לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

לצפיה ב-'הבטחת הכנסה. צריכה תשובה בבקשה ממי שיודע..'
הבטחת הכנסה. צריכה תשובה בבקשה ממי שיודע..
29/10/2016 | 18:11
1
46
אני אם חד הורית לילד PDD שמוכר בביטוח לאומי כילד נכה ומקבל קצבת נכות וכל הזכויות ואנימקבלת הבטחת הכנסה מביטוח לאומי . התחלתי ללמוד נהיגה, ובעזרת השם שהוציא רישיון רוצה ליקנות רכב בעיסקת 100 אחוז מימון או שאולי שההורים שלי קינו לי רכב .. העניין הוא ברגע שיש על שמי רכב מורידים לי מהסכום של הקיצבה.. אבל לפי מה שהבנתי באתר של ביטוח לאומי להורה של ילד נכה המקבל קיצבת נכות לא יורידו לי מהסכום .. הנה הקטע שקראית באתר של ביטוח לאומי... "
במקרים האלה לא תישלל הזכאות לקצבה בשל רכב (אחד) גם אם שוויו יותר מ- 40,760 ש"ח , ולא ינוכה כל סכום מהקצבה בשל הרכב: לילדו משולמת גמלה לילד נכה."
השאלה היא אם הבנתי נכון לא יורידו לי מהקיצבת הבטחת הכנסה?

לצפיה ב-'הבטחת הכנסה, רכב, קצבת ילד נכה'
הבטחת הכנסה, רכב, קצבת ילד נכה
30/10/2016 | 08:40
28
שלום לך,

אכן הבנת נכונה את המידע באתר ביטוח לאומי וכאשר יש ילד נכה המקבל קצבה, לא תהיה מגבלה, כפי שהבאת מתוך אתר ביטוח לאומי.

בברכה ובהצלחה!
לצפיה ב-'מענק חימום לא שולם היום - מה עושים???'
מענק חימום לא שולם היום - מה עושים???
28/10/2016 | 09:49
3
74
שלום אורנה,

שאלתי בתחילת החודש לגבי מועד תשלום מענק החימום, ותשובתך היתה "לגבי מענק חימום כפי שמופיע באתר ביטוח לאומי, ישולם יחד עם תשלום קצבת הזקנה ב-28.10"
והנה, היום, קיבלתי את קצבת הזיקנה של 28.10.2016, ללא מענק החימום, למרות שאני זכאי לקבל מענק חימום..
מה עושים עכשיו?

לצפיה ב-'אערוך בירור ואעדכן כאן בפורום.'
אערוך בירור ואעדכן כאן בפורום.
29/10/2016 | 18:22
28
ניתן כמובן לברר במקביל במוקד 6050*

בברכה.
לצפיה ב-'לאחר בירור, המענק ישולם במהלך השבוע. בברכה.'
לאחר בירור, המענק ישולם במהלך השבוע. בברכה.
30/10/2016 | 08:16
1
26
לצפיה ב-'תודה לך. אף אחד שם לא מתכוון לקיים מה שהוא אומר.'
תודה לך. אף אחד שם לא מתכוון לקיים מה שהוא אומר.
30/10/2016 | 14:13
21
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
27/10/2016 | 15:58
3
48
בת 59 עובדת כפקידה,התגלה אצלי סרטן ממאיר בשד ,גוש קטן,אני אמורה לעבור ניתוח עם הקרנות בזמן הניתוח,בלי טיפולים כחמותרפים,האם אני זכאית למשהו?
לצפיה ב-'קצבת נכות/שר"מ/פטור ממס'
קצבת נכות/שר"מ/פטור ממס
30/10/2016 | 10:03
2
38
שלום לך,

אם הכנסתך ברוטו נמוכה מ-5678 ש"ח ברוטו בחודש,
ניתן להגיש תביעה לקצבת נכות.

אם תהיה תקופה בה לא תוכלי לעבוד בשל הטיפולים ותזדקקי לסיוע ניתן להגיש תביעה לשירותים מיוחדים לנכים

לבדוק זכאות לפטור ממס.

רפואה שלמה.

לצפיה ב-'שאלה נוספת'
שאלה נוספת
30/10/2016 | 16:38
1
18
הקיצבה בדרך כלל לכמה זמן ניתנת,ואיך היא מחושבת,והאים מותר לעבוד
לצפיה ב-'קצבת נכות'
קצבת נכות
30/10/2016 | 17:22
28
לזכאים, ומי שממשיך לעבוד, תשולם קצבה חלקית.
אם מדובר במחלה זמנית, יקבעו מראש תקופה זמנית נקובה,
שלאחריה יבדק המשך זכאות לקצבה.

החישוב נערך על פי הדרגה לאבדן כושר עבודה ואחוזי הנכות שיקבעו.
ניתן לעיין מתוך מה הם סכומי קצבת נכות?

ניתן להיעזר ללא עלות בהגשת התביעה ב"יד מכוונת"

אנו כאן לשאלות שיעלו לאחר עיון בחומר.

בברכה.
לצפיה ב-'נטילת תרופות פסיכיאטריות'
נטילת תרופות פסיכיאטריות
27/10/2016 | 12:07
2
80
שלום
אני נוטלת שנים תרופות למניעת חרדות בעקבות מחלה קשה שעברתי.
האם נטילת תרופות אלו יכולות להקנות לי תוספת בקצבה. או לחילופין להחשב כנכות.
היום אני מקבלת קצבת זקנה וגילי 63. תודה
לצפיה ב-'קצבת זקנה לנכה'
קצבת זקנה לנכה
27/10/2016 | 15:05
60
שלום לך,

אני מבינה שכיום את מקבלת קצבת זקנה לנכה.

לאחר גיל פרישה, 62 לנשים, לא ניתן להגיש החמרת מצב ו/או לקבל תוספת בקצבת הנכות.
לא ברור מהו גובה קצבת הזקנה לנכה,
לנסות לבדוק זכאות להשלמת הכנסה לקצבת זקנה,
אם רלוונטי לגבייך. ראי מתוך אתר ביטוח לאומי/השלמת הכנסה לקצבת זקנה,
אם הסכום המשולם הינו גבוה מקצבת זקנה לנכה אותה את מקבלת.

כרגע לא ניתן להכנס לאתר ביטוח לאומי בשל פעילות תחזוקה.

בברכה.
לצפיה ב-'תוספת השלמת הכנסה לקצבת זקנה'
תוספת השלמת הכנסה לקצבת זקנה
27/10/2016 | 15:14
48
את תנאי הזכאות ואת גובה הקצבה עם השלמת הכנסה.

אם את מתאימה לתנאי הזכאות,

בברכה.
לצפיה ב-'לשכת תעסוקה הקרובה לביתך'
לשכת תעסוקה הקרובה לביתך
26/10/2016 | 12:10
1
20
שלום לכולם,
רציתי לשאול אם אני יכול לחתום בלשכת התעסוקה בכל עיר.
הורי גרים באזור ראשון- לציון, ואני גר בתל אביב, אך לא שיניתי את כתובת מגורי בתעודת הזהות, כך שרשום בה שאני גם גר בראשל"צ...
אני יכול פשוט להתייצב בלשכת התעסוקה בתל אביב?
או שיגידו לי ללכת לזאת שקרובה לבית שלי?

ועוד שאלה- אני בן 26, זה אומר שאני אקבל דמי אבטלה רק עבור 30 יום?
ואחר כך יציעו לי כל משרה?

תודה מראש...

לצפיה ב-'הרשמה בלשכת שירות התעסוקה'
הרשמה בלשכת שירות התעסוקה
26/10/2016 | 20:20
13
שלום לך,

ההרשמה הינה על פי הכתובת בת.ז.

ניתן מלכתחילה להציע עבודה,
תחילה על פי הגדרת *עבודה מתאימה
"*העבודה המוצעת נחשבת לעבודה מתאימה אם מתקיימים בה שלושת התנאים האלה: א. היא מסוג העבודה שהמובטל עבד בה ב-3 השנים שקדמו לאבטלתו או עבודה אחרת התואמת את הכשרתו המקצועית, רמת השכלתו ומצב בריאותו.
ב. השכר בעבודה המוצעת שווה לפחות לדמי האבטלה שהיו מגיעים לו אילו היה זכאי להם.
ג. העבודה המוצעת אינה מחייבת שינוי במקום מגוריו, לפי כללים שנקבעו. תנאים א' ו-ב' לעיל אינם חלים על עובדים עונתיים וכן על מי שמלאו לו 28 שנים, אך עדיין לא מלאו לו 35 שנים - לאחר חודשיים של אבטלה; וכן על מי שמלאו לו 25 שנים, אך עדיין לא מלאו לו 28 שנים - לאחר 30 ימי אבטלה; וכן על מי שעדיין לא מלאו לו 25 שנים - לאחר 14 ימים של אבטלה."

מי שגילו בין 25 ל-28 ינסו בחודש הראשון להפנות לעבודה מתאימה ולאחריה לכל עבודה המתאימה למצב הבריאותי.

בברכה.
לצפיה ב-'אבטלה או קיצבת זיקנה'
אבטלה או קיצבת זיקנה
26/10/2016 | 08:17
1
25
אני מורה פרשתי לפנסיה ב1.9.16 . האם כדאי לי לבקש אבטלה או לבקש קיצבה? ב19.3.17 אהיה בת 67.לפי חשבון פשוט הקיצבה היא 2700 שקל,ואבטלה 1850 שקל.אבל שנה נוספת שאני דוחה את הקיצבה נותנת 5 אחוז.
מה כדאי?
לצפיה ב-'דמי אבטלה/קצבת זקנה'
דמי אבטלה/קצבת זקנה
26/10/2016 | 09:31
17
שלום לך,

עם פרישתך מהעבודה תשולם קצבת זקנה.
תוספת דחיה של 5% בקצבה הינה למי שממשיך לעבוד שנה אחת מלאה.
בכל חודש תערך בדיקה ותשולם בקצבה הגבוהה מבין השתיים. בגיל 67 פגה זכאות לדמי אבטלה לגברים ונשים.

בברכה.
לצפיה ב-'אבטלה'
אבטלה
25/10/2016 | 22:16
1
24
שלום רב,
עבדתי אצל מעסיק א' במשך מעל שנה וסיימתי את עבודתי שם ב - 8/8/16 בשל פיטורין, מכאן שהייתי זכאי לכאורה לדמי אבטלה. 

במקום זאת, התחלתי את עבודתי ב - 10/8/16 אצל מעסיק ב' ולאחר 3 חודשים בחרתי אני להתפטר. 

האם במצב זה אני עדיין זכאי תיאורטית לדמי אבטלה, או שלחילופין הבחירה להתפטר ממעסיק ב' פגעה בזכאותי. 

תודה,
לצפיה ב-'זכויות באבטלה'
זכויות באבטלה
26/10/2016 | 09:48
12
שלום לך,

זכויות באבטלה נשמרות לשנה מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בלשכת שירות התעסוקה.

ניתן להגיע לסירוגין להרשמה בין עבודות/חופשה/ לימודים וכדומה...עד למיצוי מכסת הימים/הפניה לעבודה/תום שנת הזכאות, המוקדם מביניהם.

נכון להיום בשל ההתפטרות, תחול תקופת המתנה של 90 ימים מיום ההתפטרות בתשלום דמי האבטלה.

במקרה בו יש התפטרות מוצדקת, לאחר הרשמה בשירות התעסוקה להגיש תביעה לדמי אבטלה עם סיבת ההתפטרות.

יש להמשיך ולהתיצב ביום ובשעות שנקבעו, כך ישולמו דמי אבטלה עבור ימי ההתיצבות אם ההתפטרות תוכר כמוצדקת.

מי שאין לו סיבה מוצדקת להתפטרות, תחול עליו תקופת המתנה של 90 ימים, בה לא ישולמו דמי אבטלה (הנבדקים כרשום מיום ההתפטרות).

ניתן לבדוק מתוך אתה מובטל בקישור מטה, דוגמאות להתפטרות מוצדקת:
https://www.btl.gov.il/benefits/Unemployment/tnaiZ...

בברכה.
לצפיה ב-'שאלה בנוגע להצעת הגדלת קצבאות הנכים....'
שאלה בנוגע להצעת הגדלת קצבאות הנכים....
25/10/2016 | 14:17
1
96
לפי מה שהבנתי אמורים להגדיל על ידי מתן קצבה נוספת (קח"ן).שאלתי היא,כמה אני אהיה אמורה לקבל?אני 40 אחוז רפואי (נפשי) ו100 אחוז אי כושר לצמיתות.האם אקבל תוספת של 150 ש"ח?או 350 ש"ח?לא הצלחתי בדיוק להבין לפי מה שהיה כתוב באתר הביטוח הלאומי.

תודה לעונים
לצפיה ב-'תוספת קח"ן'
תוספת קח"ן
25/10/2016 | 20:45
80
שלום לך,

אם אינך מקבלת כיום תוספת, אזי עם החלת חוק ההסדרים תשולם תוספת של 150 ש"ח.

בברכה.
לצפיה ב-'תשלום קצבאות אוקטובר'
תשלום קצבאות אוקטובר
25/10/2016 | 12:31
2
122
מתי יכנסו קצבאות נכות לחודש אוקטובר?
לצפיה ב-'למישהו יש תשובה?'
למישהו יש תשובה?
26/10/2016 | 08:42
29
למישהו יש תשובה לשאלתי?
לצפיה ב-'הקצבאות ישולמו ביום שישי 28.10.2016 בברכה '
הקצבאות ישולמו ביום שישי 28.10.2016 בברכה
26/10/2016 | 09:26
60
לצפיה ב-'תחילת תשלום קצבת שאירים'
תחילת תשלום קצבת שאירים
25/10/2016 | 09:52
2
23
אבי נפטר ב-4 לאוגוסט.
קיבלנו הודעה על זכאות לקצבת שאירים ולאחר השלמת פרטים הודעה על תחילת התשלום מ1.9 - (שבוצע ב-28.9).

אין התייחסות לחודש אוגוסט. האם מגיעה קצבת שאירים גם עבור אוגוסט? (בניכוי 4 הימים שבהם עדיין היה בחיים).

לצפיה ב-'שאירים- מועד התשלום'
שאירים- מועד התשלום
25/10/2016 | 11:19
1
25
שלום לך,

ראה המענה לשאלתך מתוך מועד התשלום:
"מועד התשלום
קצבת שאירים משולמת ב-28 בכל חודש בעד אותו חודש. לאחר אישור התביעה, הזכאי מקבל הודעה בדבר התשלום הראשון המגיע לו.   

מקבל קצבת זקנה או קצבת נכות שנפטר, תשולם קצבת השאירים מ-1 בחודש שלאחר חודש הפטירה":
20Insurance/Pages/default.aspx

בברכה.

לצפיה ב-'קיבלתי גם תשובה טלפונית שבאגוסט שולמה קצבת זיקנה'
קיבלתי גם תשובה טלפונית שבאגוסט שולמה קצבת זיקנה
25/10/2016 | 16:18
9
שלחתי פקס עם השאלה ונעניתי די מהר עם הסבר ששולמה באותו חודש קיצבת זיקנה מלאה לאבי שנפטר.
אם כך השאלה מיותרת...

לצפיה ב-'האם בט"ל בודק האם קניתי כדורים?'
האם בט"ל בודק האם קניתי כדורים?
25/10/2016 | 07:01
1
85
אני מקבל קצבת נכות ב3 שנים האחרונות. (לצמיתות) בגלל דיכאון.
לקחתי כ 15 שנים כדורים. שבקושי הועילו. לאחרונה התחלתי טיפולים אלטרנטיביים שיחסית עוזרים לי ואני לוקח כדורים טבעיים.  (שעולים הרבה !!)
אני כבר לא לוקח (ולא קונה) את הכדורים הקונבנציונליים.
האם בט"ל יכול ביום בהיר אחד לבטל לי את הקצבה, בטענה שאם איני קונה את הכדורים, משמע שאיני סובל ואיני נכה יותר?
יש חוק בנושא? מדיניות בנושא?
מישהו המליץ לי תקנה ותזרוק לפח. אך, אני לא עובד ולא יכול להרשות לעצמי גם לקנות כדורים טבעיים וגם כדורי מרשם.  

תודה רבה
לצפיה ב-'קצבת נכות כללית'
קצבת נכות כללית
26/10/2016 | 20:26
101
שלום לך,

לפני מספר שנים אכן פורסם שתערך בדיקה גם על פי השימוש בטיפול הרפואי המוצע, למי שמגיש תביעה לקצבת נכות.
להבנתי, הבדיקה בוועדות הרפואיות נערכת גם על פי סיכומי  ביקור אצל הרופא המטפל.

לא ידוע לי על כך שביטוח לאומי בודק לאחר קביעת אחוזי נכות אם משתמשים בטיפול התרופתי.

בברכה.

לצפיה ב-'אם עובד, העובד לפי משכורת גלובלית 6 ימים בשבוע, ועובד'
אם עובד, העובד לפי משכורת גלובלית 6 ימים בשבוע, ועובד
23/10/2016 | 17:17
3
31
במקום עבודה 7 חודשים, לפי החישוב הזה הוא זכאי
ל-10 ימי מחלה משולמים ע"י המעביד.

לפני כ-3 חודשים הוא חלה, כאבי גב חמורים, ושב
לעבודה לאחר 5 ימי מחלה.

מיד אחרי רה"ש , שוב התפרצו הכאבי גב, הפעם ביתר
שאת והוא קיבל 10 ימי מחלה בבית, לאחר ה-10 ימים
הוא עדין לא שב לאיתנו והכאבים לא עברו ונתנו לו עוד
10 ימי מחלה, כרגע הוא בחריגה של 15 יום , בחישוב כללי,
ממה שמגיע לו עפ"י חוק מהמעביד.

מי אמור לשלם לו על ה-15 ימי מחלה האלה?

והאם מעביד יכול לפטר אותו?
למרות שהוא עדיין נמצא בחופשה מחלה?
החופשת מחלה תסתיים ב-26/10, יום ד' הקרוב.
לצפיה ב-'הבטחת הכנסה /השלמת הכנסה לעובד חולה'
הבטחת הכנסה /השלמת הכנסה לעובד חולה
25/10/2016 | 09:01
1
19
שלום לך,

ניתן לבדוק במחשבון המצורף לבדיקה מקדימה של זכאות להבטחת הכנסה/השלמת הכנסה במקרה של מחלה, כאשר אין תשלום בגין ימי מחלה:
Pages/IncomeSupportCalc.aspx

לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה, קצת מוזר שחוק ימי המחלה'
תודה רבה על התגובה, קצת מוזר שחוק ימי המחלה
26/10/2016 | 08:30
16
הוא מאוד מפורט ולוקח הכל בחשבון אבל משאיר חור כזה גדול
, בעצם עובד שאין לו ותק עבודה של שנה ופתאום חלה וסיים את
ימי מחלתו המשולמים ,. והוא עדין חולה , צריך להגיע חולה לעבודה
על מנת לא להיפגע כלכלית....המסר הזה , לדעתי, הוא בעייתי...

לצפיה ב-'ועוד...'
ועוד...
25/10/2016 | 09:04
12
בנושא פיטורין, מעסיק יכול לפטר כאשר אין יתרת ימי מחלה לזכות העובד.

ממליצה להעלות חלק זה בשאלתך בפורום דיני עבודה בתפוז.

בברכה.
לצפיה ב-'מחלת פיברוזיס ריאתי IPF'
מחלת פיברוזיס ריאתי IPF
23/10/2016 | 14:40
1
32
שלום, 
בת 65. חברת קופ"ח כללית. 
מלפני כשנה חולה במחלת פיברוזיס ריאתי IPF ,יחד עם copd. המצב מוגדר כמחלה פעילה קשה. 
מלפני כחודש אי-ספיקת כליות כרונית עם ביופסיה התומכת במחלת ווגנר גרנולומיטוזיס. 
מטופלת בכימותרפיה בעירוי אחת לחודש. עד כה 4 אישפוזים.
א. האם המחלות הללו מנוקדות בס' הליקויים של הביטוח הלאומי? 
ב. מה מגיע לי מהביטוח הסיעודי של הכללית ? 
ג. הנחות חשמל, בזק, ארנונה ? 
כל פרט יועיל
לצפיה ב-'סיעוד - תנאי זכאות'
סיעוד - תנאי זכאות
26/10/2016 | 20:54
22
שלום לך,

תשומת הלב לסעיף 5 :
"5.  הוא נמצא זקוק במידה רבה לעזרתו של אדם אחר בביצוע פעולות היום-יום (להתלבש, להתרחץ, לאכול, לטפל בהפרשות, להתהלך בבית וכדומה), או הוא נמצא זקוק להשגחה בבית למען בטיחותו ובטיחות הסובבים אותו.
לאחר שתתקבל התביעה לגמלת סיעוד בסניף הביטוח הלאומי, ויימצא שהמבוטח עונה על התנאים המפורטים בסעיפים 4-1, יישלח לביתו איש מקצוע (אחות או פיזיוטרפיסט), כדי לקבוע את מידת תלותו בעזרת הזולת, או את מידת ההשגחה שהוא זקוק לה.
על פי תוצאות הבדיקה של האח/ות יחליט הביטוח הלאומי, אם המבוטח זכאי לגמלת סיעוד, ויקבע את שיעור גמלת הסיעוד שהוא זכאי לה ואת תקופת הזכאות.
אם המבוטח אינו עונה על חמשת התנאים המפורטים למעלה, יודיע לו הביטוח הלאומי בכתב, שתביעתו לגמלת סיעוד נדחתה, והוא יהיה רשאי לערער על ההחלטה הזאת."

לגבי אחוזי הנכות, ניתן לבדוק במסגרת פטור ממס.
יש להגיש תביעה עבור כל בעיה רפואית קיימת, בנוסף למפורט בפניה, מגובה במסמכים רפואיים תומכים, כגון בעיות אורולוגיות/אורטופדיות/עיניים/א.א.ג וכדומה... (לצורך הדוגמא), על מנת להגדיל את אחוזי הנכות כדי להגיע לאחוזים המזכים בפטור ממס.. כמובן אם זה רלוונטי.
במסגרת ביטוח לאומי, לא ניתן לאחר גיל פרישה (65) להגיש תביעה לקצבה ו/או קביעת אחוזי נכות.
ניתן להיעזר ב"יד מכוונת" ללא עלות.

לשאלותייך:
א - ראי ספר המבחנים ע"י Ctrl+F ניתן להגיע ישירות לחיפוש.
אחוזי הנכות נקבעים על פי חומרת המצב.
ב- מומלץ להגיש תביעה באמצעות הראל המבטחת כיום את מבוטחי הכללית (במקום דקלה). ליצור קשר דרך *2700 ולהקיש על סיעוד לקבלת נציג שירות אשר יוכל לתת הנחיות מלאות לפעולה.
ג- ההנחות ניתנות למקבלי סיעוד באמצעות הביטוח הלאומי כמפורט מתוך זכויות מקבלי קצבאות הביטוח הלאומי במוסדות וארגונים...  או למקבלי קצבת זקנה עם השלמת הכנסה.

בברכה לבריאות טובה יותר!

לצפיה ב-'חוסר תגובה מרופא הביטוח לאומי- שמירת הריון'
חוסר תגובה מרופא הביטוח לאומי- שמירת הריון
23/10/2016 | 14:14
3
45
אשמח לעזרתכם!

פרטים בקובץ
לצפיה ב-'טקסט מצורף'
טקסט מצורף
23/10/2016 | 14:17
1
27

שלום רב!
שמי ב', מורה מאזור המרכז, נשואה +1.
לפני כחצי שנה, ההריון שלי נכנס לתהליך שנקרא 'שמירת הריון', בהוראת רופאים, שעקרו- על מנת שהעובר שלך יחיה- עלייך לחדול מכל פעילות, בין בעבודה ובין בבית עצמו. מאז אני "מבלה" במיטה רוב היום, סובלת מכאבים שבאים והולכים, ומנסה בכל כוחי לעבור את קיר האטימות המוכר של 'המוסד לביטוח לאומי'.
אני משתפת אתכם בסיפור שלי, מכיוון שהוא אבסורדי מדי, ברמה שנציגי הביטוח לאומי עצמם הודו שמדובר בפרשה קיצונית, ומכיוון שניסיתי בכל דרך אפשרית ונעימה לפתור את הדברים. פניתי לגורמים רבים- ואף אחד מהם לא הצליח לתקשר ולהגיע לאיזשהו הסבר מניח את הדעת עם 'המוסד לביטוח לאומי'.
מעבר לשערורייה, יש לסיפור השלכות ישירות לחיים שלנו, למקום העבודה שלי, לבית, לשגרה שנפגעה וכו' כפי שאפרט.
לצערי, דומה כי רק באמצעות קשרים או כוח אפשר לקבל את הזכויות הבסיסיות המגיעות לאדם. לא אשת קשרים או כוח אני, ואני פונה אליכם- מי מכם שמכיר אנשים, שמכיר דרכים או שיוכל לסייע לי בסיפור הזה, תבוא עליו הברכה, אהיה אסירת תודה.
שנה טובה לכולם, ותודה על הזמן ותשומת הלב.

להלן עיקרי הפרטים:
בתאריך ה1.5.2016, המליצה רופאת הנשים שלי, ד"ר בריגיטה וויינטראוב, על מנוחה בבית לצורך שמירת הריון. החלטת הרופאה באה בעקבות דימום אשר החל בתחילת ההריון, והתגבר בימים בהם עבדתי. בבדיקה שערכה ד"ר ווינטראוב וכן בבדיקה שנערכה במיון ביה"ח "בלינסון" אליו הגעתי באותו שבוע נאמר לי כי הדימום נובע מ"המטומה" ברחם ועליי לנוח על מנת לאפשר להמטומה להספג. בביקור חירום נוסף במיון ביה"ח "בלינסון" (עקב דימום מאסיבי) נאמר לי ע"י רופא המיון כי עליי לנוח ולפנות למרפאת הריון בסיכון גבוה מאחר שלטענתו אני נמצאת במצב הנקרא "הפלה מאיימת" וכי עליי לחכות ולשמור על העובר. כיום, לאחר כחצי שנה, הדימום פחת, אך עדיין קיים וכן החלו צירים מוקדמים- בשל החשש מכל זאת ומלידה מוקדמת המליצה רופאת הנשים באופן חד משמעי כי עליי להמשיך בשמירת ההריון.
בתאריך ה15.6.2016 הגשתי בקשה לגמלה לשמירת הריון למוסד לביטוח לאומי (בל 330). לבקשה זו צורף תיק מעקב ההריון וכן המלצה לשמירת הריון ע"י ד"ר ויינטראוב (בל 331).
בתאריך ה1.8.2016 קיבלתי מכתב מהמוסד לביטוח לאומי ובו נאמר שבקשתי לגימלה לשמירת הריון אושרה, והודעה על דרכי התשלום תגיע בהמשך. יומיים לאחר מכן, בתאריך ה3.8.2016 קיבלתי מכתב חדש מהמוסד לביטוח לאומי ובו נכתבה החלטה אחרת- במכתב זה נטען כי תביעתי לגמלה אושרה רק עבור התאריכים – 1.5.2016 ועד תאריך 15.6.2016, אך מתאריך 16.6.2016 ועד הלידה (תל"מ- 10.12.2016) לא אושרה תביעתי על אף המלצתה הברורה של הרופאה המטפלת, ללא כל נימוק מצד רופא המוסד לביטוח לאומי. בפועל, לא חל שום שינוי במצבי הרפואי ביום שלאחר ה15.6.2016, כך שהחלטת רופא המוסד איננה ברורה לי.
(כמו כן, גם את התשלום על ימי השמירה שכן אושרו לי לא קיבלתי במלואו מאחר שנטען במכתב כי המוסד לביטוח לאומי איננו מכיר נתונים על עבודתי ב"עיריית ירושלים". מעולם לא עבדתי בעיריית ירושלים, אני מורה בתיכון בתל אביב, מקבלת משכורות ממשרד החינוך ומעיריית תל אביב. יחד עם טופס התביעה הגשתי את כל המסמכים הנדרשים מטעם משרד החינוך ועיריית תל אביב ובכל זאת קיבלתי גמלה שמתאימה אולי לרבע ממשכורתי, כנראה שנפלה כאן טעות מצערת)  
לאחר שביקשתי הבהרה בנושא, קיבלתי מכתב בתאריך ה28.8.2016 ובו רופא המוסד מבקש מסמכים נוספים ע"מ לתת את החלטתו הסופית בתביעה. שלחתי מסמכים אלו, וכן צירפתי מכתב נוסף מאת הרופאה המטפלת ,ד"ר בריגיטה ווינטראוב, ובו היא הביעה את עמדתה הנחרצת כי עליי להמשיך בשמירה. ביום 5.10.2016 קיבלתי הודעה סופית כי בקשתי לגמלה לשמירת הריון נדחתה ללא נימוק מצד רופא המוסד לביטוח לאומי.
בתאריך 13.10.2016 בעלי, הגיע למשרדי הביטוח הלאומי בירושלים ע"מ לקבל הבהרות ונימוקים לדחיית התביעה. שלחתי את בעלי [על חשבון ימי עבודה שלו] עם בקשה ליפויי כח מאחר ואין באפשרותי במצבי הנוכחי לנסוע עד ירושלים ולעמוד בתורות הביטוח הלאומי. לפקידים אשר נפגשו עמו לא היתה כל תשובה מספקת מדוע נדחתה התביעה, הם טענו כי כל זאת תלוי בהחלטת רופא המוסד. בעלי ביקש לדעת את נימוק ההחלטה או לדבר עם הרופא ואלו השיבו כי הם אינם יודעים דבר וכי כל המידע בידי הרופא. לאחר זמן רב של בקשות, הסכימה הפקידה החתומה על תיק התביעה, הגב' זהבה בן שבת, לגלות כי רופא המוסד דחה את הבקשה כיוון שאינני סובלת מדימום זה זמן רב- נימוק שהוא לכתחילה לא נכון ואיננו מבוסס על אף בדיקה. מעולם לא פגשתי את רופא המוסד ולא נבדקתי על ידו, כך שנימוק זה אשר קובל על דעתה של ד"ר וויינטראוב, איננו מובן. ראוי לציין כי רופאת הנשים המטפלת בי, ד"ר בריגיטה ויינטראוב, היא רופאה וותיקה, מנהלת חדר לידה בבית החולים "לניאדו" בנתניה, כך שהמלצתה נובעת מנסיון שנים.   
יש לציין, כי לאורך כל תקופת התביעה, ניסיתי לקבל הבהרות מהביטוח הלאומי הן דרך המענה הטלפוני והן באמצעות המייל באתר המוסד, תשובתם לאורך הדרך היתה שהתביעה בטיפול, כאשר בפועל אני מבינה מהגב' בן שבת כי רופא המוסד כבר החליט מזמן שאני לא מדממת ולכן אין עילה. בנוסף, כאשר בעלי ביקש לערער על החלטת הרופא, נאמר לו כי הדרך היחידה לכך היא הגשת תביעה בבית הדין לעבודה, עם כל ההוצאות הנלוות לכך והטירחה הכרוכה בהגשת תביעה. התשובה של הפקידים היתה כי אין בסמכותו של אף אדם לערער על החלטת הרופא, האפשרות היחידה שנותרה אם כן, היא בפניה לבית הדין.
לאור כל האמור לעיל, התנהלות המוסד לביטוח לאומי בכל הנוגע לתיק התביעה תמוה מאוד בעיניי. לענ"ד יש לתת את הדעת מדוע דחה רופא המוסד את התביעה, מדוע חל שינוי בהחלטה מתאריך ה1.8.16 ועד תאריך ה3.8.16, ומדוע החליט רופא המוסד כי מצבי הרפואי השתנה בלילה שבין ה15.6.16 ל16.6.16, כאשר בפועל לא חל כל שינוי.
אבקש לציין, כי לדחיית התביעה ישנן השלכות רבות. מעבר להפסד הכספי המרובה במשכורות שהפסדתי (נזק כלכלי רב),  נפגעות לי הזכויות כמורה במשרד החינוך ובעיריית תל אביב; הפסד של שנת ותק, הפסד של צבירת שנים לצורך מתן קביעות, פגיעה בדמי הלידה שלי. כמו כן, משרד הכלכלה האחראי על הנחת תמ"ת למעון בו לומד בני איננו מוכן (אולי בצדק) לחשב דרגת שכר בטרם אביא את אישור המוסד לביטוח לאומי, כך שבינתיים אנחנו משלמים מחיר מלא על הלימודים במעון, כאשר לכאורה היינו צריכים לקבל הנחה משמעותית כיוון שבימים כתיקונם אני עובדת במשרה מלאה. כמובן כל זאת עוד לפני שציינתי את ימי העבודה אותם הפסיד בעלי בטיפול בתיק התביעה שלי.
בנימה אישית אוסיף כי אני נהנית מעבודתי כמורה ורואה בה אידיאל, בכל מקרה רפואי אחר הייתי ממשיכה לעבוד, אך בעיניי שמירה על העובר חשובה מזה. אין ספק כי בעולם מקביל, מכל הבחינות היה עדיף לי לעבוד, אין הנאה מלשבת חודשים שלמים בבית ללא תעסוקה. כמו כן, אני מאמינה שמי שכמוני לא יכולה אפילו לקלח את בנה שלה ולהיות אמא במלוא מובן המילה, לא מנסה "לסחוט" כספים ואישורים מביטוח לאומי, אלא מבקשת עזרה אמיתית היכן שצריך ומגיע. אנחנו אזרחים מן המניין, משרתי מילואים ומשלמי מיסים, עובדים בעמל רב שנינו, לא חיסרנו בתשלומי הביטוח הלאומי מעולם, והיינו מצפים ליחס מקביל ממוסדות המדינה.  

לצפיה ב-'פניות הציבור- ביטוח לאומי'
פניות הציבור- ביטוח לאומי
25/10/2016 | 09:08
20
שלום לך,

ממליצה על פניה באמצעות פניות הציבור בביטוח הלאומי:
https://www.btl.gov.il/about/contact_us/pages/pnio...

בברכה.
לצפיה ב-'שמירת הריון'
שמירת הריון
25/10/2016 | 12:07
11
אם את רשומה בתפוז תשלחי לי מסר ומשם נוכל להמשיך.

בברכה.
לצפיה ב-''
23/10/2016 | 07:47
18
42
לצפיה ב-'תוגדל קצבת הנכות לכ-190 אלף נכים ויוגדל הסכום שניתן להשתכר מ'
תוגדל קצבת הנכות לכ-190 אלף נכים ויוגדל הסכום שניתן להשתכר מ
01/09/2016 | 16:17
17
1786
מתוך אתר ביטוח לאומי:
"ממשלת ישראל החליטה להקצות 300 מיליון ₪ בבסיס התקציב, כדי לשפר את מצבם של מקבלי קצבת נכות כללית. צוות בראשות מנכ"ל הביטוח הלאומי הפרופ' שלמה מור יוסף, המליץ לשר הרווחה והשירותים החברתיים חיים כץ הממונה על הביטוח הלאומי, ולשר האוצר משה כחלון על אופן החלוקה המיטבית של התקציב שהוקצה לנושא זה והכל בשיתוף ארגוני הנכים. 

מתוך עקרון של שיתוף הציבור בקבלת החלטות, הביטוח הלאומי הוציא "קול קורא" לציבור הרחב והתקיימה פגישה עם כ-40 ראשי עמותות ונציגי אירגוני נכים, התקבלו מאות הצעות של אזרחים אשר חיוו את דעתם לגבי החלוקה של הסכום. 

בתום עיון בהצעות הרבות שהתקבלו ולאחר דיונים מקצועיים שהתקיימו בנושא, סוכם על מתווה, במסגרתו נעשה ניסיון לתת מענה לשתי בעיות מרכזיות הנוגעות לציבור מקבלי קצבת הנכות:
הגדלת הקצבה לכ-190 אלף מקבלי קצבת נכות שנקבעה להם דרגת אי כושר מלאה.
עידוד וסיוע לנכים להשתלב בשוק העבודה והגדלת יכולת השתכרותם (כ-40 אלף נכים).

שר העבודה והרווחה, ח"כ חיים כץ: "בשנה האחרונה אני פועל להקלות והטבות למקבלי קצבת נכות ולעידוד וסיוע בהשתלבות בשוק העבודה. 300 המיליון שנוספו לבסיס התקציב מהווים פריצת דרך משמעותית בטיפול במצוקות האמתיות של ציבור הנכים בישראל. מטרתנו היא לשלבם בשוק התעסוקה ולדאוג שקצבת הנכות המגיעה להם בזכות לא תיפגע".

להלן פירוט ההמלצות:
הגדלת הקצבה ע"י הרחבה ומתן קצבה חודשית נוספת (קח"ן) לכלל הנכים בעלי 100% אי-כושר לעבודה ע"פ הפירוט הבא:
רמה א': תוספת קח"ן של 150 ₪ לקצבה. כיום אינם מקבלים.
רמה ב': קח"ן בסכום של 350 ₪ במקום 250 – 300 ₪ כיום.
רמה ג': קח"ן בסכום של 450 ₪ במקום 372 ₪ כיום.
התוצאה המידית של העלאה זאת תהיה שגובה קצבת הנכות הכללית הכוללת לנכים קשים, ברמות השונות, יהיה בין כ- 2,500 ₪ עד 2,800 ₪.

סיוע ועידוד לנכים המעוניינים להשתלב בשוק העבודה
במטרה להסיר חסמים ותמריצים שליליים שפגעו ברצונם של הנכים להשתלב בעבודה הוחלט על שורה של תיקונים, ביניהם:

מתן אפשרות להגדיל השכר מעבודה מבלי לפגוע בקצבה, כך שסכום הקצבה יחד עם השכר יהיה בגובה שכר המינימום לפחות (כ-5000 ₪).

ביטול הבדיקה מחדש של כושר ההשתכרות למי שהשתלב בעבודה והפסיק אותה כעבור תקופה.

נכים שיחלו לעבוד והדיווח על שכרם יגיע בשיהוי לביטוח הלאומי לא יחויבו בהחזר הפרשים.

מנכ"ל הביטוח הלאומי, הפרופ' שלמה מור יוסף: "על אף המגבלות התקציביות בהן נדרשנו לעמוד, אני סבור שגיבשנו מתווה מיטבי שנותן מענה, גם אם חלקי, לשתי הסוגיות המרכזיות שעומדות על סדר היום של ציבור האנשים עם מוגבלויות בישראל"."
לצפיה ב-'אני יוכל להרוויח 5000 ברוטו ולהישאר בנכות '
אני יוכל להרוויח 5000 ברוטו ולהישאר בנכות
03/09/2016 | 18:52
1
506
50 אחוז נכות רפואית 100 אחוז אי כושר לצמיתות 
לצפיה ב-'המלצות לעדכונים'
המלצות לעדכונים
04/09/2016 | 17:33
567
שלום לך,

נכון להיום טרם חלו שינויים. 
לגבי שאלתך בנושא 5000 ש"ח ברוטו ראה מתוך ההודעה לעיתונות:
להלן פירוט ההמלצות:
..."מתן אפשרות להגדיל השכר מעבודה מבלי לפגוע בקצבה, כך שסכום הקצבה יחד עם השכר יהיה בגובה שכר המינימום לפחות (כ-5000 ₪)."

עד לעדכון המידע באתר ביטוח לאומי, יש לפעול כפי שהנחו עד היום עד שהמלצות תתקבלנה ויעודכן גם באתר.

בברכה.
לצפיה ב-'חדשות - מתווה להקצאת 300 מיליון ש"ח למקבלי קצבאות נכות'
חדשות - מתווה להקצאת 300 מיליון ש"ח למקבלי קצבאות נכות
19/09/2016 | 06:55
1
601
 עדכון מתוך אתר ביטוח לאומי:
"ממשלת ישראל החליטה להקצות 300 מיליון ₪ בבסיס התקציב, כדי לשפר את מצבם של מקבלי קצבת נכות כללית. לשם כך, הוקם צוות בראשות מנכ"ל הביטוח הלאומי, פרופ' שלמה מור יוסף, אשר המליץ לשר העבודה והרווחה ולשר האוצר על אופן החלוקה המיטבית של התקציב שהוקצה לנושא זה.

מתוך עקרון של שיתוף הציבור בקבלת החלטות, הוצאנו "קול קורא" לציבור הרחב וקיימנו פגישה עם כ-40 ראשי עמותות ונציגי אירגוני נכים, אשר חיוו את דעתם לגבי החלוקה המיטבית לדעתם. כמו כן, קיבלנו הצעות רבות מהציבור בנוגע לחלוקת התקציב.

לצפייה בכל ההצעות שהתקבלו מהציבור לחץ כאן.

בתום עיון בהצעות הרבות שהתקבלו ולאחר דיונים שהתקיימו בנושא, סוכם על מתווה, במסגרתו אנו מבקשים לתת מענה לשתי בעיות מרכזיות  הנוגעות לציבור מקבלי קצבת הנכות.

חשוב לדעת, מתווה זה צפוי לעלות לדיון במסגרת חוק ההסדרים, ועם אישורו נתחיל להיערך ליישומו.

להלן פרטי המתווה:
1. הגדלת הקצבה לבעלי דרגת אי כושר מלא
הגדלת הקצבה לכ-190,000 בעלי דרגת אי כושר מלא (100% אי-כושר עבודה) - על ידי הרחבה ומתן קצבה חודשית נוספת, לפי הפירוט הבא:
* רמה א': תוספת קצבה חודשית נוספת של 150 ₪ לקצבה לבעלי נכות רפואית בשיעור 40%-49% שכיום אינם זכאים כלל לתוספת קח"ן.

* רמה ב': קצבה חודשית נוספת בסכום של 350 ₪ (במקום 252 ₪ או 306 ₪ כיום),  לבעלי נכות רפואית בשיעור 50%-79% ולבעלי נכות נפשית ו/או קוגניטיבית בשיעור 40%-49%.

* רמה ג': קצבה חודשית נוספת בסכום של 450 ₪ (במקום  372 ₪ כיום), לבעלי נכות רפואית בשיעור 80% ומעלה.

2. עידוד וסיוע לנכים להשתלב בשוק העבודה
במטרה להסיר חסמים ותמריצים שליליים שפגעו ברצונם של הנכים להשתלב בשוק העבודה או להגדיל את יכולת השתכרותם, הוחלט על שורה של תיקונים "לחוק לרון", ביניהם:
* מתן אפשרות להגדיל השכר מעבודה מבלי לפגוע בקצבה על-ידי העלאת הדיסריגרד מ-21% ל-29% מהשכר הממוצע. כלומר, התחלת הקיזוז מהקצבה תהיה משכר בסכום 2,745 ₪ במקום 1,987 ₪ כיום. באופן זה, סכום הקצבה יחד עם השכר מעבודה יהיה בגובה שכר המינימום לפחות (כ-5000 ₪).

* ביטול הבדיקה מחדש של כושר ההשתכרות למי שהשתלב בעבודה והפסיק אותה כעבור תקופה - כלומר, מי שיש לו דרגת אי כושר צמיתה יוכל לחזור ולקבל קצבה ללא בדיקה מחדש ללא הגבלת זמן.

* נכים שיחלו לעבוד או שהכנסתם תעלה, והדיווח על שכרם יגיע בשיהוי לביטוח הלאומי, לא יחויבו בהחזר הפרשים. כלומר, עדכוני השכר יבוצעו מהשוטף ולא ניצור לנכים חובות בגין הכנסותיהם מעבודה.

* ביטול ההבחנה בין קבוצה א' לקבוצה ב' וקביעת רף הכנסה אחיד בנכות בשיעור 60% מהשכר הממוצע. בעקבות זאת בוטלו ההגדרות "בעל ליקוי חמור" ו"זכאי במשך תקופה ממושכת", ובכך פישטנו גם את תיקון החוק המאפשר תשלום קצבת נכות מהיום ה-31.

* ביטול המושג "קצבת עידוד", כך שמי שהכנסותיו יעלו על 60% מהשכר הממוצע ימשיך לקבל "קצבת נכות" ואף יוכל להגדיל הכנסותיו ללא צורך ב-12 חודשי "וותק", כפי שנדרש עד כה לצורך זכאות לקצבת עידוד. קצבת הנכות תופסק למי שהכנסתו תעלה על 8,891 ₪ ויותר (בהתאם להרכב המשפחה).

בנוסף, הצלחנו לתקן במסגרת תקציב זה גם את סעיף החוק המתייחס לדמי המחלה, עליו קיבלנו תלונות רבות, כך שגם מי שיקבל דמי מחלה ביום ה-91 (או ה-31) יוכל לקבל קצבת נכות, ודמי המחלה יילקחו בחשבון כהכנסה מעבודה."
לצפיה ב-'לצערי הרב, לדעתי הקיזוז מהקצבה נכות מ2745 צריך לעלות את סכום'
לצערי הרב, לדעתי הקיזוז מהקצבה נכות מ2745 צריך לעלות את סכום
19/09/2016 | 18:56
349
הקיזוז לגבוה יותר זה ממש מעט לדעתי
לצפיה ב-'אין מצב שלא יעשו בדיקה מחדש'
אין מצב שלא יעשו בדיקה מחדש
22/09/2016 | 20:45
8
235
למי שיוצא לעבוד , אם למישהו יש 100 אחוז אובדן כושר ומתחיל לעבוד ?
לצפיה ב-'מה זה-.190 ש"ח לנכה?למה לא לדרוש ממשרד-האוצר להכפיל קיצבאות?'
מה זה-.190 ש"ח לנכה?למה לא לדרוש ממשרד-האוצר להכפיל קיצבאות?
13/10/2016 | 11:32
7
155
האם מישהו נותן את הדעת לעובדה,שהקיצבאות לנכים לא עודכנו כבר שנים,
ורחוקים להיות מעידכון המדד הריאלי במשק.
הרי מי יכול לחייות בכבוד,מהסכום של קצבת- ביטוח -לאומי,ולהסתדר איתו חודש ימים,
- כשנזקקים לתרופות שלא תמיד כלולות בסל- הבריאות,כאשר סכום הקיצבה הוא פחות מ-3,000 ש"ח ?

הרי  מחירי-המזון והתרופות שילשו עצמם ,בשנתיים האחרונות ,
גם מחירי הירקות והפירות התייקרו פי 3 ,ונמכרים כיום ,במחירים שמתאימים -
רק לעשירון העליון .
בנוסף,ישנם תשלומים שוטפים בכול משק -בית, ולנכים אפילו יותר:
הוצאות לתרופות יקרות,שלא תמיד בסל התרופות,ובנוסף, ישנם תשלומים השוטפים :
מים ,חשמל, גז, דלק טיפולים -רפואיים וכו',אשר אותם כול נכה אמור לשלם מקיצבה-נכות,הנמוכה -מ-3,000 ש"ח .
מישהו בכלל מודע לעובדה ,שאין אפשרות לחיות כך ולנהל חיים נורמלים ?

והרי יש מה לעשות:
בכדי להגיע לחיים עם תקציב שפוי,היו צריכים בביטוח -לאומי לדרוש מהאוצר,
הכפלת הקיצבאות המיועדות לנכים,ולהילחם על כך ,עד שהסכומים יהיו שפויים וראויים למחייה.
אבל העובדות מראות,כי בממשלה עושים צחוק מהנכים ,כשמוסיפים בציניות ,לכול נכה.-190 ש"ח - תוספת מגוחכת לכול הדיעות,הנקראת תוספת לקיצבת -הנכות ,
זה מה שנקרא : ל ע ג - לרש.

אשמח אם נציגת המוסד לביטוח -לאומי תתייחס לבעייה כאובה זו ,
ותסביר הודות "ההישג" - המגוחך הנ"ל,  שנקרא: תוספת -. 190-ש"ח שנוספו לאחרונה
לקיצבאות שמאוד עלובות גם ככה,למוגבלים-הנכים .

האם בגלל המוגבלות של הנכים, הם אינם ראויים למזון איכותי, ולתרופות ,שכיום אינם בהישג ידם ועליהם הם נאלצים לוותר?
האם איש לא נותן את הדעת ,שמגיע לנכים באופן מיידי- הכפלת סכום הקיצבת נכות,
שתאפשר להם חיות בכבוד, כאזרחי -המדינה ?
אשמח לתגובות.

לצפיה ב-'בפייסבוק. "נכים-למען אירגון יציג". תצטרפו. https://www.faceb'
בפייסבוק. "נכים-למען אירגון יציג". תצטרפו. https://www.faceb
13/10/2016 | 14:56
248
לצפיה ב-'אשמח לתגובה והתייחסות ,של נציגת המוסד לביטוח -לאומי.'
אשמח לתגובה והתייחסות ,של נציגת המוסד לביטוח -לאומי.
13/10/2016 | 15:32
88
לצפיה ב-'עדכון קצבאות'
עדכון קצבאות
13/10/2016 | 22:57
4
543
שלום לך,

חשוב לציין, הפורום אינו מטעם הביטוח הלאומי.
הפורום  במסגרת פורטל "תפוז" ומיועד לסייע בשאלות העולות בתחום ביטוח לאומי.
אנו מסייעים כאן לפונים בהתנדבות מלאה, מתוך נסיון של שנים במסגרות תמיכה כגון שי"ל ופורומים העוסקים בתחום ביטוח לאומי.
ולשאלתך, לא מדובר בתוספת של 190 ש"ח, אלא כמפורט בהודעה מעלה בהגשת תוכנית לאישור על פי חוק ההסדרים, מבקשים לחלק תקציב של 300 מליון ש"ח למקבלי קצבת נכות מלאה במקרה זה.
מתן תוספת קח"ן למי שדרגתו בין 40% ל-49% ולא קבל קודם לכן התוספת בגובה 150 ש"ח.
ובהרחבה מתוך הקישור מעלה בנושא 300 מליון ש"ח תקציב:

רמה א': תוספת קצבה חודשית נוספת של 150 ₪ לקצבה לבעלי נכות רפואית בשיעור 40%-49% שכיום אינם זכאים כלל לתוספת קח"ן.

* רמה ב': קצבה חודשית נוספת בסכום של 350 ₪ (במקום 252 ₪ או 306 ₪ כיום),  לבעלי נכות רפואית בשיעור 50%-79% ולבעלי נכות נפשית ו/או קוגניטיבית בשיעור 40%-49%.

* רמה ג': קצבה חודשית נוספת בסכום של 450 ₪ (במקום  372 ₪ כיום), לבעלי נכות רפואית בשיעור 80% ומעלה.

190 אלף, הינו מספר הנכים הזכאים לתוספת.

כפי שנרשם לפני בתגובה, קיימות בפייסבוק קבוצות נכים הנלחמות על התאמת קצבת נכות לגובה שכר מינימום, אף החתימו 82 חברי כנסת להעלאת הקצבה, כאשר מובילה את המאבק ח"כ נאוה בוקר.

נכון להיום, ההצעה היא להגדיל את השכר בו ניתן להשתכר מבלי שהקצבה תפגע כך שבפועל, קצבה+הכנסה מעבודה יהיו בגובה שכר מינימום לפחות (5000 ₪) .

בברכה.

לצפיה ב-'תודה רבה למתנדבת,על ההסבר הברור והמפורט.'
תודה רבה למתנדבת,על ההסבר הברור והמפורט.
14/10/2016 | 14:18
81
נקווה שאכן חברת הכנסת בוקר, תצליח לסייע לקידום המצב העגום.
לצפיה ב-'אורנה שלום,'
אורנה שלום,
09/11/2016 | 16:33
2
45
כבעלת נכות 50% תהיה תוספת 305 ש"ח?
לצפיה ב-'תוספת קח"ן בקצבת נכות'
תוספת קח"ן בקצבת נכות
09/11/2016 | 16:41
1
131
שלום לך,

השאלה מהו סכום התוספת ששולם לך נכון להיום 252 או 306
ההשלמה תהיה ל-350 ש"ח.
לחשב את ההפרש בהתאם לתוספת המשולמת כיום.

יש לשים לב, השינוי יהיה לאחר דיון ואישור במסגרת חוק ההסדרים.

מתוך הקישור מעלה:
רמה ב': קצבה חודשית נוספת בסכום של 350 ₪ (במקום 252 ₪ או 306 ₪ כיום),  לבעלי נכות רפואית בשיעור 50%-79% ולבעלי נכות נפשית ו/או קוגניטיבית בשיעור 40%-49%.

בברכה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
09/11/2016 | 17:42
14
לצפיה ב-'יש לי 70% נכות, 100% אי כושר עבודה לצמיתות'
יש לי 70% נכות, 100% אי כושר עבודה לצמיתות
14/11/2016 | 21:11
3
119
אם אני מבין נכון, כשהחוק החדש ייכנס לתוקף אני אקבל:
2,342 ש"ח קצבה בסיסית (100% אי כושר עבודה)
306 ש"ח קח"נ (70% נכות רפואית)
סה"כ: 2,648
בנוסף, אוכל להשתכר עד 2,745 ש"ח מבלי שהקצבה תקוזז.
מה שאומר שאחיה בחודש על 5,393 במקסימום. אני צודק? מתי זה ייכנס לתוקף?

אגב, בחודשים האחרונים אני עדיין מקבל קצבה בגובה של 2242 ש"ח בחודש. כנראה שקיזזו לי בגלל שהשתכרתי בגובה מסויים שמחייב קיזוז לפי חוק לרון? 

תודה.
לצפיה ב-'האם המשפט הזה מהכתבה נכון?'
האם המשפט הזה מהכתבה נכון?
14/11/2016 | 21:27
1
72
מי שקורא- לא להילחץ, אולי הוצאתי את זה מההקשר, נחכה לתשובה ממנהלת הפורום:

"כמו כן, לאחר שלוש שנים רצופות של עבודה נשללת מאדם נכה זכותו לקצבת נכות, ובהתאם תקופת העבודה הממוצעת של נכה היא 18 חודשים. "

לצפיה ב-'קצבת עידוד'
קצבת עידוד
15/11/2016 | 19:02
74
שלום לך,

נכון להיום ניתן לעבוד ולקבל קצבת עידוד עד לגיל פרישה.
קצבת עידוד החל מהשנה השניה.
..."קצבת העידוד אינה מוגבלת בזמן, ותוכל לקבל אותה עד שתגיע לגיל פרישה."

בברכה.
לצפיה ב-'לעבוד ולקבל קצבה'
לעבוד ולקבל קצבה
15/11/2016 | 18:47
84

שלום לך,

יש להמתין עד לאחר שתעבור ההצעה את חוק ההסדרים ותאושר במליאת הכנסת (אנו נעדכן גם כאן בפורום).

תוספת הקח"ן על פי ההצעה למי שנקבעו 70% נכות (עם אבדן כושר עבודה מלא), תעמוד על 350 ש"ח.
"* רמה ב': קצבה חודשית נוספת בסכום של 350 ₪ (במקום 252 ₪ או 306 ₪ כיום),  לבעלי נכות רפואית בשיעור 50%-79% ולבעלי נכות נפשית ו/או קוגניטיבית בשיעור 40%-49%."
מתוך חדשות - מתווה להקצאת 300 מיליון ש"ח למקבלי קצ...

לגבי הגדלת ההשתכרות כנ"ל, נמתין לחוק ההסדרים.

תוכל להיעזר במחשבון לחישוב סכום ההכנסה שאפשר להרוויח ולהמשיך לק... כמו גם בעלון המתאים ל- 100% אבדן כושר עבודה, לעיון במדרגות ההפחתה מהשכר ברוטו בחודש, באופן מוחשי.

בברכה.

לצפיה ב-'שאלה בדבר דמי ביטוח לאומי לעצמאי שאינו עונה להגדרה'
שאלה בדבר דמי ביטוח לאומי לעצמאי שאינו עונה להגדרה
22/10/2016 | 17:50
14
שלום רב,

אני "עוסק פטור" והכנסתי נמוכה מהמינימום החייב בדמי ביטוח, כלומר אני "עצמאי שאינו עונה להגדרה" . במקביל אני עובד גם כשכיר.
ברצוני לדעת אם בנוסף לדמי הביטוח שאני משלם כשכיר- בין אם התשלום מגיע מהמעסיק ובין אם ממני  בתקופות בהן איני עובד- עליי לשלם גם דמי ביטוח כעצמאי?(בתהחשב בכך שאני "עצמאי שאינו עונה על ההגדרה").
במידה וכן- מהו הסכום על פיו מחשבים את דמי הביטוח שעליי לשלם כעצמאי?
לצפיה ב-'טופס 101'
טופס 101
21/10/2016 | 23:19
1
27
אני אם יחידנית (לא "חד הורית") לילד בן שנתיים וקצת ומתחילה עבודה חדשה...אלו סעיפים עליי לסמן (בחלק המצורף)?
לצפיה ב-'השאלה מתאימה לפורום דיני עבודה בתפוז. חג שמח!'
השאלה מתאימה לפורום דיני עבודה בתפוז. חג שמח!
23/10/2016 | 07:53
10
לצפיה ב-'שבת שלום שאלה בדמי אבטלה מביטוח לאומי.'
שבת שלום שאלה בדמי אבטלה מביטוח לאומי.
21/10/2016 | 19:15
3
28
בדצמבר שעבר (2015) פוטרתי מעבודתי ,חתמתי בלישכה וקיבלתי דמי אבטלה עבור 20 ימים ואז השתלבתי למקום עבודה חדש.
סבירות גבוהה שאקבל מכתב פיטורין בשבוע הבא לאחר 9 חודשי עבודה.שאלותיי הן:

1.האם אני זכאי לממש את יתרת ימי האבטלה שנותרו לי (כ150 יום)?

2.האם דמי האבטלה החדשים יחושבו על פי התלושים הישנים או מהתלושים של מקום העבודה החדש בו עבדתי בתשעת החודשים האחרונים

תודה וחג שמח .
לצפיה ב-'זכויות באבטלה'
זכויות באבטלה
23/10/2016 | 08:01
2
14
שלום לך,

זכויות באבטלה נשמרות לשנה מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בלשכת שירות התעסוקה.

במהלך שנה זו ניתן להגיע לסירוגין בין עבודות/חופשה/לימודים וכדומה...עד למיצוי מכסת הימים/הפניה לעבודה/תום שנת הזכאות...המוקדם מביניהם.

יש לחזור להרשמה ביום ובשעות שנקבעו.
אין צורך להגיש תביעה חדשה שכן הזכויות קובעו על פי תקופת עבודה ושכר קודם לשנה כנ"ל.
לעבודה אחרונה אין עדיין השפעה על גובה דמי האבטלה אם לא נעשתה במקביל להרשמה.

בברכה וחג שמח!
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
23/10/2016 | 12:53
1
9
בתשעת החודשים האחרונים משכורתי גבוהה משמעותית מהמשכורות של שנת 2015 על פיהן קיבלתי את 20 ימי דמי האבטלה.
האם יש דרך לחשב מחדש את דמי האבטלה ע"פ המשכורות האחרונות?
אם להסתמך על דבריך ביטוח לאומי ישלם לי עפ התביעה הקודמת מה שיגרום לי לירידה משמעותית ברמת השכר לה הורגלתי בשנה הנוכחית,..
האם יש דרך לערער על העניין ?
תודה רבה.

לצפיה ב-'תביעה חוזרת לדמי אבטלה'
תביעה חוזרת לדמי אבטלה
23/10/2016 | 13:22
12
על פי האחד בחודש בו נרשמת לראשונה,
יפוג תוקפם של דמי האבטלה שנשמרו לשנה.
לבדוק אם נרשמת בחודש דצמבר, אזי פגה תקופת זכאות קודמת באחד בדצמבר בשנה החדשה.

הגשת תביעה חוזרת בתום שנת הזכאות, תהיה על פי השכר בו עבדת.
במקרה זה יחשבו על פי ממוצע השכר ב-6 חודשים אחרונים מחולק ב-150 למציאת השכר היומי הממוצע לחישוב בסיס תשלום דמי האבטלה.

בתביעה חוזרת לדמי אבטלה, יבדקו הכנסות מעבודה לתקופה של 18 חודשים, בהם יש לצבור 12 חודשי עבודה לפחות.
לחודשים מקבילים בהם שולמו דמי אבטלה, יקזזו את התשלומים ששולמו.
תחילה ישלמו 100% מדמי האבטלה ובהמשך 80% מימי הזכאות ו-85% מדמי האבטלה למי שגילו צעיר מ-40.

לבני 40 ומעלה ישולמו דמי אבטלה מלאים בניכוי התשלומים לחודשים שנלקחו בחישוב.

בברכה.

לצפיה ב-'בתי השתחררה היום מהצבא לאחר 9 שנות שירות'
בתי השתחררה היום מהצבא לאחר 9 שנות שירות
20/10/2016 | 22:41
5
39
ולאחר החג ביום שלישי היא יוצאת למילואים, האם עליה להתייצב קודם בביטוח הלאומי ? או לאחר שהיא מסיימת את השירות במילואים?
לצפיה ב-'דמי ביטוח לאומי לאחר השחרור'
דמי ביטוח לאומי לאחר השחרור
23/10/2016 | 10:59
4
28
שלום לך,

חודש השחרור הינו מכוסה עבור דמי ביטוח לאומי, אם השחרור היה במהלך חודש אוקטובר.

יש לשים לב מדמי מילואים בהמשך לא ינכו דמי ביטוח ועליה
להסדיר את התשלומים מול הביטוח הלאומי על פי מעמדה,
עובדת/לא עובדת.
ראו אתר ביטוח לאומי / דמי ביטוח הנחיות מלאות.

חשוב לדעת, למי שמשתחרר משירות קבע מתקיימת זכאות לדמי אבטלה.
מדמי האבטלה מנכים דמי ביטוח ודמי בריאות.

בברכה וחג שמח!

לצפיה ב-'תודה לך על המענה, האם עליה להתייצב ביום שלישי לפני '
תודה לך על המענה, האם עליה להתייצב ביום שלישי לפני
23/10/2016 | 12:11
3
13
צאתה למילואים ללישכת התעסוקה כדי להרשם אצלם?
לצפיה ב-'לכמה זמן היא יוצאת למילואים?'
לכמה זמן היא יוצאת למילואים?
23/10/2016 | 13:25
2
12
אין תשלום דמי אבטלה במקביל למילואים.

בברכה.
לצפיה ב-'בתי יוצאת לחודש מילואים, האם'
בתי יוצאת לחודש מילואים, האם
23/10/2016 | 19:22
1
14
היא צריכה להרשם בלישכת התעסוקה טרם יציאתה למילואים?
והאם דמי האבטלה יחושבו לאחר תקופת המילואים?
היא השתחררה ב-20.10.16 תחילת המילואים 25.10.16 בגלל החג לא נרשמה בלישכת התעסוקה שהיא סגורה.
המון תודה לך.
לצפיה ב-'יציאה למילואים'
יציאה למילואים
25/10/2016 | 08:53
17
עבור התיצבות של יום אחד, אין תשלום דמי אבטלה.
כפי שרשמתי קודם לכן אין תשלום מקביל של דמי מילואים ודמי אבטלה.
לגבי חודש אוקטובר, חודש השחרור, קיים כיסוי מלא ואין צורך
בתשלום דמי ביטוח.
עם השחרור מהמילואים, במהלך חודש נובמבר? תוכל להתיצב בלשכת שירות התעסוקה כמובטלת.
במקרה זה גם תשמר זכאותה להפניה ל"עבודה מתאימה", הנבדקת על פי גיל, כמפורט מתוך אתה מובטל:
https://www.btl.gov.il/benefits/Unemployment/tnaiZ...

לצפיה ב-'אבטחת הכנסה מביטוח לאומי שיש רכב לאשה'
אבטחת הכנסה מביטוח לאומי שיש רכב לאשה
21/10/2016 | 00:31
1
25
הגשתי תביעה לאבטחת הכנסה לביטוח לאומי 
על שמי ישנו ישן רכב ששויו בערך 5000 ש"ח
על שם אשתי ישנו רכב שהמחירון שלו 45000 ש"ח
שאלה שלי בגלל שאני התובע. והרכב רשום על שם האשה האם יהיה זכאי לגמלה? 
לצפיה ב-'הבטחת הכנסה/השלמת הכנסה'
הבטחת הכנסה/השלמת הכנסה
23/10/2016 | 08:15
91
שלום לך,

הבדיקה נערכת על פי התא המשפחתי, הכנסות, פקדונות  ועל פי רכב אחד בלבד.
ניתן לבדוק במחשבון המצורף לבדיקה מקדימה:

://www.btl.gov.il/Simulators

בברכה וחג שמח!

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום נזקי גוף
פורום נזקי גוף
עו
עו"ד איילה תל פז
שגיב עזרא, יפעת עזרא - משרד עורכי דין
שגיא ויפעת עזרא -

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה