לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום ביטוח לאומי - סיוע
שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

חדשות - עובדות ומספרים על קצבת ילד נכה
23/02/2015 | 09:04
1
73
מתוך אתר ביטוח לאומי:
"הביטוח הלאומי מכיר בעומס הטיפולי הכבד הכרוך בגידולו של ילד עם מוגבלות, והוא משתתף בהוצאות הכספיות של המשפחה, כדי להקל על גידולו של הילד, ולאפשר לו ככול שניתן לנהל אורח חיים תקין בחיק המשפחה ובקהילה.
קצבה לילד נכה משולמת בהתאם לליקוי שיש לילד, ובהתאם למידת התלות שלו בזולת.
בשנים האחרונות, הביטוח הלאומי יזם שינויים והיה שותף בחקיקה להרחבת מעגל הזכאים לקצבה, שהביאו להכפלת מספר מקבלי הקצבה.
כך, בשנת 2008 היו 25,418 ילדים מקבלי קצבה, וכיום ישנם 42,000 ילדים מקבלי קצבה- עלייה של 165% במספר מקבלי הקצבה.
הרחבת החקיקה בשנים האחרונות הביאה למתן קצבה לילדים עם סוכרת נעורים, לילדים עם בעיות בתפקוד גפיים, לילדים הזקוקים להשגחה, כדי למנוע סכנת חיים ועוד.
בנוסף, הוגדל באופן משמעותי סכום הקצבה לילדים התלויים לחלוטין בעזרת הזולת בביצוע פעולות היום יום (הלבשה, רחצה, היגיינה אישית, אכילה וניידות בתוך הבית).

עובדות ומספרים:
כ- 5,400 ילדים התלויים לחלוטין בעזרת הזולת בביצוע פעולות היום יום - מקבלים קצבה בסכום של 4,203 ₪ בחודש.
כ- 10,000 ילדים על הספקטרום האוטיסטי -  מקבלים קצבה בסכום של 2,561 ₪ בחודש.
כ- 4,500 ילדים המקבלים טיפול רפואי מיוחד- מקבלים קצבה בסכום של 2,561 ₪ בחודש.
כ- 700 ילדים עם מחלות אונקולוגיות- מקבלים קצבה בסכום של 2,561 ₪.
כ- 6,000 ילדים הזקוקים להשגחה למניעת סכנת חיים- מקבלים קצבה בסכום של 1,095 ₪ בחודש.
כ- 1,000 ילדים עם תסמונת דאון- מקבלים קצבה בסכום של 1,095 ₪ בחודש.
כ- 1,800 ילדים עם סכרת- מקבלים קצבה בסכום של 1,095 ₪ בחודש.

מתוך הבנת הקושי בגידול יותר מילד נכה אחד במשפחה - במשפחות שבהן יש יותר מילד נכה אחד, משולמת קצבה מוגדלת בשיעור של 50% נוספים לכל ילד.
הביטוח הלאומי מודע לכך שישנם ילדים עם מוגבלויות שונות, שאינם נכללים באוכלוסיית הזכאים לקצבה, ופועל כל העת להרחיב את הזכאות לילדים נוספים, בהתאם לעומס הטיפולי ולתלות שלהם בעזרת הוריהם."
ועוד מעט עובדות....
23/02/2015 | 13:56
48
ילד שהוא אוטיסט אכן מקבל קצבה כפי שצוין.

צריך אבל להבין מה זה ילד אוטיסט..  זה משתנה כמובן בהתאם לסוג האוטיזם,
 ילד אוטיסט במשפחה (לא אחד שעל הרצף אלא אוטיסט ממש) לא מאפשר להורה שלו דקה מנוחה..
הוא פעיל, לדוגמא אם לאישה יש שני ילדים אחד רגיל ואחד אוטיסט היא חייבת מישהו נוסף איתה כי לא תוכל לטפל בשניםה במקביל.
משפחה עם ילד אוטיסט חייבת רכב כי לא ניתן לעלות איתם לאטובוס או לחכות בתור... כך שסכום הקצבה מספיק אולי להחזקת רכב ולא לשום דבר מעבר לזה.

זה חשוב לציון  את הענין  מהסיבה שקצבה אינה החלק העיקרי של התמיכה שצריך, הקצבה אינה הפרמטר היחיד ובשאר הפרמטרים ביטוח לאומי והרווחה מתנהגים בצורה קשה ולא נעימה ומורידים משפחות מתחת לקו העוני ולא מאפשרים לשני הורים לעבוד.  כי הרווחה/ביטוח לאומי מאפשרים עזרה בכוח עזר רק לאנשים מוחלשים מאוד, לא ניתן להיות בבית עם ילד אוטיסט ללא עזרה צמודה (בדקה אחת הם עומדים על החלון או מטפסים על כל מקום שרק אפשר, שוברים חפצים ועוד) אם אישה עובדת היא לא זכאית לסיוע כי המדינה טוענת שכלכלית לא עומדת בקריטריון (ולא מדובר במשכורות גבוהות) ואם היא לא עובדת אז כן.. במידה והיא עובדת מחצית מהכסף לפחות שהיא מרויחה  הולך לעזרה אחה"צ בגלל הילד... ז"א שהמדינה מכריחה אנשים להישאר בבית כי אחרת לא יקבלו עזרה... ולא שווה לעבוד. בד"כ נשים חכמות כן יוצאות למעגל העבודה  למרות שכלכלית אין כמעט רווח מהסיבה שאפשר להשתגע בבית יום שלם למרות שזה לא משתלם להן כי ברגע שהן יוצאת למעגל העבודה נשללת מהן העזרה אחה"צ עם הילד... מה שנורא במקרים האלה שמשפחות ממעמד הביניים הופכות למשפחות ממעמד נמוך רק בגלל לידה של ילד מיוחד במשפחה,  בקצור יש לנו מדינה שלא מתחשבת בצרכים של הנכים אלו גם עובדות שצריך לציין הקצבה זה העניין הקטן בתהליך..
בעקבות העלאת שכר המינימום: יוגדלו קצבאות לנכים המעסיקים מטפל
23/02/2015 | 08:50
1
217
מתוך דה-מרקר 19:35  22.02.2015  מאת: חיים ביאור
"הגדלת סכום הקצבה נועדה לאפשר לנכים להתמודד עם עליית ההוצאה הכרוכה בהעסקת עובד סיעודי ■ הקצבה תעמוד על 5,040 שקל, לעומת 2,922 שקל עד היום"

ועוד...אזרחים הזקוקים להשגחה קבועה למניעת סכנת חיים וחולים מונשמים יקבלו העלאה של 1,483 שקל ועד 2,118 שקל, כך שקצבת הנכים ומונשמים תעמוד על 7,344 שקל (במקום 5,861 שקל עד כה), בעוד שקצבת הזקוקים להשגחה תהיה 5,040 שקל (לעומת 2,922 שקל עד כה)."
זה קצת מזכיר את הבדיחה העצובה עם ניצולי השואה
23/02/2015 | 14:03
77
ניצולי השואה מידי עם שומעים שדואגים להם לשפר את מצבם, זאת לאחר שמדינה במשך שנים עקלה וגנבה את הכסף שלהם.

ביטוח לאומי אמנם מעלה את הקצבאות לאוכלוסיות מסוימות, אבל "שכח" לשלם לנכים רבים את הקצבה הבסיסית שמגיע להם...
בכלל חשוב לציין שיש תחושה שרק מי שמגובל בניחות הוא נכה.. אז כדאי שביטוח לאומי יצאו לקורס קצרצר ויבינו שלא רק מי שיושב בכסא גלגלים יכול היות עם אחוזי נכות משביתים.
יציאה לחול בזמן האבטלה
22/02/2015 | 23:31
1
22
שלום.
אם הייתי שבוע ימים בחו"ל ומסרתי את האשורים הנדרשים  לפני חודשיים אך עדיין לא הוזמנתי לוועדה בלשכת תעסוקה. הוסבר לי שזה עדיין בטיפול.
נשארו לי עוד שבועיים לסיום האבטלה,אני חותמת השבוע ובשבוע הבאה חתימה האחרונה..
מה יהיה עם זה?
תודה על מענה מראש
דמי אבטלה שהות בחו"ל
23/02/2015 | 07:38
19
שלום לך,

לא ברורה הסיבה למסירת אישורים בשירות התעסוקה לשהות בחו"ל.

מי שיוצא לחו"ל  עליו להמשיך ולהתיצב בשירות התעסוקה עד למיצוי מכסת הימים.
לא משולמים דמי אבטלה מיום התיצבות אחרון ועד להתיצבות הבאה.

ראה להלן מתוך אבטלה - שהות בחו"ל

בברכה.

טופס תיקון מקדמות - עזרה
22/02/2015 | 21:36
3
30

שלום רב, 
שלחתי בקשה לתיקון מקדמות, בסעיף של צרוף מסמך, ביקשתי את התיקון על סמך ההכנסות של 2014, צירפתי העתק של הסיכום שנשלח למע"מ. לפני יומיים, קיבלתי מכתב שעלי להמציא את המסמך המתאים לסימון של סעיף 2 - המכתב היה מנוסח באופן לא ברור.
פניתי למוקד השירות של ביטוח הלאומי, אצלהם בכלל לא ראו ששלחו לי את המכתב להמציא מסמך מתאים. ביקשתי את עזרת הנציגה להבין מה בדיוק אני אמורה להעביר להם, היא לא ידעה לענות לי, גם האחראי ואמרה שהם יוציאו מייל לביטוח הלאומי ושהיא תחזור אלי. כעבור מספר שעות חזרה הבחורה החביבה והודיעה שצריך להעביר את סיכום שנת 2014 כאישור ממס הכנסה. אם אני לא טועה את ההגשה למס הכנסה עושים סביב חודש אפריל...
אשמח לעזרה מה לעשות, שכן במכתב מהביטוח הלאומי נאמר כי עלי להעביר זאת במיידית.
תודה

לפעמים
23/02/2015 | 14:54
2
16
הביטוח הלאומי "קשים"
א- גש למע"מ וקבל חותמת "התקבל" על העתק הפתק הורוד ששלחת. אם הוא עדין לא נקלט, שיקלטו אותו בזמן אמת במחשב שלהם ושוב- קח תדפיס עם חותמת.
ב- עם העותק המוחתם, גש לבטוח לאומי ושם אם משהו נוסף נחוץ, הם יגידו לך במקום ותשלים.

אין מה לעושת, אבל לפעמים הבירוקרטיה שלהם מחייבת אותנו למאמץ...

עזרתכם
12/04/2015 | 10:42
1
2
בוקר טוב,
אז הלכתי למע"מ וקיבלתי מהם אישור חתום שאותו שלחתי לביטוח לאומי, התקשרתי לוודא שהתקבל.
בסוף השבוע האחרון קיבלתי מכתב שעלי להמציא אישור רו"ח או יועץ מס על ההכנסות.
האם ישנו חוק שעוסק פטור חייב להעיזר בשירותיו של רו"ח? גם ככה ההכנסות הן נמוכות...
אודה לעזרת המבינים, מה עלי לעשות....
תודה ושבוע נפלא
אוסי 
אין חובה חוקית להעזר ברו"ח
12/04/2015 | 16:05
9
גש לביטוח הלאומי ושאל אותם על פי איזה סעיף בחוק הם דורשים שתשכור רו"ח/ יועץ מס
קצת אסרטיביות, קצת "אנחנו רוצים שמבקר המדינה ישאל אותכם את אותה השאלה"
וזה צריך לסדר את הדברים
תשלום קצבת נכות לחודש פברואר 2015
22/02/2015 | 20:41
1
128
אני צריך  להציג  את סכום הקצבה שמשולמת  החודש  לבנק.
נכנסתי לאתר האישי של ביטוח לאומי   והסכום טרם מופיע למרות שבעבר  שבוע לפני התשלום
זה  היה מופיע  באתר האישי.
האם משהו מהפורום יכול לבדוק אם אצלו  הקצבה של חודש פברואר 2015 .
מעודכן אצלו ?
אנא עזרה ממי שיכול לבדוק ? 
אתר אישי -קצבת נכות כללית
23/02/2015 | 09:07
76
שלום לך,

ראה המענה לשאלה כשאלתך שקבלתי בעבר:

"בשירות האישי קיימים אישורים של נכות כללית.

אולם אין באישור מידע על סכומי קצבה עתידיים שיגיעו למבוטח.

בזקנה קיים מידע על תשלומים עתידיים אבל לא בפורמט של אישור אלא בפורמט של מידע.

הסיבה להבדלים בין הגמלאות היא טכנית בלבד, אשר תיפתר בעתיד, לאחר סיום מהלך מחשובי מאד גדול  למערכת נכות כללית."

בבירור שערכתי הבוקר עדיין לא הסתיים התהליך.

בברכה. 

האם התפטרות בזמן היות אישה בהריון מזכה .
22/02/2015 | 18:52
1
23
בפיצוי פיטורין במקרה שעבדה 12 חודשים.
כמו כן לגבי אבטלה ובמקרה שאשה התפטרה והיא בהריון עדיין צריכה להמתין 90 יום?
דמי אבטלה ודמי לידה בהמשך
23/02/2015 | 07:21
24
שלום לך,

בנושא פיצויים ממליצה להעלות שאלתך בפורום דיני עבודה, שכן על פי חוק פנסיה חובה מה שהצטבר בקופה כולל פיצויי פיטורין, עומד לזכותה  בד״כ. קיימת המלצה לא למשוך את כספי הפיצויים על מנת לשמור על גובה הפנסיה בעתיד.

לגבי דמי אבטלה, לא ברורה הסיבה להתפטרות ואם היא מוצדקת  כמפורט להלן מתוך אתה מובטל

תשומת הלב לזכאות לדמי לידה בבוא היום, לאור הפסקת העבודה בהיותה בהריון וצברה לפחות 10 חודשי עבודה קודם לכן על פי הגדרת היום הקובע. הסבר מפורט להלן מתוך המאמר: דמי לידה - היום הקובע

בברכה.
שאלה לגבי זמנים של תביעות נכות כללית
22/02/2015 | 14:53
1
37
בנובמבר 2014 הגשתי תביעה דרך עורך דין שמטפל בתיקים של ביטוח לאומי לנכות כללית (עקב גם בעיות נפשיות וגם בריאותית פיזית) . מצד אחד ביטוח לאומי שאני מדבר איתם טוען שלא הוגשה שום תביעה ושום תיק אין רשום אצלם ומצד שני העורך דין שלי שאומר כבר כמה חודשים שזה בטיפול כי זה בבירור קודם של ביטוח לאומי וזה לוקח זמן רב ויזמנו אותי לחקירה. לא יודע מה לעשות כי נראה לי שאם הייתי מגיש תביעה לנכות לבד כבר היה לי תשובות או ועדות. מה עליי לעשות במצב כזה ?   
צריך לבדוק עם עוה"ד במה דברים אמורים בדיוק.
22/02/2015 | 19:22
16
לעתים קורה שבמסגרת עבודת ההכנה על התביעה עוה"ד פונה למוסד בדרכים משלו ומנסה לקדם או לברר עניינים שונים. מבחינתו זה אומר שהתיק נמצא בטיפול, אך מבחינה פורמלית התביעה לא הוגשה.

בעקרון זה לגיטימי (משתנה ממקרה למקרה כמובן), אך פרק הזמן שזה יכול לקחת צריך להיות מוגבל. כמו כן אם מדובר בהגשת תביעה לראשונה למוסד, חלק גדול מהבירורים האלה מתבצעים בדרך כלל לאחר הגשת התביעה.

שורה תחתונה: מומלץ לפנות לעוה"ד ב'רחל בתך הקטנה' ולבדוק איתו מדוע הדברים מתעכבים ומדוע עדיין לא הוגשה התביעה למוסד. יתכן שתופתע לשמוע שהיא כבר הוגשה והמוסד טעה בתשובתו, ויתכן שיש הסבר אחר.

השפעת הכנסות פאסיביות על זכאות לקצבת נכות כללית (ועדת לרון)
22/02/2015 | 14:25
1
50
שלום רב,
שאלתי היא אם יש תקרה לסכום המותר לקבל כהכנסה פאסיבית (שוק ההון/ שכירות) מבלי לפגוע בזכאות לקצבת נכות כללית כפי שיש להכנסה מעבודה (לפי ועדת לרון).

תודה

קצבת נכות ליחיד ללא תוספת "תלויים" בן/בת זוג ועד 2 ילדים
23/02/2015 | 08:19
38
שלום לך,

בקצבת נכות ליחיד לא תהיה פגיעה כלל כל עוד לא מדובר בהכנסות מעבודה.
ההשלכה יכולה להיות על תוספת "תלויים" בקצבה עבור בן/בת זוג ועד 2 ילדים.

בברכה.
|*|נפתח פורום טיפול באמנויות|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
22/02/2015 | 14:04
5
|צבע|רוצים לגשת לחיים בצורה קצת אחרת?
פורום טיפול באמנויות ? פורום חדש שקם על מנת לתת לכם את האפשרות לשאול הכל על לימודי טיפול באמצעות אמנויות.

לגעת בנפש של האדם הוא אחד האתגרים הגדולים ביותר איתם האנושות מתמודדת.
לחקור ולבדוק הפעם, לא באמצעים הקונבנציונליים אלא באמצעות כלים קצת שונים, לא שגרתיים.
בואו להתייעץ ולשמוע עוד על הלימודים בתחום -  מה התואר כולל? מה דרישות הקבלה? למי זה מתאים?

מחכים לכם עכשיו בפורום:http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

ביטוח וגבייה מלא שכירים
22/02/2015 | 13:08
4
55
שלום,
קיבלתי מסמך מביטוח הלאומי ובו רשום שיש לי חוב על שמי שמורכב מ-:
סה"כ קרן דמי הביטוח לפי הודעה זו X ש"ח
סה"כ קנס והצמדה לפי הודעה זו Y ש"ח

השאלה שלי, אם התחלתי לשלם מהחודש דמי ביטוח לאומי חודשיים ואין לי האפשרות להסדיר את החוב כעת, האם הסכום X  יגדל או שיגדל רק הסכום Y?
עוד שאלה ברשותכם, בעת שאחליט שיש לי האפשרות להסדיר את החוב, האם עדיין אוכל לבקש לבטל את כול הסכום לקנס והצמדה (כי הבנתי שאפשר לבטלו)?  
אשמח לקבל מענה, תודה. 

בשביל לענות על שאלה זו צריך לבדוק אם המוסד רואה את
22/02/2015 | 19:19
3
21
התשלומים שאת מעבירה כתשלומים שוטפים, או כתשלום על החוב. 

אם התשלום נרשם כתשלום שוטף, מן הסתם ה-X לא צפוי לגדול יותר, אלא רק ה-Y.

לגבי הסדרת החוב. מומלץ בחום להגיע להסדר חוב, מאחר ואי-הסדרתו יכול לפגוע בך בדרכים שונות (מעבר לקנסות והצמדה), עד לכדי היעדר ביטוח בענפים מסוימים. 
המוסד נוטה להקל עם הסדרי חוב, ובדרך כלל אפשר להגיע להסכמה לתשלום במנות קטנות לאורך תקופה לא קצרה. באופן כזה, תוכלי גם לבקש, כבר כעת, את הסרת הקנסות וההצמדה. 

אם בכל זאת תחליטי להשאיר את החוב פתוח, לא מן הנמנע שהמוסד ייגבה אותו בתשלומים מסכומים שמגיעים לך או כאלה שאת משלמת לו, אלא שאז כאמור את מסתכנת הן בהיעדר כיסוי ביטוחי בענפים מסוימים והן באי-ביטול ה-Y. בכל מקרה במענה ישיר לשאלתך, תמיד אפשר לבקש לבטל את ה-Y כשמגיעים להסדר, גם אם לקח זמן להגיע אליו.
תודה רבה על המענה המקיף, עוד שאלה ברשותך:
22/02/2015 | 20:51
2
19
כמובן שאני אפנה בזמן הקרוב לביטוח לאומי, פשוט אשמח לדעת האם תקופת פריסת החוב יכולה להגיע ליותר מ- 24 חודש או יותר?

עכשיו שמתי לב, שהחוב הוא משנים שהייתי עוד תלמידת תיכון. סיימתי את התיכון בגיל 19 כמעט, ושמתי לב שהחוב נאגר מאז שמלאו לי 18 שנה (אך כאמור עדיין למדתי בתיכון). האם אפשר לבטל חלק מהסכומים על סמך היותי תלמידה (כלומר עד המועד בו סיימתי את לימודי תיכון)? אם כן אשמח לדעת אילו מסמכים ידרשו בשביל זאת.

תודה רבה.
במקרים מסוימים פריסה בהחלט יכולה להגיע
22/02/2015 | 22:09
12
גם ל-24 חודשים ויותר. זה תלוי בנסיבות החוב, גודלו, כיצד הוא משולם, מצבו הכלכלי של המבוטח, ועוד. כל מקרה נבחן לגופו של עניין מבחינה זו.

לגבי מהות החוב גם זה משהו שצריך להיבדק ישירות מול המל"ל. בעקרון כל אזרח מגיל 18 ומעלה חייב בדמי ביטוח, אך אם למשל מדובר באדם שהתגייס או למד בין גיל 18-21, יתכן שהיה לו פטור לפחות לגבי חלק מהתקופה. בשאלה אם עצם הלימודים התיכוניים משהו בעניין, הכי טוב לברר גם את זה מול מחלקת הגביה כשאת יושבת מולם. יש לזה כללים שונים וקריטריונים שונים שיכולים להשתנות ממבוטח למבוטח. 
תביעה על התיישנות
23/02/2015 | 07:48
9
שלום לך,

בנוסף לתשובות  Harrington לפני,
ניתן לבדוק תביעה בבית הדין לעבודה על התיישנות,
ראי הודעת פונה מימים אחרונים בנושא:

כולל טופס בקשה לביטול/הפחתת קנסות והצמדה. 
כמו גם ההערה החשובה למי שבוחר להגיע להסדר תשלומים:
"לתשומת הלב, 
עם חתימת ההסדר וכל זמן שאתה עומד בו, רואים אותך, לעניין חובות וזכויות בביטוח הלאומי, כמי שאינו חייב דמי ביטוח. בתקופת ההסדר לא תחויב בקנסות ובתוספת הצמדה, ולא יופעלו נגדך אמצעים לגביית החוב. אם בתקופת ההסדר תהיה זכאי לקצבה, לא תיפגע זכותך לקצבה, גם אם החוב עדיין לא סולק במלואו."

בברכה.

ערעור לוועדה של הביטוח הלאומי
22/02/2015 | 12:26
1
39
שלום רב,
האם ניתן להגיש את הערעור בתאריך מאוחר מ60 יום? 

הסיבה תוצאות בדיקות רפואיות תגענה כשבועיים אחרי מועד הערעור.

מומלץ לא לקחת סיכון, להגיש את הערעור במועד, ולציין
22/02/2015 | 19:13
16
בו שתוצאות בדיקות מסוימות צפויות להגיע רק שבועיים מאוחר יותר, תוך ציון שתעבירי אותם ברגע שיגיעו לידייך.

גמי ביטוח לאומי 2 עבודות
21/02/2015 | 22:12
1
18
שלום רב
התחלת לעבוד  בעבודה נוספת
בהעבודה העיקרעת נלקח דמי ביטוח לאומי 140ש"ח
ובעבודה המשנית 240 ש"ח
יש לציין שבמשנית אני עובדת פחות שעות
האם יש אפשרות להנחה 
תיאום דמי ביטוח
21/02/2015 | 22:38
10
שלום לך,

לפעול על פי ההנחיות בתיאום דמי ביטוח

בברכה.
שלום רב, אמא שלי בת 61, ללא השכלה, עבדה ב...
21/02/2015 | 20:04
2
45
מטבחים, וניקיון...
לפני כשנה וחצי עברה ניתוח בכף הרגל עקב החמרה ומכוון שסובלת מבעיות ברכיים והניתוח הכף רגל לא מאפשר לעמוד או לעבוד בעבדות פיזיות, למרות זאת אמא שלי אינה מהאנשים שיושבים בבית וביקשה שיקום מקצועי מביטוח לאומי, כי אינה יכולה להתקיים מאבטחת הכנסה.

היא הוזמנה לפקידת שיקום מקצועי, מסתבר שיש הבדל משמעותי בין הפרסום הנחמד שלהם לסיוע למציאות בשטח.
פקידת ביטוח לאומי פשוט אמרה לה שהיא חייבת לקבל כל הצעת עבודה, העבודות הם מחוץ לעיר מגוריה, שאלה אותה אפילו היא מוכנה לעבוד בחוץ (לא ברור לי למה הכוונה)

כשאמא שלי ניסתה להסביר לה שמאוד קשה לה לעמוד והיא משתמשת מקל הליכה והיא די מוגבלת הפקידה אמרה לה שזה מה שיש.
יתרה מזאת כשהיא ניסתה לשאול אותה אם יש הסעות ?, נאמר לה שאין כזה דבר ושהיא תשיג מהילדים שלה כסף לנסיעות...
והדבר הכי מצחיק, הפקידה אמרה לה לכתוב קורות חיים (על מה בדיוק ?, הרי היא יודעת במה היא עבדה... והגב' אינה שולטת בעברית, זה סתם עניין קטן אבל מראה רק את האטימות)

השאלה שלי היא כזו, איך ייתכן שאישה בת 61 שאינה בשיא הבריאות ושמבקשת עבודה אפילו חלקית כי אינה יכולה לחיות מאבטחת הכנסה מציעים עבודה שאינה מתאימה ?, יש מספיק מקומות תעסוקה שיקומיים ששם אפשר להעסיק אותה...

מה עושים ?

האם לא נקבעו אחוזי נכות ואבדן כושר עבודה מזכים בקצבה?
21/02/2015 | 21:49
1
28
שלום לך,

אני מבינה שאמך הגישה תביעה לקצבת נכות כללית,
ונקבעו לה לפחות 20% נכות לצמיתות.

האם אמך לא נמצאה זכאית לקצבת נכות כללית לאור מצבה הרפואי?
האם ציינה בתביעה, כל בעיה רפואית ממנה היא סובלת, בנוסף לבעיות הברכיים וכף הרגל?

האם חלף הזמן להגשת ערעור על אחוזי הנכות והדרגה לאבדן כושר עבודה שנקבעו לה?
הספירה מתחילה מיום קבלת ההודעה בדואר רשום לידיה.

בברכה.

תודה, אני אבדוק איתה פרטים נוספים
21/02/2015 | 22:02
11
ממה מורכבת קצבת שארים? האם..
21/02/2015 | 18:04
3
31
חוקי להכניס אותה למבחן הכנסה של ניצולי שואה?
קצבת זקנה ומחצית שאירים
21/02/2015 | 21:51
2
27
שלום לך,

כפי שרשמתי לך במסר,
בקרוב יחזירו את התשלומים המלאים למי שנפגעה קצבתם כתוצאה ממבחן ההכנסה שנעשה.

את התשובה המלאה ניתן היה לקבל ישירות בסניף ביטוח לאומי,
כפי שרשמתי לא אחת בתשובותי הקודמות לשאלה זו.

בברכה.
תודה, אז...
22/02/2015 | 08:34
1
11
יחזירו רטרואקטיבית?
סביר להניח שכן. לבדוק באופן אישי כפי שהמלצתי עד כה בתשובותי.
23/02/2015 | 09:18
5
דמי לידה במקרה של התפטרות לפני תאריך הלידה
21/02/2015 | 00:42
5
74
שלום רב,
הינני אישה בהריון, אני עובדת 5 חודשים במקום עבודה מסוים (ורע לי בו מאוד) ואני שוקלת לעזוב.
קראתי את חוקי הביטוח הלאומי מס' פעמים אך איני בטוחה לגבי זכאותי לדמי לידה ואשמח אם מישהו יוכל לסייע.
רשום שעל מנת שאוכל להיות זכאית לדמי הלידה עלי לעבודה כ-10 מתוך 14 חודשים או 15 מתוך 22 חודשים לפני יום התפטרותי (בהריון שהסתיים בלידה) וכשזה ע"פ הכתוב כולל קבלת דמי אבטלה.
התפטרותי תקרה באופן מעשי ב1.3.15 ולהלן רצף חודשי העבודה\אבטלה שלי:
1.3.15 - 1.9.14  - מקום עבודה נוכחי (6 חודשים)
31.08.14 - 1.8.14 - מקום עבודה קודם (חודש אחד)
31.07.14 - 1.5.14 - קבלת דמי אבטלה (3 חודשים)
1.2.14 - 1.2.13 (12 חודשי עבודה)

אני מודעת לעודף הפרטים אך ממש חשוב לי לקבל תשובה מקצועית ואשמח לעזרה.
האם במקרה הנ"ל היני זכאית לדמי לידה מלאים?

תודה מראש,
רעות
דמי לידה - היום הקובע
21/02/2015 | 21:39
4
25
שלום לך,

כפי שנרשם בשאלתך, יש לצבור באופן רציף/לא רציף תקופות עבודה של 10/14 או 15/22

תוכלי להיעזר בסימולטור לבדיקת הזכאות:

לרשום את המועד בו את מתכוונת להפסיק לעבוד ובהמשך לציין את חודשי העבודה בפועל על מנת לקבל את חודשי העבודה הנדרשים(לא חשוב כמה ימי עבודה בחודש, כל חודש עבודה עם תלוש שכר נלקח כחודש עבודה)
על פניו נראה שאת יכולה לעמוד בתנאי הזכאות של 15/22

בברכה ו
דמי לידה - היום הקובע
21/02/2015 | 23:05
3
18
היי אורנה,

ראשית - תודה על המענה המהיר.
שכחתי להזכיר נושא אקוטי - אני כרגע נמצאת בחודש 5 להיריון ויש עוד 4 חודשים עד לתאריך הלידה המשוער.

האם תשובתך עדיין תקפה במקרה זה?

תודה מראש,
רעות
דמי לידה - היום הקובע ראי מאמר מצ"ב להבנת זכויותייך
22/02/2015 | 07:48
2
13
מאמר מעולה. תודה רבה עזרת לי מאוד
24/02/2015 | 21:22
1
4
תודה!
04/03/2015 | 08:41
1
סיוע בשכר דירה למקבלי הבטחת הכנסה
20/02/2015 | 15:51
1
43
שלום רב,

אם אני מתקיימת רק מקצבת הבטחת הכנסה, אינני מסוגלת לעבוד לאחר תאונת עבודה. אני משלמת משכנתא וכמובן שסכום הבטחת הכנסה (+הקצבה מתאונת עבודה) בקושי מכסות מחייה בסיסית, האם אני זכאית לסיוע בתשלומי המשכנתא? אני ניסתי לקרוא את כל הנהלים והלכתי לאיבוד. אני יחידה (אין לי בעל) הילדים שלי מעל גיל 25, אני בת 58. האם יש דרך שבה אוכל לקבל סיוע ?

תודה רבה.
תאונת עבודה והשלמת הכנסה / סיוע בשכר דירה
21/02/2015 | 21:13
303
שלום לך,

1- האם בקצבת נכות מעבודה הופעלה תקנה 15 המגדילה ב-50% את אחוזי הנכות,
למי שהכנסתו פחתה ב-20% לפחות בעקבות הפגיעה?
ראי מתוך קביעת דרגת נכות - דרגת נכות לצמיתות (קבועה)
אם אכן כך, מומלץ לבדוק זכאותך.
כמו כן לבדוק, אם חלה החמרה במצבך הבריאותי בעקבות הפגיעה בעבודה.

2- הסיוע בשכר דירה הינו לחסרי בית.

בברכה.

לא מצליח לקבל קוד משתמש לאתר שירות אישי
20/02/2015 | 15:32
2
34
שלום, חיפשתי בפורום ולא מצאתי תקלה דומה אבל יכול להיות שפשוט לא חיפשתי טוב מספיק.
הזמנתי באינטרנט קוד משתמש לאתר שירות אישי ולאחר כמה ימים קיבלתי בדואר מכתב עם ברקוד (שיטה מוזרה, אבל על זה בסוף). סרקתי את הברקוד והכנסתי את כל הפרטים הרלוונטיים אבל האתר אומר לי "הנתונים שהזנת אינם תואמים את המידע הקיים במוסד לביטוח לאומי". ניסיתי מספר פעמים ובדקתי כל ספרה ועדיין אותו הדבר. המספר היחיד שלדעתי יכול לא לתאום הוא תאריך הוצאת תעודת זהות, שהרי זה משתנה מפעם לפעם. בפעם האחרונה הוצאתי תעודת זהות בינואר 2014 וזו תעודת זהות ביומטרית. הייתי מנסה להכניס גם את תאריך ההוצאה של תעודת הזהות הקודמת אבל מן הסתם אין לי אותה אז אני לא יכול. מה עלי לעשות?
יש לי את קורא הכרטיסים שמשרד הפנים נתן לי עם תעודת הזהות הביומטרית, ניתן להשתמש בזה על-מנת להכנס לאתר? (שהרי זו בדיוק המטרה של קורא הכרטיסים הזה)

נ.ב.
בשביל מה כל הסיבוך? כל מקום נורמלי היה שולח בדואר (או אפילו יותר טוב באימייל) סיסמה ראשונית וזהו. ואפילו אם שולחים אתר אינטרנט, למה רק לבעלי סמרטפון? לי לדוגמה אין סמרטפון אבל המחשב שלי יכול היה להכנס ללינק באותה המידה אם היו רושמים את הכתובת באותיות במקום בברקוד (אפשר אפילו לשלוח לינק לאימייל).
נסה להתקשר לתמיכה של האתר
21/02/2015 | 12:04
17
לי הם עזרו בבעיה אחרת, אולי יצליחו גם לך.

מופיע שם תחת "תמיכה":
טלפון 04-8812245
בימים א-ה בין השעות 08:00 – 17:00

אתר שירות אישי
21/02/2015 | 21:28
25
שחום לך,

כפי שנרשם ע"י Lhuna1, לאחר קבלת  ההודעה אליך ניתן לפנות לתמיכה עם מס' הטלפון שנרשם במענה קודם. סניפים וערוצי שירות - אתר שירות אישי

ניתן להשתמש באופן ח"פ בטלפון חכם של בן משפחה/חבר על מנת לקבל קוד משתמש וסיסמא בהודעה. לאחר קליטת הנתונים למחוק את ההודעה מהנייד שאינו שלך ולשנות סיסמא.

לגבי תאריך הפקת התעודה הביומטרית, בד"כ זה עובר ללא בעיה.
התמיכה אכן מסייעת ללא בעיה, אף תמסור לך שם משתמש וסיסמא בשיחת הטלפון בה עליך להזדהות עם פרטים שתדרש לתת, כדי לאשר שמדובר במתקשר הנכון.

לגבי השיטה, העולם מתקדם.
למי שאין מכשיר חכם, יכול לקבל קוד משתמש וסיסמא באופן אישי בלבד בדלפק השירות בביטוח הלאומי. בד"כ ממוקם בכל כניסה בסניף.

בברכה.

הוזמנתי לפקידת שיקום אפשר מידע?
20/02/2015 | 12:51
3
77
עקב סכרת וצינטור לב, עברתי לפני שבוע ועדה רפואית בפני רופא, וזומנתי לשבוע הבא לפקידת שיקום, מה זה אומר בכלל? 

תודה,
איציק
זימון לעו"ס בשיקום לאחר וועדה רפואית
21/02/2015 | 21:04
2
43
שלום לך,

הזימון לעו"ס בשיקום, הינו לאחר שנקבעו אחוזי נכות מזכים בקצבה.
נכון להיום, יש לקבוע את הדרגה לאבדן כושר העבודה על מנת לשלם קצבת נכות.
בפגישה יבדקו יחד אתך האם אתה עדיין באבדן כושר עבודה מלא/חלקי,
והאם אתה מתאים לשיקום מקצועי

בברכת בריאות ו

תודה, אבל טרם נקבעו לי אחוזי נכות
21/02/2015 | 21:08
1
28
תודה, אבל טרם נקבעו לי אחוזי נכות, או שטרם הודיעו לי אודותם
טרם הודיעו לך. והזימון לעו"ס בשיקום הינו תהליך קבוע לצורך
21/02/2015 | 21:17
30
קבלת קצבת נכות.

מומלץ לקבל קוד משתמש וסיסמא ולעקוב באתר שירות אישי אחר מכתבים והודעות הנשלחות אליך,
עם הקלדתם במערכת(פער של כשבועיים לפחות עד שהמכתב מגיע הביתה).
הנחיות מלאות בקישור מעלה.  בברכה.
דמי אבטלה
19/02/2015 | 12:19
2
30
שלום,

אני עובדת כשכירה במשרה מלאה
לפני שנתיים הייתי עצמאית בסטטוס של עוסק פטור. תיק עוסק פטור שלי עדיין פתוח מבחינה רשמית.

האם הסטטוס המעורב הזה יכול לגרום לבעייה או למנוע קבלת דמי אבטלה אם וכאשר יהיה צורך בכך ?

בתודה מראש
ראשית עוסק פטור זו הגדרה של רשויות המס,
19/02/2015 | 14:17
18
במוסד לביטוח לאומי הייתה לך הגדרה אחרת (כלשהי).

בכל מקרה, אם בשנתיים האחרונות (ואף בשנה האחרונה היה מספיק) את מדווחת כשכירה, לא צפויה לך בעיה לקבל דמי אבטלה.
הכנסות בתקופת אבטלה
19/02/2015 | 20:15
14
שלום לך,

מוסיפה לתשובתו של Harrington,

זכאות לדמי אבטלה נבדקת מיום התיצבות ראשון בשירות התעסוקה,
לתקופה של 18 חודשים קודמים, בהם יש לצבור 12 חודשי עבודה לפחות.

מדמי אבטלה מנכים הכנסות אם היו במהלך תקופת הזכאות.
ראי להלן מתוך הכנסות בתקופת אבטלה

בברכה ו

טופס תיקון מקדמות - עזרה
19/02/2015 | 23:28
1
19
שלום רב, 
שלחתי בקשה לתיקון מקדמות, בסעיף של צרוף מסמך, ביקשתי את התיקון על סמך ההכנסות של 2014, צירפתי העתק של הסיכום שנשלח למע"מ. לפני יומיים, קיבלתי מכתב שעלי להמציא את המסמך המתאים לסימון של סעיף 2 - המכתב היה מנוסח באופן לא ברור.
פניתי למוקד השירות של ביטוח הלאומי, אצלהם בכלל לא ראו ששלחו לי את המכתב להמציא מסמך מתאים. ביקשתי את עזרת הנציגה להבין מה בדיוק אני אמורה להעביר להם, היא לא ידעה לענות לי, גם האחראי ואמרה שהם יוציאו מייל לביטוח הלאומי ושהיא תחזור אלי. כעבור מספר שעות חזרה הבחורה החביבה והודיעה שצריך להעביר את סיכום שנת 2014 כאישור ממס הכנסה. אם אני לא טועה את ההגשה למס הכנסה עושים סביב חודש אפריל...
אשמח לעזרה מה לעשות, שכן במכתב מהביטוח הלאומי נאמר כי עלי להעביר זאת במיידית.
תודה

פניתי לרואהחשבון שישיב לשאלתך. המענה יהיה בשאלה הנוספת.בברכה
23/02/2015 | 09:24
2
חם בפורומים של תפוז
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
Flix וידאו
פורום חוות דעת רפואיות
פורום חוות דעת רפואיות
טליה שפירא - אימון עסקים, פיתוח עסקי, שיווק
נטוורקינג לעסקים
פרסונה - משאבי אנוש וייעוץ תעסוקתי
פרסונה - משאבי אנוש
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה