לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום חתונות

מזל טויב וסימן טויב ! בפורום זה תמצאו מידע על חתונות, ספקים, שירותים, המלצות , דיס-המלצות ושאר ירקות! והכל ממתחתנים למתחתנים בלבד! 
הכללים בפורום לא מעוניינים בטרוליזם,עבריינות מקלדת והודעות פרסום  למיניהן
נא לשמור על תרבות דיון נאותה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חתונות

מזל טויב וסימן טויב ! בפורום זה תמצאו מידע על חתונות, ספקים, שירותים, המלצות , דיס-המלצות ושאר ירקות! והכל ממתחתנים למתחתנים בלבד! 
הכללים בפורום לא מעוניינים בטרוליזם,עבריינות מקלדת והודעות פרסום  למיניהן
נא לשמור על תרבות דיון נאותה! 

לצפיה ב-'איפור, שיער וטיפוח 02/12'
איפור, שיער וטיפוח 02/12
02/12/2013 | 21:41
9
44
לצפיה ב-'איפור ושיער בסטודיו'
איפור ושיער בסטודיו
02/12/2013 | 12:42
3
218
הפורום הזה עזר לי למצוא דיג'יי, אני פונה אליכם עכשיו עם המלצות לאיפור/שיער.
אני מחפשת מישהו/צמד שעושים איפור ושיער בסטודיו משלהם, שבו אוכל בין היתר גם להתארגן (אני אוספת את השמלה לפני). לכן חשוב לי שזה יהיה מקום נעים ומכיל, שיוכל לארח גם מלוות ולפנות את הזמן לעזור לי להתלבש.
מיקום - תל אביב עד אשדוד. תקציב - עד 2500 ש"ח לשניהם, כולל ניסיון.

תודה וחג אורים שמח
לצפיה ב-'עבר קצת זמן אז אני לא בטוחה שהמחיר אקטואלי.. '
עבר קצת זמן אז אני לא בטוחה שהמחיר אקטואלי..
02/12/2013 | 22:01
2
193
אבל אני עשיתי איפור ושיער אצל טלי פאוור ושגיא דהרי, והתארגנתי בסטודיו שלהם בבן יהודה בת"א וזה עמד בתקציב שכתבת.
יש מצב טוב שבינתיים המחירים עלו, סגרתי איתם לפני כמעט שנתיים..
אבל אני ממליצה עליהם מכל הלב, לטעמי הם הצוות הכי מוכשר שיש בתחום הזה ובנוסף הם פשוט מקסימים.  לכן הייתי מרימה טלפון לברר מחירים.
קחי בחשבון שאין איפור נסיון ושתסרוקת נסיון עושים כחודש לפני החתונה כשכבר יש שמלה, תכשיטים וכיוון כללי.
הסטודיו שלהם מהמם ומצטלם מאוד יפה ויש אווירה כייפית וחגיגית לאורך כל ההתארגנות.

עוד זוג שמוכר פה בפורום זו המאפרת יעל דרוקמן שעובדת עם מעצב השיער רואי דניאל ואפשר להתארגן בסטודיו שלו בנווה צדק.
אני לא יודעת מה המחירים שלהם (רק שהם בסקאלה הגבוהה יחסית), אבל נראה לי ש2500 אמור להספיק..
תיכף יגיעו בנות שעשו אצלם (nooki80, arapax, מנגו חצוף ויש עוד רבות) וידעו להמליץ בפירוט ולהגיד האם הייתי בכיוון מבחינת המחיר.

יש גם אופציה של ספקים יותר זולים, שיבואו אלייך לחדר במלון ואז יש מקום יפה ומרווח להתארגן ולהצטלם - תלוי כמובן מתי אתם מתחתנים, אבל יש מצב שביחד זה לא יעלה יותר מ2500.
אני לא יודעת להמליץ לך, כי לא בדקתי אף אחד מעבר לטלי ושגיא, אבל אני בטוחה שיהיו פה בנות שיוכלו להמליץ על איפור שיער באיזור 1500 ש"ח.
לצפיה ב-'אני לקחתי רק את יעל'
אני לקחתי רק את יעל
03/12/2013 | 21:18
1
134
כי רציתי להתארגן בבית ורואי עובד רק בסטודיו שלו, אבל נכון ללפני שלוש שנים(!) הדיל של יעל עם רואי השאיר מרווח בטחון לעליית המחירים לעומת הסכום שצויין. אולי מנגו באמת תדע יותר.
מה שכן, אני ויתרתי על הנסיון. אני חושבת שזה היה בתוספת של כ- 200 ש"ח, לפחות בזמנו.

על יעל אני יכולה להמליץ בחום, אפשר לקרוא פירוט בקרדיטים שלי בחתימה למטה
לצפיה ב-'יעל דרוקמן ורואי דניאל'
יעל דרוקמן ורואי דניאל
04/12/2013 | 11:00
123
עלו לפני שנתיים (בסוף דצמבר) ביחד פחות מ- 2000 ש"ח.
ללא איפור נסיון אבל עם סוג של הדמיה איך תהיה התסרוקת (וכמובן שברגע האמת זה השתנה והותאם לשמלה).
מנגו התחתנה לפני חצי שנה בערך - תוכל לתת לך הערכת מחיר מדוייקת יותר, אבל בכל אופן, הכי טוב להתקשר ולשאול

ממליצה בחום רב על שניהם, ובמיוחד על יעל, שקיבלה אותי עם עור פנים מגורה ואדום והפכה אותי מעגבניה ליצור הזוהר והנאה (ואם היית יודעת מה צריך לקרות כדי שאוכל לומר זאת על עצמי... ) שהייתי בערב החתונה.

לצפיה ב-'חייבת הסבר'
חייבת הסבר
06/12/2013 | 15:55
4
96
אולי אני מפספסת משהו, אבל לא ניתקלתי במחירים האלה לאיפור שיער. דיברתי עם הספר שלי, אמר שתסרוקת תעלה 300 ש"ח, המאפרת אמרה שאיפור עוד 300-400 ש"ח.

על מה משלמים 2000 ש"ח?
לצפיה ב-'על זה שאת כלה בעיקר...'
על זה שאת כלה בעיקר...
06/12/2013 | 16:11
83
חשוב גם כמובן להשקיע בחומרים ככה שהאיפור והשיער יחזיקו מעמד כל היום, אבל כמו שבהרבה מקרים שמלה עולה יותר רק כי היא לבנה, זה כנראה אותו סיפור גם כאן.
לצפיה ב-'כי אפשר'
כי אפשר
06/12/2013 | 23:59
2
62
המחירים נקבעים בשיטת המצליח. אם אנשים משלמים סכומים כאלה אז למה לא לגבות את זה?
הייתי בהלם כשבאתי לשאול לגבי זר כלה והמוכרת אומרת לי שזה עולה 250.
אה ואם אני רוצה קישוט לרכב זה עוד 250 שקל! אנחנו מדברים על סרטים שעולים במקרה הטוב 20 שקל. אולי פחות מזה.
בקיצור מצאתי חנות אחרת ששם המוכרת אמרה שאפשר גם לעשות זר כלה ב-100 שקל משהו יחסית פשוט וזה גם מה שאני מחפשת.
את האוטו כבר נקשט לבד.
ולגבי האיפור שיער כן אלו המחירים לצערי, אני עושה אצל מישהי שיחסית חדשה בתחום ולוקחת 1500 שזה גם לא זול לדעתי. אבל כמובן היה את יום הנסיון שהוא חשוב להתרשמות ויותר חשוב מזה זאת הכימיה עם האנשים שילוו אותנו ביום הזה.
באופן כללי בארץ כל דבר שמתקשר לחתונה מיד מכפיל את מחירו פי 3 בערך... כי ככה. זה מבאס וזה לא הוגן אבל זה המצב. אני יכולה להגיד שכל ספק שדיברנו איתו נהלנו איתו משא ומתן לגבי המחיר ואם הוא לא התאים מיד חתכנו. צריך לדעת קודם כל מה הגבולות שלנו... כי אפשר לעשות חתונה גם במליון שקל... אבל השאלה איך מסתדרים ביום למחרת?
לצפיה ב-'פערים הזויים'
פערים הזויים
07/12/2013 | 00:04
1
47
אני בהחלט מודעת לכך שבשוק הזה הכל יקר פי כמה וכמה אבל ספציפית באיפור ובשיער אני נתקלת בפערים שאני לא מצליחה להבין אותם.

זה גורם לי לדאוג שאולי אני מפספסת משהו.
לצפיה ב-'יתכן והספקים שפנית אליהם לא "מתמחים" בכלות...'
יתכן והספקים שפנית אליהם לא "מתמחים" בכלות...
07/12/2013 | 10:40
42
"התמחות" (ובכוונה אני שמה מרכאות) בשני מישורים:
1- הם ספקים שעובדים לרב בתסרוקות/איפור ערב רגילים לא של כלות ולכן נותנים תמחור דומה גם לכלות
2- יתכן (קחי בערבון מוגבל) שהעבודה שלהם פחות עמידה והחומרים בהם הם משתמשים פחות איכותיים.

שווה לבדוק עם הספקים האלה כבר עבדו עם כלות ולשמוע חוו"ד לגבי עמידות ואיכות האיפור/שיער- האם החזיק כל הערב, האם נמרח, התפרק וכו'.

בכל אופן, אם התגובות טובות, אז שתפי את בנות הפורום בשמות הספקים
לצפיה ב-'חתונה הפוכה?!'
חתונה הפוכה?!
02/12/2013 | 08:51
12
583
הסיפור הוא כזה -

החתונה היא בסוף החודש,
נפגשנו עם מנהל האירוע, ולאור כמות המוזמנים שהתנפחה לה (בסביבות 300 מוזמנים, כשבכלל חשבנו שזו תהיה חתונה של 200 איש... אנחנו מניחים ומקווים שיגיעו 250 ומטה),
הוא ממליץ על חתונה הפוכה.

הוא מסביר את זה כך:
לדבריו, אם נעשה חתונה רגילה, אז אחרי החופה, שתתחיל בסביבות 21:00, כולם יגשו למזנונים ויווצרו תורים ארוכים.

הוא ממליץ, כדי להמנע מהתורים, לעשות חתונה הפוכה.

למי שלא מכיר, הרעיון הוא כזה:

קבלת פנים ב19:30 - מנות מסתובבות
בסביבות 20:00 - 20:30 - המשך קבלת הפנים: מנות מסתובבות + פתיחת מזנונים של מנות עיקריות
אוכלים אוכלים אוכלים
בסביבות 21:15 סוגרים מזנונים
21:30 - חופה
מיד אחרי החופה, המזנונים של העיקריות נפתחים שוב, וכמובן שמתחילים הריקודים
אני צריכה לבדוק תוך כמה זמן יוצאות המנות האחרונות, אבל אני מניחה שזה יקח בערך חצי שעה מפתיחת המזנונים בפעם השניה.
וכרגיל, בסביבות חצות, יצאו מנצ'יז.

אני מתלבטת.
מצד אחד - נראה לי נכון ללכת עם מה שהאולם מציע.
אם לפי הניסיון שלהם, יש תורים בחתונה רגילה עם כזו כמות (המקום מותאם לחתונות קטנות), אני מרגישה שאני צריכה לסמוך עליהם.
מצד שני - אבוי!! ההזמנות!!
בהזמנות, שכבר הודפסו ונשלחו, נכתב:
קבלת פנים 19:30
חופה 20:30
(ותכלס, ממש קשה לי עם זה שכתבתי דבר אחד בהזמנה, ויהיה משהו אחר לגמרי...)

פיתרון אחד שחשבנו עליו הוא שבזמן שנעשה אישורי הגעה, נגיד לכל מי שיאושר דרך החברה (ז"א, לא כולל את מי שכבר כתב לנו שהוא מגיע, אלא רק הנותרים. בטח יהיה מדובר בערך בחצי מכמות המוזמנים) שמדובר בחתונה הפוכה.
חוץ מזה, הסדרנית בכניסה גם תודיע שמדובר בחתונה הפוכה,
ואני גם מתכננת להכין תוכניה ולהניח על כל שולחן, וגם בכניסה, בעיקר כדי שאנשים לא יחשבו שהחופה חותמת את זמן האוכל וסתם יבלסו (ז"א - שיהיה ברור שהמזנונים נפתחים שוב אחרי החופה).

החששות שלי -
מקרה 1 - אנשים שהגיעו בסביבות 20:45, לוקחים אוכל והחופה קוטעת להם את המנה.
מקרה 2 - אנשים מאוד עמוסים שרק רצו לכבד אותנו בחופה, מצפים שהיא תתחיל ב21:00 (נו, החוק הלא כתוב הזה, שהחופה מתאחרת בחצי שעה ממה שכתוב בהזמנה), ומתעכבים בגלל זה.
מקרה 3 - אנשים שלא קוראים את התוכניה ובטוחים שהזמן היחידי שלהם לאכול הוא לפני החופה. בולסים ובוסלים, מתעצבנים ורק אז מגלים שהיה להם עוד זמן לאכול, אחרי החופה.
מקרה 4 - דודות שמתעצבנות בגלל שהחתונה היא לא לפי הסדר שהן רגילות אליה.
מקרה 5 - אורחים שלא מבינים מה קורה פה.

אשמח לעצות,
בעיקר אם יצא לכם להיות בחתונות הפוכות כאורחים - ואולי אפילו כאלו שלא ידעו שהגיעו לחתונה הפוכה!

לצפיה ב-'מקווה שאצליח לעשות לך קצת סדר'
מקווה שאצליח לעשות לך קצת סדר
02/12/2013 | 09:35
1
362
אני התחתנתי בחתונה הפוכה מאותה סיבה כמוך, כדי שלא יווצרו תורים במזנונים. בדיעבד הסתבר לי שזו הייתה הדרך הכי נכונה עבורי לאירוע כזה.

חתונה הפוכה מעולה לאווירה, למינגל שהאורחים עושים ובעיקר מאפשר למבוגרים שפחות בקטע של ריקודים ובלגן לחתוך אחרי הקינוחים ובשעה סבירה.

לגבי החששות שלך:

אנחנו אמנם ציינו כי מדובר בחתונה הפוכה בהזמנה אך מנסיון שלי, המון אורחים לא שמו לב לזה בכלל (למרות שנכתב בפירוש שארוחת הערב תוגש לפני החופה)
ולמרות שזה מפריע שכתבת משהו אחר בהזמנה, מעט מאוד אנשים ישימו לב ויזכרו את זה במועד האירוע.

לגבי התרחישים.
1 - החופה אמורה להתחיל רק ב-21:30 כך שגם מי שיבוא ב20:45 יספיק ליהנות מהאוכל ומהאווירה. מניסיון, אצלנו מנהל האירוע חיכה עד שיגיעו 80 אחוז לפחות מאלו שאישרו הגעה לפני שהחופה החלה ובאמת אף אחד לא פספס אותה. וזה תכלס החלק הכי מהותי.

2 - אצלנו יש חלק דתי והם ביקשו להגיע רק לחופה וממה שהבנתי היה להם יותר נוח שהיא התקיימה ב-21:30 כי הם לא נתקעו בפקקים.

3 - אנשים שיתעצבנו, הם כאלה שהיו מתעצבנים בכל מקרה. בכל זאת, אי אפשר לרצות את כולם. אז אחד יתעצבן שאכל מהר מדי ואחר יתעצבן שפספס את הראשונות והשלישי יתעצבן כי המוזיקה רועשת. זה לא צריך להיות שיקול מרכזי, וודאי אם המזנון נותר פתוח בחצי שעה שעה אחרי החופה.

4 - אצלנו הדודות היו מאוד מרוצות מהסידור הזה, בעיקר כי הן לא היו בלחץ של זמנים שכל רגע הצעירים יברחו לרחבה.

5 - האורחים הבינו מהר מאוד שמדובר בחתונה הפוכה. כשמדובר בחתונה רגילה, האורחים מתנפלים על הראשונות ומגיעים לחופה כשבקושי הספיקו לאכול, לשתות ולומר שלום. בחתונה הפוכה יש זמן לכל אלה ולכן התחושה היא יותר רגועה. מה גם שבחתונה הפוכה החופה היא ממש השואו האמיתי.

אני חושבת שאם את מודיעה באישורי ההגעה על השינוי, הכל יהיה בסדר. המצב הבעייתי הוא מצב הופכי, שקובעים חתונה הפוכה ובסוף הופכים אותה לרגילה.

מקווה שעזרתי
לצפיה ב-'אנ י מסכימה ומוסיפה:'
אנ י מסכימה ומוסיפה:
02/12/2013 | 10:32
196
קודם כל אם יש לך אמון במקום ובאשנים שמולם את עובדת לכי על זה! תמיד אני אומרת ללקוחות שלי וגם למי שסתם מדבר איתי על ספקים- הדבר הכי חשוב הוא שתיהייה לכולם התחושה שטובת האירוע נמצאת בראש!! ואני מאמינה שלמנהל האירוע זה חשוב שהאירוע יהיה מוצלח ולכן הוא ממליץ להמנע מתורים.

בהגשת מזנונים תמייייייד יהייו תורים- בשביל שלא יהייו תורים צריך לשים ל250 איש 250 מזנונים- ושלא יגידו לכם אחרת (בתור מי שעבדה שנים בקייטרינג של מזנונים)

אכן חתונה הפוכה מקלה על כל העניין של התורים ומאפשרת לאנשים להנות מהאוכל בלי תחושה שצריך למהר ולאכול.

אל תחששי מתגובות האורחים כמו שנאמר כאן לפני אי אפשר לרצות את כולם! אני מבטיחה לך שבהגשת מזנונים- חתונה הפוכה היא הרגועה והנעימה ביותר!

אגב, וודאי שיש אוכל לאורך כל האירוע! כלומר אחרי החופה ייתכן כי הם יצמצמו מזנונים כי הרוב כבר אכלו ואי אפשר להחזיק מזנונים שלמים כל הערב אבל זה היתרון של מזנונים, כל אחד אוכל מתי שבא לו, מה שבא לו וכמה שבא לו... תבקשי את זה- מזנון אחד פתוח כל הערב.

אני בטוחה שיהייה לך כיף כך או כך והכל ייסתדר באופן טבעי אם תעדכני אנשים או לא...

תהני!
לצפיה ב-'אני אישית פחות אוהבת חתונות הפוכות'
אני אישית פחות אוהבת חתונות הפוכות
02/12/2013 | 10:35
2
334
לדעתי יש אופציה אחרת שתהיה פתרון לעומס על המזנונים:

אחרי החופה לפתוח את המזנונים ובזמן הזה לבקש מהדיג'יי שכשאתם נכנסים לאולם עושים ריקודים של 15 דק'- 20 דק'.
מה שקורה זה שהאורחים המבוגרים ומי שרוצה הולך לאכול בזמן הזה.
מי שרוצה לשמוח איתכם ולרקוד- בא לרקוד אתכם ואחרי זה יאכל.
זה מה שעשינו אצלנו וזה עבד ממש בהצלחה. אני זוכרת שבזמן הריקודים ראיתי שהרבה מבוגרים כבר אוכלים, והצעירים רקדו איתנו ואחרי זה אכלו.

ככה לא תצטרכי לשנות את ההזמנה.
אבל כמובן שתעשו מה שאתם הכי מעדיפים ומה שנראה לך הכי טוב בשבילכם!
לצפיה ב-'גם אנחנו עשינו ככה והיה מצוין '
גם אנחנו עשינו ככה והיה מצוין
02/12/2013 | 17:18
190
אצלנו, אחרי החופה אנשים הלכו להתיישב, מנהל האירוע והנציג שלנו וידאו שלכולם יש מקום לשבת. אחרי שראו שכולם יושבים אנחנו נכנסנו (הרעיון הוא שאם היינו נכנסים לאולם לפני שכולם היו יושבים אנשים היו קמים אלינו ואז היה קשה לבדוק את נושא ההושבה). אחרי שנכנסנו היו 15-20 דקות ריקודים ובמקביל המזנונים נפתחו. האנשים המבוגרים שלא רוקדים הלכו לקחת אוכל בזמן הזה וכשנגמרו הריקודים כל מי שהיה ברחבה הלך לקחת אוכל גם כן.
בסרט של החתונה רואים שלא היו תורים וגם חברים אמרו שהיה ממש אחלה ולא היה תור.

כמות המוזמנים שלנו היו 300 איש.
מה שכן, היו מספיק עמדות של מזנונים - אני לא זוכרת לפי איזה מפתח אבל אם מספר המוזמנים גדל המקום אמור להוסיף עמדה נוספת שאפשר לקחת ממנה אוכל.
לצפיה ב-'גם אצלנו יהיו ריקודים אחרי החופה'
גם אצלנו יהיו ריקודים אחרי החופה
08/12/2013 | 12:48
25
הייתי לאחרונה בשתי חתונות- באחת לא היו ריקודים אחרי החופה, היה מעט תור אבל זה לא מקדונלדס בחופש חנוכה! כל האורחים נימוסיים ואף אחד לא נדחף
בשנייה- הלכנו אחרי החופה ל25 דקות בערך של ריקודים (ובהחלט שמתי לב שהמבוגרים הולכים למזנונים בינתיים). אחרי הריקודים הלכנו לאכול בלי תור בכלל.
נראה לי שזו דרך טובה להימנע מהתור אם יש מעט עמדות...
לצפיה ב-'קשה לי להתייחס לכל המקרים שציינת'
קשה לי להתייחס לכל המקרים שציינת
02/12/2013 | 12:22
196
אז רק אגיד שאנחנו גם התחתנו בחתונה הפוכה וגם היינו אורחים בחתונה הפוכה (שכל-כך נהנינו בה שבעקבותיה החלטנו גם ללכת על זה) ובעיני זה מושלם לערוך את החתונה באופן הזה.
לדעתי דבר ראשון צריך לצאת מנק' הנחה שלאנשים ת-מ-י-ד יהיה מה לומר. ברגע שביססנו את זה, הרבה יותר קל להתנהל בתוך זה ולהחליט למה בוחרים להתייחס וממה בוחרים להתעלם.

חתונה הפוכה קונספט שעדיין לא מספיק מוכר (וחבל), וגם אם תכתבו את זה בהזמנה וגם אם לא - תתקלו בהרמות גבה.
אצלנו היה ברור מאוד, כתבנו את הלו"ז המפורט והוספנו שורה שאומרת שארוחת הערב תהיה לפני החופה ומומלץ להגיע הזמן ועדיין כשחילקנו את ההזמנות אנשים הביטו בנו במבטים תמהים.
בסופו של דבר החתונה הייתה מוצלחת וגם אלה שלא הבינו בהתחלה (ואפילו התנגדו, מצד המשפחה) מאוד נהנו ופרגנו על הבחירה הלא-שגרתית.
בעיני (המשוחדות) זה קונספט פשוט מנצח.

אין לי פתרונות להציע בגזרת ה"איך להודיע למוזמנים" למעט מה שכבר הצעת. לגבי התמודדות עם ההתפתחויות - אפשר לדעתי לדאוג לכך שתהיינה דיילות שיידעו את האורחים לגבי מקרים 1+3+5 ולגבי היתר - הם יתמודדו :)
לצפיה ב-'גם אני לא מתחברת לקונספט הזה. '
גם אני לא מתחברת לקונספט הזה.
02/12/2013 | 12:41
199
קודם כל הפתרון העיקרי להקל על העומס של המזנונים הוא פשוט לשים יותר מזנונים, זה מאוד פשוט..
מן הסתם שהאינטרס של המקום זה לא להציע את זה ולדחוף לכיוון של חתונה הפוכה -
בצורה הזו יש מעט מנות בקבלת הפנים (אם בכלל) ואז הוא לא צריך לפתוח יותר מזנונים, כי האנשים מגיעים בהדרגה.

לכן הייתי דורשת להוסיף מזנונים ואז אין שום התלבטות. 300 אורחים זה ממש לא כמות היסטרית שקשה להיערך אליה, גם אם הם בד"כ רגילים לפחות אורחים.

אפשרות נוספת, אם זה באמת "גדול" על האולם, זה כמו שהציעה ray of light - להתחיל עם קצת ריקודים, מה שמושך את הצעירים ומדרג את הנהירה למזנונים.
אני באופן אישי לא מתה על זה, כי תמיד זה מרגיש לי שהצעירים מהווים צוות בידור וזה מאוד ברור מהי המטרה של המעט ריקודים האלו.
אבל עדיין - אם אי אפשר להוסיף עמדות, הייתי הולכת על זה, לפני חתונה הפוכה.

עוד סיבה שאנחנו פחות מחבבים בגללה חתונות הפוכות (מעבר למיעוט האוכל בקבלת הפנים, שבתכלס זה החלק הכי טעים) -
כשקודם אוכלים ואז יש חופה הריקודים מתחילים מאוחר , במיוחד אם יש חלק אומנותי.
האוכל בינתיים "מתיישב" לנו בבטן, השפעת האלכוהול קצת חולפת ויחד איתם החשק לקום לרקוד..  ולפעמים זה גורם לחתונה להתרומם פחות.
וזה עוד יותר נכון לטעמי אצל אלו שמראש לא מתים על הריקודים אבל יש חתונות שמצליחות לסחוב אותם לרחבה.

כמובן שהנושא שאנשים לא מודעים לכך שזו חתונה הפוכה יגרום ללו"ז להתאחר. יגיעו כמו שמגיעים באיחור (עם ישראל, אנחנו מאחרים כרונים)
ואז העמדות כבר יהיו פתוחות מלא זמן והאוכל יעמוד יותר זמן.
אם כבר אתם מחליטים ללכת על זה - לדעתי תעדכנו את כל האורחים בזמן אישורי ההגעה, שיערכו בהתאם.

בקיצור כפי שהבנת, אני ממש לא מתה על זה.
עם זאת - יש אנשים שזה מאוד מתאים להם ולאורחים שלהם ואז כל מה שכתבתי כאן לא רלוונטי.
אני בטוחה שיש פה בפורום מלא דוגמאות של חתונות שהיו כאלה והיה מאוד מוצלח.

לצפיה ב-'לאחרונה הזדמן לנו להיות בחתונה הפוכה'
לאחרונה הזדמן לנו להיות בחתונה הפוכה
02/12/2013 | 14:59
1
281
והאמת שרציתי כבר לחוות את זה על בשרי, אבל האמת? לא אהבתי ואפילו התאכזבתי...

קבלת הפנים הרגישה מאודדד ארוכה (מכיון שבאנו מחוץ לעיר וחששנו מפקקים יצא שהגענו די על התחלת הקבלת פנים והיא נמשכה למעלה משעה, לכיון השעה וחצי נראה לי), אני חושבת שאם כבר צריך קבלת פנים לא ארוכה במיוחד ואז להתחיל להגיש את האוכל. האמת זה גם נורא תלוי אם במקום או באיזור של קבלת הפנים יש הרבה מקומות ישיבה או כורסאות או פופים וכו' שאת יכולה להמעך בכיף..

לארוחה נתנו די הרבה זמן. יותר מדי זמן. בנוסף, אחרי שסיימנו לאכול- החופה לא התחילה ישר, אלא די התייבשנו.. כלומר ישבנו במקום, אנשים לא רקדו, הרגשנו כבדים מהאוכל, ואז אחרי איזה רבע שעה מתה שלא היה במהלכה כלום (כנראה אז הזוג אולי הלך עם הרב לחתוםע ל הכתובה וכו') התחילה החופה.

ואז, אחרי החופה זה יוצא די מבלבל מה עכשיו תכל'ס בגלל שאכלת כבר מתחשק לך קינוח וקפה- ועוד לא 10!
אני חושבת שמבחינת שעות זה יוצא שבאמת מתחילים לשתות שתיה חמה וגם להוציא את הקינוחים מוקדם, מה שאומר שמבוגרים די חותכים מהר... על אף שגם הם יכולים להתחבר למוזיקה ולרקוד מעט (כלומר המבוגרים היותר צעירים, לא הסבים)

אני חושבת שהנקודה הקריטית אצלכם היא שאנשים לא ידעו על זה.. האמת שאצלנו זה היה כתוב די בבירור שקודם אוכלים ואז מתחתנים, אבל עובדה שלמשל סבתא שלי ואימא שלי לא התעמקו או הבינו את משמעות הדברים בהזמנה, כי זה משהו שהן לא רגילות אליו.

לגבי הריקודים אחרי חופה- אני מאוד אוהבת, וגם אצלנו היה. כאמור הצעירים רוצים להוציא אנרגיות, לשתות וכו' ומי שרעב בנתיים מתחיל לאכול.
אל תשכחי שאחרי החופה בא לזוג עצמו- לרקוד, לשמוח, לקפוץ!!! הרגע התחתנת...

בקיצור אני מצטרפת להמלצה שהמקום צריך להערך מבחינת מזנונים..

לצפיה ב-'בדיוק בדיוק ההרגשה שהייתה לי בתור אורחת'
בדיוק בדיוק ההרגשה שהייתה לי בתור אורחת
02/12/2013 | 15:13
203
בחתונה הפוכה.

כתבת ממש מדוייק את הרגשת ההימרחות והבלבול. נכון, יכול להיות שזה סתם כי לא רגילים לזה, אבל עדיין - מבחינתי זה היה בעיקר לחכות ולחכות לחופה, גם אם אוכלים תוך כדי, יש הרגשה שהאירוע עוד לא באמת התחיל.

בקיצור, מחזקת.

אבל כמובן, כל זה לא משנה אם זה מה שמתאים לכם ולמשפחות שלכם - כמו שאת רואה יש אנשים בעד ויש נגד. חשוב לשמוע את כל הדעות, אבל בסוף לקחת את כל השיקולים ולהחליט מה שמתאים ל-כ-ם.

והמון מזל טוב בכל מקרה
לצפיה ב-'לדעתי זה מקצר משמעותית את האירוע'
לדעתי זה מקצר משמעותית את האירוע
02/12/2013 | 18:06
214
לאולם יש פה אינטרס: ככה הוא לא צריך להעמיד עוד מזנונים והאירוע מתקצר באופן משמעותי- כל מבוגרים חותכים מהר מאד.

הייתי הולכת על זה רק אם יש לכם רוב מוחץ של צעירים ואתם רוצים להיפטר מהמבוגרים מוקדם ולעשות מסיבת מועדון.

אני הייתי לוחצת על האולם להוסיף עוד עמדות או משנה את האירוע להגשה. לחילופין אתם יכולים לעשות חתונה רגילה ולבקש שיפתחו את המזנונים מיד אחרי החופה ביחד עם הריקודים. ככה, הצעירים הולכים לרקוד, המבוגרים בנתיים לוקחים אוכל, ואחרי 15 דק' משקיטים את המוזיקה ואז הצעירים ניגשים לאכול. זה מפחית משמעותית את התור.
לצפיה ב-'תודה לכולן על התגובות!!'
תודה לכולן על התגובות!!
03/12/2013 | 14:55
175
אנחנו מאוד נוטים כרגע ש*לא* לעשות חתונה הפוכה, בעיקר בעקבות התגובות שלכן כאן.
העלינו את זה מול בני המשפחה, הצגנו טיעונים לפה ולפה, ובשורה התחתונה, די הוחלט שאם זה לא מרגיש לנו ממש מתאים, אנחנו פשוט צריכים להודיע לאולם שהם יאלצו למצוא דרך להתמודד עם האורחים שאחרי החופה.

חברות שדיברתי איתן, אגב, אמרו שלעמוד בתור זה שטויות,
שתמיד עומדים בתור,
או שיושבים קצת, וניגשים לאכול אחרי כמה דקות,
ושאנשים הם לא עדר חיות ולא זה צריך להיות השיקול של חתונה הפוכה (אלא, אם כבר חתונה הפוכה, אז בזכות האווירה, המינגלינג וכו', לא בגלל שחוששים מהאופציה השניה).

אז המון תודה,
הפורום הזה הוא מתנה משמיים
לצפיה ב-'הייתי בכזאת'
הייתי בכזאת
03/12/2013 | 18:18
120
והאמת שלא אהבתי בכלל.
היה ממש בלאגן ואף אחד לא הבין מה קורה... הפוקוס דיי נעלם מהזוג ומהחופה והיה לי קצת חבל.
לצפיה ב-'שרשור כללי וכל מיני 02/12'
שרשור כללי וכל מיני 02/12
02/12/2013 | 00:38
44
124
המשך>>
לצפיה ב-'01/12 עיצוב, פרחים ו- DIY'
01/12 עיצוב, פרחים ו- DIY
01/12/2013 | 20:06
53
269
המשך>>
לצפיה ב-'חדשה בתחום..'
חדשה בתחום..
01/12/2013 | 14:26
2
315
שלום לכולם
גם אני מאורסת טרייה (שבוע וקצת) וגם לי אין מושג מאיפה מתחילים
חברות שלי או שהתחתנו מזמן או שרחוקות מזה
1. סליחה על הבורות אבל לא הבנתי איך מתכננים תקציב? לפי כמות מוזמנים וכמה כל אחד יביא?
לפי זה קובעים מחיר גג על אולם, די גי וכאלו?
אם מישהו יכול לשלוח שוב את הקובץ אקסל שהשתמשתם בו כדי שאולי אצליח להבין על מה מדובר אשמח מאוד

2. ועוד שאלה - מה חשוב לבדוק לפני שהולכים למקום לאירוע ומה חשוב לבדוק תוך כדי? האם הגיוני שהגן נותן רק את שירותיו וצריך להוסיף כסף על הגברה, מאווררים וכד'?

סליחה על החפירות...
יום מצוין וחג שמח!!!
לצפיה ב-'מזל טוב! וברוכה הבאה'
מזל טוב! וברוכה הבאה
01/12/2013 | 16:52
118
אממ אני יכולה לתת לך טיפים שלנו ולהגיד לך שאנחנו הלכנו הפוך,
כלומר התחלנו לראות מקומות, אז את מתחילה לקבל תחושה כמה עולה "מנה" היום.
בגדול האורחים מכסים את המנה שלהם (בתקווה, אם היא לא של 400 שקל כמובן) ולא יותר מדי הוצאות מסביב (למשל צלם, שמלה, DJ). כמובן שיש דודות נדיבות או חברים מצ'פרים של ההורים וכו', אבל זה מתקזז עם כאלה שנתנו קצת פחות (סטודנטים, חברים רחוקים יותר וכו')

כלומר לדעתי הכל מתרכז בשאלת עלות המנה- ברגע שיש מקום מעולה, יפהפה אבל שעולה 400 שקל לאדם, ובהנחה שאדם ממוצע נותן 250-300 ש"ח, אתם כבר, ככל הנראה תצאו בהפסד, וזה עוד מבלי לשקלל את כל המסביב.
אם יש לכם מימון נוסף (חסכונות, מתנות מההורים) או שבכל מקרה מבחינתכם אתם לא מתבססים על המתנות שיכסו עלויות - סבבה. אם לא, אתם קצת יותר בבעיה.

את יכולה להתחיל לעשות כפולות- יהיו לי 400 אורחים, וחלק יתנו 250 וחלק יתנו 400 וכו' ולראות אם את מסתדרת עם החישובים אבל זה די משוערך בסופו של דבר ואולי יכול לגרום למתחים במקרה הטוב ולהפסדים ממשיים במקרה הרע.

לגבי כל הוצאה בפני עצמה- את יכולה לחפש שמלת מעצבים ב10,000 ש"ח או ב4,000..  צלמים- את יכולה לסגור חבילה ב12,000 או לוותר על אלבומים, או למשל אם אין לך המון מוזמנים לא לקחת שני צלמים וכו' ולחסוך כמה אלפי שקלים.

בנוסף, להתחתן בחורף או בהתראה קצרה גם מוזיל עלויות. כך שיש כל מיני דרכים.

ברגע שכל הוצאה מתוכננת או נובעת מסקר שוק- אפשר למצוא שחוסכים לא מעט בכלל..

לגבי תאורה והגברה- זה דבילי והזוי אבל אכן משלמים את זה כמעט לכל מקום. חלק לוקחים על זה 3,000 בערך וחלק בערך 10,000. הוצאה מעצבנת אבל בלתי נמנעת..

לגבי מאווררים- אם הם מקובעים אז נשמע לי קצת מוזר, אבל אם צריך לשכור או להביא אותם במיוחד מספק נשמע הגיוני שזו עלות נוספת..
לצפיה ב-'מזל טוב וברוכה הבאה!'
מזל טוב וברוכה הבאה!
01/12/2013 | 17:36
88
ההמלצה שלי היא להבין כמה כסף יש לך... הורים / סבים/ות / אחים / חסכונות.... יכול להיות ששני הצדדים יכסו חצי חצי והמתנות אליכם...

לאחר מכן לקבוע אם אתם רוצים להרוויח מהחתונה או שאתם רוצים אפילו קצת לשלם עליה...

ולהתחיל לקבוע כל פרט כמה את מוכנה לשלם עליו....

להתחיל לעשות סקר שוק ולהציץ ב mit4mit. אתר שמאוד עוזר ומוצאים שם ביקורות...

ודבר אחרון... לשאול לשאול לשאול... כל דבר שעולה לך... תשאלי ונשמח לענות...
לצפיה ב-' אז מה לעזזאל מצאת בו ? '
אז מה לעזזאל מצאת בו ?
01/12/2013 | 11:27
5
733

נניח ואת נראית כמו בר, והגבר שלך, אומנם איש הייטק,
אבל גדול ממך בכמה שנים טובות, ולא איזה חתיך הורס
או אולי אפילו גוי בריטי

את בוודאי יודעת את המעלות שלו, ולא את כולן היית רוצה לשתף
[ איך הוא במיטה, כמה יש לו בבנק, המשפחה העשירה,
והדירות שהוא משכיר ]

אז מה הסביבות הרישמיות, וגם אלו שלא,
שבזכותן בחרתם באחד והיחיד שלכם ?

אז מה באמת גרם לכם לבחור בו ?

ואיך אתן עונות לכל הסבתות וכל מיני בני משפחה
ואנשים אחרים שאוהבים לשאול ולהתעניין

ומה השאלות הכי מעצבנות ומוזרות ששמעתם עליהם
או נתקלתם בהם ?
לצפיה ב-'לא כל כך יורדת לסוף דעתך...'
לא כל כך יורדת לסוף דעתך...
03/12/2013 | 11:10
1
422
אבל הסיבות הרשמיות והלא רשמיות בגינן בחרתי בבעלי הן: העובדה שללא ספק אני רוצה שהוא יהיה אבא לילדים שלי.
לצפיה ב-'הסיבה המושלמת לדעתי! '
הסיבה המושלמת לדעתי!
03/12/2013 | 18:19
100
לצפיה ב-'סליחה על הקטנוניות,'
סליחה על הקטנוניות,
03/12/2013 | 18:29
322
אבל מעבר לעובדה שאני לא מבינה מה רע בגוי בריטי, אני באמת באמת לא מבינה למה מישהי צריכה לתת דין וחשבון לאנשים אחרים לגבי בחיר ליבה.
לצפיה ב-'מצאתי בו רק דבר אחד. '
מצאתי בו רק דבר אחד.
03/12/2013 | 22:06
279
את הנשמה התאומה שלי.

אבל אנשים,

לפעמים מציקים, שואלים שאלות שאת לא רוצה להיכנס אליהם עכשיו, איתם.

ולפעמים מדברים על נקודות שמציקות לנו, אנחנו לא שלמים איתם, וזה עוד יותר קשה לענות תשובה מתחמקת. כי את מתחמקת אולי מהשואל, אבל לא מעצמך.

ותמיד אפשר לשמור קלף בשרוול,
שתהייה תשובה מוכנה למקרים בהם את לא רוצה לענות בכנות
לצפיה ב-'אז את שואלת בעצם ...'
אז את שואלת בעצם ...
04/12/2013 | 14:30
163
אם את יפה כמו בר רפאלי [ אהם ...אהם...]
והוא עשיר ומבוגר

מה להסביר לסובבים?
תגידי שאת אתו בגלל האישיות
והוא אתך בגלל האינטלקט הגבוהה.
לצפיה ב-'טקסים, דת, רבנות ומקווה 30/11'
טקסים, דת, רבנות ומקווה 30/11
30/11/2013 | 21:56
2
31
לצפיה ב-'ידועים בציבור ותעודת זוגיות'
ידועים בציבור ותעודת זוגיות
28/11/2013 | 20:29
1
223
שלום חברי פורום יקרים,

אז אחרי שרשור ההתלבטות בסוגיית הרבנות, מגיע השלב הטכני ובעיקר שאלה שלא הבנתי:

מה ההבדל בעצם בין תעודת זוגיות לבין רישום כידועים בציבור? ואיפה צריך להירשם מלבד ביטוח לאומי?

כי בפירוט הזכאויות של תעודת זוגיות מתייחסים למעמד הילדים, לאפשרות של שם משפחה והיבטים כלכליים, אך למעשה כולם באים עם הגדרת "ידועים בציבור", לא? אז מה התוספת שנותנת תעודת הזוגיות?

והאם כל עו"ד יכול להנפיק כזאת תעודה?

מקווה שמישהו עשה את זה ויכול לתת לי קצת יותר מידע מניסיון.

תודה רבה ונשתמע בשמחות!
לצפיה ב-'קצת סדר בבלגן'
קצת סדר בבלגן
01/12/2013 | 08:52
103
ידועים בציבור הינו סטטוס מוכר על ידי מדינת ישראל לבני זוג החיים חיי משפחה. להכרה שכזו ישנם קריטריונים הכוללים חיים משותפים, התנהלות כלכלית משותפת, גידול ילדים משות במידה וישנם. את ההכרה ניתן לקבל במספר צורות- על ידי הוכחת נוהג.. כלומר, ביססתם שנים של חיים משותפים ללא עריכת טקס או מסמך מחייב. על ידי חתימה על הסכם ממון או הסכם חיים משותפים ואישורו על ידי נוטוריון. במקרה זה צריך להראות את ההסכם הנדון ולהראות כי החלתם בחיים משותפים. כל זאת צריך להראות לחוקרים של ביטוח לאומי שיבצעו ראיונות ואף ביקורי בית.
תעודת זוגיות הינה תעודה חתומה על ידי עו"ד המונפקת על ידי ארגון משפחה חדשה. תעודה זו אינה מבטלת את הצורך בהליך מול משרד הפנים או משרד ביטוח לאומי. אין לי מושג עד כמה היא באמת מסייעת כהוכחה מול הרשויות מאחר ולא פניתי לקבל אחת יחד עם בן זוגי.
השאלה היא למה את צריכה את ההכרה הזו. למעשה הצורך בהכרה זו עולה במקרה של ילדים, במקרה של פטירת אחד מבני הזוג חס וחלילה ובמקרה של פרידה וחלוקת רכוש.
ההמלצה שלי היא למצוא עו"ד טוב לענייני משפחה (מוכנה במסר להמליץ על שלנו) ולערוך הסכם מקיף מולו שיכלול את כל הסעיפים בהם ברצונכם לדון עם הפיכתכם ליחידה משפחתית אחת.
במידה ותרצי את מוזמנת לפנות במסר ואני אשמח לחלוק מנסיוני האישי.
לצפיה ב-'מחפשים מקום ואוכל 30/11'
מחפשים מקום ואוכל 30/11
30/11/2013 | 21:41
47
227
המשך>>
לצפיה ב-'צילום, מוסיקה ואטרקציות 30/11'
צילום, מוסיקה ואטרקציות 30/11
30/11/2013 | 21:40
27
40
לצפיה ב-'קליק צלמים מהצפון. מישהו מכיר?'
קליק צלמים מהצפון. מישהו מכיר?
29/11/2013 | 16:28
1
119
שלום לכולם
מתכננים חתונה למרץ. נפגשנו עם צלם בשם מאיר מחברת קליק (עבד בקריות וכרגע עבר לחיפה...).
עשה רושם ממש טוב.
למישהו פה יצא להיפגש/להכיר? הגענו אליו דרך האינטרנט ולא דרך המלצה מחברים או משהו, אז קצת חוששים...

שאלה כללית לגבי מחיר-
כמה בערך אמור לעלות צילום של 2 סטילס ואחד וידאו (פלוס האלבומים, חבילה רגילה...)? מתחתנים במרץ, אמצע שבוע.

תודה

לצפיה ב-'מנסה לעזור'
מנסה לעזור
04/12/2013 | 09:19
47
אני חשבת שגם אנחנו התרשמנו מהם מהאינטרנט בזמנו ואפילו דיברנו איתם - סה"כ נשמעו בסדר גמור , אבל בגלל שאנחנו במרכז היה נראה לנו לא הגיוני ליסוע רחוק כל כך לפגיזה כך שמעבר לשיחה טלפונית נחמדה אין לי חוות דעת ממש.

חבילות של שני צלמי סטילס, וידאו אחד, סרט ושלושה אלבומים נעים למיטב ידיעתי בין 8500-12000. בהנחה שאת מצפה לתמונות יפות, רגילות לדעתי אפשר למצוא צלמים מוכשרים וטובים בטווח הנמוך של הסקאלה.
לצפיה ב-'רעיונות לצילומים בגשם'
רעיונות לצילומים בגשם
04/12/2013 | 08:12
3
99
אנחנו מתחתנים בסוף ינואר אז ככל הנראה יהיה גשום...
אשמח לקבל הצעות לאביזרים מגניבים שניתן להצטלם איתם או לוקיישנים לצילום.  בינתיים חשבנו לקנות מטריה מגניבה אולי שקופה ומגפי גומי...
לצפיה ב-'מנסה לעזור'
מנסה לעזור
04/12/2013 | 09:22
2
82
מטריה ומגפיים זה כמובן מגניב.
לגבי לוקיישנים הייתי מחפשת לוקיישנים סגורים. למשל אנחנו הצטלמנו בהרודס בת"א - יש נוף מהממם לים אבל זה בתוך המלון אז הגשם בחוץ ואתם בפנים.
אפשר לחפש גם מקומות סגורים ויפים אחרים כמו בית קפה, איזה קניון. יכולות לצאת אחלה תמונות.
אני גם ממש בעד לחפש את המקומות האלה מראש ולשאול אם אפשר להצטלם שם (המלון שהיינו בו רגיל לזה, אבל בית קפה פרטי לא חייב להסכים.... )

מזל טוב !
לצפיה ב-'רגע, והמלון נתן לכם'
רגע, והמלון נתן לכם
06/12/2013 | 17:04
1
30
כי ישנתם שם?
אני חשבתי על המקום גם כאופציה למקרה של גשם
אבל לא בטוחה שנישן שם (אולי לילה אחרי החתונה)
השאלה אם הרודס יתנו לנו להצטלם שם בכל זאת...
לצפיה ב-'היו שם עוד איזה 4 זוגות שהצטלמו'
היו שם עוד איזה 4 זוגות שהצטלמו
07/12/2013 | 18:54
23
אנחנו גם ישנו שם, בלילה של החתונה ולא לפני.
אבל היו עוד הרבה זוגול שהצטלמו אני מניחה שממש לא כולם ישנו שם.
לישון שם אגב, היה ממש כיף. הם שדרגו אותנו לסוויטה, וגם עד 12 אפשר היה להזמין ארוחת בוקר לחדר  ללא תוספת תשלום, אז התפנקנו לנו.
לצפיה ב-'צריכה להתייעץ- חתונה קטנה במסעדה ללא ריקודים'
צריכה להתייעץ- חתונה קטנה במסעדה ללא ריקודים
04/12/2013 | 13:33
5
294
כיוון שכפי שהכותרת מסגירה, לא יהיו ריקודים בחתונה שלנו. תהיתי אם יש למישהי רעיונות לאיך אפשר להפוך את האירוע לפחות דל. כרגע יהיו רק חופה וארוחה ואם החתן יספיק אז ברקע יתנגנו שירים מהפלייליסט שהוא אמור להרכיב. מגבלות: לכלה (אני) יש פחד קהל, אין כמעט זמן לתכנן משהו מורכב, רצוי רעיונות שישדרגו את הערב בעלות סימלית או ללא עלות.
לצפיה ב-'תוכנית אומנותית'
תוכנית אומנותית
04/12/2013 | 14:13
179
בדרך כלל יש גם חלק של ברכות וסרטים ומשתדלים לקצר אותו כדי שלא ייתפוס חלק גדול מהריקודים.
כאן כיוון שאין ריקודים אפשר לשדרג אותו ולהאריך אותו.

אז קודם כל אתם יכולים להכין סרט על איך הכרתם ומי אתם או שחברים יכולים להכין עבורכם.
כמובן שאפשר לשאול אם ההורים והחברים רוצים לברך.
אם החתונה ממש ממש קטנה הייתי אולי עושה גם "פעילות" למשל כל מיני שאלות עליכם שאנשים יענו.
אפשר לעשות את זה גם במצגת שתוקרן בלופ, כל מיני "הידעת" כאלה עם תמונות. "לפני שX הכיר את Y הוא מעולם לא הכין חביתה", "הבילוי המועדף עלינו הוא XYZ", "בפגישה השנייה X חשבה שזה לא יילך" וכו'
לצפיה ב-'גם אצלנו היתה חתונה בלי ריקודים'
גם אצלנו היתה חתונה בלי ריקודים
04/12/2013 | 15:01
418
ולכן הלכנו על תכנית אמנותית עשירה. הבעיה היתה שזו היתה חתונת  שישי-צהריים בחוץ, ומפאת אור השמש לא ניתן היה להקרין סרטונים.

למרות זאת היה יפה ומושקע:
4 זוגות (בינהם אחי ואישתו) ביצעו ריקוד זוגות עם תלבושות מתאימות. הם ממש לא רקדנים, וחלקם נע בגמלוניות משהו, ודווקא בגלל זה זה היה כל כך חמוד....

אח"כ קבוצה חברתית מתחביב משותף שלי ושל בן הזוג שרו שיר ששינו בו קצת את המילים כדי שיתאים אלינו. הצטרפו אליהם בני הזוג והילדים שלהם, שאינם חלק מהתחביב המשותף שלנו, והתוצאה היתה שיר הומוריסטי ועליז.

לבסוף, הדובדבן שבקצפת: חברים שלנו שמנגנים בכלי נגינה שונים התאגדו לכדי להקה וביצעו כמה שירי רוק מוכרים בלייב. הם עבדו על זה איזה 3 חודשים מראש וזו היתה מתנת חתונה מדהימה.

אני מאוד שמחתי להוציא לפועל חתונה ללא ריקודים. העדפתי אווירה רגועה ונעימה מאשר אווירה של שמחה משוגעת וטרפת. כמו כן, גם לא רציתי להיות כבולה לרחבת הריקודים. זה היה נראה לי יותר מכל כמו עונש, וזה לא שאני לא נהנית לרקוד בארועים. פשוט רציתי להיות חופשיה להסתובב באירוע.
לצפיה ב-'אדיר! בדיוק עובדת על פוסט בנושא בבלוג שלי...'
אדיר! בדיוק עובדת על פוסט בנושא בבלוג שלי...
04/12/2013 | 17:28
138
הרעיונות שצצו לי לחתונה בלי ריקודים הם:
שירה בציבור, אומן טלפתיה, יוגה צחוק, סטנדפיסט, פינות סתלבט, להקה, סדנא להכנת שוקולד/ליקר/ יין, שחייה בבריכה.
לצפיה ב-'גם אנחנו התחתנו ככה'
גם אנחנו התחתנו ככה
04/12/2013 | 20:51
127
היה אירוע נפרד לחברים שבו אנחנו דיברנו ואז מעט חברים בירכו - לא רצינו שזה יהיה ארוך מדי ולדעתי זה היה מאוד מוצלח (משוחדת? אני?)
והיה אירוע נפרד למשפחה שאותו האמהות ארגנו. שם הייתה מצגת מושקעת, והאמהות הקריאו דברים על מהלך חיינו, היו הרבה ברכות ובסוף גם אנחנו דיברנו. זה היה מחולק (לא כל הברכות יחד אלא חלק אחרי מנה ראשונה, חלק אחרי עיקרית וכו') ונראה לי שזה עזר.
אני לא חושבת שאת צריכה נורא לדאוג לתעסוקה לאורחים. טקס קטן הוא לדעתי חשוב ומרגש, וגם כמה ברכות אישיות, אבל אם החתונה קטנה וכולם מכירים זה את זה, לדעתי הם פשוט יהנו מהשינוי המרענן בחתונה שבה אפשר ממש *לשמוע* את מי שיושב לידך ולדבר איתו..
לצפיה ב-'אצלנו לא היו ריקודים'
אצלנו לא היו ריקודים
05/12/2013 | 15:57
86
במקום זה רקדנו בהופעה של מאדנס..
היו כמהפינות בבית שתהאימו לישיבה נינוחה לשיחה, הייתה פינת ברכות ותעסוקה לילדים. והייתה גינה קטנה, אז אנשים ישבו ודיברו וגם אני בעיקר ישבתי ודיברתי. ואכלתי תוך כדי...
הייתה מוזיקה ברקע.
את יכולה להכין כמה אביזרים ומגרתואז אנשים יצטלמו וזה נחמד.
לצפיה ב-'די-ג'יי מוצלח עד 4000 ש"ח, אפשרי?'
די-ג'יי מוצלח עד 4000 ש"ח, אפשרי?
04/12/2013 | 22:27
6
89
מוסיקה זה משהו שחשוב לנו מאוד באירוע. הטעם שלנו קצת ייחודי ואנחנו מחפשים מישהו שיזרום איתנו ויאפשר לנו להרכיב פלייליסט (כמובן תוך ייעוץ מקצועי מצידו).
מהצד השני, חשוב לנו כמובן מישהו שגם יבין בזרימה של האירוע ויקרא את הרחבה כמו שצריך.
יש המלצות לדי-ג'יי כזה? הגבול התקציבי עומד על 4000 ש"ח.
חשוב כמובן שיהיה נחמד ולא מתנשא...

תודה מראש למי שיוכל לעזור
לצפיה ב-'כמה אופציות'
כמה אופציות
05/12/2013 | 00:15
121
מעיין ברגמן
או
איתמר שגיא מחברת אינקוגניטו
לצפיה ב-'מתי החתונה?'
מתי החתונה?
05/12/2013 | 15:45
3
68
מחירי DJ כמו כל דבר תלויים גם באם זו חתונת חורף או קיץ.
לצפיה ב-'חתונת חורף, אמצע שבוע'
חתונת חורף, אמצע שבוע
05/12/2013 | 15:53
2
31
לצפיה ב-'אפשרי בהחלט!!!'
אפשרי בהחלט!!!
05/12/2013 | 16:05
1
71
אם את רוצה פרטים אשמח לתת בפרטי.
לצפיה ב-''
05/12/2013 | 16:25
15
לצפיה ב-'אפשרי!'
אפשרי!
06/12/2013 | 09:10
44
אסף הרטל היה הדיג'יי שלנו ולקח מתחת לגבול הזה.
לצפיה ב-'חתונה'
חתונה
05/12/2013 | 09:33
6
260
היי בנות,
אני מתחתנת ב-22.4.14 וממש מעוניינת בהמלצות חמות על צלמים ו-די.ג'יי מאיזור השרון.
יש לכן ??
תודה על כל טיפ, ייעוץ ועצה חמה...
לצפיה ב-'ממליצה בחום'
ממליצה בחום
05/12/2013 | 10:34
149
על הצלם שלנו (הוא מפולג)- דני קרסיקוב. מעבר לזה שהיינו מרוצים מהתוצר, היינו גם מאוווד מרוצים מההתנהלות מולו, הוא אדם מקסים.
דוגמאות לצילום אפשר לראות בקרדיטים שלי וכמובן גם באתר/פייסבוק שלו.

גם על הדיג'יי יש לי רק דברים טובים לומר (אלי דאודאו מפפריקה דיג'ייז, אבל הם חיפאים, אז אולי זה פחות רלוונטי).

ממליצה לשרשר את ההודעות במיקום המתאים, זה יוצר סדר ומנגנון תגובות יעיל יותר בפורום. בהצלחה!
לצפיה ב-'ממליצה על DJ מורן שניצר '
ממליצה על DJ מורן שניצר
05/12/2013 | 10:45
110
הוא יושב ליד דיזינגוף סנטר ואין מילים לתאר כמה היינו מרוצים ממנו.
הצלם שלנו - אסף מור, יושב בסביון ועשה עבודה מעולה גם.
לצפיה ב-'הכי מומלץ שיש...'
הכי מומלץ שיש...
05/12/2013 | 15:43
132
DJ שי גולדברג מחברת אסקימו.
צלם: מורן מעיין.
שניהם היו אצלי בחתונה ולא הפסקתי לקבל מחמאות.
מורן גם צילם אצל אחותי.
לצפיה ב-'מומלץ בחום!'
מומלץ בחום!
05/12/2013 | 16:13
102
נדב אגמי! בחור מדהים ודיי ג'יי מוכשר בטירוף
לצפיה ב-'המלצה'
המלצה
05/12/2013 | 17:28
89
אני לא קיבלתי את התמונות עדיין, אבל הצלם- אמיר חזן.
מאוד מקצועי!
לצפיה ב-'צילום מגנטים'
צילום מגנטים
05/12/2013 | 18:15
86
רק מאמא מגנט, הכי טובים, איכות ושירות מעולה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'התלבטות בין כמה תקליטנים'
התלבטות בין כמה תקליטנים
05/12/2013 | 21:17
56
היי,
אנחנו מתחתנים באחוזה בבית חנן בפברואר ומתלבטים בין כמה תקליטנים:
- עופרי גופר (מוסיקה פלוס
- ארטיקה (חן בנימין ואודי ליבנה)
- מיקס- חן בנימין

אשמח להמלצות
תודה!!!
לצפיה ב-'התארסתי!!! ואני כבר בלחץ חחח (כנסו!)'
התארסתי!!! ואני כבר בלחץ חחח (כנסו!)
30/11/2013 | 15:36
22
722
טוב אז נעלמתי קצת בחודש + האחרון.... בעיקר כי הבחור דפק לי נאומים של "אני חשבתי על זה ואני לא בשל עדיין". כמובן שידעתי שזה חרטא אבל כן חשבתי שהוא ידחה קצת את ההצעה כדי שהנאומים יהיו אמינים.... וזה ביאס אותי להמשיך לקרוא כאן שזה עוד לא באמת רלוונטי עבורי
אבל מסתבר שהוא תכנן תוכניות משלו כי ביום שבת האחרון הוא פאקינג הפתיע אותי עם טיסה לבודפשט (שנים חלמתי לנסוע לשם) ובערב הראשון הציע לי במקום הכי מושלם שיכול להיות!! היינו שם חמישה ימים פשוט מושלמים! חוויה מהממת מכל בחינה אפשרית

בקיצורררר אני סוף סוף מאורסת עכשווית ולא "מאורסת לעתיד" חחח

כמובן שעוד לא הספקנו לנחות בארץ וכבר התחילו החפירות!! איפה אתם רוצים לעשות? כמה מוזמנים אתם מתכננים? שאתם באים לאולם יציעו לכם ככה וככה אבל אל תיקחו את זה ועוד ועוד ועוד.... קיצור ניהיה לי כבר סחרחורת אפילו ניסיתי לשכנע את הבחור לברוח רק אנחנו ולהתחתן... חחח

אז מה עושים עכשיו? מה קודם? מה הסדר? ואיך מדברים עם ההורים על הכסף? אנחנו יודעים שהם יתנו בוודאות אבל לא יודעים איך לשאול/לדבר איתם על זה.

אשמח לקצת סדר, הרגעה ותמיכה נפשית
לצפיה ב-'וכמובן תמונה של הטבעת!!'
וכמובן תמונה של הטבעת!!
30/11/2013 | 15:38
920
לצפיה ב-'קולולוללוללולולוווו מזל טוב!!'
קולולוללוללולולוווו מזל טוב!!
30/11/2013 | 21:47
5
255
הללויה!!!

חפרתי להודעה נוספת היום לגבי מה חשוב בתחילת הדרך.... מצרפת לך את החלק הרלוונטי

לדעתי, לפני שבכלל מתחילים לתכנן משהו חשוב לבחון כמה פרמטרים....
אתם צריכים לבחון מהו התקציב שלכם לאירוע. זה הפרמטר הכי חשוב לדעתי. לפיו למעשה, יקבע הכל. מומלץ לעבוד עם דוחות אקסל. יש פה לא מעט שמסתובבים בפורום.
לאחר קביעת התקציב צריך לעשות הערכה מדוייקת (עד כמה שניתן בנקודת הזמן הזאת) של כמות המוזמנים.
לאחר מכן צריך לערוך תיאום ציפיות ביניכם מה חשוב לכן שיהיה באירוע ומה חשוב פחות. על מה אפשר להתפשר ומה MUST.....
צריך גם להחליט מה הסגנון של האירוע - עם או בלי ריקודים, צלחת מזלג, בופה או הגשה, נושא רעיוני מסויים, פרוייקטים של DIY, יום בשבוע, כשר/לא כשר וכדומה.  
הייתי ממליצה גם לערוך תיאום ציפיות עם ההורים. כן, אני בדעת מיעוט, אבל אני חושבת שזה גם אירוע שלהם ולכן חשוב לשמוע גם את דעתם.
בוחרים את שלושת הדברים הכי חשובים לכם. בדר"כ מדובר באלמנטים הגדולים והיקרים יותר בכל מערך החתונה.
אני חושבת שרוב הזוגות יגידו - אוכל/מקום, צלם ותקליטן.
אני חושבת שחשוב לשים דגש גם על הטקס. פה גם המקום להחליט איזה טקס אתם רוצים לערוך. מה הסגנון (דתי, רפורמי, חתונה בחו"ל וכדומה), מי המחתן/ת או רב (שוב, מבחינת הסגנון)
לחרוש את הפורום והאינטרנט. יש פה המון מידע. לשאול שאלות, גם אם לפעמים זה נראה הכי טפשי בעולם....
לקרוא קרדיטים של המתחתנים/מתחתנות. גם אם הם לא תמיד הכי אובייקטיביים יש בהם המון מידע ויופי.
לגבי מקום ואוכל- מכיוון שזה החלק הכי יקר באירוע (הוא גם זה שיקבע את הסגנון), אני ממליצה "לראיין" ולתחקר חברים שכבר התחתנו או נמצאים בתהליך. אני בטוחה שהם ישמחו לשתף ולייעץ. קראו באתר מתחתנים, MIT$MIT (האתר שונה לאחרונה ונקרא רמקול) וכיוב' המלצות של זוגות לגבי הספקים. קחו מה שמתאים לכם מההמלצות/השמצות. תנפו את אלה שלא אהבתם.
אחרי סינון ראשוני, תתקשרו למקומות שמצאו חן ותקבעו פגישות. אם אפשר לקבל טווח מחירים במייל או בטלפון זה מעולה. ככה תוכלו לדעת אם המקום יכול לענות על הצרכים או לא.

לצפיה ב-'קודם כל המון המון תודה!!'
קודם כל המון המון תודה!!
30/11/2013 | 23:09
4
182
עשית לי (ולבחור) קצת סדר בראש.....
אבל השאלה המהותית היא איך לעזאזל מחליטים/קובעים/מבררים תקציב?

קודם לראות אולמות כדי לקבל כיוון ואז לבוא להורים ולהגיד כמה עולה ולשאול כמה הם מוכנים לתת?
או שקודם לשאול את ההורים כמה הם יעזרו ולפי זה לחפש אולמות?

נ.ב את מפיקת אירועים, נכון? (אני פשוט שוקלת להעזר במפיקה כדי לחסוך קצת כאבי ראש...)

ושוב המון המון תודה!!
לצפיה ב-'תקציב...'
תקציב...
30/11/2013 | 23:25
203
אתם צריכים להחליט כמה יש לכם וכמה אתם מוכנים לשלם.

מבחינת היש לכם - במידה ואין צריך לראות כמה ההורים מכל צד ישימו (ואז לזכור שכנראה גם להם יהיה say בחתונה)

צריך להעריך בזהירות כמה תקבלו מכל אורח ולקחת מקדם זהירות.

הכי חשוב בבניית התקציב זה לזכור שאם לא תקבלו את מה שאתם מעריכים זה בור שאתם מתחילים איתו את החיים.

האם כל המתנות של האורחים ילכו לחתונה או שאולי לחסוך קצת ולשים בצד לתחילת החיים. כל אלו החלטות שאתם צריכים לקחת אם עצמכם.

המלצתי, לא להישאב לגישת "אירוע של פעם בחיים" כי זה פשוט אינסופי. לקבוע תקציב ולפעמים לוותר על דברים שלא עומדים בזה....

וכמובן לשאול פה ולהנות מהכל...
לצפיה ב-'אני אולי בדעת מיעוט'
אני אולי בדעת מיעוט
01/12/2013 | 00:13
1
219
ויש שיגידו שזה כי "החיים שלי קלים",

אבל.... אנחנו באופן אישי לא עשינו תקציב.
כן, שוק, לא מה שמומלץ, אבל זה מתוך בחירה.

שנינו אנשים שיודעים לחסוך, ויודעים לא להשתולל, ואותי אישית העבודה בתוך תקציב מלחיצה נורא (באופן כללי בחיים, אז בטח שבאירוע כזה).
אנחנו מגדירים תקציב לכל נושא, מתוך מחשבה של מה נראה לנו הגיוני לשים, ועושים חישוביים כלליים של "כמה יתנו" ו-"כמה אנחנו מוכנים להפסיד", אבל לא מתנהלים בתוך אקסל.

לגבי התקציב לנושא - נניח, אפשר לראות בהודעה קודמת שלי בפורום - הגדרנו לדיג'יי עד 5K, ולצלמים עד 8-8.5 לכל החבילה, פשוט כי זה נראה לנו הגיוני ונראה לנו מיותר לעבור את זה. זה לא תמיד פשוט, ואני כרגע סוגרת כמעט שבועיים בחרישה על האינטרנט כדי למצוא ספקים טובים (לא מתכוונת להתפשר) שעומדים בתקציב - אבל זה אפשרי.
ולמשל, באולם, חרגנו מהתקציב - פשוט כי לא מצאנו שום מקום שאהבנו ושהיה במסגרת כל מיני דרישות שלנו ושל המשפחה וגם היה בתקציב נורמלי. למה חשוב לי לציין את זה? כי אני יודעת שאם היינו מגדירים תקציב ולא מוצאים ומבזבזים על זה הרבה זמן ובסוף "שוברים" את התקציב וכו', זה היה לי רע נפשית, והייתי מתבאסת מאד.

בעיניי, אם אתם יודעים שאתם אנשים מחושבים, ויודעים להיות עם היד על הדופק ולא להשתולל, לא חייב להגדיר תקציב בסלע.

אני אסייג ואגיד שזה תלוי באופי של כל אחד, ואם אתם חושבים שבלי תקציב אתם תגלשו - תעשו את זה, עובדה שזה עובד להרבה מאד אנשים.
אבל רק רציתי להראות את הצד השני, שאפשר גם אחרת ועדיין להיות עם היד על הדופק.
(כמובן, עוד לא התחתנו, אז אני לא יכולה להבטיח מה תהיינה העלויות בסוף, אבל בינתיים אנחנו לדעתי מסתכלים על כל נושא בעין שפויה ולא משתגעים כלכלית).

חפרתי... מזל טוב!!
לצפיה ב-'גם אנחנו עבדנו ככה'
גם אנחנו עבדנו ככה
01/12/2013 | 11:28
131
הגדרנו לכל דבר מה הסכום אותו נהיה מוכנים לשלם.
ולא חשבנו על תקציב כולל להכל.

נכון שההורים עזרו לנו המון , אבל גם אם היינו משלמים את הכל לבד - היינו מכסים וגם מרוויחים דיי יפה.
לצפיה ב-'בשמחה '
בשמחה
01/12/2013 | 01:10
125
אכן, אני מפיקת אירועים.
את יכולה לחפש אחר ההודעות שלי בדבר היתרונות והחסרונות שבלקיחת מפיק לאירוע.
אם את צריכה המלצות למפיקים, את יותר ממוזמנת לשלוח לי מסר.
לצפיה ב-'מזל טוב! '
מזל טוב!
01/12/2013 | 11:18
85
נשמע מקסים ורומנטי! בשעה טובה! יאללה עכשיו מתחילים להנות מכל הארגוני חתונה, איזה כיף!
התקציב הוא נגזרת של כמה דברים: מחירי שוק, מצב הכיס שלכם, מספר המוזמנים והרצונות שלכם לגבי אופי החתונה.
כדי להתקדם  הייתי מציעה לכם לעשות 2 דברים, בדומה למה שהציעו מעלי:

1) להבין עם עצמכם בקווים כלליים מה סוג החתונה שאתם רוצים ולהחליט על גבולות גאוגרפים וכמה מוזמנים בערך יהיו לכם, כדי לנסות לגשש ולראות סדר גודל של עלויות .
2) לברר עם ההורים את התקציב. מאחר ובמילא אתם צריכים לברר איתם כמה מוזמנים יהיו להם, אז לדעתי הדרך הנכונה היא לעשות מעין שיחה של תיאום ציפיות – לא רק על מספר המוזמנים אלא באופן כללי האם יש להם בקשות מיוחדות שתנסו להתחשב בהם וכד', ותוך כדי לשלב את העניין הכספי.

בהתחלה קצת אבודים, אבל מתחילים לברר, לגשש, להרים טלפונים לאולמות אירועים, לקרוא הרבה בפורום ובאופן כללי המלצות וכד' ולאט לאט להבין מה השאיפות הגלויות והכמוסות שלכם ומה האילוצים בפועל, ולהתחיל לתמרן בין כל הגורמים עד שבסוף דברים מתחילים להסתדר
לצפיה ב-'מזל טוב '
מזל טוב
01/12/2013 | 11:36
77
אנחנו פנינו קודם כל להכין רשימות מוזמנים. ברור שזה לא מספרים מדוייקים אבל אפשר להבין אם גודל האירוע הוא כ150 אנשים או 450 אנשים..
אחרי שיש לך מספר מוזמנים משוער את יכולה להתחיל לחפש אולמות. באולמות מבקשים ממך להתחייב על X מוזמנים ולפעמים הם נותנים לך מחיר בהתאם. יש אולמות (כמו ההינומה, בנשר) שרוצים מינימום מוזמנים כדי להתחיל איתך חוזה בכלל, לכן מאוד חשוב שתדעו איפה אתם עומדים.

כדי להחליט על גודל התקציב שלנו, עשינו חישוב של 300 מוזמנים, בערך 250 יגיעו, צ'ק ממוצע (בדרך כלל) לאורח הוא 250 ולקחנו מקדם זהירות ועמדנו על 240 ש"ח למנה כולל כל הנלווים (DJ, צלם, תאורה הגברה, שמלה, חליפה, מגנטים, מתנות לאורחים וכו').
התעלמנו לחלוטין מהמתנות של ההורים מתוך מחשבה שאותן אנחנו רוצים לחסוך ולא לבזבז על פירוטכניקה.
אחרי שיש לך תקציב ומצאת אולם שמתאים לך- קובעים תאריך ולפי התאריך הזה מתחילים לחפש את יתר הספקים

כמה טיפים:
- קבוצת מאורסים בפייסבוק: לפעמים יש שם דילים מאוד משתלמים עם ספקים מאוד נחשבים. אנחנו לקחנו משם את הצלם והתקליטן שלנו (היו DJ יותר מוכרים אבל מאוד התחברנו לרוברט ובסוף צדקנו :))
- סטודנטים? יש את אתר "סטודנטים מאורסים" שמציע הרבה הנחות, אבל הספקים פחות מוכרים.
- גם באתר וואלה יש "גרופונים" שווים למתחתנים

בקיצור- אפשר לעמוד בתקציב אם מחפשים מספיק טוב..
בהצלחה
לצפיה ב-'מזל טוב!!!'
מזל טוב!!!
01/12/2013 | 11:40
4
99
טבעת מקסימה!!!
קודם כל, אתם צריכים לדבר ביניכם ולהחליט איך אתם רוצים שטקס החתונה שלכם ייראה.
ואחרי שאתם סגורים ביניכם, לעשות רשימה של מוזמנים - גם שלכם וגם של ההורים, כדי לדעת פחות או יותר איפה אתם עומדים.
לגבי הכסף - אם ההורים רוצים לעזור, בד"כ הם מכריזים את זה . אבל אפשר שכל אחד יידבר עם ההורים שלו לבד ולנסות לרמוז להם בעדינות. להגיד למשל "כן, אנחנו צריכים לבדוק לגבי התקציב שלנו, לחשוב איך נשלם..." ואז זה מעיין רמז להורים, פותח פתח שלהם להגיד האם יכולים ורוצים לעזור.
עוד דבר לגבי תקציב - יש כאלו שמגדירים מראש תקציב, אנחנו הגדרנו לכל נושא כמה אנחנו מוכנים להשקיע- למשל עד מחיר X למנה, או עד מחיר X לשמלה. ובו זמנית להחליט גם על מה אתם מתפשרים- אנחנו החלטנו שאנחנו לא מתפשרים על צלם, אבל מצד שני החלטנו לוותר על האלבומים כדי להוזיל את העלויות.
ואז פשוט להתחיל לחפש ולבדוק ולעשות סקר שוק.
אני הייתי מציעה להסתכל באינטרנט על שלושה-ארבעה ספקים/מקומות (לא צריך יותר מזה), לקבוע פגישות ולשמוע מה מציעים לכם והאם אתם מתחברים לספק/למקום- ואח"כ להחליט.
אנחנו סגרנו על ההתחלה את הדברים הגדולים: קודם כל אולם, ואז צלם ודי-ג'יי.

בהצלחה, ואנחנו כאן לכל שאלה והתייעצות
לצפיה ב-'תודה רבה לכולם! (תשובה מרוכזת לכולכן =)'
תודה רבה לכולם! (תשובה מרוכזת לכולכן =)
01/12/2013 | 21:33
3
233
עזרתן לי מאוד!

דיברנו כבר עם 3 מתוך 4 הורים והצפי הוא שיוזמנו 240-250 ויגיעו 180-200, כך שזה לא נורא מידי... נראה לי
בכל אופן אני יכולה להגיד בוודאות שאנחנו לא סתם משערים שההורים יתנו... נראה לי שנתחיל לראות אולמות ואז נשאל אותם לגבי הסכומים שנדע כמה יעלה לנו הסיפור פחות או יותר...

ולכל מי שהמליץ לקבוע תקציבים לפי ספקים - ברגע שתחברו את כל הסכומים האלו יצא לכם התקציב שלכם ככה שזה פחות או יותר אותו דבר. בכל אופן אני חושבת שאלך על חלוקה תקציבית נקודתית כמו ההמלצה שלכם אבל כן אחשב הכל כדי לראות מה ההוצאה הכוללת ולהשתדל לא לחרוג ממנה...

יאללה חפרתי מספיק על זה! מחר מתחילה להרים טלפונים לאולמות =)

ושוב המון תודה לכולם!!
לצפיה ב-'רק מכינה אותך מראש...'
רק מכינה אותך מראש...
02/12/2013 | 08:04
2
469
רק מכינה אותך מראש שהרבה אולמות סטנדרטיים לא יסכימו לכמות כזו של מוזמנים. ואם כן אז רק בימי ראשון או כל מיני תנאים אחרים.
אנחנו גם חיפשנו אולם ל-200 איש בזמנו אז אני אומרת את זה מניסיון אישי. בסוף התחתנו בגדות בת"א והיינו מרוצים.

מצרפת לך קובץ אקסל שהכנתי בזמנו של אולמות שיכולים להתאים לאירועים קטנים יחסית באיזור המרכז והשרון בעיקר.

בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה רבה :)'
תודה רבה :)
02/12/2013 | 10:26
28
לצפיה ב-'"גני אליזה" בבניימינה נתנו לנו להתחייב על 200'
"גני אליזה" בבניימינה נתנו לנו להתחייב על 200
02/12/2013 | 11:31
135
ובבוקר האירוע סגרנו התחייבות על 220 (והגיעו 252)
לצפיה ב-'אין הרבה מה להוסיף'
אין הרבה מה להוסיף
01/12/2013 | 11:52
4
308
רק דבר אחד שאני כן רוצה להוסיף: אנחנו לא שיתפנו את ההורים כמה כל צד הביא. לא רצינו לגרום לאי נעימות ביניהם. כל צד נתן כפי יכולתו מתנה.
אני יודעת מחברה מהעבודה שאחיה התחתן שהיו שם ריבים מאוד קשים על הנושא, אז המלצתי היא לשקול מראש אם לפתוח את נושא הסכומים המדוייקים עם ההורים או לא.
לצפיה ב-'אני מסכימה'
אני מסכימה
01/12/2013 | 13:54
141
גם אנחנו לא שיתפנו כל צד בכמה הצד השני הביא מאותן הסיבות.
ממליצה בחום.
לצפיה ב-'מסכימה לחלוטין'
מסכימה לחלוטין
02/12/2013 | 12:37
36
לצפיה ב-'חייבת לשתף אותך במשהו בהקשר הזה!!'
חייבת לשתף אותך במשהו בהקשר הזה!!
02/12/2013 | 23:09
1
144
שקראתי את ההודעה הזאת חשבתי לעצמי שאני ממש מסכימה איתך אבל אין לי מושג איך אני אצא מזה אם וכאשר תעלה השאלה הזאת!

בנימה זו, בדיוק היום התחלתי לגשש עם אמא שלי לגבי כמה היא ואבא שלי מתכוונים לעזור... קיצור היא אמרה שהם עדיין לא חשבו/דיברו על זה ואז ישר שאלה כמה אבא של הבחור נותן (האמא במצב כלכלי קשה אז אנחנו מבינים שהיא תעזור ממש מעט אם בכלל).
ישר נזכרתי בהודעה שלה ואמרתי לה שזה לא משנה וכשהיא שאלה "למה?" איכשהו פשוט שלפתי שזה סתם פתח לעימותים ושכל אחד ישים לפי היכולת שלו ולא משנה כמה זה יהיה אנחנו נעריך את זה מאוד! שתאכלס זה גם מה שאני באמת חושבת....

לא יודעת מאיפה שלפתי את זה (כי באמת לא היה לי מושג מה אני אגיד אם היא תשאל אותי) אבל אני ממש שמחה שעשיתי לפי עצתך, אז תודה לך
לצפיה ב-'מאוד שמחה לשמוע שעזרתי '
מאוד שמחה לשמוע שעזרתי
02/12/2013 | 23:33
31
לצפיה ב-'מזל טוב !'
מזל טוב !
01/12/2013 | 13:05
51
לצפיה ב-'קודם כל מזל טוב!!!'
קודם כל מזל טוב!!!
03/12/2013 | 09:44
103
איזה כיף זה לקבל את ההצעה, ועוד בהפתעה. גם בעלי אמר לי שהוא לא מרגיש בשל לנישואין בסופ"ש בו הוא הציע לי... (הוא אמר לי, אולי בעוד שנה...)
וכמובן שהייתי מאד מאד מופתעת כשהוא הציע!

לגבי מה עושים עכשיו: אז ככה. קודם כל, נהנים קצת מהכיף של אחרי ההצעה.
אח"כ מבקשים מההורים שיכינו רשימת מוזמנים מטעמם ותשבו ותכינו רשימת מוזמנים מטעמכם. חשוב להגיד להורים להכין רשימה משום שלפעמים ההורים סתם זורקים מספר ולא תמיד ברור כמה אנשים בדיוק הם יזמינו. אם יש אחים גדולים שהתחתנו, אפשר לקחת את הרשימה שעשו אז ולעדכן.

אחרי שיהיה לכם מספר מוזמנים קחו בחשבון שלא כל מי שמזמינים מגיע לאירוע ותורידו בערך 30% מכמות המוזמנים (אם יש יותר מ-500 אורחים, כדאי להוריד גם 40% ויותר).

חפשו מקומות שיסכימו לערוך אירוע למינימום האורחים שלכם אבל שהם גם מספיק גדולים כדי להכיל את המספר המקסימלי של האורחים ועוד קצת (כי ההורים תמיד נזכרים באנשים שהם שכחו).

לגבי הכסף, תעשו חושבים ביניכם. אנחנו החלטנו שלא שואלים את ההורים על כסף, שניקח את הכסף שהיה לנו בצד בשביל המקדמות ושכל זוג הורים יביא מתנה כראות עיניו לחתונה (הייתה לנו הערכה בסיסית כמה בערך זה יהיה). הרגשנו לא נעים להעמיד את ההורים במצב לא נעים והיו לנו חסכונות שהיו מכסים אותנו במקרה שהחתונה לא הייתה מכוסה כולה מהמתנות.
בסוף ההורים הביאו מתנות מאד נדיבות והאורחים כיסו על השקל את האירוע.
בכל מקרה, כדאי מאד לא להגיד לזוג הורים אחד כמה זוג ההורים האחר נתן... אפשר לשאול אותם כמה כסף הם מקציבים לנושא הזה אבל לא כדאי גם שההורים ידברו עם ההורים האחרים על הכסף... זה יכול ליצור מצבים לא נעימים...  
לצפיה ב-'מזל טוב! קיבלת כאן אחלה תשובות וחושבת'
מזל טוב! קיבלת כאן אחלה תשובות וחושבת
05/12/2013 | 22:17
25
שכמו שכתבה דניאל ואורן, קחי לעצמך כמה רגעים להנות מההצעה ומהסטטוס (הזמני ) החדש.
חושבת שעשית טוב שלא סיפרת כמה ההורים מביאים כדי לא ליצור השוואות, לא כולם יכולים להרשות לעצמם לתת אותו הדבר וחסכת לך כאן וואחד טלנובלה...
אם יש לך תקציב בלתי מוגבל, תזרמי עם הפנטזיות אבל אם את מוגבלת, את חייבת להכין מסגרת תקציבית שתדעי איפה את עומדת ואז תבררי איך את משחקת עם התקציב הזה בהתאם לדברים השונים - אולם, שמלה, איפור/שיער, DJ, קייטרינג וכו'.
אם את יכולה להרשות לעצמך לארגן מפיק חתונות זה מעולנ, זה חוסך כאב ראש אבל קחי בחשבון שזו עוד הוצאה אופציה נוספת זה חברות כמו איזיווד שסוגרות לך דילים עם הספקים לפי מה שאת בוחרת, אבל לא לוקחות כסף על זה. זה לא מפיק, אבל זה הכי קרוב לזה מבחינת הליווי והלחסוך כאב ראש באירגונים.
כמו שהציעו לך יש המון אתרים שנותנים טיפים והצעות, אבל זה יכול לבלבל, אז מציעה שקודם תשבו שניכם ותפנטזו על איך אתם רוצים שהחתונה תהיה ואחרי זה תתחילו לקרקע את הפנטזיה...

שיהיה לך המון בהצלחה ומזל טוב!
לצפיה ב-'ביגוד, הנעלה תכשיטים ואביזרים-30.11|'
ביגוד, הנעלה תכשיטים ואביזרים-30.11|
30/11/2013 | 07:51
31
290
לצפיה ב-'שמלה בחיפה'
שמלה בחיפה
30/11/2013 | 07:54
1
162
ראיתי שמספר מעצבים בתל אביב מוכרים שמלות כלה "מהמדף", האם יש דבר דומה בחיפה? לא הצלחתי למצוא מידע בשום מקום... אני לא גרה בארץ ולכן לא יכולה להגיע למדידות, אבל אני כאן בביקור וחשבתי ששווה לבדוק. מישהי יודעת?
לצפיה ב-'הבנתי שיש חנויות יד שניה בחיפה'
הבנתי שיש חנויות יד שניה בחיפה
01/12/2013 | 07:33
120
שמוכרות שמלות כלה. אין המון חנויות יד שניה בחיפה אז את יכולה להתקשר ולבדוק באילו מהחנויות יש שמלות כלה למכירה. בנוסף, יש את האופציה של בהדרה שניתן להגיע אליה עם איזושהי שמלת כלה או שמלה לבנה והיא בונה יחד איתך שמלת כלה מהממת על בסיס השמלה הקיימת ביום אחד.
https://www.facebook.com/bhadradi
לצפיה ב-'שמלת אם הכלה'
שמלת אם הכלה
02/12/2013 | 07:53
21
265
קודם כל מזל טוב לבנות המתחתנות.
גם האמהות צריכות עזרה והכוונה..בבחירת הבגד..אז אשמח לעזרתכן.
הסתובבתי בלא מעט חנויות ואני לא מוצאת דבר שיקלע לטעמי ובמקביל יהיה במסגרת התקציב עד 1000 שח.
לאן הייתן ממליצות לגשת? עדיף באזור הצפון ? גם תל אביב באה בחשבון.

לצפיה ב-'דורין פרנקפורט'
דורין פרנקפורט
02/12/2013 | 08:54
1
152
יש לה סניף בגרנד,
אפשר לעשות די הרבה שינויים לבגדים דרך החנות עצמה (להוסיף/להוריד שרוולים, לקצר/להאריך וכו').

הסניף שלה בדיזנגוף יותר מגוון, כך שאם לא תמצאי בגרנד ותעשי נסיעה לת"א, אני ממליצה לקפוץ לחנות שלה שוב, בכ"ז.
לצפיה ב-'הייתי בגרנד - לא להיט'
הייתי בגרנד - לא להיט
02/12/2013 | 09:21
62
לצפיה ב-'אפשרות נוספת'
אפשרות נוספת
02/12/2013 | 09:02
1
166
אם ראית דגמים שאהבת והם מחוץ למסגרת התקציב, את יכולה ללכת לתופרת ולבקש שתעשה לך שמלה בסגנון של מה שראית. ככה אמא שלי תפרה את השמלה שלה-ראתה דגם שעלה בחנות 3000 והלכה לתופרת שעשתה לה אותה ב-1500-מותאמת למידותיה ועם שינויים שהיא רצתה.
לצפיה ב-'חושבת גם על אפשרות כזו רק אם לא אמצא משהו'
חושבת גם על אפשרות כזו רק אם לא אמצא משהו
02/12/2013 | 09:22
47
לצפיה ב-'ורדית לאור'
ורדית לאור
02/12/2013 | 10:02
128
בדיזינגוף תל אביב. יש לה שתי חנויות ברחוב, דגמים מחמיאים והמחירים בתקציב שכתבת.
לצפיה ב-'אמא שלי קנתה במרכז הכרמל'
אמא שלי קנתה במרכז הכרמל
02/12/2013 | 11:27
9
152
האמת שהיא לא זוכרת את שם החנות כי זו חנות פרטית ולא רשת, אבל שווה לך לקפוץ לבדוק.
לגבי מחיר- נראה לי שסביבות ה800, והיא קנתה משם גם את הבגדים למסיבת אירוסין.
לצפיה ב-'ואמא של בעלי קנתה מגושן בקריית מוצקין'
ואמא של בעלי קנתה מגושן בקריית מוצקין
02/12/2013 | 11:27
1
111
(רחוב גושן..)
לצפיה ב-'לא מכירה..זה רחוב חנויות?'
לא מכירה..זה רחוב חנויות?
02/12/2013 | 11:46
33
לצפיה ב-'בסלון כלות..או חנות מעצבים?'
בסלון כלות..או חנות מעצבים?
02/12/2013 | 11:45
6
43
לצפיה ב-'תשובה לשתי השאלות:'
תשובה לשתי השאלות:
02/12/2013 | 12:20
5
114
רחוב גושן במוצקין הוא רחוב ראשי עם מלא בתי קפה וחנויות מעצבים. לא נכנסתי לחנויות אף פעם אבל ראיתי בהמון חלונות ראווה שיש שם מבצעים גדולים ושווה לך לבדוק.
זה גם מעצבים וגם בוטיקים כאלה שמייבאים דברים, זה פשוט לא משהו עם שם מפורסם...

גם החנות שאמא שלי הייתה בה הייתה חנות רגילה שמוכרת גם שמלות ערב וגם בגדים רגילים, אבל יש במרכז הכרמל (כל רחוב מוריה) מלא חנויות ששווה לבדוק.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
02/12/2013 | 13:11
23
לצפיה ב-'גם אני ואמא שלי קנינו בגושן לחתונה של משפחה '
גם אני ואמא שלי קנינו בגושן לחתונה של משפחה
02/12/2013 | 15:17
3
88
קרובה.

ואפשר לנסות גם אצל עירית נוי (יש בקריון ויש בגארנד),
ובכלל בחנות המעצבים בקריון.
לצפיה ב-'בקריון יש חנות שנקראת דניאלה'
בקריון יש חנות שנקראת דניאלה
02/12/2013 | 15:49
1
107
יש שם רק שמלות ערב..מגוון למדי..וטווח מחירים רחב
לצפיה ב-'תודה'
תודה
02/12/2013 | 16:50
16
לצפיה ב-'הייתי בגרנד'
הייתי בגרנד
02/12/2013 | 16:49
56
לא מצאתי אצלה משהו מתאים..אולי בקריון יש מבחר אחר..אנסה שם..תודה
לצפיה ב-'עירית נוי'
עירית נוי
02/12/2013 | 15:35
2
102
אמא שלי קנתה שם שמלה מאוד יפה. אולי יש לה סניף גם בצפון?
לצפיה ב-'מבררת. באתר שלה יש רק תמונות. אין מידע '
מבררת. באתר שלה יש רק תמונות. אין מידע
02/12/2013 | 17:22
1
33
לצפיה ב-'תסתכלי בפייסבוק שלה'
תסתכלי בפייסבוק שלה
02/12/2013 | 17:36
54
אני רואה שיש לה סניפים בגרנד קניון בחיפה ובקריון.
לצפיה ב-'כמה הצעות '
כמה הצעות
02/12/2013 | 17:11
107
קודם כל, לפני החתונה שלי גם אמא שלי הסתובבה בגרנד ובכל החנויות במרכז הכרמל. יש חנות בשם טורסו ליד מרכז פנורמה שיש לה דברים שנראו חמודים בחלון. בכל מקרה, אחרי כל הסיבובים וכשהיא כמעט התייאשה היא החליטה לנסות משהו קצת לא שגרתי (בעקבות המלצה שקיבלה).
בוואדי בחיפה (כשיורדים ברחוב הראשי של הואדי ליד הכיכר עם הפלאפל) יש חנות בשם אופנת נקארה.
בחלון הראווה יש שמלות שנראות בדרך כלל פחות לטעמי. אבל כשנכנסים פנימה רואים שיש שם מגוון מאד גדול של שמלות ושהמוכרות מאד נחמדות. המחירים מאד שפויים עד 1,000 ש"ח והרבה מהשמלות מיובאות מאירופה.
גם חלק מהמעצבות שאמא שלי הייתה אצלן בחנות קונות את אותן שמלות מאירופה ופשוט מוכרות אותן במחירים יקרים יותר. בכל מקרה, אמא שלי קנתה שמלה בצבע כחול Navy, עם פרח שיפון קטן מקדימה - ארוכה ונקייה. הייתה מאד מרוצה והמחיר היה שווה.
בנוסף, היא עשתה בחנות מכפלת ותיקון קטן והייתה מאד מרוצה.

באתי אתה לשם פעם אחת כדי לראות את השמלה וראיתי שיש שם מבחר מאד גדול של שמלות בכל מיני סגנונות ויש הרבה שמלות ערב בקו נקי.  
לצפיה ב-'שדרת המעצבים בכפר ביאליק'
שדרת המעצבים בכפר ביאליק
03/12/2013 | 16:26
36
וחוץ מזה לחפש סיילים :)

לצפיה ב-'"טורסו" במרכז הכרמל'
"טורסו" במרכז הכרמל
08/12/2013 | 22:00
38
לימור מדהימה!!! מעצבת בחסד. אמא שלי קנתה ממנה בגדים לאירוע ויצאה סופר מרוצה וגם אני- כל פעם שאני אצלה- כשאני מודדת זה כאילו הבגדים נתפרו במיוחד בשבילי. מתה על הסגנון שלה. היא לא זולה, אבל המחירים גם לא בשמיים ולגמרי שווים את ההשקעה. נמצאת ממש ב"עיקול" של שדרות הנשיא, מול הג'פניקה (בצד השני של הרחוב).
לצפיה ב-'התובנות שלי משיטוט עם שתי האמהות (כל אחת '
התובנות שלי משיטוט עם שתי האמהות (כל אחת
02/12/2013 | 21:28
2
173
לצפיה ב-'תודה לכולכן..קניתי!!!'
תודה לכולכן..קניתי!!!
03/12/2013 | 18:33
1
83
בשדרות מוריה בחיפה.
לצפיה ב-'יאי הטיפ שלי ניצח '
יאי הטיפ שלי ניצח
03/12/2013 | 19:12
53
מזל טוב ותתחדשו
לצפיה ב-'מבררת בשביל חברה - סייל שמלות כלה'
מבררת בשביל חברה - סייל שמלות כלה
03/12/2013 | 16:31
3
161
היי. האם יש בזמן הקרוב סיילים של שמלות כלה באזור המרכז?
תודה
לצפיה ב-'לא שידוע לי אבל'
לא שידוע לי אבל
03/12/2013 | 18:16
97
יש המון אפשרויות לקנות בזול דרך איביי
חברה שלי עשתה את זה והאמת שיצא לה מדהים!
כמובן שזה בהנחה שהיא מסוגלת לראות משהו ולשלם עליו בלי למדוד קודם...
לצפיה ב-'חברה שלי בדיוק סיפרה שקנתה בסייל אצל ואדים'
חברה שלי בדיוק סיפרה שקנתה בסייל אצל ואדים
03/12/2013 | 19:05
107
מרגולין.
לא יודעת פרטים אבל יכולה לברר (או שתראו אם יש באתר שלו, לא נכנסתי). היו פה בפורום המלצות מאוד חמות לגביו.
לצפיה ב-'ביוניק '
ביוניק
03/12/2013 | 20:51
71
שמלות מהמדף ב-1,000 ש"ח
לצפיה ב-'שאלה היפותטית'
שאלה היפותטית
29/11/2013 | 11:37
7
727
היי בנות,
התייצעות קלה

נניח שיש לכן חברה, לא מאוד קרובה (אתן מכירות פחות מחצי שנה), הזמנתן אותה לחתונה.
ושבועיים לפני החתונה היא מודיעה שהיא מצטערת, אבל לא תוכל להגיע אליה.

אל המסיבת רווקות, היא כן מגיעה.

האם היית מצפות ממנה להביא מתנה או צ'ק למסיבת רווקות?
(מתוך נקודת הנחה שגם השתתפות במסיבת רווקות עלתה לה סכום לא קטן בשביל סטודטית שלא עובדת?)

אשמח לשמוע את דעתכם הכנה
שבת שלום
לצפיה ב-'אני לא...'
אני לא...
29/11/2013 | 13:26
137
לצפיה ב-'גם לדעתי לא..'
גם לדעתי לא..
29/11/2013 | 14:20
311
ההיכרות איתה קצרה למדי ולא הייתי מצפה ממישהי שלא קרובה אליי
שתשקיע במתנה מעבר להשקעה שלה במסיבת רווקות..
לצפיה ב-'לא...'
לא...
29/11/2013 | 14:59
1
329
הרי זה לא שהיא חברה קרובה.
וכמו שאמרת - גם השתתפות במסיבת רווקות עולה לא מעט כסף.
לצפיה ב-'מסכימה! '
מסכימה!
29/11/2013 | 17:50
256
היא כניראה באמת לא יכולה להגיע ובכל זאת החליטה לכבד אותך ולהגיע למסיבת רווקות- ניראה לי שזה מספיק "מתנה"
לצפיה ב-'אני לא חושבת שהייתי מצפה '
אני לא חושבת שהייתי מצפה
30/11/2013 | 16:35
213
אם היא תיתן מתנה, זה יהיה נחמד.
אבל בגלל ההיכרות הקצרה, היא לא ממש צריכה.

אגב, אנחנו היינו במצב לא נעים ששכנים שלנו הזמינו אותנו לחתונה שלהם - ידענו שלא נכיר שם אף אחד וגם לא הבנו למה אנחנו מוזמנים לחתונה של אנשים שיצא לנו להגיד להם שלום מדי פעם בחדר מדרגות ולא מעבר, אז קנינו להם בקבוק יין ואמרנו מזל טוב ובזה סגרנו את העניין. אז אמנם היא חברה שלך בהקשר אחר - והיא ממש חברה ולא רק שכנה, אבל אני לא חושבת שהיא בסטטוס של "צריכה להביא מתנה למרות שהיא לא מגיעה..."
לצפיה ב-'לדעתי לא,'
לדעתי לא,
02/12/2013 | 12:35
45
עם זאת, יש לי חברה שהייתה חברה קרובה בתיכון והתרחקנו מאוד מאז הגיוס. הוזמנתי לחתונה שלה והגעתי בידיעה שהיא תחמיץ את שלי (בגלל ירח הדבש). היא קפצה לבקר במסיבת האירוסין עם צ'ק (לא נשארה למסיבה, היה להם איזה אירוע משפחתי או משהו).

זה נחמד מצדה אם היא תביא, אבל לא הייתי מצפה לזה או כועסת במידה ולא תביא.
לצפיה ב-'גם מחברה קרובה לא הייתי מצפה לדבר כזה'
גם מחברה קרובה לא הייתי מצפה לדבר כזה
03/12/2013 | 17:25
43
אני גם לא מצפה לקבל כסף בחתונה עצמה. מי שהביא לנו - שמחנו. מי שלא הביא - ממש לא שינה לנו כלום.

מעבר לזה, אם לשלם על מסיבת הרווקות או לא תלוי במארגנת\ות. לרוב יש השתתפות כלשהי של כולן, אז אם יש כזו, סבבה.
לצפיה ב-' סיכום שבועי '
סיכום שבועי
28/11/2013 | 17:27
34
143
משהו טוב שקרה לי השבוע:
משהו מאכזב שקרה לי השבוע:
משהו שהתחדשתי בו השבוע:
משהו מצחיק / הזוי שקרה לי השבוע:
בילוי השבוע:
ספר/סרט/סדרת השבוע:
מאכל השבוע:
תכניות לסוף השבוע:
האם עמדתי במטרות של תחילת השבוע?
משהו טוב שעשינו בשביל עצמנו השבוע:
מטרות לשבוע הבא:

מוזמנות להוסיף תמונה, שיר או קישור מעניין!
לצפיה ב-'מסכמש"ת'
מסכמש"ת
28/11/2013 | 17:44
4
751
משהו טוב שקרה לי השבוע: הסתפרתי סופסוף! חיכיתי הרבה זמן להסתפר וגם אין לי ממש ספר אז עוד יותר התעכבתי עם זה. בסוף קיבלתי המלצה מחברה והיה ממש סבבה.

משהו מאכזב שקרה לי השבוע: כמובן שהמוות הפתאומי של אריק איינשטיין ז"ל.  חוץ מזה ובלי קשר- חליתי בשפעת ומשלישי אני מרותקת למיטה.

משהו שהתחדשתי בו השבוע: בדיוק כתבתי כאן בהודעה- רכשתי את פלטת הצלליות NAKED 3 שעתידה לצאת בדצמבר. יש לי חולשה לצלליות בגוון ורדרד. היא גם היתה בהנחה, אז בהחלטה של רגע פשוט קניתי.

משהו מצחיק / הזוי שקרה לי השבוע: גיליתי שלבעלי יש יכולת שתיית אלכוהול בלתי הגיונית. הוא שתה כ"כ הרבה בחתונה שהיינו בה השבוע והיה כולו שיכור ושמח ויום למחרת התעורר כאילו הכל כרגיל.

בילוי השבוע: חתונה של חברה טובה מהעבודה. זו החתונה הראשונה שהיינו בה אחרי שלנו- וזה מזה כיף. בלי הלחץ, רק כיף
ולא צריך לשים לב יותר לכל מיני פרטים קטנים.

ספר/סרט/סדרת השבוע: השלמתי בערך את כל הפרקים של מחוברים פלוס- היה לי הרבה זמן פנוי.

מאכל השבוע: מרק עוף ותה עם לימון. זה בעיקר מה שאכלתי השבוע.  

תכניות לסוף השבוע: להבריא!

האם עמדתי במטרות של תחילת השבוע? לא חושבת

משהו טוב שעשינו בשביל עצמנו השבוע: היינו חולים ביחד יומיים. בעצם זה לא כזה משהו טוב.

מטרות לשבוע הבא: להפסיק לחשוב על התמונות שאני מחכה להן. עברו 3 שבועות אבל כבר קשה לי..
לצפיה ב-' תתחדשי......לא ידעתי שעתידה לצאת ה-3 '
תתחדשי......לא ידעתי שעתידה לצאת ה-3
29/11/2013 | 16:25
1
194
בספט' קנו לי בארה"ב את הנייקד הרגילה, מתה עליה כי האיכות מעולה והן עמידות מאוד.
לצפיה ב-'גם אני לא ידעתי :)'
גם אני לא ידעתי :)
29/11/2013 | 20:53
112
הפתיעו.. חשבתי שיסתפקו רק ב-2..
לצפיה ב-'חזרתי לעצמי!'
חזרתי לעצמי!
29/11/2013 | 20:51
1
527
סליחה מראש לכל הטבעונים/ צמחונים..
לצפיה ב-'חוץ ממה שבאמצע זה נראה מעולה!'
חוץ ממה שבאמצע זה נראה מעולה!
30/11/2013 | 14:13
42
לצפיה ב-'סכמ"ש'
סכמ"ש
28/11/2013 | 17:58
166
משהו טוב שקרה לי השבוע: אני לא בן אדם שיש לו אומץ לבוא ולבקש העלאה, למרות שאני מאוד מתוסכלת מהשכר המעליב שלי באופן כללי ובטח ובטח שביחס לכמות ההשקעה. ביומה האחרון של סגנית המנהלת היוצאת יצא לי לקטר לה על זה בקטע חברי. היא החליטה לעשות מעשה רגע לפני שהיא עוזבת ודיברה עם המנהלת שאני צריכה העלאה. אתמול המנהלת קראה לי למשרד והודיעה לי שהם החליטו להעלות לי את השכר!

משהו מאכזב שקרה לי השבוע: שני האירועים לא קרו לי (תודה לאל) אבל מאוד עצובים לי: הראשון הוא מותו הבלתי נתפס של אריק אינשטיין, והשני הוא (וסליחה שאני כותבת את זה בפורום חתונות...) שבעלה של אחותו של א' הודיע לה אחרי שנת וחצי נישואים שהוא לא אוהב אותה-והם מתגרשים. היא ממוטטת ולא מפסיקה לבכות, וכ"כ כואב הלב עליה :(

משהו שהתחדשתי בו השבוע: כלום! אם אספיק אולי אחפש שטויות באינטרנט במסגרת המבצעים של הבלק פריידי.

משהו מצחיק / הזוי שקרה לי השבוע: לא משהו מיוחד, אבל צחקנו עד כדי דמעות בעבודה אתמול. אם נשארים עד מאוחר-לפחות שיעבור בכייף.

בילוי השבוע: יצאנו עם המשפחה של א' למסעדה בהרצליה - ביסטרו 56. הבשר שלהם מצויין (ככה מעידים הקרניבורים) והלזניה הצמחונית די גרועה, אבל היה בילוי ממש כייפי וזה לא מובן מאליו במשפחה שלו...

ספר/סרט/סדרת השבוע: בשבת ראינו גרביטי בתלת מימד. יכול להיות שהיו לי הרבה ציפיות בגלל כל השבחים שמחלקים לזה אז לא נפלתי, אבל בהחלט סרט נחמד. טלויזיה לא ראיתי וספר לא קראתי, אבל שמעתי המון אריק אינשטיין אל תוך הלילה.

מאכל השבוע: הלביבות שהכנתי אתמול.

תכניות לסוף השבוע: חוזרים יחד לצפון-בשישי ניהיה במסיבת חנוכה עם המשפחה שלי ובשבת ניהיה עם המשפחה שלו. מה שאומר שיהיה סופ"ש עמוס ומלא ריצות.

האם עמדתי במטרות של תחילת השבוע? לשם שינוי אני זוכרת את המטרה-רציתי להצליח לשלב ריצה בלו"ז העמוס שהיה לי. לצערי זה לא יצא לפועל, אבל לזכותי יאמר שבאחד הימים קמתי בחמש בבוקר כדי לרוץ לפני העבודה! ככה שלפחות ריצה אחת עשיתי. וכמובן שעדיין לא התחלתי בבחירת התמונות לאלבום...

משהו טוב שעשינו בשביל עצמנו השבוע: וואלה, נראה לי שעשיתי לעצמי בעיקר רע... לא רצתי, לא ישנתי ולא היה לי זמן לעצמי.

מטרות לשבוע הבא: למצוא זמן לקצת חיים.
לצפיה ב-'אחרי שדילגתי שבועיים'
אחרי שדילגתי שבועיים
28/11/2013 | 22:15
161
(ואני לא ממש חדשה, רק החלפתי ניק, הייתי קודם onyx )

משהו טוב שקרה לי השבוע: אמנם זה שייך לשבוע שעבר, אבל חגגנו יום הולדת לחצי. הוא היה טייס ליום אחד והטיס בליווי מדריך ואח"כ הלכנו לחגוג בת"א. חוץ מזה היום שחררו אותנו מהעבודה שעה קודם והספקתי לנסוע עם החצי לבקר את האחייניות שלו.
משהו מאכזב שקרה לי השבוע: המוות של אריק אינשטיין השבוע..כל שיר שאני שומעת ברדיו מזכיר לי תקופה אחרת בחיים. אני מקווה שהילדים שלי יזכו להכיר את השירים שלו
משהו שהתחדשתי בו השבוע: מייק אפ וצלליות של קליניק. קלאץ' מאיביי (לחתונה!) ומחר הבלאק פריידי אז היד (או הויזה) עוד נטויה
משהו מצחיק / הזוי שקרה לי השבוע: אמרתי משהו לחצי שהוא לא שמע כ"כ טוב...וכך נולד לו כינוי חיבה חדש
בילוי השבוע: סופ"ש בת"א
ספר/סרט/סדרת השבוע:
מאכל השבוע: אכלנו בשבת בבוקר בבנדיקט ממש אהבתי
תכניות לסוף השבוע: לנוח..ולנקות
האם עמדתי במטרות של תחילת השבוע?
משהו טוב שעשינו בשביל עצמנו השבוע: הלכתי להוציא תעודה רווקות ברבנות בעיר שלי.
מטרות לשבוע הבא: לפתוח תיק ברבנות, אם לא אז שבוע הבא
לצפיה ב-'מסכם...'
מסכם...
28/11/2013 | 22:58
7
648
משהו טוב שקרה לי השבוע: עוד שלב במסכת השלבים הבלתי נגמרים בדרך לעבודה הנכספת מאחורי (עדיין לא יודע אם עברתי בהצלחה או שלא, אבל מאחורי. כרגע אננחנו 6.5 חודשים לאחר הגשת קורות חיים.
משהו מאכזב שקרה לי השבוע: הלכתי לוטרינר לסקס את הכלב... הסירוס בחינם (כי הוא מעמותה) עלה 650 ש"ח!!! אני יודע למי לא לחזור :)
משהו שהתחדשתי בו השבוע: אני בצמצומים ולכן אני כרגע עסוק בלא להוציא כסף...
משהו מצחיק / הזוי שקרה לי השבוע: שהכלבלב החמודי חזר מסירוס הוא נראה כל כך עייף ועצובי ועוד עם הקולר אלזבתיאני על הראש... פשוט הייתי חייב לשמח אותו
בילוי השבוע: לאחר שבירת שיא במחיר שמלה (קרדיטים לקראת סוף פברואר) לקחנו מעט מהעודף למסעדת האהובה עלינו. מסעדת זכאים - גורמה טבעוני, פשוט מושלמת. חובה לנסות גם לכל אוכלות הבשר.
ספר/סרט/סדרת השבוע: זוגתי רואה שנים "Big Bang Theory". השנה התחלתי לראות איתה, והשלדון הזה ממש מצחיק.
מאכל השבוע: ניסיתי לביבות טבעוניות אפויות ... לא יצא משהו, אבל יש מספיק זמן לנסות עוד ועוד :)
תכניות לסוף השבוע: לנוח ולסדר וכמובן לעבוד על הסמשבוק החתיך שלי שלאט לאט הופך להיות מאסטר פיס
האם עמדתי במטרות של תחילת השבוע? לא כל כך. אני לא מגיע לקריאה ובעיקר לא מספיק שום דבר (אבוי! אפילו לא שנ"צ)
משהו טוב שעשינו בשביל עצמנו השבוע:
מטרות לשבוע הבא: לאכול כמו שצריך (ולא יותר מסופגניה אחת), ולבקר בחדר כושר הרבה יותר...

השבוע גיליתי את השיר הזה שפשוט אני שומע בלופ כל השבוע... אז תהנו:

http://www.youtube.com/watch?v=DHEOF_rcND8

ועוד שני אתרים שתוכלו לקבל רעיונות לחתונה:

http://www.marthastewartweddings.com/272429/diy-we...

http://www.bhldn.com/
לצפיה ב-'שלדון אהובי'
שלדון אהובי
29/11/2013 | 09:46
192
גם אני התחלתי לראות לפני שנה את הסדרה בגלל שהייתי מרותקת לבית שבועים ומאז אני מכורה
לגבי הלביבות אל תאפה זה משום מה הורס אותם (נסיון עם הלביבות עדשים אדומות) רק טיגון עושה להם טוב
לצפיה ב-'שירגיש טוב הקטנצ'יק'
שירגיש טוב הקטנצ'יק
30/11/2013 | 16:28
5
135
לא זוכרת איפה את גר, אבל אנחנו עשינו מנוי לוטרינר ויוצא לנו ממש משתלם (כי ביקורים רגילים וחיסונים שגרתיים לא עולים כסף, רק משלמים על תרופות והתשלום השנתי הוא בסביבות ה-600-700 ש"ח).
הוטרינרים שלנו בדיזנגוף סנטר, אז אם המיקום מתאים לך אני מאד ממליצה.
לצפיה ב-'גם לנו יש מנוי לוטרינר, זה מאוד מומלץ'
גם לנו יש מנוי לוטרינר, זה מאוד מומלץ
30/11/2013 | 16:35
3
123
בעיקר לגורים ולבע"ח מבוגרים, שהולכים לוטרינר יותר (כמו אצלנו בני האדם..) אבל לא רק.
אנחנו הולכים לטרינר בכיכר, בשדרות בן-ציון.
מה שטוב אצלם זה שיש להם עוד סניף בכיכר רבין וסניף שהוא בי"ח ביגאל אלון, כך שאם חס וחלילה קורה משהו, יש בי"ח נגיש 24 שעות ביממה.
אנחנו שילמנו 650 לשנה וחצי לחתול, כולל את כל החיסונים והתילועים ותורים בלי הגבלה.

לצפיה ב-'אשמח לשם הוטרינר בכיכר רבין '
אשמח לשם הוטרינר בכיכר רבין
30/11/2013 | 17:22
1
74
ואת הכתובת בבקשה.
תודה
לצפיה ב-'זו רשת שנקראת "בי"ח וטרינרי בכיכר" '
זו רשת שנקראת "בי"ח וטרינרי בכיכר"
30/11/2013 | 21:29
61
הנה האתר שלהם:

לינק

מסתבר שגם הסניף בכיכר רבין פתוח 24/7 , בנוסף לבי"ח ביגאל אלון.  
מקווה לא להצטרך לזה, אבל טוב לדעת.
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'גם אנחנו!'
גם אנחנו!
01/12/2013 | 00:08
48
אנחנו הולכים לוטרינר בכיכר שביגאל אלון ועשינו מנוי ככה שאפשר לבוא תמיד בכל שעה ויצא לנו כבר להגיע בשבת בצהריים או באמצע השבוע בעשר בלילה כי היא זה הזמן היחיד שהתפנינו (בכל זאת עובדים כל יום עד הערב) וזה כיף לדעת שאפשר לבוא כמה שרוצים כי זה בחינם ובכל שעה שנח לך ואתה מתפנה... לנו עלה אם אני לא טועה 800 לכלבה גורה כולל הכל חוץ מתרופות
לצפיה ב-'אשמח...'
אשמח...
30/11/2013 | 19:09
77
איך קוראים למקום?
לצפיה ב-'חיכיתי לסכמ"ש הזה! אחרון לפני החתונה!!'
חיכיתי לסכמ"ש הזה! אחרון לפני החתונה!!
29/11/2013 | 09:38
2
632
ההתרגשות בשיאה, למרות שאני עוד לא מרגישה שנפל האסימון שהחתונה עוד חצי שנייה, כיף לי ובא לי לחלוק

משהו טוב שקרה לי השבוע: ערב הפרשת החלה שאמא שלי אירגנה לי אתמול! הייתי מוקפת בבנות משפחה וחברות אוהבות שבאו לחגוג ולהרעיף ברכות ולקבל בחזרה.

משהו מאכזב שקרה לי השבוע: אין מאכזב! מתחתנת עוד חמישה ימים

משהו שהתחדשתי בו השבוע: שמלת הכלה שלי!!!! אחרי איסוף מוצלח, השמלה נחה בביטחה בבית של ההורים ומחכה לכלה שלה שתלבש אותה ברביעי שיבוא עלינו לטובה.

בילוי השבוע: ביום שני הייתי עם אחותי והאחיין המהמם שלי שתמיד עושה לי מצב רוח טוב, בשלישי צהריים עם אמא,
וברביעי הדלקנו לנו נר ראשון (אנחנו מתחתנים בנר אחרון) וחגגנו שנינו על סלמון, כרובית וגזר בתנור שאישי לעתיד הכין (להלן התמונה)

ספר/סרט/סדרת השבוע: הומלנד ! מזהות בתמונה?

מאכל השבוע: החלה שאפינו אתמול, יאמי!!

תכניות לסוף השבוע: אתמול הפרשת חלה, היום-מחר מסיבת רווקות! ווהווו!!! החברות שלי מאד מתרגשות, אז אני בכלל מתרגשת גם בלי לדעת חצי דבר ממה שיהיה
וגם הזמנו כרטיסים ל"משחקי הרעב 2" שאני משתוקקת כבר לראות למוצ"ש!

האם עמדתי במטרות של תחילת השבוע? כן כן כן! אספתי שמלה, אספנו כתובה, ערכנו (לבד) אישורי הגעה, טפו טפו שימשיך ככה עד לחתונה.

משהו טוב שעשינו בשביל עצמנו השבוע: לקחתי יום מנוחה מהעבודה, החלטתי שמותר לנוח אחרי חודש עמוס כ"כ.

מטרות לשבוע הבא: ל ה ת ח ת ן

לצפיה ב-'מרגש ממש'
מרגש ממש
29/11/2013 | 22:29
95
לעולם לא אשכח איך שמלת הכלה הייתה תלויה בחדר השינה, מתגרה, קורצת, מרגשת..
הלוואי שתחבקי כל רגע בשבוע הזה, גם את הכיפיים והמרגשים וגם את המעצבנים יותר
ושיהיה מהמם!!
מחכים שתרוצי חזרה לספר לחבר'ה
לצפיה ב-'באמת מרגש!'
באמת מרגש!
30/11/2013 | 09:25
59
מקווה שמסיבת הרווקות הייתה כיפית במיוחד!
שיהיה לך שבוע מאושר ושמח! קולולולווו
לצפיה ב-'מסכמ"שת '
מסכמ"שת
29/11/2013 | 10:02
154
משהו טוב שקרה לי השבוע: מצאנו לאמא שלי שמלה נהדרת שהיא מרגישה בה כ"כ טוב והיא נראית פשוט פיגוז שלא יתואר. עכשיו רק אני מחפשת לה מאפרת ומסרקת.

משהו מאכזב שקרה לי השבוע: אריק אינשטיין זה כ"כ השפיע עלי שפשוט יומיים בכיתי. אני חושבת שמאז רצח רבין לא יצא לי לבכות על דמות ציבורית כ"כ הרבה. ברבין עוד הייתה לי איזשהי סיבה (הייתי די קרובה לשם באותה רגע ולא קלטתי את זה עד שהודיעו על זה בחדשות)

משהו שהתחדשתי בו השבוע: הזמנתי נעלים כחולות באינטרנט ועוד כמה דברי איפור נחמדים. שוקלת לנצל את מבצעי בלאק פריידי.

משהו מצחיק / הזוי שקרה לי השבוע: נרדמתי בסלון ובזמן השינה מתחתי את הרגל והתעוררתי עם כאבי תופת בלתי ניתנים לתיאור. עד עכשיו הרגל שלי תפוסה וקשה לי ללכת.

בילוי השבוע: יצאתי לשתות עם חברה מהעבודה לשעבר לכבוד היום הולדת של חברה שלי.

ספר/סרט/סדרת השבוע: בהמשך למקרה של הרגל שלי התחלתי לקרוא את "על רגל אחת " של אוליבר סאקס. אני מאוד אהבתי את הכתיבה שלו ב"איש שחשב שאשתו היא כובע" אני מקווה לא להתאכזב מהספר.

מאכל השבוע: עוגה טבעונית שמשום מה לא היו לה הרבה קונים חוץ מבחור צמחוני ובחורה טבעונית חדשים שהגיעו למשרד.

תכניות לסוף השבוע: הדלקת נר שלישי אצל חברים ואם הרגל תאפשר אז מסיבת רוק

האם עמדתי במטרות של תחילת השבוע? ממש לא. אני עדין תקועה עם העבודת שקר הזאת שאני צריכה להגיש עד שבת בלילה.

משהו טוב שעשינו בשביל עצמנו השבוע: טיפול פנים נהדר שעברתי. כ"כ כיף לי להסתכל על הפנים שלי אחרי שכל השחורים יצאו.

מטרות לשבוע הבא: יום הולדת לאמא... עדין לא תיכננו כלום
לצפיה ב-'סיכום שבועי משמין במיוחד '
סיכום שבועי משמין במיוחד
29/11/2013 | 22:26
4
579
אחרי הסכמש הקודם, עלה החום די גבוה והנקבע לו בנחת איפשהו סביב ה39. ביניכן לביני אני מודה שנהניתי, גם מהפינוקים וגם מהלגיטימציה לא לעשות כלום כמה ימים. עכשיו נשאר רק שיעול מעצבן. והחורף? לא מגיע לגן עדן שלנו.

משהו טוב שקרה לי השבוע: סופגניית מסקרפונה עם ציפוי שוקולד לבן
משהו מאכזב שקרה לי השבוע: שלישי בערב
וגם - פרויקט שאני עובדת עליו מתקדם לאט נורא, לאט מידי! מכירות את זה ההרגשה שהזמן מתבזבז על הדברים הלא נכונים? כלומר, כל המנהלות מטופלות, אבל החלומות נדחקים הצידה? אז כזה
משהו שהתחדשתי בו השבוע: כמה קילוגרמים (ככה זה כשגרים מעל קונדיטוריית שאמו...)
משהו מצחיק / הזוי שקרה לי השבוע: (הסעיף הזה תמיד גורם לי להרגיש שהחיים שלי לא מסעירים במיוחד )
בילוי השבוע: כשנשארנו שנינו בבית, אומנם ללמוד, אבל לפחות ביחד
ספר/סרט/סדרת/טקסט השבוע:  משמעויות החיים
מאכל השבוע: תה עם נענע, כזה של חולים
תכניות לסוף השבוע: כבר עמדתי בכמה מטרות אחרי ניקוי יסודי ומקיף של הסטודיו בבית וסידור מחדש של ארון הבגדים, עכשיו נשאר רק להפסיק עם התירוצים ולהתחיל ללמוד!
האם עמדתי במטרות של תחילת השבוע? צבעתי את קירות הבית כמו שהבטחתי.
משהו טוב שעשינו בשביל עצמנו השבוע: חברים שקפצו לביקור, כמה בקבוקי יין, מוזקיה ברקע והמון סופגניות (!!)
מטרות לשבוע הבא: לתרגל מדיטציה לפחות חמש פעמים.

שיר השבוע: אותה האהבה
תמונה: ציור שהתחלתי ומחכה שאחליט איך להתקדם איתו

פינת ההשראה השבועית:
מתכון לעוגה מדהימה (red velvet שהייתה גם עוגת החתונה שלנו):
https://www.donnahay.com.au/recipes/recipe-enterta...
DIY מגש הורס בריאות:
http://iheartorganizing.blogspot.co.il/2013/09/blo...
טאמבלר מושלם:
http://www.ilovewood.nl/

למישהי יש המלצות לקנייה מוצלחת של שישי השחור?
סופש נעים וקריר,
יעל.
לצפיה ב-'איזה סטודיו את מסדרת לעצמך?'
איזה סטודיו את מסדרת לעצמך?
30/11/2013 | 22:35
1
138
ותדעי שאני תמיד מחכה ללוחות ההשראה שאת מצרפת פה, ובכלל מהתמונות של עיצוב הבית שלכם..
לצפיה ב-'תודה '
תודה
01/12/2013 | 01:18
111
הסבנו את אחד החדרים לסטודיו/משרד שבו לומדים, מציירים, ועוסקים בעיצוב ככל הניתן
לצפיה ב-'וואו הציור מהמם!'
וואו הציור מהמם!
01/12/2013 | 22:24
1
43
כמה רגישות בפרטים הקטנים! ציור יפייפה ומלא הבעה!
לצפיה ב-'תודה'
תודה
01/12/2013 | 22:58
11
לצפיה ב-'סכמ"ש מאטלנטה הקרירה'
סכמ"ש מאטלנטה הקרירה
29/11/2013 | 23:21
3
623
ולא, אין כאן באמת שלג, היום היה קר אך שמשי יום מהמם

משהו טוב שקרה לי השבוע: הגעתי לאטלנטה ועשיתי מלא מלא מלאאאאאא שופינג.  הרבה זמן לא התפרעתי ככה.  המלון מקסים, החדר ענקי, ובסה"כ אני ממש ממש שמחה שעשיתי את הצעד הזה...

משהו מאכזב שקרה לי השבוע: חוץ מהגעגועים לבנזוג גיליתי שהמאפרת והמעצב שיער שרציתי לוקחים 2000 ש"ח כל אחד.  בעיניי זה מוגזם ברמות, למאפרת אפשר אולי למצוא תחליף בקלות אבל המעצב שיער הזה, לא הצלחתי למצוא עד עכשיו עוד מישהו בסגנון שלו.

משהו שהתחדשתי בו השבוע: מה לא?  מגפונים ומלא בגדים מאולד נייבי ו-וולמארט (שמשום מה החבר'ה כאן אמרו שהם לא באיכות מי יודע מה ודווקא אני ממש מבסוטית עליהם), איפור וקרם עיניים של בובי בראון, נעלי ספורט של סקוני שעלו לי 160 (!!!!!!) ש"ח.  בארץ זה עולה פי 5.

משהו מצחיק / הזוי שקרה לי השבוע: האנגלית שלי מעולה אבל אני עדיין לא רגילה להשתמש בה בשגרה שלי לא בהקשר מקצועי.  אז יצא לי להכנס אתמול לחנות נוחות בתחנת דלק ולבקש flash light במקום lighter...  קורה

בילוי השבוע: אם שופינג נחשב בילוי אז ללא ספק שופינג.  אם לא אז יצאנו לצהריים כמה חבר'ה מהעבודה לאיזה דיינר נחמד וחוץ מזה שכל ההמבורגרים הגיעו וול דאן במקום MW כמו שביקשנו היה ממש נחמד

ספר/סרט/סדרת השבוע: אני כבר שבוע מנסה להבין את הערוצים בטלוויזיה במלון.  איפה האנטומיה של גריי?  once upon a time?? אקס פקטור???
.
מאכל השבוע: באחת מארוחות הצהריים לקחו אותנו למסעדה הודית אותנטית מצויינת.  כמה אותנטית?  רק הודים אכלו שם

תכניות לסוף השבוע: לנוח...  למצוא מכבסת מטבעות כי אני כבר צריכה לעשות כביסה.

האם עמדתי במטרות של תחילת השבוע? הגעתי בשלום לאטלנטה אז נראה לי שכן

משהו טוב שעשינו בשביל עצמנו השבוע: שופייייייייייייייייייייייייייייייייייינג (מישהו רואה מוטיב חוזר???)

מטרות לשבוע הבא: להתחיל להתאמן.  יש נעלי ספורט, יש בגדי ספורט, נגמרו התירוצים.  וגם לאכול יותר טוב, כי התזונה כאן על הפנים, אין כמעט ירקות והכל שמן.

בתמונה - מה שיש לי מאחורי הבניין של העבודה באטנלטה.
לצפיה ב-'2000 כל אחד??'
2000 כל אחד??
30/11/2013 | 09:30
1
279
באיזה סרט הם חייים?
וואו, אני מצטערת אבל קשה לי להאמין שיש בנות שמוציאות 4,000 על איפור ושיער. זה ממש מלא!

אני יכולה להמליץ לך על המאפרת שלי אם את רוצה, שהיא הוא עושה גם איפור וגם שיער והיא מאוד מקצועית.
לצפיה ב-'בדיוק מה שבאתי לכתוב...'
בדיוק מה שבאתי לכתוב...
30/11/2013 | 09:47
226
מה זה, תסרוקת שזורה יהלומים??
לצפיה ב-'תעשי מה שמרגיש לך נכון...'
תעשי מה שמרגיש לך נכון...
30/11/2013 | 14:20
186
אבל את יכולה בקלות להגיע ל-2000 ביחד וזה הצד הגבוה של הסקאלה..
לצפיה ב-'אההההה עוד 3 ימים!!'
אההההה עוד 3 ימים!!
30/11/2013 | 11:23
4
237
סיכום שבועי הראשון שלי בפורום

משהו טוב שקרה לי השבוע:  קרה נס חנוכה!   אני סטודנטית לסיעוד והיה אמור להיות לי מבחן קשה 4 ימים אחרי החתונה...  קרה נס והחליטו לדחות את הבחינה בשבוע!! אין לכם מושג מה זה חתונה בשילוב מבחן, הרגשתי שאני עומדת להתפוצץ

משהו מאכזב שקרה לי השבוע מסתבר שרוב המוזמנים שלנו נוסעים לחופשה בחנוכה  אני ממש מקווה לא להגיע למצב בו יהיו בחתונה פחות אנשים ממה שהתחייבנו לאולם  .

משהו שהתחדשתי בו השבוע: סוף סוף אספתי את השמלה השניה שלי :) היה מרגש בטירוף!  אני מחכה כבר שיגיע הרגע ללבוש אותה

בילוי השבוע: אין זמן לבלות! בילנו בין הפגישות עם התקליטן והאולם.

מאכל השבוע: סופגניותתתתת!

תוכניות לסופ"ש: לחפש מקום אותנטי לצילומי חוץ, אנחנו נוסעים היום לחפש מבצר או מקומות נטושים ויפים להצטלם בהם.

האם עמדתי במטרות של תחילת השבוע? כן , למעט הלמידה לבחינה. הכנתי לו"ז מפורט בו רשום מה ללמוד כל יום. עקב שינויי פגישות והכנות לחתונה זה לא כ"כ התאפשר לי... מזל שקרה נס חנוכה!

מטרות לשבוע הבא: חתונה מוצלחת עם הרבה אורחים
לצפיה ב-'איזו התרגשות!!!'
איזו התרגשות!!!
30/11/2013 | 17:51
1
84
שיהיה הכי כיף שבעולם!!!
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
03/12/2013 | 00:00
11
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
30/11/2013 | 19:38
1
24
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
02/12/2013 | 23:59
7
לצפיה ב-'סכמ"ש ביום ראשון גם תופס?'
סכמ"ש ביום ראשון גם תופס?
01/12/2013 | 07:44
111
משהו טוב שקרה לי השבוע: נפגשנו עם שלושה דיג'יים ויש לנו התלבטות בין שניים ממש מקצועיים שמאוד אהבנו. צרות של עשירים, אני מגדירה את זה כמשהו טוב:)

משהו מאכזב שקרה לי השבוע: אמא שלו לא מפסיקה להציק לי לגבי זה שאנחנו לא מתכוונים להתחתן ברבנות. זה מעיק עלי ברמות שלא יתוארו...

משהו שהתחדשתי בו השבוע: שני זוגות מגפיים!

משהו מצחיק / הזוי שקרה לי השבוע: ישבתי במסעדה עם חברה בת"א (אני גרה בערך ארבעים דקות מת"א) ופתאום אחיין שלי הופיע (גם הוא לא גר בת"א). אחריו גם חברה של אחי הופיעה. זה היה ממש מפגש משפחתי לא מתוכנן, הזוי, מוזר וכייפי :)

בילוי השבוע: ארוחת ערב עם חברים. כמובן שהחלק הכי מדהים היה שהחמיאו לי על האוכל

ספר/סרט/סדרת השבוע: עושה מרתון של בנות גילמור, בפעם המאה.

מאכל השבוע: סופגנייה טבעונית בבודהה בורגר! בתור טבעונית ובתור בחורה שרוב חייה בדיאטה, לא יצא לי לאכול סופגנייה כבר כמה שנים!

תכניות לסוף השבוע: היה אמור להיות לנו סופ"ש רגוע ושקט בבית, אבל הוא חזר מהעבודה עייף וחולה, אז הוא הלך לישון - ואני טיפלתי בו. היה כיף

האם עמדתי במטרות של תחילת השבוע? לא היו כאלה. אולי אני צריכה להתחיל להגדיר אותן.

משהו טוב שעשינו בשביל עצמנו השבוע: מצאנו זמן לארוחת ערב ביחד באמצע השבוע!

מטרות לשבוע הבא: לבחור דיג'יי, לבחור קייטרינג, לקנות קצת בגדים
לצפיה ב-' נעלי קלרקס'
נעלי קלרקס
28/11/2013 | 12:31
36
1011
היוש! פרסמתי בפייס ואני חשה חובה לשתף גם כאן.

הנעליים שבתמונה עולות בארץ 1450 ש"ח ביחד.
קלרקס- אכן נעליים איכותיות אבל בואו נסכים שהמחיר מוגזם. אה, לחברי מועדון (שעולה 50 ש"ח) יש הנחה של 75 ש"ח- ממש סייל.
שיטוט קצר באיביי העלה מוכר בריטי ותיק עם המון המלצות ואצלו הנעליים עולות חצי מחיר.
אז אחרי שמדדתי בחנות, הזמנתי אצלו 2 זוגות נעליים במחיר כולל משלוח של 680 ש"ח. הנעליים הגיעו תוך 4 ימים בדואר רשום, במצב חדש יותר מחדש.
אין סיבה להסכים לשלם מחירים מטורפים- הגיע הזמן שנמצא אלטרנטיבות.

וחוצמזה- נכון שהן מהממות?!?!
לצפיה ב-''
28/11/2013 | 12:35
180
עליתי על זה כבר מזמן כשגיליתי שמגפון שעולה בארץ 850 ש"ח עולה 79 פאונד באתר שלהם.
לצפיה ב-'ומה עם הלינק למוכר?'
ומה עם הלינק למוכר?
28/11/2013 | 12:35
5
98
לצפיה ב-'בבקשה :)'
בבקשה :)
28/11/2013 | 12:41
4
361

הלינק:
bells shoes

הוא מוכר במחירי האתר פלוס 10 פאונד למשלוח (בהזמנת שני זוגות משלמים רק משלוח אחד כמובן).
לצפיה ב-'מושלם! תודה '
מושלם! תודה
28/11/2013 | 17:12
23
לצפיה ב-' '
02/12/2013 | 10:51
7
לצפיה ב-'כמה שאני אוהבת אותך'
כמה שאני אוהבת אותך
03/12/2013 | 16:41
1
20
אכן נעליים מעולות ונוחות ומחירים מוגזמים שאין לתאר,
מגפון ראיתי השבוע ב-1600.

תודה על הלינק!!

המשלוח ארצה חינמי?
בטח גם אם הוא עולה, זה עדיין שווה.
לצפיה ב-'איזה כיף '
איזה כיף
03/12/2013 | 16:57
17
המשלוח לארץ בעלות 10 פאונד לכל החבילה. (לא יודעת מה המקסימום של החבילה, אני הזמנתי כאמור 2 זוגות).

עדיין יוצא שווה.
לגבי מגפיים לא בדקתי מה המחירים באתר, אבל מניחה שזה עדיין שווה מאוד.
לצפיה ב-'אנחנו מזמינים הכל מאי-ביי!'
אנחנו מזמינים הכל מאי-ביי!
28/11/2013 | 13:59
26
416
קוסמטיקה ואיפור אני בעיקר קונה באיביי- כי הפער פשוט מטורף!
עכשיו גם העזתי והזמנתי בגדים - ארבע חולצות ושמלה עלו לי 200 ש"ח כולל משלוח.
אפילו צעצועים לחתולות אנחנו קונים שם (:
אין סיבה שנשלם סתם!

תתחדשי על הנעליים!
לצפיה ב-'אפשר הדרכה??'
אפשר הדרכה??
28/11/2013 | 15:20
25
309
אם יש לך המלצות לאיפור שהזמנת והיית מרוצה, אשמח אם תוכלי לשלוח
אני כזאת פחדנית...
לצפיה ב-''
28/11/2013 | 16:20
13
244
גם אני בהתחלה ממש פחדתי להזמין.
אבל התחלתי לשוטט בבלוגי היופי, טיפוח ואיפור למיניהם ובפורומים השכנים שלנו (: ומצאתי המלצות לכל מיני מוצרי איפור שונים.
בהתחלה הזמנתי רק לקים של אסי, עוד לפני שהביאו אותם לארץ (וגם עכשיו לא משתלם לקנות אותם בארץ) ומוצרי איפור שהשתמשתי בהם , ואחרי זה העזתי להזמין דברים אחרים (מוצרים שאין בארץ של המותגים שאני מכירה, וגם מוצרים של מותגים שלא הכרתי אבל שקראתי עליהם המלצות).
אני בעיקר מזמינה לוריאל, מייבלין וסמאשבוקס.
האמת שאין לי מוכר קבוע שממנו אני מזמינה. אם את רואה שהמוכר הוא "בסט-סלר", שיש עליו 99% פידבקים חיוביים, ושקנו ממנו עשרות אלפי אנשים - כנראה הוא מוכר אמין שלא ימכור לך זיופים ויעשה לך בעיות.
יש למוכרים האלו אינטרס מאוד גדול להשאיר את הקונים מרוצים, ואם לא - את פונה לאיביי והם מטפלים בהם ודואגים להשיב לך את הכסף חזרה.
אנחנו למשל הזמנו צעצוע לחתולות שהיה פגום- והחזרנו אותו בחזרה למוכר וקיבלנו זיכוי. פעם בעלי הזמין מחזיק כזה לטלפון ברכב שנהרס אחרי כמה זמן מהחום, והמוכר שלח אחד נוסף בחינם- והכל על מנת לקבל פידבק חיובי.
הרשת מלאה בהמון המלצות- גם על מוצרים, על מוכרים טובים וגם באינספור מדריכים איך לקנות ברשת ואיך להימנע מזיופים.
והכי טוב - את יכולה לשלם בפייפאל!

עד עכשיו לא היו לי נפילות.
יש כאן בנות שקונות ברשת שמלות כלה (!!!) שזה משהו בחיים לא הייתי מעיזה לעשות.... אבל באיפור קשה מאוד ליפול לדעתי (שוב, כל עוד קונים ממוכר טוב). הרי גם אם את קונה מוצר בארץ - עדיין קיים סיכוי שלא תאהבי אותו.
נסי ותיהני (:
אבל זה ממכר!!!!
לצפיה ב-'חח גם אני ככה'
חח גם אני ככה
28/11/2013 | 22:26
113
אני כבר לא זוכרת מה זה לקנות משהו ולקבל אותו ישר..חחחח. תמיד יש לי כמה פריטים שבדרך אליי (בכל זאת לוקח להם זמן להגיע )
האמת שלפני שבוע באמת היה לי מקרה שמשלוח לא הגיע (הזמנתי מאותו מוכר 2 פריטים ורק אחד קיבלתי) וישר קיבלתי זיכוי.
באיפור יוקרתי למשל יש יותר סיכויים ליפול כי יש לא מעט זיופים.

אגב, גם אני רציתי לקנות את שמלת הכלה ברשת אבל פשוט לא מצאתי משהו שאני לגמרי שלמה איתו.
לצפיה ב-'אני אשמח להמלצות על דברים לחתולים'
אני אשמח להמלצות על דברים לחתולים
29/11/2013 | 16:23
11
152
אנחנו אוהבים לפנק את התינוק שלנו :) ובארץ המחירים לפעמים ממש מוגזמים..
לאור התחביב שלו להעלים את הצעצועים שלו למקום מסתור לא ידוע, נשמח לאספקה זולה יותר

יש מוכר ספציפי שאתם מרוצים ממנו?
תודה
לצפיה ב-''
29/11/2013 | 18:34
3
115
עד עכשיו הזמנו בעיקר כל מיני לייזרים ממוכרים אקראיים, אבל לפני שבועיים הזמנו צעצוע ממש חמוד מהמוכר הזה:
http://www.ebay.com/usr/red-cap
הצעצוע נקרא "מאו קט"- וזה מעיין ידית כזו שמסתובבת מתחת לכיסוי.
החתולות שלנו חולות על זה!!!!
https://www.youtube.com/watch?v=sxHm4FV3uyw
(כן, צילמתי סרטון כמו אמא גאה )
המשלוח הגיע מאוד מהר, מה שכן - הוא לא מגיע עם סוללות, וצריך לקנות עבורו סוללות מיוחדות - סוללות C.
לצפיה ב-'איזה מתוקות!'
איזה מתוקות!
29/11/2013 | 19:15
1
59
ושכחתי לשאול, מאיזה מוכר את מזמינה מייבלין?
לצפיה ב-'תודה (:'
תודה (:
30/11/2013 | 10:58
29
האמת שאין לי מוכר קבוע, והזמנתי את זה יחסית מזמן....
לצפיה ב-'טוב זה משחק פשוט אדיר!! '
טוב זה משחק פשוט אדיר!!
30/11/2013 | 11:04
61
ואיזה מתוקות החתלתולות :)
נראה כמו אחלה משחק לפושטק שלנו!
תודה

לצפיה ב-'מתפרצת לדיון'
מתפרצת לדיון
29/11/2013 | 19:18
6
167
כדי להמליץ על שני צעצועים -
da bird, צעצוע שהיינו חייבים לקנות בכפולות של שתיים כדי לשחק עם שני החתולים במקביל, אחרת הם נהיו נורא לא נחמדים אחד לשני... צעצוע מעולה, משהו בצורה שהנוצות מחוברות בה ממש מדמה תנועה של תעופה טבעית עבור החתול, מריץ אותם כמו ששומדבר אחר לא מריץ אותם. ממליצה לשחק איתו זמן קצוב ואז לסגור במקום שהם לא מגיעים אליו כי אחרת הוא ימות ממש מהר... ולא בגלל שהוא לא עמיד.

ועוד אחד של אותה חברה -
cat catcher, מין משהו דמוי עכבר(?) שמחובר לחוט מתכת גמיש, ושוב - כנראה ממש מדמה תנועה טבעית. גם אותו אנחנו מחביאים בין שימוש לשימוש

המוכר האחרון שקניתי ממנו את הצעצועים דור 4 או 5 שולח רק לארה"ב, אבל אפשר למצוא באיביי כאלה ששולחים ארצה. אני ממליצה בחום (ולצערי אין לי מניות, רק שני חתולים עם אופי של גורים )
לצפיה ב-'יש לנו את הציפור, בנטלי מטורף על זה'
יש לנו את הציפור, בנטלי מטורף על זה
29/11/2013 | 19:46
101
הוא שם לעצמו אתגר - לקרוע את החוט שמחבר בן המקל לנוצות ובגלל שמחובר שם גם פעמון, הבית שלנו מצלצל נון סטופ
האמת שזה דווקא לא היה יקר, עלה 15 ש"ח ומחזיק מעמד יופי למרות התעסקות מרובה.

זה כל העכרים והכדורים שלא מחוברים לחוט, שהוא מעלים למקום לא נודע.
ומדי פעם הם צצים להם משום מקום.
לא סתם אומרים שבריטים הם ציידים מלידה!
לצפיה ב-'את לא מאמינה'
את לא מאמינה
29/11/2013 | 22:31
95
כמה זמן אני רוצה לקנות צעצועים "זזים" (חברים חדשים) לשמן שלנו
החירש הזה לא יכול לצאת מהבית, ולנו עדיין אין אומץ להביא לו אח מזונב חדש
אז מחפשת כל הזמן בחצי עין צעצועים זזים. באת כמו מלאך עם בשורה
אם מישהי מכירה לינק לחנות טובה להזמין ממנה כאלו, זה יהיה אושר מוחלט
לצפיה ב-'אצלנו הצעצועים האלו לא יחזיקו מעמד...'
אצלנו הצעצועים האלו לא יחזיקו מעמד...
30/11/2013 | 11:03
3
79
יש להן קטע פשוט להחריב צעצועים.

קנינו בפראג עכביש כזה קופץ (זה לא אמור להיות צעצוע לחתולים בכלל) ותוך שתי דקות של משחק הן קרעו לו את הפרווה. וכמובן, הן קרעו את החוט שלו לכמה חתיכות. עכשיו לו חוט קצר ועלוב, שמורכב מכמה חתיכות של חוטים שנקרעו.
אבל מה - הן פשוט חולות על העכביש הזה!

לצפיה ב-'גם אצלנו הם'
גם אצלנו הם
30/11/2013 | 19:05
2
59
מחרבי צעצועים ידועים, בדיוק בגלל זה המשחקים האלה נכנסים לארון אחרי 15-20 דקות משחק
אחד שפעם הם הצליחו לסחוב מהארון באישון לילה מצא את מותו בפתח הביוב של המקלחון, אחרי קרב עקוב מנוצות (אחד החתולים שלנו מתעקש לעשות וידוא הריגה לצעצועים שלו במקור מים כלשהו, בד"כ או פתח הביוב של המקלחון או קערת המים שלו...)
לצפיה ב-''
30/11/2013 | 19:50
1
52
הרגע הזה שאת רואה עכבר מרוט צף במימיה השקטים של קערת המים been there so many times
לצפיה ב-'בדיוק '
בדיוק
01/12/2013 | 22:30
8
לצפיה ב-'מחר BLACK FRIDAY'
מחר BLACK FRIDAY
28/11/2013 | 17:18
5
767
אז יש מלא מבצעים שווים בכל האתרי הקוסמטיקה והאיפור
יש לך כאן ריכוז של המבצעים:
http://www.masksoffmaskson.blogspot.co.il/

ברגע של חולשה הזמנתי את פלטת NAKED 3, שזו פלטת צלליות של אורבן דיקיי. יש לי את הראשונה שלהם והיא ממש מוצלחת.
לצפיה ב-'גם אני רוצה את הנייקד! '
גם אני רוצה את הנייקד!
29/11/2013 | 20:06
3
141
אפשר קישור למקום שממנו הזמנת?
לצפיה ב-'בטח'
בטח
29/11/2013 | 20:48
2
125
האתר:
http://www.hqhair.com/urban-decay-naked-3-palette/...

הקוד קופון:
5BLOG

הפלטה תגיע ב-21.12 ובעצם זו הזמנה מראש.
הקוד תקף עד 3.12

לפני שאת קונה תחקרי גם את נייקד 1 + 2. אולי יותר תאהבי אותן מאשר את החדשה. יש עליהן מלא מידע ברשת, תחפשי סרטונים ביוטיוב

לצפיה ב-'תודה! קניתי את הראשונה '
תודה! קניתי את הראשונה
01/12/2013 | 23:23
1
46
פעם ראשונה שאני קונה איפור ברשת, תודה על העזרה
לצפיה ב-'בכיף!'
בכיף!
02/12/2013 | 11:00
21
עכשיו את צריכה גם מברשות... חחח הקנייה הבאה..
ממליצה על המברשות של סיגמה או על Real Techniques שקונים דרך IHERB. גם להם יש מבצעים עכשיו כמובן..
אם את צריכה המלצות- תגידי :)
לצפיה ב-'איזה כיף!!'
איזה כיף!!
29/11/2013 | 21:18
85
בדיוק על פלטות הצלליות של אורבן דיקיי חשבתי כשביקשתי הצעות לאתרים טובים.
ממש והמון תודה!!
לצפיה ב-'המצלה חמה על אחלה אתר'
המצלה חמה על אחלה אתר
28/11/2013 | 18:36
3
377
www.iherb.com
באתר הזה כל המוצרים טבעיים ולא נוסו על בע"ח (לי זה דיי חשוב..)
קניתי מהם כבר מספר פעמים, והמשלוח מהיר (גג שבועיים), המוצרים ממש טובים! (ניתן לראות שם תגובות אמיתיות של גולשים), והשירות טוב.
יש שם גם 10$ הנחה בקניה ראשונה מעל 40$ (שזה ממש קלי קלות להגיע לזה..)
לצפיה ב-'גם אני נורא אוהבת את האתר הזה. אבל'
גם אני נורא אוהבת את האתר הזה. אבל
28/11/2013 | 21:19
234
רק הסתייגות קטנה - לא כל המוצרים שם כל כך טובים. יצא לי להתאכזב כמה פעמים וגם אפשר לראות את זה לפי תגובות הקונים.
אבל עדיין אני ממשיכה לקנות משם.
לצפיה ב-' גם אני מזמינה משם'
גם אני מזמינה משם
28/11/2013 | 22:00
145
אני די מכורה לאתר הזה, ועכשיו גם אמא שלי מזמינה בעקבותיי
לצפיה ב-'מצטרפת גם להמלצה '
מצטרפת גם להמלצה
01/12/2013 | 00:11
53
מזמינה משם בעיקר תוספי תזונה (שעולים כלום לעומת הארץ) וגם קצת קוסמטיקה.
האתר פשוט ונוח והמשלוח אכן מהיר.
לצפיה ב-'ממליצה לך על הבלוג הזה'
ממליצה לך על הבלוג הזה
03/12/2013 | 11:19
42
יוון הזאת פשוט מלאך (או שטן תלוי את מי שואלים) לקניות באינטרנט,
היא פתחה בפני עולם מלא של קניות אינטרנטיות.

אתרים מומלצים לקניות

נ.ב
אני מזהירה זה ממכר...
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'תתחדשי! אפשר קישור בבקשה?'
תתחדשי! אפשר קישור בבקשה?
02/12/2013 | 10:50
15
לצפיה ב-'אני קונה את זה אפילו ביותר זול'
אני קונה את זה אפילו ביותר זול
03/12/2013 | 10:41
48
אני הולכת מלא עם קלארקס, מודדת מה שאהבתי בחנות וזוכרת את השם של הדגם או מוציאה אותו מהאתר שלהם.
ואז באיביי אני מחפשת יד שנייה-תמיד יש אנשים פרטיים שקנו והתחרטו או קיבלו מתנה ומוכרים נעליים חדשות או שננעלו פעם אחת, זה פחות עובד עם הקולקצייה החדשה אבל לדוגמא הנעליים החומות שהזמנת זה דגם שנקרא humble oak וזה הדגם נכי נמכר שלהם יש אותו במלא וריאציות ותמיד אפשר למצוא אותו באיביי.
לצפיה ב-'חג חנוכה שמח'
חג חנוכה שמח
28/11/2013 | 00:17
10
94
לצפיה ב-'נר ראשון'
נר ראשון
28/11/2013 | 00:21
547
למרות הכל, חג שמח לכולן ולכולם

יעל
לצפיה ב-'נר ראשון '
נר ראשון
28/11/2013 | 00:28
4
587
למרות הכל, חגש שמח!!

יעל.

(מנסה להעלות שוב את התמונה)
לצפיה ב-'איזה תמונה מקסימה!'
איזה תמונה מקסימה!
28/11/2013 | 11:05
2
145
זה אצלך בבית?
לצפיה ב-'כן'
כן
29/11/2013 | 21:50
15
לצפיה ב-'כן'
כן
29/11/2013 | 21:53
71
תודה רבה
לצפיה ב-'זה מה שקורה..'
זה מה שקורה..
29/11/2013 | 21:54
87
כשחברים מפתיעים עם ביקור להדלקת נרות, סופגניות ויין
לצפיה ב-'חג שמח '
חג שמח
28/11/2013 | 12:34
81
הדלקנו נרות בפעם הראשונה כזוג נשוי, היה לי מרגש קצת
לצפיה ב-'חג שמח! '
חג שמח!
28/11/2013 | 14:01
67
אנחנו מאוד רוצים להדליק נרות, אבל מפחדים על החתולות...
לצפיה ב-'חג אורים שמח! התמונה המקסימה מהבית שלכם?'
חג אורים שמח! התמונה המקסימה מהבית שלכם?
28/11/2013 | 20:54
1
36
לצפיה ב-'כן '
כן
29/11/2013 | 22:30
15
לצפיה ב-'סידורי הושבה'
סידורי הושבה
27/11/2013 | 13:11
8
336
אחד מהדברים שאף אחד לא מספר לך כשאתה קובע תאריך, הוא שבסוף, היום שלך יגיע.
אז בקול תרועה רמה ומתעכלת אט אט, התאריך שלנו, 1.12, מגיע.
ממש מרגישים אותו מעבר לפינה, למרות ששנינו לא ממש מעכלים מה הולך להיות ביום הזה, ובעיקר מחכים שיגמר כבר.
פשוט בא לנו להיות אחרי.

נותר רק הנושא הסופי: הושבת האורחים.

וכאן אשמח מאד לעזרתכם.

תמונת מצב:
אישרו הגעה: 266.
מתוכם כאלו שלא בטוחים: 26.
מינימום אורחים שהתחייבנו: 200.
רזרבה: עד 20%.

חשבנו בהתחלה על הושבה לפי שמות, אבל בגלל שיש לנו לא מעט כאלו שלא בטוחים, זה סיכון די גדול ויותר בעיה בהושבה.
נלך על קטגוריות.

ההתלבטות היא על כמה להתחייב לאולם?
אמרו לי שבדרך כלל להוריד 15-20 אחוז מאלו שאישרו וזו הכמות שתגיע בערך.

אי שוקל לסגור על 210 והשאר רזרבה (42 רזרבה).

מה דעתכם?
לצפיה ב-'מתי עשיתם אישורי הגעה?'
מתי עשיתם אישורי הגעה?
27/11/2013 | 13:32
1
228
אולי כדאי היום שחברה תחזור למתלבטים  לראות אם יש תשובה
לצפיה ב-'המתלבטים ברובם הם כאלו שחזרנו אליהם כמה פעמים'
המתלבטים ברובם הם כאלו שחזרנו אליהם כמה פעמים
27/11/2013 | 13:37
231
ולא חל שינוי. ידעו רק בחמישי, או רק ביום החתונה.
לא נעים להציק עוד פעם.

לצפיה ב-'אני הייתי עושה ככה...'
אני הייתי עושה ככה...
27/11/2013 | 17:26
227
מורידה 10% מאלה שאישרו הגעה סופית ולא המתבלטים כלומר, מהבטוחים נשאר: 240=266-26
אחרי הורדת 10% הגענו ל- 216...

אפשר בהחלט להתחייב על 210 אנשים. יש מספיק רזרבות גם ככה.

לגבי הושבה שמית- אתם לא רוצים לעשות כרטיסים?
בכנות אני לא מתה על זה, מעדיפה שאנשים ידעו לאן הם אמורים ללכת ואיפה להתיישב (לא שזה עוצר חלק מהאנשים להתיישב איפה שבא להם).
בכל אופן אנחנו עשינו הושבה שמית אבל רשמנו ככה: דני שולחנות 12/13/14. כלומר אם דני הוא מהעבודה שלי הוא יכול לבחור לשבת באחד מהשולחנות המצוינים. נניח שממקום העבודה שלי אישרו 33 איש- הורדתי מתוכם 10%- ולכן בסך הכל בשולחנות 12/13/14 היו 30 מקומות ישיבה.

מעבר ל-10% היבשים, אני עבדתי גם בשיטת המבריזנים וסימנתי ספציפית אנשים שעשויים להבריז- כי נניח בשולחן החברים הקרובים שלי הייתה 100% הגעה, אז ה-10% של המבריזנים התפלגו לשולחנות אחרים... מקווה שזה מובן.

לצפיה ב-'כדאי באמת להגדיל קצת את ההתחייבות'
כדאי באמת להגדיל קצת את ההתחייבות
27/11/2013 | 18:30
174
זה בשביל שיהיה לכם מספיק רזרבה.
חשוב מאוד! לשים לב אם יש בחוזה סעיף לגבי- מה קורה אם הגיע מס' גדול יותר של אורחים. לנו היה רשום שאם יגיעו מס' אורחים גבוה יותר מאשר הרזרבה- נחוייב לפי 150% למנה.

לנו אישרו הגעה: 247
התחייבנו על: 215
הגיעו בפועל: 221
לצפיה ב-'גם אני הייתי מגדילה את המינימום'
גם אני הייתי מגדילה את המינימום
28/11/2013 | 12:39
127
אצלנו לצורך הסטטיסטיקה הזמנו משהו כמו 300, אישרו הגעה 258, הגיעו בפועל 252 (באפן מפתיע כמעט כולם מהצד שלי )
לצפיה ב-'תודה על העצות'
תודה על העצות
28/11/2013 | 14:33
2
176
הגדלנו ל215.
43 רזרבה.
כרגע 263 אישרו הגעה.

בינתיים עשינו עוד פינישים לאלו שלא היו בטוחים שיגיעו והקטנו את מספרם.

זהו, יום אחרון כאיש עובד רווק.
המיועדת אצל המשפחה שלה במקווה עד מחר ולי יש בית משלי לראות מכבי בלי הערות כמו "אז למה אין נבדל בכדורסל"?
לצפיה ב-'סחתיין על המעורבות! '
סחתיין על המעורבות!
28/11/2013 | 15:02
112
אצלי הדברים האלה (הושבה, רזרבה) לגמרי פסחו עליו
לצפיה ב-'תהנו מחר!'
תהנו מחר!
28/11/2013 | 18:08
75
שיהיה המון מזל טוב..
תנסו להנות כמה שאפשר מהיום שלכם!
לצפיה ב-'אריק איינשטיין 1939-2013 '
אריק איינשטיין 1939-2013
27/11/2013 | 11:31
14
424
לזכרו.

אין לי מילים, השירים שלו ליוו אותי מילדות ועד היום.
וימשיכו לעד, אותי, את ילדי, את משפחתי.

אדם שהיה דמות, מוכשר, מרגש, רב פעלים, יפה תואר.

קטונתי.

מצרפת שיר מקסים מקסים, שהכרתי בזכות בעלי היקר.
אח מילת מפתח / כתב אהוד מנור האגדי, הלחין יהודה פוליקר הנפלא *יבדל לחיים ארוכים*.
לצפיה ב-'כתבת מקסים '
כתבת מקסים
27/11/2013 | 11:58
146
אדם שעיצב את פס קול חיינו, כל שיר שלו זורק אותי לתקופה אחרת בחיים.
אחד מסמלי ארץ ישראל היפה, סמל של ימים אחרים.
עצוב. יהי זכרו ברוך.

http://www.youtube.com/watch?v=ujqqLmt_aiA
לצפיה ב-'כ"כ עצוב...'
כ"כ עצוב...
27/11/2013 | 12:37
101
אני עדיין לא מעכלת.
כ"כ רציתי לבכות וזה לא יצא, עד שבלילה ראיתי את הקטע מההופעה ששלמה ארצי מודיע לקהל על פטירתו ומתחיל לבכות, והקהל שר בספונטניות את "האיש ההוא" ומחליט לעצור את ההופעה.
כולנו גדלנו על השירים שלו, ואני מקווה ובטוחה שגם הילדים שלנו ימשיכו לגדול על השירים האלה.
אלפי כלות וחתנים נכנסו לחופה עם אהבה ממבט ראשון, ורקדו את הריקוד הראשון שלהם כנשואים עם "גיטרה וכינור".
הוא היה שם בכל שלב של החיים שלנו.

האווירה עכשיו מזכירה לי את האווירה שאחרי רצח רבין-שכולם מתכנסים בכיכר ושרים, בוכים ומדברים רק על זה. יש משהו מקסים בלהכנס לפייסבוק ולראות שכל הוול אריק אינשטיין. הלוואי והוא היה יודע לאיזה כבוד ואהבה הוא זוכה...

יהי זכרו ברוך.

לצפיה ב-'אהבה ממבט ראשון '
אהבה ממבט ראשון
27/11/2013 | 13:31
201
כבר אמרו הכל, ונדמה לי שכל מה שנשאר לי זה רק להתעצב בשקט.
וגם נזכרתי איך כשהיינו קטנים, בפול ווליום או עם אוזניות ענקיות, היינו שומעים את זה בריפיט: "ואלה שמות"
באמת שהוא סמל של כולנו, ואובדן של סמל הוא לא דבר של מה בכך
נתתחם בכך שהמוזיקה לא תלך לאיבוד אף פעם

לצפיה ב-'כל כך עצוב...'
כל כך עצוב...
27/11/2013 | 13:50
96
הייתה לי תחושה שהוא נפטר עוד לפני שהודיעו... וכשההודעה הרשמית יצאה לא הפסקתי לבכות.
השירים שלו ליוו אותי עוד בילדות, כשאני והאחיות שלי היינו מכורות לקלטת שלו "כמו גדולים".

מאוד אהבתי אותו, אבידה ענקית...
לפחות יישארו לנו השירים היפים...

"תמיד ידעתי שיבוא היום שבו צריך להיפרד
אבל עכשיו זה ככה בא לי פתאום,
אז מה הפלא שאני קצת דואג.
אני יודע שככה זה בטבע... אבל עכשיו שבא הרגע,
אז מחניק קצת בגרון..."
לצפיה ב-'כמה בכיתי אתמול'
כמה בכיתי אתמול
27/11/2013 | 14:24
112
איזו אבידה שעדין קשה לי לעכל שהוא כבר לא איתנו.
אני כמו כולם כמעט גדלתי עליו
מגברת עם סלים ואדון שוקו
התבגרתי עם עוף גוזל ובכיכר שישבנו עם הנרות ברצח רבין לבכות לך
וכל שיר שאני שומעת רק גורם למחנק בגרון ודמעה מנצנצת בזוית העין
לצפיה ב-'אדם שדורות שלמים גדלו על שיריו'
אדם שדורות שלמים גדלו על שיריו
27/11/2013 | 14:41
98
כל כך עצוב. סמל הישראליות, הצניעות והענווה. השירים הכי יפים. לא יכולה להפסיק להאזין לגלגלצ או לקרוא את שכותבים עליו חבריו הקרובים.

רציתי לשתף בדבר שלא יכולתי שלא יעבור לי בראש. החלטנו מזמן ששיר הסיום בחתונה שלנו יהיה "עכשיו התור לאהבה". כשהיינו בפגישה אצל הדי ג'י הוא שאל איזו גירסא נרצה, ואמרנו ששל עוזי חיטמן זה עצוב מדיי. אז בחרנו בגירסא של אריק איינשטיין. איזה אבסורד...
אישי לעתיד ואני דיברנו על כך הבוקר, וחשבנו שלהשאיר את הגירסא של אריק איינשטיין יהיה מתן כבוד לאיש הענק הזה.

יהי זכרו ברוך
לצפיה ב-'כלכך עצוב, וכל היום אני נזכרת בחתונה שלנו'
כלכך עצוב, וכל היום אני נזכרת בחתונה שלנו
27/11/2013 | 15:13
1
271
וכמה היה לנו ברור מההתחלה שהשיר שלנו לסלואו יהיה שיר שלו.
השירים שלו היו הפסקול לחיים שלי....התגייסתי עם עוף גוזל, רקדנו את הסלואו בחתונה לצלילי גיטרה וכינור והיום אני שרה את אדון שוקו לבת שלנו.....
לא כתבתי פה מאז החתונה, אבל היום הזה היה מלא במחשבות אז הרגשתי צורך לחזור
לצפיה ב-'אריק הוא בדיוק הפסקול..'
אריק הוא בדיוק הפסקול..
28/11/2013 | 20:46
71
הפסקול לכול סיטואציה וסיטואציה בחיים, וטוב לדעת שהקול שלו נשאר כאן איתנו, די מוחשי אפילו, וזה אוצר שלא ייעלם לעולם.
לצפיה ב-''
27/11/2013 | 16:46
18
לצפיה ב-''
27/11/2013 | 18:09
62
עצוב מאד,
השירים שלו מלווים אותי כל יום כמעט, הוא חלק כ"כ גדול מהפלייליסט שלי, וכמובן שרוב (אם לא כל, לא זוכרת) השירים שאנחנו שוקלים כשירים חשובים לחתונה הם שלו.

בכלל, הוא חלק חשוב מעולם החתונות (או כמו שאומרים - שיר של אריק איינשטיין לחופה/סלואו זה "נדוש", מרוב שזה נפוץ ומתאים)

ותודה על פתיחת השרשור, רציתי להגיד על זה משהו עוד קודם, אבל לא ידעתי מה ואיך, ואם זה במקום....
לצפיה ב-''
27/11/2013 | 19:32
14
לצפיה ב-''
27/11/2013 | 22:00
11
לצפיה ב-''
27/11/2013 | 23:18
13
לצפיה ב-'עצוב.'
עצוב.
28/11/2013 | 20:43
56
ואיזה שיר בחרת.
אחד השירים היפים שלו.
לא הכרתי את השיר עד לפני פחות משנה והנה שוב משמיעים את השירים בלופים.
לצפיה ב-'שבוע לפני ואנו בבעיה !!'
שבוע לפני ואנו בבעיה !!
26/11/2013 | 21:53
4
640
סורי, לא מצאתי שרשור מתאים..מנהלות - מוזמנות לשרשר, תודה.

אנו כשבוע לפני החתונה, חברים עזרו לנו לעשות אישורי הגעה טלפוניים והערב קלטנו שאנחנו בבעיה !!!

במקור היו מוזמנים כ-180 איש - מספר שהגענו אליו במקסימום מקסימום, כולל "אורחים שמזמינים מתוך כבוד בידיעה שכנראה לא יגיעו".
הייתי מאוד מסודרת, עשיתי לכל אורח רשימה של מינימום כמה יגיעו ומקסימום.
עם המקום למזלי (!!!) התחייבנו רק על 120 - לפי ההערכות הכי פסימיות בידיעה שלהעלות את המספר אין בעיה..

באמת שאני אדם מחושב, וממש קשה לי להאמין שהגעתי למקום הזה...
כרגע מבחינת אישורי ההגעה אישרו הגעה ודאית 84 אורחים (ועוד 7 ילדים), יש עוד כ-30 שלא תפסו בטלפון ונדע עליהם בימים הקרובים.
מה שקרה זה שרוב מי שהחשבנו שיגיע עם בן זוג מגיע לבד..
מבחינת המקסימום שיגיעו נכון לעכשיו - 122 !
כלומר מאוד בקלות אנו יכולים לרדת מתחת ל-120, וזה כמעט ודאי :(

כל כך חבל לי שזה המצב.

על מה כבר חשבתי ?
להזמין עכשיו אנשים שלא חשבנו עליהם מראש זה לא ממש יפה..
לדבר עם המקום כדי שינסו להחשיב את התשלום על הילדים כמכסה חלק מהמבוגרים - אני אנסה..

ממש מבאס...אבל לפחות הבחור ראה אותי נלחצת ואמר "מאמי זה בסך הכל כסף...".
מכיוון שזו חתונה קטנה וגם ככה חישבנו שאנחנו מפסידים (אחרי צ'קים) כ-20 אלף שקל.. אז מה זה עוד כמה אלפים ? לא, זה לא קו המחשבה שלי לצערי, זה ממש מבאס..

אשמח לעזרה / הצעות / ניחומים ...תודה @@
לצפיה ב-'באתי להגיד מילה טובה'
באתי להגיד מילה טובה
26/11/2013 | 22:13
404
ההודעה שלך הזכירה לי הודעה שרשמתי לפני שלושה שבועות.
אני אייעץ לך את מה שאז ייעצתן לי- שווה באמת לנסות לדבר עם האולם ולראות אם הם יהיו מוכנים להתחשב.
אם כן- מה טוב.
אם לא- תיקחו את זה בפרופורציה. 20 אלף זה באמת הרבה כסף, אבל אתם גם לא יכולים לדעת כמה תקבלו מהאורחים שכן יגיעו.
אנחנו גם היינו נורא פסימיים ולא חשבנו שיגיעו מס' המוזמנים שהתחייבנו אליו, בסוף התבדינו והגיעו הרבה יותר. וגם המתנה של האורח הממוצע היתה גבוהה בהרבה ממה שחשבנו בהתחלה, שזה ממש היה הפתעה בשבילנו.
אני לא יודעת אם זה אפשרי מבחינת ההורים, אבל אם תראו אחרי החתונה שאתם צריכים עזרה, אולי שווה לבקש...
30 אנשים עוד לא תפסתם שזה לא מעט... תניחו שמשהו כמו חצי מהם לפחות יגיע, וזה כבר משפר את המצב.
סה"כ אתם צריכים לנתב את האנרגיות שלכם להכנות אחרונות ולרגשות חיוביים יותר. אני זוכרת שהייתי בחששות אז פשוט השתדלתי לא להתעסק בזה יותר מדי ולהניח לזה, מה שיהיה יהיה ויהיה שמח וטוב וכיף עם כל האורחים שכן יגיעו בכל מקרה!
תשתדלי להירגע ולא לחשוב על זה יותר מדי. מאוחר מדי להזמין עוד אנשים שבוע לפני, כי זה סתם מעליב עבורם. פשוט תני לזה לא להשפיע עלייך מדי. הלחץ גם ככה גדול עכשיו ולא שווה להיכנס לסרטים על זה. כמו שבעלך לעתיד אמר- זה בסך הכל כסף.
לצפיה ב-'אני לא כל כך מבינה למה הלחץ'
אני לא כל כך מבינה למה הלחץ
26/11/2013 | 22:17
351
אנחנו גם עושים חתונה ממש קטנטונת וקרוב לוודאי למספר המקמות שהתחייבנו לא נגיעה. אבל אני חושבת שברגע שמחלטים שעושים חתונה, צריכים גם להיות בסדר שמשקיעים כספים. את לא מפסדה 20 אלף - לדעתי את פשוט משקיעה את הסכום באירוע שלך. אם העניין הוא כמה מאות שקלים?
לצפיה ב-'שני הסנט שלי'
שני הסנט שלי
27/11/2013 | 08:09
275
כמובן שאפשר לנסות לבר עם האולם - מקסימום יגידו לך לא ותהיי באותו מצב.
שנית ההערכות שלכם מאוד קרובות למינימום אז נניח שיגיעו 10 אנשים פחות זה רק 10 מנות זה לא כ"כ הרבה כסף.
ודבר שלישי - אני לא יודעת כמה הוצאת ומה היו ההרכות שלכם מהצ'קים אבל בדרך כל אנשים קרובים - ואם הזמנתם רק את הקרובים אז זה הרב, נותנים בדרך כלל מתנות נדיבות ואז אולי זה ייכסה יותר ממה שחשבתם.

ובכל מקרה אני מציעה להסתכל על זה כ"את הנעשה אין להשיב" אבל בדרך חיובית. כלומר כרגע לצאת מנוקדת הנחה שאת משלמת על 120 ומפסידה את  הנניח 25K, תחשבי כאילו כבר הוצאת את הכסף. בינתיים תתרכזו בליהנות מהשבוע המרגש ומהחתונה והאירוע עצמו ואחר כך - אולי תופתעו לטובה.  
לצפיה ב-'אני יודעת שזה מלחיץ אבל... '
אני יודעת שזה מלחיץ אבל...
27/11/2013 | 10:39
259
אני מאמינה שאיכשהו הדברים יסתדרו...

קודם כל, כרגע המצב לא לגמרי בשליטתך. חוץ מלדבר עם המקום ולנסות להוריד קצת אנשים מהמינימום או להוסיף גם מנות ילדים בספירה (כמה שהם יסכימו) אין לך הרבה מה לעשות. לא חלילה כדי לבאס אלא כי זה נכון.

אם נשארו לכם עוד 30 אנשים לדבר אתם, יש סיכוי שחלק גדול מהם יבוא וגם אם יבואו רק עוד חצי ותצליחו לשכנע את המקום להוריד קצת את המינימום או להחשיב את הילדים- תהיו כבר קרובים יחסית למינימום. קחי בחשבון שזו חתונה קטנה, אז סביר להניח שהאנשים שהזמנתם קרובים וכנראה שיהיו מינימום הברזות ביום החתונה עצמו...

תמיד איכשהו בחתונה "מאבדים" כמה מנות בדרך. לפעמים המתנות של האנשים - בעיקר בחתונה קטנה כשהאנשים קרובים, מפצות על התשלום על מנות המבריזים. אל תשכחי שמדובר בתשלום הנקי עבור המנה ללא שאר התוספות, שכבר החשבתם בחשבון של העלות הכוללת של החתונה.

נסי לנשום עמוק, להגיד לעצמך שזה לא בשליטתך, שזה רק כסף ושאיכשהו, בדרך כלל, דברים מסתדרים.
לצפיה ב-'נפתח פורום "איש משפחה"'
|*|נפתח פורום "איש משפחה"
( לעמוד שלי בתפוז )
26/11/2013 | 17:56
24
|טי-וי| חולים על סטואי? חולמים שיהיה לכם כלב כמו בראין? פיטר גריפין מהווה עבורכם מודל לחיקוי? אז כנראה שפורום איש משפחה הוא המקום בשבילכם|!|
בואו לדבר על המשפחה הכי מופרעת ומיוחדת בטלוויזיה בפורום שנפתח מחדש
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

שימו |לב|פורום סוגיות פסיכולוגיות אצל ילדים שינה את שמו ונקרא כעת פורום ייעוץ להורים. אתם מוזמנים להעזר בפורום ולהתייעץ
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
לצפיה ב-'צילום ומוזיקה - 26.11.13'
צילום ומוזיקה - 26.11.13
26/11/2013 | 21:10
46
92
המשך>>

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום טיולים באיטליה
פורום טיולים באיטלה
אזימוט אירוח כפרי
את הטיול הזה אסור לפספס
חברת
חברת "קראפן"

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה