לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום מכרסמים וארנבונים
ברוכים הבאים לפורום מכרסמים וארנבונים!
על הגולשים בפורום חלה חובת קריאת התקנון המלא הנמצא בקישור:
http://www.tapuz.co.il/general/takanon.asp
פורום זה נועד בשבילכם, אוהבי המכרסמים, שבו נוכל לדבר על היצורים הקטנים והמקסימים הללו,לשתף לספר ולהתלהב מתמונות.
אחת ממטרותיו של הפורום הינה העלאת המודעות לגבי טיפול במכרסמים.
בשביל לשמור על אווירה נעימה בפורום אנא השתדלו להקפיד על הכללים הבאים : 
אסור להציף, לקלל, לאיים, לפגוע, להשמיץ גולשים אחרים.
בכל פניה הערה ובקשה בקשר לניהול הפורום יש לפנות אלי למסרים ולא ע"ג הפורום. 
אין להכניס תכנים בוטים , מוציאי לשון הרע וגזעניים. 
הודעות שלא קשורות לנושא הפורום ישורשרו אך ורק בשירשור 
אין להשתמש בפורום כמצע לפרסום בתי עסק.

המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי של וטרינר, על כל חשש לבעיות בריאות , אנא פנו לוטרינר !
גלישה נעימה  

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכרסמים וארנבונים

ברוכים הבאים לפורום מכרסמים וארנבונים!
על הגולשים בפורום חלה חובת קריאת התקנון המלא הנמצא בקישור:
http://www.tapuz.co.il/general/takanon.asp
פורום זה נועד בשבילכם, אוהבי המכרסמים, שבו נוכל לדבר על היצורים הקטנים והמקסימים הללו,לשתף לספר ולהתלהב מתמונות.
אחת ממטרותיו של הפורום הינה העלאת המודעות לגבי טיפול במכרסמים.
בשביל לשמור על אווירה נעימה בפורום אנא השתדלו להקפיד על הכללים הבאים : 
אסור להציף, לקלל, לאיים, לפגוע, להשמיץ גולשים אחרים.
בכל פניה הערה ובקשה בקשר לניהול הפורום יש לפנות אלי למסרים ולא ע"ג הפורום. 
אין להכניס תכנים בוטים , מוציאי לשון הרע וגזעניים. 
הודעות שלא קשורות לנושא הפורום ישורשרו אך ורק בשירשור 
אין להשתמש בפורום כמצע לפרסום בתי עסק.

המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי של וטרינר, על כל חשש לבעיות בריאות , אנא פנו לוטרינר !
גלישה נעימה  

חחח יו! אני מתה!
16/08/2012 | 01:59
29
76
לפעמים כשבאשי מטייל אני סוגרת את דלת חדר השינה, היום כשחבר שלי ישן, סגרתי את הדלת כדי שבאנשי לא יפריע לו(באנשי אוהב את חדר השינה שלנו יותר מהכל) בתחלה הוא ריחרח את הדלת, אחרכך שרט אותה קצת, ואז נעמד על הרגליים האחוריות שלו, נשען על הדלת עם הרגליים הקדמיות.. ו... נתן קפיצה ענקית לכיוון הידית של הדלת!! הוא כנראה למד שכשנוגעים בידית אז הדלת נפתחת והוא ניסה לפתוח את הדלת!! אני פשוט התחלתי לצחוק עד דמעות (אבל בשקט כדי לא להעיר את החבר)
איזה ארנבון חכם! בחיי! זה היה כזה חמווווד!!
ההיתי חייבת לשתף, זאת לא פעם ראשונה שהוא עשה את זה, ןאני מקווה שיום אחד אצליח לצלם אותו הפעולה.

גם הארנבונים שלכם עושים דברים חמודים וייחודיים?
חמודים כן (אבל לא כאלה! ) יחודיים – לא ממש
16/08/2012 | 02:42
3
32
ההתנהגות הזאת נפוצה?
16/08/2012 | 02:48
2
25
לא שידוע לי...
16/08/2012 | 03:52
1
20
אהההה מתוק קטן שלי אני כלכך אוהבת אותו
16/08/2012 | 12:38
16
זאת לא התנהגות נפוצה. במטבח יש לנו דלת הזזה.
16/08/2012 | 16:54
4
47
אז קרה שג'ינו'לה הצליח לפתוח את הדלת במגמה להיכנס למטבח, הצליח לסגור אחריו את הדלת בכדי,
שלא נשמע ונראה אותו שם. זאת לא דלת קלה לפתיחה ולסגירה, אין לנו מושג, איך הוא הצליח. מה
שאומר : אין דבר העומד בפני הרצון
חח איזה חמוווד! תחמנים קטנים
16/08/2012 | 17:44
3
37
עכשיו רק נשאר שג'יה תלמד לפתוח את המקרר
מתקנת - ג'ינו
16/08/2012 | 17:45
1
21
עוד תיקון - ילמד! חח
16/08/2012 | 17:46
14
ג'יה שלי
16/08/2012 | 19:32
19
והיא יודעת שניתן לפתוח את הדלת של המקרר עם הפדאל. לא שהיא הצליחה כמובן.... מפחיד לחשוב שהיא תלמד לפתוח דלתות בידית. אבל אני לא מאמינה שזה יקרה. למרות שעכשיו אני מתחילה להאמין שהכל אפשרי עם ארנבונים. אני תמיד אומרת עליהם, שזה בעיה חיה שהיא גם חכמה וגם שובבה: צרות.
נשמה של חתול
16/08/2012 | 19:29
19
30
מדהים
מסכימה! מאוד חכמים ומאוד שובבים!
16/08/2012 | 19:48
18
22
גם אני תמיד אמרתי שארנב הוא כמו חתול!
נראה לי צריך שליד השם שלנו יהיה בסוגריים את השם של הארנבון שלנו :)
אני דווקא משווה אותם יותר לכלבים
16/08/2012 | 19:53
5
16
למרות שגם לחתולים הם דומים בהרבה דברים.
אבל מבחינה התנהגותית, למשל שהם באים כשקוראים להם, אני מבחינה ביותר כלביות בהם. אולי רק עם שמוטים? כי קראתי מתישהו על הגזע של ג'יה בויקיפדיה, ונכתב שם משהו על זה שהזן הזה נורא "כלבי".
מצד שני, יכול להיות שג'יה מקבלת התנהגות כלבית בגלל שהיא גרה עם כלב.

אני לא חושבת שהזכרת חתול בבית שלכם, אז אני מניחה שאין לכם חתול בנוסף?
אין לנו חתול :) אבל לאקס שלי היה
16/08/2012 | 20:01
4
13
אני חושבת שמי שמתלבט מה להביא, חתול או כלב, צריך להביא ארנב! יש לו מרכיבים משניהם :)
אצלי באנשי עוד לא למד את השם שלו, אולי זה כי הוא צעיר, אולי כי לא בא לו :), הכל אצלו מתנהל בתנאים שלו,משחק,ליטוף רק כשהוא רוצה. יכול להיות גם כי הוא זכר? נקבות יותר כנועות.
מעניין באמת אם ארנבונים מחקים התנהגות של חיות אחרות שגרות איתה.
מסכימה
16/08/2012 | 20:14
3
12
ואני מגחכת על עצמי שכל פעם שמתה לי חיה (שזה לא יישמע כאילו אני עושה מפעל למוות של חיות או משהו, כל חיה אצלי שנים), אני מחפשת משהו חדש לנסות (במקביל לכלב שתמיד היה ותמיד יהיה לי). אבל אף פעם לא עלה על דעתי ארנבון. לפני ג'יה היה לי תוכי ולפניו איגוואנה - אלה האחרונים. ואני פשוט לא יודעת למה אף פעם לא עלה על דעתי ארנבון. אוגר כן, שרקן, כן. אבל ארנבון אף פעם לא עלה על דעתי. ואם הייתי יודעת קודם כמה מדהימה החיה הזאת, כבר היה לי ארנבונת לפני שנים.

אני לא חושבת שזה עניין של מין. הם חיות נורא דעתניות (כמו חתולים). היום אבא שלי פעמיים ניסה לשכנע אותה לרוץ אליו לקבל חסה, והיא פשוט ישבה רחוק או בארגז שלה והסתכלה עליו. אז לפעמים היא באה מיד (או בלי הזמנה), ולפעמים צריך לשכנע אותה, או שהיא צריכה לעבד נתונים. היום היא פעמיים לא באה אליו בכלל לקבל חסה. וברגעים אלה ממש שאני כותבת, הוא מנסה שוב. לא מצליח לו והוא קרא לה עכשיו משהו בספרדית ו"חתיכת עכבר". ונטש. היא בינתיים ראתה שהוא יצא מהחדר שלו, ורצה לשם. עכשיו צעקתי לה לצאת משם והיא עשתה ספרינט.
אני יודעת שהקרינות שלי לא נחוצה אבל פשוט עכשיו בשידור חי קרו 2 דברים שאמרתי לפני דקות אחדות

אין לי ספק שהם מחכים התנהגות. גם חיות אחרות מחכות אותם. לפני כמה זמן הכלבה שלי ראתה את ג'יה מכרסמת נייר טואלט שהיא מצאה, וכמה זמן אחר כן אני רואה את הכלבה אוכלת נייר טואלט. בגלל שהיא ראתה את הארנבת עושה את זה.

דבר אחרון לעידכון, מה שקרה הרגע, אבא שלי יצא, והיא רצה אליו, בלי חסה או קריאה, פשוט להגיד לו שלום. ועכשיו היא קיבלה חסה.
חחח חמודה ג'יה שלך
16/08/2012 | 22:25
9
זה הקטע החתולי, שהכל מתי שהם רוצים.
אנ השוותי את ההתנהגות של הארנבונים לכלב
16/08/2012 | 23:40
1
10
לפי התנהגותה של הארנבונת הקודמת שלנו ולפי מה שאני רואה אצל ג'ינו'לה. מסכימה לגמרי שהם חיות מאוד דעתניות.
לג'ינו'לה יש 2 מקומות שהוא אוהב לרבוץ שם עכשיו : או, מתחת למזגן. או, אפילו על השטיח בפינת האוכל. בחורף הוא
היה רובץ על ידינו ונהנה מהפינוקים תוך כדי זה, שהוא מחזיר אהבה בחזרה בליקוקים עכשיו, אני יכולה לקרוא ולקרוא
לו והוא ממשיך לרבוץ ב-2 המקומות האילו. זה קצת עצוב לי כי, אני אוהבת שהוא לידינו ולא מתבודד אם כי, אני מניחה
לו כמובן. ביום שישי (היום היחיד החופשי של בעלי) ובשבת בבוקר, בעלי ואני שותים קפה מעולה, במטבח. רק אז
ג'ינו'לה נהנה בחברתינו. הקטע עם נייר הטואלט מגניב לאללה. אגב, אני לא יודעת אם שמתם לב, שארנבונים גם
מקנאים. אם חלילה וחס בעלי נוגע בי, רק נוגע בי, ג'ינו'לה כבר על המשמר - זה כזה מצחיק.
לשלי המקום הקבוע משתנה כל הזמן
17/08/2012 | 03:36
8
בעיקר תלוי בנו, באיזה חדר אנחנו נמצאים, הוא תמיד רובץ לידינו. חוץ משעות היום שהוא שוכב מאחורי הספה ומנמנם.
וגם שלי מחזיק אהבה בליקוקים! שלי כשלא נותנים לו יחס, הוא מתחיל למשוך במכנסיים או לתת נשיכות קטנות באצבעות של הרגליים.איך הקנאה של ג'ינו'לה מתבטאת?
צר לי לקלקל את הסטטיסטיקה, אבל שלי חתיך וטיפש
17/08/2012 | 01:34
11
23
חמוד להפליא כמעט בכל פוזיציה ונעים לליטוף (פרמטרים חשובים מאוד לארנב) אבל נטול כל סממן לאינטליגנציה. ניסיתי לאלף אותו לזהות את שמו אבל זה לא עזר... הוא מפגין התנהגות פבלובית בריאה למשמע רחש כופתיות וגם מגיע בדהרה כשהוא חושב שיקבל אוכל, אבל זהו בערך.
אני בטוחה שיש אינטילגנציה גם בו
17/08/2012 | 03:39
10
20
בטוח יש משהו מיוחד שהוא עושה. או שהוא משחק אותה טיפשון שלא יציקו לו לכל ארנבון יש אישיות מיוחדת משלו
ממממ... לא. ואנחנו מציקים לו בכל מקרה
17/08/2012 | 03:44
9
15
אין ספק שיש לו אישיות, אבל, כאמור, חכם הוא לא (וגם לא בעל חושים חדים...). אני מניחה שיש ארנבונים חכמים ממנו, אבל בכל מקרה זו לא חיה שידועה כנבונה או פיקחית במיוחד (בהשוואה לבע"ח שנחשבים לאינטליגנטיים כמו חולדות או כלבים).
החמידות שלהם מפצה על זה
17/08/2012 | 03:52
8
11
הו, לגמרי... אנחנו מוטרפים עליו ברמות
17/08/2012 | 03:53
7
13
לפעמים כשאני רואה ארנבון, אני לא שולטת בזה
17/08/2012 | 04:01
2
17
יוצאת לי צווחה קטנה *איייייייייייייייי!! ^_^*
כנ"ל לגבי. כשאני רואה ארנבון אני לא שולטת בזה
17/08/2012 | 14:52
1
13
אם צריך להמשיך צריך למשוך אותי בכוח לא רק ארנבון עם כל חיית מחמד, אבל, במיוחד הם.
ולשאלה כיצד מתבטאת הקינאה של ג'ינו'לה : מספיק שהוא רואה שבעלי מתקרב אלי או, נוגע בי נגיעה קלה,
הוא תיכף מזדקף  או, ישר בא אלינו גם כשהוא נמצא במרחק רב מאיתנו, כאילו מנסה לומר לנו :
"הלו, מה איתי, לא מגיע לי ?" זה כל פעם ככה. זה כזה מצחיק כאילו שהוא מקופח
האמת שג'יה לא קנאית ב-כלל
17/08/2012 | 14:57
9
אפילו כשאני שמה את הכלבה שלי בתוך הכלוב שלה (לא באמת, סתם לכמה רגעים בשביל הקטע), ג'יה פשוט נראית מופתעת ושמחה לראות אותה שם, בטרטוריה שלה.
הכלבה שלי דווקא יותר קנאית (אפילו כשהחברה הכי טובה שלה - כלבה אחרת של השכונה שבאה לבקר אותה לפעמים, בעיקר כדי לגנוב ממנה), כשג'יה באה להתלטף, גם היא חייבת לבוא. איתי פחות, אבל עם אנשים אחרים בדרך כלל היא גם באה להתלטף ומנסה להיכנס באמצע.
איך אפשר שלא ? מה זה משנה, טיפש לא טיפש,
17/08/2012 | 14:54
3
17
הוא חתיך אמיתי.
הופס, התכוונתי לשלך טרליאן, סורי
17/08/2012 | 14:55
1
13
שרשרת נכון (הגבת להודעה שלי) אין על מה להתנצל
17/08/2012 | 14:59
11
17/08/2012 | 15:01
7
חציר טימותי!
15/08/2012 | 23:36
36
669
תראו מה מצאתי?? ישר קניתי 3 חבילות, ממש קשה למצוא טימותי בארץ!
יא! איפה?!
16/08/2012 | 02:41
27
67
אניפט- באשדוד סיטי
16/08/2012 | 02:47
26
87
רחוק... לא רואה שיש באתר שלהם. כמה עלה?
16/08/2012 | 03:56
25
48
40 שח, יקר יקר, אבל
16/08/2012 | 12:37
24
115
יש בשקית 560 גרם והיא מספיקה לי להרבה זמן (3-4 חודשים)
אבל אני מטורפת, חח כשזה נוגע לבאנשי,אני לא חוסכת
באמת?? 3-4 חודשים??
16/08/2012 | 19:36
22
82
כי השקיות שאני קונה, אחת מספיקה לשבוע-שבועיים לכל היותר (אין לי מושג כמה יש בשקית). תמיד מלחיץ אותי שייגמר לה, למרות שאני תמיד כמעט מרוקנת את החנות מדברים לארנבונים (ממה שיש כמובן, שאין בארץ הרבה) כל פעם שאני באה בשביל סטוק לארנבונת.

ואני מכירה את ההרגשה של אי חסיכה עליהם. גם על ג'יה וגם על הכלבה שלי אני לא חוסכת. אין כסף? לא איכפת לי. אני מוכנה לא לאכול כדי שיהיה להן דברים, אפילו אם זה צעצועים
באמת? נגמר לך כלכך מהר?
16/08/2012 | 19:42
14
69
כנראה שבאנשי לא אוכל הרבה, בכופתיות חצי כוס נגמרת רק לאחר יומיים שלוש, וגם החציר ככה. מקווה שהוא לא אוכל מעט מידי. הוט' אמר שהוא בריא והמשקל שלו במצב "חתיך" אוליי בגלל שהוא קטנטן? הוא שוקל קילו וחצי והוא בן 7 חודשים, אוליי גם כי חם לו?
יש לה תקופות ויש לה תקופות
16/08/2012 | 19:49
43
גם לפעמים היא אוכלת יותר חציר ולפעמים יותר כופתיות. כרגע היא בתקופת החציר.

אני לא חושבת שזה דווקא קשור לחום. ייתכן שזה עניין של אופי, אכלניים יותר ואכלניים פחות.

אני קונה לפני שנגמר כמובן, בדרך כלל יש 3-4 שקיות לאחר הקניה. אז הולכת לקנות מתי שאני צריכה לקנות משהו. אם מתחיל להיגמר הקאטס בסט, כשאני הולכת לקנות אותו אני קונה גם חציר (או כופתיות, וכדומה, ואם כבר אני תמיד קונה לכלבה ממתקי כלבים מתנה. שוב, הכסף לא יעצור אותי), ומה שבאופן כללי אני מסוגלת לסחוב עד האוטו.

אבל דווקא כשהם קטנים הם אוכלים יותר, או אמורים בכל אופן. אני מניחה שבגיל שנה באנשי "יקבל את צורתו הסופית", יחד עם ארגלי האכילה.
מאוד מוזר מה שאת מתארת לגבי המזון...
16/08/2012 | 21:06
10
61
אין שום מזון שהוא "מחסל מיד"?
גזר? עלי בייבי?

היית אצל ד"ר גנץ, לא?
הדבר היחיד שהוא טורף מיד זה
16/08/2012 | 22:07
9
65
אספסת טרייה שאני מגדלת בשבילו מדי פעם, אבל לא מסיים, הוא לא מסיים כלום, תמיד משאיר חצי. הוא אוהב תפוחים, גם שם אוכל ומשאיר קצת. עליי בייבי, אני שמה לו חופן ובסוף זורקת שליש ממה שנשאר כי הם נבלו כבר. אני לא מצליחה להיזכר אם הוא תמיד היה ככה או שזה לאחרונה.
באנשי מטופל אצל עמיר מאורר, כרגע אני עוקבת אחריי באנשי כי יש לו קצת רטיבות צלולה באף וקרחת פיצית. כלכך לא משמעותי שאוליי זה כלום.
הוא מתנהג כרגיל, קופצני,משחק,שמח...
משהו בתיאור שלך לא משאיר אותי רגועה...
17/08/2012 | 14:06
8
49
אני כבר שנים מגדלת ארנבונים - גם בבית וגם בפינות חי, ומעולם לא נתקלתי בארנבון שלא רוצה לאכול. אוהב משהו יותר ומשהו פחות - כן. אוכל לפעמים ב"מנות" במקום לטרוף הכל בשנייה? כן. אבל להשאיר עד לבוקר מזון בצלחת כשהוא בכמות מדודה? לא.

ועוד יותר מדאיג שאתם לא זוכרים מתי זה התחיל...

מאיזה גיל הוא אצלכם? מהיום הראשון תמיד מקבל כל יום חציר?

עמיר הוא וטרינר טוב ואיש מקסים - אבל הוא לא ה-מומחה למכרסמים. אני הולכת אליו לדברים "קטנים",אבל בכל חשד למשהו קצת יותר מסובך לאיתור או רציני - אני הולכת לעדי גנץ. יש לעמיר גם לפעמים נטייה לביצוע פעולות חודרניות מדי לטעמי

אצל ארנבונים יש סכנה לחסימת מעיים (עקב ליקוק הפרווה) ולכן החשש מנושא חוסר התיאבון שלו.

מקווה שבכל זאת זה רק בגלל שהוא מיוחד ולא כי הוא לא מרגיש טוב
הוא אצלנו מגיל חודש בערך
17/08/2012 | 14:23
7
38
חבר שלי אמר שהוא באמת אוכל פחות. ועכשיו כשאני חושבת על זה, הקקי שלו נראה קטן יותר ממה שהיה, וגם יש קצת שיערות בקקי שלו, ובאשני פרוותי מאוד, והוא לא נותן שיסרקו אותו, אז זאת אופציה באמת. עכשיו אני דואגת מאוד!
הבעיה שלי עם הוט' גנץ היא שזאת נסיעה מאוד ארוכה, ובאנשי מאוד מפחד ואני לא רוצה לעשות לו שוק עם נסיעות ארוכות כאלה. למרות ששמתי לב שהוא בימי שלישי נמצא בכפר שהוא יחסית קרוב אליי. אוליי באמת אגש לשם.
מה הכוונה חודרניות?
את חושבת שכדי ללכת בדחיפות?
ועוד שאלה קטנה
17/08/2012 | 14:38
2
31
לפי התסמינים זה באמת נראה אפשרי שזו חסימת מעי, או התחלה שלה... אנחנו משתדלים לסרק אותו כמה שאפשר אבל הוא גם בורח הרבה, וגם נראה כאילו על המסרק לא נשאר שיער.. כלומר אין נשירה משמעותית

יש המלצות למסרקים מסויימים שיתאימו יותר, ושיטות איך להחזיק אותו שישאר רגוע בזמן הסירוק?
יש כפפות סירוק (מוכרים בחנויות חיות)
17/08/2012 | 14:58
1
31
אם הוא נותן לכם ללטף אותו ולא בורח, זה יכול להיות פתרון (אם כי אולי זה יהיה לו פחות נעים, לא יודעת). הייתי מציעה לנסות זאת בשעות היום, כשהוא ישנוני ורגוע ונרדם באיזו פינה (או בכלוב). כמו כן אני יכולה ללטף את שלי כשהוא אוכל; הוא מאוד מרוכז באוכל וגם אם מפריע לו שמלטפים אותו האוכל הרבה יותר חשוב...
ניסתי בזמן שהוא ישנוני
17/08/2012 | 15:16
27
והוא פשוט ברח למקום שלא נגיע עליו. כשהוא אוכל הוא מרשה רק עם היד, אני אנסה את כפפת הסירוק באמת
כדאי ללכת ביום ראשון/שני ולא להסתכן, וכמובן
17/08/2012 | 15:09
3
30
לציין בפני הוטרינר את כל הסימפטומים שכתבת פה (ירידה בתיאבון,צואה קטנה יותר וכיוב').

קרוב יותר לחולון יש לך את דניאלה יעקב בבית דגן (יש לה נטייה להלחיץ קצת לגבי המצב של הארנבון לפעמים - אל תקחו את זה קשה. היא פשוט ככה מדברת היא וטרינרית מצויינת!)

אני חושבת שאפשר כבר עכשיו להתקשר לקבוע תור..ואם לא - אז ביום ראשון על הבוקר!

לגבי פעולות חודרניות - למשל, עקירת שן באופן מוחלט כשיש בעיה של שחיקת שיניים וכיוב'.

מבחינת מסרק מתאים - המסרק הכי טוב הוא מסרק חתולים. אבל הפתרון הכי הכי מושלם - הוא רק חציר...
אני גם ככה היסטרית בקשר לבאנשי
17/08/2012 | 15:20
2
19
לא רוצה שילחיצו אותי עוד, אני פשוט אבכה! שקלנו ללכת לדניאלה, אבל היא עובדת רק בשעות הבוקר וזה בעייתי בגלל העבודה. חבר שלי נוהג (לי אין רשיון נהיגה) ואם הוא לא בא לעבודה או מאחר אז הרבה אנשים אוכלים אותה, אז מאוד קשה לו לצאת בבוקר
בתור אחת שהיא גם היסטרית כשזה נוגע לבעה"ח
17/08/2012 | 15:33
1
24
שלה - אני יכולה להגיד לך שהיסטרית זה טוב  זה גורם לנו להיות יותר עירניים ולאתר מהר מחלות.
הרבה פעמים צחקו עליי שאני סתם רצה בהיסטריה לוטרינר וזה נגמר בזה שהכלבה עם דלקת ריאות קשה ואף אחד לא שם לב וכיוב'.

לגבי דניאלה - אפשר תמיד לקחת מונית אם חייבים. בהרצליה ד"ר גנץ מקבל בשני וחמישי גם אחה"צ. לגבי השעות בכפר אוריה אני לא יודעת אבל אפשר להתקשר למרפאה לברר באילו שעות הוא נמצא שם והאם אפשר לבקש שעה אחה"צ: http://www.cartisbikur.co.il/veturia

בטוחים שאין יום שדניאלה מקבלת אחה"צ? נשמע לי מוזר...מרבית האנשים לא יכולים להגיע בבקרים לוטרינר
לפי מה שראיתי באתר שלה - רק בבוקר
17/08/2012 | 16:01
21
אבל אני אתקשר לברר בכל זאת
הוא באמת קטנטן; הוא ננסי?
17/08/2012 | 00:31
1
34
7 חודשים זה כבר גיל של ארנבון בוגר, וקילו וחצי זה כלום (בהנחה שהוא רגיל; אם הוא ננסי זה הגיוני, אני מניחה). קבו שקל 1.9 ק"ג בגיל ארבעה חודשים בערך (מאז אין לי מושג כי אין לי איך לשקול אותו ולא היינו במרפאה מאז).

הוא מחסל הכול חוץ מהחציר שקניתי במיוחד... אותו הוא מנשנש בבררנות. הוא מחסל את כל כמות הכופתיות שאנחנו נותנים לו (משתדלים לא להגזים – שומרים את זה בעיקר כפינוק לאילוף, או שיבוא לאכול עלינו, או אם צריך לסגור אותו בכלוב אז זו דרך נוחה למשוך אותו לשם), את כל עלי הבייבי (למעט גבעולי הסלק, אותם הוא תמיד משאיר), את כל הירקות, את כל האספסת כמובן...
הוא מעורב מהרבה דברים
17/08/2012 | 03:47
25
ומאוד ייתכן שהוא ננסי, הוא באמת נראה קטן לאומת ארנבונים אחרים בגילו, וגם האוזניים שלו קטנטנות.
היום כשהוא טייל אז הוא אכל עליי בייבי, אבל רק את הרוקולה, רק אותם הוא אוהב! ואכל טימותי, אז אני אמא רגוע. חחח אפילו דיברתי עליו כמו פולניה "תאכל עוד משהו, נו חמוד תאכל עוד,תעשה לאמא נחת תאכל"
וגם שלי אוהב אספספת, אני מביאה לו את הקוביה הדחוסה, אבל ממש קצת כי זה משמין.
אני דווקא כן חוסכת ולא מתביישת בזה
17/08/2012 | 00:40
6
49
אני דואגת שלא יחסר לו שום דבר ממה שהוא צריך, כמובן, וגם הפכתי עולמות כדי לנסות להשיג חציר שאינו אספסת (למרבה הצער מאמציי לא מרשימים אותו ואף סוג חציר לא מלהיב אותו כמו אספסת... ) אבל אני כל הזמן משווה מחירים ומחפשת דילים, לא קונה כל דבר בכל מחיר (למשל אם חסרה בסופר החבילה הגדולה של העלעלים אני לא קונה את הקטנה שעולה כפול כי יש גבול לכל תעלול; הוא פשוט יקבל ירקות אחרים) ואם חסר משהו (די נדיר, כי אני קונה בכל פעם סטוקים ומחדשת אותם לפני שנגמר) אז מחכה שיהיה, אני לא אקנה בחנות יקרה אם זה לא קריטי. גם לעצמי אני לא קונה כל דבר בכל מחיר, כמובן.

אגב, צעצועים הוא לא אוהב לצערי... קניתי לו כל מיני כדורים קטנים לחתולים מסוגים שונים עם פעמונים, לא הזיז לו. גם ב"מיטה" (כזו של כלב/חתול) שקניתי הוא לא רבץ, אז הפכתי אותה לסוג של כלי לחציר. ההצלחה הכי גדולה שהייתה לי היא המנהרה. הוא עובר בה לא מעט וזה משמח אותי בכל פעם מחדש.
בקשר לחסכון
17/08/2012 | 03:49
5
46
אני לא חוסכת בכלל! אני גם אוהבת להתעסק באדמה אז אני מגדלת בשבילו אספסת במיוחד, עכשיו אני אקנה גם רוקולה ואגדל בשבילו, הכי טרי לבאנשושו!
ספרי קצת מה, כמה איך...(הכול צריך לשאול? )
17/08/2012 | 03:52
4
35
יש המון מדריכים באיטנרנט -משם למדתי הכל
17/08/2012 | 03:59
3
42
אם לא אכפת לך לשלם יותר, את יכולה לקנות מעדן טבע מרקט, "נבטוטיה" עולה 20 שח וממש קלה להכנה, תוך 4 ימים יש לך נבטים של
אספסת, או כל דבר אחר שתרצי. אני שמרתי את הקופסא (כי היא ממש נוחה) קניתי אדמה -שהיא לא יקרה בכלל. את שמה בערך 2 סנטימטר אדמה, דואגת שתמיד תיהיה לחה, זרעים מעל שגם אפשר לקנות בעדן, וזה כמו קסם, תוך 4 ימים יש לך פינוק שבאנשי אוכל עם ניצנוץ בעיניים. חשבתי לגדל גם גזר.מחר אני הולכת לקנות משקל מטבח כדי בשביל באנשי. הוט' המליץ להשקיע כדי לעקוב אחריי המשקל של באנשי, על הדרך אני אקנה זרעים של גזר ורוקולה.
נבטים מגדלים באדמה? לא בצלחת עם מים?
17/08/2012 | 04:28
2
59
אין לי סניף קרוב של עדן טבע מרקט... בשנות השמונים עבר על הוריי קטע בריאותי כזה (לחם מלא, סוכר חום, הפרדת מזונות...) שכלל גם נבטים, והשיש במטבח התמלא בצלחות עם מים. מישהו אמר לי שאפשר לקנות קטניות יבשות (בשקיות או במשקל, משקים) והן פשוט ינבטו במים ולא צריך משהו מיוחד מעבר לכך, אבל עוד לא עשיתי שיעורי בית מקיפים.

מצאתי מידע ראשוני כאן:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4138995,00...
http://www.beofen-tv.co.il/cgi-bin/chiq.pl?%F2%EC_...
אבל עדיין לא ברור לי אם צריך לקנות זרעים במיוחד או שכל קטנית יבשה אמורה לנבוט ברמת העיקרון...? ומה מכל אלה טוב לארנבון?

בינתיים, רק כדי לבדוק שהוא בכלל מתחבר לרעיון, קניתי לו בחודש האחרון נבטים והוא טרף אותם בשמחה. מכיוון שלא ידעתי מה טוב ומה לא, הלכתי על בטוח וקניתי נבטי אלפלפה (יעני אספסת) שהם הקטנים הדקים (לא חובבת אותם אישית) אבל יוצא שכל מה שהוא אוכל זה צורות שונות של אספסת (גם הכופתיות מבוססות אספסת) ואני רוצה לגוון לו את התזונה. על הסוג השני (העבים הגדולים יותר) כתוב רק "נבטים סיניים" ולא כתוב מאיזה צמח הם. עכשיו חיפשתי ולפי ויקיפדיה גיליתי שזו שעועית מאש (Mung bean) והיא לא ברשימת הצמחים הרעילים אז אני מניחה שזה בסדר; אבל באמת חבל לקנות בחנות מוכנים כי זה יקר. אני צריכה רק המלצות על צמחים מגוונים ובריאים שיהיו לו טובים למאכל (ולא משמינים) כי אחרת סתם חבל לי להשקיע בזה מלכתחילה.

לגבי שקילה, יש לנו מאזני מטבח על קפיץ, אבל הם קטנים מדי מכדי שאפשר יהיה לשים אותו עליהם... ואין לנו כוונה לקנות מאזניים אחרים, זה די יקר ונראה לי מיותר; גם כשהוא היה גור קטן ומפוחד הווטרינר התקשה למקם אותו על המאזניים כדי לשקול אותו בלי שיברח... בפעם השנייה שקלתי אותו כשבאתי לגזוז לו ציפורניים במרפאה. יש שם משקל גדול בחדר ההמתנה ופשוט שקלתי אותו עם כלוב הנשיאה ובזמן שגזזו לו את הציפורניים שקלתי את הכלוב בלעדיו, זה הכי פשוט . מאז עברה כחצי שנה והציפורניים שלו ארכו ושוב מצריכות גזיזה, אז אני מניחה שבשבוע הקרוב אלך לשם ואז אשקול אותו באותה הזדמנות.
נו, מעולה אז יש לך את הידע
17/08/2012 | 05:13
1
19
כל קטניה יכולה לנבוט. בהחלט אפשר לגדל במים, אבל אז הערכים התזונתיים נמוכים יותר. שזה דווקא לא רע כשזה לארנבון. יש כמה שיטות לעשות את זה, כמו שאמרת בקערה עם מים, מים וצמר גפן או בד שעליו הנבט יכול להשען. אני הלכתי על האדמה רק כי לא הלך לי כשניסיתי עם מים. אני חושבת שהיה יותר מידי מים והם נרקבו.
אני נותנת נבטים של ירקות שמותר להם, למשל, עם ארנבון יכול לאכול עלים של סלק, אז גם נבטים של סלק יהיו טוב. בינתיים ניסתי רק אספסת,חמניה,ועשב חיטה.
הנבטים צריכים להיות במסגרת הכמות המומלצת לירקות ביום.
ואת צודקת בקשר לאספסת, היא נמצאת בכל מקום, בגלל זה אני מגדלת לו פעם בחודש.
בהחלט צריך לעשות מחקר מעמיק בקשר לאיזה נבטים מותר לו
אני עושה את זה יותר בשבילי, כי אני נהנית מהתעסוקה, ועל הדרך הארנבון מקבל פינוק.

בקשר למשקל, הוט' שם סלסילה על המשקל ואת הארנבון בפנים והוא דווקא לא ברח :)
אני מניחה שיש לו מאזניים איכותיים יותר
19/08/2012 | 16:12
11
ממש עכשיו ראיתי מבצע מוזל למאזניים דיגיטליים למטבח (לא קפיץ, מהסוג שמגיע עם משטח מתכתי שטוח) אבל הם עד 3 ק"ג ולכן מתאימים למזון ולא לשקילת ארנבון זכר בוגר... (שאינו ננסי).
זה כלום! איך היא מספיקה לך לחודשים?!
17/08/2012 | 00:26
34
אני משתדלת לתת לקבו גישה חופשית לחציר שקניתי, הוא מנשנש ממנו מדי פעם; אבל כשאני נותנת לו אספסת הוא פשוט ט-ו-ר-ף אותה מיד, ושקית של 10 ליטר (שוקלת בערך חצי קילו או אפילו קצת פחות) נגמרת לי גג בשבועיים וגם זה כי אני מתקמצנת (כי זה משמין לו ויקר לי). לו הייתי נותנת לו גישה חופשית לאספסת נראה לי שהוא היה מחסל שקית בשלושה ימים...

מה שכן, הייתי שמחה לנסות את סוג החציר הזה ולראות איך הוא אוכל אותו. זה ממש מסקרן אותי. מעניין אם יש כאלה בסניפים אחרים של הרשת (שגם הם לא ממש נגישים לי; בעיקר באזור השרון... ).
אם מישהו יודע אם יש בעוד סניפים נא לעדכן
16/08/2012 | 16:56
7
54
מישום, שג'ינו'לה מחרים לגמרי את החציר/אספסת. מכירה את ההרגשה, כשמדובר בארנבונים המתוקים שלנו אז
פחות חוסכים.
נעמי,יש להם סניף גם בהוד השרון,אני משערת
16/08/2012 | 17:10
1
56
שעושים משלוחים אליך...
כדאי להתקשר לבדוק אם יש אצלם במלאי:
http://www.anipet.co.il/page.asp?pageid=66
תודה טוטס. אני צריכה מצע בקרוב אז
16/08/2012 | 23:45
28
אתקשר אליהם ואברר אם יש להם במלאי אם יש, אולי, אזמין מהם גם מצע.
אז מה הוא אוכל?
17/08/2012 | 00:32
4
20
אני נותנת לו כופתיות ועלי בייבי
17/08/2012 | 13:50
3
45
בשבת אני מכינה לו סלט ירקות, מנה גדולה יותר, מהירקות המותרים כמובן. אני תמיד משאירה קערה עם חציר
זמין מישום מה, אינו נוגע בזה, לא יודעת אם יש טעם לחדש את האספקה של זה. מה הטעם לקנות ולזרוק ?
הוא גם ככה לא אכלן גדול עכשיו. יכול להיות שזה בגלל החום.
בנוגע לזה שאמרתי שהוא לא אכלן גדול עכשיו
18/08/2012 | 09:24
30
אוסיף לא ניכר שזה נובע מבעיה. התנהגותו רגילה. הצרכים בסדר גמור.
נעמי,מניסיוני,הם לרוב אוהבים את החציר "טרי"
18/08/2012 | 12:10
1
49
גם אני בעבר הייתי משאירה כמות גדולה מראש, אבל אני רואה שכשאני שמה כל יום ממש קצת - אוכלים את זה יותר...אולי שווה לנסות  
תודה טוטס על העיצה. אני אנסה. יש לי
18/08/2012 | 18:25
27
שקיות סגורות. בינתיים, מחזיקה את זה, עד שיפוג התוקף שלהם.
באני היתה ממש אפאטית אתמול בלילה
15/08/2012 | 17:12
12
47
לא יודע מה קרה לה פתאום...

היא השתינה מחוץ לכלוב (פעם ראשונה מזה שנה וחצי אצלי).

ולא זזה... ממש קפאה במקום... ליטפתי אותה והיא בקושי הגיבה... ניסיתי להביא לה לשתות.. לאכול .. כלום..
היה נראה לי כאילו כואב לה משהו מלמטה...

התקשרתי ב 2 בלילה למרפאת עדי גנץ (למספר חירום) ואיש בשם דיוויד אמר לי שנראה לו שזה בסדר...

הלכתי לישון (שמתי לידה קערת מים + אוכל)..

בבוקר כשקמתי היא כבר היתה רגילה לגמרי.. כאילו לא קרה כלום.

באני בת שנה וחצי. עברה עיקור. היא ארנבונת ננסית אמיתית.

משהו יכול להסביר לי מה לעזאזל זה היה? היא ממש הפחידה אותי
מזל שהכל בסדר עכשיו
15/08/2012 | 17:30
33
יכול להיות שהיא שמעה רעש מאוד חזק ונבהלה?
או שהיא אכלה משהו לא טוב/יותר מדי וכאבה לה הבטן...

למה אתה חושב שכאב לה למטה? היא זזה כשנגעת שם?
אגיד לך מניסיוני....שאני לא יודעת מה זה - אבל
15/08/2012 | 18:06
10
39
שים לב טוב טוב טוב אם זה חוזר. גם אם זה בתדירות רחוקה.

הארנבונת שלי נפטרה לפני שבועיים. לא הרגשתי שהיו סימנים מיוחדים, אבל מכיוון שיש לי שתי ארנבונות קשה לעקוב. לאחר מותה - הסתבר שכבר תקופה היא הייתה משתינה מחוץ לארגז אחת לשבועיים (חשבתי שזו הארנבונת השניה כי היו לה בעיות כאלה בעבר בעקבות סרטן, וייחסתי את זה לבעיה התנהגותית ולא בריאותית) וגם אחת לחודש בערך היא הייתה תוקפנית מול הארנבונת השנייה (ממש לרגע קטן, ותמיד סביב אוכל אז לא ייחסתי לזה חשיבות).

בקיצור - אני היום בטוחה שאלה היו סימנים מקדימים למחלה, שהביאו בסוף למותה.

אני לא אומרת שחלילה זה המצב אצלכם ()- אבל אני אומרת להיות עירניים לשינוי התנהגות ולהתעקש על כך מול עדי אם זה חוזר על עצמו.

ובלי קשר - אפאטיות אצל ארנבונים זה לא סימן "בסדר".
רק בריאות

** אגב, מה זה מספר החירום שלהם? לא ידעתי שקיים כזה דבר...
עוד לא נתקלתי בוטרינר/מרפאה ללא מספר חירום
15/08/2012 | 20:25
7
30
באתר המרפאה של עדי גנץ כתוב פשוט שהמספר שלהם מאויש 24/7.
מכיוון שהחיות שלי מטופלות במרפאה כבר הרבה
15/08/2012 | 20:29
6
27
שנים - התפלאתי. המספר שמאויש 24/7 הוא למעשה של המרפאה הצמודה שמיועדת לכלבים וחתולים. התפלאתי לשמוע שיש מספר חירום של עדי ישירות (דיויד מתמחה אצל עדי וכנראה שגם עובד במרפאה הצמודה). אני מניחה שאכן אין כזה...
במרפאה נתנו לי את המספר הישיר שלו לקבוע מולו
15/08/2012 | 20:37
5
25
(ביום רגיל כמובן) ואני לא יודעת אם הוא עונה בו גם בשעות לא שגרתיות (למעשה התקשיתי להשיג אותו גם בשעות שגרתיות מאוד...) אבל אני מניחה שבמקרה חירום מתקשרים למרפאה והם כבר יודעים איך ליצור איתו קשר ולהזעיק אותו במקרה הצורך, לא?
לא הבנתי...נתנו לך את הנייד האישי של ד"ר גנץ
15/08/2012 | 21:16
2
17
כדי לתאם איתו?

בעיקרון עד עכשיו בשעות שהוא לא במרפאה - מחכים על הקו עד שעונה שירות מזכירות שלו, ומבקשים שיעשו איתו ועידה/שולחים לו הודעה. הוא החליף לאחרונה שירות - אז אני לא יודעת כבר מה קורה שם...
לא נייד, אבל מספר שלו שרק הוא עונה בו
15/08/2012 | 21:46
1
17
וכשהוא לא עונה אז השיחה עוברת לשירות הודעות.
אה,אז כנראה הישיר של המרפאה שלו...
15/08/2012 | 21:50
15
ובכל מקרה, מקרה חירום עם בע"ח בסופ"ש או
15/08/2012 | 21:17
1
16
בלילה הוא סיוט בעייתי במיוחד, כשהמצב בשטח הוא שיש בדיוק 2.5 וטרינרים שיכולים לתת מענה אמיתי במקרי קיצון, והם פיזית מאוד רחוקים ממך....(ד"ר גנץ גר בכלל בירושלים).
לא קרה לי (תודה לאל) אבל אם יקרה
15/08/2012 | 21:48
13
אני מניחה שלכל היותר אתייעץ טלפונית אבל אלך לווטרינר שאני הולכת אליו בחיפה.
טוטס תודה
16/08/2012 | 21:08
1
13
אני חושב שזה היה חד פעמי (מקווה).

בשעות האור היא הרבה מתחת לספה... כך שאם היא תשתין מחוץ לכלוב זה יכול להיות גם שם ואז אני אשים לב לעיתים נדירות יותר.

אז כדאי לקחת אותה לבדיקה כללית אצל עדי?
כרגע לא. אבל להיות מאוד עירניים למה שקורה
16/08/2012 | 21:30
11
איתה בזמן הקרוב
נקיון כלוב לאחר המלטה
15/08/2012 | 14:45
5
71
שלום לכולם פעם ראשונה בפורום,
יש לבתי שני אוגרים, זכר ונקבה ובשעה טובה אתמול בהפתעה (אם כי היה נראה לי שהיא בהריון) המליטה הנקבה 4 קטנטנים, לפי הנחיות המוכר הפרדתי את הזכר. שאלתי היא  כזאת הבנתי שאסור לגעת באמא ובגורים במשך שבוע אבל הגיע הזמן להחליף את המצע ובמיוחד הכלוב התלכלך בעת ההמלטה, האם להשאיר כך ולא לנקות? האם זה לא מזיק לאוגרים ולא יכול לעביר לנו מחלות?
תודה לכם
מזל טוב
15/08/2012 | 15:24
1
23
תודה רבה
15/08/2012 | 15:58
17
חבל שהפרדתם את הזכר. אין בכך שום צורך
15/08/2012 | 18:10
46
(בהנחה שהכלוב גדול ומרווח ויש בו מספיק בתי מחסה).

את הכלוב אין לנקות במשך שבועיים לפחות, ורצוי לחכות 3 שבועות.
יש לשים את הכלוב במקום שקט בבית ולכסות לפחות חלק ממנו.
לשים כמות מים גדולה וכמות אוכל גדולה וכמה שפחות להפריע (=לא להציץ, לא לעשות רעש חזק ליד הכלוב וכיוב'). האמא תאכל את הגורים אם תחוש שיש סכנה.

לא יכולות לעבור כך שום מחלות.
רצוי להשתמש במצע קטס בסט בדומיו ולא בנסורת - היא מסוכנת למערכת הנשימה של החיות ושלכם, שלא לדבר ע"כ שהיא מסריחה מאוד.

כדאי לקחת בחשבון שיכול להיות שעוד חודש שוב תהיה המלטה, ובקרוב גם הגורים יתחילו להמליט כך שכדאי לעשות הפרדה לשני כלובים בין זכרים לנקבות - ויותר מכך - אוגרים זו חיה סוליטרית שצריכה לחיות לבד ולא בזוג

על הגורים להישאר עם אמם עד גיל חודש, ורק מגיל זה ניתן למסור אותם.

בהצלחה!
תודה לך,
17/08/2012 | 20:55
1
24
אני מניחה שיהיה בעייתי להחזיר את הזכר כרגע נכון?
נכון.בשום אופן לא להחזיר. זו חיה טריטוריאלית
17/08/2012 | 22:55
26
הם יתקפו אחד את השני...אסור להכניס אוגר לטריטוריה של אוגר אחר...
מעין קרחת קטנה על האף של באנשי
14/08/2012 | 20:15
18
110
היי! האם נתקלת בכזה דבר? זה מאין קרחת קטנה שיש לו על הקצה של האף
האם אני סתם היסטרית?
אויש,איזה יפיוף
14/08/2012 | 20:38
4
52
כרגע זה לא נראה משמעותי.

אני הייתי עוקבת ורואה האם זה מתפשט....

אם את רוצה להיות רגועה - את יכולה לפרסם בפורום של עמיר מאורר את התמונה ולראות מה הוא אומר (לוקח לו לפעמים כמה ימים לענות):
http://www.ynet.co.il/home/0,7340,L-2652-16743,00....
תודה רבה! אני נמסה מהארנבון הזה
14/08/2012 | 21:51
1
38
אתמול ההיתי אצל עמיר, אז לא נעים לי שוב לנדנד :)
אני אשגיח לראות שזה לא מתפשט כמו שאני משגיחה שהרטיבות לא מחמירה.
אני ממש היסטרית על הארנבון שלי!
פעם הייתה לי ארנבת וההיתי קטנה וההורים שלי לא הבינו בארנבונים בכלל. והיא מתה בגיל צעיר יחסית מבלי שידעתי ממה.
אז אני מפחדת על כל דבר קטן על באנשושו
זה ממש לא לנדנד...הפורום פתוח לכולם
14/08/2012 | 22:30
22
בכל הימים והשעות. ואת גם לא חייבת להזדהות בשמך האמיתי אם לא נעים לך. את יכולה לחתוך רק את האף ולצרף את התמונה...

בכל מקרה - זו העבודה שלו ובשביל בריאות החיות שלנו, אי אפשר לתת להרגשת ה"לא נעים לי" לעצור אותנו
תאמיני לי - לפעמים אני כ"כ מטרידה את ד"ר גנץ כי פה צרות באות בצרורות. ולא נעים לי - אבל מה לעשות?
כמה מילים טובות על עמיר :)
14/08/2012 | 23:10
1
32
כמו שהיא אמרה, היינו אצלו אתמול (כן אני הבעלים השני של באנשי P:)

בחור פשוט מדהים, בדיקה מעמיקה,הרבה ידע, יחס חם, אוהב ומרגיע :)
עשה לו תספורת קטנה באיזור שהוא מלכלך ויש לו קשרים.
העוזרת שלו הייתה מדהימה וידעה איך להרגיע את באנשי שלא יסבול מכל החוויה

בקיצור - מומלץ בחום, וטרינר מדהים ובהחלט יהפך להיות הוטרינר הקבוע שלנו :)
ברוך הבא
14/08/2012 | 23:14
16
הארנב מדהים :)
14/08/2012 | 21:18
2
20
תודה רבה :) יש לו גם אישיות מדהימה ואוהבת |חי
14/08/2012 | 21:52
1
34
מקווה שייתמזל מזלי לארנב כזה גם כן
14/08/2012 | 22:04
17
איזה יפויוף! אפשר לבקש תמונה מלאה?
15/08/2012 | 00:14
8
21
בבקשה :)
15/08/2012 | 01:12
7
72
יש בקשות לפוזה מסויימת?

אני מנסה כבר זמן מה לתפוס אותו בפיהוק לתמונה ללא הצלחה!
וואווווווו.... חתיך עולם! בן כמה?
15/08/2012 | 01:19
24
ואחד מקדימה :)
15/08/2012 | 01:21
4
74
הוא בן 7 חודשים
15/08/2012 | 01:22
3
22
כשראיתי אותו פשוט התאהבתי, הוא עשה לי עיניים. ברגע ששמו לי אותו בידיים, ידעתי שהוא חוזר איתי הביתה!
הוא מקסים, איפה קנית אותו ?
15/08/2012 | 01:45
2
16
אשדוד - חנות אניפט
15/08/2012 | 04:09
1
25
מידי פעם אני רואה שם אחים שלו, רואים שהם באו מאותם הורים
אהבתי את הצבעים שלו
15/08/2012 | 10:29
14
15/08/2012 | 17:32
10
יפיוף אמיתי
16/08/2012 | 16:57
10
קניה/מכירה/מסירה....
14/08/2012 | 17:36
38
72
מחפשת ארנבון ננסי
14/08/2012 | 16:41
21
84
היי,

האם מישהו מכיר או יודע על ארנבונים (גורים) ננסיים למכירה או מסירה באזור מודיעין ?

תודה,
ליז.
אגב, חיפשתי באגורה ויד 2, מעדיפה ממישהו עם
14/08/2012 | 16:47
69
המלצות
יש כאן לפחות גולש אחד שקנה ננסיים, אולי ידע
14/08/2012 | 17:30
57
אני בחנתי את האפשרות וגיליתי שהם די קשים להשגה, קניתי רגיל ואני לא מתחרטת; בסה"כ ארנבון רגיל (ושלי זכר, אז הוא אפילו קצת גדול יותר) הוא בגודל של חתול קטן עד בינוני, זה די נחמד ויש יותר "מה לתפוס"... (כלומר, ללטף).
חשוב לקנות ארנבון ננסי אך ורק ממקום שבו את
14/08/2012 | 17:32
14
82
יכולה לראות את 2 הוריו. כל מקום שלא יראה לך את ההורים - תהיי בטוחה שרוב הסיכויים שהוא ארנבון מעורב ולכן יכול לגדול גם לגודל 2 ק"ג ומעלה.

בנוסף, ארנבונים ננסיים נוטים לסבול מיותר בעיות בריאות ונוטים להיות תוקפניים יותר. כמובן שהם גם בסכנה יותר גדולה לפציעה מהחזקה לא נכונה ולכן חשוב מאוד שלא להרים אותם (בטח ובטח שלא לתת לילדים לעשות זאת).

את הגור יש להפריד אך ורק בגיל חודשיים ומעלה מאמו. עד גיל חודשיים הוא עוד יונק! הרבה מגדלים מוסרים את הגורים בגיל חודש, ומעבר לאכזריות וחוסר האחריות שבעניין - אנשים בטוחים כך שהגור באמת ננסי כי הוא עדיין פצפון מאוד.

בהצלחה, ונשמח לסייע בהמשך בגידולו
ולגבי ארנבון רגיל ?
14/08/2012 | 17:56
13
65
מתנצלת מראש על השאלות שאולי יישמעו מעט טפשיות

יש לי שתי כלבות מגזע קבליר קינג צ'ארלס ספאנייל, הן מאד חברותיות, לפחות אחת מהן, השניה זקנה ודי אדישה, אך שתיהן בעלות אופי מאד נוח.

חשבתי בהתחלה על ארנבון ננסי מאחר והרגילים יכולים להגיע לגודל של חתול (לפחות זה מה שאמרו לי בחנות בע"ח, שהם מסוגלים להגיע למשקל של 5-6 ק"ג שזה ממש כמו המשקל של הכלבות שלי).

השתכנעתי כעת, לאחר הקריאה לגבי האופי המעט עצבני של הננסיים ובעיות הבריאות כמובן.

על מה אתם ממליצים ?, אני כבר כמה חודשים חושבת על ארנב, מוכנה לקנות לו גם כלוב גדול עם כל מה שצריך בפנים, אך רוצה שהבחירה תהיה טובה עם כמה שפחות בעיות בריאותיות/התנהגותיות.

המון תודה על העזרה
בכלל לא שאלות טפשיות. שאלות שמאוד אחראי
14/08/2012 | 18:09
10
53
וחשוב לשאול אותן לפני שנכנסים לעולם הזה...

ראשית, מצרפת מידע שכתבתי בעבר לגבי גידול בסיסי של ארנבונים. כדאי לקרוא את זה בעיון כדי להבין למה את נכנסת :
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

מרבית הארנבונים המעורבים ממש לא מגיעים למשקל שאמרו לך. ארנבון ממוצע שוקל בין 2.5 ק"ג ל- 3 ק"ג (וגם זה נחשב שמנמן).

ארנבון שיהיה גדול מזה - רוב הסיכויים שהתזונה שלו/תנאי המחייה שלו לא נכונים והוא פשוט שמן, ולא גדול גנטית.
הרבה פעמים גם ארנבון מעורב יהיה קטן. לי למשל היה ארנבון מעורב שהגיע בבגרות למשקל של ק"ג וחצי כמו ננסי...

את את קונה גור - כדאי לקנות מראש את הכל (במיוחד כלוב) בגודל שמותאם לבוגר כי הם גדלים מאוד מהר.
המליצו פה כמה פעמים על החנות של אליאס בת"א לרכישת כלוב גדול בחצי מחיר (כלוב מטר למשל עולה בסביבות 250 ש"ח. אם הוא לא יוצא כל יום מהכלוב - צריך לפחות 1.5 מטר)

לגבי הכלבות - חשוב מאוד להיזהר איתן. מעבר לכך שארנבונים יכולים לחטוף התקף לב מפחד. חשוב מאוד שהארנבון יצא מחוץ לכלוב להסתובב וצריך לוודא שבטוח לו - במיוחד בהתחלה כשהם עוד לא יכירו. כדאי שיהיה איתך מישהו שיוכל לסייע להשתלט עליהן ולשמור עליהן בהתחלה.
בכל מקרה, גם אם הם החברים הכי טובים בעולם בסוף - לעולם לעולם לעולם לא להשאירם ביחד ללא השגחה ולדאוג להפרדה מוחלטת כשאתם לא בבית.
אכן קראתי על החנות של אליאס..
14/08/2012 | 18:37
9
49
כתבתי כאן רק אחרי שעברתי על הפורום כבר :) אני נוהגת לבדוק באינטרנט בדרך כלל לגבי כל דבר שאני מתעניינת בו לפני שאני עושה איזשהו צעד כדי לדעת אם זה מתאים או לא.

למרות שאשחרר את הארנב מהכלוב מדי יום עד כמה שרק אפשר, אני תמיד בעד שסביבת המחייה שלהם תהיה כמה שיותר מרווחת, גם לתוכי הקוקטייל שלי ולקנרי יש כלובים גדולים מאד, למרות שהקוקטייל משתמש בכל הבית כבכלוב שלו

אני לא יודעת אם אני רוצה לקנות את הארנב בחנויות, למרות שבשבוע האחרון ראיתי שניים מקסימים, כל אחד בחנות אחרת, אבל גם המחירים שהם גובים מטורפים.

מנסיון מר שלי לצערי עם תוכי קוקטייל שרכשתי בכפר הס (שמת כעבור חודש אחרי שמאד התחברנו אליו והוא אלינו), אני מעדיפה לרכוש ממקום מוכר, אפילו אם הם למסירה, לא כדאי שזה יהיה דרך מישהו מוכר ?, יכול להיות שאני טועה בגישה וזה בסדר לרכוש מחנות, אני יודעת שיש גם המון אנשים שמוסרים ארנבונים, השאלה, עד כמה הם אמינים ?
כן,בכפר הס הם נוראיים מכירה הרבה שרכשו
14/08/2012 | 19:30
8
56
שם והתוכי מת אחרי תק' קצרה מאוד. לכן אני תמיד ממליצה לגשת לוטרינר מומחה לבדיקה ראשונית עם כל חיה אקזוטית כמה ימים אחרי שהבאנו אותה. אני עושה את זה גם כשזה ממגדלים שאני מכירה כבר שנים. BETTER SAFE THAN SORRY

לגבי הארנבונים.
יש מישהי בכפר סבא שיש לה ארנבון בן 4 חודשים שגדל בבית, והיא מחפשת עבורו בית: קרין 054-8138169

ויש בחורה בשם סיוון. יש לה כרגע גורים למסירה. לא זוכרת מאיפה היא. חשוב כאמור לוודא שהם בני חודשיים לפחות. לצערי היא נותנת לארנבונים שלה להתרבות כל הזמן :
0506878273
fivelsivan@gmail.com

שאלה..
14/08/2012 | 21:16
7
36
תודה, אם הארנבונים אצל סיון מתרבים כל הזמן, האם הסיכוי שהורי הגורים הם למעשה אחים ?

אני מנסה למצוא מישהו כמה שיותר קרוב למודיעין מאחר ואיני ניידת.
סיוון גם לא באיזורך לצערי...
14/08/2012 | 21:28
6
43
אין לי כ"כ איך לעזור...אולי תשלחי מייל לחנה - היא מנהלת הפורום של חיות וחברה ושולחת לתפוצה רחבה מאוד של אנשים שעובדים עם בע"ח/מצילים בע"ח.

כתבי לה בקצרה שאת מחפשת ארנבון לבית, מאיזור מודיעין כי את לא ניידת וכיוב'+פרטים ליצירת קשר. והיא תפיץ את המייל שלך לכל רשימת התפוצה.
זה המייל שלה: avisar7g@netvision.net.il
המון תודה
14/08/2012 | 21:43
5
29
מקווה מאד שאהיה בעלת ארנבון בקרוב
בחיי, עם היה לי זמן,מקום,וכסף...
14/08/2012 | 21:57
4
40
ההיתי פותחת חוות ארנבונים, מאמצת כל ארנבון נטוש זה ממש חלום בשבילי
חיה מדהימה..
14/08/2012 | 22:04
3
36
מאז שגרתי בגרמניה כילדה התאהבתי בארנבים, רוב הבובות שהיו לי (ועד היום שמרתי כמה חח) היו ארנבים ורק בחודשים האחרונים מתגבשת לי הדעה שאני גם רוצה אחד אמיתי, איפשהו נשארתי ילדה בנשמה
גם לי יש המון בובות ארנב :)
14/08/2012 | 22:21
2
44
יש לי בובת סנאי, זה נחשב?
16/08/2012 | 19:56
1
21
מאוד ייתכן שיש לי בובות ארנב, אבל אם כן זה בטח כבר של הכלבה שלי, בסל הצעצועים שלה.
אבל לרוב כשקונים לי מתנה, מאז שיש לי ארנבונת, קונים את המשהו בדמות של ארנב. יש לי מגנט של ארנב על המקרר, שקנו לי במיוחד, שמלבד שהוא לא שמוט והבפנים של האוזניים שלו ורוד, דווקא די דומה לג'יה.
יש לי אוסף די גדול של ארנבים
16/08/2012 | 20:05
22
תמיד מביאים לי בובות או פסלונים :) מאז שההיתי בת 9 והיה לי ארנבון ראשון, התמכרתי!
נראה לי שבחנות ניסו להפחיד אותך כדי שתקני מהם
15/08/2012 | 00:19
1
41
או שזו סתם בורות, גם זה לא יפתיע אותי.
Like
15/08/2012 | 01:02
15
ליזי,במיוחד בשבילך-ארנבון למסירה ממודיעין
17/08/2012 | 16:43
3
55
יוו, איזו חמודה, תודה רבה
17/08/2012 | 22:25
2
21
בכיף תעדכני אותנו אם יסתדר
18/08/2012 | 10:16
1
13
ברור
18/08/2012 | 10:40
11
14/08/2012 | 07:34
1
35
באתר אגורה יש ארנבת למסירה
אני לא קשורה למודעה
אני מהפורום השכן-כלבים.
כתובות אינטרנט מצורפות:
באתר אגורה יש כל יום ארנבונים וציוד למסירה...
14/08/2012 | 12:05
48
שני צ'ינצי'לים מחפשים בית קר...
12/08/2012 | 17:50
2
76
שלום לכולם,

החיים לוקחים אותי למקומות חדשים מעבר לאוקיינוס האטלנטי.
אני מחפש בית קריר ויבש לשני צ'ינצ'ילים זכרים (מופרדים אחד מהשני) אצל מישהו שכבר מגדל צ'ינצי'לות או בעל נסיון עבר נרחב עם בעלי החיים האלו.
הטיפול בהם, כידוע, אינו טריוואילי ואני רוצה למצוא להם בית שיטפל בהם טוב ויתייחס אליהם בכבוד הראוי להם, כפי שאני עשיתי עד כה.
שניהם בני כשנתיים וחצי - שלוש, הציוד שאני משתמש בו היום בשבילהם שכולל גם את הכלובים (אחד גדול וגבוה והשני בינוני), יימסר גם הוא למאמץ - במידת הצורך.

למתעניינים, אנא השאירו תגובה כאן בשרשור או בהודעה פרטית אליי.

תודה,
ניר.
בהצלחה מקווה שאכן תצליח למצוא להם
12/08/2012 | 18:40
1
40
בית חם!
(האם אין אף אחד מהמשפחה שיוכל/ירצה לאמצם?)

כדאי לנסות לשלוח מסר גם לענבל סרטר (מנהלת פורום תוכים) היא מסייעת לאדם מבוגר ונכה להקים פינת חי אצלו בבית (חלק מהחיות בתוך הבית ומקבלות טיפול סביב השעון כי הוא כמעט ואינו יוצא מדירתו).

אם אתה רואה שאין התקדמות בימים הקרובים - שלח לי מסר ואנסה לחשוב מי עוד יוכל לסייע..
נמצא לצ'ינצ'ים בית חדש וטוב.
19/08/2012 | 11:28
17
תודה על העזרה!
ארנבונים למסירה
09/08/2012 | 01:48
1
263
שלום רב,

למי שמעוניין בארנבונים חמודים חמודים בני כמה חודשים, אנו מחפשים עבורם בית חם.

שכחתי להוסיף - מאיזור המרכז
09/08/2012 | 02:08
68
וגם - אני לא מצליחה להעלות עכשיו תמונות, אשתדל בהמשך

תודה
מסירה של ארנבון שמוט אוזניים מקסיםםםם
17/08/2012 | 16:11
1
487
היי אני מחפשת בית חם ואוהב לארנב בשם ״באני״ מתוק מתוק . זהו ארנב גיבור שמצאו אותו על הכביש ואנחנו לקחנו אותו אלינו לטפל בו לתקופה של חודשיים בערך ... מאז הוא גדל והוא בריא וידידותי מאוד . הוא מזהה את השם שלו לרוב ואוהב את הכלב שלנו , ולעיתים מלקק כשמרימים אותו . נסיך אמיתי!!! אני אצרף גם תמונה שלו...
אנחנו נאלצים למסור אותו לפני טיסה ארוכה לבית חם שידאגו שהוא גם יהיה מחוץ לכלוב, כי הוא ארנב שרגיל להיות משוחרר במרפסת כל ערב עד למחרת בבוקר ...
אני מוסרת אותו עם כלוב גדול, מתקן של מים, מצע , חציר ואוכל.
לכל המעוניין שיצור עימי קשר ...
אנחנו גרים במודיעין
אורלי
שלחתי לך מסר
17/08/2012 | 22:27
26
ארנבונית מתוקה מחפשת בדחיפות בית חדש
17/08/2012 | 10:46
4
64
בת כשנה, ג'ינג'ית עם כתמים אפורים, בטן וזנב לבנים וכתם לבן (פס) על המצח - כמו סוסה קטנה...
בריאה ומחוסנת.
תימסר לידיים טובות בלבד!
אפשר לפנות כאן או בפרטי.
שלחי מסר לגולשת בשם LizzieFairy
17/08/2012 | 11:47
1
29
היא כתבה פה השבוע ע"כ שמחפשת ארנבון לגידול בבית...
(השרשור בנושא בהמשך הדף).

תמיד כדאי אגב לצרף תמונה כשמחפשים בית לבע"ח...זה מגדיל את הסיכויים

אם תראו שאת לא מוצאת - כתבי לי במסר פרטי ואנסה לסייע לכם.
בהצלחה
אולי כדאי לפתוח מן פינת "שידוך"?
17/08/2012 | 14:44
26
הכמות של המחפשים לאמץ והכמות של המחפשים למסור מכרסמים היא כמעט אותו דבר (אולי אם נטיה יותר למסירה).
אז אולי שיעלה פעם ב-כמה שצריך שרשור של המחפשים לאמץ והמחפשים למסור, ואנשים שרוצים פשוט באים לרשימה של האנשים ומחפשים מה מתאים להם, לשני הכיוונים.
תמונה אחת שווה אלף מילים...
17/08/2012 | 15:09
26
אשמח לאמץ ארנבות נקבות בלבד
22/08/2012 | 15:48
16
חיות בכלוב ענק של 2*3 מטר תחום ומוצל היטב
כל מי שמעוניין למסור נא לפנות בפרטי :)
ארנבון מתוק בן 3 בערך מחפש בית
18/08/2012 | 15:29
1
45
לא בטוחה שהקישור עובד
18/08/2012 | 15:34
74
הנה התמונה
ואם מישהו מעוניין שישלח לי הודעה...
גידול צינצילה
13/08/2012 | 17:43
10
87
אני מעוניין לקנות בחודשים הקרובים צינצילה ויש לי כמה שאלות בנושא
1) מה אורך חייו בממוצע של צינצילה ?                   13) כמה האוצה הראשונית בגידול צינצילה ?
2) איזה טיפול וטרינרי צריכה צינצילה ?                   14) וכמה האוצה החודשית בגידול צינצילה ?
3) איזה גודל כלוב צריך זוג צינצילות ?                      15 ) איזה וטרינרים מומלצים לצינצילות ?
4) באיזה חודשיים יש את עונת הרבייה של הצינצילות ?            ! ) ניסיון עם בעליי חיים יש לי אני מגדל וגדלתי כלבים              
5) העם מומלץ לזווג צינצילות ?                                                חמוסים קנרים ודגים ואוגרים וחיות נוספות מקווה שתענו
6) העם מומלץ לעקר / לסרס צינצילה?                                      לשאולתיי תודה מראש .
7) איזה אביזרים צריך לקנות לצינצילה ?
8) העם צינצילה צריכה לחיות בזוגות או יכולה לחיות לבד ?
9) העם צינצילה צריכה להיות כמה שעות חופשייה מחוץ לכלוב ?
10) איזה סוג אוכל צריכה צינצילה ?
11) איזה סוג חול צריכה צינצילה ?
12 ) העם ישנם עוד דברים חשובים שצריך לדעת על גידול צינצילה ?
גידול צ'ינצ'ילה
13/08/2012 | 19:25
8
48
ראשית, הרשה לי לומר כל הכבוד על כך שאתה מברר את כל הפרטים מראש. חזק ואמץ
ברשותך - חסכתי לי מענה על מרבית השאלות ומצרפת לך קישור עם המידע הבסיסי עליהן:
http://www.snakes.co.il/Joomlasnakes/index.php?opt...

ומשלימה:
צ'ינצ'ילות זקוקות לכלוב מאוד גדול שבנוי לגובה. הן חיות שמאוד אוהבות לקפוץ ולטפס. רצוי מאוד לשים להן בכלוב גם ענפים עבים שעליהן יוכלו לטפס כמו בטבע...

על הכלוב להיות לפחות מטר גובה ורצוי מאוד שיותר...

כלוב זה לרוב ההשקעה הכי גדולה עבורם. כדאי לחפש ביד2  אולי תמצא משהו זול יותר. אבל אם כן - חשוב מאוד לחטא את הכלוב היטב עם מים רותחים כמה פעמים + להשרות עם סבון כלים, כדי שלא ידבקו במחלות.

זה למשל כלוב מעולה:
http://www.buldog.co.il/rec/441-%D7%9B%D7%9C%D7%95...

הם לא צריכים טיפול וטרינרי מיוחד. כדאי לקחת אותם לוטרינר מומחה לבדיקה ראשונית שבוע לאחר שתאמץ, רק כדי לוודא שהם בריאים, ואח"כ ביקור וטרינרי רק בעקבות חשד למחלה או אחת לשנה וחצי לביקורת.
חשוב מאוד ללמוד את סימני המחלה כי חיות נטרפות מסוות את החולי שלהם ממש עד הרגע האחרון. עירנות לסימני מחלה- תציל חיים

למכרסמים אין עונת רבייה. הם מתרבים כל השנה. הצ'ינצ'ילות מגיעות לבגרות מינית בגיל 8-7 חודשים. ההריון עשוי להימשך ארבעה חודשים ובסופו הצ'ינצ'ילות ממליטות בממוצע שני גורים. הצ'ינצ'ילות עשויות להיכנס להיריון אפילו כעבור שלושה ימים מההמלטה. הנקבה מתייחמת מחדש כל 4 שבועות. משך ההריון שלה 111 יום.הגורים נגמלים בגיל 8 שבועות בערך.

לא מומלץ לזווג אותם.

אני לא יודעת האם גם אצל צ'ינצ'ילות יש המלצה על עיקור והאם גם הן חולות בסרטן רחם כמו מכרסמים אחרים. כדי להתייעץ עם הוטרינר המומחה עדי גנץ או דניאלה יעקב.

צ'ינצ'ילה היא חיה חברתית - וחשוב לגדלן בזוג (כדאי 2 נקבות). חשוב להביא אותן ביחד כי זו חיה טריטוריאלית ויכולה להרוג פרט חדש שמכניסים לכלוב. אם בכל זאת יש שלב שבו מכניסים פרט חדש יש לעשות זאת בהדרגה - תכתוב לנו ונייעץ כיצד לעשות זאת.

לא נהוג כ"כ לשחררן מחוץ לכלוב כי הן בורחות וזה מסוכן עבורן. לכן חשוב להשקיע בכלוב גדול ומרווח. אפשר מדי פעם לשחררן בחדר סגור וקריר אחרי שמוודאים שכל החלונות סגורים ואין סכנה. חשוב לדעת שהן נוהגות לכרסם דברים.

היא זקוקה לכופתיות פשוטות (רק מקלות חומים) בלי גרעינים, תירס וחלקים צבעוניים + חציר + אמבטיית חול עם חול מיוחד שקונים בחנות

וטרינרים מומלצים:
עדי גנץ הרצליה
דניאלה יעקב - בית דגן

בהצלחה
שכחת את הנקודה החשובה מכולן...
13/08/2012 | 20:28
7
41
במזג האוויר של ישראל במהלך הקיץ - צ'ינצ'ילות מתות מהחום והלחות.
בעונה החמה ועד שמתקרר משמעותית, המזגן אצלי דולק 24/7 בשביל הצ'ינצ'ילות.
מכיוון שלבעלי חיים אלו אין מנגנון הזעה, מאוורר לא יהיה אפקטיבי בכלל וחובה לקרר ויותר חשוב - לייבש את הסביבה בה נמצאות החיות, אלו בדיוק הפעולות שמזגן עושה.
ומוסיפה שמאוד מסוכן להפעיל מזגן כשאנחנו
13/08/2012 | 20:31
6
43
לא בבית (עלול לגרום לשריפה ) ולכן יש לחשוב מראש כיצד ניתן לקררן (למשל בעזרת קרחונים) + האם יש לנו איזור קריר בבית לשים אותן
למה מסוכן? ממתי מזגן עלול לגרום לשרפה?
13/08/2012 | 21:11
5
34
יש הרבה בנייני משרדים / חוות שרתים ועוד שבהם פועלים מזגנים 24/7 גם בזמן שהם לא מאוישים ולא שמעתי דיווחים על שרפות המוניות... נשמע לי קצת מוזר.
תעייני קצת ברשת ותראי שמזגנים גורמים
13/08/2012 | 21:20
4
29
הרבה מאוד פעמים לשריפות בבתי מגורים (לא מבינה ולא מתעניינת במשרדים).
זה לא אומר שבוודאות תהיה מחר שריפה, אבל כן הסיכוי גדול ובעיני לא שווה בכלל

אחרי שבדירה הסמוכה לשלנו הייתה שריפה בגלל מזגן שנשאר דולק ללא השגחה, והכלבה מתה. הפכתי להיות מאוד ערנית לעניין.

אחת הכותרות שראיתי הרבה באתר של שירותי הכבאות היא "שוב שריפה  בבניין בעקבות התלקחות מזגן".

ובכלל - רצוי שלא להשאיר שום מכשיר חשמלי דולק כשאנחנו לא בבית. השריפה הגדולה שהייתה ברחובות (אם אני לא טועה) שבה נספו הילדים הקטנים, הייתה בגלל לפ טופ...
קראתי קצת, והבעיה בעיקר בחיווטים לא מטופלים
13/08/2012 | 21:38
3
27
וגם באיזשהו דגם של תדירן שהכיל רכיב בעייתי ודווח עליו בתקשורת שצריך להחליף אותו. מהמידע שקראתי עכשיו בגוגל התרשמתי שאם מבצעים התקנה איכותית ע"י איש מקצוע ומבצעים בדיקה תקופתית לא נשקפת סכנה מיוחדת (לא יותר מבמכשירי חשמל אחרים).
בהחלט גם במכשירים חשמליים אחרים יש סכנה
13/08/2012 | 22:23
2
20
(ולכן רשמתי שבאופן אישי לעולם לא אצא מהבית ואשאיר מכשירי חשמל עובדים).

ייתכן שבגלל שמזגנים פשוט עובדים יותר ממרבית מכשירי החשמל אז הסיכון שבהם יותר גדול.

בישראל אנחנו מדינת חאפריות. אני לא הייתי סומכת בעיניים עצומות על זה שמכשיר החשמל שלי הותקן בדיוק לפי התקן גם אם עשיתי את המקסימום מבחינת בחירת איש המקצוע כדי לוודא את זה.

אם לא היו לי בע"ח בבית, באמת שפחות היה איכפת לי. כפרה על הרכוש. אבל עליהם אני לא מוכנה לקחת רבע סיכון אפילו
את מנתקת את המקרר לפני יציאה מהבית?
13/08/2012 | 22:35
1
23
מן הסתם לא... אנשים גם מתכנתים מכשירי חשמל שיפעלו בהיעדרם (וידאו, דוד, מכונת כביסה, מדיח) ורוב האנשים לא מנתקים את כל המכשירים; רבים משאירים מחשב פועל (למשל כי הוא עושה כל מיני דברים) ולא מכבים לחלוטין טוויזיה, DVD וכו'. אני חושבת שזה נכון ונבון למזער סיכונים ולדאוג לרשת חשמל בטוחה (ויש כל מיני התקנים בטיחותיים), לגלאי עשן וספרינקלרים אבל לא צריך להיכנס להיסטריה. אני לא חושבת שבקבוקי קרח יכולים להחליף מזגן, למשל. כאמור, יש הרבה מאוד מקומות שבהם אין בררה אלא שמזגן יפעל כל הזמן (והם לא תמיד מאוישים) והם לא נשרפים חדשות לבקרים.
גם התשובה שלך לוקחת את הדברים לקיצוניות
14/08/2012 | 09:22
23
אני לא "נכנסת להיסטריה" - אני מודעת לסיכונים ועושה את החישובים שלי לגבי מה נכון ומה לא נכון, ואני לא אשאיר לעולם מזגן דולק בבית וגם לא אמליץ לאחרים לעשות כך....

שכל אחד יעשה מה שנאה לו.
גידול צינצילה
13/08/2012 | 17:41
33
אני מעוניין לקנות בחודשים הקרובים צינצילה ויש לי כמה שאלות בנושא
1) מה אורך חייו בממוצע של צינצילה ?                   13) כמה האוצה הראשונית בגידול צינצילה ?
2) איזה טיפול וטרינרי צריכה צינצילה ?                   14) וכמה האוצה החודשית בגידול צינצילה ?
3) איזה גודל כלוב צריך זוג צינצילות ?                      15 ) איזה וטרינרים מומלצים לצינצילות ?
4) באיזה חודשיים יש את עונת הרבייה של הצינצילות ?            ! ) ניסיון עם בעליי חיים יש לי אני מגדל וגדלתי כלבים              
5) העם מומלץ לזווג צינצילות ?                                                חמוסים קנרים ודגים ואוגרים וחיות נוספות מקווה שתענו
6) העם מומלץ לעקר / לסרס צינצילה?                                      לשאולתיי תודה מראש .
7) איזה אביזרים צריך לקנות לצינצילה ?
8) העם צינצילה צריכה לחיות בזוגות או יכולה לחיות לבד ?
9) העם צינצילה צריכה להיות כמה שעות חופשייה מחוץ לכלוב ?
10) איזה סוג אוכל צריכה צינצילה ?
11) איזה סוג חול צריכה צינצילה ?
12 ) העם ישנם עוד דברים חשובים שצריך לדעת על גידול צינצילה ?
אין כופתיות!
12/08/2012 | 20:11
10
62
הייתי היום ב"ג'ונגל" לקנות כופתיות, והם אמרו לי שאין יותר - כלומר, בכל הארץ. שיש מחסור כרגע בכופתיות רגילות ושבכל הסניפים והחנויות יש מעכשיו רק תערובות.

זה נכון? אצלכם יש כופתיות רגילות? יכול להיות שהחברות הפסיקו לייצר / לייבא לארץ?

קניתי בלית ברירה את התערובת שנראתה לי עם הכי הרבה כופתיות לעומת דברים אחרים - וזה עדיין מעט. זה לא יזיק לשמנמני?
איפה את גרה? לא הייתי מוותרת ועושה טלפונים
12/08/2012 | 20:38
4
43
לכל החנויות באיזור ואם אין - גם לכאלה במרחק נסיעה סביר.
לא יכול להיות שבכל החנויות נגמר.
אם אומרים לך שאין - תמיד תשאלי האם אפשר להזמין.

כשתמצאי תקני 3 שקים ליתר ביטחון...

המזון העשיר - פשוט משמין אבל זו הרע במיעוטו לטווח קצר. הבעיה האמיתית יכולה להיות אם הוא יתרגל לזה ולא יסכים אח"כ לאכול את המזון הפשוט....
ברור שביקשתי להזמין
12/08/2012 | 23:23
3
31
לכן הם היו צריכים לספר לי שכבר אין בכל הארץ, ושבגלל זה אני לא יכולה להזמין. לא הייתה לי סיבה לפקפק בזה - למה שלא ירצו שאזמין מהם עוד מוצרים, עמדתי עם ארנק שלוף.
אני לא אומרת ששיקרו לך-אני אומרת שאם אין ברשת
12/08/2012 | 23:27
2
32
מסויימת זה לא אומר שאין ברשתות אחרות או בחנויות קטנות אחרות
לאאאאא אבל קנינו כרטיס מבצעים
12/08/2012 | 23:58
1
23
מה זה כרטיס מבצעים?
13/08/2012 | 09:07
25
בכל מקרה, בשביל ה- 5 ש"ח האלה לשקית לא נראה לי שהאובדן כזה מהותי.
בטוחה שהמזון יחזור ברשת ג'ונגל למלאי בקרוב ותוכלו לחזור לרכוש שם.

הם מוכרים בע"ח בחנות ומחזיקים הרבה פעמים ארנבונים בצורה ממש נוראית, כך שאני, באופן אישי, לא ממש מבינה את ההתלהבות לרכוש דווקא אצלם.
אצלנו יש, קניתי היום אחה"צ
12/08/2012 | 20:56
1
40
ב-כלבו לכלב ולחתול, סניף תל-מונד (יש להם סניפים גם בת"א, חולון, ויתקין וקריית אונו).
אם את צריכה - את יכולה לקחת ממני
13/08/2012 | 09:28
18

יש לי שק ענק של כופתיות
אם את צריכה - את יכולה לקחת ממני
13/08/2012 | 09:29
22

יש לי שק ענק של כופתיות
אני מזמינה אונליין
13/08/2012 | 15:39
20
באמת נהיה יותר קשה להשיג, ברוב החנויות היה ועכשיו החנות היחידה שמצאתי בה כופתיות במלאי היא pet buy.
יש גם ב-all4pet אבל גם שם הייתה לי בעיה בפעם האחרונה (הזמנתי רגילות ושלחו לי תערובת)
שיקרו לך; חזרתי עכשיו מג'ונגל לב המפרץ (חיפה)
13/08/2012 | 19:03
30
[לא הייתי שם במיוחד, הלכנו לסרט אז לקחתי איתי את שארית הקופונים שנשארו לי לפני שתוקפם יפוג]. המדף היה מלא בשקיות של כופתיות רגילות כמו תמיד. אמנם בהתחלה לא הבנתי מדוע המחיר קפץ פי שניים (במקום 10.9 מחיר מלא ו-7.9 לחברים הייתה מדבקה של 17.9 מלא ו-14.9 לחברים) אבל במהרה התברר שאלה היו רק שתי השקיות הראשונות שהודבקו עליהן בטעות מדבקות מחיר שגויות והמחיר נשאר על כנו.

התלבטתי אם לקחת 4 שקיות אספסת או גם כופתיות; בסוף לקחתי 3 שקיות אספסת ועוד 4 שקיות כופתיות, שיהיה. בבית גיליתי שנוסף על השקית הפתוחה יש לי עוד שתיים סגורות, אז אני מכוסה לגמרי.

בכל מקרה לא הייתי מתרגשת מהאמירות של ג'ונגל, הייתי פשוט מחפשת בחנויות אחרות, באמת לא חסרות. ג'ונגל יקרים וגם קצת רחוקים ממני, אני קונה אצלם רק בגלל הקופונים, אחרת זה פשוט לא משתלם.
|*|"חדר החדשות" מגיעה ל|תפוז|
( לעמוד שלי בתפוז )
12/08/2012 | 18:23
4
תמיר רציתם לדעת איך עובדים הדברים מאחורי הקלעים של עולם החדשות? מעדיפים את החדשות שלכם בדיוניות, ומלאות בדיאלוגים ומונולוגים מבריקים שישאירו אתכם עם פה פעור?:-0
אז הסדרה החדשה והנפלאה "חדר החדשות" היא בדיוק מה שאתם מחפשים|!|
אתם מוזמנים לדבר עליה בפורום חדש שכולו מוקדש להתמכרות הבאה שלכם:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
מה קרה לארנב?
12/08/2012 | 18:17
2
85
שלום,
יש לי ארנב בן כמה חודשים. לפני כחודשיים התחיל לנשור לו השערות מהאף ואז מהאזניים כאשר זה מלווה בפצעים אדומים על העור. עכשו גם החלה נשירה ברגליים.
מצורפת תמונה של החמוד הקטן. מה זה יכול להיות ואיך אפשר לטפל?
אודה למידע ועזרה,
נשמע ונראה כמו סקביאס
12/08/2012 | 18:31
1
53
צריך ללכת לוטרינר שמבין ומטפל בארנבונים בדרך קבע (רובם לא כאלה גם אם הם אומרים שכן. את מוזמנת להציץ ברשימת הוטרינרים המומלצים שלנו בתקווה שיהיה שם מישהו באיזורך).

הטיפול הוא פשוט - 2 זריקות בהפרש של 10 ימים/שבועיים זו מזו וזה עובר. אם לא יטופל - הוא ימות. ובסבל רב מאוד!

חשוב לדעת שזה מדבק גם לבני אדם (בהדבקה ראשונה עובר כחודש עד שרואים). לא להילחץ. הרבה פעמים לא נדבקים גם אחרי מגע ישיר. וגם אם כן - זה רק מלווה באי נעימות (=גירודים) ואין סכנה. כן חשוב לגשת לרופא שייתן משחה להקל על הגירוד.

עד שיחלים חשוב לטפל בו רק עם כפפות. אחרי הזריקה השנייה תעשו חיטוי היטב לכלוב ולכלי האוכל שלו (לשטוף עם מים רותחים, אח"כ עם סבון כלים ולהשרות 10 דק' ושוב מים רותחים). ואז אפשר לחזור לגעת בו בחופשיות.

להבא - כשרואים שינוי פיזי או בהתנהגות/הרגלי האכילה של הארנבון, לא לחכות. במינימום להתייעץ מיידית (איתנו או טלפונית עם וטרינר) ואם לא עובר אחרי כמה ימים - לקבוע תור לוטרינר.
ארנבונים הם חיה מאוד עדינה, ומכיוון שהם חיה נטרפת הם "מתוכנתים" להראות סימני מחלה רק בשלב שהמחלה מתקדמת. בנוסף לזה, מה שאצל כלבים/חתולים נחשב מחלה סטנדרטית - אצלם זה עניין של חיים או מוות הרבה פעמים (כמו שלשול לדוגמא), ולכן חשוב לא לזלזל בדברים כאלה.

רק בריאות
תודה רבה
12/08/2012 | 18:37
24
מחר נקח אותו לוטרינר
גם לארנב שלכם יש אף רטוב?
12/08/2012 | 00:09
4
87
או שזה לא אמור להיות רטוב?
לפני שבוע שמתי לב שהוא קצת רטוב, אבל עכשיו הוא יותר רטוב מאז, וגם יש לו נקודה קטנה על האף.
לרוץ לרופא??
נשמע שצריך וטרינר....לארנבונים האף יבש תמיד
12/08/2012 | 07:24
3
48
זה רק ילך ויחמיר. לא להתעכב יותר מדי ולגשת בימים הקרובים לבדיקה (אצל וטרינר מומחה/ניסיון רב בטיפול בארנבונים!)
רק בריאות
קבעתי תור למחר
12/08/2012 | 15:33
2
30
בחיי, לא ישנתי כל הלילה, אני כלכך דואגת לקטן שלי
הוא בינתיים מתנהג כרגיל, אוכל שותה, משחק
דיווח בקרוב :)
הלכתי לרופא ובאנשי בסדר
13/08/2012 | 22:04
1
46
אבל וטרינר אמר להשגיח על הארנב, יש לו קצת רטיבות, אמר שיכול להיות גם בגלל מזג האויר, והוא מעדיף לא לתת לבאנשי זריקת אנטיביוטיקה סתם. אמר להשגיח אם יש שינוי במצב בימים הקרובים ואם יש, נתן לנו מרשם.
הלכתי לוריטנר מומחה בשם עמיר אורר בחולון.בחור מקסים! העוזרת שלו החזיקה את באנשי בכזאת עדינות ויעילות, הוא לא בעט ולא היה לחוץ יותר מידי. ועמיר הסביר לנו בפירוט רב ברוגע ובנעימות על כל מה שאנחנו צריכים לדעת וגזר את כל הראסטות שהיו לבאנשי על הטוסיק.
הוא באמת בנאדם נעים כלכך! רואים שהוא אוהב מאוד חיות, והוא התייחס לבאנשי בצורה אוהבת ונעימה.
מומלץ מאוד
עמיר בהחלט אדם מקסים
13/08/2012 | 22:25
24
סרטון של לירוי
11/08/2012 | 12:01
11
83
אוכל כופתיות רטובות צולם באייפון לכן האיכות הגרועה...

בחודשים האחרונים היו לו בעיות עם השיניים,הוא עבר עקירה של 4 שיניים טוחנות ובמשך תקופה אכל ושתה רק דרך מזרק,בסוף הוא התרגל
לעובדה שכופתיות טעימות גם כשהן באות בתור דייסה והיום הוא רץ לאוכל בשמחה כמו פעם
עם ארנבונים תמיד צריך לזכור שהסבלנות משתלמת גם כשהמצב נראה מאוד רע (ולצערי שניהם כבר עברו הרבה בשנים האחרונות ותמיד בסוף חזרו לעצמם)

http://www.youtube.com/watch?v=QM9nl3TgdBw
מסכן קטן
11/08/2012 | 13:59
1
33
הוא חמוד נורא!
מה מצבו כיום? למעשה אין לו שיניים טוחנות? הוא לא מסוגל לאכול ירקות קשים או אספסת?
עדיין יש לו חלק מהשיניים,
14/08/2012 | 17:45
15
אבל הן במצב לא טוב והוא יצטרך לעבור עוד טיפול,כרגע לא ממהרת עם הטיפול כי לקח הרבה זמן עד שהוא חזר לעצמו וחבל להרוס את ההתקדמות..
אני נותנת לו רק אוכל מרוסק למרות שבעיקרון הוא יכול ללעוס,אבל זה כואב לו וגם -שוב,לקח הרבה זמן להרגיל אותו לזה,חבל לעשות הכל שוב מחדש.

תודה, הוא מודע לזה שהוא חמוד (יותר מדי מודע!)
מתוק
11/08/2012 | 14:27
1
25
כל הכבוד לך על האהבה וההשקעה
14/08/2012 | 17:46
7
אוי מסכן קטן!
11/08/2012 | 17:03
1
26
בן כמה הוא? אז מעכשיו הוא יאכל רק דייסה? וכל הכבוד על ההשקעה והאהבה שאת נותנת למתוק הקטן
הוא כמעט בן 6
14/08/2012 | 17:47
14
וכן,מעכשיו רק דייסות
הוא מקסים יפיוף אמיתי.
11/08/2012 | 21:01
1
21
על ההשקעה וגם אני תמיד אומרת הסבלנות משתלמת בסופו של דבר.
14/08/2012 | 17:48
7
פשוש קטן
15/08/2012 | 07:49
2
9
למה הוא עבר עקירה?
גם אצלכם זה היה בנוסף לאפצס באיזור ?או רק בעיות בשיניים?
חיבוק לקטן
לא,רק שיניים
15/08/2012 | 17:37
1
8
בעיקרון השיניים העליונות כבר לא ממש קיימות,הן השתייפו עד הקצה ממש והתחתונות גודלות ויכולות להיכנס לבשר..ובכל מקרה הן היו רקובות ועם מוגלה לא יודעת איך הוא הצליח לאכול עם הכאבי שיניים שהיו לו לפני..
אני שמחה שתפסתם את זה בזמן
16/08/2012 | 06:50
8
אצל בצ היה אפצס קטן, אבל אחרי ההרדמה לקראת העקירה דניאלה ראתה שבעצם העצם עצמה כבר אכולה מהמוגלה..
גם היא הייתה מופתעת, שהוא מתפקד טוב ואוכל ומחרמן הכל רגיל כשהפה שלו היה במצב מ-ח-ר-יד
אז אני שמחה שאצלכם הצלחתם להתגבר עליה
אצלנו זה פשוט אמר להוציא לו חצי מהלסת התחתונה בערך:(
מהי החיה המוזרה שצילמתי?
11/08/2012 | 00:13
6
109
שלום רב

אני חושב שהוא שייך למכרסמים, אך לא בטוח צילמתי היום ליד ההורים שלי בדשא חיה מאוד מוזרה, לא ראיתי שיש לה זנב, אולי קטן, לא נראית כמו חולד או חולדה, נראית מאין מוטציה כזאת, עם בליטות כאלה, להלן התמונה והיא זזה והיה לידה קערת שתייה, האם מישהו מזהה את החיה הזאת?
אני מקווה שלא נגעת בו
11/08/2012 | 10:51
2
71
יתכן ואני טועה, אבל זה נראה כמו קיפוד חולה מאוד.
לא נגעתי בו האם זה מסוכן?
11/08/2012 | 11:18
1
54
אם לא נגעת בו אין בעיה,
11/08/2012 | 11:45
69
יכול להיות מדבק..כמו שכתבתי למטה לדווח כדי שיבואו לקחת אותו ויטפלו בו בביה"ח לחיות בר,אם אפשרי במצבו..
אוי מסכן
11/08/2012 | 11:42
64
זה קיפוד כנראה עם סקביאס או מחלת עור אחרת במצב מתקדם
תתקשר למוקד של רשות הטבע והגנים לדווח להם *3639 (לא יודעת אם עונים היום,אם לא מחר בבוקר..)
זה קיפוד חולה במחלת הסקאביאס במצב חמור מאוד!
26/09/2012 | 21:38
1
12
מסכן נורא! סבל נוראי...
הודעתי להם
26/09/2012 | 23:21
7
והם רצו שאביא להם אותו בקרטון , בלי לגעת בו כי הוא חולה בסקביאס, לדחוף אותו לקרטון עם הנעל, בכל אופן לא ראיתיו מאז מקווה ששרד או שאולי מישהו אחר דיווח והם באו אינני יודע.....כי זה היה הבית של הורי ולא ראיתיו מאז
עזרה למומין הארנבון הננסי
10/08/2012 | 13:18
6
72
שלום, קיבלתי ארנבון ננסי חמוד בן כחצי שנה ממשפחה שלא רצתה בו יותר.
יש לי מספר שאלות:
1. הוא לא מוכן שירימו אותו, ישר בועט ומנסה להשתחרר ולפעמים גם נושך. איך מרגילים אותו לידיים? האם יש לזה פתרון?
2. המתקן מים שלו (בקבוק עם צינור כזה) עושה המון רעש כשהוא שותה ממנו, ביום זה בסדר אבל בלילה זה מפריע לישון. האם הוא יצליח לשתות מקערה?
3. איזה מים לשים לו? ברז או תמי 4? קרים?
4. בניתי לו מתחם גדול בחדר כי כלוב זה קטן מדי לטעמי. המתחם הוא בחלקו על משטח עץ והרוב על הרצפה. האם לשים לו משהו על הרצפה? עיתונים/בדים? ומה לגבי מקום לצרכים? כרגע כשאני משחרר אותו הוא מטיל גללים בכל מקום..
תודה מראש :)
תשובות
10/08/2012 | 13:34
47
1. רוב הארנבונים מעדיפים שלא ירימו אותם. עזבו אותו במנוחה ותקשרו איתו כשהוא על הרצפה. מה עוד שהוא חדש אצלכם וזקוק לתקופת הסתגלות ובניית אימון.

2. הוא יצליח בהחלט לשתות מקערה, רק כדאי להשתמש בכלי כבד כדי שלא יהפוך אותו בטעות.

3. מי ברז פושרים יספיקו בהחלט.

4. אין צורך לשים לו כלום, רצפה זה בסדר גמור. לגבי גללים, חשוב לשים לו כלי ייעודי עם מצע (למשל Cat's best או אחרים) לשם כך. הוא יזדקק לתקופת התרגלות, אבל בדרך כלל הם לומדים די מהר.
ברוכה הבאה לפורום
10/08/2012 | 13:42
2
43
תשובות:
1. לא כדאי להרים ארנבון בניגוד לרצונו. רוב הארנבונים לא אוהבים שמרימים אותם, במיוחד אם הם לא רגילים! הוא יכול לפגוע בעצמו אם תרימו אותו בכוח... אם חייבים להרים - קראו קודם מה הדרך הנכונה להחזיק ארנבון. יש הסבר במאמרים וגם כל מיני קליפים אונליין שמראים מה הדרך הנכונה להרים אותם.
2. הם מעדיפים לשתות מקערה, אבל קחי בחשבון שצריך להחליף מים מספר פעמים ביום, במיוחד אם היא בתוך הכלוב. בלילה אפשר להשאיר אותו עם קערה, אבל אתם גם יכולים פשוט לקנות מתקן שתייה אחר (הם לא אמורים לעשות רעש). רק לוודא שבאמת יוצאים מים - לפעמים הגולה נתקעת והארנבון לא מצליח לשתות. אולי זו הסיבה לרעשים.
3. מה שאתם שותים, ואפשר בטמפרטורת החדר, למרות שבקיץ הוא ישמח גם לקרים.
4. עיתונים עדיף שלא, כי הדיו יורד. בדים סתם ייספגו ויסריחו אם הוא יעשה שם צרכים. אני חושבת שהוא ישמח בקיץ לאפשרות לישון על הרצפה כי היא יותר קרירה. אפשר גם לשים מצע - אני משתמשת בנסורת אבל רוב הפורום נגד, ומשתמשים ב-cat's best. בקשר לארגז - אם יש לו מקום בכלוב, לשים את המצע הסופג רק בארגז קטן (יש ארגזים פינתיים כאלה ששמים בכלוב, אבל אפשר גם לשים מגש קטן או כל דבר אחר). בד"כ הם מרכזים את הצרכים במקום אחד, שימו לב איפה המקום הזה ותניחו שם את הארגז. הוא ילמד לבד ששם עושים.

וממליצה לקרוא בפורום בנוגע לתזונה נכונה, ועוד טיפים לטיפול. לכל שאלה אנחנו כאן. בהצלחה!
תודה לכם על העצות והתשובות :)
10/08/2012 | 17:11
1
39
*וד"א אני בחור :P
סליחה :) הרגל
11/08/2012 | 16:59
21
כבר ענו לך ואוסיף בקטנה
10/08/2012 | 20:15
1
38
1. גם שלי לא מוכן שנרים אותו, ויתרנו. רצונו כבודו.

2. גולת מתכת בתוך צינורית מתכת משמיעה רעש כשהיא זזה וזה מה שקורה כשהוא שותה. זה טבעי ונורמלי; כבר מזמן התרגלתי לצליל הזה. אצלנו הכלוב בסלון אז הוא לא מפריע לישון (וגם כשיצא לי לישון בסלון זה לא העיר אותי). אם נוח לך בקערה, אין בעיה; כפי שכתבו לפניי ארנבונים מסתדרים עם קערה מצוין (ואפילו מעדיפים לשתות ממנה, כך הבנתי). אני חושבת שבקבוק עדיף על קערה כי המים לא מתלכלכים, הוא לא יכול להיכנס אליהם או לשפוך/להפוך אותה והוא גם צמוד לחלק החיצוני של הכלוב אז הוא לא תופס מקום.

3. אני נותנת מי ברז, אין בעיה; בקיץ מהמקרר, בחורף ישר מהברז.

4. אין צורך לשים לו משהו על הרצפה, בפרט בקיץ. מקום לצרכים רצוי מאוד, ארגז פינתי בכלוב עם מצע כופתיות עץ דחוסות (Cat's Best או מותגים אחרים) אבל זה לא בהכרח ימנע ממנו להשאיר גללים בכל מקום... אם הוא זכר יש לו נטייה לסמן. הארנבון שלי יודע להטיל את מימיו בארגז וגם חלק מהגללים הוא משאיר שם, אבל הוא מפזר אותם בכל מקום שהוא משתקע בו לזמן מה (וזה כולל את כל הכלוב) ומסמן לנו בעיקר את הספה...
תודה
12/08/2012 | 18:32
16
השטח שבניתי לו הוא די גדול אז אני שם לו גם קערה וגם בקבוק, הוא מעדיף את הקערה ככה שאם אני שומע אותו שותה מהבקבוק אני יודע שצריך להחליף לו מים :)
וקניתי לו היום מצע כזה, בדיוק אני בדרכי לשים לו אותו. תודה לך :)
ציפורני ארנב...
08/08/2012 | 11:02
3
83
ניתן לגזור להם ציפורניים?

ארנבת ננסית הולנדית בת חצי שנה כמעט. כבר שרטה אותי פעמיים

אם זה לא פוגע בה, אשמח לגזור לה את הציפורניים.
אפשר להוסיף לשאלות הנפוצות בפורום?
08/08/2012 | 13:07
43
זו שאלה שחוזרת על עצמה הרבה :)
עדיף שבפעם הראשונה וטרינר יראה לך איך עושים את זה. ואם היא לא נותנת שיחזיקו אותה, עדיף שוטרינר יעשה את זה תמיד...
בעיקרון - יש להם בציפורן חלק לבן וחלק ורוד. צריך לקצוץ רק את החלק הלבן שאין בו כלי דם, אחרת היא תדמם ותסבול מכאבים. וכמובן שצריך קוצץ ציפורניים ייעודי - כזה שקונים בחנויות של בעלי חיים. יש גם הרבה קליפים אונליין שמסבירים איך עושים את זה. הנה דוגמה אקראית. אבל שוב, אני ממליצה לקחת אותה לוטרינר לפחות בפעם הראשונה.
בשום אופן לא לנסות לבד בפעם הראשונה בלי
08/08/2012 | 13:58
49
למידה אצל וטרינר (שידגים ויסביר פעם-פעמיים ואח"כ אתם תעשו והוא יסתכל ויתקן אתכם).

באופן אישי - אני מעדיפה לנסוע לוטרינר בכל פעם עבור הגזירה. אני לוקחת אותם בין פעם בשנה לפעמיים בשנה.
תודה
08/08/2012 | 14:06
23
שמנמני התחיל להוציא דברים מהפח ):
07/08/2012 | 11:30
7
107
ואני חשבתי שהוא ארנב אריסטוקרט.
חמודי
07/08/2012 | 12:09
37
הוא כזה חתיך שובב ומצחיק
לפחות הוא מהמם תוך כדי
07/08/2012 | 18:20
34
העבריינית שלי אוהבת לחורר את השקית בפינה, אם אני משאירה אותה תלויה, ואז כשאני לוקחת לזרוק פתאום הכל נשפך ומטפטף

תקנו פשוט פח עם מכסה (רצוי זה עם הדוושה כי הכי קשה לפתוח אותו)
שובב, אבל, חמוד
07/08/2012 | 18:53
19
חחחחח איזה מתוק! גם שלי עושה את זה
08/08/2012 | 02:30
29
הוא ממש אוהב להתעסק עם שקיות, כנראה אוהב את הרעש. ותמיד מוציא ניירות מפח המיחזור שלי ומכרסם :)
מצחיקול
08/08/2012 | 08:54
18
ענק!
08/08/2012 | 13:08
15
חחחחחח
11/08/2012 | 11:47
17
חסך לך לצייר קומיקס על זה
איזה חמוד!
ירקות ופירות
07/08/2012 | 11:12
3
55
שלום איזה ירקות ופרות ניתן לתת לארנבונים? כמה ירקות ופירות צריך לתת לארנבון מעל גיל שלושה חודשים?  איזה ירקות ופירות הכי בריאים לארנבונים? אני יודעת שעלי ביבי זה בריא אבל כרגע אין לי עי ביבי אני יודעת שגזר זה עם מלא סוכר בשבילם ומלפפון עושה לבאני שלשולים נוראיים ואני לא יודעת איזה עוד ירקות ופרות צריך לתת להם אז זה ממש יעזור לי לדעת איזה עוד פירות וירקות אפשר לתת להם

תודה מראש
מקפיצה
07/08/2012 | 17:29
1
27
שלום מישהו יכול לענות לי בבקשה?       כמה מילים או אותיות צריכים לכתוב כדי שההודעה תקפוץ??
לא צריך להקפיץ הודעות, אנחנו עונים על הכול
07/08/2012 | 20:11
34
בסופו של דבר. קחי בחשבון שלא כולם נמצאים כאן כל שעות הים ואנשים גם עסוקים בדברים מחוץ לפורום (עבודה וכאלה ) אז לא תמיד יש להם זמן לענות.

בנימה אישית, אני מודה שכגולשת בפורום לא נעים לי לראות את כל ההקפצות שלך ו"דחוף" ו"בבקשה תענו" על כל דבר קטן. זה לא היסטרי, אין כאן מצב של חיים ומוות (ואם את חושדת שיש, אנא התקשרי לווטרינר ואל תחכי לתשובה בפורום). בקיצור, אין צורך לעשות דרמה מכל דבר, או להתחנן או לגרום לגולשים הקבועים להרגיש שהם לא עונים לך מהר מספיק. נסי להתאזר בקצת יותר סבלנות, זה הכול.
עדן, ענינו לך על השאלה הזו בהרחבה מספר
07/08/2012 | 18:16
40
פעמים בעבר. אינני רואה טעם בחזרה שוב ושוב על הדברים.
נראה מדבריך שכבר הצלחת להבין מה כדאי ומה לא.

אם אין לך עלי בייבי, אז אפשר יום יומיים בלי ירקות. מכיוון שעכשיו שרב וחם מאוד, אפשר לתת מלפפון או חסה שאין בהם ויטמינים אבל עשירים במים וכך הם לא יתייבשו
הצילו - גללים בכל הבית
07/08/2012 | 10:56
3
62
הארנבון שלנו בן כחמישה חודשים. בשעות היום הוא מסתובב בבית ובחצר חופשי, שמח ומאושר, ונכנס לכלוב רק כדי לאכול ולשתות. בלילות הוא סגור בכלוב (מרווח למדי, 1.80 מ'). עד לפני כמה שבועות הוא גם עשה את כל צרכיו רק בכלוב. בשבועות האחרונים הוא משתין בכלוב אבל מפזר גללים בכל מקום בבית - ולא רק בפינות שהוא רובץ בהן, ממש בכל מקום, כולל הספות מאז שהוא מצליח לעלות עליהן. שמעתי שאפשר להרגיל ארנבונים לעשות את הצרכים בכלוב, אבל איך?
כמה זמן הוא אצלכם?
07/08/2012 | 11:22
2
65
בעיקרון - בעזרת הגללים הוא מסמן טריטוריה ועכשיו הוא הגיע לבגרות מינית ולכן, גם אם הוא אצלכם הרבה זמן, הוא מתחיל לעשות זאת שוב.

זכרים יותר קשה להרגיל ב- 100% לעשיית צרכים בארגז, בגלל הנטייה שלהם לסמן אבל בגדול - אחרי כחודש/חודשיים שהוא יסמן כל מקום הוא אמור להפסיק או לפחות לצמצם משמעותית את התדירות והכמות, ולחזור לעשות צרכים רק בכלוב שלו.

אם זה לא יפסיק אחרי כמה חודשים וממש יטריד אתכם - אפשר לסרס אותו וזה אמור לסייע להפחית את הטריטוריאליות.

בהצלחה
הוא אצלנו כשלושה חודשים
07/08/2012 | 16:12
1
46
תודה על ההרגעה. נשתדל מאוד להחזיק מעמד.
בהצלחה
07/08/2012 | 18:18
35
אם זה ממש בלתי נסבל בעיניכם - אתם יכולים כבר עכשיו לסרסו.
רק חשוב מאוד מאוד לגשת לוטרינר עם ניסיון רב בניתוחים מסוג זה, רצוי מאוד לוטרינר מומחה בחיות אקזוטיות. אלה לא ניתוחים פשוטים.

האם יש "מרה" לארנבונים?
06/08/2012 | 14:08
7
67
אנשים שכוססים ציפורניים מורחים עליהן "מרה" משהו מר שגורם לכל העסק להיות מגעיל ומרתיע. מה אפשר למרוח על קרטונים ודברים שונים שקבו אוהב לכרסם אבל אני ממש לא רוצה שיכרסם אותם? כמובן, לא משהו מזיק; אבל הייתי רוצה למרוח משהו שיהיה לו לא טעים ויגרום לא להימנע מהדברים שהוא לא אמור לכרסם (ויש לו קרטונים לכרסום בשפע).
לא מכירה כזה דבר לארנבונים...
06/08/2012 | 16:52
2
40
הבעיה היא בדר"כ הפוכה - הם נוהגים לכרסם אפילו דברים שרעילים ומסוכנים להם בלי להבחין בהבדל.

הדרך היחידה היא כרגיל - לעלות את זה למקום גבוה/לחסום גישה, או לשים את הדברים בתוך משהו לא לעיס...

אני יכולה להגיד לך שהבנות שלי לא נוהגות לכרסם דברים, חוץ מלוליק שמדי פעם היה מתחשק לה. אחרי שנפטרה - רציתי להיות קרובה לפולי העצובה, אז נשכבתי לידה על הרצפה בזמן שהיא שכבה מתחת לכוננית האהובה על שתיהן. פתאום ראיתי שלוליק עשתה יצירת אומנות אמיתית וכרסמה כל פעם קצת מתחת לכוננית עד שעשתה פס ארוך ומכורסם באורך של כ- 3 מטר
זה הצחיק אותי נורא...לפחות עכשיו יש לנצח מזכרת מהשובבה הזאת
אני לא מצפה למשהו מסחרי, גם משהו ביתי
06/08/2012 | 17:00
1
33
מריח שיש לו טעם שלא יאהבו (כמובן, שלא יהיה רעיל; פשוט לא טעים). לא בכל דבר אפשר להרים או לחסום גישה...
התייחסתי גם למשהו ביתי באמירה שאני לא מכירה
06/08/2012 | 19:19
24
דבר כזה

לכן הדרך היחידה שאני מכירה, היא מניעת גישה בדרכים שציינתי...
גם אני תהיתי את אותו דבר
06/08/2012 | 18:57
22
מסתבר שיש מוצר בשם Bitter apple spray!
06/08/2012 | 20:30
2
45
http://www.amazon.co.uk/Bitter-Apple-Spray/dp/B001...
שמתאים לכלבים, חתולים וגם לחיות אחרות כמו ארנבונים. באמזון COM מצאתי גם גרסה לחמוסים ולחיות קטנות אחרות, אבל עליו הייתה רק ביקורת אחת לא חיובית (מישהו טען שהארנבון שלו מת על זה).

הווריאציות השונות של המוצר:
http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss_1?url=searc...

הביקורות על המוצר הראשי לכלבים ולחתולים מעורבות; חלק מאושרים וטוענים שזה עובד, חלק טוענים שזה עבד בהתחלה או עובד חלקית, וחלק טוענים שבכלל לא.
http://www.amazon.com/Grannicks-Bitter-Apple-Bottl...

מצאתי גם בגוגל מישהו שמציע להשתמש באלכוהול, ספריי פלפל או בחומץ אבל זה רק ירטיב לי דברים וריח של חומץ גם אני שונאת... (ופלפל חריף נראה לי קצת אכזרי ואפילו עוד יותר מסריח).
http://www.ehow.com/way_5393622_homemade-dog-chewi...

הבנתי שהמוצר לא נמכר בארץ, אני תוהה האם כדאי לנסות להביא במיוחד מחו"ל כי זה לא יצא זול, והבעיה היא שממש לא בטוח שזה יעבוד...
חבל על הכסף והמאמץ להזמין מחו"ל. קחי חומץ...
10/08/2012 | 19:56
1
18

חומץ רגיל שעולה פחות מ-10 שקלים לבקבוק
יעשה את העבודה

תמרחי עם סמרטוט,
או שתכניסי לבקבוק עם שפריצר ותתיזי
הבעיה היא שאני מתעבת ריח של חומץ
10/08/2012 | 20:02
17
וכפי שנכתב בחלק מהקישורים, כשמדובר במשהו ריחני שגם בני אדם מריחים, אם אתה לא אוהב את הריח זו בעיה... היתרון של המוצר הזה שטוענים שזה לא ריח שבני אדם מריחים.
צריך כלוב חדש...
06/08/2012 | 16:17
5
55
שלום לכולם
מישהו יודע איפה אפשר לקנות כלוב לארנבון (לפחות מטר) שלא אצטרך לקחת בשביל זה משכתנא?
אני יודע שאפשר למצוא ביד 2 אבל קודם אני רוצה לבדוק את האופציה לכלוב חדש...
הומלץ פה בעבר על החנות של אליאס בת"א
06/08/2012 | 16:49
3
61
תודה!
06/08/2012 | 16:57
17
אני מבין למה המליצו על המקום הזה...
10/08/2012 | 20:41
1
25
קניתי שם כלוב ברוחב מטר ב240 ש"ח!! בכל חנות אחרת לא מצאתי בפחות מ400
בהחלט מומלץ להגיע אליו
כך היה גם אצלי ותודה לחבריי שבזכותם
11/08/2012 | 22:03
13
הכרתי את החנות ואז התחלתי לפרסם אותה כאן.
אגב, לא רק יד 2; אנשים מוסרים ציוד באגורה
06/08/2012 | 20:32
33
חם בפורומים של תפוז
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
Flix וידאו
פורום תזונת כלבים
איזה מזון מתאים לכלבך?
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
מיטב הדברות
מיטב ההדברות הדברת מזיקים
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה