לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

לצפיה ב-'נפתח פורום שמאות מקרקעין'
נפתח פורום שמאות מקרקעין
( לעמוד שלי בתפוז )
21/07/2016 | 09:59
6
 האם אתם לקראת רכישה או מכירה של נכס? נמצאים בהליך לקיחת משכנתא וזקוקים לסיוע או הכוונה בהתנהלות עם שמאי הבנק?

בפורום שמאות מקרקעין בתפוז תקבלו תשובות לכל השאלות:
לצפיה ב-'שאלה בנושע להנחה בתשלום חשמל'
שאלה בנושע להנחה בתשלום חשמל
20/07/2016 | 20:48
2
37
אשה המקבלת גמלת סיעוד אמורה לקבל הנחה בתשלום חשמל?
לצפיה ב-'גמלת סיעוד - הנחה בחשמל'
גמלת סיעוד - הנחה בחשמל
20/07/2016 | 21:01
31
שלום לך,

סיעוד/ הנחה בחשמל מי זכאי להנחה בחשמל?
- 50% הנחה עבור 400 קוט"ש ראשונים בתשלום חשבון החשמל
"מקבלי גמלת סיעוד בשיעור של 168%, וכן מי שנקבעה להם גמלה בשיעור זה, אבל הגמלה הופחתה עקב הכנסות."

במקרה זה תנתן ההנחה.

<font>לבדוק גם במסגרת הנחה בחשבון חשמל לניצולי שואה המקבלים תגמול לפי הכ... אם זה רלוונטי.</font>

<font>בברכה.</font>

לצפיה ב-'במקרה טיפלתי בהנחה עבור אבי הסיעודי'
במקרה טיפלתי בהנחה עבור אבי הסיעודי
03/08/2016 | 13:50
1
ההודעה אמורה לעבור אוטומטית מביטוח לאומי לחברת החשמל. משום מה זה לא בוצע ונדרשו ממני אינסוף פניות לשני הגורמים. בסוף הסתדר אבל מייגע.
בקיצור - לבדוק שמתקיים ולנדנד.
לצפיה ב-'איך אפשר לברר אם אחי שילם ביטוח לאומי מעל המקסימום?'
איך אפשר לברר אם אחי שילם ביטוח לאומי מעל המקסימום?
20/07/2016 | 12:24
5
27
אחי מנהל בכיר ומקבל בונוסים וכו׳
איך אפשר לברר אם אחי שילם ביטוח לאומי מעל המקסימום?
שיבקש מהמעסיק טופס 100 שנתי?
איך אני מברר זאת?
לצפיה ב-'שיעורי דמי ביטוח והסכומים - לעובדים שכירים'
שיעורי דמי ביטוח והסכומים - לעובדים שכירים
22/07/2016 | 10:28
4
18
שלום לך,

לא ברור מהשאלה והקישור שהועבר על ידיך,
אם מדובר בעובד שכיר.

בברכה.
לצפיה ב-'שכיר, אכן'
שכיר, אכן
22/07/2016 | 10:46
3
8
השאלה אם החישוב נעשה אוטומטית.

כלומר אם היו משכורות:

חודש 1: 10 אשח
חודש 2: 120 אשח
חודש 3: 10 אשח
חודש 4: 120 אשח

וכו׳

האם יהיה החזר כי הממוצע יהיה גדול מ43 או שזה רק בתיאום בסוף שנה?

לצפיה ב-'בביטוח לאומי החישוב הינו חודשי בלבד. בברכה.'
בביטוח לאומי החישוב הינו חודשי בלבד. בברכה.
22/07/2016 | 10:50
2
14
לצפיה ב-'אבל רשום משכורת ממוצעת של 43 אשח'
אבל רשום משכורת ממוצעת של 43 אשח
22/07/2016 | 10:55
1
10
ממוצעת= שנתי. לא?

אז אין מה לגשת לתיאום והחזרים. אני מניח?

לצפיה ב-'קביעת מינימום ומקסימום לניכוי עד לתקרת הכנסה'
קביעת מינימום ומקסימום לניכוי עד לתקרת הכנסה
22/07/2016 | 11:15
16
לא מדובר בשכר ממוצע של ההכנסה, אלא קביעת הניכויים על פי שכר ממוצע במשק:
"מחלק השכר שעד 60%
מהשכר הממוצע - ( שיעור מופחת) -  5,678 ש"ח

מחלק השכר שמעל 60% מהשכר הממוצע ועד ההכנסה המרבית החייבת בדמי ביטוח (שיעור מלא) - 43,240 ש"ח "

בברכה.

לצפיה ב-'תוספת ותק לקיצבת זיקנה.'
תוספת ותק לקיצבת זיקנה.
20/07/2016 | 00:34
3
55
אורנה שלום.
מבקש לברר דרכך האם אמי זכאית לתוספת ותק לקיצבת הזיקנה שלה.מדובר באישה בת 82 שנה המקבלת כל השנים אך ורק קיצבה בסיסית שהיום היא 1,617 שח ברוטו.
קראתי פוסט חדש באתר כל זכות האומר כי כל אישה המקבלת קיצבת זיקנה זכאית לתוספת ותק(לאחר 10 שנות ביטוח במל"ל) .
לגבי אמי , אני סבור כי היא עומדת באחד התנאים  לקבלת תוספת ותק לאישה המתייחס לתקופה בה היתה גרושה.
בזמנו ניסיתי לברר זכאותה לתוספת ותק ונאמר לי כי תוספת זו חלה רק לגבי מי שעבד.מהפירסום בכל זכות עולה כי זכאים לתוספת זו כל הגברים בין אם עבדו או לא ולגבי הנשים יש מבחנים שונים(לא ברור מדוע).
האם תוספת הותק קשורה למבחן הכנסה? אם כן אנא תפני אותי לאתר המתאים ואם לא מה ניתן לעשות ע"מ שתקבל את תוספת הותק בשוטף ורטרואקטיבית.
תודה.
לצפיה ב-'קצבת זקנה'
קצבת זקנה
20/07/2016 | 11:11
2
44
שלום לך,

אכן, נעשה חישוב שונה בזכאות לקצבת זקנה לגברים ונשים.
גברים, זכאים לקצבת זקנה מלאה גם אם לא עבדו.

לנשים נעשה מבחן זכאות על פי תקופות עבודה בלבד. (אפילו חופשת לידה אינה נכללת בתקופה הנבדקת לנשים שעבדו).

בברכה.
לצפיה ב-'מבקש אולי לתקן אותך.'
מבקש אולי לתקן אותך.
20/07/2016 | 23:25
1
33
קראתי באתר ביטוח לאומי כי נשים זכאיות לתוספת ותק גם אם לא עבדו לדוגמא רווקות-גרושות,נשואות שבעלן לא קיבל במקביל קיצבת זיקנה ועוד.
ניסיתי לברר במחשבון תוספת הותק לגבי אמי והתוצאה שאינה זכאית לתוספת ותק.
לא ברור לי מדוע .היא היתה נשואה ועקרת בית במשך 32 שנים.משנת 1958 ועד שנת 1990.היא עונה על הקריטריון בפרסום ביטוח לאומי האומר שנשים שהיו נשואות ושבעלן לא מקבל קיצבת זיקנה ואשר אינן עובדות זכאיות לקבל תוספת ותק בגין השנים שהיו נשואות לאחר 10 שנים ראשונות.לפי חישובי מגיע לה תוספת ותק בעבור 22 שנה והיא מעולם לא קיבלה אותה.
למי בביטוח לאומי עלינו לפנות  לבירור העניין?תודה
לצפיה ב-'קצבת זקנה לעקרת בית'
קצבת זקנה לעקרת בית
21/07/2016 | 08:16
34
ראה בהרחבה מתוך קצבת זקנה לעקרת בית

למידע נוסף פנה ע"י פניה לסניף שלך / זקנה, עם פרטי האם כמובן.

בברכה.
לצפיה ב-'קצבאות אלמנות'
קצבאות אלמנות
19/07/2016 | 19:23
6
24
שלום,
במסגרת קביעת גובה ביטוח החיים שאנחנו נזקקים לו, אני ובעלי מנסים להבין מה תהיה זכאותנו לקצבאות ביטוח לאומי אם חו"ח משהו יקרה לאחד מאיתנו.
לפי אתר ביטוח לאומי, הבנתי שהזכאות הבסיסית לאלמן או אלמנה עם שני ילדים קטינים היא 2,960 שקל לחודש, ועוד 2% לכל שנת ביטוח עד תקרה של 50%. כלומר אם עבדתי נניח 15 שנה ולפני כן הייתי סטודנטית כחמש שנים תגיע לבעלי במקרה אלמנות (טפו טפו....) תוספת של 40%, כלומר קצבה של כ-4,000 שקל בחודש? הבנו נכון?
תודה
לצפיה ב-'שאירים'
שאירים
20/07/2016 | 00:12
5
70
שלום לך,

יש לשים לב שתוספת עבור ילדים הינה עד גיל 24 לכל היותר וכל עוד בשירות סדיר.

לאלמן יש מבחן הכנסות - והכנסתו מכל המקורות אינה עולה על 5394 ש"ח ברוטו בחודש.

לאלמנה אין מבחן הכנסות, אבל הבדיקה לתוספת 2% בשנה, נערכת על פי תקופות עבודה בלבד.

בברכה.

לצפיה ב-'אוקיי, זו תוספת חשובה מאוד'
אוקיי, זו תוספת חשובה מאוד
20/07/2016 | 13:48
4
22
שלא היינו מודעים לה.
אז אשאל שוב ותגידי אם הבנתי נכון:
1. אם חלילה קורה משהו לבעלי כשהילדים עדיין קטינים או בשירות סדיר, אני זכאית ל-2,960 ש"ח בחודש פלוס תוספת 2% על כל שנת עבודה שלו, והילדים זכאים ל-951 שקל כל אחד, בלי שום קשר לרמת הכנסה.
2. לעומת זאת אם יקרה לי משהו, בעלי יקבל קצבה רק אם הכנסתו החודשית לא עולה על 5,394 שקל לברוטו (מקווה מאוד שזה לעולם לא יהיה המצב...), אבל הילדים בכל מקרה יקבלו 951 שקל כל אחד.
האמנם?
לצפיה ב-'שאירים '
שאירים
20/07/2016 | 20:49
12
לשאלותייך:

1- החישוב עבור קצבת שאירים לאלמנה, כבר כולל תוספת עבור 2 ילדים.
לא משולמת תוספת בנפרד עבור הילדים.

מתי משולמים שאירים ליתום, ניתן לבדוק מתוך שיעורי הקצבה - קצבה ליתומים

2- נכון.

בברכה.
לצפיה ב-'ועוד...שאירים לאלמן - תוספת'
ועוד...שאירים לאלמן - תוספת
21/07/2016 | 07:16
2
13
אלמן שיש עמו ילד על פי ההגדרה שהובאה במענה ראשון, עד גיל 24 לכל היותר ואם עדיין בשירות סדיר, לא תערך עבורו בדיקת הכנסות.

בברכה.
לצפיה ב-'מצטערת להמשיך לחפור'
מצטערת להמשיך לחפור
21/07/2016 | 12:15
1
10
אבל עכשיו כבר התלבלבלתי.
המצב (התיאורטי) שמעניין אותנו הוא התאלמנות, חו"ח, כשברשותנו ילדים קטינים (או בשירות סדיר).
1. האם במצב זה גם האלמן וגם האלמנה יקבלו 2,960 ש"ח לחודש, בלי שום מבחן הכנסה? אם כן, לאיזה מקרים התכוונת שבהם בכל זאת עושים מבחן הכנסה לגבר?
2. האם גם אלמן וגם אלמנה במצב הנ"ל יזכו לתוספת 2% לכל שנת עבודה של המבוטח שהלך לעולמו?
המון תודה. בעינינו זה מידע חשוב, שמסיבות מובנות סוכני ביטוח נוהגים להתעלם ממנו כשהם באים לקבוע את גובה ביטוח החיים שאדם צריך לרכוש לעצמו
לצפיה ב-'תנאי הזכאות'
תנאי הזכאות
22/07/2016 | 07:52
8
מאחר ותנאי הזכאות משתנים הן בשל גיל/מין/ילדים עד גיל 24 (שירות סדיר),
מומלץ להיעזר במחשבון (המצורף בראש העמוד בקישור תנאי הזכאות), לעריכת מס' בדיקות על פי גיל.
לשים לב למענק שאירים למי שטרם מלאו להם 40

מאחר וישנם פרמטרים משתנים, מומלץ לעיין במידע בנושא שאירים, על מנת לקבל את התשובות המלאות לשאלותכם.

בברכה.

לצפיה ב-'אבטלה לשכירה ועוסקת פטורה'
אבטלה לשכירה ועוסקת פטורה
19/07/2016 | 16:00
7
24
שלום רב. אני מורה למחול לילדים במרכזים קהילתיים. בחודשי יולי אוגוסט אני מקבלת אבטלה בגלל שאין עבודה בחודשים אלו(חל"ת).
שאלתי, אם בנוסף להיותי שכירה אהיה גם עוסקת פטורה..במקום נוסף שגם בו אין עבודה ביולי אוגוסט..האם עדיין אוכל לקבל אבטלה על יולי אוגוסט?
לצפיה ב-'דמי אבטלה לעובד בחופשה ללא תשלום'
דמי אבטלה לעובד בחופשה ללא תשלום
19/07/2016 | 23:54
6
33
שלום לך,

בחופשת הקיץ ניתן לקבל דמי אבטלה, בקיזוז ימי חופשה שנתית אם עומדים לזכותך.

לשאלתך הנוספת ראי מתוך הכנסות בתקופת אבטלה
"מקבל דמי אבטלה העובד כעצמאי
לא ישולמו לו דמי אבטלה, אם הכנסתו עולה על דמי האבטלה.הכנסתו של עובד עצמאי מחושבת על בסיס שנתי, ולא ניתן לייחס אותה לחודשים ספציפיים.
החישוב הסופי של דמי האבטלה המגיעים לעובד העצמאי ייעשה לאחר קבלת שומה סופית. "

בעבר בררתי כיצד הבדיקה נערכת ולהלן המענה:
"ההכנסות של עצמאי הן הכנסות שנתיות.
מחלקים את ההכנסה כעצמאי במספר חודשי הדיווח כעצמאי באותה שנה, ומייחסים את החלק היחסי לכל חודש מחודשי הדיווח כעצמאי גם אם ישנם חודשים בהם היה מדווח כעצמאי אך ללא הכנסות.
את ההכנסה החודשית כעצמאי מחלקים ב-30, ובגין כל יום אבטלה, בו דווח גם כעצמאי, מנכים את החלק היחסי של ההכנסה כעצמאי מדמי האבטלה."

ועוד...(לתשומת הלב)
"אם מועד פתיחת העסק (החל להיות עצמאי) חל לאחר שסיים לקבל דמי אבטלה, לא ינוכו לו הכנסות אלו מדמי האבטלה שכן בתקופה בה קיבל דמי אבטלה לא היה עצמאי כלל."

בברכה.

לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה המפורטת'
תודה רבה על התשובה המפורטת
20/07/2016 | 16:14
6
לצפיה ב-'מצטרפת לשאלה עצמאי בזמן אבטלה'
מצטרפת לשאלה עצמאי בזמן אבטלה
21/07/2016 | 13:31
4
10
1. לפי התשובה - "החישוב הסופי ייעשה לאחר קבלת שומה סופית. "
האם בחודשים האלו שהעצמאי עובד הוא לא יקבל אבטלה כלל ורק בסוף שנת המס יקבל החזרים? או יקבל מקדמה כלשהי כל חודש על בסיס חישוב ראשוני?

2. ודבר נוסף -האם עצמאי חייב להמשיך להגיע ללשכה לחתום מידי שבוע?

רב תודות!
לצפיה ב-'הכנסות בתקופת אבטלה'
הכנסות בתקופת אבטלה
22/07/2016 | 08:09
3
45
שלום לך,

1- כל עוד תוותר יתרה לתשלום, לאחר ניכוי הכנסות כעצמאי (על פי מקדמות),
ישולמו דמי אבטלה.
2- אכן יש להמשיך ולהתיצב בשירות התעסוקה ביום ובשעות שיקבעו ולהיות זמין להפניה לעבודה מתאימה תחילה ולאחריה לכל עבודה המתאימה למצב הבריאותי,
על מנת להמנע מרישום סרוב, הגורר בעקבותיו הפחתה של 30 מימי הזכאות ותקופת המתנה של 90 ימים.
ראי בהרחבה מתוך אתה מובטל

בברכה.
לצפיה ב-'מצטרפת עם שאלה על עוסק פטור ואבטלה'
מצטרפת עם שאלה על עוסק פטור ואבטלה
26/07/2016 | 12:26
2
15
שלום,
התחלתי לחתום אבטלה ביוני ואני אמורה להמשיך לחתום עד נובמבר, שאז אתחיל לעבוד כעוסקת פטורה.
העניין הוא שלפני שבוע פתחתי תיק עוסק פטור (לקראת תחילת העבודה בנובמבר) במעמ ובמס הכנסה.
קראתי שהדבר עלול לפגוע לי בדמי האבטלה על אף שבקופת האבטלה לא היו לי הכנסות.
שאלתי היא- האם כדאי לסגור את התיק במעמ ובמס הכנסה ולפתוח אותו שוב בנובמבר?
האם התהליך יהיה קל, שכן התיק פתוח רק שבוע ולא היו הכנסות?
מה עם העובדה שעוד לא הלכתי לפתוח תיק בביטוח לאומי, האם לא צריך ללכת לשם כדי לסגור?
תודה רבה
לצפיה ב-'הכנסות בתקופת אבטלה'
הכנסות בתקופת אבטלה
27/07/2016 | 00:10
1
10
שלום לך,

אכן, כפי שרשמתי בתשובתי הראשונה בשרשור,
יפעלו כמפורט להלן:

ראי מתוך הכנסות בתקופת אבטלה
"מקבל דמי אבטלה העובד כעצמאי
לא ישולמו לו דמי אבטלה, אם הכנסתו עולה על דמי האבטלה.הכנסתו של עובד עצמאי מחושבת על בסיס שנתי, ולא ניתן לייחס אותה לחודשים ספציפיים.
החישוב הסופי של דמי האבטלה המגיעים לעובד העצמאי ייעשה לאחר קבלת שומה סופית. "

בעבר בררתי כיצד הבדיקה נערכת ולהלן המענה:
"ההכנסות של עצמאי הן הכנסות שנתיות.
מחלקים את ההכנסה כעצמאי במספר חודשי הדיווח כעצמאי באותה שנה, ומייחסים את החלק היחסי לכל חודש מחודשי הדיווח כעצמאי גם אם ישנם חודשים בהם היה מדווח כעצמאי אך ללא הכנסות.
את ההכנסה החודשית כעצמאי מחלקים ב-30, ובגין כל יום אבטלה, בו דווח גם כעצמאי, מנכים את החלק היחסי של ההכנסה כעצמאי מדמי האבטלה."

ועוד...(לתשומת הלב)
"אם מועד פתיחת העסק (החל להיות עצמאי) חל לאחר שסיים לקבל דמי אבטלה, לא ינוכו לו הכנסות אלו מדמי האבטלה שכן בתקופה בה קיבל דמי אבטלה לא היה עצמאי כלל."

לאור המידע הנ"ל, רצוי לפתוח את התיק כעצמאית, לאחר סיום התקופה בה זכאים לתשלום דמי אבטלה.
בביטוח לאומי כפי שאני מבינה טרם דווח על פתיחת תיק לעצמאי, אזי יש להמתין למועד המאוחר יותר בו תפתחי שוב תיק.

בברכה.

לצפיה ב-'תודה רבה לך'
תודה רבה לך
27/07/2016 | 00:23
11
עזרת לי מאוד, אני מקווה שמס הכנסה לא יעשו לי בעיות עם סגירת תיק שבוע אחרי יום פתיחתו.
לצפיה ב-'תנאים להמשך קבלת קצבת נכות'
תנאים להמשך קבלת קצבת נכות
19/07/2016 | 14:37
1
58
כשהתחלתי לעבוד לא דיווחתי לביטוח לאומי, לכן הייתי היום בביטוח לאומי כדי להצהיר על הכנסות חדשות. הבאתי להם תלושי משכורת.

ברשותי גם חנות שממנה אני מקבל שכר דירה ועליה דיווחתי לפני כמה שנים, כשהתחלתי להשכיר אותה.
אני חושש שהחנות ביחד עם ההכנסה מהעבודה, זה יפגע לי בקצבת הנכות.

יש לי סיבה לדאגה?
לצפיה ב-'קצבת נכות/תוספת "תלויים"'
קצבת נכות/תוספת "תלויים"
19/07/2016 | 23:37
39

שלום לך,

הכנסות מעבודה ברוטו משפיעות על גובה קצבת הנכות.

קיימת תקופת הסתגלות של 3 חודשים, למי שמתחיל לעבוד ולא מקזזים מהקצבה אם עומדים בתנאי הזכאות כמפורט מתוך החוזר חודשי הסתגלות למי שמתחיל לעבוד תשומת הלב לחריגים בעמוד האחרון אם אחד מהם רלוונטי לגביך.

לגבי ההכנסות משכר דירה בחנות, זו יכולה להשפיע על תוספת "תלויים" אם קיימת עבור בת זוג ועד 2 ילדים.

בברכה.
לצפיה ב-'שלום. אני מקבלת קיצבת נכות '
שלום. אני מקבלת קיצבת נכות
19/07/2016 | 13:27
2
48
מביטוח לאומי 100% אי כושר ומקופת הפנסיה 3900 שקל כמו כן אני מסכירה דירה של הורי ז"ל בסכום של 2250 שקל.כעת בעלי הגיע לגיל פנסיה 67 הוא עובד פטור ומרוויח כ1500 שקל בחודש.שלם כל הזמן ביטוח לאומי. האם יש מצב שיאחדו לנו את הפנסיה או יש מצב שלא ישלמו לו? אני אהיה בת 62 באוקטובר.
תודה מראש

,"
לצפיה ב-'מעבר מקצבת נכות לקצבת זקנה/תוספת "תלויים"'
מעבר מקצבת נכות לקצבת זקנה/תוספת "תלויים"
19/07/2016 | 23:11
1
32
שלום לך,

ההכנסות מקרן הפנסיה ומשכר דירה,
מונעת למעשה מכם לקבל תוספת "תלויים" בקצבת נכות, עבור בן הזוג אשר משתכר סכום נמוך.
סכום ההכנסה ברוטו המזכה בתוספת "תלויים" עבור בן הזוג (למי שאינה עקרת בית) עומד על 5394 ש"ח ברוטו בחודש.
בשל ההכנסות אותן מנית, לא משולמת לכם תוספת "תלויים" בעבורו בקצבת נכות שלך.

בהגיע בן הזוג לגיל פרישה, יהיה זכאי לקצבת זקנה בזכות עצמו.
בגיל 62 את עוברת מקצבת נכות לקצבת זקנה לנכה, שלא תפחת מקצבת נכות מלאה.

ראי ההטבות המתווספות במעבר מתוך זכויות מקבלי קצבאות הביטוח הלאומי במוסדות וארגונים..., לציין זקנה ויתקבל המידע לגבי מקבלי קצבת זקנה עם השלמה לקצבת נכות, כגון 50% הנחה ברכישת תרופות שבסל, הנחה במים, הנחה בחשמל.

בברכה ו
לצפיה ב-'תודה רבה אורנה'
תודה רבה אורנה
20/07/2016 | 07:57
5
לצפיה ב-'דמי אבטלה לנכה'
דמי אבטלה לנכה
19/07/2016 | 11:12
1
21
שלום,
אני בן 30, זכאי לקצבת נכות יציבה בגין 50% נכות רפואית ו75% אובדן כושר.
בשנה האחרונה עבדתי במקביל לקבלת קצבת הנכות בהתאם לחוק לרון. 
בטופס 101 ציינתי שאני מקבל קצבה למרות שבדיעבד גיליתי שלא אמורים להצהיר על קצבאות פטורות ממס לרבות קצבת נכות. 
מאז לא שולמו לי דמי ביטוח לאומי (חשבת השכר שלחה לי איזשהו לינק לביטוח הלאומי שמסביר שמקבלי קצבת נכות פטורים מתשלום דמי ביטוח לאומי) אלא רק דמי ביטוח בריאות. 
כיום עומדים לפטר אותי ולפי מה שהבנתי באתר המל"ל,אני זכאי לביטוח אבטלה רק אם אני עובד שכיר והמעסיק חייב בתשלום דמי ביטוח בעבורי.
אם כך ובהינתן שמשלמים לי רק דמי ביטוח בריאות, לא אהיה זכאי לדמי אבטלה עם סיום עבודתי?

(במקומות עבודה אחרים שילמו לי דמי ביטוח לאומי מלאים אפילו שהצהרתי על קצבת נכות. כאן לא היו מוכנים לשמוע על זה והראו לי אסמכתא שאני אמור להיות פטור מתשלום).

תודה
לצפיה ב-'קצבת נכות ודמי אבטלה'
קצבת נכות ודמי אבטלה
19/07/2016 | 22:56
17
שלום לך,

אין מניעה בקבלת דמי אבטלה למקבלי קצבת נכות.

עם פיטוריך תוכל להתיצב בשירות התעסוקה כדורש עבודה.
יש לציין בפני פקיד/ת ההשמה את המגבלות הרפואיות הקיימות,
על מנת לעבור וועדה רפואית מטעמם, כדי להפנותך לעבודה המתאימה למצב הבריאותי בלבד.

הפטור מדמי ביטוח הינו מכח קצבת הנכות והדרגה המלאה לאבדן כושר עבודה.
אבדוק את שאלתך הספציפית ואעלה כאן מענה לכשאקבלו.

בברכה.
לצפיה ב-'עורך דין המסייע במיצוי זכויות'
עורך דין המסייע במיצוי זכויות
19/07/2016 | 10:03
1
29
אורנה שלום,  האם תוכלי להפנות אותי לעו"ד שמבין בדיני ביטוח לאומי כדי שנמצה את הזכויות של בעלי. אם יש עורך דין שעובד בהתנדבות או על בסיס אחוזים ממה שנקבל כי אין לנו אפשרות למשוך כסף מהבנק.
הוא מקבל קצבת נכות, ו100% אובדן כושר עבודה אך לאחרונה עבר ניתוח והוא בכיסא גלגלים כעת. (לפני כן התנייד עם פרוטזה). אני רוצה לברר על ניידות, על אפשרות לרכב שניתן להכניס בו כס"ג, על סיוע בשכר דירה, להבין איך להתמודד עם זה שמקזזים לו מהקצבה (אמרו שמכיוון שאני עובדת המון שעות נוספות ומרוויחה יותר מ6000 ש"ח מה הם מצפים שנרעיב את הילדים?) תודה 
לצפיה ב-'ניידות וסיוע בשכר דירה'
ניידות וסיוע בשכר דירה
19/07/2016 | 22:41
25
שלום לך,

בנושאים אותם את מעלה, אין צורך בסיוע של עו"ד.
הנושאים ברורים ומגובים במסמכים רפואיים.

מצ"ב המידע בנושא ניידות כולל טופס תביעה עם הנחיות מלאות כמפורט.
להגיש את התביעה במשרד הבריאות.

לגבי סיוע בשכר דירה, ראי מתוך  שלבים בקבלת סיוע בשכר דירה  הנחיות מלאות כיצד לפעול.

לגבי תוספת "תלויים" בקצבת נכות שלו בעבורך,
תוספת זו משולמת כאשר ההכנסה של בן/בת הזוג אינה עולה על 5394 ש"ח ברוטו בחודש. ראי בהרחבה מתוך נכות כללית - מהם סכומי קצבת נכות?

אנו כאן לשאלות אם יעלו בהמשך.

בברכה ו
לצפיה ב-'שאלה לגבי חזרה מארצות הברית'
שאלה לגבי חזרה מארצות הברית
18/07/2016 | 23:01
3
26
ניח שבחצי הראשון של 2016 עבדתי בארה"ב וגם לא הייתי מוגדר כשתושב ישראל בביטוח לאומי, בחצי השני של 2016 חזרתי לארץ והחזרתי את התושבות בביטוח לאומי.

האם כאשר ביטוח לאומי יקבלו את השומה של 2016 ממס הכנסה הם ידרשו תשלום על התקופה שעבדתי בחו"ל בטענה כלשהי (למשל שהתשלום הוא שנתי) או שמכיוון שבחצי השנה שעבדתי בחו"ל לא הייתי מוגדר כתושב ישראל אני לא אמור לשלם להם כלום על המשכורת מתקופה זו?

לצפיה ב-'תושב ישראל השוהה בחו"ל'
תושב ישראל השוהה בחו"ל
20/07/2016 | 00:24
2
26
שלום לך,

לא ברור נושא ניתוק התושבות לחצי שנה בלבד וחזרה שוב לארץ וקבלת הכרה כתושב.
האם הודעת בכתב לביטוח לאומי על נסיעתך וביטול התושבות?
האם בשובך ארצה מלאת טופס/שאלון  לקביעת תושבות?
באופן כללי, ניתוק תושבות הינו לתקופה ארוכה יותר ולא לתקופות של חצאי שנים.

בתקופת שהותך בחו"ל באופן זמני, עליך לשלם דמי ביטוח מינימליים של 168 ש"ח בחודש, כמי שיוצא לטיול בחו"ל.

עליך לבדוק באופן אישי ספציפי בביטוח הלאומי.

הפורום אינו עוסק בתאוריה....

בברכה.
לצפיה ב-'לא ברור מה לא הבנת'
לא ברור מה לא הבנת
20/07/2016 | 20:20
1
12
בדיוק כמו שרשמתי, נסעתי לרילוקיישן וביטלתי תושבות בביטוח לאומי.
הרילוקיישן נכשל באופן לא צפוי וחזרתי לארץ לאחר כמה חודשים והחזרתי תושבות בביטוח לאומי ועכשיו אני מעוניין לדעתך מה צפוי לי בסוף שנה.

אשמח לתשובה עניינית
לצפיה ב-'שהות בחו"ל וניתוק תושבות'
שהות בחו"ל וניתוק תושבות
20/07/2016 | 20:25
14
במקרה זה, לא חלה עליך חובת תשלום דמי ביטוח.
ההכנסות אינן רלוונטיות במקרה זה,
שכן, בביטוח הלאומי הניכוי הינו חודשי ולא בחישוב שנתי.

לבדוק זכאות לביטוח בריאות, לאחר השבת התושבות.

בברכה.
לצפיה ב-'התפטרות לטובת גידול הילד'
התפטרות לטובת גידול הילד
18/07/2016 | 22:38
1
12
שלום רב,
התפטרתי לטובת גידול הילד ממקום עבודתי מזה 3.5 שנים. במהלך חופשת הלידה חוויתי הרעת תנאים והמעסיק ניתק איתי כל קשר. נלקח ממני רכב החברה, טלפון נייד ונותק קו הטלפון שלי כמו כן נלקח מספר הטלפון ממני (שהיה שלי מזה 15 שנה). המעסיק לא פירט מה המניע לכל המעשים הללו וניתק קשר עמי (לא שאל מה מספר הטלפון החדש שלי כלל...) 
לפני כשבועיים קיבלתי מכתב מהמעסיק בו הוא פונה למשרד התמת בבקשה לפיטוריי עקב כך שניסיתי לנייד את מס הטלפון שהיה שלי לחברה אחרת (חתמתי על מסמך בתחילת העסקה שבמידה ואני נשארת עם מס הטלפון שלי הוא רכוש החברה). המעסיק כינה זו גניבה (למרות שהקו אצלו כיום).
כמובן שמשרד התמת דחה את פניית המעסיק מאחר והיני עדיין בחל"ד.
לא הייתה לי ברירה אלא להתפטר לטובת גידול הילד על מנת לקבל את כל זכויותי (פיצויים...). 
שאלותיי:
1. נתתי התראה של 30 יום למעסיק, האם עליי להתייצב בלשכת התעסוקה טרם נגמרו ימי ההתראה? או לחכות שיגמרו 30 יום ולאחר מכן להתייצב? 
2. האם סיבת ההתפטרות שלי הינה מוצדקת על מנת לקבל דמי אבטלה? האם לנסח מכתב לביטוח לאומי כבר עכשיו או לחכות לתום 30 ימי ההתראה?

תודה רבה
לצפיה ב-'אבטלה - סיבה מוצדקת להתפטרות'
אבטלה - סיבה מוצדקת להתפטרות
19/07/2016 | 22:12
15
שלום לך,

אני מבינה משאלתך, שההתפטרות היתה בתום חופשת לידה,
ולמעשה לא חזרת לעבודה ואת לא מקבלת תשלום עבור 30 הימים במסגרת הודעה מוקדמת.
לאור המידע שרשמת, סביר להניח שהמעסיק לא יזמין אותך לעבוד בתקופת 30 הימים.

בכל מקרה, על פי המכתב אותו רשמת, ניתוק יחסי עובד/מעביד יהיה בתום 30 הימים.
יש להרשם בשירות התעסוקה כדורשת עבודה (חלק מתנאי הזכאות לדמי אבטלה),
ובמקביל להגיש תביעה לדמי אבטלה (גם באינטרנט) עם מכתב מצורף להסבר סיבת ההתפטרות, כפי שעלה כאן, על מנת שתבדק זכאות כמי שהתפטרה מסיבה מוצדקת, ראי להלן מתוך אתה מובטל

יש להמשיך ולהתיצב ביום ובשעות שיקבעו ע"י לשכת שירות התעסוקה,
כך, ישולמו דמי אבטלה בגין ימי ההתיצבות, אם התפטרותך תוכר כמוצדקת.

בברכה ו

לצפיה ב-'שעות סיעוד'
שעות סיעוד
18/07/2016 | 20:46
2
31
אמי בת 98 מקבלת מזה שנתיים שעות סיעוד מביטוח לאומי. חלק מהשעות הומרו למוצרי ספיגה. רציתי לשאול אם ניתן לבטל את שעות הסיעוד של המטפלת (כי אני מטפלת באמי) ולהמשיך לקבל את מוצרי הספיגה.
לצפיה ב-'שעות סיעוד'
שעות סיעוד
19/07/2016 | 21:36
23
שלום לך,

שעות סיעוד שהוקצו למטופל, הינן בהתאם לקביעת הביטוח הלאומי,
כאשר ניתן לממש חלק מהן למוצרי ספיגה.
מוצרי הספיגה הינם חלק ממכסת השעות.

להבנתי, לא ניתן לבצע את ההפרדה ולוותר על טיפול בשעות סיעוד,
שכן, אלה לא משולמים לבן/בת משפחה.

אערוך בדיקה ואעלה אותה כאן לכשאקבלה.
במקביל ממליצה על פניה לסניף שלך/סיעוד לקבלת מענה אישי ספציפי (על פי פרטי האם).

בברכה.
לצפיה ב-'שעות סיעוד'
שעות סיעוד
20/07/2016 | 10:55
17
ראי להלן המענה שקבלתי לשאלתך:
"מצב זה אפשרי, במקרה של סירוב לקבלת חלק משירותי הסיעוד אנו מגדירים זאת כתכנית חלקית עקב סירוב לקבל את מלוא השירתים."

יש להודיע למחלקת סיעוד על בחירתכם.

בברכה.
לצפיה ב-'קיבלתי תעודת נכה מביטוח לאומי'
קיבלתי תעודת נכה מביטוח לאומי
18/07/2016 | 11:59
1
48
שלום,
קיבלתי תעודת נכה מביטוח לאומי.
לא הצלחתי להבין מה ניתן לעשות עם התעודה הזאת? לקבל הנחות? 
אשמח להסבר.

תודה רבה למי שמגיב!
לצפיה ב-'זכויות והטבות נוספות - תעודת נכה'
זכויות והטבות נוספות - תעודת נכה
18/07/2016 | 18:16
48
לצפיה ב-'קצבת נכות לצמיתות - האם זכאית לניידות '
קצבת נכות לצמיתות - האם זכאית לניידות
18/07/2016 | 11:56
3
53
יש לי בעיה נוירולוגית ממנה אני סובלת שגורמת לכאבים נוירופתים ברגלים .
יש לי 100 אחוז אובדת כושר עבודה ו65% או 64% נכות לצמיתות .
מפחדת שבמידה ואגיש בקשה לקצבת ניידות זה יכול לפגוע לי בנכות לצמיתות .
האם זה ישקל מחדש ? האם זה יכול להשתנות ?
ובנוסף האם בכלל יכולה להגיש בקשה לקצבת ניידות ? 

לצפיה ב-'ניידות'
ניידות
18/07/2016 | 14:26
2
39
שלום לך,

את התביעה לניידות מגישים במשרד הבריאות.

לא נערכת כל בדיקה לגבי אחוזי הנכות ואבדן כושר העבודה,
כמו בהחמרת מצב ו/או הגשת תביעה לשר"מ.

ראי רשימה סגורה עם סעיפי לקות:

ניתן לבדוק במקביל זכאות לתג חניה לנכה בישראל (לפעול על פי ההנחיות בקישור)
(מעתיקה מתוך האתר שינוי עתידי בתקנות אשר יכנס בהמשף לתוקף
"על פי החלטת המנהל הכללי של משרד התחבורה ובהסתמך על תיקון תקנה 1 לתקנות התעבורה, ועד אשר הצעת החוק המטילה על הביטוח הלאומי את בדיקת הזכאים לקבלת תג נכה ואגרת רישוי מופחתת, הטיפול בכל מבקשי תגי חניה המוגבלים בניידות בכל הגילאים יטופלו במשרד התחבורה ביחידה לטיפול מוגבלי ניידות.")

בברכה.
לצפיה ב-'לגבי תשובתך על קצבת ניידות'
לגבי תשובתך על קצבת ניידות
19/07/2016 | 18:10
1
15
לא רואה שום התייחסות לבעיה נוירולוגית שעושה כאבים נוירופטים .
מה זה אומר ? על איזה קטגוריה זה נכנס?
לצפיה ב-'ניידות'
ניידות
19/07/2016 | 20:12
14
המידע בתשובתי מתוך ניידות,
הינו לבדיקה מול המסמכים הרפואיים שיש בידייך.

ניתן להעלות שאלתך בפורום זכויות ומגבלות (נכים)
בה ישיבו לך החברים מניסיונם.

בברכה ו
לצפיה ב-'שוב לא קיבלתי קצבת הבטחת הכנסה'
שוב לא קיבלתי קצבת הבטחת הכנסה
17/07/2016 | 09:35
2
51
חתמתי כרגיל והגשתי מסמכים נדרשים אבל לא קיבלתי החודש את הקצבה.
לפני שבוע בערך נכנסתי במקרה לאתר ב.לאומי וראיתי שנשלח אלי מכתב בתאריך 21 ליוני עם דרישה למסמכים, את המכתב לא קיבלתי בדואר בכלל!
מיד ניגשתי ומילאתי את המסמכים ושלחתי אותם .
אני לא מבינה איך הם עושים כזה דבר,הרי הם יודעים שאין לי הכנסה נוספת,הם מצפים שאחיה מהאוויר?...

לצפיה ב-'הבטחת הכנסה'
הבטחת הכנסה
17/07/2016 | 12:51
1
50
שלום לך,

ממליצה על פניה לסניף שלך / הבטחת הכנסה,
לבקשה לטיפול דחוף בתשלום הקצבה החודש,
לאחר שהעברת את המסמכים הנדרשים, אותם גילית באתר שירות אישי,
מבלי שהתקבלה אצלך בדואר, כל הודעה ונשארת ללא הכנסה החודש.
הכל בהתאמה על פי המידע שהעלית כאן.

בברכה.

לצפיה ב-'הסניף שלנו יהיה פתוח מחר'
הסניף שלנו יהיה פתוח מחר
17/07/2016 | 13:20
37
אגש לברר,
תודה רבה לך
לצפיה ב-'דרגת אי כושר עבודה'
דרגת אי כושר עבודה
16/07/2016 | 21:58
2
61
שלום,
בשנת 2004 (כאשר הייתי בת 19) התקיימה לי ועדה בה נקבעו לי 52% אחוזי נכות, 60% ניידות (מקבלת קצבה חודשית), ודרגת אי כושר 75% יציבה לצמיתות.
בעבר קיבלתי קצבת נכות, וכאשר התחלתי לעבוד במשרה מלאה הפסיקה קצבת הנכות וקיבלתי במשך מספר שנים קצבת עידוד.
ע"פ הביטוח הלאומי, החל משנת 2015 אינני זכאית לאי כושר עבודה. יש לי מספר שאלות בנוגע לזה:
1. האם המילה "לצמיתות" לא אומרת שאני זכאית לדרגת אי הכושר הנ"ל באופן קבוע?
2. הסיבה לבקשתי לקבל את אישור אי הכושר מביטוח לאומי הינה על מנת לקבל את ההטבות הרלוונטיות לכך. מצד אחד - בביטוח לאומי טוענים שהזכויות שלי צריכות להישמר וחזרתי לעבודה לא אמורה לפגוע בהן. מצד שני - הם טוענים שהם לא יכולים לספק לי את האישור הנ"ל, ולכן ההטבות שקיבלתי הפסיקו.

מה ניתן לעשות? האם אני אכן זכאית לדרגת אי הכושר, או לפחות להטבות בגינה? (אני עובדת במשרה מלאה ולא מתכננת להפסיק לעבוד)

תודה!

לצפיה ב-'דרגה לאבדן כושר עבודה'
דרגה לאבדן כושר עבודה
24/07/2016 | 11:32
1
13
שלום לך,

מתנצלת, משום מה פסחנו על שאלתך.

אחוזי נכות הינם לצמיתות, אולם הדרגה לאבדן כושר עבודה מותנת בהכנסה ברוטו, אשר בעקבותיה מפסיקים את תשלום הקצבה.

תוכלי לעיין בעלונים המצורפים ו/או להיעזר במחשבון המצורף בקישור לבדיקת השכר ברוטו, אותו ניתן היה להשתכר ולהמשיך לקבל קצבת נכות/קצבת עידוד מתוך:

לשאלתך, ההטבות ניתנות למי שמקבל קצבת נכות.

בברכה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
27/07/2016 | 21:13
4
תודה רבה על התשובה!

לצפיה ב-'דרגת אי כושר ונכות רפואית?'
דרגת אי כושר ונכות רפואית?
16/07/2016 | 16:53
5
162

היי, קבעו לי בביטוח לאומי 40 אחוזי נכות רפואית עקב טראומה,זה עדיין לא סופית, עדיין לא נקבעה אי כושר ולא יודע אם זה נכלל באחוזי נכות, עכשיו השאלה שלי היא האם אחוזי אי כושר מצטרפים לאחוזי הנכות הרפואית שלי או שזה לבד וזה לבד?  או שהנכות הרפואית שנתנו לי נכללת יחד עם דרגת האי כושר? מגיעה לי קצבת נכות חודשית חוץ מתהליך השיקום?

ועוד משהו קטן: אם בטענתי שהאחוזי נכות או דרגת האי כושר שנתנו לי אינם מספקים ויש לי חוות דעת של מומחה בעניין, איך מערערים ?יש טופס?
נתתי לביטוח לאומי אישור מפורש שבו המומחה מטעמי כתב שאין באפשרותי להשתלב באף שוק עבודה עקב המצב ועקב האיטיות שנוספת למצב.

לצפיה ב-'קצבת נכות כללית'
קצבת נכות כללית
16/07/2016 | 20:19
4
73
שלום לך,

הודעה על אחוזי נכות, הינה שלב ראשון לאחר סיום התהליך בוועדות הרפואיות,
כאשר בפועל, מודיעים לך, שאתה נמצא במסלול של מי שזכאי לקצבת נכות.

השלב הבא, הינו זימון לעו"ס בשיקום, אשר תוכל לבדוק יחד אתך, סיכויי שילובך בלימודים/עבודה, או שאתה למעשה נמצא נכון לנקודת זמן זו באובדן כושר עבודה מלא או חלקי.

בהתאם לסיכום עם העו"ס, תינתן ההמלצה לקביעת הדרגה לאבדן כושר עבודה,
אשר תקבע את גובה הקצבה אותה תקבל.

חשוב להיות מוכנים לקראת השיחה עם העו"ס בהתאם למצבך נכון להיום ולתאר את המצב בו אתה נמצא.

בברכה ו

לצפיה ב-'תודה רבה אבל מה להבין מזה?'
תודה רבה אבל מה להבין מזה?
16/07/2016 | 21:14
3
35
שבוע טוב אורנה יקרה, הייתי אצל עובד הסוציאלי במחלקת שיקום הוא עשה איתי ראיון ורשם את כל המצב, אמר שהמצב ישתפר אני אזמן את עצמי לבד למחלקת שיקום על מנת ללמוד משהו. מה להסיק מכך ש40 אחוזי נכות זה סופי או שנוסף לזה משהו ואקבל קצבה בינתיים עד שאצליח להשתקם?
לצפיה ב-'קצבת נכות'
קצבת נכות
16/07/2016 | 21:56
2
57
אחוזי הנכות כבר לא משתנים לאחר וועדה רפואית.

העו"ס תמליץ על  הדרגה לאבדן כושר עבודה,
לפיה יחשבו את גובה הקצבה שתקבל.
ראה בקישור שצרפתי במענה קודם מתוך מהם סכומי קצבת נכות.
עד לקבלת המידע על הדרגה לאבדן כושר עבודה, לא ניתן לדעת את גובה הקצבה.

תוכל לעקוב אחר התוצאה והמכתב שאמור להשלח אליך באמצעות אתר שירות אישי. יש לקבל קוד משתמש וסיסמא, ראה ההנחיות (אם טרם אין לך).
תוכל להצטרף על פי ההנחיות המפורטות, אף לקבל הודעות במייל.

באתר, תוכל לראות מכתבים הנשלחים אליך עם הכנתם עוד לפני שיגיעו בדואר,
ולעיתים עדיין מתעכבים בדואר.

בברכה.

לצפיה ב-'רוב הסיכויים שאקבל קצבה חודשית למרות 40% נכות רפואית'
רוב הסיכויים שאקבל קצבה חודשית למרות 40% נכות רפואית
16/07/2016 | 22:30
1
31
עדיין לא קבעו אי כושר
לצפיה ב-'קצבה חודשית'
קצבה חודשית
17/07/2016 | 13:01
39
אכן כן, נמצאת זכאי לקצבה חודשית.
מי שאינו זכאי לקצבה, אינו מוזמן לעו"ס בשיקום.

לחפש את המידע הרלוונטי לגביך 40% לפחות כאשר אחת הנכויות עומדת על 25% לפחות, או 40% על פי סעיפי לקות כמפורט.

בברכה.

לצפיה ב-'שאלה בנוגע לסיוע בשכר דירה,לנכה עובד'
שאלה בנוגע לסיוע בשכר דירה,לנכה עובד
15/07/2016 | 19:09
4
41
שלום

ברצוני לשאול האם נכה צמית אשר נמצא זכאי לקבל באופן קבוע סיוע בשכר דירה-תהיה בעיה אם יצא לעבודה וירוויח מעבר לקצבה סך של בין 2500 שקלים-3300 שקלים ?

תודה רבה 
לצפיה ב-'סיוע בשכר דירה -נכים המקבלים קצבת אי מיצוי-כושר השתכרות יציב'
סיוע בשכר דירה -נכים המקבלים קצבת אי מיצוי-כושר השתכרות יציב
16/07/2016 | 14:31
3
80
שלום לך,

הסיוע ניתן לנכים המתקיימים מקצבת נכות ו/או על פי מבחן הכנסות ומצב משפחתי.
אישור הזכאות וגובה התשלום נקבע על פי קצבת נכות למחוסר הכנסות.

כאשר הנכה מתחיל לעבוד, יש לדווח על השינוי.

ממליצה על בדיקה באופן אישי ספציפי ע"י פניה ל-5442*
לאחר קבלת תלוש משכורת ראשון, יש להודיע על שינוי בהכנסה ולקבל מענה אישי לאחר בדיקה.

נשמח אם תעדכן אותנו בתוצאות.

בברכה ו

לצפיה ב-'אבדוק זאת מחר,ואדווח בשמחה,תודה'
אבדוק זאת מחר,ואדווח בשמחה,תודה
16/07/2016 | 14:58
13
לצפיה ב-'צלצלתי הבוקר למחלקת שכר דירה במילג'ם.'
צלצלתי הבוקר למחלקת שכר דירה במילג'ם.
17/07/2016 | 10:48
1
32
בוקר טוב אורנה

צלצלתי הבוקר ושוחחתי עם מחלקת שכר דירה בחברת מילג'ם.
התשובה היתה: שאין מבחן הכנסות לעניין זה,כשמדובר בנכה ביטוח לאומי צמית,שאין בבעלותו דירה .

הדברים האמורים כפי ששמעתי הבוקר בטלפון,מקבלים משנה תוקף מתוכן סעיף ט' בקישור שאצרף להלן,ושמצאתי ברשת.

שבוע טוב ותודה רבה

http://www.abiliko.co.il/index2.php?id=1363
לצפיה ב-'השתתפות בשכר דירה'
השתתפות בשכר דירה
17/07/2016 | 12:38
25
על העדכון

בברכה.
לצפיה ב-'פטור מדמי ביטוח'
פטור מדמי ביטוח
15/07/2016 | 22:21
3
34
שלום רב,
נכות רפואית 50 אחוז דרגת אי כושר עבודה 100%  לצמיתות
עד היום מנכים לי דמי ביטוח לאומי ובריאות מתלוש שכר
ראיתי באחד השאלות תשובה של פטור מדמי ביטוח רציתי לדעת מה ההליך?
תודה
לצפיה ב-'טופס 618 - מחלקת גבייה מעסיקים ביטוח לאומי'
טופס 618 - מחלקת גבייה מעסיקים ביטוח לאומי
16/07/2016 | 12:55
2
29
שלום לך,

יש לפנות למחלקת גבייה מעסיקים בביטוח הלאומי,
לקבלת טופס 618 (ניתן רק במחלקה ואינו קיים בטפסי ביטוח לאומי),
המאשר פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי.
ניתן לברר טלפונית לפני הגעה עם מחלקת גבייה ממעסיקים, ע"י לחיצה על פרטי מחלקות לאחר איתור הסניף שלך מתוך חיפוש סניפים

באופן כללי, מעסיק יכול לבצע את ההחזרים העודפים גם עבור שנה שוטפת וגם עבור שנים קודמות.

אם מסיבה כלשהי המעסיק אינו יכול לבצע את ההחזר ולזכותך, יש להעביר למעסיק פירוט שנתי של השכר וניכויי דמי ביטוח לאומי ודמי בי...
"הטופס נועד לבדיקת הניכויים שנוכו משכרו של העובד לדמי ביטוח במהלך השנה, ולהחזרת ניכויים יתרים על ידי הביטוח הלאומי.
כל עובד רשאי, לצורך תיאום דמי ביטוח, לבקש ממעסיקו את הטופס עם פירוט השכר עד 7 שנים למפרע.
"

במקרה בו ממלאים טופס 100 כנ"ל, יש להעביר אותו (צילום להשאיר תמיד אצלך) עם מכתב בקשה לביצוע החזרים.

במקביל לערוך בדיקה, עם מחלקת נכות בביטוח הלאומי, אם יש להפסיק לנכות את דמי הבריאות מהקצבה, שכן הינך משלם מהמשכורת.

בברכה ו
לצפיה ב-'פטור מדמי ביטוח '
פטור מדמי ביטוח
16/07/2016 | 18:40
1
15
שלום רב,
פניתי באיטרניט בפנייה ישירה לסניף אליו אני שייך לנושא ביטוח ובגייה ושאלתי אותם אם אני זכאי לטופס 618 המאשר פטור מדמי ביטוח לאומי
זה בסדר במידה ויענו חיובי אני יסע לקחת את הטופס  המאשר את הפטור ויעביר למעסיק?

לצפיה ב-'טופס 618'
טופס 618
16/07/2016 | 20:13
13
את הטופס מקבלים רק ממחלקת גבייה מעסיקים/מעבידים.

להתקשר מחר לטלפון  לגבייה ממעבידים, כפי שמופיע בחיפוש סניפים במענה קודם, או להגיע אליהם ישירות בשעות הקבלה (מופיע גם בקישור חיפוש סניפים).

בברכה.

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ליאת גורדון  -עורכת דין
ליאת גורדון - עורכת דין
עו
עו"ד נאוה אור ספיר
פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה