לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1678616,786 עוקבים אודות עסקים

פורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

לצפיה ב-'עצמאי שסוגר את העסק ועובר עיר. האם הוא זכאי לאבטלה ? '
עצמאי שסוגר את העסק ועובר עיר. האם הוא זכאי לאבטלה ?
05/04/2018 | 23:43
1
19
אני עצמאי וסוגר את העסק שנמצא בעפולה.
אני עובר לגור בדימונה ואחפש בה עבודה כשכיר.
האם אני זכאי לאבטלה ? אני נשוי ואב לילד.
האם אני זכאי להבטחת הכנסה כלשהי ?
תוך כמה זמן עצמאי שסגר עסק נחשב מובטל ? ....
לצפיה ב-'זכויות באבטלה/הבטחת הכנסה'
זכויות באבטלה/הבטחת הכנסה
06/04/2018 | 12:19
35
שלום לך,

נכון להיום, זכויות באבטלה הינם לעובדים שכירים בלבד.

ניתן לבדוק זכאות להבטחת הכנסה/השלמת הכנסה במחשבון לחישוב קצבת הבטחת הכנסה לבדיקה מקדימה.

בברכה ו
לצפיה ב-'פתיחת עוסק מורשה במקביל לקבלת דמי אבטלה '
פתיחת עוסק מורשה במקביל לקבלת דמי אבטלה
04/04/2018 | 19:49
1
45
שלום רב!
עבדתי בשתי משרות, פוטרתי ממקום העבודה העיקרי, ואני עומדת בפני הגשת בקשה לדמי אבטלה במקביל להמשך עבודה בחלקיות משרה במקום המשני.
שאלתי היא: האם אוכל לפתוח במקביל תיק "עוסק פטור" במס הכנסה, ולקבל הכנסה כעצמאית בנוסף למשכורת החלקית, ולהמשיך לקבל דמי אבטלה (בתנאי שההכנסה לא עוברת את מכסת הזכאות כמובן)?
תודה
לצפיה ב-'הכנסות בתקופת אבטלה'
הכנסות בתקופת אבטלה
05/04/2018 | 08:51
35
שלום לך,

את הבסיס היומי לתשלום  דמי אבטלה יחשבו מהכנסתך בשתי המשרות
ינכו את ההכנסה הנוספת מדמי האבטלה.
לגבי הכנסתך כעצמאית (שימי לב, גם אם אין הכנסה באותו החודש),
יפעלו כך, על פי המידע אותו קבלתי בעבר לשאלה כשאלתך מהביטוח הלאומי:
"
ההכנסות של עצמאי הן הכנסות שנתיות.
מחלקים את ההכנסה כעצמאי במספר חודשי הדיווח כעצמאי באותה שנה, ומייחסים את החלק היחסי לכל חודש מחודשי הדיווח כעצמאי גם אם ישנם חודשים בהם היה מדווח כעצמאי אך ללא הכנסות.
את ההכנסה החודשית כעצמאי מחלקים ב-30, ובגין כל יום אבטלה, בו דווח גם כעצמאי, מנכים את החלק היחסי של ההכנסה כעצמאי מדמי האבטלה."

ועוד....
"אם מועד פתיחת העסק (החל להיות עצמאי) חל לאחר שסיים לקבל דמי אבטלה, לא ינוכו לו הכנסות אלו מדמי האבטלה שכן בתקופה בה קיבל דמיאבטלה לא היה עצמאי כלל."

בברכה וחג שמח!

לצפיה ב-'שאלה בנושא צמצום משרה'
שאלה בנושא צמצום משרה
03/04/2018 | 09:46
1
61
פרסמתי שאלה זהה בפורום דיני עבודה ופנסיה.
אני עובד כ 6 שנים בחברה, בתפקיד מנהל רשת ותחזוקת מחשבים ותשתיות תקשורת, ועכשיו, עקב צמצומי כח אדם, מתכוונים לצמצם את המשרה שלי.
הציעו לי שתי אופציות: צמצום המשרה לחצי (וכמובן חצי משכורת) ללא הליך פיטורין,  או פיטורין והמשך בתור פרילנס, על בסיס שייקבע בהמשך.
השאלה שלי היא האם "שילוב" של השניים מותר, על פי דיני העבודה וחוקי ביטוח לאומי, כלומר לפטר אותי (ואז אוכל לקבל את הפיצויים ואת כל המגיע לי עפ"י חוק) ומיד להעסיק אותי שוב, בחוזה חדש, בחצי משרה.

לצפיה ב-'אני מכיר מקרה מאוד דומה שהסתבך'
אני מכיר מקרה מאוד דומה שהסתבך
03/04/2018 | 16:37
49
אני יודע ששם המעסיק טען שעל העובד להחזיר את דמי הפיטורין, אחרת לא יהעה ניתן להעסיק שוב לפי חוק, גם כעצמאי. לדעתי יש תקופה שאסור להעסיק אותך שוב לאחר פיטורין.
אני מציע לך לבדוק את זה ים מישהו שמומחה לדיני עבודה לפני כל סיכום שאתה מגיע אליו עם מקום העבודה.
בכל מקרה, לטעמי עדיף לעבור לחצי משרה, כי ככה הזכויות הסוציאליות שלך ישמרו וגם תחסוך כאב ראש והוצאות שוטפות וסוף שנתיות של ניהול תיק במס הכנסה ומע"מ.
כמובן שעליך לוודא שאם תפוטר בהמשך, שאתה תקבל את מלוא הפיצויים עבור כל התקופה שעבדת כשכיר.
כך בחשבון שאם תפוטר בהמשך כשאתה עובד בחצי משרה, אז גם דממ האבטלה שלך יהיו מחצית, אבל זה עדיף על עצמאי, כי אז לא יהיו לך דמי אבטלה כלל. כמובן שעדיף להמשיך לעבוד, השאלה אם מעבר לחצי משרה יאפשר לף להתקיים. לא פשוט למצוא ולעבוד בשתי חצאי משרות במקומות שונים, כך שגם את זה יש לשקול.
לצפיה ב-'אבטלה'
אבטלה
02/04/2018 | 17:15
1
31
שאלה 
אם עבדתי 7 שנים איך הדע כמה מגיע לי כסף אבטלה אם המשכורת האחרונה הייתה בערך כ4500₪
לצפיה ב-'אבטלה - סכום הקצבה'
אבטלה - סכום הקצבה
03/04/2018 | 09:31
33
שלום לך,

ראה להלן מתוך אבטלה - סכום הקצבה,
על פי גיל לפני/אחרי גיל 28.

לא ברור מהשאלה אם הפסקת העבודה היתה יזומה באופן אישי/התפטרות, או פיטורין.
במקרה של פיטורין, הזכאות היא מהחודש לאחר קבלת שכר עבור הודעה מוקדמת. לא ניתן לקבל במקביל דמי אבטלה ושכר עבור הודעה מוקדמת.

במקרה של התפטרות, חלה תקופת המתנה של 90 ימים, בה לא משולמים דמי אבטלה.
במקרה של התפטרות מוצדקת כמפורט להלן מתוך אתה מובטל, יש להרשם בשירות התעסוקה כדורש עבודה (חלק מתנאי הזכאות לדמי אבטלה).
במקביל להגיש תביעה לדמי אבטלה, עם הסבר ואישורים לסיבת ההתפטרות.

יש להמשיך ולהתיצב בשירות התעסוקה ביום ובשעות שיקבעו, כך ישולמו דמי אבטלה, אם ההתפטרות תוכר כמוצדקת.

בברכה ומועדים לשמחה!
לצפיה ב-'האם יש הנחה?'
האם יש הנחה?
02/04/2018 | 16:50
2
75
אני נכה מביטוח לאומי 50% ואי כושר 100%. האם ישנה הנחה לנכים בתשלומי חשמל, מים וביוב? תודה לכל העונים וחג פסח שמח וכשר לכולם
לצפיה ב-'זכויות מקבלי קצבאות הביטוח הלאומי במוסדות וארגונים אחרים'
זכויות מקבלי קצבאות הביטוח הלאומי במוסדות וארגונים אחרים
03/04/2018 | 09:20
1
91
שלום לך,

לציין נכות.
על פי התוצאה אין הנחה במים וחשמל.

ההנחה נכנסת לתוקף במעבר לקצבת אזרח ותיק לנכה.

בברכה ומועדים לשמחה!
לצפיה ב-'תודה רבה וחג שמח'
תודה רבה וחג שמח
03/04/2018 | 09:57
20
לצפיה ב-'כפל מס הכנסה וביטוח לאומי '
כפל מס הכנסה וביטוח לאומי
02/04/2018 | 14:02
3
48
שהיתי בחו"ל במשך שנה ועבדתי שם כשכיר שילמתי שם מס הכנסה וביטוח לאומי בתלוש המשכורת. בדקתי ומתברר שאין אמנות עם המדינה בה עבדתי. האם ע"פ החוק יתחשבו בארץ במס הכנסה והביטוח לאומי ששילמתי בחו"ל למרות זאת.

לצפיה ב-'עבודה במדינה שאין עמה אמנה'
עבודה במדינה שאין עמה אמנה
03/04/2018 | 09:16
2
32
שלום לך,

ממליצה להעלות שאלתך בפורום ראיית חשבון.

בברכה ומועדים לשמחה!
לצפיה ב-'מה התשובה רק בקשר לביטוח לאומי'
מה התשובה רק בקשר לביטוח לאומי
03/04/2018 | 12:40
1
16
לצפיה ב-'שהות במדינה שאין עמה אמנה'
שהות במדינה שאין עמה אמנה
03/04/2018 | 12:49
22
מי ששוהה במדינה שאין עמה אמנה, עליו לשלם דמי ביטוח לאומי, הכוללים גם דמי בריאות בגובה 172 ש"ח בחודש, נכון לינואר 2018.

להתקשר למוקד 6050* בתום חול המועד פסח, לברר את גובה החוב וניתן להגיע להסדר תשלומים.

בברכה.
לצפיה ב-'זימון לחקירה בביטוח לאומי תאונת עבודה'
זימון לחקירה בביטוח לאומי תאונת עבודה
02/04/2018 | 11:19
5
99
חג שמח.
עברתי שבץ מוחי שלא התרחש במקום העבודה אבל קדמו לו לחצים כבדים של התעמרויות מצד הבוס.

זומנתי לחקירה בביטוח לאומי שאלתי כמה זמן זה אורך?
מה מתנהל בזמן החקירה? האם אני יכול לתת לו חומר תומך לטענותיי?

אשמח לעזרה והכוונה.
לצפיה ב-'זימון לחקירה בביטוח לאומי'
זימון לחקירה בביטוח לאומי
03/04/2018 | 09:13
97
שלום לך,

חשוב לתאר את שרשרת האירועים ומה בדיוק קרה ביום האירוע,
כדי שניתן לקשור את אירוע שקדם לשבץ.

לתאר בדיוק מה אירע באופן חריג באותו היום ומה היתה תגובתך.

אם יש לך חומר/עדות  התומכת בטענותיך, רצוי למסור אותו/ם (צילומים).
באופן כללי, זהו חומר שצריך היה להיות בתביעה שלך.

בברכה ו מועדים לשמחה!

לצפיה ב-'אני חושב שקשה להוכיח קשר במקרים כאלה'
אני חושב שקשה להוכיח קשר במקרים כאלה
03/04/2018 | 16:48
3
50
ולכן את צריכה חוות דעת רפואית פרטית מלאה שיכולה לשרטט את הרקע ולתמוך רפואית בקשר בין האירועים שהיו במקום העבודה, לבין השבץ.
זה מקרה מורכב. לרוב אני ממליץ כיום לגשת לוועדות ללא חברות ייצוג, כי יש את ארגון יד מכוונת בחינם, אבל אני לא בטוח שנכון ללכת לוועדה ללא ייעוץ של עו"ד שמומחה בדיני עבודה. יכול להיות שדווקא רצף של התעמרויות לאורך שנות עבודה הוא הגורם, ולא אירוע אחד באותו יום. את צריכה גורם רפואי שיוכל לתאר את ההשתלשלות וכיצד המתח שנוצר מהיחסים העכורים, היה יכול לגרום לשבץ.
פני לסניף של יד מכוונת והתייעצי איתם מה כדאי לעשות, והאם הם ממליצים על פניה לעו"ד.
אין ספק שלהגיע רק עם צילומים ומכתב רפואי מבית החולים- מקטין מאוד את הסיכוי שיוכר באירוע תאונת עבודה. למעשה אני לא רואה סיכוי כזה.
לצפיה ב-'תודה. האם מספר אירועים מתועדים בזמן יכולים לעזור?'
תודה. האם מספר אירועים מתועדים בזמן יכולים לעזור?
07/04/2018 | 16:06
2
21
תודה של תשובתכם,

שאלתי באם היו לפחות 3 אירועים חריגים מאוד!! בסמיכות אותם אני יכולה להוכיח שאכן התרחשו הדבר יועיל?

בנוסף גם עברתי בשוטף התעמרויות בעבודה שכללו צעקות וכל מושג התעמרות.

האם רצף ההתעמרויות השוטפות שערכו בזמן עבודת  עלולים להזיק ל3 אירועים החריגים הגדולים והפתאומיים? 

לצפיה ב-'אני מבין שגם שלושת האירועים הגדולים'
אני מבין שגם שלושת האירועים הגדולים
08/04/2018 | 07:09
1
24
התרחשו במקום העבודה ולכם אני לא רואה את האירועים השוטפים פוגעים בטענה, אבל יתכן שנכון יותר להתנקד באירועים קונקרטיים שאפשר להוכיח, אם הם גם סמוכים לאירוע.
אני לא בטוח שבמקרה שלך, האפשרות היחידה היא להגיש רק תביעה לנכות מעבודה. את משוכנעת שיש קשר ישיר לאותם אירועים?
ההחלטה אם לתבוע נכות מעבודה או נכות כללית, מושפעת מהרבה גורמים, כמו השכר שהיה לך, האפשרות להוכיח קשר לסביבת העבודה, היכולת לספק חוות דעת רפואית תומכת בטענותייך וכד'.
כמו שציינתי, כדאי להתייעץ עם עו"ד מומחה לדיני עבודה לדעתי, כדי להבין אם ניתן להוכיח קשר לאירועים בעבודה ואז להשיג חוות דעת רפואית תומכת, כשסביר להניח שבגלל שלא מדובר בתאונת עבודה פשוטה במקום העבודה, העניין יגיע לערכאה משפטית. או לחילופין אולי אפשר ונכון להגיש את התביעה כתביעה לנכות כללית.  רק כשבוחנים את משכורתך, את הליקוי הרפואי שנוצר כתוצאה מהשבץ, וליקויים רפואיים נוספים מהם את סובלת- ניתן לקבל החלטה. חשוב שתדעי ששיעור הנכות לא מושפע מסבל, כאבים, וחומרת האירוע שפקד אותך, אלא רק את הליקויים הרפואיים המגבלות התפקודיות שנותרו לצמיתות, ומה משקלם ביכולת שלך לעבוד וכיצד הם מגבילים.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
08/04/2018 | 18:43
8
לצפיה ב-'שאילה'
שאילה
01/04/2018 | 22:20
1
89
נכון הקדימו קצבאות 28 לחודש אפריל ל 22 לחודש 
לצפיה ב-'קצבאות חודש אפריל ישולמו ב-22.4.2018'
קצבאות חודש אפריל ישולמו ב-22.4.2018
02/04/2018 | 07:24
233
לצפיה ב-'דרישה לתשלום עמלת שכ"ט בבת אחת -חוקית?'
דרישה לתשלום עמלת שכ"ט בבת אחת -חוקית?
30/03/2018 | 14:36
3
72
שלום לכם.
יש לי שאלה דחופה, ואולי תוכלו לענות לי עליה.. אם כן אודה לכם מאוד.
ובכן, לאחרונה אושרה לבעלי קצבת נכות. התביעה הוגשה באמצעות החברה למימוש זכויות - כי לצערי לא ידעתי שיש גוף שמסייע בחינם...
בכל אופן, לפני שחתמנו על חוזה, הם התעקשו שנחתום שהתשלום יהיה בבת אחת אם יתקבלו כספים רטרואקטיביים, ולא הסכימו שנשלם מידי חודש. בלית ברירה נאלצנו לחתום על כך, בכדי שיסכימו להגיש לנו את הטיפול...
השאלה: ראינו עכשיו באתר ביטוח לאומי - בכתובת.
https://www.btl.gov.il/Laws/fees/Pages/payment.asp  - שמייצג לא יכול להתנות את הטיפול בכך שיקבל את מלוא העמלה בתשלום אחד. אז האם בנידוננו החברה פעלה בניגוד לחוק כשאילצה אותנו לחתום על הנ"ל? ואם כן, האם אנו יכולים כעת לסרב לשלם מראש, בטענה שכעת נודע לנו שמבחינה חוקית הם לא יכלו להתנות את הטיפול בהתחייבות שלי לתשלום מראש?
תודה!
לצפיה ב-'לבנת פורן ודומיה? דם רנע נפלתי איתם ושילמתי המון כסף'
לבנת פורן ודומיה? דם רנע נפלתי איתם ושילמתי המון כסף
01/04/2018 | 05:56
80
הם עושים הרבה דברים אסורים, כי הם מפרשים חורים בחוק לפי פרשנות שעובדתית לטובתם. סין היתר, הם דרשו ממני 1000 ש"ח קנס כל גך שלפנע שפניתי אליהם, קיבלתי הבטחת הכנסה. אני אכן חתמתי על סעיף כזה, גמו גם על התשלום המלא עבוק כל סכום שיתקבל רטרואקטיבית. כשאני פניתי אל לבנת פורן,"יד מכוונת" החלו את פכילותם, אבל לא היה סהיף במרכז.
לא ר' שאני הגשתי את כל הטפסים לבדי עוד לפני שפניתי אליהם, לא רק שבם שכחו לזמן אותי לוועדות רפואיות, לא רק שהם לא שמו לב שהדיעו לי עוד 40 אחוזי נכות ואני גיליתי את זה לבדי דרך מזמך שמצאתי במקרה באתר הביטוח הלאומי, הם גם דרשו לקנוס אותי כאמוק באופן שרירותי בגלל שקיבלתי דמי אבטחת הכנסה לפני שפניתי אליהם, וזאת למרות שהדבר אסור לפי ביטוח לאומי, ולמרות שהם גבו ממני את מקסימום העמלה, כאילו קיבלתי קיצבה מלאה לאותה תקופה (משמע, כפל עמלה).
הם עושים זאת, כי רוב הפונים אליהם לא מבינים בנושא והם חוששים הכנס איתם למאבק משפטי.
לטכמי הם עושים דברים רבים לא חוקיים, ויש מ'ום לתביעה ייצוגית נגדם.
בנוסף לגל, הם הגישו לי חשבון עם יתרת חוב שביתב גבוהה ב 4000 ש"ח מהחישוב שאהי ערכתי.
לאור התנהלותם ודרישותיהם הקיקיוניות, הודעתי להם שאם הם לר יציגו לי כיצד הם הגיעו לסכום שהם דורשים, אני אשלם להם את הסכום שעולב מהחישובים במדוייקים שלי. זה חישוב מאוד לא פשוט אגב, והם מנצלים את זה.
כמו כן, הודעתי להם שאני לא משלם את הקנס בסך 1000 ש"ח למקות שאני חתום עליו.
לאחר ויכוח נוקב במשרדיהם, הופחתו מהחשבון שלי 4000 ש"ח, זאת מבלי שהם אפילו בדקו את החישובים שערכתי בגיליון אקסל. היה גדול עליהם לעבור על הכל, ונראה היה שהם עצמם יודעים שהם פועלים  שיטת מצליח.
איתי זה פחות הצליח להם בגלל שידעתי בדיוק מה אני טוען והייתי מוכן ללכת איתם עד הסוף.
בסופו של דבר, שילמתי ללבנת פורן סכום עתק, כשהם לא עשו דבר מלבד לארגן חלק קטן מהניירת שלי ולומר לי מה עלי להציג בוועדה מתוכו.
כן חשוב לציין שרופא מטעמם בדק אותי ונתן את חוות דעתו, אך הרופא מטעמם גרם לי ליותר נזק מתועלת, שכן הוא המליץ לביטוח לאומי להפחיץ באחוזי הנכות שרופאי הביטוח הלאומי כבר קבעו לי, זאת למרות שהגשתי לו תיעוד רפואי על טיפולים שנמשכו כמה שנים ושאבחנות שאמורות היו כן לקבוע לי את הנכות שקבעו ועדות הביטוח הלאומי. כך שגם שילמתי המון כסף, וגם הבדיקות והעצות שלהם היו חובבניות, לא מעמיקות, חסרוץ ידע, ואשר בסופו של דבר אף פגעו בי.
אני כן שילמתי להם את כל העמלה על הקצבה הרטרואקטיבית שקיבלתי, כי אכן הייתי חתום על כך, ובתקופתי לא ראיתי הורטה של ביטוח לאומי שהדבר אסור.
כדאי לך להתייעץ עפ ארגון שנותן ייעוץ משפטי בחינם. כמו כן, שלח להם את הוראת הביטוח הלאומי בעניין.
מרגע שקצבאות הנכו. עלו, גם העמלות שלהם עלות ב 20% והן ימשיכו לעלות עם הפעימות הבאות. מדובר על עשרות אלפי שקלים בכל ייצוג, וזה עוד לאחר הפחתה שהכנסת קבעה בחוק לםני כשנתיים.
אני לא מכיר אותך, אבל אל תתרגש מאיומים משפטייך שלהם. גורמיפ שעוסקים בתחום אמרו לי שבתי הדין לעבודה פוסקים לרוב נגדם, כי הם הצד החזק והעשיר מול הנכה, ובתי דין לעבודה, מעצם הגדרתם, נוטים לרוב לטובת העובדים והנכים מול מקומות עבודה ומוסדות.

בקיצור, אם זה חשוב לך, תודיע להם שאתה מוכן לשלם להם בתשלומים. אם לא, שיתבעו אותך. יש להם אמנם כ"א לביטחון אצלם, אבל הם לא יכולים לעשות בו שימוש, אלא רק אם הם יקבלו פסיקה של בית משפט לטובתם ואתה תסרב לשלם מה שבית המשפט קבע.
לטעמי הם לא ילכו איתך ל שפט, וגם אם כן, מקסימום השופט יקבע שעליך לשלם את הסכום במכה. אתה יכול להגיע לבית הדין לעבודה לבד, אבל כדאי לך להתייעץ עם עו"ד לפני הדיון המשפטי, אם זה יגיע לכך. בכל מקרה, אם הם לא מוכנים להצעתך, תוציא להם מכתב שהם פועלים בניגוד להוראות הביטוח הלאומי, ושאתה מתרה בהם לא לעשות כל שימוש בפרטי האשראי שלך, עד להכרעה משפטית בנושא. משפט כזה יכול לארוך גם שנתיים. הם לרוב יעדיפו שלא להגיע למשפט, כי כל משפט נגד נכה פוגע בהם ציבורית וכלכלית.

לצפיה ב-'זה לא חדש '
זה לא חדש
01/04/2018 | 13:09
52
היה כתבה עליהם בטלויזיה
לצפיה ב-'הגבלת שכר הטרחה שמותר למייצג לגבות ממך - איך משלמים?'
הגבלת שכר הטרחה שמותר למייצג לגבות ממך - איך משלמים?
03/04/2018 | 09:05
51
שלום לך,

"בעת ההתקשרות שלך עם המייצג, אסור למייצג לבקש לגבות את שכר הטרחה בתשלום אחד, או להציב זאת כתנאי.זכותך לשלם את שכר הטרחה בהסדר תשלומים, באופן הבא:
תשלום אחד של עד 60% מהקצבה הרטרואקטיבית (הדגשה שלי)
היתרה בתשלומים חודשיים, בשיעור של עד 25% מהקצבה החודשית לכל תשלום.
לדוגמה, אם שכר הטרחה שעליך לשלם למייצג הוא בסך 5,000 ש"ח, ואתה זכאי לקצבה של 2,000 ש"ח לחודש, בלי זכאות לקצבה רטרואקטיבית. המייצג יוכל לגבות ממך עד 500 ש"ח בכל חודש (25% מ-2,000 ש"ח) במשך כ-10 חודשים (10* 500 ש"ח = 5,000 ש"ח)."

להעביר את החוק, שעבר בכנסת לחברה שבעצם לא יכלה לייצג אותו לפי החוק.

בברכה.

לצפיה ב-'בדיקה מחדש לנכה 100% אי כושר בגלל הכנסות'
בדיקה מחדש לנכה 100% אי כושר בגלל הכנסות
29/03/2018 | 19:15
12
139
האם ביטוח לאומי מזמין לועדות נכים בגילאי 30 עד 40 שעובדים בסך של 4000 עד 5000 שקלים  שיש להם 100 אחוז אי כושר אבל כן עובדים ,האם יזמינו לועדה חוזרת לאחר שנה-שנתיים-שלוש ? מה הנוהל ?  האם רק מקזזים מהקיצבה או מזמינים לועדה לדון בכך ? 

תודה . חזי
לצפיה ב-'האם עלי לקצץ בעבודתי ומהו הסכום'
האם עלי לקצץ בעבודתי ומהו הסכום
29/03/2018 | 19:16
1
98
שממנו מתחילים להזמין לועדות . עלול לאבד עבודה או להחליף אותה ויכול לצאת ברע מפה ומשם.

חזי
לצפיה ב-'אין שום הגיון בלנסות לקצץ בשכר שלך'
אין שום הגיון בלנסות לקצץ בשכר שלך
01/04/2018 | 06:25
66
 כבר השבתי לך, אבל אני חייב לציין שהרעיון שלך מוזר, הגם שאני שומע עליו מדי פעם.
ביטוח לאומי מפחית את הקצבה באופן מדורג, ככה שכפי שכבר כתבו לל, אתה תמיד תרוויח יותר מקצבה לבדה אם תעבוד.
גם אם נניח תגיע מתישהו לרף שמפחית לך את רוב או מלוא הקצבה בעקבות גובנ שכרך, מה אתה מעדיף, לשבת בבית ולהביט בקירות כדי לקבל 3000 ש"ח מבלי לעבוד, אן לצאת מהבית, לחיות, לראות אנשים ולהרוויח נניח 7000 ש"ח באופן תיאורתי, אשר יהיו מבוססים על משכורת בלבד?
נכים רבים לא מבינים שיש יתרונות עצומים בלעבוד כמה שיותר על חשבון הפסד הקצבה, ולא ההיפך!
למשל, כל הפנסיה שלך מחושבת לפי השכר שלך. כמה שתרוויח יותר מעבודה, תהיה לך פנסיה גבוהה יותר. אם אתה יכול לעבוד ונסמך על קצבה, אתה בעצם שורף את הפנסיה בכך שאתה מקבל היום קצבה ועובד מעט.
בנוסף, אם תרצה לקח. משכנתא, הבנקים לא רואים בקצבת נכות הכנסה מעבודה, ואם לא תרוויח שכר מינימלי, אים לך סיכוי לקבל משכנתא!
בנוסף, התגמולים הכספיים שמבוססים על גובה ההכנסה שלך מעבודה, כוללים גם מרכיביפ נוספים שמסתכמים באלפי שקלים בשנה, כמו דמי הבראה, דמח חופשה, הפרשות לחיסכון במסגרת ביטוח מנהלים, ועוד.
לכן נכה שיכול לעבוד, ובמקום לעשות כן מעדיף לעבוד באופן מצומצם כדי שחלילה לא יזמנו אותו לוועדה- מפסיק המון כסף פוטנציאלי, אותו הוא יצטרך בעיקא בבגרותו. ביטוח לאומי יכול לשנות עוד שנתיים את התקנות ולהחליט שהוא מזמין את כל הנכים לוועדה רפורית אחת ל 5 שנים. זה לא מופרך, כי תהיה בעתיד בעיה חמורה בקופת הביטוח הלאומי.
לכן כדאי להתמקד כאן ועכשיו, ולעבוד כמה שמצבך הרפואי מאפשר לך אם נתמזל מזלך למצוא עבודה מתגמלת. זה גם הרבה יותר בריא פיזית והפשעת, מאשר לנסות לצמצפ את העבודה טלשבת בבית מחשש מאיזו וועדה דניונית שלא עומדת כלל על הפרק.
לצפיה ב-'לעבוד ולקבל קצבת נכות'
לעבוד ולקבל קצבת נכות
29/03/2018 | 19:47
2
138
שלום לך,

ביטוח לאומי מעודד לצאת לעבוד,
על מנת שסך הקצבה וההכנסה מעבודה,
יהיו בסך הכל גבוהים מהקצבה הנמוכה המשולמת.

ראה המענה לשאלתך מתוך לעבוד ולקבל קצבת נכות:
..."חשוב שתדע:
דרגת אי-הכושר שנקבעה לך תישאר כפי שהיא, גם אם תתחיל לעבוד.
אם הפסקת לעבוד, תוכל לחזור ולקבל קצבת נכות, כפי שקיבלת לפני שהתחלת לעבוד, מבלי להיבדק על ידי ועדה רפואית - כל עוד דרגת אי הכושר שנקבעה לך בתוקף."

בברכה ו

לצפיה ב-'למה הכוונה כל עוד הדרגה בתוקף ?'
למה הכוונה כל עוד הדרגה בתוקף ?
30/03/2018 | 14:33
1
70
1) מה הכוונה כל עוד הדרגה בתוקף ? האם בתוקף גם כשמתחילים לעבוד וגם בסיום העבודה לדוגמה ?
2) אם יזמינו לועדה אז יכולים לכתוב שהדרגה שלי לא בתוקף כבר
3) את אומרת שמי שהתחיל להרוויח 8000 בחודש נטו או ברוטו לא חשוב,יורידו לו מהקיצבה  בלבד ללא זימון לועדה ואז שיפסיק לעבוד יחזירו לו קיצבה מלאה ? 
4) ברור שאם מישהו עשה מעשה פלילי בשביל נכות כללית אז יכולים לשנות את הדרגה.אבל אם זה לא כונה פלילית אלא התחלת העבודה ? כיצד ביטוח לאומי מתרץ זאת ?

תודה
חזי
לצפיה ב-'למי שנקבעה קצבת נכות קבועה, לא יהיה שינוי. בברכה.'
למי שנקבעה קצבת נכות קבועה, לא יהיה שינוי. בברכה.
02/04/2018 | 07:42
54
לצפיה ב-'הם יכולים, אבל הם לא נוהגים, אלא אם יש להם מידע'
הם יכולים, אבל הם לא נוהגים, אלא אם יש להם מידע
01/04/2018 | 06:09
6
61
הביטוח הלאומי לא רואה בכושר השתכרות הוכחה לכשירות של נכה. לכן קבעו מדרגות שמפחיתות את הקצבה כאשר ההכנסה עולה.
יחד עם זאת, במידה ואתה מקבל קצבה על בעיות גב, ואתה עובד לפתע כסבל, אז ברור שמידע כזה אם עולה במערכות הביטוח הלאומי או ידווח להם- יכול לגרום לזימונך לוועדה מחדש.
ביטוח לאומי גם מפעיל חוקרים פרטיים באופן ממוקד וגם באופן ר דומלי, כדי לוודא שלא מרמים אותו, וטוב שכך, כי מדובר בכסף ציבורי ורמאים שמנצלים את כספי הנכים תמיד יש.
אבל בגדול, ביטוח לאומי לא רואה בהגדלת ההשתכרות שלך אי דיקציה לכך שמצבך הרפואי השתנה. מה שביטוח לאומי כן רשאי ונוהג לעשות לפי חוק, זה אם המצב הרפואי מחמיר עם השנים, מותר לו לבחון את כל הליקויים שלך מחדש, ולבדוק את תפקודך נכון להיום. וגם זה לגיטימי ומובן ונועד להרתיע "צוברי נכות" שמנסים להחמיר את נכותם באופן שוטף ומעסיקים את כל המערכות- דבר שעולה כסף רב למדינה.
כמובן שהרוב המכריע והכמעט מוחלט של הזכאים לקצבה, אינו כזה. ככה אני רוצה לפחות להאמין.
לצפיה ב-'אצלי זה נכות נפשית'
אצלי זה נכות נפשית
01/04/2018 | 20:04
5
61
אז אפשר להניח שאולי לא נרפאתי אבל מצבי הנפשי (הרפואי) הוטב משמעותית כך שיכול להשתכר 4500 ומעלה.

מצד שני חושב על זה שלפני קבלת קצבה הסכום נלקח בחשבון לכושר השתכרות ואחרי ועדה יש רק קיזוזים לפי מדרגות.

אם כך כל נכי הנפש שעובדים שנה ויותר במקום מסודק ומרוויחים 5000 ויותר הם בעצם כבר לא נכים. כמובן לא מדבר על מצב שרימיתי את ביטוח לאומי כי זה לא היה.. 
לצפיה ב-'ד'
ד
02/04/2018 | 07:22
1
43
הנכות לר מבוטלת בעקבות השתכרות. ביא רק מופחתת לפי מדרגות לעל התקופה שבה אתה משתכר. כמו שצייתי כבר, גטבה ההשתכרות שלך הוא לא אינדיקציה לשיפור בכושר התפקוד, שלך, אבל אם רתב מבצע תפקיד שסותר את ההערכה התפקןדתית שתיארת בזמן קביעת הנכות, אז ברור שמצבך שוהה מהליקוי הרפואי שנקבע לך. במקרה זה אם מסיבה כלשהי ביטוח לאומי יקבל מידע או שתעלה בבדיקה סטטיסטית את תפקודך, ויזובה שתפקודך אינט תואם את שיעור בנכות שנקבעה לך, אז מן הסתם מעמדך בביטוח הלרומי יתעדכן.   אם אתה פועל ביושר ויש לך אכן בעיבץה תפקודיד בשיעור שנקבע לך, אין לך סיבה לחשוש.
לצפיה ב-'העניין הוא פרשנות שלהם בניגוד למה שבפועל'
העניין הוא פרשנות שלהם בניגוד למה שבפועל
02/04/2018 | 14:08
33
ראשית תודה על התשובות.

הענין הוא לא האם יש לי או אין לי הכושר ברור שיש קשיים מהותיים בתפקוד הכללי בכל התחומים ויש עדיין בדיקות ומעקבים שמראים שהמצב לא פשוט ויש מידי פעם תלונות ושינויים בטיפול תרופתי.

הענין הוא האם ביטוח לאומי מפרש השתכרות ברוטו לאורך זמן נניח שנה שנתיים ןכן הלאה, לקביעה שהמצב הרפואי השתפר. למשל בעניין נפשי, התפקןד לעבוד חזר. האם יפרשו כך שההפרעה חדלה מלעבור את הסף הרפואי.

לצפיה ב-'לא תהיה פגיעה בקצבת הנכות פרט למדרגות בהכנסה ברוטו. בברכה.'
לא תהיה פגיעה בקצבת הנכות פרט למדרגות בהכנסה ברוטו. בברכה.
02/04/2018 | 07:45
2
36
לצפיה ב-'שלום אורנה'
שלום אורנה
02/04/2018 | 14:12
1
38
האם תשובתך מהימנה ממקור מוסמך?

האם זה תקף לנכי נפש או כולם ?

ואם כך מדוע בתקנות רשום שאם חל שינוי מהותי במצב רפואי כך שאני מפסיק להיות נכה , אז יכולים לזמן ? זה נותן פה פתח
לצפיה ב-'לעבוד ולקבל קצבת נכות'
לעבוד ולקבל קצבת נכות
03/04/2018 | 08:41
54
שלום חזי,

אין לי סמכות בתחום הרפואי, אך באחוזי נכות שנקבעים לנכי נפש,
ברור שיש הטבה עם הטיפול שמקבלים, אך כל עוד מקבלים טיפול ונמצאים במעקב, לא אמורה להיות בעיה כלל.

ההתיחסות הינה למי שהעלים פרטים, או עבר טיפול/ניתוח, שהיטיב את מצבו הרפואי לחלוטין.

בברכה ומועדים לשמחה.
לצפיה ב-'קצבת תלויים'
קצבת תלויים
29/03/2018 | 06:17
1
55
שלום בן הזוג שלי לא עובד 3 שנים, יש לי א.כ. ע 100 % . לצמיתות. ומקבלת 3200 שח פנסיה. האם מגיע לי על בן זוגי קצבת תלויים. תודה וחג שמח
לצפיה ב-'תוספת תלויים בקצבת נכות'
תוספת תלויים בקצבת נכות
29/03/2018 | 19:01
62
שלום לך,

ההכנסה מהפנסיה מתקזזת שקל מול שקל מתוספת התלויים.

האם בדקתם זכאות לקצבת נכות עבורו ו/או השלמת הכנסה על פי התא המשפחתי?
ניתן לערוך בדיקה מקדימה במחשבון לחישוב הקצבה להבטחת הכנסה.

בברכה ו

לצפיה ב-'תודה'
תודה
29/03/2018 | 00:05
1
30
לצפיה ב-' רחלי ו'
רחלי ו
29/03/2018 | 18:55
7
לצפיה ב-'פקידת שיקום '
פקידת שיקום
28/03/2018 | 19:39
1
59
חג שמח וכשר 
אימי בת ה-75   נכות מעבודה !!!!  נכה כבר מעל 20שנה - מעל 80% רפואי
קיבלה הזמנה לפקידת שיקום .
האם זה הגיוני !
מה המטרה של שיחה זו - לבדוק אם היא בריאה 
אודה על תשובתך 
לצפיה ב-'זימון לעו"ס בשיקום'
זימון לעו"ס בשיקום
28/03/2018 | 21:01
56
שלום לך,

איני מכירה מקרים בהם זימנו בגיל הזה לעו"ס בשיקום.
האם פניתם לקבל הוון לקצבת נכות מעבודה?

ממליצה להתקשר מחר לשיקום בסניף שלה, לבירור הסוגיה:
נתב טלפון למחלקות השיקום בסניפים שמספרו 02-6463488

עדכן אותנו בתוצאות הבירור.

בברכה וחג שמח!
לצפיה ב-'אמא אחרי ניתוח'
אמא אחרי ניתוח
28/03/2018 | 15:55
2
43
שלום 
אמי עברה ניתוח להחלפת מפרק הברך. שוחררה הביתה ביום שני. אבי מטפל בה בבית. ויתרנו על עזרה חיצונית מאחר שניהם לא אוהבים אנשים זרים בבית. 
האם במקום קבלת עזרה בפועל ניתן לקבל החזר כספי ? 
אודה על עזרתכם 
לצפיה ב-'קצבת נכות ושירותים מיוחדים לנכים/סיעוד'
קצבת נכות ושירותים מיוחדים לנכים/סיעוד
28/03/2018 | 20:43
1
52
שלום לך,

לא צוין גילהּ של האם.
אם מדובר לפני גיל פרישה לנשים, 62 כיום, ניתן להגיש תביעה לקצבת נכות ושירותים מיוחדים לנכים (שר"מ). לזכאים תשולם קצבה, אשר ניתן לרכוש אתה שירותים לסיוע בבית, באופן אישי.

קיימת גם אפשרות לניידות עד גיל 67 לגברים ונשים.

ניתן לקבל שר"מ וניידות במקביל אם מתקיימים התנאים הבאים מתוך בדיקת האפשרות לקבל יותר מקצבה אחת
"תוכל לקבל את שתי הקצבאות, רק אם אתה אחד מאלה:(הדגשה שלי)
• נקבעו לך 100% מוגבלות בניידות
• נקבעו לך 100% לעניין שירותים מיוחדים
• נקבע שאתה זקוק ומשתמש בכיסא גלגלים.
הערות:
- הבחירה בין שתי הקצבאות היא חד-פעמית, אלא אם ישתנו תנאי הזכאות לאחת הקצבאות, שישפיעו על גובה הקצבה. 
- מוגבל בניידות לא יוכל לקבל קצבה לשירותים מיוחדים לנכים קשים, כל עוד לא החזיר את ההלוואה העומדת לרכישת הרכב."

אם גילהּ לאחר גיל פרישה, תוכלו להגיש תביעה לסיעוד

רפואה מהירה ושלמה לאמך וחג שמח!

לצפיה ב-'תודה'
תודה
29/03/2018 | 15:36
15
תודה רבה 
חג שמח
לצפיה ב-'הפליה בין קיצבאות זהות'
הפליה בין קיצבאות זהות
28/03/2018 | 09:49
3
80
כנכה כללי נשוי פלוס קיצבת הנכות והתלויים עמדה על 5600 שח ברגע שעברתי לקיצבת אזרח וותיק אם השלמה לנכות הקיצבה ירדה ל4580 שח ע"ח התלויים לעומת זאת אזרח וותיק אם השלמת הכנסה כמוני יקבל סך של 5980 שח כמדומני כל הזמן קיצבת נכות היתה גבוה מקיצבת הבטחת הכנסה פתאום הגלגל מתהפך מדוע??
לצפיה ב-'קצבת אזרח ותיק לנכה עם תוספת תלויים'
קצבת אזרח ותיק לנכה עם תוספת תלויים
28/03/2018 | 11:05
2
47
שלום לך,

לא ברור מה גיל הילדים ואם עדיין מתקיימת זכאות לתוספת תלויים בעבורם.
התוספת עבור ילדים משולמת עד גיל 24 לכל היותר ואם עדיין נמצאים בשירות סדיר. ראה מתוך נכות כללית - מהם סכומי קצבת נכות?

אם קצבת אזרח ותיק שולמה לפני 1.3.2018, הרי התוספת בשל עדכון הקצבאות תעמוד על 235 ש"ח. למי שמתחיל לקבל החל מ-1.3.2018 ואילך, התוספת תעמוד על 470 ש"ח.

ניתן לבדוק זכאות להשלמת הכנסה בקצבה.
מצ"ב מחשבון לחישוב קצבת הבטחת הכנסה לבדיקה מקדימה של הזכאות.

בברכה וחג שמח!

לצפיה ב-'קיצבת אזרח וותיק אם השלמה לנכות'
קיצבת אזרח וותיק אם השלמה לנכות
29/03/2018 | 08:04
1
52
שלום לך אורנה וחג שמח  לתשובתך בפורום ראשית הבן  רק בן 14  האישה משתכרת פחות מ-3000 שח שנית קיבלתי עבורם כל עוד הייתי נכה כלומר עד לפני חודש אז גובה הקיצבה לנכה 100% כולל תלויים עמדה עס 5600 שח  ברגע שעברתי לקיצבת אזרח וותיק והשלמה לנכות  גובה הקיצבה ירד ל-4190 שח אם אותם נתונים בדיוק מדוע???. זו השאלה למה תלויים בקיצבת זקנה פחותים בכמעט 50%   מקיצבת נכות ולעומת זאת אזרח וותיק אם השלמת הכנסה נשוי פלוס ילד מקבל כ-5900 שח אבסורד טוטאלי
לצפיה ב-'תוספת תלויים בקצבת אזרח ותיק'
תוספת תלויים בקצבת אזרח ותיק
29/03/2018 | 18:52
27
אכן, אני רואה עכשיו שתוספת תלויים נמוכה יותר מאשר בקצבת נכות, מתוך קצבת אזרח ותיק (קצבת זקנה) - תוספת בעד בן זוג וילד...
"תוספת בעבור ילדים
תשולם למקבל הקצבה עבור בן או בת שלו (לרבות ילד חורג, ילד מאומץ, או נכד שכל פרנסתו עליו, וחוץ מנער או נערה נשואים), ובלבד שהוא עונה על הגדרת ילד לפי חוק ביטוח אזרח ותיק.
אם גם אתה וגם בת זוגך מקבלים קצבה מהביטוח הלאומי, התוספת בעד הילדים תשולם למקבל הקצבה הגבוהה יותר.
סכומי התוספת
התוספת בעד ילד משולמת בעד שני הילדים הראשונים בלבד. סכום התוספת בעד כל אחד משני הילדים 486 ש"ח (החל ב- 01.01.2018).(במקום 939 בנכות - תוספת שלי)
סכום התוספת הבסיסית בעד בן/בת זוג - 772 ש"ח (החל ב- 01.01.2018)."
במקום 1175 ש"ח בקצבת נכות - תוספת שלי

מה שנותר לך עתה לבדוק זכאות להשלמת הכנסה.

בברכה וחג שמח!
לצפיה ב-'מציאת עבודה בסוף החודש.'
מציאת עבודה בסוף החודש.
27/03/2018 | 19:22
1
46
הגשתי בקשה בתחילת החודש להבטחת הכנסה
וחתמי מספר פעמים בלשכה.
ב 26 לחודש (השבוע) התחלתי לעבוד במקום עבודה.
אם אני אחתום בלשכה עד סוף החודש הנוכחי (עוד פעם אחת כדי להשלים חודש מלא של זכאות לקיצבה) האם זה נחשב לעברה בדומה לאדם שחותם בלשכה מקבל אבטלה  ועובד במקביל?

האם כדאי לי לחתום בלשכה אחרי שהתחלתי לעבוד (עדיין לא התאקלמתי במקום החדש) ?
לצפיה ב-'הבטחת הכנסה/השלמת הכנסה'
הבטחת הכנסה/השלמת הכנסה
28/03/2018 | 07:27
27
שלום לך,

ראה המענה אותו קבלתי לשאלתך מהביטוח הלאומי:
"אם  מקבל הגמלה החל לעבוד בהיקף משרה הפטור ממבחן תעסוקה , יום ההיעדרות משרות תעסוקה  בגלל העבודה יחשב כהיעדרות מוצדקת
ובאותו חודש יקבל השלמה לשכרו הנמוך ( כי עבד מעט ימים)

אם מקבל הגמלה החל לעבוד בהיקף משרה  חלקי ועדיין חייב במבחן תעסוקה  עליו להמשיך ולדרוש עבודה גם בשבוע האחרון של החודש , כלומר נבדק האם התייצב כנדרש כל החודש

בכל מקרה חריג אפשר לפנות לסניף והמקרה ייבחן לגופו של עניין."

"עובד בשכר נמוך -  עובד שכיר, שהכנסתו מעבודה נמוכה מסכום קצבת הבטחת הכנסה שנקבע לו לפי גילו, מצבו המשפחתי ומספר הנפשות במשפחה, זכאי להשלמת הכנסה -  ובתנאי שהוא עובד במשרה מלאה (40 שעות שבועיות), או שהוא עובד במשרה חלקית מטעמי בריאות, או בגלל  ששירות התעסוקה לא מצא לו עבודה אחרת. 
פטורים מהתייצבות בלשכת שירות התעסוקה: קופאים בסופרמרקט שעובדים 36 שעות בשבוע; מי שמטפלים בילדים בביתם או בבית הילד... "

בברכה וחג שמח!
לצפיה ב-'תוספת תלויים'
תוספת תלויים
27/03/2018 | 01:29
5
48
רציתי לברר: בעלי מקבל קצבת נכות כללית, החל מחודש שעבר, אך הוא לא מסכים לבקש גם תוספת תלויים. האם אני יכולה במצב כזה להגיש טופס 3296 לקבל תוספת תלויים? או שהטופס האמור רלוונטי רק למקרה שהנכה ביקש ואושר  תוספת תלויים? תודה!  
תוספת תלויים בקצבת נכות
27/03/2018 | 07:14
4
59
שלום לך,

תוספת תלויים בקצבת נכות מותנית בהכנסות בן/בת הזוג.
ראי להלן מתוך מהם סכומי קצבת נכות?
..."תוספת עבור בן/בת זוג
התוספת משולמת עבור בן/ בת זוג שעונים על שני התנאים האלה:
סכומי ההכנסה של בן הזוג הם עד 5,646 ש"ח .
בן הזוג אינו מקבל קצבה אחרת."

אם את עומדת בתנאים הנ"ל, יש למלא את הטופס ועליו לחתום עליו.
להסביר לו שזו זכותכם על פי חוק נכות לקבל את התוספת, אם עומדים בתנאי הזכאות.

בברכה וחג שמח!

לצפיה ב-'זתומרת שטופס 3296 לא רלוונטי כל עוד הוא עצמו לא ביקש תוספת?'
זתומרת שטופס 3296 לא רלוונטי כל עוד הוא עצמו לא ביקש תוספת?
27/03/2018 | 08:39
30
לצפיה ב-'ועוד שאלה: יש לי הכנסה בגובה נמוך מהסכום הנ"ל.. מה צריך'
ועוד שאלה: יש לי הכנסה בגובה נמוך מהסכום הנ"ל.. מה צריך
27/03/2018 | 08:42
2
20
מה צריך להביא לשם כך? אישור מעסיק?
ועוד שאלה: אם הבקשה מוגשת אחרי כמה חודשים, מקבלים רטרואקטיבית?
לצפיה ב-'אישור הכנסות - תוספת תלויים לבת זוג'
אישור הכנסות - תוספת תלויים לבת זוג
27/03/2018 | 19:16
24
כפי שמופיע בטופס תביעה לתשלום תוספת תלויים לידי בן/בת זוג לזכ...(3296), ניתן לצרף תלושי שכר או אישור המעסיק על הכנסות.ראי עמוד 2 מתוך 2.

לגבי תשלום רטרואקטיבי, אבדוק בביטוח לאומי ואעלה כאן מענה לכשאקבלו.
בעיקרון, לזכאים משולמת קצבה עד 12 חודשים קודמים ובתנאי שהקצבה שולמה גם כן בתקופה זו.

בברכה.

תוספת תלויים בקצבת נכות
28/03/2018 | 10:51
26
ראי המענה מביטוח לאומי, כפי שרשמתי בתגובתי:
"אם בת הזוג זכאית לתוספת תלויים, אין בעיה לשלם רטרואקטיבית לתקופה של עד 12 חודשים"

בברכה וחג שמח!
לצפיה ב-'עיתכון קיצבאות נכות מעבודה'
עיתכון קיצבאות נכות מעבודה
26/03/2018 | 08:01
3
92
למה אין העלאת קיצבאות נכות מעבודה  לבעלי 41 אחוזי נכות רפואית  כולל תקנה 15 במלואה  שמקבלים קיצבה 2250 ש  חודש מרס לו עותכנה העלאה   אבקש תשובה להמשך טיפול בנושא  למי לפנות   זה לו הגיוני שמעלים את הקיצבאות  ונכות מעבודה  שמקבלים קיצבה נמוכה  לו מעלים להם    אבקש את עזרתך לטיפול בעניין   תודה
לצפיה ב-'קצבת נכות מעבודה'
קצבת נכות מעבודה
26/03/2018 | 18:44
2
79
שלום לך,

קצבת נכות מעבודה, להבדיל מקצבת נכות כללית,
נגזרת מהשכר בו עבדת ב-90 הימים, שקדמו לחודש הפגיעה,
ממנו מחשבים 75% ומהתוצאה מחשבים את אחוזי הנכות שנקבעו.

אין כל מגבלה בהכנסות מעבודה, כמו בנכות כללית, פרט לתקנה 15, אשר נקבעה למי שהכנסתו נפגעה מעל ל-20% לאורך זמן.

בברכה.
לצפיה ב-'קיצבת נכות מעבודה '
קיצבת נכות מעבודה
28/03/2018 | 15:41
1
33
רציתי בבקשה להבין מזה   אין כול מגבלה מהכנסות מעבודה  כמו נכות כללית      ומזה פרט לתקנה 15אשר נקבעה למי שהכנסתו  נפגעה מעל  20 אחוז  לאורך זמן      ברור שהכנסותיי נפגעו מעל 20 אחוז  לאורך 4 שנים מאז קבעה הוועדה את אחוזי הנכות 41 אחוזי נכות רפואית  כולל תקנה 15 במלואה  אני לו עובד כבר 5 שנים אין לי הכנסות חי מקיצבה של 2200 ש  האם כדאי להגיש החמרת מצב   אפשר לקבל הסבר  ןיעוץ להמשך טיפול   תודה
לצפיה ב-'קצבת נכות מעבודה'
קצבת נכות מעבודה
28/03/2018 | 21:21
52
לשאלותיך:
1- בנכות כללית, הקצבה תלויה בהכנסות ברוטו מעבודה ועל פי הדרגה לאבדן כושר עבודה. ראה מתוך לעבוד ולקבל קצבת נכות 
למקבל קצבה בשיעור 100%
למקבל קצבה בשיעור 74%
למקבל קצבה בשיעור 65%
למקבל קצבה בשיעור 60%
2- תקנה 15 נקבעת למי שהפסיק לעבוד בשל הפגיעה ובאופן כללי, מי שממשיך לעבוד והכנסתו ברוטו פחתה ב-20% ומעלה לאורך זמן.
3- לגבי הגשת תביעה להחמרת מצב, האם מצבך בעקבות הפגיעה החמיר?
יש לך מסמכים רפואיים תומכים, שבעקבות התאונה חלה עתה החמרה במצבך הרפואי?

תוכל להיעזר ללא עלות ב"יד מכוונת", בקשר להגשת החמרת מצב.
להגיע לפגישה שתקבע עם רופא מומחה בתחום בו אתה תובע החמרת מצב,
עם סיכום תיק רפואי וכל המסמכים העדכניים.

בברכה וחג שמח!

לצפיה ב-'קצבת אזרח ותיק לנכה - רישום מופרד'
קצבת אזרח ותיק לנכה - רישום מופרד
25/03/2018 | 10:15
1
79
הי,
האם לא אמורים היו לרשום הן את הקצבה והן את התוספת לנכה כסכום אחד ללא הפרדה?
לצפיה ב-'מעבר מקצבת נכות לקצבת אזרח ותיק לנכה'
מעבר מקצבת נכות לקצבת אזרח ותיק לנכה
25/03/2018 | 19:26
58
שלום לך,

במעבר מקצבת נכות לקצבת אזרח ותיק לנכה, התשלום בבנק מופקד בסכום אחד.
במערכת ביטוח לאומי, מופיע סכום קצבת אזרח ותיק והתוספת להשלמה לקצבת נכות, כפי שהיה לפני המעבר.

בברכה.
לצפיה ב-'עובד זר לא חוקי'
עובד זר לא חוקי
25/03/2018 | 20:12
3
84
אם אני מעסיקה עובד זר ללא ויזה, אני אמורה לשלם בטוח לאומי עבורו? ואם הוא נפגע בזמן העבודה הוא יכול להגיש תביעה לבטוח הלאומי?
לצפיה ב-'העסקת עובד זר ללא היתר היא עבירה פלילית שעונשה קנס כספי ואף'
העסקת עובד זר ללא היתר היא עבירה פלילית שעונשה קנס כספי ואף
26/03/2018 | 18:39
2
35
לצפיה ב-'אז מה הפתרון?'
אז מה הפתרון?
26/03/2018 | 19:03
1
27
המטפל הקבוע שלי יצא לחופשת מולדת ראשונה אחרי 13 שנה וחברת ההשמה וכל מי ששאלתי אומר שאי אפשר להשיג מחליף לחודשיים עם ויזה ורשיון. אז מה עושים?
לצפיה ב-'קיימות קבוצות בפייסבוק היכולות לסייע ומצ"ב חלק מהן'
קיימות קבוצות בפייסבוק היכולות לסייע ומצ"ב חלק מהן
27/03/2018 | 07:29
62

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום דרכון רומני
זקוקים לדרכון רומני?
פורום ייעוץ קריירה
פורום ייעוץ קריירה
פורום טיפול זוגי
רוצה להתייעץ לגבי זוגיות?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה