לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אדריכלות

פורום אדריכלות הוא מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון בעולם המרתק של עיצוב ותכנון אדריכלי.
הפורום מיועד לכל מי שמתעניין בגישות לעיצוב ותכנון, רישוי, היתרים ובנייה. ניתן להעלות סקיצות, רעיונות ושאלות מעולם האדריכלות, ולקבל מענה מקצועי מהגולשים והנהלת הפורום. סטודנטים לעיצוב ואדריכלות מוזמנים להעלות לכאן עבודות שלהם ולקבל חשיפה ועזרה, וכמו כן אדריכלים מוזמנים להציג פרוייקטים מעניינים וגישות לעיצוב ולתכנון. 

גולשי הפורום קוראים לשיח ענייני, ומבקשים לשמור על כבודו של מפרסם ההודעה ומושאה. אין להעלות לפורום הודעות פרסומיות בשום נושא. 

בברכת גלישה מועילה ומהנה,
הנהלת הפורום.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אדריכלות

פורום אדריכלות הוא מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון בעולם המרתק של עיצוב ותכנון אדריכלי.
הפורום מיועד לכל מי שמתעניין בגישות לעיצוב ותכנון, רישוי, היתרים ובנייה. ניתן להעלות סקיצות, רעיונות ושאלות מעולם האדריכלות, ולקבל מענה מקצועי מהגולשים והנהלת הפורום. סטודנטים לעיצוב ואדריכלות מוזמנים להעלות לכאן עבודות שלהם ולקבל חשיפה ועזרה, וכמו כן אדריכלים מוזמנים להציג פרוייקטים מעניינים וגישות לעיצוב ולתכנון. 

גולשי הפורום קוראים לשיח ענייני, ומבקשים לשמור על כבודו של מפרסם ההודעה ומושאה. אין להעלות לפורום הודעות פרסומיות בשום נושא. 

בברכת גלישה מועילה ומהנה,
הנהלת הפורום.

לצפיה ב-'מסמך התקנה קצר'
מסמך התקנה קצר
10/09/2013 | 11:02
36
שלום רב,
שמי ארז מחברת 'מגנקטיק', ואני זקוק לעזרה מאדריכל\מהנדס לגבי מסמך התקנה של המוצר שלנו.

המסמך באורך כעמוד אחד, ואנו מעוניינים לוודא שהכתיבה והמונחים בהם השתמשנו הם נכונים,
על מנת לנוכל לתרגם את המסמך לשפות זרות עבור מפיצים ומתקינים.

אפשר לפנות אלי בפרטי, או דרך המייל info@magnektik.com  או me@erezgavish.com.

תודה מראש וגמר חתימה טובה :)
לצפיה ב-'הכנה למבחני הקבלה באדריכלות ותיקי עבודות'
הכנה למבחני הקבלה באדריכלות ותיקי עבודות
10/09/2013 | 10:14
40
מעוניינים להיות בטוחים שבשנת 2014 אתם הולכים ללמוד אדריכלות?

גם השנה, אשמח לעזור לכל המעוניינים לגשת למבחני הקבלה באדריכלות ב-2014 באוניברסיטת תל אביב, הטכניון, בצלאל ואריאל בעזרת מרתון Be Arch - מסגרת הכנה אלטרנטיבית למכינות, ממוקדת, אישית ויעילה במיוחד. כמו כן, אשמח לעזור בהכנה של תיקי עבודות איכותיים ואישיים למועמדים לאדריכלות ועיצוב פנים.

מוזמנים להתרשם מהניסיון ומההצלחה המוכחת באתר http://www.bearch.co.il

מוזמנים לשתף שאלה והתלבטות בנוגע ללימודי האדריכלות - צרו קשר דרך האתר או ישירות 0524-716-709

בהצלחה!

טניה אברמזון | Be Arch
לצפיה ב-'אדריכלית לבית פרטי'
אדריכלית לבית פרטי
09/09/2013 | 08:03
93
שלום,

אני  אדריכלית בעלת ניסיון רב בבתים פרטיים. עבדתי שנים רבות במשרדים המובילים בארץ ולאחרונה פתחתי סטודיו עצמאי.
תוכל להתרשם מעבודתי בכתבה שפורסמה בYnet:
http://www.xnet.co.il/architecture/articles/0,1471...

וכן לבקר באתר:
www.tfink.com

אשמח להפגש, להראות עבודות נוספות ולדון בפרויקט שלכם.

בברכה,
תמר פינק, אדריכלית
טלפון 054-7969033
tamar@tfink.com
לצפיה ב-'הי'
הי
08/09/2013 | 22:15
43
רכזת מגמת אדריכלות מחפשת אמצעי המחשה להנדסה תאורית
לצפיה ב-'שולחן שרטוט'
שולחן שרטוט
08/09/2013 | 19:13
4
795
הי!
אני מחפשת שולחן שרטוט 120X80. מישהו יודע היכן ניתן לקנות או לחפש?

תודה ושנה טובה לכולנו :)
לצפיה ב-'בחנות לשרטט לנחלת בנימין בתל אביב '
בחנות לשרטט לנחלת בנימין בתל אביב
08/09/2013 | 19:46
2
159
לצפיה ב-'פתרון זול (ומצוין) לשולחן שרטוט'
פתרון זול (ומצוין) לשולחן שרטוט
09/09/2013 | 15:35
216
אם לא נדרש בהגדרה שולחן מקצועי ניתן להזמין מנגר פלטה של MDF או שיבית או כל חומר אחר עם ציפוי לבן וקנטים בגודל נדרש (לי היתה אחת בזמנו בגודל של 80/120 והיום במשרד אחת של 240/70).
עלות משוערת של 150 ש"ח בערך ל-80/120. זוג רגלי חמור פשוטים ב-50 ש"ח לאחד או כאלה יותר מתוחכמים באיקאה.
לרוב העלות ל הנ"ל אמור להיות זול יותר ושימושי לא פחות.
לצפיה ב-'איפה?'
איפה?
10/09/2013 | 12:24
114
אני לא מחפשת שולחן מקצועי. סתם שולחן עם הטייה וכיוונון.. מצאתי כבר כמה ב300 ש"ח וזה התקציב
לצפיה ב-' תשרטטי שולחן ותזמיני אצל נגר !'
תשרטטי שולחן ותזמיני אצל נגר !
10/09/2013 | 16:30
119
לצפיה ב-'שאלת היתכנות לתכנון בנייה על קרקע'
שאלת היתכנות לתכנון בנייה על קרקע
08/09/2013 | 08:55
8
115
שלום,
חשוב לציין שאנחנו טרם הפרוייקט, וזהו השלב בו אני בודק את היתכנותו.
אני מבקש לדעת האם יש פתרון לבעיה הבאה:
שטח - 1200 מר, 200 מר ילקחו לפרצלציה (עד 200, לא ידוע עדיין כמה).
אישור בנייה ל-3 בתים צמודים (קידות משותפים - מבנה 1)
גבולות - 3 מטר הפרש בין גבול מגרש לתחילת בנייה.

בניית תכסית - 300 מטר (100 מטר קומת קרקע לכל בית) + 300 מטר קומה 2 (100 מטר לבית).

האם יש אפשרות לבנות 3 בתים כאשר הניצול של השטח יהיה מקסימלי, הגינה תהייה שווה, כיווני האויר יתאימו לבית נורמלי, חניות, כניסה לבית וכו.. ?

מצורפות ב-3 השרשורים מטה תמונות לרעיונות שלי, רציתי לשמוע עוד דעות לפני שאנו מתחילים את הפרוייקט ושוכרים אדריכלים וכו,

תודה ושנה טובה!
לצפיה ב-'סקיצה 1'
סקיצה 1
08/09/2013 | 08:56
88
לצפיה ב-'סקיצה 2'
סקיצה 2
62
לצפיה ב-'סקיצה 3'
סקיצה 3
55
לצפיה ב-'הערה לשרטוטים'
הערה לשרטוטים
08/09/2013 | 08:58
1
61
כל השטח הינו 1200,
שימו לב שיש קו בחלקו העליון של השטח, הוא יופקע בסבירות מאוד גבוהה, לכן הגדרות מגיעות עד אליו ולא עד הכביש.

תודה
לצפיה ב-'מידות מדרש'
מידות מדרש
08/09/2013 | 10:07
27
29x41
החלק המופקע הינו כ29x6.8

תודה
לצפיה ב-'עקרונות תכנון'
עקרונות תכנון
08/09/2013 | 10:46
2
67
1. להבין בדיוק מה עומק השטח המופקע ונגזרת קווי הבניין שלו
2 נושא מספר קומות-אולי עדיף בניין קטן ולא יחידה בקומה(פחות עלויות, רצף ממ"דים ופתרון שונה לחניה)
3. חזית-איך ניתן להדגיש חזית לכל מבנה ופרטיות מקסימלית, בעיקרליחידה אמצעית היה וקימת
4 חניה
5 קטנות כגדולות: שביל גישה, פינוי אשפה, כיווני אוויר, אור, טופוגרפיה, הפרעות סביבתיות,
שכנים
6כל השאר...
בקיצור
סכמות זה נחמד רק שלא תמיד יש להם קשר עפ המציאות
לצפיה ב-'מסכים עם כל מילה'
מסכים עם כל מילה
08/09/2013 | 12:49
1
31
לכן שאלתי כאן :) קראתי מספר דפים אחורה ונראה שיש כאן המון ידע ומקצועיות..

הבנייה היא עד 6 מטר גובה באותו אזור.
האם ישנה אפשרות מעשית שהפרטיות תהיה מקסימלית לשלושת הבתים? זו שאלת ההתכנות שלי כרגע - אם לא, כנראה ונזנח את הפרוייקט..

תודה!
לצפיה ב-'התיחסות להתכנות תכנון'
התיחסות להתכנות תכנון
08/09/2013 | 18:49
32
שלום גבי,
עברתי על כל המסמכים שצרפת לשלאתך,
במקרה הזה לא ניתן על פי סכמות או לפי חשבון מתמטי של שטחים ונוסחאות להבין איך אדריכלית כל יחידות המגורים יסתדרו.
יש צורך לבצע כאן תכנון שהוא כבר תכנון - אמיתי מפורט שדורש זמן, עבודה והשקעה.

מאחר ואינך רוצה להשקיע מראש כסף רב באדריכלים שיעשו עבודת תכנון נאותה,
הייתי ממליץ לך לקבל הצעות עבור "יעוץ אדריכלי" לפי שעות.
במקרה כזה בעלות יחסית נמוכה יותר תוכל לקבל חוו"ד מקצועית שתאפשר לדעת מה ניתן לעשות,
וגם לקבל גב אדריכלי מקצועי שייתמוך בהמלצה ובדעה שתקבל בעניין.
לצפיה ב-'המלצה לאדריכל לתוספת קומה שנייה לבית פרטי'
המלצה לאדריכל לתוספת קומה שנייה לבית פרטי
07/09/2013 | 18:34
9
476
שלום רב לכולם.
ברשותי בית 100 מ"ר (עם קיר משותף) קומה אחת.
יש לנו אפשרות להרחיב מעל, עוד 60 מ"ר .
התכנון לא מסובך, (עוד 3 חדרים , חדר רחצה ופינת טלויזיה/מחשב משותפת),
משיחות עם מכרים, חלקם יעצו לנו שאין צורך באדריכל, קונסטרוקטור יספיק ובמקסימום הנדסאי, אולם אנחנו מעוניינים בתכנון אדריכלי.
מבקש לשאול :
א. האם אכן אין צורך באדריכל ואני סתם מגזים?
ב. בהנחה שצריך, המלצות לאדריכל/ית באיזור רחובות וסדר-גודל של עלות כספית.

בתודה מראש למשיבים ושנה טובה לכולם..
לצפיה ב-'אדריכל טוב ברחובות רם ערמון '
אדריכל טוב ברחובות רם ערמון
07/09/2013 | 21:49
2
367
טלפון ערמון, רם
רח' המנוף 6

רחובות

ת.ד.1405
76113 רחובות
ישראל
עבודה: 08-9462191
נייד: 052-2457867
פקס בעבודה: 08-9366602
דואר אלקטרוני: ramarmon@netvision.net.il
מומלץ בחום בעל מקצוע מצוין מכיר את רזי האזור
לצפיה ב-'תודה, אבל..'
תודה, אבל..
07/09/2013 | 22:11
1
86
תודה, אבל מה עם יתר השאלות?
האם אני באמת צריך לפרויקט זה ארכיטקט? ואם כן מה סדר גודל העלות של הארכיטקט לתכנון הזה?
לצפיה ב-'ברגע שאת צריכה להגיש בקשה להיתר בניה את חייבת'
ברגע שאת צריכה להגיש בקשה להיתר בניה את חייבת
08/09/2013 | 00:57
90
אדריכל וקונצטרוקטור בלי זה לא תקבלי היתר לגבי העלויות קשה לי להגיד כי כל אחד לוקח סכום אחר
לצפיה ב-'האם ניתן להסתפק במהנדס'
האם ניתן להסתפק במהנדס
08/09/2013 | 09:04
95
שלום, מהנדס יספיק להוצאת רשיון.
לגבי התכנון; עבודתם של המהנדס והאדריכל (ארכיטקט) שונות זו מזו תכלית השינוי.
בגדול, המהנדס (קונסטרוקטור) דואג לתכנון חוזק המבנה עם כל מה שכרוך בכך.
לעומתו האדריכל תפקידו לדאוג למיקום המדוייק של כל אחד מהפרטים במבנה (קירות, חלונות, דלתות, שקעי חשמל, גופי תאורה, ריהוט, מים וכו')
כמו גם לעיצוב (נישות, קרניזים, צבע חומרים כמו סוגי ריצוף וחיפויי קירות וכו'). תפקידו של האדריכל הוא מאוד רחב ומתפרש על מספר גדול של נושאים הקשורים בבניה.
לכן נכון יהיה לגייס אדריכל.
שנה טובה ובהצלחה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
08/09/2013 | 11:46
70
עקרונית, אינך חייב אדריכל כדי להגיש תוכנית לעירייה בפרט כשמדובר בתוספת בניה.
מספיק לך מהנדס כדי לבצע את הליך הבקשה בעירייה.
מהנדס יוכל לתכננן לך תוספת שתכלול את כל דרישותיך- כלומר יעשה וי על כל פונקציה שביקשת.
עם זאת, תכנון מגורים הוא מעבר לבניית 4 קירות, יש לתת את הדעת לאספקטיםנוספים כמו:  עיצוב, צורה,פונקציונאליות, תחושות, חומרי גמר, הבנת הצרכים האישיים של הלקוח ולהמליץ לו על התכנון האידיאלי בשבילו.
מניסיון שלי (ויש לי) אני לא מכיר מהנדסים שיודעים לעשות זאת בצורה טובה, (אני לא אומר שלא קיימים כאלה, סביר להניח שקימים מהנדסים שכאלה אך זה יותר נדיר כי לא זו ההתמחות שלהם ולא את זה הם למדו)
מהנדסים הם הרבה יותר טכנים ופרקטים תפקידם העיקרי הוא לחשב חישובים סטטים של הקונסטרוקציה, אדריכלים למדו חמש שנים שבהם מעט מאוד על חישובים סטטים ויותר תיכנון עם דגש על היבטים חברתיים עיצוביים ותחושתיים.
לדעתי אם אתה רוצה תכנון טוב- אסטטי,נכון ואופטימלי בשביל משפחתך, עדיף שתכניס גם אדריכל טוב לתמונה.

לצפיה ב-'אתה אכן צריך אדריכל.'
אתה אכן צריך אדריכל.
08/09/2013 | 18:56
1
83
ומהנדס קונסט' בתור מתכן השלד.

1. אתה לא מגזים - אדריכל טוב ייתן לך מענה תכנוני, אדריכלי ראוי ככל האפשר בהתאם לנסיבות ואילוצי התכנון.
2. אדריכל מקצועי שמבין בהליך רישוי אמור לתת לך מענה מתחילת הפרויקט ועד סופו בדגש על הליך הרישוי והוצאת ההיתר.
3. עלות אדריכל יכול לנוע באזור ה- 12K - 20K. מהנדס קונסט' באזור ה-10K. בחלק מהועדות עבור הרחבה על הגג לא דורשים מפת מדידה בחלק כן.
   למיטב הכרותי על רחובות מהפעם האחרונה שעבדתי איתם הם לא.
4. מבחינת תמהיל התכנון - במצב אידאילי של 60 מ"ר תוכל להגיע ל-3 חדרים יפים עם חדר מקלחת ומעבר ציבורי למרפסת (אם יש).
   לא בטוח שישר מקום גם לפינת TV.
לצפיה ב-'מאגר, יש סיבה לכך...'
מאגר, יש סיבה לכך...
08/09/2013 | 22:10
65
מאגר, יש סיבה לכך שאתה כותב לי בלשון נקבה?  חחח...לא שאני איזה הומופוב, פשוט יש לי 3 בנות בבית אז זה הצחיק אותי, התרגלתי...
תודה לכולם על התשובות המפורטות, אכן, לא אדלג ולא אחסוך על שלב האדריכל.
שנה טובה לכולם
לצפיה ב-'אדריכלית לבית פרטי'
אדריכלית לבית פרטי
09/09/2013 | 08:03
107
שלום,

אני  אדריכלית בעלת ניסיון רב בבתים פרטיים. עבדתי שנים רבות במשרדים המובילים בארץ ולאחרונה פתחתי סטודיו עצמאי.
תוכל להתרשם מעבודתי בכתבה שפורסמה בYnet:
http://www.xnet.co.il/architecture/articles/0,1471...

וכן לבקר באתר:
www.tfink.com

אשמח להפגש, להראות עבודות נוספות ולדון בפרויקט שלכם.

בברכה,
תמר פינק, אדריכלית
טלפון 054-7969033
tamar@tfink.com
לצפיה ב-'המלצה לאדריכל'
המלצה לאדריכל
30/10/2013 | 14:19
45
אני ממליצה לך לבדוק את משרד אדריכלים אלה אסטרייכר
זה האתר של אלה. היא מתמחה בבנייה פרטית ויש לה ניסיון רב בנושא
אתה יכול לקרוא גם את המאמר שלה על תהליך קבלת היתר בנייה.

לצפיה ב-'כשאדריכל מתכנן רצח .....'
כשאדריכל מתכנן רצח .....
06/09/2013 | 11:54
3
98
כשאדריכל מתכנן רצח  וא עושה את זה ביסודיות ולוקח לו הרבה הרבה שנים . הוא מתחיל במזימה שקשורה לקרקע שעל מגדלה העתיד להיבנות יעמוד  "רוצח ראש הממשלה" . (( המניע לרצח? אני מקנא בראש הממשלה לדעתי אני "יותר טוב" ואני אחליף אותו ואכהן במקומו )). לאט לאט נרקמת העיסקה של העברת גן-החיות לרמת-גן   (( העיר השותפה למזימה   - בזכות   "ארגון היהלומנים"   - שיכול להקים מפלגות בכל העולם בזכות צבא-השליחים שלו   )). ואז ביסודיות מתכננים את מבנה המגדל   ((    רק המתכנן יודע על החלקים  הסודיים שנבנו על מנת למלט את הרוצח?   )). שנה טובה -  "לרצוח את ראש הממשלה"    .....הפרשה לא נפתרה
לצפיה ב-'אדריכלים רצחו את ראש הממשלה?'
אדריכלים רצחו את ראש הממשלה?
06/09/2013 | 11:56
2
23
לצפיה ב-'הבונים החופשיים = "כת הכפילים וקורבנות אדם"'
הבונים החופשיים = "כת הכפילים וקורבנות אדם"
06/09/2013 | 12:06
1
56
קיבלנו היום את התובנה על הזהות שבין   "כת הכפילים וקורבנות אדם" לבין    "ארגון הבונים החופשיים".     ידעתי שאביו של ראש הממשלה שלנו היה חבר של בכיר במסדר הזה ....... אבל עד כה לא קיבלתי את המידע שקושר את ביבי עצמו - ראש הממשלה הנוכחי שלנו . ובכן - אנחנו בשנה חדשה    = מי שרצח את יצחק רבין היה ארגון "הבונים החופשיים"    על מנת להחליפו  ב"פח זבל" .
לצפיה ב-'הבחירה של הבונים החפשיים ........'
הבחירה של הבונים החפשיים ........
06/09/2013 | 12:08
38
להושיב בראש מדינת ישראל "פח זבל מהלך" ...
לצפיה ב-'RENZO Piano מונה לסנטור בבית העליון האיטלקי'
RENZO Piano מונה לסנטור בבית העליון האיטלקי
04/09/2013 | 18:52
12
39
Courtesy of Architectural Review

Pritzker Prize winning architect Renzo Piano has been named a senator for life by Italian President Giorgio Napolitano, giving him the right to vote in the Parliament’s Upper House. Napolitano also appointed three others to the position, including Claudio Abbado (an accomplished conductor), Elena Cattaneo (a biologist specializing in stem cell research), and Carlo Rubbia (a Nobel Prize winning particle physicist).

In a statement, the president said that he is sure that all four ‘”will make a special contribution to their extremely significant fields,” noting that the positions were allocated “in absolute independence of any party political considerations” in wake of the Senate’s current tension surrounding former President Silvio Berlusconi.

Having been an Officer of the Italian Order of Merit for Culture and Art since 1994, the 75-year-old architect is now one of only six Life Senators in the Italian government. His portfolio, which includes the most famous Centre Georges Pompidou in Paris and most recent The Shard in London, have been recognized through a number of architectural awards, ranging from the RIBA Gold Medal (1989), the AIA Gold Medal (2008), and the Pritzker Prize for Japan’s Kansai International Airport in 1998.

The Renzo Piano Building Workshop, known as one of the world’s leading museum designers, is currently working on the expansion to Louis Kahn’s Kimbell Art Museum (Fort Worth, Texas), among others, having just completed the MUSE Science Museum in Trento, Italy.

http://www.theguardian.com/world/2013/aug/30/renzo...
http://www.reuters.com/article/2013/08/30/us-italy...
לצפיה ב-'ערי רפאים בסין-כיצד להחיות אותן'
ערי רפאים בסין-כיצד להחיות אותן
08/09/2013 | 09:37
7
לצפיה ב-'אות העיצוב'
אות העיצוב
08/09/2013 | 22:35
2
לצפיה ב-'הכנס הבינלאומי ה-4 לאדריכלות ירוקה'
הכנס הבינלאומי ה-4 לאדריכלות ירוקה
09/09/2013 | 14:42
9
לצפיה ב-'דו משפחתי - פתיחת חלונות לכיוון השכן'
דו משפחתי - פתיחת חלונות לכיוון השכן
03/09/2013 | 23:45
12
179
שאלה קטנה בנושא חלונות -
אנחנו מרחיבים את ביתנו הדו-משפחתי.

הבנתי מהאדריכלית שלי שניתן לפתוח חלונות בקו המשותף לשכן - רק 3 מטר מהשטח שלו, אולם אם נשיג את הסכמתו בכתב שהוא מאשר - ניתן לפתוח חלונות גם מטר בלבד מהשטח שלו.

השאלה שלי היא האם זה נכון, כלומר האם מניסיונכם - יש מצב שיאשרו דבר כזה?
לצפיה ב-'השכן יכול לאשר מינהל ההנדסה לא יאשר '
השכן יכול לאשר מינהל ההנדסה לא יאשר
04/09/2013 | 13:40
89
זה חלק מחוק התכנון
לצפיה ב-'מורכב מעט יותר ותלוית ההגדרה הקנינית'
מורכב מעט יותר ותלוית ההגדרה הקנינית
04/09/2013 | 18:35
5
77
האם מדובר על חלקה אחת למבנה דו משפחתי (מגרש אחד.)
או שמא שני מגרשים סמוכים
במידה ומדובר במגרש משותף הרי דינו כדין בית משותף וניתן לבצע חלונות בקירבת הקיר המשותף
גם אם קיר זה וירטואלי
במידה ומדובר במגרשים שונים הרי שחוק התכנון והבניה קובע(עד 70% מקווי הבניין הצדיים ובהסכמת השכן)
לצפיה ב-'מדובר בשני מגרשים צמודים, הבתים עם קיר משותף'
מדובר בשני מגרשים צמודים, הבתים עם קיר משותף
06/09/2013 | 23:14
87
האם תוכל להסביר לי את החוק - עד 70% מקווי הבניין הצדיים?

מדובר בבית בקיבוץ,
שלושה בתים צמודים זה לזה, על שלושה מגרשים ארוכים וצרים...
אני בבית קיצוני.

אני מעלה שרטוט של הבית הקיים, ושל ההרחבה המתוכננת, אם זה יעזור.
אני שואלת על החלון שמאחורי הספה הגדולה בסלון (החלון בערך מטר מקצה המגרש של השכן...)

לצפיה ב-'והנה גם המגרש...'
והנה גם המגרש...
06/09/2013 | 23:16
3
63
לצפיה ב-'כפי שאמרתי בעהר הוועדה לא תאשר '
כפי שאמרתי בעהר הוועדה לא תאשר
06/09/2013 | 23:33
2
32
לצפיה ב-'עוד שאלה...'
עוד שאלה...
06/09/2013 | 23:43
1
33
מה זאת אומרת "בעהר"?

יכול להיות שיש ועדות שכן יאשרו?
(ולמה האדריכלית שלי אומרת שיש מצב שיאשרו... האם להאמין לה, או ללכת על בטוח ולשנות את הסקיצה? כי מבחינתנו אין מצב לסגור את החלונות הללו, ונצטרך לשנות לגמרי את התכנון...)

(והמון תודה על התשובות )
לצפיה ב-'"בעהר+ בעבר ועדה שתאשר עוברת על חוק התכנון '
"בעהר+ בעבר ועדה שתאשר עוברת על חוק התכנון
07/09/2013 | 09:27
22
לצפיה ב-'היות ומובר בבית קיים בקיבוץ'
היות ומובר בבית קיים בקיבוץ
08/09/2013 | 09:15
4
46
בחלקת מד=גורים משותפת
ולא דו-משפחתי
יש סיכוי שיאושר
לגבי התכנית
לא בדיוק תורם לכם משהו
חוץ מאשר תוספת שטח
חדר העבודה הוא בעצם מעבר מורחב,הקשר לגינה כבר אמרנו.
לא בדיוק קיים
החלוקה לא תורמת לתחושת ההרחבה
ויתכן והתכנית בניין עיר המתירה הרחבות תאפשר זאת
תלוי תכנית
תלוי ועדה
לצפיה ב-'היי - תודה על התשובה, ועוד כמה שאלות...'
היי - תודה על התשובה, ועוד כמה שאלות...
08/09/2013 | 14:13
3
23
כלומר -
מכיוון שזה כבר בית קיים, ובקיבוץ, אז יש מצב להקלות בנושא?
יש לציין שממש על הקיר המשותף למשל, לשכנה יש חלון שירותים אלינו...

החלונות הללו הם בשביל האוויר והאור לסלון-מטבח. למה זה לא תורם?
הפרגולה תהיה בחזית הדרומית, אליה יוצאים מהמטבח. מעבר לה יש בוסתן עם עצי פרי.
בחזית הצפונית יש לנו גם כן מרפסת (אבל השטח שם קטן יותר).

חדר העבודה הוא לא באמת חדר עבודה (הרישום סתם נשאר מסקיצה קודמת). יהיה שם משהו משפחתי, עם יציאה לחצר הצפונית כאמור. ותמיד יש אופציה לסגור אותו לחדר נוסף, אם נצטרך.

למה הכוונה ב"החלוקה לא תורמת לתחושת ההרחבה"?

כאשר תהיה לי סקיצה עם הפרגולה - אני אעלה גם אותה...

ושוב תודה על ההתייחסות!
לצפיה ב-'הערה לתכנון - התכנון הזה לא טוב.'
הערה לתכנון - התכנון הזה לא טוב.
10/09/2013 | 08:32
2
28

החלוקה באחורי הבית לא סבירה
חדר עבודה יכול להיות ארוך וצר. חדר הורים לא ככה. ארוך וצר מאד, והשוס הגדול - אין בכלל מקום שאפשר להעמיד בו ארון!!! החלונות מתוכננים ככה שחוסמים את המיקום הפוטנציאלי של הארונות. חדר שינה ללא ארון בגדים?
מנגד יש חדר רחצה מינמליסטי ומכונת כביסה עומדת במעבר....ממש לא מומלץ. ככה לא מתכננים. אם כבר ממקמים מכונת כביסה, דואגים לה לנישה שתסתיר אותה ואת כל הצנרת הכרוכה בה. דואגים למקום מסודר לארון עבור סבון כביסה+מרככים ושאר ירקות כביסה. דואגים שיהיה מקום מסודר לארון/סל כבסים מלוכלכים......או שמשאירים את המכונה במרפסת כמו שנהוג בקיבוץ. או שמתכננים - או שלא. ככה זה לא פה ולא שם.

גם קדמת הבית לא מתוכננת טוב.
קמין במעבר - לא בטיחותי.
אין לכם כמעט סלון, כלומר איזור הסבה. זה יותר כמו מסדרון מורחב עם מקום לספה.
הטלויזיה ממוקמת מתחת לחלון? כלומר סף החלון צריך להיות ממש גבוה. גם תהיה בעית סינוור מול הפנים, בעיקר בחורף כשהשמש הדרומית בזוית נמוכה.
גם החלון השני בסלון יהיה עם סף גבוה כי מתחתיו יש ספה.... חבל.
פתרונות :
1. להוציא את הקמין מהמסדרון (העצם מהגרון) ולהקטין את המסדרון לרוחב מטר. את 60 הסנטימ. לתת לטובת רוחב הסלון.

2.  "לפחוס" קצת את הממד, שיהיה יותר צר וארוך. וזה "יזיז" את המסדרון המרכזי קצת שמאלה, ובכך ירחיב את הנתח של הסלון.

3. להחליף בין המטבח לסלון. ככה המטבח מקבל חלל גדול (צר וארוך זה בסדר למטבח) ואילו הסלון מקבל איזור הסבה מוגן ומוגדר שאפשר באמת לשבת ולהתכנס בו, וגם מקבל יציאה לחצר הצדדית (שכרגע חסומה בארון מטבח).
לצפיה ב-'תודה על ההערות - וקצת הסברים על התכנון...'
תודה על ההערות - וקצת הסברים על התכנון...
11/09/2013 | 09:25
1
19
היי,

תודה רבה על התגובה על התכנון -
אני אסביר:
החלוקה באחורי הבית בהחלט לא סבירה - אבל - זה הבית הקיים. כלומר אלו ה-50 מטר שאנו חיים בהם כיום... זהו בית ישן בקיבוץ. מה שיהיה בעתיד חדר ההורים הוא בעצם הסלון הנוכחי. חדר הרחצה הקיים הוא באמת מאוד מינימליסטי. אבל זה מה שיש.

הסיבה שלא שינינו את החלוקה הזו, היא שיש לנו תקציב מאוד מוגבל, ואנו מעדיפים להשקיע את כולו בהרחבת הבית, ולא בשיפוץ מאסיבי של הקיים (דהיינו שבירת קירות וכו').
לדעתי בגלל שממילא מבלים במטבח, בסלון ובמרפסת רוב הזמן - אני מעדיפה להשקיע את כל הכסף שלי שם, מאשר בשינוי החללים של החדרים הקיימים.

נכון שאין מקום לארון בחדר השינה. גם האדריכלית שלי הייתה מוטרדת מזה מאוד... (משום מה אותי זה פחות מטריד, כי יש הרבה מקום לארונות אחרים ברחבי הבית).
זו הסיבה שיהיה ארון גדול במסדרון. מלבד זאת אני חושבת על פתרון של שידות מתחת לחלונות חדר השינה, במקום ארון (פתרונות יצירתיים למעוטי תקציב).

לגבי ההרחבה -
אני לא יכולה להחליף בין הסלון למטבח, כי אז ייצא שהסלון יהיה ממש על המדרכה הראשית... וזה קיבוץ. כלומר, מבחינת הפרטיות אנחנו בבעיה.

החלונות בסלון הם דווקא כן נמוכים. אני מתכננת להעמיד את הטלויזיה על ספסל מעץ. והאמת היא שרוב היום אנחנו לא רואים טלויזיה בכלל, ולכן לא תהיה בעיה עם הסינוור. הטלויזיה נדלקת רק בערב, אם בכלל. וכשנדליק אותה - חשבתי שפשוט נוכל להסיט את הוילונות...

שאלה -
לגבי מכונת הכביסה - את צודקת.
נראה לי שנשאיר את מכונת הכביסה בחוץ (במרפסת הצפונית).  

לגבי הסלון - לא הצלחתי להבין איך המסדרון יזוז שמאלה ע"י פחיסת הממ"ד. זה רק ירחיב את המסדרון, לא? אני חייבת הרי את חדר הרחצה של ההורים איפה שהוא בדיוק. אחרת לא תהיה לו כניסה מחדר ההורים הקיים...

והמון תודה שוב על ההתייחסות!
לצפיה ב-'תקציב זו תמיד בעיה. אבל!! "הזזת" קיר חדר שינה'
תקציב זו תמיד בעיה. אבל!! "הזזת" קיר חדר שינה
11/09/2013 | 11:36
22
זה אחד הדברים הזולים בבניה.
בונים עוד חללים לבית אז עושים גם חפירות , ויסודות, וגגות, חלונות וחיפויים, ומטבח חדש.....בקיצור- יש המון הוצאות גדולות וכבדות בהרחבה, אז דוקא שבירה ובנית קיר של חדר זוהי עבודה פשוט וזולה, והיא מאד משמעותית מבחינת איכות החיים שלכם בבית, דוקא על זה מוותרים? זה נראה לי שיקול שגוי לגמרי!
תרחיבי את החדר ב 50-60 סמ. ותקבלי תמורה עצומה להשקעה מזערית. אם את רוצה עוד לחסוך, השאירי את הדלת הקיימת במקומה, ותרחיבי רק בהמשך הקיר. באופן מקומי כדי לייצר נישה לארון.

לגבי החלונות בסלון, לא כל כך משנה הגובה  שלהם אם ממילא ניצב לפני החלון חפץ שמסתיר את ה"נוף" .
אם החלפת מטבח וסלון לא רצויה (וברור שיש דברים שאנחנו לא רואים ולא יודעים מכאן) אז צריך למצוא דרך להרחבת הסלון כמו שהצעתי קודם.

לגבי מכונת הכביסה - כן כדאי למצוא לה מקום בבית (הרבה יותר נוח מאשר במרפסת) אבל מה שניסיתי להסביר זה שצריך לתכנן בשום שכל, ולא סתם לסמן מיקום במרחב....

אנסה לצרף סקיצה.
לצפיה ב-'נפתח פורום "כתום זה השחור החדש"'
|*|נפתח פורום "כתום זה השחור החדש"
( לעמוד שלי בתפוז )
03/09/2013 | 15:29
10
הסדרה המצליחה והמדוברת, כתום זה השחור החדש, מגיעה לתפוז.
אם גם אתם לא יכולים להפסיק לעקוב אחר מעלליהן של פייפר צ'פמן וחברותיה לכלא, אז הפורום החדש הוא בדיוק המקום בשבילכם|!|
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'מחפשת מעצבת פנים מתחילה '
מחפשת מעצבת פנים מתחילה
02/09/2013 | 23:04
3
1553
שלום לכם
אני משכירה דירה בת שלוש וחצי חדרים ורציתי מאוד לשדרג אותה כדי להביא משכירים פוטנציאלים וטובים , הדירה היא ללא ריהוט ואני רוצה לשדרג את המטבח , אמבטיה ושירותים בעלויות נמכות , עשה זאת בעצמך אשמח אם תיצרו קשר
תודה
לצפיה ב-'תכנון ועיצבו פנים לדירה'
תכנון ועיצבו פנים לדירה
03/09/2013 | 23:36
254
כמה נקודות למחשבה,
מעצב פנים "מתחיל" יכול להיות מציאה טובה עבורך אבל לא בכל מחיר.. (תרתי משמע).

אם המעצבת שלך לא תדע לתת לך מענה תכנוני אדריכלי עיצובי עבור כל הפרטי הנדרשים בשיפוץ המתוכנן
את בקלות תמצאי את עצמך מתחילה עם תקציב של 50K ומסיימת עם 120K במקרה הטוב.
במקרה רעים יותר עכב חוסר ניסיון יכול להגרם לך כבעלת הבית עוגמת נפש גדולה יותר.

אל תשכחי שבסוף תכנון Y או X עובר לידיים של שיפוצניק או קבלן שצריך לעבוד לפענח את התכנון של המעצבת שלך.
לא פעם צריך להגיע למקום, להתכלכך, לעבוד במקום, לבצע התאמות ולראות שהדברים נעשים כנדרש.

בהצלחה!

לצפיה ב-'לעניין מחפשת מעצבת מתחילה'
לעניין מחפשת מעצבת מתחילה
08/09/2013 | 09:22
274
שלום אליס החמודה.

מציע לך לחפש מעצבת עם ניסיון אך נקבי במחיר שאת רוצה להשקיע.
לפעמים מעצבים ישמחו לעזור מכל מיני סיבות, גם במחירים נמוכים.

שנה טובה ובהצלחה
לצפיה ב-'אשמח לעזור'
אשמח לעזור
12/09/2013 | 17:06
223
אדריכלית צעירה עם ניסיון בייעוץ בעיצוב פנים - עם צוות שיפוצניקים מקצועי שיבצע את העבודה במהירות וביעילות.

אשמח להיפגש איתך לפגישת היכרות.
הדמיה אחת מתוך 3 בחינם.

0524716709
tanya211212@gmail.com
לצפיה ב-'לבאי ומשתתפי הפורום ברכת שנה טובה ומבורכת '
לבאי ומשתתפי הפורום ברכת שנה טובה ומבורכת
02/09/2013 | 22:32
3
26
לצפיה ב-' ושנה טובה '
ושנה טובה
03/09/2013 | 23:39
8
לצפיה ב-'שנה טובה ומוצלחת'
שנה טובה ומוצלחת
04/09/2013 | 18:36
5
לצפיה ב-'ושנות טובות ממשרדי אדריכלים ARCHBLENDER'
ושנות טובות ממשרדי אדריכלים ARCHBLENDER
08/09/2013 | 10:53
8
http://archiblender.blogspot.co.il/2013/09/blog-po...(ArchiBlender+%D7%90%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%91%D7%9C%D7%A0%D7%93%D7%A8)&utm_content=Yahoo!+Mail
לצפיה ב-'אמצעי איוורור ותאורה -חלונות '
אמצעי איוורור ותאורה -חלונות
02/09/2013 | 15:11
1
55
במקרה של חלון עם כנפיים נגררות אחת על השניה , מבחינת תאורה
החלון עונה על דרישות החוק . אולם מבחינת איוורור החלון נפתח
לחצי משטחו .
למה  מתכוון החוק
לצפיה ב-'תקנות אור ואוויר שונות'
תקנות אור ואוויר שונות
04/09/2013 | 18:38
17
כעקרון גודל הפתח הינו, מבחינת תקנות חילופי האויר תואם
לגבי אור הנתונים שונים
לצפיה ב-'ממ"ד יביל בשטח של כמינימום 9 מ"ר '
ממ"ד יביל בשטח של כמינימום 9 מ"ר
01/09/2013 | 15:01
1
266
לא יורד מ 100 אלף ש"ח
לצפיה ב-'ממש לא נכון '
ממש לא נכון
02/09/2013 | 05:30
59
כנס לאתר הזה http://www.0523456000.co.il/
לצפיה ב-'ממ"דים'
ממ"דים
31/08/2013 | 10:27
4
86
האם יש כזה דבר מחיר ממוצע של בניית ממ"ד.

נניח באיזור מסוים יש 100 בתים צמודי קרקע ועוד 20 בתים של 4 קומות (כולל קרקע) כשבכל קומה יש 2 דירות.

מדובר בממ"ד מינימלי (לפי התקן נניח) בשטחו.

לחילופין, מחיר עלות של ממ"ד יביל (כלומר נבנה במפעל ומובל לבית קרקע).
לצפיה ב-'המחירים נעים בין 22K ל-85K ש"ח '
המחירים נעים בין 22K ל-85K ש"ח
31/08/2013 | 10:45
1
58
תלוי בגודל תלוי באזור תלוי בסוג בקרקע ובביסוס
לצפיה ב-'תודה'
תודה
31/08/2013 | 10:51
31
כלומר, אפשר להניח ממוצע של כ-55K ש'?
לצפיה ב-'בהנחה שהתאור נכון אזי תמ"א 38 תיקון 3'
בהנחה שהתאור נכון אזי תמ"א 38 תיקון 3
02/09/2013 | 10:04
1
41
תוספת 25 מ"ר ליחידת דיור
כולל ממ"ד
תוספת יחידות דיור
חיזוק המבנה
ותמצאו יזם שמעוניין להרים את הפרויקט
לצפיה ב-'תודה'
תודה
02/09/2013 | 14:09
17
אני יותר בעניין עלויות.
לצפיה ב-'ממ"ד במקרה חרום'
ממ"ד במקרה חרום
29/08/2013 | 10:40
1
31
לא יודעת אם זה הפורום הנכון, אבל מאחר ואתם בטח גם מתכננים בתים עם ממ"דים אולי תדעו:
יש איזה שהן הוראות מה בדיוק צריך לעשות כדי לאטום את הממ"ד?
חוץ מסגירת דלת הממ"ד וסגירת חלון הפלדה בחלון הממ"ד יש עוד משהו שצריך לעשות?
מה עושים למשל בקשר לשני חורי האוורור בקיר?

תודה מראש,
אומה
לצפיה ב-'בקשר לשני חורי האוורור בקיר יש לסגור את'
בקשר לשני חורי האוורור בקיר יש לסגור את
29/08/2013 | 16:24
33
הברגים
לצפיה ב-'כתבה חדשה באתר ArchNewsBlog'
כתבה חדשה באתר ArchNewsBlog
28/08/2013 | 17:41
22
שלום רב,

אתם מוזמנים לקרוא על הבית המסקרן במישיגן

כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'שאלה לגבי זכויות בניה משותפות'
שאלה לגבי זכויות בניה משותפות
28/08/2013 | 10:23
9
61
יש לי דירה בנחלאות בירושלים. דירת 3 חדרים 70 מ"ר, בבניין עם עוד שכן מעליי, אשר לו יש את אותו גודל של דירה.
יש זכויות משותפות לי ולשכן לבניה  על הגג, מעל השכן של עוד קומה ומעליה חצי קומה בגג רעפים. סה"כ עוד כ 110 מ"ר.

לפני שבוע התקשר אליי השכן, וביקש לבנות על הגג.
כמו כן, הוא אומר שנסדיר בטאבו את העניין והוא גם מוותר על זכויותיו בחצר.
טרם נפגשנו לשוחח בנושא הוא לא גר בדירה אלא משכיר אותה לדיירים.
בטלפון הסברתי לו כי אין לי הרבה מה לעשות בחצר, לא ניתן להרחיב או לבנות בחצר כי העיריה לא מאשרת זאת.
כמו כן בעת בניית הבית החדש, ושיפוץ הבית שלו, לא יהיה ניתן לגור בבית שלי, כך שגם על זה אני אמור להיות מפוצה.
הוא אומר שנתייעץ עם שמאי והוא מוכן לפצות אותי. הוא די מנוסה בתחום ובעל כמה נכסים בירושלים.
לי יש רק את הבית הזה ועם משכנתא.  
ולכן אני מתייעץ עם בעלי נסיון כאן.
במי אני אמור להעזר בשמאי? עו"ד, אדריכל?
תודה מראש
איציק
לצפיה ב-'אזור הנחלאות בירושלים'
אזור הנחלאות בירושלים
28/08/2013 | 11:08
4
32
מרוצף תב"עות שונות
שלהן זכויות בניה שונות
חלקן על פי % חלקן ע,פ מסה,
חלקן מגדיר היכן ולמי התוספת מבחינה תכנונית
כאשר יש לשקול גם את הנושא הקניני
קרי, ע"מ להעריך באיזה מתחם תכנוני הינך נמצא
יש צורך לדעת גוש/חלקה
וכן האם המבנה רשום כבית משותף?
טאבו?
יש תצ"ר (תכנית לצרכי רישום לחלקה)?
בקיצור
מעט יותר פרטים
גם במסר
לצפיה ב-'אני אנסה לענות '
אני אנסה לענות
28/08/2013 | 11:19
3
21
הבית אינו רום כבית משותף. אך הזכויות הם משותפות.
על פי מה שאני יודע. התב"ע היא לעוד 110 מ"ר.
בכל האיזור אישרו עוד קומה וחצי בגג רעפים. כך שנראה לי שגם כאן יורשה ככה
לצפיה ב-'לדעתי יש צורך בייעוץ של עו"ד מומחה לנדל"ן'
לדעתי יש צורך בייעוץ של עו"ד מומחה לנדל"ן
28/08/2013 | 16:53
2
24
וכמובן בבדיקת שמאי (בשום אופן לא להסתמך על השמאי שהשכן בעל האינטרס מביא). אולי כדאי גם להעזר באדריכל שיבדוק לגבי הזכויות הנוכחיות (ואולי עתידיות אם ישנן למשל תכניות עתידיות בשלבי הכנה שחלות על המקום) ויתן חוות דעת לגבי תכנית הבניה של השכן , לפני שאתה חותם עליה, כדי לודא שהבניה החדשה לא מייצרת הפרעות שונות לדירתך.
לצפיה ב-'תודה גלמיש איז הפרעות למשל '
תודה גלמיש איז הפרעות למשל
28/08/2013 | 18:56
1
18
תודה גלמיש איז הפרעות למשל את יכולה להעלות על דעתך ?
לצפיה ב-'השכן הולך לבנות מעליך '
השכן הולך לבנות מעליך
28/08/2013 | 22:28
26
אין לדעת מה עלול לצוץ שם.
הנה כמה פנינים ממקרים דומים :
שכן הוסיך דירה על הגג ולתורך הענין בנה מדרגות  שעוברות מול חלון חדרי השינה של ק"ק.
מקרה אחר, השכן הוסיף מדרגות חיצוניות קלות מברזל שמהוות מפגע רעש לשכנים אחרים.
שכן אחר הרחיב מרפסת גג באופן שהסתיר משמעותית אור שמש מהחלל הציבורי בקומה מתחתיו.

עדיף לוודא מראש שהבניה תהיה מתחשבת, מאשר לגלות את הבעיות לאחר מעשה.
לצפיה ב-'שמע, על אגריפס 225% 3 קומות מסד וגג'
שמע, על אגריפס 225% 3 קומות מסד וגג
28/08/2013 | 22:55
1
34
בנחלת אחים 2 יחידות על מסד, קרקע, קומה ראשונה ועלית גג למגורים
מלוא החלקה עד  4 מ מהחזית הצפונית
בירקון ירמוך על פי מסה קרי לא על פי % בניה
בגזר נספח בינוי
רשומים לנו כ70 היתרי בניה בנחלאות(ללא נחלת אחים)
משנת 1989 ועד היום
אז השאלה, אאמן לי, היתה ממוקדת
עליית הגג אינה כרוכה בד"כ בזכויות הבניה.
בקיצור
ב"דיר אל טנק", שכ' הפחים, הזכויות שונות
בוא נמקד חלקה וננסה לענות
לצפיה ב-'החלקה היא 30045 בנחלאות'
החלקה היא 30045 בנחלאות
29/08/2013 | 09:54
16
החלקה היא 30045 בנחלאות, לפי מה שהבנתי מותר שם לבנות בין 120-160 % מגודל החלקה
לצפיה ב-'וכן מכירת זכויות בניה כרוכה במס שבח'
וכן מכירת זכויות בניה כרוכה במס שבח
28/08/2013 | 22:57
26
זכויות יש גם לך כך שיתכן והינך יכול להרחיב את ביתך
עורך דין ודאי תצטרך
שמאי קרוב לוודאי
לצפיה ב-'30045 הוא הגוש, לא החלקה'
30045 הוא הגוש, לא החלקה
29/08/2013 | 21:54
27
המספרים שבכחול בגוש המסומן בנספח הינן התבעות החלות בגוש זה
4650
4579
3830
3836
ועוד שתי תב"עות מקומיות
בקיצור
כתובת
חלקה
משהו
אפילו במסר
לצפיה ב-'מציאת תקדימיים אדריכליים בנושא אקוסטיקה'
מציאת תקדימיים אדריכליים בנושא אקוסטיקה
28/08/2013 | 12:56
12
50
אני סטודנטית לאדריכלות,
ואני עושה עכשיו פרויקט ששם דגש על שימוש אקוטי בתהליך התכנון.

אחרי מאמצים רבים בחיפוש דרך גוגל,
הבנתי שנורא קשה למצוא תקדימים כאלה מבלי לדעת שמות של פרויקטים ספציפיים.

אולי יש כאן אנשים שיכולים לעזור?
אם אתם מכירים שמות של מבנים או פרויקטים (מהארץ ומחו"ל)
שאפשר להפנות אותי אליהם.. אני אהיה אסירת תודה!

אבישג :)
לצפיה ב-'מה זה שימוש אקוטי ? גם אם הכוונה '
מה זה שימוש אקוטי ? גם אם הכוונה
28/08/2013 | 16:41
7
37
לשימוש אקוסטי - עדיין מה זה אומר? שימוש בחומרים אקוסטיים? שימוש בחישובים אקוסטיים?.......
תסבירי באופן מדויק ומפורט מה הצורך.
לצפיה ב-'בעיקר תכנון צורני של מבנה'
בעיקר תכנון צורני של מבנה
28/08/2013 | 16:51
6
34
מכיוון שזה פרויקט סטודנטיאלי אני פחות צריכה את העניין החישובי,
למרות שזה תמיד טוב להוסיף גם את זה אם יש לך הפניות בעניין..

אני יותר צריכה תקדימים שהשתמשו בצורה הכללית של המבנה כדי לנתב ולהשתמש בקול
ותקדימים שנוגעים לפרטים אקוסטיים ייחודים בבניינים. לא הבידודים הסטנדרטיים שאפשר למצוא בsaf.

בעיקרון אני עושה פרויקט בתכנון דיגיטלי כאשר המבנה המתוכנן הוא מבנה קהילתי לאומנויות ומוסיקה בעיקר, ומחובר אליו גם אמפי חיצוני קטן.
המבנה הוא תאי והצורה הכללית שלו עוד לא סגורה לגמרי.
אז אני מחפשת תקדימים שיכולים לעזור לי בצורניות הכללית של המבנה שתשמש את הרעיון האקוסטי שלו
וגם תקדימים שנוגעים לאדריכלות דיגיטלית והביטוי של שימוש אקוסטי בתוך פרט, כדי לשכלל את התא הבודד של המבנה והמשתנים שלו.

פשוט ברוב התקדימים שמצאתי, התכנון האדריכלי נבע ממשתנים אחרים, והפתרונות האקוסטיים הושתלו על גבי התכנון (באמצעות בידוד וכד'..)
ונורא קשה למצוא תקדימים למבנים שלמים ולא רק אולמות שהתכנון הראשוני שלהם התבסס על איזשהו רעיון אקוסטי
לצפיה ב-'שוב השתמשת בזה באופן לא ברור'
שוב השתמשת בזה באופן לא ברור
28/08/2013 | 17:02
5
28
..."הביטוי של שימוש אקוסטי בתוך פרט"....
כשאת שואלת שאלה, או עונה תשובה, בדיוק כמו בתכנון של פרט או בנין שלם - את צריכה להיות ברורה ונהירה. בכל משפט וכל פרט.

המבנה האחד שישר עולה בדעתי הוא בנין האופרה של סידני. המבנה מבטא בצורתו רעיונות אקוסטיים , אם כי לא חקרתי זאת לעומק אף פעם. שווה בדיקה.
האמפי תיאטראות ביוון העתיקה נבנו תוך תכנון אקוסטי ביעילות מדהימה.
מבנה קתדרלה עם המזבח מתחת לכיפה גם הוא מיועד לייצור אפקט אקוסטי של הדהוד המעצים את קולו של הכומר ואיכות הצליל של המקהלה.
לצפיה ב-'סליחה... :('
סליחה... :(
28/08/2013 | 17:12
4
26
אני לא כל כך ברורה, כי זה נושא שלא כל כך ברור לי ואני עוד מנסה להבין איך לגשת אליו.
זה הכיף בחיים הסטודנטיאלים.. זורקים לנו כל מיני מושגים כלליים ומעורפלים ומצפים שנבין לבד איך לעשות סדר בעניין.

בעניין האמפי זה פחות בעייתי ובאמת יש הרבה מידע על זה,
לגבי בניין האופרה.. הייתי צריכה לחשוב על זה, זה רעיון טוב ואני אבדוק אותו תודה :)

חשבתי שיהיו הרבה יותר מבנים חדשים ששמים דגש על קול.
כמו שאור למשל הפך להיות נושא מרכזי אצל הרבה אדריכלים מודרניים ונורא קל למצוא תקדימים בנושא עד כדי כך שזה הפך להיות מונח, פיסול אור.
כנראה קיוויתי שזה ככה גם עם אקוסטיקה.. מפסלי קול באדריכלות.. :/

לצפיה ב-'פיסול בצלילים'
פיסול בצלילים
28/08/2013 | 19:42
1
23
לצפיה ב-'תודה!! :)'
תודה!! :)
28/08/2013 | 22:26
9
לצפיה ב-'לא התכוונתי לנזוף, רק לחדד נקודה שמפריעה'
לא התכוונתי לנזוף, רק לחדד נקודה שמפריעה
28/08/2013 | 22:13
1
17
למי שנשאל ועוד יותר מכך - מפריעה למי ששואל.
אם אתה שואל משהו לא ברור, תקבל תגובות שחלקן לא מתאים או אפילו מטעה. עדיף לשהקיע עוד זמן ומאמץ בחידוד הבעיה כדי לאפשר להגיע לפתרון רלוונטי.
בהירות ונהירות....  זה כלל לחיים. זה  יהיה נכון להגשות שלך בלימודים, לאינטראקציה שלך עם לקוחות ועם אנשי מקצוע, ועוד יותר מכך לתכניות שתייצרי ולבנינים שיקומו מהן.
לצפיה ב-'לגמרי מבינה'
לגמרי מבינה
28/08/2013 | 22:27
12
האמת שאומרים לי את זה הרבה
(לא רק בנוגע ללימודים)

אני עובדת על זה :)
תודה!
לצפיה ב-'"קיר הלחישות"'
"קיר הלחישות"
28/08/2013 | 19:29
1
53
בקתדרלת סנט פול בלונדון.
סתם אסוציאציה שעלתה לי.

עוד מש'ו צינורות כאלו שמתקינים בגני שעשועים,
שהקצוות שלהם מבצבצים מכלמני פינות ברחבי הגן,
ואפשר לדבר בצד אחד ולשמוע בצד אחר.

עוד כיוון שאפשר "לחקור" אותו - לחוות בניין/בית דרך "עיניים" של בן אדם עיוור.

הרעיון של שימוש בעקרונות אקוסטיים בתכנון ארכיטקטוני הוא רעיון נפלא,
צריך ללמוד ברצינות את עקרונות אקוסטיקה, ואפשר לעשות כלמני ניסיונות במודלים פיזיים.

כמו כל פרויקט סטודנטיאלי ש-"זורקים רעיונות", צריך להיזהר מ-תסלחי לי - פלצנות!
מלהגיע למסקנות נמהרות על סמך "מחקר" רדוד.

ואגב, חיפוש בגוגל הוא לא אמצעי ה-"מחקר" ומקור הידע היחיד בעולם! (עדיין לא)
בהצלחה!.
לצפיה ב-'ואו רעיונות מעולים, תודה! '
ואו רעיונות מעולים, תודה!
28/08/2013 | 22:25
14
לצפיה ב-'קיים בירושלים גן של מיח"א'
קיים בירושלים גן של מיח"א
28/08/2013 | 23:04
1
100
שהוצאנו לו כPROBONO
היתר בניה
מיועד לקהילה של חרשים אילמים
ויש בו מתקני צליל שונים
כולל ריצוף וכד'
http://www.michajr.org.il/index.html
אתרים נוספים
http://www.michajr.org.il/index.html
שווה לראות את התיחסות הקולקרים לבניין האולם החדש של הפילרמונית
ולגבי התיאטראות היוניות, האקוסטיקה המופלאה וכד רב הדימיון על המציאות...
לצפיה ב-'לפני הכל'
לפני הכל
02/09/2013 | 14:44
11
צריך להבין את הבסיס...
אם מדובר במבנה אקוסטי, צריך ללמוד קצת על התנהגות גלי קול.
אין מה לעשות זה חלק מהמקצוע, כל הזמן ללמוד.

אולי מתוך הפיזיקה של תנועת גלי הקול יגיע גם הפרוייקט וגם את התקדימים בהתאם.

מנהל/ת הפורום

אודות:
זוהר רוזנפלד היא אדריכלית רשומה (B.Arch.) בוגרת בית הספר לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב משנת 2001 בהצטיינות. עבדה במספר משרדי אדריכלות בולטים, ומשנת 20
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ