לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום ביטוח לאומי - סיוע
שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

אי כושר65% ורפואית משוקללת 83% מה מגיע לי
29/05/2015 | 15:31
1
77
זכויות מקבלי קצבאות הביטוח הלאומי במוסדות וארגונים אחרים
31/05/2015 | 19:28
62
שלום לך,

חלק מההטבות הינם למי שנקבע אבדן כושר עבודה של 75% לפחות,
או אחוזי נכות כמפורט (לציין נכות לקבלת המידע).
לדוגמא: מינהל מקרקעי ישראל: 
ההטבה
פטור או הנחה מתשלום דמי הסכמה להעברת מקרקעין שבבעלות מינהל מקרקעי ישראל המוחזקים בידו בחכירה.
מי זכאי להטבה?
מקבלי קצבת נכות כללית שנקבעה להם נכות רפואית בשיעור של 80% לפחות
איך מקבלים את ההטבה?
את הבקשה לפטור או להנחה יש להפנות למינהל מקרקעי ישראל במקום המגורים. לפרטים יש להתקשר 5575*.

ועוד לדוגמא הנחה בתחבורה ציבורי, הנחה במים...
פטור מתשלום אגרות בעד השירותים הרפואיים הבאים:
1. ביקור אצל רופא פנימי ומקצועי
2. התחייבות לבית חולים
3. ביקור במכונים ומרפאות חוץ

ובהרחבה, לעבור על הקישור מעלה לבדיקת זכויותיך לפי מקבל קצבת נכות ו/או על פי הדרגה שנקבעה באחוזי נכות.

בברכה.
שינוי פרטים
29/05/2015 | 10:27
1
44
אני עם נכות של 100% (אי כושר וכללי ) עד לפני כחודש התגוררתי רק עם בני שהוא לפני גיוס .. לאחרונה עברתי להתגורר בעיר אחרת עם בני ובן זוגי ... שאלתי היא: באם אני מצהירה לביטוח לאומי שאני מתגוררת עם בן זוגי שהחשבונות בנק שלנו בכלל לא משותפים עלול לפגוע בי בהטבות או בדבר אחר? אשמח לתשובות 
ידועים בציבור ותוספת "תלויים" בקצבת נכות
31/05/2015 | 19:58
29
שלום לך,

יש להודיע על שינוי המעמד לידועים בציבור (חובה על פי חוק),
כדי להמנע מכפל תשלום מצד אחד, כמו גם בדיקת זכאות לתוספת עבור "תלויים" עבור מי שהוכר כבן הזוג, למי שלא הוגדרה מלכּתחילה כעקרת בית.
לזכאים, הכנסה ברוטו עד 5278 ש"ח בחודש לבן הזוג, יכולה לזכות בתוספת "תלויים" בקצבה.

המידע מכיל שאלון לידועים בציבור.

לתשומת הלב, עם גיוסו של הבן, יש להעביר אישור מקצין העיר על מועד הגיוס, ולהעביר למחלקת נכות על מנת להמשיך לקבל תוספת "תלויים" בקצבה עבור הבן.

בברכה.

קצבת זקנה וקצבאות נוספות
28/05/2015 | 23:19
2
80
שלום

אישה שמקבלת קצבת זקנה
מה קורה כשהיא מתאלמנת? האם היא חייבת להגיש בקשה לקצבת שארים או יכולה להגיש בקשה להשלמת הכנסה (על הקצבת זקנה) ?
זה תלוי בבחירה שלה?
זה רלוונטי למקרה שאם קצבת הזקנה + חצי מהשארים מגיע לתקרה של 2803 ש"ח ואז לא תהיה זכאית להשלמת הכנסה (להשלמת הכנסה יש הטבות נלוות רבות)
ואם לא תגיש בקשה לקצבת שארים, תוכל לבקש השלמת הכנסה ולהנות מההטבות של מקבלי השלמת הכנסה.
ובהנחה שאכן זה נתון לבחירתה וניתן שלא להגיש בקשה לקצבת שארים, האם יש מה לעשות למפרע?
כלומר במקרה שלא ידעה על ההפסד של השלמת הכנסה והגישה בקשה לשארים ובעצם מקבלת את הסכום המקסימלי וממילא לא זכאית להשלמת הכנסה.
יש דרך לתקן את זה?

תודה רבה

חרטה בהגשת תביעה לקצבת שארים
31/05/2015 | 20:04
1
28
שלום לך,

על פי חוק ביטוח לאומי,לא ניתן להתחרט לאחר הגשת תביעה לתשלום קצבת שארים למקבל קצבת זקנה.
הבחירה הינה ח"פ.

מומלץ לקבל המענה בכתב מהביטוח הלאומי.
ניתן אף לבצע הבדיקה ע"י פניה לסניף שלך

בברכה.
לא הבנתי לגמרי את תשובתך
31/05/2015 | 23:49
20
שלום

את מתכוונת שמלכתחילה היה אפשרי שלא להגיש בקשה לקצבת שארים אלא רק תביעה להשלמת הכנסה (לקצבת זקנה) ?
כלומר, אישה שקיבלה קצבת זקנה והתאלמנה יכולה שלא להגיש בקשה לשארים ובמקום זה להגיש בקשה להשלמת הכנסה?

תודה
האם אני זכאי להשלמת הכנסה?
28/05/2015 | 20:09
2
81
לאחר אוטם בשריר הלב וצינטור קבע לי רופא תעסוקה 50% משרה זמנית לחודש ראשון    
ו75% לחודש השני.האם זכאי להשלמת הכנסה וממי?
יש לך שתי אפשרויות עיקריות.
29/05/2015 | 13:28
54
האחת היא להגיש תביעה לנכות כללית, כאשר גם קביעת דרגת נכות ואובדן כושר זמנית תזכה אותך ככל הנראה בקצבה. עם זאת יש לקחת בחשבון שהקצבה תשולם החל מהחודש הרביעי שלאחר מועד קביעת אובדן הכושר, כך שלא בטוח שזה עוזר לך כבר בשלב זה.

ללא כל קשר לכך באפשרותך להגיש תביעה להבטחת הכנסה (אפשרות זו פתוחה בפניך גם לתקופת הביניים עד לרכישת זכאות לקצבת נכות).

לנוחיותך מצו"ב קישור למחשבון הבטחת הכנסה:
פטור ממס הכנסה
31/05/2015 | 19:37
22
שלום לך,

מוסיפה לתשובתו של Harrington

בדוק זכאותך לפטור ממס כמפורט להלן בהרחבה מתוך מס הכנסה - מדריך בנושא ועדה רפואית ופטור ממס ...
הפטור לזכאים, למי שנקבעו אחוזי נכות של 90% לפחות לתקופה הכוללת העולה על 184 ימים.
בתביעה לפטור ממס הכנסה (המתקיימת אמנם בביטוח הלאומי, אך לצורך הפטור בלבד), יש לציין כל בעיה רפואית ממנה סובלים, בנוסף לבעיה המרכזית שנרשמה, בצירוף מסמכים רפואיים תומכים כגון: יתר לחץ דם, בעיות אורולוגיות, עיניים, א.א.ג. וכדומה... כל סעיף רפואי יכול להשפיע על התוצאה הסופית שתקבע פטור ממס הכנסה.

הקישור מכיל טפסים להורדה.
יש לפנות לפקיד השומה לקבלת שובר תשלום אגרה בשווי של כ-560 ש"ח והפניה לוועדה הרפואית.

לזכאים לאחר וועדה רפואית, ניתן לקבל החזרי מס עד 6 שנים קודמות ובעבור שנה שוטפת ואילך.

בברכת בריאות.
תוספת תלויים
28/05/2015 | 18:18
1
45
שלום רב,
הוכרתי על ידי המל"ל 77% נכות רפואית - 100% אי כושר עבודה, שניהם לצמיתות, מכאן שהקצבה המשולמת לי הינה מירבית.
אני מקבל תגמולי הורה שכול ממשרד הביטחון בגובה של כ- 9,000 ש"ח בחודש ויש לי שני ילדים בגיל זכאות לתוספת תלויים לקצבת המל"ל.
לנוכח התגמולים, האם אני זכאי לתוספת שני הילדים התלויים?
תודה למענה,
מיקי.
כיצד משפיעות הכנסות אחרות (שלא מעבודה) על תשלום התוספת לבן/ב
31/05/2015 | 23:13
16
שלום לך,

ראה להלן המענה לשאלתך מתוך אתר ביטוח לאומי:
"אם סכום הקצבה שמשולמת לך, כולל תוספת עבור בן/בת והילדים, עולה על סכום קצבה חודשית מלאה ( 2,342 ש"ח ), ויש לך הכנסות אחרות (כגון פנסיה, שכר דירה, מלגה, קצבאות אחרות מהביטוח הלאומי או מגורמים אחרים, רווחים מהשקעות) - יופחת סכום ההכנסה האחרת מסכום התוספת המגיעה לך עבור בן/ת הזוג ו/או הילדים, ובכל מקרה, הקצבה שתשולם לך לאחר ההפחתה תהיה לכל הפחות בסכום של קצבה חודשית מלאה ( 2,342 ש"ח )."

(ההדגשה של קצבאות אחרות מהביטוח הלאומי או מגורמים אחרים הינה שלי).

ההמלצה היא תמיד לבדוק באופן אישי ספציפי בביטוח הלאומי, לקבלת מענה בכתב.

בברכת בריאות.
מודה לכולם ומעדכנת לגבי המסמכים שהושארו בתיבה
28/05/2015 | 17:45
1
52
לפני כמה ימים שאלתי מה לעשות לגבי מסמכים שהושארו בתיבת השירות, אך משום מה ביטוח לאומי שולח הודעות שהמסמכים טרם התקבלו
סיפרתי גם שכתבתי מייל, ובתגובה נאמר לי שהמסמכים הגיעו, ומערכת אוטומטית שולחת הודעות ואפשר להתעלם מהן.
תודה לכולם על העצות, לא הספקתי להגיב .
על העדכון
31/05/2015 | 23:15
9
מעמד פרודה לביטוח לאומי ורשות המיסים
28/05/2015 | 14:56
1
42
שלום וברכה.
אני נמצאת בהליך ארוך ומייגע של גירושין, הגשתי רק תביעות למזונות ושמירת זכויות, כאשר כבר שנתיים אני נושאת בנטל הכלכלי של המשפחה בגפי כולל תשלום מקדמות ביטוח לאומי כעצמאי של בעלי.. כרגע הוא מורחק למספר חודשים. מה אעשה על מנת שביטוח לאומי לא יקזז מקצבת הילדים את החובות שלו אליו?
ומה עליי לעשות לגבי מעמ ומס הכנסה כי אני צריכה להגיש יחד איתו את הדוח השנתי?
אודה לתגובתכם המפורטת
בקשה לפיצול תיק (5020)
28/05/2015 | 16:02
23
שלום לך,

בנושא ביטוח לאומי להגיש בקשה לפיצול תיק (5020)
בנושא מיסוי ממליצה להעלות שאלתך בפורום מיסים והחזרי מס

בברכה ובהצלחה!
השלמת הכנסה לקצבת זקנה
27/05/2015 | 17:22
1
40
שלום רב. ההורים לשי מקבלים קצבת זקנה+השלמת הכנסה עקב פנסית זקנה נמוכה שיש להם ממקום העבודה. 
אנחנו שולקים רכישת נכס משותף יחד איתם תוך מכירת הדירה שלהם. מקריאת החומר באתר הבנתי שהענין לא פשוט וצריך להקפיד לעשות את זה נכון כדי שלא ישללו מהם את הזכות להשלמת הכנסה....
מה הדרך הנכונה? האם חייבים לרשום אותם בנסח טאבו על החלק היחסי בנכס? למשל, אם ימכרו את דירתם ב 500,000. והנכס המשותף  יהיה בשווי מליון אז להקפיד לרשום אותם כבעי 50% מהנכס....
אודה על עזרתכם.....!
השלמת הכנסה לקצבת זקנה
28/05/2015 | 09:40
21
מכירת בית ראשון ורכישת בית חלופי,
צריך להיות מתועד ברשומות.

כיצד לבצע את הרישום לגבי חלקה בבית,
יש לבדוק בטאבו.
ממליצה אף לפנות לקבל מענה אישי ספציפי בביטוח הלאומי,
ע"י פניה לסניף שלך מחלקת זקנה.

בברכה.
נכות מעבודה
27/05/2015 | 11:44
1
61
שלום לכם אני מעל גיל 60 מקבל קצבת נכות מעבודה לצמיתות (לא זמנית) נקבע לי מעל 50% נכות מעבודה לצערי אני עומד להכנס למאסר עד שנה לכל היותר כנראה ואולי גם יותר חלילה שאלתי היא כזו האם לאחר שאשתחרר מהמאסר אאלץ לעבור שוב ועדה רפואית במוסד או שאקבל באופן אוטומטי את הקצבה כשאשתחרר? במידה והתשובה תהיה חיובית לגבי ועדה רפואית האם אצטרך להגיש שוב תביעה? עד שקבלתי את הנכות הקבועה קבלתי הרבה נכויות זמניות שנים רבות ורק לאחרונה לפני כחצי שנה קבלתי את הקבועה. לגבי הקצבה מתי מפסיקים לשלם את הקצבה? האם ישר שאכנס לכלא או אחרי כמה חודשים? אודה לכם על תשובה מהירה  כי בעוד יום  יקבע גורלי  בבית משפט בברכה
קצבת נכות מעבודה
28/05/2015 | 09:42
49
שלום לך,

שלחתי שאילתה בנושא שאלתך.
אעדכן כאן לכשאקבל המענה.

ניתן כמובן במקביל לבצע בדיקה ע"י פניה לסניף שלך  לקבלת מענה אישי ספציפי.

בברכה.
מגורים בחו״ל וניתוק תושבות...
27/05/2015 | 11:08
1
33
היי,

אני גר ועובד בחו״ל קרוב לשנתיים ואין כרגע כוונה לחזור בזמן הקרוב. ביטוח לאומי ממשיך לגבות (ע״י עיקולים מהחשבון) כל תקופה מסויימת סכום של 160 שקל לחודש. 
הבנתי שאפשר לבקש ניתוק תושבות והמבחן מתבצע לפי התוצאה כמו זמן שהות בחול וכו׳. האם ניתוק התושבות יכול להתבצע רטרואקטיבית מהרגע שעזבתי את הארץ (שנת 2013)?

במידה וכן, יש אפשרות לקבל החזר/לבטל עיקולים מהתקופה של השנתיים?

תודה!
תושב ישראל השוהה בחו"ל
27/05/2015 | 11:30
40
שלום לך,

מומלץ לעיין בהרחבה מתוך תושב ישראל השוהה בחו"ל
בתקופת שהותך בחו"ל ממשיך הכיסוי לביטוח רפואי כמו גם כיסוי ביטוחי.

בדוק אם אתה נמצא במדינה שיש עמה אמנה ואתה משלם בה דמי ביטוח.
במקרה זה, יש לשלם דמי בריאות בלבד.

יש לבדוק אם היה כפל תשלום.
ניתן לבצע הבדיקה באמצעות פניה לסניף שלך מחלקת גביה, לקבלת מענה אישי ספציפי.

בברכה.

חוק 172
27/05/2015 | 10:47
1
39
שלום , בעוד יומיים אהיה גמלאית , נכון להיום אני מקבלת אבטלה ,היות ועבדתי מעל 40 שנה  ושלמתי לבטוח לאומי במהלך כל תקופת העבודה ,אושרו לי 175 ימי אבטלה , בחודש יוני אקבל את ימי האבטלה בעבור חודש מאי  ובסוף יוני אתחיל לקבל קצבת זקנה.

הפחיתו לי מימי באבטלה 10 ימי המתנה , הרי ברור שבגילי לא אמצא עבודה  גם אם אשתדל כלשון החוק.

מה ניתן לעשות כדי שאקבל את מלא 175 ימי אבטלה מבלי שזה יפגע בגמלת הזקנה .
קבלת הקצבה הגבוהה מבין השתיים
27/05/2015 | 11:09
40
שלום לך,

עם המעבר לקצבת זקנה יחשבו את הקצבה הגבוהה מבין השתיים והיא תשולם.
לא ניתן לקבל במקביל את 2 הקצבאות.

על מנת לקבל תשלום גם בעבור 10 ימים, אותם הפחיתו מתשלום חודש ראשון וחודש רביעי,
יש להמשיך ולהתיצב בשירות התעסוקה עד לתום מכסת ימי האבטלה.

תשלום דמי אבטלה על פי מכסת ימי הזכאות, יכול להשתלם עד לגיל 67 לנשים וגברים.

בברכה.

סיוע דחוף בחישוב דמי לידה
27/05/2015 | 09:39
1
20
היי
התאריך לידה המשוער שלי הוא ב 4.6 אני רוצה להפסיק לעבוד בסוף מאי
האם עדיף לי להצהיר על יציאה לחופשת לידה מה 31.5 או לקחת את הימים עד הלידה בפועל כימי מחלה?
האם יש הבדל במשכורות שיחושבו לי בממוצע דמי הלידה מכיוון שמתחלף חודש?
תודה רבה על העזרה !
הבסיס לחישוב דמי לידה
27/05/2015 | 11:22
17
שלום לך,

הבסיס לחישוב דמי לידה נערך על פי שכר ברוטו,
ב- 3 החודשים הקודמים לחודש הפסקת העבודה,
מחולק ב-90 למציאת השכר הממוצע היומי לתשלום דמי לידה.

לא ברור אם משולמים מלוא ימי המחלה.
לשים לב, שלחישוב דמי לידה נכנסים גם תשלומים עבור החזר הוצאות כגון נסיעות/רכב/טלפון וכדומה...

לאור המידע שנרשם בשאלתך, לא ילקח חודש יוני (חודש הלידה) בחישוב הבסיס לדמי לידה,
ואין מניעה בקבלת שכר עבודה ו/או ניצול ימי מחלה בחודש זה ולפני הלידה.

בברכה ובהצלחה.

קצבאות
27/05/2015 | 08:11
1
64
האם הוקדמו תשלומי הקצבאות לחג שבועות
קצבאות ישולמו במועד ב-28.5.2015 בברכה.
27/05/2015 | 11:11
66
תגמול על ימי מילואים - קיזוז שכר רטרו-אקטיבי על ידי המעסיק
27/05/2015 | 07:05
2
32

שלום, 
בחודש פברואר ביצעתי שירות מילואים של 4 ימים ובמשכורת של אותו החודש קיבלתי שכר עבודה חודשי עבודה מלא, כשהתגמול עבור ימי המילואים חושב על פי שכרי נכון לאותה העת.
במשכורת אפריל, הוריד לי המעסיק סכום מסויים בטענה שהתגמול אותו קיבל בסופו של דבר מהביטוח הלאומי היה נמוך מהשכר ששולם לי. 
הבנתי כי התגמול מביטוח לאומי מחושב לפי שכר של חודשים קודמים. אכן בחודשים הקודמים לשירות המילואים, שכרי היה נמוך מהשכר ששולם לי בפברואר (עברתי בינואר לתפקיד חדש עם שכר גבוה יותר).
שאלתי היא האם פעולותו של המעסיק חוקית או שמא עליו לשלם לי את השכר המגיע לי באותו החודש לולא הייתי יוצא למילואים, ללא תלות בתגמול שמקבל מהביטוח הלאומי?

בברכה,

דמי מילואים
28/05/2015 | 09:58
17
שלום לך,

ביטוח לאומי אכן משלם דמי מילואים עפ"י ממוצע השכר ב-3 החודשים שקדמו לחודש המילואים.

אכן, קיימת כאן בעיה שזכאות העובד נפגעה לאור השירות.
במסגרת ביטוח לאומי, בדקתי שאלה זו לאחרונה בעקבות שאלה כגון זו שעלתה,
ונמסר לי שרק תשלומים כגון הבראה/ביגוד/בונוס המשולמים לאחר השירות ומתיחסים לתקופה בה מחושב ממוצע השכר, נלקחים בחשבון ויערכו בעקבות כך את החישוב הממוצע של 3 החודשים כנ"ל.

ערכנו אף התיעצות Harrington  ואני בנושא וברור שיש בעיה בנושא הפגיעה בזכויותיו של עובד היוצא למילואים.
מקווה שיהיה ל- Harrington טיפ או כוון בנושא.

בברכה.
תגמול מילואים
31/05/2015 | 16:43
5
בהמשך למענה קודם,
להלן תשובת ביטוח לאומי - מילואים לשאלתך:
"החוק קובע שיטת חישוב אחידה, לפיה מחשבים את התגמול על בסיס 3 החודשים שקדמו לחודש השרות.
למצב בו הייתה עלייה בשכרו של המשרת במילואים בחודש השרות ,או בחלק מחודשי רבע השנה האמור,אין מענה בחוק לצערי הרב,.
נוסחה הצעת חוק בשיתוף בין המוסד למשרד הבטחון וצהל ואנו מקווים שתאושר עוד השנה. עפי הצעתנו,מי ששכרו עלה באחוז שנקבע, יוכל לקבל את התגמול עפי ההכנסה האחרונה ,הגבוהה יותר.
עפי החוק,החישוב שבוצע עי הבטוח הלאומי קובע, והמעסיק חייב לשלם את התגמול עפי החישוב שלנו.
אם הוא מוכן לשלם מעבר לכך,כמובן שאין לנו התנגדות,אבל אין זה מחובתו.
שיקום מקצועי ותואר שני
27/05/2015 | 00:06
2
71
שלום לכולם,
רציתי לדעת האם ביטוח לאומי ממן תואר שני ואם כן באילו תנאים. עליי להדגיש שאני נכה כללי ולא איזה משהו מיוחד. 
תודה לעונים
שיקום מקצועי
27/05/2015 | 11:36
66
שלום לך,

מחלקת השיקום מסייעת בהחזר הוצאות עבור לימודים אקדמאים לתואר ראשון,
למי שעבר אבחון ונמצא מתאים.

מומלץ לפנות לבירור לקבלת מענה אישי ספציפי במחלקת השיקום:
נתב טלפון למחלקות השיקום בסניפים שמספרו 02-6463488

בברכה.
יש פורטוקול ויש מציאות...
29/05/2015 | 17:24
55
באופן כללי ביטוח לאומי ממן תואר שני רק לאנשים עם אחוזי נכות גבוהים מאוד.. 
אבל, בעניין שיקום יש גמישות מסוימת, אם תצליח לשכנע פקידת שיקום,
שתואר שני יקדם אותך ויכול להחזיר אותך למעגל העבודה בהחלט יש סיכוי שיאושר לך תואר שני לפנים משורת הדין.

הקרירטיונים לחריגים  הם קריטריונים פנימיים תמיד אפשר להגיש ערעור ולהסביר את הכדאיות של התואר ולמה זה נחוץ,
הם בד"כ מעריכים אנשים שרוצים לצאת מהמצב שלהם וכלן יש סיכוי שכן.. 

אבל, תחשוב עם עצמך אם זה כדאי לך, תכלס אם זה פחות מ 20 שעות לא תקבל מלגה וישולם רק החזר שכר לימוד שזה שכר לימוד אוניברסיטאי(אם תלמד במכלל תצטרך לשלם את ההפרש) בנוסף לכך אם יש לך קצבת נכות יש סיכוי שתאבד אותה בעתיד למרות שזה לא סותר, אבל הם יכולים לטעון שאין לך אובדן כושר עבודה כי יש לך מקצוע שהתאימו לך, בקצור תחשוב פעמיים.. ואם כן אז לא כדאי לנסות לשכנע את הפקידה מהשיקום..
סעיף 329 לביטוח לאומי
26/05/2015 | 14:51
50
למי אני צריך לפנות כדי שייפעל עליי סעיף 329 לחוק הביטוח הלאומי? חוץ מלשלוח מכתב אפשר לשוחח עם משהו בכיר בביטוח הלאומי בעניין זה?
חתמתי בעבר על כתב ויתור וסילוק מול חברת הביטוח. עכשיו אני מפחד שיפעילו נגד חברת הביטוח את חוק 328 ואז אני אצטרך להחזיר את כל הכסף שקיבלתי.

דמי לידה
26/05/2015 | 13:45
8
48
שלום!
יש לי שאלה לגבי תשלום דמי לידה. 
גיליתי שאני זכאית לדמי לידה, על אף שאיני חוזרת לעבוד לאותו מקום עבודה ואני מובטלת כבר מהחודש הראשון להריון. 
אבל - הבנתי רק עכשיו, לאחר הלידה, שעליי היה להגיש את הטפסים לפני ההריון
זה נכון?
ואם לא- אז עליי להגיש את 10 המשכורות האחרונות לעבודתי לפני היום הקובע? 
תודה מראש והמשך יום נעים  
ושאלת נוספת ולא פחות חשובה:
26/05/2015 | 15:00
6
39
האם אני חייבת להחתים את המעסיק? כי מדובר בשני מעסיקים (מקומות עבודה שונים) ואני לא עובדת כבר אצל שניהם ממזמן.....
כוונתי היא
26/05/2015 | 15:06
5
34
להוסיף משכורות, על אף שלא מצויין (האם זה מספיק??)
חבל כי ביטוח לאומי משיב,במקרה הטוב,
26/05/2015 | 15:58
3
50
רק בשעות הפתיחה שלו,אם מצליחים להגיע אליו,
כרשות האחראית על תחום מסוים זה,הייתי מצפה שיסייע לאנשים בנושא שבתחום אחריותו בצורה הכי טובה האפשרית, חלק מכך הוא לחפש ולמצוא זקן שאינו יודע את זכויותיו, או לענות על שאלות המועלות פה....בשביל זה צריך רצון אמיתי לעזור לאנשים....חתירה אמיתית לשיפור....
לפני ש"משחררים אויר" מומלץ לבדוק...
26/05/2015 | 18:54
1
28
אילו היית בודק לפני שפרסמת את תגובתך, ודאי היית מגלה ש:

א. אתר/פורום זה אינו קשור למוסד לביטוח הלאומי ולא מופעל על-ידו.
ב. המגיבים באתר/פורום זה המנוהל על-ידי אורנה הינם מתנדבים אחת לאחד, חלקם אנשי מקצוע בתחום ואחרים אנשים שמבקשים לסייע לפונים על סמך נסיונם האישי.
ג. המתנדבים המגיבים כאן עושים זאת בהתאם ללו"ז שמתאפשר להם, לאורך כל שעות היממה והשבוע.

חותם כמעט על כל מילה שכתבת
27/05/2015 | 19:06
22
כל הכבוד למי שמסייע כאן,
דבריך תומכים בטענתי כי הרשות האחראית לא עושה כהלכה את מה שבתחום אחריותה,
תפקיד הרשות לתת שירות לאנשים הנזקקים לשרותה,
ולא רק לאלו היודעים ומצליחים להגיע בשעות הקבלה.
דוגמאות :
כשמישהו משדר מצוקה באינטרנט,שירותי הרווחה צריכים להגיע אליו,
כשמישהו עושה פעולה עבריינית באינטרנט, המשטרה צריכה להגיע אליו,
כשמישהו מעלה שאלה הילכתית באינטרנט, מהמוסד הרבני צריכים לענות לו,
....זה מהות התפקיד של הרשות,לתת מענה בנושאים שבתחום אחריותה, תפקיד הרשות לחפש הנזקקים לה, להגיע לכל נזקק....ולא כפי המצב הנוכחי ...ששבו מי שלא מתאים עצמו לסדר היום / גחמות של הרשות, הרשות לא רואה כתפקידה לעשות מאמץ[ מה לעשות, מקובל להתאמץ בכדי להשיג המטרות]לתת לו שירות.
אין שום סיבה מתקבלת על הדעת שאיש הביטוח לאומי לא יענה לשאלות באתר העוסק בנושא הביטוח לאומי,
אינני מבקש כי ביטוח לאומי יסרוק את כל האינטרנט במטרה לעזור,אבל מדוע לא יהיה נוכח בפורום הספציפי של ביטוח לאומי .??
השב"כ סורק רשתות בכדי לעלות על מפגעים פוטנציאלים, כי זה חשוב לו/לנו,
ביטוח לאומי לא עושה זאת, כי זה לא חשוב לו/לנו.

ייעוץ לקשיש
26/05/2015 | 21:50
21
אתיחס לנושא יעוץ לקשיש שעלה בשאלתך.
ממליצה לעיין בקישור.
אם עבדת אצל לפחות מעסיק אחד עד לקראת הלידה,
26/05/2015 | 18:51
22
די לך להחתים את המעסיק האחרון אולם עלייך לצרף תלושי משכורת גם של המעסיקים הקודמים על-מנת שתוכל להיבחן אם את עומדת בתקופת האכשרה.

ככל שעבדת אצל יותר ממעסיק אחד וסיימת עבודתך אצל כל המעסיקים בסמוך ללידה, עלייך להחתים את כולם.
דמי לידה - היום הקובע
26/05/2015 | 21:38
18
שלום לך,

מעבירה לעיונך את המאמר בנושא דמי לידה - היום הקובע
כך, שאם קיים אישור רפואי לגבי קיומו של ההריון ברשומות הרפואיות, בעת הפסקת העבודה,
ניתן לבדוק זכאות לדמי לידה.
בתביעה ניתן לצרף צילום תלושי שכר משני המעסיקים.

בברכה ו
דיווח מעסיק שנתי על משכורות
26/05/2015 | 04:10
2
45
שלום רציתי לברר... אם נניח ואני עובדת עכשיו נניח 4 חודשים וכל חודש נניח אני מרוויחה לצורך העניין 100 שקל
הדיווח של המעסיק שלי על ההכנסות שלי מעבודה אמור להיות על כל חודש בנפרד או שהוא מדווח על "שנתי"?

אני שואלת כי שמו לי בתלוש אחד 2 חודשי עבודה.

עכשיו אני לא יודעת אייך זה עובד כלומר הם רואים את זה הכנסה פר שנה או פר חודש כמה קיבלתי? (הכוונה לביטוח לאומי/מס הכנסה)
לצורך הדגמה
26/05/2015 | 04:32
21

להדגמה: כעת שנת 2015 אז בשנת 2016 המעסיק אמור לדווח על כך בשנת המס (למס / ביטוח לאומי) .
אז השאלה הפשוטה היא האם בדיווח עצמו כתוב:
חודש אוגוסט: 100 שקל
חודש ספטמבר: 100 שקל

וכנהלאה...

או שכתוב עבור כל השנה שעבדתי יחד? (400).

תודה :)

ביטוח לאומי - דווח חודשי
26/05/2015 | 07:56
38
שלום לך,

יש לדאוג שהמעסיק ידווח לביטוח לאומי,
על התשלום עבור חודשיים בתלוש אחד,
על מנת שלא יחייבו אותך בתשלום עבור החודש החסר בדווח.

בברכה.
קצבת נכות
25/05/2015 | 20:22
1
98
שלום, ברצוני לדעת: באיזה תאריך מקבלים קצבת נכות לחודש מאי 2015?

ב-28.5.2015 בברכה.
26/05/2015 | 08:03
38
סדר פעולות בדרך לקבלת דמי אבטלה
26/05/2015 | 02:29
1
22
שלום לכולם, אשמח לעזרתכם.

פוטרתי לפני חודשיים אחרי שעבדתי מס רב של שנים.
מסיבות כאלה ואחרות רק עכשיו אני מתפנה להתעסק עם דמי האבטלה שמגיעים לי (לא יעשו לי בעיות עם זה, נכון?)

שאלתי היא- מה סדר הפעולות שעלי לעשות כדי לקבל את דמי האבטלה- למי עלי לגשת קודם- ללשכת התעסוקה או לביטוח לאומי?

עכשיו, את הטפסים של ביטוח לאומי מילאתי כבר, יש לי צילום של 12 משכורות אחרונות ואת מכתב הפיטורין שלי.
האם אני צריך משהו נוסף?

תודה מראש על העזרה והמשך שבוע נעים
זכויות באבטלה
26/05/2015 | 08:02
17
שלום לך,

יש להתחיל בהרשמה בשירות התעסוקה.
עיכוב של חודשיים, למי שצבר באופן רציף לא רציף 12 חודשי עבודה לפחות,
הנבדקים מיום הרשמה ראשון בשירות התעסוקה, לתקופה של 18 חודשים קודמים,
אינו פוגע בזכויות לדמי אבטלה. 

חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
דיטקט סוכנות למודיעין וחקירות מיוחדות
דיטקט חקירות
פורום התמודדות עם סרטן
לא חייבים להתמודד לבד
מרקמן את טומשין
מרקמן את טומשין
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה