לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1731917,319 עוקבים אודות עסקים

פורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

לצפיה ב-'שיקום לאחר מחלה'
שיקום לאחר מחלה
11/12/2018 | 10:05
1
31
הנכות הכללית הורדה ל50% לאחר תקופת החלמה ממחלה, עדיין לא מסוגל לעבוד במשרה מלאה. בשיקום מציעים סדנת סיוע. האם אני זכאי לסיוע בתקציב כלשהו בשלב זה מהשיקום? מה משמעות 50% נכות כללית מבחינת הרשויות?
לצפיה ב-'שיקום מקצועי לאנשים עם מוגבלות על פי חוק נכות כללית'
שיקום מקצועי לאנשים עם מוגבלות על פי חוק נכות כללית
11/12/2018 | 20:11
37
שלום לך,

כמו גם חוזר בנושא שיקום מקצועי סדנאות תומכות תהליך שיקום
תוכל להתיעץ עם העו"ס בשיקום על האפשרוחות הקיימות בפניך.

לגבי הנחות זה מותנה ברשות המקומית בה אתה מתגורר. כל מקרה נבדק לגופו, על פי הכנסות וכדומה...
באופן כללי, למי שאין קצבה, הרשות אינה מדוּוחת עליו כנכה ועליו ליזום את הפניה והבקשה להנחות.

האם בדקת זכאות להבטחת הכנסה/השלמת הכנסה?
ניתן להיעזר במחשבון המצורף לבדיקה מקדימה.

בברכת בריאות ורפואה שלמה.
לצפיה ב-'חשוב לי: התפטרות, נסיעה לחו"ל, זכאות לדמי אבטלה לאחר מכן '
חשוב לי: התפטרות, נסיעה לחו"ל, זכאות לדמי אבטלה לאחר מכן
10/12/2018 | 20:11
3
22
שלום,
מאוד הייתי שמח אם תוכלו לעזור לי עם שאלה שיש לה חשיבות קריטית עבורי.
אני עובד ברציפות כעשור, אני מתכנן כנראה להתפטר (לא בנסיבות מוצדקות), לנסוע לחו"ל לחצי שנה (לא לעבוד), ולאחר מכן התכנון הוא לחזור ולבקש דמי אבטלה מלאים.
1. האם אתם רואים קושי כלשהו לקבל דמי אבטלה בסיטואציה הזו ?
2. האם במהלך 90 ימי המתנה (בגלל שהתפטרתי) חלה עלי חובה להתייצב בלשכת התעסוקה?
3. האם כשאני חוזר מחו"ל (לאחר חצי שנה) צריך לחכות עוד 90 ימים, או שהזכאות לאחר חצי שנה (עם חזרתי מחו"ל) ?
4. האם להתייצב בלשכה מיד לאחר ההתפטרות או שלהתייצב לאחר שחוזר מחו"ל (בהנחה שלא מתייצב לאחר תום 18 חודשים, כך שלא אמור שלא למלא את תנאי תקופת האכשרה)? 
5. האם עדיף להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי מיד לאחר סיום עבודה או שעדיף להגיש לאחר החזרה מחו"ל ?

הרבה תודה לעונים, זה מאוד יעזור לי!
לצפיה ב-'חידוד לגבי ס' 2 '
חידוד לגבי ס' 2
10/12/2018 | 20:15
1
14
השאלה היא האם במהלך התקופה של ה 90 ימים עצמם חלה עליי חובה להתייצב בלשכת התעסוקה (מלבד הרישום הראשוני בלשכת התעסוקה) ?
תודה!
לצפיה ב-'דמי אבטלה - תקופת המתנה של 90 יום בהתפטרות לא מוצדקת'
דמי אבטלה - תקופת המתנה של 90 יום בהתפטרות לא מוצדקת
11/12/2018 | 19:46
12
לשאלתך הנוספת, לא מתיצבים בשירות התעסוקה בתקופת ההמתנה, שכן ממילא לא זכאים לדמי אבטלה.
קרא הטב את המענה שנתתי ואני כאן לשאלות נוספות אם יעלו.

בברכה.
לצפיה ב-'זכויות באבטלה'
זכויות באבטלה
11/12/2018 | 19:44
13
שלום לך,

זכויות באבטלה נשמרות לשנה מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בשירות התעסוקה. אם אתה בטוח שתספיק במהלך 6 חודשים ראשונים, מיום ההתפטרות, לחזור ארצה, עדיין תשמור על 12 חודשי עבודה במהלך 18 חודשים קודמים.

לשאלותיך:
1- אם תשהה חצי שנה בחו"ל, הרי אתה עלול לפספס את זכאותך כמפורט מעלה בזכויות באבטלה.
2-אין צורך להתיצב בשירות התעסוקה במהלך 90 ימי המתנה וכל עוד שומרים על תנאי הזכאות לדמי אבטלה כנ"ל.
3- הבדיקה נערכת מיום ההתפטרות, כך שתקופת ההמתנה כבר חלפה. שים לב לתנאי הזכאות, על מנת לשמור עליהם.
4- ההמלצה באתר ביטוח לאומי, היא להרשם מייד עם סיום העבודה, על מנת לשמור על זכאותך לשנה. שים לב לכותרת בתשובתי, אם קיים חשש שאתה חוזר בתום 6 חודשים מלאים, הרי עלול להיות מצב שלא תוותר בידיך זכאות של 12 חודשי עבודה. אם אתה גולש לחודש השביעי...
5- את התביעה לדמי אבטלה מגישים לאחר הרשמה ראשונה בשירות התעסוקה.

לסיכום, אם אתה חותם לראשונה בתקופת ששת החודשים הראשונים, אתה שומר על זכאותך לדמי אבטלה, כמו גם על הפניה לעבודה מתאימה, כמפורט להלן מתוך אתה מובטל.

בברכה ו
לצפיה ב-'מעגלי תעסוקה'
מעגלי תעסוקה
10/12/2018 | 18:18
1
39
שלום רב
לפני כשנה שוייכתי לתוכנית מעגלי תעסוקה ועקב אי התייצבות לאחת הפגישות נשללה ממני קצבת הבטחת הכנסה.
עקב כך אין לי כלל הכנסה ונאלצתי לקחת הלוואה.
אני מעוניין להגיש טפסים מחדש לביטוח לאומי על מנת לקבל קצבת הבטחת הכנסה.
האם אוכל לפתוח דף חדש או שיחזירו אותי לתוכנית מעגלי תעסוקה?
בברכה
שלמה
לצפיה ב-'הבטחת הכנסה'
הבטחת הכנסה
10/12/2018 | 18:43
28
שלום לך,

ממליצה לברר באופן אישי ספציפי הן בביטוח לאומי ע"י פניה לסניף שלך/הבטחת הכנסה, או לברר בפורום שירות התעסוקה.
כל מקרה נבדק לגופו.

בברכה.
לצפיה ב-'קיצבת זקנה עם השלמת הכנסה'
קיצבת זקנה עם השלמת הכנסה
10/12/2018 | 13:15
1
36
התחלתי לקבל קצבת זקנה פלוס השלמת הכנסה,רציתי לדעת,האם אני יכולה לעבוד מבלי שיפגעו לי בקצבת זקנה והשלמת הכנסה
לצפיה ב-'קצבת אזרח ותיק עם השלמת הכנסה'
קצבת אזרח ותיק עם השלמת הכנסה
10/12/2018 | 18:03
33
שלום לך,

תוכלי להיעזר לבדיקה מקדימה במחשבון להבטחת הכנסה/ השלמת הכנסה. תוכלי לשנות את השכר ברוטו אותו תשתכרי, כדי לדעת באיזה שכר ברוטו תתבטל תוספת השלמת הכנסה לקצבה:
https://www.btl.gov.il/Simulators/Pages/IncomeSupp...

בברכה.
לצפיה ב-'איך מחושבים דמי לידה לעצמאית?'
איך מחושבים דמי לידה לעצמאית?
09/12/2018 | 14:49
1
8
למיטב ידיעתי, כשעצמאית יוצאת לחופשת לידה, ביטוח לאומי צריך לעשות חישוב הכנסות ממוצע של שלושת החודשים האחרונים שלה לפי דוח מס הכנסה ועל בסיס זה נבנה מענק הלידה.

מה שלא ברור לי הוא איך מס הכנסה יודע מה הייתה ההכנסה בחודשים האלה.

כלומר, מס הכנסה יודע מה ההכנסה השנתית לפי דוח סוף שנה.
מי שיודע מה ההכנסה בכל חודש (או חודשיים למעשה) הוא דווקא מע"מ שמקבל דוח דו חודשי.

כשדיברתי עם ביטוח לאומי, הם אמרו שזה אכן מבוסס על מס הכנסה, ולא ממש ירדו לסוף דעתי.

העניין הוא כזה:

במצב של הכנסה גדולה במיוחד מהממוצע בשלושת החודשים שקדמו לחופשת הלידה, ההפרש במקרה שלי הוא סכום מאוד משמעותי.

אני מנסה להבין איך החישוב הולך כדי שאדע מה אני מפספס.

הדוח הוגש למס הכנסה כבר לפני מספר חודשים ולא נכנס כסף מביטוח לאומי מאז כלל.
לצפיה ב-'סכום דמי הלידה'
סכום דמי הלידה
09/12/2018 | 18:16
14
שלום לך,

כל החישובים לעצמאיים, נערכים תחילה על פי מקדמות שמשלמים לביטוח לאומי, ובסוף שנת המס נערכת בדיקה מחדש כמפורט מתוך סכום דמי הלידה
..."עובדת עצמאית שימי לב, בשלב הראשון השכר שלך ייקבע לפי המקדמות שאת משלמת לביטוח לאומי. בשלב השני, עם קבלת השומה ממס הכנסה, השכר שלך ייקבע לפי השומה הנוכחית או השומה של השנה הקודמת - הגבוהה מביניהן."

ועוד..."עובדת עצמאית – אם חלה ירידה בהכנסתך השנתית בגלל ההיריון, אנו נבדוק את האפשרות לחשב את סכום הקצבה המגיעה לך על פי הכנסתך בשנת המס הקודמת (אם אכן יש כזאת)."

לגבי הגשת השומה השנתית שהועברה למס הכנסה,
ממליצה על פניה לסניף שלך/אמהות, לקבלת מענה אישי ספציפי על פי המקרה.

בברכה.
לצפיה ב-'פש"ר מעסיק'
פש"ר מעסיק
09/12/2018 | 14:37
1
25
יש בידי פס"ד של ביה"ד לעבודה נגד מעבידי (לא תאגיד) שפשט רגל לחוב שכרי -עבודה...ועכשיו המנהל היוחד דורש ממני שוב פירוט תביעה ,תלושים וכו... וכי פס"ד לא מספיק למנהל ולביטוח לאומי? מדוע לא?
לצפיה ב-'אופן הגשת התביעה- פשיטת רגל ופירוק תאגיד (זכויות עובדים)'
אופן הגשת התביעה- פשיטת רגל ופירוק תאגיד (זכויות עובדים)
09/12/2018 | 17:18
12
שלום לך,

את התביעה יש להגיש למפרק הנאמן כמפורט להלן מתוך אופן הגשת התביעה
יש מידע מדוייק מה עליך להעביר למפרק על מנת שביטוח לאומי, יוכל לטפל בתביעה.

בברכה.
לצפיה ב-'אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס'
אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס
07/12/2018 | 14:54
18

ביום ה', בתאריך 13/12/18, בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את נדב טסלר, מנהל המוצר באגף השיווק של מנורה מבטחים פנסיה וגמל

על האירוח

החל משנת 2017 חייבים עצמאים לבצע הפקדות לחיסכון הפנסיוני. מעבר לחובה החוקית, הפקדות אלו מזכות אותם בהטבות במס. במסגרת האירוח נדון בסוגיות פנסיוניות לקראת תום שנת המס ונעלה טיפים והמלצות.

על המתארח

נדב טסלר, מנהל המוצר במנורה מבטחים, מרצה במכללת נתניה ובעל הבלוג פנסיוני, להבין את הפנסיה. יענה על שאלותיכם בנושא החיסכון הפנסיוני, הערכות להפקדות במסגרת פנסיית חובה לשכירים ועצמאים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'השלמת הכנסה '
השלמת הכנסה
06/12/2018 | 15:17
1
46
חג שמח ואחר צהריים טובים.
ירושה נחשבת להכנסה? 
קיבלתי חמישית מדירה, אין לי הכנסה שותפת מלבד הביטוח הלאומי 2160 שח כמדומני  הכסף שירשתי משמש אותי למחיה. ביקשתי השלמת הכנסה מאחר והכסף יספיק לי למחיה לכשבע שנים לערך. נעניתי בשלילה. הטענה : הכנסותייך גבוהות מדי.
אני פנסיונרית, חולה COPD, תיפקוד הריאות 30℅ . שתמ הריאות פגועות.
המון תודה 
בלה
לצפיה ב-'השלמת הכנסה'
השלמת הכנסה
07/12/2018 | 08:06
28
שלום לך,

לגבי חלקך בירושה ראי נכסים.
..."נכס ששוויו אינו עולה על 34,696 ש"ח (החל ב- 01.01.2018) ש"ח ליחיד, ו- 52,044 ש"ח (החל ב- 01.01.2018)לזוג, לא ישפיע על הזכאות להשלמת הכנסה."
על ההפרש בין הסכום המותר, שאינו נכלל בחישוב, מחשבים ריבית שנתית של 0.1% שנתי.  הריבית משתנה בהתאם לשווי הנכס, ראי בהרחבה בקישור המצורף.

לאור מצבך הרפואי בדקת זכאות לסיעוד?

בברכת בריאות.

לצפיה ב-'קצבאות הביטוח הלאומי '
קצבאות הביטוח הלאומי
06/12/2018 | 14:34
1
156
קצבאות ביטוח לאומי יוקדמו ל23.12.2018 לרגל חג המולד ��.
לצפיה ב-'הקדמת קצבאות חודש דצמבר 2018'
הקדמת קצבאות חודש דצמבר 2018
07/12/2018 | 08:08
183
שלום לך,

בברכה.
לצפיה ב-'החזר הוצאות שבעה'
החזר הוצאות שבעה
06/12/2018 | 01:18
1
42
היי
אני יודע שהביטוח הלאומי משלם על הקבורה
ובנוסף נותן מענק פטירה על סך 8500 פחות או יותר.

מעבר לזה שמעתי "שמועה" שאם ניגשים לביטוח הלאומי עם קבלות על הוצאות בשבעה כגון אוכל, אוהל אבלים וכו' ניתן לקבל החזר.

האם זה נכון?
לצפיה ב-'החזר הוצאות עבור האבל'
החזר הוצאות עבור האבל
06/12/2018 | 13:19
40
שלום לך,

מענק הפטירה משולם לאחד מבני הזוג שנותר בחיים,
אם הנפטר קבלה קצבה בחייו, או אם יש *"ילד" על פי ההגדרה, עד גיל 18,
או אם עדיין משרת בשירות סדיר ועד גיל 24 לכל היותר.
*"ילד":
בן או בת (לרבות ילד חורג, ילד מאומץ, או נכד שכל פרנסתו על המבוטח, וחוץ מנער או נערה נשואים), העונה על אחד התנאים האלה: *לא מלאו לו 18 שנים *לא מלאו לו 20 שנים, והוא מסיים את לימודיו במוסד חינוך על-יסודי או לומד להשלמת בחינות בגרות, או בעל לקות למידה ונמצא במסגרת שהוכרה על-ידי המוסד לביטוח לאומי *לא מלאו לו 20 שנים, והוא שוחר במסגרת קדם צבאית של צה"ל *לא מלאו לו 21 שנה והוא משרת בהתנדבות למטרה ציבורית עד 12 חודשים ושירותו הצבאי נדחה עקב ההתנדבות *לא מלאו לו 24 שנים, והוא משרת שירות סדיר בצה"ל *לא מלאו לו 24 שנים, והוא משרת בשירות לאומי בהתנדבות *לא מלאו לו 24 שנים, והוא לומד בעתודה ושירותו הסדיר בצה"ל נדחה עקב לימודיו."

המענק עבור לסייע בהוצאות האבל והקמת מצבה.

איני מכירה כל אופציה אחרת, בה הביטוח משלם הוצאות נוספות.

ניתן לפנות ע"י פניה לסניף שלך/שאירים, לקבלת מענה אישי ספציפי.

בברכה.

לצפיה ב-'נכות מעבודה '
נכות מעבודה
04/12/2018 | 12:52
6
65
היתה לי ועדה לצירוף נכויות מעבודה ב 2015  הועדה קבעה לי 41 אחוזי נכות רפואית כולל תקנה 15   מקבל קיצבה 2240 ש    מדובר בשתי תאונות עבודה   מאז החלטת הועדה אני לו עובד עדיין בטיפולים  פגיעה בכתף וגב תחתון   שאלתי היא אני יכול לטבוע בתקנה 17  ותוכלי להסביר לי מזה תקנה 17 והאים אני זכאי לטבוע בתקנה זו   או אחרת תודה
לצפיה ב-'תביעה להחמרת מצב בעקבות ירידה בשכר'
תביעה להחמרת מצב בעקבות ירידה בשכר
06/12/2018 | 13:11
5
39
שלום לך,

את התקנה ניתן להפעיל כאשר קיימת ירידה בהכנסות.

אני מבינה משאלתך, שאינך עובד ואין לך הכנסות משנת 2015.
כמו גם תקנה 15 הופעלה במלואה, למי שאינו עובד,
דהיינו הגדלת אחוזי הנכות ב-50%

תוכל לבדוק השלמת הכנסה על פי התא המשפחתי.
ניתן להיעזר לבדיקה מקדימה במחשבון לחישוב סכום קצבת הבטחת הכנסה

בברכה.
לצפיה ב-'נכות מעבודה '
נכות מעבודה
06/12/2018 | 19:06
4
30
שלום אורנה ותודה      קיימת לי ירידה  בהכנסות מ 2015 אני לו עובד  מ 2015   מה הכוונה   דהיינו הגדלת אחוזי הנכות ב 50 אחוז   עכשיו אני אם 41 אחוזי נכות רפואית כולל תקנה 15   עד כמה  הועדה יכולה להגדיל לי את אחוזי הנכות במצבי  אני עדיין בטיפולים שמרניים זריקות במרפאות כאב   נותל תרופות קבועות      לאיזה תקנה להגיש טביעה  לו ציינת לי  להגיש תקנה 17  או אחרת  אבקש תשובה להמשך טיפול  תודה ןערב טוב
לצפיה ב-'תקנה 15 תקנה 17 בנפגעי עבודה'
תקנה 15 תקנה 17 בנפגעי עבודה
07/12/2018 | 07:57
3
25
לגבי תוספת של 50% ההתיחסות היתה לתקנה 15.
בדוק אם הופעלה התקנה במלואה דהיינו 50%  על אחוזי הנכות שנקבעו.

לגבי תקנה 17, ניתן להפעיל אותה למי שהמשיך לעבוד וחלה הפחתה משמעותית בשכרו ולא נקבעה לו תוספת של 50% בתקנה 15
מדובר בוועדת רשות ולא וועדה רפואית.

אם לאחר בדיקה, שאכן לא שולמה לך 50% תוספת באחוזי נכות על פי תקנה 15,
בשל מצב רפואי, אשר פגעה בהכנסות, תוכל לכתוב מכתב לוועדת רשות בביטוח לאומי, ולבקש לדון בהעלאה של אחוזי נכות עד ל-50%.

אם חסר לך מידע לגבי אחוזי הנכות ותוספת תקנה 15 (כמה אחוזים נקבעו לך-50% או פחות), תוכל לעיין באתר שירות אישי או ע"י פניה לסניף שלך/נפגעי עבודה

בברכה.

לצפיה ב-'נכות מתאונת עבודה המשך'
נכות מתאונת עבודה המשך
09/12/2018 | 12:36
2
21
אורנה שלום ותודה  המשך מהשאלה מתאריך 7 12   לו מובן לי לגבי תוספת 50 אחוז  הועדה  קבעה לי 41 אחוזי נכות רפואית כולל  תקנה 15 בחצי  אני לו עובד  מיזה 6 שנים מקבל קיצבה  של 2240 ש    להבנתי לאיזה תקנה לגשת    15 או 17    האם ניתן להעלות את אחוזי הנכות    את יכולה להסביר לי בבקשה  תודה 
לצפיה ב-'המשך משאלה'
המשך משאלה
16/12/2018 | 21:55
1
13
אפשר לקבל תשובה מהמשך לשאלה מ 9 12  18  את יכולה לתת לי הסבר מדוייק  תודה
לצפיה ב-'ראה מענה קודם לשאלותיך ופנה לסניף לבירור מידע אישי. בברכה.'
ראה מענה קודם לשאלותיך ופנה לסניף לבירור מידע אישי. בברכה.
16/12/2018 | 21:57
7
לצפיה ב-'לשכת תעסוקה'
לשכת תעסוקה
04/12/2018 | 12:41
1
37
שלום אני בת 55   ב 2017 קיבלתי דמי אבטלה  עד סוף חודש 12  סיימתי   ניצול אבטלה ביטוח לאומי שילם לי 172 יום     שאלתי היא   ב 2018  עבדתי  מי חודש  1  עד   12 רוצים לפתר אותי מעבודה  בסוף חודש 12 2018     האם אני זכאית לדמי אבטלה   זה עבודה  12 חודשים מלא    אבקש תשובה   אם אני זכאית  לאבטלה   תודה
לצפיה ב-'תקופת אכשרה לדמי אבטלה'
תקופת אכשרה לדמי אבטלה
04/12/2018 | 15:40
23
שלום לך,

אין מניעה בהגשת תביעה בכל פעם שצוברים 12 חודשי עבודה לפחות, הנבדקים לתקופה של 18 חודשים (למי שאין עבודה רצופה).

לבני 40 ומעלה ישולמו דמי אבטלה מלאים.

בברכה ובהצלחה!
לצפיה ב-'הזמנה לבדיקת רופא - שיקום תחום נכות כללית'
הזמנה לבדיקת רופא - שיקום תחום נכות כללית
04/12/2018 | 08:44
1
75
אני בחור צעיר. עברתי ת״ד קשה לפני 7 שנים. קבעו לי 40% נכות זמנית ו 100 אי כושר והתחדש כל שנתיים. ועדה אחרונה הורידו לי את הנכות ל 15%. לקח זמן וערערתי. החזירו לי עכשיו את הנכות לצמיתה ל 65%. לפני כמה ימים קיבלתי מכתב מביטול לאומי הנדון : הזמנה לבדיקת רופא בסניף בשעות הבוקר יש לציין. תמיד הוועדות אחהצ. עבור שיקום. מה אני עומד לעבור עכשיו? חשוב לי לדעת כדי להערך בהתאם. האם רופא תעסוקתי? עובדת עו׳ס? להביא שוב את כל המסמכים? יש לי גם המלצה מרופא תעסוקתי ל 100% אי כושר. חשוב לציין שמקרות המקרה אני ב 100% אי כושר מחברת הביטוח (האם כדאי לציין זאת גם בועדה) מספר שנים. אשמח. בבקשה לכמה יוצר מידע שאוכל להתכונן מראש וחלילה לא לעשות טעות. ושאלה אחרונה. אם חלילה אני אינני מסכים להחלטת השיקום, האם יש ברשותי אפשרות לערער? למרות שרק סיימתי בהצלחה ערער על הנכות הרפואית? תודה רבה לך

לצפיה ב-'זימון לעו"ס בשיקום'
זימון לעו"ס בשיקום
04/12/2018 | 15:56
53
שלום לך,

הזימון לעו ס בשיקום הינו לצורך קביעת הדרגה לאבדן כושר עבודה.
נכון להיום נתקלתי בעוד מקרים, בהם הזימון הינו לשעות הבוקר. (רוב התובעים אינם עובדים בשעות הבוקר).

רצוי לקחת אתך את העתק התיק שנותר אצלך, כך שאם מסיבה כלשהי, מסמך כלשהו לא יהיה בתיק שלפניה, תוכל למסור לה ובמקום יצלמו ויצרפו לתיק.

כל מידע שיש בידיך רצוי למסור, כולל חברת הביטוח המכירה באבדן כושר עבודה מלא.

המטרה של הפגישה היא לקבוע את הדרגה לאבדן כושר עבודה, לאחר העלאת אחוזי הנכות בוועדת הערער

באופן כללי לזכאים לקצבה וגם משולם להם מחברת ביטוח בגין אבדן כושר עבודה, לא תשולם בקצבת נכות תוספת תלויים עבור בת זוג ועד 2 ילדים.

בפגישה אתה מציין את מצבך הרפואי, המגובה במסמכים רפואיים.
אם תשאל בנושא עבודה ו/או הכשרה מקצועית, תוכל לציין שכרגע אתה באבדן כושר עבודה מלא, בשל מצבך הרפואי, המגובה במסמכים רפואיים תומכים, כולל מכתב מרופא תעסוקתי, כולל הכרה של חברת ביטוח.

בברכת בריאות ובהצלחה

לצפיה ב-'תשלום ביטוח לאומי - עוסק פטור'
תשלום ביטוח לאומי - עוסק פטור
02/12/2018 | 15:52
1
26
היי,
אשתי פתחה עוסק פטור, היא אינה עובדת במקום אחר, ההכנסות שלה הם נמוכות בשנת 2017 היו כ-7500 ש"ח וגם השנה ב 2018 הם יהיו פחות מ -10,000 ברוטו.
קראתי שבגלל הסכומים הקטנים היא לא צריכה לשלם ביטוח לאומי, למרות זאת קיבלה מכתב של תשלום ביטוח לאומי על הסכומים הנ"ל שהוצהרו.
האם זו טעות, האם היא היתה צריכה להצהיר משהו אחר בביטוח הלאומי?
איפה פספסנו?
לצפיה ב-'דמי ביטוח לאומי - עוסק פטור'
דמי ביטוח לאומי - עוסק פטור
02/12/2018 | 16:31
25
שלום לך,

ראה להלן מתוך עצמאי
"עובד עצמאי שאינו עונה על אף אחד מהתנאים האלה, ייחשב לעניין תשלום דמי ביטוח וזכאות לקצבאות כבעל הכנסה שלא מעבודה."

ממליצה להעלות שאלתך בפורום ראיית חשבון באתר.

בברכה.
לצפיה ב-'אבטלה'
אבטלה
02/12/2018 | 13:31
5
27
אם המשכורת שלי היתה בין חמש אלף לחמש וחצי מה גובה תשלום האבטלה שאני אמור לקבל ?

כמו כן זה נכון שבשביל לקבל דמי אבטלה צריך 12 תלושי משכורת בשנה וחצי האחרונות?
לצפיה ב-'דמי אבטלה/הבטחת הכנסה'
דמי אבטלה/הבטחת הכנסה
02/12/2018 | 15:30
4
27
שלום לך,

על מנת להיות זכאי לדמי אבטלה, יש לצבור באופן רציף/לא רציף 12 חודשי עבודה,
גם אצל מספר מעסיקים.
קיימות תקופות המאריכות את הבדיקה מעבר ל-18 חודשים כמפורט להלן מתוך 
בחלק מטה המתיחס להארכת התקופה.
לגבי גובה דמי אבטלה מותנה בגיל לפני/אחרי 28
ראה להלן מתוך סכום הקצבה, כולל מחשבון לבדיקה מקדימה של הזכאות.

כל חודש עבודה נלקח בחשבון, גם אם עבדת בו באופן חלקי וקבלת תלוש שכר.

אם אין זכאות לדמי אבטלה, ניתן לבדוק זכאות להבטחת הכנסה/השלמת הכנסה.
ניתן להיעזר לבדיקה מקדימה של הזכאות במחשבון לחישוב סכום קצבת הבטחת הכנסה, על פי התא המשפחתי/פקדונות רכב וכדומה...

בשני המקרים יש להתיצב בשירות התעסוקה כדורש עבודה.

בברכה.

לצפיה ב-'לא הבנתי את התנאי השלישי מתוך הארבעה'
לא הבנתי את התנאי השלישי מתוך הארבעה
02/12/2018 | 15:54
3
11
לזכאות לדמי אבטלה. התנאי אומר '' השלמת תקופת אכשרה (תקופת ביטוח) קודם לאבטלתך''.
לצפיה ב-'תקופת אכשרה/תקופת ביטוח'
תקופת אכשרה/תקופת ביטוח
02/12/2018 | 16:20
2
20
תקופת אכשרה=תקופת ביטוח בתשלום כשכיר, על מנת להיות זכאי לדמי אבטלה.

בברכה.
לצפיה ב-'שאלה אישור הפסקת עבודה'
שאלה אישור הפסקת עבודה
03/12/2018 | 08:41
1
13
עבדתי בשלוש מקומות עבודות בשנתיים האחרונות.
האם לקבלת אבטלה ידרשו ממני להביא אישור פיטורים משלוש מקומות או רק מהמקום האחרון שבו עבדתי?

תודה ויום טוב.
לצפיה ב-'דמי אבטלה - מכתב פיטורין'
דמי אבטלה - מכתב פיטורין
03/12/2018 | 16:22
14
שלום לך,

ההתיחסות למכתב פיטורין המזכה בדמי אבטלה ללא תקופת המתנה,
הינה רק למקום עבודה אחרון.

בברכה.
לצפיה ב-'אבטלה אחרי גיל פרישה'
אבטלה אחרי גיל פרישה
02/12/2018 | 12:00
1
377
שלום. אני בת 65 ועוד מספר חודשים יוצאת לגמלאות האם אפשר לקבל אבטלה וגם קצבת זקנה ופנסיה. מה גובה הפנסיה כדי לקבל דמי אבטלה והאם יש קשר אם אני חיה עם בן זוג או לבד. תודה ומקווה לתשובה כי אני מקבלת מאנשים תשובות ממש לא ברורות כך שאדע אם כן או לא. שתי חברות פנו ללשכת העבודה מלאו טפסים והגישו 12 חודשים תלושי שכר אך מכיון שהפנסיה שלהם גבוהה הם קבלו תשובה שלילית. אז עד איזה גובה של פנסיה אפשר לקבל אבטלה .האם אני יכולה להגיש את הבקשה עד גיל 67? תודה
לצפיה ב-'הכנסות בתקופת אבטלה'
הכנסות בתקופת אבטלה
02/12/2018 | 12:44
29
שלום לך,

ראי להלן מתוך הכנסות בתקופת האבטלה
הפנסיה תנוכה מדמי אבטלה:
..."הכנסה מפנסיה
אם אתה מקבל פנסיה מעבודה בזמן שאתה מקבל דמי אבטלה, הכנסה זו תופחת מדמי האבטלה כך:
חישוב ההכנסה היומית הממוצעת - את ההכנסה החודשית ברוטו שלך מפנסיה מחלקים ב-30.
הפחתת ההכנסה היומית מהקצבה היומית - אם ההכנסה היומית הממוצעת שלך נמוכה מדמי האבטלה ליום, אתה תקבל את ההפרש ביניהם, ואם ההכנסה היומית הממוצעת שלך גבוהה מדמי האבטלה ליום, לא תקבל דמי אבטלה.
שים לב, עליך להגיש לביטוח הלאומי תלוש פנסיה של החודש הראשון שעבורו אתה תובע דמי אבטלה. 
את התלוש ניתן לשלוח בקלות באתר האינטרנט."

לגבי קבלת שתי קצבאות אזרח ותיק ודמי אבטלה, תערך בדיקה בכל חודש ותשולם הקצבה הגבוהה מבין השתיים.

כדי לראות אם בכלל תוותר בידייך יתרה לתשלום לאחר ניכוי הפנסיה,
תוכלי לעיין במידע מתוך סכום הקצבה לבדיקה מקדימה.

החל מגיל 50 ההתיצבות בשירות התעסוקה הינה אחת לחודש.

בברכה.
לצפיה ב-'ערר על אי כושר לאחר ערר רפואי'
ערר על אי כושר לאחר ערר רפואי
02/12/2018 | 11:31
1
42
היי. שאלה. קבלתי אחוזי נכות פחותים. לא עמד בסף של אי כושר לכן לא ניתן אי כושר בכלל. הגשתי ערר. הערר התקבל ונקבעו אחוזי נכות המזכים באי כושר. נשלל לי האי כושר. האם בסמכותי לערער רק החלטת האי כושר בלבד? (לאחר ערר על אי כושר שאני מסכים עם קביעתו?). 

לצפיה ב-'אבדן כושר עבודה'
אבדן כושר עבודה
02/12/2018 | 12:52
40
שלום לך,

חסר מידע בשאלתך, האם אתה עובד/לא עובד?

האם נקבעו לך לפחות 40% נכות, כאשר אחת הנכויות עומדת על 25% לפחות,
או 60% נכות?

לא ברור מהשאלה אם נפגשת עם העו"ס בשיקום,
על מנת לבדוק אם אתה יכול לעבוד/לעבור הכשרה/לימודים.

לאחר קבלת התמונה הכוללת ניתן יהיה לבדוק ולתת תשובה בהתאם.

בברכה.
לצפיה ב-'שאלה לגבי העלאת קיצבת שירותים מיוחדים:'
שאלה לגבי העלאת קיצבת שירותים מיוחדים:
01/12/2018 | 20:55
3
66
שלום,
אני קשיש משותק שמקבל קיצבת שרותים מיוחדים בגובה 112%.
בחודשים האחרונים נפלתי מספר פעמים עקב חוסר יציבות פיסית הנובע מהשיתוק שיש לי ואושפזתי בעקבות הנפילות.
אחת מהנפילות הייתה מסכנת חיים.
על כן, אני עומד להגיש החמרה לקיצבת שרותים מיוחדים ל188% שכן כעת בגלל שנפלתי, אני זקוק להשגחה צמודה בהליכה.
שאלותיי:
1. האם מאחר שנפלתי ואני זקוק כעת להשגחה צמודה, אקבל בגלל סיבה זו את הדרגה הבאה של קיצבת שרותים מיוחדים 188%?
2. האם העובדה שאני לא מתגורר לבד אלא עם אשתי תפגע בי בקבלת ההחמרה? היא חלשה וממילא לא יכולה לתמוך בי בעת הליכה
3. בנוסף, איזה מסמכים כדאי להביא בעת הגשת הבקשה? אני מתכנן להביא סיכום אשפוז ומכתב מרופא המשפחה. האם כדאי בנוסף, להביא גם חוות דעת פרטית של גריאטר? או שזה מיותר ולא יעזור? 
בתודה מראש.
לצפיה ב-'החמרת מצב בשירותים מיוחדים (שר"מ) לנכים לאחר גיל פרישה'
החמרת מצב בשירותים מיוחדים (שר"מ) לנכים לאחר גיל פרישה
02/12/2018 | 09:06
2
41
שלום לך,

אין מניעה בהגשת החמרת מצב בשר"מ לאחר גיל פרישה.
לשאלותיך:
1- המסמכים הרפואיים נבדקים ע"י הוועדה הרפואית והיא מחליטה על שינוי האחוזים.
2- לצרף לבקשה לבדיקה מחדש למקבל קצבת שירותים מיוחדים (7850), כל מסמך רפואי התומך בהחמרה במצבך הרפואי, בו ניתן לראות את הזדקקותך לעזרתו של אחר בהליכה.
רצוי גם להצטייד במסמך רפואי, בקשר למצבה הרפואי של בת הזוג, שאינך יכול להיעזר בה, אותו תוכל להראות בוועדה הרפואית.

בברכה ו

לצפיה ב-'תודה רבה, בנוסף, האם תוכלי להפנות אותי למומחה בועדות רפואיות'
תודה רבה, בנוסף, האם תוכלי להפנות אותי למומחה בועדות רפואיות
03/12/2018 | 15:44
1
21
תודה רבה לך, בנוסף, האם תוכלי להפנות אותי למומחה בועדות רפואיות?
כי השאלה שלי מאוד מאוד ספציפית:
האם הצורך בהשגחה צמודה לאחר מספר נפילות מסכנות חיים, יעלה את הניקוד שלי בתפקוד שרמ מ11 ל12 (או לחילופין יעלה את הקיצבה מ%112  ל%188)? 
לצפיה ב-'רופא מומחה- החמרה בשר"מ'
רופא מומחה- החמרה בשר"מ
03/12/2018 | 16:20
32
לצערי, אנחנו מנועים מלהפנות ו/או להמליץ על מומחים.
איני יכולה להשיב אם יעלו לך את אחוזי הנכות המזכים בשר"מ גבוה יותר.
ההחלטה מתקבלת בוועדה רפואית.

בברכה.
לצפיה ב-'שאלה בעניין תוספת תלויים '
שאלה בעניין תוספת תלויים
29/11/2018 | 17:53
1
39
אדם עצמאי (לאחר שומה ) עם הכנסות נמוכות 
(כ -3000 ש"ח נטו לחודש ) שבן זוגו נכה 
יש להם 3 ילדים 
אשתו נכה 60 אחוז 
האם מגיע להם תוספת תלויים וכמה ?
במידה והייתה להם הכנסה קטנה משכירות (500 ש"ח  לחודש) כיצד זה משנה אם בכלל ?
תודה רבה מראש 
לצפיה ב-'תוספת תלויים בקצבת נכות'
תוספת תלויים בקצבת נכות
02/12/2018 | 09:24
30
שלום לך,

חסר מידע בשאלתך, אם בת הזוג הוכרה כנכה כמי שעבדה בעבר,
או הוכרה כעקרת בית.
מי שהוכרה כעקרת בית, מקבלת תוספת תלויים רק עד שני ילדים.

לדרגה באבדן כושר עבודה של 60%.
"דרגה חלקית בשיעור 60% - סכום התוספת 563 ש"ח  עבור כל ילד", מקסימום עד 2 ילדים.
עבור בן/בת זוג באבדן כושר עבודה של 60%
"דרגה חלקית בשיעור 60% - סכום התוספת הוא 705 ש"ח ."
ההכנסה המקסימלית ברוטו המזכה בתוספת הינה עד 5646 ש"ח ברוטו בחודש.

הכנסה מהשכרת נכס מופחתת שקל מול שקל מתוספת התלויים.
ראה בקישור מעלה בחלק האחרון המתיחס להכנסות שלא מעבודה.

בברכה.
לצפיה ב-'קיזוז שירותים מגמלת סיעוד בכסף בעת אשפוז'
קיזוז שירותים מגמלת סיעוד בכסף בעת אשפוז
29/11/2018 | 18:47
1
26
אבי מקבל את גמלת הסיעוד בחלקה בשירותים (ביקור במועדון של מלבב) וחלקה בגימלה בכסף (לחשבון הבנק).
לאבי יש מטפל זר, אלא שביקשנו שלא יועסק דרך חברת סיעוד אלא ישירות דרכנו.
בחודשיים האחרונים אבי אושפז מספר פעמים והשתתף באופן חלקי בפעילות המועדון.
העו"ס של המועדון אמרה שמגיע לנו זיכוי משמעותי, אלא שהיא יודעת להעביר אותו לחברת סיעוד, לא ישירות למטופל.
איך עושים את זה ?

*פורסם גם בפורום ייעוץ סיעודי לגיל הזהב
לצפיה ב-'החזר מתשלום עבור השתתפות במועדון - סיעוד'
החזר מתשלום עבור השתתפות במועדון - סיעוד
02/12/2018 | 09:14
10
שלום לך,

בפועל הפתרון צריך להיות לפקודת החשבון ממנו משלמים את ההשתתפות במועדון.
שלחתי במקביל בדיקה לבירור הנושא ואעלה כאן מענה לכשאקבלו.

בברכה.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

עו
מירב אשל משרד עו"ד
ד
ד"ר עמית גורביץ׳
כהן ישראלי ושות' - משרד עו
כהן ישראלי ושות'

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה