לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3264932,649 עוקבים אודות עסקים

פורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!

לצפיה ב-'חברות שמעוותות חוקים.'
חברות שמעוותות חוקים.
27/12/2017 | 12:12
48
המחוקק מחוקק חוקים לאחר שהוא לוקח בחשבון כל מיני שיקולים. באות חברות שהחוקים לא מתאימים להן ונראה שבהרבה מקרים, הן מעוותות את החוקים בחוזים כך שיתאימו להן. לדוגמה: חוק המקרקעין, אם אני זוכר נכון, קובע שרשם הבתים המשותפים (זה תוארו אם אני לא טועה) יקבע את הנציגות הראשונה של בית משותף. באה חברת בניה ומחליטה שהיא זו שתקבע את חברי הנציגות הראשונה. בכל הנוגע לחוק הגנת הצרכן, החוק גובר אבל נראה לי שזה די חריג. כיצד שופטים מתייחסים בד"כ לעיוותי חוקים חוצפניים כאלו,לדעתי, מצד חברות? האם הם מעקמים פינות לרוב ומסכימים לעיוות החוק( כפי שאני רואה את הדברים) כי "הלקוח הסכים לתנאי החברה" או דוחים בד"כ התחכמויות שכאלו?
לצפיה ב-'האם יש כאן עילה לתביעה ? '
האם יש כאן עילה לתביעה ?
27/12/2017 | 09:26
2
75
הייתי בראיון עבודה כמורה בתיכון כלשהו.
ביקשו ממני לעשות צפייה בשיעורים ואחר כך לעשות שיעור ניסיון.
יש לי ניסיון בהוראה \ הדרכה ובעבר לימדתי והכנתי לבגרויות. 
אולם , לצערי, קיבלתי תשובה שלילית והם הסבירו שאין לי מספיק ניסיון.
כל זה קרה בחודשים יולי - אוגוסט. 
ממש בסוף אוגוסט צלצלו מהתיכון ושאלו אם אני ארצה ללמד חצי משרה 
עניתי בחיוב. אבל כשהגעתי לתיכון לסגור דברים , נאמר לי שהם לא מגייסים יותר מורים השנה.  האם יש כאן עילה לנזיקין ? בניתי על הכנסה מסודרת מהם. 
לצפיה ב-'קשה לי להניח'
קשה לי להניח
27/12/2017 | 09:40
51
מאחר והודיעו לך בסוף אוגוסט, ויש להניח שבאת לשם מיד כי הלימודים מתחילים בתחילת ספטמבר - נראה לי שתתקשה להוכיח שהפסדת עבודה אחרת ונגרם לך נזק. ממוני.
לצפיה ב-'לכאורה כן'
לכאורה כן
27/12/2017 | 10:45
38
היתה הפרת חוזה. אבל דרושים פרטים נוספים.
לצפיה ב-'אני נורא מודאג מ- 2018 מישהו יודע מה עלול לקרות ?'
אני נורא מודאג מ- 2018 מישהו יודע מה עלול לקרות ?
26/12/2017 | 23:42
1
38
לצפיה ב-'כן'
כן
27/12/2017 | 09:26
14
לצפיה ב-'הנערה עאהד תמימי'
הנערה עאהד תמימי
25/12/2017 | 19:27
7
77
שצולמה בועטת בחיילים עצורה 6 ימים ומעצרה הוארך היום ב 4 ימים נוספים.

לטענתה בעטה בחיילים לאחר שהם ירו כדור גומי שפגע בעינו של אחיה הקטן ופצע אותו.

לא שמעתי שהגירסה הזאת הופרכה.

מדובר בקטינה בת 16 או 17.

מדובר במעשה אלימות שאיננו מן החמורים. לא שמעתי שמישהו נפצע.

על רקע זה לא ברור מדוע מעצרה מוארך פעם אחר פעם.

לצפיה ב-'מדובר בילדה שכבר נתפסה כמה וכמה פעמיים '
מדובר בילדה שכבר נתפסה כמה וכמה פעמיים
25/12/2017 | 20:50
52
בנושא הזה...וכמראה מבקשים לקבל הרתעה מולה לעציד.
לצפיה ב-'נערה?? היא ומשפחתה הם הזבל שבזבל'
נערה?? היא ומשפחתה הם הזבל שבזבל
26/12/2017 | 00:15
14
לצפיה ב-'לא צריך להפריך. גם לא מעניין להפריך.'
לא צריך להפריך. גם לא מעניין להפריך.
26/12/2017 | 08:45
40
עצם התיעוד האובססיבי על מצלמה של נסיון הפרובוקציה הזה, מעיד אלפי מונים שאין כאן שום דבר עם אותה תקרית (שהיתה או לא היתה) בהקשר עם קרוב משפחתה, אלא סתם נסיון לפרובוקציה ותו לא.

לצפיה ב-'מי שמכה חייל מוגדר, או אמור להיות מוגדר כמחבל(ת), קרי: אויב'
מי שמכה חייל מוגדר, או אמור להיות מוגדר כמחבל(ת), קרי: אויב
26/12/2017 | 13:31
3
35
מי דואג ל-"זכויות" של האויב הוא משת"פ אויב.
לצפיה ב-'כולל מתנחלים בהאחזויות לא חוקיות'
כולל מתנחלים בהאחזויות לא חוקיות
29/12/2017 | 22:28
2
24
שתוקפים חיילי צה"ל הבאים לפנותם וחרדים בי-ם וב"ב למשל שתוקפים חיילים
רק בגלל שהתגייסו. נכון?
הרעיון דווקא מוצא חן בעיני.
לצפיה ב-'ברור שהרעיון מוצא חן בעיניך'
ברור שהרעיון מוצא חן בעיניך
30/12/2017 | 06:42
1
28
עצם ההגדרה "לא חוקית" לגבי התנחלות כלשהי זו תמיכה בנרטיב האויב. כל ההתנחלויות אמורות להיות חוקיות, לא אמור להיות שום פינוי אי פעם והתסריט של מתנחל מכה חייל אמור להיות דימיוני בלבד. הערבים מתכננים לקחת את הבית שלך אם רק יצליחו להגיע אליו ולהרוג אותך, ואתה ורבים כמוך מתעסקים בשטויות, מה שייך להם ומה לא, כאשר כל הערבים הם בעצם כובשים, פולשים ומתנחלים שהגיעו לכאן מארצות ערב שכנות.

מעניינות בחירות המילים שלך, כמו לגבי חרדי שבסך הכל רק לא רוצה התגייס. מה הוא כבר עשה, נכון? ללא צה"ל מדינת ישראל נמחקת מחר. מי שלוקח לעצמו את הזכות להחליט שבא לו לחיות כאן אבל לא לקחת חלק בהגנת המדינה הוא אגואיסט פרזיט שמן הראוי היה לשלול ממנו את כל זכויותיו לקבל סבסוד כלשהו מהמדינה (קופת חולים, אוניברסיטה, ביטוח לאומי וכו') ובעצם עדיף לשלול ממנו את אזרחותו הישראלית. שיעבור לגור בחו"ל ואם ימצא את עצמו קרבן של אנטישמיות אז יידע שחוק השבות כבר לא מזכה אותו לחזור לישראל.
לצפיה ב-'לא נראה ששווה להשחית עליך מילים.'
לא נראה ששווה להשחית עליך מילים.
30/12/2017 | 18:33
16
אין לך מושג על מה אתה מדבר, אתה כותב כאחרון הבבונים
ועם בבונים אני לא נוהג לקיים דיונים.
לצפיה ב-'עסקת מימון לאחר פטירה'
עסקת מימון לאחר פטירה
25/12/2017 | 16:24
2
49
שלום,
אני מצטער מראש אם זה הפורום הלא מתאים.
אבי שנפטר לאחרונה רכש רכב בעסקת מימון ממש לפני שנפטר. כשדיברתי עם החברה המממנת לגבי אפשרות החזרת ההלוואה טענו שעל היורשים להחזיר את הקרן ואת הריבית כולה.
שאלתי - האם החוק מתייחס לגביית הריבית בפירעון מוקדם של הלוואות עקב מקרה פטירה?
תודה.
לצפיה ב-'מה כתוב בחוזה הרכישה?'
מה כתוב בחוזה הרכישה?
26/12/2017 | 16:48
26
חייב יעוץ עם עורך דין.
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי לא ניתן לקבוע בהסכם '
למיטב ידיעתי לא ניתן לקבוע בהסכם
31/12/2017 | 17:43
10
מה יהיה דין העסקה במקרה של פטירה. חובות וזכויות המוריש עוברים ליורשים ואין סנקציות נגדם בגלל שהמוריש נפטר.
לצפיה ב-'מישהו יכול להפנות אותי לפסיקה'
מישהו יכול להפנות אותי לפסיקה
25/12/2017 | 15:31
46
כיצד לתקוף צו עיקול שהוטל על ידי רשות המסים, לפי פקודת המסים (גביה)? תודה מראש.
לצפיה ב-'האם עצם נכותי מקנה לי נקודות זיכוי במקרה שלי ? '
האם עצם נכותי מקנה לי נקודות זיכוי במקרה שלי ?
25/12/2017 | 14:30
36
אני בעלת 100% ממניות חברה שרשומה ברשם החברות. חוב החברה כלפי הבנק היה גדול משווי רכוש החברה,  ולחברה לא היו הכנסות,  וכתוצאה מקושי תזרימי לפרוע חוב לבנק, בית משפט המחוזי נתן צו כינוס לבקשת הבנק.   באותה העת שבו ניתן צו הכינוס החברה היתה רשומה בטאבו כבעלת 2 דירות בישראל.   בסעיף הבעלות בנסחי הטאבו של 2 הדירות, החברה היתה בעלת הבעלות, אבל הבעלות היתה כפופה למשכנתא שנרשמה לטובת הבנק כאשר גובה החוב שהחברה חייבת לבנק גדול יותר משווי 2 הדירות.   כונס מטעם הבנק מכר את 2 הדירות הנ"ל כאשר החברה עדיין היתה בסטטוס של "חברה פעילה" ברשם החברות ועדיין לא פורקה. רק לאחר שנמכרו 2 הדירות (נכסי החברה) באמצעות כונס מטעם הבנק, גם החברה פורקה.   אני לא "הועסקתי" על ידי החברה בשום סטטוס של נושאת משרה, ואין לי מעמד של עובד שיכול להקנות לי כספים בחברה שפורקה. הואיל ואני אישה עם 100% נכות מהמוסד לביטוח לאומי אז אני מבקשת לדעת האם למרות שאני לא הועסקתי על ידי החברה כ"עובדת", האם למרות זאת עצם נכותי מקנה לי נקודות זיכוי כתוצאה מהמיסוי שכונס הנכסים מטעם הבנק שילם לרשויות המס בגין מכירת 2 הדירות שהיו רשומות על שם החברה.
 האם עצם נכותי מקנה לי נקודות זיכוי במקרה שלי ?     
לצפיה ב-'שינוי צו צוואה לאחר קבלתו'
שינוי צו צוואה לאחר קבלתו
25/12/2017 | 12:42
4
51
שלום.
האם ניתן לשנות צו צוואה שניתן בבית הדין לאחר קבלת הצו...
כוונתי היא להעביר את הירושה מאח אחד לאח אחר?
מהו ההליך הנכון?
לצפיה ב-'לאחר שהנהנה ירש כדין הוא יכול להעביר את הירושה לאחרים.'
לאחר שהנהנה ירש כדין הוא יכול להעביר את הירושה לאחרים.
25/12/2017 | 14:24
3
33
את הצוואה עצמה אי אפשר לשנות.
לצפיה ב-'מדובר פה בצו ירושה שניתן לאחר שההורים '
מדובר פה בצו ירושה שניתן לאחר שההורים
25/12/2017 | 15:48
2
38
לא השאירו צוואה ובוצעה שם הסתלקות של האחים לאח אחד לעכשיו רוצים לשנות זאת לאח אחר.
האם לא ניתן גם במקרה כזה לעשות כלום?
כמו כן..אם קיימת דירה שעדיין רשומה על ההורים ולא ביצעו עדיין רישום בטאבו...גם ניתן להעביר בעלות ללא תמורה ?
אשמח להבין.
לצפיה ב-'בדוק עם רשם הצוואות'
בדוק עם רשם הצוואות
26/12/2017 | 16:50
1
22
יש הליך ויתור שהוא טכני בעיקרו.
הוא מתייחס לצו קיום הצוואה על מה שכתוב בו בלי להיכנס לפרטים של דירה זו או אחרת.
לצפיה ב-'תודה רבה על העזרה'
תודה רבה על העזרה
26/12/2017 | 23:11
19
האם כל צוואה שאושרה ברבנות מעוברת לרשם הצוואות לצורך שמירה?
האם ניתן ליצטר איתם קשר ולבקש שינוי או ויתור על הצוואה?
לצפיה ב-' פורומים חדשים מחכים לכם '
פורומים חדשים מחכים לכם
24/12/2017 | 13:07
4

פורום חדש יעסוק בדיני המס כולל תחום המיסוי הפלילי, בו תקבלו ייעוץ מעו"ד מומחה, לשעבר מנהל תחום במחלקת החקירות של רשות המיסים 
היכנסו עכשיו לפורום דיני מע"מ ומס הכנסה 

פורום חדש מרכז ייעוץ משפטי ומענה על שאלות בנושאים של ויזה, דרכון זר, הגירה, אזרחות ואשרת עבודה בחו"ל, בבריטניה וארה"ב בעיקר
היכנסו עכשיו לפורום ויזה ואזרחות בבריטניה וארה"ב
לצפיה ב-'יש הצדקה לחשש שלי ?'
יש הצדקה לחשש שלי ?
24/12/2017 | 09:26
3
118
השוכרת שלי היא קוסמטיקאית שיש לה עסק להסרת שיער שפועל כחברה שרשומה ברשם החברות כחברה בע"מ
כנראה שבעבר היא ובן זוגה החליפו כל פעם כינויים אחרים לפעילות שלהם (מתן שירות של הסרת שיער ללקוחות ששילמו) כי לקוחות שלהם ששילמו לשוכרת על הסרת שיער תבעו  גם את השוכרת (קוסמטיקאית) אישית וגם את החברה.
אני חוששת שהכניסה להבראת החברה בעקבות הצו הקפאת הליכים שהוציא הבנק יגרום לזה שהבנק יקבל חלק ממה שמגיע לו ואני אקבל פחות ממה שמגיע לי. והשאלה שלי היא האם יש הצדקה לחשש הזה שלי.

בחוזה השכירות שלה מולי היא שוכרת ממני את החנות כחברה, וגם דמי השכירות מועברים מחשבון בנק שרשום על שם החברה. החוזה השכירות מגדיר את החברה כשוכרת ולא את הקוסמטיקאית אישית.

הלקוחות תבעו את החברה, גם הספקים תבעו ועכשיו הוגשה בקשה להקפאת הליכים.
האם צו הקפאת הליכים מקפיא גם את דמי השכירות שאני אמורה לקבל על החנות שאני משכירה לחברה הזאת ?
האם לא אקבל את דמי השכירות שמגיעים לי בגלל צו הקפאת הליכים ?
האם נאמן להקפאת הליכים רשאי לשלם מקופת החברה לבנק (לבנק שהחברה חייבת לו כסף) במקום לשלם לי את החוב של החברה בגין דמי השכירות שמגיעים לי מכוח חוזה השכירות שיש לי עם החברה הזאת (שנכנסה להקפאת הליכים ולהבראה) ?
האם בהבראת החברה אני המשכירה הופכת להיות נושה נחותה לעומת בנק שפתאום מקבל עדיפות והופך להיות נושה מובטח (כי בנק ביקש את הצו הקפאת הליכים נגד החברה)?
האם בגלל שהבנק הוציא צו הקפאת הליכים אז הוא יצליח לקבל יותר ממה שמגיע לי לקבל מהחברה (כמשכירה) ?
לצפיה ב-'חששותייך מוצדקים'
חששותייך מוצדקים
24/12/2017 | 11:40
1
19
לצפיה ב-'מה כתוב בחוזה'
מה כתוב בחוזה
25/12/2017 | 12:15
27
אם פעולה כלשהיא תביא לכך שהשוכר לא ישלם דמי השכירות זו עילה, אני מקווה גם שנרשמה בחוזה כתנאי מהותי, להפרת חוזה .
מה איכפת לך מהליכים שהשוכרת עוברת ואת אינך צד להם? העיקר שתשלם לך. במזומן או המחאה.
לא תשלם? שתצא מהנכס.
לצפיה ב-'צריך לבדוק מה כתוב בצו'
צריך לבדוק מה כתוב בצו
24/12/2017 | 15:20
43
על פניו לא צודק שחוב שוטף כמו דמי שכירות לא ישולם.
לצפיה ב-'איומים ברצח כולל פגיעה מינית קשה'
איומים ברצח כולל פגיעה מינית קשה
24/12/2017 | 09:04
69
מה אפשרות לאיתור  עבריינים המאיימים ברצח ופוגעים מינית קבוצתית גם בקטין .
מדובר בעניין חמור.
לצפיה ב-'פרסום שקרי.'
פרסום שקרי.
23/12/2017 | 18:46
2
63
אם גוף מסוים מפרסם על עצמו בעיתונות מידע שאינו נכון, האם הוא עובר בכך על החוק?
אם זה אכן עבירה על החוק, למי יש זכות לתבוע אותו?
לצפיה ב-'שאלה כללית מדי'
שאלה כללית מדי
24/12/2017 | 05:45
1
25
אם זה גורם צרכני ניתן לתבוע על הטעיה לפי חוק הגנת הצרכן.
לצפיה ב-'אנסה לכתוב עוד פרטים.'
אנסה לכתוב עוד פרטים.
24/12/2017 | 08:19
28
בית חולים מפרסם שבאחת מהמחלקות שלו יש תנאים מסוימים, וזה לא נכון.
חלק מהתנאים משמעותיים, וקשה יותר להוכיח את נכונותם/אי נכונותם
וחלק שוליים יותר אבל קלים יותר להוכחה.
לאדם שבחר להתאשפז שם בגלל מחשבה שהפרסום נכון, וגילה שלא, יש יכולת לתבוע את בית החולים?
לצפיה ב-'השכן מלמעלה נוהג להשליך זבל אל תוך גינתי הפרטית'
השכן מלמעלה נוהג להשליך זבל אל תוך גינתי הפרטית
20/12/2017 | 00:48
2
72

אז ככה, אני מתגורר בבניין קומות משותף. יש לי גינה פרטית. במשך שנים סבלתי מזה ששכניי שמעליי נהגו להשליך זבל מחלונותיהם אל גינתי. פניות מרובות לא עזרו. בלית ברירה, נאלצתי לתקין מצלמות אבטחה בעלות אישית של אלפי שקלים. מאז הופעתן של המצלמות המצב השתנה באופן דרסטי. רובם של השכנים הורתעו והפסיקו את התנהגותם הקלוקלת. אך שכן אחד עדיין מתעקש להמשיך בשלו.
במהלך החודשים האחרונים, הצטברו אצלי סרטוני מעקב רבים המתעדים אותו בשעת מעשה.
השאלה שלי היא, למי כדאי לי לפנות עם הראיות? למשטרה? לעירייה? או לתבוע אותו בבית דין לתביעות קטנות?
איך המשטרה או העירייה צפויות לטפל בבעיה? מה העונש על התנהגות שכזו?
בנוסף, דירתו נמצאת בבעלות חברת עמידר, בעוד שדירתי הנה בבעלות פרטית(בבעלותי). אולי ניתן לפנות לעמידר?

תודה רבה מראש לכל המגיבים והמגיבות וחג שמח 

לצפיה ב-'שלח לו קודם מכתב התראה דרך עוד '
שלח לו קודם מכתב התראה דרך עוד
21/12/2017 | 17:13
54
ניתן להגיש תביעה למפקח על המקרקעין.
לצפיה ב-'אתה צריך לבדוק'
אתה צריך לבדוק
26/12/2017 | 23:10
27
אם המצלמה שלך קבילה משפטית,שהרי פלשת לתחום הפרט שלו וצילמת את חלון דירתו ללא רשותו.
אין ויכוח על עצם העבירה אבל הדרך להוכחתה צריכה להיות חוקית.
לצפיה ב-'שאלות לגבי בית משותף'
שאלות לגבי בית משותף
19/12/2017 | 11:19
9
95
1. מה עושים לגבי דייר שאינו משלם ועד בית
2. חניה פרטית שדרכה ניתן להכנס לבנין (יש גם כניסות אחרות). הדירים מציקים שהאוטו מפריע להם להכנס לבנין. כדי להכנס לבנין הם יכולים להכנס דרך הכניסות האחרות או לעבור דרך החניה הפרטית. מה עושים כדי "להוריד" את הדיירים המציקים? האם ניתן לחסום לגמרי את החניה ובכך למנוע מעבר של הדיירים דרכה ואז לאלץ אותם להשתמש בכניסות אחרות?
3. האם מותר לנו לשים מצלמה בחניה הפרטית שלנו? (אחד השכנים איים שישרוט לנו את האוטו).

תודה.
לצפיה ב-'1- מגישים נגדו תביעה אצל המפקח על המקרקעין'
1- מגישים נגדו תביעה אצל המפקח על המקרקעין
19/12/2017 | 12:23
2
524
ואז ישלם לא רק ועד אלא גם הוצאות (לא ישלם - פונים להוצאה לפועל)
2 אם מדובר במקום חניה חוקי אשר צמוד לדירה בטאבו- -הדיירים חוץ מלרטון , לא יכולים לעשות דבר
3 להזכיר לדייר שאיים שגם לו יש רכב וכדאי לו מעכשיו לשמור על הרכב שלכם כי כל שריטה ברכב אתם תתבעו אותו, ניתן לשים מצלמה אש תצלם את מקום החניה בתנאי שהחניה רשומה בטאבו כשלכם
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
19/12/2017 | 12:39
12
לצפיה ב-'ולנסות להקליט את השכן מאיים שוב'
ולנסות להקליט את השכן מאיים שוב
19/12/2017 | 17:24
12
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
19/12/2017 | 17:49
5
57
1. דייר שאינו משלם- על הוועד לפנות אליו בעל פה ובכתב ולדרוש תשלום. במידה ולא ייענה לשלוח לו מכתב אזהרה מעורך דין של הוועד כי אם לא ישלם תוגש נגדו תביעה אצל המפקח.
יש לוודא כי הוועד המכהן נבחר כחוק וכל פעולותיו נעשו כחוק כי כאן זה המקום שעורך דין ממולח יוכל להפיל את הוועד ואת התביעה על הסף.
2. אין כזה דבר שכניסה לבניין היא דרך חנייה פרטית. צריך לבדוק בתשריט הבית המשותף (הזמינו באינטרנט דיסק הבית המשותף)
חייבת להיות כניסה מוסדרת שאז לאיש מהדיירים לא תהיה עילה להתלונן על מכונית החונה בחנייה פרטית.זו בעייה של בעל החנייה הפרטית.
אסור לחסום מעבר לדיירים כי הדבר מחייב היתר בנייה ויש לדבר השלכות בטיחותיות וביטוחיות, מתקן כזה מהווה בעייה להולכי רגל ולמכניות העוברים בסמוך לו.
3. מותר להתקין מצלמה כל עוד היא מצלמת רכושך הפרטי או רכוש משותף..
לגבי השכן המאיים- יש להוידע לו כי קיים חוק בדיוק עבור ביריונים שכמוהו שנקרא מניעת הטרדה מאיימת. יש להזהירו כי במידה ויעשה עוד פעולה מאיימת נוספת תתלוננו במשטרה על הטרדה מאיימת.
לצפיה ב-'הוזמן כבר תשריט הבית המשותף'
הוזמן כבר תשריט הבית המשותף
19/12/2017 | 19:14
4
38
שמראה כי החניה הנ"ל אכן החניה הפרטית שלנו (מוגדר כשטח פרטי של הדירה שלנו בתשריט) וכי דלת הכניסה לבנין נמצאת שם. לצערי זה כנראה המצב שאושר בזמן הבניה/אישור התשריטים.
ישנה כניסה מוסדרת לבנין, הכניסה הראשית שלו שמצריכה אנשים לצאת מהחניה וללכן מסביב. וישנן שתי כניסות בשתי חניות (פרטיות) של הבנין. התכנון לקוי אבל מוסדר בעירייה כנראה.

הזהרנו כבר את השכנה המאיימת ושמנו מצלמה והיא ממשיכה להטריד אותנו ולהוציא את דיבתינו אצל השכנים האחרים.

רק עברנו לדירה ואנחנו אנשים של שלום וזה מאוד מעיק עלינו
לצפיה ב-'העלה לכאן צילום מהתשריט בבקשה'
העלה לכאן צילום מהתשריט בבקשה
21/12/2017 | 16:01
3
23
האם קראתם את התקנון שבא יחד עם התשריט? יש שם הנחיות ספציפיות אולי?
לצפיה ב-'קראנו'
קראנו
24/12/2017 | 10:01
2
23
רשום שחניה הנ"ל מוצמדת לנו.
זה לא נותן לי לצרף את כל התשריט אז מצרפת תמונה של החלק הרלוונטי, חלק ט"ו זאת החניה שלנו.

צרפתי גם את התקנון שמראה שחלק ט"ו הוא שלנו, אנחנו תת-חלקה 9.
לצפיה ב-'אין מעבר על פני החנייה לאיש פרט לכם'
אין מעבר על פני החנייה לאיש פרט לכם
25/12/2017 | 12:25
1
11
חלק ממסמכי הבית המשותף הוא צו (ולא התקנון) הבית המשותף שלא העלת לכאן. בבקשה לעשות זאת.
כעיקרון ולפי התשריט-החנייה היא רכוש פרטי וממנה יש דלת מעבר לחדר המדרגות. על פי התשריט המעבר הוא עבורכם בלבד וזכותכם לחסום כל מעבר של אחרים על פני החנייה.
בתשריט מסומנת דלת- לדלת אמור להיות מנעול ומפתח. נעלו ושמרו את המפתח.
תנו עותק לועד עם הנחייה שמפתח זה לא יימסר לאיש אלא  לוועד בלבד למקרה חירום בלבד ולא תינתן לו אפשרות להתיר מעבר למישהו שאינו בעל החנייה הפרטית , כלומר אתם, בדלת.
אני הייתי שם מודעה על לוח המודעות ובה יירשם כי הדלת נעולה בכדי למנוע מעבר ברכוש פרטי- החנייה שלכם.
אין סיבה לאיש מהדיירים להתלונן, מחר מישהו ישרוט את המכונית שלכם או יגרום נזק לרכוש פרטי שיהיה בחנייה.

לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה'
תודה רבה על התשובה
31/12/2017 | 10:35
4
שלחתי לך מסר.
לצפיה ב-'חוב חשבון מים לעיריית תל אביב משנת 2000'
חוב חשבון מים לעיריית תל אביב משנת 2000
19/12/2017 | 04:45
3
129
שלום לכולם, אני תושב יורד וגר בארה"ב משנת 2002. ב1999 שכרתי דירה בתל אביב ב2000 עזבתי ועברתי לדירה אחרת וכאמור ב2002 ירדתי מהארץ.
למיטב ידיעתי כל החובות שולמו עם עזיבת הדירה האמורה. בסביבות 2010 החלו להופיע בבית הורי אשר גרים בארץ התראות לתשלום חוב מים עבור הדירה האמורה.
אני רשום במשרד הפנים בכתובת של הורי למרות שלמעלה מעשור וחצי אינני גר בארץ. אין לי כל פרטים נוספים כיוון שהם זרקו את כל התכתובות. עד ימים אלו הם מקבלים מכתבים בדואר וגם שיחות טלפון שמחפשים אותי.
אני ומשפחתי מתכננים ביקור מולדת בקרוב וחוששים שיעכבו אותי בכניסה לארץ או ביציאה עד להסדר החוב. הורי חוששים מהוצל"פ כיוון שהכתובת הרשמית שלי היא הכתובת שלהם. אינני יודע כמה החוב כי הורי מחזירים את המכתבים לשולח או שזורקים אותם ובשיחות הטלפון הם רק חוזרים על כך שאינני גר שם שנים.
אני יכול להתקשר לעירייה לברר אבל חושש שאם אזום שיחה איתם אאתחל כל התיישנות שחלה על החוב משנת 2000. מרגיז במיוחד שהם נזכרו אחרי כל כך הרבה שנים, לאחר עזיבת הדירה עוד גרתי בארץ שנה וחצי נוספים בהם יכלו ליצור איתי קשר. אם אדע כמה החוב אולי אפילו אשלם רק כדי להפטר מהעול הזה למרות שאין לי ספק שכל החשבונות שולמו עם עזיבת הדירה. מעניין גם כמה ריבית הוסיפו לחוב המקורי בשנים שעברו מאז.
מה דעתכם?
לצפיה ב-'ניתן לגבות חוב עד 7 שנים אחורה'
ניתן לגבות חוב עד 7 שנים אחורה
19/12/2017 | 17:52
43
בדוק טוב בעירייה במה המדובר. אין מה לחשוש. תרים טלפון ןתברר. הרי הכל רשום במחשב.
יכול להיות שהם שלחו מכתבים רשומים לכתובתך כפי שמופיעה במשרד הפנים והמכתבים לא נמשכו מהדואר שזו הבעייה שלך כי לא שינית כתובת.
לצפיה ב-'אתה מתבלבל בין מושגים, אנסה לעשות סדר.'
אתה מתבלבל בין מושגים, אנסה לעשות סדר.
20/12/2017 | 01:29
1
65
להתחיל מכך שאתה לא תושב יורד?
תושב ישראל אתה כבר מזמן לא. אתה מהגר ישראלי.
אין דב כזה יורד. סתם ביטווי מטופש.

לעעיין החובות, אל חשש. אם היה לך חוב מול בט"ל יש סיכוי גבוה שהיו מציקים לך,
מול רשות מומית, לא.
תוכל (כנראה) להכנס בנחת.
לצפיה ב-'על סמך מה ניתנה התשובה הזו?'
על סמך מה ניתנה התשובה הזו?
20/12/2017 | 11:00
18
לצפיה ב-'תביעות קטנות'
תביעות קטנות
18/12/2017 | 20:53
4
79
בהנחה שאדם מגיש תלונה נגד חברה.
עו"ד של החברה משיב ומגיע בשמה לדיונים.
האין כאן טעם לפגם?
הרי מגיש התלונה - אדם פשוט שאינו עו"ד, לא יכול גם להיות מיוצג ואילו החברה כן.
אשמח אם תאירו את עיני בנושא.
תודה
לצפיה ב-'אדם יכול'
אדם יכול
18/12/2017 | 22:13
54
להיות מיוצג על ידי עורך דין . בת.ק. אם הצד השני בא עם עורך דין 

אני תבעתי עורך דין . יכלותי להיות מיוצג על ידי עורך דין. השופטת נתנה את הסכמתה 
לצפיה ב-'זה לא עובד ככה'
זה לא עובד ככה
19/12/2017 | 09:29
2
63
עו"ד לא רשאי לייצג חברה נתבעת בתביעות קטנות אלא אם קיבל אישור של השופט לכך.
להשיב בשם החברה או לנסח לך את כתב התביעה רשאי גם עורך דין רק רצוי שלא לציין זאת.
לצפיה ב-'לדעתי, כתיבת כתב טענות עבור אחר היא ייצוג'
לדעתי, כתיבת כתב טענות עבור אחר היא ייצוג
19/12/2017 | 12:52
1
63
דעתי זו נתמכת בפסיקה, אף כי יש בה מחלוקת, וזו, למיטב ידיעתי, טרם הוכרעה בבית המשפט העליון. ועצם העובדה, שעורכי דין נמנעים מלחתום על כתבי טענות, שהם מנסחים עבור בעלי דין בתביעות קטנות, מלמדת, שהם יודעים כי המעשה לפחות מפוקפק.
הנושא נדון בהרחבה בפורום זה באוקטובר 2009, כאן.
וראה גם השאלות פה ושם, והתגובות שאחריהן.

לצפיה ב-'תודה לכם'
תודה לכם
19/12/2017 | 20:24
34
במקרה שלי, תבעתי בבית דין לתביעות קטנות. רשמתי את טענותיי. כתב ההגנה
נוסח ונחתם ע"י עו"ד החברה.(לא משהו להתפאר בו).
אין לי מושג אם ייצג אותם פיזית.
לא נראה לי שהנתבעת ביקשה אישור ייצוג ע"י עו"ד.
מבטיחה לעדכן.
תודה
לצפיה ב-'משרדנו מתחדש'
משרדנו מתחדש
17/12/2017 | 13:12
1
66
אנו סבורים שהשימוש בביטוי "משרד עורך דין" הוא מיושן ולא מתאים לעידן המודרני.

לפיכך מעתה והלאה משרדנו ייקרא- "מכון חוראני למשפט מעשי".

נשמח לקבל הערות תגובות ותובנות.
לצפיה ב-'מצ''ב תשובה לשאלתך'
מצ''ב תשובה לשאלתך
18/12/2017 | 13:44
46
לצפיה ב-'ייצוג בבית משפט לעניני משפחה'
ייצוג בבית משפט לעניני משפחה
17/12/2017 | 10:30
1
62
הי,
האם סטודנט למשפטים יכול לייצג בדיון קדם משפט בעניני משפחה?
האם "ידיד קרוב" יכול לייצג?

תודה

לצפיה ב-'ייצוג על-ידי מי שאינו עורך דין בבית משפט לענייני משפחה'
ייצוג על-ידי מי שאינו עורך דין בבית משפט לענייני משפחה
19/12/2017 | 13:04
40
ראה סעיף 3(ד) ו- 8(א) לחוק בית המשפט לעניני משפחה.
לצפיה ב-'אפשר לכפות לקבל הטבה כספית?'
אפשר לכפות לקבל הטבה כספית?
13/12/2017 | 19:53
5
66
אדם שמגיעה לו הנחה הקשורה לגיל, והוא לא מעוניין לקבלה, האם אפשר לחייבו לקבלה?
לצפיה ב-'מי נותן את ההנחה?'
מי נותן את ההנחה?
13/12/2017 | 21:46
2
49
ולמה הוא לא מעוניין לקבל?
לצפיה ב-'מסיבה'
מסיבה
13/12/2017 | 23:56
1
57
אפשר להגדיר את הסיבה כאישית רגשית.
השאלה היא עקרונית משפטית: האם אפשר לכפות על מישהו לקבל הנחה שהוא לא מעוניין לקבל אותה?
לצפיה ב-'לדעתי, אפשר לכפות'
לדעתי, אפשר לכפות
17/12/2017 | 11:26
33
מכיוון שבעתיד יכול הקונה לתבוע את המוכר על כך שלא קיבל את ההנחה ולגרום לו לנזקים כספיים לא קלים.
לצפיה ב-'תיאורטית ? אפשר "לכפות".'
תיאורטית ? אפשר "לכפות".
19/12/2017 | 14:17
1
16
למשל, אם, נניח, בחברה X אדם זכאי להנחה עקב גילו.
במערכת מעודכן תאריך יום ההולדת.
המערכת מעדכנת *אוטומטית* את ההנחה.
אף אחד לא יאלץ את החברה להוסיף תוספת לתוכנה שלהם ש "אם אדם מבקש שלא לקבל את ההנחה X עקב גילו יש לאפשר לו זאת".
רק כדוגמא.
ולכן, אני מניח ש*לאלץ* חברה לא לתת הנחה שלפי נהליה מגיעה לך הנחה -->
לא לתת לך את ההנחה - לא תוכל.
כן תוכל לא להיות לקוח של אותה חברה.
לצפיה ב-'שלא לדבר על הטבות מהרשויות, שקבועות בחוק והן חייבות לתת אותן'
שלא לדבר על הטבות מהרשויות, שקבועות בחוק והן חייבות לתת אותן
19/12/2017 | 17:26
4
לצפיה ב-'בנק'
בנק
15/12/2017 | 13:47
3
88
לפני שנה העביר אדם  1מחשבונו במטח הפרטי לאחיו  2 סך 90אדולר .שניהם תושבי הארץ.האח המקבל אפילו משמש כמיופה כח בחשבון המעביר
כעבור שנה ביקש האח 2 להחזיר את הכסף כי מצבו הכלכלי של 1 הורע
הלך לבנק ביקש לבצע העברה ואמר שרוצה להחזיר הלוואה.
הפקיד הוציא את המסמך המקורי והסתבר ש 1 הצהיר שזו מתנה
אמרו בבנק אי אפשר להחזיר מתנה
אח 2 אמר לא ידעתי שהעביר מתנה חשבתי שזו הלוואה
בקיצור ביקשו שאח 2 יכתוב בכתב ידו את הסיפור ויטען שלא ידע שהעבירו לו מתנה ושיכתוב שזו הלוואה
מדור בפעולה חד פעמית שנעשתה לפני שנה האם התנהלות הבנק תקינה?
לצפיה ב-'בנק לא מעניין מקור הכסף'
בנק לא מעניין מקור הכסף
16/12/2017 | 16:11
1
54
יש כיסוי מעבירים כסף. וגובים עמלה שמנה . מאיפו המצאתה את הסיפור . בנק רוצה שתעשה פעולות . הוא גובה עמלה . את מס הכנסה מעהיין מקור הכסף . 
לצפיה ב-'קרמר שוב פעם אתה'
קרמר שוב פעם אתה
16/12/2017 | 21:48
44
למה תמיד נראה לך שאנשים ממציאים סיפורים?
לצפיה ב-'יש די הרבה ענייני רגולציה שחלים על בנקים'
יש די הרבה ענייני רגולציה שחלים על בנקים
17/12/2017 | 14:28
42
שנתקלים בהם רק במצבים מיוחדים.
במקרה הספציפי הזה אני לא מכיר את הרגולציה אבל היא גם לא חשובה.
אח 2 יכול להשיב את הכסף לאח 1 בהעברה פשוטה ולא כהחזר הלוואה, אין סיבה להתעמק בזה.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא יחסים בין כלה לחמות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום שני הקרוב תתארח ליאת פדות, מאמנת לתקשורת...
אירוח בנושא יחסים בין כלה לחמות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום שני הקרוב תתארח ליאת פדות, מאמנת לתקשורת...
אירוח בנושא טיפוח ושמירה על עור הפנים בגיל השלישי
אירוח בנושא טיפוח...
ד``ר רון יניב יענה על שאלות בנושא טיפוח ושמירה על...
אירוח בנושא טיפוח ושמירה על עור הפנים בגיל השלישי
אירוח בנושא טיפוח...
ד``ר רון יניב יענה על שאלות בנושא טיפוח ושמירה על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום אזרחות בבריטניה וארה
מעוניינים באזרחות
פורום הוצאה לפועל ופשיטת רגל
עומדים לפני פשיטת רגל?
פורום חקירות פרטיות
פורום חקירות פרטיות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה