לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום אנשי קבע
שלום וברוכים הבאים לפורום אנשי קבע!
יצאתם לקצונה או שהחלטתם לחתום קבע בגמר שירות החובה?
מקומכם איתנו.
כמו כל התחלה, גם הכניסה לקבע מלווה בהרבה שאלות - זכויות, חובות, תנאי שירות, זכאויות שונות, תלוש המשכורת שפתאום נוספו לו הרבה סעיפים ועוד ועוד.
כאן בפורום אנשי קבע נשמח לענות לשאלות, להכווין ולייעץ מניסיוננו וכמובן לבנות קהילה פעילה שתהווה את מוקד המידע הטוב ביותר לאנשי קבע ברשת.
רק בקשה אחת לנו אליכם - שימרו על ביטחון מידע. אין לציין מספרי יחידות ומידע מסווג.

וינטרפרש

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אנשי קבע

שלום וברוכים הבאים לפורום אנשי קבע!
יצאתם לקצונה או שהחלטתם לחתום קבע בגמר שירות החובה?
מקומכם איתנו.
כמו כל התחלה, גם הכניסה לקבע מלווה בהרבה שאלות - זכויות, חובות, תנאי שירות, זכאויות שונות, תלוש המשכורת שפתאום נוספו לו הרבה סעיפים ועוד ועוד.
כאן בפורום אנשי קבע נשמח לענות לשאלות, להכווין ולייעץ מניסיוננו וכמובן לבנות קהילה פעילה שתהווה את מוקד המידע הטוב ביותר לאנשי קבע ברשת.
רק בקשה אחת לנו אליכם - שימרו על ביטחון מידע. אין לציין מספרי יחידות ומידע מסווג.

וינטרפרש

הכול פה שאלות של כסף
09/10/2011 | 16:44
13
5
והטבות ותנאים וחופשים וזכויות
09/10/2011 | 16:45
8
38
וטוב שכך
09/10/2011 | 18:44
7
2
אולי אתה רוצה לדבר פה על התרגיל הבא או שהיה ? אולי נדון בציוד או נשרטט מפות ? סד"כ ?

נושא התנאים הוא הכי לא בהיר לאנשי הקבע, במיוחד לצעירים, יש הרבה שאלות לשאול ואין מי שיענה להם.

אולי אתה רוצה טיפים לשפצ'ור דיסקית או כומתה?
$$$ money money money
09/10/2011 | 19:08
6
1
אם היית חכם גדול..
09/10/2011 | 19:12
5
1
-
09/10/2011 | 19:17
4
1
היית רואה שמדובר כאן לרוב בתנאי מינימום..

אז בגלל שאתה בכלל לא חכם ואולי אפילו בעל מנת משכל ממש ממש נמוכה כאן יסתיימו שידורינו אלייך .

כולי תקווה שתחסם גישתך לפורום זה או לתפוז בכלל.

בהצלחה.
אין צורך להתעצבן כל כך תשאיר את זה לי
09/10/2011 | 19:43
1
2
09/10/2011 | 20:57
נגעתי בנקודה רגישה
10/10/2011 | 05:56
14/10/2011 | 19:41
כשהיתי מנהלת פורום "סדירים" חסמתי אותו מס' פעמים מניקים שונים עד שהנהלת תפוז התערבה
הוא ספאמר ידוע וטרול משועמם...הכיטוב-להתעלם ולמחוק את ההודעות שלו (שוב, הנהלת תפוז מכירה את הניק ואת הבעייתיות שלו).
תנאים = כסף, הפורום הינו מקצועי בעיקרו
09/10/2011 | 20:58
4
קנייה בנקודות קבע ברשת H&O
15/10/2011 | 22:35
2
12
האם זה תקף
באילו מחלקות ניתן לקנות

תודה לעונים
הסתדרתי.. תודה
16/10/2011 | 02:05
1
3
16/10/2011 | 19:44
1
רמ"פ ג'
09/10/2011 | 09:56
1
14
בס"ד

הי,
בע"ה אנחנו עוברים מא+ לג',
רציתי לדעת למה אנחנו זכאים מבחינת נופשים [לא כ"כ מבינה מהאתר של חבר, לבעלי אין זמן יותר מידי...]

תודה למי שיכול לעזור
"אנחנו עוברים"???
09/10/2011 | 21:06
8
את מאלו ש"אנחנו יולדים תינוק " וכיו"ב?
מבחינת נופש-בעלך לא יהיה מוגדר בקבוצת זכאי "נופש מבצעי" אלא בקבוצת "נופש משרתי הקבע".
צבא קבע
אוכלוסיה זכאית- משרתי קבע בשרות קבע תקין בותק שירות של 4 שנים (חובה + קבע)
משרתי קבע מעל גיל 28 בשרות קבע תקין בותק של 3 שנים (חובה + קבע)
נספחי צה"ל בחו"ל שמוגדרים בנגררת מצב שרות כחו"ל זכאי.
מספר לילות לזכאות- 2 לילות בסוף שבוע בכל הארץ, פרט לאילת. 3 לילות באילת ובאמצע שבוע בכל
הארץ. (מלבד חודשים יולי-אוגוסט וחגים בהם הזכאות היא ל-2 לילות בלבד)
מספר מחזורים- מחזור נופש אחד בלבד.
כלומר-בעלך זכאי ל 2 לילות בשנה.כל לילה נוסף יהיה בתשלום
בחודשים יולי אוגוסט אני לא בטוח שתוכלו להזמין נופש.

מחיר לילה אחד גבוה מעט ממה שהתרגלתם.
נפתחת קבוצה יחודיית לגברים לוחמים
08/10/2011 | 23:19
4

נפתחת קבוצה יחודית לגברים אשר עוסקים / עסקו באופן פעיל או עקיף בלחימה.

גבר,

האם באמת ובכנות אתה יכול לומר כי חזרת הביתה לאחר שירות צבאי, לאחר קרבות ולחימה כאילו לא היה דבר?
האם באמת חזרת לחיים, לסדר יומך הרגיל כאילו דבר לא השתנה?
האם נתת לעצמך רשות לבטא את הכאב שלך? לספר על המראות על התחושות, הזיכרונות?

אם אתה חווה כאבים גופניים בלתי מוסברים, זכרונות חוזרים ונישנים, קשיי שינה,עצבנות, קשיים בתפקוד יומיומי ובמערכות יחסים ועוד

אל תישאר עם זה לבד! חשוב להתייחס לסימנים האלו בהקדם כי לאורך זמן הם עלולים להחמיר.
עצור את כדור השלג! אפשר לחיות גם אחרת!

אנו מזמינים אותך לערב מבוא חוויתי אשר התקיים ב 1 ל דצמבר בת``א.

זהו מפגש גוף נפש יחודי המשלב כלים טיפוליים רבי עוצמה מתחום הפסיכותפיה הגופנית .

לפרטים נוספים:
קרן מור פרץ 7553661 - 054, יעקב שגיא, 052-3542421

אודות המנחים:

קרן מור פרץ , 38 , פסיכותרפיסטית גופנית ועובדת סוציאלית , מטפלת ומנחת קבוצות. בעלת ניסיון של 13 שנים בטיפול במשפחות במחלקות רווחה, והנחיית עשרות קבוצות וסדנאות.

יעקב שגיא, 41, פסיכותרפיסט גופני, מטפל ומנחה קבוצות. בוגר מסלול פסיכותרפיה בעל תואר ראשון בהנדסת תעשיה וניהול ותואר שני במנהל עסקים. ניהל פרוייקטים רבי-היקף ביישום מערכות מידע.

יעקב וקרן משלבים בעבודתם הטיפולית טכניקות מגוונות מתחומי הרוח הנפש והגוף , ומלווים יחדיו את משתתפי הקבוצה לאורך מסעם האמיץ והמאתגר בחזרה הביתה, דרך קרקע בטוחה

לגבי סוכות
08/10/2011 | 11:02
4
8
בהנחה ואין בבסיס הדממה,
כמה ימי חופש יש בסוכות בצבא? ממתי עד מתי?

תודה
יוצאים "שלשלוש"
08/10/2011 | 11:18
3
2
סליחה אבל לא הבנתי
08/10/2011 | 14:48
2
3
התכוונתה שהחופש הוא ביום שלישי? (יום 1?)
הסבר
08/10/2011 | 16:20
1
1
א. "התכוונת" ולא "התכוונתה" - גם לזכר, גם לנקבה.

ב. אם אתה לא אמור לעשות תורנויות, אתה יוצא ביום שלישי וחוזר ביום ראשון. כלומר "שלשלוש" (כמו חמשוש, שיוצאים ביום חמישי וחוזרים ביום ראשון)
הבנתי תודה
08/10/2011 | 16:40
3
כרטיס אשראי חבר בשיחרור
05/10/2011 | 09:20
1
10
מה קורה לכרטיס אשראי כאשר משתחררים? האם הוא מתבטל או האם ניתן להמשיך להשתמש בו רק ללא ההטבות?
ניתן להשתמש בו ללא הטבות, מומלץ לעדכן לכא אחר
05/10/2011 | 09:35
5
שאלה
04/10/2011 | 21:31
2
8
האם לאנשי קבע מותר להתפקד למפלגה כלשהי?
ולהיות חבר מרכז?
תשובה
05/10/2011 | 01:47
1
6
להתפקד כן,
להצביע בבחירות פנימיות כן,
לעסוק בפעילות פוליטית (שחלק מזה זה גם להיות חבר מרכז) - לא
05/10/2011 | 09:35
2
גמול א
04/10/2011 | 20:09
10
השתחררתי בדרגת סגן בשנת 2000 וחזרתי לצבא, שירתתי בקבע כ 8 חודשים האם היו צריכים להזין לי גמול א' בקבע בשנת 2000 או שהיה צריך בזמנו כמו היום להיות ביתרת שירות של שנתיים?
קיצוץ תקציב הביטחון עם רמז קטן לאנשי הקבע
04/10/2011 | 08:30
1
4
תמיד מדברים ואז במלחמה או מבצע הכל מבוטל שוב
04/10/2011 | 11:20
שאלות על פנסיה צוברת
03/10/2011 | 22:52
11
9
שלום,
יש לי מספר שאלות
ידוע לי שבפנסיה צוברת כל חודש סכום מסויום יורד לי לטובת הפנסיה.
1)איפה הפנסיה נמצאת (איזה קרן וכדומה)
2)איך אני יכול לראות כמה כסף נכנס לשם כבר?
3)האם אני יכול להוציא את הכסף מהקרן?
4)האם אני יכול לבטל את זה ושלא ירד לי כלום לקרן פנסיה הזאת?

בברכה ויום טוב
תגובה
03/10/2011 | 23:12
10
5

1.נכון להיום כספי המשרתים מופקדים בקרן זמנית (איילון) , בקרוב הכספים יעברו לחברת "הראל" שזכתה במכרז לאחרונה- אם זה מעניין אותך חפש בגוגל.

2.בכל סוף שנה ורבעון ישלח אלייך דוח ריכוז- במכתב שיגיע אליך יש גם אפשרות לפתיחת משתמש באינטרנט (מיותר לעשות זאת טרם המעבר לקופה הנ"ל)

3.כן אתה יכול להוציא את הכספים, ע"י קיצבה מגיל 67.

4.חסכון לפנסיה הוא בגדר חוק- חובה.

5.בברכה.
תודה רבה.. ולגבי בדו"ח
04/10/2011 | 18:19
9
3
אני טיפה יותר משנה בקבע.. ולא קיבלתי שום דוח.

בתור מה הוא מגיע?

האם זה טופס 106?
לא טופס 106, הדוח אמור להגיע אליך הביתה במכתב
05/10/2011 | 09:37
8
עדיין לא קיבלתי כלום, האם זה מגיע כל שנה מרגע
06/10/2011 | 19:49
7
1
הכניסה לקבע?  או שזה בכל ה1/1.
תגובה
06/10/2011 | 21:44
6
5
זה מגיע בד"כ בחודשים פברואר- מרץ (לאחר סגירת שנה תקציבית)
הדוח השנתי צריך להגיע עד 30.5
07/10/2011 | 14:58
2
תיקון טעות (שלי). דוחות שנתיים עד תום הרבעון
07/10/2011 | 15:09
4
1
הראשון. דוחות רבעוניים תוך חודשיים מתום הרבעון

כלומר צריך לקבל עד 31.3 את השנתי
עד 31.5 , 31.8 , 30.11 את הרבעוניים
לא קיבלתי מעולם בשום תאריך.
07/10/2011 | 18:31
3
4
מישהו יכול לתת לינק של אתר שממנו אני יכול למצוא את הפרטים. כי ככה בגוגל מצאתי את האתר "איילון" אבל לא מצאתי שם איך אפשר לראות קרן פנסיה
כי לא סיימת שנתיים בקבע, תמתין בסבלנות או
07/10/2011 | 19:13
1
3
שביום ראשון תרים לאילון טלפון ותברר,
למה צריך לסיים שנתיים בקבע?
08/10/2011 | 05:33
8
בגלל חוק פנסיית חובה, צריך לקבל תוך מספר חודשים מתחילת העבודה הפרשות, אז אני מאמין שאותו דבר זה בקבע.
האם מופיע לך בשכר הפרשות לקרן פנסיה?
08/10/2011 | 05:35
5
תסתכל גם באתר של חבר אחרי יום הכיפורים
בוטל הסכם "חבר" מול חברת הדלק "פז" ו"YELOOW"
03/10/2011 | 22:29
2
7
פורסם ע"י "חבר" :

"הודעה חשובה!

בעקבות שינוי בתחום הדלק והורדת מרווח השיווק במחיר, הסכם ההנחות של "חבר" עם חברת פז הסתיים והיא אינה מעניקה הנחה בתחנות הדלק ובחנויות .

לתשומת לבכם, חברת סונול ממשיכה לתת הנחות בכרטיס אשראי "חבר" בתחנות הדלק ובחנויות !!!"

חבל
04/10/2011 | 11:21
2
וגם דור אלון 3% בכרטיס חבר
05/10/2011 | 21:56
9
בתוספת על הנחת תדלוק עצמי וכל הנחה אחרת בתחנה
נכנס לקבע בקרוב כמה שאלות בבקשה
03/10/2011 | 20:43
13
25
שלום לכולם.
אני בקרוב מאוד נכנס לקבע ורציתי לדעת כמה דברים.
בקרוב מאוד אני עובר לשיזפון להתחיל את הקבע שלי אני כרגע נגד ללא מקצוע ואני נכנס לקבע תנאי קורס זאת אומרת שאני יכנס לקבע ואז אני יצא לקורס.
הקורס שאני הולך אליו זה מסגריה והתפקיד שאני אמור ליהות בו בשיזפון אחרי כמה שנים עם הכל הילך כמו שצריך זה אחרי מסגריה כי ה2 נגדים שנמצאים שם עכשיו יוצאים בקרוב לפנסיה.

אז רציתי לדעת בבקשה
איך זה הולך כל התהליך הזה של נגד ללא מקצוע מה אני אמור לעבור וכו.
התפקיד מסגר איך התפקיד ומה עושים בו ומה הרמת קושי שלא בסופו של דבר.
וכמה אני אמור להרוויח פחות או יותר יש למישו מושג?

תודה רבה לכל העונים יכול ליהות שיהיה לי עוד שאלות בהמשך ביחד עם התשובות שלכם.
התייחסות קצרה
03/10/2011 | 23:21
1
10

תהליך של נגד ללא מקצוע- פתרת בעצמך - מעבר קורס מסגרות.

עבודת מסגרות היא עבודה תעשייתית, ריתוכים, הלחמות, השחזות
- עבודה פיזית בתנאים לא פשוטים של חום, עשן, שימוש מתמיד באמצעי הגנה.

כמה תרוויח ? פחות או יותר? בעיקר פחות בפן הכספי.
השכר מורכב ממשתנים רבים שצריך לדעת מהם בכדי להעריך.

לדעתי מאחר ואתה לא שואל מתוך התלבטות אלה סקרנות או חוסר סבלנות, פשוט תמתין להגיעך למחלקה ולתלוש השכר הראשון.

בהצלחה.
ד.א
03/10/2011 | 23:24
4
מסגר מקצועי הוא עובד מאוד נדרש בתעשייה האזרחית בשנים האחרונות והצורך רק הולך וגובר.
בהתאם לכך השכר גבוה באלפי שקלים מהשכר הממוצע במשק.

תשובות
03/10/2011 | 23:25
10
5
א. זה "אכנס"/ "אצא"/"אחראי"/"שלו" ולא "יכנס"/"יצא"/"אחרי"/"שלו"

ב. נגד ללא מקצוע במובן הפשוט של המילה זה אומר שאתה תקבל משכורת עלובה מאוד שעלולה להיות אף פחות משכר המינימום, אבל אתה בשיזפון את תוספת רמת הפעילות שלך תמסך ותיצור אשליה שאתה מקבל קצת יותר.

ג. אתה לא אמור לעבור כלום בתור נגד ללא מקצוע, כי אין לך מקצוע,

ד. קורס מסגרים זה בין הקורסים הקצרים והפשוטים ביותר בבה"ד 20, למיטב זיכרוני.

ה. מסגר- ריתוך (אלקטרודות/ארגון) והלחמה ("פטיש" חשמלי/אצטילן), זה בעיקר מה שתלמד בקורס כולל כל מה שקשור בחיתוך וסימון מתכת (הדגשה, קידוח, הקצעה, ניסור,ניקוב וכד')
רמת קושי? בוא נגיד שמסגר זה לא פקיד.

כמה אתה תרוויח? בשיזפון זה רמת פעילות ב' לא ?
עד שתעשה את הקורס, בערך כמעט 5 אלף ברוטו, אחרי הקורס בערך 5.5 אלף ברוטו.
תודה על התשובות,כמה שאלות נוספות
04/10/2011 | 12:18
9
6
הבנתי שעד שאני אכנס לקורס אני אקבל משכורת נמוכה ולא יהיו לי קורסים או דברים נוספים, אבל אחרי שאני יעבור את הקורס יש עוד קורסים שאני אמור לעבור?

ויש עוד דברים מסוימים שאני יכול לעשות כדי להגדיל את המשכורת שלי ?

ועוד שאלה הבנתי מהתגובה השניה של "מכני" שבאזרחות זה מקצוע מעוד נחשק אז רציתי לדעת עם אני יעבור עוד קורסים של ריתוך שאני יוכל לצאת לאזרחות עם אני ירצה ויהיה לי מה להציע שם?

תודה רבה!
תגובה
04/10/2011 | 17:51
8
3
1. "הבנתי שעד שאני אכנס לקורס אני אקבל משכורת נמוכה ולא יהיו לי קורסים או דברים נוספים, אבל אחרי שאני יעבור את הקורס יש עוד קורסים שאני אמור לעבור?"- כמו בכל מקצוע צבאי, גם למסגרים יש שלבים מקצועיים, כל שלב מקצועי כמעט גורר אחריו תוספת שכר (לנגדים, אצל קצינים זה קצת אחרת) הקטע הוא שיש תוכנית פיתוח ואתה לא יכול בבת אחת לעשות את כל השלבים המקצועיים הקשורים למקצוע שלך (*ראה הערה בסוף הודעה זו).

2. "ויש עוד דברים מסוימים שאני יכול לעשות כדי להגדיל את המשכורת שלי ?"- כן:
א. גמול השתלמות- ביצוע קורסים נוספים (בצה"ל או באזרחות על חשבונך), תוכל לקבל גמול השתלמות על ההכשרות הללו, זה קורה לנגדים עם השכלה תיכונית בערך כשהם 6 שנים בקבע.
ב. לימודים על תיכוניים- טכנאי/הנדסאי/תואר ראשון ומעלה, מעלה את השכר וגם תורם לזכויות הפנסיוניות. (סיום תואר ראשון, ושני גם מקנים 3 שנים של הקלה במס הכנסה).

3. "אם אני אעבור עוד קורסים של ריתוך שאני אוכל לצאת לאזרחות אם אני ארצה ויהיה לי מה להציע שם? " (שים לב שתיקנתי לך שגיאות כתיב במשפט שאני מצטט, שים לב א' בהתחלת מילה של מה שאתה הולך לעשות בעתיד ולא י') - אני חושב שגם קורס מסגרות בסיסי מספיק בשביל האזרחות, ובו אתה מקבל את כל שיטות הריתוך הנפוצות. כמובן שכל הכשרה מקצועית שתעשה בצבא, רק תעזור לך גם בצבא וגם מחוצה לו כאשר תעזוב את צה"ל.... אל תעשה טעות שכל כך הרבה נגדים שהכרתי עשו:
בחיים, אבל בחיים! אל תסרב לצאת לקורסים! וכמובן, אל תחכה שיציעו לך קורסים, תדרוש אותם, תציק למפקד שלך, תציק למשרד השלישות שלך! אל תהיה פראייר ועבד!

(*) הערה- לגבי פרטים נוספים ספציפיים לגבי קורסים שאתה יכול לצאת אליהם, מסגרות שייך מן הסתם לחיל החימוש, תחפש את הטלפון של מדור נגדים במקחש"ר ותתקשר אליהם, תבקש מהם מידע על הכשרות שתוכל לבצע, כמו כן תברר מתי ייפתח קורס המסגרות הראשון. זה התפקיד שלהם לענות לך על זה.

בהצלחה.
תרשה לי כמה תיקונים "קלים":
05/10/2011 | 20:34
7
9
1.גמול השתלמות א' לא ניתן לאחר 6 שנים,הוא ניתן שנתיים לאחר קבלת דרגת הרס"ר.לנגד חדש מדובר במשהו יותר קרוב ל9-10 שנים.
2.לימודים על תיכוניים כבר לא מוסיפים כלום לנגדים.בימי גמו"ש ב' העליזים אכן תואר היה מקנה זכאות לגמול....אך כיום הפריבילגיה נותרה לקצינים בלבד.לנגדים החליט מישהו שכנראה מספיק גמו"ש א' (ולטעמו גם זה יותר מדי).מה גם שספציפית למחנה שיזפון-מאוד מאוד קשה לצאת ללימודים תוכ"ש .אין מכללה\אוניברסיטה קרובה .

ולכותב ההודעה-צר לי לנפץ לך את האשליה אבל אם 2 הנגדים שהם כיום אחראי מסגריה עומדים לפרוש,כנראה שלא אתה תהיה זה שמחליף אותם.אין מצב שצהל פשוט "יחזיק" בשביל נגד מתחיל וחסר מקצועיות תקן מובהק עד שיעברו 7-8 שנים והוא יוכל "לשבת" עליו.מן הסתם יביאו איש חימוש ותיק וטוב שממתין לתקן מובהק אי שם ברחבי יחידות צהל האחרות.
הסיכוי שאחרי שתקרע את התחת 8 שנים בשיזפון הלוהטת בעבודה בלתי פוסקת על טנקים ולאחר מכן יגידו לך "תודה רבה על שירותך אבל מבחינתנו אתה יכול ללכת הביתה" הוא לא קטן בכלל.....
צר לי על הבוטות ועל ניפוץ האשליה אך מישהו צריך להגיד לך את האמת.

בהצלחה בכל מקרה.בכל דרך שתבחר.
הבהרות מאיציק
05/10/2011 | 21:03
1
10
ראשית תודה על התיקונים

לגבי 1- אני רואה שזה "השתפר לרעה" (כמו שהגשש החיוור אומרים ).
לגבי 2: זכאות לתואר אולי לא נותנת גמו"ש, אבל היא כן עדיין נותרת רה דירוג טוב יותר לפנסיה, או שאת זה גם ביטלו?
לגבי הרה דירוג-
05/10/2011 | 23:31
26
אכן תארים מסוגים שונים נותנים אפשרות לזכות ברה דירוג גבוה יותר.
טכנאי -שלב מנהלי 30
הנדסאי-שלב מנהלי 32
תואר ראשון- שלב מנהלי 34

רה דירוג נוסף אחד לכל "מדרגת תואר".אבל למען האמת זה לא כלכך משמעותי.רה דירוג ממוצע הוא 250 ש"ח כך שאין הרבה הבדל בין התארים,מה גם שלפנסיה מדובר על 50% ממוצע מהפער.
תואר לקצינים משמעותי הרבה יותר כמובן ומקנה באופן אוטומטי דירוג מח"ר או דירוג רורפאים\מהנדסים\רוקחים\דירוג ייחודי לבעלי זיקה לתפקיד.משמעות פיננסית של דירוג כזה הינה בעלת משמעות מרובה ומהווה קפיצת מדרגה משמעותית מאוד מאוד בשכר.(אלפי שקלים).

אהבתי את הציטוט מהגששים
תרשה לי לתקן את תיקונך
05/10/2011 | 22:39
4
11

1.לימודים על תיכוניים, טכנאים והנדסאים מקנים הטבות לא מבוטלות :

א.גמול השתלמות א' מיום הכניסה לקבע.

ב.שורת "תואר" בתלוש השכר , מתחיל אמנם ב-100 ש"ח ברוטו אבל מתפתחת עם תוספות רבות אחרות במהלך השים למאות שקלים.

ג.חברות ב-2 אגודות מקצועיות על חשבון המעסיק- כ - 800 ש"ח בשנה

ד.תמיד עדיף להיות בעל תואר כלשהו.
תרשה לי גם-
05/10/2011 | 23:41
3
6
א.נכון,בתנאי שהתגייסת בעל תואר.אחרת אם תשרת ברמ"פ א' (שיזפון) תוכל להגיש בקשה ללימודים תוכ"ש רק לאחר 4 שנות שירות.תוסיף עוד 3-4 שנות לימוד לתואר....והנה חלפו שוב 8 שנים.
ב.לא נכון.שורת תואר לא משפיעה על המרכיבים.היא תשפיע רק על גמו"ש ב' לאלו הזכאים והגמול עצמו ישפיע על שאר המרכיבים.תואר מכל סוג לכשלעצמו לא ישנה את המרכיבים לנגד.(אצל קצין זה שונה לגמרי).
ג.גם פה אתה צודק,למרות שאין לי מושג למה זה רלוונטי לאיש קבע שלא יכול לעשות עם החברות הזו כלום.
ד.בשביל מה?אם זה לא לצורכי שכר אז זה יכול לחכות לשחרור ולבחירת מסלול אישי ומעניין ולא להיות מוכתב ע"י משהב"ט וללמוד תואר תוכ"ש במכללה שלא נותן שום דבר חוץ מתעודה על הקיר. בוא נודה במציאות....כמה אנשים בעלי תואר ביהדות או במדעי המזה"ת יוכלו לקבל הצעות עבודה בגין תוארם לאחר השחרור??אני בעל תואר -ואם לא גמול ב' הייתי מוותר ברצון על 3 וחצי שנים של עינוי ,לחץ,בלבול,ויתור על זמן משפחתי במשך שנים ועוד ועוד.
תגובה
06/10/2011 | 19:58
2
4
א.לא חייב להתגייס עם תואר.
- רבים עושים תואר טכנאי/הנדסאי עוד בשירות חובה או מתחילים בשנה הראשונה לקבע (בוא נגיד רמות פעילות ג-ד) - יש משמעות.

ב.אתה טועה באופן הכי בסיסי , במידה והינך בעל שורת תואר, תפתח תלוש שכר של חודש ינואר האחרון ותראה שהוא הושפע למשל מ..  " הסכם שכר ".

ג.החברות נותנת , למשל , חופשה בארץ במלונות מבוקשים בחינם , חופשות בחו"ל - חינם , חברות באגודות כגון "הוט" .

עוד כמה דברים בבקשה
11/10/2011 | 23:09
1
12
אני יודע שאני רץ קדימה ואני אפילו לא נכנסתי לתפקיד ואני חושב רחוק אבל עם אני לא אשאל עכשיו אז חבל על הזמן שלי.
אני יודע שבישביל לעלות את המשכורת אני אמור לילמוד דברים עם זיכה למקצוע רציתי לדעת עם יש לכם מושג על איזה לימודים מדובר שהמקצוע הוא מסגר כללי ואיפה אפשר ללמוד אותם.

ועוד  דבר שהמשתמש sayar3 אמר לי שרוב הסיכוים שאני חי בסרט ששומרים לי מקום ליהות זה שיהיה אחראי על המסגר בבסיס, יכול ליהות מצב כזה שאחרי שאני מגיע לשם ואני משרת שם כמה שאני שנים ואלו שעכשיו ממונים על המסגריה עובדים איתי ביום יום ואני איתם ועם אני יהיה טוב וכל זה רוב הסיכוים שיביאו מישו אחר ממקום אחר שיעשה את העבודה ושילחו אותי הביתה?

תודה רבה לכם על כל התשובות עד עכשיו אתם עוזרים מאוד תודה!
תגובה
12/10/2011 | 15:40
3
כן, יכולים לשלוח (לשלוח זו מילה מכובסת ל"לפטר") אותך הביתה אם יהיה קיצוצים בתקנים אפילו אם תהיה נגד מצטיין.

וזו לא "זיכה" אלא "זיקה".

אילו לימודים אתה יכול ללמוד שיהיו עם זיקה למקצוע?
נראה לי שקורסים להכרת המחשב הם בזיקה לכל מקצוע.

שלבים מקצועיים בתחום המסגרות מן הסתם עם הזמן (לוקח 9-10 שנים עד שתקבל גמול.... אז יש מספיק זמן... ) אני די בטוח שיש גם עוד קורסים מקצועיים בחימוש שאתה יכול לעשות, כמובן שהכל תלוי בהקצאות, ובאישור מפקדיך, אתה באמת חושב רחוק, אך תשובות מקצועיות, שוב, תוכל לקבל ממדור נגדים במקחש"ר.
שאל לגבי משכורת החודש
01/10/2011 | 21:39
2
9
שלום לכולם,
שאלתי היא האם יבכו את התוספת של הסכם 2011 כל חודש לפנסיה הוא שהחודש זה חד פעמי?
יבכו ?
02/10/2011 | 07:22
1
2

לא הצלחתי לראות את התלוש אבל הנטו ירד מסיבה שטרם זוהתה..

עפ"י דבריך ההסכם מנוכה כולו לפנסיה ? לא מוכר לי מהלך כזה.

אם כך באמת הולכים לרדת הרבה דמעות
תגובתי לאחר בדיקה
02/10/2011 | 18:18
2
מוסבר בתלוש :

"בהתאם להסכם הקיבוצי 2011, עודכנו -
שיעורי ההפרשה לפנסיה צוברת הן של הפרט -
והן של צה"ל מתחילת 2011 ואילך "

פשוטו כמשמעו , היתה הפרשה רטרואקטיבית מתחילת השנה ע"י כך שהעלו את אחוז הפנסיה ( לעצמו מהלך טוב ) .
בגלל שעברו מאז 9 חודשים , ייתכן , בהתאם לשכרך , שהניכוי יגיע למאות עד אלפי שקלים החודש.  

שים לב שגם צה"ל משתתף איתך ברטרואקטיביות.

בחודש הבא שיעור היריד בנטו יחזור למצבו הנורמלי למעט ירידה של אולי עשרות שקלים .

אפשר להחזיר בנתיים את המטריות

קבילה ושירות תחת מפקד נקבל
01/10/2011 | 15:53
2
38
שלום רב,
האם יש פקודה כלשהי האומרת שחייל שקובל מפקד לא ישרת תחתיו ?
לא, זו תהיה פקודה חסרת הגיון ומפגרת
01/10/2011 | 18:16
9
כמובן שלא.
01/10/2011 | 21:48
11
בכל תוצאות קבילה בנושא מפקד-פקוד, מצויין למפקד כי אסור לו להשתמש בתוצאות הקבילה נגד החייל הקובל.
ובכל מקרה שבו המפקד מתנכל לקובל, יוכל לפנות לנקח"ל בשנית.
חתימת קבע- חיל הרפואה/אפשרויות אחרות
01/10/2011 | 12:05
5
65
בוקר טוב,
התאריך שחרור שלי הוא אוגוסט 12'
עשיתי קורס חובשים קרביים וכרגע אני משרת במרפאה ביחידה עורפית.
אני שוקל לחתום קבע ובודק אפשרויות.
יש לי כמה שאלות:
1.אם אני ממשיך בתור חובש בקבע, אני הופך לא. מרפאה?
אפשרי להיות חופ"ל או חוג"ד?
איזה שיבוצים אני יכול לקבל?
2.איזה אפשרויות יש לי לחתום קבע עוד חוץ מתפקיד חובש?
למדתי ערבית ומחשבים 5 יח' בתיכון.
דיברתי עם מישהו שאני מכיר מהמתפ"ש והוא אמר לי שהם צריכים אנשי קבע לתפקיד הדרכה ותפקידים של ערבית(הוא לא פירט כ"כ איזה)
3.מישהו שמע על תיאום וקישור לכוחות הזרים?
תודה רבה,
אשמח לתגובות יותר מפורטות בפרטי אם אפשר
תגובה
01/10/2011 | 13:03
1
21
"אשמח לתגובות יותר מפורטות בפרטי אם אפשר"- למה? התשובות שתקבל יכולות לעזור גם לאחרים, זו מטרת הפורום.

לגבי שאלה 1 אני לא יודע לענות לך,

לגבי 2 ו-3, אם צה"ל הכשיר אותך להיות חובש, מדוע שהוא ישקיע בך לצורך מקצוע נוסף?
(אפילו אם למדת ערבית ו/או מחשבים, מן הסתם תצטרך הכשרה נוספת למקצוע כזה או אחר) מדוע צה"ל צריך להשקיע בך למקצוע אחר כאשר הוא כבר השקיע בך בתור חובש ויש לך כבר ניסיון מקצועי בתחום. למקצוע הדרכה עדיף לצה"ל להשקיע בחייל טרי בן 18 שהוא לא צריך לשלם לו מעבר למשכורת חייל חובה והוא מרוויח ניסיון מקצועי.

תוספת קטנה
01/10/2011 | 13:04
20
אם אין לך תואר אקדמאי שנחוץ לצה"ל, אין לצה"ל שום סיבה לשבץ אותך במקצוע שהוא שונה ממקצועך הצבאי הנוכחי.
תשובה
26/10/2011 | 22:57
2
26
ביררתי עם חכ"ל ואפשר לחתום אצלם קבע במתפ"ש- לכן שאלתי אם אפשר לחתום קבע בתפקידים אחרים של ערבית...
בקשר לקבע בתור חובש- מה האפשרויות שיש לי?
תודה רבה
26/10/2011 | 22:58
1
5
|הק
29/10/2011 | 15:01
7
חזרה לשירות
30/09/2011 | 19:57
3
16
שלום ושנה טובה
אני בן 31 וסרן במיל' בוגר תואר ראשון במנהל עסקים וחשבונאות.
אני מעוניין לחזור לשירות קבע...
האם יש לי סיכוי?
מעבר ליחדה לחזרהלשירות האם מישהו מכיר יחידות או מפקדים שממעוניינים בכזה פרופיל?
תגובה
01/10/2011 | 10:42
6
סיכוי תמיד יש, אם כי צריך לזכור שהביקוש בצה"ל למקצוע הזה אינו גבוה.

יחידות שמתעניינות בתפקיד הזה? לא מכיר באופן אישי כבר כלום בצה"ל אבל התפקיד הזה בעיקר מאוייש במפקדות חייליות או למעלה מכך.
אתה יכול לנסות בתור כלכלן
03/10/2011 | 15:10
1
11
אני יודעת שיש לזה ביקוש ואם יש לך רצון הם מאוד רוצים ומחפשים אנשים.
הבעיה שאתה צריך לבדוק אם אתה עומד בתנאי הגיוס לקבע ויש את נושא הקבע הראשוני ששווה לבדוק ( לא יודעת כמה אפשר להרחיב כאן על הדברים).  
תשלח קורות חיים לתא גיוס והם חוזרים, אלי הם חזרו אחרי חצי שנה וכבר הציעו לי 2 תפקידים ( אני כלכלה חשבונאות בתואר).
וכמו שנאמר מעלי זה בדרך כלל מרמת פיקוד ומעלה. מתחת לזה זה כבר לא בשבילך.

שיהיה לך בהצלחה בכל דרך שתבחר!
אם מעניין אותך ומאתגר אותך לשרת ביחידה סגורה
05/10/2011 | 20:40
7
ברמ"פ א',אז יש לך פה עוד הצעה לתפקיד.אם תהיי מעוניינת פני אלי במסר אישי.
שאלה
30/09/2011 | 17:43
1
4
אשת קבע בהיריון איפה מבצעים את הבדיקות??
אפשר אצל רופא/ת נשים אזרחי או שרק דרך חר"פ?
תשובה
01/10/2011 | 10:40
אני ממליץ לקרוא את ה-FAQ כאן:
http://aka.idf.il/yohalan/faq/faq.asp?catID=37002

אם עדיין יהיו לך שאלות, אז יש שם פורום שניתן לשאול בו ומקבלים שם מענה מקצועי ודי מהיר.

מצטער, רוב חברי הפורום הקבועים הם גברים
האם ניתן לבצע שמ"פ בזמן חל"ת מקבע?
30/09/2011 | 16:50
2
2
טכנית כן
30/09/2011 | 17:28
1
טכנית לא
05/10/2011 | 14:28
1
שמ"פ מבצע מי שנמצא בסוג שירות מילואים.
מי שנמצא בחל"ת מקבע עדיין נחשב בשירות קבע ולכן הוא לא מבצע שמ"פ.

א-ב-ל אם צריכים אותך ביחידה שלך ואתה בא ליום אחד או יותר, יש מושג שנקרא "הפסקת חל"ת לשכר", שמשמעותו שאתה עדיין בחל"ת אבל כן מקבל משכורת עבור הימים בהם היית ביחידה.
מהי הפקודה לגבי תקופת צינון בין תואר ראשון
30/09/2011 | 00:09
13
לשני?
כמה שאלות בקשר להטבות בקבע
28/09/2011 | 17:10
2
5
אז ככה אני בחודש הראשון שלי בקבע רציתי לשאול
אם אני זכאי בשנה הראשונה נגיד לכרטיס של הנקודות?ואם כן כמה נקודות יש בכרטיס הזה?
דבר שני אם אני אמור לקבל נגיד מתנות לחג בחגים של פסח וראש השנה?

תודה לעוזרים וחג שמח
מישהו?
29/09/2011 | 22:57
3
כמה תשובות
30/09/2011 | 11:55
2
אתה זכאי לקבל את הכרטיס נקודות בשנה הראשונה.

הוא מתחלק לשלושה סוגים- נקודות מדים, נקודות אישיות ונקודות ספורטאישיות.

אני לא זוכרת כמה נק' יש בכל אחד, אבל יש מספיק בשביל לקנות הרבה! יהיה כתוב לך באתר של מופת כמה נק' יש לך, או אם תלך לאחת החנויות שמקבלות את הכרטיס הם יכולים להוציא לך רישום של הנקודות.

אם אתה נגד או קצין בקבע אתה זכאי לקבל מתנות בראש השנה או בפסח, מאוד תלוי ביחידה. המתנות נקנות בכסף שנלקח לך במשכורת תחת השם: "קופת קצינים ונגדים". ככה שבעצם אתה קונה את המתנה לעצמך.

חג שמח!
החזרי נסיעות ברכב
29/09/2011 | 01:05
4
126
שלום לכולם
אשמח לקבל מידע בנושא הבא :
אני מתגורר בצפון משרת בקבע כבר מספר חודשים ביחידה הנמצאת במרכז הארץ, מגיע ביום ראשון וחוזר ביום חמישי .
יש ברשותי רכב שרשום על שם דודה שלי ... אני יודע שיש אפשרות לקבל החזרי נסיעות ברכב, הבנתי שצריך לפנות לשלישת היחידה זה נכון ? מהו סכום ההחזר ? על מה בדיוק אני צריך להצהיר ? האם לא אוכל להוציא כרטיסים לרכבת עם החוגר ? אילו מסמכים צריך להציג ? מתי מקבלים את ההחזר הראשון ?
כל מידע הקשור לנושא יעזור לי מאוד
תודה רבה , חג שמח ושנה טובה לכולם !
תשובות
29/09/2011 | 10:29
3
65
"הבנתי שצריך לפנות לשלישת היחידה זה נכון?"- כן

"מהו סכום ההחזר?" - תלוי בקילומטראז' שאתה מבצע ולא יעלה על תקרת החזר של כ-500 ש"ח (אני לא זוכר סכום מדויק)

"על מה בדיוק אני צריך להצהיר?"- שהרכב שרשום ע"ש דודה שלך הוא בשימושך ומשמש אותך לנסיעות עליהן אתה מבקש החזר.

"האם לא אוכל להוציא כרטיסים לרכבת עם החוגר?"- אין קשר, אבל אם תבקש החזר על נסיעות ובמקביל תנסע ברכבת למרות שאתה אמור לנסוע עם הרכב, אתה עלול לעמוד לדין על כך כי זו למעשה הונאה, והיו מקרים מעולם.

"אילו מסמכים צריך להציג?"- רישיון נהיגה בתוקף, רישיון רכב בתוקף, תעודת ביטוח חובה בתוקף (צילומים כמובן של כל ה-3), הצהרה שאתה משתמש ברכב של דודה שלך, מילוי טפסי החזר הוצאות בשלישות.

"מתי מקבלים את ההחזר הראשון?"- זה תלוי מתי אתה מגיש, אם לפני ה-18 לחודש ומספיקים להזין את זה, אז במשכורת הקרובה לאותו 18, אם אחרי ה-18 אז במשכורת לאחריה.

סע בזהירות.
חידוד ותוספת
30/09/2011 | 16:43
2
57
מקסימום ההחזר הוא 487 שקלים.

בגלל שאתה עושה שימוש לצורכי הגעה לבסיס בערך 9-10 פעמים בחודש, אז זה מה שתצטרך לסמן בטופס ובהתאם לזאת תוכל לנסוע ברכבת כרגיל.

במידה ותסמן שאתה משתמש ברכב כל יום (בטופס זה יוצא 19 ימים - המקסימום), לא תוכל להשתמש ברכבת באופן קבוע ובמידה ותעשה כן, תאלץ להחזיר כספים לצה"ל.
כמובן שתוכל לנסוע ברכבת לצורכי תפקיד, למשל להגיע לפגישה או דיון במהלך יום עבודה.
תודה רבה ! שאלה לגבי תגובתך:
30/09/2011 | 23:17
1
48
האם בטופס יש הכן סעיף בו אני מציין את האפשרות הראשונה - שזה לשימוש של הגעה לבסיס בתחילת שבוע ויציאה ממנו בימי חמישי ( בערך 8-9 פעמים לשבוע ) ?

בגלל שההחזר אני מאמין עדיין לא מספיק ואני כנראה אצטרך להוציא מכיסי גם סכום כסף מסוים , במקרים בהם אני יוצא ל " אפטר " ביום שלישי הביתה (לא קורה הרבה) ... האם אוכל לחזור לבסיס ביום רביעי עם תחבורה ציבורית וזאת לא תהייה פגיעה בהסכם ?
אין אפשרות כזו בטופס
01/10/2011 | 00:15
40
אבל כן יש אפשרות לסמן נסיעה ברכב עד לתחנת הרכבת.
ההחזר כמובן יהיה יחסי.

בחודשים בהם תצא לאפטר, תוכל למלא טופס עם מספר הנסיעות המעודכן (כאמור, המקסימום זה 19).
מצב זה יאלץ אותך למלא טופס כזה כל חודש, במקום טופס אחד לשנה קדימה.
חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
Flix וידאו
אולטק- גאדג'טים ומתנות
אולטק- גאדג'טים ומתנות
לירז בנגו יחסי ציבור
עד כמה העסק שלך מוכר?
פורום גאדג'טים
פורום גאדג'טים
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה