לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1612016,120 עוקבים אודות עסקים

פורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

לצפיה ב-'הבטחת הכנסה'
הבטחת הכנסה
13/06/2017 | 10:12
5
33
שלום,
אני קיבלתי הבטחת הכנסה ב-13 לחודש ונאמר לי שאושר לי לקבל מחודש מאי.
האם הקצבה שקיבלתי עכשיו ביוני זה עבור חודש מאי?
לצפיה ב-'הבטחת הכנסה'
הבטחת הכנסה
13/06/2017 | 14:51
4
31
שלום לך,

תשלומי הבטחת הכנסה/השלמת הכנסה, הינם בכל 12 בחודש.
מי שמגיש תביעה בחודש 5/2017 לדוגמא בשאלתך,
משולמת הקצבה ב-12.7.2017

סביר להניח שעם סיום הטיפול בתביעה שלך, הזרימו את התשלום בבנק.

תוכלי לעקוב אחר תשלומים באתר שירות אישי

בברכה.
לצפיה ב-'הבטחת הכנסה'
הבטחת הכנסה
13/06/2017 | 15:08
1
26
אני קיבלתי הודעה שאושר לי לקבל הבטחת הכנסה מחודש מאי. השאלה שלי היא אם התשלום שקיבלתי היום הוא עבור חודש מאי או חודש יוני?
תודה על התשובה
לצפיה ב-'חודש מאי. תשלום יוני ב-12.7 בברכה.'
חודש מאי. תשלום יוני ב-12.7 בברכה.
13/06/2017 | 15:24
38
לצפיה ב-'תיקון בגוף ההודעה'
תיקון בגוף ההודעה
13/06/2017 | 15:26
1
26
תיקון טעות קולמוס צ"ל 12.6 ולא 12.7 כפי שנרשם עבור חודש מאי.

בברכה.
לצפיה ב-'הבטחת הכנסה'
הבטחת הכנסה
13/06/2017 | 15:35
22
תודה
לצפיה ב-'מענק עבודה בשכר נמוך'
מענק עבודה בשכר נמוך
13/06/2017 | 08:31
1
30
בוקר טוב אודה לעזרתכם בהבנת החוק. 
בעלי זכאי לדמי אבטלה בסכום של 154.6 הוא מצא עבודה (שהפנה אליה על ידי הלשכה ) בשכר שנמוך במעט מאוד מדי האבטלה . 
בחודש הראשון (ינואר) קיבלנו מענק עבודה כנדרש ומהחודש השני אנחנו מקבלים סירוב כל חודש בטענה ששכרו גבוהה מדמי האבטלה (למרות שהוא לא)
שביררנו מול הסניף הוסבר לנו כי החישוב מבוצע באופן הבא : בשכר 2.17 השכר היומי של בעלי (בחלוקת השכר החוששי חלקי 24 ימי עבודה ) היה 159.9 הסיבה היא שהיו מעט מדי ימי עבודה בחודש ולכן הוא לא זכאי. לעומת זאת בחודש 3.17 השכר היומי שלו היה 147 ש"ח (חלוקה ל27 יום ) אבל הוא הפסיד את הכסף כי אחרי חישוב השכר היומי כנ"ל מחשבים גם שכר יומי לפי חלוקת השכר ל25 ששם יצא 158 ש"ח.  
זאת אומרת שהם בעצם מחשבים שכר יומי פעמים פעם אחת בחלוקה למס ימי העבודה בפועל ופעם שהיה בחלוקה קבועה ל25 ורק במידה והוא עומד ב2 המצבים הוא זכאי. קראתי את החוק ונראה שהמקרה  הראשון מדבר על זכאות עקרונית ובמקרה השני מדבר על אופן חישוב ולמרות זאת ביטוח לאומי משתמש בזה גם לצורך בחינת זכאות... יצוין כי לגבי חודש 3.17 במידה והיה חותם אבטלה בחודש זה היינואר מקבלים 300 ש"ח יותר מהשכר שלו בעבודה ... האם אופן החישוב הנ"ל של פקידת התביעות נכון ?
לצפיה ב-'תקופת הזכאות - מספר ימי הזכאות לתשלום בחודש'
תקופת הזכאות - מספר ימי הזכאות לתשלום בחודש
13/06/2017 | 14:56
21
שלום לך,

ב למספר ימי העבודה האפשריים בכל חודש ובהתאם לכך מבוצע תשלום דמי האבטלה.

בברכה.
לצפיה ב-'אם יש הקדמת קצבאות לעיד אלפטר'
אם יש הקדמת קצבאות לעיד אלפטר
13/06/2017 | 06:56
1
89
לצפיה ב-'הקדמת קצבאות חודש יוני 2017'
הקדמת קצבאות חודש יוני 2017
13/06/2017 | 15:00
349
שלום לך,

אכן כן ב-22.6.2017 ראה בקישור המצורף:
לצפיה ב-'הצעת חוק הביטוח הלאומי (תיקון – מינוי ועדות רפואיות), התשע"ז'
הצעת חוק הביטוח הלאומי (תיקון – מינוי ועדות רפואיות), התשע"ז
12/06/2017 | 16:26
53
מספר פנימי: 2014944
הכנסת העשרים

יוזמים:      חברי הכנסת עבד אל חכים חאג' יחיא
מסעוד גנאים
טלב אבו עראר
אחמד טיבי
עאידה תומא סלימאן
חנין זועבי
איימן עודה
ג'מעה אזברגה
אוסאמה סעדי
עבדאללה אבו מערוף
יוסף ג'בארין
יעקב פרי
חיים ילין
אלעזר שטרן
איילת נחמיאס ורבין
יעל כהן-פארן
קסניה סבטלובה
דב חנין
יוליה מלינובסקי
מרב מיכאלי
יוסי יונה
יואב בן צור
מיכאל מלכיאלי
טלי פלוסקוב
אכרם חסון
זוהיר בהלול
איתן ברושי
"(4) רופא או חבר ועדה רפואית, לא יהיה עובד המוסד לביטוח לאומי ולא יקבל כל תשלום מהמוסד לביטוח לאומי עבור חברותו בוועדה רפואית."
תיקון סעיף 122 2. בסעיף 122(ב) לחוק העיקרי, במקום "פסקאות (1) עד (3)" יבוא "פסקאות (1) עד (4)".  
תיקון סעיף 208 3. בסעיף 208(ב) לחוק העיקרי, במקום "רופא שהוא עובד המוסד או רופא אחר שהמוסד הסמיכם לכך (להלן – רופא מוסמך) יקבע" יבוא "רופא שהוסמך על ידי משרד הבריאות ושאינו עובד המוסד".
תיקון סעיף 212 4. בסעיף 212(א1) לחוק העיקרי, במקום "פסקאות (1) עד (3)" יבוא "פסקאות (1) עד (4)".
דברי הסבר
המוסד לביטוח לאומי (להלן – המוסד) נמצא כיום בניגוד עניינים מובהק לעניין סמכותו למנות ועדות רפואיות, לקבוע את סמכויותיהן ואת הרכב הרופאים בהן. הרופאים בוועדות הרפואיות הם עובדיו של המוסד ומועסקים על ידו, והאינטרס שלהם משותף לאינטרס המוסד.
מטרת הצעת החוק היא להבטיח אי-תלות בין הרופאים בוועדות הרפואיות לבין המוסד, ובכך להבטיח כי שיקול דעתם של הרופאים יהיה עצמאי. לפיכך מוצע לקבוע כי רופא או חבר בוועדה רפואית, שתפקידו לקבוע אחוזי נכות, לא יהיה עובד המוסד.

---------------------------------
הוגשה ליו"ר הכנסת והסגנים
והונחה על שולחן הכנסת ביום
כ"ו באייר התשע"ז – 22.5.17

לצפיה ב-'גובה קצבת נכות לאחר שינוי אי כושר עבודה'
גובה קצבת נכות לאחר שינוי אי כושר עבודה
12/06/2017 | 09:44
4
132
שלום,

עד עכשיו הייתה לי דרגת אי כושר עבודה של 100%

עכשיו הורידו לי אותה ל - 65%

הקצבה שלי אמורה לרדת באופן משמעותי על פי חוק לרון, אבל במכתב שקיבלתי ממחלקת נכות, עדיין כתוב לי שהקצבה נכון להיום היא כמו הקצבה הקודמת.

האם בנכון להיום הם מתכוונים לקודמת או שנתנו לי קצבה יותר גבוהה באופן פרטני?

תודה
לצפיה ב-'אה - לא שמתי לב שהעלו את הקצבאות במאי'
אה - לא שמתי לב שהעלו את הקצבאות במאי
12/06/2017 | 10:14
1
133
זה כנראה קשור לזה -

לצפיה ב-'רטרואקטיבית מינואר 2017. בברכה.'
רטרואקטיבית מינואר 2017. בברכה.
12/06/2017 | 18:55
87
לצפיה ב-'שינוי בדרגה לאבדן כושר עבודה'
שינוי בדרגה לאבדן כושר עבודה
12/06/2017 | 18:52
1
82
שלום לך,

השאלה אינה ברורה דיה, על מנת לנסות להשיב עליה.
האם עברת וועדה רפואית נוספת, אשר הפחיתה את הדרגה לאבדן כושר עבודה?
האם יש עתה בידיך אישור על הדרגה לאבדן כושר עבודה לאחר השינוי יחד עם אחוזי הנכות שנקבעו?

אם אכן עברת וועדה רפואית נוספת, וקבלת פרוטוקול והודעה על השינוי,
אותם גם ניתן לראות באתר שירות אישי, הרי שהקצבה אמורה להיות בהתאם.

תוכל לבדוק מתוך מהם סכומי קצבת נכות? מהו גובה הקצבה לאחר העדכון.

אם שאלתך מתיחסת למי שנקבעו לו 100% אי כושר עבודה והחל לעבוד,
הרי שההפחתה החל מינואר 2017 תהיה בהתאם לעלון  לאור השינוי וההטבות בחוק ההסדרים למשק המדינה לשנים 2017 ו-2018 - נכות כ...

מומלץ לברר באופן אישי ע"י פניה לסניף שלך לקבלת מענה ספציפי.

בברכה.
לצפיה ב-'אני אסביר'
אני אסביר
13/06/2017 | 08:56
47
עד 1/7 יש לי מאה אחוז אי כושר עבודה 

בוועדה הרפואית ווועדת השיקום שהיו במאי - יוני, ירדה לי דרגת האי - כושר ל - 65%. יש לי מכתב ממחלקת נכות כללית, משם גם חתכתי את התמונה. 

ולגבי תוספת רטרואקטיבית, האם הכוונה שבקצבה של החודש יכללו כל התוספות החל מינואר?

תודה
לצפיה ב-'טפסי ביטוח לאומי של אדם שנפטר'
טפסי ביטוח לאומי של אדם שנפטר
12/06/2017 | 02:35
1
30
 רציתי לדעת איך ניתן לקבל מסמכי הקשורים לביטוח הלאומי עבור אדם שנפטר (מה הפרוצדורה ולמי צריך לפנות - האם לסניף הביטוח או בדרך אחרת כלשהי)?

תודה על העזרה
לצפיה ב-'פניה לביטוח לאומי'
פניה לביטוח לאומי
12/06/2017 | 19:22
21
שלום לך,

פרטיו של נפטר הם חסויים גם לאחר מותו.
ממליצה על בדיקה בסניף ביטוח לאומי, בהתאם לקרבה,
לקבלת מענה אישי ספציפי למקרה הנדון.

בברכה.
לצפיה ב-'ממה שאני רואה - הסעיפים המדוברים הם רק בנכות נפשית?'
ממה שאני רואה - הסעיפים המדוברים הם רק בנכות נפשית?
11/06/2017 | 21:03
4
145
לצפיה ב-'האם מה ששאלתי נכון?'
האם מה ששאלתי נכון?
23/06/2017 | 18:29
37
לצפיה ב-'שדרוג בתעודת נכה'
שדרוג בתעודת נכה
24/06/2017 | 17:12
2
61
שלום לך,

ההודעה נותקה מהשרשור בנושא שדרוג בתעודת נכה התעודות הם גם למי שיש שר"מ, גזזת ופוליו באחוזים המפורטים ומועתקים בהמשך:

כפי שמפורט בחוזר להתאמת התעודות לתקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, המקנות פטור מהמתנה בתור ו/או מתשלום עבור מלווה:
" ב- 1.10.13 יכנסו לתוקף תקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות )התאמת נגישות לשירות( התשע"ג – 2013. תקנות 13 ו- 14 מקנות מתן פטור מהמתנה בתור ומתן פטור מתשלום עבור מלווה לאוכלוסייה הבאה:
 פטור מהמתנה בתור ופטור מתשלום עבור מלווה:
 מקבלי קצבת נכות כללית, שירותים מיוחדים, גזזת ופוליו שנקבעו להם 50% נכות רפואית לפחות לפי סעיפי ליקוי 32א, 33 ,34 או 91;
 ילדים מעל גיל 12 המקבלים גמלת ילד נכה בגין פסיכוזה, אוטיזם, PDD ,תסמונת דאון ומצב פסיכיאטרי.
 ילדים מעל גיל 12 עם מוגבלות שכלית התפתחותית )מש"ה(, שאובחנו ע"י משרד הרווחה- ואושרה להם זכאות לקצבת ילד נכה בשל אחת העילות הקיימות
בתקנות.
תעודות נכה הותאמו לתקנות אלו ע"י הוספת סימון מתאים. המקומות הציבוריים מחויבים לכבד את התעודות ולהעניק את השירות החל מתאריך .1.07.2014 המוסד לביטוח לאומי מחויב אף הוא להעניק שירות ללא המתנה בתור למי שזכאי לכך ע"פ התקנות, ואנו נערכים לכך. ניתן להפנות את המבוטחים המבקשים לקבל הסבר אודות זכויותיהם במסגרת התקנות החדשות לנציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות: טל'- 02-5088021  .
אתר האינטרנט - www.mugbaluyot.justice.gov.il ;
 תוקף התעודות הוארך ל- 7 שנים לכל מקבל קצבה שנקבעה לו זכאות יציבה. מי שנקבעה לו זכאות זמנית – תוקף התעודה יהיה בהתאם."

בברכה.
לצפיה ב-' בסעיף ליקוי 32א מצוין "ליקוי קוגניטיבי באחד מהתחומים"'
בסעיף ליקוי 32א מצוין "ליקוי קוגניטיבי באחד מהתחומים"
24/06/2017 | 19:00
1
31

היי אורנה
תודה על תשובתך.
דו"ח הוועדה הרפואית המלא מאוחסן עמוק בבוידעם(תא אחסון בתקרה) של הוריי. 
מסובך להוציאו. 
מצאתי במייל סריקה של העמוד בו רשום אחוז ההכרה (לצערי לא מצויינים בו הסעיפים).
כתוב שם "הפרעה קוגנטיבית" ואחד מסעיפי הליקוי המרכזיים אצלי הוא הסעיף הקוגנטיבי (זה למה כלכך קשה לי להבין מסמכים של גופים ממשלתיים).
האם במקרה שלי זה אמור "לתפוס"?
אם כן - הייתי אמור לקבל באופן אוטומטי?
שבוע טוב!
לצפיה ב-'פרק שלישי 1 :תסמונות 8 נוירופסיכיאטריות'
פרק שלישי 1 :תסמונות 8 נוירופסיכיאטריות
24/06/2017 | 19:55
35
לשאלתך,
בנושא 32א'  בפרק שלישי 1 :תסמונות 8 נוירופסיכיאטריות (להקיש Ctrl+F עם החיפוש 32א' ולהגיע לפרק המתאים)

ממליצה לפנות ע"י פניה לסניף שלך/נכות, לקבלת מענה אישי ספציפי.
כמובן, לאחר עדכון התקלה באתר.

עדכן אותנו בתוצאות הבירור, על מנת שכולנו נלמד זה מנסיונו של האחר ונעביר זאת הלאה.

ושבוע טוב
לצפיה ב-'מס' ימי אבטלה שגוי '
מס' ימי אבטלה שגוי
11/06/2017 | 19:14
1
18
מובטלת מחודש אפריל, בחודש מאי נרשמו לי רק 19 ימי אבטלה (עד חג שבועות) במקום חודש מלא,בחודש יוני הייתי חולה בשבוע הראשון לו והבאתי אישור מחלה , האם מס'  הימים המופחת  קשור למחלה בשבוע הראשון ביוני ?, מתי אקבל את ההפרש? תודה 
לצפיה ב-'תקופת הזכאות - מספר ימי הזכאות לתשלום בחודש'
תקופת הזכאות - מספר ימי הזכאות לתשלום בחודש
12/06/2017 | 19:18
13
שלום לך,

מתשלום חודש ראשון וחודש רביעי מפחיתים 5 ימים, אותם ישלמו בסופו של דבר, למי שמתיצב את מלוא מכסת הימים.

לא ברור באיזה תאריך התחלת להתיצב בחודש אפריל.

מי שנרשם בשבוע הקודם ובשבוע שאחריו חל חג, נרשמת התיצבות אוטומטית.

התיצבות חודש יוני אינה משפיעה על תשלום חודש קודם, הנסגר למעשה ב-31.5.2017 במקרה שאלתך.

ראי מתוך הקישור מעלה את מספר ימי העבודה האפשריים שחלו בכל חודש.

לפנות לסניף  ע"י פניה לסניף שלך/אבטלה, לקבלת מענה אישי ספציפי לשאלתך.

בברכה.
לצפיה ב-'דמי אבטלה'
דמי אבטלה
11/06/2017 | 16:43
3
24
סיימתי חופשת לידה והארכתי אותה בחצי שנה, אני לא מתכוונת לחזור לעבודה והסכמתי שיפטרו אותי, הבנתי שכדי לחתום אבטלה צריך שיהיו תנאים מסוימים שאחד מהם הוא שיהיו לפחות 12 תלושים ב 18 חודשים אחרונים, מן הסתם יחד עם חופשת הלידה וההארכה שלה, אין לי 12 תלושים האם אני לא זכאית לדמי אבטלה? יכול להיות שיש חוק קצת שונה המתיחס למצב שלי?
תודה
לצפיה ב-'תקופות היעדרות מעבודה שמאריכות את תקופת ההתיחסות של 18 החודש'
תקופות היעדרות מעבודה שמאריכות את תקופת ההתיחסות של 18 החודש
12/06/2017 | 19:04
2
24
שלום לך,

..."תקופות היעדרות מעבודה שמאריכות את תקופת ההתיחסות של 18 החודש
...תקופת חופשת לידה, לפי סעיף 6 לחוק עבודת נשים, אם לא שולמה בעדה דמי לידה (הערה שלי, ההתיחסות לתקופה בה ניתן להאריך חופשת לידה ללא תשלום)
...חופשה ללא תשלום לאחר לידה, לפי סעיף 7 לחוק עבודת נשים - עד כרבע ממספר החודשים שבהם עבדה, אך לא יותר מ- 12 חודשים מיום הלידה"

לאור המידע הנ"ל, יש להרשם בשירות התעסוקה כדורשת עבודה (חלק מתנאי הזכאות לדמי אבטלה) ולהגיש במקביל תביעה לדמי אבטלה.

בטופס התביעה, ראי מתוך אבטלה - אופן הגשת התביעה יש להשלים את המידע הנדרש,
כפי שמופיע בקישור בהנחיות ובטופס התביעה עצמו.

בברכה ו
לצפיה ב-'מה זה אומר'
מה זה אומר
13/06/2017 | 08:30
1
14
מה הכוונה ב "עד כרבע ממספר החודשים שבהם עבדה"?  
בכמה זה מאריך את ה 18 חודשים?
אני רוצה לדעת כמה שיותר כדי שאגיע מוכנה לביטוח לאומי במקרה ולא יאשרו לי.

תודה
לצפיה ב-'הארכת התקופה הנבדקת - דמי אבטלה'
הארכת התקופה הנבדקת - דמי אבטלה
13/06/2017 | 15:06
19
מי שוותיקה בעבודה יכולה עד 12 חודשי חופשה.
במילים אחרות לצורך ענין זה, רבע מהתקופה ב-4 שנות עבודה מלאות.

יש לחשב רבע מהוותק בעבודה.

בברכה.
לצפיה ב-'כיצד להשיג אישור מבט"ל על עבודה כשכיר בשנים 49-54?'
כיצד להשיג אישור מבט"ל על עבודה כשכיר בשנים 49-54?
11/06/2017 | 15:42
1
28
שלום
אימי ניצולת שואה ילידת 1931 המעוניינת להגיש בקשה לרנטה מגרמניה.
נאמר לנו שלצורך הגשת בקשה מתבקש רצף ביטוחי  של 5 שנים כשכיר,וגם שנות עבודתה בישראל מוכרות לצורך כך.אימי עבדה בישראל משנת 49 עד 55 במפעל (שכבר אינו קיים).אך כשפניתי לביטוח לאומי (תחום רציפות ביטוח) ניתן לי אישור על שנה בלבד מ54 עד 55,וזאת בנימוק שאינם מחזיקים רישום ממוחשב על שנים קודמות ל54.....
מה עלי לעשות?
בתודה
ציפורה
לצפיה ב-'אישור תקופות ביטוח ומעסיקים'
אישור תקופות ביטוח ומעסיקים
12/06/2017 | 18:34
36
שלום לך,

האם בדקתם אישור תקופות ביטוח ומעסיקים, ניתן להזמין אותו בקישור המצורף,
ו/או להדפיס באתר שירות אישי

מעבר לכך, אולי צריך להצהיר על תקופות העבודה בפני עו"ד/נוטריון.
לבדוק באביב לניצולי שואה אם יש להם עצה או רעיון כיצד לפעול.

עדכנו אותנו בתוצאות.

בברכה ו
לצפיה ב-'סוגיית אחריותו של הבטל"א כלפי מבוטחיו'
סוגיית אחריותו של הבטל"א כלפי מבוטחיו
11/06/2017 | 07:46
8
68
כקורבן עקיף לגניבות שבוצעו ע"י מטפלת סיעודית מטעם חברת כוח אדם שבפיקוחו של המוסד הנכבד, ומאחר שהן הנוכלת והן מעסיקיה התנערו מכל אחריות בנדון, ובכלל זה גם השילוחית, המשטרה מצדה פטרה את העניין ב"אם אין גופה אין רצח" כמנהגה בקודש, וחיפושיי אחר אוזן קשבת אצל קברניטי הבטל"א נחלו כישלון חרוץ, לא נותר לי אפוא אלא להקליד בגוגל את הכותרת שלעיל על כל ניסוחיה האפשריים, וגם זה לשווא, ושאלתי היא כדלקמן: האם יש מקום לחשד שביטוח לאומי מפקיר (גם אם בעקיפין) את החוסים תחת כנפיו לחסדי חברות הסיעוד?
לצפיה ב-'המוסד לא מפקיר את מבוטחיו, אך קשה לראות את'
המוסד לא מפקיר את מבוטחיו, אך קשה לראות את
11/06/2017 | 08:35
7
103
אחריותו מגיעה עד למרחקים כאלו.

מבלי שאחראי על עובדות הסיעוד, במישרין, היא חברת הסיעוד (מעבר כמובן לאחריות הפלילית של המטפלת עצמה, אם מדובר בגניבה). השאלה מה אתה מבקש להשיג. אם זה את פיטורי המטפלת הנוכלת/גנבת, זה דבר אחד. את זה ניתן, במידה והדבר מוצדק, להשיג באמצעות פניה לחברת הסיעוד ובהחלט יש מקום גם לעדכן את המוסד בעניין.
אם השבת כספים שנגזלו זאת המטרה, קשה לראות שמי מהגופים יידרש לכך, ודאי ללא ראיות חד-משמעיות (וגם אז המרחק בין המטפלת למוסד רב מכדי להטיל עליו אחריות לעניות דעתי) שלדבריך לא קיימות (הרי אחרת המשטרה הייתה מטפלת).

לצפיה ב-'אין ולו מוסד ו/או גוף אחד שלא פניתי אליו בנדון'
אין ולו מוסד ו/או גוף אחד שלא פניתי אליו בנדון
11/06/2017 | 09:26
6
31
ובכלל זה חברת הסיעוד, בטל"א משטרת ישראל, קבילות הציבור וכיו"ב מוסדות וגופים שונים, ומסקנתי אחת היא: הואיל ואת כסאות ההיכלים הנ"ל מאיישים בני אדם שלא בהכרח נמנים עם כוהני המוסר והצדק, הרי שעושק קשיש אנונימי מעניין אותם כשלג דאשתקד, ואלמלא חששתי לעורי ולשארית ירושתי (תביעת דיבה וכו'), הייתי מתעדת את תלאותיי מול הנזכרים לעיל מעל כל במה אפשרית, ואוסיף בהקשר זה כי התעקשותי להיטפל לחברת הסיעוד ולפטרוניה שביטוח הלאומי מושתתת על האמור בחוזה ביניהם לחברות שבפיקוחם. 
לצפיה ב-'ההסתכלות שלי היא מהצד של חיפוש פתרון לבעיה.'
ההסתכלות שלי היא מהצד של חיפוש פתרון לבעיה.
11/06/2017 | 18:35
5
37
נוכל להסכים יחדיו שהעולם לא מושלם, המוסד לביטוח לאומי לא מושלם, וחברות הסיעוד גם הן לא מושלמות. על חלק מהגורמים הנ"ל לחלק מהציבור יהיו תארים נוספים שאישית אעדיף לדלג מעליהן .

אולם להבנתי יש כאן שאלה אחת עיקרית, והיא כיצד להתמודד עם בעיה נקודתית שנוצרה. התשובה לשאלה זו אינה טמונה בדעתו של הפרט על גורם כזה או אחר, אלא בהיבטים אחרים. כך למשל האפשרות להוכיח. כך למשל מה קרה בדיוק. כך למשל האם -ואם כן על מי- באמת יש כאן אחריות שילוחית. וכדו'. עם מענה על השאלות האלו, או במילים אחרות, עם קצת יותר פרטים (גם ללא תוספות וכינויים שיסכנו אותך בתביעת דיבה), ניתן יהיה להייעץ ולכוון אותך טוב יותר.

לצפיה ב-'כמתאבן'
כמתאבן
12/06/2017 | 05:58
4
41
אתחיל בגרסה פלילית במקצת של המשחק הוותיק והחביב "מצא את ההבדלים", הצ'ק העליון בקובץ המצורף הוא המקורי...

לצפיה ב-'האם פנית לבנק הפועלים ו-או למפקח על הבנקים'
האם פנית לבנק הפועלים ו-או למפקח על הבנקים
16/06/2017 | 18:07
3
17
עם מסמך התלונה במשטרה על זיוף השיק כפי שמשתמע מדבריך?
אם לא ,את יכולה לפנות לבנק שאישר שיק עם חתימה מזוייפת לכאורה,ולדרוש את ביטולו של השיק בשל החתימה שזוייפה והחזרת הכסף הנקוב בו לחשבון הבנק שלך.במקביל לשלוח תלונה למפקחת על הבנקים עם פירוט המקרה דבר שיזרז את הטיפול של הבנק ויוודא החזר הסכום הכספי לחשבונך.
הבנקים לא טורחים להשוות חתימות בעל השיק על השיק כאשר מדובר בסכומים "קטנים" .בשל כך יש לך עילה לבקש את החזר הכסף בשל רשלנות לכאורה של הבנק.
לצפיה ב-'פניתי לבנק'
פניתי לבנק
17/06/2017 | 23:13
2
13
ונעניתי שהם לא עוסקים בגרפולוגיה, אבל לא התנערות הבנק מאחריות היא שמכעיסה אותי, אלא התנערות הגופים שאמורים למגר בפועל את התופעה העונה להגדרה הונאת קשישים, ומשטרת ישראל וביטוח לאומי בראשם.
לצפיה ב-'שלחתי לך מסר בפרטי.אם לא הגיע תודיעי לי.'
שלחתי לך מסר בפרטי.אם לא הגיע תודיעי לי.
18/06/2017 | 18:32
163
לצפיה ב-'לא הגיע'
לא הגיע
19/06/2017 | 15:02
3
אשמח אם תנסה לשלוח שוב
לצפיה ב-'נכות קיצבת זיקנה'
נכות קיצבת זיקנה
09/06/2017 | 10:44
3
63
אמא שלי מקבל נכות בערך 2400 פנסייה 1100 שקל
אבא שלי עוד שנה וחצי בגיל 67
כמה הוא יהיה אמור לקבל קיצבת זיקנה? הבנתי שהקיצבה הבססית היא 1500 שקל ליחד ולזוג בערך 2300
אם לאמא  שלי יש לה נכות  יקזזו לאבא שלי מהקיצבת זיקנה?
איך בדיוק זה עובד קיצבת נכות וזיקנה? אשמח לתשובה תודה רבה
לצפיה ב-'קצבת אזרח ותיק(זקנה) לנכה וקצבת זקנה לבן/בת זוג'
קצבת אזרח ותיק(זקנה) לנכה וקצבת זקנה לבן/בת זוג
10/06/2017 | 13:09
2
56
שלום לך,

אבא שלך יקבל קצבת אזרח ותיק מלאה, דהיינו 1531 ש"ח בסיס +50% תוספת על הבסיס.
אמך תמשיך לקבל את קצבת אזרח ותיק בגובה קצבת הנכות אותה קבלה.

הטבלאות מהן לקחת את המידע,
מתיחסות לעקרת בית לדוגמא, שאינה עובדת ואינה נכה (המקבלת קצבה בזכות עצמה). במקרה זה לקצבה של האב, תשולם תוספת עבור בת הזוג.

במקרה שאלתך, ראה מתוך קצבת אזרח ותיק (קצבת זקנה) - תוספת ותק לקצבת אזרח ... לגברים תמיד משולמת קצבה בסיסית+תוספת של 50%.
לנשים על פי מעמדן ותשלום דמי ביטוח. עקרת בית נשואה לתושב ישראל פטורה מתשלום דמי ביטוח. ראה מתוך מי פטור מתשלום דמי ביטוח

לגבי המעבר של אמך מקצבת נכות לקצבת אזרח ותיק,
..."מי שקיבלו קצבת נכות כללית סמוך למועד שנעשו זכאים לקצבת אזרח ותיק, קצבת האזרח ותיק שלהם לא תפחת משיעור קצבת הנכות החודשית האחרונה ששולמה להם, והיא תעודכן בשיעורים ובמועדים שבהם מתעדכנת קצבת נכות כללית."

במקרה שאלתך, כל אחד מההורים מקבל קצבה בזכות עצמו.
..."אם שני בני הזוג, כל אחד בנפרד, עונים על תנאי הזכאות לקצבה, יקבל כל אחד מהם קצבה ליחיד."

בברכה.
לצפיה ב-'תודה רבה עוד שאלה קטנה כדיי לחדד'
תודה רבה עוד שאלה קטנה כדיי לחדד
12/06/2017 | 15:53
1
18
תודה רבה על התשובות.
אז אם אני מבין נכון אם לאמא שלי יש נכות שהיא מקבלת סביב ה2400
ואבא שלי יקבל  1530 +50% בסיס
אז לא יקזזו אחד לשני?
כי אני יודע שאם רק אחד מההורים מקבל קיצבת נכות למשל X כסף ברגע ששני ההורים מקבלים אז כל אחד יקבל פחות כסף...
אבל פה יש לאמא שלי נכות שזה משהו אחר

לצפיה ב-'קצבאות לשני בני הזוג'
קצבאות לשני בני הזוג
12/06/2017 | 19:27
32
אם משולמת באחת הקצבאות תוספת "תלויים" עבור בן/בת זוג,
כאשר בן/בת הזוג מקבל קצבה בזכות עצמו, מתבטלת תוספת "תלויים" בקצבה.

במקרה שעלה, שני ההורים זכאים לקצבה בזכות עצמם,
אמא לקצבת נכות עתה ובהמשך קצבת אזרח ותיק לנכה, שלא תפחת מסכום הקצבה המשולמת כיום, פרט לתוספת "תלויים" אם היתה קיימת עבור אבא, כמו גם אם קבלה את קצבת הנכות כמי שעבדה ולא כעקרת בית. עקרת בית אינה זכאית לתוספת תלויים עבור בן זוג.

בברכה.

לצפיה ב-'קנאביס רפואי '
קנאביס רפואי
08/06/2017 | 12:15
1
76
יש לי שאלה , כרגע יש לי 100 אחוז אובדן כושר לצמיתות ו 64 נכות רפואית לצמיתות , כעת מרפאת כאב החלה לי שימוש בקנאביס רפואי .
האם כדאי לעדכן את ביטוח לאומי על מנת להעלות את גובה הנכות ?
רשום בסיכום רופא שאני סובלת מכאבים בלתי נסבלים וכי המלצתו להתחיל קנאביס רפואי אשר יכול להועיל .
האם זה לא יפגע בקביעות ?
לצפיה ב-'בדיקה מחדש'
בדיקה מחדש
09/06/2017 | 00:05
69
שלום לך,

האם אחוזי הנכות שנקבעו בוועדה הרפואית,
לא כללו את הכאבים מהם את סובלת בשל מחלתך?

הטיפול בקנאביס, הינו ככל טיפול תרופתי אחר, האמור להקל, אך לא לרפא את המחלה.
בהדרכה בטיפול, לא ממליצים להפסיק טיפולים תרופתיים, אלא, להוסיף את הטיפול בקנאביס. תוכלי לקרוא מידע באינטרנט, או להצטרף לקבוצות פייסבוק בנושא.

בבדיקה מחדש, אם חלה החמרה במצב הרפואי הקיים,
פותחים שוב את כל התיק הרפואי ועובדרים וועדות רפואיות גם על מה שכבר נקבע.
יש להעביר מסמכים רפואיים עדכניים.
לא ניתן להמליץ בפנייך כיצד לפעול במקרה זה, שכן השינויים באחוזי הנכות,
עשויים/עלולים להשתנות בשני הכוונים.

על מנת להעלות את אחוזי הנכות ולעבור ל-80% ומעלה במקום 64% כיום (שינוי תוספת קח"ן מ-350 ש"ח ל-451) החישוב הינו משוקלל ולא מתווסף באחוזים, יש לצבור אחוזי נכות מאוד גבוהים.

תרגישי טוב ושיהיה

לצפיה ב-'חופשת לידה לאב בהליך פונדקאות '
חופשת לידה לאב בהליך פונדקאות
08/06/2017 | 12:06
1
16
לצפיה ב-'חוק הורים מיועדים (פונדקאות)'
חוק הורים מיועדים (פונדקאות)
08/06/2017 | 23:48
13
שלום לך,

דמי לידה לאב בתהליך פונדקות, זהים כמו לבת הזוג.
יש לצבור תקופות עבודה המזכות בדמי לידה.

בברכה ו
לצפיה ב-'מהי קצבת שירותים מיוחדים? האם זאת הקצבה שנועדה לכסות את '
מהי קצבת שירותים מיוחדים? האם זאת הקצבה שנועדה לכסות את
07/06/2017 | 22:47
1
49
הוצאות המטפל הסיעודי?
לצפיה ב-'שירותים מיוחדים לנכים - שר"מ'
שירותים מיוחדים לנכים - שר"מ
08/06/2017 | 23:40
55
שלום לך,

שיעורי הקצבה לשירותים מיוחדים לנכים  נקבעים על פי אחוזי הנכות.
התשלום, יכול לשמש לכל צורך כולל השתתפות עבור העסקת מטפל סיעודי.

ניתן להיעזר בהגשת התביעה ללא עלות  ב"יד מכוונת" באיזור המגורים.

בברכת בריאות
לצפיה ב-'חישוב הכנסה בצירוף הבראה'
חישוב הכנסה בצירוף הבראה
07/06/2017 | 21:55
2
48
שלום אורנה!
בהמשך לתשובתך לגבי החישוב,
בעלי מקבל נכות ואני בת זוג - "תלויה"
ראיתי שמעל שכר של 5500 הוא לא זכאי לקבל עלי תוספת.
אם אני מרוויחה את 5450 ובעלי מקבל תוספת תלויים, מה יקרה באוגוסט כשאקבל דמי הבראה בסך 1900? יחלקו בחודשים ואז יוצא שהרווחתי יותר מ5500!!
יחייבו את כל תוספת התלויים שקיבלנו כל השנה?
אשמח להסבר.
תודה על עבודת הקודש!
לצפיה ב-'ראי מענה בשאלתך הנוספת. בברכה.'
ראי מענה בשאלתך הנוספת. בברכה.
08/06/2017 | 23:27
20
לצפיה ב-'תוספת תלויים בקצבת נכות'
תוספת תלויים בקצבת נכות
12/06/2017 | 18:24
23
שלום לך,

אכן, יערכו את החישוב רטרואקטיבית ויהיה עליכם להשיב את תוספת התלויים בעבורך.
לנסות לבקש כבר מראש, שינכו לכם 10% מהקצבה או לפעול כמפורט להלן מתוך
"על פי סעיף 315 לחוק הביטוח הלאומי, אדם שקיבל מהביטוח הלאומי תשלום בטעות או שלא כדין, חייב להחזיר את הסכומים שקיבל בטעות או שלא כדין.
הביטוח הלאומי רשאי, על פי החוק, לנכות מהקצבה המשולמת לאדם את הסכומים ששולמו לו בטעות, וכן לנקוט אמצעי אכיפה כנגד האדם, כדי לגבות את החוב.
הביטוח הלאומי רשאי להתחשב במצבו של החייב באופן גביית החוב; בין היתר הביטוח הלאומי ישקול את מצבו הבריאותי ואת מצבו הסוציו-אקונומי של החייב, ובמקרה הצורך, יגיע עמו להסדר תשלום נוח.
במקרים שהמצב הבריאותי או המצב הסוציו-אקונומי של החייב הוא קשה ביותר (לדוגמה: האדם חולה במחלה סופנית), עשוי הביטוח הלאומי להחליט שלא לגבות את החוב, בחלקו או במלואו. 
בקשה לוועדה לבחינת חובות בשל תשלום יתר של קצבה אפשר להגיש באמצעות טופס בקשה לבחינת חובות.
חוב בשל קבלת קצבת יתר אפשר לשלם באתר התשלומים, או באמצעות המוקד הטלפוני לתשלום חוב בשל קצבת יתר"

על מנת לטפל בחוב כמפורט מעלה, יש להעביר מסמכים רפואיים של בן הזוג, 3 חודשי עו"ש אחרונים, כולל פקדונות אם יש.
<font>להעביר מכתב בקשה למחלקת נכות בבקשה להגיע להסדר נוח על מנת להקל עליכם.</font>

<font>בברכה ו</font>
לצפיה ב-'אם אני נפגע ולא יכול לעבוד'
אם אני נפגע ולא יכול לעבוד
07/06/2017 | 19:23
4
45
ומקבל ביטוח לאומי-האם זה שולל פיצוי מקרן פנסיה?
או שביטוח לאומי לתקופה מוגבלת?
לצפיה ב-'נכות כללית או נפגעי עבודה?'
נכות כללית או נפגעי עבודה?
07/06/2017 | 21:55
3
38
שלום לך,

בנכות כללית, אין מניעה בקבלת קצבת נכות ופיצוי בגין אבדן כושר עבודה מקרן הפנסיה.
במקרה זה, לא תשולם תשולם תוספת "תלויים" בקצבת נכות עבור בת זוג ועד 2 ילדעים, לזכאים. הפיצוי מופחת שקל מול שקל מתוספת "תלויים".

..."כיצד משפיעות הכנסות אחרות (שלא מעבודה) על תשלום התוספת לבן/בת זוג וילדים?
אם סכום הקצבה שמשולמת לך, כולל תוספת עבור בן/בת והילדים, עולה על סכום קצבה חודשית מלאה ( 2,342 ש"ח ), ויש לך הכנסות אחרות (כגון פנסיה, שכר דירה, מלגה, קצבאות אחרות מהביטוח הלאומי או מגורמים אחרים, רווחים מהשקעות) - יופחת סכום ההכנסה האחרת מסכום התוספת המגיעה לך עבור בן/ת הזוג ו/או הילדים, ובכל מקרה, הקצבה שתשולם לך לאחר ההפחתה תהיה לכל הפחות בסכום של קצבה חודשית מלאה ( 2,342 ש"ח )."

בפגיעה מעבודה קיימת מגבלה של עד 75% בסה"כ מהשכר ברוטו.

בברכה.

לצפיה ב-'נתייחס לנכות כללית'
נתייחס לנכות כללית
08/06/2017 | 09:02
2
38
כלומר-אם אין תלויים יש זכאות לקצבה מקרן הפנסיה וביטוח לאומי חלקי? ללא התוספת?
לצפיה ב-'קצבת נכות ואבדן כושר עבודה מקרן הפנסיה'
קצבת נכות ואבדן כושר עבודה מקרן הפנסיה
08/06/2017 | 23:13
1
38
אין מניעה בקבלת הקצבה ופיצוי מקרן הפנסיה.
לא תהיה פגיעה בקצבה.

הקצבה תופחת כאשר יש הכנסות מעבודה.
תוכל לעיין בעלונים המצורפים על פי הדרגה לאבדן כושר העבודה שלך, כולל מחשבון,

בברכת בריאות.
לצפיה ב-'תודה בתקווה כמובן שזה לא יגיע..'
תודה בתקווה כמובן שזה לא יגיע..
09/06/2017 | 09:03
11
לצפיה ב-' פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם '
פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם
07/06/2017 | 13:53
14

מחכים לכם מנהלים חדשים ופורומים שצומחים מחדש 

זקוקים לייעוץ בנושאים כמו התאזרחות של בני זוג זרים, ויזה, הגירה או אשרת עבודה בארץ? היכנסו לפורום מעמד זרים ומומחה ישיב לשאילותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2569

חושדת שבעלך בוגד בך? רוצים לגלות פרטים על אדם מסוים? היכנסו לפורום חקירות פרטיות ותבררו הכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2456

בעלי עסק חדש ונתקלים בקשיים? מעוניינים בצמיחת החברה? בפורום עסקים תקבלו פיתרונות להכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2292

מתמודדים עם הפרעות אכילה? זקוקים לתמיכה נפשית? 
יש לכם את מי לשתף   http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/198

הבניין שלכם לקראת תהליך פינוי בנוי או תמ"א 38? מומחה בפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית מחכה לשאלותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2454
לצפיה ב-'ביטוח פשיטת רגל'
ביטוח פשיטת רגל
06/06/2017 | 13:33
3
95
מעביד יחיד לא תאגיד מבקש פשיטת רגל. הוא עשוי לקבל צו כינוס
תוך זמן קצר יחסית, וצו הכרזת פש"ר תוך זמן ארוך 1.5-2 שנים.

עובד שרוצה להגיש דרישת חוב לנאמן כדי שביטוח לאומי יאשרה-האם צריך לחכות לתום הזמן הקצר או לתום הארוך?

כי חוק המל"ל מדבר גם במונחים של נאמן וגם במונחים של צו הכרזה ולא במונחים של צו כינוס...
תודה
לצפיה ב-'במילים אחרות'
במילים אחרות
06/06/2017 | 15:07
2
26
למה מתכוון חוק ב"ל בלשונו : "צו הכרזה בפשיטת רגל" לצו כינוס?! לצו הכרזה סופי?
ומה בפרקטיקה? כנראה לצו כינוס?
לצפיה ב-'המשך'
המשך
06/06/2017 | 17:50
1
13

איך אפשר לצמצם את הפער הרב המיותר שקיים במקרה זה

בין מועד צו הכינוס למועד הכרזת פשיטת רגל,כי החייב ממילא נטול כל גרוש ונושיו במרדף רק אחרי ערביו..

לצפיה ב-'והאם הלכת המסד נגד טרבלסי חורצת את התשובה?!'
והאם הלכת המסד נגד טרבלסי חורצת את התשובה?!
07/06/2017 | 12:18
13
כלומר, שכם חייבים לחכות כשנתיים עד שעובד אצל מעביד קטן שפשט רגל  יוכל בכלל לפנות לביטוח לאומי?! בי"ל מודע לבעיה הביוקרטית הזו?
לצפיה ב-'נשלחתי למשרה שאין לי נסיון או כישורים אליה, מה עושים?'
נשלחתי למשרה שאין לי נסיון או כישורים אליה, מה עושים?
06/06/2017 | 20:48
3
52
עזרה דחופה בבקשה
אני מובטלת מזה חודש. לפני כן עבדתי 3 שנים בשירות טכני לחברת סלולר.
נשלחתי למכירות טלפוניות למרות שאני ממש לא יודעת למכור ולא טובה בזה-זו גם הסיבה שפניתי לשירות, והבהרתי את זה לפקידה בלשכת התעסוקה. אבל יותר מכך, אני סובלת ממיגרנות חמורות שעקב עבודתי הקודמת במוקד סלולר, החריפו ולאחר שנעדרתי רבות מהעבודה בגלל סיבה זו בעיקר, פוטרתי. אני ממש לא מעוניינת לעבוד במכירות ובוודאי שלא במוקד. 
הבאתי לפקידה לבקשתה טופס מרופא, סיכום מידע רפואי ליתר דיוק, שרשום בו שאני מאובחנת כסובלת ממיגרנות. היא סגרה את זה איפשהו ואמרה שזה הולך לועדה. למרות אישור זה, שלחה אותי למוקד. אני אמורה לגשת לראיון ואובדת עצות. אני לא טובה בהעמדת פנים וכל זה, וחוששת מאוד להתקבל לעבודה כזו שאינני מעוניינת בה. כמו כן יש לציין אין לי הכשרה מקצועית או תואר. כמעט סיימתי תואר אבל כמעט לא נחשב. עשיתי קורסים בתחום היופי אבל גם זה לא נחשב, למרות שזה הכיוון בו אני כרגע מחפשת עבודה. 
מה אני אמורה לעשות בראיון? מה להגיד למעסיק כדי שלא ירשום לי סירוב?
אני באמת ובתמים לא מתאימה לסוג העבודה הזאת.
לצפיה ב-'פניות הציבור - שירות התעסוקה'
פניות הציבור - שירות התעסוקה
07/06/2017 | 18:02
2
54
שלום לך,

לאור המידע בשאלתך, ממליצה לפנות ע"י טופס פניות הציבור
ולציין את מה שרשמת כאן, כולל ההמתנה להפניה לוועדה רפואית, אשר תוכל לקבוע הפניה לעבודה המתאימה למצב הבריאותי בלבד.

אני נעזרת בהם במסגרת התנדבותי בשי"ל (שירות ייעוץ לאזרח).

עדכני אותנו בתוצאות הבירור.

בברכה ו
לצפיה ב-'היי אורנה, אשמח אם תשפכי קצת אור על הנושא שמאוד לא מובן לי'
היי אורנה, אשמח אם תשפכי קצת אור על הנושא שמאוד לא מובן לי
07/06/2017 | 18:30
1
39
ראשית תודה על תגובתך. אני חדשה בכל העסק הזה ומקווה מאוד שלא אזדקק בקרוב לדמי האבטלה אך בינתיים יש הרבה דברים שלא מובנים לי. כאשר הייתי בלשכה אמרתי לה שאינני מעוניינת בסוג כזה של עבודות והפקידה אמרה לי דבר כזה...להגיע לראיון, לא להגיד שאין לי נסיון או שאני לא יודעת למכור ולנסות לעבוד אפילו יום אחד.  לאחר מכן לטלפן אליה ולהגיד 'ניסיתי, לא התאים לי'. והיא אמרה שזה יוריד אותי מהרשימות שלה ויתן לי שקט לכמה זמן...
לי זה היה קצת מוזר כי ממה שקראתי והתייעצתי עם אנשים -ההדרכה שלה זה   ממש לירות בעצמי ברגל - כי זה נחשב סירוב, לא ככה? 
הרי אם המעסיק הושיב אותי לנסיון זה אומר שעברתי את הראיון והתאמתי לו - ואם אני אומר לה ככה - אז זה סירוב עבודה. (ואולי אני טועה ושופטת אותה לרעה, אבל אינני מכירה אותה)
אז היום הייתי בראיון והייתי כנה עם המעסיק, אמרתי שאין לי נסיון במכירות וגם אין לי אופי מכירתי. לאחר מכן התקשרתי אליה והיא ממש יצאה עלי שזה מה שאמרתי לו ושזה לא בסדר וכו'... ואף איימה שיכולה לשלוח אותי לכל עבודה החל במפעלים וכלה בנקיונות... 
שאלתי אותה מה עם האישור הרפואי שהבאתי והועדה, אז היא תיאמה לי ועדה רפואית לחודש הבא. 
האם ההתנהלות כאן נראית תקינה? אני ממש אובדת עצות. חיפשתי עבודה באדמיניסטרציה-שזו עבודה שתואמת את כישוריי, או עבודה בתחומי היופי שלמדתי וכמובן שאני מחפשת גם באופן עצמאי. אין בלשכה הצעות כאלה ואין לי עניין להגיע לכל מיני מקומות עבודה שהיא מציעה לי. מה גם שאני מתחילה טיפולי פוריות (מנסה להכנס להריון) ויש לי גם ככה לחצים ואישית תקופה מאוד קשה. 
מה עושים? 
לצפיה ב-'פורום שירות התעסוקה'
פורום שירות התעסוקה
07/06/2017 | 21:41
41
שאלותייך בתחום שירות התעסוקה.
ממליצה להעלותם בפורום שירות התעסוקה

שיהיה

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא יחסים בין אחים ואחיות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום ראשון, 19.11, נארח את קרן גאולה, מנחת הורים,...
אירוח בנושא יחסים בין אחים ואחיות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום ראשון, 19.11, נארח את קרן גאולה, מנחת הורים,...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
עו
עו"ד גיא בית און
דובי צ'יזיק- יועץ קריירה ומאמן להגשמה
לא מוצא עבודה בגילך?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה