לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום חתונות

מזל טויב וסימן טויב ! בפורום זה תמצאו מידע על חתונות, ספקים, שירותים, המלצות , דיס-המלצות ושאר ירקות! והכל ממתחתנים למתחתנים בלבד! 
הכללים בפורום לא מעוניינים בטרוליזם,עבריינות מקלדת והודעות פרסום  למיניהן
נא לשמור על תרבות דיון נאותה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חתונות

מזל טויב וסימן טויב ! בפורום זה תמצאו מידע על חתונות, ספקים, שירותים, המלצות , דיס-המלצות ושאר ירקות! והכל ממתחתנים למתחתנים בלבד! 
הכללים בפורום לא מעוניינים בטרוליזם,עבריינות מקלדת והודעות פרסום  למיניהן
נא לשמור על תרבות דיון נאותה! 

לצפיה ב-'טקסים בארץ ובחו"ל, רבנות ומקווה 30/01|*'
טקסים בארץ ובחו"ל, רבנות ומקווה 30/01|*
30/01/2014 | 20:21
28
47
לצפיה ב-'אשמח להבהרה לגבי ימי בין המיצרים'
אשמח להבהרה לגבי ימי בין המיצרים
30/01/2014 | 13:44
1
187
אני מנסה להבין אם החתן ספרדי והכלה אשכנזיה האם אפשר לערוך חתונה בימי בין המצרים ?
לצפיה ב-'תלוי ברבנות'
תלוי ברבנות
30/01/2014 | 16:01
183
בדף המידע של רבנות תל אביב כתוב שאם אחד מבני הזוג אשכנזי לא מתחתנים (מאד פמיניסטי!)
לצפיה ב-'מחפשת רב בצפון...'
מחפשת רב בצפון...
30/01/2014 | 12:25
3
131
שלום לכולם
מחפשת רב באזור חיפה-קריות.
חשוב שיהיה אדם נחמד ונעים.... אנחנו רוצים טקס קצר ולעניין ובלי רב מזמר...

תודה מראש.....
לצפיה ב-'יוסי בן פורת'
יוסי בן פורת
30/01/2014 | 16:19
39
לצפיה ב-'רונן לוביץ חיתן את חברה שלי '
רונן לוביץ חיתן את חברה שלי
30/01/2014 | 23:48
1
136
ערך חופה יפה, אישית ומרגשת.
בעיני, זו הייתה אחת החופות היפות שראיתי.
הוא חיתן אותה בעתלית, אז אני מניחה שהוא מהאזור.
לצפיה ב-'לא זמין בחצי השנה הקרובה'
לא זמין בחצי השנה הקרובה
02/02/2014 | 13:37
97
.
לצפיה ב-'מקווה, רב והדרכת כלות דרך צוהר'
מקווה, רב והדרכת כלות דרך צוהר
31/01/2014 | 11:25
3
165

קבענו פגישה בצוהר לעוד שבועיים, כאשר החתונה בתחילת אפריל.
אנחנו מתכננים לקחת רב והדרכת כלות מצוהר.
האם  צריך לקבוע עם רב שלהם מעכשיו? או לחכות לאחר הפגישה איתם שהם יתאמו לי רב?
יש אפשרות לבחור או לבקש "סגנון" מסוים?

אני קצת לחוצה שלא נמצא רב בזמן...

לגבי מקווה, כמה זמן מראש צריך לקבוע איתם? אני רוצה לטבול יומיים לפני החתונה, אבל אני עדיין לא יודעת אם צוהר יאשרו לי מראש.

אני סתם לחוצה? או שכדאי להזיז את העניינים האלה ולסמן עוד "וי"?
לצפיה ב-'בעיקר סתם לחוצה :)'
בעיקר סתם לחוצה :)
31/01/2014 | 23:20
1
113
אז ככה, צוהר עובדים ממש ממש מסודר, אז כנראה  שהם כבר יזיזו את העניינים, אבל רק שתדעי, שם של רב יתנו לכם בערך חודשיים-חודש וחצי לפני החתונה, אם זה מאוד עקרוני לכם אפשר להתקשר לצוהר ולבקש לקבוע יותר מוקדם. לגבי סגנון רב- בוודאי שאפשר לבקש, יש לכם מקום לזה בטופס שלהם באתר...שימי לב שאם יש דברים ספציפיים שחשובים לכם,צריך לציין אותם מראש (לדוגמה, לי היה חשוב לתת לחתן טבעת והסתבר שהרב שקיבלנו לא הסכים שזה יהיה מתחת לחופה וקצת התבאסתי מזה, אז עדיף לבקש מראש).
לגבי מקווה- בעקרון רוב הרבנים של הצוהר יאשרו גם יומיים לפני, לי הרב אישר בלי בעיה ("מצידי תלכי לטבול עם חברה בים").
למקווה מומלץ להתקשר כמה שבועות לפני, בעיקר כי כלות טובלות ראשונות ועדיף לתאם את זה. אני התקשרתי ברגע שידעתי איזה מקווה אני רוצה (שאלתי את מדריכת הכלות שלי, וטוב שכך, כי הסתבר שהמקווה שבניתי ללכת אליו שנמצא ממש ליד הבית, היה לא מומלץ בעליל...)

וזהו, נראה לי :) מה שטוב בצוהר הוא שהם מאוד זמינים במיילים למענה על כל שאלה, אז את יכולה להתכתב איתם ולקבל מענה לשאלות מציקות :) בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה! אכן סתם לחוצה...'
תודה! אכן סתם לחוצה...
01/02/2014 | 10:46
55
אני אנסה לכתוב להם מייל
לצפיה ב-'לנו היה חשוב רב ספציפי אז הודענו'
לנו היה חשוב רב ספציפי אז הודענו
01/02/2014 | 17:51
68
לצוהר שזה שירות שלא נצטרך. האמת בהתחלה ניסינו שהם יתאמו לנו איתו,- רשמנו את שמו בבקשות המיוחדות אבל אחרי שראינו/ הבנו שזה יקח זמן, ופחדנו שהוא "ייתפס" - עשינו זאת לבד והודענו לצוהר.
לצפיה ב-' רבנות - מה התהליך ואיפה מתחילים?'
רבנות - מה התהליך ואיפה מתחילים?
31/01/2014 | 20:03
66
היי כולם :)

בחרנו להתחתן דרך הרבנות, אישית כל נושא הדת הוא ממני והלאה אבל זה חשוב לבן זוג אז החלטנו ללכת בדרך הזו.
אנחנו חצי שנה לפני החתונה.

אז בתור מישהי חסרת מושג, אשמח אם תוכלו לעזור לי לעשות סדר במה בדיוק אנחנו צריכים לסגור לפני החתונה ברבנות
מתי להתחיל כל דבר? מתי אנחנו פותחים תיק ברבנות? מתי לוקחים את הכתובה?אני פשוט לא יודעת איך כל התהליך מתבצע:/
פשוט אין לי מושג...

אציין שלא נולדתי בארץ. אמי הסדירה את כל המסמכים שלה בקשר להוכחת היהדות שלה אבל הבנתי שזה לא מספיק. האם גם אני צריכה להוכיח את יהדותי? האם מישהי נתקלה בדברים כאלה?

תודה

לצפיה ב-'שאלה בנושא חתונה אזרחית '
שאלה בנושא חתונה אזרחית
31/01/2014 | 20:47
104
התחתנתי לא מזמן בחתונה אזרחית באוקראינה עם אזרחית מקומית .היא בהריון בחודש שני. עכשיו שאני בארץ אני רוצה לפעול להביא אותה כמה שיותר מהר .האם כדאי להודיע למשרד הפנים שהיא בהריון ???? או שלא כדאי לספק להם על כך בתהליך הגשת המסמכים?? האם זה שהיא בהריון ואני מצהיר שאני האבא יכול לזרז את ההליך?? או שאם הם יידעו שהיא בהריון הם בכוונה יעכבו אותנו??? ברור שכל שאר המסמכים מוכנים -תעודת נישואין, תעוד של בני משפחה משתי הצדדים, שיחות , הודעות ,תמונות . רק נושא ההריון מטריד אותי כי חשוב לי שהילד יוולד בארץ וכמה שיותר מהר היא תגיע..מישהו יכול לעזור ולהסביר איך לעשות הכי טוב??
תודה
לצפיה ב-' חתונה חילונית וכתובה'
חתונה חילונית וכתובה
01/02/2014 | 07:22
9
165
שלום,
אנחנו עורכים חתונה חילונית ואני מתלבטת בקשר לכתובה.
ממה שקראתי פה, אין בעיה לכתוב כתובה לבד, שם נפרט את כל המחויבויות שלנו אחד כלפי השני ללא קשר לדת.

אני רק רוצה לוודא ולברר עם כאלו שעשו את זה, כי אחרי הכל אף פעם לא הייתי בחתונה ללא רב ואני לא יודעת איך זה יהיה.
עורך הטקס שיהיה לנו הוא לא עורך מקצועי אלא חבר משותף שניתן לו לקרוא משהו שנכתוב על ההיכרות שלנו ועל הטקס ומה שהוא מסמל בשבילנו.
האם צריך גם כתובה?
זה יהיה בסדר אם אני אערוך קובץ WORD, אכתוב "כתובה" מלמעלה ואכתוב את המחויבויות שלנו אחד כלפי השני? (נהוג להקריא גם את הכתובה הזאת בטקס חילוני?).
האם אפשר חהחליף את המילה "כתובה" במשהו אחר? (איכשהו זה מאוד מתקשר לי לדת ואניי לא בטוחה שאני רוצה את זה ככה).

לצפיה ב-'אנחנו לא עשינו'
אנחנו לא עשינו
01/02/2014 | 12:15
8
136
התחתנו חתונה אזרחית בחו"ל ואז טקס חילוני בארץ שערך חבר ילדות. עניין הכתובה בשום שלב לא עלה לי אפילו לראש, אולי משום שכמו שאמרת, גם לי זה מאוד מתקשר לטקס הדתי.
לא הייתי בטקס חילוני שבו הקריאו כתובה, אבל כל היופי בטקס כזה הוא שאת יכולה להחליט בדיוק מה את רוצה שיהיה בו
לצפיה ב-'מישהו יכול לעשות לי סדר? :('
מישהו יכול לעשות לי סדר? :(
01/02/2014 | 18:10
7
117
קצת הלכתי לאיבוד בכל עניין צוהר... אני מאוד רוצה לסגור מראש עם רב של צוהר, לשריין את התאריך כבר מעכשיו, אבל בצוהר אמרו כי לא ניתן וכי הם 3-4 שבועות לפני החתונה משדכים לנו רב. בנוסף, קראתי המון תגובות וחלק אומרות שלא ניתן לסגור מראש עם רב של צוהר, וכי יש לחכות שצוהר ישדכו לנו רב (לפי הבקשות שלנו), וחלק אומרות כי כן ניתן לסגור!!!

אני קצת לחוצה ובעיקר מבולבלת...מה נכון??

תודה למשיבים :)
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
01/02/2014 | 18:22
6
88
היי!

לדעתי את יכולה למצוא עצמאית רב שעובד גם דרך צוהר, ולסגור איתו מעכשיו. כך אנחנו עשינו עם הרב המקסים שלנו- חיים הבלין.

אם את לא מכירה רבנים, את יכולה לחכות ל-4 שבועות לפני החתונה ואז צוהר ישדכו לך רב.

ממליצה להתחיל לחפש עצמאית ואז תהיי מסודרת!
עוד כמה זמן החתונה?
לצפיה ב-'תודה על המענה :)'
תודה על המענה :)
01/02/2014 | 18:30
5
49
האמת שיש עוד זמן.. ספטמבר.. אבל קראתי פה שלצוהר יש מכסה מסוימת של חתונות לחודש, ואם עוברים אותה, אז כמובן שאין רב פנוי... ולכן, אני מאוד חוששת לחכות להם.
ובנוסף, קראתי שכדאי להירשם כמה שיותר מוקדם מראש, כדי להבטיח לעצמי רב, אבל האם מדובר בהרשמה באתר או פתיחת תיק?! כי נכון לעכשיו, ניתן לפתוח תיק 3 חודשים לפני החתונה...

:'(
לצפיה ב-'אכן'
אכן
01/02/2014 | 18:44
4
43
את הבקשה באתר את יכולה למלא אפילו היום.
להגיע אליהם הם מבקשים רק 3 חודשים לפני החתונה, ואכן יכול להיות שיהיה מאוחר מדי עבור רב.

מה שנשאר- לחפש לבד רב שעובד עם צוהר- שהסגנון שלו מתאים לכם ואולי תרגישו אליו איזשהו חיבור אישי ולקבוע איתו מעכשיו.

אני בטוחה שיעזרו לך כאן עם המלצות לרבנים.
לצפיה ב-'אבל אני לא מבינה...'
אבל אני לא מבינה...
01/02/2014 | 20:06
3
50
הרי ניתן לפתוח תיק רק שלושה חודשים לפני, אז איך זה שחייב לקחת את הסיכון שלא יהיה רב פנוי?? :( (במידה ונחכה לצוהר לחפש לנו את הרב).
ועוד שאלה, אם נמצא רב מצוהר ונסגור איתו מראש תאריך, זה אומר שיהיה עלינו לשלם לו? (לא שיש לי בעיה לשלם, פשוט אני יודעת שרבני צוהר לא לוקחים תשלום עבור עבודתם..)

תודה!
לצפיה ב-'לגבי תשלום'
לגבי תשלום
01/02/2014 | 20:24
1
48
כל רב פועל אחרת, יש רבנים שיגבו תשלום מלא (אפילו עד 1000)ש״ח) ויש רבנים שיגבו תשלום רק עבור הנסיעות- כמו שנהוג דרך צוהר.
זה תלוי ברב שתבחרו ואכן זה שיקול משמעותי בבחירת רב.

לגבי צוהר- הם קצרים ברבנים וכן מעודדים למצוא רב עצמאית עד כמה שידוע לי. רב שעובד בצוהר עושה זאת בהתנדבות ואת מבינה שאין הרבה קופצים..
לצפיה ב-'תודה על התגובות! :) '
תודה על התגובות! :)
01/02/2014 | 21:05
19
לצפיה ב-'לגבי תשלום'
לגבי תשלום
01/02/2014 | 20:24
52
כל רב פועל אחרת, יש רבנים שיגבו תשלום מלא (אפילו עד 1000)ש״ח) ויש רבנים שיגבו תשלום רק עבור הנסיעות- כמו שנהוג דרך צוהר.
זה תלוי ברב שתבחרו ואכן זה שיקול משמעותי בבחירת רב.

לגבי צוהר- הם קצרים ברבנים וכן מעודדים למצוא רב עצמאית עד כמה שידוע לי. רב שעובד בצוהר עושה זאת בהתנדבות ואת מבינה שאין הרבה קופצים..
לצפיה ב-'רב דרך צוהר'
רב דרך צוהר
02/02/2014 | 13:56
5
155
אני מקווה ששרשרתי במקום הנכון :)

רציתי להתייעץ אתכם לגבי סגירת רב דרך צוהר,
האם יש לזה חסרונות? (כמו מבחר מצומצם ולא איכותי?)
האם מישהי התחתנה עם רב של צוהר ויכולה להמליץ עליו?

תודה מראש!!
לצפיה ב-'מבחר לא איכותי?'
מבחר לא איכותי?
03/02/2014 | 10:13
118
חמודה זה אלה אנשי דת, לא ירקות בשוק.
קצת כבוד לא היה מזיק לך.
לצפיה ב-'אולי התנסחות לא נכונה אבל קצת הגזמת בתגובה'
אולי התנסחות לא נכונה אבל קצת הגזמת בתגובה
03/02/2014 | 13:48
99
לדעתי.. בכל זאת זה המקום לשאול שאלות מכל הסוגים ואפשר לדעתי להבין שהיא לא התכוונה בזלזול אלא פשוט ביטאה חשש לגבי רב לא טוב (וזה נכון לגבי כל ספק)
לגבי השאלה שלך, אני לא מכירה רבנים מצוהר אבל הבנתי שאפשר גם לבחור רב חיצוני ולהגיד להם שכבר בחרת ואת רוצה את כל שאר השירותים.. ככה תוכגלי לבחור לפי המלצה ולהיות בטוחה מי מחתן אותך והאם הטקס שיעביר יהיה תואם למה שאת ובן זוגך רוצים.. (הייתי ממליצה גם להגדיר מה אתם רוצים לדוגמא טקס ארוך/ קצר, שיקריאו את הכתובה או לא, רב ששר חלק מהטקס, רב שמכניס הומור, האם תרצי גם את להגיד משהו משלך בחופה או לתת טבעת, ויש עוד הרבה דברים..)
לצפיה ב-'אל חשש'
אל חשש
07/02/2014 | 22:34
2
31
הרבנים של צוהר הם מאוד איכותיים. נוטים לחשוב שחינם זה בררה, אבל זה לא תמיד נכון. אנחנו התחתנו עם יהודה דהן מצהר , הוא גר בלוד ולגמרי הייתי מתחתנת איתו שוב. בתור בחורה חילונית שמאוד לא רצתה להתחתן ברבנות וסולדת מאוד מהדת, הוא עשה כל שביכולתו בשביל להרגיע אותנו ולערוך את הטקס בדיוק כמו שרצינו - מבחינת אורך, תוכן, מה להגיד, מה לא להגיד... הוא היה מקסים ואני ממליצה עליו מאוד.
אם יש לך עוד שאלות בקשר לצהר, את מוזמנת לפנות אלי גם בתיבת מסרים הפרטית :)
לצפיה ב-'התנצלות'
התנצלות
08/02/2014 | 22:42
1
27
באמת שלא התכוונתי לזלזל, זו לא היתה הכוונה בכלל ובאמת הייתי צריכה להתנסח קצת אחרת..
בכל אופן המון תודה על התגובות..אני פשוט באמת קלולס לגבי הנושא..
לצפיה ב-'בקטנה '
בקטנה
09/02/2014 | 17:53
13
בסך הכל בשביל זה נועד הפורום, בשביל שנוכל להתייעץ אחד עם השני ולהרגיע חששות. זה באמת יכול להיות מלחיץ.. נראה לי שכולם הבינו שהכוונות שלך יצאו טובות, גם אם אולי יצא עקום
לצפיה ב-' סיכום שבועי- 30.1.14 '
סיכום שבועי- 30.1.14
30/01/2014 | 13:48
12
91
סעיף הסכמ"ש המתחלף: החלום הכי מוזר שהיה לי בזמן האחרון:
משהו טוב שקרה לי השבוע:
משהו מאכזב שקרה לי השבוע:
משהו שהתחדשתי בו השבוע:
משהו מצחיק / הזוי שקרה לי השבוע:
בילוי השבוע:
ספר/סרט/סדרת השבוע:
מאכל השבוע:
תכניות לסוף השבוע:
האם עמדתי במטרות של תחילת השבוע?
משהו טוב שעשינו בשביל עצמנו השבוע:
מטרות לשבוע הבא:

מוזמנים להוסיף תמונה, שיר או קישור מעניין!
לצפיה ב-'סיכום של שבוע שלישי בבית'
סיכום של שבוע שלישי בבית
30/01/2014 | 14:04
217
סעיף הסכמ"ש המתחלף: החלום הכי מוזר שהיה לי בזמן האחרון: מצחיק שזה קיבל סעיף מיוחד, כי זה בדיוק מה שהתכוונתי לכתוב ב"משהו הזוי". בגלל שאני רואה מלא האנטומיה של גריי, אני חולמת כל לילה, אבל כל לילה, על ד"ר שפרד... כשבד"כ הוא מגלם בחלום את בן הזוג שלי... הלילה חלמתי שהוא עובד ניתוח מוח!
משהו טוב שקרה לי השבוע: מאז הגבס ההישגים שלי בריצה נפגעו משמעותית וזה מאוד השפיע על המוטיבציה לרוץ. שלשום סוף סוף חזרתי לעצמי והמצב רוח השתפר בהתאם.

משהו שהתחדשתי בו השבוע: קיבלתי את חזיות הריצה שהזמנתי מהאינטרנט, באיחור של חודשיים. וזה אחרי שכבר קיבלתי זיכוי מהמוכר.

משהו מצחיק / הזוי שקרה לי השבוע: החלומות האלה הזויים!

בילוי השבוע: טיול שבת עם חברים באגם שוקת. היה מזג אוויר מעולה ומאוד נהנינו. גם היינו בסטנד אפ של שחר חסון - לא מומלץ בכלל!

ספר/סרט/סדרת השבוע: למקרה שזה לא היה ברור עד עכשיו... האנטומיה של גריי! סצנת הסיום של עונה 4 צריכה להכנס לרשימת הסצינות הרומנטיות ביותר. התמוגגתי!

מאכל השבוע: בגלל שאירחנו את אחות של א' ואני לא יכולה לבשל, קנינו אוכל מוכן. זה היה ממששששש יקר! אבל מאוד טעים והחזיק אותי כל השבוע.

תכניות לסוף השבוע: מחר-לנוח (כאילו שאני לא נחה מספיק...) ובשבת יש לנו מרוץ בערבה של 10 ק"מ כהכנה לחצי המרתון.

האם עמדתי במטרות של תחילת השבוע? סוף סוף התמודדתי עם משבר האלבום והבוקר שלחתי תיקונים לצלם.

משהו טוב שעשינו בשביל עצמנו השבוע: לא משהו מיוחד, סתם נהנים להעביר את הבקרים יחד, שזו פריבילגיה שתפסיק להתקיים כשאחזור לעבודה.

מטרות לשבוע הבא: להוריד את הגבס. מצד אחד אני מאוד מחכה לזה, מצד שני המצב בעבודה ניהיה קטסטרופלי. עובדים מעל 12 שעות כל יום ואין זמן לאכול. אני ממש לא מתגעגעת לזה...

לצפיה ב-' עוברים לכפר! '
עוברים לכפר!
30/01/2014 | 15:18
234
החלום הכי מוזר שהיה לי בזמן האחרון:
חלמתי שעברנו דירה. זה לא כ"כ מוזר, מחר אנחנו אכן עוברים דירה. אבל זה החלום היחיד שאני זוכרת מהתקופה האחרונה

משהו טוב שקרה לי השבוע:
פגישה עם החברות בבנדיקט - היה כ"כ כיף, משחרר ומרגיע, וגם טעים!

כאמור, אנחנו עוברים דירה. מבעוד מועד חיפשתי קווי אוטובוס שאני אוכל להיעזר בהם מהעבודה. אתמול עליתי על הקו המדובר שמגיע ממש ממקום העבודה שלי עד לדירה החדשה. מה הסתבר לי? היום זה יום העבודה האחרון שלו, הקו מפסיק לפעול החל מיום ראשון. מאכזב?! יותר נכון מעצבן

משהו שהתחדשתי בו השבוע:
תנור+כיריים לדירה החדשה (אבל רק יד שנייה, לא מאד מלהיב..)

אתמול אכלנו סושי במסעדה. שמחנו שהשעה יחסית לא מאוחר ועוד נספיק קצת לארוז. ואז הגענו הביתה ואישי שואל אותי איפה התיק שלו, ואני שואלת אותו איפה התיק שלו, ומסתבר שכן - הוא במסעדה! הוא אמר לי להתעודד ושזה עוד זמן איכות זוגי, אז וויתרתי על לריב של מי הייתה האחריות על התיק

בילוי השבוע:
ניקיון הדירה החדשה!

ספר/סרט/סדרת השבוע:
התחלתי לקרוא את "גוף מארח". עושה רושם טוב! עוד מישהו?
ומכורה חדשה לפלפלים צהובים

מאכל השבוע:
שניצלים בתנור ופתיתים עם ירקות. יאמ!

תכניות לסוף השבוע:
לעבור דירה... אני מרגישה שאני חוזרת על עצמי...

בואו נאמר שכן, כי כבר כתבתי שבוע שעבר שהכל עומד דום כרגע עד לסיום המעבר, אז נניח שאין לי משימות, מטלות, עניינים וטיפולים לבצע חוץ מהמעבר ואז נהיה יותר נינוחים (כלומר, אני).

מטרות לשבוע הבא:
להגיע שוב לחמישי

בשבוע הבא גם אוסיף תמונה של מעוננו החדש
לצפיה ב-'סופ"ש נעים לכולם'
סופ"ש נעים לכולם
30/01/2014 | 19:39
145
סעיף הסכמ"ש המתחלף: החלום הכי מוזר שהיה לי בזמן האחרון: אולי זה בגלל החתונה שמתקרבת לה בצעדי ענק או לא יודעת מה אבל חלמתי על הריון ודברים מאוד אלימים.

משהו טוב שקרה לי השבוע: זהו יש חוזה עם העבודה הזמנית שלי בלי תוקף.

משהו מאכזב שקרה לי השבוע: יום רביעי הוא יום שקילה אצלי בשומרי משקל. ימי רביעי נקראים אצלי יום רביעי הגדול ובדר"כ אני יוצאת לאכול או מזמינה משהו שאני בדר"כ לא אוכלת במשך השבוע. השכוע חשקה נפי ללכת למסעד שיפודי. המלצרים הגיעו עם פלטה של סלטונים קטנים ומהפלטה פתעום יצא ג'וק קטן. הבחילה שנהיית לי מזה לא לתאר...

משהו שהתחדשתי בו השבוע: לק ג'ל... למה לא עשיתי אותו עד עכשיו. איזו תחושה כיפית שהלק לא נרס לי אחרי חצי יום כמו בדר"כ. התמכרות קשה נרשמה מצידי.

משהו מצחיק / הזוי שקרה לי השבוע: הייתי במדידות השבוע. הסטודיו נמצא ברחוב ויש חלונות שכל מי שעובר רואה מה קורה. אנשים עברו והתבוננו עלי עם השמלת כלה (לי עדין קשה להתרגל לזה) והינהנו ואמרו יופי ומזל טוב עד שאיזה זוג תיירים או משהו בסגנון עברו והסתכלו המון זמן ואז הם התחילו לצלם אותנו ואפילו נכנסו לסטודיו וצילמו אותו עם השמלה כמו פאפרצי. באיזשהו שלב הם התחילו לביים אותנו.

בילוי השבוע: במוליבלומס על הבחור לאחר יום סידורי חתונה ביחד.

ספר/סרט/סדרת השבוע: בייבי בום... אך כמה דמעות

מאכל השבוע: סניקרס ולא החטיף הרגיל אלא קינוח נהדר במוליבלומס. חוץ מזה הכנתי בצק עוגיות מקשיו טבעוני עם חמאת בוטנים שיצא נהדר וטעים בטירוף. המתכון מבצק אלים
http://www.bazekalim.com/2014/01/26/raw-cookie-dou...
חלק מהמרכיבים שכחתי כמו וניל וחלק הוחלפו כמו השיבולת שועל ששכחתי ממנה בקמח אורז אבל בסה"כ טעים מאוד

תכניות לסוף השבוע: היום הייתי חולה אז אני לא בטוחה אם אני אספיק את מה שתיכננתי. יש בתיכנון חלוקה של הזמנות אחרונות.
עוד בתיכנון להתחיל להכין את המתנות לאורחים

האם עמדתי במטרות של תחילת השבוע? כן. עשיתי את הכל חוץ ממה שאני לא רוצה להתעסק וזה המקווה בעעעע...

משהו טוב שעשינו בשביל עצמנו השבוע: לק ג'ל דפנטלי

מטרות לשבוע הבא: לקבוע מקווה בעעעעע

רעיון שמצאתי לתמונות עם פרופס מענין
http://www.pinterest.com/pin/161074124147031153/
לצפיה ב-'מסכמש"ת!'
מסכמש"ת!
31/01/2014 | 19:55
118
החלום הכי מוזר שהיה לי בזמן האחרון: טוב אז בהשראת בייבי בום, שזו תכנית שגורמת לי לפעימות לב מוגברות במיוחד, חלמתי שיש לנו תינוק. הקטע, ששכחנו שיש לנו תינוק אז אחרי העבודה הלכנו לבלות ואחרי 6 שעות חזרנו הביתה וגילינו שהוא מעוך כולו מזה שהוא התייבש כי לא אכל ושתה יום שלם. נתנו לו מים ואז הוא חזר לצורה המקורית. יש מצב שאני "קצת" לא מוכנה לצעד הבא
משהו טוב שקרה לי השבוע: באתי להתפנק אצל אמא לסופ"ש! ובעצם אני לא כזו מפונקת, יצא לי כבר להכין לזניה, ממולאים עם בורגול, וקינוח פבלובה עם תותים (טוב, לא הכנתי פבלובה, פשוט קניתי נשיקות ופוררתי פנימה)- אם יהיה לי כוח אצלם ואוסיף לפה.
משהו מאכזב שקרה לי השבוע: עוד שבוע סופר-קשה בעבודה
משהו שהתחדשתי בו השבוע: טיפול פנים מפנק אצל הקוסמטיקאית שלי
משהו מצחיק / הזוי שקרה לי השבוע: טוב אני ת'אמת כמו חיה, גם תכננתי לרשום את החלום בסעיף הזה, אז תסלחו לי הפעם.
בילוי השבוע: סדנת איפור באסתי לאודר ש"זכיתי" בה בפייסבוק. הלכתי עם חברה טובה, ולמדנו קצת על איפור, ואפילו קיבלנו מתנה ממש שווה בסוף- שפתון, עפרון עיניים ותיק איפור. שווה ממש!
ספר/סרט/סדרת השבוע: נמנעת ממאסטר שף עקב שומרי משקל. אז בעיקר ראיתי בייבי בום ופלפלים צהובים, הסדרה האהובה עליי.
מאכל השבוע: רביולי עם ערמונים בג'ויה. וואו, מנה מדהימה (אך כ"כ קטנה)
תכניות לסוף השבוע: היום ערב עם חברות- הקרנת סרט החתונה בבכורה עולמית. יהיה כיף! מחר לטייל קצת ולנצל את הסופ"ש עד תום.
האם עמדתי במטרות של תחילת השבוע? לא ממש
משהו טוב שעשינו בשביל עצמנו השבוע: יצאנו אתמול לג'ויה , למרות שהיינו גמורים מעייפות, הצלחנו להוציא את עצמנו מהבית
מטרות לשבוע הבא: לסיים לבחור תמונות לאלבום!
לצפיה ב-'סכמ״ש איזה כיף שהגיע סופ״ש'
סכמ״ש איזה כיף שהגיע סופ״ש
01/02/2014 | 05:23
2
479
אני לא זוכרת.. משהו עם מסע בזמן?

משהו טוב שקרה לי השבוע:
החלפתי יועצים זו החלטה שהתחבטתי בקשר אליה הרבה זמן למרות שידעתי שזה הדבר הכי נכון בשבילי, והשבוע סוף סוף עשיתי את זה. וזו הקלה עצומה.
וגם! היתה לי היום מצגת בפגישת מעבדה והלך ממש טוב, ואפילו וקיבלתי עליה מחמאות מאנשים לא צפויים.

מממ. שאיזה פרוייקט כנראה נופח את נשמתו. אבל זה בסדר, יש אחרים. בינתיים.

משהו שהתחדשתי בו השבוע:
קופסא של 12 שפתונים של burt's bees בטעם מנגו מאמאזון

לא זכור לי שום דבר, כרגיל.

בילוי השבוע:
וואו, ממש כלום. נראה לי שאפילו בסופ״ש הקודם לא עשינו כלום כי לשנינו היה מלא עבודה.

ספר/סרט/סדרת השבוע:
קראתי כמה ספרים קלילים על האייפד. זה כל כך נוח וכיף! אני מכורה.
מבחינת טלויזיה, היה פרק טוב של קומיוניטי (לשם שינוי!)

מאכל השבוע:
טירמיסו וספרינג רולז תוצרת בית.

תכניות לסוף השבוע:
לנוח מהשבוע המטורף והעמוס הזה, שהיה מתיש אינטלקטואלית ונפשית.
מחר בערב הולכים לחברים מהמחלקה לערב שתייה בסימן lord of the rings. שוט כל פעם שיש מתח הומוארוטי ברור בין סאם לפרודו? יהיה מעניין.
חוץ מזה, לקרוא המון. ללכת לסופר. לעשות קצת (קצת!) עבודה.

לא התעצלנו (בדרך כלל) להכין אוכל טוב בערב.
לצפיה ב-'טירמיסו '
טירמיסו
01/02/2014 | 09:06
1
148
אפשר מתכון בקשה?
לצפיה ב-'בוודאי'
בוודאי
01/02/2014 | 16:32
132
לצפיה ב-''
01/02/2014 | 10:22
132
סעיף הסכמ"ש המתחלף: החלום הכי מוזר שהיה לי בזמן האחרון: לאחרונה אני חולמת חלומות מוזרים כל לילה בערך אבל כנראה הכי מוזר ממה שזכור לי מהלילות האחרונים הוא שהייתי במין סוג של תרדמת לאורך תקופה (?!) ואחרי שהתעוררתי ממנה, אף אחד לא מוכן להגיד לי מה התאריך/השנה הנוכחיים כי זה יזיק לי מבחינה נפשית לגלות כמה זמן עבר

משהו טוב שקרה לי השבוע: מתאקלמים בעבודה החדשה ויום חמישי שהיה אמור להיות מאוד עמוס, בסוף הפך להיות לקליל ונחמד

משהו מאכזב שקרה לי השבוע: אני נמצאת בהפסקת גלולות כרגע לצורך בדיקות דם וכל התופעות לפני מחזור שהספקתי לשכוח במהלך השנתיים וחצי האחרונות, חזרו ובגדול

משהו שהתחדשתי בו השבוע: לא זכור לי משהו מיוחד

משהו מצחיק / הזוי שקרה לי השבוע: אני מנסה להכניס את עצמי לשגרת שינה מסודרת וללכת לישון מוקדם יותר וכך יצא שהתעוררתי לי ביום שבת ב8:20 לגמרי מרצוני החופשי!

בילוי השבוע: לא היה ממש

ספר/סרט/סדרת השבוע: אין המלצות השבוע

מאכל השבוע: כדורי השוקולד ב4 ש"ח בקניון ועוגיות מרציפן וריבה מ-ע-ל-פ-ו-ת שמישהו בעבודה הכין

תכניות לסוף השבוע: הייתה תוכנית שכבר הושגה, לקום מוקדם! ועכשיו לנקות, לעשות קצת כביסה, ליצור בסמאשבוק הטיולים ולפגוש חברה יותר מאוחר. אה וגם, ל-א להיכנע לשביזות יום א'

האם עמדתי במטרות של תחילת השבוע? שרדתי שבוע נוסף בעבודה מבלי להיכנס למשברים אז אני מניחה שכן :) את היוזמה בעבודה עוד צריך לשפר, זה כן...

משהו טוב שעשינו בשביל עצמנו השבוע: ללכת לישון בחצות כל יום, לגמרי! זו הייתה נראית משימה בלתי אפשרית בשבילי עד היום וממש נתפס כעונש, אבל זה דווקא די נחמד שיש שגרה כזו ואז מנצלים את היום יותר טוב + מרוויחים בוקר נטול עייפות/בוקר חופשי שאפשר לנצל אותו לעומת הלילות שהם די חסרי תועלת...

מטרות לשבוע הבא: להמשיך לצבור ביטחון בעבודה וליזום יותר, להתמיד בשגרת השינה ולא להכניס את עצמי לסרטי לחץ במידת האפשר
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'סכמ"ש אחרון לפני החתונה'
סכמ"ש אחרון לפני החתונה
02/02/2014 | 08:07
3
186

חלמתי על זקט שמזמן לא לבשתי. חלמתי שאני לובשת אותו מתחת למעיל בדרך לחתונהץ בחלום הייתי משוכנעת שמזמן תרמתי אותו לויצו.
קמתי בבוקר, בשקתי בארון - והוא פשוט חיכה לי שם.
נראה לי שאני אקח אותו...

משהו טוב שקרה לי השבוע: מסיבת רווקות. היה כיף.

משהו מאכזב שקרה לי השבוע: ההורים משגעים אותי לגבהי סידורי ישיבה. דווקא עכשיו הם נזכרו לחרפן אותי.

משהו שהתחדשתי בו השבוע: כתובה.

משהו מצחיק / הזוי שקרה לי השבוע: קינוחים בצורת איבר זכרי. זה מצחיק אותי.

בילוי השבוע: א. בוקר בנמל ביום שבת.

ספר/סרט/סדרת השבוע: משחקי השף.

מאכל השבוע: תותים עם קצפת.

תכניות לסוף השבוע: להתחתן ושבת חתן.

הייתי חייבת

משהו טוב שעשינו בשביל עצמנו השבוע: ניסינו להרגע. (אנחנו שוקלים אפילו לישון...)

מטרות לשבוע הבא:
לקנות תחתונים ללא תפר לי. גרביים לבנזוג. לסדר שולחנות. לטבול במקווה. ולהתחתן.
לצפיה ב-'קולולולולולוש '
קולולולולולוש
02/02/2014 | 11:30
26
לצפיה ב-'שיהיה לכם יום מאושר'
שיהיה לכם יום מאושר
02/02/2014 | 20:58
29
ומלא מלא אהבה
בהצלחה ומלא מזל טוב
לצפיה ב-'איזו התרגשות!!! שיהיה במזל טוב!'
איזו התרגשות!!! שיהיה במזל טוב!
02/02/2014 | 22:56
32
תהנו המון המון ותחזרי לספר
לצפיה ב-'מחר 'הרי את מקושקשת' מתחתנת! מזל טוב!'
מחר 'הרי את מקושקשת' מתחתנת! מזל טוב!
30/01/2014 | 07:57
14
307

שיהיה לכם המון כיף!
שהיום יעבור חלק ונעים!

מזל טוב  !!!  
לצפיה ב-'מזל טוב! '
מזל טוב!
30/01/2014 | 09:57
19
לצפיה ב-'מזל טוב!!!!!'
מזל טוב!!!!!
30/01/2014 | 11:09
35
איזה כיףףףףף תהנו מכל דקה! ;)
לצפיה ב-'מזל טוב מקושקש'
מזל טוב מקושקש
30/01/2014 | 11:19
59
והמון קונפטי שנזרק באוויר על הפורום (מי נשאר לנקות אחרינו??)
ממש שיהיה קסם של יום ואירוע מופלא
מקווה שתנצרי כל רגע מתוק
ותקבלי בהבנה ובחיוך את הרגעים האחרים.

ו...תחזרי לספר, כן??
לצפיה ב-'מקושקשת, מקושקשת, מקושקשת!'
מקושקשת, מקושקשת, מקושקשת!
30/01/2014 | 13:51
1
93
שיהיה מלא מזל טוב!
בהצלחה במעבר ממקושקשת למקודשת!  
לצפיה ב-' '
30/01/2014 | 15:01
13
לצפיה ב-'מזל טוב!! ובשעה טובה ומוצלחת '
מזל טוב!! ובשעה טובה ומוצלחת
30/01/2014 | 15:19
16
לצפיה ב-'ווואווו חמודיםם '
ווואווו חמודיםם
30/01/2014 | 17:24
1
166
תודה רבה!!! איזה חיוכים עשיתם לי עכשיו :) בדיוק חזרתי מסידורים אחרונים...

אנחנו מתרגשים והצחנו לשחרר הכל וליהנות אחד משני, נזכרנו שאנחנו חוגגים את האהבה שלנו וזה מה שחשוב... היה לנו דייט כל כך כייפי אתמול ופתאום הדברים הטכניים לא משנים, כאילו הכל התבהר... וגם השמיים התבהרו לכבודנו ויהיה נעים מחר

מבטיחה לחזור עם קרדיטים!!!

גם על ההודעה הזאת וגם על התמיכה לאורך הדרך לחופה
לצפיה ב-'יאאא תהנו!!!!!'
יאאא תהנו!!!!!
30/01/2014 | 17:35
51
הולך להיות מזג אוויר מעולה מחר!

שיהיה המון במזל טוב ואל תשכחי לחזור ולספר!
לצפיה ב-'מזל טוב!!!'
מזל טוב!!!
30/01/2014 | 20:11
35
מאחלת לכם יום מפוצץ באהבה, יופי וכיף.
תנצרו את הרגעים האלה, הם יקרים מפז.... מידי פעם לעצור, לנשום, להרגיש, לחוות - כדי שהכל ישאר שם בזכרון
לצפיה ב-'מותק קודם כל בשעה טובה!'
מותק קודם כל בשעה טובה!
30/01/2014 | 20:36
35
ומחר לא משנה מה את לוקחת הכל באיזי!!! בלי כיבוי שרפות, בלי ריבים, רק להנות מהיום הקצר והנפלא הזה שעובר כל כך מהר .
את תיהי מהממת והוא יתרגש ותהיה לכם את החתונה הכי מדימה בעולם!
מחכה לשמוע איך היה
ושיהיה המון המון מזל טוב!!
לצפיה ב-'מזל טוב '
מזל טוב
30/01/2014 | 21:46
25
תהנו בחתונה
לצפיה ב-'מזל טוב!!!'
מזל טוב!!!
30/01/2014 | 23:37
28
שיהיה לכם יום כיפי ונפלא, הכי טוב שיכול להיות!
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
01/02/2014 | 13:05
11
לצפיה ב-' היה פשוט חלום '
היה פשוט חלום
02/02/2014 | 19:35
77
מבטיחה לחזור עם פרטים וקרדיטים (ויש הרבה!), אבל בינתיים רציתי לספר שהיה חלום, הייתה אהבה באוויר נהנינו ולא עניין אותנו כלום חוץ מהקסם שהרגשנו...
חזרנו היום ממיני ירח דבש מפנק בנווה צדק, ובקיץ ירח דבש אמיתי...

אושר אמיתי, היה כיף וכיף שהיה, ונעים לחזור להיות אני והוא
לצפיה ב-'צילום, מוזיקה ואטרקציות 30/01'
צילום, מוזיקה ואטרקציות 30/01
30/01/2014 | 07:25
32
66
לצפיה ב-'איך לעזעזל בוחרים צלם?!'
איך לעזעזל בוחרים צלם?!
30/01/2014 | 01:07
10
255
יש כל כך הרבה, הכל נראה פחות או יותר אותו דבר.
אנחנו עושים חתונה בתקציב ממש מצומצמם שני הדברים היחידים שחשובים לי זה לעשות איפור ושיער אצל מישהי ספציפית והצילום, יש חברה שאהבתי אבל הם ממש יקרים=10,000 כשכבר קיבלתי הצעות ב3000 בערך, גם ככה זאת חתונה קטנה, לא בטוחה שאני רוצה ריקודים בכלל ובודאות לא רוצה מקדימים אז אני כבר אומרת לעצמי מה זה משנה פשוט תיקחי מישהו, אבל כמובן שאני רוצה להיות מרוצה.
למישהו יש הצעות...?
וגם לגבי וידאו אם כבר אני כותבת- זה באמת שאני רוצה משהו הכי בסיסי שיש, מישהו אחד עם מצלמה שיצלם את הטקס ויצלם קצת את האנשים שנוכל לראות את זה עוד כמה שנים ולהיזכר, לא צריכה וידאו סטופ מושן (עד כמה שזה מהמם) ולא ממש צריכה ויאו ערוך.

רעיונות...?
לצפיה ב-'איך באמת בוחרים?'
איך באמת בוחרים?
30/01/2014 | 13:33
71
לצפיה ב-'הדרך הכי טובה לבחור צלם'
הדרך הכי טובה לבחור צלם
30/01/2014 | 17:13
211
היא לפי הדינמיקה שיש ביניכם. צלמים טובים יש המון, אבל לא עם כל אחד תרגישו נוח ונעים במשך יום שלם בו הוא/היא מלווים אתכם.
אם נפגשתם עם מישהו והשיחה זרמה והיה לכם כיף - זה הצלם שלכם.
לצפיה ב-'איך בוחרים צלם'
איך בוחרים צלם
30/01/2014 | 17:34
2
168
מחפשים באינטרנט איזה שניים- שלושה צלמים שאת מתחברת לסגנון שלהם, ומחפשת עליהם ביקורות.
אם הסגנון מוצא חן בעינייך ויש בעיקר ביקורות טובות- קובעים פגישה.
ואז רואים מי מתאים לך מבחינת המחיר, אבל מעבר לזה והכי חשוב - אם יש לך כימיה עם הצלם.
בוחרים צלם שמתחברים אליו, שיש את ה"קליק" הזה.

הצלם שלנו היה אלוניס צילום, הוא אמנם הרבה יותר יקר ממה שאת מחפשת, אבל אנחנו לקחנו גם וידאו עם עריכת DSLR ומגנטים. אז אולי בשביל כמה שעות של החתונה עצמה ובלי עריכה של הוידאו- אז זה ייצא לך יותר זול.

אני חושבת שהצלם זו ההוצאה הכי גבוהה- אחרי אולם.
השאלה עד כמה זה חשוב לך.
ראיתי צלמת במחיר של 4000 ש"ח (בערך, לא זוכרת מחיר מדוייק)- אבל אין מה להשוות מבחינת סגנון ולא מבחינת איכות.
החלטתי לשלם יותר- כי התמונות והסרט זה הזיכרון החומרי שנשאר, ולי זה היה חשוב מאוד.

אגב, אם את רק רוצה מישהו שיצלם קצת את הטקס מבלי לערוך - אולי שווה לבדוק אם יש איזה חבר שמוכן לצלם בשבילכם.
לצפיה ב-'DSLR מה זה?'
DSLR מה זה?
03/02/2014 | 13:50
1
52
DSLR
לצפיה ב-'dslr'
dslr
13/02/2014 | 20:59
49
dslr זה סוג של מצלמות, הכוונה היא למצלמות רפלקס דיגיטליות (כאלה שאפשר להחליף עדשות בהן).
המושג התחיל להיטמע בתחום החתונות בעיקר בהקשר של צילום וידאו, היום כבר פחות נהוג לצלם עם מצלמות ענקיות שנשענות על הכתף אלא עם אותן מצלמות קטנות- רפלקס או dslr שרואים את צלמי הסטילס איתם.
היות והן מאפשרות לצלם וידאו באיכות מדהימה (היום מצלמים איתן אפילו סרטי קולנוע). צילום וידאו בdslr מאפשר צילום יותר דינאמי, קולנועי וקצבי יותר בדרך כלל.
זה מזמן צילום אחר לגמרי מצילום במלמות הכתף הגדולות היות וניתן לנוע בקלות איתן. בנוסף הרבה צלמים שמצלמים בdslr ווידאו עורכים את הסרטים באותו האופן של מצלמים- שוטים קצרים יותר, עריכה קצבית, הרבה פעמים הם עורכים את הסרט לקליפים וסרטונים קצרים לפי נושאים.
מקווה שעזרתי =)
לצפיה ב-'מבקשים המלצות בפורום!'
מבקשים המלצות בפורום!
30/01/2014 | 23:54
156
חשוב לצמצם את הרשימה לשניים-שלושה מובילים שמתאימים לכם מבחינת התקציב ושראית באינטרנט עבודות שאהבת + קיבלת המלצות.
קובעים פגישות עם שלושתם - בהנחה שהם פנויים בתאריך שלך (שואלים אותם מראש- לפני הפגישה). בוחרים לפי הכימיה אתם והתחושה שאתם מקבלים מהם.
חשוב לבחור ספק שייתן לך תחושת ביטחון.
כדאי לבקש מהצלמים לראות רצף אחד מחתונה אחת שמצולמת מההתחלה ועד הסוף. ככה תוכלי להתרשם מתמונות מאירוע אחד ולא מאוסף של התמונות הכי טובות שאותו צלם צילם.
צריך לקחת בחשבון שיש צלמים שאפשר לראות את תיק העבודות שלהם והוא יהיה מלא בתמונות יפות, מקוריות, צבעוניות ומיוחדות - אבל זה הדברים הכי הכי טובים שלו.
כשרואים אירוע אחד מההתחלה ועד הסוף רואים יותר טוב ומבינים שלא כל התמונות מקוריות ומיוחדות, אלא יש גם תמונות סטנדרטיות. זה בסדר גמור אבל לראות אירוע אחד- מההתחלה ועד הסוף עוזר להבין טוב יותר מי הצלם מאשר לראות אוסף של העבודות הכי יפות שלו.
לצפיה ב-'המלצה שלי - אורלי פרל ניר...'
המלצה שלי - אורלי פרל ניר...
31/01/2014 | 19:23
156
מקסימה מאוד... כייפית...
ומקצוענית אמיתית

* אנחנו מתחתנים עוד שבועיים...
לצפיה ב-' אולי זה יעזור לך טיפה.'
אולי זה יעזור לך טיפה.
02/02/2014 | 07:52
91
זה באמת ממש קשה כי היום יש פערים מאוד גדולים באיכות ובמחיר בהתאם.
אני ממליצה לך לקחת צלם שלמד לימודים גבוהים בצילום כי באמת יש הבדל גדול בין אדם שלמד ארבע שנים צילום לאדם שרק קנה מצלמה.
אני כל כך מבינה אותך! את לא צריכה לשלם המון כסף או להתפשר ולקבל איכות גרועה.
אבל יש המון צלמים בטווח מחירים שפוי בלי להתפשר על האיכות, אני רוצה להאמין שאני כזו.
את מוזמנת להסתכל בדף המקצועי שלי ( הקישור נמצא בחתימה).
יום נהדר! ואל תתיאשי!!
לצפיה ב-'צילום חתונה קטנה'
צילום חתונה קטנה
03/02/2014 | 09:48
65
אני מתאר לעצמי שלפחות חלק מהצלמים יוכלו לבוא לקראתך במחיר במידה ואת לא רוצה צילומים מקדימים וגם הריקודים יהיו מצומצמים יחסית. כמובן שהמחיר יכול להיות תלוי גם בתאריך החתונה, כל צלם יעשה את שיקוליו הוא.
בכל מקרה, קחי בחשבון שההבדל בין חבר עם מצלמה, לבין צלם מיקצועי הוא שמים וארץ.
לגבי צילום הוידאו, הייתי ממליץ לך לחפש סטודנט לצילום. יש פורומים בהם את יכולה לפרסם ואני מאמין שתקבלי מספיק פניות.
שיהיה בהצלחה :)
לצפיה ב-'חברים שלנו סגרנו צילום וידאו וסטילס ב 1.800 ש'
חברים שלנו סגרנו צילום וידאו וסטילס ב 1.800 ש
03/02/2014 | 11:04
91
יש חברה שניקראת טאץ' תקליטנים וצלמים ויש להם כל מיני דילים לאירועים ,סגרו איתם צילום וידאו וסטילס,תמונות ללא הגבלה על גבי דיסק +100 תמונות מפותחות עם אלבום מהודר דמוי עור ,3 עותקי די וי די עריכה מלאה כל זה ב 1.800 ש''ח מחיר מעולה,יש להם דף בפייסבוק שניקרא טאץ' תקליטנים וצלמים  יש דוגמאות של עבודות שלהם.
לצפיה ב-'מחפשת הרכב שמנגן מוסיקה בסגנון שנות ה 20/30. '
מחפשת הרכב שמנגן מוסיקה בסגנון שנות ה 20/30.
27/01/2014 | 15:19
1
179
אשמח להצעות
לצפיה ב-'התייעצות לגבי צלם סורר '
התייעצות לגבי צלם סורר
01/02/2014 | 00:50
3
381
הי כולן!
אנחנו כבר חמישה חודשים פלוס אחרי החתונה, והכל היה כייפי ונהדר! אבל.. צלם הוידאו שלנו לא עומד בחוזה וזה ממש מעצבן ומשאיר טעם מר ביחס לכל התשבוחות והכיף שהיו לנו משאר הספקים.
העניין הוא כזה- הצלם התחייב בחוזה חתום להעביר אלינו את כל הקליפים ערוכים תוך  90 ימי עסקים. אממה? אנחנו כבר אחרי 100+++ ימי עסקים, יותר מחמישה חודשים, והקליפים לא נראים באופק. לצורך העניין, הוא מעלה את הקליפים שלו לאתר מסויים, ובינתיים כבר העלה קליפים של זוגות שהתחתנו אחרינו.
מדובר בצלם מוכר ועם שם טוב בענף. חומרי הגלם שקיבלנו היו באיכות מעולה! אבל ההתנהלות מולו מרתיחה. ניסיתי לפנות אליו כמה פעמים בהודעות בפייסבוק ואסמסים, והוא התעלם (!) ממני. בעלי ניסה לדבר איתו, וכל פעם הוא מנפנף אותו באמתלות של ״השבוע או שבוע הבא.. אתם הבאים בתור״ וכאמור זה פשוט לא קורה.
איך אתן הייתן מתנהלות מול דבר כזה? מצד אחד זה מרתיח והוא באמת לא עומד בחוזה. מצד שני אני מפחדת להתפרץ ולעלות טורים כי בכל זאת, מפחדת שעדיין יש לו יכולת ״להתנקם״ עם תוצר בינוני, למרות שזה לא נראה לי סביר. מה דעתכן? עצות? אני ממש מעוצבנת מזה.
ובנימה של טיפ לסיום, בדיעבד אני מבינה שהיה צריך להוסיף בחוזה שמדבר על עמידה בזמנים מצד הצלם, והפיצוי שיינתן על כל עיכוב כמו שאנחנו חווים. חושבת שאם הייתי מוסיפה סעיף כזה, אולי לא הייתה נגרמת לי כזו עוגמת נפש..

לעזרתכן אודה
לצפיה ב-'גם אני ככה...'
גם אני ככה...
01/02/2014 | 01:47
231
בשעה טובה באלבומים הגיעו, אבל הוידאו הערוך והקליפים באחור של חודש ממה שהובטח לנו כבר.. אכן מתסכל וגם אני לא הופכת שולחנות בדיוק מהסיבה שאמרת. משאיר טעם רע בפה ללא ספק..
לצפיה ב-'לצערי זה קורה המון'
לצערי זה קורה המון
02/02/2014 | 08:00
116
לצערי הרב יש המון חאפרים בתחום ואני שומעת על דברים כאלה המון.
בגלל זה זוגות רבים נוהגים לשמור תשלום אחרון של 10% מהתשלום שמתקבל רק עם קבלת החומרים.
זה סיכון מסויים לצלם שיכול לקרות מצב שהזוג לא ישלם לו בסוף אבל בגלל זה הכל חתום בחוזה.
אני מניחה שפרט ללהציק לו ולדרוש שיעביר לכם את החומרים, לא הייתי נכנסת למשפטים וכאלה כי כיביכול הוא הפר חוזה אבל עוד לא עבר זמן מספיר משמעותי. וגם חבל לכם להיכנס לזה.
אם הוא צלם מקצועי וידוע כמו שרשמת אז לשם שמו הטוב הוא לא ימשוך אתכם הרבה כי זה פשוט פוגע בשם שלו.
אבל זה ממש לא נעים שהוא משך אתכם ככה...
לצפיה ב-'עצה קטנה '
עצה קטנה
02/02/2014 | 09:24
120
קודם כל באמת צריך להשתדל לעשות הכל בדרך נעימה ולא בצעקות ובאיומים, כי בכל זאת יכול להשקיע פחות בתוצר שהוא עוד חייב לכם וחבל. שמעתי גם שמועות על צלם שממש התנקם זאיזה זוד ושרף תמונות או משהו  הזוי כזה :\.

קודם כל הייתי מתקשרת אליו ולא פונה רק בSMS ובפיסבוק, ככב קצת יותר קשה להתחמק. לכתוב "שבוע הבא" זה יותר קל.
פרט לכך הייתי אומרת לו שתקיפות שכבר עברו כך וכך חודשים שראית שזוגות שהתחתנו אחריכם כבר קיבלו את הסרטון ושאתם ממש רוצים לקבל כבר את התוצרים.
בנוסף עם אומר שבוע הבא אז לאול מתי שבוע הבא - תחילת שבוע, אמצע שבוע ? וכמובן ששבוע אחריכן- אם לא קיבלתם מתקשרת שוב. ככה עד שתקבלו את כל מה שהובטח.

זה מה שעשינו אם האשת מכירות שאולם שלנו כאשר הייתה בעיתיות מסוימת והיא הייתה אומרת שתחזור אלינו ולא חזרה, פשוט התקשרנו פעם ב 3 ימים בערך ( זה היה מאוד דחוף כדי לדעת אם באמת מתקיימת החתונה שם או שצריך לחפש מקום אחר). באופן הזה, כשההתעניינות עקבית מצדכם, אז זה כל הזמן "יושב בראש" של הספק...

זה לא צריך להיות איומים או צעקות, אלא פשוט אסרטיבי, תקשיב, אנחנו רק רוצים את מה שהובטח לנו, בזמן זה כבר לא יהיה, אזל לפחות שיהיה כמה שיותר מהר.

בהצלחה !
לצפיה ב-'מספר צלמים בחתונה קטנה'
מספר צלמים בחתונה קטנה
01/02/2014 | 14:36
7
172
היי,
אנחנו מזמינים כ200 אורחים.
תמיד נראה לי יותר יעיל 2 צלמים, אבל הרבה מהצלמים שדיברתי איתם אמרו שאין צורך ב2 בשביל חתונה קטנה.
תמיד נראה לי שיכול להיות מעניין לצלם מכמה זויות את אותה התמונה,אבל עכשיו כשאני חושבת על זה- יתכן שהם צודקים?

לצפיה ב-'אנחנו על 150 מוזמנים ולקחנו שני סטילס+1 וידאו'
אנחנו על 150 מוזמנים ולקחנו שני סטילס+1 וידאו
01/02/2014 | 16:17
1
161
בעיקר בגלל הטיעון שהצלם צריך לשבת לאכול מתישהו אחרי שהוא איתך מ12 בצהריים, הפסקת שירותים וכו', וגם כדי שיהיה צלם אחד צמוד אלינו וצלם שני שיצלם את כל השאר. אני אישית מאוד מאוד אוהבת תמונות אווירה למיניהן (למשל של אורחים שמסתכלים על הזוג בסלואו עם עיניים רטובות) וזה אפשרי רק כשיש עוד צלם, כדי שלא תפספסו שום רגע מהמם :)
זה גם לא כל כך תלוי בכמות המוזמנים ברמה הזו.
מצד שני, אם את לוקחת צלם מגנטים ממש טוב (למשל מורן לוי) הוא יכול לתפקד כצלם שני. זה כמובן תלוי ברמה של הצלם, לנו היה חשוב שתהיה אחידות בין הסגנונות ולכן לא נוותר על צלם סטילס שני בכל מקרה.
לצפיה ב-'תגובה לגבי צלם המגנטים'
תגובה לגבי צלם המגנטים
02/02/2014 | 19:54
89
תפקידם של צלם האירוע וצלם המגנטים הוא שונה לחלוטין.

צלם החתונה, תפקידו לתפוס אוירה, רגעים, מבטים וכ"ו.
צלם המגנטים, תפקידו לספק מזכרות (פרונטליות) לאורחים.

כבר שנים אני אומר לזוגות שלי שאם צלם המגנטים ינסה לתפקד כצלם האירוע, מה שיקרה זה שהוא יתנגש עם הצלם.

צריך לזכר, הם לא עובדים יחד, לא זה תחת זה, אין חלוקה ברורה של תפקידים ולכן רוב הסיכויים שינסו לתפוס את אותו הדבר ויסתירו זה לזה, סביר להניח שצלם החתונה מנוסה יותר (ועם ציוד איכותי פי כמה וכמה) מצלם המגנטים ואם האחרון יסתיר לו, המפסיד העיקרי יהיה הזוג.

אין תחליף לצלם שני מטעם הצלם שלכם.
בטח לא להטיל על צלם המגנטים צילום שמעבר למה שהוא אמור (וברוב הפעמים -מסוגל-) לעשות.
לצפיה ב-'היינו באותה הסיטואציה'
היינו באותה הסיטואציה
01/02/2014 | 19:20
128
אז ככה, גם לנו היתה חתונה של כ-200 אורחים. חלק מהצלמים שנפגשנו איתם אמרו לנו שאין צורך בצלם שני וחלק אמרו שיש ושזה ממש חשוב כן לקחת צלם שני לכל מיני קטעים של החתונה- נגיד בחופה- אחד מתמקד עלינו ועל מה שקורה בחופה, והשני שנייה לוקח תמונה של זווית רחבה של החופה ומצלם את הקהל וכאלה.
התייעצנו עם אחותו של החתן שהיא צלמת בעצמה והיא אמרה שלדעתה ממש אין צורך בצלם שני בכמות כזו של אנשים, ושכן אולי הצלם יצטרך לעבוד יותר קשה לבד אבל זה בהחלט אפשרי ונתון לשיקולנו.
אנחנו החלטנו בסופו של דבר כן לקחת 2 צלמי סטילס. והאמת- לא מצטערים על כך בכלל!
אני לא באמת יכולה להשוות מה היה קורה אם היה רק אחד, אבל אני יודעת להגיד לך שבקבלת פנים לדוגמה, אחד היה צמוד אלינו וצילם אותנו עם האורחים שהגיעו, והשני הסתובב וצילם אורחים (בלעדינו). בריקודים שניהם הסתובבו על הבמה ואולי באמת זה קצת פחות נחוץ זווית של שני צלמים בריקודים- שהם ארוכים במילא ואפשר לתפוס מלא דברים בכל מקרה והרחבה יחסית קטנה. בחופה- באמת קיבלנו תמונות גם של החופה עצמה מכל מיני זוויות, גם שלנו וגם של אורחים.
אני חושבת שכשיש שני צלמים מן הסתם לצלמים קצת יותר קל והם מחלקים ביניהם את העבודה תוך כדי וכמובן שהם יודעים כבר לעבוד יחד ויודעים מי מצלם מה.  
ד"א שני הצלמים ליוו אותנו מהתחלת היום , שזה לא משהו שתכננו אבל הם באו שניהם מההתחלה, אז גם מהצילומי חוץ יצאו שתי זוויות צילום. אני בקיצור- לא חושבת שהייתי מוותרת על שני צלמים. במיוחד לא שההבדל הוא בהרבה פעמים 500 ש"ח.
מה שכן- בגלל שהיו לנו 2 סטילס+ 1 וידאו- ידענו מראש שאין סיכוי בעולם שאנחנו לוקחים גם מגנטים, כי 4 צלמים על רחבה קטנה זה ממש טו מאץ'. אנחנו לא הרגשנו בחסרון המגנטים (אולי האורחים כן אבל מי יודע?).
לצפיה ב-'כמה צלמים לקחת...'
כמה צלמים לקחת...
02/02/2014 | 07:46
190
הי!
בעיקרון מחשבים צלם על 150 איש אז זה אמור להיות בסדר אבל... לדעתי תמיד כדאי לקחת עוד צלם ( ההבדל לא אמור להיות גדול, כאני נותנת הצעת מחיר אז הצלם השני מוסיף לעלות רק כ1000 שח והוא מגיע איתי מתחילת היום). כך שבעיקרון לדעתי כדאי להוציא עוד אלף שקל כדי שבאמת יהיה לכם מבחר יותר גדול של תמונות וזוויות. הרי כל מה שנשאר אחרי זה הטבעות והתמונות
אם יש לך שאלות נוספות על צילום את מוזצנת לפנות אלי יום מקסים!!
לצפיה ב-'אנחנו על כ-250 איש לקחנו '
אנחנו על כ-250 איש לקחנו
02/02/2014 | 10:06
114
צלם אחד של סטילס, אחד של מגנטים ואחד וידאו.
אישית אני חושבת שאם כבר על כמות קטנה יחסית לוקחים 2 צלמי סטילס (שזה לא חובה בכלל!)- לפחות שיהיה בזה את הערך המוסף, ולכן הלכנו על מגנטים, ההפרש במחיר לא גדול בכלל..
גם ככה מצלם אחד- יש אלפי תמונות!!!, גם אם דקה הוא הולך לשירותים...  הרי הוא לא ילך באמצע החופה או באמצע הצילומי משפחות.. ובריקודים גם ככה לא מנציחים כל שניה ושניה, יש גבול..
צריך לזכור שמצמצמים את התמונות כל כך הרבה עד האלבום, שתכלס לרוב רובן של התמונות אין שימוש מלבד מקומן בהארד דיסק...

לצלמים קל להגיד שהם רוצים שיבוא איתם עוד מישהו- כי זה גיבוי, אבל תכלס לדעתי כשצלם מספיק טוב הוא סומך על עצמו ואולי אפילו ידרוש מעצמו יותר כשהוא יודע שהוא בא לבד
לצפיה ב-'הלכה לי ההודעה!'
הלכה לי ההודעה!
02/02/2014 | 10:13
1
79
רשמתי שאנחנו על כ250 איש, לקחנו 1 סטילס, 1 מגנטים ו1 וידאו
לדעתי אם כבר לוקחים שני צלמי סטילס אז לפחות שהצלם השני יהיה של מגנטים, כי ההפרש במחיר זניח וזה לגמרי לקבל ערך מוסף, כי בכמות כזו של אנשים לא באמת צריך 2 צלמי מגנטים
לצפיה ב-'אה בעצם היא נשלחה '
אה בעצם היא נשלחה
02/02/2014 | 10:13
21
לצפיה ב-'המלצות לצלם'
המלצות לצלם
02/02/2014 | 11:07
2
112
בוקר טוב!
צריכה בבקשה את עזרתכם בהמלצה לצלם באיזור המרכז/ירושלים
אנחנו מחפשים 2 סטילס+וידאו+אלבום לנו ו2 להורים בסביבות 8500

יש המלצות?
לצפיה ב-'ממליצה בחום על אביב נווה'
ממליצה בחום על אביב נווה
02/02/2014 | 19:31
28
לצפיה ב-'סטודיו פינגויין'
סטודיו פינגויין
03/02/2014 | 19:08
17
לצפיה ב-'תשלום לספקים'
תשלום לספקים
02/02/2014 | 22:51
3
85
היי,
איך נהוג תשלם לספקים?
הרי נותנים מקדמה ואז משלמים את השאר...
נגיד לדיג'יי זאת לא בעיה- משלמים לו את השאר בסוף האירוע.
לאולם משלמים ביום אחרי האירוע.
אבל איך משלמים לצלם? מקדמה, חצי אחרי האירוע ומה שנשאר אחרי קבלת האלבומים? (צריך לעגן את זה בחוזה?)
מה לגבי המאפרת והמסרקת? משלמים להם יום אחרי או אחרי שסיימו את העבודה? (ומה עם נגיד השיער התפרק לפני הערב והיה לא עמיד למרות שהבטיחו שיהיה עמיד?)

לצפיה ב-'משתנה בין ספקים'
משתנה בין ספקים
03/02/2014 | 02:11
42
אצלנו -
לדיג'יי שילמנו את כל הסכום בסוף האירוע, לצלם שילמנו את כל הסכום עם איסוף החמרים, ככה הוא עובד; למאפרת ולמעצב השיער שילמנו כשהם סיימו את העבודה (המעצב קיבל מקדמה אחרי הנסיון, עם המאפרת לא עשיתי נסיון). וזה משתנה בין ספקים שונים מאותו התחום, כי תראי שבנות אחרות יתנו לך תשובות אחרות, אבל לא נראה לי שיום אחרי החתונה שלך את תרוצי אחרי המאפרת כדי לתת לה כסף...
לצפיה ב-'אצלנו'
אצלנו
03/02/2014 | 09:24
40
לצלם שילמנו מקדמה קטנה, את רוב הסכום ביום האירוע (בצ'ק דחוי ליום אחרי האירוע), ועוד סכום יותר קטן, נשלם כשנקבל את האלבומים. הכל כתוב בחוזה- מתי משלמים וכו', זה תמיד כדאי.
איפור ושיער הבאתי צ'ק (גם דחוי) כשהן סיימו את עבודתן באותו יום (אבל כדאי לשאול כי יש כאלה שעובדים רק עם מזומן).
לדיג'יי ולאולם הבאנו צ'קים דחויים מראש (איזה חודש לפני האירוע נראה לי).
לצפיה ב-'תלוי מה את סוגרת בחוזה'
תלוי מה את סוגרת בחוזה
03/02/2014 | 12:35
38
למאפרת נתתי מקדמה בזמן האיפור ניסיון ושילמתי באותו היום של החתונה בצ'ק מזומן, אחרי שהיא סיימה לאפר ולסרק אותי. אחרי החתונה למי יש כוח להתעסק בזה. אני באמת לא יודעת מה עושים במקרה והאיפור/שיער לא החזיקו מעמד... נגיד והתפרקה לך התסרוקת - לא תשלמי? אני באמת לא יודעת מה עושים במקרה כזה.
לצלם נתנו את מקדמה ואת השאר בסוף הערב בשני צ'קים דחויים- אחד לשבוע אחרי החתונה (מתי שהיינו אמורים לקבל את התמונות) על רוב הסכום, והשני ל-45 יום אחרי החתונה (מתי שהיינו אמורים לקבל את כל חומר הגלם והסרט). זה משהו שהיה מעוגן בחוזה.

חשוב לעגן את כל ענייני התשלום בחוזה- שיהיה ברור מתי וכמה משלמים.
לצפיה ב-'מחפשים מקום ואוכל 29/01'
מחפשים מקום ואוכל 29/01
29/01/2014 | 19:36
22
60
לצפיה ב-'אולמי W בחיפה'
אולמי W בחיפה
27/01/2014 | 18:16
1
279
שלום,
האם מישהו היה או מכיר את אולמי W החדשים באזור חיפה? האם עושים שם חתונות קטנות (150 מוזמנים)?
איך האוכל? היחס?
אשמח לכל פרט ולכל חוות דעת.
תודה
לצפיה ב-'הייתי שם בחתונה'
הייתי שם בחתונה
02/02/2014 | 05:30
121
אכן מיועד לחתונות קטנות.
האולם די חביב.
אני זוכרת שהאוכל במהלך החתונה היה טוב יותר מקבלת הפנים (היה סושי יבשושי, פסטלים וכדומה).
ממש הפריע לי שהחופה נערכה בחוץ על רקע של עמוד חשמל מכוער ממש.

בסך הכל היה בסדר וראיתי שחשוב לצוות שהמקום יתקתק (הם העבירו גלויות משוב במהלך האירוע).
לצפיה ב-'חתונת שישי צהריים - הצילו !'
חתונת שישי צהריים - הצילו !
30/01/2014 | 08:51
10
572
היי חברות, אני סמויה בפורום המקסים שלכן הרבה זמן (חברה שכותבת פה עודדה אותי לכתוב, היי BlueFairy:)) והגיע הרגע לאזור אומץ ולכתוב.

בן זוגי ואני רוצים להתחתן חתונת שישי בצהריים בחודש אוקטובר הקרוב. יהיו לנו כ250 מוזמנים.
אנחנו מחפשים מקום שהוא רק גן או שילוב של גן ואולם, אבל אם יש אולם הוא צריך להיות פשוט ונקי.
האזור בו אנחנו מחפשים מקומות הוא מחיפה ועד תל אביב, בתקציב של עד 280 לאדם כולל הכל.
אני יודעת שזה לא פשוט, ראינו כבר כמה מקומות שלא התאימו לנו.

אנחנו מתלבטים לגבי :
מצודת ברקאי (היחיד שראינו מכל הרשימה)
הטירה בגעש
בקתה ביער
פיין קלאב
הגלריה כפר ויתקין

דברים שחשובים לנו : שהמקום לא מאלץ לבחור דיג׳יי וצלם מטעמו ושהאוכל יהיה טעים :)
אשמח לשמוע חוות דעת והמלצות למקומות נוספים אם יש !

המון תודה ונעים להכיר :)
לצפיה ב-''
30/01/2014 | 08:55
54
לצפיה ב-'מצודת ברקאי מזעזע'
מצודת ברקאי מזעזע
30/01/2014 | 10:09
358
הינו שם בחתונה לפי קציותר משנה והיה נורא, האורל היה מזעזע, כוסותל מפולשות, מלוכלך, לא מתוחז, אני יודעת גם היו כמ דברים בחוזה שהאלם ל עמד בהם.

מה שכן- הוא כנראה זול משמעותית מחלק מהבחירות האחרות לכם.
אנחנו בדקנו את הגלריה ובפבואר, אמצע השבוע דיברו איתנו ל למעלה מ-300 ש"ח לאדם (גם אין לו גן אבל הוא מאוד יפה).
עבדי בפיין-קלאב כשנה ולדעתי הוא נהדר ועונה על הדרישות שלכם רק בשביל כמות מוזמנים זו יכול מאוד להיות שזה יהיה מעל התקציב.

את השאר אני לא מכירה
לצפיה ב-'הגן הירוק'
הגן הירוק
30/01/2014 | 10:16
219
אנחנו התחתנו באוגוסט בגן הירוק. יש להם אפשרות לעשות תחתונה בחוץ אם תרצו או בפנים האולם מקסים. האוכל מעולה!!! והמחיר שתיארת זה מה ששילמנו באוגוסט אז בהנחה והמחירים לא עלו זה נשמע ממש התקציב שלך!
כדאי לכם לבדוק!
לצפיה ב-'שמעתי שהטירה בגעש לא ממש מומלצת'
שמעתי שהטירה בגעש לא ממש מומלצת
30/01/2014 | 10:40
222
מבני משפחה, לא מניסיון אישי
לצפיה ב-'הייתי בפיין קלאב בחתונת צהריים'
הייתי בפיין קלאב בחתונת צהריים
30/01/2014 | 12:35
262
היה ממש ממש נחמד, אווירה טובה, אוכל ממש טעים.
לצפיה ב-'פיין ובקתה'
פיין ובקתה
30/01/2014 | 13:44
244
שניהם מקומות מקסימים. אני אולי קצת משוחדת ( כי אני מתחתנת שם) אבל יותר אוהבת את הפיין, בעיקר לחתונת צהריים!
המקום מקסים ונעים, ממש נראה כמו מסעדה באמצע היער ( בקטע טוב כמובן), והאנשים שמפעילים אותו ממש נחמדים! שזו הסיבה העיקרית שהחחטנו לסגור שם - היה לנו הרבה יותר נעים מבבקתה, שהרגשנו שמנסים לדחוף לנו מחירים מהצד.
מבחינת אוכל היינו בטעימות והיה טעים ממש, אבל לא היינו באירוע.

הם יחסית בתקציב שלכם -תלוי במיקוח ובאם אתם סוגרים איזה חור או משהו. לנו הורידו הרבה בגלל כמות המוזמנים, אבל אולי גם אתם תוכלו להגיע איתם למשהו.

בקיצור, אנחנו אהבנו מאד ואנחנו גם מרגישים רגועים ובטוחים שזה גם חשוב!
אם יש לך עוד שאלות את מוזמנת, גם בפרטי או דרך עדי :-p
לצפיה ב-'פיין קלאב'
פיין קלאב
30/01/2014 | 17:11
159
מקום ממש כיפי, צילמתי שם כמה פעמים ונראה שכולם נהנו :)
לצפיה ב-'אז ככה '
אז ככה
31/01/2014 | 00:05
196
מצודת ברקאי - באופן אישי לא כל כך אהבתי את המקום. היו דברים שהפריעו לי מבחינת ניקיון, גימור והפרטים הקטנים. הפריע לי שהאוכל בתוך אוהל.
באופן אישי, לא התרשמתי במיוחד מאנשי המכירות במקום - הרגשתי שלוחצים אותי לסגור עסקה במקום - לא נותנים לי זמן לחשוב. לי אמרו שאם אסגור במקום יתנו לי חבילת פינוקים - אבל לא הסכימו להגיד מה החבילה כוללת. קודם שאסור ואח"כ יגידו לי. בעיני, זה קצת חובבני ולא אהבתי את הסגנון.
בקתה ביער - מקום מהמם, אחותי התחתנה בו. החופה מקסימה. אחותי הייתה מאד מרוצה והאוכל טעים. הייתי שם בבר מצווה לאחרונה והיה אחלה אוכל.
פיין קלאב- מקום מקסים. אחותי עשתה שם בריתה והמקום באמת היה יפה מאד. אני אישית אהבתי.
לצפיה ב-'יכולה להוסיף לך אופציה?'
יכולה להוסיף לך אופציה?
31/01/2014 | 00:54
1
261
חצר הבאר בזכרון יעקב.
מחיר נוח, מקום נוח (יעשו כל מה שתבקשי, ישנו כל מה שתרצי), מיקום נוח ואוכל סבבה (לא גורמה, אבל טעים)
לצפיה ב-'חוזרת בי מההמלצה'
חוזרת בי מההמלצה
01/02/2014 | 14:07
177
הבנתי שהם קיבלו צו סגירה.

בעיות עם היתרי בנייה..
לצפיה ב-'המלצות על מקומות קטנים ומאוד מיוחדים'
המלצות על מקומות קטנים ומאוד מיוחדים
31/01/2014 | 09:21
3
220
שלומות אנחנו מחפשים מקום לעד איזור 150 איש, אבל שיהיה מיוחד מאוד, בין אם מיקום ותפאורה יפים ומיוחדים, אוכל יוצא דופן או מקום המאפשר אולי בחירת קייטרינג חיצוני וגמישות בנושא. גם המלצות על מקומות שמשכירים מיקומים מיוחדים כאלו ומאפשרים תכנון אירוע יתקבלו בברכה
הכיוון הוא לאיזור ספטמבר-נובמבר, התקציב בשלב זה וגם המיקום הגיאוגרפי לא עקרוניים במיוחד והרצון לאירוע קטן, די אינטימי ומיוחד מאוד הוא השאיפה המרכזית. נשמח לשמוע על המלצות ממי שעשה או השתתף באירוע דומה, תודה רבה
לצפיה ב-'מיני ישראל'
מיני ישראל
31/01/2014 | 09:57
127
אנחנו התחנתנו שם והיה מעולה וכמובן מיוחד מאוד.
הם עושים כל מי ניסוגים של אירועים - גם בת/בר מצווה וגם אירועי חברה כך שיש גמישות לגבי תכנון האירוע.
הם נתנו לנו 3 קייטרינג לבחור מהם, ויש כמה וכמה אפשרויות לבחירת מיקום החופה.
המיקום כמובן מיוחד מאוד, קבלת הפנים בפארק עצמו, שפתוח רק לבאי האירוע. את האירוע עצמו עשינו על הגג של המסעדה ככה שהנוף היפה של הפארק מלמעלה עדיין ליווה אותנו. והחופה הייתה על רקע החרמון. וכאמור יש הרבה מאד מקום לשחק עם זה.
אם תלכו על זה ותירצי לשאול את מוזמנת. מזל טוב !
לצפיה ב-'איזור עכו זה אופציה?'
איזור עכו זה אופציה?
31/01/2014 | 10:18
123
לא הייתי שם אישית, אבל אמא שלי וחברים מהעבודה היו בחתונה שהתקיימה בכפר הילדים מנוף ליד עכו.
זה כמובן לא ממש בכפר, אבל הם מארגנים את זה והכסף מהאירוע מוקדש לכפר.
אמא שלי אמרה שהיה שם ממש יפה ומיוחד, היא נהנתה מאד ועד היום הם מדברים על זה :)
אני לא כ"כ יודעת איך עושים את זה מבחינה לוגיסטית, אבל אם זה מדבר אליכם שווה לבדוק

וגם בעכו, הבנתי שיש אפשרות לערוך אירוע באולמות האבירים שם. גם צריך להיות מיוחד....

ותמיד יש אופציה לפנות לחברות שמפיקות אירועים פשוט איפה שאת רוצה. את בוחרת לוקיישן, כל לוקיישן, והם מרימים אירוע. זה יותר זול מללכת למקום "מוכן", אבל מיוחד ללא ספק. אני לא זוכרת כרגע את השם, אבל אם תרצי אני אבדוק לך.
לצפיה ב-'קיסר ים, אבל אני משוחדת..'
קיסר ים, אבל אני משוחדת..
02/02/2014 | 11:31
67
התחנתי שם, בחתונה היו אולי 220 איש..
פשוט מקום מדהים!
לצפיה ב-'חתונה בגלריית לורנס- 2014'
חתונה בגלריית לורנס- 2014
31/01/2014 | 13:59
3
258
שלום לכולם,
אנחנו חייבים התייעצות. אחרי שראינו את גלריית לורנס והבנו שמאוד יקר שם, הלכנו למקומות רבים אחרים.. אנחנו לא רוצים אולם ויש לנו כ-200 מוזמנים ולא מצאנו משהו שמוצא חן בעיננו כמו בלורנס.
העניין שאחרי הכל (חניון, מנהל, מלצרים, עיצוב..) חוץ מצלם ודי ג'יי יוצא לנו 88,000 ל-200 איש לא בסוף השבוע (כלומר 440 לאדם).
האם זה נחשב יקר לארוע בסדר גודל כזה? מי שהתחתן בלורנס לאחרונה יכול להמליץ לנו?
מה אתם חושבים על האוכל שלהם?
תודה רבה על התשובות, חייבים להחליט בקרוב...
לצפיה ב-'הלורנס מאוד יקר...'
הלורנס מאוד יקר...
31/01/2014 | 17:32
214
לגבי השאר אני לא כלכך יודע לענות...
לצפיה ב-'הלורנס נחשב מצוין ויקר'
הלורנס נחשב מצוין ויקר
31/01/2014 | 19:27
218
לא הייתי שם אבל לא שמעתי על אף חתן/כלה שלא היו מרוצים מהם... הם יודעים לעשות אירועים ונחשבים ברמה גבוהה מאד. ממליצה לחפש פה קרדיטים בפורום של חתונות שנערכו שם (יש כמה וכמה!) ולהתרשם.
מבחינת מחיר - זה נחשב ברף העליון היקר בתחום הזה, אבל השאלה היא לא כמה זה יקר ביחס לאולמות אחרים אלא כמה זה יקר ביחס ליכולות הכלכליות שלכם ומה ההפרש ביחס לחלופות האחרות שלכם.
לצפיה ב-' חוות דעת כאורחת'
חוות דעת כאורחת
03/02/2014 | 09:24
91
הייתי שם מקום מהממם והאוכל טעים, קצת יקר אבל תלוי מה התמורה שאת מקבלת.
לצפיה ב-'ציוד לקגייטרינג'
ציוד לקגייטרינג
01/02/2014 | 01:23
104
מחפש ציוד למטבח
וגם ציוד לאולם
לצפיה ב-'שמישהו ירסן אותי... '
שמישהו ירסן אותי...
28/01/2014 | 14:09
11
947
הי, סורי לא ידעתי לאן לשרשר, לא מצאתי כותרת "כלה משוגעת" ...

טוב, אז החתונה בשישי הקרוב. הכל כמעט מוכן וכמובן שתמיד יש הפתעות אבל אנחנו מכבים ביעילות את כל השריפות (כמו הקניות הממוקדות של בגדי חתן אתמול).
אבל הלחץ בשיאו, והיום אני גם טובלת במקווה לגרש את כל השדים והטומאה או שקר כלשהו
, וזה הופך אותי לעוד יותר עצבנית... בקיצור כל העצבים חשופים, וכל דבר מועצם.
אז נכון שהגבר שלי בקצב אחר ממני. זה פער שאנחנו מכירים ולומדים להסתגל אליו. אבל בימים האחרונים כל דבר שנוגע בזה- מקפיץ אותי. ואז אני רבה סתם ועושה פרצופים, ותוך כדי צועקת על עצמי לסתום כבר כי תכלס זה שטויות ולמה לריב בימים שלפני, ולמה להתפרצף?... אבל אני לא תמיד מצליחה, ואני מתבאסת מעצמי ומבאסת אותו על זה שכל דבר קטן הופך נהיה
אז מצד אחד אני אומרת לעצמי שזה טבעי להיות לחוצה בימים האלה, ולא צריך לכעוס על עצמי בנוסף לכל. אני רוצה כבר להתחתן ולחזור לשגרה. אבל מצד שני, ממש חבל שאני מעבירה חלק מהזמן במצב רוח כזה מעיק, הייתי כל כך רוצה לשחרר את הלחצים הקטנים, כי באמת שהכל סגור, והכל שטויות, ויהיו פרחים ויהיה כיף, אז למה אני יכולה להסביר את זה אבל לא לעשות את זה? ולמה אני לא משתמשת בסימני פיסוק?? כי בדרך כלל אני דווקא יודעת לזרוק איזה פסיק כדי שיבינו וינשמו, אבל אפילו פסיקים כבר אין לי!!! ואם הגעתי למצב שאני עצובה שלא שמתי מספיק פסיקים בהודעה בפורום, זה סימן שמשהו אצלי ממש השתבש!!!

(זה לא רק רע ומציק. הייתי בשיאצו הבוקר, ובבראנץ' כייפי עם חברה, וגם עם מר חתן הה כיף לחפש בגדים וסתם התפרצפתי כשחזרנו על איזו שטות. בקיצור הכל מבולבל לי, ואני אפילו לא יודעת להעריך כמה אני מתפרצפת ובעצם למה להעריך כמה אני מתפרצפת? כאילו יש איזה מינימום להתחייב אליו וצריך לחשב רזרבה... דייייי)

נשתמע בשמחות

לצפיה ב-'חיבוק '
חיבוק
28/01/2014 | 14:13
58
לצפיה ב-'חיבוק '
חיבוק
28/01/2014 | 14:14
141

קבלי ממני חיבוק גדול.
תודה שסיפרת.

זה נשמע לי כמו התרגשות.
(זה אפילו מרגיש לי מוכר).

אז, קבלי חיבוק גדול ממני .
לצפיה ב-'גם אני הייתי ככה'
גם אני הייתי ככה
28/01/2014 | 14:23
205
הייתי נורא עצבנית, עשיתי פרצופים, רבתי עם בעלי על כל שטות מטומטמת והתווכחתי איתו על דברים מטומטמים והייתי לא נחמדה לסביבה באופן כללי.
במקום להתרגש הייתי לחוצה ובכיינית, ועם כל האלו המעצבנים ששואלים "נו הכל מוכן? נו את מתרגשתתתת?"- זה רק חירפן אותי עוד יותר.

זה נטו לחץ והתרגשות.
ביום של החתונה הכל יעבור ותהיי רגועה כמו ים שליו (או משהו כזה).

האמת שאין לי כל כך פתרונות, אולי לעשות הרבה יותר דברים כיפיים, או לפרק אנרגיה בריצה או חד"כ, לנסות לקחת כמה נשימות עמוקות ולהירגע לפני שאת מרגישה שההתפרצות מגיעה...

אוטוטו יום שישי מגיע ויהיה לך ממש כיף! (:
לצפיה ב-''
28/01/2014 | 16:05
110
היי מקושקשת,
אמנם אני עוד לא התחתנתי והיעד עוד רחוק מספיק, אבל מקווה שיכולה להציע קצת אמפתיה מתוקף זה שאני משוגעת דרך קבע, בעיקר בזמנים שאמורים לשמוח!
זה נראה לי הכי מובן וברור שמרגישים ככה, כי יש כל כך הרבה לחץ ובעיקר המון ציפיות - ואני מתארת לעצמי שאת מרגישה שחלק גדול מזה הוא בעיקר באחריותך, במיוחד משום שרוב החתנים רואים את כל ההמולה אחרת מאיתנו ולא מבינים את הצורך בירידה לפרטים (לא רוצה להכליל, אבל ככה זה במקרה שלי לפחות).
אני חושבת שאת תארת בעצם טוב מאוד את מה שמייצר את ה"טריגר" בשבילך - וזה המעבר הלא כל כך מובחן ממצב של להיות "מפיקה" (כמו שכתבת - לכבות ביעילות את השריפות) ללהיות כלת השמחה. אני חושבת שאחרי כל כך הרבה זמן תכנונים יש איזה פחד שכל הארוע יחלוף מאוד מהר, ואיכשהו באופן פסיכולוגי משהו בך מעכב את הנקודה הזאת, ונצמד לסטרס של ההפקה (כל דבר קטן נהיה פיל...). ואת כמובן באופן מודע כבר יודעת שבעצם הכל מוכן ויהיה בסדר וזה הזמן שלך להיות כלה, וכששני הדברים מתנגשים מה הפלא שאת עצבנית ומבולבלת. (אני לא פסיכולוגית או משהו, אבל מכירה איך זה אצלי).
אז אין לי בדיוק עצה, כי אני לא חושבת שאפשר להרגיש אחרת, אבל כן יכולה לומר, שוב ללא נסיון בחתונה של עצמי, שבסופו של דבר שוכחים את הרע וזוכרים את הטוב.
לצפיה ב-'מוכרחים להיות שמח '
מוכרחים להיות שמח
28/01/2014 | 21:32
115
ואין מה לעשות, קצת לחץ לפני זה חלק מהעניין.
נשימה ארוכה, עוד יומיים של הכנות וזהו מגיע היום הגדול!
אל תקחי קשה את עצמך, הכל בסדר, ואני בטוחה שהחתן המיועד יודע ומבין שזה חלק מהעניין.
מבטיחה לך שיום לפני הכל יירגע ואם לא אז, אז ביום החתונה עצמו- ויישאר לכם פשוט להנות מהיום המיוחד שלכם.
בהצלחה!!!
לצפיה ב-'היתי רוצה להגיד לך זכותך, זה בסדר'
היתי רוצה להגיד לך זכותך, זה בסדר
29/01/2014 | 10:46
3
272
ובאמת זו זכותך וזה בסדר.
אבל לדעתי אנחנו (בני האדם ונשים במיוחד) מרשים לעצמנו טיפה יותר כשיש תירוץ,
אני בלחץ מהחתונה אז מותר לי להתפרץ,
רע לי בעבודה אז מותר לי להתפרץ,
אני לחוצה בהריון - מותר לי וכך הלאה והלאה.

מי שסופג ברוב המקרים בעיקר זה הבן זוג,
לאורך השנים הם סופגים וסופגים (וכן גם אנחנו סופגות , ברור)
עד שיום אחד נמאס, ואז או שנפרדים או שהופכים לאדישים,
הוא אדיש לבכי שךה, היא אדישה לפרצופים שלו והחיים הופכים לאומללים.

אפשר לעבוד על הצורך והרצון להתפרץ,
זה קשה ולא קל (וברור שעכשיו לפני החתונה זה לא הפתרון)
אבל זה שווה את זה, אפשר ללמוד איך לריב,
ללמוד מה מותר ומה אסור להגיד גם כשכועסים,
כמה זמן מותר לעשות פרצוף והכי חשוב - איך לרדת מהעץ שעלינו עליו בטעות,

קחי את זה כהמלצה לעתיד, לא לחתונה,
לי זה עזר לבנות זוגיות טובה וחיים רגועים יותר.
לצפיה ב-''
29/01/2014 | 11:17
135
וכשחושבים על זה בשקט, ורחוק מעין הסערה, אז אין סיבה בעולם לעשות פרצוף למישהו על משהו.
כי כל דבר ניתן לפתור בדיבור פתוח.
אה -
ודרמה קווין זה הכי טרן אוף שיש. זו לא ביקורת על הכותבת, וחלילה לא אמרתי שהיא כזו, פשוט זה משפט שאני מריצה בראש כל פעם לפני שאני מייצרת התפרצות על בן הזוג או על קולגות, וכמו שאמרה יוםוליל: זה מאפשר לי חיים רגועים, שלווים ומלאי נחת מעצמי ומהעולם.
לצפיה ב-'so true .. thank you '
so true .. thank you
29/01/2014 | 20:55
93
I really enjoyed reading your post!
:)
לצפיה ב-'נהניתי לקרוא! פשוט ככה'
נהניתי לקרוא! פשוט ככה
30/01/2014 | 21:38
20
לצפיה ב-'אין צורך לרסן אותך :)'
אין צורך לרסן אותך :)
29/01/2014 | 12:47
198
היי לך,

הלחץ שלך מאוד מובן ונשמע שאת גם מאוד מודעת לעצמך, אז זה לבטח עוזר קצת למצב הקיים. הימים הללו יחלפו, בין אם בלחץ ובין אם לא - וביום האירוע את תהני מכל החוויה ואנו בטוחות שבמבט לאחור הלחץ הזה אפילו ישעשע אותך קצת :)

טל והדר,
כלות אורבניות
לצפיה ב-'יואווווו, דה ז'ה וו.'
יואווווו, דה ז'ה וו.
29/01/2014 | 14:01
131
טוב, לא לגמרי דה ז'ה ווה, אבל בואי נגיד שאני מבינה אותך

יודעת מה עזר לי?
באמת,
אולי יעזור לך, ואולי לא,

אבל תזכרי מה עומד מאחורי כל מה שאת עושה עכשיו -
מה שעומד מאחורי כל ההכנות, והלחץ, והכסף שהוצאתם - מה שעומד מאחורי זה, זה פשוט טקס, כזה שבו את מכריזה על האהבה שלך לבחור שלך,
והוא מכריז על אהבתו אליך,
וזהו.

חיפשתם חיפשתם, ובסוף מצאתם את החצי השני שלכם,
ועכשיו אתם מספרים את זה לעולם.

תזכרי שזה העיקר - לא הכסף וההכנות, ושהכל יהיה מושלם, כל עוד בסוף היום זה יהיה את והבחור שלך, מול האנשים האהובים עליכם, מצהירים על תחילת החיים המשותפים שלכם (הרשמיים, בכל אופן).

אני הייתי הכלה הכי לחוצה בעולם.
בחיי - היו לי כמה מלט דאונים משמעותיים בשבועיים שלפני החתונה - עזבי פרצופים. בכי, היסטריה, צעקות לא סבירות, על כלום - על זה שמתלה המעילים שהאולם מספק לא יספיק לכל האורחים
ועדיין, בבוקר החתונה, פשוט החלטתי שלא מעניין אותי מה יקרה - אני הולכת ליהנות. לי יהיה כיף, ושימות העולם.
שלא יצאו קינוחים, שתהיה סופה, שהדי ג'יי יהיה חולה וישלח את האחיין בן ה13 שלו - לא מעניין אותי - לי יהיה כיף :)

אז בקיצור -
מבחינתי, יש לך לגיטימציה להתנהג ככה,
זה סביר, זה הגיוני, זה קורה,
אבל למענך, למען הבחור (שאני מאמינה שדווקא זורם איתך עם התקפי הזעם האלו
בכל פעם שאת נכנסת למוד הזה - תזכרי מה העיקר

שולחת לך חיבוק וירטואלי
לצפיה ב-'דרושים טיפים ליום החתונה עצמו'
דרושים טיפים ליום החתונה עצמו
28/01/2014 | 13:31
36
644

הי לכולם!

אז זה מתקרב אלינו בצעדי ע-נ-ק! עוד 9 ימים לחתונה...!
משיחה עם כמה בנות מהממות פה בפורום מסתבר שיש דברים שחשוב לארגן לאותו היום.
אז בבקשה תנו לי את הטיפים שלכם איך לדאוג שהיום יעבור חלק.
(איזה אחריות צריך להעביר הלאה? מה כדאי להביא? מה כדאי שיהיה לי? לחתן?)

תודה.
לצפיה ב-'הטיפים שלי'
הטיפים שלי
28/01/2014 | 14:45
8
462
לעשות רשימה של כ-ל הדברים שאתם צריכים לקחת. (אני אפילו רשמתי לעצמי תחתונים ושמלת כלה, שום דבר לא מובן מאליו כי בזמן התרגשות נוטים לשכוח). לעבור עליה כמה פעמים ולוודא שלא שכחתם כלום!
להכין את כל הדברים יום לפני.
אם את מתארגנת בבית מלון ולא בבית - לחלק את מה שאת לוקחת בשני תיקים נפרדים: תיק אחד עם הדברים שאת צריכה בבית מלון, ותיק שני עם הדברים שאת צריכה באולם.
להכין יום לפני מעטפות עם הכסף לספקים. על כל מעטפה לרשום למי היא מיועדת, וכמה כסף יש בה.
האצלת סמכויות - להחליט מי יהיה האיש קשר שלכם עם האולם. מי מחליט האם צריך לפתוח עוד שולחן ודברים כאלו.
יום לפני - לשים באוטו את האלכוהול, מתנות לאורחים, קשקושים לרחבה. את הקשקושים לרחבה כדאי לפתוח, ואם יש לכם גיטרות מתנפחות - אז לנפח אותן. אפשר גם להשאיר את זה באולם - אבל אני העדפתי שלא לקחת סיכון.
מה לקחת איתכם : כתובה, טבעות, אישור של המקווה, הינומה, של, מעטפות עם תשלום לספקים, נעליים להחלפה, חולצה להחלפה לחתן (אם הוא מחליף), מגבוני קליה, מגבונים לחים, אלכו-ג'ל, קשיות לשתייה, פלסטרים, חוט ומחט, בושם, דיאודורנט.
אם אתם ישנים בבית מלון אז לא לשכוח להביא את מה שאת לובשת לחתונה (שמלה,נעלי כלה, מחטב, תחתונים בצבע גוף, של, הינומה, תכשיטים)  בגדים להחלפה אחרי החתונה (תחתונים, גרביים, חזייה), כלי רחצה ומסיר איפור. חוץ מהרשימה שלי - אפשר גם למצוא עוד רשימות באינטרנט ובטח יש בנות שיוסיפו עוד.

בהצלחה!!!
לצפיה ב-'תודה ושאלונת'
תודה ושאלונת
28/01/2014 | 14:51
3
289

הקשקושים הכל ארוז היטב.
לפתוח אותם לפני שמגיעים לאולם?
לצפיה ב-'כן'
כן
28/01/2014 | 14:54
2
238
אנחנו פתחנו בבית יום לפני- והכנסנו את הכל לשקית גדולה.
כשהגיע הרגע להוציא (ועד היום אין לי מושג מי הוציא את זה)- פשוט הוציאו החוצה את השקית והתחילו לחלק אותם.
לצפיה ב-'רובי, את נפלאה '
רובי, את נפלאה
28/01/2014 | 16:58
1
181

את היחידה שהציעה סיוע מתוך 70 צופים בפוסט...
(נכון לעכשיו)
לצפיה ב-''
28/01/2014 | 17:25
101
אל תדאגי, תיכף בטוח תקבלי עוד הרבה תגובות.
לצפיה ב-'חחח זה מזכיר לי את הרשימה שלי'
חחח זה מזכיר לי את הרשימה שלי
28/01/2014 | 20:42
3
235
שרשמתי שם גם להביא את השמלה.. כאילו באמת יכולנו לשכוח להביא את השמלה.... לא נראה לי שזה אפשרי לאף כלה, העיקר רשמנו אבל :)
AddIn תביאו איתכם למקום התארגנות גם את ההזמנה והטבעות- הצלמים תמיד מצלמים אותם גם.
*ואת השלטים הפוטוגניים כמובן- לא לשכוח!
לצפיה ב-'ולמרות כל הרשימה - כמעט שכחתי את ההינומה'
ולמרות כל הרשימה - כמעט שכחתי את ההינומה
28/01/2014 | 22:15
1
185
במלון!

כבר יצאנו לצילומים, ומזל שהצטלמנו במלון עד שלפתע איכשהו עלתה במוחי המחשבה "הממממ ההינומה בחדר....".
ישר שלחתי את הנהג והמלווה שלנו (אותו אחד) לרוץ לחדר להביא אותה.
לצפיה ב-'אמא שלי סימסה לי באמצע הצילומים'
אמא שלי סימסה לי באמצע הצילומים
29/01/2014 | 12:06
202
"צריך להביא את ההינומה?"
מזל שהמלוות שלי היו עם הטלפון, אני גיליתי על זה כמה ימים אחר כך...

אבל הטבעות בכ"ז נשכחו וחתמנו על הכתובה בלי טבעות
לצפיה ב-'השלטים!!!'
השלטים!!!
29/01/2014 | 08:46
150

וואו. מייד מעדכנת את הרשימה
תודה!
לצפיה ב-'רשימה שעוד לא הוכיחה את עצמה...'
רשימה שעוד לא הוכיחה את עצמה...
28/01/2014 | 20:00
261
ורק בשישי אדע אם היא מקיפה:

לטקס:
טבעות, של, הינומה, כתובה, אישור מקווה, כיפה.

לחתונה:
מגבונים, משהו מחמם לדרך, תרופות אם צריך, פלסטרים לנעליים למקרה הצורך, סיכת בטחון, כסף לספקים במעטפות ומישהו שיחלק את זה, מישהו פעם ציין כאן תיק לאסוף את הצ'קים מהכספת.

אם ישנים אח"כ מיד במלון:
מסיר איפור, גלולות, מטענים, וכמובן כל מה שלוקחים בדרך כלל לבית מלון.
אפשר לקחת את הקולב והעטיפה של השמלה (נו לא עטיפה, הבד הזה שהביאו לך איתו את השמלה) כדי שתוכלי להחזיר אותה בצורה נוחה ולא לקפל.

מזל טוב
לצפיה ב-'מזכירה מה שכבר אמרתי'
מזכירה מה שכבר אמרתי
28/01/2014 | 20:05
2
229
למקרה שלא היה לך עט באותו רגע

- תוודאו שכל אחד יודע מה הוא מביא. מי מביא את הטבעות? מי מגיע עם ההינומה והשאל שלך (תתחדשי ) לאולם? מי מביא סלסלות לשושבינות- אם יש כאלה?
- מי בדיוק אמור להיות נוכח איתכם בחדר חתן-כלה? תודיעו באפן נחרץ אם אתם לא מעוניינים באורחים בשעה שלפני החופה. בעקרון אנחנו קיבלנו באהבה את כל מי שבא להגיד לנו היוש אבל הזוג מהאולם השני לא התלהב מהאורחים הלא קרואים (המרפסת של החדרים משותפת) ועשו לנו פרצופים.
- מי העדים שלכם בחופה ובחתימת הכתובה? צריך שני עדים, גברים, דתיים (!!!) שאינם קרובי משפחה, אחד מהם יכול להיות הרב.
- באיזה רכב נוסעים? באיזה רכב המלוות שלך נוסעות? באיזו שעה הן מגיעות? הן מצטרפות לצילומים או מגיעות ישירות לאולם?
- אנחנו חילקנו זיקוקים לאורחים שידליקו בכניסה לחופה. הנחנו שברור שצריך לתת זיקוק+מצת, למלוות שלי היה פחות ברור... צד אחד של השביל קיבל זיקוקים והצד השני קיבל מצתים
- איפה את מתארגנת? אם בבית- כדאי לך להכין דיסק של מוזיקה כיפית. אצלי נתקעתי עם רצף מזרחית מיוטיוב שאחותי ואמא שלי כפו עלי. רק כשמעצבת השיער (כרמל המהממת) איימה באלימות קשה הן הואילו להחליף לכמה שירים נורמליים..
- על הדרך, כדאי שתוודאי מי בא לך שיסתובב לך בין הרגליים ומי לא. אבא שלי חפר לי והציק לי אז שלחתי אותו לשנ"צ. אח שלי הלך לחבר, אחותי עבדה עד הצהריים והגיעה לאיפור.
- כל מה שעשוי להעמיס עליך או להלחיץ אותך: להעביר למלוות. בשביל זה הן שם ובשביל זה את תהיי שם ביום שלהן. החל מהשעה 14:00 העברתי את הטלפון שלי למלוות ולא ראיתי אותו שוב עד הלילה. כל ההכוונות, השאלות, ההכוונות (מי מתקשר לכלה לשאול איפה האולם?!!!), עברו דרכן ןאני נותרתי רגועה.
- מנהל אירוע- תזיזי את הפוסטמה משביל הכניסה לחופה, ותגידי לצלם שישתדל לא להכניס אותה לפריים. $##@%$!@

הכי חשוב:
דברים עומדים להתפקשש, לא חשוב כמה תתכונני ותילחמי בזה. באיזי. לא תזכרי את זה, שלא יפריע לך, זה היום שלך וזהו. הכי חשוב זה הרגע הזה שמחזיקים ידיים מתחת לחופה והכל קורה מעצמו. זה יום אחד והוא בר חלוף, תהני ממנו כמה שיותר, ותניחי לסטרסורים בצד
לצפיה ב-'חחח.. תפוז המשוגע הזה... '
חחח.. תפוז המשוגע הזה...
29/01/2014 | 08:49
1
116

תודה! הוספתי.
(מחכה בהתרגשות לשאל- איך לובשים אותו?)
לצפיה ב-'תראי בתמונות..'
תראי בתמונות..
29/01/2014 | 12:01
90
את פשוט מתכסה בו, כמו צעיף כזה
אני ניסיתי לדאוג שהקצוות יהיו מעבר לכתפיים אבל אמא שלי אמרה שעדיף פשוט להניח
מישהי הציעה לי לשים סיכת ביטחון קטנה (כמו אלה שמחברות את תגיות המחיר לבגדים בחנות) אבל לא ראיתי צורך...
לצפיה ב-'תפוזבל!!'
תפוזבל!!
28/01/2014 | 20:10
1
215
כתבתי לך הודעה ממש ארוכה ומושקעת והיא לא עלתה!!

בעקרוןא ת חלק מהדברים כתבו לך, ואת הרוב אמרתי בטלפון, אז אקצר:
- טלפון: להעיף ממחר אחרי 14:00. זה השלב שכל הנודניקים מתקשרים לשאלות והכוונה. את לא צריכה את זה על הראש.
- מלוות: מתי הן מגיעות אליך, איפה הן מתארגנות, הן מצטרפות לצילומים? באיזה רכב הן נוסעות?
- מי מביא את ההינומה, השאל (תתחדשי ) והטבעות לאולם?
- מי העדים שלכם? צריכים שני גברים, דתיים, לא קרובי משפחה. הרב יכול לשמש כעד אחד, צריך עד נוסף.
- מי נכנס לחדר חתן כלה? יש זוגות שלא אוהבים את הטיילת למרות שאותי זה דווקא הרגיע. אם אתם מעדיפים שלא, תגידו לבני המשפחה שתפגשו אחר כך ותסגרו את הדלת.
- מנהל אירוע- תגידי לו לעוף מהפריים בכניסה לחופה ותבקשי מהצלם שישתדל לצלם אתכם בלעדיו.

הכי חשוב- היום הזה מיוחד וכיפי, אבל בר חלוף. תהני מכל רגע, תעיפי את כל הסטרסורים. צאי מנקודת הנחה שלא חשוב כמה תתכונני, משהו יתפקשש, אין מה לעשות. הכל בסוף מתנקז לרגע הזה של להחזיק ידיים תחת החופה ולתת להכל לקרות מעצמו, תשחררי. תהני מהיום ואל תתעצבי משום דבר
לצפיה ב-'מהמם, איזה צפוי זה היה.. '
מהמם, איזה צפוי זה היה..
28/01/2014 | 20:10
53
לצפיה ב-'לא באמת חשבתן שאשאיר אתכן בלי רשימת אקסל..'
לא באמת חשבתן שאשאיר אתכן בלי רשימת אקסל..
28/01/2014 | 21:18
5
531
אלא מה..
לצפיה ב-'וואוווו איזו רשימה אליפות תודה!! '
וואוווו איזו רשימה אליפות תודה!!
28/01/2014 | 21:58
45
לצפיה ב-'פשששש איזה קובץ מתוקתק! '
פשששש איזה קובץ מתוקתק!
28/01/2014 | 22:12
89
אני כתבתי הכל בפנקס קטן בכתב יד.

אהבתי את המשימות לחתן
באמת יום לפני בעלי היה לחוץ על לשטוף את האוטו ולי מזה לא היה אכפת
לצפיה ב-'מלכת האקסל'
מלכת האקסל
28/01/2014 | 22:35
20
לצפיה ב-'תודה רבה שלחתי לך מסר'
תודה רבה שלחתי לך מסר
29/01/2014 | 00:21
22
לצפיה ב-'תותחית! '
תותחית!
29/01/2014 | 08:53
13
לצפיה ב-'מוסיפה דברים שנראה לי שלא ראיתי כתובים פה'
מוסיפה דברים שנראה לי שלא ראיתי כתובים פה
29/01/2014 | 08:54
1
192
נעליים להחלפה
רשימת ישיבה של האוחרים מודפסת - בשביל מי מטעמכם שדואג לזה מול האולם
רשימת ספקים רלוונטיים וטלפונים מודפסת - כנ"ל.  אצלי זה כלל טלפון של הרב, מנהל האירוע, מחזיקי החופה, העד, הצלם, הדיג' המאפרת והמאפרת שבאה לאולם. (שהייתה מעולה ומצאה אותי בעצמה כשהיה צריך גם כשאני בכלל שכחתי).
ברכת כלה אם את מברכת.
מטען לפלאפון - לכל צרה. למרות שאני בכלל לא הסתובבתי עם הפלאפון באותו יום.
טבעות, שאל, הינומה וכאלה היו איתנו כל הזמן. אבל כסף לספקים (שסודר במעטפות מראש כמובן) נתתי לאמא שלי שתדאג לזה למשל.

וטיפ לגבי הטבעות ודברי ערך - שהנהג ו/או המלווה ישמרו עליהם ועל האוטו טוב כי כבר שמעתי על זוג שביום החתוה בזמן הצילומים םרצו להם לאוטו ולקחו דברי ערך כאלה ואחרים.

והכי הכי חשוב - להינות מהיום הזה !
לצפיה ב-'תודה '
תודה
29/01/2014 | 10:15
24
לצפיה ב-'כמה טיפים קטנים'
כמה טיפים קטנים
29/01/2014 | 11:29
6
279

היי לך,

יש כמה דברים שכדאי לארגן ערב לפני כדי שהיום עצמו יהיה חלק וללא תקלות:
* קיט מוצרים עבורך, הכוונה לפלסטרים, מסיר כתמים, פודרה לתיקוני איפור, פלסתרים ורפידות נעליים, דיאודורנט. בעצם כל דבר שנראה לך שימושי.
* כדאי להכין את התשלום עבור כל הספקים כולל הטיפ מבעוד מועד, זה יחסוך לכם הרבה מאוד כאב ראש ביום עצמו.
* מומלץ ללבוש שמלה או חולצה שאפשר להוריד מבלי להעביר דרך הראש, למשל שמלת מעטפת או חולצה מכופתרת, כך שהאיפור שלך לא יינזק
* להכין למלווים ולמשפחה רשימה מודפסת עם הטלפונים של כל הספקים, למקרה ש-
* להכין מראש את המלווים לתפקיד שלהם במהלך האירוע: לוודא שהכל מתקתק ולהסיר מכם את הדאגות הטכניות.
* אם אתם לא ישנים בערב הכלולות בבית, אז כמובן לארגן תיק ממש כמו שמארגנים לחופשה

חוץ מזה, התאריך שלך ממש קרוב, כמה מרגש :) שיהיה במזל!

טל והדר,
כלות אורבניות
לצפיה ב-'לאיזה ספקים נהוג לתת טיפ?'
לאיזה ספקים נהוג לתת טיפ?
29/01/2014 | 12:26
50
לצפיה ב-'תמיד מדברים על מלווים'
תמיד מדברים על מלווים
29/01/2014 | 20:17
4
216
ממ..סליחה על הבורות :) אבל מה תפקיד המלווים מה זאת אומרת מלווים?
לצפיה ב-'מלווים'
מלווים
29/01/2014 | 21:25
3
210
כ"א יכול להגדיר את התפקיד שלהם בצורה שונה, בהתאם לאופי החתן/כלה ולאופי החתונה.
יש כאלה שאוהבות הרבה מלוות וכאלה שאוהבות רק אחת, או בכלל לא.
בעקרון המלווה היא יד ימינך. דואגת שתאכלי ותשתי, עונה לטלפונים שלך, מטפלת בבלת"מים, מרגיעה, יכולה לדאוג לאווירה כמו מוסיקה או פינוקים אחרים. זו אמורה להיות מישהי שאת סומכת עליה, שתשרה עליך רוגע (אני כותבת בלשון נקבה אבל זה גם יכול להיות מלווה זכר...)

לדוגמא: אני ליוויתי את חברה שלי יחד עם עוד 3 בנות. היא הייתה ממש חולה אז כל פעם מישהי אחרת דאגה לתרופות סבתא. עזרנו לה בהתלבטויות שעלו בזמן האיפור, בבוקר הוצאנו אותה לארוחת בוקר, עשינו לה זר בהפתעה אחרי שהיא החליטה לוותר על זר בגלל המחיר. הרגענו אותה ועודדנו אותה כשהייתה לחוצה, חילקנו סוכריות לשכנות כדי שיזרקו עליה... בצילומים החזקנו לה את הג'קט בין התמונות והבאנו לה טישו בעת הצורך...(חולה, כבר אמרתי?)

המלווה שלי החמיאה לי וחיזקה אותי בשלב ההכנות כשלא הייתי שלמה עם השיער. היא ענתה לטלפונים שלי, צילמה לפני שהגיעה הצלם, סחבה את התיק שלי עם הליפסטיק, הפלטסרים וכו', הגישה לי מים עם קש כשביקשתי, הזכירה לי לתקן איפור כל כמה שעות. באירוע עצמו היא הייתה אחראית על המפתח של החדר חתן כלה, הציעה לעזור לי לעשות פיפי (הסתדרתי לבד...) וחילקה קשקושים לרחבה. בין שוט לשוט היא דאגה שאשתה.

אצל החתן המלווה הוא בד"כ הנהג. בד"כ הוא מעביר את היום בכייף עם החתן עד לשעות הצהריים. אצל בעלי הם ישבו על בירה ואכלו צהריים ואז הלכו יחד לארגן את הרכב-לשטוף ולקשט. הם אספו את הזר שלי ובאו לאסוף אותי. ת'כלס חוץ מלארח לו חברה ולהסיע אותנו לא היו לו יותר מדי תפקידים.

בגדול-המלווים אמורים להיות הראש שלכם בזמן שאתם לחוצים ולא מפוקסים, להרגיע ולפנק. :)

וואו, כמה חפרתי...
לצפיה ב-'חפרת ועזרת!'
חפרת ועזרת!
30/01/2014 | 09:58
35
לצפיה ב-''
30/01/2014 | 17:40
1
62
אמא והאחיות שלי היו המלוות שלי.
הן באו לבלות איתי במלון לפני שהמאפרת באה, אחותי צילמה כמה תמונות למזכרת לפני שהגיע הצלם, הלכו להביא לי לאכול (לא שהייתי מסוגלת לאכול יותר מדיי).
היה לי ממש חשוב שהן יהיו איתי ביום הזה.

המלווה של הבחור היה החבר הכי טוב שלו מהבי"ס. הוא דאג להקפיץ אותי למלון בבוקר, אחרי זה הוא עזר בקישוט האוטו, היה הנהג שלנו, רץ להביא את ההינומה ששכחתי,  התלווה לצילומים, ובכלל - מאוד עזר לנו ביום הזה. הוא אפילו עמד בחופה.
(כל החברים צחקו על זה שרואים אותו בכל מקום לאורך כל סרט החתונה שלנו).

בקיצור, מלווה זה האנשים שירגיעו אותך, שידאגו לך ויהיו סוג הסנג'רים שלך
לצפיה ב-'אמא ואחות נחשבות מלוות?'
אמא ואחות נחשבות מלוות?
30/01/2014 | 19:02
96
אז היו לי 5

המלוות שלי (3 חברות) יצאו איתי לילה לפני, בבוקר אכלו איתי ארוחת בוקר ושעשעו אותי, הרגיעו את הרוחות, עשו הפרד ומשול כשהיה קשה עם אמא ואחותי, זרקו סוכריות, דאגו לדברים שצריך לחלק לאורחים, עזרו לאמא ואחותי להתלבש, ניסו לעזור לי עם השמלה אחרי פיפי (בסוף החלטתי להתפשט לגמרי ולהתלבש מחדש), ובעיקר החזיקו לי את היד ברגעי לחץ.

ממליצה בחום למצוא מישהי שתרגיע אותך ביום המרגש הזה!
לצפיה ב-'רוצה את השלט שלנו?!'
רוצה את השלט שלנו?!
29/01/2014 | 16:21
4
389
בדרך לחופה, לפני החתן והכלה - "נא לכבות פלאפונים" -
היה אדיר, אנשים צחקו ממנו

ןהעיקר - לא היה לנו חצי צילצול מפריע.
לצפיה ב-'אני רוצה!'
אני רוצה!
29/01/2014 | 19:10
61
לצפיה ב-'אפשר תמונה בבקשה??'
אפשר תמונה בבקשה??
30/01/2014 | 21:47
1
136
נשמע מגניב!!
לצפיה ב-'השלט '
השלט
30/01/2014 | 22:04
470
בחינם, כמובן,
כל עוד תשמרי עליו ואחרי החתונה תפרסמי אותו כאן בפורום, לכלה הבאה :)

(אני מכרמיאל, הראשונה שתבוא, הוא שלה :) )
לצפיה ב-'מגניב, אני מודיע בתחילת החופה'
מגניב, אני מודיע בתחילת החופה
02/02/2014 | 13:33
118
בחופה האחרונה החתן נזכר בזכותי להשתיק את הטלפון
לצפיה ב-'הטיפים שלי '
הטיפים שלי
30/01/2014 | 23:45
259
להחליט מראש מה את לובשת בזמן האיפור / שיער. כדאי ללבוש בגד שיהיה נוח להוריד בלי להרוס את התסרוקת וחשוב שיצטלם טוב!
בגלל שאת מתחתנת בחורף - כדאי לדאוג למעיל שאפשר יהיה ללבוש בדרך הביתה אחרי החתונה, כשכבר יהיה קר. אפילו סווטשירט יעשה את העבודה. כדאי גם לדאוג למטריות בצבעים יפים שיצטלמו טוב למקרה שירד גשם בצילומים שלכם. כדאי לחשוב מראש על חלופות לצילומים מקדימים למקרה של גשם.
לחתן כדאי לדאוג לחולצה להחלפה. אצלנו, אחרי הצילומים החתן התקלח בחדר המשפחה והחליף חולצה (לחתן יש את הפריבילגיה הזו - הרבה פעמים בחדר המשפחה יש מקלחת והוא יכול להתקלח. אם זה בתוכנית, שהחתן יביא מגבת, לבנים להחלפה, שמפו/סבון).
כדאי למנות נציג מטעמכם שיהיה אחראי לראות שנושא ההושבה מתקתק. אפשר למנות נציג מכל צד - כך שיכירו את בני המשפחה. כדאי למנות מישהו אחראי ומסודר.
כדאי להכין רשימה של דברים שצריך להביא לאולם - לרשום מי מביא מה ומי דואג למה.
למשל, קשקושים לרחבה - מי אחראי להביא לאולם? אלכוהול שקניתם וכו'.
אצלנו, מראש ידענו שאת הטבעות, הכתובה והאישור של המקווה יביאו ההורים של החתן.
לבקש מאמא שלך שברגע הנכון אחרי החופה תוריד לך את ההינומה, כדי שכשכולם יבואו לחבק אותך - שלא ימשכו את ההינומה ויהרסו לך את התסרוקת.
מי אחראי להביא את הטבעות לחופה? כדאי לדאוג לזה.
אם יש בקשות מיוחדות מהספקים - כדאי להזכיר להם אותן יום-יומיים לפני החתונה. בקשות בעניין הטקס אפשר להזכיר לרב יומיים שלושה לפני ואז לחזור על זה שוב אחרי החתימה של הכתובה.
כדאי לארגן מחברת עם כל המידע שצריך לזכור.
כדאי להכין מראש דף קשר לספקים!
כדאי לדאוג לארוחת צהריים ליום החתונה. להחליט מה עושים / איפה אוכלים?
לצפיה ב-'למישהי יש המלצה על מפעילת סדנת שוקולד? '
למישהי יש המלצה על מפעילת סדנת שוקולד?
28/01/2014 | 09:45
4
177
סליחה על ההתפרצות אבל אמרו לי שאולי בפורום הזה ידעו לענות לי. אשמח לקבל המלצות ממי שמכירה מפעילי שוקולד מוצלחים . ניתן לשלוח בהודעה אישית. תודה!
לצפיה ב-'קאפקייקס גם תופס?'
קאפקייקס גם תופס?
28/01/2014 | 09:46
45
לצפיה ב-'רוי שוקולד'
רוי שוקולד
28/01/2014 | 10:07
137
עשיתי אצלם סדנה במסגרת העבודה והיה מוצלח וטעים במיוחד...
לצפיה ב-'חייב להיות שוקולד?'
חייב להיות שוקולד?
28/01/2014 | 11:31
1
178

יש לי המלצות אחרות למסיבת רווקות.
אני הייתי במסיבה מדהימה שהנחתה אשה בשם איידי שחם.
זה נקרא נשים בקלפים.
היה ממש מגבש. אפילו עם נשים שלא הכרתי קודם.
אח"כ בחתונה היה ממש מדהים כי כולנו התחברנו ממש טוב.
(וזה דיאטטי... )
לצפיה ב-'תודה אבל זה חייב להיות שוקולד :)'
תודה אבל זה חייב להיות שוקולד :)
30/01/2014 | 00:26
107
האמת שזה מיועד ליום הולדת של ילדה, אבל אמרו לי שכאן ידעו לעזור לי.
לצפיה ב-'מחפשים מקום ואוכל 27/01'
מחפשים מקום ואוכל 27/01
27/01/2014 | 21:09
64
229
המשך>>
לצפיה ב-'רענון כללי הפורום ינואר 2014'
רענון כללי הפורום ינואר 2014
27/01/2014 | 20:53
303
שלום לכותבים הותיקים, ברוכים הנמצאים
שלום לחדשים שהצטרפו אלינו, ברוכים הבאים ומזל טוב
שלום לספקים החדשים והותיקים פה בפורום

הודעה זו נועדה כדי להקהל על כל הכותבים בפורום, ולסייע לו להתנהל בניחותא. אנא קראו אותה בעיון

מה מותר בפורום?
1. מותר להמליץ על ספקים שלקחתם בעצמכם, או ששמעתם עליהם דברים טובים מחברים וממשפחה, אבל אם לא לקחתם אותם בעצמכם - סייגו את עצמכם. כמובן, שמותר לצרף אתרים של הספקים הללו.

2. מותר להקפיץ הודעות, אבל אחרי הפעלת שיקול דעת - אם הודעה שלכם לא קיבלה תגובה אחרי חמש דקות, זה עוד לא מהווה הצדקה להקפצה. אם ההודעה נותרה ללא תגובות אחרי שעתיים או שלוש - אתם מוזמנים להקפיץ, על ידי הוספת תגובה להודעה המקורית שמכילה לפחות 10 תוים או אייקון. ההודעה תחזור לראש העמוד הראשון. הודעות קופצות עד 72 שעות מאז שנפתחו. לאחר מכן, הן לא קופצות יותר ויש לפתוח הודעה חדשה.

3. אנא שרשרו את ההודעות לשרשורי הנושא (מודגשים בכוכביות). במידה ואין שרשור נושא מתאים, אתם מוזמנים בשמחה לפתוח - יש להדגיש אותו בכוכביות ולציין תאריך.  

מה אסור לעשות בפורום?
1. אסור לפרסם מספרי טלפון על גבי הפורום - מספרי טלפון יש להעביר דרך תיבת המסרים הפרטיים. את התיבה תמצאו בפינה השמאלית של העמוד, מתחת לשם המשתמש. הודעות שיכילו מספרי טלפון יימחקו לאלתר.

2. אסור לפרסם פרסום עצמי - זאת אומרת, שאם אתם במקרה ספקים מהתחום - הפורום הוא לא לוח הפרסומת שלכם. נא להמנע מפרסומים על גבי הפורום - הם יימחקו, ובמידה ויהיו פרסומים סדרתיים - הניקים ייחסמו מכתיבה בפורום וחבל. ספקים יכולים לפרסם את פרטי העסק שלהם בחתימתם. אין לחתום ו/או להוסיף פרטי התקשרות בגוף ההודעה, אלא בחתימה בלבד! תרומת הספקים לפורום הנה גדולה ומשמעותית. ספקים - במקום לפרסם בצורה בוטה (שאין בצידה תמורה, להיפך), היו שותפים פעילים, ייעצו מניסיונכם הרב בתחום, המליצו על מקומות וספקים בתחום, העלו שאלות, תהיות וכדומה. לא תאמינו כמה גם אתם יכולים ללמוד מהמידע פה . כמו כן, אין לצרך לינקים לאתרים ועמודי פייסבוק שלכם.   

3. אסור לפרסם מילים של שירים מלאים, אלא לתת קישורים לאתרים בהם ניתן למצוא את המילים של השירים (אתרים כמו www.shiron.net או http://mp3music.gpg.co.il/lyrics/ הם מצויינים לצורך הודעות מסוג זה).

כלים שנועדו לסייע לגולשים
1. מנגנון החיפוש: המנגנון נמצא בצד שמאל למעלה של העמוד, והוא מאד יעיל. על ידי הקלדה של האובייקט שאותו אתם מחפשים בשורת הנושא והתוכן, תקבלו את כל ההודעות שבהן מוזכר השם המפורש שחיפשתם. כדי לפתוח את השרשור שבו הוזכר השם, יש ללחוץ על הנקודה הכחולה שמופיעה מימין להודעה. השרשור יפתח בדף נפרד. דרך מנגנון החיפוש אפשר לחפש גם שמות משתמשים (על ידי כתיבת שם המשתמש בשורה המתאימה) וכן תמונות - על ידי חיפוש קבצים מסוג JPG או BMP - כל אלה הן פונקציות קיימות בחיפוש.

2. מערכת המאמרים: במערכת המאמרים שנמצאת בשורת הקישורים הכחולה בראש העמוד יש מספר רב של מאמרים שנכתבו על ידי המנהלות ועל ידי כותבים אחרים. המאמרים מחולקים על פי נושאים והם כלי יעיל מאד, במיוחד כשמדובר בנושאים של חוזים מול ספקים, התמקחויות ושאר עניני כספים - בהחלט שווה לבדוק אם יש שם משהו שיכול לעזור.

3. הודעות נבחרות: אלה קישורים נבחרים לשרשורים "שווים" במיוחד מהעבר. הטאגליינס נמצאים גם הם בשורת הקישורים הכחולה בראש העמוד, והם מרכזים בתוכם המון אינפורמציה, תמונות ושרשורים מעניינים וחשובים.

4. אלבומים: האלבומים נמצאים בשורה הכחולה בראש העמוד. יש שם תמונות לפי חלוקה לקטיגוריות - ישנן קטיגוריות כלליות כמו הזמנות, שמלות כלה, טבעות, זרים, חופות ועוד, ויש גם גלריות של בנות ספציפיות עם ריכוז של תמונות חתונה.

5. לוחות: שוב, בשורה הכחולה. שם תמצאו מפרסמים שונים בחלוקה לקטיגוריות - החלה משמלות יד שניה, וכלה באטרקציות לאירוע. הפרסום הוא על אחריות המפרסמים בלבד.

6. לוח אירועים: בלוח זה ניתן להוסיף (על ידי שימוש בכפתור "הצעת אירוע") את תאריך החתונה שלכם ללוח האירועים של הפורום. את ההודעות המנהלות אמורות להעלות לאחר שהן מקבלות את ההצעה. יש ללחוץ על הכפתור פעם אחת בלבד, ולתת להן זמן לאישור. באם ההודעה לא אושרה תוך 24 שעות, אפשר לפנות אליהן במסר.

7. קישורים: גם שורת הקישורים נמצאת למעלה. בה מפורסמים קרדיטים של מתחתנים. דרך מצויינת לקרוא ולהתרשם מספקים.

8. שרשורים מרכזיים: בשל העובדה שיש פה המון חברים, והנושאים בדר"כ מתנקזים לכמה מרכזיים, מנהלות הפורום פותחות שרשור עם כותרת מתאימה, אליה משרשרים שאלות, תהיות, בקשות, מחשבות וכדומה. לכל שרשור נושא, מצורף, בדר"כ התאריך שבו הוא נפתח, בכדי שנדע מה השרשור הכי עדכני. אם לא מצאתם שרשור מתאים ו/או עדכני, אפשר לפתוח חדש. אנא הדגישו אותו וציינו תאריך.

9. מצורף שרשור "עוזרים להתנהל בפורום" לנוחיותכם http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

הווי הפורום
הפורום שלנו הוא גם פורום חברתי. בין רבים מהכותבים נוצרו חברויות אמיצות ונעימות שמתנהלות גם מחוץ לתחומי הפורום. עם זאת, צריך לזכור שנושא הפורום הוא קודם כל, ולפני הכל – חתונות. אז, בבקשה – שיחות אישיות, העבירו למסרים, למסנג'ר, facebook וכדומה. אבל לא על גבי הפורום, שם השיחות האלה יכולות לתפוס עמודים שלמים ולדחוק הודעות אחורה.

מכיוון שאנחנו פורום חברתי, אנחנו פותחים גם שרשורים בנושאים שלא לגמרי קשורים לנושא החתונה. אין בעיה עם שרשורים כאלה, אבל בבקשה – סמנו אותם ב - ושימו לב – אם יש שרשור  פעיל – תנצלו אותו, ואל תפתחו אחד חדש..... בשרשורים האלה אפשר לכתוב על מה שלא תרצו - לבקש עזרה שאינה בנושא הפורום, לספר חוויות אישיות, להעלות תמונות של בעלי החיים האהובים שלכם וכו'.

ומילה לסיום: הפורום שלנו הוא מקום נעים ומאד מפרגן, עם זאת, צריך לזכור שהכותבים מרובים, ולכן גם הדעות מרובות. אנא, שמרו על שפת כתיבה נעימה ולא פוגענית, הקפידו על העברת ביקורת בצורה נעימה וחברתית והקפידו על כללי הכתיבה הכלליים של תפוז.

בברכת קריאה וכתיבה נעימה ושוב, מזל טוב
דניאל ורונית
מנהלות פורום חתונות
לצפיה ב-'מוסיקה, צילום ואטרקציות 27/01'
מוסיקה, צילום ואטרקציות 27/01
27/01/2014 | 07:32
38
64
לצפיה ב-'צילומים לפני חתונת שישי'
צילומים לפני חתונת שישי
27/01/2014 | 00:05
14
333
היי,
רציתי להתייעץ עם המנוסים שבניכים שהתחתנו בשישי בצהריים - האם אכן ניתן להספיק להתאפר, להתארגן ולהצתלם ולהספיק להגיע לאולם ב 11?
הצלמת שלנו טוענת שנספיק, אנחנו לא בטוחים. וגם איזו מאפרת תסכים להגיע ב 7 בבוקר ?

בתודה מראש :)
לצפיה ב-'אפשרי אם לא עושים משהו מורכב מידי מבחינת'
אפשרי אם לא עושים משהו מורכב מידי מבחינת
27/01/2014 | 00:41
218
שיער/איפור (לא משהו שלוקח 4 שעות...) ומצטלמים במקום שלא מצריך סטיות מהדרך (הכי רצוי להתארגן ולהצטלם בסביבת האולם).

אני התחתנתי בשישי וכן בזבזתי זמן על נסיעות...
את השיער/איפור התחלנו ב6 וחצי, ב-9 וקצת יצאנו לצילומים אחרי שיערּ+איפור+מפגש+קצת צילומים בבית. ב-9 וחצי בערך הגענו למקום של הצילומים. היינו שם שעה וקצת ונסענו לאולם. הגענו לאולם באזור 11 ורבע והזמנו אנשים ל-11 וחצי. בגלל שהצטלמנו קצת באזור של האולם +צילומי משפחות יצא שאנשים התחילו להגיע באמצע הצילומי משפחות...

בקיצור, אם לא היה את עניין הנסיעות הזמנים כנראה היו יוצאים ממש טוב. בגלל שאצלך אנשים מוזמנים ל-11 עניין הנסיעות הוא די קריטי, כמו גם להזמין את מי שעושה את השיער ל-6 וחצי ולא ל-7.

אני לא חושבת שהשעות יפחידו מישהו. בחתונות שישי אלו שעות די סטנדרטיות להתחלה. אצלי לפחות הן לא הפחידו את 2 המאפרות שהייתי אצלן לאיפור נסיון.
לצפיה ב-'אני מתחתנת בשישי הקרוב'
אני מתחתנת בשישי הקרוב
27/01/2014 | 07:15
1
242
ורק השבוע חישבתי את השעות והבנתי שזה מתחיל ב-6:30. המאפרת נבהלה פחות ממני, זה היה לה די ברור... גם אני מצטרפת להצעה של צילומים קרובים, וזו גם התוכנית שלי.
עדיף לישון שעה פחות ולא להיות בלחץ...

מזל טוב!
לצפיה ב-'התארגנות בבוקר'
התארגנות בבוקר
28/01/2014 | 10:39
82
אין מה להילחץ, גם ככה לא תצילחי לישון מההתרגשות .ולקום בבוקר מוקדם זה יקרה בצורה הכי טיבעית
אני תיאמתי הכל עם הצלם שלי אורן משני צלמים . ישב איתנו על התוכנית של כל היום, ידענו מה נעשה
ואיפה נצטלם וכמה זמן . הכל זרם . אז אם יש לך צלם טוב הכל מסודר
בהצלחה
לצפיה ב-'המאפרת שלי'
המאפרת שלי
27/01/2014 | 08:08
186

אני לא מתחתנת בשישי, אבל יצא שדיברנו על זה.
היא אמרה שלה אישית אין בעיה והיא מגיעה לכלות גם בשעות מאוד מוקדמות.
אם תרצי אתן לך את הפרטים.
לצפיה ב-'גם בשש בבוקר מגיעות :)'
גם בשש בבוקר מגיעות :)
27/01/2014 | 09:55
362
בד"כ בחתונות שישי מכוונים לסיים עם האיפור בסביבות תשע. ככה שמתחילים שיער בערך בשש, ואז יש זמן לצילומים
חשוב במיוחד להתארגן קרוב למקום האירוע כדי לא לבזבז זמן בנסיעות

היתה לי כלה שהתארגנה באולם בו התחתנה והצטלמה ממש בסביבה הקרובה ואז נהננו מהפריבלגיה של להתחיל שיער בשבע :)
לצפיה ב-'אפשרי אבל דורש תכנון'
אפשרי אבל דורש תכנון
27/01/2014 | 19:33
89
המעצב שיער הגיע בשש בוקר (והיה מוכן להגיע גם לפני אם צריך) והמאפרת הגיעה בשבע. בתשע וחצי  אחרי ארגון הדברים וצ'ק אאוט בערך יצאנו מהמלון לצילומים בסביבה (התארגנו בדיאגילב ברחוב מאז"ה והצטלמנו באזור רוטשילד במרחק הליכה מהמלון), בעשר וחצי כבר היינו ברכב ובאחת עשרה בול הגענו לאולם. אם תצטלמו קרוב לאולם/ למקום התארגנות זה אפשרי בהחלט.
לצפיה ב-'אפשרי בהחלט'
אפשרי בהחלט
28/01/2014 | 17:51
69
היי לך!

אנו בהחלט חושבות שזה ריאלי אך זה תלוי בעיקר במורכבות של האיפור והשיער אותם את מתכננת. אם את מתארגנת יחסית קרוב למקום בו את עומדת להינשא והצילומים מתקיימים סמוך למקום בו את מתארגנת/ נערך האירוע, אז לא צפויה להיות בעיה לעמוד בזמנים, אך כמובן שחשוב שהכל יתקתק באותו יום.

אם את בכל זאת חוששת מלחץ בזמנים ויש לך אפשרות לקיים צילומי זוגיות ביום נפרד, אז עדיף. כך ביום האירוע תוכלו לערוך כמה תמונות סמליות בבגדי החתונה ולהמשיך הלאה לחגיגות.

טל והדר,
כלות אורבניות
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
28/01/2014 | 21:52
34
הצלחתן לשכנע אותי שזה לא כזה נורא :)
לצפיה ב-'7:00 בבוקר נראה לי גבולי'
7:00 בבוקר נראה לי גבולי
29/01/2014 | 09:20
4
109
אם את צריכה להספיק להגיע לאולם עד 11, נראה לי שתצטרכי להתחיל להתארגן לפני... אבל, ברור שזה אפשרי!!! כל מי שמתחתנת בשישי עושה את זה! (ויש המון כפי שאת רואה).

אני התחלתי להתארגן ב-7 בבוקר, והגענו לאולם ב12:00 אחרי צילומים מקדימים מאד מזורזים של 45 דקות בקושי... ההתארגנות שלי הייתה מאד זריזה, תסרוקת פשוטה, איפור קליל, שמלה שלקח לי חצי שנייה ללבוש אותה... אה והגן היה במרחק הליכה של *דקה* ממקום ההתארגנות. כלומר על פניו היה לי זמן בשפע א-ב-ל בפועל יש המון קטעי מעבר וזה פשוט לוקח זמן לא משנה כמה תתכנני את זה.

מתי הקבלת פנים שלכם?
הייתי ממליצה להגיע 20 דקות לפני קבלת הפנים לצילומי משפחה, לא צריך להקדים מעבר לזה. אם אתם לא בחתונת חורף 11:00 נשמע לי מוקדם להגעה לאולם.
שאלה שניה חשובה היא כמה זמן נסיעה יש לכם לאולם? אם יותר מ-20-30 דקות אז לקחת בחשבון שהמשמעות היא שככל הנראה לא תספיקו לעשות צילומים מקדימים וחבל.

הייתי מנסה להתחיל להתארגן ב-6:30, ומתזמנת הגעה לאולם ב-11:30. באופן הזה בהחלט אפשר להספיק התארגנות+צילומים בכיף.
לצפיה ב-'קבלת פנים 11:30, נסיעה לאולם ממקום ההתארגנות '
קבלת פנים 11:30, נסיעה לאולם ממקום ההתארגנות
30/01/2014 | 21:28
3
52
~20 דקות....

שוקלת לדחות קבלת פנים ל-12:00 אבל לא רוצה לדחות את החופה כדי לא לקצר את זמן הריקודים....
לצפיה ב-'מתי צריך לסיים את האירוע?'
מתי צריך לסיים את האירוע?
30/01/2014 | 22:09
2
48
לדעתי לא כדאי לקצר את קבלת הפנים, כל העסק כל גם ככה עובר נורא מהר... קבלת פנים של חצי שעה (אני מניחה?) זה ממש קצר. נראה לי שגם בשביל אורחים שנוטים לאחר.
לצפיה ב-'חופה ב-13:00 אז זו תהיה שעה של קבלת פנים'
חופה ב-13:00 אז זו תהיה שעה של קבלת פנים
01/02/2014 | 22:50
1
23
נארוע נגמר שעה לפני כניסת שבת, כלומר 17:30
לצפיה ב-'אם ככה אז זה דוקא נשמע בסדר להזיז ל-12'
אם ככה אז זה דוקא נשמע בסדר להזיז ל-12
02/02/2014 | 00:23
14
שעה זו קבלת פנים סטנדרטית.
לצפיה ב-'בטח שאפשר!'
בטח שאפשר!
29/01/2014 | 13:24
58
אני ממש אוהבת לצלם חתונות בימי שישי. הלו"ז אמנם מעט יותר צפוף אבל אור יום זה כיף :) פשוט צריך לקחת בחשבון שכל שלב ההתארגנות יתחיל יותר מוקדם מחתונות בימי חול, זה הכל.
לצפיה ב-' התלבטות צלם'
התלבטות צלם
27/01/2014 | 05:59
10
777
היי,
עכשיו אנחנו בשלב חיפושי הצלם. כתבתי פה את הסגנון שאני מחפשת וקיבלתי כמה המלצות, דיברתי עם הצלמים ובעיקר די הזדעזעתי מהמחירים (א. אנחנו עורכים חתונה קטנה. ב. אנחנו רוצים אלבומים די צנועים), הצלמים באו לקראתנו, אבל המחיר רחוק מהתקציב.
ואז, הגענו לאיזה צלם שצילם חברה שלי בחתונה שלה, ראיתי את העבודות (הרבות) שלו ואהבתי. הוא הביא לי הצעת מחיר הרבה יותר נמוכה מהאחרים, אז נפגשנו.
התברר שהוא לא צלם מקצועי, אלא מצלם על הדרך, כי הוא פשוט אוהב, זה כולל עריכת אלבומים (שנראים מ-א-ו-ד מקצועיים).  הוא צילם הרבה חתונות ואירועים וכן משווק את עצמו בתור צלם (יש חשבוניות וכל זה), אבל זה המקצוע השני שלו והוא אמר לנו את זה בשביל שזאת לא תהיה הפתעה.
הוא היה ממש כנה איתנו, אמר שלרוב הוא צריך לביים את הצילומים ושהוא כן זורם עם הזוג, אבל לא יכול להבטיח הרים וגבעות כשאין תנאים טובים לצילום . אמר (והראה) שיש לי המון ציוד מתקדם, הראה אלבומים ותמונות ערוכות ולא ערוכות. בכללי הוא מאוד הבין את הראש שלנו וזה גם הסגנון שראינו אצלו בהרבה צילומים.
עכשיו, הוא מאוד צנוע ומאוד תכלסי. אהבתי שהוא אמר שהכל אפשרי ושהוא הכי מנסה לבוא לקראתינו, אבל בטח יהיו כמה תמונות שנאהב פחות  ושיהיה מצב שהוא יביים תמונות. אז הוא לא צלם עם שם גדול, אבל העבודות שלו מאוד יפות.
כשיצאנו מהפגישה, הבן זוג אמר שאם צלם מקצועי יבטיח לנו שנהיה מרוצים מ100% מהתמונות ושלא נהיה מבוימים בכלל- זה שקר ושבכל מקרה התמונות (או לפחות חלקן) יהיו מבוימות.

עכשיו אני מתלבטת, העבודות נראות מקצועיות, אבל מצד שני קצת הלחיץ אותי שהוא אמר שיש מצב שלא נהיה לגמרי מרוצים (מצד שני זה הכי כנה ככה, כי בטוח לא תהיה מרוצים ממאות תמונות).

לצפיה ב-'מסכימה עם בן הזוג'
מסכימה עם בן הזוג
27/01/2014 | 08:20
241
נאמר וזו חתונה קטנה ויצאו לכם כ-2000 תמונות, האם באמת נראה לך שאפשרי שכולן יהיו 100% הצלחה????
זה אף פעם לא יקרה ולא משנה מי מצלם.

לגבי בימוי וכו'- לרוה זה תלוי בזוג אם הוא טו ומרגיש נוח לפני מצלמה אז זה לא נדרש אבל אנחנו נגיד היינו נבוכים וא ידענו כל כך איך לעמו ומה לעשו והביי היה נדרש ביותר.

אנידווקא כן מאלו שחושבים שצילום מקצועי זה משהו שחשוב ללמוד, בעיקר בשביל להגיע לרמות אמנותיות גבוהות יותר,אבל זה לא הכרחי. אם העבודות טובת, אם יש לו נייו בחתונות ואתם מרגישים איתו בנוח אז מה זה משנה מה הוא למד?
לצפיה ב-'אני הייתי הולכת על זה'
אני הייתי הולכת על זה
27/01/2014 | 09:11
177
אם את אוהבת את הסגנון שלו ומה שמפחיד אותך זה שלא תאהבי כל אחת ואחת מהתמונות-את יכולה בשקט ללכת על זה.
לאחרונה התמרמרתי על התמונות והאלבום שלנו. לקחנו צלם מהשורה הראשונה, שעלה כמעט 11000 ש"ח, והתמונות לא היו מרשימות כמו שציפיתי. חוץ מזה שיש די הרבה תמונות עם כל מיני פחי אשפה וחלקים מיותרים אחרים שה' יודע למה לא חתכו אותם בעריכה.
ככה שתמיד יהיו תמונות שהן לא לרוחך, לא משנה כמה יקר הצלם יהיה.
אני מאמינה שאם תתעקשו שהוא לא יביים כלל אז הוא לא יביים, אבל אני לא רואה פסול בביום פה ושם, בסופו של דבר כנראה שזה יצא לטובתכם.
לצפיה ב-'ללכת עם הלב...'
ללכת עם הלב...
27/01/2014 | 16:48
39
לצפיה ב-'אממ'
אממ
27/01/2014 | 16:56
130
אמרת בעצמך שיש לו ציוד מקצועי, קבלות, דוגמאות לאלבומים מארועים.. בנוסף, את יכולה לבקש לדבר עם זוגות שהוא צילם ולבקש לראות את האלבומים שלהם. אבל כן נשמע שהוא מקצועי, יודע את העבודה, ויותר חשוב- קולע לטעמכם.!

בכנות, אם הוא היה לוקח הרבה יותר - זה היה יותר משכנע אותך שהוא טוב ושאת יכולה לסמוך עלייו? כמו שציינו כאן, מחיר לא בהכרח מהווה מדד לאיכות..  

דוקא מי שלא ממש מצוי יום יום בתחום- אז גם זה במובן מסוים יותר יכול לרגש אותו ולעניין אותו, כי הוא פחות שחוק ולא עושה 20 חתונות בחודש.. ובאמת הוא יכול לתת את כל הלב והנשמה לצלם אתכם ולהתאמץ יותר ממי שכבר קצת שבע מחתונות, ככה אני רואה את זה.. .

לדעתי הכנות שלו יפה ונכונה ודוקא מצביעה על ניסיון, כי ברור שיש תמונות שלא תהיי מרוצה מהם! יש תמונות שלי מהחתונה שיש שיגידו שאנחנו מאוד נראים יפה, אבל אני ישר רואה שערה סוררת או קמט בשמלה או לכלוך על הנעל ופחות אוהבת אותה, אבל זו דפיקות שלי. לכן זה די ודאי שלא תאהבי כל תמונה ותמונה (כי מקבלים אלפי תמונות) אבל זה לרוב קשור בשיפוטיות שלנו כלפי עצמנו ולא בהכרח מעיד על איכות הצילום.. גם יכול להיות שלא תאהבי קלוז אפ אבל כן תמונה על רקע צבעוני מיוחד ואדם אחר יכול לאהוב תמונה של הזוג קטן על רקע נוף מיוחד שתופס את רוב התמונה וכו', כי כל אחד הוא שונה...  חשוב להבין מה הסגנון שלו ולתת לו דגשים מה חשוב לכם.  

גם אנחנו לא הלכנו על צלם מאוד מוכר- מהברנג'ה או מאלו שמופיעים כאן הרבה בקרידטים או באתרים אחרים, אבל - לנו מאוד היה חשוב שהמחיר שלו יהיה הוגן (לפי אמות המידה שלנו) ושנתחבר לסגנון או למה שמייחד אותו.. כשנפגשנו איתו, וראינו שהוא היה נחמד ונעים החלטנו אח"כ שאנחנו סומכים עליו וסגרנו. בדיעבד התמונות שלו היו אחלה

בקיצור, אני חושבת שהמסחור של הצלם לא אומר על האיכות שלו. יכול להיות שהוא לא מספיק דוחף את עצמו כי נשמע שהוא לא רוצה את זה כקריירה עיקרית, ולכן הוא גם מרשה לעצמו לקחת פחות, אבל זה לא אומר שאתם לא יכולים להיות מרוצים...
לצפיה ב-' שאלה נוספת'
שאלה נוספת
28/01/2014 | 06:12
4
170
הצלמים שלכם אמרו שהם יערכו את כל התמונות שתקבלו בדיסק או רק את אלו שנכנסות לאלבום?
לצפיה ב-'רוב התמונות מגיעות ערוכות'
רוב התמונות מגיעות ערוכות
28/01/2014 | 08:34
117
לל קשר לאלבום (אנחנו בכלל לא עשינו).
לצפיה ב-'כל תמונה מקבלת טיפול'
כל תמונה מקבלת טיפול
28/01/2014 | 09:04
124
לפעמים ברמה די בסיסית של תיקוני צבע ולפעמים ממש טיפול שמשנה אותה לחלוטין. התמונות צריכות לעבור לפורמט שתוכלו לראות ולגודל שתוכלו לעבוד איתו. אם יש דברים ספציפים שאת רוצה את יכולה להגיד לצלם (תמונות בשחור לבן, אפקטים/ מסגרות/ הצללות וכד', תיקון קבוע של כתם לידה או משהו בסגנון...)
לצפיה ב-'נראה לי שתלוי בצלם'
נראה לי שתלוי בצלם
28/01/2014 | 19:23
62
יש כאלה שעורכים הכל ועוברים על כולן ויש כאלה שעורכים רק את אלו שבוחרים לאלבום. יש לי חברה שקיבלה את כל התמונות יומיים אחרי לא ערוכות ואמרו להם שיערכו רק את הנבחרות. לא חושבת שהייתי רוצה ככה לקבל את התמונות ללא שעברו עליהן אפילו
לצפיה ב-'תלוי בצלם'
תלוי בצלם
28/01/2014 | 21:36
57
הצלם שלנו עורך כל תמונה שהוא מעביר ללקוח (מסנן החוצה תמונות שלא ראויות להגיע ללקוח).
אבל במסגרת העבודה שלי אני רואה מגוון גדול - צלמים שנוגעים בכל תמונה עד שהם מרוצים, צלמים שעורכים רק את התמונות שהם מעלים לפייסבוק שלהם מכל חתונה, צלמים שמעבירים הכל כמו שזה יצא מהמצלמה שלהם ישירות לידי הלקוח, וכל מיני דרגות ביניים. זה משהו שבהחלט כדאי לדעת מראש.
לצפיה ב-'לגבי התלבטות '
לגבי התלבטות
28/01/2014 | 10:45
79
מלכה יקרה , היום הכי חשוב ואת מתפשרת , אני לא מצליחה להבין . אם ראית ואהבת רצוי שתבדקי אירוע שלם של אותו צלם , לא רק תמונות נבחרות . את כל האירוע ממש . צילומי חוץ ,חופה וגם בריקודים
צלם מקצועי חשוב לתיעוד נכון . זה המזכרת שנשארת לך
אני בחרתי צלם מקצועי , נכון שילמתי לא מעט כסף אבל גם התוצאה היתה טובה ,במידה ותרצי המליץ לך על הצלם שלי . שאגב עד היום מדברים על התמונות עברה שנה
ושיהיה המון מזל טוב
לצפיה ב-'המלצה ללוקיישן'
המלצה ללוקיישן
25/01/2014 | 18:55
11
353
המלצה לאתר בדרום הארץ, מקום בטבע, גם משתלה וגם לוקיישן לצילומים :

לאתר :
http://www.mbteva.co.il
לצפיה ב-'אשמח להמלצה ללוקיישן באזור השרון'
אשמח להמלצה ללוקיישן באזור השרון
26/01/2014 | 11:02
10
173
נתניה/כפ"ס והסביבה. תודה!
לצפיה ב-'חורף/קיץ?'
חורף/קיץ?
26/01/2014 | 19:04
3
109
איזה סגנון את אוהבת?
לצפיה ב-'סוף מרץ - משהו באמצע-'
סוף מרץ - משהו באמצע-
26/01/2014 | 19:38
2
138
מעדיפה פסטורלי/טבעי/עתיקות ולא עירוני מודרני פלצני

תודה
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
26/01/2014 | 20:57
1
180
לכלות שלי אני נוהגת להמליץ על:
יש לך את תל קקון (ליד בת חפר) שזה שרידי מבצר יפים
יש את אוטופיה בבחן שזה גן סחלבים מקסים
יש לך את קרון הרכבת העתיק ליד ביתן אהרון (צמוד לMC2) וממש מולו- הכביש שמוביל לביתן אהרון, שדרת פיקוסים משגעת (אם תסתכלי באתר שלי, יש שם הפקה של שנות ה40 שצולמה שם)
ליד הסטודיו שלי, בבורגתה, יש לך חורשת עצי פקאן מאד פוטוגנית, ותכלס בכל מושבי האזור עכשיו את יכולה ליהנות מהנוף היפה של השדות
ויש כמובן את נחל אלכסנדר על חלקיו השונים שגם מצטלם טוב ואת הים...
מזל טוב :)
לצפיה ב-'אהבתי, אבדוק את המקומות שהצעת! תודה!'
אהבתי, אבדוק את המקומות שהצעת! תודה!
27/01/2014 | 09:47
28
לצפיה ב-'רעננה רלוונטי?'
רעננה רלוונטי?
26/01/2014 | 21:04
4
60
לצפיה ב-'בהחלט'
בהחלט
27/01/2014 | 09:26
3
37
לצפיה ב-'אז יש את מקום בלב'
אז יש את מקום בלב
27/01/2014 | 20:19
2
230
זו אמנם מסעדה (בה התחתנתי) אבל היא מהממת, מלאה בטבע ובפינות חמד מקסימות לצילומים
הבנתי מכמה צלמים שאיתם דיברתי שלפעמים הם עושים שם צילומים מקדימים גם בלי שמתחתנים במקום עצמו
יש להם גם גן ירק עם בקתה משגעת, ואולי יש אפשרות לתאם מראש שיפתחו לכם אותה (היא לא פתוחה בכללי לאורחים. נדמה לי שבשישי הם פותחים אותה)

בכל מקרה, את מוזמנת להציץ בתמונות שבקרדיטים שלי. מה שכן- אני חושבת שרצוי להתקשר אליהם ולתאם מראש צילומים, כי זו בכל זאת מסעדה ולא גן ציבורי. אבל זה שווה את זה- מקסים שם!
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'וואו השרשור שלך מדהים! השמלה, האיפור, השיער'
וואו השרשור שלך מדהים! השמלה, האיפור, השיער
27/01/2014 | 21:04
1
468
והכלבה המתוקה!!!

גם לנו יש, והיא מאוד פוטוגנית. נקווה שלא תגנוב לי תהצגה...
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
27/01/2014 | 21:45
76
נראה כאילו יש 2 דובונים מתוקים במיטה שלך
ותהיי בטוחה שהיא תגנוב את ההצגה, כלבים וילדים תמיד גונבים את ההצגה

אבל אין כמו תמונות מקדימים עם הכלב/חתול האהובים
לצפיה ב-'המלצות'
המלצות
28/01/2014 | 17:52
109
היי לך,

באזור השרון יש שפע של מקומות יפים וירוקים להצטלם בהם, למשל במבנה נטוש הממוקם ביקום, קרוב לשם יש את רשפון שם תוכלי למצוא משתלות מקסימות ושדות ירוקים, באזור נווה ירוק יש גם כן שטחים פתוחים יפים וכנ"ל בפנייה לתל מונד. בכפר חיים מתקיים בעונה קטיף פטל והוא פוטוגני בהחלט, בהצלחה!

טל והדר,
כלות אורבניות
לצפיה ב-'דרושה יצירתיות!'
דרושה יצירתיות!
27/01/2014 | 06:30
13
853
אנחנו שוברים את הראש כבר כמה שבועות, ועכשיו החלטתי לפנות לפורום ולראות אם אולי מכאן תגיע הישועה.

אנחנו מתחתנים בגרמניה במאי. בן זוגי גרמני וכך גם רוב המוזמנים שלנו. באיזור שלנו בגרמניה נהוג כי נערך טקס בשעת בוקר מאוחרת, ולאחר מכן הולכים החתן והכלה וכל מוזמניהם למסעדה כלשהי. שאר היום נראה בערך ככה - ארוחת צהריים, לאחריה כמה שעות בהן האורחים מארגנים כל מיני משחקים הסובבים את הזוג אבל בעיקר משתעממים עד הערב, ארוחת ערב, ואז מסיבה.

יש לנו כמה בעיות עם הנוהג הזה - אנחנו כן חייבים טקס בבוקר ורוצים מסיבה בערב, אבל לא רוצים בין לבין יום שסובב סביב אוכל (שתי ארוחות מלאות נפרדות). בשביל לפתור את זה החלטנו שנגיש ארוחת צהריים ולאחר מכן נהפוך את המקום לסוג של בר/אירוע קוקטייל, כך שארוחת הערב בעצם תהיה יותר קלילה (אולי בסגנון צלחת ומזלג לאדם). מה שיותר מטריד אותנו זה מה עושים בין ארוחת הצהריים לקוקטייל בערב (כ-3 שעות מתות) - כן, הגרמנים מצפים לכמה שעות משעממות כשהם הולכים לחתונה, אבל אנחנו לא מבינים את זה ולא רוצים את זה באירוע שלנו. הצעתי לעבור ישר למסיבה לאחר ארוחת הצהריים בדיוק כמו בחתונות שישי בארץ, אבל החצי בספק שנצליח לשכנע את האורחים שלנו בקונספט שכל כך לא מוכר להם, ככה שקשה לבנות על זה.

יש לציין שחשבנו על המון פעילויות במקרה של מזג אוויר טוב (המקום הוא על שפת אגם), אבל במאי בגרמניה עלול להיות קר וגשום ובמקרה הזה נצטרך להישאר בפנים כל היום ומכאן הבעיה. בנוסף, המקום רחוק כשעה נסיעה מהעיר בה גרים רוב החברים, כך שגם הפסקה בין ארוחת הצהריים למסיבה בערב תהיה קצת פחות פרקטית (למרות שאנחנו שוקלים את זה).

רעיונות?
לצפיה ב-'זה מייגע '
זה מייגע
27/01/2014 | 07:43
6
446
ממש מבינה אותך.
אני הייתי מנסה לשכנע את הבנזוג כן להתגמש קצת בנושא.
אני מאמינה שאם אתם תהיו החלטיים ושלמים עם החלטה האורחים שלכם יזרמו איתכם ואולי אפילו יגידו בסוף שזה רעיון טוב
אבל אם לא, הייתי כן ממליצה להקדים, בלפחות שעה את ארוחת הערב. גם ככה היא קוקטיילית.
זה לא רע שהמסיבה תתחיל יותר מוקדם.
אתם רק צריכים לוודא שכל האורחים יודעים את התוכנית ולוחות הזמנים.
אני מאמינה, שכמו כאן, הצעירים שותים והרבה!!! תנו להם עוד דרינק, לטשטש את הזמנים
לצפיה ב-''
28/01/2014 | 01:37
5
167
כן, אין ספק שנשתדל לשכר אותם
דווקא החצי היה שמח להתחיל את המסיבה מוקדם, אנחנו פשוט חוששים שבגלל הקיבעון שקיים כאן לגבי "איך חתונה צריכה להיות" לא יהיה שיתוף פעולה. אולי יהיה, אבל מה אם לא?... אנו רוצים להיערך לזה.

בכל מקרה תודה רבה על המחשבה והמילים!
לצפיה ב-'למרות שמדובר בגרמנים '
למרות שמדובר בגרמנים
28/01/2014 | 01:40
4
188
הכל עניין של הכנה נכונה.
כמה אנשים אמורים להיות באירוע, בכל שלב של האירוע.
האם יש כאלה שמגיעים לחלק מסויים ולחלקים אחרים לא?
לצפיה ב-' באמת לא ציינתי'
באמת לא ציינתי
28/01/2014 | 01:45
2
173
הרוב יהיו חברים שלו ושלי, בין 30 ל-45 איש כתלות בכמה אנשים משלי יגיעו . הרוב המוחלט יהיה שם לאורך כל היום, המשפחות הגרעיניות (סה"כ 5 אנשים) אולי יפרשו בערב.

לצפיה ב-'או קיי, אז מסיבת ריקודים מטורפת'
או קיי, אז מסיבת ריקודים מטורפת
28/01/2014 | 03:01
1
143
אל תוך הלילה לא תהיה שם.
הרכב מוזיקלי זה רעיון מצויין.
תוודאי שהחלל יהיה קטן ושזה לא יראה כמו מסיבת כיתה.... מדובר במעט אנשים בסך הכל.
וככל שאני חושבת על זה הייתי כן הולכת לקונספט של חתונת יום שישי, כפי שאנחנו מכירים.
מה זאת אומרת הכנה?
לדבר איתם קודם ולהסביר שזה יהיה שונה.
תתפלאי אבל את תגלי כמה זה נעים להם להכניס קצת מדברים אחרים ומתרבויות אחרות.
להכין לוח זמנים, כפי שנוהגים בחתונות בגולה. הייתי מצרפת אחד בהזמנה.
כיוון שהחתונה קטנה, אני מניחה שאת רוב האנשים אתם מכירים טוב ומקיימים קשרי משפחה וחברות על בסיס קבוע, כך שזה לא תהיה בעיה גדולה מידי להגיד שהקונספט יהיה שונה.

לצפיה ב-'תודה רבה על הטיפים!'
תודה רבה על הטיפים!
01/02/2014 | 03:50
14
דווקא הדבר היחיד שהאורחים שלנו כן רוצים זה מסיבת ריקודים אל תוך הלילה בינתיים גם חשבנו על עוד כל מיני רעיונות, יהיה בסדר!
לצפיה ב-'ואיך היית מציעה לעשות הכנה נכונה?'
ואיך היית מציעה לעשות הכנה נכונה?
28/01/2014 | 01:53
110
אשמח לעצות
לצפיה ב-'מנסה לעזור מניסיוני'
מנסה לעזור מניסיוני
27/01/2014 | 09:39
5
566
אנחנו התחתנו בדרום צרפת (בעלי אנגלי) וגם אצלנו הטקס היה יחסית מוקדם - בשתיים בצהריים.
הטקס ארך כשעה ולאחריו היה קוקטייל של כשעה שבמהלכו גם חתכנו את עוגת החתונה וחילקו פרוסות לאורחים.
בסביבות ארבע התחילה הארוחה וגם היא ארכה כשעה וחצי שעתיים. ארוחה של כמה מנות, נאומים...
למנה האחרונה העברנו את האורחים לאוהל גדול שם הם יכלו להסתלבט קצת עם קפה ועוגות לעוד איזה חצי שעה שעה.
אחרי החלק הזה היתה לנו ״אטרקציה״. הבאנו זמר פאבים סקוטי שלמעשה פתח לנו את המסיבה אבל בהדרגה. הוא שר באוהל, פתחנו את הבר ולאט לאט האווירה התחממה. בסוף השעתיים שלו האורחים כבר היו ממש משולהבים והפיקוד עבר לדיג׳יים.
אני לא יודעת כמה מזה מתאים לכם אבל נסו למשוך כל חלק כמה שיותר זמן ולהכניס אולי פעילות חצי מסיבתית תמשוך עד המסיבה עצמה.
את יכולה לקרוא עוד בקרדיטים שלי בשביל יותר פרטים ומזל טוב!
לצפיה ב-'איזה קרדיטים!!! '
איזה קרדיטים!!!
28/01/2014 | 02:10
4
297
ואני רק באמצע! אתם מקסימים והחתונה שלכם משאירה אותי פעורת פה! יש קרדיטים גם לבייבי? :)

תודה רבה על הטיפים. מוצא חן בעיניי הרעיון של משהו "מסיבתי" שיכניס את כולם לאווירה, נתת לי חומר למחשבה! תודה! ועכשיו חוזרת לחפור בקרדיטים שלך
לצפיה ב-'אכן קרדיטים משובחים ביותר '
אכן קרדיטים משובחים ביותר
28/01/2014 | 03:02
1
57
לצפיה ב-''
28/01/2014 | 10:05
11
לצפיה ב-'איזו חמודה, תודה '
איזו חמודה, תודה
28/01/2014 | 09:10
1
239
עבר כל כך הרבה זמן אבל תמיד כיף לשמוע. אנחנו כבר עם שני בייביס, אבל בלי קרדיטים
לצפיה ב-'מגניב לראות איך מזוג הופכים למשפחה '
מגניב לראות איך מזוג הופכים למשפחה
01/02/2014 | 03:52
11
לצפיה ב-'המלצה לרעיונות לבנות במסיבת רווקות?'
המלצה לרעיונות לבנות במסיבת רווקות?
24/01/2014 | 18:02
3
174
יבואו 7 בנות. משהו כזה שיתאים לכולן כי כל אחת ממש שונה באופי שלה...

המון תודה!
לצפיה ב-'לטובת כולן ריכזתי את כל מה שמצאתי בהיסטוריה:'
לטובת כולן ריכזתי את כל מה שמצאתי בהיסטוריה:
24/01/2014 | 18:21
226
-סט סבון ומגבת (ובכלל כל מיני סבונים או קרמים מללין או סבון של פעם ואחרים)
-שאל (צעיף)
-צנצנת עוגיות
-עציץ אישי באדנית חרס קטנה - צבועה עם שם.
- ארגונית לקוסמטיקה + סט מברשות
- מראת אוריאו- לרשום באיביי-  cookie mirror
- צנצנת עם חומרים יבשים של עוגה + מתכון הכנה.

מוזמנות להוסיף עוד
לצפיה ב-'טוב בחרתי - צריכה עזרה לבחור צבע'
טוב בחרתי - צריכה עזרה לבחור צבע
24/01/2014 | 18:58
1
215
קודם כל לקחת צבע 1 או 2-3 צבעים?
ואשמח אם תגידו איזה צבע/צבעים הכי יפים

בנוסף גם הזמנתי את המראת אוריאו
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'לדעתי כדאי 2-3 צבעים'
לדעתי כדאי 2-3 צבעים
24/01/2014 | 19:08
122
ככה כל אחת יכולה לבחור את הצבע שהיא יותר אוהבת.
לצפיה ב-'שרשור כללי וכל מיני 23/01'
שרשור כללי וכל מיני 23/01
23/01/2014 | 22:28
11
19
לצפיה ב-'סרט גמר מגמת תקשורת'
סרט גמר מגמת תקשורת
23/01/2014 | 10:25
110
שלום, אנחנו תלמידי מגמת תקשורת באיזור חיפה, מחפשים כלה שמעוניינת שנלווה אותה במהלך החודשים שלפני החתונה כסרט גמר לבגרות ללא עלויות וכמזכרת טובה.

תודה ויום טוב
לצפיה ב-'אירוח בנושא התביעה נגד מאסטר שף'
אירוח בנושא התביעה נגד מאסטר שף
( לעמוד שלי בתפוז )
23/01/2014 | 09:36
117
|אקשן|האם תכניות הריאליטי משקפות לנו את המציאות?
עם עליית העונה הרביעית של מאסטר שף, חשף אסף הלפרין את חוויותיו מההשתתפות באודישנים.
אסף עומד בראשה של תביעה ייצוגית על סך 16 מליון שקלים כנגד הפקת התכנית והוא יתארח היום משעה 15:00 בפורום טלוויזיה ויענה על השאלות שלכם סביב הפרשה.
שימו לב, ניתן לשאול שאלות גם בכינוי אורח
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
לצפיה ב-'המלצה לעו"ד העוסק בהסכמי ממון וחיים משותפים?'
המלצה לעו"ד העוסק בהסכמי ממון וחיים משותפים?
24/01/2014 | 17:36
1
59
רצוי מהמרכז ולא יקר מידי.
תודה רבה :)
לצפיה ב-'עו"ד סמדר דקל נעים'
עו"ד סמדר דקל נעים
26/01/2014 | 23:13
24
לצפיה ב-' האם כדאי לעשות הסכם ממון לפני '
האם כדאי לעשות הסכם ממון לפני
26/01/2014 | 21:06
5
103
החתונה
לצפיה ב-'בהנחה שאת שואלת כי יש לך ממון...'
בהנחה שאת שואלת כי יש לך ממון...
26/01/2014 | 22:26
1
97
לדעתי כן.
אני מאוד אוהבת את החצי אבל אי אפשר לדעת לאן החיים יקחו אותך, ומה שעבדת קשה בשבילו (או לחילופין קיבלת) זה משהו שצריך להגן עליו. ראיתי מספיק מקרים שאנשים נפגעו כי הם לא הגנו על עצמם בדרך חוזית (ולא רק בהספקט הזה).
כמובן שזה לא הכי נעים לצד השני שמבקשים את זה, אבל זה כורח המציאות...
לצפיה ב-' יש לי דירה ולו יש רכב חדש (מאזדה 2). '
יש לי דירה ולו יש רכב חדש (מאזדה 2).
27/01/2014 | 17:00
28
לצפיה ב-'הסכם ממון - גם למי שאין כלום...'
הסכם ממון - גם למי שאין כלום...
26/01/2014 | 23:03
2
104
לאו דווקא חייבים לעשות הסכם ממון ...
אפשר לעשות הסכם טרום נישואים ואפשר לפרט שם המון דברים שלא קשורים רק לממון, גם לפרידה חלילה ולאיך מגדלים את הילדים...
לצפיה ב-'אצל מי עושים הסכם טרום נישואים '
אצל מי עושים הסכם טרום נישואים
28/01/2014 | 10:23
1
21
לצפיה ב-'אנחנו עושים אצל עו"ד סמדר דקל נעים'
אנחנו עושים אצל עו"ד סמדר דקל נעים
28/01/2014 | 21:25
56
לצפיה ב-''
27/01/2014 | 17:03
11
לצפיה ב-'DIY, פרחים ועיצוב 23/01'
DIY, פרחים ועיצוב 23/01
23/01/2014 | 22:20
22
62
לצפיה ב-'בורות ב-DIY- המצב קשה...'
בורות ב-DIY- המצב קשה...
23/01/2014 | 22:11
6
436
טוב אז אני ממש מתחילה בתחום, נוסיף על כך שאין לי שום כישרון או חוש אומנתי אז הולך להיות מאתגר!

בגלל חוסר הכישרון, חשבתי להסתכל בדוגמאות ב-pinterest ולשאוב רעיונות. האם האתר גם מכווין למקומות שאפשר לקנות מהם את המוצרים שמרכיבים את מה שהם מראים בתמונה או שזה רק אוסף של רעיונות?

כמו כן, אשמח לקבל אתרים נוספים מהם אפשר לבצע הזמנות.

תודה רבה!
לצפיה ב-'כן '
כן
23/01/2014 | 22:20
193
הרבה פעמים עשאת לוחצת על התמונה זה מוביל אותך לבלוגים.
בלוגרים רבים נוהגים לצרף לינקים למקומות שהם קנו
חוצמזה, הרבה פעמים כשאני רואה תמונה ורעיון שאני אוהבת, אני מחפשת את השם בגוגל.
מיד עולות לי תוצאות חיפוש של איפה ניתן לרכוש ומאיזה אתר אפשר להזמין.
מכיוון שאני קונה לא מעט באמאזון, לרוב ההודעות הראשונות יהיו תוצאות של פריטים שאפשר למצוא שם.

ואם יש דברים מהיבשת, שאת לא מצליחה להשיג, אני יכולה להפנות אותך לספקים שלי פה. אולי הם יוכלו לעזור
לצפיה ב-'DIY יכול להיות מאוד מעייף למי שלא בקטע '
DIY יכול להיות מאוד מעייף למי שלא בקטע
24/01/2014 | 08:00
2
301
חושבת שממש, אבל ממש לא חייבים!
אם את רוצה הכוונה ספיציפית, נצבר כאן המון ניסיון, ויהיו הרבה שישמחו לעזור,
אבל אם את ממש לא בעניין, אני חושבת שהעיסוק יכול להיות לך לא מהנה בכלל. נראה לי שבמקומך, הייתי משחררת...
חבל לשרוף אנרגיות אם לא חייבים, כי DIY בהכרח צורך זמן והשקעה....
ושוב, עזרה ספיציפית? רק תגידי.
לצפיה ב-'וואי איך ביאסת...'
וואי איך ביאסת...
24/01/2014 | 15:56
1
178
ואני הייתי בשיא ההתלהבות.
לצפיה ב-'נהפוך הוא '
נהפוך הוא
24/01/2014 | 16:39
178
DIY זה הכי כיף בעולם למי שמתחבר
אז אם את מתלהבת - יש מצב שתתמכרי ותהני בטירוף.
לצפיה ב-'כמה טיפים קטנים'
כמה טיפים קטנים
26/01/2014 | 09:34
1
200
היי סימה היקרה,

הפינטרסט זו בהחלט אופציה טובה כשאת מחפשת השראה ל-DIY. באשר לפירוט ומקור החומרים, זה תלוי מאוד לאן הלינק המקשר של התמונה יוביל אותך. אם הוא יוביל אותך לבלוג, סביר להניח שתמצאי מידע מפורט יותר לגבי שלבי העבודה, למשל כמו שאנו מעלות מדריכי DIY וסרטונים מפורטים לבלוג- מגזין שלנו. אם מדובר בתמונת השראה, יכול להיות שתצטרכי "לחפור" קצת יותר כדי למצוא את המקור ואת ההסברים מאחוריה.

חלק מהפרוייקטים ממש פשוטים ולכן לא דרושות מיומנויות מיוחדות כדי לבצע אותם, השאלה האמיתית היא האם את מתחברת לרעיון או לא ואת זה תגלי רק אחרי שתשוטטי קצת ברשת. בהצלחה!

הדר וטל,
כלות אורבניות
לצפיה ב-'תודה רבה!!'
תודה רבה!!
26/01/2014 | 19:15
26
האתר שלכן בהחלט מספק המווווון השראה וגם הדרכה מעשית ואני חופרת בו על בסיס יומי.
לצפיה ב-' עיצוב והדפסת האלבום לבד'
עיצוב והדפסת האלבום לבד
25/01/2014 | 07:06
14
218
היי,
אנחנו עדיין בחיפושי צלם, מכמה שיחות עם צלמים, ראיתי שהאלבומים הם חלק לא קטן מהמחיר של הצלם ולרוב האלבומים זה הרבה יותר ממה שאני צריכה.
ראיתי שהיו פה בנות שערכו לבד את האלבומים והדפיסו לבד. השאלה היא האם זה באמת חיסכון כלכלי משמעותי? ואיך יוצאת האיכות? (ועד כמה זה כאב ראש?).

תודה!
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
25/01/2014 | 10:41
138
עיצוב אלבומים יכול להיות כ100-3000 ש״ח מתקציב הצילום, תלוי מה אתם לוקחים בחבילת אלבומים.
ניתן לקחת רק אלבום לזוג, ואז המחיר נמוך או לקחת להורים אלבומים רגילים וזה מוזיל גם כן..

את יכולה לעשות אלבום לבד אם את יודעת לערוך באחת מתוכנות העריכה ולהדפיס לבד (עדיין יעלה כמה מאות שקלים טובים תלוי איפה ומה את מדפיסה) וכמובן השעות שתעבדי על העיצוב.
ניתן גם לעשות עיצוב בלופה או מיי אלבום על דפים פשוטים יותר, אבל אני באופן אישי חושבת שזה לא מתאים לאלבום חתונה.
לצפיה ב-'הדפסות איכותיות יוצאת קרוב ל-1,000 ש"ח'
הדפסות איכותיות יוצאת קרוב ל-1,000 ש"ח
25/01/2014 | 11:41
1
312
לגבי איכות ההדפסה תלוי איפה את מדפיסה. אם בוחרים מקום עם סטנדרט גבוה, שמתמחה בהדפסת אלבומי חתונות איכותיים, עם דפי פוטו עבים, מעבדות איכותיות וצוות מקצועי, אז סביר להניח שהאיכות תהיה מעולה (יש פה בפורום כמה המלצות).
אם את מדפיסה בוואלה אלבומים/לופה/זומה/פיקהבוק ודומיהם, ההדפסה חביבה אבל לא מספיק טובה, דפי האלבום מאד מאד דקים, אולי זה נחמד בשביל אלבומי הורים אבל לא הייתי מסתמכת על זה לאלבום חתונה בשבילכם. לדעתי זה לא מספיק מהודר ואיכותי (זה יוצא כמו ספר ילדים).

כדי לראות האם החסכון משמעותי, את צריכה לברר כמה הצלם שלך מבקש על אלבומים ובהתאם לראות מה ההפרש...

אבל כן, זה יכול להיות כאב ראש. לא בשביל כולם כמובן. אני מאד מאד אוהבת את זה, זה מה שאני עושה בזמני החופשי כתחביב אז היה לי ברור כשמש שאף אחד לא נוגע באלבום חתונה שלי חוץ ממני אבל זה הכל שאלה של כמה את מתחברת לזה, האם יש לך זמן לזה, האם יש לך את האמצעים הטכניים (פוטושופ/תוכנות דומות, קיטים לעיצוב), באיזה סגנון את רוצה לעצב וכד'...

אם את בוחרת לעצב לבד ואין לך פוטושופ או זמן לרכוש ידע בתוכנות כאלו, אז יש אפשרות לעצב בתוכנות ייעודיות של בתי דפוס שאת מורידה למחשב שלך בחינם... אבל המשמעות היא שזו תוכנה סגורה, כלומר את לא יכולה לשמור את הקובץ כ-jpg ולשמור על המחשב שלך ולהחליט איפה להדפיס את זה. את תוכלי להדפיס את זה רק בבית דפוס שאליו שייכת התוכנה שבה עיצבת... לכן חשוב מאד מראש לבחור מקום איכותי!

ממליצה לך לנסות את התוכנה של לייזר לינק, שם אני מתכננת להדפיס וקראתי המלצות שההדפסה מאד איכותית. לא השתמשתי בתוכנה אבל שיחקתי בה קצת, היא נראית נוחה יחסית (קצת דומה לפוטושופ) ויש שם כל מיני תבניות ורקעים שעבור מי שמתחיל בתחום זה יכול מאד לעזור. לפני שאת מחליטה לקחת אלבום מהצלם או לעשות לבד, תנסי להוריד את התוכנה ולראות אם את מסתדרת איתה>
http://www.laser-link.co.il/?page_id=896

אם הסיבה היא רק חיסכון בכסף ולא איזו תשוקה מיוחדת לעצב את האלבום לבד, אז במקומך הייתי בוחרת לעצב בעצמי רק אם החסכון הוא באמת משמעותי, וגם רק אם מהיכורתך עם עצמך את יודעת שתסיימי את האלבום לא משנה מה, כדי שלא יהיה מצב שאת דוחה ודוחה ובסוף אין לך אלבום בכלל.... זה פרויקט גדול שדורש הרבה השקעה וזה יכול לקחת הרבה זמן (אבל גם מאד מהנה ומספק!)
לצפיה ב-'ורק הסתייגות לגבי הקישור לתוכנה ששמתי לך'
ורק הסתייגות לגבי הקישור לתוכנה ששמתי לך
25/01/2014 | 11:47
238
בניגוד לתוכנות האחרות שציינתי (לופה/זומה וכד') שיש בהן המון אלמנטים יפים, קיטים ודפי רקע וקישוטים, בתוכנה של לייזר לינק הרקעים והאלמנטים מאד מיושנים ואני בספק אם תמצאי משהו לטעמך! מה שכדאי לעשות זה למצוא קיטים באינטרנט ל-scrapbooking (יש הרבה קיטים חינמיים, ובאטסי אפשר למצוא אותם בעלויות של כמה דולרים בודדים להורדה מיידית), ואז תעשי import לתוכנה כדי שתוכלי להשתמש בזה בדיוק כמו שעושים בפוטושופ...
אם תרצי הדרכה וירטואלית קצרה אני אשמח לעזור!
לצפיה ב-'אני עשיתי לבד'
אני עשיתי לבד
25/01/2014 | 20:33
2
687
אף שברור לי כי מגיע למעצב אלבומים להרויח, ושלהדפיס 3 אלבומים באיכות טובה מאוד עולה לא מעט כסף, באופן אישי קצת היה לי קשה לוותר על 2000 שח על זה...

אז החלטתי לעשות לבד.
בנוסף, החלטתי לעשות אלבום שונה להורים שלו, להורים שלי ולעצמנו, שמעצב בטוח היה גובה על זה תוספת, אם בכלל היה מסכים לזה מה שחיזק את היתרון בלעצב אותם לבדי.
למה רציתי? מבחינת דגשים על אחיניים, דודים, סבים בתמונות וכו'.. דבר נוסף היה שרציתי להכניס את כל הצילומי שולחנות וגם יחסית לא לקצץ לא במקדימים ולא בריקודים- ולכן עשיתי בסופו של דבר 72 עמודים, שזה הרבה יותר ממה שמעצבים עושים..

אני לא אגיד שלא היה לי הרבה התלבטויות במהלך הדרך ושלא היו מספר עיצובים שהתחלתי ואז מחקתי, בסוף בחרתי בלופה אלבום בגודל 30 על 30 עם פתיחה שטוחה, מה שטיפה מעבה את הדפים (כל דף במשקל 176 גרם והם במט לעומת מבריק, של יתר האלבומים ולעומת אני חושבת 170 גרם) ומאפשר למקם דפים באמצע הדף, מה שלגמרי מוסיף למראה הכללי ויכולת המשחק בפיזור התמונות על הדפים.. אגב בהדפסה עבה יותר- האלבום היה מגיע לאיזה 2 קילו... שזה גם שיקול לא ללכת על דפים עבים מדי, מבחינתי ואני אגיד שהעובי הסופי הנ"ל כן יצא מכובד, לדעתי.

לסיכום, יכול להיות שאצל מעצב זה היה יוצא יפה יותר, אבל מבחינתי זה בהחלט יצא אישי יותר, ואני יודעת שאני שלמה ושנתתי את המקסימום.. בדיעבד זו הייתה הרבה עבודה אבל אני מאוד מרוצה מהתוצרים וגם מאוד נהנתי להמשיך ולהתעסק בחתונה.. .

בסופו של דבר באמצעות הנחה שהיתה יצא לי מחיר מעולה, וכל האלבומים יחד עלו סביב ה800 שקל +-.. כך שגם כלכלית זה בהחלט השתלם.

בקיצור לגמרי לא לשלול מראש את האופציה!
לצפיה ב-'ועוד תמונה'
ועוד תמונה
25/01/2014 | 20:34
1
417
לצפיה ב-'נראה יפה מאוד'
נראה יפה מאוד
26/01/2014 | 06:21
111
יכול להתאים לי לחלוטין!
:)
לצפיה ב-'למה את מתכוונת'
למה את מתכוונת
25/01/2014 | 21:56
4
208
"יותר ממה שאת צריכה" - הכובד? הגודל? הנייר? מספר העמודים?

הדפסה במקום איכותי היא לא זולה. החסכון כאן הוא בתשלום על העבודה של המעצב, אבל הוא בא על חשבון השקעת זמן שלך :) אם זה משהו שאת אוהבת להתעסק איתו ביום יום, אז זה מאד כיף, אני מאד נהניתי מהעבודה על האלבום שלנו, וזה נותן לך חופש לעשות כמה שינויים שאת רוצה ולדאוג שהאלבום יהיה בדיוק כמו שאת אוהבת, וזה לא כאב ראש בכלל. אם את לא מתעסקת בזה ואין לך נטייה לכיוון הזה, אז יכול להיות שזה יהיה כאב ראש
כמו ששיר ציינה, אפשר להדפיס במקומות זולים יותר כמו לופה ודומיה, אבל האיכות לדעתי לא מספיק טובה לאלבום חתונה, העמידות של הכריכה פחות טובה, וכיוב'.
לצפיה ב-'אני מתכוונת'
אני מתכוונת
26/01/2014 | 06:05
3
137
שאנחנו רוצים משהו מאוד צנוע, לא משהו גדול, רק מזכרת מהאירוע שתראה מכובדת ויפה.
כבר קיבלת הצעה למשהו "ממש פשוט" שהצלם תאר לי את זה כמו גיליון "לאישה" עם התמונות. שזה ממש לא הכיוון.
אנחנו כן רוצים משהו קלאסי, עם כריכה טיפה עבה, תמונות איכותיות וסידור יפה (שאגב, אני מאוד אוהבת לעצב, אז זאת לא בעיה מבחינתי, רק הזמן שאין לי לכל זה...).

מבחינת הדפסה במקום איכותי, מה ההבדל בין זה לבין הדפסה בלופה\דרך וואלה?
אם התמונה איכותית מספיק וזה מקום שמדפים אלבומים, האם ההבדל כל כך ניכר?
לצפיה ב-'ההבגל בהחלט ניכר'
ההבגל בהחלט ניכר
26/01/2014 | 07:38
2
151
לופה ודומיהם מדפיסים על דפי כרומו (=גליון לאישה). הדפים דקים, מרחב הצבעים אחר מדפי פוטו, זה לא יראה כמו מה שאת תראי במחשב בזמן העיצוב אלא דהוי יותר, במיוחד בחלק האדום של הגלגל. מעבר לזה, הכריכה הרבה פחות עמידה מאשר כריכה שמקבלים בבית דפוס מקצועי, פשוט בגלל שיטות העבודה. הדפסתי בעבר ספרים גם בלופה וגם בפיק-א-בוק, וזה בהחלט נחמד עבור ספר מזכרת מטיול או משהו כזה, אבל לא הייתי מדפיסה שם את אלבום החתונה שלי. יש אנשים שזה מתאים להם, ואם מבינים מראש מה מקבלים בדיוק אז סבבה, אבל ההבדל משמעותי וניכר מאד.

אישית, לי נשמע שפשוט הגודל לא מתאים לכם. את יכולה לבקש הצעות מחיר לאלבומים בגודל שעושים לאלבומי הורים (20X40 כשהאלבום פתוח), או אפילו למשוויצונים (משהו כמו 10X20 כשהאלבום פתוח) אם אתם ממש אוהבים דברים פיציים אבל זה יוזיל בעיקר את עלויות ההדפסה, ולא את עלויות העיצוב. אופציה אחרת היא לנסות לברר האם הצלם פתוח לאפשרות שאת תעצבי אבל את ההדפסה תעשי דרכו במחירים שהוא מקבל מבית הדפוס. כך את חוסכת את עלות העיצוב (אבל משקיעה את הזמן שלך) ומקבלת הדפסה במקום מקצועי במחיר מוזל. יש צלמים שמוכנים לסידור כזה.
לצפיה ב-'מה שאת אומרת זה טוב ויפה '
מה שאת אומרת זה טוב ויפה
26/01/2014 | 12:29
1
110
אבל תכלס? עם כל הכבוד, מסתכלים על האלבום בסמוך לחתונה איזה כמה פעמים, ואז? זה מתאפסן בבויידם לכמה וכמה שנים טובות ...
לצפיה ב-'אני'
אני
27/01/2014 | 08:30
70
מסתכלת על האלבום שלי לא מעט, וכך גם ההורים שלי וההורים שלו. ועברו כבר שנתיים וחצי מהחתונה... ותכלס, גם אם הייתי מאפסנת אותו בבוידעם, לא הייתי רוצה שהוא יתפרק לי בידיים בדרך החוצה משם.
לצפיה ב-'עיצוב אלבומים'
עיצוב אלבומים
26/01/2014 | 09:35
200
היי מלכת הספרים,

הכנת אלבום לבד זו בהחלט אופציה, השאלה היא עד כמה יש לך נגישות לעיצוב גרפי ועד כמה יש לך זמן להשקיע בתהליך. ניתן להכין אלבום בכמה דרגות של מחירים והשקעה, החל מאלבומים אותם ניתן לסדר לבד ולהדפיס באחד האתרים המציעים שירות דומה או להכין אלבום סקרפ מאפס שיידרוש הזמנת חומרים יקרים יחסית לצורך התהליך.

מבחינת עלות החומרים, אלבום בהכנה עצמית עשוי להיות זול יותר מאשר הזמנתו אצל המעצב, אך חשוב מאוד לשקלל גם את משך הזמן שתשקיעי בו. היתרון הוא שאת האלבום תוכלי להכין בדיוק אבל בדיוק כמו שאת אוהבת, להפוך אותו לאישי יותר ואם את גם נהנית מכל התהליך - אז מה טוב.

הדר וטל,
כלות אורבניות
לצפיה ב-'זה קצת ריסקי'
זה קצת ריסקי
29/01/2014 | 13:37
58
היו לי כבר זוגות שהחליטו לעשות את האלבומים לבד וזה לגיטימי ביותר, אפילו שלחו לי תמונות מהאייפון של התוצאה הסופית :) אני גם עשיתי בעצמי את אלבום החתונה של אחי. אז מנסיוני הקטן (מאוד) בתחום עיצוב האלבומים - זה כאב ראש רציני. השאלה היא מה יותר חשוב לך: לחסוך בעלות של מעצב אלבומים ובית דפוס מקצועי ולעשות לבד באחד מהאתרים ואז זה לוקח הרבה יותר זמן והשקעה אבל פחות כסף, או לחילופין לתת למעצב לעשות את הכל, להיות בטוחה במקצוען אבל גם להוציא על זה בהתאם.. לכל אחד מתאים משהו אחר. זה מאוד אינדיבידואלי ויש יתרונות וחסרונות לשתי האופציות שציינתי.
לצפיה ב-'השאלה היא כמה זה חוסך לך וכמה כח יש לך להשקיע'
השאלה היא כמה זה חוסך לך וכמה כח יש לך להשקיע
29/01/2014 | 15:58
42
אם זה חסכון משמעותי (וזה תלוי בצלם) אז לפעמים זה שווה
אני ערכתי המון אלבומים  (גם לעצמי וגם לאחרים) ואני יכולה להגיד שזה כיף אבל זה משהו שאני עושה ואוהבת...
מבחינת האיכות לדעתי זה יוצא בסדר גמור
ואני מבטיחה לך ששנה שנתיים אחרי החתונה, האלבום הענק מהצלם סתם יפריע, ויהיה תקוע באיזו פינה בבית. לכן דווקא עדיף אלבום מעט קטן יותר

אם בכל זאת בא לך אלבום ענק ומושקע מהצלם, את יכולה לחסוך בלהכין בעצמך להורים (אני גם הכנתי לסבתות)
לצפיה ב-'טקסים בארץ ובחו"ל, רבנות ומקווה 23/01|*'
טקסים בארץ ובחו"ל, רבנות ומקווה 23/01|*
23/01/2014 | 22:04
22
36
לצפיה ב-'מכירים רב רפורמי דובר אנגלית ששר טוב?'
מכירים רב רפורמי דובר אנגלית ששר טוב?
23/01/2014 | 18:46
5
63
לצפיה ב-'נסו לבדוק עם מיכאל בוידן'
נסו לבדוק עם מיכאל בוידן
23/01/2014 | 19:04
77
הוא היה הרב שלנו. בריטי במקור ושר יפה. איש מקסים.
לצפיה ב-'גולן בן חורין'
גולן בן חורין
23/01/2014 | 19:30
52
ממליצה בחום רב על הרב :)
לצפיה ב-'תודה! יש לכם קישור לוידאו לשמוע ולהתרשם?'
תודה! יש לכם קישור לוידאו לשמוע ולהתרשם?
23/01/2014 | 21:19
2
16
לצפיה ב-'הסרטון שלי לא ברשת...'
הסרטון שלי לא ברשת...
23/01/2014 | 23:12
41
ובכל אופן רק להבהיר - אצלינו החופה הייתה בעברית, ואני לא יודעת אם הוא מוכן לעשות גם טקסים באנגלית. אני מניחה שבגלל המקור שלו יש סיכוי.
לצפיה ב-'לי גם אין סרטון'
לי גם אין סרטון
24/01/2014 | 13:29
31
אצלנו הוא שילב קטעים באנגלית לפי בקשתנו, אבל הטקס התנהל בעברית
לצפיה ב-'חתונה דרך קמילה בפראג'
חתונה דרך קמילה בפראג
23/01/2014 | 11:47
10
217
מתנצלת על ההודעה החדשה, לא מצאתי שרשור מתאים

אני מחפשת מישהי שהתחתנה דרך קמילה בפראג בשביל לשאול כמה שאלות בפרטי...

בנוסף שאלה כללית - יש שאלון שצריך לשלוח לה ואני צריכה להחליט מראש על שינוי השם משפחה, כלומר מה השם המשפחה המשותף שלנו/שם נוסף/שם משפחה לילדים.
לא חשבתי שאצטרך להחליט את זה עוד לפני החתונה ואני לא יודעת מה לעשות כי אין לי ממש מושג אם אוסיף את השם שלו או שאשאר עם שלי, וזה משהו שחשבתי להחליט אחרי החתונה.
השאלה אם מה שאני מחליטה עכשיו יחייב אותי בהמשך כשאגיע לשנות סטטוס במשרד הפנים? אשמח אם מישהו שעשה את זה יוכל לשפוך מעט אור על כל הנושא...

תודה!
לצפיה ב-'צריך להחליט'
צריך להחליט
23/01/2014 | 12:11
7
155
זה לא בשבילה אלא משהו שהרשויות בפראג  (או צ'כיה בכלל), תעודת הנישואין נשלחת אליך עם השם שעליו הכרזת שאת רוצה.

אז יאללה, לשבת לחשוב.
לצפיה ב-'אוקיי שאלה נוספת'
אוקיי שאלה נוספת
23/01/2014 | 12:59
4
128
ונניח שהכרזתי שאני רוצה להוסיף את השם משפחה שלו לשלי, וזה מה שיהיה כתוב בתעודת נישואין, זה משהו שאני אהיה מחויבת לעשות אח"כ במשרד הפנים?

ואם בעוד כמה שנים ארצה לשנות לגמרי את השם (רק לשלו), זה יהיה אפשרי?
לצפיה ב-'לפי מה שאני יודעת '
לפי מה שאני יודעת
23/01/2014 | 13:12
3
112
שם במשרד הפנים תמיד אפשר שנות (מעל גיל מסויים) ללא קשר לנישואים או לא.

לא נראה לי בעייתי, אבל תנסי לתקשר משרד הפנים ובדוק (כשאני התקשרתי דווקא היה מענה מהיר)
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
23/01/2014 | 15:23
2
80
אנסה לברר במשרד הפנים אבל שואלת גם פה.

לפי החוק בצ'כיה הם מחויבים לרשום אותי בתעודת נישואים כשהשם משפחה של הבעל ראשון ואחריו השם משפחה שלי.
קמילה כתבה שאין בעיה לשנות את הרישום בישראל שיהיה הפוך, כלומר קודם השם משפחה שלי ואחריו נוסף השם משפחה של הבעל.

יש מישהי שהתחתנה בפראג שיכולה לספר אם זה באמת ככה ולא תהיה לי בעיה בארץ?
לצפיה ב-'רגע, '
רגע,
23/01/2014 | 15:43
1
76
אי אפשר פשוט להשאיר את השם שלך?
לצפיה ב-'נראה לי שאפשר'
נראה לי שאפשר
23/01/2014 | 16:16
73
אני פשוט לא כ"כ מבינה אם מה שיהיה כתוב על התעודת נישואין מחייב אח"כ בארץ או לא...
לצפיה ב-'אני לא מתחתנת דרך קמילה אלא דרך סוכנות נסיעות'
אני לא מתחתנת דרך קמילה אלא דרך סוכנות נסיעות
24/01/2014 | 21:28
1
86
והם לא ביקשו ממני להכריז על שום שם.
יש לך מושג למה, והאם זה יבוא לי בהפתעה?
לצפיה ב-'גם אני נתחתנתי דרך סוכנות'
גם אני נתחתנתי דרך סוכנות
24/01/2014 | 23:38
74
אם אני זוכת נכון אז בטפסים שממלאים בעירייה יום לפני הטקס עצמו.
לצפיה ב-'תשובות - שם משפחה וסטטוס במשרד הפנים'
תשובות - שם משפחה וסטטוס במשרד הפנים
23/01/2014 | 17:32
1
173
היי, התחתנו בפראג עם קמילה ביוני האחרון, את מאוד מוזמנת לפנות בפרטי לכל שאלה.
לעניין שם המשפחה - גם אני בזמנו עוד לא הייתי מוכנה להתחייב. קמילה אמרה שאני יכולה לכתוב מה שאני רוצה, ולשנות או לא לשנות את השם שלי בארץ.
ואכן כך היה. בטפסים ששלחנו לה לדעתי כתבנו שנינו שאנחנו רוצים להוסיף כל אחד את שם המשפחה של השני לשם המקורי שלו.
לפני שהלכנו להירשם במשרד הפנים החלטנו שאנחנו רוצים להישאר כל אחד עם השם שלו, לא להחליף ולא להוסיף, וזה מה שעשינו. ממש לא היו עם זה בעיות. רק החליפו לנו את הספחים וזהו.
לצפיה ב-'ממש תודה על התשובה'
ממש תודה על התשובה
23/01/2014 | 18:04
90
שלחתי לך מסר
לצפיה ב-'דרוש רב '
דרוש רב
27/01/2014 | 11:21
3
154
שלום לכולם

אני מחפשת רב שיסכים לחתן ביום שישי ביוני בשעה הכי מאוחרת שאפשר (אורתודוכסי)

בינתייים מצאתי רב שיכול להתחיל את החופה אחר הצהריים אבל זה לא מספיק מאוחר ..  השבת נכנסת בערך בשעה 19:00 והחתונה בתל אביב

האם מישהו מכיר?

תודה מראש
לצפיה ב-'אולי'
אולי
27/01/2014 | 12:38
92
אני זוכרת שההורים שלי היו בחתונה לפני שנה בערך ביום שישי ואני זוכרת שדיברנו על זה שזה בשעה ממש מאוחרת אבל אני לא יודעת להגיד מתי בדיוק יכול להיות שזה היה גם אחרהצ.. בכל מקרה שווה לבדוק אם את רוצה את הפרטים של הרב תשלחי לי מסר ואני אתן לך
לצפיה ב-'שימי לב לנקודה חשובה'
שימי לב לנקודה חשובה
28/01/2014 | 10:41
1
50
אם האולם כשר החופה חייבת להתקיים עד שעה לפני כניסת שבת, ואם האולם לא כשר, הרבנים האורתודוכסים לא יסכימו לחתן בו..
לצפיה ב-'נקודה חשובה.'
נקודה חשובה.
28/01/2014 | 19:55
34
הרבנות מציינת את השעה בה יש לקיים לכל המאוחר את החופה. אנחנו מתחתנים בשישי אמנם בחורף, אבל הרבנות הבהירה שהחופה עד 12. בקיץ הבנתי שזה 13 ולכן אם חשוב לך שזה יהיה דרך הרבנות כדאי לבדוק קודם.
מזל טוב :)
לצפיה ב-'תעודת גירושין'
תעודת גירושין
27/01/2014 | 09:37
214
לפני כחודש התגרשתי ועדיין לא קיבלתי תעודת גירושין אינני מצליחה ליצור קשר עם הרבנות
לצפיה ב-'ביגוד, הנעלה, תכשיטים ואביזרים 23/01'
ביגוד, הנעלה, תכשיטים ואביזרים 23/01
23/01/2014 | 22:00
42
362
המשך>>
לצפיה ב-'מוזמנים, הזמנות, הגעה והושבה 23/01|*'
מוזמנים, הזמנות, הגעה והושבה 23/01|*
23/01/2014 | 21:49
42
79
המשך>>
לצפיה ב-'איפור, שיער וטיפוח 23/01'
איפור, שיער וטיפוח 23/01
23/01/2014 | 21:43
1
19
לצפיה ב-'מישהי עשתה שיער ואיפור אצל ארז אלון בתל אביב?'
מישהי עשתה שיער ואיפור אצל ארז אלון בתל אביב?
23/01/2014 | 16:35
86
אשמח לקבל חוות דעת
לצפיה ב-'סידורים אחרונים וירח דבש 23/01'
סידורים אחרונים וירח דבש 23/01
23/01/2014 | 21:47
11
31
לצפיה ב-'ירח דבש'
ירח דבש
23/01/2014 | 14:25
3
184
שלום
אנחנו מתכננים לצאת לירח דבש בתאילנד  עוד חודשיים יש למשהו המלצות למסלול טיול
ואיפה הכי  כדאי  לקנות את כרטיסי  טיסה ?
תודה
לצפיה ב-'בדיוק חזרנו מתאילנד '
בדיוק חזרנו מתאילנד
23/01/2014 | 14:49
159
השאלה העיקרית היא לכמה זמן אתם מתכננים לטוס...

אנחנו טסנו ל16 יום (היינו בתאילנד בעבר) והתמקדנו רק בצד הדרומי - באיים. אשמח להמליץ על מסלול, בתי מלון, איים וכו', אם רלוונטי.

לגבי כרטיסי טיסה - אנחנו טסנו עם אוזבקיסטן אייר. היה מצוין, זול בהרבה מאל על ועם קונקשן קצר ולא משמעותי.

מזל טוב
לצפיה ב-'ירח דבש בתאילנד'
ירח דבש בתאילנד
23/01/2014 | 21:51
109
היי
חזרנו עכשיו  מחודש בתאילנד
טסנו עם אוזבקיסטן  אייר  אחלה טיסה
מצאנו את הטיסה הזאת דרך קבוצתה בפיסבוק "טיסות לתאילנד "

מזל טוב
תהנו
לצפיה ב-'שלחתי לכם מסר '
שלחתי לכם מסר
24/01/2014 | 12:01
29
לצפיה ב-'מיני ירח דבש ברומא...'
מיני ירח דבש ברומא...
23/01/2014 | 23:54
3
172
אז כמה ימים אחרי החתונה נטוס לרומא...

הירח דבש יהיה ביער השחור וקצת קר עכשיו בשביל זה...

המלצות לרומא?
לצפיה ב-'בוודאי! '
בוודאי!
24/01/2014 | 10:41
2
100
שלח לי במסר את המייל שלך ואני אשלח לך קובץ על רומא, שרץ בין החברים שלנו.
במקור זה המלצות ממישהו שגר שם וכל פעם משפצים אותו ומוסיפים המלצות.
אנחנו היינו לפני קצת פחות משנה ברומא, הפתעתי את הבחור ליום הולדת 30 (חזר הביתה למזוודות מוכנות בסלון וישר לשדה התעופה) והיה לא פחות ממושלם!

ובהזדמנות זו-
בפעם הקודמת שכתבתי על המייל כמה בנות כתבו לי בשרשור שהן גם רוצות את המייל,
לחלק שלחתי, אבל לצערי לא יצא לי להיכנס לפורום בהמשך בגלל ימים מטורפים, אז אם יש מישהי שעדיין רוצה ולא שלחתי לה - מוזמנת לשלוח מסר עם המייל שלה ואשלח.
לצפיה ב-'גם אני אשמח. שולחת לך מסר.'
גם אני אשמח. שולחת לך מסר.
24/01/2014 | 11:05
22
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
26/01/2014 | 23:11
11
לצפיה ב-'מתן טיפ לאולם ולאחרים ?'
מתן טיפ לאולם ולאחרים ?
24/01/2014 | 00:32
2
150
הי,

רציתי לשאול מה עשיתם\מתכוונים לעשות בנושא טיפים בעיקר לאולם?

האירוע שלי 250-300 איש, מלצר לכל 2 שולחנות מה שאומר בערך 14 מלצרים, ונדמה לי שיהיו 2 ברמנים.

ברמת החוזה אני לא מחוייב לתת טיפ.

כמה מקובל לתת ? או כמה אתם מתכוונים לתת ? ולמי? לרב מלצרים? לטבח? לברמנים?

בתודה מראש :)
לצפיה ב-'היי'
היי
24/01/2014 | 12:00
113
אנחנו שילמנו לבר 1000 ש"ח כי הבאנו בקבוקים מבחוץ (3 ברמנים שכל אחד קיבל 300+100 ש"ח שגבו מאיתנו על כוסות שוטים כל הערב) ולכן לא הוספנו להם טיפ בנוסף.

נתנו לרב המלצרים מעטפה עם 1000 ש"ח והוא חילק את זה בין המלצרים.

אני רק רוצה להגיד משהו חשוב- צלצלנו לבעלים של האולם יום לפני האירוע ושאלנו כמה נהוג להשאיר והוא אמר "את בכלל לא חייבת להשאיר, הם מקבלים משכורת, אבל כל אחד שם לפי מה שידו משגת. יש 500, יש 1000, יש יותר. מה שמתאים לך".
לצפיה ב-'אנחנו נותנים למלצרים, לברמן, למנקי שירותים...'
אנחנו נותנים למלצרים, לברמן, למנקי שירותים...
26/01/2014 | 23:13
50
לשומר בחניון והמנהל אירוע...

כיף שיש חתונה קטנה :)

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום רב לחתונה
פורום רב לחתונה
חופה באהבה
חופה באהבה
סיוון זמיר מנהל הפורום
מתכננים חופשה ביוון?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה