לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום סלולארי
כיום שלכל ישראלי יש את המכשיר כיום כאשר אתם הולכים ברחוב להיתקל באדם מדבר בסלולארי שלו באם הוא מבוגר או ילד שלא סיים ביה"ס זה כמעט בלתי אפשרי וחייב להיות פורום שמדבר על הנושא הזה אז שלום אני - רונן ואני מכור לסלולארי, אני לא יכול לחיות ללא המכשיר הזה וחייב להתעדכן בכל מה שקורה בעולם הסלולאר, ואם אהיה יום ללא המכשיר אשתגע, מכירים את התחושה?? אתם מוזמנים להיכנס לפורום שכולו עוסק בעולם הסלולארי יש בו את כולם החל מנציגים יבואנים ועד סתם אנשים שכרגע קיבלו את המכשיר הראשון בחייהם פה תמצאו תשובות לשאלותיכם החל מהשאלה איך מדליקים את הC1-01 שלי? וכלה בדיון איזה סמארטפון הכי טוב בשוק! רק לפני שאתם נכנסים, כמה חוקים בסיסים
* אסור בתכלית האיסור להציף את הפורום
* שרשרו הודעותיכם אחת לשניה... אם יש לכם הרבה מה להגיד אז או שאספו את כל הדברים להודעה אחת או שתשרשור הודעה אחת לשניה במקרה שהנושאים לא ממש קשורים אחד לשני הדבר יקל על הפורום וימנע משרשורים לא פחות חשובים לעזוב את העמוד הראשי של הפורום
* נא לא לפרסם מכירות\החלפות וכו` בשביל זה קיים הלוח
* אין להעביר קודים למכשירי סלולאר על גבי הפורום מכיוון שישנם קודים שאין בסמכותו של האדם "הרגיל" להשתמש בהם ויכולים להביא נזק בלתי הפיך למכשיר (השתמשו במסרים לצורך זה).
* נא לשרשר הודעות OFF להודעת הOFF שבפורום. הודעת OFF שלא תשורשר תמחק.
* רוב השאלות מקבלות תשובה ולכן נא לא להקפיץ כל 10 דק` אלא אם ההודעה כבר מתקרבת לעמוד הבא או לחילופין לא קיבלה תשובות יותר מיממה הודעה אשר יתווסף לה שירשור הקפצות, כאשר כל ההקפצות הן בנות 10 דקות תימחק לאלתר
* אם במקרה יש לכם מספר שאלות נא לכתוב את כולם בהודעה אחת ולא לפתוח לכל שאלה הודעה. (כנ"ל לגבי קישורים למידע על סלולארי נא לשרשרם אחד אחרי השני)
* נא לא לעקוץ\לרדת\להשמיץ חברות סלולאריות מתחרות, יצרניות מכשירים או כל דבר שקשור לסלולארי שלא תואם את דעותיכם דבר אשר יכול להביא לפגיעה בגורם נוסף ולריבים וסכסוכים מיותרים בפורום - הודעות מסוג זה ימחקו במידית ללא שום התראה
* בפורום יש סקרים, גלריות ועוד` אופציות אשר לא חייבות להיכלל כל פנייה בענייני סקרים, הצעות לגלריות וכו` תעשה בצורה מסודרת על גבי הפורום,
* אין לפרסם את הבלוג שלכם בפורום, יש לכם בלוג? הוספו את קישורו בחתימה שלכם, אם על כל שאלה שתענו עליהם בהפניה לבלוג שלכם, גם אם אכן בבלוג רשומה התשובה, התגובה שלכם תימחק, יש לכתוב תגובה מלאה בפורום, ולא לתת קישור, אפשר לתת קרדיט למקור.
* אין לתת קישורים בגוף ההודעה אשר אין להם הקשר לנושא השירשור או ההודעה ואין הזהרה מה יש בקישור, הודעה כזו תימחק מייד בלי הזהרה.
* אין לצעוק בפורום, לכתוב הודעות בסיגנון "עזרה!!!" "הצילו!!!!" וכו' הודעה מסוג זה תמחק.

* מסרים או כל אמצעי התקשרות אל המנהלים. רוצים ליצור קשר? במסרים הפרטיים, אין לדון על מדיניות ניהול הפורום על גבי הפורום, יש לכם הערה בנושא? פנו בפרטי למנהל או להנהלת תפוז או בפורום משוב, הודעות מסוג זה שיעלו בפורום ימחקו במיידית!.
* קרינה היא לא נושא לפורום סלולרי, המידע כיום על קרינה הוא לא ברור ונועד רק לאנשי מיקצוע בתחום קרינה ולא למשתמשים הפשוטים, כל דעה שתהיה מבוססת או לא תבלבל ותלחיץ סתם גולשים שלא מבינים, אין להעלות שאלות או דעות בנושאי קרינה והשפעותיה, הודעות כאלו ימחקו מייד.
* כאשר יש הודעות בנושאי מערכות הפעלה WM/WP7, פאלם, אנדרואיד או מכשירי iOS של אפל יש לפנות לפורום המתאים (קישורים בכותרת הפורום)
אין להגיב לשאלות בנושאים כאלו, אפשר להפנות לפורום המתאים,
פורום זה עוזר בבחירת מכשירים (כן גם מכשירים שנרשמו בפיסקה הקודמת), כאשר יש שאלה של לפני קניה אין צורך להפנות לפורום המתמחה,
גם שאלות על שימוש במכשירים עם סמביאן מייגו או כל מערכת אחרת שאין לה פורום ייעודי נענות בפורום זה,
וכן גם שאלות בבחירת מסלול וחבילת גלישה במפעילות הסלולריות.
* נושאי תלונות על חברות או חנויות או כל גוף הקשור לנושא הפורום יש לעלות בצורה מנומקת וללא התלהמות תוך שמירה על חוקי המדינה בנושאי לשון הרע והוצאת דיבה, אין לקרוא לגוף האמור בשום צורה פוג

הנהלת הפורום:

אודות הפורום סלולארי

כיום שלכל ישראלי יש את המכשיר כיום כאשר אתם הולכים ברחוב להיתקל באדם מדבר בסלולארי שלו באם הוא מבוגר או ילד שלא סיים ביה"ס זה כמעט בלתי אפשרי וחייב להיות פורום שמדבר על הנושא הזה אז שלום אני - רונן ואני מכור לסלולארי, אני לא יכול לחיות ללא המכשיר הזה וחייב להתעדכן בכל מה שקורה בעולם הסלולאר, ואם אהיה יום ללא המכשיר אשתגע, מכירים את התחושה?? אתם מוזמנים להיכנס לפורום שכולו עוסק בעולם הסלולארי יש בו את כולם החל מנציגים יבואנים ועד סתם אנשים שכרגע קיבלו את המכשיר הראשון בחייהם פה תמצאו תשובות לשאלותיכם החל מהשאלה איך מדליקים את הC1-01 שלי? וכלה בדיון איזה סמארטפון הכי טוב בשוק! רק לפני שאתם נכנסים, כמה חוקים בסיסים
* אסור בתכלית האיסור להציף את הפורום
* שרשרו הודעותיכם אחת לשניה... אם יש לכם הרבה מה להגיד אז או שאספו את כל הדברים להודעה אחת או שתשרשור הודעה אחת לשניה במקרה שהנושאים לא ממש קשורים אחד לשני הדבר יקל על הפורום וימנע משרשורים לא פחות חשובים לעזוב את העמוד הראשי של הפורום
* נא לא לפרסם מכירות\החלפות וכו` בשביל זה קיים הלוח
* אין להעביר קודים למכשירי סלולאר על גבי הפורום מכיוון שישנם קודים שאין בסמכותו של האדם "הרגיל" להשתמש בהם ויכולים להביא נזק בלתי הפיך למכשיר (השתמשו במסרים לצורך זה).
* נא לשרשר הודעות OFF להודעת הOFF שבפורום. הודעת OFF שלא תשורשר תמחק.
* רוב השאלות מקבלות תשובה ולכן נא לא להקפיץ כל 10 דק` אלא אם ההודעה כבר מתקרבת לעמוד הבא או לחילופין לא קיבלה תשובות יותר מיממה הודעה אשר יתווסף לה שירשור הקפצות, כאשר כל ההקפצות הן בנות 10 דקות תימחק לאלתר
* אם במקרה יש לכם מספר שאלות נא לכתוב את כולם בהודעה אחת ולא לפתוח לכל שאלה הודעה. (כנ"ל לגבי קישורים למידע על סלולארי נא לשרשרם אחד אחרי השני)
* נא לא לעקוץ\לרדת\להשמיץ חברות סלולאריות מתחרות, יצרניות מכשירים או כל דבר שקשור לסלולארי שלא תואם את דעותיכם דבר אשר יכול להביא לפגיעה בגורם נוסף ולריבים וסכסוכים מיותרים בפורום - הודעות מסוג זה ימחקו במידית ללא שום התראה
* בפורום יש סקרים, גלריות ועוד` אופציות אשר לא חייבות להיכלל כל פנייה בענייני סקרים, הצעות לגלריות וכו` תעשה בצורה מסודרת על גבי הפורום,
* אין לפרסם את הבלוג שלכם בפורום, יש לכם בלוג? הוספו את קישורו בחתימה שלכם, אם על כל שאלה שתענו עליהם בהפניה לבלוג שלכם, גם אם אכן בבלוג רשומה התשובה, התגובה שלכם תימחק, יש לכתוב תגובה מלאה בפורום, ולא לתת קישור, אפשר לתת קרדיט למקור.
* אין לתת קישורים בגוף ההודעה אשר אין להם הקשר לנושא השירשור או ההודעה ואין הזהרה מה יש בקישור, הודעה כזו תימחק מייד בלי הזהרה.
* אין לצעוק בפורום, לכתוב הודעות בסיגנון "עזרה!!!" "הצילו!!!!" וכו' הודעה מסוג זה תמחק.

* מסרים או כל אמצעי התקשרות אל המנהלים. רוצים ליצור קשר? במסרים הפרטיים, אין לדון על מדיניות ניהול הפורום על גבי הפורום, יש לכם הערה בנושא? פנו בפרטי למנהל או להנהלת תפוז או בפורום משוב, הודעות מסוג זה שיעלו בפורום ימחקו במיידית!.
* קרינה היא לא נושא לפורום סלולרי, המידע כיום על קרינה הוא לא ברור ונועד רק לאנשי מיקצוע בתחום קרינה ולא למשתמשים הפשוטים, כל דעה שתהיה מבוססת או לא תבלבל ותלחיץ סתם גולשים שלא מבינים, אין להעלות שאלות או דעות בנושאי קרינה והשפעותיה, הודעות כאלו ימחקו מייד.
* כאשר יש הודעות בנושאי מערכות הפעלה WM/WP7, פאלם, אנדרואיד או מכשירי iOS של אפל יש לפנות לפורום המתאים (קישורים בכותרת הפורום)
אין להגיב לשאלות בנושאים כאלו, אפשר להפנות לפורום המתאים,
פורום זה עוזר בבחירת מכשירים (כן גם מכשירים שנרשמו בפיסקה הקודמת), כאשר יש שאלה של לפני קניה אין צורך להפנות לפורום המתמחה,
גם שאלות על שימוש במכשירים עם סמביאן מייגו או כל מערכת אחרת שאין לה פורום ייעודי נענות בפורום זה,
וכן גם שאלות בבחירת מסלול וחבילת גלישה במפעילות הסלולריות.
* נושאי תלונות על חברות או חנויות או כל גוף הקשור לנושא הפורום יש לעלות בצורה מנומקת וללא התלהמות תוך שמירה על חוקי המדינה בנושאי לשון הרע והוצאת דיבה, אין לקרוא לגוף האמור בשום צורה פוג

מישהו יודע אם קניה של סלולרי בדיוטי פרי כוללת את כל המיסים ?
19/03/2016 | 15:20
1
36
אני יודע שאם קונים עד 200$ אפשר לעבור במסלול ירוק.
מה קורה כשקונים מכשיר סלולרי ב 600$ ? האם בגלל שהמחיר גבוה מ 200$ כל המיסים כבר כלולים , או שהמחיר לא כולל מיסים ואז צריך לעבור במסלול אדום ולהצהיר ?

תודה לעוזרים.
המחיר לא כולל מיסים בכל סכום. עקרונית שחוזרים צריך להצהיר.
19/03/2016 | 16:34
18
איפה הכי כדאי לרכוש מכשיר סלולרי
19/03/2016 | 15:19
29
185
בחנות סלולר או דרך חברת הסלולר?(במקרה שלי הוט מובייל).

ואני מתלבטת איזה מכשיר לקנות.אני כרגע עם אייפון 4.

אני לא כ"כ מסתדרת עם האייפון,אני שוקלת לעבור לגלקסי.
או,האם יש אופציה אחרת טובה חוץ מהגלקסי?

על איזה מכשיר אתם ממליצים, ואיפה הכי משתלם לקנות? 

תודה

אני בד"כ קונה מכשירים עם אחריות יבואן רשמי
19/03/2016 | 15:40
1
107
בין אם זה oneplus , סמסונג או LG (המכשירים שיש לנו בבית) בלי קשר לחנות בה אני קונה.
אם הייתי קונה אייפון אז ללא ספק הייתי מוסיף קצת וקונה עם אחריות של idigital אבל איש איש והשיקולים שלו.
יש אופציות טובות חוץ מגלקסי , השאלה מה הצרכים .
LG G3 מכשיר מעולה במעט כסף (יחסית), סוללה עם חיים ארוכים בין טעינות (ונשלפת, נח מאד אם עושים טיול ארוך בשטח ונדרשים לעוד סוללה כשאין איך להטעין)  , כרטיס הרחבה , מיקרו SD כמו שיש באייפון 4 ומטען סטנדרטי של מכשירי אנדרואיד .

באותו מחיר יש oneplus one , גם עם סוללה טובה , מצלמה לא רעה ומעבד מהיר. אחרי שנה וחצי של שימוש במכשיר אצלי עדיין אין תקלות ותקיעות, עובד מהר.

קצת יותר יקר מהם יש את LG G4 או גלקסי S5 , עם אותן תכונות פחות או יותר כמו של G3, רק נתוני המצלמה (על הנייר) טובים יותר .

מעליהם יש את galaxy s6 שבו אין סוללה נשלפת אבל למשתמש הממוצע ה LG או ה oneplus או S5 של סמסונג עושים עבודה מעולה.
אין בעיה להריץ כל אפליקציה ממוצעת והכל עובד חלק.
מי שמריץ משחקים בנייד יחפש מכשירים יקרים יותר עם מעבדים מהירים יותר, אבל מי שצריך רק צ'אטים מצלמה ניווט וטלפון יכול להסתפק במכשירים של 1500 ש"ח .
איפה קונים מכשיר עם אחריות יבואן רשמי?
20/03/2016 | 21:02
39
מה הצרכים שלי בפלאפון? בעיקר אפליקציות-אינסטגרם,פייסבוק,ווטסאפ,שירים.לא משחקת במשחקים כמעט.

אם היית יכול לבחור במכשיר אחד,באיזה היית בוחר?
יש הרבה חוץ מגאלקסי , השאלה מה עושים עם המכשיר
19/03/2016 | 17:13
2
106
מה המחיר שמוכנים לשלם ומה הדגשים למכשיר שאת רוצה.
האם יש שימוש במשחקים , תוכנות ... האם צריך יותר מ-16GB ?
אין לי תקציב.
20/03/2016 | 20:57
1
58
דגשים? אהמ...
לא משחקת משחקים בפלאפון.תוכנות,מה הכוונה בתוכנות?

אני משתמשת בעיקר ב-וואטסאפ,פייסבוק,אינסטגרם,תוכנות שירים של יוטיוב.זה השימושים שלי העייקריים.
אז את ממש לא צריכה מכשיר דגל, מספיק מכשיר ביניים
20/03/2016 | 23:12
44
או מכשיר שהיה מכשיר דגל לפני שנה ושנתיים. כך תחסכי אלף עד אלפיים שקלים בקניה, מבלי שזה ישפיע כמעט על חווית המשתמש שלך.
למשל - LG G3, או one+one וכן הלאה.
תשובה.
20/03/2016 | 08:29
21
98
במכשירים שבOTA העברית נמחקת מהתפריט, תמיד עדיף לרכוש מכשיר עם רום ואחריות של היבואן הרשמי.

הנה 2 מכשירים מומלצים:
במכשירים שבהם העברית נמחקת בעקבות חוצפה של יבואנית
20/03/2016 | 10:58
88
עדיף לקנות מכשיר של יצרנית אחרת!
היי לגבי הLG G3
20/03/2016 | 22:01
19
79
היית ממליץ עליו יותר מאייפון או גלקסי?
קחי בחשבון שכל מכשיר שתקני היום בהצעות שהוצעו
20/03/2016 | 23:48
7
102
יהיה גדול משמעותי בגודל למה שאת רגילה .
האם את מחפשת מכשיר גדול או רוצה בצורה מסויימת להישאר בגודל סביר  ?
מכיוון שאת עם אייפון 4 אני מבין שניתן להסתפק במכשיר לא הכי חדש ולא הכי מהיר .
לא הייתי ממליץ להכנס להרפתקאה עם מכשיר מיוחד ולכן ההמלצה שלי היא LG G3 או למשל גאלקסי ( עוד לא ראיתי את ה-7 ולכן ממליץ על ה-5 ).
אם אין בעיה כספית אפשר גם לחשוב על אייפון חדש , אייפון 4 הוא מכשיר בן 5.5 שנים ותקוע עם מערכת הפעלה בת שנתיים ככה שהרבה דברים השתנו מאז .
אני אישית מעדיף אייפון על פני מכשירי אנדרואיד , השאלה מה מפריע לך בו , לשאלות עדיף לפנות לפורום אייפון .
בצילום זה אייפון 4 מול מכשיר שנקרא 1+1 , רוב המכשירים היום מתקרבים לגודל של ה-1+1
נראה שלקח לך 10 דקות לכתוב את ההודעה הזו
21/03/2016 | 06:24
1
58
וצילמת את המסך בסוף התהליך, או שהשעונים במחשב שלך, ובטלפון לא מראים אותה שעה.
כתבתי את ההודעה במחשב , אספתי את כל המכשירים מהמגירות ואז
21/03/2016 | 08:14
49
צילמתי והעברתי למחשב , פרט לזה במחשב הוא מקדים ב-5 דקות .
לא אכפת לי שהמכשיר יהיה כמו מקרר.הגודל לא חשוב לי.
21/03/2016 | 21:35
4
51
באמת שגודל המכשיר זה לא מה שמשנה לי.

אני רואה שהרבה ממליצים על הLG G3 אני באמת אבדוק אותו.

מה מפריע לי באייפון? שהוא מכשיר עדין ויקר שכל נפילה הכי קטנה שלו פוצעת אותו.הוא גם יקר בטירוף וגם מאוד עדין.וכמו שאתה יודע,פלאפונים נוטים ליפול.אז לא בא לי על כל נפילה קטנה שלו לשלם 300 שקל על תיקון.

וגם זה שהוא אוכל סוללה מרגיז אותי,ואני צריכה להיות צמודה למטען כל היום.

בקיצור,נראה לי לפי המלצתכם לנסות או את הLG G3 או אחד מהגלקסים.
את מדברת על מכשיר בן 5 שנים , את יודעת את זה.
21/03/2016 | 22:25
2
41
יש לי אייפון מהשנה הראשונה שהוא יצא וחוץ מפעם אחת לא נשבר שום מסך ... והוא נופל.
כל מכשיר ללא כיסוי יישבר מתי שהוא לכן או ששמים כיסוי או שלוקחים אחריות.
גם עם כיסוי תמיד יש סיכוי שיישבר.
אני יודעת.אבל גם אייפון הכי חדיש הוא מאוד עדין.
22/03/2016 | 17:02
1
33
זה ידוע באייפונים שהם מאוד עדינים.ככה אני חושבת.

ויש לי כיסוי.לא יודעת,לא בא לי להוציא כמה אלפי שקלים טובים על מכשיר ולפחד שמא הוא ייפול לי כל הזמן.
ידוע למי ?
22/03/2016 | 17:52
7
אם הבעיה שלך היא נפילות - אולי כדאי שתחשבי בכיוון של
21/03/2016 | 22:52
45
מוטורולה מוטו G. היה לי מכשיר מהדור הראשון - לא מטוס, אבל עובד בקצב סביר בהחלט. היתרון - הוא חתיכת בלוק עמיד! נפל לי מהיד המון פעמים, לא פעם מגובה מטר ויותר על רצפת אבן/כביש, והמסך אפילו לא נסדק! פשוט המשיך לעבוד כאילו כלום. האיפון 3 שהיה לי לפניו מת בפעם הראשונה שהוא נפל לי מגובה של פחות ממטר על שטיח (פדיחה - פספסתי את הכיס במכנסיים...).
אם הדורות הבאים של המוטו G שמרו על התכונה הזו, הרי שהם מציעים חומרה משופרת (לטובת הביצועים, וגם מצלמה טובה יותר) ועדיין שומרים על מחיר סביר.
תשובה.
21/03/2016 | 09:02
10
55
האייפון 6S עם 16 ג'יגה זיכרון מחירו כ3700 שקל.

הסמסונג S6 עם 32 גיגה זיכרון עולה עם רום ואחריות של היבואן הרשמי סקיילקס & סאני בסביבות 2700 שקל.

הסמסונג S5 עם 16 ג'יגה זיכרון עולה עם רום ואחריות של היבואן הרשמי סקיילקס & סאני כ2000 שקל.

יש לציין שבמכשירים של סמסונג וLG חייבים לרכוש אותם עם רום של היבואן הרישמי, אחרת העברית תמחק בOTA.

נשארו 2 דגמים.
1ׂ) וואן פלוס וואן (OPO) שעולה כ1450 שקל.
2) LG G3 שעולה עם רום ואחריות של היבואן הרשמי כ1620 שקל.

היי ג'ק לוי-איפה אני קונה עם יבואן רשמי של LG?
21/03/2016 | 21:38
9
31
ומה זה רום? ואיפה אני קונה אותו עם אחריות של יבואן ראשי?
אני קניתי בבסטמובייל רשמי
22/03/2016 | 08:48
1
22
שזה?
22/03/2016 | 17:03
7
תשובה.
22/03/2016 | 09:04
4
47
רום זה התוכנה שממנה מופעל כל המכשיר.
ברום בינלאומי בOTA העברית נמחקת מהתפריט.
מכשיר שמגיע עם רום ואחריות של היבואן הרשמי "רונלייט" בOTA העברית אינה נמחקת מהתפריט.

הנה חנות לדוגמא שמוכרת אותו עם רום ואחריות של היבואן הרשמי:
ואם נמחקת העברית, זה כזה בעייתי להחזיר אותה? וכל כמה זמן
22/03/2016 | 09:49
1
31
בכלל קורה דבר כזה?

נניח שאני קונה עכשיו מכשיר ופעם בשנה (לדוגמא) אצטרך לסדר את העברית, זה כזה סיפור ששווה הוצאה של כ-400 ש"ח נוספים? (זה שליש כמעט מעלות המכשיר בלי התוספת...)
ב-G3 אני לא בטוח, אבל לגבי ה-G4 זה כנראה אחרי כל הפעלה מחדש
22/03/2016 | 10:04
31
של המכשיר. כלומר אם כיבית אותו, או הייתה בעיה והיית צריך להפעיל מחדש, אז העברית (במכשיר שלא נקנה מהיבואן הרשמי רונלייט) "תיעלם". זו לא בעיה, וככל הנראה (לא רוצה להתחייב) יש שיטה שתמיד תעבוד, אבל זו עדיין התעסקות.

לגבי הצדקה לעלות, זה כבר שיקול שלך. אני לא מסוגל לחשוב להיות עם מכשיר עם ממשק בעברית, אז בעיני אפילו לשלם שקל יותר זה מוגזם.
אני מפחדת לקנות דרך האינטרנט.איזה חנויות יש שמוכרות
22/03/2016 | 17:03
1
29
עם רום ואחריות של יבואן רשמי?
Ksp , אייבורי ובטח עוד הרבה .
22/03/2016 | 19:11
12
אם כבר הוחלט על קנייה של מכשיר עם רום רשמי ואחריות
22/03/2016 | 09:17
1
49
מקורית ,כדאי לקנות ברשת גדולה ולא בחנות מצועצעת באינטרנט .
לבוא לראות את המכשיר , לראות שהאריזה נפתחת מול הפנים , שהמספר במדבקה הוא המספר הסיראילי שמופיע במכשיר ולראות שבאמת המכשיר לא נפתח ולא טבל במים.
כמובן לבדוק לאן מגיעים שיש בעיה במכשיר .
מסכימה לחלוטין
22/03/2016 | 09:23
13
קניתי LG G3 בשבוע שעבר
22/03/2016 | 10:44
1
54
1450 ש"ח ב-12 תשלומים. KSP בחיפה.
זו הגירסה עם אחריות (שנתיים?) של KSP.
חדש בקופסה עם מטען מקורי ואוזניות ועובד מצויין. הגיע עם תפריטים בעברית (שכמובן ביטלתי והעברתי לתפריטים באנגלית).

יש להם גם גירסה עם אחריות של יבואן "רשמי" - רונלייט בעוד איזה 200-250 ש"ח. אפשר לראות באתר שלהם. לא מצאתי בזה כל צורך.

הרבה טלפון במחיר מצויין. אני קצת מתקשה עם הגודל בכיס אבל נהנה כשמשתמש בו....
אני גם אלך כנראה לקנות בKSP את ה-LG G3
25/03/2016 | 15:09
10
שאלה קצת מטומטמת, אבל-יש לי היום אייפון 4.איך מעבירים את אותו מספר טלפון למכשיר החדש? רק מעבירים את הסים?

האם סים של אייפון מתאים לLG?
אתה ממש לא בכיוון
19/03/2016 | 06:49
33
126
אצל הסיניים מה שנמצא בעדיפות הגבוהה זה
מותג - כלומר בקרת איכות בייצור, איכות החומרים , עמידות ואמינות לאורך זמן
ולא מפרט נטו
בקיצור עדיף קוואדקור איכותי על פנטהקור שיתפרק אחרי חודשיים
היצרנים שהבאת BLUBOO, DOOGEE הם יצרני OEM שקונים מרכיבים על הנייר טובים ועושים לגו של הרכבה 
הצעתי לך על מותגים כמו Huawei, Xiaomi, Meizu,ZTE, LeEco
כן - זה יותר יקר לאותו מפרט או פחות מפרט יבש באותו תקציב
אבל יחזיק מעמד זמן רב יותר, ותמצא גם קהילה שתעזור לך לפתור בעיות. אפילו בעברית

כן, ראיתי שזה כפול במחיר. אני אולי אתפשר על משהו במפרט..
19/03/2016 | 14:26
28
נצלש- האם נכון מה שקראתי,שככל שיותר ליבות ככה סוללה מתחסלת?
21/03/2016 | 02:18
31
46
קראתי על אוקטה וקוואד, כל הזמן מקשרים שם שזה טוחן סוללה מהר..

מה הקטע עם זה?
אני חיטטתי בכל האוקטות בשביל מהירות..

ברגע שתשחרר את ה"מפרט" , החיים שלך יהיו קלים יותר
21/03/2016 | 08:10
30
68
המפרט הוא לא יותר מאוסף לא רלוונטי של מספרים שנועד בדיוק בשביל למשוך לך את המבט ותו לא .
אופן העבודה של המכשיר תלוי הרבה מעבר למפרט במערכת ההפעלה , ב"תוספות" שמודבקות על מערכת ההפעלה ( TW של סמסונג , FLYME של Meizu ועוד ועוד )
בשילוב של מערכת ההפעלה לברזל עצמו ( רמז דק - ברוב המקרים בסעיף הזה אנדרואיד*לטעמי האישי ולאור הנסיון שלי * די מפגרים אחרי המתחרים ) .
נושא הסוללה גם הוא תלוי בעיקר באופן השימוש שלך . אתה לא יכול לצפות שהמכשיר יריץ שעות על גבי שעות של יוטיוב , זה לא יקרה..
* מעבר לכל הנ"ל - למה אתה צריך מהירות ? מה אתה מתכנן להריץ על המכשיר ?
השורה האחרונה שלך הזכירה לי את התמונה הזו
21/03/2016 | 09:02
15
63
גדול!
21/03/2016 | 09:16
14
21/03/2016 | 09:19
10
הרבה גם תלוי בגודל הסוללה במכשיר החדש סוללה 6000 מספיקה לי
21/03/2016 | 09:31
12
42
ליומיים ללא טעינה כולל גלישה באינטרנט...ולעומת זאת בcuobot x9  המכשיר הקודם שיש לי הסוללה 2200 ובקושי הספיקה לי לקצת יותר מחצי יום אינטרנט+גלישה..אולי בגלל ה8 ליבות הסוללה אוזלת יותר מהר אין לי מושג.
אין קשר בין כלום לכלום. זה תלוי שימושים ותלוי במערכת ההפעלה
21/03/2016 | 09:35
3
32
וכמה זבל יש או אין בה - או ליתר דיוק כמה אפליקציות ושירותים רצים באופן קבוע.

לפני כמה שנים היה לי מכשיר עם סוללה של 1400mAH. כלום, נכון? אבל המכשיר היה מחזיק לי מעמד יום שלם, או לפחות עד שעה 17:00 בערב. למה? חלקית בגלל השימושים (היה מקום מוגבל, אפילו לתקופתו, ולא היו לי הרבה אפליקציות מותקנות), וחלקית בגלל שרוב הזמן הייתי עם מערכת הפעלה "נקייה", ולא היו הרבה אפליקציות מיותרות שרצות ברקע.
אתה מוכן להסביר פעם אחת מה זה מע הפ נקיה?
21/03/2016 | 14:20
2
25
ואם אחרי כמה זמן כמו בכל מחשב היא מתמלאת בזבל,(אם זו הכוונה)  איך מנקים? 
באנרואיד האפליקציות שכרגע לא משתמש, עדיין נחשבות לרצות ברקע?

נקי זה אומר בלי אפליקציות "יצרנית"
21/03/2016 | 14:36
1
34
למשל על סמסונג (לפחות עד ה-S5 שאני מכיר) יש אפליקציית מייל (בנוסף לאפליקציית ג'ימייל), אפליקציית דפדפן (בנוסף לכרום), אפליקציית ספרים (בנוסף ל-Google Books), חנות אפליקציות נוספת, אפליקציית גיבוי, אפליקציית "בריאות", אפליקציה להפעיל את חיישן האינפרא אדום, ועוד כמה עשרות אפליקציות ושירותים מיותרות. על נקסוס (לפחות עד לפני שנה-שנתיים) לא היו את כל האפליקציות האלה. למעשה, על הנקסוס 7 2013 שלי, אין אפילו אפליקציית מנהל קבצים מובנית.

בזנפון שלי יש אפליקציות להפוך תמונות לסרטונים, אפליקציית "תמיכה", אפליקציית "משימות" (שדווקא די שימושית), אפליקציות שקשורות לחיבור למחשב ותמיכה מרחוק, ועוד כל מיני אפליקציות שאני לא הפעלתי אפילו כדי לבדוק מה הן עושות.

"נקי" אומר בדיוק מה שזה נשמע - לא מלוכלך עם הזבל של היצרנית.
כמובן שאלו רשימות חלקיות בלבד
21/03/2016 | 14:37
11
כמו שכבר אמר בובו .... אין קשר
21/03/2016 | 09:42
5
43
היה לי פעם סמסונג גלקסי S4 . כמו שהוא עם כל הג'אנק של סמסונג היה מחזיק בערך עד הערב , וגם זה בלחץ . אחרי החלפת רום למשהוא נקי ללא כל הטינופת הקוריאנית המכשיר החזיק לפחות פי 2 . אותו מכשיר , אותה הסוללה ..
גם הנסיון שעשיתי לא מזמן עם הנקסוס 5X . רום מקורי ורום נקי . פער של +/- 40%
צריך לדעת לכתוב קוד טוב מצד אחד ולהפסיק לדחוף טינופת למכשירים מצד שני
זה הכל .
אפשר לרכוש כל אנרואיד ולהחליף לו רום שיהיה נקי?איך עושים זא
21/03/2016 | 20:09
4
20
זה החלפת כל המערכת הפעלה שעליו? כולל רוט שהם עשו?
נניח קניתי לוליפופ ועשו לי רוט, מה לעשות הלאה. והאם אין "תקלות.." שידפקו לי תעסק ..?

לי יש כרגע מע הפעלה ג'לי בין מיושנת על מכשיר מלפני שנתיים. מה אפשר לעשות שם שאולי פחות יכביד, ותהיה גלישה יותר מהירה? 
לא כל מכשיר ..
21/03/2016 | 20:48
3
25
לא  לכל מכשיר יש רומים תחליפיים * איכותיים * .
זה בהחלט החלפה של כל מערכת ההפעלה . "הם" עשו רוט ? מי זה הם ? יש חלק מהסינים שאפשר (עד כמה שזוכר ) להוסיף כמה שקלים והמכשיר יגיע עם רוט . לא שזה ממש יעזור כי לחלק מהסינים יש רומים תחליפיים ולחלק ..אין .
מה לעשות הלאה ? לשבת , לקרוא לא מעט , ללמוד ואז פשוט למצוא מדריך טוב ולהצמד אליו . תקלוץ תמיד יכולות לקרות . רובן ניתנות לתיקון , חלקן יהפכו את המכשיר למשקולת ניר מעוצבת .
יש לך כרגע מערכת JB על איזה מכשיר ?
סתם סיני מלפני שנתיים.
21/03/2016 | 21:36
2
17
JIAYU F1
הם בחנות עשו רוט כי לי אין מושג איך אז קיצרתי דרך
הוא זוחל בגלישה ואפחיקציות נסגרות ונתקעות
יש אכן מלא ישומי זבל

גם אם יש לו רומים תחליפיים
21/03/2016 | 22:02
1
16
לא הייתי מתאמץ . מדובר במכשיר בלי זכרון . מה שלא תעשה הוא ישאר עייף ..
תיארתי לי. איזה אתרים טובים לרכישת סלולר חוץ מאליאקספרס?
21/03/2016 | 23:07
9
כל שניה אומרים לי שהכל שם מזויף. שלי עובד אחלה והוא משם, הוא פשוט בלי זכרון..
אני צריך כולה משהו עם יותר זכרון.
אז איזה אתרים אתה ממליץ לרכישה שידועים כאמינים? 

אז יש ענין כזה שיותר ליבות אוכל יותר סוללה..?
21/03/2016 | 14:14
1
24
לא אמור להיות הפוך? ניצול יותר יעיל של אנרגיה??
כן, אמור להיות ההפך
21/03/2016 | 21:10
12
הרעיון במעבדי שמונה ליבות, לפחות עד כמה שאני הבנתי, הוא שהמערכת מדלגת בין רבעית ליבות מהירות כשיש עומס, לרביעית ליבות איטיות וחסכוניות יותר כשהעומס נמוך, וכל יכולה לנהל את צריכת החשמל בצורה טוב וחסכונית יותר לעומת מערכת עם ארבע ליבות בלבד.
אבל זה בתאוריה. המציאות, כמו תמיד, לא תמיד עובדת כמו שהיא אמורה לפי התאוריה...
קראתי רבות על IOS, והיתי שמח, אבל המסך הקטנטן מוציא אותי מדע
21/03/2016 | 14:12
13
44
מדעתי.
לכן אני "אתפשר" על אנדרואידים. כמו כן המחירים של אייפונים, חזיריים.
איך מפרט הוא סתם אוסף של דברים שלא קשורים, אם אחרי התיעצויות אמרו לי שמעבד  חלש ומערכות הפעלה ישנות מאטות לי את השימוש וגלישה? אם ככה בוא נקח כל מפרט בלי להסתכל בכלל.. לא?

מסך קטנטן ?
21/03/2016 | 14:49
12
51
4.7 באייפון 6 או 5.5 ב 6PLUS , זה ממש לא קטן
אז אמרו לך .. מערכת הפעלה שכתובה טוב נקייה מזבל יצרניות ( בובו כבר הסביר למעלה ..) תרוץ טוב יציב וחלק יותר גם על חומרה פחות חזקה .
האייפון לדוגמה הוא מכשיר כזה , וגם חלק ממכשירי ה WP ( windoes phone שמשתמשים במעבדים פחות חזקים ובפחות זכרון ועובדים נהדר ..
למעשה - מהנסיון האישי שלי , אנדרואיד ( בכללית , יש נקודות אור פה ושם ) היא הפלטפורמה שכתובה הכי פחות טוב ..
ברשותך, אני אסייג קצת את דבריך
21/03/2016 | 14:59
11
47
למעבד ולזיכרון יש השפעה, אבל יותר חשוב שמערכת ההפעלה תהיה יעילה. למשל סמסונג מייצרת מכשירים עם חומרה חזקה, ועדיין בגלל הקוד שלה (שוב - לפחות עד ה-S5) המכשירים פשוט לא זזים, לפחות לא כמו שניתן היה לצפות מהחומרה הזו.
צודק , בהחלט יש השפעה
21/03/2016 | 15:16
6
41
אבל לצערינו ההשפעה בטלה בששים כשכל שניים סינים/קוריאנים /טוויאנים מחליטים לטנף את מערכת ההפעלה בקוד של "ממס אימפריה " ..
האמת, בזנפון 2 אמנם יש הרבה זבל, אבל הוא לא עובד לאט
21/03/2016 | 15:28
5
38
מצד שני, ביטלתי חלק מהדברים, והסרתי את הזבלן הראשי (Clean Master). בנוסף, יש כלי מובנה של Auto start manager בשילוב עם Greenify שמאפשר שאפליקציות מסוימות (קרי, רוב האפליקציות) לא יעלו באופן אוטומטי עם עליית המכשיר (שזו הרעה החולה ביותר של TouchWiz), וייסגרו "בכוח" לאחר שיוצאים מהן.
קצת פילוסופיה ..
21/03/2016 | 15:53
4
47
כנראה שיש עוד מכשירי אנדרואיד שעובדים טוב ברמה כזאת או אחרת . גם ה 1+1 אצלי עובד נהדר ישר מהקופסה .
השאלה הבסיסית והפשוטה היא למה אנחנו הלקוחות צריכים לסבול את כל הג'אנק מבית היוצר של כלמיני יצרניות ?!?
למה הלקוח צריך להתעסק בכלל עם המכשיר כדי להסיר/לעצור אפליקציות ?
למה גוגל בכלל מאפשרת לכל שניים סינים עם כינור גדול לדחוף למכשירים כל מיני סוגים של טינופות ?
וכאן בעצם הבעיה הגדולה מבחינתי . לא ה-איך , אלא ה- למה ..

זה צד אחד של המטבע, אבל יש גם יתרונות בבלאגן
21/03/2016 | 16:35
3
45
תסתכל על Android Wear, שבו גוגל "למדה" מהניסיון שלה, ואין ליצרניות השונות אפשרות לשנות כמעט כלום מבחינת הממשק. זה גרם לכך שבעצם יש כביכול הרבה מכשירים שונים, אבל בפועל למעט הבדלים חיצוניים (גודל, צורה, עיצוב, חומרים) מדובר בעצם באותו מכשיר. במקרה קראתי היום ביקורת של סטיב ווזניאק על השעון אפל, שמדובר בעצם ב-20 מכשירים, ששונים אחד מהשני רק במחיר וברצועה - http://www.pc.co.il/pcplus/210141/ .

בעיני הבלאגן, והעובדה שכל שניים סינים עם חיקוי של כינור יכולים לדחוף מה שהם רוצים, עדיפים על פני המונוטוניות הנוראית של אפל. כל עוד יש חלופות, ורומים מבושלים אלו חלופות לגיטימיות, אז אני אסתדר. אולי לא כל מבחר היצרניות והמכשירים זמינים עבורי כתוצאה מכך, אבל בינתיים עדיין יש לי חלופות. אני מסכים שזה מעצבן שצריך לפעמים "להרוס" מכשיר חדש כדי להפוך אותו לשמיש, אבל זה מה יש.
איפה ההטרוגניות הגדולה של האנדרואידים שאתה מתאר בכזו התלהבות
22/03/2016 | 11:01
2
17
יש מכשירים קטנים וטובים? לא. יש רק גדולים.
יש מכשירי ״סופר מצלמה״? ״סופר אודיו״? או איזשהו מיקוד אחר? לא.
יש מכשירים עם מקלדת חומרה? גם כבר לא.

יש מכשירים עם איזשהו יחוד? רק ה״אדג׳״ של סמסונג, שהשימושיות שלו מוטלת בספק.

בקיצור, ההטרוגניות באה לידי ביטוי אך ורק במחיר ובאיכות ההרכבה.

נכון, אין את סדרת מוטו G שהיא קטנה (יחסית) וטובה
22/03/2016 | 11:36
17
וכמובן שסדרת Xperia Z Compact לא קיימת בכלל.
אין את ה-Marshall London עם רכיבי אודיו מתקדמים - https://www.marshallheadphones.com/mh_us_en/london... .
אין מכשירי אנדרואיד עם מצלמות עם זום אופטי כמו ה-Samsung K Zoom או Panasonic Lumix CM1 או Asus ZenFone Zoom.
אין את הבלאקברי PRIV עם מקלדת פיזית - וכן, זה אנדרואיד ולא BB10.
אין מכשירים עם "ייחוד" כמו סדרת הפלקס של LG, סדרת ה-PadFone של אסוס של טלפון שנכנס ל"מעטפת" של טאבלט, או אפילו טאבלטים שאפשר לבצע בעזרתם שיחות קוליות.

וזה לא שהכל טוב או מוצלח, אולי אפילו להיפך. לא ניסיתי באופן אישי אף אחד מהמכשירים האלה, ויכול להיות שחלקם גרועים (למשל LZ88 אמר ששני מכשירי הפלקס הם לא משהו ואני מאמין לו), אבל לפחות מנסים דברים שונים. בינתיים גם לשינוי הגדול ביותר של האייפון בשנים האחרונות (מסך גדול יותר) עשו סוג של רגרסיה עם האייפון SE.
בהחלט יש דגשים שונים בטלפונים שונים
23/03/2016 | 10:45
2
וכך אתה מוצא מדי פעם טלפונים זולים עם מצלמה ברמה גבוהה, או טלפוני כניסה עם רמקולי סטריאו (מה שלא תמיד קיים גם בטלפונים יקרים יותר).
טלפוני "5.5 עם רזולוצית HD - וגם עם רזולוצית QHD וכן הלאה.
מה שכן - בהחלט חסר לי מבחר גדול יותר של טלפוני אנדרואיד עם מפרט נורמאלי ומסך קטן. יש ממש מעט כאלו.  
סתם לידיעה, אייפון מאליאקסםרס זה זיוף, או חדש?
21/03/2016 | 21:39
3
9
עליאקספרס ? לדעתי אפילו המוצרים הסיניים מזויפים שם ..
21/03/2016 | 22:05
2
13
שאלתי פה, ואמרו שמוצר סיני מסין לא מזויף. חוץ מהפעמים שמציינ
21/03/2016 | 22:07
1
21
שמציינים משופץ
איזה אתרים אחרים מומלצים לרכישת סלולר? אתרים גדולים ידועים הכוונה
לא ממש מכיר ..
21/03/2016 | 22:17
10
רכישת מכשיר אייפון בארה״ב
18/03/2016 | 21:40
3
54
בקיץ אשהה כ3 שבועות בארה״ב, בדרך כלל קונה סים מקומי בעיקר בשביל שיחות והודעות בתוך ארה״ב כי תודות לוויפי אין בעיה לתקשר עם הארץ כשמריך והרי מטרת החופשה זה להתנתק מעט מהארץ..

האם יש לכם המלצה לחברה זולה יחסית?

עוד דבר.. אני שוקלת לרכוש אייפון בזמן שהותי שם... אילו דגשים עליי לשים לב במיוחד?

ידוע לי על חשיבות שהמכשיר יהיה unlocked ופתוח לgsm.. אבל מה מעבר? האם בארץ תיהיה לי סוג של אחריות עליו? (אחריון יצרן לפחות שאם חלילה וחס צריך לממש אז איפה...)

תודה רבה לעונים ושבת שלום
אז ככה:
19/03/2016 | 15:09
1
55
סים מקומי כדאי לבדוק את ULTRAMOBILE ב 29$ יש להם דיל של גיגה +שיחות חופשי כולל לישראל.
תעשה חיפוש בפורום יש כמה דיונים עליהם. (רוכבים על טימובייל)
אייפון קונים רק בחנויות של אפל בארהב. מבקשים UNLOCKED SIM FREE GSM
מבחינת תדרים אין בעיה הדגם האמריקאי יעבוד בארץ ללא בעיה.
האחריות זו בעיה בארץ. למיטב ידיעתי יתנו אחריות רק אם זה תת דגם שמשווק בארץ וגם אז עושים בעיות.
תוודא בפורום אייפון

20/03/2016 | 00:09
25
עזרת לי מאוד
מצטרף ל-YosMan. דיון שהיה פה מוקדם יותר השבוע
20/03/2016 | 00:13
35
יש בדיון תגובה שלי, אפשר להתגלגל ממנה הלאה לסקירה מורחבת על UltraMobile וגם שמות של רשתות נוספות.
אנטי וירוס לאנדרואיד צריך? כדאי
18/03/2016 | 13:37
2
30
לא צריך ולא כדאי
18/03/2016 | 14:36
1
78
אלא אם כן מישכנת את השכל שלך כדי לקנות את הטלפון החדש .
18/03/2016 | 17:36
43
sony Z-נייד מהעבודה של בעלי מקרטע בגלל בטריה
18/03/2016 | 10:04
11
62
הם טוענים שאין להשיג בטריה כזו אז רוצים להחליף להם ל-LG 3
(מקו העבודה זה רגון גדול ואין אפשרות שיקנן מה שכל אחד רוצה)
מה דעתכם?
1. איך ה-LG 3 לעומת הסוני הזה? יש גדים שונים של RAM/זכרון?
2. האם כדאי לנסות לחפש בטריה לבד ולהשאיר את הסוני בן ה-3 שנים?
     ואם כן-היכן לחפש בטריה,

אין אפשרות להשאיר את הישן אם מקבלים חדש

תודה
מחליפים בחינם, או שיש עלות? איזה Z בדיוק - זו סדרה של
18/03/2016 | 20:38
10
39
טלפונים, האחרון הוא Z5 אם אני זוכר נכון.
enigo=איך השאלה שלך קשורה לשאלה שלי?
19/03/2016 | 10:15
9
99
???
19/03/2016 | 10:54
8
31
כדי להעריך אם שווה להשקיע מאמץ בשימור הטלפון הנוכחי או שכדאי להחליף, צריך לדעת באיזה טלפון מדובר. יכול להיות שה-G3 טוב בהרבה, ויכול להיות שדווקא הסוני עדיף.
בנוסף, יש הבדל גדול בין החלפה בחינם להחלפה שכרוכה בתשלום חודשי של 30 שקל, נגיד.
כפי שכתבתי הטלפון הוא בבעלות העבודה של בעלי -הם נותנים והם
19/03/2016 | 18:14
7
38
מחליפים.

פשוט רתיתי לדעת האם ה=LG3 טוב יוצר מסוני אקפסריה Z ואולי כדאי לו לחפש בטריה לבד
לא פעם במקרים כאלו מתחבאת בתלוש המשכורת שורה של
19/03/2016 | 18:16
6
42
תשלום עבור טלפון - כך שלא ברור מאליו שזה בחינם.
ולגבי הסוני - אקספריה Z מה? Z3, Z4, Z5? זו סדרת דגמים, כמו גלקסי - אי אפשר פשוט להגיד "גלקסי", צריך לתת דגם ספציפי כדי שיהיה אפשר לענות.
אולי היא מדברת על אקספיריה Z הרגיל.
19/03/2016 | 21:25
5
25
בכל מקרה חוץ מהמעבד אין משהו שיותר טוב אפילו ב-Z5 החדש יותר מאשר ב-G3 ( לגבי המפרט ).
מן הסתם אם אין להשיג בטריה מדובר בדגם הישן יותר .
אם אני זוכר נכון, סדרת ה-Z אמורה להיות אטומה למים, לא?
19/03/2016 | 22:05
4
18
או שזה רק בחלק מהסדרה? גם המצלמות שלהם בדרך כלל נחשבו טובות - אבל כדי לדעת אם טובות יותר משל ה-G3, צריך לדעת באיזה טלפון מדובר.
אבל אפשר גם לסכם זאת אחרת - ה-G3 הוא אחלה טלפון, אז למה להסתבך? להחליף וזהו.
אמורה עד שמגיעים לחברה ומתגלה קורוזיה :)
19/03/2016 | 22:48
3
19
גם סמסונג וגם סוני יצאו בהצהרה שהם לא נגד מים אלא עמידים לגשם וטפטופים .
נו, גם זה משהו...
19/03/2016 | 23:05
2
10
xperia z בלי שום תוספת=זה היה לפני 3 שנים הראשון מסוגו
19/03/2016 | 23:40
1
22
ולא, בתלוש המשכורת לא מתחבא שום דבר כי זה הטבה לבעלי תפקידים.

ועדיים לא הבנתי האם ה-LG3 הוא טוב יותר או נחות יותר ממה שיש לו היום _למרות שזה ישן וכן גם אטום למים-אם כי אין בעיה-הכל ע
"ח המעביד-גם אם מתקלקל)
אז כן, נראה לי שה-G3 יהיה עדיף.
20/03/2016 | 00:11
26
אפשר להשוות מפרטים, אבל לפני שלוש שנים, ההתקדמות היתה מהירה יחסית, כך שההבדל בין טלפון בין שנתיים כמו ה-G3, לטלפון בן שלוש, היתה בדרך כלל משמעותית, ושניהם ספינות דגל של היצרנים שלהם באותה תקופה.
רשמים עם WP10 לאחר שמונה שעות
18/03/2016 | 09:39
16
152
שלשום אספתי מהדואר לומיה 920 (נקנה באיביי ב44$ יד שניה)
אתמול בלילה התחלתי בניסוי - עד כמה יש תלות באנדרואיד
כמובן שאני בודק את עצמי בלבד והשימושים והצרכים אינם ממוצעים

עשיתי SET UP בסיסי, הורדתי כמה APPS שאני צריך ליום יום
מה שחסר במיידי הוא דפדפן כרום עם המועדפים ואפליקציה למעקב חבילות
התמונה צולמה לפני שהעברתי את הסים מהMEIZU
אני אעדכן בהמשך
לא מרגיש קצת כבד ה-10?
18/03/2016 | 10:39
4
91
אצלי עם הלומיה 635 עם מעבד מרובע ליבות הוא קצת כבד.
משתמש גם ב 640 וגם ב 635 והכל בסדר, ניסית איפוס ?
20/03/2016 | 11:09
3
36
במיוחד אם עברת המון גרסאות פנימיות, זה מאוד עוזר לשיפור ביצועים.
המכשיר עובד בסדר
20/03/2016 | 13:14
2
41
אם כי מרגיש מעט כבד יותר מהמע' ההפעלה הקודמת.
זה היה מיד בהתחלה עם סיום ההתקנה, ולא קשור לגירסאות.
אני חושב שחצי גי'גה זכרון הוא הצוואר בקבוק במכשיר.
כנראה שהרבה הרגישו ככה בקשר ל 512 מגה
20/03/2016 | 14:03
1
31
העידכון הרשמי לא ישוחרר למכשרים עם 512 מגה זיכרון בעקבות ירידת ביצועים מורגשת מדיווחים של הבטא. אישית לא הרגשתי בזה כל כך, אבל אני יותר משתמש ב 640 עם הגיגה זיכרון. כן זכורה לי גלילה איטית במסך התחל וכל מיני קטנות שנעלמו ברגע שאיפסתי מכשיר.
יש האטה מורגשת במעבר ל 10 ב 635 עם חצי גיגה
20/03/2016 | 15:58
26
ה 8.1 עבד יפה ה 10 יותר איטי.
שאלה
18/03/2016 | 10:44
9
90
האם הוספת השורה השלישית לא הופכת את הכפתורים לקטנים מדיי ?
מן הסתם התקנת את הפריויו , אין לך השעיות במעבר בין תפריטים ?
אין השהיות במעברים
19/03/2016 | 06:56
8
80
מה שמפריע כרגע- המקלדת. אין מקלדת SWIFTKEY שאני רגיל אליה עם הסטוריה של מילים.
אני מוצא את עצמי כותב כל אות , זה לוקח הרבה זמן .
והמסך מעט צפוף 
זמן הסוללה גם מאכזב - בשימוש ממש אינטנסיביבוואטסאפ החזיק רק 7-8 שעות

יש word flow , האם זה לא עובד לך ?
19/03/2016 | 14:43
20
יש מקלדת כזו, גם לעברית וגם לאנגלית.
20/03/2016 | 10:49
6
46
תוודא גם שאתה על ה build הכי מתקדם נכון להיום 10586.164. המון באגים קטנים תוקנו מאז גרסה 10586.29.
אכן - אני על 10.0.10586.164
20/03/2016 | 12:28
5
47
אני אחפש את package tracker
תודה לך!
יש WORD FLOW
20/03/2016 | 15:56
4
41
באנגלית הוא מציע מילים. לא בעברית
איזו גירסא של מערכת הפעלה מותקנת אצלך במקור
20/03/2016 | 16:27
2
27
יכול להיות ששוה לך להתקין עברית global ואז יהיו הצעות , אני אבדוק ב-520.
הבנתי שב-wp10 אפשר להתקין אפליקציות של אנדרואיד :)
ב 8.1 לא היה word flow בעברית, זה חדש ל 10
20/03/2016 | 17:12
28
אי אפשר להתקין אפליקציות אנדרויד, מיקרוסופט מציעים כלים להמרה קלה של אפליקציות אנדרויד/אפל ל uap של חלונות 10. בכל מקרה, הפרוייקט של המרה מאנדרויד הופסק לפני חודש, ונשאר רק כלי ההמרה מ ios (יחד עם עוד כלי להמרה מאפליקציית ווב וכלי למעטפת win32). אאל"ט האינסטגרם החדש של חלונות 10 הומר ע"י הכלי הזה מגרסת ה ios שלו.
שכחתי שחזרתי ל-8.1 בגלל האיטיות .
20/03/2016 | 23:26
22
האמת שלא ניסיתי את ההמרה , רק שמעתי .
אני עם 520 אז אני לא ממש מעודכן ומשקיע בו.
בדקתי עכשיו אצלי, וזה מציע לי. נסה את זה ->
20/03/2016 | 17:08
32
All Settings =>
Time & Language =>
Keyboard =>

שם, תלחץ על "Hebrew"', ותוודא שכל האפשרויות מסומנות.

הממשק שלי אנגלי לגמרי, הדבר היחידי מלבד מקלדת שקשור לעברית/ישראל זה איזור הזמן בשעון.

להוציא דואר ישראל, למעקב חבילות יש את package tracker
20/03/2016 | 10:53
57
תוכנה משותפת גם לחלונות 8/10 במחשב/טאבלט, מאוד נוחה ויעילה.

אין לה תמיכה בדואר ישראל, אבל ממילא הקונספט של מעקב חבילות בדואר ישראל מיותר כי שום דבר לא מגיע :)
אפליקציות שעון ל LG G3
18/03/2016 | 05:30
6
40
יש אפליקציה שמראה במקביל שני אזורי זמן שונים?
הכנסי לשעון>שעון עולמי, ומשם תבחרי אזורים
18/03/2016 | 07:54
2
28
כאות נפשך.

זה ידוע. השאלה איך מגדירים בשעון בדף הבית שיופיע
18/03/2016 | 08:55
1
30
גם שעון ישראל וגם של אזור זמן נוסף.
כווידג'ט
תנסה את זה
18/03/2016 | 12:13
27
תבדוק את האפשרות הבאה
18/03/2016 | 18:08
2
25
תיכנס להגדרות השעון הרגיל
תוסיף בשעון עולמי את איזור הזמן הרצוי
תעבור למסך הבית ותבחר מהוידג'טים את הוידג'ט של השעון.
ברירת המחדל של הוידג'ט היא תצוגה של 3X2
תגרור את התצוגה ותשנה אותה ל 3X3 ואז יופיעו לך שני אזורי זמן.
אפשר להוסיף כמה איזורי זמן שרוצים ולהאריך את הוידג'ט בהתאם.
זה עובד ב G2, ה G3 לא בהישג יד כרגע אז אני לא יכול לבדוק איתו.
נבדק - קיים גם ב G3
18/03/2016 | 19:02
10
עובד טוב תודה. רק שהוא תופס חלק גדול מאוד ממסך הבית
19/03/2016 | 05:28
8
הציעו לי לקנות
17/03/2016 | 23:07
5
134
את המכשירים LG K10   או את    Samsung A5 
יש לי אפשרות לרכוש אותם באילת.
מה יש לכם להגיד בעד ונגד ?
אם תגיע בטיסת ארקיע , יד קופון של באג
17/03/2016 | 23:12
105
לקניה מעל 250

הנחה 50 שקלים.
תשובה.
20/03/2016 | 10:06
3
88
הסמסונג A5 פשוט מכשיר הרבה הרבה יותר יקר ללא סיבה ממשית - אפילו באילת המחיר מאוד גבוה.

המפרט שלהם די דומה.

לכן עדיף לרכוש את הLG K10:

זיכרון 16 ג'יגה עם הרחבה.
RAM 1536.
סוללה 2300 מ"א נשלפת.
מצלמה אחורית 13 מ"פ - קידמית 8 מ"פ.
יש NFC.
יש רדיו.
חשוב לרכוש את המכשיר עם רום ואחריות של היבואן הרשמי "רונלייט" - אחרת העברית ב"תפריט" תמחק בOTA.

הנה חנות באילת שניתן להשיג אותו עם רום ואחריות של היבואן הרשמי "רונלייט" במחיר של 871 שקל:
ניתן תמיד לבחור את האפשרות למצוא סניפים של KSP באילת באתר עצמו.

לשים לב שצריך
20/03/2016 | 18:34
45
לוודא שכשתגיע לחנות יהיה מלאי.
לבוא עם תעודת זהות.
מפרט די דומה גק? ממך? הפכת לעיוור מפרטים פתאום?
20/03/2016 | 19:58
1
36
מסך אמולד 424PPI מול מסך עלוב לידו ב 277PPI
יש קורא טביעות אצבע בסמסונג. אין ב LG
מעבד חזק יותר בסמסונג Snapdragon 615
מצלמה טובה יותר בסמסונג עם ייצוב אופטי וצמצם נמוך יותר F1.9
2GB זכרון לעומת 1GB ב LG
סוללה גדולה יותר בסמסונג 2900 מול 2300 וגם מחזיקה הרבה יותר.
טעינה מהירה
ועיצוב מתכת וזכוכית גורילה 4

דומה אמרת?
לא לא אני כן צודק, פשוט טעיתי בלינק שהבאתי.
21/03/2016 | 08:48
27
הבאתי בטעות לינק של KSP לסמסונג A5 2016, במקום לינק לA5 2015.

הנה הלינק הנכון לA5 דגם 2015:

והנה מפרט המכשיר של A5 2015:

לפי הנ"ל הסמסונג A5 2015 מכשיר יקר מאוד ביחס למפרט שלו, ולא ממש משתלם.

המלצה לכיסוי lg k10- ארנקי, האם עדיף עור אמיתי?
17/03/2016 | 22:35
3
35
ומה יותר עמיד?

מה מומלץ?
אם אפשר לשאול, איפה מצאת כיסויים .....
17/03/2016 | 22:41
2
34
לסמרטפון הזה ?
בארץ או סינים ?
באיביי, בארץ לא קונה
17/03/2016 | 23:10
1
15
תודה
17/03/2016 | 23:18
8
איזה תקן סלולארי?
17/03/2016 | 19:45
36
שלום, אני רוצה לרכוש לאימי (אשה מבוגרת) טלפון נייד פשוט עם פליפר כדי שתנתק שיחות בבטחה ע"י סגירת ידנית. אני מבין שאילו טלפונים השייכים לדורות קודמים.
היא קשורה לסלקום, איזה תקן אני צריך לבחור בקנייה כי אני רוצה לרכוש באי ביי.
תודה.
טלפוניה, מה לעשות בנסיעה לארה"ב?
17/03/2016 | 18:08
11
74
אנחנו מתכננים לנסוע לשבועיים בפילדלפיה בחודש הבא ועלו מספר שאלות בנוגע לטלפונים. כרגע יש לנו 3 קווים בגולן (לי, לאישתי ולילדה) ושני נקסוס 5 (הילדה הרסה את הנוקיה שלה בשבוע שעבר...). נזדקק לתקשורת בין שלושתנו, שיחות מקומיות בארה"ב ואולי מעט מאוד לישראל וגלישה סלולרית.
משיחותי עם גולן הבנתי כי הם אינם נותנים תמיכה בארה"ב (וחיוג בנלואומי בעלות של שקל לדקה) כך שכנראה נצטרך חבילה מקומית.

-מהי החבילה המשתלמת ביותר שכדאי לקחת וממי? נראה לי עדיף משהו בסגנון "דיברת שילמת" ולא קניית דקות מראש.
-האם ניתן לרכוש את שירותי האינטרנט בניפרד? אולי נצטרך להשתמש בו הרבה (וויז לניווט מקומי, ווטסאפ והתעדכן ולהתקשר וכו)
-איזה מכשיר אנדרואיד מומלץ לרכוש שם? אשמח לפאבלט 6" עם סוללה גדולה וכרטיס זיכרון שיכול לשמש אותנו גם בארץ.
-האם כדאי לחפש טלפון משומש? אם כן, איזה והיכן?
עד כמה שזכור לי, מחירי הסלולאר המותגים זהים לארץ
17/03/2016 | 23:22
40
פחות או יותר , אולי אני טועה,, אבל בפני שנה זו הייתה המציאות..

אני לא מכיר חנויות זולות.

מחירי הסלולאר הזולים   זולים יותר.. ואותם צריך לרכוש בוול מארט ,

או בחנויות זולות...

אבל זה טלפונים שלא יעילים לשימוש מבחינת תפריט וחוזק...

עד כמה שזכור לי

אם אתם עוברים דרך קנדי, סביר להניח שכן, יש דוכן, שנמצא מול יציאת האוטובוסים

כלומר לפני שיוצאים מהנמל , לכיוון רכבת הנמל  , בקומת הקרקע,

T mobile.  כמדומני, המחירים אני לא סוכר..
ארכיון הפורום...
18/03/2016 | 11:13
8
50
כדאי להתחיל מהדיון הזה ולהתגלגל הלאה.
אם אתה מעוניין, כמדומני שיש לי במגירה כמה סימים חדשים, אפשר ליצור קשר בפרטי.
תודה (זה לא הופיע בחיפוש...) אבל אני לא בטוח
18/03/2016 | 12:17
7
37
מדובר על כ 70$ לשבועיים וזה הרבה בהתחשב בשימוש הצפוי.
אני חושב כי נשתמש בעיקר באינטרנט לשיחות ביננו ולארץ ואולי בעוד כשעה של שיחה ליעדים בתוך ארה"ב.
בכל מקרה לשעת חירום ניקח גם את הסימים של גולן (שקל לדקה? הם חיים עוד במילניום הקודם...)
על נוחות משלמים....
18/03/2016 | 13:44
36
אפשר להסתדר גם עם פחות מ-3 קווים פעילים. מניח שלא תהיה נקודת זמן בה כל אחד מכם יהיה במקום אחר. אפשר להסתפק ב-2 מנויים ואפילו אחד בלבד.

נראה לי שלT-Mobile יש תכנית שעולה $3 לחודש עם 30 דקות (סה"כ. כולל נכנסות) או 30 מסרונים. ללא גלישה. חפש באתר שלהם. מהזכור לי, סים שלהם עולה $15, לפעמים יש מבצע ברכישה מאתר האינטרנט לסים ב-$0.99 ואף $0.01. כמובן צריך לשלוח לאנשהו את הסים.

ל-at&t יש תכנית ללא הגבלה [שיחות והודעות מקומיות] שעולה $2 ליום, ללא גלישה.
או תכנית ללא עלות בסיסית אבל משלמים פר דקה.
אין לי מושג מה עלות ה-SIM.

תצטרך גם לבזבז זמן במציאת נקודת שירות ורכישת המנוי וכו'. מניח שלא בשביל זה אתם טסים

חוצמזה, בשביל כמה עשרות דולרים אתה מתלבט? יש לי הרגשה שמדובר בקמצוץ מהעלות הכוללת של הנסיעה....
תקשורת זמינה היא משהו נח. ועל נוחות, משלמים
לפני שנה אני רכשתי סים מקומי של TMobile ב45 דולר לחודש עם
18/03/2016 | 13:58
37
2 גיגה גלישה (במהירות LTE לאחר מכן מהירות נמוכה יותר) ושיחות והודעות ללא הגבלה בתוך ארה"ב.
נסה להכנס לאתר של טימובייל ובדוק..

מבחינת מכשיר לרכישה בארה"ב, לא ממליץ לרכוש מכשירי סמסונג למיניהם, עקב נעילה אזורית וכד'.

ממליץ לבדוק את האופציה של OnePlus או Nexus למיניהם דרך האתרים של OnePlus וגוגל בהתאמה. (לשניהם אין כרטיס זיכרון לדעתי והסוללה אינה נשלפת אך הקיבולת שלהם היא סבירה ביותר...)
קח בחשבון שסלולארי בארה"ב הרבה יותר יקר מאשר בארץ
18/03/2016 | 20:36
4
31
(זה וירקות - שני דברים שבהם אנחנו יכולים להשוויץ. וטיפול רפואי). חשבון של 100$ לחודש לסלולארי זה עניין נפוץ מאוד שם, אפילו נחשב די זול.
נכון, גם אוכל טוב ועוד דברים...
19/03/2016 | 19:37
3
12
האם נמכרים סימים לתקופה קצרה יותר?
20/03/2016 | 20:32
2
15
פשוט 90$ נראה לי מוגזם ל 11 יום.
אני לא זוכר... מחירים אבל 90$?
20/03/2016 | 23:12
1
8
אני לא חושב ש-Verizon זה רלוונטי
21/03/2016 | 09:09
4
זו מפעילה שמשתמשת בטכנולוגיה של CDMA (כמו הרשת הישנה של פלאפון), ולמעט דור 4 (וגם זה לא בטוח), אני לא חושב שמכשירים "ישראליים" יעבדו איתה.
חדש מהיום - הכל כלול גם בארה"ב. פרטים באתר של גולן טלקום.
20/03/2016 | 11:45
8
שאלת איכותיות מעבד ומערכות הפעלה
17/03/2016 | 15:02
13
111
האם MTK הוא מעבד יחסית לא איכותי לעומת אחרים? או שתלוי איזה סוג MTK?
האם רצוי לבחור סמרטפון רק עם מע הפעלה לוליפופ ֹ5 או אפשר גם קיטקט?  יש הבדל גדול ?
האם המערכת: Flyme OS(Based on Android 5.1)  בעיתית בגוגל סטור כמו שאומרים? או בעיות אחרות שיש לה ?

לפי מה שקראתי פה-כן.
17/03/2016 | 17:50
12
75
המעבד הזה נחשב פחות איכותי. תעשה חיפוש ותקרא קצת יותר..
לגבי גירסת מע' ההפעלה, יש לא מעט שדווקא מעדיפים את הקיטקט...
אם כי ללוליפופ כבר יצאו כמה עידכונים ויש פחות דיווחים על בעיות. אצלי על 2 מכשירים שונים הכל בסדר עם הגרסה הזו (5). אבל איזה טלפון מגיע עם קיטקט היום?..כנראה דגם מיושן ולא הקיטקט תהיה הבעיה בו...
כל מני שיצאו לפני שנתיים באתרי חול .אני בודק מפרטים
17/03/2016 | 19:57
10
52
חוץ מקיטקט,
לא ההבנתי תקטע של פליי מי מבוסס גרסה 5 לוליפופ. זה כמו גרסה 5, או משהו ישן ומשודרג? 
אין לי מושג על מה אתה מדבר
17/03/2016 | 19:59
9
18
Flyme היא מערכת ההפעלה של Meizu...
17/03/2016 | 20:22
8
16
לא מערכת הפעלה - הממשק של מייזו על גבי אנדרואיד
17/03/2016 | 20:24
7
21
הבנתי
17/03/2016 | 20:32
12
מה זה ממשק בטלפון? חשבתי שיש רק מערכות הפעלה וטלפון
18/03/2016 | 02:20
5
32
אז איפה שרשום כזה דבר: Flyme OS(Based on Android 5.1)
 להחשיב שהמערכת הפעלה שם היא רק לוליפופ,  ולא אף גרסה אחרת שיושבת שם ? 

לכל טלפון יש ממשק מסוים בנוסף למע הפעלה? סליחה על הבורות. אני התיחסתי עד היום רק למע הפעלה. לא שמעתי על ממשקים בנוסף

ומה זה הממשק הזה פליי מי? זה משהו מיושן? לחפש רק מפרטים שרשום בהם אנדרואיד 5 מינימום? בלי ממשקים?
לכל יצרנית יש ממשק משלה. סמסונג לא נראה כמו LG
18/03/2016 | 08:47
4
36
שלא נראה כמו סוני או מוטורולה או שיאומי או מייזו. זה לא עניין של ישן או חדש, אלא "אחר".
ואיפה שרשום פליי מי מבוסס על אנרואיד 5,
18/03/2016 | 13:55
3
22
זה אומר ששם יש מע הפעלה לוליפופ  5 רגילה, כמו כל מכשיר שמציינים שם רק אנרואיד 5? 
Flyme זה ממשק "אייפוני", ולכן זה לא "אנדרואיד רגיל"
18/03/2016 | 14:44
2
27
יש אנשים שאוהבים את זה, יש שלא סובלים את זה. אני לא מכיר אז אני לא יודע איך זה. הכי פשוט - להסתכל בבאג על המכשירים של מייזו.

מבחינת גירסת אנדרואיד "שמתחת", אז זה משפיע על כל מיני יכולות, תיקוני אבטחה וכו'. בדרך כלל עדיף גירסא מעודכנת בשביל שלא להיות חשוף לפרצות אבטחה.
בגלל כל מיני הגבלות של מייזו גם אי אפשר להיפטר מזה
18/03/2016 | 18:02
25
על ידי צריבה של רום אחר .
ממשק אייפוני על אנרואיד, מענין, אלך באמת לחנות לראות איך נרא
18/03/2016 | 20:15
9
דווקא בטלפוני אמצע הדרך, נראה שהמעבדים של MTK
18/03/2016 | 20:34
28
משיגים ביצועים טובים יותר מהדרגון 615 המקביל של קוואלקום. שאר השחקנים קטנים יחסית, אז אני פחות מכיר אותם.
אבל אני חושב שסוג המעבד המדויק, ובטח היצרן שלו, הוא לא אחד הדברים הכי חשובים בטלפון. יש לא פעם טלפונים עם אותו מעבד בדיוק - וחווית משתמש שונה מאוד.
האם ספקית האינטרנט fast.net.il הםסיקה לפעול או שינתה שם או
17/03/2016 | 13:20
1
63
כתובת?
לא מציחה למצא אותם והם היו בזמנו ממש זולים וטובים

תודה לעוזרים
הנה:
17/03/2016 | 14:44
79
רכישת סלולר בניו יורק
17/03/2016 | 12:33
15
57
בעוד 3 שבועות אני נוסעת לניו יורק והמכשיר סללור שלי נגנב.....הזדמנות מצויינת לרכוש לי חדש. (כרגע אני עם מכשיר של חבר אבל צריכה להחזיר עד אחרי הנסיעה).
המליצו לי על נקסוס. מכיוון שאני לא מבינה גדולה בעניינים הללו אודה למי שרכש לא מזמן מכשיר בניו יורק לשימוש בארץ ויכול ממש לכוון אותי לחנות / חנויות ספציפיות באזורים המתויירים שקל להגיע אליה (לא יהיו לי ימים רבים בניו יורק וחבל לי לבזבז את הזמן בחיפושים אחר סלולר) ויתן לי ממש הנחיות מה לבקש ומה לשאול.
אני מוכנה גם "להתפשר" על סמסונג.
לא מחפשת את המכשירים החדשים שלהם ולא חובבת גאדג'ים מיוחדים.
תודה ענקית למי שיכול ורוצה לעזור.
סמסונג לא קונים בחו"ל, בטח שלא בארצות הברית
17/03/2016 | 13:07
70
הם גם נעולים איזורית (וצריך לבצע שיחה של 5 דקות לפחות עם סים מהאיזור הגיאוגרפי הרלוונטי), והחל מה-S7 (ואולי זה "יחלחל" גם לדגמים אחרים) אז ברגע שמכניסים סים של מפעילה אמריקאית המכשיר הופך להיות נעול למפעילה הזו. בנוסף, סאני (היבואנית הרשמית בארץ) ביקשה שסמסונג "תסתיר" את העברית במכשירים שלה, כך שלא תוכלי (בקלות) שממשק המשתמש (אולי גם המקלדת, אבל אפשר להתקין מקלדות חלופיות) יהיה בעברית.

לגבי נקסוס אני לא יודע. הכי טוב זה להזמין ישירות מהאתר של גוגל, אבל צריך להיכנס דרך VPN. תעשי חיפוש בפורום לגבי זה, אני חושב שהיו הסברים.
מה שהמגיב הקודם אמר
17/03/2016 | 13:12
13
67
לקנות ישירות מגוגל, לשלוח לאן שתהיי ושיחכה לך שם.
אכן צריך דרך VPN אבל זה מאד פשוט
מה זה בדיוק VPN?
17/03/2016 | 14:15
10
17
במילים פשוטות
17/03/2016 | 14:20
9
52
דרך לגרום למחשב שלך שהוא בארה"ב.
יש תוסף שעושה את זה או, הכי נוח, אם יש לך מישהו בארה"ב שיכול לקנות עבורך

אסור לנו כתיירים לרכוש סללורי בחנות?
17/03/2016 | 14:25
20
אסור לנו כתיירים לרכוש סלולרי בחנויות?
17/03/2016 | 14:26
7
17
מותר
17/03/2016 | 14:32
3
57
אני מדברת על קניה באתר של גוגל.
הם לא מוכרים מחוץ לארה"ב
חנות
17/03/2016 | 14:37
2
47
אני אישית מעדיפה פיזית לגשת לחנות ו"לחוש" את הקניה לוודא באמת שהכל עובד.....אז אשמח לקבל שמות של חנויות/רשתות שאת יודעת שיש שם טלפונים שניתן להשתמש בארץ.
האם היית ממליצה על B&H ?
לא מכירה. מצטערת
17/03/2016 | 14:41
18
B&H חנות מעולה
17/03/2016 | 16:49
22
נראה לי שבשביל המכסים בארץ כדאי שיהיה שכאילו קנית בחו"ל
17/03/2016 | 14:32
2
31
למה זה משנה?
17/03/2016 | 14:41
1
50
בכל מקרה צריך להצהיר עליו
פלאפון אפשר לפותח ולשים בתיק כאילו זה הפלאפון הרגיל שלך. זה
17/03/2016 | 16:45
46
לא כמו טלוויזיה..
17/03/2016 | 16:20
1
15
הכל מאהבה
17/03/2016 | 16:24
18
הדו"חות של פרטנר, סלקום, פלאפון מגלים כי גם בהכנסה ממוצעת
17/03/2016 | 12:29
28
167
של בין ששים ל- שבעים ש"ח לחודש ללקוח - הן בקושי מחזיקות אפן מעל המים, כאשר פרטנר ממש מפסידה (אמנם פלאפון נהנית מרווחי בזק, אך הרווח מפעילות סלולאר - זעום).

מי עוד סובר כאן כי רמות המחירים בעתיד תשארנה נמוכות כמו בהווה?
אני קורא בדה מרקר כי רמת מחירים נמוכה לא יכולה
17/03/2016 | 13:17
1
141
להחזיק מים ובטח לא חברות סלולאר. אנחנו אמנם מרוצים מתשלום מגוחך, אבל בקרוב נדבר דרך קופסאות אשל וחוט ביניהם.
הזלתי דמעות
17/03/2016 | 18:20
40
זו לא הוכחה שמחירי השיחות בסלולר נמוכים מדי
17/03/2016 | 19:32
25
113
חברות האפ"ס יש הוצאות שאפשר לוותר עליהם אם הם רוצות להרויח ברמת המחירים הנוכחית:
1. פרישת דור 4. עם כל ההיפ סביב דור 4, לדעתי רוב עצום לא צריכים את המהירויות האלה. מדוע שהרוב ישלם על השקעה שאין בה צורך?
2. חברות האפ"ס ממשיכות להחזיק בהמון אנשי מכירות (כולל גם אלה שכביכול עובדים בשירות) כדי לפתות, להונות ולבלבל את המוח לקרבנות שיחתמו על קבלת טאבלט ב"מתנה" וכו'. הם היו יכולות לצמצם מאוד את ההוצאה הזאת ולהעביר את רוב הפעילות לאתר אינטרנט כפי שעושה "גולן"
3. השכר לבכירים מנופח. מנכ"ל פלאפון העוזב, מקבל חבילה ענקית. מדוע?

בנוסף, אם החברות האפ"ס היו רוצות, יש להניח שהממונה על ההגבלים היה מאשר מיזוג הרבה מהתשתיות שלהם, כך שההוצאות שלהם היו קטנות עוד.

אם היו מצמצמות כך (ובודאי בעוד צמצומים אפשרים)  את הוצאותיהם, יתכן שהיו מרויחות רווח סביר גם ברמת המחירים הנוכחית.

יהודה
אכן, אילו הסתפקו פרטנר/פלאפון/סלקום בממכר שירותי סלולאר
17/03/2016 | 20:19
8
86
בלבד (היינו, ממכר כרטיסי SIM בלבד) - יכלו לחסוך ההוצאות בגין תחנות שירות נוצצות בקניונים יוקרתיים, מאויישות בכעשרה נציגי מכירות בשתי משמרות, מלאי מכשירים, מעבדות תיקון מכשירים, טכנאים ומלאי חלפים, וכמובן מלאי מכשירים למכירה.
אלא שברור כי השלושה אינם מתכוונים לעסוק בממכר כרטיסי SIM גרידא.

השאלה היא כיצד יותר הפלונטר, ומה ישמור עלינו מפני שובם של תעריפים חודשיים גבוהים...
חלק ניכר מההוצאות הן על תחזוק אתרים, פיתוח הרשת
18/03/2016 | 20:26
7
59
שכ"ד של אתרים... מה שלגולן, עם כל הכבוד, אין. הוא לא משקיע ברשת שלו. להפך. רק "מתעלק" על רשת אחרת. הוא MVNO בתחפושת.
רמת המחירים היום נמוכה מידי בכדי להחזיק רשת אמיתית. לא יודע לכמה המחיר צריך לעלות, אבל בטח שלא 30-50 ש"ח.
למה שלא כל החברות הסלולריות יתעלקו על רשת אחת (או שתיים) ?
18/03/2016 | 23:29
5
49
מצב של הרבה תשתיות סלולריות מקבילות מיקר את המחיר לכולנו. מה רע בזה שתהיה רק רשת אחת (או שתיים) שתהיה בבעלות משותפת של כמה חברות סלולריות , באשר החברה הסלולרית תשלם על צריכת התשתית לפי כמות דקות השיחה שיוצאות  ממנה? כלומר החברה הסלולרית תשלם מחיר אחיד לדקת שיחה, ללא תלות בגודל החברה הסלולרית.

יש הסדרים כאלה בענפים אחרים. למשל:
-הכספומטים הבנקאים בארץ מתופעלים ע"י חברה אחת, ולקוח של כל בנק יכול למשוך כסף בכל כספומט , ללא קשר בקיר של איזה בנק הוא נמצא. לעומת זאת, יש ארצות שבהם יש הפרדה ואין להם הסדר נוח ויעיל כזה.
- הבורסה לנירות ערך שיכת לחברים בה (בנקים וברוקרים) וכל חבר משלם לפי היקף הפעילות שלו.

יהודה

זה כבר קיים
19/03/2016 | 00:30
3
48

הוט מובייל ופרטנר כבר חולקים את אותה רשת
ממליץ לקרוא את מסמך "מדיניות שיתוף ברשת גישה רחבת פס" של משרד התקשורת בנושא

תודה על ההפניה למסמך שיתוף הרשתות, אבל זה לא זהה
19/03/2016 | 10:21
2
29
במסמך בסעיף 30 (עמ' 14) כתוב:
"א. המשרד מעוניין למקסם את מספר רשתות הרדיו העצמאיות שיפעלו בשוק העתידי, ולצורך כך, שיתוף במתכונת MOCN  יתאפשר רק במקרים בהם ימצא כי שיתוף זה הינו הכרחי על מנת לשמר מפעילי רט"ן קיימים בשוק העתידי. הווה אומר, שיתוף במתכונת זו לא יאושר לשני מפעילי רט"ן להם רשת רט"ן פרושה במלואה בדור השלישי, ויישקל בחיוב בהתייחס למפעיל חדש לו רשת רט"ן פרושה חלקית בדור השלישי ביחד עם מפעיל ותיק לו רשת פרושה במלואה בדור השלישי.
ב. המשרד יאפשר שיתוף במתכונת MOCN  ובלבד שבכל אזור בישראל יפעלו לכל הפחו שלוש רשתות גישה אלחוטיות עצמאיות. לעניין זה, רשת גישה המהווה חלק מרשת בזק ציבורית של יותר ממפעיל רט"ן אחד, באמצעות שיתוף במתכונת MOCN  תחשב כרשת , גישה אלחוטית עצמאית אחת.
ג. מפעילי הרט"ן המשתפים במתכונת MOCN  יהיו מחויבים לאפשר למפעילי רט"ן נוספים,  קיימים או חדשים, להצטרף לשותפות בתנאים דומים לאלו אשר נקבעו מול המפעיל בעל נתח השוק הקטן ביותר בעת ההצטרפות לשותפות
."

כתבתי על תצורה שונה במעט, שבה אין פסול בהפחתת מספר התשתיות הסלולריות המקבילות ל1 או 2 . כמו כן, המתכונת שמשרד התקשורת קובע בהצעה זו מאפשרת לגבות ממפעיל סלולרי קטן יותר מאשר בעלת הבית בעצמה משלמת, וזה לא ממש טוב, כי כך מתאפשר להקשות על הכדאיות הכלכלית של המפעילים הקטנים. הפתרון הוא שכל המפעילים הסלולרים יקבלו שירות מחברת תשתית אחת (או שתיים) וכולם ישלמו מחיר זהה עבור דקת שימוש בתשתית.

מה שאתה כותב
19/03/2016 | 10:41
1
40
"הפתרון הוא שכל המפעילים הסלולרים יקבלו שירות מחברת תשתית אחת (או שתיים)" ..
מביא בדיוק למצב של חח"י/מקורות ("חברת תשתית אחת ") , או לדואופול שקיים היום בנושא תשתית האינטרנט ( בזק/הוט )
מצד שני - זה גם יכול להביא למצב שהתשתית היא של המדינה וזה למעשה מבטיח עליה של מחירים , חוסר יעילות והעדר מוחלט של פיתוח תשתית עתידית ..
לדעתי - סעיף ב' בציטוט שלך לגמרי הגיוני ונכון . מצד שבו יש לפחות 3 רשתות פיסיות ..
והמצב הנוכחי טוב? יש יותר קרינה, מפעילים חדשים מופלים לרעה
19/03/2016 | 20:42
24
במצב הנוכחי, כאשר 3 חברות האפ"ס הן בעלי תשתית נרחבת, המפעילים החדשים מופלים לרעה  ובעית קרינת האנטנות מוחרפת.
עמ' 10-12

האלטרטיבה השניה , זו שהצעתי, היא ליצור חברת תשתיות (אחת או שתיים) שתהיה בבעלות חברות הסלולר כאשר החברות יחויבו לפי מידת השימוש שלהם, כלומר העלות פר יחידת שימוש תהיה זהה. אלטרנטיבה זו פותרת את החסרונות הנ"ל.

באשר לחסרונות שאתה מצביע עליהם, אין סיבה להתממשות שלהם. מקורות מעלים מחירים כדי שבעלי הבית האמיתים (העובדים) ירויחו יותר, ובזק\ הוט מעלים מחירים כדי שהחברה תרויח יותר.
אבל במתכונת עליה כתבתי, בעלי חברת\ חברות התשתיות יהיו הצרכנים שלהם, מה שמבטיח שיהיה להם אינטרס להוזיל את התשלומים לחברת התשתית. כמו כן המפעילים הסלולרים הם צרכנים חזקים ומאורגנים שיודעים להשיג את מטרותיהם, בניגוד למצב  בבזק\הוט שמולם עומדים צרכנים קטנים.
הראיתי קודם גם דוגמאות של חברות של (סוג מסוים) של תשתית שבנויות כך ופועלות כך כבר שנים רבות  בצורה סבירה.
באשר לתשתיות בבעלות המדינה, זה כבר מופרך ואיני רואה צורך להתיחס לכך.

צריך להסתכל על התמונה גם בגדול, לראות אורות וצללים של הפתרונות השונים ולא להתמקד בחסרונות אפשרים של גישה אחת, בלי להתיחס ליתרונות של גישה זו  או לחסרונות של הגישה האחרת.

יהודה
הרעיון כבר קיים ומיושם גם בארץ
19/03/2016 | 08:35
43
מפעילה פיסית - חברה בעלת תשתית פיסית משלה
מפעילה וירטואלית ( MVNO כמו שכבר הזכיר LZ ) - מפעילה שרוכבת בתשלום על רשת של מפעילה פיסית .
הבעיה הקטנה בנוגע לזה היא - רשיון המפעיל שחברה מסוימת קיבלה .
אם חברה קיבלה רשיון ל MVNO ועושה את שלה - נהדר
אם חברה מסוימת קיבלה רשיון להיות מפעילה פיסית ולא עושה את שלה -
Houston, we have a problem ..
גם שיתוף רשתות מוגבל לאישור הממונה .
שורה תחתונה - הרעיון טוב וגם מיושם - אבל צריך אישורים רגולטוריים . לא כל אחד עושה מה שבא לו .
אתה נמצא אך מחזק את דברי עוד יותר.
19/03/2016 | 10:06
27
יש לצפות ל- ARPU גבוה עוד יותר מששים עד שבעים ש"ח לחודש.
השאלה היא האם לא יתפשט אי-שקט ציבורי כאשר יתברר כי משפחה בת חמש נפשות צריכה להוציא כ-500 ש"ח ויותר לחודש מהכנסתה הפנויה, על שירותי סלולאר...
לא רק שצריך דור ארבע, טוב גם חמש. מהירות
18/03/2016 | 17:16
1
52
זה דבר נהדר ובגלישה אין כמו מהירות לגרום נחת. מאיפה בא לך רעיון אחר?
למה מי שטוב לו בגלישה של היום צריך לשלם על השקעה בדור 4?
18/03/2016 | 23:11
44
אתה בהחלט צודק ש"בגלישה אין כמו מהירות לגרום נחת" ועל זה אין ויכוח. אבל יש ויכוח על מי שישלם על ההנאה הזו.

יהודה
אני חושב שהגישה שלך לא נכונה
19/03/2016 | 08:42
5
55
לדעתי כשאתה כותב " רוב עצום לא צריכים את המהירויות האלה " אתה מתייחס ללקוחות פרטיים .
פלח השוק שדוחף קדימה את התעשיה הוא הלקוחות העסקיים/ארגוניים ,שמבחינת נפח השימוש וכמובן מבחינת מסת הכסף - הם הרוב המכריע . אם השוק היה תלוי בלקוחות הפרטיים היינו עדיין בחיתולי דור 3 .
אף יצרן טכנולוגיה ו/או מפעילה סלולרית לא מתייחס ל"ישראל ישראלי " שרוצה לצפות ב"אח הגדול" במכשיר הסלולרי שלו .. הם כן מתייחסים לחברה טכנולוגית של 30000 מנויים שצריכים לתקשר מכל מקום בכל זמן במהירות ובצורה אמינה .
כפי שכתבתי, השאלה היא מי ישלם על המעבר לדור 4 ולא האם זה טוב
19/03/2016 | 09:57
4
32
הובעה פה עמדה כי חברות הסלולר לא יכולות להמשיך במחירי הסלולר הנוכחים. כתבתי שזה לא ממש ברור, כי בין השאר, לדעתי רוב עצום של המשתמשים היו מעדיפים להישאר במחירים ובמהירות הנוכחית וכי אין סיבה להפיל על הרוב הדומם הזה לשלם על המירוץ להעלאת מהירויות. כלומר הויכוח הוא על מי שישלם עבור ההשקעה הגדולה הנדרשת במעבר לדור 4 ומעלה ולא על עצם המעבר.

יהודה

וכמו שכבר כתבתי ..
19/03/2016 | 10:14
3
42
כבר היום במחירים הנוכחיים , אתה ואני ( הלקוחות הפרטיים ) לא משלמים על כלום . אנחנו נהנים מטכנולוגיה שפותחה במימון לא שלנו ולא עבורינו .
הלקוחות הפרטיים הם הכל חוץ מ "רוב הדומם " . מבחינת נפח התעבורה ומסת הכסף הם לא יותר ממיעוט רועש .
הרב הגדול והמכריע מבחינת נפח התעבורה ( גם זמן אויר וגם תעבורת אינטרנט ) וכמובן מבחינת מסת הכסף זה השוק האירגוני/עסקי . זה פלח השוק שמימן את הקמה ופריסת דור 4 ובפועל מממן כרגע את פיתוח והקמת הדורות הבאים .

אודה לך על סימוכין ל-העסקיים משלמים יותר מהפרטיים
19/03/2016 | 10:43
2
32
עד כמה שידוע לי הלקוחות העסקים לא משלמים  יותר (וסביר שפחות) מהלקוחות הפרטים על יחידת זמן אויר לשיחות . אולי אם מדובר על תעבורת אינטרנט יש לקוחות עסקיים שצורכים וצריכים את המהירויות הגבוהות, אבל קשה להאמין שהם משלמים על צריכת יחידת נתונים יותר מהצרכן הפרטי.

נכון שיש גם משקל לשאלה מה השאיפות של לקוחות עסקים שצורכים הרבה יחידות נתונים , אבל אז זה חוזר לשאלה שהצבתי- מדוע הצרכנים הפרטים שלדעתי רובם לא רוצים או צריכים את המהירויות הגבוהות האלה ,צריכים לשלם יותר על ההשקעה בדור 4 שאחריו?

יהודה
ושוב ..
19/03/2016 | 11:07
1
46
מכיוון שאתה כל הזמן מתעסק בדור 4 , אני מניח בצד את נושא זמן האויר ונשאר עם התעבורה .
לקוח אירגוני גדול ( תחשוב סתם לצורך הדוגמה על אלביט , עם אלפי קוים אצל אנשים ועוד אלפי קוי תקשורת שמשמשים לתעבורת נתונים ממכשירים ) צורך נפח תעבורה כמו של עשרות אלפי לקוחות פרטיים עם ה"אח הגדול" שלהם .. לקוח כזה משלם המון כסף גם על הנפח וגם על עמידות ותיעדוף של קוי הנתונים .
גם באירגון בו אני עובד ישנם עשרות קוי נתונים בנפחים גבוהים מאד ( חבילות שלא קיימות בשוק הפרטי ) בעלות גבוהה מאד .
נכון לנובמבר האחרון בשיחה עם נציגים טכניים משלושת המפעילות העיקריות אין מקום להשוואה בנפח התעבורה בין לקוח פרטי לאירגוני ובהתאם לזה גם העלות הגבוהה . וכן ..בגלל נושא התיעדוף , התשלום בהחלט גבוה מלקוח פרטי .
ושורה תחתונה - מאיפה אתה מסיק שרוב הלקוחות הפרטיים לא רוצים או צריכים מהירות גבוהה ? אתה מתעלם מהשנוי המהותי באופן השימוש בסלולר של השנים האחרונות . ברוב פלחי השוק עיקר התעבורה עברה הסבה לנתונים ולא לזמן אויר .. תסתכל מסביבך ותבדוק . האם רוב האנשים עם מכשיר צמוד לראש ( מדברים ) או מביטים במסך ( צורכים תעבורת נתונים ) ?
אני לא מתעסק כל הזמן בדור4, אלא במי ישלם על התשתית לדור4 .
19/03/2016 | 17:05
31

אף אחד לא מנסה פה ל"הילחם" בקדמה. ברור שככל שעובר הזמן אנשים יצרכו יותר, ולא רק בסלולרי. זה יהיה נורמלי שאנשים ישחקו "מחפשים את המטמון" בשטח, כאשר המכשיר שלהם קולט וגם משדר באיכות HD (ויותר) כל הזמן. אבל בינתיים זה עוד לא המצב.
בנוסף מניחי התשתיות הסלולריות הראשונים משלמים מחיר גבוה עבור התשתית, מי שיקים תשתית כזו מאוחר יותר ישלם משמעותית פחות. גולן למשל, הקים רשת דור 3 מעט מאוחר יותר, והצהיר בזמנו ששילם מעט יחסית על הקמת תשתית לדור 3.

בהיעדר ידע אישי, יש לקבל את הנתונים שלך על תשלום גבוה (פר יחידה?) של צרכנים כמו "אלביט" על צריכת נתונים ארגונית. מצד שני, קשה להאמין שהמפעיל הסלולרי מקבל על הפעילות הרגילה של עובדי אלביט ומשפחותיהם, לצרכי עבודה ולצרכים פרטים, יותר (פר יחידה) מאשר מסתם אנשים פרטים.

לגבי צרכנים ארגונים כמו אלביט, נחלק היפותטית את הצריכה שלה ל2 חלקים. לגבי החלק הראשון שבו הפעילות הרגילה שדור 3 מספיק לה, ודאי שאלביט כחברה למטרות רווח מעונינת לשלם עליו פחות, כלומר אין לה ענין לשלם עבור חלק זה תעריפים גבוהים שמממנים תשתית לדור 4.
על חלק הצריכה השני, שבו פעילות עם תנועה מסיבית של נתונים, אלביט כמובן תשלם יותר.

אם נניח שחילת משועממת בשירות חובה צורכת המון תקשורת נתונים, היא צריכה להחליט אם לשלם יותר ולקבל מהירויות גבוהות או להישאר בתשלום הנוכחי ולהסתפק בצריכת נתונים כמקובל היום  ב דור 3.

לגבי "מאיפה אתה מסיק שרוב הלקוחות הפרטיים לא רוצים או צריכים מהירות גבוהה ?" רשמתי שזו דעתי שדור 3 עדיין מספיק לרוב הצרכנים  וכמובן אין לי הוכחות לכך. אבל אפילו אם אני טועה, צריך להסכים שגם אם נגזים ונאמר שרוב הכנסות מפעילי הסלולר  (מצריכת זמן אויר ונתוניים) מגיעה מצרכנים ארגונים גדולים, יש עדיין קבוצה משמעותית (כלומר אנשים פרטים וחלק מפעילות הצרכנים הארגונים) שמספיקה לו מהירות דור 3  ושעדיין לא צריך (בשלב זה) את דור 4. מדוע שקבוצה משמעותית זו תצטרך לשלם יותר כדי (בין השאר) לממן למפעיל הסלולרי השקעה בתשתיות של דור 4 ?

יהודה

דור 4 (או כל דור חדש) זה לא רק עניין של מהירות מקסימלית.
19/03/2016 | 17:38
7
58
זה גם עניין של ניצול ספקטרום. השימוש (במיוחד בדאטה) בסלולאר עולה כל הזמן אבל כמות הספקטרום שזמינה לשירותי הסלולאר איננה עולה באותה מידה (זה מצב טבעי שנעשה עוד יותר חריף במדינה עם משרד תקשורת דפוק לגמרי כמו בישראל).

הטכנולוגיות החדשות עוזרות בכך שהן מאפשרות תעבורת מידע יותר גדולה באותו רוחב פס. במילים אחרות, דור חדש זה גם עניין של כמות, לא רק מהירות.

ת'כלס חברות הסלולאר משתמשות בביצועי המהירות של הדור החדש ככלי שיווקי כלפי הציבור אבל מבחינת ניהול הרשת, עניין הגדלת הקיבולת יותר חשוב להן מהמהירות המקסימלית.
תודה על המידע החדש והמענין.
19/03/2016 | 20:48
6
28
"דור חדש זה גם עניין של כמות, לא רק מהירות." - כמובן שזה מקטין את גודל הקבוצה שלא רוצה ולא צריכה את דור 4 . ובכל זאת, האם הקבוצה הזו, הקטנה יותר, אינה משמעותית?
ואם היא משמעותית, מדוע צרכנים של קבוצה זו אמורים לשלם יותר עבור ההשקעה בתשתית של דור 4?

יהודה
נראה לי שפספסת את הנקודה העיקרית - זה לא עניין של לא רוצה
19/03/2016 | 22:07
28
ולא צריכה. אם לא יהיה דור 4, אז הקבוצה בכלל לא תקבל שירות... אולי לא היום או בשנים הקרובות, אבל בקצב הצמיחה הנוכחי של התעבורה הסלולארית, אנחנו כנראה כבר לא כל כך רחוקים מהיום שבו כמות הנתונים שאפשר להעביר בדור שלישי פשוט לא תספיק.  
שוב, תחשוב במונחים של קיבולת, לא מהירות.
19/03/2016 | 22:08
4
30
נניח ומשרד התקשורת יכול/רוצה להקצות לחברה מסויימת תדרים ברוחב כולל של נניח 30MHz. החברה מגייסת מנויים נוספים ובאותו זמן אנשים מחליפים טלפונים מכסילופונים לטלפונים חכמים שצורכים יותר דאטה. באם לא ניתן להקצות לחברה תדרים נוספים או להגדיל את רוחב התדר הקיים שלה, הדרך היחידה שהחברה תוכל להתמודד עם הדרישה המוגברת לתעבורת המידע היא באמצעות שימוש בטכנולוגית שידור שתאפשר יותר תעבורת מידע על אותו רוחב פס/תדרים שמוקצים לה. בכל דור טכנולוגי כמות המידע שניתן להעביר עולה וכך ניתן ״לסחוט״ יותר שימוש באותו ספקטרום - דבר שהוא משאב מאוד יקר ומאוד מוגבל.
הנקודה העיקרית: משאב במחסור- חניה בלונדון 1000 דולר לחודש
20/03/2016 | 10:05
3
22
מדוע "הדרך היחידה שהחברה תוכל להתמודד עם הדרישה המוגברת לתעבורת המידע היא באמצעות שימוש בטכנולוגית שידור שתאפשר יותר תעבורת מידע "?
מדוע לא לווסת את הדרישה הזו באמצעות תמחור?

אם יש משאב מוגבל, כמו חניה במרכז לונדון , מי שחיב את המשאב החסר הזה ישלם יותר. מי שלא רוצה \ צריך את המשאב החסר הזה ישלם פחות.

ובעצם התמחור הזה כבר פועל גם בתקשורת סלולרית:
1 ג'גה, 20 ש"ח, רמי לוי
3 ג'גה, 25 ש"ח, 019
4 ג'יגה, 30 ש"ח, 012
וכך הלאה.

מדוע לא לישם את התמחור הזה לתוספת קיבולת ו\או מהירות שדורשת השקעה כמו מעבר לדור 4 ?
וכפי שכתבתי, גם דחיה של ההשקעה הזו עוזרת כי מחירי ההשקעה בתשתית יורדים למפעיל סלולר שלא נדחף להיות הראשון בתור.

יהודה
א. אתה עונה על השאלה של עצמך. ב. אם החברות רוצות עוד תדרים
20/03/2016 | 14:36
2
24
כדי להגדיל את יכולת השידור שלהן אז עקרונית אין להן ברירה אלא להשקיע בדור 4.

זה קצת מורכב אז אני אסביר...

התדרים הנוספים שהיו זמינים למשרד התקשורת להוציא למכרז היו בטווח תדר 3 (1800Mhz). זהו תדר שבו נעשה שימוש נרחב באירופה לפרישת דור 4. קודם לכן היתה (ועדיין קיימת) גם פרישה של דור 2 בתדר הזה שיוצא לאט משימוש.

החברות צריכות תדרים נוספים אחרת הן לא יוכלו לענות על הדרישה המוגברת של הציבור לשירותי סלולאר. בתדר שנוסף להן הברירה היחידה היא לפרוש דור 4.

באופן תיאורתי במקום הן היו יכולות להגדיל את הפרישה שלהן בדור 2 בתדר 3 עם הציוד הקיים שלהן אבל זה לא היה עוזר להן במאומה כי זה לא רלבנטי לשירותי דאטה. לכן מה שהן לא היו עושות, כדי להשתמש בתדרים הנוספים שזמינים להן הן חייבות להשקיע בפרישת ציוד חדש. לפרוש דור 3 בתדר 3 היה עולה להן יותר מאשר לפרוש דור 4 כי בתדר 3 כמעט ולא נעשה שימוש בעולם בדור 3 ולכן אין ציוד זמין לכך (מי שרוצה דבר כזה יכול לעשות זאת בהזמנה מיוחדת בעלות גבוהה). עם זאת, כפי שציינתי מקודם, ציוד דור 4 בתדר הזה זמין מאוד והיום גם לא יקר יחסית מכיוון שמדובר בטכנולוגיה שהיום כבר נחשבת בשלה.

ואם החברות היו יושבות ולא היו עושות כלום אז הדור 3 שלהן במערך התדרים הקיים שלהן היה נסתם והן היו מאבדות מנויים. ולכן... הן משקיעות בדור 4.
הוספת לנו הרבה ידע. בשורה התחתונה- זהו משאב במחסור
21/03/2016 | 11:19
1
10
הפוסט שלך מוסיף ומעשיר את הידע שלנו וטוב שיש פה בפורום מי שמתצא ברמה כזו.
אבל בשורה התחתונה אנו מגיעים למצב שיש משאב במחסור והשאלה היא איך להמשיך הלאה.
התשובה שלך היא "אם החברות היו יושבות ולא היו עושות כלום אז הדור 3 שלהן במערך התדרים הקיים שלהן היה נסתם והן היו מאבדות מנויים. ולכן... הן משקיעות בדור 4."
שנינו מסכימים למשפט הזה וחילוקי הדעות הם מה החברות צריכות לעשות. ההצעה שלי היא :
1. שהחברות ישקיעו בדור 4 אבל מי שישלם על ההשקעה הזו הוא מי שצורך כמות ו\ או מהירות של תקשורת נתונים מעל סף מסוים
2. לחילופין, שהחברות ידחו את השקעתם עוד קצת, אם יש סבירות להנחה שמחירי התשתית ירדו בשנה הקרובה למשל. לגבי האלטרנטיבה הזו אמרת שמחירי תשתית דור 4 כבר סבירים. אם כך, יתכן שאלטרנטיבה זו אינה כדאית.

אגב, יותר למעלה בשרשור הזה הצעתי גם שתהיה חברת תשתית אחת (או שתיים) שכל המפעילים הסלולרים יקבלו ממנה שירות, כך שהמחיר ליחידת שימוש יהיה זהה, בלי אפליה בין מפעילים קטנים וגדולים (מה שקורה כיום). האם במצב כזה ניתן לדעתך לחלק מחדש את השימוש בתדרים השונים בין המפעילים  כך שהשימוש יהיה יעיל יותר והצורך להשקיע בתשתית נוספת יהיה פחות דחוף?

יהודה
תמיד טוב שיש תחרות.
21/03/2016 | 12:02
9
התחושה שלי שרשת משותפת אחת, או אפילו שתיים אינן מספיקות כדי ליצור תחרות מספקת. כנראה ששלוש רשתות משותפות זה המספר המתאים וזה כנראה מה שמשרד התקשורת שואף אליו רק שהבעיות בין גולן וסלקום תוקעות את המצב.

מבחינת השימוש בתדרים, כל עוד לכל רשת משותפת תהיה בסביבת 20 מגהרץ ל LTE זה יספיק לשנים הקרובות (וזה בערך מה שקיבלו).

ישראל נמצאת די מאחור במה שקשור ליישום דור 4. זה רע מבחינה טכנולוגית אבל טוב מבחינת זמינות ועלות ציוד לדור 4 שהיום קיים וזמין בשפע. לכן בשלב זה, אם יחכו קצת עם ההשקעה זה לא ייתן הנחה משמעותית במחיר הציוד.
שאלה לגבי רכישת מכשיר חדש
17/03/2016 | 12:22
15
135
האמת ששאלתי כבר לפני מס' ימים אבל כמה דברים לא ברורים לי עדיין והשרשור כבר הרחק למטה...

זה הסדרי עדיפויות שרשמתי אז -

עד 1,500 ש"ח. אם עד 1,200 זה עדיף.

הדברים שחשובים לי, לפי הסדר הם:

1.עמידות - פלאפון שלא ידפק/ישבר/יתקלקל מכל מכה קטנה. ככל שיותר עמיד יותר טוב.
2. עבודה חלקה כמה שיותר לאורך זמן. בלי להיתקע, להיכבות פתאום וכו'.
3. מצלמה.
4. בטריה.
5. עבודה טובה של פונקציות כמו bluetooth ןGPS/

ברור שצריך להתפשר ברמה מסויימת, בטח בסכום מוגבל אבל אשמח לשמוע איזה מכשיר לדעתכם נותן את התמורה המקסימלית לפי הפרמטרים שציינתי (ולפי סדר החשיבות שלהם).

תודה רבה.
המשך ושאלה נוספת - קיבלתי המלצות על LG G3 ועל OPO.
17/03/2016 | 12:25
1
82
רציתי לשאול - א. האם יש אופציות נוספות?
ב. בין LG לOPO מה היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם בסעיפים בציינתי למעלה כחשובים.
ג. הרבה אומרים שה"סינים" מציעים מכשירים במחירים זולים יחסית כי אנשים נרתעים מהם. זה נכון? אם כן, אולי יש מכשירים סיניים מומלצים יותר?
ד. אם הולכים על LG, עם יבואן רשמי המחיר לא פחות מ-1600 ש"ח. אם הולכים על יבואן לא רשמי הבנתי שיש בעיות עם עברית וFOTA. אז, מה זה FOTA? והאם הבעיות עם העברית אחרי עדכון גרסה ניתנות לתיקון וכיצד? כי בלי עניין המשווק הרשמי המחיר שלו מאוד אטרקטיבי. עם העניין הזה הרבה פחות...
מישהו יודע?
17/03/2016 | 14:31
21
מוטו G דור 3
18/03/2016 | 18:30
2
69
בהזמנה מאמאזון יעלה לך בערך 1000 ש"ח. תשקיע עוד 50 ש"ח בקייס טוב של נילקין (סעיף 1) 
2. המכשיר מגיע בלי יותר מידי אפליקציות עליו, ממשק נקי של גוגל (נקנה לוליפופ ושודרג למרשמלו, עובד מצויין בלי תקיעות)
3. מצלמה סבירה +, לא באה להחליף מצלמות מקצועיות אבל מוציאה תוצאות טובות.
4. הסוללה מחזיקה בסביבות 7-8 שעות בשימוש בינוני עד כבד.
5. לא יודע לענות על זה, המכשיר אצל הבן שלי והוא לא משתמש בהם אבל לא נראה לי שיש בעיה עם זה.
המכשיר מגיע עם 16 ג'יגה איכסון ו 2 ג'יגה ראם. יש גירסאות עם 8 ג'יגה איכסון ו 1 ג'יגה ראם אבל לא כדאי לקנות אותן.
תודה. אתה מדבר בעצם על הגרסה היותר מתקדמת של
20/03/2016 | 08:10
1
34
המכשיר הזה?

אם כן, הוא לא פחות טוב מLG G3?
ה G3 יותר חזק
20/03/2016 | 10:19
35
אכן, אני מדבר על גירסת 16GB עם 2 ג'יגה ראם.
אם אתה קונה את גירסת ה 32 ג'יגה שלו היא מגיעה עם 3 ג'יגה ראם במקום 2 במוטוG
המסך של ה G3 יותר גדול, הרזולוציה יותר גבוהה, הסוללה יותר חזקה...
ההשוואה המלאה כאן.
אבל, למרות  הכל המוטו G נותן תמורה מצויינת למחיר שלו.
1+1 , תוכל למצוא יד שנייה ב-900 ש"ח
18/03/2016 | 20:24
7
53
חדש בסביבות 1500
או את ה-oppo 7a במבצע שהביא ג'ורג' לא מזמן
18/03/2016 | 20:32
1
44
שיעלה כנראה סביב 1000 שקלים אחרי כל המיסים ועמלות הגניבה של פדאקס. טלפון שפחות או יותר זהה במפרט ל-1+1, אם אני זוכר נכון.
לא בטוח שיתאים לכל אחד
18/03/2016 | 20:43
56
הסוללה שלו קצת חלשה והוא מגיע עם מערכת הפעלה די ישנה.
1+1 עדיף בפרמטרים הנ"ל על מכשיר כמו G3?
20/03/2016 | 08:12
4
19
G3 ו-1+1 פחות או יותר מקבילים
20/03/2016 | 08:26
3
37
הבחירה ביניהם היא עניין של בחירה אישית.
מציע למשש את שניהם בחנות, לוודא שהכפתורים מאחור ב-G3 לא מציקים לך יותר מדי,
שהמסך המדהים של ה-G3 (ששותה את הסוללה) מקובל עליך,
ושלא חסרים לך דברים בגרסת ה-CM היותר נקיה של ה-1+1.

בכל מקרה, אם אתה הולך על ה-G3 - אל תתפתה לרכוש את גרסת ה16GB שמגיעה עם 2GB זיכרון הפעלה, רק גרסת ה-32GB (מגיעה עם 3GB).
ב-1+1 זה פחות משנה, שתי הגרסאות מגיעות עם 3GB.
מה יכול להיות חסר לי בגרסת הCM? וזה שהיא נקיה
21/03/2016 | 10:14
2
12
יכול לעזור להפעלה חלקה יותר, לא?

אתה יודע להגיד לי מי מהם יותר עמיד? עובד יותר חלק? ומה לגבי המצלמה?
ואגב, איזו חברה מייצרת את 1+1?
21/03/2016 | 10:16
1
7
החברה נקראת 1+
21/03/2016 | 11:06
10
כעקרון בדרך כלל מוסיפים וויגדאטים למכשיר , כמו מזג האוויר וכדומה.
משנים את הממשק , לי למשל הפריע שהרקע לבן ובעזרת תוכנה שנקראת nova החלפתי את הרקע של מגירת האפליקציות .
לכל מכשיר יש מעלות וחסרונות , ב-lg החסרון זה הסוללה , ב-1+ זה הממשק הטיפה משעמם .
חשוב מאוד לדעת שיכול להיות וה-1+1 החדשים לא יגיע עם cm אלא עם אוקסיגן .
תשובה.
20/03/2016 | 08:24
52

אפשר להוסיף על הנ"ל שה"וואן פלוס וואן" (OPO) מרגיש כמכשיר עמיד יותר.
תודה לכל העונים. אז ממה שהבנתי הרוב כאן ממליצים או על LG G3
20/03/2016 | 08:31
50
או על 1+1.

יש אפשרות לעשותל לי מעט סדר במי מהם יותר טוב במה (ביחס לפרמטרים שהצגתי למעלה).

תודה רבה.
לאחר אכזבה מהוט מובייל-רוצה לנייד לגולן. היכן קונים סים
17/03/2016 | 11:05
6
51
בצורה הכי מהירה או אם מזמינים באינטרנט-כמה זמן זה לוקח להגיע?

תודה
הדרך הכי מהירה-לגשת לאחד מסניפי באג.
17/03/2016 | 11:13
3
62
כדי למנוע טרטור מיותר, צרי קשר עם הסניף הרלוונטי ובררי באילו שעות נמצא הנציג שמטפל בענייני גולן (בסניפים שיצא לי להגיע אליהם, הטווח היה בד"כ 12:00-18:00).
אלכס
17/03/2016 | 12:21
2
34
17/03/2016 | 18:50
9
איזה כיף לראות אהבה גאה בפורום
17/03/2016 | 20:40
17
ממה התאכזבת, אם לא אכפת לך לשתף?
17/03/2016 | 12:21
24
באג וגם בסטמובייל
17/03/2016 | 12:28
23
גלריות נעלמות מ-LGG3 Beat
16/03/2016 | 21:49
5
34
לאמא שלי נעלמו תוך כמה שעות שתי גלריות מהמכשיר. אחת של התמונות המתקבלות בוואטסאפ והשניה של המצלמה. 
כשתיקיה אחת נעלמה הנחנו שלחצה על משהו בטעות, אבל אחרי כמה שעות נעלמה עוד אחת וזה כבר חשוד.

כיבוי והדלקה לא עזרו, נשמח מאוד לרעיונות. תודה!
אם האמא עובדת נכון
17/03/2016 | 08:40
4
26
כלומר במחשב בבית כרום מוגדר לאותו חשבון google ולחא שינו הגדרות ברירות מחדל,אז יש גיבוי לכל התמונות.
הרי ברור שאין באג במכשיר ואחת משתי אפשרויות ,מחקה תיקיות או לא מוצאת אותם.

לא יכול להיות באג או תקלה שמחקה או העלימה תיקיות
17/03/2016 | 09:19
3
23
שקיימות?

הטלפון לא חדש אצלה. ומילא שהראשונה נמחקה בטעות, בשעות שלאחר מכן היתה זהירה במיוחד והסיכוי שהיתה נמחקת אחת נוספת הוא קטן מאוד.
תשאל שוב כאשר הטלפון יהיה לך בידיים
17/03/2016 | 09:21
2
20
אי אפשר בשלט רחוק לשאול ולקבל תשובות עיניניות .

נו, אז עכשיו היה לי בידיים. חיברתי אותו למחשב ובדקתי,
17/03/2016 | 22:17
1
17
התיקיות שנעלמו באמת ריקות.
אבל בזמן שאני עובר בין תיקיות, פתאום נעלמה מהמכשיר התיקיה של סרטוני הוואטסאפ, למרות שבאותו זמן אני ממשיך לראות את התיקיה והתוכן שלה דרך המחשב שלי.
כיבוי, הדלקה, הכל נשאר אותו דבר. במכשיר לא רואים את התיקיה, דרך המחשב אני רואה אותה עם כל התוכן שלה.
רעיונות?
אני מניח שיש אפליקציה שהותקנה לאחרונה
18/03/2016 | 08:15
16
שמשבשת את ההצגה במכשיר

סים כפול בסמסונג S7 במקום הרחבת זיכרון
17/03/2016 | 01:53
5
48
היי,
האם במכשיר החדש שיש אפשרות להרחיב זיכרון יש אפשרות במקום לשים שני סימים?
מה הקשר?
17/03/2016 | 03:56
2
25
כרטיס זיכרון וכרטיס SIM אלו שני דברים שונים לגמרי.
ראיתי דווקא לא מעט מכשירים שבהם כרטיס זיכרון
17/03/2016 | 06:33
29
נכנס במקום סים 2. זה נכון גם לגבי הדגם עם הסים הכפול של ה-S7.
על פניו אכן לא נראה כל קשר בין שני הכרטיסים
17/03/2016 | 08:50
20
אך לאחרונה המציאות מראה לנו שיש כמה מכשירים כאלה, אם כי כרגע לצערי אינני זוכר אם האפשרות הזאת קיימת ספציפית ב-S7.
אני רק זוכר שקראתי בפרטים של כמה מכשירים שאפשר להוסיף או זכרון נוסף או סים נוסף.
לא. הדגם בישראל מגיע עם סים 1 G930F, רק דגם DUOS
17/03/2016 | 09:14
1
29
מגיע עם אופציה לסים שני במקום כרטיס ה SD
תודה, האם למישהו מידע אם יביאו EDGE עם 64 ג'יגה?
09/04/2016 | 16:51
4
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
פורום גאדג'טים
פורום גאדג'טים
Fixmart סמרטפונים
התקלקל הסמארטפון? לחץ כאן
אולטק- גאדג'טים ומתנות
אולטק- גאדג'טים ומתנות
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום