוג שלך על התחושות שלך, בלי לריב ובלי היסטריה, על זה שאת בלחץ ואת זקוקה לתמיכה שלו ולעזרה שלו. ובשביל זה גם יש את האנשים בסביבה הקרובה שאני בטוחה שישמחו לעזור ולתמוך במה שתרצי.

בכל מקרה, אני יכולה להגיד לך מחוויה אישית שלי שהפורום הזה הכי תומך, עוזר ומעודד, אז תשתמשי בו כמה שאת יכולה
לצפיה ב-'מוכר '
מוכר
07/10/2013 | 20:21
76
אפשר להתנחם בעובדה שאת נמצאת כבר ממש ממש בסוף. עוד "פוש" אחד וגמרנו
אני ממליצה לך לעשות לעצמך דברים שאת אוהבת ויעזרו להוריד מהלחץ ולהירגע....
כמה רעיונות:
1. מסג' טוב - כן, למרות כל הטירוף מסביב.
2. אמבטיה חמה עם קצף ונרות.
3. ארוחת ערב/קפה עם המיועד/חברות וכיוב' - רק עם אנשים שעושים לך טוב ולא מלחיצים.
4. שיחה עם חברות אותי תמיד מרגיעה.
5. מומלץ לנדנד בעדינות תינוקות כשעה לפני השינה (על נדנדה). אומרים שזה מרגיע אותם והם ישנים טוב יותר. נראה לי שטיול בפארק שעשועים לא יזיק לאף אחד
6. הליכה/ריצה בפארק, באוויר הפתוח - אפשר עם המיועד ו/או עם חברה טובה. עכשיו כשמזג האויר נהיה טוב יותר בערבים זה בכלל שוס
לצפיה ב-'כולן עוברות את זה כנראה'
כולן עוברות את זה כנראה
10/10/2013 | 17:05
13
כל אחת במינונים שלה, אחת יותר, אחת פחות, אבל אנחנו לא נשארות אדישות למאורע הזה של חיינו..
אז לא מזמן סיפרתי כאן על אחותי היקרה שמתחתנת ומהבשורה אני לחלוטין יכולה לומר שהבחורה לחוצה כמו טמפון...
מה שאני מציעה לך זה להיות קצת סלחנית עם עצמך, קצת לח. עוד לא הרג אף אחד... ותחשבי על זה שככה את בודקת איך הבעל המיועד מתמודד עם זה

אני יודעת שאחותי התחילה לקחת לקטיום של סופרהב שזה דיי מרגיע אותה בזמן האחרון, היא טיפה יותר נינוחה בכל מה שקשור לארגון החתונה וזה גם עבד ממש מהר... זה איזשהוא משהו טבעי כזה אז ככה שאני הייתי בעד זה.

והכי חשוב- עוד שניה זה נגמר, ואז מתחילים החיים האמיתיים
לצפיה ב-'ביגוד, הנעלה, תכשיטים ואביזרים 06/10'
ביגוד, הנעלה, תכשיטים ואביזרים 06/10
06/10/2013 | 01:30
9
24
לצפיה ב-'מבין האפשרויות- במה לבחור?'
מבין האפשרויות- במה לבחור?
05/10/2013 | 09:11
4
342
אני מתלבטת לגבי עניין השמלה. יש כנראה יותר מידי אפשרויות (עדיף שהיה פחות ואז לא היתה התלבטות:). אז זה ככה:
1. לשכור שמלה של מעצב ולדעת שזה יד שנייה אבל אם זה זה מעצב מוכר אז יש עם מה להרשים
2. למצוא תופרת שתתפור לי שמלה בדיוק כמו שאני רוצה ולקבל אותה אחר כך הביתה. לדעת שזו אני היחידה שלובשת אותה.
3. לקנות שמלה יד שנייה מלוח שמלות כלה כמו זה שמצאתי כאן http://www.easywed.co.il/wedding-dresses . לדעת שאני יכולה להשיג מחיר טוב אבל שוב- יד שנייה.
4. לקחת את השמלה שחברה שלי לבשה בחתונה והציעה לי. זה בחינם כמובן אבל יש לנו חברים משותפים שכבר ראו את זה עליה ואולי זוכרים

אז מה כדאי? בעצם ההבדל זה המחירים והבחירה בין שמלה שמישהו אחרת לבשה לבין שמלה בלעדית שלי. מבחינתי אני גם לא צריכה שמלה להשאיר אחר כך בארון אז אין לי בעיה להחזיר אחרי השימוש. אין לי רצון מיוחד להוריש שמלה לבת שלי כשתהיה:)
לצפיה ב-'עוד אפשרות לאוסף'
עוד אפשרות לאוסף
05/10/2013 | 10:01
198
להשאיל שמלה מאחת הבנות הנפלאות של "
לצפיה ב-'תלוי איפה ראית את השמלה הכי יפה '
תלוי איפה ראית את השמלה הכי יפה
05/10/2013 | 10:49
158
לדעתי זה מאוד תלוי בשמלה, אם ראית שמלה אצל מעצבת שממש אהבת, אז מה אכפת לך שזה השכרה?
אם ראית בלוח יד שנייה שמלה מההמת שבול לטעם שלך- גם מצויין (אבל תוסיפי לתשלום התאמות).
בקיצור, תלכי עם השמלה שהכי אהבת, לא משנה מאיפה היא באה..!
אגב יש גם מקומות שהמעצב תופר לך שמלה חדשה שאת יכולה לקנות וזה לא בהכרח עולה יותר מהשכרה (נגיד פישנדג).

אני אישית לא הייתי הולכת עם שמלה של חברה, אבל סתם כי בא לי משהו שהוא מיוחד בשבילי, לא רוצה להיראות בדיוק כמו מישהו אחרת אבל אני סתם קטנונית
לצפיה ב-'עוד אופציות..'
עוד אופציות..
05/10/2013 | 11:55
112
זה שאת שוכרת שמלה ממעצב/ת זה לא אומר שזה יד שניה...אני שוכרת ממעצבת בדיזינגוף וזה יד ראשונה. היא מייצרת כמה שמלות מאותו דגם כך שזה מוזיל לה את העלויות... בנוסף אני עושה תיקונים (בעלות סמלית נוספת) כך שלשמלה יש את הייחוד שלה. זה אגב אופציה לכל שמלה שאת קונה/משאילה/ משכירה: את יכולה ללכת לתופרת שתשנה ותעצב את השמלה לטעמך ומידותייך (להוסיף תחרה פה, לשנות את המחשוף, חגורה, שרוולים.. אין ספור אפשרויות )
לצפיה ב-'הכל תלוי במה הכי חשוב לך'
הכל תלוי במה הכי חשוב לך
05/10/2013 | 17:45
67
יש לי חברות שלא יכלו לחשוב בכלל על להכנס לשמלה של מישהי אחרת (לא אוהבות משהו שמישהי אחרת לבשה).
יאני מכירה בנות (אני ביניהן) ששיקולי תקציב היו הכי הכי חשובים.
אני מכירה בהות שלא התחשק להן תהליך בניית השמלה והמדידה (ושוב, אני ביניהן. לא היתה לי סבלנות למדידות, ולבחירת בדים וכו).
ואני מכירה בנות שכל כך השתכעו מלא למצוא את שמלת חלומותיהן, שכשמצאו בסוף לא שינה להן לר המחיר ולא השם על התווית (הוירוטואלית ).

כל אופציה היא טובה, הכל שאלה של מה סט השיקולים שלך.
ואגב, חלק מהמחירים של שמלות יד2, בעיני, מופקעים לגמרי.
לצפיה ב-'שמלות ערב לאמא ואחות הכלה באיזור המרכז'
שמלות ערב לאמא ואחות הכלה באיזור המרכז
05/10/2013 | 16:56
3
152
שלום.. אחותי מתחתנת בקרוב ואשמח מאוד להמלצות על מקומות שבהם ניתן לקנות שמלות לאמא של הכלה ולאחותה (אני)  :) באיזור המרכז.. תודה רבה..
לצפיה ב-'אני קניתי השבוע לחתונה של אחי'
אני קניתי השבוע לחתונה של אחי
05/10/2013 | 17:03
140
בחנות של ורדית לאור בתל אביב- החנות הראשונה והשמלה הראשונה שמדדתי- איזה מזל!!!!

דברים מקסימים ואלגנטים שבהחלט מתאימים לחתונה של אחות. לחתונה של אחותי תפרתי בפיש אנד דג שהיה מוצלח מאוד אבל לא זול בכלל אז שמחתי למצוא בחנות של ורדית לאור דברים טובים באותה הרמה ובחצי ממחיר בלי תפירות ומדידות. החנות בדיזנגוף והשרות מקסים ובכל אופן אם לא תמצאי שם יש הרבה אופציות על דיזינגוף

בהצלחה ומזל טוב!!!
לצפיה ב-'הצעות'
הצעות
05/10/2013 | 17:04
103
מזמנת להסתכל כאן:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

וגם ברשימה בקישור שבחתימה שלי לגבי שמלות כלה - בכל החנויות (ככל הזכור לי) יש גם שמלות ערב. אהבתי במיוחד את אלה של ורדית לאור.
לצפיה ב-'יש גם שדרות מעצבים בקניונים'
יש גם שדרות מעצבים בקניונים
06/10/2013 | 11:58
62
למשל בקניון אילון, או רננים (וממול למעצבים כמו רונן חן וסיגל דקל, יש חנות בשם ניקולה ברטי, שחברה שלי קנתה שם שמלה מהממת במחיר סביר). גם לעירית נוי יש דברים מאוד יפים (יש גם חנות עודפים בכפר מלל).

או סיבוב רגיל בדיזינגוף עם חנויות כמו ורדית לאור, מרסלה, אפריל ומג'יק.
לצפיה ב-'הבטחתי ואיימתי ועכשיו הם מגיעים הקרדיטים שלי!'
הבטחתי ואיימתי ועכשיו הם מגיעים הקרדיטים שלי!
05/10/2013 | 18:02
150
4285
מקווה שלא הגזמתי עם הסיפורים, התיאורים והתמונות...
ישבתי על זה מלא זמן!!
המשך>>
מקווה שלא הגזמתי עם הסיפורים, התיאורים והתמונות...
ישבתי על זה מלא זמן!!
לצפיה ב-'קצת לא קשור- אבל אשמח לעזרה. אלבום תמונות'
קצת לא קשור- אבל אשמח לעזרה. אלבום תמונות
05/10/2013 | 14:53
27
374
אולי יש כאן בנות שהכינו אלבומי חתונה לבד ויכלו לעזור? אני מעוניינת להכין אלבומים מכל הטיולים שלי... ומתלבטת בין האתרים השונים שיש באינטרנט.
אשמח להמלצות מניסיון!

מה חשוב מבחינתי? מחיר סביר, איכות אלבומים טובה. זהו :)

תודה רבה!
לצפיה ב-'אולי תנסי לחפש קופון'
אולי תנסי לחפש קופון
05/10/2013 | 22:04
1
136
ולפי זה לבדוק...
אני אוהבת את האלבומים של וואלה, כי קודם כל זו לא תוכנה שצריך להוריד למחשב אלא זה באינטרנט, ואז אני יכולה לעצב בכל מקום ובכל מחשב (חשוב בעיקר כי יש לי מאק וחלק מהתוכנות של החברות הקיימות היום לא תומכות מאק)... ודברים נוספים- יש להם הרבה אלמנטים לעיצוב, התוכנה נוחה לטעמי, הם מפרסמים הרבה קופונים של אלבומים ב-60 ש"ח וכד' וההדפסה יוצאת איכותית (אם כי לא בדקתי את ההדפסה לאורך זמן).

יש רק לסייג ולומר שהמון זמן לא בדקתי את התוכנות של החברות המקבילות, כך שאני בטוחה שיש עוד חברות עם תוכנות שאולי הן אפילו יותר נוחות עם עיצובים יותר עשירים והדפסה איכותית לא פחות... אבל אני לא יודעת....
וגם יש לציין שאני עושה שם *רק* אלבומי טיולים! את אלבום החתונה אני עושה בבית דפוס מקצועי שמתמחה בהדפסת אלבומים איכותיים לחתונות.
לצפיה ב-'אני עשיתי אלבופ להורים בוואלשופס ואני מרוצה!'
אני עשיתי אלבופ להורים בוואלשופס ואני מרוצה!
08/10/2013 | 22:05
14
כמובן שזה פחות חד ואכותי מהאלבום שהצלם המהמם שלנו (מסטודיו אימושן) עשה.
אבל בגלל המחיר ובגלל הורים גרושים זה היה סיפור לעשות כלכך הרבה אלבומי הורים אז אני ובעלי עיצבנו לבדויצא ממש יפה
לצפיה ב-'אלבום תמונות - מניסיוני'
אלבום תמונות - מניסיוני
05/10/2013 | 22:06
144
היי,

הכנתי כבר שני אלבומים של טיולים, ומבחינתי מה שהכי חשוב זה למצוא מבצע :)
אני מכינה מראש תיקיות עם התמונות שארצה להכניס לאלבום, אולי לפי נושאים, חושבת על סדר לוגי של העריכה, האם ארצה "לספר סיפור" תוך כדי וכו'.
ואז - מחפשת מבצע על אלבום. תמיד יש מבצע באיזשהו אתר קופונים.
עד כה עבדתי עם ZOOMA ו-LUPA ושניהם היו בסדר גמור.

שימי לב לקחת בחשבון שאולי המבצע מגביל אותך למספר עמודים, סוג האלבום (שוכב או עומד), שצריך להוסיף סכום מסוים על משלוח, ומאוד חשוב - שיש תאריך פג תוקף לקופון, כלומר עלייך לבצע את ההזמנה באתר שלהם לפני תאריך מסוים. חשוב לראות שכל זה מתאים לך. ללא קופון בדרך כלל המחירים יותר גבוהים, לפעמים בצורה משמעותית.

הנה למשל מבצע שקיים עכשיו -
http://www.groupon.co.il/deals/national-deal/zooma...

בהצלחה !
לצפיה ב-'אני הכנתי את האלבום שלנו לבד'
אני הכנתי את האלבום שלנו לבד
05/10/2013 | 22:20
13
152
אבל ספציפית במקרה הזה אני לא חושבת שזה רלוונטי, כי לא נראה לי שתדפיסי אלבום דפי פוטו שנפתח שטוח :)
אבל גם הדפסתי אלבומים שעיצבתי מהסוג שאת מתארת, ליומולדת 85 של סבתא שלי למשל, וכל מיני כאלה, והייתי הכי מרוצה מפיק-א-בוק. הממשק קצת פחות נח מזה של לופה, למשל, אבל במבחן התוצאה הייתי הרבה יותר מרוצה מהם, גם מהצבעים וגם מהעיוותים המינימליים בעיצוב, אז זו ההמלצה שלי.
לצפיה ב-'בקשר לאלבום חתונה,'
בקשר לאלבום חתונה,
05/10/2013 | 22:47
12
120
אפשר לשאול באיזה תוכנה עיצבת את האלבום שלכם? ואיפה הדפסת?
לצפיה ב-'מעצבת הכל'
מעצבת הכל
05/10/2013 | 23:51
11
141
בגימפ. שזה כמו פוטושופ אבל open source - אני אוהבת שיש לי שליטה מלאה בקנבס שלי.
והדפסתי בלייזר לינק ביבנה.
לצפיה ב-'אחלה, תודה'
אחלה, תודה
06/10/2013 | 00:36
10
77
אני כבר יותר משנה (!) אחרי החתונה ועוד לא התחלתי לעצב את האלבום, למרות שהבטחתי שזה באחריותי...
המצחיק הוא שדווקא יש לי שליטה מלאה בפוטושופ, רק קיוויתי כל הזמן שאמצא איזה תוכנה אחרת ייעודית לאלבומים, משהו שיש בו כבר מסגרות ואולי גם רקעים,
אבל כנראה שאין משהו כזה (חוץ מלופה ושות' שכמובן דורשים להדפיס אצלם) ואני פשוט צריכה לעצב בפוטושופ!
לצפיה ב-'דווקא יש'
דווקא יש
06/10/2013 | 01:42
6
86
קודם כל יש תכנה ייעודית שאני יודעת שהרבה מעצבים משתמשים בה מטעמי חסכון בזמן, אני חושבת שקוראים לה DG photo או משהו כזה, והיא בתשלום.

שנית, למרבית בתי הדפוס המקצועיים יש תכנה משלהם, את רק צריכה לשאול ו/או לחפש באתר שלהם. אני בחרתי שלא להשתמש בה כי אני לא אוהבת שמגבילים אותי, לא רציתי "אפקטים" והיה לי חזון () די ברור של איך האלבום ייראה וזה לא התיישב עם התכנות האלה ומה שהן כן או לא יודעות לעשות. אני חושבת שלמישהו שיש לו שליטה מלאה בתכנה כמו פוטושופ יהיה קשה לחזור אחורה לתכנה כזו.
מה שכן, שווה לך לשקול את האפשרות של רכישה של קיטים דיגיטליים איכותיים שכוללים מסגרות, רקעים, וכיוב', שיסתמו לך את החור הזה שכנראה מפריע לך להתחיל
לצפיה ב-'אני ממש ממליצה על הבלוג הזה'
אני ממש ממליצה על הבלוג הזה
06/10/2013 | 18:22
1
74
http://farfarhill.blogspot.co.il/

יש בו המון קיטים מוכנים חינמיים, וכאלו שלא חינמיים אבל זולים (שני דולר...).
הדבר המבאס היחיד הוא שההורדה מייגעת (מאוד!)
לצפיה ב-'אוי זה נראה מעולה! ממש תודה!! '
אוי זה נראה מעולה! ממש תודה!!
06/10/2013 | 22:11
15
לצפיה ב-'שמעתי על DG photo'
שמעתי על DG photo
06/10/2013 | 22:09
3
55
אפילו נראה לי שזו התוכנה שהשתמשו בה בבית דפוס לאלבומים שעבדתי בו פעם (אני פשוט לא התעסקתי עם התוכנה אז אני לא בטוחה)
וגם עשיתי בזמנו קצת סקר שוק וכבר מצאתי בית דפוס שרציתי להדפיס אצלו ברמת העיקרון וכבר קיבלתי את התוכנה שלהם על דיסק... ועדיין איכשהו נתקעתי עם זה.

סה"כ אני מדמיינת אלבום מאוד פשוט בלי הרבה מסגרות, בלי אלמנטים כמעט ויכול להיות אפילו שיהיה אותו רקע בכל הדפים (ככה היה באלבומים שעיצבתי להורים שלנו).
בקיצור, אני אעשה את זה בפוטושופ וזהו! בלי להיות מחוייבת לאף אחד.
(הגודל הסטנדרטי לעמוד הוא 30X30 נכון? או שכדאי לעשות טיפה יותר?)

תודה על הטיפים :)
לצפיה ב-'אכן הגודל'
אכן הגודל
07/10/2013 | 05:43
2
44
רק אל תשכחי להשאיר בליד
ואם את צריכה תמיכה נפשית, תיבת המסרים שלי לרשותך
לצפיה ב-'באמת תודה '
באמת תודה
07/10/2013 | 22:15
1
25
כמה בליד כדאי להשאיר? עוד חצי ס"מ מכל צד?
לצפיה ב-'זה מה שאני משאירה'
זה מה שאני משאירה
07/10/2013 | 22:29
21
אחרי שביררתי עם בית הדפוס שמולו אני עובדת בד"כ. הכי טוב להתקשר למקום שכבר החלטת להדפיס אצלם ולשאול :)
לצפיה ב-'אגב פוטושופ ייעודי'
אגב פוטושופ ייעודי
07/10/2013 | 00:15
2
58
יש למכירה באינטרנט המון טמפלטים לעיצוב אלבומים בפוטושופ, אז אם את במוד של "אין לי זמן" כזה... אולי כדאי לך לרכוש אותם.
למרות שאני תמיד מעצבת כל דף עם חיים משל עצמו, וזה הכי אישי ויפה בעיני..

ולגבי DG FOTO שהמליצו עליו פה, יש בו המון טמפלטים לעיצוב אלבומי חתונה, אבל הוא לא חינמי..
לצפיה ב-'אם התכוונת אלי'
אם התכוונת אלי
07/10/2013 | 05:45
32
פשוט שלא ישתמע שהמלצתי על dg foto - לא השתמשתי בה בחיים, אני רק יודעת שהיא לא חינמית ושהיא קיימת, וזה מה שכתבתי. אני מעצבת הכל מאפס, אחרת משעמם לי בעבודה
לצפיה ב-'תודה גם לך! '
תודה גם לך!
07/10/2013 | 22:20
11
לצפיה ב-'מנצל"שת אותך, מחפשת אתר להזמנת'
מנצל"שת אותך, מחפשת אתר להזמנת
06/10/2013 | 18:18
8
382
אלבום מעוצב באינטרנט..
עדיפות היא לא לאתר ישראלי. אני חיה בארה"ב ובעלי אמריקאי, צריכה אלבום שנפתח מצד שמאל
אני פשוט לא יודעת איפה לחפש.. על איזה אתר לסמוך
וכמה בערך זה אמור לעלות
(באלבום יהיו עד 130 תמונות, לא יותר)
תודה

נ.ב,
אני מניחה שאף אחת פה לא מכירה אותי, היום יום הנישואין הראשון שלי ועדין לא פרסמתי קרדיטים, בגלל שרק השבוע קיבלתי את התמונות!!!
אז קרידיטים לחתונה האמריקאית הזעירה ודלת-התקציב שלי יפורסמו השבוע
לצפיה ב-'אני דווקא זוכרת אותך '
אני דווקא זוכרת אותך
06/10/2013 | 18:58
3
140
את רוצה אלבום שנפתח שטוח (בלי תפר) או שגם אלבום שנפתח כמו ספר עם תפר באמצע זה בסדר מבחינתך?
לצפיה ב-'שתי האופציות נשמעות לי טוב'
שתי האופציות נשמעות לי טוב
06/10/2013 | 19:16
2
30
לצפיה ב-'אז אפשר גם באתרים ישראליים'
אז אפשר גם באתרים ישראליים
06/10/2013 | 21:52
87
הדפסתי בעבר בוואלה ספר שנפתח משמאל לימין...
אצלי הבעיה הייתה שמשום מה הפכו את הכיוון של הפיסוק בכיתובים, אבל זה היה ברוסית .. אם אין לך כיתובים זה אפילו יותר קל, בטח שגם בתוכנות כמו לופה או פיק-א-בוק יש אופציות של פתיחה משמאל..
בהצלחה!
לצפיה ב-'שולחת לך '
שולחת לך
07/10/2013 | 05:37
9
לצפיה ב-'המליצו פה הרבה פעמים על Blurb'
המליצו פה הרבה פעמים על Blurb
06/10/2013 | 22:03
30
לצפיה ב-'אמנם אני לא כותבת כאן הרבה אבל אני זוכרת אות'
אמנם אני לא כותבת כאן הרבה אבל אני זוכרת אות
07/10/2013 | 00:33
2
110
אותך.
אל תחשבי שתוכלי להתחמק מקרדיטים!
לצפיה ב-'אפרסם קרדיטים מחר'
אפרסם קרדיטים מחר
07/10/2013 | 14:16
1
23
לצפיה ב-'מחכים - יששששש '
מחכים - יששששש
07/10/2013 | 19:22
8
לצפיה ב-'Zoola מעולים'
Zoola מעולים
10/10/2013 | 12:55
14
בניתי שם מספר אלבומים ותמיד התוצאה הייתה מעולה.

Best Diamonds jewelry on eBay-
http://stores.ebay.com/DinaYaakobov
לצפיה ב-'התחתנו!!!! '
התחתנו!!!!
05/10/2013 | 14:46
4
643
אחרי שנה ומשהו של ארגונים זה קרה...

והיה מדהים! מעל לכל הציפיות...

תודה לפורום המדהים הזה שליווה אותי כמעט כל יום,
אפילו שבעיקר קראתי ופחות כתבתי...
לצפיה ב-'מזל טוב!!! '
מזל טוב!!!
05/10/2013 | 16:04
39
לצפיה ב-'מזל טובבב '
מזל טובבב
05/10/2013 | 18:26
21
לצפיה ב-'מזל טוב ניקי!!!'
מזל טוב ניקי!!!
07/10/2013 | 20:09
29
איזו שמלה יפה יש לך
מחכים כבר לקרדיטים!!!
לצפיה ב-'מזל טוב!!! '
מזל טוב!!!
07/10/2013 | 20:12
27
המון המון אושר וחיים מאושרים נפלאים!
לצפיה ב-'שולחן לשניים'
שולחן לשניים
04/10/2013 | 21:33
28
368
בא לי שוב על הפינה הזאת, שלא הופיעה מזמן
נשמח אם תעלו פה רעיונות למאכלים ולבישולים של בית, כאלה שמתאימים למספר אנשים קטן ו/או לא מסובכים מידי לטובת הבשלנים המתחילים שבחבורה
אפשר גם לצרף תמונה או קישורים לבלוג
אבל חשוב לכתוב את המתכון במלואו
לצפיה ב-'מרק עדשים כתומות '
מרק עדשים כתומות
04/10/2013 | 23:30
12
318
*כל המתכונים שלי טבעוניים*

איך זה הולך? כל כמה זמן מעלים מתכון?
עקרונית אני מעדיף בלי לצלם אוכל, כי זה פשוט יוצא לא טוב...

בעיקרון המתכון הוא מ"סבתא מבשלת" - שקיבל שדרוג אצלי

רכיבים:
1 בצל קצוץ
1 גזר מגורר
1 עגבניה מגוררת
200 גר' עדשים
כפית קארי צהוב
6 כוסות מים
ג'ינגר, מלח ופלפל

מטגנים את הבצל, מוסיפים את הגזר ומטגנים עוד קצת. לאחר מכן מוסיפים את העדשים ואת העגבניה. מוסיפים את המים ומחכים שירתח. מוסיפים מלח, פלפל, ג'ינגר וקארי. נותנים לזה להתבשל על אש קטנה עד שהעדשים מוכנות.

*ניתן להוסיף - שורש ברוקולי, פטריות.
**ניתן להחליף את הקארי, בחאוויג' למרק
לצפיה ב-'אפרופו מתוק...'
אפרופו מתוק...
04/10/2013 | 23:35
7
218
יש לך מתכון זריז למשהו מתוק?
הוזמנו לפיקניק מחר שכלת השמחה טבעונית... חשבתי להכין כדורי שוקולד או משהו.
כל עזרה תתקבל בברכה
לצפיה ב-'מצרכים...'
מצרכים...
05/10/2013 | 00:09
5
186
סוכר, קמח, קורנפלור, סודה לשתייה, מלח, שמן, חלב סויה, פרי ואגוז (אגס ופקאן לדוגמא)

יש הכל?
לצפיה ב-'בערך'
בערך
05/10/2013 | 00:20
2
162
תפוז נחשב?

(ואני לגמרי מעופפת, הכוונה היתה אפרופו טבעוני ... סטרייק 2)
לצפיה ב-'לא משהו...'
לא משהו...
05/10/2013 | 00:25
1
126
לא יודע איך הוא יגיב באפייה... תפוח אולי? כל השאר יש?
לצפיה ב-'כל השאר יש'
כל השאר יש
05/10/2013 | 00:28
100
ואני יכולה לקפוץ לטיב טעם מחר, ללקט לי תפוח או אגס...
לצפיה ב-'מאפינס'
מאפינס
05/10/2013 | 00:34
1
140
325 גר סוכר (לבן) - לא מגיב טוב עם חום. אם בכל זאת מתעקשים לא יותר מ-100 גר' סוכר חום.
350 גק קמח (רגיל) - לא מגיב טוב עם מלא. אם בכל זאת מתעקשים אז לא יותר מ-150 גר'
45 גר' קורנפלור
1/2 כף סודה לשתייה
1/2 כפית מלח
160 גרם שמן
1/2 ליטר חלב סויה
50 גר פרי
50 גר' אגוז
(אגס פקאן יוצא מעולה)

מערבבים את החומרים הישבים ביחד. לאחר מכן מוסיפים את הנוזלים עד שאין גושים. מכניסים לתנור על 170 מעלות עד שהקיסם יוצא לח (לא יבש!!!)

לא מתאים לעוגה אלא כמאפינס בלבד.
ניתן להשתמש בהוסיף מעט קינמון ו/או קוקוס טחון.
לצפיה ב-'המון תודה'
המון תודה
05/10/2013 | 00:55
76
אחזור לדווח איך יצא.
(והבחורה ממש ממש תשמח )
לצפיה ב-'אני הכנתי קאפקייקס טבעוניים מצוינים '
אני הכנתי קאפקייקס טבעוניים מצוינים
05/10/2013 | 13:59
98
מצרפת מתכון!
לצפיה ב-'מעלים כמה שרוצים '
מעלים כמה שרוצים
05/10/2013 | 00:01
43
לצפיה ב-'אם כבר עדשים כתומות'
אם כבר עדשים כתומות
05/10/2013 | 18:52
2
76
אני מחפשת מתכון לקציצות עדשים אדומות
יש לטבעול כאלו של ארז קומרובסקי
מכיר אולי מתכון טוב?
לצפיה ב-'טבעוני? '
טבעוני?
05/10/2013 | 18:52
1
29
לצפיה ב-'גם אפשרי'
גם אפשרי
05/10/2013 | 19:08
55
מקסימום אני אשנה לצמחוני אם תהיה לי בעיה איתו מבחינת מצרכים שאני לא יכולה לאכול
הקציצות של קומורובסקי הן  צמחוני
לצפיה ב-'צ'לנג אקספטד '
צ'לנג אקספטד
05/10/2013 | 00:48
2
212
אבל לבשלנים מתחילים, כן? משהו מהיר וקל:

סטייק פרגית טעים שקשה להרוס:

לקנות סטייק פרגית, כמה חתיכות - לבקש שיורידו את השומן בסופר.
להכין ולהשרות במרינדה לכמה שעות. מרינדות יש הרבה. למשל:
שמן זית
כפית חרדל דיז'ון (שם מפוצץ לחרדל גרגירים, לא הקרם הצהוב בלעחס הזה).
תבלינים (כ"א חצי כפית-כפית... לפי העין) - פפריקה, כורכום, מלח פלפל, חוואיג', כל מה שגדלתם עליו יעבוד.
מיץ לימון
אני שם גם קצת דבש. לשיקולכם.
לערבב את המרינדה טוב טוב. להשרות את הסטייק פרגית/סתם חתיכות פרגית/'שווארמה פרגית' - לא דומה לשווארמה שיש ברחוב.., רק לא חזה עוף בכל מקרה. הוא אנורקטי מדי לזה.
לתת לזה כמה שעות, אפילו לילה במקרר.

להוציא מהמקרר חצי שעה לפני הבישול - שמעתי פעם שבשר צריך לעלות על מחבת כשהוא בטמפ' החדר. בבקר זה בטוח נכון, אני חושב שגם בעוף.

לחמם מחבת - עם השמן של המרינדה הכי טוב - ולזרוק את הסטייק פרגית על המחבת כשהיא חמה מאוד אבל שהשמן עוד לא נשרף.
כמה דקות ספורות לצד הראשון, חצי מזה לצד השני, וא-וא-לה. טעים מאוד.

בצד הולך טוב: אורז צהוב / פתיתים - אבל מושקעים, עם בצל-שום-רסק עגבניות / סלט כלשהוא.

טיפ לפתיתים: מאוד קל שפתיתים ייהפכו לעיסה לא מזוהה. בשביל לשדרג אותם:
לטגן קודם בצל ופלפל אדום (AKA גמבה) בקצת שמן.
כשמוזהבים קצת - להוסיף כוס פתיתים. מלח פלפל בשלב זה.
לטגן עוד קצת 3-4 דקות ככה עד שמזהיבים.
לפני המים הרותחים, להוסיף: שום קצוץ, 2-3 כפיות רסק עגבניות, לערבב טוב טוב שלא יהיו גושים.
להוסיף כוס מים רותחים על כל כוס פתיתים.
זה עושה שמח בסיר והכל קופץ, יופי. להנמיך האש. לערבבבבבבב בשביל - נכון - שלא יהיו גושים.
לכסות במכסה, אפשר גם עם מכסה עטוף במגבת - מרגיש יותר מקצועי ואמהי . לערבב מדי פעם! פתיתים מתגבשים בקלות. מאוד סוציאליים.
7 דקות על האש, עוד 7 דקות כשהמכסה סגור והם מתחממים להנאתם מהחום בלי אש.

יאם. כלומר, עם הבצל והשום ותבלון נכון והעגבניות. אחרת זה בסיס הטירונות שלכם, עם כל הכבוד לצה"ל.

טיפ לסלט - אם יש זמן להשקיע קצת -
עלי בייבי, עגבניות שרי, חסה, גזר
לקלות צנוברים! דקה שתיים והם מוכנים. זהירות, נשרפים בקלות.
קשיו. כמה יקר ככה טעים. אפשר גם לקלות קצת ולא חייבים.
רוטב שתמיד יוצא טוב: חרדל דיז'ון, מיונז, דבש, לערבב טוב טוב.

כאמור... הכל לבשלנים פשוטים. כמוני
לצפיה ב-'איזה יופי,תודה :)'
איזה יופי,תודה :)
06/10/2013 | 18:35
1
28
אני חדשה בכל ענייני המטבח וזה נשמע קל להכנה וטעים :)
לצפיה ב-'זה מאוד קל. סומך עלייך '
זה מאוד קל. סומך עלייך
06/10/2013 | 21:34
8
לצפיה ב-'לזניה איכותית ביותר עם ברוקולי וגבינות'
לזניה איכותית ביותר עם ברוקולי וגבינות
05/10/2013 | 13:57
4
190
אתחיל בהקדמה. את המתכון הכנתי אחרי שראיתי מתכון מעורר השראה בבלוג המקסים Pasta every Day- בלוג של ישראלית שחיה באיטליה. התמונות המקסימות עשו לי חשק ללזניה - אבל לא הצלחתי להשיג את כל המצרכים שפורטו במתכון. בנוסף, בארץ, המצרכים המפורטים במתכון יקרים למדי ולכן בחרתי בחלופות זולות יותר (וקצת פחות דיאטטיות).
הכמויות אינן מדע מדויק ומאד תלויות בגודל התבנית שבוחרים. אפשר להכין בתבנית אינגליש קייק (ואז צריך קצת פחות מצרכים) ואפשר בתבנית מלבנית. בנוסף, הכמות של המלית תלויה בהעדפה של הבשלן - שכבות דקות מאד או עבות יותר של מילוי, הרבה עלי לזניה או פחות. אפשר גם לאלתר ולראות מה יוצא לפי זמינות החומרים.
ובקיצור, דייקנות בכמויות החומרים היא לא הצד החזק שלי!

טיפ כללי להכנת לזניה- אפשר להפוך כל לזניית גבינות לקצת פחות משמינה אם משתמשים בקוטג' 5% במקום בגבינת שמנת. אפשר גם לשלב ביניהם. הקוטג' נותן הרבה גוף וכך צריך להשתמש בפחות גבינה משמינה. המרקם שנוצר עם קוטג' נהדר!

אל תפחדו לשנות קצת את הרכיבים - להוסיף או להפחית לפי מה שיש במקרר. אם אין הרבה גבינות, אפשר להכין בתבנית אינגליש קייק.

רכיבים:
דפי לזניה
אריזת פרחי ברוקולי (אצלי בסופר מוכרים אריזה קטנה של ברוקומיני - מצאתי שאריזה אחת הספיקה בהחלט)
חצי לימון

פחית עגבניות איטלקיות מרוסקות (Mutti או דומיהם). אפשר להשתמש גם ברסק עגבניות. לתבל במלח, פלפל ובזיליקום קצוץ.  

למלית הגבינות:
1-2 גביעי קוטג' (אני ממליצה להיות מוכנים עם 2 גביעים - כי אצלי בד"כ איכשהו המלית לא מספיקה)
200 ג' גבינת שמנת
מוצרלה / פרמז'ן מגורדת (לפי הטעם והמזווה)
חצי כוס חלב
מלח, פלפל וקמצוץ של אגוז מוסקט מגורר

רוטב בשמל (יוצאת כמות גדולה למדי - אני הכנתי חצי כמות וציפיתי ברוטב בשמל רק את החלק העליון של הלזניה בשביל לחסוך בקלוריות וכדי לקבל תוצאה קלילה יותר):
100 גרם חמאה
100 גרם קמח
1 ליטר חלק בטמפ' החדר
מלח, פלפל וקמצוץ אגוז מוסקט מגורר

שלבי ההכנה:
1. מבשלים במים עם מעט מלח ברוקולי עד שהוא רך, אך עדין בעל מרקם פריך מעט. אני אוהבת להשאיר חצי מפרחי הברוקולי שלמים ואת החצי השני לטחון. סוחטת חצי לימון על פרחי הברוקולי ומוסיפה גם לתוך המחית.

2. מערבבת את הגבינות שמיועדות למלית בקערה ומוסיפה מלח, פלפל וקמצוץ אגוז מוסקט (אני מעדיפה לקנות אגוזי מוסקט שלמים ולגרד פנימה בכל פעם קצת. זה תבלין מעט דומיננטי אז צריך להשתמש בו במשורה).

3. מכינה רוטב בשמל: ממיסים בסיר חמאה, מוסיפים פנימה קמח ומערבבים היטב עד שהקמח נטמע בחמאה לחלוטין. מנמיכים את האש ומבשלים תוך כדי ערבוב כ-10 דקות, מוסיפים מלח, פלפל וקמצוץ אגוז מוסקט וממשיכים לערבב עד שיש מרקם סמיך ואחיד. אם המרקם קצת גושי, אפשר להוסיף מעט חלב...

4. הרכבת הלזניה: מניחים בתחתית התבנית שכבה של דפי לזניה שהורטבו במעט מים. מורחים בחלק ממחית הברוקולי. מפזרים שכבה מתערובת הגבינות של המלית. מעל שכבת הגבינות מטפטפים קצת עגבניות מרוסקות איטלקיות שעורבבו עם מלח, פלפל ובזיליקום קצוץ. מניחים חלק מפרחי הברוקולי. אפשר להוסיף קצת רוטב בשמל לפני שכבת עלי הלזניה הבאה. אני מעדיפה באופן אישי לוותר - הלזניה מספיק עשירה גם ככה והבשמל מעשיר את השכבה העליונה. מסדרים כמה שכבות לפי הסדר שציינתי ובשכבה העליונה מורחים על עלי הלזניה את תערובת הגבינות ומעל שכבה של רוטב בשמל.

אופים בחום של 180 כ-30 דקות עד ששכבת הבשמל משחימה. אני נוהגת לנעוץ קיסם בתבנית כדי לוודא שכל השכבות של עלי הלזניה נאפו כראוי.

בתיאבון!    

לצפיה ב-'קישור למתכון בבלוג '
קישור למתכון בבלוג
05/10/2013 | 14:20
3
124
שהיווה השראה מצוינת
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'איזה בלוג כיפי!'
איזה בלוג כיפי!
05/10/2013 | 19:27
2
56
איך לא הכרתי אותו לפני כן?!?
לצפיה ב-'אני ממש אוהבת את העיצוב '
אני ממש אוהבת את העיצוב
05/10/2013 | 20:45
1
55
וממליצה בחום על עוגיות שיבולת השועל שיוצאות ממש פריכות וטעימות במיוחד ועוגיות ה-Bacci Di Dama...
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
07/10/2013 | 11:41
19
המתכון ללזניה נשמע מוצלח ביותר! אנסה גם את שלך
שרון (מהפסטה)
לצפיה ב-'לטובת הטבעונים - קאפקייקס שוקולד חמאת בוטנים '
לטובת הטבעונים - קאפקייקס שוקולד חמאת בוטנים
05/10/2013 | 14:17
1
384
הקאפקייקס האלו הם תוצאה של אלתור, לטובת חברים טבעונים. הכנתי חצי לא טבעוניים לפי מתכון של מרתה סטיוארט וחצי טבעוני לטובת החברים הטבעונים.

המתכון לוקח מתוך בלוג טבעוני - אך ערכתי בו שינויים קלים והוספתי ציפוי שווה

לקאפקייקס:
כפית סודה לשתיה
כוס וחצי קמח לבן תופח
כוס סוכר
3/4 כוס קקאו
רבע כפית מלח
חצי כוס חלב שיבולת שועל (לא אוהבת חלב סויה, חלב שיבולת שועל טעים יותר לטעמי)
חצי כוס מים
חצי כוס רסק תפוחים
1 כפית תמצית וניל
1 בננה מעוכה
חצי כוס שוקולד צ’יפס פרווה
1 כף סילאן
מעט רום (לא חובה)

לציפוי
חמאת בוטנים (קניתי חמאת בוטנים טבעית ולא Skippy אמריקאית)
3-4 כפות סילאן
ממרח לוטוס
אבקת סוכר לפי הטעם להמתקה

לעיטור- שבבי קוקוס

מערבבים את כל החומרים היבשים יחד, למעט השוקולד צ'יפס ולאחר מכן מוסיפים את החומרים הרטובים ומערבלים.
מוסיפים את השוקולד צ'יפס. מוזגים לכוסיות מאפינס/קאפקייקס קטנות. שימו לב למלא את הכוסיות עד לגובה של 2/3 כדי שיתמלא עד הסוף אך לא יגלוש החוצה.
אופים בחום של 180 מעלות כ-25-30 דק' עד שקיסם שננעץ בהן יוצא יבש או עם פירורים.

מכינים את הציפוי על ידי ערבוב הרכיבים עם מקצף ידני. הציפוי יוצא מספיק יציב כדי לזלף עם מזלף. מזלפים על הקאפקייקס את הציפוי בעזרת מזלף.
מעטרים בשבבי קוקוס.

מצרפת תמונה... מתנצלת על האיכות

כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'תודה '
תודה
05/10/2013 | 15:36
13
לצפיה ב-'סלט ברוקולי ופטריות-מעולה'
סלט ברוקולי ופטריות-מעולה
05/10/2013 | 16:32
147
סלט גורף מחמאות, קל להכנה ונראה מרשים.

רכיבים:
בערך 3/4 שקית ברוקולי טרי שיש בסופרים (לפעמים יש המון ברוקולי בשקית ולפעמים פחות אז תראו שהכמות הגיונית לכם).
סלסלת פטריות שמפיניון טריות
שלושה פלפלים (אפשר רק גמבות ואפשר לגוון)
גזר חתוך לז'וליינים (אופציונאלי, זה הופיע במתכון המקורי אבל אני לא מוסיפה)
קשיו
שומשום
שמן קנולה
סויה
2 כפות סוכר

הכנה:
חותכים את הברוקולי לפרחים, שמים במסננת ושופכים מעל מים רותחים (אל דאגה, הרוטב הוא חם והברוקולי יתבשל עוד טיפה בהמשך), מסננים ומעבירים לקערה.
חותכים את הפטריות, הפלפלים והגזר (אם משתמשים) ומוסיפים לקערה עם הברוקולי.
במחבת יבשה-קולים את השומשום תוך כדי ערבוב ושמים לב שהוא לא נשרף. אם משתמשים בקשיו שאינו קלוי אז קולים גם אותו ושמים בצד.
להכנת הרוטב מוסיפים כשליש כוס שמן ,שליש כוס סויה  ושתי כפות סוכר לסיר קטן , מביאים לרתיחה ,מוודאים שאין  יותר סוכר בתחתית ושופכים על הסלט, מוסיפים את הקשיו והשומשום ומערבבים.
לצפיה ב-'אוי אתם צריכים לכוון אותי יותר!'
אוי אתם צריכים לכוון אותי יותר!
05/10/2013 | 23:03
120
יש לי מתכון כמעט לכל דבר, כולל פסטות עם שלל הרטבים, ובמיוחד לחורף - מרק לכל יום.

אבל כדי להתחיל ממשהו, ושכולכם תהיו בריאים - אהובתי המוזנחת והלא פופולארית -> הקינואה!

אז קודם כל, איך מכינים את הקינואה?
לדעתי, הבעיה העיקרית של הקינואה היא שלא יודעים להכין אותה. כמה דברים חשובים (בעיניי):
# חשוב מאד לשטוף את הקינואה טוב טוב. כמה טוב? בוא נגיד שאם יש לכם זמן אפשר גם להשרות אותה לכמה דקות, ובעיקר לשים מתחת לזרם מים ולוודא שהכל שטוף. למה? זה מוציא ממנה את הטעם לוואי הסבוני קצת שיש לה, שמרתיע הרבה אנשים ובעיקר פשוט לא טעים.
# אני אוהבת לטגן קודם בצל טוב, עד שהוא כמעט שרוף ומלא בטעם אם רוצים לקרמל אותו עוד, אפשר להוסיף טיפה מים כשהוא מתחיל להשחים - זה יתסוס טוב (אז זהירות!), אבל יוסיף לזה רוטב וקרמול יפה לבצל.
# כשהבצל מוכן להוסיף אליו את הקינואה (אני בד"כ שמה 2 כוסות, וזה מספיק לשנינו ליומיים-שלושה). לטגן אותה כמה דקות, עד שהיא מקבלת מין ברק כזה.
# מה שעוד נותן לקינואה טעם זה להוסיף תבלינים בשלב הטיגון - מלח ופלפל בנדיבות, ועוד תבלינים שאתם אוהבים (אני הולכת על כורכום, אבל גם תיבולית הודית של קנור יצאה טעים)
# בשלב זה להוסיף את המים - לפי הכמות שעל האריזה. בגדול, תלוי איך אתם רוצים את הקינואה. לקינואה מעט קראנצ'ית אני שמה כוס וחצי מים על כוס קינואה, לקינואה יותר מבושלת לשים קצת יותר. ראיתי אריזות שכתוב עליהן 2 כוסות מים לכוס - בעיניי זה יותר מידי ויוצא עיסתי.
# מבשלים כמו אורז - לתת לזה להגיע לרתיחה עם מכסה סגור ואש גבוהה יחסית, ואז להוריד לאש נמוכה מאד, לערבב טוב שלא ידבק ולתת לה להתבשל עם מכסה סגור, עד שלא יהיו מים. כשאין מים - לתת ערבוב קליל ולטעום (אם היא עוד לא מוכנה מספיק אין בעיה להוסיף עוד קצת מים רותחים ולבשל עוד).

וזהו! מפה אפשר לעשות איתה הכל - היא יכולה בכיף להחליף אורז בכל דבר.
3 מתכונים שאני אוהבת לעשות איתה - מג'דרה קינואה (לטגן מלא מלא בצל, עדשים מבושלות (פשוט לבשל במים עד שמוכנות), מלח פלפל ולהוסיף את הקינואה), סלט קינואה (בערך כל ירק קשה שאתם אוהבים מתאים פה, עם איזה רוטב שאתם אוהבים), וקינואה עם ירקות מבושלים (לטגן בצל, גזר, גמבה, ברוקולי וכל ירק נוסף שאוהבים, לתבל מעט עם סויה וטיפונת טריאקי לטעם ולהוסיף את הקינואה).

זהו להיום! חפרתי ודחפתי לכם 3 מתכונים באחד
לצפיה ב-'סלט כרוב לבן, חמוציות ושקדים'
סלט כרוב לבן, חמוציות ושקדים
06/10/2013 | 12:35
70
הכנתי את הסלט הזה לאירוע משפחתי לפני כשנה ומאז מבקשים ממני להוסיפו לתפריט בכל ארוחה.
עם הזמן שיניתי ושדרגתי את המתכון ובכל פעם הסלט גורף מחמאות.

מצרכים:
חצי כרוב קצוץ.
חופן חמוציות.
חופן שקדים פרוסים.
שני בצלים ירוקים קצוצים.

לרוטב:
חצי צרור שמיר קצוץ דק.
שתי שיני שום כתושות
רבע כוס שמן זית
מיץ מחצי לימון
שתי כפיות סוכר
כפית רוטב סויה.
מלח - פלפל.

אופן ההכנה:
בקערה גדולה מערבבים את הכרוב עם החמוציות והבצל הירוק,
במחבת יבשה קולים מעט את השקדים ומצרפים אותם לקערה
מערבבים היטב את מצרכי הרוטב ושופכים לקערה. מערבבים

אפשרות לשדרוג : החלפת החמוציות והשקדים בקליפות הדרים ובוטנים מסוכרים.

המתכון המקורי: http://mablogeria.blogspot.co.il/2008/02/blog-post...

לצפיה ב-'כדורי חלבה טבעוניים '
כדורי חלבה טבעוניים
07/10/2013 | 09:26
72
אחד הקינוחים שניסיתי לראשונה בראש השנה - כמה שההכנה פשוטה כך זה יוצא טעים וכן, עם פוטנציאל להתמכרות...
*גם אם אתם לא מחובבי החלבה יש סיכוי טוב שיהיה לכם טעים*

המתכון מהבלוג המקסים של נטלי הולדינג.

מצרכים:
חצי כוס חלבה
חצי כוס טחינה גולמית
חצי כוס סילאן
חצי כוס שמנת סויה (אני השתמשתי בקרם קוקוס)
חבילת פתי בר
הוספתי לתערובת גם קצת קוקוס טחון

את כל המרכיבים מכניסים למעבד מזון עד שמתקבלת עיסה דביקה
מהעיסה יוצרים כדורים (אפשר להרטיב קצת את הידיים כדי שלא יהיה דביק מדי)
ניתן לצפות בקוקוס או שברי אגוזים.
להכניס למקרר לכמה שעות וזהו, מוכן!

לכל האורחים היה טעים ואף אחד לא הבין איך זה טבעוני...

בהצלחה :)
לצפיה ב-'מאפינס תפוחים'
מאפינס תפוחים
07/10/2013 | 10:30
124
הכנו לפני כמה שעות, יצא כל כך טעים!!
וכל כך פשוט להכנה :)

כוס וחצי קמח תופח (או אם אין, קמח רגיל ו2.5-3 כפיות אבקת אפייה)
חצי כוס קוואקר
2 תפוחי עץ מקולפים, מגולענים, ומגורדים גס
חצי כוס שמן (אם יש שמן קוקוס ואוהבים, לדעתי משדרג את הטעם כל כך!)
חצי כוס סוכר חום
חצי כוס חלב (השתמשתי בחלב שקדים)
2 ביצים
חצי כפית תמצית וניל
כפית קינמון (אני השתמשתי בתבלין בשם Pumpkin Pie Spice שכל כך טעים ומקפיץ טעם לכל בר אפשרי בערך...)

לערבב הכל ביחד, 20-25 דק' (שמתי 25 דק ולדעתי אפשר גם קצת פחות) בתנור חום 175 מעלות.
לצפיה ב-'רוצה שיציע לי כבר :('
רוצה שיציע לי כבר :(
04/10/2013 | 18:51
90
2271
הי לכולן (ם), אני קוראת סמויה כאן כבר די הרבה זמן, עוד לפני שהגעתי לגיל שבו מתחתנים בכלל ופשוט נדהמת כל פעם מחדש מכמות הידע והטיפים שיש כאן, אז קודם כל- שאפו!
אז ככה... הנושא של ההודעה מדבר בעד עצמו אבל אני אפרט. אני ובן זוגי יוצאים כבר הרבה מאוד זמן, בקרוב חוגגים ארבע שנים, מתוכם גרים יחד קרוב לשנה....
המשך>>
הי לכולן (ם), אני קוראת סמויה כאן כבר די הרבה זמן, עוד לפני שהגעתי לגיל שבו מתחתנים בכלל ופשוט נדהמת כל פעם מחדש מכמות הידע והטיפים שיש כאן, אז קודם כל- שאפו!
אז ככה... הנושא של ההודעה מדבר בעד עצמו אבל אני אפרט. אני ובן זוגי יוצאים כבר הרבה מאוד זמן, בקרוב חוגגים ארבע שנים, מתוכם גרים יחד קרוב לשנה. שנינו מסיימים השנה את החובות האקדמיים שלנו ועובדים במשרות מכניסות (יחסית...לצערנו עדיין לא ריקי כהן מחדרה). מהרגע שפגשתי אותו, אי שם לפני עשור (כן, היינו גם ידידים טובים לפני) ידעתי שזה האיש שלי (איכס כמה קיטש בשביל הודעה שמטרתה הוצאת קיטור) וכשהתחלנו לצאת יחד זה היה ברור לשנינו שזה הכיוון.
לאחרונה אנחנו (אני) מדברים המון על חתונה. הוא תמיד אומר שהוא לא רואה אחרת בחייו ושאני זה כל מה שהוא יכל לחלום עליו ודיברנו על חתונה חופשי ללא סודות והסתייגויות. אפילו "סגרנו" תאריך למתישהו בחורף הבא והתחלנו לדסקס תוכניות ירח דבש. א-פ-י-ל-ו יש רשימת אורחים!!!! אני לא חוששת שהוא לא יציע, הוא מחכה ששנינו נסיים את הסמסטר (אוףףףףףף שלא יתחיל! כמה נמאס לי מהאקדמיה!) ושיהיה לנו את הראש לזה... משערת שהוא יציע מתישהו אחרי תקופת בחינות החורף אבל אני פשוט מאבדת סבלנות! לפני חודש קרוב-רחוק שלו הציע לזוגתו וזה התחיל אצלי מעין תגובה אלרגית ומאז אני לא נינוחה... מנסה לא לחפור לו ולא לדבר על זה, אבל ככל שאני מנסה לשתוק ככה אני נראית יותר ויותר מוזרה ומלחיצה אותו. בקיצור... כנראה שהשאלה שלי היא איך אני מחזיקה מעמד עד אחרי הבחינות ולא אונסת אותו להציע לי ברגע זה ממש?
(נ.ב- לא רוצה הצעה גרנדיוזית והוא יודע שאין צורך בהפקות. הוא פשוט צריך לשאול ברצינות עם טבעת קטנה ויפה)

תודה! :)
לצפיה ב-'שרשור כללי וכל מיני 04/10'
שרשור כללי וכל מיני 04/10
04/10/2013 | 20:55
39
34
לצפיה ב-'מזג אוויר לפי ימים בשנים האחרונות בישראל'
מזג אוויר לפי ימים בשנים האחרונות בישראל
04/10/2013 | 20:10
1
209

שלום,

בעבר מצאתי באתר israelweather קבצים בהם מפורטות הטמפ' בכל יום בשנה בשנים האחרונות בישראל.

העניין הוא שהאתר הזה הוא הדבר הכי מבולגן שקיים ואחרי שעה של חיפושים אני עדיין לא מוצאת את זה.

מישהו יכול לעזור?

תודה!
לצפיה ב-'אולי ידעו לתת תשובות '
אולי ידעו לתת תשובות
04/10/2013 | 21:03
137
לצפיה ב-'שאלה במתמטיקה'
שאלה במתמטיקה
04/10/2013 | 18:24
1
254

היי,

בן זוגי ואני מנסים לחשב כמה הפסד יהיה לנו בסוף החתונה על בסיס סך ההוצאות וסך ההכנסות מהמתנות של האורחים.

רצינו לשאול כמה עולות פחות או יותר העלויות שמסביב לאולם (די ג'', צלם,איפור, מגנטים..) ובנוסף, מהו צ'ק ממוצע בחתונה כאשר מתחשבים בחברים הכי קרובים וגם בחברים של האחים או הדודים הקמצנים.

תודה רבה
לצפיה ב-'אולי השרשור הזה יעזור לך'
אולי השרשור הזה יעזור לך
04/10/2013 | 18:44
165
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

אם מתכננים נכון את כל הפרמטרים לא חייבים לצאת בהפסד. יש פה המון דוגמאות לאיך אפשר להתחתן במחירים שפויים.
לצפיה ב-'עזרה בנוגע למסיבת רווקות'
עזרה בנוגע למסיבת רווקות
05/10/2013 | 01:10
3
237
חברה הכי טובה שלי מתחתנת והטילה עליי לארגן לה את המסיבת רווקות.
הייתי במסיבות רבות אבל מעולם לא ארגנתי
לא מזמן חברה משותפת שלנו התחתנה והיא ארגנה את המסיבת רווקות
השאלה שלי היא במה צריך לשתף אותה ומה לעשות לבד?
למשל לשאול לגביי רשימת מוזמנות אבל האם גם לשאול לתקציב?
חשבתי על מופע או משהו נחמד שמאפיין מסיבה כזו אבל גם משחקים?
כמה לקחת מכל בחורה בהנחה שזה היה בבית של חברה.
אני חושבת שבתור מישהי שמאורסת והבאה בתור אני צריכה לדעת לארגן מסיבה כזו

תודה מראש
לצפיה ב-'צרור עצות למארגנות'
צרור עצות למארגנות
05/10/2013 | 10:04
180
כתבתי לא מזמן פוסט בבלוג שלי בנושא ארגון המסיבת רווקות- מקווה שיענה על השאלות שלך!
לצפיה ב-'צרור עצות למארגנות'
צרור עצות למארגנות
05/10/2013 | 10:07
67
מצרפת לך קישור לפוסט מפורט שכתבתי בנושא ארגון מסיבת רווקות- מקווה שיענה לך על השאלות.
לצפיה ב-'התובנות שלי'
התובנות שלי
05/10/2013 | 11:05
118
גם אני ארגנתי לראשונה מסיבת רווקות לחברה הכי טובה שלי ממש לא מזמן.
בגלל שהיינו הרבה בנות שחלקן לא קשורות אחת לשנייה כן החלטתי לשלב איזשהי הפעלה. שאלתי את חברה שלי מה היא רוצה ומה היא לא רוצה במסיבה, בגלל שהיא רצתה להיות מעורבת אז היא גם ידעה מה ההפעלה.

דבר ראשון שעשיתי זה לשלוח מייל לכל הבנות על מנת לבדוק מה ההיענות ולפי זה תכננתי את התקציב. חשוב לדעת מי הן הבנות שמגיעות ומה הסטטוס הכלכלי שלהן על מנת לא להעמיס כלכלית יותר מדי.

אצלנו העלות הייתה 150 ש"ח למשתתפת (זה פחות או יותר הסכום הנהוג גם אצלנו וגם אצל חברות אחרות של חברה שלי), בגלל שהיינו 15 בנות יצא סכום יפה מאוד. בתקציב הזה נכנס הכל- ההפעלה, אוכל (אני ארגנתי את כל האוכל), סושי שהזמנו ,שתייה, אלכוהול, חד פעמי ומתנה לכלה. כמובן שניתן להוזיל עלויות אם לא לוקחים הפעלה ואם כל אחת מביאה אוכל.

האם לעשות משחקים תלוי בכמה זמן נמשכת הפעילות, אצלנו היא נמשכה שעה ועשינו עוד כמה משחקים.

בהצלחה!

לצפיה ב-'שאלה: שינוי שם + סטטוס במשרד הפנים'
שאלה: שינוי שם + סטטוס במשרד הפנים
05/10/2013 | 18:34
15
262
אז שנינו חושבים שהגיע הזמן ללכת למשרד הפנים ולשנות את הסטטוס שלנו אחרי כמעט שנה ל- נשואים ...
עד כה התעצלנו ולא חשבנו שזה משהו יותר מדי חשוב כדי לפנות את הבוקר ולהחסיר שעות מהעבודה בשבילו, אבל אנחנו רוצים לסגור את הנושא הזה.

אז פה אני צריכה את עזרתכם:
אמנם זה נושא שמאוד קשה לי איתו, אבל אני שוקלת כבר באותו ביקור במשרד הפנים לשנות גם את שם משפחתי (או יותר נכון - להוסיף את שלו לשלי).
אני עדיין מנסה לשכנע אותו שנבחר שם משפחה חדש ששנינו נאהב ונתחבר אליו, אבל הוא פשוט אנטי ואני לא רואה איזו נקודת שבירה באופק

אם אני מוסיפה את השם שלו לשלי (שזה בעצם שינוי שם לכל דבר),
מה עוד עליי לשנות באותו רגע ? מה עליי להביא איתי ?
אם אני משנה את השם בת.ז, זה אומר שעליי לשנות גם בדרכון - האם אני מקבלת דרכון חדש או רק מדבקה עם שינוי שם ?
ומה קורה לויזה במקרה הזה ? (ממש לא בא לי להוציא ויזה חדשה לפני שפג התוקף שלה, ויש עוד כמה שנים).
ובנוסף , מה עושים עם רישיון הנהיגה במצב הזה ?
(יש עוד דברים שצריך לשנות שפרחו מזכרוני בזה הרגע?)

תודה לכל העונים והעונות...
לצפיה ב-'מוסיפה שאלות'
מוסיפה שאלות
05/10/2013 | 18:50
1
153
האם אני צריכה ללכת למשרד הפנים בו אני רשומה או אפשר בכל סניף של משרד הפנים?

כמובן אשמח לשמוע תשובות לכל השאלות שמיצי שאלה...
לצפיה ב-'מצטרפת גם...'
מצטרפת גם...
05/10/2013 | 19:06
49
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
05/10/2013 | 21:06
5
192
1. מנפיקים לך ת.ז. חדשה במקום עם השם החדש.
2. תביאי איתך את הדרכון. יוסיפו לך מדבקה שמפנה לעמוד בדרכון, ובו הפרטים החדשים.
3. הויזה נשארת בתוקף. גם אם נניח תוציאי דרכון חדש בעוד שנה, אז פשוט צריכה להביא איתך את הדרכון הישן ולהראות את הויזה. היא כאילו מסמך בפני עצמו שבמקרה דבוק לך בדרכון...
4. רישיון נהיגה ישתנה כאשר הוא יתחדש לבד (כלומר, כשהנוכחי יפוג תוקף, תקבלי רישיון עם הפרטים כפי שהם רשומים במשרד הפנים)
לצפיה ב-'תודה !! '
תודה !!
06/10/2013 | 09:04
28
לצפיה ב-'מעולה את! '
מעולה את!
07/10/2013 | 00:39
3
81
ענית לי גם באותה הזדמנות על כמה שאלות שהטרידו אותי
שתיים במחיר אחת
לצפיה ב-'לאן נעלמת?'
לאן נעלמת?
07/10/2013 | 01:10
2
67
עכשיו היה הטיול הארוך לצד השני של האוקיינוס?
לצפיה ב-'כן, היינו בארה"ב בירח דבש '
כן, היינו בארה"ב בירח דבש
07/10/2013 | 10:17
1
67
חזרנו לפני שבוע

אוף.... בא לי לנסוע שוב!
לצפיה ב-'ברוכה השבה!!!!!! '
ברוכה השבה!!!!!!
07/10/2013 | 11:48
44
חודש בארה"ב = חלום!!!! איזה כיף!
לצפיה ב-'ועוד באותו נושא- האם במשרד הפנים הם "פתוחים"'
ועוד באותו נושא- האם במשרד הפנים הם "פתוחים"
05/10/2013 | 22:05
6
205
לאופציה של שני שמות משפחה בשני הפורמטים הבאים -
שם משפחה א'-שם משפה ב' (נניח לוי-כהן)
וגם לסוגריים לוי (כהן) ?

תודה
לצפיה ב-'אין אפשרות למקף בין השמות'
אין אפשרות למקף בין השמות
05/10/2013 | 22:34
5
169
כך לפחות אמרה לי הפקידה לפני שנה.
את הסוגריים ראיתי היום בדרכון של חברה, אבל נראה לי שהיא לא שמרה על שם נעוריה כשם רשמי (נראה לי שזה רפרנס עבור הדרכון הקודם)
לצפיה ב-'מאת אומרת שאי אפשר מקף? אז הם באים פשוט'
מאת אומרת שאי אפשר מקף? אז הם באים פשוט
05/10/2013 | 23:07
4
138
אחד אחרי השני? (ללא המקף?)
לצפיה ב-'כן, אחד אחרי השני ללא מקף'
כן, אחד אחרי השני ללא מקף
06/10/2013 | 00:06
1
30
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
06/10/2013 | 08:54
20
לצפיה ב-'כשאנחנו שינינו שם במשרד הפנים'
כשאנחנו שינינו שם במשרד הפנים
06/10/2013 | 22:18
1
109
הפקידה אמרה שהיא יכולה לרשום עם מקף ביניהם, אבל זה מאוד מאוד לא מומלץ כי "עושים עם זה המון בעיות בחו"ל".
אז ויתרנו (למרות שזה נראה לי מצחיק בלי, ובכל מקום אחר אני כותבת עם המקף)
לצפיה ב-'לי דווקא היעדר המקף'
לי דווקא היעדר המקף
07/10/2013 | 22:52
32
עשה בעיות בחו"ל
רשות המיסים האמריקאית החליטה שבגלל שאין מקף אז שם המשפחה שבאתי איתו מהבית הוא כנראה שמי האמצעי (וזה שם משפחה רוסי ארוך שממש לא הגיוני בתור שם פרטי) ואילו שם המשפחה שקיבלתי מהבחור הוא שם המשפחה היחיד. כן, החזרי המס שלי הגיעו כעבור נצח השנה... you just can't win.
לצפיה ב-' הכינו את הממחטות, כמה התרגשתי...'
הכינו את הממחטות, כמה התרגשתי...
06/10/2013 | 15:14
265
וואו, כמה זמן לא בכיתי ככה.

מתוך אתר הפטריה:

פרד אוונס, 60, נשוי באושר ואב לשלוש בנות, הצליח להתאושש מניתוח השתלת ריאות שעבר לאחרונה, אך לרוע מזלו התבשר כי חלה במלנומה, סרטן קטלני שהותיר לו כמה חודשים ספורים בלבד לחיות. משאלת ליבו הגדולה ביותר של פרד הייתה ללוות את שתי בנותיו שעדין לא התחתנו אל החופה, אך במצב החדש, ספק רב אם הזמן היה מאפשר לו לעשות זאת, לאור העובדה כי בנותיו עדין לא קרובות להינשא.

בשיתוף עם ארגון Fotolanthropy, ארגון ללא מטרת רווח שמטרתו לשתף סיפורים מעוררי השראה, החליט פרד להפתיע את בנותיו ואת אשתו במחווה מרגשת. הארגון פנה לשני צלמים מקצועיים שהסכימו להתנדב לפרויקט, וביחד איתם הפתיע פרד את בנותיו.
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'שאלה טכנית-איך שומרים קובץ קרדטים מסויים,כולל'
שאלה טכנית-איך שומרים קובץ קרדטים מסויים,כולל
06/10/2013 | 08:15
2
158
כל השירשור?

תודה,
שבוע טוב
לצפיה ב-'אפשר לשמור קישור לשרשור '
אפשר לשמור קישור לשרשור
07/10/2013 | 01:12
1
58
או להודעה.
לוחצים על העיגול הכתום/כחול שמימין ההודעה הראשונה בשרשור (או להודעה אותה רוצים לשמור)
ואז השרשור נפתח בחלון חדש. מעתיקים משורת הכתובת את הקישור בעזרת העתק ומדביקים איפה שרוצים. או שפשוט שומרים במועדפים.
לצפיה ב-'אפשר גם'
אפשר גם
07/10/2013 | 05:10
47
ללחוץ במקש ימני של העכבר על העיגול של ההודעה ונפתח חלון קן. לוחצים על האפשרות הרצויה (שמירה) ואז מדביקים לאן שרוצים.... פשוט בלי לפתוח חלון ולצאת מהעמוד הראשי
לצפיה ב-'פורום הומלנד נפתח מחדש'
|*|פורום הומלנד נפתח מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
06/10/2013 | 17:15
24
אנו שמחים לבשר על פתיחתו מחדש של פורום הומלנד לרגל העונה החדשה של הסדרה עטורת הפרסים.
אם גם אתם עוקבים באדיקות אחרי הסדרה עוצרת הנשימה, זה בדיוק המקום בשבילכם. אם עד היום לא יצא לכם לצפות בה, אז אף פעם לא מאוחר להתחיל.
אז קדימה, למה אתם מחכים, קרי וברודי כבר מחכים לכם|!|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'לימוזינה לאירועים'
לימוזינה לאירועים
06/10/2013 | 19:31
1
97
יש למישהו המלצה?
לצפיה ב-'לא המלצה כי לא בדקתי'
לא המלצה כי לא בדקתי
06/10/2013 | 19:54
101
אבל אולי זה יעזור במחיר
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'מיט4מיט חזר לתפקד..'
מיט4מיט חזר לתפקד..
05/10/2013 | 22:44
1
262
הידעתן?
לצפיה ב-'גם אני ראיתי!'
גם אני ראיתי!
06/10/2013 | 08:33
199
אבל חשבתי שסתם היה לי מזל...
איזה כיף, עוד מקום לבזבז בו את הזמן
(באמת לא הייתי כ"כ מרוצה מהתחליף שלו (האתר רמקול).
לצפיה ב-'יריד החתונות'
יריד החתונות
07/10/2013 | 20:37
50
שמעתי שמדי פעם מתקיים יריד חתונות בגני התערוכה שבו מגיעים המון ספקים מכל התחומים בנושא החתונה.
אני מנסה למצוא אינפורמציה מתי זה מתקיים אך לא מצליח . (ניסיתי באתר של גני תערוכה) .
יש לכם מושג מתי בפעם הבאה יש?
לצפיה ב-'טוב, הגעתי במקרה, והתמכרתי'
טוב, הגעתי במקרה, והתמכרתי
09/10/2013 | 00:42
1
113
אני במשך יותר משעה עברתי על הפורום,
עזבו את זה שאני אובססיבית לחתונות (ולעיצובים מגניבים ותמיד חושבת איך אעצב את חתונתי..),
הפורום מסודר בצורה מאוד מובנת ויפה, התמונות שהבחורות פה העלו מהחתונות שלהן פשוט מטורפות!
יש פה מלא מלא המלצות מגניבות ובחורה שמגיעה לכאן ואומרת "אני רוצה להתחתן, תעזרו לי"- אכן הגיעה למקום הנכון.
בקיצור, באתי, ואני מתכוונת להשאר (אפילו שלצערי חתונה תהיה בעוד שנתיים-שלוש במקרה הטוב.. :P)

שבוע טוב
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
09/10/2013 | 06:59
124
אנחנו אוהבים מתמכרים חדשים בפורום.
מקווה שיהיה לך מעניין איתנו (-:
לצפיה ב-'מותר לעשות קרדיטים רק של תמונות?'
מותר לעשות קרדיטים רק של תמונות?
2
153
ואולי גם קצת כיתוב כי אני ממש רוצה לשתף אבל קצת קשה לי לכתוב הרבה כרגע?....
לצפיה ב-'תראי יש פה נהלים די נוקשים בנושאים האלו..'
תראי יש פה נהלים די נוקשים בנושאים האלו..
08/10/2013 | 22:18
1
177
אבל את כלה/תהיי כלה/היית כלה/עברת ליד כלה או מישהי שעברה ליד כלה - אז (תופים.........) תעשי מה שבא לך! רק היום, ורק עד סוף השנה.

ואל תחששי מקצת כיתוב,
דברים טובים באים במנות קטנות.
ועם תמונות.

ואז הרבה חפירות.

ופרגונים.

ושאלות.

ואז איזה פתיחת דיון צדדי של בנות על משהו מעצבן שרק אתן רואות.

קיצר לשאלתך - מותר.
לצפיה ב-''
09/10/2013 | 00:55
64
אהבתי את הטאצ' הגברי שהתווסף לפורום כשלא הייתי כאן (מי אמר ירח הדבש בארה"ב חלף ולא שמע אותי מתבכיינת? )
אתה, יוסי ואפילו הבחור שמחטט באף. כיף!

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום הסרת שיער
לכל שאלה בנושא הסרת שיער
חברת
חברת "קראפן"
חופה באהבה
חופה באהבה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה