לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1357413,574 עוקבים אודות עסקים

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

לצפיה ב-'תוצאות בדיקת רנטגן בכף הרגל'
תוצאות בדיקת רנטגן בכף הרגל
24/03/2015 | 16:46
1
19
שינויים ניווניים קלים במפרק הpip מס 1 ובססמואידים באזור הגדלה של זווית על שם bohler.
יש נפיחות וכאב מה ניתן לעשות?תודה
לצפיה ב-'תוצאות צילום כף רגל'
תוצאות צילום כף רגל
( לעמוד שלי בתפוז )
26/03/2015 | 14:10
14
צריך לחזור לרופא המטפל ולברר האם מדובר בשחיקה/דלקת פרקים/שינויי עומס ולפי הנ"ל לקבוע טיפול.
לצפיה ב-'צילום עמוד שדרה מותני סקראלי'
צילום עמוד שדרה מותני סקראלי
24/03/2015 | 09:57
1
126
קיבלתי את הפענוח של הצילום עמוד שדרה ורציתי לדעת מה זה אומר: 
ממצאים: 
יישור יתר, 
שינויים ספונדילוטים ודיסקוגניים מינימליים בגובה של כל החוליות.
הודגמו אוסטאופיתיים קטנים כמעט בין כל החוליות.
לצפיה ב-'צילום עמוד שדרה מותני'
צילום עמוד שדרה מותני
( לעמוד שלי בתפוז )
26/03/2015 | 14:08
28
מתוארים שינויים של הגיל/ניוונים/שחיקתיים.  וכן יישור יתר המרמז על כיווץ שרירים באזור
לצפיה ב-'אוסטאוכונדרומהניתוח?'
אוסטאוכונדרומהניתוח?
23/03/2015 | 21:22
1
18
גדולה בזרוע ימין יש לבת שלי לאחר MRI האם חייב לעשות ניתוח ?
לצפיה ב-'ניתוח'
ניתוח
( לעמוד שלי בתפוז )
26/03/2015 | 14:07
4
אין מספיק פרטים לענות חד משמעית
לצפיה ב-'פרוש לצילום אולטרא סאונד'
פרוש לצילום אולטרא סאונד
23/03/2015 | 14:25
1
31
נבדקו רקמות רכות של קרסול שמאל .
גיד האכילס משמאל הודגם מעובה ובלתי אחיד , החלקו היפואקוגני באיזור אחיזתו אל עצם העקב כמו כן הודגמה כמות קטנה של נוזל בבורסה רטרוקלקנאית - סך התמונה תומכת ב - insertional Achilles Tendinopathy
אשמח לקבל פירוש ולאן להתקדם עם זה
בברכה,
אבישי
asab85@walla.com
לצפיה ב-'אולטראסאונד'
אולטראסאונד
( לעמוד שלי בתפוז )
26/03/2015 | 14:06
14
מתוארת פגיעה בגיד אכילס באזור החיבור לעקב.
טיפול נע מפיזיוטראפיה, תרגילים, אביזר אורטופדי, דרך זריקות (לא קורטיזון) ועד טיפול ניתוחי
לצפיה ב-'פיענוח ממצאי CT כתף לבן 66'
פיענוח ממצאי CT כתף לבן 66
23/03/2015 | 11:49
1
38
שלום, 
אבי בן 66 ומזה כחצי שנה סובל מכאבים בכתף ימין ונפיחות. קיבל מספר זריקות וכדורים לפני מספר חודשים אך ללא הועיל. הופנה לצילום CT בשבוע שעבר ולאחר קבלת ממצאי ה -CT אתמול הופנה למיפוי עצמות וביופסיה. אודה לעזרתך בפיענוח הממצאים הנ"ל אנחנו ממש מודאגים. להלן ממצאי הCT: 
בסקפולה, באיזור ה - SPINE מודגם הרס עצם, עם דפקט גרמי, בגודל כ- 53 מ"מ ומסת רקמה רכה, בקוטר כ - 30 מ"מ, באזור. 
מודגמים שינויים אטרוטיים במפרק הכתף, עם אוסטאופיטים בחלק תחתון מדיאלי של ראש הזרוע. 
מודגמת דפורמציה של הגלנואיד, עם פרגמנט גרמי צמוד ללברום באספקט הקדמי דיסטלי- אין לשלול, שמדובר בשינויים לאחר טראומה. 
באזור ליטרלי דיסטלי ל Coracoid מודגמות מספר הסתיידויות שיכבתיות, בגודל מקסימלי עד 27X15 מ"מ - כנראה ומדובר בסוג של Chondromatosis סינוביאלית. 
מודגמים שינויים ניווניים במפרק האקרומיו-קלוויקולרי. 

בעמוד שדרה גבי: מודגמים שינויים ניווניים מפושטים ונטילת סיד. 
נראית לזיה ליטית בחוליה D9, עם ירידה בגובה החוליה. 
מודגמת מסה פרה-ספינלית בגובה זה. 

בסיכום: תהליכים גרמיים ליטיים בסקפולה מימין ובגוף החוליה D9, כמתואר. 
Chondromatosis סינוביאלית במפרק בכתף ושינויים ארטרוטיים - יתכן ומדובר בתהליכים ליטיים משמניים. 
מומלץ המשך בירור על אבחנה היסטולוגית.
לצפיה ב-'ממצאי CT'
ממצאי CT
( לעמוד שלי בתפוז )
23/03/2015 | 14:25
27
כפי שכתוב בסיכום ישנו תהליך הפוגע בעצם של חוליה D9 ובעצם הסקפולה.
לצורך בירור טיב התהליך הומלץ לקחת ביופסיה מכיוון שהCT לא מאפשר אבחנה חד משמעית.
רק אחרי ביופסיה ידעו בוודאות מה התהליכים ומה הטיפול.
לצפיה ב-'תסמונת המדורים'
תסמונת המדורים
22/03/2015 | 23:04
1
14
שלום
בן 40, סובל מזה שנים מתסמונת המדורים (Chronic Exertional Compartment Syndrome) בשוקיים, בכמה מהמדורים.
בבדיקת לחצים יש עדות משמעותית לבעיה.
זה כואב לי לא רק בריצה (לרוץ אני בוודאי לא יכול) אלא גם בהליכה בעליות או הליכה מהירה.
רציתי לשאול 2 שאלות.
1. האם יש לזה סעיף של נכות מבחינת ביטוח לאומי?
2. בלי קשר לנכות בביטוח לאומי, האם ניתן לקבל אישור ממשרד הרישוי לתג נכה במקרה כזה?
תודה רבה
לצפיה ב-'תסמונת מדורים'
תסמונת מדורים
( לעמוד שלי בתפוז )
23/03/2015 | 14:19
9
זה פורום רפואי.
איננו עוסקים בנכויות ואישורי נכות.
לצפיה ב-'סקר בקרב חולים/מטופלים הסתיידות גידים'
סקר בקרב חולים/מטופלים הסתיידות גידים
22/03/2015 | 17:21
12
שלום רב, 
אנו סטודנטיות לתואר ראשון בשיווק טכנולוגי במכללת ספיר. 
אנו עורכות סקר בנושא תרופה חדשנית לטיפול בהסתיידות גידים במסגרת פרויקט הגמר שלנו. 
השאלון שלהלן הנו אנונימי, והשימוש בו נעשה לצורכי מחקר בלבד.
נודה לך על שיתוף הפעולה.
http://goo.gl/forms/3m2ZNNQMVO
לצפיה ב-'נפתח פורום גישור'
|*|נפתח פורום גישור|*|
22/03/2015 | 14:30
2
|שמאל|יש לכם סכסוך משפחתי על ירושה? קלקלתם את היחסים עם השכנים?
כנראה שהליך גישור הוא הפתרון בשבילכם!

היכנסו עכשיו לפורום גישור והעלו את שאלותיכם בנושא:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'שימוש במגיני ברך '
שימוש במגיני ברך
21/03/2015 | 18:22
3
19
בן 57 נוסע הרבה על אופנים , גם למטרות ספורט במאמץ. לאחרונה מרגיש קצת רגישות מהברכיים, לא כאבים.
השאלה, האם להשתמש במגיני ברכיים ?
לצפיה ב-'מגיני ברכיים'
מגיני ברכיים
( לעמוד שלי בתפוז )
23/03/2015 | 14:18
2
17
ראשית להקפיד על רכיבה נכונה כך שהכסא אינו נמוך ואינו גורם לכיפוף מוגזם של הברך ומצד שני לא מגיעים ליישור ברך מלא. שנית לשקול מעט הורדת עומס אם כואב.  מגיני ברכיים יכולים להקל אך לא לכולם נוח איתם. ניתן לנסות.
לצפיה ב-'שאלת המשך'
שאלת המשך
25/03/2015 | 19:43
1
11
השאלה שלי האם ברכיבה במאמץ על אופניים, מגיני הברכיים מורידים את העומס מהברכיים ו/ או מקטינים את שחיקת הסחוס, או שלא שייך?
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
26/03/2015 | 14:04
7
המגן עוזר בחלוקת עומס טובה יותר
לצפיה ב-'טיפול בטרוכנטריק בורסיטיס'
טיפול בטרוכנטריק בורסיטיס
21/03/2015 | 17:31
1
15
מעוניינת לשמוע מה עוזר ברפואה הקונבנציונלית בדלקת מפרק הירך (בורסיטיס) , והאם יש טיפול ברפואה המשלימה שיכול לעזור לזה, והכוונה לא רק הפחתת כאבים אלא העלמת הדלקת.
תודה
לצפיה ב-'טרוכנטריק בורסיטיס'
טרוכנטריק בורסיטיס
( לעמוד שלי בתפוז )
23/03/2015 | 14:15
18
התהליך אינו במפרק הירך אל בבורסה (כיס נוזל) שנמצאת מחוץ לו בין עצם הירך והשרירים הסמוכים. טיפול יכול לכלול פיזיוטראפיה, כדורים נוגדי דלקת, זריקות סטירואידים (קורטיזון) ואף טיפול ניתוחי.
לצפיה ב-'כאבים בברך לאחר ניתוח בקרסול'
כאבים בברך לאחר ניתוח בקרסול
21/03/2015 | 08:30
2
20
שלום.לאחר ניתוח שחזור רצועות בקרסול ימין.עקב כך הולך עם נעליים אורתופדיות.לאחרונה החלו כאבים חזקים בברך ימין.נשלחתי לפיזיוטרפיה.בבדיקה נשמעים מעין קליקים הרופא טוען שיש שחיקה סחוס אבל גם הקרסול הוסיף מה דעתכם?
לצפיה ב-'כאבי ברך'
כאבי ברך
( לעמוד שלי בתפוז )
23/03/2015 | 14:12
14
שחיקה יכולה לגרום לסימפטומים הללו.
המידע לא מספיק לגבש אבחנה מעבר
לצפיה ב-'במצבים בהם הקרסול לא מתפקד כהלכה...'
במצבים בהם הקרסול לא מתפקד כהלכה...
06/04/2015 | 10:49
8
במצבים בהם הקרסול לא מתקפד כהלכה מופעל לחץ רב יותר על הברך דבר העלול להביא לשחיקה. הגוף שלנו הוא שרשרת של מפרקים וכל חלק משפיע על חלק אחר. מומלץ להתמיד בטיפול הפיזיותרפיה ואם הכאבים ממשיכים לשקול גם טיפול אפוסתרפיה.
לכל שאלה נוספת אתה מוזמן לפנות אליי.
יואב, פיזיותרפיסט מומחה, אפוסתרפיה - 09-9615111

לצפיה ב-'כאבים בברך ימין'
כאבים בברך ימין
20/03/2015 | 18:20
1
28
שלום רב, אני רץ  מזה מספר שנים שלוש פעמים בשבוע כ-10-15 קמ ולאחרןנה רצתי חצי מרתון תל אביב
במקביל התחלתי בחודשים האחרונים אימוני חיזוק עם trx . אני בן 35 ,1.87, עם משקל תקין  74 ק"ג, ועוסק בספורט באופן שוטף הרבה שנים.
החל מלפני שבועיים, החלו לי כאבים מאחורי ברך ימין יום לאחר הריצה, קרה פעמיים אולם רק יום לאחר הריצה ואז הפסיק. הלכתי לבדיקה אצל אורטופד שאמר שאין כלום לדעתו ונתן לי תחבושת  גנוטריין לרוץ איתה אולם מאז הכאבים חזרו ללא קשר לריצה לאורך רוב היממה(לא רצתי מאז הבדיקה). הכאב נמצא בצד ימין מאחורה, נוטה הצידה ללא נפיחות.
במקביל בשבוע האחרון החלו לי כאבים חדים גם במרפק שמאל .אציין שלפני 4-5 שנים סבלתי ממרפק טניס שטופל על ידי זריקת קורטיזון.
כמובן שהפסקתי לרוץ ולהתאמן מאז.אני מניח שהסיבה לשני הדברים הינה עבודה לא נכונה עם רצועות הtrx.
שאלתי היא האם אני צודק ומה חוות דעתך? כמובן שאלך לבדוק שוב אבל עד אז אשמח לשמוע ..
לצפיה ב-'כאבי ברך '
כאבי ברך
( לעמוד שלי בתפוז )
23/03/2015 | 14:09
14
כאב בצד ומאחורי הברך יכול לנבוע מסיבות רבות. מדלקת גידים , דרך קרע מניסקוס ועד ציסטה מאחורי הברך.  קשה לדעת אם קשור לרצועות TRX. במידה ולא נפתר על ידי מנוחה צריך להבדק
לצפיה ב-'כאבים במפרק ימין ולאורך כל רגל ימין כולל המפשעה'
כאבים במפרק ימין ולאורך כל רגל ימין כולל המפשעה
20/03/2015 | 09:03
2
28
שלום שמי רון בן 33 כבר מעל חודשיים אני סובל מכאבים ברגל ימין מהמפרק ולאורך כל הרגל ולפעמים מקרין גם למפשעה ימין הלכתי לרופא משפחה אשר שלח אותי לבדיקת CT בתוצאות כתוב.
תוצאות CT:
הודגם בקע דיסקליאחורי ולימין. המלווה בהסתיידות לוחץ על השק התקלי ועל השורש הימיני. מצר את הרצס הימיני.
נשלחתי לאורטופד אשר בדק אותי גופנים
וכתב  רגישות ניכרת במישוש ותנועות במפרק ימין בעיקר ברוטציה חיצונית. FABER חיובי. ותוצאות צילום אגן ומפרק ימין ללא ממצא גרמי פתולוגי ויש לציין סקלארוזיס בSIJ דו"צ יותר משמאל. ונשלחתי לבדיקת מיפוי עצמות.
תוצאות מיפוי עצמות:
אין לאות מוקדי קליטה פתלוגיים במפרקי ירכיים. מודגמת קליטה בלסת עליונה משמאל ותחתונה מימין. פתולוגיה דנטלית לקורציה עם רופא שיניים. מודגמת קליטה מוקדית בחלק השמאלי של החיבור. מנובריוסטרנלי ע"ש לואיס. קליטה פיזיולוגית.
אין עדות סינטיגרפית לפתולוגיה גרמית כולל בפרקי ירכיים.
ניגשתי שוב לרופא משפחה ומאמר לי שהכל בסדר.
אם הכל בסדר למה יש כאבים חזקים? מה אומר המיפוי עצמות? מזה אומר כל הקליטות בלסטות?
אשמח אם תוכל לעזור לי
תודה רבה
רון
לצפיה ב-'כאבים לאורך רגל ימין'
כאבים לאורך רגל ימין
( לעמוד שלי בתפוז )
23/03/2015 | 14:05
18
הכאבים יכולים לנבוע מבעיה ברגל עצמה או הקרנה ממקור אחר. במקרה זה מצוין בלט דיסקאלי אחורי ולימין הלוחץ על השורש הימני כלומר בלט דיסק בגב שלוחץ על העצב שהולך לרגל ויכול לגרום לכאבים אילו.  צריך לשקול מרפאת כאב להזרקה או מומחה עמוד שדרה ליעוץ לגבי ממצא זה.
קליטה בלסת יכולה להיות קשורה לבעיה בשיניים וצריך ללכת לרופא שיניים לבדיקה.
לצפיה ב-'המשמעות היא...'
המשמעות היא...
06/04/2015 | 10:48
30
המשמעות היא שהרופא בקליניקה מצא דברים המצביעים על בעיה במפרק הירך, רצה לאשש זאת באמצעות בדיקת הדמיה אך בבדיקה עצמה לא היו ממצאים. הכאב שאתה מתאר יכול להגיע מהגב וגם יכול להגיע מהירך. לגבי מה שראו בלסת - אם אין לך כאבים לא נראה שזה מצדיק בירור נוסף.
לכל שאלה נוספת אתה מוזמן לפנות אליי.
יואב, פיזיותרפיסט מומחה, אפוסתרפיה - 09-9615111

לצפיה ב-'כאבים ביד שמאל'
כאבים ביד שמאל
19/03/2015 | 06:33
1
46
שלום דוקטור יש לי בעיה שנמשכת כמה שנים ביד שמאל שמחמירה עם הזמן וכל תנועה כמו הרמת יד או מתיחה או סיבוב כרוכה בכאבים מהכתף לאורך היד ולפעמים כאב במנוחה ללא תנועת היד . האורטופד הפנה אותי ל u.s והתוצאות biceps tendon הגיד נצפה במקומו ללא קרע ולא הודגם נוזל --infranspinatus תקינה --supraspinatus משמאל הודגם קרע מלא באורך 0.7 ס"מ במרכז הגיד ובימין קרע חלקי באורך 0.5 ס"מ --subscapularis תקינה --subacromial bursa לא הודגם נוזל acromlocalvicuiar joint הודגמו שינויים ארטרוטים דו צדדי. מבנה גרמי תקין ואין לראות נוזל תוך פרקי..... לציין שבעברי בשנת 2006 אושפזתי מעל חודש ימים ועברתי ניתוח שטיפת מרפק וניקוז מוגלתי כתוצאה מזיהום חריף במרפק יד שמאל לאחר זריקת דיפרוזפאן (מרפק טניס ) לפי הערכת אורטופד . ברשותך דוקטור מה מצבי לפי הממצאים והטיפול המתאים למצב ...__ בתודה וברכה
לצפיה ב-'כאבי כתף שמאל'
כאבי כתף שמאל
( לעמוד שלי בתפוז )
19/03/2015 | 13:41
28
תוארו כאבים בתנועות כתף קורנים לזרוע ולעיתים כאב במנוחה. באולטראסאונד קרע מלא בגיד הסופראספינאטוס כ7מ"מ. כמובן שיש חשיבות לבדיקתך וגילך.
כעקרון הטיפול לרוב יחל בפיזיוטראפיה. בהעדר שיפור משמעותי: במידה וגילך מבוגר ניתן לשקול זריקת קורטיזון, במידה וגילך צעיר להתיעץ לגבי מקום לטיפול ניתוחי.
לצפיה ב-'mri או city?'
mri או city?
16/03/2015 | 18:46
1
24
הי לכולם,
אמי עברה תאונת דרכים ונפגע איזור האגן. לא מסוגלת ללכת ועל משככי כאבים. ברנטגן בבית חולים לא מצאו דבר. חשש לסדק. מה הדרך הטובה ביותר לבדוק האם יש סדק? mri או city?
תודה
לצפיה ב-'הדמיה'
הדמיה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/03/2015 | 13:34
14
כעקרון ההדמיה הקלאסית לבירור ממצא בעצם כגון שבר היא CT
לMRI יתרון יותר ברקמות רכות
לצפיה ב-'איך חוזרים אחרי קרע מיניסקוס שני?'
איך חוזרים אחרי קרע מיניסקוס שני?
16/03/2015 | 17:06
1
19
שלום רב,

לפני 5 שנים, בגיל 19 קרעתי מיניסקוס ברגל ימין. לקח לרופאים המון זמן לאבחן את זה, לבסוף כשאבחנו נותחתי והוסרה החתיכה מהברך. היום אחרי 5 שנים קרעתי את המיניסקוס השני. יש לציין שלא בספורט אגרסיבי או משהו בסגנון. אני עובד בתור ברמן כרעתי לא טוב לאחד המקררים ושמעתי קליק, הפעם בברך שמאל, פשוט ככה. ד"ר דבי רונן, שניתח אותי בפעם הראשונה, אמר שזה יכול לקרות כי למיניסקוס שלי יש צורה בעייתית. ועכשיו אני לא יודע איך אוכל לחזור לפעילות ספורטיבית וחיי שגרה אחרי המצב הזה. יש לציין שאחרי הניתוח הקודם חזרתי להתאמן (לא לרוץ במיוחד), אבל עשיתי סקוואטים וטיילתי וטיפסתי בקיר טיפוס. האם יש סיכוי לחזור לפעילות מלאה אחרי קרע גם בברך השניה?

תודה ושבוע טוב
לצפיה ב-'חזרה לפעילות'
חזרה לפעילות
( לעמוד שלי בתפוז )
19/03/2015 | 13:33
8
כעקרון לא צריכה להיות בעיה לחזור לפעילות מלאה לאחר ניתוח לקרע מניסקוס. במידה ומתקנים/תופרים ההחלמה יותר ארוכה. במידה ומוציאים את החלק הקרוע ההחלמה יותר קלה.
לצפיה ב-'האם צריך לנתח'
האם צריך לנתח
16/03/2015 | 15:59
1
29
שלום בני בן 9
*ממצאים:
צ. ירכיים דיסטליים.
הוודגמו אוסטאוכונדרומות מרובות משני צידי מפרקי הברכיים דו"צ.
האוסטאוכונדרומה הגדולה ביותר באורך עד 9 ס"מ באספקט אחורי של ירך שמאלית.
האם צריך לנתח
תודה
לצפיה ב-'אוסטיאוכונדרומות מרובות'
אוסטיאוכונדרומות מרובות
( לעמוד שלי בתפוז )
19/03/2015 | 13:29
30
במידה וישנן אוסטיאוכנדרומות מרובות יש לברר כיוון שהן יכולות להיות חלק ממספר סינדרומים.
המשמעות שלהן נגזרת ממיקום, גודל וכמה מפריע למבנים שכנים, כגון הפרעה לשרירים סביב המפרק. כמוכן ישנה סכנת ממאירות עתידית נמוכה התלויה במספרן. לרוב אוסטיאוכנדרומה גדולה ומפריעה יש צורך לכרות ניתוחית.
לצפיה ב-'האם צריך לנתח'
האם צריך לנתח
16/03/2015 | 15:59
16
שלום בני בן 9
*ממצאים:
צ. ירכיים דיסטליים.
האם צריך לנתח
תודה
לצפיה ב-'האם צריך לנתח'
האם צריך לנתח
16/03/2015 | 15:58
6
שלום בני בן 9
*ממצאים:
צ. ירכיים דיסטליים.
האם צריך לנתח
תודה
לצפיה ב-'האם צריך לנתח'
האם צריך לנתח
16/03/2015 | 15:58
11
שלום בני בן 9
*ממצאים:
צ. ירכיים דיסטליים.
האם צריך לנתח
תודה

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
אירוח בנושא התמודדות ההורים עם ילד רגיש
אירוח בנושא התמודדות...
פסיכולוגית ומדריכת הורים מייעצת ועונה על שאלות...
אירוח בנושא התמודדות ההורים עם ילד רגיש
אירוח בנושא התמודדות...
פסיכולוגית ומדריכת הורים מייעצת ועונה על שאלות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

יאיר סמוגורה- משרד עורכי דין
יאיר סמוגורה- משרד עו"ד
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
טלי אנגור - טיפול בתסמיני אוטיזם
טלי אנגור -

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה