לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1047610,476 עוקבים אודות עסקים

פורום תמיכה נפשית לחיילים

שלום, ברוכים הבאים לפורום תמיכה נפשית לחיילים של סהר - סיוע והקשבה ברשת. השרות שלנו החל לפעול בחודש פברואר 2001, ונועד לתת אוזן קשבת ותמיכה נפשית לאנשים במצוקה נפשית קשה, נמצאים במצב של ייאוש ואשר, בין השאר, שוקלים את המוות כפתרון לבעיותיהם. בסהר, אנו מאמינים כי גם במצב קשה ביותר, שינוי הוא משהו שבהחלט יכול להתרחש. גם אם היום אדם נמצא במצב חסר תקווה, או בכאב בלתי נסבל, הדבר יכול להשתנות. פורום תמיכה נפשית לחיילים הנו מקום לחיילים שרוצים לספר על בעיות אישיות שמאפיינות את שירותם הצבאי ולקבל תמיכה מכל מי שירצה לבוא לכאן, חיילים ואזרחים כאחד. כאן המקום להעלות סוגיות של התמודדות עם קשיים במהלך השירות הצבאי, התמודדות עם המסגרת התובענית, עם יחסם של מפקדים, עם שיבוץ לא מתאים לתפקיד, התמודדות עם הטרדה מינית או מערכות היחסים שנוצרות בין החיילים. ואולי, בעיקר, התמודדות עם השינוי הגדול שנוצר בחייו של החייל - אדם שכבר לא נמצא תחת הגדרה של מי שהוא בחסות הוריו, אלא שהמערכת והמסגרת קובעות עבורו איך יראה עולמו ומה יעשה בחיי היום יום שלו. מטרתנו בסהר ללוות את הפונים בתקופה הקשה הזאת, להציע עזרה ראשונית, ולהמליץ על המשך טיפול והתמודדות, כל מקרה לגופו. אנו לא מציעים טיפול נפשי, ולא תחליף לטיפול נפשי, אלא סיוע שמטרתו תמיכה, הקלה והכוונה למקורות עזרה נוספים. אנו מקווים שכאן תרגישו חופשיים להעלות תכנים קשים בלי הצורך לחוס על הקוראים האחרים ושתקבלו משוב ענייני, תומך ומקבל.הפורום הזה נועד להיות קבוצת תמיכה ולהכיל את הדיונים בין אנשים שנמצאים בשלבים שונים של התמודדות עם קושי וכאב נפשי. כאן מותר להתבטא בהתאם לכללי השימוש בפורומים של סהר, שאותם קבענו על מנת לשמור על אווירה של תמיכה ודיון תרבותי בפורום. את הכללים ניתן לקרוא ב: http://www.sahar.org.il/forumrules.aspבנוסף למשתמשי הפורום, מגיבים להודעות מתנדבים (סייעים) שעוברים הכשרה מיוחדת ונמצאים תחת הדרכה של אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש. ניתן גם לפנות לשיחה עם סייע דרך האתר של סהר, באמצעות צ^ט אישי או- ICQ (על פי בחירת הפונה), או לפנות בדואל (אימייל). פניות אלו נעשות דרך אתר סהר, בכתובת: http://www.sahar.org.il. כמו כן, כולל האתר מאמרים בעברית, וקישורים בנושאים שנועדו לקדם את ההבנה של מצוקה נפשית ונושא ההתאבדות וחומר המסייע להתמודד ולמנוע אותם.אם אתם, או מישהו שאתם מכירים, צריך עזרה מהסוג שאנו מציעים, כתבו בפורום על כך. אנחנו מבטיחים להיות כאן ולהקשיב..אנו מקווים שהדיון באווירה תומכת ומקבלת בפורום הזה תעזור לעבור את התקופה הקשה ולמצוא כוחות להתמודדות מחודשת עם השירות ועם החיים.אנחנו איתכם…צוות סהר

אודות הפורום תמיכה נפשית לחיילים

שלום, ברוכים הבאים לפורום תמיכה נפשית לחיילים של סהר - סיוע והקשבה ברשת. השרות שלנו החל לפעול בחודש פברואר 2001, ונועד לתת אוזן קשבת ותמיכה נפשית לאנשים במצוקה נפשית קשה, נמצאים במצב של ייאוש ואשר, בין השאר, שוקלים את המוות כפתרון לבעיותיהם. בסהר, אנו מאמינים כי גם במצב קשה ביותר, שינוי הוא משהו שבהחלט יכול להתרחש. גם אם היום אדם נמצא במצב חסר תקווה, או בכאב בלתי נסבל, הדבר יכול להשתנות. פורום תמיכה נפשית לחיילים הנו מקום לחיילים שרוצים לספר על בעיות אישיות שמאפיינות את שירותם הצבאי ולקבל תמיכה מכל מי שירצה לבוא לכאן, חיילים ואזרחים כאחד. כאן המקום להעלות סוגיות של התמודדות עם קשיים במהלך השירות הצבאי, התמודדות עם המסגרת התובענית, עם יחסם של מפקדים, עם שיבוץ לא מתאים לתפקיד, התמודדות עם הטרדה מינית או מערכות היחסים שנוצרות בין החיילים. ואולי, בעיקר, התמודדות עם השינוי הגדול שנוצר בחייו של החייל - אדם שכבר לא נמצא תחת הגדרה של מי שהוא בחסות הוריו, אלא שהמערכת והמסגרת קובעות עבורו איך יראה עולמו ומה יעשה בחיי היום יום שלו. מטרתנו בסהר ללוות את הפונים בתקופה הקשה הזאת, להציע עזרה ראשונית, ולהמליץ על המשך טיפול והתמודדות, כל מקרה לגופו. אנו לא מציעים טיפול נפשי, ולא תחליף לטיפול נפשי, אלא סיוע שמטרתו תמיכה, הקלה והכוונה למקורות עזרה נוספים. אנו מקווים שכאן תרגישו חופשיים להעלות תכנים קשים בלי הצורך לחוס על הקוראים האחרים ושתקבלו משוב ענייני, תומך ומקבל.הפורום הזה נועד להיות קבוצת תמיכה ולהכיל את הדיונים בין אנשים שנמצאים בשלבים שונים של התמודדות עם קושי וכאב נפשי. כאן מותר להתבטא בהתאם לכללי השימוש בפורומים של סהר, שאותם קבענו על מנת לשמור על אווירה של תמיכה ודיון תרבותי בפורום. את הכללים ניתן לקרוא ב: http://www.sahar.org.il/forumrules.aspבנוסף למשתמשי הפורום, מגיבים להודעות מתנדבים (סייעים) שעוברים הכשרה מיוחדת ונמצאים תחת הדרכה של אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש. ניתן גם לפנות לשיחה עם סייע דרך האתר של סהר, באמצעות צ^ט אישי או- ICQ (על פי בחירת הפונה), או לפנות בדואל (אימייל). פניות אלו נעשות דרך אתר סהר, בכתובת: http://www.sahar.org.il. כמו כן, כולל האתר מאמרים בעברית, וקישורים בנושאים שנועדו לקדם את ההבנה של מצוקה נפשית ונושא ההתאבדות וחומר המסייע להתמודד ולמנוע אותם.אם אתם, או מישהו שאתם מכירים, צריך עזרה מהסוג שאנו מציעים, כתבו בפורום על כך. אנחנו מבטיחים להיות כאן ולהקשיב..אנו מקווים שהדיון באווירה תומכת ומקבלת בפורום הזה תעזור לעבור את התקופה הקשה ולמצוא כוחות להתמודדות מחודשת עם השירות ועם החיים.אנחנו איתכם…צוות סהר

לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
26/09/2009 | 21:04
1
37
יש כאן מישהו שהתחיל או מכיר מישהו שהתחיל טיפול נפשי אזרחי במהלך השירות?
אני מתכוונת, לא דרך קב"ן או משהו כזה, אלא פרטי.
אתם חושבים שזה יעיל בכלל? כי זה משהו שאני אוכל לעשות פעם בשבועיים (אם בכלל אני אמצא מישהו שעובד בשישי)
כי הבעיה לא באמת קשורה לצבא, הצבא רק גורם לזה להחמיר ויותר להביא אותי למצב של פגיעה עצמית. ואני לא רוצה להגיע לקב"ן או משהו כי אני כן רוצה להאר בתפקיד ובכלל לערב בזה את הצבא כמה שפחות.
לצפיה ב-'זה תלוי בעיקר במטפל ובך...'
זה תלוי בעיקר במטפל ובך...
26/09/2009 | 21:19
26
אם תמצאי את המטפל המתאים, זה יועיל, ואם לא... אז כנראה שלא.
אם לא תסתדרי במסגרת אזרחית, אל תשללי פגישה עם קב"ן צבאי,
ברוב המקרים זה לא אמור לפגוע בשירות שלך, ואם תגידי לו מלכתחילה שאת מעוניינת להמשיך בשירות רגיל, אני מניח שהוא לא יפריע לך בזה.
לצפיה ב-'לא יכולה יותר..'
לא יכולה יותר..
25/09/2009 | 20:31
4
31
מאז שהגעתי לסדיר..שזה 4 חודשים..
אני לא מפסיקה לחשוב על מחשבות אבדניות..
לאף אחד לא אכפת..לאף אחד לא מזיז
ואני כבר מפחדת להתייאש
ובסוף כן לעשות משו
:(
רע לי בצבא
לצפיה ב-'מערכת לוחצת'
מערכת לוחצת
25/09/2009 | 22:15
2
29
מלכת התחפושות,
נראה כאילו ה"תחפושת" של החיילת  שקיבלת לא עושה לך טוב,
שאת מרגישה בה חנוקה...
ספרי לנו מה שתוך המערכת הזאת כל כך מדכא אותך,
מה גורם לייאוש...
אולי גם כדאי לפנות לאיש מקצוע בצבא, אולי לקב"ן ולספר לו על המחשבות האובדניות...
שתפי אותנו באיך את מרגישה ,
אנחנו פה, לצידך...
לצפיה ב-'..'
..
26/09/2009 | 07:49
1
11
אף אחד לא יכול לעזור לי בצבא..אף אחד לא רוצה
הלכתי לקב"ן..היא פשוט צעקה עליי בזה שאין לה איך לעזור לי..ישבתי שם בוכה והיא צעקה עלי..הלכתי לפסיכיאטר הוא אמר שאין לו איך לעזור לי..
אני עושה יומיות 3 שעות מהבית..יוצאת מהבית ב6 וחצי מגיעה הביתה ב8 וחצי..ועכשיו הם לוחצים עליי שאני יצא מהבית ב5 וחצי כל יום..ואמרתי להם שאני לא מוכנה..כל הסדיר שלי זה רק מלחמות..
הבנות שם מגעילות לא עוזרות לי לא מלמדות אותי המפקדת שלי כל הזמן מחפשת אותי וצועקת עליי..הייתי נפקדת יומיות ברחתי פעם אחת..כי נמאס לי כבר מכל ההשפלות והצעקות..
בגלל הצבא יש לי עכשיו הפרעות אכילה..אני לא יכולה לאכול גם מהדיכאון וגם מהתנאים שיש לי..
אין יום שאני לא בוכה ומצטערת על היום שהתגייסתי..
הם ממש מתעללים לי..לא אכפתת להם מכלום ואני כבר לא יודעת מה לעשות
ההורים שלי דיברו עם כל גורם אפשרי ושומדבר לא עוזר..אמא שלי דיברה עם זו שמעל כולם בחיל הזה שיכולה להעביר אותי משם..והמפקדת פשוט צעקה עליי למה אמא דיברה איתה וזאת שמעל כולם בכלל צרחה עליי בחיים לא צרחו עליי ככה.
לא יכולה יותר:(
לצפיה ב-'כשאף אחד לא מקשיב'
כשאף אחד לא מקשיב
27/09/2009 | 14:52
18
יקירה,
נראה שהיית רוצה לצעוק יותר חזק,
להרגיש שמישהו במערכת הזאת מקשיב לך,
שאולי יראו מה קורה איתך...
לפעמים קורה שצעוקים והצעקה נבלעת,
ונראה שאת מרגישה שזה מה שקרה לך וטיפלו בך שלא בהתאם.
אם זה המצב אולי אפשר לפנות לנקח"ל ולראות אם הוא אולי יכול לסיייע,
ואם תרצי להיות קצת פחות לבד,
אנחנו פה איתך, בפורום ובשיחה אישית
לצפיה ב-'אם את צריכה אוזן קשבת'
אם את צריכה אוזן קשבת
27/10/2009 | 13:24
21
את מוזמנת לפנות אליי בפרטי(מסרים), אני אומנם משוחרר על 21 אבל אני מבין את מצבך פחות או יותר. אם את צריכה שיחה מלב אל לב, או סתם מישהו שיקשיב לך ויראה הבנה אני כאן.
לצפיה ב-'דיכאון אחרי השחרור?'
דיכאון אחרי השחרור?
25/09/2009 | 03:24
2
50
היום הגדול שחיכיתי לו כל כך הגיע...
אבל פתאום מגלים שלא כזה כייף להשתחרר.
בצבא לא ממשנהנתי רק בתקופה האחרונה בחצי שנה האחרונה היה לי ממש טוב הכרתי אנשים מדהימים והיה כל כך כייף.

אחרי השחרור - לא שומרים על קשר עם אנשים - מרחקים, כל אחד בעיסוקים שלו וזה מובן וזה ממש עצוב.

מאז השחרור אני ממש מתגעגע למקום וקשה לעבוד לאזרחות קצת. כל דבר גם מזכיר חוויות ...
יש כמה עצות? טיפים איך לעבור הלאה?
לצפיה ב-'החיים האמיתיים'
החיים האמיתיים
25/09/2009 | 22:11
27
kragmagen
נראה שאתה מרגיש כאילו בבת אחת צריך למצוא את הידיים והרגליים,
צריך למצוא מחדש מסגרת שתיתן לחיים קצת סדר...
כאילו האזרחות ניתקה אותך מכל אלו שהיו חשובים לך...

ואולי אפשר לנסות גם לעבור הלאה וגם לשמור על קשר עם אלו שאהבת, אולי אפשר לנסות לארגן מפגש, להיות בקשר...
ספר לנו על האזרחות שלך ומה קשה בה, ננסה לחשוב יחד איך מתאקלמים...
לצפיה ב-'נסה לשמור על קשר עם החברה מהצבא...'
נסה לשמור על קשר עם החברה מהצבא...
25/09/2009 | 23:42
25
ותתחיל לחשוב על המסגרת הבאה שלך - טיול, לימודים עבודה...
הצבא זה חממה, ברוך הבא לחיים

יהיה טוב.
לצפיה ב-'פטור מאבט"ש'
פטור מאבט"ש
23/09/2009 | 19:11
2
506
שלום:)
אני חיילת רק חצי שנה...
יש לי בעיות בריאותיות, עקמת בגב,  וכתוצאה מכך אני לא יכולה להיות שבוע במקום לא ידוע ולא נקי שבוע שלם.
אני חייבת להוציא פטור משמירות ואני לא יודעת מה לעשות עם זה ואם יוכלו לבטל לי את האבט"ש זה מלחיץ.
אין לי בעייה נפשית להיות באבט"ש, רק גופנית... מה לעשות כדי להיפטר מהאבט"ש שיהיה בקרוב מאוד ???
תודה..
לצפיה ב-'פטור משמירות '
פטור משמירות
23/09/2009 | 23:53
184

חיילת יקרה,

לפעמים הפחד מלהגיע למקום לא מוכר
מעלה בנו חרדות והיסוסים
לפעמים האי ודאות גרועה יותר
מהמצב האמיתי

אולי תנסי לשוחח עם אחד מהמפקדים או המפקדות
שלך על החששות שיש לך והם
יוכלו להפנות אותך לגורמים המתאימים
כדי לקבל פטור משמירות.

אולי גם תוכלי לקבל תשובות מפורום "סדירים"
בתפוז, מחיילים שהיו בבעיה דומה לשלך

אנחנו מקווים שתצליחי
לצפיה ב-'סוד'
סוד
24/09/2009 | 12:09
146
אבט"ש זה כיף, זה כמו חופשה בתשלום.
תנסי...
לצפיה ב-'חדשה כאן'
חדשה כאן
20/09/2009 | 19:49
1
9
שלום לכולם אני חדשה כאן ובחיים לא כתבתי בפורום שקשור לצה"ל וגם לא קראתי באחד כזה...
מלקרוא את ההודעות שלכם אני יכולה להגיד שאני רואה את עצמי בכל אחד ואחד מכם ואני רואה שיש לנו אותן בעיות ואותם קשיים..
אז בטח ממש נמעס לכם לשמוע.. אבל כן גם גם לי קשה וגם אני ניסיתי לצאת מהצבא דרך קב"ן ויכולתי לעשות את זה עד שאמא שלי התערבה ולא הסכימה לחתום על הטפסים ואני מצד אחד מצטערת על זה ומצד שני לא. אבל היום אני הכי מצטערת על זה כי כמו היום אף פעם לא סבלתי ואף פעם לא רציתי לצאת מהצבא.. תמיד סבלתי תמיד היה לי קשה ובכיתי ועכשיו אני לא יודעת מה לעשות למי לפנות, איך אני אחזור מחר לבסיס.. אני לא אסבול ריתוק, אם אני אשב בריתוק אני אעשה את זה - את מה שהתחלתי ולא סיימתי... 18 כדורים לא הספיקו אלא רק גרמו לי להקיא בלי הפסקה ולקלקול קיבה אבל עכשיו אני אבלע 40 או 50 ואז זה אולי יקרה.. זה הכל בגללה, לא רציתי לעבור בסיס רק בקשתי לעבור תפקיד ומפקד אבל היא דווקא לא תעשה את זה כדי שאני אסבול היא אוהבת שאני סובלת זה עושה אותה מאושרת היא נהנת להתעלל בי... אני כלכך רוצה לעשות את זה אבל דבר אחד עוצר בעדי וזאת אמא שלי אם אני יעשה את זה זה יהרוג אותה אני כל מה שיש לה אני ואחי והיא יודעת שקשה לי אבל לא מתארת לעצמה שזה מה שאני מסוגלת לעשות.
כבר חתכתי כל כך הרבה פעמים אבל הלכתי עם שרוולים ארוכים בחורף.. אם עכשיו לא יעבירו אותי תפקיד זה יקרה.
מחר כנראה יהיו הדמעות האחרונות שלי.
לצפיה ב-'ברוכה הבאה לפורום'
ברוכה הבאה לפורום
20/09/2009 | 22:38
10
tx4txc6 היקרה,
מדברייך נשמע שאת מיואשת מהשירות הצבאי שלך,
ומרגישה שאין אף אחד שיקשיב לך,
יהיה לצידך כשקשה לך ואת מחפשת כתף של תמיכה..
עד שאת לא בטוחה אם תוכלי
להמשיך לשרת ולתרום בדרך הזאת..
וכבר מתמלאת במחשבות שאולי עדיף לך לסיים עם הכל,
למות כדי להפסיק את הכאב שלך..

אנחנו שומעים כמה שאת מרגישה מוצפת בשירות הצבאי שלך,
וחושבים שאת לא צריכה לעבור את כל זה לבד..
רוצים להזמין אותך להמשיך ולפרוק את הכאב שלך
כאן בפורום או בשיחה אישית, בקצב שלך ומתי שתרצי..
לפעמים עצם השיתוף יכול להקל..
ואולי, אם תרצי, תוכלי לכתוב גם בפורום סדירים,
אולי לנסות וללמוד מניסיונם של אחרים..
רוצים שתדעי שאנחנו כאן איתך, מקשיבים לך
ומקווים לשמוע ממך עדכונים..
לצפיה ב-'פרופיל 45 נפשי'
פרופיל 45 נפשי
19/09/2009 | 12:22
5
48
שלום,
אני כבר כמעט שנה בצבא ומשרתת בבסיס סגור ורחוק מהבית ברמת פעילות א', בנוסף עברתי קורס וכעת אני רוצה לדעת אם עם הפרופיל שלי זה בכלל תקין לשים אותי בבסיס הזה ואם אני רוצה לפסול קורס זה יהייה פשוט או כמעט ובלתי אפשרי?
אני רוצה לציין שהתגייסתי עם הפרופיל הזה!
לצפיה ב-'אני מניח שהפרופיל היה ידוע כששלחו אותך לקורס'
אני מניח שהפרופיל היה ידוע כששלחו אותך לקורס
19/09/2009 | 19:05
2
26
אז לא נראה לי שתוכלי לפסול ע"ס הפרופיל.

למה את רוצה לפסול מקצוע ?

לצפיה ב-'...'
...
19/09/2009 | 22:51
1
18
בעיקרון אני רוצה לעבור תפקיד כי אני לא מסתדרת עם המפקד שלי ואין שום תפקיד אחר באגף שיכול להתאים לי אז חשבתי פשוט לפסול את התפקיד ולעבור לאגף אחר.

אבל מה בנוגע לשיבוץ של הבסיס? יש כזה דבר לשים מישהי עם פרופיל כזה בבסיס רמת פעילות א', סגור ורחוק?
לצפיה ב-'קשה לענות'
קשה לענות
20/09/2009 | 10:33
12
זה מאוד תלוי בנסיבות.
עובדה ששמו אותך, ואני מניח שבהתחלה היה לך סבבה, אז גם לא אמרת כלום.
אפשר להגיש טופס 55, נדיר שהם מאושרים, אבל לפעמים, בנסיבות מתאימות, ואולי עם חוו"ד של קב"ן יאשרו.
תתיעצי עם משקי"ת ת"ש
דני
לצפיה ב-'פסילת קורס'
פסילת קורס
20/09/2009 | 22:24
22
ליטל היקרה,
אנחנו שומעים שאת מחפשת תשובה לשאלה מסוימת,
חושבים שאולי תוכלי לנסות ולמצוא תשובות כאן
ומזמינים אותך להישאר איתנו פה בפורום,
לספר לנו על התקופה שלך בצבא והרגשות שמתלווים אליה..
מחכים לך..
לצפיה ב-'מה קובעה...'
מה קובעה...
27/09/2009 | 02:44
22
מה שקובעה זה קה"ס את צריכה לבדוק אם יש לך..
לצפיה ב-'הקיץ עבר...'
הקיץ עבר...
17/09/2009 | 21:51
6
"הקיץ עבר, החום הגדול
שנה חדשה באה לכל
רוחות מנשבות, נודדות ציפורים
הולכים ובאים הימים הקרים.."  ( שמואל בס)

לקראת השנה החדשה, רצינו לשמוע על השנה שלכם, על זאת שעברה, וזאת שעומדת בפתח, שתפו אותנו ברגשות שלכם לקראת השנה חדשה, בסיום השנה הנוכחית...

רצינו גם להזכיר שמחר בערב החג - הצ'אט האישי באתר יהיה סגור, נחזור לפעילות רגילה ביום שבת.

מקווים שתחל שנה טובה ומלאת ברכות לכולנו..
לצפיה ב-'הרבה סבל עצבים ויציאה מהצבא'
הרבה סבל עצבים ויציאה מהצבא
16/09/2009 | 13:28
1
26
אני משרת בצבא כבר שנתיים וחצי אחרי שאני כבר גורר את עצמי ברגליים כל פעם לבסיס אפילו אם זה לכמה שעות (אחרי שהעבירו אותי לפתוח). אני באמת כבר לא מסוגל יותר. התפקיד גרוע - עובד כללי.. מרים דברים כבדים, מסמן אותם.. מחתים.. דברים של "לוגיסטיקה". אנשים בתפקיד שלי עושים 5-9 אבל אני תקוע ביומיות ומשוחרר בשעה 17 הביתה. הייתי כבר אצל הפסיכיאטר וקבעו לי קה"ס 43 והעבירו אותי לפתוח איפה שהיה לי רע אפילו עוד יותר. המפקדים שונאים אותי כי קשה לי לתפקד בבסיס, דפקו לי משפטים, כלא וריתוקים. הייתי אצל הפסיכיאטר עוד פעם לפני קצת יותר מחודש ובאתי אליו אחרי שאני -באמת- מאוד מנסה להשאר עם הראש על הקרקע ולנסות לגמור את כל החרא הזה, אבל זה תמיד עוד ועוד.. הוא אמר שהוא לא יכול להעביר אותי בסיס ותכלס בפז"ם כזה גם אף אחד לא יקבל אותי דרך 55 אפילו אם הוא ימליץ להעביר כי ישארו לי חודשיים.

אחרי כמה פגישות שהייתי במהלכן בגימלים הוא הגיע למסקנה שהדרך היחידה זה להוציא אותי מצה"ל. הייתי עם חיוך על הפנים ובאתי להוציא את המסמך פרופילים מהשלישות.. בדרך חשבתי שאחרי שנתיים וחצי להשתחרר על 21 נפשי זה כבר לא כדאי, אפילו אם רק בשביל ההרגשה. השלישה שכנעה אותי ואמרה שעכשיו החגים וגם ככה לא נשאר הרבה. היא שיכנעה אותי, וברגע האחרון החלטתי שלא לצאת.

עבר שבוע ורוצים להעלות אותי עוד פעם משפט על זה שלא הודעתי שאני הולך למקום מסוים. אני לא יכול יותר! אני שנתיים וחצי בצהל ומחפשים אותי על כל דבר! אני טוחן עבודה כמו טירון בסיירת מטכ"ל ומתייחסים אלי ממש גרוע. לקחתי את עצמי למרפאה ומשם הביתה.
יש לי יום ראשון עוד פגישה עם הפסיכיאטר שבה אני אגיד שניסיתי אבל אני באמת לא מסוגל. רק המחשבה על עוד ריתוק של אפילו יום אחד מביאה אותי לקרשים!

יש דרך שבא הפסיכיאטר יכול להעביר אותי בסיס כי אני באמת רוצה לסיים את השירות אבל אני פשוט לא מסוגל לסיים אותו בבסיס הזה. המפקדים סימנו אותי ורוצים לשפוט אותי על כל שטות כך שהיחסים שלנו מאוד לא טובים למרות כל מה שעשיתי ואני פשוט מרגיש נבגד מהכפויי טובה האלה. חברה שלי רוצה שאני אצא כבר. אני מת לצאת. אבל נשאר פחות מחצי שנה.....

מה אני עושה?

תודה מראש
לצפיה ב-'תנצנץ'
תנצנץ
16/09/2009 | 16:55
14
תקטין ראש, תהיה נצנץ, כל מה שיגידו לך תעשה, אל תעשה כלום בלי שיגידו לך, תכין לך טבלת יאוש וכל יום תמחק משם עוד יום.
כבר עברת שנתיים וחצי - עכשיו חגים, חצי מהבסיס לא יהיה חודש, ואחרי זה נשאר לך חמישה חודשים, ואולי עוד איזה חפש"ש קטן בסוף.
זה הכל, תוסיף לזה עוד 2 רגילות, ועוד כמה ימי גימל, ומה נשאר לך נטו ? 4 חודשים ?
נושכים שפתיים וממשיכים, אתה צודק שאחרי שנתיים וחצי בצבא, לא כדאי לך לסחוב 21 נפשי, לא מגיע לך.

דני
לצפיה ב-'פגישה עם פסיכיאטר'
פגישה עם פסיכיאטר
15/09/2009 | 20:28
5
123
שלום , אני נפקד כבר 37 יום , אני רוצה ללכת לפסיכיאטר אזרחי שיתן לי חוות דעת שאני לא יכול להשאר יותר בבסיס שלי ואני במצב נפשי קשה , מה האופציות שלי ? אני יודע שאני יכול ללכת לקב"ן בתל השומר אבל כדאי לי לבוא עם חוות דעת של פסיכיאטר אזרחי .

ולכן אני שואל - איפה יקבל אותי פסיכיאטר אזרחי בחינם ? אין לי כסף לשלם לפסיכיאטר באופן פרטי .

אשמח לתשובות.

לצפיה ב-''
15/09/2009 | 21:04
23
יקיר, לפי חוקי הצבא כול זמן שאתה מחוייל אתה נמצא באחריות המערכת הצבאית והיא זו האחראית עליך...  רצוי שתתיעץ עם אולי אם פורום הסדירים כדי לקבל סיוע במידע לגבי הדרך שבה תוכל להסתייע אם באמצעות מערכת הסיוע הצהלית (ק. העיר, מרפאות הנפש הצבאיות ) ואם במקרה דחוף וקשה אולי מערכת המיון בבתי החולים האזרחיים...
על פניו נראה שאין אפשרות לנסות לאבחן את עצמך או להזמין את האיבחון הרצוי לך אלא אולי לנסות לשתף פעולה עם הצבא ולחלק אולי עם הרופאים את הדברים שאתה מרגיש וחושש מהם...
הפורום ואנחנו נמצאים כאן בשבילך ומחכים לשמוע ממך על ההתפתחויות...
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
15/09/2009 | 21:14
32
תודה רבה על התשובה , אעדכן שתיהיה התפתחות , תודה ! :)
לצפיה ב-'הערה קטנה'
הערה קטנה
16/09/2009 | 11:00
29
אתה מאוד קרוב להפוך לעריק.
תנסה להסדיר את עניינך לפני שתהיה עריק.
ברגע שאתה עריק הטיפול עובר מהיחידה שלך למ"צ, וחושף אותך לדברים לא טובים (עד כדי ר"פ).

אני לא מכיר פסיכיאטר אזרחי שעובד בחינם, אבל אולי תוכל לקבל הפניה מהקב"ן לאחד כזה.

לצפיה ב-'עד כמה שידוע לי מותר להדיע למיון פסיכיאטרי'
עד כמה שידוע לי מותר להדיע למיון פסיכיאטרי
21/09/2009 | 13:00
44
אבל לא בדקתי זאת. אפשר להתקשר למיון ולשאול.
רפואה שלמה!
לצפיה ב-'בבקום'
בבקום
27/09/2009 | 02:47
20
בבקום הקבנים  משחררים מאר מהצבא
לצפיה ב-'חייב לצאת מהצבא אני לא יכול לשרוד עוד!!!!!!!'
חייב לצאת מהצבא אני לא יכול לשרוד עוד!!!!!!!
08/09/2009 | 23:17
2
164
אני פשוט חייב לצאת מהצבא אני רוצה את השיער שלי אני רוצה את הזקן שלי אני רוצה להפסיק להרגיש מושפל כל הזמןן!!!
בבקשה שמישהו יעזור לי לצאת בדרך שהיא לא בעייתית...אני משתגעעעעעעעעעעעע
לצפיה ב-'מרגיש חנוק'
מרגיש חנוק
11/09/2009 | 11:55
68
אלמוגי,
נראה שאתה מרגיש פגוע מהצבא,
מרגיש שאתה לא מוצא את עצמך בתוך המערכת הגדולה, ושאתה חיב למצוא דרך לצאת...
אולי כדאי למצוא דרך לפנות לקב"ן, לשתף אותה בתחושות האלו, אולי הוא יכול לסייע,
ואם תרצה לשתף יותר
אנחנו פה בפורום, או בשיחה אישית..
לצפיה ב-'הכוח בידיים שלך! '
הכוח בידיים שלך!
15/09/2009 | 13:50
59
אף פעם אל תתן למישהו אחר לקחת ממך את הכוח שלך!
ולמען האמת, אף אחד לא יכול לקחת ממך אותו בכל מקרה,
כי הוא תמיד בתוכך!

כמו שכתבתי הרגע בתגובה קודמת (ממליץ לך לקרוא!)
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

אף אחד גם לא יכול לגרום לך להרגיש מושפל חוץ מאתה עצמך..
הערך שלך לא נקבע על ידי מה שאחרים חושבים עליך או עושים לך.
אתה יכול להיות נאמן לעצמך גם שאתה כלוא בנסיבות חיצוניות נוראיות..
אבל במקרה שלך אתה לא נמצא בסין הקומוניסטית בכלא..
יש ך עדיין כמה אפשרויות בחירה!

אתה רק צריך להחליט אם אתה מוכן לקחת על עצמך את האחריות לכל מה שיקרה..
מה זאת אומרת: "דרך לא בעייתית"? בעייתית למי? לצבא?
אם אתה מרגיש הבריאות הפשית שלך בסכנה, למה לך לקחת את הסיכון?
שתשתגע ואז תתאשפז ועם כדורים פסיכיאטריים לתקופה ארוכה?
לא עדיף קודם לנסות משהו אחר קודם לכן?

נסה כמו שכתבו לך ללכת לקב"ן... נסה לדבר עם מישהו באופן פרטי..
קודם כל תעשה כל מה שאתה יכול כדי לעזור לך..
אחר כך תנסה את הדרכים האחרות.

אבל לפחות תעשה משהו ותנסה..
לא יעזור לך סתם לסבול בשקט.

תאמין בעצמך!
ואל תשכח לקרוא גם את התגובה בקישור למטה,
כי היא מתאימה גם לך....

כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'חרדה'
חרדה
08/09/2009 | 15:26
2
23
שלום, חברתי שהתגייסה לאחרונה עברה סדרה של התקפי חרדה, היא לא מראה סימניים שהשרות מקשה עליה ולהפך אומרת כי היא נהנת וכי הכירה הרבה חברים חדשים, בכל זאת אתמול היא הובהלה לבית חולים בגלל התקף, אף אחד לא אמר שהיא חטפה התקף חרדה הם קראו לזה  "כאבים הנובעים מלחץ", בכל מקרה כמישהי שיודעת מקרוב מהם התקפי חרדה לא התקשתי להבין שזה זה. אין לה שום כוונה לצאת מהצבא והחרדות אם כבר נובעות מדברים שקורים לה בבית. האם ואיך היא יכולה לקבל כדורים שיקלו עלייה?  
לצפיה ב-'פניה לגורמי הרפואה'
פניה לגורמי הרפואה
09/09/2009 | 12:19
16
שתבקש הפניה לקב"ן (דרך המרפאה), תסביר שהיא צריכה לטפל בבעייה מסויימת
הקב"ן יכול לתת לה את מה שהיא צריכה (אם הוא יראה לנכון מקצועית).
לצפיה ב-''
11/09/2009 | 11:58
8
שלום לך,
אנחנו מבינים שאת דואגת לחברה, רוצה לסייע לה למצוא את הדרך להקל על החרדה,
אולי הדרך, כמו שהציעו פה, היא לפנות לגורמי הרפואה בצבא, או לקב"ן ולבדוק איתם איך ניתן להקל עליה בשירותה.
אנחנו פה, אם תרצי להתלבט יותר..
לצפיה ב-'משתגע לא יודע מה לעשות כבר'
משתגע לא יודע מה לעשות כבר
05/09/2009 | 22:21
3
30
אני מחר צריך לחזור לבסיס ואני פשוט לא מסוגל לחזור למקום הזה רע לי עכשיו כל כך אני לא מפסיק לבכות כמו איזה ילדה
הבסיס הזה עושה לי כל כך רע
אני לא יכול להתמודד עם הדבר הזה יותר
עדיין לא נתנו לי תשובה לגבי העברה מהבסיס אני מרגיש שסתם סוחבים אותי אף אחד לא באמת נראה לי אכפת לו שם ממני
הגעתי למצב שדיברתי עם אמא שלי ופשוט אמרתי לה שאני רוצה להתאבד וגם שהיא התקשרה למפקד שלי לדבר איתו על זה הוא בקושי היה אכפת לו הוא אמר לה שהוא ידבר איתי ובכלל לא דיבר איתי מאז ביקשתי שיקחו את הנשק ממני ואפילו את זה לא עשו בכלל לא התייחסו אליי
אני פשוט אבוד :(
לצפיה ב-'עצב מכביד..'
עצב מכביד..
05/09/2009 | 23:04
16
user1111 היקר,
מדבריך נשמע שאתה מיואש מההשירות הצבאי שלך,
ומרגיש שאין אף אחד שיקשיב לך,
יהיה לצידך כשקשה לך ואתה מחפש כתף של תמיכה..
עד שאתה לא בטוח אם תוכל להמשיך לשרת ולתרום בדרך הזאת..
והעצב שלך בטח כל כך מכביד כשאתה מתלבט באיזו דרך לבחור
לגבי המשך השירות הצבאי שלך..

אנחנו שומעים כמה שאתה מרגיש מוצף בשירות הצבאי שלך,
וחושבים שאתה לא צריך לעבור את כל זה לבד..
רוצים להזמין אותך להמשיך ולפרוק את הכאב שלך
כאן בפורום או בשיחה אישית, בקצב שלך ומתי שתרצה..
לפעמים עצם השיתוף יכול להקל..
ואולי, אם תרצה, תוכל לכתוב גם בפורום סדירים,
אולי לנסות וללמוד מניסיונם של אחרים..
רוצים שתדע שאנחנו כאן איתך, מקשיבים לך
ומקווים לשמוע ממך עדכונים..
לצפיה ב-'שלום'
שלום
06/09/2009 | 11:05
14
שדעתי אתלה צריך יעוץ נפשי אני ממליץ לפנות לפסיכאתר או למיוןם הפסיכיאתרי הכרוב למקום המגורים שלך
לצפיה ב-'אף אחד לא יכול להכריח אותך... '
אף אחד לא יכול להכריח אותך...
15/09/2009 | 13:41
25
זאת עצה טובה שקיבלתי מידיד שפעם מאוד עזר לי..

אתה לא צריך לחכות לתשובה מהצבא,
אתה לא צריך לחכות שהם יחליטו עבורך.
מה יקרה אם לא תגיע לבסיס? מה כבר יעשו לך?
לא שווה לאף אחד אם תשב בכלא ועדיף גם להם לשחרר אותך.
אבל כל עוד אתה ישוב בשקט- מה אכפת להם בעצם שתחכה עוד קצת?
כל פעם שאתה חושב שלאף אחד לא אכפת ממך,
שאל את עצמך- האם לך אכפת מעצמך?
עד כמה אתה מוכן להשקיע בשביל לצאת מהסבל הזה,
ולהיות חופשי ומאושר?

כמו שאני עשיתי כל מה שהיה צריך ויצאתי מזה,
ככה גם אתה יכול. וזה חשוב מאוג שתעשה את זה,
לטובתך והמצב הנפשי שלך.. שלא יחמיר..
החיים שלך חשובים יותר ממה שהצבא אומר עליך!
כמו שכתבו לך כאן, לך לפסיכיאטר באופן עצמאי, קבל חוות דעת והוא יעזור לך.
אתה יכול גם לכתוב למפקד מעל המפקד שלך מכתב כתוב,
ברגע שזה כתוב זה כאילו מפחיד אותם כי יש עדות והוכחה שסבלת והם לא עשו כלום..
אז כתוב מכתב, תעשה לעצמך עוד עותק, תשתלח אפילו לכמה אנשים שם וגם לקב"ן.
הרי אלו שעושים את החלטות צרכים הכל כתוב על נייד ולא רק מפה לאוזן..
תעשה את החלק שלך- תתעקש, תהייה החלטי ועל תוותר על החיים שלך!!
לא שווה לוותר על החיים שלך רק בגלל שקשה לך עכשיו בצבא..
ואפילו אם תישאר עד הסוף, אתה תצליח לעבור את זה.
סבל לא הורג אנחנו, אלא החוסר מוכנות לחיות איתו.

יש אנשים בכלא שמצליחים לחיות 20 דנה גם אם הם חפים מפשע,
אז אני מאמין שגם אתה תוכל לשרוד את מה שנשאר לך..
ככה שגם אם לא תצליח לצאת עכשיו- אתה תשרוד הכל.
אני מאמין בך- הגיע הזמן שתאמין גם בעצמך!

בנתיים תעשה כל מה שצריך לעשות!
אל תוותר על עצמך והאושר שלך!!
רק אל תברח מהקושי והכאב,
כי הם חלק מהחיים..

בהצלחה!!

לצפיה ב-'עזרה'
עזרה
05/09/2009 | 13:18
2
16
אני בצבא כבר ארבעה חודשים וחצי וזה הפך להיות פשוט בלתי נסבל.
אני מרגישה שפשוט כבלו אותי.ואני נאלצת לחיות את החיים האלה.
כבר בבקום בקשתי לראות קב"ן ומאז אני נפגשת איתו באופן קבוע.המפגשים לא עוזרים לי בכלל.הוא לא באמת מבין את המצב שלי.
המוצא היחיד שנשאר זה להתאבד...כי הסבל הוא פשוט בלתי נסבל.
אולי מישהו יכול לייעץ לי על דרכים לצאת מהצבא כי כל מה שניסיתי לא עוזר.חשבתי לנסות להתאבד כך שהם יבינו מה חומרת המצב.הבעיה שאני לא בטוחה שאני אוכל להתמודד עם זה יותר,עם אמא שלי והמשפחה בכלל.זה יגרום להם הרבה סבל.
לצפיה ב-'גוהן היקרה'
גוהן היקרה
05/09/2009 | 20:25
11
ההרגשה שלך ברורה, מוכרת ודי נפוצה בקרב חיילים ש"סובלים" מן המערכת באופן הנפשי של העניין.

הרגשתך אמורה להשתפר יחד עם שיחות מתאימות-אישיות-נפשיות עם הפסיכולוג של הארגון (שהרי הוא הקב"ן) - ובאם השיחות עצמן אינן עוזרות, מאחר וייתכן ואינן פוגעות במטרה, לשמן הן מבוצעות, נסי להסביר לאותו בעל מקצוע (שוב, מדובר באדם שלמד את הנושא ומבין בו, עבר חוויות רבות עם חיילים רבים ועשה שירות בהתאם למקצועו ותפקידו בארגון) את העניין ונסי לעבוד איתו על הבעיות.  אם מדובר בבסיס סגור, נסי לדבר איתו שיעבוד איתך על האפשרות להישאר בו ולהסתגל אליו (לבסיס ולמצב של הלינה בבסיס) ובאם מדובר במשהו גדול יותר, נסי לדבר עמו על יציאות הביתה (יציאה אחת ליום-יומיים-שלושה או כל יציאה מתאימה לבסיס שתהא... שהרי אם מדובר בבסיס מרוחק מביתך, אפילו את לא תרצי להגיע קילומטרים רבים בכל יום ממקום למקום, מביתך לבסיס הצבאי שלך!) ועל-ידי כך להקל עלייך ולגרום לך שירות אחר, פשוט יותר, מתאים יותר, כך שיאפשר לך להמשיך לשרת את התקופה הנותרת לשירות (גם אם היא נראית ארוכה).

הרצון שלך לסיים את העניין בצורה לא הגיונית (התאבדות) הוא פתרון שאל לך אפילו לחשוב עליו, מאחר ומדובר בסבל מתמשך לך ולמשפחה ואל תחשבי אפילו לנסות את העניין - בעל המקצוע המתאים בצבא (הקב"ן) נמצא תחת מערכת שלמה של בריאות הנפש וניתן יהיה להמשיך ולפנות גם לפסיכיאטר, על-מנת שזה ינסה לבדוק מה האפשרויות להקל עלייך - שהרי אחרי הכל הצבא אמור להקל על החיילים הנמצאים בשירותו, על-מנת שאלה יכולים יהיו להמשיך לשרת ולא לגרום נזקים אלה או אחרים!

בסה"כ נסי להמשיך את המפגשים, לדבר על הדברים המפריעים לך באמת (שוב, אם מדובר בלינה בבסיס או בבית, או דברים מן הסוג הזה), כך שתנסי להפוך את השירות למהיר, קל יותר ובעל משמעות מסויימת גם עבורך - שהרי הצבא הוא קשה לקבלה לחיילים מסויימים וקל יותר לחיילים אחרים - כל אחד והמצב הנפשי האישי שלו - אין 2 חיילים זהים בצבא, אך הארגון הזה ראה מצבים רבים ושונים, מגוונים ובעלי מאפיינים שונים - ובהחלט יכול לסייע לך באמצעות השיחות הללו והתקדמותן עד כדי כך שבסופו של דבר, כאשר תנסי באמת לראות את הדברים באור חיובי, לא צריכה תהיי שוב להיפגש עם קציני בריאות הנפש, מאחר ותלמדי לסייע לעצמך!!!

מעבר לכך, נסי לשתף גם חיילים אחרים (שאת מרגישה קרובה יותר אליהם) ולעבור איתם את החוויות האישיות שלך על-מנת לקבל תמיכה (כמובן בדברים שיכולים לשתף ולא בכל הדברים האישיים שלך).
נסי להתגבר ולהמשיך, השירות עצמו יהיה חווייה...

המון בהצלחה ושבוע טוב
לצפיה ב-'גוהן היקרה'
גוהן היקרה
05/09/2009 | 22:33
4
מדברייך נשמע שהשירות הצבאי מכביד עלייך,
וגורם לך להרגיש בודדה ועצובה..
עד שאת שוקעת לתוך אוקיינוס של מחשבות מטרידות,
וכבר חושבת שאולי עדיף לך לסיים עם הכל, לשים קץ לכאב שלך..
וכשהכל מצטבר יחדיו ויוצר עומס על הכתפיים שלך,
זה בטח כל כך מייאש עבורך..

אנחנו מבינים כמה שאת מרגישה שהקירות סוגרים עלייך,
וחושבים שאת לא צריכים לעבור את כל זה לבד..
רוצים שתדעי שאנחנו כאן איתך,
רוצים להקשיב לך ולהיות לצידך ברגעים הקשים שלך..
ואולי תוכלי גם להתייעץ בפורום סדירים,
לפעמים זה עוזר ללמוד מאחרים..
ושנייה לפני שאת מנסה לפנות לכיוון הקשה מכולם,
אולי תוכלי לנסות ולבוא אלינו לשיחה אישית,
לספר על מה שאת מרגישה ולקבל תמיכה..
מחכים לך, רוצים לשמוע עוד על העצב והמחשבות המכבידות שלך..
לצפיה ב-'המצב נהיה גרוע'
המצב נהיה גרוע
04/09/2009 | 15:39
1
17
אני כבר לא יודע מה לעשות
השבוע חתחתי את עצמי בפעם הראשונה
והדבר הכי מוזר שהרגשתי ממש טוב אחרי זה
אני מפחד שאני ימשיך עם זה
המצב הנפשי שלי מחמיר מרגע לרגע
תעזרו לי
לצפיה ב-''
04/09/2009 | 23:14
16
יקרה, הדאגה שלך מעצמך ממלאה את מה שאת כותב . .הרגשות שהובילו אותך לבצע את המעשה אינן פשוטים, אתה לא לבד הפורום וגם אנחנו מלווים אותך מקשיבים לך,דואגים לך, לא מניחים אותך בצד, שולחים לך קישור, חושבים אולי שיחה אישית תתאים ומקווים שתאפשר לעצמך לקבל עזרה מקצועית מתאימה...
לצפיה ב-'דחוףףףףףףףףףףףף'
דחוףףףףףףףףףףףף
03/09/2009 | 18:22
2
30
אני שנה וחודש בצא...אני נפקדת כבר 11 יום בשל המצב הזה..

עברתי בסיס ליומיות ובאותו הזן עברתי תקיפה מינית..ולכן זה השפיע עליי בטע של ללון בבסיס ושמירות...
הביאו לי פטור לחודשיים אבל זה לא עזר הלכי לקבן וזה היה בתהליכים ואז העיברו אותי מחלקה בלי שאני יבקש ואני לא מסתדדרת עם המפקד שלי וזה הגיע למצב שאני חותכת את הוורדים שלי בגלל שהוא הכניס אותי לתסכול בגלל כול החרא שאני אוכל ממנו אישית...לקחו אותי לקבן על מה שקרה יצאתי לחופשה ושחזרתי בקשתי לעבור מחלקה בגלל אותו מפקד והיה לי שיחה עם הסמח"ט ואותו מפקד והסברתי את המצב ובסופו של של דבר הסמח"ט אמר שאני לא עוברת שום מחלקה שאני נשארת אצל אותו מפקד או שהוא פשוט מוציא אותי מהצבא!!!

1.הוא יכול להוציא אותי מהצבא? :)
2.יש אפשרות לכבול אותו על זה שהוא לא התייחס למצב הנפשי שלי שהגעתי אליו בגלל אותו מפקד
3.ובקשהה תעזרוו לי אני לא יודעת מה לעשות אני לא רוצה להיות נפקדת אאני פשוט רוצה לעבור בסיס ופשוט אומרים לי שאי אפשר למרות שאני נערת חג"ם היא אמרה שאני לא יכולה לעבור ועכברתי כולה בסיס 1
בקשהה עזרההה
לצפיה ב-'להתמודד עם המערכת'
להתמודד עם המערכת
03/09/2009 | 22:21
13
שחורה יקרה,
נשמע שאת מרגישה מאוד לא בטוחה בצבא, מרגישה שהאנשים בצבא לא רואים כמה קשה לך,
ואולי את מרגישה שהם לא לוקחים ברצינות את מה שעברת עד כה, ומרגישה שמזלזלים בכאב שלך,
וזה יכול להיות מאוד פוגע..
אולי אפשר להתייעץ עם הנקח"ל לגבי הזכויות שלך, לבדוק אם פגעו בהן,
אפשר לנסות גם לשמוע מניסיונם של אחרים בפורום סדירים, אולי שם יוכלו להציע לך מה עוד ניתן לעשות,
ואם תרצי לשתף ולספר מה שלומך, אנחנו פה, מחכים לך...
לצפיה ב-'לאט לאט'
לאט לאט
04/09/2009 | 12:22
10
שלום,
קודם כל, חשוב שתהיי בקשר עם היחידה, ותתכוני לחזרה מהנפקדות.
אל תגיעי למצב של עריקות (למרות שעוד יש זמן) אבל זה לא מועיל, וזה הופך לכתם.
הוא לא יכול להוציא אותך כ"כ מהר מהצבא, זה לא סמכות שלו.
אבל.... תפעלי בשתי דרכים.
1. פנייה נוספת לגורמי הרפואה הרלוונטים (בריאות הנפש - קב"ן או מה שלא יהיה) - שידאגו לך לטיפול קבוע, למשך תקופה
2. טופס 55 (בקשה להעברה) בצרוף המלצה של גורם כזה (רפואי).

טופס 55 תגישי דרך גורמי הת"ש, הם צריכים המלצת מפקד ואני מקווה שהמפקד הישיר שלך ימליץ אבל גם אם לא, זה מגיע מחוץ לחטיבה.

אני לא מבטיח שזה יעבוד, וזה סיפור שלוקח זמן (יכול להיות יותר מחודש, אבל נדמה לי שתוך חודש וחצי צריכה להגיע תשובה).

לגבי סיום הנפקדות, דברי עם גורמי הת"ש והשלישות, תנסי לסגור שאת חוזרת וחוטפת "עונש סביר", אני מניח שזה יגמר בריתוק, ושוב, זה תלוי במפקדיך ובכמה סמפטיה יגלו למצבך, בכל מקרה - תוודאי שאת עוברת דרך גורמי רפואה שילוו אותך בתהליך הזה ויעזרו איפה שאפשר. (לא בטוח שאפשר לרתק אותך עקב מצבך, צריך לברר).

(בכל מקרה הוראה של רופא מחייבת את מפקדיך).

לגבי קבילה - אני צריך להיות יותר בקיא בפרטי הפניה כדי להבין אם המפקד עבר על הנהלים. לקבול תמיד אפשר - אבל אין טעם אם אין סיבה מוצדקת (המפקד לא מתחשב בי זה לא סיבה מוצדקת) - אם יש הוראה של רופא והמפקד התעלם ממנה - אז אפשר לקבול.

תהיי חזקה, בסופו של יום,  99% מהאנשים בצבא לא מחפשים את רעתך. ועם ה-1% הנותרים, צריך להתמודד....

לצפיה ב-'כל כך הרבה דילמות בנוגע להורדת פרופיל ....'
כל כך הרבה דילמות בנוגע להורדת פרופיל ....
02/09/2009 | 22:53
1
24
זאת פעם ראשונה שלי פה , אני בדרך כלל לא אוהב להיפתח אבל ממש רע לי .
אני לא חושב צלול, אני מרגיש כל כך הרבה מתחים וחרדות ממה שיהיה ומה שיכול לקרות , ואני בסה"כ חודשיים בצבא.

יש לי פרופיל 64 נפשי, אני כרגע בשלב של המתנה לקורסים בחימוש שזה די חרא, יש לי את האופציה להוריד ל 45 נפשי על חרדות ולינת בית, אבל אני מפחד שיזרקו אותי בתור איזה עובד רס"ר או ש"ג !
הנגד שלי אמר לי שאם אני אבקש עבודה משרדית אין סיבה שלא יתנו לי , ואם תהיה בעיה אז לגשת שוב לקב"ן כי 45 נפשי זה פרופיל שתומכים בו בחיילים , כי לחיילים באמת יש בעיות וזה לא צחוק, אבל זה עדיין מפחיד אותי ומעצבן.
אני מחשיב את עצמי לאדם אינטילגנט , 12 שנות לימוד במגמה איכותית, נשבר לי מזה שעל סמך מבחנים שעשיתי בי"א , אני הולך להידפק 3 שנים באיזה תפקיד שאני אפילו לא רוצה...
כל החברים שלי התקבלו לתפקידים איכותיים בצבא ועם כמה שדי לא אכפת לי מהמעמדות בצבא והכול , זה די מדכא שאני הכישלון של החבורה , שאני זה שהולך 3 שנים לעשות חרא.
אני מפחד שאני אכנס לדיכאון ואהיה בלחץ וחרדות ובמצב הרבה יותר גרוע ממה שאני עכשיו , שהוא עוד די קל ....

הפסיכיאטר הביא לי כדורים שאני מפחד לנסות בגלל התופעות לוואי, יש לי עד יום שלישי להחליט מה לעשות ואני רק בדילמות ... אני מפחד שגם אם יתנו לי עבודה משרדית בקריה או משהו , אז יהיה לי רע...
אני באמת לא יודע מה לחשוב כבר...
לצפיה ב-'למצוא את עצמך במקום לא מתאים'
למצוא את עצמך במקום לא מתאים
03/09/2009 | 21:36
18
יקר,
אנחנו שומעים את ההתלבטות שלך, מצד אחד אתה מחפש להרגיש שאתה במקום שמתאים לך, מקום שבו יעריכו את כישוריך, ומצד שני מרגיש שהמערכת הצבאית לא תמצא מקום שכזה עבורך...
והפחד הזה נשמע מאוד מתסכל...
פחד מהלא נודע ומהחשש שדברים יסתדרו לרעתך...
אולי אפשר לחשוב יחד מה היית רוצה שיקרה, מתוך האפשרויות, לחשוב יחד על היתרונות והחסרונות של כל בחירה,
לפעמים קצת סדר במחשבות יכול להקל בבחירה המתאימה..
שתף אותנו באפשרויות שלך, פה בפורום או בשיחה אישית.
אולי אחרי הסדר, תוכל להרגיש יותר עם איזו בחירה אתה מרגיש יותר שלם..
לצפיה ב-'נמצא בבעיה'
נמצא בבעיה
01/09/2009 | 23:31
1
13
אני חייל כבר שנתיים,שירתתי ביחידה מובחרת כלוחם,לאחר עופרת יצוקה,שבה נפצעתי,אני בבית עד היום(אחת מפציעה בזמן המבצע,והפציעה שעכשיו היא נגרמה בבית וזו פציעה שפגעה בתפקוד),קיבלתי פטורים מאורטופדים לקלב נעלים וכ'ו,קר"פ פעילה לא אישר שום דבר.
ביחידה שלי הוציאו אותי מהצוות,שמו אותי בתור פקיד שם,הייתי ביחידה כ3 שבועות שהם היו בשבילי סבל אחד גדול,לא דיברתי שם עם אף אחד,כל החברים שלי עזבו,ונוצר מצב שאני עם אנשים שהיחס ביננו על הפנים,כמו כן המפקד של היחידה מתייחס אליי כמו לזבל וממש לא מעניין אותו מה הולך איתי(וזה עוד מפקד שטיפלתי בו בזמן לחימה)
כרגע אני יושב בבית במצב שאני עוד מעט חוזר ליחידה,אני לא מתאר לעצמי תסבל שאני יחזור לשם ופשוט ישב עם עצמי בחדר לבד בלי שום חבר או מישהו שאני מסתדר איתו(ואני לא בן אדם שקשה להסתדר איתו).
רציתי לראות קבן,התקשרתי לתל השומר ואמרו לי שאני חייב חוות דעת של מפקד,אין לי אפשרות להביא דבר כזה כי אני בגימלים,ואני לא יודע מה לעשות,איך אני יכול לראות פסיכיאטר או קבן בלי חוות דעת?אמרו לי דרך ביקורופא אבל אני לא יודע אם הםא נותנים הפניות על דבר כזה..
תודה
לצפיה ב-''
02/09/2009 | 22:59
7
כשכול נראה לא צודק ומתסכל, אחרי שהיית לוחם ונפצעת אתה אולי מרגיש, נשכח. סובל כול כך והמערכת מתנהלת לאיטה .. משאירה אולי אותך מאחור...
הפורום ואנחנו מקשיבים לך לכאב לאכזבה, ולמחשבה במה אתה יכול לסייע לעצמך להתקדם..
אתה תמיד יכול לנסות להגיע לקרופא דרך המערכת הצבאית בקצין העיר או בחר"פ ולהתיעץ עם הרופאים שם. אתה יכול גם להסתייע בחברים בפורום סדירים בתפוז ואולי בפורומים דומים ברשת.
כולנו כאן רוצים להיות נגישים בשבילך בשבילנו אתה חשוב , מחכים לך שתשוב ורוצים לשמוע על ההתפתחויות והתחושות שלך בהמשך..
אתה יכול גם להגיע לשיחה אישית  
לצפיה ב-'דחוףףףףףףף'
דחוףףףףףףף
01/09/2009 | 07:24
3
29
שלום....
אני משרת באוגדת עזה אחרי טירונות בחוות השומר [לא חייל מק"ם]
בקיצור אני שנתיים בצבא מתוכם יש לי כשנה וחצי דפוק ואני בתוך עריקות עכשיו של כבר חצי שנה
לפני העריקות חזרתי מהכלא ניסיתי להשתלב בבסיס לא הלך לי כל היום דכאונות מחשבות אובדניות הלכתי לקבן למפקד פניתי לכל הגורמים
והשאירו אותי עם הצרות שלי לבד
רק לקחו לי את הנשק
מיאוש אחרי חודשיים שניסיתי לחזור לשרת רגיל ברחתי לבית ואני לא מסוגל לחזור לבסיס בשום פנים ואופן
עכשיו אני עריק יש לי עבודה אני משכיר דירה חי חיים טובים בלי דיכאון כל היום יש לי חיוך על הפנים
למה אני צריך עכשיו לשבת בכלא חצי שנה ?
ויש אפשרות שיחזירו אותי לשרת!!
אני לא מסוגגללל לא יכול לראות את המדים האלה שבגללם אני הגעתי למצב שאני רוצה להתאבד....כל יום שאני היתי חוזר לבית ההורים שלי היו סובלים מלראות אותי בחדר כל היום לא יוצא לא מתפקד רק בוכה כמו ילדה
מה אני יכול לעשות עכשיו? אין לי כסף לעו"ד
את הכלא אני מוכן לשבת אני משלים אם זה.
אבל שיחזירו אותי לבסיס אני לא מוכן אני ישים עלי מטען חבלה ויתפוצץ ליד כל המפקדים שהרסו לי את החיים שלי ועל כל דמעה שירדה לי מהעין הם ישלמו.
חשבתי שזה בעיה אצלי אבל הינה היה לי רע בצבא רציתי להתאבד ברחתי עכשיו אני מאושר....הדבר הכי חשוב בחיים שתהיה מאושר אם לא אל תחיה
ואם הם לא יוציאו אותי מהצבא אני מתחרפן בדוקקק משתגע
תודה מראש
לצפיה ב-'קצת מתמטיקה'
קצת מתמטיקה
01/09/2009 | 10:55
1
11
שנתיים בצבא מהם שנה וחצי דפוק - היית כבר עריק שנה - חזרת ועכשיו אתה עריק עוד חצי שנה ?

אני לא רוצה להתנבא, אבל עם הסטוריה כזאת, לא בטוח שיחזירו אותך לשירות, בטח שלא במקום כמו אוג' עזה.

אני חושב שהמערכת כבר הבינה את התרומה שלך.

לא תוכל להמלט מהכלא (למרות שעו"ד טוב יכול לסייע בהפחתת התקופה)

אבל אולי תצליח לעבור ועדת אי התאמה.

במקרה הכי הכי גרוע, תנסה להוציא הת"ש, ולסיים את השירות בתפקיד קל ליד הבית, עם אפשרות להמשיך לעבוד בחוץ בשעות הערב.

בסופו של דבר כל הסיוט הזה יעבור, אתה רק צריך לקדם את עצמך בתהליך הזה.

להמשיך להיות עריק לא יפתור את הבעיה, ובודאי לא לפגוע בעצמך או באנשים אחרים.

המפקדים שלך צריכים לטפל בעוד מליון בעיות חוץ מהבעיות שלך ולא תמיד הם יכולים להפנות את מלא תשומת הלב אליך, מה גם שהם לא יכולים לדעת עד כמה הסבל שלך אמיתי או רק נסיון להתחמק משרות, כך שהם לא הכתובת לכעסים שלך. בסופו של יום הם סומכים על החלטת הקב"ן בעינייך כגורם מקצועי, והם לא יכולים לעשות הרבה מעבר לכך.

כל התקופה הזאת תיגמר יום אחד ותוכל להיות שוב חופשי ומאושר, תתגבר על המהמורות בדרך, ותמשיך הלאה.

לצפיה ב-'......אז מה יפתור?'
......אז מה יפתור?
02/09/2009 | 03:59
11
מה יפתור לי את הבעיה
לעשות 3 שנים בסבל?
למה?
זה לא אומר ששלוש שנים עוברים אז צריך להעביר אותם בסבל ולהגד אחרי זה סבלנו אבל עבר לא
זה נשאר צלקת לכל הזמן גפ עכשיו אני בבית טוב לי ואני עדיין מפחד לחזור לימים האלה בצבא שהיה חסר לי עוד קצת אומץ והיתי עושה לעצמי משהו חמור את זה אף אחד לא יבין במיוחד לא המערכת הזאת שהכל שחיטות שמה והכל רמאות מי שיש לו דרגה הוא הה' הוא המושחט הכי גדול
ואני מעדיף ללכת לשרת בחמאס ולהתפוצץ שמה מאשר לשרת את המפקדים האלה.. שבלי שום רוח דתית או איזה רוח מלחמה
יש להם רק רוח לקבל את המשכורת השמנה סוף חודש על חשבוני ועל חשבון מלא חיילים מסכנים וללכת עם האף בשמיים והאוטו שהצבא נתן והקומבינות
אין מצב בעולם שאני שם מדים עוד פעם לא נכנס לי לראש דבר כזה
יש לי טראומה מהצבא
מה אני יכול לעשות איך אני יכול לצאת מהצבא הזה שהרס לי את החיים
ההורים שלי רבו ועכשיו מתגרשים בגללי והכל בגלל הצבא סליחה המפקד עם הדרגות בכתף  יודע הכל
אצלו המשפחה בסדר גמור הכסף נכנס כל חודש לבנק יש לו אוטו
אני אין למשפחה שלךי כסף היתי מממן אותם עד הצבא ומאז שאני בצבא אין לנו מה לאכול בבית
ומה רצו לתת לי 120 שקל כל חודש
לילה טוב
לצפיה ב-'לחץ...'
לחץ...
04/09/2009 | 23:01
9
המון לחץ כעס,תיסכול יש במה שאתה כותב . אנחנו לא אנשי צבא ובשבילנו אתה חשוב.. רוצים להקשיב לך לפקעת הרגשות שמציפה , מקווים לחלק איתה את המטען הזה שלוחץ אותך לפניה.. אולי עכשיו הזמן שלך לאפשר לעצמך להיעזר  לבקש להבהיר את המצב.. הפורום ואנחנו מקשיבים לך ומאמינים ביכולות שלך לפרק ולהרחיק את הערפל הלאה.. הפורום כאן לרשותךשולחים לך קישור ואם מתאים לך אולי גם שיחה אישית  תתאים.
לצפיה ב-'פגישה עם פסיכיאטר צבאי'
פגישה עם פסיכיאטר צבאי
30/08/2009 | 19:35
1
481
אני כבר שבועיים בצבא ואני לא מסוגל לסבול את זה, אני לא מסוגל לעבור את הטירונות ואני מקבל התקפי חרדה שנמשכים להרבה מאוד זמן, אני לא מצליח לאסוף את עצמי. נפגשתי עם הקבן פעמיים והיא הפנתה אותי לפסיכיאטר צבאי, והפגישה שלי איתו היא ביום שלישי.(ה1 לחודש) אני מאוד מפחד שהוא לא יוציא אותי מהצבא ויתן לי טיפול, כי אני לא רוצה טיפול אני לא רוצה שיסתכלו עלי באופן חריג, אני לא רוצה לעבור שוב הפעם טירונות ואני באמת לא מסוגל לעשות את זה. אני רוצה לצאת מהצבא חד וחלק, ואתרום את חלקי בדרך אחרת..
עכשיו האם התקפי חרדה זו סיבה מוצדקת בשבילם כדי לצאת? אני חושב שאני עומד להשתגע כל יום שם, אני לא יודע מה לעשות באמת שלא!:(
לצפיה ב-'לא יכול יותר..'
לא יכול יותר..
30/08/2009 | 22:12
116
מרגיש שהצבא משתלט עלייך, על הרגש שלך, לא נותן לך מנוחה..
ואתה חסר אונים מול המסגרת הנוקשה, רק רוצה החוצה..

יקר, אנחנו לא נוכל להגיד לך על השיקולים של הפסיכיאטר לגבי החלטותיו..
תוכל אולי לברר עם הקב"נית שהפנתה אותך יותר פרטים על היכולת והפעולה של הפסיכיאטר..

מאחלים לך בהצלחה ביום שלישי, ומזמינים אותך לחזור לעדכן..
לצפיה ב-'עזרתכם,מי יכול לשלוח אותי לועדת אי ההתאמה?'
עזרתכם,מי יכול לשלוח אותי לועדת אי ההתאמה?
30/08/2009 | 21:14
1
16
אחרי שיחה עם הקבן שהחליט שאני במצוקה נפשית קלה, המליץ לי ללכת לועדת אי התאמה..

אני לא רוצה להגרר יותר עם המצב שלי עכשיו אז לפחות אנסה את הועדה,לפני שהמצב יהיה יותר קיצוני =[
לצפיה ב-'אי התאמה..'
אי התאמה..
02/09/2009 | 22:43
18
אנחנו מרגישים במצוקה שמלווה את הפניה שלך ומאמינים שמי שיכול למסור לך מידע רלוונטי זה או מערך הת"ש או הרפואה ביחידה שלך..
אתה יכול גם להתייעץ עם המפקדים. יסייע  סיכום פגישת קב"ן בכתב...
אנחנו מקווים לטוב ומחכים לשמוע ממך בעתיד על הרגשתך וההתקדמות ...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ