לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

לצפיה ב-'סצינה מתוך "צ"רלס דיקנס" בבית היתומים.....'
סצינה מתוך "צ"רלס דיקנס" בבית היתומים.....
30/12/2016 | 09:47
2
23
כשאחד הילדים מבקש עוד מנה של מרק.....    אולי בעצם  מקרה מהחיים שבו במחנה-ריכוז אחד האסירים מעיז לבקש תוספת.    אני חיה כבר  כמה ימים עם דימויים כאלה והמנגינה מהדהדת....."עמך"?    - בבית המשפט הזכירו לי מה זה אנטישמיות מה זה עוני מה זה גזענות מה זה פאשיזם
לצפיה ב-'אפרטהייד ומלחמה במובטלים.....'
אפרטהייד ומלחמה במובטלים.....
30/12/2016 | 09:57
1
13
אני יהודי שחור אני יהודי עני אני גם עגונה.   נזכרתי.... אני גם חולת-נפש
לצפיה ב-'"בפני עיוור לא תתן מכשול" = גם זה בכתבי הקודש...'
"בפני עיוור לא תתן מכשול" = גם זה בכתבי הקודש...
30/12/2016 | 09:59
11
ולא   רק התנחלויות
לצפיה ב-'ביטוח תאונות אישיות ופנסיה לפגיעה בקצבת נכות '
ביטוח תאונות אישיות ופנסיה לפגיעה בקצבת נכות
29/12/2016 | 23:34
1
19
שלום רב,
ידוע לי שיצא חוק לבעלי אי כושר עם ביטוחיים פרטיים כגון פנסיה ביטוח תאונות אישיות
אני עם נכות רפואית 50% ו100% אי כושר לצמיתות!
הסתכלתי בחוברת של הביטוח  פנסיה רשום התוכנית מאושרת כקופת גמל לקצבה.
ביטוח בריאות תאונות אישיות נכות תעסוקתית 133 ש"ח יומי

שאלות:
1. הבנתי שלמי שיש ביטוחים פרטיים מבטלים או מקזיים את הקצבה ?

2. ישמח לשמוע דעתך האם הביטוח שלי יגרום לביטול הקצבה ?

אני ממש מודאג הבנתי את זה מהצעת חוק בפייסבוק להעלאת קצבה לשכר המינימום

תודה רבה על העזרה והסיוע

לצפיה ב-'הצעה להגדלת הקצבאות במספר פעימות'
הצעה להגדלת הקצבאות במספר פעימות
30/12/2016 | 06:44
61
שלום לך,

ראה מתוך הכתבה בדה-מרקר,
הצעה להגדלת הקצבה והתאמתה לשכר המינימום בשלוש פעימות.
ההצעה להגדלה אינה פוגעת בקצבה המשולמת, אלא מתיחסת להגדלה.
ההגדלה בקצבה לכשתאושר, תהיה מותנית במבחן הכנסות.

יש להמתין לסיום ההליך ופרסומו על מנת שניתן יהיה להשיב במדוייק כיצד ההגדלה תתבצע:

http://www.themarker.com/news/1.3182237

בברכה.

לצפיה ב-'נכות כללית לשוהים בחול מעבר לשלושה חודשים'
נכות כללית לשוהים בחול מעבר לשלושה חודשים
29/12/2016 | 02:58
1
54
כמה ימים בשנה ניתן לשהות בחו"ל(ארה"ב) מבלי לאבד את הזכאות לקצבת נכות כללית? כמו כן האם שהייה בארה"ב לצורך לימודים מתאפשרת תך שמירה על הזכות לקבלת קצבת נכות כללית?
תודה. 
לצפיה ב-'קצבת נכות שהות בחו"ל'
קצבת נכות שהות בחו"ל
30/12/2016 | 07:08
87
שלום לך,

תשלום הקצבה לשוהים בחו"ל משולם בחודש היציאה מהארץ ובחודש החזרה, כולל 3 חודשי העדרות מלאים:

"שהות בחוץ לארץ
קצבת הנכות משולמת לנכה תושב ישראל השוהה בחו"ל בחודש היציאה לחו"ל, ומ-1 בחודש שלאחר חודש היציאה לחו"ל - במשך שלושה חודשים נוספים.
תשלום הקצבה בארץ יחודש למקבל קצבת הנכות מ-1 בחודש שבו חזר לארץ.
תשלום הקצבה בחו"ל לאחר התקופה המצויינת כאן אפשרי בתנאים מסוימים, כגון אם הוא או בן זוגו מועסקים בחו"ל על ידי מעסיק ישראלי, או אם דרוש לו טיפול רפואי מיוחד או אם הוא שוהה במדינה שנחתמה עמה אמנה שכוללת בתוכה ענף ביטוח נכות: אוסטריה, אורוגואי, בולגריה, גרמניה, דנמרק, הולנד, נורבגיה, סלובקיה, פינלנד, צ'כיה, רומניה, שבדיה ושוויץ."
https://www.btl.gov.il/benefits/Disability/Pages/%D7%A9%D7%94%D7%95%D7%AA%20%D7%91%D7%97%D7%95%D7%A5%20%D7%9C%D7%90%D7%A8%D7%A5.aspx

יש לפנות למחלקת נכות בביטוח הלאומי על מנת לבדוק באופן אישי, כיצד מתיחסים להסכמים הקיימים עם ארה"ב במקרה שאלתך. ניתן לפנות בקישור המצ"ב ע"י פניה לסניף שלך:
https://www.btl.gov.il/About/contact_us/Pages/contact-snif.aspx

המענה ניתן תוך מספר ימים קטן (בימי עבודה).
עדכני אותנו בתוצאות הבירור.

בברכה ובהצלחה!
לצפיה ב-'אב קשיש והשתתפות ילדים בהוצאת בית אבות'
אב קשיש והשתתפות ילדים בהוצאת בית אבות
29/12/2016 | 00:22
33
אני מחפשת עו"ד ליעץ לי בקשר לאבי. אבי אמור להכנס לבית אבות סיעודי ואין לו אפשרות לשלם על כך.
נאמר לי שהילדים יצטרכו להשתתף בהוצאות הכרוכות בהכנסת אבי לבית אבות.
הקשר שלי עם אבי כמעט לא קיים מילדות בעקבות התעללות ואני זאת שמדי פעם שומרת על קשר ומצלצלת אליו. 
הייתי רוצה לבדוק אם עדיין יכולים לאלץ אותי להשתתף בהוצאות בית אבות בשבילו, ועוד כמה שאלות שקשורות לכך
לצפיה ב-'תשלום ביטוח לאומי בעת חופשה'
תשלום ביטוח לאומי בעת חופשה
28/12/2016 | 22:36
1
27
לפני מספר שנים אשתי היתה בחופשה כ 10 חודשים לאחר לידה
בחודשים הראשונים המעסיק שילם עבורה בודאות ביטוח לאומי אולם לא זכור לי מה היה בחודשים האחרונים
שאלתי האם יתכן כי יש לנו חוב שעלול לצוף בעתיד עם ריבית והצמדה וכד' מבלי שאנו מקבלים התראות? כיצד ניתן לברר? האם כדאי לברר? האם בכלל היתה חייבת בתשלום?
לצפיה ב-'דמי ביטוח לאומי בחל"ת לאחר חל"ת'
דמי ביטוח לאומי בחל"ת לאחר חל"ת
30/12/2016 | 07:35
20
שלום לך,

אכן, חודשיים ראשונים של חל"ת, המעסיק משלם דמי ביטוח על פי חוק ואותם ינכה  בהמשך מהעובדת מכל תשלום המשולם לה. לגבי חופשה ללא תשלום יש להסדיר את תשלומי דמי הביטוח כמפורט להן:
https://www.btl.gov.il/Insurance/National%20Insurance/type_list/Employee_in_vacation/Pages/default.aspx

במעמד הסדר התשלומים מבטלים בד"כ הצמדה וקנסות.
ראו מתוך חוב בדמי ביטוח:
https://www.btl.gov.il/Insurance/payments/Pages/default.aspx

בברכה.

לצפיה ב-'לימפדמה'
לימפדמה
28/12/2016 | 16:06
3
44
אמי בת 80, גמלאית.
אמי חולת לימפדמה בצורה חמורה. יש לה רגלי פיל. היא עוברת טיפולים יקרים מאוד של ניקוז לימפטי, הסכום המצטבר שהוצא בשלוש שנים האחרונות הוא כ 150,000 ש"ח. ההחזר מקופ"ח הוא זעום, וגם על החזר זעום זה היא צריכה להילחם בקופ"ח עד חורמה.
כמו כן יש לה בעייה בגב שמקשה עליה ללכת ולעמוד (נעזרת בהליכון. עברה בעבר ניתוח) וגם COPD.
אמי מקבלת שעות סיעוד - 9.45 שעות שבועיות עבורה (ובעלה מקבל גם כן 9.45 ש"ש) וגם קיצבת זקנה בסך של 2300 ש"ח.
סה"כ ההכנסות שלה מהפנסיות שלה ושל בעלה ומקצבאות הזיקנה שלה ושל בעלה: 15,000 ש"ח ברוטו, פחות או יותר.
שאלותי:
1. איך אמי יכולה להוציא תו נכה?
2. האם מגיעה לאמי קיצבה נוספת בגלל הלימפדמה החמורה שלה? ההוצאות שלה בשלוש השנים האחרונות הגיעו לכ- 150,000 ש"ח.
מצורפות תמונות של רגליה.

לצפיה ב-'פטור ממס הכנסה'
פטור ממס הכנסה
28/12/2016 | 20:39
2
26
שלום לך,

לבדוק זכאות לפטור  ממס מהפנסיה, ניתן לקבל עד 6 שנים קודמות+שנה שוטפת לזכאים.
ניתן להיעזר ללא עלות ב"יד מכוונת" בהגשת התביעה לפטור ממס:
https://taxes.gov.il/IncomeTax/Pages/IncomeTaxGuides/IncomeTaxGuideNeheIver.aspx

בתביעה לפטור יש לציין כל בעיה רפואית ממנה סובלים בגיבוי מסמכים רפואיים תומכים.
עלות וועדה רפואית 562 ש"ח בשל שימוש בתשתית הוועדות הרפואיות של הביטוח הלאומי.
לאור מצבם הרפואי, ניתן לבקש לקבוע אחוזי נכות ללא נוכחות.

קישור ל"יד מכוונת", ניתן בתיאום מראש לקבל שירות און ליין דרך מחשב או נייד מבלי להגיע אליהם ( בהרחבה בקישור מטה):
http://www.kolzchut.org.il/he/%D7%99%D7%93_%D7%9E%D7%9B%D7%95%D7%95%D7%A0%D7%AA_-_%D7%99%D7%99%D7%A2%D7%95%D7%A5_%D7%95%D7%94%D7%9B%D7%95%D7%95%D7%A0%D7%94_%D7%97%D7%99%D7%A0%D7%9D_%D7%9C%D7%95%D7%95%D7%A2%D7%93%D7%95%D7%AA_%D7%A8%D7%A4%D7%95%D7%90%D7%99%D7%95%D7%AA_%D7%A9%D7%9C_%D7%94%D7%91%D7%99%D7%98%D7%95%D7%97_%D7%94%D7%9C%D7%90%D7%95%D7%9E%D7%99

1- האם בדקתם הגשת החמרת מצב בסיעוד?

2- האם מגיע להם השתתפות עבור 9 שעות שבועיות  לניצולי שואה?
http://www.k-shoa.org/?CategoryID=166&ArticleID=470

3- האם בדקתם זכאות לסיעוד באמצעות המושלם?

4- זכאות לתג חניה לנכה כמפורט להלן:
http://rishuy.mot.gov.il/he/vehicle/licensing/parking-badge   (תשובה לשאלה 2 שלך)

לשאלתך הראשונה, מעבר למידע הנ"ל ולאור הכנסת 2 בני הזוג אין זכאות לקצבאות כגון השלמת הכנסה לקצבת זקנה.
קצבאות נכות משולמות רק למגישי תביעה לפני גיל פרישה.

בברכה לימים טובים יותר.

לצפיה ב-'תודה רבה.את הפטור ממס הפנסיה מקבלים אך ורק דרך וועדה רפואית?'
תודה רבה.את הפטור ממס הפנסיה מקבלים אך ורק דרך וועדה רפואית?
29/12/2016 | 16:03
1
12
תודה רבה עבור התשובה המפורטת.
אם הבנתי נכון, את הפטור ממס הפנסיה ניתן לקבל אך ורק דרך וועדה של ביטוח לאומי ולא דרך משרדי מס הכנסה. האם הבנתי נכון?
אמי לא משלמת מס על הפנסיה למיטב ידיעתי. הפנסיה שלה נמוכה - 3200 ש"ח.
בעלה הוא זה שמשלם מס על הפנסיה. האם הוא זה שצריך להגיש את הבקשה לפטור ממס, או שהיא יכולה להגיש, על סמך העובדה שהם נשואים?
לצפיה ב-'וועדה לפטור ממס הכנסה'
וועדה לפטור ממס הכנסה
30/12/2016 | 06:53
11
את התביעה לפטור ממס יש לבצע באמצעות מס הכנסה.
לאחר תשלום השובר וקבלת הפניה מפקיד השומה לוועדות הרפואיות בביטוח הלאומי (בשל תשתית קיימת) מעבירים למחלקת נפגעי עבודה בביטוח לאומי המטפלים גם בהעברת המסמכים לוועדות הרפואיות.
אכן, יש להגיש תביעה לפטור למי שמשלם מס הכנסה.
המידע הרפואי מתיחס למגיש התביעה בלבד.

בסיום ההליך וקבלת הודעה על סיכומי הוועדות וקביעת אחוזי נכות לפטור ממס, תקבלו הזמנה מפקיד השומה להגיע לקבל את הפרוטוקולים והכנת האישורים לפטור ממס, למי שנמצאו זכאים.

בברכה.
לצפיה ב-'דמי אבטלה'
דמי אבטלה
27/12/2016 | 22:15
1
9
שלום,
עבדתי במקום עבודה 2.3 שנים, עד 1.4.16.
התפטרתי ממקום עבודתי לאחר שילדתי את בני התינוק. התחלתי להתייצב בלשכת תעסוקה כמובטלת החל מדצמבר, אך מכתב ההתפטרות שלי הינו מחודש אוגוסט, בתום חופשת הלידה בערך. ידוע לי שיש המתנה של 90 יום מיום הפסקת העבודה עד שאתחיל לקבל דמי אבטלה. האם מתחילים לספור את 90 הימים החל מהיום בו התחלתי להתייצב בלשכה (דצמבר) או החל מהיום שבו ניסחתי את מכתב ההתפטרות (אוגוסט)? ישנו פער של כ-4 חודשים מהרגע שהתפטרתי לבין ההתייצבות שלי בלשכת התעסוקה, ומכאן  נובעת השאלה שלי.
לצפיה ב-'זכויות באבטלה'
זכויות באבטלה
28/12/2016 | 06:18
5
שלום לך,

תקופת המתנה של 90 ימים למי שמתפטר, מתחילה מסיום יחסי עובד מעביד, דהיינו מיום כניסת הפיטורין לתוקף.

על פי המידע בשאלתך, תקופת ההמתנה חלפה ותתקיים זכאות לדמי אבטלה החל מיום ההתיצבות הראשון.

בברכה.
לצפיה ב-'תשלום לביטוח לאומי'
תשלום לביטוח לאומי
27/12/2016 | 20:37
1
36
שלום רב
בתי בת 18.  נמצאת כשנה בחו'ל.  עדיין לא התגייסה.  עוד לא גיבשה תוכנית  לגבי העתיד הקרוב   או שתתחיל ללמוד בחול  או תתגייס בארץ ץ
.
שאלתי . האם בתקופה הזו שהיא בחו'ל (כבר כמעט שנה ) עליה לשלם לביטוח לאומי?  אם כן כמה כסף?     
תודה מראש
לצפיה ב-'דמי ביטוח לאומי'
דמי ביטוח לאומי
28/12/2016 | 06:27
20
שלום לך,

ראי המענה לשאלתך מתוך אתר ביטוח לאומי - דמי ביטוח לאומי:

"מי שמלאו לו 18 שנים ויתגייס לצה"ל או ישרת בשירות לאומי חלופי לפני גיל 21  - פטור מתשלום דמי ביטוח  מגיל 18 עד לתחילת השירות בצה"ל או בשירות הלאומי לפני גיל 21."
https://www.btl.gov.il/Insurance/National%20Insura...

אם מסיבה כלשהי היא לא תשוב לשרת כאן בארץ יחול עליה תשלום דמי ביטוח החל מגיל 18 בגובה 168 ש"ח בחודש.
אם היא נמצאת במדינת אמנה בה היא משלמת דמי ביטוח, יש לדווח על כך למחלקת הגבייה בביטוח הלאומי ולשלם דמי בריאות בגובה 103 ש"ח מידי חודש. ( מידע מורחב בקידור מעלה).
ביטוח הבריאות חשוב, על מנת שתוכל לקבל שירותים רפואיים, במידת הצורך בהגיעה ארצה.

בברכה.

לצפיה ב-'בבית הדין לעבודה "במעמד צד אחד"....'
בבית הדין לעבודה "במעמד צד אחד"....
27/12/2016 | 01:50
4
36
לא קיבלתי זימון לדיון  ((שהוקדם ב-3 חודשים)) והביטוח לאומי קיבל פסק דין במעמד צד אחד  ((החלטה על סגירת התיק)). זה היה בשבוע שעבר   ((השופטת היא עובדת לשעבר של הביטוח לאומי)). מה אעשה?
לצפיה ב-'פגיעה נפשית קשה בעקבות הנ"ל......'
פגיעה נפשית קשה בעקבות הנ"ל......
27/12/2016 | 01:57
38
חוץ מההיבט המשפטי-כלכלי,  "פרשה" כזאת היא גם "טראומה נפשית", שעלולה להביא לפרנויה.
לצפיה ב-'תביעה לקצבת נכות?'
תביעה לקצבת נכות?
28/12/2016 | 06:37
2
38
שלום לך,

האם מדובר בתביעה לקצבת נכות?
ניתן להגיש תביעה לקצבת נכות עד גיל פרישה או עד שנה לאחר גיל פרישה, אם הבעיות הרפואיות המקנות קצבה ( 40% נכות לפחות כאשר אחת הנכויות עומדת על 25% לפחות או 60% נכות) היו קיימות קודם לכן.
אבדן כושר עבודה של 50% לפחות או הכנסה חודשית ברוטו שאינה עולה על 5678 ₪.

ניתן במקרים מסוימים לקבל קצבה, אם התביעה הוגשה וקיימים 3 חודשי המתנה, בטרם מגיעים לגיל פרישה ושולמה קצבת נכות אחת לפחות שלאחריה, תשולם קצבת זקנה בגובה קצבת הנכות לפחות.

בברכת בריאות

לצפיה ב-'הקש ששבר את גב הגמל .....'
הקש ששבר את גב הגמל .....
28/12/2016 | 09:15
1
26
סמל הצלב קרס התלת מימדי של הביטוח הלאומי  , זה בדיוק היחס שלו זכיתי בבית הדין לעבודה
לצפיה ב-'ביטוח רשלנות מקצועית של שופטים - איך יודעים איזה חברת ביטוח?'
ביטוח רשלנות מקצועית של שופטים - איך יודעים איזה חברת ביטוח?
28/12/2016 | 09:33
17
כשאתה  פונה לבית המשפט וסופג פגיעה נפשית קשה בעקבות יחס שמזכיר לך שאתה יהודי נרדף
לצפיה ב-'דיווח על עבודה לביטוח לאומי '
דיווח על עבודה לביטוח לאומי
27/12/2016 | 00:36
1
60
שלום רב,
עבדתי בעבודה 3 ימים קבלתי משכורת ותלוש שעדיין לא אצלי
וחזרתי אחרי זה לעבודה הקודמת שלי ועבדתי בה שאר החודש נובמבר
1. האם מדווח לביטוח לאומי על 3 ימי עבודה במקום בו עבדתי ?
2. האם זה  לפי חודשי עבודה ולא ימים ?

תודה על העזרה
לצפיה ב-'הכנסות מעבודה - קצבת נכות'
הכנסות מעבודה - קצבת נכות
28/12/2016 | 06:44
44
שלום לך,

יש לדווח על כל הכנסה ברוטו מעבודה, אשר יכולה להשפיע על גובה קצבת הנכות.
תוכל להיעזר במחשבון המצורף לבדיקה מקדימה:
https://www.btl.gov.il/Simulators/NehutIndex/Pages...

חשוב שהדווחים על הכנסות חודשיות מעבודה יהיו בביטוח הלאומי.

בברכה.

לצפיה ב-'קרקע חקלאית והשפעה על קיצבת נכות \ הבטחת הכנסה'
קרקע חקלאית והשפעה על קיצבת נכות \ הבטחת הכנסה
26/12/2016 | 19:30
1
38
ישנם קרקעות שלא בדיוק יודעים היכן הן, וכאלו שלא שוות הרבה ומתחלקות 
בין הרבה יורשים ולא ברור אם אקבל, אבל נניח שאקבל משהו, מה ההשפעה 
של קרקע חקלאית על קיצבת נכות או על הבטחת הכנסה ?
לצפיה ב-'קרקע חקלאית - קצבת נכות/הבטחת הכנסה'
קרקע חקלאית - קצבת נכות/הבטחת הכנסה
28/12/2016 | 08:54
42
שלום לך,

בקצבת נכות ההשפעה תהיה על תוספת תלויים לזכאים.

בהבטחת הכנסה/ השלמת הכנסה ההתיחסות הינה בהתאם למופיע בסעיף נכסים והינה ע"פ הערכת שמאי,  משוויי הנכס הכולל מחושבת ונזקפת  הכנסה חודשית:
https://www.btl.gov.il/benefits/Income_support/tnaeeZakaut/Pages/Nechasim.aspx

החישוב מביא בחשבון את יעוד הנכס ( חקלאי / מגורים / מסחרי)  ואת שווי נכס בהתאם למדרגות שונות.

אופן החישוב מפורט בתקנה 10 – הכנסה מנכס:
הכנסה מנכס תק' תשע"ג-2012
1 : (א)  כהכנסה חודשית מנכס יראו את השיעורים הנקובים בפסקאות (2) ו-(3) להלן לפי העניין, מחולקים ב-12, אף אם אין מופקת ממנו הכנסה, או את סכום ההכנסה החודשית המופקת ממנו בפועל – לפי הסכום הגבוה יותר:
(1)   לעניין תקנת משנה זו –
       "הייעוד התכנוני" – הייעוד שנקבע לנכס בתכנית;
       "ייעוד הנכס" – הייעוד התכנוני, ולגבי נכס שהשימוש שנעשה בו בפועל, אינו תואם את הייעוד התכנוני שלו – הייעוד שנעשה בפועל;
       "מילווה קצר מועד" – מילווה קצר מועד, שהוצא לפי חוק מילווה קצר מועד, התשמ"ד-1984, שיתרת תקופתו למסחר היא 12 חודשים;
       "ש"ח" – שקלים חדשים;
       "שיעור הריבית" – ממוצע של התשואות היומיות שפרסם בנק ישראל לגבי מילווה קצר מועד, במהלך השנתיים שקדמו ל-30 בנובמבר של כל שנה;
       "תכנית" – כהגדרתה בסעיף 1 לחוק התכנון והבנייה, התשכ"ה-1965;
(2)   כהכנסה מנכס מקרקעין, יראו את השיעורים האלה לפי ייעודו של הנכס:
(א)   לגבי נכס המשמש לצורכי חקלאות – 0%; על חלק הנכס העולה על 250,000 ש"ח ייווספו השיעורים שבתוספת, לפי האמור בפסקה (5);
https://www.nevo.co.il/law_html/Law01/079_004.htm

המידע הינו כללי ומומלץ על פניה אישית למחלקת הבטחת הכנסה לבדיקה אישית.

בברכה.

לצפיה ב-'נכות כללית -שיקום '
נכות כללית -שיקום
26/12/2016 | 17:13
73
לאחר פגישה עם פקידת שיקום לצורך אי כושר  נכות  כללית 
שאלתי היא כבר עברו שבועיים וחצי ועדיין לא עבר התיק ממלקת שיקום בדקתי !!
כמה זמן צריך עוד    התיק מטופל מחודש יולי  במלל !
עברתי את הסף הרפואי הנדרש ! וכן מתי תשולם מקדמה או קצבה [ ישנו אי כושר ]
תודה מראש 
לצפיה ב-'לצורך קצבת נכות מה ההגדרה לעקרת בית?'
לצורך קצבת נכות מה ההגדרה לעקרת בית?
25/12/2016 | 23:59
1
44
מזה 3 חודשים שאיני עובדת ומקבלת דמי אבטלה. האם אני נחשבת לעקרת בית מבחינת המושג לקבלת קצבת נכות כללית ? שידוע לי שמ 50% נחשב לעקרת בית?
תודה על תשובה
לצפיה ב-'קצבת נכות - עקרת בית'
קצבת נכות - עקרת בית
26/12/2016 | 09:23
31
שלום לך,

על פי המידע אותו העלית (מקבלת דמי אבטלה), את נחשבת כמי שעבדה.
הבדיקה נערכת כמפורט להלן מתוך נכות כללית - מה התנאים לקבלת קצבת נכות?:
..."ל"נכה" תיחשב גם עקרת-בית אם עבדה כשכירה או כעצמאית 12 חודשים רצופים או 24 חודשים לא רצופים ב-48 החודשים, שקדמו להגשת התביעה לקצבת נכות, או שקדמו להפסקת העבודה - למי שהפסיקה לעבוד לאחר הגשת התביעה; וכן אם היא חיה בנפרד מבן זוגה, ולא גרה עמו ב-24 החודשים, שקדמו להגשת התביעה לקצבת נכות או לאחריה."

בברכה.
לצפיה ב-'האם אפשר להגיש ערעור אחרי 60 יום?'
האם אפשר להגיש ערעור אחרי 60 יום?
25/12/2016 | 23:55
1
23
אני צריכה זמן להגשת ערעור לביטוח לאומי לקיצבת נכות ודרוש לי זמן נוסף בגלל בדיקות שנקבעו לאחר 60 יום. האם אפשרי?
לצפיה ב-'הגשת ערעור על החלטת וועדה מדרג ראשון'
הגשת ערעור על החלטת וועדה מדרג ראשון
26/12/2016 | 09:26
27
שלום לך,

למרות הרשום, מאפשרים להגיש ערעור עד 90 ימים.

ממליצה כבר לציין בכתב שאת מעונינת לערער על ההחלטה מדרג ראשון,
וממתינה למסמכים רפואיים שיתמכו בהגשת הערעור והם יועברו בהמשך, או ביום הוועדה.

ניתן להיעזר ללא עלות בהכנת והגשת הערעור ב"יד מכוונת"

בברכה ו
לצפיה ב-'הכוונה דחופה - וע"ר של הביטוח הלאומי'
הכוונה דחופה - וע"ר של הביטוח הלאומי
25/12/2016 | 18:43
1
63
ערב טוב, 
פניתי אלייך בפורום לאחרונה: אני בת 65 שנים, חולה בשתי מחלות קשות פיברוזיס ריאתי, ומחלת כליות . מטופלת בכימוטרפיה. צמודה למחולל חמצן נייח בבית ונייד. בחופשת מחלה כבר חודשיים.
ביקשתי לפני כחודש ועדה רפואית לפטור ממס הכנסה, ללא נוכחותי. הוועדה הסכימה לקבוע את הדיון על סמך מסמכים רפואיים  וללא נוכחותי. (הגשתי להם כ50 עמודים רפואיים גדושים ).
היום קיבלתי מכתב מטעם המל"ל ,ואני מצטטת : " הועדה הרפואית לא סיכמה את דיוניה מכיוון שנדרש לה מידע נוסף להלן : " הוועדה צריכה להיות בנוכחותך ותוצאות בדיקה מעבדה עדכנית . יש להמציא את המבוקש לעיל עד ה 15/1/17". לאחר השחמת התיעוד ע"י הוועדה יסוכם הדיון ללא נוכחותך". 
א. אני גרה בקומה אחרונה ללא מעלית ולהוריד ולהחזיר אותי זאת אופרציה מאוד מסובכת ( גרה לבדד). מה לעשות? 
ב. לבקש מהם איזה בדיקת מעבדה הם מתכוונים ? 
ג. מדוע הם שינו את דעתם - וכעת אין לי זכאות למסלול הירוק??
ד. מי הגורם הבכיר במל"ל שניתן לפנות אליו בעניין הזה כדי שידונו במצבי ללא נוכחותי? 
בתודה 
לצפיה ב-'פניה לסניף שלך - וועדה לפטור ממס'
פניה לסניף שלך - וועדה לפטור ממס
26/12/2016 | 09:58
20
שלום לך,

ממליצה על פניה לסניף שלך /וועדות רפואיות פטור ממס הכנסה,
ולהעלות את כל שאלותייך שהעלית כאן בפורום.
הפניה נענת תוך מספר ימים קטן.

עדכני אותנו בתוצאות הבירור.

בברכת בריאות ו
לצפיה ב-'דמי פגיעה תאונת עבודה'
דמי פגיעה תאונת עבודה
25/12/2016 | 15:01
2
29
אם בתקופה שהייתי בבית אחרי תאונת העבודה, הורידו לי ימי מחלה וקיבלתי תלוש כרגיל, ולאחר שהתביעה שלי התקבלה בביטוח לאומי החזירו לי את ימי המחלה, בזה נגמר הסיפור? 
או שאני אמורה לקבל גם כסף מהמעסיק?
לצפיה ב-'דמי פגיעה'
דמי פגיעה
26/12/2016 | 09:53
18
שלום לך,

במקרה של הכרה בפגיעה בעבודה,
יש להעביר לביטוח לאומי תעודה ראשונה ותעודת המשך לפגיעה בעבודה,
על מנת שישולמו דמי הפגיעה בגין ההעדרות מהעבודה כמפורט להלן מתוך דמי פגיעה - תשלום דמי הפגיעה

כמו כן לבדוק מתוך הקישור הנ"ל מי משלם את דמי הפגיעה כמפורט:
"קיימים מעסיקים, שעל פי הרשאה מיוחדת מהביטוח הלאומי, רשאים לשלם את דמי פגיעה לעובדיהם (על פי תקנה 22 לתקנות בדבר ביטוח מפני פגיעה בעבודה - פרק ה'), והביטוח הלאומי יחזיר למעסיקים את הכספים ששילמו לעובדים.
דמי הפגיעה שישלם המעסיק לא יפחתו מדמי הפגיעה המגיעים לעובד על פי החוק. עובד שמעסיקו קיבל הרשאה לשלם דמי פגיעה לעובדיו, אינו זכאי לתשלום גם מהמוסד לביטוח לאומי. "

בברכת בריאות.
לצפיה ב-'דמי פגיעה'
דמי פגיעה
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2017 | 19:49
שלום אתי,
מאחר והמעסיק שילם לך ימי מחלה עבור תקופת היעדרותך מעבודה, לא תקבלי גם דמי פגיעה מהמוסד לביטוח לאומי מאחר ואין כפל תשלום.
כדאי לוודא ששולמו לך ימי מחלה עבור מלוא תקופת ההיעדרות שמאושרת בתעודות רפואיות לנפגע בעבודה. ככל שיש ימים שלא שולמו עליהם ימי מחלה כי תמה המכסה שלך, תוכלי לקבל עליהם דמי פגיעה.
הרבה בריאות.
לצפיה ב-'סוכרת נעורים אחוזי נכות'
סוכרת נעורים אחוזי נכות
24/12/2016 | 23:01
1
40

שלום מצטערת מראש ששאלה תהיה קצת ארוכה.
אני חולת סוכרת נעורים המטופלת בזריקות.
בעבר קיבלתי 20%, לפני קצת משנה הגשתי תביעה חדשה משום שהתברר לי כי טיפול ב4 זריקות ומעלה מזכה ב40% לפי ספר הליקויים. לאכזבתי הרבה הבקשה נדחתה כמו גם הערעור. עקב כך אנידי סקפטית לגבי ההתנהלות של הועדות.
כרגע אני בתהליך של הגשת תביעה חדשה עקב סיבוכים - גסטרופרזיס ומיקרואלבומין בשתן. השאלה הגדולה היא כיצד ועל פי איזה סעיף נקבעים האחוזים של הסיבוך? כמו כן לא מצאתי בספר הליקויים סעיפים המתייחסים לסיבוכים הספציפים. אם כך האם קביעת האחוזים תהיה לפי סעיפי ליקוי תחת פרקים של קיבה ומערכת השתן? דבר אחרון כיצד ללא ייצוג ניתן לוודא שאכן אני מקבלת את המגיעה לי על פי הממצאים הרפואיים שלי שאכן יקבלו סיעיפים מתאימים? באמת יש דרך לייצוג עצמי בצורה ראויה?
בברכה, מודה מאוד.

לצפיה ב-'תביעה לקצבת נכות'
תביעה לקצבת נכות
26/12/2016 | 09:46
30
שלום לך,

ממליצה על הגשת תביעה בסיוע ללא עלות של "יד מכוונת"
רופא יעבור על כל המסמכים הרפואיים אותם תביאי ובמידת הצורך יעביר מכתב באמצעותך לרופא המשפחה להשלמת פרטים חסרים במידת הצורך.
מזכירה רפואית תסייע בידייך בהכנת תיק התביעה והכנסה בכתב ובע"פ לקראת הוועדות הרפואיות.

לא ברור מהשאלה אם את עובדת/לא עובדת והסיבה לדחייה, האם בשל אחוזי נכות הנמוכים מתנאי הזכאות ו/או נקבע שאין אבדן כושר עבודה.

אחוזי נכות לסעיפי לקות שאינם קיימים בספר המבחנים, מותאמים לפרק בו מתקיים הדיון.

בברכה ו

לצפיה ב-'שינוי חוק לרון?'
שינוי חוק לרון?
24/12/2016 | 14:10
1
87
שלום רב, שמי מתן ואשמח לדעת כיצד חוק לרון אמור להשתנות?.
למיטב הבנתי ש שינוי מהותי?.הנכון?
כיום יש לי 100 אי אושר לצמיתות, רפואי 95, אני עובד, במשרה מלאה,חושש שאחרי שלוש שנים יבטלו לי את הקיצבה, כיצד טבלת הקיצבאות השתכרות משתנה עם תחילת שנה חדשה?.תודה.
לצפיה ב-'ועדת העבודה והרווחה אישרה: קצבת הנכות הכללית תגדל;הטבות נוספ'
ועדת העבודה והרווחה אישרה: קצבת הנכות הכללית תגדל;הטבות נוספ
26/12/2016 | 09:38
132
שלום לך,

על פי ההחלטה שעברה ומצ"ב 
 ועדת העבודה והרווחה אישרה: קצבת הנכות הכללית..., מתבטלת ההגבלה של 3 שנים כמפורט להן:
..."ביטול מגבלת רשת הביטחון: כיום, מקבל קצבת נכות אשר הכנסותיו גדלו והוא הפסיק להיות זכאי לקצבת נכות, יכול לחזור לקבל קצבת נכות ללא בדיקה מחודשת רק אם לא עברו 3 שנים מאז הפסיק לקבל את הקצבה. כעת הוחלט לבטל את המגבלה, והוא יוכל לשוב ולקבל קצבה ללא צורך בהגשת תביעה וללא מגבלת זמן."

לגבי שאר התיקונים והעלונים שיפורסמו בהתאם, נמתין לשינויים באתר ביטוח לאומי ונביא אותם גם כן כאן בפורום.

בברכה.
לצפיה ב-'נכות צמיתה'
נכות צמיתה
22/12/2016 | 17:55
1
96
בשל כמה מחלות אני מקבלת 100% נכות ואי כושר 100%, מקבלת גם שירותים מיוחדים. בפרוטוקול האחרון של הועדה נרשם לי גם נכות לצמיתה. הועדה הבאה שלי בעוד שנה.
האם נכות צמיתה מזכה בגמלה אחרת?
לצפיה ב-'נכות צמיתה'
נכות צמיתה
23/12/2016 | 17:41
75
שלום לך,

נכות צמיתה מזכה בד"כ בקצבה לצמיתות.
אין שינוי בגובה הקצבה, הנקבע על פי אחוזי הנכות והדרגה לאבדן כושר עבודה.

לא ברור מדוע יש מועד לוועדה נוספת בעוד שנה.

ממליצה על בדיקה לקבלת מענה אישי ספציפי ע"י פניה לסניף שלך/נכות.

עדכני אותנו בתוצאות.

בברכה ו

לצפיה ב-'קיבלתי החלטה בועדה לנכות'
קיבלתי החלטה בועדה לנכות
23/12/2016 | 08:26
2
81
קיבלתי החלטה בועדה לנכות ויש לי אפשרות להגיש ערעור במהלך 60 יום. האם הכל ייבדק מחדש בערעור וההחלטה הקודמת תתבטל או שכל סעיף ייבדק מחדש. האם יכולה החלטה להוריד את אחוזי הנכות שנקבעו בערעור? או המגמה היא רק להעלות את אחוזי הנכות?
לצפיה ב-'נטי שלום . לרופאי הוועדה העליונה יש זכות לשנות כול החלטה '
נטי שלום . לרופאי הוועדה העליונה יש זכות לשנות כול החלטה
23/12/2016 | 09:46
38
כתוב את זה בפרוש במכתב זימון לוועדות בדף האחורי אני חושב לא זוכר בדיוק
אבל זה כתוב שהם יכולים להעלות או להוריד או להשאיר את אחוזי הנכות .

שבת שלום
לצפיה ב-'מסירת מידע למבוטח על האפשרות להסיר ערר '
מסירת מידע למבוטח על האפשרות להסיר ערר
23/12/2016 | 17:21
29
שלום לך,

ניתן להגיש ערעור על החלטות וועדה מדרג ראשון, לציין שרוצים לערער רק על סעיף לקות אחד, בגיבוי מסמכים והסבר לסיבת הערעור.
אין זה אומר שלא עשויים להתיחס לכל התיק מחדש בוועדת הערער.
באופן כללי, יעברו על כל התיק ויציינו האם משאירים/משנים את ההחלטות.

אם מסיבה כלשהי עלולים להפחית באחוזי הנכות שמורה בפניך הזכות לקבלת הודעה, כמפורט להלן מתוך החוזר מסירת מידע למבוטח על האפשרות להסיר ערר .

תוכל להיעזר בהגשת הערעור ב"יד מכוונת" ללא עלות.

נשמח לעדכונים בתוצאות הערעור.

בברכה ו

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ליאת גורדון  -עורכת דין
ליאת גורדון - עורכת דין
Cancer Hope
Cancer Hope- יש תקווה
שי גלעד חברת עורכי דין
עורך דין תעבורה - שי גלעד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה