לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום ביטוח לאומי - סיוע
שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

קצבת נכות
03/05/2015 | 23:59
1
103
קצבת הנכות שלי 2400 עד איזה סכום אני יכולה לעבוד?
ואם אני עובדת שנה רצוף יש אפשרות שיפסיקו לי את הקצבה ללא הודעה?
קצבת נכות ועבודה על פי חוק לרון
04/05/2015 | 22:56
67
שלום לך,

אין מניעה בקבלת קצבת נכות והכנסות מעבודה במקביל.
כיצד תשפיע ההכנסה על גובה הקצבה ניתן לבדוק מתוך עלון "כמה מותר לך להרוויח ולהמשיך לקבל קצבה?" על פי הדרגה לאבדן כושר עבודה מתוך שיעורי קצבת הנכות או העידוד ההפחתה מהקצבה על פי ההכנסה ברוטו.

ההכנסה +הקצבה, יותירו בידייך סכום גבוה יותר.

לשאלתך, מה קורה עם הקצבה אם עוברים לקבל קצבת עידוד לדוגמא (בד"כ כעבור שנת זכאות לקצבת נכות והכנסה ברוטו החל מ- 4167 ש"ח ליחיד (מתוך העלון):
קיימת רשת בטחון של 36 חודשים כמפורט להלן מתוך החוק המשופר למקבלי קצבת נכות היוצאים לעבוד (חוק לר...

בברכה.
האם יהיה העלאה בקיצבת נכות לחודש מאי?
03/05/2015 | 20:51
1
137
הקצבאות מתעדכנות בד"כ בינואר לכל שנה.
03/05/2015 | 21:44
77
שלום לך,

מאחר והמדד השנתי היה שלילי,
לא עודכנו הקצבאות.

בברכה.
חישוב דמי אבטלה
03/05/2015 | 18:45
2
21
היי

אני מעל גיל 35 ומגיעה לי דמי הבטלה. איך מחשבים את זה?
באתר שלהם כתוב בטבלה של 'פירוט החודשים והשכר שנלקח כבסיס לחישוב הגמלה' שהשכר שלי ב 3 חודשים האחרונים הם 13,656.
איך מחשבים כמה אני אקבל כל חודש?

תודה
הבסיס לחישוב דמי אבטלה
03/05/2015 | 21:53
1
26
שלום לך,

הבסיס לחישוב דמי האבטלה,
הינו ההכנסה ברוטו ב-6 החודשים שקדמו להפסקת העבודה,
מחולק ב-150 למציאת הבסיס לחישוב דמי האבטלה.

ניתן להיעזר במחשבון לחישוב דמי אבטלה

בברכה.
תודה רבה
03/05/2015 | 22:06
5
התפטרות עקב מחלת בן משפחה
03/05/2015 | 18:16
2
36
א. מה נכלל בהגדרה של הרעה במצבו הבריאותי של בן משפחה? מה הכוונה?
ב. ואיך מתחילים בתהליך הלכה למעשה? למי פונים? איזה מסמכים מגישים? ולמי?
אשמח להתעדכן
אין לזה הגדרה ברורה וחד-משמעית.
03/05/2015 | 21:44
24
החוק קובע שאדם שהתפטר "התפטר עובד לרגל מצב בריאותו הוא או של בן-משפחתו, ולאור המימצאים הרפואיים, תנאי העבודה ושאר נסיבות הענין היתה סיבה מספקת להתפטרות", יהיה זכאי לפיצויי פיטורין (סעיף 6 לחוק פיצויי פיטורין).

בן משפחה לצורך העניין: הורה, ילד, בן/בת זוג, ובמקרים מסוימים גם נכדו של העובד, סבו, או חמיו/חמותו.

המשמעות הפשוטה של הדברים היא שכל מקרה נבחן לגופו של עניין, על-ידי בית הדין (אם הצדדים לא הגיעו להסכמות בעניין לפני כן), וכאמור אין בעניין הגדרות חד-משמעיות. מקרים שהוכרו בפסיקה הם למשל כאשר בן המשפחה חלה במחלה קשה שחייבה ליווי צמוד של העובד וכיו"ב.
לעומת זאת כאשר מדובר במחלה קלה או שהמחלה לא מחייבת שהעובד ישהה ליד החולה, זה ייראה אחרת מטבע הדברים.

לגבי השאלה השניה, פונים למעסיק ומודיעים לו על רצון להפסיק את העבודה, כאשר מציינים במפורש שהסיבה לכך היא מחלת בן המשפחה. מציגים מסמכים ככל שנדרשים (לא תמיד המעסיק ידרוש, זה תלוי במערכת היחסים בין הצדדים). ככל שבכך הדברים מסתדרים, נגמר הסיפור. אם המעסיק מסרב לקבל את האישורים שמוצגים לו, קרי מסרב לשלם פיצויים, פתוחה בפני העובד הדרך לפנות לבית הדין האזורי לעבודה.

התפטרות לצורך דמי אבטלה?
03/05/2015 | 22:05
29
שלום לך,

מוסיפה לתשובתו של Harrington,

האם שאלתך מתיחסת לדמי אבטלה?
במקרה זה, לאחר ההתפטרות, יש להרשם בשירות התעסוקה כדורש עבודה,
(חלק מתנאי הזכאות לדמי אבטלה) ולהגיש תביעה לדמי אבטלה,
בקישור יש הנחיות מלאות לאופן הגשה והמסמכים הנדרשים.

לתביעה יש לצרף מסמכים רפואיים התומכים בסיבת ההתפטרות, על מנת לבדוק זכאות לדמי אבטלה ללא תקופת המתנה.

עד לקבלת אישור ביטוח לאומי לתשלום דמי אבטלה, ללא תקופת המתנה (התפטרות ללא סיבה מוצדקת מזכה בדמי אבטלה רק בתום 90 ימי המתנה),
יש להמשיך ולהתיצב בשירות התעסוקה כדורש עבודה, בימים ובשעות שיקבעו, כך ישולמו דמי האבטלה אם התפטרותך, על פי הגדרת ביטוח לאומי, תוכר כהתפטרות מוצדקת. ראה להלן מתוך אתה מובטל

כרשום מעלה, חלק מתנאי הזכאות לדמי אבטלה, הינו זמינוּת לעבודה שיפנו אותך אליה.

אם אין אינך פנוי לעבודה (סיבת ההתפטרות) ועל מנת למנוע רישום סירוב הגורר אחריו הפחתה של 30 מימי הזכאות ותקופת המתנה של 90 ימים, ניתן לחזור במהלך השנה להרשמה באופן שוטף, שכן הרשמה ראשונה בשירות התעסוקה, מקבעת הזכויות לדמי אבטלה לתקופה של שנה, מהאחד בחודש בו נרשמים  בשירות התעסוקה.

בברכה.

מה קובע את גודל ההלוואה לרכב
03/05/2015 | 13:51
1
53
בחוזר ניידות באפריל של הביטוח הלואמי כתוב שההלוואה עומדת לרכב של עד 1300 סמק היא 37,200 והרכב המייצג או קובע הוא יונדאי I10.
בררתי ובסוכנות אמרו לי שהמיסים על הרב הנ"ל הם רק 27400.
השאלה: אם אני קונה רכב אחר ולא את המייצג שהמיסים עליו הם 36600 האם אקבל הלוואה לפי גובה המיסים של המייצג (כלומר 27400 ) או לפי מה שנרשם בחוזר (כלומר 37,200, או נכון יותר 36,600)?
תודה
נ.ב. בשום מקום לא מצאתי התייחסות לזה באתר של המלל

מה קובע את גודל ההלוואה ברכב
10/05/2015 | 13:53
12
שלום רב ennarr,

בהמשך להתכתבות במסרים,
להלן תשובת ביטוח לאומי לשאלתך:

"המיסים ניתנים לפי סכום המס על הרכב הקובע או הנרכש, הנמוך מביניהם.
סכום המיסים הסופי נקבע ביום שחרור הרכב מהמכס ויכולים לחול שינויים ביום זה בהתאם לשער המטבע.
באישור להלוואה עומדת שניתן כתוב מהו שיעור ההלוואה הניתן על הרכב הנרכש. עוד מצוין באישור הסכום על הרכב הקובע וכתוב כי לא ינתן סכום גבוה מזה.
הסכום המופיע באישור נכון ליום הפקת האישור, אך הסכום הסופי יחושב ע"י המכס בכפוף למיסים שיחולו ביום השחרור."

כמו כן המידע הנ"ל יתווסף בעתיד באתר ביטוח לאומי,
שכן עובדים על הרחבת המידע לטובת כלל הגולשים.

מקווה שזה עונה על שאלתך.

בברכה.

הבטחת הכנסה
03/05/2015 | 10:54
3
49
שלום
אני בת 40, וסיימתי לקבל אבטלה. ראיתי ששלחו לי טופס הבטחת הכנסה.
אני בעלת תואר אקדמי. מה הסיכוי לקבלת הבטחת הכנסה, לאדם שהוא בריא?
תודה
זו פונקציה בעיקר של הכנסות, לאו דווקא של
03/05/2015 | 21:33
2
40
מצב בריאותי.

לנוחיותך קישור למחשבון הבטחת הכנסה בו תוכלי על-פי נתונייך האישיים לדעת אם את זכאית:

הכוונה היא האם אהיה מחויבת לקבל כל עבודה למרות שאני בעלת
04/05/2015 | 10:39
1
37
תואר?  כלומר אהיה מחויבת לעבוד בכל עבודה שהיא, ואז הסיכוי הוא אפסי לקבלת זכאות.
הבטחת הכנסה - הפניה לעבודה
04/05/2015 | 21:52
23
שלום לך,

סרוב בהפניה לעבודה (למקבלי הבטחת הכנסה),
גורר אי תשלום קצבה עבור חודשיים.

ראי להלן מתוך זכאות בעת אבטלה (חלק שני בנושא הבטחת הכנסה).

בברכה.
אשתי בהריון שבוע 10, עובדת 50 אחוז משרה. אם היא תעבוד יותר
02/05/2015 | 23:27
2
24
בחודשים הקרובים,  האם תהייה זכאית לדמי לידה גבוהים יותר.? כמה זמן אחרוה צריך במקום עבודה.? תודה
דמי לידה
02/05/2015 | 23:49
27
קודם כל מחושב לפי 3 חודשים אחרונים לפני יום הלידה , נניח שהלידה ב15.5 אז משתמשים בתלושים של 2.3.4 וכדו.
ולכן 3 החודשים הקרובים ללידה הינם הכי חשובים לצורך חישוב דמי הלידה.
על אף שהחישוב נעשה על-פי ההכנסה ברבעון שקדם
03/05/2015 | 06:17
11
ללידה, המוסד בודק יותר אחורה משלושה חודשים בלבד. אם יסבור שהשכר הועלה 'לכבוד' הצפי לדמי לידה, הוא בהחלט צפוי לעשות בעיות בעניין.
נכות כללית ושיקום מקצועי
02/05/2015 | 17:22
2
77
נגשתי לועדה רפואית לקבלת קצבת נכות כללית,קבלתי מבט"ל זימון לשיקום מקצועי.האם בקשת הנכות אושרה,והחל מכמה אחוזים זכאים לשיקום?
קצבת נכות כללית ושיקום מקצועי,
02/05/2015 | 20:00
70

שלום לך,

זימון לעו"ס בשיקום המקצועי,
הינו לאחר שנקבעו אחוזי נכות מזכים בקצבה,
40% נכות לפחות כאשר אחת הנכויות עומדת על 25% לפחות,
או 60% נכות לפחות.

בפגישה עם העו"ס בשיקום, תבחן האופציה לשיקום מקצועי,
ו/או קביעת הדרגה לאבדן כושר עבודה המזכה בקצבה.

20% נכות לצמיתות יכולים לזכות בשיקום מקצועי ותשלום דמי שיקום בגובה קצבת נכות מלאה והחזר הוצאות עבור שכר לימוד ותשלומים נלווים כמפורט בהרחבה בקישור מעלה.

בברכה ו
מה המטרה שלך
03/05/2015 | 19:48
38
מה המטרה שלך? האם את זכאית מבחינת אחוזים לקצבת נכות?
במידה ויש אחוזים מספקים לקצבת נכות,
המעבר דרך עו"ס משיקום זה חלק התהליך של קבלת החלטה בעניין כושר העבודה אם יש אובדן לאישור  קצבת נכות או לא..
שאלתי מה המטרה, מהסיבה שלא תמיד הישקום מציעים שיקום.. כשזה חלק מההחלטה של אובדן כושר  בתהליך של קצבת נכות
יש פה כאלו רצון לעזור לך אבל שימי לב..  וזה חשוב לדעת כי לעיתים זה משנה את השיח.. (חס וחלילה לא לשקר אבל כשאדם רוצה שיקום
הוא מגיע בצורה X שיכולה לשלול ממנו קצבה למרות שהיא מגיעה לו) אם את בדרך לקצבת נכות תתמקדי בה, לאחר מכן תחשבי על שיקום..

דמי אבטלה בעקבות מעבר דירה?
02/05/2015 | 00:58
3
42
אם אנחנו עוברים דירה באזור המרחק בין ת"א-חיפה האם אנו זכאים לדמי אבטלה ולאחר כמה זמן? תודה.
מעבר דירה - דמי אבטלה
02/05/2015 | 12:51
2
32
שלום לך,

מעבר מעל ל-60 ק"מ מזכה בדמי אבטלה ללא תקופת המתנה.
(ת"א-חיפה 100 ק"מ).

בברכה.
מעבר מתל אביב לירושלים
08/07/2015 | 00:09
1
8
שלום
האם גם מעבר מתל אביב לירושלים מאפשר לחתימנ מיידית של אבטלה לאחר התפטרות?
תודה
אכן כן, המרחק הינו 79 ק"מ. השינוי צ"ל גם בת.ז.. בברכה.
08/07/2015 | 22:56
4
שואלת שוב לאחר שלא קיבלתי מענה
01/05/2015 | 12:46
1
47
האם ילד המאובחן באפילפסיה ולומד בחינוך המיוחד (גן שפה) זכאי לקצבה מהביטוח הלאומי??
במידה ולא, האם אני יכולה לבקש מביטוח לאומי לסייע לי בטיפולים שלו שהעלות שלהם בחודש מאוד גבוהה??

ושאלה שניה שלי היא
האם אפשר לקבל קצבת נכות כללית ומזונות ביחד??
תודה
ילד נכה - מי זכאי ובדיקת האפשרות לקבל יותר מקצבה אחת
02/05/2015 | 13:29
24
שלום לך,

זו פנייתך הראשונה לפורום שלנו. ברוכה הבאה.

לשאלותייך:
1- ילד נכה - מי זכאי לבדוק את הקריטריונים לקבלת קצבה.
להגיש תביעה לקצבה ולעבור וועדה רפואית אשר תוכל לקבוע את מידת הזדקקותו לנוכחות קבועה של הזולת.
ראי הרחבה מתוך אתר כל זכות בנושא:
על-פי תקנות הביטוח הלאומי (ילד נכה), ילד עשוי להיות זכאי לגמלת ילד נכה, אם הוא זקוק באופן קבוע במשך חצי שנה לפחות לשלושה מבין אלה:
טיפול יומיומי בנוגדי פרכוסים.
מעקב במרפאת מומחים (תת–התמחות מתאימה למחלתו הכרונית של הילד), פעם אחת לפחות, בתקופה האמורה.
אשפוז בבית חולים (למעט אשפוז בחדר מיון), במשך 30 ימים לפחות בחצי השנה שקדמה להגשת התביעה, או אשפוז במשך 45 ימים בשנה. נחשבים גם אשפוז יום ואשפוז בבית - כאשר רופא או אחות מבקרים את הילד מדי יום.
נוכחות מתמדת של אדם נוסף בשל אירועים רפואיים תכופים הדורשים טיפול מיידי של אדם אחר.
בנוסף לטופס התביעה והאישורים המפורטים בערך העוסק בהגשת התביעה לגמלה, יש לצרף גם:
סיכום מידע רפואי מנוירולוג או רופא מטפל על סוג המחלה ומצב האיזון שלה, סוג ההתקפים ותדירותם ומידע על הטיפול הרפואי.
אם הילד אושפז, יש לצרף מסמך סיכום מחלה.
לפרטים נוספים ראו: גמלת ילד נכה והטבות נלוות. (כל המידע מפורט עם קישורים לחיצים מעלה בגמלת ילד נכה).

לשאלתך, ביטוח לאומי אינו משתתף בהחזר הוצאות הוצאות.

"אפשר לקבל את שתי הקצבאות.
ואולם סכום הקצבה האחרת יילקח בחשבון, לצורך חישוב סכום דמי המזונות המגיעים לך. "          

בברכה.

סיוע בשכר דירה לאם פרודה עם שני ילדים - נכון או לא ?
01/05/2015 | 10:31
1
38
נאמר לי שמגיע סיוע מביטוח לאומי לאם פרודה מעל שנה עם שני ילדים .
האם זה נכון? איך משיגים ? לפי מה שהבנתי דרך עמידר אני לא זכאית כי היתב לי דירה בעבר בבעלותי למרות שהיום אין לי כלום . אנ אעזרו לי 
שלבים בקבלת סיוע בשכר דירה ועוד...
02/05/2015 | 13:53
38
שלום לך,

אני מבינה משאלתך שעברת את  השלבים בקבלת סיוע בשכר דירה

לגבי סיוע מהביטוח הלאומי (שלא בשכר דירה),
ניתן לבדוק זכאות לדמי מזונות אם לא משולמים ו/או השלמת הכנסה למזונות אם הסכומים נמוכים מהזכאות להשלמה:
1- מחשבון לחישוב סכום דמי מזונות (לנסות להכנס מאוחר יותר כי באתר ביטוח לאומימבוצעות פעולות שאינן מאפשרות בדיקה כרגע).

לבדוק זכאות למענק לימודים לדאוג לפיצול תיק בביטוח הלאומי (שקיים על פי התא המשפחתי הקודם).

בברכה.

עכשיו זה מובן מדוע.. ביטוח לאומי מושחתים
30/04/2015 | 20:25
78

אבדתי את כושר השתכרותי, אין ויכוח על כך שאין ביכולתי לעבוד בתחום שעסקתי או במשהו קרוב לזה,  אבל מה לעשות ביטוח לאומי החליט שבעצם לא אבדתי
את כושר השתכרותי אפילו שעבדתי בהייטק, כי לדעתם היום אני יכולה להיות טלפנית... ומאחר ואני יכולה להיות טלפנית
(אני לא אבל זה לא משנה) לא משנה במה עסקתי.. אין לי אובדן כושר עבודה. (הם מציעים לי תעוסקה שהכנסתה 20% ממה שעסקתי ועדין אין בזה אובדן כושר עבודה)

בועדת הערר אמר הנציג שיש באמצע השולחן... "מה את חושבת שהמדינה צריכה לממן אותך עד 120..." בסוג של התרסה...
לא הבנתי אותו אז, היום ירד לי האסימון , הם עובדי המל"ל מתייחסים לכסף שלנו האזרחים לכסף הביטוח ששלמנו כשלהם.. אם הם יתנו לנכה שאבד את כושר השתכרותו, מה ישאר לבילוי שלהם.. מה ישאר לבזבוז שאף אחד אחר לא מקבל במקום עבודה, אבל בכירי המלל כן..
תגמולי מילואים
30/04/2015 | 19:13
2
30
שלום רב,

הייתי במילואים בחודש בו העלו את שכרי, ביטוח לאומי שילם למעסיק ע"פ החודשים שקדמו למילואים ואילו המעסיק שילם לפי העלאת השכר
כעת המעסיק מבקש ממני לשלם לו את ההפרש בין מה שהוא שילם לבין מה שהוא קיבל מהביטוח הלאומי כיוון שלטענתו אם היה משולם יותר היה חייב להשלים לי ולכן כעת מששולם פחות, הרי שעל אותו משקל עליי להחזיר לו את ההפרש...

האם מעסיקי אכן צודק ?

תודה מראש.
הבסיס לתשלום תגמולי מילואים
02/05/2015 | 14:22
15
שלום לך,

הבסיס לחישוב דמי המילואים הינו ממוצע ההכנסה כמפורט מתוך
"שיעור התגמול ליום יהיה השכר ברוטו החייב בדמי ביטוח (לעובד שכיר) או ההכנסה החייבת בדמי ביטוח (לעובד עצמאי), או צירוף שניהם (למי שהיה גם עובד שכיר וגם עובד עצמאי) ב-3 החודשים שקדמו ל-1 בחודש שבו החל שירות המילואים, מחולק ב-90."

אם העלאה היתה בחודש השירות, היא לא יכולה היתה להכנס לחישוב הממוצע.

בפועל, גם אתה אמור לקבל מכתב מהביטוח הלאומי בו מפורט גובה התשלום שהועבר למעסיק ואמור לעמוד לזכותך, הכולל ימי שישי שבת וחג אם היו במהלך המילואים, כמו גם ימי עבודה, אם המילואים לא היו ימים מלאים.

ניתן לברר באתר שירות אישי אם יש לך שם משתמש וסיסמא או לקבלו על פי ההנחיות המפורטות, או לברר במוקד 6050*

בברכה.

תגמולי מילואים
31/05/2015 | 16:50
1
פניתי במקביל להעלאת שאלתך אל הביטוח הלאומי - מילואים ולהלן המענה אותו קבלתי:
"החוק קובע שיטת חישוב אחידה, לפיה מחשבים את התגמול על בסיס 3 החודשים שקדמו לחודש השרות.
למצב בו הייתה עלייה בשכרו של המשרת במילואים בחודש השרות ,או בחלק מחודשי רבע השנה האמור,אין מענה בחוק לצערי הרב.
נוסחה הצעת חוק בשיתוף בין המוסד למשרד הבטחון וצהל ואנו מקווים שתאושר עוד השנה.
עפי הצעתנו, מי ששכרו עלה באחוז שנקבע, יוכל לקבל את התגמול עפי ההכנסה האחרונה ,הגבוהה יותר.
עפי החוק,החישוב שבוצע עי הבטוח הלאומי קובע,והמעסיק חייב לשלם את התגמול עפי החישוב שלנו.
אם הוא מוכן לשלם מעבר לכך,כמובן שאין לנו התנגדות,אבל אין זה מחובתו."
אבטלה
30/04/2015 | 18:20
3
36
שלום 
אני אמא ל3 ילדים שאת הקטן ילדתי לפני 4 חודשים בעקבות כך התפטרתי מעבודתי לצורך טיפול הילד  עכשיו אני חותמת בלישכה ושולחים אותי לעבודות למרות שאין לי אפשרות לצאת לעבוד כי אין לי מסגרת לתינוק מצאתי לו גן שאפשר לקבל אותו בספטמבר מה שאומר שעד ספ' אני אצטרך להשאר איתו בבית השאלה שלי היא אם יש מה לעשות אם יש למי לפנות כדי להסביר את הבעיה הזו כי את הפקידה בלישכה זה לא מעניין 
זכויות באבטלה
02/05/2015 | 14:04
2
31
שלום לך,

זכויות באבטלה נשמרות לשנה, מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה,
עד להפניה לעבודה (חלק מתנאי הזכאות לדמי אבטלה)/תום מכסת ימי הזכאות/תום שנת האבטלה, המוקדם מביניהם.

ניתן להגיע להרשמה בשירות התעסוקה לסירוגין, בין עבודות/חופשה וכדומה...עד למיצוי המכסה כרשום מעלה.

אם טרם הופנת לעבודה ועל מנת למנוע רישום סירוב אשר יגרור גריעה של 30 מימי הזכאות ותקופת המתנה נוספת של 90 ימים (למי שמתפטרת מסיבה שאינה מוצדקת, הזכאות לדמי אבטלה מתחילה בתום 90 ימי המתנה, מיום ההתפטרות) ובעבורה לא משולמים דמי אבטלה אלא, אם קיימת סיבה מוצדקת כמפורט להלן מתוך אתה מובטל
ראי גם מתוך שאלות/תשובות באתר ביטוח לאומי:
"אישה שהתפטרה מעבודתה, לפני הלידה או אחריה, יראו בה כמי שהפסיקה את עבודתה מרצונה, כלומר תתחיל לקבל דמי אבטלה רק לאחר 90 ימים מיום שהפסיקה את העבודה (עליה להמציא אישור מהמעסיק). על-פי חוק פיצויי פיטורין התפטרות של יולדת דינה כפיטורין, אך היא אינה נחשבת כסיבה מוצדקת לעניין עזיבת העבודה לפי חוק ותקנות ביטוח אבטלה. יחד עם זאת, התפטרות של יולדת שנדרשת לעבוד שעות עבודה ארוכות, או משרה מפוצלת, או שמקום עבודתה מרוחק ממקום מגוריה, תוכר כהתפטרות מוצדקת, בכפוף לאישור המעסיק על דרישות המשרה."

אם קיימת סיבה מוצדקת להתפטרות כנ"ל, יש להגיש הסבר מפורט למחלקת אבטלה יחד עם התביעה לדמי אבטלה, ובמהלך תקופה זו יש להרשם בשירות התעסוקה, כך ישולמו דמי אבטלה אם פנייתך תענה.

אם לא מתקיימת זכאות לדמי אבטלה על פי הקריטריונים הנ"ל ניתן לחזור להרשמה באופן שוטף לאחר שיהיה סידור לתינוק שנולד.

יש לשים לב וחשוב לדעת, שבתחילה מפנים לעבודה מתאימה ולאחריה לכל עבודה ה מתאימה למצב הבריאותי בלבד.
ראי בקישור "אתה מובטל" ההגדרה לעבודה מתאימה ולכמה זמן על פי גילך.

בברכה. 
תודה
02/05/2015 | 21:41
1
10
אבל העניין הוא שהתפטרתי לצורך גידול הילד אז זה לא ייעזור שהם ישלחו אותי לעבודות כי גם ככה לא אוכל לצאת לעבוד כרגע כי אין סידור לילד וברגע שיהיה לו סידור כבר לא אצטרך את הלישכה כי אצא לעבוד אז אין לי עניין לחזור ללישכה אחרי שיהיה לו סידור ע"מ לממש את ימי הזכאות שלי רציתי לדעת האם יש אפשרות אולי לפנות לאיזשהו גורם בביטוח לאומי או בלישכה שיעזרו לי כי לכסף של הימי אבטלה אני זקוקה עכשיו 
דמי אבטלה
02/05/2015 | 22:16
12
לצערי,על פי חוק ביטוח לאומי,  כפי שרשמתי בתשובתי הקודמת,
אם אין סיבה מוצדקת להתפטרות (התפטרות לצורך טיפול בתינוק שנולד הינה התפטרות מוצדקת לצורך תשלום פיצויים, אך אינה סיבה מוצדקת לצורך קבלת דמי אבטלה, ללא תקופת המתנה).

אם אין סיבה מוצדקת להתפטרות, לא משולמים דמי אבטלה לתקופה של 90 ימים, מיום ההתפטרות, כפי שמופיע בקישור "אתה מובטל" במענה קודם.

צר לי, אך איני מכירה אופציה חוקית לתשלום דמי אבטלה ללא סיבה מוצדקת להתפטרות.

קצבת נכות ועבודה בשוק החופשי
30/04/2015 | 16:18
4
81
אני מקבל קצבת נכות מלאה.
אם אשיג עבודה בשוק החופשי, מה אני צריך לעשות?
אני צריך לדווח להם או משהו? הם יורידו לי מסכום הקצבה?
קצבת נכות והכנסות מעבודה - חוק לרון
30/04/2015 | 16:39
83
שלום לך,

ניתן להיעזר במידע בעלון "כמה מותר לך להרוויח ולהמשיך לקבל קצבה?" 
לבדיקת גובה ההכנסה ברוטו והשפעתה על גובה קצבת הנכות.
לדוגמא:
אבדן כושר עבודה מלא (א.כ.ע): עד 1945 ש"ח ברוטו בחודש לא תהיה פגיעה בקצבה.
על הכנסה של 1946 ש"ח ברוטו בחודש תהיה הפחתה ב-1 שקל בלבד
על הכנסה של 2300 ש"ח ברוטו בחודש תהיה הפחתה של 35 ש"ח.
וכן הלאה כמפורט בחוברת המצורפת בקישור מעלה (100% א.כ.ע.)

יש להודיע למחלקת נכות בביטוח הלאומי על תחילת העבודה,
ולהעביר תלוש שכר בהתאם להנחיות שתקבל מפקיד התביעות.

בברכה ו

נכון תיאורטית תיזהר..
01/05/2015 | 09:17
2
64
אם אתה מקבל קצבת נכות על נכות פיזית (לא על נפשית)
האם יש לך אובדן כושר עבודה של 100% או של 75%?
אם זה של 100% שים לב מבחינת הקביעה  שלםה, הם טענו שאינך יכול לעבוד... ואם התחלת יש סיכוי שהקצבה שלך תשתנה..

בלי קשר יש סיכוי שהקצבה שלך תשתנה...  אכן יש את חוק ורון שאמור לעודד נכים לעבוד
כי לא ניתן לחיות ולהתקיים מקצבת נכות בשום צורה..... אבל פה הקטע אין הגדרה משפטית לאובדן כושר עבודה
כך שאם תעבוד אפילו שמבחינה חוקית זה אפשרי , ביטוח לאומי עלול לטעון שין לך אובדן כושר עבודה..
יש נכים שעובדים שלא עשו להם בעיות ויש נכים ששלו מהם קצבאות , זו עובדה בשטח.
ואם זה נכות נפשית?
01/05/2015 | 09:44
1
97
אז לא הייתי חוששת
02/05/2015 | 21:49
41
בנפשי לפי מה שראיתי  בתקופה שלמדתי, ברגע שמאשרים אבדן כושר 
הם מעודדים עבודה.. ואין לחשוש כמו בנכות פיזית.. 
הבטחת הכנסה בשילוב עבודה
30/04/2015 | 14:42
5
55
שלום לכם,
אני יחידנית +1 (רווקה). ולא עובדת. כעת מקבלת הבטחת הכנסה בשווי של כ- 2800שח. היום נאמר לי בביטוח לאומי כי אם אמצא עבודה עד לסכום של 5476 ש"ח לא תתבטל לי הקיצבה. אולם לא אקבל אותה במלואה. מספר שאלות ברשותכם:
1. כמה יורידו לי מהבטחת הכנסה אם אקבל משכורת של 3000-4000 שח?
2. מה קורה אם התחלתי עבודה חדשה במשכורת גבוהה מ5476 ואז אני עוזבת אותה מסיבה כזו או אחרת (מפוטרת או מתפטרת). האם אני זכאית לקבל שוב את הקיצבה?
3.האם במקרה של ילד נוסף אני זכאית לקצבת הבטחת הכנסה באופן אוטומטי (עד גיל שנתיים)אם לא מצאתי עבודה אחרי הלידה?
4. האם אני זכאית לקבל דמי הלידה אם אני לא עובדת ומקבלת הבטחת הכנסה?
המון תודה.
מחשבון הבטחת הכנסה/השלמת הכנסה
30/04/2015 | 15:20
4
57
שלום לך,

לבדיקת ההכנסה המזכה בהשלמת הכנסה וכמה.
ניתן לשנות ההכנסה ברוטו, כמו גם  מס' הילדים לבחינת התוצאה.

ילד עד גיל שנתיים, פוטר את האם מהתיצבות בשירות התעסוקה.

תמיד ניתן לבדוק זכאות להבטחת הכנסה/השלמת הכנסה אם נוצר שוב הצורך.

אין תשלום דמי לידה למי שלא עבדה קודם לכן לפחות 10/14 או 15/22
והפסיקה עבודתה בהיותה בהריון.

בברכה.
מה הכוונה 10/14 או 15/22?
01/05/2015 | 08:59
3
20
וכבר נכנסתי למחשבון ולא הבנתי, אם אני מרוויחה 4000 שח אז אקבל רק 500 קיצבה?? זה לא נשמע לי הגיוני
דמי לידה - היום הקובע
02/05/2015 | 12:56
2
19
תוכלי לעיין במאמר המצורף להבנת הזכויות לדמי לידה,
כולל תקופות עבודה לאשה המסיימת עבודתה בהיותה בהריון ועבדה באופן רציף/לא רציף 
10 חודשי עבודה מתוך 14 חודשים
או 15 חודשים מתוך 22 חודשים קודמים ליום הפסקת העבודה בהיותה בהריון המסתיים בלידה=היום הקובע.

לגבי השלמת הכנסה, ככל שהברוטו גדל מצטמצם גובה השלמת ההכנסה עד לאיפוס.
הבטחת הכנסה/השלמת הכנסה הינה גמלת חסד לקיום מינימלי.
חשבתי שהבנתי ואז... מה זה אומר רציף לא רציף?
03/05/2015 | 09:41
1
14
10 החודשים צריכים להיות 10 חודשי עבודה מלאים?
כל חודש עבודה ולו גם של יום אחד נלקח בחשבון
03/05/2015 | 09:50
12
היתרון הוא בכך שמאפשרים גם למי שלא עבדה באופן רציף, לצבור 10 חודשי עבודה(לדוגמא) בתקופה של 14 חודשים.
יש לשים לב, שדמי הלידה מחושבים על פי ממוצע השכר ב-3 החודשים שקדמו לחודש הלידה, כך שחודש עבודה עם  הכנסה נמוכה, ישפיע על הבסיס לחישוב דמי לידה, פרט למקרים בהם ההכנסה היתה נמוכה בשל בעיה רפואית לדוגמא, אזי ניתן לקחת בחישוב תקופה קודמת.
העם מותר לנסוע לחול שחותמים אבטלה
30/04/2015 | 14:30
2
15
מותר. במקרה כזה לא תשתלם דמי אבטלה עבור תקופת שהייתך בחו"ל,
30/04/2015 | 14:57
19
אולם זכאותך תישמר ותוכל לקבל ימים אלה לאחר חזרתך לארץ. כל זאת, עד שנה ממועד הזכאות הראשוני.

לפרטים נוספים ראה: 
דמי אבטלה - שהות בחו"ל
30/04/2015 | 15:17
17
שלום לך,

מוסיפה לתשובתו של Harrington,
אם היציאה לחו"ל אינה פוגעת בשגרת ההתיצבות,
לא תהיה פגיעה בדמי האבטלה.
אי התיצבות בשירות התעסוקה, יראו בה כמי שעבד בין התיצבות קודמת(אחרונה),
ועד להתיצבות הבאה כמי שעבד בהם, ולא ישולמו בעבורם דמי אבטלה.

כפי שנרשם לפני, יתרת ימי הזכאות נשמרת לתקופה של שנה,
וניתן לחזור להרשמה באופן שוטף ביום ובשעות שנקבעו.

בברכה.
שינוי מקדמות
30/04/2015 | 12:29
1
37
אני עוסקת פטורה עם רווח קטן מאוד, מה המקדמה הכי נמוכה שאפשר לשלם?
אני לא זוכרת כמה הצהרתי שאני מרוויחה, אך כרגע המקדמות שלי הן כ250 שקלים לחודש.
לברר בפורום מיסוי והחזרי מס בתפוז. בברכה.
03/05/2015 | 22:27
1
|*|פורומים מקצועיים חדשים|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
30/04/2015 | 10:58
10
|קדימה|האם אתה בעל עסק קטן או בינוני וצריך ייעוץ בהתנהלות הפיננסית מול הבנק?
האם אתה מעוניין בהכוונה בנושא גיוס הלוואות מהבנקים או מקרנות שונות לטובת העסק שלך?

|שמאל|היכנס עכשיו לפורום מימון עסקים ותקבל את כל המידע הנדרש!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|מטוס|חולמים על חופשה חלומית באוסטרליה?
מתכננים את מסלול הטיול לניו-זילנד ויש לכם שאלות?

|שמאל|היכנסו עכשיו לפורום טיולים באוסטליה ניו-זילנד ותארגנו לעצמכם את הטיול המושלם!

|שמש|אם תמיד חלמתם על חופשה בסקנדינביה ואתה מעוניינים לקבל מידע על היעד היפה בעולם,
פורום טיולים בסקנדינביה הוא בדיוק המקום בשבילכם!

|שמאל|היכנסו עכשיו לפורום טיולים בסקנדינביה ותתכננו את הטיול שלכם!

|מטוס|מתכננים חופשה חלומית לספרד וזקוקים להמלצות על היעדים החמים?
מתלבטים לגבי מלון או מסעדה בפורטוגל ומעוניינים בהכוונה?

|שמאל|היכנסו עכשיו לפורום טיולים בספרד פורטוגל ותקבלו מידע שיאפשר לכם לתכנן את מסלול הטיול האידיאלי ביותר עבורכם!

|קדימה|אם אתם או בני משפחתכם סובלים מאלצהיימר, אין לכם צורך להרגיש לבד.
פורום אלצהיימר נפתח מחדש על מנת לספק לכם זירה נהדרת לשאול שאלות ולקבל את התשובות המקצועיות ביותר.

|שמאל|היכנסו עכשיו לפורום אלצהיימר ושתפו במה שעובר עליכם:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
דמי אבטלה- במגביל לעבודה כעוסק זעיר.
30/04/2015 | 11:35
1
17
בת 51 עבדתי 24 שנה -מגיעים לי פיצויים
מקום העבודה מעונין שאמשיך לתת שירות יעוץ כעצמאית(עוסק זעיר)
האם  במקביל אקבל את דמי האבטלה ?
האם הסכום שאקבל ירד מדמי האבטלה?
האם יש מגבלת סכום שאוכל לקבל?

תוכלי לקבל דמי אבטלה אולם הכנסותייך
30/04/2015 | 14:14
13
כעצמאית יקוזזו מדמי האבטלה שתשתלמי.

חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
פרחי את מרקו- משרד עו
פרחי את מרקו
דיטקט סוכנות למודיעין וחקירות מיוחדות
דיטקט חקירות
עו
עו"ד גיא בית און
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה