לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1722717,227 עוקבים אודות עסקים

פורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

לצפיה ב-'רצף אבטלה.'
רצף אבטלה.
07/10/2018 | 19:56
1
30
היי.
אני כרגע מובטל וחותם מידי שבוע.
לפי מה שקראתי בעבר - מי שמקבל עבודה, יכול לחתום יומי בשבוע אבטלה האחרון, ואז יחשבו לו ימי אבטלה עד עבודתו בפועל.

נניח ואני חותם כל יום חמישי, וקיבלו אותי לעבודה ביום רביעי, כהבנתי צריך לחתום רצוף מלאחר חתימתי האחרונה, עד עבודה.

זה מה שעשיתי, והתייצבתי היום בלשכת התעסוקה, אך הפקידה אמרה לי שאין צורך - כשאני אתקבל לעבודה, אודיע ואז ישלימו לי ימים חסרים (אם יום קבלתי לעבודה הוא איננו יום החתימה בפועל).

האם אכן אין צורך לבוא באופן רציף עד קבלתי לעבודה (יום ד', כאשר יום ההחתמה בלשכה הוא יום ה') ואז יתחשבו בימים מיום החתימה עד יום קבלתי לעבודה? (כיוון, שזכור לי חוק קצת שונה. לא ידעתי שהחוק השתנה).

תודה.
לצפיה ב-'דמי אבטלה '
דמי אבטלה
11/10/2018 | 19:48
9
שלום לך,

יש להודיע למתאמי ההשמה על המועד בו מתחילים לעבוד,
אזי ירשמו ימי התיצבות עד ליום תחילת העבודה.

לתשומת לבך, תקופת הזכאות לדמי אבטלה נשמרת לשנה מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בשירות התעסוקה.

ניתן להגיע לסירוגין, בין עבודות/חופשה/לימודים וכדומה... עד למיצוי מכסת ימי הזכאות, הפניה לעבודה או תום שנת הזכאות, המוקדם מביניהם.

בברכה ובהצלחה!

לצפיה ב-'דמי אבטלה בדילוגים'
דמי אבטלה בדילוגים
07/10/2018 | 13:58
1
18
פוטרתי בתחילת 2018 לאחר 20 שנות עבודה וקיבלתי 4 חודשים דמי אבטלה במהלך 2018. לאחר מכן עבדתי 4 חודשים אצל מעסיק חדש ופוטרתי.האם אני זכאית לקבל דמי אבטלה שלא מיציתי מהתקופה הקודמת? שכן הגיעו לי 175 ימי דמי אבטלה ומיציתי רק 100 ימים
לצפיה ב-'על פניו התשובה חיובית.'
על פניו התשובה חיובית.
07/10/2018 | 15:43
17
הזכאות לדמי אבטלה נשמרים לשנה קלנדרית אחת מיום קביעת הזכאות.

במקרה שאת מתארת, באפשרותך לחזור ולהתייצב בשירות התעסוקה ועל פניו, תהיי זכאית להשלמת מכסת ימי האבטלה שלך ללא בדיקה מחודשת.
לצפיה ב-'מרפאות שיניים דרך סל שיקום ביטוח לאומי'
מרפאות שיניים דרך סל שיקום ביטוח לאומי
07/10/2018 | 12:23
1
52
מעוניין לדעת בבקשה לגבי מרפאת שיניים של סל שיקום של ביטוח לאומי הממוקמת בפ"ת. אשמח לפרטים כמו טלפון או כתובת. האינטרנט לא הניב תוצאות. תודה לעונים, ושבוע טוב.
לצפיה ב-'יש לפנות למחלקת השיקום של הסניף המטפל.'
יש לפנות למחלקת השיקום של הסניף המטפל.
07/10/2018 | 15:49
33
פורום זה לא שייך למוסד לביטוח לאומי, אלא מורכב ממתנדבים שמנסים לסייע לנזקקים לכך.

שאלתך צריכה להיענות על-ידי המוסד עצמו (לטובתך). ניתן לפנות למוקד 6500* או למחלקת השיקום בסניף המטפל.
לצפיה ב-'פנסיה מחול ודמי ביטוח לאומי'
פנסיה מחול ודמי ביטוח לאומי
07/10/2018 | 09:52
1
18
שלום.
חמותי מקבלת הבטחת הכנסה ובמקביל פנסיה מרוסיה. האם עליה לשלם דמי ביטוח לאומי על הפנסיה מרוסיה? תודה
לצפיה ב-'הבטחת הכנסה/השלמת הכנסה'
הבטחת הכנסה/השלמת הכנסה
11/10/2018 | 14:17
13
שלום לך,

יש לדווח על הפנסיה אותה היא מקבלת מרוסיה,
על מנת לבדוק מחדש את הזכאות להבטחת הכנסה/השלמת הכנסה.

ניתן להיעזר לבדיקה מקדימה במחשבון לחישוב קצבת הבטחת הכנסה

למיטב הבנתי, פנסיה שאינה משולמת בארץ, לא חלים עליה דמי ביטוח לאומי.
ממליצה לברר בביטוח לאומי ע"י פניה לסניף שלך/אזרח ותיק (עם פרטי החמות).

בברכה.
לצפיה ב-'ניצול מקסימלי של ימי חופשה ומחלה במצב סרטן'
ניצול מקסימלי של ימי חופשה ומחלה במצב סרטן
07/10/2018 | 09:33
3
25
בעלי אובחן לפני כחודשיים כחולה סרטן דרגה 4 עם גרורות לכבד. עקב הטיפולים של הכימו הוא מאוד חלש ולא מסוגל ללכת לעבודה. הוא עובד שם כחצי שנה וניצל את כל ימי המחלה והחופשה שהיו לו. כתוצאה מכך המשכורת שלו ירדה משמעותית מ- 17 אלף ל- 9 אלף. האם יש משהו שאפשר לעשות כדי למנוע מהשכר שלו לצנוח?
לצפיה ב-'ניתן ורצוי להגיש בהקדם תביעה למחלקת נכות כללית.'
ניתן ורצוי להגיש בהקדם תביעה למחלקת נכות כללית.
07/10/2018 | 15:53
2
37
בקיצור המצו"ב תוכלי למצוא את הטופס הרלוונטי וכן סרטון הדרכה כיצד למלאו. אם תתקלי בקשיים, אנא תרגישי חופשיה לשוב ולשאול כאן וננסה לעזור.

שימי לב שבמצב שאת מתארת נראה על פניו כי בעלך יהיה זכאי לטיפול במה שמכונה 'המסלול המהיר'. למרות שהמוסד אמור לזהות זאת אוטומטית, מומלץ לצרף מכתב קצר לטופס התביעה בו הנך מציינת את עיקרי הדברים (בעיקר את העובדה שמדובר במחלה ממארת ושהוא מטופל בגינה בטיפול פעיל).

https://www.btl.gov.il/טפסים%20ואישורים/forms/General_Disability_forms/Pages/default.aspx
לצפיה ב-'תודה Harrington עוד כמה שאלות קטנות...'
תודה Harrington עוד כמה שאלות קטנות...
07/10/2018 | 17:10
1
17
כשאני לוחצת על הקישור של הסרטון זה מוריד לי קובץ SWF אבל לא נפתח במחשב. כיצב צופים בסרטון? אולי יש קישור אליו ביוטיוב במקרה?
בעיקרון בעלי כן מסוגל לעשות את 6 הפעולות האלמנטריות והוא לא סיעודי או משהו כזה חלילה, פשוט ממש חלש וחסר אנרגיות בגלל הכימו. האם בכל זאת ניתן להגיש את הטופס לנכות כללית?
האם לחכות לזמן הניתוח שבו לא יוכל לעבוד בכלל? כרגע הוא נותן מדי פעם כמה שעות בעבודה כשהוא מסוגל... חודש שעבר עבד ב- 40% משרה.
המשכורת שלו גם לאחר שהיא ירדה, גבוהה יותר מהשכר הממוצע במשק.
סליחה על מבול השאלות... ותודה רבה על העזרה מראש :)

לצפיה ב-'שירותים מיוחדים לנכים מסלול ירוק'
שירותים מיוחדים לנכים מסלול ירוק
11/10/2018 | 14:23
20
שלום לך,

ניתן להגיש תביעה לשירותים מיוחדים לנכים, בשל הכנסתו.

בברכת בריאות.
לצפיה ב-'זימון חוזר לועדת שר"מ בעקבות ערער שהגשתי על הרטרו בלבד'
זימון חוזר לועדת שר"מ בעקבות ערער שהגשתי על הרטרו בלבד
07/10/2018 | 09:20
1
25
אורנה שלום
רופא המל"ל הגיע לביתי לבדוק אותי לענייני שר"ם וקבע לי 112%.
מאחר ולא קיבלתי תשלומי רטרו הגשתי ערער בכתב לעניין הרטרו בלבד לחצי שנה. ולא כפי שקיבלתי רק חודש רטרו.
בתגובה קיבלתי מכתב זימון לסניף ר"ג בעוד חודש.
חשבתי שאקבל רק תשובה כן או לא על הרטרו ולא בדיקה מחדש ומסמכים שכבר הגשתי המעידים על מצבי יותר משנה.
תודה מראש

מדוע בבדיקה הראשונה התחשבו במצבי ושלחו אלי רופא הביתה.
ועתה לאחר הערער הם מטריחים אותי לסניף ר"ג ולא לסניף במקום מגוריי.
לצפיה ב-'ערעור על תשלום רטרו בוועדת לשר"מ'
ערעור על תשלום רטרו בוועדת לשר"מ
11/10/2018 | 14:12
10
שלום לך,

אם אין לך אפשרות להגיע (איני יודעת מה הסיבה שהפעם ביקשו שתגיע לוועדת ערער), תוכל ע"י פניה לסניף שלך/וועדות רפואיות, להעלות את השאלה ולקבל מענה אישי ספציפי לשאלתך.
בכל מקרה, תמיד עומדת לרשותך האופציה, לביטול הערעור.

בברכת בריאות.
לצפיה ב-'ביטוח לאומי ועצמאיים'
ביטוח לאומי ועצמאיים
06/10/2018 | 21:31
3
23
שלום לכולם,
כמה שאלות לגבי ביטוח לאומי ועצמאים
לפי מה שהבנתי עצמאי שעונה להגדרה חייב בתשלום מינימום לביטוח לאומי לפי 6% מ 25% משכורת הממוצעת במשק.
האם גם עצמאי שאינו עונה להגדרה חייב בתשלום מינימום לביטוח לאומי?
דבר נוסף האם ניתן להצהיר על עצמאי שאינו עונה להגדרה רטרואקטיבית ואיך עושים זאת?
והאם עצמאי שעונה להגדרה /או שלא אשר זכאי להבטחת הכנסה חייב בתשלום ביטוח לאומי?
בנוסף אם מישהו יודע מה ההבדל בכיסוי הביטוחי במל"ל בין עצמאי שעונה להגדרה לבין עצמאי שאינו עונה להגדרה
תודה רבה.
לצפיה ב-'כל אזרח (או ליתר דיוק תושב) בישראל חייב בדמי ביטוח לאומי.'
כל אזרח (או ליתר דיוק תושב) בישראל חייב בדמי ביטוח לאומי.
07/10/2018 | 15:58
2
330
עצמאי שאינו עונה להגדרה יחוייב כנראה ע"פ פרמטרים כלליים כמו כל תושב, בעוד שעצמאי שמוגדר ככזה, יחוייב בהתאם להכנסותיו.

ניתן לבצע את ההגדרות הנ"ל רטרואקטיביות באמצעות הגשת דין וחשבון רב שנתי (מצוי ברשת) או מכתב רשמי לסניף המטפל. שים לב ששינוי רטרואקטיבי יכול כמובן להשפיע (לחיוב ולשלילה) על שיעור דמי הביטוח, אולם לא יהיה בכוחו לבטח את המבוטח בתחומי ביטוח נוספים, אם בתקופה המדובר אירעו אירועים כביכול מזכים (למשל פגיעה בעבודה לעצמאי שלכתחילה הוגדר ככזה שלא עונה להגדרה).

זו גם התשובה לשאלתך הנוספת. ההבדל העיקרי בין עצמאי שאינו עונה להגדרה לבין עצמאי 'רגיל', הוא בתחומי הביטוח תחתם הוא מכוסה (למשל ביטוח מפני פגיעה בעבודה).

מבחינת הבטחת הכנסה, כל תושב המשלם דמי ביטוח מבוטח בתחום זה, כך שמבחינה זו על פניו אין בעיה. עם זאת הכנסות המבוטח צפויות להילקח בחשבון בקביעת זכאותו ו/או שיעור זכאותו.
לצפיה ב-'המשך לשאלה'
המשך לשאלה
07/10/2018 | 17:53
1
13
קודם כל תודה רבה על התגובה המהירה
רציתי לדעת בנוגע לחיובי המינימום לעצמאי שאינו עונה על הגדרה אם אתה יודע משהו בקשר לזה.
איך ניתן לדעת מה ההבדל בסעיפי הכיסוי הביטוחי בין עצמאי שעונה להגדרה לבין עצמאי שלא עונה להגדרה?
לגבי עצמאי שעונה להגדרה או שלא ,שנגיד לצורך הענין צבר הפסדים בשנה מסוימת וזכאי ומקבל קצבת הבטחת הכנסה בשנה זו האם חייב בנוסף בתשלום דמי ביטוח לאומי (חיוב מינימום הנ"ל)?

לצפיה ב-'דמי ביטוח לאומי לעובד עצמאי/בעל הכנסה שאינה מעבודה'
דמי ביטוח לאומי לעובד עצמאי/בעל הכנסה שאינה מעבודה
11/10/2018 | 19:39
6
שלום לך,

ראה להלן מתוך דמי לעצמאי,
קיימת הבחנה בין עצמאי ועצמאי שאינו עונה להגדרה,
בקישור אחרון תמצא הפניה לגובה דמי הביטוח אותם יש לשלם על פי אחוזים מההכנסה:

עצמאי מכוסה בכל הביטוחים, כמפורט בקישור מעלה.

מי שאינו עונה להגדרה, מכוסה רק במקרים הבאים מתוך מי שיש לו הכנסה שאינה מעבודה:
..."זכאות לקצבאות
מי שיש לו הכנסה שאינה מעבודה עשוי להיות זכאי לתשלומים הבאים:
קצבת ילדים, קצבת אזרח ותיק, תגמולי מילואים, דמי תאונה, נכות כללית, שירותים מיוחדים לנכים קשים, ניידות, תגמול למתנדב, תגמול לבני משפחה של נפטר מתאונת עבודה, סיעוד, פיצוי לנפגעי גזזת, פיצוי לנפגעי עירוי דם (איידס), תגמול לאסירי ציון, תגמול לנפגעי פעולות איבה, תגמול לבני משפחה של נספה בפעולות איבה, קצבת שאירים, קצבת הבטחת הכנסה, מזונות, אימהות (למעט דמי לידה ושמירת היריון)."

ממליצה אף להעלות שאלתך בפורום ראיית חשבון

בברכה.
לצפיה ב-'לא זכאי להבטחת הכנסה... אשמח לייעוץ'
לא זכאי להבטחת הכנסה... אשמח לייעוץ
06/10/2018 | 20:54
2
41
שלום לכם,
פוטרתי מעבודתי לא מזמן, וסיימתי את הזכאות שלי לאבטלה. כעת המצב הוא שעדיין לא מצאתי עבודה, אך מצד שני, לפי המחשבונים של ביטוח לאומי, אני לא זכאי לקיצבת הבטחת הכנסה. אני נשוי, ללא ילדים, ואשתי מרוויחה 5600 ש"ח (נטו). אני רק יכול להעריך שבגלל שהיא מרוויחה את השכר היא מרוויחה, אני לא זכאי להבטחת הכנסה. נשאלת השאלה: האם זה סופי?. מישהו היה באותו המצב?. כרגע לפי מה שאני מבין, אני לא זכאי לכלום כל עוד אישתי עובדת. אשמח לחוות דעת.
לצפיה ב-'תחום הבטחת הכנסה נבדק באופן משפחתי/זוגי'
תחום הבטחת הכנסה נבדק באופן משפחתי/זוגי
07/10/2018 | 15:41
1
48
זאת בניגוד לתחום דמי אבטלה.

להלן קישור לטבלת שיעורי הזכאות והסכומים שניתן להרוויח מבלי לפגוע בזכאות:

לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
21/10/2018 | 07:49
2
לצפיה ב-'אחוזי נכות'
אחוזי נכות
06/10/2018 | 12:11
1
71
חברים.אם יש לי 15 אחוזי נכות מתאונת עבודה לצמיתות מלפני 10 שנים ועכשיו אני אמור לקבל עוד 10 אחוזי נכות מעבודה האם האחוזים מתווספים ואני זכאי לקיצבה חודשית?
לצפיה ב-'צירוף נכויות'
צירוף נכויות
11/10/2018 | 14:08
22
שלום לך,

לשאלתך, ישולם גם הפעם מענק ח"פ.

מתי ניתן להגיש בקשה לצירוף נכויות?
כאשר בעקבות הנכויות נפגעה הכנסתו ב-50% לפחות ונקבעה לו תקנה 15.

אם עומדים בתנאים הנ"לניתן להגיש תביעה לצירוף דרגות נכות מכמה פגיעות בעבודה (210)
סביר להניח שיערך קיזוז של המענק הח"פ ששולם או ישולם.

בברכת בריאות ו

לצפיה ב-'שאלה לגבי ועדה שעברתי'
שאלה לגבי ועדה שעברתי
05/10/2018 | 20:08
2
82
הייתי השבוע בועדה לגבי החמרה נכות כללית, הרופאה הייתה סבלנית ומקצועית אבל מזכירת הועדה הייתה חסרת סבלנות, ודחקה לסיים את הבדיקה,  האם עוד מישהו נתקל ביחס כזה? וכמה משקל יש למזכירת הועדה ?

תודה
לצפיה ב-'בוועדה רפואית רופאי הוועדה הם אלו אשר מקבלים'
בוועדה רפואית רופאי הוועדה הם אלו אשר מקבלים
07/10/2018 | 16:52
1
64
את ההחלטות המקצועיות ומכתיבים אותן למזכירת הוועדה.

תפקיד מזכיר/ת הוועדה הוא בעיקר ביורוקרטי ובמקרים מסוימים הוספת מידע ביורוקרטי/חוקתי לרופאים בהתאם לצורך.

מבלי להקל ראש בהתנהגות מזכירת הוועדה כלפיך, קח בחשבון שלעתים יש עומס רב שיכול להביא לחוסר סבלנות.
לצפיה ב-'תודה לך'
תודה לך
07/10/2018 | 19:21
31
תודה לך
לצפיה ב-'בקשה לתגמולי מילואים עלולה לגרום לבדיקה חוזרת לזכאות לקצבת נ'
בקשה לתגמולי מילואים עלולה לגרום לבדיקה חוזרת לזכאות לקצבת נ
04/10/2018 | 03:55
2
28
יש לי ידיד עם נכות 40 אחוז ואי כושר השתכרות 100%. הוא מקבל קצבת נכות מקסימלית.
במקביל הוא ממשיך להגיע למילואים.
מבקש לברר: האם במידה ויגיש בקשה לתגמולי מילואים מהביטוח לאומי (כמו כל אדם ללא עבודה. יהיה מגיע לו לקבל כ1000 שח) האם זה עלול לגרום שביטוח לאומי יחליט לבדוק שוב האם הוא כשיר, והאם מגיעה לו קצבת נכות וכו׳?
לצפיה ב-'*מדובר בנכות מסיבה נפשית'
*מדובר בנכות מסיבה נפשית
04/10/2018 | 03:57
19
לצפיה ב-'תגמולי מילואים למקבל קצבת נכות'
תגמולי מילואים למקבל קצבת נכות
11/10/2018 | 13:59
6
שלום לך,

לא ניתן לדעת מראש. כל מקרה נבדק לגופו.

בברכה.
לצפיה ב-'תאונת עבודה'
תאונת עבודה
03/10/2018 | 23:16
1
48
שלום בן הזוג שלי הגיש תביעה על תאונת עבודה לביטוח לאומי.  לפי בקשתם נשלחו כל המסמכים וגם ביררתי במוקד של הביטוח לאומי שאכן לא חסר שום מסמך.  
היום קיבלנו תשובה באיימל "כיון שבהעדר הפרטים שנדרשו ממך לא  הוכח לנו שארעה לך תאונה כמשמעותה בחוק"  אני לא מבינה מזה אומר... חסרים מסמכים או שהם טוענים כי מבחינתם זאת לא תאונת עבודה?!  למי צריך לפנות?! 

לצפיה ב-'קשה לענות על שאלתך בלי לראות את המכתב המדובר.'
קשה לענות על שאלתך בלי לראות את המכתב המדובר.
04/10/2018 | 12:51
22
יתכן שנשלח אליכם מכתב (שאולי לא קיבלתם) עם דרישה למידע נוסף או מסמכים נוספים. יתכן גם שאכן כל המסמכים הוגשו, אך שפקיד התביעות החליט לדחות את התביעה ולקבוע שהאירוע אינו מזכה בהכרה כתאונת עבודה.

אם תרצי, פני אלי במסר עם המכתב ואנסה לכוון אתכם הלאה. לחילופין באפשרותכם לפנות לסניף עצמו ולבקש הבהרות.
לצפיה ב-'אפוטרופוסות וביטוח לאומי'
אפוטרופוסות וביטוח לאומי
02/10/2018 | 21:52
38

אם יש אבא שמקבל את קצבת הנכות במקום הבן שלו (הוא גם אפוטרופוס  ) והוא מגיש לבימ"ש לעינייני משפחה פנייה לאפשר לבן לקבל את קצבת הנכות לבנק שלו בגלל שהבן
  יכול להתנהל כלכלית בעצמו + הקצבה ושהוא גדול ובוגר
     מספיק בשביל לקחת את האחריות הזאת על עצמו אז :

1  מה הסיכויים שהביטוח הלאומי יקבל את מה 
              שבימ"ש יחליט ? ( במקרה שהוא פסק לטובת
                   הבן )

2      הביטוח הלאומי יזמן את הבן לוועדה בגלל הפנייה
                הזאת ? יכולים לבטל את הקצבה שלו אם הוא
                     סובל מסכיזופרניה ?

לצפיה ב-'נכות כללית ונכות מעבודה '
נכות כללית ונכות מעבודה
29/09/2018 | 15:51
2
93
שלום רב, 
נקבעו לי אחוזי נכות כללית. 
רק לאחר מכן הבנתי שלמעשה המחלה העיקרית נגרמה לי בעקבות מקרה בעבודה שבעקבותיו פוטרתי. 
האם אוכל להגיש תביעה לדמי פגיעה + תאונת עבודה ? 
תודה מראש.
לצפיה ב-'התשובה חיובית, כלומר באפשרות להגיש את התביעה'
התשובה חיובית, כלומר באפשרות להגיש את התביעה
30/09/2018 | 09:47
1
50
במחלקת נפגעי עבודה. עם זאת, אם וכאשר תביעתך זו תאושר, לא תוכלי כמובן לקבל את שתי הקצבאות במקביל.
לצפיה ב-'קיבלתי תשלום רטרו' לשנה של קצבת נכות זמנית עד 2020,'
קיבלתי תשלום רטרו' לשנה של קצבת נכות זמנית עד 2020,
30/09/2018 | 17:58
57
אם אגיש תביעה של תאונת עבודה בגין הליקוי הראשי והיא תאושר? 
מה יקרה עם הנכות שנקבעה לי והקצבאות שקיבלתי? 
תודה על המענה. 

לצפיה ב-'ביטוח לאומי ועוסק פטור'
ביטוח לאומי ועוסק פטור
29/09/2018 | 15:06
1
39
האם אפשר לחתום אבטחה ובמקביל להיות בעלת עוסק פטור שלא מכניס שקל מאז שנפתח? וגם דווח בדוחות שלא היו הכנסות 
לצפיה ב-'בעקרון אפשר, אולם ההכנסות מהעסק יילקחו בחשבון'
בעקרון אפשר, אולם ההכנסות מהעסק יילקחו בחשבון
30/09/2018 | 09:46
23
בקביעת שיעור זכאותך לדמי אבטלה.

שימי לב שלעניין זה 'הכנסות מעסק' מתייחס לשנת המס כולה. כלומר גם אם העסק לא הכניס כספים במהלך תקופת האבטלה, אך כן הכניס כספים באותה שנת מס, הכנסות אלו תילקחנה בחשבון גם בחישוב רטרואקטיבי שיבוצע רק לאחר תקופת האבטלה, באופן שעלול ליצור לך חוב.
לצפיה ב-'תשלום דמי אבטלה לזוג'
תשלום דמי אבטלה לזוג
27/09/2018 | 17:14
4
30
שלום לכולם,
האם שני בני הזוג (נשואים)  יכולים לקבל דמי אבטלה בו זמנית או שישנה מניעה כלשהי?

לצורך העניין, 2 מורים, אחד מהם פוטר לאחר שנתיים והשנייה התפטרה לאחר 10 שנים בעבודה...

תודה לעונים!
לצפיה ב-'תשלום דמי אבטלה לזוג'
תשלום דמי אבטלה לזוג
11/10/2018 | 13:57
3
12
שלום לך,

אין מניעה בתשלום דמי אבטלה לזוג,
אם הם עומדים, כל אחד בפני עצמו בתנאי הזכאות.

הבדיקה נערכת מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בשירות התעסוקה,
בה יש לצבור 12 חודשי תשלום לפחות, הנבדקים באופן רציף/לא רציף לתקופה של 18 חודשים קודמים.

מי שפוטר, יקבל דמי אבטלה במיידי.
מי שמתפטר מסיבה שאינה מוצדקת, תחול עליו תקופת המתנה של 90 ימים, בה לא ישולמו דמי אבטלה.

אם קיימת סיבה מוצדקת להתפטרות כמפורט בהרחבה מתוך אתה מובטל,
יש להרשם בשירות התעסוקה, כדורשי עבודה (חלק בלתי נפרד מתנאי הזכאות),
ולהגיש תביעה לדמי אבטלה עם סיבת ההתפטרות.

יש להמשיך ולהתיצב בשירות התעסוקה ביום ובשעות שנקבעו,
כך ישולמו דמי אבטלה, אם סיבת ההתפטרות תוכר כמוצדקת.

בברכה.
לצפיה ב-'תודה על המענה, ואם אפשר שאלת המשך...'
תודה על המענה, ואם אפשר שאלת המשך...
11/10/2018 | 17:48
2
6
בהנחה שסיבת ההתפטרות איננה מוצדקת- האם צריך להרשם בלשכת התעסוקה לאחר אותם 90 ימים (בהנחה שלא נמצאה עבודה אחרת באופן עצמאי) על מנת להיות זכאים לדמי אבטלה? 
לצפיה ב-'התיצבות בשירות התעסוקה למתפטר מסיבה שאינה מוצדקת'
התיצבות בשירות התעסוקה למתפטר מסיבה שאינה מוצדקת
11/10/2018 | 20:08
1
11
אכן, ניתן להגיע בתום 90 ימי ההמתנה על מנת לשמור גם על הזכאות להפניה לעבודה מתאימה, כמפורט בקישור במענה קודם מתוך אתה מובטל.

יש לשים לב, אם מתחילים לעבוד ומסיבה כלשהי מפוטרים לאחר מספר ימים מהעבודה החדשה, במקרה זה ניתן יהיה לקבל דמי אבטלה במיידי.

בברכה.
לצפיה ב-'תודה רבה על המענה המהיר והקונקרטי'
תודה רבה על המענה המהיר והקונקרטי
12/10/2018 | 10:53
4
לצפיה ב-'אני מקבלת'
אני מקבלת
27/09/2018 | 11:13
3
94
קיצבת זקנה 1535 ש"ח,רציתי בבקשה לדעת,עד איזה סכום אני אוכל לעבוד מבלי שיורידו לי מהקיצבת זיקנה, חוץ מהקיצבת הזיקנה,אין לי שום הכנסה,מודה לכם מאוד
לצפיה ב-'מצו"ב קישור למחשבון שיסייע לך למצוא את התשובה'
מצו"ב קישור למחשבון שיסייע לך למצוא את התשובה
27/09/2018 | 13:39
2
40
על-פי נתונייך האישיים המלאים:

לצפיה ב-'קודם כל תודה'
קודם כל תודה
27/09/2018 | 14:22
1
29
נכנסתי לקישור ולא מצאתי תשובה או משהו
שאוכל להבין ממנו לגבי השאלה שלי,
שוב שואלת אשמח שתעני לי,עד איזה סכום אוכל
לעבוד מבלי שיורידו לי מהקיצבת זיקנה
לצפיה ב-'מאחר וזה לא יכול להשתנות על-פי פרמטרים שונים ואישיים,'
מאחר וזה לא יכול להשתנות על-פי פרמטרים שונים ואישיים,
27/09/2018 | 14:30
29
ולאור חשיבות העניין (תשובה שגויה אפילו ב10 ש"ח עלולה לפגוע בך מאוד במציאות), מומלץ להכניס את כל נתונייך האישיים למחשבון שם ולקבל את התשובה המוסמכת ממחשבון המוסד.
לצפיה ב-'חברים ביטוח לאומי לא רע כפי שמדברים הבעיה בחוק לא בהם'
חברים ביטוח לאומי לא רע כפי שמדברים הבעיה בחוק לא בהם
26/09/2018 | 18:34
70
הם באמת מנסים לעזור ולסייע, הבעיה היא בחוקים שהמדינה עשתה, זה שהם הקימו את יד מכוונת וזה שיש את מי לשאול , הבעיה מתחילה בחוק, לכן לא העובדים ולא הפקידים, אני רוצה לאמר שאני הגעתי עם אישתי וראיתי את הטיפול היחס באמת למופת. אישתי כל הזמן אומרת לי תכתוב סתם מעלילים . באמת זה מוסד שעובד קשה, נכון לא הכול פשוט, אבל זה לא כמו שעשו מהם. אנחנו מתכוונים לצאת במסע הסברה איך לפנות למי לפנות ומה לעשות .
לצפיה ב-'מוגדר שכחר בביטוח לאומי'
מוגדר שכחר בביטוח לאומי
26/09/2018 | 10:33
1
59
אהלן , הפעם האחרונה שהייתי שכיר הייתה ביוני של השנה, עבודה חוקית ושבה המעסיק שילם עבורי ביטוח לאומי. איני עובד מאז(חודשיים וחצי), לא שילמתי דמי ביטוח לאומי ומסתבר שאני עדיין מוגדר בביטוח לאומי כשכיר, ושאין לי שום חוב. הם אומרים שאם לא הייתי שכיר עלי לדווח. מה ההשלכות על אי דיווח? 
לצפיה ב-'מעבר לכך שהחובה לדווח היא חובה חוקית, כך שאי-דיווח'
מעבר לכך שהחובה לדווח היא חובה חוקית, כך שאי-דיווח
26/09/2018 | 12:15
27
הינה עבירה על החוק, ההשלכות הנוספות הן כמובן שמתי שהמוסד יגלה שאינך שכיר, ייווצר לך חוב רטרואקטיבית.

מומלץ לדווח במועד על-מנת למנוע זאת, ובאופן זה לשלם את דמי הביטוח בסכומים חודשיים סבירים במקום להיתקל לאחר זמן בחוב מצטבר שלעתים קשה יותר לשלמו.
לצפיה ב-'אישה שעקב פוסט לא עבדה'
אישה שעקב פוסט לא עבדה
26/09/2018 | 18:23
1
58
מצבה הדרדר ולא חזרה לעבוד לא הלכה לחתום בלישכה ולא ביקשה עזרה, עד שהסובבים לקחו אותה לקבלת עזרה, האם מגיע לה דמי הבטלה בגין הזמן שלא עבדה?
לצפיה ב-'לכתחילה לא ניתן לקבל דמי אבטלה ללא התייצבות בלשכה.'
לכתחילה לא ניתן לקבל דמי אבטלה ללא התייצבות בלשכה.
27/09/2018 | 13:43
35
ככל שבעיה רפואית (נפשית או אחרת) גרמה לה שלא להתייצב, היה עליה לכאורה לגשת ולהירשם ולו פעם אחת, ולטעון זאת. יש ועדה רפואית של הלשכה למקרים כאלו, שהמוסד מקבל את עמדתה לגבי תנאי ההתייצבות.

בכל מקרה, תמיד אפשר לנסות להגיש תביעה ולהעלות טענה זו כעת, אך על-פי החוק היבש, זה צפוי להיות בעייתי.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ד
ד"ר עמית גורביץ׳
פורום ירושה עיזבון ואפוטרופסות
פורום ירושה ועיזבון
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה