לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

לצפיה ב-'פגיעה בברך - מספר שאלות'
פגיעה בברך - מספר שאלות
26/03/2016 | 03:39
2
44
שלום רב. 

אני זקוק לעזרתכם המקצועית בבקשה. 

לפני כחודש ימים נפצעתי בעבודה וכתוצאה הופיעו נוזלים בברך. הנוזלים נמצאים בלחץ רק כאשר אני מכופף את הברך. קיבלתי אטופן שלא ממש עזר. אני בטיפול פיזיוטרפי. 
האורטופד לא המליץ על ניקוז נוזלים מכיוון שלטענתו הדבר עלול לגרום להחדרת זיהום. 

בבדיקת אולטרהסאונד: 

פענוח רדיולוג: 
גיד הקואדרספס - ללא עדות לקרע , הודגם נוזל רב בבורסה. 
גיד הפיקה - ללא עדות לקרע או נוזל פתולוגי 
המדור הלטרלי כולל ה- LCL בגדר הנורמה ללא עדות לקרע או נוזל פתולוגי. 
הודגם נוזל ב- pes anserinus 
לא הודגם קרע או נוזל פתולוגי ב- MCL 

מספר שאלות: 
1. האם עצם העובדה שהנוזלים מעל לחודש מעידה על פגיעה משמעותית למפרק? 
2. האם זה שיקול נכון שלא לשאוב את הנוזלים משיקול של זיהום? 
3. האם המים בברך, שקיימים כבר חודש ימים, עלולים לגרום לנזק חמור למפרק הברך? 
4. האם לדרוש בירור יותר מעמיק: mri ,ct, רנטגן? 

תודה
לצפיה ב-'פגיעה בברך'
פגיעה בברך
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2016 | 15:37
1
19
המצאות נוזלים לאורך זמן בברך מעידה על בעיה. זה סימפטום ולא הגורם לבעיה. שאיבה היא לרוב טיפול סימפטומטי (ותיתכן החדרת זיהום, יצירה חוזרת של נוזל).
אם אין שיפור בטיפולים השונים מומלץ להמשיך בירור. אם יש עדויות לשחיקת סחוס לרוב צילום ואם חשד לפגיעה רצועתית או במניסקוס יתכן וידרש MRI.

לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה'
תודה רבה על התשובה
28/03/2016 | 15:58
3
לצפיה ב-'מכה במרפק'
מכה במרפק
26/03/2016 | 01:50
2
31
קיבלתי מכה חזקה במרפק לפני כשבוע. מאז הכאבים עברו אבל עדיין כואב לי כשאני מנסה ליישר את היד. זה נורמלי ויעבור לבד עם הזמן?
לצפיה ב-'מכה במרפק'
מכה במרפק
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2016 | 15:31
1
9
זה נורמאלי. אם נפוח או לא משתפר אז להבדק.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
28/03/2016 | 23:54
3
לצפיה ב-'כאבי גב - תוצאות צילום רנטגן '
כאבי גב - תוצאות צילום רנטגן
24/03/2016 | 20:03
2
38
אני כמעט בן 60 , יש לי כאבי גב מידי פעם .
להלן תוצאות הרנטגן , אשמח להבין אם יש טעם ללכת לאורטופד ?
בדיקה מותני 
ע״ש מותני AP+LAT
מבנה גרמי תקין
מעמד תקין
היוצרות המרווח בין חוליתי L4-L5
תודה
לצפיה ב-'כאבי גב'
כאבי גב
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2016 | 15:30
1
20
"האם יש טעם ללכת לאורטופד?"
אם אתה רוצה שיבדקו אותך וימליצו לך על הטיפול המתאים לבעיתך - אז כן.
לצפיה ב-'תודה , אבל לא הבנתי אם זו בעיה בכלל ? '
תודה , אבל לא הבנתי אם זו בעיה בכלל ?
29/03/2016 | 18:41
1
לצפיה ב-'מה זה בדיוק "השריר LT.DELTOID?'
מה זה בדיוק "השריר LT.DELTOID?
24/03/2016 | 12:29
2
29
בן 59,כאבים מזה חודשים בכתף שמאל,פיזיותרפיה בחשמל לא ממש עוזרת,תרגילים בבית משפרים את המצב.קל יותר ללבוש ולהוריד חולצה,למשל מה שקודם עלה ממש בכאב. בצילום,US אין בעייה,EMG מצא חשד ללכידת עצב סופרה-סקפולרי אבל הנוירולוגית להבנתי לא מצאה די עדויות לכך וסבורה שהכאב נובע מהשריר בכותרת.יש מה לעשות חוץ מתרגילים בבית?

לצפיה ב-'מה זה דלטואיד'
מה זה דלטואיד
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2016 | 15:28
1
13
LT פירושו שמאל
דלטואיד זהו שריר גדול בכתף. ראה ציור בקישור. https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A9%D7%A8%D7%99%D7%A8_%D7%94%D7%93%D7%9C%D7%AA%D7%90
לצפיה ב-'תודה-שם באמת הכאב'
תודה-שם באמת הכאב
28/03/2016 | 15:43
3
לצפיה ב-'בדיקת זכאות רפואית - אתר כל הבריאות של משרד הבריאות'
בדיקת זכאות רפואית - אתר כל הבריאות של משרד הבריאות
23/03/2016 | 17:05
22
באתר "כל הבריאות" של משרד הבריאות קיימים כ-8,000 ערכים לבדיקה חינמית של זכאויות וזכויות רפואיות. כנסו עכשיו ורישמו בשורת החיפוש את נושא בדיקת הזכאות שברצונכם למצוא (בדיקה כלשהי, תרופה, טיפול, מחלה, אביזר רפואי וכו'). ניתן גם להדפיס מכתב רשמי של משרד הבריאות ולהגישו לקופה במידת הצורך.הקליקו עכשיו: http://bit.ly/1LA1RRB
רק בריאות.
לצפיה ב-'קרע בעובי כמעט מלא של ה- Tendon Subscapularis'
קרע בעובי כמעט מלא של ה- Tendon Subscapularis
23/03/2016 | 13:02
3
25
הפציעה קרתה לפני חודש בערך. תוצאות האולטרסאונד מצורפות.
מה צריך להיות הצעד הבא? יש לי תור עוד שבוע לאורטופד.
לצפיה ב-'קרע בגיד'
קרע בגיד
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2016 | 15:25
2
21
כעקרון הטיפול יכלול פיזיוטראפיה ובחלק מהמקרים טיפול ניתוחי בתלות בגיל, תפקוד , בדיקה גופנית ועוד.
לצפיה ב-'יש טעם...?'
יש טעם...?
28/03/2016 | 15:29
1
13
יש טעם בפיזיוטרפיה כאשר הקרע כמעט שלם? הרי לא נראה לי שהפיזיוטרפיה תעזור לאיחוי קרע גדול. דעתך?
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2016 | 15:52
11

מטרת העל היא להשיג תיפקוד טוב ונטול כאבים. כלומר טווח, כח, מסוגלות לפעולת והעדר כאב. זה ניתן להשיג פעמים רבות בפיזיוטראפיה.

לצפיה ב-'נקע חמור לפני כחודשיים'
נקע חמור לפני כחודשיים
23/03/2016 | 08:13
1
16
שגרם לי לאי יכולת לדרוך על הרגל למשך כשבוע, אח"כ הכאבים דעכו.
הייתי במנוחה כמעט שבועיים וחזרתי לתפקד רגיל
כעת כחודשים אחרי ,שוב כאבים דומים בכף הרגל ,שנרגעים אחרי איבופן.
יש לציין שנותרה נפיחות קלה בקרסול.
באולטרסאונד נמצא נוזל במעטפת הגידים הפרונטלים, אין קרע וצילומי רנטגן תקינים
מה עושים עם זה? יש כדורים לדלקת? או טיפול אחר?
לצפיה ב-'כאבים לאחר נקע'
כאבים לאחר נקע
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2016 | 15:23
5
ניתן לשקול טיפול פיזיוטראפי להורדת נפיחות, החזרת טווחים, חיזוק. ישנם גם כדורים שאפשר לשלב.  אם הסימפטומים ימשיכו ללא שיפור צריך לשקול הדמיה נוספת.
לצפיה ב-'כאבים בכף הרגל והקרסול'
כאבים בכף הרגל והקרסול
22/03/2016 | 17:04
2
43
שלום
אני סובלת מכאבים חזקים בכף הרגל והקרסול מזה 3 חודשים
החלו לאחר אימוני ריצה אינטנסיבים אני ללא פעילות גופנית כלל כרגע,
באולטרסאונד ראו הצטברות של נוזל בכריות ודלקת גידים בקרסול
אני עושה פיזיוטרפיה 3 חודשים וללא שום שיפור
אני צולעת וקשה לי לעמוד על הרגליים יותר מ10 דק, הכאבים בכל כף הרגל, באצבעות בכרית מתחת למסרקים בקרסול וליד הקרסול
ביצעתי MRI אלו התוצאות:
שינוים בצקתיים לא מתקדמים בחלקו העמוק של הדלתואיד משני הצדדים.
שינוים ארטרוטיים במפרק MTP של הבוהן הראשונה כולל מפרק מטטרסו ססמואידלי.
מעט נוזל במעטפת של הגידים במדור הפנימי
מפרק טיביו-טלארי ללא נוזל יתר.
הלכתי עם הMRI ל3 רופאים שונים כל רופא עם איבחון אחר
אחד אמר שהMRI תקין ושאין לי כלום (תמוהה)
השני אמר שיש לי דלקות בגידים
השלישי אמר שאני סובלת משחיקת מפרקים ופזיוטרפיה לא תעזור מה שהלחיץ אותי, אני לא מבינה מה הMRI אומר ואני מפחדת שלא אוכל לחזור לרוץ וגם לא ללכת נורמלי
לצפיה ב-'כאבי כף רגל וקרסול'
כאבי כף רגל וקרסול
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2016 | 15:20
15
בMRI שפירטת יש גם מרכיב של דלקת גידים וגם שחיקה במפרק הבוהן הגדולה. מציע לפנות למרפאת כף רגל.
לצפיה ב-'כאבים'
כאבים
12/04/2016 | 19:18
4
ניסית לעשות טיפול בגלי הלם? לאחותי היו כאבים בכף הרגל, ואחרי הטיפול הכאבים פחתו, אולי כדאי לך לברר בקשר לזה
לצפיה ב-'שבר בעצם הסירה - מה מחכה לי בהמשך?'
שבר בעצם הסירה - מה מחכה לי בהמשך?
19/03/2016 | 19:17
3
19
שלום, לפני כחודש שברתי בנפילה את עצם הסירה ביד ימין (אני שמאלי). השבר לא נראה ברנטגן אך במיון גובסתי בכל מקרה. לאחר שבועיים עברתי מיפוי עצמות שאישר את הימצאות השבר. אני עם הגבס כבר חודש ואמור להיות איתו עוד חודש נוסף. השאלה שלי היא מה קורה אחרי הורדת הגבס? האם התנועה חוזרת מיידית או שבדר"כ יש צורך בפיזיותרפיה? ואם כן, לכמה זמן? למה לצפות אחרי הורדת הגבס?
לצפיה ב-'שבר בעצם הסירה- מהלך'
שבר בעצם הסירה- מהלך
( לעמוד שלי בתפוז )
21/03/2016 | 13:42
2
17
במידה וצילומים מראים חיבור של העצם מורידים גבס ומפעילים לבד ובפיזיוטראפיה. בדרך כלל כ 4-8 שבועות נוספים. כמוכן ממשיכים בצילומי מעקב
לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/03/2016 | 13:50
9
תודה ��
לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/03/2016 | 13:50
2
תודה ��
לצפיה ב-'מחפשת שם של מומחה לתת פריקה מולדת של הברך בארץ ובעולם'
מחפשת שם של מומחה לתת פריקה מולדת של הברך בארץ ובעולם
18/03/2016 | 09:34
1
11
לצפיה ב-'תת פריקה מולדת של הברך'
תת פריקה מולדת של הברך
( לעמוד שלי בתפוז )
21/03/2016 | 13:46
18
את צריכה לפנות לאורטופד ילדים. 
אפשרי במסגרת מרפאות בי"ח דנה (או מרפאה אורטופדית ילדים במסגרת כל בי"ח גדול)
לצפיה ב-'בקשת עזרה'
בקשת עזרה
17/03/2016 | 22:09
12
שלום רב, 
הנך מוזמן/ת להשתתף במחקר העוסק בתקשורת רופא- חולה ובמסירת אבחנה רפואית.
שמי גלי אליאן ואני סטודנטית לתואר שני במגמה לפסיכולוגיה רפואית במכללה האקדמית תל אביב יפו.
במסגרת עבודת הגמר, אני עורכת מחקר שמטרתו לבחון תפיסות מטופלים באשר למסירת אבחנה רפואית על ידי הרופא.
השאלון הינו אנונימי והמידע שבו ישמש לצורכי מחקר בלבד.
השאלון מיועד לכל מי שקיבל אבחנה רפואית על קיומה של מחלה כרונית (לדוגמא: סוכרת, אפילפסיה, טרשת נפוצה) או מחלה מאיימת חיים (לדוגמא: סרטן, מחלות לב) במהלך השנה האחרונה.
הזמן המשוער למילוי השאלון הוא כרבע שעה. הינך חופשי/ה להפסיק בכל עת השתתפותך במחקר.
במידה ותסכימו להשתתף במחקר, הקישור למחקר בלינק הבא:
https://mta.eu.qualtrics.com/SE/?SID=SV_07C05p4xYyzVXs9
אודה לכם מאוד על הקדשת זמן והשתתפות במחקר.
גלי

לצפיה ב-'פענוח של מיפוי'
פענוח של מיפוי
17/03/2016 | 15:36
1
29
אני בן 45 ובעקבות כאבים עזים בירך שמאל, אורטופד של הקופה הפנה אותי למיפוי עצמות spect
הממצאים הם:  "סקוליוזיס מותני מתון.
רכוז משמעותי בולט בראש פמור שמאל מתאים ל-AVN.
בנוסף רכוז נקודתי בצלע 5 ימין קדמי - ייתכן שבר משני
אסימטריה קלה עם רכוז מודגש בפרק סקרו איליאקלי שמאל.
שינויים אוסטיאוארטריטיים בקרסול שמאל."

מה פרוש ההבחנה ומה צריך לעשות?
תודה
לצפיה ב-'מיפוי עצמות'
מיפוי עצמות
( לעמוד שלי בתפוז )
21/03/2016 | 13:39
24
הממצא שמתיחס לירך שמאל מתאר ריכוז קליטה בראש מפרק הירך השמאלי. כיוון שמיפוי הוא לא ספציפי יתכנו מספר אבחנות בינהן AVN. אבחון חד משמעי לרוב נעשה על ידי MRI. המשמעות של AVN הוא פגיעה בעצם ומפרק עקב פגיעה באספקת הדם. כעקרון ישנן דרגות שונות וטיפול ינוע משימוש בקביים והפסקת דריכה ועד ניתוחים. אני מצרף קישור להסבר מפורט יותר. https://en.wikipedia.org/wiki/Avascular_necrosis
לצפיה ב-'תוצאות מיפוי עצם'
תוצאות מיפוי עצם
16/03/2016 | 06:10
1
42
היי
האם לאור תוצאות המיפוי, כדאי לי לטרטר עצמי בין אורתופדים, או להשלים עם זה שבגיל 64 הגוף מתקלקל ואין דרך חזרה?
ממצאים:
קיימת קליטה מוגברת, מודגמת גם במיפוי הקודם, בסקרו-איליאק דו"צ בולטת יותר משמאל – יכול להתאים
לסקרו-איליאיטיס או שינויים ניווניים קשים.
קיימת קליטה מוגברת במפרקים קטנים של אצבעות בכפות הידיים, בכתף מימין, קליטה מוגברת מוקדית בקצה קדמי של
של כף רגל ימין ואי סדירות קשה בקליטה בע"ש. MTP1- בע"ש צווארי משמאל ,בברכיים, ב , LT.SCJ צלע 1 דו"צ, ב
סיכום:קליטה מוגברת כנ"ל ככל הנראה על רקע שינויים ניווניים או דלקתיים.
תודה
לצפיה ב-'מיפוי עצם'
מיפוי עצם
( לעמוד שלי בתפוז )
17/03/2016 | 13:53
20
זה נכון שאף רופא לא יכול להחזיר אותך לגיל 18.
אבל ...
אם יש בעיה/כאב ספציפי ניתן פעמים רבות לעזור בטיפול ממוקד.
לצפיה ב-' נפתח פורום שי חי '
נפתח פורום שי חי
( לעמוד שלי בתפוז )
15/03/2016 | 16:25
9
פחות מחודש אחרי שהחלה העונה הנוכחית של "האח הגדול" של זכיינית ערוץ 2 קשת, היה ברור כי מדובר בדמות ריאליטי שלא ראינו כמוה.
כשיצא בסופ"ש האחרון מבית האח הגדול העניין במתמודד השנוי במחלוקת הלך וגדל הרבה יותר מאשר בתוכנית עצמה.

אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן במתמודד האהוב עכשיו בפורום שי חי:
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2563

ביקשתם - קיבלתם!
לצפיה ב-'עזרה בפענוח MRI'
עזרה בפענוח MRI
12/03/2016 | 12:36
1
35
שלום רב
לפני כחצי שנה עברתי ניתוח לקיבוע חוליות בעמ"ש מותני L5S1
עקב היצרות, כאבים והקרנה לרגל.
מאז אני סובלת כאבים, עדיין מקרין לרגל, מגיעה למצבים של קבלת מורפיום לכאבים.
הופנתי ל MRI (לא ע"י המנתח),
תוצאות הבדיקה : 
5 -  מצב לאחר למינקטומיה רחבה דו צדדית עם רקמת גרעון במיטת הלמינקטומיה, עוטפת את השק L5-S1 הדוראלי ומתפשטת אל תוך תעלה ספינלית משני צדי השק הדוראלי עד השורשים עם לחץ על השורשים משני הצדדים, רושם שיותר משמאל. כמו כן, מודגם קיבוע אחורי על ידי ברגים דרך פדיקולים. עמדה תקינה של ברגים בקיבוע ומבנים גרמיים סביב הקיבוע תקינים, ללא אותות חריגים. 
האם מצב זה יכול לגרום לכאבים?
במידה וכן האם עובר לבד או יש צורך בהתערבות כירוגית נוספת?

תודה מראש
לצפיה ב-'MRI'
MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
14/03/2016 | 14:59
13
מתואר קיבוע תקין וניתוח ששחרר לחץ סביב אך יצירת רקמה תגובתית שיתכן ולוחצת על העצבים. זה מצריך מומחה גב שיסתכל על התמונות ישירות כדי להחליט אם ניתוח יכול לעזור.
לצפיה ב-'תוצאות u s כף רגל עקב חבלה'
תוצאות u s כף רגל עקב חבלה
10/03/2016 | 15:03
1
23
לפני כשבוע קיבלתי מכה בכף רגל במהלך משחק כדורגל.
נשלחתי לבצע צילום שלא הדגים שבר,לאחר מכן נשלחתי לבצע U S כף רגל,תוצאותיו:הפסציה הפלנטרית השמאלית בשליש פרוקסימלי מעובה עד 6 מ"מ,בלתי אחידה,מטושטשת.התמונה מתאימה לטנדוניטיס.באבחנה מבדלת:קרע חלקי (פחות סביר)ץ
יש לציין שהכף נפוחה במעט ויש קושי בהליכה.
מה המשמעות ומה זמן החלמה?

לצפיה ב-'US'
US
( לעמוד שלי בתפוז )
14/03/2016 | 14:57
4
הממצא יכול להיות לא קשור ומקרי או קרע חלקי (אכן פחות סביר). לרוב הטיפול יסתכם בחבישה אלסטית, הפעלה, דריכה לפי כאב וכדורים. החלמה תלויה בכמה נפוח. בדרך כלל מספר שבועות.
לצפיה ב-'עזרה בפענוח MRI ברך'
עזרה בפענוח MRI ברך
08/03/2016 | 23:38
3
43
שלום, עברתי MRI ברך לאחר תאונת דרכים עם אופנוע שגרמה לסיבוב הברך, ממה שאני מבין בתמונה המצורפת יש קרע ברצועה?

מה הם האפשרויות העומדות לפני כעת?  ותוך כמה זמן אוכל לחזור לשגרה כוללת פעילות ספורטיבית?
בתודה מראש, אורן
לצפיה ב-'MRI'
MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
10/03/2016 | 13:25
2
21
אי אפשר לקבוע קרע ברצועה מתמונה בודדת.

לצפיה ב-'עזרה בפענוח האבחנה'
עזרה בפענוח האבחנה
13/03/2016 | 09:36
1
19
היי, תודה על התשובה, הגיע אבחון ה-MRI מאסותא, הבעיה שהאורתופד מקופת החולים שלי לא פנוי עד ה10.04.16, ובנתיים אני סובל ממגבלות וכאבים.
מישהו יכול לתרגם לי מה זה אומר? האם עלי לעבור ניתוח? ואם כן איזה?
תודה מראש
לצפיה ב-'mri'
mri
( לעמוד שלי בתפוז )
14/03/2016 | 14:50
11
מתואר קרע כמעט מלא בצולבת הקדמית -ACL וקרע חלקי ברצועה הצידית בצד הפנימי הMCL. הטיפול לרוב מתחיל בברכיה עם צירים רכים להגן על הMCL ולאפשר לה להרפא ובמקביל פיזיוטראפיה להורדת נפיחות, השגת טווחים ומניעת דלדול שרירים. כעקרון הACL אינה מחלימה ולכן יהיה צורך לשקול טיפול ניתוחי בהמשך.
לצפיה ב-'השלכות לניתוח עצם מיותרת (Accessory navicular)'
השלכות לניתוח עצם מיותרת (Accessory navicular)
08/03/2016 | 20:04
1
34
שלום רב,

אני בן 31 בכושר טוב וכבר יותר משנתיים אני סובל מכאבים (דלקת) ברגל שמאל מעל לקשת.
כל הזמן הדלקת הולכת וחוזרת לפי המאמץ שאני מפעיל עליה.
ככל שעובר הזמן הדלקת מתפתחת יותר בקלות והיום ריצה של מאתים מטר ואני סובל... (למזלי אני אוהב מאוד לרכב ושם הכאב יותר נסבל, אבל קיים...)
אני עם מדרסי גבס שלוש שכבות כבר יותר מעשר שנים.
מאז שהכאבים התחילו ראיתי שלוש אורתופדים:
הראשון (2014) נתן לי מדרסי גבס חדשות (עזר מעט) ואמר שאם הכאב לא יעבור צריך לעבור למדרסים יותר רציניים.
השני (9/2015) עשה לי צילום, מתועד במחשב שהוא היבחן שיש לי accessory navicular (אך הוא לא הסביר לי מה זה וגם לא ציין את זה באוזני) ואמר לי לעבור למדרס ביו מכני חצי מוקשח אשר גרם לי לכאבים הרבה יותר גדולים ואפילו התחלתי להרגיש את אותו כאב גם ברגל ימין
לאחר מכן נפגשתי עם לוסיאן אמסלם (1/2016) שעשה לי מדרסי עור מעולים ששיפרו לי את היציבה וכאבי גב קטנים שהיו לי אך כף הרגל עדיין כאבה
עם האורתופד השלישי (מומחה כף רגל ואורתופד כף רגל מנתח) נפגשתי היום (8/3/2016) הוא שלח אותי לעשות שוב צילום, היבחן את אותה בעיה והסביר לי שאני צריך לעשות ניתוח הסרה של העצם - Accessory navicular

באמת אני צריך לעבור את הניתוח? (אשמח מאוד לשמוע שיש עוד פתרונות...) מה ההשלכות של ניתוח כזה?
אני אוכל לחזור לרוץ ויותר חשוב לרכב? הכאבים ייעלמו לגמרי?

הניתוח נקבע לעוד שבועיים אז אשמח לתשובה מקצועית בהקדם

תודה רבה מראש!
דולב
לצפיה ב-'ניתוח לאקססורי נביקולה'
ניתוח לאקססורי נביקולה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/03/2016 | 13:23
14
ראשית והכי חשוב. שאלות על הניתוח שלך יש להפנות למנתח!!!
כעקרון העצם הנוספת נמצאת במקום שבו גיד מתחבר לעצם הנביקולה. פעמים רבות העצם נלחצת בצד הפנימי של הנעל בעיקר אם יש קריסה של כף הרגל לכיוון זה ולכן מדרסים התומכים בקשת עוזרים. בניתוח למעשה מוציאים את העצם כך שלא תפריע ואמורים לחזור לבסוף לפעילות מלאה.
לצפיה ב-'גבס '
גבס
07/03/2016 | 12:01
1
24
גובסתי בסד גבס שבתמונה שלשום, בגלל שבר במרפק. לא מהודק במיוחד, ולמרות זאת אדום וקצת נפוח בשני הקצוות. האם תקין?
לצפיה ב-'סד גבס'
סד גבס
( לעמוד שלי בתפוז )
10/03/2016 | 13:11
9
תיתכן נפיחות קלה באיבר סביב שבר. לפעמים הגבס, גם אם הוא סד, יכול ללחוץ על העור בעיקר בקצוות ולהפריע. אם זה הרבה נפיחות או שיש כאב צריך לפנות לרופא.
לצפיה ב-'פריקת כתף פעם שניה ביד הדומיננטית'
פריקת כתף פעם שניה ביד הדומיננטית
07/03/2016 | 17:09
1
27

שלום,
לפני חודש פרקתי את כתף ימין במהלך העבודה ולא כתוצאה ממאמץ פיזי חריג.
זו פעם שניה שפרקתי את הכתף כשפעם ראשונה הייתה לפני כ6-7 שנים גם לא בעקבות מאמץ פיזי חריג.
במיון כשהחזירו לי את היד למקום אמרו שכנראה ישנו קרע ברצועות ואולי אצטרך לעשות ניתוח למנוע פריקות חוזרות.
עשיתי צילום MRI והתוצאה לא מובנת לי בכלל ואודה לעזרה בהבנתה
״השטחת קורטקס באספקט אחורי-לטרלי של ראש ההומרוס עם בצקת לשדית מוקדית בצמוד (חתך 13 סדרה 8) הממצא מתאים לנזק ע״ש HILL-SACHS. 
ראש ההומרוס בעמדה תקינה.
ללא הדגמת נזק תואם בלברום/גלנואיד.
 הודגם נוזל תוך פירקי בכמות פיזיולוגית.
לסיכום:
נזק בראש ההומרוס כביטוי לפריקה קדמית, ללא הדגמת נזק ודאי בגלנואיד\לברום"

האם זה אומר שהרצועות לא קרועות?
מה זה בעצם כן אומר?

תודה מראש
לצפיה ב-'פריקת כתף שניה'
פריקת כתף שניה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/03/2016 | 13:15
11
בMRI מצוינת פגיעת היל-זקס שלמעשה זו חבלה בראש עצם הזרוע בזמן שיצא מהמקום. אין פירוט בטקסט לגבי הרצועות.
כעקרון בפריקה חוזרת, ללא מאמץ , המשמעות שהכתף לא יציבה ויכולה לפרוק בקלות.
ההחלטה לגבי ניתוח תכלול בדיקה גופנית לראות כמה יציבה/לא יציבה הכתף וכן גורמים נוספים כגון גמישות יתר.

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ליאת ארנון - יועצת הנקה
ליאת ארנון
ד
מומחה לכף רגל וקרסול
ד
מנהל פורום אורתופדיה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה