לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

לצפיה ב-'יורשים של ניצול שואה'
יורשים של ניצול שואה
04/09/2016 | 15:30
1
20
שלום, מבקשת לדעת אם יש זכאות לתשלום כלשהו עבור יורשים (הילדים) של ניצול שואה (עבודות בכפייה בגרמניה) שנפטר בשנת 2010. 

ראיתי שיש כל מיני זכאויות לאלמנה. אבל היא כבר לא בחיים ורציתי לדעת לגבי זכאות לילדים. 

תודה
לצפיה ב-'נפתחה קרן לניצולים ששרדו את השואה כילדים'
נפתחה קרן לניצולים ששרדו את השואה כילדים
04/09/2016 | 17:16
18
שלום לך,

השאלה אינה בתחום ביטוח לאומי אך ראי להלן מתוך נפתחה קרן לניצולים ששרדו את השואה כילדים

בברכה.
לצפיה ב-'תו נכה פיזי, כל כמה זמן מתעדכן? '
תו נכה פיזי, כל כמה זמן מתעדכן?
04/09/2016 | 15:29
3
25
פיזי
לצפיה ב-'תעודת נכה'
תעודת נכה
04/09/2016 | 19:42
2
33
שלום לך,

אני מבינה ששאלתך מתיחסת לתעודת נכה.

..."תוקף התעודה
תוקף התעודה הוא ל-7 שנים או עד סיום תקופת הזכאות לקצבה, לפי המוקדם מבין השניים. בסיום התקופה, אם תהיה עדיין זכאי לקצבה, תישלח אליך תעודה חדשה באופן אוטומטי. אם הסתיימה זכאותך לקצבה, תישלח אליך הודעה על כך שהתעודה כבר איננה בתוקף ואין להשתמש בה.
אם קיבלת קצבת נכות בסמוך לגיל הפרישה ויש לך דרגת אי-כושר בתוקף, תוכל לקבל תעודת נכה גם לאחר גיל הפרישה."

בברכה.
לצפיה ב-'איך יודעים עם'
איך יודעים עם
11/09/2016 | 17:07
1
21
איך יודעים אם עדיין זכאי לקצבה?בודקים אותו?

לצפיה ב-'כל עוד מקבלים קצבת נכות זכאים. בברכה.'
כל עוד מקבלים קצבת נכות זכאים. בברכה.
12/09/2016 | 17:04
4
לצפיה ב-'מצאתי עבודה בכוחות עצמי אם אחרי מספר ימים '
מצאתי עבודה בכוחות עצמי אם אחרי מספר ימים
04/09/2016 | 14:43
5
28
אני מחליטה שהיא לא מתאימה לי ואני עוזבת אותה?

חתמתי אבטלה במשך כחודש ומצאתי עבודה בכוחות עצמי לא דרך הלשכה. הצהרתי ללשכה שמצאתי עבודה, במידה ואני מתחילה את העבודה, עובדת מספר ימים ומחליטה שהעבודה הזאת לא מתאימה לי יכולים לרשום לי סירוב בלשכה? מדגישהה העבודה הזאת מצאתי בכוחות עצמי ולא דרך הלשכה אבל כשהצהרתי ללשכה שמצאתי עבודה הם ביקשו ממני פרטים מלאים של מקום העבודה.. למה? תודה מראש דחוף לי לדעת איך להתנהל..

לצפיה ב-'זכויות באבטלה'
זכויות באבטלה
04/09/2016 | 14:50
4
20
שלום לך,

זכויות באבטלה נשמרות לשנה, מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בלשכת שירות התעסוקה.
ניתן להגיע לסירוגין בין עבודות/חופשה/לימודים וכדומה... עד למיצוי מכסת הימים/הפניה לעבודה/תום שנת הזכאות, המוקדם מביניהם...

יש לחזור להרשמה באופן שוטף ביום ובשעות שנקבעו מראש.

פרטי ההעסקה חשובים, על מנת לדווח במפת ההתיצבות על הפסקת התיצבותך עד ליום בו התחלת לעבוד.
מי שאינו מודיע, למעשה לא ישולמו לו שבועיים ימים, בין הרשמה קודמת ועד להרשמה הבאה.

בברכה.

לצפיה ב-'עוד 2שאלות'
עוד 2שאלות
04/09/2016 | 15:01
3
13
השאלה שלי היא האם יכולים לרשום לי סרוב ולהוריד 30 יום שמגיעים לי? כי ראיתי שאם יש כאלו שמסרבים לעבודות שמציעים להם הלשכה מורידים להם 30 יום שחתמו
ואני בעצם יכולה לחזור לחתום רגיל בימים שקבעו לי? בלי להגיד להם שאני כבר לא עובדת שם? 

תודה
לצפיה ב-'זכויות באבטלה'
זכויות באבטלה
04/09/2016 | 15:20
2
12
כפי שציינת בשאלתך, ההפניה לא היתה ע"י לשכת שירות התעסוקה, כך שלא ברור מדוע ירשם לך סירוב.
במידה ותשאלי, תוכלי לציין שהעבודה לא התאימה לך. 

בברכה.
לצפיה ב-'תודה על'
תודה על
04/09/2016 | 15:29
1
11
המענה המהיר...
ובעצם אני יכולה להמשיך לחתום רגיל? ביום שקבעו לי?
לצפיה ב-'אכן כן. בברכה.'
אכן כן. בברכה.
04/09/2016 | 16:04
5
לצפיה ב-'הבטחת הכנסה לחד הורית עם תינוקת בת חודשיים'
הבטחת הכנסה לחד הורית עם תינוקת בת חודשיים
04/09/2016 | 13:05
4
18
אני חד הורית לתינוקת בת חודשיים וחצי, עזבתי עבודה בהריון,
הגשתי תביעה לאבטלה ואישרו לי, פניתי ללשכת התעסוקה אמרו לי שרק מגיל 3 חודשים אני יכולה להתייצב, מה שמונע ממני אפשרות לקבל אבטלה.
פניתי שוב ללשכת התעסוקה בלי לומר להם את גיל התינוקת ורשמו התייצבות אבל שלחו אותי לראיון עבודה.
הבעיה היא שממש לא שייך מבחינתי לעבוד כרגע, השאלה שלי היא, זכור לי
שחד- הוריות זכאיות להבטחת הכנסה עד שהתינוק בן שנתיים בלי התייצבות בלשכה, האם זה נכון? ואז פשוט אוותר על אבטלה בעד הבטחת הכנסה.
ואם יש למישהו פה פיתרון איך אני יכולה לקבל אבטלה או הבטחת הכנסה בלי להתרוצץ בראיונות, זה הרי מגוחך שאעזוב תינוקת בת חודשיים ואשלם לפעוטון מה שאני משתכרת בעבודה.
לצפיה ב-'דמי לידה/הבטחת הכנסה/דמי אבטלה'
דמי לידה/הבטחת הכנסה/דמי אבטלה
04/09/2016 | 14:41
3
17
שלום לך ו

חסר מידע בשאלתך לכן אפרט מעט:
א- ממליצה לקרוא את המידע שריכזתי לטובת נשים שהפסיקו עבודתן בכל אחד מחודשי ההריון, הזכאיות לדמי לידה, על פי הגדרת היום הקובע

ב- מי שזכאית לדמי לידה, אינה יכולה לקבל במקביל דמי אבטלה.

ג- ניתן לבדוק זכאות להשלמת הכנסה אם דמי הלידה נמוכים.ראי  מחשבון לבדיקה מקדימה. עד גיל שנתיים, האם פטורה מהתיצבות בלשכת שירות התעסוקה.

ד- לא ניתן לקבל דמי לידה במקביל לדמי אבטלה.

אם מתקיימת זכאות לדמי אבטלה, אזי מתקיימת זכאות לדמי לידה.

ה- תקופת המתנה של 90 ימים, הינה למי שמתפטרת ללא סיבה מוצדקת (התפטרות לצורך טיפול בילד מזכה בפיצויי פיטורין על פי חוק עבודת נשים, אך אינה התפטרות מוצדקת על פי חוק דמי אבטלה).
בכל מקרה, אם התינוקת בת חודשיים ושולמו דמי לידה, לא ניתן לקבל במקביל דמי אבטלה.

ו- זכויות באבטלה נשמרות לשנה מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בלשכת שירות התעסוקה. ניתן לחזור להרשמה באופן שוטף כאשר יהיה סידור לתינוקת שנולדה.

ז- להודיע למתאמי ההשמה בלשכת שירות התעסוקה שאת עדיין בחופשת לידה על פי חוק ולכן ההפניה לעבודה אינה תקפה, על מנת שלא ירשם לך סירוב, המפחית 30 מימי הזכאות ותקופת המתנה נוספת של 90 ימים.
ניתן להודיע במייל שקבלת או ליצור קשר טלפוני.

ועדכני אותנו בתוצאות.

בברכה.
לצפיה ב-'מסובך להבין'
מסובך להבין
04/09/2016 | 15:39
2
10
אני אפרט את המצב שלי, אם תוכל לענות ספציפית למקרה שלי אני ממש אודה לך.
אני גרושה+2, התגרשתי בחודש שלישי להריון, נישואיים אזרחיים-וגירושין, במשרד הפנים לא רשום שנישאתי והתגרשתי.
עזבתי עבודה בתחילת הריון-חודש שלישי, לכאורה ללא סיבה מוצדקת (לחץ שהשפיע רע עלי בהריון-בטח לא תירוץ מבחינתם), ולכן הבנתי שאני לא זכאית לחופשת לידה כי עזבתי מרצוני בתחילת הריון(זה נכון?).
כיום אני זכאית לאבטלה אבל בתנאי שאחתום בלשכה, אין לי בעיה פעם בשבוע לחתום אבל שולחים אותי לראיונות עבודה ולא בא לי משחקים של ללכת בכאילו להתראיין וכו' כי אני ממש לא מתכוונת לעבוד בחצי שנה הקרובה.
זכור לי מההריון הראשון שעד גיל שנתיים נתנו לי הבטחת הכנסה בלי לחתום בלשכה ולהישלח לעבודות.
ממה שהבנתי מהתשובה, אבטלה אני יכולה לקבל עד שהתינוקת בת 3 חודשים בלי להישלח לעבודות אבל עם לחתום בלשכה נכון? (התינוקת כבר בת חודשיים פלוס לכן לא רלוונטי כבר חבל, ועד עכשיו לא קיבלתי כי אמרו לי בלשכה שאי אפשר לקבל אבטלה עד שהילדה בת 3 חודשים, מה שעכשיו אני מבינה שלא היה מדוייק).
זכור לי בההריון הראשון שהייתי גם אז חד הורית, שקיבלתי הבטחת הכנסה עד שהתינוק היה בן שנתיים בלי להגיע ללשכה בכלל. זה היה לפני יותר מ10 שנה, האם גם היום חד הורית עם תינוק זכאית להבטחת הכנסה עד גיל שנתיים בלי להישלח לעבודות? חשוב לי לקבל על זה תשובה וודאית כי פשוט אוותר על אבטלה ואתבע אבטחת הכנסה אם כן.
ממש תודה על התשובה

לצפיה ב-'דמי לידה/דמי אבטלה/הבטחת הכנסה'
דמי לידה/דמי אבטלה/הבטחת הכנסה
04/09/2016 | 15:58
1
17
כמה זמן עבדת לפני הפסקת העבודה בהיותך בהריון?
להגיש בהקדם תביעה לתשלום דמי לידה ליולדת (355) על מנת שתבדק זכאותך.
אין קשר לכך אם התפטרת או פוטרת כדי לקבל דמי לידה.
לצרף תלושי שכר לפני הפסקת העבודה בהיותך בהריון.

האם עבדת אחרי הפסקת העבודה? 
לא ברור לי כיצד יש לך זכאות לדמי אבטלה אם עזבת את העבודה בחודש שלישי ועתה התינוקת בת חודשיים וחצי.

בדיקת הזכאות נעשית מיום הרשמה ראשון בשירות התעסוקה, לתקופה של 12 חודשים קודמים, בה יש לצבור לפחות 12 חודשי עבודה באופן רציף/לא רציף.

על מנת להשיב לך, יש לציין תקופות עבודה מ- ועד-  לפני הפסקת עבודה בהיותך בהריון ואם עבדת גם לאחר מכן.

הכי חשוב כרגע לטפל בזכויותייך לדמי לידה.

בברכה.

לצפיה ב-'המון תודה על התשובה'
המון תודה על התשובה
07/09/2016 | 00:15
5
הגשתי תביעה לחופשת לידה בתקווה שאהיה זכאית.
לגבי אבטלה בפעם הבאה אנסה לומר להם שלא יכולים לשלוח אותי לעבודות עד שהתינוקת בת 3 חודשים. אח"כ יכול להיות שאבקש הבטחת הכנסה אמרו לי שחד הורית זכאית עד שהילד בן שנתיים בלי התייצבות בלשכה.
תודה רבה על התשובה, עזר לי מאוד.
לצפיה ב-' מכתבים מהביטוח הלאומי - באינטרנט אבל גם בנייר?'
מכתבים מהביטוח הלאומי - באינטרנט אבל גם בנייר?
04/09/2016 | 12:59
1
22
הייתי שמחה לקבל הודעות על מכתבים מהביטוח לאומי באינטרנט (כי הם מגיעים בדואר בעיכוב גדול), אבל גם להמשיך לקבל בנייר בדואר (שלא אפספס משהו שיגיע בטעות לתיבת ספאם). איך עושים את זה? 
לצפיה ב-'אתר שירות אישי'
אתר שירות אישי
04/09/2016 | 14:57
20
שלום לך,

לגבי הגעת הדואר במייל, אם זה מגיע לספאם בפעם הראשונה, יש להעביר לדואר נכנס (לא ספאם). שאר המכתבים יגיעו למייל.

כל המכתבים הנשלחים ניתן למצוא אותם באתר שירות אישי תחת מכתבים.

המטרה כיום לצמצם משלוח מכתבים כאשר במייל/אתר שירות אישי כל המידע מתרכז ונשמר. (שמירה על איכות הסביבה).

בברכה.
לצפיה ב-'מחלה ברחם'
מחלה ברחם
04/09/2016 | 11:44
1
21
שלום
אני חולה במחלת אנדומטריוס מטופלת בבית חולים
מחלנ אשר גורמת לי סבל רב ופוגע בי בעבודנ
האם ביטוח לאומי מכיר במחלה הארורה הזאת?
לצפיה ב-'תביעה לקצבת נכות'
תביעה לקצבת נכות
04/09/2016 | 15:18
23
שלום לך,

בתביעה לקצבת נכות יש לציין כל בעיה רפואית ממנה סובלים, בגיבוי מסמכים רפואיים תומכים.
אחוזי הנכות נקבעים על פי חומרת המצב.
יש לדאוג שיהיה בידייך סיכום ביקור אצל רופא מומחה המפרט את הסבל הרב המשפיע על אבדן כושר העבודה.

ניתן לקבל סיוע ללא עלות ע"י "יד מכוונת" רופא שיקבל אותך יוכל לחוות דעתו אם יש צורך במסמכים רפואיים נוספים להגשת התביעה בנושאים הרפואיים הנילווים בד"כ למחלה כגון:
כאבי גב - אורטופד
כאבים במתן שתן - אורולוג
בעיות במערכת הגסטרו (עיכול)
תשישות וחולשה כללית -ראומטולוג.

ככל שיש בידייך יותר מסמכים יותר קל להגיע לאחוזי נכות המזכים בקצבה,
40% נכות לפחות כאשר אחת הנכויות עומדת על 25% נכות לפחות, או 60% נכות. הדרגה לאבדן כושר עבודה בין 60% ל-100%

ניתן להגיש תביעה גם מי שעובד והכנסתו אינה עולה על 5678 ש"ח בחודש.
במקרה זה תקבע דרגה לאבדן כושר עבודה חלקית.

יש להדגיש את השפעת המחלה/ות על אבדן כושר העבודה.

בברכת בריאות ו
לצפיה ב-'קצבת נכות'
קצבת נכות
02/09/2016 | 00:19
1
56
שלום רב, 
אני מקבלת קצבת נכות יש לי דרגת אי השתכרות של 100%. 
קבלתי מכתב מביטו לאומי שהעלו לי את הקצבה לא מבינה למה ( לא שאני מתלוננת). בעלי עצמאי משתכר כ -4200 בחודש האם בגלל קצבת תלויים? 
עבדתי כחודשיים בשנת 2016 ובמכתב רשום כי לא נפגעה הקצבה כי לא לקחו בחשבון הכנסה מעבודה.אם רני יוצאת לעבודה הקצבה לא תפגע? ואם אני מקבלת אובדן כושר עבודה מחברת ביטוח. ויוצאת לעבודה באם הקצבה לא תפגע. 
תודה מראש
לצפיה ב-'קצבת נכות+אבדן כושר עבודה פוליסת ביטוח'
קצבת נכות+אבדן כושר עבודה פוליסת ביטוח
02/09/2016 | 17:20
31
שלום רב,

מעלה לכאן את המענה אותו העלתי לשאלה שעלתה בדף הפייסבוק של הפורום:

ממליצה על בדיקה בביטוח הלאומי לגבי התשלומים שקבלה ועבור מה מיועדת התוספת. 
באופן כללי, אם הוגדרה מלכתחילה כנכה, עקרת בית, אינה זכאית לתוספת עבור בן הזוג, אלא תשלום תוספת "תלויים" עד לשני ילדים.
מי שמקבלת תשלום בגין אי כושר עבודה מפוליסת ביטוח, מתקזזת תוספת התלויים שקל מול שקל מהפיצוי עבור אבדן כושר עבודה.

יש לבדוק מס' נקודות:
1- האם הוגדרה כנכה או כעקרת בית בעת קביעת אחוזי הנכות?
נכה תוגדר גם עקרת בית, אשר עבדה 12 חודשים רצופים הנבדקים לתקופה של 24 חודשים קודמים להגשת התביעה, או 24 חודשים באופן לא רציף הנבדקים לתקופה של 48 חודשים קודמים.
2- האם דווחה על קבלת הפיצוי החודשי עבור אי כושר עבודה מחברת הביטוח? אם טרם דווחה, יש לבצע זאת בהקדם, כדי לא לצבור חובות. כמו כן, הגב' חתומה על טופס התביעה לקצבת נכות, בו עליה להודיע על כל שינוי בהכנסות למחלקת נכות בביטוח הלאומי.
3- לגבי ההכנסה מעבודה לתקופה בה עבדה או תרצה לעבוד בהמשך, עליה גם כן לדווח לביטוח הלאומי, שכן יש לבדוק את גובה הקצבה לאור ההכנסה ברוטו.

ניתן לעיין במחשבון המצורף לבדיקה מקדימה, מתוך לעבוד ולקבל קצבה - מעוניין להתחיל לעבוד

את הבירור הגב' יכולה לבצע ע"י פניה לסניף שלך / נכות

המענה מתקבל תוך מס' ימים קטן (כמובן במהלך שבוע העבודה, בשבוע הבא)

נשמח לעידכונים כיצד הסתיים הבירור.

בברכה
לצפיה ב-'שאלה בנוגע לסכום המהוון בנכות מעבודה '
שאלה בנוגע לסכום המהוון בנכות מעבודה
01/09/2016 | 23:08
21
אני בן 37 , נקבעה לי נכות צמיתה המעניקה מענק חודשי של 1819 שח , ז"א 30 שנים עד גיל הפרישה , חתמתי עם עורך לפני כניסת חוק לבנת פורת על 10 אחוז מהסכום המהוון , איך אני מחשב את היוון הקצבה החודשית ? האם ביטוח לאומי יכול לעשות זאת עבורי ? או שלא אכפת לו בעניין זה ?  בכדי לדעת שההיוון שהעורך דין עושה הוא הגיוני ולא מנופח , 
לצפיה ב-'נכות'
נכות
01/09/2016 | 18:05
1
61
האם בוגר עם אספרגר זכאי לקיצבת נכות?
לצפיה ב-'קצבת נכות כללית'
קצבת נכות כללית
02/09/2016 | 17:24
48
שלום לך,

ניתן להגיש החל מגיל 18 תביעה לקצבת נכות כללית.

ניתן להיעזר בהגשת התביעה ללא עלות ב"יד מכוונת"
להגיע עם כל המסמכים הרפואיים התומכים בתביעה.

תביעה ניתן להגיש גם מי שעובד והכנסתו ברוטו בחודש אינה עולה על 5678 ש"ח בחודש.

בברכה.
לצפיה ב-'זכאות לדמי אבטלה, וההשלכות לעתיד'
זכאות לדמי אבטלה, וההשלכות לעתיד
01/09/2016 | 16:00
2
27
אני בת 68 עד עתה עבדתי שעתיים ביום וקבלתי: קצבת זקנה מביטוח לאומי, הכנסה קטנה שכר עבודה מהמעסיק שלי, והשלמת הכנסה מביטוח לאומי.

עתה המעסיק פיטר אותי, האם בנסיבות אני זכאית לדמי אבטלה? ככל שאני זכאית, האם בתום הזכאות לדמי אבטלה , הביטוח הלאומי יחזור לשלם לי קצבת זקנה והשלמת הכנסה? .תודה רבה
לצפיה ב-'דמי אבטלה ניתן לקבל עד גיל 67 גברים ונשים. בברכה'
דמי אבטלה ניתן לקבל עד גיל 67 גברים ונשים. בברכה
01/09/2016 | 17:56
9
לצפיה ב-'ועוד...'
ועוד...
04/09/2016 | 15:23
8
בשל ההפחתה בהכנסה משכר, יש לדווח למחלקת זקנה ושאירים,
כך תוספת השלמת הכנסה תגדל בהתאם.

בברכה.
לצפיה ב-'תאונת אופניים'
תאונת אופניים
01/09/2016 | 11:37
1
9
שלום
עם פיוטריי מעבודתי סוכם על תשלום 3 חודשים כהודעה מוקדמת,
את התשלום הנ"ל יכולתי לקבל כתשלום אחד ולבצע גמר חשבון , או לקבל מידי חודש שכר במשך שלושה חודשים,
אני בחרתי באפשרות השניה ,
בתחילת התקופה נפגעתי בתאונת אופניים ונזקקתי לאשפוז וטיפול ממושף
עד היום , אני בטיפולים ובחופשת מחלה
מהביטוח הלאומי נמסר לי שאינני זכאי לתשלום בעבור תקופה זו כי יש לי את המשכורת החודשית,
שאלתי היא , מה היה לו הייתי מקבל כל הסכום בתשלום אחד ? האם אז הייתי זכאי?
בתקופה זו יכולתי תיאורטית לצמוא עבודה אחרת , והפציעה כמובן מנעה זאת ממני,
מה עלי לעשות?
לצפיה ב-'נפגעי תאונות'
נפגעי תאונות
01/09/2016 | 13:49
9
שלום לך,

אין משמעות אם התשלום בגין הסכם הפרישה מעבודה הינו בתשלום ח"פ או בתשלום חודשי.
בשני במקרים מתיחסים לתקופה שבעבורה שולם השכר.

תוכל לבדוק זכאות לקצבת נכות, בתום 90 ימי המתנה בהם לא משולם לך שכר לאור מצבך הרפואי, או אם הכנסתך ברוטו נמוכה מ-5678 ש"ח ברוטו בחודש.

ניתן לקבל סיוע ללא תשלום בהגשת התביעה ע"י "יד מכוונת"

בברכת בריאות.
לצפיה ב-'דמי אבטלה '
דמי אבטלה
01/09/2016 | 10:26
1
15
שלום
אני עומדת לפני פיטורים. בתקופה האחרונה החסרתי לא מעט, אני אחרי ניתוח
מיציתי את ימי המחלה שלי אבל אני עדיין מחסירה משהו כמו שבוע - שבוע וחצי בחודש על חשבוני מאחר ואין לי יותר ימי מחלה או חופשה. אני לא מתאימה להגדרה של אובדן כושר עבודה כך שזה לא הפתרון. 
האם דמי האבטלה שלי יחושבו לפי שכר הברוטו לפני כל ההורדות על החיסורים או לפי הנטו? 
תודה 
לצפיה ב-'הבסיס לחישוב דמי אבטלה במקרה של מחלה'
הבסיס לחישוב דמי אבטלה במקרה של מחלה
01/09/2016 | 13:59
7
שלום לך,

קיימות 2 אפשרויות:
1 חישוב חודשי עבודה בהם עבדת באופן מלא.
2- ראי מענה שקבלתי מהביטוח הלאומי לשאלה כשאלתך:
"במקרה זה, אם אכן יתברר כי שכרה נפגע בשל בעיה בריאותית, ניתן יהיה לחשב את דמי האבטלה לפי הכנסותיה הקודמות לניתוח אך לא מעבר לתקופה של 18 חודשים שקדמו לתאריך הקובע."

עם סיום העבודה בעקבות הפיטורין, יש לצרף לתביעה לדמי אבטלה, אישורי מחלה גם אם לא שולם בעבורם שכר על מנת שתבדק זכאותך על פי חודשי עבודה מלאים.

יש לשים לב, עם ההרשמה בלשכת שירות התעסוקה ואם הבעיה הרפואית עדיין נמשכת, יש להודיע למתאמי ההשמה (העובד/ת מולם את מטופלת), על מצבך הרפואי, על מנת שיפנו אותך לוועדה רפואית מטעמם אשר תוכל לקבוע הפניה לעבודה המתאימה למצבך הרפואי בלבד.

<font>ניתן במקביל גם להגיש תביעה לקצבת נכות (שוב אם הבעיה הרפואית מגבילה).</font>
<font>אין מניעה בקבלת קצבת נכות ודמי אבטלה לזכאים.</font>
<font>במראה זה, לא תשולם תוספת "תלויים" בקצבת נכות עבור בן זוג ועד 2 ילדים.</font>

תרגישי טוב ובהצלחה.
לצפיה ב-'פוטרתי מעבודה היום - מתי עליי לחתום בלשכה?'
פוטרתי מעבודה היום - מתי עליי לחתום בלשכה?
31/08/2016 | 21:08
1
23
שלום

פוטרתי היום מעבודתי לאחר 5 שנים.
קיבלתי גם דמי הודעה מוקדמת.

מתי עליי לחתום בלשכה?
האם זה נכון שהיום שבו אתייצב בפעם הראשונה יהיה לתמיד היום שבו עליי להתייצב פעם בשבוע כדי לקבל דמי אבטלה?

תודה רבה
לצפיה ב-'הרשמה בשירות התעסוקה - דמי אבטלה'
הרשמה בשירות התעסוקה - דמי אבטלה
01/09/2016 | 14:01
14
שלום לך,

יש להגיע ללשכת שירות התעסוקה בחודש שלאחר תשלום עבור אי הודעה מוקדמת.
לא משולמים דמי אבטלה במקביל.

אכן, היום בו נרשמים לראשונה הוא היום הקובע להמשך הרשמה למתיצבים אחת לשבוע.

מי שגילו 50 ומעלה מתיצב במהלך שבוע ימים בתחילת כל חודש.

בברכה.

לצפיה ב-'השלמת הכנסה'
השלמת הכנסה
31/08/2016 | 16:08
3
31
שלום רב,

אם אני עובד במשרה חלקית ומקבל לצורך העניין 4500 שקל לחודש,
האם במסגרת השלמת הכנסה אני אמור לקבל 4500 שקל מביטוח לאומי?
או שזה מחושב אחרת?
לצפיה ב-'כלומר משרה חלקית והשלמת הכנסה יחד יהפכו ל 9 אלף שקל'
כלומר משרה חלקית והשלמת הכנסה יחד יהפכו ל 9 אלף שקל
31/08/2016 | 16:26
1
19
שאני אמור לקבל בחודש?
לצפיה ב-'ראה במחשבון המצורף במענה ראשון. בברכה.'
ראה במחשבון המצורף במענה ראשון. בברכה.
01/09/2016 | 14:36
16
לצפיה ב-'מחשבון לחישוב קצבת הבטחת הכנסה'
מחשבון לחישוב קצבת הבטחת הכנסה
01/09/2016 | 14:35
24
שלום לך,

ניתן להיעזר לבדיקה מקדימה במחשבון לחישוב קצבת הבטחת הכנסה אם תוותר בידיך יתרה להשלמת הכנסה.

בברכה.
לצפיה ב-'אם התפטרתי לפני חצי שנה - אקבל דמי אבטלה במיידי?'
אם התפטרתי לפני חצי שנה - אקבל דמי אבטלה במיידי?
31/08/2016 | 15:43
6
20
היי, התפטרתי במרץ 2016. אם אגיש עכשיו תביעה לאבטלה, האם ה-90 ימים שמחכים הם מיום ההתפטרות או מיום התביעה או אישורה?

האתר של ביטוח לאומי מציין ש:
מי שהפסיק את עבודתו מרצונו, ללא הצדקה, יתחיל לקבל דמי אבטלה רק לאחר 90 ימים מיום שהפסיק את העבודה.
למרות זאת חשוב להתייצב בלשכת שירות התעסוקה סמוך ליום הפסקת העבודה, כדי לשמור על תקופת האכשרה הנדרשת.
לצפיה ב-'תוספת חשובה: הגשתי אבטלה עוד לפני, בספטמבר 2015 והתחלתי'
תוספת חשובה: הגשתי אבטלה עוד לפני, בספטמבר 2015 והתחלתי
31/08/2016 | 16:24
3
13
לקבל אבטלה, בין לבין עבדתי ולא קיבלתי אבטלה כמובן, עד שהתפטרתי במרץ 2016. כעת אני מגיש אבטלה חוזרת ובהם כלולים החודשים של השנה, המשרה האחרונה ממנה התפטרתי, אז הימים חלפו, אבל קיבלתי אבטלה בשל התביעה הקודמת... במידה ותביעת אבטלה חוזרת תאושר, אקבל מייד דמי אבטלה? או שאצטרך להמתין 90 יום?

תודה
לצפיה ב-'+ שאלה נוספת - מהו תאריך התייצבות ראשון?'
+ שאלה נוספת - מהו תאריך התייצבות ראשון?
31/08/2016 | 16:38
1
16
בתביעה לאבטלה חוזרת עליי למלא תאריך התייצבות ראשון בלשכת התעסוקה...
מהו התאריך הזה בעצם? התאריך שבו התייצבתי לקבלת דמי אבטלה בתביעה הקודמת שהגשתי? לפני שנה? כי אני מגיש לתקופה חדשה הרי...

תודה.
לצפיה ב-'תביעה חוזרת לדמי אבטלה'
תביעה חוזרת לדמי אבטלה
01/09/2016 | 14:30
12
מועד ההתיצבות הינו מחדש שכן, אין תוקף להתיצבות קודמת לאחר שחלפה שנה, כפי שרשמתי במענה לשאלתך הנוספת.

יש להרשם עתה בהקדם ולציין את יום ההתיצבות החדש.

בברכה.
לצפיה ב-'זכויות באבטלה- תביעה חוזרת לדמי אבטלה'
זכויות באבטלה- תביעה חוזרת לדמי אבטלה
01/09/2016 | 14:28
13
זכויות באבטלה נשמרות לשנה מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בשירות התעסוקה.

עתה יש להגיש תביעה חוזרת לדמי אבטלה. תחילה ישולמו דמי אבטלה מלאים האבטלה  ולאחריהם 80% מימי הזכאות ו-85% מדמי האבטלה, אם גילך צעיר מ-40. סה"כ ניתן לקבל במשך 4 שנים 180% ימי זכאות ו-185% מדמי האבטלה.
למי שגילו 40 ומעלה ישולמו דמי אבטלה רגילים.
בפועל, על פי המידע בשאלתך הראשונה, ישולמו דמי אבטלה ללא תקופת המתנה,
שכן חלפה כבר חצי שנה מיום הפסקת העבודה.
בפועל, יכולת לחזור להרשמה באופן שוטף ביום ובשעות שנקבעו בספטמבר 2015 ללא הגשת תביעה ולמצות את מכסת הימים שעמדה לזכותך, ללא הגשת תביעה נוספת.
הזכויות באבטלה מקובעות לשנה כנ"ל  ובמהלכן ניתן להגיע לסירוגין להרשמה בין עבודות/חופשה וכדומה עד למיצוי מכסת הימים/הפניה לעבודה/תום שנת הזכאות, המוקדם מביניהם...

בברכה.
לצפיה ב-'זכויות באבטלה'
זכויות באבטלה
01/09/2016 | 14:09
1
8
שלום לך,

זכויות באבטלה נבדקות לתקופה של 18 חודשים קודמים, בהם יש לצבור 12 חודשי עבודה לפחות.
עיכוב בהרשמה מעבר לכך, יכולה לפגוע בזכאות לדמי אבטלה, אלא אם יש אישורי מחלה, המאריכים את התקופה הנבדקת מעבר ל-18 חודשים שלא שולם בעבורם שכר.

אם עדיין נשמרו 12 חודשי עבודה בשל העיכוב, יש להרשם בהקדם בשירות הצעסוקה.
דמי אבטלה ישולמו מיום ההתיצבות ואילך.

בברכה.
לצפיה ב-'המון המון תודה על תשובתיך המפורטות! שבת שלום'
המון המון תודה על תשובתיך המפורטות! שבת שלום
02/09/2016 | 13:59
3
לצפיה ב-'עזרה בבקשה '
עזרה בבקשה
31/08/2016 | 15:02
2
26
שהתחלתי לשלם את החוב בביטוח לאומי סוף 2015 שלחו מכתב שהיתרה שלי אפס ש"ח לאחר כמה חודשים שלחו מכתב נוסף שרשום שבשנת 2014 יש לי חוב
מה אני יכולה לעשות שיבטלו חוב שלא רלוונטי
לצפיה ב-'בבקשה עזרה'
בבקשה עזרה
31/08/2016 | 22:55
11
לצפיה ב-'חוב בדמי ביטוח'
חוב בדמי ביטוח
01/09/2016 | 14:44
14
שלום לך,

אם יש הוכחות לכך ששולמו דמי הביטוח ע"י ניכוי מהשכר ו/או שולמו באופן אישי,
יש להעביר תלושי שכר ו/או קבלת על התשלום.

בשאר המקרים חלה חובה לתשלום דמי ביטוח.
במעמד תשלום דמי הביטוח מקזזים הצמדה וקנסות.

מומלץ לערוך מעקב אחר תשלום דמי הביטוח במערכת ביטוח לאומי,
על מנת לשלם חובות במועד ולא לצבור פיגורים.

על מנת שניתן אחת לשנה לפחות, לבדוק שהתשלומים עברו במלואם.

בברכה.
לצפיה ב-'דחיית קבלת דמי אבטלה'
דחיית קבלת דמי אבטלה
31/08/2016 | 14:34
1
22
שלום,
אני מובטלת מחודש יולי, בחודש אוגוסט ימלאו לי 28 שנים.
באופן עקרוני, האם ניתן לדחות את קבלת דמי האבטלה, כך שאקבלם עבור התקופה בה אני כבר בת 28, כדי להינות משיעור דמי אבטלה גבוהים יותר? כלומר לקבל את דמי האבטלה עבור חודש ספטמבר והלאה?
אציין, שכבר קיבלתי תשלום עבור יולי, וכן חתמתי בלשכת התעסוקה כל חודש אוגוסט. האם ניתן לבקש לא לקבל תשלום עבור אוגוסט?
תודה רבה
לצפיה ב-'שינוי גיל במהלך תקופת האבטלה'
שינוי גיל במהלך תקופת האבטלה
01/09/2016 | 14:48
8
שלום לך,

שינוי גיל במהלך תקופת האבטלה מעביר באופן אוטומטי לקבוצת הגיל המזכה בדמי אבטלה גבוהים יותר ומכסת ימי אבטלה גבוהה יותר.

לשאלתך, לא ניתן לבצע את ההקפאה בתשלום על מנת לקבל תשלום גבוה יותר בחודש אחרי.

אם נותרה יתרת ימי אבטלה לחודש 9/2015 יפעלו כפי שרשמתי מעלה.

בברכה.
לצפיה ב-'דחיית קבלת דמי אבטלה'
דחיית קבלת דמי אבטלה
31/08/2016 | 14:27
1
12
שלום,

אני מובטלת מחודש יולי, בחודש אוגוסט ימלאו לי 28 שנים.
באופן עקרוני, האם ניתן לדחות את קבלת דמי האבטלה, כך שאקבלם עבור התקופה בה אני כבר בת 28, כדי להינות משיעור דמי אבטלה גבוהים יותר? כלומר לקבל את דמי האבטלה עבור חודש ספטמבר והלאה?
אציין, שכבר קיבלתי תשלום עבור יולי, וכן חתמתי בלשכת התעסוקה כל חודש אוגוסט. האם ניתן לבקש לא לקבל תשלום עבור אוגוסט?

תודה רבה
לצפיה ב-'ראי מענה בשאלתך הנוספת. בברכה.'
ראי מענה בשאלתך הנוספת. בברכה.
01/09/2016 | 14:54
5
לצפיה ב-'שאלה לכל מי שמבין בשכר ובחוקי הבטוח הלאומי'
שאלה לכל מי שמבין בשכר ובחוקי הבטוח הלאומי
31/08/2016 | 14:08
1
28
חברתי, עובדת 19.5 שעות שבועיות בסיעוד קשישים,  לאורך כל השנה האחרונה, יש לציין שבנוסף לשכרה מעבודה זו היא מקבלת קיצבת השלמת הכנסה בסך 1000 שקלים, פעם בשנה היא מקבלת סכום של 400 שקלים דמי הבראה וביגוד, את הסכום הזה מקזז הבטוח הלאומי מקצבת השלמת ההכנסה, האם מי מכם יודע למה?
לצפיה ב-'מחשבון לחישוב קצבת הבטחת הכנסה'
מחשבון לחישוב קצבת הבטחת הכנסה
01/09/2016 | 15:12
15
שלום לך,

בד"כ את התשלומים השנתיים מחלקים ב-12 ומוסיפים לכל חודש על מנת לבדוק את ההכנסה המזכה בתוספת השלמת הכנסה.

לא ידוע על תשלום של 400 ש"ח בדמי הבראה.
נכון להיום מי שעובד שנה אחת לפחות זכאי לתשלום שך 378 ש"ח כפול 5 ימים.
את הסכום הזה מחלקים ב-12 ומוסיפים להכנסה בכל חודש.
בכל שנה דמי ההבראה משתנים בהתאם לוותק.
ניתן לבדוק מתוך הבראה באתר כל זכות.

ניתן להיעזר לבדיקה מקדימה של הזכאות במחשבון לחישוב קצבת הבטחת הכנסה

בברכה.
לצפיה ב-'שאלה בעינין תקציב שיפוץ אמבטיה ושרותים-מהבטוח הלאומי'
שאלה בעינין תקציב שיפוץ אמבטיה ושרותים-מהבטוח הלאומי
31/08/2016 | 14:15
1
27
אני נכה ומקבלת קצבת נכות מלאה+ קצבת צרכים מיוחדים, המקלחת והשרותים בביתי במצב מאד ירוד, ישנים ואינם עונים לצרכי כנכה , יש לי צורך דחוף לשפץ ולהכשיר לטובתי , האם הבטוח הלאומי משתתף? ואם כן מה עלי לעשות כדי לקבל סיוע כזה?

לצפיה ב-' סיוע בהתאמת הבית לצרכי הנכה'
סיוע בהתאמת הבית לצרכי הנכה
01/09/2016 | 15:04
22
שלום לך,

בביטוח נפגע עבודה קיימת האופציה בקבלת מענק לשיפוצים והתאמה במקרים קשים. הטבות כספיות לבעלי דרגת נכות גבוהה, נפגעי עבודה אך זה לא רלוונטי בנכות כללית.
לא ידוע לי על אופציה במסגרת נכות כללית.

ממליצה על פניה לקרן לידידות.

תרגישי טוב ובהצלחה!

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ארז כהן ושות' – משרד עורכי דין
ארז כהן ושות'
פורום ייעוץ קריירה
פורום ייעוץ קריירה
אהרן אבידן מאמן אישי
עוד לא מצאת את הדרך שלך?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה