לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

לצפיה ב-'תשומתהדמי לידה לנכה שעובדת - מנוכים כהכנסה שלא מעבודה'
תשומתהדמי לידה לנכה שעובדת - מנוכים כהכנסה שלא מעבודה
05/07/2015 | 12:36
68
בהמשך להודעה שהעלתי ב-23.6.2015 בנושא:

הנחיות לטיפול הועברו היום למחלקות נכות בסניפים, על מנת לא לנכות דמי לידה כהכנסה שלא מעבודה בקצבת הנכות.

למי שנוכו דמי הלידה מתוספת "תלויים", כהכנסה שלא מעבודה, עליהן לפנות לסניף ביטוח לאומי בו מטופלים.

בברכה.
לצפיה ב-'מחפש עזרה במילוי טופס לקצבת שארים '
מחפש עזרה במילוי טופס לקצבת שארים
05/07/2015 | 11:53
1
17
מדובר בקצבת שארים לעובדי כפייה  אגף קשרי חוץ בביטוח מטפל אך פועל יומיים בשבוע ואני גר בצפון נייד ליצור קשר ניסים גרוס                    0546416437
לצפיה ב-'משרדי שי"ל באיזור מגוריך'
משרדי שי"ל באיזור מגוריך
05/07/2015 | 12:17
16
שלום לך,

ממליצה ליצור קשר עם אחד מסניפי שי"ל באיזור מגוריך,
לבירור אם יש בסניף מומחה בתחום הגשת התביעה:

בברכה.
לצפיה ב-'זה נורא שאין התחשבות'
זה נורא שאין התחשבות
05/07/2015 | 02:11
40
לפני תקופה ציין כאן מישהו(משתתף בפורום) שצריך  לדעתו שביטוח לאומי יגמיש את התנאים במקרים חריגים...
(הבעיה שלו הייתה עם ימי אבטלה) מניסיון עגום עם הביטוח הלאומי לעניות דעתי הוא טועה ויש צורך לצמצם לחלוטין כל שיקול דעת של הביטוח הלאומי ולנהיג ולתת קצבאות הכול לפי כללים ברורים....
כשקראתי את הכתבה בעיתון הארץ על זוג הקשישות, הסיפור בלינק המצורף:

חשבתי לעצמי, ואוו כאלו מצפים מאנשים למות... גם אם הן לא עונות לחוק של קצבת שארים, הן חייבות אותו חבל שהן תסיימנה את החיים בצורה כל כך אכזרית. (במיוחד שהן עריריות ואין ילדים שידאגו להם) אז אולי לא ניתן לתת לביטוח לאומי שיקול דעת פתוח למקרים חריגים(כי הם ישללו מכול הנכים קצבאות ומכל הזכאים במקום לתת) אבל זה בהחלט המחיר.., אנחנו הופכים להיות חברה אכזרית.
לצפיה ב-'שאלה - קצבת זקנה לזוג שעוד מעט יגיעו לגיל הזקנה'
שאלה - קצבת זקנה לזוג שעוד מעט יגיעו לגיל הזקנה
04/07/2015 | 19:11
3
42
שלום

ההורים שלי היו עצמאיים כל חייהם
שניהם עבדו בעסק עצמאי במשך 32 שנים
כמובן ששילמו דמי ביטוח לאומי כחוק במשך כל אותם שנים.
אמא שלי כבר הגיעה לגיל המזכה, והיא מקבלת כ-2000 שקלים לחודש כקצבת זקנה.
אבא שלי בעוד שלוש שנים יגיע גם הוא לגיל המזכה בקצבה, ואני מניח שהוא יקבל את גם סכום כזה.
השאלה הראשונה - האם כל אחד ימשיך לקבל בנפרד את ה-2000 ש"ח, כך שבסך הכל יהיה לשניהם 4000 ש"ח בחודש מקצבת זקנה?
בנוסף, לא תהיה להם פנסיה, כי הם היו עצמאיים ולא דאגו לזה.
יש להם בית אחד שבבעלותם, וזהו, אין להם נכסים נוספים או רכב.
הבנתי שיש גם אפשרות שהם יקבלו תוספת של השלמת הכנסה
ורציתי לדעת - מהי התוספת? האם כל אחד בנפרד יכול לקבל אותה או ששניהם יחד
ומה בערך הסכום של השלמת הכנסה לשניהם שיכול להתווסף ל-4000 שקל שהם יקבלו?

תודה רבה
לצפיה ב-'קצבת זקנה לשני בני זוג '
קצבת זקנה לשני בני זוג
05/07/2015 | 08:52
2
41
שלום לך,

לשאלתך, כל אחד מבני הזוג יהיה זכאי לקצבת זקנה בגיל פרישה (62 נשים, 67 גברים),
מותנה במבחן הכנסה (מעבודה ושלא מעבודה).

הכנסה ברוטו (לאחר ניכוי הוצאות במקרה של עצמאי הממשיך לעבוד לאחר גיל פרישה),
הנמוכה מ-5278 ש"ח בחודש, או הכנסה ברוטו הנמוכה מ-7038 ש"ח ברוטו בחודש, כאשר הכנסת בת הזוג נמוכה מ-5278 ש"ח ברוטו בחודש מזכה בקצבת זקנה מלאה.

גובה השלמת הכנסה עם קצבת זקנה עומד על 4164 ש"ח בחודש לזוג.

הזכאות נבדקת על פי גובה קצבת הזקנה המשולמת/ הכנסות מעבודה/פקדונות/רכב וכדומה...

תמיד מומלץ לבדוק בביטוח הלאומי, למלא בטופס התביעה לקצבת זקנה הכולל את חלק השלמת ההכנסה, לבדיקה וקבלת מענה אישי ספציפי מהביטוח הלאומי.

בברכה.

לצפיה ב-'תודה, עוד שאלה ברשותך'
תודה, עוד שאלה ברשותך
06/07/2015 | 13:51
1
14
אני מנסה להבין, כל אחד מהם יהיה זכאי לקצבת זקנה מלאה? והכוונה נגיד - אבא שלי שעבר 30 שנה יקבל 2000 ש"ח בערך לחודש ואמא שלי שגם עבדה 30 שנה
תקבל במקביל עוד 2000 ש"ח וביחד יהיה להם 4000 ש"ח קצבת זקנה ?
אבל מה לגבי השלמת הכנסה במידה ושניהם כבר לא יעבדו ולא יהיו להם הכנסות ממקורות אחרים או נכס (חוץ מהבית בו הם הגרים שהוא הנכס היחיד שלהם)
האם אז כל אחד מהם יקבל השלמת הכנסה כתוספת לקצבה שלו, או ששניהם יקבלו יחד השלמת הכנסה, ואז בעצם מה זה אומר?
אם שניהם מקבלים ביחד 4000 ש"ח בחודש, אז יוסיפו להם לזה גם השלמת הכנסה? ואם כן - באיזה סכום?

תודה רבה
לצפיה ב-'בהנחה שהם לא יקבלו קצבת זקנה בגובה ק' זקנה עם השלמת הכנסה'
בהנחה שהם לא יקבלו קצבת זקנה בגובה ק' זקנה עם השלמת הכנסה
06/07/2015 | 14:08
20
כפי שהעברתי במענה קודם, ניתן יהיה לקבל השלמת הכנסה,
לאחר שעומדים בתנאי הזכאות

בדיקת הזכאות להשלמת הכנסה הינה על פי התא המשפחתי,
כך שיקחו בחשבון את הנתונים של שני בני הזוג.

תשובות אישיות לאחר בדיקה בביטוח הלאומי עם הגשת התביעה להשלמת הכנסה לקצבת זקנה.

בברכה.
לצפיה ב-'אורנה,'
אורנה,
04/07/2015 | 17:21
2
42
שלחתי לך מסר. האם קבלת?
לצפיה ב-'טופל עכשו.'
טופל עכשו.
05/07/2015 | 08:29
1
12
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
05/07/2015 | 09:57
8
לצפיה ב-'מה ימים לאחר הפטירה אפשר לבקש תעודת פטירה?'
מה ימים לאחר הפטירה אפשר לבקש תעודת פטירה?
04/07/2015 | 15:30
1
22
לצפיה ב-'לאחר כשבועיים.'
לאחר כשבועיים.
05/07/2015 | 05:58
13
שימי לב שאת הבקשה יש להגיש במשרד הפנים, לא במוסד לביטוח לאומי.

כמו כן כדאי לדעת שניתן להגיש את הבקשה באמצעות האינטרנט ולקבל את התעודה הביתה בדואר.
לצפיה ב-'תשובות המוסד לביטוח לאומי'
תשובות המוסד לביטוח לאומי
04/07/2015 | 13:40
1
81
נכון להיום עבור כמעט 4 שנים ואני לא מקבל תשובה לעניין תוספת תלויים עבור בת זוגי  מה עלי לעשות האם לפנות לבית הדין בתביעה נגד הביטוח הלאומי
לצפיה ב-'ככל שלא מתקבלת תשובה/החלטה מהמוסד לאחר'
ככל שלא מתקבלת תשובה/החלטה מהמוסד לאחר
05/07/2015 | 06:20
37
פרק זמן סביר ופניות נוספות לא הועילו, אכן ניתן לפנות לביה"ד בעניין.
לצפיה ב-'שאלה, האם מקבלים אחוזי נכות על פריצת דיסק בצוואר? '
שאלה, האם מקבלים אחוזי נכות על פריצת דיסק בצוואר?
03/07/2015 | 21:25
2
59
מהביטוח לאומי אם אני אגיש תביעה לנכות מביטוח לאומי אני בעיקר מגיש על נפשי אבל מומחה גב טען שיש לי פריצת דיסק בצוואר האם גם על זה יגיע לי אחוזים?!

ואם כן האם זה מספיק שהמומחה רשם או שצריך אישור עם MRI או משהו כזה?
לצפיה ב-'ניתן לקבל אחוזים גם על כך.'
ניתן לקבל אחוזים גם על כך.
05/07/2015 | 06:18
47
מכתב/חוו"ד מומחה שמתבסס על הבדיקות, מציין זאת, ומציין את הבעיה, צריך להספיק בעקרון.
לצפיה ב-'אחוזי נכות על פגיעה צווארית'
אחוזי נכות על פגיעה צווארית
08/07/2015 | 18:53
25
אחוזי נכות בגין פגיעה בעמוד שידרה בשל פריצת דיסק ניתנים בהתאם למידת המגבלה בטווחי התנועה (בד"כ). 
לכן אם תציג מכתב מרופא לצד ממצאים של בדיקת MRI ובוועדה הרופא יתרשם שיש לך פגיעה תפקודית, סביר להניח שייקבעו לך אחוזי נכות.
חשוב לסייג ולומר כי יש מקרים שבהם מגיעים אחוזי נכות נוספים על אלה הניתנים בגין מגבלה בתנועה בלבד (כגון פגיעה נוירולוגית המקרינה לגפיים וכיוב') ולכן רצוי מאוד להתייעץ לפני הוועדה.
בהצלחה.
לצפיה ב-'שמיטת חובות לביטוח לאומי?'
שמיטת חובות לביטוח לאומי?
03/07/2015 | 16:44
6
331
לאחרונה קיבלתי הודעה על חוב שלי  למוסד (לגבי אדם שאינו עובד) .החוב מתייחס לדמי בריאות ודמי ביטוח לתקופות החל מ-אפריל 2008.ברצוני לברר האם המוסד החליט על שמיטת חובות אליו אשר ישנים יותר(כלומר לפני התאריך הנ"ל)? האם זה נוהל חדש במוסד שלא לגבות חובות ישנים יותר או שזה נובע מהליך חקיקתי-שיפוטי?האם מדובר על החלת חוק ההתיישנות על חובות למוסד של מעבר ל-7 שנים?תודה מראש.
לצפיה ב-'מזה מספר שנים מתנהל דיון בביה"ד הארצי לעבודה '
מזה מספר שנים מתנהל דיון בביה"ד הארצי לעבודה
03/07/2015 | 19:08
5
70
(לפניו כמובן בבתי הדין האזוריים) בנוגע לשאלה אם המוסד רשאי לגבות חובות ישנים מעל תקופה מסוימת.

במקביל ואולי בעקבות כך, התקיים הליך חקיקתי ובפועל נהלי המוסד השתנו מבחינה זו.  עם זאת, הדברים אינם אוטומטיים וכל מקרה נבחן כבעבר לגופו של עניין.
לצפיה ב-'שמיטת חובות בביטוח לאומי'
שמיטת חובות בביטוח לאומי
05/07/2015 | 12:10
4
52
תודה על התשובה הראשונית.במכתב דרישת החוב מטעם המוסד רשום כי מעבר לסכום הנדרש על ידם 7 שנים אחורה אזי יתרת החוב היא 0.ידוע לי כי יש לי חוב שלא נידרש על ידי המוסד גם מעבר ל-7 השנים. האם יתכן כי בעת הסדרת וחיסול החוב אותו התבקשתי לסדר אזי המוסד ידרוש "פתאום"גם חוב ישן יותר אליו אף כי במכתב מטעמו רשום חוב 0 לתקופה אשר מעבר ל-7 השנים?תודה אריק .
לצפיה ב-'אני לא לגמרי בטוח שירדתי לסוף דעתך והבנתי'
אני לא לגמרי בטוח שירדתי לסוף דעתך והבנתי
05/07/2015 | 13:36
3
36
את שאלתך כדבעי, אולם ברמת העקרון, המוסד יכול ליצור חובות גם אם קבע בעבר שאין חוב.

טול למשל אדם שנכנס למשרדי המוסד ושואל באופן כללי אם יש לו חוב או לא. הוא מקבל (לצורך הדוגמה) תשובה שלילית לאחר שהפקיד בודק במחשב ומגלה שלא רשום שום חוב על שם המבוטח.
יום למחרת מגיע מידע כלשהו שמלמד שלפני שנתיים הוא קיבל דמי אבטלה שלא כדין (שוב, סתם דוגמה). בו במקום המערכת/פקיד התביעות ייצור למבוטח הזה חוב, באופן שמרוקן מתוכן את האמירה מהיום הקודם.

חוב כזה הוא חוב תקין לחלוטין מבחינה משפטית. כלומר המבוטח לא יוכל לומר 'אבל אמרו לי שאינני חייב' ולטעון שהוא פטור מתשלום. הוא יכול כמובן להשתמש בטענה זו כדי להצביע על מחדלי המוסד באופן כללי, אבל החוב יישאר חוב שדורש פרעון.

כאמור לא לגמרי הבנתי את שאלתך כך שאינני יודע אם תשובה זו עונה עליה, אבל אם לא, אנא הסבר את שאלתך שנית.

לצפיה ב-'שמיטת חובות למוסד.'
שמיטת חובות למוסד.
05/07/2015 | 23:18
2
35
אנסה לחדד את שאלתי.לא מדובר כלל על קבלת קצבאות או פעולה אחרת שלא כדין.השאלה שלי היא כדלקמן:קיבלתי דרישה מהמוסד להסדיר ללא קנסות חוב מצטבר של 7 שנים אחרונות בגין אי תשלום של דמי ביטוח לאומי ובריאות שוטפים. היות ולא שילמתי למוסד כאדם שלא עבד גם בשנים שקדמו ל-7 השנים האחרונות (בגינן כן יצא עכשיו בקשה לתשלום)האם יתכן כי כאשר אגיע להסדיר את החוב המבוקש יאמר לי כי אני אצטרך לשלם גם חוב בגין אי תשלום דמי ביטוח גם לשנים נוספות שקדמו לדרישה הנוכחית.המצב עד כה כמה שנראה מוזר היה התעלמות הדדית ביני למוסד.הוא לא דרש תשלןם ואני לא שילמתי כלל לאורך שנים רבות שמספרן גדול יותר מ-7 השנים האחרונות אשר בגינן קיבלתי דרישה להסדר חוב.אגב בדרישת החוב ל-7 השנים האחרונות רשום שיתרת חוב נוספת היא 0 ש"ח.לכן האם מדובר "בתרגיל"  של המוסד לגרום לי להגיע לשלם עבור 7 שנים ואז לדרוש תשלום גם עבור שנים נוספות או שמדובר בשמיטת החוב הישן מ-7 שנים אחרונות על מנת לאפשר מעין פתיחת דף חלק.אודה לך אם תוכל לברר נושא זה לפני שאגיע לסגירת החוב כי אינני חושב שיש באפשרותי לשלם מעבר לסכום הנדרש.כמו כן שמעתי שיש במוסד ועדה לביטול חובות. כיצד פונים אליה ומה הקריטריונים  לפיה היא פועלת למחיקת חובות. תודה מראש .אריק.
לצפיה ב-'המוסד לא עד כדי כך מתוחכם.'
המוסד לא עד כדי כך מתוחכם.
06/07/2015 | 08:04
1
38
יתכן שנכתב שיתרת חוב קודמת היא אפס בגלל השינוי בנהלים שמקשה על גביה מעבר לשבע שנים.

בכל מקרה גם אם תגיע להסדיר את חובך עבור שבע השנים האחרונות וידברו איתך על חוב נוסף, ישן יותר, תוכל לטעון להתיישנות.

אכן קיימת ועדה לביטול חובות במוסד. זו ועדה עם לא מעט שיקול דעת, כלומר עם קריטריונים לא נוקשים יתר על המידה. עם זאת, היא פועלת על-פי כמה כללים בסיסיים שמתווים את החלטותיה ובהם: הגורם לחוב (אם למוסד יש אשמה בהיווצרות החוב גדל הסיכוי למחיקה חלקית או מלאה), מצב כלכלי (שחייב להיות מאוד קשה כדי שעל-פיו תתקבל החלטה, שהרי כל הפונים לוועדה ללא יוצא מן הכלל לא נמצאים במצב כלכלי מזהיר), וכדו'.
בנוסף לכך, לכתחילה הוועדה לא תמחל על חובות שנוצרו בגין אי-תשלום דמי ביטוח. יש אפילו כאלה שטוענים שהיא לא מוסמכת לכך, אלא שהיא מתעסקת בעיקר עם חובות בגין תשלום יתר, כלומר אנשים שקיבלו קצבה שלא כדין ונדרשים להחזיר כספים.
הסיבה לכך היא שגם אדם שלא שילם דמי ביטוח היה מבוטח, לכל הפחות חלקית, בתקופה שלא שילם (למשל קיבל שירותי בריאות או יכול היה לקבל, בקופת החולים).

בכל מקרה שים לב שאין סתירה בין דרכי הפעולה. באפשרותך להגיע להסדר תשלומים עם המוסד מצד אחד, ובמקביל לפנות לוועדה לביטול חובות. פניה לוועדה נעשית דרך המחלקה במוסד שיצרה את החוב, במקרה שלך ככל הנראה מחלקת הגביה.

לצפיה ב-'שמיטת חובות.'
שמיטת חובות.
06/07/2015 | 14:26
23
תודה רבה על המידע והמענה המהיר.אריק.
לצפיה ב-'תוספת אחוזי נכות לאחר קביעת ביטוח לאומי'
תוספת אחוזי נכות לאחר קביעת ביטוח לאומי
03/07/2015 | 16:11
1
73
קיבלתי מביטוח לאומי אחוזי נכות ותשלום קצבת נכות עכשיו התגלו  אצלי סימנים לסוכרת מה עלי לעשות כדי להגיש בקשה לתוספת אחוזי נכות
לצפיה ב-'אני מבין מדבריך שמדובר בפגימה רפואית חדשה'
אני מבין מדבריך שמדובר בפגימה רפואית חדשה
03/07/2015 | 19:13
42
שלא התקיימה/נדונה קודם לכן.

אם אכן כך, הדרך היא הגשת תביעה חדשה לנכות כללית בעניין הפגימה החדשה.

אם מדובר בנכות מעבודה, יש להגיש תביעה להחמרת מצב.
לצפיה ב-'פגישה עם מנהל הביטוח לאומי'
פגישה עם מנהל הביטוח לאומי
03/07/2015 | 12:35
8
83
ובכן ,אני אישה עקשנית ומאמינה בצדקתי.
רציתי בבקשה לדעת ,איך אני קובעת פגישה עם מנהל הביטוח הלאומי?
כן,אני יודעת שהוא איש חשוב.
גם אני חשובה ואנו עשויים מאותו חומר,הוא לא חייזר או משהו כזה.
אודה לעונים
בברכה
רות
לצפיה ב-'שני דברים.'
שני דברים.
03/07/2015 | 12:45
2
63
ראשית המנכ"ל יושב במשרד הראשי, רחוב ויצמן 13 בירושלים, מיקוד: 9543707.

באפשרותך מן הסתם לשלוח לו מכתב ולבקש פגישה.

עם זאת, אמנם הוא לא איש חשוב יותר ממך, אך להיפגש עם כל מבוטח/אזרח שמפריע לו משהו במוסד, זו משימה כמעט בלתי אפשרית. לכן קיים על פניו סיכוי סביר (לא פירטת) שהוא יפנה אותך להנהלת הסניף בו קיימת הבעיה לדעתך.

קחי בחשבון בכל מקרה שפניה אליו, בין אם תתגבש לכדי פגישה ובין אם לאו, לא עוצרת/דוחה מועדים הקבועים בחוק להגשת ערעורים למיניהם.
לצפיה ב-'תודה על המידע,אכן אכתוב לו מכתב'
תודה על המידע,אכן אכתוב לו מכתב
03/07/2015 | 14:37
1
43
האם שמו- מור יוסף?
תוכל לתת לי את שמו המלא?
הסיפור שלי משנת 2007 ואני חושבת ש 8 שנים זה מספיק זמן.
תודה
רות
לצפיה ב-'פרופסור שלמה מור יוסף.'
פרופסור שלמה מור יוסף.
03/07/2015 | 19:11
46
כאמור, קשה להאמין שעל מקרה ספציפי תתקיים פגישה עם המנכ"ל.

למען האמת והכנות ומבלי לומר לך מה לעשות, גם אין בכך כל צורך. פניה למנהל הסניף או למחלקת פניות הציבור תהיה יעילה (או לא יעילה) בדיוק באותה מידה.
אם אוכל לתת לך טיפ קטן, במקרים חריגים פניה למשרד מבקר המדינה אף היא מזרזת לעתים עניינים. 

עם זאת בכל מקרה, אף אחד מהגורמים הנ"ל לא יתערב בהחלטה גופא. הם (לרבות המנכ"ל) כלל לא מוסמכים לכך. לכל היותר מה שניתן יהיה להשיג בדרך כזו זה טיפול בעניינים פרוצדוראליים כמו למשל זירוז הליך שתקוע, לעתים חשיבה מחודשת, וכיו"ב. אולם לא צפוי מצב בו המנכ"ל מורה לפקיד התביעות להחליט כך או אחרת.
לצפיה ב-'הוא לא ממש חייב להיפגש איתך'
הוא לא ממש חייב להיפגש איתך
03/07/2015 | 12:45
40
אולי תסתפקי בפקס ?

לצפיה ב-'אני ממליץ לך לפנות לשר הרווחה במקום למנכ"ל הביטוח הלאומי'
אני ממליץ לך לפנות לשר הרווחה במקום למנכ"ל הביטוח הלאומי
04/07/2015 | 19:14
2
33
או יותר נכון, לאחד מעוזרי שר הרווחה
שר הרווחה הוא האחראי על הביטוח הלאומי ויכול לתת הנחיות
הנחיה של שר תבוצע ללא כל ספק במידה ויש צדק בטענותיך.
חוץ מזה, שר הרווחה הנוכחי, חיים כץ, ידוע כאדם קשוב ועוזר לאוכלוסיות הנזקקות לתמיכת הביטוח הלאומי.

לצפיה ב-'תודה מעומק הלב'
תודה מעומק הלב
04/07/2015 | 20:39
23
תבורך
רות
לצפיה ב-'משרד הרווחה זה לא כתובת'
משרד הרווחה זה לא כתובת
04/07/2015 | 23:17
21
אמנם משרד רווחה "אחראי" על המלל אבל האחראית במשרד הרווחה על המלל בערך מתנהלת כמו המלל. (לשלילה)

תבדקי עם יעוץ משפטי אם יש מה לעשות עם טענותיך..
במידה ואת צודקת (לא רק את חושבת אלא גם הסביבה)
מבקר המדינה, חברי כנסת, תקשורת.. רק אלו הדברים שיכולים לסייע.

תנסי לדבר עם מנהל הסניף אין טעם בפרופסור מור יוסף.

לצפיה ב-'זה לא מה שיעזור..'
זה לא מה שיעזור..
05/07/2015 | 02:13
22
את באמת חושבת שפגישה עם פרופסור מור יוסף תעזור?!
ראי את הסיפור בלינק המצורף
הם טוענות שהן שוחחו איתו לפני למעלה משנה.... ושום דבר לא השתנה...

הדרך היחידה, דרך המחוקק, אולי מבקר המדינה (זה רק אם יש מחדל או משהו לא חוקי) ותקשורת.
לצפיה ב-'מטפלת'
מטפלת
03/07/2015 | 09:02
2
18
לאמא שלי יש מטפלת 9.5 שעות בשבוע.
כעץ אימי מאושפזת.  מה דינה של המטפלת כעת? האם חברת כ"א צריכה להפסיק את עבודתה? 
לצפיה ב-'סיעוד'
סיעוד
03/07/2015 | 09:06
1
20
שלום לך,

אם מדובר בגיל סיעוד, הרי שעד 14 ימים (הספירה כוללת שישי שבת וחג),
עליה להגיע לאמך לבית החולים ולסייע בידיה / לארח לה לחברה,
על פי השעות הקבועות.

יש להודיע למטפלת על האישפוז, כמו גם לחברת כח אדם המטפלת באמא.

רפואה שלמה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
03/07/2015 | 09:09
8
לצפיה ב-'קיצבת לימודים'
קיצבת לימודים
03/07/2015 | 08:14
1
56
עד איזה גיל מקבלים והאם אני כחד הורית צריכה למלא איזה שהם טפסים למרות שאני מקבלת קצבת מזונות ?
לצפיה ב-'מענק לימודים'
מענק לימודים
03/07/2015 | 09:04
62
שלום לך,

מענק לימודים ניתן בין הגילאים 6-14
חד הורית (שאינה מתגוררת עם בן זוג) שטרם קבלה מענק לימודים,
עליה למלא גם טופס בקשה לפיצול תיק , מאחר ובביטוח הלאומי התיק הינו על פי התא המשפחתי שהיה קיים,
כמו גם טופס תביעה מענק לימודים (5015)

אין מניעה בקבלת מענק לימודים, למי שמקבלת דמי מזונות.
יש להציג צילום פסק דין המציין מי מחזיק בילד/ים.

ניתן לקרוא בהרחבה מתוך מענק לימודים

אנו כאן לשאלות נוספות אם יעלו.

בברכה.
לצפיה ב-'הפרשים לדמי לידה'
הפרשים לדמי לידה
02/07/2015 | 21:29
7
31
שלום,
אני רופאה בהתמחות בפריפריה.
יצאתי בסוף 2014 לחופשת לידה, עליה תבעתי דמי לידה. בתחילה 2015 קיבלתי מענק פריפריה, כפי שסוכם בהסכם הרופאים האחרון.
למיטב ידיעתי המענק אמור להפרש עקרונית על פני כל שנות ההתמחות לצורכי מס, אולם אמעסיק אינו מעדכן את טבלאות השכר בהתאם למענק (כלומר לא מחלקים את הסכום למספר חודשי ההתמחות ומוסיפים לכל חודש את החלק היחסי).
האם מגיעים לי הפרשים על דמי הלידה בגין המענק?
בביטוח לאומי מצויין כי אם קיבלתי, בונוס, תשלום חד פעמי או תשלומים נוספים ב 11 החודשים שלאחר הלידה, יתכן ואני זכאית להפרשים.
אשמח לתגובה
לצפיה ב-'אמהות - תביעה לתשלום הפרשים לדמי לידה'
אמהות - תביעה לתשלום הפרשים לדמי לידה
02/07/2015 | 22:15
6
34
שלום לך ו,

אני מבינה משאלתך שמדובר במענק שנתי או רב שנתי.
על המעסיק לציין לאיזו תקופה המענק מתיחס, על מנת שתבדק זכאותך לתשלום הפרשים לדמי לידה.

מתי משולם המענק?
"...לאחר תשלום הקצבה מהביטוח הלאומי, שילם להם המעסיק תשלום נוסף (כגון דמי הבראה, ביגוד, בונוס) המתייחס גם לתקופה שלפיה חושבה הקצבה, וסכום התשלום הנוסף עולה על רבע משכר המינימום."

בברכה.
לצפיה ב-'בנוגע למענק'
בנוגע למענק
02/07/2015 | 22:47
5
29
המענק מועבר ממשרד האוצר למעסיק שמשלם לנו דרך התלוש.
לא מצויין דבר מעבר לכך.
כיצד אני מתקדמת? איזה אישור לבקש מהמעסיק?
לצפיה ב-'דמי לידה - תביעה לתשלום הפרשים בשל מענק'
דמי לידה - תביעה לתשלום הפרשים בשל מענק
03/07/2015 | 09:15
4
17
על מנת שביטוח לאומי יוכל לחשב את החלק החודשי במענק,
על פי תקופת העבודה בפריפריה שבשלה ניתן,
יש לפנות למחלקת אמהות ע"י פניה לסניף שלך לקבלת מענה אישי ספציפי כיצד יש להגיש את התביעה ואילו אישורים להעביר מהמעסיק/אוצר.

אערוך במקביל בדיקה מול הביטוח הלאומי, כיצד פעלו במקרים קודמים,
ואעלה כאן מענה לכשאקבלו.

בברכה.

לצפיה ב-'תביעה לתשלום הפרשים לדמי לידה'
תביעה לתשלום הפרשים לדמי לידה
06/07/2015 | 11:17
3
12
בתשובה לפניה לביטוח לאומי,
יקחו את המענק כמענק שנתי, יחלקו ב-12 ויוסיפו את החלק היחסי לחודשים שנלקחו כבסיס לתשלום דמי הלידה.
דמי לידה מקסימליים ליום עומדים כיום על 1459.50 ש"ח בחודש (כולל הפרשים).

את הבקשה יש להגיש בכתב למחלקת אמהות בצירוף צילום תלוש השכר בו שולם המענק.

בברכה.

לצפיה ב-'תודה רבה אורנה!'
תודה רבה אורנה!
07/07/2015 | 08:46
4
לצפיה ב-'לאורנה, הסיפור ממשיך'
לאורנה, הסיפור ממשיך
07/07/2015 | 16:59
1
24
אורנה, פניתי לביטוח לאומי בנוגע לכך. הצגתי פניהם גם את תלוש השכר וגם את טבלת הפירוט של שכר חודשי ב 11 החודשים האחרונים. 
כמו שכתבתי בעבר, המעסיק שלי לא גזר את הסכום של המענק על פני מספר חודשים, רק העביר את המענק בחודש ינואר (ממשרד האוצר למעסיק ולתלוש שלי). 
לטענת הפקידה בביטוח לאומי, סכום שאינו נגזר לאחור על פני החודשים הקודמים, הוא לא סכום שמחושב לצורך ההפרשים. הם טוענים שאין להם דרך לפרוש את הסכום והם מסתכלים רק על טבלת השכר שקיבלתי מהמעסיק, התלוש הבודד (של ינואר במקרה הזה) לא מעניין אותם. 
אשמח לדעת לאיזה גורם אני צריכה לפנות בביטוח לאומי על מנת לערער על ההחלטה הזו. 
איזה אישורים אני עוד צריכה להשיג?
לצפיה ב-' הפרשים לדמי לידה'
הפרשים לדמי לידה
07/07/2015 | 17:11
15
אני יכולה לנסות לסייע בידייך מול המטה בירושלים,
לשם כך אני צריכה שתרשמי לי מייל או תכתבי לי מסר, אם את רשומה בתפוז,
על מנת שאוכל לנסות לסייע בידייך.
את ההודעה הנוספת שרשמת אני מוחקת, שכן אני מקבלת הודעה במייל ובמסר על כל תגובה חדשה.

בברכה.

לצפיה ב-'חוב לביטוח לאומי תגמולי מילואים'
חוב לביטוח לאומי תגמולי מילואים
02/07/2015 | 19:53
1
27
שלום,
לאחרונה קיבלתי מכתב בו מפורטת דרישה לתשלום חוב לבט"ל.
מבירור שעשיתי עולה כי בחלק גדול מהתקופות שמצויינות במכתב שירתתי במילואים והייתי סטודנט צעיר ולא ידעתי כנראה מה לעשות עם האישורים האלו, אני יודע שאם משרתים במילואים אפילו יום אחד בחודש מנוכים דמי ביטוח לאומי באופן אוטומטי בעבור כל החודש ואין צורך לשלם באופן עצמאי כ"לא עובד" (או כ"סטודנט" במקרה שלי).

מכיוון שהחוב הזה מחושב לשנת 2008 (7 שנים אחורה), האם זה אומר שלא קיבלתי תגמול מילואים על הימים האלו שכביכול לא רשומים בכלל במערכת של בט"ל? 
איך אני יכול לקבל את התגמולים האלו היום רטרואקטיבית? האם אני יכול לתבוע גם על תגמולים שעברו יותר מ7 שנים מהשירות (יכול להיות שלא קיבלתי גם עבורם כספים!)

תודה,
שלומי
לצפיה ב-'מילואים - דמי ביטוח לאומי'
מילואים - דמי ביטוח לאומי
02/07/2015 | 22:07
19
שלום לך,

מתגמולי מילואים לעצמאי ומי שאינו עובד (כולל סטודנט),
לא מנכים דמי ביטוח לאומי.
"עצמאי, מי שאינו עובד וכן תלמיד הלומד במוסד להשכלה גבוהה שמגישים תביעה אישית - דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות לא ינוכו מהתגמול המשולם לו במקור, ואולם הם ינוכו בעת ההתחשבות הסופית עם העובד העצמאי עם קבלת השומה השנתית ממס ההכנסה." (הדגשה שלי).

ניתן לבצע הבירור אם שולמו דמי המילואים ע"י פניה לסניף שלך לקבלת מענה אישי ספציפי.

לשאלתך, "אפשר להגיש תביעות לתקופות מילואים מ-1 במרס 2009 ואילך."
בברכה ו
לצפיה ב-'מאיפה מתחילים????????????.'
מאיפה מתחילים????????????.
01/07/2015 | 23:40
1
44
אני עובד בתור שכיר משלם ביטוח לאומי כחוק ויש לי כמובן ביטוח פנסייה .
המקרא: שיחקתי כדורגל וסובבתי את הברך וקרעתי את הרצועה הצולבת + קרע במינסקוס
השאלה שלי היא: מה אפשר לעשות בנוגע לתביעות? בנוגע של לשבת בבית להחלמה  כי כנראה אצתרך גם ניתוח .ושאני ארוויח כאלו שאני עובד
האם יש את מי לתבוע כאן????
לצפיה ב-'ניתן להגיש תביעה לדמי תאונה'
ניתן להגיש תביעה לדמי תאונה
01/07/2015 | 23:46
27
אם כי הדרישות שצריך לעמוד בהן שם אינן קלות (ראה קישור ראשון בסוף תגובה זו).
את הטופס להגשת תביעה כזו תוכל למצוא בקישור השני בסוף תגובה זו.

אפשרות נוספת, ככל שהתקופה בה לא תוכל לעבוד תעלה על 90 יום, היא הגשת תביעה לנכות כללית. כמו כן קיימת אפשרות להגיש תביעה להבטחת הכנסה.

כל הנ"ל, בנוגע למוסד לביטוח לאומי. לגבי הביטוח הפרטי שלך יש לבדוק מול סוכן הביטוח או הפוליסה מה אפשרויותיך.

קישור לקריטריונים לדמי תאונה: 

קישור לטופס תביעה לדמי תאונה:

לצפיה ב-'קיבלתי חוב מלפני 8 שנים ייתכן?'
קיבלתי חוב מלפני 8 שנים ייתכן?
01/07/2015 | 21:05
1
42
לצפיה ב-'יתכן, אבל לא בטוח שאתה חייב לשלמו.'
יתכן, אבל לא בטוח שאתה חייב לשלמו.
01/07/2015 | 23:49
49
לאחרונה נכנסו נהלים חדשים לתוקף שמחייבים גם את המוסד בכללי ההתיישנות. אם זה חל לגביך או לא תלוי במהות החוב, בפעולות שנעשו ע"י המוסד, אם נעשו, לאורך השנים, ובעוד כמה פרמטרים.

אם תפרט באיזה חוב מדובר (באיזה סוג חוב, למשל דמי ביטוח או תשלומים שקיבלת שלא כדין, וכיו"ב), וכן אם זו פעם ראשונה שאתה שומע על החוב או שקיבלת דרישות תשלום בעבר, יהיה קל יותר לכוון אותך כיצד לפעול.

לצפיה ב-' זייפו החתימה שלי '
זייפו החתימה שלי
01/07/2015 | 18:36
1
71
משרד כח האדם שמפנה את המטפלת לאימי מטעם ביטוח לאומי, זייפו את החתימה שלי בטפסים שבהם אני חותמת על השעות עבודה של המטפלת, בכדי להראות כאילו שהיא עשתה יותר שעות עבודה ממה שאני כתבתי וחתמתי עליהם.

מה לעשות ? ומה המשמעות של תביעה כזו ?
לצפיה ב-'השאלה מה את רוצה להשיג.'
השאלה מה את רוצה להשיג.
01/07/2015 | 23:52
38
בעקרון, ניתן במקרה כזה להגיש תלונה למשטרה בהיבט הפלילי, וכמובן תלונה למוסד לביטוח לאומי בהיבט האזרחי.

התשובה לשאלה נעוצה במטרה שאת מבקשת להשיג.
לצפיה ב-'דמי אבטלה וקצבאות ילדים יוקדמו וישולמו ב-14.7.2015'
דמי אבטלה וקצבאות ילדים יוקדמו וישולמו ב-14.7.2015
01/07/2015 | 11:42
9
508
לצפיה ב-'ומה בקשר לקצבאות נכות ?'
ומה בקשר לקצבאות נכות ?
03/07/2015 | 00:09
1
255
לצפיה ב-'מתי קצבת נכות כללית ליולי חג רמדאן'
מתי קצבת נכות כללית ליולי חג רמדאן
06/07/2015 | 10:06
309
לצפיה ב-'בוקר טוב מה אם מזונות מקדימים גם החודש תודה'
בוקר טוב מה אם מזונות מקדימים גם החודש תודה
08/07/2015 | 11:03
85
לצפיה ב-'האם מקדימים את קצבת הנכות '
האם מקדימים את קצבת הנכות
09/07/2015 | 17:57
179
לרגל חג אלפטר יולי 2015
לצפיה ב-'קצבאות הנכות יוקדמו'
קצבאות הנכות יוקדמו
11/07/2015 | 06:46
206
לצפיה ב-'הקדמת תשלום קצבאות הביטוח להלאומי'
הקדמת תשלום קצבאות הביטוח להלאומי
10/07/2015 | 23:41
271
האם מקדמים תשלום נכות לרגל חג הרמדאן 2015
לצפיה ב-'אין מידע נוסף לגבי שאר הקצבאות.'
אין מידע נוסף לגבי שאר הקצבאות.
03/07/2015 | 08:50
243
לצפיה ב-'האם יש הקדמת קצבאות בשל החג'
האם יש הקדמת קצבאות בשל החג
12/07/2015 | 08:06
1
172
אנחנו חמישה ימים לפני חג הראמאדן האם יש הקדמת קצבאות
לצפיה ב-'לפי פירסום שראיתי בעיתון יוקדם התשלום ל14.7.15'
לפי פירסום שראיתי בעיתון יוקדם התשלום ל14.7.15
12/07/2015 | 13:32
173
קצבאות אבטלה וילדים
לצפיה ב-'להרינגטון- בנושא פקידת שיקום'
להרינגטון- בנושא פקידת שיקום
01/07/2015 | 18:30
5
56
שלום,
רציתי לעדכן אותך בעניין המפגש שלי עם פקידת השיקום שהיה מוקדם יותר היום (דיון שהחל בינינו בשבוע שעבר). כמובן שהיה מביך ומשפיל. נשאלתי גם אם אני נוהגת ואם פיטרו אותי פעם מעבודה כלשהי. היא שאלה אותי על המחלה שלי כשכל התיק שלי פרוס לפניה (ואני בטוחה שלאורך שנות עבודתה פגשה עוד אנשים שסובלים מאותה מחלה). אולי זה נראה מטומטם, אבל יש דברים שניתן לחסוך מהתובעים. זה רק מגביר את חוסר הסבלנות כלפי המוסד הזה. עיון רופף בתיק היה עוזר לה מאוד לדעת מה משמעות המחלה. אולי היא רצתה לראות איך אני מתקשרת, ולמרות שאני אדם מאוד תקשורתי זה רק הראה לי כמה הם לא מוכנים ולא מקצועיים. לא שלא ידעתי קודם. נכון, לא כל פקידת שיקום מכירה את כל המחלות, אבל פקידת שיקום ותיקה (והיא ותיקה) ראתה כבר כמעט הכל (בדגש על המילה "כמעט").
הסברתי לה מה המגבלות שלי. והיא סגרה את המפגש בזה שהעלו באופן זמני את אחוזי הנכות שלי. הסברתי לה שהמחלה היא חסרת מרפא ואינה סטטית. הדגשתי שאם יש שינוי- זה רק לרעה. היא אמרה שאינה מבינה דבר בכל זה ושאסביר זאת לרופאים.

1.בדק  אותי רופא שאמור להבין במחלה הזו. הוא אמור לדעת שהיא חשוכת מרפא ומה המשמעות של החמרה כשהיא קורית. איך רופא כזה מעלה אחוזי נכות באופן זמני?. עד ינואר (מועד תפוגת ההחמרה) לא תהיה תרופה למחלה הזו והגוף שלי לא יחזור להיות מה שהיה לפני אבחנתה. מה הוא מצפה שיקרה עד ינואר?.
2.מה בכלל אני אמורה לכתוב לרופא כזה ומתי?.
3. התקשרתי גם למוקד ושם נאמר לי שאין עוד עדכון לגבי אחוזי הנכות שלי. הכל מבולגן שם ואין לי דרך לקבל מידע.

בתודה מראש על המענה,
אני
לצפיה ב-'עצוב ומצער שההליך כל כך לא נעים, אך מבחינת'
עצוב ומצער שההליך כל כך לא נעים, אך מבחינת
01/07/2015 | 23:41
4
41
עובדת השיקום המטרה היא ככל הנראה לשמוע דווקא ממך איך המחלה משפיעה עלייך בחיי היומיום. 

לגבי קביעת אחוזי הנכות הזמניים, לצערי אין לי תשובה לשאלה זו. בכל מקרה, קביעה כזו לא אומרת שהאחוז ישתנה בתום הזמניות, אלא רק שתיאלצי לעמוד מול ועדה נוספת, אשר יתכן בהחלט שתקבע לך אז אחוזי נכות צמיתים.

כך או אחרת, סביר להניח שתוך זמן קצר תקבלי את הפרוטוקול המלא ואת ההחלטה (כפי שכתבתי שבוע שעבר, לענ"ד היה עליהם לשלוח את פרוטוקול הוועדה הרפואית גם קודם, אבל בכל מקרה זה אמור להיעשות כעת) הן לגבי אחוזי הנכות הרפואית והן לגבי דרגת אי-הכושר.

לכשיהיה לך את זה ניתן יהיה לבחון את סבירות ההחלטה (בשני התחומים) ולראות אם יש צורך בערעור או שאת מסתפקת במה שנקבע בינתיים.

לצפיה ב-'להרינגטון'
להרינגטון
02/07/2015 | 22:16
3
30
שוב, תודה מקרב לב על המענה. כתבתי את זה בפעם הקודמת, אבל אעשה זאת שוב: אתה עושה עבודת קודש.

למקרא הדברים שכתבת עלו לי מספר שאלות:
1. בנוגע לערעור, האם אצטרך לחכות לינואר או שעלי לפתוח בהליכי ערעור עם קבלת אחוזי הנכות?. שוב, מדובר בעניין עקרוני, שכן מחלתי היא חשוכת מרפא והשינויים החלים בה הם רק לרעה. אם אעשה זאת לפני ינואר, האם זה יעצבן את הבט"ל וזה יהיה בעוכריי בסופו של דבר?.

2. אם פקידת השיקום היא "התחנה האחרונה בשרשרת החיול הזו", האם יש לה איזו השפעה על הוועדות שקדמו לה (למרות שכבר אמרה שאחוזי הנכות הועלו)?.

3. אני יודעת גם שמזכירות הוועדות משפיעות על הרופאים שגם כך משרתים את "בעלי האינטרסים" ולא את הנזקקים באמת. אני יודעת שהיו מקרים שבהם הן השפיעו על רופאים להוריד את אחוזי הנכות או מלכתחילה להתחילם מדרגה נמוכה יותר גם כשמדובר בנכויות קשות. מדובר בעובדות שאין להן שום נגיעה לרפואה והן אינן מבינות דבר וחצי דבר בהשלכות של מחלות שונות על הגוף ועל מהלך החיים. כולם יודעים שזה כך והכל מתנהל כאילו זה תקין.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
03/07/2015 | 07:51
2
23
1. תלוי על מה את רוצה לערער.
אם זה רק על עצם העובדה שנקבעו אחוזי נכות זמניים ולא יציבים, גם אם יש הגיון בטענתך, לא בהכרח שווה לערער על זה. זאת מהטעם הפשוט שזולת הצורך להתייצב בפני וועדה נוספת בתום הזמניות, בעצם לא נגרם לך כל נזק.
אם הערעור הוא על שיעור אחוזי הנכות (ואו אובדן הכושר), יש לך 60 יום לערער על כך. במקרה כזה, המתנה לינואר לא תסייע לך שכן מה שייקבע בינואר ייקבע לגבי ינואר ואילך, ולא יחול כתיקון רטרואקטיבי, בעוד שערעור כעת, אם יתקבל, יחול מהתקופה הנוכחית.

מבחינת לעצבן את הבט"ל אין לך מה לדאוג. אין שום סיבה להימנע מערעור כשהוא מוצדק וגם אם מישהו ייטור טינה (דבר שלא קורה בדרך כלל), זה לא אמור לפגוע בך.

2. יש לה השפעה על ועדת אובדן הכושר בדרך כלל, זה תלוי כיצד הוועדה הזאת הורכבה והתכנסה. אין לה שום השפעה על הוועדה הרפואית שקובעת את אחוזי הנכות. 

3 מזכירות הוועדה יושבות בדרך כלל בוועדה הרפואית ולא בוועדת אובדן הכושר, שמתכנסת בצורה קצת שונה (כאמור בדרך כלל זה כך, יש גם מקרים אחרים). הוועדה הרפואית קובעת אחוזים על-פי מצב רפואי עובדתי, כאשר עליה למצוא את סעיף הנכות הרלוונטי בספר המבחנים של המוסד.
במסגרת זו, אכן מזכירת הוועדה יכולה להצביע על סעיף שלדעתה רלוונטי אם הוועדה לא שמה ליבה לכך. אגב, זה יכול לפעול הן כלפי מעלה והן כלפי מטה (אם כי את הסיפורים בהם זה עובד כלפי מעלה לא תשמעי בדרך כלל כאן ).
יותר מזה, אני יכול לספר לך על עשרות מקרים בהם מי שבוחן את התיק מטעם המוסד לאחר הוועדה, ביקש להגיש ערעור על ההחלטה דווקא לטובת המבוטח.
בכל מקרה, השאלה בוועדה הזאת היא בעיקרה שאלה רפואית, כאשר השאלה עד כמה המחלה משפיעה על התפקוד היומי פחות שייך אליה ונדון יותר בוועדת אובדן הכושר בהמשך.
כמובן, שככל שהמבוטח סבור שנעשתה טעות ולא משנה באיזו מהוועדות, אין כל סיבה בעולם שלא להגיש על כך ערעור, ודאי כך אם מדובר בטעות משמעותית מבחינתו.
לצפיה ב-'להרינגטון - ערעור'
להרינגטון - ערעור
03/07/2015 | 16:23
1
17
כמו תמיד, תודה על המענה.

בעניין הערעור, איך מבוטח יודע בהגשת ערעור אם לקבול על הנכות (אחוזי הנכות ו/או על היותה זמנית או צמיתה) או לקבול על דרגת אי-הכושר?.

מתי מי שבוחן עובר על התיק?.

שוב, אתה מאוד עוזר לי. אני מקווה שבימים הקרובים כבר אקבל את המסמכים.
שבת שלום.
אני
לצפיה ב-'כאשר המבוטח מקבל את הפרוטוקולים ואת ההחלטות, הוא'
כאשר המבוטח מקבל את הפרוטוקולים ואת ההחלטות, הוא
03/07/2015 | 19:06
22
מחליט על מה לערער (אם בכלל). 

כך למשל אם קיבלת 20% נכות בעוד שאת סבורה שזה צריך להיות 35% (אני סתם זורק מספרים כעת כמובן), הערעור יהיה לוועדה רפואית לעררים על אחוזי הנכות. אם לעומת זאת את שבעת רצון מאחוזי הנכות הרפואית שקיבלת אבל סבורה שאחוזי אובדן הכושר שקיבלת נמוכים מדי, הערעור יהיה על זה מטבע הדברים.

כמובן שקיימת גם אפשרות שהמבוטח יהיה מרוצה מהתוצאות ולא ירגיש צורך לערער. הכל מתחיל ביום הגעת המסמכים ובחינתם (התקופה המוגבלת להגשת ערעור מתחיל ביום קבלת הפרוטוקול, אם כי צריך לעקוב ולוודא שהוא מגיע בפרק זמן סביר).

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

עו
עו"ד נאוה אור ספיר
פורום משפט פלילי
פורום משפט פלילי
פורום תעבורה
ביצעתם עבירת תנועה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה