לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3192431,924 עוקבים אודות עסקים

פורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!

לצפיה ב-'דרוש עורך/ת דין תחום מנהלי'
דרוש עורך/ת דין תחום מנהלי
26/04/2017 | 12:40
22
מחפש עורך דין בתחום משפט מנהלי /ארנונה ,אדגיש עורך/ת דין לא מחפשים קודם לכל לשים יד על שכר טירחה ,שיודעים את המלאכה ומצליחים במשפט.
לצפיה ב-'שאלה על חוק חובת המכרזים'
שאלה על חוק חובת המכרזים
25/04/2017 | 14:29
1
20
כמה שאלות. הבנתי שגופים ציבוריים גם מחויבים בתקנות החוק.
האם כל גוף שמקבל תמיכה כספית מהמדינה נקרא 'גוף ציבורי' לעניין זה?
כמו כן, האם מכרז מסוג 'הזמנה\בקשה להציע הצעות' המתפרסם ע"י גוף ציבורי גם מחויב בלקיחת השירות (מספק כלשהו) ובשוויון בין המציעים?
תודה רבה
לצפיה ב-'עליך לעיין בחוק חובת המכרזים'
עליך לעיין בחוק חובת המכרזים
25/04/2017 | 14:45
8
לצפיה ב-'עזרה'
עזרה
24/04/2017 | 23:44
1
46
היי,
אני לא יודעת מאיפה להתחיל.. לאימו של בן הזוג שלי יש סכיזופרניה.. בחודש האחרון חלה התדרדרות והיא כבר אושפזה פעמיים בכפייה (ברגעים אלה ממש היא עוד מאושפזת), הכריזו עליה שעל נעדרת ליומיים ועכשיו גם גילו לה סרטן. בקיצור בימים האלה היא לא מתפקדת. היא לא אותו בן אדם שהיא הייתה, היא מדברת לעצמה וממציאה לעצמה דברים ומציאות אחרת.. בקיצור היא באמת מנותקת.
לפני כמה ימים נתנו לה דו"ח של 1,000 ש"ח על זה שעישנה באזור שאסור לעשן בו. המשפחה לא הספיקה לערער כי היא החביאה מהם את הדוח וכבר עבר יותר מחודש. השאלה היא מה ניתן לעשות? יש את כל האישורים הרפואיים של המצב שלה, היא לא חושבת בהגיון וכנראה אפילו לא הייתה מודעת לאפשרות שלא ניתן לעשן שם. האם ניתן לסדר את זה ללא עורך דין ומשפט? האם הערעור יכול להיות מוגש בשם הבן שלה במקומה? הרי היא לא יכולה להעיד על עצמה.
ואם אפשר לסדר את זה בלי עורך דין, איך מנסחים את הטופס?
תודה רבה!!♥

לצפיה ב-'תפני לסנגוריה הציבורית'
תפני לסנגוריה הציבורית
25/04/2017 | 09:46
12
לצפיה ב-'האם חולה סכיזופרניה יכול להיות פסיכולוג או סוציולוג?'
האם חולה סכיזופרניה יכול להיות פסיכולוג או סוציולוג?
23/04/2017 | 19:15
4
51
האם חולה סכיזופרניה יכול להיות פסיכולוג או סוציולוג?
לצפיה ב-'פסילת עיסוק בפסיכולוגיה מטעמי בריאות'
פסילת עיסוק בפסיכולוגיה מטעמי בריאות
23/04/2017 | 20:50
74
ראה הגדרת "מחלה מסכנת" בסעיף 1 לחוק הפסיכולוגים וסעיפים 20 - 31 לחוק.
לגבי סוציולוגיה: למיטב ידיעתי והבנתי, זו אינה מקצוע טיפולי, ואין הגבלה כלשהי על העיסוק בה מטעמי בריאות.

לצפיה ב-'אני מניח שאתה מתכוון לעובד סוציאלי'
אני מניח שאתה מתכוון לעובד סוציאלי
23/04/2017 | 21:18
48
לגבי פסיכולוג, עופר כבר נתן לך את התשובה. מחלת נפש נחשבת לפי ההגדרות למחלה מסכנת, ויכולה לשמש עילה לאי מתן רישיון. כמובן שאם לאדם יש סכיזופרניה מאוזנת עם היסטוריה של התקף אחד, ייתכן שהועדה הרפואית תחליט לאפשר לו מתן רישיון.
עובד סוציאלי זה מקצוע שכפוף למשרד הרווחה ולא למשרד הבריאות. גם בחוק העובדים הסוציאליים מוזכר העניין של מחלת נפש כמחלה מסכנת. אינני יודע עם רמת הרגולציה שם זהה לזו של רופאים ופסיכולוגים.

לצפיה ב-'בהחלט כן, כמו שהוא יכול להיות שופט'
בהחלט כן, כמו שהוא יכול להיות שופט
24/04/2017 | 14:39
13
לצפיה ב-'כן, אבל רק אחד מהם.'
כן, אבל רק אחד מהם.
24/04/2017 | 19:22
8
לצפיה ב-'סמכויות מאבטח והרעת תנאים'
סמכויות מאבטח והרעת תנאים
23/04/2017 | 15:22
5
52
שלום רב!
אני מועסק ביחידת אבטחה הנקראת "יס"ב", זוהי יחידה רכובה על אופנועים ורכבים המאבטחת את הבנקים השונים.
לאחרונה הוחלט להוסיף לרוטציה, בנוסף לסניפי הבנקים, גם קופות חולים וכן עסקים אחרים.
2 שאלות בפי:
1. האם סמכויותיי חלות גם במקומות האחרים? למרות שבתעודה רשום "בנקים"? האחראי עלי טוען כי "מקומות אלה אינם מונחי משטרה, הם מוגדרים 'אבטחה מרצון', ואינם דורשים תעודה ישירה". יש מה בדבריו?
2. האם הוספת עסקים שונים שאינם בנקים, יש בה משום הרעת תנאים?
אם היו אלו סניפי בנק שמתווספים לרוטציה, ניחא, שכן סניפים גם נסגרים ויוצאים מהרוטציה מעת לעת. אך אם אלו עסקים אחרים לגמרי, ולפתע פתאום היחידה כבר אינה רק מאבטחת בנקים - האם יש בכך משום הרעת תנאים?

תודה,

אבי
לצפיה ב-'עדיף לשאול בפורום דיני עבודה'
עדיף לשאול בפורום דיני עבודה
23/04/2017 | 15:44
6
לצפיה ב-'סמכויות מאבטח'
סמכויות מאבטח
23/04/2017 | 16:02
2
68
1. ראה כאן.
2. לדעתי, הוספת מוסדות שיש לאבטח, כשלעצמה, אינה מהווה הרעת תנאי העבודה של המאבטח.

לצפיה ב-'לא הבנתי'
לא הבנתי
24/04/2017 | 17:52
1
33
1. איך הקישור שהבאת קשור לנושא? אחדד את השאלה. בחוק כתוב כי הפעלת סמכויות המאבטח יכולה להיעשות אך ורק בתחומי המתקן אותו הוא מאבטח. אני מאבטח את הבנקים, כפי שמופיע בתעודת המאבטח אותה אני נושא. לכן אני שואל, האם כעת יש בסמכותי להפעיל סמכויות אלו גם במקומות אחרים?
2. יותר סניפים ברוטציה = יותר הקפצות = יותר עבודה.

תודה
לצפיה ב-'גם אני לא'
גם אני לא
24/04/2017 | 20:08
33
לאיזה מבין שלושת החוקים שהפניתי אליהם אתה מתכוון? ולאיזה סעיף באותו חוק?
ואיזו תעודה יש לך? מי חתום עליה? מה כתוב בה?
כללית, אם הוסמכת בהתאם לחוק, עליך לפעול במגבלות המפורטות בתעודת ההסמכה; אם לא הוסמכת כחוק, יש לך רק סמכות עיכוב (כמו לכל אדם), כמפורט בסעיף 75 לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה - מעצרים).
ובאשר להרעת התנאים, הבעתי את דעתי, שהוספת מוסדות שיש לאבטח, כשלעצמה, אינה הרעת תנאי המאבטח. אך אם כתוצאה ממנה עומס העבודה גדל במידה מוחשית ממה שסוכם, או ממה שהיה מקובל, ייתכן שהיא תיחשב כהרעה.

לצפיה ב-'לא ברור איזה תעודה אתה מחזיק'
לא ברור איזה תעודה אתה מחזיק
23/04/2017 | 16:10
35
לשאלה 2-תלוי מה הוסכם ביניכם בקליטה לעבודה.
לצפיה ב-'שאלה בנושא העסקת קטין '
שאלה בנושא העסקת קטין
23/04/2017 | 10:59
2
32
שלום רב.

מה הוא הגיל שמותר על פי חוק להעסיק קטין ?

למי פונים בנושא זה ?

מה הוא העונש על העסקת קטין ?

תודה למשיבים
לצפיה ב-'עבודת נוער'
עבודת נוער
23/04/2017 | 15:51
1
35
עיין פה, כאן ושם.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
23/04/2017 | 16:49
2
לצפיה ב-'צנעת הפרט'
צנעת הפרט
22/04/2017 | 21:44
1
56
אני בהליכי גירושין 6 שנים ויש לי ילד 1 בן 13 .לפני חודש היה הסכם זמני בענייני משפחה שאשתי תצא מהבית עם הילד [כי היא אלימה ועשיתי לה בצדק שש צווי הגנה על אלימות וכו..]ואני אשכור לה דירה ואשלם דמי שכירות חודשית לשנה ועוד 1500 מזונות זמניים  או עד מתן החלטה אחרת ברבנות בגירושין..והיא בסוף הסכימה ובקשה להתגרש ואנחנו מחכים לדיון .
שאלתי עקב הנישואין האלה ביתי נחרב ואנחנו עוד במלחמות ואני במצב נפשי קשה מאוד נזקק לטיפול ומצב כלכלי קורס לגמרי.
חשבתי להודיע ולהצהיר בפייסבוק שלי על מה שקרה לאחרונה בלי להזכיר שמות או מקום או רמז רק לידע ולבקש עזרה ותמיכה מחברים לעבור את התקופה הזאת מבלי להתמוטט כי אני באפיסת כוחות תרתי משמע.אפילו פיטרתי את העו:ד בגלל אי יכולת תקציבית.האם מותר לי מבלי לפגוע באף אחד?
לצפיה ב-'יתכן שכן,,,,,,,,'
יתכן שכן,,,,,,,,
23/04/2017 | 07:33
46
פסקי דין בעניני משפחה מתפרסמים ללא פרטים מזהים אבל מתפרסמים. לפי ההגיון הזה גם לך מותר.
לצפיה ב-'שאלה לגבי רצח או אונס על ידי מישהו עם גידול במוח וכדומה'
שאלה לגבי רצח או אונס על ידי מישהו עם גידול במוח וכדומה
22/04/2017 | 20:08
1
51

שמעתי על מקרים שאנשים נרצחו או נאנסו על ידי מישהו שהיה לו גידול
בראש או שהיה חולה נפש , בקיצור לא שלט במעשים שלו,
השאלה , היא האם מישהו שלמשל היה לו גידול במוח ופשע בפשעים הנ"ל ואו משהו דומה , אז הוא לא מקבל שום ענישה , אחרי למשל שמסירים לו את הגידול 
והוא חוזר להיות נורמלי? .
בנוסף לכך , מה קורה עם הקורבן, כי אני בטוח שאת המשפחה שלו ואו את הקורבן עצמו לא מעניין שהיה לו גידול במוח או הוא היה חולה נפש, גם אם אין ענישה הם מקבלים פיצויים מהמדינה למשל?

לצפיה ב-'סייגים לאחריות פלילית'
סייגים לאחריות פלילית
22/04/2017 | 22:05
73
סעיפים 34ז , 34ח בחוק העונשין מתייחסים לסייגים מהסוג הזה: העדר שליטה ואי שפיות הדעת.
לא כל גידול במוח או כל מחלה נפשית מובילה למצב שבו אין לאדם אחריות פלילית. אבל אם זה המצב, ואותו אדם נמצא כלא אחראי למעשיו- הרי שלא יעמוד לדין, וכמובן שלא יענש. 
הסרת הגידול לאחר מכן אינה רלוונטית. כל מה שחשוב הוא מצבו בזמן ביצוע העבירה. 
למקרה של אי שפיות, הרי שיאושפז בבית חולים לחולי נפש. האשפוז יהיה עד ההחלמה, כביכול ללא קשר לעבירה. אבל במהלך השנים הוסיפו תיקונים לחוק שיוצר זיקה ביניהם. למשל תקופת האשפוז המירבית לא תעלה על תקופת המאסר המירבית בגין אותה עבירה (סעיף 15 לחוק הטיפול בחולי נפש 1991). 
לגבי פיצוי משפחת הקורבן - במקרה הזה, אני לא מכיר דבר כזה (לדעתי אם אין לו ביטוח חיים המשפחה בבעיה) , אבל על העניין הזה אני לא יכול לחתום.
לצפיה ב-'שאלה בנוגע לעיקרי טיעון לפני דיון '
שאלה בנוגע לעיקרי טיעון לפני דיון
22/04/2017 | 12:21
22
82
שלום לכם
אחרי שהגשתי ערעור,אני מעונינת לכתוב יחד עם בן זוגי את עיקרי הטיעון שלנו.
מתארגנים מעכשיו כדי לא להיות בלחץ זמן בעתיד.
התחלתי לכתוב ואני רוצה לדעת האם זה חובה או האם זה מקובל להפנות את השופט למקומות שבהם הרחבתי בערעור ?  אני גם מעוניינת לדעת האם אני חייבת להפנות שוב לנספחים כשאני טוענת טענה,או שזה מספיק שהנספחים צויינו במסגרת הערעור  ? ושאלה אחרונה,אם צרפתי פסקי דין בערעור שהסתמכתי עליהם האם אני חייבת לצרף אותם שוב בעיקרי הטיעון שלי?
תודה רבה !!!
לצפיה ב-'תבדקי בתקנות סדר הדין האזרחי בפרק עיקרי טיעון'
תבדקי בתקנות סדר הדין האזרחי בפרק עיקרי טיעון
22/04/2017 | 17:57
21
40
לצפיה ב-'קראנו כבר את התקנה הזו,ולכן אנחנו גם שואלים'
קראנו כבר את התקנה הזו,ולכן אנחנו גם שואלים
22/04/2017 | 20:54
20
31
לצערי אני לא מצליחה להבין איך נוסח התקנה,עונה על השאלות ששאלתי,
הנה זה הנוסח של תקנה 446
תודה רבה

תק' (מס' 4) תשמ"ו-1986 תק' (מס' 2)  תשנ"ז-1997
          (ב)  עיקרי טיעון יכללו בצורה תמציתית את טענותיו של כל צד בנקודות שהוא רשאי לטעון על פי תקנות אלה, ואת האסמכתאות שבדעתו להסתמך עליהן, ליד כל טענה בנפרד. היתה האסמכתא פסק דין שלא פורסם בדפוס בפרסום רשמי, יצרף הצד לעיקרי הטיעון צילום מפסק הדין.
לצפיה ב-'את יכולה להפנות לפסקי דין'
את יכולה להפנות לפסקי דין
22/04/2017 | 21:17
19
38
בלי לצרף פעם נוספת. את יכולה לעשות העתק הדבק מכתב הערעור. ראיתי כבר עיקרי טיעון כאלה .
לצפיה ב-'אז למה נועדו עיקרי הטיעון ,אם ניתן לעשות "העתק הדבק"?'
אז למה נועדו עיקרי הטיעון ,אם ניתן לעשות "העתק הדבק"?
23/04/2017 | 07:50
18
40
עולות אם כך מספר שאלות ברשותך עורך דין פנדריך,

1.למה נועדו עיקרי הטיעון אם ניתן לעשות "העתק הדבק"?

2.האם אני מחוייבת בהגשת האסמכתאות (פסקי הדין שהבאתי קטעים קצרים מהם בערעור) בתיק נפרד,או שמא אני יכולה לפרט אותם כפי שפרטתי בהודעת הערעור ללא צירופם בתיק נפרד ?

3. שמעתי שניתן להגיש בקשה לראות בהודעת הערעור כהודעה המכילה בתוכה את עיקרי הטיעון. באילו מקרים מומלץ להגיש בקשה שכזו ?

4.לא הבנתי מתשובתך,האם במסמך עיקרי הטיעון אני אמורה להפנות מחדש לכל הנספחים מכרך הנספחים אליהם הפניתי בהודעת הערעור,או שכבר אין צורך ?

5. האם ניתן בעיקרי טיעון להפנות לחלק בערעור בו הרחבתי בנושא מסוים?
(השאלה נשאלת מאחר ושמעתי שבתי משפט מגבילים באורך הדפים של עיקרי הטיעון)

תודה רבה לך או למגיבים אחרים שיש להם מה לתרום בנושא,זה חשוב עבורי מאד
שבוע טוב
לצפיה ב-'הקושי שלך נובע מאי ידיעה מה זה ולשם מה נחוץ עיקרי טיעון'
הקושי שלך נובע מאי ידיעה מה זה ולשם מה נחוץ עיקרי טיעון
24/04/2017 | 00:13
8
41
אז ככה,
הערעור מורכב מחמישה שלבים
1. הגשת כתב הערעור
2. הגשת תיק מוצגים
3. הגשת עיקרי טיעון
4. הדיון בערעור
5. הסיכומים
אני מצמצם את ההסבר שלי כאן לנושא אחד - עיקרי הטיעון.
כאשר מתקיים השלב הרביעי (הדיון) עלול אחד הצדדים להיות מופתע מטענות שמעלה צד אחר לערעור - וזה לא טוב.
לכן קבעו בתקנות שכל צד יקדים עוד לפני הדיון ויגיש לבית המשפט ולצדדים האחרים את תמצית הטיעון (עיקרי הטיעון) שאותו הוא רוצה להשמיע בפני בית המשפט בשלב 4 (הדיון).
התמצית (עיקרי הטיעון) חייבת גם להכיל את האסמכתאות.
מה הן ההאסמכתאות?
יש שני סוגים, הראשון, פסקי דין, שאותם בדרך כלל לא מצרפים כנספחים לעיקרי הטיעון, אלא רק מציינים את פרטי הזיהוי של פסק הדין.
והשני, אסמכתאות מתיק המוצגים, וגם אותם לא מצרפים לעיקרי הטיעון, אלא רק מציינים את המספר הסידורי שלהם כפי שהם סומנו בתיק המוצגים שכבר הוגש קודם לכן לבית המשפט.
לסיכום:
■ עיקרי הטיעון מטרתם לגלות מראש לצד השני בערעור את כל הטענות שמתכוונים להעלות בדיון כדי לא להפתיע אותו, וכדי שיוכל להתכונן להשיב לטענות שהועלו
■ וגם לגלות את פסקי הדין שעליהם מסתמכים בשעת הדין
■ וגם לגלות את המסמכים מתיק המוצגים שעליהם מסתמכים בדיון
לכן, עיקרי הטיעון צריכים להיות תמציתיים מאוד וללא נספחים
אין מטרתם לשכנע את בית המשפט - את זה עושים בסיכומים (שלב 5)
וספק אם בכלל השופט קורא את עיקרי הטיעון, כי הם לא מיועדים אליו.
צריך לזכור שלא ניתן לטעון טענה בדיון אם לא ציינו אותה קודם לכן בעיקרי הטיעון - אלא ברשות בית המשפט.

לצפיה ב-'אוקי,תודה. עולות כאן מספר שאלות ברשותך'
אוקי,תודה. עולות כאן מספר שאלות ברשותך
24/04/2017 | 01:13
7
29
הערעור מכיל מעל 120 נספחים,שהוגשו עם הערעור כ "תיק מוצגי המערער"
שמעתי שבתי משפט מגבילים את אורך עיקרי הטיעון לבערך 5 עד 7 דפים,ואם אצטרך לפרט את כל רשימת הנספחים מחדש תהיה לי בעיה. כל הנספחים עליהם אני מתבססת-מצויים בערעור עצמו .

1. האם צירוף המספר הסידורי של כל הנספחים הוא חלק אינטגרלי ממנין הדפים הכולל של עיקרי הטיעון,או שהוא מצורף כנספח חיצוני כ "תיק מוצגים במסגרת עיקרי טיעון"?

2. כנ'ל לגבי ציטוט כל פסקי הדין עליהם אני מסתמכת: האם הם יצורפו כחלק אינטגרלי מעיקרי הטיעון או כנספח חיצוני ?

3. האם ניתן להגיש בקשה שיראו בערעור שלי גם כעיקרי טיעון ? ראיתי הרבה מקרים כאלה,למשל כאן:

http://www.takdin.co.il/searchg/%D7%91%D7%A7%D7%A9%D7%94%20%D7%9C%D7%A8%D7%90%D7%95%D7%AA%20%D7%91%D7%9B%D7%AA%D7%91%20%D7%94%D7%A2%D7%A8%D7%A2%D7%95%D7%A8%20%D7%9B%D7%A2%D7%99%D7%A7%D7%A8%D7%99%20%D7%98%D7%99%D7%A2%D7%95%D7%9F_s.html

ההסבר המקיף והמאד ברור שנתת לי כאן יעזור לי מאד לקצר את עיקרי הטיעון,בעיקר מכיוון שכעת אני יודעת מה מטרתם. אני מוטרדת מעט מענין הסיכומים ואשמח אם לאחר מיצוי התשובות לשאלות שלא היו ברורות לי,תוכל לכתוב בקצרה על הסיכומים,ועל מה עלי לשים בהם את הדגש ?

תודה רבה לך

לצפיה ב-'לא מכיר מגבלה על מספר עמודים בעיקרי טיעון'
לא מכיר מגבלה על מספר עמודים בעיקרי טיעון
25/04/2017 | 02:14
6
40
אין מניעה לבקש מבית המשפט שיקבע שכתב הערעור יהיה גם עיקרי טיעון
אבל, בכתב הערעור לא מקובל לפרט פסקי דין - ואז לא תוכלי להוסיף בדיון פסקי דין חדשים שלא מוזכרים בכתב הערעור.
יתכן, שצירוף המסמכים כנספחים לכתב הערעור, במקום הגשת תיק מוצגים, יהווה בעיה - שהרי זה עומד בסתירה לתקנות סדר הדין האזרחי ולפסיקת בתי המשפט.
לצפיה ב-'יש אינספור פסיקות על הגבלת מס' העמודים לעיקרי טיעון'
יש אינספור פסיקות על הגבלת מס' העמודים לעיקרי טיעון
25/04/2017 | 10:19
21
וזאת,למרות שיש סתירה כביכול בתקנות,שקובעות שעיקרי הטיעון יהיו מפורטים יותר מאשר הערעור. בתי המשפט מגבילים את עיקרי הטיעון לגודל הכתב,למספר העמודים,לרווחים בין השורות,וכו... הנה,יש לך 2 דוגמאות בשליפה מאד מהירה,אבל תמצא עשרות רבות בלי מאמץ.

https://www.psakdin.co.il/Court/%D7%94%D7%97%D7%9C...

http://www.ruling.co.il/%D7%91%D7%99%D7%AA-%D7%94%...

http://cafe.themarker.com/topic/1448451/

תודה רבה לך על המידע החשוב 
לצפיה ב-'ומכאן נשאלת השאלה ,אמנם שאלת תם,אבל חשובה ביותר'
ומכאן נשאלת השאלה ,אמנם שאלת תם,אבל חשובה ביותר
25/04/2017 | 10:26
4
20
שאלה שמאד חשוב לי לדעת,שאלה אחרונה כנראה:

במידה ובית המשפט יקבע שעלי לקחת חזרה את כרך הנספחים שהוגש עם הערעור (כרך גדול),ולמחוק מהערעור את כל המקומות בהן הפניתי לנספחים- האם מותר לי בערעור המתוקן,לאחר שמחקתי את ההפניות-  לאזכר את קיומם של מסמכים מהם התעלם בית המשפט ?
אני שואלת את השאלה בגלל שבמקרה שלי עקב חוסר התיחסות גורף של בית המשפט הייתי חייבת לצרף כמות גדולה של נספחים לערעור,כדי לשכנע את בית המשפט המחוזי שאם היה בית משפט שלום מתייחס לנספחים האלה,היתה משתנה פסיקתו לטובתי באופן גורף.

תודה רבה לך
לצפיה ב-'יש לך טעות בהבנת תפקידו של כתב הערעור'
יש לך טעות בהבנת תפקידו של כתב הערעור
26/04/2017 | 01:34
3
36
כתב הערעור לא מיועד להיות "סיכומים"
הוא אמור לפרט בקצרה את הטעויות שלדעתך עשה בית המשפט בפסק הדין
זה לא אמור להיות "מסע שיכנועים" של איך היה צריך בית המשפט לכתוב את פסק הדין.
את כל מה שאת רוצהלספר לבית המשפט בערעור על כשלונו של פסק הדין את כותבת בסיכומים - שם (בסיכומים) את מפנה למסמכים מתוך תיק המוצגים, מביאה פסקי דין תקדימיים, מתייחסת לעדויות, וביאה סעיפי חוק, ומפרטת כל תג ופסיק.
בסיכומים את למעשה כותבת את פסק הדין האמיתי שלדעתך צריך היה להיכתב.

לצפיה ב-'צודק,אך יש פרקטיקה לאפשר יותר בערעור ופחות בעיקרי טיעון'
צודק,אך יש פרקטיקה לאפשר יותר בערעור ופחות בעיקרי טיעון
26/04/2017 | 07:40
2
18
אתה אכן צודק מבחינת הגדרת התקנות. הן מגדירות את הערעור,וגם את עיקרי הטיעון שאמורים להיות מצומצתים. החוק מסייג את עיקרי הטיעון שצריך שיופיעו בהם האסמכתאות (פסקי הדין) ותיק מוצגי המערער.

אך למרות כל מה שציינתי ראיתי בימים האחרונים שקיימת פרקטיקה לאפשר לערעורים להיות ארוכים אף יותר מעיקרי הטיעון. תוכל לראות למשל איך בפסק הדין שצרף עופר ,(פס'ד אליו נחשפתי כבר לפני שבועיים),מאפשר בית המשפט לערעור להיות ארוך אפילו עד 20 עמודים. זאת,לעומת הפסיקות שהבאתי לך לדוגמה אמש, ועוד מאות אחרות-שקובעות שעיקרי טיעון יתארכו עד ל 7 או 9 עמודים בפונט 12 עם רווחים.

https://taxes.gov.il/sitecollectiondocuments/piskeidin/pdmisuimkarkin/elion/060605_elion.pdf
לצפיה ב-'תיזהרי רק שמרוב שאלות לא תחמיצי את המועד להגיש את עיקרי'
תיזהרי רק שמרוב שאלות לא תחמיצי את המועד להגיש את עיקרי
26/04/2017 | 07:46
1
363
הטיעון. 
לצפיה ב-'זה לא יכול לקרות,כי טרם התקבלה החלטה על מועד לדיון'
זה לא יכול לקרות,כי טרם התקבלה החלטה על מועד לדיון
26/04/2017 | 07:49
17
עיקרי הטיעון יוגשו לבית המשפט שבועיים טרם יתקיים הדיון ויימסרו גם לנתבעים 
לצפיה ב-'כתב ערעור ועיקרי טיעון '
כתב ערעור ועיקרי טיעון
25/04/2017 | 12:35
8
295
לצפיה ב-'תודה עופר. לעצם העניין,תראה שקיימת פרקטיקה'
תודה עופר. לעצם העניין,תראה שקיימת פרקטיקה
26/04/2017 | 07:47
7
24
תודה רבה עופר,
שים לב ,שקיימת גם פרקטיקה לאפשר לערעורים להיות ארוכים אף יותר מעיקרי הטיעון - וזאת למרות שהתקנות מציינות שגם הערעור וגם עיקרי הטיעון ייכתבו בתמצות. בפסק הדין שצרפת,מאפשר בית המשפט לערעור להיות ארוך אפילו עד 20 עמודים. זאת,לעומת הפסיקות שהבאתי אמש, ועוד מאות אחרות-שקובעות שעיקרי טיעון יתארכו עד ל 7 או 9 עמודים בפונט 12 עם רווחים.
לצפיה ב-'התקנות אינן מבהירות את פשר הכפילות'
התקנות אינן מבהירות את פשר הכפילות
26/04/2017 | 13:17
6
58
תקנות סדר הדין האזרחי אינן מבהירות מדוע המערער, שכבר הגיש את כתב הערעור, צריך להגיש גם עיקרי טיעון (ולפעמים גם סיכומים בכתב), ומה ההבדל המהותי בין הכתבים הללו (מלבד זה שעיקרי טיעון כוללים גם אסמכתאות, אך אם זה ההבדל היחיד, אפשר היה לקבוע, שהאסמכתאות ייכללו מלכתחילה בכתב הערעור).
תקנה 414:
"כתב הערעור יפרט בצורה תמציתית את נימוקי ההתנגדות להחלטה שעליה מערערים, שלא על דרך הוויכוח או הסיפור, ויציין כל נימוק במספר סידורי".
תקנה 446(ב):
“עיקרי טיעון יכללו בצורה תמציתית את טענותיו של כל צד בנקודות שהוא רשאי לטעון על פי תקנות אלה, ואת האסמכתאות שבדעתו להסתמך עליהן, ליד כל טענה בנפרד. היתה האסמכתא פסק דין שלא פורסם בדפוס בפרסום רשמי, יצרף הצד לעיקרי הטיעון צילום מפסק הדין".
הא?
לא מצאתי תשובה משכנעת לשאלה זו לא בפסיקה ולא בספרות המקצועית, ובכלל, כשאני קורא את התקנות (ולא רק בעניין זה) יש לי תחושה, שמי שכתב אותן, היו לו מניות בחברה לייצור נייר או מכונות צילום, או שהוא דאג לעמיתיו עורכי הדין, שיוכלו לחייב את לקוחותיהם בשכר טירחה עבור עבודה שאין בה צורך.
עם זאת, מעיון בהחלטות שופטים בנושא זה אני למד, שיש עורכי הדין, הנוהגים להרחיב ולהפליג יותר מדי בכתב הערעור, חרף ההוראה לכתבו בתמצית, ועל כן, רשמית, עיקרי הטיעון נועדו לקצר ולמקד את האמור בו. מכאן נובע, שאם כתב הערעור נכתב מלכתחילה בקיצור הנדרש, והוא כולל אסמכתאות, יש טעם והיגיון בבקשה לראותו גם כעיקרי טיעון.
ולשמחתי, כיוונתי לדעת גדולים, שכן על שולחנה של שרת המשפטים, איילת שקד, מונח תזכיר לתיקון התקנות, שהכין השופט ומנהל בתי המשפט בדימוס, משה גל, ובו, בין היתר, הצעה לביטול הכפילות הנדונה:
“מוצע לבטל את המתכונת שלפיה מוגש כתב ערעור ולאחריו מוגשים עיקרי טיעון או סיכומים בכתב, ובמקום זאת לקבוע כי כתב הטענות שיוגש בערעור יהיה ערוך מלכתחילה בדרך של סיכומים בכתב" (ראי בדברי ההסבר לטיוטת התקנות החדשות, תחת כותרת המשנה: “פרק כ': הערעור").

לצפיה ב-'נ"ב'
נ"ב
26/04/2017 | 13:22
28
לצפיה ב-'עופר,יש דבר שאינני מצליחה להבין. איך ייתכן שרק "לפעמים"..?'
עופר,יש דבר שאינני מצליחה להבין. איך ייתכן שרק "לפעמים"..?
26/04/2017 | 18:07
4
22
אינני מצליחה להבין איך יתכן שהסיכומים,"לפעמים יופיעו כסיכומים בכתב" ?
עופר יקירי,אם אצטרך לקצר את הערעור שלי אפילו רק בחצי,אני בוודאות לא אצליח להעביר בע'פ על דוכן העדים,את כל ההבהרות לשופט.
אני לא ממש רואה איך אוכל להסתדר ,אם יוחלט שהסיכומים יהיו בעל פה ,
וזה מכיין שאני חייבת להפנות את בית המשפט לעשרות סתירות מתצהירי הנתבע הן מהחקירה והן מהתצהירים. את אותו הדבר אני צריכה לעשות גם כנגד העד מטעם הנתבע.  איך אפשר להעביר את כל זה לבית המשפט בעל פה,ובעיקר כשנדרש לכך די הרבה זמן בעידן שבו קלדניות עושות 7 שגיאות כל 3 שורות ?

תודה רבה וערב טוב
לצפיה ב-'דיה לצרה בשעתה'
דיה לצרה בשעתה
26/04/2017 | 18:40
3
250
ראי תקנה 445(ב)(6) ו- 448.

לצפיה ב-'עופר,יש לך מושג למה הכוונה למנות שופט שינהל דיון מקדמי ?'
עופר,יש לך מושג למה הכוונה למנות שופט שינהל דיון מקדמי ?
26/04/2017 | 22:26
2
29
אני מתכוונת לסעיף 445 מהתקנות:  במקרה שלי צוין שם השופט כבר בתחילת ההליך ונשמע לי סביר שהוא גם ינהל את קדם המשפט. לא הבנתי למה הכוונה שיש צורך למנות שופט שינהל את הדיון המקדמי ? האם זה השופט שנקבע עם הגשת הערעור,או שמדובר בשופט אחר ?

דיון מקדמי בערעור  [404]
445. (א)  נשיא בית המשפט העליון, או נשיא בית משפט מחוזי, לפי הענין, רשאי למנות שופט של אותו בית משפט שינהל דיון מקדמי לצורך הכנת הערעור, במגמה לייעל את הדיון בערעור, לפשטו, לקצרו ולהחישו וכן כדי לברר אם יש מקום לפשרה בין בעלי הדין; עשה כן, תומצא לבעלי הדין הודעה על קיום הדיון המקדמי ועל תאריך הדיון בו לפחות שבעה ימים מראש.

תק' (מס' 10) תשמ"ט-1989
          (ב)  מבלי לפגוע בכלליות האמור בתקנת משנה (א), מוסמך שופט בדיון מקדמי –
(1)   לבדוק אם כתב ערעור ערוך כדין ומפורט כראוי, ולהורות על הבהרתו, פירוטו או תיקונו;
(2)   לברר מה הן השאלות שהן באמת שנויות במחלוקת בערעור, לתחום אותן ולערוך את רשימת הפלוגתות;
(3)   להורות כי יימחק או יתוקן כל נימוק בכתב הערעור שאין בו צורך או שהוא מביש או עלול להפריע לדיון הוגן, לסבכו או להשהותו;
(4)   לתת סעד זמני;
(5)   להגדיר בעל דין כצד פורמלי או להגביל, בהסכמתו של בעל דין, את היקף השתתפותו בטיעונים שיושמעו בערעור;
(6)   להורות לבעלי הדין לסכם את טענותיהם בכתב, כאמור בתקנה 448, ולהגביל את היקף הסיכומים;
(7)   לקבוע את אופן הדיון בערעור ואת הסדר שבו יתברר, ולקצוב זמן לטיעוני הצדדים;

לצפיה ב-'ראי סעיף 38 לחוק בתי המשפט [נוסח משולב]'
ראי סעיף 38 לחוק בתי המשפט [נוסח משולב]
27/04/2017 | 11:43
1
258
מעבר לכך, איני יודע.
לצפיה ב-'תודה רבה עופר '
תודה רבה עופר
27/04/2017 | 13:19
9
אני רק מקוה שלא יהיו כמה שופטים בתורנות בתיק הזה,כי זה לא נשמע טוב.
יום נפלא לך תודה
לצפיה ב-'מחיקת פרטים ממאגר מידע'
מחיקת פרטים ממאגר מידע
21/04/2017 | 11:22
7
71
רציתי לדעת אם חברה מחויבת בחוק למחוק פרטים כמו ת.ז, כתובת, מספר טלפון של לקוח אם זה ביקש כך.

תודה
לצפיה ב-'דרישה למחוק מידע ממאגר'
דרישה למחוק מידע ממאגר
21/04/2017 | 12:40
6
55
ראה כאן.
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
22/04/2017 | 10:55
5
20
אז בקיצור נראה שלא שניתן.
לצפיה ב-'לא נימקתי את מה שכתבתי'
לא נימקתי את מה שכתבתי
26/04/2017 | 10:27
4
16
אז הנה הנימוק שלי. מידע מוגדר בחוק כך:

"מידע" - נתונים על אישיותו של אדם, מעמדו האישי, צנעת אישותו, מצב בריאותו, מצבו הכלכלי, הכשרתו המקצועית, דעותיו ואמונתו;

ת.ז., טלפון, כתובת וכדומה לא כלולים בחוק ולא נראה לי שניתן למחוק אותם.
לצפיה ב-'תחולה על ידיעות'
תחולה על ידיעות
26/04/2017 | 13:45
3
15
סעיף 17ז לחוק הגנת הפרטיות קובע:
"הוראות סימן זה יחולו על ידיעות הנוגעות לענייניו הפרטיים של אדם, אף שאינם בגדר מידע, כשם שהן חלות על מידע" (סימן = תת פרק, והכוונה לסימן ב', של פרק ב' לחוק, הסימן העוסק בדיוור ישיר).
לצפיה ב-'שתי הערות:'
שתי הערות:
26/04/2017 | 14:28
2
19
1. אוקיי, אז נניח שניתן למחוק אבל זה תקף רק למאגרי מידע שמשמשים לדיוור ישיר: "הוראות סימן זה". לא כך?

2. ישנה מחלוקת בפסיקה של העליון בנוגע ל"ענייניו הפרטיים של אדם": http://www.lawyer-lawyer.co.il/lawyers127174.html
ויצא לי לקרוא בעבר פסק דין שמתייחס לפסיקת העליון. מה דעתך כעת בנושא?
לצפיה ב-'אתה צודק'
אתה צודק
26/04/2017 | 15:54
1
18
1. כפי שכתבתי, ההוראות בדבר מחיקת מידע וידיעות ממאגר, שבסעיף 17ו ו- 17ז לחוק הגנת הפרטיות, מתייחסות רק למאגר מידע, המשמש לדיוור ישיר.
2. לא מצאתי מחלוקת של ממש בין השופטים בעניין ונטורה (ע"א 439/88). אני, הקטן, מסכים עם השופט בך, שענייניו הפרטיים של אדם כוללים גם את שמו, כתובתו, מספר הטלפון שלו וכדומה. אך צודקת, לדעתי, גם השופטת שטרסברג-כהן, שמסייגת ומזכירה, שלא כל הפוגע בענייניו הפרטיים של אדם הוא בהכרח מפר חוק. החוק עצמו כולל גם הגנות, שעשויות לעמוד לפוגע בנסיבות מסוימות, למשל, כשהפגיעה נעשתה בתום לב כדי להגן על עניין אישי כשר של הפוגע או שיש בפגיעה עניין ציבורי המצדיק אותה (ראה סעיף 6 ו- 18 לחוק).

לצפיה ב-'תודה'
תודה
27/04/2017 | 09:53
1
לצפיה ב-'איזה אישור נדרש לביצוע עבודות צביעה ותיקוני שימור'
איזה אישור נדרש לביצוע עבודות צביעה ותיקוני שימור
20/04/2017 | 09:18
3
36
שלום,
בקופת הועד הצבר סכום ואנחנו (הועד) מעוניינים להשתמש בו לצביעה של קירות הבניין החיצונים בקומת הקרקע בלבד, צביעה של המעקה בכניסה טיפול בקונסטרוקצית גבס בגובה חצי מטר. המטרה בגדול להחזיר את המראה החיצוני למצב שהיה כשקיבלנו את הבניין לפני כ-4 שנים.

מדובר בהוצאה של כ-9,000, סכום שיש לנו בחשבון הועד. מה התהליך הנכון, האם פעולת שימור זו דורשת אישור נוסף מהדיירים או שבמידה והכסף קיים בקופה ניתן פשוט לבצע את העבודה?

לצפיה ב-'בין יתר תפקידי הועד הוא לשמור על הקיים'
בין יתר תפקידי הועד הוא לשמור על הקיים
20/04/2017 | 23:07
2
26
ולכן צביעה וחידוש נחשב לשמירה על הקיים ובעקרון אין צורך בהסכמת הדיירים, אבל מומלץ להודיע לדיירים על כוונת הצביעה והעלות לפני ביצוע העבודה
לצפיה ב-'השאלה היא אם זו תחזוקה שוטפת'
השאלה היא אם זו תחזוקה שוטפת
24/04/2017 | 09:18
1
10
מהתיאור שלך אני לא סבור כי לומר שברצון הוועד להחזיר המצב כפי שהיה לפני 4 שנים מצביע כי מדובר בבית חדש שהצביעה החיצונית שלו אמורה להחזיק יותר מארבע שנים.
לא סביר לצבוע קיר חיצוני של בנין כל ארבע שנים.
לדעתי על הוועד להביא הוצאה זו לפני האסיפה עם 3 הצעות מחיר ולהוכיח כי הוצאה זו נחוצה  ולשקול אותה מול צרכים שוטפים אחרים בבניין.
מדובר בסכום לא קטן.

לצפיה ב-'אני לא יודע מה מצב הצבע כרגע אצלכם, אם הצבע'
אני לא יודע מה מצב הצבע כרגע אצלכם, אם הצבע
24/04/2017 | 11:14
11
בקירות נראה סביר, אז ניתן אולי לחכות עוד שנה - שנתיים לחידוש הצבע
אם הצבע נראה גרוע, אז כמו שציינתי, הועד יכול לטפל בזה ללא אישור הדיירים אבל כמו שציינתי בעבר, רצוי להודיע לדיירים, הרי לא תצפה שעל כל תיקון הועד יזמן אסיפת דיירים
כמובן שרצוי לקבל הצעות מחיר והמלצות על בעלי מקצוע
לפעמים צריך להכיר בעובדה שהזמן לא מייטיב עם הבניין ולכן צריך תחזוקה שוטפת כל שלפחות לשמור על הקיים
לצפיה ב-'דיני עבודה...זקוק להתייעצות.'
דיני עבודה...זקוק להתייעצות.
19/04/2017 | 22:18
1
53

לפני כמה חודשים התחלתי לעבוד במקום עבודה חדש. 
אני מאד אוהב את מקום העבודה, מאד מתחבר לצוות העובדים והכל טוב ויפה. 
רק מה? בחודש שעבר, המשכורת שולמה לי 10 ימים באיחור, וגם בחודש הזה, עברו כבר 10 ימים ממועד תשלום המשכורת והיא עדיין לא שולמה לי. זה מרגיז, אני צריך את הכסף ומתלבט מה לעשות. פניתי למנהלים שלי, הם נותנים לי להרגיש שאין להם מה לעשות והמשכורת היא לא בידיהם אלא בידי המנכ״ל. פניתי למנכ״ל, הוא הבטיח לי שעניין השכר יטופל ״מחר״, כבר הגיע ״מחר״ ולא שמעתי ממנו. כמובן שיש מחשבות על עזיבת המקום, אבל כל כך חבל לי, זה הוא צעד קיצוני עבורי ולא הייתי רוצה לעזוב, ובטח לא להסתכסך עם המנכ״ל. מה אפשר לעשות? לעצתכם אשמח ואודה.

לצפיה ב-'מה פרוש 10 ימים באיחור ?'
מה פרוש 10 ימים באיחור ?
20/04/2017 | 12:20
24
לפי החוק לעובד המקבל משכורת חדשית יש לשלם ביום האחרון בחודש אבל איחור ב 10 ימים מותר.
כלומר במידה ומשלמים לך לפני ה 10 לחודש על החודש שעבר זה במסגרת החוק.
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
19/04/2017 | 15:13
4
72
קבלתי קצבת נכות בגיל 44 נפשי+צליאק 50%.

רציתי לדעת אם בגיל 80 יצטרכו למנות לי אפוטרופוס. לפי מה קובעים אפוטרופסות?
אני רוקה ללא ילדים יש לי אח מבוגר ב9 שנים.
לצפיה ב-'כאן תוכלי לקרוא מידע בנושא:'
כאן תוכלי לקרוא מידע בנושא:
22/04/2017 | 11:49
3
25
לצפיה ב-'אם יש לי קצבה אני נחשבת כמוגבלת'
אם יש לי קצבה אני נחשבת כמוגבלת
24/04/2017 | 12:48
2
12
עם צרכים מיוחדים? מה הדין לגבי?
לצפיה ב-'אני לא מתמחה בנושא'
אני לא מתמחה בנושא
26/04/2017 | 10:21
1
10
אם עוזר לך עובד סוציאלי, אני מניח שהוא/היא יוכלו לענות לך על שאלות.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
26/04/2017 | 11:29
1
לצפיה ב-'הינה מידע חדש מפרשת "הטרור הרישתי"'
הינה מידע חדש מפרשת "הטרור הרישתי"
18/04/2017 | 20:41
2
46
https://ronnyrahav.wordpress.com/2017/03/28/%D7%A4...

אגב, זה נראה דומה לאתרים שהם היו משתמשים בהם.  
לצפיה ב-'ועוד מידע מהלמו בפייסבוק'
ועוד מידע מהלמו בפייסבוק
18/04/2017 | 20:48
1
40

Moshe Halevi
‏8 אפריל‏ ב-‏04:05‏ ·
אחרי ניתוח מעמיק שלי עם תוכנת אקסל על תוכן כתב האישום שהוגש ביום חמישי האחרון (6.4.2017) בפרשת "טרור רשתי", נגד לורי שם טוב, מוטי לייבל ועו"ד צבי זר, אלה הנתונים הסטטיסטיים שהתקבלו:
כמות העבירות הנטענות בכתב האישום:
52 העלבת עובד ציבור
46 הטרדה מינית
58 פגיעה בפרטיות
18 זילות בית משפט
9 הגנת קטין פרסומים
7 לשון הרע
4 איסור פרסום
3 התחזות כאדם אחר
3 איומים
3 זיוף
3 עבירה כלפי קיום שירותים ציבוריים
2 קבלת דבר במרמה
2 סחיטה באיומים
1 פרסום נפגע עבירות מין
1 שיבוש מהלכי משפט
מספר מתלוננים מעורבים:
23 שופטים
22 שוטרים מהם 10 עורכי דין
17 עורכי דין
47 עובדים סוציאליים
3 עובדי ציבור אחרים (מאבטחים, מזכירות)
5 קטינים
16 אנשים פרטיים
מעורבות הנאשמים בתיקי חקירה / אישומים:
108 תיקי חקירה נגד לורי שם טוב
65 תיקי חקירה נגד מוטי לייבל
51 תיקי חקירה נגד צבי זר
תיקי חקירה לפי שנה שבה נפתח תיק החקירה:
6 תיקי חקירה משנת 2014
59 תיקי חקירה משנת 2015
32 תיקי חקירה משנת 2016
15 תיקי חקירה משנת 2017
ועוד נתון מפתיע ומדהים:
אחד השופטים כמוזכר כמתלונן בכתב האישום בפרשת הטרור הרשתי, ישב בחודש האחרון בדיונים נגד חשודים שקשורים לפרשת הטרור הרשתי.
37 סימוני 'אהבתי'24 תגובות23 שיתופים

לצפיה ב-'כתב האישום נגד הבלוגרים: "טרור רשתי" או "טרור משפטי"?'
כתב האישום נגד הבלוגרים: "טרור רשתי" או "טרור משפטי"?
18/04/2017 | 20:55
20
כתב האישום שהוגש ביום חמישי האחרון נגד לורי שם טוב, מוטי לייבל ועו"ד צבי זר מעלה לא מעט שאלות מטרידות. על פניו גם לשיטתם של חוקרי הסייבר ללייבל ועו"ד זר תפקיד משני ב"רשת" או "כנופייה" כפי שהם מנסים להציג את זה. כפי שנאמר ונכתב כבר: אפשר לא לאהוב את הסגנון המיני הבוטה, בהובלת (לכאורה) לורי שם טוב אבל במדינה מתוקנת לא עוצרים ולא מעמידים לדין פלילי אף קריקטוריסט או אחר שכותב, מצייר או מפיק תמונות בוטות.
לצפיה ב-'כתבה מענינת על ראשי מערכת המשפט'
כתבה מענינת על ראשי מערכת המשפט
17/04/2017 | 14:58
2
32
לצפיה ב-'איך הוא קורא לו שקרן '
איך הוא קורא לו שקרן
17/04/2017 | 17:41
23
ולא סתם שקרן, שקרן סדרתי!
לבייניש הוא קרא עבריינית סדרתית.
שיזהר שבסוף גם אותו לא יעצרו על דיבה ושאר עברות שקר כלשהו.

כנראה איתו מפחדים להתעסק, כי יש לו הוכחות כבדות לדברים האלה.
לצפיה ב-'"איילת שקד מנסה להשליך את השופט המעורער בנפשו שמאי בקר" ...'
"איילת שקד מנסה להשליך את השופט המעורער בנפשו שמאי בקר" ...
18/04/2017 | 00:22
28

"איילת שקד מנסה להשליך את השופט המעורער בנפשו שמאי בקר, סדיסט איום ואכזר עם אופי של מנגלה – יוצא ל"שנת שבתון" ללא תאריך חזרה
פורסם בתאריך פברואר 18, 2016 מאת ג'וליה טל
מזה שנים שהשופט שמאי בקר, יושב על כסאו בביהמ"ש שלום ת"א כשופט פלילי, ולא יודעים מה לעשות איתו מרוב תלונות הציבור. עתה קיבלנו מידע, שעומדים לבעוט אותו החוצה, כביכול לשבתון כדי להתחמק מישיבות ההבהרה. איילת שקד כבר אמרה שיש לבעוט אותו מהמערכת שהוא זיהם בנוכחותו.
שמאי בקר מבייש את מערכת המשפט, והחליט לחסל את כל ההורים שמוחים על פשעי משרד הרווחה. ויש לזכור: מדובר בפרקליט לשעבר המורגל בתפירת תיקים לחפים מפשע וכל שהוא רואה לנגד עיניו זה איך להכניס כמה שיותר אנשים לכלא."
==================================================

זאת כתבה ישנה שכנראה מאותה פרשה של "הטרור הרישתי"
רק שפעם ראשונה שנתקלתי בה ובאתר הספציפי הזה.

לצפיה ב-'שלום, יש לי שאלה מאוד כללית'
שלום, יש לי שאלה מאוד כללית
17/04/2017 | 11:10
3
87
ברצוני לשאול אותה על מנת שאדע אם בכלל לגשת לעורך דין בגינה, או שזה בזבוז של זמן וזו בכלל לא סוגיה שניתן לעשות בה משהו.
בקצרה מאוד:
בית עם 2 קומות, שלמטה יש לשכנים חצר + יחידת דיור.
אני גרה בקומה 2.
הכניסה של היחידה היא בדיוק מתחת לחלוני. הדיירים שם כל הזמן יושבים בחוץ ומרעישים מאוד, צועקים, רבים, מדברים בפלאפון בקולי קולות, אוכלים עם רעשים של המזלגות והסכינים כמו שבחיים לא חשבתי שאפשר לאכול בצורה כזאת מרעישה, טורקים את הדלת כל הזמן, בשעות הערב במיוחד, וגם בשעות 21:00-22:00... יודעת שאלה שעות שלא ניתן להעיר, אבל אני למשל קמה מאוד מוקדם (4 וחצי לפנות בוקר) והולכת לישון מוקדם, ולא מצליחה להירדם בגללם, ואז קמה עייפה וכו'.......

הבחור מעשן שם בחוץ, בדיוק מתחת לחלון, ואצלי מאוד מסריח בגלל זה, כאילו עישנתי אני בחדרי (ואני לא מעשנת, ואף נגעלת ברמות מכך) וכו'.....יום אחד הרעש היה כל כך גדול שכאשר דיברתי בטלפון חברה שלי חשבה שיש אצלי אורחים לידי, והם בכלל למטה!

אין לי שקט בביתי, זה מטריד אותי, אני חנוקה, החלון אצלי סגור 24/7 גם בקיץ, ללא מזגן!! כי אני פשוט לא יכולה לשמוע את הצעקות שם! (שאגב זה לא עוזר כי החלון אינו אטום, אבל זה הכי שאני יכולה), חשבתי שאם אני לא נמצאת בחזית אז יהיה לי שקט, אבל אין ... זה הכי בקצרה והכי בצורה מעודנת שיכולתי להסביר כדי להעביר את הבעיה.....
כמובן שהערתי, הם טוענים שזאת זכותם, הצעתי כפיתרון לעבור לשבת בצד השני של היחידה ולא מתחת לחלוני, כמובן שהם לא מסכימים לזה....

האם באמת אין פיתרון? האם באמת הם יכולים לעשות מה שהם רוצים? כל הזמן? מוקדם בשבת, מוקדם בחגים שרוצים קצת לנוח, בקיצור כל הזמן......אם היה מידי פעם אז בסדר, אבל זה כל כל הזמן!
אשמח לכל עזרה, אפילו תשובה קצרצרה של האם כדאי לגשת לעורך דין בשביל זה או שאני עושה מעצמי צחוק
אני באמת לא מבינה בזה, וזה מאוד קשה לחיות ככה עם רעש תמידי.....
תודה!!

לצפיה ב-'אפשר לפנות לבית משפט'
אפשר לפנות לבית משפט
17/04/2017 | 12:56
1
57
ומומלץ לפנות לעורך דין. עקרונית אסור להקים רעש בלתי סביר.
לצפיה ב-'תודה רבה רבה על המענה'
תודה רבה רבה על המענה
17/04/2017 | 13:59
41
שמחה לשמוע שאולי ניתן לעשות משהו בנידון.
שוב, תודה!!
לצפיה ב-'יש ב-YNET מדור "שכנים שכנים" שאולי תמצאי בו עניין:'
יש ב-YNET מדור "שכנים שכנים" שאולי תמצאי בו עניין:
19/04/2017 | 12:16
34
יש מה לעשות: כשהשכן מעשן לכם לתוך הבית
ועוד כתבה לדוגמה: כשהשכנים עושים על האש בחצר הבניין
לצפיה ב-'סוף סוף יש פרוטוקול בועדה לבחירת שופטים'
סוף סוף יש פרוטוקול בועדה לבחירת שופטים
15/04/2017 | 18:30
1
36
ואפשר לראות איך מתנהל הליך הבחירה. כפי שאצביע בהמשך, הפרוטוקול רחוק מאוד מלהיות מושלם, ויש בו כדי להטעות, אבל תחילה לגבי מה שמתפרסם.

נתבונן בפרוטוקול האחרון, מתאריך 22.2.17.

השופט רובינשטיין סבור שלא צריך להתמנות לביהמ"ש העליון שופט שגילו פחות מ 55 ("אופק של 15 שנים" כלשונו), בגלל שהעבודה שוחקת.

למיטב ידיעתי מדובר בדעה שעומדת בסתירה לחוק שכן גילו של אדם איננו רלוונטי ומה שצריך לקבוע הוא כישוריו. אבל כל זה בטל בששים לעומת מה שקורה אחר כך.

על הפרק עומדת בקשה של אזרח לקבל את תגובת מועמד לשפיטה להתנגדות שהאזרח הגיש נגד מינויו. הבקשה נדחית פה אחד, למעט חברה אחת.

ההחלטה פסולה מכל וכל ואינה חוקית. במקרה דומה החליט בגצ שאדם שמתלונן על עו"ד זכאי לקבל את תגובת הנלון לתלונתו (בנימין שפירא נ' ועד מחוז י-ם בלשכת עוה"ד).

שוב מוכיחה המערכת שיש לה סטנדרט כפול-אחד לעורכי דין ואחד לשופטים.

השרה שקד מתקוממת שכל מלה נכתבת בפרוטוקול. למה לא? יש לה מה להסתיר?

מתברר שלמרות שיש פרוטוקול הוא לא נרשם כראוי. עובדת בכירה מסבירה לשרה את נהלי הפרסום של הפרוטוקול. מתברר שמתפרסם פרוטוקול חלקי בלבד. הפרוטוקול המלא נשאר חסוי.

המעמדים מוצגים ללא הערות וברור שההערות הושמטו. השרה שקד אומרת במפורש שאינה  רוצה שדברים שנאמרים בגנות המועמדים יפורסמו.

מדובר בהתנהלות בעייתית. לדעתי הציבור זכאי לקבל כל בדל מידע על המועמדים כדי שתהיה בקורת של ממש על הועדה. הציבור זכאי לדעת שנבחרים המועמדים הטובים ביותר. אם למשל יש תלונות על מועמד מסויים שבהיותו עורך דין גנב מלקוחותיו, הציבור זכאי לדעת על כך ומה שהכי חשוב, זכותו לדעת כיצד מתייחסת לכך הועדה.

לסיכום, שיטת הבחירה פגומה מאוד, וכל אותם מתחסדים שטוענים שהליך בחירת השופטים בישראל הוא בין הטובים בעולם זורים חול בעיניים.

לצפיה ב-'לגבי הפרוטוקול שנכתב. כבר הוכח שאפשר לזייף אותו'
לגבי הפרוטוקול שנכתב. כבר הוכח שאפשר לזייף אותו
17/04/2017 | 17:38
14
שופטת זייפה פרוטוקולים.  מי יודע כמה אחרים/ות זייפו ולא נתפסו.

לדעתי צריך לשנות את השיטה.  צריך גוף חיצוני שלא ניתן למרות בית המשפט בעניין הזה,
(זאת אומרת שלשופט/ת ולכל מי שנמצא בבית המשפט לא תהיה אפשרות בכלל לגשת ולשנות אותו או להחליט מה יהיה שם ומה לא)
שגם ירשום וגם יקליט בסאונד את כל מה שנאמר בדיונים.

ככה יהיה כלי כפול שיהיה קשה מאוד לזייף.
לצפיה ב-'האם זו הונאה ? '
האם זו הונאה ?
14/04/2017 | 15:54
5
76

רציתי לקנות רכב מחברה כלשהי.
במעמד זכרון הדברים שילמתי להם 1000 שקלים. מצויין בטופס שאם אני מתחרט אני מקבל רק חצי מהסכום חזרה. שילמתי בכרטיס אשראי. 
בסופו של דבר החלטתי לא לקנות את הרכב. עבר חודש וטרם קיבלתי את ההחזר.
פניתי אל החברה בעל פה ודרשתי את ההחזר. אמרו שזה בטיפול. 
עבר עוד חודש וכלום. . . 
מתי אוכל להסיק שמדובר בהונאה ? כלומר שלא אראה את הכסף חזרה. מדובר בסניף של חברה גדולה  בפריסה ארצית. אבל הם פשוט לא מתייחסים. 

לצפיה ב-'מה כתוב בהסכם?'
מה כתוב בהסכם?
14/04/2017 | 17:44
2
20
לצפיה ב-'הונאה'
הונאה
16/04/2017 | 14:23
1
38
שלח להם מיילים או פקס לתזכורת, זה יותר משפיע
לצפיה ב-'דיברתי איתם היום : אמרו 21 ימי עסקים'
דיברתי איתם היום : אמרו 21 ימי עסקים
16/04/2017 | 22:18
25
אני
לצפיה ב-'לא מצויין בחוזה תוך כמה זמן יבוצע ההחזר אלא רק הסכום. '
לא מצויין בחוזה תוך כמה זמן יבוצע ההחזר אלא רק הסכום.
14/04/2017 | 18:12
1
38
האם יש על פי חוק פרק זמן סביר להחזר ? 
לצפיה ב-'כתוב בחוק החוזים שחיוב שלא הוסכם על מועד ביצועו'
כתוב בחוק החוזים שחיוב שלא הוסכם על מועד ביצועו
14/04/2017 | 19:17
41
יבוצע תוך זמן סביר.
לצפיה ב-'מזונות'
מזונות
12/04/2017 | 17:50
48
מהו סכום המינימום למזונות עבור יחד אחד?
לצפיה ב-'ביטול צ'ק'
ביטול צ'ק
13/04/2017 | 23:34
2
63
האם ניתן לבטל צ'ק שניתן מראש כשכ"ד (ללא חוזה שכירות), לאחר פינוי הדירה כתוצאה מפרידה מבן הזוג (הדירה שייכת למשפחתה של בן/בת הזוג)? זאת לאחר שהצ'ק שניתן לא הוחזר לבקשת העוזב?

תודה.
לצפיה ב-'השאלה אם חייבים להחזיר'
השאלה אם חייבים להחזיר
14/04/2017 | 10:48
16
לצפיה ב-'אפשר לבטל את הצ'ק בבנק'
אפשר לבטל את הצ'ק בבנק
14/04/2017 | 16:40
48
וואם יוגש לביצוע בהוצאה לפועל, ניתן להגיש התנגדות ולטען במסגרתה שהשכירות בוטלה בשל סיכול מצד בן הזוג ו/או בן-משפחתו, על פי סעיף 18 לחוק החוזים (תרופות), ולדרוש על פי סעיף 18(ב) את החזרת הצ'ק (או הצ'קים).
ציטוט:

"18. (א) היתה הפרת החוזה תוצאה מנסיבות שהמפר, בעת כריתת החוזה, לא ידע ולא היה עליו לדעת עליהן או שלא ראה ושלא היה עליו לראותן מראש, ולא יכול היה למנען, וקיום החוזה באותן נסיבות הוא בלתי אפשרי או שונה באופן יסודי ממה שהוסכם עליו בין הצדדים, לא תהיה ההפרה עילה לאכיפת החוזה שהופר או לפיצויים.
(ב)  במקרים האמורים בסעיף קטן (א) רשאי בית המשפט, בין אם בוטל החוזה ובין אם לאו, לחייב כל צד להשיב לצד השני מה שקיבל על פי החוזה או, על פי בחירה כאמור בסעיף 9, לשלם לו את שוויו, ולחייב את המפר בשיפוי הנפגע על ההוצאות הסבירות שהוציא ועל ההתחייבויות שהתחייב בהן באופן סביר לשם קיום החוזה, והכל אם נראה לבית המשפט צודק לעשות כן בנסיבות הענין ובמידה שנראה לו."

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עזר מבורך ושות' עורכי דין
עזר מבורך ושות' עורכי דין
פורום דיני משפחה
פורום דיני משפחה
אהוד המאירי ושות'
אהוד המאירי ושות'

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה