לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום חתונות

מזל טויב וסימן טויב ! בפורום זה תמצאו מידע על חתונות, ספקים, שירותים, המלצות , דיס-המלצות ושאר ירקות! והכל ממתחתנים למתחתנים בלבד! 
הכללים בפורום לא מעוניינים בטרוליזם,עבריינות מקלדת והודעות פרסום  למיניהן
נא לשמור על תרבות דיון נאותה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חתונות

מזל טויב וסימן טויב ! בפורום זה תמצאו מידע על חתונות, ספקים, שירותים, המלצות , דיס-המלצות ושאר ירקות! והכל ממתחתנים למתחתנים בלבד! 
הכללים בפורום לא מעוניינים בטרוליזם,עבריינות מקלדת והודעות פרסום  למיניהן
נא לשמור על תרבות דיון נאותה! 

לצפיה ב-'DIY, עיצוב ופרחים 09/01'
DIY, עיצוב ופרחים 09/01
09/01/2014 | 21:53
20
74
לצפיה ב-'זר כלה'
זר כלה
09/01/2014 | 09:51
4
292
צריכה המלצות לאתרים/חנויות שניתן להזמין בהם זר כלה לא מפרחים אמיתיים (בא לי שהזר יישאר כמזכרת).
למישהי יצא להזמין? להיתקל בזר כזה?
לצפיה ב-'האתר החביב עליי.. '
האתר החביב עליי..
09/01/2014 | 11:29
198
לצפיה ב-'אני אני!'
אני אני!
09/01/2014 | 12:20
150
הזמנתי את החמוד הזה, מכאן: http://www.lightinthebox.com/he/lovely-round-hand-...
ואני ממש מרוצה. האמת שלא ממש עשיתי השוואת מחירים עם אתרים אחרים, פשוט ממש אהבתי אותו והייתי קצת בלחץ של זמן.
לצפיה ב-'מירב פלג האחת והיחידה -זר תכשיט'
מירב פלג האחת והיחידה -זר תכשיט
12/01/2014 | 23:35
74
לצפיה ב-'זר לשיער '
זר לשיער
09/01/2014 | 10:58
3
296
אני רוצה זר לשיער.
מה עדיף? סינטטי\אמיתי?
אם פרחים אמיתיים, כמה זמן זה מחזיק?
מאיפה קונים כאלה? :)
אול בכלל עדיף להכין לבד?
לצפיה ב-'אם פרחים אמיתיים'
אם פרחים אמיתיים
09/01/2014 | 11:30
221
אז רק פרחי שעווה, כל השאר ייראו נבולים תוך כמה שעות..

וסינטטי אפשר להכין לבד מבד או סטאן או לקנות בדרום ת"א בחנויות ברח' החשמל
לצפיה ב-'פרחים אמיתיים!!'
פרחים אמיתיים!!
11/01/2014 | 15:10
135
אני השתמשתי בשני ענפים של גיבסניות כקישוט לשיער וויתרתי על מסרקיה. (גיבסניות זה הפרחים הלבנים הקטנים שיש בזרים גדולים)

קודם כל אני ממליצה על חנות הפרחים שבה הזמנתי את הזר שלי- פרחי קוליברי ברמת גן. לודה היא מקסימה ומקצועית!

שאלות שצריך לחשוב עליהן:
איזה פרח יחזיק מעמד הרבה זמן (לדעתי גיבסניות הכי יעשו את העבודה, אבל כדאי לשאול איש מקצוע).
איזה סוג של זר את רוצה- שלם, חצי, בסגנון מסרקייה, או אולי כמו קשת לשיער.
האם השיער יהיה פזור או אסוף?

כמוווובן ממליצה לחפש רעיונות ותמונות בפינטרסט!!

שוב אם את מתגוררת באיזור רמת גן שווה להיכנס לחנות שהזכרתי- היא תכין לך בדיוק מה שתרצי ותגיד לך איזה פרחים מתאימים ואם תראי לה תמונות מה טוב.

לצפיה ב-'לי היה כתר מגיבסניות'
לי היה כתר מגיבסניות
13/01/2014 | 23:51
257
והוא החזיק מצוין.
עשיתי לבד, אם זה מעניין אותך, אני אשמח להסביר איך.
מוזמנת לראות תמונות בקרדיטים שבחתימה.
לצפיה ב-'שאלה לגבי מתנות לאורחים - צריכה את עזתכן'
שאלה לגבי מתנות לאורחים - צריכה את עזתכן
09/01/2014 | 15:16
2
265
אני שואלת לגבי בריתה.
קניתי כמו מזוודות קטנות שבהן אניח סוכריות טופי ושוקולד.
שאלה לוגיסטית לחלוטין: איך להביא אותן לאולם?
אני חוששת שהמזוודות תתהפכנה ואז כל התכולה תעוף וחצי מהאירוע רק נשקיע בלהחזיר למקום.
קופסא? ארגז? קרטון? מגש גדול?

תודה רבה מראש וסוף שבוע נעים
לצפיה ב-'קרטון כמו שאורזים איתו את הבית כשעוברים דירה'
קרטון כמו שאורזים איתו את הבית כשעוברים דירה
10/01/2014 | 22:17
1
153
אני סידרתי את כל האריזות מתנה אחת על השנייה, וזה נכנס בתוך 3 קרטונים כאלה, שהבאנו אותם לאולם יום לפני...
חשוב לסדר טוב ובצפיפות רבה כדי שלא יתהפכו בתוך הארגז. אם הכל יושב טוב אני לא רואה שום בעיה, אבל חשוב לבדוק שהאריזות מתנה עצמן עם הטופי נסגרות טוב, כי יש אריזות שמלכתחילה לא נסגרות כ"כ טוב ובקלות רבה מדי יכולות להיפתח, ואז מומלץ לקשור עם סרט או עם מדבקה...
לצפיה ב-'זה בהנחה שהאריזות אכן נסגרות'
זה בהנחה שהאריזות אכן נסגרות
10/01/2014 | 22:20
105
ושלא מדובר במשהו פתוח. אם האריזה כן פתוחה, הייתי ממליצה להכניס כל אריזה לתוך שקית צלופן שקופה או לפחות לסגור את החלק העליון עם צלופן...
לצפיה ב-'מתנות לאורחים'
מתנות לאורחים
12/01/2014 | 17:29
4
210
מתלבטת בנושא כבר כמה זמן ואולי תוכלו לעזור לי בסוגייה..
כיוון שאנחנו מתחתנים ביום תחילת האביב וכל החתונה תהיה בסימן פריחה וכו', אז החלטנו על מתנות לאורחים שיהיו מעטפות חומות קטנות עם זרעים של פרחי העונה (בצבעי החתונה צהוב-לבן).
על המעטפות אני אדביק מדבקה שאעצב עם כמה מילים מאיתנו, ובפנים כנראה יהיה איזה דף הוראות...
דוגמא למעטפות

עלה לי הרעיון לתת את המתנה בשלב ההגעה יחד עם כרטיסי ההושבה (וכך גם יצא בוודאות שכל משפחה/זוג יקבל אחת ולא יהיו חוסרים וכד'). הבעיה שקשה לי לחשוב על דרך נחמדה לשלב את המעטפות האלו יחד עם כרטיסי ההושבה....
אציין שקניתי הרבה כרטיסי הושבה חומים (kraft) לא כפולים, ותכננתי להם אמנם משהו אחר עבור כרטיסי ההושבה, אבל אולי יהיה אפשר לשלב אותם איכשהו.

אשמח לשמוע רעיונות!

(:
לצפיה ב-'המעטפות מקסימות כל שיש לך יופי של בסיס :)'
המעטפות מקסימות כל שיש לך יופי של בסיס :)
12/01/2014 | 18:33
3
147
הייתי מכינה תוויות יפות, מאורכות קצת, לא זוויתיות אלא בעלות פינות מעוגלות או מסולסלות טיפה.
גודל התוויות צריך להיות ךא יותר מ 60% מגודל המעטפה, כדי לשמור עליה כבאקגראונד ולא להסתיר אותה.
אפשר לגזור את התוויות מקארדסטוק  או לחתוך ולעגל פינות עם פאנץ' מתאים, או לרכוש אותן מוכנות.
הן לא חייבות להיות זהות מבחינת העיצוב אבל כן באותו עולם צבעים פחות או יותר.
את התוויות אפשר להצמיד באטב עץ קטנטן שיודבק למעטפה, לא במרכז אלא טיפה שמאלה ממנו.
אפשר גם לקשור אותן למעטפה או להדביק רק בחלק העליון (כדי שלא תהינה צמודות "דבוקות" למעטפות) ולהדביק סרט קשור יפה כפפיון למעלה.
אפשר "לשבור" את המבנה המרובע עם קישוט קטן בפינת התווית כמו פרח מלאכותי שבולט.
מקסים לדעתי לתלות אותן. אל תריס ישן, סרט או חבל... אם אין ברירה אז לעשות פריסה על שולחן.
כאן תמצאי השראה לעניין של הושבה, והנה גם לוח פינטרסט יעודי שנעצתי בנושא.
בהצלחה :)
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'תודה על הרעיונות!'
תודה על הרעיונות!
12/01/2014 | 19:14
2
81
אגב נראה לי שבדיוק עזרת לי בפייסבוק עם טיפ על איפה יש עציצים קטנים ממוחזרים (;
היתה לי התלבטות אם אולי לצרף למעטפות הזרעים עציץ קטן ואדמה - מין קיט DIY שכזה, אבל כרגע נראה לי שאתמקד במעטפות בלבד...

בכל אופן נתת לי כמה רעיונות לחשוב עליהם!
האם ידוע לך על חותכנים בצורות שאיתם אוכל ליצור תוויות כאלו?..

שוב תודה (:
לצפיה ב-'אה זו את, נעים מאוד :) '
אה זו את, נעים מאוד :)
12/01/2014 | 20:59
1
55
מבחינת פאנצ'ים-
אפשר לקנות פאנץ' מעגל פינות באחת מחנויות הסקראפ (נתנאלה.קום מסטיקים וכולי). ואז לחתוך בסכין חיתוך מלבנים בגודל הרצוי ולעגל להם את הפינות. יש כאלה שיש להם 2 צדדים - אחד של 1/2 אינץ' ואחד של 1/4 אינץ'. מאוד שימושי ונוח.
יש גם פאנצ'ים של תוויות ממש. שוב, לרכישה בחנויות הסקראפ בארץ או, אם יש לך די זמן, להזמין מחו"ל...
לצפיה ב-'מעולה, תודה רבה!'
מעולה, תודה רבה!
12/01/2014 | 21:56
19
לצפיה ב-'שפמים וכו' - איפה אפשר לקנות?'
שפמים וכו' - איפה אפשר לקנות?
12/01/2014 | 18:51
2
183
חזרתי לשאול שאלה
לחתונה שלנו הכנו שפמים, שפתיים, כובעים וכו' על מקלות. האחיינית () שלי נדלקה על הרעיון ורוצה כאלה גם לבת מצווה. הפעם לא נוכל להכין, אז מישהי יודעת איפה אפשר לקנות או מאיפה אפשר להזמין?

תודה!|4u|
לצפיה ב-'אני קניתי באיביי'
אני קניתי באיביי
12/01/2014 | 19:32
1
145
ויצא על הפנים, אז בסוף הכנתי.
אני לא יודעת מה הסיבה בגללה לא תוכלו להכין, אבל אני כן מציעה לנסות איכשהוא להוציא את זה לפועל.
השפמים (שם קיצור המתייחס גם לאביזרים אחרים) שקניתי מאוד נפוצים באיביי ויש אותם במחירים שונים ואצל מוכרים שונים. הבעיה, שהם עשויים מחומר שמאוד קשה להדבקה. כל דבק שניסיתי לשים עליהם לא הצליח להחזיק את המקל. סתם זרקתי כסף. לא הרבה, אבל בכ"ז חבל.
אני הכנתי בעזרת ההדרכה מהאתר אניקה, וזה היה קלי קלות גם לידיים שמאליות כמוני.
לצפיה ב-'כי אנחנו לא בארץ):'
כי אנחנו לא בארץ):
12/01/2014 | 20:31
127
אנחנו יכולים להכין ולשלוח להם, אבל בדקתי וזה יוצא ממש יקר.

תאכלס גם הם יכולים להכין לבד, אבל אני זוכרת שאחרי שהכנו מצאנו שאפשר להזמין כאלה ערכות בארץ די בזול ולחסוך את העבודה. הבעיה היא שאני כבר לא זוכרת איפה ראיתי את זה..
לצפיה ב-'סיכום שבועי- 9.1.14'
סיכום שבועי- 9.1.14
09/01/2014 | 15:14
32
148
סעיף הסכמ"ש המתחלף (כל שבוע סעיף אחר)- אני הכי גאה בעצמי שהצלחתי _______ השבוע
משהו טוב שקרה לי השבוע:
משהו מאכזב שקרה לי השבוע:
משהו שהתחדשתי בו השבוע:
משהו מצחיק / הזוי שקרה לי השבוע:
בילוי השבוע:
ספר/סרט/סדרת השבוע:
מאכל השבוע:
תכניות לסוף השבוע:
האם עמדתי במטרות של תחילת השבוע?
משהו טוב שעשינו בשביל עצמנו השבוע:
מטרות לשבוע הבא:

מוזמנים להוסיף תמונה, שיר או קישור מעניין!
לצפיה ב-'סכמ"ש!'
סכמ"ש!
09/01/2014 | 15:50
528
משהו טוב שקרה לי השבוע: הבוס שלי קרא לי למשרד שלו והודיע לי שהוא הולך לנסות להעלות לי את השכר, בלי שביקשתי בכלל!
משהו מאכזב שקרה לי השבוע: החליפה של הבנזוג התעכבה במשלוח לארץ וזה גרם למיני התמוטטות עצבים מצידי, זו חבילה שמסתובבת כבר בכל העולם חודש וחצי.
משהו שהתחדשתי בו השבוע: הנעליים שהזמנתי הגיעו בדואר! וגם החליפה של הבנזוג הגיעה בשעה טובה והיא נראית מדהים עליו (לאחר כמה תיקונים קלים).
משהו מצחיק / הזוי שקרה לי השבוע: מממ לא יכולה לחשוב על משהו ..
בילוי השבוע: בשישי הלכנו לאכול בהדסון, פעם שנייה שלנו שם, וואו, האוכל פשוט מעולה, לא זול אבל ממש טוב.
ספר/סרט/סדרת השבוע: כל הסדרות חוזרת לאט לאט אבל הכי כיף ש the good wife חזרה וכמובן שרלוק.
מאכל השבוע: הכנתי עוגת גבינה עם תחתית אוריאוס עם תותים מלמעלה, יצא ט-ו-ב
תכניות לסוף השבוע: כרגע לנוח הרבה.
האם עמדתי במטרות של תחילת השבוע? כן בערך.
משהו טוב שעשינו בשביל עצמנו השבוע: שום דבר מיוחד..
מטרות לשבוע הבא: להפגש עם המעצבת, ועם הדיג'יי לתיאום מוזיקלי אחרון לפני האירוע, כל הרשימות בידי, זה החלק הכייפי :)

מצרפת תמונה של העוגה שהכנתי

וקאבר יפייפה לשיר wicked game http://www.youtube.com/watch?v=xsaJhfiFk44
לצפיה ב-'מסכמ"שת מהעבודה בזמן שממתינה'
מסכמ"שת מהעבודה בזמן שממתינה
09/01/2014 | 17:11
225
שהזחל הזה יסיים את המבחנים שלי ויתן לי כבר ללכת הביתה!!

סעיף הסכמ"ש המתחלף (כל שבוע סעיף אחר)- אני הכי גאה בעצמי שהצלחתי _לרוץ 13 ק"מ+לאצת לריצה ב-23:00 אחרי שדחיתי ודחיתי וכבר שקלתי לוותר_ השבוע

משהו טוב שקרה לי השבוע: ראו בילוי השבוע.

משהו מאכזב שקרה לי השבוע: החברים מהעבודה ממש אכזבו אותי היום. כולם התנצלו אלף פעם, אבל ההרגשה המגעילה נשארה.

משהו שהתחדשתי בו השבוע: כלום.

משהו מצחיק / הזוי שקרה לי השבוע: אתמול באו לתקן לנו את האור בסלון (מעליליות הסכמ"ש הקודם: הלך הדימר וישבנו שבוע בחושך). כמה שעות אחרי שהטכנאי הלך א' רצה להרתיח מים, וגילה שהקומקום לא עובד. מסתבר שכדי שהקומקום יעבוד, צריך לכבות את האור בסלון... אה, גם ראיתי סוג של סלב'ס... שני מתמודדים מ the voice

בילוי השבוע: היה שבוע עמוס בבילויים אבל השיא היה אתמול: הייתה לי הדרכה בסניף שלנו במרכז, שהתחילה אחה"צ. אז נסעתי לת"א מהבוקר ליום כייף עם אמא שלי. אחרי ההדרכה (שגם כן הייתה מאוד נחמדה) נפגשתי עם חברות שגרות בת"א. אמנם התפוצץ לי הראש, הייתי עייפה וישבנו במקום פלצני וכל הנ"ל הוציאו לי את החשק להזמין משהו, אבל נהניתי מהחברה.

ספר/סרט/סדרת השבוע: מרתון הבורר. פשוט חולה על הסדרה הזאת!

מאכל השבוע: פסטה ברוטב 4 גביונת עם בטטה. ישבתי עם חברים בפסטה בסטה, וכולנו הזמנו בדיוק את אותה המנה.

תכניות לסוף השבוע: סופ"ש משפחתי אצל ההורים.

האם עמדתי במטרות של תחילת השבוע? לאאאא וזה רע מאוד!! לא גיביתי את החומרים שעל המחשב ועכשיו הוא כבר נכבה מדי פעם ולא תמיד מסכים להדלק מחדש...

משהו טוב שעשינו בשביל עצמנו השבוע: ראינו כל הסופ"ש מרתון של הבורר, מכורבלים על הספה

מטרות לשבוע הבא: להציל משהו מהמחשב שלי-והפעם באמת! ולרוץ 15 ק"מ. נשארו עוד 2 ריצות ארוכות עד שאני מסיימת את תכנית האימונים!!
לצפיה ב-'מסכמש"ת'
מסכמש"ת
09/01/2014 | 20:39
3
203
סעיף הסכמ"ש המתחלף אני הכי גאה בעצמי שהצלחתי לשרוד את השבוע הכי נוראי שהיה לי מזה הרבה מאוד זמן
משהו טוב שקרה לי השבוע: אני לא אוהבת להיות פסימית- אבל שהוא נגמר
משהו מאכזב שקרה לי השבוע: אחד השבועות הקשים שהיו לי אי פעם. קיבלתי תפקיד חדש בעבודה- הכל היה מהרגע להרגע וכרגע אני מחזיקה גם את התפקיד הישן וגם את החדש ואני די בקריסה טוטאלית, לא מצליחה להשתלט על כל המשימות ויש לי כ"כ הרבה דברים חדשים ללמוד ואין לי זמן לעצמי אפילו דקה לנשום. לחץ מטורף, כל יום חזרתי הביתה בוכה מתיסכול ודיכאון עמוק, אחרי יותר מדי שעות עבודה שכלום לא התקדם בהן. הולך להיות לי מאוד קשה בזמן הקרוב ואני צריכה להיות ממש חזקה נפשית.
משהו שהתחדשתי בו השבוע: תותים! קניתי קופסת תותים, איזה כיף!
משהו מצחיק / הזוי שקרה לי השבוע: הלכתי היום לחצי חינם בהוד השרון והתלהבתי מציורי הקיר היפים של הבן דוד המוכשר של ב'.
בילוי השבוע: מפגש ספונטני עם חברה לקפה וגם סיור ביפו העתיקה וארוחה במסעדה עם כל מיני מנהלים בכירים בעבודה.
ספר/סרט/סדרת השבוע: אקס פקטור שאני לא מאמינה שהולכת להיגמר אוטוטו.
מאכל השבוע: ב' הפתיע והכין תפוחי אדמה אפויים בתנור אתמול, שהיו ממש טעימים.
תכניות לסוף השבוע: לנסוע לחברה בדרום, לבקר את סבתא וקצת לנוח מהשבוע המתיש.
האם עמדתי במטרות של תחילת השבוע? בערך
משהו טוב שעשינו בשביל עצמנו השבוע: כלום
מטרות לשבוע הבא: להתאפס על עצמי
לצפיה ב-'תותים!'
תותים!
09/01/2014 | 21:59
100

כמה שאני אוהבת
לצפיה ב-'חמודית!! '
חמודית!!
09/01/2014 | 22:30
1
121
תחזיקי מעמד ,
קידום = דבר טוב! וגם אם קשה בהתחלה, אני בטוחה שתתאפסי על עצמך ותהיי תותחית ותחזרי לאיתנך.

והיי, היה לך זמן להזכיר לנו לסכמ"ש, הראש שלך כנראה עדיין במקום הנכון!

תנוחי הרבה בסופ"ש, תצברי כוחות ואנרגיות, ותזכרי לעשות כל יום משהו אפילו קטנטן שעושה לך טוב
לצפיה ב-'היתה לי תזכורת ביומן :)'
היתה לי תזכורת ביומן :)
11/01/2014 | 23:03
42
זה תמיד עובד :) תודה מותק! נקווה שיהיה בסדר
לצפיה ב-'סכמ"ש סכמ"ש'
סכמ"ש סכמ"ש
09/01/2014 | 21:58
148

אני הכי גאה בעצמי שהצלחתי לתפקד השבוע. - 3 ימים רטובים של התמוטטות עצבים ותשישות כללית כולל מחלה שתפסה אותי (כן, החתונה מתקרבת).

משהו טוב שקרה לי השבוע: הבנזוג. טפו טפו. מה שהוא סבל השבוע. והוא היה כל כך סבלני אלי. מתוק. טפו טפו.

משהו מאכזב שקרה לי השבוע: התפרקתי לרסיסים...

משהו שהתחדשתי בו השבוע: גרביים נקיים.

משהו מצחיק / הזוי שקרה לי השבוע: אז ככה, אנחנו יושבים אצל התקליטן לסדר את רשימת השירים, עליה וירידה וכל הארגונים וכו... אני כולי חיה בתוך הטישו ומתעטשת ובוכה ונוזלת ומנגבת... פתאום בורח לי עיטוש חזק ואני לא מספיקה לתפוס טישו אז אני מגנה על הפנים עם המחברת חתונה (טוב נו, לא מחברת, סתם פנקס מצ'וקמק..). אחרי כמה רגעים אני קולטת כתם אדום על המחברת שלא היה שם קודם. קיצ. התחלתי לדמם מהאף... לקח כמה דקות עד שנרגע. הזוי...

בילוי השבוע: מחטף סושי ב- MOON. גנבנו שעה...

ספר/סרט/סדרת השבוע: רויאל שף.

מאכל השבוע: סושי של MOON.

תכניות לסוף השבוע: מחר לימודים וקניית קשקושים לרחבה. שבת לימודים.

באופן מפתיע כן. למרות ההתפרקות התיאטרלית.
חילקנו הזמנות (יש עוד לחלק). היינו בהדרכת כלות. קבעתי תור למקווה. היינו אצל התקליטן. הייתי אצל הקוסמטיקאית.
סגרתי 3 עבודות להגשה מה שמצטבר ל-4 מתוך 10 ! (מרגישה תותחית ברמות על- למי שזוכרת את פוסט הקיטורים שלי...).
נשארו 6 - מתוכן 3 הן על אחריותה של השותפה שלי לעבודות (היי, אני סגרתי עכשיו 3 לבדי ועשיתי את חלקי ברביעית...).
אז בעצם יש רק עוד 3. נתניע עוד אחת ביום שבת.
אז אני עוצרת לרגע ואומרת, בעצם המצב לא כ"כ גרוע.

משהו טוב שעשינו בשביל עצמנו השבוע: מחטף סושי ב- MOON. גנבנו שעה. אחרי שאספנו את החליפה מגוסטו, שעה וחצי לפני הדרכת הכלות. החלטנו ללכת ל- MOON בלי לחשוב על אף דבר וזרקנו את האחריות לצד. היה שווה. ובסוף כן הספקנו הכל ואפילו בזמן...

מטרות לשבוע הבא:
פגישה עם מעצבת האולם.
לסיים לחלק ולשלוח הזמנות.
להתחיל לאסוף אישורי הגעה.
ללמוד לבחינות ללמוד לבחינות ללמוד לבחינות...
(וגם ללמוד לבחינות...)

שיר מעניין-מי זוכרת? שירו הללויה!
http://www.youtube.com/watch?v=L03JVPaZpyc
לצפיה ב-'סופ"ש נעים לכולם'
סופ"ש נעים לכולם
10/01/2014 | 09:46
5
484
משהו טוב שקרה לי השבוע: העבודה הזמנית שאני נמצאת בה כבר 3 חודשים הופכת כנראה לקבוע ואולי אפילו יהיה תפקיד שיתאים לכישורים שלי.
חוץ מזה הקופסאות שהזמנתי לקראת החתונה הגיעו. יש לי פטיש קטן לקופסאות מכל הסוגים

משהו מאכזב שקרה לי השבוע: מעצבן ליתר דיוק... השכנה שלי מלמטה מציקה גן לנו וגם לבעל בית על איזה נזילה. לא אינסטלטורית אבל לא נראה לי שזה משהו שקשור אלינו

משהו שהתחדשתי בו השבוע: דוש חדש למקלחת... מכל הקניות שעשיתי השבוע (והיו הרבה) הכי אני שמחה על הדוש החדש... איזה שדרוג.

משהו מצחיק / הזוי שקרה לי השבוע: החלומות שלי. כל השבוע אני חולמת חלומות מוזרים ממש ואלימים.

בילוי השבוע: הלכנו לירושלים לחפש טבעות וזה תמיד נחמד לחזור לעיר אהובה

ספר/סרט/סדרת השבוע: הרבה סדרות חזרו השבוע בארה"ב... עוד מעט הולכת לראות

מאכל השבוע: טוסט מוקרם בנאפיס שהיה טוב אבל אני מתחילה לחשוב שבאמת אני וחלב לא חברים כ"כ טובים. כל האלרגיות שלי התפרצו בבת אחת יום למחרת.

תכניות לסוף השבוע: הופעה של ביטלס. MAGICAL MYSTERY TOUR מארחים את מוקי, ירמי קפלן, פיטר רוט וחמי רודנר במחווה ללהקת הביטלס

האם עמדתי במטרות של תחילת השבוע? שוב לא. אני דוחה כל מיני מטלות קטנות כמו מני פדי, צביעת שיער ולקבוע תור לגבות לקראת החתונה.

משהו טוב שעשינו בשביל עצמנו השבוע: קניות

מטרות לשבוע הבא: לעשות את אותם דברים שאני דוחה ולא בא לי להתעסק איתם

השיר שלי לשבוע זה הוא Regina Spektor - Us שבטח שאני האחרונה ששמעתי אותה בעולם הזה אבל הוא ממש חמוד
http://www.youtube.com/watch?v=xzrC72Xv6pE
לצפיה ב-'גם אני הולכת היום למופע מחווה לביטלס!!'
גם אני הולכת היום למופע מחווה לביטלס!!
10/01/2014 | 10:16
2
44
לצפיה ב-'לצערי אני בסוף לא'
לצערי אני בסוף לא
10/01/2014 | 21:00
1
129
הראש שלי עם כאבי נוראים ובכללי מרגישה רע
פעם אחרת אני מקווה
לצפיה ב-'אויש, מצטערת לשמוע,'
אויש, מצטערת לשמוע,
11/01/2014 | 10:51
66
לנו היה ממש כיף! אני בטוחה שנלך שוב.

מקווה שאת מרגישה הבוקר כמו חדשה!
לצפיה ב-'הקופסאות מקסימות '
הקופסאות מקסימות
10/01/2014 | 20:23
1
106
מאיפה הן?
לצפיה ב-'אתר באליגם'
אתר באליגם
10/01/2014 | 21:01
107
הייתי שמה קישור רק שאני מהפלאפון ואין לי אפשרות
לצפיה ב-'מסכמ"שת'
מסכמ"שת
10/01/2014 | 11:12
1
152
אני הכי גאה בעצמי שהצלחתי לחזור לעצמי השבוע! אחרי שבוע קשה של דאון (של אחרי חתונה וירח דבש), קיבלתי החלטה שאני צריכה להיזכר שאני אוהבת את החיים שלי, ושאני אשנה את מה שלא. קיבלתי את שבוע החסד שלי - ועכשיו אני מתאפסת חזרה

משהו טוב שקרה לי השבוע: גיליתי שתי חברות חדשות (מהסטודיו). יצאנו לסושי, והיה ממש כיף!

משהו מאכזב שקרה לי השבוע: ביליתי עם אחותי והאחיין הקטנטן והמושלם שלי, והוא הרגיש קצת לא טוב.. התבאסתי בשבילו ממש, הרגיש לי שהוא כ"כ חסר אונים ולא יכול לבטא מה הוא מרגיש.. ולפעמים אני כ"כ מרגישה ככה בעצמי, קצת הזדהיתי

משהו שהתחדשתי בו השבוע: התלוננתי זמן רב שאין לי מעילים נורמליים ושקר לי, אז סופסוף קניתי שני מעילים שאני ממש מבסוטה עליהם! ועל הדרך הוספתי צעיף, סריג וגרביונים

בילוי השבוע: חתונה של חברה טובה! כיף לרקוד ולבלות כל הערב עם החברים הטובים ולחגוג לשמח חברה טובה!

ספר/סרט/סדרת השבוע: עדיין מתקשה לסיים את הספר של יו לורי , גם ראיתי alice  - מיותר להחריד.

מאכל השבוע: סושי עם חברות, יאמיאמ!

תכניות לסוף השבוע: הערב מופע מחווה לביטלס בבארבי עם האיש

האם עמדתי במטרות של תחילת השבוע? לא ממש..

משהו טוב שעשינו בשביל עצמנו השבוע: קניות! וגם הלכתי לשלושה שיעורי ספורט בסטודיו, וכך הוכחתי לעצמי שלא עשיתי ספורט רק לקראת החתונה, ואני יכולה להודות (בשקט, בשקט, בלי שאף אחד ישמע) שאולי אני גם קצת נהנית מזה

מטרות לשבוע הבא: לבחור שירים לקליפים, לבחור תמונות לאלבום חתונה, להעלות אלבום חתונה לחברים (פיקאסה/פייסבוק), להתחיל לעבוד על הקרדיטים!

מצרפת את שיר הכניסה שלי לחופה, שיר שתמיד-תמיד עושה לי טוב על הלב
somewhere over the rainbow

שבת שלום ומנוחה
לצפיה ב-'איזה כיף! מאחלת המשך נחיתה רכה '
איזה כיף! מאחלת המשך נחיתה רכה
10/01/2014 | 19:10
23
לצפיה ב-'מסכמת שבוע'
מסכמת שבוע
10/01/2014 | 17:33
5
518
מכירות את זה שכבר הגיע הזמן בסופש לעשות את כל אותן משימות שנשבעתן לעצמכן שאתם מסיימות עד יום שבת בערב? ואז מחפשות כל תירוץ כדי להתחמק מזה, להתחמק מלהתחיל לכתוב את העבודה, לשלוח מיילים או להתחיל ללמוד למבחן? אז הסכמש הוא תירוץ מעולה להתחמקות הזו!
הסופש הזה טיפונת עגמומי - האיש שלי שוב בסין

אני הכי גאה בעצמי שהצלחתי _______ השבוע: איזה כיף של סעיף שהגיע בשבוע הנכון: השבוע עשיתי הצגת מקרה במרכז לבריאות הנפש ביפו, המקום בו עשיתי לימודי שדה בשנה שעברה. הצגת מקרה היא למעשה הצגת הטיפול, המסקנות והתהליך שהיה. אין לכן מושג כמה התרגשתי לקראת וכמו חננה אמיתית התכוננתי המון ושיכתבתי את הסיפור פעם אחר פעם. בסוף היה פשוט מדהים! היה כיף להציג את המקרה מול הצוות (הגדול נורא) של המרכז ובעיקר קיבלתי סופלטיבים שיספיקו לי לשנתיים הקרובות. בדרך חזרה משם, התנגן ברדיו השיר "this girl is on fire" ... הקדשתי אותו לעצמי
משהו טוב שקרה לי השבוע: הלחץ שירד אחרי הצגת המקרה. ואפליקציה חדשה שעיצבתי אושרה על ידי הלקוח.
משהו מאכזב שקרה לי השבוע: האיש שלי שוב בסין
משהו שהתחדשתי בו השבוע: lightbox מתוק ומפנק.
בילוי השבוע: מפגש קאפקייק אצל חברה שלא ראיתי כמה יותר מידי זמן.
ספר/סרט/סדרת השבוע: הפרק האחרון של הבורר. דיכאון.
מאכל השבוע: כששלז לא בבית, ין ממש מה לאכול. בינתיים אני ניזונה משאריות של שבוע שעבר וממעדני חלב. הצילו
תכניות לסוף השבוע: לנצל את השקט הזה כדי לשקוע בעבודות ללימודים. ולנסות לא להתגעגע יותר מידי
האם עמדתי במטרות של תחילת השבוע? קניתי סוף סוף צבע אפור לקיר, והוא אכן אפור!! עד היום כל אפור שניסיתי יצא סגול או תכלת. הפעם עירבבתי גוון שחור עם לבן עד שהגעתי לגוון האפור שרציתי. הקיר שעמד ערום בחדר שינה כבר חצי שנה זכה סוף סוף לצבע שלו
משהו טוב שעשינו בשביל עצמנו השבוע: להתרחק אחד מהשנייה 6000 ק"מ... זה מחייה את הגעגועים
מטרות לשבוע הבא: לסיים להכין טפסים לתואר שני.

שיר השבוע (בהמשך ישיר לסעיף הראשון): https://www.youtube.com/watch?v=J91ti_MpdHA

פינת ההשראה השבועית:
חתונת שלג בהשראת אליסה בארץ הפלאות. כל הלבן הזה...:
http://greenweddingshoes.com/alice-in-winter-wonde...
25 דרכים ללבוש צעיף:
https://www.youtube.com/watch?v=5LYAEz777AU
DIY הכנת זר פרחים לראש לכלה פרחונית ומיוחדת:
http://lovelyindeed.com/diy-flower-crown/
זר הכלה האדום המושלם:
http://www.pinterest.com/pin/47850814764688624/

בתמונה מימין: חידוש שעשיתי לשולחן הסלון שהיה די המשעמם

סופש נעים,
יעל.
לצפיה ב-' לגמרי הבורר!'
לגמרי הבורר!
10/01/2014 | 19:12
84
והצגת המקרה נשמעת מסקרנת...
לצפיה ב-'די!!! את יעל המופלאה מהצגת המקרה?'
די!!! את יעל המופלאה מהצגת המקרה?
12/01/2014 | 10:02
3
226
הייתי שם, אני פרקטיקנטית שנה ב' ונפעמתי מכל מילה שלך.
פשוט מדהימה! אפילו תפסתי אותך במסדרון ואמרתי לך שלדעתי אין לך ממה לחשוש לקראת ועדות הקבלה
לצפיה ב-''
12/01/2014 | 14:20
2
186
יו!!! איזה קטע!!
איזה מותק את על מה שאמרת לי!! ואיזה כיף לך שאת כבר בתואר שני

תודה  
לצפיה ב-'את נשמעת הרבה יותר בשלה ומוכנה לתואר שני'
את נשמעת הרבה יותר בשלה ומוכנה לתואר שני
12/01/2014 | 17:02
1
143
ממה שאני הייתי כשהתקבלתי. תהיי את, עם ההתרגשות והרגישות, ואין לך ממה לחשוש
הזוי, מרגיש לי שפני דקה וחצי שישבתי לכתוב את התיאור העצמי והופס אני בסמסטר האחרון לתואר... רק חבל שתכנון חתונה זה לא משהו שמקבל הרבה מרחב עם כל העומס

אל תשכחי לעדכן! ואם את צריכה עזרה לקראת הראיונות בבר אילן, ג'סט סיי דה וורד.
לצפיה ב-'איך עולמות מתנגשים'
איך עולמות מתנגשים
12/01/2014 | 17:07
123
אני ממש אשמח לדבר איתך על התהליך לבר אילן, אשלח לך בפרטי.
איך בכלל יש לך זמן לתכנן חתונה בתוך התואר הסופר עמוס הזה?!? את סופרמן?
הנה טרייד אוף מוצלח - תייעצי לי איך לכתוב את קורות החיים ותגידי אם את צריכה עזרה עם החתונה

ושוב, תודה!!
לצפיה ב-' יאללה לסכמ"ש '
יאללה לסכמ"ש
10/01/2014 | 19:06
137
סעיף הסכמ"ש המתחלף (כל שבוע סעיף אחר)- אני הכי גאה בעצמי שהצלחתי לאפשר לעצמי לקחת ימי מחלה השבוע ולאפשר לעצמי לנוח ולהחלים באמת...

משהו טוב שקרה לי השבוע: בשורות ממש משמחות מבת דודה קטנה על אירוסיה (וואו, היא גדלה! ואני כנראה זקנה... )

משהו מאכזב שקרה לי השבוע: לא הצלחתי להרפות ממשימות ומשימות, גם כשלא הרגשתי טוב וזה סבל דיחוי... הלחץ שלפני החתונה מכריח אותי לעשות ולעשות (טוב, לפחות הבית נקי )

משהו שהתחדשתי בו השבוע: שמלה לבנה :)

משהו מצחיק / הזוי שקרה לי השבוע: שברנו שיא והשבוע פסלנו רב עוד בזמן ההמתנה אליו! פשוט ברחנו... שמלה סגרתי במקום הראשון, אבל עם רב היה קשה!!

בילוי השבוע: היות והשבוע הייתי חולה, והבילוי של שבוע שעבר יותר שווה ציטוט, אז אשאיל אותו כי זה היה בחמישי אז טכנית זה מספיק קרוב: טיסה בכדור פורח!!! זה היה מתנת יומולדת לארוסי, והיה פשוט קסום...

ספר/סרט/סדרת השבוע: הפרק האחרון של הבורר... היה מצוין!

מאכל השבוע: תה עם לימון ודבש, לפעמים בלי התה

תכניות לסוף השבוע: להיות בבית ולהחזיר לעצמי כוחות, ולהחזיר לעצמנו זמן ביחד, שלא היה לנו מספיק ממנו השבוע

האם עמדתי במטרות של תחילת השבוע? התחושה היא שלא כי אני במירוץ פנימי, אבל רשימת ה- אומר שכן!

משהו טוב שעשינו בשביל עצמנו השבוע: אישרתי לחברות (במסגרת מצומצמת) לארגן מיני מסיבת רווקות (בתנאים מגבילים)... [וואי אני קשה...]

מטרות לשבוע הבא: להרפות...

שיהיה שבוע נעים נעים :) מלא חיבוקים וגרגורים
לצפיה ב-'מצטרפת ומסכמשת '
מצטרפת ומסכמשת
10/01/2014 | 20:23
8
599
סעיף הסכמ"ש המתחלף (כל שבוע סעיף אחר)- אני הכי גאה בעצמי ש... עשיתי סוג של ניקיון פסח ממש מוקדם וניקיתי בטירוף את הבית איזה 8 שעות היום! קרצפתי כל פינה אפשרית בבית!
משהו טוב שקרה לי השבוע: בשבת האחרונה נפגשנו כל המשפחה המורחבת כדי לעזור לבת דודה הקטנה שלי בעבודת שורשים. כל משפחה הביאה את כל האלבומים/הספרים/המכתבים המשפחתיים, ושקענו בנוסטלגיה של סיפורי משפחה החל מ-1840!!! אה וגיליתי שקיבלתי את חיבת הסקראפבוקינג שלי מסבתא שלי! צירפתי קצת תמונות>>>
משהו מאכזב שקרה לי השבוע: לא ספציפית השבוע, אבל בקרוב מודיעים לבעלת הבית שלנו שעוד חודשיים אנחנו עוזבים את הדירה, למרות שאנחנו ממש ממש אוהבים אותה! אנחנו עושים סוג של מעבר לפריפריה... מהלך שאני די שלמה איתו מבחינה כלכלית/אסטרטגית אבל מאד מבואסת לעזוב את הדירה היפה שלנו ולהתרחק משמעותית מהמרכז (במיוחד ששנינו עדיין עובדים במרכז)...
משהו שהתחדשתי בו השבוע: אחרי שבועות ארוכים שהסעיף הזה היה ריק >>נעליים, חצאית וגרביונים!
משהו מצחיק / הזוי שקרה לי השבוע: הייתה לי איזו ישיבה במסגרת העבודה השבוע, והיא התעכבה קצת אז בנתיים ישבתי במסדרון וחיכיתי. מולי הייתה דלת שקופה וראיתי שני אנשים עומדים שם ומחכים שיפתחו להם דרך האינטרקום, אז חשבתי לחסוך להם את ההמתנה וקמתי לפתוח להם את הדלת, ומה רבה הייתה הפתעתי לראות שפתחתי את הדלת ללא אחר מאשר שר הפנים שלנו
בילוי השבוע: הבילוי האולטימטיבי בעיני=חברים+פיצה+בית (כולל את פיבי הרטי שלנו!)
ספר/סרט/סדרת השבוע: בואו לאכול איתי, בערוץ הראשון. הסדרה הכי טובה שרצה היום על המסך נקודה!
מאכל השבוע: קיש בצל, סלט כרוב מג'יק ועוגיות שוקולד צ'יפס רכות, מעשה ידי...
תכניות לסוף השבוע: נחה עכשיו אחרי יום נקיונות.... תיכף ארוחת ערב זוגית עם הבולונז של הבחור, שכבר מתבשל שעתיים על האש ומריח נפלא! בתקווה שמחר בבוקר ננצל שובר שיש לנו לארוחת בוקר במסעדת גוז' ודניאל בבני ציון (תודות לבאןבאני!!!) ואולי מחר בערב יצטרף אלינו אח שלי ונקפוץ לסרט בסינמה סיטי.
האם עמדתי במטרות של תחילת השבוע? סוף סוף אני יכולה לכתוב שכן!!!!!

אהההה וכמעט שכחתי!!! זה אמנם כבר היה שבוע שעבר אבל תסלחו לי נכון? החתונה שלנו פתחה את שנת 2014 בבלוג הנערץ עלי כלות אורבניות, ומיותר לציין שהתרגשתי ושמחתי מאד מאד!
לצפיה ב-'והקישור התקין (בתקווה)>'
והקישור התקין (בתקווה)>
10/01/2014 | 20:25
165
http://urbanbridesmag.co.il/%D7%97%D7%AA%D7%95%D7%...

יש מצב ששוב לא יעבוד אין לי מושג למה...
לצפיה ב-'הלינק לא תקין '
הלינק לא תקין
10/01/2014 | 20:33
28
לצפיה ב-'אני מדרדרת את בנות הפורום'
אני מדרדרת את בנות הפורום
10/01/2014 | 21:08
195
גם אותך כמו את קרן לקחתי לקניות
לצפיה ב-'מעולה!'
מעולה!
10/01/2014 | 21:53
102
בעקבות חרישה מאסיבית בקרדיטים שלך זיהיתי אותך מיד, ותהיתי איך לא אמרת כלום
לצפיה ב-'וואו, האלבום שלה מדהים!!'
וואו, האלבום שלה מדהים!!
11/01/2014 | 00:01
150
למצוא גרפיקה של פעם ולהתמוגג - פשוט מדהים שהיא שמרה את זה - איזה כיף לך!
ואין אין אין כמו סופשבוע שמתמלא בריחות תבשילים שהגבר מכין. נראה לי שמדובר באחת מפסגות החיים
לצפיה ב-'מקווה שהלכתם הבוקר ושהיה טעים טעים טעים!|ליקו'
מקווה שהלכתם הבוקר ושהיה טעים טעים טעים!|ליקו
11/01/2014 | 10:49
33
לצפיה ב-'מהממת!'
מהממת!
12/01/2014 | 14:54
1
51

הדרלינג. טוב לראות אותך.
רוב אושר!
לצפיה ב-''
12/01/2014 | 15:39
7
לצפיה ב-' סכמ"ש אופטימי'
סכמ"ש אופטימי
11/01/2014 | 13:32
153
אני הכי גאה בעצמי שהצלחתי לשחרר השבוע

משהו טוב שקרה לי השבוע: חזרתי להתאמן ולאמן סוף סוף אחרי ימים ארוכים של נזלת ושהייה בבית

משהו מאכזב שקרה לי השבוע: הדיג'יי שרצינו סגור בתאריך שלנו

בילוי השבוע: חבר טוב שבא לבקר והכניס בי מלא אנרגיות טובות

ספר/סרט/סדרת השבוע: ברייקינג בד! שיואו.

תכניות לסוף השבוע: אוטוטו נגמר, לנוח ולבלות עם פיצ.

רציתי לסגור עיצוב וצילום - צילום סגור חלקית, עיצוב עוד לא הסגר.
א-ב-ל, סגרתי איפור-שיער, יש לנו פגישה מחר עם דיג'יי, סטילס סגור ונפגשנו עם צלם וידאו. יש התקדמות.
אה, וקיבלנו חוזה מהקייטרינג. צריכה לעבור עליו.

מטרות לשבוע הבא:
לקבוע טעימות עם הקייטרינג, לסגור סופית צילום, לסגור דיג'יי.
לצפיה ב-'משפט לומר לחתן בהענקת הטבעת- התיעצות '
משפט לומר לחתן בהענקת הטבעת- התיעצות
09/01/2014 | 10:02
18
833
שלום פורום יקר,

אתמול נפגשנו עם הרב השלישי שניסינו, והפעם זה הרגיש נעים וסגרנו :)

הוא העלה את הרעיון שאגיד לבן זוגי משהו בהענקת הטבעת, אחרת פשוט אומרים "שלא כחלק מהטקס, הכלה רוצה לתת מתנה לבן זוגה". למרות דפיקות הלב שהואצו מאז, החלטתי שאני רוצה לעשות את זה.

אשמח להתיעץ לגבי המילים שאומר לו. חשבתי להתחיל מהציטוט משיר השירים, ולהמשיך לחיבור אלינו:

"שִׂימֵנִי כַחוֹתָם עַל-לִבֶּךָ, כַּחוֹתָם עַל-זְרוֹעֶךָ" (שיר השירים פרק ח)
יד ביד ישתלבו הטבעות
כעדות הדדית לחיבור העולמות,
כמצפן המסמן שבשתי ידינו
נמצא המפתח המשותף לדרכנו.

אז אשמח לדעתכם הכנה, עם כמה שאלות...
1. אם כבר אני אומרת משהו שאינו חלק הטקס, חשוב לי שלא יישמע סתמי. זה נשמע לכם בסדר?...
2. חשבתי אחר כך, שאולי נוכל שנינו לקרוא את החלק הזה. זה נשמע מטופש או שיכול להיות נחמד?
3. אני לא בטוחה שהמילים שכתבתי מעבירות את מה שרציתי. נורא רציתי להתייחס לזה שהטבעות מסמלות עבורי את הדרך שלנו למציאת פשרות, למציאת דרך משותפת גם בין הקצוות. כאן זו אמנם מחווה קטנה שמאפשרת לי לבטא מעט מעצמי בטקס שמטבעו לא עושה זאת, אבל בגדול בזוגיות שלנו התחושה היא שיש לנו המון כוח ויכולת במובן של מציאת דרך משותפת, ביטוי הדדי לשנינו, ואני לא בטוחה האם זה מה שעובר במה שכתבתי?

תודה לכולם על כל מחשבה ושיתוף בחלק האינטימי הזה...

(טוב, הפורום הזה כבר מזמן שותף אינטימי בזוגיות שלי )
לצפיה ב-'מאוד אהבתי את המשפט.. '
מאוד אהבתי את המשפט..
09/01/2014 | 11:26
1
293
הוא גם מהתנ"ך, וזה מתקשר.. והוא גם מאוד יפה
לצפיה ב-'תודה '
תודה
09/01/2014 | 16:57
33
לצפיה ב-'אני חושבת שזה מקסים,'
אני חושבת שזה מקסים,
09/01/2014 | 12:49
2
218
מאד חשוב שזה יהיה משהו שאת מתחברת אליו ומסמל משהו בשבילכם, ולכן זה מה שטוב כל כך במה שכתבת.
זה כמובן מרגש ו-וודאי לא *סתמי* להגיד משהו, על פני לא להגיד כלל, לדעתי..
כתבת מאד יפה ומרגש.

אני אמרתי (לא זוכרת ניסוח מדויק, למרות שהתאמנתי עליו המון לפני החופה מרוב התרגשות לשכוח!) "אני בוחרת בך להיות לי חבר, שותף ואב ילדיי". יכולה להגיד לך שאנשים מאד התרגשו מהמעמד בו גם אני אמרתי משהו ולא עמדתי לי ככלה פאסיבית בחופה.
לצפיה ב-'ממש יפה מה שבחרת לומר...'
ממש יפה מה שבחרת לומר...
09/01/2014 | 16:57
117
אמיתי וישיר
לצפיה ב-'זה גם מה שאני אמרתי'
זה גם מה שאני אמרתי
12/01/2014 | 21:54
23
לצפיה ב-'תודה על התגובות המקסימות ועוד שאלה...'
תודה על התגובות המקסימות ועוד שאלה...
09/01/2014 | 16:56
2
185
טוב, כמו שאפשר היה להניח אני די מסתבכת עם זה, באמת הנקודה והפסיק...

חשבתי לקצר את זה לגרסה הזאת:
"שִׂימֵנִי כַחוֹתָם עַל-לִבֶּךָ, כַּחוֹתָם עַל-זְרוֹעֶךָ" (שיר השירים פרק ח)
כמצפן המאיר את דרכינו השלובות.

אבל
כשמקריאים ציטוט, המעבר לחלק שלי פחות זורם מאשר בכתיבה. כלומר, אצטרך להגיד שהמשפט הראשון מתוך שיר השירים, והיתר שלי, והחיבור של הציטוט והמילים שלי יוצא כבר מסורבל וצולע... אז חשבתי לוות על הציטוט ולהגיד:

בידינו ובליבנו נענוד הטבעות
כמצפן המאיר את דרכינו השלובות.

אולי זו טחינת מים אבל אני רוצה להיות שלמה עם זה...

תודה!!!
לצפיה ב-'אהבתי יותר את הגרסא הזו'
אהבתי יותר את הגרסא הזו
10/01/2014 | 14:11
1
124
אבל גם מה שכתבת בהודעה הראשונה מתאים ויפה.

אני לא הייתי מוותרת על הציטוט משיר השירים.
ראשית לא נורא שהוא יהיה מחובר למשפט שלך
שנית אפשר למצוא דרך אלגנטית ליצור הפרדה בין המשפטים.
למשל להגיד:
שִׂימֵנִי כַחוֹתָם עַל-לִבֶּךָ, כַּחוֹתָם עַל-זְרוֹעֶךָ.
יובב אני מעניקה לך את הטבעת כעדות הדדית לחיבור העולמות, כמצפן המאיר את דרכינו השלובות.

או לומר את הפסוק, לשים את הטבעת (כלומר יש פאוזה של כמה שניות) ואז לומר את המשפטים שלך.
לצפיה ב-'רעיון טוב, עזרת לי מאד '
רעיון טוב, עזרת לי מאד
10/01/2014 | 16:44
53
באמת היה לי חבל לוותר על המשפט, ושתי האפשרויות שכתבת מסתדרות לי טוב :)
לצפיה ב-'מאוד דומה למה שאני אמרתי '
מאוד דומה למה שאני אמרתי
09/01/2014 | 17:13
1
196
אני בחרתי ב:
"שימני כחותם על ליבך ואגלה לך את נפשי, אהבתי ואמונותיי.
והיה אישי, כדת משה וישראל."
לצפיה ב-' באמת יפה'
באמת יפה
10/01/2014 | 16:45
31
לצפיה ב-'אני במיעוט אבל בכל זאת אגיד את דעתי '
אני במיעוט אבל בכל זאת אגיד את דעתי
10/01/2014 | 15:54
3
297
מה שבחרת לומר יפה אבל אני אישית יותר התחברתי להסבר שלך על מה התכוונת להגיד.
אבל זאת אני, אני יותר מתחברת למילים כנות שפשוט יוצאות מהלב מאשר לרשום אותם בצורה פואטית.
שוב זאת רק אני ומה שרשמת גם יפה מאוד
לצפיה ב-'טוב שכתבת (ולא רק כי חשוב שקול המיעוט יישמע!)'
טוב שכתבת (ולא רק כי חשוב שקול המיעוט יישמע!)
10/01/2014 | 16:55
2
165
כי באמת התלבטתי לגבי זה. הכי אמיתי זה פשוט להגיד את הדברים. זה יוצא הכי פשוט, ישיר ונוגע. זה שאני שוברת שיניים על משפט וחצי, ועוד לא בטוחה מה מזה עובר- זה מצד אחד חבל.
אבל אני מכניסה גם את החשש שלי לדבר, ואת השיקול שיכול מאד להיות שייגמר לי פשוט האוויר אחרי שני משפטים, אז אני מנסה להכניס את זה לאיזו מנטרה שתשתלב בטקס.
בא לי פשוט להגיד לו (טוב, ולכל מי שיהיה שם וישמע ) שעבורי, הטבעות מסמלות את הזוגיות הטובה שלנו, שמאפשרת לנו לראות ולכבד אחד את השני, למצוא תמיד את השביל המשותף, ובעיני זה המפתח לדרך שלנו בהמשך...

אני ממש מתלבטת עם זה. רגע אחד בא לי פשוט להגיד מה שיוצא, אבל קשה לי ואני ממש מעייפת את המילים כבר... ואז אני אומרת לעצמי שאולי הציטוט יספיק, ולפעמים אני חושבת לוותר על להגיד משהו בכלל.

נכנסתי ללופ...
לצפיה ב-'עצה '
עצה
10/01/2014 | 17:04
1
107
הייתי בחתונה שבני הזוג הקריאו טקסט שכתבו זה לזו מראש.
את יכולה פשוט לכתוב את זה על כרטיסיה קטנה ולהקריא לו את זה.
סה"כ זה די קצר ולעניין מה שכתבת עכשיו
לצפיה ב-'תודה '
תודה
10/01/2014 | 21:04
18
לצפיה ב-'בעיניי מקסים:) וגם- מה שאני אמרתי...'
בעיניי מקסים:) וגם- מה שאני אמרתי...
10/01/2014 | 19:28
1
136
מה שכתבת יפה מאוד...
אני הייתי בדעה שזהו טקס יהודי מסורתי (עם כל המשתמע מכך לטוב ולרע, אבל זה הטקס שבחרנו!)
ולכן יפה ומתאים שגם הכלה תקדש בטקסט מתוך הכתובים העבריים.

למשל אני קידשתי את בעלי בשורות של יהודה הלוי-
"דרשתי קרבתך
בכל ליבי קראתיך
ובצאתי לקראתך
לקראתי מצאתיך".

בקיצור אני הכי בעד מילים מהלב, עם זאת הטקס מושתת על המסורת היהודית ולכן יפה בעיניי שגם הכלה תקדש במשהו מתוך אותה מסורת :)
לצפיה ב-'חידדת לי מחשבה שהייתה לי קודם...'
חידדת לי מחשבה שהייתה לי קודם...
10/01/2014 | 21:08
92
בעצם, לי יש פחות משיכה לאופי המסורתי של הטקס, בלשון המעטה. התובנה הזאת מול ההודעה שלך, מביאה אותי למסקנה שאני דווקא רוצה לומר משהו אחר. לא ציטוט מהמקורות כחלק מטקס שמראש המטרה שלי בטבעת היא לנסות לשנות אותו. אולי להגיד משהו אישי בעל אופי שונה מהטקס, זו אמירה בפני עצמה...

לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
10/01/2014 | 20:20
1
154
המשפט כשלעצמו מקסים. לי היה מאוד חשוב שהמשפט שאני אומרת יהיה בעל אותו משקל כמו המשפט שהוא אומר (מבחינת אורך ומבחינת משמעות) כמעין מענה למשפט שלו וכדי שיהיו חלק בלתי נפרד מהטקס, שהמשפטים ייגעו זה בזה.

בעיניי כשהחתן אומר "הרי את מקודשת לי בטבעת זו כדת משה בישראל" והכלה עונה במשהו ארוך משיר השירים, זה פחות מחובר לטקס וכאילו מאוד ברור שזה לא חלק מהטקס והנה-הכלה-התעקשה-לתת-לחתן-מתנה. זאת התחושה שלי ואולי היא דפוקה. אם מה שאמרתי מרגיש לך בלבולי שכל, אז לכי על זה.

אני באופן אישי חיפשתי גם  ומצאתי המון ציטוטים מקסימים, אבל היה לי קשה ולא הייתי שלמה עם זה כי למרות שרק בדיעבד אני יודעת להסביר לעצמי את כל מה שהסברתי לך למעלה, ידעתי שאני רוצה להגיד משפט אחד.
בלילה שלפני מצאתי משפט כלשהו, שיניתי כדי שיתאים לי ובסוף החלטתי לומר "בטבעת זו נקשרת נפשי בנפשך לעולמים".
לצפיה ב-'המשפט שאמרת מקסים '
המשפט שאמרת מקסים
10/01/2014 | 21:18
99
ואולי הייתה "מעתיקה" אותו אלמלא הגעתי למסקנה שכתבתי לאפריקנה, שאני מעדיפה להגיד משהו שדווקא יהיה שונה מאופי הטקס.
אני מאד מתחברת למה שכתבת על "והנה-הכלה-התעקשה-לתת-לחתן-מתנה" וניסחת את זה קולע לתחושה שלי. זה כן מדאיג אותי. כך או כך, לתת טבעת לחתן זה בגדר "התעקשות" של הכלה. אולי אם לא אנסה לטשטש את זה, ולא אנסה לזייף את זה כחלק טבעי מהטקס- זה יהיה לי נוח יותר. זה יהיה כמו אמירה ברורה של "לא-אני-לא-מתעקשת-לשחק-תפקיד-מובנה-בחופה,-אבל-מביאה-משהו-אחר".
מסיימת את המשפט וחושבת שוב על "להביא משהו אחר"... הרבה פעמים זה ניסיון שלא מתקבל טוב, אנשים לא אוהבים אחר, ובדרך כלל לא חשוב לי להיות אחרת. אבל כאן הטקס כל כך אחר ממני, שאולי זה הכי טבעי לי לענות באופן אחר.

טוב, אני כבר ממש מסתבכת פה. התפקיד של הכלה מאד מסרס. בהגדרת הטקס הוא מסרס במהות. באופן מסורתי את אמורה לשתוק, וכל ניסיון לעשות אחרת, אבל בתוך כללי הטקס, בסופו של דבר עבורי הוא פרס ניחומים לכלה שלא רוצה להתחתן בחופה מסורתית אבל נאלצה להתפשר ומחפשת נואשות אחר נחמה קטנה בתוך זה. ולא מצליחה.
אולי בגלל זה אני נאבקת כל כך במשפט הזה. הוא אמור לתת לי ביטוי, בטקס שמהותו לא מאפשרת את זה, כך שאי אפשר באמת לנצח או לנסח...
אוף הדרך הזאת מלאה בייאוש....
לצפיה ב-'שרשור כללי וכל מיני 08/01'
שרשור כללי וכל מיני 08/01
08/01/2014 | 19:59
1
38
לצפיה ב-'נפתח פורום Yelem תמיכה לנוער'
|*|נפתח פורום Yelem תמיכה לנוער
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2014 | 15:58
35
פורום Yelem תמיכה לנוער מופעל ע"י עובדים ומתנדבים של עמותת עלם ומיועד לבני נוער וצעירים עד גיל 21.
המתנדבים נמצאים כאן במטרה להיות מקום חם ברשת, לשיתוף, התייעצות, תמיכה והקשבה. אתם מוזמנים לכתוב ולהתייעץ.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'הבוס מחתן את הבת'
הבוס מחתן את הבת
08/01/2014 | 19:56
8
509

אני צריכה לחזור בקרוב מחופשת לידה ארוכה לעבודה
והבוס מחתן בדיוק את הבן, כמה אני אמורה להביא לו כמתנה ?
בעלי חושב 450 $ עבור שנינו, ולי נראה שגם 250 $ זה מספיק יפה
אני הרי עובדת אצלו ולא אמורה לשלם לבן שלו משכורת
לצפיה ב-'את מתכוונת בשקלים?'
את מתכוונת בשקלים?
08/01/2014 | 21:41
355
וכמה אתם הולכים? זוג?
לצפיה ב-'הבן של הבוס...?'
הבן של הבוס...?
08/01/2014 | 21:48
6
389
כנראה שהייתי ממציאה תירוץ כלשהו שקשור לתינוק ולא מגיעה. שונאת שמזמינים אותי לחתונות של אנשים שאני לא מכירה את החתן או הכלה.

אתם חיים בארה"ב? כנראה שעדיף שמישהו מקומי יענה לגבי מה נהוג להביא לחתונות שם.
לצפיה ב-'וכמובן שדרך נוספת לחסוך כסף היא להגיע לבד.'
וכמובן שדרך נוספת לחסוך כסף היא להגיע לבד.
08/01/2014 | 21:51
5
287
נראה לי שתפוז קצת התקלקל היום... מתנצלת מראש אם ההודעה הזו תופיע כמה פעמים.
לצפיה ב-'כבר סגרתי עם אמא על בייביסיטר '
כבר סגרתי עם אמא על בייביסיטר
09/01/2014 | 10:24
4
283

אז זאת הזדמנות שגם אני וגם הוא נמצא

נראה לי ש 1000 ש"ח לשנינו יהיה יפה
יודעים שיש לו משכורת יפה ולכן לא נעים לו
כי הוא מכיר את המשפחה של הבוס שלי
לצפיה ב-'בעיני זה מתנה מוגזמת לבת של הבוס'
בעיני זה מתנה מוגזמת לבת של הבוס
09/01/2014 | 10:33
3
246
עלול להתפרש כניסיון התחנפות
לצפיה ב-'זה תודה על חופשת לידה ארוכה '
זה תודה על חופשת לידה ארוכה
09/01/2014 | 10:43
1
261

וזה הבן של הבוס

בטעות בכותרת זאת הבת, היינו בחתונה שלה כשעוד עבדתי ושמנו סכום גדול
ולכן בעלי חושב שגם הבן צריך לקבל את אותו הסכום

לצפיה ב-'תודה על חופשת לידה ארוכה אומרים בתפקוד מעולה'
תודה על חופשת לידה ארוכה אומרים בתפקוד מעולה
09/01/2014 | 10:52
215
בעבודה, לא במתנה למישהו שבכלל לא קשור. יצא לי לקבל כמה מתנות  לא פרופוציונאליות כאלה מאנשים לא קרובים , זה אולי עניין תרבותי אבל אני א ישית הרגשתי שמנסים לעשות עליי רושם או משהו כזה. מה שבחיים לא היו עושים אנשים שמכירים אותי טוב ויודעים שזה הכי לא מרשים אותי. לא חייבים לתת את אותם סכומים, עניין של הרגשה ורצון (ואיך זוכרים בכלל עם כל האירועים כמה נתנו לכל אחד?). אבל אם את כבר סגורה ובטוחה בעצמך אז בשביל מה בעצם התייעצת?
לצפיה ב-'כמה היית נותנת לבת של חברים של ההורים?'
כמה היית נותנת לבת של חברים של ההורים?
09/01/2014 | 13:56
164
כמה היית נותנת לחברה הכי טובה שלך?
כמה היית נותנת לחברה פחות טובה?

הכל יחסי... לא הגיוני לתת 1000 לבת של הבוס אם לחברה הכי טובה שלך היית שמה 800... רק בגלל שהיא הבת של הבוס?!? להיפך, תחשבי על זה שזה אומר שבעצם היא מסודרת מהבית אז את לא חייבת לממן אותה לא שזה רלוונטי, אבל אם כבר את עוסקת בהתחשבנויות אז תלכי עם זה צעד קדימה... הם יודעים כמה בעלך מרוויח אבל גם את יודעת כמה הבוס שלך מרוויח, זה פועל לשני הכיוונים!

בקיצר - לא משנה שזו הבת של הבוס, וחופשת הלידה ממש לא רלוונטית! הכל ביחס ליכולות הכלכליות שלכם ולמה שאתם נוהגים לתת באירועים אחרים.
לצפיה ב-'סוף עונת החתונות – מנקודת מבטה של האורחת'
סוף עונת החתונות – מנקודת מבטה של האורחת
08/01/2014 | 11:34
35
855
בד"כ אינני מוזמנת להרבה חתונות. בשנת 2012 הייתי בשתי חתונות. אחת מהן הייתה שלי. בנזוגי ואני התברכנו והשנה הייתה שנה שמחה שבה מרבית מחברינו הקרובים ביותר הזמינו אותנו לחגוג איתם את שמחת נישואיהם. וגם כמה בני דודים. כמה? 10 חתונות בסה"כ. כן, 10 חתונות.
אז הדבר הראשון שעשינו כשהבנו את גודל המצב, היה להטיל חרם על יציאות למסעדות כדי לאזן את התקציב. קשה קשה כי זה הבילוי המשותף והאהבה הגדולה שלנו, אבל העובדה שיש בבית תינוקת שהולכת לישון בשעה שש בערב עזרה לזה להיות קצת יותר קל.

הלכנו לשתי חתונות במאי, חתונה ביוני, ארבע באוקטובר, שלוש בדצמבר. כן, כן, עונת החתונות שלנו לא כללה אפילו חתונה אחת ביולי-אוגוסט. רק קיץ ארוך ונטול מסעדות (ממאי ועד סוף דצמבר ההוצאה הכוללת שלנו על מסעדות הייתה 350 ₪).

אמנם חלק מהאירועים מעט היטשטשו מזכרוני, בשל הזמן שעבר, אבל ניסיתי להעלות על הנייר את כל שזכרתי. יש כאן גם ביקורת שכבר העליתי לפורום. שאלות ספציפיות יותר מצד המתעניינות יוכלו לעזור לי להזכר.
מקריאה חוזרת של כל הביקורות אני שמה לב לפרמטרים חוזרים שקבעו הנאה:
ווליום וסאונד (ברחבה רוקדים, בשולחנות מדברים). ממש יכול להרים או להפיל אירוע.
מיזוג/ חימום
אוכל טעים

אווירה וכולי נקבעת על ידי מראה המקום וקירבת המוזמנים, והיא גמישה.
לצפיה ב-'שמורתה בקיבוץ אפק'
שמורתה בקיבוץ אפק
08/01/2014 | 11:36
526
בשורה התחתונה: מקום יפה ומתוקתק.

והפרטים:
הדרך היא על כביש, כך שאין מהמורות, וגם לא נוסעים 5 ק"מ בתוך שדות. ליבי עם חברי הקיבוץ שכל האורחים של כל החתונות עוברים להם על הכביש שליד הבית. החניה היא חניית עפר (שוב, נטולת מהמורות!), היו סדרנים וזה בהחלט היה נדרש.
לפי החלטת התינוקת (בת חודשיים באותה תקופה), הגענו באיחור רב (9 במקום 7:30). התיישבתי מיד להניק אותה. בעלי רץ להביא לנו אוכל (שלושתינו היינו מורעבים) והופתע לגלות את דוכני קבלת עדיין פתוחים. מסתבר שהאוטובוס מתל אביב נתקע בפקק ועוד לא הגיע. המסכנים ישבו יותר מ-3 שעות באוטובוס.... להזכירנו שתמיד יש בלת"מים, אבל החתן והכלה זכו לקבלת פנים ארוכה במיוחד שהיא כזכור החלק הכיפי בחתונה  .
הספקנו לטעום רק רוסטביף שהיה מעולה (הייתי מוכנה לאכול עוד כמה צלחות ממנו!) , הבנזוג ראה שהיה גם מוקפץ וסושי, שחבר העיד עליו שהוא מעפן. באופן כללי, מעולם לא טעמתי סושי מוצלח בחתונה.

החופה - יש במה, הרקע הוא שיחים. על הבמה הייתה חופה מסורתית (מוטות שמחזיקים). התאורה והסאונד היו טובים, ונהנינו להיות חלק מהמעמד.
היה אפשר לזהות את מנהלי האירוע/ אנשי ההפקה, אבל הם לא היו בולטים מדי ועשו את מלאכתם נאמנה.

אני מניחה שהזוג הגיע ממשפחות מסורתיות, כי הם בחרו בהגשה והתפריט היה מה שהקייטרינגים מכנים "תפריט עממי".
על השולחן היו סלטים ולחמים, הירקות היו רעננים וטריים. במנה הראשונה הייתה בחירה בין מעורב ירושלמי לבין דג ברוטב. הצמחונים בשולחן נשארו בלי כלום.... מנה שלא הייתה טעימה לאחד הסועדים הוחלפה די במהירות. כל המנות היו מתובלות באופן מודגש מדי והיו עשויות מדי.
המנה העיקרית הייתה מנגל בשרים שהוגש לשולחן בכלי יפה אך הבשר מיובש עד כלות, והמנה הצמחונית הייתה ניוקי בתוך ירקות מוקפצים בסגנון סיני. היה מוזר כמו שזה נשמע והצמחונית די ניקרה בצלחת על אף הרעב.
בופה הקינוחים היה יפה לעין, אך מחציתו היה רק יפה. יחס המלצרים פר שולחן היה טוב, המלצר שלנו היה זמין ונחמד.

השירותים היו נקיים רוב הערב (ומעוצבים מאד יפה), ביקרתי בהם מספר פעמים והמצב נשמר,  אבל ב-11:30 הייתה סתימה והיו מים על הרצפה מה שטינף את הכל. כבר הלכתי ולא ראיתי  האם סידרו ותוך כמה זמן.

החסרון הגדול: רחבת הריקודים נמצאת ליד השולחנות, והרמקולים מופנים לכיוון... השולחנות  
הווליום היה נוראי, אי אפשר היה לשמוע, אי אפשר היה לדבר, רק לשבת ולהתבאס. מזל שהתעקשתי לעצור בבית מרקחת לקנות אטמי אוזניים לתינוקת.
לצפיה ב-'החורשה ביגור'
החורשה ביגור
08/01/2014 | 11:38
366
בזמנו, כשחיפשנו היכן לקיים את האירוע שלנו, גם אנחנו הלכנו לראות את החורשה ביגור, והיא בסוף ירדה מהפרק בגלל חריגה מגבולות הגזרה שקבענו ומהתקציב. כן זכרנו מאד לטובה את הבעלים, שהיה חבר הקיבוץ הסמוך, נעים הליכות ולא עשה רושם שהוא מחפש לעשות קופה על הזוגות.

המקום יותר עשוי במראה שלו: דשא סינטטי, צמחים טרופיים, פה ושם כמה ספוטים סגולים.
הגישה למקום מאד נוחה ויחסית מוארת, מגרש החניה הוא חניית עפר ללא מהמורות אך משופעת.
החתונה הייתה במאי, אנחנו כבר בינואר ואני לא זוכרת מה בדיוק היה בתפריט. אני זוכרת שהיה טעים ונחמד . את רוב קבלת הפנים העברתי בהנקה, וכשאני מניקה אני טורפת הכל מהכל.
יש שני מקומות אפשריים להקים חופה. האחד מוגבה, אבל בהכרח רוב הקהל נמצא בשטח למטה ולדעתי זה להרחיק אנשים מהאירוע. מקום שני היה יותר נחמד ונגיש, אבל בכל זאת לא ראיתי כלום מהחופה.
הזוג השתמש בחופה מסורתית מקסימה שנתפרה על ידי חברת משפחה.
השירותים היו במצב סביר פלוס לכל אורך האירוע, אבל לא יזיק להם לרענן אסלות בעתיד הקרוב.

ישבנו בשולחן אבירים בנקודה מוגבהת ומרוחקת כך שאינני יודעת לחוות דעה איך הייתה הישיבה למי שהיה סמוך אל הרחבה. כשרצינו לאכול ירדנו לקחת אוכל וכשרצינו לרקוד הלכנו לרקוד
לצפיה ב-'החצר של סבא'
החצר של סבא
08/01/2014 | 11:41
4
537
אחת החתונות היותר מושקעות ומוצלחות שהיינו בהן. כמובן שלכל הדברים האלו יש מחיר, הבנתי מדיבורים בפורום שמדובר באחד מהמקומות היותר יקרים בשוק.

המקום יפהפה ומרשים, לא הייתה פינה אחת מוזנחת והאווירה מקסימה.  העיצוב מרשים ושובה לב ואי אפשר היה להבדיל בין דברים שעשתה המעצבת לבין דברים שהוסיפה הכלה. אין ספק שהיא הוסיפה גם מתוך האהבה האישית שלה וגם כי היו שם דברים שכללו תמונות זוגיות ומשפחתיות. כולל תמונות ההורים והסבים מכל צד ביום חתונתם!

הקייטרינג ראוי לציון ובנזוגי ואני שמחנו על המאמץ שעשינו להגיע בזמן. אם גם אתם מגיעים אל טעם וצבע – חפשו את הפסטה עם הראגו. זכרון נעים וטוב. גם ההמבורגרים הפתיעו עם טעם כוכבי האניס שבהם, אבל מדובר לדעתי במנה שהיא גדולה מדי להיות מנה ראשונה וגם לא מספיק אלגנטית באכילה שלה. עוד מנה זכורה לטוב: שיפודי עוף מצופים בקדאיף עם רוטב מייפל.

בחופה אציין לטובה דווקא את השביל המוביל אליה, שתוחם ב"סרטים" עשויים מפרחי גיבסנית. באופן כללי כל העיצוב היה מפרחי גיבסנית שאהובים עליי מאד ובד"כ מופיעים רק כירק להעשרת זרים.

יש הפרדה של גבהים בין רחבת הריקודים לבין השולחנות מה שמאפשר למי שרוצה לשוחח ולדבר להשאר במקומו ולפטפט ומי שרוצה להקשיב למוזיקה מוזמן לשבת בישיבה אלטרנטיבית סמוכה לרחבה. השארנו את התינוקת בעגלה עם חברים וירדנו לרקוד ולבלות.

באמת שאין לי אף חסרון לציין לגבי המקום או הקייטרינג. מגוון הקינוחים גדול ומרשים, וטעים.
לצפיה ב-'סליחה, צ"ל הבאר של סבא.'
סליחה, צ"ל הבאר של סבא.
08/01/2014 | 12:16
126
לצפיה ב-'אני התחתנתי בבאר של סבא!! '
אני התחתנתי בבאר של סבא!!
09/01/2014 | 16:21
1
251
המקום באמת משגע והצוות שעובד שם פשוט מקסים
אין על האוכל של טעם וצבע
במיוחד על העוף קדאיף שלהם!!
בחתונה שלי לא הפסקתי לזלול את העוף קדאיף
ובדיוק לפני חודש הייתי בחתונה של חבר עם קייטרינג טעם וצבע וכל הערב זללתי שוב את העוף קדאיף המושלם שלהם
לצפיה ב-'העוף עם הקדאיף נהדר'
העוף עם הקדאיף נהדר
10/01/2014 | 10:14
118
ואני לא מתה על עוף ולא על קדאיף
אכלתי בחתונה של חברים בQ
לצפיה ב-'אולי העובדה שהוא עובד בצורה לא חוקית'
אולי העובדה שהוא עובד בצורה לא חוקית
12/02/2014 | 21:13
36
מה זה אומר על בעלי המקום שלא מסדירים את העניין הזה? אני הייתי שם ואמרו לי בלי להתבלבל שיש רשיון עסק אז התקשרתי למשרד הפנים ואמרו לי ב-פ-ר-ו-ש שהמקום יכול לקבל צוו פינוי מתי ששופט יחליט:
http://www.moin.gov.il/OfficeUnits/BuildingSupervi...
לי זה נראה חסרון אדיר חוצפה וחוסר תום לב להמשיך להתנהל כך!
לצפיה ב-'חתונה בבית '
חתונה בבית
08/01/2014 | 11:43
413
עונת החתונות הזו זימנה לנו גם חתונות בית וחתונות במקומות פחות שגרתיים. אני מנסה לתאר גם את אלו לטובת מי שמחפש לעשות יותר בזול או יותר אינטימי. כשאנחנו ניסינו לעשות משהו שונה בכלל לא היה לנו את הדגם של איך נראית חתונה קטנה או שונה או זולה יותר.

במקרה המדובר היה בית דו משפחתי עם גינה בגודל סטנדרטי ובה שני איזורים. איזור אחד הוקדש לכיבוד של קבלת הפנים ולשתיה, והאזור השני היה שולחנות וחופה/ רחבת ריקודים.  להערכתי היו כ-80 אורחים.
משיחה עם החתן והכלה בזמן האירגונים, הם הוזילו מאד את העלויות בעזרת התפריט של הקייטרינג. הם הזמינו שירותי הסעדה מ"מתוקה" לפי עיקרון "מזלג אחד לסועד". המשמעות היא שבקבלת הפנים יש רק דברים שעולים על קיסם (קרקרים עם ממרחים, פלטה עם 5 סוגים של דגים מלוחים, חמוצים) ובמנה העיקרית כל סועד לוקח מהמזנון צלחת ומזלג. אין עריכה על השולחנות. מדובר בחסכון משמעותי מאד בכלים שהם חלק גדול בתמחור של המסעידים השונים.
במנה העיקרית היו מגוון גדול של מאפים קטנטנים, גבינות, ירקות צלויים וטריים וסלטים ובהחלט כולם יצאו שבעים.

הטקס היה טקס חופשי חילוני עם הנחיה של חבר. הוזמנו לומר דברים ההורים מכל צד, חברה של הכלה וחבר של החתן ולבסוף החתן והכלה. זה תמיד מקסים ומרגש, חשוב לדאוג להגברה סבירה (הייתה, אבל חשוב). גם תאורה סבירה  בכל מקום שמתוכנן שיהיו בו אנשים זה דבר חשוב.

נקודה לטובה: חשיבה באמת קצת שונה
נקודה לרעה: הלדים של ה-DJ מסנוור והורס את כל התמונות.
לצפיה ב-'בית בלגיה – חתונה זולה ויפה'
בית בלגיה – חתונה זולה ויפה
08/01/2014 | 11:46
6
777
חברה שלי גרה בירושלים, בעלה ירושלמי, והם התחתנו בירושלים. באוניברסיטה. מתאים ביותר לאור העובדה שהיא חלק מחייהם כבר יותר משבע שנים.
בית בלגיה למעשה מתפקד במקום לכנסים ולאירועים, ו-וואלה, חתונה זה אירוע. רשימת המוזמנים הייתה מאד מצומצמת, 60 אנשים. ישבנו בשולחן של החברים, בעלי ואני (אנשים חכמים למדי ביום יום) עם חבורת דוקטורנטים גאונים שפשוט לא הבנו על מה הם מדברים.
ומה למדנו? לא חייבים תאורה עמומה או צבעונית בשביל אווירה. התאורה הייתה בהירה ומלאה ועדיין היה נחמד וכיף.
לא חייבים DJ  (אבל גם לא היו ריקודים) ובטח שלא חייבים מחריש אוזניים. המוזיקה הייתה פלייליסט שהכינה הכלה (בכל זאת עסקה בעבר בעריכת תוכניות מוזיקה ברדיו) והכיף הכי גדול היה שחתן וכלה לא היו היצורים שמתרוצצים חסרי נשימה משולחן לשולחן או נמצאים בדיסקו ברחבה. הם ישבו איתנו לשולחן והתפעלו מתמונות של התינוקת (שלא לדבר על אכזבה כנה כשהגענו בלעדיה), שוחחו איתנו על הא ועל דא ובעיקר זוכרים את החתונה שלהם.

הקייטרינג היה "ארבע עונות" והוא היה מצויין בכל שלב. פסטה ביתית שהייתה באמת פסטה ביתית, חזרתי ולקחתי ממנה עוד ועוד. יש עליהם ביקורות טובות באינטרנט ואני ערבה לכך שהן מוצדקות.

אז למי שמחפש מקום קטן עם חניה בשפע, מחפש פשוט מקום להושיב בו את האורחים ולהגיש להם מזון ולא מקובע על איך צריכה להראות חתונה או על אפקט הוואו, אנחנו נהנינו מאד!
לצפיה ב-'הקייטרינג שם השתנה לפני מספר חודשים '
הקייטרינג שם השתנה לפני מספר חודשים
08/01/2014 | 13:22
5
129
לצפיה ב-'החתונה המדוברת הייתה באוקטובר,'
החתונה המדוברת הייתה באוקטובר,
08/01/2014 | 14:21
4
282
זה רק לפני 3 חודשים...

מי הקייטרינג שם עכשיו?
ומודה שלא חשבתי שזה קייטרינג של המקום, הייתי בטוחה שכל מי שעורך אירוע מביא איתו קייטרינג.
לצפיה ב-'סזאן קייטרינג '
סזאן קייטרינג
08/01/2014 | 14:35
278
(שגם פועל בבית שמואל, החאן, מעלה החמישה ועוד) לפי הודעה שראיתי בדף הפייסבוק שלהם מחודש דצמבר
לצפיה ב-'באתי כי ראיתי "בית בלגיה" ו"ארבע עונות"'
באתי כי ראיתי "בית בלגיה" ו"ארבע עונות"
09/01/2014 | 16:48
2
292
ואז קלטתי שאת מדברת עליי :)

היו 50 איש. גם אני נהניתי מהאוכל ובכלל מהחתונה.
שכחת להזכיר את הזר שאת הכנת לי, שהיה מקסים וקישט את שולחן האוכל בבית במשך שבוע ויותר.
היינו אחת החתונות האחרונות של "ארבע עונות" בבית בלגיה. ההסכם שלהם נגמר בחודש שלאחר מכן.
ההתנהלות מול בית בלגיה היתה פחות נעימה. לעומת זאת על ארבע העונות אני ממליצה מכל הלב.

(אני כל כך שמחה שנהנית :))
לצפיה ב-'אכן עליך!'
אכן עליך!
09/01/2014 | 21:58
1
420
מזל שאמרתי דברים טובים על החתן והכלה

אני הכרתי את השם של ארבע העונות כי הם היו הקייטרינג החלבי של "טור סיני" כשאנחנו חיפשנו מקום. היה טעים טעים.

והנה תמונה של הזר!
לצפיה ב-'זר מקסים! '
זר מקסים!
10/01/2014 | 22:11
29
לצפיה ב-'דרך התנ"ך אל הטבע במכמנים – חתונה שונה וזולה'
דרך התנ"ך אל הטבע במכמנים – חתונה שונה וזולה
08/01/2014 | 11:50
388
החתונה המיוחדת האחרונה. כמו שכבר אמרתי קודם, כשארגנו את האירוע שלנו בכלל לא היה לנו הדגם של איך יכולה להיות חתונה שהיא אחרת, שונה וגם זולה יותר. כשאומרים חתונה קטנה, כל המקומות שעולים הם מקומות בוטיק מה שמעלה מאד את המחיר, עד לכדי מחיר של חתונה רגילה ואף יותר. העיקרון הראשון שצריך לזכור הוא ציפיות אחרות ולחשוב על פרמטרים אחרים מלבד אפקט הוואו או הצ'ק ליסט הקבוע שאנחנו מורגלים בו.

החתונה אורגנה בחמישה שבועות, מתוכם שבועיים החתן והכלה היו בחופשה ביוון :-O
האירוע התקיים בדרך התנ"ך אל הטבע, שהוא לא גן אירועים. זה מקום לסדנאות, כנסים ומפגשים, והדגש הגדול בו הוא טבע. החתונה ככל הנראה תוכננה להיות בחוץ, אבל תחזית לגשם ובעיקר רוחות קרות הכניסו אותה אל תוך החאן – מבנה אבן מרובע מרופד במחצלות. באותו יום קריר היה ממש כיף להיות בתוך מבנה מחומם, העובדה שהשולחנות כוסו במפות קטיפה בעיקר הצחיקה אותי (אני חושבת שלא ראיתי קטיפה מאז שנות ה-90). הוא מתאים לכ-200 אנשים, וכולם שמחו ונהנו. ההסעדה לא הייתה משהו מסודר מאד אלא אוכל דרוזי שהוזמן ממכרים של המשפחה והוגש בסירי אלומיניום גדולים, עלי גפן ממולאים מדהימים שהכין האבא של הכלה והמון בורקסים קטנטנים שהוכנו בסדנת בורקסים מגבשת של שתי האמהות וכמה אחיות ערב או שניים לפני האירוע. הקינוחים הם ככל הנראה הדבר היחיד שהוזמן באופן מסודר.
הטקס עצמו התקיים בחוץ עם נוף מדהים (חתונת שישי בצהריים), טקס חופשי חילוני עם הנחיה של חבר. הוזמנו לומר דברים ההורים מכל צד, חברה של הכלה וחבר של החתן ולבסוף החתן והכלה. התרגשתי ובכיתי, חתונות של חברות טובות זה שוס.
על אף שניסיתי לשכנע את הכלה שוב ושוב שהיא תראה שהיא תהנה ושהיא תרקוד היא לא האמינה לי. כמובן שהתחזיות שלי התגשמו עד סופן. הייתה רחבה שמחה ומלאה. קצת מפתיע לאור אופיים של החתן והכלה, לא מפתיע לאור המקום הקטן ושאין ברירה אחרת מלבד לרקוד .
לצפיה ב-'אמורס'
אמורס
08/01/2014 | 11:54
280
אז מי שיחפש טוב ימצא שכבר כתבתי על אמורס לפני כשנה וחצי או שנתיים. העליתי על הכתב גם רשמים חיוביים וגם כמה ריג'קטים שנזקקו לתיקון ושיפור. אז הייתי בחתונת צהריים והפעם בחתונת ערב.
ראשית, המקום יפהפה ומקסים, ולא דרושים לו שום תוספת עיצוב משום סוג. האמהות התעקשו להוסיף סידורי שולחן בדמות עציצים קטנים, אבל זהו.
בקבלת הפנים היו מספר דוכנים, מהם טעימים יותר ומהם פחות (אנחנו פחות מתחברים לירקות המוקפצים של גני אירועים). הפיש אנ'צ'יפס היה נחמד ביותר.
החופה נמצאת על במה מוגבהת שמאפשרת לכולם לראות. היה קריר (אוקטובר בחוץ, בכל זאת) אבל כשהייתי דחוקה בתוך הקהל היה לי חמים ונעים.
גם בגירסת החורף שלו המקום יפה ונעים, שמחנו מהשהות בתוכו. הייתי מכוונת טיפה יותר את הרמקולים אל הרחבה ופחות אל השולחנות, אבל עדיין היה אפשר לשמוע את מי שלידינו.
הפתיחים היו נחמדים, המנה העיקרית הייתה טובה ועם מבחר גדול מאד של סלטים ותוספות, כולל עמדת חומוס עם תוספות. בגזרת הקינוחים הם תיקנו את כל הטעון שיפור מהחתונה הקודמת שהייתי בה, הסתמכו פחות על הכנה מול עיני האנשים ויותר על קטנים ומוכנים מראש. אלו עדיין קינוחי פרווה וממש מעט מהם היו לטעמי, אבל לפחות לא התלוו לתור ארוך ולא נעים כפי שהיה שנתיים קודם.

בתוך האולם היה ג'קוזי, והחתן ועוד כמה חברים קפצו לתוכו. פסיכים, היה קר אח"כ... רחבת הריקודים גדולה ונוחה, מאפשרת לרקוד בלי לדרוך על אנשים.
לצפיה ב-'גן הפקאן וגני כנען'
גן הפקאן וגני כנען
08/01/2014 | 11:58
299
מתוך מה שזכור לי כמובן.
גני כנען היינו בחורף שעבר. אז אין לי מושג איך המקום נראה בקיץ D:
היה ממש ממש חביב!
לפי מה שזכור לי הסאונד היה סבבה ובשולחנות לא היה רעש וניתן היה לדבר. אוכל אני זוכר רק את הסטיק אנטריקוט שהיה טעים D:
לגבי מגוון אלוהול אין לי שמץ כי שתינו רק דברים מסויימים...
מקום לא גדול...אבל חביב
מבחינת חימום היה מעולה, לא הרגשתי שחורף.

לבי גן הפקאן זה באזור השרון קרוב לכפר סבא
מקום ענקיייייי גם נראה לי האירוע היה בחורף או בסתיו המאוחר. היה חימום ובעניין הזה היה מושלם. המקום נראה ברמה יותר גבוהה, והוא ענקייי! איוע של 400 איש הרגיש לי כמו 600 כי הם פיזו ככה את השולחנות.
האוכל היה בופה. אבל זכור ל שהיה ממש טעים. המקום בכללי ממש יפה.
לצפיה ב-'WHITE – קטן זה חמוד'
WHITE – קטן זה חמוד
08/01/2014 | 12:00
665
אז ה- WHITE בפרדס חנה מוזכר הרבה בהקשר של חתונות קטנות, וזו פעם ראשונה שהזדמן לי להיות בו.
החניה היא במגרש חולי, לתשומת לב כל נועלות הנעליים הפתוחות. החתונה הייתה של 180 איש, חלקם הושבו בחוץ וחלקם בתוך המבנה. לי אישית לא מפריע דשא סינטתי ויריעות אוהל, אבל בנזוגי פסל מקומות בזמנו על סעיף דשא סינטתי. השירותים היו נקיים ומוארים (באמת, מה האופנה הזו של שירותים חשוכים?), המקום נראה לי ממש נחמד.

זו הייתה החברה הכי טובה שלי בשמלה הלבנה כך שהייתי מאד נרגשת ואני לא זוכרת הרבה פרטים.
המנות הראשונות הסתכמו בשתי מנות מסתובבות ובעמדת מרק (מרק גולאש מעולה!!!). גם המנה העיקרית הייתה מאד סולידית: מנת בקר, מנת עוף ומנת דג, לכל אחת מהן תוספת של פחמימה וירק ו-5 סוגי סלטים. פחות מהשפע שאנחנו רגילים לראות בכל מיני מקומות, ותזכורת לכך שזה היה מספיק בהחלט. הצמחונית הייתה קצת מוזרה לאוכלי הבשר (המבורגר קינואה ועדשים), לא היה שם צמחוני שיחווה את דעתו.
מאד אהבתי את הריצוף עם הדוגמאות של פעם, אהבתי שהמוזיקה לא הייתה רועשת ושתלטנית, אהבתי את זה שהמקום לא ענק שהוסב לאירוע קטן ומאד נהניתי מהכל. הייתה להקה וזה תפס את הערב מאד יפה.
קישקושים לרחבה בכמות פסיכית התקבלו בשמחה על ידי כל החוגגים.

בתמונה - הכתובה שהכנתי לכבוד האירוע
לצפיה ב-'האחוזה בבית חנן – הכל כבר ידוע'
האחוזה בבית חנן – הכל כבר ידוע
08/01/2014 | 12:03
383
אין הרבה מה לומר. זה האחוזה, זה קייטרינג טעם וצבע, באנו מלאי ציפיות וכולן התגשמו. למי שיכול להרשות זאת לעצמו, הייתי ממליצה בחום על המקום שעודנו גדול ומרשים גם בחתונת חורף. (אני לא יודעת איך נראה הבאר של סבא בחורף, בקיץ ובאביב גם הוא מומלץ בחום רב)
מעבר לשמחה הגדולה בחתונה של בן דוד שיש בה בני משפחה רבים, המקום מקסים ויפה מלבד הכניסה אליו (למה הכניסה היא מסביב ולא מהשביל?). היה ערב קר והחימום עבד יפה, היה נראה שהביאו גם תוספות ותיגבור.

החופה נערכה ממש באמצע המקום, מה שאח"כ היה הרחבה. זה היה נראה לי קצת מוזר בהתחלה, אבל בסה"כ זה הפך את זה לאינטימי ולא מורם מעם. הכלה מארה"ב והחתונה כולה הועברה למישהו בסקייפ דרך הסמארטפון .

בסוף הערב רציתי משקה וביקשתי מהמלצר. הוא שם לב שהמשקה לא לטעמי ואני לא שותה ממנו, הביא לי אחד אחר ואחריו עוד אחד. הוא הצחיק אותי בכך שאמר שזה יכול להמשך כך כל הערב, השולחנות שלו כבר הלכו ומבחינתו זה אתגר.
לצפיה ב-'שמים וארץ – אקורד סיום צורם'
שמים וארץ – אקורד סיום צורם
08/01/2014 | 12:05
7
630
הרבה נכתב כאן על שמיים וארץ ואני תוהה אם הייתי באותו מקום שכולם מדברים עליו.
היה סיוט וסבלנו מכל רגע בחתונה.
קבלת הפנים הייתה באוהל פרוץ לרוחות והיה לנו קר מאד לכל אורכה. לא הורדנו את המעילים ועדיין נקשנו בשיניים. היו מנורות חימום פזורות שחיממו בדיוק את האדם האחד שעמד מתחתיהן אבל לא את הסביבה. כל הריהוט, השטיחים והקישוטים היו משופשפים ובלויים ובלט מהם הבלאי.
האוכל שהוגש בקבלת הפנים היה מגוון אבל הכל היה כמעט או ליד. פיש אנ' צ'יפס מדג יבש ומתובל מדי, נקניקיות צלויות עם טעם לוואי ועוד. רק עמדת החומוס הייתה סבירה. יצויין לטובה שהגישו תה וקפה כבר החל מקבלת הפנים וזה עזר לנו להתחמם.

החופה מוקמת מראש והיא מקושטת יפה בפרח לבן שאיני יודעת את שמו. הקישוט מלאכותי וזה לא נראה לעין כשמדובר בקישוט החופה, זה כן נראה לעין ומורגש כשמדובר בקישוט של השולחנות והבר. אל החופה מוביל מעין מסלול דוגמנות מוגבה, לא הבנו את העניין וזה נראה לנו מוזר.

אחרי החופה פתחו את האולם, החימום בו היה מעט יותר טוב. האוכל לא. שוב, כל דבר היה מבושל מדי או מתובל מדי או לא טעים, ועל זה יכולנו להבליג.
באמת שאי אפשר היה להבליג על מוזיקה גרועה עם סאונד גרוע ובווליום מחריש אוזניים. סבלנו, חילקנו אטמי אוזניים ליושבים בשולחן (הבאנו בשביל התינוקת) וחיכינו שיגיע האוכל רק בשביל שינמיכו את המוזיקה ויפסיק להתפוצץ לנו הראש. לא יכולנו להעביר את הזמן הזה בשיחה כי אי אפשר לשמוע אחד את השני. באיזשהו שלב חמותי לקחה את התינוקת ושתיהן ישבו באוטו, היכן שחם ושקט, עד תום האירוע.
אז לא אווירה, לא אוכל ולא מוזיקה. מה שחבל לי הוא שאירוע כל כך לא נעים, עולה גם הוא הרבה מאד כסף, לא פחות מאירוע טוב. השירותים היו המקום היחיד שנראה טוב ותיפקד כמו שהוא אמור לתפקד.
לצפיה ב-'ואו נשמע מזעזע'
ואו נשמע מזעזע
08/01/2014 | 12:19
1
98
לצפיה ב-'נכון'
נכון
08/01/2014 | 14:22
68
לצפיה ב-'לא יכולה שלא להסכים'
לא יכולה שלא להסכים
08/01/2014 | 16:10
4
428
היינו שם בחתונה בדצמבר וחזרנו מזועזעים.
אני בעיקר הייתי בשוק מהאוכל המזוויע שהוגש שם, גם בקבלת פנים אבל בעיקר בארוחה עצמה, אני זוכרת שסבלנו מכל רגע וחזרנו רעבים....

לצפיה ב-'ואי נשמע מפחיד מה שאתם אומרים'
ואי נשמע מפחיד מה שאתם אומרים
08/01/2014 | 16:33
3
117
לצפיה ב-'אני מבינה שאת שוקלת את המקום'
אני מבינה שאת שוקלת את המקום
10/01/2014 | 09:25
2
193
לדעתי חבל, שתי ביקורות כל כך גרועות מעידות על הרבה יותר מאשר מעידה חד-פעמית.
לצפיה ב-'על כל אולם יש ביקורות רעות פה ושם'
על כל אולם יש ביקורות רעות פה ושם
15/01/2014 | 14:06
1
38
שתי ביקורות רעות בלבד אמורות לגרום לי למחוק אותו?
לצפיה ב-'לא אמרתי למחוק'
לא אמרתי למחוק
16/01/2014 | 23:43
30
אבל אני מודה שאם הייתי שומעת דברים כאלו הייתי בודקת בציציות. מחפשת עוד ביקורות ובודקת את המהימנות שלהן, הולכת לראות יותר מאירוע אחד.
לצפיה ב-'קטנה על מגנטים'
קטנה על מגנטים
08/01/2014 | 12:15
4
509
באמת מדובר במזכרת קטנה וחביבה, שהיא ממש ממש לא חובה.
לא בא לכם בטוב עם התקציב? תוותרו. האורחים לא באמת מצפים לצאת עם מתנה.
בא לכם וזה כיף? תבחרו מישהו טוב.

המלצה חמה חמה על מורן לוי מגנטים. אין לי שום קשר ושום היכרות איתה, רק שביעות רצון רבה מהמגנטים המקסימים שהיא צילמה שרואים בהם רק את מה שצריך לראות, מחמיאה מאד לאנשים ולרקע ותוך שימוש מושכל וטוב בפלאש. הכלה ציינה באכזבה שהיא צילמה אותם המון (ואת זה הרי עשה כבר הצלם) בזמן שהיא רצתה שיהיו יותר תמונות של האורחים. לדעתי זה פתיר ברמת תיאום הציפיות.

דיסהמלצה על המגנטים של  Bigובות שהיו מאד מאכזבים בכל פרמטר. פלאש לא מחמיא, קומפוזיציה גרועה וחסרת מחשבה הדפסה עם יותר מדי צבע אדום. חבל.
לצפיה ב-'מצטרפת להמלצה החמה על מורן לוי'
מצטרפת להמלצה החמה על מורן לוי
08/01/2014 | 23:48
3
193
היינו בכמה חתונות שהיא צילמה, המגנטים כמו חדשים, איכות הצילומים נפלאה ולא נופלת מאיכות הצלם ה"ראשי". היא עושה עבודה נהדרת והיא גם מאוד סימפטית
לצפיה ב-'שאלה לגבי המגנטים של מורן (לשתיכן)'
שאלה לגבי המגנטים של מורן (לשתיכן)
10/01/2014 | 17:09
2
114
אמרתן שהם באיכות טובה. כמה זמן עבר מאז הצילום שלהם (בהנחה שיש לכן מגנט שלה בבית...)?
לצפיה ב-'שנה וחצי ונראה חדש,'
שנה וחצי ונראה חדש,
11/01/2014 | 15:34
85
עוד אחד מאותה חתונה שאצלי בארנק והיה בעל פוטנציאל להתקמט ולהתחרבש בקצוות (כמו שקורה לכרטיסי ביקור? מן אזני חמור כאלה?), נשאר כמו חדש,
ועל מקרר של חברים יש מגנטים בני כמעט 3 שלה, שנראים חדשים כשלצידם מגנטים בני פחות משנה סגולים ודהויים לגמרי, של חברות אחרות.
כשהחצי ואני העלינו את עניין המגנטים, הדיבור היה אם להביא אותה או לא להביא בכלל. :)
מה שאני הכי אוהבת אצלה זה שהיא לא נודניקית, היא עושה המון תמונות גם בהיסח הדעת (אחת התמונות שאני הכי אוהבת של החצי שהיא צילמה כשהוא נשען על הבר, לא ידע שהיא מצלמת) ושהתמונות שלה מצוינות ברמת האופי הצילומי ולא רק באיכות ההדפסה. היא פשוט יודעת מה היא עושה.
(קחי בחשבון שאני אישית לא עבדתי איתה עדיין, אלא רק סימנתי אותה בפינצטת הספקים המועדפים עליי מתוך 16 החתונות שהיינו בהן בשנה וחצי האחרונה. אני פשוט ממש מעריכה את העבודה שלה)
לצפיה ב-'שלנו חצי שנה'
שלנו חצי שנה
13/01/2014 | 19:59
46
יש מגנטים מחתונות אחרות שכבר ברגע ההדפסה היו גרועים.
כאלו שדהו אחרי חודש.
וכאלו שהתמונה בהם כל כך מאכזבת.

חצי שנה בנקודה שיש בה המון שמש והם במצב מצויין.
לצפיה ב-'ומה עם איפור?'
ומה עם איפור?
08/01/2014 | 14:27
377
כמו שהשתמע, חלק מהחתונות היו חשובות לי מאד. עד כדי כך שהייתי מוכנה לשלם על איפור.

אחרי חיפוש אצל כמה מאפרות, הכלה סיפרה לי שאחותה תתאפר בסניף של חנות האיפור גאיה. היות והיה לא רחוק ממני, הלכתי לבדוק.

איפור ערב ב-100 ש"ח, לא מותנה בקניה ולא מותנה בכלום. מתאים מאד למי שאוהבת איפור באבקה, כי כל האיפור שלהם מינרלי.

עשו עבודה טובה והייתי מאד מרוצה!
לצפיה ב-'welcome back!!!'
welcome back!!!
08/01/2014 | 19:26
266
כל הכבוד על ההשקעה והכתיבה המפורטת!
תודה רבה רבה
לצפיה ב-'סקר - האם הלאום/הדת חשובים לכם'
סקר - האם הלאום/הדת חשובים לכם
07/01/2014 | 20:50
31
463
בבחירת בן/בת הזוג?

למי שלא יודע, אני גרה בגולה. ולכן, לא פעם עולים דיונים, יותר נכון לומר ויכוחים, בנוגע ללאום ולדת של בני הזוג הנבחרים - בעיקר ההורים דואגים לילדיהם.

בדור של ההורים שלי השאלה בכלל לא עלתה. כולם מתחתנים עם יהודים (ו/או ישראלים).
בדור שלנו רובינו התחתנו עם ישראלים (לרוב יהודים). היו "חריגות" אבל זה לא משהו שראינו המון.
בדור שלכם - האם זה משהו שחשוב לכם? האם אתם חיפשתם יהודי/ישראלי או שלאהבה אין גבולות גם בהיבט הזה?
ולמי שכן בחר להתחתן עם לא יהודי/ישראלי - האם אתם נתקלים בסיטואציות בעייתיות/לא נעימות?

לא מדובר כאן בדיון האם להתחתן כן או לא ברבנות.... ולא על דיוני הכפייה דתית.

אשמח לשמוע את דעתכם
לצפיה ב-'לי זה חשוב'
לי זה חשוב
08/01/2014 | 07:41
3
435
אמנם אני חיה בארץ, אז יש פחות סיכוי להתאהב בלא יהודי, אבל כן זה חשוב לי, ואני מניחה שגם להורים שלי.
בתור אישה הצרה פחות צרורה כי הילדים בכל מקרה יהודים.
אם הייתי חיה בחו"ל אני מניחה שהייתי מחפשת יהודי, לאו דווקא ישראלי.
אני לא ממש יכולה להסביר למה זה חשוב, כי זה לא שאני שומרת מצוות מאף סוג שהוא, אז מה שאני מקיימת זה בעצם פרונקלור יהודי - חוגגת חגים. אח של בעלי התחתן עם נוצריה, היא ניסתה ולא הצליחה לשרוד תהליך של גיור. מצד אחד, למרות שהם לא חיים בארץ, הבנים נימולו והם  חוגגים חגים יהודיים ובעצם חיים כמו יהודים, אבל טכנית הם אינם יהודים. אני לא יודעת מה הייתי עושה אם הייתי מתאהבת בבחור כזה למשל....
לצפיה ב-' מאושרת וגאה שהגבר שלי לא יהודי '
מאושרת וגאה שהגבר שלי לא יהודי
08/01/2014 | 20:03
2
354

והאח שלך לא הפסיד כלום מזה שאשתו לא שרדה את תהליך הגיור

אני כילדה בכלל שנאתי מוזיקה וסרטים ישראליים, והתחברתי לכל מה שמשדר בינלאומיות,
הייתי מעריצה של שחקן אמריקאי מפורסם, ובחלומות שלי הכל היה נראה כמו בסרטים
הרומנטיים מהוליווד  

אף פעם לא ממש התחברתי לאווירת החג של החגים בישראל
שבועיים לפני פסח שמתי לב שהרבה אמהות נכנסות ללחץ מטורף
לא הבנתי למה אי אפשר להנות מחג, בלי כל הלכות החג, וההגדה המשעממת
וגם לא הבנתי למה בישראל אי אפשר לחגוג שנה אזרחית חדשה כמו בכל העולם

בעלי אינו יהודי, חיינו כמה שנים בארצות הברית, החינוך של הילדים היה הרבה
יותר טוב מאשר בארץ, ודווקא פה קלקלו אותם קצת והיה לי הרבה יותר קשה
אף אחד לא חזר לי ילד בוכה על זה שצחקו עליו שאבא שלהם לא יהודי
אולי זה בגלל שהוא אמריקאי כזה וחבר של כל הילדים וההורים שלהם
ותמיד שצריך מישהו שיודע אנגלית ברמת שפת אם הוא עוזר

אני לא ממליצה לאף אחת לשים בראש הרשימה את זה שהגבר יהיה יהודי
כי יש דברים הרבה יותר חשובים, למשל בעלי יודע לבשל מצויין, ולא תשמעו אותי
כמו השכנה צורחת על בעלה הישראלי שהוא סך הכל רצה לעשות חביתה וכל הבית
ריח של שריפה, הוא גם מקפל כביסה, וכדורגל הוא משחק עם הילדים אבל לא רואה
בטלוויזיה בכלל, לעומת השכנה שאצלה בטלוויזיה זה או מכות או חיות טורפות
[ נחשו איזה עדה בעלה ] אני נוהגת בגיפון המשפחתי, והוא לקח רכב קטן,
הוא גם לא קמצן, שם צקים יפים בחתונות, ולא חוזר שיכור

זאת לא בושה לבחון גם את הנושא הכלכלי, ואני מודה שאם לא היתה לו יכולת
לעבוד ולהרוויח יפה עבור חברה אמריקאית, אז היה לנו מאוד קשה, אני לא נקרעת
בגל המשכנתא, כי יש לו משכורת יפה, ויכלתי להנות מחופשת לידה ארוכה

ואם הייתי מחפשת רק יהודי, כנראה שהיה לי בעל כמו לשכנה

לצפיה ב-'ברור שיותר חשובה האישיות מהדת'
ברור שיותר חשובה האישיות מהדת
09/01/2014 | 09:09
153
אבל כמו שאני מחוברת לשורשים היהודים והישראלים שלי, ככה אני רוצה שגם לילדים שלי תהייה שייכות כזו.
ותאמיני לי שיש מספיק גברים יהודים ואפילו ישראלים שיישחקו עם הילדים שלהם כדורגל ויבשלו. את הטיענים האלה בכלל לא הבנתי.
לצפיה ב-'כשעושים אידאליזציה אז כל הסיפור מאבד אמינות'
כשעושים אידאליזציה אז כל הסיפור מאבד אמינות
09/01/2014 | 10:21
169
זה שיש לך זוגיות שאת מאושרת בה זה נפלא אבל כל ההכללות המצחיקות והמוגזמות שעשית רק מחלישות את מה שניסית לומר. אין גברים אמריקאיים שיושבים כל היום זרוקים על הספה עם הכרס בירה והפוטבול? יש גברים אמריקאיים שהם אבות מדהימים ויש גברים ישראלים שהם כן או לא יהודים שמבשלים ארוחות גורמה ומתפקדים כשותף שווה במשפחה ויש גברים ישראלים ואמריקאיים, יהודים או לא שהם פשוט תינוקות  מגודלים. אנשים חסרי תועלת, עצלנים ואגואיסטיים יש בכל מקום בעולם ובכל דת, וכל נייסון לטעון אחרת זה פשוט עיוות והגזמה.
לצפיה ב-'חשוב לי'
חשוב לי
08/01/2014 | 08:37
215
התלבטתי איך לנסח את התשובה שלי, אני מקווה שאהיה מספיק ברורה בלי לפגוע -

אני חושבת שעדיין, ולעד, יהיה לנו חשוב להתחתן עם יהודים.
הדת והלאום היהודיים הם לא משהו פשוט, וזה אולי נדוש להגיד אבל חוסר ההתבוללות זה מה ששמר עלינו מאז ומעולם. אם כבר לפני שנים יהודים היו מתבוללים יותר, ולא נשארים בקהילה, אני לא חושבת שהיינו מגיעים לאיפה שאנחנו היום.

טוב אוף תוך כדי שאני כותבת אני שוב לא מצליחה לנסח את עצמי,
אז שורה תחתונה - אני מאד מתחברת למסורת היהודית ולציונות, ואני חושבת שלשמר את זה זה מה שמחזיק אותנו יחד ומחזק אותנו בתור יהודים.
לצפיה ב-'חשוב לי האדם ולא למי הוא מתפלל'
חשוב לי האדם ולא למי הוא מתפלל
08/01/2014 | 08:51
1
258
כשגרים בישראל זה פחות רלבנטי. אבל אני אקבל כל בן או בת זוג שילדיי יבחרו כאשר מה שחשוב בעיני זה שיהיו ערכים משותפים, כבוד הדדי, אהבה. אם הזוג הם בני דתות שונות חשוב שתהיה סובלנות וקבלה ופחות מעניין אותי שאלת אורח החים הדתי בהיותי חילונית ולא מסורתית או דתיה. מנסיוני האישי אני רואה שכשאחד מבני הזוג קיצוני מבחינה דתית זה מעורר יותר מחלוקות וחיכוכים מאשר בנזוג מדת אחרת אשר פתוח לשונה כי יש מין ציפיה לא כותבה שהצד הלא דתי יתחשב . אם הזוג מצליח לגשר על הפערים בתרבות ובאמונות, אז שילכו על זה - אהבה היא מצרך נדיר
לצפיה ב-''
08/01/2014 | 09:25
16
לצפיה ב-'סקר מעניין!'
סקר מעניין!
08/01/2014 | 09:24
184
אני חושבת שזה תלוי מאד ברקע של הבנאדם ובמה שהוא מאמין בו. אני מגדירה את עצמי כאתאיסטית אבל יהודיה מבחינת הלאום והמסורת, ואולי בגלל זה זה אף פעם לא היה אצלי שיקול. היה לי בן זוג יהודי אתאיסט ועכשיו אני מתחתנת עם נוצרי קתולי מתון. לאף אחד מהסובבים אותנו זה לא מפריע, כל אחד מאיתנו מביא את המסורת שלו לקשר (מישהו אמר Chrismukkah?!) וכשיהיו לנו ילדים נחשוף אותם לשני העולמות. היחידה שמודאגת זו אמא שלו שהיא הרבה יותר דתייה וממש לא משתגעת על הרעיון שנכדיה לא יגדלו כקתולים אדוקים, אבל היא תאלץ להתרגל כי כך בחרנו.
העולם היום הרבה יותר קטן ממה שהוא היה פעם, ולכן יש כל כך הרבה הגירה וזוגות מעורבים. אני מבינה את הפחד של אנשים מאיבוד המסורת, אבל אני לא רואה את זה כסיבה מספיק טובה לוותר על הבנאדם הנכון. מי שרוצה לשמור על המסורת יעשה זאת, ומי שלא לא יעשה זאת גם אם יהיה נשוי ליהודי כשר.
לצפיה ב-'לי לא'
לי לא
08/01/2014 | 09:45
144
עניין אישי
לצפיה ב-'לא היה אכפת לי הדת\ לאום'
לא היה אכפת לי הדת\ לאום
08/01/2014 | 09:48
2
279
אבל היה לי חשוב שהבזוג לא יקח את זה יותר מדי ברצינות
כלומר, שבין אם הוא נוצרי\מוסלמי\יהודי\אחר, דתות לא יהיו חלק משמעותי מהחיים שלנו.
אני לא חושבת שלדוגמה הייתי מוכנה להתפשר ולעשות חתונה דתית.
לצפיה ב-'חתונה דתית זה הכי לא רומנטי '
חתונה דתית זה הכי לא רומנטי
08/01/2014 | 20:19
1
172

מכבדת את דעתך אבל רק רוצה להעיר שבעיני חתונה דתית זה הכי לא רומנטי שיש
כל היופי להכניס בזה משהו אישי ולא להקריא טקסטים בהם האשה היא כמו פרה שקונים אותה

מי שמתחתנת ברבנות יכולה לשמוע יום אחד שהחליטו בשבילה
שצריך לחתוך את העורלה של התינוק שלה,
או שאבא של בנה - הוא לא האבא של בנה

http://www.haaretz.co.il/news/education/1.2195073

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4472789,00...

לצפיה ב-'לא הבנת אותי,'
לא הבנת אותי,
09/01/2014 | 09:05
109
זה בדיוק מה שאמרתי, שלא הייתי מוכנה להתחתן בחתונה דתית.
לצפיה ב-'כבר לא'
כבר לא
08/01/2014 | 09:59
1
295
עכשיו זה נראה לי חשוב רק להורים שלי לי ממש לא מזיז.
כמו שאמרו מעלי חשוב לי שהבן זוג שלי לא יהיה לו כזה משנה מדת

אני זוכרת שהכל הבלאגן מסביב להאם חתונה דתית כן או לא אמרתי לעצמי למה הבן זוג שלי יהודי
היה פותר לי הרבה בעיות אם הוא היה לא יהודי.
(ושוב מירמור על העובדה שהולכת להיות לי חתונה כשרה והילכתית)
לצפיה ב-' עם כל הקשיים שהם עושים '
עם כל הקשיים שהם עושים
08/01/2014 | 20:28
113
באמת כבר יותר קל להתחתן עם לא יהודי
לצפיה ב-'ברמה עקרונית זה לא כזה משנה'
ברמה עקרונית זה לא כזה משנה
08/01/2014 | 14:49
145
אני לא דתייה יותר מדיי, אבל כן אוהבת את המסורת היהודית וכן חוגגים אצלנו במשפחה את החגים.
אני חושבת שכן אפשר לחגוג ביחד חגים (כמו למשל לחגוג גם חנוכה וגם כריסמס) ולהכיר את המסורת של הצד השני.
מאחר ודת היא לא דבר כזה משמעותי עבורי (אני לא שומרת כשרות למשל) היה לי חשוב למצוא מישהו שאיתי באותו הראש.

מצד שני,
אם מתייחסים לישראל - יש כאן את הקונפליקט היהודי - ערבי. וזה עשוי להיות מאוד בעייתי , בעיקר עבור הילדים. לכן אני חושבת שהלאום מהבחינה הזו כן משנה לי.
גם לא חושבת שהייתי נכנסת לקשר עם מישהו בחו"ל - אבל זה כבר לא קשור ללאום ולדת, אלא כי זה נראה לי אישית בלתי אפשרי לנהל קשר מרחוק.
לצפיה ב-'אני ממש חצוייה בנושא הזה'
אני ממש חצוייה בנושא הזה
08/01/2014 | 19:22
3
249
דווקא בגלל שאנחנו חיים בחו"ל ההתלבטות והשאלות קשות יותר.
מצד אחד אני הבאתי את ילדיי לכאן. בחיי היום יום אנחנו מעודדים אותם לקבלה וחברות, לא משנה דת, גזע או מין.
אז איך תהיה לי בכלל הזכות להגביל אותם בבגרותם, כשהם יצטרכו לבחור בן/בת זוג?
אבל מצד שני, דווקא בגלל שאני גרה כאן ורואה כל כך הרבה בנים ובנות ישראלים (שנולדו להורים ישראלים) ללא כל זיקה וקשר לארץ.
זה ממש מעציב אותי. אמנם אני פועלת בקהילה בכדי קצת לשנות את פני הדברים, אבל זה משהו שאין עליו כל כך שליטה.
הקהילה היהודית, אגב, שומרת יותר על ה"גבולות" אם אפשר לקרוא לזה ככה. אבל הגבולות שלהם יהודיים שכן אין להם את הקשר לישראל, כפי שאנחנו מכירים.
אבל משפחות ישראליות רבות כבר איבדו את הצביון הישראלי שלהם וזה ממש מה שכואב לי, אני חושבת. הישראלים "מורדים" יותר בישראליות, לאט לאט הם הופכים אמריקאים ומוותרים על החלק של ישראל.

אז אולי הייתי צריכה להגדיר את השאלה אחרת...

אני בטוח רוצה שילדיי יחיו בזוגיות טובה, מכבדת ואוהבת, אבל חשוב לי גם שישמרו על ישראליותם....

לצפיה ב-'ברור שילדים אמריקאיים לא יהיו ישראלים'
ברור שילדים אמריקאיים לא יהיו ישראלים
09/01/2014 | 08:44
2
172
הם נולדו או  גדלו בארצות הברית, זו התרבות שלהם ואין שום סיבה סבירה שהם יאמצו מנהגים ותרבות של חברה שונה מזו שהם חיים בה רק כי לאמא ואבא יש נוסטלגיה למה שהם השאירו מאחור מרצונם החופשי. אישית אני לא רואה שום בעיה בכך שאנשים בוחרים לגור במקום אחר מזה שהם נולדו בו אקראית, זו זכותם המלאה וכל הקשקושים על נטישה / בגידה ולא יודעת מה פשוט מגוחכים בעיני. אבל זה באמת אומר שהמהגרים מוותרים על להיות חלק מישראל כי אם אתה לא כאן, אתה לא חלק ממרקם החברה . כשאתה מגדל את הילדים שלך במקום אחר, הם יהיו אחרים. לדעתי זו ציפיה לא ריאלית ולא הוגנת להלביש על ילדינו. זו חוויה משותפת למהגרים אבל אני חושבת שצריך לעבד אותה בעצמנו ולהתמודד שלא באמצעותם.
לצפיה ב-'את צודקת אבל אין מה לעשות'
את צודקת אבל אין מה לעשות
09/01/2014 | 22:11
1
88
בתוך כל האמריקאיות הם עדיין גדלים בבית ישראלי, שמדברים בו עברית, שמחנכים על הערכים שלנו (היהודיים והישראלים). הם לעולם (ילדי הדור הראשון) לא יהיו לגמרי אמריקאים.
זה מאוד מורכב, אבל אני עדיין לא מגדירה את עצמי כאמריקאית ו/או כמהגרת.
אנשים שבאים מרצונם/או לא מרצונם החופשי למדינה אחרת מביאים איתם שק מלא תרבות. קשה לך לוותר על השק הזה רק בגלל שעברת מדינה.
ויש דברים רבים שחשוב לי ושאני רוצה שילדיי יספגו.
אני כן רוצה להלביש עליהם את הדברים שחשובים לי כהורה, וברור לי שהם אחרים.
אבל אי אפשר גם להתנתק לגמרי מהעבר שלך, זה לא הגיוני ולא בר ביצוע.
סוגיות לא פשוטות, אני מודה....
לצפיה ב-'זה תהלךי מאוד אופיני לבני מהגרים'
זה תהלךי מאוד אופיני לבני מהגרים
09/01/2014 | 23:31
77
המהגרים בדרך כלל מדברים בבית עם ילדיהם את שפת האם שלהם אבל רק במקרים מאוד נדירים זה נשמר גם בדורות ההמשך. לא יודעת בת כמה את אבל בדור שלי, רוב ההורים של החברים שלי היו מהגרים או בני מהגרים אבל מעטים מאוד עדיין מדברים בשפת ההורים עם הילדים שלנו. ככה זה. כמובן שאת לא תוותרי על מה שהבאת איתך וגם לא סביר שתצליחי גם אם תרצי , כי זה מגדיר את מי שאת . אבל לא תוכלי לגדל אותם במקום אחר ולהלביש עליהם את מה שיש כאן, זה יהיה מלאכותי לגמרי. אם באמת חשוב לשמור על הזהות, צריך לטפח אותה בסביבה הטבעית שלה כי ישראליות באמריקה היא פשוט נטע זר.
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
08/01/2014 | 20:17
1
220
המשפחה שלי ממש רחוקה מלהיות דתיה, את החגים שאנחנו מציינים לא עושים לפי המסורת וגם אוכלים לא כשר בבית.
דווקא אני מנסה לשמור, לא אוכלת חזיר. לא מכינה סנדוויץ עם פסטרמה וגבינה למשל... משהו מינימלי כזה.
כשעלתה השאלה לגבי יהודי או לא.. היא בעצם לא ממש עלתה. בעלי הוא לא יהודי (אפילו לא קצת).
דווקא כשרק התחלנו לצאת המשפחה הקרובה קצת התעניינה בקשר לזה. נגיד שזה לא נתן לו קרדיט לרושם הראשוני.
אבל כמובן שעם הזמן הם הכירו אותו כמוני והבינו שהוא פשוט בן אדם מדהים.. והאמת זה לא באמת משנה. לפחות אצלנו שאנחנו חילוניים.
בכל אופן ילדינו יהיו יהודיים, אבל לפני הכל הם יהיו בני אדם. גם אם הם יחליטו להיות נוצרים או בודהיסטים או מה שזה לא יהיה.. העיקר שיהיו בריאים ומאושרים.
כמובן שנתקלנו במחסום הנישואים בארץ שזה נורא מעצבן כי הוא עשה שירות צבאי כלוחם, אבל הזכות הבסיסית להינשא לא ניתנת לו בארץ- כמובן אנחנו ביחד אז גם אני משוללת נישואים.
כעסנו אבל הבנו שאין הרבה מה לשנות, גם אם זה יקרה אז לא בזמננו אז ארזנו מזוודה והגענו לקפריסין. שם קיבלו אותנו עם חיבוק.
בסוף הכל מסתדר...
לצפיה ב-'בגלל הרבנות יש זוגות רבים במצב הזה '
בגלל הרבנות יש זוגות רבים במצב הזה
08/01/2014 | 20:25
159
וזה בדיוק מה שקורה - רובם עוזבים לאירופה וארה"ב
ממש חבל, גם אני הייתי שנים בחו"ל ובסוף חזרתי

אני לא חושבת שברבנות יש מישהו שחושב
שהם הצליחו להפריד אהבה אמיתית

אבל כל עוד הם מונופול שמקבל משכורות
והחילונים ימשיכו להתחתן ולעשות ברית מילה ולהיקבר דרכם זה לא ישתנה

לצפיה ב-'אז ככה '
אז ככה
09/01/2014 | 11:28
161
בעקרון, חשוב לי שהבן אדם שאני מתחתנת אתו יבין את הרקע שלי, מאיפה הגעתי וכו'.
בין אם הוא יהודי או לא יהודי על הנייר, פחות משנה לי.
כלומר, יש הרבה אנשים, גם בישראל, שגדלו כיהודים אבל הרבנות לא מכירה בהם ככאלו - אז למשל זה לא יפריע לי.
כן חשוב לי שיהיה קשר כלשהו לרקע שלי.
לצפיה ב-'עונה מרחשי ליבי (חבר ערבי- שווה קריאה?)'
עונה מרחשי ליבי (חבר ערבי- שווה קריאה?)
10/01/2014 | 19:39
163
אתייחס להודעה הראשונית ברשותכן ולא לשיחה המעניינת והחשובה שעלתה בעקבותיה.

אני התחתנתי עם בחור יהודי למהדרין.
אבל! (וזה אבל חשוב)-
גם כאן יש מעין "דת אחרת"-
אני חילונית, קיבוצניקית, מה שנקרא "אוכלת חזיר עם גבינה ביום כיפור" (לא בכזאת הגזמה אבל זה הרעיון).
בעלי (שיחיה) מסורתי, שומר מצוות.
אני- הקיבוצניקית החילונית- מנהלת מטבח כשר עם כלים מופרדים. והוא- המסורתי- יוצא איתי למסעדות לא כשרות ומקבל את זה שאני עם הלפ-טופ ביום כיפור.

אז גם אנחנו קצת מ"דתות נפרדות", והנה- מסתדרים.
כי לשנינו שווה לעשות קצת פשרות בשביל לחיות עם משהו שאנחנו אוהבים.
זה מסכם את הנושא מבחינתי.

ומענין לענין באותו ענין-
החבר הראשון שלי, שהייתי איתו שנתיים והייתה לנו אהבה גדולה,
היה ערבי מוסלמי.
אם היינו מתחתנים?
כן זה היה קשה, כן היינו צריכים לעשות הרבה פשרות בשביל לחיות עם האדם שאנחנו אוהבים.
אבל בשורה התחתונה, כמו שאמרתי-
אהבה זה לא מובן מאליו. זה די נדיר.
וזה שוונ את המאמץ. והפשרות. ואת מה שצועקים לך ברחוב. ואת מה שההורים שלך חושבים.
אהבה- זה נדיר. היא שווה את זה.
לצפיה ב-'חשוב, ואני אפרט:'
חשוב, ואני אפרט:
11/01/2014 | 11:12
118
אתחיל ואומר שלעולם, לעולם (!!!) לא אפזול לשפוט מישהו/מישהי על הבחירה בבן הזוג שלהם.
חד משמעית, הדבר הכי הכי הכי חשוב הוא שבני הזוג אוהבים ומאושרים, ולא משנה אם זה עם יהודי או נוצרי או פאסטפארי.
(כנ״ל, כמובן, לבני אותו מין)

אחרי שזה נאמר,
בכל מה שנוגע אלי: מעולם לא חשבתי ללכת לכיוון של מישהו רחוק ממני בענייני דת ובכלל, תפיסת עולם.
מאמינה שיותר נכון לי, לילדים שלי, לגדול כפי שגדלתי. אני באמת מעריכה את ההורים שלי על כך שלמרות שגדלנו כחילונים, עדיין לא זר לי מעשה הקידוש או פנים בית הכנסת. גם לא זר לי הכריסטמס והרמאדן, אגב.
יחד עם זאת, האוכל בבית הוא של הסבתות שלנו, שלא הכרתי: הונגרי ופולני
אני מאוד ארצה לגדל את הילדים שלי לציונות, וגם לאהבת וקבלת האחר. ליהדות ולמנהגינו, וגם לדתות האחרות שמקיפות אותנו.

מה עוד?
אני פעילה ב׳תגלית׳ כבר די הרבה זמן, ורואה את ה״התבוללות״ שמגיעה מחו״ל.
למה בגרשיים? כי אני לא מתייחסת להתבוללות ברמת הדת - השינקן, הנסיעה בשבת וכו׳.
אני מדברת על היהדות כלאום, כעם,
ומאמינה מאוד שישנה חשיבות עליונה, אינטרס שלנו בתור עם ישראל, לזכור מי אנחנו.

עכשיו, בתכלס, המצב כיום הוא שישנם פחות ופחות נישואי יהודים ליהודים בארה״ב.
תודה לאל שאנחנו לא חיים בעידן חשוך אלא בתקופה בה כל אחד יכול לבחור עם מי להתחתן (חוץ מ... כאן, במולדת שלנו ),
ושוב: בראש ובראשונה, באמת שהכי חשוב לכל זוג באשר הוא, להיות מאושר
מה כן? אני בהחלט מעודדת פעולות כמו תגלית, רק כדי להזכיר לחברהלע׳ך שלנו שיש גם אופציה בתוך העם היהודי  

אגב, בכל הנוגע להגדרה של מיהו יהודי....
בחיי שמבחינתי, מי שבוחר לקשור את גורלו בגורלנו, ברוך הבא

וואו. חפרתי.

לצפיה ב-'חשבתי על זה המון'
חשבתי על זה המון
11/01/2014 | 13:57
139
מאז פתיחת השרשור...
.
נראה לי תמוה לחלק בני אדם לפי דת, אין בחלוקה הזו משהו קצת מוזר? קצת לא רלוונטי אולי? לדוגמא - אמא שלי בן זוגי לא יהודיה... אבל רגע! היא הייתה הציונית הגדולה ביותר במשפחה, היא זו שגררה את כולם לישראל (האבא רצה לעבור לגרמניה), היא שומרת כשרות היחידה במשפחה, היא אפילו לא הסכימה להכניס חומוס הביתה, כי זה לא אוכל של יהודים... אז... האם גם פה שאלת הדת היא רלוונטית? נכון שזה כבר נראה אבסורד? או שאולי נכון יותר לשאול לגבי תפיסות עולם? ואז זו שאלה שכבר קל לי יותר לענות עליה. כן, חשוב לי (מה זה חשוב? בלתי אפשרי אחרת) שבן זוגי יחלוק איתי חלק מתפיסות עולמי, בין השאר גם תפיסות על דת ולאום. במקרה שלנו, חשובה לי תפיסה ליברלית, תפיסות חברתיות וכו' ודווקא הזיקה לדת לא חשובה, להפך, אני חושבת שהיה לי קשה לחיות עם אדם שדת, כל דת שהיא, הייתה חלק משמעותי מידי בחייו. עם זאת, נורא כיף ששנינו מתפעמים מאלמנטים שונים של הדת היהודית, נהנים מטקסיה ומכבדים אותם. לגבי ילדים, אני לא חושבת שעניין הילדים הוא משמעותי, גם אם בן זוגי לא היה יהודי (הוא עבר תהליך גיור), אני הייתי מלמדת אותם על היהדות והוא, אם היה בוחר לעשות כך, היה מלמד על דת אחרת, והם רק היו נהנים מכל התרבויות. כל הדיבורים על הצורך בהסתגרות תרבותית דתית ושמירה על טוהר הגזע היהודי לא כל כך מדברים אליי. אני לא חושבת שיש סכנה בהתבוללות, להפך, העם היהודי (שאין לחבריו ולא תו אנטומי משותף אחד) שמר על זהותו בניגוד לעמים אחרים ובאופן פרדוקסלי דווקא בגלל יכולת ההתערבבות שלו (ההיסטוריה מראה שעמים שסגרו עצמם לחלוטין קמלו ונעלמו מהעולם). לקיצורו של עניין, כמו כל נושא משותף בתוך זוגיות, חשוב לי שתהיה לנו זווית ראייה דומה, או לפחות דומה במידת מה, גם בנושאי דת ולאום.

אגב, דוגמא להתנגשות בין תפיסות העולם אפשר למצוא דווקא בחופה שלנו - אני תכננתי שנים על חופה אזרחית, ואילו ההוא שלי חשב ורצה חופה דתית, הוא רצה להתעטף בטלית, הוא רצה תפילות מסוימות וכו.. והנה, גר זאב עם כבשה, חופה דתית כשרה למהדרין. אבל!! כמו שציינתי למעלה, בכל מה שקשור לתפיסות עולם ליברליות, אנחנו חולקים את אותה עמדה והיה ברור לשנינו שלחופה אורטודקסית אין מקום בחיינו, ואין מקום לחוסר שוויון, גם אם טקסי בלבד. זו דוגמא מצוינת לתפיסות עולם משותפות שלנו, שהן בעיני, בשבילי, חשובות יותר ממושא התפילה שלנו.
לצפיה ב-'איזה כיף, דיון התבוללות!'
איזה כיף, דיון התבוללות!
12/01/2014 | 15:30
86
לי אישית פחות חשוב הלאום, אלא יותר מידת הדתיות. לא רואה את עצמי בזוגיות עם מישהו דתי, ולא משנה מאיזו דת. יש לי הרבה יותר במשותף עם מישהו נוצרי חילוני מאשר עם מישהו יהודי דתי. לגבי מוסלמים, לא הייתי נכנסת לזוגיות עם מוסלמי, גם אם הוא לא דתי, הפערים הם עדיין גדולים מדי לדעתי.
למען הסדר הטוב, אני גרה בחו״ל ונשואה לנוצרי חילוני, אי לי שום בעיה עם העובדה שהוא לא יהודי, אנחנו חוגגים את כל החגים, ומכבדים את המסורות של 2 הדתות, באותה מידה יכולתי למצוא את עצמי היום נשואה ליהודי חילוני, גרה בארץ ושמחה בחלקי, אני לא רואה שום רע בזה.
אני כן מתנגדת לכל אותם ״מבינים גדולים״ שחושבים שהם יכולים להגיד לי מה לעשות, ועם מי להתחתן עקב היותי יהודיה, ובגלל שחשוב לשמור  על טוהר הגזע. לכאלה אני עונה שיעשו מה שטוב להם, ושלא יתערבו בחיים של אחרים.
לצפיה ב-'בתור אתאיסטית סליחה על הבוטות...'
בתור אתאיסטית סליחה על הבוטות...
12/01/2014 | 19:06
109
מעניין לי את הפינה השמאלית יהדותו של בן זוגי .... ועל אחת כמה וכמה לתוך המשפחה שלי אכניס את מינימום גורמי הדת האפשריים !
מוהל לדוגמה , לא יגע בבן שלי ....
כל אחד והבחירות שלו ..
לצפיה ב-'חשוב שלא יהיה דתי '
חשוב שלא יהיה דתי
13/01/2014 | 06:05
66
אתאיזם הוא חלק מהזהות שלי ויהיה לי קשה להיות עם מישהו שמאמין כשאני לא. מעבר לזה, ממש לא אכפת לי. מה שחשוב הוא שהעקרונות שלנו יהיו קרובים, שהערכים שלנו יהיו דומים.
לצפיה ב-'אני לא הייתי יהודיה....'
אני לא הייתי יהודיה....
13/01/2014 | 14:41
76
ועוד בצבא אמרו לי כל הזמן שאם אני לא אתגייר לא אמצא חתן בארץ והלחיצו אותי עם זה בטירוף. - מי בגיל הזה אז בכלל חשב על חתונות :P בכל אופן המליצו לי בזמנו לעשות גיור בצבא כי זה יותר קל לחיים בארץ. אני תמיד הרגשתי יהודיה ולא ממש חשתי צורך באישור של איזה רב שיסכים שאני אצטרף למועדון. אבל עשיתי את זה שיהיה. בפועל ובמבט לאחור, את בעלי ומשפחתו (חוץ מסבתא קצת) זה ממש אבל ממש לא עניין, וכשבאנו להתחתן ברבנות עשו לי בעיות ונאלצנו להתחתן בחו"ל....

ואחרי שסיפרת את כל זה- יש בארץ המון אנשים שלא נחשבים יהודים לפי ההלכה - בין אם זה בגלל שרק אבא יהודי ובין כי צריך לעשות ברור יהדות ועוד כל מיני ירקות. אני חושבת שצריך לדון בנושא רק מבחינה אחת- גידול ילדים. וזה בדיוק אותו הדבר בין בני זוג יהודיים שאחד מסורתי יותר והשני רגיל לאכול חזיר ביום כיפור....צריך תיאום ציפיות מסויים לאופי הבית המשתוף שיהיה...

אני חושבת שאולי בחו"ל זו שאלה יותר אקוטית כי יש הרבה אנשים שהם לא רק לא יהודים, אלא נוצרים (למשל) מאמיניים- ואז שוב מגיעים לשאלת מה עושים, גידול ילדים וכו.
בארץ, בציבור החילוני יש הרבה אנשים לא יהודים שהם לא משתייכים פשוט לאף דת אחרת ואין סכנה שידחפו לחגיגות חג מולד וכאלה במקום פסח. (למה שמישהו יעדיף מתנות וג'ינג'ברד על מצות?!!) . לא יודעת....סתם מחשבות שלי.
לצפיה ב-'לא חשוב לי בכלל. '
לא חשוב לי בכלל.
14/01/2014 | 16:15
22
הלאום והדת בכלל לא רלוונטים בעיניי. רלוונטי מי האדם שעומד מולך, כאדם.

אני כן שמחה שהבחור שבו התאהבתי הוא בן לאמא יהודיה, כי זה חסך לי המון בלאגן מול המשפחה הדתית שלי אבל בשורה התחתונה, גם אם לא היה יהודי וגם לא ישראלי, עדיין הייתי מתחתנת איתו ובוחרת לחיות איתו את חיי.
לצפיה ב-'בתור בת "תערובת" (סליחה, לגמרי הומור עצמי) '
בתור בת "תערובת" (סליחה, לגמרי הומור עצמי)
15/01/2014 | 15:24
32
בעצמי, הלאום לחלוטין לא משנה לי. אמא שלי יהודיה ואבא שלי מגיע מבית נוצרי (הוא עצמו אתאיסט לחלוטין), כך שגדלתי לתוך זה ומעולם לא הרגשתי כאילו זה דבר מוזר או יוצא דופן, אבל מעבר לכך, אני אדם חילוני לחלוטין והלאום/דת לא משחקים תפקיד בשום פן בחיי, ככה שאני לא רואה סיבה לייחס לזה חשיבות דווקא בבחירת בן הזוג.
לצפיה ב-' מחפשים מקום ואוכל - 7.1.14 '
מחפשים מקום ואוכל - 7.1.14
07/01/2014 | 15:46
30
104
לצפיה ב-'באתי לעזרת חברה- מקום לא כשר בתל אביב '
באתי לעזרת חברה- מקום לא כשר בתל אביב
07/01/2014 | 15:48
4
271
חברה מחפשת מקום לא כשר בתל אביב. בינתיים, הם שמעו על הגורדו ועל האביגדור.
האם יש מקומות לא כשרים נוספים שאפשר להתחתן בהם בשישי בערב?
חשוב מאד שהמקום יהיה בתל אביב או גג רמת גן, כי רוב האורחים שלהם מהעיר והם רוצים לחסוך להם נסיעה ברכב.
כמות האורחים: 170 מוזמנים. מניחים שיגיעו קצת פחות אורחים בסופו של דבר.

אשמח לשמוע המלצות וגם חוות דעת ומחירים לגבי שני המקומות שציינתי .
לצפיה ב-'בית אנדרומה, לא?'
בית אנדרומה, לא?
07/01/2014 | 15:56
59
לצפיה ב-'היינו באירוע יפה בשישי בערב'
היינו באירוע יפה בשישי בערב
07/01/2014 | 16:53
184
במיסטיק רוז בנמל.
לא בטוח שיספיק מבחינת מקום.
לצפיה ב-'מה לגבי ויקי כריסטינה?'
מה לגבי ויקי כריסטינה?
07/01/2014 | 23:35
214
הייתי שם בחתונה והיה נורא יפה

נורא אינטימי ומגניב
לצפיה ב-'מה עם הקימבה?'
מה עם הקימבה?
07/01/2014 | 23:41
117
זה יותר מועדוני, אבל יכול להתאים
לצפיה ב-'תודה על ההיענות'
תודה על ההיענות
07/01/2014 | 23:26
2
208
מצאתי מקומות ואשמח לעזרה:

יש לנו משהו כמו 300 אורחים

מקום 1: גורדו בתל אביב - חתונה בשישי אחר הצהריים

מקום 2: וילה באיזור יבנה עם בריכה : ההתלבטות זה שזה קצת רחוק כי שנינו מהמרכז וזה קצת יותר יקר. גם כן חתונה בשישי אחר הצהריים

האם מישהו יכול לעזור לי בהתלבטות?

האם בגורדו נכנסים 300 אנשים בישיבה?

שמעתי על חתונות בגורדו אבל עד 150-200 אנשים בישיבה
לצפיה ב-'נקודה למחשבה'
נקודה למחשבה
08/01/2014 | 07:45
1
156
לא מכירה את המקום, אבל חשוב לראות האם יש 300 אורחים שצפויים להגיע או 300 מוזמנים ואז סביר להניח שיגיעו בערך 220-250. כי זה כמובן הבדל מבחינת המקום הפיזי....
וכמובן שהכי טוב לשאול את המקום עצמו איך נכנסים 300 אנשים שינסו להראות לך סקיצה או אירוע בסדר גודל דומה או חישוב של יש לנו X מ"ר, כל שולחן של 12 איש תופס כולל המרווח בין השולחנות והמקום שהאנשים תופסים כשהם יושבים מסביב זה Y מ"ר אז נכנסים ההכי הרבה ככה וככה

מזל טוב ובהצלחה :)
לצפיה ב-'תודה על התשובה :)'
תודה על התשובה :)
11/01/2014 | 10:59
14
לצפיה ב-'אולולולו מתרגשת'
אולולולו מתרגשת
08/01/2014 | 09:40
7
230
התחלנו סבב אולמות והצעות מחיר. אתמול היינו בשניים וזה כזה כיף D: אבל כמובן שאנחנו רוצים לצבור עוד הצעות מחיר מפתות D:

היתי מעוניינת בחוות דעת על אגדת דשא בפרדס חנה ועל ביער בחדרה מבחנת מחיר ומה שסביב, אני רוצה מכם דעות ולא מאתרים של חוות דעת, כי לכו תדעו עד כמה התסקו שם בלהעיף חוות דעת רעות D:
תודה רבה :))))
לצפיה ב-'מוזמנת לקרוא על ״ביער״ בקרדיטים שלי'
מוזמנת לקרוא על ״ביער״ בקרדיטים שלי
08/01/2014 | 13:51
158
נמצאים בחתימה שבתחתית ההודעה.
למיטב ידיעתי ״אגדת דשא״ ו״ביער״ הם בכלל לא באותה סקאלת מחירים...
מוזמנת לשאול שאלות אם בא לך, מקווה שאוכל לענות.
לצפיה ב-'אני אהיה באגדת דשא מחר בברית'
אני אהיה באגדת דשא מחר בברית
09/01/2014 | 16:31
92
אני אספר לך איך היה אם את רוצה
ביער אחי התחתן והיה מהמם אבל זה היה לפני 10 שנים
כשאני התחתנתי הלכנו לראות את המקום והוא נראה לנו הרבה פחות מרשים מבעבר...
לצפיה ב-'ביער'
ביער
10/01/2014 | 10:41
1
82
טוב אני מאוהבת במקום הזה.
קודם כל הוא מהמם בעיניי, מבחינת העיצוב, המיקום וההשקעה שלהם בפרטים הקטנים.
הייתי שם באירוע חברה ולא בחתונה, אז לא היה ממש ארוחה עם מנות והכל, בעיקר אוכל של קבלת פנים כזה, אבל הוא היה מעולה.
ובת דודה שלי הלכה לראות אותה לפני החתונה שלה, וגם התאהבה במקום קשות - אבל לא סגרה שם בגלל המחיר.

בגדול - אני אהבתי מאד, למרות שזה לא היה בחתונה אז זה לא חוו"ד מלאה, ומכל מה ששמעתי על המקום (גם בפורום הזה - תעשי חיפוש) הוא מאד מומלץ.
א-ב-ל המחירים גבוהים עד גבוהים מאד (לא יודעת בדיוק כמה כי בת דודה שלי חיפשה שם אופציה להביא קייטרינג חלבי, שזה תמיד יקר יותר)
לצפיה ב-'בדקנו וביער יקר פצצות'
בדקנו וביער יקר פצצות
15/01/2014 | 13:38
52
כמעט 400 שח בלי כלום כלום
לצפיה ב-'טוב תקשיבי! אגדת דשא... מהמם!!'
טוב תקשיבי! אגדת דשא... מהמם!!
11/01/2014 | 19:14
2
84
כשאני התחתנתי קראו למקום 1928 לדעתי...
אז המקום היה בשיפוצים אבל כבר אז ראינו שהמקום מהמם
הכל בסגנון עתיק כזה, כל הריהוט מעץ מלא מקסים מקסים מקסים
רק לפי נראות המקום- ממליצה!
לצפיה ב-'הייתי אורחת שם'
הייתי אורחת שם
15/01/2014 | 13:39
1
49
בתקופת ה-1928 אבל זה היה רק גן לא??? עכשיו נכנסתי לאתר שלהם וראיתי שיש גם אולם. קראתי במיט4מיט חוות דעת ויש מלא דעות של רמאות כזו או אחרת, ואכזבות
לצפיה ב-'אני פתאום לא סגורה שזה אותו מקום...'
אני פתאום לא סגורה שזה אותו מקום...
15/01/2014 | 15:34
29
למרות שאני כמעט בטוחה שכן....

בכל אופן עכשיו בתור אגדת דשא זה ממש מקסים
יש שם גם אולם וגם גן והכל באמת מהמם!!
אם זה לא אותו המקום אז חוות הדעת במיט4מיט לא רלוונטיות... אבל אני ממש לא סגורה על זה
לצפיה ב-'חוות דעת על שמיים וארץ? :) '
חוות דעת על שמיים וארץ? :)
08/01/2014 | 12:26
2
111
לצפיה ב-'זוועה, אני רואה שראית מה כתבתי למעלה'
זוועה, אני רואה שראית מה כתבתי למעלה
08/01/2014 | 18:56
1
227
בתור אורחת כן? חתונת חורף, סבלנו מכל רגע, אשמח לפרט אם תרצי אבל בעיקר האוכל היה נורא ואיום.
לצפיה ב-'האוכל, הטמפרטורה, ובעיקר הווליום'
האוכל, הטמפרטורה, ובעיקר הווליום
08/01/2014 | 19:06
189
על המראה המרופט היינו מבליגים אם הם לא היו נופלים כל כך חזק גם בשאר הפרמטרים.
לצפיה ב-'חוות דעת על אודאון בעמק חפר???'
חוות דעת על אודאון בעמק חפר???
08/01/2014 | 13:58
268
לצפיה ב-'סליחה מראש אני לא משרשרת'
סליחה מראש אני לא משרשרת
08/01/2014 | 11:18
267
אם זה ממש מפריע תוכלו להוסיף את זה לשרשור אולמות :)

שמיים וארץ

מקום חביב אך...קטן. ראינו אותו כשהוא עוד ריק (בקבלת פנים) ונראה לי ממש צפוף. יש לנו יותר מ400 איש, נניח אפילו אם 20% לא יבואו זה יהיה לא מעט... מישהו אולי היה נוכח שם בחתונה של סביבות 400 איש? ויכול לתאר איך זה נראה בכלל האם ממש נמעכים שם?? תודה חח
לצפיה ב-'גן הפקאן - התייעצות'
גן הפקאן - התייעצות
10/01/2014 | 17:31
119
שלום לכולם,
רציתי לשאול אם מישהי התחתנה לאחרונה בגן הפקאן ויכולה לתת לי טיפים על המקום?
היינו שם אתמול עם ההורים כי הוא הבטיח לנו מחיר Xשח ואז אמר שהמחיר הוא X+65שח...
בנוסף, המחיר לא כולל חופה/עיצוב, מסכים וכו..
אשמח לחוות דעת בנושא
שבת שלום
לצפיה ב-'חתונה בגורדו'
חתונה בגורדו
11/01/2014 | 11:03
7
251
היי,

תודה על העזרה

רציתי לדעת האם יש מספיק מקום בגורדו בתל אביב ל300 אנשים (300 בוודאות)

אני ממש אשמח לעזרה, כי אם אין מקום אני אמשיך לחפש מקומות אחרים

החתונה היא ביום שישי אחר הצהריים בסביבות מאי או תחילת יוני

אשמח להערות...:)))

לצפיה ב-'תסתכלי באתר שלהם'
תסתכלי באתר שלהם
11/01/2014 | 11:06
6
154
הם כותבים שניתן לקיים אירועים עד 400 איש
לצפיה ב-'נכון אבל.. (חתונה בגורדו)'
נכון אבל.. (חתונה בגורדו)
11/01/2014 | 14:37
5
183
את היית שם באירוע ויכולה להגיד לי?

האם החניה נוחה?

בנוסף, האם מישהו יודע איך האוכל אצלהם?

סליחה על כל השאלות המבולבלות ותודה על התשובה
לצפיה ב-'לא הייתי...'
לא הייתי...
11/01/2014 | 14:59
137
סורי, אני לא מכירה את המקום. אבל תנסי לקרוא חוות דעת במית4מית או על ידי חיפוש פה בפורום.

לגבי חניה- כתוב באתר "לנוחיות האורחים קיימים מספר חניונים קרובים." כך שנראה לי שאין להם חניה משלהם, את יכולה לבדוק ב-google map אם באמת יש חניונים קרובים עם גישה נוחה. או פשוט להתקשר לשאול אותם.
לצפיה ב-'גורדו'
גורדו
11/01/2014 | 15:08
3
182
היי, נסי לדבר עם nino שהתחתנה שם, הנה הקרדיטים שלה:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
לצפיה ב-'מישהו קרא לי? '
מישהו קרא לי?
11/01/2014 | 21:34
2
148
מזל שאני עוד נכנסת לפה לפעמים!

לגבי השאלות (רק קחי בחשבון שהתחתנו שם לפני שנתיים, אז יכול להיות שדברים השתנו): זה תלוי במועד החתונה. כשיש להם סגירת חורף (אני חושבת שזה מנובמבר עד אפריל או משהו כזה) המקום מתאים לבערך 170 איש לדעתי. אפשר להכניס 200 אבל לדעתי זה נורא צפוף וצריכים "לתקוע" שולחנות במקומות לא הכי נוחים. אני פחות יודעת איך זה כשהמקום פתוח, אבל אז כן יש הרבה יותר מקום להושבה כי יש להם דקים חיצוניים גדולים. לדעתי ל-300 זה עדיין יכול להיות קצת צפוף, אבל צריכים להתייעץ עם המקום ולראות איך נראים סידורי ההושבה במקרה הזה.

לגבי החנייה - יש להם הסדר עם החניון הסמוך (שכחתי איך קוראים לו, ממש מול המרינה ובריכת גורדון). החניון במרחק כ-6-7 דקות הליכה (ההורים שלי התעקשו לתזמן). מה שכן, שימי לב שאם יש לך אורחים עם בעיות נגישות, נגיד בכסא גלגלים, זה קצת בעייתי מבחינת הגישה למקום. סבתא לי הייתה אמורה להגיע בכסא גלגלים והפתרונות שהם הציעו לנו היו קצת עקומים. בסוף היא לא הגיעה אז לא העמדנו את זה למבחן.
מבחינת התשלום - משלמים או 30 ש"ח פר רכב או סכום כולל (אני חושבת שזה היה משהו כמו 3000 ש"ח) לכמות בלתי מוגבלת של רכבים. בגלל שרוב האורחים שלנו באו ברגל או במונית בחרנו באפשרות הראשונה ואכן שילמנו סכום לא מאוד גדול עבור החנייה.

האוכל מאוד מאוד טעים אבל שימי לב שהם לא כשרים. קיבלנו מלא מחמאות על האוכל וגם בטעימות כמעט הכל היה לנו טעים. הם גם היו מאוד פתוחים לשנות תיבול או להוסיף דברים לאוכל וכאלה. אגב, אצלנו הם הסכימו לשריין את התאריך אבל שנסגור סופית וניתן צ'ק מקדמה רק לאחר הטעימות. בנוסף גם באנו לאכול בשני אירועים כדי לטעום עוד מנות שלא היו בטעימות ולראות איך המקום מתנהל באירוע. לפי דעתי האישית הקינוחים שלהם הם פחות להיט למרות שהם חלביים, אבל זה כבר אישי נראה לי כי הרבה אורחים שיבחו את העוגת תפוחים החמה שהוגשה.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
12/01/2014 | 12:59
1
53
תודה רבה על התשובות,

באמת הכי טוב לשבת על סקיצה עם בעל המקום ולראות איך זה יסתדר
לצפיה ב-'Nצטרפת לשבחים'
Nצטרפת לשבחים
12/01/2014 | 22:58
79
הייתי שם בחתונה, היה טעים ומתוקתק
מה שכן זו היתה חתונה קטנה, מאד. סביב ה200 איש, בספטמבר. לא יודעת איך זה יראה עם 300 איש
חניה היה הסדר עם כיכר אתרים ואז זה ממש כמה דקות הליכה

החופה היתה חוץ למקום כדי לעקוף את עניין הכשרות, אם זה רלוונטי לכם
לצפיה ב-' הלבשה, הנעלה ושות' '
הלבשה, הנעלה ושות'
07/01/2014 | 10:57
20
113
לצפיה ב-'החלפת קולקציה בפישנדג'
החלפת קולקציה בפישנדג
07/01/2014 | 10:58
310
לכל מי שעוד מחפשת שמלה-
עקב חילופי קולקציות בfishndag תערך בסוף החודש המכירה השנתית הגדולה של החלפת קולקציה בסטודיו במחירים מיוחדים..  

עוד אין פרטים נוספים , אז כדאי לעקוב אחרי העמוד שלהם בפייסבוק...

משנה שעברה אני יכולה להגיד שהשמלות נמכרות כמו שהן- מהקולב- במחירים לגמרי אטרקטיבים, כמו גם הינומות, שלים וכו'...
לצפיה ב-'עזרה בהולה - שמלת כלה להשאלה לסופש הקרוב!'
עזרה בהולה - שמלת כלה להשאלה לסופש הקרוב!
07/01/2014 | 17:07
8
459
בנות יקרות עד מאוד,
חברה קרובה מתחתנת בסופש הקרוב בקצה המדינה (דרום).
היא בהריון חודש שישי והשמלה שתפרו לה יצאה לא משהו... (בלשון המעטה)
הצעתי לה את שמלת פראג שלי, אבל לא בטוח שהיא תתאים כי היא צמודה בבטן - אז הפניה כאן היא ליתר ביטחון.

היא ביקשה את עזרתי בלמצוא שמלה שתתאים מידה 44-46 - עדינה ומתאימה לחתונה צהריים בשישי.
לא משנה אם היא קצרה או ארוכה - העיקר שתתאים.
כל מי שתוכל להציע את השמלה שלה לסופש הקרוב + עוד כמה ימים ע"מ שתחזור מניקוי יבש - נהיה אסירות תודה!
אני אוכל לבוא לאסוף את השמלה היום או מחר בערב - בטווח נסיעה של עד כשעה מתל אביב.

כשאגיע הביתה אחפש את קבוצת הפייסבוק של השמלות להשאלה, אולי משם יבוא עזרה
אבל עד אז, אם מישהי תוכל לעזור, זה יהיה נפלא!

*כבר סיפרתי שאני הולכת להיות המאפרת, מעצבת השיער, וגם הצלמת בחתונה הזו?
לצפיה ב-'מותק את חברה טובה'
מותק את חברה טובה
07/01/2014 | 18:57
1
299
הלוואי ויכלתי לעזור.. !
לצפיה ב-''
07/01/2014 | 19:01
165
עושה כמיטב יכולתי!
לצפיה ב-'יש לי שמלה שעונה לקריטריונים'
יש לי שמלה שעונה לקריטריונים
07/01/2014 | 20:05
1
334
העניין היחיד הוא שהיא עם שרוולים ארוכים (חצי שקופים).
זה שרוולים שהוספתי בגלל שהמשפחות שלנו דתיות, אז יכול להיות שאפשר לקחת לתופרת שביום אחד תסיר אותם, מבחינתי אין בעיה.
תפני אליי במסר אם זה נשמע לך רלוונטי, אשמח לעזור!
לצפיה ב-'נשמע מעניין מאוד!'
נשמע מעניין מאוד!
07/01/2014 | 22:58
195
שולחת לך מסר
לצפיה ב-'חיפשת בקבוצה בפייסבוק של שמלות כלה '
חיפשת בקבוצה בפייסבוק של שמלות כלה
07/01/2014 | 21:23
1
237
להשאלה?
לצפיה ב-'חיפשתי '
חיפשתי
07/01/2014 | 22:56
186
לצערי השמלה היחידה שהתאימה לא נמצאת כרגע אצל האמא שלה fayve...
תודה על העזרה יוסי
לצפיה ב-'יש עמוד בפייסבוק של שמלות כלה להשאלה'
יש עמוד בפייסבוק של שמלות כלה להשאלה
07/01/2014 | 23:28
1
164
אני  מקווה שזה עוזר...
לצפיה ב-'לא שמתי לב שרשמו כבר, סורי'
לא שמתי לב שרשמו כבר, סורי
07/01/2014 | 23:29
42
לצפיה ב-'נחושה למצוא שמלת כלה באינטרנט'
נחושה למצוא שמלת כלה באינטרנט
08/01/2014 | 23:54
4
245
האם מישהי הזמינה שמלה מוצלחת לאחרונה ויכולה לשתף במוכרי האיביי/ אליאקספרס או כל חנות אחרת שהיא הזמינה מהם והייתה מרוצה?
יש ים של קטסטרופות ואני מקווה למצוא משהו עם המלצות...
מחרישת הפורומים האמריקאיים המאסיבית שביצעתי, רוב ההמלצות מפנות ל- dressilyme ול-david's bridal, אבל לא מצאתי משהו שאהבתי.
אני מחפשת משהו מאוד אלגנטי, נקי, וינטג'י אבל לא עם תחרה אלא עם חריזה עדינה. כיוון שנות ה-20-40.
האם מישהי תציל אותי מהוצאה אדירה? :)
לצפיה ב-'כמה חברות שלי שהתחתנו '
כמה חברות שלי שהתחתנו
09/01/2014 | 12:01
1
218
ואמא שלי הזמינו שמלה מהאתר הזה: http://www.jjshouse.com/

שירות אמין, מהיר וזול עם מבחר גדול מאוד של שמלות.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
11/01/2014 | 15:35
14
לצפיה ב-'לא יודעת באיזה תקציב את מחפשת'
לא יודעת באיזה תקציב את מחפשת
10/01/2014 | 02:49
1
79
אבל נסי לחפש באיביי שמלות של sue wong, יכול להיות שהסגנון יתאים לך :)
לצפיה ב-'התקציב נראה לי סביב עד 2000, '
התקציב נראה לי סביב עד 2000,
11/01/2014 | 15:36
46
אבל זו צריכה להיות שמלה ברמה מאוד גבוהה בשביל שאשלם מחיר כזה באינטרנט.
הבעיה היא שבאתרים הסיניים אין לדעת מה אקבל...
חרשתי את איביי ולא מצאתי את מבוקשי :( המון תודה בכל מקרה!
לצפיה ב-'שמלת כלה לקניה או מתופרת עד 3000?'
שמלת כלה לקניה או מתופרת עד 3000?
09/01/2014 | 11:23
4
190
הי,

אם מישהי/ו מכיר מקום/תופרת שמוכרים שמלת כלה יפה עד 3000 שקל באזור המרכז אני אשמח לשמוע ולקבל המלצות, תודה!
לצפיה ב-'תכנסי לואלה מזל טוב'
תכנסי לואלה מזל טוב
09/01/2014 | 12:04
143
יש שם כמה מבצעים של כל מיני החלפות קולקציות או הנחות אחרות..

בלי קשר- אם את גם ננעלת על מעצב שאהבת את הסגנון שלו, שוה להתקשר ולשאול אם יש מכירה מיוחדת.. בשנה שעברה היו כמה וכמה כאלה בדיוק בחודש ינואר..
לצפיה ב-'כמה רעיונות.. '
כמה רעיונות..
09/01/2014 | 15:19
133
1. המעצבת לימור רוזנברג שחק- מוכרת שמלות מקולקציות קודמות במחיר הזה, ממליצה לך עליה! בהרצליה
2. ורדית לאור בת"א דיזנגוף - שמלות מוכנות מהמדף במחיר הזה, היא עושה תיקונים ושיפוצים אם צריך
3. בהדה- שמלות ממוחזרות או בתפירה אישית בפרדס חנה, לא מכירה אישית, אבל שמעתי דברים טובים
לצפיה ב-'orangeada רשמה על חיסול בפישנדג'
orangeada רשמה על חיסול בפישנדג
09/01/2014 | 17:03
110
היא רשמה שבסוף החודש תיערך המכירה השנתית הגדולה של החלפת קולקציה בסטודיו במחירים מיוחדים, אולי שווה לך לעקוב דרך הפייסבוק שלהם.
לצפיה ב-'היה שרשור לפני כמה ימים'
היה שרשור לפני כמה ימים
10/01/2014 | 22:04
58
לצפיה ב-'מסיבת רווקות'
מסיבת רווקות
07/01/2014 | 09:02
16
403
אני לא יודעת מה לעשות במסיבת רווקות שלי.
אתמול התחלתי לדבר עם אחותי שתארגן לי מסיבת רווקות.
הענין הוא שאני לא יודעת מה לעשות.
אני פחות מתחברת לכל שאלות לחתן ואיך הכלה עונה, מסיבת עם מלא ב*&$#לים בתור קשים או כובעים, כל הסדנאות עם שוקולד וכו' למינהן, סקסולוגית גם לא בא בחשבון (הייתי בכל כך הרבה וגם עבדתי בחנות סקס בעברי)

בעיקרון רציתי חשפן הבעיה שלא הרבה בנות מתחברות לרעיון של חשפן וגם המבחר בארץ לא מדהים.
אופציה נוספת היא ללכת למועדון דראג קווינס

אני רוצה משהו שלא אני ולא החברות נוציא יותר מדי עליו.
אמור להתאים לבנות 30 +- ובערך 10 בנות יהיו.

אשמח להצעות ורעיונות כי אני כבר אבודה לגמרי ומעדיפה שלא יהיה עוד בלאגן ואירגון נוסף בדרך לחתונה עצמה.
לצפיה ב-'אני הייתי במסיבת רווקות שהגיע סטנדאפיסט...'
אני הייתי במסיבת רווקות שהגיע סטנדאפיסט...
07/01/2014 | 09:52
6
350
במסווה של חשפן וזה היה אחד המצחיקים...

הוא היה ממש מצחיק ומוצלח, ואולי זאת אלטרנטיבה שתתאים לכולן...

אם רלוונטי, תחפשי בגוגל, נראה לי שקראו לו יניב...

לצפיה ב-'גם אני רציתי להמליץ על סטנדאפיסט'
גם אני רציתי להמליץ על סטנדאפיסט
07/01/2014 | 11:33
5
267
והיו לי עוד רעיונות-אבל ההודעה נמחקה :(
אם זה לא יעלה בתגובות אחרות אשחזר את ההודעה כשאהיה בבית.

לגבי הסטנדאפיסט - היה אצל חברה שלי לפני חודשיים, והיא אמרה שהיה מעולה. יש מצב שזה היה אותו אחד.
זה קצת מפספס את הפואנטה של החשפן כשהכלה מארגנת את זה, אבל זה עדיין כייף. הסטנדאפיסט מקבל שאלון שהחברים ממלאים קודם לכן, עם פרטים על הכלה ועם סיפורים מצחיקים בין החברים ומשלב את זה במופע שלו, ככה שמקבלים מופע סטנדאפ אישי.
לצפיה ב-'גם אני במסיבת רווקות עם סטנאדפיסט'
גם אני במסיבת רווקות עם סטנאדפיסט
07/01/2014 | 11:41
4
261
שהתחזה לחשפן, וזה היה ממש מצחיק! (בעיקר התגובה של הכלה)

באמת זה קצת מפספס את הפואנטה שהוא מגיע כחשפן כשהכלה מארגנת את זה, אבל עדיין זה מצחיק ופעילות שמאוד נהנים ממנה.
לצפיה ב-'באמת הפואנטה מתפספסת פה'
באמת הפואנטה מתפספסת פה
07/01/2014 | 11:46
3
90
לצפיה ב-'הדגש הוא על הסטנדאפ'
הדגש הוא על הסטנדאפ
07/01/2014 | 13:44
2
175
הקטע של החשפן קצר יחסית. לפחות אצל חברה שלי-הוא בא, קצת רקד מעליה, התחיל לפתוח את הכפתורים של החולצה ואז אמר: "סתם, נראה לך?" זה חלק שנמשך ממש כמה דקות, הדגש הוא על המופע סטנדאפ האישי, ככה שאם הכיוון מצא חן בעיניך לא כדאי לפסול רק כי את יודעת שהוא לא חשפן.
לצפיה ב-'אני פחות מתחברת לאישי'
אני פחות מתחברת לאישי
07/01/2014 | 14:23
1
169
אני בעייתי אני יודעת עם כל הדרישות שלי
נראה לי בסוף אני אעשה ערב בנות עם מלא סרטים של חתונות וזהו
לצפיה ב-'עשיתי ערב סרטי דיסני (שהפך לערב סרטי פיקסאר)'
עשיתי ערב סרטי דיסני (שהפך לערב סרטי פיקסאר)
07/01/2014 | 22:17
134
עם פיצה ופופקורן. היה ממש כיף, א-ב-ל----- תני למישהי אחרת לארגן לך את זה. חברות שלי הציעו ולא הסכמתי כי היה לי ממש קשה להטריח אנשים בגלל החתונה שלי. זה לא היה חכם. תני למישהי שמכירה ואוהבת אותך לארגן. את יכולה להגיד לה מה לעשות או לתת כיוון כללי, אפשר לשמור כלק מזה כהפתעה, אבל בכל מקרה, העצה הכי טובה שלי בעניין הזה הוא לא לארגן בעצמך.
תהני!!
לצפיה ב-'ארגנתי לפני כמה חודשים מסיבה לחברה '
ארגנתי לפני כמה חודשים מסיבה לחברה
07/01/2014 | 10:11
273
ובישלנו ואפינו יחד, ואז אכלנו את זה...
זה היה ממש מגבש, ממש כיף ומצחיק בטירוף

עוד רעיון-
הלכנו ביחד לספא כיפי כזה שהכניסה לא הייתה יקרה מידי ויש ג'קוזי ובריכות וכזה, ומי שרצתה עשתה גם מסג', זו הגרסה היותר רגועה..

עוד אחת-
דברת עם מועדון דראג, ויש שתי מלכות דראג היסטריות שעושות מסיבות רווקות, הם מצחיקות בטירוף וזה כיף לאללה!! (שכחתי את שמן, אבל חברה שהייתה המליצה בחום..)
לצפיה ב-'המממ... למה חייב "לעשות" משהו?'
המממ... למה חייב "לעשות" משהו?
07/01/2014 | 20:32
1
215
כלומר, אם את לא מתחברת לכל מיני הפעלות כאלו,
וההפעלות שאת כן מתחברת אליהן לא ישימות (לפי מה שאת אומרת ),

למה לא ערב בנות עם אלכוהול וכיבוד (שיכול להיות קנוי ויכול להיות שהחברות מכינות / מכינים ביחד), צחוקים, אם את רוצה "הפעלה" אז איזה משחק שטותי (עם מספיק אלכוהול כל משחק הופך למצחיק ) וכו'?
נניח, אצל חברה שלי עשינו מה שתיארתי עם פלונטר, והיה ממש כיף כי זה פשוט מפגש חברות וצחוקים. הפלונטר הוא סתם "תירוץ" להיפתח ולצחוק. כל משחק לא מחייב אחר יכול להחליף אותו (אפילו ברמת המשחקי קלפים / אמת או חובה וכו').

חוץ מזה, ההצעה של שיר להכין משהו ביחד (אוכל או כל דבר נחמד אחר) גם נשמע לי כיפי! אם אתן בענייני אלכוהול, אפשר "סדנת" אלכוהול (כמובן שלא צריך באמת סדנא, רק מידע על אלכוהול שאתן אוהבות / הכנת קוקטיילים והנפצות מצחיקות תוך כדי)

כמובן שכל זה לא רלוונטי אם את רוצה הפעלה סתם לא הבנתי את הבעיה.....
לצפיה ב-'אני גם חושבת שזה יהיה המצב '
אני גם חושבת שזה יהיה המצב
08/01/2014 | 08:15
113
בלי הפעלות בלי כלום
כמה בנות יושבות ביחד וזהו
אני אעדכן את אחותי שתארגן את הכל (נתתי לה את המשימה)

אולי באמת נעשה איזה אפיה ביחד כי אני ממש אוהבת (בא לי להכין פיצה)
לצפיה ב-'נתקלתי בזה בימים האחרונים...'
נתקלתי בזה בימים האחרונים...
07/01/2014 | 21:45
172
http://gumotblog.blogspot.co.il/2014/01/girls-by-g...

זה נראה ממש נחמד וזורם... אם יקר לכן מדי אז אולי תכינו ערב בסגנון בעצמכן:)
לצפיה ב-'לא יודעת אם זה הסגנון...'
לא יודעת אם זה הסגנון...
09/01/2014 | 16:44
2
132
אבל חברה שלי עשתה לפני שבועיים מסיבת רווקות בחדר קריוקי (ברמת החייל)
משכירים חדר (לא מאד יקר- 60 ש"ח לאדם) ויש שם אוכל ושתייה להזמין (ואז כל אחת משלמת על מה שהיא מזמינה)
המקום היה מקסים! אינסוף שירים לבחור מהם, 5-6 מקרופונים, תופים ודרבוקות...
היה ממש כיף! אם החברות שלך יזרמו על זה...
לצפיה ב-'אני פחות אזרום על זה'
אני פחות אזרום על זה
09/01/2014 | 17:13
1
110
טראומת שכנים שעושים קריוקי כל הזמן
לצפיה ב-'מבינה אותך '
מבינה אותך
09/01/2014 | 17:15
82
למרות שזה לא היה ערסי...
שרנו מלא שירי שנות ה-90 וכל הבוי בנדס למיניהם... היה כיף :)
לצפיה ב-'חברות שלי ארגנו לי'
חברות שלי ארגנו לי
09/01/2014 | 20:36
89
היה ממש כיף רק שזה בדיוק מה שביקשת שאת לא רוצה. הם הביאו מפעילה כמו סקסולוגית כזאת.. עם משחקי חברה לא לילדים.
היה כיף נורא עם החברות הכי קרובות, היה אוכל, אלכוהול בלי סוף, ריקודים, קריוקי.... ממש חוויה שאני אזכור הרבה זמן :)
אם בכל זאת תרצי את השם שם המפעילה אני אשלח לך בפרטי.
לצפיה ב-'מישהו מכיר את הסדנאות שמציעים'
מישהו מכיר את הסדנאות שמציעים
10/01/2014 | 22:00
39
רשת חנויות "סיקרט שי"?
מארגנת מסיבת רווקות לחברה טובה ואנחנו מתלבטות אם כדאי להזמינם לסדנא..זה 100 ש"ח לבחורה, במקום שלנו, זה כולל מתנה לכלה
אנחנו 7 בנות בדרום..
אם יש הצעות אחרות למפעילות מעניינות בדרום אשמח לשמוע
לצפיה ב-'מהלך החתונה - מה אתם אומרים?'
מהלך החתונה - מה אתם אומרים?
06/01/2014 | 18:46
30
795
יש לי פנטזיה לעשות קודם חופה ואז קבלת פנים-ריקודים-ארוחה.
מישהי אמרה לי שזה ממש להרוג את החתונה...  יש אמת בדבריה?
לצפיה ב-'ממליצה לך לעשות חיפוש בפורום'
ממליצה לך לעשות חיפוש בפורום
06/01/2014 | 19:10
7
389
אני שמתי "חתונה הפוכה" גם בנושא וגם בתוכן וזה הניב המון התייחסויות

זה או שאוהבים או שממש לא
הנה כמה שרשורים בנושא

וגם קרדיטים

לצפיה ב-'כל הקישורים שלך התייחסו ל...'
כל הקישורים שלך התייחסו ל...
06/01/2014 | 19:15
6
331
אוכל לפני החופה.
אני מדברת על משהו אחר.
קודם כל חופה, לפני הכל.  ואז הולכים לאיזור קבלת הפנים.  לאחר מכן ריקודים ואז מתיישבים לארוחה.
דווקא חיכיתי לתגובה שלך כי את מארגנת אירועים בחו"ל שם זה יותר נפוץ....
לצפיה ב-'גם פה יש קבלת פנים'
גם פה יש קבלת פנים
06/01/2014 | 22:34
5
280
האירוע כאן הוא שונה מכיוון שלרוב מתחילים אותו בכנסייה/בית כנסת, ולכן הטקס מוקדם.
הרבה יותר מוקדם מהאירוע עצמו.
אישית, אותי זה מייגע שכן האירוע יכול להתחיל גם בצהריים או אחרי הצהריים המאוחרות (סביב שתיים/שלוש) ולהמשך עד הלילה).
קחי בחשבון שאירועים פה מתקיימים לרוב בסופי שבוע - כל סוף השבוע! יש כמה אירועים קטנים והמסיבה הראשית במהלך סוף השבוע הזה. האורחים מגיעים לרוב לכל סוף השבוע ויש להם סידור במלון (בדרך כלל אותו המלון שנערכת בו החתונה, או קרוב מאוד לאולם/מלון שבו נערכת החתונה)
ואז סדר היום הוא כזה:

צהריים/אחר הצהריים המוקדמות - טקס בכנסייה/בית כנסת.
הזוג מתפנה לצילומים והאורחים מונחים להגיע למקום החתונה.
הקטע הזה מתיש!!! כי לאורחים אין למעשה מה לעשות בזמן הזה ולאורחים שאין חדר בבית המלון זה פחות נעים.
האירוע הרשמי מתחיל בסביבות שש ואז יש קבלת פנים של שעה/שעה וחצי, בדיוק כמו שאנחנו מכירים.
לאחר מכן כולם נכנסים לאולם ואז מתחילים הנאומים.
בין נאום לנאום יש לרוב שיר או שניים - ריקוד אם ובן/ריקוד אב ובת/סלאו ראשון.
כמו כן, בחלק הזה של הערב מגישים את המנה הראשונה.
בתום החלק הזה (זה בערך שלוש/ארבע שעות בתוך האירוע) מגישים מנה עיקרית.
לאחר המנה העיקרית מתחילה ממש מסיבת הריקודים, כשעוצרים גם לקינוח מסודר במהלך הזמן הזה.
אבל, יש כאלה שמדלגים על חלק הקינוחים כי יש את טקס חיתוך העוגה
ואמריקאים אוכלים פירות ביחד עם הארוחה העיקרית.

אם לא עושים את בטקס בכנסייה, האירוע מאוד דומה למה שאנחנו מכירים.
לצפיה ב-'אז מה דעתך יקרה אם נעשה את זה כמו שאני רוצה?'
אז מה דעתך יקרה אם נעשה את זה כמו שאני רוצה?
06/01/2014 | 22:53
4
242
7:25 - מגיעים ומתיישבים לחופה
7:30 - חופה
8:00 - נשנושים ועמדות של קבלת פנים
9:00 - ריקודים
9:30 - נפתח הבופה (הריקודים לא מפסיקים בזמן הזה)

בהנחה שבאמת לא אכפת לנו שרק האנשים הקרובים לנו ביותר יהיו בחופה?
לצפיה ב-'לדעתי אנשים לא יצליחו להגיע'
לדעתי אנשים לא יצליחו להגיע
07/01/2014 | 04:46
210
וחבל
לדעתי הטקס הוא החלק הכי מהותי וחשוב באירוע. הרי לשם כך התכנסנו.
אם הייתי אורחת הייתי מתבאסת לפספס את זה רק בגלל השעה.
אנשים קרובים יגיעו, אני מניחה. אבל מספיק שמישהו תקוע בפקק.

חוצמזה, אני מניחה שהמסיבה תסתיים מוקדם יותר. זה לא רע, אם זה מה שמתאים לכם, אבל צריך לקחת את זה בחשבון
לצפיה ב-'אם את מחליטה לעשות את זה'
אם את מחליטה לעשות את זה
07/01/2014 | 09:07
182
אז עדיף לוותר בכלל על קבלת פנים ולעבור ישר לאוכל אחרי החופה כי
לא בטוח שאנשים יבינו שמדובר בקבלת פנים, הם יאכלו הרבה כי יחשבו שזו המנה העיקרית, ואז פתאום אחרי חצי שעה יתיישבו לאכול מנה עיקרית?
לדעתי לא עובד טוב בכלל... אם הייתה סיבה רציונלית לעשות את זה הייתי מבינה אבל נראה לי שזה פשוט מאולץ מדי...
לצפיה ב-'אבל הריקודים עלולים כן להפסיק...'
אבל הריקודים עלולים כן להפסיק...
07/01/2014 | 13:14
147
אני חושבת שגם לחבר'ה הצעירים מגיע זמן לשבת ולאכול כמו שצריך מנה עיקרית..
ואם המנה העיקרית היא תוך כדי הריקודים, יכול להיות שלחברים שלכם לא יהיה נעים לעזוב את הרחבה ואז הם לא יאכלו, או לחילופין שהם כן יעזבו את הרחבה ואז היא תהיה ריקה (המבוגרים בטוח ילכו לאכול )
לצפיה ב-'נקודה למחשבה '
נקודה למחשבה
07/01/2014 | 17:11
115
שמתחברת למה שרונית כתבה לך.
קבלת הפנים היא בדיוק הזמן הזה שבו נאספים "המאחרים למיניהם".
אצלנו למשל, היו אנשים שהגיעו מרחוק. אז כן הקפדתי על הזמן של החופה וקבעתי את החופה בשעה סבירה (לא מאוחרת מדי) 20:15 בשעון חורף, והיו אנשים, אפילו מהמשפחה המאד קרובה, שבאו מרחוק והגיעו בדיוק דקות ספורות לפני החופה.

זה נכון שמי שחשוב לו יגיע, אבל זה כן קצת מכביד על אנשים להגיע מוקדם.

וגם אני, כמו היתר, חושבת שכן צריך הפסקה בריקודים כדי לאפשר לצעירים לאכול.
אם לא תעשי הפסקה הם לא יאכלו, ואז כשיהיו רעבים האוכל כבר יהיה קר. גם הצעירים רוצים לאכול.
לצפיה ב-'אממ נראה לי בעייתי'
אממ נראה לי בעייתי
06/01/2014 | 21:41
2
289
הסיבה שיש קבלת פנים בהתחלה, אפילו אם זו חתונה הפוכה, זה כדי לאפשר למאחרים להגיע / להצטרף.. נכון שהחברים והקרובים ביותר יגיעו בזמן ואפילו יקדימו, אבל השאלה אם אתם באמת מעוניינים לערוך את הטקס כשבערך חצי מהמוזמנים לא יהיו?!

חוצמזה אם את שמה את הארוחה בסוף השאלה אם זה לא ייצא מאוחר מדי.. לאכול בשר ב10-11 בעיניי זה די מבאס..

\
לצפיה ב-'לא מפריע לנו חופה קצת יותר מצומצמת'
לא מפריע לנו חופה קצת יותר מצומצמת
06/01/2014 | 21:43
1
216
ואם נניח חופה ב7-7 וחצי, קבלת פנים ב7 וחצי -8 אז האוכל עצמו יהיה בסביבות 9 וחצי מה שקורה תמיד בשעון קיץ (במקרה הטוב)
ואצלנו יש בופה ולא הגשה ככה שאין מנה ראשונה שנייה עשירית קינוח ב4 בבוקר.
לצפיה ב-'תראי אני לא יודעת מה המקום שבחרתם'
תראי אני לא יודעת מה המקום שבחרתם
06/01/2014 | 22:05
170
וכמה הוא קרוב לאורחים שלכם, בעקרון- אנשים לא מגיעים בזמן.
בסביבות 7 או 7 וחצי יש מספר מאוד מצומצם של אנשים, כי תחשבי שאנשים גם ככה צריכים לצאת מוקדם מהעבודה, להתארגן ולסוע עד אליכם.

אישית אם היתי מוזמנת לאירוע כזה היתי חושבת שזה קצת חוצפה להזמין לכל כך מוקדם, וזה דורש המון מאמץ והערכות, כי אם אתם רוצים אירוע אינטימי אז מלכתחילה רוב האורחים שלכם מיותרים?!
אני לא אוהבת לפספס חופה, ואני חושבת שזה גם מכבד את האורחים לקיים אותה בשעה שנוח להגיע..
לצפיה ב-'אני לא יודעת מה עומד בבסיס'
אני לא יודעת מה עומד בבסיס
06/01/2014 | 23:15
6
309
אני יכולה להעיד עלינו כזוג שמגיע לאירועים, שלפעמים יש פקקים לא צפויים, או בעיה למצוא את המקום, ולפעמים יוצא שאנחנו מגיעים רבע שעה אחרי, ולפעמים גם לפני, מתי שתכננו.
וכשאנחנו מגיעים, לרוב לפני כן לא הספקנו לאכול, כי התארגנו בעבודה או בבית וישר יצאנו, אז אנחנו רעבים. ואנחנו גם פוכשים חברים שלא ראינו הרבה זמן, אז בקבלת פנים יש לנו זמן להתעדכן (ולא להתעכב עם מי שלא בא לנו להאריך איתו בשיחה).
אז במקרה שלנו יש מצב ליפול על זוג רעב שירצה לדבר במהלך הטקס. לא מחוסר כבוד, כנראה מחוסר ריכוז (בכל זאת, לא היה לנו זמן להתאוורר אחרי העבודה).
זה התיאור הכי דוגרי שלי למצב, בלי כוונה לפגוע.

מה עם פשוט להפריד בין הטקס לאירוע החתונה?
לצפיה ב-'מה שעומד מאחורי זה...'
מה שעומד מאחורי זה...
06/01/2014 | 23:38
4
279
זה הרצון שלנו להיות בקבלת פנים אבל אני כן רוצה את "אפקט הוואו" (למרות שאני שונאת את המושג הזה) בחופה...
ואני יודעת שתגידו שתמיד זה מרגש לראות את החתן והכלה צועדים לחופה גם אם הם היו בקבלת פנים, אבל זה לא ממש נכון.
וחוץ מזה שקצת נמאס לי מהשטנץ של קבלת פנים-חופה-אוכל ובא לי להיות קצת יותר מיוחדת
לצפיה ב-'אז אני אגיד עוד מילה ברשותך...'
אז אני אגיד עוד מילה ברשותך...
06/01/2014 | 23:43
256
לדעתי תמיד יש את האפקט של הוואו, אבל לכם! כזוג!
כשהולכים לחופה, מוקפים באנשים שאתם אוהבים, וכולם מחייכים ומתרגשים לקראתכם (וזה כי רואים רק את האנשים שאנחנו אוהבים, ולא מתעכבים על אלה הרחוקים יותר)- זה ממלא בהמון אהבה, התרגשות ואדרנלין. זה באמת מאוד מרגש (אני הגעתי לחופה בוכה... מהתרגשות, וממש ממש לא ציפיתי שזה יקרה).
לצפיה ב-'אבל הם לא באמת יראו אותך. ולא יהיה וואו'
אבל הם לא באמת יראו אותך. ולא יהיה וואו
08/01/2014 | 19:12
1
118
הם יראו אותך חולפת על פניהם, וזהו. הם יראו אותך מבעד לכתפיים של כל מיני אנשים אחרים.

בקבלת פנים כל אחד יגיע ויתרשם אישית מהשמלה/ מהתסרוקת, יהיה מספיק קרוב בשביל לראות את הפרטים הקטנים שהושקעה בהם תשומת לב.
לצפיה ב-''
09/01/2014 | 11:30
6
לצפיה ב-'אפקט הואוו הוא תלוי קירבה וטו לא'
אפקט הואוו הוא תלוי קירבה וטו לא
09/01/2014 | 10:32
88
את צודקת, זה לא ממש נכון שתמיד מתרגשים לראות חתן וכלה צועדים לחופה. אבל זה קורה בעיקר בחתונות  שזה סתם עוד אירוע של הבת של איזה מישהו מהעבודה או שכנים וכאלה ואין כמעט היכרות עם הזוג או עם בני ה משפחה. אז ובאים מתוך מחויבות חברתית ובסופו של דבר הרי כל החתונות וכל הכלות נראים די דומה עם ניואנסים שרק מי שבתוך זה ממש שם לב. אז אין יותר מדי התרגשות בלי קשר למתי הזוג מגיע, בחופה או בקבלת פנים. כי התרגשות היא לא משהו שאפשר לייצר באופן מלאכותי טכני. אבל כשנמצאים בחתונה שמכירים טוב את הזוג, אוהבים אותם וחשים קירבה אז אכן - בכל מקרה מתרגשים .העניין המלאכותי שאת מנסה לייצר סביב מתי רואים אותם הוא לא באמת משמעותי, זו לא כזאת דרמה גדולה בשביל רוב האורחים, ראינו כבר כלה אחת או שתיים בימינו ומי שקרוב אלייך יתרגש בכל מקרה. אם בא לך להיות בקבלת פנים את יכולה בשקט להיות שם ולא להיות מוטרדת מאפקט הכניסה.
לצפיה ב-'מסכימה, ועוד משהו שכדאי לקחת בחשבון '
מסכימה, ועוד משהו שכדאי לקחת בחשבון
06/01/2014 | 23:45
189
זה שאותם אנשים שינסו להגיע בזמן ויאחרו ב-10-15 דקות יפריעו למהלך הטקס. תחשבי על זה, אתם בחופה ופתאום מגיעה כמות מסוימת של אנשים, שגם עושים רעש כי הם רק נכנסים, מנסים למצוא איפה לעמוד/לשבת, חיבוקים ונשיקות עם אנשים אחרים שכבר בקהל.
נראה לי מתכון לאסון.
לצפיה ב-'אנשים מגיעים רעבים לאירועים'
אנשים מגיעים רעבים לאירועים
07/01/2014 | 05:52
220
עצם העובדה שאין משהו מיידי שישביע אותם עשוי לגרום לקהל עצבני ולא מרוכז במהלך הטקס.
בנוסף, מתי המקום יארגן את הדוכנים בקבלת הפנים? זה דורש זמן ונראה לי מאוד מפריע לעשות את זה במהלך הטקס....
לצפיה ב-'מצטרפת לתגובות שכאן'
מצטרפת לתגובות שכאן
07/01/2014 | 08:11
144
דבר ראשון - אני קצת מסתייגת מ"אפקט הוואו". גם כי אני לא חושבת שחתונה זה הצגה, וגם כי תמיד תמיד זה מרגש לראות חתן וכלה צועדים לחופה. בחופות של אנשים קרובים אני מאוד מתרגשת ומתלהבת, גם אם ראיתי את החתן והכלה לפני.
אצלי בחתונה אנשים התרגשו פעמיים - פעם ראשונה כשהם ראו אותי ככלה בקבלת פנים, ופעם שנייה במעמד החופה.

דבר שני - קחי בחשבון שאנשים מאחרים והם רעבים. להגיע ב19:30 זה מאוד קשה- כי צריך לצאת מוקדם מהעבודה ולהתארגן. ולמי שיש ילדים זה יותר קשה. קחי בחשבון שיש נסיעה, ולפעמים יש פקקים, ולפעמים לא מוצאים את המקום...
ולרוב לאנשים אין זמן לאכול בבית לפני- אז הם מגיעים רעבים ורוצים לאכול.

את יכולה להזמין לחופה עצמה רק את האנשים הקרובים אלייך, ואת כל השאר למסיבה, אבל:
1. גם לאנשים קרובים ייתכן ויהיה קשה להגיע או שיהיו בלת"מים.
2. גם אנשים לא קרובים אוהבים לראות את החופה. זה האמת שיא הטקס... אז זה יהיה קצת מוזר לבוא לחתונה רק בשביל לאכול ולרקוד. (אולי צעירים יאהבו, אבל מבוגרים שפחות מתחברים לריקודים פחות יתחברו).
לצפיה ב-'לדעתי אין בזה ממש היגיון'
לדעתי אין בזה ממש היגיון
07/01/2014 | 09:05
162
הרעיון של קבלת פנים זה לאפשר לאורחים להתאקלם ו"להיכנס לאווירה", ליישר קו עם האירוע.... קבלת הפנים עושה בילט אפ להמשך האירוע וחבל לוותר על זה! גם נראה לי שקשה לנחות ישר לחופה, זה דווקא יכול להרוס את אפקט הוואו שאת רוצה (וסליחה שאני מוסיפה ביקורת בקטנה, אבל גם ככה זה אפקט בעל חשיבות מוגזמת, מה אנחנו במהפך של אורנה דץ??? פעם ראשונה שאנשים רואים כלה? יתרגשו בכל מקרה כי זו את, לא משנה אם יראו אותך לפני או לא... בכל מקרה מעמד החופה מרגש ומעצים את האפקט גם אם יראו אותך בקבלת פנים וגם אם לא).

מה שאתם יכולים לעשות זה קבלת פנים מקוצרת, במקום למשוך את זה שעה וחצי שעתיים עד החופה כמו שהרבה פעמים קורה (קרה שהוזמנתי לחתונות ב-19:30 והחופה הייתה ב-21:30 אין לזה שום הצדקה!!!), אז לתזמן את קבלת הפנים לזמן קצר יותר... לוותר על עמדות כבדות בקבלת הפנים ורק לעשות מתאבנים מסתובבים, כדי שיהיה יותר קליל וקצר, וככה גם המאחרים יוכלו לחטוף משהו קטן לאכול ולהצטרף ישר לחופה, בלי לעמוד בתורים של דוכני הקבלת פנים.
לצפיה ב-'מאמי, לא מסתדר לי'
מאמי, לא מסתדר לי
07/01/2014 | 16:43
172
איך מצד אחד כל כך חשוב לך לעשות כניסה וואו ושזה יהיה כמו באגדות ולשנות את כל מהלך החתונה למשהו שאף אחד לא מכיר
ומצד שני לא אכפת לך להקריב בשביל זה 80 אחוז מהאורחים...

נכון, מיש שחשוב לו יגיע וזה, אבל גם לי חשוב ואני מוכנה לקחת חופש יומיים לפני כדי להגיע בזמן, וזה אומר גם שאני אולי אגיע לבד כי לבעלי למשל זה ממש לא חשוב לצאת בשביל זה באמצע יום עבודה... תחשבי על זה שמעבר לתחושה שלך באותו היום, את לא רוצה שזה יבוא על חשבון 150 איש שיעקמו פנים. ויהיה וואו גם אם יראו אותך בקבלת פנים, אי אפשר שלא, זה כאילו מעמד אחר לגמרי. בסופו של דבר כולנו מתחתנים ואף אחד לא מצפה שתמציאי את הגלגל מחדש, דווקא כל הניסיונות להמציא את הגלגל מחדש מעצבנים. כל חתונה היא שונה מקודמתה כי האנשים אחרים, המקום אחר, האוכל שונה והמוסיקה שונה...
לצפיה ב-'חברה שלי עשתה חופת שקיעה '
חברה שלי עשתה חופת שקיעה
07/01/2014 | 17:05
2
742
אבל, היא גם ערכה את קבלת הפנים לפני החופה ופשוט הקדימה קצת את החופה. זה היה בקיץ.
אני לא חושבת שזה שינה משהו או פגע באירוע.

מה שכן, אחרי החופה יש התרגשות מאד גדולה ויש כיף גדול בתוך ההיי של אחרי החופה לרוץ לרקוד.
תחשבי על זה ככה- קבלת הפנים היא יותר רגועה, החופה מעלה את סף הריגוש, ואז בד"כ, אחרי החופה יש קצת ריקודים ורק אז ניגשים לאוכל שמוריד את סף הריגוש ואז חוזרים לרקוד.

לכן, אני לא חושבת שזה קריטי - בגלל שגם ככה, יש את הריקודים הקטנים שאחרי החופה שמופסקים על ידי האוכל - אז גם ככה יש נפילת מתח מסוימת. אני כן חושבת שיש התרגשות מסוימת בריקודים שאחרי החופה- פריקת האנרגיה הזו.
אני גם חושבת שאולי קבלת הפנים, כשהיא לפני חופה, קצת בונה את המתח ואז יש את החופה וזה מאד נחמד.

באיזה חודש אתם מתחתנים (שכחתי אם זה בקיץ)?
מה הסיבה שאת רוצה להקדים את החופה? האם זה כדי שיהיו שם רק אנשים סופר קרובים שהיה להם חשוב להגיע?

אם זה החלום שלך, אין סיבה להיכנע למוסכמות חברתיות. מה שכן, מה שחשוב זה לנסות לחשוב על איך בונים את המעברים בין הקטעים בצורה נכונה.
לצפיה ב-'אנחנו מתחתנים בספטמבר...'
אנחנו מתחתנים בספטמבר...
07/01/2014 | 17:38
1
168
וכמו שכתבתי למעלה ^^ הייתי רוצה להיות בקבלת פנים אבל כן הייתי רוצה שיראו אותי בפעם הראשונה בחופה.
בהתחלה נכנס לזה גם השיקול שהחתן ביישן מאוד ודווקא תתאים לו חופה מצומצמת אבל בינתיים נראה שהוא מפשיר
לצפיה ב-'אחרי שקראתי את כל מה שכתבו לך '
אחרי שקראתי את כל מה שכתבו לך
07/01/2014 | 17:45
163
אני חייבת להסכים עם הדברים שנכתבו.
גם אני תמיד מגיעה רעבה לאירועים, קשה להגיע בזמן, תמיד יש כל מיני אילוצים.
זה מוסיף לאורחים קושי נוסף של לצאת ולהגיע בזמן ובנוסף, קבלת הפנים היא בדיוק הזמן שבו אנשים אומרים שלום אחד לשני, מחליפים חוויות וזה קצת מוריד מהמטרה של החלק הזה של האירוע לעשות אותו אחרי החופה.

אז אם זה החלום שלך, לכי על זה, רק קחי בחשבון שזה כן עלול להשפיע על האירוע שלכם.
לצפיה ב-'תודה לכולכן '
תודה לכולכן
07/01/2014 | 17:43
4
239
דווקא התגובות שלכן הפתיעו אותי....
כנראה שארד מהרעיון ואולי באמת אקצר את קבלת הפנים כדי לא לפספס יותר מידי מהאירוע עצמו.
לצפיה ב-'ממליצה לך לחשוב שוב גם על להיות בקבלת פנים '
ממליצה לך לחשוב שוב גם על להיות בקבלת פנים
07/01/2014 | 19:43
3
204
קחי בחשבון שזה הזמן היחיד שיש לך באמת לדבר עם אנשים. בזמן האוכל צריך לתת לאנשים לאכול (מקסימום לבוא להצטלם איתם קצת) ובריקודים בטח אי אפשר לדבר עם אף אחד.

את עלולה להתחרט על זה אם תהיי באירוע של עצמך בלי שהייתה לך הזדמנות אמיתית לדבר ולהגיד שלום לאנשים. גם כשנמצאים בקבלת פנים אין זמן להגיד שלום לכולם. לפחות מבחינתי קבלת הפנים הייתה החלק הכי כייפי, והייתי מותחת אותה גם על פני שעתיים אם זה לא היה מייבש את האנשים שהגיעו ראשונים
לצפיה ב-' לגמרי מסכימה'
לגמרי מסכימה
08/01/2014 | 14:46
1
126
אפקט הוואו נשמע לי, בכנות, דבילי.
אנשים יתרגשו גם ככה כשאת תלכי עם בן הזוג ו/או כשתלוו ע"י ההורים שלכם, אם יהיו שושבינים/ות או נושאי טבעות ומהשיר שתבחרו..
אנשים יזילו דמעה גם ככה ויתרגשו וישמחו בשבילכם- בגלל הקשר אתכם וכל המעמד..

בחתונה שהיתי והחתן והכלה רצו וואו ונכנסו רק בחופה- בסוף בכלל לא נפלתי.. נראה לי שזה דוקא יצר אצלי אובר ציפיות לגבי השמלה וכו' ובסוף זה היה נראה לי לגמרי רגיל וסתמי..

אני חושבת שהארוע לחלוטין מתקצר ומתפספס בלי החלק הזה, ואני גם חושבת שזה קצת מעליב ומזלזל לא לכבד את האנשים שהגיעו מרחוק, ולהגיד פרטנית שלום, ובמקום זאת להסתגר באיזה חדר קטן ורק להגביר את המתח והחרדה מהלצאת החוצה..
לצפיה ב-''
09/01/2014 | 10:53
14
לצפיה ב-'גם אני ממליצה לך להיות בקבלת הפנים'
גם אני ממליצה לך להיות בקבלת הפנים
09/01/2014 | 16:17
75
כשחברה טובה שלי התחתנה, היא לא היתה בקלת פנים (גם כדי שיהיה את אפקט ה"וואו")
ומה שקרה בסוף זה שבמהלך כל הריקודים אנשים באו לנשק אותה ולקשקש איתה והיא לא הצליחה לרקוד
זה היה ממש מבאס
לצפיה ב-'מוסיקה, צילום ואטרקציות 06/01'
מוסיקה, צילום ואטרקציות 06/01
06/01/2014 | 03:20
35
76
לצפיה ב-'סעיפים לחוזה עם צלם'
סעיפים לחוזה עם צלם
05/01/2014 | 20:13
14
403
אנחנו רוצים לסגור עם צלם, החוזה שלו זו בעצם ההצעת מחיר והיא לא כוללת כמעט שום דבר.

הוא אמר שאם יש דברים שאנחנו רוצים נוסיף שנשלח לו.

איזה סעיפים חשוב שיופיעו והאם יש למישהו דוגמא לחוזה סטנדרטי?

תודה!
לצפיה ב-'מצאתם?! '
מצאתם?!
05/01/2014 | 20:45
8
362
איזה כיף!
ממרומי ניסיוני הכי הכי חשוב- מתי מוסרים את התמונות. צלם שמוסר אחרי הרבה מדי ימי עסקים- צריך להתמקח איתו ברגע החתימה (לדעתי האישית- כדאי לבקש חודש לכל היותר) אחרת תצטערו על כך מאוד בהמשך חוכמה שבדיעבד (60 יום+ אבל מי סופר?)

חוצמזה, יש הרבה דברים חשובים בחוזה- עברתי על שלנו וזה מה שמצויין שם:
*שיהיה רשום בבירור : צלם אחד/ שניים במהלך יום האירוע הכל משלב האיפור ועד לסיום האירוע (שלא יתחפף לכם באמצע לפני שמתקפלים)
*חומר הגלם יינתן לזוג על גבי דיסק (אצלנו זה על גבי דיסק קשיח שהבאנו לצלם)
* מה לגבי עיבוד התמונות? האם כל התמונות יעובדו לאחר סינון ראשוני?
* תנאי תשלום- מקובל לחלק לרוב למקדמה קטנה, תשלום ביום האירוע ותשלום בקבלת התמונות/ וידאו.
* האם תקבלו חשבונית עבור התשלום (במידה וחשוב לכם)
* מה לגבי ביטול חוזה חס וחלילה- מה התנאים
* לדעתי מומלץ לדרוש לבקש אישור מראש מכם לפני פירסום התמונות בכל אמצעי שהוא (עמוד פייסבוק, אתר אינטרנט וכו')
*וסעיף אחרון חביב וחשוב: במקרה של כוח עליון ו/או במקרה שאינו בשליטת הצלם המוזמן לאירוע הנדון,ישלח צלם אחר לצילום האירוע, בהודעה מראש ללקוח ובהסכמתו.
בהצלחה! ותגלי לנו מי זה
לצפיה ב-'אין עליך!! תודה ענקית!!!'
אין עליך!! תודה ענקית!!!
05/01/2014 | 20:48
7
214
אני חושבת שמצאנו:) מקווה שייסגר השבוע ואז כמובן שאגלה:)

תודה רבה רבה על העזרה, הקובץ שלך היה לי לתנ"ך!!
לצפיה ב-'אני ורשימות האקסל שלי...'
אני ורשימות האקסל שלי...
05/01/2014 | 20:59
6
223
שמחתי לעזור! אז אני מניחה שהוא מופיע ברשימה שהכנתי.. מעניין
ד"א, אני לא מפסיקה להכין אקסלים חדשים.. נראה לי שזה תחביב- עכשיו עשיתי אותו דבר עם אופציות לשירים לקליפים של החתונה.
מעניין אם אי פעם אגמל מזה.. או שזה חלק מהעיסקה של להיות נשואה לכלכלן :)
לצפיה ב-''
05/01/2014 | 21:05
82
האמת שהוא דווקא לא מופיע ברשימה אבל את באמת לא יודעת כמה זה עזר לי, פניתי שם להמוווון מהרשימה ויש שם צלמים מהממים עם עבודות מדהימות שלא הכרתי קודם וחלק הגיעו לגמר:)

ו..בתור אחת שמאורסת לכלכלן, זה בהחלט חלק מהעסקה

אלפי תודות!!!
לצפיה ב-'אפשר אולי קישור לקובץ? תודה:)'
אפשר אולי קישור לקובץ? תודה:)
06/01/2014 | 13:47
2
36
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
07/01/2014 | 22:42
1
117
ערכתי אותו והורדתי את המחירים כי אני לא רוצה לפגוע בפרנסה של אף אחד- ואם אנחנו קיבלנו מחיר מסויים אולי אחרים קיבלו מחיר אחר..
וגם הורדתי את ההערות שלנו - כי אותו כנ"ל, יש כאלה שפחות אהבתי ולא רוצה לפגוע באף אחד עם ההערות המפגרות שרשמתי, כי על טעם ועל ריח אין להתווכח.
אז בגדול- זה רשימה נייטרלית של כל הצלמים שאני מצאתי בזמנו.
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה רבה רבה:)'
תודה רבה רבה:)
08/01/2014 | 14:57
22
אם כי מובן שהייתי מעדיף לראות את הקובץ עם ההערות והמחירים ;)
לצפיה ב-' האקסל שלך!!'
האקסל שלך!!
07/01/2014 | 07:11
1
84
מעולה

ואין ספק שאת (ואני איתך) הולכת להשתמש באקסל לשארית חייך. זה בא עם המקצוע (שלו).
לצפיה ב-''
07/01/2014 | 22:12
5
לצפיה ב-'שתי תוספות קטנות למה שנאמר'
שתי תוספות קטנות למה שנאמר
05/01/2014 | 23:00
3
243
1)מומלץ לציין ניסיון מינימלי של הצלם/ים הנוספים(אני הגדרתי לפחות שנה ניסיון) כדי לא ליפול על צלם שאין לו בכלל ניסיון והתמונות שלו ייצאו לא הכי.
2)לדעתי מומלץ לציין לפחות מפרט טכני מינימלי של התמונות(פורמט קובץ ורזולוציה מינימלית)
לצפיה ב-'תודה רבה, מה לגבי..'
תודה רבה, מה לגבי..
05/01/2014 | 23:45
2
185
- ציוד גיבוי?
- מפרט עדשות?

האם נהוג להכניס?
לצפיה ב-'לא יודעת מה נהוג'
לא יודעת מה נהוג
06/01/2014 | 01:27
166
מבחינתי זה חובה, כמו גם צלם מחליף במקרה שחס וחלילה הצלם לא יכול להגיע.
צלם מחליף שמאושר על ידיכם, שראיתם ואהבתם את העבודות שלו.
לצפיה ב-''
06/01/2014 | 12:10
105
אפשר להוסיף ש"חומר הסטילס הינו תמונות JPG ערוכות ברזולוציה גבוהה".
לא נהוג לציין מפרט הציוד, אבל אפשר לציין ש"הצלם אחראי להביא לאירוע ציוד צילום סטילס מקצועי וגיבוי לציוד זה".

ומצטרפת לרונית, להוסיף שאם קורה (בד"כ בנסיבות חריגות כמובן) והצלם אינו יכול להגיע, יתואם צלם אחר שמקובל/ בהתייעצות/ לשביעות רצונו של המזמין, ללא תוספת תשלום.  
לצפיה ב-'אני הייתי גם מוסיפה'
אני הייתי גם מוסיפה
09/01/2014 | 16:35
32
שהצלם חייב להישאר עד שעה מסויימת (או עד סוף האירוע)
גם אם האירוע נמשך עד 4 בבוקר
הצלם המאעפן שלנו כל הזמן שאל את בעלי אם הם יכולים ללכת! כבר בערך מ-1 בלילה הוא התחיל לשאול עד שבעלי התעצבן עליו ואמר לו שהוא הולך אחרון איתנו
לצפיה ב-'צלם בלי חוזה'
צלם בלי חוזה
06/01/2014 | 10:51
9
359
לי נשמע שזו נורת אזהרה די רצינית,
צלם בלי חוזה זה צלם לא מקצועי ושכנראה חסר ניסיון.
זה בסיסי לחלוטין שיהיה לו חוזה שיגן גם עליכם וגם עליו
ואתם בטח שלא צריכים להמציא חוזה, זה חלק מהעבודה שלו.

אני במקומכם הייתי לוקחת מישהו אחר.
לצפיה ב-'מבינה את הנקודה'
מבינה את הנקודה
06/01/2014 | 21:08
4
165
היי יעל,

תודה. אני מסכימה באופן כללי עם מה שכתבת, רק שבמקרה הזה, חיפשנו צלם שהוא אכן פחות מוכר בשוק (מטעמי מחיר) אבל העבודות שהוא עשה עד עכשיו מעידות על הכישרון שלו.

בנוסף, וזה הדבר הכי חשוב, נפגשנו עם ארבעה צלמים לפניו שהם מוכרים וותיקים ובאמת באמת שהוא התנהל בצורה המקצועית, הכי מכבדת ומכובדת מכולם. כנראה שחלק מהוותיקים בשוק הזה שוכחים לפעמים שהם באמת צריכים להשקיע ולהיות מקצועיים מול הלקוחות שלהם.

אבל תודה רבה בכל מקרה!
לצפיה ב-'ועדיין! צריך לעגן הכל בחוזה!!!'
ועדיין! צריך לעגן הכל בחוזה!!!
06/01/2014 | 22:39
2
113
אני מודה שאני מה"מחמירים" יותר, אבל זה באמת כתוצאה של כמה וכמה מקרים לא נעימים.
גם אם הוא צעיר ומוכשר, אפשר לנסח חוזה ביחד, שמתאים לשני הצדדים ומגן על שני הצדדים.
יש מלא חוזים מסתובבים, אפשר לקחת משהו שיהיה הבסיס ולהתאים אותו לצרכים שלכם.
אישית, ממש לא הייתי לוקחת אף ספק ללא חתימה על חוזה.
לצפיה ב-'זה בהחלט מה שאנחנו עושים'
זה בהחלט מה שאנחנו עושים
06/01/2014 | 23:02
1
98
יושבים כאן עם שלושה חוזים לדוגמא ומנסחים:) תודה!
לצפיה ב-'יופי, שמחה לשמוע '
יופי, שמחה לשמוע
07/01/2014 | 04:47
20
לצפיה ב-'מבינה אותך'
מבינה אותך
07/01/2014 | 08:54
60
מבינה אותך לגמרי בעניין המחיר.
וכמובן שמה שהכי חשוב זה רמת הצילומים שלו ושהוא קודם כל בנאדם, שתהנו איתו ביום של החתונה וכו'.

אז מה שאני ממליצה לך, אם אתם רוצים לסגור איתו בכל זאת זה לבקש מחברה מוכרת אחרת שישלחו לכם עותק של חוזה.
את יכולה להגיד להם שאת חושבת על לסגור איתם ורוצה קודם לעבור על החוזה לבד בבית, זה לגיטימי לגמרי.
וככה שתכיני לכם חוזה מול הצלם שרציתם.

שיהיה בהצלחה ומזל טוב!
לצפיה ב-'להתרחק כמו מאש!'
להתרחק כמו מאש!
07/01/2014 | 10:12
3
189
כל ספק שאינו לו חוזה ואינו אינו מעוגן, כנראה שגם אין לו ביטוח וכל מה שמלווה בזה.
ממליצה לבדוק איתו לפני שפוסלים על הסף, אבל זה לא מריח טוב..
לצפיה ב-'מסכימה מאד'
מסכימה מאד
07/01/2014 | 17:41
2
78
תחשבו שאם אין חוזה אין לכם שום ערובה לאף אחת מההבטחות של הצלם. אין לכם שוב הבטחה לגבי גיבוי של החומר, לוחות זמנים ומה קורה אם חס וחלילה נגרם נזק.
ביטוח זה נושא קריטי - התחשמלות, נפילה או חס וחלילה כל אירוע אחר יכול להסתיים ברע אם אין ביטוח.

לא משנה מה, בעיני, צלם שאין אתו חוזה הוא לא מקצועי.
תחשבי מה קורה אם פתאום לא מתאים לו להגיע לאירוע ואתם כבר שילמתם כסף. מה תעשו?
לצפיה ב-'זה ממש ממש לא המקרה!!!'
זה ממש ממש לא המקרה!!!
07/01/2014 | 18:58
1
89
כנראה שלא הסברתי את עצמי נכון. החוזה שלו היא הצעת המחיר שכוללת בפירוט מאד רב מה מקבלים ומתי מקבלים כל דבר ואת תנאי התשלום.

אבל לי היו חסרים כמה סעיפים כמו ביטוח צד ג', סעיף הכוח עליון וסעיפים העוסקים בתיקונים שמותר לנו לבצע באלבומים ובוידאו, אז שאלתי כאן כדי לקבל רעיונות לעוד דברים שלא חשבתי עליהם.

ישבנו עם חוזים לדוגמא, שלחנו את כל הסעיפים, הוא קיבל את כולם והוסיף אותם.

לצפיה ב-'אז זה בהחלט מקרה אחר '
אז זה בהחלט מקרה אחר
07/01/2014 | 19:22
56
האמת שגם אנחנו חתמנו על הצעת המחיר של הצלם - שהייתה מפורטת מאד וכללה גם פרטים על ביטוח, מחליפים וכו'.
לצפיה ב-'עזרה בבחירת DJ'
עזרה בבחירת DJ
06/01/2014 | 14:01
202
היייי
אז אחרי שסגרנו מקום (ישששששש) אנחנו מתחילים בבדיקות הבאות
המקום שסגרנו עובד עם ורטיגו כחברת הגברה והם נותנים אופציה ל4 DJ דרכם בהנחה:
רז יוסף
חנן הורניק
זוהר שאול
ואלון רז

יש למישהו המלצה או דיסהמלצה?

טנקס :)
לצפיה ב-'אז... מי היה הדיג'יי בחתונה הכי מקפיצה'
אז... מי היה הדיג'יי בחתונה הכי מקפיצה
07/01/2014 | 19:38
8
172
שהייתם בה לאחרונה?
היו בדיוק שתי חתונות בלתי נשכחות (מבחינת המוזיקה) שהייתי בהן.  באחד היה רוברט גיטלמן שבימים האחרונים אני קוראת עוד ועוד ביקורות לא מוצלחות עליו.
השנייה הייתה לפני 5 שנים, ופשוט לא ירדנו מהרחבה מהרגע שהתחילה המסיבה ועד 3 בבוקר (אני אפילו לא יודעת מה הגישו לאכול כי המוזיקה הייתה רצופה) ותיקלט בה שוקי מאינקוגניטו.
אבל זה היה לפני 5 שנים ודברים משתנים אז אם מישהו היה בחתונה שהוא תקלט בה לאחרונה אני אשמח לשמוע...
ולעניינו - מי היה הדיג'יי בחתונה הכי שמחה ומקפיצה שהייתם בה לאחרונה?

תודה ועל ראשיכן הברכה
לצפיה ב-'אני גם זוכרת את שוקי'
אני גם זוכרת את שוקי
07/01/2014 | 22:47
2
124
מחתונה של חברה לפני כמה שנים שהיום כבר יש לה 2 ילדים.
זכרתי אותו לטובה ממש וניסיתי לקבוע איתו פגישה כשחיפשנו דיג'יי, אבל הוא עובד יותר באיזור ירושלים ולא רציתי לנסוע לפגישה עד לשם, אז לא הסתדר לנו בסוף.
אבל הוא מעולה וממש מקפיץ ואני לא אשכח את המוזיקה שהייתה בחתונה הזו!
לצפיה ב-'יש מצב שזאת הייתה אותה חתונה??'
יש מצב שזאת הייתה אותה חתונה??
07/01/2014 | 23:12
1
111
כי גם לבחורה שאני מדברת עליה כבר יש היום שני ילדים...
רק אציין שהחתונה הייתה בגן השקוף בשפיים אם אני לא טועה חחחחח
לצפיה ב-'לא נראה לי'
לא נראה לי
08/01/2014 | 06:43
93
החתונה הזו היתה בירוק על המים..  הכלה שמה יעל (:
לצפיה ב-'מורן שניצר ומורן קריב'
מורן שניצר ומורן קריב
08/01/2014 | 07:30
132
אני לא אובייקטיבית, אבל שנייהם עשו חתונות נפלאות.
מורן שניצר בחתונה שלי, הבין את הראש שלנו, זכר בקשות שלנו - כאלה שאנחנו ממש לא זכרנו וכל התגובות שקיבלנו היו טובות. החל במבוגרים שרקדו שירי סיקסטיז בהתחלה שמהם גם הצעירים מאוד נהנו ועד הצעירים שקיבלו מוזיקה איכותית כיפית ורציפה.
מורן קריב היה בחתונות של האחיות שלי, צריך לקבוע איתו כנראה הרבה מראש אבל הוא בהחלט מילא את הרחבה.
לצפיה ב-'הערה בנוגע לרוברט גיטלמן'
הערה בנוגע לרוברט גיטלמן
08/01/2014 | 16:36
94
הייתי בחתונה בה הוא תקלט לפני שנתיים ולא היה משהו. הוא שם המווון מזרחית, ואחר כך הכלה אמרה לי שהם ביקשו לשים מעט מזרחית, ובסוף החתן היה צריך לגשת לעמדת ה-DJ ולהגיד לו שיפסיק עם המזרחית...לדעתי, לא נעים.
לצפיה ב-'שוקי מדהים'
שוקי מדהים
08/01/2014 | 17:35
65
הייתי בחתונה שהוא תיקלט בה לפני 3 חודשים, רחבה מפוצצת עד שעה 02.45
הבנתי מהזוג שהם נתנו לו יד חופשי אבל היה מצחיק לראות את הצד הרוסי של הכלה עושה מעגלים כורדיים עם הצד של החתן ולהפך.

אם הוא לא פנוי יש גם מאותה חברה את איתמר שגיא שהוא ממש טוב
לצפיה ב-'האמת אני חושבת שזה יותר קשור לקהל'
האמת אני חושבת שזה יותר קשור לקהל
09/01/2014 | 09:17
42
ולכמות הצעירים שבאירוע.
היתי בחתונה שמחה, יפה, מהנה אבל היא היתה באמצע שבוע והיו הרבה צעירים אבל לא המון, ואז לקראת 12:30 הרחבה התרוקנה כשאנשים שהגיעו מרחוק ו/או עובדים למחרת התחילו להתקפל..
החתן והכלה גם שמחו למען האמת כי כבר כמה אפשר לרקוד ולחייך ולהיות על הרגליים ולקפוץ, אבל הנקודה היא שאני לא חושבת שזה קשור בכלל לDJ- אם אין הרבה צעירים או אם אנשים הולכים מוקדם מסיבותיהם שלהם, זה לא משנה עד כמה הDJ מעולה.

גם אני כשאני הולכת לחתונות אני קובעת לעצמי שעת גג- כי יש גבול מבחינת ערנות ולהיות על ההגה ולהתעורר למחרת, ומקסימום אם אני אהנה אני אמשוך עוד 5-15 דקות אבל זהו... וזה לא קשור מי הDJ

בקיצור נראה לי חשוב החיבור עם הDJ, שיהיה נחמד, קשוב, ושידע לגוון..
לצפיה ב-'מיקי ברזילי מאינפיניטי!!!'
מיקי ברזילי מאינפיניטי!!!
09/01/2014 | 16:37
29
הוא גם היה  הדי.ג'יי אצלנו וגם לא מזמן הייתי בחתונה והוא פשוט אדיר!!
לצפיה ב-'איפור, שיער וטיפוח 06/01'
איפור, שיער וטיפוח 06/01
06/01/2014 | 03:19
9
48
לצפיה ב-'חיפוש מאפרת ומעצב שיער'
חיפוש מאפרת ומעצב שיער
05/01/2014 | 18:34
4
252
שלום לכולם!

אשמח לעזרה במציאת מאפרת ומעצב שיער שמגיעים עד הבית (אזור המרכז).
תקציב- באזור ה-1700 ש"ח.
הסיבה שאני מפרידה כוחות ולוקחת איש מקצוע אחד שעושה גם וגם היא מפני שאני רוצה לדאוג לאיפור+שיער גם לאמי ולשתי אחיותיי.

תודה מראש!
לצפיה ב-'לא סותר'
לא סותר
05/01/2014 | 18:46
168
אצלי למשל, אם הלו"ז צפוף (המלוות יוצאות עם הכלה לצילומים או שאין צילומים מקדימים) אני פשוט מביאה איתי מישהי נוספת שתסרק ותאפר את  המלוות במקביל

תסגרי על עבודות שאהבת, טלפני כדי לבדוק מחיר וכימיה, ואז תשאלי אותה/ו מה לגבי המלוות שלך
לצפיה ב-'גם אצלי היינו אני, אמא ושתי אחיות'
גם אצלי היינו אני, אמא ושתי אחיות
06/01/2014 | 13:11
121
לקחתי את נתי מור המקסימה שהגיעה עם בחורה נוספת מדהימה
והן עושות לו"ז מסודר של מי עושה מה (איפור/שיער) ומתי ואת מי.
יצא יופי
לצפיה ב-'אני גם חושבת שזה לא סותר'
אני גם חושבת שזה לא סותר
06/01/2014 | 15:51
1
88
אתי אלבכרי עשתה לי את האיפור והשיער, וגם עשתה שיער לאחותי, אמא שלי ודודה שלי, ותקתקה הכל (כפי שהבנת, אני מאוד מאוד ממליצה עליה והיא בתקציב שלך ). אבל ללא קשר אליה, לדעתי אפשר לקחת מישהו שעושה גם וגם.
לצפיה ב-'תודה לכולן! אני בהחלט אבדוק את העניין :)'
תודה לכולן! אני בהחלט אבדוק את העניין :)
06/01/2014 | 22:57
17
לצפיה ב-'הצילו!'
הצילו!
06/01/2014 | 13:16
156
איפור כבר סגרתי... עכשיו מחפשת מעצב/ת שיער שיגיע אלי לת"א.
כל מעצב שיער שדיברתי איתו דיבר איתי על באיזור 1000 ₪ לתסרוקת (לא כולל תוספות) ו-200 ₪ פן למלווה.
אני לא רוצה תוספות שיער, אני לא רוצה תסרוקת מפוצצת, רוצה שיער פזור עם צמה וזהו!
אי אפשר לסגור את כל הסיפור הזה בפחות? צריכה המלצות
לצפיה ב-'אוולין לייבוביץ'
אוולין לייבוביץ
06/01/2014 | 22:35
84
אשמח לקבל המלצות.

תודה.
לצפיה ב-'מחפשת איפור ושיער '
מחפשת איפור ושיער
07/01/2014 | 17:41
1
66
מחפשת דחוף איפור ושיער לערב לא במחיר מטורף מישהי מכירה??????
לצפיה ב-'ממליצה לציין אזור בארץ '
ממליצה לציין אזור בארץ
07/01/2014 | 19:23
44
ופרטים נוספים כגון: האם את רוצה שיגיעו אליך, או ללכת לסטודיו.
לצפיה ב-'מימון החתונה מול נאמנות לערכים שלי-בקשת עזרה!'
מימון החתונה מול נאמנות לערכים שלי-בקשת עזרה!
05/01/2014 | 18:22
25
868
מאז שהתארסנו אמא שלי חופרת ברמות קשות וממש בצורה מעצבנת של "אני יודעת, את צעירה ולכן את לא יודעת".
זה התחיל בזה שהיא חושבת שבחרתי תקופה לו טובה להתחתן בה (מאי) ושאני צריכה לדחות לאוקטובר.
מהחלק הזה היה קל להתעלם.

זה המשיך במסכת סחיטה רגשית על זה שלא סיפרתי לה שאנחנו הולכים לסגור בגאיה ובאמת שהתכוונתי לספר לה אבל רצף אירועים גרם לזה שסגרנו שם בספונטניות לפני שהספקתי לספר לה - כמובן שזה לא עניין לה את הציפורן ברגל והסיבה האמיתית היא שאבא שלי כן ידע (אמא הייתה בחול ואבא בא איתנו כי הוא עזר לנו לקבל הנחה). התנצלתי כמובן אבל היא נשארה "מאוכזבת".

והשיא הגיע שהיא "ביקשה" שיהיה 200 כסאות בחתונה וסדרן שיושיב את כולם כי היא לא סובלת שעומדים בחתונה ומדברים ואוכלים (אפילו שאמרתי לה שלא יאכלו כי המזנון נסגר שמתחילה החופה. אמרתי לה שזה גם לא ריאלי כי הגן ממש קטן והיא אמרה שאני טועה (אפילו שהיא לא היתה שם!). אמרתי לה אחרי זה שדיברתי עם האולם והם אמרו שמקסימום אפשר לשים 60 כסאות (באולם הגדול הם שמים עד 120 ואנחנו בקטן) ותגובתה היתה "אני אדבר איתם ואראה להם איפה אפשר לשים את הכסאות" (שוב בלי שהיא הייתה שם בכלל).

ביום חמישי היה מפגש של ההורים - אמא שלי כבר פגשה אותם אז זה היה יותר בשביל אבא שלי. באותו מפגש עלה העניין עם ה-60 כסאות ובנוסף היא התחילה לדבר על למה אנחנו לא רוצים לעשות שבת חתן. העניין יצא מפרופורציה ואני התפוצצתי ודיברתי ממש מגעיל אליה (ליד כולם). כן אני יודעת שהייתי ממש לא בסדר, אבל בדרך כלל אני בן אדם די שפוי, זה רק היא שמצליחה להוציא ממני את האי שפיות הזאת.

הבן זוג דיבר איתה במוצ"ש, הוא רצה להפגש איתה וללבן את העניינים. היא ממש כועסת ופגועה ממה שאמרתי (וחלק באמת בצדק - אמרתי כמה דברים רעים!). היא אמרה שהיא באה על תקן אורחת ולא מעניין אותה החתונה. היא שמחה בשבילנו אבל שם זה נגמר.

אבא של הבחור נותן סכום מסויים וההורים שלי מתחלקים חצי חצי בהפרש - מכסים את כל העלויות. היא אמרה לאחותי שאם היא שמה כסף גם לה יש מילה, רק שבתפיסה שלה זה שהמילה שלה קובעת ואני רק צריכה לבוא ולהגיד איי דו.

קיצור אני יודעת שהפיתרון זה לבוא על 4, לבקש סליחה וכל מה שהיא תחפור באותה שיחה זה להגיד כן, צודקת, נכון וכ"ו. זאת הדרך היחידה לקבל את הכסף ממנה (ומה לעשות אין לנו שקל על התחת ואנחנו חיים במינוס, אנחנו לא יכולים להרים חתונה בלעדיהם)
א-ב-ל קשה לי עם זה אידיאולוגית כי היו כמה דברים שגם היא לא היתה בהם בסדר בכלל! (ביניהם הרבה מניפולציות רגשיות סטייל "אני עשיתי כל מה שרצית 26 שנה אז לא מגיע לי עכשיו? אני האמא ואם זה חשוב לי אז צריך לעשות ככה" ועוד ועוד. קיצור אין ממש שיחה בוגרת ורגועה - הדרך שלה או שום דרך. ואם אני באה לשם זה נטו להתנצל, לחשוב על הכסף ולספוג.

הצעתי לבחור ללכת לרבנות או לעשות משהו פיצי והוא ממש לא בקטע ובנינו , כמה שזה ישמע מגעיל, אני בונה על המתנות שנקבל בחתונה הזאת כדי להתחיל את החיים שלנו כי אנחנו במצב כלכלי ממש גרוע.

קיצור אני בדילמה בין להשאר נאמנה לערכים שלי ולא לדבר איתה (כי אני לא אוכל להתנצל על החלקים שלא הייתי בסדר לדעתי, היא חושבת ש100% לא היה בסדר ושום דבר חוץ מהתנצלות על הכל, גם מה שאני לא חושבת שמגיע להתנצל עליו, לא יבוא בחשבון) לבין הרצון לנצל את החתונה הזאת לצאת מהמצב הכלכלי הגרוע שלנו (ואם מממנים לנו 100% מהחתונה אז המתנות האלו ממש יצילו אותנו).

ובלי קשר למצב הכלכלי כל הדבר הזה יושב עלי מיום חמישי ואני לא יודעת מה לעשות כי אין אמצע פה - זה או לא לדבר או להתנצל על הכל.
אוף :(
לצפיה ב-''
05/01/2014 | 19:46
8
477
קצת קשה לי להגיד לך מה לעשות, כי לכל החלטה יש מחיר.
אני אישית חושבת שהורים צריכים לתת את המימון לחתונה בתור מתנה, בכיף. כמובן שאפשר תמיד להתייעץ עם ההורים ולהתחשב עד כמה שניתן, אבל לא מצב בו ההורים כופים על הילדים לעשות משהו שהם לא רוצים, כי הם בעלי המאה.

את יכולה כן לקחת ממנה את הכסף- אבל אז את בעצם צריכה להקשיב לכל דבר שהיא תגיד לך. השאלה עד כמה היא תתערב, עד כמה תרגישי שאת נכנעת לכל גחמה שלה והחתונה בעצם לא מה שרציתם, אלא מה שהיא רוצה, ועד כמה כל זה שווה את זה. רק את יכולה לענות על זה.
ואת יכולה לבחור שלא לקחת ממנה כסף- סה"כ יש עזרה של ההורים של הבחור, יש את העזרה של אבא שלך, ויש גם את המתנות של האורחים. ויש לא מעט אפשרויות ודרכים איך לחסוך בעלויות. מה גם, שיכול מאוד להיות שבסופו של דבר היא כן תתן לך את הכסף, למרות הכל.

בלי שום קשר את כן צריכה להתנצל (כי זו אמא שלך, ואמא יש רק אחת). להזמין אותה לקפה ועוגה, לדבר בנחת וברוגע.
להגיד לה שאת רוצה להתנצל על הדברים שאמרת לה ושזה לא היה בסדר, ושמאוד תשמחי לקבל את העזרה שלה ושאת זקוקה לה, ושאת רוצה להתחשב בה וללכת לקראתה, אבל בסופו של דבר זו החתונה שלכם, ויש דברים שחשובים לכם או לא חשובים לכם ואתם אלו שקובעים.
אולי היא תתרצה.
אל תשכחי שגם היא מאוד מתרגשת, וגם היא בטח רגילה לדברים בצורה מסויימת ויכול להיות שיש דרך בה היא דמיינה את החתונה שלך, וייתכן מאוד והיא גם נפגעה ואמרה שהיא לא תעזור לכם מתוך כעס.
תנסי להראות לה שאת מבינה את הצד שלה, אבל יחד עם זאת את עומדת על שלך ומסבירה גם את הצד שלך.
(זה קצת כמו בשירות לקוחות ).
לצפיה ב-'מסכימה עם התשובה שלך '
מסכימה עם התשובה שלך
06/01/2014 | 01:38
7
313
אני מניחה שאחרי שירגעו קצת הרוחות תוכלו לחזור לפרופורציה.
שיחה טובה (לא חייבת להיות נעימה, אגב) יכולה להתבצע רק אחרי שרגועים.
דברי איתה - זה חשוב.
תסבירי את הדברים כפי שהסברת כאן.
אין כזה דבר להתנצל על הכל או לא כלום. את יכולה להתנצל רק על מה שדורש התנצלות מבחינתך, והיא מצידה יכולה לקבל את זה או לא.
את צריכה להתנצל כי את חושבת שאת צריכה להתנצל, נכון? אם היא לא מקבלת את התנצלותך, זה שלה, לא שלך.

ובעניין הכספי - זה לא מתפקידי להטיף לך, אבל אני כן מציעה לקחת ייעוץ כלכלי בכדי לדעת להתנהל נכון.
אם אתם חיים על מינוס, כנראה שצריך לפתור את הדרך. המתנות אולי יכסו, אבל מה הלאה?

ואם אי אפשר להוציא על חתונה שאתם לא יכולים לעמוד בה, זה הזמן לשבת ולחשוב שוב על ההשלכות, על הרצונות והיכולות.
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה רבה לשתיכן'
תודה רבה לשתיכן
06/01/2014 | 12:19
6
245
אני אכן אדבר איתה היום-מחר ואנסה למצוא את עמק השווה (כמה שזה יהיה קשה).
ולגבי העניין הכלכלי אנחנו גם דיברנו על זה שצריך ללכת לאיזו סדנא (אם במקרה את מכירה משהו אשמח שתשלחי לי בפרטי :)
לצפיה ב-'יש את פעמונים'
יש את פעמונים
06/01/2014 | 12:58
1
209
זה פרויקט מקסים שאני כמעט לא יודעת עליו כלום-אבל בגדול המתנדבים בפרויקט עוזרים למשפחות/זוגות להתנהל בצורה כלכלית נכונה. אני מכירה גם מישהו שעזר למשפחה, וגם זוג צעיר שמישהו מפעמונים עזר להם. זה עזר להם לצמצם מינוס מטורף ועד היום הם משתמשים בכלים שהם קיבלו מהם.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
06/01/2014 | 14:49
42
לצפיה ב-'לצערי אני לא מכירה '
לצערי אני לא מכירה
06/01/2014 | 18:32
3
167
אבל אני חושבת שזה חובה לכל זוג צעיר.
קראתיט על זה פעם כתבה ב- YNET ומאז אני ממליצה לכל הזוגות שעוברים דרכי
תיכף אחפש את הכתבה, אולי אמצא...
לצפיה ב-'לא מצאתי את זאת שחיפשתי'
לא מצאתי את זאת שחיפשתי
06/01/2014 | 18:40
2
141
לצפיה ב-'תודה! איזו מקסימה שחיפשת את זה בשבילי'
תודה! איזו מקסימה שחיפשת את זה בשבילי
06/01/2014 | 22:32
1
87
אני ממש מעריכה את זה ואקרא את זה בעיון :)
לצפיה ב-''
06/01/2014 | 22:36
9
לצפיה ב-'אתפ יכולים לא לקחת ממנה כסף'
אתפ יכולים לא לקחת ממנה כסף
06/01/2014 | 09:14
2
416
אתם בטוח תצליחו לכסות רבע חתונה מכספי המתנות.
בלי קשר אולי לא כדאי לקפוץ מעל הפופיק בחתונה יקרה אם אין כסף.
אפשר לעשות חתונה צנועה יותר, אין חובה "לנצל" את ההורים.

(אני יודעת שהתשובה שלי מקוממת אבל גם רעיון :ההורים משלמים אז נתרפס בפניהם" מקומם בעיני.
את צריכה להתנצל בפניה כי פגעת בה לא כי את רוצה כסף)
לצפיה ב-'התשובה שלך ממש לא מקוממת'
התשובה שלך ממש לא מקוממת
06/01/2014 | 12:05
1
308
ואני מסכימה איתך לחלוטין.
אבל גם משהו צנוע יחסית עולה כסף שאין לנו.
ואני אכן אתנצל בלי קשר לכסף כי כפי שרשמתי זה יושב עלי...
תודה רבה :)
לצפיה ב-'לגבי להחליט לא לקבל מאמא שלך מימון -'
לגבי להחליט לא לקבל מאמא שלך מימון -
10/01/2014 | 00:41
36
גם אם עכשיו תחליטו לא לקחת ממנה כסף למימון החתונה, זה מן הסתם ישאיר משקעים - כי מכל שאר ההורים אתם כן לוקחים, ו"רק אותי אתם לא רוצים". זה רק ישאיר את הכל במקום של המריבה.
אני מסכימה עם השאר שאולי היה עדיף מראש לא להסתמך על המימון הזה, אבל במצב הנוכחי, כשכולם כבר יודעים מה התכנון למימון, אני לא חושבת שכרגע לוותר על הכסף שלה זה מה שיפתור את המצב... זה רק יחמיר את המצב ויגרור אותה למחשבה של "אני באמת רק אורחת".
הפתרון הוא לדבר איתה כמובן (וכמובן שלי קל להגיד...) ולנסות למצוא פשרה כלשהי, לגרום לה להבין את הצד שלך.
לצפיה ב-'אז כמו שאת כבר יודעת אין מתנות חינם בחיים'
אז כמו שאת כבר יודעת אין מתנות חינם בחיים
06/01/2014 | 09:24
1
320
לכ-ל דבר בחיים יש תג מחיר. גם ל"מתנות". וכשאת לוקחת סכומי כסף מאוד משמעותיים ממישהו זה יוצר מחויבות כלפיו.  גם אם זה מאמא ואבא שלך. מה תג המחיר? זה תלוי בנפשות הפועלות ומערכת היחסים ואין פה נכון ולא נכון. יהיו כאלה שיסתפקו בהכרת תודה וההרגשה הטובה שהם יקבלו מהידיעה שהם עזרו ויהיו כאלה עם ציפיות אחרות ואי אפשר להגיד שאחד צודק והשני לא, כי זה עניין מורכב של מנטליות, רקע תרבותי ומשפחצי וכו'. מה שכן כמעט בכל המקרים "מתנה" כזאת יוצרת מחויבות וציפיה להתחשב בדעה שלהם הרבה הרבה הרבה יותר ממה שהיית נאלצת לעשות לו היית עושה את הדברים בצורה עצמאית.  

אז כרגע את יודעת מה תג המחיר של ה"מתנה" ומה הציפיות של אמא שלך ומה שנותר לך זה להחליט איזה מחיר את מעדיפה לשלם ואיפה את מתפשרת. אני יכולה להגיד לך שבאופן אישי אנחנו לא מוכנים לוותר על העצמאות והאוטונומיה שלנו ולכן החתונה שלנו היתה סופר צנועה גם במונחים של התקופה שלי כי מיממנו את הכל לבד למרות שהיינו שני סטודנטים צעירים. מהרגע הראשון בחרנו באופן מודע לוותר על עזרה כלכלית גדולה וחיים נוחים . כן ההתחלה היתה מאוד קשה מבחינה כלכלית, חיינו בחירבות שהיום אולי היו משכירים לעובדים זרים. אבל אני לא מתחרטת לרגע כי קניתי לעצמי את החופש שלי ופעלתי לפי צו מצפוני עם מעט מאוד צורך להתחשב בגחמות של ההורים שלי או שלו.

את מתארת פה מצב של תלות כלכלית גדולה ולדעתי מוגזמת בהורים. אם אמא שלך רואה בך עדיין "ילדה" ולא מתייחסת אלייך כאדם בוגר, זה באמת מעצבן ואולי לא הוגן אבל זה מה שיש ואת לא תשני אותה. אם זה מפריע לך, הייתי מצמצמת בצורה דרסטית את ההישענות על הכסף שלהם ותוכיחי לה, לא בדיוברים אלא במעשים, שהיא טועה ושאת כן מסוגלת לעמוד על הרגליים לבד. ובלי שום קשר, הייתי דואגת להשלים איתה. בעוד פרק זמן העניין של ה- 60 כסאות או 100 או 600 יהיה חסר חשיבות לחלוטין. תיאום ציפיות ותקשורת פתוחה , אין דרך אחרת.
לצפיה ב-'תודה רבה לך על התשובה'
תודה רבה לך על התשובה
06/01/2014 | 12:17
59
לצפיה ב-'מסכימה עם הנאמר לפניי'
מסכימה עם הנאמר לפניי
06/01/2014 | 16:01
5
246
לדעתי, בכל מקרה את צריכה להתנצל בפני אמא שלך (למרות שאני מבינה שזה קשה וגם היא הייתה לא בסדר) בלי קשר לחתונה.
בנוסף, כפי שאחרות כתבו לך, כנראה שהכסף שאת לוקחת מההורים שלך מגיע עם "תג מחיר".
אני יכולה להגיד לך שאם ההורים שלנו היו מממנים לנו את החתונה, היא הייתה נראית אחרת לגמרי, ולכן אנחנו שילמנו על הכל. אם מתכננים את התקציב בתבונה, אין סיבה שלא תכסו את החתונה מהמתנות של האורחים.
רק נקודה אחרונה, ונא לא לסקול אותי, אבל הציק לי שכתבת שאתם סומכים על המתנות של המוזמנים כדי להוציא אתכם מהמצב הכלכלי שלכם. אני ממש לא רוצה להכנס לכם לכיס, אבל מה היה קורה אם לא הייתם מתחתנים? הייתם ממשיכים להיות במינוס? בלי קשר לחתונה, אולי כדאי שתנסו להעריך מחדש את ההוצאות שלכם או ללכת לייעוץ כלכלי? (שוב, לא לכעוס עליי בבקשה! ).
לצפיה ב-'אני מאוד כועסת! (סתם לא )'
אני מאוד כועסת! (סתם לא )
06/01/2014 | 22:28
4
235
אני מסכימה איתך ואכן דיברנו במקביל על ללכת לאיזשהו יעוץ. פשוט אין ספק שביחד עם היעוץ הכסף הזה יעזור לנו לצאת מזה (יותר קל להשאר מאוזן מאשר לסגור חובות...)
אני חלילה לא רואה את האורחים שלי ככספומט ומה שיביאו אגיד תודה רבה!
ותודה לך על התשובה
לצפיה ב-'האמת שזה לא מדויק'
האמת שזה לא מדויק
07/01/2014 | 13:54
3
160
המליצו לך כבר על פעמונים, ובתור מלוות משפחות בפעמונים, הרבה פעמים משפחות חושבות שהבעיה הגדולה היא החובות, אבל האמת היא שכל עוד לא מדובר בחובות של מיליונים, זו לא בעיה גדולה.
הבעיה הכי גדולה היא להישאר מאוזן. אם בכל חודש את בפער של אלפיים - שלושת אלפים שקלים, מהר מאוד הוא יצור בור של עשרות אלפי שקלים. לעומת זאת, אם יש לך חוב כמה עשרות אלפים, ובשוטף את מאוזנת, אז בסך הכל יהיה די פשוט למצוא דבר או שניים שבהם אפשר להצטמצם, ולסגור את החוב עם 500 ש"ח בחודש בפריסה לכמה שנים.
בתהליך הרבה פעמים משפחות לחוצות על המינוס או החובות, ואני תמיד מרגיעה ואומרת שהדבר להתמודד איתו זה איזון בהוצאות וההכנסות, ברגע שמגיעים לשם (ולא תמיד מגיעים), הכל הרבה יותר פשוט.

בקיצור, כמו שכבר אמרו, ממליצה מאוד על תהליך בפעמונים, זה לא תהליך קסמים, הוא דורש עבודה קשה, אבל הוא נותן כלים להתמודדות עם איזון כלכלת הבית.
לצפיה ב-'ברור לי שזה דורש גם ניהול כלכלי נכון'
ברור לי שזה דורש גם ניהול כלכלי נכון
07/01/2014 | 20:34
1
99
והשאיפה שלנו היא גם לסגור את המינוס אבל גם להתנהל בצורה נכונה שתאפשר לנו אפילו לחסוך כל חודש. כל מה שאמרתי שיהיה יותר נחמד להתחיל להתנהל נכון מנקודה של פלוס כי לא כיף לחיות בחוסר כלכלי.....
בכל אופן פניתי אליהם אתמול ואני ממתינה בסבלנות שהם יחזרו אלי.
תודה לך :)
לצפיה ב-''
07/01/2014 | 21:59
84
ואוו, כל הכבוד.
זה צעד ראשון, קטן אמנם, אבל בכיוון הנכון.
הרבה הרבה בהצלחה, גם עם אימא :)
לצפיה ב-'אולי תבואי להתארח אצלינו בנושא הכלכלי'
אולי תבואי להתארח אצלינו בנושא הכלכלי
07/01/2014 | 20:59
92
זכורה לי גם ההתנהלות הכלכלית שלך בתהליך החתונה (וכמובן הקרדיטים רק הוסיפו על כך )
אנחנו יכולות לחשוב על איזשהו רעיון לאירוח...
אם מוצא חן, נשמח
לצפיה ב-'עונה לתגובות ולא לשאלה'
עונה לתגובות ולא לשאלה
06/01/2014 | 16:35
2
337
חייבת לציין שהפורום הזה מקסים, אני לא זוכרת מתי בפעם האחרונה נתקלתי בפורום כל כך תומך ובתגובות שאפילו שיש בהן ביקורת, נכתבות עם טקט וחיוך. איזה כיף!
לצפיה ב-''
06/01/2014 | 18:43
25
לצפיה ב-'מסכימה איתך לחלוטין!'
מסכימה איתך לחלוטין!
06/01/2014 | 22:30
142
בואי נגיד שלא סתם פתחתי פה את הלב בנושא כל כך רגיש...
בנות אתן אכן מקסימות
לצפיה ב-'מאד מסכימה עם מה שכתבו לך '
מאד מסכימה עם מה שכתבו לך
07/01/2014 | 15:57
125
זו אמא שלך ועל מה שנאמר את צריכה להתנצל. תסבירי לה שזה האירוע שלך וחשוב לך לתכנן אותו ושיש דברים שחשוב לך שיעשו בדרך מסוימת וזו זכותך, כי את הכלה.
זו גם זכותה לבחור אם לעזור לכם או לא ובכמה כסף לעזור. אבל חשוב שהיא תבין שמבחינתך, היא יכולה לא לעזור, אם מבחינתה עזרה היא להכתיב לכם בדיוק מה יהיה בחתונה.
עם רבע מהעלות אתם תצליחו להתמודד ומתנות האורחים בטוח יכסו אותה. זה עדיף על קלקול היחסים עם האמא או לחלופין, לחיות עם תחושה לא נעימה שמכתיבים לך הכל ואין לך SAY.
לצפיה ב-'הטיפ החשוב שלי...'
הטיפ החשוב שלי...
07/01/2014 | 16:47
208
זה ללמוד לבחור את המלחמות שלך...
לקבוע קוים אדומים...

נגיד... אני מוכנה להתפשר על 1,2,3..
אני לא מוכנה להתפשר על 4,5,6...

ועל 7,8,9 אני מוכנה לוותר לגמרי...

ככה אנחנו עשינו ומאוד מרוצים...
דוגמא:

אנחנו חשבנו להוריד מההזמנה את הורי החתן והכלה...
גם כי אנחנו חושבים שזה מיותר, ואם לא אז לפחות את הכיתוב כי בעיני זה פשוט לא יפה עיצובית...

ההורים הביעו התנגדות עזה... אז פה ויתרנו למשל...
לצפיה ב-'רשימת ה החודשית'
רשימת ה החודשית
04/01/2014 | 15:15
41
583
חודש חדש, שנה חדשה...

יאללה, זה המקום לשתף ולהתייעץ- מה כבר סגור, מה בדרך ומה צריך עוד דחיפה קטנה (או עצה)...?

טיפ: אם הרשימה קיימת במיט4מיט, אפשר לייצא אותה משם בקלות, עם הסימונים והכל

חתן כלה
המשך>>
חודש חדש, שנה חדשה...

יאללה, זה המקום לשתף ולהתייעץ- מה כבר סגור, מה בדרך ומה צריך עוד דחיפה קטנה (או עצה)...?

טיפ: אם הרשימה קיימת במיט4מיט, אפשר לייצא אותה משם בקלות, עם הסימונים והכל

חתן כלה
מקום
קייטרינג
בר
עיצוב אירוע
צלמ/ת
תקליטנ/ית
שמלת כלה
איפור ושיער
נעלי כלה
זר ואקססוריז
בגדי חתן
טבעות
הזמנות
רב/עורך טקס
רבנות/הסכמים
שירים משמעותיים
אישורי הגעה וסידורי ישיבה

בהצלחה לכולן/ם ומזל טוב
לצפיה ב-'רבנות, דת, טקסים ומקווה 04/01'
רבנות, דת, טקסים ומקווה 04/01
04/01/2014 | 01:33
43
186
המשך>>
לצפיה ב-'DIY, עיצוב ופרחים 04/01'
DIY, עיצוב ופרחים 04/01
04/01/2014 | 01:32
32
112
לצפיה ב-'עיצוב מזוזה משברי כוס החתונה'
עיצוב מזוזה משברי כוס החתונה
03/01/2014 | 09:59
10
473
היכן ניתן לעשות?
תודה
לצפיה ב-'לא יודעת איפה אפשר לעשות'
לא יודעת איפה אפשר לעשות
04/01/2014 | 01:36
2
245
אני מניחה שכל אמן יכול ליצור מזה משהו יפה....
אבל אני, לפני כעשור, כשגיסי וגיסתי התחתנו, חשבתי שזה יהיה שוס אם אני אקח את השברים מהחתונה שלהם ואעשה להם מזכרת.
שנים אחר כך גיסתי הלכה למתקשרת, שאמרה לה שיש לה משהו בבית שקשור לחורבן וחייבים להוציא את זה. לקח לה זמן להבין שבזה מדובר, אבל כן..... הכוס נשברת לזכר חורבן הבית.
שבירת הכוס מסמלת חורבן (בית המקדש, ירושליים).
אני לא בטוחה שבשמירת השברים יש משהו חיובי.
אפשר לעשות חיפוש באינטרנט וקצת לקרוא על זה.
למרות, שיש במנהג משהו אופטימי בראיה העתידית, שבית המקדש יבנה מחדש וכדומה, ויש תיאוריה (לא דתית) שזה סמל לחיים הקודמים שלפני הנישואין (שוברים משהו ישן ומפנים מקום לחיים החדשים כזוג)...
לצפיה ב-'מעניין מה שאת אומרת '
מעניין מה שאת אומרת
05/01/2014 | 09:59
134
אבל קצת סותר את האמונה היהודית \ דתית.
יש מנהג (מצווה?) להשאיר קיר \ חלק כלשהו בבית חשוף (ללא טיח או צבע) כזכר לחורבן.
אבדוק את העניין. תודה!
לצפיה ב-'מעניין! בי זה מיד עורר תחושה שלילית'
מעניין! בי זה מיד עורר תחושה שלילית
06/01/2014 | 10:40
98
המחשבה של לקחת משהו שבור ומרוסק ושדוקוא זה ישמש מזכרת מאירוע משמעותי בחיי איכשהו מרגישה לי לא נוח ולא טוב.
לצפיה ב-'נחלת בנימין'
נחלת בנימין
04/01/2014 | 03:12
162
ראיתי שם כמה דוכנים שעושים דברים כאלה.
לצפיה ב-'אמני ויטראז''
אמני ויטראז'
04/01/2014 | 11:14
1
139
עובדים עם חתיכות/שברי זכוכית,
שזה כמו עבודות פסיפס,אבל מזכוכית.
לצפיה ב-'תודה לכולם..'
תודה לכולם..
05/01/2014 | 09:59
31
לצפיה ב-'טוב זה לא נותן לי להעתיק את הקישור'
טוב זה לא נותן לי להעתיק את הקישור
05/01/2014 | 11:06
1
74
אבלללל באתר מאורסים יש דיל בדיוק לזה שווה לבדוק!
לצפיה ב-'אכן ממליצים מאוד שלא להכניס את השברים הביתה'
אכן ממליצים מאוד שלא להכניס את השברים הביתה
05/01/2014 | 15:47
121
אקט שבירת הכוס אמנם הפך בשנים האחרונות להילולה ולשיא הטקס, אך הוא מסמל רגע של חורבן והרס (בתוך ים השמחה). עדיף שלא להכניס את זה הביתה לטעמי, מה גם ששברי זכוכית באופן כללי זה דבר מאוד שלילי מבחינה אנרגטית.
לצפיה ב-'דגלים לבנים'
דגלים לבנים
04/01/2014 | 07:57
15
286
ביום החתונה אני מתארגנת בבית של ההורים שלי.
חשבתי על מנת שהתמונות יצאו מיוחדות יותר להפוך את האזור למסיבת תה.
כלומר, קאפקייקס, כלים מחרסינה וכו'. על מנת שהמקום יראה חגיגי אני רוצה לתלות דגלונים בחדר.
בינתיים התחלתי לתפור אבל זה לוקח המון זמן והחתונה עוד שלושה שבועות!! יש למישהי דגלונים להשאיל לי?? (רצוי בגוונים של לבן ובז').

תודה:) מאיה
לצפיה ב-'יש לי רעיון בשבילך'
יש לי רעיון בשבילך
04/01/2014 | 13:50
1
215
עשיתי את זה למסיבת רווקות של חברה מעורבב עם לבבות בריסטול-
תקני דויליז (מפיות נייר דמויות תחרה) ופשוט תתפרי אותן במכונת התפירה אחת לשנייה עם רווחים, או את יכולה אפילו פשוט להעביר סרט בין החורים. זה ייקח לך לא יותר משעה ובלי תפירה וגזירה של המון דגלונים.
נשמע לי כאילו זה מאוד יתאים לקונספט הכללי שאת מתכננת :)
לצפיה ב-'ומצאתי תמונה!'
ומצאתי תמונה!
04/01/2014 | 14:00
595
(משימוש חוזר במסיבת הרווקות שלי )
לצפיה ב-'שרשרת דוליז'
שרשרת דוליז
05/01/2014 | 08:49
4
138
את פשוט מקפלת אותן לחצי ותופרת ישירות על סרט.
יקח לך פחות זמן...

תמונות להשראה. (סליחה על הלינקים הארוכים- זה מגוגל)

http://www.google.co.il/imgres?safe=active&cli...

http://www.google.co.il/imgres?safe=active&cli...
לצפיה ב-'איפה אני יכולה לקנות דוליז?'
איפה אני יכולה לקנות דוליז?
06/01/2014 | 21:38
3
45
באזור השרון והמרכז?
לצפיה ב-'חנויות אפיה'
חנויות אפיה
06/01/2014 | 22:19
105
בחנויות אפיה תמצאי דויליז מנייר.
תלוי איזה גודל וצבע את רוצה... לפעמים יש גם בחנויות כלים חד פעמיים.

אם יש לך זמן ואת רוצה דויליז בגודל/צבע מיוחד אפשר להזמין בetsy ו-ebay.
אם תרצי אצרף קישור למוכרת באטסי שקניתי ממנה דויליז בגודל 4 אינצ', אבל צריך לקחת בחשבון שמחיר המשלוח לא זול. בקיצור תחפשי גם באיביי.

לצפיה ב-'בכל חנות כלי בית.'
בכל חנות כלי בית.
07/01/2014 | 10:53
27

אני אוהבת את מוזלים... ברעננה.
אבל זה תלוי איפה את גרה.
יש כאלה בכל מיני גדלים בהרבה חנויות.
גם בחנויות של חד פעמי.
לצפיה ב-'אפשר למצוא'
אפשר למצוא
07/01/2014 | 12:29
27
בחנויות של הכל בדולר, אתמול במקרה הייתי שם וראיתי מגוון יחסית רחב של גדלים וצורות.
אגב, גם בחנויות של חד פעמי יש בד"כ.
לצפיה ב-'דגלונים קלילים להכנה עצמית'
דגלונים קלילים להכנה עצמית
05/01/2014 | 10:20
7
490
הנה הדרכה ליצירת דגלונים בקלילות, קיצור דרך ענק כי לא דורשים תפירה כך שאפשר לרוץ על זה המטראז' במינימום התעסקות.
אני הכנתי לבריתה, לכן בחרתי בורוד, אבל בשילוב סרט לבן או שמנת תקבלי את מראה חתונתי קלאסי :)

כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'עלה קישור הזוי משום מה '
עלה קישור הזוי משום מה
05/01/2014 | 10:30
6
146
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אם כבר קישורים הזויים'
אם כבר קישורים הזויים
05/01/2014 | 11:02
5
156
למה אי אפשר לראות את הפוסט-בועות סבון שלך בבלוג? :)
לצפיה ב-'הנה הוא '
הנה הוא
05/01/2014 | 11:53
4
155
הפוסט על בועות סבון DIY.
בטטת כושר, מתחילה לתכנן קונפטי ...?
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'מתחילה לארגן הכל... '
מתחילה לארגן הכל...
05/01/2014 | 12:06
2
103
חוץ מהדברים החשובים
לצפיה ב-'אה ותגידי, '
אה ותגידי,
05/01/2014 | 12:14
97
כמה כאלו הכנת? :) או כמה כדאי להכין בחתונה קטנה?
לצפיה ב-'הייתי מכינה אחד לכל אחד פלוס כמה ספיירים'
הייתי מכינה אחד לכל אחד פלוס כמה ספיירים
05/01/2014 | 12:27
95
בודדים. סתם כי שונאת שחסר.
אהה, וראיתי ברשת רעיון מגניב- הכינו דיספנסר, כזה מיכל זכוכית עם ברז, כמו של שתיה, רק למילוי בועות. התמוגגתי על הרעיון :)  
לצפיה ב-'מדהים!!! כמה יופי'
מדהים!!! כמה יופי
05/01/2014 | 20:03
23
לצפיה ב-'שאלה!'
שאלה!
05/01/2014 | 11:09
1
138
בהנחה ואני עושה את העיצוב בעצמי,
או חלק מהעיצוב...
איך אני מארגנת את ענייני הפרחים?
למישהי יש נסיון עם זה?
לצפיה ב-'אממ'
אממ
05/01/2014 | 12:42
78
אנחנו הזמנו סידורי פרחים- כלומר הפרחים מסודרים ומעוצבים בתוך ספוג ירוק ומעין כלי פלסטיק ששמנו מעל האגרטל מזכוכית שקנינו לבד ולא ראו את זה..
אחרת, זה להתעסק עם למלא מים באגרטלים ולא היה לנו כוח להתעסק עם זה מבחינת שלא ישפך, כובד וכו'..
לצפיה ב-'זברה '
זברה
05/01/2014 | 11:53
2
228
את יכולה להסביר איך עשית את הפוטו-אופ בחתונה שלך? :))
במיוחד מאיזה חומר, איך ידעת באיזה גובה ואיך הפכת אותו לעמיד בדשא?
לצפיה ב-' '
05/01/2014 | 15:33
1
422
ציירתי וצבעתי את הפוטו אופ עם צבעי גועש, על גבי שני לוחות קאפה במידה 70\100 ס"מ כל אחד וחיברתי ביניהם באמצעות דבק חם. את החורים לראשים חתכתי עם סכין יפנית. בגב הלוחות בניתי מסגרת מדיקט על מנת לייצב אותם וחיברתי שני בזנטים ארוכים לכל אורכם בשני הקצוות. את הבזנטים תקענו בתוך הדשא והלוח עמד איתן כל הערב. מאחורי הלוח השארתי שרפרף קטן כדי שגם ילדים יוכלו להגיע לחורים.
לצפיה ב-'מדהים '
מדהים
05/01/2014 | 16:43
34
לצפיה ב-'חתונות מרקט 03/01'
חתונות מרקט 03/01
03/01/2014 | 00:42
3
42
לצפיה ב-'מעוניינת למכור שמלת כלה במחיר סימלי'
מעוניינת למכור שמלת כלה במחיר סימלי
01/01/2014 | 12:07
1
322
יש לי שמלת כלה שקניתי לערב הכלולות ואני מעוניינת למכור אותה במחיר של 500 ש"ח למי שמעוניין ?
לצפיה ב-'ממליצה לצרף תמונה '
ממליצה לצרף תמונה
02/01/2014 | 10:10
148
ולציין מהי המידה של השמלה ולאיזה גובה היא מתאימה...

ככה בנות ידעו אם זה מתאים להן...
לצפיה ב-'למכירה שמלת הכלה שלי :)'
למכירה שמלת הכלה שלי :)
05/01/2014 | 22:45
447
מתחתנת בקרוב ועדיין לא מצאת שמלה ?!
למכירה שמלת הכלה שלי (מה-20.6.13)...
מידות: חזה 90, מותן 72, ירכיים 102.
אפשר לעשות המון שינויים עוד.
שמלה יפיפה ונוחה המגיעה בחלק אחד (ולא 2 חלקים).
מחטב כבר תפור בתוכה כמו בגד גוף!!! ממרכז הארץ.
מזל טוב!
פרטים נוספים בפרטי
לצפיה ב-'שרשור כללי וכל מיני 31/12'
שרשור כללי וכל מיני 31/12
31/12/2013 | 23:52
5
26
לצפיה ב-' דרוש/ה עורכ/ת לאתר תפוז '
|*| דרוש/ה עורכ/ת לאתר תפוז |*|
( לעמוד שלי בתפוז )
31/12/2013 | 15:06
96
התפקיד כולל:
- איתור תכנים מעניינים והפיכתם לאייטמים מושכים אשר יוצגו בעמודים  
   הראשיים באתר.
- יצירת הסכמי תוכן ושיתופי פעולה.
- ניהול שותפי תוכן, ניהול ערוצי הפצת תוכן כגון פייסבוק.

דרישות:
- ניסיון בתוכן האינטרנט, רצוי בתחום הווידאו והבידור.
- יכולת עריכה וכתיבה מעולים.
- ידע בצילום.
- שליטה בתוכנות פוטושופ, פרמייר, אופיס.
- הבנה מציינות של פייסבוק.
- יכולת התבטאות גבוהה בכתב ובעל פה.
- יכולת עבודה עצמאית.

נא לשלוח קורות חיים למייל forums@tapuz.co.il בצירוף דרישות שכר

לצפיה ב-'נפתח פורום מאסטר שף'
|סיר|נפתח פורום מאסטר שף
( לעמוד שלי בתפוז )
02/01/2014 | 09:37
31
תכנית הבישול המצליחה חזרה בעונה חדשה וטעימה מתמיד. לרגל העונה החדשה פורום מאסטר שף נפתח מחדש|!| זה המקום לדבר על התכנית ולהמליץ על מתכונים:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'כמה שאלות לגבי חתונה דרך Easywed'
כמה שאלות לגבי חתונה דרך Easywed
03/01/2014 | 01:12
2
221
אני ואורסתי עומדים לחתום על חוזה דרכם, ויש לנו מספר שאלות. אשמח לקבל קצת עזרה (או דעות) מחברי הפורום:

א. לגבי האלכוהול. המקום שבו אנחנו מעוניינים להתחתן מציעה חבילה בסיסית דלה במיוחד. יש אפשרות לשדרג לחבילה יותר שפויה, בתוספת של 22 ש"ח לאדם. לחתונה יש 250 מוזמנים.
מה עדיף? לשדרג את החבילה? להביא אלכוהול מאצלנו (מדובר בבירות, משקה אנרגיה, פינלנדיה, Red Label וייגרמייסטר)? או שאולי לנסות להתמקח על עניין ה22 ש"ח לאדם ולנסות להוריד את זה? או אפילו להוריד דברים שלא צריך ולהוסיף במקומם אחרים?

ב. חבילת העיצוב הבסיסית היא "בסיסית" במיוחד, וכמובן שבשביל עיצוב יותר מתאים צריך להוסיף (הרבה) כסף, מבחינת האולם.
בדרך כלל באולמות שסוגרים דרך איזיווד, יש אפשרות להביא מעצב מבחוץ? או אפילו לארגן את זה בעצמנו... אולמות בדרך כלל מתגמשים בדברים האלה או שהם תקועים בשלהם?

ג. שמנו לב שבתפריט אין מנה צימחונית (ולא, דג זה לא צמחוני בשבילנו). יש לא מעט צמחונים שיגיעו. אולמות בדרך כלל מתגמשים בעניין האוכל? יכול להיות אולם שלא מציע מנה שהיא באמת צמחונית?

ד. ומעבר לזה, לא ממש התמקחנו, וכל העסק מתחיל להתקרב בצורה מאוד מהירה לתקרת התקציב שלנו (תודות לכל התוספות והשדרוגים הנחוצים). יש משהו שהייתם ממליצים לנו להתמקח עליו? ומול מי מתמקחים? איזיווד או האולם עצמו?

תודה רבה
לצפיה ב-'נתחיל מהסוף'
נתחיל מהסוף
03/01/2014 | 08:16
196
כמובן שלהתמקח!!! איזיווד אמנם נותנים מחיר שאמור להיות נמוך ביחס למחירי השוק, אבל יש מקום להתמקח איתם ולהוריד עוד. אנחנו קיבלנו מהם הצעת מחיר שנשמעה לנו גבוהה מאוד וביקשנו לחשוב על זה. במשך כמה ימים עשינו סקר שוק עצמאי וגילינו שלמעשה הם לא חסכו לנו כלום. בפגישה נוספת הצגנו להם את המחירים שהשגנו לבד (אפילו בלי להתמקח) וזה גרם להם להוריד את הצעת המחיר הראשונה שלהם בכ-10k.

לגבי האוכל והעיצוב - אין לי הרבה איך לסייע בנושא, כי לא נתקלנו בבעיות כאלה, אבל אני מאמינה שזה ניתן לפתרון מול האולם. אפשר גם להתנות את החוזה מול איזיווד והאולם בכך שיוסיפו מנה צמחונית (ולא רק תוספות, שזה בד״כ מה שהקייטרינג מציע כמנה צמחונית). אנחנו למשל התנינו את החוזה בכך שההורים שלנו גם יאהבו את המקום ואם הם לא יתרשמו - נבטל... כך שאפשר להכניס כל מיני התניות לדעתי, גם בנושא האוכל.

לגבי שדרוג אלכוהול - אנחנו התחתנו במקום שהציע בר בסיסי תוצרת חוץ יחסית משודרג, אבל תמיד יהיה משהו חסר - למשל ואן גוך שכמעט שומקום לא מספק ללא תוספת מחיר. החלטנו לשדרג בעצמנו וזה יוצא הרבה יותר משתלם (משום שלא תמיד כל האורחים שותים ו-22 ש״ח לאדם זה המון כסף. בסכום הזה תוכלו לשדרג בטירוף. לדעתי מספיק חצי מהסכום לשדרוג נאה).

מזל טוב!
לצפיה ב-'תשובות חלקיות'
תשובות חלקיות
03/01/2014 | 18:12
121
גם אני התחתנתי דרך איזיווד, אבל חוץ מהשאלה הרביעית שלך אין כל כך קשר אליהם.

א. לרוב לקנות ולהביא לבד זה יותר זול.

ב. חבילת עיצוב - צריך לשאול את המקום שסגרתם בו. אצלינו לא הייתה בעיה עם לעשות את העיצוב לבד, והאמת שגם להשתמש במעצבים שלהם היה יחסית לא יקר למחירים שאני קוראת עליהם כאן.

ג. שוב - שאלה לאולם. גם אצלינו בתפריט המקורי שקיבלנו מהאולם לא הייתה מנה צימחונית. כשהגענו לטעימות אמרו שהם מכינים תמיד 5 מנות צימחוניות ושאם יש יותר צמחונים צריך רק להודיע להם מראש. אם העניין הזה מאד חשוב אצלכם כדאי כמובן גם לברר מה זו המנה הצמחונית בדיוק. לנו זה היה פחות קריטי. לדעתי ברוב המקומות היום אפשר לבקש שיכינו כמה מנות צמחוניות. ממה שאני נתקלתי לרוב זה פסטות עם רטבי פסטו/שמנת צמחית וכאלה.

ד. תמיד אפשר לנסות... כנראה שעדיף עם איזיווד מאשר עם האולם עצמו, שמקבל גם ככה מאיזיווד פחות כסף מאשר אם הייתם עובדים איתו ישירות, ואין לו ממש אינטרס לעשות לכם הנחות.
לצפיה ב-'סיכום שבועי- 2.1.14'
סיכום שבועי- 2.1.14
02/01/2014 | 08:02
43
344
סעיף הסכמ"ש המתחלף (כל שבוע סעיף אחר)-My New Year's Resolution (ובעברית זה נשמע פחות טוב:) ההחלטה שלי לשנת 2014 :
משהו טוב שקרה לי השבוע:
משהו...
המשך>>
סעיף הסכמ"ש המתחלף (כל שבוע סעיף אחר)-My New Year's Resolution (ובעברית זה נשמע פחות טוב:) ההחלטה שלי לשנת 2014 :
משהו טוב שקרה לי השבוע:
משהו מאכזב שקרה לי השבוע:
משהו שהתחדשתי בו השבוע:
בילוי השבוע:
ספר/סרט/סדרת השבוע:
מאכל השבוע:
תכניות לסוף השבוע:
משהו טוב שעשינו בשביל עצמנו השבוע:
מטרות לשבוע הבא:

מוזמנים להוסיף תמונה, שיר או קישור מעניין!

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום הסרת שיער
לכל שאלה בנושא הסרת שיער
פורום רב לחתונה
פורום רב לחתונה
הכח לשמוח- בוקר קסום של מיקסום
הכח לשמוח

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה