לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום סלולארי

כיום שלכל ישראלי יש את המכשיר כיום כאשר אתם הולכים ברחוב להיתקל באדם מדבר בסלולארי שלו באם הוא מבוגר או ילד שלא סיים ביה"ס זה כמעט בלתי אפשרי וחייב להיות פורום שמדבר על הנושא הזה אז שלום אני - רונן ואני מכור לסלולארי, אני לא יכול לחיות ללא המכשיר הזה וחייב להתעדכן בכל מה שקורה בעולם הסלולאר, ואם אהיה יום ללא המכשיר אשתגע, מכירים את התחושה?? אתם מוזמנים להיכנס לפורום שכולו עוסק בעולם הסלולארי יש בו את כולם החל מנציגים יבואנים ועד סתם אנשים שכרגע קיבלו את המכשיר הראשון בחייהם פה תמצאו תשובות לשאלותיכם החל מהשאלה איך מדליקים את הC1-01 שלי? וכלה בדיון איזה סמארטפון הכי טוב בשוק! רק לפני שאתם נכנסים, כמה חוקים בסיסים
* אסור בתכלית האיסור להציף את הפורום
* שרשרו הודעותיכם אחת לשניה... אם יש לכם הרבה מה להגיד אז או שאספו את כל הדברים להודעה אחת או שתשרשור הודעה אחת לשניה במקרה שהנושאים לא ממש קשורים אחד לשני הדבר יקל על הפורום וימנע משרשורים לא פחות חשובים לעזוב את העמוד הראשי של הפורום
* נא לא לפרסם מכירות\החלפות וכו` בשביל זה קיים הלוח
* אין להעביר קודים למכשירי סלולאר על גבי הפורום מכיוון שישנם קודים שאין בסמכותו של האדם "הרגיל" להשתמש בהם ויכולים להביא נזק בלתי הפיך למכשיר (השתמשו במסרים לצורך זה).
* נא לשרשר הודעות OFF להודעת הOFF שבפורום. הודעת OFF שלא תשורשר תמחק.
* רוב השאלות מקבלות תשובה ולכן נא לא להקפיץ כל 10 דק` אלא אם ההודעה כבר מתקרבת לעמוד הבא או לחילופין לא קיבלה תשובות יותר מיממה הודעה אשר יתווסף לה שירשור הקפצות, כאשר כל ההקפצות הן בנות 10 דקות תימחק לאלתר
* אם במקרה יש לכם מספר שאלות נא לכתוב את כולם בהודעה אחת ולא לפתוח לכל שאלה הודעה. (כנ"ל לגבי קישורים למידע על סלולארי נא לשרשרם אחד אחרי השני)
* נא לא לעקוץ\לרדת\להשמיץ חברות סלולאריות מתחרות, יצרניות מכשירים או כל דבר שקשור לסלולארי שלא תואם את דעותיכם דבר אשר יכול להביא לפגיעה בגורם נוסף ולריבים וסכסוכים מיותרים בפורום - הודעות מסוג זה ימחקו במידית ללא שום התראה
* בפורום יש סקרים, גלריות ועוד` אופציות אשר לא חייבות להיכלל כל פנייה בענייני סקרים, הצעות לגלריות וכו` תעשה בצורה מסודרת על גבי הפורום,
* אין לפרסם את הבלוג שלכם בפורום, יש לכם בלוג? הוספו את קישורו בחתימה שלכם, אם על כל שאלה שתענו עליהם בהפניה לבלוג שלכם, גם אם אכן בבלוג רשומה התשובה, התגובה שלכם תימחק, יש לכתוב תגובה מלאה בפורום, ולא לתת קישור, אפשר לתת קרדיט למקור.
* אין לתת קישורים בגוף ההודעה אשר אין להם הקשר לנושא השירשור או ההודעה ואין הזהרה מה יש בקישור, הודעה כזו תימחק מייד בלי הזהרה.
* אין לצעוק בפורום, לכתוב הודעות בסיגנון "עזרה!!!" "הצילו!!!!" וכו' הודעה מסוג זה תמחק.

* מסרים או כל אמצעי התקשרות אל המנהלים. רוצים ליצור קשר? במסרים הפרטיים, אין לדון על מדיניות ניהול הפורום על גבי הפורום, יש לכם הערה בנושא? פנו בפרטי למנהל או להנהלת תפוז או בפורום משוב, הודעות מסוג זה שיעלו בפורום ימחקו במיידית!.
* קרינה היא לא נושא לפורום סלולרי, המידע כיום על קרינה הוא לא ברור ונועד רק לאנשי מיקצוע בתחום קרינה ולא למשתמשים הפשוטים, כל דעה שתהיה מבוססת או לא תבלבל ותלחיץ סתם גולשים שלא מבינים, אין להעלות שאלות או דעות בנושאי קרינה והשפעותיה, הודעות כאלו ימחקו מייד.
* כאשר יש הודעות בנושאי מערכות הפעלה WM/WP7, פאלם, אנדרואיד או מכשירי iOS של אפל יש לפנות לפורום המתאים (קישורים בכותרת הפורום)
אין להגיב לשאלות בנושאים כאלו, אפשר להפנות לפורום המתאים,
פורום זה עוזר בבחירת מכשירים (כן גם מכשירים שנרשמו בפיסקה הקודמת), כאשר יש שאלה של לפני קניה אין צורך להפנות לפורום המתמחה,
גם שאלות על שימוש במכשירים עם סמביאן מייגו או כל מערכת אחרת שאין לה פורום ייעודי נענות בפורום זה,
וכן גם שאלות בבחירת מסלול וחבילת גלישה במפעילות הסלולריות.
* נושאי תלונות על חברות או חנויות או כל גוף הקשור לנושא הפורום יש לעלות בצורה מנומקת וללא התלהמות תוך שמירה על חוקי המדינה בנושאי לשון הרע והוצאת דיבה, אין לקרוא לגוף האמור בשום צורה פוג

הנהלת הפורום:

אודות הפורום סלולארי

כיום שלכל ישראלי יש את המכשיר כיום כאשר אתם הולכים ברחוב להיתקל באדם מדבר בסלולארי שלו באם הוא מבוגר או ילד שלא סיים ביה"ס זה כמעט בלתי אפשרי וחייב להיות פורום שמדבר על הנושא הזה אז שלום אני - רונן ואני מכור לסלולארי, אני לא יכול לחיות ללא המכשיר הזה וחייב להתעדכן בכל מה שקורה בעולם הסלולאר, ואם אהיה יום ללא המכשיר אשתגע, מכירים את התחושה?? אתם מוזמנים להיכנס לפורום שכולו עוסק בעולם הסלולארי יש בו את כולם החל מנציגים יבואנים ועד סתם אנשים שכרגע קיבלו את המכשיר הראשון בחייהם פה תמצאו תשובות לשאלותיכם החל מהשאלה איך מדליקים את הC1-01 שלי? וכלה בדיון איזה סמארטפון הכי טוב בשוק! רק לפני שאתם נכנסים, כמה חוקים בסיסים
* אסור בתכלית האיסור להציף את הפורום
* שרשרו הודעותיכם אחת לשניה... אם יש לכם הרבה מה להגיד אז או שאספו את כל הדברים להודעה אחת או שתשרשור הודעה אחת לשניה במקרה שהנושאים לא ממש קשורים אחד לשני הדבר יקל על הפורום וימנע משרשורים לא פחות חשובים לעזוב את העמוד הראשי של הפורום
* נא לא לפרסם מכירות\החלפות וכו` בשביל זה קיים הלוח
* אין להעביר קודים למכשירי סלולאר על גבי הפורום מכיוון שישנם קודים שאין בסמכותו של האדם "הרגיל" להשתמש בהם ויכולים להביא נזק בלתי הפיך למכשיר (השתמשו במסרים לצורך זה).
* נא לשרשר הודעות OFF להודעת הOFF שבפורום. הודעת OFF שלא תשורשר תמחק.
* רוב השאלות מקבלות תשובה ולכן נא לא להקפיץ כל 10 דק` אלא אם ההודעה כבר מתקרבת לעמוד הבא או לחילופין לא קיבלה תשובות יותר מיממה הודעה אשר יתווסף לה שירשור הקפצות, כאשר כל ההקפצות הן בנות 10 דקות תימחק לאלתר
* אם במקרה יש לכם מספר שאלות נא לכתוב את כולם בהודעה אחת ולא לפתוח לכל שאלה הודעה. (כנ"ל לגבי קישורים למידע על סלולארי נא לשרשרם אחד אחרי השני)
* נא לא לעקוץ\לרדת\להשמיץ חברות סלולאריות מתחרות, יצרניות מכשירים או כל דבר שקשור לסלולארי שלא תואם את דעותיכם דבר אשר יכול להביא לפגיעה בגורם נוסף ולריבים וסכסוכים מיותרים בפורום - הודעות מסוג זה ימחקו במידית ללא שום התראה
* בפורום יש סקרים, גלריות ועוד` אופציות אשר לא חייבות להיכלל כל פנייה בענייני סקרים, הצעות לגלריות וכו` תעשה בצורה מסודרת על גבי הפורום,
* אין לפרסם את הבלוג שלכם בפורום, יש לכם בלוג? הוספו את קישורו בחתימה שלכם, אם על כל שאלה שתענו עליהם בהפניה לבלוג שלכם, גם אם אכן בבלוג רשומה התשובה, התגובה שלכם תימחק, יש לכתוב תגובה מלאה בפורום, ולא לתת קישור, אפשר לתת קרדיט למקור.
* אין לתת קישורים בגוף ההודעה אשר אין להם הקשר לנושא השירשור או ההודעה ואין הזהרה מה יש בקישור, הודעה כזו תימחק מייד בלי הזהרה.
* אין לצעוק בפורום, לכתוב הודעות בסיגנון "עזרה!!!" "הצילו!!!!" וכו' הודעה מסוג זה תמחק.

* מסרים או כל אמצעי התקשרות אל המנהלים. רוצים ליצור קשר? במסרים הפרטיים, אין לדון על מדיניות ניהול הפורום על גבי הפורום, יש לכם הערה בנושא? פנו בפרטי למנהל או להנהלת תפוז או בפורום משוב, הודעות מסוג זה שיעלו בפורום ימחקו במיידית!.
* קרינה היא לא נושא לפורום סלולרי, המידע כיום על קרינה הוא לא ברור ונועד רק לאנשי מיקצוע בתחום קרינה ולא למשתמשים הפשוטים, כל דעה שתהיה מבוססת או לא תבלבל ותלחיץ סתם גולשים שלא מבינים, אין להעלות שאלות או דעות בנושאי קרינה והשפעותיה, הודעות כאלו ימחקו מייד.
* כאשר יש הודעות בנושאי מערכות הפעלה WM/WP7, פאלם, אנדרואיד או מכשירי iOS של אפל יש לפנות לפורום המתאים (קישורים בכותרת הפורום)
אין להגיב לשאלות בנושאים כאלו, אפשר להפנות לפורום המתאים,
פורום זה עוזר בבחירת מכשירים (כן גם מכשירים שנרשמו בפיסקה הקודמת), כאשר יש שאלה של לפני קניה אין צורך להפנות לפורום המתמחה,
גם שאלות על שימוש במכשירים עם סמביאן מייגו או כל מערכת אחרת שאין לה פורום ייעודי נענות בפורום זה,
וכן גם שאלות בבחירת מסלול וחבילת גלישה במפעילות הסלולריות.
* נושאי תלונות על חברות או חנויות או כל גוף הקשור לנושא הפורום יש לעלות בצורה מנומקת וללא התלהמות תוך שמירה על חוקי המדינה בנושאי לשון הרע והוצאת דיבה, אין לקרוא לגוף האמור בשום צורה פוג

לצפיה ב-'דפוק וזרוק בפריז ובלונדון עם המוטו X PLAY '
דפוק וזרוק בפריז ובלונדון עם המוטו X PLAY
24/01/2016 | 00:11
27
263

דפוק וזרוק בפריז ובלונדון – עם המוטו X PLAY

יותר מ8 עשורים מאז שג'ורג' אורוול שחרר את הספר המרתק הזה יצא לעבדכם הנאמן לשחזר את המסלול שעבר אורוול המרוט רק בלי העוני,בלי הרעב ובלי המחלות, עם תחבורה ציבורית מוסדרת ועם סמארטפון חדש שהמתין לו בבירת הממלכה המאוחדת...
קצת על הזמנת המכשיר, לאור יציאתו לפנסיה של חמי היקר והעובדה שהוא צריך להחזיר את העגלה המתקראת סמסונג גלקסי גראנד 2 (ברוך שפטרנו) הוטלה עלי המשימה האהובה של איתור והתאמת מכשיר חדש. יצא שתוכננה חופשה קצרצרה בערים הנ"ל אז החלטתי שאת המכשיר ארכוש לו שם לאור הפרשי המחיר הגבוהים.
ה1+2 היה הבחירה הראשונה שלי, וכבר כמעט שהזמנתי את המכשיר אבל הדיל ברייקר היה מחבר הUSB C החדש. הסרבול בשימוש בהחלפת כל הכבלים מה עוד שלא ברור כיום איזה כבל יעבוד עם איזה מכשיר (ע"ע 1+2 מול הנקסוס) גרם לי לרדת מילד הפלא הסיני. בדיקה נוספת העלתה את המוטו X PLAY כאופציה ולאחר חפירה קלה בנושא החלטתי ללכת עליו. המכשיר הוזמן באמזון 3 ימים לפני היציאה לחו"ל ליחידת הלוקרים של אמזון הסמוכה למלון שהוזמן. בהמתנה למטוס נשלחה הודעה מאמזון שהמכשיר בדרכו ובבוקר למחרת כבר הגיע המייל עם הקוד הנדרש לאיסוף החבילה. 5 דקות צעידה מהמלון ליחידת הלוקרים שמוקמה בתוך סניף גדול של רשת שיווק מקומית והמכשיר ביד. כמו דואר ישראל רק עובד.

קצת רקע:  שמש שקרנית  – יחד עם השקת מכשיר הדגל החדש של מוטורולה לצד השקת הדור השלישי של המכשיר שלימד אותנו ערך למחיר מהו, המוטו G השיקה מוטורולה מעין מכשיר ביניים בשם המוטו X PLAY.
הרעיון היה לקחת חלק מהתכונות של מכשיר הדגל החדש ולשלב אותן במכשיר עם נתוני חומרה מעט צנועים יותר ותג מחיר ידידותי יותר (למרות שגם המוטו X PURE  הושק במחיר נוח יחסית למכשיר דגל.)
מעט על התוצאה לפניכם:
העיצוב  - אוקספורד סטריט,  המכשיר נושא עימו את כל קווי המתאר המוכרים (והמוצלחים בעיני) של מוטורולה. עם הגומה בגב המכשיר עם לוגו הM המוכר, הפלאש והמצלמה הממוקמים באותו הקו . בחזית המכשיר נמצא המסך כמובן (יהיה דבילי אם לא) בגודל 5.5 אינטש הנמתח עד כמעט לשולי המכשיר ויוצר מכשיר קטן יחסית למסך בגודל הזה. בחלקו העליון ממוקמת האפרכסת ובחלקו התחתון הרמקול שניהם בעיצוב זהה מה שגורם לאשליה שמדובר בשני רמקולים הממוקמים בחזית המכשיר. למכשיר רק רמקול אחד באיכות סבירה ולא יותר.
גב המכשיר קמור ומעוטר במעין מעויינים (זה פחות מכוער ממה שזה נשמע) ובמרקם של גומי  (הנה תראו). מסגרת המכשיר היא מפלסטיק במראה מטאלי. בחלקה העליון ממוקם שקע האוזניות ומשמאלו ממוקמת המגירה משותפת לננו סים ולכרטיס ה מיקרו SD. בצידה הימני מוקמו כפתור ההדלקה ומתחתיו כפתור הווליום הארוך. ע"מ לעזור לנו להבדיל בין השניים כפתור הכיבוי קיבל מרקם מחוספס.
בעיני המכשיר סה"כ נראה טוב. הוא משדר איזשהו אלגנטיות ובזכות העיצוב הקמור הוא מאוד נוח לאחזקה ולא מרגיש עבה ביד. ישנה אפשרות למי שמזמין אותו מהאתר של מוטורולה להשתמש בכלי ה MOTO MAKER  שמאפשר עיצוב אינדוודואלי למכשיר מתוך מגוון של צבעים לחלקים השונים אבל זה לא זמין בישראל ואני גם ככה שייך לדת שמאמינה שגאדג'טים נבראו כדי להיות שחורים. המשקל סביר ובזכות המימדים הצנועים יחסית ניתן לתפעל אותו עם יד אחת. איכות הבניה היא מוטורולאית במובן  הטוב  של העניין. המכשיר מרגיש שבנוי היטב ללא קרקושים או צקצוקים.
אבל מה זה משנה, הנה אני מכניס אותו לקייס .

המסך – פיקדילי סירקס, כמו הכיכר המוארת והצבעונית כך גם מסך ה5.5 אינטש המאיר את עינינו.
מדובר במסך משובח מסוג IPS שלמרות הרזולוציה הכביכול מיושנת של 1080P  נותן תמונה חדה, צבעונית ומוארת. לא מדובר פה בחדות המושחזת של מסכי ה 2K אבל מי שמחפש בעיות לא משם תגיע הצרה
גם שימוש תחת השמש הקופחת של לונדון (בסביבות ה 3 מעלות) לא הפריעה יותר מידי . (אל דאגה, נבדק גם תחת שמש "אמיתית")
המגע מגיב מצויין, במהירות ובאופן מדויק.
ביצועים –כמעט יורוסטאר ... מתחת למכסה המנוע:מעבד (עוצמתי!!!111 J ) מדגם סנאפדרגון 615 מתומן ליבות  הפועל בתדר 1.7 ג'יגה הרץ (ברביעיה המהירה שלו) ומלווה בזכרון עבודה פנימי צנוע אך מספק של 2 GB .
המכשיר  נמכר בשני אפשרויות אחסון פנימי של 16 ו 32 GB ותומך בשימוש בכרטיס מיקרו SD חיצוני עד 128 GB. מעבר למספרים – המכשיר מתמודד בכבוד עם רוב משימות היום יום שניתנו לו ומבלי שבחן את הסבלנות יותר מידי. חווית השימוש לא היתה חפה מגמגום או קרטוע פה ושם אבל לא משהו שיקח אותנו לרבנות. בשימוש ארוך בגלישה סלולרית המכשיר התחמם מעט אבל לא מעבר לתחום טמפ העבודה הסבירה (מתחת ל35)
במבחן משימות וגלישה לא מעבדתי בעליל מול ה 1+1 המזדקן בחן הוא סיים את רוב ההשוואות כמנוצח  אך בהפרש קטן מאוד שלא עלה על שתיים שלוש שניות.
לסיכום בהחלט לא מדובר בטייס קרב אבל גם לא בפייפר חבוט.

סוללה – במסע הפרסום הנוכחי שלו בארץ הקודש הוא מתהדר בסלוגן :"יותר לא תצטרך מטען " או איזה ליהוג בסגנון. אז לא מדובר חזרה לימי הכסילופונים העליזים אבל עם סוללה של 3630 מיליאמפר וצעד נבון של שמירת המסך ברזולוצית 1080 מוטורולה פודה לא רע את הצ'ק שחתמה עליו. גם שהשתוללתי עם המכשיר בניווטים, צילומים, גלישה ומעט משחקים  לא סיימתי יום עם פחות מ50 אחוז לאחר שהמכשיר נותק מהמטען בסביבות השעה 9 בבוקר (כי זאת חופשה אחרי הכל) . נכון להיום לפליי חיי הסוללה הכי מרשימים שיצא לי להתקל בהם מאז שכרתנו ברית עם השחנבונים.

מצלמה – למוטורולה מוניטין מפוקפק בכל מה שקשור למערכי הצילום במכשיריה, מהקטן לגדול ועושה רושם שהשנה, בדומה ליצרניות אחרות שפיגרו בתחום, היא עשתה מאמצים לתקן את המעוות. התוצאה לא רעה בכלל. לפליי הוענק את אותו מערך צילום שקיבל אחיו הבוגר והיקר יותר.לפחות מאחור.  במספרים זה אומר חיישן ברזולוציית 21.6 מגה פיקסל ומפתח צמצם של 2.0. באותיות זה אומר שיש פה מצלמה טובה, שמספקת תמונות חדות, צבעוניות במידה הנכונה ובעלות גוונים מדויקים. בתאורה נמוכה באופן צפוי הקסם מעט פג וכבר רואים את ה"רעש" המאפיין  פה ושם. אולי ייצוב אופטי היה משפר את העניין  היא לא בליגה של הNOTE 5 או הG4  אבל בהחלט מספקת פלוס שזוכרים שמדובר במצלמת סמארטפון.
לחובבי הדאק פייס , המצלמה הקדמית צנועה יותר, כ5 מגה פיקסל ונותנת תוצאות שמאפיינות מצלמות קדמיות במכשירים שלחברה לא היה חשוב לתת דגש בעניין.  טוב להסתרת פגמי פנים.
תוכנה + ממשק – זה כבר כמה דורות שמוטורולה עושה כבוד לאנדרואיד ומשתדלת להשאיר את מכשיריה נטולי ממשק משתמש מעצבן. עם זאת לא מתביישים שם לצ'פר את המכשירים בבונוסים קטנים ויעילים שבהחלט משחיזים את חווית השימוש. כך גם בחבר פליי. גרסת האנדרואיד היא 5.1.1, הגרסה האחרונה לבית לוליפופ האיומה אבל זאת שעברה מקצה תיקונים וליטושים ששפרו אותה למשהו שלא יגרום לנו להזיל דמעות תסכול וזעם. התוספות הקטנות באות באפשרויות שונות כמו האפשרות להעיר את המכשיר ישר למצב מצלמה עי הרמתו וניעור כפול (עובד מצויין וגם יעיל), עוזרת קולית המוטמעת קצת יותר "לתוך" המכשיר ואמביינט דיספליי – הצגה מינימלית של התראות ללא הצורך להדליק את המסך.
בשנים האחרונות מוטורולה מנהלת מדיניות עדכוני מכשירים משביעת רצון ככה שאני רוצה להאמין שבתחום הזה בדומה למוטו G (שכבר עכשיו צולים לו את המרשמלו) המכשיר ישאר עדכני ובועט.

קישוריות ושאר ירקות – WIFI  בסדר גמור, לא נתקלתי בבעיות, GPS מהיר ומדויק (ננעל מהר אפילו ללא AGPS) בלוטות' התחבר בצורה תקינה לרמקול הנייד ולרכב ובאמת שלא הייתי צריך לקחת אותו לקלינאי תקשורת. הילד מתקשר ובאופן שוטף ונטול תקלות. השמע בשיחות הטלפון היה בסדר גמור וגם הצד השני לא דיווח על בעיות. המכשיר בנוסף מתגאה כSPLASH  RESISTANCE שזה לא עמידות מלאה למים אבל גם אם תשפכו עליו כוס מים הוא אולי ינזוף בכם על הבזבוז אבל לפחות לא ימות.

לסיכומו של עניין הMOTO X PLAY  הוא לא מכשיר "הכי" אבל הוא בהחלט מכשיר טוב. הוא מכשיר ביניים שמשתלב היטב בליגה הזאת, ונותן יופי של תמורה למחיר שלו. אם אתה חי באירופה או כמובן. כי שם תשלם על המכשיר בגרסת ה 16 ג'יגה כ250 פאונד. (1450 ₪) או 320 יורו (1380 ₪) או 16500 רופי (כ970 ₪) אם אתם בטיול ההוא להודו.  בארץ, היבואן הרישמי (יורוקום) החליט על תג מחיר של 2300 ₪ כלומר ההפרש מתחיל ב850 ₪ ומכאן זה רק עולה. כמובן שישנה אופציה של רכישה בחנות מיבואן מקביל שם המחיר הנמוך מתחיל מ 1750. אם תדרימו לאילת תוכלו למצוא אותו ב 1550 אם להאמין לאינטרנט...
הנקסוס 4 ואלו שהמשיכו את דרכו סיימו את העידן בו על מנת להנות מחווית שימוש טובה היינו צריכים לשפוך חצי מ
לצפיה ב-'--2-- + בונוסים לשורדים '
--2-- + בונוסים לשורדים
24/01/2016 | 00:14
3
84

פלוס לרוב הצרכנים. כך גם הפליי שאולי לא בולט באופן מיוחד (אולי למעט הסוללה) אבל בהחלט מספק את הסחורה.
ולמי ששרד עד כאן הנה 3 בונוסי מובייל קטנים הקשורים לבירת ממלכה המאוחדת:
WIFI – לונדון הרבה יותר "וויפי פריינדלי" מאז שעזבתיה לפני שנתיים וחצי. לפני כמה שנים העירייה החליטה על רישות וויפי חלקי של העיר באיזורים המתויירים והוציאה את העניין למכרז. רשת O2  המקומית הרימה את הכפפה. חפשו את THE CLOUD ברשימת רשתות הוויפי הזמינות  שלכם. היא פתוחה אבל דורשת רישום ראשוני. בטיילת הת'יימס, באיזור המוזיאונים ובקמדן נתקלתי ברשת שעבדה לא רע בכלל. כמו כן היא קיימת בכל רשת הסנדביצ'ים PRET A MANGER החביבה עלי שמפוזרת בלונדון בצפיפות של קקי כלבים בתל אביב.
כמן כן בחלק גדול מהחנויות הכל בו ישנם רשתות וויפי זמינות (גם דורש רישום לאחר התחברות). וכמובן ברוב המכריע של בתי הקפה והמסעדות.

SIM – קצת לפני הנסיעה שאלתי פה על האפשרות לנדוד עם סים באירופה. בסופו של דבר נמצא פתרון. רשת THREE  הבריטית מאפשרת שימוש רגיל בחבילות הסלולריות שלה ב19 מדינות מחוץ לאנגליה ללא חיוב נוסף. הסים עלה 10 פאונד (כ57 ₪) ונתן כ500 מגה גלישה ,100 דקות ו 3000 יחידות SMS. לשבוע זה היה די והותר. ב10 פאונד נוספים מקבלים דאטה ללא הגבלה 300 דקות ו 3000 SMS . הסים ניתן לרכישה בכל סניפי הרשת המפוזרים היטב ברחבי העיר. הסייג היחיד הוא שהרשת חוסמת את האפשרות לשיתוף אינטרנט בטלפון. קצת מתסכל אבל לא דיל ברייקר מבחינתי. רק לזכור לאפשר נדידה בטלפון.

CITY PLANNER  - וואו איזו אפליקציה. אחד העיתונים המקומיים הגדיר אותה כ"חברה הכי טובה של תושבי לונדון" ולא סתם. מדובר באפליקצית תחבורה מצויינת שעושה רושם שיוצריה פשוט חשבו על כל הפרטים הקטנים ועבדו לא מעט על מנת ליצור מוצר קרוב למושלם. האפליקציה עוזרת במציאת קווי התחבורה ליעדים השונים וכוללת אפשרות נווט "חי" , עדכונים על עיכובים ומצב אמצעי התחבורה הכללי,מחירי הנסיעה השונים ליעד ,  זמנים מוערכים לכל אחד מאפשרויות התחבורה והיא נכנסת עד לרמת איפה כדאי לשבת ברכבת על מנת לקצר את זמני החלפת הרכבות. ולמרות שמקריאת שורות אלה קשה לראות מה עושה אותה שונה מאפליקציות אחרות מסוג זה, צריך פשוט להתנסות איתה כדי להבין עד כמה פיסת התוכנה הזאת מבריקה ומושחזת. הייתי מייחל לאפליקציית תחבורה ציבורית כזאת בארץ אבל קודם כל אנחנו צריכים תחבורה ציבורית. 

לצפיה ב-'העיניים כמעט נדבקו לי למסך מרוב שקראתי מרותק את הסיפור'
העיניים כמעט נדבקו לי למסך מרוב שקראתי מרותק את הסיפור
24/01/2016 | 05:59
2
57
שאפו על הכתיבה הנעימה ועל הפרטים.

ואם חשבתי שאת הנקסוס 5 בן השנתיים שלי יחליף בבוא הזמן (שעדיין לא הגיע, וטפו טפו שלא יגיע בקרוב) מוטו G, נראה לי שה-X יהווה תחליף ראוי יותר.
אבל כמו שאומרים (בתקווה) עוד חזון למועד.
לצפיה ב-'חן חן '
חן חן
24/01/2016 | 17:24
1
34
אני חושב שהמעבר מהN5 לX PLAY יהיה יותר "טבעי"  מאשר לG (שאני רחוק מלזלזל במכשיר המופלא הזה) כי עדין מורגש פער מסוים בביצועים בין שני המכשירים.
לצפיה ב-'חן חן לך '
חן חן לך
24/01/2016 | 17:41
11
לצפיה ב-'מרתק ומעניין כתמיד '
מרתק ומעניין כתמיד
24/01/2016 | 09:11
1
49
לצפיה ב-''
24/01/2016 | 17:27
5
לצפיה ב-'מצד אחד - מרתק וכיף לקרוא'
מצד אחד - מרתק וכיף לקרוא
24/01/2016 | 10:14
9
86
מצד שני - הקנאה, הו הקנאה...
לצפיה ב-'כמעט כתבתי "מה את מקנאת? גם לך יש מכשיר חדש"'
כמעט כתבתי "מה את מקנאת? גם לך יש מכשיר חדש"
24/01/2016 | 10:19
2
81
ואז הבנתי שלא על זו הקנאה .
לצפיה ב-'טוב שמישהו מבין אותי '
טוב שמישהו מבין אותי
24/01/2016 | 10:23
19
לצפיה ב-'המקומות הכמעט יחידים מחוץ לגבולות הגוש '
המקומות הכמעט יחידים מחוץ לגבולות הגוש
24/01/2016 | 10:23
50
שאפשר לקנא בהם ..
לצפיה ב-'זהירות ..זה עושה קמטים ..'
זהירות ..זה עושה קמטים ..
24/01/2016 | 10:22
3
62
איפה נעלמת ? התחלת לשמור שבת  ?
ולא.. אין מקקים בכפר , הם חיים טוב באיזורי חפירות ..
לצפיה ב-'שששש.... לא מדברים על זה '
שששש.... לא מדברים על זה
24/01/2016 | 10:27
2
53
לא נעלמתי - שבוע וחצי במיטה עם גב תפוס.
ולא ממש נוח עם האייפד או הטלפון באתר הזה  
לצפיה ב-'אאוצ' '
אאוצ'
24/01/2016 | 10:40
1
42
זה לא כיף . וגם עם מחשב זה לא ממש כיף באתר הזה
לצפיה ב-'לא, לא כיף'
לא, לא כיף
24/01/2016 | 10:52
39
הגעתי למצב ששמחתי ללכת לעבודה כבר
לצפיה ב-'קדימה, לא נותרו עוד הרבה סיילים!!'
קדימה, לא נותרו עוד הרבה סיילים!!
24/01/2016 | 17:25
1
17
לצפיה ב-'בקור הזה?? '
בקור הזה??
24/01/2016 | 17:46
41
פה אני לא מתפקדת אז שם?
כנראה שנחכה לסיילים של איסטר
לצפיה ב-'הכתיבה שלך משובחת כמעט כמו האוכל שלך...'
הכתיבה שלך משובחת כמעט כמו האוכל שלך...
24/01/2016 | 11:19
6
18
לצפיה ב-'האוכל שהוא אוכל? או האוכל שהוא מבשל? '
האוכל שהוא אוכל? או האוכל שהוא מבשל?
24/01/2016 | 11:48
4
14
לצפיה ב-'האוכל שאני מכינה ע"פ המתכונים שלו '
האוכל שאני מכינה ע"פ המתכונים שלו
24/01/2016 | 12:18
3
16
לצפיה ב-'אז זה לא האוכל שלו זה האוכל שלך. '
אז זה לא האוכל שלו זה האוכל שלך.
24/01/2016 | 12:41
2
42
ומזתומרת המתכונים שלו? האם הוא הגה והרכיב אותם?
לצפיה ב-'הוא שף...'
הוא שף...
24/01/2016 | 12:45
1
24
לצפיה ב-'אםכן; אני מעלה אותו בדרגה'
אםכן; אני מעלה אותו בדרגה
24/01/2016 | 13:20
57

לצפיה ב-''
24/01/2016 | 17:30
8
לצפיה ב-'תודה על הביקורת - אבל לטובת הכלל, כדאי לתת לזה כותרת בסגנון'
תודה על הביקורת - אבל לטובת הכלל, כדאי לתת לזה כותרת בסגנון
24/01/2016 | 23:26
3
54
ביקורת משתמש על מוטורולה מוטו X פליי, וליתר ביטחון להוסיף את השם באנגלית בתוך הטקסט.
הסיבה פשוטה - כדי שגם גוגל יבין במה מדובר, וידע להפנות אנשים לזה. חסרות ביקורות טלפונים טובות בעברית.
לצפיה ב-'צודק בהחלט, יופנם לפעם הבאה אם תהיה'
צודק בהחלט, יופנם לפעם הבאה אם תהיה
25/01/2016 | 23:01
2
34
עם זאת את סןג הדברים האלה אני עושה יותר בשביל הכיף שלי ולמען הפורום הזה מאשר הרצון להתפס בחכתם של הבוטים הזוחלים של גוגל...
לצפיה ב-'אני דווקא אהבתי את הכותרת, אם כי יש צדק גם בטענה של הנ"ל.'
אני דווקא אהבתי את הכותרת, אם כי יש צדק גם בטענה של הנ"ל.
26/01/2016 | 06:35
12
לצפיה ב-'לכן כתבתי "לטובת הכלל". לגולש המזדמן, זה שלא שורץ כאן '
לכן כתבתי "לטובת הכלל". לגולש המזדמן, זה שלא שורץ כאן
26/01/2016 | 21:21
24
וב-iandroid, די קשה למצוא ביקורות משתמשים בעברית על טלפונים. למה? לא יודע. אז אם כבר יש אחת, מפורטת שכזו - כדאי שתהיה כותרת שתאפשר להם למצוא אותה.  
לצפיה ב-'מציאת כיסוי'
מציאת כיסוי
23/01/2016 | 23:40
1
56
שלום, איזה מכשיר פופולארי הוא במידות-  131.3 * 65.3 * 8.8 מ"מ, כדי שאוכל לקנות כיסוי שלו למכשיר מרקורי 4.5?
לצפיה ב-'התלבטות '
התלבטות
23/01/2016 | 21:36
1
64
מתלבטת בין טלפון נייד סמסונג J5 לבין הוואווי P8 לייט , איזה טלפון עדיף לקנות . זה התקציב שיש לי כרגע. הסמסונג עולה 1100 וההוואי עולה 1400.
תודה רבה.
לצפיה ב-'One plus one'
One plus one
24/01/2016 | 09:36
47
G3 ויש עוד כמה.
אם יש מישהו באילת יש אולי עוד כמה
לצפיה ב-'LG-G2 - מחפשת אפליקציה להורדת וידאו למכשיר'
LG-G2 - מחפשת אפליקציה להורדת וידאו למכשיר
23/01/2016 | 19:47
27
מצאתי אפליקציה להמיר וידאו ל-MP3. עכשיו רק צריכה אפליקציה להוריד את הוידאו למכשיר
לצפיה ב-'בקשת עזרה/המלצות בקשר למכשיר (קיים) שיאומי Redmi note 4G'
בקשת עזרה/המלצות בקשר למכשיר (קיים) שיאומי Redmi note 4G
23/01/2016 | 19:23
9
102
קבלתי היום את המכשיר הנ''ל מקרוב משפחה שנמאס לו מהגירסה הסינית העקשנית ומכל מיני זבל שנמצא במכשיר ולא ניתן להסרה, וביקש ממני לנסות לעשות משהו עם המכשיר הזה, אולי להחליף רום או לעשות משהו שיאפשר להעיף לכל הרוחות את ההצקות הסיניות.

שיחקתי עם המכשיר במשך כמה שעות, והאמת שדי נהניתי ממנו, בעיקר מהמהירות שבה הוא עובד, ומכך ששלושה ואפילו ארבעה ישומים שעבדתי בהם במקביל כדי להקשות עליו לא הזיזו לו, וזה המכשיר הראשון שאני מחזיק ביד שטס כמו שד, מה שמאוד מוצא חן בעיני.

אך מצד שני יש לי הרגשה שלפחות אפליקציה סינית אחת עושה מה שבא לה, מתי שבא לה, ועוד כל מיני דברים מוזרים, שאמנם לא פוגמים בביצועים הנהדרים, אך קצת מציקים.

במשך הזמן קראתי כאן לא אחת על המכשיר הזה ועל אנשים שכתבו כאן שהחליפו לו רום וניקו אותו מהרבה זבל סיני, דבר שהפך את המכשיר לנקי ויעיל במיוחד, אך מכיוון שאין לי כל ניסיון בהחלפת רומים ודברים כאלה, אשמח מאוד אם בעלי ניסיון עם המכשיר יוכלו להציע הצעות לשיפור המצב הקיים, בעיקר החלפת רום, רוט וכל מיני דברים כאלה, אבל אצטרך הרבה סבלנות ממי שיהיה מעוניין לעזור, כי כאמור אין לי כל ניסיון, ואני רוצה ללכת צעד צעד ב"שיפצור" הזה.

הערה: המכשיר נרכש לפני כשנה מפלאפון אאוטלט, איך אינו מכיל כל אפליקציה של פלאפון, והאחריות עליו הסתיימה, כך שכדאי כנראה לקחת את הצ'אנס לשיפצור...

מי מוכן להרים את הכפפה?

אני מצרף 4 צילומי מסך בהמשכים עם פרטים על אודות המכשיר הזה, כדי שתוכלו לראותם "בגודל טבעי" ומבלי שיוקטנו ע''י המערכת של תפוז, על מנת שתבינו באיזה מכשיר בדיוק מדובר.

מצ''ב צילום מסך ראשון.

לצפיה ב-'---2---'
---2---
23/01/2016 | 19:24
43
לצפיה ב-'---3---'
---3---
23/01/2016 | 19:27
33
לצפיה ב-'---4---'
---4---
23/01/2016 | 19:29
35
תמונה רביעית ואחרונה, אולי צילומי המסך האלה נתנו לכם אינדיקציה על המכשיר הספציפי.

תגובות, הערות, המלצות ועזרה יתקבלו בתודה ובהערכה.

לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
23/01/2016 | 22:48
46
אני קורא את החומר, ויקח לי זמן לקרוא ולהבין את החומר הזה, אני רק מקווה שמדובר באמת בהסברים למכשיר הספציפי שלי, כי הבנתי שיש כמה מכשירים עם שמות דומים ומבלבלים (אני בכל אופן התבלבלתי), למשל המכשיר שכעת אצלי הוא עם מסך 5.5 וראיתי שיש מכשירים עם שם דומה אך עם מסך 4.7.

אני פשוט מעוניין לוודא את הדברים בטרם אהרוס את הקיים...
לצפיה ב-'בהמשך לתגובה של יעקב'
בהמשך לתגובה של יעקב
24/01/2016 | 06:24
2
44
מה שהצלחתי להבין בינתיים מקריאה בקישור שהוא הביא זה שמדובר למעשה באותה מערכת הפעלה סינית.
א. האם הבנתי נכון?
ב. האם בגירסה הזאת אין את הזבל הסיני?
ג. האם יש מערכות הפעלה (או רומים) אחרים, אולי נקיים יותר ו/או יותר ידידותיים למשתמש?

תגובות והצעות וכל עזרה יתקבלו בתודה.

לצפיה ב-'תנסה גם את זה'
תנסה גם את זה
24/01/2016 | 10:45
1
34
הבנתי שהרומים ללא הזבל הסיני. כנראה רום בינלאומי ולא הסיני.
לצפיה ב-'תודה בינתיים, אני בודק כמה אפשרויות.'
תודה בינתיים, אני בודק כמה אפשרויות.
24/01/2016 | 10:57
14
לצפיה ב-'בינתיים קבלתי עזרה בפורום iandroid'
בינתיים קבלתי עזרה בפורום iandroid
24/01/2016 | 15:04
44
ואפילו ביצעתי לראשונה התקנה של מערכת חדשה על טלפון סלולרי.
למעוניינים:

עדיין אינני יודע אם זה הכי טוב שיש, אך ההתרשמות הראשונית היא לטובה.
לצפיה ב-'שורשר בטעות'
שורשר בטעות
22/01/2016 | 23:04
12
לצפיה ב-'meizu m2 note'
meizu m2 note
22/01/2016 | 23:01
5
48
לא מתקשר עם גוגל..
לא ניתן להוריד גוגל פלי וכו....
מה עושים ??

תודה
לצפיה ב-'תבדוק איזה רום יש לך'
תבדוק איזה רום יש לך
23/01/2016 | 12:11
2
35
האם התקינו עליו אפליקציות גוגל?
לצפיה ב-'meizu'
meizu
24/01/2016 | 11:34
18
איך אני בודק לגבי הרום..(בעקרון אמור להיות 2g)
מותקן עליו האיקון של גוגל וכן האיקון של גוגל הגדרות,
בנוסף הורדתי גוגל תמונות +גוגל+  +גוגל דואר וכו..
אבל כשמנסים להכנס הוא מודיע שהטפלון לא תומך בגוגל פלי...
לצפיה ב-'רק google setings שלא נפתח כמובן'
רק google setings שלא נפתח כמובן
24/01/2016 | 19:16
7
לצפיה ב-'מותקן לך אייקון בשם AppCenter? '
מותקן לך אייקון בשם AppCenter?
23/01/2016 | 18:12
1
33
אם כן,  הורד את Google Installer ובצע התקנה מחדש,  התקנה נקיה...
לצפיה ב-'meizu'
meizu
24/01/2016 | 11:29
25
לא מופיע appcenter...
ניסיתי להתקין אבל זה נפתח ברוסית...
לצפיה ב-'ביקורת - מייזו פרו 5 / Meizu Pro 5 Review'
ביקורת - מייזו פרו 5 / Meizu Pro 5 Review
22/01/2016 | 18:15
101
ביקורת מקיפה על המייזו פרו 5 החדש - Meizu Pro 5 - מי שמעוניין לקרוא ביקורת מקיפה על המייזו פרו 5 החדש, מוזמן להכנס לכאן ולקרוא:http://meizupro5review.blogspot.co.il/
לצפיה ב-'איתור אפליקציה'
איתור אפליקציה
22/01/2016 | 15:01
1
43
יש לי מכשיר סמסונג - אנדרואיד
במכשירים אחרים שהיו לי היתה בהם אפליקציה של "מחברת" 
הייתי משתמשת בה לצורך כתיבת תזכורות ורשימות לעצמי

האם יש אפליקציה דומה או זהה שאוכל להוריד?
תודה
לצפיה ב-'כן, חפשי מחברת או NOTE בחנות של גוגל'
כן, חפשי מחברת או NOTE בחנות של גוגל
22/01/2016 | 15:40
19
לצפיה ב-'LG G2 ב 012 - שיחה נכנסת'
LG G2 ב 012 - שיחה נכנסת
22/01/2016 | 12:05
2
60
נכנסת ישר לתא קולי, ללא צילצול בטלפון עצמו.
נא עזרתכם.
תודה מראש.
לצפיה ב-'כל שיחה, או רק מאנשים מסויימים?'
כל שיחה, או רק מאנשים מסויימים?
22/01/2016 | 12:24
1
21
לצפיה ב-'כל שיחה, אבל גיליתי את הבעיה.'
כל שיחה, אבל גיליתי את הבעיה.
22/01/2016 | 14:16
69
בהגדרות-הגדרות שיחה-דחיית שיחות-מצב דחיית שיחות 
היה מסומן " דחה שיחות שברשימה ". לא ברור איך הופיע הסימון הזה,
אבל אחרי ביטולו, הכל מתפקד כרגיל.
תודה.
לצפיה ב-'לתועלת כולם, בעניין Bad Request כשעורכים הודעות'
לתועלת כולם, בעניין Bad Request כשעורכים הודעות
22/01/2016 | 09:25
52
אני מציע לג'ורג' לנעוץ את ההודעה הזאת או לפרסם הודעה בנוסח שלו (שלך ג'ורג').

כל מי שעורך הודעה ומקבל Bad Request שלא ינסה לערוך אותה שוב ושוב ושוב  אלא יחזור לפורום ויווכח שההודעה נערכה ופורסמה כראוי.
זה פשוט באג דפוק במערכת הדפוקה של תפוז.
כתבתי להם בפורום משוב אבל יש ניטור בפורום משוב כי הם חוששים מהבעת דיעות שליליות על תפוז...ממש סתימה פיות (או מקלדות). אז תרשו לי:

לצפיה ב-'בוקר . כל מיני שינויים ..'
בוקר . כל מיני שינויים ..
22/01/2016 | 08:45
51
198
מתוך אילוצים של מקום פנוי ( רחמנא ליצלן ) במגירה והתחשבות במגירה קורסת של חבר , חלו שנויים קלים במערך המכשירים .
נתחיל בקו הפרטי . אחרי אי אלו שנות עבודה ( וסבל ) הנקסוס 4 של הגברת די החזיר את נשמתו לבורא עולם ( או לפחות נמאס לי להתעסק עם הדרעק הזה ) . אחרי איפוס ועידכון הועבר לידיה חביב...
המשך>>
מתוך אילוצים של מקום פנוי ( רחמנא ליצלן ) במגירה והתחשבות במגירה קורסת של חבר , חלו שנויים קלים במערך המכשירים .
נתחיל בקו הפרטי . אחרי אי אלו שנות עבודה ( וסבל ) הנקסוס 4 של הגברת די החזיר את נשמתו לבורא עולם ( או לפחות נמאס לי להתעסק עם הדרעק הזה ) . אחרי איפוס ועידכון הועבר לידיה חביב הקהל , ה 1+ . חיוך גדול מרוח לה על הפנים מאז ( ואין סכוי שהוא חוזר אלי ..) . לתקופת ביניים השתמשתי באסוס זנפון 5 LTE .
מה נגיד ? נחמד .. וזהו . אסוס ראו לנכון להתחרות בסמסונג בהעמסת המכשיר בג'אנק דיגיטלי סוג ג' . אחרי שבוע נדד למגירה ובמקומו חזר לשמ"פ ה GNEX .
כמו לחזור לנעלי בית ותיקות וחמימות . עושה הכל . בקצב שלו , אבל עושה .
אתמול הגיע החבילה מחו"ל ו.. תתחדש - נקסוס 5X . אחרי 24 שעות של התאמה ושימוש הרויח בכבוד את התואר 5 איכס . נשגב מבינתי איך בסוף 2015 מוציאים מכשיר כזה שלא מגיע לקרסוליו של ה 1+ . מרגיש כמו לחזור אחורה . ומכיון שהגברת כבר הבהירה שאין מצב להחלפות - עד הודעה חדשה - אני תקוע עם זה .
קו העבודה . באגף הזה מככב בחודש וחצי האחרון ה...(תופים ) עייפון . 5S עם
64 GB . מה אגיד ומה אומר .. בתור התחלה זה נחמד ומרענן שיש מכשיר שאפשר בקלות ובנוחיות לסחוב בכיס ולא צריך מנשא עבורו . התפעול היומיומי שלו נוח מאד וכמו שאר המכשירים שמשמשים בקו העבודה ( BB+WP ) גם הוא יעיל ויציב מאד ויכול לעבוד הרבה מאד זמן ללא צורך באיתחול . למעט המועקה של הגדרת והעברת רינגטונים ( טופל ע"י תוכנת צד ג' ) המכשיר עובד יפה מאד ללא מחאות או קירטועים .
נראה לי שזהו בינתיים ..שיהיה לכולנו יום מקסים
לצפיה ב-'האם יש חברות שידועות כמרוקנות סוללות?'
האם יש חברות שידועות כמרוקנות סוללות?
22/01/2016 | 00:01
33
73
זכור לי שהוט מובייל נכנסו לשוק, הם היו כאלו.
לצפיה ב-'אין דבר כזה. המכשיר יכול לצרוך יותר סוללה כאשר הוא חווה קשיי'
אין דבר כזה. המכשיר יכול לצרוך יותר סוללה כאשר הוא חווה קשיי
22/01/2016 | 10:54
11
122
קליטה וצריך ״להשקיע״ יותר כדי למצוא אנטנה סלולרית. לכן הענין תלוי לא בחברה ספציפית באופן גורף, אלא באיכות הקליטה של אותה החברה באיזורים בהם את מסתובבת.

החברות הישראליות ידועות יותר בתכונת ״ריקון הארנק״ שלהן...
לצפיה ב-' ענק לשורה התחתונה ..'
ענק לשורה התחתונה ..
22/01/2016 | 11:25
2
71
ולגבי צריכת הסוללה - יש נטיה לצריכת סוללה מוגברת בחברות עם פריסה חלקית ונדידה .
אצל מפעילות כמו הוט/גולן שבהן המכשיר מדלג ומפזז בין רשת "בייתית" לרשת מארחת , נתקלים בתופעה .
לצפיה ב-'אצל גולן אין בעיית ריקון זוללה'
אצל גולן אין בעיית ריקון זוללה
22/01/2016 | 11:33
1
94
אין דילוג בין הרשת הביתית והרשת המארחת - אין רשת ביתית
לצפיה ב-''
22/01/2016 | 11:43
15
לצפיה ב-'למה אין דבר כזה?יש כאשר מתבצעת נדידה או כאשר יש קליטה משובשת'
למה אין דבר כזה?יש כאשר מתבצעת נדידה או כאשר יש קליטה משובשת
22/01/2016 | 11:33
7
81
וזה צורך יותר מאמץ מהסוללה.
לצפיה ב-'אין כמעט סיפור של נדידה בימינו...'
אין כמעט סיפור של נדידה בימינו...
23/01/2016 | 12:55
2
67
הוט - בפריסה מספיק טובה שלא צריך נדידה כמעט.
גולן - אין רשת ביתית ולכן אין בעיה של נדידה, הוא רק נודד...
לצפיה ב-'גם מעבר תכוף בין דור שלישי לרביעי יכול לייצר ריקון סוללה'
גם מעבר תכוף בין דור שלישי לרביעי יכול לייצר ריקון סוללה
23/01/2016 | 14:19
42
המכשיר כל הזמן מנסה לעלות לתדר המתקדם וכאשר אין קליטה טובה הוא כל הזמן מחפש אנטנה אחרת עם קליטה יותר טובה.
התופעה הזו קורת הרבה באיזורים עם כסוי לא טוב או עם בעיות של מכשולים ( ניו יורק למשל המכשיר (נקסוס 5 אמריקאי) היה מתרוקן תוך שלוש שעות בגלל חיפוש אין סופי אחר   LTE בקומה 41...... ביטול LTE הפחית את הבעיה מאד)
לצפיה ב-'טומקו היקר, חברים טובים כבר הקדימו אותי עם תשובות'
טומקו היקר, חברים טובים כבר הקדימו אותי עם תשובות
23/01/2016 | 18:18
47
ועם הסברים משכנעים הרבה יותר ממה שיכולתי להסביר במילים הבלתי מקצועיות שלי.
לצפיה ב-'"אין דבר כזה״ כי זה לא מאפיין *באופן קטגורי* חברה מסויימת'
"אין דבר כזה״ כי זה לא מאפיין *באופן קטגורי* חברה מסויימת
24/01/2016 | 20:33
3
22
יתכן מאוד שלקוח א׳ של אותה חברה יקבל קליטה מעולה והסוללה לא תתרוקן ולקוח ב׳ יחווה קשיי קליטה. יש תלות בפריסה באותו האיזור ובעוד משתנים.

קאפיש?
לצפיה ב-'כן מאפיין, לא מאפיין, העובדה היא שיש נדידה.'
כן מאפיין, לא מאפיין, העובדה היא שיש נדידה.
24/01/2016 | 20:50
2
28
תקרא לזה איך שתקרא לזה, זאת עדיין נדידה.
וחוץ מזה זאת לא בעייה שלי, רק עניתי שיש נדידה ואכן יש נדידה...
לצפיה ב-'"האם יש חברות שידועות כ..״ - כן, כל החברות. תלוי במיקום שלך.'
"האם יש חברות שידועות כ..״ - כן, כל החברות. תלוי במיקום שלך.
24/01/2016 | 21:53
1
13
לצפיה ב-'שיהיה, אין לי כל כוונה להתווכח על כך... '
שיהיה, אין לי כל כוונה להתווכח על כך...
25/01/2016 | 06:00
10
לצפיה ב-'צריכת סוללה מוגברת עלולה לנבוע ממספר סיבות.'
צריכת סוללה מוגברת עלולה לנבוע ממספר סיבות.
22/01/2016 | 11:41
20
81
(1) אי-קיבוע המכשיר על ספקטרום ספציפי (3G, 2G, או 4G). בהעדר קיבוע על ספקטרום ספציפי - המכשיר ידלג מספקטרום לספקטרום כתלות בחוזק הסיגנל. עדיף ברוב המקרים לקבע על 3G, אם המכשיר מאפשר קיבוע כזה.
(2) רשתות "צעירות" המצויות עדיין בתהליך פרישה, מספקות כיסוי באמצעות המערכת העצמאית שכבר הספיקו לפרוש, אולם רוכבות על רשתות אחד הברונים השודדים או שניים מהם, עד שתשלמנה פרישת רשת עצמאית. זה למשל המצב אצל הוטמובייל. היא פורשת רשת עצמאית, אך גם רוכבת על רשת פלאפון (וגם על גבי זו של פרטנר, לצורך מתן שירות לבעלי מכשירי דור שני). במקרה כזה עלול המכשיר לדלג מרשת לרשת בחיפוש אחר סיגנל מספיק חזק. סימן לכך הוא הופעת רשת הבית פעמיים או יותר במסך "חיפוש רשתות". הפתרון - לקבוע בחירת רשת על אופן "ידני", ולא על "אוטומטי".
(3) סתם כיסוי לא מספק (פריפריה, מגורים או משרדים בקומות נמוכות, או במקום מוקף מגדלים. במקרה כזה המכשיר מגביר את עוצמת המקלט/משדר שלו וצורך יותר חשמל [וגם פולט יותר קרינה]).

אלה לדעתי הגורמים היחידים העשויים להיות תלויים ברשת.
יתר הגורמים לצריכה מוגברת הם ככל הנראה אפליקציות הפועלות בקביעות ברקע. זה עלול גם לקרות לאחר עדכון תוכנה פופולארית, או עדכון מערכת הפעלה, המכניסים bug בלא כוונה, המגביר צריכת חשמל.

לצפיה ב-'יש בהחלט רשתות ש"זוללות" סוללה יותר מאחרות'
יש בהחלט רשתות ש"זוללות" סוללה יותר מאחרות
23/01/2016 | 14:55
19
113
לפני שאפרט על הסיבות העיקריות שבהם הרשת משפיעה על הסוללה, קודם אתייחס בקצרה למספר נקודות שהעלו כמה חברים לפניי:
לגבי קיבוע המכשיר על טכנולגיה - ממש לא מומלץ לביצוע, ההיפך הוא הנכון.
הרשת קובעת את ספי המעבר בין הטכנולוגיות השונות וזה נעשה כאשר הקליטה היא חלשה מאוד (בסביבות –110 dBm) בטכנולוגיה שבה נימצא המכשיר. בדרך כלל קורה באזורים שניקראים Cell edge.
אם המכשיר היה מקובע על טכנולוגיה מסוימת והוא נימצא באזור עם קליטה חלשה, אז במקום לעבור לטכנולוגיה אחרת שבה יש קליטה יותר חזקה הוא נאלץ ל"התאמץ" יותר וכך צריכת האנרגיה תהיה גבוהה יותר.

נקודה נוספת שעלתה היא מעבר בין רשתות:
ובכן כאן זה לא כל כך חד משמעי, אפשר לומר שזה תלוי במימוש ברשת, אנסה לפרט מעט עם דוגמא מרשת הוט, אבל קודם קצת עובדות:
א. מנויי הוט נודדים כיום על רשת פרטנר, הלקוח האחרון של הוט שנדד על רשת פלאפון נותק לפני שנה ב 31.12.2014
ב. עד לפני מספר חודשים היה באמת דבר כזה שניקרא רשת דור 3 של הוט, ששידרה ב2100 בלבד והייתה פרושה באיזור גוש דן ובערים הגדולות חיפה, י"ם, ב"ש.
כיום מלבד אנטנות בודדות שעדיין משדרות בתל אביב כל שאר האזורים מכוסים על ידי רשת פרטנר (900+2100)
ג. הרשת המשותפת של הוט ופרטנר בטכנולוגיית MOCN עדיין בשלב התכנון.

לעינייננו , כעיקרון מעבר בין רשתות אינו משפיעה כמעט כלל על צריכת האנרגיה של המכשיר. מה שיכול להשפיע זה תדירותו וזה כבר תלוי במימוש.
במעבר בין רשתות המכשיר מבצע פעולה שנקראית Location Update מול הרשת, זוהי פעולה שצורכת מעט מאוד אנרגיה והיא נעשית ממילא באופן תקופתי בדרך כלל כל שעה שבה המכשיר מודיע לרשת על כך שהוא עדיין "חי".
כמובן שאם ישנו אפקט של "פינג פונג" והמכשיר עובר כל כמה דקות מרשת אחת לרשת אחרת זה יכול לגרום לצריכת אנרגיה מוגברת אבל בדרך כלל אם הרשת מתוכננת כמו שצריך אז מצב כזה לא אמור להיות. (זה גם תלוי באיכות המהנדסים  שמנהלים את הרשת..)
למנויי הוט כיום אין צורך לנעול את המכשיר על רשת פרטנר, מלבד אזור מרכז ת"א שגם הוא ייסגר בקרוב אין יותר רשת הוט.

ועתה למנה העיקרית, הסיבות העיקריות להבדלים בין הרשתות הן:
1. קיומו או אי קיומו של Firewall ברשת המגן על המנויים.
    במידה ואין Firewall או שהוא מוגדר באופן לא תקין אזי כעיקרון ניתן      
    מהאינטרנט או ממשתמש אחר לשלוח לך הודעות כמו Ping או כל פאקט אחר.
    בכל קבלת הודעה כזו המכשיר שלך אמור להתעורר ולענות.
    יש באינטרנט מאות מיליונים של התקפות מדי יום, אולי מנוי אחר מהרשת    
    שעליה אתה מנוי סורק את טווח הכתובות שאתה נימצא עליו ?
    במצב תקין כל פאקט לכיוון המנויים אמור להיחסם ברשת.
    די ברור שהסוללה שלך תתרוקן מהר מאוד במצב כזה גם אם המכשיר שלך    
    נימצא במגירה.
    סיבה נוספת לצריכה מוגברת היא סגירה מוקדמת מדי של TCP socket על ידי 
    ה-Firewall או מכונה אחרת ברשת. ראיתי כבר רשתות שהערך היה מאוד נמוך
    וזה הגדיל מאוד את כמויות הודעות הKeepalve מאפליקציות שונות.

2. בדור 3 בלבד - האם מופעלת תכונת URA-PCH ? דוגמא ראה כאן:

3. טיימרים שונים הקשורים למעבר למצב Cell-FACH (דור 3) ולמעברים למצב Idle. לא אפרט בנושא זה כאן.

שלושת הנושאים שלעיל משפיעים כל אחד מהם באופן מהותי ואף קריטי על צריכת הסוללה במכשיר. יש עוד נושאים כמו מדיניות Paging ואופטימיזציות נוספות שגם יכולות להשפיע אבל נראה לי יצא מספיק ארוך גם ככה...

לצפיה ב-'השכלתי . על שיתוף הידע '
השכלתי . על שיתוף הידע
23/01/2016 | 16:46
22
לצפיה ב-'תודה על התגובה המשכילה, ו"מכל מלמדי השכלתי".'
תודה על התגובה המשכילה, ו"מכל מלמדי השכלתי".
23/01/2016 | 18:20
19
לצפיה ב-'איבדתי אותך ב"לפני שאפרט" אבל סחטיין על הידע'
איבדתי אותך ב"לפני שאפרט" אבל סחטיין על הידע
23/01/2016 | 19:33
51
לצפיה ב-'מאלף ביותר, תודה.'
מאלף ביותר, תודה.
23/01/2016 | 22:21
15
48
אגב, כתבת "עד לפני מספר חודשים היה באמת דבר כזה שניקרא רשת דור 3 של הוט, ששידרה ב2100 בלבד והייתה פרושה באיזור גוש דן ובערים הגדולות חיפה, י"ם, ב"ש.  כיום מלבד אנטנות בודדות שעדיין משדרות בתל אביב כל שאר האזורים מכוסים על ידי רשת פרטנר (900+2100).  הרשת המשותפת של הוט ופרטנר בטכנולוגיית MOCN עדיין בשלב התכנון".
עולה לכאורה כי הוטמובייל מפרקת את רשת 3G שלה (לטובת פרישת רשת 4G?), ונשענת לחלוטין על פרטנר, ואם כן מה בנוגע לחיובי הרשיון שלה לעמוד ביעדי כיסוי עצמאי של המדינה על פי לוחות זמנים?
מדוע אפוא מותקפת גולן טלקום על רקע זה, בעוד הוטמובייל פועלת ממש באופן זהה בלא נזיפה כלשהי מצד הרגולטור?
לצפיה ב-'עמידה בתנאי הרישיון וכו''
עמידה בתנאי הרישיון וכו'
23/01/2016 | 23:31
14
60
להוט מובייל מעולם לא היה אפילו אתר אחד שמשדר LTE וכאן השירות מבוסס על נדידה פנים ארצית על רשת פרטנר. בנוסף, אכן כפי שכתבתי כמעט כל רשת דור-3 שלה כבר מפורקת.
אבל, וזה אבל חשוב, הוט חתמה על הסכם שיתוף רשתות עם פרטנר ובנוסף מאוגוסט 2015 הגוף שמנהל את רשת פרטנר-הוט הוא תאגיד משותף של פרטנר והוט בבעלות שווה בשם PHI.
אמנם, הרשת הנוכחית במקורה היא של פרטנר, אבל חלק מהתדרים בה הגיעו מהוט ובנוסף הוט מחוייבת לשלם מאות מיליוני דולרים על קניית חצי רשת מפרטנר, הכל מעוגן וחתום בהסכם שיתוף הרשתות בינהן.
הסכם השיתוף הנ"ל הועבר למשרד התקשורת ואושר על ידו.
(אגב, כתבתי מספר פעמים "רשת פרטנר", כנראה לא המונח הכי מדויק היום, אולי כדאי להשתמש ב"רשת PHI" זה יהיה יותר נכון).

על פי מסמך מדיניות שיתוף רשתות של משרד התקשורת ממאי 2014, (חפש באתר המשרד) עצם העובדה שהוט משקיעה ברשת משותפת עם מפעיל קיים, מהווה בעצם מימוש של חובת הפרישה שהייתה במכרז המקורי. וכך הוט יצאה ידי חובתה ויכולה לפרק את הרשת המקורית שלה וזה בדיוק מה שעשתה.
בגולן זה סיפור אחר, הם העבירו למשרד (פעמיים!) הסכמי שיתוף רשתות עם סלקום שונים לגמרי עם השקעה עתידית מינימלית מבחינתם בתשתיות, ללא הקמת תאגיד משותף ובלי MOCN.
מיד לאחר מכן החלו בפירוק הרשת מבלי להמתין לתשובת המשרד שכמובן לא אישר את ההסכם.
לצפיה ב-'אז מה עושה מישהו שיש לו דור זה?'
אז מה עושה מישהו שיש לו דור זה?
24/01/2016 | 00:00
9
56
או דור נמוך יותר?
לצפיה ב-'מוצא חברה שמתאימה למכשיר שלו ומנייד אליה.'
מוצא חברה שמתאימה למכשיר שלו ומנייד אליה.
24/01/2016 | 20:35
8
29
או מנייד את המכשיר לפח ואת עצמו לחנות, לקניה של מכשיר שמתאים לחברה בה הוא לקוח ()
לצפיה ב-'עוד לא נתקלתי במישהו עם ישן שנאלץ לעזוב חברה בגלל'
עוד לא נתקלתי במישהו עם ישן שנאלץ לעזוב חברה בגלל
25/01/2016 | 00:00
7
24
חוסר קליטה שלא היה לו בעבר.
לצפיה ב-'תשאל את לקוחות יופון שגילו שאין להם יותר רשת דור 2'
תשאל את לקוחות יופון שגילו שאין להם יותר רשת דור 2
25/01/2016 | 00:48
6
18
לצפיה ב-'שם זה סיפור אחר, כי הם היו (אולי עדיין) שייכים למגה ולכן זה'
שם זה סיפור אחר, כי הם היו (אולי עדיין) שייכים למגה ולכן זה
25/01/2016 | 15:21
5
16
בכלל מפליא שהם עדיין קיימים.

אם אני לא טועה, הם נמכרו למישהו, לא?
אם כן, אז הם כבר לא ברשות עצמם.
לצפיה ב-'הפעילות נקנתה על ידי פלאפון, שהבטיחה שלא ישתנה כלום'
הפעילות נקנתה על ידי פלאפון, שהבטיחה שלא ישתנה כלום
25/01/2016 | 15:29
4
19
עד לרגע שבו השתנה הכל.
לצפיה ב-'כפי שכתבתי, "הם כבר לא ברשות עצמם" ולכן לא יכלו למנוע'
כפי שכתבתי, "הם כבר לא ברשות עצמם" ולכן לא יכלו למנוע
25/01/2016 | 15:58
3
12
מפלאפון את המהלך הזה.
לצפיה ב-'אתה כתבת שלא נתקלת במישהו שאיבד קליטה'
אתה כתבת שלא נתקלת במישהו שאיבד קליטה
25/01/2016 | 20:08
2
12
ואני הבאתי דוגמא שזה קרה. נכון, זה מקרה קיצון, אבל זה קורה.

אגב, זה יכול לקרות גם בלי חילופים כאלה. למשל מישהי פעם דיווחה על בעיות קליטה ברשת הישנה (CDMA) של פלאפון שהתחילו "פתאום", ככל הנראה כתוצאה מכך שפלאפון צימצמה את פריסת האנטנות של הרשת הזו.
לצפיה ב-'מה ז.א. "צימצמה את פריסת האנטנות"?'
מה ז.א. "צימצמה את פריסת האנטנות"?
25/01/2016 | 20:14
1
12
האם היא עקרה אנטונות קיימות?
לצפיה ב-'לא. לקחה אנטנה קיימת, והחליפה את הרשת שהיא משדרת'
לא. לקחה אנטנה קיימת, והחליפה את הרשת שהיא משדרת
25/01/2016 | 21:20
14
במקום טכנולוגיה ישנה, היא החליפה לטכנולוגיה חדשה יותר.
לצפיה ב-'הסברים מענינים מאוד, בתקוה שהHPI לא יהפוך ל" שה"י פה"י " '
הסברים מענינים מאוד, בתקוה שהHPI לא יהפוך ל" שה"י פה"י "
24/01/2016 | 07:09
1
43
כל הכבוד !

לצפיה ב-'* תיקון טעות: HPI צ"ל PHI . עם הקוראים הסליחה.'
* תיקון טעות: HPI צ"ל PHI . עם הקוראים הסליחה.
24/01/2016 | 07:28
16
לצפיה ב-'עוד "חפירה" קטנה, ברשותך:'
עוד "חפירה" קטנה, ברשותך:
24/01/2016 | 12:59
1
55
מצאתי כי הסיבה שגולן פירקה את הרשת נובעת מזה שמשרד התקשורת החליט תחילה על מדיניות איחוד רשתות סלולריות במתווה מסוים, אך נסוג לאחר שהצדדים כבר החלו לפעול על פי מתווה זה, ואני מצטט:
"מדיניות המשרד לכתחילה היתה שגולן והוט מובייל יוכלו להמיר את החובה שלהם בהקמת רשת דור שלישי, בהקמת רשת דור רביעי, לאחר שיקנו מינימום תדרים לדור הרביעי. זו הייתה טיוטת המדיניות שפורסמה.
ואולם בשלב מאוחר יותר המשרד חזר בו מהמדיניות הזו וקבע תנאים נוספים בהבהרות לשאלות שעלו, שמחייבים את גולן לבצע השקעות נוספות בהסכם עם סלקום, בהיקף של 70 מיליון שקל בשנה על תחזוקת הרשת בדור השלישי.
כאן שורש המחלוקת, כאשר מצד אחד המשרד סבור ששינוי המדיניות, לאחר שהצדדים בהם נוגע הענין כבר נערכו והחלו לפעול על פי המדיניות, מותר - ואילו גולן טוען שלא ניתן לשנות מדיניות ללא שימוע ציבורי".
=== סוף ציטוט ===

גולן גם טוען שם בהמשך כי "ההסכם מטיל עליו חובה להשקעות כבדות לאורך 10 שנים בדיוק כמו שהמשרד רצה".
מה דעתך?

לצפיה ב-'גולן טלקום - חובת פרישה'
גולן טלקום - חובת פרישה
24/01/2016 | 21:16
55
לא זכור לי שהיה רעיון או טיוטה כלשהי במשרד התקשורת שהתירה לגולן טלקום להשקיע רק בדור 4 ולהמשיך בנדידה פנים ארצית בדור 3.
מה שטען גולן בהמשך (על פי "גלובס") הוא לא מדוייק בלשון המעטה.
לצפיה ב-'תיקון meizu mx4 אור טלקום מומלץ מאוד!!!'
תיקון meizu mx4 אור טלקום מומלץ מאוד!!!
21/01/2016 | 20:09
6
122
תיקון meizu mx4 תיקנתי באור טלקום
מומלץ מאוד המחיר הכי זול בארץ
אמינים מאוד 
1700-70-80-45
לצפיה ב-'"הכי זול בארץ" אומר שבדקת בכל הארץ, לא שזו פרסומת, כן?'
"הכי זול בארץ" אומר שבדקת בכל הארץ, לא שזו פרסומת, כן?
21/01/2016 | 20:20
20
לצפיה ב-'מי את?'
מי את?
21/01/2016 | 21:09
3
14
לצפיה ב-'הבת של אמא שלה '
הבת של אמא שלה
21/01/2016 | 21:12
2
21
לצפיה ב-'איזה מזל! עוד היה אפשר לחשוב שהיא הבת של אמא אחרת. '
איזה מזל! עוד היה אפשר לחשוב שהיא הבת של אמא אחרת.
21/01/2016 | 21:40
1
11
לצפיה ב-'mother from another father או brother from another mother'
mother from another father או brother from another mother
21/01/2016 | 22:17
25
או בקיצור: Mother fu**er  
לצפיה ב-'כל העשרה שקנו אותו בארץ מודים לך.'
כל העשרה שקנו אותו בארץ מודים לך.
22/01/2016 | 11:58
12
לצפיה ב-'MEIZU'
MEIZU
21/01/2016 | 17:30
41
היי,
רציתי לשאול מה אתם אומרים על החברה MEIZU באופן כללי ובפרט על הדגם M2(לא הNOTE)? היה לי נקסוס 4 שהייתי מאוד מרוצה ממנו אבל לצערי נפל למים ולאחר ניקוי קורוזיה עדיין לא עבד. מחפש משהו שיספק אותי לשימוש בסיסי מאוד(בלי משחקים וכאלה,אלא רק קצת מיילים גלישה באינטרנט מסנג'ר..) ושיהיה אמין לאורך זמן ולא לאחר חצי שנה-שנה יהפוך לבעייתי ולכן שאלתי גם באופן כללי על החברה. מעדיף להשקיע קצת יותר כסף אם זו לא חברה אמינה.
תודה :)
לצפיה ב-'שאלה לא "שייכת" אבל אולי מישהו יענה.....העלתי תמונה'
שאלה לא "שייכת" אבל אולי מישהו יענה.....העלתי תמונה
21/01/2016 | 16:35
5
74
 לדף פייסבוק שלי ובתהליך נפתחה לי שאלה: היכן צולמה תמונה
זו ? כאופציה לתשובה - נפתחה לי רשימת עסקים בסביבה הקרובה (ממש קרובה) למקום המצאי. איך מר צוקרברג (פייסבוק) יודעים היכן אני נמצא ברגע העלאת התמונה. זה התבצע ממחשב נייח המחובר בחיבור פיסי לראוטר (לא מטלפון נייד) !!!

בפורום השכן - פייסבוק ורשתות חברתיות, ענתה מנהלת הפורום כי אולי לפי ה-IP. אבל התשובה לא נראית לי כי ה-IP מראה מי הספק ומאיזה מדינה גולשים. בחיפוש אחרי מיקום ה-IP זה נותן תוצאה שרחוקה כ-200 ק"מ (נהריה) מהמיקום הנכון שלי.......
לצפיה ב-'יודעים גם היכן אתה מחובר... למיטב ידיעתי גוגל סרקו רשתות'
יודעים גם היכן אתה מחובר... למיטב ידיעתי גוגל סרקו רשתות
21/01/2016 | 16:42
55
כשמיפו את ישראל. לא יודעת אם מזה או מדרכים אחרות, אבל יודעים. אין ספור פעמים הדפדפן ביקש ממני רשות להציג את המיקום שלי (בחיבור מהבית דרך הוט, לא סלולרי או משהו כזה) לאתרים שביקשו זאת (סירבתי).
לצפיה ב-'יש חתימת מיקום לתמונה בעזרת רכיב ה GPS של הטלפון'
יש חתימת מיקום לתמונה בעזרת רכיב ה GPS של הטלפון
21/01/2016 | 18:32
1
39
בדר"כ האופציה הזו כבויה במכשירי אנדרואיד, וכמדומני מופעלת באייפון. כמובן שעמוק בהגדרות ניתן לשנות זאת. עם כל תמונה נישמר בקובץ המאפיינים של התמונה מידע רב כגון עם פלאש או בלי, מהירות צמצם וכד. בין השאר נישמר (בתלות בהגדרות) המיקום בצורת קורדינטות שבו צולמה התמונה.
תבדוק טוב בהגדרות.
לצפיה ב-'בהנחה שהוא זיהה את מקום צילום התמונה ולא את מיקום הימצאות'
בהנחה שהוא זיהה את מקום צילום התמונה ולא את מיקום הימצאות
21/01/2016 | 20:09
33
שלך בעת העלאת התמונה.
אם המערכת זיהתה את מיקומך בעת העלאת התמונה תתעלם מתשובתי
לצפיה ב-'לא משנה שגלשת מנייח. אם יש לך Facebook account, אתה מקבל'
לא משנה שגלשת מנייח. אם יש לך Facebook account, אתה מקבל
21/01/2016 | 19:26
1
36
מספר זיהוי יחודי. אם Facebook account זה פתוח ברגע מסוים גם בנייח וגם בנייד, אפשר להניח בסבירות מעולה כי הנייד מצוי כרגע בקרבת הנייח. הנייד שולח את קואורדינטות מיקומו אל שרתי Facebook, ו- Facebook בנייח יכול מיד להציע לך הצעות מסחריות מבוססות מיקום...
לצפיה ב-'אולי, רק שבנייד אני בדף פייסבוק שונה מזה שבאמצעותו העלתי'
אולי, רק שבנייד אני בדף פייסבוק שונה מזה שבאמצעותו העלתי
26/01/2016 | 09:26
את התמונה. התעלומה לא נפתרה......
לצפיה ב-'סוללה עם 4 פינים (terminals) לעומת מכשיר שיש בו רק 3'
סוללה עם 4 פינים (terminals) לעומת מכשיר שיש בו רק 3
21/01/2016 | 15:46
5
45
בהמשך לסאגת הסוללה למכשיר שלי (סמסונג גלקסי S3 מיני) המצב נהיה לחוץ, וחשבתי ללכת לקנות היום סוללה ויהי מה. אבל לפני כן החלטתי בכל זאת לבדוק את הסוללה שהזמנתי מאיביי והגיעה השבוע בסופו של דבר (בלי אריזה, ובכלל ארץ הייצור היא קוראה ולא כמו שהיה בתמונה, והיא קצת דקה יותר מזו שיש לי... אני תוהה אם היא באמת מקורית... אולי בגלל התמונות ל"המחשה" של המוכר שיצרו המחשה שגויה איביי הורידו לו את המכירה בחודש האחרון...).

בקיצור, הפין השמאלי ביותר הוא פלוס, והשלישי משמאל הוא מינוס, זה כתוב על המדבקה באופן זהה כך או כך, מה שאומר שהמעגל ייסגר. הפין האמצעי (ביניהם), לפי מה שטוענים, הוא חיישן טמפרטורה שאמור למנוע מהסוללה להתחמם יתר על המידה ולהתפוצץ / לגרום נזק למכשיר.

נשארה סוגיית הפין הרביעי (הפנימי ביותר, שקיים בסוללה אך לא במכשיר שלי), ועליו יש לא מעט שאלות והתשובות חלוקות:
יש הטוענים שהוא נועד ל-NFC (השיטה הידועה של סמסונג) ואין לי NFC במכשיר אז זה לא משנה...
יש הטוענים שהוא משמש לדאטה, כדי לקרוא טוב יותר את נתוני הסוללה:
"D or Do is a newly introduced contact. It is a data line which allows smartphone and battery to exchange information about current, voltage, temperture, residual battery capacity etc.... It has been introduced to improve % remaining battery capacity readings."

אני מודה שכך או כך זה לא ממש חשוב לי (אם אין אז אין) כי אם הוא לא רלוונטי ולא עושה שום דבר מהותי, אני כנראה יכולה להשתמש בסוללה וזהו. חשוב לי רק לוודא שלא אגרום נזק למכשיר. מישהו מבין מעט בנושא ויוכל לשפוך אור?
לצפיה ב-'הסוללה עובדת במכשיר שלך?'
הסוללה עובדת במכשיר שלך?
21/01/2016 | 16:49
3
40
אם כן, מעולה. תשתמשי בה וזהו (ובמקביל תרכשי אם את רוצה סוללה אחרת, מקורית/חלופית ממקור אחר).
אם לא אז את במצב הנוכחי שהוא לא משהו..
להבטיח לך שלא יכול להגרם שום נזק? לא. גם אם תקני סוללה אחרת, מהמוכר הכי אמין שיש, אי אפשר להבטיח לך שלא יגרם שום נזק. הסבירות תמיד קיימת, גם אם היא קטנה. ובכל מקרה, כמו בשרשור האחר שנמצא בעמוד הזה, זה מכשיר ששווה בקושי 150-200 ש"ח, סוללות שמתיימרות להיות מקוריות עולות סביב ה50 ש"ח (מרפרוף קצר באיביי) או בין 50-100 ש"ח בארץ (מרפרוף קצר בזאפ) - לא התעמקתי בטיב הסוללות, רק רפרוף קצרצר. זה באמת שווה את כל הטרחה הזו? בשביל מכשיר בסכום כזה?
קנית כבר סוללה, תנסי אותה. אם היא לא טובה, מנסים אחרת. נזק תמידי למכשיר, סיכוי קלוש שיקרה. אלא אם אכן מדובר בזבל שינזל לך בתוך המכשיר. ככה תגררי זמן עם המכשיר כמה שיותר זמן עד שהוא כבר ימות (שירת אותך נאמנה שנתיים וחצי. זה המון זמן בשביל מכשיר ברמתו).
לצפיה ב-'לא ניסיתי, זה בדיוק העניין, שחששתי לנסות שמא...'
לא ניסיתי, זה בדיוק העניין, שחששתי לנסות שמא...
21/01/2016 | 17:06
2
22
פחות מטריד אותי עניין המקוריות (היא כבר אצלי, כאמור... אם היא לא תעבוד זה לא ישנה לכאן או לכאן) ורק הפחד של אי תאימות שיגרום משהו, כי אין לי כרגע זמן או כסף עודפים להתחיל לחפש מכשיר חלופי (וזה גם מכשיר עבודה, אני לא יכולה להרשות לעצמי להיות לא זמינה לימים שלמים).
לצפיה ב-'להבנתי, סבירות גבוהה שלא יגרם נזק '
להבנתי, סבירות גבוהה שלא יגרם נזק
21/01/2016 | 17:14
1
14
לצפיה ב-''
21/01/2016 | 17:16
6
לצפיה ב-'התחלתי להשתמש ובינתיים הכול טוב תודה לכולם!'
התחלתי להשתמש ובינתיים הכול טוב תודה לכולם!
23/01/2016 | 19:38
30
בחמישי בלילה הכנסתי את הסוללה החדשה למכשיר. הוא הראה 60%+ (ולרגע זה קצת הטריד אותי, כי כך מתנהגת גם הסוללה הדפוקה...) אבל בד"כ סוללות לא מגיעות ריקות לחלוטין (אולי הייתה אפילו מלאה לגמרי ונפרקה קצת עם הזמן? אם מה שכתוב עליה נכון היא יוצרה לפני חצי שנה). הטענתי עד ל-100% והוצאתי מהמטען לפני שהלכתי לישון.

בשישי השתמשתי כרגיל – קצת שיחות, מסרונים... ולפנות ערב הכול – יישום ספורט שנוטה להעמיס על המכשיר (GPS + אינטרנט + BT) + נגן מוזיקה – הכול עבד יופי, והאחוזים נעו למטה במתינות חרף השימוש המוגבר (כבר התרגלתי שזה מרוקן לי את הסוללה במהירות...). עוד לא הטענתי מאז והסוללה כרגע על כ-50% (היום כמעט שלא השתמשתי במכשיר).

לסיכום: בינתיים נראה שהכול יופי טופי, ואני מודה שכבר הספקתי לשכוח את התקופה הטובה שבה הטענתי את הטלפון רק כל יומיים-שלושה... אני לא יודעת אם הסוללה מקורית או כמה זמן תחזיק (מקווה לטוב) אבל לפחות נראה שהטרמינל הנוסף אכן לא מפריע ולא משנה דבר. רבה לכל העונים שהקדישו לי מזמנם כאן ובמסרים.
לצפיה ב-'אנא עצתכם'
אנא עצתכם
21/01/2016 | 13:31
4
57
הזמנתי את המכשיר  MEIZU NOTE 2 מוואלה שופס ,
אותו מחיר כמו באג 900 ש"ח,
העדפתי לקנות בוואלה בגלל שנתיים אחריות,
קיבלתי היום את המכשיר,
אבל...
בדף המוצר רשום"מסופק עם מטען סמסוג מקורי 2 אמפר  ,   
בפועל התקבל מטען סיני 0.7 מילי אמפר!!!

בנוסף הטלפון עם גירסא סינית A, ולא גירסא בינלאומית I.

מה שאומר שלא יהיה זכאי לעידכונים, חסר חלק מהתכונות שיש במכשירים של באג למשל.

מה דעתכם?
אני מעוניין לבטל עיסקה.
האם הם יכולים לחייב אותי על עלות משלוח?

לצפיה ב-'בעבר ביטלתי עיסקה בוואלה שופס וחייבו בדמי המשלוח.'
בעבר ביטלתי עיסקה בוואלה שופס וחייבו בדמי המשלוח.
21/01/2016 | 14:57
2
37
לא התעקשתי כי בתאכל'ס הם צדקו כשאמרו שקניתי את המוצר (שלא התאים לי) מבלי שבדקתי לעומק את הנתונים שלו.
אני קורא לזה "שכר לימוד" ועובר הלאה.

לצפיה ב-'במקרה שלי סופק מטען שלא מתאים, וגירסא סינית שלא צויין בדף..'
במקרה שלי סופק מטען שלא מתאים, וגירסא סינית שלא צויין בדף..
21/01/2016 | 15:07
1
35
שלא צויין בדף המכירה,

אם היו רושמים ברור שלא הייתי קונה.

אגב... שילמת דמי משלוח גם עבור החזרת המוצר? או רק לצד אחד של קבלת המוצר?
לצפיה ב-'את זה כבר הבנתי מהודעתך הראשונה.'
את זה כבר הבנתי מהודעתך הראשונה.
21/01/2016 | 15:18
32
לגבי המטען שלא תאם זאת לדעתי כבר עילה מספקת להחזרת המוצר, לגבי הגירסה יגידו לך "למה לא שאלת"... בכל מקרה יש לך לדעתי עילה להחזרה.

במקרה שלי החזרתי את המוצר פיזית לספק ולא שלחתי אותו בדואר או באמצעי אחר.
אבל כשביקשתי מוואלה שופס לבטל את העיסקה הם הסכימו מיד וכשאמרתי להם שאחזיר את המוצר באופן אישי הם רק ביקשו שהספק יאשר להם את ההחזרה ועוד בזמן שהייתי אצל הספק הוא הודיע להם על ההחזרה והם זיכו אותי מיד.
לכן לא התווכחתי בכלל על דמי המשלוח.

לצפיה ב-'צלם ליתר ביטחון את דף המוצר שהם פירסמו וכפי שאמר אבי יש לך'
צלם ליתר ביטחון את דף המוצר שהם פירסמו וכפי שאמר אבי יש לך
21/01/2016 | 15:25
32
עילה להחזיר על חשבונם בגלל המטען שאינו תואם לפירסום
לצפיה ב-'ברשותכם, אפתח בשרשור שאלות שקשורות לתמונות בסלולרי.'
ברשותכם, אפתח בשרשור שאלות שקשורות לתמונות בסלולרי.
20/01/2016 | 20:14
47
103
למרות שיש לי מצלמה קטנה ונחמדה, אני מצלמת בשנה האחרונה כמעט רק בסלולרי. (רק בטיול לאיטליה במאי השנה, צילמתי במקביל גם במצלמה וגם בסלולרי, ליתר ביטחון).

אז יש לי במחשב המוני תמונות שצילמתי + הרבה תמונות (ברובן מיותרות) שנשלחו אלי לווטסאפ. את רוב התמונות שצילמתי,...
המשך>>
למרות שיש לי מצלמה קטנה ונחמדה, אני מצלמת בשנה האחרונה כמעט רק בסלולרי. (רק בטיול לאיטליה במאי השנה, צילמתי במקביל גם במצלמה וגם בסלולרי, ליתר ביטחון).

אז יש לי במחשב המוני תמונות שצילמתי + הרבה תמונות (ברובן מיותרות) שנשלחו אלי לווטסאפ. את רוב התמונות שצילמתי, העברתי כבר למחשב, אך לא מחקתי מהסלולרי, כי עדיין לא עשיתי להן גיבוי נוסף.

יש לי די הרבה שאלות, ואתחיל בנושא הגיבוי: קניתי לפני כחצי שנה זיכרון חיצוני של 1 טרה בייט.
מצורף אליו חומר כתוב בהמון שפות, וכמובן רק לא בעברית. זה גם מודפס כל כך קטן ובצבע אפור חיוור, שאני בקושי מצליחה לראות אם יש הוראות שימוש. נדמה לי שהכל עוסק רק באחריות ובאזהרות שונות.
המוכר אמר לי שמשתמשים בזה כמו בדיסק-און-קי רגיל.

קיוויתי שאפשר להעתיק חומר מהסלולרי ישירות אל הזיכרון החיצוני, אבל אני רואה לפי חיבורי הכבלים, שזה לא אפשרי. או שאולַי יש אפשרות לחבר אל המחשב בו זמנית את הפלאפון ואת הזיכרון, אבל קשה לי להאמין שזה יֵלֵך, ושהחומר יעבור ישירות אל הזיכרון.

יש לי במחשב עשרות תיקיות בנושאים שונים, שכוללות תמונות, מכתבים, שיעורים ורעיונות,סריקות וכו' וכו'. אני רוצה בעיקרון לגבות את רוב התוכן, אך בראש ובראשונה את התמונות שצילמתי, ואת המשפחתיות שקיבלתי, ושאינן מסודרות טוב. התמונות נמצאות, למעשה, בתיקיות שונות, וחלק גדול מהן הועברו למחשב (לא בכוונה) כמה פעמים.

הבלגן חוגג האם אפשר לסדר אותו? ואם כן, האם אפשר להעביר תיקיות (צהובות) שלמות? כי לסדר תיקיות אני יודעת.

ואיך אני יכולה לשלוט במה שאני מעבירה לזיכרון, כך שאעביר רק את מה שאני באמת רוצה לשמור?

אם מישהו מכם יוכל להבין את הגיבוב שכתבתי כאן ולעזור לי, אודה לא מאד. 

לצפיה ב-'(Nexus 5 (2016 ,זה שמו של הנקסוס 5'
(Nexus 5 (2016 ,זה שמו של הנקסוס 5
21/01/2016 | 08:33
13
106
החדש של גוגל, הפעם היצרן הנבחר הוא HTC

עוד פרטים כאן:

https://www.androidpit.com/nexus-5-2016-price-release-date-specs-features
לצפיה ב-'כמו 6P רק יותר זול בגלל שעברה שנה.'
כמו 6P רק יותר זול בגלל שעברה שנה.
21/01/2016 | 09:09
26
לצפיה ב-'מה יש להם שנתקעו על המספר 5 ?!'
מה יש להם שנתקעו על המספר 5 ?!
21/01/2016 | 09:38
7
32
לצפיה ב-'?'
?
21/01/2016 | 10:01
1
17
לצפיה ב-'חחח אני בספק אם המוחות של גוגל'
חחח אני בספק אם המוחות של גוגל
21/01/2016 | 10:04
57
בכלל מודעים ל"סגולות" של המספר 5
לצפיה ב-'אני מניח ש...6 זה הדגם החזק והגדול יותר וישאר כך , 7-10'
אני מניח ש...6 זה הדגם החזק והגדול יותר וישאר כך , 7-10
21/01/2016 | 10:04
1
57
אלו טאבלטים, אז מן הסתם ההגיון משאיר אותם עם ה-5 וכל מיני
תוספות, פעם זה X, עכשיו 2016....
יש מצב שהם יודעים שחמש (חמסה) הוא מספר מזל
ונשארים איתו....
לצפיה ב-'אפשר לעבור לאותיות...נקסוס A החל משנה הבאה '
אפשר לעבור לאותיות...נקסוס A החל משנה הבאה
21/01/2016 | 14:43
12
לצפיה ב-'שיווק כנראה. ה N5 המקורי נחשב גם היום לנקסוס'
שיווק כנראה. ה N5 המקורי נחשב גם היום לנקסוס
21/01/2016 | 17:29
2
46
הכי משתלם ומוצלח והתחושה שלי גם הכי נמכר.
לצפיה ב-'זה גם ייתכן...'
זה גם ייתכן...
21/01/2016 | 21:14
1
36
ומצד שני שומעים נקסוס 5- שומעים 2013...דווקא אם ימציאו שם חדש זה ירענן ויצור סקרנות
לצפיה ב-'לכן מייד חיברו לשם את ״2016״... '
לכן מייד חיברו לשם את ״2016״...
22/01/2016 | 10:52
10
לצפיה ב-'מנצל"ש את השירשור שפתחתי, לצד החדשות'
מנצל"ש את השירשור שפתחתי, לצד החדשות
21/01/2016 | 09:54
3
88
תראו מי התעורר היום לחיים.. Sonyerricson k810i , לא סגור שזה
הדגם יש מצב שזה w810 , בכל מקרה, מכשיר מ-2007 או 2006
היה במגירה , עברו למעלה מ-3 שנים מאז הפעם האחרונה שעוררתי
אותו לחיים, והנה שוב, הדלקתי אותו, לא נגעתי בו והוא עובד....
לא יאומן איזה מכשיר פילאי..

לצפיה ב-'כמובן Sony ericsson'
כמובן Sony ericsson
21/01/2016 | 10:07
14
לצפיה ב-'K800i'
K800i
21/01/2016 | 10:12
1
15
לצפיה ב-' פעם הוא היה נחשב למתקדם...יחסית'
פעם הוא היה נחשב למתקדם...יחסית
22/01/2016 | 08:43
35
אחריו עברתי ל-BB 9000 , איזה מכשיר, איזו אגדה...
אני מקווה שהם יצליחו להתאושש מהמשבר הממושך
שלהם, לגיסי, העובד בשגרירות האמריקאית בארץ יש
את ה-BB החדש , שכולו טאצ' , עובד מעולה , לא
יודע אם הם משווקים בארץ.

האמת שהדגם priv שלהם נראה ממש טוב, עם מערכת הפעלה
אנדרואיד, ומקלדת נשלפת...וגודל אידיאלי של "5.4 .

http://us.blackberry.com/smartphones/priv-by-black...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

דיטקט סוכנות למודיעין וחקירות מיוחדות
דיטקט חקירות
טקפון- מעבדות סמארטפון
הטלפון מקרטע?
יפעת כלכלה וחשבונאות משפטית
יפעת כלכלה וחשבונאות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה