לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

לצפיה ב-'פורומים עסקיים חדשים בתפוז!'
|*|פורומים עסקיים חדשים בתפוז!|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2015 | 14:35
1
בעלי עסקים קטנים ובינוניים? שוחים לבד בין הכרישים הגדולים? הצטרפו לפורומים העסקיים של תפוז!

|סביון|פורום נשים בעסקים
אם את מנהלת עסק וחיי משפחה במקביל, הצטרפי עכשיו לקהילת הוונדר-וומנז הישראליות:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|סביון|פורום מימון עסקים
אם העסק שלכם נתקע בבעיית תזרים ומשקיעים סוררים, בואו למצוא פתרונות קסם:

|סביון|פורום יעוץ עסקי
גם אם אתם כבר לא חדשים בעסק ומכירים איזו שיטה או שתיים, אולי תחסכו פה כמה שקלים:

לצפיה ב-' MRIבברך'
MRIבברך
18/01/2015 | 13:28
1
14
קרע נרחב MMבפיקהבטרנכוליה ובמדור המדיאלי
לצפיה ב-'MRI ברך'
MRI ברך
( לעמוד שלי בתפוז )
19/01/2015 | 14:50
9
אני מניח שהכוונה לקרע נרחב במניסקוס המדיאלי ופגיעה בסחוס של הפיקה, הטרוכליאה (ממול לפיקה) ובצד הפנימי של הברך.
לצפיה ב-'הליכה על קצות האצבעות '
הליכה על קצות האצבעות
17/01/2015 | 19:58
1
23
שלום,
רקע: שיתוק מוחין קל CP צליעה קלה ברגל ימין, גבס ברגל (לא שברתי את הרגל) גיל: 22 
אמא שלי היום אמרה לי שאני הולך עוד הפעם על קצות האצבעות ברגל
1. האם ניתן לתקן את הבעיה ? אני מעדיף לא בניתוח
2. האם אני יכול לחכות חצי שנה או שזה ממש חמור?

לצפיה ב-'צליעה ברגל '
צליעה ברגל
( לעמוד שלי בתפוז )
19/01/2015 | 14:48
12
השאלה מה הגורם. אם יש קיצור של גידים אפשר לטפל ע"י פיזיוטראפיה, זריקות בוטוקס,  וישנם גם ניתוחים. תלוי בדרגת הבעיה. לא רצוי לחכות.
לצפיה ב-'כדורסלן פצוע'
כדורסלן פצוע
17/01/2015 | 15:55
1
15
שלום רב אני שחקן כדורסל בן 27, כמו כמעט בכל חורף יש לי כאבים שמתחילים באזור המפשעה.
רק שהפעם זה ממש מערב את שרירי הבטן ברמה מאוד כואבת שמקשה עליי גם בחיי היום יום.
עשיתי בדיקת הדמיה אצל ד"ר קוץ באולטרסאונד אבחנתי והנה הממצאים:
דלקת דוד צצדית, יותר מצד משמאל גיד AL(אדוקטור לונגוס) הודגם מעובה והיפואקדוני בעיקר באזור האחיזה בפוביס עם אי סדירות קורטיקלית בפוביס, מתאים לטנידנופתייה.
בנוסף הודגמו סימני חולשה של הדופן האחורי של התעלה המפשעתית(PIWI) בקע ספורטאי משמאל לא הודגם בקע ממשי.
העניין הוא שעשיתי כמה טיפולי אלקטרודות ויחד עם מנוחה וכדורים זה מעט עזר לי אך הכאב חוזר לאחר כל אימון.
עיקר הכאב הוא בשכיבה שאני צריך להפעיל את השרירים התחתוניים של הבטן.
מה עליי לעשות(הרופא הבודק אמר שהכאב לא נובע מהבקע ספורטאים אלא מהדלקת.)
תודה.
לצפיה ב-'כדורסלן פצוע'
כדורסלן פצוע
( לעמוד שלי בתפוז )
19/01/2015 | 14:43
9
מתוארת דלקת בגידים המתחברים לפוביס. לרוב מצריך הורדת עומס לתקופה וטיפול פיזיוטראפי אישי (לא אלקטרודות בלבד)
לצפיה ב-'כאב בכתף שמאל לאחר אימון כח'
כאב בכתף שמאל לאחר אימון כח
16/01/2015 | 01:32
1
12
שלום
אני כחודש וחצי מבצע אימוני כח והכל היה בסדר. לאחר מכן החלו כאבים בכתף שמאל.  עשיתי אולטראסאונד ואמשמח להבין מה אומרות התוצאות. עשיתי גם בברך שמאל עקב כאב ישן מאוד אבל מעניינת אותי בעיקר הכתף.
לצפיה ב-'בדיקת אולטראסאונד'
בדיקת אולטראסאונד
( לעמוד שלי בתפוז )
19/01/2015 | 14:40
6
בכתף בגיד הסופראספינטוס מתוארת חוסר אחידות ללא קרע שלרוב משמעותה דלקת קלה. כמוכן נוזל יתר סביב גיד הביצפס אם משמעות דומה. בברך תשובה תקינה.
לצפיה ב-'מהו נגע ליטי אקספנסילי ברוב גוף הסטרנום?'
מהו נגע ליטי אקספנסילי ברוב גוף הסטרנום?
15/01/2015 | 16:03
1
64

לצפיה ב-'נגע'
נגע
( לעמוד שלי בתפוז )
19/01/2015 | 14:36
15
זהו תיאור שמשמעותו נגע הפוגע בעצם ותופס את רוב גוף עצם הסטרנום (העצם בקדמת החזה שאליה מתחברות הצלעות.).
לצפיה ב-'דלקת בגיד הכתף'
דלקת בגיד הכתף
14/01/2015 | 23:46
2
19
שלום,
אני סובלת מזה כחודשיים מכאב בכתף המופיע בעת תנועות מסויימות. בעיקר מעל קו הכתף כלפי מעלה או אחורה.
אורתופד אבחן זאת על סמך מפגש ללא בדיקות נוספות כדלקת בגיד RC tendinitis.
אני נמצאת במהלך טיפולי פוריות שבשאיפה יובילו להריון.
שאלותי הן:
1. היא מהם הטיפולים האפשריים בתופעה בהתחשב בסיכוי להריון.
2. מאחר והמצב נסבל מבחינתי, אני תוהה מה עלולות להיות ההשלכות של העדר טיפול.
בברכה,
זואי.
לצפיה ב-'דלקת בגיד הכתף'
דלקת בגיד הכתף
( לעמוד שלי בתפוז )
15/01/2015 | 13:46
20
טיפולים אפשריים יכללו פיזיוטראפיה, כדורים (שאסור בהריון), לעיתים זריקת קורטיזון (שיש לשאול לגביה גניקולוג)
בהעדר טיפול יתכן וישתפר ספונטנית אך פעמים נשאר ואף מחמיר.
בסיכום- האופציה המועדפת- פיזיוטראפיה.
לצפיה ב-'דיקור יפני יכול לשפר לך משמעותית את הדלקת בכתף '
דיקור יפני יכול לשפר לך משמעותית את הדלקת בכתף
27/01/2015 | 23:13
5
אני סבלתי מדלקת חמורה בכתף וממש לא יכולתי להזיז אותי. 
לאחר שנואשתי מהכדורים ניסיתי דיקור יפני אצל אופיר שגב פרימן. 
התוצאות היו מדהימות. והטיפול אגב מותר בהריון. 
לצפיה ב-'פענוח בדיקת MRI עמוד שדרה'
פענוח בדיקת MRI עמוד שדרה
14/01/2015 | 20:01
1
22
שלום,
רציתי לדעת מה משמעות התוצאות של הMRI שביצעתי באגן ובעמוד שדרה, עקב כאבי גב בעיקר בחוליות הטורקליות התחתונות.
ביצעתי את הMRI בחשד לדלקת פרקים במפרקי עמוד השדרה, ובעיקר בחשד לאנקילוזינג ספונדיליטיס, משום שהתגלה אצלי לאחרונה פסוריאזיס בעור, וגם בגלל שכאבי הגב המדוברים הם מוחשיים ומורגשים באופן ניכר יותר בבקרים. אני בן 20.
התוצאות:

בדיקת MRI לע"ש גבי ומותני ולמפרקים הסקרואליאקלים
ברקע אבחנה של פסוריאזיס. כאבי גב. חשד לספונילוארתרופתיה.
הבדיקה בוצעה במישור הסגיטלי לע"ש גבי ומותני ברצפי STIR ,T2 ,T1 , חתכים אקסיאלים למרווחים
הדיסקאלים בע"ש גבי אמצעי ותחתון וע"ש מותני ברצפי T1 וT2 וכן במישור הסמיקורונלי למפרקים
הסקרואליאקלים ברצפי GRE , T1 ו STIR.
לא הוזרק ח.נ.
המפרקים הסקרואיליאקלים נראים שמורים:
אין בצקת של לשד העצם.
אין נוזל בכמות מוגברת במפרק.
אין קפסוליטיס או אנטזיטיס משמעותיים (במגבלות בדיקה ללא הזרקת ח.נ.)
אין שינויים ארוזיבים.
אין סקלרוזיס סובכונדראלי.
אין החלפה שומנית.
אין גשרים גרמיים.
חוליות עמוד השדרה הגבי בגובה ומנח שמורים.
מודגמים קשרי שמורל באספקט הקדמי של חוליות D8-10.
אין בצקת של לשד העצם בסמוך.
אין קיפוזיס.
שינוי קל באות הדיסק בגבהים אלו כביטוי לדהידרציה (לדוגמא חתך 6 סדרה 18).
חוליות עמוד השדרה המותני בגובה שמור.
ליסטזיס אחורי קל מאד של חוליה L5 על פני S1 עם בלט דיסק מרכזי בגובה זה.
שינויים ניווניים בפצט השמאלי של S 1 עם ציסטה סינוביאלית זעירה שמקורה בפצט זה (חתך 4-6 סדרה 12).
אין עדות לפינות אינפלמטוריות חדות או שומניות לכל אורך עמוד השדרה הכלול בסריקה.
אין עדות לאנטזיטיס (במגבלות בדיקה ללא הזרקת ח.נ.)

לסיכום:
א. ללא עדות לשינויים אינפלמטורים חדים או מבניים/כרונים היכולים להחשיד על ספונדילוארתרופתיה
בעמוד השדרה הגבי, מותני ובמפרקים הסקרואליאקלים.
ב. ממצאים כמתואר בעמוד השדרה הגבי והמותני היכולים להתאים לJuvenile degenerative disc disease,
יתכן אידיופתי ויתכן על רקע axial load מוגבר.

לא הבנתי חלק מדברי הפענוח:
מה זה Juvenile degenerative disc disease?
מה זה רקע של AXIAL LOAD מוגבר?
מה זה ביטוי לדהידרציה?

תודה.
לצפיה ב-'mri עמוד שדרה'
mri עמוד שדרה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/01/2015 | 13:44
20
למעשה לא נמצאה עדות לשינויים האופיניים למחלות פרקים בעמוד השדרה.
דהידרציה- התיבשות הדיסק
שינויים דגנרטיבים= ניוונים/שחיקתיים.
AXIAL LOAD- עומס אנכי כמו בנשיאת משקל רב
לצפיה ב-'נפתחו פורומים פוסט טראומה וגמילה מעישון'
נפתחו פורומים פוסט טראומה וגמילה מעישון
( לעמוד שלי בתפוז )
14/01/2015 | 13:47
8
|חיבוק| מעכשיו אתם לא לבד!
מציאות החיים בכלל והמציאות הישראלית בפרט עלולות להעמיד אותנו בפני אירועים המהווים איום על חיינו, גופנו או על אלו של האנשים הקרובים לנו, כמו תאונות דרכים, פיגועים, תאונות עבודה, תקיפות מיניות ועוד.
לכן פתחנו במיוחד בשבילכם את פורום פוסט טראומה.

פורום זה מיועד לאנשים אשר הם עצמם או יקיריהם חוו אירועים טראומטיים, ומכוון לתת מענה לשאלות הנוגעות להתמודדות, מניעת התפתחותה של הפרעה פוסט טראומטית, ליווי בן משפחה אשר עבר טראומה ועוד.

|סיגריה| ידוע שהרבה מעשנים רוצים להפסיק לעשן אך לא סומכים על עצמם שאכן יצליחו. יש מעשנים שהפסיקו וחזרו לעשן ויש מעשנים לשעבר שמידי פעם רוצים לעשן סיגריה אבל יודעים שזה עלול להסתיים בעישון החפיסה כולה ולכן פשוט לא מעשנים.
אתם רוצים להפסיק לעשן, אך קשה לעשות זאת לבד?

מוזמנים להיכנס לפורום גמילה מעישון וננסה לתת לכם עצות, רעיונות, סיוע ומידע בכל הקשור לעישון ולהפסקת עישון.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'גלי הלם'
גלי הלם
14/01/2015 | 09:33
16
שלום

מישהו כאן עבר טיפול כזה ויכול לספר מנסיונו אם עזר לו או לא ?

תודה
לצפיה ב-'מדרסים אורטופדיים'
מדרסים אורטופדיים
13/01/2015 | 20:26
2
29
אני בת 61 וסובלת מצניחה של הקשת הקדמית ונעזרת במדרסים כבר 15 שנה (הבעיה קימת רק ברגל אחת). לאחרונה התבלו המדרסים הישנים שעלו לי 2,500 ש"ח לפני 6 שנים. חזרתי למכון שעשה לי אותם והמדרסים החדשים הם ממש אסון (מתבישת להגיד כמה שילמתי), לא יכולה לדרוך או לנהוג מרוב כאבים. אשמח לקבל עצה למי לפנות. מוכנה לשלם כל מחיר... אין לי ברירה.
לצפיה ב-'מדרסים אורופדיים'
מדרסים אורופדיים
14/01/2015 | 10:46
23
שלום

בתשובה לשאלתך אשמח לעזור לך.

בברכה
יעקב וינברג
וינברג אורטופדיה
לצפיה ב-'מדרסים אורטופדיים'
מדרסים אורטופדיים
14/01/2015 | 14:37
22
שלום.
אשמח לעזור לך.
רק טיפ קטן לפני. אל תשלמי "כל מחיר" אלא מחיר הוגן.
מכון האורטופדי עקב אכילס.
03-9412400
לרשותך
לצפיה ב-'צריכה המלצה'
צריכה המלצה
13/01/2015 | 00:58
18
שלום לכולם,
אני צריכה בבקשה המלצה שלכם לאורתופד טוב, אני גרה בראשון לציון ומוכנה לנסוע לכל מה שנמצא באיזור,
בנוסף מוכנה ללכת לרופא באופן פרטי ולשלם סכום נדרש,
יש לי כאבים מאוד חזקים בגב המקשים עליי את כל פעיליות היומיום,

מודה לכם מראש,

לצפיה ב-'בצילום ברכיים ממצא: '
בצילום ברכיים ממצא:
12/01/2015 | 12:29
1
54
אוסטאופית קדמי עליון בכל אחת מהפטלות

הסתידות עורקים

על מה זה מעיד (ואם אפשר המשך טיפול)
לצפיה ב-'צילום ברכיים'
צילום ברכיים
( לעמוד שלי בתפוז )
12/01/2015 | 15:31
27
אוסטיאופיט כלומר זיז עצם/הסתידות באזור שמתחבר גיד הארבע ראשי לפיקה. טיפול תלוי בסיבה לכאב ממצאי בדיקה גופנית.
לצפיה ב-'נפילה ומכה חזקה בכתף'
נפילה ומכה חזקה בכתף
12/01/2015 | 10:42
1
24
לפני כמה ימים, החלקתי ונפלתי על הכתף השמאלית. מאז יש לי כאבים חזקים וחוסר יכולת להרים את היד כלפי מעלה, לא מצליחה להחזיק אותה ללא תמיכה.
 היד נשמטת כלפי מטה.
נשלחתי לאולטרסאונד כתף וקיבלתי תור לעוד חודש....
בהפנייה של הרופא נאמר " תמונה קלינית מתאימה לנזק ב - RC.
מה זה אומר ומה יכול להיות הנזק?
וכמובן איך מטפלים? רק במנוחה או שיש משהו אחר.
 בנתיים קיבלתי מתלה ליד.
תודה
לצפיה ב-'חבלת כתף'
חבלת כתף
( לעמוד שלי בתפוז )
12/01/2015 | 15:28
18
נזק לRC כוונות לROTATOR CUFF כלומר לשרירים וגידים המחוברים סביב ראש עצם הזרוע ומניעים אותה. הנזק יכול להיות חבלה, קרע בגיד או שריר, לעיתים שבר (נראה בצילום). טיפול ראשוני מתלה ומנוחה. בהמשך מפעילים כולל פיזיוטראפיה. מעבר לכך תלוי בממצאי ההדמיה
לצפיה ב-'פורומים משפטיים חדשים ב'
פורומים משפטיים חדשים ב|תפוז|
( לעמוד שלי בתפוז )
11/01/2015 | 16:11
5
עורכי הדין המובילים בתחומם הגיעו לתפוז! יש לכם שאלה משפטית? רוצים להכיר לעומק את הזכויות שלכם? היכנסו עכשיו!

|*| נעשה לכם עוול? החלטתם להרים את הכפפה ואתם לא בטוחים איך? בואו לדבר על זה בפורום תביעות ייצוגיות

|*| למי מותר להאזין לכם? עד כמה הנייד שלכם יכול להסגיר אתכם? היכנסו עכשיו לפורום חקירות פרטיות:

|*| חשבון המים שוב הוכפל? רוצים לדעת מה הזכויות שלכם מול העירייה? בואו לבדוק בפורום מיסוי עירוני

|*| נגרם לכם או לרכושכם נזק? רוצים לברר מי חייב לפצות אתכם? בואו להתייעץ בפורום נזיקין
לצפיה ב-'האם ניתן לעשות צילום רנטגן בישיבה'
האם ניתן לעשות צילום רנטגן בישיבה
10/01/2015 | 22:32
3
25
אני סובלת מכאבי גב בעיקר בישיבה ואני חושבת שבעזרת צילום רנטגן בישיבה ולא בשכיבה (כשלא כואב) ניתן יהיה למצוא את הבעיה.
לצפיה ב-'כאבי גב וצילום רנטגן'
כאבי גב וצילום רנטגן
( לעמוד שלי בתפוז )
12/01/2015 | 15:25
19
צילום עמוד שדרה מבוצע בשכיבה ולעיתים מבוצע בעמידה (צילומי עקמת). בעייתי טכנית לצלם עמוד שדרה מותני בישיבה.
לצפיה ב-'מחשבה יפה'
מחשבה יפה
14/01/2015 | 16:31
1
13
אולי פשוט לשנות את היציבה בזמן הישיבה?
נסי למשל:
לצפיה ב-'רק הבהרה'
רק הבהרה
14/01/2015 | 16:48
9
מכל הדף הזה שמצאתי בגוגל, אני מפנה אותך רק לחלק של שינוי היציבה ולא לחלקים הנוגעים לתרגילים או לתנוחת שכיבה וכולי. מידע נוסף בגוגל לאחר חיפוש :
how to use lumbar roll
לצפיה ב-'מחפשת מאמרים על כאבים בגלל הקור אחרי ניתוח פלטינות ברגליים'
מחפשת מאמרים על כאבים בגלל הקור אחרי ניתוח פלטינות ברגליים
10/01/2015 | 18:44
31
וגם אשמח למאמרים לשיקום אחרי ניתוח פלטינות מתחת לברך

אני חודשיים אחרי הניתוח ועושה הרבה פיזיותרפיה וספורט ומחכה שירשו לי כבר לעבור לקביים
לצפיה ב-'נפתחו פורומים: הכוכב הבא ויומני הערפד'
|*|נפתחו פורומים: הכוכב הבא ויומני הערפד|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
08/01/2015 | 14:56
5
|מיקרופון|העונה החדשה של הכוכב הבא יצאה לדרך, וזה המקום להרים את המסך ולדבר על כל מה שחם!
אז איזה ביצוע המיס לכם את הלב? איזה ביצוע פחות אהבתם? ומיהו המתמודד שיהיה לדעתכם הכוכב הבא?

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום  הכוכב הבא:

|טי-וי|העונה השישית של יומני הערפד כבר כאן!
דרמת המסתורין העל-טבעית שכבשה את העולם חוזרת וזה המקום לדבר ולשתף!

מוזמנים להיכנס לפורום יומני הערפד ולהתעדכן בפרקים החדשים:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'דיסקופדיה וספונדילוזיס '
דיסקופדיה וספונדילוזיס
07/01/2015 | 02:43
1
42
דיסקופדיה וספונדילוזיס בינוני עד קשה בגובה L5-S1  מה אפשר לעשות כדי לרפא את זה?
לצפיה ב-'ריפוי'
ריפוי
( לעמוד שלי בתפוז )
08/01/2015 | 13:48
15
תלוי בבעיה. כאבים? הקרנה לרגל? חולשת שרירים? לכל אחד טיפול שונה. מפיזיוטראפיה ומשככי כאב ועד ניתוח.
לצפיה ב-'האם צריך ניתוח'
האם צריך ניתוח
07/01/2015 | 17:30
1
51
 בדיקת MRI העלתה:
 בקע דיסק אחורי מרכזי עם לחץ על השק הדוראלי, ללא לחץ על חוט השידרה D7-D8
בקע דיסק אחורי מרכזי וסוב-ארטיקולרי מימין עם לחץ משמעותי על השק הדוראלי ועם לחץ קל על חוט השידרה מימין D8-D9
ההמלצה של הרופא הינה ניתוח . האם יש טיפול אחר שלא מצריך ניתוח?
לצפיה ב-'ניתוח'
ניתוח
( לעמוד שלי בתפוז )
08/01/2015 | 13:52
24
זה אינו מצב של שחור ולבן.
תלוי בתלונות , בממצאים בבדיקה גופנית, במשך הזמן. הממצאים בMRI לבד לא מספיקים להחלטה.
ניתוח הינו חובה בעיקר במאמצים בהם יש ביטוי ללחץ על חוט השדרה כגון הפרעת שליטה על יציאות או חולשת שרירים. בשאר המקרים זה יחסי.
אם יש ספק ניתן לפנות למומחה עמוד שדרה נוסף לקבלת חוות דעת.

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
ד"ר דוד אנג'ל - אורטופד
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
ליאת ארנון - יועצת הנקה
ליאת ארנון

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה