לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום צליאק

שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין. כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.השתתפות נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צליאק

שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין. כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.השתתפות נעימה!

לצפיה ב-'פסטה מעולה, זולה, ונטולת גלוטן של ברילה.'
פסטה מעולה, זולה, ונטולת גלוטן של ברילה.
04/10/2015 | 05:14
5
263
ביררתי באיטליה, ונאמר לי שהיבואן הישראלי (הבלעדי?) לא מעוניין להביא את המוצר הזה. זה לא נשמע סביר שבגלל יבואן אחד, המוצר הזה לא יגיע לארץ. אני תוהה איך ניתן לשנות את המצב הזה. רעיונות מישהו?

תודה -- ארנון
לצפיה ב-'היי ארנון וברוך הבא לפורום'
היי ארנון וברוך הבא לפורום
04/10/2015 | 07:55
144
אני חושבת שהדרך היחידה היא לפנות אל היבואן של הפסטה אבל לדעתי, אם הוא לא מוכן ליבא אותה יש לזה אך ורק סיבה כלכלית.  
אם הוא אינו היבואן הבלעדי של ברילה, אתה יכול לפנות לדגש ולבדוק אתם אם הם מעוניינים להכנס לנושא. אם אני לא טועה הם גם מייבאים מוצרים ללא גלוטן.
לצפיה ב-'מחשבה שעלתה לי'
מחשבה שעלתה לי
05/10/2015 | 10:59
1
157
הי ארנון דבריך הביאו אותי לחשוב שזה עניין של כשרות שכן למשל לא לכל מוצרי "שר" יש כשרות והיבואן משלם על משגיח רק עבור המוצרים שהוא מייבא
אז בדקתי  באמאזון ולברילה ללא גלוטן יש אישור כשרות או.יו אז זה לא זה
ואז חשבתי לי, רשת ויקטורי הגדילה לאחרונה את מגוון המוצרים ללא גלוטן שלה באופן משמעותי ומקיימת מבצעים מאוד שוים על מוצרים רבים ללא גלוטן
וגם רשת ויקטורי מבצעת ייבוא מקביל של פסטה ברילה "רגילה" ומוכרת אותה במחירים זולים יותר מאשר מוצרים של היבואן הרשמי
אולי שווה לפנות אליהם שיבצעו ייבוא של פסטה ללא גלוטן של ברילה?
לצפיה ב-'רעיון מעולה'
רעיון מעולה
06/10/2015 | 13:24
79
יש למישהו איש/ת קשר ברשת ויקטורי?  תודה,  -- ארנון
לצפיה ב-'רעיון טוב!'
רעיון טוב!
06/10/2015 | 15:56
1
87
רעיון טוב מאוד.
זה המייל שלהם victorycs@victory1.co.il
אני מוכנה לשלוח. אולי אם תשלחו גם, זה יפעיל לחץ.

לצפיה ב-'שלום לך ליהי וברוכה הבאה לפורום צליאק'
שלום לך ליהי וברוכה הבאה לפורום צליאק
08/10/2015 | 06:20
28
לצפיה ב-'מחפש המלצות למסעדות טובות בתל אביב..'
מחפש המלצות למסעדות טובות בתל אביב..
02/10/2015 | 20:21
1
33
לצפיה ב-'יש המון. אם תתן פרמטרים, זה יכול להועיל. '
יש המון. אם תתן פרמטרים, זה יכול להועיל.
02/10/2015 | 22:16
30
לצפיה ב-'עצה'
עצה
02/10/2015 | 17:37
7
173
בעבודה כשאני מתחילה, לפני אני אוכלת משהו כמו תפוח ושקית במבה,
אחרי כמה שעות אני צריכה עוד משהו משביע לאכול בכיוון של משהו שהוא גם דל סוכר
וגם משביע. אנא עזרתכם מה אפשר לאכול, וכונתי לא אוכל ממש.
לצפיה ב-'קודם כל, למה את אוכלת תפוח ושקית במבה לפני העבודה? '
קודם כל, למה את אוכלת תפוח ושקית במבה לפני העבודה?
02/10/2015 | 22:19
1
119
לא עדיף לאכול משהו מזין ומשביע יותר?

שנית, הדיאטנית שלי עבדה איתי לאחרונה על הנושא של הבוקר, והיא קבעה איתי שאני צריכה בעצם לאכול שתי "ארוחות בוקר":
ממש בבוקר, לפני העבודה או כשאני עוד בדרך, אני אוכלת כריך עם ממרח וירקות (אפשר להתאים את זה לצליאקים).
ואז, אחרי שאני כבר מגיעה למשרד ומתמקמת, בסביבות 9:30, אני אוכלת מנה של ברנפלקס (יש גם ללא גלוטן), עם יוגורט לבן וחתיכות תפוח/אגס, יחד עם הקפה שלי.

זה שומר עליי שבעה עד ארוחת הצהריים בכיף.

אני לא בטוחה איך בדיוק תתאימי את זה מבחינת הסוכר כי לא ברורה לי מידת ההקפדה שלך בנושא, אבל זה יכול לתת כיוון.
לצפיה ב-'יכול להיות שאוסיף לי עוד ארוחה לפני,'
יכול להיות שאוסיף לי עוד ארוחה לפני,
02/10/2015 | 22:44
77
כמו שאת אומרת.
לצפיה ב-'יש אולי עוד רעיונות לארוחת ביניים קלילה?'
יש אולי עוד רעיונות לארוחת ביניים קלילה?
03/10/2015 | 15:53
2
25
לצפיה ב-'יוגורט, פרי, ירקות חתוכים עם גבינה לבנה או בלי.'
יוגורט, פרי, ירקות חתוכים עם גבינה לבנה או בלי.
04/10/2015 | 08:25
1
53
פירות יבשים או שקדים/ אגוזים.
יש כמה חטיפי אנרגיה ללא גלוטן בשוק, מאד משביע לטעמי....
לצפיה ב-'תודה נטע. שקלתי לאכול ג'וי וניל,'
תודה נטע. שקלתי לאכול ג'וי וניל,
04/10/2015 | 12:27
56
60 קלוריות והוא ממלא.כי יוגורט 56 קלוריות לא ממלא
לכן אני צריכה להוסיף תפוח.
לצפיה ב-'פופקורן? - לא יודעת אם זה דל סוכר...'
פופקורן? - לא יודעת אם זה דל סוכר...
11/10/2015 | 10:54
1
13
לצפיה ב-'תודה . לא היה לי אינטרנט כמה ימים'
תודה . לא היה לי אינטרנט כמה ימים
11/10/2015 | 13:06
25
האמת גם אני לא יודעת.
לצפיה ב-'מסעדה בירושלים'
מסעדה בירושלים
02/10/2015 | 11:58
1
61
משהו מכיר מסעדה נחמדה בירושלים שפתוחה בשבת ומתאימה לילדים ,כמובן שמיותר לציין שיש מבחר ללא גלוטן. תודה מראש לכל העונים....
לצפיה ב-'בגן העצמאות פתחו עכשיו את "קפה עלמה" '
בגן העצמאות פתחו עכשיו את "קפה עלמה"
02/10/2015 | 22:22
87
שהוא בעצם סוג של "קפה לנדוור" אבל בשם אחר. יש להם פיצה ללא גלוטן וגם מבחר סלטים ללא גלוטן, אם כי הם מאוד מדגישים את עניין ה"המטבח שלנו לא סטרילי", שזה קצת מבאס. אבל מאוד נעים לשבת שם עם ילדים כי אפשר לתת להם לרוץ בגן העצמאות.

יש גם קפה לנדוור במתחם התחנה הראשונה, עם פחות או יותר אותן האופציות.

בפוקצ'ה בר בזמנו היו כמה אופציות ללא גלוטן, אבל לא אכלנו שם כבר המון זמן, אז שווה לבדוק מחדש.

אם מוכנים לנסוע לאבו-גוש, יש את מסעדת "נעורה" שכמעט כל המנות בה נטולות גלוטן, ויש לה גינה נחמדה עם גלגל מים כך שאפשר לשבת שם בכיף עם ילדים.

בנוסף, לא ניסינו עדיין, אבל יש בית קפה שנקרא "קפה ברטה" במרכז העיר שבבירור איתם אמרו שיש להם הרבה אופציות ללא גלוטן. כאמור עוד לא הלכנו, אז אנחנו לא יכולים לדווח לכאן או לכאן.

באופן כללי, נפתחה עכשיו בפייסבוק קבוצה שנקראת "פתוח בשבת בירושלים", ואפשר פשוט להרים טלפון ולברר עם מסעדות אם יש להם אופציות מתאימות.
לצפיה ב-'מצטרפת חדשה'
מצטרפת חדשה
01/10/2015 | 17:16
5
121
היום קיבלנו תוצאות של הבת שלי (בת שנתיים) בבדיקת נוגדנים לצליאק (IGA) והתוצאה היא "חיובי 800". אני לא כל כך יודעת מה משמעות המספר, אבל ממספר בירורים הבנתי שזה מראה די בבירור שיש לה צליאק?
אשמח לשמוע מנסיונכם על המשך התהליך. קבעתי תור לרופאת ילדים שלנו ליום שלישי הקרוב...האם נופנה לביופסיה? מה בדיוק עושים בביופסיה?
אני מבולבלת מאוד וגם קצת מבואסת. לאף אחד במשפחה שלנו אין צליאק ואף פעם לא חשבנו בכיוון. יהיה לנו ממש קשה לשנות את כל התפריט בבית, רובו מבוסס על גלוטן.
בקיצור - אשמח לקצת עידוד...
לצפיה ב-'הי אורלי, '
הי אורלי,
02/10/2015 | 00:46
85
התוצאה אכן גבוהה והסיכוי לקיומה של מחלת צליאק גם הוא גבוה.
קודם כל לא אנסה ליפות את הדברים, זה באסה, זה קשה וזה לתמיד. אבל יש גם את הנושא של איכות החיים של בתך, אצל הבת שלי ראינו בערך בגיל 4.5 שהיא פשוט נמוכה מכל הילדים בגן, מתינוקת באחוזונים הגבוהים היא ירדה לאחוזון 25 והברזל שתמיד היה נמוך... היום לאחר שנה וחצי מאז הגילוי היא השלימה את הפער היא הרבה יותר חיונית ופעילה, בקיצור, מזל שגילינו!
במקומך הייתי מבטל את התור לרופא הילדים ומתחיל לבדוק איזה רופא גסטרואנטרולוג ילדים מומלץ באיזור מגורייך ובקופת החולים שלך ואיך ניתן להגיע אליו הכי מהר.
בכל מקרה לא מפסיקים לאכול גלוטן עד התור לרופא הגסטרו. אבחון וודאי של צליאק היה ונותר ביצוע ביופסיה של התריסריון ומכיוון שאין אף אחד במשפחתך שיש לו צליאק ככל הנראה שזה מה שימליץ הרופא לעשות. בדיקת הביופסיה מתבצעת בבית חולים תחת טשטוש - מכניסים צינורית דרך הפה (אנדוסקופ) שמכיל מצלמה קטנה וכאשר עוברים את הקיבה נוטלים מס' דגימות מהדופן של התריסריון. במהלך הבדיקה הילד ישן, כשהוא מתעורר ישנה תחושה מוזרה בגרון - גלידה קרה והולכים הביתה אחרי שעה. מהנסיון שלי זאת בדיקה קשה מאוד להורים וקלה מאוד לילדים.
אני מניח שעם תוצאה כזאת יגיד לכם רופא הגסטרו שצליאק היא מחלה עם מרכיב תורשתי ברור מאוד ושאתם צריכים לבדוק את כל המשפחה מדרגה ראשונה (אחים והורים) ככה אני גיליתי את הצליאק שלי. אפשר לקצר תהליכים ולעשות בדיקות דם לכל המשפחה.
מציע לך לא לחשוב כרגע על שינוי תפריט ושאר הדברים לא בגלל שזה מסובך אלא כי זה פשוט הרבה "חומר לימוד" שלא נחוץ לך כרגע - במידה והאבחון המלא יצביע על צליאק - אשמחל לחלוק מניסיוני ואני בטוח שכך שאר חברי הפורום
בהצלחה!
לצפיה ב-'היי אורלי וברוכה הבאה לפורום'
היי אורלי וברוכה הבאה לפורום
02/10/2015 | 06:32
3
59
אין הרבה מה להוסיף על דבריו של טל.
למרות שזה מבהיל ונראה בלתי אפשרי בהתחלה, זה לגמרי אפשרי ואפילו נכנס לשגרה לאחר תקופה מסויימת של הסתגלות. החיים חזקים מהקושי במקרה הזה(:
אפילו בבית שמבוסס על גלוטן נמצאים הפתרונות כי אחרי הכל, זאת הבריאות של הילדה וכהורים, אנחנו עושים הכל לטובת ילדינו (ולא משנה בני כמה הם, קטנטנים או בוגרים).

בנוסף למה שטל אמר אני ממליצה לך לקרוא ברשת על הנושא. להציץ במדפי הסופרים להבין אילו מוצרים עומדים לרשותך אבל (!) לא להעביר אותה לתזונה נטולת גלוטן עד האבחון הסופי.
אין מניעה לעשות כבר בדיקות דם לכל המשפחה. אני מאמינה שיאשרו לכם את זה  מפני שרמת הנוגדנים גבוהה.

אני מבטיחה שלך שמתרגלים וחיים עם זה לא רע לאחר תקופת ההסתגלות.
שאלות יתעוררו במשך הזמן ומתעוררות גם לאחר שנים עם צליאק כך שלא צריך להתבייש לשאול כל שאלה גם אם היא נשמעת... קטנונית.
בהצלחה אורלי!

לצפיה ב-'תודה לשניכם '
תודה לשניכם
02/10/2015 | 15:32
2
58
בעצתו של טל קבעתי תור לגסטרו ליום שלישי. מקווה שלא נצטרך לחכות יותר מדי זמן לביופסיה.
התחלתי כבר לקרוא הרבה על התפריטים המותרים, בעיקר נשמע לי קשה ההתמודדות בפעוטון - היא כבר לא תוכל לאכול חלה בימי שישי, עוגות בימי הולדת וכו'. אני מניחה שאצטרך לשבת עם הגננת שלה ולחשוב איך להתמודד עם זה.

שוב תודה, ונשתמע
לצפיה ב-' בהצלחה וספרי מה המליץ'
בהצלחה וספרי מה המליץ
02/10/2015 | 17:39
34
לצפיה ב-'יש חלות קטנות נטולות גלוטן, תוכלי לספק לפעוטון ולדאוג להסביר'
יש חלות קטנות נטולות גלוטן, תוכלי לספק לפעוטון ולדאוג להסביר
03/10/2015 | 12:27
55
לצוות איך להפשיר אותן.
וגם לבעית ימי הולדת יש פתרון:
מספקים לגן עוגות אישיות (שהילדה אוהבת)מחזיקים בהקפאה ומפשירים לה בכל פעם שיש צורך.
לגבי חטיפים/בייגלה/שוקולד/סוכריות (הכוונה היא למגוון שהיא אוכלת באופן רגיל או מה שמחלקים בפעוטון בדרך כלל)-אפשר לארגן בגן כלי סגור ולאחסן בו את כל המצרכים נטולי הגלוטן שיוציאו לה בנפרד בעת הצורך.
לצפיה ב-'מתכון פשוט לעוגת טובלרון לל"ג'
מתכון פשוט לעוגת טובלרון לל"ג
01/10/2015 | 02:44
2
129
קונים אחת כמו בלינק הבא (אתר בריטי שאינו רלוונטי לארץ ולכן זו אינה פרסומת):

http://www.tesco.com/groceries/product/details/?id...

יש גם של החטיף האמריקני Daim.

מדובר במוצר שהעוגה בו על בסיס שקדים.
לצפיה ב-'אכלתי את העוגה היום, דיווח:'
אכלתי את העוגה היום, דיווח:
06/10/2015 | 02:52
1
63
עיקר העוגה הוא הבסיס, משהו בין פיצפוצים לבראוניז לל"ג, יש לזה עוגייתיות מסויימת לצד פריכות של פיצפוצי אורז (למרות שמשם המותג נראה שאמורים להיות שקדים). שכבת הקרם עצמה נמצאת מעל לבסיס והיא טובה אבל לא כמו במצב בו ישנן מספר שכבות וקרם ביניהן. מעל לקרם יש שכבת שוקולד די עבה, עבה מדי לטעמי, שניתקת מהקרם ו"בורחת" במקום להצמד לשאר פרוסת העוגה.
כמו כן אעיד לטובה שבהשוואה לעוגות עגולות אחרות שנראות קטנות בהרבה מהקופסאות המרובעות בהן הן מגיעות העוגה הזו היתה דומה בגודלה לעוגות סופרמרקט רגילות (אתם מכירים את זה כשהקופסה נראית כמו עוגה ל4-5 אנשים אבל המוצר שבפנים מספיק לשתי פרוסות בקושי? זה קורה גם עם לחמי לל"ג מסויימים שהם בחצי הגודל הנכון).

כמו כן, העוגה היתה מאד מוצלחת בעיני בעלי, שאוכל גלוטן. קניתי אותה בערב אחרי הג'ים וכשאני חוזר הביתה אין לי כוונה לאכול עוגות - אבל האריזה המפתה והמותג המוכר עשו את שלהם והעוגה לא זכתה לראות את פנים המקפיא ונשלחה מייד למיקרוגל להפשרה ביוזמתו. גם את מבחן הטעימה היא צלחה בהצלחה רבה מצידו למרות האלמנטים בה שקצת הפריעו לי.

אאחל בקרוב אצלכם...
לצפיה ב-'תודה על הדיווח(: היא אכן נראית מאוד מפתה'
תודה על הדיווח(: היא אכן נראית מאוד מפתה
06/10/2015 | 07:44
10
לצפיה ב-'מישהו מכיר מסעדה בהרצליה'
מישהו מכיר מסעדה בהרצליה
30/09/2015 | 15:49
3
73
עם מנה צמחונית נטולות גלוטן בתפריט? 
לצפיה ב-'בטח, ויותר מאחת. '
בטח, ויותר מאחת.
30/09/2015 | 19:38
1
119
בג'ירף אפשר לקבל חלק גדול ממנות הנודלס בגרסה נטולת גלוטן, ואת רובן אפשר גם לקבל צמחוניות.

בזוזוברה יש לא מעט מנות נטולות גלוטן, חלקן צמחוניות.

בטנדורי ההודית יש המון המון מנות צמחוניות ללא גלוטן.

זה רק מהזכרון. אני בטוחה שיש עוד אפשרויות.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
30/09/2015 | 23:03
20
לצפיה ב-'המבורגר צמחוני במוזס.. צמחונים אמרו שזה טעים'
המבורגר צמחוני במוזס.. צמחונים אמרו שזה טעים
01/10/2015 | 00:03
32
לצפיה ב-'קמח אמרנט'
קמח אמרנט
30/09/2015 | 13:52
3
50
מישהו יודע איפה אפשר להשיג קמח אמרנט (ירבוז) ?

לצפיה ב-'חיפוש זריז ברשת העלה שיש אמרנט ללא גלוטן של תבואות אבל-'
חיפוש זריז ברשת העלה שיש אמרנט ללא גלוטן של תבואות אבל-
30/09/2015 | 17:59
2
54
לא מדובר בקמח אלא בגרגרים כך שאם לא תמצא את הקמח עצמו, תוכל אולי לנסות לטחון את הגרגרים לקמח.

לצפיה ב-'על מרבית המוצרים של תבואות כתוב שעלול להכיל גלוטן:('
על מרבית המוצרים של תבואות כתוב שעלול להכיל גלוטן:(
05/10/2015 | 13:33
1
15
לצפיה ב-'נכון אבל האמרנט הרגיל שלהם (לא האורגני) הוא ללא גלוטן'
נכון אבל האמרנט הרגיל שלהם (לא האורגני) הוא ללא גלוטן
05/10/2015 | 18:45
21
זה כתוב בגדול על השקית.
חוץ מזה, גרגרי האמרנט שונים לגמרי מגרגרי חיטה ושעורה כך שאם בוררים אותו (וזה רצוי בכל מקרה) לא אמורה להיות בעיה.
לצפיה ב-'מוצרים באיטליה מחיטה ללא גלוטן?!‎'
מוצרים באיטליה מחיטה ללא גלוטן?!‎
30/09/2015 | 10:46
9
123
במהלך חופשה משפחתית מצאנו בחנות למוצרים נטולי גלוטן (Le Bonta Del Celiaco) בעיירה Martina Franca בדרום מזרח איטליה (חבל פוליה Puglia) מוצרים העשויים מ"חיטה ללא גלוטן" והמוגדרים "נטולי גלוטן".
מתברר שמדובר בטכניקה שפותחה ע"י חוקר איטלקי בה הגלוטן מורחק מקמח החיטה על ידי בקטריה, עד לרמה של 12ppm.
כנראה שייצור ושיווק המוצרים עם הרכיב הזה (ע"י כמה יצרנים שנמכרו בחנות) התחיל מתישהו במהלך 2015.
המוכרת בחנות לא דיברה אנגלית בכלל, הצליאקית שלי ממש חששה ולכן לא קנינו.
מישהו מכיר/יודע/ניסה? נשמח למידע נוסף כדי לדעת אם בטוח לקנות ולצרוך.
תודה וסוכות שמח. 
לצפיה ב-'כמו הצליאקית שלך גם אני הייתי חוששת ומוותרת עד שהייתי בטוחה'
כמו הצליאקית שלך גם אני הייתי חוששת ומוותרת עד שהייתי בטוחה
30/09/2015 | 17:51
78
לגמרי שזה אפשרי מדעית ובדוק רפואית וכו'.
יחד עם זה, זה נשמע כמו פריצת דרך מדעית ענקית מכדי לגלות אותה בחנות מקרית מבלי לשמוע עליה כידיעה מרכזית.
אם זה נכון....זה נפלא לדעתי

לצפיה ב-'לא מכירה את האיטלקי, אבל כרעיון זה לא במיוחד חדש'
לא מכירה את האיטלקי, אבל כרעיון זה לא במיוחד חדש
30/09/2015 | 19:34
3
83
כבר לפני די הרבה שנים כתבו כאן בפורום על קמח חיטה ללא גלוטן שנמכר בבריטניה, כי הוא עובר עיבוד שמוציא ממנו את הגלוטן. אם אני זוכרת נכון, מישהו כאן ניסה אותו ולא התלהב, מהסיבה הפשוטה שהוא עדיין היה קמח ללא גלוטן, עם בעיות המרקם של קמח ללא גלוטן.

על עקרון דומה ישנן בירות שעורה ללא גלוטן, שבתהליך העיבוד וההתססה שלהן רוב הגלוטן יוצא, כך שזה לא כל כך מפתיע שזה קיים ואפשרי.

לגבי לנסות - הבעיה העיקרית היא כזו: ישנם צליאקים שבנוסף לצליאק יש להם גם רגישות או אלרגיה לחיטה, כחיטה. הם לא יודעים את זה, כי הם ממילא לא אוכלים חיטה בגלל הצליאק. לכן אכילה של מוצרים שמכילים חיטה אך לא מכילים גלוטן עשוייה להיות בעייתית בהקשר הזה.  

לצפיה ב-'אכן, הייתה כאן ידיעה לפני מס' שנים שזה בפיתוח אבל'
אכן, הייתה כאן ידיעה לפני מס' שנים שזה בפיתוח אבל
01/10/2015 | 06:24
2
55
לא קראתי בשום מקום שזה כבר מיושם ולכן, למרות הכיתוב שמדובר במוצר ללא גלוטן, לא הייתי מנסה אותו עדיין.

לצפיה ב-'לא, אני לא מתכוונת לפיתוח '
לא, אני לא מתכוונת לפיתוח
02/10/2015 | 11:55
1
29
אני מדברת על מוצר קיים שכבר נמכר אז בסופרים בבריטניה ומישהו כאן גם קנה אותו והשתמש בו. אין לי כרגע זמן לחפש את ההודעות, אבל זה היה.
לצפיה ב-'עדיין לא זכור לי אבל...סביר שאת צודקת(:'
עדיין לא זכור לי אבל...סביר שאת צודקת(:
03/10/2015 | 12:21
9
לצפיה ב-'לא חושב שהייתי חושש לנסות מוצר כזה אם קיים כיתוב נ"ג'
לא חושב שהייתי חושש לנסות מוצר כזה אם קיים כיתוב נ"ג
01/10/2015 | 00:13
39
אבל נראה לי שכמו שדפנה כתבה לפני - מה שווה הקמח של החיטה בלי הגלוטן? אני מאמין שזה דומה לעמילן חיטה יותר מאשר לקמח חיטה והיעדר הגלוטן הוא הגורם לקשיים באפייה. אולי אולי בתחום הטעם זה מזכיר קצת יותר את המאכלים המכילים קמח חיטה, אם יזדמן לי פעם בהחלט אטעם אבל אני לא מלא צפיות...
לצפיה ב-'הכיתוב באירופה הוא לפי תקן אז אפשר לסמוך עליו.'
הכיתוב באירופה הוא לפי תקן אז אפשר לסמוך עליו.
01/10/2015 | 02:40
2
47
ישנם מוצרים שאני קונה בבריטניה שכתוב עליהם במפורש שהם מכילים מאלט שעורה ללא גלוטן (יש דבר כזה, וגם שיבולת שועל מיוחדת למוזלי או דייסות), וזו אותה מערכת תקינה אירופאית. הבעיה היא כמובן שבכל מדינה כל המידע נמצא בשפתה ולכן בנסיעה למדינה אחת אני תמיד ממליץ ללמוד כמה משפטי מפתח ואם יש זמן - לעשות קורס יוטויוב קצר.

ספציפית באיטליה מאד מודעים לצליאק, יש אפילו סוג של סיבסוד, ובצפון איטליה אם הם לא מדברים אנגלית הם בדרך כלל ידברו גרמנית אז יש יותר משפה זרה אחת שניתן לנסות להשתמש בה אם אינכם דוברים איטלקית.

על החיטה הזו לא שמעתי, אבל זה מעניין. האם תוכלי לכתוב את שמה באותיות לטיניות ?
לצפיה ב-'היצרן של הלחם נקרא Giuliani'
היצרן של הלחם נקרא Giuliani
02/10/2015 | 02:00
1
62
מצ"ב תמונות של הפרסום בחנות, בו רואים גם את הלחם שכמעט קנינו...
הקמח, למיטב הבנתי, נקרא frumento senza glutine.

לצפיה ב-'מזכיר במשהו את הגבינות ללא לקטוז. חבל שלא Schär'
מזכיר במשהו את הגבינות ללא לקטוז. חבל שלא Schär
02/10/2015 | 02:14
45
בבריטניה מרבית מוצרי הלל"ג הם מוצרי רשת ויש מספר מותגי משנה שרואים בסופרים אך חלקם ייחודיים לכאן.

בספרד שבה אני גר בחורף יש יותר מגוון אירופאי ומותגי לל"ג המוכרים לי גם מאיטליה וצרפת אז למרות שמעולם לא שמעתי על ג'וליאני יש סיכוי גבוה יותר שאתקל במוצר בסופרים שם או בחנויות הטבע העצמאיות.

תרגום המושג באיטלקית הוא פשוט "קמח ללא גלוטן" וזה קצת חבל כי אם לתהליך הוצאת הגלוטן היה שם היה אפשר להפוך את זה למושג מוכר כמו פיסטור חלב.
לצפיה ב-'בוקר טוב וחג שמח '
בוקר טוב וחג שמח
29/09/2015 | 09:30
2
83
חג שמח לכולם...
רציתי לשתף ... הייתי אצל משפחה עם הילדה ועשו קציצות תפוחי אדמה מטוגנות..שדרשו קמח ..לא תכננו את זה -עניין הקציצות היה ספונטני ולכן לא הבאתי איתי קמח לילדה...ואז גיסתי אמרה לי משהו..במקום קמח וביצה שתתפוס את הקציצה בטיגון ..אפשר ביצה עם טחינה גולמית (כמובן ללא גלוטן).... ניסיתי ...מה יש  להפסיד....ובאמת הקציצה לא התפרקה והילדה לא שמה לב לשוני בטעם ואכלה...
אז לאלו שלא מכירים את האפשרות  (כמוני עד אתמול) שטחינה גולמית יכולה לעזור בהיעדר קמח ובצורך לטיגון...

המשך יום טוב ( :

לצפיה ב-'בעיקרון הביצה היא הגורם שמחזיק את הקציצה'
בעיקרון הביצה היא הגורם שמחזיק את הקציצה
29/09/2015 | 10:51
62
אמא שלי מעולם לא הוסיפה קמח בטיגון לביבות
תפוחי אדמה מגורדים וסחוטים היטב (אבל ממש טוב), ביצה ותבלינים זה כל מה שצריך כי עמילן לא חסר בתפוח האדמה.. 
הקמח יכול "לייבש" את התערובת למי שלא סוחט היטב וזה התפקיד שמילאה הטחינה במקרה הזה.
לצפיה ב-'תודה על הטיפ(:'
תודה על הטיפ(:
30/09/2015 | 06:10
12
לצפיה ב-'התייצעות לגבי הכנת עוגת אורז מאודה (אם מישהו יודע...)'
התייצעות לגבי הכנת עוגת אורז מאודה (אם מישהו יודע...)
29/09/2015 | 08:57
2
74
בוקר טוב וחג שמח
נכנס בי חשק להכין עוגת אורז מאודה (steamed rice cake) מהמטבח הפיליפיני/ויאטנמי.
במתכון צריך כ-400 גרם קמח אורז. רצה הגורל וכרגע אין לי בנמצא קמח שכזה (היה לי קמח אורז של "דג"ש", אבל הוא טחון גס, מעט פירורי, ולא מתאים למתכון הזה).
חשבתי להחליף את קמח האורז בקמח טפיוקה (אולי בשילוב עם קמח תפו"א), שאני יודע שגם הוא נותן תוצאה אלסטית-משהו, ואף מוזכר בחלק ממתכונים אחרים של אותו מטבח אסיאתי.
האם יש למישהו מושג? אשמח לרעיונות...
לצפיה ב-'לא מומלץ ההרכב שכתבת'
לא מומלץ ההרכב שכתבת
29/09/2015 | 10:57
1
55
קמח טפיוקה וקמח תפוחי אדמה שניהם עמילנים טהורים
קמח אורז מכיל גם חלבונים וגם עמילן ולכן ייתן תוצאה שונה לגמרי. אפשר להחליף בקמח סורגום אם יש לך או כל דגן/קטניה נ"ג שטחון בשלמותו (יש לקחת בחשבון את הטעמים האופיניים למשל קמח חומוס או סויה יוסיפו טעמים
אני לא בטוח מה הסטטוס היום של קמח האורז שטחון דק של מזרח ומערב אבל דווקא הוא נפוץ מאוד בכל סופר כמעט בסטנד של מוצרי המזרח הרחוק
לצפיה ב-'תודה על התגובה '
תודה על התגובה
29/09/2015 | 18:22
6
לצפיה ב-'מתכונים לתמר צהוב [ עכשיו העונה ] '
מתכונים לתמר צהוב [ עכשיו העונה ]
28/09/2015 | 18:21
1
71
עכשיו העונה של התמר הטרי הצהוב
יש לכם רעיונות לשילוב של תמר בתזונה ובמתכונים ?

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
29/09/2015 | 09:01
47
מחיפוש מהיר בגוגל, ראיתי שאפשר להשתמש בו כמו כל פרי אחר.
מתכון אחד היה ללפתן (בישול במי סוכר, ולקראת הסוף להוסיף מעט לימון), מתכון אחד לסלט עם גבינות כחולות, מתכונים אחרים היו לפאי/טארט/טרטלטים ואפילו היה מתכון אחד עם עוף.
האמת שהייתי משתמש בו כמו שזיף למשל, רק לקחת בחשבון שהוא פחות עסיסי מבחינת נוזלים, אז צריך לאזן את זה עם תוספת נוזלים למתכון (למשל אם מכינים עוגה בחושה). אם עוגה, אז הייתי חותך לקוביות ומוסיף לבלילה, או אולי אפילו מרפד תבנית בחמאה + סוכר, מסדר חצאי תמרים ועל הכל יוצק את הבלילה - ככה יוצאת עוגה הפוכה, כשחצאי הפרי מופיעים יפה למעלה (אחרי ההיפוך כמובן).

בהצלחה, בתיאבון וחג שמח
לצפיה ב-'חטיפי קרקר כפרי ללא גלוטן אסם'
חטיפי קרקר כפרי ללא גלוטן אסם
27/09/2015 | 17:55
7
215
רק היום ראיתי בסופר וזה מאד מאד טעים. קשה להפסיק לאכול.
אך כרגיל בנטולי גלוטן הערך התזונתי מחריד: 462 קלוריות, 19.7 אחוזי שומן.
7.90 ש"ח בחצי חינם, שקית של 150 ג'.
לצפיה ב-'נראה טוב! '
נראה טוב!
27/09/2015 | 19:57
66
לא ראיתי אותם על המדפים.
מעניין האם זה מוצר חדש.
מזכיר לי משום מה את חטיפי הקרקר המעולים של פסח (מזכיר למרות ש...הכל שונה), אפילו המחיר זהה.
לצפיה ב-'לעדכן את רמי לוי, אושר עד, ושופרסל, ואת ההורים '
לעדכן את רמי לוי, אושר עד, ושופרסל, ואת ההורים
28/09/2015 | 16:17
87
עידכנתי את ההורים, כולל את ההורים של החברים של הקטנציק
נראה טוב מאוד ממש מה שחסר לי ליד חומוס-טחינה 
לצפיה ב-'חיפשתי היום בשופרסל דיל אצלנו ולא מצאתי. אכזבה'
חיפשתי היום בשופרסל דיל אצלנו ולא מצאתי. אכזבה
30/09/2015 | 18:00
2
19
לצפיה ב-'חיפשתי בחצי חינם היום ולא מצאתי'
חיפשתי בחצי חינם היום ולא מצאתי
01/10/2015 | 00:14
1
20
לצפיה ב-'שלחתי מייל לאסם לגבי המוצר.אעדכן ברגע שתהיה תשובה'
שלחתי מייל לאסם לגבי המוצר.אעדכן ברגע שתהיה תשובה
03/10/2015 | 13:19
20
לצפיה ב-'דיווח חם מהשטח-המלצה חמה מאוד'
דיווח חם מהשטח-המלצה חמה מאוד
04/10/2015 | 14:18
79
קודם כל-הקרקרים מצויינים. טעימים בטירוף (אם כי זה כמובן טעמי האישי). למרות שהם בבסיסם עשויים מקמח תירס שממש ממש לא אהוב עלי, הוא לא מורגש.
הרבה יותר דקים מהקרקר של פסח ולא נדבקים לחיך.
הבעיה העקרית שלהם היא שכמו הקרקר של פסח- גם אותם קשה להפסיק לאכול ו...משמין.
אם אתם מאלה שלא ישקטו עד שיראו את תחתית השקית ויש לכם בעיית עודף משקל, עדיף לא לקנות בכלל
מחיר: קניתי בYOU ב-8.90 שזה שקל יותר מאשר בחצי חינם (השקית שבהודעה המקורית).
שימו לב: המוצר מופיע על מדף הקרקרים של אסם ולא במדפי הללא גלוטן! ולכן להקפיד מאוד על זיהוי הכיתוב.

לצפיה ב-'ותגובת אסם למייל ששלחתי לגבי המוצר:'
ותגובת אסם למייל ששלחתי לגבי המוצר:
04/10/2015 | 14:31
68
יאמר לזכות שירות לקוחות של אסם שהתגובה הייתה מהירה ביותר באופן מאוד מפתיע.
ראשית התקשר אורי לומר לי שהמייל התקבל ושהוא מעביר אותו לטיפול שירות לקוחות.
לאחר זמן קצר התקשר עידן משירות לקוחות ובידיו כל התשובות לשאלותי.
שניהם היו אדיבים, מקצועיים ויעילים ממש כמו ששירות לקוחות אמור להיות (וכולנו יודעים שזה לא מובן מאליו...)
המידע על הקרקרים הוא כזה:
1. זהו מוצר חדש (חודש-חודש וחצי על המדפים) ולכן אולי לא יימצא בכל הרשתות עדיין.
2. המוצר מתוכנן להיות על המדפים משך כל השנה (זה אינו מוצר פסח)
3.הוא אמור להיות בכל הרשתות הגדולות אך מי שלא מוצא אותו על המדף מוזמן להתקשר לשירות הלקוחות של אותה רשת ולהפנות את תשומת לבם לכך שהמוצר חסר. יכול להיות מצב בו, מכיוון שהמוצר חדש לגמרי, הוא אינו מופיע במגוון החנות ולכן לא מזמינים אותו. אם נפנה את תשומת לבם לזה, רוב הסיכויים שהמוצר יהיה זמין עבורנו.
4. ולמי שמבקש לדעת היכן נמצא המוצר באיזור מגוריו- להתקשר לשירות לקוחות של אסם. יש בידם רשימות מעודכנות ויוכלו לעזור.

***לאשקלונים:
קניתי היום ב YOU שליד בית המשפט (לשים לבבמדפי הקרקרים הרגילים של אסם).
לדברי שירות לקוחות של אסם הוא קיים גם בויקטורי אפרידר, מגה בעיר ובסניף רמי לוי התקבל היום המשלוח הראשון.

לצפיה ב-'גלידה במשקל, גם ללא גלוטן וגם פרווה. מה יש במבחר?'
גלידה במשקל, גם ללא גלוטן וגם פרווה. מה יש במבחר?
26/09/2015 | 07:19
10
103
לפי המדריך, האופציה היחידה בשבילי שתכלול גם גלידה פרווה היא גלידה שטראוס במשקל פרווה טעם תות, וניל ושוקו. הבעיה שאני שונא שוקו, אז שליש מהקופסה תמיד הולך לפח! מה גם שבא לי לגוון ונמאס לי משני טעמים קבועים.

לא הצלחתי למצוא גלידות אחרות, שיהיו גם פרווה בנוסף לל"ג.
לא מצאתי במדריך העמותה גם.

מישהו מכיר?
לצפיה ב-'רק במשקל? '
רק במשקל?
26/09/2015 | 09:32
59
יש סורבה מצויין (לטעמי כמובן(:) של פלדמן בשם איילנד בטעמי תות-מנגו-גוייאבה.

לצפיה ב-'לבן אנד גריס יש כמה טעמי סורבה. צריך לבדוק באתר'
לבן אנד גריס יש כמה טעמי סורבה. צריך לבדוק באתר
26/09/2015 | 11:05
59
שלהם מה יש כרגע והם מציינים אם יש גלוטן.
לצפיה ב-'אימא שלי קונה לי קבוע בונילה '
אימא שלי קונה לי קבוע בונילה
26/09/2015 | 14:07
1
43
לצפיה ב-'תודה על התגובות '
תודה על התגובות
02/10/2015 | 00:20
25
שמח שהמבחר גדל מעט, כבר נמאס כל כך הרבה זמן על אותם הטעמים .
אני אעשה סיבוב בסופר במוצ"ש...

לצפיה ב-'האם יש בארץ את הגלידות פרווה / כשרות של Ingman ? '
האם יש בארץ את הגלידות פרווה / כשרות של Ingman ?
26/09/2015 | 23:13
1
45
באנגליה זו גלידה נמצאת ספציפית במקפיא הכשר בסופר כבר משנות השמונים.

זו גלידה על בסיס סויה ללא חלב, גלוטן וביצים.

המוצר באתר טסקו:  

אם אין ברשתות העיקריות בארץ אפשר אולי לחפש ברשתות החרדיות או בחנויות הטבע.
לצפיה ב-'ככל הידוע לי אין אותה בארץ'
ככל הידוע לי אין אותה בארץ
27/09/2015 | 12:56
12
לצפיה ב-'לא מאמינה ששכחתי... מה עם הגלידה הזאת:'
לא מאמינה ששכחתי... מה עם הגלידה הזאת:
27/09/2015 | 07:59
3
101

שווה לך להתקשר אליהם ולבדוק ישירות אתם את הנושא.
לדעתי תמצא שם את מה שאתה מחפש

לצפיה ב-'לא יודעת אם פרווה אבל פשוט מעולה!'
לא יודעת אם פרווה אבל פשוט מעולה!
01/10/2015 | 08:22
14
לצפיה ב-'נשמע מעניין '
נשמע מעניין
02/10/2015 | 00:18
1
15
אני איצור איתם קשר אחרי החג לעוד פרטים, גם אם לקנייה חד פעמית.

לצפיה ב-''
03/10/2015 | 12:29
5
לצפיה ב-'החוויה הטבעונית - סדנה אוכל טבעוני ללא גלוטן '
החוויה הטבעונית - סדנה אוכל טבעוני ללא גלוטן
23/09/2015 | 15:45
96

רעיון טוב מאוד ומקום שעושה קורסים בבישול ואפייה טבעוניים
אבל המחיר גבוה מידי 

בכל מקרה זה הקישור לסדנה שלהם 

לצפיה ב-'הצילו יום הולדת'
הצילו יום הולדת
22/09/2015 | 16:18
7
182
שלום לכולם, הבן שלי בן ארבע השבוע, הוא התחדש בצליאק לפני חצי שנה בערך, לקראתנו עומדת יום הולדת משפחתית בבית, ויותר מזה- ילדים בגן שלו התחילו לחגוג עכשיו במסיבות מחוץ לגן. האמת היא שאני מרגישה די אבודה ואשמח לכל עצה שלכם, אני אזרוק כאן כמה שאלות ומי שיכול לעזור מבורך-
1. לגבי יום הולדת בבית- אנחנו נגיש חטיפים נטולים וגם אוכל אמיתי לגדולים, איך להגיש את החטיפים כך שילדים (או מבוגרים) שנגעו באוכל הגלוטני לא יזהמו את הכיבוד הנטול? ואם אני מגישה הכל נטול, אני אמורה לעשות את זה גם ביום הולדת של הבת שלי בת השבע שתחול בקרוב? למרות שהיא לא אוהבת הרבה מהתחליפים? האם אני הופכת אותה ל"נטולה" דווקא ביום המיוחד שלה?....
2. לגבי ימי ההולדת של הילדים שחוגגים בפארקים ובבתים, האם אני יכולה להשגיח על מה שיאכל או שנגזר עליו להיות הילד שבא עם הקופסה המיוחדת? זה שאוכל לא עם כולם? ואם כבר קופסה, אז מה שמים שם? למה כדאי להתכונן מלבד חטיפים ועוגה? והאם יש סיכוי להצליח בזה בכלל, ככה שלא יחזור מבואס?

בינתיים זהו, תודה לכולם מראש, חתימה טובה וצליאק קל...

לצפיה ב-'ככה '
ככה
23/09/2015 | 14:12
3
112
קצת קשה לי להגיד כי גילו לי את המחלה בגיל 20+ אז ברור שאני עושה אירוע במשרד או לחברים יהיה אוכל עם גלוטן ואני פשוט לא אגע.
1. יום הולדת בבית- עכשיו אוכל לגדולים בהנחה שאת לא הולכת להכין שם ארוחת ספגטי איטלקית אפשר שהרוב יהיה על בסיס ללא גלוטן . אימא שלי קבוע אוכל מבושל מכינה על בסיס ללא גלוטן למרות שאני הצליאקית היחידה במשפחה (שאפילו לא גרה איתם) ואף אחד לא מרגיש את ההבדלים. כלומר את יכולה בשקט להכין אורז, תפוחי אדמה, לביבות למינהם, וכ'ו. (הבעיה היחידה אם יהיו לחמניות וזה ויהיה צריך להקפיד שבאמת יש הפרדה). בנוגע לחטיפים כאן דבר ראשון יש הרבה כיבודים של חטיפים שהם ללא גלוטן אפשר להגיש אפרופו, ארנבנים יגלה נטול , במבה נטול (אני מוכנה לחתום שלא יהיה הבדל בטעם), ציפס, פופקורן מתוק, בנוגע לאוכל אפשר לעשות מה שהצעתי פה בעבר במקום "פיתה עם חומוס או פיצה" לעשות ין דוכן גלידות בהרכבה עצמית . הבעיה מתחילה זה אם את שמה גם צלוחית ביסלי ואז צריך הפרדה. בנושא הזה תכלס הילדה שלך לא בעונש לכן אולי אפשר לשים חטיפים אם גלוטן ולהכין לילד צלחת בצד. לדעתי מה שחשוב זה שהמנה העיקרית לא תכיל גלוטן. כלומר אל תעשו שם הכנת פיתות דרוזיות..
2. ימי הולדת של אחרים זה באמת אירוע בעייתי, אצלך בבית את יכולה לנהל אירוע אבל בתים של אחרים זה קצת יותר קשה. מה גם הרבה פעמים האימא תישבע לך שלא נגע בגלוטן (ובסוף יתברר שזה הוכן באותה קערה עם פירורי לחם.. מכיל חיטה מלאה ושלל סיפורים). בנושא הזה אני לפחות למדתי לבטוח רק בעצמי (או באמא שלי). אבל זה כבר החלטה שלך. חשוב לציין שהיום הוא בן 4 אבל זה משהו שהוא יאלץ להתמודד איתו כל החיים . אם זה מעודד לי גילו אלרגיה חריפה לחלב בגיל 20+ ואחר כך צליאק. בהתחלה כל אירוע היה סרט, חזרה עם דמעות , ההוא אמר לי ההוא עשה לי.. ואם הזמן הסתדרתי.. אני דבר ראשון לא לוקחת ללב ודבר שני אני באה עם חיוך אומרת מזל טוב ולא נוגעת באוכל .
לצפיה ב-'ד"א כמה רעיונות לד ללא גלוטן מבלי שישימו לב '
ד"א כמה רעיונות לד ללא גלוטן מבלי שישימו לב
23/09/2015 | 20:15
2
123
אני לא מפיק אירועים אומנם אבל סתם כמה רעיונות פשוטים:
1. מסיבה בסגנון הוואי\בריכה.. הכיבוד יהיה פירות, סוכריות וארטיקי קרח
2. מסיבת גלידה - כפי שציינתי עם התאמות (אין גלידת עוגיות.. להביא בכוסות.. )
3. מסיבה בסגנון עמים ולהתאים מאכלים שיהיו בלי גלוטן:
   ארצות הברית - ציפס (לא בעייתי)
  כל המזרח הרחוק (משהו עם אורז)
 מקסיקו - משהו עם טורטיה על בסיס קמח..
וככה הלאה אפשר גם לסדר עם דגלי מדינות וכל זה נראה לי כולם יתלהבו
לצפיה ב-'ניסיתי לענות לפני מספר ימים, תודה!'
ניסיתי לענות לפני מספר ימים, תודה!
25/09/2015 | 21:50
1
62
אני לא מוצאת את התגובה הקודמת שלי, (לחצתי על תגובה מהירה, אולי זה לא מה שעושים? לא חזקה בפורומים...) בכל אופן, רציתי להודות לך ולאחל לך שיעבור כמה שיותר בקלות (:
לצפיה ב-'השימוש ב'תגובה מהירה' נכון. לא טעית. מקווה שכעת, כשיש לך '
השימוש ב'תגובה מהירה' נכון. לא טעית. מקווה שכעת, כשיש לך
26/09/2015 | 09:08
49
שם משתמש קבוע,לא יהיו לך בעיות עם הכניסה.
ד.א. ב'הוספת תגובה' משתמשים כאשר רוצים להעלות תמונות או קבצים שונים
לצפיה ב-'היי מאיה. קודם כל מזל טוב לצליאקי'
היי מאיה. קודם כל מזל טוב לצליאקי
25/09/2015 | 17:01
2
73
שנית, למרות שזה עלול להיראות מאתגר וזה אכן כך לפעמים, יש פתרונות ואחדים , יצירתיים מאוד, נתנה לך הילה.
ולשאלותיך:
1. בבית.
בבית הכי קל. אפשר שכל האירוע יהיה נטול גלוטן והילד יוכל לאכול הכל ולהרגיש שאינו יוצא דופן תזונתית. אם את מכינה ממש ארוחה, יש מלא תוספות שיכולות לבוא בחשבון (אורז ותפו"א, תירס וקטניות וכמובן בשר/נקניקיות אם זה הכיוון וכו') בכל מיני צורות. הפשוטות בתנור, כפשטידות, מאפינז מלוחים וכו'.
לגבי בתך-אם זה כיוון הארוחה הרי שאין שום בעיה ללכת על זה גם ביום ההולדת שלה. החטיפים, מכיוון שיש מגוון נחמד כולל שוקולדים, יכולים להיות כולם ואז למעשה רק העוגה תהיה נ"ג.
מצד שני, את יכולה להכין הכל רגיל ולהכין לצליאקי דברים משלו ולדאוג שהם יהיו מאוד אטרקטיבים(:
2. ימי הולדת של אחרים:
כדי למנוע ממנו עגמת נפש, הייתי מנסה לבדוק עם הורי חתן יום ההולדת-מה יוגש ולהכין לילד משהו כזה רק נטול. למשל: אם תהיה פיצה, להכין בקופסה שתשמור חום. נקניקיה בלחמניה? כנ"ל.
כמובן שלהוסיף חטיף וכל מני צ'ופרים אם הילדים יקבלו באירוע.
יכול להיות שהוא יחזור מבועס בגלל השונות מהצד השני...יכול להיות שרק לו יהיה בדיוק מה שהוא אוהב מפני שאת יכולה לשחק עם זה. להתייעץ אתו האם הוא בכלל רוצה מה שיציעו שם או שאולי הוא יעדיף משהו שונה שהוא אוהב.

לא אומר לך שצליאק זה משהו נפלא וסבבה לגמרי.
הוא ממש לא.
הוא לא נחמד בעקר במצבים האלה ובעקר עם ילדים אבל אפשר להסתדר ולאט לאט מתרגלים.
אולי כי פשוט אין ברירה(:

לצפיה ב-'תודה רבה רבה, לשתיכן! '
תודה רבה רבה, לשתיכן!
25/09/2015 | 21:46
1
18
לצפיה ב-'בכיף'
בכיף
26/09/2015 | 15:00
27
והכי חשוב מה שאני למדתי בחיים שצליאק זה לא מוגבלות , לא נכות ולא נעלים. זה בעיה כמו שיש ילדים שמרכיבים משקפיים, ילדים שחולים באסטמה יש גם צליאק. האסימון נפל לי על זה רק בגיל 26 בקורס קצינים למתנדבים שהיו איתי אנשים עם בעיות קצת יותר חמורות(בלי רגל למשל) והבנתי שאם הצרות שלי בחיים זה שאסור לי לחם כנראה שמצבי מעולה
לצפיה ב-'מה המצב בקנדה ? '
מה המצב בקנדה ?
22/09/2015 | 03:28
1
68
מצד אחד מדינה מתקדמת, מצד שני - לא בתקינה של האמריקנית (עד כמה זה נכון וכמה סטנדרטיזציה יש ב NAFTA) וודאי לא בתקינה האירופאית (למעט האי הצרפתי סאן פייר ליד ניופאונדלאנד).

לצפיה ב-'אין לי מושג לגבי תקינה אבל לא היה לנו קשה להסתדר'
אין לי מושג לגבי תקינה אבל לא היה לנו קשה להסתדר
27/09/2015 | 11:27
28
קרנו בבית בפרבר של טורונטו. היה קל מאוד למצוא מגוון גדול ומסומן היטב בסופר.
בחלק מהמסעדות שיצא לנו לפקוד הייתה מודעות, בחלק אחר פחות. הרגשתי כמו בארץ פחות או יותר.
לצפיה ב-'שלום לכולם, האם מישהו יודע מדוע חברת יכין-זנלכל הוסרה '
שלום לכולם, האם מישהו יודע מדוע חברת יכין-זנלכל הוסרה
21/09/2015 | 20:38
1
98
מהרשימה באתר המקוון ??
לצפיה ב-'לא ידוע לי. את יכולה לפנות לעמותה ולבדוק שם. בכל מקרה,'
לא ידוע לי. את יכולה לפנות לעמותה ולבדוק שם. בכל מקרה,
25/09/2015 | 17:04
45
בדקתי את המיילים שקבלנו בשנה האחרונה ולא מצאתי מייל שמציין את זה.
לצפיה ב-'נשמע מיליון דולר'
נשמע מיליון דולר
21/09/2015 | 06:06
2
43
לצפיה ב-'רק מקווה שהפיקו לקחים מפסח'
רק מקווה שהפיקו לקחים מפסח
21/09/2015 | 09:10
1
125
תורים מטורפים
רק חצי מתפריט זמין להזמנות
ולחץץץץ
לצפיה ב-'גם אני מקווה(:'
גם אני מקווה(:
21/09/2015 | 17:49
26
לצפיה ב-'תגידו מישהו זוכר איזשהי דמות מסרט או סדרה שהיה לה צליאק?'
תגידו מישהו זוכר איזשהי דמות מסרט או סדרה שהיה לה צליאק?
21/09/2015 | 10:45
6
70
סתם משהו שחשבתי עליו היום
לצפיה ב-' קשה לחשוב על משהו, אבל מצאתי את זה בנתיים'
קשה לחשוב על משהו, אבל מצאתי את זה בנתיים
21/09/2015 | 10:57
2
155
לצפיה ב-'חחח'
חחח
21/09/2015 | 11:07
1
58
חשבתי על זה זה יכול ממש לעלות את המודעות ..

נגיד בסידרה אחת (בוא ניקח אפילו אופרת סבון למשל) פתאום לאחת הדמויות מתחילים כאבי בטן .. הוא עושה בדיקת דם וביופסיה ומגלים לו צליאק. לא צריך איזשהי עלילה גדולה סביב זה.. מספיק שנגיד 4 דמויות יושבות בבית קפה והוא שואל על הללא גלוטן או מציין שהוא לא יכול לאכול שם.
לצפיה ב-'יאללה, תמכרי את הרעיון.. ( צריך כנראה להיות מקורב'
יאללה, תמכרי את הרעיון.. ( צריך כנראה להיות מקורב
21/09/2015 | 13:50
42
למשהו שעוסק בזה ואכפת לו מהענין )
לצפיה ב-'היו, אגב פה ושם גילויים של צליאק בסדרות רפואיות ( פרק אחד'
היו, אגב פה ושם גילויים של צליאק בסדרות רפואיות ( פרק אחד
21/09/2015 | 13:52
71
בהאוס למשל  שעולה לי כרגע ) אבל זה לא מה שהתכוונת..
לצפיה ב-'לא זוכרת פרטים אבל זכור לי שהייתה סדרה ישראלית לנוער/לדים'
לא זוכרת פרטים אבל זכור לי שהייתה סדרה ישראלית לנוער/לדים
21/09/2015 | 17:15
61
שאחד מגיבוריה היה צליאקי. הצליאק לא היה הנושא של הסדרה, פשוט עובדה קיימת.

לצפיה ב-'אני זוכרת שבשבתות וחגים לדמות ששיחק מוקי היה צליאק'
אני זוכרת שבשבתות וחגים לדמות ששיחק מוקי היה צליאק
21/09/2015 | 20:43
57
אבל כל מה שאני זוכרת מזה הוא שהוא אמר שאם יאכל לחם הבטן שלו תתפוצץ...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אלונה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אלונה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אלצהיימר
להתייעצות עם מנהל הפורום
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
פורום שיקום הפה
פורום שיקום הפה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה