לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום ביטוח לאומי - סיוע
שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

קוד שירות
12/10/2015 | 12:55
1
30
ביקשתי באתר של ביטוח לאומי לקבל קוד אישי אבל לא קיבלתי כלום בדואר. עבר הרבה זמן
קוד משתמש וסיסמא או קוד סודי?
12/10/2015 | 22:00
24
שלום לך,

אם מדובר בקוד משתמש וסיסמא לאתר שירות אישי
ניתן לברר במוקד טלפוני לבירורים ולתמיכה טכנית
בימים א' - ה' בין השעות 8:00 - 17:00 בטלפוון 04-8812245

קוד סודי לברר במוקד 6050* בימים א'-ה' בין השעות 8:00-17:00

בשני המקרים ניתן לקבל אישית בסניף ביטוח לאומי הקרוב לאיזור המגורים בדלפק השירות.

בברכה.
שאלה, שיקום מביטוח לאומי
11/10/2015 | 20:31
7
52
אם קיבלתי קצבת נכות ואני בוחר לעשות שיקום, האם לאחר שהשיקום מסתיים מתבטלת קצבת הנכות?
שיקום מקצועי וקצבת נכות
11/10/2015 | 23:52
6
54
שלום לך,

שלחתי שאילתה בנושא שאלתך.
אעלה כאן מענה לכשאקבלו.

בברכה.
קיבלת תשובה?
12/10/2015 | 17:40
5
28
אם כן מה היא.
המשך קבלת קצבת נכות לאחר שיקום מקצועי - חוק לרון
12/10/2015 | 20:35
4
36
אכן, הקצבה תמשיך להשתלם מידי חודש.
כאשר מתחילים לעבוד יפעלו על פי המידע המפורט מתוך עלון "כמה מותר לך להרוויח ולהמשיך לקבל קצבה?" מתוך  שיעורי קצבת הנכות או העידוד
ללחוץ על הדרגה לאבדן כושר עבודה שמקבעה, לבדיקת גובה ההכנסה ברוטו אשר לא תפגע כלל בקצבה, ולאחריה הפחתה הדרגתית על פי ההכנסה ברוטו.

לשים לב, שבשנה הראשונה ניתן לקבל קצבת נכות בלבד.
קצבת עידוד החל משנה שניה של קבלת הקצבה.

בברכה ו
מה זה קצבת עידוד?
12/10/2015 | 23:42
1
27
אפשר לקבל גם את זה וגם קצבת נכות באותו זמן? על כמה עומדת קצבת עידוד?

לא ניתן לקבל את שתי הקצבאות במקביל
13/10/2015 | 21:31
16
קצבת העידוד באה להחליף את קצבת הנכות בהכנסות ברוטו גבוהות יותר.
ראה בקישור בתשובה קודמת, על פי הדרגה לאבדן כושר עבודה.

לשאלתך, קצבת העידוד הינה בגובה קצבת הנכות ללא שינוי,
פרט לכך שניתן יהיה להשתכר סכומים גבוהים יותר, אשר ינוכו מהקצבה.

קרא בעיון בעלון שצרפתי.

בברכה.

ואם קצבת הנכות שקיבלתי היא זמנית?
12/10/2015 | 23:46
1
25
לעוד שנתיים, כשאנסה לחדשה אם אני אחרי שיקום זה לא יפגע לי בסיכויים לערעור?
המשך זכאות בקצבת נכות זמנית
13/10/2015 | 21:37
15
לקראת תום השנתיים, תקבל טפסים חדשים למלא, לגבי מצב בריאותך והכנסות.

הוועדה תתיחס לשינוי הסטטוס שלך,
ובמידה ונקבע עתה 100% אבדן כושר עבודה,
עם תחילת עבודתך, סביר להניח שיהיה שינוי בגובה הקצבה,
פועל יוצא משינוי הדרגה לאבדן כושר עבודה.
אם לא יחול שינוי במצבך התעסוקתי, לא יהיה שינוי בדרגה לאבדן כושר עבודה.

בכל מקרה, מטרת חוק לרון הינה לאפשר לעבוד ולקבל קצבת נכות.
שיעור העלאת קצבת הזקנה
11/10/2015 | 17:06
65
|*|נפתח פורום רשתות חברתיות - תמיכה|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
11/10/2015 | 15:17
10
|מחשב|גולשים יקרים עקב הביקוש, אנו פותחים מחדש את פורום רשתות חברתיות.
אז אם יש לכם שאלות בנושא הפייסבוק, טוויטר, אינסטגרם ולינקדין - אנחנו פה בשבילכם!

הכנסו כבר עכשיו לפורום רשתות חברתיות - תמיכה
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
לפני זמן קצר שמעתי ברדיו תוכנית עם ז'וז'ו אבוטבול
11/10/2015 | 15:16
38
בה אנשים שופכים בעיותיהם,
רבים דיברו על הביטוח לאומי,
זה הזכיר לי הזעקות בקשר ביום כיפור 73, והפעם האויב אינו המצרים.
דמי לידה
11/10/2015 | 13:10
1
16
שלום, ברצוני לדעת אם מישהי עובדת כשנה פלוס בחצי משרת ערב ובשלושה-ארבעה חודשים אחרונים של הריון עובדת בנוסף בעוד חצי משרת בוקר (משרה זמנית), היא מקבלת דמי לידה לפי שתי המשרות ביחד (לפי השלושה חודשים שלפני הלידה) או רק לפי המשרה של הערב שבה היא עובדת שנה?
הבסיס לחישוב דמי לידה
11/10/2015 | 23:37
10
שלום לך,

החישוב נערך על פי ההכנסה משני מקומות העבודה,
על פי ממוצע השכר ב-90 הימים, שקדמו לחודש הלידה.

בברכה.
שאלה, קיבלתי קצבת נכות ו...
11/10/2015 | 12:49
1
75
100% אי כושר עבודה. אני לא עובד כבר שנה אבל טכנית העבודה מעולם לא פיטרה אותי למרות שכנראה רשום אצלהם שאני לא עובד.

עכשיו, אני בביטוח כלל, ורציתי לשאול אם לפי הנתונים האלה אני יכול לקבל מהם פנסיית נכות ואם כן איך אני עושה את זה?
ממליצה לערוך הבירור בפורום דיני ביטוח ב"תפוז"
11/10/2015 | 23:34
26
שאלה בקשר לקצת נכות ועבודה.
11/10/2015 | 10:15
1
37
אהלן. נקבעו לי 40% נכות ו-100% אי כושר עבודה. אני מקבל קצבת נכות מידי חודש מביטוח לאומי על סך 2,239 שקלים. אני מתלבט האם מותר לי לעבוד בעבודה של 7 שעות מידי יום על שכר מינימום והאם עדיין אוכל לקבל קצבת נכות מהביטוח הלאומי? תודה לעונים ושבוע טוב.
עלון "כמה מותר לך להרוויח ולהמשיך לקבל קצבה?"
11/10/2015 | 23:31
27
שלום לך,

כמה ניתן להשתכר (ברוטו בחודש) מבלי שהקצבה תפגע,
עד 1945 ש"ח ברוטו בחודש ולאחר מכן הפחתה הדרגתית בהתאם לגובה ההכנסה.
.
בשנה הראשונה לקבלת הקצבה, ניתן לקבל קצבת נכות בלבד,
בתום שנת זכאות של קצבת נכות, ניתן לעבור לקצבת עידוד,
בהתאם לגובה ההכנסה.
ליחיד, ניתן להשתכר עד 3800 ש"ח ברוטו (למי שנקבעו פחות מ-70% נכות)ותהיה הפחתה של 482 ש"ח מהקצבה.
יש לקבל תשובה אישית ספציפית בביטוח הלאומי.

עם תחילת העבודה לדווח לביטוח לאומי ולהעביר תלושי שכר בהמשך.
ניתנת האפשרות להתנסות לתקופה של 3 חודשים ולאחריה מתחילים בניכוי העודפים.

בברכה ו
דמי אטלה נופל על שבת 17 לחודש
10/10/2015 | 22:55
2
40
האם יקדימו ליום שישי או ידחה  ליום ראשון?
תודה מראש

תשלום דמי אבטלה
11/10/2015 | 22:52
1
44
שלום לך,

כפי שרשמת, 2 האופציות יכולות להתקיים.
מחר ניתן לבדוק במוקד 6050* אם יש הקדמת תשלום ביום,
או דחיה ביום.
אעלה כאן מענה לכשאקבלו. אשמח אם למי שיהיו תשובות לפני, יוכל גם להעלותם.

בברכה.
יום ראשון 18/10 יופקדו דמי אבטלה !
15/10/2015 | 01:23
6
ראיון עם חברת אשנב לליווי ללימודים גבוהים ומציאת עבודה
10/10/2015 | 09:53
21
שלום,

במסגרת התוכנית "שיחות בבריאות הנפש" עלה אמש ראיון עם הגב' מיה הובר מחברת אשנב. מדובר בחברה המתמחה במתן ליווי לימודי ומקצועי, כולל מכינות מיוחדות לחזרה ללימודים גבוהים עבור אנשים עם מוגבלויות שונות. ממליץ להאזין ולהחשף למגוון דרכים להסתייע.

מענק לידה ואשפוז לאישתי שאינה אזרחית
10/10/2015 | 09:14
2
34
שלום,

אני אזרח ותושב הארץ. נישאתי בחו"ל לאזרחית של מדינה זרה (אינה יהודיה). 
לפי לשון החוק באתר ביטוח לאומי, לא משנה אם היא יולדת בחו"ל או בארץ היא למעשה זכאית למענקי לידה ואשפוז? (שהם ביחד סכום לא מבוטל של יותר מ-14 אלף ש"ח)
האם הבנתי נכון?

תודה מראש
מענק לידה ומענק אשפוז לאשת תושב ישראל
10/10/2015 | 12:39
1
25
שלום לך,

אני מבינה משאלתך שאתם שוהים בחו"ל.
ראה להלן מתוך שאלון לקביעת תושבות אם מתקיימים לגביך תנאי הזכאות,
כולל מידע מתוך תושב ישראל השוהה בחו"ל

אם מתקיימים תנאי הזכאות לקבלת מענק אשפוז ומענק לידה,
ניתן להגיש את התביעה כמפורט להלן:
"תושבת ישראל או אשת תושב ישראל שילדה בחו"ל, או שילדה בארץ בבית חולים שאין לביטוח הלאומי הסכם עמו, תגיש לביטוח הלאומי תביעה למענק לידה ולמענק אשפוז. אפשר להגיש את התביעה גם בדואר, בפקס או בתיבת השירות של הסניף."

בכל שאלה ניתן לפנות לביטוח לאומי באתר האינטרנט באמצעות פניה לסניף שלך
לקבלת מענה אישי ספציפי.

בברכה.
אז נראה שהבנתי נכון...תודה רבה
10/10/2015 | 18:28
24
שלום רב. ביטוח סיעודי. אולי תוכלו לייעץ לי. אני משלמת
10/10/2015 | 08:18
4
32
כל חודש ביטוח סעודי 120 ש'. לאור הפרסומים האחרונים על אנשים מבוגרים שלא מקבלים כלום כאשר הם זקוקים לביטוח וכל כספם יורד לטמיון - האם כדאי לי לבטל ביטוח זה

הרבה תודה

ביטוח סיעודי
10/10/2015 | 11:43
3
27
שלום לך,

ביטוח סיעודי תקף הן לקשישים והן לצעירים אשר חלילה נפגעים והופכים סיעודיים התלויים בסיוע הזולת.
השאיפה כיום היא בקבלת כיסוי מירבי, כאשר לצעירים יותר, הפרמיות המשולמות הן נמוכות יותר בקבוצת גילאים צעירה.

בתקשורת, לא נשמע על רבים המקבלים את הקצבאות בעת קרות מקרה הביטוח המזכה.
כמובן, נשמע על מקרים קיצוניים שנפלו בין הכסאות בשל מילוי הצהרת בריאות עם פרטים חסרים ו/או לא נרשמו.

אנחנו בפורום לא ממליצים על ביטול פוליסה/ביטוח סיעודי.

ממליצה אף להעלות שאלתך בפורום ביטוח, או בפורום ייעוץ סיעודי לגיל הזהב שניהם בפורטל "תפוז".

בברכה.
אני מאוד מודה לך. לפני כשבוע דיברו על זה בתכנית הכל כלול
11/10/2015 | 02:47
2
13
בערוץ 10 על מבוגרים שרצו לממש את הביטוח הסיעודי שלהם ברגע האמת ומסתבר שכל מה שהשקיעו ירד לטמיון. אני אבדוק את זה לעומק. תודה
ועוד שאלה ברשותך: אני חולת סכרת (אינסולין) האם אני זכאית
11/10/2015 | 02:51
1
17
לקיצבה נכות מביטוח הלאומי. קראתי קצת ברשת ומסתבר שרופאי סכרת ממליצים ואילו הביטוח הלאומי מנטרל את זה. כרגיל

תודה
תנאי זכאות לקצבת נכות
11/10/2015 | 23:03
13
שלום לך,

לא ברור מהשאלה אם את עובדת/לא עובדת.
אם כן, האם ההכנסה הינה עד 5556 ש"ח ברוטו או גבוהה יותר.

באופן כללי, בקצבת נכות יש לציין כל בעיה רפואית ממנה סובלים,
בגיבוי מסמכים רפואיים תומכים, בנוסף למחלת הסכרת.

זכאות לקצבת נכות יכולה להתקיים למי שנקבעו לפחות 40% נכות כאשר אחת הנכויות עומדת על 25% לפחות, או 60% לפחות.
אבדן כושר עבודה של 50% לפחות, או הכנסה כמפורט מעלה.

בנושא הסוכרת ניתן לבדוק את אחוזי הנכות מתוך ספר המבחנים על פי ממצאים רפואיים השפעתם והטיפול הרפואי הנדרש.
ללחוץ על Ctrl+F לרשום סוכרת ומגיעים ישירות לפרק המתאים (4).

בברכת בריאות ו
קצבה
10/10/2015 | 08:11
1
48
לפני חודש התמנתי כאפוטרופסית לאחי
הקצבה נכנסה עד ליום המינוי לחשבון משותף איתו כאשר אני רשומה בביטוח לאומי כמקבלת הקצבה.שיניתי את החשבון לחשבון אפוט'
עכשיו לאחר המינוי האם מותר לי לבקש מביטוח לאומי להמשיך לקבל את הקצבה לחשבון  פרטי שלי המתנהל רק על שמי למרות שאני עכשיו אפוט'?
דף הנחיות לאפוטרופוס על חסוי
10/10/2015 | 11:29
25
שלום לך,

ראי המענה לשאלתך מתוך האפוטרופוס הכללי והכונס הרשמי :
בעקבות מינויך ע"י בית המשפט לאפוטרופוס על חסוי ברצוננו להפנות תשומת לבך לעיקרי הוראות החוק והנהלים המחייבים אותך בתפקידך זה. מובהר כי דף זה מהווה הנחיה כללית בלבד ואין בו כדי לפטור אותך מבדיקת המצב החוקי, בכל מקרה ומקרה, לאשורו;
... "ג. חובת ניהול חשבונות

על פי סעיף 53 לחוק הכשרות המשפטית ותקנות הכשרות המשפטית, על האפוטרופוס לנהל חשבונות בכל ענייניו הכספיים של החסוי. במסגרת ניהול חשבונות החסוי, על האפוטרופוס לבצע את הפעולות הבאות:
פתיחת חשבון עו"ש על שם החסוי, אשר ינוהל על ידי האפוטרופוס. לצורך פתיחת החשבון יש לפנות לבנק עם צו המנוי המקורי, לחשבון זה יש להפקיד את כל כספי החסוי ומחשבון זה יש לבצע את התשלומים עבורו. לחלופין במידה ולחסוי יש חשבון על שמו יש להציג לבנק את צו המינוי על מנת שהבנק יוסיף הערה כי החשבון מנוהל באמצעות האפוטרופוס. יש לרכז את כל הפעילות הכספית של החסוי בחשבון זה.
עליך לשמור בצורה נאותה ומסודרת את כל האסמכתאות לפעילות הכספית הכלולה בדוחות המועברים לביקורת האפוטרופוס הכללי כאמור בסעיף ד' להלן."

מומלץ לעיין בהרחבה בהנחיות המלאות (סביר להניח שניתנו אף בכתב) ולפעול בהתאם.

בברכה ובהצלחה!
דמי אבטלה לאחר התפטרות
09/10/2015 | 10:32
5
46
שלום,

אני שוקלת לעזוב את מקום העבודה שלי. הבנתי שבמקרה כזה ניתן להתייצב בלשכה לאחר ההתפטרות, ובמידה ולא תמצא עבודה תוך פרק זמן של 90 יום, יהיה ניתן לקבל דמי אבטלה. יש לי מספר שאלות בנושא:

1. האם 90 יום הכוונה ל-90 ימי עבודה - זאת אומרת ללא שישי שבת וללא ערבי חג וחגים?
2. האם נדרשת התייצבות נוספת במהלך התקופה הזאת?
בין היתר אני שוקלת לנסוע לחו"ל ולהתנדב שם, ורוצה לדעת אם תקופת שהות בחו"ל תיחשב לי כחלק מתקופה ההכשרה במצב כזה.  

3. במידה ואחרי ההתפטרות אני אעבוד בעבודה זמנית לתקופה קצרה (נניח - בין חודש ל-3 חודשים), האם הדבר יפגע בזכויותיי לקבל דמי אבטלה באותה מתכונת? (כמובן, עם המתנה נוספת של 90 יום מסיום העבודה הזמנית).

במידה והזכאות לא תיפגע - האם גובה דמי האבטלה יחושב בהתאם למשכורת הזמנית או למשכורת הקבועה שהשתכרתי בשנים האחרונות?

4. שאלה דומה - המשכורת האחרונה שלי וכן המשכורת הקרובה הולכות להיות נמוכות מהרגיל בגלל תקופת החגים שכללה חופשה מרוכזת בחוה"מ סוכות וערבי חג, שהיות שלא היו לי ימי חופשה הסכום ירד לי מהשכר. האם במצב כזה יחשיבו לי את המשכורת האחרונה כקובעת לסכום האבטלה? או שיש מקום לגמישות בנושא?

תודה רבה!
תשובות
09/10/2015 | 12:40
28
  1. מדובר בימים קלנדריים.
  2. אין צורך בהתייצבות שוטפת בתקופת ההמתנה.
  3. זכאותך העקרונית לא תיפגע. שיעור הזכאות תלוי בנסיבות.
  4. במקרים כאלה ניתן לבקש מהמוסד שלא יקבע את שיעור זכאותך ע"פ המשכורות האחרונות, אלא ע"פ אלה שקדמו להן. חשוב לבקש זאת במפורש (למשל במכתב נלווה לטופס התביעה), תוך הסבר מדוע המשכורות האחרונות היו נמוכות יותר ואינן משקפות את שכרך הקבוע.

זכויות באבטלה
10/10/2015 | 07:20
3
23
שלום לך,

מוסיפה לתשובתו של Harrington,

האם הפסקת העבודה הינה מוצדקת?
ראי להלן מתוך אתה מובטל את הסיבות שניתן למנות אותן כסיבה מוצדקת,
המזכים בדמי אבטלה ללא תקופת המתנה.

לאחר התיצבות בשירות התעסוקה כדורשת עבודה (חלק מתנאי הזכאות לדמי אבטלה), להגיש תביעה עם הסבר לסיבה להפסקת העבודה (ניתן לצרף מכתב נלווה).
בתקופה זו, יש להמשיך ולהתיצב בשירות התעסוקה, כך ישולמו דמי אבטלה בעבור ימי ההתיצבות, אם הפסקת העבודה תאושר כסיבה מוצדקת.

חשוב לציין, הרשמה ראשונה בשירות התעסוקה,
מקבעת הזכויות לשנה, מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בשירות התעסוקה.

ניתן להגיע לסירוגין להרשמה באופן שוטף, בין עבודות/חופשה/לימודים וכדומה...עד למיצוי מכסת הימים/הפניה לעבודה/תום שנת הזכאות, המוקדם מביניהם...

לפתיח בשאלתך, לא משולמים דמי אבטלה בגין 90 ימים ראשונים (תקופת ההמתנה), אם לא נמצאה עבודה עבורך.
תקופת המתנה זו, הינה "קנס" למי שמתפטר מעבודתו, כאשר אין סיבה מוצדקת.
לא משולמים דמי אבטלה עבור תקופה זו כלל.

חסר מידע בשאלתך לגבי תקופות עבודה וגיל, לאור השינויים בקנה לשנת 2015 לגבי זכויות בדמי אבטלה, כאשר מי שגילו צעיר מ-30 עליו לצבור 24 חודשי עבודה מתוך 30 חודשים אחרונים. כיום הדרישה הינה 12 חודשי עבודה לפחות הנבדקים לתקופה של 18 חודשים קודמים, מיום הרשמה ראשון בשירות התעסוקה.

ולשאלותייך:
1- 90 ימים, מיום כניסת ההתפטרות לתוקף.
2- אם אין סיבה מוצדקת להתפטרות וגילך מעל ל-30, ניתן להתיצב לראשונה לאחר תום 90 ימי המתנה, כך גם תשמר זכאותך להפניה לעבודה מתאימה
על פי גיל והתקופה הרשומה, שלאחריה יפנו לכל עבודה המתאימה למצב הבריאותי בלבד.
לשאלתך, תקופת התנדבות אינה נכללת בתקופת הכשרה.
3- כאן יש לעשות הבחנה אם נרשמים לראשונה עם סיום העבודה.
הזכויות לדמי אבטלה מקובעים לשנה, מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה, כרשום מעלה. בתקופת ההמתנה אין מניעה לעבוד ולא תהיה השפעה על זכויותייך, שקובעו על פי תקופת עבודה קודמת.
לתקופת עבודה נוספת, בתקופת ההמתנה, אין השפעה על גובה דמי האבטלה.
לא תהיה תקופת המתנה נוספת בשל התפטרות מהעבודה הזמנית, לאחר הרשמה ראשונה כרשום מעלה.
גובה דמי האבטלה נשאר מקובע, על פי 6 חודשי עבודה מלאים, הנבדקים מיום הרשמה ראשון, לאחר הפסקת עבודה ראשונה.
אם לא נרשמים, יכנסו חודשי העבודה הנוספים גם כן לבסיס תשלום דמי האבטלה.

גובה דמי האבטלה מחושב על פי 6 חודשי עבודה מלאים מחולק ב-150 למציאת הבסיס לתשלום דמי האבטלה.

4- דמי אבטלה מחושבים על פי חודשי עבודה מלאים. כפי שנרשם ע"י Harrington, להפנות לתשומת הלב בעת הגשת התביעה לביטוח לאומי לסיבה שלא שולם שכר מלא בשל החגים.

אנו כאן לשאלות נוספות אם יעלו.

בברכה.

לשניכם
10/10/2015 | 09:34
2
16
עוד כמה שאלות ונתונים ברשותך:

העזיבה הינה מוצדקת מבחינתי, פחות מבחינת החוק - אני שוקלת לעזוב בעקבות יחס לא נאות שאין לי כל כך איך להוכיח אותו, ואני גם דיי בטוחה שעזיבה מסיבה כזאת לא נחשבת לסיבה מוצדקת שאפשר להתייחס אליה כאל דין פיטורין. ברור לי לפיכך שב-90 יום הראשונים לא אקבל דמי אבטלה, ולכן שאלתי על האפשרויות הנוספות, כולל האם הזכאות לא תיפגע במידה ואשהה בחו"ל בתקופה הזאת (ואז לא אוכל לקבל הצעות מהלשכה ל"עבודה מתאימה"). שאלתי מה נחשב ל-90 יום כי הבנתי שכאשר מקבלים דמי אבטלה, הם מחושבים לפי ימי עבודה נטו ולא לפי ימים קלנדריים, אני מבינה מתשובותיכם שבתקופה ההכשרה הדבר שונה, הבנתי נכון?

אני מעל 30, בעשור האחרון עבדתי רצוף פחות או יותר במקומות עבודה שונים, במקום הנוכחי אני עובדת מעל לשנתיים. אני אקדמאית בעלת ניסיון רב - האם במצב כזה יכולים בלשכה לשלוח אותי לעבודות שלא תואמות את ניסיוני והשכלתי ולשלול ממני את הזכאות לדמי אבטלה במידה ואסרב?

לא הבנתי לגמרי את תשובתך לגבי סעיף 3, ואשמח להבהרה:

נניח שאני מתפטרת ומתייצבת בלשכה מייד לאחר מכן ומצהירה שעזבתי את עבודתי מסיבה לא מוצדקת, ואז עובדת בעבודה זמנית במשך 90 יום, פחות או יותר, ועוזבת אותה - האם עדיין תישמר לי הזכאות לאבטלה לאחר 90 יום מיום עזיבת העבודה הקבועה? הדבר לא ייחשב כאילו מצאתי עבודה ואיבדתי את זכאותי לדמי האבטלה?

אם הבנתי נכון את דברייך, ובמידה ובתקופת ההמתנה אעבוד בעבודה זמנית (עם תלוש ותשלום ביטוח לאומי והכל) אוכל עדיין לאחר תום 90 הימים המקוריים לקבל דמי אבטלה, המשמעות חיובית בשבילי.

שוב תודה!

המשך...
10/10/2015 | 11:06
1
31
אקדים ואגדיר מספר נתונים על מנת שנוכל "לדבר באותה שפה"

תקופת אכשרה
תקופות עבודה המזכות בדמי אבטלה (12 חודשים לפחות מתוך 18 חודשים אחרונים). אפשר לצבור תקופה זו באופן רציף/לא רציף ואצל מספר מעסיקים.

תקופת זכאות מירבית
ימי אבטלה על פי גיל ומצב משפחתי, המשולמים על פי ימי התיצבות בשירות התעסוקה. מחושבים על פי ימי עבודה אפשריים בחודש, ללא ימי שבת וחג.

תקופת המתנה
90 ימים רצופים, הנבדקים מכניסת ההתפטרות לתוקף וסיום יחסי עובד מעביד.
לא חשוב אם נרשמים/לא נרשמים בשירות התעסוקה בתקופה זו. הספירה מתקיימת בכל מצב.

ועתה לשאלותייך: מעתיקה אותן לכאן(בירוק) כדי להשיב אחת לאחת:

העזיבה הינה מוצדקת מבחינתי, פחות מבחינת החוק - אני שוקלת לעזוב בעקבות יחס לא נאות שאין לי כל כך איך להוכיח אותו, ואני גם דיי בטוחה שעזיבה מסיבה כזאת לא נחשבת לסיבה מוצדקת שאפשר להתייחס אליה כאל דין פיטורין. ברור לי לפיכך שב-90 יום הראשונים לא אקבל דמי אבטלה, ולכן שאלתי על האפשרויות הנוספות, כולל האם הזכאות לא תיפגע במידה ואשהה בחו"ל בתקופה הזאת (ואז לא אוכל לקבל הצעות מהלשכה ל"עבודה מתאימה"). שאלתי מה נחשב ל-90 יום כי הבנתי שכאשר מקבלים דמי אבטלה, הם מחושבים לפי ימי עבודה נטו ולא לפי ימים קלנדריים, אני מבינה מתשובותיכם שבתקופה ההכשרה הדבר שונה, הבנתי נכון?

על פי המידע שהוספת בשאלתך, תקופות עבודה וגיל, ניתן לנסוע לחו"ל ללא הרשמה ראשונה בשירות התעסוקה, ובשובך ארצה ובתום 90 ימים, להרשם לראשונה ולהיות זכאית לדמי אבטלה ללא תקופת המתנה, כמו גם לשמור על זכאותך להפניה לעבודה מתאימה.

אני מעל 30, בעשור האחרון עבדתי רצוף פחות או יותר במקומות עבודה שונים, במקום הנוכחי אני עובדת מעל לשנתיים. אני אקדמאית בעלת ניסיון רב - האם במצב כזה יכולים בלשכה לשלוח אותי לעבודות שלא תואמות את ניסיוני והשכלתי ולשלול ממני את הזכאות לדמי אבטלה במידה ואסרב?

לאחר חודשיים אבטלה, כפי שמופיע בקישור בנושא עבודה מתאימה במענה קודם על פי גיל, ניתן להפנות לכל עבודה המתאימה למצב הבריאותי בלבד. סירוב יפחית 30 ימים מימי הזכאות ולתקופת המתנה של 90 ימים נוספים.

נניח שאני מתפטרת ומתייצבת בלשכה מייד לאחר מכן ומצהירה שעזבתי את עבודתי מסיבה לא מוצדקת, ואז עובדת בעבודה זמנית במשך 90 יום, פחות או יותר, ועוזבת אותה - האם עדיין תישמר לי הזכאות לאבטלה לאחר 90 יום מיום עזיבת העבודה הקבועה? הדבר לא ייחשב כאילו מצאתי עבודה ואיבדתי את זכאותי לדמי האבטלה?

זכאותך לדמי אבטלה כרשום במענה קודם, נשמרת לשנה מהאחד בחודש בו נרשמת לראשונה בשירות התעסוקה.
עבודה בתקופת ההמתנה, אינה משפיעה על הזכאות ואין משמעות לסיבה אם התפטרת או פוטרת (לאחר הרשמה ראשונה)
כפי שרשמתי במענה קודם, ניתן במהלך שנת האבטלה להגיע לסירוגין להרשמה בשירות התעסוקה, בין עבודות/חופשה וכדומה... ולחזור להרשמה בימים ובשעות שנקבעו בשירות התעסוקה.

בברכה

13/10/2015 | 14:19
1
נכות ילד - שאלה
08/10/2015 | 00:41
1
29
הילדה שלי מקבלת קיצבת נכות בגובהה 50 אחוז. הקיצבה זמנית לשלוש שנים ואמורה להסתיים בנובמבר השנה. לא קיבלתי שום הודעה עד כה מביטוח לאומי. מה הפרוצדורה ומה עושים?
פניה לסניף שלך - ילד נכה
08/10/2015 | 06:09
22
שלום לך,

בד״כ, כחודשיים שלושה לפני תום הזכאות, נשלחים טפסים לחידוש התביעה.
אם טרם מלאו 18 שנה לבת, להגיש תביעה מחדש עם המסמכים הרפואיים העדכניים. ראי מתוך ילד נכה - אופן הגשת התביעה

אם מדובר לקראת גיל 18 יש להגיש תביעה לקצבת נכות (ניתן גם באינטרנט) על פי ההנחיות הרשומות וכוללות את טופס התביעה נכות - איך מגישים תביעה?
אפשר להגיש גם באתר.

לקבלת מענה אישי ספציפי, מומלץ על פניה לסניף שלך / ילד נכה.

בברכה .

נכות כללית
06/10/2015 | 20:41
1
78
אני רוצה להגיש בקשה לקיצבת נכות בעיקבות בעייה בעניים אך אני רוצה לעשות זאת עם עורך דין האם יש המלצה על עורך דין מצויין מפתח תקווה או מאיזור המרכז
תודה
"יד מכוונת" סיוע במילוי תביעה והכוונה ללא תשלום.
06/10/2015 | 21:01
39
שלום לך,

מצ"ב מידע  ל"יד מכוונת",
קיימים 2 סניפים, האחר בחיפה והשני בבאר שבע.

תוכלי להתקשר ולתאם הגעה.
בבאר שבע המיקום ליד תחנת אגד והרכבת בקניון הנגב:
אבטלה
06/10/2015 | 14:45
1
28
היי שאלה לי , 
במידה ואני חותמת אבטלה והתחלתי לעבוד - 
1. האם אנ יצריכה להודיע לביטוח לאומי או שאני יכולה פשוט להפסיק ? 
2. במידה ומפטרים אותי מהמקום החדש האם אני יכולה להתחיל לחתום אבטלה ( היות ולא עברתי את מכסת החודשים שמגיעים לי ) ישר או שאני צריכה למלא שוב טפסים ו?
זכויות באבטלה
06/10/2015 | 19:06
24
שלום לך,

1- להודיע לביטוח לאומי על מועד תחילת העבודה על מנת שישלמו דמי אבטלה עד למועד זה.
2- חוזרים להרשמה באופן שוטף ביום ובשעות שנקבעו מראש.
אין צורך להגיש תביעה חדשה, שכן הזכויות באבטלה, נשמרות לשנה, מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה. טופס התביעה עדיין תקף לשנת האבטלה.
ניתן להגיע לסירוגין בין עבודות/חופשה/לימודים וכדומה... עד למיצוי מכסת הימים/הפניה לעבודה/תום שנת הזכאות... המוקדם מביניהם.

בברכה.
דמי אבטלה
06/10/2015 | 13:19
1
29
היי , אני חותמת אבטלה כמה מספר חודשים והתחלתי עבודה חדשה ץ.. אבל לא יציבה .
אם מפטרים אותי האם אני זכאית להמשיך לחתום ולקבל את דמי האבטלה שהיו לי ?
זכויות באבטלה
06/10/2015 | 14:21
18
שלום לך,

זכויות באבטלה נשמרות לשנה,
מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בשירות התעסוקה.

ניתן להגיע לסירוגין להרשמה בין עבודות/חופשה וכדומה...
עד למיצוי מכסת הימים/הפניה לעבודה/תום שנת הזכאות...המוקדם מביניהם.

אין משמעות לסיבת הפסקת העבודה,
פיטורין או התפטרות, שכן הזכאות קובעה לשנה, על פי תקופת עבודה קודמת,
ולתקופת עבודה נוכחית אין השפעה על הזכויות.

בברכה ו
דמי אבטלה לאחר פיטורין
05/10/2015 | 21:48
3
30
שלום.
פוטרתי לפני חודש והייתי במשבר נפשי.
כעת ברצוני לקבל דמי אבטלה והבנתי שרק מיום ההתייצבות בלשכת התעסוקה אוכל לדרוש לקבל דמי אבטלה. עדיין לא הייתי בלשכה לצערי, אלך מחר.
האם יש דרך כלשהי לפנות לביטוח לאומי עם תעודת מחלה ולבקש דמי אבטלה מיום הפיטורין שלי ולא מיום ההתיצבות בלשכת התעסוקה?

תודה.
זכויות באבטלה
05/10/2015 | 22:28
2
31
שלום לך,

אכן, זכויות באבטלה מתחילות מיום הרשמה ראשון בשירות התעסוקה.
מכסת ימי האבטלה נשמרת במלואה ואינה נפגעת בשל העיכוב ברישום.

אישורי מחלה יכולים לסייע במקרים בהם מסיימים את העבודה ולא מגיעים בחצי שנה ראשונה להרשמה (זכאות לדמי אבטלה נבדקת מיום הרשמה ראשון בשירות התעסוקה, לתקופה של 18 חודשים קודמים, בהם יש לצבור 12 חודשי עבודה לפחות.
אישור מחלה יכול במקרה עיכוב בהרשמה, מעבר ל-6 חודשים לדוגמא, להאריך את התקופה הנבדקת, עד ל- 6 חודשים לכל היותר).

דמי אבטלה משולמים על פי מפת התיצבות המדווחת ע"י שירות התעסוקה לביטוח חאומי

בברכה.
תודה, אך לא הבנתי
06/10/2015 | 11:10
1
19
מה עליי לעשות כעת כדי לקבל את דמי האבטלה מיום הפיטורין ולא מיום ההתייצבות בלשכת התעסוקה?

תודה.
לצערי, לא קיימת אופציה כזו ללא התיצבות כפי שרשמתי. בברכה.
06/10/2015 | 11:11
10
זכאות לקצבת זקנה
05/10/2015 | 22:58
2
32
שלום רב
ההורים שלי
אבא בן 70 ואמא בת 68
שניהם עובדים בתור עצמאים
משתכרים יפה
השאלה שלי האם הם זכאים לקצבת זקנה?
מאיזה גיל?
האם זה תלוי הכנסות ?
האם מרגע שתביעת זקנה מאושרת הם משלמים רטרואקטיבית מרגע הזכאות ?
תודה 
קצבת זקנה - מבחן הכנסות מגיל פרישה עד גיל הזכאות
06/10/2015 | 10:28
1
38
שלום לך,

החל מגיל 70 אין משמעות לגובה ההכנסות ומשולמת קצבת זקנה מלאה.
החל מגיל הזכאות ועד לגיל 70 תהיה תוספת של 5% עבור כל שנה בה קיים עיכוב בתשלום בשל הכנסות.

לגבי אמא בידקי על פי תאריך לידה, מתי תשולם הקצבה ללא תלות בהכנסות,

ובהרחבה תנאי הזכאות מתוך:

להגיש תביעות עבור שני ההורים ולקבל תשובות בכתב מהביטוח הלאומי. תביעה ניתן להוריד גם באופן הגשת התביעה או לקחת בביטוח הלאומי.

בברכה.
תודה עזרת
06/10/2015 | 10:48
7
חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
Flix וידאו
טליה שפירא - אימון עסקים, פיתוח עסקי, שיווק
נטוורקינג לעסקים
פורום מיסוי עירוני
פורום מיסוי עירוני
פרסונה - משאבי אנוש וייעוץ תעסוקתי
פרסונה - משאבי אנוש
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה