לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1226712,267 עוקבים אודות עסקים

פורום אדריכלות

פורום אדריכלות הוא מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון בעולם המרתק של עיצוב ותכנון אדריכלי.
הפורום מיועד לכל מי שמתעניין בגישות לעיצוב ותכנון, רישוי, היתרים ובנייה. ניתן להעלות סקיצות, רעיונות ושאלות מעולם האדריכלות, ולקבל מענה מקצועי מהגולשים והנהלת הפורום. סטודנטים לעיצוב ואדריכלות מוזמנים להעלות לכאן עבודות שלהם ולקבל חשיפה ועזרה, וכמו כן אדריכלים מוזמנים להציג פרוייקטים מעניינים וגישות לעיצוב ולתכנון. 

גולשי הפורום קוראים לשיח ענייני, ומבקשים לשמור על כבודו של מפרסם ההודעה ומושאה. אין להעלות לפורום הודעות פרסומיות בשום נושא. 

בברכת גלישה מועילה ומהנה,
הנהלת הפורום.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אדריכלות

פורום אדריכלות הוא מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון בעולם המרתק של עיצוב ותכנון אדריכלי.
הפורום מיועד לכל מי שמתעניין בגישות לעיצוב ותכנון, רישוי, היתרים ובנייה. ניתן להעלות סקיצות, רעיונות ושאלות מעולם האדריכלות, ולקבל מענה מקצועי מהגולשים והנהלת הפורום. סטודנטים לעיצוב ואדריכלות מוזמנים להעלות לכאן עבודות שלהם ולקבל חשיפה ועזרה, וכמו כן אדריכלים מוזמנים להציג פרוייקטים מעניינים וגישות לעיצוב ולתכנון. 

גולשי הפורום קוראים לשיח ענייני, ומבקשים לשמור על כבודו של מפרסם ההודעה ומושאה. אין להעלות לפורום הודעות פרסומיות בשום נושא. 

בברכת גלישה מועילה ומהנה,
הנהלת הפורום.

לצפיה ב-'שלום לכולם'
שלום לכולם
28/08/2017 | 14:25
8
141

לקח הרבה זמן...
לקחתי את ההערות של גלמיש וזוהר ועשיתי שינוי בקומת קרקע החזרתי את הממד למקום.. ויש אופציה לחדר הורים היא רק צריכה  לסדר שם את הדלת שהחדר יהיה ביחד עם המקלחת.. (לא התייחסתי עדיין למיקומי החלונות והוויטרינה..מיקומי הספות וכו מה שגלמיש העירה..)
לגבי הקומה השניה היא עשתה שינוי עלדעת עצמה ..לא לטעמי
אני יעלה גם את הקומה שהייתה לפני
אשמח לשמוע את דעתכם..
חוץ מזה היא עשתה שינוי בתוכנית שהמדרגות היו במרכז הבית 
אשמח שתתייחסו גם לזה..
תודה רבה
לצפיה ב-'חוות דעת בנוגע לתכניות '
חוות דעת בנוגע לתכניות
( לעמוד שלי בתפוז )
30/08/2017 | 10:27
7
59
שלום אבנר
באמת לא הבנתי לאן נעלמת...
בעצם שלחת שתי תכניות שבאחת מהן המדרגות ממוקמות בפינה הדרום-מערבית ובשניה הן ממוקמות בניצב לקיר החזית המערבית. לדעתי מיקום המדרגות במרכז הבית אמנם נראה יפה יותר אבל פוגע באזור של החדרים. באופציה שבה המדרגות בפינה חדר ההורים עם מקלחת צמודה (במידה ותעבירו את הדלת החדר כך שתהיה לפני הדלת של השירותים תקבלו יחידת הורים מושלמת) הכניסה אליו סמויה לחלוטין ומעניקה שפע פרטיות וחלון החדר פונה אל הגינה היפה. חדר העבודה כממ"ד הוא בגודל סביר ורק צריך לתקן את דלת הכניסה אליו כך שלא תפתח ישירות לפרוזדור. 
לעומת זאת באופציה שבה המדרגות במרכז הבית חדר ההורים הוא למעשה הממ"ד, אין אפשרות להצמיד לו את המקלחת שהיא מאוד צרה והכניסה אליה חשופה לעין כל וגם חדר העבודה שמתקבל הוא יחסית קטן. 
גם את סידור האזור הציבורי, דהיינו הסלון והמטבח אהבתי יותר באופציה הראשונה. 
בקומה העליונה מיקום המדרגות במרכז יצר קומה בעלת תכנון טוב אבל מצד שני הקשר עם המרפסת התבטל, משום שהמתכננת מיקמה דלת כניסה רגילה שקושרת אותה ליתר חלקי הבית ולא ויטרינה גדולה ש"מכניסה" את החוץ פנימה, כפי שתוכנן באופציה שבה המדרגות בפינה. אם זה אפשרי רק תהפכו את כיוון העליה של המדרגות האלו. 
אם אתה שואל לדעתי הייתי ממקמת את המדרגות בפינת הבית, אבל כאמור ההחלטה הסופית היא שלך. 
כמו כן אני ממליצה לתכנן לחדר הילדים שגובל במרפסת חלון נוסף שפונה לכיוון המרפסת, או דלת מזוגגת שנפתחת למרפסת. 
לצפיה ב-'היי זוהר'
היי זוהר
30/08/2017 | 11:01
6
36
תודה על התגובה
בלי עין הרע המתכננת הזאת לוקח לה זמן כל דבר......
בכל אופן
אני גם נוטה יותר לבחור באופציה הראשונה
רק אשתי טיפה מעדיפה את השניה בגלל שההרגשה בבית שהחלל הציבורי גדול יותר ופתוח יותר
(אולי אפשר באופציה השניה לחשוב איך להרחיב ולסדר יותר את החדרים והשירותים ומקלחת בקומת הקרקע)
לגבי הקומה השניה וההערה שלך עם המרפסת
שימי לב שהעלתי 2 אופציות גם באופציה הראשונה שבאחת מהם היא הגדילה לי את חדר ההורים ולכן הפינת ישיבה עם הוויטרינה התקצרה וגם שם יש דלת
האם בשביל חדר הורים גדול יותר שווה לוותר על הפינת ישיבה והוויטרינה
אני יעלה את האופציות שוב
(אגב..כמו שאמרת את הסידור של האופציה השניה למעלה ממש אהבנו)

לצפיה ב-'כדי להחליט עלי לשאול אותך- '
כדי להחליט עלי לשאול אותך-
( לעמוד שלי בתפוז )
30/08/2017 | 11:08
5
33
האם אתה וזוגתך משתמשים באמבטיה לעיתים קרובות, או מתקלחים במקלחון? 
לצפיה ב-'היום יש לנו מקלחון אבל'
היום יש לנו מקלחון אבל
30/08/2017 | 11:16
4
33
אנחנו מאוד רוצים לעשות גקוזי..
אמנם לא נראה לי שזה השיקול בבחירת החדר הגדול יותר כי לא איכפת לי להשים גקוזי קטן.אין לי ענין בגדול..יש היום פינתיים 90*1.55 
העניין חדר גדול גם בשביל החדר עצמו שהוא היה 3.50 שזה קצת צפוף מנסיון..כי זה מה שיש לי היום

(אגב אחת הסיבות שגם אני חושב יותר על התוכנית הראשונה היא ששם נשאר יותר גינה..לא בהרבה אבל עדיין יש יותר מטר מקדימה.ומהצד גם כן יותר)
לצפיה ב-'עדיין אפשר לתכנן אחרת...'
עדיין אפשר לתכנן אחרת...
( לעמוד שלי בתפוז )
31/08/2017 | 10:25
3
36
המבנה שנוצר בקומה העליונה לאחר הגדלת חדר השינה הוא מאוד מסורבל מבחינת התנועה בקומה. כל התנועה מתבססת על הליכה בפרוזדורים צפופים שקצת מזכירים מבוך, פרוזדורים המובילים לחדרי השינה של הילדים וכן פרוזדור שנמצא בתוך חדר השינה שלכם.  אפשר לשפר זאת (ראה תמונה מצורפת). 
יותר נעים שיש מעין רחבה ממנה מגיעים לחדרים מאשר להלך בפרוזדור צפוף. 
אני עדיין סבורה שהאופציה שבה יש גישה רחבה יותר למרפסת (ויטרינה) היא טובה יותר שכן נוצר שם חלל נעים יותר, מואר ופתוח לנוף שיכול לשמש כפינת משפחה נחמדה לילדים שיכולים לשחק ולבלות בה יחד בעוד אתם מבלים לכם בשקט בקומת הקרקע. 
שים לב לשינוי שביצעתי במדרגות- חשוב שהמדרגות יצאו ישירות אל החלל הפתוח ולא אל מול הקיר. 
לצפיה ב-'יש עוד אופציה שחשבנו עליה'
יש עוד אופציה שחשבנו עליה
31/08/2017 | 10:53
2
27
כמו שאת אומרת להשאיר את האופציה עם הפינת ישיבה
ולהגדיל את החדר ב60 סמ רק באזור של המרפסת ששם יהיה נישה לארון
ואז המרחב גודל 
אני מצרף את שירטוט לא מקצועי שעשיתי בפלאפון מקווה שזה מובן
מה את אומרת על זה
וגם אני מנסה לשבת עם האדריכלית למצות ולשפר את האופציה השניה בקומת הקרקע כדי למצות עד הסוף את האופציה השניה גם(שאשתי יותר מתחבר אליה.כי גם היא לא אוהבת שהפינת אוכל ממול הדלת וגם כי המרחב בקומת קרקע יותר גדול ואין ספק שגם יותר יפה ואני מאמין שגם אתם מסכימים על זה)

לצפיה ב-'כרגע אם אני מבינה נכון השאלה היא היכן ממוקמות המדרגות...'
כרגע אם אני מבינה נכון השאלה היא היכן ממוקמות המדרגות...
( לעמוד שלי בתפוז )
01/09/2017 | 14:06
1
22
בכל מקרה תדאגו שבמרכז קומת החדרים יהיה חלל פתוח ולא פרוזדורים. 
לצפיה ב-'ההתלבטות היא בין שתי התוכניות'
ההתלבטות היא בין שתי התוכניות
01/09/2017 | 14:26
23
העדפה שלי היא כמו שאת וגלמיש המלצתם ללכת על התוכנית שהמדרגות בצד הבית
עם שינויים קלים שנדרשים

אני מנסה למצות ולשפר את האופציה השניה שהמדרגות ממוקמות במרכז הבית בגלל שאשתי מתחברת אליה מכמה סיבות
1. שהחלל הציבורי יותר מרווח וגדול ופתוח
2. שהפינת אוכל לא ממול הדלת ויש לה מקום יותר טוב.עם חלון שזה יתרון
3.שהמדרגות במרכז ואנחנו נעשה אותם תלויות מעץ וזה רק יפתח יותר את החלל

אני יעלה אותה שוב ברגע שהיא תהיה מוצלחת יותר לדעתי(בקומת הקרקע.כי בקומה ב היא ממש מוצלחת)

כמו שאמרתי אני נוטה כמוכם לתוכנית הראשונה
במידה ואנחנו הולכים על התוכנית הראשונה העלתי אופציה שבה אני מגדיל את החדר על חשבון המרפסת ב60 סמ לנישה לארון
והפינת ישיבה תישאר אותו גודל..במקרה הזה אין פרוזדור ויש חלל
מה את אומרת על זה..מצרף שוב

תודה רבה רבה זוהר  על העזרה
לצפיה ב-'מודד מוסמך'
מודד מוסמך
27/08/2017 | 20:35
9
53
רכשתי בית חדש וגיליתי בעת מדידות החדרים לצורך רכישת ארונות ומיטות וכו ישנה חריגת בנייה של 10 סמ אורך ו10 סמ רוחב כמעט ברוב החדרים בעוד שבבית אחר אותו בית אין בכלל חריגות אולי סמ וחצי האם כדאי להזמין מודד מוסמך שיבדוק אם היתה חריגה בבנייה אודה לתשובתכם
לצפיה ב-'האם מדובר בבית פרטי או בדירה בבנין?'
האם מדובר בבית פרטי או בדירה בבנין?
( לעמוד שלי בתפוז )
28/08/2017 | 12:42
8
28
כמו כן מה כתוב בחוזה שנחתם עם היזם/הקבלן בנוגע לסטיות אפשריות מהמידות הרשומות בתכנית המכר? 
לצפיה ב-'בהמשך לשאלתך'
בהמשך לשאלתך
28/08/2017 | 18:59
7
30
מדובר בדופלקס מדורג כניסה פרטית ואכן מדובר בחוזה על סטייה אפשרית של מידות בשל פאנל טיח סידז. בדקתי בתים אחרים הסטייה לא עולה על סמ וחצי בקושי
לצפיה ב-'זאת ועוד'
זאת ועוד
28/08/2017 | 19:03
6
27
המהנדס שנכח במקום אמר לע שתוכנית הבנייה שלי היא "טעות" מה שלא יכול להיות ולמנהל העבודה יש את אותה תוכנית אבל היא נקראת תוכנית ביצוע לא מבינה מה זאת אומרת יש תוכנית עליה אני הקבלן והעו"ד חתומים
לצפיה ב-'בעקרון ענין הסטייה מהרשום בתכנית המכר הינה סוגיה משפטית '
בעקרון ענין הסטייה מהרשום בתכנית המכר הינה סוגיה משפטית
( לעמוד שלי בתפוז )
30/08/2017 | 10:50
5
26
אני מציעה לך להתיעץ עם עורך הדין שחתם איתך על החוזה (במידה וזה עורך דין שייצג את הצד שלך בעיסקה), או עורך דין אחר שמתמחה בתחום ליקויי הבניה, על מנת שיוכל לוודא האם הדירה שנמסרה לך עומדת בתנאי החוזה  או שמא קיימות באמת סטיות שבגינן תוכלי לדרוש מהקבלן פיצוי שיתבסס על חוות דעת שמאית. אולי לא יהיה מנוס מלהגיש תביעה כנגד הקבלן- את המידע הזה כאמור תוכלי לקבל במסגרת חוות הדעת והייעוץ שתקבלי מעורך הדין. 
לצפיה ב-'חריגות בנייה'
חריגות בנייה
30/08/2017 | 20:52
4
18
אכן כך .... האם אני צריכה להמתין עד שאקבל מפתח ואז אוכל לעשות בדק בית הכולל ליקויי בנייה חריגות כאלו ואחרות או שעכשיו אני יכולה להתחיל עם זה? תודה לתשובתך
לצפיה ב-'חריגות בנייה המשך'
חריגות בנייה המשך
30/08/2017 | 20:59
3
18
בדרך כלל העו"ד בעת חתימת החוזה מייצג את הקבלן. אני זוכרת שהוא אמר לי אחרי חתימת החוזה בכל בעייה שאתקל אפנה אליו כך למשל היה עיכוב בתשלום מס רכישה בגלל פערים בין חתימת החוזה וחתימה על תוכניות הבנייה וכביכול אולצתי לשלם את הפיגור בסך 480 שח ואז פניתי לעו"ד של הקבלן והסתבר שלא אני זו שצריכה לשלם את הקנס אלא הקבלן אז אולי אני אפנה אליו לפני שאני הולכת עורך דין מטעמי
לצפיה ב-'פני כבר בשלב זה לעורך הדין בנוגע לחריגות '
פני כבר בשלב זה לעורך הדין בנוגע לחריגות
( לעמוד שלי בתפוז )
30/08/2017 | 23:26
2
20
וזאת כדי לקבל ייעוץ כיצד עליך לנהוג בכל הקשור לעניין זה. 
לצפיה ב-'חריגות בנייה'
חריגות בנייה
31/08/2017 | 12:02
1
20
תודה זוהר רק רציתי לשאול כל עורך דין יכול לטפל בסוגיות כאלו?
לצפיה ב-'לא. רק עורך דין שמתמחה בתחום התכנון והבניה '
לא. רק עורך דין שמתמחה בתחום התכנון והבניה
( לעמוד שלי בתפוז )
01/09/2017 | 14:13
9
לצפיה ב-'מחפש יועץ חנייה באזור ירושלים'
מחפש יועץ חנייה באזור ירושלים
27/08/2017 | 12:56
3
29
אני מחפש יועץ חנייה באזור ירושלים. מדובר בתוכנית  8-10 מקומות
חנייה בבניין חדש. מדובר, גם, ב 2 קומות חנייה + מעלית רכב או רמפה.
מי יכול להמליץ על יועץ חנייה נחמד ולא מוגזם במחיר. תודה
לצפיה ב-'עליך לחפש יועץ תנועה (ולא יועץ חנייה)'
עליך לחפש יועץ תנועה (ולא יועץ חנייה)
( לעמוד שלי בתפוז )
27/08/2017 | 13:10
24
יועצי תנועה מטפלים גם בנושאים הקשורים לתכנון שטחי חניה, ובאופן אישי אינני מכירה יועצי תנועה מאזור ירושלים. 
לצפיה ב-'רולי פלד'
רולי פלד
27/08/2017 | 15:47
10
לצפיה ב-'תוכל למצא יועצי תנועה באתר של משרד הבינוי והשיכון , חפש את'
תוכל למצא יועצי תנועה באתר של משרד הבינוי והשיכון , חפש את
29/08/2017 | 14:47
18
מאגר המתכננים
לצפיה ב-'דלת בין מקלחת למרפסת'
דלת בין מקלחת למרפסת
24/08/2017 | 19:56
4
48
שלום,
בין חדר המקלחת למרפסת, יש פתח של בערך 50סמ רוחב.
אני מחפשת דרך זולה לעשות שם דלת.
יש למישהו רעיון?

תודה רבה,
,הללי.

לצפיה ב-'אין דרך זולה לעשות דלת-אפשר להזמין דלת זולה'
אין דרך זולה לעשות דלת-אפשר להזמין דלת זולה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/08/2017 | 17:59
1
41
ישנן דלתות שעולות מאות שקלים (נקראות דלתות קבלן) ואפשר גם לנסות להשיג דלת מבתים שעוברים שיפוץ ומפרקים בהם את הדלתות אבל זה מחייב למצוא דלת במידות המדויקות של הפתח שנמצא בביתך וזה לכשלעצמו דבר די בעייתי. 
לצערי קצת קשה להשיג מחיר זול לדלת אחת, משום שאף מרכיב או ספק לא מתלהב לעשות הנחות למי שרוצה לרכוש רק דלת אחת... 
הייתי יוצרת קשר עם מתקין דלתות עצמאי ומבקשת ממנו הצעת מחיר להתקנת הדלת הזולה ביותר. 
(אגב, אני מניחה שמידת הפתח גדולה מ-50 ס"מ. לרוב דלתות פנים הינן ברוחב של 60-70 ס"מ...)

לצפיה ב-'מידות'
מידות
26/08/2017 | 03:59
21
רוחב הפתח הוא 50סמ, וזאת מאחר שבמקור לא היתה שם דלת ולא היה פתח.
לצפיה ב-'יש אפשרות להתקין דלת אקורדיון מתקפלת להרכבה עצמית '
יש אפשרות להתקין דלת אקורדיון מתקפלת להרכבה עצמית
( לעמוד שלי בתפוז )
25/08/2017 | 18:13
1
44
מחירה של דלת כזו יכול לנוע בין 200-350 ש"ח עבור הדגם הפשוט ביותר.  

לצפיה ב-'תודה זוהר'
תודה זוהר
26/08/2017 | 03:52
22
זה פתרון נהדר, השאלה כמה יישאר למעבר למרפסת כאשר הדלת מקופלת. צריך לבדוק את זה.
אחלה רעיון,
תודה.
לצפיה ב-'ברלין - שכבות של זמן ושל זכרונות'
ברלין - שכבות של זמן ושל זכרונות
23/08/2017 | 14:58
1
44
"רק לשווא הו קובלאי רחב-הלב, אנסה לתאר באוזניך את העיר זאירה שחומותיה נשגבות. יכול הייתי לספר לך כמה מדרגות מרכיבות את הרחובות העושיים כסולמות, באי-אלו לוחות-אבץ מכוסים הגגות; אלא שכבר ידעתי שיהיה זה כמו לא לומר לך דבר. לא מאלה עשויה העיר, אלא מהיחסים בין מידות-חללה לבין אירועי עברה....

תאור של זאירה כפי שהיא כיום חייב היה להכיל בתוכו את כל עברה. אולם העיר אינה אומרת את עברה, אלא מכילה אותו כאילו היה רשת קווים של כף-יד..."
(כמובן מתוך "הערים הסמויות מעין" של איטאלו קאלווינו)
לצפיה ב-'וההמשך'
וההמשך
23/08/2017 | 15:28
11
לצפיה ב-'קיר זכוכית עם חלונות בלגיים- מברזל'
קיר זכוכית עם חלונות בלגיים- מברזל
22/08/2017 | 09:30
3
43
בוקר טוב,
אודה להמלצה לחברה או מסגר פרטי לצורך בניית קיר זכוכית עם חלונות בלגים מברזל.
תודה,
תום
לצפיה ב-'היכן העבודה צריכה להיות מבוצעת (מיקום בארץ)?'
היכן העבודה צריכה להיות מבוצעת (מיקום בארץ)?
( לעמוד שלי בתפוז )
22/08/2017 | 18:28
1
13
לצפיה ב-'תל אביב'
תל אביב
22/08/2017 | 23:36
6
לצפיה ב-'שלחתי מסר - בהצלחה!'
שלחתי מסר - בהצלחה!
( לעמוד שלי בתפוז )
23/08/2017 | 10:55
41
לצפיה ב-'חלון בין חדרים'
חלון בין חדרים
21/08/2017 | 12:23
6
80
שלום,
אנחנו בתהליך שיפוץ דירה ישנה עם מספר מגבלות.
האור והאוויר בחלל המרכזי יגיעו בעיקר מהמטבח, שם יהיו 3 חלונות ודלת יציאה למרפסת. הסלון ופינת האוכל ללא חלונות, אך החלל לא גדול כך שזה לא אמור להיות מורגש מאוד. בצמוד לסלון יש חדר שבו דלת יציאה למרפסת אחרת, וחשבנו אולי ליצור חלון עליון בקיר החדר שישמש למעבר אור ובעיקר למעבר אוויר לחלל המרכזי (זה כיוון אוויר שונה ממה שיש במטבח כך שיכול לייצר בריזה נחמדה).
רציתי לשאול האם יש פתרונות מוכרים לחלון בין חדרים, שייראה כמה שיותר טבעי ואסתטי, אך מצד שני שיהיה אפשר לסגור את זה כשרוצים (בכל זאת, זה חדר ילדים ורוצים שתהיה אפשרות לווסת את הרעש במידה ורוצים).
אשמח להצעות, תודה רבה!
לצפיה ב-'חלון בין חדרים '
חלון בין חדרים
( לעמוד שלי בתפוז )
23/08/2017 | 11:40
5
38
הי עדי 
בעקרון חלון בין חדרים נראה בדיוק כמו חלון רגיל מאלומיניום. כדי לאפשר את הפתיחה של החלון אפשר לבצע חלון הזזה עם שתי כנפיים שנפתחות זו על גבי זו ויש לשים לב לגובה הקו התחתון של החלון- תבדקו שאתם מסוגלים לפתוח אותו בעודכם עומדים לידו ושאינכם צריכים להביא כסא או הגבהה אחרת כלשהיא כדי לעשות זאת. 
במידה ויש לכם מתכננת כמובן התייעצו איתה או עם קבלן האלומיניום שיבצע את יתר החלונות בביתכם. 
לצפיה ב-'המשך שאלה - חלון בין חדרים'
המשך שאלה - חלון בין חדרים
23/08/2017 | 12:28
4
37
היי,

תודה על המענה.
חלון רגיל בתוך הבית זה לא אסתטי בעיניי, השאלה אם קיימים פתרונות כדי להפוך את כל העניין ליותר יפה חיצונית (משרביות למשל או דברים בסגנון, אבל שאפשר גם לאטום במידת הצורך). אשמח לפתרונות יצירתיים אם מישהו נתקל בעבר במקרה דומה..

תודה רבה!

לצפיה ב-'אני באופן אישי לא נתקלתי בפתרון שכזה '
אני באופן אישי לא נתקלתי בפתרון שכזה
( לעמוד שלי בתפוז )
23/08/2017 | 12:58
19
לצפיה ב-'תעשי חלון ולפניו משרביה.'
תעשי חלון ולפניו משרביה.
23/08/2017 | 20:31
2
165
ראי באתר של דקובריק, יש משרביות דקיקות מעץ או מתכת. תוכליל להתקין משרביה כזאת ומאחוריה חלון שיאפשר סגירה.
אבל - אני לא רואה שום דבר לא-יפה בסתם חלון בין חדרים. יש דוגמאות רבות לכך.
לצפיה ב-'הנה דוגמה לחלון בין הסלון לחדר ילדים. כאן הסגירה מצד החדר'
הנה דוגמה לחלון בין הסלון לחדר ילדים. כאן הסגירה מצד החדר
23/08/2017 | 21:02
1
52
לצפיה ב-'עדי כבר התאדתה....'
עדי כבר התאדתה....
25/08/2017 | 12:13
9
לצפיה ב-'תכנון גינה תלויה'
תכנון גינה תלויה
16/08/2017 | 15:01
2
77
שלום, 
בבעלותי דירת גן ובה גינה בגודל 200 מ"ר שיושבת על חניון. 
אני מעוניינת לרצף כ-55 מ"ר מהגינה בריצוף חוץ. כרגע הגינה מלאה בטוף בגובה 1.5 מטר. 
קונסטרוקטור עשה עבורי תכנית על מנת שאוכל לתת לקבלן ביצוע שלי. 
לפני שאני מוסרת את התכנית לקבלן אני רוצה להבין מהן הנחיות הקונסטרוקטור.
אשמח אם מישהו יוכל לתאר לאדם הפשוט את העבודה הנדרשת על מנת שאוכל לפקח בעצמי על עבודת הקבלן
נ.ב - אין לי אפשרות לקבל את ההסבר מהקונסטרוקטור
מצרפת את השרטוט של הגינה, כמו את התכנית של הקונסטרוקטור.
חשוב לציין כי התכנית שלו נבנתה לאחר שעבד מול התכניות של קבלן הבניין כולל של החניון
לצפיה ב-'מדובר בתכניות קונסטרוקטיביות'
מדובר בתכניות קונסטרוקטיביות
( לעמוד שלי בתפוז )
16/08/2017 | 23:45
32
מאחר ומדובר בתכניות קונסטרוקטיביות רק קונסטרוקטור יכול לפקח על הקבלן המבצע. עליו להגיע ולבדוק לפני יציקת הבטון האם הטפסנות (דהיינו הנחת מוטות הברזל) נעשתה לפי הוראותיו. אדם שאיננו קונסטרוקטור איננו יכול ורשאי לפקח על עבודת הקבלן. 
לצפיה ב-'קחי מפקח שייטפל לך בהכול'
קחי מפקח שייטפל לך בהכול
19/08/2017 | 16:25
8
לצפיה ב-'סקיצה מתוקנת'
סקיצה מתוקנת
15/08/2017 | 14:43
12
155
מצ"ב התכנית המתוקנת, בתכנית זו הוספנו שירותי אורחים.
נשמח לשמוע הערות על התכנית ואיפה יש מקום לשפר.
תודה רבה
לצפיה ב-'בבסיסה התכנית נשארה כפי שהיתה '
בבסיסה התכנית נשארה כפי שהיתה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/08/2017 | 16:33
2
94
הוספת שירותי האורחים נעשתה בצורה טובה תוך שמירה על פרטיות המשתמשים בהם על ידי הפניית הדלת לאזור פרטי שאינו חשוף לעיני כל. הוספת השירותים גם הקטינה את מבואת הכניסה לגודל סביר יותר ממה שהיה קודם לכן. 
מה שלי מפריע בתכנית זו הקפיצה בקיר באזור פינת האוכל שבעיני היא מיותרת לחלוטין והעובדה שיש מרווח לא זהה בין קיר הממ"ד וקיר הסלון וחדר השינה. באחד המרווח הוא 30 ס"מ (הקפיצה בין קיר הממ"ד והסלון)  ובשני הוא 40 ס"מ. הייתי מגדילה את שתי הקפיצות לאותו גודל ומכיוון שהסלון עדין מאוד גדול הייתי עושה קפיצה גדולה יותר של לפחות 50 ס"מ בשני הצדדים כדי שההשפעה של הקפיצה הזו תהיה ניכרת ומורגשת בחזית המזרחית. 
צריך עוד לתת את הדעת על אופן הישיבה בסלון ואני הייתי מוותרת על הקיר הקצר בפינה הצפון-מזרחית של הסלון והופכת אותו לחלק מהויטרינה וזאת כדי לחזק עוד יותר את הקשר עם החוץ. 
ובנוגע לויטרינה שהוספתם בפינת האוכל- יפה מאוד! נראה מצוין 

לצפיה ב-'זוהר תודה רבה'
זוהר תודה רבה
15/08/2017 | 17:48
1
47
אין ספק שההערות שלכן מקדמות ומסייעות לנו. לקחנו לתשומת ליבנו את ההערתך בעניין הקפיצות הלא אחידות. השארנו קיר בפינה הצפון מזרחית בשביל הטלויזיה. אם יש רעיון למיקום אחר- נשמח לשמוע.
בתכנית זו, מפריע לנו שביציאה מחדר השינה אנו רואים מולנו את גרם המדרגות. השאלה אם יש אפשרות לסדר זאת? אולי הזזת דלת החדר דרומה יותר?? החלפה בין מיקום הארון למקלחת ההורים (בידיעה שבמקום המסומן לחנייה בפועל- לא נחנה שם)
שאלה נוספת האם המעבר בין השירותים למדרגות לא צר מידי? (120)
אנו מודים לך מאד על הכל.
לצפיה ב-'יצירת מעבר גדול יותר בכניסה לאזור החדרים '
יצירת מעבר גדול יותר בכניסה לאזור החדרים
( לעמוד שלי בתפוז )
15/08/2017 | 23:03
49
הי רות,
אני בהחלט סבורה שכדאי להגדיל קצת את המעבר בין השירותים והמדרגות. ניתן להוריד מדרגה אחת ממהלך המדרגות הראשון ולהעביר אותה למהלך המדרגות השני ועל ידי כך להרחיב את המעבר לכ-1.50 שהוא מעבר רחב די והותר. 
בתכנית שהצעתי לך בתאריך 9.8 ישנה דוגמא לאופן שבו ניתן למקם את הטלויזיה בחלל הסלון. 
בנוגע לכך שדלת הכניסה של חדר השינה נמצאת מול המדרגות- מאחר וזה תכנון מאוד פרטני כדאי לקבל הצעות מהמתכננת שלכם כיצד לפתור את העניין ולראות האם באמת כדאי להחליף בין מקלחת ההורים והארון למרות שבאופן אישי לא הייתי משנה את המיקום שלהם בשל הפרטיות שנוצרת בחדר האמבטיה עקב הפנייתו לחזית הצד. אולי אפשר לקצר את חדר הכביסה ולמקם לידו את הכניסה לחדר השינה? כאמור צריך לבדוק...
לצפיה ב-'בעיני התכנית לא טובה.'
בעיני התכנית לא טובה.
16/08/2017 | 00:47
8
76
רוב מה שהערנו בעבר נשאר כמות שהוא. יש פה איזה תהליך תכנוני תמוהה שיוצר דברים משונים במיוחד, בהתחשב שמדובר בבית פרטי של 2 קומות עם שטח גדול ומרווח.
הוספת הגוש של שרותי האורחים בעייתית, יוצרת שוב בלגן של צורות וקוים בלב הבית, והופכת את המעבר הראשי לאיזור החדרים למעין צוואר בקבוק.
הכי גרוע פה אלו חלונות חדרי הרחצה. זה לא חלון זה צוהר, מ 40 סמ. פתח בקיר, אחרי שתורידי משקופים ופרופילי חלון ישאר 25 סמ. חלון!!! למה זה טוב?? מה עם אוורור מה עם אור. אני כבר לא מדברת על קצת נוף ירוק של גינה...
כל הקפיצות האלו בחזית המזרחית - למה?
בעיני חסרה פה יד מכוונת, ועם כל הרצון בטוב של הפורום - זה לא יכול להיות תחליף.
לצפיה ב-'גלמיש תודה, הפורום בהחלט מסייע לנו'
גלמיש תודה, הפורום בהחלט מסייע לנו
17/08/2017 | 13:03
7
35
והרבה מהערות מיושמות בתכנית כמו הקטנת המטבח, חדר השינה, מבואת הכניסת, חזרה לקווי בניין, חלונות...
לגבי חלונות חדרי הרחצה- אנו מודים לך שהפנית את תשומת ליבנו לגודל הפתחים. מה  הגודל שמומלץ לח. רחצה?
הקפיצות בחזית המזרחית מקטינות את התכסית וגם  ליופי. קיבלנו את ההערה של זוהר שהשבירות יהיו אחידות-חצי מטר. (או שנוותר עליהם)
נשמח שתפרטי לנו (אפשר גם בפרטי) למה כוונתך שהתהליך התכנוני יוצר דברים משונים.
ושוב תודה רבה.
לצפיה ב-'חלונות חדרי רחצה 30 סמ. זה אבסורד!בפרט בבית פרטי רחב ידיים.'
חלונות חדרי רחצה 30 סמ. זה אבסורד!בפרט בבית פרטי רחב ידיים.
17/08/2017 | 13:35
6
69
כנ"ל החריץ המוזר להפליא מחוץ למקלחת הכללית. לשם מה???
הקפיצות המשונות שיש לכם בכל מקום - קפיצה של 20 סמ. בין המטבח לפ.אוכל, מה זה נותן? רוצים לעשות הפרדה - תעשו קפיצה של 60-50 סמ. או בכלל לא, ותפרידו בצורה אחרת.
רפיצה של 40 סמ. בין הממד לחדר השינה הסמוך... לשם מה? סתםן מייקר את הבניה.

שרותי האורחים האלו נדחפו באלימות לתוך מערך החללים ועכשיו (בגלל קיר המגן והמבואה שהוא מייצר) הם בולטים לתוך החלל המרכזי ויוצרים הפרעה בעין ובתנועה.
בנוסף - האוורור שלהם עדיין יוצא לתוך רחבת הכניסה לבית, גם אם הרחקתם אותם בחצרונת. עוד קצת חשיבה תכנונית היתה מראה שאפשר להוציא את חדר השרותים החוצה, ולהשאיר רק קיר אחד שיסתיר את החלון שלהם מהמבואה החיצונית. מבפנים הדלת תהיה ליד הכניסה וקיר קטן בהרבה יספיק להסתרה, יש שם גם מקום לארון עמילים וכו. ככה קיר ההסתרה נמצא באותו קו כמו קיר המטבח והמראה הרבה יותר מאוזן ומתואם.
אישית - בעיני שרותי אורחים מיותרים בקומה שיש בה כבר 2 אסלות, ל 3 חדרי שינה. אבל כנראה ענין של טעם.

ומשהו בכללי - כשדיברנו על הקטנת התכנית כיוונו להקטנה במקום הרלוונטי, לא סתם איפה שיוצא. הקטנה תהיה משמעותית באיזור שמרחיב את החצר העיקרית. לכן מרגעת קטנה פה ושם, בכל מיני צדדים אחרויים - אין לה שום משמעות. לא מבחינת שטחי החוץ ולא מבחינת תכסית הבית בחישוב שטחים (עוד חצי מטר-פחות חצי מטר).
לכן אמרתי שמה שנעשה פה זה לקחת הערה ולעשות, מלבי להבין את ההגיון והכוונה של ההערה. ולכן העשיה במקרה זה חסרת תועלת.  

לצפיה ב-'תודה רבה על המענה המהיר,'
תודה רבה על המענה המהיר,
17/08/2017 | 15:13
5
37
מקבלים את הערותייך בעניין הקפיצות. השאלה אם הבית לא יראה כקובייה? 
לגבי שירותי האורחים, גם אנחנו חשבנו ש3 שירותים בקומה זה הרבה אולם בגלל שבתכנית זו המקלחת נמצאת בקצה השני של הבית, לא מתאים לנו שכל טכנאי/ חבר/ זר יצטרך לעבור חצי מהבית בשביל להתפנות.
את מיקום השירותים שהצעת לא אהבנו כיוון שהם ממוקמים מיד בכניסה. והם הדבר הראשון שרואים כשפותחים את הדלת.
יחד עם זאת, נבקש מהאדריכלית לבדוק את מה שהצעת לגבי קיר ההסתרה שיהיה מתואם עם הקיר במטבח.
שאלה נוספת לגבי המדרגות, האם לדעתך ניתן למקמם במקום אחר? מפריע לנו שמה שרואים ביציאה מהחדר זה את גרם המדרגות.
ושוב תודה רבה על הדברים והע​צות שנתת לנו עד כה.
לצפיה ב-'כבר הצעתי מיקום אחר למדרגות.'
כבר הצעתי מיקום אחר למדרגות.
17/08/2017 | 17:52
32
יש המון מקומות אפשריים למדרגות , אבל למצוא ולהתאים ולבדוק את ההתאמה של המדרגות למקום והתאמת הסביבה למדרגות וכו.... זאת עבודת תכנון שמצריכה הרבה זמן והשקעה. לא משהו שאפשר בפורום.
יש לכם אדריכל, אתם משלמים לו בדיוק בשביל זה. שבו אתו ותחשבו איך הייתם רוצים את המדרגות, באיזה איזור, עם אילו הקשרים וכו. ובקשו ממנו שיכין אלטרנטיבות בהתאם.
לצפיה ב-'לענין הקפיצות בתכנית יש השפעה רבה בחזית'
לענין הקפיצות בתכנית יש השפעה רבה בחזית
( לעמוד שלי בתפוז )
17/08/2017 | 22:46
1
58
רות שלום,
לקפיצות בתכנית שכרגע קיימות בקיר פינת האוכל (הפונה לכיוון צפון) וקיר הסלון וקיר החדר, הפונים לכיוון מזרח, יש השפעה בעיצוב החזיתות ואין להתייחס אליהן כאל דבר של מה בכך. שבירות בקיר יכולות להעניק לחזית איכות פלסטית וליצור עניין והן יכולות להיות סתמיות ורק ליצור "רעש" ו"בלגן" במראה החזית. זו כבר עבודתה של המתכננת לראות כיצד היא רותמת את הקפיצות האלה ליצירת חזית איכותית ומעניינת. 
מצאתי דוגמא ברשת לבית פרטי בתכנון משרד שדה-דגן, שהשבירה שמופיעה בחזיתתו יוצרת עניין, שכן האדריכלים הדגישו אותה על ידי שינוי בחומריות הקיר- הקיר השקוע קיבל גימור מסוג אחד והקיר הבולט שמתלכד עם חזית הקומה העליונה קיבל גימור אחר. השינוי במישור הקיר והשינוי בחומרי הגמר העניק לחזית  עניין ואיכות פלסטית.
אני מציעה שתמשיכי לעדכן ונראה כיצד התכנית מקבלת ביטוי בתכנון החזיתות. 
אגב, לדעתי מיקום השירותים שהוצע על ידי גלמיש הוא רעיון מצוין, שגם פתר את שאלת מיקום ארון המעילים בכניסה. במידה ומפריע לכם שהם ממוקמים מיד בכניסה אולי שינוי בכיוון פתיחת הדלת יעזור?  
לצפיה ב-'תודה רבה לכן'
תודה רבה לכן
18/08/2017 | 11:24
48
אמשיך לעדכן...
לצפיה ב-'א. הדבר הראשון שרואים בכניסה זה את חלון הסלון ממול'
א. הדבר הראשון שרואים בכניסה זה את חלון הסלון ממול
18/08/2017 | 11:42
1
46
ואת הנישה שבצד ימין מול הדלת. מה יהיה שם - ארון מעילים? קונסולה דקורטיבית עם מראה מעליה? מה שמתאים לכם. מה שבטוח, את דלת השרותים לא רואים ככה.
אבל הצעתה של זוהר להפוך את דלת הכניסה תסתיר את הדלת לשרותים עוד יותר.

הבית לא יראה כקוביה היות שגם ככה יש לו שקעים ונישות. וחוץ מזה - מה רע בקוביה?
מפריע לכם שהכל נמצא בכניסה לבית, מדרגות, שרותים וכו, אבל שם אתם מיקמתם את זה! כאמור - אפשר למקם אחרת, רק צריך להיות לא נעולים...
לצפיה ב-'סקיצה נוספת'
סקיצה נוספת
15/09/2017 | 16:44
11
שלום לכם, מצ"ב סקיצה נוספת. בה שינינו את מיקום החדרים, המדרגות עברו לקיר חיצוני כבקשתנו וכן ביטלנו את שירותי האורחים, הגדלנו חלונות וכו'...
אנו מתלבטים לגבי האופצייה- להכניס פנימה יותר  (מערבה) את המדרגות ובכך לאפשר יותר פרטיות לחדר ההורים וכן להקטין את התכסית. השאלה איך תראה המגרעת שנוצרת בין ח. השינה לסלון מהחוץ של הבית או שזאת שבירה יפה???
נשמח לשמוע את דעתכם בעניין וכן את הערותיכם על התכנית בכלל.

תודה רבה
לצפיה ב-'ביטול דלת ושבירת קיר - מרפסת שירות'
ביטול דלת ושבירת קיר - מרפסת שירות
14/08/2017 | 17:42
6
100
שלום,

בהמשך לשאלה קודמת שלי כאן בפורום, עזרתם מאוד ואשמח להתייעץ עוד.
מדובר על דירת קבלן בבנייה, בתל אביב, בשלב שינויי דיירים.
אנחנו שוקלים לאחד בין המטבח למרפסת השירות, על ידי שבירת הקיר בין שני החדרים הללו וביטול הדלת ביניהם.
עם זאת, לא ברור לנו (גם לא מהקבלן עצמו) האם ניתן לבצע זאת מבחינת תקנות והאם נוכל לקבל טופס 4 במידה ונבצע זאת.
אני מצרפת כאן את תוכנית הדירה המקורית, בה ניתן לראות את איזור המטבח ומרפסת השירות, וכן תוכנית נוספת בה סימנתי בצהוב את הקיר אותו אנו שוקלים לבטל.
כמו כן, אני מצרפת כאן את היתר הבניה של הדירה הנ"ל. לפי היתר הבנייה נראה שגם המטבח וגם מרפסת השירות נחשבים כשטח עיקרי, אבל אשמח שתוודאו שהבנתי נכון...

שאלותיי הן:
1. האם ניתן לבטל את הדלת בין המטבח לבין מרפסת השירות? האם לפי היתר הבניה ניתן לבטל את דלת זו? האם יש איזושהי תקנה שעלולה למנוע זאת?
2. האם ניתן לשבור את הקיר בין המטבח לבין מרפסת השירות? אני שואלת מבחינת תקנות של קבלת טופס 4 או כל תקנה אחרת.

בתודה מראש על עזרתכם.
לצפיה ב-'סימון הקיר האופציונלי להריסה'
סימון הקיר האופציונלי להריסה
14/08/2017 | 17:45
30
לצפיה ב-'היתר הבניה, כולל חישובי שטחים'
היתר הבניה, כולל חישובי שטחים
14/08/2017 | 17:47
36
לצפיה ב-'במקרה שלך מרפסת השרות הינה שטח עיקרי '
במקרה שלך מרפסת השרות הינה שטח עיקרי
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2017 | 18:11
3
52
כפי שאמרתי לך בפעם הקודמת למיטב ידיעתי מרפסות שרות נחשבות כשטח עיקרי. בדירה נחשב כשטח שירות שטח הממ"ד ושטח של חלל/חדר שמוגדר כמחסן.
אגב שאלה עיצובית- מדוע להסיר את הדלת והקיר? במה בעצם זה יועיל או ישפר את המצב הקיים?

לצפיה ב-'מרפסת שרות'
מרפסת שרות
14/08/2017 | 23:22
38
לא יודע אם יש הבדל בין וועדות שונות, בירושלים ישנן תקנות שמתירות, בתנאים מסוימים, מרפסות שרות מחוץ למניין שטחי הבניה, כלומר - שטחי שרות. אבל כאן זה אכן עושה רושם שהמרפסת נכללת בשטחים העיקריים, כך שבעקרון מדובר בענייני "עיצוב פנים". אבל מצטרף לשאלה של זהר - לא ברור, במקרה הזה, מה השינוי הזה יועיל.

בבית הראשון שלנו, גם כן, פרויקט קבלני, מרפסת השירות הייתה המשך החלל של המטבח, וביטול של הקיר בינהם, למעשה הגדיל את שטח המטבח. ואיכשהו הקבלן הסכים לעשות את זה, וקיבל טופס 4 ותעודת גמר.

לצפיה ב-'לזוהר - המטרה בהסרת הדלת והקיר'
לזוהר - המטרה בהסרת הדלת והקיר
15/08/2017 | 16:17
1
30
היא להגדיל את שטח המטבח. הרעיון הוא להעביר את מכונת הכביסה והמייבש לחדר האמבטיה, וכך במרפסת השירות לייעד שטח נוסף למטבח, כגון מזווה.
במידה ואכן זה נחשב שטח עיקרי - האם יש מניעה כלשהי שידוע לך לגביה להסיר את הקיר שסימנתי?
אני מבינה שמדובר בקיר של 20 ס"מ - האם זה עלול להיות בעייתי?
ואיך ניתן לוודא שלא מדובר בקיר קונסטרוקטיבי/תומך/נושא?

תודה רבה מראש!

לצפיה ב-'במקרה שלכם לא הייתי מבטלת את מרפסת השרות'
במקרה שלכם לא הייתי מבטלת את מרפסת השרות
( לעמוד שלי בתפוז )
15/08/2017 | 22:13
31
קודם כל בנוגע לקיר שעוביו 20 ס"מ- מהתכניות שהצגת לא ניתן להגיד בוודאות האם מדובר בקיר קונסטרוקטיבי או לא לכן אינני יכולה להשיב לך על כך באופן חד משמעי. 
אני חושבת שממש לא כדאי "לספח" את השטח הזה למטבח בגלל שתי סיבות.
1- בבית הזה שאיננו גדול תצטרכו מקום למטאטא מגב ודלי, מקום לאכסון של סמרטוטי ניקוי וכל מה שאנחנו שמים בדר"כ במרפסת שרות. לפעמים כשהמטבח גדול ניתן לשים את כל הדברים האלה בארון שרות, אבל במקרה שלכם כשגם המטבח איננו גדול במיוחד, אתם תזדקקו מאוד לאזור אחסון קטן עבור כל הדברים האלה.      
2- הסיבה השניה היא שבשל גודלה של מרפסת השירות היא לא תהפוך לחלק אינטגרלי מהמטבח והיא תראה כמו חלק נפרד ממנו גם אם תורידו את הדלת ותהרסו את הקיר. אגב, הריסת הקיר גם תקטין את אורך המטבח שמוצע לכם, דבר נוסף שכאמור לא כדאי לכם לעשות.        
את מוזמנת לשלוח אלינו את תכנית הדירה כולה על מנת שנראה כיצד יראה חדר הרחצה לאחר הוספת מכונת הכביסה והמייבש.  
לצפיה ב-' פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה '
פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה
14/08/2017 | 16:02
2

פורום השקעות בקנדה הוקם כדי לתת לכם מענה לשאלות רבות החל מסוג ההשקעה, מקום ההשקעה, מיסוי, נושאים משפטיים, ניהול ההשקעה, רווחיות ומימוש השקעה.
רוצים להשקיע בקנדה זקוקים לייעוץ מעורך קנדי וישראלי היכנסו עכשיו לפורום החדש >>
לצפיה ב-'מזוזה שקועה (קו 0)'
מזוזה שקועה (קו 0)
13/08/2017 | 15:03
1
39
איפה אפשר לרכוש?
לצפיה ב-'מדובר כנראה במוצר יחסית ייחודי '
מדובר כנראה במוצר יחסית ייחודי
( לעמוד שלי בתפוז )
13/08/2017 | 15:31
40
בדיקה קצרה באינטרנט מעלה שחברות "שערי ברכה" ו"דלתות אורן" מספקות משקופים ובהן שקע עבור מזוזה שקועה. 
לצפיה ב-'כיווני אוויר ואור'
כיווני אוויר ואור
13/08/2017 | 13:26
13
110
שלום לכולם. העלתי מספר תוכניות כאן ורציתי גם להעלות את התוכנית העדכנית כדי לעדכן את ההתקדמות בתכנון וגם לשאול לגבי האיוורור והאור המרחב הציבורי שהוא הקריטי בעצם.
כיוון שהמטבח סלון פונה לכיוון צפון מזרח והקיר של המטבח פונה לכיוון צפון מערב, האם יהיה מספיק מואר המרחב הזה? (במטבח גם יהיה חלון מן הסתם)
לגבי איוורור האם תהיה מספיק זרימת אוויר? כיוון שבכיוון דרום יש את המדרגות והכניסה..
תודה רבה!
לצפיה ב-'לא רואה בעית אור. תעשה חלון רחב במטבח ויהיה שפע אור ואויר.'
לא רואה בעית אור. תעשה חלון רחב במטבח ויהיה שפע אור ואויר.
13/08/2017 | 13:40
1
55
הסלון מסודר ככה שהוא הופך לחדר טלויזיה. הגב לנוף לאור ולמרחב, והפנים לקיר. כבר הערתי על זה בעבר וזה עדיין כך
אבל - אפשר לשפר גם ככה. אם חשוב לך לשבת עם הגב למטבח  והפנים לקיר - הרי שיש לך קיר ענק לטלויזיה. למה צריך את הקיר הקטן מלעלה? תעשה ויטרינה גדולה על כל החזית. ככה אולי תזכה גם לראות קצת גינה ומרחב חוץ מהסלון.
מרחק הישיבה בסלון עדיין 5 מ. שזה לא ריאלי.  צמצם את אורך הסלון ותקבל קצת יותר מקום לפינת משפחה.

פשששש... זה הריון ארוך ארוך הבית שלך....
לצפיה ב-'בהחלט הריון ארוך :)'
בהחלט הריון ארוך :)
13/08/2017 | 16:08
34
אבל גם העניינים בקיבוץ לא ממהרים להתקדם אז אנחנו לא לחוצים כרגע לפחות.
החלון הגדול עדיין לא ממוקם סופית ולכן יכול להיות שנזיז אותו טיפה יותר לכיוון החלון.

לא הבנתי לאיזה קיר קטן את מתכוונת? איפה לעשות ויטרינה גדולה?

אנו רוצים גודל סלון כזה ובסוף הקיר של פינת המשפחה יהיה גבס ולכן אם נראה בשטח שזה גדול מדי אז נזיז אותו טיפה.

אבל החשש הגדול שלנו הוא שאין חלון דרומי ולכן לא תהיה סירקולציה של אוויר.. מה דעתך?

לצפיה ב-'גם אני לא חושבת שתהיה בעיית אור ואוויר'
גם אני לא חושבת שתהיה בעיית אור ואוויר
( לעמוד שלי בתפוז )
13/08/2017 | 15:53
5
43
החלונות בביתך פונים לכיוון צפון מערב שהוא הכיוון של הרוחות בארץ כך שאם יהיו מספיק פתחי אוויר באזור המטבח סביר שתהיה תנועת אוויר בבית. בנוגע לאור- מכיוון שהבית שלך גדול קיימת אפשרות שחלקו הפנימי של הבית יהיה יחסית חשוך ובתהליך התכנון יהיה עליכם לחשוב על אפשרות ההארה של חללים אלו במידה וברצונכם לקבל חללים מוארים. כיום קיימים פתרונות תאורה אסתטיים וחסכוניים באנרגיה, מבוססי לד, שיכולים להאיר חללים שלמים בעוצמה ועם זאת ללא עלות גבוהה. 
בנוגע לתכנון בבית עצמו- הייתי מציעה להזיז את דלתות חדרי הילדים שכרגע נמצאות בסמוך זו לזו ולהרחיק כל אחת מהן לצד השני של הקיר על מנת שפתחי החדרים לא יהיו מול פינת המשפחה אלא מול קירות הפרוזדור מה שיעניק להם יותר פרטיות ושקט. 
דבר נוסף- יש להפוך את כיוון  דלת חדר השינה של ההורים כך שתפתח על הקיר ולא על הארון. 
באופן אישי אני לא אוהבת את תכנון מקלחת הילדים שכן נכון יותר להכנס לחלל האמבטיה ישירות מול הכיור מאשר מול האמבטיה. מאוד לא יפה להכנס ולראות בעצם את דופן ארון הכיור מהצד. הייתי מנסה לשפר את המצב. 
לצפיה ב-'בהחלט חשבנו כבר אולי להנמיך את הקיר של הטלויזיה'
בהחלט חשבנו כבר אולי להנמיך את הקיר של הטלויזיה
13/08/2017 | 16:10
4
24
על מנת להחדיר קצת אור למרחב החדרים.
בהחלט נשקול את הזזת דלתות החדרים.
דלת השינה של ההורים אכן תתהפך זה לא מעודכן בתוכנית הזו.
חשבנו להחליף את השירותים עם האמבטיה כיוון שזה יותר פרקטי ויותר שמיש במהלך היום, מה דעתך?
לצפיה ב-'היקרות שבין המטבח לכניסה, ובין הסלון לפ.המשפחה יכולים להיות'
היקרות שבין המטבח לכניסה, ובין הסלון לפ.המשפחה יכולים להיות
13/08/2017 | 22:20
3
33
לא בגובה מלא, וכך יחדור אור למרכז הבית.
\לגבי מסדרון החדרים, לא הייתי מנמיכה את הקיר בינו לסלון - אם לא רוצים שכל הרעש מהסלון יגיע לאיזור השינה, ולהיפך.
את המסדרון אפשר להאיר בחלון גג צר וארוך. יתן המון אור במעט שטח חלון.

הקיר הקטן שהתכוונתי אליו 0 זה הקיר שסוגר את הסלון מצפון, שבעבר הסברת שהוא בשביל הטלויזיה. בצורת הישיבה הנוכחית אין בו בכלל צורך. והוא לגמרי לסתיר את הנוף. חבל
לצפיה ב-'רעיון מעולה לגבי החלון הצר מעל לסלון'
רעיון מעולה לגבי החלון הצר מעל לסלון
14/08/2017 | 16:57
2
21
הכוונה שלך זה שאת כל הקיר הצפוני בעצם לעשות מחלונות? חלק ויטרינה וחלק חלון יציאה למרפסת?
לצפיה ב-'החלון הצר מעל המסדרון!!! ו - כן. ויטרינה גדולה לצפון. '
החלון הצר מעל המסדרון!!! ו - כן. ויטרינה גדולה לצפון.
14/08/2017 | 17:56
1
11
לצפיה ב-'כן כן התכוונתי למסדרון.. טוב כל הקיר חלונות זה חלום אבל'
כן כן התכוונתי למסדרון.. טוב כל הקיר חלונות זה חלום אבל
14/08/2017 | 18:39
23
עולה לא מעט כסף..
זה כבר התקציב יגיד אם נוכל לעשות זאת
לצפיה ב-'בנוגע לתכנון המקלחת- עדיף ככה'
בנוגע לתכנון המקלחת- עדיף ככה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2017 | 10:58
4
78
לדעתי עדיף למקם את כל האלמנטים במקלחת על גבי הקיר החיצוני, מה שימנע גם מעבר רעש לחדר הילדים. כשפותחים את הדלת רואים קודם כל את ארון האמבטיה, שהוא האלמנט הכי יפה ומרשים בחדר, ולאחריו השירותים והאמבטיה. את מכונת הכביסה והייבוש העברתי לקיר הנגדי בנישה, כך שהן מוסתרות ובסך הכל מתקבל חלל מרווח ומסודר שנוח לקלח בו ילדים. 
החלל הקודם היה צפוף יותר והאלמנט המרכזי שבו, כלומר ארון האמבטיה, לא היה ממוקם בצורה המיטבית. 
הייתי ממליצה גם להפוך את כיוון הפתיחה של דלת היציאה לחוץ, כדי שלא תיווצר כל הפרעה בחלל הפנימי עקב פתיחתה.  
לצפיה ב-'יופי של סידור. ואם כבר אז במקלחת הורים צריך אותו דבר'
יופי של סידור. ואם כבר אז במקלחת הורים צריך אותו דבר
14/08/2017 | 12:53
3
45
כיור מול הדלת, ואסלה בצד.
לצפיה ב-'תודה רבה, והערה נכונה בקשר למקלחת ההורים '
תודה רבה, והערה נכונה בקשר למקלחת ההורים
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2017 | 13:56
2
20
לצפיה ב-'תודה רבה! הכוונה לתלות את המגבות על הקיר מול האמבטיה?'
תודה רבה! הכוונה לתלות את המגבות על הקיר מול האמבטיה?
14/08/2017 | 16:58
1
10
לצפיה ב-'כן בוודאי. זו אפשרות טובה '
כן בוודאי. זו אפשרות טובה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2017 | 17:43
8
לצפיה ב-'אדריכל למרפאה'
אדריכל למרפאה
12/08/2017 | 20:42
1
42
שלום לפורום הנכבד , 
לידיד קרוב שלי שפועל להקמת מרפאה מיוחדת לילדים בירושלים אני מחפש אדריכל או סטודנט לאדריכלות (שנה ג') שרוצה לעזור ולעשות עבודת אוטוקאד לא מסובכת (יש תוכנית מה לבנות ואיך).
אשמח לפניות בפרטי למי שישמח לסייע.
תודה לכולם.
לצפיה ב-'רוצה לפרט? מה זה מרפאה מיוחדת ?'
רוצה לפרט? מה זה מרפאה מיוחדת ?
13/08/2017 | 08:46
9
לצפיה ב-'שלום לכולם'
שלום לכולם
12/08/2017 | 11:55
1
50
אשמח לדעת האם יש למישהו או מכיר מישהו שיש לו גג רעפים של אקרשטיין מדגם קופו דה פירנצה לבן עתיק שיוכל לענות על כמה שאלות? אני ובעלי חשבנו עליו כאופציה, אך לא ראינו אותו במציאות על גג שלם, רק כרעף בודד..
האם הוא נראה בהיר מידי? האם הוא דוהה במהלך הזמן? נשמח לראות גג כזה במציאות..
אודה לכם על כל תשובה..

לצפיה ב-'באתר של חברת אקרשטיין יש תמונות של גג שכזה '
באתר של חברת אקרשטיין יש תמונות של גג שכזה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/08/2017 | 15:26
37
הסתכלו באתר של חברת אקרשטיין, בקטגוריה רעפים- קופו דה פירנצה, בתמונות מספר 12,13 ו-14. תוכלו להתרשם מהרעף שיוצר משטח בעל כתמים בגוון בז' אפרפר. התוצאה הסופית נראית מעט וורדרדה. 
לצפיה ב-'היתרונות והחסרונות של שיטת ESB'
היתרונות והחסרונות של שיטת ESB
12/08/2017 | 06:48
1
42
שלום רב,

אקדים ואומר שיש לי אדריכל ויש לי קונסטרוקטור אבל אני רוצה הבנה גם בעצמי.

מעניין אותי ללמוד על השוואה בין שיטת ESB לשיטות הקונבנציונליות הנהוגות בארץ. מה היתרונות והחסרונות, באיזה מקרים יותר מתאימה ובאיזה פחות. אם מישהו מכיר מאמרים אוביקטיביים, אשמח. כמעט כל מה שאני מוצא באינטרנט נכתב מפוזיציה אז אני קצת סקפטי.

ספציפית אני בוחן את השיטה לבית בישוב בהרי ירושלים. החלקה נמצאת על מדרון משופע, שכבת יסוד סלע גירי, עשו סקר קרקע. המבנה המתוכנן עם מרתף, ציפוי אבן ירושלמית. שואף להגיע לדירוג אנרגטי A.

בתודה מראש.
לצפיה ב-'ההבדל הוא בביצוע, לא בתוצאה.'
ההבדל הוא בביצוע, לא בתוצאה.
12/08/2017 | 21:45
32
נ
לצפיה ב-'חישוב אחוזי בנייה בבית קרקע'
חישוב אחוזי בנייה בבית קרקע
10/08/2017 | 22:10
2
41
שלום,
מנסה לחשב אחוזי בנייה בבית קרקע בקרית מוצקין:
השטח המותר לבנייה במגרש 500 מר
במגרש 3 דירות
שלי 81מר ו7 מר מרפסת (חתיכה מרוצפת בגינה)
לשכן 72 מר
לעוד שכן 81
מותר לי לבנות 10.56 אחוז מהשטח המותר לבנייה ולא נוצל לפי צו הבית המשותף משנת 1963
לפי חישוב שלי 500-(88+72+81)= 241
241 כפול 0.1056= 27.35 ועוד ממד שהוא 12.5 ברוטו
סהכ כרגע 39.85 מר
מחסן הבנתי לא נחשב ולכן יהיה ניתן עוד 6 מר מחסן
סהכ 45.85מר
קודם כל האם אני צודק?
האם יהיה ניתן לקבל עוד אחוזי בנייה יענו למרפסת שאני יעשה לה פרגולת בטון ואחרי זה יסגור?

והשאלה האחרונה: בחלק שאני מעוניין לבנות יש שני חלונות של השכן שאני יצטרך לחסום כדי לבנות, אם אני יקח את התוכנית המקורית של הבית ישרטט עליה את הבניה ויחתים את השכן, האם לאחר שאוציא תוכנית בנייה אצל אדריכל הוא יוכל להתנגד? אמרו לי שכל עוד הוא לא חתם על הגרמושקה החדשה זה שהוא חתם על סקיצה לא שווה כלום?

תודה מראש

לצפיה ב-'די קשה להבין את הנתונים שאתה מציג'
די קשה להבין את הנתונים שאתה מציג
10/08/2017 | 23:53
26
בעקרון התב"ע מגדירה את שטחי הבנייה המותרים לבנייה במגרש:  X אחוז מסך שטח המגרש. במקרים מסויימים ישנן הקלות מסויימות שיכולות להתווסף לשטחי הבנייה.

מזה תוריד את השטח העיקרי הבנוי בפועל. כלומר השטח, לא כולל שטחי שרות, דהיינו ממ"ד, מחסנים, חניות, מרפסות שרות וכיו"ב. ההפרש, אם קיים בין השטח המותר לשטח הבנוי, הוא יתרת השטח המותר לבנייה. השטח הנותר צריך להתחלק בין שלושת היחידות. ייתכן שבאופן שווה או באופן יחסי. 

פרגולה לא נכללת בשטח הבנייה. אבל אם אתה מקרה או סוגר אותה, זה הופך להיות שטח עקרי, שצריך להיכלל בשטחים המותרים.

במקרה כזה (אם הבנתי נכון) ששלושת הדירות נמצאות על חלקה אחת, כל בעלי החלקה הרשומים צריכים להיות חתומים על היתר הבניה. אני מניח שמבחינה משפטית, אתה יכול לערוך איזשהו חוזה מקדמי עם השכן ולהחתים אותו על סקיצה, ואם אחר כך הוא מסרב לחתום על הבקשה להיתר, לתבוע אותו. אני לא משפטן, אבל זה נראה לי בעייתי, כי התכנית הסופית אף פעם לא זהה לסקיצות הראשונות. בעיקר אם אתה מתכוון לקשקש בעצמך איזושהי סקיצה לא מקצועית. ואז במבחן משפטי השכן תמיד יוכל לטעון שהתוצאה הסופית זה לא מה שהוא הבין מהסקיצה הראשונית.

ואגב, לא נכון להגיד: "אני יצטרך, אני יקח, אני ישרטט..." אלא - אני אצטרך, אני אקח, אני אשרטט.

בהצלחה.

לצפיה ב-'תפנה לאדריכל מאזור מגוריך'
תפנה לאדריכל מאזור מגוריך
( לעמוד שלי בתפוז )
11/08/2017 | 17:40
20
כדי לענות על שאלתך עליך לפנות לאדריכל, רצוי מאזור מגוריך, שיוכל לבדוק בנחלקת ההנדסה של מועצת מוצקין לאיזה שטח אתה יכול להגדיל בדיוק את ביתך וכיצד עליך להתייחס לחלונות בית השכן- האם מותר או לא לחסום אותם. 
בכל מקרה חתימת השכן נחשבת רק על גבי התכנית החדשה ולא על גבי הגרמושקא המקורית של הבית. 
לצפיה ב-'חוות דעת על תוכנית אדריכלית'
חוות דעת על תוכנית אדריכלית
09/08/2017 | 13:42
17
210
שלום לכולם.
אנחנו בשלב מתקדם בתכנון והיינו שמחים לשמוע את חוות דעתכם והערות/הארות על התוכנית שהגענו עליה עד כה. 

המגרש ממוקם באזור השפלה עם נוף לכיוון צפון מערב, בצפון מערב גובל בכביש, במזרח רחוב הולנדי, בדרום שכנים.
הבית תוכנן כך שיתאים בעתיד לזוג ושלושה ילדים (או שניים וחדר משחקים) וקליניקה שתהייה יחסית מבודדת מהבית, וזאת בבית קטן ככל שאפשר על מנת לחסוך בעלויות בנייה אך גם עם תחושה של מרחב (יצרנו חלל כפול ותקרה יחסית גבוה).
בחדר הורים יש חלון ספסל שפונה לנוף ולא היינו רוצים לוותר על כך.
נודה על כל עצה ורעיון, תודה!

לצפיה ב-'עצה'
עצה
09/08/2017 | 19:31
1
112
תצמידו את חדר ההורים לפינה ימנית. תנסו שהחלל הכפול יהיה מעל הסלון.
בכללי התכנית נראית סבבה.
לצפיה ב-'תודה גיא!'
תודה גיא!
10/08/2017 | 10:31
18
לצפיה ב-'תכנית נחמדה מאוד '
תכנית נחמדה מאוד
( לעמוד שלי בתפוז )
09/08/2017 | 19:50
1
103
סך הכל בית ש"ארוז" כמו שצריך בלי הרבה חללים מיותרים. מצד שני קצת צפוף (אבל לא נורא...). מפריע לי מאוד שגרם המדרגות מתחיל בסלון- שכן זה יוצר מצב שבו כל מי שעולה ויורד במדרגות מפריע למי שיושב בסלון. מבחינתי זו העקב אכילס של הבית. 
דבר שני שמתוכנן באופן בעייתי הוא חדרי האמבטיה של הילדים ושל ההורים. חדר האמבטיה של ההורים קטן וצפוף להחריד כמו בדירות קבלן ולא כמו בבית פרטי. לפי השרטוט יהיה קושי אם בכלל אפשרי לצאת ולהכנס למקלחון.  
הייתי חושבת על תכנון חכם יותר שיאפשר חלל רחצה נוח וגדול יותר עם ארון בגדים גדול ופינת איפור. זה אפשרי! 
חדר האמבטיה של הילדים גם הוא צפוף מאוד ולא נוח. אורכו 220 מידות ברוטו כלומר בפועל הוא יהיה באורך של 2.15-2.10. אמבטיה סטנדרטית היא בגודל 1.6 מה שמותיר רוחב של כ-55 ס"מ למכונת הכביסה. זה לא מספיק (אלא אם תתקינו אמבטיה בגודל 1.50). בין אמבטיה ומכונת הכביסה רצוי לבנות קיר קצר שימנע מעבר מים לכיוון מכונת הכביסה ושקעי החשמל. במימדים שכאלה זה יהיה בלתי אפשרי. במרפסת הצפון מערבית נכתב שקיים מסתור כביסה, כלומר שזו אמורה להיות המרפסת שבה נתלית הכביסה הרטובה. אבל הדלת היחידה שיוצאת אליה נמצאת בחדר השינה שלכם. המשמעות היא שבכל פעם שתרצו לתלות כביסה תצטרכו ללכת עם הגיגית הכבדה לאורך כל הפרוזדור, להכנס לחדר השינה ולצאת למרפסת- לא הגיוני בעליל!
עדיף אם כך להעביר את חדר המקלחת כך שיגבול במרפסת ולתכנן דלת שנפתחת מהאמבטיה לכיוון המרפסת ויהיה נוח להוציא את הכביסה הרטובה ישירות אליה.  
צרפתי דוגמא לאפשרות לתכנון אחר וסולידי יותר עבור גרם המדרגות שאני משוכנעת שלקחתם אותו בחשבון, אבל החלל הכפול קרץ לכם .
דברנו בפורום לא פעם על הבעייתיות שנוצרת עקב חללים כפולים- בעיות אקוסטיות ובעיות במיזוג. מקווה שלקחתם את השיקולים הללו בחשבון. 

לצפיה ב-'תודה רבה זוהר!'
תודה רבה זוהר!
10/08/2017 | 10:29
35
תודה רבה זוהר!
העלת סוגיות טובות שניקח בחשבון במיוחד את נושא האמבטיות של ההורים והילדים.
היות והתכנון לא מרווח ("ארוז" טוב :)) אז החלל הכפול ייצר תחושה של מרווח.
להערכתך הגדלת הסלון ב- 20 ס"מ באזור של המדרגות יפתור את הסוגיה של צוואר הבקבוק?
לצפיה ב-'רק אני רואה את התכנית חתוכה באמצע? '
רק אני רואה את התכנית חתוכה באמצע?
09/08/2017 | 22:46
12
46
חשבתי שמדובר בדו משפחתי - אבל היא כתבה שיש צד מזרחי...אז אני לא מבינה
לצפיה ב-'אני הנחתי שמדובר בדו-משפחתי...'
אני הנחתי שמדובר בדו-משפחתי...
( לעמוד שלי בתפוז )
09/08/2017 | 23:15
11
28
לצפיה ב-'אכן מדובר בדו משפחתי '
אכן מדובר בדו משפחתי
10/08/2017 | 10:30
10
19
לצפיה ב-'אז חבל שלא ציינת מלכתחילה, אנחנו לא יודעים מה שלא מוסבר.'
אז חבל שלא ציינת מלכתחילה, אנחנו לא יודעים מה שלא מוסבר.
10/08/2017 | 11:05
9
54

לגופה של תכנית - ניכר שיש לכם מתכנן מקצועי שיודע את העבודה (תתפלאי כמה זה לא טריוויאלי במקומותנו ).  
אבל עדיין יש דברים חשובים לשפר, כמו שזוהר ציינה.

קודם כל כמה תהיות עקרוניות:
1. העמדת המבנה: אני רואה שמדובר במגרש פינתי, ואני תוהה, למה העמדתם אותו דוקא ככה? האם הכניסה חייבת להיות מהצד הזה?
למה אני שואלת - כי קודם כל צורת המגש הטרפזית מתרחבת מאד בצד של הכניסה - אבל בצד זה אין כל שימוש בפינה הרחבה של המגרש, זו רק כניסה. ואילו החצר השימושית שלכם נמצאת דוקא בצד הצר וכתוצאה אין לכם שם כמעט גינה. רק ערוגת גינון אחרי רחבת הישיבה. לטעמי היה מתבקש להפוך את הבית - כך שהחלק הרחב יהיה החצר העיקרית שלכם .
מאחר שציינת שהנוף בצפון מערב אז בכלל המהפך מתבקש, כי כרגע הבית נפתח אל השכנים שממערב! ולא אל הנוף (אם הבנתי נכון כמובן את כיוון הנוף והשכנים).

2. הפנית הפונקציות והפתחים: בהמשך למה שנאמר לעי"ל - הסלון מפנה את המבט, כלומר את הויטרינה הגדולה שלו, דוקא לדרום מערב! הכיוון הכי בעייתי מבחינת קרינת שמש וכאן גם לא הכיוון של הנוף. אז למה?
בכיוון דר.מערב השמש מגיעה לוהטת בשעות הכי חמות של אח"צ, בזוית מספיק נמוכה כדי לסנוור ולחדור עמוק פנימה לתוך הבית, אבל לא נמוך מספיק (כמו מערב) כדי ששתילת שורת שיחים תחסום אותה. בקיצור - כיוון קשה. אילו הנוף היה בכיוון - הייתי מבינה. אבל אמרת שלא כך....אז למה?
ונניח שאין שמש בעולם - למה לא לשבת בסלון עם הפנים לנוף?

לצפיה ב-'תודה על ההערות!'
תודה על ההערות!
10/08/2017 | 11:43
8
34
1. העמדת המבנה: הסיבה שהכניסה למגרש היא מהחלק הצפון מזרחי זה בגלל דרישות בתב"ע. לא ניתן להזיז חניות והצלע המערבית היא גבוהה (בין מטר ל-2.5 מטר) מהכביש אז אי אפשר לגשת משם.
בצד דרום יש גם שכן (נמוך במטר וחצי מהמגרש שלי) אז אי אפשר להיכנס למגרש משם. אני מתבאס מזה שהגינה האפקטיבית היא קטנה אבל אין כל כך ברירה, אני מתנחם בכך שהגינה גבוהה מכל האזור שסביבה מה שמייצר פרטיות. 
לגבי הנוף אם אני יהיה יותר מדוייק מדובר על כל הצלע המערבית של המגרש.
2. סוגייה מעניינת ומדאיגה.... הסיבה שהחלטנו על הכיוון הזה זה שרצינו שיהיה יכולת לשבת בחצי האי במטבח ולראות את הטלויזיה שבסלון. בנוסף אם נהפוך את הספה אז אזור בין המדרגות לספה יהיה יחסית צפוף... דילמה רצינית... איך לדעתך ניתן לשלב את הרצונות שלנו עם הסוגיה של השמש והסינוור?
לצפיה ב-'ההסברים על הכיוונים מאד לא ברורים לי, וקשה לי להבין את דבריך'
ההסברים על הכיוונים מאד לא ברורים לי, וקשה לי להבין את דבריך
10/08/2017 | 11:59
7
74
החץ מראה כיוון אחד, והכיתובים כיוון שני, לפי התיאור שלך בכלל זה משתנה...
הכי טוב שתעלה את תכנית מלאה של המגרש הקיים, כולל חץ צפון גבהים והכל. תכנית מדידה תהיה גם טובה.

רק הערה אחת - מי קבע שהכניסה למגרש צריכה להיות מהחניה? הכניסה הראשית יכולה להיות מכיוון אחר לגמרי. ואם רוצים בד"כ אפשר לסדר כניסה אחורית מכיוון החניות.  
וממתי הפרש גבהים מבטל גישה? יש בעולם מדרגות. להמון בתים נכנסים עם מדרגות, אם זה לא המון זה אפילו נחמד.
לצפיה ב-'עוד פרטים - מקווה שעוזר'
עוד פרטים - מקווה שעוזר
10/08/2017 | 18:03
6
58
אין לי תוכנית זמינה עם גבהים ותכנון, אז נסיתי להוסיף קצת פרטים על גבי התמונה.
הפרש הגבהים לא מבטל כניסה אבל יש קירות תומכים לשצ"פ אז לא מאשרים גישה משם.
כניסה אחרונית מכיוון החיוניות היא אפשרית, העניין הוא שאנחנו רוצים כניסה נפרדת לקליניקה גם שתייצר הפרדה בין הקליניקה לכניסה הראשית של הבית.
תודה! :)
לצפיה ב-'נראה לי שיש פה פספוס.'
נראה לי שיש פה פספוס.
11/08/2017 | 09:11
5
42
יכול להיות שאתם כבר טחנתם וטחנתם את זה, ואני פה חמור קופץ בראש אם הכביש מ-"צפון" (צפון-מערב - נכון?) נמוך יותר, וזה בגדול הכיוון של הנוף, הבית צריך לפנות לכיוון הזה. לא רק הספסל הבנוי בחדר ההורים (שזה כשלעצמו רעיון נפלא) 

לכן הכניסה צריכה להיות מ-"מזרח", מכיוון החניה, או כמו שגלמיש הציעה, איכשהו מהצד השני. איך עושים את זה, ושומרים על כניסה נפרדת לקליניקה? זה האתגר שלכם ביחד עם האדריכל/ית! (עושה רושם שאתם בידיים טובות)

מעבר לדברים הנכונים שזהר וגלמיש אמרו, חשוב לציין ש-חלל כפול, לא ממש נותן תחושה של מרחב, ובעיקר מהווה מפגע! ממליץ על הרעיון הזה לוותר.

בהצלחה!.

לצפיה ב-'תודה! חומר למחשבה... '
תודה! חומר למחשבה...
11/08/2017 | 14:28
12
לצפיה ב-'זאת לא התכנית שרציתי , אבל אנסה להתיחס ככה'
זאת לא התכנית שרציתי , אבל אנסה להתיחס ככה
11/08/2017 | 14:50
3
77
כתבת:
"העמדת המבנה: הסיבה שהכניסה למגרש היא מהחלק הצפון מזרחי זה בגלל דרישות בתב"ע. לא ניתן להזיז חניות והצלע המערבית היא גבוהה (בין מטר ל-2.5 מטר) מהכביש אז אי אפשר לגשת משם."
- אני שואלת - אז מה אם יש הפרש גבהים? למה אי אפשר לעלות במדרגות מהרחוב?
בדקת ואתה בטוח שאי אפשר להזיז את החניה ? אם כך אז היא יכולה להישאר בצלע הצפ.מזרחית. אבל למה היא דחופה פנימה עד קיר הבית?
עכשיו בוא נשאל -  האם הנחת המוצא שהכניסה לבית חייבת להיות צמודה לחניות? אולי אפשר שהכניסה הראשית לא תהיה ליד החניות? ואילו לחניות תהיה כניסה אחורית...

ולענין 2 הכניסות הנפרדות - כתבת שאתם רוצים הפרדה בכניסות של הבית והקליניקה - אבל כאן ההפרדה היא מינימלית.
אם נהפוך את הבית מעלה-מטה  אולי יהיה אפשר ליצר הפרדה טובה יותר?

כתבת - "אני מתבאס מזה שהגינה האפקטיבית היא קטנה אבל אין כל כך ברירה"...
ואני דוקא חושבת שיתכן שיש ברירה. צריך לבדוק את זה לעומק לפני שמוותרים ככה.

כתבת - "לגבי הנוף אם אני יהיה יותר מדוייק מדובר על כל הצלע המערבית של המגרש".
אז בדיוק כל הצלע המערבית צפ.מערבית אטומה לנוף! למעט אולי במטבח. מה ההגיון?
יש לכם חזית ארוכה לצפון מערב, שזה כיוון מעולה במחינת שמש ואקלים, שזה כיוון הנוף אצלכם - ובכל זאת הבית לא מתיחס אליו. זה פספוס ענק!
וכל זה רק בגלל "רצינו שיהיה יכולת לשבת בחצי האי במטבח ולראות את הטלויזיה שבסלון"  
רציני?
קודם כל בתכנית עכשיו אי אפשר לראות את הטלויזיה שבסלון מהישיבה באי!!! אלא אם תשקיע בפתרון שיאפשר להפוך אותה ב 180 מעלות כל פעם. ואם תהפוך את המיקום של המטבח והסלון אי אפשר יהיה לראות טלויזיה ? מהסלון, ומהאי?
ובמקרה הכי גרוע - קונים עוד מסך טלויזיה (ענין של 1K )...
או שלא הבנתי משהו...

הצעתי - קודם כל להפוך את הכיוונים של המטבח והסלון.
לפתוח חזית זכוכית גדולה לצפ.מערב שתכניס הן את הנוף והן את יפי היגנה הירוקה שבטח תהיה לכם.
שלישית - המטבח עכשיו גובל בפינת האוכל - מה שהרבה יותר מוצלח מבחינת יחסי שכנות של פונקציות.
רביעית - ניצול החלל שמתחת למדרגות.
כרגע הוא לא ממש בר ניצול, אפשר מקסימום לעשות שם מחסן צר היות שהכניסה אליו מהצד הצר.
אם תהפוך אותן , ככה שהתחלת העליה ליד הדלת כיס, החלק הגבוה (מסומן במלבן צהוב) שהוא כבר מעל גובה ראש ניתן לניצול בהרבה אופנים: אפשר לעשות מזה מזווה - לסגור בארון עם דלתות ומגירות, או עם קיר והכניסה מהאמצע. אפשר להעמיד שם את שולחן האוכל. אפשר לעשות שם פינת עבודה מחשב או מה שצריך....

רצ"ב שירבוט מהיר של אופציה לדוגמה (כמובן זה שירבוט גס ולא תכנית מדוייקת) , לא שיניתי מיקום חניות וכניסות. החלפתי בין מטבח לסלון, ואת כיוון העליה במדרגות. יש פתח גדול לנוף. את החצר השימושית אפשר לעשות איפה שרוצים - בדר.מערב כמו שהיה (פחות מוצלח) או בצפ.מערב מעל הרחוב. במקרה כזה הייתי מצרה ומארכיה את הבית כדי להשאיר יותר מרחב לחצר.
אפשר לעשות יציאה ישירה מהמטבח לחצר (המיקום המתאים מסומן בריבוע אדום).
השגת החניות אחרוה עד לקו המגרש תאפשר פתיחה של חלון מהממד לא ישירות לתוך הפגוש של המכוניות.

לצפיה ב-''
11/08/2017 | 17:00
6
לצפיה ב-'האופציה התכנונית שמוצעת על ידי גלמיש טובה מאוד'
האופציה התכנונית שמוצעת על ידי גלמיש טובה מאוד
( לעמוד שלי בתפוז )
11/08/2017 | 19:49
1
41
מה שגלמיש הציעה אכן "פותח" את הבית לנוף, מאפשר לסלון לקבל שני כיווני אוויר ואפילו שלושה (אם יוצרים פתח גם לכיוון שביל הגישה) וגם מאפשר לכם לשבת במטבח ולצפות בטלוויזיה ולהקל על המעבר לפינת האוכל וממנה בזמן ארוחות משפחתיות גדולות יותר. 
באופן אישי אני הייתי הופכת את כיוון המדרגות כך שהן תתחלנה קרוב יותר לפינת האוכל (מה שעדיין מאפשר למקם תחתיו ארונות, מגירות או מדפים) ומתחת לגרם המדרגות הגבוה והצמוד לממ"ד הייתי ממקמת שרותי אורחים, שכן השירותים על יד הקליניקה אמורים לשרת את באי ובאות הקליניקה ואילו שירותי האורחים ישמשו את בני הבית ואורחים מזדמנים וימנעו כניסה ויציאה לאזור הקליניקה שמן הסתם תרצו שבזמן טיפול יהיה שקט ואינטימי. 
דבר נוסף שקשור לתכנית המוצעת- אפשר לראות שהפיכת הסלון והמטבח אכן פתחה את הבית לנוף אבל קצת סגרה את חלל הבית בשל מיקום הרהיטים. במיוחד הצטמצם פתח הכניסה לסלון וכעת בעיני הוא מעט קטן ולא מאפשר להשתמש בו כחלל התכנסות וארוח נוח (בתכנית המקורית שטח המטבח הוא 4.1X3.7 - שטח שהוא מעט קטן לסלון). הייתי ממליצה ליישר את קיר הסלון עם קיר המטבח- דהיינו להגדיל מעט את הסלון לאורכו בכ-80 ס"מ לאורך של כ-4.90 מ',  והדבר יאפשר בהמשך גמישות בתכנון הסלון ובהעמדת הריהוט בו.  
לצפיה ב-'צודקת זוהר. אני בעיקר הראתי מיקומים - לא תכנון סופי'
צודקת זוהר. אני בעיקר הראתי מיקומים - לא תכנון סופי
13/08/2017 | 08:57
25

את החללים אפשר להרחיב או לכווץ .
לטעמי נכון להצר את המטבח שכן בסידור הזה הוא קיבל אורך רב ואין צורך בכל הרוחב הזה. מטבח ברוחב 3 מ. יספיק.
את חלל הסלון אפשר להרחיב ולמצוא את הסידור המיטבי לפינת הישיבה. הטלויזיה יכולה להיות על הקיר של מבואת הכניסה. או בחזית הצפ.מערבית כשחלקה יהיה קיר. וכו.

שכחתי לציין קודם - הסקיצה הזאת כמובן מתבססת על הרצעה של זוהר לגבי המדרגות.

לצפיה ב-'דלת למרפסת שירות - דירת קבלן'
דלת למרפסת שירות - דירת קבלן
07/08/2017 | 14:21
4
40
שלום,

אשמח להתייעץ - האם ישנם חוק או תקנה כלשהי המחייבים קיום דלת למרפסת השירות?
רכשנו דירת קבלן ואנחנו בשלב השינויים. אנחנו שוקלים לבטל את הדלת בין המטבח לבין מרפסת השירות, כולל כמובן ביטול המשקוף.
האם זה דבר שעשוי להיות בעייתי מבחינת קבלת טופס 4? מדובר על דירה בתל אביב.
הבנתי שחדרי רחצה מחייבים דלתות, האם הדבר נכון גם לגבי מרפסת שירות?

תודה רבה מראש!
לצפיה ב-'לא ידוע לי על חוק או תקנה שכזו'
לא ידוע לי על חוק או תקנה שכזו
( לעמוד שלי בתפוז )
09/08/2017 | 10:20
11
לצפיה ב-'נדמה לי שהשואלת מתכוונת שהם רוצים לבטל את ההפרדה'
נדמה לי שהשואלת מתכוונת שהם רוצים לבטל את ההפרדה
09/08/2017 | 16:00
2
26
בין ח.הרחצה למרפסת הכביסה, ע"י הסרת הדלת.
מאחר ומדובר מבחינת רישוי על שני סוגי שטח שונים, ח.רחצה שטח עיקרי, והמרפסת  שטח שרות , לכן אסור (חוקית) להפוך אותם לחלל אחד. ו-כן, הסרת הדלת והמקוף עושה בדיוק את זה.
לצפיה ב-'גלמיש, תודה - ושאלה'
גלמיש, תודה - ושאלה
10/08/2017 | 00:49
1
18
הכוונה היא אכן לבטל את ההפרדה, אבל לא בין ח. הרחצה למרפסת השירות, אלא בין המטבח לבין מרפסת השירות (או כפי שהיא מכונה - "חדר כביסה").
האם אכן מרפסת השירות נחשבת שטח שירות? כי הדיעות חלוקות בנושא והבנתי שחלק מהגורמים מחשיבים אותה כשטח עיקרי וחלק כשטח שירות.
האם תוכלי להפנות אותי לתקנה רלוונטית בעניין?

תודה רבה מראש!
לצפיה ב-'ההיתר שלכם, הוא המסמך הרלוונטי. בקשו מהקבלן או מהוועדה'
ההיתר שלכם, הוא המסמך הרלוונטי. בקשו מהקבלן או מהוועדה
10/08/2017 | 09:29
19
שאצלה התקבל ההיתר - לקבל את ההיתר ותראו שם בדיוק איך מוגדר כל חלל (יש טבלה של חישוב שטחים, ויש שרטוט שמארה לאיזה קטגוריה שייך כל חדר).
אני די בטוחה שמרפסת שירות זה שטחי שירות כי לקבלן לא כדאי להגדיר אחרת (אלא אם הוא מיצה את כל שטחי השירות ויש לו עודף שטחים עיקריים....דבר שלא קורה).
לצפיה ב-'חוות דעת'
חוות דעת
08/08/2017 | 13:22
9
119
ראשית תודה על הנקודות ששהסבו את תשומת ליבנו.
בהתאם לזאת ערכנו מספר שינויים בתכנית. נשמח לקבל את חוות דעתכם על התכנית החדשה. איפה יש מקום לשיפורים נוספים? רעיונות...
לצפיה ב-'לא זוכרת את הגלגולים הקודמים - אבל עדיין יש בעיות לשפר'
לא זוכרת את הגלגולים הקודמים - אבל עדיין יש בעיות לשפר
08/08/2017 | 16:39
2
52
בתנאי שמתאים לכם שאין כמעט גינה. הבית תופס את כל מרכז המגרש כך שנשארות רצועות מסביב, רחבות יותר או פחות.
במקומכם הייתי מקטינה קצת את תכסית הבית , איפה שזה ממילא מתבקש (לדעתי) ומייצרת עוד קצת מרחב חוץ במקום אחד מרכזי.
אפשר להקטין את המטבח הענק (שיש לו 2 פינות מתות שאי אפשר לנצל) ואולי לא חייבים לשבת מכל צידי האי? ומצרה קצת את מרחב הסלון הגדול כ 30+ מ"ר. וחדר הורים שממש לא צריך את כל האורך הזה רק בשביל מעבר...(כלומר אורך של 3.5 עדיין גדול מאד).

הישיבה בסלון מתוכננת רע. מרחק ישיבה של 4 מטר מאדם לאדם? מי יושב כך? הספות הייתי מפנה את הפתיחה לצפון, אל רחבת הישיבה הגדולה, ומציבה את הספות כך שלפחות חלקן יפנו מבט לנוף...

חלונות - אם כבר יש לכם חזית צפונית למה לא לפתוח אליה חלונות גדולים? למשל מהסלון, ופינת האוכל. במקום ויטרינות מזרחיות (בפרט זו של פ].האוכל) שיחדירו שמש חזקה ומסנוורת.

בח.ההורים - המיטה עם הגב לחלונות. אחד מהם גם פונה ישירות למכונית החונה בחוץ! לא שוס.

הקפיצות הקטנות בקירות הבית, של 20-30 סמ. סתם מעבן את העין ומייקר את הבניה. תיישרו! לא ברור למה קירות החוץ מקבלים עובי שונה במקומות שונים... מה, בחדר שינה צריך קיר פחות מבודד? למה קירות הסלון מטבח בעובי 30 וקירות חדרי שינה בעובי 20 ? ממש מוזר.

לצפיה ב-'גלמיש תודה על ההתייחסות'
גלמיש תודה על ההתייחסות
08/08/2017 | 22:30
1
27
כמובן שהיינו שמחים לגינה גדולה יותר אולם, יש קושי גם להקטין את התכסית וגם לקבל את כל מה שדרשנו. לגבי המטבח -לאלו 2 פינות מתות התכוונת וכיצד ניתן לנצל אותן? האי לבקשתנו גדול כיוון, שמהווה מקום מרכזי. וחשוב שהמעבר מסביבו יהיה חופשי ולא יפריע לתנועת העבודה במטבח. גודל הסלון כ24 מ"ר, מסכימים לגבי כיוון הישיבה. את החלון הצפוני אנו מגדילים אך לפי זה, ישנה בעיה לגבי מיקום הטלויזיה. הספה שלנו פינתית והיינו שמחים לקבל רעיון איפה למקם אותה ואת הטלויזיה.
מסכימים עם הערותייך לגבי הקפיצות בבית ונדאג ליישורם. לגבי השבירה במקלחת בגלל דלת הממד- האם חייב שתהיה שבירה וקיר ליד דלת הממד?
כמו כן מה דעתך כל מיקום המדרגות?
תודה רבה
לצפיה ב-'זה מה שנקרא סדרי עדיפויות'
זה מה שנקרא סדרי עדיפויות
09/08/2017 | 09:21
43
האי לבקשתכם גדול כי הוא מקום מרכזי. גם המטבח גדול כי צריך. גם הסלון גדול כי הוא מקום מרכזי. גם חדר הורים גדול כי זה... כיף?
אז ברור שיש קושי להקטין את התכסית.
זה לא שאני אומרת לכם איך הבית צריך להיות - אבל אני כן אומרת שהגדרת סדרי עדיפויות זו משמעותה. איפה אפשר לוותר קצת. אי יכול להיות מקום מרכזי גם בלי להכיל 6 סועדים! וגם עם 6 סועדים לא חייב רוחב של 120 . רוחב מטר יספיק. המטבח צריך כל כך הרבה שיש? אולי אפשר לוותר על חלק היות שיש גם אי שישמש לעבודה? חדר הורים - האיזור הריק בו הוא בגודל של חדר (כ 9 מ"ר !) האם באמת צריך חלל ריק גדול למרגלות המיטה שלכם? או שאולי אפשר לצמצם קצת?
גודל הסלון שאת התיחסת אליו זה איזור הישיבה, אני התיחסתי לכל החלל הגדול שמקיף אותו. האם צריך את כל האיזור הריק הזה אחרי מבואת הכניסה?
מדובר בהרבה חללים ריקים גדולים מאד שמשמשים למעבר בלבד, שאפשר לצמצם בלי לגרוע מהחללים השימושיים. (ראי סקיצה בה סימנתי אותם)

לגבי ישיבה מול טלויזיה, אפשר לשבת מול מסך וגם מול נוף. צריך לתכנן באופן מתאים. כרגע מה שרואים בחלון הצפוני בסלון זה בעיקר את הקיר של פינת האוכל! ומה שרואים מפינת האוכל זה את המרפסת, במקום את הנוף לגינה.

לגבי המדרגות - המיקום שלהן לא מזהיר לדעתי. אבל אפשרי. פחות חביב עלי המבנה שלהן עם המדרגה האחת באמצע הפודסט, זה נורא מעצבן. עדיף כבר לצמצם אותן למדרגות מקביליות.
לצפיה ב-'הצלחתם במשימה-צמצמתם את שטח הבית!'
הצלחתם במשימה-צמצמתם את שטח הבית!
( לעמוד שלי בתפוז )
09/08/2017 | 11:12
5
64

רות שלום,
כאמור הצלחתם לצמצם את שטח הבית בצורה יפה מבלי לפגוע בתפקוד הבית. אתם עומדים לחסוך באופן הזה המון כסף! איזה כיף 
הבית בנוי עכשיו במסגרת גבולות הבנין, ללא חריגות, הסלון והמטבח כבר בגודל כזה שעלויות הבניה והתחזוקה שלהם כבר יותר מתקבלות על הדעת, וגם הצד של החדרים מאורגן טוב יותר. 
כפי שציינה גלמיש עדיין אפשר להמשיך ולדייק את התכנון.  
למשל אפשר ליישר את קיר חדר ההורים עם קיר המקלחת ובכך תצמצמו קצת את שטח חדר ההורים העצום וגם תקבלו רצועת גינון של כחצי מטר שתהווה מעין חציצה בין חלונות החדר ובין החניות. 
לפי דעתי מיקום המדרגות מצוין ואם הן יתוכננו כאלמנט מעניין וייחודי הן תהפכנה להיות מעין נקודת מוקד בבית (focal point).
קצת התאכזבתי לראות שהשארתם את הסידור של מטבח-פינת אוכל-סלון כפי שהיה בסקיצה הקודמת ולא ניסתם לחזק את הקשר עם הגינה, אבל אם נניח שזה מה שאתם אוהבים ורוצים הייתי יוצרת פתחים נוספים לכיוון הגינה. למשל בקיר הצפוני של פינת האוכל אפשר ליצור פתח יציאה גדול- תרחיקו קצת את השולחן מהקיר כדי שלא יהיה בעונש, וכך תקבלו פתח אור ואוויר שישפר מאוד את התחושה בפינת האוכל  ובאזור הציבורי בכלל. הייתי מורידה את "זנבות" הקיר שבקצה הויטרינות שבסלון ובפינת האוכל ומגיעה עם הויטרינות עד הקצה, ופותחת עוד את החזית לכיוון הגינה והדק. 
עשיתי סקיצה שבה אני מראה מה כוונתי וגם הקטנתי עוד קצת את תכסית הבית באזור המטבח שהוא עצום למדי (יישרתי את קיר המטבח עם קיר חדר שינה הורים). מה דעתך? שינוי קטן כזה המשמעות שלו היא חסכון מצטבר של עשרות אלפי שקלים...

לצפיה ב-'גאליס וזוהר היקרות, אנו מאד מודים לכן על ההערות '
גאליס וזוהר היקרות, אנו מאד מודים לכן על ההערות
10/08/2017 | 00:07
4
37
והנקודות למחשבה שאתן מעלות.הן מועילות ומסייעות לנו לשפר את התכניות. כמה פרטים שלדעתינו חשוב שתדעו: בח. ההורים יש להתחשב במידות הריהוט הקיים ארון3.20 וטואלט 2 מ' ולאפשר פתיחה של הדלת ללא פגיעה בארון. לכן יישור הקיר המערבי לא כ"כ מתאים מבחינת הריהוט. כדי להקטין את החלל חשבנו ליישר את הקיר המזרחי של החדר עם קיר המקלחת וכן ליישר את הנישה שבקיר הצפוני. כך שיתקבל חדר ללא שבירות. (עלתה גם האפשרות להחליף בין מיקום הארון למקלחת- מה דעתכן?)
לגבי האי במטבח, אנו מעוניינים שיהיה ב2 גבהים- גובה שולחן לישיבה נוחה וחלק בגובה השיש. אך אנו תוהים כיצד זה יראה?
החלל המבוזבז שלפני הסלון- גם לנו מפריע. אולם אם נקדם את הסלון לחלל זה, זה יפריע למעבר לפינת אוכל וכן כך הפינת אוכל- סלון- מטבח יהיו מחוברים ורצינו שכל איזור יהיה מתוחם בפני עצמו. יש לכן רעיונות איך לפתור זאת?
לגבי המדרגות ומיקומם- לא שמנו לב למדרגה באמצע הבודסט ואכן נבטל אותה. השאלה אם עדיף מדרגות מקבילות או בצורת האות ח?
כמו כן, נשמח לקבל פירוט והסבר איך להפוך את המדרגות שנמצאות במרכז הבית לאלמנט מעניין וייחודי.
ושוב תודה רבה על עזרתכן.
לצפיה ב-'תגובה לשאלות '
תגובה לשאלות
( לעמוד שלי בתפוז )
10/08/2017 | 10:40
3
31
באופן אישי לא הייתי משנה את מיקום המקלחת עם הארון. המיקום שלה בצד, כשהחלון פונה לחצר הצידית באופן שמאפשר פרטיות מירבית הוא מעולה, אז אל תזיזו. אגב, הטיעונים שהעלת בנוגע לארון ושבגללו אי אפשר להקטין את החדר נראים לי לא "רציניים" משום שאפשר למצוא לעניין הארון המון פתרונות אחרים, אבל כאמור בסופו של דבר השיקול הוא שלכם ושל המתכננת. 
אי עם שני גבהים הוא מצוין כשמדובר באי גדול. כשמדובר באי שחלקו הגבוה הוא בגודל של 120/60 והיתרה נמוכה, זה פחות יפה בעיני. יש לכם מטבח מאוד גדול עם שפע משטחי עבודה ולכן אין ממש צורך במשטח עבודה נוסף שנמצא באי. לכן אפשר למקם במרכז המטבח שולחן יפה ל-6 איש ולוותר על אי בשני גבהים. 
בנוגע לשטח המבוזבז בין הסלון והמטבח- כרגע הוא ברוחב של 3 מטרים על 4.8. ניתן להקטין אותו בחצי מטר באורך למידה של 4.3 על ידי הקטנת הסלון מ-4.8 ל-4.3. מדובר בעבודה שעל המתכננת לבצע ומדובר בתכנון מאוד פרטני, לכן קצת קשה לענות על זה במסגרת הפורום. 
ובנוגע לגרם המדרגות- לדעתי עדיף מדרגות מקבילות ובאינטרנט ובפינטרסט ניתן למצוא שפע של דוגמאות לתכנון גרמי מדרגות מעניינים ומיוחדים (שוב מדובר בעבודה מובהקת של מעצבת הפנים שתתכנן זאת בהתאם לטעמכם האישי ולתקציב שעומד לרשותכם). 
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
10/08/2017 | 11:38
2
16
על המענה לשאלותינו. אני גם חושבת שאכן עדיף כבר אי בגובה אחיד של שולחן. השאלה איך זה יראה מבחינת הסמיכות לשולחן פינת האוכל? 
לגבי הקטנת הסלון, לא כל כך הבנו את כוונתך ונשמח אם תדגימי לנו פחות או יותר למה התכוונת.
דבר נוסף שהתעורר בתכנית זו, הוא המרחק של המקלחת שמשמשת גם כשירותי אורחים. חשבנו להחליף בין המזווה למקלחת, אך כך יש פחות פרטיות למי שמשתמש במקלחת. מה דעתך , האם להוסיף שירותי אורחים?
תודה רבה
לצפיה ב-'לדעתי עוד לא הגעתם לתצורה הנכונה של המבנה'
לדעתי עוד לא הגעתם לתצורה הנכונה של המבנה
10/08/2017 | 13:13
1
30
המזווה (חשבתי שזה חדר כביסה) רחוק מדי מהמטבח. החלל המרכזי שבי החדרים, כולל המדרגות, תופס המון שטח (משו כמו 4X4) . חדר ההורים מרבל חלון לחניה ופונה לשביל הכניסה לבית.... האם לא חסר לכם אמבט בקומת הקטנטנים...
לא ברור לי למה צריך שני שולחנות אוכל מלאים כשהם ממש זה לצד זה... אולי יספיקו 4 מקומות אכילה על האי? כי כשכל המשפחה אוכלת יחד אפשר לאכול בפ.האוכל?
המדרגות יכולות למשל לעלות בחלק הגבוה מעל ארון מעילים בכניסה (להרחיב את הכניסה צפונה) , או מעל הנישה לארון קיר של ההורים (לפי התכנית הראשונה שהעלית) ככה שהן לא יתפסו סתם גודל של חדר.
אולי אפשר להעביר את החניות לפינה הצפון מערבית? ככה שהן יחסמו את הנוף והאויר לחדר ההורים, ואם לא אז להזיז את המיטה למטה , לכיוון דרום, לבטל את החלון לחניה  ולאפשר חלון רחב יותר בחלק העליון, בין המיטה לארון.

בקיצור - יש עוד עבודה למצוא את הנוסחה ולדייק אותה.
לצפיה ב-'גלמיש תודה על הנקודות שהעלית'
גלמיש תודה על הנקודות שהעלית
10/08/2017 | 13:39
22
כמה פרטים שלא הובנו:
  • המזווה הוא אכן חדר הכביסה ולכן היציאה החוצה.
  • לגבי החנייה בפועל לא נכנס לחנות שם כך שהמקום נשאר פתוח.
  • לגבי האי- נחשוב שוב על עניין האי. 
  • לגבי המדרגות- לא כל כך אהבנו שהם היו מיד בכניסה ויותר התחברנו למיקום כעת. וכמו שזוהר הציעה לתכנן אותם בעצוב יפה- אם יש רעיונות נשמח לשמוע.
ושוב תודה רבה על התובנות

מנהל/ת הפורום

אודות:
זוהר רוזנפלד היא אדריכלית רשומה (B.Arch.) בוגרת בית הספר לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב משנת 2001 בהצטיינות. עבדה במספר משרדי אדריכלות בולטים, ומשנת 20
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ