לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1093810,938 עוקבים אודות עסקים

פורום לידה פעילה וביתית

בפורום נספק תמיכה ומידע לכל אישה שרוצה ללדת בבית או ללדת לידה פעילה וטבעית בבי"ח.
לידה פעילה, היא לידה שבה היולדת מחוברת לתהליך הלידה, קשובה לצורכי הגוף שלה ופועלת על פיהם. זו לידה טבעית, ללא משככי כאבים ועם מינימום הפרעות והתערבויות לא הכרחיות.
בפורום נמספק תמיכה וייעוץ בנושא, אתן מוזמנות לשתף.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לידה פעילה וביתית

בפורום נספק תמיכה ומידע לכל אישה שרוצה ללדת בבית או ללדת לידה פעילה וטבעית בבי"ח.
לידה פעילה, היא לידה שבה היולדת מחוברת לתהליך הלידה, קשובה לצורכי הגוף שלה ופועלת על פיהם. זו לידה טבעית, ללא משככי כאבים ועם מינימום הפרעות והתערבויות לא הכרחיות.
בפורום נמספק תמיכה וייעוץ בנושא, אתן מוזמנות לשתף.

לצפיה ב-'תודה רבה לכן'
תודה רבה לכן
28/02/2015 | 13:20
124
יצרתי קשר עם דנית והיא ענתה לי.
שוב תודה על המענה
לצפיה ב-'לידה'
לידה
27/02/2015 | 22:45
2
330
אני בשבוע 32. אני אמורה ללדת עם אביגיל בלניאדו. הלידה הקודמת הייתה טראומטית . התחילה במרכז לידה טבעי בתל השומר והסתיימה בואקום חירום והוצאת שיליה בהרדמה מלאה. במשך מספר שנים לא הייתי מוכנה לשמוע על לידה נוספת בגלל הטראומה.  אני מגיעה  לליידה הקרובה במצב שהדברים די מעובדים ואני מאמינה שתהיה לידה אחרת. החלטתי שחברה טובה של ושל בן זוגי תהיה איתנו ואנחנו רוצים לערוך שיחה של תאום ציפיות והגדרת תפקידים. מנסיונכן אלו דברים חשוב שיעלו בשיחה?.
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
28/02/2015 | 21:51
187
קודם כל חשוב לדעתי להבין שאת אחראית לשלום התינוק, והם אחראים לשלומך,
עליהם לתמוך בכל בקשה/ החלטה/ גחמה שלך (כמובן לא משהו שמסכן).
עליהם להזכיר לך לנשום, להרפות  ואת כל מה שחשוב לך לשמוע מהמלווים שלך.
הם מבטיחים לא להעלב ממך .
הם חייבים להכיר את תוכנית הלידה ולהיות מתודרכים מה קורה אם משהו לא מתקדם כמו שתכננת.
הם צריכים להזכיר למיילדת בזמן אמת נקודות חשובות.
ואץ, תשתדלי להיות מדוייקת לעצמך ולהם עד כמה שאפשר.
בהצלחה
לצפיה ב-'מוסיפה'
מוסיפה
01/03/2015 | 12:10
145
כדאי לך גם לדבר איתם על מצב שתצטרכי/תרצי אותה ולא אותו. או להפך. ועל חלוקת עבודה ביניהם.
אחותי היתה איתי ועם אבי ילדי בלידות . זה עזר לי וגם לו מאד -כשהיה זמן שהמיילדת לא היתה בחדר. כשהייתי שקועה בנשימות ונהימות. כשנראיתי כאובה מאד והוא דאג.
לגבי חלוקת תפקידים- כשהיה צריך ללכת לאנשהו הוא הלך ואחותי נשארה איתי. לקרוא למיילדת (בלניאדו לא תצטרכי גם אני ילדתי שם לידה שניה) ללכת עם הילוד/ה לבדיקות- הוא הלך ואחותי נשארה איתי והשגיחה עלי בזמן שהתאוששתי והתקלחתי ונלקחתי למחלקה וחיכיתי לתינוקת. וגם נשארה איתי כל הלילה והוא הלך להכין דברים בבית ולישון כמובן. בלידה השניה הוא קפץ הביתה לקחת את הילדה לגן ואחותי נשארה איתי עד שחזר.
מצד שני בדברים שאחותי הניחה שיהיו חשובים לו, היא השאירה לו את מקומו, הוא הראשון שהחזיק את התינוקת, הוא זה שחתך את חבל הטבור.
משהו כללי- כדאי להטיל על אחד מהם להביא לשניהם סנדביצ'ים...
לגבי מצבים שונים- בלידה השניה היה רגע שהקול שלו מאד הפריע לי ,כאילו נכנס לי ל"בועה" שהייתי בה למרות שהוא דיבר בשקט...בגלל שהוא גבר, כנראה. ביקשתי שלא ידבר. לא לקח ללב. יש גם רגעים מאד אינטימיים בלידה, מן הסתם, שאולי את או הוא תרצו שהיא תיסוג מעט.  
לצפיה ב-'שאלות לקראת לידה'
שאלות לקראת לידה
27/02/2015 | 18:35
4
417
תאריך הלידה מתקרב ויש לי מספר שאלות
אמורה ללדת בקפלן, לידה ראשונה הייתה לפני מס' שנים, וסיימתי אותה בלי משכחים אבל עם כמה קרעים "טבעיים" שההתאוששות מהם זכורה לי לרעה, וכעת אני חוששת, בעיקר מ"תנוחת הלידה", מרגישה פחות בכושר אבל לא הצלחתי "לסדר זאת", רצפת אגן שלדעתי צריכה טיפול שלצערי יקרה רק אחרי הלידה (טחורים בתחילת הריון, בריחת שתן לפעמים), מהלידה הקודמת זוכרת שברגע שעליתי למיטה, לא היה לי כח לשנות שום תנוחה ולמרות חוסר הנוחות, נשארתי  באותה תנוחה פחות או יותר (אפילו לשכב לצד לא היה לי כח)
לקראת הלידה זה הפחד העיקרי שלי,מהסיור בחדר לידה הבנתי שאין לי הרבה אפשרויות ויולדים על המיטה (אבל לפי המיילדת אפשר באיזו תנוחה שרוצים), אבל זה גם מה שאמרו לי בפעם הקודמת ומצאתי את עצמי שוכבת על הגב.
יש מה לעשות כשאגיע ליום או שלהכין את עצמי לתרחיש הזה ולנסות לזרום?
עוד שאלה, אם מישהי יודעת לגבי רחיצה של התינוק אחרי הלידה, לטענת המיילדת רצוי לרחוץ  את התינוק כי הנרתיק הוא מקום יחסית מזוהם
אבל גם קראתי/ שמעתי שעדיף להשאיר את שכבת ההגנה (ורניקס),  לא יודעת להחליט, אשמח לעוד תובנות.
בנוסף האם תינוק שנולד תמיד יונק בשעתיים הראשונות? המיילדת טענה שאם מאפשרים להם אז כן אבל אני זוכרת ששלי לא ינק כמעט יממה (הניחו אותו עלי, לא רצה לינוק, ורק הרבה שעות אח"כ התחלתי להניק לראשונה).

לצפיה ב-'כמה תשובות'
כמה תשובות
27/02/2015 | 19:40
1
258
בקשר לתנוחת הלידה זה מאד מאד תלוי בך.
לרב המיילדות יותר נוח ליילד בשכיבה על המיטה גם אם זאת לידה ללא משכחים.
 לחלק מהיולדות זה מתאים מסיבות שונות. אין ספק שאם לא תבקשי לא תלדי אחרת.
ליוויתי לא מעט לידות בקפלן שבהן היולדות ילדו בכריעה על המיטה, בעמידת 6 וגם על הצד.
חשוב שתתדרכי את המלווים שלך לשאול אותך בשלב הזה איך נוח לך. ולהזכיר לך שאפשר לשנות תנוחה
אם לא יהיה לך כח, אין מה לעשות אי אפשר בכח.
חלק מהעניין של להיות קשובה לגוף הוא גם להבין שלפעמים העייפות מכריעה.
בקשר לקרעים, זה קשור גם לתנוחת הלידה אבל גם לשאלה האם היולדת הצליחה להרפות בזמן יציאת הראש
ולתת לו לעבור בקלות, וכמובן גם לגודל, תנוחת היציאה של התינוק ולמזל!
דרך אגב אם התפרים אינם מדממים את יכולה לוותר על התפירה. הם יחלימו מעצמם.
בקשר לרחצת התינוק: כן, הנרתיק אינו מקום סטרילי. הוא מלא חיידקים. האדם בנוי מאחוז מאד מאד גבוה של חיידקים, אבל
רב החיידקים הם חיידקים טובים. העובדה שהתינוק עובר בנרתיק עוזרת לגוף שלו לקבל חיידקים מהאם שחשובים לו ולבריאותו
(בחלק מהמקומות באנגליה כאשר תינוק נולד בניתוח קיסרי עוטפים אותו ישר לאחר הלידה בבד שהיה בתוך הוגינה של אמו כדיי שלא יפספס את החיידקים)
גם בעור לעור התינוק מקבל מעורה של האם את כל החיידקים שנמצאים על העור.
זה חשוב מאד שהתינוק יקבל את החיידקים האלה ולא את החיידקים ש"מסתובבים" בביתי החולים.
וכמובן שגם הורניקס מאד חשוב.
רב התינוקות יונקים אם יש להם הזדמנות ויש כאלה שלא רוצים. וזה בסדר,לפעמים הם מותשים מהלידה,
לפעמים הם צריכים לפלוט מיי שפיר. ולחלק מהתינוקות יש בעיות משמעותיות יותר.
כל עוד הם עור לעור ויש להם הזדמנות הכל בסדר.
הבעיה היא עם תינוקות שנולדים ואין להם הזדמנות לסקין טו סקין.

לצפיה ב-'תודה על התשובות'
תודה על התשובות
01/03/2015 | 07:53
160
לגבי הלידה, מקווה שאצליח לעבוד על עצמי כדי להיות מוכנה עד כמה שאפשר (משום מה התקבעה אצלי המחשבה שמהרגע שעולים למיטה, אין דרך חזרה...)
ולגבי רחצת התינוק, אני מבינה שאין תשובה נכונה ואצטרך להחליט.
לצפיה ב-'מזוהם????'
מזוהם????
01/03/2015 | 13:48
1
276
האם גם את מרגישה ככה לגבי הנרתיק שלך?
בנרתיק יש אלפי חיידקים ומיקרואורגניזמים הדואגים לשמירה על בריאותו, על חומציות נכונה, טמפרטורה, על לחות מתאימה, תיפקוד נכון וכו. כשיש חוסר איזון בנרתיק אז חיידקים "רעים" ופטריות יכולים לשגשג בו ואז יכול להיות זיהום. נרתיק של אישה בריאה הוא לא מזוהם.
חלק גדול מהמיקרואורגניזמים הללו חשובים מאד מאד לתינוק כאשר הוא עובר בתעלת הלידה (הלא היא הנרתיק), הוא נפגש עם החיידקים האלה, שעוטפים את העור שלו ומגינים עלךיו עכשיו, ואפילו חודרים לו למערכת העיכול והנשימה, שם הם שומרים על תקינות המערכות ואף מתחילים לבנות את מערכת החיסון שלו. 
שטיפה מיידית של התינוק לאחר הלידה מפריעה לכל התהליך הזה. בנוסף לכל זה, הריח של התינוק אחרי הלידה (כן, עם כל העניינים האלה מרוחים עליו), עוזרים לאמא להפריש הורמונים מתאימים וחלב.
ממליצה לך לקרוא באינטרנט על מדע שנקרא "מיקרוביום" - על חשיבות החיידקים לחיינו.
בדקי את עצמך איפה את עם זה.. מקווה שתוכלי לבחור עכשיו מתוך ידע.
לצפיה ב-'לא ממש'
לא ממש
02/03/2015 | 22:41
171
האמת שאין לי שום יחס מיוחד אליו,  מאחלת לשנינו עוד שנים של הנאה יחד
רק תוהה לגבי התינוק, ומה עדיף לו, מבחינת סיכונים או "הטבות"
תודה על נקודת המבט הנוספת, אקרא בנושא

לצפיה ב-'סליחה על ההידחפות'
סליחה על ההידחפות
27/02/2015 | 11:23
1
219
אני סמויה כבר הרבה זמן בפורום, יש לי שאלה לבנות שמכירות.
כמוסות שמן נר הלילה לשימוש וגינלי, האם צריך להוציא את הכמוסה אחר"כ או שהיא מתמוססת מעצמה?

לצפיה ב-'מתמוססת מעצמה .'
מתמוססת מעצמה .
27/02/2015 | 11:34
47
לצפיה ב-'שאלה שלא קשורה ללידה, אלא לריצפת אגן ולאחר לידה '
שאלה שלא קשורה ללידה, אלא לריצפת אגן ולאחר לידה
26/02/2015 | 19:14
4
240
שלום, השאלה שלי לא קשורה ל"לידה עצמה", כי כבר ילדתי והיא קשורה לריצפת אגן.
במהלך ההריון השני(הנוכחי) הייתה לי צניחה מאוד רצינית (דרגה שלוש) עכשיו לאחר הלידה הלכתי לפיזוטרפיסטית והיא איבחנה צניחה בדרגה 2 ונתנה לי תרגילים.
אני רוצה ללכת לעוד חו"ד ועוד עצות (במיוחד כי אני מאוד לחוצה לקראת ההריון והלידה הבאים) וראיתי שהמלצתן פה על "יעל שוראקי דנן".
האם יש דרך להשיג אותה מלבד שליחת ה SMS, כי היא לא ענתה לי.חשבתי לגשת לקליניקה ולנסות לקבוע תור ישירות שם (אפילו שזה יהיה עוד הרבה זמן, אבל לפחות לקבוע). האם זה נראה לכן משהו סביר לעשות או להמשיך דרך ההודעות?

אשמח לכל תובנה והארה.

תודה מראש
לצפיה ב-'נשמע לי סביר לגמרי'
נשמע לי סביר לגמרי
27/02/2015 | 11:32
139
כלומר , רב הסיכויים שתחזור אלייך ברגע שתוכל, אבל אם את מרגישה
שזה לא מספיק מהר את יכולה לגשת אליה.
חוץ מזה אני רוצה להמליץ על עוד פיזיוטרפיסטית מעולה של רצפת האגן
גזית מרגלית. גם אצלה התורים הם לא מהיום למחר אבל היא בהחלט זמינה טלפונית.
לצפיה ב-'יעל שוראקי'
יעל שוראקי
27/02/2015 | 22:19
1
133
ליעל יש  מתאמת תורים בשם  דנית הטלפון שלה 054-9560888 בנוסף המספר של יעל הוא 052-2754272. לפעמים לוקח להן זמן לחזור. אני ממליצה בחום. האישה היא קוסמת. בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
28/02/2015 | 13:22
33
לצפיה ב-'מנצלש"ת לשאלה לגבי רצפת האגן-יש טעם ללכת בהריון?'
מנצלש"ת לשאלה לגבי רצפת האגן-יש טעם ללכת בהריון?
30/03/2015 | 10:28
29
הייתי אצל הרופא וביקשתי הפניה לפיזיו'. לא הסברתי לו למה. המצב להערכתי בסדר אבל אני מרגישה לפעמים לחץ חזק לכיוון ורציתי ללמוד איך לחזק (עובדת על זה עצמאית, אבל טוב לקבל הדרכה) ואיך להגן בלידה.
הוא אמר שהיא תגיד לבוא 4 חודשים אחרי הלידה כי אין הרבה מה לעשות בהריון, כיוון שהרחם הגדל לוחץ על רצפת האגן, ושאין טעם ללכת אליה עכשו ולא נתן הפניה.
אני לא בטוחה בכלל שהוא צודק ,ואני יכולה לדבר איתו שוב וללחוץ לקבל הפניה. ספרו לי מה אתן יודעות ...
לצפיה ב-'נפתח פורום כבדי שמיעה וחרשים'
|*|נפתח פורום כבדי שמיעה וחרשים|*|
26/02/2015 | 13:29
8
|שמאל|אנו שמחים לבשר על פתיחתו המחודשת של פורום כבדי שמיעה וחרשים.
אז איך מתמודדים עם ליקויי שמיעה? מהם הזכויות והשירותים שרלוונטיים לאוכלוסיית החרשים? ומהם מכשירי השמיעה שהכי מתאימים?

אתם מוזמנים להיכנס לפורום כבר עכשיו ולהעלות נושאים לדיון, לשאול ולשתף!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'המלצה לרופא\ת נשים אזור רחובות'
המלצה לרופא\ת נשים אזור רחובות
25/02/2015 | 19:46
3
233
שלום
האם מישהי יכולה להמליץ?קופה- מכבי.
לצורכי מעקב הריון רגיל
חשוב לי מישהו\י שיוכל גם להכיל גישה טבעית ועם יחסי אנוש טובים :)
תודה!
לצפיה ב-'מיכל פיינגולד צדוק'
מיכל פיינגולד צדוק
26/02/2015 | 20:20
226
היא מדהימה
לצפיה ב-'ד"ר מורי שכטר'
ד"ר מורי שכטר
27/02/2015 | 11:36
96
מדהים.
לצפיה ב-'דר׳ קרייזר'
דר׳ קרייזר
27/02/2015 | 12:17
93
דר׳ קרייזר. מקבל בראשל׳צ . אדם אנושי, אמפטי ופתוח מאוד לדיאלוג.
לצפיה ב-'המלצות למעבדת לידה'
המלצות למעבדת לידה
24/02/2015 | 16:31
4
174
שלום. מחפשת המלצות למעבדת לידה באיזור המרכז.
זה ההריון השלישי שלי, אני בשבוע 26, והלידה האחרונה שעברתי היתה טראומטית בשבילי. בעלי ואני עברנו 24 שעות של בכי ופחד עד שהקטן יצא. הצוות בבי"ח היה לא קשוב בכלל, רק הסביר לנו כל הזמן שאני והקטן בסכנת חיים ושהם רוצים לתת עוד ועוד זירוזים... אני מרגישה שרק ניסו (והצליחו) להפחיד אותנו.
לקראת הלידה הזאת אני מאד מפחדת. אני לא מרגישה איזושהיא ציפייה ללידה, רק פחד.
רציתי לשאול- האם במצב כזה עיבוד לידה יכול לעזור? אם כן- מתי בערך נכון להתחיל (עכשיו, או שמוקדם מידי?) 
אם יש לכן המלצות על מעבדת לידה מאיזור המרכז? וכמה דבר כזה עולה בערך?

תודה
לצפיה ב-'קצת המלצות'
קצת המלצות
24/02/2015 | 21:43
2
122
יש את פאולה אג'י שעושה עיבוד לידה בת"א בגישת היפנובירת'
ויש גישה בשם BOT בטי גורן עושה אותה בת"א אבל לדעתי כרגע בחופשת לידה אבל שווה ליצור איתה קשר
בקשר למחירים אני לא יודעת.
חוץ מזה אם במקרה את לוקחת הפעם דולה איתך שווה לבדוק איתה אם היא עושה עיבוד לידה
כחלק מהמפגשים המקדימים.
(יכולה לספר שאני עושה עיבוד עם יולדות שאני מלווה וגם הרבה קולגות)
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
25/02/2015 | 16:30
1
65
הייתי חושבת על דולה אם לא היה תסביך משפחתי בנושא
(אמא שלי מאד נעלבת שאני לא רוצה שהיא תהיה איתי בלידה, אלא רק בעלי, ואם היא תשמע שלקחתי דולה ואותה לא היא מ-א-ד תיעלב, אז אני אפילו לא חושבת על העניין)

לא כ"כ מכירה את הגישות השונות אבל אנסה לקרוא עליהן קצת... תודה =)
לצפיה ב-'בהצלחה. ובלי שום קשר'
בהצלחה. ובלי שום קשר
25/02/2015 | 18:06
64
מאד חשוב שתחשבי מה יעזור לך, ואם את חושבת שדולה יכולה לעזור
אז קחי דולה ותחשבי על טובתך וטובת הלידה שלך, אמא שלך תתגבר ( :
חלק מהעניין בלידה טובה היא להיות מדוייקת מאד לעצמך וכאשר נכנסים עוד שיקולים
(כמו לא להעליב את אמא) קצת קשה לשמור על דיוק.
יכול להיות שהחוויה הטראומטית מהפעם הקודמת קשורה גם לכך שלא היית קשובה לעצמך ולאינטואיציות שלך,
אולי לקחת החלטות מתוך התחשבות, או מתוך פחד ולא מתוך כח וידע.
ולכן השלב הראשון הוא להתחבר לעצמך במובן הכי בסיסי של לזהות מה נכון לך, מה עושה לך טוב, ומה יגרום ללידה שלך להיות
חוויה טובה בלי להתחשב בשיקולים אחרים. (כן, זה קשה ואולי את באופן רגיל מתחשבת מאד בסביבה אבל דווקא
בלידה חשוב שתעשי מה שטוב לך).
ואני כמובן לא אוביקטיבית אבל לפי כל המחקרים נוכחות של דולה בלידה מורידה את כמות הסטרס, את כמות ההתערבויות,
ומעלה את שביעות הרצון של היולדת מהלידה. נוכחות של אמא לא תמיד, מאד תלוי באמא, ביכולת שלה לתמוך, להכיל, אם יש לה כלים מקצועיים
וכמובן היחסים שלה עם היולדת.
לצפיה ב-'לדעתי כן. אני מכירה את השמות קרן פרידמן גדסי והילה לב רן'
לדעתי כן. אני מכירה את השמות קרן פרידמן גדסי והילה לב רן
10/03/2015 | 11:50
24
הסתכלתי אתמול באתר של הילה לב רן (מסיבה אחרת) וראיתי שם הפנייה לאתר של קרן פרידמן גדסי שיש בו הרבה מאמרים רלבנטיים לעיבוד לידה.
וכן, נראה לי נכון להתחיל עכשו. וכחלק מהעניין לחשוב על העניין עם אמא, ולשקול דולה.
אני יכולה לספר לך שביקשתי מאמי לא לבוא איתי ללידות. אולי היא נעלבה- אבל התגברה. לקחתי את אחותי, שמרגיעה אותי יותר וסמכתי עליה שבנוכחותה אוכל להיות חלשה והיא תדבר בשבילי עם הצוות אם יהיה צריך.
עכשו לקראת לידה שלישית אני רוצה דולה, וזה נראה לי יותר מדי אנשים בחדר(בן זוגי, דולה, אחותי והמיילדת) אז אחותי אמרה, אז תקחי רק דולה.
באמת שהשיקול של אשה בלידה הוא החשוב ביותר. אולי כדאי לדבר עם אמא, להגיד אני יודעת שאת תשבי שם ודוקא בגלל שאת האדם שהכי אוהב אותי בעולם, אני ארגיש את הדאגה והחרדה שלך, וזה יקשה עלי. לידה זה כמו לרוץ מרתון, לא כדאי לקחת משאות מיותרים...
לצפיה ב-'לידת בית אחרי לידת בית שנגמרה בבית חולים...'
לידת בית אחרי לידת בית שנגמרה בבית חולים...
22/02/2015 | 23:31
6
349
חוזרת בהריון שלישי עם תהיות וחוסר ביטחון...
לידה ראשונה- פעילה בבי"ח שנגמרה בקיסרי חירום. לידה שנייה- לידה שהתחילה בבית, אחרי שעתיים צירי לחץ והתינוק מתעקש לא לצאת התפננו לבי"ח, לידה טבעית.
ועכשיו מה?! מישהי עברה חוויה דומה? או מכירה כזאת?
לי סה"כ היתה חוויה מעולה מיום הלידה בבית, אבל הסוף היה מוטרף ומלחיץ מאד. לבעלי נשאר רק החוויה של הלחץ בסוף...
אשמח לתובנות ולחיזוקים כלשהם.
תודה.
לצפיה ב-'את יכולה לפרט יותר?'
את יכולה לפרט יותר?
23/02/2015 | 10:21
197
מה בעצם היה בלידות הקודמות? הרי את מגיעה  ללידה עם חוויות של הלידות הקודמות. אז חשוב להבין מה בעצם היה, בראשונה, כי איתה הגעת לשניה... (ואולי הזכרון השפיע באיזשהו אופן), ומה היה בשניה. מה ניסיתם, מה עבד, מה לא עבד, מי היה איתך שם והאם זה היה לך מדוייק? מה היה בבית חולים אחרי המעבר?
ברור שיש לך את כל הסיכויים בעולם לעבור לידה נפלאה. למה לא ? כבר ילדת! כרגע מה שנראה לי ש"מפריע", זה הפחד. שלך ושל בן הזוג. אז בואי נחזור קצת אחורה ונפרום את זה. אני מאמינה שאם יש לך עם מי לעבד את נלידות הקודמות זה מאד יכול לעזור.
לצפיה ב-'מצטרפת לדסי '
מצטרפת לדסי
23/02/2015 | 14:18
2
167
השאלה היא מה היה שם? מה היה לפניי המעבר? מה היה אחר"כ בבית החולים שהלידה כן התקדמה
וכמובן מאיפה נובע הפחד של בן הזוג ומה אפשר לעשות איתו.
לי עצמי היתה לידת בית שהועברה לבי"ח לאחר יציאת התינוק כי השליה לא יצאה בשלמותה
מכיוון שזאת היתה לידה שניה עם בעיות ביציאת השליה, בפעם השלישית ילדתי במרכז לידה בלניאדו
וגם אז השליה לא יצאה בשלמותה ונזקקתי לרויזיו בחדר ניתוח.
אבל נשמע שאצלך זה ממש לא הכיוון, לפי הפרטים שנתת אין סיבה ניראית לעין לא ללדת בבית שוב.
לצפיה ב-'לידה ראשונה,'
לידה ראשונה,
23/02/2015 | 23:47
1
258
לידה ראשונה, כנראה מחוסר נסיון מהי לידה גם, וליפול על משמרת נורא מלאה, עם מיילדת שלא ספרה אותי בשיט, צירים ללא הפסקה (רק לקראת הלידה השנייה הבנתי כנראה שהיה מצג op), עם נסיון בלי סוף מצד הצוות להתערב. (בקשה שייפקעו לי את המים ברגע שנכנסתי לחדר לידה רק) וחוסר התקדמות מבחינתם (רק שלא שיתפו אותי כמובן) ובסוף ניתוח. ולראות את הבת שלי רק אחרי כמה שעות כשאני עדיין מעורפלת מהניתוח- קיצר מבחינתי לידה טראומתית, שהבנתי שלידה שנייה תהיה בשליטה שלי בלי שום פחדים אם אני אפול על...
לקראת לידה שנייה התכוננתי ממש- עיבוד והכנה עם מיילדת בית, יוגה, קריאת חומרים בלי סוף. הרגשתי ממש בטוחה בעצמי ובגוף שלי. לקחתי גם דולה שהיתה מדהימה.
רק לא שוב להגיע ללדת בבי"ח.
ובסוף, שוב הגעתי לבית חולים, שוב התינוק לא רצה לצאת. בסוף בבי"ח( אולי גם בגלל הנסיעה באמבולנס ) יצא תוך כמה לחיצות, אבל היתה היסטריה סביב זה שבאתי מהבית, ואני בכלל כבר לא הייתי שם, ראיתי כוכבים. האחות שקיבלה אותי בקבלה עלתה לחדר לידה!, היו שם איזה 15 אנשי צוות מרוב היסטריה. הם רצו בכלל ישר להכניס אותי לניתוח אחרי ששמעו שאני אחרי ניתוח. ויכוחים סביבי . לא מחזה נעים בתור יולדת עם רגליים למעלה.
ברור לי שיש לי את הפחד ששוב זה לא יצליח. ששוב יהיה לידה עם בעיות. אבל איך מתגברים ואיך מחליטים?!
בעלי נשאר עם ההיסטריה.מפחד שמשהו היה יכול לקרות. אני בטוחה שכשאני אהיה בטוחה בעצמי אז זה כן יחזק אותו. אבל אין בי שום ביטחון היום בעצמי.

לצפיה ב-' נשמעת חוויה מאד לא נעימה.'
נשמעת חוויה מאד לא נעימה.
24/02/2015 | 09:24
152
ובעיקר מרגיש לי שכדאי לעשות עיבוד של חווית הלידה הקודמת
(אולי עם הדולה שליוותה אותך) ולהבין מה כן היו שם נקודות החוזק.
לנסות להבין איפה תרגישי יותר בטוחה ומוגנת.
יכול להיות שדווקא מרכז הלידה בלניאדו יכול להתאים לך -הייתי שוקלת לקחת אפילו מיילדת פרטית
שתלווה אותך ותהייה קשובה אלייך כי נשמע שבלידה הראשונה זה היה הדבר שהכי הפריע לך.
ובכל מקרה לקחת את הדולה שהיתה לך טובה ותומכת.
בסופו של דבר התינוק עבר באגן, אולי בהתחלה לא התברג טוב, ואולי בגלל שזאת היתה לידה וגינלית ראשונה
זה פשוט לקח זמן.
וכמו שאמרת ברגע שתהיי ברורה לעצמך תהיי ברורה גם לבן הזוג ואני בטוחה הוא יתמוך בך בכל החלטה.
לצפיה ב-''
24/02/2015 | 11:20
1
109
אני ממש מזדהה עם החששות שלך והתחושה. אבל מכיוון הפוך.
בלידת הבית חולים הראשונה שלי נכוויתי ממש אבל הצלחתי ללדת רגיל ו"רק" חתכו אותי.  אבל בדיוק כמוך החלטתי ללדת בבית בין השאר כדי לשלוט במה שקורה ולא להיות נתונה לחסדי מי שבדיוק יהיה בצוות והעומס שיהיה / לא יהיה בחדרי לידה בדיוק באותו יום.

בלידה השלישית (השניה בבית) גם סימתי בבית חולים וממש כמוך הגעתי בדיוק לשלב הלחיצות והיתה סביבי המולה ולחץ והיסטריה מהצוות הרפואה.  בנס התינוק ואני לא נפגענו מהאלימות ושל הצוות.
ובכל זאת יצאתי בתחושת ביטחון מלא בעצמי וביכולתי ללדת עצמאית. (אולי כי היתה לי קודם לידת בית מושלמת אחת) אבל יותר מזה - ידעתי שההחלטה לעבור לבית חולים היתה נכונה ואחראית (מים מקוניאליים) אבל הגישה של בית החולים שאמורה להיות המקום הבטוח עבורי היתה הפוכה ובמקום לשמור עלי ועל התינוק הם סיכנו אותי ואת התינוק, והשאירה אותי מבולבלת. אני באמת לא יודעת מה אעשה אם אהיה שוב במצב שבו אצטרך לעבור לבית חולים כי אני לא מרגישה שזה המקום הבטוח ביותר בשבילי ובשביל התינוק שלי.

נראה לי שחשוב שתעשי עיבוד לשלב שבו החלטת לעבור לבית חולים ואיך את מתמודדת עם זה ללידות הבאות. אחרי 4 לידות אני רק עכשיו באמת מכירה טוב מספיק את עצמי ואת החולשות שלי ומבינה איך להתמודד איתם. ובטוח שבלידה הבאה אני אלמד על עצמי דברים חדשים...

בכלל נשמע לי שאת אשה חזקה מאד, ואין לי ספק שתצליחי בעיבוד ולהגיע ללידת בית מושלמת בלידה הבאה!
מקווה שעזרתי במשהו בשיתוף שלי

לצפיה ב-'תודה רבה על התגובות...'
תודה רבה על התגובות...
25/02/2015 | 18:21
98
באמת שאני מרגישה שאני לא מאמינה שיצליח לי פשוט, מקווה שאחרי עיבוד זה ירגע יותר.

לצפיה ב-'סיוע שלכן נשים יקרות '
סיוע שלכן נשים יקרות
22/02/2015 | 18:59
89
חברים יקרים, 
אני ממש זקוקה לעזרתכם בגיוס נשים מעל גיל 18 אשר בהיריון או לאחר לידה (עד חצי שנה). עשוי גם להיות מתאים למי שנמצאת עד שנה מאז הלידה, אך יכולה לענות על שאלות הדורשות לתאר את חוויות ההיריון והבדיקות השונות שנערכו במהלכו. 
מטרת המחקר שלי לבחון את השפעותיהן של הבדיקות הרפואיות השונות על חוויות ההיריון. 
מי מכן שמתאימה, אשמח אם תוכלנה לעזור לי במילוי כמה שאלונים קצרצרים בשפה האנגלית (על מעט השאלות הפתוחות ניתן לענות גם בשפה העברית ויש לי גם קובץ עם תרגום השאלות והתשובות לעברית שאוכל לצרף בנוסף ללינק על מנת להקל במילוי השאלון).
אנא עזרתכם האישית במילוי השאלונים ובהפצתם בקרב נשים נוספות.
גברים יקרים - תרומתכם תהיה בהפצת השאלונים בקרב האוכולוסיה המתאימה :)
עדיפות למילוי השאלונים דרך המחשב ולא בנייד... אך אפשרי גם בנייד למי שזה בעייתי
https://qtrial2015az1.az1.qualtrics.com/jfe/form/S...
תודה רבה על העזרה, ממש זקוקה לכך... 
סיגלית

לצפיה ב-'נפתח פורום טיפול באמנויות'
|*|נפתח פורום טיפול באמנויות|*|
22/02/2015 | 14:04
10
|צבע|רוצים לגשת לחיים בצורה קצת אחרת?
פורום טיפול באמנויות ? פורום חדש שקם על מנת לתת לכם את האפשרות לשאול הכל על לימודי טיפול באמצעות אמנויות.

לגעת בנפש של האדם הוא אחד האתגרים הגדולים ביותר איתם האנושות מתמודדת.
לחקור ולבדוק הפעם, לא באמצעים הקונבנציונליים אלא באמצעות כלים קצת שונים, לא שגרתיים.
בואו להתייעץ ולשמוע עוד על הלימודים בתחום -  מה התואר כולל? מה דרישות הקבלה? למי זה מתאים?

מחכים לכם עכשיו בפורום:http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

לצפיה ב-'עזרה במילוי שאלונים לתזה '
עזרה במילוי שאלונים לתזה
19/02/2015 | 14:57
35

נשים יקרות, 
אני סטודנטית בסימסטר האחרון בלימודי פסיכולוגיה קלינית בבודפשט. אני עורכת מחקר בימים אלה הרלבנטים לפורום זה ואשמח אם תוכלנה לסייע לי. 
המחקר שלי בוחן את השפעותיהן של הבדיקות הרפואיות השונות על חוויות ההיריון. זוהי הסיבה שהמחקר שלי פונה אל המין היפה והחזק!!! (כן כן... זה שצולח בגבורה תשעה חודשי היריון, אינספור בדיקות, לידה ועוד.....)
לכן, אם אתן נשים מעל גיל 18 בהיריון או שילדתן בחצי שנה האחרונה, אשמח אם תוכלנה לעזור לי במילוי כמה שאלונים קצרצרים בשפה האנגלית (על מעט השאלות הפתוחות ניתן לענות גם בשפה העברית).
אנא עזרתכן האישית במילוי השאלונים ובהפצתם בקרב נשים נוספות.
עדיפות למילוי השאלונים דרך המחשב ולא בנייד...
https://qtrial2015az1.az1.qualtrics.com/jfe/form/S...
תודה רבה,
סיגלית

לצפיה ב-'רוצים לזכות בכרטיס זוגי לדנה ברגר'
רוצים לזכות בכרטיס זוגי לדנה ברגר|?|
17/02/2015 | 13:34
9
|גיטרה| דנה ברגר יוצאת בהופעה בעקבות האלבום החדש "מתנות של זמן" בהפקתו המוסיקלית של יוסי פיין, ולכם יש הזדמנות לזכות בכרטיס זוגי להופעה הנהדרת!
היכנסו עכשיו לפורום ציפורי לילה וספרו לנו מהו השיר האהוב עליכם ביותר ממגוון להיטה של דנה ברגר. חמשת הגולשים המקוריים ביותר יזכו בכרטיס זוגי להופעה!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|אקשן| תפוז אנשים מזמינים אתכם לקחת חלק בהקרנה מיוחדת של סרט הקולנוע "אנני" בבימויו של וויל גלוק ובכיכובם של ג'יימי פוקס, קוונז'יין ואליס, קמרון דיאז, בוב קאנבל ורוז ביירן!
גרסה מחודשת למחזמר המצליח 'אנני' מ-1977 שהפך ללהיט קולנועי.
וויל סטאקס הוא טייקון עסקים ואישיות פוליטית בכירה שמשיק קמפיין שבו הוא מאמץ את אנני, ילדה שגרה עם אמה המאמצת המרשעת, גברת האניגן, מאז שהוריה עזבו אותה כשהייתה תינוקת.

ההקרנה המיוחדת תתקיים ב-23 בפברואר בקולנוע רב חן גבעתיים- ההקרנה סגורה לגולשי תפוז ותינתן עדיפות לגולשים פעילים.
רוצים להצטרף אלינו? היכנסו עכשיו לבלוג הבית לקבלת פרטים ומימוש ההזמנה:
http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?Ent...   

|מיקרופון| הלהקה הפופ-רוק האמריקאית המצליחה וואן ריפבליק מגיעה להופעה בלתי נשכחת בפארק הירקון ולכם גולשי תפוז יש הזדמנות חד פעמית לזכות בכרטיס זוגי להופעה!
היכנסו עכשיו לפורום פופ וספרו לנו מיהו הכוכב האישי שלכם בהשראת הלהיט של הלהקה "Counting Stars". עשרת הגולשים עם ההודעות המקוריות ביותר יזכו בכרטיס זוגי להופעה הנחשקת!

|מוצץ| פורום הורים לפעוטות שמח לארח את טובה קראוזה, דיאטנית קלינית לתזונה בהריון ואחרי לידה, מחברת הספר "המדריך השלם לתזונה בהריון" ומקימת אתר "תזונה טובה".
האירוח התחיל ביום ראשון ויסתיים מחר בשעה 10:00! מהרו להיכנס לפורום ולעלות את שאלותיכם על גבי השרשור:
לצפיה ב-'מחפשת המלצה - טיפול הכנה ללידה '
מחפשת המלצה - טיפול הכנה ללידה
16/02/2015 | 22:17
1
96
היי,
אני מחפשת המלצה על מטפלת טבעית שעושה טיפולי הכנה ללידה, שיאצו לדוגמא.
חשוב שזה יהיה בת״א, מאחר ואני כבר לא הכי ניידת :)
המטרה היא הכנה של הגוף והרגעה בעיקר.. שבוע 39.
אשמח להמלצות
תודה!
לצפיה ב-'קצת המלצות'
קצת המלצות
16/02/2015 | 22:26
61
בשיאצו יש את כרמי מרציאנו וגילה רונאל
ובדיקור יש את מיה קימל ודקלה קרקו
רפלקסולוגיה אירית לנדאו
חוץ מזה יש גם את אניה גלרון המעולה (היא עובדת גם באיכילוב בטרום לידה) מדקרת
בהצלחה.
לצפיה ב-'תוצאות בדיקת gbs '
תוצאות בדיקת gbs
16/02/2015 | 22:01
2
152
התוצאה
REMARKS (MICRO) Order Comments
REMARKS (MICRO) ‎מקום לקיחה:משטח מהרקטום
Strep.gr.B rec cult. ‎חיובי ‎Strep gr B
< לבדיקה הקודמת   לבדיקה הבאה  >

זה נחשב לתוצאה חיובית ? נכון ?

לצפיה ב-'כתוב חיובי, אז נחשב חיובי'
כתוב חיובי, אז נחשב חיובי
16/02/2015 | 22:28
1
116
מצרפת לך מאמר על הנושא (באנגלית).
לצפיה ב-'תודה '
תודה
16/02/2015 | 22:40
78

לצפיה ב-'סיפור הלידה שלי '
סיפור הלידה שלי
16/02/2015 | 15:29
8
412
בפנטזיה לידה טיבעית פעילה בביה"ח אסף הרופא,  בפועל לידה עם כל התערבות לא טיבעית אפשרית אבל בכל זאת חוויה נהדרת. 

כתם רטוב על התחתון ושיחה עם מוקד האחיות של מכבי שאמרו לי ללכת לביה"ח לבדוק הוביל לבדיקת אולטרסאונד שגילה ממצא של ואריקס, וריד טבורי מורחב למי ששמעה את המונח. בשלב זה של ההריון, 39+3, לא משחררים הביתה מחשש להיווצרות קרישים, אלא מזרזים לידה ולא לוקחים סיכון.
הרופאה החמודה מנסה להכניס בלון, ארבע פעמים, ללא הצלחה בכל זאת לידה שלישית והצוואר רך מידי. מה שהוביל לצירים. הצירים צפופים יחסית כל 2 דק' באורך של שלושים שניות כל אחד אך ללא התקדמות פתיחה של 2-3ס"מ במשך כ5 שעות. החלטה על פקיעת מים בשל הואריקס, האמת לא היה נורא.  באמת צוות מקסים מיילדת נחמדה וגם לא בילבלו לי יותר מידי את המוח. נק' אחת שלאחר פקיעת מים בצורה יזומה אסור לרדת מהמיטה מחשש לנפילת חבל הטבור. אני מנסה לעשות לידה פעילה בישיבה על המיטה. בהרגשה צירים של פתיחה 8 בפועל התינוק ב3- ופתיחה של 2ס"מ לאחר 10 שעות ללא התקדמות, כולל אוקסיטוצין.
בהחלטה מושכלת לא פשוטה, תחושה של תבוסה ופחד והרבה הרגעה מהבעל נכנעתי לאפידורל. רגיעה ומנוחה כנראה שיחררה משהו בקשר בין הגוף לנפש שגרם לשיחרור את הגוף, לאחר שעה וחצי תחושת לחץ אדירה, 3 לחיצות והתינוק היה בחוץ.
הייתי כל כך בלחץ מכל התערבות לא טיבעית, כל פרצדורה לא טיבעית שלא רציתי קרתה לפי הספרים שקראתי הכנתי את עצמי לגרוע מכל מבחינתי ללידת ואקום, לאי תחושה של הרגליים וכל תופעת לואי שלילית שתתרחש בעקבות ההתערבויות לסיכום אין קרעים, לידהבתנוחת כריעה על המיטה, דימום מועט, תינוק עירני וחוויה מצויינת למרות הכל.  
תודה לבעלי המהמם והמיילדת שזרמו איתי בקטע הזה ותודה לבורא עולם שהוציא אישה בריאה ותינוק בריא.
גבריאל נולד במשקל 3085, חייכני, מקסים  ומוכן להצרף למשפחה. 

לצפיה ב-'מזל טוב, וואו איזה סיפור.'
מזל טוב, וואו איזה סיפור.
16/02/2015 | 20:55
5
197
שתי הלידות הראשונות היו טבעיות? ללא התערבויות?
מקסים שהצלחת לעשות את השינוי (הבאמת לא פשוט) להכנס למוד אפידורלי,
 וללדת בכריעה עם אפידורל (בדר"כ נשים עם אפידורל יולדות על הגב .
לצפיה ב-'טיבעיות לגמרי'
טיבעיות לגמרי
16/02/2015 | 21:13
4
202
אחרת ותופעת לוואי הריונית כזאת או הרגע אחרי שווה כל ציר, צרבת בהצלחה לכל היולדות שבדרך,

הפעם באתי בראש הכי פתוח. מהצוות שלא שיתף פעולה בעליל. יכולתי לעמוד מעוצמת הכאב וגם להחליף בגדים , להתקלח וגם לא התינוקת הייתה בחוץ, לא הספקתי ירידת המים תוך שעה וחצי פתאום בלידה השנייה שמרגע מקסימום חוויה. השומר עם מינימום התערבויות ראשונה שהייתה טיבעית בתל חטפתי בלידה השניה, אחרי לידה סיטואציה. את הכאפה האמיתית אפשרי, להכין את עצמי לכל ללידה הזו הגעתי במחשבה שהכל
לצפיה ב-'טיבעיות לגמרי'
טיבעיות לגמרי
16/02/2015 | 21:19
3
146
ההודעה יצאה בבלאגן. 2 לידות טיבעיות בתל השומר. לידה ראשונה מדהימה ואת הכאפה קיבלתי בלידה השניה הן מעוצמת הכאב והן ממהירות הלידה חוויה טראומטית. ללידה השלישית החלטתי שאני מגיעה עם ראש פתוח מתעקשת על מה שחשוב, כריעה, לדבר עם מיילדת אחת בלבד ולא עם כל אחד שנכנס לחדר, לעמעם אורות בקיצור מה שלא יהיה, יהיה רק טוב.
לצפיה ב-'משמח. כל הכבוד שוב על הגמישות'
משמח. כל הכבוד שוב על הגמישות
16/02/2015 | 22:23
2
125
ממשלא מובן מאליו. שיהיה גידול נעים ושפע חלב.
לצפיה ב-'אמן .תודה רבה'
אמן .תודה רבה
17/02/2015 | 06:16
68
בעלי צוחק שעד שלא אחווה את כל סוגי הלידה לא ארגע חחחח מקווה שהחוויות הטובות ימשיכו....
לצפיה ב-'אמן .תודה רבה'
אמן .תודה רבה
17/02/2015 | 06:16
24
בעלי צוחק שעד שלא אחווה את כל סוגי הלידה לא ארגע חחחח מקווה שהחוויות הטובות ימשיכו....
לצפיה ב-'מזל טוב והרבה נחת. איזה לידה-שאת במו ידייך הפכת ללידה טובה'
מזל טוב והרבה נחת. איזה לידה-שאת במו ידייך הפכת ללידה טובה
01/03/2015 | 11:55
34
כל הכבוד.
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
11/03/2015 | 14:50
12
בשתי שורות הפתיחה שלך ציפיתי להרבה יותר גרוע.. אמנם לא טבעי אבל נשמע שהיית אחראית להחלטות שלך ומה שנכון לך. כל הכבוד! והרבה נחת מהקטן החדש :)
לצפיה ב-' מזמינים אתכם לסרט'
|תפוז| מזמינים אתכם לסרט
16/02/2015 | 12:29
7
|אקשן|תפוז אנשים מזמינים אתכם לקחת חלק בהקרנה מיוחדת של סרט הקולנוע "אנני" בבימויו של וויל גלוק ובכיכובם של ג'יימי פוקס, קוונז'יין ואליס, קמרון דיאז, בוב קאנבל ורוז ביירן!
גרסה מחודשת למחזמר המצליח 'אנני' מ-1977 שהפך ללהיט קולנועי.
וויל סטאקס הוא טייקון עסקים ואישיות פוליטית בכירה שמשיק קמפיין שבו הוא מאמץ את אנני, ילדה שגרה עם אמה המאמצת המרשעת, גברת האניגן, מאז שהוריה עזבו אותה כשהייתה תינוקת.

ההקרנה המיוחדת תתקיים ב-23 בפברואר בקולנוע רב חן גבעתיים- ההקרנה סגורה לגולשי תפוז ותינתן עדיפות לגולשים פעילים.
רוצים להצטרף אלינו|?| היכנסו עכשיו לבלוג הבית לקבלת פרטים ומימוש ההזמנה:
http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?Ent...   

|גיטרה|דנה ברגר יוצאת בהופעה בעקבות האלבום החדש "מתנות של זמן" בהפקתו המוסיקלית של יוסי פיין, ולכם יש הזדמנות לזכות בכרטיס זוגי להופעה הנהדרת!
היכנסו עכשיו לפורום ציפורי לילה וספרו לנו מהו השיר האהוב עליכם ביותר ממגוון להיטה של דנה ברגר. חמשת הגולשים המקוריים ביותר יזכו בכרטיס זוגי להופעה!

|מיקרופון|הלהקה הפופ-רוק האמריקאית המצליחה וואן ריפבליק מגיעה להופעה בלתי נשכחת בפארק הירקון ולכם גולשי תפוז יש הזדמנות חד פעמית לזכות בכרטיס זוגי להופעה!
היכנסו עכשיו לפורום פופ וספרו לנו מיהו הכוכב האישי שלכם בהשראת הלהיט של הלהקה "Counting Stars". עשרת הגולשים עם ההודעות המקוריות ביותר יזכו בכרטיס זוגי להופעה הנחשקת!
לצפיה ב-'ויטמין K למסירה'
ויטמין K למסירה
15/02/2015 | 17:20
51
2 אמפולות ויטמין K, של 2 מג' כל אחת.
למי שמתכוונת לתת את הויטמין בבליעה - תינוק יונק זקוק ל 3 אמפולות, לנו נשארו 2 אז יש צורך בהשלמה (נמכר בקופסא של 5 אמפולות).
איסוף ביקנעם,נא לפנות בפרטי.
לצפיה ב-'הכנה ללידה רביעית'
הכנה ללידה רביעית
14/02/2015 | 16:22
17
268
ילדתי 3 לידות טבעיות.
לראשונה הגענו מוכנים היטב מתואמים, והיתה לידה מדהימה.
השניה היתה כל כך מהירה שקשה לי להגדיר אותה.
לשלישית, הגענו עייפים שנינו, והיתה לידה ארוכה, כואבת והייתי מותשת (נשארתי כמה שעות טובות תקועה בפתיחה של 9 עם כאבים מטורפים)
כעת, אחרי כמעט שמונה שנים, מתכוננת ללידה הרביעית שאמורה להתרחש עוד 3 וחצי חודשים.
לאור החוויה של הלידה הקודמת, חשוב לנו להתכונן היטב ללידה הזו. ומצד שני, לעשות קורס הכנה ללידה שלם, נראה ארוך, ומיותר. 
אשמח לשמוע המלצות, איך כדאי להתכונן ללידה רביעית, בהתחשב שהקורס האחרון שלנו היה לפני 13 שנים

לצפיה ב-'אם את מאיזור ירושלים'
אם את מאיזור ירושלים
14/02/2015 | 18:48
2
167
אני מעבירה פגישות הכנה וריענון לזוגות שזו לא הלידה הראשונה שלהם...מספר הפגישות לפי הצורך הספציפי שלך.
לפי דעתי הכנה במקרה שלך היא הכרחית.
שמרית כהן-הולי דולה
0542010414

לצפיה ב-'נהדר!'
נהדר!
15/02/2015 | 06:05
1
96
אצור קשר!
אני בשבוע 27. מתי ליצור קשר?
לצפיה ב-'מתי שאת רוצה'
מתי שאת רוצה
15/02/2015 | 18:34
28
לצפיה ב-'"ריענון לידה"!'
"ריענון לידה"!
14/02/2015 | 21:25
2
203
יש מפגשים שנקראים ככה, הם לא בדיוק הכנה ללידה, אלא ריענון לזוגות שכבר עברו הכנה ללידה ויילדו.
בדרך כלל מעבירות אותם דולות או מדריכות הכנה ללידה.
משהו חשוב - כתבת שהגעתם עייפים ללידה. נקודת מפתח..! להגיע ללידה עייפה זו התחלה לא טובה. מה אפשר לעשות הפעם כדי שזה לא יחזור על עצמו? 
1. קודם כל - להוריד הילוך בחודש התשיעי. ככל שהלידה מתקרבת - לעבוד פחות ולנוח יותר. מנוחות צהרים ולילה טובות.לקחת עזרה בבית אם צריך.
2. לטפל בעצמך טוב - לאכול בריא כל שעתיים ארוחה קטנה - הרבה חלבונים וירקות  להוריד סוכריםן!! סוכר מעייף ומחליש מערכות . לשתות הרבה במהלך כל היום.
3. טיפולים - אם את אוהבת - טיפולי מים / שיאצו / רפלקסולוגיה ועוד, מה שנעים לך וטוב לך. זה לאמ פינוק! זו דאגה לך ולתינוק ולכל המשפחה התלוייה בך.
4. בזמן הלידה - כמה שיותר לנוח, אם אפשר בין הצירים.
5. לחיזוק כללי - ממליצה על החליטה המשולבת של סירפד, פטל ועוד עשבים, הנה פירוט.
6. בדקי האם את אנמית? מה עם ההמוגלובין שלך? B12? אנמיה תורמת לעייפות וללידות ארוכות עם צירים לא אפקטיביים. בדקי.
בהצלחה!

לצפיה ב-'סליחה, הנה הקישור'
סליחה, הנה הקישור
14/02/2015 | 21:27
120
לצפיה ב-'תודה על התשובה המפורטת!'
תודה על התשובה המפורטת!
15/02/2015 | 06:02
86
האמת היא שההריון הזה קשה במיוחד, כך שאין צורך להוריד הילוך... אני בלי הילוכים בכלל...
דווקא בגלל ההריון הלא פשוט, אני חוששת מהלידה, וגם, לא ממש פנויה להתכונן אליה רגשית...
שלחתי את רשימת המצרכים לחליטה לבעלי מוכנה לנסות כל דבר כדי להתחזק שלא דורש יציאה מהבית
תודה רבה רבה!

לצפיה ב-'צטרפת להמלצה לעשות ריענון לידה וגם ממליצה'
צטרפת להמלצה לעשות ריענון לידה וגם ממליצה
14/02/2015 | 22:15
9
181
לשוב ולקרוא את לידה פעילה של ג'אנט בלאסקס, אם יש לך זמן לתרגל
יוגה להריון. ובאופן כללי להוריד את הרגל מהגז כמה שבועות לפניי הלידה, להתחבר לעובר ולעצמך,
להכין את עצמך מנטאלית בעזרת הרפיות, דמיון מודרך ומשפטים מחזקים.
בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה על הטיפים!'
תודה על הטיפים!
15/02/2015 | 06:04
8
140
הספר נמצא ליד המיטה, אתחיל לקרא אותו שוב...
בקשר ליוגה, אמנם מתקיים שיעור לא רחוק מהבית שלי, בגלל הבחילות והסחרחורות שלא עברו, קשה לי מאד לתרגל, וכל פעם שהלכתי, חזרתי הביתה ולא יצאתי מהמיטה שעות רבות...
תודה רבה!

לצפיה ב-'מה שכתבת עכשיו מחזק'
מה שכתבת עכשיו מחזק
15/02/2015 | 09:53
7
133
את השאלה שלי - האם את אנמית? עשית בדיקות דם לאחרונה? בלוטת תריס?

לצפיה ב-'תודה על הדאגה '
תודה על הדאגה
15/02/2015 | 14:39
6
137
עשיתי בדיקות דם לפני שבוע.
אמנם אנילא אנמית (hb 11,5 ) אבל כל הערכים הקשורים לברזל שלי מאד ירדו בחודשים האחרונים (היה לי HB של 14 לפני כניסה להריון).
אני לא חושבת שבדקנו בלוטת תריס. איך בודקים?
שוב. תודה רבה רבה!
אגב,
גם האחיות וגם הרופאת נשים לא מתרגשות יותר מידי כשאני מספרת להן שאני ממש חלשה ולא מתפקדת. הן אומרות שזה קשור לגיל שלי (בת 38) ושזה הריון רביעי...

לצפיה ב-'מתיחסת למשפט האחרון שלך'
מתיחסת למשפט האחרון שלך
15/02/2015 | 15:18
2
114

אני לא רחוקה ממך בגיל זה לא מחייב שתרגישי "סמרטוט" את יכולה מאד לעזור לעצמך עם תזונה טובה וחליטות מתאימות - את צריכה ייעוץ מה מתאים להריון.
חוץ מזה אמנם ההמוגלובין שלך לא כל כך נמוך, אבל את כן מאד בירידה ולכן חשוב לך לקחת ברזל כדי שתגיעי ללידה במצב תקין.
חוץ מזה - כמה ה B12 שלך? 
לצפיה ב-'בדיוק עכשיו בעלי בחנות טבע...'
בדיוק עכשיו בעלי בחנות טבע...
15/02/2015 | 16:50
1
125
שלחתי אותו עם רשימת המצרכים שהמליצו לי כאן
ואני לוקחת גם ברזל.
ה12B שלי הוא תקין (294).
עד לא מזמן הקאתי כל פעם שאכלתי ירק חי או מבושל...
המאכלים היחידים שלא הקאתי היו חלבונים ופחמימות, זה בטח לא עזר להרגשתי עכשיו...
לפחות בחודש האחרון חזרתי לאכול ירקות, וכל עוד אני לא מתפרעת על סלט גדול אלא בנגיעות, אני לא מקיאה יותר
לצפיה ב-'294 זה כבר מתחיל להיות גבולי, עדיף לקחת תוסף'
294 זה כבר מתחיל להיות גבולי, עדיף לקחת תוסף
15/02/2015 | 17:56
97
והכי טוב זה תוסף שמתמוסס מתחת ללשון ולא כזה שמיועד סתם לבליעה, כי אלו נספגים הרבה יותר טוב.
לצפיה ב-'כמו שכתבו לך, יחסית לעצמך את בירידה,'
כמו שכתבו לך, יחסית לעצמך את בירידה,
15/02/2015 | 21:52
1
92
וגם אם האחיות לא מתרגשות, שיהיו בריאות, את לא אמורה להרגיש כל כך רע !
תריס - בודקים בבדיקת דם פשוטה T3 ו T4, אולי עשו לך בלי שידעת, תבדקי.
מנסה לחשוב מה עוד יכול להיות.
נסי לעבור קצת לתזונת חלבונים - בכל ארוחה בעיקר חלבונים וקצת ירקות. תראי אם זה קצת משפיע על הבחילות. ארוחה קטנה כל שעתיים.
סוכר בדקת?
לחץ דם נמוך?
לצפיה ב-'בדיקות דם'
בדיקות דם
16/02/2015 | 06:00
67
עברתי על כל התיק שלי, ואין בדיקות של T3 וT4.
הסוכר תקין,עשיתי העמסה לפני שבוע (85 גר)
הלחץ דם ממש נמוך מתחילת ההריון, וזה מה שכנראה מסביר את הסחרחורות (80/50 בערך). אבל שוב, אף אחד לא מתרגש.
מהדליות והבצקות האחיות דווקא התרגשו, אמרו לי לשים גרביונים ולהרים רגליים, וזה יחסית עוזר.

תודה על הניסיון לעזור! אני כבר השלמתי עם המצב. רק מקווה שישארו לי כוחות ללידה פעילה ולשנות הנקה אחר כך...

לצפיה ב-'תראי אני לא בטוחה שהן צודקות. אני בת 42 ולא ספורטיבית במיוחד'
תראי אני לא בטוחה שהן צודקות. אני בת 42 ולא ספורטיבית במיוחד
04/03/2015 | 15:50
36
ואמנם אני חודשיים אחרייך בגיל ההריון, אבל לא מרגישה סמרטוט. נשמע לי משהו שכדאי לבדוק.
לצפיה ב-'וואו! אצלי היה בדיוק אותו הדבר.'
וואו! אצלי היה בדיוק אותו הדבר.
17/02/2015 | 09:10
126
לידה ראשונה טובה ( אם כי לא ידעתי כל מה שאני יודעת היום. וגם הייתה עם אפידורל ). לידה שניה מאוד מהירה. ושלישית שנתקעה ונתקעה... בעייפות מטורפת. לפני הלידה הזו עברנו ( שנינו) הכנה של ימימה (דבש מסלע). הייתה לידה כואבת (פעם ראשונה שעברה לי המחשבה למה אף פעם לא רציתי אפידורל. אפילו בלידה שקיבלתי, נבע מלחץ של המיילדת ולא מצורך אובייקטיבי שלי) ומהירה. אבל מהירה טובה. בזכות ההכנה. היא עזרה לי למקד את המחשבות לשמחה על בא האוצר הקטן,ולא בכאב, שבאמת היה חזק ואינטנסיבי מאוד הפעם. אז ממליצה. בהצלחה!!
לצפיה ב-'רוצים לזכות בכרטיס זוגי לוואן ריפבליק'
רוצים לזכות בכרטיס זוגי לוואן ריפבליק|?|
15/02/2015 | 11:48
9
|תו| וואן ריפבליק, להקת הרוק פופ המצליחה, פותחת את מסע ההופעות האירופאי שלה בישראל ולכם גולשי תפוז יש הזדמנות לזכות בכרטיסים להופעה הבלתי נשכחת.
היכנסו עכשיו לפורום פופ וספרו לנו מיהו הכוכב האישי שלכם בהשראת השיר Counting Stars, ואולי תזכו בכרטיס זוגי|!|

לפרטים נוספים והשתתפות: http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

מנהל/ת הפורום

אודות:
ד"ר הלוי אילן, מומחה ברפואת נשים ומיילדות. בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב. סיים התמחותו בבית חולים ליס. בעל נסיון כרופא מיילד של 20 שנה בחדר
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

--

בעלי מקצוע

ד
ד"ר אילן הלוי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה