לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

לצפיה ב-'מה האפשרויות הטיפוליות במקרה של '
מה האפשרויות הטיפוליות במקרה של
20/07/2016 | 15:41
1
28
פליקה מדיאלית מוארכת? האם יש מה לעשות מלבד ארטוסקופיה?

כאשר אני יורד מדרגות הפליקה נתפסת לי בברך, נשמע קלאק. האם הדבר עלול לפגוע לי בברך?

תודה.

לצפיה ב-'פליקה בברך'
פליקה בברך
( לעמוד שלי בתפוז )
22/07/2016 | 11:43
26
אם הפליקה לא סימפטומטית כלומר אם אין תלונות אז לא חובה לטפל. 
אם יש תלונות כפי שתיארת ניתן לנסות טיפול פיזיוטראפי ואם לא עוזר לשקול ארטרוסקופיה
לצפיה ב-'פיענוח תוצאות בידקת מיפוי עצמות'
פיענוח תוצאות בידקת מיפוי עצמות
20/07/2016 | 02:46
2
63
לילה טוב
לפני שלושה ימים העלתי את התוצאות בשלושה פורומים של אורטופדיה
אבל לצערי עדיין לא קיבלתי מענה!
אני פונה לפורום תפוז בתקווה שיש פה חיים ואקבל תגובה...
להלן תוצאות בדיקת מיפוי עצמות של אבא שלי
תוצאות מיפוי עצם של אבא שלי
סיבת הפניה: כאבים בגפיים התחתונות.
ממצאים: קליטה מוגברת של החומר בקונדיל הפמורלי הלטרלי בברך שמאל,
יכול להתאים למצב לאחר טראומה או ל-אוסקולר נקרוזיס של הקונדיל
הפמורלי הלטרלי משמאל.
הדגשה קלה יותר בקליטה באזור הארטיקולרי הפמורלי ובצורה קלה יותר
הטיביאלי הלטרלי בברך ימין, יכול להתאים לתהליך דלקתי אוסטאוארטריטי.
הדגשה קלה בקליטה באזור מפרק סטרנו-קלביקולרי מימין, יכול להתאים
לתהליך דלקתי.
חוסר הומוגניות בקליטה באזור מותני-תחתון S1-L5 ,יכול להתאים לשינויים
ניווניים.
אין לראות ממצאים חיוביים נוספים
תודה רבה על המשוב
לצפיה ב-'הפניה ל MRI'
הפניה ל MRI
21/07/2016 | 00:59
28
האורטופד המטפל שלח אותנו ל MRI
בלי להסביר את תוצאות מיפוי העצם
מחיפושים ברשת אחרי הסבר
הגעתי לממצאים מדאיגים במיוחד
אשמח לשמוע חוות דעת מקצועית על התוצאות שצירפתי
תודה רבה על המשוב
מורן
לצפיה ב-'מיפוי עצמות'
מיפוי עצמות
( לעמוד שלי בתפוז )
22/07/2016 | 11:49
31
מתואר מצב של קליטת החומר באזור הברך בצד חיצוני בעצם. ישנן מספר אפשרויות לגורם וניתן להבדיל בינהן בעזרת MRI. 
אווסקולר נקרוזיס שמוזכר היא אחת האפשרויות. זהו תהליך בו יש ספיגה מקומית של העצם שלרוב בהמשך תווצר מחדש. הנה עוד פירוט מידע בעברית
לצפיה ב-'שבר במסרק החמישי 4 חודשים'
שבר במסרק החמישי 4 חודשים
20/07/2016 | 00:55
1
20
שלום היה לי גבס ארבע חודשים במסרק החמישי ואחרי שהורדתי אותו יש לי כאבים בעקב ובאזור האצבעות של כף הרגל חשוב להדגיש שבמקום השבר לא ניכר כאב מיוחד ועוד לא היתי בפיזאותרפיה האם זה כאבים נורמלים?והאם צריך לישמור על הליכה איטית מישום שהעצם רגישה ויכולה להישבר שוב?
לצפיה ב-'שבר מסרק 5 לאחר 4 חודשים'
שבר מסרק 5 לאחר 4 חודשים
( לעמוד שלי בתפוז )
22/07/2016 | 11:41
20
בשלב זה אמור להיות חיבור חזק של השבר אם כי הרופא המטפל הוא זה שצריך לשאול. כאבים סביב לרוב ישתפרו עם פיזיוטראפיה. 
לצפיה ב-'קיבוע מפרק ירך'
קיבוע מפרק ירך
19/07/2016 | 17:24
1
21
הי,

עברתי לפני שבועיים ניתוח קיבוע מפרק ירך,
קבעו לי פזיותרפיה יומיים לאחר הניתוח, עם דריכה מלאה.
התנועתיות שלי השתפרה , הכאבים פחתו,
יש עדיין כאבים אך ברמה נמוכה, אני עדיין על הליכון.

שתי שאלות,
1. בתחתית הירך, לכיוון הברך, הירך שלי צרה יחסית לרגל הבריאה.
האם זה מכיוון שהיא דורשת חיזוק ושיקום?
2. כשאני מבצע דריכה מלאה ללא עזר תומך, יש לי כאב בברך של הרגל
שעברה את הטראומה.

תודה
לצפיה ב-'ניתוח למפרק ירך'
ניתוח למפרק ירך
( לעמוד שלי בתפוז )
22/07/2016 | 11:40
9
אני מניח שכוונתך לקיבוע שבר במפרק ירך. 
יתכן שיש דלדול שרירים וזה מטופל בפיזיוטראפיה. 
לעיתים בעיה באזור מפרק ירך יכולה להרגיש ככאב בברך. 
לצפיה ב-'כאבים במפשעה '
כאבים במפשעה
19/07/2016 | 13:13
1
17
שלום,
לפני חודשיים וחצי נפצעתי במפשעה בכדורגל, בבדיקת אולטרסאונד לא נמצא שום דבר. אני במשך חודשיים עושה פיזיותרפיה ועדיין הכאבים חזקים.
מה אפשר לעשות? אשמח לעזרה בנושא.
תודה.
לצפיה ב-'כאבי מפשעה'
כאבי מפשעה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/07/2016 | 16:19
11
הכאבים יכולים לנבוע ממפרק הירך, הגידים סביב, בקע מפשעתי, הקרנה מהגב ועוד. אם אין הטבה צריך לחזור לרופא ולהבדק שוב ולשקול הדמיה נוספת.
לצפיה ב-'כאבים כרוניים באגן וברגליים - MRI עמש מותני'
כאבים כרוניים באגן וברגליים - MRI עמש מותני
19/07/2016 | 10:22
1
37
שלום. 
מזה שלוש שנים סובלת מכאבים כרוניים באגן וברגליים (דו צדדי), ספאזם בשרירים וכאבי סיאטיקה. 
לאחר בדיקות מרובות עשיתי בדיקת MRI עמוד שדרה מותני ואלה התוצאות: 
מודגמת תעלה ברוחב תקין. 
שק דורלי תקין. 
במרווחים ובמפרקים הבין חולייתיים היצרות רצסים והתעבות פסטים. 
במרווח L3-L2 היצרות רצסים והתעבות פסטים. 
מרווח L4-L3 היצרות רצסים והתעבות פסטים. 
מרווח L5-L4 היצרות רצסים והתעבות פסטים. 
מרווח S1-L5 היצרות רצסים והתעבות פסטים. 
אין עדות לביטות דיסק. 
אין עדות ללחץ אפידורלי על השק הדורלי. 
אותות תקינים מהחוט המותני. 

האם התוצאה מסבירה את כאבי הרגליים? יש לציין שבמהלך השלוש שנים הללו הייתי בהריון ובמהלכו לא היו כאבים כלל. 

תודה רבה.
לצפיה ב-'MRI עש מותני'
MRI עש מותני
( לעמוד שלי בתפוז )
19/07/2016 | 16:17
21
אין פה ממצא חד משמעי. ממליץ לפנות למרפאת עמוד שדרה עם הנ"ל
לצפיה ב-'בקשר לעקמת ומבנה גוף...'
בקשר לעקמת ומבנה גוף...
18/07/2016 | 12:32
2
25
צירפתי 2 תמונות. יש לי עקמת בחזה ובליטה בבטן עליונה לפי התמונה ניתן לראות עיוותים קלים בחזה. אקו לב יצא תקין.צילום חזה גם .האם לפי התמונה לא נראה כי העיוותים מפריעים לתפקוד הלב או הריאות? אני לא מרגיש קוצר נשימה אבל מרגיש את דופק הלב במיוחד בשכיבה או תנוחות ישיבה מסויימות.
לצפיה ב-'תמונות'
תמונות
18/07/2016 | 12:34
1
9
לצפיה ב-'עיוותי בית חזה'
עיוותי בית חזה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/07/2016 | 16:12
9
אם יש עקמת של עמוד השדרה (גב) צריך לראות צילומי עקמת של עמוד השדרה.
אם אין, אתה צריך לפנות עם השאלות לכירורג חזה. 
לצפיה ב-'MRI לאחר ניתוח ברך '
MRI לאחר ניתוח ברך
18/07/2016 | 08:47
1
38
לפני 3 שנים עברתי ניתוח ברך לשחזור ACL ולכריתת מיניסקוס.
הרופא המנתח הפנה אותי לבדיקת MRI רציתי לדעת מה התוצאות אומרות.

תוצאות סריקה בתהודה מגנטית של ברך שמאל:
הבדיקה בוצעה בטכניקת TSE בשקלול PD, T2, T1 במישור סאגיטלי, אקסיאלי וקורונלי.
סיבת ההפניה - מצב אחרי שחזור ACL.
1 .הודגמו שינויים בצקתיים בלבד הגרמי בפלטו של הטיביה בחלקו האחורי יותר בחלק הפנימי.
2 .לא הודגמו שינויים פתולוגים בגומה האחורית.
המפרק הפטלו - פמורלי שמור.
3 .הדגמה תקינה של PCL ,מצב אחרי שחזור ACL .גראפט שומר על שלמותו.
הדגמה תקינה של התעלה הפמורלית.

תעלה טיביאלית הדגמה ציסטה צמודה למעבר של הגראפט בגודל 6.8X0.7X0.0 ס"מ.
4 .אין לראות שינויים בגידים קוואדריצפס ופטלרי.
5 .הרצועות הקולטרליות ללא שינויים פתולוגים.
6 .מניסקוס מדיאלי ולטרלי ללא שינויים פתולוגיים.
בסיכום:
שינויים פוסט ניתוחיים, גראפט שומר על שלמותו .באזור התעלה הטיביאלית, צמוד למעבר של גראפט הודגמה
ציסטה .

יש סיבה לדאגה ולחזור לרופא המנתח?
תודה מראש
לצפיה ב-'MRI לאחר ניתוח'
MRI לאחר ניתוח
( לעמוד שלי בתפוז )
19/07/2016 | 16:10
13
רואים שינויים שיש לאחר ניתוח. הרצועה החדשה שמורה ושלמה. יש ציסטה סמוך לרצועה בתעלתה. רצוי להראות למנתח אם כי לרוב אין סיבה לדאגה
לצפיה ב-'כאבים בברך לאחר ניתוח שחזור ACL'
כאבים בברך לאחר ניתוח שחזור ACL
17/07/2016 | 14:32
1
16
היי,
אני בת 28, עברתי ניתוח שחזור רצועה צולבת קדמית בברך בנובמבר האחרון. עשיתי פיזיותרפיה במשך 3 חודשים, וב3 חודשים האחרונים אני מתאמנת 4 פעמים בשבוע אימונים פונקציונליים (כמו קרוספיט לנשים).
בגדול אני מרגישה בסדר, תמיד "מרגישה" את הברך, לפעמים כואב לי אבל המנהל של המכון אמר שזה כאב טוב שבונה את השריר, ושתמיד אני "ארגיש" את הברך הבעייתית. האם זה נכון?
שאלה שניה- אתמול רצתי כמה צעדים על החול ומאז ממש כואבת לי הברך (אני צולעת עכשיו). האם כדאי לעשות הפסקה מהאימונים או שזה גם "הכאב הטוב" שמדברים עליו?
תודה!
לצפיה ב-'כאבים בברך לאחר ניתוח'
כאבים בברך לאחר ניתוח
( לעמוד שלי בתפוז )
19/07/2016 | 16:08
13
אני מניח שהמאמן מתכוון ב"כאב בונה" להרגשת אימוץ שרירים באימונים ובסופם.
לא צריך להגיע לכאב וצליעה. אם כן מגיעים, צריך לעשות מתיחות ולהפחית/להפסיק אימונים עד לשיפור. 
לצפיה ב-'כאב בברכיים בעת הליכה בירידה'
כאב בברכיים בעת הליכה בירידה
16/07/2016 | 06:47
4
30

אני מקווה שזה הפורום הרלוונטי, במידה ולא - מוזמנים למחוק את השאלה:
אני בן 35, כושר בינוני מינוס, לא מתעמל סדיר, לא עושה כושר סדיר, אבל מידי פעם (פעם פעמיים בחודש)  רץ (2-3 ק"מ) או רוכב על אופניים
אינני שמן או סובל ממחלות בדרך כלל

בסופ"ש האחרון יצאתי לטרק עם חברים בהרים, בסוף היום הראשון, אחרי הליכה בשטח של כעשר ק"מ, (הלכתי עם תיק של כ20 קילו על הגב) התחיל לי כאב בברך שמאל (הרגל החלשה יותר שלי) שהורגש בעיקר בעת ירידה.
בזמן הליכה במישור או בטיפוס בעליה הכאב היה נסבל לגמרי או לא מורגש, בעת ירידה, הכאב התעצם עד לרמה שביום השני של הטיול (הליכה של 25 ק"מ, בערך שני שליש בירידה) הקצב שלי היה מאוד איטי (סביב ה5-6 קמ"ש)

מאז אני די במנוחה, חזרתי לשגרה, אבל אתמול, כשירדתי במדרגות שוב חזרתי להרגיש את הכאב הזה.

השאלה שלי -
1. מה יכול לגרום לכאב כזה? מה מהותו? אופיו?
2. האם יש איזה פעילות שאוכל לעשות כדי לבנות סבילות או לשפר את היכולת שלי כך שכאב כזה לא יישנה? שהמצב לא יחזור על עצמו?

אני מאוד אוהב לטייל, לא הייתי רוצה שהדבר הזה יתחיל להגביל אותי

לצפיה ב-'כאבי ברך בירידה'
כאבי ברך בירידה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/07/2016 | 16:03
3
19
אתה מתאר מצב של  טיול ארוך בהרים עם עומס מוגבר בבת אחת על הברכיים. בזמן ירידה העומס מוגבר ואם האזור כבר מגורה או מעט שחוק מהמאמץ יהיה כאב.  
התחל בקצת מנוחה. המנעות מירידות. לאחר מכן צריך לבנות סרגל מאמצים. במידה ומפריע רק בטיולים ניתן להשתמש עם ברכיות. במידה ולא הוטב פנה להבדק. 
לצפיה ב-'תודה על התגובה, כמה שאלות המשך'
תודה על התגובה, כמה שאלות המשך
19/07/2016 | 18:52
2
9
ברכיות - אני מנחש שמדובר בשרוולים האלה שמלבישים על הברך, יש דגם מומלץ? חברה מומלצת?

לגבי סרגל מאמצים או יצירות "עמידות" לכאב או חיזוק הברך, האם יש תרגילים שיכולים לעזור לזה?

תודה מראש

לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
22/07/2016 | 11:37
1
8
ודאי שיש תרגילים. מומלץ לבקש הפניה לפיזיוטראפיה. 
לחלופין פנה לפורום פיזיוטראפיה תפוז
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
22/07/2016 | 16:39
3
לצפיה ב-'זריקת דיפרוספאן '
זריקת דיפרוספאן
16/07/2016 | 03:50
1
46
שלום. לפני כשבוע קיבלתי זריקה זו  באופן מקומי לעקב הרגל. .באופן מיידי החלו לי גלי חום  בתכיפות רבה עם אודם בפנים והזעה מוגברת במהלך כל שעות היום והלילה ושבנוסף גורמים להפרעות שינה . אני בת 52 .ובשנה וחצי האחרונות סבלתי מגלי חום ,נסבלים וללא הזעה , כחלק מתופעות גיל המעבר. 
הגלים המתוארים זו תופעה ידועה בזריקה זו?
האם החמרת גלי החום אמורה להתפוגג עם ירידת הדיפרוספאן בגוף ? (זה לא אמור להיות מקומי בלבד? )
מה עושים? שבוע אני בקושי ישנה..
תודה
לצפיה ב-'תופעות לוואי'
תופעות לוואי
( לעמוד שלי בתפוז )
19/07/2016 | 15:58
15
דיפרוספאן שייך למשפחת הסטירואידים להם תופעות לוואי רבות. בין היתר הפרעה לשינה, עלית לחץ דם וסוכר ועוד. בזריקה בודדת לרוב התופעות ימשכו זמן קצר אך אם מעל שבוע כדאי לפנות לרופא משפחה. 
לצפיה ב-'שפגאט'
שפגאט
14/07/2016 | 19:27
2
17
שלום, האם ניתן ללמוד לעשות שגאט בגיל 38 עם בריאות תקינה?
כרגע אני מסוגלת ל90 מעלות. איך להימנע מגרימת נזק?

תודה!!
לצפיה ב-'שפגאט'
שפגאט
( לעמוד שלי בתפוז )
19/07/2016 | 15:51
1
11
אנחנו שונים במבנה ובגמישות שלנו. יש היכולים ויש שאף לא יוכלו לבצע שפגאט. צריך לבצע מתיחות ולהעלות את הטווחים בהדרגה. רצוי עם מאמן.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
31/07/2016 | 07:33
1
לצפיה ב-'שבר באצב 3 ביד '
שבר באצב 3 ביד
13/07/2016 | 16:21
1
10
לפני 3 שנים נשברה האצבע ביד שמואל מאז לא המשכתי בטיפול. עכשיו אני מרגישה בכאבים השאלה האם צריכה ניתוח?
תודה מרוש
לצפיה ב-'שבר באצבע לפני 3 שנים'
שבר באצבע לפני 3 שנים
( לעמוד שלי בתפוז )
14/07/2016 | 12:51
9
צריך לפנות לבדיקת אורטופד. ישקל צורך בצילום להערכת אזור השבר ודרגת החיבור. וטיפול בהתאם לממצאים. 
לצפיה ב-'כאב כרוני בבסיס האגודל '
כאב כרוני בבסיס האגודל
11/07/2016 | 13:45
1
23
שלום ד"ר,

שמי רחל, בת 59, בחצי שנה האחרונה אני סובלת מכאבים כרוניים משתקים במפרק הבסיס של האגודל (זה שמחבר את האגודל לכף היד).

הכאב מופיע רק בתנועה (גם הקלה ביותר) ונעלם במנוחה. בשעת תנועה יש נקודה לאורך האגודל (בצד הפנימי) ובשורש כף היד שלאורכן יש כאב חד! האגודל נפוחה בצד הפנימי ובצד החיצוני.

לאחר ביקור אצל מספר רופאים קיבלתי את הטיפולים הבא:
- שתי זריקות קורטיזון למפרק
-טיפולי פיזיותרפיה (6 טיפולים)
-כפפת קיבוע

אך כל זאת ללא הועיל!

אני מאוד מיואשת ולא יודעת מה לעשות... אני עובדת בעבודה פיזית והכאבים הם בלתי נסבלים.

אשמח אם תוכל להכווין אותי בעניין זה, מה יכולה להיות הבעיה? ומה הפתרונות האפשריים?

-ביצעתי צילום רנטגן של כף היד, אני מצרפת את הפיענוח שלו:
שינויים ניווניים מינימליים בחיבורים של אצבע 1 של היד, כולל C-tmc של אצבע 1. 
ללא הצרויות, אין אי-סדירות בדפנות המפרקים, 
ללא עדות להרס גרמי, וללא הסתיידות ברקמות הרכות.

לתשובתך ועזרתך אודה,
רחל
לצפיה ב-'כאב באגודל'
כאב באגודל
( לעמוד שלי בתפוז )
11/07/2016 | 13:56
16
יכולים להיות מספר גורמים לכאב משחיקה מפרקית ועד דלקת בגיד המכופף של האגודל.  הטיפול שונה בהתאם לממצא ויתכן אף צורך בטיפול ניתוחי. ממליץ לפנות למומחה כף יד/מרפאת כף יד. 
לצפיה ב-'כאב בצלעות צד שמאל'
כאב בצלעות צד שמאל
10/07/2016 | 23:02
1
16
מה הסיבה לכאב בצלעות בצד שמאל?
אין כל פגיעה או חבלה
גיל 60
לצפיה ב-'כאב בצלעות משמאל'
כאב בצלעות משמאל
( לעמוד שלי בתפוז )
11/07/2016 | 13:53
12
סיבות רבות מבעיה בטנית או ריאתית תחת הצלעות, דרך וריצלה זוסטר (שלבקת חוגרת מהרפס) ועד לכאב שרירי פשוט
לצפיה ב-'פגיעה בלברום העליון בכתף מסוג slap דרגה 4'
פגיעה בלברום העליון בכתף מסוג slap דרגה 4
10/07/2016 | 11:11
1
40
שלום,

אני בת 28, מתאמנת ועובדת באקרובטיקה אווירית (הכוללת טיפוסים על חבלים).
ב 4 חודשים האחרונים התחלתי להתאמן באופן אינטנסיבי, והחלו לי כאבים חזקים בכתף (מהטיפוסים ככל הנראה).
לאחר שלא מצאו דבר בבדיקת אולטראסאונד, הפנו אותי ל mri.
הממצאים הם שיש לי נזק בלברום העליון מסוג slap דרגה 4.

האורטופד אמר לי שכנראה אצטרך ניתוח אבל בשביל להיות בטוחים הוא הציע שאתייעץ עם מומחה כתף.
התור שלי למומחה כתף הוא בעוד כשבועיים.
אציין כי במשך כמה חודשים אני לוקחת כורכומין ומורחת משחת וולטרן והכאבים כמעט פסקו לי.
השאלה שלי היא האם אני יכולה להמשיך להתאמן כרגע? או שאני חייבת להפסיק לבצע כל פעילות באופן מוחלט?( משום שזו גם העבודה שלי)
חשוב לי להדגיש שכרגע היד כבר לא ממש כואב לי ואני כן מסוגלת לבצע את התרגילים שאני עושה, אבל האם יכול יגרם לי יותר נזק אם אעמיס על היד?
יכול להיות שיש שגיאה בתוצאת הבדיקה?
לצפיה ב-'פגיעת לברום'
פגיעת לברום
( לעמוד שלי בתפוז )
11/07/2016 | 13:51
9
כעקרון כשהכאבים חולפים צריך לנסות חזרה מודרגת לפעילות קלה בהדרכת פיזיוטראפיסט. אם הכאב חוזר להפסיק. האם יכול להגרם נזק נוסף- כן. 
לצפיה ב-'פענוח תצלום ישן'
פענוח תצלום ישן
08/07/2016 | 23:38
1
32
רקע: פציעת הדף  ורסס בשירות צבאי. זהו אינו צילום רנטגן רגיל אלא צילום של כלי הדם והעצמות. מהו האזור הבהיר בחלק העליון של השוק? האם זאת רקמה רכה? ומדוע היא איננה מופיעה באזור השבר?  היה חוסר ניכר של רקמה רכה כתוצאה מפציעה אך ניתן לראות בבירור רסיסים שכאילו תלויים ׳באוויר׳,סביב השבר והעקב. כמו כן, ישנה מעין צינורית שעולה מאזור העקב מעלה, מה זה ומדוע זה ללא רגע בהיר כמו בחלק העליון של השוק?
תודה

לצפיה ב-'שיקוף ישן'
שיקוף ישן
( לעמוד שלי בתפוז )
11/07/2016 | 13:48
7
נראות הרקמה הרכה תלויה בקרינה ולכן הרקמה יכולה להיות "שקופה" בעוד המתכת של הרסיסים תראה. כלי הדם מודגמים רק בזמן הזרקת חומר ניגוד. 
לצפיה ב-'מבנה סקרלרוטי'
מבנה סקרלרוטי
08/07/2016 | 19:46
3
29
בבדיקת רנטגן עלה הממצא הבא
בדיאפיזה של טיביה הודגם מבנה סקלרוטי כ 7*10*14 מ״מ בגודל - אי גרמי? אחר?
לשקול בירור נוסף על ידי מיפוי עצמות ומעקב רנטגני

מה זה אומר? זה סרטן? זה גרורתי? זה ציסטה?

נותרתי תלויה על בלימה מודאגת- אודה לעזרתך
לצפיה ב-'מבנה סקלרוטי'
מבנה סקלרוטי
( לעמוד שלי בתפוז )
11/07/2016 | 13:44
2
28
ממצא סקלרוטי לרוב איננו ממאיר.
לצערי זה אינו מספיק לאבחנה מדויקת. 
לצפיה ב-'תודה לך'
תודה לך
11/07/2016 | 17:08
1
8
אז מה נדרש לאיבחון?
מיפוי עצמות?
ביופסיה?
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
14/07/2016 | 12:49
6
 לעיתים הרופא יכול לאבחן מהצילום במקרים של ממצא רנטגני אופייני שפיר. אם לא אז לרוב ישלח למיפוי עצמות או הדמיה אחרת
לצפיה ב-' betamethasone ו- lidocaine והיריון'
betamethasone ו- lidocaine והיריון
07/07/2016 | 22:48
1
5
שלום,
יש לי דלקת בשרירי המפרק בירך, והאורתופד הציע לי להזריק את התרופות הנ"ל. בשבוע הבא אני עושה הזרעה (של תרומת זרע) וחוששת שהזריקה תזיק או עלולה לפגוע בדרך כלשהי בהתפתחות ההריון\העובר.
האם חששותיי מוצדקות? והאם ישנן דרכים אחרות לטיפול מלבד כדורים (מהם אני מעדיפה להמנע)?
תודה רבה,
בר
לצפיה ב-'בטאמטזון ולידוקאין בהריון'
בטאמטזון ולידוקאין בהריון
( לעמוד שלי בתפוז )
11/07/2016 | 13:36
5
השאלה לגבי סיכון ההריון צריכה להיות מופנית לגניקולוג שמטפל בהפריה.
טיפול שונה מכדורים וזריקות יכול להיות פיזיוטראפיה
לצפיה ב-'פציעת ספורט'
פציעת ספורט
08/07/2016 | 18:23
1
16
שלום
אני בת 24 סובלת מכאבי ברכיים כבר למעלה מ8 חודשים
החלו בעקבות פעילות גופנית מאומצת הכנה למרתון ואימוני ריצות מאוד אינטנסיבים בהתחלה נתו לי מיפוי עצמות לפני 8 חודשים ולפי הבדיקה יש לי שברי מאמץ דרגה 2 בשוקיים (שכנראה עוד לא התאחו!) הרופא הוא טען שי לי דלקת גיד הפיקה
עשיתי 8 חודשים פיזיוטרפיה והידותרפיה וזה רק החמיר
קשה לי מאוד לעמוד על הרגליים
עשיתי MRI אבקש לדעת מה זה אומר:
ברך ימין:
מוקד בצקת לשד עצם בחלק האחורי בפלטו הטיביאלי המדיאלי.
ממצא בחלק הקדמי של הטיביה המקורבת חשוד לאוטם לשדי תת-קורטיקלי.
הממצא בעל גבול מוגבל.
התהליך בחלק האחורי של הטיביה בעל מאפיינים שונים.
לא נראים שינויים פריאוסטאליים. אין מסה של רקמה רכה.
אין כמות חריגה של נוזל בברך.
ברך שמאל
באספקט הקדמי של הטיביה המקורבת נראה ממצא בעל גבול, בדומה למה שנראה בברך הימנית. הממצא חשוד
לאוטם לשדי תת-קורטיקלי.
פרט לכך סיגנל לשד העצם תקין.
אין כמות חריגה של נוזל בברך
יש לי כאבי תופת בלי מאמץ מיוחד רק מעמידה על הרגליים בשוקיים ובברכיים שמקשים לתפקד... זה הגיוני אחרי 8 חודשים?
לצפיה ב-'כאבי ברכיים'
כאבי ברכיים
( לעמוד שלי בתפוז )
11/07/2016 | 13:41
12
מתוארים מספר ממצאים בMRI שיכולים להיות הגורמים לכאב. צריך לראות האם יש התאמה בינהם לאזורי הכאב שלך. לצורך אבחון מדויק וטיפול צריך לפנות למרפאת ספורט/ברך 

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום התמודדות עם סרטן
לא חייבים להתמודד לבד
ד
מומחה לכף רגל וקרסול
ד
ד"ר אבי צפריר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה