לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1667216,672 עוקבים אודות עסקים

פורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

לצפיה ב-'אם תקציב המדינה 2019 לא יעבור אז אין העלאה של הקצבה ?'
אם תקציב המדינה 2019 לא יעבור אז אין העלאה של הקצבה ?
04/03/2018 | 19:31
3
82
לצפיה ב-'להעלאת הקצבאות יש תקציב שאושר ועבר לתשלומים. בברכה.'
להעלאת הקצבאות יש תקציב שאושר ועבר לתשלומים. בברכה.
04/03/2018 | 20:06
111
לצפיה ב-'העלאת קצבאת הנכות ותקציב המדינה'
העלאת קצבאת הנכות ותקציב המדינה
04/03/2018 | 14:49
1
153
אם תקציב המדינה לא יעבור  והממשלה נופלת אזי העלאת קצבת הנכות לא תמומש ????
לצפיה ב-'ראה מענה בשאלתך הראשונה. בברכה.'
ראה מענה בשאלתך הראשונה. בברכה.
04/03/2018 | 21:00
62
לצפיה ב-'דרגת אי כושר'
דרגת אי כושר
01/03/2018 | 11:00
1
104
שלום,

לפני כחמש עשרה שנים נקבע לי דרגת אי כושר של 75%.
אני לא עובדת כעשרים שנה.
אם אתחיל לעבוד וארוויח עד 2000 ש"ח האם דרגת
אי הכושר שלי תשתנה? הרי אני אוגדר כעובדת
למרות שהמשכורת לא גבוהה.
לצפיה ב-'לעבוד ולקבל קצבת נכות'
לעבוד ולקבל קצבת נכות
01/03/2018 | 19:51
102
שלום לך,

ראי המענה לשאלתך מתוך לעבוד ולקבל קצבת נכות
..."מקבל קצבה ורוצה להתחיל לעבוד?
אם אתה מקבל קצבת נכות, תוכל לצאת לעבוד, להגדיל את סכום ההכנסה מעבודה ולהמשיך לקבל קצבה.
ההכנסה הכוללת שלך מעבודה ומקצבה תהיה תמיד גבוהה יותר מסכום הקצבה בלבד, לפיכך משתלם לך לצאת לעבוד!
חשוב שתדע:
דרגת אי-הכושר שנקבעה לך תישאר כפי שהיא, גם אם תתחיל לעבוד.
אם הפסקת לעבוד, תוכל לחזור ולקבל קצבת נכות, כפי שקיבלת לפני שהתחלת לעבוד, מבלי להיבדק על ידי ועדה רפואית - כל עוד דרגת אי הכושר שנקבעה לך בתוקף.

הכנסה של 2000 ש"ח ברוטו, לא תשפיע כלל על הקצבה כך ועד 3700 ברוטו, החל מהיום, 1.3.2018
לאחר מכן, מתחילים להפחית באופן הדרגתי.

תוכלי לעקוב במחשבון מתוך הקישור הנ"ל, אשר יעודכן בימים הקרובים על פי השינויים. כרגע משום מה המחשבון אינו פעיל...

בברכה.
לצפיה ב-'קצבאות ביטוח לאומי'
קצבאות ביטוח לאומי
28/02/2018 | 19:34
5
175
אני פונה אליך אולי את תוכלי לעזור לי.
אני בן 68 נכה 100% ו-112 שירותים מיוחדים.
אני חולה בסכרת חמורה הסכרת לא מאוזנת ומקבל אינסולין בזריקות.
כתוצאה מהסכרת נכרתה רגלי השמאלית ואני מתהלך עם כסא גלגלים.  הראיה שלי נפגעה והיום אני בקושי רואה. כן סובל מחרשות ןלא שומע כשמדברים אתי.ואין לי שליטה על הסוגרים ומשתמש בחיתולים. ו
כבר שנה הגשתי בקשה להחמרת מצב, ומאז התחילו היסורים שלי.  נאלצתי שוב לעבור את כל הוועדות הרפואיות בכדי להגדיל את אחוזי הפגיעה מ-82% שיש לי ל-90% לפחות, בכדי לקבל פטור ממס.  
עד היום אני בפניות רבות לביטוח לאומי, הרבה מכתבים וטלפונים אני פונה אליהם ולא מקבל מענה להחמרת מצב, ואם כל מה שאני עובר זה לא החמרה? אבקש לתת לי תשובות.הכיר בהגדלת אחוזי הנכות. 
פניתי לפניות הציבור, אך גם זה לא עזר. לפי היעוץ שקבלתי לפנות לחברות שאולי הם יזרזו את ההליכים,  אך זה כרוך בכספים רבים שאין אני יכול לשלם אותם. 
אבקש ממך לבדוק את הנושא ולהודיע לי מה עלי לעשות
בתודה מראש.
לצפיה ב-'החמרת מצב וניידות?'
החמרת מצב וניידות?
28/02/2018 | 22:54
4
73
שלום לך,

אני מבינה שפעלת בנושא ההחמרה בטרם הגעת לגיל 67.

האם הפעולה הכירורגית ברגל, היתה גם כן לפני גיל 67?
האם הגשת תביעה לניידות?
או שהניתוח היה אחרי גיל 67?

בברכה.

לצפיה ב-'החמרה במצב.'
החמרה במצב.
01/03/2018 | 15:07
3
43
הפעולה החלה לפני הגיעי לגיל  67. ולא הוגשה קצבה לניידות מאחר ונאמר לי שאם אני מקבל שרותים מיוחדים לא אוכל לקבל 2 קצבאות.  אבקש את תגובתך.
לצפיה ב-'מחשבוני זכויות - בדיקת האפשרות לקבל יותר מקצבה אחת/פטור ממס'
מחשבוני זכויות - בדיקת האפשרות לקבל יותר מקצבה אחת/פטור ממס
01/03/2018 | 18:48
76
להקיש שירותים מיוחדים לנכים קשים וניידות:
"על פי הנתונים שהוזנו,
תוכל לקבל את שתי הקצבאות, רק אם אתה אחד מאלה (הדגשה שלי)
• נקבעו לך 100% מוגבלות בניידות
• נקבעו לך 100% לעניין שירותים מיוחדים
• נקבע שאתה זקוק ומשתמש בכיסא גלגלים.
הערות:
- הבחירה בין שתי הקצבאות היא חד-פעמית, אלא אם ישתנו תנאי הזכאות לאחת הקצבאות, שישפיעו על גובה הקצבה. 
- מוגבל בניידות לא יוכל לקבל קצבה לשירותים מיוחדים לנכים קשים, כל עוד לא החזיר את ההלוואה העומדת לרכישת הרכב."

ככלל, תמיד צריך להגיש תביעה (במקרה זה ניידות למשרד הבריאות לפני גיל 67) ולקבל מענה ובכתב.

ועוד... בנושא פטור ממס.
ניתן להגיש תביעה לפטור ממס הכנסה, ללא הגבלת גיל,
ולקבל פטור עד 6 שנים קודמות + שנה שוטפת.
כמובן, כל הרשום לעיל, למי שנקבעו לגביו אחוזי נכות המזכים בפטור לכל התקופה.
עם הטפסים המלאים ומגובים במסמכים רפואיים, יש להגיע אתם לפקיד השומה בעיר מגוריך, לקבל שובר תשלום שעמד לאחרונה על 659 ש"ח, בשל שימוש בתשתית הוועדות של הביטוח הלאומי.
יש לצלם את כל המסמכים, כולל שובר התשלום, שכן את המקור צריך להגיש לביטוח לאומי (מחלקת נפגעי עבודה (המטפלים בהעברת החומר לוועדות הרפואיות) או על פי הנחיות שינתנו בסניף שלך)

בברכה.
לצפיה ב-'ניידות'
ניידות
01/03/2018 | 20:31
1
29
תודה על התשובה המהירה.
האם היום אחרי שהגעתי כבר לגיל 67 אוכל להגיש בקשה לניידות. למרות שההחמרה (קטיעת רגל) היתה לפני גיל 67. 
בתודה מראש.
לצפיה ב-'ניידות'
ניידות
02/03/2018 | 09:57
19
לצערי, ניתן להגיש גברים ונשים עד גיל 67 בלבד.

בברכה.
לצפיה ב-'סיעוד'
סיעוד
28/02/2018 | 18:25
1
21
אני בת 71 סיעודית ויש לי מטפלת. השאלה שלי האם אפשר לקבל כסף במקום המטפלת?
לצפיה ב-'סיעוד בכסף'
סיעוד בכסף
28/02/2018 | 22:49
24
שלום לך,

נכון להיום, ניתן לקבל תשלום בכסף כאשר יש עובדת זרה צמודה.
ישנה תוכנית בקנה לבחירת הגמלה, אך עדיין לא נכנסה לפועל.
עם פרסומה, נעלה גם כאן בפורום.

בברכה.
לצפיה ב-'קצבת נכות ובדיקה מחדש ערב הכנסה מעבודה'
קצבת נכות ובדיקה מחדש ערב הכנסה מעבודה
28/02/2018 | 17:07
5
92

האם ביטוח לאומי שם לי מקל בגלגלים?
רפואי 50% אי כושר 100% לצמיתות מ 2009 עד גיל הפרישה.

"לעבוד ולקבל נכות"- אוקי, אז ביטלו את קצבת העידוד, ומגבלת 3 השנים לרשת ביטחון חזרה לנכות בלי בדיקה מחדש- בוטלה, ובכל זאת , בהנחה שדיברתי אמת בוועדה והצהרתי הכל אמת ונכון, האם המוסד יכול לזמן אותי לבדיקה מחדש בועדה רפואית בטענה שכעת אני מרוויחה ברוטו 4.5 ועד 6.5 אלף ש"ח בטענה שפוטנציאל ההשתכרות שלי גבוה ושהסכומים שאני מרוויחה הם "רגילים" ואינני נכה עוד מבחינת אי הכושר לעבוד?

האם עדיף לעבוד בסכומים של עד 2,500-3,500 על מנת לא לאבד את הקצבה שעתידה לעלות + סיוע בשכר דירה בזכות הנכות + הטבת הארנונה לנכה בעל אי כושר?
זה מסתכם ויסתכם בעשרות אלפי שקלים בשנה

תודה
לעבוד ולקבל קצבת נכות
28/02/2018 | 22:28
4
78
שלום לך,

השאלה אינה ברורה.
האם את מתארת מצב שקרה או שואלת?

ביטוח לאומי אינו בודק את הנכה המתחיל לעבוד.
לשם כך, יש ההגדרה לגבי גובה השכר ברוטו שאינו פוגע כלל בקצבה ומעבר לכך,
נקבעו מדרגות על פי ההכנסה והניכוי מהקצבה.

בברכה.

לצפיה ב-'הבהרות ותשובה מהמחלקה,'
הבהרות ותשובה מהמחלקה,
01/03/2018 | 13:34
3
67
שלום אורנה וצהריים טובים,

1. לא קרה, שואלת כדי לשמור על הקצבה וההטבות וקוראת מקרים מעטים אך קיימים של נכים שזומנו לבדיקות חוזרות, אם כי בעיקר בשנים קודמות שמ 2009 , היה גם עניין התקנת התקנות בעניין חוק לרון ב2014 שעד לתאריך זה לא נגעו בנכים ובקצבות.

2. משתמע מדברייך שהחל ממדרגת שכר של 2,800 (עד מרץ 2018) והחל מ 3,700₪ (החל ממרץ 2018) יש קיזוז וגם עשוי להיות זימון לבדיקה מחדש כי אז כושר ההשתכרות חזר במידת מה ואפשר להבין שהמצב הרפואי השתפר.

3. מצד אחר רשום, "המוסד יזמן לבדיקה מחדש במקרים שחל שיפור ניכר ומשמעותי באחוז הנכות הרפואית של הנכה" ובפירוט בתקנות "בעקבות טכנולוגיה רפואית או פתרון רפואי ששיפר בצורה משמעותית. יש לבחון את המקרים היטב ולזמן במסורה את הנכים לבדיקה מחדש" כלומר אין זה משהו גורף, אבל מהי ההגדרה לשיפור ניכר עקב טיפול רפואי שגרם לנכה לחדול מנכותו בתחום בריאות הנפש? הפרעות התפחותיות או קוגניטיביות? אם עברי היה צרוף טיפולים תרופתיים ואשפוזים וטיפולים שיחתיים ופרישה ממסגרות ככל שיהיו צבא, אקדמיה, אשפוז יום נניח, עבודות בוודאי, האם יהיה ניתן פתאום להניח שכעת אני יציבה עקב שעובדת רצוף והטיפול התרופתי מאזן אותי ומוציא אותי ממעגל הנכים? יש לי המון קשיים תפקודיים בהמון תחומים והמון סימפטומים שלא לוקחים בחשבון ולא הכל זה עבודה וכסף אבל כן אנו צריכים לשמור על הקצבה ומפחדים. אם אכנס למרה שחורה ואאבד את העבודה ואצטרך שוב להגיש תביעת נכות, חלילה, המצב יידרדר. אבל אני אינני חדלה מלהיות נכה.... ואי הכושר וגם הנכות הינם לצמיתות כך שהם בתוקף עד גיל הפרישה, אני מבהירה שלא מדובר במשכורות של 8 עד 10 אלף שח ומעלה, אלא תנודות שבין 3,500 ל 6,000 כאשר בעקבות החששות מתכוונת לעבוד מעט פחות.

לצפיה ב-'ותשובה ממח' נכות,'
ותשובה ממח' נכות,
01/03/2018 | 13:38
1
65

"מיכל שלום.
כעת קצבתך היא מלאה ושיעורה 2,701 ש"ח
ונסמכת על עדכון מהכנסה של 2,847 ש"ח.
במידה שההכנסה עד 3,000 אין צורך לשלוח תלוש או לעדכן.
הכל בסדר ואין חוב עבור חודשי השתכרות קודמים.
החל מחודש 03.2018 הכנסה עד 3,700 אין צורך לעדכן,
מעל יש לשלוח תלוש.
בברכה,
מח' נכות כללית"

ועדיין אין התייחסות לחודשי השתכרות משמעותיים. אני רוצה לראות שחור על גבי דף אינטרנט- שאינם יוצרים חוב רטרו לנכים. אולי זה השתמע מתשובתה הקודמת של הפקידה בכך שלא תמשוך רטרו את התלושים שלי כלומר עדכוני השכר, כפי חוק ההסדרה , הוא אכן מהשוטף. 
בקיצור אני שולחת תלושים, צריכים לקחת שייקחו אני בראש שקט , ולא צריכים- הרווחתי.....תודה אורנה

לצפיה ב-'תשובה מרגיעה '
תשובה מרגיעה
01/03/2018 | 19:39
48
לצפיה ב-'בהמשך לשאלותייך:'
בהמשך לשאלותייך:
01/03/2018 | 19:36
50
לשאלה 2 - לא רשמתי שעשוי להיות זימון לבדיקה מחדש.
ביטוח לאומי מעודד לצאת לעבוד, על מנת שהקצבה וסך ההכנסה, יהיו גבוהים יותר, מהקצבה בלבד.
לשאלה 3- אכן אם נודע לביטוח לאומי שעוברים ניתוח ו/אוטיפול רפואי, שבעקבותיו חל שיפר במצב הרפואי,יכולים לזמן לוועדה חוזרת לבדיקת אחוזי הנכות אם נותרו.
להבנתי, לא מדובר בתחום בריאות הנפש.

בשום מקום לא מבקשים להשתכר בסכום מוגבל, כדי שהקצבה לא תפגע.
אדרבא, ההפחתה היא מדורגת ובכל מקרה בו ההכנסה גבוהה ואינה מזכה בקצבה אם מפסיקים לעבוד, חוזרים לקבל את הקצבה במלואה.

בברכה.

לצפיה ב-'אחוזי נכות '
אחוזי נכות
28/02/2018 | 14:42
1
58
הייתה לי ועדה  לצירוף נכיות מעבודה  שתי תאונות    הועדה קבעה  41 אחוזי נכות רפואית    הנכיות הינו    10 אחוז סעיף 37   7 א      5 אחוז סעיף 32 1  א במחצית   15 אחוז  סעיף 41 4 ב       הקביעה כולל תקנה 15   במלואה   תוכלי לפרט לי  בקשר לאחוזי הנכות  הנל     תודה אורנה   
לצפיה ב-'חקיקה - ספר מבחנים לנכות כללית ונפגעי עבודה'
חקיקה - ספר מבחנים לנכות כללית ונפגעי עבודה
28/02/2018 | 22:19
32
שלום לך,

ניתן לעיין מתוך חקיקה - ספר מבחנים לנכות כללית ונפגעי עבודה בספר הליקויים,
על פי סעיפי הלקות שנרשמו.
תוכל ע"י Ctrl+f לחפש את הסעיף  לדוגמא:
37 - עמוד שדרה 7א' הגבלת התנועות בעמוד השדרה המתני (SPINE LUMBAR) אמורים להיות 10% לסובלים בצורה קלה.
תעבור על כל הסעיפים, תרשום לך את חומרת המצב שנקבעה ותוכל להתיעץ עם הרופא ביד מכוונת, לגבי ההחמרה.

לגבי תקנה 15 אותה פרטתי בשאלה הנוספת ומביאה מתוך קביעת דרגת נכות - דרגת נכות לצמיתות (קבועה):
..."הגדלת דרגת נכות לנפגע שאינו מסוגל לחזור לעבודה ("תקנה 15")
כאשר לנפגע נקבעת דרגת נכות לצמיתות, בודקת הוועדה אם הנכות שנגרמה לו מהפגיעה בעבודה משפיעה על היכולת שלו לחזור לעבודה שעבד בה לפני הפגיעה ואם הנכות גרמה לירידה קבועה של יותר מ- 20% מהכנסותיו.
במקרים אלה הוועדה יכולה להגדיל את דרגת הנכות לצמיתות עד מחצית מדרגת הנכות שנקבעה לו.
לדוגמה: אם נקבעה לו דרגת נכות לצמיתות בשיעור 30%, הוועדה יכולה להגדיל את דרגת נכותו עד ל-  .45%

ההחלטה על הגדלת דרגת נכות על פי תקנה 15 היא בסמכות הוועדה הרפואית. במקרים מסוימים הוועדה יכולה לקבל חוות דעת של "ועדת רשות", שכוללת פקיד תביעות, עובד שיקום ורופא.
בדרגת נכות רפואית בשיעור 20% ויותר, העתק מהמלצת "ועדת הרשות" נשלח לנבדק"

בברכה.

לצפיה ב-'תאונת עבודה תקנה 15'
תאונת עבודה תקנה 15
28/02/2018 | 14:25
1
47
שלום אורנה      אני כותב בקצרה        היו לי שתי תאונות עבודה  לפני 5 שנים   ביטוח לאומי קבע לי 41 אחוזי נכות רפואית  כולל תקנה 15    את יכולה להסביר לי מזה תקנה 15  אני יכול להגיש החמרת מצב  רפואי וכלכלי  כי אני לו עובד  מקבל קיצבה 2200 ש  יש מצב  שיעלולי את אחוזי הנכות  פגיעה גב תחתון פריצת דיסק  וקרע בכתף    לגבאיי יש העלאת קיצבאות נכות מעבודה במרס 2018
   אבקש תשובה  בעניין   תודה 
לצפיה ב-'קצבת נכות מעבודה - תקנה 15'
קצבת נכות מעבודה - תקנה 15
28/02/2018 | 22:04
54
שלום לך,

תקנה 15 מגדילה את אחוזי הנכות עד 50%,
בשל ירידה בהכנסה מעבודה מעל ל-20% לאורך זמן.

עליך לבדוק, האם קבלת את מלוא התקנה.
ניתן ע"י פניה לסניף שלך/נפגעי עבודה, הפניה מגיעה למנהל/ת
מחלקה או מי שהתיק נמצא בטיפולו ונענת תוך מס' ימי עבודה קטן.

ניתן אף לבדוק באתר שירות אישי

אם יש לך מסמכים רפואיים מטעם רופא מומחה, במסגרת הקופה בה אתה מטופל,
אשר מצביעים על החמרה במצב הרפואי, ניתן להגיש בקשה לדיון מחדש בדרגת הנכות. ראה מתוך גמלת נכות מעבודה - החמרה במצב הרפואי לאחר קביעת וע...
קיימת האפשרות במהלך הוועדה, אם יודיעו לך, שמתכוונים להפחית מאחוזי הנכות, להודיע שאתה רוצה למשוך את התביעה להחמרה.

לשאלתך, העדכונים בחודש 3.2018 הם רק בקצבת נכות כללית.

למקבלי קצבת נכות מעבודה, אין מגבלה בהכנסות מעבודה, גם אלה המתאימות למצבם הרפואי.
למי שנקבעה תקנה 15, והכנסתו תתייצב מחדש, תבדק הקטנה ו/או ביטול תקנה 15.

תוכל להיעזר ללא עלות ב"יד מכוונת" באיזור מגוריך.
להגיע עם כל המסמכים הרפואיים העדכניים, לאחר קביעת פגישה, עם רופא מומחה בתחום בו אתה תובע.
הרופא יעבור על המסמכים הרפואיים ובמידת הצורך יצייד אותך במכתב לרופא משפחה להשלמת מידע רפואי ו/או בדיקות נוספות ע"י רופא מומחה בתחום.

מזכירה רפואית תכין עבורך את התיק להחמרת מצב,
כולל הכנה בע"פ ובכתב לקראת הוועדה הרפואית.

בברכת בריאות ו

לצפיה ב-'אני. הגשתי. לגבי. מענק. פטירה'
אני. הגשתי. לגבי. מענק. פטירה
28/02/2018 | 11:59
1
34
זהבה. וקנין.  אני  הגשתי  לגבי מענק  פטירה

לצפיה ב-'פניה לסניף שלך'
פניה לסניף שלך
28/02/2018 | 21:29
14
שלום לך ומשתתפת בצערכם,

על מנת לבדוק את זכאותך,
ניתן לערוך בירורים ע"י פניה לסניף שלך/שאירים,
לקבלת מענה אישי ספציפי.

הפניה מגיעה למנהל/ת מחלקה או מי שהתיק נמצא בטיפול ונענת תוך מס' ימי עבודה קטן.

בברכה.

לצפיה ב-'דמי אבטלה וקצבת '
דמי אבטלה וקצבת
28/02/2018 | 05:40
1
34
מקבלת קצבת שארים . במידה ואפוטר מעבודה.  אהיה זכאית לדמי אבטלה? 
לצפיה ב-'מחשבוני זכויות - בדיקת האפשרות לקבל יותר מקצבה אחת'
מחשבוני זכויות - בדיקת האפשרות לקבל יותר מקצבה אחת
28/02/2018 | 21:25
15
שלום לך,

"אפשר לקבל את שתי הקצבאות.
מי שמגיעה לו תוספת השלמת הכנסה לקצבת השאירים - יילקח בחשבון סכום דמי האבטלה שיקבל, לצורך חישוב סכום השלמת ההכנסה המגיעה לו"

בברכה.
לצפיה ב-'ועדה רפואית בשל מחלה'
ועדה רפואית בשל מחלה
27/02/2018 | 23:59
1
34
איבחנו אצלי פולימיוזיטיס בדצמבר 2017 לאחר שהתחלתי לברר סימפטומים באוגוסט 2017.
הגשתי תביעה החודש, ואני אזומן לועדה רפואית בביטוח לאומי.

החלטתי ללכת ללא עורך דין, ולאחר בירור קטן ברשת הבנתי שיכול להיות שזאת טעות...
מצד שני אמא שלי עברה תאונת עבודה, והעו"ד לא עשה הרבה (לא עזר הרבה, לקח הרבה כסף והיה צריך לרדוף אחריו)

עכשיו אני יודע שהועדה הרפואית לא תמיד הוגנת, השאלה אם אני מביא להם את כל המסמכים הרפואיים שלי, האם זה לא מספיק על מנת לקבוע לי נכות?
על מה עליי לשים לב כאשר אהיה בוועדה? (מה להגיד, מה לא, על מה לדבר בכלל?)
מה מגיע לי בשל המחלה שלי? וממתי?

תודה רבה
לצפיה ב-'סיוע לקראת הוועדה של "יד מכוונת" ללא עלות'
סיוע לקראת הוועדה של "יד מכוונת" ללא עלות
28/02/2018 | 21:19
20
שלום לך,

מומלץ לקבוע טלפונית פגישה עם "יד מכוונת"  באיזור מגוריך,
תקבל הכנה בע"פ ובכתב לקראת הוועדה הרפואית.

חשוב לדעת, הוועדה הרפואית מסתמכת על האישורים הרפואיים שיש בידיך,
ולא מתרשמת אם אתה מגיע עם עו"ד.
באופן כללי, אין כל סיבה להתחלק עם הקצבה הזעומה עם שום גורם, שחלקם (החברות למימוש זכויות), אינו יכול כלל לייצג אותך על פי חוק.

תוכל להכין לכל וועדה רפואית אליה הוזמנת, בכמה מילים, רצוי בהדפסה,
את הבעיה הרפואית ממנה אתה סובל, מתי החלה וכיצד היא משפיעה על חיי היומיום ועל אבדן כושר העבודה שלך, באופן חלקי או מלא.

דף זה ישמש אותך בוועדה, על מנת לקרוא ממנו, כדי לא לשכוח שום פרט חשוב מפאת אי הנוחות וההתרגשות הנלוים לעיתים בוועדה.

להקפיד לקרוא את המידע שנרשם ע"י המזכירה הרפואית בוועדה לדברים שנאמרו מפיך. במידת הצורך לבקש לציין מידע שמסרת, אם חסר, ורק אז לחתום על הפרוטוקול.
תוכל להשאיר את הדף לוועדה, שישמש חלק בלתי נפרד מהתביעה. (תשמור העתק אצלך כמובן).

בברכת בריאות ושיהיה

לצפיה ב-'סיוע בשכר דירה'
סיוע בשכר דירה
27/02/2018 | 21:14
3
60
אם נקצב לי נכות זמנית לשנתיים דרגת אי כושר 100 אחוז. האם אוכל לקבל סיוע בתשלום שכ"ד, ואם כן איך הולך הפרוצדורה, למי פונים, לפי מה הם מחליטים? כמה זמן זה אמור לקחת?
תודה רבה.
לצפיה ב-'המדריך לקבלת סיוע בשכר דירה'
המדריך לקבלת סיוע בשכר דירה
28/02/2018 | 20:37
2
44
לצפיה ב-'האם חייבים לעבוד בשביל לקבל סיוע בשכר דירה?'
האם חייבים לעבוד בשביל לקבל סיוע בשכר דירה?
03/03/2018 | 10:43
1
21
הפנית אותי למטה למדריך סיוע בשכ''ד
אני מנסה להבין רשום שם שצריך לקבל משכורת מינימום לפחות
אם יש לי דרגת אי כושר 100 אחוז ואני לא עובדת, מה הדין?
לצפיה ב-'השתתפות בשכר דירה'
השתתפות בשכר דירה
03/03/2018 | 14:20
16
ממליצה על פניה למשרד השיכון, או אחת מהחברות המשכנות באיזור מגורייך, לקבלת מענה.

בברכה.
לצפיה ב-'שאלה לגבי הנחות לנכה'
שאלה לגבי הנחות לנכה
27/02/2018 | 18:24
1
62
שלום יש שאלה אני יש לי נכות כללית 100 ונכות רפואית 90 אני בניתי בית 120 מטר אז רציתי לברר כמה מגיע לי הנחה בארנונה ומים וחשמל ואני רווק גר לבד 
לצפיה ב-'זכויות מקבלי קצבאות הביטוח הלאומי במוסדות וארגונים אחרים'
זכויות מקבלי קצבאות הביטוח הלאומי במוסדות וארגונים אחרים
28/02/2018 | 20:23
40
שלום לך,

לציין נכות ותקבל את כל ההנחות להן אתה זכאי.

לגבי ההנחה בארנונה, מותנה ברשות המקומית, לעיתים נדרש מבחן הכנסות.

בברכה.
לצפיה ב-'מחשבון קיזוז קצבה כתוצאה מיציאה לעבודה'
מחשבון קיזוז קצבה כתוצאה מיציאה לעבודה
27/02/2018 | 15:16
2
60
האם המחשבון התעדכן באתר ביטוח לאומי? או שזה מחשבון ישן?
תודה רבה
לצפיה ב-'טרם. כפי שרשמתי לשאלתך הקודמת, יש להמתין לחודש 3.2018 בברכה.'
טרם. כפי שרשמתי לשאלתך הקודמת, יש להמתין לחודש 3.2018 בברכה.
27/02/2018 | 16:57
1
30
לצפיה ב-'תודה רבה אורנה'
תודה רבה אורנה
27/02/2018 | 19:18
7
לצפיה ב-'חוק ההסדרים וחוב בנכות מהכנסות עבודה'
חוק ההסדרים וחוב בנכות מהכנסות עבודה
27/02/2018 | 14:41
7
72

שלום. האם ביטוח לאומי יכול ליצור לי חוב רטרואקטיבי בנכות כללית במידה ושולמה לי קצבה מלאה , אם באתר הביטוח הלאומי בחוק ההסדרה למשק המדינה לשנים 2017-18 רשום: מידע שיגיע בשיהוי על דיווח ההכנסות לא ייצור חוב לנכים שהכנסותיהם עלו, כלומר העדכון יבוצע מהשוטף ולא ניצור לנכים חובות.

על פי זה, האם ניתן ליצור חוב במידה שקיבלתי קיצבה מלאה? האם ניתן לפתע לחייב אותי בקיזוזים והפרשים על פברואר הזה וחודשים קודמים לרעתי?

לא הבנתי , כל פעם אומרים משהו אחר. הנציגה לא יודעת, נציגה אחרת אמרה שאולי יצרו חוב תלוי בהכנסות ובמחשב, ואני כבר התבלבלתי . בכל מקרה המעסיק שלי מדווח כל חודש לביטוח לאומי כי משלמים דמי ביטוח שהולכים לפי המשכורת. אז לא הבנתי מה העניין ?

1. האם ניתן ליצור חוב ? או שלא ניתן כתוצאה מחוק ההסדרה
2. אם לא יצרו חוב מה הטעם לעדכן בביטוח לאומי ? עדיף לחכות שהשכר יתעדכן וככה לא ייצרו חוב אחורה אלא רק עדכון קצבה קדימה
3. אם המעסיק מדווח ומשלם מאיתנו דמי ביטוח בתלוש שכר אז בשביל מה לעדכן ולשלוח תלוש? בכל מקרה הם יודעים מה השכר
4. מה זה - מידע שיגיע בשיהוי? למה מגיע בשיהוי? המעסיק מדווח ומשלם כל חודש
5. במידה ויעדכנו את השכר שלי האם אפשר לשלוח שוב תלוש חדש על חודש שההכנסה היתה נמוכה כדי שיחזירו קיצבה מלאה?

אני שואלת מכיוון שבחודשים קודמים ביטוח לאומי שילם לי קיצבה כרגיל,שלחתי תלוש שאני עובדת 5,350 שקלים ועוד מלפני אז הפקידה עידכנה לי את השכר,כתבה לי מכתב שהתעדכן,והחל מהחודש הבא הקיצבה תהיה נמוכה משמעותית!!!! אבל לא הורידו לי חוב על חודשים קודמים? אני עשיתי חישוב שזה מגיע למאות שקלים..אז אם צריך להחזיר למה לא חייבו? אם לא יוצרים חוב,למה לא כתבו לי שלא דרוש החזר חוב? הנציגות שם לא יודעות כלום לדעתי.

ואז בחודש אחר,פתאום אני מרוויחה רק 2,900 שקלים ואז שוב לשלוח לפקסס חכי שיעדכנו שוב את הקיצבה וכל פעם לשחק משחקים.

תודה
לעבוד ולקבל קצבת נכות
27/02/2018 | 17:04
6
84
שלום לך,

עם תחילת העבודה יש לעדכן את הביטוח הלאומי, כפי שנחתם בהגשת ההצעה, שיש להודיע על כל שינוי בכהנסות ובמצב הרפואי.

הדווחים מהמעסיק מגיעים רק בסוף שנת מס, לאחר דווח למס הכנסה ולאחריהם מועברות הרשימות, ממס הכנסה לביטוח לאומי, על פי רשימה שמית.

פקיד התביעות בנכות, אמור היה לתת לך הנחיות כאשר התחלת לעבוד, לאחר הודעתך, כיצד להעביר את המידע על תלושי השכר.

על מנת לקבל מענה אישי ספציפי לשאלותייך, מומלץ על פניה לסניף שלך/נכות,
הפנייה מגיעה למנהל/ת מחלקה או מי שהתיק נמצא בטיפולו ונענת תוך מס' ימים קטן.

בברכה.

לצפיה ב-'לא מבינה אבל... אורנה,'
לא מבינה אבל... אורנה,
27/02/2018 | 21:45
5
53

רשום במפורש- לא ניצור לנכים חוב בגין הכנסה מעבודה אם המידע יגיע בשיהוי.
לפי מה שאת אומרת, אין שיהוי בשום מצב שהרי החובה לעדכן היא עלינו הנכים. החוק לא מיטיב עם אף אחד אם בסופו של דבר הכסף יידרש.
ואם כך, מדוע ענתה לי הפקידה בסניף- "מיכל שלום, בחודשים שהוגדרת כלא עובדת נוכה ביטוח בריאות מידי חודש. כדי לקבל החזר ביטוח בריאות עבור חודשים אלו מכיוון שעבדת, עליי למשוך את התלושים שלך רטרואקטיבית מה שייצור חוב גבוה יותר בגין הכנסות מעבודה מאשר החזר דמי ביטוח 103 שח על כן אין טעם לעשות זאת. נא שלחי תלוש שכר לחודש 01.2018"

לא מבינה מדוע לא ירד חוב ומה הכוונה מידע בשיהוי ו"לא ניצור חטב לנכים" אודה לעזרתך, בנוסף המוקד פתח פניה למחלקה כדי לברר זאת.
לצפיה ב-'טופס 618 - מחלקת גבייה ממעבידים'
טופס 618 - מחלקת גבייה ממעבידים
28/02/2018 | 21:03
4
86
איני יודעת מה השיבה לך פקידת התביעות.
להבנתי, עלייך לפנות למחלקת גבייה ממעבידים בסניף שלך,
לקבלת טופס 618 (ניתן לקבל אותו רק במחלקה ובאופן אישי), אשר יפטור אותך מתשלום דמי ביטוח אם הקצבה שלך מלאה 75% אי כושר עבודה או 100% אי כושר עבודה. מעסיקך יכול להחזיר את דמי הביטוח ודמי הבריאות שניכה ממך,
עד 7 שנים אחורה. תוכלי לבדוק בסניף שלך טלפונית.
ללחוץ על פרטי מחלקות, לבדוק גבייה ממעבידים, יש מספר טלפון הכולל ימים ושעות להתקשרות.

במקביל ממליצה להמתין לתשובת הסניף, על מנת להבין את הפעולות שנעשו בתיק שלך.
עדכני אותנו בתוצאות הבירור.

בברכה.
לצפיה ב-'רק החזר דמי ב. לאומי'
רק החזר דמי ב. לאומי
01/03/2018 | 13:42
1
31
ביטוח בריאות מנכים למובטל מהקצבה, או לשכיר מהתלוש בלבד.

אז אני זכאית גם להחזר מהקצבה. הטענה של הפקידה הייתה כי כדי להחזיר דמי ביטוח בריאות מ 103 שח בתק' שהייתי בסטטוס מובטל אבל בפועל כן עבדתי, היא שיש לעדכן את השכר מה שייצור חוב בנכות ולכן אין טעם.

מעבר לזה, דמי ביטוח לאומי הם רק 0.4% כלומר 4 ש"ח על כל אלף ברוטו, זה זניח אבל לאחר שנת עבודה עשוי להיות נחמד.

אפשר לעשות זאת גם מקוון. 

תודה
לצפיה ב-''
01/03/2018 | 19:40
4
לצפיה ב-'טופס 618 - נאמר לי בסניף קריית שמונה שאין טופס כזה'
טופס 618 - נאמר לי בסניף קריית שמונה שאין טופס כזה
18/04/2018 | 11:50
1
6
לאחר שחיפשתי באתר ולא מצאתי את הטופס, נאמר לי בסניף קריית שמונה שאין טופס עזה (קג"מ מבקשים אותו עבור בעלי) וכי אישור תשלומי ביטוח לאומי אמורים לספק אותם במקום הטופס.
אלא שקג"מ לא מסתפקים...
לצפיה ב-'טופס 618'
טופס 618
18/04/2018 | 13:08
3
כפי שרשמתי במענה קודם, את הטופס ניתן לקבל רק במחלקת מעבידים/ מעסיקים.
צרפתי מידע כיצד לפנות למחלקה גם טלפונית. יש להגיע אליהם פיסית, עם תעודה מזהה.

הטופס לא קיים באתר ולא ניתן באופן עצמאי להוריד אותו. הוא ניתן לזכאים (עם אבדן כושר עבודה מלא) רק במחלקת מעבידים.

בברכה.
לצפיה ב-'תאונת עבודה לעצמאי'
תאונת עבודה לעצמאי
27/02/2018 | 12:53
1
15
אני עצמאי.
עברתי תאונת עבודה.
זה הוכר על ידיי ביטוח לאומי.
כעת נמסר לי מביטוח לאומי שהם לא משלמים על 12 הימים הראשונים לעצמאי.
אני הופתעתי מאד.
זה לא הגיוני.
שאלתי מה ההיגיון מאחורי זה ולא ידעו מה לענות לי.
מדוע אני צריך לסבול אובדן הכנסה של 12 יום למרות שאני מקפיד לשלם כהלכה את כל תשלומי ביטוח לאומי?
במה חטאתי?
מה הרציונאל שעומד מאחורי ההחלטה השרירותית הזו?
האם יש משהו לעשות בנידון?
בברכה
לצפיה ב-'נפגע עבודה - עצמאי'
נפגע עבודה - עצמאי
27/02/2018 | 16:56
8
שלום לך,

על פי המידע בפורטל עובדים, אני מבינה שלעובד שכיר ביטוח לאומי משלם את 12 הימים הראשונים ודורש מהמעסיק את התשלום חזרה. בד"כ המעסיק הוא עצמאי.
לעצמאי, הניכוי בעינו עומד.
ראה מתוך החוק ביטוח נפגעי עבודה  פרק 94. תקופת הזכאות הראשונה, יש התיחסות לנושא.

לצערי, אין לי רעיונות לתת.

בברכת בריאות.

לצפיה ב-'תשלום ביטוח לאומי'
תשלום ביטוח לאומי
27/02/2018 | 12:34
1
58
שלום,
היום חתמתי חתימה אחרונה לחודש פברואר, לפי החישוב שלי אני לא זכאית יותר לימי תשלום בחודש מרץ.
האם אני צריכה לחתום בלשכה בשבוע הבא על מנת שימי חודש פבואר?
איני מעוניינת לקבל הצעות עבודה מטעם לשכת התעסוקה ולכן שואלת אם נגמרו לי ימי דמי האבטלה האם עליי לבגיע שבוע הבא.
תודה
לצפיה ב-'דמי אבטלה'
דמי אבטלה
27/02/2018 | 15:01
23
שלום לך,

אני מבינה ששאלתך מתיחסת בנושא דמי אבטלה.
עלייך לבדוק את יתרת הימים שעמדה לתשלום לזכותך, כולל 5 ימים שהופחתו מתשלום חודש ראשון וחודש רביעי, אם היה לגבייך. ימים אלה, משולמים בסופו של דבר למי שהתיצב את מלוא מכסת הימים.

תוכלי לבדוק באתר שירות אישי:
https://www.btl.gov.il/snifim/Pages/atarIshi.aspx

בברכה.

לצפיה ב-'קיצבת זיקנה'
קיצבת זיקנה
27/02/2018 | 09:38
3
41
קיבלתי במשך שנים קצבת נכות........עכשיו הגעתי לגיל 67. האם אמשיך לקבל 'הנכות' או אעבור לקצבת זיקנה?? האם צריך לעשות פעולה כל שהיא? או שזה אוטומטי??
לצפיה ב-'תביעה לקצבת אזרח ותיק( זקנה)'
תביעה לקצבת אזרח ותיק( זקנה)
27/02/2018 | 14:53
2
54
שלום לך,

יש להגיש תביעה לקצבת אזרח ותיק, אשר ודאי נשלחה אליך ע"י ביטוח לאומי.
אחרת, למלא תביעה לקצבת אזרח ותיק:
https://www.btl.gov.il/%D7%98%D7%A4%D7%A1%D7%99%D7...

לא ניתן לקבל את שתי הקצבאות, אך גובה קצבת אזרח ותיק לנכה, לא תפחת מגובה קצבת הנכות ששולמה.
אם תתחיל לקבל קצבת אזרח ותיק לנכה החל מחודש 3.2018, תקבל את מלוא העלאת הקצבה בגובה 470 ש"ח,.
אם התשלום הראשון יהיה למשל בחודש 2.2018, תשולם תוספת  מחצית העלאה ותעמוד על 235 ש"ח.

ראה המידע מתוך חדשות - העלאת קצבאות הנכות בעקבות הסכם הנכים:
https://www.btl.gov.il/About/news/Pages/nechut2018...

בברכה.

לצפיה ב-'איזו תשובה-למופת.'
איזו תשובה-למופת.
27/02/2018 | 14:59
1
32
תודות לרוב
לצפיה ב-' '
27/02/2018 | 15:02
10
לצפיה ב-'נכות כללית יצאה לעבוד עיקלו משכורת האם זה מותר'
נכות כללית יצאה לעבוד עיקלו משכורת האם זה מותר
26/02/2018 | 20:08
6
122
הבת שלי מקבלת נכות כללית יפגור שכלי היא יצאה לעבוד לשקם את עצמה ולמצוא שיגרה.. בעבר עשתה חובות בלי ידיעתה אנשים רעים רימו אותה וכרגע עיקלו לה את המשכורת השאלה שלי אם מותר לעקל משכורת לאדם שמקבל נכות מביטוח לאומי ויצא לעבוד לשקם את עצמו איך אני מביאה לה ביטול מה עושים מצב כזה אשמח לקבל הכוונה תודה מראש אני אמא של סיון

לצפיה ב-'קצבת נכות ועבודה'
קצבת נכות ועבודה
26/02/2018 | 20:41
5
115
שלום לך,

את קצבת הנכות היא יכולה למשוך במשך 30 ימים, עם הפקדת הכספים ע"י ביטוח לאומי, אלא אם משכה כספים ע"ח הקצבה באישור הבנק.

לגבי העיקול בחשבון הבנק ממליצה לבדוק עם המידע שנרשם כאן בפורום הוצאה לפועל ופשיטת רגל

בברכה.

לצפיה ב-'המשיך על השאלה הקודמת. קודם כל תודה רבה על היחס המהיר '
המשיך על השאלה הקודמת. קודם כל תודה רבה על היחס המהיר
28/02/2018 | 12:12
4
49
מה עושיהיי אורנה בקשר לעיקול במשכורת של הבת שלי.. כניראה שלא הסברתי את עצמי נכון לסיון אין חשבון מבנק היא מקבלת את המשכורת בשק וככה פורדים את הכסף היא מקבלת נכות כללית 100%
כתבתי בהודעה הראשונה שהיא סובלת מפיגור שיכלי ויצאה לעבוד לשקם את עצמה השאלה אם מותר לעקל לה משכורת מעבודה שהיא כרגע משקמת את עצמה אחרי שאנשים רעים רימו אותה וגרמו לה לחובות האלה והחתימו אותה למשל בסלקום לקחו מכשיר על שמה לפניי מספר שנים וכרגע יש עיקול במשכורת וסיון מקבלת את המשכורת בשק ולא דרך הבנק מה עושים זה ישבור אותה ותחזור לשבת בבית ולא לעבוד אני צריכה להביא לה ביטול ואין לי כסף לשלם אני חד הורית ויש לי בנוסף 3 ילדים לגדל אשמח אם תדריכי תגווני אותי תודה רבה השם יברך אותך

לצפיה ב-'הלשכה לסיוע משפטי'
הלשכה לסיוע משפטי
28/02/2018 | 21:40
40
ממליצה על פניה ללשכה לסיוע משפטי, באיזור מגוריכם,
על מנת שתבדק פנייתכם ע"י עו"ד מומחה בתחום,
אשר יבדוק את המקרה ואם יוכל לייצג אתכם בתביעה מול סלקום.
הסיוע הינו בעלות פתיחת תיק בלבד כיום בגובה 39 ש"ח אם אני לא טועה.

ניתן לברר טלפונית במס' 1-700-70-60-44
בכל יום עבודה בין השעות 8:00-16:00
מחר ביום פורים המוקד יפעל עד השעה 12:30
ולקבל הנחיות מלאות כיצד לפעול.

יש הנחיות גם בקישור מעלה אותו העברתי.

בברכה.
לצפיה ב-'ראי גם מידע מתוך אתר כל זכות'
ראי גם מידע מתוך אתר כל זכות
28/02/2018 | 21:43
24
לצפיה ב-'מקבלת קיצבה נכות ועובדת עיקול במשכורת'
מקבלת קיצבה נכות ועובדת עיקול במשכורת
01/03/2018 | 01:52
1
45
הרגשתי צורך  להודות לך מכל ה❤️ עזרת לנו מאוד..זאת זכות גדולה 
וכבוד לשוחח איתך! תבורכי.
לצפיה ב-'ברצון רב ו '
ברצון רב ו
01/03/2018 | 09:27
18

.
לצפיה ב-'דמי אבטלה ותשלום בגין עבודה קודמת'
דמי אבטלה ותשלום בגין עבודה קודמת
26/02/2018 | 17:45
2
16
במהלך שנת 2017 עבדתי במקום עבודה כשכיר ובמקביל ביצעתי עבודת ייעוץ לחברה אחרת אשר עליה אמור הייתי לקבל שכר ב-1/1/2018.

סיימתי את עבודת הייעוץ לחברה האחרת בסוף 2017, וכמו כן פוטרתי ממקום עבודתי כשכיר בסוף 2017. בתחילת 2018 הגשתי תביעה לדמי אבטלה שהתקבלה.

ברם אולם, התשלום עבור הייעוץ (שביצעתי ב-2017 כאמור) מתעכב (מסיבות רגילות של יחס מחפיר לספקים) ואקבל אותו החודש ובחודש הבא.
האם ביטוח לאומי יוריד את הסכום שקיבלתי על עבודתי כיועץ ב-2017 מסך דמי האבטלה המגיעים לי ב-2018? או במילים אחרות - האם קובע מבחינתם מועד התשלום, או מועד העבודה בגינה התקבל התשלום?
לצפיה ב-'הכנסות בתקופת אבטלה'
הכנסות בתקופת אבטלה
26/02/2018 | 20:08
12
שלום לך,

באופן כללי, הכנסה מעבודה מנכים מדמי אבטלה,

אערוך בירור בביטוח לאומי לשאלתך, 
ואעלה כאן מענה לכשאקבלו.

בברכה.
לצפיה ב-'דמי אבטלה ותשלום שכר עבור עבודה קודמת'
דמי אבטלה ותשלום שכר עבור עבודה קודמת
04/03/2018 | 20:45
3
ראה המענה אותו קבלתי לשאלתך מהביטוח הלאומי:
"הפונה לא ציין בפנייתו האם עבודת הייעוץ לחברה האחרת היא עבודה כעצמאי או עבודה כשכיר.
 אם מדובר בהכנסה מעבודה כשכיר אזי למועד התשלום אין משמעות אלא למועד בו בוצעה העבודה בפועל.
אם מדובר בהכנסה מעבודה כעצמאי, אזי כל עוד הוא מוגדר כעצמאי ב-2018, יש לנכות הכנסות כעצמאי ברמה שנתית, למועד ביצוע העבודה בפועל אין משמעות."

בברכה.
לצפיה ב-'בעייה בביטוח לאומי'
בעייה בביטוח לאומי
26/02/2018 | 19:20
1
76
     אני עדכנתי פרטים של חשבון בנק בביטוח לאומי  בשביל לקבל את הקצבת
       נכות על שמי אבל הם אמרו שבפרוטקול אצלם כתוב שאני לא כשיר לקבל את
          אותה ורוצים שאני יביא אישור מפסיכיאטר בשביל שאני יקבל אותה וזה
             ביזארי כי אני קיבלתי אותה 11 שנה רצוף  לפני שהעברתי אותה ע"ש אבא שלי   ופתאום הם מחליטים שזה מה שצריך  מה צריך לעשות בשביל לשנות את
          ההחלטה המטופשת הזאת ומתי אני יקבל את הקצבה ?
לצפיה ב-'קבלת קצבה לחשבון האישי'
קבלת קצבה לחשבון האישי
26/02/2018 | 20:17
56
שלום לך,

אני מבינה משאלתך, שבביטוח לאומי יש רישום שהתשלומים יועברן באמצעות האב,
המשמש גם כאפוטרופוס להבנתי.

לצערי, עליך לפעול על פי ההנחיות שניתנו.

בברכה ו

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום נכי צה
פורום נכי צה"ל
פורום משפט פלילי
פורום משפט פלילי
עו
עו"ד גיא בית און

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה