לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1383513,835 עוקבים אודות עסקים

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

לצפיה ב-'spect - לאחר נקע '
spect - לאחר נקע
15/05/2015 | 10:28
1
27
לפני כ-9 חודשים נקעתי את הקרסול במשחק כדורסל.פיזיותרפיה עזרה מעט.
בבדיקת spect שביצעתי החודש נמצאו האבחנות הבאות:
אין לראות ריכוזים פתולוגיים פוקליים
סקוליוזיס גבי
שינויים אוסטיאוארטריטיים בקרסול וכף רגל שמאל בפרק טביו טלוס, טלוס נוויקולוריס ופרקים טרסו מטטרסוס 2-5
אני בן 35.6 עוסק בספורט ובריא.
מה המשמעות של הממצאים ?
אני יכול להמשיך לעסוק בספורט ? אציין שכיום כואב לי מעט במאמץ בקרסול.
לצפיה ב-'מיפוי עצמות ספקט לאחר נקע'
מיפוי עצמות ספקט לאחר נקע
( לעמוד שלי בתפוז )
22/05/2015 | 17:38
12
למעשה המיפוי מראה שאין שברים. יש עדות לקליטה שפורשה כשינויים שחיקתיים במספר מפרקים בקרסול וכף הרגל.
זה לא אמור למנוע מעיסוק בספורט. כמובן שרצוי לחזור לרופא שבדק אותך עם התוצאות. 
לצפיה ב-'תנוחת שינה יכולה להשפיע כך על כאבי גב תחתון?'
תנוחת שינה יכולה להשפיע כך על כאבי גב תחתון?
14/05/2015 | 08:22
2
22
שלום,

תזכורת - שנים סבלתי כמה פעמים בשנה מכאבי גב תחתון קשים ללא פריצות דיסק וכיו"ב, עד ששוכעתי לפנות לפיזיותרפיה.  מאז, יותר מ- 15 שנים, שאני יותר מבסדר.  עושה את התרגילים לעתים קרובות פחות או יותר, עובד פיזית ומרגיש מצויין.

בזמן האחרון אני עובד שעות רבות בישיבה והגב התחיל לאותת לי שמשהו לא בסדר. החלפתי כסא והמצב החמיר מעט (אז חזרתי לכסא הקודם), ומאז אני ככה, על הסף.

מאז שהפיזיותרפיטית אמרה לי ששינה על הבטן (כך ישנתי כל ימי) לא טובה למצבי, הרגלתי את עצמי, די בקושי, לישון בתנוחת עובר.

היות והכאב היה ניכר יותר בבקרים, עם הקימה מהשינה, ישנתי (בקושי) כמה לילות על הגב, ויכול להיות שהמצב השתפר.
האם באמת, לתנוחות השינה האלו יכולה להיות כזו השפעה?  עד כמה שאני זוכר, תנוחת עובר מומלצת?

תודה, דב

לצפיה ב-'כאבי גב תחתון'
כאבי גב תחתון
( לעמוד שלי בתפוז )
14/05/2015 | 13:18
44
תנוחת שינה יכולה להשפיע אם כי זה לא בהכרח הגורם ויכולות להיות סיבות נוספות.
אם הכאב בעיקר בבקרים ומלווה נוקשות גב ו/או מפרקים שחולפת בהדרגה כדאי לפנות גם לראומטולוג
לצפיה ב-'מי שהולך לישון עם גב חולה, מתעורר עם גב כואב'
מי שהולך לישון עם גב חולה, מתעורר עם גב כואב
15/05/2015 | 11:07
34
אתה מתאר החמרה כללית במצב שחלק ממנה כולל כאבים בבוקר. אולי עדיף למצוא את הפתרון לבעיה במקום לנסות להשקיע בנסיון לצמצם את אחד הביטויים של הבעיה (כאב בוקר). מה שעוד שלדעתי די קשה לשלוט על תנוחות השינה (להבדיל מתנוחת הרדמות).

בשליפה מהמותן אני מציע לך לקטוע לסרוגין את הישיבות הממושכות שלך בעזרת מיקרו-הפסקות, חצאי דקות שכוללים קימה, הליכה של מספר צעדים וחזרה לישיבה או אפילו רק הנעות אגן ללא קימה. וכמובן לנסות למצוא פתרון שיהפוך את הגב שלך לבריא יותר, וכפועל יוצא, לפחות מושפע מתנוחת שינה.
לצפיה ב-'בירור רופא אורתופד דרך מכבי'
בירור רופא אורתופד דרך מכבי
13/05/2015 | 18:31
24
שלום אולי מישהו יודע אם ד"ר דרור רובינסון, אורתופד, מקבל גם דרך מכבי או רק פרטי ? אני לא בכללית, מצרפת פרטים שלו
לצפיה ב-'פענוח תשובת סיטי'
פענוח תשובת סיטי
13/05/2015 | 15:04
1
45
לפני כשנה הייתי מעורבת בתאונת דרכים מאז הכתף שלי עלתה כלפי מעלה
ונשלחתי לסיטי צווארי התשובה שקיבלתי
גובה גופי החוליות שמור
המרווחים הבין חוליתים שמורים
סקוליוזי קלה קמורה ימינה
אין עדות לסטנוזיס ספיאלית
הנקבים הנויירולוגים והאלמנטים האחוריים הודגמו תקינים
בליטהאחורית קלה של הסחוס הדיסקלי ללא לחץ משמעותי על השק התקאלי
בגובה c2-c3 c3-c4 c5-c6
אשמח לדעת מה זה אומר
לצפיה ב-'CT צווארי'
CT צווארי
( לעמוד שלי בתפוז )
14/05/2015 | 13:14
23
מצוינת עקמת קלה ובלטי דיסק ללא לחץ משמעותי על חוט השדרה בגבהים שפורטו. כעקרון אין ממצא משמעותי.
לצפיה ב-'סובלים מבעיות כאב ואורתופדיה? הפתרון המושלם לבעיה שש דק ליום'
סובלים מבעיות כאב ואורתופדיה? הפתרון המושלם לבעיה שש דק ליום
12/05/2015 | 20:54
39
סובלים מבעיות כאב ואורתופדיה? סובלים מבעיות רפואיות נוספות? בי קיור לייזר במבצע חסר תקדים. מכשיר הרפואי עם הפעולה הכפולה: גם מטפל בכאב וגם מסייע בפתרון הבעיה.המכשיר מבוסס על טכנולוגיית לייזר רך – ומכאן שאינו כואב, ולמעשה מאיץ את פעולת הריפוי הטבעית של הגוף. טיפול בריא טבעי ולא פולשני בן שש דקות בלבד. בטוח ונוח לשימוש לכל המשפחה מבלי לצאת מהבית. רופאים רבים שנחשפו לביצועי מכשיר ה-B-CURE LASER מגדירים אותו כפריצת דרך.נמצא בשימוש במרפאות כאב ברחבי הארץ ובבתה"ח הדסה,רמב"ם ,שיבא וכעת מגיע אליכם הביתה במחיר מבצע! + מתנה*. http://goo.gl/JnUr4N

לצפיה ב-'חשד לשבר בטלוס לפי ספקט'
חשד לשבר בטלוס לפי ספקט
12/05/2015 | 13:42
3
34
בעלי בתאונת עבודה נחבל בכף רגל ימין.
היום עבר מיפוי עצמות ובתשובה שהתקבלה כתוב: חשד לשבר בטלוס לפי ספקט!

מה עושים? האורתופד שלו בחופש היום.
לצפיה ב-'המלצה לרופא...'
המלצה לרופא...
13/05/2015 | 14:38
24
אויש מקווה שבעלך ירגיש יותר טוב! אני לא יודעת אם את מכירה אבל יש רופא בשם ד"ר אודי פרישמן...הוא ממש מקצועי ומומלץ יש לו גם פורום באתר דוקטורס אז את יכולה להפנות את השאלה שלך לשם... בכל אופן הוא נותן גם חוות דעת רפואיות לתאונות עבודה. שיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'חשד לשבר בטאלוס'
חשד לשבר בטאלוס
( לעמוד שלי בתפוז )
14/05/2015 | 13:12
24
במקרה של חשד לשבר ואורטופד לא זמין יש לפנות למיון/מוקד בו יש אורטופד.
לצפיה ב-'תודה רבה לשניכם'
תודה רבה לשניכם
17/05/2015 | 11:57
11
אכן הוא היה במיון והפנו אותו ל-MRI. הבעיה היא שהתור הקרוב רק ב-25/6 וזה המון המון זמן ואין תורים מוקדם יותר אפילו שלחצתי נאמר לי שגם חולי סרטן מחכים.
לצפיה ב-'מפרק ירך'
מפרק ירך
12/05/2015 | 08:04
1
24
שלום ד"ר, בן 49 יש לי כאבים וצליעה באזור המפרק הימני ובעכוז וכאב במפשעה התחיל בכאבים קלים והתגבר עם הזמן כארבעה חודשים,לפני 15 שנים באותו מפרק היה AVN שעבר ללא טיפול,לפני מס' ימים עברתי בדיקת MRI והתוצאות הן מימין נראית בצקת אינטראמדולרית בחלקו האחורי של הראש והצאוור,באספקט הסופרופוסטיורי של הראש נראה פס מעוגל,מתאים לשבר סובכונדרלי. הודגם נוזל בכמות קטנה. לסיכום. הממצאים מתאימים ל-BONE MARROW EDEMA SYNDROME של הראש. לא ניתן לשלול שלב מוקדם של אוסטאונקרוזיס. מה זה אומר והאם יש טיפול לזה? האם זה קשור לAVN בעבר? תודה
לצפיה ב-'מפרק ירך'
מפרק ירך
( לעמוד שלי בתפוז )
14/05/2015 | 13:10
12
למעשה מתוארים ממצאים היכולים להתאים לAVN. יש לעבור לקביים ללא דריכה ולחזור לרופא המטפל. הטיפול נע בין שמרני (ללא דריכה, פיזיוטראפיה) לבין ניתוחי (קידוח צוואר הירך).
לצפיה ב-'סימפיזיוליזיס'
סימפיזיוליזיס
11/05/2015 | 23:16
1
24
שלום רב, אני כ7 חודשים אחרי קיסרי, במהלך ההריונות אני סובלת מסימפיזיוליזיס חמור שמתאפיין בכאבים חזקים באגן שמאל, אי יכולת לשבת או לדרוך על הרגל לרבות תזוזה של הרחקת ירך. לצערי, הכאבים עדיין ישנם ומתאפיינים בכאבים בעצמות הישיבה בישיבה על משטחים קשים, ואי יכולת לדחוק משקל ברגל שמאל. וכן כאבים חזקים בעת עמידה ממושכת.

כמה זמן לאחר לידה, הגיוני להרגיש תסמינים אלו? האם יש מה לעשות בנדון? האם צילום רנטגן יכול לתת איזושהי אינדיקציה למצב והאם הנ"ל מומלץ?
מה הטיפול המומלץ?
אודה לתשובתך
לצפיה ב-'סימפיזיוליזיס'
סימפיזיוליזיס
( לעמוד שלי בתפוז )
14/05/2015 | 13:07
14
במצב זה יש פתיחה בין עצמות האגן קדמית הגורמת לכאב קדמי וכן מאחורי האגן במפרקים האחורים. לרוב משתפר תוך מספר חודשים לאחר הלידה.  לא בטוח שכאבי הירך נובעים מכך. ניתן להעריך את הפתיחה ע"י צילום רגיל. אם יש חשד לבעיה במפרק הירך (כגון טרנזיאנט אוסטיאופורוזיס) או בגב (שמקרין לירך) יש לברר לכיוון זה.
לצפיה ב-'היי '
היי
11/05/2015 | 21:08
1
8
עברתי פריקה באצבע השנייה שלי שנקראת אצבע , ולא הצליחו להחזיר לי אותה למקום כי נכנס לעצם בשר נראה לי ועכשיו שמו לי גבס חודש הורידו עכשיו אני הולך רגיל והכול אבל האצבע לא משתפרת ועברה שבוע . אני מצליח לקפל אותה אבל ממש כואבת לי הפיזיותרפיה ואני מפחד שאני לא אוכל לקפל אותה .
לצפיה ב-'פריקה'
פריקה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/05/2015 | 13:03
6
לא מובן מכתיבתך: אצבע ביד או רגל?  הוחזר למקום? כמה זמן מהפגיעה?
לצפיה ב-'הוצאת ברגים ופלטינה'
הוצאת ברגים ופלטינה
11/05/2015 | 19:21
1
159
לפני כשנה במהלך טיול בחו"ל עברתי תאונת סקי קשה, 
ריסקתי את קרסול רגל שמאל - שבר קלקנאוס
ושברתי את העצם בכף רגל ימין בחלק העליון - נביקולר
הוטסתי לארץ
עברתי ניתוח, ברגל שמאל הוכנסו שלושה ברגים לייצוב
וברגל ימין קובעה פלטה בחלק הקרוב לאצבעות הרגליים

העניין הוא שאני מרגיש שהתנועה ברגל ימין מוגבלת קצת מבחינת כיפוף האצבעות וממש קשה למשל ברמת הבלתי אפשרי לדרוך על קצות האצבעות ברגל ימין - מבחינת כיפוף וחופש תנועה.
ברגל שמאל זה קצת שונה, אני מרגיש כאבים מכל נגיעה קטנה בקרסול ואני מרגיש משהו מוזר, אני ממש מרגיש את הברגים.
יכול להיות שהתקצרו לי גידים או משהו כזה או שהקיבועים מגבילים את התנועה?

האם הוצאת הברגים והפלטה יכולה לשפר את המצב?

כשעברתי את הניתוח הרופא המנתח קבע שלפי חומרת המצב כשנה לאחר הניתוח לא תהיה בעיה להוציא את הברגים והפלטה וכבר לא יהיה בהם צורך.
בנוסף רציתי לדעת כמה זמן החלמה נדרש לאחר ניתוח הוצאת ברגים ופלטה?

תודה מראש בכל אופן, דוד

לצפיה ב-'הוצאת ברגים ופלטה'
הוצאת ברגים ופלטה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/05/2015 | 13:01
79
ניתן להוציא חומרה לאחר שיש חיבור מלא של השבר. זה לא אוטומטי אלא אם זה מפריע כמו לדוגמא בורג בולט או גיד המשתפשף על החומרה.
ההחלמה תלויה בחוזק העצם וגודל החתך . כעקרון מספר שבועות לרוב עם קביים. ועוד פיזיוטראפיה בהמשך
לצפיה ב-'ביצעתי בדיקה US אודה להסבר לממצאים- '
ביצעתי בדיקה US אודה להסבר לממצאים-
11/05/2015 | 09:42
1
26
בוצעה סקירה סונוגרפית של ההמסטרינג דו"צ .
מימין הודגם קרע חלקי של ביצפס פמוריס
בשליש אמצעי בקוטר עד כ- 4,0 ס"מ .
משמאל הודגם קרע באיזור החיבור לאיסקיאום ב
קוטר עד כ-5,0 ס"מ.
לצפיה ב-'בדיקת US'
בדיקת US
( לעמוד שלי בתפוז )
11/05/2015 | 14:09
17
כפי שכתוב מתוארת פגיעה שבה יש קרע חלקי בשריר הביצפס פמוריס מימין  באמצעו ומשמאל קרע בגיד המתחבר לאיסכיום (עצם האגן באזור שיושבים עליו).
לצפיה ב-'המשפיענים של אנשים'
|רמקול|המשפיענים של |תפוז| אנשים
10/05/2015 | 12:39
5
יש לכם דעה? בואו להשפיע!

קבוצת המשפיענים של תפוז אנשים, מחפשת אתכם.
הצטרפו אלינו ותהנו מחוויית צרכנות שונה ומעניינת עם מגוון הטבות וצ'ופרים.. וזאת, הרבה לפני כולם!

לחצו על הלינק הבא וצרפו עצמכם לקבוצה.
אנחנו כבר נדאג לאשר אתכם ;)
https://www.facebook.com/groups/613058758781259/

לצפיה ב-'נימול ודקירות מעל ברך ימין בצידה החיצוני'
נימול ודקירות מעל ברך ימין בצידה החיצוני
09/05/2015 | 17:24
1
36
שלום,
לפני מספר שנים לאחר מסע הליכה של 9 שעות בעלייה התברר שהתיק שנשאתי לחץ על העצב המוביל לאזור הברך. כתוצאה מכך באותו השבוע היה לי קשה מאוד ללכת עם כאבים לכל אורך הרגל. לאחר מכן התופעה די חלפה והופיעה רק בריצות מעל 15 ק"מ ומאמצים ברמה דומה. אורתופד איבחן את הנושא ושלח אותי לפיזיותרפיה שלא עזרה כל כך. לאחרונה חזרתי לרוץ ולהתאמן והכאבים חזרו בצורה חזקה יותר.
האם יש רעיונות כיצד לטפל? האם עיסוי ספורטאים יכול לסייע? 
לצפיה ב-'נימול ודקירות בצד חיצוני של ירך '
נימול ודקירות בצד חיצוני של ירך
( לעמוד שלי בתפוז )
11/05/2015 | 14:06
27
פגיעה מלפני מספר שנים היתה אמורה להחלים בשלב זה. כיוון שהסימפטומים חוזרים יש לאבחן את המקור- עצב שלחוץ בגב או במהלכו. לרוב ניתן לאבחן ע"י EMG כולל מכוון לעצב ה LFCN.
לצפיה ב-'ברך שמאלית כואבת וננעלת'
ברך שמאלית כואבת וננעלת
08/05/2015 | 19:29
3
41
בת 43 לא פעילה בספורט כבר מעל שנה.  מחודש דצמבר כואבת לי ברך שמאל, ננעלת ויש נפיחות.  עוברת פיזיותרפיה, דיקור סיני והתוצאות של הMRI נוזל תוך פירקי כולל אספקט קדמי ואחורי.

יש דרך נוספת לטפל פחות פולשנית משאיבה? מה אני יכולה עוד לעשות? אני סובלת מאוד מאוד וחייבת עזרה...השבית את חיי לגמרי. לתשובתכם אודה
לצפיה ב-'ברך ננעלת ונפוחה'
ברך ננעלת ונפוחה
( לעמוד שלי בתפוז )
11/05/2015 | 14:01
2
25
את מתארת ארועים חוזרים של נעילות ונפיחויות חוזרות , ללא הטבה עם פיזיוטראפיה וללא ממצא בMRI פרט לנוזל.
ישנן מספר אפשרויות:
* שחיקה משמעותית של הסחוס- לרוב יגיב להזרקת סטירואידים.
* יתכן ויש פגיעה תוך פרקית שלא אובחנה בMRI כגון קרע מניסקוס הגורמת לסימפטומים אילו. גם MRI איננו צודק במאה אחוז אם כי אחוז האבחון חסר בו נמוך מאוד. במקרה כזה אם אין הטבה בטיפול שמרני, לעיתים מבצעים ארטרוסקופיה אבחנתית +- טיפולית.
* יתכן וישנה בעיה של מחלה דלקתית פרקית כגון גאוט ובמקרה כזה האבחון יעשה על ידי ריאומטולוג.
לצפיה ב-'תודה על המענה, להלן תוצאות:'
תודה על המענה, להלן תוצאות:
13/05/2015 | 15:39
1
17
תוצאות צילום ברנטגן: ברך 2 צילומים *סיבת ההפניה: *ממצאים : צ. ברך שמאל : ==================== שינויים ארטרוטיים קלים בפלטו טיביאלי 

תוצאות MRI: להלן ממצאי בדיקת MRI של ברך שמאל הטכניקה: הבדיקה בוצעה בתהודות P.D עם דיכוי שומן במישורים סגיטלי וקורונלי , DESS במישור אקסיאלי , ובסדרת TRUFI 3D בחתכים צפופים של 1.5 מ" מ מכוונים לסחוס הפירקי במישור הקורונלי . אין בדיקות קודמות להשוואה . סיבת הפניה: כאבים ונוזל תוך פרקי . ממצאים : מניסקים מדיאלי ולטרלי תקינים. לא הודגם בהם קרע . רצועות הצולבות תקינות . רצועות הצדדיות תקינות . סחוס הפיקה ומנגנון היישור תקינים . עוצמת אות מלשד עצם תקינה ללא עדות לבצקת או שברים . קיימת כמות גדולה של נוזל תוך פירקי כולל אספקט קדמי ואחורי . סיכום: כמות גדולה של נוזל תוך פירקי . 

התחלתי פיזיותרפיה, השאלה האם זה יעזור? האם אהיה חייבת לעבור את השאיבה? לתשובתך אודה
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
14/05/2015 | 12:57
8
אין חובה לשאוב. ניתן לנסות טיפול פיזיוטראפי להורדת הנוזל.
במקביל כדאי לשקול בירור ריאומטולוג
לצפיה ב-'מה אמורה להראות הבדיקה EMG '
מה אמורה להראות הבדיקה EMG
07/05/2015 | 23:17
1
16
בדיקת EMG לתינוקת שיש לה עיקוב משמעותי בהתפתחות וכן בעליה במשקל
היא נולדה פגית במשקל 870גר' וכיום שהיא בת שנה וחודשיים כרונולוגי שוקלת 5110 וזאת לאחר שאינה עולה באופן סדיר ומבדיקה קודמת אצל הרופא לפני כחודש לא עלתה כלל והרופא המליץ על EMG
מה יהיה ניתן לראות בבדיקה זו (ברצוני לציין כי התינוקת אמורה לעבור מס' בדיקות כמו בדיקת ברה וMRI )
אשמח לקבל תשובה בהקדם
לצפיה ב-'בדיקת EMG'
בדיקת EMG
( לעמוד שלי בתפוז )
11/05/2015 | 13:55
19
במקרה הזה זו שאלה שיש להפנות לרופא ילדים.
לצפיה ב-'mri שלישי'
mri שלישי
07/05/2015 | 10:51
2
27
בס"ד

שלום רב ד"ר 
לפני כ3 שנים נפגעתי בברך,לאחר בירור עברתי ארטוסקופיה והוציאו לי גופיף חופשי כמו כן התגלה לי בברך PVNS בכמות גדולה 
מאז עברו כמעט שנתיים של כאב לא פוסק עם מגבלות תנועה עד כדאי צליעה משמעותית לפני מספר ימים עשיתי MRI חדש ואלו התוצאות 
ציסטה גנגליונית הצמודה הרצועה הצולבת האחורית. מקורה נראה מאזור המעבר המניסקו-קפסולרי
.( של המניסקוס המדיאלי אולם כאמור אין עדות לקרע מניסקיאלי ברור (חתכים 11-15 סדרה 6
לשד העצם עם אות תקין.
קים נוזל תוך מפרקי בכמות מוגברת.

שאלתי האם זה קשור לPVNSו בכלל מה זה אומר 
באמת בתודה מראש
יוסי
לצפיה ב-'MRI'
MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
07/05/2015 | 13:51
1
20
כעקרון מתוארת ציסטה שאיננה ממקור PVNS. יתכן ומקורה בקרע במניסקוס ויתכן גנגליון כלומר נוזל/ג'ל.
רצוי לחזור לרופא העוקב להסתכלות על הMRI עצמו.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
07/05/2015 | 17:34
1
לצפיה ב-'נגעים רדיולוצנטיים וקלציום גבוה בדם'
נגעים רדיולוצנטיים וקלציום גבוה בדם
07/05/2015 | 10:31
1
22
שלום רב,
לבן זוגי התגלו אבנים בדרכי השתן, וכתוצאה מכך הוא הופנה למספר בדיקות.
אחת הבדיקות היתה מיפוי עצמות, עקב ממצא של מוקדים רדיולוצנטיים באגן, שהתגלו בבדיקת CT. תוצאות המיפוי הינן תקינות לחלוטין ללא שום ממצא.
בבדיקות דם שביצע התגלה ערך גבוה של קלציום: 10.53.
ערך ה- PTH באותה הבדיקה: 33.
ערך ה- TSH באותה הבדיקה: 6.66.
כמו כן, ESR : 28, המוגלובין: 13.37.
platelets : 434.
יתר הערכים תקינים.
הגיל שלו - 50.
שאלתי היא האם תוצאה תקינה ו"נקייה" לחלוטין של מיפוי עצמות במקרה כזה מוריד מהפרק לחלוטין אפשרות שמוקדים שנצפו בבדיקת ה-CT נובעים כתוצאה מתהליך ממאיר כלשהו (כדוגמת מיאלומה, או גרורות)?  או שבדיקת מיפוי עצמות יכולה לפעמים "לפספס" ממצאים כאלה?

לצפיה ב-'מיפוי עצמות'
מיפוי עצמות
( לעמוד שלי בתפוז )
07/05/2015 | 13:49
22
בדיקת מיפוי עצמות איננה אמינה במצב של מיאלומה נפוצה.
לצפיה ב-'פירוש תוצאות מיפוי בבקשה'
פירוש תוצאות מיפוי בבקשה
06/05/2015 | 22:29
1
24
עשיתי מיפוי עצמות 8 שבועות אחרי שבר בשורש כף היד
להלן התשובה- מה משמעותה? האם עדיין קיים שבר?

קיימת קליטה מוגברת בדיסטל רדיוס מימין, בשורש כף יד אולנרי מימין ,
בכף יד שמאל, במדור עליון בפרק הירך משמאל ואי סדירות CMC1- ב
בקליטה בע"ש.
סיכום:
קליטות מוגברות כנ"ל ככל הנראה על רקע שינויים ניווניים ויתכן טראומה
לשורש כף יד ימין.
לקורלציה קלינית ורדיולוגית.
לצפיה ב-'תוצאות מיפוי עצמות'
תוצאות מיפוי עצמות
( לעמוד שלי בתפוז )
07/05/2015 | 13:36
15
מיפוי עצמות אינו כלי טוב להערכת חיבור שברים. (המיפוי ימשיך להיות חיובי חודשים רבים. ). הערכת חיבור שבר מבוצעת על ידי צילום רנטגן פשוט וכשיש ספקות CT.
המיפוי טוב לגלות שברים במקרים שבצילום לא רואים אבל יש חשד קליני.
לצפיה ב-'התכוצויות חוזרות בשריר תאומים '
התכוצויות חוזרות בשריר תאומים
06/05/2015 | 09:27
3
24
שלום לכולם
לפני כ15 חודשים  עברתי ניתוח  ברגל שמאל  לתיקון גיד אכילס ואוסטאופלסתיה 
לפני כ 9-10 חודשים חזרתי לתפקוד מלא ולאחר ביקורת נמצא שהכל תקין . (במהלך ההחלמה  ביצעתי פיזותרפיה .)
לאחרונה ב  3-4 חודשיםהאחרונים  , החלו להתכוץ שריר התאומים ברגל המנותחת באופן שלא מאפשר לי  לדרוך על הרגל . גם לאחר מנוחה ארוכה של 3 שבועות  כשחשתי טוב  ההשרירים התכוצו לי לאחר ריצה של 2-3 ק"מ
שאלה : האם יש קשר בין הניתוח לתופעה ?
           האם יש צורך לחזור לרופא  אורטופד או שצריך להגיע לפיזיותרפיסטית ?
    אשמח להמלצות כיצד לפעול 
תודה
לצפיה ב-'התכווצות בתאומים לאחר ניתוח אכילס'
התכווצות בתאומים לאחר ניתוח אכילס
( לעמוד שלי בתפוז )
07/05/2015 | 13:31
2
22
צריך לחזור לאורטופד.
יכול להיות קשור לבעיה המקורית.
לצפיה ב-'שאלה נוספת '
שאלה נוספת
07/05/2015 | 14:25
1
11
תודה על התשובה
כך  אנהג , אולם  יש צורך באסרטיביות מצידי  ולכן אני מעוניין לברר  למה אני אמור לצפות מעבר לבדיקה ויזואלית
האם צילום מספק או יש צורך בבדיקות אחרות כמו MRI  או  בדיקות כירוגיות אחרות
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
11/05/2015 | 13:48
7
רק לאחר בדיקה פיזית והיכרות עם הסיבה לניתוח, מחלות הרקע והנעשה בניתוח ניתן להחליט מה הבירור.
לצפיה ב-'רגל ימין'
רגל ימין
06/05/2015 | 12:37
1
20
שלום רב, אילו בדיקות נדרש לעשות במידה ויש לי כאבים ברגל ימים לאורך הרגל עד הקרסול בכל פעם שאני הולך? ואם אני שוכב במיטה כואב יחסית יותר. תודה
לצפיה ב-'רגל ימין'
רגל ימין
( לעמוד שלי בתפוז )
07/05/2015 | 13:33
12
בדיקה גופנית אצל רופא
יכול לנבוע מבעיה מקומית או הקרנה מהגב. בהתאם צילומים ובדיקת עצבים  EMG

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
עו
נפגעת מרשלנות רפואית?
ג'הארה דולה - בית מפנק ללידה טבעית
ג'הארה דולה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה