לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1561215,612 עוקבים אודות עסקים

פורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

לצפיה ב-'תשלום ביטוח לאומי,לנכה שיורד לו מהקיצבה.'
תשלום ביטוח לאומי,לנכה שיורד לו מהקיצבה.
20/05/2016 | 23:30
2
58
שלום,בקרוב אחי מתחיל סוף סוף לעבוד אחרי תקופה ארוכה.
הוא נכה 75 אחוז לצמיתות, נפשי ומקבל קיצבה+קח'ן.
יורד לו ביטוח לאומי 103 שקלים כל חודש-והוא יתחיל לעבוד בשכר של 1500 שקלים ברוטו.  האם מהשכר הנל הוא צריך לשלם שוב ביטוח בריאות,או שמה שיורד לו מהקצבה,פוטר אותו מתשלום ?

תודה רבה
לצפיה ב-'טופס 618 - מחלקת גבייה מעבידים בביטוח הלאומי'
טופס 618 - מחלקת גבייה מעבידים בביטוח הלאומי
22/05/2016 | 14:39
1
53
שלום לך,

אני מבינה מהשאלה, שמדובר על אבדן כושר עבודה מלא (75% ומעלה).

יש לגשת למחלקת גבייה מעבידים בביטוח הלאומי, על מנת לקבל אישור על פטור מתשלום דמי ביטוח מהשכר. מדובר בטופס 618 אותו ניתן לקבל רק במחלקה.

ניתן לבדוק בחיפוש סניפים  (בסניף על פי עיר המגורים), ימי קבלה ושעות (אף מענה טלפוני), יש ללחוץ על פרטי מחלקות.

יש להודיע למחלקת נכות על תחילת העבודה.
הכנסה זו אינה פוגעת בקצבה.

בברכה ו בעבודה.

לצפיה ב-'תודה רבה אורנה'
תודה רבה אורנה
22/05/2016 | 15:59
8
לצפיה ב-'קצבת נכות'
קצבת נכות
20/05/2016 | 22:57
1
691
האם מקדימים החודש את הקצבה או שהיא תכנס ביום ראשון?
לצפיה ב-'הקצבאות משולמות החודש במועדן ב-28.5.2016 בברכה.'
הקצבאות משולמות החודש במועדן ב-28.5.2016 בברכה.
22/05/2016 | 14:32
65
לצפיה ב-'ניידות - שאלה '
ניידות - שאלה
20/05/2016 | 22:03
1
31
שלום, הייתי בוועדת ניידות קבלתי אחוזים במוגבלות ניידות הועבר לביטוח לאומי תוך כמה זמן בערך אני יקבל את החלטת ביטוח לאומי? תודה רבה

לצפיה ב-'ניידות'
ניידות
22/05/2016 | 14:31
19
שלום לך,

לאחר וועדה רפואית במשרד הבריאות,
מועברת ההחלטה לביטוח לאומי לביצוע.

ניתן לעקוב באתר שירות אישי אחר מכתבים היוצאים אלייך,
עוד לפני קבלתם בדואר.
לשים לב לאופציה לקבלת הודעה במייל, במקום משלוח בדואר (בשל העיכובים בדואר ישראל).

באופן כללי, הטיפול בתביעות מותנה בעומס בסניף.

בברכת בריאות ו
לצפיה ב-'החלטת ועדה רפואית '
החלטת ועדה רפואית
20/05/2016 | 14:00
1
74
שלום אורנה..רציתי לשאול אותך בקשר לאמא שלי שהגשנו לה בקשה לנכות כללית היא זומנה לוועדה בבית לוינשטין היא סובלת מכמה בעיות סכרת שחיקת ברכיים כולל החלפה שלמה של ברך ימין אנמיה לחץ דם ודלקות בכפות ידיים קבלנו תשובה לפני יומיים שקבעו לה 100% אי כושר זמני ו..68% רפואית זמני מתאריך 2015 09 01 עד 2016 04 30 ושלחו לה תשלום עבור זה אבל מה שמוזר בעיני זה שרשמו לה ליד זה שהתביעה שלה מתאריך 2016 05 01 נדחית כי אחוזי נכות רפואית 0% וזה ללא שום סיבה וללא שום זימון חוזר ע"פי חוק ותקנה .למה ישירות קבעו 05 נכות רפואית בלי שיזמנו אותה הרי מצבה קשה מאוד והיא בת 59 ?למה ישר קבעו שהיא צריכה לגשת לוועדת ערר?הרי הם לא זימנו אותה בשנית אחרי תום האחוזים שניתנו לה זמני.אני מבקש את עזרתך כי אני חש כי יש בו משהו מוזר ותמוהה לחלוטין.כיאין מצב שבן אדם שמקבל נכות זמנית לא חוזר לאותה ועדה בשנית על מנת שתבדוק אותו מחדש ולאחר מכן תחליט אם כן השתנה משהו או המצב נשאר איך שהוא.בכב' עבד.
לצפיה ב-'ערעור על החלטה של וועדה רפואית מדרג ראשון'
ערעור על החלטה של וועדה רפואית מדרג ראשון
22/05/2016 | 14:20
26
שלום לך,

להגיש ערעור על ההחלטה,
שכן הוועדה מדרג ראשון קבעה אחוזי נכות ואובדן כושר עבודה,
לתקופה נקובה (כמופיע בהודעה) ומעבר למועד זה,
החליטה הוועדה על קביעת 0% נכות.

ניתן להיעזר ללא עלות בהגשת הערעור ע"י "יד מכוונת" (מידע מורחב מתוך אתר כל זכות).

בברכה.
לצפיה ב-'רופא תעסוקתי'
רופא תעסוקתי
19/05/2016 | 17:11
1
46
שלום רב אני חדשה בקבוצה ורציתי בבקשה לדעת אני לאחר 2 תאונות דרכים שבעקבותן התפרצה פיברו ומאז חיי השתנו.
פוטרתי פעמיים ממקומות עבודה. וכיום לאחר תקופה ארוכה בה ישבתי בבית חזרתי למעגל העבודה במשרה של 9 שעות ושכר 6500 ברוטו. כיום אני לא מצליחה להחזיק מעמד בעבודה והשכר שלי נפגע משמעותית קשה לי בסוף החודש להשלים את התקן כדי להשתכר מקמסימלית כי כל יום הוא יום חדש פעמים אני קמה עם כאבים ואז מודיעה שלא אגיע (אני בגרעונות של ימי חופש ומחלה), אני יוצאת לטיפולים יותר מוקדם או מגיעה מאוחר יותר כי אני בטיפולים ובבדיקות, קשה לי להמשיך ככה ואני מרגישה שאני סוחבת, העייפות מקשה עליי לתפקד ואני ממש לא יודעת מה לעשות.
פניתי אל רופאת המשפחה שלי בבקשה אם היא תוכל לעזור לי מול ביטוח לאומי והיא אמרה שהיא לא יכולה לעזור.

אני מבינה לאורך כניסה לפורמים והתכתבויות שראיתי בפייסבוק (לומדת את המחלה תוך כדי..) שצריך לפנות לרופא תעסוקתי. איך פונים אליו בדרך אחרת? אני כרגע רק רוצה בירורים בלי ידיעת המעסיק - מפחדת שוב שיפטרו אותי
לצפיה ב-'תביעה לקצבת נכות - אישור רופא תעסוקתי על א.כ.ע חלקי/מלא'
תביעה לקצבת נכות - אישור רופא תעסוקתי על א.כ.ע חלקי/מלא
19/05/2016 | 21:11
34
שלום לך וברוכה הבאה לפורום,

על פי המידע המצויין בפנייתך,
אני מבינה שברצונך להגיש תביעה לקצבת נכות כללית,
ומעונינת להגיע לרופא תעסוקתי, על מנת שיוכל להמליץ על אבדן כושר עבודה חלקי ו/או מלא.

ניתן לפנות לרופאת המשפחה ולבקש ממנה הפניה לרופא תעסוקתי.
במזכירות המרפאה יטפלו בהעברת החומר.
עלייך להצטייד במכתב מרופא ראומטולוג המאשר את הקשיים שלך בתפקוד היומיומי בשל מחלת הפיברומיאלגיה.
לצרף אף כל בעיה רפואית ממנה את סובלת בשל תאונת הדרכים אותה עברת ובעקבותיה פרצה מחלת הפיברומיאלגיה.

מעבירה כאן מידע להמשך, בנושא תביעה לפיברומיאלגיה, שהעלתי לאחרונה גם כאן בפורום, לטובת מי שרוצה להגיש תביעה לקצבת נכות:

נכון להיום, אם הכנסתך ברוטו עולה על 5678 ש"ח בחודש, לא ניתן להגיש תביעה לקצבת נכות.
במידה ורופא תעסוקתי ימליץ על הפחתה באחוז המשרה ניתן יהיה להעביר את התביעה לקצבת נכות. יש להוכיח שאבדת לפחות 50% מכושר העבודה.

אין מניעה בהמשך עבודה וגם חלקית וקבלת קצבת נכות חלקית, בהתאם להקף המשרה.
יש לשים לב, אם תוכלי להשתלב בעבודה חלקית, פועל יוצא מזה שכל ההפרשות הסוציאלית לקרן פנסיה/השתלמות וכדומה... יהיו בהתאם לשכר לאחר ההפחתה במשרה.

האישור יוכל לשמש אותך כמובן גם בביטוח הלאומי.

תרגישי טוב ושיהיה

לצפיה ב-'קצבת זקנה'
קצבת זקנה
19/05/2016 | 15:26
1
33
לאורנה שלום,
אני בת 66, מקבלת קצבת זקנה בסך כ- 3000 ש"ח לחודש (אין לי בן זוג). אין לי שום הכנסות אחרות מלבד קצבה זו. בעברי קיבלתי קצבת נכות.
האם מגיעה לי תוספת הכנסה (השלמת הכנסה)? במידה וכן, באיזה סכום? האם מגיעה באופן רטרואקטיבי?
תודה לך
לצפיה ב-'תוספת השלמת הכנסה לקצבת זקנה לנכה'
תוספת השלמת הכנסה לקצבת זקנה לנכה
19/05/2016 | 21:17
45
שלום לך,

גובה קצבת זקנה ליחיד עם תוספת השלמת הכנסה,
עומדת כיום על 2981 ש"ח, הווה אומר שהקצבה המשולמת לך גבוהה יותר.

חשוב לדעת, אם את מקבלת כיום קצבת זקנה לנכה (צריך להופיע באישורים של ביטוח לאומי), נכון להיום אין מבחן הכנסות ואין מניעה לעבוד בעבודה חלקית או מלאה והכנסה זו לא תשפיע על גובה קצבת זקנה לנכה.

בברכה.
לצפיה ב-'השלמת הכנסה'
השלמת הכנסה
19/05/2016 | 15:08
1
30
שלום רב,

אני רווקה+2. כרגע מקבלת הבטחת הכנסה מתוקף היותי אמא לילד מתחת לגיל שנתיים. שאלתי היא לגבי השלמת הכנסה. אחרי הגיעו של הילד לגיל שנתיים, במידה ואני יוצאת לעבוד במשרה חלקית, האם מגיעה לי השלמת הכנסה, או שחייבים לעבוד 40 שעות שבועיות על מנת להיות זכאים להשלמה?

תודה מראש

לצפיה ב-'תנאי זכאות - התייצבות בשירות התעסוקה'
תנאי זכאות - התייצבות בשירות התעסוקה
19/05/2016 | 21:39
26
שלום לך,

..."עובד בשכר נמוך -  עובד שכיר או עובד עצמאי, שהכנסתו מעבודה נמוכה מסכום קצבת הבטחת הכנסה שנקבע לו לפי גילו, מצבו המשפחתי ומספר הנפשות במשפחה, זכאי להשלמת הכנסה, ובלבד שהוא עובד במשרה מלאה (40 שעות שבועיות), או שהוא עובד במשרה חלקית מטעמי בריאות, או מפני ששירות התעסוקה לא מצא לו עבודה אחרת. 
פטורים מהתייצבות בלשכת שירות התעסוקה: קופאים בסופרמרקט שעובדים 36 שעות בשבוע; מי שמטפלים בילדים או עובדים משק בית 25 שעות בשבוע; וכן מי שמטפלים בקשישים - 20 שעות בשבוע, או שהם מטפלים ב- 3 קשישים. "

בברכה.
לצפיה ב-'אבטחת הכנסה'
אבטחת הכנסה
19/05/2016 | 13:13
2
46

אני מקבלת אבטחת הכנסה ל6 חודשים,בעקבות אי כשירות עבודה זמנית בעקבות מחלה.אם ארצה להתחיל לעבוד-כמה מותר לי להרוויח כדי לשמור על הקצבה?ראיתי את המחשבון של הביטוח,אבל לא בטוחה שאני מתאימה שם לכל הקטגוריות ושזה מדוייק.הייתי רוצה לדעת את הסכום המדוייק.
אני רווקה ללא ילדים.עצמאית.תודה.

לצפיה ב-'קצבת נכות כללית/הבטחת הכנסה או השלמת הכנסה'
קצבת נכות כללית/הבטחת הכנסה או השלמת הכנסה
19/05/2016 | 21:48
1
48
שלום לך,

ניתן להגיש תביעה לקצבת נכות לתקופה בה קיים א.כ.ע בשל מחלה.

לא ניתן לתת מידע לגבי השלמת הכנסה למי שיוצא לעבוד,
מבלי למלא את הפרטים במחשבון לחישוב קצבת הבטחת הכנסה לבדיקה מקדימהיש להכניס נתונים בהתאם להנחיות על מנת לקבל תוצאה רלוונטית על פי הנתונים האישיים.

לקבלת מענה אישי ספציפי, ניתן לקבל ע"י פניה לסניף שלך /הבטחת הכנסה.
הפניה נענת תוך מספר ימים קטן.

בברכה.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
19/05/2016 | 21:51
3
לצפיה ב-'אפשרות לשנוי מנכות כללית למחלת עבודה'
אפשרות לשנוי מנכות כללית למחלת עבודה
19/05/2016 | 10:55
1
37
שלום רב לפני מספר שנים חליתי  בדכאון ופוטרתי  הגשתי תביעה לביטוח לאומי  בנכות כללית יחד אם זאת חב  הביטוח של מקום העבודה הכיר בי  כאובדן כושר עבודה על סמך  הנכות שנקבעה עי ביטוח לאומי  ואישורי  מחלה  שאלתי האם אפשר לשנות את הסטטוס שלי למחלת עבודה בביטוח לאומי  ומה התנאים  לכך תודה
לצפיה ב-'מחלת מקצוע - פגיעה בעבודה'
מחלת מקצוע - פגיעה בעבודה
20/05/2016 | 11:04
24
שלום לך,

בפגיעה בעבודה יש להוכיח את הקשר בין העבודה למחלה ממנה נפגעים.
ראה מחלות מקצוע מוגדרות ברשימה סגורה מתוך הגדרת מחלת מקצוע

קיים פסק דין בבית הדין האיזורי לעבודה, אשר ניתן להסתמך עליו, אך הוא אינו מחייב את הביטוח הלאומי. ניתן כמובן בהמשך לתבוע בבית הדין האיזורי לעבודה במידת הצורך.
מתוך כלכליסט 
שגית פסטמן
14.11.10, 12:27
"בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב הכיר בתביעה שהגיש עובד בנק בגין נכות נפשית שנגרמה לו כתוצאה מלחץ בעבודה, ופתח בזאת פתח לתביעות מצד עובדים שלקו בחרדות ודיכאונות"

ניתן להיעזר ע"י "יד מכוונת"  ללא עלות בהגשת התביעה והכוונה.

בברכה.
לצפיה ב-'גימלת נכות ששולמה ביתר'
גימלת נכות ששולמה ביתר
18/05/2016 | 18:43
1
40
אני נכה מקבל גימלה עבורי ועבור בתי אבל במקביל קיבלתי מחברת הביטוח גימלה על אובדן כושר עבודה כעת טוענים בביטוח לאומי שאני חייב כי לא הייתי זכאי לתוספת תלויים 930 שח לחודש בגין הילדה
בנתיים הקיצבה מהביטוח נגמרה בגיל 65 ומה שנותר לי לחיות היא הקיצבה מביטוח לאומי כיצד ואם בכלל אוכל לשלם להם חזרה בגין כל השנים שקיבלתי אודה לתשובתך

לצפיה ב-'תוספת "תלויים בקצבה / חוב בשל קבלת קצבת יתר'
תוספת "תלויים בקצבה / חוב בשל קבלת קצבת יתר
18/05/2016 | 19:18
35
שלום לך,

אכן, תוספת "תלויים" מקוזזת שקל מול שקל מתשלום המתקבל גם מחברת ביטוח/קרן פנסיה ובהגדרה מכל הכנסה שאינה עבודה.
ראה להלן מתוך מהם סכומי קצבת נכות?
..." כיצד משפיעות הכנסות אחרות (שלא מעבודה) על תשלום התוספת לבן/בת זוג וילדים?
אם סכום הקצבה שמשולמת לך, כולל תוספת עבור בן/בת והילדים, עולה על סכום קצבה חודשית מלאה ( 2,342 ש"ח ), ויש לך הכנסות אחרות (כגון פנסיה, שכר דירה, מלגה, קצבאות אחרות מהביטוח הלאומי או מגורמים אחרים, רווחים מהשקעות) - יופחת סכום ההכנסה האחרת מסכום התוספת המגיעה לך עבור בן/ת הזוג ו/או הילדים, ובכל מקרה, הקצבה שתשולם לך לאחר ההפחתה תהיה לכל הפחות בסכום של קצבה חודשית מלאה ( 2,342 ש"ח )."

המידע מתיחס למקבלי קצבת נכות מלאה (אבדן כושר עבודה מלא).

ניתן לבקש לנכות 10% מהקצבה מידי חודש ע"ח החוב,
או לפעול על פי ההנחיות מתוך חוב בשל קבלת קצבת יתר

בברכה.

לצפיה ב-'שאלה לאורנה '
שאלה לאורנה
18/05/2016 | 16:51
1
31
האם מחלה ממארת שהתגלתה אצל נכה האם יש מסלול מהיר או ירוק יש קיצור זמן המתנה
לצפיה ב-'נכות כללית - מסלול מהיר לבעלי מוגבלויות קשות'
נכות כללית - מסלול מהיר לבעלי מוגבלויות קשות
18/05/2016 | 17:00
26
שלום לך,

אכן, קיים מסלול "ירוק" לחולים במחלות קשות,
..."חולים במחלה ממארת הנמצאים בשלבי טיפול אקטיבי במחלה או חלילה במצב סופני"

מצרפת מידע מרוכז אותו הכנתי בנושא נכות - מסלול מהיר לבעלי מוגבלויות קשות

בברכה לרפואה שלמה.

לצפיה ב-'רכיבים בשכר לצורך חישוב דמי לידה'
רכיבים בשכר לצורך חישוב דמי לידה
17/05/2016 | 17:06
1
17
אשמח לדעת מהם הרכיבים הנלקחים בחשבון לצורך חישוב דמי לידה.
האם החישוב הוא לפי הברוטו/נטו?
הפרשים מחודשים קודמים?
מה קורה אם בעקבות ההריון היקף השעות הנוספות שלי (שהוסיף לי ברגיל לא מעט לשכר) ירד משמעותית? האם הביטוח הלאומי מתחשב בכך?
לצפיה ב-'הבסיס לתשלום דמי לידה/השלמת שכר לצורך חישוב דמי הלידה'
הבסיס לתשלום דמי לידה/השלמת שכר לצורך חישוב דמי הלידה
18/05/2016 | 16:46
10
שלום לך,

לצורך חישוב דמי הלידה,
נלקח השכר ברוטו ב-3 החודשים שקדמו לחודש הלידה.
ברוטו כולל החזר הוצאות. לחפש בתלוש השכר ברוטו לביטוח לאומי.

לשאלתך הנוספת ראי מתוך השלמת שכר לצורך חישוב דמי הלידה
יולדת עובדת שכירה, שלא קיבלה שכר מלא בשלושת החודשים שקדמו ל-1 בחודש שהפסיקה את עבודתה בגלל ההיריון  או בגלל מחלה, חופשה, תאונה, שביתה, השבתה, אבל במשפחה או מפני כל סיבה אחרת שאינה תלויה בה, ויש בידה אישורים מתאימים - תיבדק האפשרות להשלמת שכרה בשלושת החודשים האלה או לחישוב שכרה על פי החודשים שקדמו לחודשים שבהם הייתה הירידה בשכרה."

..." לתשומת הלב,
אם לקחת חופשה ללא תשלום באחד או יותר משלושת החודשים שלפני הפסקת העבודה או לאחר חופשת הלידה בתשלום - קיימת האפשרות להשלמת השכר או לחישוב השכר לפי שכר המינימום."

בברכה ו

לצפיה ב-'שלום לכולם.'
שלום לכולם.
17/05/2016 | 16:55
2
53
הייתי היום בוועדה רפואית עם פסיכיאטרית, ואני ממש מתלבט בקשר למשהו שקרה בוועדה והאם הוא יכול להשפיע... הבנתי שאסור לחייך בזמן הוועדה, ושמתי לב שהפסיכיאטרית ניסתה "לגרום" לי לחייך על מנת לבדוק מה מצב רוחי, וחייכתי כמעט כל זמן הוועדה. היות ואני מטופל בכדורים נוגדי דיכאון כמו "ציפרלקס" אני משוכנע שאולי יש הסבר "טכני" לעניין בעייני הפסיכיאטרית. וגם עד עכשיו נקבעו לי 100% אי כושר עבודה וסיפרתי לה שאני עובד כ-3 ביום חוץ מימי שישי. זה יכול לשנות משהו באחוזי נכות שייקבעו ?
לצפיה ב-'לאחר וועדה רפואית'
לאחר וועדה רפואית
18/05/2016 | 16:54
1
44
שלום לך,

ממליצה לעקוב אחר התוצאות באתר שירות אישי,
בו תמצא תשובות לשאלתך, עם סיכום הוועדה וכתיבת מכתב עם ההחלטות והפרוטוקול.

הוועדה מתיחסת למסמכים רפואיים מרופא מומחה מטפל אשר הועברו על ידיך.

תרגיש טוב ו
לצפיה ב-'אוקיי, מודה לך מאוד.'
אוקיי, מודה לך מאוד.
21/05/2016 | 14:58
7
לצפיה ב-'רשת ביטחון חוק לרון'
רשת ביטחון חוק לרון
17/05/2016 | 12:32
11
64
שלום.
אני עבדתי שנתיים ועברתי עקב שכר גבוהה מסוג קצבה של נכות לעידוד.
לאחר מכן השכר ירד וחזרתי שוב לקצבת נכות , אם אני יעבור שוב את תקרת השכר של קצבת נכות ויעבור שוב לעידוד האם 24 חודשים קודמים יחשבו בספירה של 36 חודש לרשת ביטחון או שזה מתחיל שוב מחדש

לצפיה ב-'קצבת נכות והכנסות מעבודה'
קצבת נכות והכנסות מעבודה
18/05/2016 | 17:11
10
42
שלום לך,

התחלתי לקבל את קצבת העידוד, אחרי כמה זמן אני אפסיק לקבל אותה?
קצבת העידוד אינה מוגבלת בזמן, ותמשיך לקבל אותה, כל עוד אתה עובד והכנסותיך מהעבודה מזכות אותך בקצבת עידוד.​

וברוח הדברים הנ"ל, ראה מענה לשאלה כשאלתך, שקבלתי מהביטוח הלאומי:
"גם לאחר 36 חודשים ממשיכים לקבל קצבת העידוד, אין הגבלה בזמן לקצבת עידוד.
אם הנכות הרפואית נקבעה לצמיתות, אז לא נזמן את המבוטח לבדיקה.
ואם הנכות הרפואית זמנית, נזמן לבדיקה של הנכות הרפואית בלבד."

בברכה.

לצפיה ב-'רשת ביטחון חוק לרון'
רשת ביטחון חוק לרון
19/05/2016 | 14:31
9
49
אני כניראה לא הובנתי.
אני שואל האם רשת ביטחון לקצבת נכות של 36 חודש היא של 36 חודשי עבודה ברצף או במצטבר. זאת אומרת אם אני זכאי לקצבת נכות שעובד שנה תחת שכר עבודה שמזכה אותי לקצבת עידוד ולאחר מכן שנה בשכר עבודה שמזכה אותי לקצבת נכות  ושוב שנה קצבת עידוד ושוב שנה קצבת נכות וחוזר חלילה, האם בכל פעם שאני יורד לשכר עבודה שמזכה אותי לקצת נכות שוב יש לי את אותה רשת ביטחון שמזכה אותי לקצבת נכות למשך 36 חודשים מחדש ואני לא אוזמן שוב לוועדה רפואית. או שלאחר עבודה של 36 חודש תחת קיצבת עידוד לא ברצף אלה במצטבר לאורך שנים תסתיים רשת הביטחון לקצבת נכות ואוזמן לוועדה רפואית במקרה הצורך.

תודה
לצפיה ב-'ממתינה לתגובה מהביטוח הלאומי.'
ממתינה לתגובה מהביטוח הלאומי.
22/05/2016 | 16:45
8
20
מומלץ לבצע בירור במקביל.

לגבי רצף תקופות, ממתינה למענה מוסמך. כאשר אקבלו אעלה כאן מענה לשאלתך.

בברכה.
לצפיה ב-'תודה רבה,ממתין לתשובה רשת ביטחון 36 חודש ברצף או מצטבר '
תודה רבה,ממתין לתשובה רשת ביטחון 36 חודש ברצף או מצטבר
23/05/2016 | 19:37
7
לצפיה ב-'עוד אין תשובה לשאלתי?'
עוד אין תשובה לשאלתי?
30/05/2016 | 07:28
6
5
לצפיה ב-'לצערי, לא קבלתי תגובה. ממליצה לפנות דרך פניה לסניף שלך'
לצערי, לא קבלתי תגובה. ממליצה לפנות דרך פניה לסניף שלך
30/05/2016 | 07:35
5
10
נשמח לעדכון בתוצאות,  כדי שכולנו נלמד זה מנסיונו של האחר ונעביר זאת הלאה.
אם תתקבל תגובה בהמשך אעלה אותה כאן בתגובה.

בברכה
לצפיה ב-'זו התשובה שקיבלתי מביטוח לאומי בפניה במייל'
זו התשובה שקיבלתי מביטוח לאומי בפניה במייל
01/06/2016 | 14:42
4
24
העיניין הוא שאני רוצה לקבל סימוכין בחוק לכך שלא יבואו ויטענו שלא אמרו לי דבר כזה.
הינה התשובה שלהם.
תשובה לפנייתך מס' 798425 מיום 22/05/2016 , בנושא: נכות כללית 

שלום וברכה,

כל עוד לא חלפו 36 חודשים רצופים מאז שהופסקה קצבת הנכות בשל הכנסותייך יש באפשרותך לחזור לנכות כללית. 
וזה בתנאי שיש נכות רפואית מזכה ודרגת אי כושר תקפה.

לתשומת לבך!
הודעה זו נשלחה ממערכת אוטומטית, לא ניתן להשיב למייל זה

לצפיה ב-'תגובה לאחר פניה לסניף שלך'
תגובה לאחר פניה לסניף שלך
01/06/2016 | 17:38
1
12
התגובה שהתקבלה הינה מחייבת שכן, קיים מס' לפנייה.
ניתן בקלות ע"י מספר הפניה לבדוק מי השיב לך.
המידע נשאר במערכת ביטוח לאומי.

שמור על הודעה זו במייל.

אגב, זו התגובה שמקבלים גם במוקד 6050*,
אך, חשוב לקבל תשובות כתובות.

מומלץ לעיין בחוזר בנושא חודשי הסתגלות למי שמתחיל לעבוד
אותם ניתן לממש מידי שנה, בעקבות שינוים בשכר כמפורט.
שים לב גם למצב משפחתי. קיימת התיחסות למי שיש תוספת "תלויים" אינו נכלל
בחודשי ההסתגלות, אך תשולם לו תוספת "תלויים" מלאה כמו מי שיש לו אבדן כושר עבודה מלא.

בברכה.

לצפיה ב-'תודה רבה לך כל הכבוד וישר כוח.'
תודה רבה לך כל הכבוד וישר כוח.
02/06/2016 | 07:20
3
לצפיה ב-'תשובה מהביטוח הלאומי לשאלתך'
תשובה מהביטוח הלאומי לשאלתך
02/06/2016 | 16:28
1
47
"אם חלה ירידה בהכנסות המזכה מחדש בקצבת נכות ולאחר מכן חלה פעם נוספת עליה בהכנסות המזכה בקצבת עידוד, לא ייספרו מחדש 12 חודשים בתכוף לפני המעבר לקצבת עידוד.

מי שהכנסותיו ירדו או שהפסיק לעבוד ב-36 החודשים מהפסקת תשלום קצבת נכות, יחזור ויקבל קצבת נכות בהתאם לדרגת אי הכושר התקפה שנקבעה לו ללא בדיקות.
אם הכנסותיו ירדו אפילו לחודש אחד בלבד במסגרת ה-36 חודשים וחזר לקבל קצבת נכות, 36 החודשים ייספרו מחדש כל עוד הדרגה תקפה."

מקווה שזה עונה על שאלותך.

בברכה.
לצפיה ב-'תודה רבה כל הכבוד וחג שמח'
תודה רבה כל הכבוד וחג שמח
09/06/2016 | 11:18
3
לצפיה ב-'סגירת תיק בביטוח לאומי לעובד במשק בית לאחר סיום העסקתו?'
סגירת תיק בביטוח לאומי לעובד במשק בית לאחר סיום העסקתו?
17/05/2016 | 12:08
1
30
היתה לנו מנקה שהתפטרה לפני כשנה. בכוונתנו לקחת מנקה חדשה. האם יש צורך לסגור את התיק בביטוח לאומי לעובדת שסיימה? אם כן איך?
לצפיה ב-'עובד משק בית ומעסיקו'
עובד משק בית ומעסיקו
19/05/2016 | 22:04
34
שלום לך,

התיק מתנהל בביטוח הלאומי ע"ש המעסיק.
עם סיום עבודתה של העובדת, יש להודיע לביטוח לאומי על הפסקת העבודה.

אם התשלומים נעשו דרך אתר התשלומים ניתן לציין בו את המועד בו סיימה לעבוד,
ולא, לשלוח מכתב בפקס' למחלקת גבייה מעבידים בסניף שלך (להקיש על פרטי מחלקות בקישור למציאת מס' הפקס').

כאשר מקבלים עובד חדש,
יש לציין את פרטיו בהתאם ושעות העבודה כמפורט מתוך פתיחת תיק מעסיק של עובד במשק בית כמובן להשתמש במס' המעסיק שרשום בפנקס התשלומים.

בברכה.

לצפיה ב-'מובטל ומצאתי עבודה'
מובטל ומצאתי עבודה
17/05/2016 | 00:48
1
30
שלום אורנה המקסימה!
אני חותם אבטלה ומצאתי עבודה נהדרת.
אך אבוי לי וצר לי, תאריך ההתחלה הוא באמצע חודש יוני.
אני רוצה לשתף את פקידת השומה בחדשות הטובות, אבל אינני יודע מה יהיה גזר הדין של תקופת הביניים - הרי מצד אחד אינני זמין לעבודה כיוון שבחודש יוני אתחיל עבודה אחרת אך מצד שני, עד אותה התחלה אני עודני מובטל ומכסת הימים שלי מלאה כל טוב.
לעצתך אודה, נחמן.
לצפיה ב-'דמי אבטלה עד לתקופת תחילת העבודה'
דמי אבטלה עד לתקופת תחילת העבודה
17/05/2016 | 11:23
27
שלום לך,

יש להודיע לפקיד/ת ההשמה על התאריך בו מתחילים לעבוד,
כך ישולמו דמי אבטלה עד למועד זה.

חשוב לדעת, זכויות באבטלה נשמרות לשנה, מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בשירות התעסוקה.
ניתן להגיע לסירוגין (אם יעלה הצורך כמובן), בין העבודות,
עד למיצוי מכסת הימים/הפניה לעבודה/תום שנת הזכאות, המוקדם מביניהם.

בברכה ו
לצפיה ב-'אחוזי נכות ועבודה'
אחוזי נכות ועבודה
16/05/2016 | 22:12
2
41
היי אורנה וכל חברי הפורום ותודה מראש,

כאשר ביטוח לאומי והוועדה קובעים למישהו אחוזי נכות(כל מספר שלא יהיה), איך זה הולך בשילוב עבודה? מותר לשלב עבודה? גם אם זה 100 אחוזים?

אשמח לפירוט מעמיק בבקשה לגבי 20-100 אחוזי נכות ושילוב עבודה איתם, עד כמה אפשר לעבוד ועד כמה זה מגביל? כמה יורד מהמשכורת אם משלבים עבודה?ומה לגבי דמי בריאות והורדה של ביטוח לאומי?

מה המקסימום אחוזי נכות שאפשר ביחד עם עבודה?, כי עם כל הכבוד לביטוח לאומי ואחוזי נכות, לפעמים יוצא שזה יוצא לא טוב למבוטח כלומר אם מישהו יקבל X אחוזי נכות שהם יותר (גם יותר כסף)מY ובגלל זה יורדים יותר בתלוש משכורת ובסה"כ יוצא שזה יוצא פחות טוב, כלומר שעדיף לקבל פחות אחוזי נכות כדי שלא יורידו יותר במשכורת
לצפיה ב-'כלומר שבשילוב גם נכות וגם עבודה'
כלומר שבשילוב גם נכות וגם עבודה
16/05/2016 | 22:48
28
בגלל שמקבלים יותר קצבה ויותר אחוזי נכות יורידו יותר במשכורת, ואז זה יוצא לא משתלם לעומת אם הייתי מקבל פחות אחוזי נכות והיו מורידים פחות, מתכוון מה שיוצאת המשכורת בכל אחד מהמצבים בשילוב עבודה ונכות
לצפיה ב-'עלון "כמה מותר לך להרוויח ולהמשיך לקבל קצבה?" / שיקום מקצוע'
עלון "כמה מותר לך להרוויח ולהמשיך לקבל קצבה?" / שיקום מקצוע
17/05/2016 | 11:30
23
שלום לך,

ראה מתוך עלון "כמה מותר לך להרוויח ולהמשיך לקבל קצבה?" 
הבדיקה נערכת על פי הדרגה לאבדן כושר עבודה.

למי שנקבעים 20% נכות לפחות, אינו זכאי לקצבה.
ניתן לבדוק זכאות לשיקום מקצועי

יש לעיין במידע לקבלת מענה כללי.

הפורום עוסק בשאלות אישיות והכוונה בעת הגשת תביעה לקצבת נכות,
בה ניתן להיעזר ב"יד מכוונת"

בברכה.
לצפיה ב-'פיברומיאלגיה- תאונת עבודה'
פיברומיאלגיה- תאונת עבודה
16/05/2016 | 21:50
1
75
שלום,

האם ביטוח לאומי מכיר בפיברומיאלגיה שהתפתחה בעקבות תאונת דרכים שהוכרה כתאונת עבודה?
לצפיה ב-'פיברומיאלגיה - תאונת עבודה'
פיברומיאלגיה - תאונת עבודה
17/05/2016 | 11:43
38
שלום לך,

אכן נערכו מחקרים בנושא הטראומה שבעקבותיה פרצה המחלה,
כיום יודעים שיש קשר ישיר בין התאונה למחלה.

(ניתן לחפש ב"גוגל" הרצאות שנרשמו ע"י פרופ' בוסקילה או עו"ד לוטן בנושא ו/או פסקי דין ).
יש לדאוג להעביר מכתב תומך מראומטולוג אשר בדק אותך ומצא את הקשר הישיר בין התאונה לבין המחלה.

בברכה ו

לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
16/05/2016 | 10:53
1
25
שלום,
אני מקבלת קצבת נכות מלאה 100%.
בעוד כחודש ימלאו לי 62 שנה, וקיבלתי הודעה שמעתה אקבל קצבת זקנה.
עד כה קיבלתי 80% הנחה בארנונה בשל קצבת הנכות.
רציתי לשאול לגבי הטבת הארנונה בעת מעבר לקצבת זקנה:
    האם קבלת ההנחה בארנונה מותנית בתנאים כלשהם של גובה הכנסה? או בגלל שקיבלתי קצבת נכות, אמשיך לקבל הטבה בארנונה ללא תנאים של גובה ההכנסה?
    אני לא עובדת, אבל מקבלת פנסיה. בעלי כרגע עובד ובקרוב ייצא לפנסיה. האם גובה הפנסיה שלי ושל בעלי נחשב כ"הכנסה"? מה גובה ההכנסה המקסימלי כך שאפשר להיות זכאים להטבות ארנונה?
    כיצד אני דואגת שאמשיך לקבל את הטבות הארנונה עם המעבר מקצבת נכות לקצבת זקנה? אני תושבת תל אביב.
אודה לתשובתכם,
יעלה
לצפיה ב-'מעבר מקצבת נכות לקצבת זקנה לנכה'
מעבר מקצבת נכות לקצבת זקנה לנכה
16/05/2016 | 20:53
35
שלום לך,

במעבר מקצבת נכות לקצבת זקנה לנכה,
תשולם הקצבה הגבוהה מבין השתיים,
ואם קצבת הנכות גבוהה יותר, תשולם השלמה לקצבת זקנה.

לגבי ההנחה בארנונה,
כל רשות מקומית פועלת אחרת.
בחלק מהרשויות קיים מבחן הכנסות ובחלקן לא.

אזרח ותיק                            
המקבל קצבת
זקנה לנכה      זכאות ל-100% הנחה עד ל-100 מ"ר:

הזכאות הינה כמו למקבלי קצבת זקנה עם השלמת הכנסה.

בברכה.
לצפיה ב-'טיסה לחו"ל אחרי אבטלה'
טיסה לחו"ל אחרי אבטלה
16/05/2016 | 20:18
1
27
היי לכולם,
כיום אני חותמת אבטלה ומגיעים לי 100 ימים. משפחתו של בעלי נמצאת בחו"ל ואנחנו מתכננים לבקר אחרי שתקופת האבטלה תסתיים (לא ביקרתי כבר 4 שנים). אני הבנתי שביקור של מספר שבועות באמצע התהליך לא מומלץ מכיוון שאני עלולה לאבד את הזכאות, ולכן אטוס אחרי. האם יש סיבה שלא כדאי לטוס גם יום-יומיים אחרי שתק' האבטלה תסתיים? (כמובן שאני עושה הכל למצוא עבודה עד אז, אבל בכל זאת...)

תודה למשיבים.
לצפיה ב-'שהות בחו"ל - אבטלה'
שהות בחו"ל - אבטלה
16/05/2016 | 20:40
23
שלום לך,

זכויות באבטלה נשמרות לשנה,
מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בשירות התעסוקה.

ניתן להגיע לסירוגין בין עבודות/חופשה/נסיעה לחו"ל וכדומה...
עד להפניה לעבודה/תום מכסת הימים/תום שנת הזכאות, המוקדם מביניהם...
אין מניעה בטיסה לחו"ל גם בתקופת האבטלה.

יש לדווח על התאריך בו יוצאים לפקיד/ת ההשמה,
על מנת שישולמו דמי אבטלה לתקופה בה את עדיין נמצאת בארץ.

באופן כללי, למי שאינו מתיצב בשירות התעסוקה,
רואים את התקופה בין התיצבות קודמת ועד להתיצבות הבאה,
כמי שעבד בה ולא משולמים דמי אבטלה בעבורה.

יתרת ימי האבטלה, נשמרת להמשך הרשמה.

טיסה בתום תקופת הזכאות,
אין לה כל משמעות לגבי מי שמובטל ואינו מחויב עוד בהתיצבות.

בברכה.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

סייט חקירות
חושדים בבן זוג בוגד?
Cancer Hope
Cancer Hope- יש תקווה
משרד עו
זקוק לייצוג בדין הפלילי?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה