לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1319013,190 עוקבים אודות עסקים

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

לצפיה ב-'לטקס לבעיות גב'
לטקס לבעיות גב
23/02/2015 | 18:33
8
שלום
בעיה חשובה מאד.אני עומד לפני בירור mri לבדוק אם ספונדלילוזיס דרגה 1 בL5 הוחרפה או לא שכן יש לי מעין שריפה ואבים בירך ימין.יש לי הזמנה למיטה שנוסף בה לטקס לריכוך בנוסף לשכבה העיקרית שהיא פוליאוריטן מוקצף.נראה לי שבספות ללא קפיצים הלטקס חיוני לריכוך אבל לא בטוח אם זה לא יזיק .האםלפי הבעייה שציינתי קיימת סכנה ואם ניתן רצוי לותר על הלטקס?
אשמח לתשובה מהירה כך שאםוכל לשנות אם צריך וניתן
לצפיה ב-'שבר בעצם הבריח - ניתוח'
שבר בעצם הבריח - ניתוח
23/02/2015 | 14:10
1
9
שלום רב,
חמותי נפלה ושברה את עצם הבריח בשליש המרוחק. היא בת 74 וסכרתית (מאוזנת). לדברי הרופא הצפי הוא לחוסר איחוי אם לא יהיה ניתוח בגלל המיקום בשליש המרוחק.
לאור גילה ומצבה הרפואי היא מודאגת מהניתוחו. רציתי לשאול, מה מוכר לגבי איכות החיים וההשלכות של העדר ניתוח והעדר איחוי? מה סיכויי ההצלחה וההחלמה המוכרים לניתוח כזה באנשים קשישים?
תודה מראש.
לצפיה ב-'שבר בעצם הבריח'
שבר בעצם הבריח
( לעמוד שלי בתפוז )
23/02/2015 | 15:11
21
רוב השברים בעצם הבריח יתאחו מעצמם. במקרים מסוימים יש צורך בניתוח כאשר יש קרע רצועות סמוכות הגורמות להתרחקות חלקי השבר. במידה ויש ספק מציע לפנות למומחה כתף עם הצילום ולקבל חוות דעת נוספת.
לצפיה ב-'נפתח פורום טיפול באמנויות'
|*|נפתח פורום טיפול באמנויות|*|
22/02/2015 | 14:04
3
|צבע|רוצים לגשת לחיים בצורה קצת אחרת?
פורום טיפול באמנויות ? פורום חדש שקם על מנת לתת לכם את האפשרות לשאול הכל על לימודי טיפול באמצעות אמנויות.

לגעת בנפש של האדם הוא אחד האתגרים הגדולים ביותר איתם האנושות מתמודדת.
לחקור ולבדוק הפעם, לא באמצעים הקונבנציונליים אלא באמצעות כלים קצת שונים, לא שגרתיים.
בואו להתייעץ ולשמוע עוד על הלימודים בתחום -  מה התואר כולל? מה דרישות הקבלה? למי זה מתאים?

מחכים לכם עכשיו בפורום:http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

לצפיה ב-'פיענוח c.t'
פיענוח c.t
22/02/2015 | 10:55
1
71
האם אפשר לקבל הסבר על הסיטי של כף רגל וכן בחלק העליון וכך כתב הרופא המפענח. באספקט מדיאלי של כף הרגל מודגם אוס נביקולרי בגודל 15 מ"מ. תודה וברכה . הנני מרשה לעצמי לפנות כי אני חבר מועדון  באיכילוב bewell אשמח לקבל הסבר ומה רצוי לעשות אני בן 75
לצפיה ב-'פענוח CT'
פענוח CT
( לעמוד שלי בתפוז )
23/02/2015 | 15:07
51
אוס נביקולאריס- עצם נוספת קטנה סמוך לעצם הנביקולה (סירה) בצד הפנימי של כף הרגל. יכולה להיות עטופה בגיד הסמוך. טיפול תלוי בבעיה. האם זאת הבעיה? אם כן לפעמים מדרסים יעזרו ולפעמים צריך להוציאה.
לצפיה ב-'כיצד לדעת האם המדרס המוצע הוא הנכון, והמכון מקצועי'
כיצד לדעת האם המדרס המוצע הוא הנכון, והמכון מקצועי
22/02/2015 | 09:27
18
יש כמה דרכים לדעת האם המכון הוא מקצועי. ניתן לבקש מהמכון אישור ממשרד הבריאות שהוא מורשה על ידם, כן יש מושג כזה, רוב המכונים אינם מורשים, יש לבדוק האם למכון יש תקן בינלאומי הנקרא ISO 2001 המעיד כי המכון עמד בכל התקנים המחמירים לניהול תקין, והוא ממוקד בשרות למטופל. המידות הנכונות למדרסים חיבות להלקח באמצעות תחבושות גבס המונחות על כפות הרגלים כאשר המטופל שוכב. זה הבסיס להצלחה.
לצפיה ב-'פענוח MRI קרסול'
פענוח MRI קרסול
22/02/2015 | 08:41
1
62
שלום אני עשיתי MRI קרסול ימין ורציתי בבקשה לדעת מזה אומר.
נוזל מוגבר מלווה סינוביטיס במפרק הסובטלרי האחורי שנראה מעט מוצר באספקט הקדמי שלו מלווה שתי ארוזיות בודדות ארוזיות בטלוס ובקלקנאוס משני צידי המפרק באספקט הקדמי שלו.
רושם לטנדיניטיס מינימלית באספקט הדיסטלי של גיד הטיביאליס פוסטריור.
שריר סולאוס אקססורי.

בתודה מראש,
לצפיה ב-'MRI קרסול'
MRI קרסול
( לעמוד שלי בתפוז )
23/02/2015 | 15:04
20
סינוביטיס- דלקת של הסינוביה שהיא הרקמה הרכה סביב למפרק.
ארוזיות בטאלוס וקלקניאוס מצידי המפרק- אני מניח שהכוונה לפגיעות סחוסיות במפרק בין 2 עצמות אילו.
טנדיניטיס- דלקת גיד הטיביאליס פוסטריור.
לצפיה ב-'בעית רגליים'
בעית רגליים
21/02/2015 | 20:55
29
טייק 1
לצפיה ב-'פיענוח בדיקת C.T צווארי לאחר תאונת דרכים'
פיענוח בדיקת C.T צווארי לאחר תאונת דרכים
21/02/2015 | 12:39
1
68
שלום רב,
בצעתי בדיקת C.T צווארי לאחר תאונת דרכים שעשיתי.
קיימים לי כאבים בצוואר,בגב וגם הקרנה לכתף ויד ימין.
רציתי בבקשה לדעת מה אומרות התוצאות,על מה זה יכול להשפיע עלי בעתיד והאם יש דרכי טיפול.
תוצאות הבדיקה הם :
מבנים גרמיים של גופי החוליות וקשתות אחוריות הודגמו תקינים.
הודגמו שינויים ספונדילוטיים בגופי החוליות. C4-C7 בגובה
הודגמו שינויים ספונדילוארטרוטיים במפרקים הפאצטליים ואונקוורטברליים . C3-D1 בגובה
קיים היפוך לורדוזיס צווארי.
:C1-C2 סריקת
עמדה סבירה של דנס.
מרווח אטלנטו – דנטלי שמור.
:C2-C3 סריקת
הסחוס הדיסקי בצפיפות תקינה.
אין עדות לבקע דיסקית.
:C3-C4 סריקת
מודגם בלט דיסק אחורי ומרכזי גורם ללחץ על קדמת השק הדוראלי על הצרות משנית
קלה של תעלת השדרה.
:C4-C5 סריקת
מודגם בלט דיסק דיפוזי גורם ללחץ על קדמת השק הדוראלי משיק לעצב ההיקפי הימני.
קיימת הצרות מתונה של תעלת השדרה.
:C5-C6 סריקת
מודגם בלט דיסק דיפוזי גורם ללחץ על קדמת השק הדוראלי עם הצרות משנית מתונה
של תעלת השדרה.
:C6-C7 סריקת
מודגם בלט דיסק דיפוזי עם בקע פרא מדיאני מימין גורם ללחץ על צידו הימני של חוט השדרה
משיק למוצא של העצב ההיקפי הימני.
קיימת הצרות מתונה של תעלת השדרה ותעלות השורש דו-צדדי.
:C7-D1 סריקת
אין עדות לבקע דיסקית.
התרשמות : שינויים דיסקוגנים ודגנרטיבים לאורך ע"ש צווארי עם הצרות משנית של תעלת
השדרה ותעלות השורש כמפורט.
תודה
לצפיה ב-'CT צווארי'
CT צווארי
( לעמוד שלי בתפוז )
23/02/2015 | 15:00
25
ממצאים עיקריים שמתוארים כוללים מספר בלטי דיסק ופריצת דיסק בגובה C6-7 עם לחץ על חוט השדרה ולימין. טיפול תלוי בבדיקה. יכול לנוע מפיזיוטראפיה וכדורים, דרך זריקות (מרפאת כאב) ועד ניתוח במקרים של חוסר נוירולוגי או התמשכות סימנים ללא שיפור זמן רב.
לצפיה ב-'אני אורח 25274 הכפילות באג של תפוז, סליחה.'
אני אורח 25274 הכפילות באג של תפוז, סליחה.
21/02/2015 | 10:48
6
לצפיה ב-'חשוד לשבר בקונדיל טיביאלי לטרלי בברך ימין'
חשוד לשבר בקונדיל טיביאלי לטרלי בברך ימין
20/02/2015 | 18:08
1
25
קבלתי תשובות ממיפוי עצמות :
קליטת יתר בברך ימין באזור הפטלרי ובמיוחד באזור קונדליאלי טיביאלי
לטרלי.
הדגשה קלה בקליטת החומר בברך שמאל, יכול להתאים לשינויים
דלקתיים ארטריטים, חשוד לשבר בקונדיל טיביאלי לטרלי בברך ימין.
הדגשה בקליטת החומר בטרסוס שמאל, ייתכן משנית לשינויי דריכה או
דלקתית ארטריטית.

האורטופד שלח אותי למיפוי עצמות שבועיים לאחר שהחלקתי (לא הייתי אצלו לפני ומוקד לא ראו שבר בצילום) , מאז ההחלקה עברו כשלשה שבועות.
הרופא אמר לי שאני יכולה ללכת/לנהוג רק להימנע מפעילות ספורטיבית.
האם עלי לחזור לרופא בדחיפות או שתור רגיל מספיק?
האם מצב כזה  אומר בהכרח ניתוח ?  (אני בקבוצת סיכון ואני ממש לא רוצה ניתוח)
חשוב לי להגיד שאין לי כאבים כרגע , רק כשאני עומדת הרבה או שאני קמה מישיבה לעמידה,  יש לי קצת רגישות.
תודה מראש.
לצפיה ב-'חשד לשבר במיפוי עצמות'
חשד לשבר במיפוי עצמות
( לעמוד שלי בתפוז )
23/02/2015 | 14:56
8
אסכם מה שהבנתי: 3 שבועות לאחר חבלה. צילום לא הראה שבר. דורכת מאז ללא כאבים. מיפוי עצמות חשד לשבר בקונדיל טיביאלי לטראלי ברך ימין.
כשיש שבר לרוב יש נפיחות רבה וכאבים חזקים בדריכה. מיפוי נותן מידע כללי על פעילות בעצם באזור. לכן מומלץ להשלים הדמיה נוספת כגון צילום חוזר או CT.  בהתאם לממצא ההחלטה להמשך.

20/02/2015 | 18:07
3
לטרלי.
דלקתית ארטריטית.

האורטופד שלח אותי למיפוי עצמות שבועיים לאחר שהחלקתי (לא הייתי אצלו לפני ומוקד לא ראו שבר בצילום) , מאז ההחלקה עברו כשלשה שבועות.
חשוב לי להגיד שאין לי כאבים כרגע , רק כשאני עומדת הרבה או שאני קמה מישיבה לעמידה,  יש לי קצת רגישות.
תודה מראש.
20/02/2015 | 18:07
2
לטרלי.
דלקתית ארטריטית.

תודה מראש.
20/02/2015 | 18:06
3
לטרלי.
דלקתית ארטריטית.

תודה מראש.
2
לטרלי.
דלקתית ארטריטית.

תודה מראש.
4
לטרלי.
דלקתית ארטריטית.

תודה מראש.
87
לטרלי.
דלקתית ארטריטית.

תודה מראש.
8
לטרלי.
דלקתית ארטריטית.

תודה מראש.
לצפיה ב-'איפה יש פורום תמיכה לאורתופדיה'
איפה יש פורום תמיכה לאורתופדיה
20/02/2015 | 17:06
1
19
שאפשר לשאול בו אנשים ,ולא רק רופאים?
תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
24/02/2015 | 23:52
12
תיכנס בפייסבוק ל"אורטופדיה פורם בע"מ " שם מתנהל פורם ויענו לך או במייל שלהם orthopedicforum2015@gmail.com
לצפיה ב-'מדרסים'
מדרסים
19/02/2015 | 23:42
22
אני סובל מהלוס ואלגוס עצם בולטת ונשלחתי ע"י אורתופד לעשות מדרסים ונכנסתי לכל מיני פורומים ובהמשך למכונים אורתופדים שונים וראיתי מחירים מוזרים של 2400 - 3000 למדרס זה ההזוי.
נגשתי למדרסן בנשר חיפה"אורטופדיה פורם " ולא סיפרתי לו שהייתי בעוד מקומות (נדמה לי ששמו ניר) והוא ישב וביקש את ההפניה של הד"ר -הסתכל על הרגל וחייך שאלתי למה אז אמר שגם הוא סובל מזה וקל לו להזדהות עם האי נוחות-אני הסברתי לו שמאוד כואב לי -אבל הוא אמר משפט שהדהים אותי ואני מצטט" אני לא יכול לעזור בלהחזיר את העצם אבל אתה חייב להבין שמדרס הוא רק מוצר מנע ויתכן ויקל עליך " ראשית הבנתי שהאיש ישר .
מייד שאלתי למחיר והוא הסביר שיש כמה מדרסים שהכי יקר זה 1800 ש"ח אבל במקרה שלי הוא הולך על מדרס עם הגבהה לכריות של האצבעות ושהעלות של מדרס כזה 980 ש"ח.
כששאלתי למה לא את היקר ביותר הוא טען שלא חוכמה לקחת יקר מהסיבה הפשוטה שהבעיה שלי היא תורשתית ולכן גם וניקח מדרס ב1600 או ב 980 אז נגיע לאותה תוצאה .
חייב לציין את ההגינות של המדרסן שבנוסף המליץ לי להחליף לנעליים רחבות - לחברה הקוראים האיש הגון וישר ואכן עשיתי מדרס וקיבלתי לאחר שבוע וחצי וממש תענוג .
שאלתי לפורום האם זה נכון מה שאותו מדרסן אמר לי?שמדרס הוא מוצר מנע?והאם ההיתי צריך ללכת על מדרס יקר יותר למרות שעכשיו אני נהנה?
המקום נקרא "אורטופדיה פורם" בנשר/חיפה/ומרכז הארץ  התעשיה 8 נשר וזה הטלפון 04-6555715 .

לצפיה ב-'אודה על חוות דעת מקצועית'
אודה על חוות דעת מקצועית
20/02/2015 | 01:13
2
40
האם מדובר בשבר המצריך ניתוח או שניתן להסתפק בגבס לקיבוע עד התאחות השבר?
חשוב לי לדעת אם במידה וההמלצה היא על טיפול בגבס האם יזרז שחיקת סחוס או שלא בהכרח?
אני בחור בן 37.5 ללא בעיות בריאותיות ועוסק בספורט באופן בינוני-נמוך.
להשלמת התמונה הנזק בקרסול נוצר עקב נפילה מאופנוע.
תודה מראש.
לצפיה ב-'תמונת רנטגן נוספת'
תמונת רנטגן נוספת
20/02/2015 | 01:21
20
לצפיה ב-'שבר בצילום'
שבר בצילום
( לעמוד שלי בתפוז )
23/02/2015 | 14:49
13
כעקרון העמדה של השבר מתקבלת וניתן לטפל בגבס. אבל לא מומלץ להחליט לפי תמונה באינטרנט.
צריך גם צילומי מעקב לראות שהשבר לא זז בהמשך.
כאשר הריפוי בעמדה טובה לא משנה עם בגבס או לאחר ניתוח.
היתרון בניתוח- ניתן לעיתים לשפר עמדה ולהפעיל מוקדם יותר.

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

טלי אנגור - טיפול בתסמיני אוטיזם
טלי אנגור -
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה