לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
5432054,320 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

לצפיה ב-'האם אני בהריון?'
האם אני בהריון?
31/05/2018 | 15:44
2
263
שלום,
בת 43 עם מחזור סדיר של 28 ימים. (בבית בן 6, בהריון ספונטני)
ביום ה14 זוהה ביוץ עם בדיקת ביוץ בייתית וקוימו יחסי מין.
ביום ה22, לאחר כמה דקירות חדות בבטן התחתונה, החלה הפרשה ורוד וחומה לסירוגין. כך כבר 5 ימים (היום הוא היום ה27) והיום שוב היו דקירות שמרגישות כאילו מושכות מהטבור למטה.
בהריון הקודם וגם בכל בחיפושים בגוגל, הפרשות ההשרשה ארכו כיומיים, האם יכול להיות שאני בהריון למרות שיש לי הפרשות כבר 5 ימים?
כפי שודאי הבנתם, לא פשוט לי להכנס להריון (יש לי בן 6 בבית שגם לו לקח 4 שנים להגיע...) ואני מאד מפחדת להתאכזב, אודה לאמפתיה בתגובות.
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
31/05/2018 | 16:00
160
הכוונה היא לשאול אם מישהי מכן חוותה משהו דומה שהתברר כהריון?
לצפיה ב-'היי, ,'
היי, ,
03/06/2018 | 20:11
66
מתי את צריכה לקבל? השתרשות מתרחשת סביב 9 ימים לאחר הביוץ אז אין לדעת הכול אפשרי וכמובן הכי נכון יהיה להמתין לאיחור או לבדוק עם הערכות שמזהות היריון על השתן הראשון של הבוקר 
לצפיה ב-'מי שפיר'
מי שפיר
31/05/2018 | 14:28
2
127
מישי שמכירה סיפור דומה לשלי ?
שקיפות עורפית 3.2 
בדיקות גנטיות 1:14
והיום אחרי מי שפיר שממתינה לתשובות
מה הסיכוי שיהיה תקין או אבוד לגמרי?
לצפיה ב-'מה הכוונה בדיקות גנטיות? את מתכוונת לבדיקות סקר? '
מה הכוונה בדיקות גנטיות? את מתכוונת לבדיקות סקר?
31/05/2018 | 14:39
48
לצפיה ב-'מעודדת'
מעודדת
05/06/2018 | 10:58
32
היי
אני כרגע שבוע 26, בשקיפות יצא 3.1 ובסקר יצא 1:6! את יכולה לדמיין איך הרגשתי אחרי תוצאות כאלו.... עשיתי מי שפיר וצ'יפ גנטי וטפו טפו הכל תקין! עשיתי גם אקו לב עובר בגלל השקיפות וגם הוא יצא תקין. אגב הרופאה שעשתה לי את הסקירה הראשונה אמרה שהייתה לה מטופלת עם 1:2 ונולד תינוק בריא, כך שאם כמה שזה מלחיץ בסופו של דבר מדובר בסטטיסטיקה ומה שבאמת קובע זה התוצאות של המי שפיר והצ'יפ. מקווה שיהיה המשך הריון תקין ומשעמם .
לצפיה ב-'הפסקת דופק העובר'
הפסקת דופק העובר
30/05/2018 | 09:49
4
400
היי בנות,
אתמול התבשר לנו כי אין דופק לעובר ושעליי להפסיק את ההריון .לפי הוסת נמצאת בשבוע 10 ולפי אולטרהסאונד שבוע 8.  אשמח לדעת אם מישהי חוותה מקרה דומה והאם עשתה בדיקות נוספות לפני החליטה להפסיק את ההריון? ובאיזה אופן ביצעה את ההפסקה?
תודה מראש למשיבות

לצפיה ב-'חיבוק'
חיבוק
30/05/2018 | 14:00
190
אני ממש מצטערת לשמוע.
עברתי את זה בהריון הראשון. עשיתי בדיקה נוספת, וכמובן שלפני הגרידה עושים עוד בדיקה.
לי המליצו על גרידה כי לפעמים הכדורים לא מוציאים את הכל.
עשיתי באסותא, היה קל ומהיר, וההחלמה היתה מהירה- פיזית.
שולחת חיבוק- אם תרצי להתיעץ או סתם לפרוק אני פה

לצפיה ב-'לי זה קרה'
לי זה קרה
31/05/2018 | 11:28
162
בשבוע 11
העובר הפסיק להתפתח 3-4 שבועות לפני
הציעו לי כדור או גריקה. בחרתי בגרידה

המון בהצלחה וחיבוק גדול 
אל תהססי לשאול שאלות

לצפיה ב-'מצטערת לשמוע '
מצטערת לשמוע
31/05/2018 | 12:42
130
קודם כל - הפלה בשלב כזה של ההריון היא דבר טבעי ונפוץ. זה לא אומר שמשהו לא בסדר ולא מנבא את ההריונות הבאים - זה פשוט אומר שנפלת בצד הרע של הסטטיסטיקה.

שנית - עברתי את זה בעצמי. נבדקתי במוקד שבו ראו הפסקת דופק, ואז הלכתי לרופא שלי שיוודא. בחרתי לעשות גרידה כי ציטוטק (כדורים להפסקת הריון) יעילים רק בכ-80% מהמקרים. ביתר המקרים יש צורך במנה נוספת או בגרידה, ותופעות הלוואי יכולות להיות מאוד לא נעימות (אם כי יש נשים שעוברות את זה חלק - העדפתי לא להסתכן).
לפני הגרידה ביקשתי מהרופא US נוסף רק כדי לוודא שלא התחילה הפלה טבעית ואכן יש צורך בהליך.

עשיתי גרידה בפרטי, כי בציבורי לוקח שבועיים לקבוע תור. מי שעשה אותה היה הרופא שלי, בבי"ח עתידים בת"א. עבר (פיזית) בקלות - הליך של 20 דקות, התאוששות של שעה וחצי יום מנוחה בבית. קצת כאבי בטן (כמו מחזור קשה) אחרי, קצת בחילה מההרדמה וזהו.

מזמינה אותך לפורום "אובדן הריון" כדי לשוחח עוד עם נשים שעברו את זה.
לצפיה ב-'היי אהובה'
היי אהובה
03/06/2018 | 20:14
58
מחזקת אותך!!!
קרה לי בדיוק לפני 5 חודשים בדיוק מה שתיארת וחיכיתי להפלה טבעית היו לי המון הפרשות חומות ולבסוף החלטתי שאני חייבת להמשיך הלאה ולא יכולה לחכות עוד אז אחרי חודש המתנה עשיתי גרידה
לצפיה ב-'סקירת מערכות מוקדמת'
סקירת מערכות מוקדמת
29/05/2018 | 20:47
8
265
הבנתי שלפעמים עושים בגישה בטנית ולפעמים בגישה נרתיקית. מה נהוג יותר? במה זה תלוי?
יש אפשרות לבקש מהרופא לנסות בהתחלה בגישה בטנית?
אני אמורה לעשות בשבוע 16 וקצת חוששת מהעניין. עד עכשיו את שתי בדיקות האולטרסאונד עשו לי בגישה בטנית...

תודה לעונים!
לצפיה ב-'לי עשו בטנית '
לי עשו בטנית
29/05/2018 | 21:30
140
אבל אם זכור לי נכון כן היה חלק בסקירה שהיה בגישה נרתיקית בגלל המנח של העובר. לפעמים זה תלוי באמת במנח שלו וגם במבנה הגוף שלך
לצפיה ב-'תלוי במיליון גורמים.'
תלוי במיליון גורמים.
30/05/2018 | 08:38
146
אפשר לבקש מהרופא להשתדל קודם בבטן. לי אישית לא הייתה בדיקה וגינלית מאז בדיקת הדופק (עכשיו שבוע 32). אם עשו לך עד עכשיו בבטן אני חושבת שזה משפר את הסיכויים שלך. :)
לצפיה ב-'וואו הלחצת אותי עכשיו.. '
וואו הלחצת אותי עכשיו..
30/05/2018 | 10:38
166
יש לי סקירת מערכות שבוע הבא (מחכה בקוצר רוח) והייתי בטוחה שעושים רק בגישה בטנית. 
יש לי בעיה קשה מאוד עם בדיקה וגינאלית, האם זה נפוץ שעושים בסקירה המוקדמת גם בדיקה וגינאלית ?? 
לצפיה ב-'זה תלוי'
זה תלוי
30/05/2018 | 13:07
2
117
אכן לרוב עושים בטנית, אלא אם יש סיבה כמו מנח, חוסר גישה נוחה או סיבה אחרת שהרופא חושב שייש צורך גם בוגינלי. בסקירה המוקדמת היה לי בטני, אבל דווקא במאוחרת הרופא רצה לראות יותר טוב את המוח ועשה גם וגינלי.
למצער בדיקות וגינליות זה חלק מהחיים, אפשר להגיד לרופא כמה את רגישה ולבקש שיהיה עדין או לבחור מראש רופא שידוע בעדינות שלו...(מניסיון אני אומרת לך שיש רופאים הרבה יותר סבלניים ועדינים לכל הנושא הזה של בדיקות פולשניות, למשל שמצריכות ספקולום וכולי). 

בנוסף- קראתי מספר פוסטים של נשים עם וגיניסמוס ואנדומטריוזיס, שסובלות מכאבים ממש קשים וממש לא מסוגלות לעבור בדיקות וגינליות ושיתפו טיפים שעזרו להן להתמודד עם הכאב. מומלץ לחפש! בהצלחה! 
לצפיה ב-'תודה רבה לכל העונות!'
תודה רבה לכל העונות!
30/05/2018 | 14:13
82
הרגעתן אותי מאוד, משום מה חשבתי שבדרך כלל עושים וגינאלי, ורק לפעמים בטני.
תודה
לצפיה ב-'תודה, נקווה שיהיה טוב'
תודה, נקווה שיהיה טוב
31/05/2018 | 11:41
49
עברתי הרבה עם כל ענייני הספקולום ובדיקות וגינליות .. עדיין מאוד קשה לי.
לצפיה ב-'ברונשטיין הוא אחד הסוקרים הטובים בארץ'
ברונשטיין הוא אחד הסוקרים הטובים בארץ
30/05/2018 | 17:03
119
והוא מאמין שבוגינלי רואים יותר טוב מבטני ורק אם אין ברירה הוא יעשה חלקים מהסקירה בגישה בטנית.
לצפיה ב-'אצלי אצל כולם'
אצלי אצל כולם
31/05/2018 | 11:22
103
עשו בטנית ישר
אפילו שקופית ניסו בטנית
לצפיה ב-'שקיפות עורפית שבוע 12+4 שתי התייעצויות'
שקיפות עורפית שבוע 12+4 שתי התייעצויות
29/05/2018 | 19:13
3
257
היי,
אשמח אם תוכלו לעזור לי. אני בהריון ראשון לאחר שקיפות עורפית והגיעו התוצאות.
התוצאות הן:
תסמונת דאון וטריזומיה 18 -  1:10000
אני יודעת שזו תוצאה טובה, אבל הבנתי שזה ממש לא ודאי כי זה סטטיסטי. אני מתלבטת אם לעשות מיי שפיר, אני בת 28, אחד הדברים שמלחיצים אותי זו תסמונת כזו או אחרת אצל הילד.

דבר נוסף, פחות קריטי אבל מסקרן.
בבדיקה הרופא אמר שלפי דעתו זה 90% בן. (שבוע 12+4) האם בשבוע כזה זו תוצאה יחסית ברורה? רואים טוב בכלל?
ברור שזה לא ודאי, אך מעניין אותי לדעת לכמה נשים טעו בשבוע הזה בזיהוי המין.

תודה!
לצפיה ב-'תראי...'
תראי...
30/05/2018 | 08:46
2
189
אין סיבה רפואית לעשות מי שפיר. הסיכון יצא נמוך ואת צעירה. לפי משרד הבריאות הסיכון להפלה חלילה בגלל מי שפיר גבוה (בהרבה) מהסיכון לתסמונת, 1:400-1:1000.
אבל אם את מרגישה שעד שלא תקבלי תשובה ודאית לא תשני בלילה, ואת מרגישה שזה ממש מלחיץ אותך, את יכולה ללכת על זה. יש גם בדיקות פחות פולשניות כמו NIPT שאפשר לשקול. אל תשכחי שזה עדיין לא סוף הבדיקות. עד שתוכלי לעשות מי שפיר, תגיעי כבר לסקירה מוקדמת, ואם משהו לא בסדר, רוב הסיכויים שזה יתגלה שם.

וזה שלב די מוקדם, אבל רוב הסיכויים שהוא צודק. :)

בהצלחה :)
לצפיה ב-'עשית לי סדר בראש...'
עשית לי סדר בראש...
30/05/2018 | 11:55
1
123
ממש הייתי זקוקה לתשובה כזאת  - לא חשבתי על זה ככה.
מעריכה ממש,
תודה!

ולנושא הפחות קריטי - למה את חושבת שהוא צודק? על אף השבוע המוקדם?
הסקרנות בשיאה ;)
לצפיה ב-'אם הוא מקצועי'
אם הוא מקצועי
30/05/2018 | 14:15
111
הוא לא יגיד לך סתם ככה. אם הוא אומר שזה 90% זה כי הוא יודע איך זה נראה וזה כנראה 90%. אבל עדיין יש סיכוי שזו בת, כי הכול עדיין קטן ולא לגמרי מפותח...
לצפיה ב-'הריון וחתולים'
הריון וחתולים
29/05/2018 | 18:25
5
165
אהלן,
בימים אלו אנו מנסים להיכנס להריון ובמקביל מצאנו גור חתולים.
בבדיקות דם נמצאתי שלילית לנשאות של המחלה שמועברת על ידי חתולים ששכחתי את שמה, משמע אני עלולה להידבק.
מישהי שיש לה חתול יכולה להסביר לי איך אני צריכה להתנהל עכשיו איתו?
הבנתי שזה מועבר רק דרך הצואה שלהם אבל לפעמים הוא דורך עליה בטעות ואני חוששת שזה מופץ ברחבי הבית.

תודה רבה
מיקה
לצפיה ב-'ממה שאני יודעת'
ממה שאני יודעת
29/05/2018 | 22:46
82
זה נקרא  טוקסופלזמה וזה נגיף שעובר דרך בשר חי וההידבקות היא רק דרך הפה. אם זה חתול שחי בבית ואוכל רק אוכל חתולים רגיל אז הסיכוי שהוא יידבק קלוש. אבל ליתר ביטחון עדיף שאת לא תאספי את הצרכים שלו ובכל מקרה לשטוף ידיים אם את חוששת שנגעת במשהו. וגם הבנתי שיש סיכוי גבוה יותר להידבק מבשר נא ופירות וירקות לא שטופים. אז גם מזה צריך להזהר

לצפיה ב-'איך נדבקים בטוקסופלזמה (ספוילר: זה ממש ממש קשה)'
איך נדבקים בטוקסופלזמה (ספוילר: זה ממש ממש קשה)
30/05/2018 | 00:03
129
אז ככה: טוקסו' הוא טפיל (לא נגיף או חיידק) שיוצר ציסטות ברקמות גוף שונות. הן לא גורמות נזק ואין להן סימנים חיצוניים, הן סתם נמצאות שם. ההדבקה מתרחשת כשאוכלים ציסטה כזו באחת משתי צורות:
1. בבשר נא של בע"ח נגוע (ולכן אחוזי החשיפה בצרפת הם גבוהים מאוד).
2. אכילת ציסטה שמופרשת בצואת חתולים (חתול הוא בע"ח היחיד שמפריש ציסטות בצואה).
אבל כאן זה מסתבך, כי:

1. כדי שהחתול בעצמו יידבק, הוא צריך לאכול בשר נא (כלומר אם זה חתול שלא יוצא החוצה ולא אוכל בשר נא, הוא לא יידבק ולא יעביר את הטפיל הלאה).
2. לאחר החשיפה, הציסטות מופרשות בצואה במשך שבועיים בלבד.
3. הציסטה צריכה "להבשיל" בחוץ כדי להפוך למדבקת - יומיים לפחות, יותר מזה במזג אוויר קר.

כלומר, כדי להידבק מהחתול את צריכה לגדל חתול שיוצא החוצה ויטרוף בע"ח אחר נגוע בטוקסופלזמה (או לתת לו בשר נא), לתת לצואה שלו לעמוד בחוץ יומיים או יותר ואז לאכול אותה - וכל זה בטווח של שבועיים מרגע ההדבקה.
הסיכוי שכ-ל זה יקרה הוא קטן מאוד. אני גדלתי כל חיי עם חתולים ולא נחשפתי.

ורק כדי להיות שקטה - לנקות את הארגז מדי יום, עם כפפות, ולשטוף ידיים אחר כך. ולא לאכול קרפצ'ו
לצפיה ב-'קודם כול, בלי לחץ.'
קודם כול, בלי לחץ.
30/05/2018 | 08:31
66
גם אני בהיריון ויש לי חתולה. כמה עובדות שכדאי לדעת:
1. הסיכון להדבקה מחתול נמוך מאוד מאוד. גם לי אין נוגדנים, והיו לי חתולים כמעט כל החיים. יותר מזה, הווטרינרית שלי אמרה לי שגם לה אין נוגדנים, והיא עובדת עם חתולים כל היום. אחוז הנשאות, למרות שנהנו מאוד להפחיד אותנו מזה לפני כמה שנים, נמוך מאוד, וההדבקה לא כל-כך סבירה. 
2. כדי להידבק בטוקסופלזמה מחתול, הצואה שלו צריכה להגיע לפה שלך. זה לא עובר בשום צורה אחרת. זה לא אמור לקרות. אז עדיף שמישהו אחר יתעסק בארגז הצרכים רק ליתר ביטחון, וכדאי מאוד לשטוף ידיים לפני האוכל (עם ובלי בלי קשר).
2. את יכולה לקחת את החתלתול לווטרינר ולבדוק אם הוא נשא. מכיוון שהוא קטנצ'יק הוא בטח צפוי להגיע לווטרינר בכל מקרה לחיסון או סירוס בקרוב. אם את מאוד בלחץ, זה יכול להרגיע אותך.
3. חתולים נדבקים בטפיל מטרף שהם מוצאים בחוץ. אם החתול בבית, הסיכוי שהוא נשא נמוך מאוד.
4. והעיקר, צורת ההדבקה העיקרית בטוקסו היא מאכילת בשר לא מבושל וירקות ופירות לא שטופים. אז הדרך הכי טובה להימנע היא פשוט לשמור על היגיינה - כאמור לשטוף ידיים, לא לאכול בשר או דגים נאים ולשטוף פירות וירקות.

המון בהצלחה עם החתולי והתינוקי :)
לצפיה ב-'בדיוק כפי שכתבו לך פה'
בדיוק כפי שכתבו לך פה
30/05/2018 | 12:53
54
הבנות החכמות, מאוד מאוד נדיר ומאוד קשה להידבק (ראי את ההסבר המצוין של mary). חתולים לא נדבקים בטוקסופלזמה מהחלל הריק, אלא מאכילה של בשר נא נגוע. וגם זה מאוד נדיר ומצריך תנאים מאוד מסויימים, וגם אז- את צריכה שזה יגיע לפה שלך...

גם אני שלילית, וגם לי יש חתול (שלא יוצא מהדירה) ולכן אין סיכוי שיידבק. אני גם צימחונית ובכלל לא אוכלת בשר, אבל כמו שכתבו לך- הסיכוי האמיתי הוא להידבק מבשר לא מבושל נגוע...
תני לבן הזוג לנקות את הארגז שלו, ואם אין לך מי שינקה- לנקות עם כפפות ולשטוף ידיים היטב אחרי. 
מצרפת לך שני מאמרים מעניינים, אחד ממאקו ואחד מהאתר של הוטרניר המקסים ד"ר רפי קישון:

לצפיה ב-'בלי לחץ'
בלי לחץ
30/05/2018 | 13:57
45
יש לנו 2 חתולים ואני בהריון שלישי ולא נדבקתי מטקסופלזמה.
זה דווקא די קשה להידבק.
שהבן זוג יחליף חול ולדאוג לשטוף ידיים.
ותיהני מהכרבולים, אין עליהם שהם גורים
לצפיה ב-'איזה פרנטל לקנות ?'
איזה פרנטל לקנות ?
29/05/2018 | 18:25
2
118
פרנטל של איזה חברה אתן לוקחות ? מה מומלץ לקנות ? 
לצפיה ב-'תתיעצי עם הרופא/ה - הכי טוב '
תתיעצי עם הרופא/ה - הכי טוב
30/05/2018 | 20:37
27
לצפיה ב-'אני לוקחת של אלטמן, הרופא שלי אמר שכולם די אותו דבר'
אני לוקחת של אלטמן, הרופא שלי אמר שכולם די אותו דבר
06/06/2018 | 18:21
8
לצפיה ב-'בטן כמעט שטוחה בשעות הבוקר- מה קורה פה?'
בטן כמעט שטוחה בשעות הבוקר- מה קורה פה?
29/05/2018 | 12:41
1
253
הי בנות,
אני בהריון ראשון שבוע 15 ויש תופעה שמדאיגה אותי...
הבטן שלי בשעות הערב או לאחר ארוחה נהיית גדולה פי 2 מהבטן בבוקר . 
שאני קמה בבוקר הבטן שלי די שטוחה (כמו שהיה לפני ההריון) ואני לא מבינה לאן נעלם ההריון... 
זה הגיוני התופעות האלה ?  מתי הבטן נראית יציבה יחסית ?
לצפיה ב-'לא לדאוג...'
לא לדאוג...
29/05/2018 | 15:20
215
בהתחלה יש בטן בעיקר בערב, ובבוקר היא יורדת. לרוב זו פשוט נפיחות. יש כאלה שוראים עליהן מוקדם ויש כאלה שהבטן שלהן יוצאת מאוחר. אני רזה ורק בשבוע 20 התחילו באמת לראות, ויש כאלה שאמרו לי שהם שמו לב רק מאוחר יותר (לא שברור לי איך).
כשהלכתי לסקירה ראשונה הייתה איתי מישהי שהייתי בטוחה שהיא נכנסת לסקירה שנייה כי היא נראתה מתקדמת, ובסוף היא הלכה לשקיפות. אין חוקים בקטע הזה :)
לצפיה ב-'רופא לסקירה מוקדמת עם הסדר של מאוחדת'
רופא לסקירה מוקדמת עם הסדר של מאוחדת
29/05/2018 | 11:24
3
92
שלום

מחפשת המלצה על רופא נשים עם הסדר של מאוחדת לביצוע סקירות - מוקדמת ומאוחרת דרך קופ,ח מאוחדת.
גבולות גזרה - דרומה עד חיפה.

ואפשר גם רופאים פרטיים מומלצים (יש לי החזר דרך הקופה ש 75% על רופא פרטי)
לצפיה ב-'יש רופא באיזור'
יש רופא באיזור
29/05/2018 | 16:33
59
רק לא בטוחה שהוא בהסדר עם המאוחדת.
זהו דר' טלמון בק. מוצקין
חפשי באתר שלו אם רשום לגבי הסדר עם המאוחדת (זוכרת שכתוב לגבי מכבי והכללית)

לצפיה ב-'רופא לסקירה'
רופא לסקירה
30/05/2018 | 22:38
32
הי
אני עשיתי פרטי אצל דר כסיף, מומלץ בחום!!!
לצפיה ב-'אני עשיתי את כל הסקירות אצל ד"ר יזהר ארז, מרוצה מאוד מאוד!'
אני עשיתי את כל הסקירות אצל ד"ר יזהר ארז, מרוצה מאוד מאוד!
04/06/2018 | 20:05
39
המרפאה שלו בגבעתיים - מקבל מכבי, מאוחדת ופרטי.
לצפיה ב-'ספרות בנושא לידה טבעית'
ספרות בנושא לידה טבעית
28/05/2018 | 23:27
71
מקווה שזה בסדר לפרסם בפורום זה -
יש ברשותי 2 ספרים - טבעי ללדת ולידה פעילה
אם מישהי מעוניינת לקנות - הם ממש במצב חדש
אשמח אם תפנו אלי במסר.
בהצלחה לכולן
לצפיה ב-'שנה אחרי לידה'
שנה אחרי לידה
28/05/2018 | 14:43
2
264
שלום לכולן\
שמי ליזה. אני אמא ל4 בנים, הקטן כמעט בן שנה
חליתי בדיכאון בסוף ההריון שלו, דיכאון שהלך והחמיר מאוד.
אני מתחילה לשתף במסע שלי, אולי זה יעזור למישהו ובדרך זה משחרר אותי.

אני חושבת שהנושא הזה לא מדובר הרבה
רק מתחילים להעלות את המודעות וזה חבל
בעיניי זה לא טאבו בכלל ואני עסוקה בלהבריא ולא בלהסתיר. גם ככה קשה מאוד להיות בריאה

זהו, אני אשמח להכיר אתכן

ליזה
לצפיה ב-'כל הכבוד על היוזמה! אני בוודאי שאקרא חשוב לעורר '
כל הכבוד על היוזמה! אני בוודאי שאקרא חשוב לעורר
28/05/2018 | 14:50
1
62
את המודעות ! מאחלת לך הבראה והחלמה מהירה וטובה 
לצפיה ב-'תודה רבה. הכי חשוב'
תודה רבה. הכי חשוב
28/05/2018 | 14:55
50
לא להתבייש
ויש אחוזי החלמה מאוד גבוהים
לצפיה ב-'בטא '
בטא
28/05/2018 | 13:51
1
235
היי לכן, בשבוע שעבר 21.5 הבטא עמדה על 22000 , היום ביצעתי בדיקה נוספת הבטא עומדת על 29971 , תוך שבוע לא הייתה הכפלה.. זה מבשר רעות ? או שבכמות כזו אין הכפלות ... ביום שישי הזרקתי פרגניל 5000 וגם זה משפיע על הבטא ומעלה בטא רק שאני לא יודעת בכמה 

לצפיה ב-'למה במספרים האלה את ממשיכה לבדוק בטא? '
למה במספרים האלה את ממשיכה לבדוק בטא?
28/05/2018 | 19:23
148
זה כבר מתאים לבדיקת א״ס

מחזיקה אצבעות להריון תקין ומשעמם.
לצפיה ב-'אשמח להמלצה לגניקולוג נעים וקשוב בכללית בתל אביב'
אשמח להמלצה לגניקולוג נעים וקשוב בכללית בתל אביב
28/05/2018 | 10:18
52
למעקב כללי, בזמן הריון כשיהיה ובכלל.
מאד חשוב לי שיהיה נעים, סובלני, קשוב ונחמד (אחרי נסיון עם רבים שלא היו כאלו).
חשובה לי גם זמינות ולא כזה שיש תור רק לעוד חודש וחצי.
באזור מרכז תל אביב או צפון ת"א.

אפשר גם כזה שעובד עם הקופה.

תודה !

לצפיה ב-'אחרי סקירה ראשונה אשמח לעזרתכן בדחיפות'
אחרי סקירה ראשונה אשמח לעזרתכן בדחיפות
28/05/2018 | 08:46
3
381
הייתי אתמול בסקירה ראשונה ( שבוע 15)
הרופא מצא ממצאים מדאיגים בלב
אי סימטריה בלב חדר ימין קטן ושמאל מורחב
ומוצא לא תקין של כלי הדם הגדולים
האם מישהי יודעת מה זה אומר?
הוא שלח אותי לעשות אקו לב
וחשבתי ללכת בנוסף לחוות דעת שניה לעוד סקירה
מי יותר מומלץ מנסיון ד"ר שפירא או ד"ר בורנשטיין?
או שיש לכם רופא אחר שאתן ממליצות עליו 
מאזור קריות/חיפה 
לצפיה ב-'מצטערת לשמוע!'
מצטערת לשמוע!
28/05/2018 | 12:50
203
שלום לך,

זה ממש לא נעים לקבל כאלו חדשות לא טובות. מאוד מלחיץ ואני מבינה לליבך (אצלנו לא ראו כיליה אחת בסקירה מוקדמת וזה היה מאוד מפחיד). כמובן שהלוואי שיתברר בסוף שזה "שום דבר", אבל כרגע זה לא נשמע ככה וצריך לעשות בירור מקיף.
אני מסכימה עם החשיבה שלך- ללכת כמה שיותר מהר לסקירה נוספת אצל מישהו אחר, לא הייתי אצל מי מהמומחים שציינת, אני עשיתי סקירות (הן מוקדמת והן מאוחרת אצל מומחים בתל אביב, אם תרצי המלצה בשמחה). 

שנית, קבעי באמת תור לאקו לב עובר- יכולה להמליץ לך על בי"ח שניידר לילדים, מכון הלב שלהם, הם מומחים גדולים במומים אצל עוברים (צריך הפנייה + טופס 17). אני עשיתי אקו לב עובר שם בשבוע 23 אמנם, אבל כדאי להתייעץ איתם מתי לעשות לפי הנתונים שלכם. 

מה אומר הרופא המטפל שלך? האם שלח אתכם לייעוץ גנטי? מי שפיר? 
יכולה לספר לך שאחרי שנמצא הממצא אצלנו של היעדר כיליה, הופננו לבדיקות הבאות: ייעוץ גנטי, סקירה מוכוונת לכליות (עשינו בקפלן, ללא קשר לסקירות ה"רגילות"), בהמשך עשינו מי שפיר+ צ'יפ גנטי, ייעוץ אצל נפרולוג ילדים וכמובן מעקב שוטף בקופה.
יכולה לעודד שבסוף התגלתה בסקירה מאוחרת כיליה אגנית (עדיין לא ידוע מה רמת התפקוד שלה, אבל זה כבר מעודד). יחד עם זאת ממצא בלב, נשמע לעניות דעתי הלא מקצועית, חמור יותר (שהרי אפשר לחיות גם עם כיליה אחת). 

כמו כן, אני גם הייתי מתייעצת עם קרדיולוג ילדים באופן פרטי, להבין לעומק מה משמעות הממצא, לקבל סטטיסטקות על מקרים דומים ובכלל חוו"ד מה זה אומר.

מאחלת לך רק בריאות אמן. 
לצפיה ב-'בורנשטיין סוקר מעולה'
בורנשטיין סוקר מעולה
28/05/2018 | 12:58
137
והוא גם יגיד לכם מה דעתו לגבי המום הזה.
אצל שפירא לא הייתי אבל יש לי חברה שעשתה מי שפיר וסקירה אצלו והיתה מרוצה.
כדאי גם לעשות מי שפיר וצ'יפ גנטי לוודא שזה לא חלק מתסמונת.
הלוואי שיהיו בשורות טובות בסוף
לצפיה ב-'את לא צריכה עוד סקירה'
את לא צריכה עוד סקירה
29/05/2018 | 06:08
190
במקביל לקביעת אקו לב תקבעי תור לרופא המטפל שלך (עם כל הכבוד לדר' אינטרנט) שיוכל להסביר לך יותר על המצב הספציפי שלך.

כרגע את לא צריכה עוד סקירה, את צריכה לבדוק את המימצא ואת ההשלכות האפשריות.
לצפיה ב-'קורס הכנה ללידה בפ"ת'
קורס הכנה ללידה בפ"ת
27/05/2018 | 13:03
1
91
קורס הכנה ללידה
אשמח לשמוע חוות דעת על קורס הכנה ללידה בבלינסון והאם כדאי ללכת לקורס פרטי?  
אשמח להמלצות ודיס המלצות על בלינסון והמלצות על קורס פרטי. 

הריון ראשון,  שבוע 18, מעוניינת בלידה טבעית ולא בטוח שיתאפשר בכלל לקחת אפידורל בכל מקרה. אבל יודעת שאי אפשר לדעת מראש איך יתפתח ואיך ארגיש לכן רוצה לדעת הכל. 
בנוסף -  באיזה שבוע נרשמים לקורס?  
תודהה!  
לצפיה ב-'היי יקרה '
היי יקרה
28/05/2018 | 16:17
60
רוב הקורסים בבתי החולים די זהים מה שמשתנה עדיין מבית חולים אחד לאחר הוא סוגי הקורסים באותו מקום. יש קורסים ליחדניות, ללידות טבעיות וכו. תבררי ותשווי מול שני בתי חולים מה תוכן הקורס הטבעי ואז תבחרי . מי שפחות נוח לה קורס קבוצתי שעות הקורס והתכנים אני תמיד מציעה את האופציות הפרטיות. 
( אם תרצי המלצת על פרטי מוזמנת לפנות במסר אליי) רוב הקורסים מתחילים סביב שבוע 29-28 
לצפיה ב-'למסירה קלקסן'
למסירה קלקסן
27/05/2018 | 11:29
79
הי,
יש ברשותי ארבעה מזרקים של קלקסן 40 מ"ג/0.4 מ"ל. נקנו לפני חודש וחצי (אפריל 2018). סגורים הרמטית באריזה המקורית. תאריך תפוגה אוקטובר 2020 . אשמח לתרום למי שצריכה. 
אני גרה במרכז.
למעוניינות נא ליצור קשר במייל: shirmizmor@gmail.com 
שיר.
לצפיה ב-'רק בשביל להתלונן'
רק בשביל להתלונן
27/05/2018 | 03:06
236
הריון שלישי רק שבוע 7 וכבר כ-3 שבועות סובלת מתחושה של נפיחות בבטן
הרגשה כזאת כאילו יש לי בלון בבטן והוא עומד להתפוצץ מרגישה את הבטן מתרחבת וכבר יש בטן קטנה אני מאוד רזה גם ולא עליתי גרם אז זה גם בכלל לא שייך למשקל הגוף שלי פשוט מבנה הגוף כביכול משתנה בגלל ההריון
תחושה נוראית ומתסכלת שלא הייתה לי בהריונות הקודמים בטח שלא כל כך הרבה ובשלב כל כך מוקדם, הבטן שיש לי עכשיו זאת בטן שיש לי בחודש חמישי! בהריונות קודמים.
זה גם לא קשור למה וכמה אני אוכלת זאת נטו תופעה הריונית מעצבנת
מבינות אותי? מכירות את זה? לא מצליחה לישון בגלל זה
לצפיה ב-'את בהריון ראשון, לא מתכוונת לעשות קורס וחושבת ללדת בשע"צ\בק"'
את בהריון ראשון, לא מתכוונת לעשות קורס וחושבת ללדת בשע"צ\בק"
26/05/2018 | 23:01
3
195
1
מתכוונות ללדת בשערי צדק או ביקור חולים, הריון ראשון ולא מתכוונת לעשות קורס ? אני ממש מחפשת אותך וזקוקה לעזרתך.
אודה מכל הלב (וגם במתנה שווה) על הסיוע במילוי שאלון למחקר (דוקטורט בבר אילן שיסייע בשיפור חווית הלידה ).
צריך למלא במייל לפני ואחרי הלידה וזה ממש ממש יעזור. כי לחלק הזה במחקר אפשרי רק נשים בשלב הזה בחיים, שקשה לי לאתר.
אז חוץ מזה שזה יהיה חסד גדול איתי ואני מקווה שבעתיד עם כל מי שתלד ותרוויח מתוצאות המחקר הזה..
כהערכה לסיוע תקבלי מתנה כיפית אחרי הלידה - ארוחת בוקר זוגית שווה.
ממש אודה לכל מתנדבת או מי שיודעת להפנות אותי למישהי כזו.
שבוע טוב נעה רחל בן דוד
לצפיה ב-'אשמח לעזור לך'
אשמח לעזור לך
27/05/2018 | 20:36
2
70
היי, אני בשבוע 39 של הריון ראשון, ולא לקחתי קורס הכנה ללידה ואני רשומה בשערי צדק.
אשמח לעזור לך
לצפיה ב-'ממש תודה - אשמח שתשלחי לי מייל או סמס עם כתובת מייל שאוכל לש'
ממש תודה - אשמח שתשלחי לי מייל או סמס עם כתובת מייל שאוכל לש
30/05/2018 | 11:33
23
 קוראים לי נעה בן דוד, 

אני עוסקת הרבה שנים בתחום וכתבתי את הספר "הכנה יהודית ללידה".

כעת אני עורכת דוקטורט בשיתוף שע'צ, במגמה לשיפור חווית הלידה וההריון.

אני מחפשת בנרות, נשים בהריון ראשון שלא עושות שום קורס הכנה ללידה, בשביל קבוצת הביקורת.

ממש אשמח לתת כהוקרה מכל הלב, ארוחת בוקר זוגית במסעדות שוות.

מה שצריך זה רק כ-7 דקות של מילוי שאלון לפני ואחרי לידה במייל.

זה יועיל לי להתקדמות המחקר ובעז"ה ליולדות רבות בעתיד.

אשמח שתפנו אליי בסמסווצאפטלפוןמייל ואשלח לכןsmile.gif 0506045000,
לצפיה ב-'צרי קשר 0506045000 או wwwnoab@gmail.com '
צרי קשר 0506045000 או wwwnoab@gmail.com
30/05/2018 | 11:34
12
אני רואה שההודעה יצאה לא ברורה. אשמח שצרי קשר:)
לצפיה ב-'אישור הצטרפות לקומונת נובמבר-דצמבר'
אישור הצטרפות לקומונת נובמבר-דצמבר
25/05/2018 | 10:46
2
128
היי בנות,
מישהי אולי יודעת תוך כמה זמן מאשרים בקשת הצטרפות לקומונה?
לצפיה ב-'תפני ל...'
תפני ל...
25/05/2018 | 12:43
1
104
oneday10 או פרפרים בקצב.
הן מנהלות הקבוצה.

לצפיה ב-'אנסה, תודה רבה :)'
אנסה, תודה רבה :)
25/05/2018 | 15:50
25
לצפיה ב-'הריון'
הריון
25/05/2018 | 21:26
2
330
היי שבוע 12 דימום קל אחרי יחסי מין יש סיבה לדאגה? 
לצפיה ב-'תעקבי אחרי זה'
תעקבי אחרי זה
26/05/2018 | 17:50
126
דימום בהריון זה לא דבר נורמלי , אבל קורה מכל מיני סיבות , אחת מהן היא קיום יחסי מין וגם אז הדימום לא בהכרח קשור להריון אלא לחיכוך מוגבר או שפשוף שגורם לפצע .
אם זה ממשיך גם מחר - גשי להיבדק.
שיהיה המשך הריון קל ותקין !
לצפיה ב-'החשש הוא משליית פתח'
החשש הוא משליית פתח
27/05/2018 | 10:18
107
אצלי גילו שליית פתח בשקיפות בשבוע 12 ואמרו לנו להימנע מיחסי מין עד להודעה חדשה

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל
פרופ' יוסף שלו- ייעוץ אישי מי שפיר
ייעוץ אישי - מי שפיר
פורום סקסולוגיה
לייעוץ בפורום סקסולוגיה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה