לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אדריכלות

פורום אדריכלות הוא מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון בעולם המרתק של עיצוב ותכנון אדריכלי.
הפורום מיועד לכל מי שמתעניין בגישות לעיצוב ותכנון, רישוי, היתרים ובנייה. ניתן להעלות סקיצות, רעיונות ושאלות מעולם האדריכלות, ולקבל מענה מקצועי מהגולשים והנהלת הפורום. סטודנטים לעיצוב ואדריכלות מוזמנים להעלות לכאן עבודות שלהם ולקבל חשיפה ועזרה, וכמו כן אדריכלים מוזמנים להציג פרוייקטים מעניינים וגישות לעיצוב ולתכנון. 

גולשי הפורום קוראים לשיח ענייני, ומבקשים לשמור על כבודו של מפרסם ההודעה ומושאה. אין להעלות לפורום הודעות פרסומיות בשום נושא. 

בברכת גלישה מועילה ומהנה,
הנהלת הפורום.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אדריכלות

פורום אדריכלות הוא מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון בעולם המרתק של עיצוב ותכנון אדריכלי.
הפורום מיועד לכל מי שמתעניין בגישות לעיצוב ותכנון, רישוי, היתרים ובנייה. ניתן להעלות סקיצות, רעיונות ושאלות מעולם האדריכלות, ולקבל מענה מקצועי מהגולשים והנהלת הפורום. סטודנטים לעיצוב ואדריכלות מוזמנים להעלות לכאן עבודות שלהם ולקבל חשיפה ועזרה, וכמו כן אדריכלים מוזמנים להציג פרוייקטים מעניינים וגישות לעיצוב ולתכנון. 

גולשי הפורום קוראים לשיח ענייני, ומבקשים לשמור על כבודו של מפרסם ההודעה ומושאה. אין להעלות לפורום הודעות פרסומיות בשום נושא. 

בברכת גלישה מועילה ומהנה,
הנהלת הפורום.

לצפיה ב-'איפה אתם ממליצים לי ללמוד אדריכלות?'
איפה אתם ממליצים לי ללמוד אדריכלות?
10/07/2013 | 13:23
3
82
שלום לכולכם,
לקח לי המון זמן להגיע למסקנה שאני רוצה ללמוד אדריכלות (בן 24).
כמה שאלות (בעיקר לסטודנטים ולבוגרים):
אפילו אם תענו רק על חלק מהן זה מאוד יעזור לי!

1. איפה הכי מומלץ ללמוד אדריכלות? (אני שוקל את כל האופציות - אוניברסיטאות, מכללות ואולי אפילו לימודים באירופה). האם יש לכם המלצה ספציפית על מוסד לימודים?
2. האם זה מעניין? על מה שמים דגש במהלך הלימודים? אילו כישורים צריך בשביל להצליח בתחום?
3. איך נראה יומו של אדריכל העוסק במקצוע? עד כמה אתם מביאים לידי ביטוי את חוש היצירתיות שלכם? מה הכי קשה בעבודה הזאת לדעתכם?  
4. מדוע המשכורות של אדריכלים הן כל כך נמוכות? (מסקירה שעשיתי באינטרנט, גיליתי שהמשכורות ממש נמוכות יחסית למקצוע מכובד, אחרי לימודים ארוכים של 6 שנים).

תודה לכל העוזרים, זה ממש חשוב לי :)
לצפיה ב-'המלצה על לימודי אדריכלות'
המלצה על לימודי אדריכלות
12/07/2013 | 13:28
111
ההמלצה היכ טובה היא שקודם כל תתקבל לפחות לאחד מהמוסדות ש"רשם האדריכלים" מכיר בתואר שלהם.
אחרי שתהיה לך ביד 1-2-3 מקומות להם התקבלת תבוא לקבל יעוץ מי "הכי טוב".

עבור מידע נוסף אתה מוזמן לבדוק ברשומות של הפורום אחורה נתתי לפחות תשובה-1 מאד מאד מפרוטת
בעניין על כל השאלות שהעלת.

פסס.. הכי טוב בצלאל
לצפיה ב-'במכללות לא נותנים תואר באדריכלות'
במכללות לא נותנים תואר באדריכלות
15/07/2013 | 08:58
65
במכללות נותנים תואר בעיצוב, עיצוב הסביבה, הנדסאי וכו?

תואר באדריכלות נותנים ב:
טכניון
אונ' ת"א
בצלאל

מקומות נוספים בהם אני לא בטוחה
יהודה ושומרון (כבר קיבלו הכרה?)
ואולי אולי ויצ"ו חיפה.

בשאר המקומות, אלו תארים אחרים.
גם עם הלימודים הם אותם לימודים, התואר שונה.
אם אתה רוצה להתרכז בפנים ואולי אפילו בבניה פרטית, זה בסדר.
אם אתה חושב בגדול, מגדלים, מרכזים מסחריים, תכנון עירוני - תעשה לעצמך טובה, ולך תוציא תואר אדריכל.

למה נמוך.
כי אנו מפגרים.
אינטיליגנטים.
אבל מפגרים..
לצפיה ב-'לימודי אדריכלות'
לימודי אדריכלות
12/09/2013 | 18:10
17
קודם כל מזל טוב על ההחלטה :)
אתה מוזמן ללמוד עוד על לימודי האדריכלות ועל דרכי קבלה אצלי באתר http://www.bearch.co.il

בנוגע לשאלות, אנסה לעזור כמה שאפשר.
1. אני למדתי באוניברסיטת תל אביב, אז אוכל לענות רק מניסיוני ומניסיון חברים שלמדו במקומות אחרים. אני מאד ממליצה על האוניברסיטה - משלבת בין אווירה פרקטית-טכנית לאקדמית בצורה די טובה ואין קיצוניות לשום מקום כמו בטכניון (סופר פרקטי-טכני) לבצלאל (סופר אמנותי ורחוק מהמציאות והפרקטיקה... למרות שאומרים שיש שינוי בשנים האחרונות).

2. הלימודים מעניינים אם אתה מתאים להם והם אוהבים את המקצוע :) בלימודים שמים דגש על לימודי הסטודיו - החלק הפרקטי בו מתכננים פרויקטים שונים לאורך סמסטר שלם (ובפרוייקט הגמר שנה שלמה) ו"מקצועות תומכים" אנליטיים (פיסיקה, מתמטיקה, חוזק חומרים) והומאניים (תולדות אמנות, אדריכלות וכדומה). תוכל לבדוק האם אתה מתאים ללימודי אדריכלות בשאלון שניסחתי כאן http://www.bearch.co.il/האם-מתאים-לי-להיות-אדריכלית/

3. יומו של אדריכל העוסק במקצוע תלוי בהאם הוא שכיר או עצמאי - זה הבדל גדול מאד וזה מייצר גם הבדל בעד כמה הוא מביא את עצמו ואת היצירתיות שלו לידי ביטוי.

4. יש הרבה תיאוריות למה המשכורות נמוכות (מכניסת נשים למקצוע, דרך עודף באדריכלים, עליית מחירים בשוק החומרים והבניה וכו). גם כאן חשוב לשים לב להבדל בי שכיר לעצמאי, בין אדריכל בתחילת דרכו לכזה עם ניסיון.

אשמח לענות על שאלות נוספות, וכמובן, מרגע שתגיע להחלטה - לעזור לך להתקבל
http://www.bearch.co.il/צור-איתנו-קשר/

טניה אברמזון | be arch

לצפיה ב-'הג"א ירושלים! '
הג"א ירושלים!
09/07/2013 | 10:55
1
120
גם בשביל להוציא קיטור,
אבל אולי גם לטקס עצה.

זה בלתי נסבל! מאז שהמהנדס, יעקב ויסמן פרש לגימלאות, הכול תקוע!.
גם אם כבר מצליחים לקבוע פגישה, כל פעם מופיע מהנדס אחר בתורנות,
שקודם כל בכלל לא בא לו להיות שם, ועוד יותר לא בא לו לאשר תכניות.
אחרי שתוקנו כל הרג'קטים (רובם מופרכים מלכתחילה!) של מהנדס אחד,
מופיע מהנדס אחר, עם רג'קטים אחרים!.

אז לא יודע מה.....
אולי צריכים להתחבר ביחד ולשלוח תלונה משותפת או משהו כזה.
זה פשוט בלתי נסבל!.

לצפיה ב-'מילה טובה-"מכון רישוי" בועדה לתכנון בתל אביב'
מילה טובה-"מכון רישוי" בועדה לתכנון בתל אביב
10/07/2013 | 10:38
41
אם כבר הג"א אני דווקא אשמח להגיד מילה טובה על גב' לובה -יועצת מיקלוט בועדה לתכנון בתל אביב,
בגוף דיי ותיק שקבל את השם החדש "מכון רישוי".

עד עכשין בכל פעם שנדרשתי להגיש בקשה לפטור מממ"ד או עבור מקלט קיים הופתעתי מהיעילות בעזרה שלה.
גם בפעמים שהחזירה אותי אחורה לבצע תיקונים במקלטים עצמם כל הדרישות היו עם טעם והגיון.
מרגע שזה נעשה האישור התקדם חלק ביותר.
לצפיה ב-'עיצוב הבית'
עיצוב הבית
08/07/2013 | 19:30
3
180
שלום חברים!
אני מצרף סקיצה של הבית- מצב קיים, ומצב מוצע
אשמח לעצתכם
שינוי מטבח+ שינוי מקלחת שירותים
אנו מאוד מעוניינים בשירותי אורחים ומקלחת עם שירותים בנפרד
נודה לכם על ראיונות!
סליחה על העיצוב העילג- אנחנו מנסים לחסוך כסף... :)
לצפיה ב-'לא עונים לך כי אין על מה. זאת לא תכנית'
לא עונים לך כי אין על מה. זאת לא תכנית
09/07/2013 | 01:26
102
ואין לה משמעות שאפשר להתיחס אליה. קודם כל הכל קטן מדי. שנית אין עובי קירות, אין סימון פתחים, אין ריהוט ואפילו לא כלים סניטריים (ככל שרואים בגודל הבול) .
אם אתם באמת רוצים לחסוך, כדאי שתמאו מהר איש מקצוע שיעזור לכם לתכנן כמו שצריך, או שירד לכם לטמיון הרבה כסף זמן ובריאות.
לצפיה ב-'עיצוב? הבית'
עיצוב? הבית
11/07/2013 | 10:39
1
87
שמע
לקווים יש משמעות
מה המצב הקיים ולמה צריך לשנות אותו?
אין במבנה עמודים קונסטרוקטיביים?
האם חלוקה מבנה פרושו עיצוב או הקניית םונקציונליות מסוימת?
האם עבודה מסוג זה יש בה חיסכון או הוצאה מיותרת, הרי יצטרכו שינויי צנרת, חשמל, פתחים ועוד
בגדול ה"תכנית" הסקיצה הגסה אינה מוצלחת וספק אם תאות לפרוגרמה שלפיה הגדרתם את האזורים השונים
ומה בעצם המשמעות של הגדרות אלו
והאם משפרים או מקלקלים את ההגיון המבני
לצפיה ב-'הוא כבר התנדף....אני אוהבת את אלו '
הוא כבר התנדף....אני אוהבת את אלו
12/07/2013 | 23:19
42
ששואלים שאלה, ובפרט אם לא קיבלו מענה כמבוקשם או גם אם כן - הם פשוט מתנדפים.....
לצפיה ב-'בואו לעבוד ב אנשים'
בואו לעבוד ב|תפוז| אנשים
( לעמוד שלי בתפוז )
08/07/2013 | 14:11
9
|*| אחראי/ת קשרי קהילות לפורומים
צוות הנהלת הפורומים מחפש אנשי/נשות צוות נוספים/ות לתפקיד מעניין. התפקיד כולל טיפול וקשר עם מנהלי הפורומים (מערך מתנדבים), מענה שוטף לפניות הגולשים, שיווק ויצירת תחרויות ושיתופי פעולה.
סביבת העבודה צעירה, מאתגרת ודינאמית.
דרישות:
* הכרות עם עולם הפורומים הישראלי ? חובה.
* נכונות למשרה מלאה ? חובה.
* יכולת ביטוי ורמת כתיבה גבוהה ? חובה.
* ניסיון של שנתיים בשירות לקוחות - יתרון.
* יחסי אנוש מצויינים, שירותיות גבוהה, כושר שכנוע ואסרטיביות, יצירתיות.
נא לשלוח קורות חיים בצירוף ציפיות שכר למייל forums@tapuz.co.il

|*| מפיק/ה תוכן שיווקי קריאטיבי
דרוש/ה מפיק/ה תוכן שיווקי קריאטיבי/ת במיוחד למשרה מלאה, בעל/ת מוטיבציה גבוהה ואחריות, עם חיבור לעולם האינטרנט והרשתות החברתיות.
ניסיון בכתיבה וקופירייטינג- יתרון.
פרטים נוספים וקו"ח- hadasa@tapuz.co.il

לצפיה ב-'תכנון חדרי רחצה'
תכנון חדרי רחצה
08/07/2013 | 09:00
4
118
החלטנו לבנות מחדש את חדרי הרחצה.
מדובר בחדר רחצה הורים וחדר רחצה ילדים. שני חדרי הרחצה צמודים זה לזה. שטח שני חדרי הרחצה גם יחד הוא מלבן 332 * 214
הדברים שלא ניתן להזיז הם הקירות החיצוניים של המלבן, החלון, הקולטן (מסומן בריבוע שחור)
כל היתר, כולל הקיר הפנימי והדלתות ניתנים לשינוי

מה דעתכם?

לצפיה ב-'ושרטוט של חדרי הרחצה'
ושרטוט של חדרי הרחצה
08/07/2013 | 09:02
3
75
הנה מידות חדרי הרחצה המתוכננים
מה דעתכם?
לצפיה ב-'עצה כלשהי?'
עצה כלשהי?
08/07/2013 | 16:49
2
33
לצפיה ב-'שיפוץ ותכנון חדר שרותים ומקלחת בדירה'
שיפוץ ותכנון חדר שרותים ומקלחת בדירה
09/07/2013 | 00:44
1
70
התכנון שהעלת - לא טוב.
שני חדרי השרותים לא עומדים בשום סטנדרט בסיסי של גישה נכונה ומרווחי שימוש נאותים.
במקרים כאלו יש כמה "כללי זהב" בסיסים באיך חדר שירותים/מקלחת צריכים להראות.
מאד ייתכן שזה אפילו התכנון שאתם רוצים לשנות.

בסופו של יום שימוש באסלה, שימוש בכיור ובמקלחת הם דברים יומיים שלא דורשים מחשבה.
תכנון נכון צריך לשמר את הפעולות האלה בצורה הכי פשוטה ונעימה.

הצעתי -
אם לא הצלחתם לבד בשיטת התכנון DIY ואתם קצרים בתקציב
פנו למתכנן ליעוץ או תכנון עקרוני על בסיס שעתי.
יכול לחסוך לכם הרבה עוגמת נפש עכב השקעה כספית גדולה עם ביצוע גרוע.
לצפיה ב-'נפנה למעצבת/ אדריכלית שתתכנן'
נפנה למעצבת/ אדריכלית שתתכנן
09/07/2013 | 10:03
53
תודה
לצפיה ב-'מגדלי משרדים יבנו עם מעליות-ענק ....'
מגדלי משרדים יבנו עם מעליות-ענק ....
07/07/2013 | 13:33
59
יש סיפור שלא כולם מכירים על    "מכונת יריה" שהופעה ממרומי "מלון המלך דוד" בירושלים על מנת לחסל את החייל שלנו    ק י ר ש נ ב ו י ם             א ב ר ה ם        מ י כ א ל     ז"ל בתאריך 12.2.1948     - הסיפור מפרה את הדימיון לגבי "מילחמת מיגדלים"  (( ולא עשו על זה סרט עדיין?))    שזה מצריך היערכות בתכנון נניח של מבני ציבור בתי מלון וכו שיאפשרו למשל לעלות עם טנק לפנטהאוז - אם כי אפשר להעלות גם את הטנק במסוק
לצפיה ב-'מכירת ספרים אחרונה בזהזהזה גלריה לאדריכלות'
מכירת ספרים אחרונה בזהזהזה גלריה לאדריכלות
07/07/2013 | 09:42
62
בימים חמישי-שישי הקרובים (11-12 יולי) אנו עורכים מכירת ספרים אחרונה בהחלט בגלריה, לקראת חזרתה מחדש לפעילות של החנות לאחר כשנה של הפוגה. בכדי לפנות מקום במדפים (ובמחסן...) לספרים חדשים, אנו מציעים את מירב הספרים הנותרים בגלריה למכירה אחרונה במחירים נמוכים במיוחד (מי שרוצה לדעת מה יהיה גורל הספרים שלא יימכרו יוכל לשאול אותנו בגלריה).
רוב הספרים יהיו במחיר של 5-80 ש"ח.
ניתן ליצור קשר עם הגלריה להזמנה או לרכישה של ספרים מראש, וכן להעביר אלינו רשימות ספרים להזמנה מוקדמת. לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר במייל בלבד info@zearchitecture.com.

שעות המכירה:
יום ה', 11 יולי, 12:00 - 19:00
יום ו', 12 יולי, 10:00 - 15:00
לצפיה ב-'אדריכל לאזור מודיעין / רעות'
אדריכל לאזור מודיעין / רעות
07/07/2013 | 09:21
37
שלום,

אנחנו מחפשים אדריכל לקידום היתר - רק עם נסיון בעיריית מודיעין מכבים רעות
לתוספת בניה והרחבה של בית קיים
אולי בהמשך גם עזרה עם עיצוב פנים

שבוע טוב
לצפיה ב-'תכנון לאזורים מוכי טירור-נורבגיה כעת התחרות'
תכנון לאזורים מוכי טירור-נורבגיה כעת התחרות
07/07/2013 | 09:37
31
http://minnesteder.no/ (בנורבגית)
Call for Entries: Re-Design Sites of Norway’s 2011 Terror Attacks 04 Jul 2013 by Vanessa Quirk Architecture News Competitions Norway   
+  1 Share on emailCourtesy of Bureau N & Public Art Norway (KORO)

The traumatizing terror attacks of July 22, 2011 in Norway – including the bombing in Oslo and the massacre on Utøya Island – resulted in 158 persons injured and 77 dead. Those behind the re-design of Utøya Island decided (somewhat controversially) that the island should, in order to “reduce the impact of the massacre,” remain a vibrant summer camp rather than become a memorial.

However, in order to have a visible commemoration of the attacks, the Norwegian Government has now established two national public art memorial sites, and is hosting an open call to artists, architects and interdisciplinary collaborative teams around the world to submit their proposals.

Get more details about the competition, after the break…

Competition Timeline

Open Call Ends: September 1, 2013

8 Candidates Selected: September 20, 2013

Winner Announced: February 15, 2014

Project information

Site Descriptions: (1) A permanent memorial site in Hole Council, a contemplative place on the verdant headland facing Utøya Island. (2) A permanent memorial site in the Government Quarter in Oslo. (3) A temporary memorial site in the Government Quarter in Oslo, between the Deichmanske Library and the Y-block, bordering on Grubbegata (the transition to the permanent site is expected to occur over the span of ten years; the connection and transition between the two sites is an important part of the competition proposal).

Budgets: (1) Five million NOK for the memorial site in Hole Council. (2) Ten million Norwegian kroner (NOK) for the permanent memorial site in the Government Quarter in Oslo. (3) Two million NOK for the temporary project.

Special Requirements: (1) The names of all those killed in the July 22 bombing will appear as part of the permanent memorial site in the Government Quarter in Oslo. (2) The names of all those killed in the massacre at Utøya will appear as part of the memorial site in Hole Council. (3) All the memorial sites must be carried out by the same person/collective and they must relate to each other. (4) The completion of the permanent memorial site in the Government Quarter is dependent on and must take into account the redevelopment of the area (it is likely to become an urban park area, a site for public memorials and servies). (5) The memorial at Hole Council should form part of the natural landscape, taking advantage of the uneven terrain and the view to Utøya. (6) There should be a conceptual link between the two memorial sites; however, this does not preclude a site- or context specific approach as the sites in Oslo and in Hole differ in nature and will most likely be used by different audience groups.

Jury:The Art Selection Committee – a group of Norwegian representatives including those from KORO (Public Art Norway) and the Labour Party’s Youth Association.

Date of Completion:The permanent memorial site in Hole Council and the temporary memorial site in the Government Quarter in Oslo must be completed by July 22 2015.

Find more information and apply at http://minnesteder.no/en/
לצפיה ב-'כנס מרחב בילבאו-חיפה-בילבאו בZEZEZE'
כנס מרחב בילבאו-חיפה-בילבאו בZEZEZE
08/07/2013 | 22:38
7
בילבאו - חיפה – בילבאו
30/7 בגלריה זהזהזה 17.30 נמל תל אביב
על עירוניות וטרנספורמציה בקנה מידה מדהים,
מעיר נמל ותעשיה מזהמת לעיר תוססת המקדמת טכנולוגיה ידע ואת תושביה כמובן.
השיעור שכולנו יכולים ללמוד מבילבאו ולא רק בזכות מוזיאון גוגנהיים - נציג במצגת בעקבות סיור בעיר ומפגש עם הצוות המוביל שיצר את השינוי.
זה יקרה במפגש האסיפה הכללית של מרחב ב30 ביולי החל משעה 17.30 בגלריה זהזהזה בנמל תל אביב
וזה לא הדבר היחיד, באסיפה נציג :
התקדמות בפרוייקט ישראל עירונית 2050 והפיילוט באשדוד.
המיזם המשותף עם המשרד להגנת הסביבה להעצמת השכונות הוותיקות, והתמודדות עם משבר הדיור בעשור הבא בערים בישראל.
הכל כמובן באווירת הנמל ובליווי קוקטייל קייצי על פי המסורת של מרחב.
לצפיה ב-'מיכאל יעקובסון על האנדרטה לחט 679 ברמת הגולן'
מיכאל יעקובסון על האנדרטה לחט 679 ברמת הגולן
11/07/2013 | 20:26
9
לצפיה ב-'מתייעץ לגבי יחידת דיור'
מתייעץ לגבי יחידת דיור
06/07/2013 | 15:38
3
74
יש לי דירת 2 חדרי שינה + חצי חדר.
פלוס סלון ושתי חדרי אבטיה ושירותים.

אני רוצה ליצור בעזר קיר גבס יחידת דיור.

חשבתי ליצור יח"ד של לחדר וחצי + יחידת שירותים
והשאר (חדר הורים, סלון ומטבח) - עבורי.

אני רוצה להשכיר את היח"ד לרווק/סטודנט בת"א.

השאלה שלי היא מה כדאי לעשות עם החצי חדר:
1) מטבחון (כיור, שיש) בחצי חדר. יעלה לי בטח 7K. אז לשוכר לא יהיה סלון.

2)ליצור לשוכר רק משטח שיש שיוכל לשים עליו כריים וכו'. אבל יוכל להפוך את החצי חדר לסלון אירוח.
אז יצטרך להשתמש בכיור ביחידת שירותים.

אודה לתובנות או הפניה לפורום בו אוכל לקבל דיעה

לצפיה ב-'ללא שרטוט אין יעוץ '
ללא שרטוט אין יעוץ
06/07/2013 | 15:59
1
30
לצפיה ב-'השאלה היא קודם פונצקיונאלית'
השאלה היא קודם פונצקיונאלית
06/07/2013 | 16:02
40
כלומר,

מבחינת ייעוד חדרים.
לצפיה ב-'בחירות...לא פונקציה'
בחירות...לא פונקציה
07/07/2013 | 09:26
39
כעיקרון יחידת מגורים כוללת אזור שינה, אזור שרותים(אמבטיה+שרותים+רחצה), מטבח וארוח
בקיצור
אתה מדבר על לופט
פונקציות כפולות ושימוש רבגוני בחלל
מטבחון ושרותים אינם הולכים יחד
כל השאר כטאוב ליבך בעיצוב תאורטי
לצפיה ב-'"הארקת-יסוד" במבנים משותפים = משרד הבריאות..'
"הארקת-יסוד" במבנים משותפים = משרד הבריאות..
05/07/2013 | 22:38
1
36
הקשר בין דימומים לבין זרם חשמלי כבר הוכח במחקרים של חיל הרפואה וגם הקשר בין קרישי דם לבין זרם חשמלי.  זה מצריך  פיקוח רציני על "הארקת יסוד במבנים משותפים" ((סוג של בידוד חשמלי שהשתנה לאחר שצינורות הביוב הוחלפו לפלסטיק-מודרני)). על התשתיות הישנות מתקינים גם את הכבלים וגם מטמינים באדמה כבלי חשמל שהיו באויר - וזה מצריך היערכות חדשה .  פניה לטכניון - לבית הספר לרפואה של הטכניון = תוציא הודעה. אולי זה קשור בעצם ל"פיקוד העורף"?
לצפיה ב-'החוק מפקיר אותנו - מי שמתגורר במבנה מ-1984 ..'
החוק מפקיר אותנו - מי שמתגורר במבנה מ-1984 ..
05/07/2013 | 22:40
18
החובה בחוק היא רק למבנה שאחרי 1985 .
לצפיה ב-'כנראה שלא הסברתי את עצמי כמו שצריך'
כנראה שלא הסברתי את עצמי כמו שצריך
05/07/2013 | 09:24
12
115
ראשית תודה על התשובות המעמיקות והמפורטות זה עוזר לי מאוד. שנית, שוב אני חוזרת כל העולם הזה כי זה עולם לדעתי לפחות בפרק זמן עכשיו זה, ממש לא מוכר ומאוד מלחיץ. מה שהתכוונתי זה אכן להכין פרוגרמה אבל קודם להכיר את הרצונות שלי שהם עדיין לא ברורים לי לכן פניתי לייעוץ לדוגמה : איך הכי נכון לתכנן מטבח כך שיהיה מנוצל מקסימלי ואז ממנו לדוגמה לתכנן את המשך הבית האם צורת ר היא הכי פרקטית וגודל אידיאלי שלא יהיה מטבח קטן וככה אני באה מוכנה לאדריכל
לצפיה ב-'יש דרך לעשות פרוגרמה ראשונית '
יש דרך לעשות פרוגרמה ראשונית
05/07/2013 | 10:46
1
77
קיימת אפשרות לעשות פרוגרמה ראשונית לפי הנחות וצפיות של המזמין תוך לקיחה בחשבון של אחוזים בחשבון לשינויים כאלה ואחרים אם ברצונך הסברים נוספים בנושא אשמח להסביר ולעזור אפשר לצור איתי קשר בטלפון 0505271788 דורון
לצפיה ב-' הדבר האחרון שהיא צריכה פה'
הדבר האחרון שהיא צריכה פה
05/07/2013 | 19:38
67
זו פרסומת, לעוד כלמני בעלי עסקים אחרים שיבחשו כאן!
לצפיה ב-'שוב היי'
שוב היי
05/07/2013 | 19:51
53
קודם כל, רצוי לשרשר הודעות באותו נושא,
ולא לפתוח הודעות חדשות

כן, בטח שזה מלחיץ לבנות בית! (לא רוצה להפחיד אבל ייצמחו לך כמה שערות לבנות תוך כדי! )
אבל!
זה גם תהליך מרתק שיכול להיות בו המון סיפוק והמון כיף!.
בכולופן, לדעתי לפחות, אין שום צורך "לבוא מוכן" לאדריכל!
(ושוב - אם הוא גובה תשלום פר-פגישה כבר בשלב הזה,
אז או שבחרתם איזה אדריכל עולמי, סופר-על, או שיש פה בעיה!)

אחד התפקידים של האדריכל, חוץ מלתכנן לכם את הבית,
הוא להיות המורה נבוכים שלכם בכל התהליך הזה.
אחד הדברים הראשונים שאתם צריכים לעשות ביחד הוא -
לבנות את הפרוגרמה, ללמוד איך לבנות את הפרוגרמה,
ללמוד את הצרכים והרצונות שלכם.

ושוב - השאלות שאת מציגה כאן, הן שאלות... ספציפיות!
אין דבר כזה מטבח אולטימטיבי!
הצורה והגודל שלו, נובעים מהמון פרמטרים אחרים,
שיתבהרו תוך כדי תהליך התכנון.

אתן לך דוגמה - הדבר הכי מעניין שהעלית בשאלה שלך הוא:
"איך לתכנן מטבח... ואז ממנו לתכנן את המשך הבית...."
האם המטבח, בעינייך, הוא מרכז הבית? הלב הפועם שלו?
להתחיל לתכנן בית מתוך המטבח זה רעיון מעניין!

מה שכן, "כמו שאמרו קודמיי" (כמו שאמרו קודמיי )
לפתוח עיניים!.
לקרוא, להסתכל,
לחפש ספרים, מגזינים, אתרי אינטרנט,
להיכנס לכל בית שאת נכנסת אליו,
ולחשוב - מה מוצא חן בעינייך, מה לא.

ואפרופו מטבחים, יש איזו כתבה מרתקת,
ש-סיגלית פירסמה לא מזמן....
אנסה לחפש אותה....

לצפיה ב-'מטבחים - סיגל בן נון'
מטבחים - סיגל בן נון
05/07/2013 | 20:08
8
68
כתבה מעניינת ומאירת עיניים.

כמו כן, עכשיו כשחיפשתי את זה,
עשיתי חיפוש בפורום (בסוף לא ככה מצאתי,
חיפשתי אתונות ומצאתי מלוכה )
אבל יש כאן, ובפורומים השכנים, המון מידע!
לגבי כל נושא.
אז אם את מחפשת (למשל) מידע על תכנון מטבחים,
עשי חיפוש "מטבח" בפורום, ותקבלי המון מידע.
לצפיה ב-'והקישור '
והקישור
05/07/2013 | 20:15
7
34
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'זאת בדיוק הייתה כוונתי'
זאת בדיוק הייתה כוונתי
05/07/2013 | 21:01
6
32
ראשית מתנצלת שזה לא בשרשור כי הגבתי דרך האייפון וכנראה שהתבלבלתי - סליחה.
שנית בדיוק לקישור לדרכים לתכנון מטבח שכזה התכוונתי כדי למנוע את תכנון המטבח רק אחרי הבניה ואז יש אילוצים שלא חשבנו עליהם קודם כי בטח בשביל זה צריך מעצב נוסף.
וכן לדעתי המטבח זה לב התכנון כי ממנו אני פונה לסלון ולפינת האוכל ואני רוצה שילוב מקסימלי של פרקטיות.
האם יש מדריך שכזה גם לשאר חלקי הבית? סלון? חדרים? שמסביר את אפשרויות מיקום החפצים העיקרים בבית?

ושוב תודה על כל התשובות המאוד מקצועיות שלכם זה חשוב לי מאוד ועוזר
לצפיה ב-'בשביל מה את צריכה אדריכל אם את רוצה'
בשביל מה את צריכה אדריכל אם את רוצה
05/07/2013 | 22:09
5
68
להגיע אליו ":מוכנה" עם צורת המטבח, גודלו, ותכנונו הכללי ?
כמו שניסיתי להבהיר קודם, אדריכלות זאת אמנות הפשרות! אין דבר כזה מטבח אידאלי, או צורה אחת נכונה - זה תלוי בצרכי והרגלי המשפחה שלך, ובתכנון הבית כולו שהוא עצמו נגזרת של גודל ומבנה המגרש , כיווני אוויר, גודל וצרכי המשפחה, מגבלות התב"ע והתקציב....וכן הלאה.
אדריכלות לוקחת את כל עשרות הנתונים והמשתנים הללו ויוצרת מהם משהו קוהרנטי שנותן אופטימיזציה של כל הרצוי לעומת המצוי. כל זה נוצר בתהליך ארוך ומורכב שלכם יחד עם האדריכל. תהליך שכולל למידת התנאים והמגבלות כמו גם הכרת המשפחה עם צרכיה ורצונותיה (הסותרים זה את זה לפעמים) וטעמה האישי.

לגבי תכנון מטבח אידאלי - נניח שאני אראה לך את המטבח בביתי ואגיד לך שהוא אידאלי בעיני - האם זה יהיה אידאלי בשבילך? אצלי אין אי במטבח, אין כפילות של מקומות אכילה, יש פינת אוכל אחת גדולה צמודה למטבח - האם זה יתאים לכם? להרגליכם? לצורת הבית?
אצלי יש חלונות ענק על כל הקיר הפונים לגינה פורחת - האם זה יתאים לבית שלכם? אולי המטבח שלכם פונה מערבה והשמש תסנוור ותצלה אתכם עם חלונות כאלו? אולי יש לכם שכנים מול הפרצוף? אולי את דוקא רוצה ארונות עליונים?
המטבח שלי לא גדול מיד, נוח לי שהכל בטווח 2-3 צעדים ואין לי המון מיכשור מתוחכם - האם זה יתאים בהכרח לך? למישהו שמשתמש תדיר  במיקסר, מכונת קפה, סיר טיגון וכו. מטבח כזה לא יתאים.  
וכן הלאה.......
מה שאת חוששת ממנו -  לתכנן את המטבח אחרי הבניה, לא צריך להתקיים. תכנון מלא של המטבח צריך להיעשות ע"י האדריכל כמו גם תכנון העמדת ריהוט וכלים בחדרי הרחצה ושאר החדרים בבית. והרי זה קובע את מיקום נקודות החשמל, נקודות המים והתאורה וכו.
אדריכל שמתכנן לך חללים ריקים בלי העמדת ריהוט, עושה עבודה חלקית (או מחופפת או סתם גרועה) ואת לא צריכה להסכים לזה. אלא כמובן אם זה מה שסוכם ביניכם, למשל במקרים בהם הלקוח בוחר להוריד את עיצוב הפנים מתפקידו של האדריכל ולערב מעצב פנים בתכנון. או במקרים בהם הלקוח בוחר לקבל תכנון זול של חבילה חלקית.
לפיכך יש לשים לב בחוזה שלכם מול האדריכל מה כלול בשרותיו: האם יש פירוט של העבודות? האם הוא נכנס לנושא של עיצוב פנים ועד לאיזו רמת פירוט. האם יש ייעוץ בבחירת צבעים, ריהוט, ריצוף וכו. האם יש ליווי לבחירת חומרים ואביזרים בחנויות וכו.
כמובן שעל שרות צריך לשלם.

כמו שאת רואה אין כללים אחידים לתכנון בית או כל אחד מחלליו.
אילו היו - לא היה צורך באדריכלים. כל אחד היה קונה את ספר ההנחיות ומתכנן בעצמך. אז גם לא היה צריך ללמוד 5 שנים ועוד שנות סטאז'.....

שורה תחתונה - תכנון בית באופן איכותי זה ענין מורכב ביותר וממושך, יש לו מרכיבים ושותפים רבים: האדריכל הוא רק אחד מהם. יש מהנדס ואנשי מקצוע אחרים ובעיקר אתם - הלקוחות. רק דרך התהליך הארוך הזה, שמערב למידה הדדית והיזון חוזר ושיתוף פעולה שלכם עם האדריכל ובין כל הגורמים, מצליחים להגיע אל שבילי הזהב בין כל הרצונות והמגבלות והנתונים, וכתוצאה בונים בית מוצלח.
האדריכל הוא בעצם מנהל התכנון. הוא זה שינחה וילווה אתכם לאורך הדרך.

לצפיה ב-'הבהרה אחת - כשאני כותבת שאדריכל צריך לתת'
הבהרה אחת - כשאני כותבת שאדריכל צריך לתת
05/07/2013 | 22:20
50
העמדת ריהוט ועיצוב פנים בסיסי - הכוונה לכך שהוא מתכנן את מערך הריהוט בבית, שהוא מתכנן את עמדת המטבח כולל כל המכשור הגדול (איפה יהיה כיור, ולידו מדיח, מקרר, תנור מיקרו וכו) וכנ"ל בחדרי הרחצה. זה כולל כמובן את תכנון נקודות המים והחשמל בהתאם.
אין הדבר זהה לעיצוב הריהוט! האדריכל (אלא אם סוכם אחרת) לא יכנס לעיצוב ארון המטבח (סוג העץ, פרזול, סוג השיש וכו) או החלוקה המדויקת למגירות. כנ"ל לגבי הריהוט בבית, התאורה וכו.
הגבול הזה בין עיצוב פנים בסיסי למפורט הוא גבול נזיל ומשתנה מאדריכל אחד לאחר ומפרויקט לאחר, לכן כדאי לבדוק את הנושא מהתחלה מול המתכנן ולתאם ציפיות.

ואם כבר במטבחים עסקינן - כדאי לחפש את הבלוג של רונית כפיר....
לצפיה ב-'נכון כל מה שאת אומרת אבל'
נכון כל מה שאת אומרת אבל
10/07/2013 | 10:19
3
37
כאשר עשיתי חיפוש בפורום "בית עכשיוי" "בית מודרני" וקראתי את התגובה שלך http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
בנושא של תוכנית שרשמת שהיא " התוכנית לקוחה משנות השמונים"  אז כן יש סגנונות בניה, מה ההבדל בינהם? איך מבדלים  
למה התכוונת כשכתבת " בחדרים יש הרגשה של צפיפות של דירה" איך מונעים את זה?
ונתת לה שם כל מיני טיפים שהם אחרי מעשה אז אותם אני רוצה למנוע לדוגמה:
1.שהיציאה מפינת האוכל לא תהייה חסומה ע"י השולחן ( חשוב לדעת כמה מטרים להשאיר??)
2. שספות לא יהיו עם הגב לגינה. שזה מעולה לא חשבתי על זה קודם ואמרת שאדריכל אמור להגיד אבל עדיין יש בתים כאלה.
3. כיוונים של וטרינות.
4. כתבת שהמטבח קטן ( אז כן יש מינימום של גודל).
לקחתי סתם דוגמה של הערות על בית מסויים שאכן זה אומנם לפי דרישות הלקוח אך עדיין יש מה ללמוד ולשנות.

שאלתי היא האם יש ספר טוב שנותן את כל הטיפים האלו " ממה להימנע כדי לא להגיע חמצב של שינויים בסוף התוכנית ועם מה ללכת לאדריכל כי עדיין יכול להיות שגם האדריכל הכי טוב שיהיה יפספס כמה דברים בדרך... ולכן אני רוצה להגיע עם רוב המידע לפני.
ושוב תודה על הרצינות בהעמקת התשובות, ייתכן שאני שואלת המון שאלות לא רלוונטיות אבל זה אך ורק מחוסר ידע עד שאכנס לזה ממש, אני הולכת להשקיע את מיטב כספי ואני רוצה להימנע כמה שיותר מטעויות וללמוד מאחרים על הטעויות שלהם.
אולי אפשר לרשום שרשור בנושא: טיפים מתובנות של אנשים אחרי בניה על מה לשים את הדגש, על מה לוותר, מה הכרכי, מה נחוץ?...
לצפיה ב-'כל השאלות שלך רלוונטיות ומצויינות, וגם מעידות'
כל השאלות שלך רלוונטיות ומצויינות, וגם מעידות
10/07/2013 | 21:55
1
23
על רצינות ורצון ללמוד - שזה תמיד טוב.
אלא שאין לכך תשובות מצויינות על רגל אחת.
כדי להימנע מטעויות:
1.  קח אדריכל איכותי, סבלני ועם תקשורת טובה איתך. שלמי לו כראוי כדי שיוכל להשקיע כמה שצריך ולעשות עבודה טובה.
2. דאגי את/ם להיות מעורבים בכל התהליך, ללמוד את התכניות ולשאול שאלות על כל דבר.
3. ערכי ר"ראיונות" עם שכנייך/מכרייך שבנו או שיפצו ורישמי את כל המידע שקיבלת. בטח יהיו שם דברים שיעזרו.

לתת ביקורת על תכנית קיימת זה קל, לתת הנחיות מראש זה משהו אחר.
כדי שאני אתן לך "טיפים" או הנחיות לתכנון הבית - אני בעצם צריכה לעשות את תהליך התכנון יחד איתך, כי זו הדרך ללמוד מה התכנון הנכון לכם ולמגרש שלכם.
כדי שאני אכין לך רשימת למידה מטעויות ופספוסים של אחרים, אני אצטרך לשבת עכשיו חודשיים ולכתוב....
בעצם זוהי כל התורה כולה - ואותה כבר אמרו חזלינו אי אפשר ללמוד על רגל אחת. לצערנו.

ספרים מומלצים ? אין כל ך בעברית. יש את הספר בניה -ללא כאבים (נדמה לי של ורדינה קיש רודי) ויש את יסודות הבניה.....בטח יש בלועזית אבל אני לא מכירה.
יש ברשת יותר ויותר בלוגים של בונים שמלווים את הבניה שלהם.
אם תשלחי לי במסר את המייל שלך, אשלח לך קצת חומר על בניה אקלימית (שאני מאד מאמינה בה) אני בטוחה שזה יאיר את עיניך בהיבטים רבים.

את מוזמנת תמיד לחזור אלינו עם הסקיצות והתכניות ואנחנו ננסה לעשות די-בגינג מכאן.

לצפיה ב-'הרעיון שלך לשרשור טיפים מבונים - מעולה'
הרעיון שלך לשרשור טיפים מבונים - מעולה
10/07/2013 | 22:00
17
אבל אני לא מנהלת את הפורום הזה, אז אפשר לפנות למנהל.
את גם מוזמנת אלי "הביתה" לפורום בונים בית אותו אני מנהלת, ואולי שם נוכל לעשות משהו עם הרעיון הזה.
לצפיה ב-'"בניה ללא כאבים" ורדינה קיש רודי'
"בניה ללא כאבים" ורדינה קיש רודי
10/07/2013 | 23:19
28
כתבה בשנות ה"80"
בכל מקרה
לא מדובר על סגנון ו/או אופנה
אלא על שינוי צרכים, שטח ויעודי מגורים
לצפיה ב-'ערב טוב, מקפיץ מהפורום השכן'
ערב טוב, מקפיץ מהפורום השכן
04/07/2013 | 23:46
2
89

ביקשתי היתר לפרגולה עם קירוי של במבוק בעייריה דרשו 190 שח לפתיחת היתר ודרשו אישור מהדריכל\\מהנדס עד כאן הכול בסדר התקשרתי למהנדס להצעת מחיר הוא דרש 4000!!! שח זה הגיוני ?. כולה קורה 1 מקיר לקיר ו 4 קורות לאורך....
לצפיה ב-'זה מחיר דיי זול.'
זה מחיר דיי זול.
05/07/2013 | 09:38
28
לצפיה ב-'הגיוני וזול'
הגיוני וזול
08/07/2013 | 12:31
22
לצפיה ב-'ספרים חינמיים בתכנון עירוני-משרד השיכון '
ספרים חינמיים בתכנון עירוני-משרד השיכון
04/07/2013 | 22:16
1
51
ספרי הנחיות לתכנון עירוני
משרד הבינוי והשיכון מאפשר לאדריכלים לקבל ללא כל עלות ספרי הנחיות לתכנון בתחומים השונים של התכנון העירוני. משרד הבינוי והשיכון פועל בנושא תכנון ערים בליווי תכנון של יישובים ושכונות עירוניות בכל אזורי הארץ ובכל רמות התכנון, ובייזום והכנה של מדריכים והנחיות לתכנון לאור עקרונות פיתוח בר קיימא.
רוב הספרים הנמצאים ברשימה זמינים לחלוקה כאמור, ביניהם:
1. מארז חמשת ספרי ההנחיות לתכנון רחובות בערים, כולל: מרחב הרחוב, תנועת הולכי רגל, תנועת אופניים, תנועת הרכב המנועי, תנועה בצמתים.
2. מדריך לתכנון גנים ציבוריים עפ"י סוגי יישוב, מגזר אוכלוסייה, אזור אקלימי וטופוגרפיה.
3. מדריך לתכנון הבית המשותף.
4. מדריך טיפוסי בינוי בטופוגרפיה משופעת.
5. מדריך לתכנון בנייה משמרת נגר עילי.
6. מדריך לתכנון, הקצאה ופריסה של שירותי מסחר בשכונות מגורים.
איך מזמינים?
לרשימת הספרים המלאה קליק כאן.
http://www.moch.gov.il/tichnun/madrichey_tichnun/P...
ניתן לקבל את הספרים בדואר ע"י פנייה לאגף האדריכל הראשי במשרד הבינוי והשיכון, בפקס 02-5847073
לצפיה ב-'וואלה!'
וואלה!
04/07/2013 | 22:45
10
לצפיה ב-'עזרה בתחילת תוכנית'
עזרה בתחילת תוכנית
04/07/2013 | 19:49
5
169
ברצוני לקבל ייעוץ התחלתי בתחילת תוכניות בניה. בשעה טובה החלטתי לבנות בית ואני ממש זקוקה לעזרה כי אין לי שמץ של מושג איך מתחילים למרות שקראתי המון בפורום אבל אשמח לסדר לי את הדברים טוב יותר.

בחרתי אדריכל אך לפני שאני פונה אליו אשמח לקבל ייעוץ ממוקד לפגישה הראשונית איתו, מאחר וכל פגישה או שינוי בתוכנית כרוך בתשלום אני רוצה להגיע לפגישה כמה שיותר מוכנה כך שלא יקבע אותי למשהו מסויים.
מאחר ואני לא גרה בבית קרקע קצת קשה לי לדעת את הצרכים הבסיסיים בבית קרקע, מה שכן אנחנו משפחה 3 ילדים קטנטנים (1-6) יש לי רצון:
1. שהבית יהיה מאוד עכשיוי קומה אחת מקסימום 3 מדרגות ( האם זה עדיין עכשיוי?)
2.רוצה מטבח רחב (איפה רצוי למקם חלונות ואיזה גובה?)
3. סלון (גם רחב והאם מומלץ חלון וטרינה בסלון? ואם כן איפה הכי טוב?) מומלץ גינה באיזור הסלון? או באיזור פינת האוכל? בהתאם לכיוון הבית.
4.פינת אוכל קרובה למטבח.
5 שירותי אורחים הכרחי? מזווה? חדר כביסה בתוך השירותים?
6. חדרי ילדים שלושה ואיך מתכננים בית שחדרי הילדים לא יראו כמו דירה איך התוכנית אמורה להראות כך שהבית יראה וילה ולא חדרים צפופים?
7. חדר שינה מומלץ חלון שפונה לגינה?  
מצרפת את השטח האם צריך לצרף עוד משהו?
מגרש של חצי דונם עם אופציה לבניה 170 מ"ר. כמה מומלץ להקצות שטח לכל חדר?

וסליחה על עומס השאלות אשמח אם תענו לפחות על חלקם תודה
לצפיה ב-'תמונה נוספת'
תמונה נוספת
04/07/2013 | 19:50
99
לצפיה ב-'הסכם עבודה עבור תכנון בית פרטי'
הסכם עבודה עבור תכנון בית פרטי
04/07/2013 | 23:25
87
אני אענה לשאותיך בצורה קצת אחרת..

ראשית אני מציע שתבדיקי שוב את הסכם ההתקשרות שלך עם האדריכל.
את כל השאלות שהעלת כאן האדריכל שלך צריך לדעת לכוון, להוביל, ובסוף לתמצת לתוכנית אדריכלית שתתן לכם את המענה
הטוב ביותר במסגרת אילוצי התכנון.

תכנון בית פרטי זה תהליך - לפעמים ארוך ומורכב ולפעמים קצר.
יש לי לקוח שעבור תכנון תוספת של 90 מ"ר בדק כל זוית אפשרית בתכנון ובסוף (כצפוי) חזר לתכנון הראשוני שהצעתי.
מאידך יש לי 2 לקוחות שפשוט לא התערבו בתכנון. ראו פעם אחת ואישרו להגיש את הבקשה להיתר.
זה מאד תלוי ומאד משתנה.

הצעתי אליך - תרשמי על נייר את כל הפנטזיות שלך עבור בית החלומות שלך.
אח"כ תתחילי לזקק אותם לדברים שייתכן שלא יתאימו תקציבית או מבחינת גדלים.
מעבר לזה - תני לאדריכל שלך לשבור את הראש עבורך - זה התפקיד שלו.
זה נכון שעבור שינוים נדרש תשלום מסויים אבל אין דבר כזה "סקיצה אחת וגמרנו".

בהצלחה.
לצפיה ב-'עושה רושם שיש פה איזושהי בעיה!'
עושה רושם שיש פה איזושהי בעיה!
04/07/2013 | 23:29
2
101
או שזו בעיה בחוזה/הסדר שלכם מול האדריכל,
או שזו בעיה בהבנה של ההסדר מולו.

לרוב, בחוזים הסטנדרטיים, הנפוצים עם אדריכלים,
כשמדברים על תשלום פר פגישה, או שינויים, מדברים על שלבים מאוחרים יותר,
כלומר לאחר שכבר סגורים עקרונית על התכנית.

הסעיף הזה נועד להגן - עלינו האדריכלים - מפני סאגות של שינויים אינסופיים
כשהעבודה נמצאת בשלבים מתקדמים, כאשר גם כבר מעורבים בתכנון
בעלי מקצוע אחרים כמו - מהנדס, יועצי אינסטלציה, מיזוג אוויר וכו'.
על מנת שלא תרד לטמיון עבודה של מאומצת של חודשים במחי קפריזה רגעית כזו או אחרת.
(רוב האדריכלים שאני מכיר, שעבדתי אצלם או איתם, לא ממש מקפידים
על הסעיפים האלו, בעיקר כשמדובר בכלמני שינויים לא מהותיים, פה ושם
ונוטים "לספוג" את השינויים האלו. אבל גם זה לא תקין!)

אם ה-"אדריכל" שלכם גובה תשלום פר-פגישה או פר-סקיצה, כבר בשלבים
ההתחלתיים של התכנון, יש פה בעיה חמורה!.
השלבים הראשונים של התכנון, של בניית הפרוגרמה, של הבנת
הפרויקט, הבית, המקום, האנשים המעורבים, הם שלבים קריטיים,
שדורשים המון סבלנות והמון תשומת לב!.
אי אפשר לעשות אותם עם סטופר או לחילופין עם "מונה"!.
כמובן שגם כאן דרושים איזשהם גבולות,
אם כעבור "זמן מה" לא מצליחים להגיע לאיזושהי תכנית מוסכמת
אם האדריכל לא מצליח לקלוע לטעמכם, או "להיכנס לראש" שלכם,
אפשר בשלב הזה, להיפרד (רצוי כידידים) חוזה עם אדריכל הוא לא חתונה קתולית!.

הפורום פה, הוא בדיוק לא המקום לשאול את השאלות שאת מציגה כאן,
והוא לא המקום לקבל את העצות שאתם מחפשים!.
בשביל לענות על השאלות האלו, דרושה התעמקות ב-נבכי הפרויקט!
להכיר אתכם יותר לעומק, להכיר את המקום, את המגרש, את התב"ע והתקנות המקומיות,
וכן הלאה וכן הלאה.
בשביל זה בדיוק - יש לכם אדריכל!.
אם אתם לא מרגישים שאתם יכולים לקבל ממנו את השירות הזה,
אם מפאת "חוסר כימייה" או מפאת סוג ההסדר או החוזה שיש בינכם,
כנראה שאתם לא עובדים עם האיש הנכון!.

יש לי רק הערה אחת, תגובה אחת ספציפית למשהו שהעלית פה:
מה זה "עכשווי" ומ'כפת לך שהבית שלך (שלוש מדרגות?) יהיה "עכשווי"?!
בית זה משהו שעתיד לעמוד ולשרת אתכם שנים רבות! עשרות שנים,
(אולי גם מאות שנים )
זה לא איזו חולצה/משקפי שמש/אפילו ריהוט - שמחליפים ומעדכנים על פי צווי אופנה!.
גם אם תתכננו את הבית הכי "עכשווי" שיש (במידה שיש חיה כזו)
כבר בעוד שנה, שנתיים... חמש, הוא כבר לא יהיה "עכשווי"!
אז מה? תהרסו ותבנו מחדש?

ושיהיה לכם בהצלחה בהמשך!.

לצפיה ב-'קודם כל צודקים קודמי - את לא צריכה לבוא מוכנה'
קודם כל צודקים קודמי - את לא צריכה לבוא מוכנה
05/07/2013 | 08:15
1
77
לאדריכל. המוכנות תקרה תוך כדי התהליך הארוך הזה.
הדבר העיקרי שאפשר להתכונן אליו זה לשבת עם המשפ]חה ולערוך רשימות של רצונות, צרכים, מחשבות, דוגמאות לעיצובים שאוהבים וכו.... זה נקרא "פרגרמה" ועל בסיס הרשימות הללו האדריכל אמור לתכנן את הבית.
אני מצרפת לך הנחיות להכנת פרוגרמה (משהו דומה האדריכל אמור לתת לך) .

למרות שזה לא הענין כרגע אענה בקצרה לשאלותייך :
!.  עכשוי  - לא תמיד ברור מה זה אומר. וכמו שאמר אלון, למה זה מטריד אותך? משהו איכותי יהי איכותי לתמיד. משהו טרנדי (עכשוי) יהפוך פאסה תוך כמה שנים.
קומה אחת - זה לא רק ענין של טעם. זה תלןוי בגודל הבית המבוקש ובמגרש שלכם, גודלו, צורתו, מצב הבניה סביבו וכו. הבית צריך להתאים למגרש שעליו הוא נבנה, ולהשאיר מנה ראויה של חצר/גינה לידו (מלבד הרצועה הצרה ההיקפית שמתחייבת מקווי הבנין). שאם לא כן, בשביל מה לבנות בית קרקע?
אם הדרישה לבית של 170 מ"ר על מגרש של חצי דונם - זו תהיה טעות לבנות בקומה אחת.  זה יהיה אונס של המגרש. לדעתי.
2+3.רוצה מטבח רחב וסלון רחב - סבבה. לרצות מותר. עכשיו צריך לראות האם ואיך זה מסתדר עם שאר הדרישות ובאיזה גודל של בית.....

איפה רצוי למקם חלונות ואיזה גובה? מומלץ גינה באיזור הסלון? או באיזור פינת האוכל? בהתאם לכיוון הבית.....לכל אלו אין תשובה עקרונית, יש תשובות מותאמות אורח חיים, צורת הבית, כיווני אויר וכו...
4.פינת אוכל קרובה למטבח - לטעמי כן! כאן התשובה דוקא ברורה. אבל , שוב, יתכן שדוקא אתם משפחה של חובבי טיולים בבית עם צלחות מלאות וסירים מטפטפים.....
5 שירותי אורחים הכרחי? בעיני לא תמיד. הכרחי שרותים בכל קומה. אם אין שרותי אורחים כדאי שהמרחק מהשטחים הציבוריים לשרותים לא יהיה גדול מדי. רצוי שהכניסה לשרותים לא תהיה מתוך חדרי השינה.
מזווה? רצוי.
חדר כביסה בתוך השירותים? - את מתכוונת בתוך חדר הרחצה, נכון? גם זה ענין של אפשרויות תכנון וטעם אישי.

6. חדרי ילדים שלושה ואיך מתכננים ....כמה מומלץ להקצות שטח לכל חדר? - בשביל זה יש לך מתכנן. הוא אמור לדעת איך מתכננים חדרי ילדים, ואיך מתכננים בית שלא נראה כמו דירה במגדל.
איך התוכנית אמורה להראות כך שהבית יראה וילה ולא חדרים צפופים? הבית אמור להראות כאילו החוץ והבית הם שני חלקים של אותו שלם, שיש ביניהם אינטראקציה ושכל ההיבטים ננהגו ונחשבו בתכנון.
7. חדר שינה מומלץ חלון שפונה לגינה? - ברור! אם יש גינה יפה , וכמובן שאם יש נוף, ברור שזה רק יתרון לראות אותו מחדר השינה ומהמיטה. ושאף אחד לא יגיד לך אחרת.

לצפיה ב-'אופס, והנה הקובץ המצורף'
אופס, והנה הקובץ המצורף
05/07/2013 | 08:19
71
לצפיה ב-'הרחבת דירת גן'
הרחבת דירת גן
04/07/2013 | 12:58
4
53
קיבלנו היתר להרחבת דירתנו הנמצאת בבנין משותף על חשבון גינתנו הפרטית. אנחנו יוצרים תשתית להרחבה עתידית של שתי הדירות שמעלינו שגם להן יש זכויות בניה, אם כי מעט פחות משלנו.האם השכנים צריכים להשתתף בעלות של בנית היסודות, עמודים והתקרה של ההרחבה? ואם כן, באילו עלויות בדיוק הם צריכים להשתתף (במקרה שלנו היינו צריכים גם להזיז קווי ביוב)ומתי הם צריכים להשתתף - עכשיו בעת ההרחבה או רק כאשר יחליטו להרחיב?
לצפיה ב-'הרחבת לדירה קיימת - השתתפות בעלות'
הרחבת לדירה קיימת - השתתפות בעלות
04/07/2013 | 13:41
3
36
מהכרות שלי, בשלב הזה אם לדיירים מעל לא היתה כל מעורבות במהלך שאתם בחרתם לעשות אין לכם זכות
לדרוש השתתפות כלשהי בעלות הבניה ובהוצאות שלכם.

כאשר הדייירם מעל יחליטו לבצע מהלך כזה על בסיס התשתית שאתם ייצרתם למיטב הכרותי עם החומר,
זכותכם המלאה לדרוש השתתפות בעלות היחסית של הבניה הרלונטית עבור התשתית שאתם ביצעתם.  
לצפיה ב-'הרחבה לדירה קיימת'
הרחבה לדירה קיימת
04/07/2013 | 15:10
2
33
תודה על תשובתך.

האם זה נכון גם במקרה שנבנה מראש יסודות מחוזקים שמאפשרים בניה של 2 קומות מעלינו (הפרש

של כ10,000 שקלים בהשוואה ליסודות שנדרשים רק לדירתנו)?

האם לדעתך ניתן לכלול בעלויות גם את הזזת קווי הביוב לצורך בנית היסודות?

לצפיה ב-'למה לא לדון בכך כבר עכשיו עם השכנים?'
למה לא לדון בכך כבר עכשיו עם השכנים?
05/07/2013 | 07:49
1
23
אולי כדאי לפתוח את הנושא מולם, בתואנה שעומדת בפניהם האפשרות להרחבה עתידית ולכן כדאי להם להשתתף בעלויות עכשיו כדי שמה שיבנה יוכל לשאת גם בניה שלהם.
לצפיה ב-'ותחשבו גם על זה:'
ותחשבו גם על זה:
08/07/2013 | 12:30
27
נניח והם, או מי שהם ימכרו לו את הדירה, ירצו לבנות מעל, ולא עשיתם את ההכנה בעלות 10000 ש"ח.
מה כרוך התוספת הזו מבחינתכם, יותר מאוחר?
לצפיה ב-'מחפש המלצה לאדריכל באזור תל אביב'
מחפש המלצה לאדריכל באזור תל אביב
03/07/2013 | 15:16
2
70
לצפיה ב-'לאיזה סוג פרוייקט?'
לאיזה סוג פרוייקט?
04/07/2013 | 13:10
1
24
לצפיה ב-'בניית בית קרקע'
בניית בית קרקע
04/07/2013 | 18:55
34
לצפיה ב-'פרטי בניין'
פרטי בניין
03/07/2013 | 02:55
31
הי, אני סטודנטית שלא עומדת בעומסים, וצריכה להגיש עבודה בפרטי בניין. מחפשת מישהו שישרטט לי בתשלום.
לצפיה ב-'רוצים להושיט יד? סה"ר מחפשת מתנדבים'
רוצים להושיט יד? סה"ר מחפשת מתנדבים
( לעמוד שלי בתפוז )
03/07/2013 | 14:05
17
הרשת מלאה בקריאות מצוקה, קריאות של אנשים בודדים שניצלו את חסות האנונימיות כדי לשתף בכאב ובמצוקות שלא היו יכולים לספר במקום אחר. ולא תמיד הקריאה נשמעת, והקול שלהם עלול להחלש ולגווע.
עבור אותם אנשים הקמנו את סיירת סה"ר ? הסיירת היא קבוצת מתנדבים שמשוטטים ברחבי האינטרנט ומחפשים את קריאות המצוקה האלו, פונים אל הגולשת או הגולש ומציעים להם כתובת שבה מתנדבים יקשיבו לכאבם ויתמכו בהם.

ההתנדבות מתבצעת מהבית, וכרוכה בשבעה מפגשי הכשרה מקדימה. ההכשרה הקרובה תיפתח באוגוסט באזור המרכז.

אם אתם מעל גיל 21 ורוצים להתנדב אצלנו ? אנא צרו קשר דרך אתר סה"ר, או במייל, sahar.help@gmail.com.

תודה,

צוות סה"ר

מנהל/ת הפורום

אודות:
זוהר רוזנפלד היא אדריכלית רשומה (B.Arch.) בוגרת בית הספר לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב משנת 2001 בהצטיינות. עבדה במספר משרדי אדריכלות בולטים, ומשנת 20
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ