לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

לצפיה ב-'חבלה בברך'
חבלה בברך
04/11/2014 | 21:54
1
21
ד"ר שלום,
אשמח לחוות דעת אודות האבחנה הנ"ל - תפיחות סופרפטלרית קלה, ללא הגבלת טווחים אך רגישות ברורה סביב הקרן האחורית של המיניסקוס הצידי בקצה כיפוף וישור ובפרובוקציה.
האם מדובר בקרע במיניסקוס?
כמו"כ הופניתי לMRI. 
תודה מראש.
לצפיה ב-'כאבי ברך'
כאבי ברך
( לעמוד שלי בתפוז )
06/11/2014 | 13:12
14
הממצאים הנ"ל מחשידים לקרע מניסקוס.
אכן MRI יכול להבהיר את הענין
לצפיה ב-'למי לפנות בנושא Atlanto-axial subluxation '
למי לפנות בנושא Atlanto-axial subluxation
04/11/2014 | 18:20
1
10

שלום רב,
בצילום רנטגן יש חשד ל Atlanto-axial subluxation . הופניתי ל MRI וקבלתי תור לסוף החודש. בינתיים אני רוצה להתייעץ עם רופא מומחה ואיני יודעת תחת איזו התמחות לחפש את הרופא:
אורתופדיה? נוירוכירורגיה? או התמחות אחרת.
אשמח כמובן גם לקבל המלצה ספציפית על רופא מסוים.
תודה

לצפיה ב-'למי לפנות'
למי לפנות
( לעמוד שלי בתפוז )
06/11/2014 | 13:09
8
יש חפיפה. מטפלים בנושא מומחים בעמוד שדרה
חלקם אורטופדים וחלקם נוירוכירורגים
לצפיה ב-'נפתח פורום ברית מילה'
|*|נפתח פורום ברית מילה|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
04/11/2014 | 11:56
3
|מוצץ|ברית מילה היא המצווה הראשונה שנצטווה אברהם אבינו, ועליה נאמר במקורות כי היא גדולה משאר מצווה עשה. במצווה זו נותן היהודי בבשרו אות לקשר עם בורא עולם.
ברית המילה היא סמל יהודי מובהק, ולכן רוב מוחלט של היהודים מכל הגוונים מלים את בניהם.

עם זאת, להורים רבים מדובר באירוע רגיש ולא קל. בזמן שהציבור חוגג, התינוק כואב ומדמם.
פתחנו את פורום ברית מילה בכדי לנסות ככל האפשר לתת מקום, ואולי גם מענה, לשאלות של הורים בעניין ברית המילה ? המעשה עצמו, הטקס שסביבו, שאלות הלכתיות, התלבטויות, חששות וכל דבר שיושב לכם על הלב.

|קדימה|מוזמנים להיכנס כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'בי קיור ליזר'
בי קיור ליזר
04/11/2014 | 09:37
1
19
שלום רב אני בן 65 פעיל ספורטיבת עם אתרוזיס קל בשני הברכים אחד כבר נותחה פעמים {אורטוסקופיה ומספר שנים אחר כך אוסטאומי } היום יש לי כאבים מדי פעם בשני הברכים שאינם מצריכים שימוש במשככי כאבים אבל מציקים ומגבילים האם טיפול עצמי ב ליזר רך יכול לעזור תודה ויום טוב
לצפיה ב-'כאבי ברכיים'
כאבי ברכיים
( לעמוד שלי בתפוז )
06/11/2014 | 13:08
11
אתה מתאר שחיקה חלקית של הסחוסים בברכיים עם כאבים המציקים ומגבילים.
כעקרון הטיפול הרצוי יתמקד בשיפור התפקוד ויכלול פיזיוטראפיה (כולל תרגול עצמי) לשיפור טווחים והגבלות, חיזוק שרירים , ניתן להשתמש בברכיה טובה במאמצים או מצבים הכואבים יותר (הליכה מרובה, מדרגות וכו). יחד עם זאת אין מניעה מטיפול בלייזר כמשכך כאבים.
לצפיה ב-'מדרסים עבים מדי?'
מדרסים עבים מדי?
03/11/2014 | 09:46
1
12
לאחרונה התחלתי להסתובב עם מדרסים שהותאמו אישית לכף הרגל שלי באמצעות דגימת גבס. אך למרות זאת בעקבות שימוש במדרסים אני מרגיש צפיפות באצבעות בכף הרגל שלי בתוך הנעל. וזאת למרות שנעל הספורט שלי יחסית רחבה ועם נפח פנימי גדול. אני מרגיש שהמדרסים עבים מדי ולכן מקטינים את נפח פנים הנעל. פניתי אל המידרסן והוא אמר לי שזה הסטנדרט המקובל והם לא מייצרים מדרס דק יותר. 
האם מדרסים באמת אמורים להיות עבים? האם למישהו יש פתרון מסוים מנסיונו?
לצפיה ב-'מדרסים עבים מדי'
מדרסים עבים מדי
03/11/2014 | 10:43
10
שלום אנדרו

בתשובה לשאלתך אין דבר כזה סטנדרט  , המדרס נעשה לפי התאמה אישית ואם לוחץ לך באצבעות אז צריך להוריד מהעובי של המדרס באצבעות.

ברגע שמצמצמים את העובי  לא יהיה לחץ באצבעות.

בברכה
יעקב וינברג
וינברג אורטופדיה
לצפיה ב-'אוסטופט'
אוסטופט
03/11/2014 | 00:34
14

שלום,
רופא מומחה המליץ לי ללכת לאוסטופט בשם ד״ר מייקל מורגרף.
הוא גובה 500 שח למפגש ראשון. ואחכ זה טיפה יותר זול.
נסיתי לברר אם ביטוח בריאות של הראל יתן לי החזרים, ונענתי שצריך להוכיח שהוא רופא מומחה/מוסמך.
גם אז מחזירים רק 140 שח.
מישהו יודע על ביטוחים נוספים שעוזרים ברפואה משלימה? קופ״ח בררתי וענו לי שלא משתתפים.
מישהו יודע להמליץ/להזהיר אודות הד״ר הנ״ל?
האם אוסטופטיה היא אמינה? עם נסיון ארוך טווח?
ברור לי שרפואה משלימה זה תחום אפור. אבל אני תוהה לגבי התחום האוסטופטי בפרט

לצפיה ב-'ציסטה ארכנואידילית בעמוד השדרה , איפה מנתחים?'
ציסטה ארכנואידילית בעמוד השדרה , איפה מנתחים?
02/11/2014 | 20:08
1
37
לצפיה ב-'ציסטה ארכנואידלית'
ציסטה ארכנואידלית
( לעמוד שלי בתפוז )
03/11/2014 | 15:44
12
אם צריך ניתוח מבוצע בדרך כלל על ידי נוירוכירורג
לצפיה ב-'מה עושים עם כתף קפואה שלא מחלימה לאחר שנתיים?'
מה עושים עם כתף קפואה שלא מחלימה לאחר שנתיים?
02/11/2014 | 16:59
1
16
לצפיה ב-'כתף קפואה'
כתף קפואה
( לעמוד שלי בתפוז )
03/11/2014 | 15:43
20
המהלך הטבעי של "כתף קפואה, ארוך מאוד ויכול להיות שנתיים.
טיפול כולל פיזיוטראפיה, זריקות קורטיזון ולעיתים אף ניתוח
ממליץ לפנות למרפאת כתף
לצפיה ב-'נפתח פורום בירוקרטיה'
|*|נפתח פורום בירוקרטיה|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
02/11/2014 | 14:29
6
|שמאל|אין דבר יותר מעצבן ומתיש מבירוקרטיה, ההמתנה הארוכה בתור, הפקידה הלא סבלנית שמסבירה לכם בסופו של דבר שצריך למלא טופס כזה ואחר.
לבסוף אתם מוצאים את עצמכם מטורטרים בכל משרד אפשרי וממתינים שעות רק בשביל לקבל את מה שמגיע לכם.

פורום בירוקרטיה יעזור לכם גולשי |תפוז| להתגבר על הבירוקרטיות המתישות,  תוכלו לשתף את הסיפורים שלכם ולתת טיפים לגולשים אחרים כיצד משיגים את מה שרוצים ביעילות ומהירות.
אם אתם מרגישים שקיבלתם שירות גרוע, שנעשה לכם עוול, שטרטרו אתכם, שלא התייחסו לפניות שלכם - היכנסו לפורום בירוקרטיה.

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'המצאות גז גב'
המצאות גז גב
31/10/2014 | 20:19
1
35
ב-C.T  גב מותני מצוין בין היתר "יצירת גז תוך פרקי במפרקים סקראיליאקם דו-צדדי" וכן "שינויים ניווניים בסחוס הדסקי עם יצירת גז בתוכו".

שאלתי: מה מהותו של אותו גז על מה הדבר מעיד.

אודה על תשובתכם.
לצפיה ב-'המצאות גז'
המצאות גז
( לעמוד שלי בתפוז )
03/11/2014 | 15:40
13
במקרה זה הגז בדיסק הוא ממצא נלווה לשינויים ניוונים העוברים עליו
לצפיה ב-'מתלבט אם להתחסן? יש לך שאלות בנושא?'
מתלבט אם להתחסן? יש לך שאלות בנושא?
30/10/2014 | 12:33
10
עם בוא החורף, מחלת השפעת מאיימת על כולנו.

מתלבטים אם להתחסן? יש לכם שאלות בנושא? אתם מוזמנים לאירוח מיוחד בנושא :-)

היום בין השעות 16:00-18:00 נארח את ד"ר ליזה רובין מטעם משרד הבריאות שתענה על כל שאלותיכם בנושא.

מוזמנים |@|
לצפיה ב-'CT קרסול רגל ימין'
CT קרסול רגל ימין
29/10/2014 | 13:55
1
120

שלום, תשובה ל-CT קרסול וכף רגל ימין התקבלה התשובה הבאה:
"תהליכים סקלרוטיים קורטיקליים ותת-קורטיקליים נצפו באספקטים הלטרליים של עצמות הטיביה דו-צדדית. במרכזם של תהליך אלה הודגמו גם מוקדים היפודנסיים-ציסטיים. קיים עיבוי של הקורטקס הטיביאלי הלטרלי דו-צדדית. הממצאיםמוגבלים היטב ומופרדים ע"י מישור חד, בינם לבין שאר העצם.
מדובר ב-NOF קרוב לוודאי.
לא נצפו שברים
 אין לזהות מוקדים גרמיים נוספים
לסיכום: בילטרל NOF של הטיביות הדיסטליות הלטרליות."
האם תוכלו בבקשה להסביר את הממצאים הנ"ל?
תודה רבה,
אביבה

לצפיה ב-'CT'
CT
( לעמוד שלי בתפוז )
30/10/2014 | 13:42
42
מתואר תהליך בעצם שאובחן כNOF- נון אוסיפיינג פיברומה.
זהו תהליך שפיר מתקופת הצמיחה בהתבגרות.
לצפיה ב-'קרע ברצועה הצולבת.'
קרע ברצועה הצולבת.
29/10/2014 | 11:23
25
שלום. 
יש לי קרע ברצועה הצולבת וגם קרע במיניסקוס בברך והומלץ לי לנתח אצל דר יוחנן חורב.. השאלה האם יש משהו שיודע מנסיון(שלו או של קרוב איליו) איך הוא מנתח האם הוא ממולץ או שיש יותר טובים?! 
בתודה מראש..
לצפיה ב-'שאלה לגבי פענוח MRI'
שאלה לגבי פענוח MRI
28/10/2014 | 19:15
3
70
היי,

אימי סובלת מחולשה בידיים ותחושת הירדמות בפלג גוף תחתון.
להלן ממצאי פענוח MRI:

לורדוזיס צווארי ומותני, קיפוזיס גבי שמורים .
שינויים דיסקוגנים בע"ש צווארי - ידועה וללא שינוי.
בלטים דיסקלים עם קרעים אנורלים ברוב הגבהים בע"ש מותני.
סיגנל של מבנה הגרמי (למעט המניגיומוקטנות במספר גופי החוליות).
חוט השדרה בעל עובי, מהלך וסיגנל תקין .
לאחר מתן חומר ניגודי אין לראות האדרה פתולוגית.

האם יתכן קשר בין המצב הקליני לבין הממצאים הללו ?
אפשר מעט הסבר על הממצאים עצמם ? בלטים דיסקלים ? קרעים אנולרים ? לורדוזיס ? מהם ומה המשמעות ?

תודה רבה.

לצפיה ב-'MRI'
MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
30/10/2014 | 13:33
2
26
בלט דיסקאלי- הדיסק בולט לכיוון חוט השדרה
קרע אנולארי- קרע בחלק החיצוני של הדיסק
לורדוזיס- קימור טבעי של צוואר וגב תחתון . קיפוזיס קימור לכיוון ההפוך הטבעי לגב עליון.
הקשר שאני מניח שחיפשו הוא לחץ על חוט השדרה שיכול לגרום לתלונות שפורטו.
ככל שאני מבין לא נמצא לחץ משמעותי על חוט השדרה
לצפיה ב-'אתה מבין שלא נמצא לחץ משמעותי על חוט השדרה על סמך הפענוח?'
אתה מבין שלא נמצא לחץ משמעותי על חוט השדרה על סמך הפענוח?
30/10/2014 | 22:39
1
20
או שהסקת זאת מדבריי ?   [טרם חזרנו אל הרופא המטפל עם הפענוח ולכן שאלתי כאן את השאלה כדי לקבל מושג לגבי התוצאות]

במשך זמן מה טוענים כי הגורם לבעיה הוא נוירולוגי וזו הפעם הראשונה שבוצע MRI ע"ש מותני ואלו ממצאיו.

תודה רבה על תשובתך.

לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
03/11/2014 | 15:39
10
בפענוח כתוב:
"חוט השדרה בעל עובי, מהלך וסיגנל תקין .
לאחר מתן חומר ניגודי אין לראות האדרה פתולוגית"
מזה ניתן להבין שלא מצאו לחץ משמעותי
לצפיה ב-'האם יש קרע במינסקוס?'
האם יש קרע במינסקוס?
28/10/2014 | 10:34
1
46
לפי תוצאות  mri
1. א ין עדות לשינויים מלשד המבנים הגרמיים.
2. ב גומה האחורית הודגמה ציסטה ע"ש בייקר קטנה.
המפרק פטלו-פמורלי שמור.
3. ה רצועות הצולבות ללא שינויים פתולוגיים.
4. א ין לראות שינויים בגידים קוואדריצפס ופטלרי .
5. ה רצועות הקולטרליות ללא שינויים פתולוגים.
6. ה מניסקוס הלטרלי הודגם תקין.
הודגמו שינוים מוצינוזים במניסקוס המדיאלי . אין לראות קרע.
7. מ עט נוזל יתר הודגם במפרק ובבורסה.
8. י ש לציין שינוים פיברוטיים עדינים בשומן הופה- לאחר ארתרוסקופיה בעבר.
אשמח לדעת אם ש קרע מינקוס או צריך ותרסקופי לדעת בודאות??
לצפיה ב-'MRI'
MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
30/10/2014 | 13:28
20
מצוין שהמניסקוס ללא קרע
לצפיה ב-' סידרנו לך 1,000 ש"ח לשופינג'
|שף| סידרנו לך 1,000 ש"ח לשופינג
( לעמוד שלי בתפוז )
27/10/2014 | 13:09
5
|!| ככה פשוט...

תשתפו אותנו בטיפ שלכם לחיים קלים במטבח ואולי תזכו ב - 1,000 ש"ח לקניית דברים טובים למטבח

http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

לצפיה ב-'גבס ספייקה בשל שבר בירך'
גבס ספייקה בשל שבר בירך
27/10/2014 | 10:55
1
51
לפני חודש בני בן ה3 שבר את הירך. לאחר השבר בוצעה מתיחה עורית ולאחר מכן גובס בספייקה. בעוד שבועיים אנחנו מיועדים להסרת הגבס. בימים האחרונים נראה כי הגבס ברגל הבריאה מתחיל להיפרד מהגבס שעל חגורת המתנים (נשבר החיבור). כמה זה משמעותי? האם יש לגשת למיון ולבצע תיקון לגבס? (יש לציין שבוצע בהרדמה מלאה)
לפני שבוע היינו בביקורת והרופאה לא ממש התרגשה מזה שנראה היה שזה הולך להשבר. אבל בכל זאת - בטח יש משמעות לגיבוס גם ברגל הבריאה
לצפיה ב-'ספייקה בשל שבר בירך'
ספייקה בשל שבר בירך
( לעמוד שלי בתפוז )
27/10/2014 | 14:07
21
אם הגבס ממש התפרק ברגל הבריאה צריך לתקן. אם רק מעט רופף -לא.
לצפיה ב-'כאב בכתף מספר חודשים - עזרה דחופה.'
כאב בכתף מספר חודשים - עזרה דחופה.
27/10/2014 | 07:35
3
26
שלום רב,

אני סובל מכאב בכתף (מקרין על אזור הצוואר ) כבר מספר חודשים. הייתי אצל אורתופד שחשב שמדובר בדלקת והמליץ לקחת אדוויל במשך שבועיים (שכן אדויל אמור להלחם בדלקת). אדוויל לא עזר, ובכל פעולה הכתף או אזור הכתף שוב כואב. קומפרסים קרים עוזרים קצת אך לאחר זמן מה הכאב חוזר, כך גם לגבי קומפרסים חמים.
עשיתי MRI ולא אובחן שום דבר חריג (אין קרע או נזק לרקמות), גם צילום רנטגן יצא תקין.
הרופא המליץ על זירקת קורטיזון ישירות לכתף, אך כבר עברו 3 ימים והזריקה לא עזרה, בשימוש הכתף ואזור הכתף כואב עדין.

כמה זמן להמתין עד להשפעת הקורטיזון? מה עוד לעשות? עזור לי בבקשה.
לצפיה ב-'כאב כתף שלא חולף'
כאב כתף שלא חולף
( לעמוד שלי בתפוז )
27/10/2014 | 14:04
2
39
זריקת קורטיזון לכתף פועלת תוך מספר ימים עד שבוע לערך.
אם בבדיקת MRI ללא ממצא בכתף ואין הטבה עם כדורים או זריקה צריך לשקול אבחנות אחרות.
לדוגמא- בעיה צווארית כגון בלט/פריצת דיסק צווארי יכולה לגרום לכאב קורן בכתף וזרוע. לעיתים ללא כאב בצוואר עצמו. ניתן לאבחן בשילוב של בדיקה גופנית והדמיה.
לצפיה ב-'תודה על התשובה- שאלה נוספת'
תודה על התשובה- שאלה נוספת
27/10/2014 | 17:24
1
19
נערך גם MRI לאזור החזה שיצא תקין. אילו עוד אבחנות ישנן? אילו בדיקות אלי לבקש\לדרוש מהרופא?
מה אני יכול לעשות כדי לנסות לעזור לקורטיזון לפעול מהר יותר ?האם יש דרך לוודא שבאמת מדובר בבעיה דלקתית בכתף (כלומר לשלול או לאשר שבאמת הבעיה היא הכתף?)?

תודה רבה
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
30/10/2014 | 13:27
11
כפי שכתבתי למעלה, רצוי לבצע בירור לאזור עמוד שדרה צווארי ( ע"י בדיקה גופנית והדמיה כגון EMG, CT או MRI לצוואר).

לצפיה ב-'נעליים ציר ישר'
נעליים ציר ישר
26/10/2014 | 14:43
20
יש לי נעליים ציר ישר שקניתי לילד שלי ואני כבר לא צריך אותם
אפשר לראות פרטים ב :

עדי פלנר
054-4620452
לצפיה ב-'כאב בחלק האחורי של הברך.'
כאב בחלק האחורי של הברך.
26/10/2014 | 16:15
1
19
שלום רב בעיקר לאחר מנוחה ארכה אני קם ומרגיש שהחלק ה אחורי של הברך  תקוע" כואב כמו גם השרירי האחוריי של השוקיים. נ וסק בספורט הייתה לי דלקת בירי הירך בזמן האחרון.
שמח לקבל התשובה לדוא"ל azranshlomo@gmail.com
לצפיה ב-'כאב מאחורי הברך'
כאב מאחורי הברך
( לעמוד שלי בתפוז )
27/10/2014 | 13:59
19
ישנן סיבות אפשריות רבות. מציסטה אחורית, דרך שריר "מתוח" , דלקת גידית וכו. נסה מתיחות ואם אין הטבה גש להבדק

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
מנהל פורום אורתופדיה
ד
ד"ר גיא גוטמן
פורום ייעוץ הנקה
פורום ייעוץ הנקה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה