לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2773327,733 עוקבים אודות עסקים

פורום דיני עבודה

לא פייק ניוז: נאמן לחובה לביזור ידע מקצועי ולמאבק על זכויות אדם וזכויות עובדים, פורום זה עומד לרשותכם 24 שעות ביממה למענה ראשוני שוטף ומקצועי בנושאי דיני עבודה מד"ר PHD עו"ד עמית גורביץ', מרצה ועורך דין פעיל בדיני עבודה מאז 2002. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני עבודה

לא פייק ניוז: נאמן לחובה לביזור ידע מקצועי ולמאבק על זכויות אדם וזכויות עובדים, פורום זה עומד לרשותכם 24 שעות ביממה למענה ראשוני שוטף ומקצועי בנושאי דיני עבודה מד"ר PHD עו"ד עמית גורביץ', מרצה ועורך דין פעיל בדיני עבודה מאז 2002. 

לצפיה ב-'תמונת עובד באתר החברה '
תמונת עובד באתר החברה
17/05/2018 | 12:25
1
22
מקווה שתוכלו לענות לי.
במקון בו אני עובדת מםרסמים את תמונות העובדים עם שמם באתר של החברה.
איני מעוניינת שתמונתי תופיע באתר - האם יכולים לחייב אותי?
לצפיה ב-'מה פתאום, מה את מבוקשת ע" ידי ה-FBI ?'
מה פתאום, מה את מבוקשת ע" ידי ה-FBI ?
17/05/2018 | 13:06
23
עומד לזכותך חוק הגנת הפרטיות, בקשי שיסירו את התמונה לאלתר בבקשה.
לצפיה ב-'העסקת עובד זר (רישיון זמני- ישיבת ביקור )'
העסקת עובד זר (רישיון זמני- ישיבת ביקור )
17/05/2018 | 11:04
1
104
האם ניתן להעסיק אדם שקיבל "רישיון זמני לישיבת ביקור" לפי ס' 2(א)(5) לחוק הכניסה לישראל?
רשום גם על האישור-כי "רישיון זמני זה אינו מהווה רישיון עבודה".

אך להבנתי יצא בג"צ בזמנו שניתן להעסיקם.
והכי חשוב, האם ניתן לשלם ביטוח לאומי עבור אותו עובד?

תודה!!
לצפיה ב-'1. ניתן להעסיק עובד זר אבל את עלולה להתבע בדין פלילי על העסק'
1. ניתן להעסיק עובד זר אבל את עלולה להתבע בדין פלילי על העסק
21/05/2018 | 16:51
17
העסקת שב"ח . 
ושימי לב, את אילו קראת את הרשיון שלו בו כתוב כי אסור להעסיק את העובד הזה. 

2. אני לא שמעתי על בצ"צ המאשר לאנשים להתפרנס בניגוד לחוק. 

3. וכן, ניתן לשלם על העובד ביטוח לאומי. :)
לצפיה ב-'עבודה בערב חג השבועות אחרי כניסת החג'
עבודה בערב חג השבועות אחרי כניסת החג
16/05/2018 | 10:41
3
12
היי.
אני עובד כמלצר בית קפה כ4 משמרות של 8 שעות בשבוע.
השנה המעסיק החליט להשאיר את בית הקפה פתוח כרגיל בערב חג השבועות (שיוצא השנה ביום שבת), כלומר במקום עד 7, עד חצות.

רציתי לדעת קודם כל אם הדבר מותר. ואם כן האם מגיע לי פיצוי מעבר ל150% המגיע על עבודה ביום שבת.
יש לציין שהסכמתי לעבוד בשבת ולא מדובר על עבודה באילוץ.

תודה
לצפיה ב-'לא, עבודה בערב חג מזכה אותך ב-150% בלבד.'
לא, עבודה בערב חג מזכה אותך ב-150% בלבד.
16/05/2018 | 12:57
268
כמובן שאסור לחרוג מעל 8 שעות עבודה, אם תבחר לעבוד יותר מזה ישלמו לך בהתאם אך המעסיק שלך יהיה צפוי לעונשים במידה ויעלו על כך.
לצפיה ב-'1. 150%. 2. בניגוד לדעתו של חברי מותר להחזיק אותך בעבודה '
1. 150%. 2. בניגוד לדעתו של חברי מותר להחזיק אותך בעבודה
16/05/2018 | 13:06
1
12
יותר מ 8 שעות. אחרת איך היה מנגנון שקובע כי שעתיים מעבר לשעות העבודה הרגילות ישולם שכר עבודה של 125% , ולאחר אותן שעתיים ישולם שכר בן 150%? 

לצפיה ב-'נכון, התכוונתי שאסור להחזיק יותר מ-12 שעות.'
נכון, התכוונתי שאסור להחזיק יותר מ-12 שעות.
16/05/2018 | 16:56
5
לצפיה ב-'2 שאלות לגבי ביטול קיזוז שעות וקיצור שבוע עבודה'
2 שאלות לגבי ביטול קיזוז שעות וקיצור שבוע עבודה
15/05/2018 | 15:43
13
40
1. המעסיק שלי ביטל לפני מספר חודשים את האפשרות לעשות קיזוז שעות
ז"א שאתה צריך לעמוד במספר שעות חודשיות ויכול יום אחד לעבוד שעה פחות אבל להשלים ביום אחר
בטענה שזה יישור קו עם חלק אחר של עובדים שלא הייתה להם אפשרות לקיזוז שעות וכי יש שוברי קניה עבור שעות נוספות ולא ניתן לבצע חישוב במידה ויש קיזוז
רציתי לדעת:
- האם זו הרעת תנאים?
-אם אני חותם על תצהיר שבו אני מוותר על שוברי הקניה אוכל להמשיך לעבוד בקיזוז שעות?
2.  לא הצלחתי להבין את נושא קיצור שבוע העבודה, אני עובד 9 שעות ביום 5 שעות בשבוע, תשלום גלובלי
אך המעסיק מחשיב רק 8.5 שעות עבודה ובמהלך היום יש חצי שעת הפסקה.
וכתוצאה מכך המעסיק אומר שמגיעה רק חצי שעה של קיצור שבוע העבודה.
האם זה נכון?
לצפיה ב-'אחי אתה מקבל גלובלי זה באמת מעניין אותך קיצור שעות?'
אחי אתה מקבל גלובלי זה באמת מעניין אותך קיצור שעות?
15/05/2018 | 17:05
3
32
לגבי קיזוז השעות לא הבנתי את השאלה שלך.
אני מניח שאם יהיה חודש שתעבוד בו פחות תקבל פחות ואם יהיה חודש שתעבוד בו יותר תקבל יותר.
השאלה היא, האם המעסיק לא מאפשר לך לעבוד פחות או יותר בחודש? כלומר אתה חייב לעבוד מספר קבוע של שעות?
במידה וכן אז זוהי הרעת תנאים.

שים לב, ע"פ החוק הרעת תנאים תזכה אותך באפשרות להתפטר מהעבודה בדין מפוטר בלבד, אין בזה פיצויים למיטב הבנתי.
לצפיה ב-'מיקי. דבר איתי בפרטי'
מיקי. דבר איתי בפרטי
16/05/2018 | 13:08
2
12
לצפיה ב-'איך? אני אורח'
איך? אני אורח
16/05/2018 | 16:56
5
לצפיה ב-'0506330683'
0506330683
16/05/2018 | 17:57
3
לצפיה ב-'היי איש. מהקטע הקצר שכתבת עלו לא מעט שאלות. לפיכך התשובה תהי'
היי איש. מהקטע הקצר שכתבת עלו לא מעט שאלות. לפיכך התשובה תהי
16/05/2018 | 13:28
5
19
תהיה ארוכה  :)

1. אתה עובד 9 שעות עבודה. זה מחושב כ 8 וחצי שעות עבודה. מאיפה הוא מביא עוד הפסקה של חצי שעה? 
במידה והוא עושה כך , זוהי עבירה על החוק. באופן חוקי ניתן להעסיק אדם 9 שעות ולנקות מזה הפסקת אוכל בת חצי שעה. (זאת בתנאי שאתה יכול לצאת ולאכול. או אם קיים חדש אוכל). אכילה ליד מקום העבודה שלך, למשל שולחן בו אתה עובד או מכונה - אסורה בניכוי . 

חשוב לומר כי בדרך כלל מורידים רק 24 דקות להפסקה ולא חצי שעה. זה עשוי להשפיע על התשובה הבאה :)

2. אם אתה עובד 8.5 שעות עבודה ביום הרי שאתה עובד 42.5 שעות עבודה. ואז יש רק חצי שעה להוריד. 
אם החישוב נכון וצריכים להוריד לך רק 24 דקות הרי שיש 36 דקות X 5 שזה 180 דקות שזה 3 שעות .
ואז יש לו שעה להפחית :)
.....

או לשלם :) 125% 
לצפיה ב-'תודה על התשובה עו"ד עזר'
תודה על התשובה עו"ד עזר
16/05/2018 | 16:41
2
17
אני מתנצל על חוסר הבהירות:
1. לא הבהרתי זאת אך אין קשר בין סעיף 1 ל2
ז"א שאני רוצה לדעת באופן עקרוני- האם מעסיק יכול (עקב שיקליו ולטענתו עקב חתימה על הסכם עבודה עם הועד) להפסיק אפשרות להתקזז בשעות באופן חודשי? ז"א  בימים מסויים להישאר יותר ובימים אחרים פחות העיקר שאגיע ליעד של שעות חודשיות המוגגדר בחוק?
2.יש חדר אוכל, ובכל יום עלינו "לעשות" 9 שעות, מתוכן חצי שעה נחשבת כהפסקה - ז"א בדוח נוכחות מופיע שאני "עושה" רק 8.5 שעות, למרות שבפועל אני נמצא 9 שעות.
אז בהמשך לתשובתך- האם זה בסדר שהמעסיק מוריד 30 דקות לאוכל במקום 24 דקות? האם זה תקין שתקוצר לנו רק חצי שעה שבועית?
לצפיה ב-'ככה חשבתי, אז אכן יש פה הרעת תנאים'
ככה חשבתי, אז אכן יש פה הרעת תנאים
16/05/2018 | 17:00
13
1. זה לא משנה מה הועד קבע או לא.
היית רגיל לקבל את התנאי המסויים הזה ופתאום מבטלים לך אותו, כמו שאמרתי יש פה עניין של הרעת תנאים אך היא תזכה אותך באפשרות להתפטר בדין מפוטר בלבד.

2. כן, ראה תגובה קודמת שלי .
לצפיה ב-'כאשר עברנו מ 43 שעות ל42 שעות זה לא אומר שאם אתה תעבוד יותר'
כאשר עברנו מ 43 שעות ל42 שעות זה לא אומר שאם אתה תעבוד יותר
17/05/2018 | 08:32
10
המעסיק שלך מבצע עבירה פלילית. 

הוא יכול להעסיק אותך גם 50 ו 60 שעות כל עוד הוא לא עובר על החוקים של העסקה מעבר ל 12 שעות (עד ל 75 שעות בשבוע כמדומני) וכולי. 

כמובן שהעובדה הזו נכונה כל עוד העובד מקבל שעות נוספות וימי חופשה נוספים עקב העבודה הרבה. 

כעת, אני לא רוצה להכנס להבדל בין 8.36 אל מול 8.30. אלה 6 דקות שאני מניח שגם הועד עבד על כך . 

על פי החוק במידה ואתה מוותר על שעות הארוחה בתצורה רשמית , יתכן שתוכל לעבוד 8.30 שעות וללכת הביתה. (להודיע במפורש באימייל, להודיע לועד וכולי) . אני חושב שיש צורך גם בהסכמת המעסיק. 
לצפיה ב-'סליחה עורך דין, איפה יש פה עבירה על החוק?'
סליחה עורך דין, איפה יש פה עבירה על החוק?
16/05/2018 | 16:51
1
23
הוא נמצא בעבודה 9 שעות ביום ונחשב כמי שעבד 8.6 שעות כי החצי שעה הפסקה היא על חשבונו ולא על חשבון המעסיק.
במידה והמעסיק מאפשר שעה הפסקה ביום כמו שמקובל ברוב מקומות העבודה אזי מחצית השעה תיהיה על חשבון המעסיק והמחצית השנייה על חשבון העובד, בכל מקרה המעסיק לא מחוייב לשלם על הפסקות במידה ולא דרש מהעובד להישאר בעבודה או לאכול בעבודה. 

מתוך ה-9 שעות הוא מקבל 30 דקות הפסקת אוכל ביום וככה זה בכל מקום עבודה רציני שעובד בצורה חוקית .
עצם העובדה שהוא מקבל בכלל גלובלי מעיד שהוא עובד בחברה רצינית.

מקריאת השאלה שלו אני מבין שיש לו אילוצים שונים שמאלצים אותו לתת בשבועות מסויימים יותר עבודה ובשבועות אחרים פחות, זה מסביר למה הוא מוכן לוותר על תלושי קנייה תמורת הגמישות בשעות.

בקיצור הוא מקבל גלובלי, הוא נדרש לעמוד בשעות שנקבעו ע"פ חוק שעבורו זה 4 ימים 9 שעות (מתוכם חצי שעה הפסקה) + יום אחד 8 שעות (מתוכם חצי שעה הפסקה).
מאחר והוא עובד בעבודה 42.5 שעות אכן מגיע לו לעבוד חצי שעה פחות בלבד בשבוע.
כמו תמיד בממשלה אוהבים לנפח דברים, הם לא באמת נתנו שעה עבודה פחות אלא רק חצי שעה כי הנוכלים האלה מחשבים 9 שעות עבודה כנטו ולא כברוטו.
לצפיה ב-'תיקון: ביום אחד יעבוד 8.5 שעות (מתוכם חצי שעה הפסקה)'
תיקון: ביום אחד יעבוד 8.5 שעות (מתוכם חצי שעה הפסקה)
16/05/2018 | 17:05
4
לצפיה ב-'ואיך יודעים אם זה חצי שעה או 24 דקות?'
ואיך יודעים אם זה חצי שעה או 24 דקות?
16/05/2018 | 20:08
2
17
אם בחוזה לא הוגדרו זמני הפסקות? מה ברירת המחדל על פי החוק?

כי אם ברירת המחדל היא חצי שעה הרי שהחוק מבוסס על חשבון שגוי. אם ברירת המחדל לגבי רוב המשק היא חצי שעה הפסקה (ומכאן שחצי שעה קיצוץ בשעות) לא ייתכן שהחוק יכתוב "היקף שבוע עבודה במשק יקוצר בשעה אחת".
לצפיה ב-'היי אינדיגו. החישוב על שעות המנוחה לעבודה בת מעל 8 שעות '
היי אינדיגו. החישוב על שעות המנוחה לעבודה בת מעל 8 שעות
17/05/2018 | 08:42
18
מדבר על 8.36 שעות עבודה אל מול 24 דקות הפסקה. 

אבל ניתן להגיע להסכמות אחרות עם הוועד ועם גורמים אחרים כל עוד לא יורדים מהדרישה המינימלית. 

החוק (כפי שאתה קורא לו) הוא צו הרחבה לקיצור שבוע העבודה במשק . 

הבאתי לך אותו בצורה מסודרת בקובץ למטה.
לצפיה ב-'אתה צודק. איך יודעים?'
אתה צודק. איך יודעים?
17/05/2018 | 13:11
18
על פי מה שנהוג.
אם נהוג להיכנס ב-8 ולצאת ב-5 ולקבל הפסקה של חצי שעה רצופה אז הנוהג הוא 8.5 שעות עבודה, זה כאילו המעסיק נתן הטבה לעובד שבמקום שיעבוד 8.6 שעות הוא מאפשר לו לעבוד רק 8.5 .

הקטע הוא שזה מה שנהוג או קורה מעשית ברוב אם לא כל מקומות העבודה ולכן גם פה הממשלה עובדת על הציבור טרום בחירות כמו שאופייני לה .
לצפיה ב-'תליית פשקביל ע"י המעסיק מול פני העובדים - התעמרות?'
תליית פשקביל ע"י המעסיק מול פני העובדים - התעמרות?
14/05/2018 | 13:43
1
20
בעקבות הלנת שכר כתבנו מכתב התראה למעסיק והנחנו איש איש על שולחן המעסיק.
זה לקח את אחד המכתבים,מחק את שם העובד,השאיר את תאריך התחלת עבודתו,הגדיל פי 5,הוסיף כותרת "תודה לעובדי המסורים!!!" תלה נגד עיננו וציוונו לא להסיר למשך שבוע ימים.
האם יחשב הדבר להתעמרות שתהווה עילה לתביעה בביהמ"ש?
לצפיה ב-'אם אתם מחפשים את הסיבה להתפטר הרי שהוא הלין שכר.אין פה ביזוי'
אם אתם מחפשים את הסיבה להתפטר הרי שהוא הלין שכר.אין פה ביזוי
15/05/2018 | 10:18
10
כעת, אני מציע לכם לבדוק קודם כל האם הוא הפריש לכם לפנסיה. זה בדרך כלל העבירה הראשונה של המעסיק כאשר הוא הולך לכיוון פשיטת רגל. 

האם הוא שילם לכם את הכסף בסופו של דבר? 

אם לא, אז אתם צריכים לשלוח לו אימיין, מכתב, המדבר על הלנת שכר ועל הצורך שלכם להתפטר כדין פיטורין. 

אם זו חברה ולא אדם בודד הרי שתוכלו לרדת לנכסיו האישיים ולא רק לתבוע את החברה אלא גם לתבוע אותו כמנהל . במיוחד אם הוא "גנב" את הכספים שהפקדתם בעבור הפנסיה שלכם. 
לצפיה ב-'שאלה לגבי שבוע עבודה מקוצר והפסקות'
שאלה לגבי שבוע עבודה מקוצר והפסקות
13/05/2018 | 20:10
21
63
התחלתי עבודה במקום חדש, בו עובדים כל יום מ8-5, בלי שישי.

עכשיו, יש את העניין של שבוע עבודה מקוצר, איך זה הולך לגביי?  הבנתי שפעם בשבוע אני צריכה לצאת חצי שעה לפניי, משמע ב4 וחצי.

אבל כשהתקבלתי, אמרו שאין דבר כזה לסיים יום אחד בשבוע מוקדם וכל השבוע מסיימים ב5. אז איך הם אמורים לשלם לי על זה אם לא משחררים לפני הזמן?

ועוד שאלה, אני מקבלת על 9 שעות עבודה חצי שעה הפסקה. המנהלת שלי כל הזמן מעירה לי על זה שאני הולכת לשירותים, ואמרה לי היום שההפסקות נועדו לשירותים, לשיחות טלפון, להכנת קפה, ושאני לא אמורה לצאת לשירותים שלא בהפסקה

וכששאלתי ומה אם אני צריכה לשירותים שלא בהפסקה? אמרה:" לזה נועדה ההפסקה"

האם זה חוקי להגיד לי דבר כזה? קצת חוצפה מצידה.

תודה מראש.
לצפיה ב-'אני חייב להתחיל מההפסקה לפיפי. זוהי שטות אכזרית ומן הראוי'
אני חייב להתחיל מההפסקה לפיפי. זוהי שטות אכזרית ומן הראוי
14/05/2018 | 08:38
18
37
שהמנהלת שלך תבין שלא מפקחים על דבר כזה. 

מותר לך לצאת בכל שעה ולכמה הפסקות פיפי שאת צריכה לקבל. 

דבר שני, את לא "צריכה" לקבל חצי שעה. את צריכה לקבל על השעה (לא חצי שעה, שעה!!) בשבועית פשוט 125% במקום 100%. 

9 שעות עבודה ביום 5 ימים בשבוע מדובר על 45 שעות , מהם 3 שעות שאת צריכה לקבל עליהם 125% . 
לצפיה ב-'אני חייב להעיר בנושא ההפסקה לפיפי'
אני חייב להעיר בנושא ההפסקה לפיפי
14/05/2018 | 12:56
10
30
מנסיון אני יודע בוודאות שיש אנשים (בעיקר בנות) שאכן מנצלות ומשקרות לגבי פיפי לצורך דברים אחרים כמו שיחות דיבורים וכ"ו...

אסור למנהלת להעיר על בקשת יציאה לפיפי ויש מקומות שאפילו לא נדרש מעובד (לא יודע אם בגלל שלא חוקי) להגיד שהוא רוצה לצאת לפיפי, פשוט יוצא.

אך דעו לכם כל אלה שיוצאים הרבה ל"פיפי", במידה והמנהלים שלכם יקבלו ואני מדגיש יקבלו את הרושם שאתם לא נותנים מספיק עבודה ו\או שהתפוקה שלכם ירודה הם יכולים בהחלט לפטר אתכם.

אם יש לכם במקרה בעיה אמיתית שדורשת מכם לצאת הרבה לפיפי אני חושב ואני מדגיש שאני חושב שאתם צריכים לספק אישור מרופא תעסוקתי, העורך דין בטח יוכל לאשר (או לא).
לצפיה ב-'מיקי, אני יודע שיש מקרים שהדבר יכול לשמש כמפלט לקשקש. '
מיקי, אני יודע שיש מקרים שהדבר יכול לשמש כמפלט לקשקש.
14/05/2018 | 13:04
7
21
אבלבמקרה כזה של אישה שצריכה לעשות פיפי, ואם המנהלת שלה מספיק גסה אז שהיא תגיע לבדוק אם היא באמת עושה פיפי. 

אני חושב שזה חוצפה לומר כזה לאישה. 
שלא לדבר על לא חוקי.

אם היא תרצה אז היא תוכל לפטר את עובדת. רק שהנימוק שהיא הולכת לשירותים יותר מדי יסדר לתובעת מענק לחתונה של בין 10,000 ש"ח ל 50,000 ש"ח .
לצפיה ב-'ברור אין שום ספק שאתה צודק 100%'
ברור אין שום ספק שאתה צודק 100%
14/05/2018 | 13:54
6
18
לא חוקי ולא מוסרי !

בסופו של דבר הכל תלוי ברושם של המנהלת.
לא חסרים מקרים שבהם מנהלים תפסו על חם אנשים בחוץ מקשקשים ואנשים אלה פוטרו מסיבה מוצדקת.

המקרה עשוי להיות בעייתי, כי אם המנהלת מקבלת את הרושם הלא נכון למרות שבאמת ובתמים יש צורך לצאת לפיפי אז נעשה פה עוול לעובד\ת ולצערי מנהלים יכולים לפטר בגלל זה על מליון סיבות אחרות (ברור שלא יפטרו על יציאה לפיפי).
העניין בעייתי כי לכאורה נדרש אישור מהותי מהעובדת.

אבל כל הנאמר הינו במקרים הגרועים ביותר, במידה והמנהלת הינה אדם טוב והגון והגיוני זה משהו שהעובדת יכולה להבהיר ולהסביר בשיחה פרטית איתה.
לצפיה ב-'ממממ... מנהלת שעושה עניין מללכת להשתין קשה לומר שהיא אדם טוב'
ממממ... מנהלת שעושה עניין מללכת להשתין קשה לומר שהיא אדם טוב
14/05/2018 | 14:49
5
22
והגיוני :)
לצפיה ב-'כל מנהל\ת? מאיפה אתה יודע? אתה מכיר את המנהלת?'
כל מנהל\ת? מאיפה אתה יודע? אתה מכיר את המנהלת?
15/05/2018 | 10:03
4
10
לצפיה ב-'אוקי מיקי. אז זה מה שאתה? אתה המנהלת שלא נותנת זמן להשתין???'
אוקי מיקי. אז זה מה שאתה? אתה המנהלת שלא נותנת זמן להשתין???
17/05/2018 | 15:09
3
14
:)
לצפיה ב-'לא, אבל אתה מגיב בלי לשמוע את הצד השני של המטבע'
לא, אבל אתה מגיב בלי לשמוע את הצד השני של המטבע
21/05/2018 | 10:43
2
16
אני לא מנהל ולא המנהלת של כותבת ההודעה אם זה מה שרמזת.

אבל אני כן יודע מנסיון שמעטים המעסיקים\מנהלים שיעזו ראשית לעבור על החוק במדינת ישראל ושנית לעבור על חוק המוסריות ולהגיד לעובדת שתתאפק ותעשה פיפי רק בהפסקות שלה.

מסיבה זו בלבד ייתכן שיש משהו שהכותבת לא מציינת וכמו כן הצד השני לא פה להגן על עצמו ולכן לפי דעתי תגובותיך צריכות להיות כלליות ולא להגיד לכותבת ההודעה לעשות פעולות כאלה ואחרות שעשויות להרע לה.
לצפיה ב-'ומיקי. בוא נאמר שאני עושה זאת כך, אבל אני מנהל את הפורום הזה'
ומיקי. בוא נאמר שאני עושה זאת כך, אבל אני מנהל את הפורום הזה
21/05/2018 | 16:38
1
13
בהתנדבות אז מה הבעיה לך איתי? 
לצפיה ב-'ואתה עושה עבודת קודש !!! תודה רבה לך !'
ואתה עושה עבודת קודש !!! תודה רבה לך !
22/05/2018 | 08:13
11
מגיע לך יותר מפרסום כרטיס ביקור בסוף כל הודעה של גולשי הפורום.
אבל בבקשה אל תיקח את דבריי אישית.
לצפיה ב-'אוקיי, לגבי השירותים: אני יוצאת בלי הטלפון, היא(המנהלת) '
אוקיי, לגבי השירותים: אני יוצאת בלי הטלפון, היא(המנהלת)
14/05/2018 | 16:44
1
19
גם יכולה לראות, אז היא לא יכולה להגיד שאני יוצאת כדי לדבר בטלפון.

וחוץ מזה, אני יוצאת בכמות סבירה 2-3 לא יודעת לא ספרתי בדיוק כמה פעמים  אני יוצאת.

וחוץ מזה, זה לא חוקי להגיד לי דבר כזה בכלל.
לצפיה ב-'אני לא חושב שהמספרים זה העניין'
אני לא חושב שהמספרים זה העניין
15/05/2018 | 11:12
20
לא חושב שזה רלוונטי, הכל תלוי ברושם של המנהלת.
בכל מקרה הרושם הכללי שלי הוא שמדובר במקום אכזרי ועצתי לך שפשוט

ראשית, הפסקות לשירותים צריכות להינתן בצורה חופשית והן נחשבות כחלק משעות העבודה .
תבהירי זאת פעם אחת למנהלת שאסור לה ואם היא מתווכחת\מתעקשת או ממשיכה עם זה פשוט פני או כתבי מכתב למנהל\ת שלה והתריעי על המחדל.

השתדלי לתעד הכל, במידה וזה יגיע לידי פיטורין כמו שהעורך דין אמר יש לך קייס ואת עשויה לזכות בפיצויים.

שנית מבחינה חוקית את זכאית ל-45 דקות הפסקה כאשר מתוכם חצי שעה צריכה להיות רצופה (בדר"כ להפסקת אוכל), ראוי לציין שרוב מקומות העבודה מאפשרים שעה הפסקה ביום.
* חוקית, צריכים לשלם לך על החצי שעה הפסקה בלבד, השאר על חשבונך.
לצפיה ב-'תודה רבה! ועוד שאלה-כמה זמן הפסקה אני אמורה לקבל על 9 שעות?'
תודה רבה! ועוד שאלה-כמה זמן הפסקה אני אמורה לקבל על 9 שעות?
14/05/2018 | 16:30
6
15
לצפיה ב-'שעה במהלך היום כאשר מתוכם חצי שעה יהיה רצוף (הפסקת אוכל)'
שעה במהלך היום כאשר מתוכם חצי שעה יהיה רצוף (הפסקת אוכל)
15/05/2018 | 10:49
9
לצפיה ב-'מיקי אני חושש שאתה טועה. וברשותך אביא לך כאן את החוק '
מיקי אני חושש שאתה טועה. וברשותך אביא לך כאן את החוק
17/05/2018 | 15:18
4
17
חוק שעות עבודה ומנוחה 
הפסקות
20.  (א)  ביום עבודה של שש שעות ולמעלה, תופסק העבודה למנוחה ולסעודה ל-¾ שעה לפחות, ובכלל זה תהיה הפסקה רצופה אחת של חצי שעה לפחות; ביום שלפני המנוחה השבועית וביום שלפני חג, ההפסקה היא של חצי שעה לפחות.
          (ב)  הפסקה לפי סעיף קטן (א) לא תעלה על שלוש שעות.
(תיקון מס' 14) תשע"ד-2014
          (ג)   בעת הפסקה לפי סעיף קטן (א) הנמשכת חצי שעה או יותר רשאי העובד לצאת מהמקום שבו הוא עובד, אלא אם נוכחותו במקום העבודה היא הכרח לתהליך העבודה או להפעלת הציוד והשימוש בו, והעובד נדרש על ידי מעסיקו להישאר במקום העבודה, ובמקרה זה ייחשב זמן ההפסקה כחלק משעות העבודה.

שים לב שמדובר רק על עובד כפיים ולא על עובד משרד. עקרונית אין המעביד חייב להוציא את העובד משרד לחצי שעת הפסקה. רק עובד שעובד מעל 9 שעות עבודה זכאי על פי חוק לקבל חצי שעה הפסקה. 

לצפיה ב-'אז זה תקין חצי שעה הפסקה על 9 שעות'
אז זה תקין חצי שעה הפסקה על 9 שעות
18/05/2018 | 21:05
5
לצפיה ב-'לא אדוני אני לא טועה אתה טועה'
לא אדוני אני לא טועה אתה טועה
21/05/2018 | 10:49
2
32
נראה לך שעובדת משרד תבוא ותשאל כמה זמן הפסקה מגיע לה ???

עובדי משרד נמצאים כמעט חצי מהיום בהפסקה, גם אני עכשיו במשרד וכותב פה הודעות על חשבון העבודה ...

סביר מאוד להניח שכותבת ההודאה עובדת בעבודת כפיים, אני מנחש בעבודת ייצור כלשהיא .

אתה צודק שההפסקה היא 45 דקות ביום על פי החוק אך רוב המעסיקים נותנים שעה.
לצפיה ב-'מיקי, ושוב אתה טועה ומטעה. יש לא מעט מקומות עבודה בהם לא נתנ'
מיקי, ושוב אתה טועה ומטעה. יש לא מעט מקומות עבודה בהם לא נתנ
21/05/2018 | 16:43
1
8
ניתנת שעה או 45 דקות הפסקה. 

אצלך יש אבדן זמן אבל במקומות אחרים יש נהלים אחרים. 

כעת לפנות למנהל ולומר לו שהוא טועה זהו דבר שאישה שרוצה להחזיק במקום עבודה עשוי לגרום לה נזק. 

וכבר שאלתי אותך איש, האם אתה עורך דין? 

תעשה לי ולך טובה ותכתוב זאת בתשובה שלך. מעולם לא סגרתי את הדלת לאנשים שרוצים לומר דעתם, אבל דבריך כאן עשויים להחשב כדברי עורך דין ומן הראוי לסייג זאת. 
לצפיה ב-'מי שעובד במקום שלא נותן לפחות 45 דקות הפסקה'
מי שעובד במקום שלא נותן לפחות 45 דקות הפסקה
22/05/2018 | 08:04
9
שזה מה שנהוג כי אתה יודע, חייב חייב לפחות חצי שעה לאוכל וחייב כמה דקות על הבוקר או לקראת סוף היום אז כנראה שמדובר במקום עבודה נוגש עבדים ומי שמסכים מלכתחילה לעבוד במקום כזה בתנאים מחפירים כאלה שלא יבוא בטענות.

כבר עניתי על שאלתך ודרך אגב כותבת השאלה עדכנה שהיא התפטרה מעבודתה בגין תנאים מחפירים.
לצפיה ב-'עוד משהו הזוי שצריך לעשות בעבודה'
עוד משהו הזוי שצריך לעשות בעבודה
18/05/2018 | 21:04
1
17
מסתבר, שצריך לחמם ולהגיש את האוכל לאחד מהמנהלים.

אחת הבנות שחונכות אותי אמרה לי: "בואי, *** תראה לך את לחמם ל*** את האוכל".

אמרתי: "מה יש להראות? זה כולה לחמם אוכל, צריך דוקטורט בשביל זה?"

מסתבר, שהבוס הזה כבר שנים רגיל שהמזכירות מחממות לו ומגישות לו את הארוחת צהריים, וכששאלתי את אחת הבנות, למה צריך לעשות את זה? אמרה לי שזה חלק מהגדרות התפקיד(כמובן שלא אמרו לי לפניי שהתקבלתי).
ומסתבר שיש הוראות מדוייקות איך לחמם לו את האוכל צריך :לקחת את הקופסת אוכל שלו מהמקרר, להעביר לצלחת, לחמם 3 דקות, לשים על מגש בתוספת כוס מים וסכו"ם ולהגיש לו לחדר. וכשהוא מסיים, צריך לשטוף לו את הקופסת אוכל. אני לא צוחקת!!!

יש לציין שאני בהלם מזה, זה לא משהו שאמרו לי מראש, ולא באתי לעבוד בתור Room Service או מלצרית. הייתי פשוט בשוק מהענין הזה.

-התפטרתי מהעבודה, לא מתאים לי מקום כזה ואווירה כזאת, ראוי לציין שגם לא מדברים שם יפה לעובדים.

לצפיה ב-'יש אנשים מהתקופה הפאודלית :) '
יש אנשים מהתקופה הפאודלית :)
21/05/2018 | 16:44
4
לצפיה ב-'קיצור שבוע העבודה'
קיצור שבוע העבודה
11/05/2018 | 16:35
1
32
מנפלאות חברת ההיי-טק בה אני עובד - זמן קצר לאחר שהחוק חוקק קיבלנו מייל שאכן ביום אחד שנבחר במהלך השבוע, שעות העבודה יתקצרו בשעה. 
לא חלף שבוע והגיע מייל נוסף וראה זה פלא - מדובר רק בחצי שעה(!) שתורד. 
מיותר לציין שאני עובד במשרה מלאה, 9 שעות ביום. 

האם זה חוקי?
לצפיה ב-'נתקלתי בלא מעט מקרים בהם "מאריכים" את שעות האוכל ובכך מקצרים'
נתקלתי בלא מעט מקרים בהם "מאריכים" את שעות האוכל ובכך מקצרים
13/05/2018 | 11:22
30
את שעת העבודה שצריך להוריד (או לשלם!!) .

לא. זה לא חוקי. 

אני מציע שתשלח מכתב לבוס שלך , בהנחה שזה לא הולך לסכן את העבודה שלך, ותכתוב לו ששאתה לא מבין כיצד שעת שצריכה לרדת לך בשבוע, או להיות משולמת ב 125% , קוצרה ל חצי שעה. 

הוא יחנטרש לך משהו אבל כאשר תבוא בעוד שנה שנתיים להתפטר הם לא יוכלו לטעון שאתה לא עשית דבר בקשר לזה. 
לצפיה ב-'קיצור שבוע העבודה'
קיצור שבוע העבודה
10/05/2018 | 11:11
4
49
שלום,
אני עובדת בשירות לקוחות במפעל והשעות עבודה שלי 07:00-17:00 בכל יום, חצי שעה הפסקה
5 ימים בשבוע, שישי לסירוגין
יוצא שאני עובדת מעל 42 שעות.
אני מקבלת מעל המינימום, 30 ש"ח לשעה.
האם החוק חל עליי?
בהנהלת חשבונות שלנו אומרים שזה לא רלוונטי, שהחוק הוא רק למי שמקבל מינימום..
אשמח אם תסביר לי ותגיד אם החוק רלוונטי אליי.

תודה,
נועה
לצפיה ב-'היי נעה. אני חושש שהמנהל שלך צודק. מצטער. '
היי נעה. אני חושש שהמנהל שלך צודק. מצטער.
10/05/2018 | 12:38
2
28
לצפיה ב-'מאיזו סיבה?'
מאיזו סיבה?
10/05/2018 | 13:22
1
33
לא כל כך מובן לי למה..הרי אני עובדת מעל 42 שעות ואני לא מקבלת גלובלי..
עורך דין אחר אמר לי שאני אמורה לקבל או תוספת 125% על שעה נוספת או פחות שעת עבודה אבל שהשכר על השעה הזאת ישאר 100%..

לצפיה ב-'גם אני לא הבנתי...'
גם אני לא הבנתי...
10/05/2018 | 19:30
28
נראה שאת עובדת 50 שעות בשבוע, הרבה מעבר ל-45 שעות ברוטו. למה שזה לא יחול עלייך? קיצור שבוע העבודה לא קשור בכלל לשכר המינימום.
לצפיה ב-'בפירוש כל השעות אמורות להיות משולמות על פי שכר עבודה של 29.1'
בפירוש כל השעות אמורות להיות משולמות על פי שכר עבודה של 29.1
13/05/2018 | 11:17
17
29.12 ש"ח לשעת עבודה.

ושימי לב, את צריכה לתת 42 שעות עבודה וכל שעה נוספת ב 125% . 
מעבר לשעתיים ראשונות את צריכה לקבל 150% 

התיקון בו קוצר שבוע עבודה מ 43 שעות עבודה לשבוע ל 42 שעות עבודה לשבוע משפיע רק לעניין שעות העבודה שלך. כלומר שעוד שעת עבודה שבועית שלך צריכה להיות ב 125% .
לצפיה ב-'השכר הקובע העברות לקרן פנסיה'
השכר הקובע העברות לקרן פנסיה
09/05/2018 | 14:42
5
29
שלום רב,

הנני עובדת במכירות בחברה מעבר ל-3 שנים ברצף.
דבר ראשון זה שהתחילו להפקיד לי לקרן החדשה (הישנה כבר לא היתה פעילה) רק לאחר 9 חודשים מתילת עבודתי ולא שילמו עבור החודשים הקודמים
דבר שני, המשכורת שלי בנויה מ-2 חלקים: הבסיס הקבוע החודשי-4000 ש"ח ועמלות מכירה שלי שאני מצליחה למכור בכל חודש.
המעסיק בחר שכר בסיסי כשכר קובע העברה לפנסיה ואין שום התייחסות בהעברות לבונוסים ממכירות החודשיות.

האם זה חוקי?
במידה והוא חייב לחשב גם את הבונוסים,
מה אני צריכה לעשות?

בתודה מראש
לצפיה ב-'היי אנה. 1. את צריכה לקבל 3 חודשים אחורנית את הכסף של הפנסיה'
היי אנה. 1. את צריכה לקבל 3 חודשים אחורנית את הכסף של הפנסיה
10/05/2018 | 10:06
4
19
שלך. 
2. אני כמעט בטוח לחלוטין כי לא הופקד בעבורך תשלום לפיצויי פיטורין ב 9 חודשים האלה. גם זה בר תביעה.
3. הבסיס החודשי שלך הוא 4000 ש"ח. אני צריך להבין כמה שעות את עובדת ביום וכמה בשבוע. נראה לי שבגלל הרצון שלו לא לשלם כסף הוא עשה טעות אשר הולכת לעלות לו הרבה כסף ) 
4. בהנחה שאת עובדת כ 186 - 182 שעות עבודה בחודש, אזי את מרוויחה מתחת לשכר מינימום . התשלום לבונוסים הוא זה שחשוב - ואני מניח שהוא בין 3000 ל 4000 ? ורק כך את עולה על שכר המינימום. 
5. האם את יכולה לומר לי באיזה סוג של עבודה את עובדת?

לצפיה ב-'אותו הנושא'
אותו הנושא
10/05/2018 | 12:21
3
17
היוש,
המון תודות על תשובתך.
אך לא, אני עובדת כמעצבת מטבחים אך המשרה הינה 75% בלבד
אני עובדת מעט מאוד שעות  כ-120-140 חודשי
כך שיוצא שכן מגיעה אפילו מעל המינימום בשעה רק בבסיס..
גודלה של עמלה הינה כ2500
זה אומר שלא מגיע תשלום עבור הבונוסים?
ומה החוק אומר?

בנוגע ל-9 חודשים הראשונים לא קיבלתי תשלום  לפיצויי פיטורין
זה אומר שכדאי לפנות למעסיק בנוגע לענין?

תודה רבה

לצפיה ב-'תודה על תשובתך המלאה :) אני לא בטוח שאת לא נמצאת במסגרת צו '
תודה על תשובתך המלאה :) אני לא בטוח שאת לא נמצאת במסגרת צו
10/05/2018 | 12:35
2
16
הרחבה מסויים בענף העץ. (יבדק)
אבל אני חושב שניתן להכניס את הסכום של ה 2,500 ש"ח בונוסים (בהנחה שזה סכום כמעט קבוע). 

הפרשנות לחוק אמנם קובעת כי לא ישולם לפנסיה ולפיצויי פיטורין בונוס, אבל כאשר ניתן לראות כי הסכום משולם מדי חודש בחודשו, והסכום לא משתנה בהרבה, ולמעשה מדובר על תשלום מוסווה הרי שניתן לכלול זאת במסגרת המשכורת . 
לצפיה ב-'תודה רבה לך!!!'
תודה רבה לך!!!
11/05/2018 | 16:31
1
6
ומה אם 9 חודשים? כלומר השלמת העברות לקרן עבור החודשים הקודמים?
כמה חודשים המעסיק מחויב להעביר מתחילת עבודתי על פי החוק?
תודה
לצפיה ב-'תלוי... שתי אופציות ואופציה שלישית ורביעית אולי רלוונטיות'
תלוי... שתי אופציות ואופציה שלישית ורביעית אולי רלוונטיות
14/05/2018 | 08:45
5
1. אם יש לך קרן פנסיה פעילה כשנכנסת לעבודה את צריכה לקבל את הפנסיה ופיצויי פיטורין מהחודש השלישי , רטרואקטיבית . כך שאת צריכה לקבל מדיי וואן. 
(קרן פנסיה פעילה - אם עבדת בעבודה קודמת ולאחר מכן התחלת לעבוד באופן מיידי או כך שהיית מקס 3 חודשים ללא עבודה) 

2. אם אין לך קרן פנסיה פעילה הרי שהמעסיק שלך צריך להתחיל העביר את הכסף מקץ 6 חודשים. 

3. אופציונלית. - יש  מקומות עבודה שבחוזה שלהם קיים סעיף שקובע העברת כסף לפנסיה מהיום הראשון. זהו הסדר מטיב ולפיכך מחייב. 

4. המידה ואת נכללת במסגרת צווי הרחבה של ענף העץ למשל, לעיתים יש שם סעיף שמדבר על התחלת הפנסיה מיום תחילת העבודה. למשל בבניין. 

לצפיה ב-'חוסר ניקיון טוטאלי בעסק'
חוסר ניקיון טוטאלי בעסק
09/05/2018 | 09:54
1
36
אני עובדת במקום עבודה שפיטר את המנקה לפני למעלה משנה. מאז לא העבירו סמרטוט על הרצפה, הכל מלא אבק וכל מיני יצורים רוחשים בין השולחנות. ניסיתי לפנות למעסיק בדרכים שונות בפרט שאני אלרגי קשות לאבק אך ללא הועיל. האם יש חוק המחייב את המעסיק לנקות את מקום העבודה?
אציין שחליתי לפני כחודש בדלקת ריאות חריפה בעקבות החשיפה ללכלוך. עדיין זה לא שיכנע אף אחד להואיל בטובו ולנקות את הדיר.

תודה מראש
לצפיה ב-'אז תעשי זאת באימיילים ולא בפניות ישירות לאדם. תלכי לרופא התע'
אז תעשי זאת באימיילים ולא בפניות ישירות לאדם. תלכי לרופא התע
09/05/2018 | 10:22
26
התעסוקתי ותביאי ממנו מכתב שאומר שאת סובלת מאסתמה ולא יכולה להמשיך לעבוד כך. 

אם לא , תוכלי להתפטר כמפוטרת. אבל את ההצהרה הזו תוכלי לקבל רק מבית הדין. כלומר בשלב מאוחר הרבה יותר . 

נסי לפעול נגד המעסיק שלך בצורה חוקית. 
לצפיה ב-'"נידוב" עובד למשימות שלא נכללו בהסכם עבודה'
"נידוב" עובד למשימות שלא נכללו בהסכם עבודה
08/05/2018 | 22:26
4
42
מעסיקי הוציא הצעת מחיר  לביצוע עבודה מסויימת כשמתחת לתאור העבודה המתבקשת נכתב "...יש במשרדי מהנדס רשום והוא יהיה אחראי להוצאת היתר הבנייה וכמהנדס רשום גם יחתום על הבקשה להיתר.

הי התבלבלת,הרישיון שלי שייך לארנק שלי ולא לבעלבית.מעולם לא נשכרתי לביצוע עבודות הנדסיות אלא כשרטט נטו לאחר שפרשתי מן התחום בשל בעיות בריאות.

כשהגבתי,ניכס בעל העסק את הסמכתי לעסק ואמר כי אני מחוייב לפרויקט מאחר ובחר להעסיק אותי משום שבקורות החיים שלי היה כתוב שאני מהנדס.

נו אז מה? ואם היה לי תואר כשף מדופלם זה אומר שמעבר לתפקידי המוגדר מוטל עלי לבשל ללקוחות ולעובדי המשרד?

מה אתם אומרים?

אגב,
המעסיק מעולם לא ערך איתי הסכם עבודה כתוב שזו עברה משנת 2002 אך זה סיפור בנפרד
לצפיה ב-'אני לא בטוח שאתה עובד בסביבת עבודה שטובה לך. '
אני לא בטוח שאתה עובד בסביבת עבודה שטובה לך.
09/05/2018 | 08:33
1
32
אני רואה גם את השאלה הזו וגם את השאלה הקודמת שמצביעים על מצב בו אתה לא יכול לעבוד עם המעסיק. 

אגב, בוא ניקח את המקרה הזה קדימה. בוא נאמר שהוא קיבל את המכרז. 

ובוא נאמר שהוא הכין את החומר והוא דורש ממך לחתום על האישורים. האם תחתום? 

האם תוכל להגיע אליו ולומר לו שבשל הרישום שלך הואקיבל את העסקה ולפיכך אתה רוצה תשלום שכר יותר גבוה?

לצפיה ב-'כל שאלה במקומה!'
כל שאלה במקומה!
09/05/2018 | 19:51
19
לא אחתום!
לא אקבל שקל נוסף.
ניסה לסובב אותי שהביטוח המקצועי שלו תופס.אז אכן הפוליסה כוללת את כל העובדים כגוש ללא פרוט שמי אך זה ביטוח למודדים ולא למהנדסים בתחומי.ולדעתי אחראיות שילוחית לא קיימת כשאני חותם על מסמך.זה לא נהג בחברה שהפיל סחורה או עמוד חשמל עירוני.
פוליטית, לא אתרום למוניטין של תחמן מניפולטיבי,מקנטר ומגדף את עובדיו.
הוא קיבל את העבודה לא בשל היות מהנדס מוסמך במשרדו אלא בשל א-חברותו לעובד עירייה בכיר עוד מימי היותם באינקובטור ומעסיקי רצה למצוא חן בעינין על חשבוני.
ב-בגלל בורותו של אותו מנהל מחלקה בעיריה ששכר איש מהמקצוע הלא נכון למטרה שלו.כמו ללכת לחשמלאי רכב כי האוטו לא מתניע לטיפול בכלל בקרבורטור שזה מכונאי רכב.
ג-כששכר הלה את מעסיקי הוא לא ידע בכלל שיש לו מהנדס רלוונטי במשרד,זה יצא ממש במקרה והמעסיק שלי כמובן קפץ על המציאה רק שלא עשוני באצבע וכבר למדתי מהיכן מטיל הדג את מימיו.
ואקנח במסקנה הבלתי נמנעת שאכן אינני מתאים למעסיק והוא אינו מתאים לי מה גם שאני יותר משכיל,יותר רחב אופקים ויותר חכם ממנו חוץ מהעובדה שאיו לי קפיטל ואינני יודע לעשות כסף.

אבל בעצם התחלנו בשאלה האם הוא רשאי לנדב אותי כמעסיק שלי למקום בו אני לוקח אחראיות אישית והוא אפילו לא שאל אותי אלא הטיח בפני הצעת מחיר מאושרת שם אני רשום כאחראי על הפרויקט.
לצפיה ב-'לדעתי הבעיה היותר גדולה'
לדעתי הבעיה היותר גדולה
09/05/2018 | 12:34
1
20
נובעת מהאחריות האישית שתיטול על אצמך בחתימה על המסמכים האמורים. לכל הפחות עליך לדרוש מהמעסיק רכישת פוליסת ביטוח מתאימה על שמך. 
לצפיה ב-'אני מסכים עם שטויות במישמיש. אבל נראה לי שאתה מחפש אישור '
אני מסכים עם שטויות במישמיש. אבל נראה לי שאתה מחפש אישור
10/05/2018 | 10:00
16
להתפטר. 

אני לא יכול לומר לך להתפטר או לא להתפטר. 

לצפיה ב-'קינטור עובד תדיר'
קינטור עובד תדיר
08/05/2018 | 22:14
3
30
המעסיק מקנטר אותי (כמו את העובדים האחרים) וברצוני לתבוע על כך.
אך אין לי הקלטות או תיעוד כלשהו ולא עדים שקיימים אך לא יעידו עבורי.
"המשרדים בהם עבדת בעבר שווים לתחת"
"כשמישהו אמר כי גבר אינו מסוגל לעשות שני דברים במקביל הוא בודאי התכוון אליך"
"אתה סתם פחדן"
"אם היית צריך לנהל את העסק הוא בודאי היה פושט את הרגל"
ועוד שיחות טלפון מבחוץ בהן היה נובח עלי ומשתלח בי

לצפיה ב-'אתה יכול לטעון לסביבת עבודה לא מכבדת. אבל הדבר הכי טוב זה '
אתה יכול לטעון לסביבת עבודה לא מכבדת. אבל הדבר הכי טוב זה
09/05/2018 | 08:29
2
23
להקליט אותו אומר זאת. 

כמה זמן אתה עובד שם?

לצפיה ב-'להקליט זה רעיון מצויין,אלא'
להקליט זה רעיון מצויין,אלא
21/05/2018 | 00:56
1
8
שהדברים נאמרו באופן ספונטני ואני לא נמצא ב-mode של הקלטה בכל שעות העבודה,מה גם שעשינו ניסיונות הקלטה בניידים ולא שומעים כלום אפילו במרחקים קצרים.
יש לי עוד נושאים להביא בפני בית הדין אז חשבתי שאם אני כבר לוקח עורך דין והולך לארכאות אז על הדרך אנצל במה ציבורית זו לקינטורים והשפלות שהיו תדיר לאורך כל 7 שנות עבודתי והשאלה גם איזה סכום ניתן לקבל,אם זה שווה את המאמץ.

לצפיה ב-'מנסיון שלי זה לא משתלם לטעון לענין סביבת עבודה לא מכבדת. אבל'
מנסיון שלי זה לא משתלם לטעון לענין סביבת עבודה לא מכבדת. אבל
21/05/2018 | 07:34
8
אני מניח שאתה רוצה לפרוש מהעבודה ואתה מחפש לעשות מעשה שימנע מהמעביד שלך להמשיך לקלל.
אז תגיע לעו"ד שימצא עוד דברים שלא שולמו. למשל פנסיה, למשל פיצויי פיטורין, למשל ימי חופשה וכולי. 

ואז התביעה שלך להשפלות וקללות יכולה להיות הרבה יותר רצינית. 
לצפיה ב-'הטבות מס בהפקדה לפנסיה'
הטבות מס בהפקדה לפנסיה
07/05/2018 | 22:59
1
38
רציתי לשאול -
אם אני (עצמאי) רוצה להפקיד לפנסיה את הסכום המקסימלי שמזכה בהטבות מס (ב2018) מה הסכום השנתי שכדאי לי להפקיד?

תודה
לצפיה ב-'לאור אי ידיעתי פניתי למומחים - מנור זולטי ושות - רואי החשבון'
לאור אי ידיעתי פניתי למומחים - מנור זולטי ושות - רואי החשבון
08/05/2018 | 18:29
16
שלי והבאתי מסמך שהיה נכון לסוף השנה שעברה. 

מצורף 
לצפיה ב-'קיצור שבוע עבודה - שכר גבוה משכר מינימום'
קיצור שבוע עבודה - שכר גבוה משכר מינימום
07/05/2018 | 11:38
1
24
שלום,
אני עובד במשרה מלאה בשכר שעתי מעל המינימום + שעות נוספות בכל חודש. האם מגיע לי שכר עבור 182 שעות השווה לשכר שקיבלתי עבור 186 שעות ובנוסף תשלום על שעות נוספות החל מהשעה ה-183?
לצפיה ב-'כן, אתה תקבל שכר זהה עבור 182 שעות'
כן, אתה תקבל שכר זהה עבור 182 שעות
07/05/2018 | 12:57
22
ואז אם תעבוד עוד 4 שעות תקבל תוספת שכר בהתאם.
כלומר מעלים לך טיפה את השכר השעתי.
לצפיה ב-'שירותי בישול'
שירותי בישול
06/05/2018 | 16:44
3
111
לפני למעלה מחודש החלטתי להביא לביתי מבשלת אחת לשבועיים שלושה , אני משלמת במזומן כ50 ש"ח לשעה. לא התחייבתי כמובן למשהו קבוע אלא לפי הצורך.

האם חלים עלי חוקים כלשהם ? יותר נכון האם היא יכולה לבוא בדרישות בשלב כלשהו לדמי הבראה, חופשות וכד' ?

תודה
לצפיה ב-'מוסיפה.....עובדת כשעתיים'
מוסיפה.....עובדת כשעתיים
06/05/2018 | 16:48
11
לצפיה ב-'פעם אחת ופעמיים זה עדיין לא נחשב העסקה קבועה. '
פעם אחת ופעמיים זה עדיין לא נחשב העסקה קבועה.
06/05/2018 | 16:49
1
26
מהפעם השלישית מן הראוי להודיע לביטוח לאומי על ההעסקה . תעשי זאת דרך המייל. 
לא צריך להוציא תלושי שכר .

לאחר מכן, אם תמשיכי להעסיק אותה אז תצטרכי גם לפתוח לך קרן פנסיה. 
לצפיה ב-'אוייוייי.. תודה רבה'
אוייוייי.. תודה רבה
06/05/2018 | 17:14
11
לצפיה ב-'שאלה לגבי חופשת לידה לגבר'
שאלה לגבי חופשת לידה לגבר
05/05/2018 | 21:56
1
22
שלום,
אשתי בהריון מתקדם ויש לה הריון בסיכון גבוה .
היא סטודנטית ולא עובדת ויש לה קשיי בריאות שיקשו עליה לטפל בתינוק בהתחלה.
רציתי לדעת האם אני יכול לקבל במקומה דמי לידה וחופשת לידה של חודש במקום העבודה שלי. אני שם כבר שנתיים.

תודה רבה לעונים
לצפיה ב-'לצערי לא. התשלום על דמי הלידה של אישה יכול להמסר רק לאישה'
לצערי לא. התשלום על דמי הלידה של אישה יכול להמסר רק לאישה
06/05/2018 | 15:27
18
חופשת הלידה יכולה להנתן רק לאישה וגבר שעובדים שניהם בעבודה מלאה. 
לצפיה ב-'פיטורים בהריון'
פיטורים בהריון
04/05/2018 | 20:13
6
50
שלום,
אני כרגע בשבוע ה-12 ומסיבות מובנות אינני מספרת לבוס שלי או לאף אחד אחר לצורך העניין.
האם יכולים לפטר אותי במידה ואני לא מעוניינת לעבוד במשך כל תקופת ההריון?

לצפיה ב-'החוק הישראלי מגן עלייך. את צריכה להודיע לו במסגרת החודש הזה '
החוק הישראלי מגן עלייך. את צריכה להודיע לו במסגרת החודש הזה
06/05/2018 | 15:29
5
36
ואז אסור לו לפטר אותך מבלי שקיבל אישור ממשרד הכלכלה. 

כאשר תודיעי לו, תעשי לי ולך טובה ותביאי את המסמך ותמסרי לו אותו. 

ותעשי זאת בהקלטה. 
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
07/05/2018 | 09:51
4
35
אפשר להודיע יותר מאוחר?
האם הבוס מחוייב למצוא לי תפקיד מתאים?
בעקרון אני יכולה לבקש חופש ללא תשלום בלי בעיות?
לצפיה ב-'לא עובדים בהיריון'
לא עובדים בהיריון
07/05/2018 | 14:41
2
37
מבלי להיות מפוטרת רק אם יש אישור לשמירת היריון וביטוח לאומי אישר שישלם להריונית עבור כך. 
לא ברור מדוע נדרש תפקיד מתאים, שונה מזה אותו מילאת עד עכשיו. 

לצפיה ב-'אז אני מבולבלת'
אז אני מבולבלת
07/05/2018 | 15:28
1
25
מותר לפטר אותי או לא?
אם אני מתפטרת או שיפטרו אותי אני בטוח לא אוכל להתקבל שוב לאותה עבודה, מה אני עושה?
אז אני אשמה שאני בהריון??
לצפיה ב-'למה שלא תמשיכי לעבוד כרגיל בהיריון?'
למה שלא תמשיכי לעבוד כרגיל בהיריון?
07/05/2018 | 16:11
25
כמה זמן את עובדת במקום הזה?
לצפיה ב-'ובמידה ואני גם עוברת לעיר אחרת (מעל 40 ק"מ)'
ובמידה ואני גם עוברת לעיר אחרת (מעל 40 ק"מ)
09/05/2018 | 11:46
12
האם אהיה זכאית לחופשה ללא תשלום עד חודשיים אחרי גמר ההריון?
לצפיה ב-'דמי גימלה ופנסיה בגיל פרישה'
דמי גימלה ופנסיה בגיל פרישה
03/05/2018 | 14:16
1
31
שלום רב,

אמא שלי בת 64 ויצאה לפנסיה.
עד כה היא עבדה ופרשה מהעבודה לפנסיה.

היא מעוניינת לקבל קצבת זקנה מביטוח לאומי. וכמובן לקבל את כספי הפנסיה שנצברו לה לאורך השנים בחברות הביטוח.

מספר שאלות:
1. מה עושים ואילו טפסים צריך להביא לביטוח לאומי על מנת שהיא תקבל קצבת זקנה? אגב אבי בן 65 וממשיך לעבוד.

2. המעסיק של אימי נתן מכתבים לחברות הביטוח שבהם כתוב שהיא פרשה מהעבודה לפנסיה. הגשנו בקשה לקבל את הכספים לאחת מחברות הביטוח אבל אלו אמרו  שיש צורך בטופס של פקיד שומה ושינקו 35 אחוז מהכסף. איכן לוקחים טופס כזה ומדוע ינקו 35 אחוז מס למרות שאימי בגיל פרישה?

תודה לעונים!
לצפיה ב-'אני יכול לומר לך משפר דברים בעניין, אבל אני היתי פונה לאורנה'
אני יכול לומר לך משפר דברים בעניין, אבל אני היתי פונה לאורנה
06/05/2018 | 15:33
17
אשר מבינה בזה הרבה יותר ממני :)

אגב, אל תיתן שינכו לך את הסכום של ה 35% . זה לאנשים טרם הפנסיה. ניתן לקבל אישור על כך מרואה החשבון של החברה. 

ולהלן האתר בתפוז של אורנה 

לצפיה ב-'אי תשלום משכורת'
אי תשלום משכורת
02/05/2018 | 11:40
1
44
חברה קטנה .עדיין לא  שולם משכורת 3.2018 ולא ניראה שישולםעקב קשיים של המעביד.בנוסף לא הופקד בטוח מנהלים מעל שנה וחצי.
האם ניתן לרשום מכתב פיטורין כדין מפוטר מהיום להיום.(ללא מתן 30 יום לפי החוק)?
ומה הלאה?

לצפיה ב-'אתה יכול לדרוש זאת מהמנהלים.'
אתה יכול לדרוש זאת מהמנהלים.
07/05/2018 | 07:32
14
אפשרות אחרת היא לשלוח להם אימייל שיאמר שלאור אי התשלום לפנסיה ושכר עבודה אתה מתפטר בעוד שבוע ימים אלא אם הסכומים ישולמו. 

(בנוסף תכתוב במכתב כי אתה הולך לתבוע את המגע לך ויש לך זכות לרדת לנכסיהם האישיים לאור המרמה בתשלום הכספים)

לצפיה ב-'מברר לחבר - חוזה עבודה למשרה חלקית עם התייחסות גלובלית?'
מברר לחבר - חוזה עבודה למשרה חלקית עם התייחסות גלובלית?
02/05/2018 | 23:36
1
17
יש חייה כזאת?
לפני שקופצים אין התייחסות לתשלום עבור שעות נוספות מעבר להתייחסות הגלובלית. 

מדובר במשרה תובענית שידוע שיש צורך של יותר מ 21 שעות שבועיות לבצע אותה, קרי במקרה של משרה מלאה במשכורת גלובלית (אם הייתה כזאת) חברי היה בוודאות משאר לעבוד לעשות שעות נוספות.
כמו כן שעות נוספות יבוצעו ביום שמוגדר כיום עבודה (יום ראשון עד רביעי , כולל) ולא בימים אחרים (דהיינו חברי לא יכול לבוא ביום שלא מוגדר כיום עבודה ולבצע בו עבודה).

החוזה שנשלח היה עבור 50 אחוז משרה בשכר מסויים, מראש החבר הבהיר שמדובר במשרה חלקית והוסכם על סכום ועל אחוזי משרה בלי התייחסות לשעות נוספות.

החוזה מציג את אחוז המשרה והשעות כדלקמן (כאשר פה השתמשו במושג לפחות שזה כבר מציג שהם דורשים כנראה שהוא יעבוד יותר)
* העובד יעבוד 50% משרה, לפחות 21 שעות שבועיות. שבוע העבודה של העובד יהיה בן 4 ימים קבועים (ימים ראשון עד רביעי,כולל).
אין עבודה בייתר הימים, 

החוזה מציג את החלק של השכר כשכר בסיס + חלק גלובלי, (סה"כ השכר שממנו מופרשים התנאים הסוציאלים) כדלקמן:
* בגין היקף המשרה המצוין בסעיף 6.4.1 יקבל העובד שכר חודשי בסך של XXX  ש"ח ברוטו (להלן: "שכר בסיס").
* כפי שסוכם, העובד יידרש לעבוד גם שעות נוספות והצדדים מעריכים שהעובד יידרש לבצע כ- 20 שעות נוספות בחודש (בממוצע). במקום לבצע ספירה של השעות הנוספות מדי חודשו בחודשו, ולאור העובדה שכמות השעות הנוספות מדי חודש כמעט ולא משתנה, הוסכם כי בגין עבודה בשעות נוספות תשולם לעובד תוספת שעות נוספות גלובלית חודשית בסך של YYY ש"ח ברוטו, אשר תשקף את מכסת השעות הנוספות הממוצעת שהעובד ידרש לבצע, זאת למרות שידוע לעובד ולחברה שכמות השעות הנוספות בפועל עשויה להשתנות על פי נסיבות משתנות (להלן: "תוספת שעות נוספות גלובלית").

האם הנ"ל הגיוני בכלל?
ואחרי שדברנו על היגיון, האם הוא חוקי בכלל?
בהינתן שחברי יסכים , האם הוא יוכל לתבוע אותם למרות שהוא חתום על החוזה הנ"ל על שעות נוספות שהוא יעשה.

תודה בשמי ובשם חברי.

לצפיה ב-'לא הבנתי מה הבעייה'
לא הבנתי מה הבעייה
07/05/2018 | 11:20
11
אם החוזה מגדיר בנפרד תשלום גלובלי לנוספות זה אומר שאם תעשה רק 10 או 15 שעות נוספות אז עדיין ישלמו לך כמו 20 שעות, מה רע?

במידה והשעות יחרגו בהרבה מה-20 שעות תוכל בהחלט לבקש שיעדכנו לך את השכר בהתאם, אם מדובר במקום עבודה טוב והגיוני והוגן אין שום סיבה שלא יסכימו אך קח בחשבון שאולי הם חישבו על פי ניסיון לטווח ארוך ולכן החליטו על 20 שעות ולא כדאי להיכנס איתם יותר מידי לפינות.

זה כנראה מסוג הדברים שצריך לתת להם זמן על מנת לוודא שאכן המצב כך.
אל תשכח שיש בשנת עבודה גם חגים\חופשות וכל מיני אירועים כאלה ואחרים שלא ישפיעו על השכר הקבוע.
אני מציע שהחבר שלך יתחיל לעבוד ואם יהיו בעיות בעתיד שירים דגל.

מנהל/ת הפורום

אודות:
ד"ר PHD עו"ד עמית גורביץ', מרצה ועורך דין פעיל בדיני עבודה מאז 2002. מייעוץ ראשוני ועד ניהול תביעה בבתי הדין לעבודה תוך ניתוח הסיטואציה בראיה משפטית
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד עמית גורביץ

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו