לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום אורתופדיה
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

פענוח סיטי
18/08/2015 | 12:05
1
30
שלום.
לאחר נפילה על היד - היד גובסה בחשד לשבר בעצם הסירה. יש לציין שלפני 3 וחצי שנים שברתי את עצם הסירה ולכן האורטופד שלח אותי לבדיקת CT על מנת לאבחן אם הסימן שבר שרואים בצילום הינו שבר ישן או חדש. קיבלתי הפענוח של בדיקת ה-CT ורציתי לדעת מה זה אומר ומה רצוי בתור המשך טיפול - כרגע היד בגבס כמעט שבועיים.
ממצאי סריקה טומוגרפית ממחושבת של שורש כף יד שמאל:
"מבנה גרמי שמור.
מודגם קו שבר אלכסוני במרכז הנביקולר עם תזוזה מינורית.
במרכז הנביקולר ובקצה הדיסטלי של האולנה מודגמים שני מוקדים היפרדנסים מתאימים לאיים גרמיים.
מוקד שלישי מודגם במרכז הקפיטטום.
באספקט וולרי רדיאלי של הנביקולר מודגם שבר נוסף זעיר כאשר הפרגמנט השבור גודלו 4.9 ממ.
יתר עצמות שורש כף היד בגבול הנורמה."

תודה מראש!!
CT
( לעמוד שלי בתפוז )
20/08/2015 | 14:30
10
למעשה מתואר שבר בנביקולר (עצם הסירה) . צריך להמשיך עם הגבס ולחזור לאורטופד מטפל למעקב
תוצאות מיפוי עצמות
16/08/2015 | 19:36
3
61
בצעתי מיפוי עקב כאבים ברגליים:

עקמת גבית מותנית
קליטה בלתי אחידה לכל אורכו של עמ"ש
מוקדי קליטת יתר בD12 דו צדדית
קליטת יתר דיפוזית בשתי הכתפיים, עצמות הפיקה ומשטחים ארטיקולריים שך שתי הברכיים, מפרקים הקטנים של כפות רגליים דו צדדית.
כל הממצאים המתוארים יכולים להתאים לשינויים ניווניים. אין לשלול נזק מניסקיאלי בברכיים
מיפוי עצמות
( לעמוד שלי בתפוז )
20/08/2015 | 14:27
2
27
כפי שנכתב "כל הממצאים המתוארים יכולים להתאים לשינויים ניווניים" (שחיקתיים/של הגיל). "אין לשלול נזק מניסקיאלי בברכיים"
תודה על התשובה אז מה עושים הלאה?
24/08/2015 | 08:57
1
13
איך מתמודדים עם הנזק הניווני? יש לציין כי עשיתי בעבר MRI לעמוד השידרה ונמצא שיש לי בלטי דיסק בשתי חוליות של L ו- 3 בלטי דיסק בC. לא נאמר דבר על D12
אני בת 51
שוב תודה
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
24/08/2015 | 14:20
13
כדי להחליט על טיפול צריך עוד מידע חוץ ממיפוי.
חזרי לרופא מטפל.
לאחר ניתוח ביד
15/08/2015 | 12:52
2
25
שלום רב, לא בטוח שזה המקום הנכון לשאול, אבל הניתוח היה מסיבה אורתופדית אז זה המקום הכי הגיוני שמצאתי.

עברתי ניתוח ביד לקיבוע עצם הסירה לפני כחודש. המנתח אמר שהתפרים שהוא שם הם תפרים נמסים. נכון להיום, עדין התפרים במקום (אין כאבים, גם לא במגע, ממש מסביב לתפרים יש קצת אדמומיות). התחלתי פיזותרפיה בשבוע שעבר, ובחלק מהתרגילים שמערבים תנועה של האגודל הם קצת מפריעים ברגע שמגיעים למתיחה של העור באיזור.

האם זה הגיוני שאחרי חודש הם עדין לא ירדו?
האם לחכות עוד או לפנות למרפאה? (הרופא המנתח עצמו עזב את המרפאה לפני שבועיים ועבר למקום אחר ואין לי איך להשיג אותו בשביל לשאול אותו).
אם לפנות למרפאה, האם ניתן לפנות פשוט לרופאת משפחה שתפנה אותי לאחות בקופת חולים? או שעלי לפנות לבית החולים שבו נותחתי?

תודה רבה, וסליחה אם זה לא הפורום הנכון
תפרים נמסים
( לעמוד שלי בתפוז )
20/08/2015 | 14:24
1
14
אם מדובר בתפר חיצוני ניתן להסירו אצל אחות בהוראת רופא משפחה אם הפצעים תקינים.
תפר פנימי יכול לקחת שבועות ואף חודשים עד שנספג.
תודה רבה
20/08/2015 | 19:53
3
כאבי גב בעקבות נשיאת נשק
15/08/2015 | 04:34
1
25
שלום רב,
בכל פעם שאני שומר, וכתוצאה מכך נושא נשק, כואב לי הגב למשך יום-יום וחצי.
הכאב הוא בעיקיר בחלק העליון של הגב, איפה שהרצועה תמיד מונחת.
לעיתים אני מסיט את הנשק למותניים, ואז כואב לי הצוואר.
יש לי עקמת קלה, וכן הפרש בין הרגליים, קריסה של הקשת ופלתפוס.
חשוב להבהיר הכאב נמשך גם אחרי שינה, ולעיתים הוא מתגבר כשאני יושב.
לעיתים יש אדמומיות בעור אחרי שמירה.

השאלה שלי, האם זה נורמלי במצבי שיכאב לי הנשק?
מה כדאי לעשות בנושא?
כאבי גב במעמס
( לעמוד שלי בתפוז )
20/08/2015 | 14:21
14
בדרך כלל הפתרון הוא מניעתי על ידי פיזיוטראפיה או התעמלות לחיזוק שרירים תומכים באזור.  גש להבדק ע"י רופא היחידה.
פענוח בדיקת EMG
12/08/2015 | 05:12
1
95
חיפשתי פיענוח לבדיקה שערכתי , אולם באינטרנט מצאתי רק הסברים על הבדיקה רציתי לדעת מה אומרים המספרים
לדוגמא :(pop.fos-fib.hea (1.8
EMG
( לעמוד שלי בתפוז )
13/08/2015 | 13:06
34
המספרים בד"כ מייצגים זמן במילי-שניות . מדד זה מאפשר לראות זמן מעבר סיגנל ולזהות עיכוב במקומות מסוימים.  לרוב משווים לצד נגדי.
שינויים אורטריטיים בפרקים MTPJ1-5 כף רגל
11/08/2015 | 22:40
3
26
שלום דר'' - אני בן 31 לפני 3 חודשים באימון אומנות לחימה (קראטה) קיבלתי מקרב מכה חזקה בכף הרגל ברנטגן שהאורטופד שלח אותי גילו סדק בכף הרגל אבל הרופא אמר שאני יכול להתאמן רגיל ובהדרגה .חודשיים אחרי הפציעה חזרתי לאורטופד שהרגשתי שיש עדיין צליעה וכאבים טיפה מציקים כמו היוצא מזה אי אשפר לבעוט או לרוץ ... הייתי בועט ממש בזהירות. הוא שלח אותי למיפוי עצמות כי לטענתו זה היה צריך לעבור לי כבר וברנטגן לא ראה ממש ממש בעיה . עשיתי מיפוי עצמות שלושה חודשים אחרי החבלה וכתוב שם כזה דבר .הדגשה בבסיס עצם המסרק 2 כף רגל ימין שבר מאמץ ישן ? והדבר השני שכתוב שעליו אני חושש ולא יודע איך להתייחס לכך : שינויים אורטריטיים בפרקים MTPJ1-5 כף רגל ימין תגובה למאמץ יתר . עכשיו מה שמדאיג אותי שלצערי עוד 20 יום יש לי פגישה אצל אורטופד שיפענח את הבדיקה . האם מה שגילו צריך לקבוע בדחיפות פגישה קרובה בעוד יום יומיים . זא האם המצב מאוד צריך להדאיג או שלתקוותי אני יכול להמשיך לרוץ ... אני רץ בעצימות מתונה חש לפעמים הגבלה או כאב ממש ממש ממש קטנים ולהמשיך בלעשות קראטה כולל לבעוט בזהירות . מה אתה חושב דוקטור . אני לוקח בחשבון שזה אתר ואני אלך לאורטופד אבל רציתי לדעת טיפה יותר על הנושא הזה של שינויים אוטורטיים אם אפשר לרפא או שזה ממש ממש יגביל אותי . thank you תשובתך . בן
שינויים ארטריטים
( לעמוד שלי בתפוז )
13/08/2015 | 12:58
2
30
שינויים ארטריטים בפרקים משמעם שינויי שחיקה. הכוונה למפרקים בין עצמות המסרק לבהונות כף הרגל 1 עד 5. אין בכך דחיפות
באותו נושא
13/08/2015 | 15:59
1
13
האם אפשר להמשיך לרוץ ולבעוט קצת בזהירות ?כבר 3 חודשים אחרי הפציעה
לדעתך
תודה רבה על תשובתך דר' ):
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
20/08/2015 | 14:18
8
כעקרון אחרי 3 חודשים לא אמורה להיות בעיה לנסות אבל ספציפית יש לשאול את הרופא המטפל.
עד שיעלו על הבעיה - תנסי קרח
11/08/2015 | 15:17
21
יש בעיות שקרח יכול לפתור - כמובן אלא אם יש סכנה (צריך לשאול רופא קודם...)

אני אחרי 8 חודשים מאז ניתוח שהשתילו לי ברזלים לקבע שברים מתחת לברך ותפרתי לעצמי מתקן מג'ינס ואני שמה בתוכו קרחונים להקפיא את אזור הכאב ...כמובן שזה רק אם זה נכון לסוג הכאב ולא לעשות טעויות לפני שרופא מיעץ שזה לא מסוכן או יכול להפריע למצוא את מקור הכאב
רפואה שלמה
סיטי
10/08/2015 | 19:24
1
17
שלום האם בסיטי עמוד שדרה ,סיטי רגיל(ללא הזרקה) אפשר לראות נגעים לידים במידה והיו???
סיטי
( לעמוד שלי בתפוז )
13/08/2015 | 12:53
11
בCT עמוד שדרה ניתן לראות נגעים ליטיים.  הזרקת חומר ניגוד יכולה להוסיף פרטים.
בעיה בדף?
10/08/2015 | 13:53
14
למה כל הדף מופיעה השאלה שלי שלחתי רק פעם אחת
בעיות גב
10/08/2015 | 13:27
1
40
שלום
אני סבלתי מפריצות דיסק 4-5 ועברתי שאבת דיסק פעם אחת ופעם אחת צריבת דיסק היום אני סובל מכאבים בגב ופוגע לי בהליכה וברגלים לאחרונה עברתי C.T והממצאים הם
1. L1-2 בלט דיסק מרכזי לוחץ על קידמת השק התאקלי
2. L 2-3 בגדר הנורמה
3. L 3-4 בלט דיס הקפי התחלתי לוחץ על השק התאקלי ומותח את שני השורשים.
4. L 4-5 שינוים ניונים דיסקאלים עם היצרות של המרווח הבין חוליתי, בלט דיסק היקפי לוחץ על קידמת השק התאקלי ומותח את את 2 השורשים ,פרט לכךמבנים גרמים , מרווחים דיסקלים ופרקיים בגדר הנורמה השאלה שלי מה אומר הC.T והאם כדי לי לבקש ועדה רפואית במל"ל כי הוכרתי כתאונת עבודה אבל לא הלכתי לוועדה וכמה זה שווה אם שווה מבחינת אחוזים
תודה על התשובה

ועדות
( לעמוד שלי בתפוז )
10/08/2015 | 17:45
25
הפורום הזה אינו עוסק בתאונות עבודה, ביטוח לאומי ונכות. 
בעיות גב
18
שלום
אני סבלתי מפריצות דיסק 4-5 ועברתי שאבת דיסק פעם אחת ופעם אחת צריבת דיסק היום אני סובל מכאבים בגב ופוגע לי בהליכה וברגלים לאחרונה עברתי C.T והממצאים הם
2. L 2-3 בגדר הנורמה
4. L 4-5 שינוים ניונים דיסקאלים עם היצרות של המרווח הבין חוליתי, בלט דיסק היקפי לוחץ על קידמת השק התאקלי ומותח את את 2 השורשים ,פרט לכךמבנים גרמים , מרווחים דיסקלים ופרקיים בגדר הנורמה השאלה שלי מה אומר הC.T והאם כדי לי לבקש ועדה רפואית במל"ל כי הוכרתי כתאונת עבודה אבל לא הלכתי לוועדה וכמה זה שווה אם שווה מבחינת אחוזים
תודה על התשובה

בעיות גב
13
שלום
2. L 2-3 בגדר הנורמה
תודה על התשובה

בעיות גב
13
שלום
2. L 2-3 בגדר הנורמה
תודה על התשובה

בעיות גב
10
שלום
2. L 2-3 בגדר הנורמה
תודה על התשובה

בעיות גב
5
שלום
2. L 2-3 בגדר הנורמה
תודה על התשובה

בעיות גב
4
שלום
2. L 2-3 בגדר הנורמה
תודה על התשובה

בעיות גב
5
שלום
2. L 2-3 בגדר הנורמה
תודה על התשובה

בעיות גב
10/08/2015 | 13:26
6
שלום
2. L 2-3 בגדר הנורמה
תודה על התשובה

בעיות גב
3
שלום
2. L 2-3 בגדר הנורמה
תודה על התשובה

בעיות גב
3
שלום
2. L 2-3 בגדר הנורמה
תודה על התשובה

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
סטרייד- אורתופדיה קלאב פוט
סטריד- אורתופדיה קלאב פוט
פורום ייעוץ הנקה
פורום ייעוץ הנקה
פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום