לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום צליאק

שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין. כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.השתתפות נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צליאק

שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין. כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.השתתפות נעימה!

לצפיה ב-'קצת מבולבלת - אבחון צליאק '
קצת מבולבלת - אבחון צליאק
08/11/2015 | 13:12
2
134
שלום,
אשמח לעזרה.
אני בת 24, סובלת מכאבי בטן, התנפחויות של הבטן באופן יומימיים,בלאגן ביציאות ומיגרנות בערך מגיל ההתבגרות.
לפני כחצי שנה בעקבות בדיקת דם שביצעתי נמצא TransGlutaminase (IgA) Ab ברמה 8.2.
לאחר חודשיים ביצעתי בדיקה נוספת והרמה עלתה ל12.
כמו כן , Hemoglobin ברמה 12.
Hematocrit ברמה 35.7. להבנתי אנמיה קלה.

לאחר מכן ביצעתי בדיקת גסטרוסקופיה שתוצאיתיה לא היו חד משמעיות ונשלחתי לבדיקת דם של סיווג רקמות לצליאק שם קיבלתי תוצאה שנמצאו אנטיגנים DQ2 האופניים לצליאק.

בינתיים, בכל החודשיים האחרונים - הפסקתי גלוטן וההרגשה לא השתפרה. (לא שמרתי על סביבה סטרילית אמנם)

האם זה אומר שיש לי צליאק?
יש עוד בדיקה שניתן לעשות כדי לבדוק אם לא?
מה המשמעות?

מבובלת...
תודה ! :)
לצפיה ב-'האם כל זה בליווי גסטרו ? '
האם כל זה בליווי גסטרו ?
09/11/2015 | 10:59
1
62
כמה דברים : אני מבינה שעשית את הבדיקות, ולפי הבדיקה הגנטית את 'מועמדת' לצליאק. לגבי ביופסיה- כמה דגימות לקחו ? ( חשוב לקחת כמה מאזורים שונים )
האם אמרו לך להתחיל דיאטה נ"ג ?
כל איל שאלות שגסטרו צריך לתת עליהן תשובה...
לגבי המשך כאבים גם אחרי דיאטה נ"ג- חשוב להקפיד על סביבה נקייה מזיהום משני. לא סטריליות של חדר ניתוח אבל לא לאכול מה שלא ברור אם הוא מכיל או לא, כתוב עליו " עשוי להכיל " או נעשה במקום לא נקי שעושי להכיל שאריות של גלוטן.
לפעמים יש עוד בעיות מעבר לצליאק- רגישות למרכיבי מזון אחרים ( חלב, סויה, תירס..)
ולפעמים יש מחלות מעי אחרות.
ככה שאני ממליצה ללכת לרופא מומחה ( גסטרו ) ליעוץ.

בהצלחה
לצפיה ב-'מצטרפת לדבריה של נטע'
מצטרפת לדבריה של נטע
11/11/2015 | 05:55
21
לצפיה ב-'חובת דיווח'
חובת דיווח
08/11/2015 | 13:11
5
161
מה זה אומר שאין חובת דיווח על המחלה?איך זה משפיע עלי בתור אמא לצליאקי?

לצפיה ב-'חובת דיווח למי ? לא ממש הבנתי את השאלה'
חובת דיווח למי ? לא ממש הבנתי את השאלה
09/11/2015 | 07:15
2
40
לצפיה ב-'חובת דיווח לגורמים בריאותיים על צליאק'
חובת דיווח לגורמים בריאותיים על צליאק
09/11/2015 | 11:46
1
84
היי
נאמר לי שעל מחלת הצליאק אין לרופא המשפחתי חובת דיווח על המחלה..האם זה אומר שבגלל זה לא ממהרים לשלול צליאק(לשלוח ביופסיה) כשמתלוננים על התסמינים?

לצפיה ב-'לא נראה לי בכלל. אין סיבה שרופא ידווח על צליאק'
לא נראה לי בכלל. אין סיבה שרופא ידווח על צליאק
09/11/2015 | 13:29
56
( למי הוא צריך בכלל לדווח? )
אם יש תסמינים אין שום סיבה שלא ישלח לבדיקות, לפחות להתחיל עם בדיקות דם.
לצפיה ב-'דיווח לאילו גורמים? כל השאלה ממש לא ברורה לי. '
דיווח לאילו גורמים? כל השאלה ממש לא ברורה לי.
09/11/2015 | 14:49
40
הדבר היחיד שעולה בדעתי הוא שישנם מקרים רפואיים מסויימים שחייבים לדווח עליהם לרשויות הבריאות של המדינה בגלל שמדובר על התפרצות של מחלה מדבקת (נניח, שחפת), ואז מן הסתם רופא לא חייב לדווח על צליאק, כי צליאק אינה מחלה מדבקת שמשפיעה על בריאות הציבור.

מעבר לזה, ממש לא ברור לי על איזה סוג של "חובת דיווח" אפשר לדבר כאן.
לצפיה ב-'גם אני לא שמעתי על חובת דיווח על צליאק'
גם אני לא שמעתי על חובת דיווח על צליאק
11/11/2015 | 05:54
14
לצפיה ב-'עזרה!!! החמרה ניכרת במערכת העיכול '
עזרה!!! החמרה ניכרת במערכת העיכול
07/11/2015 | 23:54
5
135
הפסקתי עם גלוטן ואחרי שבוע בערך התחילו תסמינים חזקים מאוד של הקאות ושלשולים.
מישהו שמע או מכיר תופעה כזו?
אני מדבר על כמה שבועות רצופים של מערכת משתוללת.
תודה
לצפיה ב-'הכנסת תחליפים לגלוטן? יכול להיות שיש רגישות למרכיב '
הכנסת תחליפים לגלוטן? יכול להיות שיש רגישות למרכיב
08/11/2015 | 06:46
2
88
שיש בתחליפים שלא נהגת לצרוך קודם?

ומעבר לזה - כמה שבועות של הקאות ושלשולים דורשים בירור מיידי אצל רופא.
לצפיה ב-'לא הכנסתי בנתיים שום תחליף חדש'
לא הכנסתי בנתיים שום תחליף חדש
09/11/2015 | 20:11
1
55
פריכיות אורז וסוגי קטניות שכולם היו בשימוש גם קודם.
זה מאוד מוזר
לצפיה ב-'וידאת שפריכיות האורז הן נטולות גלוטן? '
וידאת שפריכיות האורז הן נטולות גלוטן?
10/11/2015 | 09:34
48
חלק גדול מפריכיות האורז שיש בשוק הן עם גלוטן, בגלל שימוש בלתת שעורה כדי לתת להן טעם, או פשוט בגלל ייצור לא נקי.
לצפיה ב-'ברוך הבא לפורום צליאק'
ברוך הבא לפורום צליאק
08/11/2015 | 06:53
76
קודם כל ולפני הכל, חובה ללכת מייד לרופא לבדוק את הנושא

אני לא יודעת מה הסיבה בגלל הפסקת גלוטן(?) האם אתה צליאקי? האם עברת אבחון מלא?
אם התשובה היא 'כן' אז יתכן שישנה בעיה נוספת.
לעתים קורה שלאחר הפסקת גלוטן ישנה תגובה לתחליפים ולשינוי התזונה אבל מה שאתה מתאר הוא תגובה חריפה שנמשכת  הרבה זמן כך שאתה חייב לבדוק את הנושא באופן מקצועי.

אם הפסקת גלוטן על דעת עצמך בגלל תסמינים כלשהם: אולי הם מעידים על מחלה אחרת שאינה צליאק אשר דרך הטיפול בה אינו המנעות מגלוטן דווקא.
גם במקרה זה חשוב לגשת לרופא לאבחן במדוייק ממה אתה סובל.

חשוב שתגש לרופא גסטרו ותבדוק את הנושא לעומק
בהצלחה והרבה בריאות!

לצפיה ב-'אולי חלב'
אולי חלב
12/11/2015 | 11:02
27
קצת אחרי שהתחלנו לבת שלי דיאטה ללא גלוטן (ללא סימפטומים) פתאום התחילו כאבי בטן (ללא הקאות ושלשולים) - בסוף הבנו שזה בגלל חלב/שוקו. הגסטרולוג אמר שזה אופייני, זה קורה לא מעט.

לצפיה ב-'תהיות בתהליך האבחון - אשמח לעזרה'
תהיות בתהליך האבחון - אשמח לעזרה
07/11/2015 | 17:20
6
101
שלום לכם,
מתנצלת מראש על כך שמטרידה אתכם בשאלות על אבחון... קראתי פה קצת ונראה שאתם עסוקים יותר בעניינים אחרים...
אני בת 40, אין צליאק במשפחה, אבל יש עניינים אוטואימוניים אחרים (גם לי).
עשיתי בדיקת דם בעקבות כאבי בטן פה ושם, ואנמיה קלה.
יצא celiac screen חיובי והשאר שלילי (יש IgA בכללי).
יש תור לביופסיה, אבל זה יקח עוד כמה שבועות (ארוכים... מאוד...)
ואני במתח...
מנסה להבין, מעבר לזה שאבחון פורמלי שיוכר ע"י רשויות כלשהן דורש תשובה של ביופסיה - האם יש מצב שמקבלים סקרין חיובי וביופסיה שלילית? האם יש גורמים נוספים חוץ מצליאק שיכולים לגרום לסקרין לצאת חיובי? וירוסים? חיידקים? טפילים? מזג אויר? האיום האירני?... משהו?...
או שבגדול בהינתן תוצאה כזו של בדיקת דם אפשר להניח שאכן יש צליאק?

תודה
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
07/11/2015 | 22:28
5
64
אני לא רופאה אבל ככל הידוע לי, צליאק סקרין היא בדיקה שבודקת אך ורק המצאות נוגדני צליאק ממשפחת IGA ומושפעת מהם בלבד.
אני חושבת שאם התוצאה גבוהה הרבה מעל הנורמה אפשר להניח שמדובר בצליאק אבל כדאי בכל זאת לודא על ידי ביופסיה. היא נותנת את התמונה הפיזית שאופיינית לצליאק ומאשרת את תוצאת בדיקת הנוגדנים.
האם יכול לקרות שבדיקת הנוגדנים תהיה חיובית והביופסיה שלילית?
קראתי ברשת מאמר של דר' שומרון בן-חורין (רופא בכיר - מכון גסטרו מרכז רפואי שיבא תל-השומר) בנושא צליאק, הנושא מוזכר במאמר ולדבריו זה אפשרי אבל לא מאוד נפוץ.

ד.א. אנחנו עוסקים כאן לא מעט בשאלות אבחון כך שהשאלות שלך במקום לגמרי ובכלל לא מטרידות. מאחר ומדובר בפורום תמיכה, טווח הדברים שבהם עוסק הפורום=לטווח הדברים שמעניינים את משתתפי הפורום.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
07/11/2015 | 23:19
3
42
אחפש את המאמר שלו.
אני מתחילה להבין שזו בדיקה עם ספציפיות גבוהה, כך שהסיכוי לתשובה שלילית בביופסיה הוא לא גדול.... קצת בהלם מהמחשבה על כל השינויים שאצטרך לעשות אחרי הביופסיה כנראה... מזל שיש עוד זמן להתרגל לרעיון.
בכל אופן תודה!
לצפיה ב-'השינוי באורח החיים התזונתי משמעותי והוא לכל החיים ולכן בדיוק'
השינוי באורח החיים התזונתי משמעותי והוא לכל החיים ולכן בדיוק
08/11/2015 | 06:38
2
56
חשוב לעשות ביופסיה לדעתי גם אם רמה מאוד גבוהה של נוגדנים בבדיקת הדם מראה לכאורה על צליאק.
אנחנו שלוש צליאקיות במשפחה וכולנו אובחנו בגיל מאוחר (ואפילו מתקדם מאוד), כולנו עברנו ביופסיה ושרדנו את השינוי בתזונה(:
ההלם ברור ומובן אבל הנחמה היא שמתרגלים די מהר ושהשינוי התזונתי הזה מבריא את הגוף.
כאן תוכלי לשאול כל שאלה בידיעה שכולנו עברנו את השלב הראשוני הזה ולכן שום דבר לא נשמע לנו מוגזם או לא במקום(:

בהצלחה
לצפיה ב-'אכן הלם... המלצות לרופא לביופסיה?'
אכן הלם... המלצות לרופא לביופסיה?
08/11/2015 | 22:34
1
46
מישהו שיהיה מווכר בכללית מושלם כרופא הסדר?
יש לכם המלצה בבאר שבע?
או רחובות?
לצפיה ב-'לא בדקתי האם היא בהסדר אבל דר' נאוה גספר מעולה'
לא בדקתי האם היא בהסדר אבל דר' נאוה גספר מעולה
09/11/2015 | 06:25
27
לצפיה ב-'נוגדנים גבוהים ותוצאה שלילית בביופסיה'
נוגדנים גבוהים ותוצאה שלילית בביופסיה
16/11/2015 | 14:02
36
נוגדנים גבוהים ותוצאה שלילית בביופסיה - קרה לבת של משפחה של כמה צליאקים. האמא התעקשה לעשות בדיקה נוספת, והם עשו מין בדיקה עם מצלמה (??) והצליאק התאמת 
לצפיה ב-'לחם נטול גלוטן?'
לחם נטול גלוטן?
05/11/2015 | 17:48
2
82
שלום,
אני מחפשת לקנות לחם ללא גלוטן וגם ללא קמח סויה ותירס. מישהו מכיר בתל אביב או הסביבה?
תודה.

לצפיה ב-'תבדקי אצל " המאפםי של תמר"'
תבדקי אצל " המאפםי של תמר"
05/11/2015 | 21:37
61
לצפיה ב-'סובין אורז'
סובין אורז
15/11/2015 | 21:55
14
סובין אורז ricebranil@gmail.com
לצפיה ב-'כל התוספות האפשריות לסלט - ללא גלוטן '
כל התוספות האפשריות לסלט - ללא גלוטן
05/11/2015 | 13:35
94
בלי גלוטן עברתי לאכול הרבה סלטים 
וכדי לגוון בניתי את הרשימה הבאה 

יש המלצות לתוספות ששכחתי ? תוסיפו !

סלט - כל התוספות האפשריות:
תבלינים:  שום, גינגר [זנגביל ] זעתר  שומשום  אורגנו פלפל שחור   
עלים: פטרוזיליה, סלרי עלים, סלרי ראש, שמיר, [ נענע ] 
עגבניות ופלפלים: עגבניות שרי \ עגבניות \ פלפל חריף, פלפל בכל צבע 
רטבים: מיונז  טחינה חרדל  אלף האיים 
פיצוחים צנוברים \ גרעיני חמניה \ צימוקים \ 
פירות:   רימון \ לימון \ תפוז \ תפוח \ אגס \ מילון \ אבטיח \ אננס \ תמרים \ תאנים 
חמוצים: מלפפון חמוץ, זיתים
בצלים: בצל סגול \ בצל לבן \ בצל ירוק \ שום \       צנון \ גינגר מגורד 
גבינה \ גבינה צהובה 
כרובית \ כרוב 
חציל \ פטריות 
אבוקדו 
מרובעי לחם מטוגן 
סלט חומוס \ גרגירי חומוס 
עדשים, 
טונה \ סרדינים \ סלמון \ בשר \ רצועות עוף 
ביצה \ חביתה 
פשתן,
לצפיה ב-'מדפי הלל"ג, סופרמרקט קארפור, ספרד.'
מדפי הלל"ג, סופרמרקט קארפור, ספרד.
03/11/2015 | 02:59
10
175
כפי שניתן לראות מהכיתוב הכפול בספרדית ואנגלית המיקום אינו בספרד האמיתית אלא באזור תיירותי (הקוסטה דל סול). בשנה שעברה היה רק "ארון" מדפים אחד שהוקדש ללל"ג, והשנה ישנם שלושה. בנוסף ישנו גם מקרר לל"ג אחד שבו ישנם בעיקר לחמים, ישנה גם פיצה, וכן מספר מאכלי דגים ובשר שאינני אוכל.

בניגוד למדפים באנגליה כמעט כל המוצרים במדפים הספרדיים הם יבשים. אין מרקים, אין מאפים ממולאים, ישנם חטיפים (שבאנגליה כמעט ואינם קיימים במדפי הלל"ג). כמו כן - באנגליה הקטגוריה נקראת "חופשי מ..." ובדרך כלל יכללו מוצרים ללא חלב וללא גלוטן באותם המדפים, בסופר הזה היו מדפים ללא חלב בצמוד אבל לא יצא לי לראות אם המוצרים בהם הם ללא גלוטן.

רשת קארפור היא רשת ביניים-גבוהה ומי שמבקר בספרד או בקטלוניה יכול לרכוש בה מגוון רחב של מוצרי לל"ג במחירים יקרים אך סבירים.

למי שמוצא את עצמו במרכזי הערים הגדולות ואינו יכול לסור לסניף קארפור ההמלצה היא על קומת הסופר שמתחת לבית הכולבו El Corte Ingles שבו יש מבחר נרחב אף יותר (וכן המקום היחיד שיש בו מוצרים צמחוניים, אם כי רבים מהם מבוססי גלוטן) אך זו הרשת היקרה ביותר בספרד והמחירים בהתאם.

ולמבקרים בקוסטה דל-סול: סופרמרקט מוריסונ'ס, שעה-שעתיים ממרבית עיירות הקוסטה, בגיברלטר הבריטית. מבחר הלל"ג בריטי וכולל את אותם מאפים ממולאים ומרקים שאין בספרד. כמו כן ישנם מוצרים צמחוניים של Quorn שחציים לל"ג עם הסמל, וחציים עם גלוטן ויש להזהר מהם.
לצפיה ב-'כייף לראות את זה(:'
כייף לראות את זה(:
04/11/2015 | 06:57
1
28
חלק מהמוצרים של שר ושל גולון שמופיעים כאן קיימים בארץ.
לדעתי המחירים שכתובים על מוצרי גולון (בהנחה שמדובר ביורו) זהים כמעט למחירם בארץ ואפילו מעט יותר יקרים אצלכם.
ואילו 2 מוצרים של שר שזיהיתי שקיימים בארץ הרבה יותר זולים בסופר הזה.
לצפיה ב-'נכון, המחירים ביורו, מיקום המחלקה מסביר את רמת המחירים...'
נכון, המחירים ביורו, מיקום המחלקה מסביר את רמת המחירים...
04/11/2015 | 14:34
38
מדובר בשני חצאי מסלולים מקבילים עם מדפים נמוכים בין שניהם, ומדפי קיר (כמו זה שבתמונה) שתוחמים אותם ויוצרים מעין חנות בתוך חנות. במתחם הזה ישנם מדפים אורגניים, מדפים עם אוכל בריטי, גרמני, אמריקאי, רוסי וכו' שאינו נמצא במדפים הסטנדרטים, וזו הכלאה בין חנות טבע לחנות ייבוא לתיירי-מגורים. כאשר אוכל הלל"ג נמכר בקונטקסט כזה ניתן לתמחר אותו כיוקרתי. גם שקית במבה גרמנית גדולה עולה €3.50 במתחם למרות שמחירה בגרמניה כיורו וחצי.

יתכן שבימים הקרובים אצלם את הלחמנייה וחצי שמוכרים ברשת מרקדונה בין הלחמים הרגילים כדי להראות מדוע המלצת הביניים שלי היא קארפור. בהיפרקור של אל קורטה אינגלס אפשר "לתרום"  עוד יורו על כל דבר...
לצפיה ב-'ובאותה נימה - היזהרו משוקולית " Cola Cao " הנפוצה בספרד.'
ובאותה נימה - היזהרו משוקולית " Cola Cao " הנפוצה בספרד.
05/11/2015 | 03:06
38
המותג הזה נמצא בכל מקום, כולל שקיות בבופה של מלונות, ומכיל גם קמח חיטה וגם מאלט שעורה.

לצפיה ב-'וברשת מרקדונה הספרדית לחם הלל"ג מוטל בתוך הלחם הרגיל'
וברשת מרקדונה הספרדית לחם הלל"ג מוטל בתוך הלחם הרגיל
06/11/2015 | 01:31
3
44
יש סיבה שאני דוחף את המבקרים בספרד דווקא לקארפור. ברשת מרקדונה ממש לא מתאמצים - אין מדפים נפרדים ללל"ג וצריך לצוד את המוצרים הבודדים המסכנים שניתן לאכול מתוך שלל הגלוטן. המצב ברשת סופרסול היה דומה בשנה שעברה, היה לחם לל"ג אחד בין כל המוצרים הרגילים של Bimbo.

בימים הקרובים אביא צילומי סופר נוספים מחצי האי האיברי - אבל אלו יהיו על אדמה בריטית בגיברלטר. לנוסעים לברצלונה זה לא יועיל ( גיברלטר נמצאת כ800 ק"מ בA7 מברצלונה ואין טיסות ישירות ) אבל למבקרים בקוסטה דל סול זה יראה מדוע שווה לחצות את החזית.  

העריכה: שיניתי שמות לתמונות אבל אלו לא עלו.

תמונה 1 - יש לחם לל"ג אחד, הצדיק בסדום הוא השני מימין במדף העליון. השאר רגיל / רעיל.

תמונה 2 - ארבעת הקופסאות הירוקות במדף העליון הן של מוצרי לל"ג, השאר רגיל / רעיל וכפי שניתן לראות באזור הבינ"ל בקוסטה ישנו שילוט באנגלית.
לצפיה ב-'יש לא מעט רשתות שזה ככה אצלם. הכל ארוז טוב ככה'
יש לא מעט רשתות שזה ככה אצלם. הכל ארוז טוב ככה
06/11/2015 | 05:25
2
30
שלא צריך להיות חשש מזיהום משני.
כמו לכל דבר, יש בזה יתרונות וחסרונות.
החסרון מצד אחד ברור- שמוצרים ללא גלוטן לא יחד.
מצד שני, אם משהו כמוני שעושה קניות באופן קבוע למשפחה שלא כולם בה אוכלים ללא גלוטן, ובמילא אני עוברת בעוד מעברים בסופר לקניה עבור כולם, אז זה יותר נוח.

בגדול, כשאתה לא תייר ומזמדן חד פעמית, זה לא כזה משנה, לרוב האנשים יש מקום אחד או שניים קבועים שהם קונים בו, ולומדים את הסופר ומסתגלים לזה.
לצפיה ב-'"שיוויון" כזה דורש הרבה סינון ומונע בחירה מהירה.'
"שיוויון" כזה דורש הרבה סינון ומונע בחירה מהירה.
06/11/2015 | 10:15
1
22
כמו שעדיף לי שיש מקפיא צמחוני נפרד במקום לחפש את המוצר הצמחוני בין מוצרי הבשר המקבילים כך עדיף כשיש מדפי לל"ג נפרדים כי אפשר לראות את כל המבחר הרלוונטי לקטגוריה המסויימת במקום אחד, ולדעת שבמדפים האלו אפשר "להרגע" ולקחת מוצרים לפי האריזה המפתה. באותה מידה יש בסופרים מסויימים בחו"ל גם מדפים ומקררים כשרים.

כמו כן, כשיש מדפים נפרדים (אפילו טור אחד או חצי טור כפי שצילמתי בקארפור-סיטי הקטנה בצרפת) יש לחנות נטייה למלא אותם במגוון מוצרים המתאימים לקטגוריה.

לצפיה ב-'שוב, ענין של העדפה והרגל.'
שוב, ענין של העדפה והרגל.
06/11/2015 | 11:21
5
לצפיה ב-'מדפי הלל"ג (והמדף הכשר-גלוטן) בסופרמרקט מוריסונ'ס בגיברלטר.'
מדפי הלל"ג (והמדף הכשר-גלוטן) בסופרמרקט מוריסונ'ס בגיברלטר.
06/11/2015 | 21:41
1
46
מה שטוב בקוסטה דל סול הוא שלא חייבים להסתגל לספרד. שעה באוטו ואתם בעיירה בריטית קטנה עם סופרמרקט בריטי (שחלק מממוצריו מגיעים בכלל מספקים אחרים באירופה כמו תפוחי האדמה הגמדיים באריזה הולנדית) שהמחירים בו בשטרלינג. בנוסף לאוכל הצמחוני / לל"ג של קוורן שקניתי היום (לא צילמתי) שאינו קיים בסופרים רגילים בספרד קנינו גם כרית רגילה בחנות לכלי בית (בספרד יש כריות רחבות משונות) ואכלנו פיש אנד צ'יפס (במקרה שלי - ביצים וצ'יפס) במסעדה שאנו רגילים לאכול בה ולמזלי הם מקפידים על שמן נפרד אז אני יכול להמשיך להנות מהם.

אינני יודע באיזה סדר תפוז תעלה את התמונות, אז הנה התיאורים:

1 - המדף הכשר (גלוטן-כושר), לא שתקנאו אלא כדי שתראו מה נחשב לאוכל יהודי או ישראלי שנהוג לשים בסופר בריטי שמשרת אזור עם קהילה יהודית.

2 - שני תמונות מזווית שונה של מדפי הלל"ג. באופן מאד משונה ניתן לראות מוצרי Schär במיתוג זה ובכיתוב באנגלית. אינני יודע מאיפה מוריסונ'ס הקריצו אותם כי זה לא נמכר כך בשאר הסופרים הגדולים בבריטניה (טסקו, סיינסבריז, אזדה), אולי זה מיתוג פשרה לבנילוקס שנועד לא לזהות את המוצר עם דוברי הצרפתית או הוואלונית בבלגיה ? אין אודי'ס, ולצערי הרב אין את המרקים של איימי'ז קיצ'ן שאני נוהג להשתמש בהם כרוטב. ישנם גם עוגות חג מולד בריטיות מסורתיות בשם Christmas Pudding  אבל אין את מאפי חג המולד הנקראים Mince Pie שלהם מילוי פירות יבשים. למען האמת אודה שהדבר הכמעט יחיד שקניתי במדפים אלו היה רוטב הסויה ללא הגלוטן. ניתן לראות שהמאפים יותר "רטובים" ויותר "מצופים" ממקביליהם הספרדיים.

בשבוע-שבועיים הקרובים אנסה לצלם בהיפרקור שהיא הרשת היוקרתית יותר בספרד.
לצפיה ב-'והערונת לגבי מצות הגלוטן במדף היהודי - צולם אתמול.'
והערונת לגבי מצות הגלוטן במדף היהודי - צולם אתמול.
08/11/2015 | 01:51
26
לצרכן הישראלי שרגיל לעונתיות של מאכלי החגים הבעיה הזו של "אם אין לחם תאכלו מצות" שבארץ סובלים ממנה לשבוע-שבועיים באביב בלבד עלולה לצוץ כל השנה אם תבקרו קרובים או חברים מהקהילה היהודית בבריטניה כי אפשר לקנות מצות בסופר כל השנה, ואנשים קונים אותם בתור סוג של קרקר יהודי.  

לצפיה ב-'ועכשיו להיפרקור שמתחת לכל El Corte Inglés'
ועכשיו להיפרקור שמתחת לכל El Corte Inglés
16/11/2015 | 02:58
14
כל הצד הזה במסלול הוא מוצרי לל"ג. מעוגת חג המולד האיטלקית שפונה הצידה למדף שמאחורי הגבר שבסוף המסלול.

האמת שהרוב שם די יבש (אם כי רואים רוטב או שניים, וכן בירות לל"ג) ומבוסס על לחמים (לבנים, לא מצאתי לחם חום ברור) ועוגיות, אבל זהו המבחר הגדול ביותר שיהיה בספרד.

רשת היפרקור שייכת לאל קורטה אינגלס ותהיה מתחת לסניף הכולבו הזה בכל מרכז עיר בספרד, וכן בברצלונה. היא קצת יקרה אבל למי שלא רוצה להרחיק אל מחוץ למרכז העיר ויכול לעמוד במחיריה היא אלטרנטיבה אחת, כשהאלטרנטיבה השניה היא לחפש קארפור גדול בשולי המרכז או בפרברים.
לצפיה ב-'כמה זמן לוקח לקבל תוצאת בדיקת דם לצליאק?'
כמה זמן לוקח לקבל תוצאת בדיקת דם לצליאק?
01/11/2015 | 20:30
1
196
שלום,
לפני כשבועיים הבן שלי עבר בדיקת דם וקיבלנו תשובה חיובית לצליאק, Anti ttg = 48.
מאז יש עוד סעיף בבדיקות Endomysial  שעדיין אין תוצאה אליו כבר כמעט שבועיים..
הרופאה אומרת שהתוצאה של endomysial יותר אמינה ואני כל יום בודקת באתר ועדיין אין תוצאה.. בינתיים בכל מקרה קבענו תור לבדיקת גסטרוסקופיה אבל רק לסוף החודש.
מישהו כאן יודע מניסיון כמה זמן אמור לקחת לתוצאה הזו להגיע?
תודה מראש..

לצפיה ב-'לבדיקות לצליאק לוקח קצת יותר זמן.בד"כ 10 ימים-שבועיים'
לבדיקות לצליאק לוקח קצת יותר זמן.בד"כ 10 ימים-שבועיים
02/11/2015 | 06:07
57
אבל עלול לקחת גם כמה ימים יותר.
אני בטוחה שתקבלו את התוצאה ממש בימים אלה(:
בהצלחה
לצפיה ב-'שיבולת שועל/ קוואקר נטול גלוטן'
שיבולת שועל/ קוואקר נטול גלוטן
01/11/2015 | 08:40
5
101
שלום לכולם,
אשמח לדעת היכן ניתן להשיג שיבולת שועל/קוואקר נטול גלוטן.
תודה מראש!
לצפיה ב-'מישהו יודע ויכול לעזור?'
מישהו יודע ויכול לעזור?
05/11/2015 | 06:45
22
לצפיה ב-'אני תמיד רואה בחנויות טבע ובסופרים'
אני תמיד רואה בחנויות טבע ובסופרים
05/11/2015 | 13:53
32
ראיתי בשופרסלדיל שבאזורנו ובעדן טבע מרקט וגם בחנות הטבע בעיר (הלא גדולה ) שבה אנחנו גרים
לצפיה ב-'שיבולת שועל ללא גלוטן'
שיבולת שועל ללא גלוטן
11/11/2015 | 13:44
42
הי
אני תמיד רוכשת בחנויות אניס- רשת של חנויות טבע שיש בפרישה ארצית. לא תמיד יש להם אני מבקשת מהם להזמין ולעדכן אותי כשמגיע. די יקר מעל 40 שקל ל500 גרם.
בהצלחה.
לצפיה ב-'קמח שיבולת שועל ללא'
קמח שיבולת שועל ללא
17/11/2015 | 23:14
21
אני קונה במגה ובחנות בשם 
"על המשקל"

יש לך מתכונים טובים על הדרך? :)
לצפיה ב-'יש בניצת הדובדבן'
יש בניצת הדובדבן
25/11/2015 | 21:53
14
לצפיה ב-'ללא גלוטן..החברה הגרמנית'
ללא גלוטן..החברה הגרמנית
31/10/2015 | 16:37
8
115
נכדתי חולת צליאק,התבקשתי ע'י הבת לחפש לה מוצרים ללא גלוטן בבוקרשט שם שהיתי ימים מספר,והנה באחד המרכולים מצאתי את מוצרי החברה הגרמנית  ''schar'' ורכשתי כמה מוצרים מתוקים,וופלים עוגיות שונות וכל מיני צ'ופרים.
אז אם מישהו מכם בחו''ל או מכריכם בקשו מהם..
לצפיה ב-'ברוך הבא לפורום אורן ל schar יש מוצרים מצויינים'
ברוך הבא לפורום אורן ל schar יש מוצרים מצויינים
31/10/2015 | 17:58
64
שאת חלקם אפשר למצוא גם בארץ בויקטורי, בשופרסל ובבתי הטבע.
אמנם המגוון קטן יחסית למגוון החברה בחו"ל אבל יש מתוקים, מלוחים וקמחים.
לצפיה ב-'תיקון קטן, ״שר״ היא חברה אטלקית. ניתן למצוא את המוצרים שלה'
תיקון קטן, ״שר״ היא חברה אטלקית. ניתן למצוא את המוצרים שלה
31/10/2015 | 21:18
4
67
באירופה, בארה״ב, גם בארץ.
ואטליה אגב, בין המובילות בעולם עם מוצרים ״ללא גלוטן״.
לצפיה ב-'חברה עם שם בגרמנית מדרום טירול, כיום איטליה, לשעבר אוסטריה.'
חברה עם שם בגרמנית מדרום טירול, כיום איטליה, לשעבר אוסטריה.
31/10/2015 | 22:09
3
61
הערך הוויקיפדי (בגרמנית): https://de.wikipedia.org/wiki/Dr._Sch%C3%A4r

לפי תרגום הערך העניינים עוד יותר פאן-אירופאיים ואפילו גלובליים. דר' שר מאינסברוק שבאוסטריה, והמפעל בדרום טירול קיים במתכונת קודמת עוד מ1922. בסוף שנות השבעים רוקח בשם אולריך לאדורנר מהעיר מראן / מראנו שבדרום טירול יזם את הקמת החברה במתכונתה המודרנית כיצרנית מזון ללא גלוטן.  לחברה מפעל בדרום טירול, במדינת המחוז הסה במערבה של גרמניה ובתורינגיה שבמזרחה. בהמשך החברה התרחבה לארה"ב והקימה מפעל בניו ג'רזי , לפני כמה שנים היא קנתה יצרנית לל"ג בספרד ויש לה מפעל גם שם.  מסובך אבל זו טבעה של אירופה המאוחדת הרב-לאומית. אתר הרשת של החברה שעולה בחיפוש משתמש ב .com בינלאומי וכנראה יפנה כל גולש לאתר בארצו לפי ה IP.

יצא לי לקנות את מוצריהם באיטליה, צרפת וספרד. לא ראיתי את מוצריהם בבריטניה והטריטוריות שלה באירופה ( גרנזי, גיברלטר ). טוב לשמוע שהם נמצאים בארץ.

לצפיה ב-'רק לידיעה: באנגליה יש על המדפים מוצרי שר+באתרי הסופרים'
רק לידיעה: באנגליה יש על המדפים מוצרי שר+באתרי הסופרים
01/11/2015 | 06:30
2
56
הגדולים יש מגוון יפה של מוצרים שלהם וכמובן שישנו אתר של שר שמיועד לבריטניה
לצפיה ב-'בהתחשב בכך שאני גר בבריטניה בקיץ קשה ליידע אותי.'
בהתחשב בכך שאני גר בבריטניה בקיץ קשה ליידע אותי.
01/11/2015 | 11:33
1
69
המותג   Schär אינו קיים על המדפים בבריטניה.

מעיון בתמונות שצילמתי ממדפי הלל"ג בשני סופרים שונים באזורי עולה שישנם מוצרים ספורים הנמכרים כ DS, אך לא בשמה המפורש של החברה. עיקר התוצרת הוא מוצרי רשת, וישנם מותגים אחרים כמו ג'יניוס, אודי'ס ו-אמילי'ס קיצ'ן.

המותג עם האומלאוט שקורץ מהמדף באירופה (במיוחד במדינות שסימן הניקוד הזה לא קיים בשפתן) לא יתפוס את תשומת לבך באף סופר בריטי ולא ברשת הטבע המובילה שם הולנד אנד בארטס אלא רק ביבוא מקביל פרטי של חנויות קטנות.
לצפיה ב-'עם כל הכבוד, בכל זאת: '
עם כל הכבוד, בכל זאת:
01/11/2015 | 11:49
99
DS זה ייצור של SCHAR. מותג שלהם.
צבעי האריזות זהים לצבעים של שר וכמו כן כתוב בבירור על גבי הקופסאות.
(כאן דוגמה למה שיש לי כרגע בבית והגיע לפני כשבוע עם הבן שלי מלונדון).

אז אפשר לומר ש'אין את המותג' בבריטניה כשאתה מסתכל ומחפש אך ורק על המילה SCHAR אבל הוא ישנו בהחלט ובמגוון יפה אבל תחת השם DS אשר, כפי שכתוב על גבי האריזות, הוא חלק מSCHAR.
לצפיה ב-'בכל אופן היה נחמד למצוא את מוצרי החברה הזאת.'
בכל אופן היה נחמד למצוא את מוצרי החברה הזאת.
01/11/2015 | 11:38
1
45
באחד מהקניונים הגדולים בבוקרשט שברומניה
לצפיה ב-'וזה הכי חשוב(: אני בטוחה שהצליאקית שמחה על המוצרים'
וזה הכי חשוב(: אני בטוחה שהצליאקית שמחה על המוצרים
01/11/2015 | 11:49
23
לצפיה ב-'קרמבו ללא גלוטן'
קרמבו ללא גלוטן
30/10/2015 | 07:27
6
181
שלום
מי יודע איפה אפשר לקנות קרמבו ללא גלוטן?
<font>תודה ושבת שלום</font>

לצפיה ב-' למטעמי קרין היו קרמבו נ"ג ממש טובים '
למטעמי קרין היו קרמבו נ"ג ממש טובים
30/10/2015 | 15:24
114

יש טלפון ומייל בצד של דף האתר לבירור אבל בזמנו נאמר שקרין הפסיקה לייצר או למכור בדוכנים שלה מוצרים ללא גלוטן-לכן כדאי לבדוק את הנושא.
לצפיה ב-'ענת, עלה בדעתי שאולי לאורן דגן כפיר (SCREAM) יש'
ענת, עלה בדעתי שאולי לאורן דגן כפיר (SCREAM) יש
02/11/2015 | 06:08
69
אמנם לא מופיע באתר שלו אבל כדאי לבדוק בכל זאת
לצפיה ב-'בשנה שעברה הזמנו קרמבו ממש טעים'
בשנה שעברה הזמנו קרמבו ממש טעים
02/11/2015 | 21:17
1
115
מאישה בשם  סיגלית מראשון לציון (אושר מתוק בפייסבוק אם יש לך). 052-2808693

אנחנו ממליצים בחום.

לצפיה ב-'טוב לדעתהנה קישור לפייסבוק שלה:'
טוב לדעתהנה קישור לפייסבוק שלה:
04/11/2015 | 07:31
47
לצפיה ב-' פחזניות ללא גלוטן, מפרטי או חנות, מישהו מכיר?'
פחזניות ללא גלוטן, מפרטי או חנות, מישהו מכיר?
03/11/2015 | 00:35
1
66
מבחינתי שיהיו חלבי, אני מוכן לסבול ...כבר חודשים משתוקק לאחת ולא מוצא נטול גלוטן!
לצפיה ב-'טוב לראות אותך כאן'
טוב לראות אותך כאן
04/11/2015 | 07:20
37
הייתי בודקת כאן:
   אם זכור לי נכון המאפיה נמצאת בחדרה.
   לא זכור לי האם שי מוכר את מאפי ידיו או לא אבל אפשר לבדוק אתו.
3. בדפי זהב מופיעה קונדיטוריה בנתניה שמייצרת מאפים נ"ג. לצערי לא הצלחתי להגיע     ליותר מזה אבל מופיע שם טלפון שאתה יכול לבדוק דרכו.
4. וכמובן, אם אתה מוכן להצפין ישנה הקונדיטוריה החיפאית שקבלה כאן מחמאות רבות על המוצרים ובעקר על היחס החם של הבעלים.

בהצלחה במימוש החשק
לצפיה ב-'צליאק?'
צליאק?
29/10/2015 | 08:43
2
82
שלום רב, אשמח לעזרה בהבנת תוצאות בדיקות עד התור לרופא..
אני בת 36 וקיבלתי בתוצאות בדיקות הדם:
C-reactive protein : פחות מ0.08
Celiac screen :65.6 (כולל ttg ו- dgp)
Transglutaminase_iga : 0.33
Endomysial ab : negative

אודה להבין האם זה אכן מאשר שיש צליאק או שלא,
תודה רבה

לצפיה ב-'מה ערכי הנורמה?'
מה ערכי הנורמה?
29/10/2015 | 09:42
1
72
מה ערכי הנורמה בבדיקה והאם לא כתוב ליד תוצאת הבדיקה Celiac screen חיובי או שלילי? בכל מקרה ממליץ על שיחה קצרה עם הרופא ששלח את הבדיקות
אני מניח שעשית את הבדיקה בגלל תסמינים מסויימים אז אם לא קיים רקע משפחתי של צליאק מקירבה ראשונה לאבחון סופי לא מספיקה בדיקת הדם - נדרשת ביופסיה של המעי
לצפיה ב-''
29/10/2015 | 23:51
14
לצפיה ב-'מוצרים ללא גלוטן במבצע'
מוצרים ללא גלוטן במבצע
28/10/2015 | 13:10
2
104
כל אחד מאתנו שמח כאשר יש מבצע שווה שמוזיל לנו את הקניה.
אתם מוזמנים להוסיף לכאן מבצעים שכדאיים לנו.
לצפיה ב-'בשופרסל דיל במחלקת גרין-כל מוצרי בראל במבצע של 2+1'
בשופרסל דיל במחלקת גרין-כל מוצרי בראל במבצע של 2+1
28/10/2015 | 13:20
90
המבצע הוא לחברי מועדון ולדעתי הוא מבצע מצויין.

קניתי 3 ככרות לחם קל-בחשבון כללי יוצא שכל ככר עלתה לי 7 ש"ח פחות מהמחיר המלא.
במבצע הזה, התערובת הרב תכליתית אמורה לעלות 6 ש"ח פחות ממחירה הרגיל כלומר בערך 12 ש"ח. אני מתכננת לחזור להצטייד גם בה מפני שאת רוב המתכונים אני ממירה לקמח שלהם.

לצפיה ב-'המבצעים באושר עד - הסתיימו - יש ברמי לוי ? '
המבצעים באושר עד - הסתיימו - יש ברמי לוי ?
04/11/2015 | 10:16
93
הלחם עולה כבר 15 ש"ח במקום 5 -
מה קורה ברמי לוי ?

נראה לי שצריך שוב מחאה כי הנה הוכחה
שכאשר זה לא סבסוד ממשלתי זה לא מחזיק
לצפיה ב-'אוגר והאוכל שלו יכולים להזיק?'
אוגר והאוכל שלו יכולים להזיק?
26/10/2015 | 08:06
2
58
מאז תחילת שנת לימודים בכיתה א' הבת שלי מתלוננת על עייפות יתר וכאבי בטן. חשבתי אולי זה בגלל השינוי של גן חממה לבית הספר. הינו אצל הרופא ועשו לנו כל מיני בדיקות שכולן יצאו תקינות, אבל ראיתי שמדד הצליאק (עדיין בתחום המותר עד 40) עלה ב10 נקודות. היה מקודם 3 ועכשיו 13. 
שאלה ראשונה - האם העלייה במדד מעיד על חשיפה לגלוטן, למרות שזה עדיין בתחום הנורמה?

אני לא מוצאת מקור החשיפה. אבל בדיוק לפני תחילת הלימודים קיבלנו במתנה אוגר ויש לו אוכל של אוגרים כולל כמובן דגנים עם גלוטן. האוכל לא בצורת אבקה. זה גרנולות יבשות ולא מלכלכות. הילדה מחזיקה את האוגר בידיים המון. 
שאלה שניה - האם נגיע באוגר שאוכל אוכל מכיל גלוטן יכול להזיק לחולה צליאק?
לצפיה ב-'אני מניחה שהיא לא אוכלת את האוכל שלוולכן אין אפשרות'
אני מניחה שהיא לא אוכלת את האוכל שלוולכן אין אפשרות
26/10/2015 | 08:40
1
60
שזאת הסיבה לעליה בנוגדנים אלא אם היא נוגעת במזון שלו ולא שוטפת לאחר מכן היטב את הידיים והגלוטן מוצא את דרכו אל הפה שלה.
מכיוון שבנוסף היא מתלוננת על עייפות וכאבי בטן הייתי בודקת את התפריט שלה שוב. בעקר את מה שהיא אוכלת מחוץ לבית (חטיפים, גלידה, סוכריות או אפילו שימוש בבצק/פלסטלינה שמכילים ואי שטיפת ידיים לאחר מכן וכו') אבל גם בבית.
האם יש משהו חדש שהיא אוכלת או שהכנסתם לתפריט הביתי?
האם יש תרופה או תוסף תזונה שהיא מקבלת באופן קבוע?
משחת השיניים?
פשוט לבדוק הכל ולודא שזה לא מחשיפה לגלוטן.
במקביל כדאי ללכת לרופא ולבדוק האם לא מדובר בבעיה אחרת כמו וירוס/רגישות למוצרי חלב.
לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה המורחבת '
תודה רבה על התגובה המורחבת
28/10/2015 | 14:01
6
לצפיה ב-'צ'יפס בטטה מיה'
צ'יפס בטטה מיה
25/10/2015 | 11:53
1
239
החטיף הזה טעים מאד מאד, אך גם שמן מאד מאד, הישמרו.
אני מצאתי ברמי לוי.

לצפיה ב-'תודה על המידע(:'
תודה על המידע(:
26/10/2015 | 09:46
14
לצפיה ב-'צליאק ורגישות ללקטוז'
צליאק ורגישות ללקטוז
25/10/2015 | 09:50
4
84
שלום,
האם זה נכון שחולי צליאק נוטים לפתח רגישות גם לחלב (או לקטוז)?
הבת שלי פורחת משום מה (הולך וחוזר כל כמה ימים) ואנחנו לא מוצאים את הגורם, אשמח לשמוע מנסיונכם, האם כדאי לנסות להוריד גם מוצרי חלב מהתפריט?
תודה!
לצפיה ב-'יש חולי צליאק שמפתחים רגישות ללקטוז אבל האמת היא'
יש חולי צליאק שמפתחים רגישות ללקטוז אבל האמת היא
26/10/2015 | 09:44
3
86
שלא שמעתי על רגישות ללקטוז שגורמת לפריחה אלא יותר ברמת כאבי הבטן וכל מה שמגיע ממערכת העכול. אבל כמובן, זה שלא שמעתי על זה, זה לא אומר שזה לא קיים(:

צריך לקחת בחשבון שזאת עונת מעבר (באחור מה אבל עדיין) ולכן יש חשיפה ליותר אלרגניים מתחום הצמחיה והמזיקים.
כדאי לבדוק מתי מגיעה הפריחה. האם יש משהו בסביבתה באופן קבוע כאשר זה קורה. עץ, פרח, חתול, מזון חדש ואולי קרם/שמפו/מרכך כביסה חדשים וכו'
ובכל מקרה, לגשת לבדוק את הנושא אצל רופא ואז אפשר להתייעץ לגבי כדאיות בדיקה לרגישות ללקטוז או בדיקה ביתית(כלומר הורדת מוצרי חלב מהתפריט למשך חודשיים שלושה ואז הכנסתם שוב, אחד אחד, ולראות מה קורה).

לצפיה ב-'תודה, זה התחיל ביולי, הרבה לפני המעבר '
תודה, זה התחיל ביולי, הרבה לפני המעבר
26/10/2015 | 13:57
2
36
פתאום אני חושבת שאולי משהו באחד התחליפים עושה את זה בכלל...
זה התחיל ביולי, שבוע-שבועיים אחרי שהורדנו גלוטן, לא יודעת אם קשור.
פעם שניה קרה אחרי עוד חודש בערך, ופעם שלישית (שלא ממש נגמרת, התחילה אחרי חודשיים-שלושה ועד עכשיו זה בא ודועך ואז חוזר כל פעם מחדש...)
אוף, איזה בלגן, אין לי מושג מאיפה להתחיל.

בינתיים הצטיידתי בתחליפי מוצרי חלב לשבוע-שבועיים, נראה איך הפריחה תגיב, ונתקדם משם.
לא החלפתי לה כלום לאחרונה, יצא לי לשים קצת מרכך שיער חדש בגלל כינים (שיהיה קל לסרק) אבל זה לא קרה בכל הפעמים הקודמות, רק בשבוע-שבועיים האחרונים.

איזה רופא מפנה לבדיקת רגישות ללקטוז ואיך היא מבוצעת?
זה דרך רופא ילדים רגיל, או שצריך תור למרפאת אלרגיה ילדים? (מה שאומר המתנה ארוכה מאד בד"כ)
לצפיה ב-'אני מנחשת שמתחילים מרופא ילדים'
אני מנחשת שמתחילים מרופא ילדים
26/10/2015 | 15:14
28
אולי יש כאלו שמפנים ישר ויש כאלו שיפנו אותך לאלרגולוג. בכל מקרה נראה לי להתחיל מרופא ילדים לבקש והייתי בודקת גם אפשרות לראות רופא עור.... אם לא כרוך בהמתנה ארוכה.

אצלנו היתה רגישות גדולה בעור עם הרבה פריחות לא מוסברות לפני המעבר לתזונה ללא גלוטן, ואחרי המעבר מספר הפריחות שאנחנו נחשפים אליהן קטן בהרבה, אבל עדיין יש רגישות גבוהה בעור.

גם אני יודעת שרגישות ללקטוז מתבטאת בעיקר במערכת העיכול ולא בדברים חיצוניים, אבל כמו שכתבו לך, הכל יכול להיות .....
תרגישו טוב.

לצפיה ב-'הייתי מתחילה עם רופא הילדים'
הייתי מתחילה עם רופא הילדים
27/10/2015 | 05:37
27
אני מניחה שהוא יגיד לך האם בדיקת הנשיפה לזיהוי רגישות ללקטוז מיועדת גם לילדים.
בנוסף, זה יכול להיות בתוך טווח מאוד גדול של אפשרויות החל במשהו זמני ומקומי לגמרי שאינו קשור לצליאק (למשל אפרסקים, חיות מחמד וכו') דרך סוג של מחלת ילדים וכלה באלרגיה כלשהי (בתזונה הצליאקי יש לא מעט מרכיבים שעלולים להיות אלרגניים כמו סויה ותירס) , לכן לפני שאת מורידה לה עוד דברים מהתפריט כדאי מאוד להתייעץ עם הרופא.

המנעות מגלוטן קשה דיה ואם אין סיבה ספציפית להוריד לה עוד משהו מהתפריט כדאי לחכות עם זה ולודא שהכיוון שלך נכון.
אם הילדה סובלת עשו ככל יכולתכם לקדם תורים ויכול להיות שכדאי במקביל לגשת לרופא הגסטרו שמטפל בה
לצפיה ב-'בצער רב עלי להודיע לכם שמירטה אורן מדג"ש נפטרה היום'
בצער רב עלי להודיע לכם שמירטה אורן מדג"ש נפטרה היום
24/10/2015 | 22:42
3
218
הלוויה תתקיים מחר בשעה 15.00 בקיבוץ גן שמואל.

מירטה הייתה אשה יקרה ששמה בראש מעייניה את טובת הצליאקים במשך שנים רבות. מירטה הקימה ונהלה את המחלקה ללא גלוטן בדוכן גן שמואל.
יהי זכרה ברוך

לצפיה ב-'תנחומי למשפחה. עצוב.'
תנחומי למשפחה. עצוב.
25/10/2015 | 11:16
40
לצפיה ב-'יהי זכרה ברוך'
יהי זכרה ברוך
26/10/2015 | 10:07
24
לצפיה ב-'עצוב מאוד!!!'
עצוב מאוד!!!
27/10/2015 | 14:53
19
לצפיה ב-'התייעצות על ביצוע בדיקת גסטרוסקופיה'
התייעצות על ביצוע בדיקת גסטרוסקופיה
24/10/2015 | 12:09
7
90
שלום! ותודה לתפוז שיש פורום כמעט בכל תחום אפשרי...
בני בן 5 במעקב גסטרו כבר שלוש שנים בשל מה שהתחיל כזיהום חריף בבטן בגיל שנתיים.
ביצענו בדיקות רבות והחשד העיקרי שהתגלה היה חשד לצליאק בעקבות בדיקת גסטרו שעבר לפני שלוש שנים שהראתה דלקת קלה ובדיקת גנים חיובית לצליאק. בדיקת סרולוגיה לצליאק הייתה שלילית ובשקלול של הכל הוחלט המשך מעקב ללא אבחון סופי או שינוי תזונה.
השבוע הילד עבר בדיקת דם נוספת מאחר ובשנה האחרונה עלה מעט מאוד במשקל וניכר תאבון ירוד.
הפעם הבדיקה הראתה תוצאה חיובית- Anti ttg - 48 יח'.
אתמול חזרנו לפרופסור שאול שאבחן בזמנו את הילד והוא המליץ על בדיקת גסטרוסקופיה חוזרת..
השאלה שלי היא- יש לנו ביטוח בריאות פרטי וחשבתי לעשות את הבדיקה באופן פרטי (דרך אסותא או אלישע) מה שיקצר את זמן ההמתנה לבדיקה באופן משמעותי וגם יתן לי שקט נפשי.
כשהתייעצתי עם פרופ' שאול בנוגע לכך הוא טען שהוא ממליץ לבצע את הבדיקה ברמב"ם בגלל גיל הילד ולא בבי"ח פרטי.
אני יודעת שבבתי חולים פרטיים מעסיקים את טובי המומחים אז אם כך למה לבצע את הבדיקה בבי"ח ולחכות כל כך הרבה זמן לתור?
למישהו/י יש תובנה, דעה, ניסיון בנושא?
המון תודה מראש לעונים!!!
לצפיה ב-'אני מאמינה שלהורים לילדים קטנים יהיה מה לתרום לך מנסיון'
אני מאמינה שלהורים לילדים קטנים יהיה מה לתרום לך מנסיון
24/10/2015 | 12:29
1
55
(שלי אין(: אצלנו כל הצליאקיות אובחנו בגיל מבוגר)מה שאני יכולה להמליץ הוא שאם פרופ' שאול המליץ לך על רמב"ם, אולי תוכלי לבקש ממנו להתערב עבורכם בביה"ח כדי לקצר את זמן ההמתנה לתור.
ובינתיים, לא להעביר את הילד לתזונה נטולת גלוטן עד לאחר הגסטרוסקופיה
לצפיה ב-'ציינתי בפניו שהתור בבי"ח הוא מאוד ארוך'
ציינתי בפניו שהתור בבי"ח הוא מאוד ארוך
24/10/2015 | 12:51
52
אז הוא רשם על ההפניה שלו "בהקדם".
עכשיו אני צריכה להיות תלויה בהם ובמתי יתחשק להם לחזור אליי כדי לקבוע תור כי את ההפניה הוא ביקש לשלוח בפקס, מה גם שמאוד קשה להשיג את המחלקה טלפונית.. כבר עדיף לנסוע לשם ולתת את ההפניה ואולי במקום לנסות ולקבוע תור...
כל הטרטור הזה גורם לי לשקול פשוט לבצע את הבדיקה באופן פרטי...
לצפיה ב-'בתי עשתה באסותא בגיל 4.5'
בתי עשתה באסותא בגיל 4.5
24/10/2015 | 12:41
4
59
הכל היה בסדר הרופא היה ד"ר וסרמן
אחד השיקולים של למה לא לעשות בבית חולים פרטי בלי קשר לגיל או סוג הניתוח הוא כמובן שבבית חולים אם משהו מסתבך ברצינות יש הרבה אפשרויות של טיפול נמרץ וחדרי ניתוח. לדעתי באסותא קיים חדר טיפול נמרץ אבל צריך לבדוק
מניח שקיימים עוד שיקולים נגד פרטי
מאידך - תור קצר, רופא מנוסה וצוות, כולל רופאה מרדימה שאולי ישן קצת יותר בלילה
לצפיה ב-'אפשר לדעת מתי זה היה '
אפשר לדעת מתי זה היה
24/10/2015 | 12:54
3
46
ובאיזה אזור?
אתה יודע אם דר' וסרמן עדיין מבצע שם את הבדיקות האלו?
הסיבות שרשמת אלו בדיוק הסיבות שבגללן אני מעדיפה לבצע את הבדיקה באופן פרטי.
לצפיה ב-'הבת שלי עשתה באסותא רמת החייל'
הבת שלי עשתה באסותא רמת החייל
24/10/2015 | 17:46
50
בגיל שנתיים, אצל ד"ר וסרמן. באפריל האחרון. וסרמן מדהים והכל עבר בשלום ובקלות.

אנחנו נרשמנו במקביל להמתנה באיכילוב (דנה) וחזרו אלינו ביוני שהתפנה מקום (כשלושה חודשים המתנה במקום חמישה שהיה במקור)
לצפיה ב-'סליחה על העיכוב בתשובה חזרתי מתקופת האבן'
סליחה על העיכוב בתשובה חזרתי מתקופת האבן
26/10/2015 | 12:10
1
56
באדיבות ועד עובדי חברת החשמל...
הבדיקה היתה לפני כמעט שנתיים באסותא רמת החייל - באותה תקופה ד"ר וסרמן גם היה סגן מנהל בית החולים בתפקידו העיקרי - כמובן שאצל סגן מנהל בית החולים לא היה שום עיכוב כל הצוות חיכה לו והכל היה מסודר ומתוקתק..
אני לא יודע מה קורה שם היום אבל נראה לי שממש פשוט לבדוק..
בהצלחה
לצפיה ב-''
26/10/2015 | 13:08
6
לצפיה ב-'המנעות מגלוטן, כמה זמן?'
המנעות מגלוטן, כמה זמן?
23/10/2015 | 17:06
4
125
שלום לכולם,
בתי בת ב11 סובלת מס' שנים(3-4) מכאבי בטן לא מוסברים, בדיקת דם לצליאק יצאה שלילית. יש לה מידי פעם שלשולים, בחילות המון פעמים, וכאבי בטן. היא נמנעת מגלוטן שבועיים, במטרה לראות אם הכאבים מפסיקים ואח"כ להחזיר את הגלוטן ולראות מה קורה. (יוזמה שלנו, לא של הרופא). כמה זמן כדאי להימנע מגלוטן? כמה זמן לוקח לגוף "להתנקות" ממנו? לי אישית הגלוטן עושה שמות בגוף, אבל אני לא צליאקית.תודה, מיכל
לצפיה ב-'היי מיכלאני לא יודעת מה לומר לך. בגדול, זה אישי מאוד'
היי מיכלאני לא יודעת מה לומר לך. בגדול, זה אישי מאוד
23/10/2015 | 18:12
1
85
יש כאלה שיש אצלם הטבה בסימפטומים כבר אחרי מספר ימים וישנם אלה שלוקח להם שבועות ואפילו חודשים אבל אני מדברת על צליאקים שספרו על זה כאן בפורום. וכשאת משתמשת במושג 'להתנקות' מגלוטן, אצל צליאקים מדובר בבדיקות דם שמראות שאין כבר נוגדני צליאק (=הגוף התנקה מגלוטן).

מכיוון שאת מדברת רק על סימפטומים (כאבי בטן, שלשולים מדי פעם ובחילות) תצטרכי פשוט לשים עין על הילדה וראות מתי היא מרגישה טוב יותר.
מצד שני, כדאי לבדוק דברים נוספים שעלולים לגרום לתופעות אלו.
לצפיה ב-'אצלינו אחרי 4 חודשים '
אצלינו אחרי 4 חודשים
24/10/2015 | 01:38
59
ולא רק וויתרנו על גלוטן אלא גם על סוכרים וגאנק פוד
למדנו גם שאורז צהוב [ אולי בגלל הכורכום ] מסייע 
מצב אחד לשובע ומצד שני להקלת כאבי בטן 
לצפיה ב-'אצלנו לקח חצי שנה אולי קצת יותר'
אצלנו לקח חצי שנה אולי קצת יותר
28/10/2015 | 13:25
30
למרות שמבחינת הנוגדנים בדיקות הדם הראו על כך שהגוף נקי מגלוטן כבר אחרי שלושה חודשים, הוא המשיך להתלונן עוד הרבה זמן אחרי על כאבי בטן שהפסיקו בהדרגה סביב החצי שנה וקצת יותר.

יש אנשים שלא מאובחנים עם צליאק ועדיין רגישים לגלוטן, נדמה לי שזה נקרא אי סבילות לגלוטן
לצפיה ב-'שכחתי לשאול'
שכחתי לשאול
28/10/2015 | 13:26
29
האם אתם יודעים להקפיד הקפדה מלאה - כולל זיהום מישני בהימנעות מגלוטן?
לצפיה ב-'רק בשבילך עשינו את זה עם קמח מצה ! '
רק בשבילך עשינו את זה עם קמח מצה !
24/10/2015 | 01:42
4
152
תמיד תמיד לשאול על כל דבר, דודוה שלי 
מאוד מאוד מקפידה, אבל טוב שטרחה לספר לי על המרכיבים
כדי שנבין שהיא עוד צריכה ללמוד 

לצפיה ב-' הכי בטוח, תמיד לבדוק. גם אצל מי שתמיד מקפיד לטובתנו(:'
הכי בטוח, תמיד לבדוק. גם אצל מי שתמיד מקפיד לטובתנו(:
24/10/2015 | 08:14
81

מי שאשם זאת לא דודתך.
זה פסח והאמירה הנפלאה שה-כל מותר לנו.

לצפיה ב-'קרה לי לפני המון שנים באמצע ביס של עוגת פסח שהכינה'
קרה לי לפני המון שנים באמצע ביס של עוגת פסח שהכינה
24/10/2015 | 09:20
96
דודה של בעלי... בעוד אני מתפעלת מהעוגה המשובחת, ושואלת מה בדיוק יש בה ( אחרי שנאמר לי שאין קמח בכלל כי היא כשרה לפסח ) ואז זה הגיע: 2 כפות קמח מצה.( בכ-ל העוגה...)
השאלה הבאה היתה " מה יקרה לך" והתשובה היתה אחרי 20 דקות... ונסיעה מאד לא נעימה הביתה מירושלים למרכז...
את הטעויות האילו זוכרים, ולומדים.
לצפיה ב-'לי אמרו פעם "זה מקמח מלא"'
לי אמרו פעם "זה מקמח מלא"
24/10/2015 | 18:19
74
נו אנשים לא כל אחד הוא מומחה בצליאק או דיאטנית
לצפיה ב-'זה לא חייב לבוא מדודה..'
זה לא חייב לבוא מדודה..
24/10/2015 | 20:01
74
חברה שלי, כשרק גילו לבעלה צליאק, הכינה לבעלה במיוחד סיר מלא קציצות. עם קמח מצה...
וזה כששניהם הכירו את עולם הצליאק במשך לפחות 5 שנים קודם לכן וכמובן שיכלו להתקשר ולשאול..

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

דלית וולאך - נטורופאתית
דלית וולאך - נטורופאתית
פורום שיקום הפה
פורום שיקום הפה
ליאת גורדון  -עורכת דין
ליאת גורדון - עורכת דין

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה