לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
86948,694 עוקבים אודות עסקים

פורום אנדומטריוזיס

ברוכות הבאות בנות האנדו,
הפורום נוסד בספטמבר 2005, מתוך קומונת האנדו.
מטרת הפורום היא לפרוץ את מעגל הבורות הקיים סביב למחלה, המחלה "שלא מדברים עליה", מחלה שהרבה רופאים לא שמעו עליה ואלה ששמעו עליה המעיטו בחשיבות הנזקים אשר היא עלולה לגרום, ובעיקר - לשמש בית חם ומקור תמיכה לבנות האנדו.
זה המקום לשאול שאלות, לשתף, לספר מנסיונכן,  להציע הצעות, להעלות רעיונות, לתת ולקבל תמיכה וכל מה שעולה על רוחכן.
הפורום הוא פורום תמיכה וקבלת מידע ואינו פורום מקצועי או רפואי!!!
מייסדות הפורום הן בואינג 707 ורומיה. לאחר שנים לא מועטות בתפקיד כמנהלות הקומונה ואחר כך מנהלות הפורום, העבירו בואינג 707 ורומיה, את השרביט הלאה לז'ק המקורית וגלים29, והן בתורן העבירו את הניהול לידי liats80 ופז08, מנהלות הפורום הנוכחיות.
מצ"ב תקנון הפורום - אנו מבקשות מכל חברה חדשה, לקרוא אותו ולהקפיד לשמור על הנהלים כדי שהפורום ימשיך להיות חם ותומך תוך הקפדה על נימוס וכבוד הדדי בין חברות הפורום. 

liats80 ופז08.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אנדומטריוזיס

ברוכות הבאות בנות האנדו,
הפורום נוסד בספטמבר 2005, מתוך קומונת האנדו.
מטרת הפורום היא לפרוץ את מעגל הבורות הקיים סביב למחלה, המחלה "שלא מדברים עליה", מחלה שהרבה רופאים לא שמעו עליה ואלה ששמעו עליה המעיטו בחשיבות הנזקים אשר היא עלולה לגרום, ובעיקר - לשמש בית חם ומקור תמיכה לבנות האנדו.
זה המקום לשאול שאלות, לשתף, לספר מנסיונכן,  להציע הצעות, להעלות רעיונות, לתת ולקבל תמיכה וכל מה שעולה על רוחכן.
הפורום הוא פורום תמיכה וקבלת מידע ואינו פורום מקצועי או רפואי!!!
מייסדות הפורום הן בואינג 707 ורומיה. לאחר שנים לא מועטות בתפקיד כמנהלות הקומונה ואחר כך מנהלות הפורום, העבירו בואינג 707 ורומיה, את השרביט הלאה לז'ק המקורית וגלים29, והן בתורן העבירו את הניהול לידי liats80 ופז08, מנהלות הפורום הנוכחיות.
מצ"ב תקנון הפורום - אנו מבקשות מכל חברה חדשה, לקרוא אותו ולהקפיד לשמור על הנהלים כדי שהפורום ימשיך להיות חם ותומך תוך הקפדה על נימוס וכבוד הדדי בין חברות הפורום. 

liats80 ופז08.

לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
15/05/2016 | 12:16
3
 עונה חדשה של "המירוץ למליון" עולה למסך, והפורום חוזר לפעולה!
אז בואו נצא לסיבוב מסביב לעולם עכשיו בפורום המירוץ למליון!

יש לכם שאלות לגבי תביעות סיעוד נגד חברות הביטוח?
עכשיו בפורום תביעות ביטוח סיעודי תוכלו לקבל מידע מקצועי ומהימן!

חושבים על מעבר לאוסטרליה? יש לכם שאלות בנוגע לתהליך?
היכנסו עכשיו לפורום הגירה לאוסטרליה בתפוז!
לצפיה ב-'תודה'
תודה
05/05/2016 | 13:36
63
תודה לך באמונה שלמה ,אני עברתי אצלו רק ניתוח אבל הלוואי שאזכה למצוא את זיווגי האמיתי בקרוב וודאי שאשוב לקאופמן כדי שיסייע לי להיקלט,למרות האנדו,בעז"ה.
לצפיה ב-'התקן מירנה'
התקן מירנה
05/05/2016 | 11:56
2
76
שלום בנות, ברוכות הנמצאות. 
ילדתי בשעה טובה לפני ארבעה וחצי חודשים לאחר טיפולים הפריה לא קלים וניתוח אצל דר יובל קאופמן ( בעברי לידה אחת גם כתוצאה מטיפול הפריה וניתוח לפרסקופיה נוסף) 
בניתוח הוצאו נגעי אנדו וגם חצוצרה עם נוזל שכנראה גרם להפלות שהיו לפני ולחוסר השתרשות.. 
באותו חודש של הניתוח נקלטתי סוף סוף להריון תקין עם מוקפאים.
חודשיים לאחר הלידה , הומלץ לי לשים התקן מירנה כי הוא בדרכ מפחית דימום ומונע מחזור, שמחתי שיש דבר כזה שימנע מחזור ואולי יעזור לכאבים הקשים באגן שמקרינים לרגליים.. ב15/3 שמו לי את ההתקן ומאז לא מפסיקים הדימומים.. פעם ברמה חזקה ופעם בטיפטופים אבל דם אדום ופשוט בלתי נסבל. הגוף שלי כבר בקריסה והכאבים גוברים עקב הדימום הבלתי פוסק.

חזרתי לרופא והוא טוען שתקופת ההסתגלות  קשה אבל שזה משתלם לטווח הרחוק..למישהי פה יש ניסיון עם ההתקן?אכן יש שיפור בשלב מסויים? ( אני כרגע חודשיים בערך איתו) הבנתי שגם ד״ר סוראנו ממליץ על המירנה.. 
תודה  ויום טוב��
לצפיה ב-'היי'
היי
09/05/2016 | 07:34
43
אני כבר פעמיים עם מירנה
פעם אחת הייתי שנה בין לידה וטיפולי הפרייה שהיה מעולה ההתקן. בסבב הזה ההתקן כבר שנה וחצי ולא משהו.
אבל באמת בהתחלה היו לי דימומים לתקופה מאוד ארוכה, ואחכ מאוד השתפר. מניסיוני האישי בלבד לאחר חצי שנה כבר יש שינוי חיובי.
תרגישי טוב!
לצפיה ב-'קודם כל הרבה מזל טוב כיף לשמוע בשורות טובות'
קודם כל הרבה מזל טוב כיף לשמוע בשורות טובות
09/05/2016 | 19:42
32
הדימומים זו תופעה נפוצה במירנה וזה בדר"כ מסתדר אחרי תקופה מסויימת. יכול לקחת מס' חודשים. יש מישהי בפורום שכתבה שלקח חודשיים, אבל ייתכן שזה יכול לקחת יותר. 
בהחלט יש בנות שמרוצות מהמירנה שאמרו שאחרי תקופת ההסתגלות היה להם שקט מבורך. את יכולה לעשות חיפוש בפורום (צד שמאל למעלה) ולהתרשם בעצמך.

בהצלחה
לצפיה ב-'רופא מומחה לאנדומטריוזיס'
רופא מומחה לאנדומטריוזיס
04/05/2016 | 20:31
3
302
היי, אני מהפורום השכן של הפוריוץ. אני שואלת בשביל חבר. הוא ואשתו מנסים כבר שנתיים להיכנס להריון ללא הצלחה. היא סובלת מכאבי מחזור קשים במיוחד. החשד באמת אנדומטריוזיס. איך ניתן לאבחן והאם יש רופאים שמתמחים באבחון? והאם יש רופאים שמתמחים בפוריות ואנדומטריוזיס?
תודה!
לצפיה ב-'יש מרפאה לאנדו בתל השומר'
יש מרפאה לאנדו בתל השומר
07/05/2016 | 15:49
151
אני מטופלת של דר סוריאנו אבל יש מספר רופאים תלוי איפה בארץ.
בצפון מרכז או ירושלים.
לצפיה ב-'אכן, תלוי באיזה איזור בארץ כפי שכתבה lozy'
אכן, תלוי באיזה איזור בארץ כפי שכתבה lozy
08/05/2016 | 20:53
104
בהחלט מומלץ לגשת למומחה לאנדו' (אין הרבה כאלה). נוכל לעזור יותר אם תאמרי מהיכן הם. 
ישנם מומחי פיריון שמבינים יותר באנדו' מאחרים ובמדיה ואכן יש אנדו' מומלץ ללכת רק לאחד שמבין. בין המומלצים - פרופ' זיידמן, פרופ' שולמן, ד"ר אליצור (הנ"ל הם באיזור המרכז)
בהצלחה
לצפיה ב-'אני ממליצה על רופא הפריון שטיפל בי '
אני ממליצה על רופא הפריון שטיפל בי
11/05/2016 | 00:26
159
ד״ר אמיר וייזר - מעבר למקצועיות שלו הוא אנושי, קשוב, סבלני, זמין ורואה רק את טובת המטופלים שלו. 
לצפיה ב-'אחרי ניתוח'
אחרי ניתוח
04/05/2016 | 17:27
12
248
שלום לכולן....רציתי לשתף שסוף סוף עברתי את הניתוח הלפרוסקופי,המנתח שלי הוא ד"ר קאופמן(המקסים,הסבלני והמקצועי),כל הנגעים והציסטות וההידבקויות(נו,אתן יודעות,לא צריכה להרחיב בזה),הכל הוסר. אתמול בצהריים השתחררתי ולמי שמתלבטת איזה מנתח בצפון אני ממש ממליצה על קאופמן שמעבר למנתח מומחה ומקצועי הוא אדם מדהים ואיכפתי שגם אם יש שאלה הכי טיפשית אפשר להתקשר(כן,אליו ממש,לא דרך מזכירות..)ולשאול והוא עונה בסבלנות.אז עכשיו אני מחלימה וכבר מתפקדת,ברוך השם.קצת כאבים,תופעות לוואי קלות אבל בסה"כ ההחלמה מתקדמת יפה והתפרים נמסים לאט אבל בטוח.
אגב,יש לי כמה חפיסות סגורות של בלארה למי שצריכה(קניתי וזה עושה לי רע,משתמשת במדבקות) אז מי שצריכה אמסור לה בכיף.
לצפיה ב-'מסכימה איתך ומצטרפת להמלצה על ד״ר קאופמן'
מסכימה איתך ומצטרפת להמלצה על ד״ר קאופמן
05/05/2016 | 11:59
158
אנושי, סבלני והכי חשוב מקצועי. 
באותו חודש של הניתוח אצלו כבר נקלטתי לאחר שנה וחצי של נסיונות. 
חייבת לו המון תודות 
תרגישי טוב והלוואי שהניתוח יביא לשיפור באיכות חייך
לצפיה ב-'היי מאושרת'
היי מאושרת
05/05/2016 | 22:39
10
139
שמחה בשבילך ומאחלת לך החלמה מהירה.
היום ביקרתי אצל ד"ר קאופמן, והוא אכן מקצועי, סבלני ואדיב.
הוא המליץ לי לא לעשות ניתוח אם אני מתכננת לנסות להכנס להריון, כי טיפולים רק מחמירים..אלא לסיים עם הלידות ואז לנתח.
את גם עשית את הניתוח כשאין באופק רצון להרות ? אני קצת מבולבלת כרגע...האם בנות כאן עשו ניתוח רק כשסיימו עם הלידות ??
לצפיה ב-'אני עברתי לפרסקופיה לפני הטיפולים'
אני עברתי לפרסקופיה לפני הטיפולים
05/05/2016 | 23:22
1
187
כדי לכרות אנדומטריומה גדולה ובאותה הזדמנות גם נכרתה לי חצוצרה שכנראה אם לא היתה נכרתת היתה עושה לא מעט בעיות בכניסה להריון. אך אני לגמרי מסכימה שאם אין בעיה ספציפית שיכולה להשפיע על כניסה להריון או סיבה דחופה אחרת עדיף לדחות את הניתוח לאחר סיום הלידות. זו גם היתה גישתו של רופא הפריון שלי.

לצפיה ב-'עדיף לחכות'
עדיף לחכות
06/05/2016 | 00:41
108
אכן ד"ר קאופמן צודק שעדיף לחכות.אני גרושה ללא ילדים וללא בן זוג כרגע אז היריון לא בא בחשבון בזמן הקרוב לכן הוא המליץ לי לעשות את הניתוח עכשיו.וגם כי הכאבים לא היו נסבלים ואיכות חיי נפגעה ברמה ניכרת. אך אני יודעת שכשאישה עדיין בגיל הפוריות מעוניינת בהיריון מחכים עם הניתוח. ולגבי ד"ר קאופמן-תסמכי עליו שהוא מציע לך את הטוב ביותר עבורך.אני רק מצטערת שלא פניתי אליו ישר,הייתי חוסכת לעצמי הרבה סבל ותיסכולים(מאחר ורופאים אחרים רק ייאשו אותי).שתהיה לך רפואה שלמה ורק טוב.
לצפיה ב-'אני גם עברתי ניתוח לפני'
אני גם עברתי ניתוח לפני
07/05/2016 | 15:58
4
151
אבל זה תלוי ברמת האנדו אצלי היה בדרגות חמורות שאם אני לא אעבור את הניתוח ואת חיל טיפולים היו מסכנות חיים.
אצל כל אחת זה שונה והייתי מציעה להקשיב לעת הרופא.
אצלי הוסרו 2 חצוצרות שהיו שתהיה מדבקות - דוח פתולוגי אישר את האבחנה .
אני חייבת לציין שהיום אני בהריון עם תאומים בשבוע 16 לאחר טיפולי ivf והכל תודות לרופאים שעברתי דרכם.
שיהיה בהצלחה
לצפיה ב-'כיף לשמוע. מאחלת לך הריון משעמם '
כיף לשמוע. מאחלת לך הריון משעמם
11/05/2016 | 00:21
2
49
לצפיה ב-'תודה רבה מקווה שיעבור '
תודה רבה מקווה שיעבור
11/05/2016 | 19:46
1
57
בשלום, יש הרבה פחדים וחששות.
לצפיה ב-'פחדים מהאנדו׳ וההריון או בכלל מההריון'
פחדים מהאנדו׳ וההריון או בכלל מההריון
11/05/2016 | 20:26
118
אני יכולה להגיד לך שלמרות האנדו׳ הקשה שלי והאדנומיוזיס היה לי הריון חלק ומדהים - ללא שום תופעות.
לצפיה ב-'אפשר לשאול איזה רופאים מומחים לאנדו '
אפשר לשאול איזה רופאים מומחים לאנדו
01/07/2016 | 23:06
110
וגם מומחי פוריות? יש לי תור לבר חווה הואננחשב למומחה של פוריות שגם מומחה לאנדו?
לצפיה ב-'זה ממש משתנה'
זה ממש משתנה
07/05/2016 | 20:13
2
107
אותי האבחנה תפסה בתקופה שניסינו להכנס להריון והמליצו לי לעבור את הניתוח בשביל לשפר סיכויים להכנס להריון. כל אחת והמצב שלה וההמלצות של הרופאים משתנות בהתאם.
לצפיה ב-'תודה לכל העונות, מדהימות.. '
תודה לכל העונות, מדהימות..
08/05/2016 | 00:58
1
80
הבלבול שלי נוצר לאחר שרופא אחד במחלקה לאנדו' כן עודד ניתוח לפני הטיפולים, על מנת לשפר את איכות החיים ולשפר את סיכויי הצלחת הטיפולים. לקאופמן הגעתי לצורך חוות דעת שניה. הוא הסביר שהניתוח לא מטפל באדנומיוזיס- שזה רקמת אנדו בתוך הרחם ( ולכן הניתוח לא ישפר סיכויי השרשה ), ושהניתוח צפוי להיות מורכב בהתאם למצבי ("אגן קפוא" - הרחם מקובע ולא נייד בשל הידבקות שלו לאגן). ומכיון שהטיפולים מתדלקים את האנדו' , כדאי קודם לסיים איתם..
אני רק שואלת את עצמי, איך ייתכן מהלך הריון תקין (בע"ה) כשהרחם אינו  נייד, ואיך תיתכן לידה תקינה..
לצפיה ב-'אצלי היה גם סיפור של אגן קפוא ורחם אחורי'
אצלי היה גם סיפור של אגן קפוא ורחם אחורי
08/05/2016 | 09:01
143
במקרה שלי כמו שאמרתי הומלץ על ניתוח אבל כפי שרשמו מעלה זה כל אחת והמקרה שלה, אני לא אובחנתי באנדומוזיוס.
דרך אגב לאחר הניתוח הרחם שוחרר מהאגן אך עדיין לא חזר לגמריי למצב הקודם.
לצפיה ב-'הי בנות'
הי בנות
03/05/2016 | 21:26
76
אני רציתי לשאול שאלה, מזה כחודשיים אני חווה סימנים של כאב בטן באזורים שונים בגוף. זה התחיל מפעם אחת שהמחזור איחר לי. מאז התחיל כאב בצד שמאל בבטן תחתונה והוא בא והולך והכאבים לא מחריפים. המחזור שלי בדרך כלל קשה ביומיים הראשונים עם כל הסימפטומים של קדם ווסת (כאב בטן, גב תחתון וכו). כמו כן יש גזים אבל חוץ מזה אין כלום ששיך לגסטרו. האם אלא סימפטומים שיכולים להתאים לאנדומטריוזיס? תודה על העזרה
לצפיה ב-'האם אנדו משפיע על השתרשות עובר?'
האם אנדו משפיע על השתרשות עובר?
03/05/2016 | 09:15
3
112
שלום בנות

אני בטיפולי IVF+PGD אף פעם לא אובחנתי באנדו ואין לי את התסמינים, הרופאים חושבים שיש לי מכיון שיש לי ציסטה של 2 ס"מ על השלה. עשיתי כבר שלושה טיפולים והעוברים לא משתרשרים :( בטיפול האחרון הוחזרו שלושה עוברים ואחד מהם באיכות מאוד גבוהה וגם זה לא הצליח, אני מיואשת לגמרי ולא יודעת מה לעשות.
האם העובדה שיש לי אנדו משפיע על השתרשות העוברים או רק על האיכות שלהם? יש לכם המלצה לרופא שאני יכולה לפנות אליו על מנת שיוכל לאבחן אם באמת יש לי אנדו ?
תודה
לצפיה ב-'אני לא חושבת שמישהו יכול לענות לך על השאלה הזו'
אני לא חושבת שמישהו יכול לענות לך על השאלה הזו
04/05/2016 | 02:11
2
94
גם לא טובי הרופאים, שכן במקרה הזה רב הנסתר על הגלוי. אין ספק שאנדו׳ ובעיקר אדנומיוזיס יכולים להשפיע על השתרשות, אך העובדה כי ישנן לא מעט נשים שסובלות מאנדו׳ ונכנסות להריון טבעי מעידה על כך שלא תמיד יש לכך השפעה.
אני עם אנדו׳ קשה ואדנומיוזיס ובזמנו ניסיתי לחפש מחקרים בעיקר בנושא של השפעת האדנומיוזיס ולא מצאתי. הסיבה שאני מצאתי להעדר מחקרים היא כי בדרך כלל נשים הסובלות מאדנומיוזיס סובלות גם מספטומים אחרים הקשורים לפוריות וקשה לבודד דווקא את המשתנה הזה.
אני מטופלת של ד״ר זולטי במרפאה בתל השומר ובינתיים מרוצה
מאחלת לך שתזכי לקבל את מבוקשך בקרוב.
לצפיה ב-'תודה רבה מאחלת גם לך :)'
תודה רבה מאחלת גם לך :)
04/05/2016 | 08:42
1
31
לצפיה ב-'תודה'
תודה
04/05/2016 | 12:25
33
אני ילדתי לפני כשמונה חודשים, אז לא לאבד תקווה .

לצפיה ב-'אנדו ושיעור יתר '
אנדו ושיעור יתר
30/04/2016 | 12:06
1
106
הי בנות,

לפני כשנתיים התחיל לי שיעור יתר בפנים ממש מתסכל(לפני שאובחנתי עם אנדו כנראה הורמונלי?) עכשיו אני מעל שנה עם ויזאבל ואין שיפור. האם מישהי נתקלה בתופעה? ומצאה פיתרון? (אני לא מתאימה ללייזר בפנים).

ממש אשמח לעצה :)
לצפיה ב-'היי'
היי
30/04/2016 | 19:51
76
הגלולות גרמו לי לשיעור יתר. הביאו לי איזה תוסף כדי למנוע את זה, אבל זה רק הוסיף. \
כשהפסקתי עם הגלולות לפני כשנה נתנו לי במקום טיפול הורמונלי טיפול בכדור שנותנים לסכרת (האנדוקרינולוג נתן את זה), ראו את השינוי דיי מהר על הפנים, ובאזורים אחרים בגוף... מומלץ ללכת לאנדוקרינולוג כדי להתיעץ בנושא.
לצפיה ב-'לקראת ניתוח'
לקראת ניתוח
29/04/2016 | 00:04
11
172
היי בנות, חדשה כאן, אך לא חדשה באנדו..
מאובחנת כ- 8 שנים ובעוד כשלושה שבועות צפויה לעבור ניתוח להסרת ציסטות ונגעים, אשר גרמו לכאבים חזקים בזמן הוסת וכשבועיים לאחריה.  אני סובלת מדימומים לא סדירים, בלי גלולות ועם גלולות, גם כאשר נוטלת ויזאבל ברציפות, עדיין יש דימומים. האם הדימומים הם חלק מתופעות הלוואי של האנדו ? זו שאלה שמעולם לא קיבלתי לה תשובה ברורה מהרופאים. האם הניתוח אמור לטפל בבעיה הזו? כפי שאני משערת מדובר בבעיה הורמונלית, ואני מתקשה להאמין שהניתוח יטפל בה. אשמח לקבל מידע מניסיונכן האישי, תודה רבה!!
לצפיה ב-'אמממ'
אמממ
30/04/2016 | 19:57
5
82
שאלה יפה וקשה למענה...
לפני הניתוח שעברתי לפני כשש שנים המחזור שלי לא היה סדיר, הייתי מקבלת מספר פעמים בחודש... הרבה דימומים והרבה כאב...
הניתוח הפחית את הכאב (אפילו שזה הגיע גם מתי שלא היה מחזור). עם זאת לאחר הניתוח לא הצליחו להרגיע את הדימום המורד...
אני יכולה להגיד לך שהדימום נרגע כשאני נרגעתי. החליפו לי הרבה גלולות. ויום אחד חזרתי לרופא ואמרתי לו, אני רוצה לחזור לגלולות האלו (אני לא זוכרת מה היה השם, אבל אלו היו הראשונות שלי, שהמחזור הגיע איתן ממש הרבה) והוא שאל אותי אם אני בטוחה, בהסתמך במה שהיה איתן קודם לכן. אמרתי לו שכן, ושאני יודעת שהמחזור לא ישתגע כמו אז... צדקתי... הוא היה כמו שעון שווצרי. בגלל זה אני אומרת שזה יותר תלוי בך מאשר בגלולות ברגע שאני נרגעתי, גם המחזור נרגע אצלי.
לצפיה ב-'תודה לך '
תודה לך
01/05/2016 | 21:51
4
31
לצפיה ב-'גם אני עם ויזאבל'
גם אני עם ויזאבל
02/05/2016 | 20:59
3
92
מסיימת חפיסה רביעית.
לפני שבוע התחילו סימני מחזור : פצעים, גודש בחזה ובעיקר גלי חום.
הגיע דימום אבל לא עקבי ולא רצוף.
הדימום גורם לכאבים באגן וגלי החום נמשכים בעוצמה.
הרופא שלי אמר שזה נפוץ תחת פרוגסטרון, השאלה לכמה זמן.... זה ממש סבל.
ולפני הגלולות היה לי מחזור סדיר כל 28 יום.
לצפיה ב-'כן זה נפוץ עם פרוגסטרון'
כן זה נפוץ עם פרוגסטרון
03/05/2016 | 10:59
2
61
הייתי מטופלת בפרוגסטרון (לא בויזאבל) הרבה זמן, עד שפשוט החלטתי שדי (הן מנפחות מאוד ומוציאות שיעור יתר ועוד קיבלתי איתן תוסף של עוד...)
אצלי הדימום לא הפסיק בהתחלה, ואז עברתי לגלולות משולבות. שהרסו לי את הנשמה עם המגרנות שהגיעו בעקבותן. עד שיום אחד חזרתי לרופא ואמרתי לו שאני רוצה לחזור לפרוגסטרון, הוא התנגד בהתחלה אבל אמרתי לו שזאת היתה הגלולה היחידה שלא גרמה לי למגרנות כאלו חזקות (רק בשביל ההסבר, הייתי מקבלת טיפול חודרני כדי להרגיע אותן). הוא התנגד אבל הייתי בשלי, החלטתי שהפעם לא יהיה דימום (אני לא אשכח את זה בחיים, הוא הסתכל עלי בהלם) ולא היתה לו ברירה אחרת חוץ מלתת לי אותן בחזרה, בידיעה שאני אחזור להחליף אותן בגלל המחזור... אז המחזור נעלם איתן. בלי דימום בלי כלום, אולי פעם ב4 חודשים לא משהו רציני... לפני שנה החלטתי להפסיק איתן, או עם כל טיפול שקשור לאנדו. 3-4 חודשים לא קיבלתי מחזור, ואז פניתי לאנדוקרינולוג שהביא לי משהו שהחזיר את המחזור הראשון. כל כך חיכיתי לו, פעם ראשונה בחיי ששמחתי לקבל. מאז אני ללא טיפול, ללא כאבים וללא תסמינים... (אין מגרנות!!!!) הרופאת משפחה שלי בשוק מזה! הניורולוגית שמחה שאני כבר לא לוקחת מרשמים לכדורים למגרנה ואפילו לקחה לי את האישור לתרופה שקיבלתי, האנדוקרינולוג? הוא מצידו אמר לי כבר מהתחלה שאפשר לטפל באנדו גם ללא הורמונים (קיבלתי איזה תרופה לסכרת כדי לאזן את ההורמונים במקום הורמונים, הפסקתי גם איתה לפני חודש אבל קבילתי על הראש מהרופאת משפחה שלא מבינה לאיפה נעלם האנדו...)
לצפיה ב-'אז את אומרת בעצם'
אז את אומרת בעצם
04/05/2016 | 00:20
1
58
שיש מקום לבדוק את נושא הדימומים דרך אנדוקרינולוג ?
זה משהו שתמיד חשבתי עליו.. הרי הדימומים זה כתוצאה מחוסר איזון הורמונלי, חוסר בפרוגסטרון.. והגלולות למינהן הן לא מותאמות אישית לכל בעיה... 
האם הבנתי אותך נכון???
לצפיה ב-'לדעתי כן'
לדעתי כן
04/05/2016 | 11:53
33
גם אם רופא נשים לא יגיד לך את זה בעצמו, אנדוקרינולוגים מבינים יותר טוב בכל מה שקשור להורמונים.
אני לא יודעת כמה בדיקות דם על גלולות יראו תמונה תקינה בקשר למצב הורמונלי אבל את זה האנדוקרינולוג יגיד... (יכול להיות שהוא יביא לך משהו לקחת מספר ימים לפני הבדיקות...)

שיהיה בהצלחה
לצפיה ב-'את סובלת גם מאדנומיוזיס?'
את סובלת גם מאדנומיוזיס?
04/05/2016 | 02:02
4
96
אם כן ומדובר בדימומים קלים, אז אני חושבת שגם זו גם יכולה להיות הסיבה לדימומים. היתה תקופה שגם אני סבלתי מדימומים ולפחות זו היתה הסברה לגבי. הדימומים פסקו כי נכנסתי להריון. בינתיים אני 8 חודשים לאחר הלידה, עם גלולות ובינתיים הדימומים לא חזרו. וטוב שכך
לצפיה ב-'כן'
כן
05/05/2016 | 22:34
3
30
האמת שנחשפתי למושג הזה לראשונה - דרך התגובה שלך. קראתי על זה. היום הייתי בחוות דעת שניה אצל ד"ר קאופמן , והוא לבד אמר לי לאחר הבדיקה שיש לי אדנומיוזס. אז תודה..!
לצפיה ב-'הוא אמר איך ניתן להתגבר על הדימומים?'
הוא אמר איך ניתן להתגבר על הדימומים?
05/05/2016 | 23:13
2
44
לצפיה ב-'אממ..'
אממ..
08/05/2016 | 00:48
1
36
הציע התקן..
מה ידוע לך על פתרונות לדימומים ?
לצפיה ב-'לא הספקתי לחקור את הנושא'
לא הספקתי לחקור את הנושא
11/05/2016 | 00:28
30
כי נכנסתי להריון והדימומים פסקו... 
לצפיה ב-'דימומים וכאבים באגן'
דימומים וכאבים באגן
28/04/2016 | 12:47
92
היי בנות,
הרבה זמן שלא ביקרתי כאן...
צריכה עזרה כי לא ממש יודעת מה לעשות הפרופסור שמטפל בי נמצא בחו"ל ואני מרגישה חסרת אונים. אז חשבתי להעזר בכן...
עברתי לפרוסקופיה  לפני שנתיים וקצת ולאחר מכן היה טוב. טופלתי עם ויזאבל וגינרה ביחד.
בדצמבר האחרון הפסיקו לי את הגינרה ונשארתי עם ויזאבל בהתחלה היה בסדר אבל מחודש פברואר התחילו דימומים. כשהלכתי לגניקולוגית אמרה שזה עקב השינוי וזה בסדר. ובאמת כמה ימים אחרי הדימומים פסקו.
אבל לצערי, בחודש האחרון הדימומים מופיעים שוב והפעם עם כאבים באגן במפשעות ובבטן התחתונה ותמיד זה לאחר קיום יחסים ונמשכים כמה ימים אחרי עם הפסקות של כמה שעות.
הכאבים לא רק בזמן דימום מידי פעם נתקפת כאב במהלך היום וממש סובלת.
האם מישהי נתקלה בתופעות כאלה? מה אתן ממליצות לי לעשות?
לצפיה ב-'התייעצות'
התייעצות
23/04/2016 | 10:22
91
היי :)
חדשה פה...אני סובלת מאנדמטריוזיב בשחלה הימנית מזה 3 שנים. (בגדול סובלת ממחזורים קשים וכל התופעות כבר מגיל צעיר מאוד...) היום, שנה אחרי לידה והריון ivf בעקבות האנדו. לפני שבועיים התחלתי סבב נוסף והחזרה של עוברים מוקפאים שוב בעקבות ניסיונות כושלים להשיג היריון ספונטני. ביום ההחזרה התאשפזתי מכאבי תופת בבטן - בבירור שנעשה בתל השומר האנדו הזדהם ובנוסף יש מים בחצוצרה. המליצו לי ככה: לנתח ולהוציא את החצוצרה ואת האנדו'. להתחיל טיפול במרפאה לאנדו בתל השומר. (דרך אגב, העובר שהחזירו לא שרד..)
אז יש לי מלא שאלות:
1. רופא מומחה מומלץ, אנושי ונעים חשוב לי באותה המידה...
2. ניתוח- כן/לא? רוצה כמובן עוד ילדים...
3. המרפאה לאנדו בתל השומר או באיכילוב?
תודה וחג שמח לכולן...:))
לצפיה ב-'פסח כשר ושמח'
פסח כשר ושמח
21/04/2016 | 10:51
22
גולשות וגולשים יקרים,
אנו רוצים לאחל לכם חג פסח כשר ושמח!
מי ייתן והאביב יביא עימו התחלות חדשות,
הנאות מתוקות והמון הפתעות מרגשות.

לקראת החג הכנו לכם מהדורה חגיגית וכשרה לפסח
של חם בתפוז.

את כל הקישורים לאייטמים בכתבה תוכלו למצוא (כמו בכל שבוע)
בעמוד הפייסבוק שלנו

חג פסח שמח!
לצפיה ב-'ניתוח'
ניתוח
15/04/2016 | 12:39
2
192
שלום לכולן,כמו כולן פה יש לי אנדומטריוזיס והוחלט על ניתוח לפרסקופי ממש אחרי פסח. הניתוח נעשה בבי"ח אסותא בחיפה ע"י ד"ר יובל קאופמן.השאלה שלי-אם ישנן בנות כאן שעברו את הניתוח אצלו,אשמח לשמוע משוב.איך היה ומה היה,אני קצת לחוצה...  אני רוצה לציין שהאנומטריוזיס כולל ציסטות,מטריומה והידבקויות.  בתודה מראש לעונות.
לצפיה ב-'אני אישית לא עברתי אצלו'
אני אישית לא עברתי אצלו
21/04/2016 | 17:08
101
אבל הוא נחשב מהמומחים הבודדים בארץ לאנדו', עבר השתלמויות בחו"ל בתחום הלפרוסקופי. כך שאת בהחלט בידיים טובות.
בהצלחה!!! 
לצפיה ב-' לא עברתי אצלו ניתוח'
לא עברתי אצלו ניתוח
30/04/2016 | 20:02
73
אבל הוא בן אדם מדהים!
יצא לי להכיר אותו ולהפגש איתו, לא כרופא מטפל שלי, אלא כעמית למטרת קידום נושא המודעות של האנדומטריוזיס. ואני מפנה אליו הרבה בנות מאזור הצפון. 
לצפיה ב-'חם בתפוז'
חם בתפוז
14/04/2016 | 14:20
14
סופ"ש נעים!
את כל האייטמים שבכתבה תוכלו למצוא בעמוד הפייסבוק שלנו-
לצפיה ב-'אנדומטריוזיס בהריון'
אנדומטריוזיס בהריון
13/04/2016 | 13:30
6
267
אני בהריון צעיר (שבוע 4) ויש לי כאבי אנדו חזקים באגן (יש לי הדבקויות) שמקרינים לרגליים. לא מעוניינת לקחת משככים בשליש הראשון, מה ניתן לעשות? מישהי חוותה?
לצפיה ב-'מזל טוב'
מזל טוב
17/04/2016 | 21:24
1
130
ובשעה טובה על ההריון.
זה שבוע קצת מוקדם לדעתי לכאבים כתוצאה מהדבקויות. האם זו אבחנה עצמית או ע"י רופא אנדו,?
בכל אופן אני סבלתי מכאבים לאורך ההריונות ויוגה להריון ובפרט מתיחות מסוימות שהמורה הציעה לי בהתאם לכאבים מאוד עזרו.
אבל אני לא בטוחה שזה מתאים כבר בשבוע הזה.
על פי דעתי האישית והלא מקצועית ממליצה לך בשלב זה לנוח והרבה, ועוד כמה שבועות להתחיל יוגה או פילאטיס להריון. היה והמורה מקצועיים ידעו לעזור גם בלי להכיר את המחלה לעומקה.
לצפיה ב-'האמת שזה עבר אחרי שבוע'
האמת שזה עבר אחרי שבוע
18/04/2016 | 07:55
120
טפו טפו. די בטוחה שאלה כאבי אנדו, יש לי אותם תמיד סביב המחזור והביוץ.
לצפיה ב-'את בטוחה שאלו כאבי אנדו׳?'
את בטוחה שאלו כאבי אנדו׳?
17/04/2016 | 23:06
3
82
מיטב הבנתי, הריון אמור להקל על הסמפטומים. אני חוויתי התקף אנדו׳ קשה כנראה כתוצאה מסבב IVF וכשנכנסתי להריון הכאבים פסקו כלא היו. זה היה פשוט הזוי איך יום אחד טיפסתי על הקירות ויום לאחר מכן הכל נעלם. 
לצפיה ב-'גם לי בהריון הראשון לא היו כאבים'
גם לי בהריון הראשון לא היו כאבים
18/04/2016 | 07:56
2
91
אבל אלה כאבים שאני מכירה מהאנדו. בכל מקרה בנתיים זה עבר ונקווה שלא יחזור טפו טפו.
לצפיה ב-'שלא ישמע שאני לא מאמינה לך '
שלא ישמע שאני לא מאמינה לך
18/04/2016 | 11:46
1
77
מעולה. מחזיקה אצבעות להריון מדהים!
לצפיה ב-'תודה יקירה '
תודה יקירה
18/04/2016 | 12:02
27
לצפיה ב-'פיזיותרפיה להרפיית האגן '
פיזיותרפיה להרפיית האגן
13/04/2016 | 09:28
1
74
שלום לכולן. אני מחפשת אחר מטפל או מטפלת פיזיותרפיה להרפיית שרירי האגן באזור המרכז. האם מישהי מכירה ?

לצפיה ב-'פרטי? או דרך הקופה?'
פרטי? או דרך הקופה?
30/04/2016 | 20:03
17
לצפיה ב-'פתאם ראיתי....-שישנה מעורבות מעי'
פתאם ראיתי....-שישנה מעורבות מעי
07/04/2016 | 23:27
8
181
בדו"ח של הניתוח כתוב שיש נגעים על המעי.
אבל- ד"ר סוריאנו טיפל בהכל. (היה גם רופא מגבה ד"ר זולטי)
אבל-הוא לא טיפל בנגעים במעי. 

אז? מה זה אומר ? אם לא נגעו בנגעים...
מה זה אומר בהמשך? יש לכם מושג?
לצפיה ב-'לגבי נגעים באופן כללי-'
לגבי נגעים באופן כללי-
08/04/2016 | 08:21
124
יש מקומות בגוף שלא ניתן להסירם מפאת האיבר אליו נדבקו, או שמדובר בהתערבות יותר משמעותית, או שלחילופין הם נמצאים במקום שלא משפיע תפקודית / הורמונלית / או כאבים ואין סיבה להתערב שם ולכן מנסים לדכא באמצעות טיפול הורמונלי כזה או אחר.
כיוון שסוריאנו היה בפנים וראה הכל הכי טוב לשאול אותו בביקורת...
החלמה מהירה!
לצפיה ב-'אני לא יודעת מה היקף מעורבות המעי'
אני לא יודעת מה היקף מעורבות המעי
08/04/2016 | 16:35
6
83
אבל למיטב ידיעתי ניתוח שמשולב בו גם מעי הוא ניתוח שדורש הכנה אחרת ולפעמים גם כירורג שמתמחה בנושא. באמת הכי טוב שתשאלי אותו ותביני את המשמעויות.
לצפיה ב-'השאלה היא-מה הם ההשלכות?'
השאלה היא-מה הם ההשלכות?
09/04/2016 | 22:58
5
63
אני לא נערכתי להוצאת נגעים מהמעי .
גם לא חשבתי לבדוק.
אני חיה עם התופעות האלה של עצירות ושלשולים לסירוגין ודם רקטלי.
ופתאם הופתעתי שיש מצב שזה קשור...כאשר ראיתי את הדו"ח.
הבנתי שמדובר בנגעים שטחיים על המעי.-לפי מה שכתוב בדו"ח.
אבל-אם משאירם נגעים של אנדו' מה ההשלכות?
גם איך אפשר להסביר- חזרה אגרסיבית של האנדו' בעוד ש-80% מהמזמן 
הייתי בדיכוי.
ולפני שנה וחצי נטלתי זריקת לוקרין.
אז מה?.... אני פשוט חושבת מתי הניתוח הבא.... מלחיץ\!מחלה ארורה

יש לי ביקורת אצל ד"ר סוריאנו רק בעוד שלושה שבועות . עד אז אני מלאת שאלות.
לצפיה ב-'לא ממש יודעת את התשובות לשאלות'
לא ממש יודעת את התשובות לשאלות
10/04/2016 | 00:39
4
93
אני רק יודעת שאם נשארו נגעים זה אומר שהמחלה עדיין קיימת ושאצלי דיכוי לא באמת גורם לריגרסיה במחלה.
המחלה הזו באמת ארורה ואני חושבת שאף אחד לא באמת יודע ויכול לנבא איך היא מתנהגת/תתנהג אצל כל אחת.
אני מקווה שלסוריאנו יהיו את התשובות שאת מחפשת. אם את מוטרדת אולי פשוט תתקשרי אליו ותשאלי את כל השאלות שיש לך.

לצפיה ב-'תודה על המענה! -יש לי רק שאלה נוספת'
תודה על המענה! -יש לי רק שאלה נוספת
12/04/2016 | 00:13
3
57
כתוב בדו"ח ניתוח מהלך שופכן תקין.
מה זה ואמר שיש מצב שהוא נגע שם?

מחלה באמת ארורה. 
מרגישה שכל הזמן אני רודפת סביב הזנב של עצמי. מנסה להוכיח שכואב ולא מדמיינת. זה סיוט!
הרופאת משפחה שלי אפילו לא יודעת מה זה.
ו...אם הדיכוי לא מועיל.... אז למה אנחנו ממשיכות ליטול אותו?....
מבאס
לצפיה ב-'איך את מרגישה?'
איך את מרגישה?
12/04/2016 | 01:44
2
58
לצערי אני לא יכולה לעזור לך כי אין לי מושג . נראה שיש לך יותר שאלות מאשר תשובות ולכן אני באמת מציעה לך לנסות לדבר עם סוריאנו לפני הביקורת ולקבל את כל התשובות שאת מחפשת. אני חושבת שאת זכאית לכך.
כשהתחילו לי כאבי מחזור איומים ולא ״רגילים״ מי שחשד באנדו׳ והפנה אותי למרפאת אנדו׳ בתל השומר כבר בשנת 2009 (או אפילו בשנת 2008) היה רופא הנשים שלי, כך שלמזלי נחסך ממני השלב של להוכיח שכואב. בהחלט סיוט ומתסכל לנסות לשכנע שכואב.
לגבי הדיכוי - אני ממשיכה את הדיכוי כי אני לא יודעת להגיד מה היה המצב ללא דיכוי (אני לא חושבת שיש מישהו שיודע להגיד). אני יודעת להגיד כי במהלך השנים מאז שאובחנתי ועד לפני שנתיים וחצי לא ממש התייחסתי למחלה ולא הייתי על דיכוי ברצף ורואים החמרה מאוד גדולה במצב כאשר היום האנדו׳ שלי ברמה מאוד קשה.
לצפיה ב-'גם אצלי'
גם אצלי
24/04/2016 | 12:14
44
פוסט אחד למטה....
סוריאנו אמר שהדיכוי הוא כדי למנוע כאבי מחזור ואין קשר להחמרת המחלה.
לפני 4 שנים ילדתי ובקיסרי אמרו שאני נקייה (כמובן לא בדקו לעומק ולא מומחים אבל ממה שראו לפחות).
כבר 3 שנים אני בלי דיכוי ועכשיו יש החמרה קשה.
מה ששמתי לב אחרי שקראתי את הפוסט הזה ולא קישרתי,
זה שגם לי התחילו בדיוק בתקופת "כאבי מחזור ואגן קשים", צואה מאד רכה
וקצת דימום וגרד בפי הטבעת.
כירורג לא מצא כלום
לצפיה ב-'הי!הייתי אצל ד"ר סוריאנו בביקורת אחרי...'
הי!הייתי אצל ד"ר סוריאנו בביקורת אחרי...
04/05/2016 | 00:31
68
דבר ראשון שהוא אמר שצדקתי שידעתי בדיוק איפה כואב שמה בדיוק היו ממצאים ונגעי אנדו.
לקחו שלוש ביופסיות ושלושתם עם תשובה אנדו'.

לעניין הדיכוי- זה מאד מלחיץ אותי. הוא אמר שכנרא הגלולות לא משפיעות עליי.
ובכלל כבר דיבר איתי על ניתוח נוסף של כריתת נגעים במעיים.
אמר שאם המירנה לא ישפיע עליי ... כנראה שאוטוט אגיע להיצרות המעיים.
כרגע- אני אנסה. אין לי ברירות. לא רוצה התערבות כרגע.
אני מרגישה כבר טוב יותר. עדיין עם קצת כאבי בטן וכן...לצערי האנדו' אצלי לא הוסר לגמריי. אז כל עוד הוא שם.. הכל עלול לחזור מהר יותר.

מה ז"א אצלך אנדו' קשה?
לצפיה ב-'מבולבלת'
מבולבלת
05/04/2016 | 17:53
11
241
לא הייתי כאן כמה שנים, תפוז פלט אותי... והנה אני שוב.
בת 43 אחרי שתי לידות. במהלך טיפולים לפני 7 שנים הועלתה השערה שיש אנדומטריוזיס והייתי במעקב לא קבוע בתה"ש.
לפני 3 וחצי שנים אחרי קיסרי הייתי בתהש ונבדקתי ע"י ד"ר ביבי (לפני כן שינמן וסוריאנו). הכל היה בסדר וגם בקיסרי אמרו שהכל בסדר.
3 שנים אני בלי גלולות ולפני כמה חודשים הרגשתי כאבי תופת במחזור, גם באגן וגם שלפוחית שתן עשתה בעיות. ישר למוקד שלא ראו כלום.  רופאת נשים הציעה ישר ויזאבל והתיעצות עם סוריאנו. US שלה היה תקין וגם דופלר אגן. אז ביקרתי היום בתהש (דיממתי קצת כי פישלתי עם רצף הגלולות).
סוריאנו זורק פצצות ולא עונה, לא מסביר ולא כלום.... נורא נורא מאכזב.
מבחינתו , אם לא נותחתי ולא הוכח אנדו' אז אין סיבה שאגיע למחלקה למעקב.
גלולות זה רק לכאבי מחזור (למנוע מחזור) אחרת לא חייב.
הוא אמר שמרגיש הדבקויות, שחלה אחת לא ראה ורחם קצת מוגדל.
אין לי מושג מה זה והוא לא ענה לי על השאלות.
בסיכום לא הזכיר את הרחם, רק כתב שהרגיש שבבדיקה ידנית אין הפרדה רחם ושחלות וסביר להניח הדבקויות באגן, ובUS ציין שיש חשד לאנדו'.
איך ממשיכים הלאה? מה אומרים הממצאים? כדאי ללכת לרופא אחר לחוות דעת, ואם כן למי?
תודה מראש לעונות וסליחה על ההצפה
יחד עם זאת ציין שבבדיקה ידנית אין הפרדה ב
לצפיה ב-'כל כך מעצבן לקרוא על היחס של סוריאנו'
כל כך מעצבן לקרוא על היחס של סוריאנו
06/04/2016 | 13:42
10
199
לפי מה ששמעתי הוא מנתח טוב, אבל כפי שחווית יחסי האנוש שלו לא בשיא (בלשון המעטה). אני במקומך הייתי הולכת למישהו אחר שיהיה סובלני ושייתן לך את כל התשובות שאת צריכה, בין היתר, כדי לדעת עם מה את מתמודדת אם בכלל.
אני מטופלת של ד״ר זולטי במרפאה בתל השומר ובינתיים מאוד מרוצה.
אגב, ״משפט הגלולות״ נשמע לי כמו קישקוש 

לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
06/04/2016 | 20:10
9
128
ד"ר זולטי באותה מרפאה?
כי כשאני קובעת למרפאת אנדו' לא קבעתי לרופא, כל פעם נכנסתי למישהו אחר.
ולגבי הגלולות, התווכחתי איתו ולא קיבלתי תשובה.
אמר "תעשי מה שטוב לך". הגלולות נועדו למנוע מחזור בגלל הכאבים, זה לא מרפא או מונע אנדו'.
אמרתי לו שהוא מפתיע אותי, כי כל המטופלות על גלולות/התקן והבנתי שזה כן קשור להחמרה . גם הרופאה שלי אמרה לי את זה.

לצפיה ב-'כן באותה מרפאה'
כן באותה מרפאה
07/04/2016 | 00:01
92
אני בפעם הראשונה הייתי אצלו ומאז כל פעם התור אליו.
גלולות למיטב ידיעתי לא מרפאות אבל בהחלט יכולות למנוע מהאנדו׳ להחמיר וגם במקרים מסוימים לגרום לריגרסיה. התשובה שלו כפי שכבר כתבתי מאוד מפתיעה.

לצפיה ב-'אני עברתי-הרבה עם ד"ר סוריאנו'
אני עברתי-הרבה עם ד"ר סוריאנו
09/04/2016 | 23:05
7
182
עברתי ממרפאה הפרטית לציבורי בתה"ש.
יצאתי בוכה ממנו ...
אני למדתי אצלנו- את חייבת להיות אסרטיבית ובטוחה בעצמך.
אחרת הוא יקח אותך סחור בחור. 
אם זה בנושא שיחה. אם זה בסיפטומים שמציקים לך
לפני שאת באה אליו- את צריכה לדעת בדיוק מה את רוצה.

בכל מקרה ראיתי שד"ר איזנברג היא אלופה באבחנה של אנדו' בא"ס.
תגשי אליה שתעשה לך אבחנה ברורה. 
ואם אכן ישנם ממצאים ברורים.-תגשי אל ד,ר סוריאנו בחזרה.-
אם את רוצה לעשות ניתוח.
אם לא- תמשיכי ליטול גלולות. למה את צריכה שהוא יאשר לך?
לצפיה ב-'קצת ארוך...'
קצת ארוך...
14/04/2016 | 22:40
6
129
היי , תודה על התגובה.
אני 7 שנים במרפאה , עכשיו הוא נזכר לומר לי לא להגיע יותר אם אני לא מאובחנת? בדקתיבדיקה שגרתית, בהלם מהיחס שלו וממה שכתב בלי להסביר.
הרי יש את כל הסימנים, הוא בעצמו כתב בסיכום שיש לי,
ולא הציע ניתוח.
עד היום קבעתי תור ונכנסתי למי שהיה פנוי, לא כיוונתי רופא.
עכשיו מתלבטת אם יש טעם לקבוע תור ולכוון לזולטי ??
אני לא יודעת מה המשמעות של "לחיות עם זה בלי ניתוח"?
כמה שנים אפשר לקחת גלולות רצוף? שכחתי אתמול גלולה והיום דיממתי עם כאב חד באגן (אותו כאב שהריץ אותי למוקד לפני 3 חודשים והחזיר אותי לויזאבל.
ברור שיש אנדו ).
ואיך יכול להיות שכל מי שיש לה אנדומטריוזיס מקבלת גלולות/התקן/זריקה כדי לא לקבל מחזור שידוע שמחריף ומחמיר והוא אומר שנועד רק כדי להמנע מהכאבים בזמן מחזור ואין קשר להתדרדרות/שיקום המחלה?
אני צריכה רופא שיענה לי על השאלות.... מתוך נסיון עם אנדומטריוזיס.
ולגבי איזנברג, זו הרופאה שם במרפאה בתה"ש שעושה US אגן?
הבנתי שזו בדיקה של שעה. איך מבוטחות מכבי יכולות להגיע אליה?
לצפיה ב-'אני הייתי הולכת להתייעצות עם רופא אחר'
אני הייתי הולכת להתייעצות עם רופא אחר
21/04/2016 | 23:51
5
89
את זכאית לקבל יחס וטיפול מקצועי ולפי מה שאת מתארת לא נראה לי שקיבלת כזה. לגבי זולטי - אני ״לקוחה״ מרוצה אבל בטוחה שיהיו גם נשים לא מרוצות.
בכל מקרה, הוא מקבל בתל השומר רק בימי שני כך שאם תקבעי תור ליום שני ותבקשי להיכנס אליו יתחשבו בבקשה שלך.
לגבי אייזנברג - אני הבנתי שבתל השומר היא עושה אולטרסאונד רק אם אחד הרופאים מפנה אליה, אבל אני יודעת שיש לה גם קליניקה פרטית. לא יודעת לגבי מבוטחות מכבי.

לצפיה ב-'זה מה שרציתי'
זה מה שרציתי
24/04/2016 | 12:20
4
63
המלצות לרופאים שאקבל מהם תשובה.
לגבי אייזנברג, הבנתי שהיא אלופה בUS אבל היא רופאת נשים במכבי ולכן לא אוכל להגיע אליה. ופרטי היא לא יועצת למכבי אז אין החזר.
בתה"ש לא הפנו אותי לבדיקה , יש אפשרות להגיע אליה לUS עם הפנייה של רופא נשים מקופ"ח?
לצפיה ב-'הי'
הי
24/04/2016 | 13:06
3
57
לדעתי לא ניתן עם הפניה של רופא נשים מקופת חולים אבל תתקשרי למרפאה ובטח תקבלי תשובה. במקביל אם זה חשוב לך הייתי בודקת כמה עולה פרטי. אני יכולה להגיד לך שאותי שלחו אליה והיא לא איבחנה יותר ממה שזולטי איבחן, כלומר לא היו הפתעות גדולות.
יש עוד רופא שפחות עולה כאן בפורום אבל מהניסיון שלי הוא מאוד נחמד וסובלני זה ד״ר ביבי מאיכילוב.
אני חייבת להודות שאם אחליט מתישהו לעבור עוד ניתוח אני לא יודעת אצל מי זה יהיה והאם יהיה בכלל בארץ אך לגבי התייעצויות הניסיון שלי הוא שני הרופאים שהזכרתי מאוד סובלניים וניתן לקבל מהם תשובות.
לצפיה ב-'נכון!'
נכון!
25/04/2016 | 08:38
2
48
ביבי היה האחרון שבדק אותי לפני 3 שנים,
אכן נחמד מאד!! יש לי גם זכרון טוב משיינמן לפחות ביחס.
שמחתי שנכנסתי לסוריאנו כי מבחינת הידע הוא באמת מנוסה מאד,
אבל זה לא עוזר לי אם הידע נשאר אצלו והוא לא חולק אותו.
אין לי מושג מה יש לי ומה אני אמורה לעשות.
בדק אמר שלום ויצא....
ומה שכתוב בדוח לא תואם את מה שאמר בע"פ.
אקבע לזולטי לבית חולים ונראה איך נמשיך...
לצפיה ב-'זולטי מקבל רק בימי שני'
זולטי מקבל רק בימי שני
25/04/2016 | 09:39
44
אז תבדקי שאכן קובעים לך תור ליום שני
בהצלחה.

לצפיה ב-'את האמת!-'
את האמת!-
04/05/2016 | 00:37
56
אני קבעתי  עובדה לד"ר סוריאנו שאני רוצה לעבור נתוח-
כי אני סובלת מכאבים הזויים  שוולטרן בנרות בקושי עזר.
קבעתי עובדה!
אחרי הניתוח -אמר שצדקתי לגמריי! ואני מתעתעת...
ואני בטוחה שאני לא הראשונה ולא האחרונה. אנחנו צריכו להתעקש ואנחנו מכירות את הגוף שלנו טוב יותר מכל אחד אחר.
אם התחושה שלך היא כזו. ואת סובלת והאנדו' פוגע לך באיכות חיים תציבי עובדה תלכי לרופא אחר אם רוצה. ורק בניתוח ת'כלס אפשר לראות מה שקורה.
לצפיה ב-'סליחה. מלאת חששות ופחדים-'
סליחה. מלאת חששות ופחדים-
28/03/2016 | 20:22
9
279
אני מאובחנת באנדומטריוזיס ואדנומיויזס מזה כ- 3 שנים.
אובחנתי בלפרסקופיה אצל ד"ר סוריאנו שכרת א הפריטנאום השמאלי באגן.
מאז-אני טופלתי בגלולות ולוקרין.
לפני כ-5 חודשים עברתי ivf (שהיסבך) ומאז אני עם גלולות
אך-הטיפול לא מועיל והכאבים מתגברים. ד"ר סוריאנו המליץ על התקן מירנה. אך בשבועיים האחרונים הכאבים בלתי נסבלים ברמה כזו שנרות וולטרן בקושי משפיעיים עליי.
ד"ר סוריאנו -לא הסביר מידיי אמר- חשוב שתהיי בריאה. אני רואה שאת סובלת אז- נפנה אותך לניתוח.
אז- אמרתי אוקי.

ועכשיו -אני בלבטים- האם באמת יש צורך?
האם אפשר להשיג הקלה בכאבים עם התקן?
יש לי כאביי בטן ואגן וכאבים בזמן מתן שתן. נראה לו שיש מוקדים עמוקים והשחלות נושקות ז"ז.
מה לעשות? האם אני פזיזה סתם?
לסמוך עליו.?
או לחכות?... הניתוח ממש אוטוטו....

נ.ב- אני בת 28 ולא מתכננת הריון בשנתיים הקרובות

לצפיה ב-'אוי '
אוי
28/03/2016 | 21:24
1
134
קודם כל שולחת לך חיבוק אמיתי וגדול מרחוק כי זה באמת נשמע לא סימפטי.
ברמה המקצועית כן, הייתי סומכת עליו. אולי תנסי להיפש איתו ולשאול אותו את כל השאלות? אני יודעת שהוא לא תמיד אוהב ששואלים אותו שאלות אבל אני באמת חושבת שמאוד איכפת לו מהמטופלות שלו. תסבירי לו מה מדאיג אותך ומה התוכניות שלך מבחינת הריון ותשמעי מה יש לו להגיד. הבריאות שלך באמת חשובה ולא ברור איך את אמורה להמשיך לתפקד ככה.
תרגישי טוב...
לצפיה ב-'תודה על המענה- הוא מודע לזה.-'
תודה על המענה- הוא מודע לזה.-
28/03/2016 | 21:48
110
אני רק מקווה- 
שהוא היפנה אותי לניתוח לא בגלל שביקשתי.
אלא -כי ראה באמת שיש צורך בכך.

אני-פשוט חוששת מתהליך ההחלמה מהניתוח
בפעם הקודמת לא היה לי קל.
וגם כי.....עברתי יותר מידיי בתחום הגינקולוגי....:(

לצפיה ב-'אין על מה להתנצל בשביל זה אנחנו כאן'
אין על מה להתנצל בשביל זה אנחנו כאן
29/03/2016 | 00:10
2
78
גם אני שולחת לך חיבוקים.
אם את לא שלמה עם ניתוח אולי תלכי לחוות דעת נוספת.

לצפיה ב-'לרגע חלפו הכאבים...ו..חזרו מייד אז-לא מתלבטת.'
לרגע חלפו הכאבים...ו..חזרו מייד אז-לא מתלבטת.
31/03/2016 | 00:25
1
102
אז- הניתוח ביום שני...

מה אתם אומרות-
יש לי כאבים בזמן מתן שתן ובא"ס נראה שארית -לאחר התרוקנות.
ד"ר סוריאנו לא ראה בא"ס דבר שונה בשלפוחית השתן.
אם הא"ס תקין .(לעניין השלפוחית) אז- הכל בסדר?

לצפיה ב-'רק עכשיו ראיתי בהצלחה מחר '
רק עכשיו ראיתי בהצלחה מחר
03/04/2016 | 22:18
43
לצפיה ב-'מה שלומך?'
מה שלומך?
06/04/2016 | 17:37
3
53
סליחה, גם אני לא נכנסתי לתפוז תקופה. ואני רואה שכבר היית אמורה לעבור ניתוח, איך את מרגישה?
לצפיה ב-'הי.אני אחרי....וטוב שכך. השתחררתי היום'
הי.אני אחרי....וטוב שכך. השתחררתי היום
06/04/2016 | 20:26
2
100
הניתוח היה בשני והיום השתחררתי.
בתחילה ד"ר סוריאנו לא מאד היה בטוח וגם אני חשבתי שנסחפתי עם הכאבים.
אבל- הוא אמר שכל האגן היה מלא נגעים והידבויות קשות. 
וגם השחלות נשקו אחת לשניה. היו נגעים גם על המעיים. והשחלות.
בוצעה כריתה של הפריטנאום.
ו.. זהו תאמת לא הסקתי לדבר איתי מידיי.
אבל הוא אמר שזה מצדיק מאד את הכאבים שהיו .וזה המון נגעים ביחס לזה שפני שלוש שנים היה הניתוח האחרון .ורוה הזמן ההיי בדיכוי.

בקיצור מבאס! עכשיו אני סובלת מכאבים. ולא מצליחה לתת שתן. 
זה גם קרה לכם?
לצפיה ב-'יופי שאת אחרי'
יופי שאת אחרי
06/04/2016 | 22:44
61
היו לי כאבים עמומים אבל הם היו ממש בקטנה יחסית לכאבים של לפני הניתוח, לא זוכרת קושי במתן שתן. שווה להתייעץ עם רופא לדעתי.
נהדר שהקשבת לעצמך והתעקשת, ברור שהכאבים היו אמיתיים וזה רק מוכיח כמה להתעקש לקבל טיפול ולסמוך על הגוף שלנו ועל מה שאנחנו מרגישות. מקווה שהתחלת בזה את הדרך לחיים נורמליים ונטולי כאבים... תרגישי טוב
לצפיה ב-'גם אני לא מכירה את התופעה'
גם אני לא מכירה את התופעה
08/04/2016 | 16:29
52
אבל אולי תלוי בהיקף הניתוח. בכל מקרה, כמו שכבר כתבו לפני עדייף להתייעץ עם רופא.

לצפיה ב-'ערב מיוחד לאנדומטריוזיס'
ערב מיוחד לאנדומטריוזיס
28/03/2016 | 20:54
1
179
בנות יקרות , אני מנסה לארגן ערב מיוחד עבור כל אותן בנות המתמודדות עם אנדומטריוזיס. מדובר על אירוע בתל אביב שבו נביא מומחית אנדו' (יש כבר מומחית שאישרה ומאוד תשמח להגיע ) , תזונאית שתרצה על תזונה נכונה לאנדו' ועוד הרצאות בנושא. על מנת לארגן מקום חשוב לי להבין כמה בנות מעוניינות להגיע לערב שכזה. אשמח אם תוכלו לעדכן כאן בפורום בלינק מטה.

לצפיה ב-'כבר היה?'
כבר היה?
30/04/2016 | 20:11
13

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה