לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום צליאק
שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין. כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.השתתפות נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צליאק

שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין. כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.השתתפות נעימה!

מה שמותר...מה שאסור...שאלות ותשובות לגבי מוצרים שונים
15/06/2015 | 06:40
25
38
בצק סוכר ללא גלוטן
07/06/2015 | 13:18
1
85
שלום לכולם, כבר ראיתי שיש הודעה לגבי אילו בצקי סוכר הם ללא גלוטן... אולם רציתי לדעת לגבי הדברים שמוסיפים להם, האם אתם יודעים של אילו חברות (כמו למשל CMC)
תודה
ב CMC לא אמור להיות גלוטן. אישית לא סובלת את המוצר
07/06/2015 | 13:33
69
והכנתי מאות עוגות בלי להשתמש בו. יש מוצר מקביל טבעי  ( גואר גאם ) שעדיף לטעמי, אם כי גם לא אהבתי את התחושה שהוא נותן לבצק. ( יש בצקים שה CMC כבר בפנים אגב... והם נטולי גלוטן )
משחת שיניים לפעוטות (גיל 3)
09/06/2015 | 14:48
9
89
שלום,
רציתי לדעת אילו משחות שיניים מותרות לפעוטות עם צליאק.
הבנתי שקולגייט בסדר אבל הם הסירו מהמדפים את הסדרה לגילאי 2-6 (לא מוכנים לספק הסבר אבל לא מביאים יותר).
קראתי בכל האתרים של המשחות ומצאתי שאין גלוטן במרכיבים אבל אף אחד לא מתחייב על זה שפס הייצור נקי מגלוטן (לפחות במשחות לילדים).
אנחנו עוד לא מאובחנים ולא הורדתי גלוטן מהתזונה, אבל אני רוצה לקנות לה משחה חדשה, והאבחון כנראה יבוצע תוך כמה שבועות אז חבל לי לקנות משהו עם גלוטן ולזרוק עוד חודש 80% מהחבילה...
מישהו יכול לתת המלצה למשחה נטולת גלוטן, שילדים אוהבים ומתאימה לגילאים הללו?
מישהו יכול לעזור?
09/06/2015 | 22:03
64
אולי הורים לצליאקים קטנטנים
איפה את גרה?
10/06/2015 | 07:32
1
53
אם רלוונטי תגיעי לכפר סבא ואתן לך שפורפרת קולגייט לגילאים האלה
רק עכשיו ראיתי את התגובה הזו (המינוס בכתיבה מחשבון לא מזוהה)
30/06/2015 | 15:03
7
בינתיים קיבלנו אבחנה, והילדה רוצה רק את השפורפרת של דורה שראתה לפני חודשיים וכבר לא מביאים לארץ אם הבנתי נכון (זה מה שיש לך במקרה?).
אני גרה בת"א אבל יכולה להגיע מתישהו לכפ"ס, אפשר לשאול איפה את מוצאת אותן?
יש אורביטול ויש טום וג'רי הם ללא גלוטן
10/06/2015 | 09:01
4
53
איך את יודעת שטום וג'רי נקי?
10/06/2015 | 20:28
3
46
בדקנו לא מזמן ולא מצאנו שום מידע עליה (ואולי אפילו מצאנו שלא נקייה.. לא לגמרי זוכרת)
יש מידע במדריך של העמותה על כמעט כל סוגי משחות
10/06/2015 | 22:09
2
60
השיניים שיש בארץ.

אני יודעת ולכן שאלתי
11/06/2015 | 14:41
1
52
כי אני לא מצאתי עליה מידע שם
חפשי במדריך במוצרי טיפוח, לפי החברה-הנקל
11/06/2015 | 16:25
18
גם משחות שיניים של אקווהפרש טובות
11/06/2015 | 10:54
40
ונדמה לי שיש להם כאלה המיועדות לטווח הגילאים שציינת.

שלום, איזה שמרים ללא גלוטן יש ואיפה אפשר לקנות?
13/06/2015 | 20:26
3
23
שמרית, בכל סופר
13/06/2015 | 20:41
2
20
האם אילו שמרים שבפירוש כתוב בהם: "ללא גלוטן" ?
13/06/2015 | 20:51
1
59
לפי מה שאני יודע כתוב על שמרית - "עלול להכיל גלוטן"
אתה טועה. לא כתוב עליהם שהם מכילים או עלולים להכיל גלוטן
13/06/2015 | 22:41
58
לא רק מוצרים שכתוב עליו במפורש 'ללא גלוטן' הם ללא גלוטן.
אם זה היה המצב, המגוון שלנו היה יורד בצורה דרסטית.

שקית שמרית+קוביית שמרים הם ללא גלוטן
שקית שמרית עם תוספת שקית משפר האפיה הצמודה אליה- מכילה גלוטן ולכן אסורה.
האם נוזל אדויל לילדים מכיל גלוטן? (טעם ענבים ליתר דיוק..)
14/06/2015 | 13:21
1
24
מצטערת, לא ידוע לי. כדאי לבדוק במדריך התרופות או באתר החברה
15/06/2015 | 06:33
13
התייעצוב לגבי גלידות פלדמן ושינוי המדיניות של החברה...
16/06/2015 | 08:44
1
88
גלידות פלדמן ברובן ללא גלוטן..יש גם פירוט נרחב במדריך ללא גלוטן של עמותת הצליאק.
השבוע הלכתי עם הילדה לקנות את הארטיק כוכב שלהם בטעם פונטש בננה..כל השנים היא אוכלת את זה  ובמידע לאלרגנים תמיד היה כתוב שזה ללא גלוטן.לא יצא לנו לאכול מהקיץ הקודם וכשהיא לקחה אוטומטית את הארטיק מהמקרר..אני אוטומטית אמרתי לה שתבדוק שוב במידע.. ומה רבה הייתה האכזבה לקרוא שרשום "עלול להכיל גלוטן".התקשרתי לחברה והם טוענים שלא עשו כל שינוי בקו הייצור אבל תקנות משרד הבריאות הוקשחו והם לא רוצים לקחת אחריות.פניתי בשאלה גם לעמותת הצליאק ואני עדיין מחכה לתשובה.אבל האם לכם כאן יש איזה מידע בעניין?
מפתיע ומאכזב. אני סומכת מאוד על הכיתוב שלהם וזאת אחת הסיבות
16/06/2015 | 20:51
43
שאני קונה בד"כ את הגלידות שלהם. אני תמיד בודקת גם אם קניתי בשבוע שעבר את אותה הגלידה ועד כה לא נתקלתי בשינוי בכיתוב.
נראה מה תהיה התגובה הרשמית

פניסטל ג'ל או טיפות מותר?
18/06/2015 | 09:02
1
10
כן
20/06/2015 | 14:08
5
האם בעשב חיטה יש גולטן
18/06/2015 | 20:12
2
20
כן. אין דרך להפריד את עשב החיטה מהגלוטן שנמצא בגרעיני החיטה.
18/06/2015 | 20:16
15
לא! בעשב חיטה אין גלוטן
20/06/2015 | 02:50
59
גלוטן קיים רק בגרעיני החיטה וזה כאשר החיטה בשלה, עשב החיטה שנקטף הרבה לפני שזה קורה לא מכיל גלוטן
כמובן שאם מדובר על אבקה של עשב חיטה זהו מוצר תעשייתי וצריך לגביו הצהרה של היצרן אבל אם רוצים לשלב בשייק שמכינים עשב חיטה טרי אין בעיה כלל
כדאי לזכור שזה לא טעים בכלל וגם שלמרות שבוצעו מחקרים שהראו שעשב חיטה טוב לבעלי חיים אין הרבה מחקרים על התועלת לאדם

צליאק ברחבי הגלובוסשאלות, תשובות ודיווחים נ"ג
15/06/2015 | 06:36
34
52
מדפים ללא גלוטן בחו"ל 2 - רשת סיימסבריז הבריטית
12/06/2015 | 20:44
11
180
סקירה מעורבת. מדפי ה free from מלאים בכל טוב אבל המקפיא בעייתי ביותר. התמונה יצאה על הצד (בדקתי בתצוגה מקדימה) ושלושת המדפים התחתונים הם חופשיים מגלוטן אבל השניים שמעליהם מלאים במוצרים צמחוניים תואמי טבעול (גלוטן טהור) ובמדף העליון מצד אחד מאפים חופשיים מגלוטן ולידם עוד טבעולים. התלוננתי לפני חודשיים וגם היום ויתכן שאתלונן גם בכתב. לשים מזון לאנשים עם רגישות מזון ואת הדבר אליו הם רגישים באותו המקרר ללא סימון ברור זו הטעייה מסוכנת.

כמו כן - בבריטניה ישנו מותג צמחוני בשם Quorn שמיוצר מסוג של מיקרו-פטריה.המותג הזה בעייתי כי חלק ממוצריו משתמשים בגלוטן כדי להדביק את החלבונים, חלק ממוצרי ה"עוף" מצופים בפירורי לחם, אבל מוצרים רבים שלהם בטוחים ולאחרונה החלו לסמן את מוצריהם הבטוחים בסמל של ללא-גלוטן ולהחליף את לתת השעורה שתיבלה את הטחון שלהם בלתת שעורה מיוחד ללא גלוטן.
העלית חיוך על פני(: בדיוק אתמול בערב קבלתי 'משלוח'
13/06/2015 | 08:01
103
של מוצרים מסיינסבורי מחברה שנוסעת לא מעט ללונדון מטעם העבודה.
בכל פעם, בנוסף למה שאני אוהבת, היא מביאה לי טעימות של מוצרים שונים.
המוצר האהוב עלי ביותר שלהם הוא פריכיות התירס. הרגילות מעולות ואלה המצופות שוקולד מריר...מעדן אמיתי.
קשה להאמין עד כמה פריכיות יכולות להיות טעימות(:

הספקתי לטעום עוגית JAFFA (נדמה לי שהן מופיעות בתמונה מטסקו).
מאוד טעים  אבל מאוד קלורי (45 לקטנטונת אחת).
הן ישארו כפינוק.

המדפים ללא גלוטן בסופרמרקט טסקו שהושלשו לאחרונה
08/06/2015 | 18:50
8
286
חגיגה לעיניים, למותניים, ולכרטיס האשראי...

האמת שאני קונה מזה רק דגני בוקר או רטבים / מרקים ונמנע מחיקויי האם אין לכם לחם תאכלו עוגות למיניהם.

זה עירבוב של מוצרי רשת (ולכל רשת יש מוצרים ללא גלוטן אחרים בניגוד לסטנדרטיזציה של מוצרי רשת אחרים בהם לכל רשת יש מוצרים דומים מאד) ומותגים ליודעי דבר שפועלים בתחום הבריאות או הללא-גלוטן בלבד. יש לחם לל"ג אחד של יצרן רגיל.
מחזה מרהיב בא לי לחם genius ! נשארה לי רק חצי
08/06/2015 | 19:27
3
123
כיכר במקפיא
חום טעים ולא לבן-ספוג אני מקווה.
09/06/2015 | 02:23
2
66
לא אכפת לי גם הלבן שלהם
09/06/2015 | 05:11
1
87
הג'יניוס ולחם אודי'ס מארה"ב אילו הלחמים היחידים שאני אוכלת.. ( מדי פעם מביאים לי מחו"ל ואני מקפיאה ושומרת לאירועים מיוחדים בלבד )
אני נמנע כי זה משמין ודחוס. צידה לדרך בלבד.
09/06/2015 | 10:12
87
במסעדות יש לי שורה קבועה "אני לא אוכל גם לחם ללא גלוטן כי כל פרוסה דחוסה כמו 2-3 פרוסות לחם רגיל שנדחסו ביחד."

אם יש פרוסה חומה או אם עשו איזה מאמץ מיוחד אינני מסרב כי כבר לא נעים, אבל עדיף לדעתי לחשוב כמו היפנים ולהכין בנטו, או אם ממש חם ואין איך לשמר - חטיפי תירס למיניהם.
מרשים!
09/06/2015 | 06:39
33
איפה נמצא הסופר הזה ?
09/06/2015 | 20:25
2
55
תודה
דרור
סביר להניח שבאנגליה היכן שהוא...
09/06/2015 | 21:08
1
38
זה סניף בינוני של אחת הרשתות הגדולות בבריטניה.
10/06/2015 | 00:48
77
סוג המקום שהיה סופר בקנה המידה של שנות השמונים וכיום על כל דבר שני שיש ברשת אך אין בו שומעים את התירוץ הקבוע "זו חנות קטנה לך לסניף הגדול מחוץ לעיר"
לתשומת ליבכם : הסרת מוצרים ממדפים באנגליה בשל חריגת גלוטן
14/06/2015 | 07:56
90
מצורף קישור להודעת   recall (החזרה ליצרן ) של מוצרים באנגליה שחרגו מכמות הגלוטן המותרת. שימו לב לתאריכים הספציפיים של כל מוצר.
עדכון מצרפת: במבה יש, האפרופו רעיל.
13/06/2015 | 17:14
4
141
בונז'ור אה טוס. הגעתי בצהריים לדרום צרפת והעידכון מקארפור סיטי הוא כדלקמן:

חטיפי תירס לדרך: יש "במבה" בשם Curly שעדיין לא אכלתי אך מרכיביו בטוחים.

האפרופו או "3D" הוא לכאורה אותו המותג שיש בספרד אך בצורה מעצבנת במיוחד יש בטעמים מסויימים חיטה ובכל האחרים שעורה. בספרד המוצר הזה נושא סמל ללא גלוטן וניתן לסמוך עליו בעיניים עצומות אך בצרפת הוא מכיל גלוטן בכל הגירסאות.

עדיין לא יצאתי למסעדה אבל בכל חנות ודוכן ששאלתי אנשים הבינו על מה אני מדבר. מסעדה צרפתית יכולה להיות בעייתית, כצמחוני ביקור בפריס היה בסדר למעט מסעדה אחת עם מלצר ראשי לא סימפטי, אבל בנורמנדי למסעדות רבות לא היתה אף מנה צמחונית בתפריט כך שאם זה יחסם לרעיון שקיים 50 שנה מה יחסם לגלוטן ???
צרפת 2: המסעדה בערב היתה מודעת, הקפה בצהריים פחות
14/06/2015 | 18:38
2
65
הבופה במלון הראשון: טענו שאם הייתי מודיע מראש היו מספקים לי משהו. שלחתי להם אימייל שבוע מראש ולא קיבלתי מענה. הצטיידתי בכמה מוצרים ללא גלוטן בקארפור סיטי סמוך והשתמשתי בחלב, ביצים, גבינה (באריזות אישיות) וכו'. הבעיה היחידה היתה בריבה שהיתה במיכלים מהם הסועד אמור למלא קעריות קטנות. עמדתי מולן ומילאתי, אבל תייר בריטי שעמד לצידי החל לקחת לחם מהמדף שמצידי האחר מעל לקעריות שלי. משכתי אותן אחורה והמתנתי שיפסיק והוא שאל אותי אם הכל בסדר. עניתי לו שאני gluten intolerant ואני לא אמלא את הקעריות שלי כשמנפנפים מעליהן לחם.

במסעדה אתמול הצוות היה מודע לנושא הגלוטן אבל הבעיה הצרפתית הרגילה של "צמחוני? יש לנו דגים" חזרה על עצמה. זו מורשת נוצרית שמפרידה בין הגדרת בשר ודגים וקשה להסביר כל פעם שדג זה יצור חי. בסוף היה איזה משהו והיה קרם ברולה לקינוח.

בבית הקפה בצהריים (עצירה קלה אחרי טיול) המלצר לא הבין למה כוונתי ב sans gluten או צליאק. רק התעקשות על " אני אלרגי לחיטה" je suis alérgic a ble" והתנצלותי על האיות - הניבה תוצאה (אחרי ששאל במטבח) של כדור מרנג בעל שני חצאים ממולא בתותים, ריבת תותים, וקצפת.

בגלידריות שולפים אוטומטית גביע, אבל קל לשכנע אותם לעבור למיכל פלסטי. היתה גלידריה אחת שאמרה שיש לה רק גביעים אך כשהתעקשתי שאני אלרגי (תצלבו אותי על הטרמינולוגיה אבל זה מתרגם בצורה טובה בשטח) היא הפנתה אותי לחנות שכנה שנותנת להשאיל מיכלים עבורה כשצריך.

עד כאן הכל מסתדר ונראה איך ילך הערב. מחר יש נסיעה רכבתית של כמה שעות ויהיה שמח. כפי שאתם וודאי יודעים ה-בעיה ברגישות המזון שלנו היא שאי אפשר לדעת עד חצי-שעה או שעתיים מרגע האכילה ואז זה כבר מאוחר מדי, אז צריך אמון טוטאלי במסעדנים...
עוד כמה ימים בצרפת והמסקנה היא שיש ללמוד קצת צרפתית
17/06/2015 | 08:06
1
43
כשאומרים לצמעדנים משהו על העניין באנגלית זה לא תמיד נרשם אצלהם, אבל כשמשתמשים במילים הצרפתיות הנכונות הכל דופק כמו שעון  

אתמול למשל בסושייה פתיחה אנגלית לא מנעה מהמלצרית להציע לי ספרינג רול, אבל התעקשות על Sans blé גרמה לה להבין פתאום שזו לא אופציה.

בניגוד לסטריוטיפ הצרפתים הם אנשים נדיבים הששים לעזור לכם בכל דבר ובאנגלית טובה אם רק תפתחו את השיחה בכמה מילים צרפתיות. לפעמים מספיק "בונז'ור / בונסוואר מיסייה / מדאם", אם כי בטיול הזה אני מצליח לקנות דברים ללא מילה באנגלית ועובר אליה רק כשנגמרת לי הצרפתית.

במכולות בסדר גודל של קארפור סיטי יש מוצרים ללא גלוטן אך בקארפור אקספרס או יו מארקט אין תמיד. חנויות טבע  / בריאות נקראות Bio  ונהגות ביו בשורוק ( byou בהגייה לפי איות אנגלי) ויש בהן הכל חוץ מחלבונים לפיתוח גוף (בכלל בצרפת לא מוכרים מוצרי cross over שבאנגליה יש בכל רשת בתחום מסויים למשל - ממירי שקעים במדף הנסיעות הבריטי הופכים ל"מדוע שיהיה ממיר שקעים בבית מרקחת?" בתמיה אמיתית והפנייה מועילה לחנות מכשירי החשמל הקרובה כולל הנחיות. ישידותיים וששים לעזור כבר אמרתי.)
"לצמעדנים" - למסעדנים. הסמארטפון אוהב להתעלל באיות.
17/06/2015 | 08:10
14
מדפים ללא גלוטן בקארפור סיטי, צרפת
20/06/2015 | 07:28
50
זה אינו סופרמרקט גדול עם חנייה אלא סניף "בעיר" בקנה מידה בינוני (בתוך הערים יש גם קארפור אקספרס בגודל של מכולת פלוס ושם אין מוצרים ללא גלוטן) בעוד הסופרים המלאים של קארפור נמצאים בשולי הערים במקומות אליהם התייר לא יגיע.

כמו כן - המבורגר צמחוני (היצרן הצרפתי מגדיר זאת "סטייק") ללא גלוטן.
המלצות לאוכל ללא גלוטן בבודפשט
13/06/2015 | 22:11
70
שלום 
מבקש המלצות למסעדות וחנויות ללא גלוטן בבודפשט
תודה 
מידע על ללא גלוטן
12/06/2015 | 23:43
1
144
אנחנו בדרכנו לצפון איטליה האם יש למישהוא מידע כל כלשהוא על אפשרויות האוכל שם ?
הייתי בקומו לפני חצי שנה ויש מלא אופציות.
13/06/2015 | 03:01
72
במסעדות רבות יש פסטה ללא גלוטן ופיצה ללא גלוטן.

ללא מאמץ מיוחד יש אנטיפסטי וריזוטו. במאמץ בינוני יש מאכל שנקרא Polenta שזה כמו פירה תירס וניתן לתבל אותו.

יש חוק אירופאי שקובע שחייבים ליידע את הסועד בהמצאות אלרגנים שונים ובכלל זה גלוטן בכל מסעדה. כשאתה מבקש מידע זה אינך מבקש טובה.

Sono Celíaco / Celíaca
Lui Celíaco / Lei Celíaca

במלון היו דגני בוקר ועוגיות ללא גלוטן של חברת Schär באריזותיהם בבופה, וכששאלתי אם יש לחם הוגשו לי לחמניות  ללא גלוטן חמות מהתנור.

לצידה לדרך יש סוג של במבה גרמנית וזה מאד יעיל לנסיעות. הייתי בסופר אחד מתחת לכולבו שאת שמו אינני זוכר ואינני בטוח אם היו מדפים ללא גלוטן.

מה שיש זו מודעות גדולה מאד במסעדות השונות.

כמו כן - כדי להקשות על העניין אני צמחוני יותר מעשור ועדיין הצלחתי לאכול בכל ערב משהו אחר ואף פעם לא לאכול את הקיטש של ספגטי ללא גלוטן ברוטב עגבניות.

הבעיה היחידה היתה בסושייה של סינים שלא היו להם מספיק מנות צמחוניות לארוחה. אם אתם אוכלים חיות זה יכול להיות פשוט יותר.
מסעדות ללא גלוטן בפריז
05/06/2015 | 20:09
3
138
מחפשת מסעדות ללא גלוטן ברובע התשיעי בפריז (בסביבות האופרה) וגם ביורודיסני בפריז
לטובת החיפוש--> מסעדות בפריז !
05/06/2015 | 21:22
44
באותו ההקשר - האם בקרפור סיטי מוכרים "במבה" או "אפרופו"
07/06/2015 | 02:43
56
בסופרים הגדולים של קארפור בספרד יש שני מוצרים מקבילים מתירס, והם מאד שימושיים לתייר כצידה לדרך. אני עומד לטייל בצרפת בקרוב, ואם הלינקים באים מהיכרות עם צרפת ולא מתוך חיפוש ברשת - הייתי רוצה לדעת אם המוצרים המקבילים קיימים שם ואיך קוראים להם. בשוויץ היתה "במבה". היתרון של המוצרים האלו הוא שניתן לעשות נסיעות ארוכות, לא לדאוג לשימור האוכל, ולא להגיע רעבים.
נסיעה לקפריסין עם הילד הצליאקי-בבקשה עזרה!
16/06/2015 | 14:34
4
46
שלום לכולם, אנחנו נוסעים בפעם הראשונה עם הצליאקי בן ה7 לחו"ל, נוסעים לקפריסין. ערכתי קצת בירורים ולא מצאתי מקומות שמגישים מנות ללא גלוטן. מישהו היה? מישהו מכיר? עזרתכם בבקשה...
לא ידוע לי אבל את יכולה לחפש באתר העמותה, או להריץ חיפוש
17/06/2015 | 06:37
35
בגוגל. בחיפש שטחי גיליתי שיש בפייסבוק משהו על מנות ללא גלוטן בניקוסיה.
יכול להיות שתמצאי מידע על מקומות נוספים בקפריסין.
קפריסין
17/06/2015 | 10:26
2
68
נסענו לקפריסין בקיץ שעבר. אני עם צליאק, וגם בני שהיה אז בן חמש.
לקחנו מקום עם מטבח כך שיכולתי להכין אוכל עם דברים שהבאתי איתי, ועם אורז ומוצרים בסיסיים שקניתי במכולת של הכפר הקטן בו התגוררנו.
כשאכלנו במסעדות בכפרים, השתדלתי לוודא שה"סופלאקי" / שיפוד עוף (שהוא מאוד אהב) יהיה מתובל רק בשמן זית. כך גם לגבי הירקות..  שנינו לא סימפטומטים, אבל נראה לי שעבר בשלום. 
ניסינו לבקש אורז נקי-נקי אבל תמיד הגיע עם תיבול כלשהו, אבקת מרק נראה לי..  אז צריך להמנע או לנסות להסביר טוב יותר. 
רק לקראת סוף הביקור הגעתי לסופרמרקט, שבו היה אגף ללא גלוטן , עם מוצרים בריטיים בעיקר. מבחר לא רע בכלל. 
בסיכומו של דבר, זה לא כמו לנסוע ללונדון או עיר גדולה אחרת, אבל דווקא בגלל שהאוכל בסיסי ופשוט זה לגמרי אפשרי.
קפריסין
18/06/2015 | 08:58
1
37
אנחנו נוסעים למלון בלימיסול, ללא מטבחון, רק עם ארוחת בוקר. אשמח למוע המלצות נוספות אם יש לך למסעדות.
אגב מה לגבי שדה התעופה בן גוריון? יש משהו ללא גלוטן?
קפריסין
19/06/2015 | 14:42
36
אני לא יכולה להמליץ על מסעדות ספציפיות, אבל אני זוכרת שבדקתי באינטרנט (חיפוש באנגלית) ומצאתי המלצות על מאפיות ללא גלוטן וסופר-מרקטים שמחזיקים אוכל ללא גלוטן. 
לא זוכרת שצויינו מסעדות ייעודיות לצליאק אבל אפשר להסתדר בקפריסין עם אנגלית ולהסביר במסעדות מה מותר ומה אסור. 
דאגתי תמיד להסתובב עם אוכל שידעתי שנוכל לאכול גם אם לא יימצא משהו מתאים במסעדה. 
כך גם לגבי שדה התעופה ... לא הייתי בונה על ארוחה נטולת גלוטן בשדה אלא מביאה משהו קטן איתי. 

מסעדות כשרות בוינה
17/06/2015 | 09:55
1
56
לטובת אוכלי הכשר....
לא עשינו תחקיר מדוקדק כי לא היינו עם הצליאקיסט אבל בשלושת המסעדות הכשרות בהן אכלנו (שמחה, בחור טוב - הבשריות ומסעדת נובלינו החלבית) יש סימון אלרגנים כאשר A מסמן את הגלוטן.
בנובלינו יש אופציה לפסטות ללא גלוטן אבל יש להזמין יום מראש.
תודה רבה על המידע. אני בטוחה שיעזור למי שנוסע לוינה
18/06/2015 | 06:05
10
האם יש אוכל בלי גלוטן בשדה תעופה בן גוריון?
18/06/2015 | 09:22
2
44
יש ארומה
19/06/2015 | 23:24
49
ובארומה יש כמה מנות ללא גלוטן.7
יש גם את פיצה האט שיש להם פיצה ללא גלוטן. כשאנחנו שאלנו
22/06/2015 | 12:48
47
הייתה רק משפחתית אז לא ככ התאים לנו
כי לא רצינו לסחוב למטוס...:)
שלום לכולם בבקשה התיעצות לגבי אבחון
14/06/2015 | 10:58
10
130
אני בן 36 נשוי
אני סובל שנים מבעיות בעיכול שזה מתבטא בעיקר שילשולים עצירויות מרובות והקאות
ובעיקר סליחה על הביטוי גזים מלמטה ומעלה בצורה לא שיגרתית.
בעיקר עם אני אוכל לחם ועם חלה בכלל כל הבטן מתנפחת ואני מקיא וצרבות לא נעימות
לפני 11שנה הגעתי למיון עם ערפול ובלבול ומצאו בבדם מחסור גדול בויטמינים במיוחד B12 למרות שאני אוכל רגיל.
אני אדם אפילו שמנמן.
כאבי שרירים ועייפות כרונית זה כבר דבר בשיגרה וגזל ממני המון בחיים
נעשו לי בדיקות ולא מצאו דבר אפילו אנדוסקופיה לחפש בוושט ולא נמצא דבר רק נזק ברירית ובקע סרעפתי.
הבנתי מאימי שממתי שאני קטן אני סבלתי מבחילות.
ביקשתי לעשות בדיקות לצליאק ועשו לי פרצוף בקופה והיום אישרו לי .
שאלתי האם ניראה לכם שהתסמינים האלו מאפיינים צליאק?
או האם אפשר לסמוך על בדיקות הקופה לזיהוי? מפני שעד היום לא מצאו מדוע זה קורה ולא סומך עליהם כבר
ואולי כדאי לגשת למומחה או פרטי עם מישהו מכיר מאיזור כ"ס רעננה?
תודה על הסבלנות אני כבר חסר אונים לחלוטין

נשמע כמו תסמינים של צליאק, מתי בוצעה הבדיקה
14/06/2015 | 11:36
4
98
האנדוסקופית? האם בבדיקה האנדוסקופית בדקו רק את הוושט? האם הוציאו דגימות מהוושט?

באיזה גיל הבעיות החלו?
האם אתה לוקח אנטיביוטיקה באופן קבוע? איזו?

האם קיימת בעיה בבדיקות הדם (תוצאות שאינן בנורמה)? האם ביצעו לך בדיקות דם של הכבד בעבר? מה התוצאות?

סליחה על השאלה.. האם קיים דם או ריר בצואה?

"ביקשתי לעשות בדיקות לצליאק ועשו לי פרצוף בקופה והיום אישרו לי" - באיזו קופת חולים אתה חבר? תעדכן לגבי הבדיקה והתוצאות שלה.

אני מציע לך להימנע גם מגלוטן וגם ממוצרי-חלב ולראות אם חל שיפור - אבל לא לפני ביצוע בדיקת הדם של הקופה כדי לא לפגוע במהימנותה.

תודה
14/06/2015 | 13:49
3
64
בבדיקה בדקו רק וושט
הבנתי מאימי שמילדות יש לי בעיות עיכול . אבל בצורה ממש ממש אגרסיבית זה פרץ בגיל 26.
קיבלתי הפניה לבדיקות דם היום אבל לא כתוב בבדיקות משהו שמרמז צליאק. רק בדיקות גלוקוז כבד וכליות
כתבת בהתחלה שאישרו לך לבצע בדיקת דם לצליאק
14/06/2015 | 14:09
2
74
האם אתה יכול להעלות את בדיקות הדם שהתבקשת לבצע ולתת קישור? או לרשום את כל הבדיקות?

הסיבה שנתנו לך לבצע את בדיקות הדם האלו היא בגלל שרצית להיבדק לצליאק? האם שאלת את הרופא/ה מה בבדיקות הדם האלו שניתנו לך יעיד על צליאק?

אני מציע לך לבצע את בדיקות הדם הבאות:
- נוגדני אנטי-גליאדין IgA
- נוגדני אנטי-גליאדין IgG
- נוגדנים אנטי-אנדומיזיאליים (EMA)
- נוגדני טישיו טרנסגלוטמינז
תסבירו קצת על הבדיקות
14/06/2015 | 14:50
1
83
[ עדכנתי לגבי האדמור שפשוט רימה אותנו ותודה לפורום ]

הרופאה המליצה גם לנו ההורים לעשות בדיקה
עד כמה יש סיכוי שגם לנו יש את זה ? 

מה עם בדיקה גנטית ? לעשות בכל מקרה ? גם עם עושים את הביופסיה ?

ומה זה כל הבדיקות הללו ? אפשר קצת הסבר ?

נוגדני אנטי-גליאדין IgA
- נוגדני אנטי-גליאדין IgG
- נוגדנים אנטי-אנדומיזיאליים (EMA)
- נוגדני טישיו טרנסגלוטמינז

זה אולי כבר בדיקות שעשינו ? [ סרולוגיה לצליאק במכבי ]

עצוב לראות ניצול ציני שכזה של מחלה גנטית
14/06/2015 | 15:38
97
לצערי, הרבה מאוד רופאים אינם שונים וגם עושים שימוש ציני במחלות גנטיות כגון צליאק.

אני מעריך שבדיקה גנטית אינה זולה ולפי דעתי כדאי לבצעה בגיל מאוד-מאוד מוקדם כשאין כל סימפטומים, כאשר ישנם הסימפטומים (בטן נפוחה, רמת ברזל נמוכה, קשיי-עיכול, תחושת הקאה, עצירות/שלשול, חוסר-תיאבון, חוסר-גדילה וכ"ו) אז בדיקות הדם 'אמורות' להציג ערכים מחוץ לנורמה.

במידה ומבוצעת הביופסיה והיא חיובית אז לא צריך לבצע את הבדיקה הגנטית.

מטרת הבדיקה הגנטית (לפי מה שקראתי בעבר) היא פשוט לזהות אם לטף יש סיכוי גבוה למחלת הצליאק, גם אם הבדיקה חיובית אין זה אומר שיהיה לנבדק צליאק, המחלה יכולה להתפרץ בכל גיל.
במידה והבדיקה הגנטית חיובית כל יתר בדיקות הדם (ובדיקת הביופסיה) יכולות להיות שליליות פשוט כי מחלת הצליאק עדיין לא התפרצה.

אתה צריך לדעת אילו בדיקות דם ביצעתם, זכותך לבקש מקופת החולים את מלוא הנתונים בנוגע לבדיקות הדם.

כל אחת מבדיקות הדם לצליאק יכולה להיות שלילית ועדיין יכול להיות מצב שתהיה מחלת צליאק פעילה (הרופא/ה בעת בדיקת דם שלילית לא ימשיך לבדוק).

בנוגע לבדיקות הדם שציינתי, ככל שידוע לי - אלו הם בדיקות הדם המוקדמות לאיבחון צליאק, חלקן מהימנות יותר וחלקן פחות, מטרת בדיקות אלו היא לזהות נוגדנים של מערכת החיסון בדם (נוגדנים של מערכת החיסון שתוקפים את הגוף "בטעות").
גליאדין הוא חלק ממרכיבי הגלוטן, כשחולי צליאק אוכלים גלוטן - מערכת החיסון מזהה את הגלוטן כ"מרכיב זר" ומתחילה לתקוף אותו ע"י יצירת נוגדני אנטי-גליאדין, ככל שאוכלים יותר גלוטן - מערכת תייצר יותר נוגדנים כאלו ורמתם תהיה גבוהה יותר בבדיקת הדם. יש אנשים שלא קיימים אצלם נוגדני IgA בכלל - לכן בדיקת אנטי-גליאדין מסוג IgA תהיה אצלם שלילית.
בדיקת הדם לנוגדנים האחרים גם מטרתה לזהות מצב של צליאק פעיל עם נוגדנים קיימים רבים של מערכת החיסון שמעידים על אכילת גלוטן (ועל התגובה האוטואימונית לאכילת הגלוטן).

בדיקם הדם האחרונה שציינתי נחשבת למהימנה ביותר אבל הייתי מציע לבדוק את כולן.

באיזה שלב אתם באבחנה? האם עברתם את בדיקות הדם וביצעו בדיקה אנדוסקופית ללקיחת ביופסיה? (אם ביצעתם ביופסיה אז עברתם את שלב בדיקת הדם שהייתה חיובית)
ברוך הבא לפורום צליאק sg8978
15/06/2015 | 06:31
4
62
בדיקות דם לאבחון צליאק הן ספציפיות ביותר. אינן כלולות בספירת דם ובשאר בדיקות רגילות.
אתה צריך לבדוק האם יש לך ברשימה בדיקה שנקראת צליאק סקרין (שהיא המקובלת כיום ברוב קופות החולים) או בדיקת טרנסגלוטמינז. יחד אתן חייבת להיעשות בדיקת נוגדני IGA (בדיקת בקרה מפני שיש אחוז די גדול מהאוכלוסיה שנולד עם חסר בנוגדנים אלה ולכן מן הסתם הבדיקות שפירטתי יצאו שליליות ולא אמינות.

כמו שפירטו לך בהודעה קודמת, יש עוד בדיקות. כאשר יש חסר ב-IGA או סיבה לחשוד באי אמינות של הבדיקות פונים למשפחת נוגדנים אחרת. בד"כ לא עושים את כל הרשימה יחד אלא אם יש סיבה מיוחדת לכך.

אם אתה רוצה, אתה יכול להעתיק לכאן את רשימת הבדיקות שקבלת וננסה לעזור לך בזיהוי בדיקות הצליאק.

התסמינים שתיארת אכן נמצאים ב'רשימת' תסמיני הצליאק.
אל תתרגש מפרצוף עקום בקופת חולים ועמוד על שלך. הם שם לשרת אותך ולא להיפך.
מראש כדאי לדעת, שצליאק לא מטופל עלול לעלות לקופת החולים הרבה יותר מאשר אבחון של צליאק וחולה מטופל.

בשום פנים אל תפסיק לאכול גלוטן עד לאחר כל הבדיקות המאבחנות
טלי אני חייב להוסיף..
15/06/2015 | 12:01
3
72

המצב הוא לא אוטופי כפי שאת מתארת - שלרופאים ולקופת החולים יש אינטרס לגלות את מחלת הצליאק כי אחרת הקופה תשלם יותר - במקרה שלי הסתירו ממני את הצליאק כי הייתי חלק מניסוי ללא הסכמה מדעת, גילוי הצליאק היה "מפריע" לתוצאות הניסוי, האינטרס היה להסתיר ממני את המחלה.

האינטרס של קופת החולים הוא כלכלי - להוציא כמה שיותר כסף מהחולה (באופן ישיר ועקיף ע"י תשלום לתרופות למינהן), לשלוח למינימום בדיקות (כי כל בדיקה עולה לקופה כסף כאשר החולה אינו משלם על כל בדיקה) ולנצל את החולה ללימוד אקדמי.

גילוי של צליאק עלול לגרום לחולה להפסיק לשלם כל חודש על תרופות למינהן על בעיות כרוניות שונות ומשונות - חברות התרופות שעובדות עם הרופאים ירוויחו פחות.

לרגע לא חשבתי שהמצב אוטופי בדיוק כמו שברור לי
15/06/2015 | 17:53
2
47
שיש בקופת חולים פונקציות שיחמיצו פנים לדרישה לבדיקת צליאק.
כמו בהרבה נושאים אחרים, לא תמיד כשמשהו הוא צודק הוא גם קורה (לצערי).
האמירה שלי נועדה לחזק את sg8978, כדי שלא יתרגש מזה וילך עם הדרך שלו.
ד.א.
אם ידוע לך בבטחון מלא+יש בידך הוכחות לכך שהיית חלק מניסוי ללא הסכמה- למה אתה לא עושה עם זה משהו?
אני חושבת שלחוק יהיה מה לומר על מצב כזה כשיש לכך הוכחות חותכות.

לא יעשו עם זה כלום
15/06/2015 | 18:49
1
54
הנה דוגמא:

הבעיה היא שאני לא היוצא מן הכלל - אני זה הכלל, כך הרופאים פועלים.

אני לא בטוח איפה קראתי זאת - אבל אני זוכר שקראתי שהמדינה פשוט אסרה לחשוף את היקף הניסויים שבוצעו בקפלן (דו"ח מבקר המדינה), אם המדינה בעצמה מסתירה - אז למי יש לי לפנות?
עצוב מאוד
16/06/2015 | 05:55
16
שאלת אבחון :)
13/06/2015 | 20:02
8
85
היי, אני בת 28 ולאחרונה חושדת שאולי יש לי צליאק בעקבות כמה תסמינים.
לפני כחודש עשו לי קולונוסקופיה (מסיבות אחרות לחלוטין) שיצאה תקינה. אם היה לי צליאק, היו אמורים לראות את זה בקולונוסקופיה (למרות שלא חיפשו את זה)? אני תוהה אם יש טעם להתחיל בירור אם הקולונוסקופיה יצאה תקינה :)
תודה מראש
לא, הבדיקה הדרושה לאיבחון צליאק היא אנדוסקופיה
13/06/2015 | 20:42
2
68
( דרך הפה ) ואת זה עושים אחרי בדיקות דם.
13/06/2015 | 22:41
6
תודה רבה :)
14/06/2015 | 20:44
26
שלחתי לרופא בקשה לבדיקת דם
מקווה שיסכים
סתם שאלה בגלל הגיל שציינת (28)
13/06/2015 | 21:37
4
86
האם במשך שנים סבלת מבעיות רפואיות ובגיל 28 הרופא/ה שלח אותך לבצע בדיקת קולונוסקופיה בעקבות כך "שזיהה" משהו?
לא בדיוק :)
14/06/2015 | 20:44
3
40
אני כבר שנים סובלת (סליחה על הTMI) משלשולים ועצירויות לסירוגין. לא הצלחתי למצוא בעקבות איזה מאכלים זה מגיע. אבל כשזה מגיע אני חייבת להתפנות בדחיפות.
בכל מקרה - בעקבות הבעיות האלו אני גם מדממת לא מעט, ולכן בוצעה הקולונוסקופיה.
(שוב סליחה על הTMI)
האם ביצעת בדיקת תפקודי כבד? (בבדיקות הדם)
14/06/2015 | 21:02
2
33
בבדיקות הדם הכל תקין?
כן, אנמיה קלה שבאה והולכת
14/06/2015 | 21:06
1
37
ואאזונופילים שתמיד גבוהים (אסמטית).אבל חוץ מזה הכל תקין לחלוטין
אנמיה היא סימפטום של צליאק, גם עצירות/שלשול וגם דימום
14/06/2015 | 21:50
39
המעי-הדק (שלא נבדק).
מתכון לפיצה
13/06/2015 | 10:48
1
50
מישהו מכיר מתכון טוב וקליל לפיצה.
רצוי עם קמח תפוח"א/קונידיטור
לא ניסיתי אבל היו למתכון של פינוקי5 בקורות מצויינות בפורום
13/06/2015 | 11:17
48

כמו כן יש במתכוני הפורום עוד פיצות של חברי פורום (יש עם קונדיטור)
אני מכינה עם הקמח של MIXB על פי ההוראות שעל האריזה כך שלא מתאים לבקשה שלך(:
מבצע מצויין על קמח תמי+תגמיש לחברי מועדון ויקטורי
11/06/2015 | 18:30
127
לחברי מועדון רשת ויקטורי - קמח תמי+תגמיש במבצע של 14.90 בקניה של 100 ש"ח ממוצרי החנות. מוגבל ל-2 יחידות בקניה.
מבצע שווה ביותר.

|*|פורומים מקצועיים חדשים|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
11/06/2015 | 15:43
10
|שמש|הקיץ בפתח ואיתו הגיע הזמן להיכנס לכושר ולחטב את הגוף!
היכנסו עכשיו לפורום פילאטיס ותקבלו טיפים מעולים לחיטוב!
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|מטוס|חולמים על חופשה חלומית בגרמניה? מתכננים את מסלול הטיול לברלין ויש לכם שאלות?
היכנסו עכשיו לפורום טיולים גרמניה ותארגנו לעצמכם את הטיול המושלם!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|פרח|אם תמיד חלמתם על חופשה ברומניה ואתה מעוניינים לקבל מידע על היעד היפה בעולם,
פורום טיולים ברומניה הוא בדיוק המקום בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום טיולים ברומניה ותתכננו את הטיול שלכם!

|נשיקה|מתעניינים בהשתלות שיניים ובשיקום הפה? חולמים על שיניים לבנות?
היכנסו עכשיו לפורום השתלות שיניים ביום אחד ותקבלו את כל המידע הנחוץ!
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|לב|האם אתם הורים אשר עוברים טיפולי פוריות? רוצים לשתף ולספר על הקשיים שאתם חווים?
פורום הורים בטיפולי פוריות עכשיו בהנהלה חדשה!

|ירח|יש לכם שאלות בתחום הרוחניות והמיסטיקה? רוצים לדעת מה צופן לכם העתיד?
פורום מיסטיקה עכשיו בהנהלה חדשה!
צליאק בגלל שלא שומרים בשר בחלב
11/06/2015 | 01:21
13
229
יש חשש שלבת שלנו יש צליאק ורוצים לעשות לה בדיקות מקיפות על זה
לקחו אותנו לאדמור גדול בבני ברק והוא אמר לנו לשמור חצי שנה
שלא תאכל בשר וחלב ולהחליף מטבח להפרדת בשר בחלב
כמו שלא עשינו עד עכשיו והכל יעבור לה
יכול להיות שיש לה צליאק בגלל זה ואם תפסיק זה יעבור ?

יש לה צליאק בגלל המוציא לחם מן הארץ
11/06/2015 | 02:46
1
200
צליאק זו תגובה לגלוטן, חלבון הנמצא בחיטה ודגנים.

בבשר וחלב (ללא ציפוי בפירורי לחם וללא טבילת עוגיות בחלב) אין גלוטן וזה בכלל לא שייך לעניין. חולה צליאק יכול לאכול חזיר בחלב אמו וכלום לא יקרה לו.

לעומת זאת חלה משולחן האדמור תגרום לתגובה לגלוטן הנמצא בה.

לקשר בין אלרגיה לדבר שהוא כשר פרווה ואי שמירת כשרות זה ניצול ציני של מאמינים ומסורתיים.

11/06/2015 | 05:30
22
ברוך הבא
11/06/2015 | 06:21
107
אין קשר ואפילו לא ספק של קשר.
צליאק אינו קשור לכל אחד מהדברים שציינת.
זאת תגובה אוטואימונית של הגוף. הגוף תוקף את עצמו וגורם לנזק פיזי כאשר הוא מזהה גלוטן במערכת.
לצערנו עדיין לא נמצאה תרופה לצליאק (למעט תזונה נטולת גלוטן) ולכן אין סיכוי (נכון לרגע זה ועם אופטימיות) שהוא יעבור לגמרי בזכות כל מני דרכי פעולה שאינן קשורות להמנעות מוחלטת מגלוטן לכל החיים. גם כאשר נמנעים מגלוטן  והגוף מבריא הצליאק לא 'עובר'. ברגע שצורכים גלוטן שוב כי לכאורה עבר וכל הבדיקות תקינות, הצליאק יחזור לגרום נזק לגוף וכל התופעות הבריאותיות יחזרו.

בדיקת דם
11/06/2015 | 06:50
93
אתם יודעים מה ההשלכות הרפואיות על אי המנעות מגלוטן למי שיש צליאק?
קודם כל כדאי בדיקת דם, תמשיכו משם. אני בטוחה שיש פה הרבה אנשים טובים עם ידע שיכולים לעזור לכם בהשמך עם כל שאלה.
?
11/06/2015 | 09:24
4
83
אני אם למשפחה חרדית שומרת כשרות מלידה, ולביתי יש צליאק
האדמור הנוכל לא אמר להימנע מחלב
14/06/2015 | 14:37
3
70
רק להימנע ולשמור 6 שעות בין בשר לחלב ושעה אחרי חלב מותר בשר
הבנתי מכאן שזה לא מה שירפא אותה כי גם אנשים ששומרים בין בשר וחלב יש להם צליאק
איזה נוכלים הם תרמתי להם 300 ש"ח ועוד החתימו אותי ביציאה
על הוראת קבע כל חודש 108 ש"ח כל חודש תרומה לישיבה
בא העוזר שלו מחבק אותי ואומר שזה סכום קטן למען הבריאות של הילדה
כאילו זה מעניין אותו אני אלך לבקש את הכסף חזרה פרנציפ ואדבר עם האנשים
שמחכים בתור ויספר להם מה שהיה גם בזבזתי זמן וגם כסף חיכנו להיכנס אליו 3 שעות
מה שכן למדתי מכל המקרה לבדוק ולשאול את הרופאה אם יכול להיות
שיש לה אלרגיה גם לחלב
ורק תודה לרופאה שלנו שעוד התווכחנו איתה עם האדמור צודק
ושלחה אותנו להתייעץ כאן בפורום
הם ניצלו את זה שהיינו בהלם ולא הבנו כלום היה לנו יותר נוח להאמין
שצריך רק להפריד בשר בחלב ואשתי כבר מזמן רוצה מטבח חדש
אז בטח שהיא התלהבה ואמרה שהאדמור צודק

יכול להיות גם מצב של אי-סבילות לחלב ולא רק אלרגיה לחלב
14/06/2015 | 15:50
47
בדיקות הנשיפה של קופות החולים לבדיקת אי-סבילות ללקטוז (סוכר החלב) הן מיושנות ובלתי-אמינות.
אם שותים חלב והבטן מתנפחת או שיש תחושת רפלוקס אז מומלץ להימנע מחלב גם אם הבדיקות הבלתי-מהימנות של קופות החולים הן שליליות.

התנפחות של הבטן זה סימן לכך שהגוף לא מצליח לעכל את החלב (בדיוק כמו עם גלוטן).
ותחושת רפלוקס אחרי שתית-חלב נגרמת בשל חוסר יכולת העיכול של הגוף.

מעבר לכך, חלב הוא מעורר ליחה ודלקת, ולחולי צליאק עם סימפטומים מתקדמים יהיה חוסר באינזים שמפרק את סוכר-החלב.
גם לטבעונות אל תתפתו משיכנועים דומים.
15/06/2015 | 09:02
41
אם יש לה גם אלרגיה או רגישות לחלב הגיוני להמנע ממנו, אבל באותה המידה אל תחשבו שטבעונות לכשעצמה תפתור את הבעיה - כמו כשרות גם זו אדאולוגיה בפני עצמה שלא קשורה ישירות לעניין. ובתחום הצמחוני-טבעוני שימו לב שמוצרי טבעול מבוססים על גלוטן המתואר במרכיבים כ"חלבון חיטה". אני צמחוני מעל עשור אז מוזר לי להזהיר אותך מאספקטים מסויימים בתחום הזה, אבל אם אתם רוצים פתרון בזק שאינו המנעות מחיטה ודגנים חשוב להדגיש שאין כזה לא אצל האדמור ולא אצל הגורו.
סליחה על הבוטות - אבל בפעם הבאה שתתקלו בבעיה רפואית
15/06/2015 | 09:32
54
אולי תלכו למישהו שיש לו הכשרה רפואית, ולא למישהו שיש לו במקרה הטוב הכשרה לרבנות.
תגובה
11/06/2015 | 12:44
86
מיותר לנסות למצוא קשר אפשרי למעשה בין אי אכילת בשר וחלב לבין צליאק.. כי זה בטח לא היתה הכוונה של האדמורים.
אני בספק אם הם בכלל מכירים ומבינים במחלה הזאת. הכוונה היא רק בקשר דתי כמובן.
אני שומרת בשר וחלב ויש לי צליאק. יש אנשים שלא שומרים ואין להם צליאק.
לדעתי הנזק הבריאותי שיכול להגרם לבת שלכם תוך כדי הניסיון לאכול גלוטן ולראות אם הצליאק עבר לא שווה את הסיכויים אם ישנם באמיתות האמירה שלהם..
לדעתי חבל על הזמן שלכם ,תתעסקו יותר באיך להקל על הבת שלכם עם החיים החדשים...

אוי ואבוי.לקחת לרופא/ת גסטרו ולעשות
11/06/2015 | 12:47
91
בדיקות.
לא אבל אם היא תישן על שום זה יעבור
11/06/2015 | 20:02
67
אין קשר בין הדברים כפי שהוסבר פה
לא ברור מהשאלה האם נאמר לא לאכול בכלל בשר וחלב או
13/06/2015 | 21:33
57
שנאמר רק להפריד בין זמני האכילה שלהם, חלק מהתגובות מתייחסות למקרה הראשון וחלק לשני.

אני מעריך שנאמר להפסיק לאכול אותם בכלל..

בדפי ההסבר לדיאטניות של קופת החולים הגדולה בארץ בנוגע לחולי צליאק "חדשים" - כתוב בפירוש שבמידה והצליאק לא התגלה במשך זמן-רב כנראה שקיימת גם אי-סבילות למוצרי-חלב.
לצערי לא קראתי על כך בשום ספר עדכני, אלא רק בספרים מלפני עשרות שנים:
ככל שאוכלים גלוטן במשך זמן רב-יותר כך מצב המעיים נעשה גרוע יותר ויותר - בפרט סיסי המעי-הדק שנעשים שטוחים, כאשר הם נעשים שטוחים ובשל כך - לא קיימים עליהם האינזימים שמפרקים את הלקטאז (סוכר החלב, דו-סוכר) לחד-סוכרים, בשל חוסר-הפירוק, הלקטאז לא נספג למחזור הדם ומשמש כמזון ל"חיידקים הרעים" שנמצאים במעיים ומתפקדים כמחוללי-מחלות ככל שהיקפם גדל.

אני לא הייתי שולל את מה שהאדמור אמר (הרי הסתמך על ניסיון היסטורי שקרא עליו) והיה מעניין אותי מאוד לשמוע את ההסבר שלו. לא הייתי מתייחס למה שרופאים אומרים כאל תורה מסיני ואני מציע לבדוק כל דבר שנאמר ע"י כל רופא ויש הרבה מאוד רופאים שהיה כדאי יותר לישון על שום מאשר להתקרב אליהם.

כפי שכבר קראתי בתגובה של אדם אחר (במאמר באתר מוביל) - בארץ יש רק רפואת חירום.
האם יש ניסיון עם וניליה?
10/06/2015 | 17:13
4
72
האם בטוח לאכול שם בהנחה שמבקשים גלידות ללא עוגיות ובכוסות?
יש לי נסיון עם הסניף במתחם ביג באשדוד.
10/06/2015 | 20:13
1
68
הטעמים המכילים גלוטן מסומנים בצורה ברורה.
לא מערבבים את הכפות.
יש גביעים ללא גלוטן שאפשר אפילו לקנות.
אני מאוד סימפטומטית ,אכלתי שם ועבר בשלום.
הגלידה מעולה  וגם השירות.
תודה רבה
10/06/2015 | 20:25
39
אני מניח שזה אומר שכרשת, יש מודעות לנושא.  אם יש טעמים שמסומנים ללא גלוטן זו התקדמות
ניסיון מעולה
10/06/2015 | 20:35
58
מאוד אוהבת לאכול את הגלידה שלהם (זאתי ללא החלב)
ה גלידה בלי קשר לגלוטן ..יש סימון איזה טעמים
15/06/2015 | 07:35
22
מותרים..מה שכן לבקש שישתפו את הכף שמשתמשים בה.
פנקייק- מישהו מכיר מתכון טוב?
10/06/2015 | 15:02
9
64
מישהו יכול להציע לי מתכון טוב לפנקייק.
הכנתי מקמח תפוח"א  ויצא קצת רך ודליל מדי לדעתי.
מצד שני לא מעונינת להסתבך עם הרבה קמחים...
קודם כל את יכולה להכין עם אחת מהתערובות המוכנות
10/06/2015 | 15:16
82
אני אוהבת עם קמח שקדים, או שילוב ( שאת לא רוצה )

יש לי בבלוג כמה מתכונים, אבל כולם עם שילוב של קמח שקדים ( בעיקר ) סורגום ותפ"א.
אין בעיה להכין רק עם קמח שקדים, אבל יוצא קצת כבד...

תודה
10/06/2015 | 19:47
1
39
כנראה שאני אצתרך להשקיע בכל זאת.. קניתי מחבת לפנקייק ואני חייבת להכין פנקייק טוב (:
מה הקישור לבלוג שלך?
למטה בכל הודעה שלי :)
10/06/2015 | 19:54
38
את צריכה "לשחק" עם הדלילות של הבלילה.
11/06/2015 | 10:17
4
57
אנחנו עושים עם ביצה אחת, כף יפה של גבינה לבנה, מעט שמן, מעט אבקת אפייה אם רוצים (לא חובה), ואז מוסיפים קמח תפוחי אדמה לאט לאט עד שמגיעים למרקם הנכון.
יוצא ממש מעולה בכל פעם. אולי לא הוספת מספיק קמח תפוחי אדמה ובגלל זה יצא דליל מדי.

תשובה
11/06/2015 | 11:40
3
41
עשיתי לפי מתכון..
כמה את מוסיפה קמח? את לא מוסיפה אשל?
לא. אנחנו עושים עם גבינה לבנה ולא עם אשל.
11/06/2015 | 11:48
2
41
ואני לא יכולה להגיד לך כמות כי מוסיפים "לפי העין" ולפי איך שאוהבים את הבלילה. יש כאלה שאוהבים סמיכה יותר ויש שאוהבים דלילה יותר. בואי נגיד שעל הכמויות שציינתי זה בערך חצי כוס, אבל יכול להיות שתצטרכו יותר/פחות אחרי שתערבבו.

תודה רבה (:
11/06/2015 | 22:55
1
21
הרבה יותר טוב. רק חסר קצת טעם ...
בשביל הטעם אפשר להוסיף לבלילה קצת סוכר.
14/06/2015 | 13:20
14
אצלנו אוכלים אותם בתוספת נוטלה או מייפל, אז אנחנו בוחרים שלא להוסיף סוכר לבלילה עצמה.

פנקייקס מקמח קונדיטור
12/06/2015 | 00:16
59
חומרים:
 1 כוס קמח ללא גלוטן ("קונדיטור")
1 כפית אבקת אפיה
1 ביצה
1 כוס חלב (אם רוצים פנקייקס יותר עבים וטעימים ->  0.5 כוס יוגורט ו-0.5 כוס חלב*)
3 כפות סוכר
2 כפות שמן

אופן ההכנה:
 מערבבים את כל החומרים.
משהים במקרר לפחות רבע שעה
מטגנים (אפשר לשמן קצת את המחבת לפני הטיגון של הפנקייק הראשון, לא חובה אם משתמשים במחבת עם ציפוי קרמי/טפלון).
אפשר להוסיף תוספות לבלילה: בננות, פירות אחרים, מעדן חלב בטעם שוקו (במקום יוגורט), פצפוצי שוקולד,  צימוקים וכו'.
אפשר להקפיא פנקייקס מוכנים (להפריד עם נייר אפיה), להפשיר מחוץ לפריזר או לטגן קצת או לחמם בתנור/טוסטר).

*) אם משתמשים ביוגורט כמות כזו מספיקה ל-7-8 יח'.

בתאבון!

כמה ימים ללא גלוטן ותחושת חולשה
09/06/2015 | 21:27
15
112
היי,

החלטתי להוריד גלוטן מהתפריט מאחר והייתי מרגיש רע מייד לאחר ארוחה והיום אני כבר 4 ימים אוכל ללא גלוטן ומה שאני שם לב שבזמן בין הארוחות אני מרגיש חלש מאוד כמו אחרי שלקחתי אנטיביוטיקה.

האם זאת תגובה נורמלית של הגוף ומתי זה אמור לחלוף?

תודה.
אתה חולה צליאק?
09/06/2015 | 21:51
13
47
אני לא חושב
09/06/2015 | 21:57
12
82
אולי יש לי איזה רגישות כלשהי ולכן אני מבצע את הבדיקה הזאת והחלטתי לא לאכול גלוטן במשך שבוע לפחות כדי לדעת האם מקור בעיות מסוימות שיש לי מקורם בגלוטן.
בעבר עשיתי בדיקת דם שרופא המשפחה נתן לי לעשות לבקשתי ולפי התוצאות נאמר לי שככל הנראה אין לי צליאק.
לפני שמתחילים דיאטת המנעות כזו ומורידים מהתפריט
09/06/2015 | 22:28
72
דברים, רצוי לעשות בדיקות מקיפות לשלול כל מיני דברים.
יכול להיות שיש איזו רגישות, אבל יכול להיות גם שיש איזו בעיה, שאולי מצריכה טיפול כלשהוא ( בלי קשר לגלוטן, או בנוסף.. ) לך תדע ?!
בקיצור, היום מדברים על זה שיש משהו שנקרא ׳ רגישות לגלוטן שאינה צליאק׳. אין דרך ואית לאבחן את זה, והקביעה שיש את זה היא אך ורק אחרי שנעשו כל הבידקות לשלילת דברים אחרים ( לא רק צליאק ) ורק אז מנסים דיאטה ללא גלוטן לראות אם יש שיפור.
זה שאתה לא מרגיש טוב , חלש, למרות שיש איזה שיפור בלי גלוטן, זה לא נותן שום מידע , מעבר לזה שרצוי ללכת להתיעץ אם משהו שמבין, ויעשה את מה שצריך בשביל להבין מה מקור הבעייה מלכתחילה.
בהצלחה

שלום שי וברוך הבא לפורום צליאק
10/06/2015 | 06:08
10
46
אני מסכימה עם נטע.
חשוב מאוד שתגש לרופא מומחה ותבדוק את הנושא לעומק.
יש אפשרות שמדובר במשהו שונה מצליאק ויחד עם זה, 'ככל הנראה' זה לא צליאק זאת לא אבחנה מאוד מדוייקת.

אני ממליצה מאוד לברר ולאבחן לפני כל ניסיון ביתי.
אם תדרש לעשות שוב בדיקת נוגדנים לצליאק וכבר הפסקת גלוטן, תאלץ להמתין עם הבדיקה וזה ממש לא מומלץ לדעתי (ממליצה שתקרא הודעה שנמצאת בדף זה של הפורום של משתתפת בשם נועה בדיוק בנושא הזה).

גם אם החלטת להפסיק גלוטן ללא אבחון מוסמך, עדיין כדאי שתגש לרופא לבדוק את נושא החולשה והתופעות הנלוות

לאן אני אמור לפנות?
10/06/2015 | 21:50
9
30

הרופא משפחה אומר שהכל בסדר לפי הבדיקות דם מה עוד אני יכול לדרוש ממנו?
אחרי ארוחות הרגשתי בעיקר תחושת אי שקט זיעה גלי חום ותחושה כללית לא טובה.
כעת אחרי כמה ימים אני מרגיש הרבה יותר טוב למעט העובדה שאני קצת חלש בעיקר בין ארוחות.

אם הכל בסדר אז למה אתה לא מרגיש טוב ?
10/06/2015 | 22:12
32
לחזור לרופא ולהגיד לו את זה.
אם הבידקות הספציפיות בסדר, שינסה כיוון אחר. ואם הוא לא יודע, שיפנה אותך הלאה לרופא שכן מבין מה צריך לעשות ולבדוק.

אתה אמור בעקר לא לותר.
11/06/2015 | 06:23
7
28
כמו שנטע כתבה, אם כיוון אחד לא מניב תוצאה, פנה לכיוון אחר.
בקש הפניה לרופא מומחה בהתאם להרגשה הרעה שלך. אולי גסטרו, אולי ראומטולוג (מאבחן בעיות פרקים ופברומיאלגיה שגם הן גורמות לתשישות לא מובנת)
אני מטופל אצל רופא גסטרו
11/06/2015 | 10:43
6
38
בעיקר בגלל רפלוקס וחיידק הליקובקטר שיש לי.
ביצעתי בדיקה של אנדוסקופיה והכל תקין.
יש לי גם טעם מר בפה לאחר שכיבה ולאחר שינה שכנראה נובע מעודף חומציות בקיבה ומרפלוקס.
אולי באמת אני צריך לחזור לרופא גסטרו אבל אני רוצה לחכות עוד כמה ימים ולהמשיך לבדוק כי אני חושב שהטעם המר והרפלוקס פחתו מאז שהפסקתי לאכול גלוטן אבל אני רוצה להיות בטוח ולחכות עוד קצת.
אני רק אעדכן שתסמיני החולשה פחתו ביומיים האחרונים באופן משמעותי.
איזו בדיקת דם ספיציפית ביצעת לצליאק? יש כל מיני ובדיקות
13/06/2015 | 20:48
5
15
דם מסויימות יכולות להיות שליליות גם כשיש צליאק. לי הייתה תחושת הקאה כשהייתי אוכל מוצרי-חלב בעבר, לגוף לא הייתה יכולת לעכל מוצרי-חלב (בשל צליאק) אז פשוט היה מנסה להקיא (תחושת רפלוקס).

ניסית להימנע ממוצרי חלב?
עשיתי בדיקת דם בשם צליאק סקרין
14/06/2015 | 10:30
4
24
האמת שיש לי רגישות ללקטוז אז ככה שאני כמעט ולא מתקרב למוצרי חלב.

יכול להיות שבכלל אני סובל מתסמונת המעי הרגיז ואי אכילת גלוטן רק מפחיתה מהתסמינים של תסמונת מעי רגיז?
בדיקות הדם תקינות או שיש תוצאות שאינן נמצאות בנורמה?
14/06/2015 | 11:10
3
12
אתה יכול לראות את תוצאות בדיקות הדם דרך אתר קופת החולים

כשהפסקת לאכול גלוטן מה התפריט שלך כלל? ומה הוא כלל כשחזרת להרגיש טוב כפי שכתבת?

האם כשהפסקת לאכול גלוטן - הוספת מזון חדש לתפריט שלא היית רגיל לאכול קודם?
הבדיקה אמרה שאין לי צליאק
14/06/2015 | 21:26
2
18
לא הכנסתי שום דבר חדש לתפריט למעט הוצאת הגלוטן.

אני משתדל לאכול נכון ולאכול כל מה שצריך ובכמות הנכונה.

בכל מקרה לאחר שבוע בלי גלוטן החולשה והרעידות פסקו אבל מה שמחליף אותם לפעמים היא תחושה של חוסר אנרגיה לפעמים וקצת חולמנות.
בתפריט שלך יש פחמימות מורכבות שאינן מכילות גלוטן?
14/06/2015 | 21:44
15
חוסר האנרגיה כנראה נובע מאי-אכילה של כמות קלוריות מספקת, תראה איזה מזונות הוצאת מהתפריט - האם מזונות עתירי-קלוריות? ומה הוספת במקום (מבחינה קלורית)
שי, שים לב שכאשר אתה מוריד גלוטן מהתפריט
15/06/2015 | 06:49
27
והסיבה אינה חשובה (צליאק או כל סיבה אחרת) אתה למעשה מקטין את כמות הסוכרים שנכנסים לגוף, דבר שעלול ליצור צניחת אנרגיות אם לא תשלים את החסר בפחמימות אחרות.
חשוב לשמור על איזון מפני שלכל אחד מאבות המזון יש תפקיד חשוב בתחזוק הגוף.
מאחר ואינך צליאקי אני מניחה שכשאתה אומר
10/06/2015 | 06:15
73
שאתה נמנע מגלוטן אתה בעצם מתכוון שאינך נוגע יותר בלחם/פיתות/מאפים/פסטות וכדומה.
אם לא אזנת את צריכת הקלוריות מול משהו אחר אז הגוף נחלש מאחר והוא לא מקבל את כמויות האנרגיה אליהן הוא רגיל והשרירים לא מקבלים מספיק סוכר.
מציעה לך לחזור לאכילה רגילה ובמקביל לפנות ליועץ, כפי שנטע המליצה, אך גם לדיאטנית. רצוי להגיע לדיאטנית עם יומן אכילה כדי שייקל עליה להמליץ לך איך לשנות את התזונה.
חוסרים בתזונה יכולים לגרום לבעיות רציניות. מניסיון
|*|פורום אקס פקטור נפתח מחדש|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
09/06/2015 | 17:54
2
|תו| ביום שבת הקרוב, אקס פקטור ישראל חוזרת לעונה שנייה ואין זהו זמן טוב יותר מלפתוח את פורום אקס פקטור
מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום ולדבר על השופטים, הציפיות מהעונה הקרובה, המתמודדים האהובים עליכם ועל המנחה בר רפאלי :-)

פורום אקס פקטור http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
מצטערת אם כתבתי יותר מדי אשמח לייעוץ מאנשים שעברו משהו דומה
09/06/2015 | 17:28
3
123
היי , לפני יותר משנה סבלתי מכאבי בטן נוראיים אחרי כמה בדיקות הרופא הפנה אותי לעשות בדיקת ttg שם יצאה רמה גבוה מאוד של בערך 800 . לאחר הבדיקה אמרו לי שאני חייבת לעשות בדיקת גסטרוסקופיה ורק ככה יגלו חד משמעית אם יש לי צליאק או לא.
חיכיתי לבדיקה במשך חודשיים ואז היה את צוק איתי והבדיקה הייתה בסורוקה ופחדתי ליסוע לבאר שבע אז דחיתי את הבדיקה כשדחיתי את הבדיקה אמרו שאין תורים בכלל ואז זה היה בחודש יולי אמרו לי לחכות עד ינואר ומחוסר ברירה חיכיתי. מסיבות אישיות לא יכולתי להגיע לבדיקה של הגסטרוסקופיה בתל אביב ודחו לי את זה לאפריל. אני בחוסר מודעות ורצון להפסיק לסבול הפסקתי לאכול גלוטן ורק חודש לפני הבדיקה המשכתי לאכול גלוטן שהגעתי לתל אביב לבדיקה אמרו לי שעשיתי טעות ואני צריכה לחזור שוב  בחודש יולי ממש עוד מעט.
ככה יוצא שכלכך הרבה זמן מתבזבז והבריאות שלי רק נפגעת אני כבר למעלה משנה מחכה שיהיה סוף לסבל שנגרם לי ובבית חולים אף פעם אין תורים בזמן אם היו מבצעים את הבדיקה עוד אז שגילו לי את זה לא הייתי מחכה כלכך הרבה זמן אבל אין מה לעשות .. בתקופה של החצי שנה בערך שלא אכלתי גלוטן הרגשתי הרבה יותר טוב הרגשתי נוח עם עצמי ווהבטן לא הייתה נפוחה ובזמן האחרון הכל חזר והחמיר אני רק מחכה שזה יעבור רציתי שתגידו לי אם זה הגיוני תופעות לוואי של עייפות חמורה וחולשה יציאות לא סדירות חוסר רעב מצבי רוח פצעים בעור שקוראים לי רק שאני אוכלת גלוטן ותחורים . אני ממש סובלת ואני מקווה שלאחר הבדיקה אני יתחיל אורח חיים בריא כמו שצריך ואני באמת לא אסבול יותר . אשמח אם תייעצו לי :)
ברוכה הבאה
09/06/2015 | 18:14
54
חבל שהבדיקה נדחתה כל כך הרבה זמן אבל אם בבית החולים נאמר לך שחודש עם גלוטן אינו מספיק לבדיקה, אני מעריכה שהם יודעים על מה הם מדברים. צריך כמה וכמה שבועות של אכילת גלוטן על מנת שהבדיקה תהיה אמינה. כלומר, כדי שיהיה בגוף נזק אופייני לצליאק כדי שיוכלו לאבחן כראוי. יש כאן אבסורד אבל אין ברירה.

מה עושים היום?
אמנם הבדיקה שלך תתקיים בחודש הבא את יכולה לנסות להתקשר כל יום ולבדוק האם מישהו ביטל, דחה וכו'. כמו שאת דחית את הבדיקה וכמו שבית החולים דחה מיוזמתו ודאי יש ביטולים אחרים. נסי להתברג אליהם. אל תוותרי.
גם אם כרגע נראה שחבל על המאמץ כי הבדיקה מתקרבת, עדיין כדאי להקטין את רמת הסבל שלך כמה שיותר מהר(:

לגבי שאלת התופעות התשובה היא כן.
מאוד יכול להיות שהתופעות שתיארת הן תופעות של צריכת גלוטן. אלה דברים שקורים לצליאקים כאשר הצליאק לא מטופל.
לצליאק יש לא מעט תופעות וכל אלה שתיארתי כלולים ביניהם.
מצטערת שאת סובלת כל כך אבל אני מאמינה שכשתחזרי לתזונה נטולת גלוטן, תרגישי טוב  והחיים יחזרו למסלולם הבריא והנכון. זה לא קורה ביום אחד אבל זה קורה
בהצלחה ותתחילי להתקשר להקדים את התור!

אני לא רופאה
09/06/2015 | 18:15
1
62
אבל לדעתי זה לא פיתרון שתסבלי כל כך הרבה זמן

מה לגבי לעשות באסותא או במקום כזה בפרטי? אני חושבת שחודש זה מספיק זמן להעשרת גלוטן או שאני טועה?
אם שלחו את נועה הביתה בטענה שזה לא מספיק זמן נראה שלא רצו
10/06/2015 | 06:16
64
בבית החולים לקחת סיכון של אבחון לא נכון (לשלילה)בעקר כשרמת הנוגדנים כזאת גבוהה. יש בזה הגיון לאחר חצי שנה של המנעות מגלוטן.
בכל מקרה, אני מקווה מאוד שהיא תצליח להקדים את התור בדרך זאת או אחרת (פרטי או ניג'וס ).
שנה שלמה של דחיות (והסיבות אינן חשובות) זה הרבה יותר מדי בעקר כשהיא סובלת כל כך.

עד שסוף סוף מצאתי באושר עד לחם קל
08/06/2015 | 22:14
3
127
כבר שבועיים אני לא משיגה אותו. מי יסביר לי את התעלומה??
ברוכה הבאה
09/06/2015 | 06:33
73
בהנחה שאת מתכוונת ללחם קל של בראל (לא מכירה לחם קל של חברה אחרת), גם בשופרסל דיל (במתחם גרין) יש מחסור בו. מדי פעם יש כמות מזערית וכשהיא אוזלת...היא אוזלת. אתמול מצאתי בבית טבע כלשהו אצלינו.

ידוע לי שבראל הייתה בתהליך של שיפור הלחם בחודשים האחרונים ויתכן שזאת הסיבה למחסור (ואת התוצאה אפשר לראות. הלחם מצויין מבחינת מרקם ואינו מתפורר או דביק). או זה אולי מחסור מקומי ברשתות מסויימות בגלל ייצור קטן יחסית.
אפשר ליצור קשר עם החברה דרך האתר שלה ולבדוק את הנושא.

על איזה איזור בארץ מדובר? בכל מקרה,
09/06/2015 | 09:07
1
68
נשמח אם תיצרו איתנו קשר במצב של חוסר זמינות מוצרים כדי שנוכל לטפל בנושא (דרך המייל: info@barellife.co.il טלפון:04-6224695 או דרך האתר: www.barellife.co.il)
לא אמורה להיות כרגע בעיית זמינות של לחם קל.. ולכן אם יש מחסור באיזור מסוים נשמח לפתור את העניין.
לפי הכרטיס האישי מדובר באיזור ירושלים
13/06/2015 | 08:05
10
איך נערכת הבדיקה ?
07/06/2015 | 13:58
7
68
שלום לכולם ,
הבת שלי עברה בדיקת דם אחרי חודשים של כאבי בטן, בטן נפוחה, חוסר שקט וכו וכו ...
הבדיקה חזרה שהנערה רגישה לגלוטן והופננו לבדיקת צליאק.  קודם כל, מישהו יודע כמה זמן המתנה ?  מהפקידה הבנתי שייתכן חודשיים !!  בתי אמורה בזמן הזה להמשיך כרגיל כדי להגיע לבדיקת "אמת" או שלהתחיל להימנע מגלוטן ?
ושאלה נוספת, איך נערכת הבדיקה בבי"ח ?

תודה  
עד לאבחון צריך להמשיך לאכול גלוטן
07/06/2015 | 14:47
3
55
אחרת האבחון לא יצא מדויק, כי הגוף מתחיל להחלים.
תודה, זה מה שחשבנו ... תוכלי לומר
07/06/2015 | 15:33
2
51
לי איך נערכת הבדיקה ?  
נותנים טישטוש קטן לוריד ( זו לא הרדמה, אבל היא
07/06/2015 | 15:37
1
65
תישן ולא תרגיש כלום ) כל הבידקה לוקחת כמה דקות. מכניסים צינור  ( דרך הפה ) עם מצלמה קטנה ומסתכלם, ואז לוקחים כמה דגימות.
זה לוקח בערך 5 דקות ואח״כ לוקח עוד איזה 10-15 דקות עד שהם חוזרים להכרה. רובם לא זוכרים כלום. ( גם הבת וגם הבן שלי שאלו מתי מתחילים... אחרי שהתעוררו )
אחרי עוד קצת המתנה, שותים ואוכלים משהו קטן, ואז משתחררים.
תודה, הרגעת אותי ...
07/06/2015 | 22:38
21
ענו לך כבר על כל השאלות לכן ממני רק בהצלחה
07/06/2015 | 18:30
2
43
ברגע שתקבלו את התור ובמידה והוא אכן יהיה לעוד חודשיים אפשר להתקשר יום יום ולבדוק האם מישהו ביטל. האם יש בכל זאת מקום. אולי כך תוכלי להקדים תור שנקבע לתאריך רחוק.
או אולי להגיע לרופא גסטרו בבית החולים שבו אמורה להתבצע הבדיקה באופן פרטי ולבקש שיכניס אתכם לתור מהיר יותר.

תודה רבה על הטיפ !
07/06/2015 | 22:37
1
15
בהצלחה
08/06/2015 | 06:54
7
ערכי בדיקות ttg
07/06/2015 | 11:21
1
65
הילדון שנה וחצי אחרי תחילת דיאטה. ערכי טרנסגלוטמינאז ירדו בהדרגה מ "מעל 100" ל 15, 7, 6.2 (לפני חצי שנה) ועכשיו 5.5...
הגבול העליון ל"תקין" (מכבי) הוא 6.9.
אצלי (גם צליאקית בדיאטה) הערכים בשנים האחרונות הם "קטן מ 3"... אף על פי שאני אוכלת במסעדות לא סטריליות 5 פעמים בשבוע.
האם 5.5 זה "מספיק טוב" או שצריך להקפיד על דיאטה אפילו יותר? 
לדעתי אם אתם שומרים על התזונה בקפדנות, אין מקום
07/06/2015 | 18:35
48
לדאגה(:.
אם הוא אוכל רק מה שמותר ולא אוכל עלול להכיל וכו', אין הרי מקום להקפדה גדולה מזאת.
התוצאה עצמה נראית לי טובה מאוד.
היא בנורמה וזה מצויין.
כל הכבוד לו על הנחישות וכוח הרצון(:

המלצה: מסעדה במלון אמירי בגליל (ליד אמירים)
07/06/2015 | 10:50
1
118
חזרנו מסופש בצימר באמירים, וארוחות ערב ובוקר אכלנו במסעדה של מלון אמירי הגליל.
ארוחת הערב היתה פשוט מצוינת, עם 99% מהמנות ללא גלוטן, כולל לחמים נ"ג שהם אופים במקום ועוגת שוקולד ה-ו-ר-ס-ת לקינוח.
ארוחת בוקר היתה חביבה, לא יותר.
אנחנו לא ישנו שם אלא בצימר ליד, אבל המלון עצמו נראה גם הוא מקסים מקסים מקסים.

תודה על ההמלצה. נשמע מצויין
07/06/2015 | 18:18
9
מבצע שבוע הספר לספר: מנות קטנות & פינוקים מתוקים
07/06/2015 | 07:36
1
108
מבצע שבוע הספר לספר: מנות קטנות & פינוקים מתוקים

לכבוד שבוע הספר, השקנו את מועדון הספר, בכתובת http://www.book-club.org ואנו מזמינים אתכם להנות מ 20% הנחה לכבוד שבוע הספר לספר: מנות קטנות & פינוקים מתוקים - בישול ללא גלוטן.
לקבלת הנחת שבוע הספר (לשבוע הקרוב בלבד עד ל 13/06/2015). יש להשתמש בקוד רכישה "ספר".
רק בריאות ובתאבון. http://www.book-club.org
אין להכניס לפורום פרסום שנועד לקדם מוצר/עסק כלשהו
07/06/2015 | 18:23
25
ללא קבלת אישור מראש לפני הפרסום גם כאשר מדובר במוצר שעשוי להועיל לחברי הפורום. זאת מדיניות הפרסום של תפוז והפורום שייך לאתר תפוז.

נא לדאוג לזה להבא שאם לא כן ההודעה תמחק ללא הודעה מוקדמת.
תודה.
צריכה לשתף - האם אני מגזימה??
05/06/2015 | 20:18
16
246
חייבת לשתף בתסכול מסויים שאני עוברת.... אצל בתי התגלה צליאק לפני כ 4 חודשים וגם דלקת בושט (איאזופילית משהו) אנחנו החלטנו בבית לדבוק בצורה הכי מחמירה שיש, ומרגישה שמסתכלים עלינו בצורה מוזרה.
אנחנו יוצאים עם חברים או בגן או בימי הולדת, ואנחנו מקפידים שאפילו התבלינים נקיים ושואלים כל הזמן שאלות ואם יש אפילו מלח (נגיד כשעושים על האש משותף) אנחנו לא נוגעים. בימי הולדת אני מביאה לה שקית ולא מרשה שילדים יכניסו לשם ידיים, ולא מרשה לה לאכול מהשולחן גם אם יש ירקות או פירות או חטיפים שהיא יכולה מחשש שילד אחר נגע או שאני לא יודעת מי חתך את הירקות/פירות ואיפה, בארוחות משפחתיות ממש נזהרים ושמים לה בכלים נפרדים את הסלטים והאוכל - כי אם מישהו נוגע בסלט עם הכף ויש לו גלוטן בצלחת והוא מחזיר את הכף זה לא נקי, אם מישהו מוזג לעצמו אוכל מסיר לצלחת ולא מקפיד או שמניח מכסה של תבשיל שלא נקי בוודאות על תבשיל של נקי, ממש ברמה הזאת - מקפידים על הכל - מה שלא חתום ע"י החברה שהוא ללא גלוטן לא נוגעים.
וכולם מופתעים מסתכלים עלינו כאילו אנחנו משוגעים ופתאום כולם מכירים אנשים שיש להם צליאק והם לא מקפידים כמונו, הם יודעים שמלח זה בטוח בסדר, ומה הקטע עם פירות חתוכים, ותגובות של אוייש נו איזו הגזמה. חברה שמישהו מהמשפחה שלה (אבא לצליאקית) אמר שאני אקלקל לבת שלי את ההרגלים (היא תהפוך להיות "פנאטית" כמונו ותפחד לאכול) ומישהי שיודעת ששוקולד שכתוב "עלול להכיל גלוטן" הוא בסדר כי זה כסת"ח וחברה שלה (עם צליאק) אוכלת כאלו דברים.
ומנחמים אותי שזה בטח יעבור כי הם מכירים מישהו שהיה לו בתור ילד וזה עבר, שבטח יש לה את זה ברמה מאוד קשה (אם ככה אנחנו מקפידים)  ושאנחנו לאט לאט נלמד איפה אפשר "לחפף" ונהפוך להיות צליאקים "נורמליים"
בקיצור תסכול... האם אנחנו באמת צליאקים "פנאטים" (חסרי פרופורציות)? כבר ברור לי שזה לא יעבור בבגרות אבל האם יש רמות שונות של חומרה?? לא שמעתי אף רופא מדבר על זה...
סליחה על החפירה הארוכה אבל זקוקה לשיתוף לייעוץ ולתמיכה  
שבת שלום

אתם פועלים בסדר גמור ! מי שמחפף לוקח סיכון מיותר
05/06/2015 | 21:02
7
149
"עלול להכיל" פירושו: עלול להכיל. אין לדעת אם זה כסת"ח או באמת עלול להכיל, ככה שהנכון הוא להמנע.
בטח ובטח להשתדל להמנע מזיהום משני כמו העברת כפות ממזון עם גלוטן למזון בלי, או חיתוך על קרש שהיה עליו גלוטן קודם.
בקיצור-קבלי חיזוק!
לגבי מלח- באמת שלא אמור להיות במלח גלוטן, וכך גם ברוב התבלינים, אבל תמיד שווה לבדוק.
בכל מקרה, אני הייתי עונה שאין כזה דבר פאנטיות בשמירה על נקיון מגלוטן, כמו שאין לחפף בתרופה שמשהו לוקח למחלה מסוימת. פשוט ולענין.
גרוע מכך - זה אומר שאין הפרדת פסי ייצור במפעל.
07/06/2015 | 02:34
6
107
יש חטיף צ'יפס ששרוף אצלי כי למרות שהמרכיבים בטוחים, בגירסאות עם הטעמים יש שימוש בגלוטן ואפילו הגירסה הבטוחה גורמת לגאזים. כשזה קרה חשבתי שזו אשמת המסעדה ההודית (קמח צ'אפטי, מה שבטוח), אבל אז זכרתי שאותו הדבר קרה כמה ימים לפני כן והמשותף היה אכילת החטיף. בפעם הבאה שאכלתי בהודית הכל היה בסדר גמור אז החטיף הנ"ל שרוף אצלי ואין סיכוי שאוכל אותו.

המשמעות של משפט הכסת"ח הוא שבמפעל ישנם פסי ייצור עם קמח וכו' ואין הפרדה בין קווי הייצור השונים.

אם אתם מבקרים באנגליה ובא לכם חטיף Walkers - אל תסתכנו.

המנטאליות שלי היתה ההיפך המוחלט מזו של פותחת השירשור - לא להפוך את זה לכשרות או בד"ץ, אבל מוצר אחרי מוצר גיליתי שסף הרגישות שלי דוחף אותי לאט לאט לפונדמנטליזם. למבוגר יותר קל לפסול דברים שמשפיעים אליו, כשזה עניין של לגלות איזה מוצר בדיוק השפיע על ילד שאכל אותו לפני חצי שעה עד שעתיים זה די כאב ראש.
וזו בדיוק הסיבה להמלצה של רופאים להמנע מגלוטן באופן
07/06/2015 | 05:14
5
86
טוטאלי, כולל אזהרות עלול ועשוי להכיל וכל מה שחשוד. מעתי אפילו הרצאה של רופא ידוע מניו זילנד שטוען שהשאיפה צריכה להיות 0 גלוטן. גם מה 20 PPM להשתדל להמנע. וזאת בהנחה שבכל מקרה גם מי שנזהר הכי הכי טוב, עשוי להתקל באיזה שהיא רמה של שאריות גלוטן, וזה " מספיק"..
לכן פותחת השירשור לא משוגעת ופועלת בצורה נכונה.
חבל להגיע למצב של " גילויים" על פי נסיון מה מכיל גלוטן תוך כדי תופעות גופניות ( ונזר ברור שמצטבר ) אם אפשר להמנע מראש מחלק מהן לפחות.
נזק, לא נזר..
07/06/2015 | 05:15
26
המרכיבים בחטיף היו אמורים להיות בטוחים.
07/06/2015 | 12:55
3
56
תפוחי אדמה, מלח, שמן.

אופן הייצור הבלתי אחראי גרם לכך שיש אי-אילו שרידים במוצר (שמן משותף או שעף על המוצר גלוטן מפס הייצור השכן, נאמר זה של טעם הגבינה ובצל) ולכן במקרה זה משפט הכסת"ח אינו סתם לכיסוי תחת אלא מחליף אזהרה רצינית שבמוצר יש גלוטן בגלל תהליך ייצור לא ראוי.

באירופה ישנה חובה לציין רכיבים אלרגניים במודגש. ברשימת הרכיבים של המוצר בטעם ציפס מלוח אין רכיב מודגש מתחום הגלוטן ולכן על פניו המוצר אמור להיות בטוח - עד שמגיעים לכסת"ח.

מהסיבה הזו להתייחס לעניין בטליבאניות זה לצערי מדעי והגיוני לחלוטין.
גם בארץ החוק מחייב רישום המצאות גלוטן ברשימת הרכיבים
07/06/2015 | 13:35
39
( אפשר לעיין בו בעמוד הראשי של עמותת הצליאק )
בכל מקרה, כמו שכתבתי... אין לדעת, ואם לא יודעים- עדיף להמנע.
אצל הבת שלי אין סימפטומים....
07/06/2015 | 19:01
1
56
זה התגלה מעיכוב בגדילה, אני לא יודעת אם זה יתרון או חסרון, כי אין לדעת לפי תגובות פזיולוגיות מיידיות אם נחשפה לגלוטן או לא, אבל הנזק למעי ולוושט מתרחש - מה גם השתקמות המעי היא אפשרית בתוך מס' חודשים, כאשר השתקמות הוושט כמעט ולא אפשרית ואם כן זה במשך שנים (לפי הסבר הרופא) - לכן לא אקח סיכונים מיותרים.
שעתיים אחרי: גזים, צרבת, רעב קיצוני.
11/06/2015 | 02:53
26
אם משהו מהסוג נשמע לך מוכר אלו הסימפומים שקורים אצלי אחרי כל חשיפה. אפשר לחיות כך עשרות שנים ולחשוב שאלו החיים וזה תהליך העיכול הטבעי עד שמגלים שיש גורם שניתן להוציא מהתפריט.
אתם לא מגזימים..
05/06/2015 | 22:21
92
ומי שאומר לכם שכן שיתעסק בחיים של עצמו.
אני באמת לא מבינה אנשים. אם הילדה תיגע בגלוטן ותכאב לה הבטן יגידו שאתם הורים רעים כי אתם לא משגיחים, אם אתם משגיחים אתם פסיכים.

בכל מיקרה גם אני מקפידה ככה , לא נוגעת באוכל שאני לא יודעת מה הוא מכיל, ואני גם אלרגית לחלב (בקטע של סכנת חיים) ולמדתי (בדרך הקשה) שאני צריכה לשמור על עצמי, מי שרוצה לחשוב שאני פסיכית- בהצלחה , אני מעדיפה שהוא יחשוב שאני פסיכית מאשר שאני אגיע לטיפול נמרץ בטעות כי נגעתי בחלב.

חוץ מהמלח הכל בסדר
06/06/2015 | 01:47
2
106
אגב גם תבלינים בארצנו הקדושה כבר היו מקרים שמישהו בחר "לנפח" את הפלפל השחור עם  תוספים אחרים כדי לעשות עוד כמה שקלים
אני תמיד מסביר שאין ברירה כי הכמות הקטנה ביותר של גלוטן אסורה וגם כי זה מדרון חלקלק, תמיד יהיו נפילות לכן צריך להציב גבולות ברורים ולהרגיל את הילדה לתנאים הכי מחמירים
אם תחשבי על כך שלמערכת החיסון לוקח חודשיים עד שלושה חודשים לחזור לנורמה מספיקות 4-6 תקלות שנתיות כדי שלא תהיה שום השפעה להקפדה על דיאטה בשאר השנה

לגבי המלח - החשש הוא מזיהום משני לא מהמלח עצמו
06/06/2015 | 17:37
1
67
אני לא יודעת מה רמת ההקפדה באותו מטבח
במלח קל לזהות זיהום משני בעין
07/06/2015 | 07:08
34
אין רמות שונות של חומרה בצליאק. צליאק הוא צליאק
06/06/2015 | 08:34
2
90

הרמות שמדברים עליהן לעתים הן בד"כ רמת הנזק שנגרם עד האבחון וגם כאשר האבחון מיידי והנזק קטן יחסית- הטיפול זהה לטיפול בנזק של צליאק שלא אובחן ...20 שנים. כך שההקפדה צריכה להיות מקסימלית.
מי שאוכל עלול להכיל- מקל על עצמו מפני שהמגוון והזמינות גדולים יותר, אבל ההוראה הרפואית היא חד משמעית. לא לאכול גם מוצרים אלה.

יחד עם זה, אין צורך להסתפק רק במוצרים שכתוב עליהם 'ללא גלוטן'. יש הרבה חברות שמתחייבות על מזון ללא גלוטן , ללא הרישום עליו (יש בעיה חוקית כלשהי לגבי רישום 2 מילות הקסם האלה). אם אין לך גישה למדריך המקוון של עמותת הצליאק, כדאי לדאוג לזה. שם תוכלי למצוא בבטחון גמור מוצרים רבים שלא כתוב עליהם אבל הם נטולים באחריות היצרן (בכתב)כלפי העמותה.

באירועים:
לא הייתי נמנעת מירקות ופירות פשוטים וחתוכים אלא פשוט שוטפת אותם.
את יכולה לבדוק מראש מה יהיה התפריט ולהביא לה קופסת אוכל יפה ומגרה עם דברים שהיא אוהבת.
לומדים למצוא את הדברים שאפשר לאכול בכל זאת לאחר בדיקה מול מי שמכין ו...להתרגז פחות מההערות סביב(: קשה להתעלם מההערות האלה אבל אפשר לקחת אותן קצת פחות כבד כדי שלא תצאי מהאירועים האלה עם תחושה של ביקורת כלפייך. זה  ממש לא נעים ולא במקום.
אני חושבת שהמסר העקרי שלך צריך להיות ללמד את בתך להתרגל לתפקד תוך כדי שמירה קפדנית.
ללמד אותה שאפשר להסתדר עם צליאק ולחיות טוב למרות שזאת מחלה לא נוחה ושלמרות שיש הערות ובקורת, הדרך שלך היא הנכונה.
זה תהליך והוא לוקח זמן ואת נוהגת נכון מאוד כשאת מקפידה על קוצו של גלוטן מפני שזה המסר שאת מעבירה לה לחיים.

תודה רבה על התמיכה והייעוץ - כיף שיש את המקום הזה לחלוק....
06/06/2015 | 17:45
1
53
ולשתף בו.
אני אכן שואלת מה יהיה האירועים משתדלת להביא לה דברים דומים, אבל גם אם אין אפשרות מביאה תחליפים שהיא אוהבת.
האמת שאני לא רואה את זה כמובן מאליו בכלל  שהיא פשוט מדהימה בהבנה ובקבלה שלה (בת 4) ומחזקת אותה המון.
לעמותה נרשמתי שבוע לפני התור אצל הגסטרולוג - ידענו שזה 99.9 צליאק אז כבר נערכתי ובהחלט יש מבחר ואנחנו לא מרגישים חסך.
וגם פה כבר הספקנו להשתתף במשלוחי מנות - והיה מחמם את הלב מאוד. 
אז שוב תודה לכולם.

נהדרואת צודקת.הצליאקים הצעירים מדהימים בבגרות וההבנה שלהם
06/06/2015 | 20:41
56
אתם בסדר גמור, ככה שומרים בצליאק.
06/06/2015 | 09:54
43
גזלו ממני את ההנאה הנפוצה האחרונה - צ'יפס חם.
07/06/2015 | 02:59
25
241
נכון שיהיו מי שיטיפו לי שהייתי צריך לדעת כי אין הפרדה בין שמן הצ'יפס לטיגונים האחרים בחנויות הפלאפל או הפיש אנד צי'פס (יש סוג של זליגה מהאחד לשני), אבל האופציה הזמינה ביותר לאוכל חם וזול בכל שעות היום מחוץ לבית שאמורה להכיל בדיוק תפוחי אדמה, שמן ומלח איננה בטוחה. במקומות רבים זה לא משפיע או משפיע בצורה קלה ביותר, אבל אתמול הייתי במקום שבו הגלוטן בשמן חצה לחלוטין את סף הרגישות שלי. 

הדבר הכי מעצבן זה להתחיל לקיים עצרת זיכרון לסדאם חוסיין בגלל מאכל שגלוטן  לא אמור להמנות בין מרכיביו. 

07/06/2015 | 18:44
24
80
מבינה את התסכול שלך
אגלה לך בסוד (שאיש לא ישמע וידע כמובן...) שאחת מן הפנטזיות הקולינריות העקריות שלי מאז פרוץ הצליאק היא כדורי פלאפל חמים וטריים עם טחינה, חריף וסלט (אף פעם לא אהבתי פלאפל בפיתה כך שאני ממש צנועה).
אני לא יכולה להרשות לעצמי לקחת סיכון של תגובה ולכן זה נשאר בגדר הפנטזיה(:

( וכמוך, גם אני מרגיעה מראש:
ניסיתי לא מעט מתכונים ביתיים וחלקם היו מאוד מוצלחים אבל כל הכייף זה לאכול בחוץ, בפלאפליה. וכן. ידועים לי המקומות שמותר לנו לאכול בהם אבל הם לא נגישים לי באופן מיידי).

שלי עוגיות
07/06/2015 | 20:29
2
132
מאז שאני קטנה הדבר היחיד שאני אוכלת בבוקר זה עוגיות..כמעט בכיתי ביום הראשון ללא גלוטן שבמקום עוגיה שמו לב אחת ללא גלוטן שאפילו הכלבה שלי ברחה ולא רצתה לאכול..

עם החלב הטראומה הייתה להיפרד מבן אנד ג'רי
אין לכם עוגיות בארץ? אצלנו יש יותר מדי.
08/06/2015 | 03:10
1
100
טעימות טעימות שאני לא מוכן לגעת בהן כי כל המשקל שהורדתי בחורף הראשון ללא גלוטן חזר בחודש אחד על הלחמים והעוגיות האלו...

יש שוקולד-לחות כמו בראוניז, יש צהבהבות דמויות וואפל, יש עוגיות קוקוס כמו בפסח, אבל היום נקרתה בדרכי "עוגת יפו" Jaffa Cake שהמרקם שלה היה קלקר-אורז די עלוב.

ב ASDA   יש עוגת גבינה ללא גלוטן וללא חלב (אין לי בעיה עם חלב אבל לא היתה עוגת גבינה אחרת ללא גלוטן) ואפילו בעלי אכל אותה יומיים ברציפות למרות שהוא בדרך כלל סולד מתחליפים למיניהם.

לא טעימות כמו האלו ללא גלוטן
08/06/2015 | 05:38
38
דווקא אכלתי פלאפל מ Tesco בפיתות ללא גלוטן
08/06/2015 | 03:01
12
96
לא ראית אותם לאחרונה אבל בשנה שעברה היו ברשת טסקו הבריטית כדורי פלאפל מותג רשת במקרר הצמחוני שלא כללו חיטה ברשימת המרכיבים ואכלתי אותם בפיתות ללא גלוטן (בפרופורציה אליפטית טורקית, ובמרקם די מתפורר) עם חומוס צבר מהמקרר הכשר.

וזה העניין:  אני יכול לאכול מיכל חומוס שלם, או פחית שימורים שלמה של שעועית היינץ ואין סימן חיים כלשהו מסדאם למרות התדמית של המאכלים האלו כקשורים ללוחמה כימית...
גם אני אכלתי כבר פלאפל מהמקפיא בבית הטבע ובבית ממעשה ידי
08/06/2015 | 06:09
10
77
וכו' אבל זה לא מתקרב לפלאפל בפלאפליה.
ושוב, יש מקומות לאכול בארץ שאפשר לאכול בהם פלאפל נ"ג אבל אף לא אחד מהם לא זמין לי כשפשוט מתחשק.

זו השריטה לי גם. פלאפל
08/06/2015 | 09:18
1
52
ניסיתי לחשוב לפני כמה ימים מה הכי חסר לי. מעבר לפרוסת לחם כפרי - פריך וטעים, זה הפלאפל. סתם להיכנס למקום ולהזמין מנה...
יש פלאפל בריבוע מעולה - אבל רק באזור המרכז. אצלינו בצפון אין כלום
בדיוק זאת הנקודה...אי הזמינות(:
09/06/2015 | 06:40
13
טליאמתי. בעקבות פעילות בגן ששילבה פלאפל, גיליתי שבפלאפל ג'נה
08/06/2015 | 10:23
7
89
שבפלפאל ג'נה באשקלון (במתחם דוידי, ליד רולדין) הפלאפלים הם ללא גלוטן. )
אז גם לנו האשקלונים יש פלאפל

לגמרי, עם שמן נפרד?
08/06/2015 | 11:19
5
31
בפלאפליות שאני מכירה שהן ללא גלוטן,
08/06/2015 | 11:37
3
65
כל הכדורים שהם מייצרים הם ללא גלוטן, ולכן אין צורך בשמן נפרד.
בדרך כלל עושים לנו "נגלה חדשה", ושמים בתבנית נפרדת ומשתמשים במלקחיים נקיות והכל כדי למנוע זיהום משני, אבל מבחינת השמן אין בעייה.

בד"כ החשש לא קשור רק לתערובת הפלאפל אלא דווקא לטיגון
08/06/2015 | 18:17
2
56
של חתיכות פיתה (כמו טוסטים קטנים). לכן השמן כל כך חשוב.

לחלוטין. הצ'יפס שאכלתי זוהם רק מהשמן.
08/06/2015 | 18:38
29
אבל בפלאפליות שיש בהן מודעות, מלכתחילה לא משתמשים
09/06/2015 | 09:41
44
בשמן של הכדורים לצרכים אחרים. אם רוצים לטגן פיתות או צ'יפס מצופים בפירורים או בבלילה, עושים זאת בשמן נפרד.
אבל אולי זה נכון רק לשתי הפלאפליות שאני מכירה בפתח תקווה...
בכל מקרה אצל מי שאני מכירה אין צורך להחליף שמן.

כן, עם שמן נפרד , לצערי אין פיתות ללא גלוטן, .....
08/06/2015 | 12:40
56
המוכר/בעלים (לא בטוחה מה היה מעמדו), היה מאוד נחמד, הכין את "קציצות" הפלאפל ברגע שפתח את הסניף (הפעילות הייתה ב- 11:00) לאחר שניקה שוב את העמדה, ו-ווידא שלא יהיה מגע של פיתות וכו'.
הוא הסביר שהתערובת מגיעה מוכנה והיא נקיה מגלוטן (של רשת "פלאפל ג'נה).
תודה רבהאגש לשם בהזדמנות לבדוק ישירות מולם
08/06/2015 | 18:13
36
מעניין האם רק בשעות הבוקר המוקדמות יש אפשרות להפרדה כזאת או שזאת גישה של המקום
פלאפל בכניסה לרשפון
09/06/2015 | 19:01
45
בכניסה למושב רשפון (על כביש 2) יש דוכן פלאפל יחסית חדש, והפלאפל מאוד טעים. לבתו של גיא הבעלים יש צליאק. 
אני קונה שם כדורי פלאפל שבוודאות נקיים מגלוטן (התערובת וההכנה). לא יודעת אם הוא מחזיק פיתות נ"ג כי אני קונה לעצמי רק כדורים :)
פלאפל מולה בירושלים
08/06/2015 | 09:46
1
64
בפלאפל מולה בירושלים, ליד שוק מחנה יהודה, המוכר מתחייב שזה בלי גלוטן.
אנחנו אוכלים רק שם.
לא נצפו תופעות לוואי, והטעם מעולה!
כייף לכם אבל אני מאשקלון. זה לא נחשב בדיוק 'זמין'(:
08/06/2015 | 18:18
11
סיפור על פלאפל בג'לג'וליה
08/06/2015 | 19:58
64
ניכנסתי לפלפליה/חומוסיה בג'לג'וליה וביקשתי לקנות כדורים.  אחרי שהזמנתי שאלתי את המוכר האם יש..........
המוכר לא נתן לי לסיים את השאלה ואמר בביטחון גמור, הפלאפל נקי מגלוטן וכי באים מכל האיזור לקנות.
הבן שלי לא סימפטומאטי (הלכנו לאבחון בגלל משקל נמוך) ולכן קשה לדעת לבדוק על פי הסימפטומים.  הדרך היחידה שלנו לדעת מה איכות הדיאטה שלו היא על פי תוצאות בדיקות הדם ובפעם האחרונה שבדקנו זה היה תקין.
האם אני יכול לסמוך על דברי המוכר??? אני לא יודע.  אני מניח שהוא לא היה מכשיל אותי.
בכל סניפי פלאפל בריבוע יגשימו לך את הפנטזיה
08/06/2015 | 21:15
4
67
ולמעשה יש להם גם פיתות בלי גלוטן (אם כי גם אני מעדיפה בצלחת) והם מכינים את המנה שלך בנפרד, במטבח, לפני שפיתות גלוטניות היו בסביבה. בשמן שלהם, שמוחלף כל יום, מטוגנים רק כדורי הפלאפל.
לא, הם לא יכולים כי הם לא קיימים באשקלון!
09/06/2015 | 06:55
3
49
יש פנטזיות שהייתי נוסעת עבורן רחוק הרבה יותר מאשר שעה ברכבת או ברכב אבל פלאפל אינו אחד מהן.
אבל מידי פעם את יוצאת מאשקלון?
09/06/2015 | 08:48
2
51
אז אם יוצא לך להקלע לאיזור שיש אותם זו הזדמנות

אגב, המלצתי כאן בעבר אבל אם כבר בא לך להכנס לרכב לטובת משהו: באשדוד יש מסעדה אתיופית, יתברק, ויש שם אוכל מעולה ללא גלוטן וזול להפליא.
יש לי אישור יציאה רק בשבתות
10/06/2015 | 06:11
1
40
ברור שאני עשויה להקלע ולכן המידע חשוב בכל מקרה ולכולנו (לא רק לפנטזיונרים שביננו)(:
תודה
גם בצומת צמח בכנרת יש פלאפל נטול גלוטן ב"שניצליה"
13/06/2015 | 17:28
18
יש לו מכשיר צ'יפסר נפרד עם שמן נקי לכל מוצר - ולכן הצ'יפס וכדורי הפלפל נקיים.
הוא מקפיד על כלים נקיים. ואם צריך רק להזכיר לו.
אני לא אוהבת פלפל, אבל טעמתי כדור והיה נחמד מאוד ובלי תופעות לוואי.
חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
Flix וידאו
פורום קלאב פוט
פורום קלאב פוט
ד
ד"ר רון טנצר
פורום התמודדות עם סרטן
לא חייבים להתמודד לבד
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה