לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

לצפיה ב-'כאבים בברך'
כאבים בברך
26/08/2014 | 13:00
2
41
בטופס הנלווה לצילום מופיעה האבחנה 
fragmentation of the proximl tibial apophys

האם תוכלו לתת לי הסבר ?

תודה

לצפיה ב-'צילום'
צילום
( לעמוד שלי בתפוז )
28/08/2014 | 15:24
1
29
פרגמנטציה פירושה שהעצם מורכבת באזור זה ממספר חתיכות. רואים את זה לדוגמא באוסגוד שלאטר - כשזה קורה באזור חיבור גיד הפיקה לעצם הטיביה וגורם התעבות באזור. אופייני לבני נוער פעילים ספורטיבית בכדורגל כדורסל וכדומה. 
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
28/08/2014 | 15:30
9
לצפיה ב-'כאבים באגן - קדמי בצד שמאל'
כאבים באגן - קדמי בצד שמאל
26/08/2014 | 12:13
1
33
אני מתאמן כבר כמה שנים באומנויות לחימה (איגרוף תאילנדי). לפני כמעט שנה סבלתי משריר תפוס (זו לפחות הייתה ההרגשה) באיזור השמאלי של האגן. מרגיש כמו החלק העליון ביותר של של השריר ה-4 ראשי.
לאחר כמה ימים, בתנועה אחת ממש מתחתי את השריר עד כדי כך שהתקשתי לעמוד זקוף כמה שעות.
מאז אני סובל מכאבים בזוויות מסויימות של הרגל (למשל כאשר אני מקרב את הירך לכיוון הבטן, או כאשר מקרב את הבטן לכיוון הירך בישיבה).
ניסיתי מתיחות, חיזוקים, דיקור וטווינא. חוויתי שיפור חלקי ולאחרונה חזרו הכאבים.
מה המלצתך? לצערי, בעבר מצאתי שאורטופדים שאינם מתמחים באיזור מסויים, מתקשים לתת פתרונות לעיתים לבעיות ספציפיות (ניתוח בכתף שעברתי בעבר).
לצפיה ב-'כאבי שריר'
כאבי שריר
( לעמוד שלי בתפוז )
28/08/2014 | 15:22
16
ראשית יש לוודא אבחנה- מתיחת שריר? קרע? תלישה מאזור החיבור? הקרנה ממקום אחר? פגיעה בלברום של מפרק הירך? זאת אפשר לעשות על ידי בדיקה והדמיה כגון אולטראסאונד לאזור (לעיתים נדרש גם MRI)
בהתאם צריך לשקול טיפול מתאים מפיזיוטראפיה ועד התערבות כירורגית בהתאם לממצא. 
לצפיה ב-'חבלה בקרסול'
חבלה בקרסול
25/08/2014 | 20:34
1
31

שלום רב! לפני כשמונה חודשים לערך נחבלתי במשחק כדורגל כתוצאה מבעיטה שלי ושל שחקן יריב רגל ברגל. באותו רגע הרגשתי מעין ניתוק וכאילו שהקרסול שלי זזה אחורה.
מאותו רגע לא יכולתי לדרוך על הרגל לפחות שבועיים שבהם נעזרתי בקביים, הקביים ירדו אך הצליעה נשארה עם הזמן המצב הלך והשתפר אך עד היום כשמונה חודשים אחרי הפציעה אני צולע מזערית ומרגיש כאבים במאמצים של הרגל בתנועות טיפה קיצוניות ובהפעלת משקל על כף הרגל באזור הכרית, לצורך העניין בירידת מדרגות.
אחרי צילומי רנטגן וצילומי סטרס שיצאו תקינים נבדקתי בבדיקת אולטרסאונד שלמעט שבר ניתוק בגודל 0.5 ס"מ מהעבר יצאה תקינה גם היא.
לפני כשבוע ביצעתי בדיקת MRI ולהלן תוצאות הסיכום:
פרגמנט קטן צמוד לפרונאוס ברביס יתכן שבר ניתוק מהעבר, חבלה סחוסית גרמית במפרק הקרסול המידאלי המערב גם את כיפת הטלוס וגם את הפלפונד של הטיביה. תפליט מפרקי. נוזל תוך מפרקי בנפח מעט מוגבר,בצקת מח עצם בפינה המידאלית של כיפת הטלוס,היתעבות יחסית של הרצועה הטלו פיבולרית הקידמית. קרע חלקי קל של ה ATFL .
אבקש לקבל חוות דעת אודות הבדיקה ויעוץ להמשך הטיפול ולהשכחת הכאב אם בכלל אפשר.
תודה מראש.

לצפיה ב-'חבלה בקרסול'
חבלה בקרסול
( לעמוד שלי בתפוז )
28/08/2014 | 15:19
20
הMRI מתאר חבלה בעצם ונזק סחוסי בקרסול בצד עצם הטאלוס ובצד עצם הטיביה, בצקת מח עצם וקרע חלקי ברצועת הATFL וכן שבר ניתוק סמוך לגיד הפרוניאוס. 
הטיפול תלוי באזור הרגיש וברמת הנזק הסחוסי. כעקרון חבלת העצם עם בצקת מח העצם תחלוף עם עוד זמן ופיזיוטראפיה אבל אם יש נזק סחוסי משמעותי לעיתים נדרשת התערבות נוספת.  גם משמעות שבר הניתוק תלויה באם יש רגישות או הפרעה באזורו. ממליץ לפנות למרפאת כף רגל. 
לצפיה ב-'תעלה קרפלית'
תעלה קרפלית
25/08/2014 | 13:33
1
23
שלום,
אני בת 51, סובלת מזה מספר חודשים מהרדמות כפות הידיים וכאבים בכפות הידיים.
שאלתי: מה הסיבות? איך מטפלים.
עשיתי אי אם ג'י ומצאו שיש סתימה בתעלה הקרפלית
תודה מראש
אילה
לצפיה ב-'הרדמות וכאבים בכפות ידיים'
הרדמות וכאבים בכפות ידיים
( לעמוד שלי בתפוז )
25/08/2014 | 19:13
17
אכן הרדמות כפות ידיים, כאבים, נימול אופיניים ללחץ על העצב המדיאני העובר בתעלה הקרפאלית. 
בדיקת EMG נותנת מידע נוסף לגבי חומרת הבעיה. במידה ויש ממצאים תואמים משמעותיים לרוב מבצעים ניתוח לשחרור הלחץ בתעלה.
הניתוח לרוב מבוצע בהרדמה מקומית, באשפוז יום כלומר שחרור הביתה באותו יום. 
יוצאות מהכלל נשים בהריון בהן לרוב תחלוף הבעיה בסיום ההריון ולכן מעדיפים טיפול שמרני
לצפיה ב-'מה זה Tobacco use disorder ואיך זה קשור לכאבים בשורש כף היד.'
מה זה Tobacco use disorder ואיך זה קשור לכאבים בשורש כף היד.
24/08/2014 | 13:45
2
965
שלום,

אודה מאוד למי שיוכל להסביר לי מה זה Tobacco use disorder ואיך זה קשור לכאבים בשורש כף היד או בכלל לאורטופדיה?
ניסיתי לחפש באינטרנט (גם בעברית וגם באנגלית) אבל לא מצאתי הסבר רציני.

תודה רבה
אלי
לצפיה ב-'מה זה Tobacco use disorder ואיך זה קשור לכאבים בשורש כף היד.'
מה זה Tobacco use disorder ואיך זה קשור לכאבים בשורש כף היד.
24/08/2014 | 14:22
176
קראתי ועכשיו אני מצטער ששאלתי...
תודה!
לצפיה ב-'נפתח פורום הורים לילדים מיוחדים'
נפתח פורום הורים לילדים מיוחדים|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
24/08/2014 | 13:06
5
|חיבוק|פתחנו בשבילכם את פורום הורים לילדים מיוחדים בו תוכלו לשתף בחוויה של ההורות לילדים המיוחדים שלכם, ולתמוך בהורים החדשים בתחילת דרכם.
אתם מוזמנים לשתף ברגשותיכם העמוקים, לפרוק ולחלוק בהתמודדות שלכם ההורים, עם גידול ילדים מיוחדים.

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'סדק בכף הרגל'
סדק בכף הרגל
23/08/2014 | 17:50
1
25
שלום
בני בן 18 שחקן כדורגל בליגה(נמוכה) קיבל מכה חזקה בחלק העליון של כף הרגל בזמן משחק כדורגל. למחרת הוא לא יכל לדרוך על הרגל ומעט התנפח, תוזזנו כל היום ולבסוף הגענו בערב למיון ושם ביצעו עוד צילומים. האורטופד לא ראה בצילום שבר או סדק אבל אמר שיתכן שיש סדק שלא רואים, הרופא אמר שינוח חמישה ימים ולאחר מכן אם הכאב הפסיק אפשר לחזור לפעילות ספוטיבית.
לאחר שמונה ימים יש שיפור משמעותי אבל עדיין כואב.
כשהכאב יפסק לחזור לפעילות מלאה או להמתין עוד ?
תודה
אב דואג
לצפיה ב-'חבלה בכף רגל'
חבלה בכף רגל
( לעמוד שלי בתפוז )
25/08/2014 | 19:06
11
תמיד נכון לחזור לפעילות בהדרגה. 
במידה וחלפו כל הכאבים ונפיחות ירדה רצוי לנסות קודם ריצה לבד לפני חוזרים לספורט תחרותי (ואגרסיבי)
לצפיה ב-'כול כמה זמן ליטול מחזורים של ארקוקסיה ?? '
כול כמה זמן ליטול מחזורים של ארקוקסיה ??
23/08/2014 | 07:40
19
לצפיה ב-'נפיחות לאחר נקע'
נפיחות לאחר נקע
22/08/2014 | 14:12
1
30
שלום,
לפני חודשיים נקעתי את הקרסול וטופלתי ע''י פיזיותרפיה. כיום טווח התנועה של הקרסול עדיין מוגבל מעט, ואני חשה כאב קל בעיקר בפעילות אירובית של ריצה, קפיצה או מתיחות.
הבעיה היא, שהנפיחות בקרסול עדיין לא ירדה לחלוטין – הוא נפוח כשני ס''מ יותר מהקרסול הלא-פגוע. הנפיחות יורדת לאחר מנוחה, ועולה במהלך היום. לאחר כמה זמן הרגל חוזרת למימדיה הקודמים? האם ניתן להאיץ את הריפוי?
תודה!

לצפיה ב-'נפיחות לאחר נקע'
נפיחות לאחר נקע
( לעמוד שלי בתפוז )
25/08/2014 | 19:00
18
נפיחות לאחר נקע משמעותי יכולה לקחת מספר חודשים לרדת
רצוי לבצע הארכת אורטופד חוזרת במידה ואין שיפור מספק בכאבים או תלונות 
לצפיה ב-'חולשה באזור המרפק כבר מס' חודשים'
חולשה באזור המרפק כבר מס' חודשים
21/08/2014 | 15:23
2
26
4. פיזותרפיסט, 8 טיפולים (מתוך 12) - בהתחלה חשב שמדובר ב-TOS. ניסה מס' פעמים לעשות שחרור מיופסיאלי, דיקור יבש, טריגר פוינטס ומס' תרגילים למתיחת העצב האולנרי לביצוע פעמיים ביום. בין היתר גם בנה לי תוכנית לחיזוק הגב. התוכנית לא כללה חזה וכתפיים בכלל למעט יד קדמית אקצנטרית ויד אחורית. לאחר זמן מה שראיתי שאין שיפור ובהמלצתו - החלטתי לקבוע תור לאורטופד כתף.
אורטופד כתף - מבדיקה פיזית ראשונית, אמר שככל הנראה מדובר על Ulnar Nerve Entrapment. שלח אותי לבצע צילומים לחזה ולכתף בשביל לשלול אופציה של צלע צווארית. בנוסף, המליץ על ביצוע בדיקת EMG, בכדי לראות אם קיים נזק ממשי לעצב. לאחר שחזרתי אליו עם הבדיקות, הוא אמר שהכל תקין ושאמשיך בפעילות מתונה תוך הימנעות מכאב.
היום -
כבר 7 חודשים מאז שהחלה הפציעה. המצב הוא שכבר 3 שבועות לא ביצעתי אף תרגיל של פלג גוף עליון (בהחלטתי האישית) וזנחתי כל איש מקצוע בטענה שאין שיפור/לא נמצאה אבחנה.
עדיין קיימת לי תחושת חולשה כללית ביד שמאל עם כאבים ממוקדים מדי פעם לכל אורך היד. זה יכול לכאוב גם מעט באזור הכתף. בקור אני סובל מזה הרבה יותר מהרגיל. בזמן מאמץ של היד אני מרגיש תחושת חולשה מתגברת ונוצר סוג של "לחץ" סביב אזור המרפק (מן הרגשה כזאת של חוסר זרימת דם או משהו בסגנון).
לאיזה איש מקצוע אני צריך לפנות במטרה לאבחן ולטפל בזה אחת ולתמיד?
דרור
לצפיה ב-'ההתחלה של ההודעה (בטעות שכחתי לצרף)'
ההתחלה של ההודעה (בטעות שכחתי לצרף)
21/08/2014 | 15:24
12
היי,
אני מתאמן כ-3.5 שנים בחדר כושר ובינואר השנה החלו לי כאבים באזור האמה, במרפק החיצונית ובשורש כף יד. כל זה ביד שמאל בלבד, היד החלשה.
כשראיתי שזה לא עובר מעצמו, לאחר הפחתה של עצימות האימונים - החלטתי ללכת למס' אנשי מקצוע (בסדר כרונולוגי):

1. אורטופד מרפק - אמר לי לעשות רנטגן למרפק, לשורש כף יד ו-US למרפק. חזרתי אליו עם הבדיקות, הוא אמר שהן תקינות והמליץ לי להימנע מאימוני פלג גוף עליון ולקחת אתופן 500 מ"ג במשך שבועיים. בסיום הטיפול, לא היה שיפור.

הכאבים בשורש כף יד ובאמה נעלמו כמעט לגמרי אך לא באזור המרפק -

2. ספורתרפיסט, 3 טיפולים - באבחון ראשוני טען לי Thoracic Outlet Syndrome שנבע מחוסר פרופורציה בין החזה (הדומיננטי) לגב. בנוסף, הוא טען שהמיקום של הסקאפולות שלי גבוה מדי בגלל עקמת שלא טופלה ושכל המבנה גוף הנוכחי לוחץ לי על העצב ביד. טיפל בי עם מתיחות לזרוע, אלקטרודות בגב, דיקור יבש, קניזיו ומעט טריגר פוינטס. הבהיר לי שאסור לי לעשות חזה בשום אופן ושהוא אחד הגורמים לבעיה. בשלב מסויים הוא המליץ לי לעשות הפסקה טוטאלית מהאימונים למשך תקופה.

לאחר זמן מה - שמתי לב שעצב האולנרי מורגש בעיקר כשאני עושה מכשיר חתירה (אירובי). בזמן פעילות עם המכשיר אני מרגיש זרמים (אצבעות 4-5) בכף יד לאורך כל הזרוע. עוד דוגמה היא נהיגה, כשאני אוחז את ההגה וישנן רעידות בכביש. אני מרגיש את אותה התחושה.

3. אורטופד מומחה בתחום הספורט, שהמליץ לי לעבור טיפולי פיזותרפיה, בדגש על מתיחות לצד שמאל (חזה, יד, גב וכו').
לצפיה ב-'חולשה ביד'
חולשה ביד
( לעמוד שלי בתפוז )
25/08/2014 | 18:51
23
בכללי פעלת נכון. הכתובת היא אורטופד. הבעיה יכולה להיות קשורה לצוואר, או למהלך העצב. 
רצוי גם בדיקת נוירולוג לשלילת מחלה מתחומו

לצפיה ב-'מזרון למיטת ילדים '
מזרון למיטת ילדים
20/08/2014 | 13:48
9
שלום, אני מעוניינת לקנות לבני (בן השנתיים וחצי) מזרון למיטת ילדים שישמש אותו עד גיל 7-8 בערך.
איזה מזרון מומלץ? איזה עובי רצוי?
לצפיה ב-'ניתקתי ברהיט שבר אתי עצב הקטן מה לעשות'
ניתקתי ברהיט שבר אתי עצב הקטן מה לעשות
20/08/2014 | 11:17
1
15
לצפיה ב-'לא ברורה השאלה'
לא ברורה השאלה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/08/2014 | 13:09
5
לצפיה ב-'אוטרסאונד כתף'
אוטרסאונד כתף
20/08/2014 | 09:53
1
16
שלום, האם אפשרי לעשות אולטרסאונד לכתף בשליש הראשון של היריון?
תודה רבה
לצפיה ב-'אולטראסאונד כתף'
אולטראסאונד כתף
( לעמוד שלי בתפוז )
21/08/2014 | 13:08
15
אין מניעה מביצוע אולטראסאונד כתף בהריון
לצפיה ב-'פענוח תוצאת MRI'
פענוח תוצאת MRI
19/08/2014 | 22:09
5
53
שלום,

עקב פציעה בקרסול לפני כשנה וחצי, הופניתי לביצוע MRI. להלן התוצאות:

עוצמת אות מלשד עצם תקינה.
טלוס שומר על צורתו.
אות תקינה מסינוס טרסי.
Posterior Talofibular Lig מעובה בעל עוצמת אותה גבוהה עם כמות מוגברת של נוזל מסביב.
כמו כן חסר המשכיות של Inferior Talofibular Lig עם כמות מוגברת של נוזל מסביב.
הגידים במדור מדיאלי, לטרלי וקדמי - ללא סטיות.
51
אודה אם תוכלו לסייע לי בפענוח התוצאות.

תודה.
לצפיה ב-'MRI קרסול'
MRI קרסול
( לעמוד שלי בתפוז )
21/08/2014 | 13:07
4
45
ליג זה קיצור לליגמנט כלומר רצועה המחברת בין 2 עצמות מצידי מפרק.
חסר המשכיות משמעו קרע ברצועה הנ"ל. עיבוי לרוב משמעו קרע חלקי של הרצועה. נוזל סביב מרמז על תהליך פעיל.
לצפיה ב-'תודה על המענה, שאלה נוספת ברשותך...'
תודה על המענה, שאלה נוספת ברשותך...
21/08/2014 | 13:20
3
20
מהו הטיפול בפציעה שכזו? כאמור, מדובר על פציעה שארעה לפני כשנה וחצי.
תודה.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
25/08/2014 | 18:45
2
20
הטיפול תלוי בתלונות ובממצאי הבדיקה הגופנית, כלומר האם יש אי יציבות? כמה אי יציבות? נקעים חוזרים וכו

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
25/08/2014 | 23:10
1
18
שלום,

לפני כחודש נבדקתי אצל אורטופד מומחה כף רגל וקרסול (שבעקבות בדיקה גופנית הפנה אותי לביצוע ה MRI) וזה מה שרשם שמצא בבדיקה:

"רגישות שעיקרה מאחורי פטישון לאטרלי וכן רגישות מתחת לפטישון הלאטרלי, לא מסוגלת ל - DHR בשל חולשה. רומברג שלילי, מגירה +2 משמאל."

תלונותיי הן בעיקר תחושה שאינני יכולה לסמוך על הקרסול (מאז הפציעה נפלתי מספר פעמים ללא שום סיבה ברורה), תחושת חופש בקרסול וכאבים חזקים בקרסול בעת הליכה ממושכת ונעילת נעלי עקב.

אודה מאוד על התייחסותך.

לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
28/08/2014 | 15:32
10
כעקרון ניתן לטפל באי יציבות ע"י מייצב או ע"י טיפול בפיזיוטראפיה. 
במידה ומיצית את הראשונות ואינן מועילות צריך לשקול תיקון ניתוחי. 
לצפיה ב-'שאלה בקשר לצילום MRI'
שאלה בקשר לצילום MRI
19/08/2014 | 14:01
3
32
היי יש לי כבר שנה וחצי כאבי כתפיים ועשיתי צילום רנגן ולאחר מכן צילום ואולטרהסאונד ושניהם לא מצאו שום דבר.. הייתי כבר אצל כמה אורטופדים ופיזיוטרפיסטים וכל פעם אמרו משהו אחר, שזה קשר לכאבי צוואר, לכתפיים חלשות, עומס ייתר וכו'
היום הייתי אצל אורטופד והוא שלח אותי לעשות צילום MRI בשביל לראות אם יש נזק לברלי דו צדדי ואם צריך ניתוח 

עכשיו מזה אומר נזק לברלי וממה הוא נגרם?
הצילום יהיה דווקא לבדוק את הנזק הזה ספיציפית או שזה יראה אם יש דברים אחרים שגומרים לכאבי כתיפיים? 
כי פעם אמרו שצילום אולטרהסאונד מראה כל בעיה שיש בכתף והצילום שעשיתי  הראה שהכל בסדר למרות כל הכאבים בכתפיים

לצפיה ב-'MRI כתפיים'
MRI כתפיים
( לעמוד שלי בתפוז )
21/08/2014 | 13:05
2
28
נזק לבראלי משמעו נזק בלברום שהוא סחוס המקיף את המשטח המפרקי וכך מגדיל את שטחו.
הMRI מראה גם קרעים בגידים, רצועות, פגיעות סחוסיות  ואף פגיעות גרמיות (בעצם)
לצפיה ב-'בקשר לנזק'
בקשר לנזק
22/08/2014 | 09:47
1
26
ממה נגרם הנזק של הלברום?
אז לפי מה שהבנתי, ה MRI יימצא את סיבת הכאבים שלי בכתפיים במאה אחוז?

לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
25/08/2014 | 18:57
12
נזק לבראלי יכול להגרם נחבלה או פעילות ספורטיבית
הMRI בדיקה רגישה מאוד. אין 100 אחוז ברפואה
לצפיה ב-'יש לי פטלה ביפרטיטה '
יש לי פטלה ביפרטיטה
18/08/2014 | 18:08
1
119
רופה מומחה הציע לי לעבור ניתוח האם יש דרך אחרת לעשות כאבים אין אבל אני מוגבל בתנועה של כיפוף הרגל
לצפיה ב-'פטלה בי פרטיטה'
פטלה בי פרטיטה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/08/2014 | 13:03
66
מדוסבר על מצב מולד בו בפיקה קיים חלק שאינו מחובר גרמית לשאר הפיקה. לעיתים נמצא דו צדדית.
לרוב זה ממצא מקרי בצילום.
ניתוח נדרש בדרך כלל שיש סימפטומטולוגיה של כאבים או לאחר חבלה למקום.
בעיה זו לרוב אינה גורמת הגבלת טווח ולכן רצוי לברר קודם מה הגורם למגבלת הטווח.
לצפיה ב-'המצב על הפנים! נתפס לי הגב היום בבוקר - מה לעשות'
המצב על הפנים! נתפס לי הגב היום בבוקר - מה לעשות
18/08/2014 | 14:01
1
53
שלום רב
שמי ליאון, בעבר עברתי ניתוח מינימל אינבייסיב להסרת חלק מהדיסק באזור של L4-L5 הניטוח עבר בהצלחה ולאחר שנה חזרתי לפעילות ספורטיבית.
לאחר כשנה עקב שיעול כרוני שהיה לי כנראה תוך כדיי אפצ'י שעשיתי הרגשתי שוב כאב אז עשיתי שוב MRI הבנתי ששוב יצא חלק מהדיסק אך לא הרגשתי שום כאבים ולחצים ולאחר מס' שבועות שוב חזרתי לפעילות ספורטיבית.

היום! 18-08-2014 אשתי ביקשה שאכניס את העגלה לרכב , והייתי עם תיק גב (שיש בו מחשב - תיק הגב שוקל כ8 קילו). ניסיתי להכניס את העגלה לאוטו עם התיק על הגב. וכשהתקופפתי להרימה הרגשתי כאב אז כל-כך שנאלצתי ליפול לשכב על הרצפה ולקרוא מיד לאשתי. לא הצלחתי חזרה להזדקף ושלא נדבר על ללכת (בקושי רב מאוד כשאני תומך עם הידיים שלי בברכיים).
הכאב אז כה שאפילו ללכת על 4 מאוד קשה לי בשביל להתנייד לשירותים למשל.

מיד לאחר מכן לקחתי 2 נרות וולטרן ואשתי נתנה לי כדור הרגעה פירקוסט (לא מומלץ ללא מרשם היות ואשתי אחות אני מרשה לעצמי לסמוך עליה בנושאים האלה)
המצב השתפר מאט והכאבים בשכיבה עברו לי אבל ניסיתי עוד כמה פעמים לקום וללכת לשירותים ולא הצלחתי פשוט כאבים נוראים.

קראתי בכמה מקומות שצריך לשים קרח במשך 10 דק' כל שעתיים ובמקומות אחרים קראתי שדווקא צריך למרוח בן גיי - או משחת וולטרן ולהשתדל לחמם את האזור עם כרית או משהו.
לא הבנתי מה יותר עוזר ומה יותר כדאי.
אז זו שאלתי הראשונה..

שאלתי השנייה היא מתי צריך לחול שיפור במצבי? אני סיפרתי את ההיסטוריה הרפואים שלי וחשוב לי להדגיש שיש לי שליטה על הסוגרים ואין לי הקרנות על הרגליים. האזור מאוד כואב נמצא רק באזור המותניים והגב. 
מה אני צריך לעשות כדיי לזרז את השיפור במצבי? האם לנסות לקום כל כמה שעות יכול לעזור? או האם להשאיר את הגב במנוחה עד שאני ממש ארגיש שאני יכול.
מתי אוכל לחזור לעבודה (העבודה שלי היא בישיבה בעיקר אני מעצב גרפי).

בקיצור זה בא בזמן ממש לא טוב ואני מרותק למיטה ואני צריך חוות דעת מקצועית פה מה לעשות אני מקווה שרשמתי מספיק פרטים בשביל לעשות לי מין אנאליזה כזו.
תודה מראש
לצפיה ב-'גב תפוס'
גב תפוס
( לעמוד שלי בתפוז )
18/08/2014 | 14:26
51
כעקרון מנוחה וטיפול בנרות/כדורים לרוב מביאה שיפור תוך מספר ימים. חזרה לעבודה כשיש הטבה ניכרת. במידה ואין שיפור פנה לרופא משפחה לבדיקה ושקילת מתן זריקות. כמובן שהחמרה או הפרעת שליטת סוגרים/שיתוק/חולשה/חוסר תחושה מחייבים פניה מיידית לרופא.
לצפיה ב-'כאבי מפרק היד'
כאבי מפרק היד
17/08/2014 | 22:32
2
36
שלום ד"ר, מזה מס' חודשים אני סובלת מכאבים בפרק כף היד כולל תחושת נימול שנמשכת זמן רב, עשיתי בדיקת EMG שיצאה תקינה ובצילום הרנטגן עלו  הממצאים: מוקד סמיך בסטילויד של רדיוס משמאל, יתכן אי גרמי, פרט לכך, מבנה גרמי שמור, מה זה אומר?
לתשובתך אודה.
לצפיה ב-'כאבי שורש כף יד'
כאבי שורש כף יד
( לעמוד שלי בתפוז )
18/08/2014 | 14:22
1
32
אי גרמי זה אזור עצם יותר "צפוף" ואינו מצריך טיפול או גורם כאב
תחושת נימול קשורה לבעיה/לחץ עצבי. במידה והיא בדרגה קלה יתכן ולא יהיה ממצא בEMG
לעיתים טיפול פיזיוטראפי יכול לעזור. רצוי לחזור על EMG בהפרש 3 חודשים
לצפיה ב-'תודה רבה ד"ר 8579'
תודה רבה ד"ר 8579
18/08/2014 | 23:46
5
לצפיה ב-'נפתח פורום סדרות ישראליות'
|*|נפתח פורום סדרות ישראליות|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
17/08/2014 | 14:49
3
|טי-וי|אוהבים את הסדרה נויורק? חולים על משפחת זגורי? רוצים להיזכר בעופרה מלגעת באושר?
פתחנו במיוחד בשבילכם את פורום סדרות ישראליות בו תוכלו לדבר על כל היצירות הישראליות מכל השנים!

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולדבר על סדרות ישראליות מהעבר, מההווה ושיהיו בעתיד:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'כאבים בצוואר ועמוד שידרה לאחר ריצה ?'
כאבים בצוואר ועמוד שידרה לאחר ריצה ?
17/08/2014 | 15:14
1
16
שלום בני בן 18.5 לפני צבא מתאמן . מתלונן  על כאבים בצוואר ועמוד שידרה לאחר ריצה וכפיפות בטן מה ממליץ לעשות ?
תודה
יעקב  
לצפיה ב-'כאבי צוואר ועש לאחר ריצה'
כאבי צוואר ועש לאחר ריצה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/08/2014 | 14:18
11
במידה וזו תלונה חוזרת צריך להבדק ולשקול צילומי עמוד שדרה

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום התמודדות עם סרטן
לא חייבים להתמודד לבד
ד
מנהל פורום אורתופדיה
סטרייד- אורתופדיה קלאב פוט
סטריד- אורתופדיה קלאב פוט

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה