לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

לצפיה ב-'חשוב שרירי כף היד'
חשוב שרירי כף היד
09/06/2016 | 22:33
2
19
שלום רב
האם זה נכון לאמר שבהפעלת השרירים הלומברקים ביד יש גם פעולה של האקסטנסורים ושל הפלקסור העמוק?
הלומבריקלים יוצאים מהגידים של של הפלקסור העמוק ומתחברים לידים של האקסטנסוריםתלען אי אפשר שבהפעלת האצבעות בתנועה שמפעילה את הלומרקים שגם האקסטנסורים והפלקסורים לא יעבדו ,מכון?
-אם אני מנסה לכווץ רק את שרירי כף היד אני מרגישה תנועה גם של הפלקסורים ,הם אי אפשר להפריד את הפעלת שרירי כף היד בכיווץ איזומטרי ואת הפלקסורים? מדוע?
תודה רבה
לצפיה ב-'לומבריקלים'
לומבריקלים
( לעמוד שלי בתפוז )
13/06/2016 | 13:31
1
14
1
שרירים המחוברים לגיד הפלקסור העמוק באצבעות 2-5 ומצד שני למכסה האקסטנסורים. מבצעים כיפוף של מפרקי הMCP ויישור של DIP PIP. עובדים יחד עם הפלקסורים. 
לצפיה ב-'שאלת המשך לגבי תפקוד האצבעות'
שאלת המשך לגבי תפקוד האצבעות
14/06/2016 | 19:13
7
בעת העלת האגודל למעלה (מה שנקרא EXTENSION) בה רואים את גידי השרירים של הפשיטה שלו באמה העליונה-אני שמה לב כי האופן אוטומטי גם האצבע השנייה מגיבה בעלייה קטנה. מדוע זה? אני יודעת שיש להם שרירים שונים של EXTENSIONתהאם זה קשר לעצב?
תודה
לצפיה ב-'כאבים בצוואר'
כאבים בצוואר
09/06/2016 | 13:59
1
10
מזה למעלה מחודשיים אני סובלת מכאבים באזור הצוואר בצד שמאל דבר שגורם לי כאב חד עם כל הפנייה של הראש שמאלה. נשלחתי לעשות צילום עמוד שדרה צווארי ולהלן התוצאות:
הסיבה לביצוע הבדיקה ! כאבים
קיפוזיס קלה בגובה C6-C5 .
אנטרוליסטזיס קלה בגובה C5-C4 .
סטייה קלה ימינה בגובה C5-C4 .
דיסקופטיה וספונדילוזיס בולטת בגבהי C6-C5 ,C7-C6 .
שינויים ניווניים במפרקים הפאצטליים, בולטים ב!D1-C7 וקלים ברוב הגבהים.
שינויים ניווניים של מפרקים האונקו!וורטברליים בגבהים C5-C4 ועד C7-C6 . 
לסיכום: סטיות ושינויים ניווניים
אני בת 67.
מה עושים עם כאלה נתונים?

לצפיה ב-'כאבי צוואר'
כאבי צוואר
( לעמוד שלי בתפוז )
09/06/2016 | 14:14
15
צריך בדיקה גופנית בנוסף כדי לרדת לפרטים. כעקרון הטיפול ינוע מכדורים ופיזיוטראפיה דרך מרפאת כאב ועד לניתוחים. 
לצפיה ב-'בדיקת זכאות לאביזרים רפואיים אורתופדיים בכל קופות החולים'
בדיקת זכאות לאביזרים רפואיים אורתופדיים בכל קופות החולים
09/06/2016 | 10:25
21
באתר החדש כל הבריאות, שהקים משרד הבריאות, קיימים כ-8,000 ערכים לבדיקת זכאויות רפואיות שמעניקות הקופות כולל השוואה בין קופה לקופה. (הכניסה לאתר חופשית וחינמית). 
כנסו לבדיקת זכאות לאביזרים רפואיים אורתופדיים בקופת החולים בה אתם מבוטחים.
בהצלחה.
לצפיה ב-'אצבעות והשרירים'
אצבעות והשרירים
07/06/2016 | 18:03
1
11
שלום רב
שאלה קצת מוזרה אבל ניסיתי למצוא לה תשובה ולא מצאתי-אם מניחים את כף היד על שולחן כשגם הפרק מונח על השולחן ומנסים להזיז את האצבעות כשהן פרושות קדימה,התזוזה שלהן הרבה יותר קשה,מאשר אם מזיזים אותן בדיוק אותו הדבר, אך הפרק מורם משולחן.
אפשר לדעת מדוע זה?
תודה
לצפיה ב-'אצבעות ושרירים'
אצבעות ושרירים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/06/2016 | 14:12
7
לצערי לא הצלחתי לשחזר את המגבלה או להבין את השאלה
לצפיה ב-'ההבדל בין בי"ח ציבורי ופרטי'
ההבדל בין בי"ח ציבורי ופרטי
07/06/2016 | 14:12
1
15
שלום
הומלץ לי על ניתוח לתיקון גיד קרוע בכתף, וגם הלוקס ריגידוס בבוהן.
בזמן שעבר בין קביעת התור ועד הגעת מועד הניתוח, עשיתי קצת שיעורי בית, ומצאתי כמה אנשים שעברו הניתוחים הללו ומשהו מוזר נתגלה לי, אולי זה מקרי...
מי שעבר את הניתוח בבי"ח ממשלתי ציבורי(וחיכה המון זמן..כמוני), ממש לא השתקם וממשיך לסבול מכאבים .
לעומת זאת מי שיש לו ביטוח משלים ועשה באסותא, והוסיף לא מעט כסף,(אלפים), "הגיעו הביתה ועשו כלים" כלשונם!!!
אני שאין לי ביטוח משלים ואמורה לעבור הניתוחים בבתי חולים ציבוריים...נבהלתי וביטלתי הכל!!!
ברצוני לדעת:
מה ההבדל בין הניתוחים?
חוץ מזמן ההמתנה ופרטיות האשפוז, האם משתמשים בחלקים אחרים, חומרים אחרים? מה ההבדל בניתוח שאותו מנתח מבצע בבית חולים ציבורי לעומת ניתוח באסותא?
שכן שלי שיש לו ביטוח משלים עשה ניתוח כתף באסותא, שילם 3500ש"ח, והרגיש מצויין לאחר הניתוח.
אני אמורה לעבור אותו ניתוח, ע"י אותו מנתח, בבי"ח ציבורי, ולא נדרשת לשום תשלום.
האם יבוצע בי אותו ניתוח?
תודה 
לצפיה ב-'ההבדל בין ציבורי לפרטי'
ההבדל בין ציבורי לפרטי
( לעמוד שלי בתפוז )
09/06/2016 | 14:08
16
הניתוח אמור להיות אותו ניתוח. 
המנתח בבי"ח ציבורי אינו מובטח. 
אם יש לך שאלות לגבי סוג הניתוח וההבדלים צריך להפנותן לרופא שמחתים אותך לניתוח. 
לצפיה ב-'המלצה למנתח ברך'
המלצה למנתח ברך
05/06/2016 | 11:28
25
שלום רב,

אני זקוק להמלצה למנתח ברך מומחה שעובד עם מבוטחי קופת חולים מאוחדת.

עדיפות לאזור תל-אביב/אשדוד אך לא חובה.

בברכה,
יונתן
לצפיה ב-'Compartment Syndrome בכמה מדורים בשוקיים'
Compartment Syndrome בכמה מדורים בשוקיים
03/06/2016 | 00:59
1
15
שלום

בן 41
סובל מזה שנים מכאבי שוקיים עקב לחץ במדורים בשוקיים.
הכאבים נהיים חדים בעליות, וכן בהליכה מהירה או ממושכת.
עברתי בעבר בירור של כלי דם והיה תקין, והחשד של הרופא היה על תסמונת המדורים, גם לפי התלונות, וגם רושם קליני (מדורים נפוחים וקשים).
מאחר והבנתי שהאופציה היא ניתוח, די חששתי מזה ודחיתי את זה. ונשארתי עם הסבל.
לפני כמה זמן עשיתי בדיקת לחצים תוך מדורית, והממצאים אישרו את החשד שמדובר בתסמונת המדורים, ונאמר לי שהלחצים מאוד "מרשימים". בעיקר במדורים הקדמיים, אבל לא רק.
ושוב הטיפול הוא ניתוחי, עם התוצאות הלכתי לאורטופד ספורט, ולדבריו הניתוח לא בטוח בכלל שיעזור, וצריך לשקול טוב אם בכלל ללכת על זה.
כמובן שיצאתי מתוסכל, ואני ממשיך לסבול.
מאחר והכאב מגביל אותי בלא מעט דברים שקשורים בהליכה, רציתי את עצתך.
לביטוח לאומי לא חשבתי לפנות, מאחר ומן הסתם זה לא נחשב לנכות אם ניתן (לכאורה) לפתור את זה בניתוח. וממה שהתרשמתי הניתוח לא ממש יחולל פלאים אצלי.
אך רציתי לבקש ספציפית תו נכה לרכב, שיאפשר לי לחנות במקומות קרובים יותר לאן שאני צריך ללכת (לפעמים זה הבדל של ללכת או לוותר על זה).
האם יש לך המלצה איך ומה ניתן לעשות בקשר לזה, ומה יכול להגביר את הסיכויים שלי לקבל תו נכה (אף שבעצם אני לא נכה ביטוח לאומי) לאור האמור לעיל? לבקש חוות דעת רפואית? מה כדאי לעשות?

בתודה ובברכה

לצפיה ב-'chronic compartment syndrome'
chronic compartment syndrome
( לעמוד שלי בתפוז )
06/06/2016 | 15:01
5
אקדים ואומר שאין הפורום עוסק בעניני ביטוח לאומי/נכות/פטורים/תוי נכה. 
לענין הרפואי: אם התלונות והמדידות אכן מתאימים לאבחנה זו הרי שניתוח יכול לפתור את הבעיה. כמובן שכרוך בהחלמה והשקעה בפיזיוטראפיה מצדך. 
לצפיה ב-'מרפק טניס'
מרפק טניס
03/06/2016 | 00:15
1
14
שלום, אני סובלת ממרפק טניס כשנה וחצי בכללי. בפעם הראשונה שהלכתי לאחר כארבעה חודשים של כאבים הרופא הזריק לי קורטיזון לאחר שבועיים של כאבים היתה הפוגה של כארבעה חודשים. עכשו אני עם כאבים תקופה ארוכה (לא רציתי לקבל שוב זריקה) אני בטיפול פיזיותרפי שלא עוזר, עשיתי אולטרסאונד "הגיד המיישר מעובה עם הסתיידות בתוכו.." מה הטיפול המומלץ? (הפיזיותרפיסטית ממליצה על גלי הלם, מבחינת הטיפול שלה היא אומרת שבשלב שלי הוא לא יעזור))
בברכה נילי
לצפיה ב-'מרפק טניס'
מרפק טניס
( לעמוד שלי בתפוז )
06/06/2016 | 14:53
9
אפשרויות טיפוליות כוללות כדורים נוגדי דלקת, טיפול פיזיוטראפי, זריקת קורטיזון, חבק לאזור (רצועה אורטופדית), ובמקרים כרונים טיפול ניתוחי. בנוסף ישנם טיפולים השנויים במחלוקת לגבי יעילותם ושאינם בסל הבריאות: הזרקת PRP (חומרים שמסורכזים מדם החולה עצמו ומוזרקים למקום בתקוה לעורר ריפוי מוגבר). וכן גלי הלם לאזור.
חומר בעברית:
לצפיה ב-'קליטה מוגברת במיפוי ב.מ.פ. ברנטגן'
קליטה מוגברת במיפוי ב.מ.פ. ברנטגן
02/06/2016 | 22:52
1
20
הבן שלי חייל עבר מיפוי עצמות לאחר שבר בסטרנום בעקבות תאונת דרכים.
ללא קשר לשבר נצפתה קליטה מוגברת ממוקדת באיזור התחתון של עצם הירך.
בצילום רנטגן המבנה הגרמי של העצמות תקין ולא הודגם הרס גרמי או שבר.
לאור תוצאות שתי הבדיקות מהן הבעיות האפשריות ואיזו בדיקה נוספת יש לבצע בשלב זה.
לצפיה ב-'קליטה ממוקדת בעצם הירך במיפוי עצמות.'
קליטה ממוקדת בעצם הירך במיפוי עצמות.
( לעמוד שלי בתפוז )
06/06/2016 | 14:47
11
הקליטה יכולה לנבוע ממספר סיבות מעומס, דרך שברי מאמץ ועד לתהליך מקומי. תלוי בעוצמתה ואופיה, בבדיקה הגופנית ותלוי בסיפור (ללא כאבים, כאבי לילה, כאבים במאמץ....). בהתאם לחשד ניתן לשקול לבצע בירור נוסף כגון MRI.
לצפיה ב-'צלום עוש צוורי'
צלום עוש צוורי
01/06/2016 | 17:30
1
21
מה זה שינויים ספונדילואטרןטיים ב c3-c7 מצב לאחר הכ נסת spacer בין c5-6-7 ללא עדות לתמט או דיסלוקציה
לצפיה ב-'צילום עמוד שדרה צווארי'
צילום עמוד שדרה צווארי
( לעמוד שלי בתפוז )
02/06/2016 | 12:24
16
שינויים ספונדילוטים- שינויים ניוונים/שינויי גיל, בעמוד השדרה, של הדיסקים והחוליות.
מצב לאחר ניתוח. 
לצפיה ב-'שבר בזרת כף הרגל'
שבר בזרת כף הרגל
01/06/2016 | 17:02
3
40
שלום רב.
אתמול נתקלתי בעוצה ברגל של הספה עם הזרת, וכנראה שהיא נשברה אני מתקשה לדרוך על הרגל, הזרת נהייתה מעט סגולה והיא מעוותת (נכון לעכשיו עוד לא הלכתי לאורטופד כי לא היה תור) הבנתי שהטיפול היעיל ביותר זה לקבע את הזרת לאצבע הסמוכה, כיצד עושים זאת? פלסטר כזה שפשוט ללפף סביב שתי האצבעות?
בנוסף, אם אני מרגישה מגמת שיפור בכאב וביכולת שלי ללכת ולדרוך על הרגל, זה עדיין חשוב ללכת לאורתופד ולעשות צילום?

תודה רבה!
לצפיה ב-'חבלה בזרת'
חבלה בזרת
( לעמוד שלי בתפוז )
02/06/2016 | 12:22
2
13
אם יש עיוות יתכן ויש צורך להחזיר למקום לפני שמקבעים. 
צריך לפנות למוקד רפואי לצילום וטיפול. 
לצפיה ב-'תודה רבה. שאלה נוספת'
תודה רבה. שאלה נוספת
05/06/2016 | 18:22
1
9
האם יש כאן עיוות של הזרת?
לי זה נראה שהיא עשתה חצי סיבוב (הציפורן פונה מידי כלפי חוץ)
לצערי עוד לא הצלחתי לקבוע תור לאורטופד...
לצפיה ב-'משום מה התמונה לא עלתה'
משום מה התמונה לא עלתה
06/06/2016 | 22:06
3
לצפיה ב-'עמוד שידרה צווארי'
עמוד שידרה צווארי
31/05/2016 | 16:38
1
23
כאבים המקרינים לראש כתף ויד שמאל.תוצאות צילום:posterior c4-7 ostephytes.היצרות המרווח הבין חולייתי. האם מדובר בפריצת דיסק?מה הטיפול לאור הפענוח.
לצפיה ב-'צילום צווארי'
צילום צווארי
( לעמוד שלי בתפוז )
02/06/2016 | 12:20
21
מתוארים ממצאים ניוונים של הדיסקים עם זיזי עצם. הטיפול כעקרון ינוע ממשככי כאבים, פיזיוטראפיה, מרפאת כאב, רפואה אלטרנטיבית ועד ניתוחים במקרים מסוימים. 
לצפיה ב-'פירוש תוצאות CT'
פירוש תוצאות CT
31/05/2016 | 08:55
1
33
למישהו / מישהי יש מושג מה הפירוש של :
במלאולוס הלטרלי נראה שבר תלישה זעיר תת עורי באספקט הלטרלי שלו.
שבר תלישה זעיר גם באספקט הקדמי לטרלי של המלאולוס המדיאלי בגובה הסינדסמוזיס.
נראה גם שבר תלישה פסי מהטיביה הדיסטלית המערב את הסינדסמוזיס.
שבר ניתוק זעיר גם באספקט הלטרלי של כיפת הטלוס.
אוס טריגונום היוצר פסאודו מפרק עם הטלוס, עם שינויים ניווניים עם ציסטות סובכונדרליות.
מעט נוזל במפרק הטלרי .

סבבה שבור אבל במילים  פשוטות?
לצפיה ב-'תוצאות CT'
תוצאות CT
( לעמוד שלי בתפוז )
02/06/2016 | 12:17
17
שברי תלישה משמעם שהרצועה המחוברת לעצם (אזור מפרקי) תלשה חתיכת עצם קטנה. פה מתוארים שברי תלישה בפטישון החיצוני, ובמפרק בין עצם הטיביה לפיבולה (בין עצם השוקה והשוקית). 
לצפיה ב-'4 גידים קרועים בכתף לבחור פראפלג'
4 גידים קרועים בכתף לבחור פראפלג
29/05/2016 | 10:31
13
צריך ניתוח דחוף, כרגע הוא לא מסוגל לתפקד כלל ללא היד (הפך לסיעודי ללא היד)  המצב החמיר מאוד בימים האחרונים ודרוש ניתוח דחוף , עדיף באיזור חיפה בגלל ניידות , לא מסוגל לנהוג עם היד ,אבל הכל יתקבל בברכה. בגלל הנכות ברגליים הוא לא יכול כרגע אפילו לרדת מהמיטה ללא עזרת היד.   
רעיונות למנתחי כתף שניתן ליצור איתם קשר , כל רעיון לדרך שתזרז קביעת ניתוח תבורך. חולמים על תור להיום/מחר   HELP
יש צילומים ו - MRI
תודה מראש
harelmazal@walla.com
לצפיה ב-'בלטים והצרות בצוואר - מונע ממני לרוץ?'
בלטים והצרות בצוואר - מונע ממני לרוץ?
28/05/2016 | 20:08
1
23
אפיינו אצלי בלטים והצרות בחוליות הצוואר.
אחד האורתופדים אמר לי שאסור לי לרוץ בשל כך.
הקפיצות על החוליות מרעות על מצב הבלט ועלולות החמיר אותו.
האם זה נכון? האם אסור לי לרוץ בכלל?
לצפיה ב-'בלטים בצוואר'
בלטים בצוואר
( לעמוד שלי בתפוז )
30/05/2016 | 15:52
22
זה מצריך פרטים יותר מדויקים. ממליץ פעם אחת לפנות עם כל ההדמיה לאורטופד מומחה עמ"ש עם הנ"ל. (כיום זמין דרך "מושלם" למינהם)
לצפיה ב-'כסא למחשב'
כסא למחשב
28/05/2016 | 17:17
10
לאחר  20 שנה של ישיבה על אותו כיסא
אני מחפש כיסא  אורטופדי מצויין  למחשב.

מצאתי ברשת כיסא שניתן לחודש  ניסיון
במחיר 600 ש"ח לפנאומטי
ו 430 למתכת.
איני מוסיף את הקישור שלא יראה כפרסומת.
האם מישהו מכיר את היכסא או כיסא מצויין אחר.

תודה,
אריה

אתר שייט וימאות
http://www.cgate.co.il/

לצפיה ב-'עצם שזזה בגב גף היד '
עצם שזזה בגב גף היד
28/05/2016 | 09:16
2
12
תוך כדי האימון בתרגיל חתירה, חשתי תחושה מוזרה בכף היד, ראיתי שאחת העצמות של האצבע האמצעית  זזה  ובולטת החוצה בצורה יוצאת דופן.
כעת שאני אוחז משהו נניח משקולת, האחיזה לא שלימה,רופפת באצבע שמתחת לעצם שזזה.

בתמונה שצירפתי תראו את מיקום העצם כאשר מאגרף את היד והחץ האדום מראה שהעצם זז לכיוון ימין והיא גבוהה יחסית למצב הרגיל [ זו יד שמאל ] והעצם שליד  בצד שמאל" צנחה" מעט למטה.
המאמן טען שזו מתיחה הגיד כף היד.
אין כאב ביד, רק תחושה מוזרה.

מה עושים ? יש לי תור לאורתופד רק עוד שבוע וחצי.
לצפיה ב-'עצם שזזה'
עצם שזזה
( לעמוד שלי בתפוז )
30/05/2016 | 15:49
1
10
זה מצריך בדיקה וכנראה צילום. פנה למוקד
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
31/05/2016 | 10:46
1
לצפיה ב-'כאבי גב תחתון'
כאבי גב תחתון
28/05/2016 | 09:12
1
34
שלום.
אני בת 64 וסובלת מכאבים בגב תחתון. מצ"ב ממצאים מבדיקת MRI.
אודה לתשובת הרופא מה המשמעות של ממצאי בדיקת MRI :במיוחד אודה להתייחסות לגבי שאלת ממצא מוקדי גרמי שמצוין בסיכום. האם יכול להיות שמדובר בממצא סרטני?
בגובה - L3-4 ללא בלט דיסק משמעותי או הצרות של הנקבים.
היפרטרופיה פצטארית מלווה בהאדרה בעיקר בצד הימני, עם האדרה המתמשכת מעט גםלפדיקל מימין.
בגובה- L4-5
ליסטזיס קדמי דרגה 1 של L4 .בלט דיסק אחורי הקפי עם אימפרסיה קדמית בינונית עלהשק. היצרות של הנקבים דו"צ מעט יותר משמאל,
מגע בשורש L5 משמאל במעברו בתעלה.
היפרטרופיה ליגמנטארית ופצטארית ניכרת ביותר, משמעותית יותר מימין, מלווה
בהאדרה בולטת סביב המפרקים הפאצטרים ובפדיקל מימין. אות היפראינטנסי ב-T2בפדיקל הימני בגובה זה.
בשולי הסריקה -ציסטות קורטיקליות בכליות דו"צ.
לסיכום:
ליסטזיס קדמי של L4 .שינויים ניווניים פצטרים ניכרים בגבהים 4 L3 ו-5 L4 עם
האדרה ניכרת סביב המפרקים יותר מימין בגבהים אלו, בעיקר בגובה 5 L4 .יתכן מרכיב דלקתי. שינוי האות מלווים בהאדרה בפדיקל הימנים בעיקר, יותר בגובה 5 L4,להשוואהעם בדיקות קודמות בשאלת ממצא מוקדי גרמי באזור זה ושקילת ביקורת.
תודה רבה

לצפיה ב-'ממצאי MRI'
ממצאי MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
30/05/2016 | 15:47
256
מתואר בלט דיסק L4-5 עם לחץ על העצבים ומעט תזוזה של החוליה. הממצא הגרמי המצוין לא ברור מספיק כדי להגדיר. צריך לחזור עם הנ"ל לאורטופד המטפל. 
לצפיה ב-'סד לילה לכף היד.'
סד לילה לכף היד.
26/05/2016 | 12:06
1
13
שלום לכם!
האם אפשר להמשיך לעבוד אם סד בכף היד.
מחכה לתגובתכם ותודה לכם מראש צביקה.
לצפיה ב-'סד לילה'
סד לילה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/05/2016 | 13:56
7
סד לילה לרוב מיועד לשימוש בלילה. במנוחה. לא בזמן עבודה. 

לצפיה ב-'גב כף רגל ימין חוסר תחושה'
גב כף רגל ימין חוסר תחושה
28/05/2016 | 07:52
1
16
בוקר טוב ושבת שלום! מזה תקופה ארוכה של מספר חודשים, יש לי חוסר תחושה בגב כף רגל ימין שבא והולך. כשאני נוגעת בכף רגל ימין באמצע בקטע קטן. ושנעלתי סנדלים. הרגשתי את הלחץ והחוסר תחושה. וזה בעיקר רק בכף רגל ימין. אשמח ד'ר לחוות דעתך., והאם אני צרכה לגשת לראות רופא לבדיקה. תודה!
לצפיה ב-'חוסר תחושה בכף הרגל'
חוסר תחושה בכף הרגל
( לעמוד שלי בתפוז )
30/05/2016 | 15:42
14
אם יש קשר ברור לסנדל/נעל מסוים אז יש להמנע ממנו. 
אם למרות השינוי במנעל ההפרעה חוזרת רצוי לפנות לרופא להערכה. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום קלאב פוט
פורום קלאב פוט
ליאת ארנון - יועצת הנקה
ליאת ארנון
פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה