לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
75027,502 עוקבים אודות עסקים

פורום ייעוץ סוציאלי ותמיכה

"לגלות את הסיבות – נחוץ המדעלהבין את החולה – נחוצה הפילוסופיהלטפל באדם – נחוצה אנושיות" (הירושי תקשימה)"מחלה" - היא מושג המאיים על כולנו. לא משנה באיזה שלב, באיזה גיל, היא תמיד דורשת התייחסות, התארגנות, שינויים, וכניסה לחיים חדשים ושונים ממה שהכרנו עד כה. החולי מכניס את האדם ומשפחתו למצב של לחץ, ולעיתים יכול גם להביא למשבר. תפקידנו כעובדים סוציאליים בבית חולים, לנסות ולסייע להיענות לדרישות החדשות שמציבה המחלה בפני החולה ומשפחתו, בצורה האפקטיבית ביותר לכל הנוגעים בדבר. העבודה הסוציאלית בבית חולים כללי מהווה שירות משלים לשרותי הרפואה והסיעוד. העובדים הסוציאליים מהווים חלק בלתי נפרד מצוות המחלקות והמרפאות בבית החולים. אנו בעלי ניסיון רב עם עולם החולי, ואנו ערוכים לעזור למאושפזים ולבני משפחותיהם בהתמודדות עם חולי והשלכותיו האפשריות.אנו מודעים לכך שכל אשפוז של בן משפחה בבית חולים, בעקבות מחלה או פציעה, הינו סוג של משבר עבור החולה והמשפחה, אשר מפר את הגרה הקיימת, ודורש מהם צורך בהתארגנות מחודשת מבחינה טכנית, נפשית ורגשית. תפקיד העובד הסוציאלי בבית החולים, לפיכך, הוא לסייע לחולה ולמשפחה להתמודד עם הצורך הזה בצורה האפקטיבית ביותר. העו"ס מהווה תפקיד חשוב בסיוע לחולה ולמשפחה במספר נקודות ציון:* בהכנה לקראת האשפוז: במידה והוא מתוכנן, עו"ס בית החולים מזמן את החולה ובני משפחה משמעותיים לשיחה, בה הוא ינסה לסייע להם בהתארגנות לקראת האשפוז. בשיחת ההכנה נכללים תמיד גם תכנים רגשיים, אשר מהווים חלק בלתי נפרד מהתחושות המלוות אדם ומשפחה לקראת אשפוז.* במהלך האשפוז: העו"ס בעל תפקיד חשוב בעיבוד החלקים הרגשיים של החולה והמשפחה ביחס למחלה. בנוסף, העו"ס מהווה מתווך בין החולה ומשפחתו לבין הצוות הרפואי והסיעודי, ושאר הגורמים בבית החולים ומחוצה לו.* לקראת השחרור מבית החולים: העו"ס אחראי על כל נושא "תכנון השחרור" של החולה מבית החולים: ארגון הבית לקראת חזרת החולה אליו, קישור ותיווך לגורמים מסייעים בקהילה לצורך עזרה לחולה, ועוד. * העובד הסוציאלי בבית החולים משאיר דלת פתוחה לחולה ולמשפחתו ליצירת קשר גם לאחר האשפוז, במידה ומתעוררת כל בעיה או שאלה נוספת.במסגרת הפורום שלנו תוכלו לקבל מענה, תמיכה וייעוץ בנושאים הבאים: ·מידע על זכויות ושירותים הניתנים בבית החולים ובקהילה. ·תמיכה בהתמודדות עם בעיות רגשיות, תפקודיות וחברתיות הנובעות ממצב החולי. ·הכנה רגשית לטיפולים רפואיים כמו ניתוחים, בדיקות מורכבות ופולשניות, טיפולים במחלת הסרטן ובמחלות קשות אחרות. ·תמיכה וייעוץ במקרים של תאונות דרכים, תאונות עבודה ונפגעי אלימות. ·ייעוץ בנוגע להמשך טיפול לאחר שחרור מבית החולים במסגרות, כגון: שיקום, הוספיס, שירותי רווחה, קופות חולים, ביטוח לאומי וכדומה. אודות מנהלי הפורום:עו"ס אלינור דומב – טיפול נמרץ ילדים, כירורגית ילדים מוגברת ומחלקה פנימית:תחום הבריאות והחולי תמיד ריתק אותי. אני עובדת סוציאלית בבית החולים איכילוב מזה 6 שנים. פוגשת יום יום חולים ובני משפחות המתמודדים עם מצוקות רגשיות לא פשוטות. חברי בפורום ואני נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה, התחבטות, דילמה, גם כאלו שתמיד רציתם לדבר עליהן, ולא ידעתם עם מי. עו"ס דורון וילנר – טראומה, רפואה דחופה (מיון) ואלימות במשפחהעו"ס ליאת זיסקינד – יחידת הטראומה.וצוות השרות הסוציאלי:עו"ס דפנה שדה-טסה – סרטן השדעו"ס חגית שימל – המטואונקולוגית והשתלות מח עצם.עו"ס נועה שניידר – אורטופדיה ואורטופדיה אונקולוגית.עו"ס קרן מור – המטו אונקולוגיה - ילדים.עו"ס ריקי קידר – יחידת ההשתלות. אובדן ושכול.עו"ס פנינה אלעד – אלצהיימר, נאורולוגיה, אונקולוגיהביחד אתכם, צוות השרות הסוציאלי המרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי

אודות הפורום ייעוץ סוציאלי ותמיכה

"לגלות את הסיבות – נחוץ המדעלהבין את החולה – נחוצה הפילוסופיהלטפל באדם – נחוצה אנושיות" (הירושי תקשימה)"מחלה" - היא מושג המאיים על כולנו. לא משנה באיזה שלב, באיזה גיל, היא תמיד דורשת התייחסות, התארגנות, שינויים, וכניסה לחיים חדשים ושונים ממה שהכרנו עד כה. החולי מכניס את האדם ומשפחתו למצב של לחץ, ולעיתים יכול גם להביא למשבר. תפקידנו כעובדים סוציאליים בבית חולים, לנסות ולסייע להיענות לדרישות החדשות שמציבה המחלה בפני החולה ומשפחתו, בצורה האפקטיבית ביותר לכל הנוגעים בדבר. העבודה הסוציאלית בבית חולים כללי מהווה שירות משלים לשרותי הרפואה והסיעוד. העובדים הסוציאליים מהווים חלק בלתי נפרד מצוות המחלקות והמרפאות בבית החולים. אנו בעלי ניסיון רב עם עולם החולי, ואנו ערוכים לעזור למאושפזים ולבני משפחותיהם בהתמודדות עם חולי והשלכותיו האפשריות.אנו מודעים לכך שכל אשפוז של בן משפחה בבית חולים, בעקבות מחלה או פציעה, הינו סוג של משבר עבור החולה והמשפחה, אשר מפר את הגרה הקיימת, ודורש מהם צורך בהתארגנות מחודשת מבחינה טכנית, נפשית ורגשית. תפקיד העובד הסוציאלי בבית החולים, לפיכך, הוא לסייע לחולה ולמשפחה להתמודד עם הצורך הזה בצורה האפקטיבית ביותר. העו"ס מהווה תפקיד חשוב בסיוע לחולה ולמשפחה במספר נקודות ציון:* בהכנה לקראת האשפוז: במידה והוא מתוכנן, עו"ס בית החולים מזמן את החולה ובני משפחה משמעותיים לשיחה, בה הוא ינסה לסייע להם בהתארגנות לקראת האשפוז. בשיחת ההכנה נכללים תמיד גם תכנים רגשיים, אשר מהווים חלק בלתי נפרד מהתחושות המלוות אדם ומשפחה לקראת אשפוז.* במהלך האשפוז: העו"ס בעל תפקיד חשוב בעיבוד החלקים הרגשיים של החולה והמשפחה ביחס למחלה. בנוסף, העו"ס מהווה מתווך בין החולה ומשפחתו לבין הצוות הרפואי והסיעודי, ושאר הגורמים בבית החולים ומחוצה לו.* לקראת השחרור מבית החולים: העו"ס אחראי על כל נושא "תכנון השחרור" של החולה מבית החולים: ארגון הבית לקראת חזרת החולה אליו, קישור ותיווך לגורמים מסייעים בקהילה לצורך עזרה לחולה, ועוד. * העובד הסוציאלי בבית החולים משאיר דלת פתוחה לחולה ולמשפחתו ליצירת קשר גם לאחר האשפוז, במידה ומתעוררת כל בעיה או שאלה נוספת.במסגרת הפורום שלנו תוכלו לקבל מענה, תמיכה וייעוץ בנושאים הבאים: ·מידע על זכויות ושירותים הניתנים בבית החולים ובקהילה. ·תמיכה בהתמודדות עם בעיות רגשיות, תפקודיות וחברתיות הנובעות ממצב החולי. ·הכנה רגשית לטיפולים רפואיים כמו ניתוחים, בדיקות מורכבות ופולשניות, טיפולים במחלת הסרטן ובמחלות קשות אחרות. ·תמיכה וייעוץ במקרים של תאונות דרכים, תאונות עבודה ונפגעי אלימות. ·ייעוץ בנוגע להמשך טיפול לאחר שחרור מבית החולים במסגרות, כגון: שיקום, הוספיס, שירותי רווחה, קופות חולים, ביטוח לאומי וכדומה. אודות מנהלי הפורום:עו"ס אלינור דומב – טיפול נמרץ ילדים, כירורגית ילדים מוגברת ומחלקה פנימית:תחום הבריאות והחולי תמיד ריתק אותי. אני עובדת סוציאלית בבית החולים איכילוב מזה 6 שנים. פוגשת יום יום חולים ובני משפחות המתמודדים עם מצוקות רגשיות לא פשוטות. חברי בפורום ואני נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה, התחבטות, דילמה, גם כאלו שתמיד רציתם לדבר עליהן, ולא ידעתם עם מי. עו"ס דורון וילנר – טראומה, רפואה דחופה (מיון) ואלימות במשפחהעו"ס ליאת זיסקינד – יחידת הטראומה.וצוות השרות הסוציאלי:עו"ס דפנה שדה-טסה – סרטן השדעו"ס חגית שימל – המטואונקולוגית והשתלות מח עצם.עו"ס נועה שניידר – אורטופדיה ואורטופדיה אונקולוגית.עו"ס קרן מור – המטו אונקולוגיה - ילדים.עו"ס ריקי קידר – יחידת ההשתלות. אובדן ושכול.עו"ס פנינה אלעד – אלצהיימר, נאורולוגיה, אונקולוגיהביחד אתכם, צוות השרות הסוציאלי המרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי

לצפיה ב-'מאזנים את הצ'אקרות ב אנשים'
מאזנים את הצ'אקרות ב אנשים
07/06/2009 | 12:02
2
אילו נתונים צריך כדי ללמוד הנדסה? באילו תחומים משתלבים בוגרי הלימודים? איך מוצאים עבודה בתחום? מה ההבדל בין לימודי הנסדה במכללה לאוניברסיטה?
על שאלות אלו ועוד יענה פרופסור שמואל קניג, דיקן הפקולטה ללהנדסה בשנקר שיתארח מחר בפורום סטודנטים.
בואו לשאול אותו את כל מה שרציתם לדעת:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

מרגלית זהר אילון, הילרית-מתקשרת ומחברת הספר רבי-המכר "ריפוי של מלאכים" ו"ריפוי בזוהר האור", מתמחה גם בטיפולים רבי משתתפים, תתארח בפורום שואלים את הקלפים ביום שלישי הקרוב ותעניק לגולשי הפורום טיפול מרחוק לאיזון, טיהור המרחב האנרגטי ואיזון מערכת הצ'אקרות.
בואו לשרשר את שאלותיכם אליה:

פורום עושים שוק ואבקת הכביסה אריאל ונוזל הכלים פיירי מזמינים אתכם ואתכן לספר לנו מהו הטיפ שלך לניהול משק הבית בתקופת המשבר הנוכחי? - ואולי תזכו באספקה של מוצרי החברה לשנה
הקליקו כאן:
לצפיה ב-'OFF מחפש עד לתאונת אופנוע ביום חמישי בכביש 1'
OFF מחפש עד לתאונת אופנוע ביום חמישי בכביש 1
07/06/2009 | 17:25
שלום,
אני מחפש עדים לתאונה בין אופנוע ומכונית שארעה ביום חמישי, 4/6 בשעה 12:00 בכביש מספר 1 (ירושלים ת"א) לכיוון ת"א לפני מחלף שפירים,

תודה רבה מראש וסליחה שהתעלקתי לכם על הפורום,

050-8453462
לצפיה ב-'עצמת הריפוי שבדמיון'
עצמת הריפוי שבדמיון
08/07/2009 | 21:34
מטפלת בדמיון מודרך ו- NLP
מציעה 10-15 מפגשים אישיים למטרת סטאג'
בעלות סימלית של 100ש"ח לפגישה

לפרטים נוספים:
hilastr@walla.com
לצפיה ב-'טיפו בהיפנוזה'
טיפו בהיפנוזה
06/06/2009 | 08:36
1
2
בשעה טובה נפתחה קומונה בתום קומונות תפוז בנושא של טיפול בהיפנוזה.
אני מזמין את הגולשים להיכנס לקומונה, להתעניין, ךשאול שאלותת וקבל תשובות בנושא המרתק של טיפול בהיפנוזה בבעיות רפואיות ונפשיות שונות.
דר' שאול נבון
פסיכולוג רפואי מומחה-מדריך
מורשה להיפנוט ולמחקר מדעי בהיפנוזה
לצפיה ב-'ברכות לדר שאול נבון ו '
ברכות לדר שאול נבון ו
09/06/2009 | 13:29
1
לצפיה ב-'השתלת קוצב לב'
השתלת קוצב לב
05/06/2009 | 22:47
1
11
שלום רב אני אחרי השתלת קוצב דיפיברילטור ואני לא מצליח לחיות אם זה אני חי בפחדים שיקרה לי משהו אני לא ישן כבר כמו שצריך אם הכלל מה אני יכול לעשות לשיפור המצב כי אני באפיסת כוחות
לצפיה ב-'לרפי שלום'
לרפי שלום
09/06/2009 | 13:27
5
הדיפברילטור מיועד לשמור עליך.
הוא בא למנוע אירועים בלתי רצויים.
כך שמה שאתה מתאר הוא קושי רגשי להסתגל למשהו חדש.
כפי שהמלצנו לך בעבר, אני ממליץ לך לפנות למרפאת בית החולים בה אתה מטופל כדי שתוכל לקבל תשובות בנושאים הטכניים של תפקוד המכשיר וגם תמיכה רגשית שתוכל להקל עליך את התהליך,
מאחל לך בריאות שלמה ואיכות חיים טובה
לצפיה ב-'צוות בבית החולים שוחכים את החולה?'
צוות בבית החולים שוחכים את החולה?
05/06/2009 | 02:14
1
3
שלום!
אני מקווה שפורום הזה עובד גם ביומי שישי. עובדת סוציאלית בבית החולים איכילוב כהבנתי לא עובדת ביום שישי ואנו לא יודעים לאן לפנות.
סיפור הוא כזה. מחלקה תיפול נמרץ. בן אדם חולה זקן. בא אחות מודיעה שצריך לעשות סיטי. לפני הבדיקה מטילים נוזלים עם צבע כרגיל. אז אומרים עוד שעה לוקחים אותך לבדיקה. אחרי שעתיים פונים לאחות מה קורה? עוד מאט חכו.חולה נשאר עם בחילות והתנפח מהנוזלים. בערב אחות הולכת. ??. על תדאגו נעשה בלילה. והחולה אם הקרובים נשארים חסרי ידע. למחרת התברר שמכונת הסיטי לא עבדה (אז תגידו מיד?!). באים לרופא. הוא מתקשר לסיטי. שם עונים- כבר תור ארוך ( ? מי בתור ?) אבל בגלל מקרה דחוף נקבל אותו.... למחרת בא אותה האחות- מה עדיין לא עשיתם את הסיטי? לא.
מה לעשות במקרים כאלו. כולם עסוקים ונדמה ששוכחים את החולה.בינתיים לא מדובר בנזק ישר לטיפול אלה בנזק נופשי. אני לא רוצה להשים אני רוצה שהחולה יקבל טיפול בכבוד.לאן לפנות ביום רגיל ולאן בוים שישי אם אומרי לך חכה שעה ולא עושים יומיים ז"א אם חולה מרגיש מושפל?
תודה.

לצפיה ב-'panas1967 שלום,'
panas1967 שלום,
08/06/2009 | 11:57
2
הפורום שלנו לא עבד במהלך סוף השבוע
מצער וכואב לקרוא את מה שעבר עליכם מקווה שנמצא פתרון לבעיה.
הכתובת לבעיות כאלו המתעוררות במחלקה היא הרופא האחראי והאחות האחראית במשמרת בה מתעוררת הבעיה.
לא תמיד הם יכולים לפתור בעיות מסוג זה אבל לפחות ניתן לבקש מהם להתעדכן ולעדכן אתכם במצב ומה נעשה כדי להתגבר על התקלה.
לצפיה ב-'עזרה לבן אדם במצוקה קשה'
עזרה לבן אדם במצוקה קשה
02/06/2009 | 19:34
1
1
שלום, פניתי אליכם בבקשת עזרה חשובה מאוד
הכרתי היום בן אדם שחי בפחד, הוא בן 20 וקצת, גר אצל ההורים שלו, ששולטים לו בחיים
הוא אוהב בנים, ההורים שלו לא מקבלים אותו ויורדים עליו כל הזמן, מנסים להשפיל אותו, והוא תלוי בהם
הוא לא מסוגל לעזוב, כל החיים הם דאגו לו מבחינה כלכלית ואין לו לאן ללכת, אני מנסה לעזור לו, הלב שלי יוצא אליו, הוא חייב ללמוד להיות עצמאי, אני חושב שאם הוא לא יעשה את הצעד הזה, זה אף פעם לא יקרה
הפתרון היחיד שלי אליו זה להתקומם נגדם, להראות להם שהוא לא פוחד, אבל לאיפה הוא ילך, אני לא יודע
אם אתם מכירים מועדוני נוער, שמקבלים אנשים במצוקה באזור חיפה, עכו והקריות עדכנו אותי בבקשה
אני מקווה שתוכלו לעזור לי, ממש חשוב לי, תודה רבה
לצפיה ב-'ללילה שלום'
ללילה שלום
03/06/2009 | 01:18
1
הפורום שלנו עוסק בנושאים הקשורים להשלכות של מחלה גופנית ואשםפוז בבתי חולים כלליים.
מציע שתפנה ליעוץ בקישורים המצורפים: טלפונים חיוניים ולפורום יעוץ פסיכוסוציאלי גאה

לצפיה ב-'שיקום מקצועי וחוסר ביטחון'
שיקום מקצועי וחוסר ביטחון
17/05/2009 | 10:27
1
שלום ברצוני לברר אני לא עובדת שנתיים שנה וחצי בגלל מחלת לופוס ואחכ היה לי קשה למצוא בגלל שאסור לי לעבוד פיזית ומוגבלת בשעות אני בהריון וכמעט לא רואים חודש שישי ואני רוצה לעבוד אין לי חשק למוד למרות שבעלי מאוד רוצה אין לי ביטחון בראיונות עבודה מה לעשות
לצפיה ב-'שלום'
שלום
13/05/2009 | 18:41
3
2

שלום,

אני מחפשת מאמרים אקדמיים על חרדה או גם על דיכאון אחרי לידה. דיברתי עם אשה שאחרי הלידה הראשונה שלה היא חשה חרדות גדולות- פחדה לטפל בתינוק שלה, חששה להישאר איתו לבד, כמעט ולא היה בינה לבין התינוק מגע פיזי מרוב שהיא היתה בחרדה מלבד הנקה- האם זה יכול להצביע על דיכאון?
לצפיה ב-'המשך'
המשך
13/05/2009 | 18:42
2
הכוונה- לדיכאון לאחר לידה.
אשמח אם תוכל לענות לי ולהפנות אותי למאמרים..
תודה!
לצפיה ב-'ליעדוש שלי'
ליעדוש שלי
15/05/2009 | 08:16
מאחר והנושא אינו בתחום ההתמחות שלי פניתי לעמיתה העוסקת בנושא. במידה ואקבל מידע אשתף.
לצפיה ב-'ליעדוש שלי'
ליעדוש שלי
21/05/2009 | 15:42
חומר קריאה ניתן למצוא באתר "נפש אם" של הפסיכיאטרית ד"ר ליאת הולר הררי.
אם חברתך תמצא לנכון היא תוכל להסתייע ביחידה לטיפול בבריאות הנפש של האישה באיכילוב. הטיפול בחינם לתושבות תל אביב ולעיתים גם לתושבות  מאזורים אחרים.
תודה לעו"ס קרן שהם מבית החולים לנשים 'ליס' על המידע והסיוע במתן התשובה.
בהצלחה
לצפיה ב-'אני לא יכולה ככה'
אני לא יכולה ככה
11/05/2009 | 19:48
יקירי,
אף פעם לא הפסקתי לאהוב אותך. ואני אפילו לא יכולה לומר שאחרי חמש שנים משהו גווע. היו לנו אפס אנד דאונס, אבל אתה יודע, כמו בכל יחסים. כשאני מסתכלת לך בעיניים אני רואה אותי ולגעת בך זה הדבר הכי טבעי שאני יכולה לחשוב עליו. אתה היית עבורי אי של ביטחון בים של חוסר וודאות. הכרנו קצת אחרי שהשתחררתי, אבודה וכואבת נסעתי לחפש את עצמי במדינות עולם שלישי. כשכל מה שרציתי זו אהבה. אפשר להאשים את אמא או אבא שלי, או את שניהם ביחד, אבל האמת היא שעזבתי את הבית נטולת עמוד שדרה.

אתה היית שם גם כשהרוחות הפכו לסערות. אתה היית שם להחזיק לי את היד ולדחוף אותי מאחורה, להגיד לי שאני יכולה. אתה מכיר את השיר "בלילות של ירח מלא רואה אותך לידי. שוכבים על המיטה בחושך כל החלונות פתוחים". ככה הרגיש לי לחיות במחיצתך. היית החצי השני שלי ואני מסתובבת ברחוב בשבועות האחרונים כאילו איבדתי איבר. הגוף כואב לי. הלב מייצר קקופוניה. אני מסתכלת מסביב וכולם זוגות זוגות שלובי ידיים. "אני מרגישה שהעולם מתחלק לשניים. שניים שניים. שניים שניים. ואני השארית".

אבל אני לא יכולה לחיות איתך יותר. כשאני רואה אותך אני רוצה עוד שכמותך. קטנים, יפים. קצת ממני וממך. ילדים קטנים עם העיניים שלך והחיוך שלי. תמיד רציתי להביט בעיניים הכחולות והעמוקות האלה ולומר "זה שלי", כמו שאמרתי לך כל כך הרבה פעמים, אבל אתה אדון לעצמך ואת הבחירות שלך אני לא יכולה לשנות. אתה מאשים את אמא שלך או אבא שלך, או את שניהם ואומר שאתה לא מסוגל להיות כמוהם. אתה מסרב להיות אבא מהחשש שלא תדע להכיל, להתמודד. וזה כל כך מפתיע כשזה בא ממישהו כמוך שיודע לתת חום באופן שמעט מאוד אנשים יודעים. אתה אומר שתזניח, מהחשש לאחריות. שבחרת בקריירה ואתה לא מסוגל להפיל עליי הורות חד צדדית. אבל אני רוצה להגשים את עצמי כאמא, כאישה. ואתה לא יכול לתת לי את זה. אני אוהב אותך תמיד. גם אם לא תקרא לעולם את השורות האלה, תדע שתמיד יש לך מקום בלב שלי.
לצפיה ב-'עזרה בבקשה.'
עזרה בבקשה.
09/05/2009 | 01:22
4
2
שלום לכם
אני בן 18+ תלמיד יב'.
אני מבקר פעם בשבוע אצל פסיכולוגית מטעם השירות הסוציאלי בעיר,משהו כזה.
אני לא משלם על הביקורים עד שאני אסיים יב'.אח"כ אהיה בצבא...
זה הרקע עלי.

היום קרה מקרה משפחתי שתמיד חשבתי שזה קורה רק בסרטים ומקרים ששומעים רק בחדשות,לא מקרה שיכול לקרות אצלי במשפחה.
אבל לצערי,המקרה קרה גם במשפחה שלי וזה הגיע לאלימות פיסית.כלומר,אלימות במשפחה.

עכשיו התחילו האיומים על שאני יגורש מהבית,למרות שאני לא קבלתי מכות איכשהוא הפנו כלפי את האיום הזה
שאני כבר בן 18 וצריך לדאוג לעצמי.|:

עכשיו,אין לי לאן ללכת.בצבא בעקבות החלטתי והחלטת הקב"ן כנראה שאני ישרת קרוב לבית,ג'ובניק.

אני רוצה להתחפף מהבית במהירות האפשרית.כמה שיותר מהר יותר יועיל לי.

למי אני יכול לפנות בעזרה לדירה עד הצבא ולקבל אולי מהצבא בזמן שירותי בו דירה?
יש מקום בעיר שאולי ניתן לקבל בו חדר שינה לזמן כלשהוא.בבקשה תעזרו לי.

(חשוב לי להדגיש שאני לא כותב זאת מתוך סערת רגשות,אלא מתוך חשבון נפש שרק זה יועיל לי)
לצפיה ב-'מאד חשוב לי להדגיש'
מאד חשוב לי להדגיש
09/05/2009 | 01:26
2
שאני לא רוצה להתוודאות בפני הפסיכולוגית או יועצת ביה"ס על האלימות במשפחה
כי אני לא רוצה שיצא מצב שהמשטרה תתערב בכל העניין.זה רק יזיק.

לצפיה ב-'לCAN2 שלום'
לCAN2 שלום
09/05/2009 | 22:06
1
3
ממליץ לך להתקשר  לאל"י (ראה פרטים בקישור) שם תוכל להתייעץ באופן חופשי ואנונימי.
הפורום שלנו עוסק בנושאים הקשורים לבעיות סוציאליות הקשורות למחלה גופנית.
לצפיה ב-'והנה הקישור לאל"י'
והנה הקישור לאל"י
09/05/2009 | 22:07
1
לצפיה ב-'הצעה מניסיון אישי'
הצעה מניסיון אישי
11/07/2009 | 22:47
3
אל תזוז מטר משם, כלפי חוץ תראה אדישות - ואל תזוז משם !!!!

בהתחלה אנחנו גיבורים, ואנחנו חושבים אם לא רוצים אותי, אז אני לא אהיה אפה שלא רוצים אותי.
אבל רק אחרי שתצא חלילה, ותגלה כמה קשה שם בחוץ, כבר לא תהיה לך דרך חזרה.

תשמור על פאסון וקור רוח, כמה שאתה יכול, ותשתדל למצוא פתרונות לחסוך כסף, אבל בלי שאף אחד ידע.
לצפיה ב-'ועכשיו יש לי שקט בבית \:'
ועכשיו יש לי שקט בבית \:
27/04/2009 | 15:38
3
1
גדלתי לתוך זה , סבלתי את זה , סוג של התרגלתי לזה כבר .
"אבא" שלי היה כל הזמן מקלל אותי ואת אמא שלי וממש לפעמםי את אחים שלי
בשנים האחרונות זה נהיה בלתי נסבל , בלתי ניתן לקלוט עד לאיזה רמות בנאדם יכול להוציא
רק זבל מהפה שלו , באמת שנאמרו לנו קללות שאני לא מסוגלת לכתוב .
עם הזמן אני לקחתי את תפקיד " אני פה כדי להגן על אמא שלי " ו"ביצעתי" אותו כמו שצריך ,
כל זמן שהוא היה מקלל אותה הייתי לוקחת את האש אליי וככה היא לא נפגעת .
אני כבר נהייתי חסינה לקללות שלו , מבחינתי לא היה לי שום קשר אליו
אז ככה שמבנאדם זר אני לא נפגעת .
אלו היו מלחמות יומיומיות מבחינתי לעבור , אני פשוט זלזלתי בעצמי או יותר נכון
ממש לא היה אכפת לי מעצמי ורק מאמא שלי כי כואב לי שהוא מקלל ככה .
המצב נפשי שלי היה ברצפה ממש .
וביום שבת זה קרה , הוא הרביץ לי מכות רצח , וגם סטר לאמא שלי .
נקרע לי הלב , איך שהוא סטר לה אני פשוט חשבתי שאני מתה .
ושומדבר כמו המצב הנפשי שלי לא יהיה גרוע , גם לא המכות הפיזיות
שמרוב האמוק שנכנסתי אליו בגלל שראיתי אותו מרביץ לה , לא הזיזו לי .
טוב אני נשבעתי לו שהוא ישלם על זה .
וכמו שאמרתי , אתמול בליווי אמא הלכתי למשטרה הלכתי לבית משפט ,
הרחיקו אותו מהבית עד יום ראשון וביום ראשון יהיה משפט שיכריע עוד כמה להרחיק אותו .
הכל כביכול טוב ויפה ,
אבל אני ? אצלי כבר הכל מת ,
ואני בכלל לא מאושרת כמו שחשבתי שאני יהיה שהבנאדם הזה יהיה רחוק .
כואב לי הללב שאחי הקטן צריך לגדול בלי אבא ,
כואב לי שאנחנו בתור משפחה צריכים לעבור את זה ,
כואב לי ברמות שאני רק רואה את אחי הקטן , והוא לא כל כך קטן הוא בן 13
אני ישר בוכה - כואב הלב , הוא כן מתגעגע לאבא שלו בגלל שאבא שלו דאג לו
קנה לו , נתן לו אהבה .
וכואב לי שזה באשמתי עכשיו שאין לו אבא .
איך אני ממשיכה לחיות בעקבות כל זה ?
חוסר שקט נפשי , חוסר אושר , כאב גדול שחונק.............
לצפיה ב-'ספיר יקרה '
ספיר יקרה
29/04/2009 | 19:43
2
את מביעה כאב קשה ועמוק. שנים משכת את האש אליך כדי לעזור לאחרים במשפחה ועכשיו אחרי שעשית את מה שכנראה היה מאוד נכון לעשות את שוב לוקחת אליך את האש ומאשימה את עצמך, שלאחיך אין אבא.זה כלכך לא צודק את בת אמיצה ודואגת הראויה לכל ההערכה.
לאחיך יש אבא! יש אבא שלפי התאורים עשה מעשים קשים ועכשיו הוא מורחק ובצדק. אבל הוא בהחלט קיים, גם אם לא בבית.
אם אבא איננו עכשיו בבית זו ממש לא אשמתך. אבא אדם מבוגר שעשה מעשים שלא יעשו. אולי אפשר להסתכל על הדברים אחרת? אולי אח שלך למד שיש גם מי שמגן על אמא?
את כותבת שאת לא מרגישה אושר אחרי שאבא הורחק. זה טבעי זה מובן. לא יכולת לבחור בין אפשרויות טובות היו לך שתי אפשרויות רעות, האחת שאמא תמשיך לחטוף והשניה לעשות מעשה ולהפסיק את האלימות.ספיר, את בחרת במעשה הנכון. בחרת באפשרות הפחות גרועה ואולי גם באפשרות הטובה. אפשרות שאולי תביא בסופו של דבר ליציאה מצורת החיים שאת ואמא חייתן עד עכשיו.
האם יש בסביבה מישהו שאת יכולה לפנות אליו לעזרה ותמיכה בימים הקשים האלו?

לצפיה ב-'תודה רבה - תודה !'
תודה רבה - תודה !
30/04/2009 | 10:12
1
מישהו שאני יכולה לפנות אליו ?
יש לי את החברות שלי , שלא מבינות את המקום שלי ,
כאילו הן כן תומכות מאוד מאוד , מנסות להשכיח ממני את העצב שבי .
אני לא שופטת אותן בכלל - אבל הן גורמות לי להדחיק יום שלם משהו שחוזר אליי בבום בלילה .
ישלי מישהי שהיא כמו אחותי הגדולה היא בת 25 היא גידלה אותי בגיל קטן , המשפחה שלה שכנה שלי , אחותה הקטנה יותר היא החברה הכי טובה שלי .
אז סיפרתי לה את זה והיא תמיד מתקשרת ואומרת לי מה לעשות , תומכת בי שיהיה טוב , יש אותה שממנה באמת אני מקבלת את כל הייעוץ והתמיכה .

אבל אתה התכוונת לאיש מקצוע ?
לצפיה ב-'ספיר'
ספיר
30/04/2009 | 14:32
מאוד חשוב שיש לך תמיכה מהחברות, העזרה שלהן במשך היום בהחלט מומלצת, גם אם הן לא מבינות בדיוק את המקום שלך. העזרה מצד אחותך הגדולה ואחותה היא מצויינת. בשלב שאת נמצאת בו הדברים הקשים לא יכולים סתם 'להעלם', (למרות שמאוד היינו רוצים שכך יקרה) לכן הקשרים האלו מאוד מסייעים. נסי לראות איך את מרגישה עכשיו כמה ימים אחרי, האם ההרגשה שלך שונה, האם העוצמה של הרגש אותו דבר?.
אם תמצאי לנכון את בהחלט יכולה לפנות לאנשי מקצוע. טלפונים תוכלי למצוא בקובץ שהכנסתי לפורום בפוסט: "מידע על אלימות במשפחה".
אשמח מאוד אם תשתפי אותנו בהמשך
לצפיה ב-'באיזה מכללות ניתן ללמוד עבודה סוציאלית '
באיזה מכללות ניתן ללמוד עבודה סוציאלית
26/04/2009 | 18:29
4
21
שלום לכולם
אני מעונינת ללמוד תואר בעבודה סוציאלית והייתי מעונינת לדעת :

1. היכן ניתן ללמוד את המקצוע מלבד אוניברסיטאות
2. האם ישנה מכללה מומלצת או נחשבת יותר מכל השאר?
3. האם ידוע לכם ציון פסיכומטרי נדרש עבור למידה באוניברסיטאות / מכללות השונות
( ממוצע הבגרויות שלי 92)

תודה רבה
מירב
לצפיה ב-'מירב שלום'
מירב שלום
27/04/2009 | 08:37
2
2
מאחל לך הצלחה בלימודי עבודה סוציאלית.
אין בידי מידע אודות המכללות
לצפיה ב-'אז היכן למדת לתואר?'
אז היכן למדת לתואר?
27/04/2009 | 09:26
1
3
לצפיה ב-'מרב'
מרב
29/04/2009 | 19:27
1
למדתי באוניברסיטת תל אביב. אך האם זה יכול לעזור לך
לצפיה ב-'תעשי חיפוש בפורום עו"סים'
תעשי חיפוש בפורום עו"סים
10/05/2009 | 12:11
3
יש קישור בחתימה שלי. השאלה על המכללות עלתה לא פעם.

בנוגע לפסיכומטרי- יש באתרים של האוניברסיטאות\מכללות מעין מחשבון שעוזר לך לחשב את זה.
לצפיה ב-'החלה ההרשמה ללימודי הנחיית קבוצות'
החלה ההרשמה ללימודי הנחיית קבוצות
19/04/2009 | 15:28
1
שלום לכולם
החלה ההרשמה לתכנית דו שנתית
במידה והנכם מתאימים, נשמח לראותכם בין הנרשמים.
פרטים באתר היחידה ללימודי המשך.
להתראות
לצפיה ב-'יעוץ בנושא אלימות במשפחה'
יעוץ בנושא אלימות במשפחה
19/04/2009 | 08:19
3
לאור פניות שהיו אלי בנושא קבלת מידע ותמיכה בנושא אלימות במשפחה אני מצרף לעין משתתפי הפורום חוברת המכילה מידע רב כולל מספרי טלפון בפריסה ארצית.
המאחר ונושאים אלו הם רגישים אני מייעץ לפנות לייעוץ אישי ודיסקרטי לתחנות לטיפול באלימות במשפחה על פי מקום המגורים.
לצפיה ב-'רוצה לעזור, צריך הכוונה'
רוצה לעזור, צריך הכוונה
18/04/2009 | 20:46
1
חברי הפורום שלום,
אני בחור בן 27, אקדמאי בתחום מדע המידנה והמנהל וציבורי. עם סיום התואר ולאחר שלא הצלחתי למצוא משרה הקרובה לתחום לימודי התגלגלתי לתחום שלא לי (ביטוח) כיום אני יודע כי עלי להקשיב לליבי ולפנות לתחום שמעניין אותי באמת ובו אוכל למצות את מירב הפוטנציאל וכישוריי השונים (עבודה סוציאלית). אני יודע על מסלול הסבה לאקדמאים המתקיים במכללה האקדמית אשקלון אולם, האם ישנם מוסדות נוספים בהן ניתן לקבל את הכשרה הנדרשת..? בנוסף אני עתיד לעזוב את מקום עבודתי הקיים בכדי לחפש משרה בתחום עוד טרם לימודי (השאיפה להתחיל ב10/09 ) לאן עלי לפנות שכן אין בידי תואר עו"ס (תואר ראשון בתחום מדעי החברה) ? אנא עזרו לי ע"י הכוונה לגורמים רלוונטים.

תודה מראש.
לצפיה ב-'לtintin2004 שלום'
לtintin2004 שלום
19/04/2009 | 08:05
2
מברך אותך על ההחלטה ללכת בעקבות תחושות הלב שלך ומאחל לך הצלחה בהמשך.
אין לי מידע לגבי תוכניות הסבה. בעבר היו תוכניות כאלו גם באוניברסטאות. פנה לאתרים של בתי הספר לעבודה סוציאלית בת"א, בר אילן, חיפה וירושלים.
לצפיה ב-'חייבת עזרה'
חייבת עזרה
09/04/2009 | 12:21
2
אחי בארה"ב כבר שנה וחצי. הוא התחתן שם עם בחורה לפני כחודש בערך וכל הניירת עדיין בהליכים כנ"ל לגבי אישור העבודה.
שלשום אחי נעצר במעברים.אנחנו לא יודעים מה לעשות ולמי לפנות. אשתו של אחי בארה"ב צריכה להפגש עם עו"ד והבנו שכל התהליך בשביל לשחרר אותו, יכול להגיע ל - 10 אלף דולר ורוב הסיכויים שהוא יגורש לארץ , אבל לפני זה הוא יהיה במעצר לפחות כמה חודשים טובים. איך אנחנו יכולים לעזור לו מהארץ?
לצפיה ב-'אולי עדיף'
אולי עדיף
10/04/2009 | 20:28
לפנות לעורך דין שמתמחה בתחום או למשרד החוץ.
לצפיה ב-'קוני'
קוני
11/04/2009 | 21:57
השאלה לא קשורה לפורום.
בכל מקרה נסה לפנות לחדר המצב במשרד החוץ בירושלים (כנס לאתר שלהם או ל144 ע"מ לקבל את מס' הטלפון)
עד כמה שידוע לי חוקי ההגירה בארה"ב קשוחים למדי בעיקר אחרי 11/9
לצפיה ב-' פורומים חדשים בתפוז אנשים '
פורומים חדשים בתפוז אנשים
07/04/2009 | 16:06

לא יכולים להעביר יום בלי "Enjoy the Silence"? חייבים לשמוע את "Shake The Disease" עם הקפה של הבוקר? חושבים ש"חגיגה שחורה" היא דבר משמח? הצטרפו עוד היום לפורום דפש מוד שנפתח מחדש רגע לפני שהם נוחתים להופיע בישראל
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...

רוצה לדעת אם את ובן הזוג מתאימים? לא מבין למה היא עושה לך פרצופים חמוצים? בואו לפורום זיווג משמיים – זוגיות רוחנית ושמעו מה אומרים הנומרולוגיה, האסטרולוגיה והקלפים על הזוגיות שלכם!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

דרושים:

מכורים למדורי הרכילות? לא יכולים להעביר יום אחד ללא תמונת פפרצ'י או סקופ על הסלבס הכי שווים בישראל? פורום פפראצי, בידור ומדיה מחפש מנהל/ת:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

החבר בצבא? רוצות לקטר ולחלוק עם בנות אחרות במצב דומה את החוויה? פורום חברות של חיילים מחפש מנהלת:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...
לצפיה ב-' עידו באמת מרגש ומעורר הערכה'
עידו באמת מרגש ומעורר הערכה
07/04/2009 | 16:31
3
ראוי בהחלט לעיון וקריאה
נשמח אם תשתף אותנו גם בעתיד
חג שמח
לצפיה ב-'שאלה לגבי בעיה משפחתית של חבר שדורשת עזרה '
שאלה לגבי בעיה משפחתית של חבר שדורשת עזרה
05/04/2009 | 13:26
1
סוציאלית.

יש לי חבר בן 36 שחי עם אשה מחבר העמים ויש להם 2 בנות (גילאים 4 ו-6) ,הבעל עובד מדינה עם משכורת יפה שמתפקד בצורה מעולה אבל הבעיה פה זה האישה ,היא שותה אלכוהול כמעט כל יום ועקב כך סובלת ממצבי רוח קיצוניים שמתבטאים באלימות מילולית כלפי הבעל ,לעתים אף נסיונות לאלימות פיזית כלפי הבעל ולעתים אלימות פיזית כלפי הבנות (לפי דברי הילדה הגדולה),כמו כן בעבר היו לה נסיונות התאבדות (יש סימני חיתוך על ידיה) ,הבעל מבקש כבר חודשים שהיא תלך לטיפול שכולל גמילה מאלכוהול והיא מסרבת בטענה שהכל בסדר אצלה. הבעל החליט ללכת לעובדת סוציאלית כדיי להוציא לה צו שיחייב אותה ללכת לטיפול , האם יש אפשרות כזאת של הוצאת צו שיחייב את האשה לקבל טיפול ? ,האם עובדת סוציאלית יכולה להוציא לה צו הרחקה מהבית ומהבנות ?

נ.ב - הבית רשום על שם הבעל והוא משלם על המשכנתא.
לצפיה ב-'לגבי בעיה משפחתית של חבר '
לגבי בעיה משפחתית של חבר
07/04/2009 | 16:27
שלום יריב,
נראה לי שההחלטה של החבר ללכת ליעוץ עם העובדת הסוציאלית היא החלטה נכונה.
יש כאן מספר סוגיות רגישות  שצריך לתת עליהן את הדעת:
- איך ניתן לסייע לאשה להתגבר על הקשיים שלה.
- מה גרם לאשה להגיע למצב הזה
- מה היא טובת הילדים במקרה זה
ואלו רק חלק מהשאלות
בפניה שלך אתה כבר רומז על פתרונות של הרחקה מהבית. הרחקה מהבית הינה צעד קיצוני למדי ולפני שהולכים אליו צריך לבדוק אולי חלופות מתאימות יותר.
לצפיה ב-'הזרקי לעצמי בטעות הטרופין עכשיו ליד מה עושים?'
הזרקי לעצמי בטעות הטרופין עכשיו ליד מה עושים?
27/03/2009 | 17:39
1
עשיתי נקיון לפסח ומצתי בבית מסכת אבח ושחקתי אם האטרופין שהיה בקופסא ובטעות זה נכנס לי הסיכה של המזרק לאגודל ביד

מה עלי לעשות?

דבר ראשון שתיתי מלא מלא מים אולי 2 ליטר

בבקשה אני צריך עזרה דחוף

אני חייב לומר שאני לא מרגיש חולשה הוא משהו כזה

אני אדם בריא בן 22 שלא לוקח שום תרופות
לצפיה ב-'אם זה עדיין רלוונטי'
אם זה עדיין רלוונטי
29/03/2009 | 10:43
התקשר למד"א 101 ובקש הדרכה או לחדר המיון הקרוב אליך.
בהצלחה

לצפיה ב-'שאלה בנושא קשיש מונשם וזכויותיי כאפוטרופוסית'
שאלה בנושא קשיש מונשם וזכויותיי כאפוטרופוסית
04/04/2009 | 15:23
2
34
אבי בן 86, חולה אלצהיימר. לפני כחודש וחצי לקה בדלקת ריאות קשה ומאז מאושפז בבי"ח איכילוב. במהלך האשפוז מצבו הדרדר ואחותי ואני היינו צריכות להחליט האם לחברו למכונת הנשמה. ההחלטה היתה קשה מנשוא אך לבסוף החלטנו לחברו. לאחר כשבוע הוצאה ההנשמה ושבוע לאחר מכן שוב מצבו הדרדר ושוב חובר ללא עירובינו בהחלטה. לאחר הפעם השניה החלטנו לבקש מהרופאים שלא לחברו פעם נוספת במידה שיגמל מהמכונה ומצבו יחמיר שוב. במעמד הבקשה מהרופא, הוא אמר שיציין זאת בתיק, אבל על אבי לעבור ניתוח פשוט של העברת ההנשמה לטובוס בקנה הנשימה. לא ביקשו את הסכמתנו לעיניין והניתוח בוצע. שלשום שוב גמלו את אבי מהמכונה. מיותר לציין שבגלל מצבו המוחי המדורדר מלכתחילה, מצבו החמיר בהרבה- כנראה בגלל מחסור בחמצן עד ההחלטה שלנו לחברו וכעת הוא בהכרה אבל אינו מגיב לכלום- לא שומע, כנראה שלא רואה ואינו מדבר- ממש מת-חי. כשהזכרנו לרופאים את ההוראה שלנו לא לחברו שוב, הם אמרו שעכשיו, אחרי שעבר את ההליך הניתוחי, הפעולה של חיבורו להנשמה לא נחשבת לחודרנית ולכן לבקשתינו אין שום משקל. ממש כעסנו שלא יידעו אותנו כי עכשיו הוא "כלוא" במצב נוראי ולנו אין יכולת להתערב. בשבוע הקרוב הוא יועבר לבית חולים סיעודי של קופ"ח.
נכון להיום אנחנו (אחותי ואני) אינן אפוטרופסיות חוקיות אבל השבוע אני ניגשת לבית דין לעינייני משפחה בכדי להסדיר את הנושא. ברור לנו שניתן הוראה "לא להחיות" במקרה של הדרדרות נוספת. שאלתי היא האם ההוראה שלנו יכולה לכלול בקשה שלנו שלא להנשימו דרך הטובוס- או שבנושא זה המצב אבוד עבורינו.

תודה מראש על התשובה
לצפיה ב-'לשרון שלום'
לשרון שלום
05/04/2009 | 00:38
7
צר לי לשמוע על מצבו של אביך ועל מסע היסורים שאתן עוברות. קשה לחוות ולראות את אבא בערוב ימיו במצב אותו את מתארת. נראה לי שהחלטתכן להתמנות כאפוטרופסיות הינה החלטה נכונה שתוכל להקנות לכן מעמד חוקי בקבלת ההחלטות העתידיות. ככל שידיעותי בתחום מגיעות, אין החוק בישראל מתיר ביצוע פעולות אקטיביות שיגרמו למותו של אדם. לאחרונה התקבל "חוק החולה הנוטה למות" המאפשר לאדם לקבל החלטות בדבר ביצוע או אי ביצוע פעולות רפואיות. אני מציע שתבקשו יעוץ משפטי בנושא. אולי בארגון לילך ידעו לתת לכם פרטים נוספים.
לצפיה ב-'אם הוא רק סובל אין למה לתת לו להמשיך!'
אם הוא רק סובל אין למה לתת לו להמשיך!
05/04/2009 | 04:36
3

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ