לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום דיני משפחה

גולשות וגולשים יקרות ויקרים.
ברוכים הבאים לפורום.
מטרתי בפורום זה - לתת לכם מענה לשאלות ולמצוקות בנושאים השונים של דיני משפחה.
הפורום מיועד הן לאלה מביניכם המצויים בסכסוך זוגי והן למי שמתעניין בתחום המורכב והמעניין הזה.
דיני משפחה מקיפים תחומים שונים: נישואים, גירושים, שלום בית, מזונות, משמורת בילדים, ענ יני רכוש שונים ועוד ועוד.
אתן ואתם מוזמנים אם כן  לשלוח לי שאלות בקצרה ובבהירות.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני משפחה

גולשות וגולשים יקרות ויקרים.
ברוכים הבאים לפורום.
מטרתי בפורום זה - לתת לכם מענה לשאלות ולמצוקות בנושאים השונים של דיני משפחה.
הפורום מיועד הן לאלה מביניכם המצויים בסכסוך זוגי והן למי שמתעניין בתחום המורכב והמעניין הזה.
דיני משפחה מקיפים תחומים שונים: נישואים, גירושים, שלום בית, מזונות, משמורת בילדים, ענ יני רכוש שונים ועוד ועוד.
אתן ואתם מוזמנים אם כן  לשלוח לי שאלות בקצרה ובבהירות.

לצפיה ב-'הגשת תביעת מזונות ומשמורת'
הגשת תביעת מזונות ומשמורת
29/05/2016 | 15:29
3
68
הי, נפרדנו ואני רוצה להגיש תביעת מזונות. 
אנחנו לא היינו נשואים. האם אני צריכה להגיש תביעת מזונות ובנפרד תביעת משמורת על שתי הבנות המשותפות?
בדוגמאות שאני רואה, מגישים תביעה שכוללת גם את המשמורת וגם את המזונות. אבל שם מדובר בנשואים שהתגרשו.
תודה מראש:)
לצפיה ב-'לפי התקנות על כל ענין יש להגיש תביעה בנפרד'
לפי התקנות על כל ענין יש להגיש תביעה בנפרד
29/05/2016 | 21:05
1
27
לצפיה ב-'לא יותר טוב ,זול מהיר ויעיל לשקול גישור?'
לא יותר טוב ,זול מהיר ויעיל לשקול גישור?
30/05/2016 | 10:19
33
כתבי לי לפרטי.
לצפיה ב-'כל תביעה מוגשת בנפרד'
כל תביעה מוגשת בנפרד
( לעמוד שלי בתפוז )
02/06/2016 | 07:35
28
1.  עליך להגיש שתי תביעות נפרדות: אחת למזונות ואחת למשמורת.
2.  מדוע לא הזכרת תביעה רכושית? לרוב מגישה אישה גם תביעה כזאת, אלא אם      כן אין רכוש, או שלה יש יותר רכוש מלבעלה.
3.  יתכן שכדאי לך לפתוח תחילה "בקשה ליישוב סכסוך", שאותה תוכלי להגיש          לבדך ליחידת הסיוע הנמצאת בכל בימ"ש. 
4.  זהו הליך מרוכך, שאינו מחייב הוצאה כספית, ויתכן והוא יפתור את הסכסוך:            יזמינו אתכם לפגישה שבה ינסו ליישב את הסכסוך ללא התדיינות.
לצפיה ב-'ביטול חיסיון של דו"חות חסויים'
ביטול חיסיון של דו"חות חסויים
29/05/2016 | 01:46
1
49
אני אדם רגיל שנקלע למצב לא רגיל. לאחר 4 שנים שגידלתי את בני לבד, הגרוש ביקש משמורת וקיבל בעזרת פקידת הסעד כעבור 3 ימים באופן פתאומי בניגוד לרצון הילד. כבר 7 שנים הילד אצל אביו, כשהאב מונע את הקשר ואחרי שנים הצלחתי להשיג הסדרי ראייה של פעמיים בשבוע עם לינה וחצי שבתות חופשות וחגים, שגם אותם האב מנסה בכל הזדמנות לצמצם או לבטל. הילד כל הזמן מתלונן שהוא סובל מיחס משפיל ופוגעני מאשת האב ושהיא טוענת שהיא האמא שלו ולא אני, היא והאב מונעים ממנו כבר 7 שנים קשר טלפוני איתי, ואף לוקחים ממנו תמונות שלי וכל מזכרת כולל אוסף אבנים שאסף בטיול איתי. הילד בוכה לי שמאוד קשה לו שאין לנו מספיק זמן ביחד ושאם הוא לא חוזר לגור אצלי הוא רוצה למות. לפני 4 חודשים אביו גילה שהוא כותב בלוג בשם "תעזרו לי", בו הוא מתאר את רגשותיו והגעגוע לאמא. האב טען בפני הרווחה שאני הכרחתי אותו לכתוב את הדברים. הרווחה בלי לבדוק את האמת מיד הפסיקה את הסדרי הראייה. האב ניתק את הילד מאמו לחלוטין, מנע גם קשר טלפוני והודעות. לאחר כחודש של ניתוק מוחלט מנהלת בית הספר הזעיקה אותי ואת האב והרווחה לפגישה יחד עם מומחית לאובדנות מטעם שפ"י וסיפרה שמצבו הנפשי והחברתי של הילד התדרדר, שהוא לא יוצא בהפסקות ומתבודד בכיתה, רב ובוכה ואמר שהוא רוצה למות. הרווחה והאב במקום להבין שהדברים שהוא ביטא בבלוג היו אמת ושהילד סובל מהניתוק מאמו, המשיכו את הניתוק. וכך הניתוק ממשיך כבר כמעט 4 חודשים. הרווחה הגישה לבית המשפט דו"חות חסויים, ובית המשפט בהחלטה כתב שהוא מסתמך על הדו"חות האלו. אני לא יודעת מה כתוב שם, ואף לא יכולה לשער משום שאני אוהבת את הבן שלי ואני עושה הכל כדי שיהיה לו טוב. אני רוצה לבקש מבית המשפט שיאפשר לי לראות את הדו"חות החסויים. מאחר ואין לי עו"ד אשמח עזרה בניסוח הבקשה. תודה.
לצפיה ב-'צריך לקרוא את התיק'
צריך לקרוא את התיק
29/05/2016 | 06:41
28
וממליץ לך לשכור עו"ד.
לצפיה ב-'הסטטוס של יום שישי/61'
הסטטוס של יום שישי/61
( לעמוד שלי בתפוז )
27/05/2016 | 14:16
15
משפט פתיחה 3 להתחיל עם אישה:
אני כאן. עכשיו נותרו לך עוד שתי משאלות.

לצפיה ב-'פנינה לפרשת שבוע/ בחוקותי 33 '
פנינה לפרשת שבוע/ בחוקותי 33
( לעמוד שלי בתפוז )
26/05/2016 | 20:59
5

אִם בְּחוּקוֹתַי תֵּלֵכוּ וְאֶת מִצְו‍וֹתַי תִּשְׁמְרוּ וַעֲשִׂיתֶם אוֹתָם -
וְנָתַתִּי גִשְׁמֵיכֶם בְּעִתָּם וְנָתְנָה הָאָרֶץ יְבוּלָהּ וְעֵץ הַשָּׂדֶה יִתֵּן פִּרְיוֹ. ( ויקרא כו ג-ד)

מדוע נאמר "אם בחוקותי תלכו" ולא: אם בחוקותי תעסקו, או תלמדו?
מפני שהתורה היא דרך חיים, ובדרך - הולכים.
זאת ועוד: "תלכו" - הולכים באמצעות הרגליים.
המילה "רגל" קרובה למילה "הֶרגל". עשו אם כן את ההשקעה בדרכי התורה
להרגל של קבע ועִסקו בכך מדי יום, כפי שכל אדם רגיל ללכת מדי יום.
(האידנ"א)

לצפיה ב-'רכוש משותף בין בני זוג בטורקיה'
רכוש משותף בין בני זוג בטורקיה
26/05/2016 | 14:12
1
55
מקרה בו אב אזרח מדינת טורקיה (שם נשוי + 4), חי בישראל לצורך עסקים (ללא אזרחות) ואב לקטין בן 5 (כתוצאה מקשר עם אזרחית ישראל). האב פתח תוכנית חיסכון מכספו לקטין בישראל ועתה מבקש לשחרר את הכספים לצורך קניית דירה אשר שכר הדירה ממנה ישמש לשכר הדירה של הקטין ואימו הישראלית. שאלתי היא מה הנפקות של היותו נשוי בטורקיה בשאלה האם יוכל להשתמש בתוכנית חיסכון ללא אישורה (כביכול ניתן לטעון שהכספים שהכניס שייכים גם לאשתו הטורקיה מכוח היותם נשואים). חשוב לציין, כי האישה בטורקיה אינה יודעת על הקשר של בעלה עם אזרחית ישראלית והולדת הקטין. אודה לתשובתכם מה הנפקות של היותו נשוי בטורקיה לשחרור הכספים (האם זה יכול להציף קושי כלשהו) וכיצד להערכתכם ניתן להתגבר עליו. תודה מראש!.
לצפיה ב-'אם התוכנית רשומה על שמו'
אם התוכנית רשומה על שמו
26/05/2016 | 15:02
34
לא צריכה להיות שום בעיה לשחרר את הכספים.
לצפיה ב-'פנינה לל"ג בעומר'
פנינה לל"ג בעומר
( לעמוד שלי בתפוז )
25/05/2016 | 20:44
13
בל"ג בעומר פסקה המגיפה, ולכן נפסקת בו האבלות של ימי הספירה.
לפיכך נוהגים לערוך חתונות רבות בל"ג בעומר
כיוון שמתחילת ספירת העומר בפסח לא מתחתנים.

וחומדי לצון אומרים:
חסכנים, שידם קפוצה לתת מתנות חתונה,
אומרים שבל"ג בעומר מסתיימת תקופת האבל בשל המגיפה,
אבל מתחילה מגיפה חדשה: מגיפת החתונות..

לצפיה ב-'שם משפחה - חשוב מאוד'
שם משפחה - חשוב מאוד
24/05/2016 | 21:50
5
152
אני אם חד הורית רווקה לילד מדהים בן 9
היינו בקשר רומנטי ארוך ורציני שכלל הריון משותף ומתוכנן אך האב ויתר בסוף הכיר מישהי אחרת
האב משלם מזונות והילד רשום על שמו הפרטי במשרד הפנים
ב 5 שנים הראשונות גם היה מגיע להסדרי ראיה אך הפסיק למרות כל הנסיונות לשכנע אותו לא לעשות זאת נואשתי
הילד נושא את שם המשפחה שלי מה שגורם לניתוק טוטאלי מהאב כאילו נולד לאויר זאת למרות שיש אב לא יציב ששיגע אותי ואותו
אני מרגישה שזה עלול לפגוע בבני בעתיד 
מול בית הספר, חברים וכו
יש לציין שהסבים שומרים על קשר
אני רוצה שלמרות שאין קשר בני לא ישלם מחיר של אב שהחליט והתחרט
האם ניתן לשנןת להוסיף שם משפחת האב למרות חוסר רצונו?
האם בדיעבד ניתן לתבוע על היותי ידועה בציבור זאת מאחר והיינו בקשר ארוך שכלל מגורים משותפים וכו
במידה ולא ניתן לשנות את שם משפחת האב האם האמא יכולה לשנות שם משפחתה וגם שם משפחת בנה בהתאם 
שיהיה שונה משם משפחתה הקיים והאם גם במקרה זה נדרשת רשות האב
סליחה על האורך זה מאודנחשוב לי ואם בית משפט יכול להתחשב בנסיבות טובת הילד שידע מי אביו ולא יחווה בושות וכאב בבית ספר וכו
לצפיה ב-'למעיין'
למעיין
25/05/2016 | 15:25
3
63
נראה כי את עומדת בקריטריונים של ידועה בציבור.כדאי שתתייעצי עם עו"ד לגבי זכויותייך.יש  שאינם גובים תשלום עבור פגישת ייעוץ ראשונה ועבורך זו תהיה נקודת מפנה בכל הסיטואציה הלא נעימה אליה נקלעת שתפתור לך דילמות רבות.אוכל להפנות אותך לפסקי דין התומכים בידועה בציבור בסיטואציה דומה אם תפני אותי למייל שלך.בהצלחה!
לצפיה ב-'עצה לא נכונה ומטעה'
עצה לא נכונה ומטעה
01/06/2016 | 15:12
2
48
דוקטורית את טועה ומטעה... אין בכל מה שהגברת כתבה ולו הוכחה אחת לכך שניהלו משק בית משותף- או גרו מעל לשנה וחצי יחד- זה אחד הקריטריונים להוכחת ידועים בציבור. זה המילה שלה נגד המילה שלו.

את יכולה לשנות למה שאת רוצה במשרד הפנים- זה לא יחזיר את האב לראות את הילד ולא ישכנע אותו יותר אם לשם את שואפת... רק יסבך את העניינים יותר כי זה רק יכאיב לילד יותר- הוא גדל איתך ולכן אין שום סיבה ששם המשפחה שלו יהיה כשל הגבר שעימו הבאת את הילד.
אגב- אותו הגבר ומשפחתו החדשה יכולים לתבוע אותך על הטרדה במכוון... וזה עוד יותר יסבך את העניינים.

עצה- אם את מקבלת מזונות ויש משהו מהמשפחה שעוד רואה את הילד- תסתפקי בזה- אל תעוררי כלבים מרבצם- את סתם מחפשת לריב וחבל. מהמכתב שלך לא נובעת דאגה לילד אלא נסיון נואש לזכות בנוכחות של האב- את כועסת עליו ולכן את רוצה לבצע את המהלכים הנ"ל.
לצפיה ב-'לפנחס האם אתה עו"ד?מהי השכלתךהמשפטית'
לפנחס האם אתה עו"ד?מהי השכלתךהמשפטית
01/06/2016 | 22:42
1
34
שאתה קובע כי אני טועה ומטעה?אין לך זכות לבקר אותי בפומבי בפורום.אם אתה מעוניין אתה יכול לכתוב מה דעתך ( הלא מקצועית)אני משפטנית
וכל מילה שכתבתי נתמכת בחוק,מעיין ציינה כי היא הייתה ידועה בציבור והגבתי לשאלתה בהתאם לנתונים שמסרה.
אני מבקשת ממך להימנע מלהעביר ביקורת.לא מכובד בדרך שאתה נוקט!!
אם ממש ממש אתה חייב יש מסרים אישיים.לא  חובה!!
לצפיה ב-'מחפשת צרות'
מחפשת צרות
08/06/2016 | 11:46
51
גם אם הוא לא עו"ד או בעל מקצוע מוכר- שימי לב שאף איש מקצוע פה לא ענה לה.. חוץ ממך כמובן- ואת יודעת למה אף אחד לא הגיב? כי מדובר בבחורה שכותבת כאן על תקן שנתי כל שני וחמישי עד כמה דפק אותה האקס, כמה מסכן הבן שלה וכמה היא מוזרה עד כדי כך שהיא תלך להחליף את שם משפחתה לזה של הבחור שלא רצה קשר אליה ואל בנה.
אין שום קשר לכך שהיא היתה או לא היתה ידועה בציבור שלו... מי הולך ומחליף שם משפחה של בן זוג לשעבר אם הם לא התחתנו ?
אז כשפוסט כזה עולה לאויר -  אם את עדיין לא הבנת שמדובר בבחורה שמחפשת צרות-  צר לי עלייך.

לצפיה ב-'מצב ממש לא סימפטי'
מצב ממש לא סימפטי
02/06/2016 | 11:35
35
אם לא נישאתם ולא היתה גם כוונה לנישואין שלא לדבר על כך שאולי מערכת היחסים לא היתה רצינית כפי שאת כותבת - כי אנחנו לא מכירים אותך או יודעים אם את דוברת אמת, ואת הולכת ומשנה לילד את שם המשפחה לשמו של האב שאינו רוצה קשר עם אותו הילד- יש לך מושג כמה הזוי זה נראה? כמה לא מקובל שלא לדבר על מגוחך?

ברגע שאת תהי שלמה עם המצב שאת אם חד הורית שהביאה בהחלטה עצמאית ילד לעולם, את גם תעבירי את אותה ההרגשה לילד- והוא לא יצטרך להתמודד עם השדים שלך מהעבר- תחזקי אותו, לא ע"י שינוי שם משפחתו אלא ע"י אהבה ותמיכה. הוא צריך להבין שהוא לא עשה שום דבר רע. תחשבי על הדוגמא שאת מעניקה לו אם תעשי את הצעד שאליו את שואפת. לשנות שם משפחה לזה של ההוא שלא רצה אותך בעבר? את יודעת כמה זה נשמע פתאטי?

תמשיכי בחייך, תמצאי בן זוג ותפסיקי לבחוש בקלחת... זה עושה לך רק רע. 
לצפיה ב-'מה מבשרות מדורות ל"ג בעומר - חג החתונות פורסם באתר iwomen.'
מה מבשרות מדורות ל"ג בעומר - חג החתונות פורסם באתר iwomen.
( לעמוד שלי בתפוז )
24/05/2016 | 21:16
8
לצפיה ב-'עשרת הדיברות לזוגיות לכבוד ל"ג בעומר '
עשרת הדיברות לזוגיות לכבוד ל"ג בעומר
( לעמוד שלי בתפוז )
24/05/2016 | 18:49
19
ולקראת עונת החתונות.
פורסם בשבועון מוצש.

לצפיה ב-'שאלה לעו"ד דון יחיא ,בנושא ירושה במקרקעין:'
שאלה לעו"ד דון יחיא ,בנושא ירושה במקרקעין:
24/05/2016 | 15:43
1
62
ברצוני לברר מבחינת החוק, כמה אחוזי שכ"ט ,
מותר לעו"ד על פי חוק,לגבות מהלקוח,בעבור דונם מקרקעין ?

לצפיה ב-'אולי אבהיר את השאלה,,'
אולי אבהיר את השאלה,,
29/05/2016 | 11:21
25
אני רוצה למכור דונם אדמה .(מגרש היסטורי,אשר רשום על שמי,)
והשאלה שלי היא זו:
במידה והמגרש יהיה שווה  -.100 אלף ש"ח ,
כמה אחוזים יש לחשב כשכ"ט לעו"ד ,עבור מכירת המגרש לקונה ?
ויש לי שאלה נוספת בעניין זה:
האם לפני חתימת חוזה המכירה ,(שכ"ט.) שייערך ביני ובין העו"ד ,שימכור את המגרש,
האם קיימת באפשרותי להביא גם עו"ד - שיהיה מיופה כוח,שמבין בתחום סוגיות המקרקעין ,וייאשר שהכול אכן  תקין לחתימה,ואתן לו יפוי כוח לחתום על שכ"ט במקומי ?

זאת בכדי שלא אעשה טעות ואחתום מחוסר ידע משפטי,על סעיפים ,שלא יהיו לטובתי ?
(המטרה שלי ,להבטיח עצמי שלא אשגה בחתימה לסגירת ההסכם, ושלא ליפול .)
האם זה אפשרי /מקובל ?
מה דעתכם ?

לצפיה ב-'כללים ועקרונות לקיום צוואה'
כללים ועקרונות לקיום צוואה
24/05/2016 | 13:20
47
מדריך חשוב ומעניין שקראתי בעניין קיום צוואה באתר עמות "ידיים:
http://www.hands.org.il/article.asp?CategoryID=1&SubCategoryID=88&ArticleID=1118
לצפיה ב-'ביטול אופוטרופסות לגוף'
ביטול אופוטרופסות לגוף
23/05/2016 | 11:43
5
42
שלום,
אני עו"סית של בחור נפגע נפש, שגר בדיור מוגן. לבחור יש אופוטרופוס גוף, שהוא דוד שלו. הבחור מעוניין לבטל את האופוטרופסות, ואני רואה שהוא מאוד אחראי ומסוגל להפעיל שיקול דעת במידה ויצטרך בעתיד טיפול רפואי. כמו כן יש לי חוות דעת בכתב של הפסיכיאטר שלו, שאומר שהבחור מסוגל להפעיל שיקול דעת... העניין הוא שאין לי את הצו של בית משפט שבו כתוב שהדוד הינו אפוטרופוס וגם דודו של הבחור אינו מוצא את הצו, ושאלתי היא האם ניתן לפנות לבית משפט ולבקש שיבטלו את האופוטרופסות מבלי שיהיה לי את הצו? ואם לא, איך אני יכולה להשיג את הצו? פניתי לפקידת סעד ברווחה והיא אמרה שהיא צריכה את הצו כדי לוודא שאכן יש לו אופוטרופוס לפני שתוכל לפעול.
תודה מראש!
לצפיה ב-'דוד או עו"ס יגשו לבית המשפט לעניני משפחה,'
דוד או עו"ס יגשו לבית המשפט לעניני משפחה,
23/05/2016 | 12:03
33
יבקשו ויקבלו (עם חותמת מתאים למקור)
לצפיה ב-'איתור תיק '
איתור תיק
23/05/2016 | 21:13
2
19
תוכלי לגשת לבית המשפט לענייני משפחה שבאזור מגורי הבחור, עם ייפוי כוח ממנו לעניין זה, ולבקש במזכירות שם את העתק הצו. לחילופין, יוכל הבחור או הדוד לגשת לבית המשפט ולקבל את העתק הצו. המזכירות תאתר את התיק לפי מספר תעודת הזהות של הבחור.

בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה. שאלת המשך...'
תודה. שאלת המשך...
23/05/2016 | 22:24
1
13
האם ניתן לקבל את העתק הצו רק מהמקום שבו הוא הוצא או שכל בית משפט לענייני משפחה יכול להוציא העתק? איני יודעת באיזו עיר ניתן הצו.
תודה על תשובתך

לצפיה ב-'תבתדקי באינטרנט'
תבתדקי באינטרנט
24/05/2016 | 15:18
33
פשוט תבדקי באינטרנט מהו בית המשפט לענייני משפחה שבאזור מגוריו
לצפיה ב-'ביטול אפוטרופסות'
ביטול אפוטרופסות
( לעמוד שלי בתפוז )
02/06/2016 | 07:42
6
1.  ניתן למצוא בביהמ"ש את הצו שמינה אפוטרופוס לבחור.
2.  אפשר לבקש את הצו במשרד האפוטרופוס הכללי.
3.  אפשר להגיש את הבקשה לביטול המינוי גם בלי החלטת ביהמ"ש שמינתה את          האפוטרופוס. 
4.  ביהמ"ש יאתר את התיק, והבקשה גם תומצא לאפוטרופוס הכללי, שיתייחס אליה.
לצפיה ב-'סירוב להסכם הורות משותפת'
סירוב להסכם הורות משותפת
22/05/2016 | 21:30
7
103
אני עם פרטנרית להורות, בעבר ניסנו זוגיות אך לא צלח עקב בעיות חרדה שחוויתי.
כעת חודש 4 בהריון והיא לא מעוניינת בשום הסכמים, ״נקבע בינינו״ היא אומרת.

בלי קשר יש בבעלותי מספר נכסים שבהם אני משקיע, אנו לא נחשבים זוג ולא ידועים בציבור כבר. השאלה שלי האם אני צריך לדאוג?
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
23/05/2016 | 01:14
58
היא תמיד תוכל לנסות ולטעון כי הינכם ידועים בציבור, עדיף לערוך הסכם ממון על מנת להסיר כל ספק לתביעה עתידית.
לצפיה ב-'הסכם להורות והסכם ממון'
הסכם להורות והסכם ממון
23/05/2016 | 08:57
1
53
בוודאי שיש חשיבות כי תסדירו את העניינים ביניכם באמצעות הסכם להורות משותפת - לענייני המזונות, הסדרי הראייה והמשמורת, וגם באמצעות הסכם ממון שיגדיר את היחסים ביניכם ויעגן הפרדה רכושית מוחלטת.
בכל מצב אחר, בעת מחלוקת, יוכלו ההליכים להסתבך ולהתארך ויגיעו בסופו של דבר לפתחו של בית המשפט לענייני משפחה.
תוכלו לפנות לייעוץ נוסף לשם עריכת ההסכם בקצרה ובאופן משותף והדדי.

סיון אלה-לוי, עו"ד ומגשרת
לצפיה ב-'רצוי מאוד גם צוואה כדי'
רצוי מאוד גם צוואה כדי
23/05/2016 | 09:39
44
שהכל יהיה ברור מאוד.
לצפיה ב-'אילו עצות מועילות קבלת'
אילו עצות מועילות קבלת
25/05/2016 | 15:08
1
41
הבן אדם אומר שהיא לא מעונינת לבצע הסכם. הסכם, כשמו כן הוא, דורש הסכמה.

השאלה איך הוא אמור להתנהל כאשר היא לא מוכנה לעשות הסכם.
לצפיה ב-'לירון.סירוב מצביע על חוסר תום לב'
לירון.סירוב מצביע על חוסר תום לב
25/05/2016 | 15:16
30
ואתה צריך דחוף להתייעץ עם עו"ד...יש לך מה להפסיד
לצפיה ב-'מרבה נכסים - מרבה דאגה?'
מרבה נכסים - מרבה דאגה?
( לעמוד שלי בתפוז )
26/05/2016 | 07:31
1
41
1.  אין לך מה לדאוג.
2.  הנכסים שלך ללא קשר לזוגיות שבעבר. אינכם ידועים בציבור, ולכן לבת הזוג          לשעבר אין כל זכות בנכסיך. 
3.  גם העובדה שיהיה לכם (בשעה טובה) ילד משותף אינה מקנה לאמו זכויות              ברכושך.
4.  אבל כשייקבע בביהמ"ש חיובך במזונות הילד (אם לא תגיעו להסכם) יילקח             בחשבון שיש לך יכולת לשלם מזונות גבוהים.
לצפיה ב-'מוזר: 3 עו״ד עם גרסאות שונות'
מוזר: 3 עו״ד עם גרסאות שונות
26/05/2016 | 23:13
30
קודם כל עו״ד דון יחיא תודה שהרגעת אותי, נכון בעבר ניסינו זוגיות אבל לא גרנו יחד, כרגע גרים בנפרד אבל היא שולחת לי רמזים שהיא רוצה זוגיות אבל עדיין מתעקשת לא לבצע שום הסכם. מה אני אמור לומר לה אם אסכים לזוגיות?
לצפיה ב-'שאלה לגבי השתתפות בעלות קייטנות קיץ עירוניות. '
שאלה לגבי השתתפות בעלות קייטנות קיץ עירוניות.
22/05/2016 | 09:52
2
42
היתה החלטה למזונות זמניים. משמורת משותפת שווה. 50/50
בהחלטה למזונות זמניים רשום שמעבר למזונות ההכרחיים שנפסקו. כל צד ישא בחלק שווה ב"הוצאות שוטפות לגן ולבית הספר, צהרון וחוג אחד לכל ילד"

לא מופיע ולא מאוזכר לגבי קייטנות בשום מקום בהחלטה למזונות זמניים. האם אני אמור להשתתף בעלות של הקייטנות?
קייטנות בד"כ מסובסדות במחיר מוזל עד שעה 13:00 - לאחר מכן יש עלות נוספת משעה 13:00 ועד 16:00 גבוהה. האם אני יכול לבקש שבמידה ואני אמור להשתתף בעלות קייטנה שהעלות תהיה רק עד 13:00 כי אני עובד מהבית ואין לי בעייה שהילדים יהיו איתי בימים שלי משעה זו.

תודה.
לצפיה ב-'קייטנה'
קייטנה
22/05/2016 | 12:09
26
שלום רב,
באופן כללי קייטנה היא הוצאת חינוך שעל ההורים להשתתף בה באופן שווה ביניהם.
עליכם להגיע ביניכם להסכמה בנוגע לזהות הקייטנה.

בברכה,
לצפיה ב-'אם הקייטנה לא מוזכרת בהחלטה-אין חובה לשלם'
אם הקייטנה לא מוזכרת בהחלטה-אין חובה לשלם
23/05/2016 | 10:01
13
לצפיה ב-'צוואה שניכתבה בהשפעה'
צוואה שניכתבה בהשפעה
21/05/2016 | 22:35
30
לכבוד עו"ד בני דון-יחייא,

אנו שלושה אחים, אבינו ניפטר לפני שנה
בצוואה הוא הוריש את הכסף לאחיו וגיסו
אנו מאמינים שגרמו לו והשפיעו עליו לעשות כך ולהוריש את כספו להם ולא לילדיו (לנו)
מדובר באדם שהיה מאושפז שנים רבות ועד מותו בהוסטל לפגועי נפש
אחיו וגיסו הביאו אישורים מפסיכיאטר מחוזי, מהעו"ס שלו בהוסטל וממנהלת ההוסטל.
במסמכים רשום כי בעת כתיבה הצוואה הוא היה כשיר .
כעת אנו לאחר שכבר נערך משפט בבית המשפט המחוזי והשופט קבע שאבי היה כשיר בעת החתימה על הצוואה
(הוא חתם בעצמו) ופסק לטובתם ושהם היורשים של הכסף.
אנו עומדים לפני החלטה האם לערער לבית  המשפט. האם יש עוד משהו שניתן לעשות בנושא
על מנת להפוך את ההחלטה
אודה לכל הכוונה או ייעוץ בעניין.

בכבוד רב,
אייל
לצפיה ב-'צוואה שניכתבה בהשפעה'
צוואה שניכתבה בהשפעה
21/05/2016 | 22:31
2
50
לכבוד עו"ד בני דון-יחייא,

אנו שלושה אחים, אבינו ניפטר לפני שנה
בצוואה הוא הוריש את הכסף לאחיו וגיסו
אנו מאמינים שגרמו לו והשפיעו עליו לעשות כך ולהוריש את כספו להם ולא לילדיו (לנו)
מדובר באדם שהיה מאושפז שנים רבות ועד מותו בהוסטל לפגועי נפש
אחיו וגיסו הביאו אישורים מפסיכיאטר מחוזי, מהעו"ס שלו בהוסטל וממנהלת ההוסטל.
במסמכים רשום כי בעת כתיבה הצוואה הוא היה כשיר .
כעת אנו לאחר שכבר נערך משפט בבית המשפט המחוזי והשופט קבע שאבי היה כשיר בעת החתימה על הצוואה
(הוא חתם בעצמו) ופסק לטובתם ושהם היורשים של הכסף.
אנו עומדים לפני החלטה האם לערער לבית  המשפט. האם יש עוד משהו שניתן לעשות בנושא
על מנת להפוך את ההחלטה
אודה לכל הכוונה או ייעוץ בעניין.

בכבוד רב,
אייל

לצפיה ב-'לגבי צוואה שנעשתה בהשפעה בלתי הוגנת'
לגבי צוואה שנעשתה בהשפעה בלתי הוגנת
22/05/2016 | 00:35
42
תגישו ערעור.ישנם פסקי דין רבים בנדון.העובדה שהוגשה חוות דעת של פסיכיאטר ששילמו לו סכום נכבד אינה מצדיקה נישול מירושה..מסמכי  האישפוז של האב מעידים על מצבו הנפשי יותר מכל חוו"ד.אל תוותרו.!!
לצפיה ב-'פסילת צוואה'
פסילת צוואה
22/05/2016 | 12:12
36
שלום רב,
השאלה שלך כללית  מידי ובייחוד כשאתה מציין שכבר ניתן פסק דין בערכאה ראשונה והתקיים הליך משפטי שלם. יש לבדוק את החומר על בוריו על מנת להעריך את סיכויי הערעור. מוזמן ליצור קשר לשם הערכת סיכויים ממוקדת יותר.

בברכה,
לצפיה ב-'היתכן תביעה מצד הורה?'
היתכן תביעה מצד הורה?
20/05/2016 | 20:50
8
82
שלום רב,

עליתי לארץ מברה"מ בגיל 4 עם אמא וסבא+סבתא מצד האמא.
ההורים שלי נפרדו עוד בברה"מ (הייתי בן 3) אבל מאוחר יותר בחיי גיליתי שאבי גם כן עלה לארץ והינו מתגורר בעיר רחוקה משלי.
לפי הידוע לי ולפי דברי אימי, אבא לא ניסה ליצור איתנו קשר בזמן הילדות שלי (עד גיל 18).
בגיל 21 מצאתי אותו, יזמתי מפגש עמו אך במפגש התאכזבתי ובחרתי שלא לשמור קשר.
לפעמים אני חושב לתת לו הזדמנות שנייה (אני בן 30 היום) אבל יש לי חשש שמאוחר יותר בחיים הוא יבקש/ ידרוש עזרה ממני ואף עלול הוא לפנות לנתיב משפטי.
האם החשש שלי מוצדק או שיכול אני לחדש איתו קשר (במידה ואבחר) בלי לחשוש מכך?
מיותר לציין שלא ארצה לספק עזרה כלכלית או עזרה מסוג אחר לאדם שלא תרם לי בשום צורה

נקודות לציון:
* לפי הידוע לי, ההורים שלי לא היו נשואים בברה"מ
* במפגש היחיד עם אבי טען הוא שכן ניסה ליצור איתנו קשר אך זכה בהתעלמות מצד אמי

הרבה תודה,
ושבת שלום.

לצפיה ב-'תביעת הורה'
תביעת הורה
22/05/2016 | 12:19
1
47
שלום רב,
שאלתך קצת עמומה.. בגין מה לדעתך אביך עלול לנקוט כנגדך בהליכים משפטיים אם יחול חידוש קשר ביניכם?
נראה כי סוגיית חידוש הקשר תלויה אך ורק בך וברצונותייך האישיים ושיקולים משפטיים לא צריכים להיות חלק ממנה.

בהצלחה,
לצפיה ב-'בגין מה:'
בגין מה:
22/05/2016 | 12:41
39
אני לא בטוח לגבי מצבו הכלכלי (בפגישה דאז הוא לא חשף)
וההורה היחיד בעתיד שאני מתכוון/ מעוניין לטפל בו הוא כמובן אימי.

בגדול השאלה נובעת מכך שהזהירו אותי מפני מהלך שכזה עם הורה איתו ילד אינו נמצא בקשר.

לצפיה ב-'ניתן לדחות תביעת מזונות של הורה'
ניתן לדחות תביעת מזונות של הורה
22/05/2016 | 12:34
3
46
נגד ילדו בגין התנהגות מחפירה של ההורה. יחד עם זאת, אם תחדש את הקשר יהיה בכך ויתור על משקעי העבר ולא תוכל להעלות טענות מהעבר הרחוק.
לצפיה ב-'זה בדיוק העניין'
זה בדיוק העניין
22/05/2016 | 12:38
2
37

זו הסיבה שאני חושש לחדש את הקשר.
נשמע מדבריך שחששותיי מוצדקים.

קרי:
אם תחדש את הקשר יהיה בכך ויתור על משקעי העבר ולא תוכל להעלות טענות מהעבר הרחוק"
לצפיה ב-'סיכוי קלוש'
סיכוי קלוש
23/05/2016 | 08:53
1
37
לדעתי, בכל מקרה בנסיבות המתוארות, הסיכויים לאישור תביעה שכזו הם קלושים ביותר.
לצפיה ב-'תודה רבה על העזרה'
תודה רבה על העזרה
23/05/2016 | 21:06
10
לצפיה ב-'האם אבי יוכל לתבוע ממני כסף?'
האם אבי יוכל לתבוע ממני כסף?
( לעמוד שלי בתפוז )
26/05/2016 | 07:37
1
27
אין לך ממה לחשוש.
הייתי בהחלט נותן צ'אנס נוסף לחידוש הקשר ביניכם.

לצפיה ב-'תודה לך'
תודה לך
26/05/2016 | 14:39
17
וסופ"ש נעים
לצפיה ב-'הסטטוס של יום שישי60'
הסטטוס של יום שישי60
( לעמוד שלי בתפוז )
20/05/2016 | 14:21
9
משפט פתיחה 2 להתחיל עם אישה:
אני סופר, וכרגע אני כותב ספר טלפונים.
אפשר לקבל את הטלפון שלך?
לצפיה ב-'מה חשוב לבדוק לפני חתונה שנייה של אבינו? '
מה חשוב לבדוק לפני חתונה שנייה של אבינו?
20/05/2016 | 12:49
5
68
שלום רב,
אבא שלנו עומד להינשא בשנית לאזרחית זרה בקפריסין (שלאחר מכן תהפוך לאזרחית ישראלית)
הם כבר גרים בדירה בבעלותו. יש לו גם חסכונות נוספים, וכן הוא מיועד לקבל ירושה מאמו (סבתנו תבדל"א).
הוא טוען שסגר את כול העיניים המשפטיים ושאין לנו מה לדאוג מבחינת הירושה.
אנו בניו, מעוניינים לעשות בדיקה עצמאית טרם הנישואין, בכדי להסיר כול חשש מתרחישים מפתיעים בעתיד.
נשמח לקבל עצות בנקודות, אלו נושאים כדיי לברר ולוודא מראש.
הרבה תודות
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
20/05/2016 | 18:53
54
שיערוך הסכם ממון ובהסכם יחריג הכל מבת זוגתו.
לצפיה ב-'מסכים לחלוטין עם הכינוי שלך'
מסכים לחלוטין עם הכינוי שלך
21/05/2016 | 00:40
32
לצפיה ב-'הנושא מאוד רגיש....'
הנושא מאוד רגיש....
22/05/2016 | 00:22
41
תבקשו מאביכם פירוט לגבי פעילותו המשפטית...תרחיבו בנושא שהאישה עלולה להיות ידועה בציבור יום אחד.......פנו אליי במסר ואנסה להרחיב במידע חשוב נוסף...
לצפיה ב-'הסכם ממון וצוואה'
הסכם ממון וצוואה
22/05/2016 | 12:15
32
שלום רב,
מבחינה משפטית על אביכם לערוך הסכם ממון עם אשתו החדשה וכן, צוואה.
אם אביכם בחר לעשות כאמור ולא לשתף אתכם בכך כי ערך הסכם ממון או צוואה, אין לכם כל דרך כדי לגלות זאת בעצמכם וללא ידיעתו.

בברכה,
לצפיה ב-'זכויותיה של אישה שנייה'
זכויותיה של אישה שנייה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/05/2016 | 07:45
25
1.    כשאביכם אמר ש"אין לכם מה לדאוג מבחינת הירושה" הוא התכוון בוודאי לכך        שהוא עשה צוואה. 
2.   בקשו ממנו לראות אותה כדי לבדוק אם היא כתובה וחתומה כפי שצריך.
3.   אבל לא די בצוואה. אביכם צריך לחתום על הסכם ממון עם אשתו המיועדת.
4.   בהסכם צריך לקבוע - אם אביכם מעוניין בכך - הפרדה רכושית כדי שאשתו לא         תתבע בבוא היום מחצית רכושו שיצטבר מעת הנישואים.
5.   כן צריך לקבוע בהסכם האם יגיעו לאישה מזונות במקרה של פירוד, או מעזבונו         של אביכם, אם הוא ילך לעולמו לפניה.
6.   אבל בהחלט סביר יהיה אם גם בצוואה וגם בהסכם אביכם ירצה לדאוג לאשתו         ולהוריש לה חלק מרכושו או להבטיח לה קיום מסוים או סכום כלשהו למקרה של      פירוד או פטירה.
7.  הענין האחרון תלוי ביכולת הכלכלית של האישה, בהכנסותיה מעבודה, במשך          שנות הנשואים עד הפירוד או הפטירה ובשיקולים נוספים.
לצפיה ב-'מס רכישה על דירת ירושה'
מס רכישה על דירת ירושה
20/05/2016 | 13:01
1
46
אנחנו 2 יורשים על דירת ירושה.אחותי מבקשת להעביר לי את חלקה בדירה ללא שום תמורה.האם עלי לשלם מס רכישה על החלק שלה
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
20/05/2016 | 18:52
39
עושים הסכם חלוקה בין יורשים, מאשרים בבית המשפט וממציאים הכל לטאבו לשם העברת הזכויות.

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד בני דון יחייא יליד תל אביב. חבר לשכת עורכי הדין משנת 1974.עוסק בדיני משפחה, ירושה ועזבונות 40 שנה. כתב 8 ספרים: 3 ספרים בסדרה "משפחה במשפט" -
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
להתייעצות עם מנהל הפורום
הכח לשמוח- בוקר קסום של מיקסום
הכח לשמוח

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה