לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

לצפיה ב-'המלצה על אורטופד'
המלצה על אורטופד
20/09/2014 | 08:53
23
שלום
אני נכה צה"ל כעמט שנתיים ומחפש המלצה על אורטופד טוב מומחה כף רגל, באיזור המרכז.
תודה
לצפיה ב-'בלט דיסק בגב תחתון/פירפורמיס סינדרום'
בלט דיסק בגב תחתון/פירפורמיס סינדרום
20/09/2014 | 00:48
3
37

שלום,
לפני כ9 חודשים התחלתי לסבול מכאבים בעכוז שמאל שלאט לאט החלו להקרין עד הברך וגם התגברו עם הזמן,
עשיתי צילום CT והתגלה בלט דיסק בגב התחתון,
הפיזיוטרפיסט אמר שהכאבים נובעים מפירפורמיס סינדרום וככל הנראה התקצרות השריר, 
רק לאחר כ12 טיפולים התחלתי לחוש שיפור ואז נגמרו הטיפולים, הוא אמר לי להמשיך לבד.
כשהלכתי לאורטופד מומחה הוא אמר שהכאבים נובעים מהבלט דיסק ושיש ללכת לכירופרקט, לקחת משכך כאבים שהוא גם אנטי דלקתי ולבצע פלנדקרייז ולראות אם זה עוזר לי.
כעת המצב עוד יותר החמיר ואני סובל מכאבים אפילו במצב שכיבה והמשכך כאבים כבר לא עוזר לגמרי (אטופן 500)
מה כדאי לעשות? האם כירופרקט יפתור את הבעיה? האם לבקש סדרה נוספת של טיפולי פיזיותרפיה?

לצפיה ב-'כאבים בעכוז מקרינים'
כאבים בעכוז מקרינים
( לעמוד שלי בתפוז )
22/09/2014 | 10:25
2
21
הטיפול תלוי באבחנה
במידה והרופא מתרשם מפיריפורמיס סינדרום ניתן לשקול הזרקה למקום לטסט או לטיפול
טיפול בבלט דיסק  ינוע מכדורים, פיזיוטראפיה, רפואה משלימה, מרפאת כאב ועד ניתוח.
במידה ולאורך זמן ארוך אין שיפור שקול פניה למומחה גב
לצפיה ב-'תודה ד"ר רן'
תודה ד"ר רן
22/09/2014 | 12:29
1
15
הלכתי לאורטופד מומחה לעמוד השדרה שקבע שזה נובע מהבלט,
יש לציין שכחצי שנה לפני כן אורטופד אחר שאינו מומחה לעמוד השדרה קבע שזה פירפורמיס והזריק לי למקום קורטיזון שלצערי העלים את הכאב ל6 ימים בלבד.
לצערי הכאב מחמיר מיום ליום ואני אובד עצות.
מה כוונתך במומחה גב? האם הכוונה לאורטופד מומחה לעמוד השדרה כמו שציינתי?
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
28/09/2014 | 15:41
15
הכוונה אכן למומחה עמוד שדרה. כדי לפנות שוב אם לא נפתרה הבעיה. 
אומרים שהרופא האחרון הוא הרופא הכי חכם (יש לו את כל הנתונים).
לצפיה ב-'מה זה מדרס נקודה כחולה?'
מה זה מדרס נקודה כחולה?
18/09/2014 | 14:36
1
17
שלום, 
בעקבות כאבים בעקב הרופאה המליצה לי לקנות מדרס נקודה כחולה - שאמור להיות זמין בסופרפארם. 
ניסיתי לחפש בחנויות אבל הם לא ידעו על מה אני מדבר. 
מישהו יודע במה מדובר ויכול להסביר לי מה לקנות? 
תודה, 
יורם

לצפיה ב-'ראה תוצאות חיפוש גוגל תמונות'
ראה תוצאות חיפוש גוגל תמונות
19/09/2014 | 20:28
15
הכוונה למשהו שנראה ככה. תבדוק את המדפים\מתלים עם כל הקרסוליות\ברכיות\חגורות גב\חגורות לכתף וכולי. זה בדרך כלל נמצא באותו מקום.
לצפיה ב-'נפתח פורום חוכמת ההמונים'
|*|נפתח פורום חוכמת ההמונים|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
18/09/2014 | 14:29
4
|נורה|פורום חוכמת ההמונים הוקם בשבילכם, הגולשים והגולשות שמעוניינים להשתמש בחוכמת ההמונים כדי לקבל עצות, תשובות, רעיונות וכל דבר אחר שיעניין אתכם.
חוכמת ההמונים יכולה לעזור ולהועיל בכל מקרה שבו אתם רוצים מגוון של דעות, מאנשים שונים אשר עוסקים בתחומים שונים, כדי לסייע לכם להגיע למסקנה מסויימת, רעיון או אפילו החלטה, בכל נושא שעולה על רוחכם.

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו... ואל תשכחו להיות יצירתיים :-)

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'קליקים בצוואר ופריצת דיסק'
קליקים בצוואר ופריצת דיסק
17/09/2014 | 10:22
1
221
לפני מספר שנים התחילו כאבים בשכמה השמאלית.
הכאבים חזרו מדי כמה חודשים וטופלתי ע"י אורטופד, כל פעם בארקוקסיה וזריקות וולטרן, ללא אבחון ספציפי.
לפני כחצי שנה הכאבים החמירו ופניתי לפיזיותרפיסט שטיפל בי ב pressure points, ללא שיפור משמעותי.
לאחר אחד הטיפולים, הכאבים החמירו משמעותית.
הייתי מספר ימים בבית עם כאבים חזקים בגב העליון, בשכמות ובצוואר.
פניתי לאורטופד ששלח אותי ל MRI צווארי שבו נרשם לגבי C5-C6 "סריקת הסחוס הדיסקי בצפיפות תקינה. קיימת פריצת דיסק אחורית מרכזית עם לחץ על חוט השדרה.".
האורטופד טען שלא מדובר במצב חמור ושלח אותי לביתי.
כרגע עדיין יש לי כאבים קלים, אך מאז אותו מקרה אני סובלת מקליקים בצוואר (עם הרגשה חשמלית כזו) שחוזרים ונשנים 20-30 פעם ביום, בעיקר בעת שאיפה עמוקה של אוויר. הקליקים לא כואבים, אבל מאוד מאוד לא נעימים ויוצרים רגישות באיזור.

מה אפשר לעשות? האם זה עלול להחמיר? למי אפשר לפנות לעזרה, כדי לא להגיע למצב של נזק כמו עם הפיזיותרפיסט הנ"ל?
תודה רבה,
מאיה
לצפיה ב-'עיסוי רפואי '
עיסוי רפואי
( לעמוד שלי בתפוז )
17/09/2014 | 10:43
34
שלום מאיה, 
לפי התיאור שלך של קליקים חלשים עם הרגשה חשמלית, זה כנראה שמשהו לוחץ לך על העצב וזה גורם לך תחושה של זרם. 
אפשר לעשות עיסוי רפואי שהוא מתבסס על ידע מעמיק באנטומיה והעיסוי מתבצע על ההרקמות הרכות בלבד. 
מה שעלול  לעזור לך זה עיסוי צוואר וכתפיים. 
אם תרצי להתייעץ בחינם את מוזמנת לפנות בנייד

לצפיה ב-'מה זה בצקת לשדית ב MFC'
מה זה בצקת לשדית ב MFC
16/09/2014 | 18:28
1
490
לצפיה ב-'בצקת לשדית'
בצקת לשדית
( לעמוד שלי בתפוז )
18/09/2014 | 13:51
97
הכוונה לבצקת בלשד העצם . כמו שיכולה להיות בצקת ברקמה רכה בעקבות חבלה עם נפיחות חיצונית כך יכולה להיות בעצם. הMFC הוא מיקום אנטומי- הקונדיל הפמוראלי המדיאלי של הברך כלומר עצם הירך המרוחקת בצד הפנימי. הבצקת יכולה לנבוע על רקע מספר תהליכים בעצם מחבלה ועד תהליכים אחרים בעצם.
לצפיה ב-'שלום- שאלה על שבר מאמץ/שין ספלינט'
שלום- שאלה על שבר מאמץ/שין ספלינט
16/09/2014 | 13:00
1
78
אני רץ חובב כבר שנים ולפני כ 8 חודשים במהלך תוכנית אימונים למרתון, התחלתי להרגיש רגישות נקודתית בחלק התחתון הפנימי של הטיביה הימנית.אחרי בירור עם רופאים + מיפוי עצמות שקבע שקיים שבר מאמץ קל הורדתי עומסים וסיימתי את המרתון בלי כאבים ובלי בעיות, בבדיקת סיטי לא הודגם שבר או כל ממצא אחר.לאחר מנוחה של כמה שבועות חזרתי לרוץ כנראה עם עומס קצת גבוה מדי וחזר הכאב הקל והרגישות הנקודתית באיזור.כרגע נמצא לאחר מנוחה של כמעט חודשיים+ שלושה שבועות של חזרה הדרגתית לריצה וכשהתחלתי להעלות קילומטראז' לסביבות ה 9, התחילה שוב הרגישות באיזור וטיפה כאב במישוש שיש לציין שאינו מגביל בשום צורה אלא רק מציק קצת ולא מופיע בדרך כלל במאמץ או אחריו.האם יתכן ששבר מאמץ קל לא החלים מספיק?יכול להיות שזה בכלל אבחנה שגויה לשין ספלינט או משהו בסגנון?איזה עוד טיפול ניתן לעשות?קצת מתסכל אותי המצב ואני לא יודע לאן להמשיך מכאן.
לצפיה ב-'כאב חוזר בשוק'
כאב חוזר בשוק
( לעמוד שלי בתפוז )
18/09/2014 | 13:47
24
מיפוי עצמות אמור להבחין בין שברי מאמץ ושין ספלינט.
כעקרון למי שהיו שברי מאמץ יש נטיה לחזור.  לכן חלק מהטיפול עוסק בתיקון הביומכניקה לדוגמא ע"י מדרסים .
רצוי להמיר פעילות במקום להפסיק כלומר לדוגמא אופניים במקום חלק מהריצה.
לצפיה ב-'סיבה לכאב בצד החיצוני של כף היד?'
סיבה לכאב בצד החיצוני של כף היד?
15/09/2014 | 22:17
13
ממוקם בין זרת שמאל לשורש כף היד. כאב חד. משתחרר בד"כ מהר אבל לעתים יש צורך ב"קנאק"כדי לשחררו
לצפיה ב-'שבר'
שבר
14/09/2014 | 15:12
1
21
שלום רב,
האם שבר בחוליה T5 הוא שבר בקשת 778חוליה או בגוף חוליה?
לצפיה ב-'שבר בחוליה'
שבר בחוליה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/09/2014 | 08:56
9
ללא פירוט  אופי ומיקום השבר לא ניתן לדעת אם כי לרוב הכוונה לגוף החוליה.
לצפיה ב-'תוצאות בדיקת US קרסול ימין לאחר נקע'
תוצאות בדיקת US קרסול ימין לאחר נקע
14/09/2014 | 13:12
1
59

שלום לצוות הרופאים הנכבד ,

שמי מתן ,
בן 25 
עברתי נקע בקרסול דרגה 2-3 לפני כחודשיים 
ברוך השם הכאבים חלפו הנפיחות ירדה לחלוטין וההליכה חזרה להיות רגילה וטובה ברצוני לחזור לשחק כדורגל אני ספורטאי וקיבלתי את תוצאות ה US שעברתי היום ברצוני לדעת אם אני כבר יכול לחזור לשחק למרות שאני מרגיש כאבים דקים מאוד שאני עושה תנועות סיבוביות עם הכף רגל ולדעת את משמעות תוצאות הבדיקה

להלן התוצאות :

פרק טיביוטלארי- אין עדות לנוזל

גיד טיביאלי קידמי- הדגמה תקינה

גיד טיבאלי אחורי- הודגם טנוסנוביטיס

גידים אקסטנזורים- הדגמה תקינה

FHL - הדגמה תקינה 

רצועה ATFL- הודגמה רצועה בלתי אחידה לכל אורכה ללא עדות לקרע

תודה רבה 

מתן.

לצפיה ב-'לאחר נקע'
לאחר נקע
( לעמוד שלי בתפוז )
15/09/2014 | 08:54
25
חזרה לפעילות תמיד הדרגתית. בליווי הצוות הפיזיוטראפי. לפני כדורגל רצוי לראות שאתה מסוגל לרוץ בקו ישר ללא כאבים ולאחר מכן בעקלתונים. רצוי להשתמש במייצב קרסול להגנה נוספת בפעילות.
לצפיה ב-'כאבי גב'
כאבי גב
14/09/2014 | 12:05
2
32
שלום, 
לפני כשנה וחצי החלו לי כאבי גב באזור השכם והצוואר משמאל. לאחר התייעצות עם אורתופד נשלחתי לפיזיותרפיה, כירופרטיקה, ובאופן עצמאי לאוסטאופתיה. התייעצתי עם עוד אורתופדים אשר להם לא הייתה אבחנה חד משמעית או שאמרו לי לעשות כושר. כמו כן, נעשה לי צילום רנטגן ממנו הסיקו שככל הנראה הבעיה בצוואר אך לא הייתה אבחנה חד משמעית. 
הפיזיותרפיה ושאר הטיפולים לא עזרו והמשכתי עם הכאב גם כמה חודשים אחרי סיום הטיפולים. לאחר יותר משנה הכאבים הוקלו בצורה משמעותית למשך מס' חודשים (בהם עשיתי לסירוגין תרגילי כוח לגב). לפני כשבוע לאחר אימון חזרו הכאבים באזור השכם והצוואר השמאלי ואף הכאב מקרין ליד שמאל. הכאבים הגיעו למצב בלתי נסבל, והם פוגעים לי בשגרת חיי.

כבר יותר משנה אני נמצא במעין מעגל בו אומרים לי לעשות כושר כי כואב לי הגב, אך הכושר גורם לי לכאבי גב. 
אשמח לעצה או קצה חוט.
תודה והמשך יום טוב. 
לצפיה ב-'כאבי גב וצוואר'
כאבי גב וצוואר
( לעמוד שלי בתפוז )
15/09/2014 | 08:52
25
במידה והבעיה חוזרת מעל שנה רצוי לבצע המשך בירור ע"י הדמיה נוספת ולשקול התיעצות עם מומחה עמוד שדרה
לצפיה ב-'שיחרור שרירי הגב בטיפול משלים'
שיחרור שרירי הגב בטיפול משלים
( לעמוד שלי בתפוז )
17/09/2014 | 10:49
25
האם ניסית לשחרר את שרירי הגב בעזרת עיסוי? 
ייתכן שאתה נמצא במצב שבו אתה מאמץ את שרירי הגב והם מתחילים להשפיע על הכתפיים ואלה משפיעים על הצוואר. 
במידה ואתה מתאמן באופן קבוע תשלב עם האימונים עיסוי (לא ספא) לשרירים.
לצפיה ב-'מים במפרק כף היד'
מים במפרק כף היד
14/09/2014 | 10:05
1
17
יש לי מים במפרק כף היד.. כבר חודשים לא יכול להתאמן במכון או לנגן בגיטרה.. 
היתי אצל אורטופד  הציע לי רק לשים תחבושת לוחצת  אך הבעיה אינה נפתרת 
מה ניתן לעשות ? 
תודה
לצפיה ב-'נפיחות במפרק כף יד'
נפיחות במפרק כף יד
( לעמוד שלי בתפוז )
15/09/2014 | 08:49
11
רצוי להמשיך בירור בתחילה על ידי צילום ובדיקת אולטראסאונד ובמידת הצורך לפנות למומחה כף יד.
לצפיה ב-'בליטה בעצם הבריח.'
בליטה בעצם הבריח.
14/09/2014 | 00:05
1
298
לאחרונה שמתי לב שעצם הבריח בולטת בצורה שונה מהרגיל.
חוץ מספורט שאני עושה, ואני פחות או יותר באותו המשקל, אין משהו מיוחד מעבר לכך.

אני כבן 45.

מה יכולה להיות הסיבה, שפתאום עצם הבריח בולטת פתאום?

תודה.
לצפיה ב-'עצם הבריח'
עצם הבריח
( לעמוד שלי בתפוז )
15/09/2014 | 08:47
51
רצוי להשוות לצד שני ולראות האם באמת יש שוני כיוון שעצם הבריח מעוקלת בצורת Z באופן טבעי.
אם כוונתך לאחד משני המפרקים בקצותיה , הדבר יכול להגרם על רקע תהליך דלקתי במפרק.
תיתכן בליטה באמצעיתה על רקע שבר ישן שהתחבר.
מעבר לכך לא צריכה להיות התבלטות ורצוי לפנות לרופא לבדיקה.
לצפיה ב-'מה זה ציסטה סוכונדרלית בראש הפמור מימין?'
מה זה ציסטה סוכונדרלית בראש הפמור מימין?
13/09/2014 | 23:22
1
73
לצפיה ב-'ציסטה סובכונדראלית'
ציסטה סובכונדראלית
( לעמוד שלי בתפוז )
15/09/2014 | 08:44
31
כלומר ממצא ציסטי בעצם מתחת לפני המפרק. אזור קטן של חסר עצם מתחת לפני הסחוס המפרקי. יתכן כממצא בודד סתמי או כחלק משינויים ניוונים במפרק.
לצפיה ב-'נקע בקרסול'
נקע בקרסול
12/09/2014 | 12:33
2
56
שלום, אני שחקן כדורסל פעיל. בשבוע האחרון חשתי כאבים בחלק הקדמי של הקרסול , באזור גיד הטיביאליס הקדמי, ברגל שמאל. 
לפני יומיים נקעתי את הקרסול השמאלי תוך כדי משחק, הקרסול התנפח מאוד גם בחלק החיצוני של כף הרגל, כצפוי, אך גם בחלק הפנימי, באזור גיד הטיביאליס הקדמי ושם הכאבים הכי חזקים. הנפיחות בחלק החיצוני כבר התחילה לרדת אך בחלק הפנימי פחות. אני מסוגל להזיז את הקרסול אך לא לדרוך עליו. 
בדיקת רנטגן שללה שבר והאורטופד אמר כי איו שבר או קרע כלשהו אלא רק נקע. 
אשמח לדעת מהי דרך הטיפול המומלצת ומה משך ההחלמה מםציעות דומות. תודה
לצפיה ב-'נקע בקרסול'
נקע בקרסול
( לעמוד שלי בתפוז )
15/09/2014 | 08:42
8
כעקרון הטיפול בנקע בקרסול מתחיל במנוחה, חבישה אלסטית, קירור מקומי. בהמשך דריכה לפי כאב והתחלת הפעלה הדרגתית, פיזיוטראפיה להורדת נפיחות, טווחים ופרופריוצפציה. ניתן להסתייע בקרסוליה בפעילות. החלמה בין שבועיים בנקע קל ועד מספר חודשים בפגיעה משמעותית. במידה והשיפור לא כמצופה צריך להבדק שוב ולשקול הדמיה לפי הצורך.
לצפיה ב-'שיכוך כאבים בנקע בקרסול'
שיכוך כאבים בנקע בקרסול
21/09/2014 | 16:04
32

שלום שמוליק,
אומנם לא אוכל לסייע בעניין משך ההחלמה, אך בהחלט יש לי המלצה לטיפול אפשרי להקלה בכאבים, שעשוי אף לקצר את משך ההחלמה.
ישנו מכשיר רפואי בשם בי-קיור לייזר שמאפשר הקלה בכאבים רבים. המכשיר מבוסס על טכנולוגיית הלייזר הרך, שקיימת כבר שנים רבות, והוכחה מחקרית כיעילה לסייע בטיפול בבעיות אורתופדיות ובטוחה לשימוש.

חשוב לציין כי המכשיר מסייע לספורטאים רבים בכאבים ודלקות הנובעות מנפילות ואימוני ספורט.
במידה ואתה מעוניין, אני ממליצה לך ליצור קשר עם נציג שירות לקוחות בטלפון 3414* אשר יסביר לך באופן אישי על הבי קיור לייזר ויתרונותיו.

המשך יום נעים ושקט,
מור, בי-קיור לייזר

לצפיה ב-'בן 15 שבר בפיקה ללא תזוזה'
בן 15 שבר בפיקה ללא תזוזה
12/09/2014 | 02:14
1
113
שברתי את הפיקה של הברך ללא תזוזה שמו לי סד גבס שבועיים ואתמול החלפתי לצירים כאלה האם זה בסדר(הרופא המליצה לעבור בבית חולים) ואני בן 15 האים זה יפגע בי בעתיד? ובצבא?
לצפיה ב-'שבר פיקה ללא תזוזה'
שבר פיקה ללא תזוזה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/09/2014 | 08:37
36
כעקרון הטיפול בשבר פיקה ללא תזוזה יכלול בתחילה קיבוע ובהמשך הפעלה מוגנת עם ברכיה מתאימה. זמן המעבר תלוי בשבר וברופא. שבר ללא תזוזה מחלים טוב ולרוב לא יהווה בעיה בעתיד
לצפיה ב-'מהי קליטה מוגברת פוקאלית בעקב שמאל?'
מהי קליטה מוגברת פוקאלית בעקב שמאל?
12/09/2014 | 01:06
1
25
לפני כ 4 שנים שברתי חוליה L1 שלושה שברים. עם הזמן השברים התאחו, אך אני סובלת מכאבים עזים בגב התחתון וברגליים. זה מספר חודשים שאני סובלת מכאבים חזקים בעקבים , תחושת דקירות ושריפה בעקבים. במיפוי עצם נצפתה קליטה מוגברת קלה פוקאלית בשני צידיי L5 וכן נצפתה קליטה מוגברת קלה פוקאלית בעקב שמאל. האם יש קשר לשבר ומה ניתן לעשות? הפיזיותרפיה אינה מועילה ואני משתמשת במשככי כאבים.
תודה. יפה א.
לצפיה ב-'כאבים ושריפה בעקב'
כאבים ושריפה בעקב
( לעמוד שלי בתפוז )
15/09/2014 | 08:35
18
יכול לנבוע מבעיה מקומית כגון "דורבן"  או דלקת מקומית ואז טיפול יכלול פיזיוטראפיה למקום ומדרסים. יכול להיות קשור לבעיה עצבית על רקע סכרת או בעיה בעמוד שדרה. ניתן להעריך בעזרת בדיקת EMG הבודקת עצבים ברגל ומהלכם מהגב.
לצפיה ב-'נפתח פורום ייעוץ רוחני'
|*|נפתח פורום ייעוץ רוחני|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
11/09/2014 | 17:30
5
|@|לפעמים הרגשתם שאין תשובות לשאלות שלכם אצל הפסיכולוג או הרופא?

יש רגעים בהם צריך להניח לרגע בצד את הטכנולוגיה ולחזור לשורשים, לרוח.
לרגל השנה החדשה -  בואו להתייעץ, לשאול ולפרוק את כל שעל ליבכם בפורום ייעוץ רוחני.

מחכים לכם שם עם תשובות:  
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'דלקת בכתף לחייל'
דלקת בכתף לחייל
11/09/2014 | 00:51
3
20
הבן שלי התגייס עכשו, נמצא בטירונות בגבעתי.
כבר לפני כמעט שבועיים התחיל להתלונן על כאבים בכתף, שלחו אותו לרופא הצבאי שם, שאבחן דלקת בכתף ורשם אנטיביוטיקה. הכדורים היו אמורים להגיע אחרי שישה (!) ימים, ואני, כמובן, השגתי לו כדורים כבר ביום שישי כשהגיע הביתה כדי שיתחיל מיד את האנטיביוטיקה ולא יחכה עם זה. 
הבעיה שהכאבים לא חלפו, למרות שהוא עם הכדורים כבר כמעט שבוע, ועדיין קשה לו. יש לו פטור מתרגילים ומשימות הדורשים הפעלה של הכתף אבל הוא מבואס רצח כי הוא רוצה נורא כבר להשתלב ולהתקדם. 
הבטיחו לו שישלחו אותו לראות אורתופד אבל זה לא קורה. 

כיצד עלי לנהוג? 
מה משמעות הדלקת שלא חולפת?
איזה עוד טיפולים יש לזה חוץ מאיבופן 400 שהוא מקבל?
האם לקחת אותו לרופא פרטי מלבד הרופאים של הצבא?

אני ממש מודאגת ולא יודעת איך לעזור לילד. 
לצפיה ב-'כאבי כתף'
כאבי כתף
( לעמוד שלי בתפוז )
11/09/2014 | 14:02
2
24
במידה ואין הטבה עם כדורים רצוי להתקדם בבירור לדוגמא ע"י בדיקת אולטראסאונד. במקביל אפשר להוסיף טיפול פיזיוטראפי.
רצוי שיפנה לרופא ויספר כי לא הושגה הטבה עם הכדורים
לצפיה ב-'תודה ושאלה נוספת'
תודה ושאלה נוספת
11/09/2014 | 14:46
1
12
הילד מוטרד מאד אם יוכל להשאר בקרבי או שיאלץ לוותר
האם זה משהו שאמור לחלוף בקרוב, והוא יוכל להשתלב בפעילות של הטירונות
או שאכן יש סכנה שהוא לא יוכל להיות לוחם?
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
15/09/2014 | 08:29
7
במידה ויש רק תהליך דלקתי לא צפויה בעיה, אם תמצא פגיעה משמעותית יותר כגון קרע בגיד , יתכן וישפיע על שירותו.
לצפיה ב-'קרסול כאוב ללא שיפור'
קרסול כאוב ללא שיפור
11/09/2014 | 09:49
1
14
אני סובלת מזה 3 שבועות בכאבים הולכים וגוברים בקרסול, עד עוצמה כזו בה אני מתקשה לעמוד בשבוע האחרון.
מלבד תרגילים בקרסול שעד כה לא שינו דבר/ ארקוקסיה, האם יש מקום לטיפול בזריקות סטרואידים?

כמו כן - מהו הזמן הממוצע לשיפור בטיפול כזה בסטרואידים המוזרקים למפרק, והאם יש סיכוי שיש טיפול כלשהו שיאפשר לי לטייל רגלית בעוד כ-3 שבועות?..

תודה רבה.
לצפיה ב-'קרסול כאוב'
קרסול כאוב
( לעמוד שלי בתפוז )
11/09/2014 | 14:04
7
לפני שמזריקים סטירואידים רצוי לדעת במה מטפלים.!
הכיוון הראשוני מתקבל מהסיפור ובדיקה גופנית ובהתאם לפי הצורך בדיקות הדמיה.
לכל בעיה טיפול שונה.

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל
Cancer Hope
Cancer Hope- יש תקווה
פורום ייעוץ הנקה
פורום ייעוץ הנקה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה