לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

לצפיה ב-'הגבלת שכר הטרחה בטיפול בתביעות מול ביטוח לאומי'
הגבלת שכר הטרחה בטיפול בתביעות מול ביטוח לאומי
09/12/2015 | 08:40
332

מידע מרוכז עבור כל התוהים בשאלה החשובה לאור השינויים בחוק מתוך אתר ביטוח לאומי:

תשומת הלב לחלק המתיחס גם לשירות חינם של "יד מכוונת" ומסגרת הסיוע.

"פנית לעורך דין או חברה למימוש זכויות?
שכר הטרחה ותנאי התשלום הוגבלו בחוק
החוק מגביל את שכר הטרחה שחברות למיצוי זכויות/עורכי דין/יועצי מס/רואי חשבון )"מייצגים"( רשאים לגבות עבור טיפול בתביעה מול הביטוח הלאומי. דף מידע זה מפרט את זכויותיך בכל הקשור לתשלום שכר הטרחה. המייצגים מחויבים להביא לידיעתך את המידע בדף זה, ולצרף אותו להסכם ההתקשרות אתך. כדי לשמור על זכויותך, חשוב שתקרא דף זה בעיון! "
לצפיה ב-'איך והיכן ניתן להתלונן על טיפול לקוי ויחס מבזה בביטוח לאומי?'
איך והיכן ניתן להתלונן על טיפול לקוי ויחס מבזה בביטוח לאומי?
09/12/2015 | 02:08
3
43
שלום
אני אובדת עצות לגבי עניין מסויים שנמשך כבר למעלה משנתיים
שלחתי אינספור מכתבים, הייתי מספר פעמים בסניף, ובכל פעם הובטח לי שהעניין בבירור ויטופל בהקדם.
אך כבר עברו למעלה משנתיים והעניין לא טופל.
לאחרונה אף לא עונים למכתבים, ולא לבקשות לחזור טלפונית.
כמו כן נתקלתי ביחס מאוד מבזה ומקומם מצד הפקידה המטפלת בתיק.
חשוב להדגיש שלא מדובר בטרחנות או בניסיון לבקש משהו שאינו מגיע לי, אלא משהו שמגיע לי וגם בסניף אמרו שאכן מגיע אלא שיש בעיה טכנית מאיזו מחלקה יגיע הכסף.
רציתי לדעת האם יש מקום בו ניתן להתלונן על הטיפול והיחס? 
האם יש טעם בזה בכלל? האם בביטוח לאומי יש גוף שמבקר את העובדים או שמראש מגינים אחד על השני?
וכן, האם לאור התנהלות כושלת ומבזה של הפקידה המטפלת בתיק אפשר לדרוש שהתיק יועבר לפקידה אחרת? יש לזה סיכוי?
תודה
לצפיה ב-'יש מספר אפשרויות'
יש מספר אפשרויות
09/12/2015 | 07:32
2
45
ניתן לפנות למחלקת פניות הציבור של המוסד (במשרד הראשי בירושלים). ניתן לפנות למנהל הסניף. ניתן לפנות למבקר המדינה שיש לו אדם ייעודי שמטפל בתלונות מול הבט"ל.

מעבר לכך ניתן כמובן לפנות לביה"ד לעבודה עם או בלי עו"ד, כאשר במקרים רבים אם התביעה מוצדקת עצם הגשתה יכול לייתר את המשך ההליך לאור מעורבות הלשכה המשפטית מול המחלקה הרלוונטית.
לצפיה ב-'למבקר המדינה'
למבקר המדינה
10/12/2015 | 03:52
1
24
מניסיון אישי עדיף לפנות למשרד מבקר המדינה. זה גם מאוד נוח כי יש טופס פשוט שצריך למלא ולשלוח במייל. הם מזיזים דברים. חשוב לציין שלא פניתי אליהם בעניין ביטוח לאומי אלא בעניין אחר.
לצפיה ב-'אפשר לפנות לכל הגורמים הנ"ל במקביל.'
אפשר לפנות לכל הגורמים הנ"ל במקביל.
10/12/2015 | 08:25
183
למנהל הסניף, לפניות הציבור של המוסד, ולמבקר המדינה. באופן כזה, המחלקה הרלוונטית והעומד בראשה יקבל את הפניות ממספר גורמים וייכנס לעובי הקורה בעל כורחו.
רק את ביה"ד עדיף במקרה כזה להשאיר רגע בצד עד שמקבלים תשובה מהגורמים הנ"ל, אם כי להגשת כתב תביעה לביה"ד (אין צורך בעו"ד לשם כך בשלב ראשון, כך שאין גם עלות) יש את הפלוס שהוא גורם בהכרח למעורבות הלשכה המשפטית של המוסד בעניין. אם המצב הוא אכן כפי שתואר כאן, שאין מחלוקת שהמבוטח זכאי לכסף אולם יש בעיה טכנית/ביורוקרטית, הלש"מ כבר יידע לכפות החלטה לפני שהוא מבזה עצמו בביה"ד.

לצפיה ב-'דמי ביטוח לאומי ודמי בריאות לסטודנט שכיר'
דמי ביטוח לאומי ודמי בריאות לסטודנט שכיר
09/12/2015 | 01:44
1
13
שלום,

ידוע שסטודנט משלם 121 ש"ח בחודש דמי ביטוח לאומי השאלה האם זה גם הסכום שאמור להינכות משכר ברוטו עבור סטודנט שכיר? רשום באתר ביטוח לאומי שבמידה וסטודנט עובד ינוכה לו בהתאם למעמדו. מה זה אומר בהתאם למעמדו?

בנוסף לגבי דמי בריאות. האם זה מכסה לי את התשלום לקופת חולים כגון מכבי? או שאין קשר בכלל?

תודה
לצפיה ב-'קביעת מעמדו הכוונה היא ככל הנראה לשאלה אם יוגדר'
קביעת מעמדו הכוונה היא ככל הנראה לשאלה אם יוגדר
09/12/2015 | 07:54
10
כעובד שכיר או כסטודנט, או כסטודנט עובד, וכיו"ב. יש מספר אפשרויות שתלויות בכל מקרה לגופו, כאשר צורת ושיעור תשלום דמי הביטוח נגזרות מכך.

תושב ישראל שמשלם דמי ביטוח לאומי מכוסה בקופה"ח. רשמית יש חלוקה בין דמי ביטוח בריאות לדמי ביטוח לאומי, אך בפועל הסכומים נגבים בדרך כלל כמקשה אחת.
לצפיה ב-'דמי אבלה'
דמי אבלה
08/12/2015 | 22:22
1
21
שלום,
עבדתי בעבודה 4 שנים
לפני 93 ימים התפטרתי מהעבודה, לא נרשמתי בלשכת העבודה
האם עדיין מגיע לי דמי אבטלה?
לצפיה ב-'ברמת העקרון אין סיבה שלא.'
ברמת העקרון אין סיבה שלא.
09/12/2015 | 07:35
12
מאחר והתפטרת ממילא חלה עלייך תקופת המתנה בת 90 יום. זכאותך מבחינת כמות ימי האבטלה נשמרת במקרה כזה.

עם זאת, מומלץ להתייצב בהקדם בשירות התעסוקה על-מנת לשמור על זכאותך ולהימנע מפגיעה בשיעור הזכאות עקב היעדר הכנסות בתקופה שקדמה לה.
לצפיה ב-'הקדמות קיצבאות '
הקדמות קיצבאות
08/12/2015 | 22:06
215
כמו בכול שנה בקריסמס מקדימים ה מ ל ל את הקיצבאות ניראה לי בין ה 22     23    לחודש  הנוכחי   חג שמח לכולנו ולכול פקידי המוסד לביטוח לאומי    
לצפיה ב-'פספוס יום חתימה בלשכת התעסוקה , תשובות לא ברורות באתר'
פספוס יום חתימה בלשכת התעסוקה , תשובות לא ברורות באתר
08/12/2015 | 21:53
1
130
1
במידה ופיספסתי יום חתימה בלשכה בגלל עניין אישי (טיול).
הימים של אותו שבוע לא נספרים לי אך הם לא מתבטלים.
אני עדיין יכול להמשיך מהמקום שבו הפסקתי שאני חוזר מהטיול.
1. האם אני צודק?
2. אני לא נקנס או משהו בסגנון ? ראיתי תשובה בעבר שאם אתה מפספס ללא הצדקה אתה לא יכול לחתום בכלל באותו חודש. האם זה נכון?

תודה רבה.
לצפיה ב-'מובטל שלא התייצב בשירות התעסוקה יאבד את זכאותו עבור'
מובטל שלא התייצב בשירות התעסוקה יאבד את זכאותו עבור
09/12/2015 | 07:41
55
התקופה בה לא התייצב, אולם ימי הזכאות העקרוניים יישמרו לו.

אם למשל מובטל זכאי ל100 ימים, ובאמצע תקופת הזכאות לאחר שהשתמש ב-40 ימים נשללו ממנו 10 ימים בגין אי התייצבות, ברגע שיחזור להתייצב יהיה זכאי עדיין ל-60 ימי האבטלה שלא ניצל. זאת למשך שנה קלנדרית אחת ממועד קביעת הזכאות.

לצפיה ב-'יוקדמו קצבאות הנכים לחג המולד 2015'
יוקדמו קצבאות הנכים לחג המולד 2015
08/12/2015 | 21:32
1
180
יוקדמו קצבאות הנכים לחג המולד החודש הזה ????
לצפיה ב-'ככל הנראה חלק מהקצבאות יוקדמו ל-22 במקום ה-29.'
ככל הנראה חלק מהקצבאות יוקדמו ל-22 במקום ה-29.
09/12/2015 | 07:49
169

עם זאת, לא מצוינת שנה בעמוד הנ"ל כך שלא ברור לי אם זה מהשנה, מכוון לכל שנה, או משהו ישן. כך או אחרת סביר להניח שבהתקרב המועד תצא הודעה מסודרת לתקשורת.
לצפיה ב-'הסמל של הביטוח הלאומי ...'
הסמל של הביטוח הלאומי ...
08/12/2015 | 14:08
3
74
מדוע עוצב סמלו של הביטוח הלאומי כצלב קרס בתלת מימד?
לצפיה ב-'לא ברור אם שאלתך רצינית או צינית.'
לא ברור אם שאלתך רצינית או צינית.
09/12/2015 | 07:45
2
33
אני בכל אופן לא מצאתי צלב קרס בסמל המוסד. נראה לי יותר שכוונת הסמל היא שבאמצעות חלק מהאוכלוסיה (העמודים עליהם נשען הסמל) מתאפשר לסייע גם לאלה שאין בכוחם לעזור לעצמם (הקנים המופנים כלפי מעלה). 

בנוסף הסמל מזכיר במידה מסוימת את המנורה, סמל העם היהודי לדורותיו.
לצפיה ב-'הגרפיקאי דן רייזינגר ....'
הגרפיקאי דן רייזינגר ....
11/12/2015 | 17:33
1
15
בוודאי יודע שמנורה זה 9 קנים ולא 5 .
לצפיה ב-'מה זה שייך לגרפיקאי?'
מה זה שייך לגרפיקאי?
11/12/2015 | 20:52
7
במנורה של יד ושם יש 6 קנים, במנורת בית המקדש היו 7 קנים ובחנוכיה יש 9 קנים. הסמל של הביטוח הלאומי עוצב ככה שאם תתבונן בחלקו התחתון תגלה את האות ב' ובצד השני את האות ל'. זה כל הסוד...
לצפיה ב-'מרכזי "יד מכוונת" ייעוץ והכנה לוועדות הרפואיות בצפון ובדרום'
מרכזי "יד מכוונת" ייעוץ והכנה לוועדות הרפואיות בצפון ובדרום
08/12/2015 | 08:56
14
119
לצפיה ב-'מרכזי "יד מכוונת" ייעוץ והכנה לוועדות הרפואיות בצפון ובדרום '
מרכזי "יד מכוונת" ייעוץ והכנה לוועדות הרפואיות בצפון ובדרום
05/10/2015 | 13:27
7
943

מעלה שוב את ההודעה מתוך אתר ביטוח לאומי, לטובת כלל הגולשים:
מרכזי "יד מכוונת" ייעוץ והכנה לוועדות הר...

"חשוב לך לבוא מוכן לוועדה רפואית בביטוח הלאומי?

במרכזי "יד מכוונת" תוכל לקבל ללא תשלום ייעוץ והכנה לוועדה הרפואית ממיטב הרופאים המומחים בתחום, וסיוע בהכנת המסמכים הנדרשים. 

מרכז יד מכוונת לתושבי באר שבע והדרום
טלפון: 08-6831919
פקס: 08-6831918 
מייל: yadm@medition.co.il

מרכז יד מכוונת לתושבי חיפה והצפון
טלפון: 04-9126885
פקס: 04-9126890
מייל: merkazy@femi.com  
כתובת: רח' פלי"ם 16 (בניין שערי משפט), חיפה
מרכזי "יד מכוונת" הם מייסודו של המוסד לביטוח הלאומי, ומופעלים על ידי חברה פרטית."

ניתן להגיע לייעוץ והכוונה מכל מקום בארץ, בהתאם למקום המגורים הגיאוגרפי.

בבאר שבע, הסניף ממוקם בקניון הנגב (עזריאלי) בקומה 5,
קרוב לתחנת אגד ותחנת הרכבת (מרחק הליכה של עד 5 דקות)

לצפיה ב-'ולמי זה בדיוק עוזר....? אולי לתדמית של המלל'
ולמי זה בדיוק עוזר....? אולי לתדמית של המלל
17/10/2015 | 21:20
1
131
מסמכים להציג בוועדות זה לא הבעיה שלנו אזרחי מדינת ישראל, הבעיה הם נציגי הוועדות ושיקול הדעת של המוסד... מרבית האזרחים יודעים לסדר ניירת.

הנה סיפור חדש, שקורה הרבה:

לא מזמן היה חולה אפילפסיה שהציג את כל המסמכים הנכונים (כך שיד מכוונת לא תעזור) והוועדה טענה שאפילפסיה לא נחשבת לאובדן כושר עבודה... (הזויים) בית הדין ביטל והתיק חזר וככה מתגלגלים מולם במשך כמה שנים.. והבדיחה הזו נמשכת בתיקים חדשים...

לצפיה ב-'הסיוע למגישי תביעה לקצבת נכות/נפגעי עבודה כולל ערעור'
הסיוע למגישי תביעה לקצבת נכות/נפגעי עבודה כולל ערעור
18/10/2015 | 09:24
191
ע"י רופאים מומחים היכולים לבדוק את המקרה ולכוון לקראת הוועדות.

זה בא למעשה במקום הפּניה לכל החברות למימוש זכויות.
לצפיה ב-'מניסיון אישי'
מניסיון אישי
03/11/2015 | 17:06
1
196
עזרו לי מאד

לצפיה ב-'טוב לדעת '
טוב לדעת
03/11/2015 | 18:08
130
תרצה לשתף אותנו בתהליך לטובת כלל הגולשים שירצו להגיש תביעה וזקוקים לסיוע
לצפיה ב-'רשמים מהתנסות אישית'
רשמים מהתנסות אישית
29/11/2015 | 07:23
1
338
שלום רב
אשמח לחלוק עימכם את התרשמותי האישית בעבודה מול סניף חיפה של "יד מכוונת".
ההכנה למפגש התנהלה באימיילים ובטלפון מול הפקידה החביבה: אינאס אבו רוקן (ציינתי כי הופניתי אליהם בהמלצת אורנה, מנהלת הפורום).
אינס חזרה אלי אחרי כל אימייל ששלחתי לה, תוך פחות מ 24 שעות, ואף שוחחה איתי בטלפון פעם או פעמיים.
קיבלתי ממנה הנחיות ברורות מה להכין, למפגש עם הרופא.
נקבעה לי פגישה בתאריך ובשעה מסויימים.
הגעתי, ונכנסתי לרופא תוך דקות.
הפגישה עם הרופא ארכה כחצי שעה, הרופא ממוחשב, מקליד את החומר למחשב, מנחה את הדיון, שואל שאלות בנימוס רב, ומסביר בסבלנות את המשמעות של כל מחלה, בהתייחס למוסד לביטוח לאומי.
לאחר הפגישה, יצאתי לאינס.
אינס צלמה את המסמכים, מילאה את כול טופס התביעה לבטוח לאומי, החתימה אותי, הכינה עבורי תיק פלסטי מושלם עם כל התביעה, והדריכה אותי מה לאמר לגבי כל פגיעה ותביעת נכות.
את ההוראות הנ"ל אף רשמה לי על דף נייר, כהכנה לוועדות.
את התיק היגשתי לבטוח לאומי, כמו שהוא, ולא היה לי כל צורך להתעסק עם ניירת.
לא פחות ממושלם !!!

לצפיה ב-'תודה רבה על העדכון החשוב לגבי השירות שקבלת מ"יד מכוונת"'
תודה רבה על העדכון החשוב לגבי השירות שקבלת מ"יד מכוונת"
29/11/2015 | 07:30
79
שמחה שהפרסום בנושא בפורום עוזר לפונים, האמורים לקבל את קצבתם מבלי להתחלק בקצבה הזעומה עם שום גורם אחר.

נשמח לעדכונים גם בסיום ההליך מול הביטוח הלאומי.

בברכת בריאות ו
לצפיה ב-'הודעות לעיתונות - 90% מהפונים למרכז "יד מכוונת" היו מרוצים מ'
הודעות לעיתונות - 90% מהפונים למרכז "יד מכוונת" היו מרוצים מ
17/12/2015 | 19:38
5
85
"90% מהפונים למרכז "יד מכוונת" היו מרוצים מהשירות שניתן להם
כך קובע מכון ברוקדייל במחקר שליווה את הפרויקט בשנתיים האחרונות

בין השנים 2013-2015 ערך מכון ברוקדייל הערכה חיצונית למרכז "יד מכוונת". במסגרתו נערכה השוואה בין מרכז "יד מכוונת" לבין גורמי סיוע פרטיים ונבחנו שביעות הרצון וההתנסות מול הוועדות הרפואיות של הפונים למרכז. בין הממצאים העיקריים נמצא ש-90% מהפונים למרכז "יד מכוונת" שבעי רצון מהשירות הניתן להם, בדומה לתובעים שנעזרו בגורמי סיוע פרטיים (בתשלום). כמו כן נמצא שהמרכז שיפר את ההתנסות של התובעים מול הוועדות הרפואיות וכן ייעל את עבודת הוועדות הרפואיות.
"יד מכוונת" הוקם בחיפה כפיילוט, בסוף שנת 2012 על ידי חברת "פמי פרימיום", שזכתה במכרז, המרכז  ממומן במלואו על ידי הביטוח הלאומי בתקציב של כמיליון ₪ בשנה. המרכז הוקם במטרה לסייע למגישי תביעות נכות לביטוח הלאומי להתכונן בצורה אפקטיבית להופעה בפני הוועדות הרפואיות, ועוזר בין היתר, להכין את התיק הרפואי, למלא את טופס התביעה, וכן מעניק הדרכה אישית איך להופיע בוועדות הרפואיות. השירות ניתן בחינם ע"י רופא לכל פונה ללא קשר לסיכויי ההצלחה של המקרה.
מסקר שנעשה בקרב המבקרים במרכז עולה כי 90% היו מרוצים מהיחס של הצוות ומהשירות שניתן להם, בדומה לתובעים שהסתייעו בגורמי סיוע פרטיים, וכ-75% היו ממליצים על שירות זה לאחרים, לעומת אחוז נמוך יותר שהיו ממליצים להסתייע בגורם פרטי.
במסגרת ההערכה נבדקה גם ההתנסות של הפונים למרכז, בוועדות הרפואיות של הביטוח הלאומי. כ-65% מהמבקרים העריכו שהסיוע שניתן להם ב"יד מכוונת" סייע להם להיות מוכנים למפגש עם הוועדה ו-75% היו מרוצים מהתהליך של הוועדות הרפואיות. כמו כן כ-70% מהרופאים בוועדות מעריכים מאד את העשייה של "יד מכוונת" בהכנת התיקים ואת התרומה לייעול עבודת הוועדה.
 המחקר מראה כי בשירות הניתן במרכז נעשו שיפורים לאורך זמן שכללו הכנת דף הדרכה אישי לכל מבקר, עזרה בניסוח מפורט של התלונות בכדי שיוכלו להציגן בצורה מסודרת בוועדה הרפואית ויצירת קשר טלפוני עם המבקרים לאחר התכנסות הוועדות. כמו כן, ככל שחלף הזמן יותר מבקרים דיווחו כי הם הגיעו לוועדה מוכנים יותר, מאורגנים יותר וערוכים יותר לקראת אופן התנהלות הוועדה.
המחקר מציין עוד שלא נמצאו הבדלים באחוזי הנכות בין התובעים שביקרו ב"יד מכוונת" לבין תובעים אחרים עם מאפיינים דומים. כמו כן, הועלו המלצות וכיוונים אפשריים העשויים לתרום לחיזוק ולשיפור השירות, כמו: חידוש מסע פרסום כדי לעודד אזרחים לפנות למרכז לפני הגשת התביעה, פיתוח דרכים להנגשת השירות לתושבי הצפון, המתקשים להגיע לחיפה וכן לתת סיוע משמעותי יותר לפונים בהיבטים הטכניים והביורוקרטיים.
שר הרווחה והשירותים החברתיים ח"כ חיים כץ: "ישנה חשיבות רבה להכנה המקצועית של האזרח לקראת הוועדה הרפואית, ולכן ראוי לפתח פרויקטים דומים ללא תשלום שיעניקו לאזרח את הכלים הטובים ביותר למצות את זכויותיו".
מנכ"ל הביטוח הלאומי פרופ' שלמה מור יוסף: "יוזמת הפיילוט של "יד מכוונת" הינה חדשנית ופורצת דרך, ובסך הכל אנו מרוצים מעיקר הממצאים העולים מהמחקר שהוגש לנו היום. אנו נמשיך לשפר את המוצר הקיים ולהרחיבו כך שיותר אנשים ייהנו ממנו, וכבר בחודש הבא אנו נחנוך מרכז דומה באזור הדרום".
המחקר נערך ע"י ברוך רוזן, דניז נאון, הדר סמואל ממכון ברוקדייל
לצפיה ב-'צריך לבדוק מי מרוצה מפקידי המלל.. לא רק מיד מכוונת..'
צריך לבדוק מי מרוצה מפקידי המלל.. לא רק מיד מכוונת..
05/01/2016 | 12:45
4
61
יד מכונת יכולים להיות מעולים מבחן התוצאה לא תלוי בהם, כל עוד עובדי המוסד לביטוח לאומי ובעיקר הפקידים היושבים בועדות לא מקצועיים (והם לא)
לא יעזרו מסמכים מסודרים ומדויקים..

לטובת כל האנשים, הלוואי ופקידי המוסד התחלפו ויגיעו אנשים מוכשרים והגונים לביטוח לאומי..

לצפיה ב-'נא לא להציק למנהלת המקום '
נא לא להציק למנהלת המקום
05/01/2016 | 14:50
3
47
לצפיה ב-'יש צדק בדבריך(באמת)'
יש צדק בדבריך(באמת)
05/01/2016 | 15:02
2
65
היא עושה עבודת קודש.. ועל כך תודה!!  ואכן יתכן שאין מקום בפורום לקיטורים שלנו
על הביטוח הלאומי.  הסיבה שכותבים פה, זה כי פורום זו במה נוחה ציבורית נוחה במרחב הוירטואלי, אבל אני באמת לא בטוחה  
שזה פייר  כלפי המקום.. אין לי מושג מה ההגדרה של הפורום האם הוא גם פורום חברתי.. שאז אולי כן יש מקום גם להערות כגון ביקורת  אמיתית ממציאות מידי פעם על הביטוח הלאומי, אם לא יתכן שהקיטורים שלי מפריעים ליצור פה אוירה מתאימה לשאלות/תשובות עניניות ואז באמת זה לא הגון מצד אנשים כמוני לכתוב פה את דעותי על ביטוח לאומי.
לצפיה ב-'גם את דעותי לא אוהבים '
גם את דעותי לא אוהבים
05/01/2016 | 15:12
57
אז אם זאת במה ציבורית אסור להעלות כאן כשלים ?
אני דווקא חושב כי מטרת הפורום הוא להעלות בעיות כאלו ולא 
דברים שניתן לפתור אותם בגישה לסניף הקרוב לביית 

לצפיה ב-'פורום תמיכה כמו גם פורום חברתי - בהחלט'
פורום תמיכה כמו גם פורום חברתי - בהחלט
05/01/2016 | 15:45
79
היי רחל,

המקום מיועד לכולן/ם,
לשאלות/הבעת דעה/ תמיכה וכדומה...

הפורום מכבד כל גולש ללא הבדל דת/גזע/מין,
כל עוד שומרים על תגובה לגופו של ענין ולא לגופו של אדם.

דעות וקיטורים הבאים מה- נשארים ולא נמחקים.

התקפות אישיות על גולשים, לא מכבדות לא את הכותב ולא את הפורום והן כמובן ימחקו עם מסר להסבר.

את מוזמנת להשאר אתנו ולכבד אותנו בכתיבתך, מנסיונך, דעותייך,
כולנו יוצאים נשכרים מכך.

מוכנה אף לפתוח פינת קיטורים שבועית בה כל גולש בפורום יוכל לכתוב, לשתף, ולהתיעץ עם הגולשים בפורום.

תודה 

לצפיה ב-'חוב לביטוח הלאומי'
חוב לביטוח הלאומי
07/12/2015 | 19:46
1
54
האם ביטול תושבות מבטלת גם תשלום עבור חוב למל"ל עבור שנים קודמות ?
לצפיה ב-'חוב לביטוח לאומי'
חוב לביטוח לאומי
08/12/2015 | 08:18
37
שלום לך,

חוב בדמי ביטוח או בשל תשלום קצבת יתר,
אינו מתבטל עם ביטול התושבות.
יש לשים לב, שבמקרה של כניסה ארצה, ניתן למנוע היציאה חזרה בשל החוב.

ניתן להגיע להסדר תשלומים, ובמעמד זה לבקש ביטול קנסות וריבית.
ניתן לעיין בהרחבה מתוך חוב בדמי ביטוח

בברכה.
לצפיה ב-'ביטוח לאומי חוק לרון'
ביטוח לאומי חוק לרון
07/12/2015 | 18:24
1
60
שלום,
יש לי נכות 100% אי כושר עבודה ו 40% רפואית לצמיתה מאז 2009. לפי חוק לרון אני יכולה לעבוד ולא לסכן את הקצבה. אבל השאלה שלי היא אם אני אעבוד האם יקראו לי לוועדה רפואית? אני מקבלת קצבה כי אני סובל מסכיזופרניה וקשה לי לצאת מהבית. האם כשאעבוד הם יכולים לזמן אותי לוועדה חדשה ולבחון את מצבי שוב?
לצפיה ב-'קצבת נכות והכנסה מעבודה'
קצבת נכות והכנסה מעבודה
08/12/2015 | 08:38
46
שלום לך,

לסובלים מסכיזופרניה יש להתאים עבודה בהתאם ליכולתם.

בשנת 2000 חוקק חוק שיקום נכי נפש בקהילה, המאפשר מגוון אפשרויות שיקומיות תעסוקתיות ביניהם מפעל מוגן, עבודה מוגנת אחרת, תעסוקה נתמכת וכד'...

בהתאם לחוק לרון, מעודדים יציאה לעבודה על מנת שההכנסה יחד עם קצבת הנכות יאפשרו מחיה במעט רווחה.

האם נקבע לך סל שיקום במסגרת משרד הבריאות?
אם טרם נקבע, יש לפנות לעו"ס ברווחה או לרופא הפסיכיאטר המטפל, על מנת לקבוע תור ל"וועדת סל שיקומי איזורי".

באופן כללי, לא אמורה להיות פגיעה בקצבה לחולי סכיזופרניה היוצאים לעבוד.

בברכה ובהצלחה.

לצפיה ב-'הוראת קבע בביטוח לאומי'
הוראת קבע בביטוח לאומי
07/12/2015 | 10:52
2
73
אני עצמאי. עשיתי הוראת קבע לביטוח לאומי. קיבלתי מהם לא מזמן מכתב שמציין שהם עשו חישוב מחדש ואני חייב להם כסף משנת 2014. הקטע המרגיז שהם כבר חייבו אותי על חלק מהסכום. מה גם שהם קנסו אותי. ממש  חוצפה !
פניתי דרך האתר לשירות לקוחות במייל זועם ועדיין לא זכיתי לתשובה. מותר להם להכניס יד לכיס שלי של הוראת הקבע ולגבות מבלי לעדכן אותי ?
לצפיה ב-'אני במקומך הייתי '
אני במקומך הייתי
07/12/2015 | 18:16
38
הולך פיזית לסניף הקרוב למקום מגוריך עם הניירת שיש לך למחלקת גביה שהיא המחלקה הרלוונטית עבורך , דוא"ל ממש לא עובד כנראה במל"ל ואו יספרו לך כי יש להם עומס עבודה והם עדיין לא הגיעו אליו . 

לצפיה ב-'האמת היא שאני מופתע'
האמת היא שאני מופתע
12/12/2015 | 21:38
11
הכללים בבטוח לאומי אומרים שהם לוקחים מהוראת הקבע רק את המקדמות השוטפות וכל דבר אחר, אתה צריך לבקש מהם להפעיל  את הוראת הקבע

אולי תעלה את המכתב ונראה במה המדובר? (כמובן שתסתיר את הפרטים האישיים)

אגב, לגבי קנסות, כמעט תמיד הם ניתנים לביטול או להקטנה משמעותית
לצפיה ב-'בטחת הכנסה חד הורית כאשר משתחרר קרן השתלמות?'
בטחת הכנסה חד הורית כאשר משתחרר קרן השתלמות?
06/12/2015 | 08:14
8
46
אני עובדת אולם המשכורת נמוכה ומשלימים לי מביטוח לאומי היות ואני חד הורית צריכה להשתחרר לי קרן השתלמות ואני לא רוצה לשחרר אותה אלא להמשיך אותה לחסכון לילדים, היא בסביבות 40.000 האם בגלל זה יפסיקו לי את השלמת הכנסה אני לא מקבלת מזונות כי הם מתרומת זרע, אשמח לתגובה
לצפיה ב-'פקדונות והבטחת הכנסה / השלמת הכנסה'
פקדונות והבטחת הכנסה / השלמת הכנסה
06/12/2015 | 10:11
7
46
שלום לך,

פיקדון כספי בסכום שאינו עולה על  34,592 ש"ח ליחיד,
אינו משפיע על תוספת השלמת הכנסה במקרה שאלתך.

ניתן להיעזר במחשבון לחישוב קצבת הבטחת הכנסה לבדיקת מקדימה של זכאותך.

בברכה.
לצפיה ב-'הקרן השתלמות היא 40.000 ועולה על 34.592'
הקרן השתלמות היא 40.000 ועולה על 34.592
06/12/2015 | 13:44
6
34
לא הבנתי את התשובה, הרי 40.000 סך הקרן השתלמות מעל 34.592 אני לא רוצה לשחרר אותה אלא להמשיך אותה, אני חד הורית לא הבנתי ליחיד, אני חד הורית עם שני תינוקות מתרומת זרע ולא מקבלת מזונות ומקבלת משכורת נמוכה האם בגלל שהקרן השתלמות מעל 34.592 יצא לי 40.000 אז אני לא אקבל את ההשלמה? אשמח מאד לתשובה מאד חשוב לי. אגב אני לא אשחרר אותה. תודה
לצפיה ב-'לא הבנתי את התשובה'
לא הבנתי את התשובה
06/12/2015 | 13:44
1
17
לצפיה ב-'מקפיצה'
מקפיצה
06/12/2015 | 22:48
6
לצפיה ב-'קרן השתלמות נזילה'
קרן השתלמות נזילה
07/12/2015 | 13:41
3
30
קרן השתלמות נזילה, בתום 6 שנים,
נלקחת בחשבון כמו פקדון/חסכון/ניירות ערך וכדומה...

במקרה שאלתך, יש תיקון בין ההבחנה בין יחיד לזוג.
במקרה של יחיד עם 2 ילדים, הסכום אותו ניתן להחזיק בפקדון (כולל קרן השתלמות נזילה) עולה ועומד כמו לפקדון/חסכון לזוג והוא עומד על 51,888 ש"ח.

נכון להיום על פי היתרה בקרן, לא תהיה פגיעה בגובה השלמת הכנסה שלך.

מומלץ תמיד לקבל גם את המענה באופן אישי ספציפי ע"י פניה לסניף שלך

בברכה ו
לצפיה ב-'ואם היא לא נזילה? אני משאירה אותה ולא מושכת לנזילה'
ואם היא לא נזילה? אני משאירה אותה ולא מושכת לנזילה
07/12/2015 | 16:19
2
15
לצפיה ב-'מקפיצה'
מקפיצה
08/12/2015 | 02:30
4
לצפיה ב-'הבטחת הכנסה/השלמת הכנסה קרן השתלמות בתום 6 שנים '
הבטחת הכנסה/השלמת הכנסה קרן השתלמות בתום 6 שנים
08/12/2015 | 08:14
25
קרן השתלמות בתום 6 שנים הינה נזילה.
ההחלטה להשאירהּ בקרן ולהמשיך להפריש את חלק המעסיק וחלקך לקרן,
אינם משנים את העובדה שהיא נזילה.
בכל שלב ניתן למשוך את הכספים שהצטברו.

בברכה.
לצפיה ב-'ימי מחלה שלא צבורים '
ימי מחלה שלא צבורים
05/12/2015 | 15:33
3
32
שלום נפלתי בזמן היותי שכירה אחרי שחזרתי הביתה מהעבודה, ושהייתי במחלה וסיימתי את ימי המחלה שהיו צבורים וכן את ימי החופש
האם המעסיק ישלם לי על ימי המחלה ששהיתי בבית למרות שסיימתי את ימי המחלה הצבורים לי והגישתי טופס מחלה ?

והמחלה שלי היא נמשכת ברצף אחרי שסיימתי את יחסי העובד מעביד האם יש לי איזהשהי זכאות מביטח לאומי לתשלום על ימי המחלה האלו ? וכיצד?
לצפיה ב-'תאונת עבודה או נפגעי תאונות'
תאונת עבודה או נפגעי תאונות
05/12/2015 | 17:04
27
שלום לך,

השאלה היא האם הפגיעה היתה בחזרה מהעבודה, בדרך הקבועה.
עובד מבוטח במסגרת נפגעי עבודה במסגרת ביטוח לאומי,
הן בדרכו לעבודה, במהלך העבודה ובחזרה הביתה מהעבודה.

אם לא ניתן לקשור את הפגיעה לעבודה ואין לך יתרת ימי מחלה לזכותך ו/או תשלום מכל מקור אחר (ביטוח לדוגמא), הן לתקופה בה עבדת והן לאחר סיום יחסי עובד מעביד, ניתן לבדוק זכאות במסגרת נפגעי תאונות

בתום 90 ימים, לגבי נפגעי תאונות, ניתן להגיש תביעה לקצבת נכות כללית,
אם נותרה נכות יחד עם אבדן כושר עבודה.

לאחר עיון בחומר ובדיקה של זכאותך באחת המסגרות,
אנו כאן לשאלות שיעלו בעקבות הקריאה.

בברכת בריאות.

לצפיה ב-'ועוד... במסגרת הבטחת הכנסה/השלמת הכנסה'
ועוד... במסגרת הבטחת הכנסה/השלמת הכנסה
05/12/2015 | 17:42
1
56
..."חולה שאינו מסוגל לעבוד יותר מ-30 ימים רצופים
הכוונה למי שחולה במחלה זמנית, או שהייתה לו תאונה, או שעבר ניתוח, או למי שהגיש בקשה לקבל קצבת נכות, ועדיין לא התקבלה החלטה בבקשתו.
המסמכים הנדרשים: 
אישור רפואי על המחלה ועל פרק הזמן שאינו מסוגל לעבוד.
תקופת הזכאות: 
כל זמן שאינו מסוגל לעבוד, ועד 6 חודשים לכל היותר."
הזכאות, הינה מיום הגשת התביעה.
לצפיה ב-'הפטור להתייצבות בשרות התעסוקה הוא גם עבור דמי אבטלה ?'
הפטור להתייצבות בשרות התעסוקה הוא גם עבור דמי אבטלה ?
13/12/2015 | 14:08
הפטור להתייצבות בשרות התעסוקה הוא גם עבור דמי אבטלה ?
לצפיה ב-'עלות חוות דעת פסיכיאטרית'
עלות חוות דעת פסיכיאטרית
03/12/2015 | 20:24
8
86
חברים, בלי לציין שמות של רופאים, כמה עולה חוות דעת פסיכיאטית אצל פסיכיאטר פרטי?
לצפיה ב-'חוות דעת רפואית/משפטית'
חוות דעת רפואית/משפטית
03/12/2015 | 21:55
3
67
שלום לך,

אם מדובר בהגשת תביעה לקצבת נכות כללית,
אין צורך בחוות דעת רפואית פרטית.

בוועדה מסתפקים בדוח וסיכום רפואי מהפסיכיאטר המטפל.

בברכה.
לצפיה ב-'ואם זה ערעור לפי טופס 7810?'
ואם זה ערעור לפי טופס 7810?
03/12/2015 | 22:56
2
54
עדיין מסתפקים במכתב כזה? זה מקרה מאוד מורכב לכן רציתי להשיג חוות דעת פרטית ורציתי לדעת טווח מחירים.
לצפיה ב-'אם אתה בכללית ויש לך מושלם ומעלה '
אם אתה בכללית ויש לך מושלם ומעלה
04/12/2015 | 05:39
1
51
ולא ניצלת את זכותך להתיעץ עם מומחה בתחום מעל פעמים העלות היא כמו עם כל יעוץ עם מומחה 120 ש"ח כהשתתפות שלך 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
04/12/2015 | 06:10
18
לצפיה ב-'חוו"ד פסיכיאטר מומחה'
חוו"ד פסיכיאטר מומחה
04/12/2015 | 21:21
3
65
חוו"ד מומחה פסיכיאטר שיכולה לשמש אותך להגשה לבית משפט, מפסיכיאטר מוכר שהוכיח את עצמו בחוות דעת וביכולת להיחקר בבית משפט, תעלה בין 8,000 ל-12,000 ש"ח בתוספת מע"מ, כאשר יש תוספת תשלום עבור חקירה בבית משפט.

לצרכי ביטוח לאומי בלבד אני מאמין שאפשר לקבל "תעודת רופא", שהיא למעשה חוות דעת מקוצרת שלרוב אינה משמשת לצורך הגשה לבית משפט, תמורת סך של 5,000 - 8,000 ש"ח בתוספת מע"מ.
נכון שבין 5,000 לבין 8,000 ש"ח יש הבדל גדול. זה הכל שאלה של המומחה שאתה פונה אליו. אני בד"כ ממליץ ללקוחות שלי להוציא עוד כמה אלפי שקלים בודדים כדי לשפר משמעותית את הסיכויים שלהם בבית משפט או מול ועדות המל"ל.

יש הרבה פסיכיאטרים מצויינים שכותבים חוות דעת מעולות. אנקוב בכמה שמות מבלי להפחית מכבודם של האחרים:
תל איב: פרופ' שמואל טיאנו, ד"ר חיים שם דוד, ד"ר זאב וינר, פרופ' משה קוטלר (רמת גן).
ירושלים: ד"ר רמונה דורסט.
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה הנרחבת'
תודה רבה על התשובה הנרחבת
04/12/2015 | 22:56
2
33
האם הימצאות חוות דעת מעלה את הסיכוי לכך שיקבלו את העמדה שלי? לי פשוט יש בעיה עם לדבר עם הרופאים שבודקים אותי בוועדה, זה מאמץ אדיר בשבילי, במיוחד בגלל זה שיש לי הרבה לספר, ולכן אני מעדיף שהכל יהיה כתוב בחוות דעת.
לצפיה ב-'צריך להבין את המשמעות של חוות דעת'
צריך להבין את המשמעות של חוות דעת
05/12/2015 | 10:48
1
52
אתה בוודאי יודע לספר את השתלשלות העניינים במקרה שלך, אבל בכל הכבוד אתה לא רופא מומחה. הדיעה שלך לגבי הגורמים לפגיעה שלך, סוג המגבלה ממנה אתה סובל ומידת השפעתה עליך - אינה חזות הכל, ומידת ההשפעה שלה על הרופא המומחה שיושב בוועדה, מוגבלת.

הרופא שיושב בועדה קובע תנאים לגביך, בהתאם לשיקול דעת מקצועי. הוא איש מקצוע בתחום הרפואה והוא בודק דברים באופן מסויים. שיקול דעתו גם ניזון מעמדות של קולגות - אנשי מקצוע אחרים שבדקו אותך והחוו את דעתם המקצועית לגביך.
נכון שמומחה אחד ידגיש נקודות מסויימות יותר מאשר אחרות, ואתה משלם למומחה שיאיר בעיקר את הנקודות שמעניינות אותך, אבל עדיין זו הצגת העמדה שלך באופן מקצועי.
הסיבה שאני ממליץ להשקיע אפילו כמה אלפי שקלים נוספים היא שרופא מומחה בעל מוניטין כה רב כמו פרופ' טיאנו או פרופ' קוטלר, לא יסכן את השם שלו ולא יכתוב חוות דעת מנותקת לגמרי מהמציאות גם אם תשלם לו בשביל זה. אלו רופאים שהגיעו רחוק בתחום המקצוע שלהם ויש להם ידע רב ומקיף.
הרופא שיושב בוועדה יודע את זה. זו לא ערובה לכלום, ויכול להיות שהרופא בועדה יחליט שחוות הדעת שהבאת איתך אינה נכונה, אבל אתה מבין את כובד המשקל של חוות דעת כזו.
יכול להיות שאוכל להפנות אותך לפסיכיאטר מצויין בתל השומר לצורך העניין.
אם תרצה, תשאיר לי פרטים במסר אישי.
לצפיה ב-'תודה רבה לכל המגיבים, עזרתם לי.'
תודה רבה לכל המגיבים, עזרתם לי.
05/12/2015 | 16:05
15
לצפיה ב-'רפורמות במל"ל '
רפורמות במל"ל
03/12/2015 | 19:05
35
אילו רפורמות צפויות כבר להכנס
בינ' הקרוב ??
לצפיה ב-'קצבת זקנה ועבודה'
קצבת זקנה ועבודה
03/12/2015 | 17:40
1
22
אני גימלאי
כמה ניתן להרויח מעבודה בלי שקצבת הזיקנה תיפגע?
לצפיה ב-'קצבת זקנה - מבחן הכנסות מגיל פרישה ועד לגיל הזכאות'
קצבת זקנה - מבחן הכנסות מגיל פרישה ועד לגיל הזכאות
03/12/2015 | 22:04
19
שלום לך,

עד גיל 70 יש לדווח על הכנסות מעבודה ושלא מעבודה,
היכולים להשפיע על גובה הקצבה.

ליחיד - הכנסה ברוטו הנמוכה מ-5278 ש"ח מזכה בקצבה מלאה.
למי שיש בן/בת זוג והכנסת בן/בת הזוג אינה עולה על 5278 ש"ח ברוטו בחודש, וההכנסה ברוטו נמוכה מ-7038 תתקיים זכאות לקצבת זקנה מלאה.

ניתן לעיין בהרחבה מתוך אתה/את עומד/ת במבחן הכנסות (מגיל הפרישה עד גיל הזכ... בהכנסות מעבודה ושלא מעבודה.
בחר את האופציה המתאימה לבדיקה.

בברכה.
לצפיה ב-'דמי אבטלה למקבל קצבת נכות'
דמי אבטלה למקבל קצבת נכות
02/12/2015 | 23:24
1
44
שלום, אני עובד במשרה חלקית למעלה משנה.
עבדתי בחצי משרה כתוספת על הקצבה שאני מקבל לפי חוק לרון.
פיטרו אותי בסוף חודש נובמבר.
אני יכול לקבל דמי אבטלה על חצי המשרה שעבדתי? יפחיתו לי את קצבת הנכות מהדמי אבטלה או שמגיע לי לקבל גם וגם כמו שעבדתי.
אשמח לתשובות.

לצפיה ב-'קצבת נכות ודמי אבטלה'
קצבת נכות ודמי אבטלה
03/12/2015 | 22:10
29
שלום לך,

ניתן לקבל דמי אבטלה וקצבת נכות במקביל.
יש להודיע בלשכת שירות התעסוקה, לפקיד/ת ההשמה,
על המצב הרפואי, על מנת לעבור וועדה רפואית מטעמם, אשר תוכל לקבוע הפניה לעבודה המתאימה למצב הבריאותי בלבד.

מי שמקבל תוספת תלויים בקצבה, דמי האבטלה יכולים להשפיע על תוספת זו בקצבת הנכות.

בברכה.
לצפיה ב-'דמי אבטלה -מועד'
דמי אבטלה -מועד
02/12/2015 | 20:05
1
35
שלום לכולם אשמח לתשובה כי ממש התבלבלתי. פוטרתי מעבודתי והגשתי את כל הטפסים לביטוח הלאומי אחרי שהתייצבתי בלשכה. ביטוח לאומי אישר לי את התביעה- ושלח לי הודעה שמ-1.12.15(אתמול..) אני מקבל דמי אבטלה לשאלתי החשובה:))...באיזה תאריך אקבל את דמי האבטלה המגיעים לי.. החודש או בינואר.. ומתי בערך.. מישו יודע?:) אשמח לתשובהה

לצפיה ב-'מועד תשלום דמי אבטלה'
מועד תשלום דמי אבטלה
03/12/2015 | 21:40
23
שלום לך,

דמי אבטלה משולמים ב-17 בכל חודש עבור התיצבות חודש קודם.
תוכל לעיין בקישור המצורף על תקופת הזכאות - מספר ימי הזכאות לתשלום בחודש
בעבור אילו ימים משולמים דמי האבטלה (לא כולל שבתות וחג) והפחתה של 5 ימי אבטלה מתשלום ראשון ורביעי (לזכאים), המשולמים בסופו של דבר למי שמתיצב את מלוא מכסת הימים.

אנו כאן לשאלות שיעלו לאחר עיון בחומר.

בברכה.
לצפיה ב-'אני מקבלת קצבת נכות. כמה אני יכולה לעבוד?מה בודקים שעות או '
אני מקבלת קצבת נכות. כמה אני יכולה לעבוד?מה בודקים שעות או
02/12/2015 | 22:25
2
59
משכורת, או גם וגם? מאיזה סכום הקצבה שלי תרד וכמה? תודה לעוזרים.
לצפיה ב-'מחשבון לחישוב סכום ההכנסה שאפשר להרוויח ועדיין לקבל קצבה'
מחשבון לחישוב סכום ההכנסה שאפשר להרוויח ועדיין לקבל קצבה
03/12/2015 | 22:17
1
52
שלום לך,

לבדיקה מקדימה של גובה הקצבה שתוותר בהתאם להכנסה ברוטו.

יש להודיע עם תחילת העבודה לפקיד התביעות המחלקת נכות, על מנת לקבל הנחיות באופן אישי ספציפי.
יהיה צורך בהעברת תלוש משכורת ראשון והנחיות לגבי ההמשך.

לשאלתך, נבדקת ההכנסה ברוטו בלבד.

בברכה.
לצפיה ב-'יש עוד כמה דברים שצריך לתת עליהם את הדעת'
יש עוד כמה דברים שצריך לתת עליהם את הדעת
06/12/2015 | 15:17
27
האם הקצבה היא זמנית או קבועה...?
אם היא קבועה אז כל מה שניכתב נכון.

אם זו קצבה זמנית ויש סיכוי שיהיה צורך בהארכה או בהפכיתה (של הקצבה) לקבועה, אז יש להיזהר.. ולא להתייחס רק לגובה השכר.
קביעת המשמעות של אובדן כושר לא ברורה חד משמעית יתכן שגם על שכר של 1000 ש"ח (רק לדוגמא) יקבע שאין אובדן של למעלה מ 50% של כושר עבודה... ההתיחסות לעיתים היא רק למס' שעות העבודה אם יחליט פקיד התביעות (הלא חכם) שהיא מסוגלת לעבוד שעות מספר ביום , הוא לא תמיד מתחשב בגובה השכר... 
מה שאני רוצה לומר פה שחוק ורון קובע רק לאחר שיש נכות קבועה.. אם הנכות זמנית צריך להזהר ההגדרות האלה לא תקפות אין חוק מסודר, והפקידים של הביטוח הלאומי עושים מה שמתחשק להם.. גם בית דין לא עוזר במקרה זה.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

עו
עו"ד איילה תל פז
פורום תעבורה
ביצעתם עבירת תנועה?
ליאת גורדון  -עורכת דין
ליאת גורדון - עורכת דין

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה