לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1426414,264 עוקבים אודות עסקים

פורום היאבקות WWE

ברוכים הבאים לפורום הרסלינג של ה-WWE בתפוז. זוכרים את הימים של פעם?, שהיינו מרותקים שעות על גביי שעות לשידוריי הרסלינג בארץ שעד לא מזמן נקראו בשם WWF? שהיינו מחקים את הדמויות והמתאבקים ומצוטטים אותם ומתחפשים לדמויותיהם?. אז עכשיו אפשר לחזור ולהזכר בהם, וגם לצפות בשידורים המחודשים. בנוסף תוכלו להנות משפע של מאמרים וכתבות שרק יילכו ויגדלו בנושאי כוכביי עבר,הווה,ועתיד בWWE. וליהנות מגלרייה ענקית (אולי הגדולה בארץ) של כוכבי הרסלינג הפעילים והלא פעילים באירגון. וליהנות ממגוון אתרים רישמיים ולא רישמיים העוסקים בנושא ונמצאים גם הם בקישורי הפורום. תוכלו לשאול שאלות,ולצפות לתשובות טובות ומדויקות מחבריי הפורום הנפלאים שיש אצלנו. רק אנא הקפידו לשרשר תגובותיכם להמנע מלפתוח הודעות שכבר שוחחו עליהם שוב. ולהשתמש באופציית הוספת תגובה על מנת למנוע הצפה של הפורום. הודעות שלא ישורשרו ולא ימצאו במקומם ימחקו . וכמובן,להשתתף בדיונים המרתקים ולהזכר בעבר,הווה,ואלי עתיד טוב יותר לרסלינג. שהייה מהנה וברוכים הבאים . מנהלי הפורום, רם (רם חיים) ושי (שי מילר)
 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום היאבקות WWE

ברוכים הבאים לפורום הרסלינג של ה-WWE בתפוז. זוכרים את הימים של פעם?, שהיינו מרותקים שעות על גביי שעות לשידוריי הרסלינג בארץ שעד לא מזמן נקראו בשם WWF? שהיינו מחקים את הדמויות והמתאבקים ומצוטטים אותם ומתחפשים לדמויותיהם?. אז עכשיו אפשר לחזור ולהזכר בהם, וגם לצפות בשידורים המחודשים. בנוסף תוכלו להנות משפע של מאמרים וכתבות שרק יילכו ויגדלו בנושאי כוכביי עבר,הווה,ועתיד בWWE. וליהנות מגלרייה ענקית (אולי הגדולה בארץ) של כוכבי הרסלינג הפעילים והלא פעילים באירגון. וליהנות ממגוון אתרים רישמיים ולא רישמיים העוסקים בנושא ונמצאים גם הם בקישורי הפורום. תוכלו לשאול שאלות,ולצפות לתשובות טובות ומדויקות מחבריי הפורום הנפלאים שיש אצלנו. רק אנא הקפידו לשרשר תגובותיכם להמנע מלפתוח הודעות שכבר שוחחו עליהם שוב. ולהשתמש באופציית הוספת תגובה על מנת למנוע הצפה של הפורום. הודעות שלא ישורשרו ולא ימצאו במקומם ימחקו . וכמובן,להשתתף בדיונים המרתקים ולהזכר בעבר,הווה,ואלי עתיד טוב יותר לרסלינג. שהייה מהנה וברוכים הבאים . מנהלי הפורום, רם (רם חיים) ושי (שי מילר)
 

לצפיה ב-'תחושה שלי לקראת הרויאל ראמבל |ספילר|'
תחושה שלי לקראת הרויאל ראמבל |ספילר|
28/01/2018 | 14:10
149
עד עכשיו סטרומן ולסנר יצאו אובר כל פעם לקראת הקרב המשולש בראמבל. לדעתי הולכים לתת את התואר לקיין בתור טריביוט על כל השנים שתרם לחברה ממש כפי שדולף זיגלר זכה באליפות ארה"ב מול רוד וקורבין כשאף אחד לא ציפה לכך.
הנמכת הפרופיל של קיין תוביל לדעתי לזכיה באליפות ואז להפסד ופרישה ברסלמניה. אני לא יודע אם אני בעד או נגד התסריט הזה.
לצפיה ב-'ספויילר מעניין לראמבל'
ספויילר מעניין לראמבל
27/01/2018 | 21:22
162
טייקר ומישל הגיעו לפילדלפיה. האם הוא ישתתף? האם היא? אולי שניהם? הפתרונים בלילה שבין ראשון לשני.
לצפיה ב-'תרגום חדש- סדרת ספרי טיטאן!'
תרגום חדש- סדרת ספרי טיטאן!
27/01/2018 | 12:22
14
231
אז מה זה סדרת ספרי טיטאן?

מדובר בשלושה ספרים שעוסקים בשנים קריטיות ב-WWF: הראשון ב-1995, השני ב-1996, השלישי ב-1997.

הם מספרים על מה שקרה מאחורי הקלעים, על מה שקרה על המסך ועל מה שהוביל לשינוי הפנימי בתוך ה-WWF.

אנחנו מתחילים עם טיטאן סינקינג: נפילת ה-WWF ב-1995.

אז במה עוסק הספר הראשון? (תקציר)

במהלך ההיסטוריה של ה-WWF, היו זמני שגשוג וזמנים קשים, מעגלים שהשפיעו על הארגון והכריחו אותו לשנות כיוון. המשתנה הקבוע היחיד בשלושת העשורים הוא וינסנט קנדי מקמהן, אדון הבובות הגדול שהנהיג את הספינה. עם עור של פיל, אדישות ושליטה, מקמהן ניצח את כל מתחריו וניצח בכל מלחמת היאבקות בה היה מעורב.

ב-1995, הוא כמעט הפסיד.

טיטאן סינקינג מספר את סיפורה של אחת מהשנים הכי נוראיות, כואבות ומתישות בתולדות ה-WWF. וינס התאושש מחצי העשור הקודם במהלך השנה, אבל אחרי חמש שנים שפגעו בארגון שלו, ניסה לבנות אותו מחדש ולגלות מחדש את נוסחת הקסם שהפכה את הארגון שלו לענק בשנות השמונים. עם כל שבוע שעבר, עוד ועוד בעיות החלו לצוץ, וה-WWF הגיעו למשבר.

הספר מסביר לנו הכול מבפנים: עם תיאורים מפורטים של תקריות מסירקיוז למונטריאול, מהקליק ל-BSK, תקוותו החדשה של וינס, עד לכישלונות היצירתיים שלו. בואו לגלות את הסיפור האמיתי של השנה, ותלמדו איך 1995 הובילה את ה-WWF למשבר.
לצפיה ב-'הקדמה'
הקדמה
27/01/2018 | 12:23
128
"ב-1995, הפסדתי שישה מיליון דולרים סתם ככה."
(וינס מקמהן)
 
הקדמה, מאת ג'ים קורנט
 
כפי שתקראו מיד, 1995 הייתה השנה הגרועה ביותר- מבחינה פיננסית, יצירתית ואמנותית - במאה שנות תעשיית ההיאבקות המקצוענית/ספורט בידורי עד לאותה תקופה. ה-WWF של וינס מקמהן הפסידה מעל חמישה מיליון דולרים, ההפסד היחיד בתולדות הארגון עד היום שלא נגרם בגלל השקעות חיצוניות (הערת המתרגם: ב-2001 היה הפסד בגלל ה-XFL, וב-2002 בגלל סגירת המסעדה של ה-WWF). וינס עצמו היה חופשי מכל מאבק משפטי מול הממשלה, אבל ההשפעות עדיין היו שם. WCW נכנסו לשנה השביעית בה נשלטו בידי שידורי טרנר, כשהם מפסידים מיליוני דולרים כל שנה, ולא ממש נראה היה שמשהו ישתנה כש-1995 התחילה. עשרות הטריטוריות שהיו קיימות בארצות הברית ובקנדה בתחילת שנות השמונים הפכו לאחת בלבד: ממפיס של ג'רי ג'ארט. טריטוריה אחת הוקמה בשנות התשעים, סמוקי מאונטיין רסלינג שלי, בקצה השני של טנסי מול ממפיס, ונסגרנו בסוף 1995. ECW, שלא הייתה טריטוריה אלא ארגון אינדיז צפון מזרחי ו"חלוצי", עדיין הייתה בתחילת דרכה ולא מכרה יותר מדי. פחות מעריצים מאי פעם צפו בהיאבקות בטלוויזיה, או שהלכו למופעים חיים, מהם אורגנו פחות - לפחות בצורה מרכזית - מכל נקודת זמן אחרת בתולדות הספורט. כמישהו שעבד שם - מתאבק, מנג'ר, שופט, שדרן, בוקר - היה קשה יותר מאי פעם להרוויח כסף בהיאבקות, ומעטים הרוויחו הרבה כסף, כשרוב האנשים בקושי הצליחו לשלם דמי שכירות.
 
אז, למה בדיוק לכתוב ספר מזורגג על 1995?
 
כי באופן בסיסי, זהו קו פרשת המים- נקודת המפנה, אם תרצו, בין גסיסתה של ההיאבקות המקצוענית, שנהרגה בידי אאוטסיידרים, אגו, חשיפה ופרודיה, ובין השתלטות הספורט הבידורי. זאת גם השנה בה שני הארגונים סבלו מבעיות של שימוש בחומרים. ואף אחד מהם לא הבין את הקונספט החשוב ביותר בלעשות "הוטשוט": לעצור לפני שתתחיל לאבד את האנשים, כי אם לא, אתה מסתכן בכך שלא תוכל להחזיר אותם שוב אי פעם.
 
הכול התחיל ב-1995, וג'יימס דיקסון והחבר'ה מההיסטוריה של ההיאבקות מנסים כמה שאפשר להביא לכם את הסיפור של הכאוס, הבלבול, הדרמה, הכעס, הפרימדונות, הטעויות והטיפשות שקרו באותה השנה. הם ניסו ככל האפשר להציג את העובדות ולהיות ברורים, ודיברו עם אנשים שהיו שם וחיו את זה. אבל אחרי הכול: זאת עדיין היאבקות, אז אף אחד לא יודע את כל האמת. עדיין, רוב הדברים אכן נכונים - בגלל שכמו שאתם עומדים לראות, אין סיכוי שאפשר להמציא את הרוב.
 
ג'ים קורנט
לואיביל, קנטקי.
יולי 2014
לצפיה ב-'והפעם בטיטאן סינקינג'
והפעם בטיטאן סינקינג
27/01/2018 | 12:26
137
בפרק הראשון אנחנו עדיין לא ב-1995. אנחנו מתארים את בניית האימפריה של וינס מקמהן, את איך שהגיע לשיא בשנות השמונים, את איך שהאלק הוגאן תרם לארגון לפני העזיבה שלו, ואת הנפילה הקשה שהארגון נאלץ לספוג בתחילת שנות התשעים עם תביעות מרובות, נפילה שהובילה לשינוי עצום במוצר ול-1995.
לצפיה ב-'פרק 1'
פרק 1
27/01/2018 | 12:27
282
וינס מקמהן בנה אימפריית היאבקות בשנות השמונים, והממלכה הייתה פדרציית ההיאבקות העולמית.
 
ב-1982, בגיל שלושים ושבע, הוא קנה את הארגון מאביו, וינסנט ג'יימס מקמהן, כשהוא עדיין היה ארגון אזורי צנוע אך מוצלח בצפון מזרח המדינה ובניו יורק. לארגון הייתה הזכות שבגישה למה שנחשב למכה של ההיאבקות המקצוענית: מדיסון סקוור גארדן. זה לא הספיק עבור האיש שהוותיקים קראו לו ויני: הוא רצה להפוך לארגון לאומי. לווינס הבן היו תכניות גדולות שדרשו מה-WWF לפלוש לטריטוריות אחרות ומבוססות ולנצל את מה שטען שהיו פרומוטרים חלשים וחסרי הבנה.
 
הוא הבין שרובם יעדיפו למות או לראות את העסק שלהם קורס מאשר למכור לו או לשנות את שיטותיהם, אז הוא פשוט השתלט על כל רשתות הטלוויזיה המקומיות ומכר את התכניות שלו לכל התחנות כדי להפוך את ה-WWF לארגון לאומי. בתוך חודשים מעטים הפך וינס לדמות מעוררת יראה, כשהוא מפר חוקים ותיקים שהיו קיימים בתעשייה במשך עשרות שנים. בכך הצליח למחוק את המורשת הטובה שאביו השאיר בתעשייה בתור אחד מהפרומוטרים המעטים שכולם כיבדו.
 
 
מקמהן היה בעל חזון צעיר בתקופה בה אנשים מעידן שחלף ניהלו עסק שכבר לא הבינו. עם תעוזה אדירה, וינס ראה את עצמו כמו אוגוסטוס קיסר רומא, איש שפעם טען שרצה שרומא "תשלוט בעולם" והיה אחראי להתרחבותה של האימפריה. היו ביניהם קווי דמיון. כמו אוגוסטוס, למקמהן לא הייתה שום בעיה מוסרית עם ההתרחבות האדירה שלו, אבל הוא כבש טריטוריות היאבקות מקומיות ולא יחידות פוליטיות-גיאוגרפיות.
 
"זה פשוט ביזנס," אמר מקמהן בביטול, כשלקח פרנסה מאנשים וחיסל עסקים משפחתיים שנבנו במשך דורות. כמו שתרבויות רבות נפלו בפני אוגוסטוס והשלטון הרומאי האדיר, וינס חיסל את הארגונים האזוריים במדינה ושלט באימפריה משלו. ה-WWF הפכו לענק בלתי ניתן לעצירה.
 
הודות למאגר דמויות הולך וגדל אותו הוביל האלק הוגאן הכריזמטי והגדול מהחיים, איש שיכול היה להדפיס כסף בשיא האהדה שלו, ה-WWF היו המופע הכי לוהט בכל עיר אליה הגיעו.  באמצע עד סוף שנות השמונים הם מילאו אולמות, לעתים קרובות בשתיים או שלוש ערים גדולות בכל יום. בשיאו של גל ההאלקמאניה, הריצו ה-WWF מעל מאה שמונים אירועים בשנה ושברו שיאי קהל ורייטינג. ספיישל בפריים טיים ששודר ב-NBC בפברואר 1988 נקרא המיין איבנט, ובו אלוף ה-WWF האלק הוגאן נלחם מול אנדרה הענק,  השיג רייטינג היסטורי של 15.2, מה שאמר ששלושים ושלושה מיליון צופים ראו את התכנית. לשם השוואה, המספר הזה היה כמו הרייטינג שהשיגו הפרקים האחרונים של דאלאס, פרייז'ר וכולם אוהבים את ריימונד, ובמונחי היאבקות, היה גבוה יותר אפילו מהפרק בעל הרייטינג הגבוה ביותר של תכנית הדגל של ה-WWE מאנדיי נייט רו, או כל תכנית היאבקות ששודרה מאז. (הפרק בעל הרייטינג הגבוה ביותר של RAW השיג רייטינג של 8.1 במאי 1999, כלומר 9.2 מיליון צופים.)
 
שנות התשעים היו פחות טובות למקמהן ול-WWF, כששנות ההתרחבות וההצלחה החלו לפגוע בהם. ההילה של האלוף הנצחי האלק הוגאן החלה להיפגע קצת, ולמרות שהוא עדיין משך קהל הוא התחיל לרצות לעבור להוליווד לאחר ההיאבקות. כשהוא מבין שהוא צריך לבנות לעתיד, חיפש מקמהן איש שיחליף את הוגאן ויסחב את תואר הדגל של הארגון, אבל זה היה קשה יותר ממה שחשב.
 
אבל זאת הייתה האחרונה בדאגות של וינס בין 1991 ו-1994, תקופה שהייתה מלאה בסיפורים והאשמות שפגעו בארגון שלו. המקרה הכי נורא היה ב-1993 כשממשלת ארצות הברית תבעה אותו, והאשימה אותו בקנייה ואספקת סטרואידים למתאבקים כדי לקדם את המראה הלא טבעי שלהם. החקירה אל תוך ה-WWF התחילה ב-1989 כשד"ר ג'ורג' זהוריאן הואשם בחמישה עשר סעיפים של אספקת סמים מסוכנים, כולל סטרואידים. זהוריאן היה רופא מהוועדה האתלטית בפנסילבניה, והיה מוכר בקרב החבר'ה כ"איש הממתקים". במופעים בהמבורג ואלנטאון הוא הופיע ופתח חנות, בה מכר סטרואידים ("ממתקים") לחברי הרוסטר. בסוף 1990, נמצא זהוריאן אשם ונשלח לכלא, והממשלה החליטה ללכת על מקמהן. את השנים הבאות הם השקיעו באיסוף ראיות נגדו, לפני שהחלו עם המשפט ב-1994.
 
היו עוד בעיות ביחסי הציבור להתמודד איתן, כמו שערוריית מין ב-1992 שפגעה ב-WWF וגרמה להתפטרות המידית מאחורי הקלעים של פאט פטרסון וטרי גארווין. בנוסף, פוטר הכרוז מל פיליפס בידי הארגון. ההאשמות היו רבות, אבל כולן טענו לניצול פועלי זירה צעירים, והבטחות למעמד יותר יוקרתי (פוש) למתאבקי הקארד הפותח בתמורה לטובות הנאה מיניות. אחד מהמאשימים היה ברי אורטון (דודו של אלוף ה-WWE לעתיד רנדי אורטון ואחיו של 'קאובוי', בוב אורטון) שהתאבק כברי או. הוא טען שגארווין ניסה לנצל אותו כשהתחיל בביזנס כילד בן עשרים (אבל לא בזמן שהיה ב-WWF), ושניסה לפתות אותו בעזרת הבטחה להצלחה בעסק.
 
מל פיליפס העדיף אותם צעירים עוד יותר לפי פועל הזירה לשעבר טום קול, שהאשים את הכרוז בהטרדה בתקופה בה היה נער מתבגר. פיליפס נודע במלתחות בפוט פטיש שלו, וכולם ידעו על כך אבל לא שמו לב מדי. החבר'ה ידעו על הסטיות של פיליפס, אבל בשנות השמונים לא היה לאף אחד אכפת. אבל העיתונות כן שמה לב כשקול טען שפיליפס היה פדופיל, והשתמשו בזה כעוד כדור באקדח שכיוונו אל ה-WWF.
 
פאט פטרסון לא עשה שום דבר רע פרט לכך שהיה הומו מוצהר, לא בדיוק עבירה אבל עדיין בעייתי בכמה מדינות בתחילת שנות התשעים. פטרסון הוכתם באותה צורה כשהאשימו את האחרים, בעיקר בגלל ידידותו עם גארווין אבל גם בגלל שלא הסתיר את חייו כהומו. התקינות הפוליטית לא הייתה חשובה אז כמו היום, וה-WWF חששו שאם אנשים ישמעו שפטרסון הומו הם יחשבו שהוא מתנהג באותה צורה כמו גארווין.
 
וינס ביקש מפאט לקחת כמה חודשי חופש כדי שהנושא יתקרר ואז לחזור, מה שבעצם הפליל אותו יותר ממה שהיה קורה אם היה נשאר. באוגוסט, פחות מחצי שנה לאחר ההאשמות, חזר פטרסון לארגון. אף אחד לא אמר כלום כשחזר. החבר'ה העמידו פנים שלא הלך והמשיכו עם המשחק. זה היה מקרה של לא נשאל, אל תספר, ומקרה בו העסק השמור הגן על מישהו מתוכו.
לצפיה ב-'חלק ב''
חלק ב'
27/01/2018 | 12:29
1
152
אבל המבול המשיך כשווינס עצמו הואשם בהטרדה מינית בידי העובדת לשעבר ריטה צ'טרטון. צ'טרטון עבדה עבור מקמהן בשנות השמונים כריטה מארי, השופטת הראשונה ב-WWF, ובאפריל 1992 נחשפה שוב כשהעוינות כלפי ה-WWF הגיעה לשיא חדש. כשהופיעה בפרק מיוחד של תכניתו הסנסציונית של ג'רלדו ריברה כעת אפשר לדבר על כך בשם זירת החטאים של ההיאבקות, צ'טרטון הדהימה את העולם.
 
כשהיא מדברת בנימת קול קודרת וכנועה,היא סיפרה איך מקמהן הבטיח לה שפניה יופיעו על הכריכה של טיים מגזין ואיך תקבל חוזה של חצי מיליון דולר לשנה. הצופים הבינו מיד שמדובר בעוד הטלת רפש על ה-WWF: לווינס לא היו חוזים מובטחים, וגם אם היה עושה זאת הסכום הזה היה גבוה עבור שופטת. רוב המתאבקים לא הרוויחו סכומים כאלו,  גם בשיאו של הארגון כשעבדו כמה מאות ימים בשנה.
 
צ'טרטון המשיכה, והאוזניים בסטמפורד נפתחו כשסתרה את עצמה, בהתחלה כשאמרה שהקריירה שלה הצליחה כשהופיעה במדיסון סקוור גארדן וזכתה לכתבה בWWF מגזין, אבל אז היא סיפרה על איך שהתקשתה למצוא עבודה ונפגשה עם וינס בלימוזינה כדי לבקש עוד תאריכים. אם החלק הזה בסיפור שלה לא נכון, הם טענו, אז ברור שכל הסיפור נופל.
 
לפי צ'טרטון, בלימוזינה התרחשה ההתקפה. היא טענה "נכנסתי ללימוזינה והתחלנו לדבר, והוא התחיל להגיד לי שממש הזנחתי משהו בקריירה שלי ושהגיע הזמן שריטה מארי תצא לאור, ומיד אחר כך..." באותו רגע, היא הפסיקה לדבר ועצמה את עיניה עבור הדרמה, לפני שפירטה איך וינס הוריד את מכנסיו והכריח אותה לגעת באיבר מינו.
 
הבמאי של ריברה אהב את זה. זה היה בדיוק הדרמה שהתכנית דרשה. הוא ביקש מהצלם להתמקד בממחטה שצ'טרטון אחזה בידה, ובו השתמשה כדי לנגב את הדמעות לפני שהסבירה איך מקמהן הכריח אותה לתת לו מין אוראלי. צ'טרטון טענה שהתרחקה ממנו והכעיסה אותו.
 
היא הנידה בראשה ועצמה את עיניה, כמעט, אמרו כמה צופים, כאילו ניסתה לזכור שורות מתסריט. ואז, היא הפילה פצצה שגרמה לווינס לתבוע אותה, "כשאמרתי לא, הוא אמר שכדאי שאספק אותו והתחיל להוריד את מכנסיי, והוא שם אותי עליו וסיפק את עצמו ביחסי מין." צ'טרטון לא השתמשה במילים המדויקות, אבל המסר היה ברור כשמש: היא האשימה את מקמהן באונס. (התכנית נזהרה לא להשתמש במילה "אונס", וערכה את הריאיון עם צ'טרטון כדי להסיר את המונח.)
 
מהר מאוד התברר שבהופעתה בתכנית ובטיעוניה, לא פעלה צ'טרטון מרצונה החופשי. למרות שחלק מהסיפור שלה היה נכון, היא נאלצה להגזים בו בגלל שהתקשורת רצתה את הדם של מקמהן במים שהתנגדו ל-WWF. היא תהתה לעצמה אם לקחה את הדברים רחוק מדי. התכנית של ריברה פעלה נגד מקמהן, וכל מי שצפה ראה שהיא הוצגה מנקודת מבט חד צדדית ומוטה. אם זה היה המקום הנכון לפרסם את הסיפור, היא לא הייתה בטוחה.
 
כשווינס ראה את הקלטת של צ'טרטון, הוא לא האמין למילים שאמרה. כמו רוב השאר, הוא חשד שתסרטו את ההופעה, אולי, הוא ניחש, בתמורה לתשלום הולם. לאחר שהרגיע את אשתו לינדה ונשבע בפניה שלא קרה שום מקרה, וינס הרים את הטלפון והתקשר אל עורכי דינו העסוקים. כמוהו, גם הם הניחו שצ'טרטון הייתה מעורבת בקונספירציה.
 
התזמון של האשמותיה של צ'טרטון לא היו מקריות עבור וינס ועבור עורכי הדין שלו. זה היה שיתוף פעולה. כמה עובדים אלמוניים לשעבר מלאים בטינה ניסו לאחד כוחות ולקפוץ על הגל נגד ה-WWF, כולם מוכרים את נשמתם עבור כסף מהיר. עובדים לשעבר כמו  הקריין לשעבר מורי הודג'סון, שהיה  אדם צנוע אך לא כנה, גם היה מעורב שם. לאחר ששמע את טום קול ואת ברי אורטון שסיפרו את סיפורי ההטרדה המינית שלהם, הוא המציא סיפור משלו, והכריז שפוטר כי סירב להצעותיו המיניות של פאט פטרסון.
 
למקמהן לא היה הרבה זמן למורי הודג'סון. הוא ראה אותו בתור רמאי שניסה להרוויח כסף קל ולהיצמד לשערוריות בתקשורת, והבין את זה כשעורכי הדין של הודג'סון דרשו כסף אחרת יפנה לטלוויזיה. בפרק של דונהו, הופיע מקמהן באופן נדיר בציבור וסיפר את הצד שלו בסיפור כדי להגן על עצמו. הוא נהנה ממש כשעצר את ג'ונסון ואמר לו בפנים "פוטרת כי היית גרוע בעבודתך".
 
אם הודג'סון לא היה מספיק כדי לעצבן את מקמהן, הוא ידע שצ'טרטון הייתה רצינית ושצריך לחסל אותה. כעבור שנה במרץ, 1993, בטענה שגרמה ל"עוגמת נפש רצינית", תבעו וינס ולינדה את צ'טרטון, את ריברה ואת המתאבק לשעבר דייוויד שולץ, שהוכרז כקושר קשר.
 
שולץ פוטר בידי מקמהן ב-1985 כי ניסה להילחם מול מיסטר טי בלוס אנג'לס וכמעט חיסל את רסלמניה, אבל גם זכה למוניטין בתור מי שנתן סטירה לכתב ג'ון סטוסל כששאל אותו אם העסק היה "מזויף". שולץ שנא את זה שמקמהן פיטר אותו, וטען שביצע את המעשים בפקודתו של וינס עצמו.
 
הארגון שמחזיק ב-WWF, טיטן ספורטס, טען ששולץ וצ'טרטון נפגשו ב-1992 בכוונה להקליט הקלטה בה ידברו על נושא הלימוזינה ויעבירו אותה כאילו הוקלטה בשנות השמונים. התיק נפל כשעורכי הדין של ה-WWF נאלצו להקדיש זמן לזיכויו של מקמהן, אבל ההאשמות נשארו.
 
עורכי הדין של וינס כבר היו עסוקים. בנוסף למשפט הפלילי תבע אותם גם המתאבק והפרשן לשעבר, ומושל מינסוטה בעתיד, ג'סי ונטורה. ונטורה תבע את טיטאן כי הוא האמין שהיו חייבים לו תמלוגים מהקלטות שכללו את הפרשנות שלו, כשהוא ויתר על זכויותיו בהן בלי לדעת כשחתם על החוזה שלו.
 
נאמר לונטורה שמדיניות הארגון היא לשלם תמלוגים למתאבקים בלבד, ובעצת סוכנו ברי בלום הוא הבין שלא חכם להילחם בכך אם הוא רצה לשמור על העבודה שלו. לאחר מכן הוא גילה שאין כזאת מדיניות והוא דרש פיצוי על תשעים הקלטות שיצאו וכללו את הפרשנות שלו. בית המשפט הסכים, וב-13 באפריל, 1994 הם ציוו על תשלום, והעניקו לונטורה 810,000 דולרים בתמלוגים. מקמהן כעס, וצעק "זה הכסף המזדיין שלי!" על ונטורה.
 
רק שבועיים לאחר מכן שוב הגיע הארגון לבית משפט, בגלל תקרית מ-1990. ב-11 בדצמבר בטמפה, פלורידה, התאבק מרטי ג'נטי במה שהיה אמור להיות קרב טלוויזיה רגיל לצד שותפו מהרוקרס שון מייקלס, שבו עבדו מול לאני "הגאון" פופו ומתאבק לא ידוע בשם צ'ארלס אוסטין.
 
אוסטין, שחקן פוטבול מכללות לשעבר, התאמן רק שישה שבועות בהיאבקות לפני הקרב ולא היה מוכן להתאבק, שלא לדבר על להופיע בטלוויזיה. אוסטין אמר לג'נטי שהוא לא מרגיש בנוח לחטוף את הפינישר שלו, ה"רוקר דרופר", ואמר לו שהוא לא ידע את הבאמפ ודאג לפציעה. ג'נטי, שלא הבין עד כמה אוסטין היה חסר ניסיון, הבטיח לו שזה "קלי קלות".
 
הספקות של אוסטין היו מוצדקות. כשג'נטי שם את רגלו על הצוואר של הטירון והפיל אותו על המזרן עבור המלך, אוסטין נלחץ וניסה להתפך ולא לנחות על פניו, מה שגרם לעמוד השדרה שלו להישבר בקול פיצוח מחליא. המקרה הותיר את אוסטין משותק למחצה, והוא תבע את ג'נטי ואת טיטן ספורטס על תקיפה וחבלה,  רשלנות וקצר בתקשורת.
 
התיק נמשך במשך שלוש שנים. ה-WWF טענו שכל המתאבקים ידעו מה הסיכונים בפציעה כשנכנסו לזירה בגלל מה שעשו. אבל עדיין, הם טענו שג'נטי לא פעל בפזיזות, ואפילו נתנו לו לבצע את המהלך בבית המשפט כדי להראות עד כמה הוא בטוח. המפלה שלהם הייתה בחירת העדים. וולטר "קילר" קוואלסקי ורוברט "גורילה מונסון" מארלה היו מתקופה שונה בה הקייפייב (מונח היאבקות ישן שמשמעותו היא לשמור על סודות העסקים בתוך העסק. כולל יריבויות, סטוריליינים, מערכות יחסים וכו'. בעצם, "קייפייב" היה מונח אחר לשקר.) שלט, והם סירבו לסטות ממנו גם תחת שבועה. שניהם נראו קרים וחסרי לב כשנצמדו לסיפורים המפוברקים שחזרו עליהם במשך שנים, מה שהציג את ההיאבקות באור שלילי.
 
חבר המושבעים לא התרשם מטיטאן, והרגיש שמטעים אותם. הם פסקו לטובת אוסטין, איתו הזדהו, והעניקו לו סכום פיצויים אדיר של 26.7 מיליון דולר. היה זה המשפט היקר ביותר בתולדות טמפה והסכום היה גבוה פי שישה ממה שעורכי הדין של אוסטין דרשו. טיטאן שילמו 23.5 מיליון, זאת בתקופה הרעה ביותר עבור מקמהן כשהוא השקיע מיליונים במשפט שלו, והעסקים היו במצב רע, ובנוסף הוא שילם לג'סי ונטורה מיליון דולר. פסק הדין איים לפגוע בכל הארגון, ואולי בכל העסק אם עוד ג'וברים (מתאבקים שבאים על בסיס חוזה יומי כדי לעבוד בטלוויזיה מול הכוכבים הראשיים, כשעבודתם היא להפסיד ולגרום לכוכב להיראות טוב באותו הזמן.) שנפצעו בעבודה ילכו בעקבותיהם.
 
הרחק מבית המשפט, וינס לא אהב שאמרו שהוא "פרומוטר של רסלינג". עבור מקמהן, היה זה מונח שמקביל למנהל קרנבל, בן אדם לא נעים עם תדמית שלא רצה כל קשר אליה. וינס לא ראה את עצמו ככה, הוא ראה את עצמו כיותר מזה: הוא היה יוצר הספורט הבידורי. הוא גם האמין ש
לצפיה ב-'המשך קטן'
המשך קטן
28/01/2018 | 17:58
85
הרחק מבית המשפט, וינס לא אהב שאמרו שהוא "פרומוטר של רסלינג". עבור מקמהן, היה זה מונח שמקביל למנהל קרנבל, בן אדם לא נעים עם תדמית שלא רצה כל קשר אליה. וינס לא ראה את עצמו ככה, הוא ראה את עצמו כיותר מזה: הוא היה יוצר הספורט הבידורי. הוא גם האמין שיוכל לתעל את ההצלחה שלו מה-WWF לאפיקים אחרים, כך שבסופו של דבר יוכל להפוך לסנדק של הבידור.
 
במהלך השנים הרעות של תחילת שנות התשעים, ניסה וינס להסיח את דעתו משערוריות המין, ההאשמות, המשפטים והעסקים המידרדרים בכך שיתעל את מרצו לאפיקים אחרים. הוא השקיע בכמה תחומים, אבל לצערו כל אחד מהם היה יותר כושל מהשני. ICOPRO היה אחד מהם, תוסף תזונה שמקמהן שיווק בין 1992 ל-1995 שפעם גרם לבנו של קורט הניג, ג'ו (שידוע כמתאבק הדור השלישי קורטיס אקסל) לקבל שלשול במהלך משחק פוטבול.
 
במובן דומה, פדרציית פיתוח הגוף העולמית, ניסיונו המוזר של מקמהן לשלב תחרויות פיתוח גוף עם ההפקה והמשחק המוגזמים של ההיאבקות, גם הייתה כישלון. מעריצי פיתוח גוף ומעריצי היאבקות לעגו ל-WBF, והמיזוג של שני העולמות היה מספיק כדי להבריח את שני הקהלים. זה לא הפתיע כשהארגון נסגר ב-1992, אבל התזמון לא היה מקרי. מקמהן היה צריך לסלק את העובדים השרירנים כשהממשלה התחילה לחקור את העסקים שלו. רוסטר מלא בשרירנים מנופחים היה הדבר האחרון שרצה שיראו.
 
בנוסף לכך, מקמהן הבין שעליו גם להקטין את גודל הרוסטר של ארגון ההיאבקות שלו. הוא סרק את המפלצות המגודלות שלו, רובם היו פרסומות מהלכות לתופעות הלוואי של דיאנבול ודקה-דורבולין, והוא ידע שיש צורך בפעולה רצינית. הוא היה צריך לסדר את הבית מהר ולהיראות כמי שמגיב לכליאה של זהוריאן. וינס רצה להראות שאולי מתאבקי ה-WWF השתמשו בסטרואידים בעבר, כשלא ידעו, אבל עכשיו הם היו אסורים.
 
זה היה מהלך נועז, כי וינס ידע שברגע שיהיה במשפט הרוסטר שלו יהיה קטן יותר, והוא יוכל לבטל את השימוש הקודם בסטרואידים בכך שלא ידע. אבל הודות לזהוריאן ולעמודים הרבים שנכתבו על השערוריות, מקמהן ידע שעליו לשחרר כל אחד שהיה מזוהה כבעיה, משתמש בסטרואידים או לא. ב-1991 וב-1992, ביצע וינס ניקוי אורוות בצורה אגרסיבית כמו ההתרחבות ורכישת המתאבקים שביצע בשנות השמונים.
 
אחד מהראשונים ללכת היה טרי זופינסקי, שהתאבק בתור הוורלורד. זופינסקי היה כל כך מנופח עד שהוא נראה פחות כמו בן אדם ויותר כמו בובת פלסטיק. הוא נזרק ללא שום גינוני טקס אחרי ארבע שנים בארגון. ריימונד פרננדז היה מנופח כמוהו, משהו שהרגיש שהיה נחוץ בשביל שדמותו, הרקולס, תצליח. אם הוא שיחק גיבור שמימי מהמיתולוגיה הקלאסית, הוא היה צריך לפחות להיראות כזה. פרננדז היה ענק, והיה ברוחב של כמעט מטר שמונים, כמו גובהו. הוא היהצריך ללכת.
 
והיה גם ג'יימס רייהר, שנודע בתור 'סופרפלי' ג'ימי סנוקה, כוכב ענק עבור מקמהן בשנות השמונים שבקושי השתמשו בו בשנות התשעים לקראת יום הולדתו החמישים. רייהר שוחרר אחרי פרסום כתבה של העיתונאי המתנגד להיאבקות ארווין מוצ'ניק, שנקראה סופרפלי סנוקה והגרופית ותיארה כיצד רייהר רצח לכאורה את חברתו ננסי ארגנטינו ב-1983. (הערת המתרגם: התיק נשאר פתוח מ-1985 עד ל-2017, כשהוכרז שסנוקה לא כשיר לעמוד לדין.) המחלוקת והשערוריה בעקבות המקרה התרחשו לפני כמעט עשור, אבל מקמהן לא רצה שום שלד בארון של ה-WWF כדי שהעיתונאים צמאי הדם וכתבי הטלוויזיה מחפשי הסנסציות יוכלו לנצל אותם.
לצפיה ב-'חלק ג''
חלק ג'
27/01/2018 | 12:30
144
מרטי ג'נטי גם הוא היה כאב ראש. למרות שה-WWF תמכו בו בנושא צ'ארלס אוסטין, הם לא מיהרו להגן עליו בתחילת 1992 כשתקף שוטר ונשלח למעצר בית לחצי שנה. מקמהן לא רצה להסתכן בעוד תקריות שאולי יביישו את הארגון שלו ושחרר את ג'נטי, מה שחיסל את התכניות לקרב המצופה בינו ובין שותפו לשעבר שון מייקלס ברסלמניה 8.
 
אורליין סמית' ג'וניור ששיחק את ג'ייק 'הנחש' רוברטס היה אחד מהכוכבים הכי גדולים בשנות השמונים ב-WWF. רוברטס היה נואם צרוד אך מרתק שפיצה על סגנון ההיאבקות האיטי שלו בריאיונות מדהימים ובפסיכולוגיית היאבקות אדירה. הצורה בה הצטיין כפרפורמר הייתה שונה מחייו האישיים, שהיו הרוסים: מסמים ומאלכוהול. כמו רבים אחרים בתעשייה, רוברטס התמכר להם וזה גרם לקריירה שלו להיהרס. כפי שהודה לאחר מכן, "אלוהים נתן לי כמות אדירה של כישרון לפני הרבה מאוד זמן. אנשים ראו קצת ממנו, אני מתבייש שבזבזתי את רובו."
 
ב-1992, ג'ייק נהנה מריצה קרוב לפסגת הקארד כהיל (בחור רע) זדוני, אבל הוא רצה תפקיד מאחורי הקלעים כדי שגופו הדואב יוכל לקחת הפסקה לאחר שנים מתישות בדרכים. וינס אמר לרוברטס שיכניס אותו לצוות הכתיבה כשיגיע הזמן שלו לפרוש מהזירה, אז כשהתפנה תפקיד לאחר שפאט פטרסון התפטר בעקבות שערוריית המין, רוברטס ראה זאת כהזדמנות להשיג את מה שרצה. כשנפגש עם מקמהן במהלך הקלטת תכנית, הוא אמר לו "וינס, פאט הלך, עכשיו זה הזמן. אני מוכן." וינס סירב, ואמר לרוברטס ש"מתוך כבוד לפאט, אנחנו לא ניקח אף אחד לתפקיד." בעצם, וינס ידע שפאט יחזור מהר - הוא היה בהפסקה קצרה - ולא רצה להחליף אותו, אבל ג'ייק לא הבין ולקח את הסירוב ללב. כשהוא מרגיש שפסחו עליו, אמר ג'ייק לווינס שהוא רוצה לעזוב, והתחיל לדבר עם קיפ פריי על חוזה ב-WCW באטלנטה, המתחרה הגדולה של וינס.
 
וינס היה במצב קשה. מצד אחד הוא היה צריך לקצץ ברוסטר ורוברטס היה בחור שהרוויח יפה, אבל הוא גם היה נכס לארגון. זאת ועוד, ג'ייק היה אחד מהכוכבים הגדולים היחידים שלא נתנו גז (מונח פנימי בתעשיית ההיאבקות לסטרואידים). וינס החליט שהוא לא רוצה שרוברטס יעזוב ודחה את התפטרותו, אבל לג'ייק הייתה תכנית. דקות לפני שהיה אמור להילחם מול האנדרטייקר, דמותו המפחידה של מארק קאלאוויי ברסלמניה 8, אמר רוברטס לווינס שיחתום על מסמכי השחרור שלו או שלא יתאבק בקרב החשוב. כועס אבל בלי שום ברירה, מקמהן נאלץ לציית. אחרי שרוברטס הוציא את קאלאוויי אובר (הפסיד לול) הוא עזב את הארגון.
 
רוברטס הגיע לעסקה יוקרתית בת שבע ספרות בשנה עם פריי והצטרפות ל-WCW בתור ההיל הראשי, אבל פריי לא שרד עד שהגיע. ביל וואטס היה זה שהחליף אותו והוא התבקש להוריד את עלויות השכר בחצי. וואטס הסתכל על החוזה הענק של ג'ייק וקרע אותו, כשהוא צועק "אתה בטח צוחק עליי!", לפני שזרק אותו בפרצופו של המתאבק המזועזע וצחק. כשהוא שרף את הגשר עם וינס, לא נותרה לג'ייק ברירה אלא להסתפק ב-200,000 דולרים בשנה, פחות ממה שהרוויח אצל טיטאן, וללא הרבה אחוזים מהמכירות.
 
רוברטס קונן על מזלו הרע והבין שהיה במצב טוב אם היה נשאר ב-WWF. ללא ספק הוא היה הופך לכוכב בהמשך השנה, כי וינס קיצץ עוד את הרוסטר. הוא לא היה בחור של גוף: לא היה לו מראה עם סטרואידים שמבקריו של וינס חיפשו. אבל כן הייתה לו התמכרות נוראית לסמים ולאלכוהול שנלחם בה, אבל לאף אחד לא היה אכפת. ג'ייק ידע שיכול היה לגלם את הרע הראשי, אבל הגאווה והאגו שלו ניצחו את השכל. כשהוא מלא בחרטה, הוא קילל את עקשנותו ואת התזמון.
 
מאוחר יותר ב-1992, נאלץ מקמהן לשחרר עוד שני כוכבים מהצוות שלו. הראשון היה ג'ים 'אולטימייט ווריור' הלוויג, גיבור על שמקמהן ניסה להחליף איתו את הוגאן ב-1990. כשהוא עטוי סרטי ניאון, עם פרצוף צבוע, כניסה מהירה לזירה ושרירים של הי-מן, רוב האנשים הניחו שהלוויג השתמש במשהו כדי לגדול. הוא כן: הורמון גדילה אנושי, מה שלא היה לא חוקי תחת מדיניות בדיקת הסטרואידים של ה-WWF, כי לא היה מבדק שיאשר שימוש בכך, אבל "זה לא נראה טוב", לפי מקמהן.
 
הכוכב הבריטי דייבי בוי סמית' גם השתמש בהורמון. ככה הוא הפך מבחור מסכן בגודל 68 קילו כשהתחיל בביזנס לגדול ב-45 קילו כשהגיע אל ה-WWF. דייבי היה כל כך גדול עד שלא הצליח ללכת בגלל כל השרירים.
 
ברגע שגילה שהם השתמשו בסמם, מקמהן קבע להם מופע גדול אחרון בסאמרסלאם ואז קבע לפטר את שניהם. הלוויג הוצא מסרבייבור סירייס, למרות שהיה חלק מקרב חשוב בפסגת הקארד, וסמית' הפסיד את התואר הביניבשתי שזכה בו בסאמרסלאם לשון מייקלס, הרזה והאתלט הטבעי. מקמהן לא רצה שהם ילכו, אבל אם היה שומר עליהם ברור שהתובעים שהכינו תיק נגדו היו שואלים שאלות, בעיקר על רצינות מדיניות הסמים שלו.
 
קרי אדיקסון היה אחד מהכוכבים הגדולים ביותר בעולם ההיאבקות בשנות השמונים בתור קרי ואן אריק, לא אצל וינס אלא אצל אביו, ג'ק (פריץ ואן אריק) וארגונו וורלד קלאס צ'מפיונשיפ רסלינג בטקסס. מקמהן ניסה נואשות להחתים את קרי ואת אחיו דייוויד (שמת ב-1984 במהלך סיבוב הופעות ביפן) במהלך ימי ההתרחבות, אבל שניהם תמכו באבא שלהם ואהבו את ההערכה שהמעריצים הטקסניים נתנו להם.
 
כשוורלד קלאס התפרקה הודות לסדרת מקרי מוות שנגרמו בידי התאבדות (מייק ואן אריק), מנות יתר (ג'ינו הרננדז) ורצח (ברוזר ברודי, שנדקר למוות במלתחות בידי הבוקר והמתאבק חוזה הורטס גונזלס (שעבד כ'אינביידר 1') בפוארטו ריקו ב-1988), הגיע קרי לבסוף ל-WWF. לצערו, אדיקסון היה צל של מה שהיה פעם, והתאבק עם רגל פרוטזה שנאלץ ללבוש לאחר תאונת אופנוע ב-1986, בעקבותיה איבד את הרגל וכמעט את חייו.
 
לתאונה היו השלכות יותר חמורות. קרי התקשה להשלים עם הפציעה שלו ולהתמודד עם הכאב הגדול בכל יום, והוא התמכר למשככי כאבים כדי לטפל בכך. כל מי שהכיר את קרי ידע שהוא סיכון כשהממשלה מרחרחת, ומעמדו ירד עד לדרגת ג'ובר לכוכבים לפני ששוחרר בשקט ב-1992. לאחר שנה, הוא הלך בעקבות שני אחיו והתאבד ביריית אקדח ללב, כשהוא רק בן שלושים ושלוש.
 
החדשות הטרידו את וינס, שעדיין התאבל על מותו של אחד מחבריו הטובים, אנדרה 'הענק' רוסימוף, כוכב בינלאומי ואייקון היאבקות. רוסימוף היה חייל נאמן של אביו של וינס לפני ההשתלטות, והוא שיחק תפקיד מרכזי בהתרחבות של הבן. כאטרקציה מיוחדת גדולה מהחיים שנולד בכפר קטן בצרפת, הוכרז שהיה בגובה 2.2 מטר ושקל 220 קילו. הוא היה אחד מה-DRAWS הגדולים ביותר בהיאבקות, אבל סבל ממחלה מקצרת חיים בשם אקרומגליה. המחלה גרמה לאיבריו לגדול יותר מהרגיל, והפכו את פניו היפים לכאלו של ענק, משהו שמקמהן ניצל ב-1987 כשהפך אותו להיל, והוביל לקרב היסטורי ושובר קופות מול הוגאן.
 
חומרת מצבו של רוסימוף הובילה לכאב יומיומי ולבעיות גב, אבל הוא עבד בקרב כדי לעזור למקמהן במסעו להשתלט על עולם ההיאבקות. אנדרה שתק בנוגע למחלתו וסירב להקשיב לרופאים שאמרו לו שלא יגיע לגיל ארבעים, והוא החליט ליהנות מהחיים עד כמה שיוכל. הוא מת בבדידות במדינתו, צרפת, בגיל ארבעים ושש, בינואר 1993. לקראת סוף ימיו ידע אנדרה שהוא על זמן שאול, ואפילו ללכת היה לו קשה. הוא הבין שהיה בן תמותה, אבל זה לא הקל על מקמהן, שהיה הרוס מכך שאחד מהחיילים הכי נאמנים ומעוטרים של האימפריה שלו מת.
לצפיה ב-'חלק ד''
חלק ד'
27/01/2018 | 12:30
1
143
לצערו, הוא לא היה האחרון. רק חודשיים אחר כך, וחודש לאחר התאבדותו של ואן אריק, נורה אדולפו ברסקיאנו, שהתאבק כדינו בראבו, בחיסול של המאפיה בביתו במונטריאול. ברסקיאנו, יליד קוויבק עם שיער בלונדיני מחומצן, ששיחק היל עם מבנה של מניף משקולות, עבד עבור ה-WWF עד לאפריל 1992. לאחר שיצא מהביזנס, הפך למעורב בהברחת סיגריות והשתמש בשמו הנודע כדי לקבל תשלום גבוה. למרות שהתיק לא נפתר, רבים האמינו שעבודתו החדשה לא קסמה למאפיה, שהחליטו לחסל את מי שפלש לתחום שלהם.
 
בשנים לאחר מכן, כמה מקרי מוות דיכאו את וינס עוד יותר. הוא התעצב לגלות שבאדי רוג'רס, אלוף ה-WWWF (ה-WWF נקראו פעם פדרציית ההיאבקות הכלל-עולמית, ה-WWWF, אבל ה-W השלישית נעלמה ב-1979 כדי לשפר את השיווק) הראשון, מת ביוני 1992 לאחר שבץ. ארט באר, שלא עבד עבור וינס אבל שהיה שם גדול במקסיקו ועבד ב-WCW (הערת המתרגם: הוא היה השותף של אדי גאררו והיה אמור לעבור איתו ל-ECW לפני מותו), מת ממנת יתר ב-1994. רוברט "ג'ינו" מאראלה, אחד מהעובדים הכי אמינים של מקמהן, איבד את בנו ג'ואי ביולי 1994 כשמת בתאונת דרכים בדרכו משיפוט קרבות בהאוס שואו של ה-WWF במרילנד. כל אחד מהמקרים הללו הוביל לכאב לב עבור וינס, אבל יותר מכך, לפרסום רע עבור הארגון שלו.
 
האובדן הגדול ביותר עבור מקמהן לא היה מוות אלא עזיבה: האיש שסביבו בנה את האימפריה שלו, האלק הוגאן. בעיות בין הזוג התחילו להסלים כבר ב-1991 כשהוגאן הלך לתכנית של ארסניו הול והכחיש שימוש בסטרואידים פרט להחלמה מפציעת שריר דו ראשי. הטענות גרמו לתגובה חריפה מאנשים שידעו ששיקר, מה שהוביל לנפילת ה-WWF. וינס זעם, כי אמר להוגאן לספר את האמת. כפי שמקמהן חשד שיקרה, המעריצים החלו לפנות נגד הוגאן, אז הזוג החליט שהדבר הכי טוב לעשות יהיה שהאלק ייקח חופשה עד שהדברים ירגעו והמחלוקת תיעלם. אחרי רסלמניה 8 באפריל 1992, הוגאן הלך, ולא חזר כמעט שנה.
 
חזרתו של הוגאן ב-1993 הייתה בעייתית. הוא הובא כדי לזכות בתואר ה-WWF מרודני אנואי הענקי ברסלמניה 9. אנואי, שנולד בקליפורניה, היה חלק ממשפחת אנואי הסמואית המפורסמת שהצמיחה (ותצמיח) מתאבקים כמו הרוק, ההאדשרינקרס, רומן ריינס, אומאגה, האוסוז, הסמואים הפראיים ועוד רבים. כשהוא שוקל למעלה מ-360 קילוגרם בשיאו, הוחתם אנואי בידי ה-WWF ב-1992 בהמלצת פאט פטרסון. למרות מורשתו הסמואית, וינס הלביש אותו במאוואשי ונתן לו גימיק של מתאבק סומו יפני, וקרא לו יוקוזונה. וינס רצה בחור גדול בפסגה אבל לא יכול היה להשתמש באף אחד שנראה היה כאילו לקח סטרואידים, ויוקוזונה היה מושלם לתפקיד ההיל החדש שלו.
 
להחזיר את התואר להוגאן היה מקרה בו וינס ניסה באופן נואש לשחזר את ימי התהילה, אבל זה לא עבד. הקהל עוד לא סלח להוגאן על ששיקר להם, והם לא הגיבו לריצה שלו כאלוף. הוגאן בקושי עזר, ועבד בהאוס שואוס או בטלוויזיה לעתים נדירות בלבד. מאחורי הקלעים, המתח בין הוגאן ומקמהן גדל, כשהוגאן לא היה מוכן לגלם את הוותיק שמעביר את הלפיד, וסירב להצעה להוציא את ברט הארט אובר בסאמרסלאם.
 
כשהוא כועס, החליט וינס להוריד את החגורה מהוגאן בהגנה הראשונה שלו, ונתן לו להפסיד ליוקוזונה מהפינישר שלו, הלגדרופ, במלך הזירה ביוני 1993. לאחר שהופיע במופעים אליהם כבר התחייב, ובסיבוב הופעות אירופאי שהוקדש לו, הוא עזב את הארגון. זה סיים מערכת יחסים בת עשור שהפכה אותו ואת מקמהן למולטי מיליונרים, ושגרמה לעסקי ההיאבקות לפרוח בצורה שלא הייתה כדוגמתה לפני כן.
 
אפילו שווינס לא עבד עם הוגאן יותר משנה ושהפרידה הייתה די כואבת, הוא עדיין הופתע ביוני 1994 כשנאלץ לשבת ולצפות בחוסר אונים כשהאלוף לשעבר, שפעם היה חברו הטוב והסמל של ה-WWF, חתם עם יריבו המושבע טד טרנר ועבר ל-WCW - המתחרים שלו. זה שהוגאן עזב אכזב את וינס כי הוא רצה שהוא יהיה התשובה של ה-WWF לבייב רות' אם הם יתפייסו. עם כמה שהיה מאוכזב מהחדשות, הוא לא הופתע מעזיבתו של הוגאן לטרנר. הכסף תמיד הניע אותו, וטרנר שילם לו סכום חסר תקדים שווינס לא יכול היה להרשות לעצמו.
 
לאחר שהשקיע את השנים האחרונות בפירוק של הרוסטר ששירת אותו טוב במהלך השנים הטובות, ב-1994 הסתכל וינס על המתאבקים שלו וגילה שיש לו הרבה אנשים אלמוניים. הוא נאלץ להיפרד מכמה מתאבקים שהפכו לשמות חובה בכל בית: אנשים שעזרו לו להפוך את ה-WWF למעצמה בינלאומית.
 
הוא אסף רוסטר כמעט חדש לחלוטין, אבל כישוריו היצירתיים נעלמו, וניסיונותיו ליצור כוכבים חדשים נכשלו יותר משהצליחו. דמויות טיפשיות ובלתי ניתנות לשיווק התחילו להופיע לעתים קרובות (כמו הריפו מן, גנב מעורר רחמים במסכת המבורגלר שגנב את תלבושת הכניסה של יריבו, לודוויג בורגה, פעיל סביבה פיני שמגלמו, טוני האלם, הפך להיות לוחם, מוזיקאי ופוליטיקאי לפני שהתאבד, ופאפה שאנגו, כהן וודו שקילל את יריביו בכך שהבעיר את מגפיהם, גרם להם להקיא או שגרם לרפש שחור לנזול להם מהפנים) וכולם לא זכו לתגובות. וינס חיסל את הטריטוריות שפעם הוא הצליח לקטוף מהם כוכבים מבוססים, ולא נשאר לו איפה לקטוף. בדרכים רבות הוא תכנן את הנפילה שלו.
 
כשווינס השקיע את כל משאביו בלהילחם בממשלה, הקרבות המתוסרטים שלו על המסך סבלו כתוצאה מכך. מתח המשפט גרם לחוש השיפוט החד שלו לקהות, והמוצר שלו סבל. זה, בנוסף לתדמית הגרועה של הארגון מיחסי הציבור הרעים, הוביל לסטוריליינים (אנגלים) מטופשים. מקרה אחד ידוע לשמצה התרחש ברויאל ראמבל ב-1994, כשדמותו של אנדרטייקר חטפה מכות מעשרה מתאבקי מידקארד, שדחפו אותו לארון קבורה ו"הרגו" אותו, לפני שעלה ל"גן עדן". כשווינס החזיר את הדמות שוב באוגוסט לסאמרסלאם, היא נלחמה מול עוד רעיון נוראי: כפיל של אנדרטייקר, שאותו גילם בריאן לי האריס. הקרב בין השניים הוביל את המופע, וזכה לביקורת מכל הכיוונים. אם זה היה המיטב שמקמהן הצליח להפיק, אמרו אנשים בארגון, אז הבאר התייבשה והעתיד נראה שחור.
 
ניסיונותיו של מקמהן להחליף את האלק הוגאן גם לא הצליחו. אגדת ה-NWA ריק פלייר, אלוף עולם לשעבר ובחור ותיק, עם שיער לבן מדהים ומוניטין נהדר בקרב שותפיו על יכולתו לעשות ברודוויי (מונח בהיאבקות לתיקו של שעה. אלוף ה-NWA העולמי נסע בטריטוריות האזוריות שהרכיבו את האיגוד והגן על התואר שלו מול המתאבקים המקומיים הבכירים. כיוון שהפרומוטרים המקומיים לא רצו שהבחור שלהם ינוצח ומעמדו בטריטוריה ייפגע, וכיוון שהאלוף לא יכול היה להפסיד בלי לאבד את התואר, תיקו של מגבלת זמן או ברודוויי היה הפתרון לכל הצדדים.) של שעה שלמה עם כמעט כולם, לא היה התשובה. הרחק מטיטאן אי אפשר היה להתחרות בהישגיו של פלייר, אבל הוא היה מתאבק ולא בדרן, והמעריצים לא רצו לקבל מישהו שהיה כל כך מקושר לארגון היריב. וינס תכנת אותם במשך שנים לחשוב ש-WCW נחותה מה-WWF בכל צורה, והמעריצים לקחו את זה ללב והאמינו לתעמולה. היכולת של פלייר לא הידרדרה, אבל שמו, באופן מפתיע, לא השפיע על ההכנסות כשהגיע ב-1991.
 
אחרי שנה די בינונית, הגיע פלייר אל וינס בסוף 1992 ואמר לו שהוא לא שמח ב-WWF. מקמהן אמר לו שאם הוא לא יהיה שמח מהמיקום שלו בארגון הוא יוכל לעזוב, ופלייר רצה שימלא את הבטחתו ויאפשר לו לחזור ל-WCW. מקמהן לא הופתע בכלל, ואם כבר די הוקל לו. הוא אמר לפלייר שהוא הולך עם הרוסטר הצעיר ותפקידו יהיה קטן יותר, אז החלטתו של המתאבק הוותיק לא הייתה בלתי צפויה.
 
שכירתו של פלייר ב-1991 כשהיה אלוף WCW המכהן הייתה הזדמנות עצומה לווינס שלא יכול היה לסרב לה, אבל הוא לא האמין שפלייר יוכל להוביל את הארגון. וינס היה שונה ממתחריו: הוא אהב בייביפייסים (בחורים טובים) נאים עם שרירים כאלופים, לא רשע בגיל העמידה עם מצח מכוסה בצלקות קטנות מדימום. הוא כיבד את עבודתו של פלייר בזירה ואת תרומתו לביזנס, אבל הוא לא אהב לתת פוש למישהו שהיה דמות כל כך חשובה אצל המתחרים שלו. וינס חשב שזה יפגע באמינות הרוסטר שלו אם הבחור הגדול מהארגון האחר יבוא ויזכה במהירות בתואר היקר שלו, ושזה יביא מסר לא נכון בנוגע לכוכבי ה-WWF המבוססים.
 
וינס עדיין הסכים לשים את התואר על פלייר בתחילת 1992, אבל זה היה בעיקר כדי לנטרל את האשמות הסטרואידים, כי 'נער הטבע' לא השתמש בהם. אבל כישלונו של פלייר לשפר את העסק כפי שמקמהן קיווה אפשר לו לתת לו לעזוב. השניים לחצו ידיים בפרידה מכובדת, משהו נדיר בביזנס, בתנאי שפלייר יוציא אובר את האיש שווינס בחר בו להיות הגיבור הבייביפייס הבא שלו: ברט 'היטמן' הארט.
לצפיה ב-'משעשע ואירוני בעיני.'
משעשע ואירוני בעיני.
27/01/2018 | 20:54
110
שוינס, הוגאן והחברה מתכחשים לכל קיום של סטרואידים והארט בעצמו אומר בכל ראיון שכדי להצליח, כל מתאבק בשנות ה90 היה לוקח אותם. אפילו הוא בעצמו. 
 
תודה על הפינה. אהבתי! 
לצפיה ב-'חלק ה''
חלק ה'
27/01/2018 | 12:34
121
הארט היה הרומן האחרון של וינס. השמיני מבין שנים עשר ילדים (שכולם הפכו למתאבקים או התחתנו איתם) של המתאבק והפרומוטר הוותיק סטו הארט, ברט עבד עבור וינס מאז 1985 כשמקמהן קנה את סטמפיד רסלינג, טריטוריית ההיאבקות של סטו שבסיסה היה בקלגרי. ברט תמיד היה עובד טוב, מקצועי ונוח. הוא לקח את העבודה שלו ואת המוניטין ברצינות, אבל וינס לא יכול היה להתמודד עם גאווה. הוא ידע שיוכל לסמוך על הארט, והוא החליט שהוא האיש שיסחב את הארגון. הארט לא היה בגודל של הוגאן או הווריור, אבל גם לא היה קטן, והעניין היה שהוא לא נראה כאילו לקח סטרואידים.
 
הבחירה בהארט הייתה החלטה רגעית. וינס הרכיב רשימת שמות עם מועמדים פוטנציאליים שיכלו להיות הבייביפייס הראשי, ושוחח על כולם עם הצוות היצירתי שלו. הקריטריון פשוט היה שהאיש שייבחר לא יהיה זקן או מנופח מדי, על כל השאר יוכלו לעבוד.
 
הגיל פסל את רנדי סאבאג', שלקראת גיל ארבעים היה זקן מדי. האנדרטייקר התאים, אבל הוא היה אטרקציה ולא היה זקוק לתואר. מרסיד סוליס, שנודע כטיטו סאנטנה, כמו הארט, היה מתאבק נאמן לווינס כבר שנים, אבל הוא עבר את שיאו וריצתו התקרבה לסיומה. וגם, במהלך כל השנה האחרונה האהדה כלפיו פחתה כשנתנו לו גימיק של מטדור. חמש שנים קודם לכן במצב דומה, סאנטנה היה נפלא, אבל העסקים כבר עברו אותו והוא כבר התקרב לגיל ארבעים. אותו הדבר היה נכון גם לגבי ריק מרטל, שותפו לשעבר של סאנטנה, שגם היה אופציה. חבר הרוקר לשעבר שון מייקלס, האחרון ברשימה, עדיין ניסה להצליח כהיל ולא היה מוכן להפוך לבייביפייס.
 
זה השאיר רק את ברט הארט, שהיה נאמן לווינס כבר שמונה שנים, נראה מספיק טוב בלי להיות מנופח מדי, והיה מצוין בזירה. הארט תמיד נתן למקמהן קרבות מצוינים מאז שהתחיל לככב בפני עצמו ב-1991 (אחרי שהארט בילה שבע שנים כחלק מהצוות ההארט פאונדיישן עם גיסו ג'ים ניידהארט) והיו לו מעריצים נאמנים. ברגע שווינס החליט, הוא לא רצה לחכות שהפקפקנים או הפוליטיקאים יעצרו אותו, והחליט להעביר את החגורה להארט בהאוס שואו בססקטון, העיר בה הארט התאבק בקרב הראשון שלו. לפלייר לא הייתה בעיה להפסיד להארט את החגורה, והוא הפסיד נקי באמצע הזירה כשהקהל הקנדי התרגש.
 
למרות שמקמהן אמר להארט שהוא רוצה שיקבל כהונה ארוכה עם התואר, הוא הוריד אותו ממנו כעבור חמישה חודשים בלבד. הוא לא ראה בברט את הבחור הגדול, גם אם הוא קיבל תגובות גדולות פי שניים מכל אחד שעבד עבורו. במקום להיות אלוף לטווח ארוך, במשך שלוש שנים היה הארט הבחור הקבוע, האיש אליו וינס פנה כדי שייתן קרבות טובים או כדי שיקבל את החגורה כשכל ניסיון אחר נכשל. ניסיונות כמו לקס לוגר.
 
וינס חיפש נואשות את ההאלק הוגאן הבא מאז 1990, ועם כמה שהארט היה טוב ואהוד, וינס לא חשב שהיה גדול מהחיים כמו האלק, או שהייתה לו אותה הכריזמה. הוא היה יותר כמו אלוף הפועלים מאשר גיבור על. ב-1993, החליט וינס שלקס לוגר ינסה להיות האלק הוגאן. לוגר, שמחוץ לזירה שמו הוא לארי פוהל, היה אלוף WCW לשעבר עם מבנה גוף מדהים, שחתם על חוזה יוקרתי כדי להשתתף ב-WBF ב-1992 בגלל סעיף אי-השתתפות בחוזה שלו מ-WCW שמנע ממנו להתאבק במשך שנה. ללוגר היה הגוף המפוסל שמקמהן לא יכול היה שלא לדחוף, בלי קשר למשפט הסטרואידים. לוגר היה בדיאטה ואובססיבי לכושר, אז וינס הרגיש שיוכל להצדיק את הפוש שלו ולהגיד שבגלל זה נראה כמו שנראה.
 
מקמהן שפך כסף על לוגר, ושלח אותו לפגישות עם מעריצים ברחבי המדינה כמו מועמד נשיאותי שפגש מצביעים. זה נקרא ה"לקס אקספרס", ווינס קיווה שהקמפיין חסר התקדים הזה יגרום לתמיכה בלוגר, ושהוא יהפוך לגיבור האמריקני הבייביפייס הבא. הכול הוביל לקראת המפגש שלו עם יוקוזונה, שהיה האלוף הזר והרע. ארצות הברית מול העולם היה הסיפור שמקמהן פנה אליו כשהעסקים נפלו, בגלל שלדעתו הגיבור הפטריוטי תמיד הגדיר מה אמור להיות הבחור הטוב.
 
אבל הזמנים השתנו. המעריצים ראו את האלק הוגאן פועל ככה במשך עשור, וכבר נמאס להם ממנו, ולקס לוגר לא היה האלק הוגאן בזירה או - חשוב מכך - בכריזמה. לוגר נכשל מאוד, למרות שחוסר האמונה של מקמהן בו לא עזר לו.
 
כשהגיע הזמן ללחוץ על ההדק ולהפוך את לוגר לאלוף בסאמרסלאם 1993- הסיום הברור לסיפור- וינס קיבל רגליים קרות וסירב לעשות זאת. מקמהן סיפר לכותבים המופתעים שהוא פשוט שומר את ניצחונו של לוגר לרסלמניה 10 במדיסון סקוור גארדן. האמת הייתה קשורה יותר לפרנויה שלו. וינס דאג ממה שיקרה אם עוד שרירן יהיה האלוף שלו, וחשש שזה יראה לתובעים שלו כאילו הוא דוחף את לוגר בפנים שלהם.
 
כשהוא חושב על כך, הוא החליט לשנות את הסיום ההגיוני אך הצפוי בו לוגר יצא מסאמרסלאם כאלוף ה-WWF, והחליט לתת לו לנצח בספירת חוץ, כך שינצח אבל לא יזכה בתואר. זה היה סיום זול שחיסל את לוגר, והקהל שנא את זה. "הוא נראה כמו צלחת מלאה בשתן כשלא זכה בחגורה, ומאותה נקודה והלאה שום דבר שעשו לא יכול היה להוציא אותו אובר," אמר המנג'ר הנודע והבוקר לשעבר ג'ים קורנט.
 
אחרי כמעט שלוש שנים של חרדה וטראומה, פסק הדין במשפט הסטרואידים נשמע ביולי 1994. לא אשם. וינס הרגיש גל של הקלה עובר בו והרביץ לאוויר בשמחה, כשמשפחתו בכתה דמעות שמחה מהספסלים. עסקי ההיאבקות החשוכים הצילו אותו. טבעה הסודי של התעשייה גרם לכך שמספר של אנשים סירב להעיד נגד וינס, ואחרים היו ברורים בטינה שלהם כלפיו (כמו קווין "ניילז" ושולץ שאמר לשופטים שהוא "שונא למקמהן את הצורה"), עד שהם לא נתפסו כאמינים. באופן אירוני אלו שהתלוננו על מקמהן הכי הרבה היו אלו שמנעו ממנו להיכנס לכלא.
 
המשפט הוביל לכמה שנים מתוחות עבור וינס, שלפני ששמע את המילים "לא אשם" בבית המשפט, האמין שהוא יואשם.הוא אפילו תכנן איך ג'ינו מאראלה והפרומוטר ממפיס ג'רי ג'ארט ינהלו את הספינה בהיעדרו בפיקוחה של אשתו לינדה. אז כשפסק הדין הגיע, בעיקר לאחר שבית המשפט פסק לטובת ונטורה ואוסטין באותה השנה, זה הפתיע וסיפק אותו. הוא סופסוף יכול היה לשים את הכול מאחוריו ולהתמקד בבניית האימפרייה הפגועה שלו.
לצפיה ב-'בפעם הבאה:'
בפעם הבאה:
27/01/2018 | 12:35
2
120
מקדישים פרק שלם לעזיבה של מתאבק אחד. לא, לא האלק הוגאן. מקדישים פרק שלם לעזיבתו של המאצ'ו מן, רנדי סאבאג'! שומעים למה רנדי לא היה שמח ממש ב-WWF בסוף התקופה שלו, ולמה לעזאזל ה-WWF לא עשו עסקים איתו? כן, מדברים על השמועה ההיא...
לצפיה ב-'מעולה, אתה מחזיק את הפורום ח :)'
מעולה, אתה מחזיק את הפורום ח :)
28/01/2018 | 17:11
38
לצפיה ב-'תודה רבה!!!'
תודה רבה!!!
31/01/2018 | 12:25
36
לא ידעתי בכלל על הספרים האלה. הוספת לי המון מידע על התקופה הזו, מעניין לקרוא את ההמשך.
תודה רבה על ההשקעה האדירה!!!
לצפיה ב-' אתה תותח על!'
אתה תותח על!
27/01/2018 | 17:45
74
עבודה מעולה. תרגום מצוין וספר מרתק.
מחכה בקוצר רוח להמשך.
תודה.
לצפיה ב-'תודה!!'
תודה!!
31/01/2018 | 07:50
18
לצפיה ב-'מה ההגדרה של טירוף?'
מה ההגדרה של טירוף?
27/01/2018 | 10:53
2
176
טירוף זה לעשות משהו שוב ושוב ולצפות לתוצאה שונה.

כמו למשל, להקים מחדש את ליגת הפוטבול שלך שנכשלה לפני שבע עשרה שנה...
לצפיה ב-'לא בטוח. '
לא בטוח.
27/01/2018 | 17:48
120
אי אפשר להגיד עליו שהוא הולך עם הראש בקיר ומאמין שהוא למד לקח וינסה לעדכן את המוצר. הוא הרבה דברים אבל לא אידיוט.
לצפיה ב-'זאת בטח הוראה/טובה מטראמפ'
זאת בטח הוראה/טובה מטראמפ
28/01/2018 | 08:09
101
שמסוכסך עם ליגת הפוטבול האמריקאית.
לצפיה ב-'הרגעים שנהרסו לנו בגלל פאשלות של הבמאי'
הרגעים שנהרסו לנו בגלל פאשלות של הבמאי
27/01/2018 | 01:08
2
197
מי שזוכר, בעבר הרמתי דיון על הקלוז' אפים הגדולים של עולם ההיאבקות. הרי אומנם מן הסתם הקהל באיצטדיון או בארינה, נהנה יותר כי הוא שם, הוא חי את המופע. ומצד שני אדם שרואה את המופע, קשה לו להיות מפוקס במשהו ולפעמים, אנשי הטלוויזיה רואים רגעים גדולים שהאנשים באיצטדיון מפספסים. כמו שציינתם באותו פינה, השוט של וינס מקמהן בקרב מול הוגן או הרגע לפני שמייקלס נותן את הסופר קיק לריק פלייר.
 
הדיון פה הוא על הרגע השני, בוא אנחנו, צופי הטלוויזיה מפספסים בשידור חי מה שהצופים כן רואים. הבמאי החליט לעשות קאט פתאום, בדיוק יצאו לפרסומות, פתאום המצלמה עוברת למקום אחר בזמן שאנחנו מפספסים רגע גדול באמת.
 
דוגמא, יחסית טרייה ויחסית רלוונטית מכיוון שאנחנו בתקופת ראמבל. AJ סטיילס, עושה את הדיביוט שלו וכמעט, כל ההתחלה שלו מהרגע שהשעון סיים את עבודתו, שמענו מוזיקת כניסה שאנחנו לא מכירים, חדשה. המצלמה הייתה רק על רומן ריינס שהיה בזירה, לא ראינו את הטיינטרון. רק הבאנו מהקהל שקורה משהו גדול.
 
האם יש לכם רגע כמו זה שבגלל פאשלה של במאי נהרס לכם רגע גדול?
 
לצפיה ב-'תאשימו רק את קווין דאן!'
תאשימו רק את קווין דאן!
27/01/2018 | 10:52
158
האמת שיש כמה זכורים לי.
 
אחד מהכי זכורים לי זה בראמבל 1995, שאואן הארט נכנס לזירה וישר בולדוג הדיח אותו.
 
אבל הכי מעצבן בעיניי היה החזרה של ג'ריקו ב-2007 (אז זה עוד היה מקורי) ואיך שהבמאי צילם את הקהל ולא את הסיבוב שלו ואת חשיפת הפנים שלו.
 
אגב, עוד רגע אחד שקרה היה בראמבל 1994, שון מדיח את דיזל עם סופרקיק שהבמאי מפספס.
לצפיה ב-'הנפילה של אוון הארט'
הנפילה של אוון הארט
28/01/2018 | 08:12
137
|דרופ דה מייק|
לצפיה ב-'רויאל ראמבל-מחשבה אישית מצופה לשעבר'
רויאל ראמבל-מחשבה אישית מצופה לשעבר
26/01/2018 | 22:10
1
223
ההתרגשות שמגיע האירוע, הכניסות, ההדחות והכניסות המפתיעות של כוכבי עבר והזכייה הגדולה והבנייה לרסלמניה-בהחלט אחד האירועים שהכי אהבתי לראות לפני מספר שנים עד שהפסקתי בהדרגה.
זוכר ששנים רציתי שמישהו מכוכבי העבר יזכה פעם אחת ויחידה (רצוי כזה שמעולם לא זכה בעבר בחגורה כדי לסגור מעגל) אבל עם השנים הכוכבים עליהם גדלנו פרשו בגלל פציעה או שהלכו לעולמם, אחרים כבר זכו בעבר והריגוש נעלם
ומה אתם מעדיפים בכניסות מפתיעות? האם מתאבק עבר או דווקא מתאבק צעיר שבקרב הראמבל עושה את הפריצה הגדולה?
ואם מתאבקי עבר-מי מהם הייתם רוצים לראות? אני למשל את צ'אבו גררו, ג'וני נייטרו שלדעתי עדיין יכולים לספק את הסחורה ואת מיסטר יוז בקטע של לאיים,קצת לצעוק ולהשתמש בו (שוב) אחר כך כשומר ראש
לצפיה ב-'זכיה של מתאבק עבר'
זכיה של מתאבק עבר
28/01/2018 | 14:06
110
זו קבירה של כל הרוסטר הנוכחי. ככה בדיוק הרגשתי כשגולדברג זכה באליפות. כולם קורעים ת'תחת שבוע אחרי שבוע ואז מגיע שם גדול ובלי הרבה בניה זוכה באליפות. אז אני נגד שמתאבק עבר שמוגיע לחודש-חודשיים יזכה באליפות. גם ברוק לסנר שמופיע ב-25% מהתוכניות (במקרה הטוב) כאלוף זה בוג של קבירה של כל הצוות, אבל לפחות הוא איתנו כבר כמה שנים.
 
יש מספיק דמויות שזכיה שלהן ברויאל ראמבל תתקבל בהבנה ממש כמו זכיה במאני אין דה בנק. צריך מישהו שזקוק לפוש הזה גם אם יפסיד ברסלמניה אחר כך.
 
 
לצפיה ב-'שרשורי הימורים'
שרשורי הימורים
26/01/2018 | 14:06
101
למה הפסקנו את השרשורי הימורים של האירועים הגדולים בטח אחד כמו הרויאל ראמבל
לצפיה ב-'מפגש צפייה - Royal Rumble 2018!'
מפגש צפייה - Royal Rumble 2018!
25/01/2018 | 12:35
107
פרטים באיוונט בפייסבוק:
https://www.facebook.com/events/1981150665469646/
לצפיה ב-'שאלה לגביי הבולט קלאב'
שאלה לגביי הבולט קלאב
24/01/2018 | 20:21
139
רציתי לשאול את חברי הפורום ,אני לא עוקב גדול של NJPW (ראיתי ראסל קינגדום והיה אדיר אבל לא יותר מזה) .
"העלית" - קני,הבאקס,קודי,האנגמן וסקרול עדיין נחשבים לחלק מה
BULLET CLUB ? ,הם בעיקר קוראים לעצמם העלית וממה שראיתי שאר חברי הבולט קלאב (באד לק פאלה,גורילז אוף דסטני והשאר) לא ממש מופיעים שם...
לצפיה ב-'אני היחיד שזה הזכיר לו את הפרומו של אלונדרה בלייז?'
אני היחיד שזה הזכיר לו את הפרומו של אלונדרה בלייז?
24/01/2018 | 14:54
152
לצפיה ב-'שרשור סמאקדאון'
שרשור סמאקדאון
24/01/2018 | 10:25
1
34
תכנית אחרונה לפני הראמבל.
לצפיה ב-' אירועים חשובים '
אירועים חשובים
24/01/2018 | 10:26
159
קווין אוונס וסמי זיין פותחים את התכנית ומברכים אחד את השני על ההפיכה הקרובה לאלופים משותפים. הם אומרים של-AJ סטיילס אין סיכוי לשמור על התואר ביום ראשון. הם ייקחו לו את התואר ויפצעו אותו. סטיילס יוצא ואומר שהוא לא יפסיד, ואומר שהם מעצבנים את כולם. אוונס אומר לו להתרגל. סטיילס מזכיר שהוא פנומנאלי ושזאת התכנית שלו. דניאל בריאן יוצא ואומר שהוא מאמין בסטיילס, אבל AJ מפקפק בו. AJ מציע שהלילה הוא יילחם מול אוונס וזיין ביחד בקרבות שונים.
 
שיין מקמהן מתווכח עם בריאן על הכרזת הקרב, ובריאן אומר שהוא לא התכוון שהקרב יצא ככה.
 
צ'אד גייבל ניצח את ג'יי אוסו אחרי ג'רמן סופלקס.
 
שינסוקה נאקאמורה מדבר על הרויאל ראמבל. בארון קורבין אומר שנאקאמורה הוא כלום והוא ינצח בראמבל.
 
טיי דילינג'ר מדבר על הראמבל.
 
נעמי ניצחה את ליב מורגן עם סאנסט פליפ. לאחר הקרב רובי ריוט ושרה לוגן תוקפות את נעמי, ובקי לינץ' מצילה אותה. נטליה תוקפת אותה וגם לאנה וכרמלה מצטרפות. בסוף כולן זורקות אחת את השנייה מהזירה ובקי שורדת. שארלוט פלייר יוצאת ומאחלת לכל הנשים בהצלחה בראמבל.
 
בארון קורבין ניצח את שינסוקה נאקאמורה בפסילה אחרי שרנדי אורטון תקף את קורבין. לאחר מכן הוא נתן RKO לשניהם וחגג.
 
הניו דיי מכריזים שהם נכנסים לרויאל ראמבל ומציגים את בובי רוד. רוד אומר שהכהונה שלו תהיה גלוריוס.
 
הניו דיי ובובי רוד ניצחו את ג'ינדר מהאל, רוסב ואידן אינגליש אחרי מרפק מעופף של רוד לאינגליש.
 
שיין מקמהן קובע שאם זיין או אוונס יתערבו בקרבות אחד של השני, הם יפוטרו.
 
AJ סטיילס ניצח את קווין אוונס מהר עם קאלף קראשר. לאחר מכן זיין תקף את AJ וזרק אותו עם הברך אל המדרגות.
 
סמי זיין ניצח את AJ סטיילס אחרי הלובה קיק ובלו ת'אנדר בומב.
לצפיה ב-'אנזו אמורה שוחרר'
אנזו אמורה שוחרר
23/01/2018 | 21:25
6
251
ה-WWE החליטו לשחרר את אנזו אמורה היום.

אנזו הושעה אתמול על האשמות באונס מצד בחורה, והיום ה-WWE החליטו לשחרר אותו ואפילו לא איחלו לו בהצלחה ב-FUTURE ENDEAVORS.

באדה בום.
לצפיה ב-'ה-BUST הכי גדול של הפרפורמנס סנטר נכון להיום'
ה-BUST הכי גדול של הפרפורמנס סנטר נכון להיום
23/01/2018 | 21:49
2
227
שום כישרון בזירה, טוב על המיקרופון וזהו.
מסתבר שהדמות של השמוק שהטריד את לאנה כשיצא עירום מהמקלחת הוא לא גרסה מוחצנת אלא גרסה יותר שפויה של האדם האמיתי.
מה גם שמגישת התלונה, הלכה למשטרה וגם מאשימה עוד 2 אנשים, גבר ואישה שסייעו לאנזו לסמם אותה. זה לא בדיוק נשמע כמו מקרה של סיפור שהומצא.
המשטרה תחקור את זה יותר לעומק, התלונה מאוד מקיפה אז יהיה קשה להצליח לשקר או להמציא אותה. אבל אני לא המשטרה זה בידיים שלהם.
 
"Twitter user @MissGucciWitch recently took to Twitter and accused Enzo of raping her back in October of 2017. She alleges that Twitter user @toopoor_ (a woman named Layla Shapiro) and designer Tyler Grosso were involved"
 
לצפיה ב-'וסתם וידאו שלועג ליכולות שלו כמתאבק'
וסתם וידאו שלועג ליכולות שלו כמתאבק
23/01/2018 | 21:51
201
לצפיה ב-'הטענות נגד שאני נתקל בהם:'
הטענות נגד שאני נתקל בהם:
23/01/2018 | 22:13
204
היא עשתה פורנו סנאפ-צ'ט ושהיא שיקרה לגבי היריון.
שזה קצת מעלה ספקות.
לצפיה ב-'WOW!'
WOW!
23/01/2018 | 21:57
1
223
ממש מאכזב לשמוע, אני בכנות חושב שהוא אחד הטובים על המיקרופון בכל הזמנים, וזה היה רק עניין של פז"מ כדי שיוכר בכך.
עכשיו בחיים אפילו לא יחזרו לקטעי ארכיון שלו כשידברו על אנשים טובים על המייק.
 
 
אם הוא אשם אז אין על מה לדבר וטוב שפיטרו מיד. השאלה שמעניינת אותי במקרה כזה היא מה קורה אם הוא יוצא זכאי לחלוטין. האם הם יעשו עמו חסד ויעסיקו אותו שוב, או שיתנו לקריירה של בן אדם להישרף בגלל האשמת שווא.
לצפיה ב-'הוא לא הראשון ולא יהיה האחרון'
הוא לא הראשון ולא יהיה האחרון
23/01/2018 | 22:12
216
שנדפק בגלל תלונת שווא במידה ומדובר בתלונת שווא.
אם הוא חף מפשע אני מקווה שיעסיקו אותו מחדש גם אם אני לא מת עליו.
לצפיה ב-'שינצלו את ההזדמנות'
שינצלו את ההזדמנות
24/01/2018 | 14:27
185
ויבטלו את חגורת הקרוזרוויט המיותרת
לצפיה ב-'שרשור RAW חגיגות 25 שנה'
שרשור RAW חגיגות 25 שנה
23/01/2018 | 06:22
9
76
לצפיה ב-' אירועים חשובים '
אירועים חשובים
23/01/2018 | 06:24
1
337
ג'ים רוס וג'רי לולר נמצאים במנהטן סנטר כשהמוזיקה הקלאסית של RAW מתנגנת. בברקלי סנטר, נמצאים מייקל קול, קורי גרייבס ובוקר טי.
 
שיין מקמהן וסטפני מקמהן פותחים את התכנית ומודים למתאבקים, למפיקים ולקהל. הם מציגים וידאו שמסכם את RAW. סטפני מודה לווינס שיוצא החוצה. וינס מודה לקהל וסטפני מפתיעה אותו  בתעודת כבוד מתנת התושבים. וינס יורד קצת על הקהל ואומר שעשה את זה בעצמו. סטיב אוסטין יוצא וזה גורם לווינס להסביר שהוא כבר מבוגר, אז שיין הוא הכתובת. שיין חוטף סטאנר. וינס מציע לאוסטין בירה, ובסוף נותן לווינס סטאנר. הוא מציע בירה לשיין ונותן לו סטאנר שוב.
 
סשה בנקס, ביילי, מיקי ג'יימס ואסוקה ניצחו את אלישה פוקס, סוניה דוויל, מנדי רוז ונייה ג'קס אחרי בנק סטייטמנט לפוקס. לאחר הקרב אסוקה זורקת את החברות שלה לצוות מעל החבל.
 
קורט אנגל מסביר לשופט שברון סטרומן, קיין וברוק לסנר יהיו בזירה באותו זמן. קואץ' נכנס ומחבק את אנגל. הרווי וויפלמן וברוקלין ברולר מגיעים. גם טדי לונג ובראדר לאב. לאחר מכן הבוגימן מגיע ונותן לקואץ' תולעים.
 
אנדרטייקר מגיע לזירה. הוא מסביר שלפני עשרים וחמש שנה, במנהטן סנטר, הוא התחיל עם ההרס וחיסל את כולם. סטון קולד. מיק פולי. קיין. כולם ניסו וכולם נכשלו. עכשיו הוא מכריז שהגיע הזמן שכל אלו שנכשלו ינוחו על משכבם בשלום. טייקר לא עונה לקריאות ה-"ONE MORE MATCH".
 
בראדשו ורון סימונס משחקים פוקר עם הית' סלייטר וריינו במשרד ה-APA. JBL מנצח וטד דיביאסי מגיע להצטרף.
 
עושים טקס מחווה למנכ"לים, כולל ג'ון לורינייטיס, וויליאם ריגל, אריק בישוף ודניאל בריאן. המיז יוצא החוצה ומתעמת עם בריאן.
 
אליפות ביניבשתית: המיז (ע' המיזטוראז') ניצח את רומן ריינס עם מכה לטורנבאקל חשוף וסקאל קראשינג פינאלה.
 
ג'ף הארדי, MVP והאוסוז הצטרפו למשחק הפוקר.
 
כריסטיאן מארח את הפיפ שואו. כריסטיאן מארח את אלופי הזוגות, סת' רולינס וג'יירסון ג'ורדן. ג'ורדן כל הזמן מפריע לרולינס לדבר. הוא מבקש למחוא כפיים לאבא שלו. דה באר יוצאים ואומרים שכל הכוכבים מאמינים שהם יזכו בתארים. הם יורדים על אנגל. אחרי ברול, רולינס מנסה להשתמש בספרינגבורד ני אבל פוגע בטעות בג'ורדן.
 
אלכסה בליס אומרת שהיא תהיה האלופה ברסלמניה, שארלוט פלייר מגיעה להתעמת איתה. ריק פלייר מגיע ומהלל את שארלוט.
 
טייטוס וורלדווייד ונטליה הצטרפו למשחק הפוקר. הית' סלייטר מפסיד הרבה כסף.
 
בריי ווייאט ניצח את "ווקן" מאט הארדי אחרי סיסטר אביגייל.
 
התאומות בלה, מאריס, קלי קלי, ליליאן גארסיה, ג'קולין, טורי ווילסון, מישל מק'קול, טרי ראנלס, מריה קנאליס וטריש סטראטוס באות.
 
אליאס פוגש את כריס ג'ריקו ואחרי דין ודברים קצר מצרף אותו לרשימה.
 
אליאס שר בזירה ומתעמת עם ג'ימי פאלון. ג'ון סינה יוצא להתעמת איתו. אליאס יורד עליו ומנסה לתקוף אותו. סינה מנסה אטיטיוד אדג'סטמנט לפני שאליאס מכה אותו במפשעה. הוא מרסק את הגיטרה על הגב שלו ומבצע דריפט אוויי.
 
הניו דיי הצטרפו למשחק הפוקר. הית' מנסה לרמות וטד דיביאסי מנצח. DAMN.
 
מארק הנרי נתקל בגודפאדר שמנסה להכיר לו בחורה. את אשתו של גודפאדר. כולם התבגרו קצת.
 
טייטוס וורלדווייד וסלייטריינו נלחמו ללא תוצאה אחרי ברול. הדאדלי בויז|סדגש באו ותקפו אותם, ואז העבירו את סלייטר דרך שולחן.
 
AJ סטיילס מתראיין. הוא מחליט להחליף את המראיינת במין ג'ין אוקרלנד ואומר שהוא ינצח אותם.
 
טריפל אייץ' ושון מייקלס יוצאים כדי לאחד את DX. טריפל אייץ' מודה לקהל ומזכיר את ריק רוד וצ'יינה. הוא מנסה להתחיל את הקאצ'פרייז אבל הניו אייג' אאוטלוז יוצאים. לאחר מכן גם אקס פאק (הקהל צועק 1-2-3) יוצא. לאחר מכן גם סקוט הול יוצא. הול מברך את הקהל. הבאלור קלאב יוצאים ועושים איתם טו סוויט.
 
אנדרסון וגאלוס ניצחו את הרבייבל עם מג'יק קילר. לאחר מכן הרבייבל חטפו פינישרים מ-DX ומבאלור.
 
קורט אנגל נמצא בזירה עם שאר הרוסטר. הוא מציג את ברון סטרומן, קיין וברוק לסנר. ]ול היימן אומר שלסנר כאן כדי להילחם. לסנר תוקף את סטרומן וקיין ובסוף סטרומן מעביר את לסנר דרך שולחן השדרנים עם פאוורסלאם.
לצפיה ב-'מה אני אגיד לכם...'
מה אני אגיד לכם...
23/01/2018 | 11:50
293
היה גרוע.
הדבר היחיד שהיה עשוי טוב בעיני היה העימות בין דניאל בריאן למיז שנעשה מצוין. גם הזכייה של מיז היא נכונה וטובה , רק חבל שזה נועד לאפשר לריינס לקבל את החגורה הראשית במניה. באסה.
 
כל השאר באמת היה סוג של נוסטלגיה עשויה רע ותעיד על כך התמונה של JR ולולר נרדמים תוך כדי המתנה במנהטן סנטר. 
 
מקווה שהראמבל יהיה הרבה יותר מוצלח.
לצפיה ב-'דעות או משהו..'
דעות או משהו..
23/01/2018 | 14:13
296
ואו ואו ואוווווו איזה חרא של פרק זה פשוט לא ייאומן! פשוט בזבוז של זמן !
טוב לפחות אני לא בין הפראיירים במנהטן סנטר ששילמו בין 90-160$ כדי לראות ראו משעמם במסך הגדול כמעט בלי שום קרבות בזירה שלהם. 

*סגמנט פתיחה : דווקא היה בסדר , קצת ארוך אבל סבבה. סטיב אוסטין יצא והרג את שיין ווינס (למה לא את סטף??) . 
 
*קרב נשים : משעמם לאללה הרצתי את רובו , זה סתם פריוויו לרויאל ראמבל נשים. לפחות יש את אסקה שתזרוק את כולן בסוף רק מזה נהנתי. 

*סגמנט מאחורי הקלעים : דחפו עם אנגל כמה אגדות וכל אחד אמר את הקץ' פרייז שלו..ואו נהדר. 

*סגמנט אנדרטייקר : נחמד לראות שוב את טייקר (ועוד עם כל התפאורת רטרו) הוא נראה בסדר ואפילו גידל שוב את השיער . הוא עשה פרומו שלם ולא אמר ממש כלום , ג'רי אמר שזה איום או משהו אבל הוא לא אמר על מי...זה באמת סינה נגד טייקר במניה? למה לא יכלו להכניס כאן את סינה באמצע הפרומו שלו. 

*מיז נגד ריינס : קרב סביר , דווקא ממש אהבתי את הפיניש כי לא שמתי לב תוך כדי שמיז הוריד את הריפוד . אז מיז הולך לשבור את השיא של ג'ריקו כ-הכי הרבה פעמים אלוף בין יבשתי ב WWE? . 
מאוד אהבתי את העימות של בראיין ומיז זה היה הדבר הכי טוב בתוכנית

*פיפ שואו סגמנט עם כריסטיאן : די משעמם , ג'ורדן יותר שנוא מריינס חח...

*וויאט נגד מאט הארדי : וואיט ניצח בקרב בלי שום היט..אולי תשמרו את זה ל PPV?. 

*אליאס וג'ריקו סגמנט : פאקינג כריס ג'ריקו היה שם בבק סטייג' סגמנט!! למה הוא לא התאבק? סתם הרסו את ההפתעה. הייתי מעדיף שיחזור ל WWE עם הדמות היל שלו מניו ג'פאן אחרי שהוא מסיים שם. כרגע הוא בדיוק כמו שהוא היה כשהוא עזב רק עם חולצה חדשה.

*אליאס נגד סינה : אני אוהב את אליאס אבל הסגמנטים שלו כ"כ ארוכים וזו הייתה תוכנית כ"כ משעממת שכמעט נרדמתי באמצע השיר שלו . סינה יצא והם כנראה מתחילים פיוד כשכולנו יודעים טוב מאוד מי ינצח בפיוד. 

*הדאדלי בויז : חזרו והרגו את סלייטר....סליחה הם לא פרשו מ WWE? 

*סגמנט DX : לא קרה הרבה , טריפס ושון יצאו ודיברו המון ואז יצאו כל שאר החברים (הם עשו בדיוק את אותו סגמנט איחוד בראו 1000 לא?). 
באלור קלאב יצאו והתחלתי לחשוש מאוווד, הם כולם עשו טו סוויט ביחד 
ואז הו אז....יצאו הריבייבל .... היה קרב קצר מאוד עם הקלאב ואז כולם קברו אותם. למה? למה??? יש לכם את האסנשיין ..בריזאנגו ..סלייטרינו...
היל קרוזרווייטס .. למה לקבור ככה את הטאג טים הכי מוכשר שלכם! זה בדיוק מה שקרה לאסנשיין ותראו איפה הם  .  FUCK YOU WWE 

*מאיין איבנט : היה בסדר אבל קצר מידי , ראיתי את כל התוכנית בשביל המאיין איבנט הזה? פשוט לא ייאומן. 
קיצר חרא של תוכנית אל תראו אותה! שלא תעיזו! 
 
לצפיה ב-'...'
...
24/01/2018 | 11:17
149
מביך.
 
אוסטין לא יכול להרים את הרגל כדי לבעוט במקמאנס, DX לא יכולים לדבר על שום דבר שהם עשו באטיטוד ארה, טייקר נראה זקן, ו3/4 מהאנשים שעשו את ראו לא היו שם.
לצפיה ב-''
24/01/2018 | 14:26
4
216
תוכנית עצובה. בעיקר בגלל שאפשר לקחת את רוב התוכנית הזאת, להעביר אותה ל - 2005-2006 ובייסקלי זאת תהיה אותה תוכנית. כי ה WWE דורכים במקום כבר יותר מעשור. בלי ליצור שום דבר מסעיר חדש.
זה כבר כל כך לא מרגש לראות שוב את אוסטין, שוב את DX, שוב את NWO, שוב את APA - הם כולם כבר כל כך שחוקים...
 
 
לצפיה ב-' גם השטיק הזה שה"צעירים" עומדים בתור'
גם השטיק הזה שה"צעירים" עומדים בתור
25/01/2018 | 00:57
3
210
בתקווה להשתתף עם גיבורי הניינטיז בקטע בו הם חוטפים מהם את כל הפינישרים של פעם, יוצא סתם עצוב ועלוב.
 
ובכללית אני לא מבין מה רע באוסטין מתחבק עם מקמהן, שותה איתו בירה, מקסימום עושה כאילו הוא בא לעשות לו סטאנר אבל מחייך ונותן לו עוד חיבוק.
מה הדחף לראות אנשים חוטפים מכות? (משפט מוזר כשמתייחסים לתוכנית רסלינג, אני יודע)
לצפיה ב-'תכלס... אם כבר זה היה יכול להיות נפלא'
תכלס... אם כבר זה היה יכול להיות נפלא
25/01/2018 | 10:30
2
195
שהיו עושים איזשהו סגמנט כזה עם אוסטין והמקמנס והדי אקס וכולם בזירה עושים את המעגל אוננות שלהם, ואז היו באים החבר'ה הצעירים, מכסחים להם את הצורה בצורה אקסטרה אלימה ואומרים שזאת פעם אחרונה שההאס בינס האלה לוקחים להם את זמן השידור. זה היה משהו הרבה יותר זכיר ומעניין.
לצפיה ב-' לא בר ביצוע (הרבה מהזקנים כבר לא יכולים למכור באמפים)'
לא בר ביצוע (הרבה מהזקנים כבר לא יכולים למכור באמפים)
25/01/2018 | 23:34
1
152
אבל מגניב.
 
הבעיה היא שגם אם זה יקרה, בסוף זה יהיה רק סגמנט ראשון מתוך סטוריליין שיתמשך של פיוד בין הזקנים לצעירים בסופו הצעירים יפסידו לעוד רגע "נוסטלגי" בדיוק כמו זה שקיבלנו עכשיו בלאו הכי...
לצפיה ב-'שים שורה של קוקאין על הריצפה'
שים שורה של קוקאין על הריצפה
28/01/2018 | 08:12
66
ותראה איך הם כולם מוכרים ויורדים על הריצפה כמו גדולים
לצפיה ב-'המיין איבנט 86: ברט הארט-שון מייקלס, סרבייבור סירייס 1992'
המיין איבנט 86: ברט הארט-שון מייקלס, סרבייבור סירייס 1992
17/01/2018 | 18:02
12
87
ב-1992 נפל דבר ב-WWF. שערוריית סטרואידים תקפה את המתאבקים המובילים, התברר שכל המתאבקים הגדולים לקחו סטרואידים. לפתע הדגם של וינס מקמהן- האלוף השרירי והמנופח נלחם מול הילים מפלצתיים- נחשב כבר ללא מתאים מבחינה שיווקית.

בין המפוטרים היה האולטימייט ווריור, וכך נגנז הפיוד שלו מול ריק פלייר. בנוסף גם הבריטיש בולדוג נתפס על סטרואידים ופוטר. הדבר אילץ החלפה מהירה של המיין איבנט למתאבקים קטנים יותר, זריזים יותר, טכניים יותר.

הדבר הוביל לעלייתם של שון מייקלס וברט הארט, לראשונה במיין איבנט אמיתי. אבל לא בפעם האחרונה. חמש שנים לפני המיין איבנט הידוע לשמצה.

תיהנו.
לצפיה ב-'השחקנים הראשיים'
השחקנים הראשיים
17/01/2018 | 18:03
2
40
לצפיה ב-'ברט הארט'
ברט הארט
17/01/2018 | 18:05
74
ברט הארט
 
שם: ברט הארט
גובה: '6 (כ-185 ס"מ)
משקל: 234 פאונד (כ-105 ק"ג)
נולד: 02/07/1957 בקלגרי, אלברטה, קנדה
מתגורר: קלגרי/איטליה
אומן ע"י: סטו הארט, קטסוי אדאצ'י, קזו סקוראדה, מר היטו, הארלי רייס
הופעת בכורה: 1976
תאריך פרישה: 26/10/2000
 
ברט סרג'נט הארט (נולד ב-2 יולי 1957 בקלגרי, אלברטה, קנדה) הוא קנדי, מתאבק מקצועני לשעבר וחלק ממשפחת ההיאבקות הידועה, משפחת הארט. במהלך הקריירה שלו הוא נודע בכמה שמות: ברט "היטמן" הארט (שאומץ מכינויו של המתאבק תומס הרנס); "המצטיין בביצוע" (The Excellence of Execution – כינוי שהודבק לו ע"י גורילה מונסון); ואולי הכינוי הסוחף מכולם – "הטוב שיש, הטוב שהיה והכי טוב שאי פעם יהיה" (שנלקח מתוך הסרט "The Natural" בכיכובו של רוברט רדפורד מ-1984).
 
הארט הצדיק את הכינוי האחרון כפי שניתן ללמוד משלוש עובדות הקשורות בקריירה שלו: הוא מעולם לא פצע בצורה רצינית מתאבק – לפחות לא במקרים שהיו  באשמתו; במהלך הקריירה שלו ב-WWF הוא החמיץ רק 2 מופעים – שגם אותם החמיץ עקב בעיות טיסה/תחבורה; והוא לעתים נדירות סירב לעשות ג'ובים למתאבקים אחרים.
 
הארט נולד, כאמור, בקלגרי, הילד השמיני לאב סטו הארט. שבעת אחיו היו מתאבקים מקצועניים או שהיו מעורבים בצורה כזו או אחרת מאחורי הקלעים בעסקי ההיאבקות; ארבע אחיותיו נישאו כולן למתאבקים מקצועניים. שניים מגיסיו, דייבי בוי סמית' וג'ים ניידהארט, פיתחו קריירה מוצלחת מאוד בעסק. אחיו הצעיר, אואן הארט, היה למתאבק מעוטר ומוכר בזכות עצמו עד מותו ב-1999.
 
בעיני רבים. הארט הוא המתאבק המקצועני הטכני ביותר שנכנס אי פעם לזירה. מי שכונה בעבר "מספר הסיפורים הטוב ביותר בהיסטוריה של העסק" ע"י וינס מקמהן, התרגל ליצירת קרבות מותחים ומבדרים. הוא החל את הקריירה שלו בארגון ה-Stampede Wrestling של אביו שהיה ממוקם בקלגרי, כאשר אביו אף שימש לו כמנג'ר בתחילת דרכו. במהלך שהותו שם, הוא צבר ניסיון אדיר בהתמודדויות עם מתאבקים מיפן והדהים את הקהל בסדרה של קרבות מלאי עוצמה עם הדיינמייט קיד ואף נגד אביו. הארט המשיך וזכה בכל התארים המרכזיים של הארגון עד שהארגון וכמה ממתאבקיו נרכשו ע"י ה-WWF ב-1984.
 
הארט בנה את תהילתו ב-WWF בסוף שנות ה-80 כשזכה פעמיים באליפות הזוגות של הארגון, כשהוא מהווה מחצית מצמד ה-Hart Foundation. הסגנון הטכני של הארט יצר ניגוד מעניין מול סגנון הברולינג הכוחני של שותפו, ג'ים ניידהארט. השניים היו במקור צמד הילי שנוהל ע"י "הפה מהדרום" ג'ימי הארט והיו לבושים בצבעי כחול-שחור, בניגוד לתבנית הצבעים הוורודה-שחורה שאומצה על-ידם מאוחר יותר. לבסוף הם הפכו לפייסים ואימצו את הכינוי "מתקפת השחור והוורוד" (The Pink and Black attack). הפיודים הידועים ביותר שלהם היו עם הבריטיש בולדוגס ועם דמולישן. לאחר הפסד לנאסטי בויז ברסלמניה 7, הצמד התפצל והארט פנה לטפח את קריירת היחידים שלו. הוא זכה בתואר הביניבשתי הראשון מתוך שניים שלו כשניצח את מר פרפקט עם השארפשוטר בסאמרסלאם 1991. כשהארט הפסיד את התואר הביניבשתי למאונטי, נטען שהוא התאבק כשהוא סובל מחום גבוה אך למעשה היה זה וורק שנועד להגן על הדמות שלו כשהוא הפסיד את התואר. במציאות, הארט הפסיד את התואר עקב סיום חוזהו עם ה-WWF. לאחר ההפסד, רודי פייפר (חבר של הארט במציאות) ניצח את המאונטי עם אחיזת הסליפר ברויאל ראמבל של 1992 רק כדי להיות מוצמד ע"י ברט בקרב על התואר ברסלמניה 8, בהמשך אותה שנה.
 
ביולי 1992, הארט ניצח את שון מייקלס במה שנחשב להיות קרב הסולם הראשון בהיסטוריה של ה-WWF. אמנם רבים זוכרים את מייקלס כממציא הרעיון הודות להצלחתו הרבה בקרבות כאלה בשלבים מאוחרים יותר, אך למעשה היה זה הארט שהציע את הרעיון אגב נסיונו בקרבות כאלה מימיו בארגון הסטמפיד. את התואר הביניבשתי הפסיד ברט לגיסו, דייבי בוי סמית', מול 80,000 איש בסאמרסלאם שבאצטדיון וומבלי.
 
מיד לאחר מכן זכה ברט בתואר העולמי מריק פלייר והחל את הריצה שלו כמיין איבנטר.
לצפיה ב-'שון מייקלס'
שון מייקלס
17/01/2018 | 18:06
48
שון מייקלס
 
שם אמיתי: מייקל היקנבוטום
ידוע גם בתור: The Heartbreak Kid, HBK
תאריך לידה: 22 ביולי 1965
מקום מגורים: סאן אנטניו, טקסס
גובה: 1.85 מטר
משקל: 102 ק"ג
פינישר: סויט צ'יין מיוזיק
 
שון מייקלס התחיל את קריירת ההאבקות שלו תחת הדרכתו של חוזה לות'אריו, כשהוא עוד לא בן 20. תוך זמן קצר הוא הפך להיות אחד מהכוכבים העולים של AWA, ושם גם פגש את מרטי ג'נטי ומהר  מאוד הפכו לזוג וקראו לעצמם המידנייט רוקרס.
 
היית להם הצלחה לא קטנה ביחד, והם אף הפכו לאלופי הזוגות של ה- AWA, כמו כן הם היו גם אהודים מאוד. לקראת סוף שנות השמונים, ה- AWA נקלעו לחובות כבדים, וב- 1988 הופיעו המידנייט רוקס ב- WWF, ששם כבר שינו את שמם לרוקרס.
 
הרוקרס צברו ניצחונות יפים וזכו להצלחה לא קטנה, אולם הם מעולם לא זכו באליפות הזוגות. אחרי שהם כבר מס' שנים לא מועט ביחד, שון מייקלס ביצע את אחד ההיל טרנים הכי זכורים בתולדות ה- WWF.
 
במהלך סגמנט במספרה אצל ברוטוס ביפקייק, מייקלס וג'נטי התעמתו אחד מול השני, ובאחת הפעולות הזכורות בקריירה שלו, שון שלח את ג'נטי לתוך חלון הזכוכית, וסיים סופית את הציוות של השניים וביסס את עצמו כהיל בכיר במחלקת היחידים.
 
ב- SNME בנובמבר 1992, ניצח שון מייקלס את בריטיש בולדוג ז"ל וזכה בפעם הראשונה שלו באליפות הבין יבשתית.
לצפיה ב-'האווירה'
האווירה
17/01/2018 | 18:07
71
שנת 1992 היוותה סוג של סיום תקופה, אך בו זמנית גם התחלה של עידן חדש. ניתן גם להגדיר זאת כ"חילוף משמרות".
 
האלק הוגאן החל להתקרב לסיום הקדנציה הראשונה שלו ב-WWE. הוא היה אמור לפרוש לגמרי מרסלינג.ולהתרכז בכיכוב על מסכי הקולנוע ברחבי המדינה.  הוגאן התכוון לעבור לתחום הקומדיות, והתכונן לכבוש את הוליווד בסערה עם "אומנת במשקל כבד". כתוצאה מכך, ברסלמניה של אותה שנה המיין איבנט של ריק פלייר נגד רנדי סבאג´ די נדחק הצידה, והוגאן, שוב, היה במרכז, כשהוא מבצע את הקידה האחרונה שלו ברסלמניה 8, בחצי אחד מהמיין איבנט הכפול הראשון אי פעם. כל זאת במקום פשוט לתת לסבאג´ ופלייר (שהוציאו קרב מצוין) את מרכז הבמה. הוגאן לא ממש פרש מרסלינג, ובשנת 1993 כבר ראינו אותו שוב.
 
בתקופה שהוגאן "פרש לנצח" מהיאבקות, כוכב חדש החל לנצנץ בשמי עולם הרסלינג: ברט הארט. ברט (שכבר החזיק לפני כן בתואר הביניבשתי ונתן מספר קרבות אדירים מול מייקלס, פייפר והניג) קיבל את הפוש שכ"כ הגיע לו כשזכה לראשונה בתואר האליפות של WWF לאחר ניצחון על ריק פלייר בחודש אוקטובר. הקרב נערך בהיכל ה-"סאסקאצ'ואן פאלאס" בסאסקטון, סאסקאצ'וואן, קנדה (עיר הולדתו של אביו, סטו הארט) והאירוע לא שודר בטלוויזיה. ברט הוסיף לעצמו 4 זכיות נוספות בתואר הנכסף (5 בסה"כ) והפך לאחד מהכוכבים הגדולים ביותר של שנות ה-90.
לצפיה ב-'הפיוד'
הפיוד
17/01/2018 | 18:09
64
שון וברט התחילו את הפיוד ביניהם באביב 1992. השניים התחילו להילחם על התואר הביניבשתי כמה פעמים, והשיא היה בקרב סולם ביולי, קרב הסולם הראשון אי פעם.
 
השניים היו אמורים גם להילחם בסאמרסלאם, אולם שינוי בתכניות הוביל למאבק של ברט מול בולדוג, שזכה בתואר הביניבשתי. חודשיים מאוחר יותר המצב השתנה: ברט ניצח את ריק פלייר וזכה לראשונה בתואר העולמי. הקרב של שון וברט הפך מסתם קרב מידקארד למיין איבנט, לקרב על אליפות העולם.
 
לאחר ששון נאלץ להתמודד גם עם חזרתו של מרטי ג'נטי לארגון, כשהוא נחוש לנקום, הצליח שון להשיג את מה שחמק ממנו: הוא ניצח את דייבי בוי סמית' וזכה בתואר הביניבשתי. התואר של שון לא היה על הכף, אבל שון הצהיר שהוא ינצח את ברט ויזכה בשני התארים.
לצפיה ב-'הקרב'
הקרב
17/01/2018 | 18:11
1
58
http://www.dailymotion.com/video/x479c13
 
שון מוני נמצא עם שון מייקלס שלועס מסטיק. מתברר ששרי לא נמצאת, בגלל שהיא נפגעה במהלך עימות של שון ומרטי. שון מכחיש שזה באשמתו. אבל למרות זאת, לפני שבועיים הוא ניצח את הבריטיש בולדוג וזכה בתואר הביניבשתי. עכשיו הוא נלחם מול המתאבק הטכני הכי טוב בכל הזמנים, ברט הארט, שהגן על התואר יותר מכולם בכהונה הקצרה שלו. שון מבצע שיעור היסטוריה. הוא מזכיר שמי שניצח את ברט בסאמרסלאם על התואר היה בולדוג. הוא מזכיר שהוא ניצח בקלות את בולדוג וזכה בתואר, אז זה ברור שהוא יותר טוב. לא היה לו כלום להפסיד והכול להשיג. החגורה נשארת אצלו. והלילה בכל העולם, הדבר האחרון שאנשים ישמעו הוא ששון הוא אלוף ביניבשתי ואלוף ה-WWF החדש, ושהוא עזב את הבניין. שון הולך אל הזירה.
 
בינתיים גם רואים את קים צ'י והרווי וויפלמן מנסים לפתוח את ארון הקבורה של קמאלה... כשהם פותחים אותו, קמאלה נראה מפוחד.
 
בינתיים בזירה, המוזיקה של שון נשמעת. שון יוצא החוצה לקולות הבוז. שון צועד אל הזירה כשווינס מקמהן ובובי הינן שואלים אם הוא יכול לעשות היסטוריה ומזכירים שרק אליפות העולם על הכף.
 
מין ג'ין אוקרלנד נמצא מברט הארט. הוא נזכר בערב בו הוא ניצח את ריק פלייר וזכה בתואר העולמי עם השארפשוטר. מאז הוא החליט להגן על התואר מול כל מי שביקש. בתוך שבועיים וחצי הוא ניצח את המאונטי, את הברזרקר, את ריק מרטל, פאפה שאנגו ואת וירג'יל. הכול עם השארפשוטר. הלילה, התואר על הכף מול שון. ברט אומר שחג ההודיה וסרבייבור סירייס קרובים. הוא אומר שזה היום המיוחד להודות. אף אחד לא מודה יותר ממנו, כי הוא עומד בתור האלוף. לקח לו הרבה זמן להגיע לפה. הוא לא צריך להודות על לשרוד לילה אחד, אלא על לשרוד שמונה וחצי שנים. הוא התחיל בתחתית הארגון ונלחם מול כולם. הוא עבר את הצמדים והמחלקה הביניבשתית. הוא גם הפסיד כמה פעמים, אבל עכשיו הוא בשיא. שון מתאבק נהדר, הוא מכבד אותו. אבל הלילה הם יגלו מי ישרוד כאלוף העולם. והמצטיין בביצוע מרגיש די מצוין.
 
שון עדיין בזירה, עושה פוזות. המוזיקה של ברט נשמעת והעידוד חזק. ברט יוצא החוצה ולוחץ את ידי המעריצים. שון לא מתרשם. ברט נכנס לזירה ופושט את המעיל. בובי הינן אומר שברט לא טוב כמו פלייר. וינס מזכיר את מי ברט ניצח. ברט מוריד את החגורה ומנשק אותה. הוא נותן אותה ל... ארל האבנר. אף אחד לא יודע מה מחכה לו. כשארל מרים את החגורה, ברט מביא משקפיים לילד. הוא חוזר לזירה.
 
ברט ושון מקיפים אחד את השני. הם נועלים אחיזה ומנסים לדחוף אחד את השני. שון וברט דוחפים אחד את השני לחבלים ולפינה. ארל עוצר אותם. שון מתעצבן. ברט שוב נועל אחיזה ושון נותן לו ברכיה! הוא מוריד אותו מהמותניים וברט הולך מאחוריו... שון מגיע לחבלים וארל שובר את האחיזה. שוב, קשה להפריד ביניהם ושון מתעצבן. הוא דוחף את ברט שדוחף בחזרה! שון וברט נועלים עוד אחיזה. ברט מסובב לשון את הזרוע ושון מסובב את הזרוע. הוא דוחף אותו מהשיער אל הקרקע. ברט קופץ ומסובב לו את הזרוע. הוא מרביץ לו! הוא נותן לו ברכייה ונועל את הזרוע. שון מסתובב וקם לאט. הוא נאבק בברט ומושך בשיערו. ברט ממשיך לנעול את הזרוע. שון ממשיך לנסות למשוך לברט בשיער וארל מונע ממנו. ברט מסובב לו את הזרוע ומרביץ לו! שון מושך לו בשיער ומסתיר את זה מארל. הוא מבצע אייריש וויפ וברט חולף מעליו. שון קופץ מעל ברט ומבצע דרופ טו הולד! הוא מנסה לנעול את ראשו וברט הופך את זה להאמרלוק! ברכייה! שון נאנק מכאבים וברט ממשיך ללחוץ לו על הזרוע. שון קם לאט וברט מנסה לחזק את האחיזה. שון מסרב להיכנע וקם. הוא אוחז לברט בראש. שון קם על רגליו ומנסה להגיע לחבלים. הוא מושך לברט בשיער וארל עוצר את זה. ברט בועט בשון. שון נותן לו מרפק ונועל האמרלוק! שון מחזק את האחיזה וברט רץ ומפיל אותו החוצה! הקהל מעודד ושון מתאושש בחוץ. ארל מונע מברט לצאת כששון לוקח את הזמן לחזור. ברט מושך בחבל ומחזיר את שון פנימה! הוא נועל את הזרוע! שון מנסה לקום לאט.
לצפיה ב-'חלק ב''
חלק ב'
17/01/2018 | 18:12
63
שון נאבק בברט ומבצע אייריש וויפ. הוא מנסה סלאם, ברט נוחת מאחוריו ומנסה ויקטורי רול. שון מחזיק בחבלים... ברט מבצע קרוסבאדי! 1... 2... שון מעיף את ברט החוצה! הוא עולה על האייפרון ונוגח בשון! הוא קופץ... סאנסט פליפ! 1... 2... שון יוצא! ברט מבצע ארמדראג! שון נאנק מכאבים ומנסה לקום. הוא מפיל את ברט לקרקע וברט הופך את זה! שון מנסה להיאבק בכך ולקום. ברט מסובב את זרועו ושון מרביץ לו! הוא מרביץ לו בראש שוב. הוא נותן לו מרפק בראש. ברט הופך אייריש וויפ ומחמיץ היפטוס. ברט מתכופף מקלוזליין ומרביץ לשון! 1... 2... שון יוצא! ברט שוב נועל את הזרוע. שון נאנק מכאבים ומסרב להיכנע. הוא קם ומנסה להגיע לחבלים. ברט מונע ממנו ומושך אותו. שון דוחף אותו לחבלים ומבצע אייריש וויפ. ברט מתקל אותו ורץ, הוא חולף מעל שון, שון קופץ מעליו ומבצע הוטשוט על החבלים! ברט נאנק מכאבים על המזרן ושון מחזיק בזרוע שלו בכאב. שון קם לאט ומנסה להטיח את ראשו של ברט בטורנבאקל. ברט חוסם ומרביץ לשון! שון תוקע לו אצבע בעין ומבצע אייריש וויפ. ברט הופך את זה ורץ לשון... שון זז וברט פוגע בעמוד עם הכתף! ברט נופל על המדרגות. ארל סופר. 1... 2... שון מתאושש. 3... 4... ברט נאנק מכאבים. 5... 6... שון קם. שון ניגש על ברט ולוקח אותו. הוא שובר את הזרוע שלו על המזרן! הוא מתחיל להרביץ לברט בראש! הוא מתווכח עם ארל. לאחר מכן הוא קופץ עם הרגל על פניו. שון מסדר את שיערו כשברט קם בעזרת החבלים.
 
שון מבצע אייריש וויפ וברט פוגע עם הפנים בטורנבאקל! שון מצמיד. 1... 2... ברט יוצא! שון נועל צ'ינלוק. ברט נחנק ושון ממשיך לנעול את האחיזה. ברט מושך את שיערו כדי לנסות לצאת. שון ממשיך עם האחיזה. ברט קם לאט ומצליח לשבור את האחיזה... שון מושך את שיערו ומחזיר אותו להאדלוק! הוא מכחיש שהוא משך בשיער. הוא מחזק את האחיזה. ברט מנסה לקום ושון ממשיך ללחוץ עליו. ארל מרים לברט את היד וברט נאבק. שון ממשיך להחליש את ברט. ברט מנסה למשוך לשון בשיער וארל עוצר אותו. שון ממשיך ללחוץ. ברט מנסה לקום על רגליו. שון שומר על האחיזה וברט על ברכיו. הוא קם ומתחיל לתת לשון מרפקים! הוא רץ... שון מבצע דרופקיק! 1... 2... ברט יוצא! שון לוקח את ברט ומבצע באקברייקר. 1... 2... ברט יוצא! שון נועל צ'ינלוק. ברט מנסה להיאבק ושון מחזק אחיזה. ברט קם לאט ומרביץ לשון. הוא רץ לחבלים... מתחמק מקלוזליין...  ומבצע סווינגינג נאקברייקר! שון קם ראשון ומרביץ לברט. שון אוחז בצווארו. שון בועט בברט שמנסה לקום. הוא דורך עליו. הוא לוקח את ברט ונועל האדלוק קדמי שמפיל אותו. ברט נאבק ושון ממשיך ללחוץ עליו. ארל מרים את היד של ברט והיא נופלת פעם אחת. הוא מרים אותה פעם שנייה וברט נאבק! ברט מתחיל לקום לאט.
 
ברט דוחף את שון אל הפינה ומתחיל לנגוח בו! הוא מבצע אייריש וויפ, שון הופך את זה. הוא רץ וברט בועט בו... בולדוג! ברט עולה על החבלים ומבצע אלבו דרופ... שון זז! ברט מחזיק במרפקו ושון זוחל ומצמיד. 1... 2... ברט יוצא! שון לוקח את ברט ומבצע אייריש וויפ. הוא מבצע מרפק מסובב! 1... 2... ברט יוצא! שון נועל האדלוק קדמי. הוא מנסה ללחוץ על ברט ולקפוץ מעלה מטה. שון ממשיך לקפוץ. ארל מרים את ידו של ברט. היא נופלת. הוא מרים אותה פעם שנייה והיא נופלת. בפעם השלישית ברט נאבק! ברט קם ושון מחזיק אותו. סמול פאקג'! 1... 2... שון יוצא! הוא מרביץ לברט בראש ונותן לו מרפק. הוא מבצע אייריש וויפ וברט קופץ, שון נתקע בטורנבאקל! ברט מבצע באק סופלקס! שון נאנק מכאבים אבל קם עם ברט. ברט נועל את ראשו, שון דוחף אותו לחבלים וקופץ, שון קופץ עליו וברט מוריד אותו ומשגר אותו אל הטורנבאקל! שני המתאבקים שוכבים על המזרן. ארל סופר. 1... 2... הם מנסים לקום. 3... 4... ברט זוחל. 5... 6... השניים מנסים לקום לאט. ברט לפתע קם! שון בשוק ומתחנן בפניו. ברט מרביץ לו בפינה! הוא מבצע אייריש וויפ ושון תלוי על הפינה! ברט בועט בו ושון נוחת עם המפשעה על החבל! ברט מתחיל לנענע את החבלים ושון קופץ! ברט נוגח בו! הוא מבצע אייריש וויפ ובאק באדי דרופ! 1… 2… שון יוצא! שון קם וברט מבצע אייריש וויפ. הוא מרביץ לו בבטן... ראשן לאג סוויפ! 1… 2… שון יוצא! ברט מרים את שון… באקברייקר!
 
ברט עולה על החבלים. אלבו דרופ! 1... 2... שון יוצא! ברט לוקח את שון... הוא מרים אותו ושם אותו על הטורנבאקל! ברט עולה על הפינה... סופרפלקס! ארל סופר. 1... 2... שניהם מעולפים. 3... 4... הם נאנקים מכאבים. 5... 6... ברט זוחל ומצמיד! 1... 2... שון יוצא! שון קם לאט ומנסה להרביץ. ברט נועל סליפר ושון מעיף אותו לפינה, אל ארל! ברט מנסה להרים את ארל, מסתובב... שון מנסה בעיטה וברט חוסם! הוא מסובב אותו, באק סופלקס... שון נוחת מאחוריו ומנסה לדחוף אותו, ברט הופך את זה ודוחף אותו לחבלים... שון מתכופף וברט עף החוצה! ארל סופר. 1... 2... שון מסתכל על ברט. 3... 4… שון יוצא החוצה. 1... 2... שון מרים את ברט ודוחף אותו לעמוד הזירה! הוא חוזר פנימה. 3... 4... ברט נאנק מכאבים. שון שוב יוצא החוצה. שון לוקח את שון ומטיח אותו על הכיסוי! הוא חוזר פנימה. לאחר מכן הוא שוב יוצא החוצה. הוא זורק את ברט פנימה. ברט מנסה לקום ושון מקים אותו. הוא מבצע אייריש וויפ... ברט פוגע בטורנבאקל! שון מצמיד. 1... 2... ברט יוצא! שון מרים את ברט ומבצע אייריש וויפ. באק באדי דרופ! 1... 2... ברט יוצא! שון לא מאמין ומתווכח עם ארל. ברט רץ ומבצע ויקטורי רול! 1... 2... שון יוצא! ברט בא אל שון וחוטף סופרקיק בפנים! שון מסמן שזה הסוף. שון מרים את ברט ומבצע באק סופלקס... ברט דוחף לו אצבע לעין! ברט מרביץ לשון והם מתחילים להרביץ! שון מתחמק ממכה ומבצע באק סופלקס! 1... 2... ברט יוצא! שון לא מאמין לזה. הוא מרים את ברט ומבצע אייריש וויפ. ברט מרביץ לו בראש! שון מסתבך בחבלים! ברט רץ... שון זז וברט פוגע בחבלים! שון קם כשארל בודק את ברט. נראה שברט נפצע. שון עולה על החבל השני. הוא קופץ... ברט אוחז ברגליו! הוא נועל שארפשוטר! שון נאנק מכאבים ובסוף נכנע!
 
ברט משחרר את האחיזה ומקבל את החגורה. הוא עדיין האלוף. ארל מרים את ידו של ברט כשהקהל מריע לו. לפתע סנטה קלאוס מגיע עם שק מתנות וברט מופתע. הוא פותח לו את החבל, והם מתחבקים. שלג יורד וברט מקבל כובע סנטה. סנטה מרים לברט את היד. ברט חוגג עם החגורה. וינס נפרד מהצופים.
 
לאחר מכן ברט נואם עם סנטה קלאוס, שנשמע ממש מוזר. סנטה אומר שברט היה ילד טוב ושואל מה הוא רוצה השנה. ברט מבקש שלום ושגשוג לכל העולם. ברט מבקש את היריבים הכי טובים והכי קשוחים בכל הארגון כדי שיוכל להוכיח לעצמו ולכל הספקנים שהוא הטוב ביותר שיש, היה, ויהיה אי פעם. הוא האלוף והוא יוכיח את זה. ושיהיה חג שמח.
לצפיה ב-'מחשבות אישיות'
מחשבות אישיות
17/01/2018 | 18:12
90
מכירים את האכזבה מהאיירון מן? אז הפוך.
 
בקרב קצר בחצי, ברט ושון מוכיחים שטכני זה לא מילה גסה, מראים לנו איך אחיזות אמיתיות נראות, ועושים כמה ספוטים ממש טובים.
 
יחסית לקרב מיין איבנט ראשון עבור שון, הוא מוכיח לכולם שיש לו את זה. וגם ברט מוכיח שיש לו את זה כאלוף.
 
ציון הקרב: ½
לצפיה ב-'לסיום'
לסיום
17/01/2018 | 18:13
79
הקרב הזה היה יריית פתיחה לפיוד שהסעיר את ה-WWF. שני מתאבקים שנחשבו למקבילים, לנציגי הצעירים, המתאבקים הקטנים והזריזים, צמחו ביחד למיין איבנט. הם היו אמורים להיות חברים, אבל בשלב מסוים הפכו ליריבים פוליטיים חריפים במיוחד.
 
כששון הגיע סופסוף למיין איבנט, הוא וברט נאבקו אחד בשני לא רק בתוך הזירה, אלא גם מחוצה לה. השניים הפכו לשונאים, לאנשים שהיו מוכנים לעשות הכול כדי לחסל את השני. להפכים גדולים, כמו שראינו בקרב הזה: ברט איש המשפחה המופנם, מול שון ההולל המוחצן.
 
היריבות עיצבה את ה-WWF במהלך אמצע העשור הקודם, במהלך תקופה קריטית ל-WWF. הדברים שנגרמו בגללה משפיעים על ה-WWF עד היום.
לצפיה ב-'רמז לשבוע הבא'
רמז לשבוע הבא
17/01/2018 | 18:14
1
97
הרבה מאוד מתאבקים היו בקרב הזה, אבל אחד מהם בולט לטובה... ולרעה.
לצפיה ב-'הימור'
הימור
24/01/2018 | 13:39
28
רויאל ראמבל שבנואה זכה?
לצפיה ב-''
24/01/2018 | 14:29
7
לצפיה ב-'דיווח: טורניר הMMC, פרק 1'
דיווח: טורניר הMMC, פרק 1
17/01/2018 | 15:51
105
פין באלור וסשה באנקס ניצחו את שינסקה נאקמורה ונטליה. 
באנקס הכניעה את נטליה עם הבאנקס סטייטמנט. 
 
הם יפגשו בשבוע השביעי את המנצחים בשבוע הבא בין מיז+אסקה וביג אי+כרמלה
לצפיה ב-'מי אתם רוצים שיזכה בראמבל? מי אתם חושבים שיזכה בראמבל?'
מי אתם רוצים שיזכה בראמבל? מי אתם חושבים שיזכה בראמבל?
17/01/2018 | 10:35
11
160
אתם יכולים לבחור ראמבל גברים, נשים או גם וגם כמובן.
לצפיה ב-' חושב - סטרומן.... רוצה - KO... חושב - ביילי..'
חושב - סטרומן.... רוצה - KO... חושב - ביילי..
17/01/2018 | 10:39
240
רוצה: פייטון רויס
לצפיה ב-'עונה'
עונה
17/01/2018 | 15:55
230
גברים
רוצה: דולף זיגלר, שייכנס בהפתעה במספר 29. כי יאללה, צריך זוכה מפתיע.
חושב: שינסקה, כי כבר התחילה בנייה עדינה לקרב בינו לבין סטיילס.
 
נשים
רוצה: הדלקת אותי עם פייטון רויס, טורקישר. אבל נלך על רובי ריוטט.
חושב: אסקה או רונדה ראוזי.
לצפיה ב-'מהמר'
מהמר
18/01/2018 | 08:37
174
פין באלור ואסקה
לצפיה ב-'הימור'
הימור
18/01/2018 | 09:20
176
רוצה-באלור או ריינס חושב-נאקאמורה
רוצה-ראוזי(אם תצטרף) חושב-אסקה
לצפיה ב-'רוצה: פין באלור ובקי לינץ''
רוצה: פין באלור ובקי לינץ'
18/01/2018 | 10:36
167
חושב: רומן ריינס ואוסקה
לצפיה ב-'חושב ורוצה'
חושב ורוצה
18/01/2018 | 13:15
196
גברים: רוצה- בריי וואייט חושב- נקאמורה
נשים: רוצה- סשה חושב-אסוקה
לצפיה ב-'רוצה וחושב'
רוצה וחושב
18/01/2018 | 22:14
176
רוצה: ברון סטרומן
חושב: ריינס
 
רוצה: בקי
חושב: אסקה
לצפיה ב-'כל דבר שהוא לא טריפל אף או סינע או אורטון'
כל דבר שהוא לא טריפל אף או סינע או אורטון
21/01/2018 | 19:18
110
יתקבל בברכה. נלך על טייקר.
אצל הנשים היתי הולך על טריש כפרעליה בהופעת אורח מפתיע במיוחד.
 
לצפיה ב-'רוצה - כל מתאבק שאין לו זכייה בראמבל בעברו.'
רוצה - כל מתאבק שאין לו זכייה בראמבל בעברו.
22/01/2018 | 10:23
119
חושב - זכייה נוספת לאולד טיימר שלא יודע מתי לשחרר.
לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
22/01/2018 | 18:29
95
היא כזו:
רוצה פין באלור 
חושב ריינס/נקאמורה
לצפיה ב-'רוצה: באלור או נאקמורה'
רוצה: באלור או נאקמורה
24/01/2018 | 14:28
65
אבל כמו שאני מכיר את ה WWE יזכו- רנדי אורטון או קיין או משהו בסגנון
לצפיה ב-'שרשור סמאקדאון'
שרשור סמאקדאון
17/01/2018 | 08:24
1
35
לצפיה ב-' אירועים חשובים '
אירועים חשובים
17/01/2018 | 08:25
193
הניו דיי פותחים את התכנית ולועגים לג'ינדר מהאל. הם משווים את אמריקה לפנקייק.
 
חצי גמר בטורניר אליפות ארצות הברית: ג'ינדר מהאל ניצח את אקסבייר וודס אחרי חלאס.
 
בארון קורבין מדבר על הרויאל ראמבל.
 
AJ סטיילס מבטיח לגמור את תנועת ה"יאפ".
 
כרמלה, נטליה, טאמינה, לאנה, נעמי, רובי ריוט, שרה לוגן, ליב מורגן ובקי לינץ' נותנות פרומואים על הראמבל.
 
חצי גמר בטורניר אליפות ארצות הברית: בובי רוד ניצח את מוג'ו ראולי אחרי גלוריוס DDT. לאחר הקרב, האחים סינג' תקפו את רוד וג'ינדר מבטיח להוריד את רוד. רוד דורש קרב הלילה. דניאל בריאן מגיע וקובע את קרב הגמר הלילה.
 
רנדי אורטון נותן פרומו על הרויאל ראמבל.
 
הריוט סקוואד ניצחו את שארלוט, בקי לינץ' ונעמי אחרי ברכיה של ליב לנעמי.
 
האוסוז מתראיינים על הקרב שלהם בראמבל וגייבנג'מין תוקפים אותם.
 
שינסוקה נאקאמורה מדבר על הרויאל ראמבל.
 
גמר טורניר אליפות ארצות הברית: בובי רוד ניצח את ג'ינדר מהאל עם גלוריוס DDT.
לצפיה ב-'היכונו למפגש הרויאל ראמבל הגדול!'
היכונו למפגש הרויאל ראמבל הגדול!
16/01/2018 | 23:21
86
קהילת ההיאבקות של ישראל ממשיך במסורת מפגשי הראמבל. 
אנחנו מזמינים למפגש צפייה לייב של אירוע הראמבל. החל מ11 בלילה ועד שאירוע נגמר, ואנחנו הפעם נפגשים בפאב "יודלה" בראשון לציון. יהיו פרסים מעניינים והמון כיף.
פרטים נוספים אפשר למצוא בלינק הבא המביא אתכם אל האיוונט בפייסבוק
 
*הכניסה למפגש מגיל 18 עם הצגת תעודת זהות
לצפיה ב-'דיון על סגמנט מראו (ספויילר)'
דיון על סגמנט מראו (ספויילר)
16/01/2018 | 18:31
5
319
אז , מה אתם חושבים על הקבירה של סשה בקרב נגד סוניה דוויל?
מן הסתם ההפסד הנקי הזה ב 5 דקות למתאבקת הכי גרועה של אבסולושן היא נקמה של החברה על זה שסאשה דפקה את פייג'.

מגיע לה להיקבר או לא? מה דעתכם.
לצפיה ב-'אתה יכול לפרט לגבי'
אתה יכול לפרט לגבי
17/01/2018 | 07:04
3
177
סאשה דפקה את פייג׳?
 
אני באמת מתכוון למה היא עשתה לה
לצפיה ב-'פירוט '
פירוט
17/01/2018 | 08:49
2
194
לפני איזה שבועיים היה האוס שואו שהכיל קרב בין סשה, ביילי ומיקי נגד אבסולושן. 
היה שם ספוט שסשה הייתה על החבלים ונתנה בעיטה לגב של פייג'. 
 
מיד לאחר מכן, פייג' לא הצליחה לעמוד ותפסה את היד שלה. בהתחלה חשבו שזה רק איזה סטינגר מקומי, לאחר בדיקות מקיפות הכריזו שפייג' לא תוכל לחזור להתאבק יותר בWWE.
 
וידאו של הספוט ממצלמה של אוהד: https://www.youtube.com/watch?v=mZXKUtxQQa8
 
לצפיה ב-'וואו! אז זה גמר לה את הקריירה בכלל?'
וואו! אז זה גמר לה את הקריירה בכלל?
17/01/2018 | 17:38
1
153
כולן שם נראות בשוק
לצפיה ב-'אין לדעת'
אין לדעת
21/01/2018 | 10:43
52
כרגע, אין שום מידע רשמי בנושא.
לפי הדיווחים השונים, מה שהספקתי ללקט הוא כזה דבר:
רופא שלה המליץ לה עוד לא לחזור להתאבק. רופא של הWWE אמר שהיא יכולה לחזור.
היא חזרה, התאבקה כמה קרבות טלויזיה והאוס שואוס ונפצעה.
 
כעת הרופאים של הWWE לא מאשרים לה לחזור לזירה, כנראה לצמיתות בעקבות אופי וחומרת הפציעה. 
 
היא מתקשה לקבל את זה שלא תוכל להתאבק ותנסה בכל דרך אפשרית להוכיח שהיא כשירה, בין אם בWWE כרגע או בארגון אחר בתום החוזה שלה.
לצפיה ב-'לפי כל הדיווחים'
לפי כל הדיווחים
17/01/2018 | 08:47
271
אין שום כעס כלפי סשה מאחורי הקלעים. 
מנסים לבנות את סוניה בתור badass אמינה, עם רקע אמיתי בMMA (היא עם מאזן של 2 נצחונות והפסד בקריירה).
הניצחון אמנם היה קצת משום מקום עם הבעיטה לצלעות וזהו, אבל ככה נגמרים קרבות בMMA גם.
 
סשה לא נקברת מהפסד אחד לסוניה. זה בסדר להפסיד קרבות גם כדי להוציא את הצד השני אובר. 
 
תראה את דה רוק - הפסיד מלא בקריירה כדי להוציא את היריבים שלו אובר והוא עדיין נחשב לאחד הגדולים. 
לסשה אין אגו והיא תפסיד למי שצריך אם זה מה שצריך. היא תהיה בסדר.
 
ואומר לך את זה מעריץ גדול של סשה, שתמיד הייתה הפייבוריטית שלי מארבעת ההורסוומן של NXT.
לצפיה ב-'למישהו יש תוצאות מAWO Best of 2017 Award שהיה היום?'
למישהו יש תוצאות מAWO Best of 2017 Award שהיה היום?
16/01/2018 | 22:22
1
62
עשיתי התערבות עם חבר שלי, אבל אין לי ממש דרך למצוא את התוצאות...
לצפיה ב-'בבקשה.'
בבקשה.
17/01/2018 | 01:26
90
- קאנון פיין הפסיד לסמיילי.
- בלו ברקאי זכה בדביוט השנה.
- מקס רייג' ניצח את סי ג'יי כאוס על אליפות ישראל בפסילה. התואר לא עבר יד.
- קלובר סטון (דדפול) הפסיד לג'ייק מייהאם.
- נתנאל השופט זכה במומנט השנה.
- עדי הורוביץ ניצח את בני טאנדר.
- הקרב בין ניו סיסטם נגד fts זכה בתואר קרב השנה.
- מהראן הפסיד לטיי קלויד על המועמדות לאליפות הawo.
- בלונדוויל ניצח את אוסקר.
- גולדמן ניצח את בן בראל על האליפות של awo.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
פורום קרב מגע הגנה עצמית
פורום קרב מגע הגנה עצמית
טופ טרוולס
טופ טרוולס

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ