לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום אדריכלות
פורום אדריכלות הוא מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון בעולם המרתק של עיצוב ותכנון אדריכלי.
 הפורום פתוח לכולם, ומיועד לכל מי שמתעניין בגישות לעיצוב ותכנון, רישוי, היתרים ובנייה. ניתן להעלות לפורום סקיצות, רעיונות ושאלות מעולם האדריכלות, ולקבל מענה מקצועי מהגולשים והנהלת הפורום. סטודנטים בתחומי העיצוב והאדריכלות מוזמנים להעלות לכאן עבודות שלהם ולקבל חשיפה ועזרה, וכן מוזמנים אדריכלים להציג פרוייקטים מעניינים וגישות לעיצוב ולתכנון. 

גולשי הפורום קוראים לשיח ענייני, ומבקשים לשמור על כבודו של מפרסם ההודעה ומושאה. אין להעלות לפורום הודעות פרסומיות בשום נושא. 

בברכת גלישה מועילה ומהנה,
הנהלת הפורום.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אדריכלות

פורום אדריכלות הוא מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון בעולם המרתק של עיצוב ותכנון אדריכלי.
 הפורום פתוח לכולם, ומיועד לכל מי שמתעניין בגישות לעיצוב ותכנון, רישוי, היתרים ובנייה. ניתן להעלות לפורום סקיצות, רעיונות ושאלות מעולם האדריכלות, ולקבל מענה מקצועי מהגולשים והנהלת הפורום. סטודנטים בתחומי העיצוב והאדריכלות מוזמנים להעלות לכאן עבודות שלהם ולקבל חשיפה ועזרה, וכן מוזמנים אדריכלים להציג פרוייקטים מעניינים וגישות לעיצוב ולתכנון. 

גולשי הפורום קוראים לשיח ענייני, ומבקשים לשמור על כבודו של מפרסם ההודעה ומושאה. אין להעלות לפורום הודעות פרסומיות בשום נושא. 

בברכת גלישה מועילה ומהנה,
הנהלת הפורום.

אדריכלים יקרים!
23/05/2013 | 17:07
1
67
חברים יקרים ממליץ בחום על חברה צעירה באיזור הצפון בשם Tugmate  - החברה בונים אתרים לעסקים ולאנשים פרטיים במחירים ממש בריצפה אחלה פרסום לבעלי מקצוע
שווה הצצה - www.tugmate.com או בפייסבוק www.tugmate.com/tugmate1
תהנו!!
כתובות אינטרנט מצורפות:
פרסום של תפוז עסקים? תמהני
23/05/2013 | 20:32
19
HELP!
23/05/2013 | 16:25
7
102
היי כולם,
אני עוד לא חיילת אבל אני יודעת שהסיכויים שלי לרצות ללמוד אדריכלות בעתיד מאוד גבוהים.
השאלה היא לאילו הלומדים בטכניון/למדו.... זה בקשר לדרישות קבלה.
האם 4 יח"ל בציון מעל 80 יספיק?
האם אלו לימודים במשתלבים, או שצריך להיות תותח על בעל קשרים במשרדים גדולים כדי להתפרנס בכבוד מהתחום?
מתי הצלחתם להתנתק מהסיוע הכלכלי של ההורים לאחר הלימודים?
VINOTINTA
זאב, זאבבבבבבבבבבבבבבב
23/05/2013 | 20:46
3
86
באיטלקית לזכרוני VINOTINTO
יין בזכר
לגבי שאלתך השנה את עומדת לגבי דרישות המתמטיקה
שהינה חלק מדרישות הקבלה
צריך לבדוק בבוא העת
כיום ישנם חמישה בתי ספר לאדריכלות
ולכל אחד תנאי קבלה אחרים
ראי מאמר מ"כלכליסט" בנושא,
לפני כשלושה שבועות
http://www.calcalist.co.il/consumer/articles/0,734...
http://www.calcalist.co.il/real_estate/articles/0,...
הרגת אותי עם התגובה(:
23/05/2013 | 21:08
2
56
וינוטינטה- VINO- יין בספרדית.... אך ההתייחסות שלי היא לצבע הבורדו. מקור הכינוי הוא הכינוי לקבוצת הכדורגל הונצולאנית- La Vinotinta, "הצבע בורדו" בנקבה- בגלל שהבגדים של הקבוצה בצבע בורדו...
תודה רבה (:
creo que en espanol tambien se bebe vino tint
23/05/2013 | 21:15
1
35
tinto
pero no me recuerdo del club
voulez voua a
27/05/2013 | 10:41
14
ג'ולי, עבדתי קשה בשביל הספרדית הצנועה למדי של
27/05/2013 | 20:07
2
25
מה, זה לא היה איטלקית? אמת בפרסום...
28/05/2013 | 09:10
1
14
התחיל באיטלקית והוסבר ונוצואלנית...גלש לשם
28/05/2013 | 21:28
10
שאלה בנוגע לתמ"א
23/05/2013 | 14:27
8
53
שלום רב,
אנו נמצאים בעיצומו של תהליך תמ"א וכרגע בשלבים סופיים של אישור התכניות.
על פי התכניות לפני הכניסה לבניין יוקמו חדר משאבות, חדר בלוני גז, מאגר מים ומחסן (חדר עגלות) רציתי לשאול האם למיטב ידיעתכם תהיה בעיה להזיז מי מהדברים הנ"ל לאחורי הבניין או לגבול המגרש?

שאלה נוספת, במידה ואנחנו רוצים לגדר את החצרות המרוצפות של השכנים בקומות הקרקע (מקבלים חצר מתחת למרפסות של הקומות הגבוהות) האם יש תקן מיוחד/גובה מסויים שעל הגדר להיות מבחינה בטיחותית

תודה רבה
אין לכם אדריכל/ית?
23/05/2013 | 15:31
28
טכנית אפשר להזיז הכל בתנאי:
שזה עומד בתקנים (למשל מרחק בלוני גז מחלון דירת מגורים), שהרשות מאפשרת (חב' המים העירונית צריכה לאשר את המיקום החדש של חדר המשאבות) והרשות מאשרת (בדרך כלל לא מאושרת בניה מחוץ לקווי הבנין, דהיינו - גבול המגרש).
כמו-כן, שימו לב לעלויות הזזת חדרים עם תשתיות.

גדר ומעקה.
אם החצר מפולסת עם שאר החצר, גדר בגובה של מעל 60 ס"מ תצטרך תוספת של 45 עד 105 ס"מ. ראה דיון קודם בנוגע לגובה גדרות ומעקות.
פרויקט תמ"א 38 - אישור תוכניות
24/05/2013 | 13:54
2
30
אישור על ידי מי? (אמשיך את גולי).
תכנון של פרויקט כזה לא נעשה כלאחר יד וחייב להיות מעובר בו אדריכל מטעם היזם/קבלן/דיירים.
בהנחה ויש תכנון (של מי) הדיירים לא יכולים בעקרון להזיז כלום על דעת עצמם.
גם אם מדובר על אישור תוכניות של הדיירים עבור תוכניות שהיזם יציג לכם הדבר חייב להיות מול המתכנן שלו.

בפרויקט מסוג תמ"א 38 אחד משיקולי התכנון הקריטיים ביותר זה עניין החניות. ברוב הפעמים מיקום החניות החדשות/קיימות מכתיב
הרבה אילוצים תכנוניים בקומת הקרקע. לעיתים זה גם משפיע על אופי תכנון הקומות העליונות.. לפעמים בשביל לייצר רק עוד חניה אחת נוספת כל התכנון יכול להשתנות.

על כן את יכולה לפרט קת יותר מי נגד מי בבניין שלכם.
אם יש יזם/הסכם משפטי חתום וכו' דברועל היזם והעלו בפניו את דעותיכם בעניין.
לעוד שאלות בעניין - את מוזמנת להעלות כאן.

תמצית הדברים הנ"ל נרשמים מהעיסוק שלי בתחום התמ"א 38 בתור אדריכל מתכנן ובתור יזם..
תודה לשניכם, אחדד את השאלה
24/05/2013 | 23:15
1
49
אנחנו בשלב שבו קיימות תכניות שתוכננו ע"י אדריכל של היזם, וממש לפני הגשתן לעירייה. (יש חוזה חתום) מצורפת תמונה של האזור הרלוונטי עליו אני מדברת. סימנתי בכוכבים אדומים את המקומות שנראים לי יותר הגיוניים לחדרי השירות. מיקום חדר האשפה מוכתב ממיקום ממדים מעליו. ואני רציתי להרחיק את שאר החדרים המופיעים בתמונה לשולי המגרש.

השאלה היא כזו - אני יודעת שצריך להיות למשל מרחק מינימלי של בלוני הגז מהבניין, השאלה אם יש מרחק מינימלי משולי המגרש, או איזושהי הגבלה תכנונית אחרת שבגללה לא ניתן להעביר את מיקום חדר בלוני הגז, וכנ"ל לגבי חדר המשאבות ומאגר המים.

לגבי החניה, היזם טוען כי לא ניתן לדעת כעת אם יהיה ניתן לחפור חניה תת קרקעית מסביב לבניין או להשתמש במכפיל חניה (מעין מעלית למכוניות). וכי הוא יוכל לדעת זאת רק כאשר יותחלו עבודות הביצוע. אם כבר הנושא עלה, האם טענה זו הגיונית?
תכנון אדריכלי עבור תמ"א 38
25/05/2013 | 15:42
25
מכל הדברים שרשמת הדבר שהכי היה מדאיג אותי זאת התשובה של היזם בנוגע לחניות.
אין מושג כזה בעולם (וסליחה על ההקצנה) נראה כאשר נגיע לביצוע.
או שהיזם שלכם לא מבין הרבה או שהוא סופר מקושר בעיריה. ולמה זה נכתב?
במהלך תהליך הרישוי היזם לא ייתקדם סנטימטר מבלי להציג פתרון חניה הולם עבור הבניין בדגש עבור הדירות החדשות - נקודה.
איך ייתכן שהוא יגיע לביצוע ואז יחליט? הוא מוציא 2 היתרי בניה במקביל?
נגיד שלכם זה לא חשוב (זה סופר חשוב כי זה מכתיב בערך הכל) אבל מול הועדה הוה יהיה חייב להציג פתרון חניה.
לא משנה אם זה במכפילים, בחניון תת קרקעי, או בחניה על פני הקרקע.

עבור שאר הדברים, המלצה שלי, בקשו פגישה עם האדריכל של היזם.
ראשית תנסו להבין ממנו מה האילוצים התכנוניים שלו לקבוע את הדברים שפי שהם ואז תציגו לו את המחשבות שלכם.
אני בטוח שתגיעו להידברות מסודרת.

כללי על תמ"א 38 -כיום למיטב הכרותי את ועדות התכנון, אף ועדה לא תתן לאף יזם (לאדריכל שלו) להתקדם צעד אחד, אפילו לא לכיוון דיון בועדה
לפני שיעשה סידרה של פגישת הכרות ואישור עקרוני לתכנון המוצע: חניה, אשפה, קונסט', אינסט', אדריכל רישוי.
99% שבמציאות של היום יידרש כבר בשלב הראשון להציג חישובים סטטיים מלאים של המבנה כתנאי לדיון בועדה.

רווח והפסד בתמ"א 38
25/05/2013 | 11:56
1
25
בהתאם לתכניות שצרפת
הרי הרווח ליחידת דיור הינה תוספת הממ"ד
כך, שלמעשה אין תוספת ערך לדירות
למעט שיפור חזית וכד
בתמ"א 38 יש דיון מקצועי קשה האם העמסת המבנה בקומות נוספות
והוספת מסה משפר את עמידותו או מקטינה אותה, והרי
השבחת מבנה בגין תוספת יחידות דיור הינה הפוכה
כן עבודה על ביתך לאורך כשנה-שנתיים
ביצוע חיזוקים וכד
ואולי מעלית
אין בה השבחה מספיקה
מיכלי הגז יכולים להפוך למיכל תת-קרקעי
בהתאם לחוק ולא כמצבור בלונים
החניה במקרה זה אכן בעייתית
יש אגב במסגרת התמ"א פתרון חלופי
ואולי לכם דווקא נכון יותר
והוא בעצם הריסת המבנה ובניית מבנה חלופי, חדש ונכון
תודה לכולם
25/05/2013 | 19:23
9
עניין החניה בהחלט רגיש אצלנו. ממה שאני מבינה הוא יגיש תכניות עם מכפיל חניה וינסה לראות אם יש אפשרות לחניה תת קרקעית.
לגבי תיקון 2 לתמ"א שקלנו את זה והיו דיירים שרצו וכאלה שהתנגדו. לבסוף (אחרי דרך לא קלה ולא פשוטה), הצלחנו להחתים את הדיירים על שיפוץ הבניין הקיים.

תוכל להגיד למה תוספת ממ"ד בלבד לא משביחה את הנכס? (אציין כי תתווסף גם מרפסת מקורה).

תודה על הטיפ לגבי מיכלי הגז. וגם על ההערה (הארה) לגבי עמידות המבנה. לא ידעתי את זה...

האמת שהתהליך הזה, כחלק מנציגות הדיירים, מאוד מאוד לא פשוט, גם מול היזם וגם מול כלל הדיירים. ואנחנו מאוד משתדלים להבין דבים ולהכנס לעומק כדיי שלא "יעבדו עלינו".  שלא לדבר על מה שאנחנו באמת עתידים לעבור בזמן הבנייה...
תודה על העזרה!
אין השבחה אמיתית בעוד שתהיה צפיפוץ גדולה
25/05/2013 | 22:56
1
17
יותר
יותר יחידות דיור
תפרים בין קיים למוצע
הצרה של חדר המדרגות והמעלית
שטח החצר כמעט ואינה קיימת
וכנ"ל קומת הקרקע
בד"כ פתרון נח למדינה הצוותרת על אחריותה כלפי תוןשביה
פתרון נהדר בשכונות "זולות
ופתרון גרוע באזורים מבוקשים
תודה
27/05/2013 | 21:57
7
עבודה לאדריכלים
23/05/2013 | 13:20
55
אדריכלים לידיעתכם יש עמודים בפייסבוק ובלינקדאין שמפרסמים כל הזמן משרות מתחום העיצוב כדאי להכיר.
כתובות אינטרנט מצורפות:
מה מתאים? אדריכל או סטז'ר?
23/05/2013 | 02:29
3
69
היי

אני חושב לבנות בית, לקחתי לי כמה ניירות והתחלתי לכתוב מה אני רוצה וכל דבר איפה ממוקם
עכשיו אני צריך להעלות את זה שרטוטים שיהוו סקיצה בעיקר ולעדכן אותם בהמשך
כשזה יהיה מוכן אני אקח את "רשימת הדרישות" למשרד אדריכלים מומחה שיתכנן את הבית

השאלה היא, לשלב של הסקיצות על המחשב, לקחת סטז'ר או אדריכל? אני צריך גם מישהו שמבין עניין לשלב של הסקיצות
איה ניתן למצוא כאלה?
בהנחה שהדיאגנוזה הרפואית שלך יעשה סטאג'ר ואת
23/05/2013 | 07:52
53
הניתוח הכירורגי יעשה מומחה הרי שיש בכך המצאת גלגל
וסיכון, לפחות רפואי, לא קטן
דווקא הפרוגרמה רצוי שיעשה מקצוען
והניתוח, הסרת השקדים וכד'
לאחר שהבעיה אובחנה
שיעשה סטודנט
הרי את השרטוט
שאותו יש להגיש יכול גם אתה
בקיצור
ה"לוגיקה" שלך לא בדיוק לוגית
מציע
לאור מה שכתבת, שתיקח מישהו בוגר ברקלי
או שווה ערך
שה"LANGUAGE OF PATTERNS" נהיר לו
ושיוכל
לתמלל את מחשבותיך לכדי "הנחיות תכנוניות", דגמים,
שאותם יהיה ניתן להמיר לשפה האדריכלית
קרי, לעצב את ביתך
בקיצור
יש גם אדריכלות ללא ארכיטקטים
(אפילו תערוכה בMOMA לפני עידן ועידנים)
ואגב, למה אתה קורה "סטג'ר"
בארץ בוגר שקיבל תואר בבית ספר מוכר ואושר על ידי רשם המהנדסים הינו אדריכל רשוי
אדריכל שסיים את תקופת אימונו הינו אדריכל מורשה
ומבחינה חוקית, למבנה עד 4 קומות ו500 מ"ר
רשאי לתכננו
(ולמען הסר ספק, גם הנדסאי" זכאי"}
תכנון אדריכלי לבית פרטי
24/05/2013 | 14:01
34
אנסה לעשות את זה פשוט -

1. רשום במילים את כל הרעיונות, רצונות, פנטזיות על הנייר מהבית שאתה רוצה להגיע אילו.

2. אם אתה מאד רוצה, קח נייר חלק (בלי קוים או משבצות) ותתחיל לקשקש את כל מה שעולה ברוחך עבור הבית שלך.

3. פנה לאדריכל רשום/רשוי כחוק שיכול לתת לך את הליווי המקצועי הנדרש מ-א' ועד ת':
   (תכנון ראשוני, ליווי עבור כל הליך הוצאת ההיתר מול רשות התכנון, תוכניות ביצוע, פיקוח עליון/צמוד במהלך הביצוע, וגמר בניה).
   אדריכל טוב יידע לקחת את את הרשום ב-1 ו-2 ויעשה כמיטב יכולתו המקצועית להכניס אותם לתוכנית ראויה, נכונה
   שתטיב איתך ורצונותיך.

4. חסוך את כספך על סקיצות ממוחשבות, אף אדריכל רציני לא יתייחס לזה. הרשום ב-1 ו-2 זה מעל ומעבר.

5. סעיפים 1 ו-2 זה כייף אח"כ זה נהיה כבר עסק רציני
אזהרת בעל מקצוע- ביואלומניום מגבעת ברנר
22/05/2013 | 19:08
29
חוסר מקצועיות ממדרגה ראשונה.
יחסי אנוש מחפירים- הושארו ליקויים רבים ומהותיים. זוועה.
"כל חיי פחדתי מיצרני-צינורות"....
22/05/2013 | 12:56
3
64
מה שכתבתי למעלה זה כמובן בדיה מוחלטת - כי בשביל שלאדם יהיה פחד מיצרני צינורות אז זה צריך לחנך אותו לזה באיזושהיא צורה לרמוז לו על כך ולעיתים אפילו לכתוב ספרים על  "המלאך יצרן הצינורות" "הפיה הטובה יצרנית הצינורות" וכו . יש כל מיני צינורות בקוטר שונה ומחומרים שונים - אבל המאחד את כל הצינורות זה .....הם אינם שקופים. בשביל לפחד מצינורות צריך שהצינורות   יהיו שקופים ונוכל לראות "מה מתרחש בתוך הצינורות" - לצערי הם הרבה פעמים מוטמנים באדמה. אבל יש לי איזו אסוציאציה  - מעורפלת - על קו צינור הנפט ברמת-הגולן ועל הצינור בקצא"א   ועל צינורות הגז הטיבעי .... ועל פרשת "נתיבי נפט" - ואולי יש לזה קשר ל"גמדים של מנגלה" שמיטיבים להדחס לצינורות  הללו. אבל כל זה קשור בכלל לתחום "אינסטלציה סניטרית" ולא לאדריכלות. בכל אופן - באשר לפרוייקטים הבין עירוניים שקשורים לשפד"ן - אז צריך לנהל אותם תוך מחשבה שמי שעומד בראשם יכול להכניס למדינת ישראל .........................סוס טרויאני .   
תגידי טרלולה - איזה 'צינור' קיבלת היום |?
22/05/2013 | 13:13
1
28
אז זהו. היום הוא לא קיבל צינור.
22/05/2013 | 13:42
22
הצד המדעי של השקיפןת
22/05/2013 | 13:59
35
קשור להתפתחות אצות ובעלי חיים
המואצת בתוך צנרת קופה ו/או מעבירה אור
ולכן משמשת לגידולי אצות
[כעין גידול הידרופוני
ולכן "צובעים" את הצנרת...
חישוב קנה מידה
21/05/2013 | 12:37
1
86
היי, אם אני רוצה לשרטט 18 מטר בקנ"מ של 1:1000 כמה זה כל ס"מ?
תשובה לקנה מידה
21/05/2013 | 17:01
44
18 מ' יהיה = 1.8 ס"מ בקנ"מ 1:1000.
דלת כפולה בבנין מגורים???
21/05/2013 | 12:07
2
44
שמעתי שישנה תקנה חדשה לפיה יש לתכנן דלת כפולה לדירות בקומת הקרקע בבניין מגורים (כל בנין, נמוך ורב קומות). דלת אחת רגילה הנפתחת פנימה ודלת אש נוספת הנפתחת החוצה. לכל דירה משקוף ובו שתי דלתות- רגילה ואש. האומנם?
במידה וזה נכון משהו יכול להסביר את ההיגיון שבתקנה
דלת מילוט צריכה להפתח לכיוון הבריחה
22/05/2013 | 13:45
21
למשל בחדרי מדרגות בכל הקומות הדלת נפתחת לתוך חדר המדרגות,
אבל בקומת הקרקע ובקומה העליונה, הדלת נפתחת החוצה, כי כשאני נמלטים, הם צרכים להיות מסוגלים להדוף את הדלת תוך כדי ריצה - מבהדירה לתוך חדר המדרגות ומתוך חדר המדרגות לגג או החוצה.

אותו הגיון (כן זה מושג מאד פלואידי בחוק ובתקנות התכנון והבניה) בקומת הקרקע.
מבנה מגורים/ציבורי מחייב דלת יציאה ברוחב
22/05/2013 | 13:56
24
נכון ולכן כפולה הנפתחת החוצה
בהתאם לתקנות התכנון והבניה,
כאשר חדר המדרגות סגור בבנינים גבוהים הרי שגם לו דלת, לכל קומה, הנפתחת בהתאם לכיוון הבריחה
ןמהווה אזור המוגן לאש
הכנה והגשת תצ"ר כתנאי להיתר בניה
21/05/2013 | 03:51
1
126
שלום,

אחד מתנאי הועדה לקבלת היתר בניה הינה הגשת תצ"ר עבור הגוש/חלקה שעליו עתיד להיבנות הבית.
יש לציין כי המגרש נרכש במכרז ממנהל מקרקעי ישראל.
במכרז הוצאו 3 מגרשים למכירה (כל אחד על חלקה אחרת) אך לפני כן הוגשה תב"ע ע"י העירייה המקומית שבעצם הכשירה את השטחים למכירה.
מתברר שהגשת התצ"ר היה אמור להיות המשך לתב"ע, שכן בתב"ע יש איחוד וחלוקה של שטחים (כולל שצ"פים).

האם דרישה זו של הועדה היא לגיטימית או שהעירייה צריכה להגיש את התצ"ר?

תודה מראש.
לגיטימית
21/05/2013 | 09:31
20
תכנון שצ"פ-מעבר בין מפלסים בשכונה של מדורגים
20/05/2013 | 22:46
9
52
שלום לכולם.
רציתי לדעת האם ניתן לתכנן מעבר בין רחוב עליון לרחוב תחתון, בשכונה הבנויה על צלע הר בבתים מדורגים, לא ע"י מדרגות, אלא ע"י שביל מפותל ("שביל נחש")?
הנתונים לשצ"פ הם : הפרש גובה של 10.40 מ' בין רחוב עליון לתחתון, על כ 40 מ"א היטל אוירי ביניהם. רוחב המעבר הוא 8 מטר.

אם למישהו יש עיצה ונסיון בתחום - אשמח לשמוע.
בברכה,
רמי.
8 מ' רוחב לא מאפשר לעשות שביל פתלתל?
21/05/2013 | 09:32
1
16
לא יודע. זו בדיוק השאלה ששאלתי.
21/05/2013 | 21:26
14
מישהו יודע לענות לי אם זה משהו ריאלי ע"פ הנתונים שציינתי, או שאין טעם להתחיל ?
פתרון כפול? גם ןגם
22/05/2013 | 11:00
18
קח יהיה גם קצר וישיר וגם ארוך ופתלתל
והבחירה תהיה בידי ה"לקוח" באיזב מהדרכים לבחור
זאת שכולם צועדים בה או זאת שיש בה הפתעות...
זו עבודה לאדריכל נוף
22/05/2013 | 11:55
3
22
את זה צריך לעשות אדריכל נוף.  פנה לאחד כזה.

כדי לגשר על גובה של 10.40 לפי שיפוע של 6%, אורך השביל צריך להיות 173 מטר. לא כולל פודסטים למנוחה, בשיפוע מים מינימאלי של 1.5%.

התקן מאפשר שיפוע של 8% לנכים. זה מתאים בתיאוריה בלבד, אם תשב על כסא גלגלים (רק בשביל לנסות) תבין למה 6% זה מה שצריך להיות התקן.

בכל מקרה, זה לא שביל טיול בפארק אלא שביל שמטרתו להגיע מנקודה לנקודה בשכונת מגורים. לכן, בנוסף לשביל המפותל, צריך לאפשר דרך קצרה עם מדרגות למי שמעדיף כך.
עם במטר 6 סמ'
22/05/2013 | 14:03
2
15
אזי ב10 מטר 60 סמ'
ב100 מטר 6 מטר
ול10.40 173.22 מטר אורך, וזה כבר הליכה רצינית
הליכה רצינית אבל
22/05/2013 | 14:08
1
17
האפשרות החלופית לנכה על כסא גלגלים היא להכנס לרכב (תהליך שלם), ליסוע 40 מטר, לצאת מהרכב (שוב, תהליך).
לא בטוחה שזה עדיף.

מצד שני, קשה לי להאמין שיצליחו לדחוף שם שביל שכזה...

בלי לראות תוכניות התשובה לא מבוססת על כלום פרט לניחוש.
אם יש מעבר אחר מתאים יותר לכסאות גלגלים
22/05/2013 | 20:14
10
אתה יכול לעשות שביל משולב, רמפה שמשולבות בה מעט מדרגות.
אתה עושה מדי פעם קבוצה של  3 מדרגות, עם שיפועים קטנים על המדרגות לטובת עגלות, וככה לקבל שביל לא ארוך ומפותל מדי, אבל עדיין מתאים להליכה עם עגלות, או להליכה של ילדים עם אופניים.
תודה לכל המגיבים. החכמתם אותי.
22/05/2013 | 21:59
19
אפנה עם המידע לאדריכל נוף ואשתדל להעלות את הפתרונות שלו.
תודה,
רמי.
ויש אפשרות של שילוב מעלון(מעלית) מתאים
22/05/2013 | 23:18
13
אדריכל/ית לתכנון מסעדה
20/05/2013 | 16:30
1
40
שלום רב,
מחפש אדריכל/ית לתכנון והגשת תוכניות למסעדה באזור פרדס חנה.
רצוי עם נסיון עבודה קודם עם משרד הבריאות חדרה.
תודה
אשלח בבמסר אדריכל מהאזור
20/05/2013 | 16:54
10
ברנוביץ'
19/05/2013 | 21:25
1
25
ערב טוב לכולם,
האם אתם יכולים לעזור בכמות קשירות האבן בשיטת בניה ברנוביץ' ע"י ווי נרוסטה - אני יודע עד גודל 60 ס"מ צריך 4 ווים, אבל יש דעה שרק מעל 75 ס"מ מוסיפים עוד זוג של ווים.
אז מעל 60 או מעל 75? רצוי גם קישור לת"י .
בתודה, מייקל
ראה, אין "בדיוק" תקן
19/05/2013 | 22:43
14
מתוך האתר של מועצה מקומית בית אריה...
"למרות שזה עניין של טעם, אין כמעט חולק על כך
שבית מחופה אבן, נראה טוב יותר מבית מטוייח.

החיפוי של חזיתות בתים באבן מתאים לסגנון הבניה האזורי ויש לו את היתרונות של עמידות ארוכת שנים, אפשרות ניקוי וכאשר האבן מסוג שאינו סופג מים והמרווחים בין האבנים (כוחלה) אטומים היטב, נמנעת בעיית חדירת רטיבות לבית.

יחד עם זאת, קיימת סכנה של הינתקות אבנים מהקיר, כאשר העבודה אינה מבוצעת במקצועיות טובה. הפן הבטיחותי שבתופעה, מדאיג אותנו יותר מהפן החזותי.

אין עדיין תקן רשמי מחייב לאופן הביצוע הנכון, אך קיימת הצעת תקן המסבירה בדיוק את צורת הביצוע הנדרשת, הכוללת קשירת האבנים לרשת ברזל המעוגנת לקיר הבסיס"
בכל מקרה
ראה מאמרו של לירן לוין
http://www.civileng.co.il/%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%99...
.

בידוד רעש
19/05/2013 | 18:50
1
26
אני גר בקומת קרקע מתוך 7 קומות בחדר שינה שלי אני שומע דרך  הצינור מים שמוסתר בתוך הקיר רעשים שכל דייר שמעליי זרימה של המים. מבקש פתרון איך להפחית את הרעש. תודה
כנראה שקיים ברך בתקרתך כך שה מים
19/05/2013 | 22:46
20
משנים כיוון
השאלה הינה האם בקיר או בתקרה
הפתרון
או בבידוד אקוסטי
בניית קיר עם חומרי בידוד מתאימים (ראה חברת גולמטhttps://sites.google.com/site/golmat11/)

או לפי שיטת BMW-אקווריום עם משאבת אויר בחדר, שתוסיחף רעש ותניח את דעתך....
המלצה על חברה לבדיקת דירה מקבלן לפני קבלתה
19/05/2013 | 17:33
19
במסגרת פרוטוקול המסירה הראשוני לדירה מקבלן באיזור המרכז,
אנו מעוניינים להביא עמנו איש מקצוע לבדיקת הליקויים בדיקה,
מסקר קצר שערכתי בין החברות הראשונות שעולות בגוגל,
נראה שכולם מספקים פחות או יותר את אותו השירות, אותם הדו"חות,
וגם באותו סדר גודל של מחירים (1,400 - 1,800 ש"ח לבדיקה, ו 50% הנחה לבדיקה חוזרת).

מישהו יכול להמליץ על חברה ספציפית, ו/או לא להמליץ (להזהיר) על חברה ספציפית?
מתח נמוך
19/05/2013 | 10:55
17
חברת יובלים עוסקת באספקה והתקנה של מערכות מתח נמוך, החברה ובעליה בעלי ניסיון רב של כ2 עשורים בענף האבטחה המוקד והמיגונים.

השירותים הניתנים על ידנו : יעוץ,תכנון והתקנה של מערכות מתח נמוך.

תהליך תכנון המערכת נעשה תוך קפדנות יתרה על תפיסת בטחון בלתי מתפשרת תוך הקפדה על יופי ואסתטיקה כך שמערכות המיגון משתלבות בצורה מושלמת עם צבע הטייח החיצוני לקבלת מראה מושלם בבתים צמודי קרקע

אנחנו מציעים מגוון רחב של שירותים הכוללים גם- חשמל חכם,אינטרקום\TV , מצלמות והקלטה, מרכזיות וטלפונים חכמים, גלאי עשן ואש,בקרות כניסה תגי קרבה ועוד..

וכל זה במחירים מצחיקים וללא תחרות!!!!
טווח פעילות חדררה-גדרה וקצת יותר..

www.yuvalimg.com
מעקות, תקן 1142 , מישהו מכיר ???
19/05/2013 | 10:14
12
125
אני נדרש לתקן 1142 , בייחוד לגובה המינימלי והמקסימלי של מעקה.

האם יש הגדרה לגובה מקסימלי ????

האם הועדה המקומית יכולה להגדיר גובה מקסימלי ???

דרישות ועדה מקומית לתכנון עבור גובה מעקה
19/05/2013 | 12:27
3
49
למיטב ידיעתי בסמכות הועדה לדרוש דברים כאלה - לחומרה.
אני מכיר תב"עות שמדירות גובה מעקה של 1.30 מ' במקום 1.05.
אני לא הייתי מתעקש על דבר כזה.
הלוואי שידרשו משהו. משום מה הם לא יודעים כלום
19/05/2013 | 13:31
2
34
ה"מפקח" , דורש מעקה של 1.05 (בדיוק) , לא הבנתי על מה הוא מפקח , שום דבר לא כתוב , הכל בע"פ ...
לשאלתי האם ניתן לעשות גבוה יותר , המפקח אומר , לא רק 1.05 (בדיוק)
לעומתו , ונציגת הוועדה (זו שאחראית לא לעשות כלום ולבזבז את זמנו של הציבור לשווא) , עונה לשאלה בתשובת המחץ:
"צריך להגיש בקשה" .

אבל מה הגובה המירבי , אם יש כזה?  - "צריך להגיש בקשה" .

לצערי , אין עם מי לדבר

אולי המפקח מתבלבל עם מסעד היד
19/05/2013 | 13:48
31
המעקה יכול להיות גבוה יותר, אבל מסעד היד חייב להיות 1.05
(וגם אז - לא כל גדר דורשת מסעד יד...)

אוף
מכתב ליועץ המשפטי של הוועדה?
לדעתי התשובה בגוף הטקסט...
19/05/2013 | 21:29
20
בא מר מפקח אמר לך שים מעקה בגובה 105 ס"מ - כחוק.  (ראה את דבר פיטנגו בנוגע לגובה נפילה מעל 60 ס"מ).
מאחר וכנראה (?) זה משהו בחזית המבנה שמצריך היתר.
נציגת הועדה אומרת לך "תגיש בקשה". מה לא בסדר בדברים האלו?

- תגיש בקשה עבור תיקונים בהיתר בניה קיים, תסמן מעקה 105 ס"מ עם מלואה (אם נדרש בצורה כזו או אחרת ונראה שזהו.
 במידה ותהיה לועדה הערה כלשהי עבור גובה המעקה היא תודיע לך את זה מיד אם אחרי הדיון בבקשה או טרום כניסה לדיון.

אם יש לך בעיה אם דרישת המפקח בעל-פה דרוש ממנו את הוראות האלו בכתב וזהו.
תנסה להגדיר את הצרכים שלך
19/05/2013 | 17:01
5
27
א-הבניה צריכה להיעשות לפי היתר הבניה
ב-תקן מעקות
מרפסת - 105ס"מ
מדרגות בחלק האלכסוני - 90ס"מ
מדרגות בפודסטים באורך מעל 50 ס"מ 105 ס"מ
פסים מאוזנים מותרים לא בכל מקרה, תלוי בסוג המבנה. המרווח התקני הוא 10 ס"מ
לגבי מעקה במהלך מאוזן ההיתר קיים רק במידה ומרחיקים את חלקו העליון עד כדי 30 ס"מ מקו המעקה פנימה, על חשבון המדרך/משטח על מנת למנוע טיפוס כעל סולם
ובכל הנוגע ל"אלכסוני 90 ס"מ" יש למדוד מהקצה הקדמי של המדרגה.

איזה צרכים ואיזה נעליים.
19/05/2013 | 18:35
4
28
מפקח הבניה עבר ליד הבית שנמצא בעבודה כבר שנתיים.

קפץ לו הסעיף , אמר - "יש הפרש גובה בין קיר תומך למדרכה - צריך מעקה" .

סחבק בא ואומר , מעקה זה סבבה ,  105 ס"מ . (מינימום? , מקסימום? , אופטימום?) , עד כמה מותר להגביה את המעקה ??? (זהו מחסום כנגד נפילה , נכון ?) .

תשובות - אין ....
אם הפרש הגבהים
19/05/2013 | 19:24
3
28
בין משטח הדריכה העליון לתחתון הוא 60 ס"מ ומעלה,
אז צריך מעקה בגובה מינימום של 105 ס"מ מעל מפלס הדריכה. העליון.

והמקסימום
19/05/2013 | 19:27
25
לפי תב"ע או לפי היתר הבניה. אם אין שם - אז באמת צריך להגיש בקשה לוועדה.
בשכונה שבה לכולם קירות בגובה 3 מטר (ע"ע הרצליה פיתוח) - יאשרו גם לך.
בשכונה שבה לכולם גדירות קלות מינימאליות - אני תקווה שלא יאשרו לאף אחד להיות חריג.  (אצלי ביישוב מאשרים חריגים אוטומטית אם הם סלבריטיז דרגה ז'... )
וגם
20/05/2013 | 08:50
1
19
אם המעקה קרוב לכל היותר, 4 ס"מ מקצה הקיר הקרוב לחלק הגבוה, ניתן לחשב את הקיר כחלק מה 105 ס"מ
(מצב שבו אין מדרך...)
או במילים אחרות
20/05/2013 | 09:05
16
משטח שרוחבו יותר מ4 ס"מ מהווה משטח דריכה, ויש למדוד ממנו.
בגדול יש הגדרה למקסימום קירות/מעקות פיתוח
19/05/2013 | 22:34
1
26
אך המקרה שלך המבנה עדיין בבניה
יתכן והפקח חרד לנפילה
משטח ציבורי לתחום הגינה שלך ו/או להיפך
עבודתו היא "להציק" הרי
ומה שהופיע בהיתר זכותך לציין ש"אישרתם"...
השאלה היא עם כדאי להתווכח על "קטנות"
רגע רגע, למה אתה קורא מעקה ?
24/05/2013 | 19:01
11
מדובר בקיר? או מעקה קל? אם זה מעקה קל אני מסופקת אם יש מקסימום.
אם מדובר בקיר, אז בהחלט יש מקסימום והוא בדרך כלל מצויין בתב"ע.
שבוע סדנת סטודנטים בסנט רוקקו, גנואה
18/05/2013 | 20:04
9
25
Taking place August 28-September 6, the University of Genoa’s San Rocco Summer School (SRSS) will teach you to design buildings by making drawings, copying precedents and talking about corner solutions. Each teacher, who is a member of the San Rocco editorial board, and some friends and colleagues, will participate for two days, taking over the work developed by the colleagues that preceded him in the days before. It is the students who will provide the SRSS with consistency, being the only constant. The building to be designed is the new mosque of Genoa. Applications must be submitted no later than 12:00 on June 10. For more information, please visit here.
http://www.sanrocco.info/summerschool.html
מגזין עורך סדנא?
18/05/2013 | 21:22
9
הסדנא הינה של הפקולטה לארכיטקטורה בגנואה, איט
18/05/2013 | 21:28
2
8
איטליה
מסגד? זה מה שחסר שם?
19/05/2013 | 09:21
1
5
הגירה מאסיבית לארופה מצפון אפריקה בעיקר
19/05/2013 | 16:48
4
לוב שהיתה קולוניה איטלקית, אתחופיה שהיתה חלק מהממלכה האיטלקית של ויטוריו עמנואלה, פיליפינים ואינדונזיה, בעיקר מיעוטים וכח עבודה זר
כמו אצלנו, כמו בשבדיה ונורבגיה ובלגיה והולנד וגרמניה וצרפת
רוב האוכלוסיה הינה מוסלמית
מיכאל יעקובסון-אשדות יעקוב ורכטר
18/05/2013 | 21:29
9
ZEZEZE
20/05/2013 | 22:18
5
מצורף מידע אודות הערב סצינות של דממה - שתי שיחות על תכנון לנגישות אשר ייערך
בזהזהזה גלריה לאדריכלות (האנגר 21 נמל תל אביב) ביום ב', 27 מאי, 19:30.
לכל מידע נוסף אשמח לעמוד לרשותכם, ובברכה,
נדב לסר
זהזהזה גלריה לאדריכלות
האנגר 21 נמל תל אביב
ט 03-5444261
http://www.zearchitecture.com/events.php
מיכאל יעקובסון באשדות יעקב
21/05/2013 | 23:04
7
ARCHIBLENDER ממוסך לבית
21/05/2013 | 23:10
4
ארועי רשת שימור
21/05/2013 | 23:13
23
רצ"ב קישורים מעודכנים לתכניות האירועים

המכללה האקדמית אשקלון
כנס
מורשת מתנגשת?: הגמוניה, דומיננטיות, הכללה והדרה של מורשות בישראל
29 במאי 2013
אשקלון

עיריית באר שבע
יום עיון
חשוף, מורשת האדריכלות הברוטליסטית בבאר שבע
30 במאי 2013
באר שבע
...............................

המועצה לשימור אתרי מורשת, עמותת האדריכלים, משרד הבינוי והשיכון

הכנס הראשון לשימור מורשת השיכון הציבורי
כי שיכון אינו רק בלוק

6 ביוני 2013
רמת גן, שנקר

חדרי ילדים מעוצבים
17/05/2013 | 10:20
2
61
מבחר ענק של מיטות ילדים ונוער מעוצבים
חיפשתי חדר ילדים מעוצבים לילדים שלי ולאחר שבקרתי בהרבה חניות לחדרי ילדים
רציתי להמליץ על  סוכריה  חדרי ילדים  יש להם מבחר גדול של מיטות ילדים
מבחר גדול של חדרי ילדים ונוער  מעוצבים.
חשבנו לקנות מיטה לילדינו הקטן וחיפשנו חנות עם מבחר גדול של מיטות ילדים
מעוצבות ומיוחדות . בעלי רצה גם לקנות חדר ילדים קומפלט.
רציתי לבשר שמצאנו לאחר הרבה חיפושים סוכריה חדרי ילדים , יש להם לדעתי המבחר הגדול
ביותר.
שולחנות כתיבה לכל הגילאים מעוצבים.
ילדינו גדל והגיע לכיתה א חיפשנו עברו שולחן כתיבה שיתאים לו לכמה שנים טובות
שולחן כתיבה לא יקר אבל טוב גם במעבר דירות
סוכריה חדרי ילדים יש את המבחר הגדול ביותר בסגנונות והעיצובים
על פרסומות נהוג לשלם
17/05/2013 | 11:58
36
לא?
הזמנו שם מיטה וביטלנו
19/05/2013 | 22:28
39
אחרי שלא היתה להם המיטה שביקשנו וניסו לשכנע אותנו לקנות מיטה אחרת....
לא הסכימו לבטל לנו את התשלום עד שלא פנינו לחברת האשראי. בקיצור, לא ממליצה. בסוף קנינו בבאני בי. ממליצה בחום
המתמטיקה של הפרספקטיבה
18/05/2013 | 03:17
5
41
שלום,

אני לא אדריכל, אבל הייתי שמח אם מישהו יוכל לעזור לי בפורום הזה. אני לא חושב שאצליח להסביר עצמי כמו שצריך, אבל אנסה: נגיד אני מצייר בית ממבט עילי, חזיתי וצדי ומעוניין להפוך אותו לתלת מימדי, או יותר נכון מעוניין לצייר אותו כפי שייראה אם יסתכלו עליו מנקודות מסוימות במרחב, מהם הנושאים במתמטיקה שעלי לדעת ואיך עלי ליישם זאת?

אני יודע שאף אחד לא יוכל ללמד אותי על גבי הפורום, אז אשמח להמלצות על ספרים בנושא, גם אם הם יקרים וגם אם הם באנגלית (וכמובן כל המלצה אחרת).

תודה.
לימוד פרספקטיבה
18/05/2013 | 21:22
1
44
ראשית כל לפני שאתה רץ לתרום את הכסף שלך תעשה חיפוש בגוגל או ביוטויב.
בטוח תמצא מספיק חומר שיסביר לך איך לעשות את זה נכון.
דווקא סרטונים יכולים לתת המחשה טובה יותר לעניין מאשר ספרים או טקסט.

אתה צודק
19/05/2013 | 01:18
25
אבל אני לא מוצא ספציפית מה שאני מחפש.
מספר שיטות
18/05/2013 | 23:02
1
35
סביב נק' מגוז אחת, שתיים ושלוש
ראה:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%A8%D7%A1%D7...
וגם:
http://www.youtube.com/watch?v=qJ0BIdJsTw0
הסבר של דאוג, די שלם ומלמד
יש תוכמה שנקראת SKETCHUP, חינמית, ואיתה תוכל לעשות את שתרצה
תודה רבה!
19/05/2013 | 01:22
15
ARCHIBLENDER+SONY
21/05/2013 | 23:54
14

מנהל/ת הפורום

אודות:
איל יוסינגר הוא אדריכל רשום, בוגר המחלקה לארכיטקטורה באריאל. כבעל משרד עצמאי (EYA-Eyal Yossinger Architects), מתמחה איל בבניה ציבורית קהילתית, בניה פר
עוד...
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
מיכל ויטל-ברון- ייעוץ בניה ירוקה
ייעוץ בנייה ירוקה
פורום בניה ירוקה
פורום בניה ירוקה
איל יוסינגר-מנהל פורום אדריכלות
להתייעצות עם מנהל הפורום
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום