לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
95129,512 עוקבים אודות עסקים

פורום אנשי קבע

שלום וברוכים הבאים לפורום אנשי קבע!
יצאתם לקצונה או שהחלטתם לחתום קבע בגמר שירות החובה?
מקומכם איתנו.
כמו כל התחלה, גם הכניסה לקבע מלווה בהרבה שאלות - זכויות, חובות, תנאי שירות, זכאויות שונות, תלוש המשכורת שפתאום נוספו לו הרבה סעיפים ועוד ועוד.
כאן בפורום אנשי קבע נשמח לענות לשאלות, להכווין ולייעץ מניסיוננו וכמובן לבנות קהילה פעילה שתהווה את מוקד המידע הטוב ביותר לאנשי קבע ברשת.
רק בקשה אחת לנו אליכם - שימרו על ביטחון מידע. אין לציין מספרי יחידות ומידע מסווג.

וינטרפרש

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אנשי קבע

שלום וברוכים הבאים לפורום אנשי קבע!
יצאתם לקצונה או שהחלטתם לחתום קבע בגמר שירות החובה?
מקומכם איתנו.
כמו כל התחלה, גם הכניסה לקבע מלווה בהרבה שאלות - זכויות, חובות, תנאי שירות, זכאויות שונות, תלוש המשכורת שפתאום נוספו לו הרבה סעיפים ועוד ועוד.
כאן בפורום אנשי קבע נשמח לענות לשאלות, להכווין ולייעץ מניסיוננו וכמובן לבנות קהילה פעילה שתהווה את מוקד המידע הטוב ביותר לאנשי קבע ברשת.
רק בקשה אחת לנו אליכם - שימרו על ביטחון מידע. אין לציין מספרי יחידות ומידע מסווג.

וינטרפרש

לצפיה ב-'רבותיי, ההיסטוריה (של הגימלים) חוזרת!'
רבותיי, ההיסטוריה (של הגימלים) חוזרת!
26/01/2012 | 08:53
2
16
לצפיה ב-'אתמול דווקא הרווחתי מזה '
אתמול דווקא הרווחתי מזה
26/01/2012 | 20:19
11
הייתי אמור להישאר בטייסת לעבוד בערב כי לא היה צוות ונגד משם קיבל (הוציא גימלים) אבל יצא שבידיוק בגלל החוק הזה הוא חזר, ואני בסוף לא הייתי צריך להשאר.

אבל תכלס אולי נגד חיילים "גימליסטים" זה טוב אבל מי שבאמת חולה זה מפוגע במידה מסויימת (מי שחולה באמת אמור לקבל יותר מג' אחד במידת הצורך).
לצפיה ב-'זה הגיוני'
זה הגיוני
27/01/2012 | 17:33
3
כל עוד חיילי קריה ותל השומר מקבלים גימלים לא לפי מספרים אלא לפי תאריך תחילה וסיום של ימי מחלה.
כמובן שהקלות שבה הם מקבלים את הימים זה כבר דיון אחר לגמרי.
לצפיה ב-'דיסקיות בנעלי חי"ר החדשות..'
דיסקיות בנעלי חי"ר החדשות..
25/01/2012 | 20:01
3
662
השגתי נעליי חי"ר על הכיפאק.
belleville דגם 700v.
הבעיה היא שאין להן כיס לדיסקיות.

מישהו יודע האם ע"פ פקודות הצבא מחוייבים לשים דיסקיות בכיס הייעודי או שאפשר להכניס אותן גם מתחת למדרס?
לצפיה ב-'איפה שמים את הדיסקיות כל אלה שנועלים אותן?'
איפה שמים את הדיסקיות כל אלה שנועלים אותן?
25/01/2012 | 21:01
1
104
ההגיון בכיס ייעודי לדיסקית הוא שבמידת הצורך יהיה אפשר לשלוף את הדיסקית מבלי לעשות חיפוש בכל כף הרגל או הנעל עצמה.
לצפיה ב-'מוסיפים להן בישראל כיס ייעודי'
מוסיפים להן בישראל כיס ייעודי
25/01/2012 | 21:39
94
לצפיה ב-'?'
?
26/01/2012 | 17:56
46
למישהו יש מושג אם זה מאושר ע"פ הפקודות?
לצפיה ב-'בא לי להשתחרר. שתדעו'
בא לי להשתחרר. שתדעו
25/01/2012 | 19:38
4
9
לצפיה ב-'תודה, עכשיו אנחנו יודעים'
תודה, עכשיו אנחנו יודעים
25/01/2012 | 19:48
3
לצפיה ב-'רק כותרת? מה עם איזה סיפור אישי שאולי נלמד?'
רק כותרת? מה עם איזה סיפור אישי שאולי נלמד?
25/01/2012 | 21:01
2
4
לצפיה ב-'אז ככה: '
אז ככה:
28/01/2012 | 22:55
1
9
שירתי שנתיים בבסיס X. היו לי סיבות אידאולוגיות לרצות להישאר בצבא. לא היה תקן ביחידה שהייתי בה, גם אם היה לא הייתי נשארת, ובכלל במסגרת התפקיד שלי היה תקן רק בבסיס Y, לחצי שנה, וגם זה לקח זמן עד שבכלל אישרו אותו.
עברו שלושה חודשים, ואני בכלל לא מרוצה. ביחידה הקודמת סמכו עליי הרבה יותר והעבודה יותר זרמה. איפה שאני עכשיו המפקד לא סומך עליי (ממש לא בצדק) והתפקיד שאני עושה שונה ממה שאני אמורה לעשות. חוץ מזה אני במשרד עם קצינה, שאומנם אנחנו לא עובדות ביחד (אנחנו באותו משרד רק כי שתינו בקבע) אבל היא מאוד מתנשאת, ויש הבדל בין הקצינים לנגדים.

אני באמת שוקלת לבקש להשתחרר לפני, ולא לחכות עוד שלושה חודשים.

מה שיש ללמוד מזה - אל תחתמו קבע במקום שלא הייתם בו בסדיר.
ההבדל בין קצינים לנגדים בכלל לא מוצדק.
לצפיה ב-'איך אומרים.. '
איך אומרים..
31/01/2012 | 18:52
3
"בקטנה".
לצפיה ב-'ביקור במדינות ערב'
ביקור במדינות ערב
25/01/2012 | 15:25
2
16
שלום,
אשמח לדעת באילו מדינות אסור לקצין משוחרר לבקר.
בפרט: מצרים וירדן.
כמו כן, לכמה זמן תקף האיסור?

תודה רבה
לצפיה ב-'שלום ברק'
שלום ברק
25/01/2012 | 16:41
1
9
אני מאוד מציע שתיצור קשר עם משרד קצין העיר הקרוב לאזור מגוריך ושם יספקו לך את התשובות, זה חלק מהגדרת התפקיד שלהם.

זה גם מאוד חשוב באיזה חייל שירתת, דרגת סב"ט וכד'

מוטב שנוא זה לא יידון כאן בפורום.
לצפיה ב-''
25/01/2012 | 21:02
1
לצפיה ב-'מיליון שקל בחודש: רכב וגם רכבת לאנשי קבע'
מיליון שקל בחודש: רכב וגם רכבת לאנשי קבע
25/01/2012 | 15:25
1
27
לצפיה ב-'תופעה ידועה של כפל על החזר נסיעות ורכבת'
תופעה ידועה של כפל על החזר נסיעות ורכבת
25/01/2012 | 21:04
12
לצפיה ב-'חזרה לקבע מהאזרחות'
חזרה לקבע מהאזרחות
23/01/2012 | 19:28
7
1881
שלום רב,
אני אמור לחזור לקבע לאחר שנה שאני משוחרר, מה זה אמור, מילאתי כבר את הכל ואני מזומן השבוע לוועדה רפואית ואמורים לזמן אותי ל"יום מיון פסיכולוגי"
השאלה שלי מה כולל יום המיון הפסיכולוגי ומה מידת השפעתו על המשך הגיוס?!
בגדול הנגד שאני אמור להחליף אותו, הודיעו לו שאני מגיע בקרוב ואני המחליף היחיד שלו (אין מתמודדים נוספים).
מה אני צריך לעשות בכדי להגיע הכי מוכן ליום הזה? אילו שאלות שואלים שם? אילו מבחנים יש שם?
אשמח אם יענה רק מי שיודע בוודאות, תודה והמשך ערב מהנה.
לצפיה ב-''
23/01/2012 | 19:35
203
ואם יענה לך מי שלא יודע בוודאות? איך תוכל לדעת?!

יום מיון פסיכולוגי אם אני זוכר נכון, כולל שאלון פסיכולוגי (מעין "שאלון 300" כזה), שיחה עם פסיכולוג, ואולי מבחן התנהגות (צפייה בסרט ואח"כ ניתוח שלו או משימות דומות), אולי אפילו גם דינמיקה קבוצתית.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
25/01/2012 | 21:06
573
תהיה עצמך ביום הזה, כל עוד לא תעשה או תאמר משהו חריג וקיצוני עוד יום בדרך לחזרה לקבע.
לצפיה ב-'תשובה.'
תשובה.
27/01/2012 | 07:29
444
יום מיון פסיכולוגי לחוזרים לקבע הוא יום גנרי שעוברים אותו כלל האזרחים שמועמדים לשירות קבע בצה"ל (התנדבותי). מכך אתה יכול להבין שהוא אינו מקצועי (עוברים אותו רבנים, עובדים סוציאליים, כלכלנים ונהגים שחוזרים לשירות), אלא אישיותי בעיקרו.

היום כולל מספר תחנות, בין היתר - מילוי שאלונים (ביוגרפי ואחרים), מבחנים ממוחשבים לבדיקת יכולות (למידה, יכולות קוגניטיביות שונות, הבנה וכו') ומבחנים אישיותיים (השלמת משפטים, תיאורי תמונות וכן הלאה). עוד כולל היום ראיון קצר עם פסיכולוג/ית ודינמיקה קבוצתית.

שורה תחתונה - אם הגורמים המקצועיים ביחידה המיועדת החליטו שאתה מתאים, אז אין סיבה משמעותית שלא תעבור בהצלחה את היום הזה. הטיפים היחידים שכדאי שתקח בחשבון  -

1. תבוא מוכן: רענן (לישון טוב), שבע, לבוש בהתאם (לא מוזנח אך בנוחות - אל תבוא בחליפה), תפנה את כל היום (לא להיות לחוץ לצאת הביתה).
2. תבוא עם מוטיבציה: הזכר לעצמך למה אתה חוזר לצבא.
3. תבוא רגוע: תשתתף, אל תהיה ציני, תן מאמץ ותראה מחויבות למשימות (גם אם הן נראות לך מטופשות או לא קשורות).

בהצלחה.
לצפיה ב-'מיונים לחזרה לקבע בקינן שפי'
מיונים לחזרה לקבע בקינן שפי
28/01/2012 | 15:27
3
5090
יהיו איתך עוד כל מיני אנשים שחוזרים לקבע מהאזרחות, בכל מיני תפקידים - אף אחד מהם לא מתמודד על התפקיד שלך או אפילו בחיל שלך אז אתה יכול להרשות לעצמך להיות לארג' ולפרגן להם כי הם לא מתחרים בך.

מה יש שם חוץ מזה? דינמיקה קבוצתית עם גרסא היפית וסטלנית לטארוט שנקראת "קלפי מרלין" שמציגים את מרלין הקוסם בכל מיני מצבים עם כותרות כמו "להתחבר לשורשים" (מרלין הופך לעץ), "לכוון למטרה" (מרלין יורה בחץ וקשת), "להסתכל על עצמי ולגדול" (מרלין מבצע בעצמו מעשה מגונה מול המראה). אתה צריך לבחור כמה קלפים שמייצגים אותך ולהסביר למה. אחרי זה כולכם ביחד צריכים להסכים על שישה או שבעה קלפים שמייצגים לדעתכם את דמות הקצין הראויה (אם בקבוצה שלך יש דתי שנפל לו ליד הקלף של "להתחבר לשורשים" תתכונן לשמוע את המשפט "עם ישראל בארץ ישראל" 600 פעם בדקה).

אחרי זה יש שאלון אמינות ממוחשב, ששואל בכמה נוסחים אם לדעתך זה בסדר לגנוב דברים מהעבודה, להמר ולעשות סמים. לא משנה מה תענה, המחשב יודיע לך שיש סתירות בתשובות שלך - אל תילחץ, זה נורמלי לגמרי.

אחר כך יש עוד איזה דינמיקה קבוצתית של הרכבת צורות - לא תצליחו להרכיב את הצורות הארורות ממילא, אז לפחות תעשה רעש של שיתוף פעולה ועזרה לאחרים ואל תיתקע על הצורה שלך. בשלב הזה, ואם אני זוכר נכון גם בשלב של הקלפי מרלין, יש לך כסף מונופול, שאתה יכול לתת ממנו למי שלדעתך תרם הכי הרבה לקבוצה או לשמור לעצמך - זה במקום השאלון הסוציומטרי שבו כולם היו משקרים שהיה פעם.

במהלך היום יש גם את המבחן האהוב עם התמונות! יש כמה תמונות שכולם מכירים משנות השישים ויודעים איך לחרטט להן תשובה. ילד מבואס עם כינור (כל עוד כתבת שהוא מתכוון לתקן את הכינור ולהמשיך לנגן אתה בסדר. אל תכתוב שסבא שלו מת בשואה וכל מה שנשאר זה הכינור), איש בתחתונים מטפס על חבל (הוא עושה ספורט והישגי ובלה בלה בלה, לא פסיכופט שחושב שהוא טרזן) ובחורה עם בגדים מגונדרים וספרים מסתכלת על איכרים בשדה (תכתוב משהו על החיבור בין תיאוריה ולמידה לעבודה והתנסות. אל תכתוב שהיא עזבה את הבית בכפר והלכה לעשות קומבינות בעיר הגדולה ועכשיו חזרה להסתלבט על הדפ"רים מהכיתה שעובדים עם פרות, ובטח שאל תכתוב בצורה שאתה מזדהה עם הדמות שלה כי אז יחשבו שיש לך גייזיות או סתם הפרעה בזהות המינית).

חוץ מהתמונות האלה, יש גם שלוש תמונות מטושטשות של חיילים בכל מיני מצבים לא ברורים. תכתוב שהם מתאמנים או עושים פעילות מבצעית או משהו, העיקר שזה לא ישמע מתלהב מידי (איציק הצלף כרגע הוריד את נסראללה והציל את עם ישראל, הוא יקבל את עיטור הגבורה!) ולא דכאוני מידי (אחרי 12 שעות שמירה שימי החליט להתאבד, אבל לא לפני שהוא ירה בסמל הג'ינג'י).

יש גם שלב פסיכוטכני - מבחנים באנלוגיות צורניות ולוגיקה. כאן כדאי שתקריץ איזה ספר הכנה ותתאמן קצת. יש גם רשימה של תכונות שאתה צריך לדרג, ולומר איזה מהן אין לך (כולם תכונות חיוביות - תחשוב איזה הכי חשובות לתפקיד שלך)

בסוף יש ראיון אישי, עם פסיכולוג/ית שישאלו אותך חוץ מ"ספר לי על עצמך" (אל תגיד "אני פרפקציוניסט" או "אני וורקוהוליק" כי זה שקר שכולם מכירים - תציג בתור חולשה משהו כמו "אני זולל כמו חזיר" או "יש לי חוש הומור גרוע ואני מספר בדיחות קרש") גם דברים כמו מה תעשה אם תישאר שבת, או איך תסתדר עם חיי הצבא, איך המשפחה מקבלת את זה, ובאיזה מצב תתפטר מהקבע (התשובה המתאימה במקרה האחרון היא - אם ישבצו אותי בתפקיד שלא קשור לגמרי למקצוע שלי).

בהצלחה.
לצפיה ב-' אהבתי! '
אהבתי!
28/01/2012 | 16:38
283
לצפיה ב-'הרסת אותי'
הרסת אותי
28/01/2012 | 19:16
1
363
אני גם ממתינה לזימון ליום כזה
ובהחלט שיקפת בצורה ברורה מאוד למה לצפות

(ועדיין הזוי לי שיש דינאמיקה קבוצתית למרות שאין תחרות על תפקיד)
לצפיה ב-'בגלל שכנראה לא ראית עדיין'
בגלל שכנראה לא ראית עדיין
28/01/2012 | 22:50
389
קצין/נה מתווכח/ת עם עצמו/ה
לצפיה ב-'חשד: העתיק למחשבו מסמכים סודיים מהצבא'
חשד: העתיק למחשבו מסמכים סודיים מהצבא
23/01/2012 | 18:26
2
10
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4179655,00...

טוב, זה כבר לא טיפשות, זה הרבה מעבר לזה...... איזה אומץ צריך בשביל לעשות דבר כזה?

אני שנחשפתי פעמים אינספור לחומרים שהם הרבה מעבר לסיווג הביטחון שלי (שהיה גבוה שלעצמו.. בקומבינה.. אבל גבוה) וידאתי כל פעם כיצאתי הביתה שהמסמכים הצבאיים היחידים עליי היו פנקס השבי ותעודת החוגר שלי....

איך אפשר לעשות דבר כזה?

ועוד התירוץ של "רציתי להתכונן לתפקיד הבא שלי" - בבית? עם אלפי מסמכים??!?!?!

לא הייתי מצפה מנגד אקדמאי מוערך עם סב"ט גבוה שכזה שיתן תירוץ מפגר כזה.
משהו כאן מסריח.
לצפיה ב-'תירוץ מעניין'
תירוץ מעניין
25/01/2012 | 21:11
1
4
ברור שמסריח, גם ענת קם למרות כל מה שטענה הייתה לה רק מטרה אחת וזה חד משמעית לפגוע בביטחון מדינת ישראל.

גם כאן אני מאמין שתפקיד הבא זאת ממש לא סיבה להוציא אלפי מסמכים מסווגים ובחקירה אולי יצליחו לגלות את הסיבה האמיתית.
לצפיה ב-'אי אפשר לדעת '
אי אפשר לדעת
25/01/2012 | 21:46
2
אולי זה סוג נדיר של וורקוהליזם

הוא לקח את המסמכים שעובד איתם הביתה כדאי להמשיך לעבוד, היו אצלינו מקרים של נגדים שיצאו לקורס בן שבועיים וכל יום חזרו אחרי 5 ליחידה ועבדו עד איזה 2 בלילה ולמחרת ב6 בבוקר נסעו לקורס בחזרה.

כן כן קיימים גם כאלה מקרים.
לצפיה ב-'תואר דצ"י'
תואר דצ"י
23/01/2012 | 11:38
32
האם תואר שמעודכן כבר כדצ"י משתנה כאשר עוברים מקצוע או שנשאר דצ"י כי ככה הוא עודכן בעבר?

תודה
לצפיה ב-'מעוניין לתרום ספרים לבסיס צה"ל'
מעוניין לתרום ספרים לבסיס צה"ל
23/01/2012 | 00:16
139
שלום, השתחררתי לא מזמן בעצמי משירות קבע. הגיעו לרשותי עשרות ספרים בעברית שאשמח לתרום לאחד הבסיסים המעוניינים בכך.
הספרים רובם ישנים, בעברית, וכוללים בין היתר את הקטנים השחורים של הוצאת עם עובד, וגם אנציקלופדיה בריטניקה מלאה (מהדורה 15) שאני מחפש לה בית חדש בלי הצלחה.
אם אתם מכירים בסיס שמעוניין בבקשה תצרו איתי קשר בהודעה אישית. אם הבסיס במרכז אגיע בעצמי.

תודה
אור
לצפיה ב-'אנשי קבע, פורום מתגייסים זקוק לעזרתכם '
אנשי קבע, פורום מתגייסים זקוק לעזרתכם
22/01/2012 | 15:33
4
פורום מתגייסים עובר שיפוץ ועתידה להיפתח בו פינה בשם 'התפקיד שלי'.
אם אתם מעוניינים להתארח בפורום בעתיד ולספר לנו על התפקיד שלכם בצה"ל, אנא שלחו לי מסר תועילו מאוד לפורום ולמתגייסי העתיד.
תודה מראש והמשך שבוע נעים
לצפיה ב-'כרטיסים לחמת גדר'
כרטיסים לחמת גדר
21/01/2012 | 19:32
1
56
היי,
אני לא הצלחתי למצוא כרטיסים לחמת גדר באתר של חבר, ובשנה שעברה היו המון.
מישהו מכיר / יודע ?
(אולי הם עברו לקטגוריה נפרדת)
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
25/01/2012 | 21:15
5
כנראה בדומה לשוברי "כסף למסעדות" זה יעודכן ויחזור להופיע באתר בהמשך אחרי שיסגרו את החוזה מול המקום\ות שבשובר.
לצפיה ב-'ימי חופשה לאנשי קבע בטיפולי פוריות.'
ימי חופשה לאנשי קבע בטיפולי פוריות.
21/01/2012 | 19:10
2
31
שלום לכוללללם.. ושבוע טוב.!

במשך השנתיים האחרונות הייתי מנצל יום חופש פה , יום חופש שם... וכך הצטברו להם הרבה ימי חופש..
לאחרונה גיליתי שאני זכאי לקבל ימי חופש נוספים (אני חושב שע"ח מערכת 14 או 17) בגלל שאני ואשתי עוברים טיפולי פוריות.
יש לי אישורי מחלה על כל הימים שבהם נעדרתי והזינו לי "יום חופש".
שאלתי היא : האם אפשר להגיש את האישורים בדרך כלשהי ולקבל בחזרה את ימי החופש? או, האם השלישה שלי צריכה להזין לי עוד ימים נוספים בגלל הטיפולים? האם יש גוף שאפשר לעבוד מולו בעניין ולא דרך השלישות של היחידה?
אשמח לתגובות, תודה רבה.
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
23/01/2012 | 18:49
1
19
הזנת ימי החופשה חייבת להתבצע אך ורק מול משרד השלישות שלך.

אם אתה חושב שמבוצע לך עוול כלשהו, פנה למפקד היחידה, אתה גם תמיד יכול להתייעץ עם "פניות מקרפ"ר" או עם אכ"א-פרט
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
03/02/2012 | 12:14
8
אני אנסה זאת...
לצפיה ב-'כניסה לקבע'
כניסה לקבע
21/01/2012 | 17:24
3
43
אהלן,

בשעה מוצלחת, הגיעה שעתי להכנס לקבע. הנחתי שרבים השואלים(הצעירים) על הסידורים הנדרשים בכניסה לקבע, אך חיפוש בפורום ובטאגליינס הניב תוצרים חלקיים.
אשמח אם תוכלו לעזור לי להשלים את החסר..

1. כרטיס אשראי "חבר" - הבנתי שזה כרטיס אשראי חוץ בנקאי, וזכאותי מתעדכנת ב- 16 לחודש. יש להגיע לבנק עם תלוש משכורת קבע ראשון ע"מ לקבלו.
2. סיסמה לאתר "חבר" - תופיע גם היא בתלוש משכורת קבע ראשון. האם אני יכול לשלם על דברים שנקנו באתר חבר רק באמצעות כרטיס אשראי "חבר"?
3. כרטיסים נוספים שיש בקבע, עד כמה שידוע לי: כרטיס נקודות, כרטיס GIFT(צהוב), כרטיס חבר טעמים.
איך מקבלים אותם?
4. כרטיס נקודות - בטאגליינס משרשור משנת 2005, נכתב כי עלי להגיע לתה"ש לאסוף אותו. אט"ל השתפרו מאז? הוא שולח הביתה/לשלישות היחידה? האם מנפיקים אוטומטית לכל איש קבע או שעליי להתקשר ולהזמין מראש דרך השלישות או דרכם ישירות? לאן אני יכול לפנות כדי לוודא שאכן מחכה לי שם כרטיס ואני לא מגיע לחינם?
5. כרטיס צהוב וחבר טעמים - לא הצלחתי למצוא איך אני מקבל אותם, ולא את רשימת המקומות המקבלים אותו ואחוז ההנחה.

לא פספסתי כרטיס כלשהו..?

אשמח לעזרתכם :)

תודה רבה ושבוע טוב
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
21/01/2012 | 17:30
26
1. לא הייתה כאן שאלה אבל כן
2. כן
3 ו-5 , נדמה לי שיש מאמר במאמרי הפורום שמדבר על זה, אם לא, תריץ חיפוש מתקדם בפורום, שאלו זאת פעמים רבות (אבל מעולם לא התעניינתי בזה כך שאני לא יודע )
4. מגיע הביתה, כחודש בערך לאחר הכניסה לקבע.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
21/01/2012 | 17:52
1
18
1. אתה מצד אחד כותב שהבנת שזה כרטיס "חוץ בנקאי" ומצד שני כותב שצריך להגיע לבנק עם תלוש משכורת...סתירה הייתי אומר :)
בכל מקרה, אחרי שזכאותך מתעדכנת, לאחר ה-16 בחודש, אתה מתקשר לישראכרט/אמריקן אקספרס ומבקש להזמין את הכרטיס, שמגיע אליך לאחר כמה ימים עם שליח לאן שתרצה.

2. חיובי.

3. באתר של חבר אפשר להזמין את כל הכרטיסים, כולל המסעדות, GIFT וכו'. את כרטיס הנקודות האפור תוודא שהשלישות שלך מזמינה לך.

4. אחרי שמזמינים לך אותו, הוא מגיע הביתה.

5. אחרי שתהיה לך את הסיסמא לאתר חבר ותיכנס, תוכל לראות שם את כל הפרטים.
לצפיה ב-'תודה על התשובות המהירות '
תודה על התשובות המהירות
21/01/2012 | 19:02
4
לצפיה ב-'2 שאלות-גמול הישתלמות ואחוז תמריץ'
2 שאלות-גמול הישתלמות ואחוז תמריץ
21/01/2012 | 16:41
5
23
שלום לכולם.

אני איש קבע בדרגת סמר משרת ברמת פעילות א'
המקצוע שלי אמור לזכות אותי בתמריץ 15
ברצוני לדעת עם אני אקבל את התמריץ כבר מהשנה הראשונה או רק מהשנה השניה.

ובקשר לגמול הישתלמות, רציתי לדעת עם איש קבע כמוני בלי תואר יכול להתחיל לצאת לקורסים בישביל ה-400 שעות הנדרשים, או שאני צריך להגיע לדרגת רסר ורק אז כל הקורסים שלי הירשמו לי לגמול א'.
אני לא ממש מבין בנושא עם אפשר איזה שהו הסבר קטן אני הודה לכם מאוד.

לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
21/01/2012 | 17:26
1
9
א. לא "הודה" אלא "אודה".

ב. לגבי התמריץ, מה המקצוע שלך? יש לך השכלה על תיכונית? באופן עקרוניי תמריץ מקבלים מהשנה השנייה בקבע ומקבלים רטרואקטיבית על הראשונה.

לגבי גמו"ש, ובכן, גם לכאן נכנסת שאלה ההשכלה. קורסים בצה"ל תמיד צריך לעשות, צא לכל קורס שנותנים לך ואל תחכה שיתנו, תברר בעצמך מול מדור נגדים במפקדה החיילית שלך מתי יש קורסים ואם ישנם הקצאות לפיקוד שלך ותדרוש ממפקדיך לצאת לאותם קורסים.
גמו"ש לא מקבלים מדרגת רס"ר, זה כיום מעט שונה ולפי מה שהבנתי זה מצריך כ-9 שנים בקבע.
לצפיה ב-'לתשובתך'
לתשובתך
21/01/2012 | 18:32
4
בגרות מלאה יש לי, המקצוע שלי הוא חמש צריח, ואני שואל את זה כי אמרו לי שבגלל שאני רמת פעילות א' אז ישר אמור ליהות לי תמריץ 15, וזה מה שאני רוצה לדעת.

לגבי הגמו"ש, אני שואל עם אני יכול כבר מעכשיו להתחיל את ה-400 שעות שלי כי אני יודע שזה נשמר ל5 שנים ואני מועניין מאוד להתחיל בלימודים כבר מה השנה, אז אני בודק עם זה אפשרי.

תודה
לצפיה ב-'תשובות-'
תשובות-
22/01/2012 | 08:46
1
5
התמריץ הוא תלוי מקצוע.תגיד באיזה מקצוע אתה משרת ואומר לך .
הגמול- לא רשמת אם אתה עם לימודים או לא.אם אתה עם לימודים (הנדסאי\תואר) אז אתה לא צריך להמתין,רק לאסוף שעות ולהזין גמול א'.
אם אתה ללא לימודים אין לך מה למהר-תאלץ להמתין לדרגת הרס"ר.עד אז אין לך מה לאסוף שעות.
לצפיה ב-'תיקון-לא ראיתי שרשמת את המקצוע:'
תיקון-לא ראיתי שרשמת את המקצוע:
22/01/2012 | 08:49
10
כעיקרון אתה זכאי לתמריץ לאחר שלב 9.
כל השאר כמו שכתבתי-אם בא לך לאסוף שעות-זה לא נורא.רק תראה שאתה לא מבזבז זמן כי דרגת רס"ר היא כידוע לא נפוצה כלכך היום....מי יודע איפה תהיה עוד 7 שנים???
לצפיה ב-'קרן השתלמות'
קרן השתלמות
22/01/2012 | 09:57
8
אשמח לקבל מפה עזרה!
שירתתי בקבע לפני כ10 שנים,אז נפתחה לי קופת גמל,לא זוכרת איפה?!
האם יש פה מישהו שהיה בקבע בתקופה ההיא ו'או יודע להיכן היו מופרשים הכספים,שכן יש לי שם כ5000 ש"ח שאני רוצה למשוך.
תודה מראש
לצפיה ב-'כרטיס נקודות'
כרטיס נקודות
20/01/2012 | 20:41
1
9
שבת שלום לכולם,
במידה וטרם הוזן לי קיצור שירות אך מכסת הנקודות שניתנה לי הינה שנתית,
האם לאחר הזנת תאריך השחרור החדש המכסה תותאם למכסת הימים שאשרת בפועל?
האם נקודות שניצלתי בפועל יקוזזו מהשכר רטרואקטיבית?

תודה
לצפיה ב-'תנסה לברר את זה מול מופ"ת '
תנסה לברר את זה מול מופ"ת
21/01/2012 | 17:54
10
לצפיה ב-'שאלה - תמריצים ומשכורת '
שאלה - תמריצים ומשכורת
20/01/2012 | 19:01
3
20
היי מה המצב כולם ?
שאלה לי אליכם , תודה מראש למגיבים !

אני ר'שניק - 8 חודשים בקבע (חתום לשנה) , גמוש א ותואר טכנאי (יג) ברמת פעילות ד' ובעל של 11 ...
אולי אמשיך תקופה נוספת ביחידה אחרת בה רמת הפעילות היא ג'.

השאלה היא - (ואולי היא לא קשורה לכמה מה שכתבתי פה LOL ) - מה זה תמריץ 20 ?
שמעתי שזה תוספת שמקבלים אחרי שנה בקבע , זה נכון ? ומהיא התוספת ? לאיזו תקופה צריך לחתום ?

בנוסף , מה ההבדל במשכורת בין רמת פעילות ד' ל ג' ?

כל עזרה/הערה שקשורה לעניין תתקבל בברכה.
לצפיה ב-'בעל של 11?'
בעל של 11?
20/01/2012 | 19:52
2
12
אתה שייח' סעודי?

או שזה הסיפור כיסוי של גואל רצון... הוא לא מת... רק נכנס לקבע.. (שזה דומה)

תוספת רמ"פ ג' היא קצת פחות מ-500 ש"ח ברוטו.

תמריץ 20 הוא תוספת יוקר של 20% מהמשכורת הקובעת שלך. לא מקבלים אותה לאחר שנה בקבע, לא בכל מקצוע, אבל אני מניח שבמקצוע של טכנאי כן.

לאיזו תקופה צריך לחתום? לעוד שנה לכל הפחות.
לצפיה ב-'שלב 11 *** '
שלב 11 ***
21/01/2012 | 00:13
1
11
מצחיק אתה חחחח

"לא מקבלים אותה לאחר שנה בקבע" - אז מתי כן מקבלים אותה ?
לצפיה ב-'באשר לשאלתך,'
באשר לשאלתך,
21/01/2012 | 09:14
11
היא מיותרת, קרא את המשפט שרשמתי עד הסוף
לצפיה ב-' שירות קבע - תנאי שירות ; החובות בשירות'
שירות קבע - תנאי שירות ; החובות בשירות
19/01/2012 | 19:45
7
22

הוראות הפיקוד העליון 3.0501

17-
ד. דיון בפומבי על ענייני השירות -
חייל בשירות קבע לא יחווה דעה בפומבי, בכתב או בע"פ, בעניינים הנוגעים לשירותו, אלא אם כן קיבל רשות לכך מאת הרמטכ"ל או ממי שהוסמך על ידו למטרה זאת.

האם לדעתכם קיימת הפרה של הפקודה בעצם קיום דיון בפורום מסוג זה ?

האם משרתים פעילים שמוחים כאן על תנאי העסקתם או דנים בנושאים צבאים עלולים לעמוד לדין משמעתי ?

לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
19/01/2012 | 19:59
9
מן הסתם, רוב אם לא כל המשתמשים שכותבים כאן, אינם מזדהים בפרטיהם האישיים...

ואם צה"ל יהיה כ"כ משועמם וירצה בכל זאת לאתרם (ע"פ כתובת IP), הוא יצטרך להיאבק משפטית מול חברות האינטרנט בקרב שהוא יהיה ממש מלחמת התשה.

זה קצת שונה מהפייסבוק.

כך שהאם זה מותר? לא, האם גנב הוא גנב כל עוד הוא לא נתפס? ....אומרים שלא

בכל מקרה.... מה'כפת לי אני.... אני לא בקבע
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
21/01/2012 | 17:58
5
6
חוץ מהמנהל כאן שפרטיו רשומים בתפוז אני מאמין שזה יהיה סיפור לאתר מישהו שכותב בתפוז בלי פרטים אישיים אמיתיים.
לצפיה ב-'העניין הוא לא אם יאתרו או לא'
העניין הוא לא אם יאתרו או לא
22/01/2012 | 20:49
4
6

אלא אם הדיון בפורום הוא עברה על הפקודה.. וכמו שאמר למעלה האדון כנראה שכן ( למשרתים פעילים כמובן.. ).

חבל
לצפיה ב-'אבל לא כל דיון אלא רק בנושא מסוים'
אבל לא כל דיון אלא רק בנושא מסוים
22/01/2012 | 22:02
3
3
לצפיה ב-' והפורום הזה כבר דוגל שנים רבות במדיניות'
והפורום הזה כבר דוגל שנים רבות במדיניות
22/01/2012 | 22:43
2
5
קפדנית מאוד של בטחון מידע צבאי כאן.

האם הוא צריך להקפיד על על מדיניות איסור הבעת ביקורת על צה"ל מאת אנשי קבע? זו שאלה טובה

האמת? אני חושב שמעבר לסוגיית חופש הביטוי, זה גם בלתי ישים, כי מחר מגיע לכאן משתמש שמציג את עצמו כמשרת קבע, ולבסוף מתברר שהוא בכלל לא בקבע.... או לחילופין, כותב כאן גמלאי של צה"ל ומביע ביקורת על צה"ל, זכותו המלאה, או לחילופין, יש כאן משתמש שמצהיר על עצמו כמשתמט אבל הוא למעשה משרת קבע שבא לפרוק כאן זעם על תנאי שירותו...

האם צה"ל מתכוון להשקיע משאבים בשביל להילחם בתופעה הזו?
תשכחו מזה.
לצפיה ב-'*על על= גם על'
*על על= גם על
22/01/2012 | 22:44
3
לצפיה ב-''
26/01/2012 | 01:37
לצפיה ב-'תכנית טלוויזיה מחפשת אנשי קבע '
תכנית טלוויזיה מחפשת אנשי קבע
18/01/2012 | 14:31
1
9
העונה החדשה של התכנית משפחה חורגת יוצאת לדרך!

אנו מחפשים אנשי קבע אשר משתחררים בקרוב ומעוניינים לקבל העצמה אישית

וכלכלית בדרכם החדשה באזרחות

לפרטים נוספים ניתן לפנות למספר: 054-4007766 או למייל: rona@kol-miney.com
לצפיה ב-'אף אחד לא רוצה?'
אף אחד לא רוצה?
21/01/2012 | 18:01
4
כנראה שאם יהיה איש קבע שירצה שיציגו אותו בתור משרת צבא קבע לשעבר בטלוויזיה הוא כבר ילך על כל הקופה באח הגדול או הישרדות.
לצפיה ב-'אחרי השחרור'
אחרי השחרור
17/01/2012 | 17:57
2
9
היי,
אני משוחררת כבר מעל שבועיים משירות קבע של שלוש שנים.
הבנתי שאני אמורה לקבל 28 אחוז מהפיצויים כעשרה ימים אחרי, עדיין לא קיבלתי.
האם אני אמורה גם לקבל הביתה פירוט של מה נכנס לי בחשבון ומדוע למרות שכבר אין לי תלושי שכר? (כמו למשל הפיצויים, כמו הפידיון של ימי החופשה שנותרו לי)
במת"ש עונים לי בקוצר רוח כאילו אני מטרידה אותם ומנפנפים אותי בתשובות שאני לא מבינה ("אנחנו שולחים לך עלון הביתה!"). בשלישות של היחידה כבר לא עונים לי ולא חוזרים אליי לשיחות, גם לקבל את התלןוש האחרון כדי שבכלל ישלחו אותו ליחידת משנה שלי שאני אבוא לאסוף אותו עשו לי טובה ששלחו לי.
אולי אתם תוכלו לעזור לי?

תודה,
לצפיה ב-'מכיר את זה... יכולים לחרפן המת"ש האלה'
מכיר את זה... יכולים לחרפן המת"ש האלה
17/01/2012 | 21:56
6
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
23/01/2012 | 21:19
6
תרשמי באתר https://www.aka.idf.il/main/sachar/ הם ישלחו לך סיסמה הביתה, ותוכלי להכנס ולראות את כל התלושים האחרונים.
האחוזים מהפיצויים ייכנסו חודשיים אחרי... ככה לפחות מה שהסבירו לי כששאלתי. פדיון ימי החופשה ייכנס בסגירת השנה שלהם - ברבעון הזה של השנה.
אגב, איפה שירתת?
לצפיה ב-'השתתפות בהוצאות מטפלת'
השתתפות בהוצאות מטפלת
18/01/2012 | 08:16
1
167
לאור התוספת האחרונה למשפחה, אמורה לחזור בקרוב מחופשת לידה ומתלבטת לגבי מסגרת.
הבנתי שמתחת לגיל 5 מגיע השתתפות בגן ילדים כ1000 ש"ח בחודש, האם זה אוטומטי או שמחייב הצגת חוזה מול הגן? האם תקף גם לגבי מטפלת?
תודה
לצפיה ב-'1000 ש"ח????איפה זה כתוב??'
1000 ש"ח????איפה זה כתוב??
21/01/2012 | 00:57
22

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ