לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

לצפיה ב-'דמי אבטלה לדוקטורנט'
דמי אבטלה לדוקטורנט
22/10/2015 | 11:41
3
40
שלום לכולם,
אני דוקטורנט באוניברסיטת ת"א.
עד החודש שעבר קיבלתי שכר מהאוניברסיטה (עם תלוש), והחל מחודש אוקטובר 2015 הופסקה העסקתי באוניברסיטה (לימודיי ממשיכים).
האם אני זכאי לקבלת דמי אבטלה? מה הפרוצדורה הנדרשת?
תודה רבה,
אביעד.
לצפיה ב-'זכויות באבטלה'
זכויות באבטלה
22/10/2015 | 17:34
87
שלום לך,

אני מבינה משאלתך, שהיה סיום חוזה.
משכך, מתיחסים להפסקת עבודתך כפיטורין ומתקיימת זכאות לדמי אבטלה ללא תקופת המתנה.
יש להרשם בשירות התעסוקה כדורש עבודה (חלק מתנאי הזכאות לדמי אבטלה),
ולהיות זמין לעבודה שיפנו אותך אליה.

זכאות לדמי  אבטלה נבדקת מיום הרשמה ראשון בשירות התעסוקה,
לתקופה של 18 חודשים קודמים, בה יש לצבור 12 חודשי עבודה לפחות,
באופן רציף לא רציף (וגם אצל מספר מעסיקים).

לאחר הרשמה בשירות התעסוקה,
להגיש במקביל תביעה לדמי אבטלה לביטוח הלאומי.
ראה בהרחבה מה נדרש מתוך הגשת התביעה, גם באינטרנט

בברכה ו
לצפיה ב-'תברר מול ביטוח לאומי..'
תברר מול ביטוח לאומי..
25/10/2015 | 00:17
1
32
זו אכן שאלה.. תברר מול ביטוח לאומי(ניתן לנסות במוקד) או מול שירות התעסוקה, האם יש דמי אבטלה לסטודנטים ואם כן באלו תנאים.. לפעמים סטודנטים לא זכאים לאבטלה.. בגלל שניתן לטעון שאין להם  זמינות לעבודה וכד' , תברר בזהירות כדי להבין את הנושא . (דוקטורט הרי שונה מתואר רגיל וכן מאפשר לעיתים זמן לעבוד (כי השעות גמישות יותר) לכן שווה בדיקה) אני חושבת שאם סטודנט טוען שהוא זמין לעבודה והלימודים לא פוגעים בזמינות שלו לעבודה(ובמידה והוא מתאים לקריטריונים הרגילים של דורש אבטלה) הוא זכאי לאבטלה.
לצפיה ב-' סטודנטים הפנויים לעבודה-זכאים כמו כל מובטל אחר לדמי אבטלה'
סטודנטים הפנויים לעבודה-זכאים כמו כל מובטל אחר לדמי אבטלה
25/10/2015 | 06:16
16
ובתנאי שצברו תקופות עבודה מזכות.

במקרה שלפנינו לא מדובר בסטודנט עם מערכת לימודים מלאה.
סטודנטים הפנויים לעבודה, שיפנו אותם אליה, יהיו זכאים לדמי אבטלה.

יש לציין, זכויות באבטלה נשמרות לשנה, מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בשירות התעסוקה, כך שמי שאינו פנוי לעבודה יכול להגיע במהלך חופשת הקיץ להרשמה באופן שוטף.

בכל מקרה, על הסטודנט להגיע להרשמה, על מנת לשמור על זכויותיו לדמי אבטלה.
לצפיה ב-'תו נכים'
תו נכים
22/10/2015 | 11:40
3
39
שלום,
לאבא שלי יש בעיות התניידות בעקבות סיבוכים ומחלות רפואיות הוא לא מסוגל ללכת למרחקים בגלל זה ומוכרח להוציא "תו נכים" לרכב.
טרם הגשנו טפסים כלשהם לביטוח לאומי, מה הפרוצדורה ומה צריך למלא?
לצפיה ב-'תג חניה'
תג חניה
22/10/2015 | 17:23
2
34
שלום לך,

עד לסיום ההליך מול הביטוח הלאומי,
ניתן לפנות על פי המידע הליך קבלה וחידוש תג חניה לנכה

מצ"ב תנאי הזכאות כמפורט מתוך הגדרת נכה והקריטריונים לקבלת תג חניה לנכה

אין מגבלת גיל בהגשת בקשה לתג חניה.

אם קיימות בעיות בגפיים תחתונות, לבדוק במקביל לקצבת נכות כללית
גם תביעה לניידות
קיימת מגבלה עד לגיל 67 בניידות ועד לשנה לאחר גיל פרישה בתביעה לקצבת נכות כללית, אם הבעיה הרפואית היתה קיימת לפני גיל פרישה.

בברכת בריאות.
לצפיה ב-'בקשר לאותו נושא '
בקשר לאותו נושא
26/10/2015 | 08:20
1
16
אם כך האם בכל זמן כלומר גם אחרי גיל פרישה  אפשר לבקש תג חניה  ?
לצפיה ב-'אכן כן. בברכה.'
אכן כן. בברכה.
26/10/2015 | 08:21
5
לצפיה ב-'עבודה במשמרות'
עבודה במשמרות
22/10/2015 | 11:03
2
37
אני חותמת אבטלה כרגע ומציעים לי המון עבודות במשמרות ומסבירים לי שאני חייבת לקבל, אחרת ישללו לי את דמי האבטלה.
יש לי התמודדויות נפשיות. האם ניתן איכשהו לקבל פטור מעבודה במשמרות? אם כן, מה התהליך?
תודה רבה!
לצפיה ב-'ועדה רפואית מטעם לשכת שירות התעסוקה'
ועדה רפואית מטעם לשכת שירות התעסוקה
22/10/2015 | 17:16
1
33
שלום לך,

לבקש לעבור וועדה רפואית בלשכת שירות התעסוקה,
על מנת שזו תוכל לבדוק ולקבוע הפניה לעבודה,
המתאימה למצב הבריאותי בלבד.

להעביר מסמכים רפואיים תומכים בבקשה.
את הבקשה להעביר באמצעות פקיד/ת ההשמה שלך.

בברכה.
לצפיה ב-'תודה רבה!!!'
תודה רבה!!!
22/10/2015 | 18:07
8
לצפיה ב-'תשלום ביטוח לאומי'
תשלום ביטוח לאומי
21/10/2015 | 15:00
2
41
שלום,

לא הייתי בארץ במשך 9 חודשים (חופש) ושחזרתי קיבלתי מכתב הדורש תשלום של 9 החודשים האלה. האם יש איזה שהוא סעיף או משהו שאומר שאם לא נכחתי בארץ פרק זמן כזה אז יש פטור או הקלה מתשלום או שאני מחויב לשלם את מלוא התשלום ?

תודה מראש

לצפיה ב-'אתה חייב בתשלום כל עוד אתה תושב ישראל.'
אתה חייב בתשלום כל עוד אתה תושב ישראל.
21/10/2015 | 17:43
1
27
מאחר ותשעה חודשים לא מנתקים את תושבותך, אתה אכן חייב בתשלום עבור חודשים אלו.

הרציונל מאחורי הדברים פשוט, והוא שאם היה קורה לך משהו חלילה היית כנראה חוזר לארץ כדי לקבל טיפול. כלומר היית מבוטח במוסד לביטוח לאומי על אף ששהית מספר חודשים בחו"ל.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
25/10/2015 | 08:30
5
לצפיה ב-'אשמח לתשובתך הדחופה. תודה'
אשמח לתשובתך הדחופה. תודה
21/10/2015 | 13:57
1
17
לצפיה ב-'בשמחה, אך מה השאלה ?'
בשמחה, אך מה השאלה ?
21/10/2015 | 17:44
9
לצפיה ב-'עצמאי שמרוויח קצת מדי..'
עצמאי שמרוויח קצת מדי..
21/10/2015 | 11:56
1
31
אני בבעיה הבאה : אני עצמאי י שמרוויח בממוצע פחות משכר מינימום בחודש. אשתי מרוויחה משכורת מאוד יפה וכאן שורש הבעיה. אני לא זכאי להבטחת הכנסה או למס הכנסה שלילי. 
מה לעשות ? 
לצפיה ב-'לנסות להשתכר יותר אם כעצמאי, אם בעבודה נוספת כשכיר.'
לנסות להשתכר יותר אם כעצמאי, אם בעבודה נוספת כשכיר.
21/10/2015 | 17:46
24
מבחינת המוסד לביטוח לאומי הבטחת הכנסה היא גמלה זוגית, אשר זכאותה נבחנת ע"פ התא המשפחתי (קרי הכנסות שני בני הזוג).

אם אינך זכאי גם למס הכנסה שלילי, נראה שהדרך היחידה להגדיל את ההכנסות המשפחתיות היא בעבודה, כלומר על ידכם וללא סיוע מהמדינה.

לצפיה ב-'קצבת זקנה'
קצבת זקנה
21/10/2015 | 09:50
1
21
עובד שעובד במקום עבודה מסודר קיבל מכתב מביטוח לאומי שבשנת 2013 נוכה משכרו ביטוח לאומי  ודמי בריאות ובשנה זו נוכה ביטוח לאומי ודמי בריאות גם מהקצבה שקיבל ומגיע לו החזר. אני אמורה לבדוק את התלושים לשנת 2013 ואם אכן נוכה לו ביטוח לאומי איך אני פועלת על מנת לקבל את ההחזר? כתוב שההחזר יבוצע על ידי המעסיק בלבד
לצפיה ב-'ראי מענה בשאלתך הנוספת. בברכה.'
ראי מענה בשאלתך הנוספת. בברכה.
21/10/2015 | 22:22
3
לצפיה ב-'קצבת זקנה'
קצבת זקנה
21/10/2015 | 09:41
3
29
שלום, יש עובד שנולד בשנת 1942, שעובד במקום עבודה מסודר, וקיבל מכתב מביטוח לאומי שהוא רשום כמי שקיבל קצבת זקנה בשנת 2013.  כמו כן רשום שבשנת 2013 נוכו משכרו דמי ביטוח ודמי ביטוח בריאות גם בקצבתו. הם פרטו שעובד שכיר פטור מתשלום דמי ביטוח בתקופה שבה קיבל קצבת זיקנה. צירפו אישור על קבלת קצבת זקנה בשנה זו להעביר למעסיק לבדיקת זכאות החזר. אם הכוונה שנוכה ביטוח לאומי מהקצבה ולא מהשכר איך אני מטפלת בהחזר ? האם אמנם התכוונו שנוכה ביטוח לאומי מהקצבה או מהשכר ? העתקתי את תוכן הדברים .

תודה
לצפיה ב-'סליחה - לא ראיתי שנשלח אז שלחתי שוב'
סליחה - לא ראיתי שנשלח אז שלחתי שוב
21/10/2015 | 09:51
16
לצפיה ב-'קשה לדעת למה בדיוק התכוונו.'
קשה לדעת למה בדיוק התכוונו.
21/10/2015 | 17:52
20
צריך לבדוק את הדברים לעומק על-מנת להבין למה הכוונה ומה אפשרויות ההחזר.
תוכלי לעשות זאת ע"י בדיקת תלושי השכר של האיש, מהם תלמדי אם אכן נוכו דמי ביטוח לאומי בשנה המדוברת, ובדיווחי הקצבה שקיבל שם תוכלי לראות אם נוכו דמי בט"ל (גם) משם.

ככל שאכן נוכו דמי ביטוח לאומי משני המקומות, נראה לעניות דעתי שהמוסד הוא זה שצריך להחזיר את הכספים העודפים. תוכלי לברר זאת ישירות מול מוקד המוסד (6050*). 
אפשרות אחרת היא לפנות עם המכתב להנהלת החשבונות של המעסיק ולבדוק איתו אם ההחזר אמור/יכול להתבצע דרכו (זה מן הסתם אפשרי רק אם המעסיק יכול לקבל את ההחזר מהמוסד כנגד).
לצפיה ב-'ניכוי דמי ביטוח למקבל קצבת זקנה'
ניכוי דמי ביטוח למקבל קצבת זקנה
21/10/2015 | 22:07
20
שלום לך,

מוסיפה לתשובתו של Harrington,

החל מגיל פרישה וקבלת קצבת זקנה,
מנכים מקצבת הזקנה דמי בריאות בלבד.
מי שעובד, מפסיקים החל מגיל פרישה לנכות דמי ביטוח ודמי בריאות.

הפעולה של המעסיק צריכה להיות מול מחלקת גבייה מעסיקים/מעבידים
ניתן להתקשר אליהם בשעות הקבלה, המפורטים על פי הסניף איליו שייכים,
מתוך סניפים וערוצי שירות ללחוץ על פרטי מחלקות לקבלת המידע הספציפי על פי הסניף איליו אתם שייכים.

בברכה.

לצפיה ב-'וועדה רפואית לא בעיר מגורי'
וועדה רפואית לא בעיר מגורי
21/10/2015 | 09:38
1
31
האם ביטוח לאומי יכול לשלוח אותי לוועדה רפואית לחדרה כאשר אני שייך לחיפה והוועדות הקודמות נערכו בקערית חיים

לצפיה ב-'וועדה רפואית בעיר אחרת'
וועדה רפואית בעיר אחרת
21/10/2015 | 22:25
30
שלום לך,

הסיבה שבגינה שולחים לוועדה רפואית לעיר אחרת,
הינה מחסור ברופא מומחה בתחום בו אמורים להבדק,
ו/או זמינות של רופאים.

המגמה היא לא לעכב תביעות, לכן נערכת בדיקה מול סניפים נוספים.

בברכה.

לצפיה ב-'תשלום בגין חייל נשוי+'
תשלום בגין חייל נשוי+
21/10/2015 | 08:38
2
21
אני מקבל קצבה מביטוח לאומי עקב מכשירי שמעירה שברשותי, עוד זמן מה אני אמור להתגייס לצבא למסלול שח״ר (שירות חרדים) ואקבל משכורת מהצבא...האם לקבלת משכורת מהצבא תפגע בקצבתי מביטוח לאומי?

תודה לעוזרים/ות!
לצפיה ב-'קצבת נכות לחייל בשירות חובה, חייל מתנדב ומשרת בשירות לאומי'
קצבת נכות לחייל בשירות חובה, חייל מתנדב ומשרת בשירות לאומי
21/10/2015 | 22:30
1
16
שלום לך,

מקבל קצבת נכות כללית, ממשיך לקבלה גם בשירות הצבאי.

בברכה ו
לצפיה ב-'תודה רבה רבה!'
תודה רבה רבה!
21/10/2015 | 22:42
5
לצפיה ב-'דרישה לתשלום חוב דמי ביטוח (סטודנטים)'
דרישה לתשלום חוב דמי ביטוח (סטודנטים)
20/10/2015 | 20:37
1
29
היום קיבלתי דרישה לתשלום דמי ביטוח עבור שנה שבה הייתי סטודנטית במוסד להשכלה גבוהה ולא עבדתי במקביל. מדובר על שנת 2008 . ידוע לי שבמקרים כאלה ביטוח לאומי שולח פנקס שוברים לתשלום שנתי ואני די בטוחה ששילמתי את הכל בזמן. לצערי לא שמרתי את הקבלות (הרוב שולם במזומן). איך אפשר להוכיח ששילמתי?
לצפיה ב-'חוב בדמי ביטוח - סטודנט'
חוב בדמי ביטוח - סטודנט
20/10/2015 | 21:31
20
שלום לך,

מי שעבד בתקופה זו, יכול היה לפנות לפקיד השומה לקבלת אישורים על תקופות עבודה, לאחר דווח המעסיק על מצבת כח אדם וניכויים מהשכר.

למי ששילם על פי שוברי תשלום תלת חודשיים או חודשיים (מותנה בבחירה),
חייב לשמור על הקבלות לצורך הוכחת התשלום.
אין תשלום שנתי בדמי ביטוח לאומי.

במידה ואין כל דרך להוכיח את התשלומים, ניתן לבקש ביטול קנסות וריבית ולשלם רק את הקרן.

ראי בהרחבה מתוך חוב בדמי ביטוח

בברכה.

לצפיה ב-'שלום רב שאלה בנוגע לפיטורים '
שלום רב שאלה בנוגע לפיטורים
20/10/2015 | 16:33
2
22
הני עובדת כ 11 חודש במקום קיבוצי עם כל התנאים הסוציאלים והיום עקב צמצומים לצערי הודיעו לי על פיטורים .
מה הזכויות שלי מעבר לשבועיים מראש?
חלק יחסי של הבראה?
לפני כן עבדתי 3 חודשים בחברת כ"א האם אני יכולה לבקש אבטלה??
אני מעוניינת למצוא עבודה בדחיפות אבטלה זה לא עבורי  כך שעליי לחפש עבודה בדחיפות.
אשמח לקבל הארה בנושא,

תודה רבה
אילנה
לצפיה ב-'זכויות באבטלה'
זכויות באבטלה
20/10/2015 | 19:43
1
33
שלום לך,

שאלתך נוגעת בתחום דיני עבודה ודיני ביטוח לאומי.
1- פיטורין לאחר 11 חודשי עבודה מזכים בפיצויים מלאים לשנה, על פי פסיקת בית הדין לעבודה.
2- דמי הבראה מגיעים רק כעבור שנה אחת, אך גם על פי פסק דין, יש לשלם דמי הבראה במקרה זה. (להקיש ב"גוגל" לקבלת פסק דין בנושא פיטורין לאחר 11 חודשים פיצויים והבראה).
3- זכויות באבטלה נבדקות מיום הרשמה ראשון בשירות התעסוקה לתקופה של 18 חודשים קודמים, בה יש לצבור 12 חודשי עבודה לפחות, באופן רציף/לא רציף וגם אצל מספר מעסיקים.

בברכה ו
לצפיה ב-'תודה רבהה'
תודה רבהה
21/10/2015 | 09:56
11
למרות שלא חשבתי לסיים שם בלי לדעת את זכויותיי תודה רבה.
לצפיה ב-'שלום.מעוניין לברר לגבי ועדת תביעות אזורית.'
שלום.מעוניין לברר לגבי ועדת תביעות אזורית.
20/10/2015 | 13:25
5
17
מתי יש אפשרות לפנות אליה ובאיזה נסיבות וכיצד היא משתלבת (לדוגמא בנושא תביעה לנכות כללית) במסגרת של ועדה רפואית ,ועדת ערר,פניה לבית דין לעבודה וכדומה .מתי פונים לועדה זו ומתי פונים לשרשרת הועדות האחרות.תודה.
לצפיה ב-'פנייה לוועדת תביעות לבדיקה מחודשת של החלטת פקיד התביעות'
פנייה לוועדת תביעות לבדיקה מחודשת של החלטת פקיד התביעות
20/10/2015 | 14:30
4
47
שלום לך,

הפניה לוועדה הינה בעת דחיית תביעה כמפורט  מתוך פנייה לוועדת תביעות לבדיקה מחודשת של החלטת פקיד הת...

"מעתה אזרחים שהביטוח הלאומי דחה את תביעתם לקבלת קצבה, יוכלו לבקש שההחלטה בעניינם תיבדק פעם נוספת על ידי ועדת תביעות אזורית.

...חברי הוועדה הם אנשי ציבור שמונו על ידי מועצת הביטוח הלאומי. החלטת הוועדה היא בגדר המלצה לשיקול דעת נוסף של פקיד התביעות.

הוועדה מוסמכת לדון בהחלטות פקיד תביעות בנושאים הבאים:
אימהות, זקנה, שאירים, נכות כללית, שירותים מיוחדים, ילד נכה, נכות מעבודה, דמי פגיעה, דמי תאונה, תלויים בנפגעי עבודה, אבטלה, סיעוד, ילדים, מילואים.

הוועדה אינה מוסמכת לדון בנושאים הבאים:
החלטות בתביעה על פי החוקים האלה: חוק הבטחת הכנסה, חוק המזונות, חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה, חוק התגמולים לאסירי ציון ובני משפחותיהם
החלטות ועדה רפואית/ ועדה רפואית לעררים - בדבר קביעת אחוזי נכות/ שר"ם /ניידות
החלטות פקיד תביעות לעניין אי-כושר
החלטות פקיד תביעות בנושאים רפואיים או המסתמכות על התייעצות עם רופא
החלטות פקיד שיקום
הערכות תלות בסיעוד
החלות בנושא מעמד אישי ותושבות

איך פונים לוועדת התביעות?
מי שמעוניין שההחלטה בעניינו תיבדק על ידי הוועדה, ימלא טופס פנייה לוועדת תביעות (בל/910), ויגישו לסניף שבמקום מגוריו, או ישלח אותו אל: אגף חקיקה-גמלאות, המוסד לביטוח לאומי, שד' וייצמן 13, ירושלים 91909, לא יאוחר מ- 6 חודשים מיום קבלת החלטת פקיד התביעות.

...חשוב לדעת:
הזכות לערער על החלטת פקיד התביעות באמצעות הגשת תביעה לבית הדין לעבודה שמורה לכם כמו תמיד.
הפנייה לוועדת התביעות אינה דוחה את המועד הקבוע בחוק להגשת תביעה לבית הדין לעבודה, ולכן תביעה לבית הדין יש להגיש בתוך 12 חודשים מיום קבלת ההחלטה של פקיד התביעות."

ובהרחבה בקישור מעלה.

בברכה.
לצפיה ב-'תודה על תשובתך אבל עדיין לא ברור הנושא דיו.'
תודה על תשובתך אבל עדיין לא ברור הנושא דיו.
20/10/2015 | 16:49
2
26
מצד אחד רשום כי ועדה אזורית בסמכותה לדון על דחית בקשה בנושא נכות כללית של פקיד התביעות במלל.
מצד שני רשום שאין בסמכות הועדה האזורית לדון בנושא קביעת ועדה רפואית או בנושא קביעת אי כושר השתכרות שנקבע ע"י פקיד התביעות.
אם פקיד התביעות מאשר או דוחה תביעת נכות כללית או גובה אי השתכרות על סמך התייעצות עם ,או על סמך  הועדות הרפואיות  ,האם יש מקום לפנות לועדה אזורית ואם לא אז מדוע רשום כי בסמכות הועדה האזורית לדון על דחית בקשה בנושא נכות כללית?
הרי כל בקשה לנכות כללית מסתמכת על ניירת רפואית.
לצפיה ב-'יש החלטות שהן של פקידי התביעות ויש את הוועדות הרפואיות.'
יש החלטות שהן של פקידי התביעות ויש את הוועדות הרפואיות.
20/10/2015 | 20:05
1
12
אלו שני דברים שונים.

פקיד התביעות הוא זה שמאשר או דוחה תביעה כזו או אחרת בהיבט העקרוני. הוועדה הרפואית דנה בשאלות רפואיות כמו אחוזי נכות, מועדי תחולת נכות, וכיו"ב.

מאחר וועדת התביעות איננה ועדת ערר רפואית, היא לא יכולה לדון בערעורים על ועדות רפואיות. לא רק היא דרך אגב. גם ביה"ד לעבודה אינו מוסמך להיכנס לנעלי הוועדה הרפואית ולפסוק אחרת ממנה. הוא יכול לכל היותר לקבוע שהייתה טעות משפטית ולהחזיר את התיק לוועדה. 
הסיבה לכל זה היא בפשטות שחברי ועדת התביעות או ביה"ד אינם רופאים ולפיכך אינם יכולים לחלוק על קביעות רפואיות.

לעומת זאת פקיד התביעות הוא פקיד מנהלי/ביורוקרטי בעיקרו. אמנם יש לו סמכויות נרחבות והוא למעשה הפוסק הראשון מטעם המוסד, אך החלטותיו ניתנות לבחינה על-ידי ועדת התביעות ו/או בית הדין, כאשר שניהם מוסמכים לפסוק אחרת מהפקיד (ביה"ד מוסמך להיכנס לנעלי הפקיד ופשוט לפסוק אחרת וקביעתו תהיה מחייבת, ווועדת התביעות מוסמכת להמליץ בפני הפקיד לשקול שוב את עמדתו, תוך שהיא תצביע על הכשלים בהחלטתו הראשונית).

לצורך המחשה בנכות כללית, אם הוועדה הרפואית קבעה X אחוזי נכות ופקיד התביעות קבע שהמבוטח זכאי לגמלה רק מתאריך מסוים בהתאם למועד הגשת התביעה.
ערעור על החלטת הוועדה הרפואית יהיה לביה"ד (לפני כן לוועדת ערר רפואית) בשאלה משפטית בלבד, ולא ניתן לערער לוועדת התביעות.
ערעור על החלטת הפקיד יכול להיות לביה"ד ו/או לוועדת התביעות.
לצפיה ב-'תודה .הבהרת את הנושא בצורה טובה.'
תודה .הבהרת את הנושא בצורה טובה.
20/10/2015 | 22:45
7
לצפיה ב-'לכאורה נראה כי הפניה לועדה אזורית היא פנית סרק שלא תניב דבר.'
לכאורה נראה כי הפניה לועדה אזורית היא פנית סרק שלא תניב דבר.
20/10/2015 | 17:05
13
.אם פקיד תביעות של המלל אינו מאשר קיצבת נכות כללית  ו-או דרגת אחוזי אי השתכרות ומיסתמך על הניירת הרפואית שהוגשה כיצד פניה לועדה אזורית לצורך שינוי בקביעת פקיד תביעות יכולה בכלל להשפיע במשהו.

לצפיה ב-'שאלה לגבי מילוי טופס ביטוח לאומי'
שאלה לגבי מילוי טופס ביטוח לאומי
20/10/2015 | 08:43
4
36
שלום רב
שאלה לגבי מילוי טפסים של ביטוח לאומי
אני עוזרת להורים שלי למלא
לגבי החלק בטופס שמתייחס להכנסות עכשו
רשום שם למשל אם שכיר לרשום  הכנסה
האם צריך לרשום ברוטו או נטו ? האם צריך לרשום את הסכום שהרויח נגיד חודש לפני הגשת הטפסים ? או בכלל צריך לרשום סכום שנתי שהרוויח כשכיר נגיד ב 2014 ? ואם כן אז זה שנתי או חודשי ?
לא ברור מהטופס.
כמו כן לגבי מקומות עבודה מגיל 18 . אם אני לא ממלא הביטוח הלאומי יכול לראות במחשב את כל המקומות שהם עבדו לא? הרי כל מקום כזה משלם ביטוח לאומי  
אשמח לעזרה ולטיפים אםן יש דברים מיוחדים בטופס שצריכים תשומת לב מיוחדת אחרת זה עלול להתעכב?
ועוד שאלה
אבא שלי בן 70 ואמא שלי בת 68 וכמה חודשים
אם אני לא טועה מגיעה להם בגיל הזה קצבת זקנה בלי קשר בכלל להכנסות נכון ?
ואם כן למה צריך למלא את החלק הזה בטופס ?<
תודה
תודה על העזרה ויום נהדר
לצפיה ב-'תביעה לקצבת זקנה'
תביעה לקצבת זקנה
20/10/2015 | 15:24
3
39
שלום לך,

אתחיל מהסוף, אכן אין משמעות להכנסות מעבודה ושלא מעבודה למי שהגיע לגיל 70 לגברים וגיל 68 נכון להיום, על פי שנת לידה לנשים.

לגבי ההכנסות, הן תמיד ברוטו.

אם יש לכם קוד משתמש וסיסמא ניתן להפיקו באתר ביטוח לאומי באתר שירות אישי יש הנחיות מלאות כיצד להזמינו,
או להפיק אותו עם קוד סודי בעמדות לשירות עצמי

לתשומת לבכם הגשת התביעה עתה בשל הכנסות, תזכה בכל שנה מעבר לגיל פרישה בתוספת של 5% לקצבה עבור כל שנת עבודה מלאה.

לגבי מילוי החלק של ההכנסות, להבנתי, אפשר להתעלם, להעביר קו ולציין שמדובר בגיל המזכה ללא מבחן הכנסות ואין דרישה להשלמת הכנסה ו/או תוספת "תלויים" עבור בת הזוג.

בברכה.

לצפיה ב-'אורנה את נהדרת תודה על תשובתך'
אורנה את נהדרת תודה על תשובתך
21/10/2015 | 09:10
2
13
עוד שאלה ברשותך
בטופס יש מקום שם אמורים להחתים את המעסיק האחרון שהיה לכל אחד מהם
 שניהם עצמאים
עובדים מלא בתור עצמאי
לאמא יש הכנסה קטנה מאוד בתור שכירה מאיזה גוף
האם הגוף הזה צריך לחתום על הטופס?
שורה תחתונה הם לא צריכים להוסיף מסמכים לבקשה?
המון המון תודה אנו נמלא ונשלח בדואר רשום לביטוח לאומי
עוד אחת לגבי אישור תקופות ביטוח חובה להוציא את זה ולצרף לטופס ?
זה לא משהו שהם בביטוח לאומי רואים במחשב?

לצפיה ב-' תביעה לקצבת זקנה'
תביעה לקצבת זקנה
21/10/2015 | 21:25
1
33
ברצון רב.

כמובן לציין עצמאי.

רצוי להחתים את המעסיק של האם, לצורך בדיקות תקופות עבודה בסך הכל, לקבלת מקסימום קצבת זקנה.
האם לא שלחו לאמא את טופס תקופות עבודה מצורף לתביעה?

עבור אבא אין צורך לצרף. גברים זכאים אוטומטית לקצבת זקנה, בהתאם לגיל.
(הפליה שטרם תוקנה ).

בברכה ו
לצפיה ב-'המון תודה !'
המון תודה !
22/10/2015 | 08:18
2
לצפיה ב-'החזר למעסיק על תשלום ביטוח לאומי בחל"ת'
החזר למעסיק על תשלום ביטוח לאומי בחל"ת
19/10/2015 | 20:37
1
7
שלום,

הבנתי שבחודשיים שאחרי שלושת חודשי חופשת הלידה, העובדת נחשבת להיות בחל"ת (אם היא בוחרת להאריך את החופשה), ולכן המעסיק מחויב לשלם עליה דמי ביטוח לאומי.
האם הוא יכול לסרב לעשות זאת, או לחייב את העובדת להחזיר לו את התשלום אם היא לא חוזרת לעבודה?

תודה,
אביבה
לצפיה ב-' דמי ביטוח לאומי בחל"ת'
דמי ביטוח לאומי בחל"ת
20/10/2015 | 15:00
5
שלום לך,

המעסיק מחוייב להעביר עבור חודשיים ראשונים של חל"ת את דמי הביטוח,
אותם ינכה בהמשך מכל תשלום המשולם לעובד/ת.

ראו להלן מתוך שאלות תשובות:
"עובד שכיר או עובדת שכירה (כולל אשה נשואה) הנמצאים בחופשה ללא תשלום, ואינם עובדים במקום עבודה אחר באותו הזמן, חייבים לשלם את דמי הביטוח בעד עצמם.
אם יצאתם לחופשה ללא תשלום, עליכם להמציא אישור מהמעביד שאתם שוהה בחופשה ללא תשלום. דמי הביטוח בעבור החודשיים הראשונים ישולמו  על-ידי המעסיק ויהיו מינימאליים. המעסיק יהיה רשאי לנכות את דמי הביטוח האלה ששילם מכל סכום שיגיע ממנו לעובדים. 
דמי הביטוח שישלמו העובדים השכירים הנמצאים בחופשה ללא תשלום, החל מהחודש השלישי, יהיו גם הם מינימאליים -167 ש"ח (החל ב- 01.01.2014) , ובלבד שאין להם הכנסות שלא מעבודה,  ושאין הם עובדים כעצמאים באותו הזמן."

בברכה.
לצפיה ב-'התפטרות '
התפטרות
19/10/2015 | 12:36
1
22
שלום
כמה שאלות:
1. אם אני מתפטרת בתום חופשת הלידה האם מגיעים לי פיצויים?
2. אני אמור ה להודיע חוד שמראש? ואם פיספסתי.. ואני כבר בימים ה אחרונים של החופשה?
3. מרגע הודעה אני מאורה לחתום בלישכה כדי לקבל דמי אבטלה?
4. איך מחושבים פיצויי הפיטורים - אם עבדתי בשנה שלפני הלידה חלקית ובהריון כמעט בכולו הייתי בשמירה - עובדת שעתית?

תודה רבה
לצפיה ב-'האם יולדת שהתפטרה זכאית לדמי אבטלה? '
האם יולדת שהתפטרה זכאית לדמי אבטלה?
20/10/2015 | 21:24
9
שלום לך,

התפטרות לצורך טיפול בתינוק שנולד,  עד 9 חודשים מיום הלידה, מזכה בפיצויי פיטורין על פי חוק עבודת נשים, אך אינה מזכה באופן מיידי בדמי אבטלה על פי חוק אבטלה, אלא אם יש סיבה מוצדקת להתפטרות כמפורט בהרחבה מתוך אתה מובטל.
התפטרות שאינה מוצדקת מזכה בדמי אבטלה רק בתום 90 ימים המתנה, מיום ההתפטרות ואילך.

במידה ויש סיבה מוצדקת להתפטרות, יש לציינה בעת הגשת התביעה לדמי אבטלה על מנת שישולמו דמי אבטלה מלכתחילה אם תמצא סיבת התפטרות מוצדקת, כגון שעות עבודה ארוכות אשר אינן מאפשרות לאם עם תינוק להמשיך בה ועוד...כמפורט בקישור הנ"ל.

לשאלותייך 2,3 ניתן להעלותן בפורום דיני עבודה בתפוז.

בברכה.

לצפיה ב-'כמה זה התקרה של השלמת הכנסה חד הורית'
כמה זה התקרה של השלמת הכנסה חד הורית
19/10/2015 | 10:34
1
18
אני אמא חד הורית לשני ילדים כמה היום עומדת התקרה ברורטו, זה בושה שזה ברוטו ולא נטו.האם נכון שזה עומד נכון להיום על 5400 ברוטו, משלימים רק ל5400? ברוטו זמ ממש מעט!!!משהו יודע כמה התקרה היום בדיוק? כי כל שקל עוזר
לצפיה ב-'מחשבון הבטחת הכנסה/השלמת הכנסה'
מחשבון הבטחת הכנסה/השלמת הכנסה
19/10/2015 | 11:57
18
שלום לך,

התקרה הינה ההכנסה ברוטו המקסימלית המזכה בתוספת השלמת הכנסה,
ואינה הרף איליו מכוונים בתשלום ההשלמה.

ניתן להיעזר במחשבון לחישוב קצבת הבטחת הכנסה לבדיקה מקדימה.

בברכה.
לצפיה ב-'האם שיעור קצבת זקנה מחושב רק מעבודה מגיל 18?'
האם שיעור קצבת זקנה מחושב רק מעבודה מגיל 18?
19/10/2015 | 09:26
1
10
שלום וברכה,
אני כיום בת 63, מקבלת קצבת זקנה, במסמכי הביטוח הלאומי נכתב שהשיעור של קצבת זקנה חושב לי מגיל 18, אלא שאני עבדתי כבר מגיל 14 במקום מסודר, באותו המקום בו עבדתי עד גיל 25. האם קצבת הזקנה מחושבת רק מעבודה מגיל 18 ולא קודם? ואם כן, מהי הסיבה? המעביד הפריש ושילם עבורי דמי ביטוח כבר בגיל 14. תודה על תשובתכם.
לצפיה ב-'קצבת זקנה'
קצבת זקנה
19/10/2015 | 11:58
16
שלום לך,

דמי ביטוח אם שולמו לפני גיל 18 הם ע"ח המעסיק,
עבור כיסוי לפגיעה בעבודה ופשיטת רגל של מעסיק.

החישובים נערכים מגיל 18 ואילך,
בו חלה חובת תשלום דמי ביטוח,
אלא, אם קיים פטור כגון אשה הנשואה לתושב ישראל.

בברכה.
לצפיה ב-'דמי אבטלה לסטודנט לתואר שני'
דמי אבטלה לסטודנט לתואר שני
18/10/2015 | 17:39
1
72
היי,
האם סטודנט לתואר שני, שהתפטר מעבודתו בסמוך לתחילת הלימודים, אך היכול, עקרונית, לעבוד במשרה מלאה (או כמעט מלאה), זכאי לדמי אבטלה?

קראתי שסטודנטים לתארים מתקדמים אינם מחויבים להציג את תכנית הלימודים ו\או את מערכת השעות.
יש לציין שעבדתי במהלך התואר הראשון ולאורך כל השנה שעברה מאז סיום התואר הראשון ועד תחילת התואר השני.

במידה והוא זכאי, האם עליו להמתין תקופה של 90 ימים, ואם כן - האם מתייצבים בלשכה לאורך תקופה זו.
תודה
לצפיה ב-'זכויות באבטלה'
זכויות באבטלה
19/10/2015 | 13:46
25
שלום לך,

אין מניעה בקבלת דמי אבטלה גם לסטודנטים,
הפנויים לעבודה (חלק בלתי נפרד מתנאי הזכאות).

באופן כללי, ניתן להגיע בתום 90 ימי המתנה, להרשמה ראשונה בשירות התעסוקה, ולהיות זכאי גם להפניה לעבודה מתאימה  על פי גיל/השכלה/נסיון/מקצוע וכדומה... כמפורט. ראה על פי גיל לכמה זמן מפנים תחילה לעבודה מתאימה ולאחריה לכל עבודה המתאימה למצב הבריאותי בלבד.

על מנת לקבל החלטה האם להגיע כבר עתה להרשמה ראשונה (כפי שמומלץ באתר ביטוח לאומי) כדי לשמור על זכויותיך לדמי אבטלה בהמשך, יש לשאול מספר שאלות כגון מהו גילך? שכן קיימת תקנה לשינוי תקופת אכשרה (תקופות עבודה המזכות בדמי אבטלה), למי שגילו צעיר מ-30 עליו לצבור 24 חודשי עבודה ולא 12 חודשי עבודה כיום, מתוך 30 חודשי עבודה ולא 18 נכון להיום.
לא מצליחה להעביר הקישור, להקיש ב"גוגל"
תזכיר חוק התכנית הכלכלית לשנת 2015 (תיקוני חקיקה), התשע"ה-2014

על מנת להמנע מביטול הזכאות לדמי אבטלה, אם יכנסו התקנות לתוקף,
יש להרשם פעם אחת בלבד לקיבוע הזכאות, ולחזור בתום 90 ימי המתנה להרשמה באופן שוטף.

בברכה.

לצפיה ב-'שוב יועץ של ועדה לא נתן אחוזי נכות'
שוב יועץ של ועדה לא נתן אחוזי נכות
18/10/2015 | 22:25
1
32
שלום.אני בתהליך של ועדת מס הכנסה.הוזמנתי למומחה יועץ ,ומרות ליקויים מוכחים המליץ לי על אי אחוזים. אמרו לי להמתין להחלטת ועדה סופית. שתקבע האם לקבל המלצותיו.כאמור,זו לא החלטה ראשונה של יועץ מומחה שגפקה אותי.האם אהיה נוכח בועדה האחרונה שקובעת את כל סך הנכויות?האם יורשה לי להביא תלונותיי?שיתיחסו אחרת
לצפיה ב-'וועדה לפטור ממס הכנסה'
וועדה לפטור ממס הכנסה
19/10/2015 | 12:01
15
שלום לך,

אם אני זוכרת נכון (תקן אותי אם אני טועה),
מדובר בערער על החלטה של וועדה מדרג ראשון?

תוכל לכתוב מכתב ברוח הדברים שהעלת כאן,
ולבקש להעבירם בדחיפות לוועדה המסכמת.

בברכה.

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ענבל כהן חמו, מאמנת אישית מוסמכת
להתאמן אצל הטובים ביותר!
עו
עו"ד איילה תל פז
עו
עורך דין עמוס האוזנר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה