לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום אורתופדיה
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

לרופא אורטופד
30/06/2015 | 20:05
1
26
שלום רב, אני בת 67. מצב בריאותי מצויין. גובה 163 משקל 55 ק"ג. אני עושה הליכה כ-3 פעמים בשבוע במשך כשעה 7 קילומטר. ביצעתי בדיקת צפיפות העצם ונכתב גבי צפיפות עמוד השידרה: אוסטאופניה קשה בחוליה 4. מה משמעות התוצאה איזה טיפול מומלץ. מה עלי לעשות? אגב, במהלך 5 השנים האחרונות הנני נוטלת 10 טיפות  ויטמין D. אודה מאד מאד לתשובה. תודה רבה
אורטופד
( לעמוד שלי בתפוז )
02/07/2015 | 13:26
12
בדיקת צפיפות העצם כוללת חוליות מותניות, צוואר ירך ולעיתים עצמות נוספות.
כעקרון אוסטיאופניה הינה דרגה קלה יותר מאוסטיאופורוזיס ולרוב מטופלת על ידי תוספות סידן וויטמין D. לרוב מטופל על ידי רופא משפחה שמכיר את הבעיות הרפואיות והתרופות הנוספות שהפציינט נוטל. במקרים של אוסטיאופורוזיס לרוב מוסיפים טיפול נוסף על ידי ביופוספונטים, ובמקרים מסוימים "עמידים" לטיפול מפנים לאנדוקרינולוג לשקילת תרופות נוספות.
שבר בעצם הסירה
30/06/2015 | 19:09
2
23
שלום רב,

בשבת האחרונה מעדתי, וכל ה-1.90 על 100 קילו שלי נבלמו בעזרת יד שמאל.
לאחר שעתיים לערך התחלתי לחוש כאבים בכף יד, שהתעצמו לרמה שנשברתי והסכמתי להצעת אישתי לפנות לביקור רופא שהיה פתוח.

האורתופד במקום בדק רגישות ליד האגודל, ולאחר צילום אמר שיש שבר בעצם הסירה. בוצע גיבוס חלקי (גבס רק בצד התחתון, והכל עטוף בתחבושות), כולל קיבוע של האגודל, לאורך כל האמה (ללא מרפק) ונאמר לי לפנות להמשך טיפול במרפאה. הלילה הראשון עבר בכאבים שאף אופטלגין לא הצליח לעצור, והיום עדין יש רגישות כלשהי אך כבר לא כאבים בלתי נסבלים (אני יכול למשל לגעת באיזור דרך התחבושת בלי להתפתל).

קראתי קצת על הנושא, והבנתי שיש שבר עם תזוזה ובלי תזוזה, כאשר השני "גרוע" יותר, אבל בשום מקום לא היה הסבר מה המשמעות של עם תזוזה ובלי (ניחשתי שהכוונה שהחלקים של השבר "נפרדו" או לא?).

מכיוון שהבנתי שהזיהוי בעייתי, מצורפים צילומי הרנטגן, אשמח לדעה נוספת האם באמת רואים בצילום שבר (אני רואה משהו שנראה לי שונה בערך באמצע העצם, אבל לא בטוח שאני רואה את מה שאני אמור לראות).

בנוסף, מכיוון שכבר הוזמן נופש לקיץ, ולצערי אי אפשר לבטל (בעוד כשבועיים, דמי הביטול גבוהים בצורה לא רציונלית), האם יש אפשרות להשתמש בגבס קל או פלסטי (אם יש בניהם הבדל בכלל) בשברים מסוג זה? האם יש לבקש זאת מהאורטופד שנשלחתי אליו מהקופת חולים (יש לי ביקורת בעוד כשבוע)?
האם ניתן "לוותר" על קיבוע האגודל? (בדיוק התקבלתי לחברת סטארטאפ, והמעסיק לא מתלהב מזה שהמועסק החדש יכול לתכנת רק עם יד אחת מאות שורות קוד ביום...).

תודה רבה!
שבר בעצם הסירה
( לעמוד שלי בתפוז )
02/07/2015 | 13:20
1
14
אכן אבחנה נכונה. הטיפול לרוב הינו קיבוע בגבס כולל אגודל למשך 6-8 שבועות. ומעקב אחר הריפוי.
אין מניעה שהגבס יהיה פלסטי.
תודה רבה
03/07/2015 | 19:42
1
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
30/06/2015 | 18:43
3
|לק| מתכננות מסיבת רווקות לחברה הכי טובה ויש לכן שאלות? מחפשות רעיונות מגניבים לערב נשים מהסרטים?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום מסיבת רווקות ערבי נשים ותקבלו את כל המידע הדרוש:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|לב| הזוגיות שלכם נקלעה למשבר? את מרגישה שהקשר תקוע אך לא רוצה לוותר?
|קדימה|פורום טיפול זוגי הוא בדיוק המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו:

|מייל| מעוניינים להגדיל את המכירות ולא יודעים בדיוק איך? רוצים ללמוד על שיטות שיווק מומלצות?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום מכירות ותלמדו מהי הדרך הנכונה ביותר!

|בית| מתעניינים בתחום התכנון והבנייה? חובבי אומנות וטכנולוגיה?
|קדימה|פורום אדריכלות הוא בדיוק המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו:

|שמש| חולמים על יום כיף חלומי ומתלבטים בין מגוון הטיפולים המוצעים בספא? סובלים מכאבי גב ורוצים לשמוע על טיפול באבנים חמות?
|קדימה|פורום ספא הוא המקום האידיאלי בשבילכם! היכנסו עכשיו:

|כלב| הכלב מתנהג בצורה מוזרה? החתול לא מפסיק לילל?
|קדימה|היכנסו לפורום רפואת חיות מחמד והתייעצו עם וטרינר מוסמך:

|סביון| חולמים על חופשה מיוחדת ולא שגרתית בארצנו היפה?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום קארוונים קמפינג ותתכננו את הטיול המושלם!
פענוח צילום ברך דו צדדי
30/06/2015 | 16:49
1
19
בן 60 , מתאמן בפעילות אירובית ואנארובית באופן קבוע 3-4 בשבוע  סובל מכאבים בברךובשוק שמאל לאחר הליכה של כ-30 דקות ובעיקר בעליה.
בתשובת צילום רנטגן : היצרות משמעותית במפרק פמואו-טיביאלי דו דדי .זיזים גרמיים פמורו-טיביאלי ופמורן-פטלר. מבנה גרמי שמור.   
צילום אולטרא סאונד אורטופדי ברך שמאל:  גיד הקואדריספס והגיד הפטלרי הודגמו תקינים והמשכיים.  שינויים פטלריים. אי סדירות של המרווח הפירקי באספקט המדיאלי.  לא הודגם נוזל חריג בפרק.  רצועות צדדיות המשכיות. הודגמה צ'יסטה ע"ש בייקר בגודל כ- 3X0.5 ס"מ.

צילום ברכיים
( לעמוד שלי בתפוז )
02/07/2015 | 13:16
6
למעשה מתוארת כאן שחיקה של סחוסי הברך המתבטאת בהיצרות המרווח בין עצמות המפרק בצילום וכן בזיזי עצם.
בן משפחה אובחן בשבר באצבע בכף רגלו אתמול
30/06/2015 | 16:48
2
6
האזור נפוח כמובן ואינו יכול לדרוך. בקופת החולים הפנו למיון של הקופה אך שם לא היה אורטופד. כפי שמובן לי יש חשיבות בקיבוע המקום כמה שיותר מהר. האם אכן כך? האם מומלץ חדר מיון משום שהתור למיון אורטופד הוא רק למחר ואז יעברו 48 שעות. 
מדובר בילד בן 10.
30/06/2015 | 16:48
2
שבר באצבע כף הרגל
( לעמוד שלי בתפוז )
02/07/2015 | 13:14
12
מומלץ הערכת אורטופד בקופ"ח/מוקד/מיון.
כעקרון אם אין עיוות ניכר מצמידים את האצבע לאצבע סמוכה ע"י פלסטרים.  כמוכן מנוחה עם רגל מורמת וקירור מקומי.
במידה ויש עיוות יתכן צורך בתיקונו.
נכות לאחר קריעת גיד אכילס וביצוע ניתוח.
30/06/2015 | 10:50
1
12
כמה אחוזי נכות ניתן לקבל לאחר קרע ביד אכילס וביצוע ניתוח.
נכות
( לעמוד שלי בתפוז )
02/07/2015 | 13:11
8
הפורום עוסק בעינייני רפואה ואינו עוסק באחוזי נכות וכדומה
MRI
27/06/2015 | 16:08
1
24
לפני 30 שנה סבלתי מפעילות יתר של בלוטת המגן,
מזה 25 שנה הבלוטה מאוזנת. האם מותר לי לקבל זריקה לפני בדיקת הMRI בברך ימין המכילה יוד.
בתודה מראש
נאוהאלי
זריקה לMRI
( לעמוד שלי בתפוז )
29/06/2015 | 13:51
18
לרוב בMRI ברך אין צורך בחומר ניגוד.
במידה ויש צורך לרוב מדובר בגדוליניום.
במידה ובררת ובכל זאת מדובר ביוד פנה לפורום אנדוקרינולוגיה
ילדה בת 4 עם נפילה
27/06/2015 | 13:05
1
6
לפני שבוע בדיוק, הבת שלי בת 4 רצה בבית, נפלה על הרצפה היה לה "בונקלאך" שירד אח"כ עם קרח.
באיכילוב עשו צילום רנטגן ולא נראה היה שיש שבר.הציעו מנוחה שלמה.
שבוע עבר אחרי שאזור המכה שינה צבעים (היה כחול ועבר לירוק).
הילדה מסוגלת לעמוד אך, כשאשתי לוקחת אותה בבית לצעוד כמה צעדים היא בוכה ונאנקת מכאבים.
יש רעיון מה קורה?
שאלו שאלות בכדי שאני אעזור לכם לעזור לנו (בעיקר לקטנה).
תודה מראש.
צביקה

ילדה בת 4 לאחר נפילה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/06/2015 | 13:47
4
אם עבר שבוע והילדה בוכה מכאבים צריך לקחת לבדיקת רופא חוזרת.
MRI
26/06/2015 | 12:28
1
18
לאחר בדיקת MRI
1.ישור לורדוזה מותנית. קצה הקונוס המודולרי מודגם בגדר הנורמה בגובה המרווח הבין חולייתי L1-L2 
2.בגבהים L2-L3 .L1-L2.D12-L1 ללא בלט או בקע דיסק מהותי 
3.בגובה L3-L4 דיסק שחוק אי סדירות בפני החוליות ושינויים ע"ש מודיק 2 ,היצרות ניוונית מתונה של תעלת השורש דו צדדי על רקע בלטי דיסק ואוסטאופיטים,
4.בגובה L4-L5 דיסק נמוך ומיובש היצרות ניכרת של תעלה השדרה על בקע דיסק ימני מרכזי, סובארטיקולרי ופורמינלי מימין ועיבוי של ליגמנטו פלאבום דו צדדי , CSF נראה סחוט בגובה זה נראית היצרות של רצס ותעלת השורש ההיפסי לטראלית
5. בגובה L5-S1 בקע דיסק קטן סובארטיקולרי מימין עם פיסורה ללא לחץ ברור על העצבים ארתרופיה פצטרית מתונה דו צדדית 
אלו הממצאים אפשר לקבל הסבר בעברית ברורה כי הביקור אצל האוטופד רק בינואר 2016
בדיקת MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
29/06/2015 | 13:45
8
הממצאים העיקריים-
בקע  דיסק L4-5 לימין עם היצרות ניכרת של תעלת השדרה ותעלת השורש.
בקע דיסק L5-S1 לימין ללא לחץ ברור על העצבים.
שיקום אחרי שבר אלכסוני בעצם טיביה
25/06/2015 | 11:53
3
21
נתון: ילדה בת 8 אחרי תקופה של 6 שבועות בגבס בגלל שבר בטיביה.
לפני שבוע הורדנו גבס. איך חוזרים לפעילות נורמלית/רגילה? הישג המקסימלי שלה עד עכשיו הוא הליכה עם קבעיים כשכובד המשקל על הקבעיים, כמובן.
האורתופד אמר שאסור פיזיותרפיה.
אני עושה איתה בבית תרגילים לרגליים.
השאלה שלי האם חזרה לחוג שחייה יכולה לעזור לה?
או פעילות בבריכה שהיא לא שחייה אלא משחק?
הידרוטרפיה?

תודה רבה.
לאחר שבר אלכסוני של טיביה בילדה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2015 | 13:14
2
23
האורטופד צריך להנחות האם מותרת דריכה מלאה על הרגל.
ומזה נגזר מה מותר ואסור
בהדרגה ולאט-לאט
25/06/2015 | 14:18
1
11
האורתופד אמר בהדרגה ולאט-לאט, כן לכיוון לדרוך.בלי לתת מדד של זמןץ
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
29/06/2015 | 13:40
9
כעקרון במים משקל הגוף מופחת ולכן יותר קל לדרוך בלי עומס מלא.
הידרוטראפיה זה סוג של פיזיוטראפיה.
התאוששות מפריקת כתף.
24/06/2015 | 21:09
1
14
שלום רב, יש לי שאלה בנושא.

לפני שבועיים פרקתי את כתף שמאל במהלך משחק כדורסל. ככל הנראה פריקה קדמית, הכתף חזרה כמעט מיידית למקום עם הרמת הזרוע כלפי מעלה. לאחר הפריקה חשתי מספר ימים בכאבים עזים ומגבלה כמעט מוחלטת בתנועת הזרוע. עם הימים היה שיפור הדרגתי וכיום אין כאבים מלבד תנועות מסוימות והרבה "קנאקים" באזור הכתף כשאני מזיז את הזרוע.

אבחונים רפואיים: צילום במיון בערב הפריקה - לא אימתו פריקה או שבר, חשד לקרע/דלקת והפניה ל-א.ס ; א.ס - תקין עם דלקת סביב גיד הביספס אבל סה"כ תקין.

הפנו אותי לחודשיים של פיזיותרפיה.

שאלתי היא -
האם באופן עקרוני, יש מניעה בתקופה זו מלחזור לשחק כדורסל/רכיבה על אופניים/שחיה?
כיצד ניתן לדעת ולאשר שהכתף התחזקה ואני רשאי לחזור לפעילות?

תודה רבה.

לאחר פריקת כתף
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2015 | 13:11
10
כעקרון אם באמת פרקת כתף לא מומלץ בשלב זה לחזור לפעילות כגון כדורסל או שחיה.
רצוי להתקדם בהדרגה בטווחים וחיזוק תחת השגחת פיזיוטראפיסט. לרוב לאחר 6 שבועות ומעלה ניתן לשקול חזרה לספורט
מה פרוש מיסקרליזציה ?
24/06/2015 | 16:56
1
22
פירוש
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2015 | 13:08
17
המיסקרליזציה- מדובר על חוליה שיש לה חיבור בחציה (צד אחד) לעצם הסקרום במקום שיהיה דיסק בינהן
מינון ארקוקסיה
24/06/2015 | 13:14
3
39
שלום,
אתמול בערב קיבלתי מרשם במייל לחמישה כדורי ארקוקסיה (במייל כי דיברתי בערב עם רופא בטלפון דרך מוקד כללית) בשל כאבי גב חזקים מאד, אקמול ואדויל לא עזרו (יש לי בלטי דיסק בגב תחתון שכל כמה חודשים מכאיבים מאד). בנוסף, הוא אמר לי לגשת למחרת לאורטופד אבל כמובן שלמחרת אין תור ולא רציתי להיכנס בלי תור כי הכדור עזר להפליא וכאבי הגב חלפו). אח"כ יצא לי לדבר עם אמי שאמרה לי שרופא המשפחה שלה אמר לה שארקוקסיה צריך לקחת במשך 10 ימים. שאלתי אליך - האם בכל זאת לגשת לאורטופד כדי שישלים לי 5 כדורים נוספים או שאפשר להסתפק בחמישה שקיבלתי כי הכאבים חלפו.
תודה רבה !
אציין כי המינון הוא 90 מ"ג
24/06/2015 | 13:17
8
ארקוקסיה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2015 | 13:07
1
24
כעקרון אם הכאבים בגב חלפו אין חובה להשלים 10 ימים.
תודה רבה !
25/06/2015 | 21:33
3
עזרה בפענוח CT קרסול
24/06/2015 | 13:05
1
18
היי, לפני חודש וחצי נפצעתי בקרסול. לאחר צילום רנטגן היה חשש לשבר, שמו לי סד גבס. לאחר מכן רופא אורטופד מומחה  אמר שזה שבר מלאולוס לטראלי. המשיכו עם הגבס.עשיתי אחר שבועיים שוב רנטגןורופא אחר אמר שאין שבר..הורידו לי את הגבס ואמרו לי להתחיל לדרוך. 
לאחר מכן החליטו לשלוח אותי לCT בשביל להבין מה בדיוק יש לי בקרסול כי התוצאות של הצילום לא חד משמעיות ולהלן התוצאות:
מצב לאחר נקע של קרסול.
אין עדות לשברים בטייביה או פיבולה דיסטלית.
טאלוס ללא עדות לשבר או נזק אוסטיאוכונדרלי.
אין עדות לקואליצה בין עצמות טארזאליות.
יש לציין תפיחות של ATFL עם מעט נוזל בין פיבולה וטאלוס.
הודגם מעט נוזל מתחת לפטישון פנימי.
גידים במדור מדיאלי ולטראלי וקידמי של קרסול הודגמו ללא תפיחות פתלוגית.
גיד אכילס ופסטייה פלנטרית הודגמו ללא ממצא גס.
 מסקנה:
1. אין עדות לשבר בפטישון פנימי.
2 לא ניתן לשלול פגיעה של ATFL, לשקול תיאום ע"י US.
יש לי כמה שאלות אשמח לקבל עליהן מענה:
1.הבנתי  שאין שבר אבל מה בדיוק יש לי? 
2.האם אתה ממליץ לעשות US כמו שרשום בפענוח?
3..מה הטיפול שהיית ממליץ עליו?
CT קרסול
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2015 | 13:05
9
תשובת הCT מראה שאין שבר. יש נקע המתבטא בפגיעה ברצועת הATFL. ניתן להעריך רצועה זו טוב יותר בUS.
כעקרון הטיפול במקרה כזה עיקרו פיזיוטראפיה ולאחר מכן להעריך את יציבות הקרסול בבדיקת החולה כדי להחליט האם יש צורך בטיפול נוסף.
אוסטאופורוזיס טרנביאנטי
24/06/2015 | 12:59
1
12
שלום רב,
תאונה לפני כשנה וחצי ממנה נגרם שבר בפלאטו טיביאלי במשטח טיביאלי לטראלי אחורי בברך שמאל.
טיפול שמרני בגבס כחודש וחצי ולאחר מכן יותר מ 50 טיפולי פיזיותרפיה.
כעת, בתוצאות בדיקת CT לברך נכתב:
"ממצאים בברך שמאל מתאימים לאוסטאופורוזיס טרנביאנטי. לקורלציה קלינית"

האם האוסטאופורוזיס קשור לתאונה? - מעולם לפני כן לא היו בעיות בברך.

תודה מראש על התשובה!
אוסטיאופורוזיס לאחר שבר
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2015 | 13:02
6
כעקרון לאחר תקופה ארוכה של פציעה/ניתוח/אי דריכה מופיע דלדול בעצם. זאת כיוון שהעצם מתחזקת בתלוי בגירויי עומס. התהליך הפיך לאורך הזמן כשחוזרים לדרוך ולהפעיל.
כעב ונפיחות קטנה בברך ימין
24/06/2015 | 11:19
1
7
אני עושה ספורט מטון בחדר כשר

לאחרונה החל כעב ונפיחות קטנה בברך ימין

בצילום רנטגן נאמר  "שינוים ניווניים בעצמות הברך וכונדרוקלצינוזיס"

כאב ונפיחות בברך
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2015 | 12:58
6
ראשית אם כואב ונפוח יש להפסיק אימונים.
הממצאים מעידים על שחיקה ויתכן גם מחלת פרקים. פנה לרופא משפחה שיעריך צורך בבדיקות דם וטיפול תרופתי כעת.
פיענוח MRI
24/06/2015 | 08:28
1
18
MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2015 | 12:56
13
כפי שאני חוזר וכותב החלטה לגבי טיפול איננה תלויה בבדיקות בלבד.
כעקרון מדובר במצב לאחר פריקת פיקה.
במידה וזוהי פריקה ראשונה לרוב הטיפול איננו ניתוחי
במידה ויש פריקות חוזרות יש צורך להעריך איזה תיקון נדרש
גלי הלם לטיפול בגולף אלבו
24/06/2015 | 00:10
1
5

הנני סובל מזה 3 שנים מדלקת כרונית במרפק (גולף אלבו) קיבלתי 2 זריקות קורטיזול שעזרו עד לרגע שחזרתי לחדר כושר, משחות וכורכום לא עוזרים, הבנתי שטיפול בגלי הלם , סבירות גבוהה שיעזור האם מנסיונכם עוזר?

גלי הלם
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2015 | 12:53
7
זה עוד טיפול אפשרי. כמו כולם יש הצלחות וכשלונות.
משחקי טניס-שולחן, פתרון מצויין לבעיות אורתופדיה
23/06/2015 | 11:01
9
מחפש פרטנר למשחקי טניס שולחן ברמה בינונית
באיזור המרכז.

לשלוח  כאן מסר או לכתוב ל
עשית מיפוי עצמות
23/06/2015 | 13:03
1
15
בתשובה יש קליטה מוגברת באזור הזיגומה משמאל  קליטה מוגברת  קלה בברכיים  ובמפרקי קרפל-מטקרפל ראשון בכפות הידיים דו"צ
מיפוי עצמות
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2015 | 12:51
9
קליטה מוגברת מרמזת על פעילות תאי העצם במקום כגון עקב עומס, חבלה, שינויים ניוונים, דלקות פרקים וכו.
חזור לרופא ששלח את הבדיקה שיראה מה רלוונטי לתלונותיך

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית
חם בפורומים של תפוז
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
פורום קלאב פוט
פורום קלאב פוט
Cancer Hope
Cancer Hope- יש תקווה
פורום התמודדות עם סרטן
לא חייבים להתמודד לבד
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה