לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1582815,828 עוקבים אודות עסקים

פורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

לצפיה ב-'דמי אבטלה רטרו. לנכה '
דמי אבטלה רטרו. לנכה
16/04/2017 | 16:04
2
37
שלום,
אושר  לי מטעם המל"ל פטור מלא ממס הכנסה בגין נכות רפואית  + תו נכה מ 9/16.
מאחר ופרישתי ממקום העבודה תוכננה ל 06/2018, דהיינו גיל 67, אני          עדיין מוגדרת כעובדת שכירה במקום העבודה .
 במילים אחרות:  למרות נכותי הרפואית מיום 16/9/2016 ואילך, עדיין מתקיימים ביני לבין המעסיק , יחסי עובד מעביד, כאשר עובדתית אני נכה מרותקת למיטה שהמציאות הבריאותית כפתה עליה – חל"ת:חופשה ללא תשלום, מטעם המעסיק. וטרם נקבע לי מועד לשימוע לפני פיטורין.
  מאחר ואני מקבלת קיצבת אובדן כושר עבודה בסך 4900 ₪.האם בנסיבות המיוחדות הללו אני זכאית לדמי אבטלה  לחודשים שמן 09/2016  ואילך ?  
בתודה, 

לצפיה ב-'דמי אבטלה'
דמי אבטלה
18/04/2017 | 22:56
14
שלום לך,

דמי אבטלה משולמים לנשים וגברים עד גיל 67.

זכויות באבטלה נשמרות מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בשירות הצעסוקה כדורשי עבודה, נבדקים לתקופה של 18 חודשים קודמים, בהם יש לצבור לפחות 12 חודשי עבודה לפחות.

כאשר קיימת בעיה רפואית, יש לדווח לפקיד/ת ההשמה, על מנת לעבור וועדה רפואית מטעמם, לצורך הפניה לעבודה מתאימה (חלק מתנאי הזכאות לדמי אבטלה, הינו פניוּת לעבודה שיפנו אותך אליה).
למי שנקבע אבדן כושר עבודה מלא ע"י הוועדה הרפואית בשירות התעסוקה, אינו יכול למעשה לקבל דמי אבטלה.

ראי המענה אותו קבלתי בעבר מהביטוח הלאומי/אבטלה בנושא כשאלתך:
"בעקבות חוק לרון אנו מסתפקים במבחן התעסוקה של שירות התעסוקה,שהסמכות לקבוע מסוגלות והתאמה לעבודה הוטלה בחוק עליו."

בברכה.

לצפיה ב-'זכויות באבטלה'
זכויות באבטלה
19/04/2017 | 00:12
11
הוספת מידע חסר במשפט בנושא:
זכויות באבטלה נשמרות לשנה, מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בשירות התעסוקה.

בברכה.
לצפיה ב-'וועדות רפואית '
וועדות רפואית
16/04/2017 | 04:22
1
60

מדוע הוועדות הרפואית לא מתייחסת למסמכים שמוגשים לוועדה כמו כן מסמכים שנשלחים למל"ל לא נמצאים בתוך התיק לקראת  הדיון בוועדה ,

לצפיה ב-'וועדות רפואיות'
וועדות רפואיות
18/04/2017 | 22:43
35
שלום לך,

האם אתה דואג לקרוא את הפרוטוקול שנרשם מפיך ע"י נזכיר/ת הוועדה?
האם המידע היה רשום ולא קבלת עליו אחוזי נכות?

באופן כללי, תמיד מומלץ להגיע לוועדה עם צילום המסמכים שהעברת לוועדה,
כך ניתן לשלוף את הצילום ולמסור אותו במקום, כדי להמנע ממצבים כמתואר בשאלתך.

נמתין גם לתגובתו של מר אבי שביט, לשאלתך שעלתה באירוח.

בברכה.
לצפיה ב-'יום רביעי ב17:00 בחיפה הפגנה למען העלאת קצבאות הנכות לגובה '
יום רביעי ב17:00 בחיפה הפגנה למען העלאת קצבאות הנכות לגובה
16/04/2017 | 01:50
2
77
שכר המינימום. 5 שעות לאחר האירוח, אתם תספיקו.כי מגיע לנכים לחיות מגיע לנו לשמור על הבריאות שלנו לרכוש תרופות, לאכול אוכל בריא ולא רק לחם אחיד עם מרגרינה, להיות מסוגלים להגיע לקופת חולים כשצריך, לא להתדרדר למצב סיעודי. ואלה שכבר התדרדרו למצב כזה מגיע להם שיהיה מי שיטפל בהם ושלא ימותו במיטתם. https://www.facebook.com/events/115347709012336/
לצפיה ב-'אלונה שלום'
אלונה שלום
16/04/2017 | 08:55
1
55
אני לא מצליחה לפתוח את הדף בפייס. את יכולה לכתוב לי מתי והייכן מתקיימת ההפגנה ,בבקשה.
לצפיה ב-'יום רביעי בחיפה ב17:00'
יום רביעי בחיפה ב17:00
16/04/2017 | 10:06
53
הטלפון של קובי כהן מנהל ארגון הפעולה של הנכים 
054-211-9211
http://facebook.com/cohen.cobi
לצפיה ב-'האם קבלת אחוז נכות כללית משפיע על מציאת עבודה?'
האם קבלת אחוז נכות כללית משפיע על מציאת עבודה?
15/04/2017 | 18:44
1
33
כמו שאומרים שיציאה עם פרופיל נמוך מצבא תשפיע על סיכוי להתקבל לעבודה אותו דבר אני רוצא לדעת על קבלת נכות כללית.

האם רמת נכות כללית שביטוח לאומי קובע לבן אדם גם ישפיע על סיכוי שלו להתקבל לעבודה במשק?

תודה
לצפיה ב-'סיכוי שווה - שילוב אנשים עם מוגבלות בעבודה ובחברה'
סיכוי שווה - שילוב אנשים עם מוגבלות בעבודה ובחברה
15/04/2017 | 21:17
55
שלום לך,

כיום נכים עובדים ומקבלים קצבה, המקוזזת על פי הכנסתם ברוטו.
על פי חוק ההסדרים, עד 2745 ש"ח ברוטו לא תהיה פגיעה.
בקרוב מאוד, יפורסם העלון בו ניתן לבדוק על פי הדרגה לאבדן כושר העבודה את המדרגות אותן ניתן להשתכר ברוטו, ועדיין לקבל קצבה.

מה שחשוב בחוק ההסדרים, גם מי שמפסיק לקבל קצבה, בשל הכנסות גבוהות, אם מסיבה כלשהי, יפסיק לעבוד, יחזור לקבל את קצבתו.

ניתן להיעזר בשיקום המקצועי לאנשים עם נכות, על מנת ללמוד מקצוע או השכלה (אם טרם נרכשו) ובהמשך גם סיוע בשילוב בעולם העבודה

ממליצה גם לעיין בקבוצת הפייסבוק סיכוי שווה - שילוב אנשים עם מוגבלות בעבודה ובחברה, בה תמצא הצעות עבודה היכולות להתאים עבורך, כאשר המטרה היא לתת סיכוי שווה לכולם להשתלב בעבודה.
יש כיום גופים הנלחמים לשלב בעלי קצבת נכות להשתלב בעבודה.

תוכל לעיין בקבוצה ולקבל חיזוקים ולצאת לעבוד.

כיום, על פי חוק ההסדרים, מעודדים לצאת לעבוד ולקבל קצבה.

ולשאלתך, מי שמתאים להצעת העבודה,
מתקבל ללא קשר לנכות שלו.

בברכה ו

לצפיה ב-'ילד עם C.P'
ילד עם C.P
15/04/2017 | 14:54
1
27
האם ילד עם C.P קשה,
גם גופני (בכסא גלגלים) וגם שכלי (מדבר מילה שניים),
זכאי ל- 3 קצבאות !?

קצבת נכות
קצבת שר'ם כי תלוי לחלוטין בזולת
וקצבת ניידות

וכמה בכסף 3 קצבאות אלו מסתכמות? תודה.
לצפיה ב-'בדיקת האפשרות לקבל יותר מקצבה אחת'
בדיקת האפשרות לקבל יותר מקצבה אחת
15/04/2017 | 21:55
31
שלום לך,

ילד נכה וניידות:
"על פי הנתונים שהוזנו,
המוגבל בניידות יוכל לקבל את שתי הקצבאות רק אם הוא עונה על אחד מהתנאים הבאים:
• נקבעו לו 80% מוגבלות בניידות
• נקבע כי הוא זקוק לכיסא גלגלים ומשתמש בו
• נקבע כי בשל מוגבלותו אינו יכול ללכת, ואינו מסוגל להשתמש בכיסא גלגלים
• במשפחתו שני ילדים נכים או ילד נכה וילד מוגבל בניידות
כל עוד יש ברשות המשפחה רכב שנרכש באמצעות ההלוואה העומדת, וההלוואה העומדת לא הוחזרה, אי אפשר לקבל קצבת ילד נכה."

לגבי שירותים מיוחדים לילד נכה, ראי מתוך ילד נכה - סכום הקצבה
משולמת תוספת עבור ילד מונשם.

גובה קצבה לילד נכה נקבע באחוזים על פי חומרת מצבו ומידת תלותו באחר, כמפורט בסכומי הקצבה.
כך, גם בניידות.

לא ניתן להשיב לשאלה לגבי גובה הקצבאות, אלא לאחר שיגישו תביעה לילד נכה וניידות (משרד הבריאות) ויקבעו בוועדה הרפואית אחוזי הנכות המזכים.

בברכה ומועדים לשמחה!

לצפיה ב-'האם השירות האישי לר עובד כרגע?'
האם השירות האישי לר עובד כרגע?
15/04/2017 | 09:15
1
31
אני מנסה להיכנס ורושם לי זמנית לא ניתן לקבל שירות האם יש תקלה?
לצפיה ב-'בשבתות ובחג אינו פעיל. בברכה.'
בשבתות ובחג אינו פעיל. בברכה.
15/04/2017 | 21:27
12
לצפיה ב-'מאיזה סכום מתחילים להוריד מהקצבה?'
מאיזה סכום מתחילים להוריד מהקצבה?
14/04/2017 | 19:07
2
82
שלום. אני מקבל קצבת נכות ועובד.
במשך כמה חודשים הרווחתי 1900 ש"ח ברוטו.
החודש הופתעתי כי הרווחתי 2700 ש"ח ברוטו.
האם אני צריך לדווח על הסכום הזה או שהמידע הזה נמסר אוטומטית לביטוח לאומי?
האם ביטוח לאומי יורידו לי מקצבת הנכות?
לצפיה ב-'הבנתי ששינו את חוק לרון בקשר לעבודה וקצבת נכות'
הבנתי ששינו את חוק לרון בקשר לעבודה וקצבת נכות
14/04/2017 | 19:11
88
השינויים נכנסו כבר לתוקף?
כמה מותר לי להרוויח לפני שמורידים לי מקצבת הנכות, לפי השינויים בחוק לרון?
לצפיה ב-'חוק ההסדרים למשק המדינה לשנים 2017 ו-2018 - נכות כללית'
חוק ההסדרים למשק המדינה לשנים 2017 ו-2018 - נכות כללית
15/04/2017 | 21:35
96
שלום לך,

ניתן להשתכר החל מינואר 2017  2745 ש"ח ברוטו מבלי שהקצבה תפגע.

עד 31.12.2016 ניתן היה להשתכר 1987 ש"ח ברוטו בחודש מבלי שהקצבה תפגע.

יש להעביר תלושי שכר למחלקת נכות בביטוח הלאומי.

בברכה ומועדים לשמחה!

לצפיה ב-'זכאות לדמי אבטלה'
זכאות לדמי אבטלה
14/04/2017 | 14:45
2
34
שלום, במידה ואני חותם בלישכה,מקבל דמי אבטלה, מתחיל לעבוד מספר חודשים ועוזב. האם לאחר העזיבה אהיה עדיין זכאי ליתרת ימי   הקיצבה שנקבעו לי בטרם התחלתי את העבודה האחרונה?
תודה!
לצפיה ב-'זכויות באבטלה'
זכויות באבטלה
15/04/2017 | 21:24
1
27
שלום לך,

זכויות באבטלה, נשמרות לשנה,
מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בשירות התעסוקה.

ניתן להגיע לסירוגין, בין עבודות/חופשה וכדומה... עד למיצוי מכסת הימים/הפניה לעבודה/תום שנת הזכאות, המוקדם מביניהם.

עם סיום העבודה, יש לחזור להרשמה באופן שוטף ביום ובשעות שנקבעו מלכתחילה.

דמי אבטלה ישולמו על פי תקופת עבודה קודמת (בו נעשה החישוב לתשלום דמי אבטלה), שכן לתקופת עבודה נוספת, טרם נצברו זכויות לאבטלה ולא תהיה השפעה על גובה דמי האבטלה, אם לא נעשתה במקביל.

בברכה ומועדים לשמחה!
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
02/05/2017 | 16:40
2
לצפיה ב-'מקרה של אי-כושר 100% שיוצא לעבוד - '
מקרה של אי-כושר 100% שיוצא לעבוד -
14/04/2017 | 13:49
3
101
האם אתם מכירים מקרה שבו ביטוח לאומי הפחית לאדם כזה את אחוזי האי-כושר, משום שיצא לעבוד? (לא את אחוזי הנכות, רק את האי-כושר).

לצפיה ב-'חוק ההסדרים למשק המדינה לשנים 2017 ו-2018 - נכות כללית'
חוק ההסדרים למשק המדינה לשנים 2017 ו-2018 - נכות כללית
15/04/2017 | 21:59
2
109
שלום לך,

..."ביטול הבדיקה מחדש של כושר ההשתכרות לנכה שהשתלב בעבודה 
נכה שהפסיק לקבל קצבת נכות עקב עלייה בהכנסותיו ויש לו דרגת אי כושר תקפה, יוכל לחזור ולקבל קצבה ללא בדיקה מחדש."

מקווה שהמידע הזה מרגיע.

בברכה ומועדים לשמחה!
לצפיה ב-'השאלה מה עם נכה שלא הפסיק לקבל קצבה ועדיין עובד. זו הנקודה.'
השאלה מה עם נכה שלא הפסיק לקבל קצבה ועדיין עובד. זו הנקודה.
16/04/2017 | 16:16
1
43
לצפיה ב-'קצבת נכות ועבודה'
קצבת נכות ועבודה
18/04/2017 | 22:30
51
כל עוד המצב הרפואי נותר ללא שינוי, לא מזמנים שוב לבדיקות.
ממליצה אף להעלות שאלתך באירוח שיתקיים מחר.

בברכה.
לצפיה ב-'אבטלה ונסיעה לחו"ל'
אבטלה ונסיעה לחו"ל
14/04/2017 | 00:38
4
28
שלום רב,
פוטרתי מעבודתי והחלטנו לסוע כל המשפחה לתקופה של 4 -5 חודשים לחו"ל.
1. האם לחתום אבטלה בלשכה מיד עם סיום העבודה כאשר 3 ימים לאחר מכן נוסע עם המשפחה או להמתין לחזרה ורק אז להתייצב בלשכת התעסוקה ולחתום פעם ראשונה?
2. האם בחזרה מהטיול "מאבד" זכויות לאבטלה שלא הייתי מאבד במידה והייתי בארץ?
3. האם העובדה שחוזר מחו"ל ולא עבדתי תפגע בגובה האבטלה שאקבל? (הרי לא יהיו לי תלושי שכר לחישוב ממוצע אחורנית)
4. האם החישוב והזכאות לדמי אבטלה הם קאלנדריים? כלומר, אחסור בחודש אוקטובר ארשם מיד עם חזרתי או לפני ( בהתאם להמלצה) ואז ישארו לי רק 4 חודשים לחתום אבטלה כאשר בתחילת 2018 אצטרך לעבור תהליך רישום לחשכה ולבטוח לאומי מהתחלה?
תודה מראש
לצפיה ב-'זכויות באבטלה'
זכויות באבטלה
14/04/2017 | 08:44
3
25
שלום לך,

זכויות באבטלה נבדקות מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה,
לתקופה של 18 חודשים קודמים, בה יש לצבור לפחות 12 חודשי עבודה,
באופן רציף/לא רציף.

נכון להיום, כל עוד שומרים על 12 חודשי עבודה בתוך תקופה נבדקת כנ"ל (18 חודשים), ניתן לחזור ולהרשם לראשונה בשובכם ארצה, כך תשמר גם זכאותך להפניה לעבודה מתאימה כמפורט להלן מתוך אתה מובטל
..."העבודה המוצעת נחשבת לעבודה מתאימה אם מתקיימים בה שלושת התנאים האלה: א. היא מסוג העבודה שהמובטל עבד בה ב-3 השנים שקדמו לאבטלתו או עבודה אחרת התואמת את הכשרתו המקצועית, רמת השכלתו ומצב בריאותו. ב. השכר בעבודה המוצעת שווה לפחות לדמי האבטלה שהיו מגיעים לו אילו היה זכאי להם. ג. העבודה המוצעת אינה מחייבת שינוי במקום מגוריו, לפי כללים שנקבעו. תנאים א' ו-ב' לעיל אינם חלים על עובדים עונתיים וכן על מי שמלאו לו 28 שנים, אך עדיין לא מלאו לו 35 שנים - לאחר חודשיים של אבטלה; וכן על מי שמלאו לו 25 שנים, אך עדיין לא מלאו לו 28 שנים - לאחר 30 ימי אבטלה; וכן על מי שעדיין לא מלאו לו 25 שנים - לאחר 14 ימים של אבטלה"

לשאלותיך:
1- כל עוד שומרים על 12 חודשי עבודה מתוך 18 חודשים כנ"ל, אין מניעה נכון להיום, להרשם בשובכם ארצה.
2- הזכויות באבטלה יחלו מהאחד בחודש בו תרשם לראשונה בשירות התעסוקה וישמרו לתקופה של שנה. לא תהיה פגיעה בזכויות באבטלה, כל עוד לא עובדים בתקופת ההמתנה להרשמה ראשונה.
3- שיעורי דמי האבטלה נקבעים על פי 6 חודשי עבודה אחרונים (הקודמים, לנסיעתך לחו"ל). ניתן להיעזר במחשבוני זכויות - חישוב דמי אבטלה

לציין חודש הפסקת עבודה ויפתחו בפניך חודשי העבודה אותם יש להכניס למחשבון.
סביר להניח שמשולם לך גם שכר עבור הודעה מוקדמת, כך שחודש זה לא ניתן לקבל בעבורו דמי אבטלה במקביל.
4- זכויות באבטלה נשמרות לשנה, מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בשירות התעסוקה. ניתן להגיע לסירוגין, בין עבודות/חופשה/לימודים וכדומה... עד למיצוי מכסת הימים/הפניה לעבודה/תום שנת הזכאות, המוקדם מביניהם.

בברכה ומועדים לשמחה!

לצפיה ב-'אבטלה ונסיעה לחו"ל'
אבטלה ונסיעה לחו"ל
14/04/2017 | 23:22
2
13

אורנה שלום,
תודה רבה על תשובתך המנומקת והמפורטת!,
אני מעריך זאת מאד,

1. כלומר, אם אני מבין אותך נכון, אין מניעה לסוע לטיול, ולחתום לראשונה בלשכת העבודה כאשר חוזרים, מהסיבה שאנו עדיין עבדנו 12 חודשים מתוך תקופה של 18 חודשים?

2. הטפסים לביטוח לאומי טופס 1514 לצורך קבלת האבטלה- יש למלא ולשלוח לאחר חזרתינו ובמקביל לחתימה הראשונה בלשכת העבודה?

3. האם כאשר אחתום אבטלה, לאחר הטיול ואגיע בפני פקיד בלשכת העבודה/ במקביל מסמכים בדרישה לאבטלה כחצי שנה לאחר מכתב הפיטורין- לא יהוו "בעיה" מול פקיד האבטלה/ ביטוח לאומי?- מה עשית בחצי שנה האחורנה? היכן היית? מדוע לא הגעת לחתום אבטלה מייד?

4. בהמשך למייל - אם אני מבין נכון, אם אחתום מיד ואסע אני בעצם "מאבד" 6 חודשים מתוך ה 12 חודשים שמגיע לי לפי החוק? לכן, עדיף לחתום כשחוזר מהטיול?

5. מדוע בכל מקום שקראתי- בטוח לאומי וכו' ממליצים דווקא לחתום מייד לאחר הפיטורין אם בעצם מיד מתחילים לספור לנו 12 חודשים ?

תודה מראש,

חג שמח ומועדים לשמחה

לצפיה ב-'אבטלה - שהות בחו"ל'
אבטלה - שהות בחו"ל
15/04/2017 | 20:54
1
18
ברצון רב.

לשאלותיך:

1- נכון.

2- אפשר כבר למלא את טופס התביעה לדמי אבטלה, על מנת להשלים תלושי שכר ו/או למסור למעסיק למלא את חלקו בטופס.

3- את טופס התביעה ניתן למסור לאחר שובך ארצה. יש בו מקום להשלמת מידע לגבי שלב הביניים בין הפסקת העבודה והתחלת החתימה בשירות התעסוקה.
ראה תביעה לדמי אבטלה (1500) בעמוד 4 מתוך 6 ניתן לציין שאין לך הכנסות מכל אחד מהמקורות המפורטים לעיל. תוסיף בכתב יד על השהות בחו"ל.
בביטוח לאומי, גם מופיעה כל יציאה מהארץ וכניסה אליה.
(טופס 1514 הינו חלק המעסיק).

4- דמי אבטלה אינם משולמים לשנה, אלא על פי תקופת הזכאות בהתאם לגיל ומצב משפחתי.
הזכויות באבטלה נשמרות לשנה, מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה.

5- אכן, בכל מקום נרשם שיש להרשם לאחר סיום העבודה, על מנת לשמור על הזכויות לדמי אבטלה.
לדוגמא:
- מי שאינו יודע על תקופת אכשרה של 12 חודשים לפחות, הנבדקים לתקופה של 18 חודשים קודמים לחודש הרשמה ראשון.

- מי שמתחיל לעבוד במקום עבודה חדש ומתפטר ממנו בהמשך, זכאותו מתחילה בתום 90 ימי המתנה, אם לא נרשם ולוּ פעם אחת עם פיטוריו.

- שינויים בחוק, לגבי תקופת עבודה וזכאות לדמי אבטלה.
היה בקנה שינוי שלא נכנס בינתיים לתוקף. ראה להלן מתוך הקובץ המצורף, היתה תוכנית להגדלת תקופת עבודה למי שגילו עד 30, נדרשה תקופת עבודה של 24 חודשים ולא 12 כיום, הנבדקת לתקופה של 30 חודשים קודמים.

שינויים כאלה, יכולים להכנס במהלך התקופה בה לא נמצאים בארץ, במקרה שאלתך, ואזי מי שאין לו תקופת עבודה נדרשת לפי התקופה שעליה הומלץ וטרם נרשם בשירות התעסוקה (לא נכנסה לתוקף עד היום), יכולה לפגוע בזכויות באבטלה.

- בעבר נבדקו ימי עבודה בפועל, לעובדים בשכר חודשי ועובדים בשכר שעתי.
פיספוס של יום אחד בהרשמה, היה מבטל את הזכאות.
כיום כל חודש עבודה נלקח בחשבון, מבלי לבדוק כמה ימים היו בפועל.

ביטוח לאומי, דואג לציין בכל מקום, הן באתר והן בטופס התביעה, שיש להרשם סמוך להפסקת העבודה על מנת לקבע את הזכאות. מי שנרשם, למעשה לא יחולו לגביו שינויים אם יהיו בעתיד. זו הסיבה שציינתי בתשובתי הקודמת, "נכון להיום..."

בברכה ומועדים לשמחה!

לצפיה ב-' אורנה תודה רבה! מועדים לשמחה'
אורנה תודה רבה! מועדים לשמחה
17/04/2017 | 12:35
10
אורנה , תודה רבה!,

לצפיה ב-'העלאת אחוזי אי כושר ונכות'
העלאת אחוזי אי כושר ונכות
12/04/2017 | 11:41
1
114
בעלת 59% אי כושר ו60%נכות חולת קרוהן פרקים תת פעילות ב.התריס דיכאון נוספו סוכרת יל"ד קושי בהליכה בגלל כאבי תופת במפרקי המסרק בכפות רגליים מפרק הצוואר האגן והכתפיים וגם מפרקי כפות הידיים, נוירופתיה פריפלית
לופוס פיברומיאלגיה מקבלת טרגין 40 מג ביום נוסף לאימוראן סלזופירין לפרקים בקע במעי אובסיטי מקורטיזון בקע בתריסריון האם זה הגיוני שאתקיים מקצבה כזו כחד הורית עם 2 ילדים אחת ביא ואחד בצבא? צריכה לדעת מה לעשות גם כדי לקבל ניידות עקב החמרה בהתניידות?

לצפיה ב-'בדיקה מחדש'
בדיקה מחדש
14/04/2017 | 09:06
52

שלום לך,

ניתן להגיש תביעה לבדיקה מחדש, בה לציין כל בעיה רפואית ממנה סובלים,
בגיבוי מסמכים רפואיים תומכים (כולל מסמכים עדכניים, בגין הבעיות הרפואיות בגינן נקבעו אחוזי הנכות).

ניתן להיעזר ללא עלות ב"יד מכוונת" באיזור מגורייך.
רופא יעבור על כל המסמכים הרפואיים ובמידת הצורך, יצייד אותך בהפניה לרופא/ת משפחה להשלמת בדיקות ו/או בדיקות נוספות.
מזכירה רפואית, תכין עבורך את תיק התביעה ותכין אותך בכתב ובע"פ לקראת הוועדות הרפואיות.

ניתן לבדוק עד לסיום ההליך בוועדות הרפואיות, השלמת הכנסה בקצבת נכות.
ניתן להיעזר לבדיקה מקדימה במחשבון לחישוב קצבת הבטחת הכנסה
הקצבה משולמת לזכאים מחודש הגשת התביעה.
עודפי תשלום אם יהיו, יקוזזו עם סיום ההליך.

לגבי ניידות, קיימת רשימת ליקויים סגורה, בה תוכלי לבדוק על פי הממצאים הרפואיים שיש בידייך,
יש למלא תביעה ולהגישהּ למשרד הבריאות.

ניתן במקביל, להגיש בקשה לתג חניה לנכה כמפורט מתוך הליך קבלה וחידוש תג חניה לנכה

לא ניתן לקבל ניידות ושר"מ יחדיו, אלא אם מתקיימים התנאים, כמפורט להלן מתוך בדיקת האפשרות לקבל יותר מקצבה אחת
"תוכל לקבל את שתי הקצבאות רק אם אתה אחד מאלה:
• נקבעו לך 100% מוגבלות בניידות
• נקבעו לך 100% לעניין שירותים מיוחדים
• נקבע שאתה זקוק לכיסא גלגלים ומשתמש בו
בכל שאר המקרים יש לבחור באחת מבין שתי הקצבאות.
לתשומת הלב,
- הבחירה בין שתי הקצבאות היא חד-פעמית, אלא אם ישתנו תנאי הזכאות לאחת הקצבאות, שישפיעו על גובה הקצבה. 
- מוגבל בניידות לא יוכל לקבל קצבה לשירותים מיוחדים לנכים קשים, כל עוד לא החזיר את ההלוואה העומדת לרכישת הרכב."

בברכה ומועדים לשמחה!

לצפיה ב-'העלאת אחוזי אי כושר ונכות'
העלאת אחוזי אי כושר ונכות
12/04/2017 | 11:04
1
69
במקור חולת קרוהן ותת פעילות של בלוטת התריס אך בינתיים הצטרפו המון מחלות נלוות כמו סוכרת יל"ד דלקת מפרקים תת  כאבים כרוניים בכפות רגליים שמונעים ממני הליכה של יותר מכמה דקות עקב בעיות מפרקים לעיל כאבים קשים במפרקי צוואר במפרקי כתפיים ואגן בכלל יכולת תנועה מוגבלת, לופוס, פיברומיאלגיה, צריבה בעיניים שמחייבת טיפול קבוע כמו דלקת המפרקים האם זה הגיוני שאני בתור אם חד הורית אם לשניים אחד חייל והשניה תלמידה ביא' יכולה גם לקיים אותם וגם את עצמי עם 59 אחוזי אי כושר ו60 אחוזי נכות? במקביל מה אני צריכה לעשות כדי לקבל קצבת ניידות?
לצפיה ב-'ראי מענה בשאלתך הנוספת. בברכה.'
ראי מענה בשאלתך הנוספת. בברכה.
14/04/2017 | 09:07
12
לצפיה ב-'תןספת תלויים לנכות'
תןספת תלויים לנכות
09/04/2017 | 00:03
1
80
בעלי בתלוש מקבל 5200 נטו
הנטו כולל החזקת רכב  פרטי מהעבודה
בביטוח הלאומי לא מוכנים לתת לי תוספת עבורו בגלל הרכב
האם זה נכון
תודה על התשובה
לצפיה ב-'תוספת תלויים בקצבת נכות עבור בן/בת זוג.'
תוספת תלויים בקצבת נכות עבור בן/בת זוג.
09/04/2017 | 15:07
64
שלום לך,

ההכנסה ברוטו המזכה בתוספת תלויים אינה עולה על 5514 ש"ח בחודש.
..."תוספת עבור בן/ בת זוג
התוספת משולמת עבור בן/ בת זוג שעונים על שני התנאים האלה:
1. סכומי ההכנסה של בן הזוג הם עד 5,514 ש"ח .
2. בן הזוג אינו מקבל קצבה אחרת.

אכן, תוספת עבור הרכב נלקחת בחשבון, שכן משלמים עבורה דמי ביטוח לאומי.
סכום כולל זה, נלקח בחשבון חלילה בפגיעה בעבודה ו/או באבטלה.

בברכה ו
לצפיה ב-'נכות כללית'
נכות כללית
08/04/2017 | 20:16
1
127
ליועצי הפורום שלום רב הודה על תשובה מהירה . לי יש נכות נפשית לצמיתות ;100 מקבל קצבה מלאה. האים הכנסה של 1000 שקל לתקופה ארוכה יכולה לפגוע בקצבה ולסכן אותה???? תודה רבה מראש . דחוף ביותר .אייל
לצפיה ב-'לעבוד ולקבל קצבה'
לעבוד ולקבל קצבה
12/04/2017 | 15:41
72

שלום לך,

ניתן לעבוד ולקבל קצבה. החל מינואר 2017 על פי  חוק ההסדרים למשק המדינה לשנים 2017 ו-2018 - נכות כ... הכנסה ברוטו של 2745 ש"ח, אינה פוגעת בקצבה.
עד 31.12.2016 ההכנסה ברוטו עד 1987 ש"ח, לא פגעה בקצבה.

החל מינואר 2017 חלו שינויים שטרם באו לידי ביטוי בעלונים המפורטים בלעבוד ולקבל קצבה

בברכה ו

לצפיה ב-'העלאת קצבאות'
העלאת קצבאות
07/04/2017 | 08:04
2
231
רק אל תגידו לי ששוב תעלה הנכות רק למי ש 100%
דיי נמאס מה עם שאר הנכים ???
לצפיה ב-'העלאת קצבאות'
העלאת קצבאות
07/04/2017 | 08:07
249
שלום לך,

העלאה בקצבאות תשפיע על כל מקבלי הקצבאות.

מדובר בעדכון הבסיס לתשלום הקצבאות, במקום 2342 ש"ח כיום,
ממנו נגזר תשלום הקצבה על פי הדרגה לאבדן כושר עבודה.

בברכה ו

לצפיה ב-'אם הצעת החוק של ח"כ אילן גילאון תתקבל'
אם הצעת החוק של ח"כ אילן גילאון תתקבל
07/04/2017 | 11:13
183
אז ה100% אי כושר ישווה לשכר המינימום וה50% יעלה בהתאמה. לא תהיה גם פגיעה בשר"מ, אלא פשוט מה שעכשיו 2,342 ש"ח לחודש קצבת הבסיס של 100% תעלה לשכר המינימום.
הבעיה היא שהנכים אדישים, לא מאמינים, ובקושי יש כאלה שמשקיעים בטוקבק למען הצעת החוק הזאת, כשאני מדברת על זה בפורומים של נכויות בתפוז אפילו לא פותחים את ההודעה.
הייתה הפגנה של נכים אתמול שהגיעה לחדשות למזלנו, אבל היו שם רק 20 נכים! גם בהפגנה הקודמת היו בערך 200 שזה באמת כלום. כל אחד מאיתנו שלא משתף בפייסבוק לא מדבר על הנושא עם חברים כותב טוקבקים מכתבים או נעזר בכל אפשרות אחרת כדי להגביר את המודעות לקצבאות הנכות ולהצעת החוק של גילאון תורם לאדישות סביב הנושא הזה.
וגם לא לוקח הרבה זמן להצטרף למאבק על ידי חתימה על הטופס שהוא עצומה וקבלת מידע לגבי המאבק והבעת נכונות https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdXKDX1TBamP2g
לצפיה ב-'שלום יש לי שאלות לגבי השלמת הכנסה'
שלום יש לי שאלות לגבי השלמת הכנסה
06/04/2017 | 11:55
2
43
מה זה השלמת הכנסה ?
יש אפשרות לקבל גם השלמת הכנסה וגם הבטחת הכנסה ?
אמרו לי שאם אני עובד אז רק אם השכר לא עובר את ה1600 אז אפשר לקבל הבטחת הכנסה - זה מדויק ?
לצפיה ב-'הבטחת הכנסה/השלמת הכנסה'
הבטחת הכנסה/השלמת הכנסה
07/04/2017 | 07:53
1
39
שלום לך,

הבטחת הכנסה הינה למי שאין הכנסות כלל ומסיבות בריאותיות ואחרות,
אינו יכול כרגע לעבוד או אינו מצליח להשתלב בעבודה.
השלמת הכנסה, למי שעובד ומקבל השלמה לגובה הגמלה להבטחת הכנסה,
על פי התא המשפחתי, יתרות בפקדונות/עו"ש, רכב וכדומה...

ניתן להיעזר לבדיקה מקדימה במחשבון לחישוב קצבת הבטחת הכנסה

בברכה ו
לצפיה ב-'תודה'
תודה
09/04/2017 | 14:29
7
לצפיה ב-'קצבת זיקנה לנכים'
קצבת זיקנה לנכים
06/04/2017 | 11:34
1
70
האם גם קצבאות זיקנה לנכים יועלו כמו קצבאות לנכים?
האם נכה 100% בריאותי שמקבל קיצבת זיקנה לנכים, מותר לו לעבוד?
לצפיה ב-'קצבת אזרח ותיק (זקנה) לנכה'
קצבת אזרח ותיק (זקנה) לנכה
07/04/2017 | 08:04
54
שלום לך,

קצבאות הזקנה לנכה מתעדכנות על פי גובה קצבת הנכות.
..."מי שקיבלו קצבת נכות כללית סמוך למועד שנעשו זכאים לקצבת אזרח ותיק, קצבת האזרח ותיק שלהם לא תפחת משיעור קצבת הנכות החודשית האחרונה ששולמה להם, והיא תעודכן בשיעורים ובמועדים שבהם מתעדכנת קצבת נכות כללית."

נכון להיום, אין מניעה לעבוד, כמו כן אין מגבלה בהכנסות,
למקבלי קצבת אזרח ותיק לנכה.
..."מעבר מקצבת נכות לקצבת אזרח ותיק
מי שקיבל קצבת נכות כללית לפני שהגיע לגיל הפרישה והוא ממשיך לקבל את קצבת אזרח ותיק בסכום השווה לקצבת הנכות שקיבל - הכנסותיו לא יילקחו בחשבון, ולא ישפיעו על זכאותו לקצבת אזרח ותיק ועל סכום הקצבה, כל עוד לא נקבע אחרת."

בברכהו
לצפיה ב-'בוקר טוב שאלה '
בוקר טוב שאלה
06/04/2017 | 05:30
3
93
שלום לכולם,

אני עצמאי כבר 6 שנים.
בתחילת דרכי הייתי משלם ביטוח לאומי מאוד נמוך,
אבל ככל שהתקדמתי והצלחתי בעבודה שלי אז ההכנסה גדלה ,
ואיתה מן הסתם, גם התשלומים לביטוח לאומי ומס הכנסה קפצו פלאים.

כדי לסדר את האוזן, אני משלם בסביבות 4300 שקל כל חודש!!!! (המון המון כסף בשבילי )

אין לי עובדים או משרד----אני פשוט עובד במקום ספציפי לפי פרוייקט ומקבל על זה תשלום בסוף חודש.
בסהכ חשבונית אחת בכל חודש.

שאלתי היא כזו--

אני הגעתי לסוג של משבר, והדבר הראשון שאני חושב עליו זה פשוט להפסיק לעבוד
ואולי לקחת שנה-שנתיים אפילו 3 כדי לסדר את הראש ובכלל את החיים שלי.
אני לא יודע איך אחיה ,ממה אחיה ומה אני עומד לעשות..........ואין לי גם כח להיכנס לזה עכשיו,
אבל, יש לי פשוט רצון עז לעזוב את התחום  לקחת אוויר ......אני פשוט קורס נפשית.

השאלה שלי, מה אני עושה במקרה כזה עם הביטוח לאומי ?

נגיד ובתחילת הדרך אחיה מהחסכונות (לא שיש לי הרבה לצערי ),
האם אני אהיה חייב להמשיך ולשלם כל חודש 4300 שקל לביטוח לאומי !??

האם אני אהיה חייב לסיים את השנה ,להגיש דוח שנתי, ואז שייראו שלא עבדתי 8 חודשים מתוך 12 חודשים,
יחזירו לי את ההפרשים??

זו האופציה הכי פחות מועדפת עליי, משום שאם אחליט לעשות הפסקה על הכל בתחילת ינואר נגיד,
תהיה לפניי שנה שלמה בה אצטרך פשוט לזרוק כסף על כלום לביטוח לאומי !

אני הבנתי שיש אפשרות לשלוח מכתב לביטוח לאומי (דרך הרואה חשבון שלי), ולבקש הפחתה ...
אבל מה קורה במקרה שאני פשוט יודע בוודאות שאני לוקח פסק זמן ארוך!! ארוך!! ארוך!! בכל מה שקשור
לעבודה שלי ולחיים שלי. (לא בא לי עכשיו לפרט על מצבי הנפשי לרואה חשבון או לביטוח לאומי )

בקיצור, אני מבולבל ואשמח שתשיבו לי

המון תודה

לצפיה ב-'עדכון מקדמות'
עדכון מקדמות
07/04/2017 | 08:17
2
93
שלום לך,

להבנתי, עליך להודיע באמצעות רואה החשבון שלך על הפחתה בהכנסות,
ולבקש התאמת מקדמות, על פי ההכנסה הצפויה.
לחילופין, להודיע על סגירת התיק, הן במס הכנסה והן בביטוח הלאומי.

בסוף שנת המס להגיש שומה שנתית ותערך בדיקה מחדש של ההכנסות,
אשר מהווים בסיס גם לתשלום המקדמות לביטוח לאומי.

יש לשים לב, אם בכוונתך לסגור את התיק כעצמאי בביטוח הלאומי,
יהיה עליך לשלם דמי ביטוח כמי שלא עובד, נכון להיום 170 ש"ח בחודש.
מידע מפורט בקישור.

ממליצה אף להעלות שאלתך בפורום ראיית חשבון

בברכה ו
לצפיה ב-'אני לא מדבר על סגירת עסק .'
אני לא מדבר על סגירת עסק .
07/04/2017 | 20:38
1
21
אני מדבר על לקיחת הפסקה ולקיחת אוויר .
נגיד מפברואר עד נובמבר.

פשוט אני רוצה לקחת פסק זמן .

ההכנסה שלי תהיה 0!

ואין לי מאיפה להביא כל חודש 4300 שקל לביטוח לאומי .

מה הפיתרון ?
לצפיה ב-'הכנסה 0 לעצמאי'
הכנסה 0 לעצמאי
09/04/2017 | 19:44
27
כפי שהשיב לך רו"ח יצחק פיירשטיין בפורום ראיית חשבון.

בברכה ו
לצפיה ב-'שאלה לגבי קצבת תלויים'
שאלה לגבי קצבת תלויים
05/04/2017 | 13:54
1
64
שלום לך אורנה

חוק הביטוח לאומי בנוגע לקצבת תלויים אומר:
"אם סכום הקצבה שמשולמת לך, כולל תוספת עבור בן/בת והילדים, עולה על סכום קצבה חודשית מלאה ( 2,342 ש"ח ), ויש לך הכנסות אחרות (כגון פנסיה, שכר דירה, מלגה, קצבאות אחרות מהביטוח הלאומי או מגורמים אחרים, רווחים מהשקעות) - יופחת סכום ההכנסה האחרת מסכום התוספת המגיעה לך עבור בן/ת הזוג ו/או הילדים, ובכל מקרה, הקצבה שתשולם לך לאחר ההפחתה תהיה לכל הפחות בסכום של קצבה חודשית מלאה ( 2,342 ש"ח ). "

אני מקבלת קצבה בסך 2589 שקלים נטו ויש לי נכות רפואית 73 אחוז,ואובדן כושר 100 אחוז לצמיתות.
אני מתעתדת בקרוב להרשם כידועה בציבור של בן זוגי,הוא קונה דירה שתהיה רשומה ע'ש שנינו,ונגור בה יחד. לי יש קרן פנסיה אבל אני רק בחיסכון ולא משתמשת בה,ואין לי או לבן הזוג שלי שום הכנסה חוץ מעבודה !
-ורציתי בבקשה לשאול:

1. בן הזוג שלי עובד ומרוויח 3500 שקלים ברוטו,האם זה יפגע בקצבת התלויים שמגיעה לי בגינו ?
2. אני עובדת ומרוויחה 1500 שקלים ברוטו,האם זה יפגע בזכאות שלי לקצבת תלויים? 

תודה רבה לך אורנה יקרה
לצפיה ב-'תוספת תלויים בקצבת נכות'
תוספת תלויים בקצבת נכות
07/04/2017 | 08:41
43
שלום לך,

על פי המידע בשאלתך, ואם מדובר בדירה ראשונה, בה תתגוררו שניכם,
לא תפגע תוספת התלויים.

לשאלותייך:
1- הכנסה ברוטו עד 5514 ש"ח ברוטו בחודש, מזכה בתוספת "תלויים" עבורו.
ראי להלן מתוך מהם סכומי קצבת נכות?
..."תוספת עבור בן/ בת זוג
התוספת משולמת עבור בן/ בת זוג שעונים על שני התנאים האלה:
סכומי ההכנסה של בן הזוג הם עד 5,514 ש"ח .
בן הזוג אינו מקבל קצבה אחרת."

2- ההכנסה שלך מעבודה אינה משפיעה על תוספת התלויים. (למי שנקבע אבדן כושר עבודה נמוך יותר, יהיה זכאי לתוספת תלויים מלאה ולא חלקית. לא רלוונטי לגבייך, אך נרשם לטובת כלל הגולשים)
על פי חוק ההסדרים החל מינואר 2017, ניתן להשתכר עד 2745 ש"ח ברוטו בחודש, מבלי שהקצבה תפגע.

בקרוב יעודכנו העלונים באתר וניתן יהיה לבדוק את מדרגות ההכנסה ברוטו וההשפעה על קצבת נכות.

יש לדווח על הכנסותיכם לביטוח לאומי ולקבל מענה אישי ספציפי.

בברכה ו
לצפיה ב-'קבלתי מהביטוח הלאומי את הSMS הבא'
קבלתי מהביטוח הלאומי את הSMS הבא
05/04/2017 | 18:04
1
165
"שאלון מעקב לזכאות להבטחת הכנסה ישלח אליך בדואר בימים הקרובים יש למלא השאלון עם קבלתו ולהחזיר בדואר בהקדם"
מה זה בדיוק?
לצפיה ב-'שאלון מעקב הבטחת הכנסה'
שאלון מעקב הבטחת הכנסה
07/04/2017 | 08:23
71
שלום לך,

אחת לשנה, נשלח מהביטוח הלאומי טופס למילוי פרטים,
איליו יש לצרף 3 דפי עו"ש ופקדונות, על מנת לבדוק המשך זכאות.

ניתן אף לעקוב אחר המכתב באתר שירות אישי

בברכה ו

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום השקעות נדל
רוצה להשקיע בנכס בקנדה?
עו
עו"ד גיא בית און
דובי צ'יזיק- יועץ קריירה ומאמן להגשמה
לא מוצא עבודה בגילך?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה