לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1276712,767 עוקבים אודות עסקים

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

לצפיה ב-'פענוח CT'
פענוח CT
28/09/2016 | 17:54
1
51
שלום,
בשל כאבי גב תחתון עזים עם הקרנה לעכוז ולרגל שמאל, עם EMG שהראה פגיעה עצבית דו צדדית קלה ברגליים, נשלחתי ע"י אורתופד ל-MRI בשאלה של פריצת דיסק. הקופה לא אישרה ולכן נשלחתי ל-CT.
התוצאה:
חולית מעבר S1.
בגובה L5-S1 שינויים ארטרוטים היפרטרופים במפרק פצטלי מימין.
בלט אנולוס דיפוזי.
בקע שטוח פארה מדיאני שמאלי לוחץ על השורש משמאל בתעלה.

אשמח לפענוח בשפה פשוטה,האם מדובר בשתי פריצות דיסק נפרדות? והאם יש צורך ב-MRI או שה-CT מספק על מנת לבצע הזרקות מקומיות (בשל ארועים מוחיים אני מנועה מלקבל תרופות נוגדות דלקת).

תודה רבה ושנה טובה
מור
לצפיה ב-'פענוח CT'
פענוח CT
( לעמוד שלי בתפוז )
29/09/2016 | 14:41
25
מתוך מה שמצוין בשאלה מופיע בלט דיסק בגובה L5-S1 עם פריצה (כנראה באותו גובה) שלוחצת על השורש שהולך לרגל שמאל. לרוב זה מספק בשביל לתת הזרקות. 
לצפיה ב-'בעיה בצוואר ובגב'
בעיה בצוואר ובגב
28/09/2016 | 14:09
1
68
היי,

אני סובלת מזה שבועיים מצוואר וגב תפוסים להחריד. אני לא יודעת מאיפה זה בא לי פתאום ולמה אני לא יוצאת מזה.

כבר שנים יש לי נטייה כלשהי לצוואר תפוס וכאב ראש מתחי בעקבות כך, ופיזיותרפיסטית בדקה אותי ואמר שהדבר קורה בגלל גמישות יתר בכתפיים.

אבל בשבועיים האחרונים אני סובלת בעיקר מהגב, מורחת כל יום משחה, משתדלת לעשות תרגילים וכלום לא עוזר.

יש לי שתי שאלות:
1. מה אפשר לעשות בנדון?
2. איזו פעילויות גופניות מומלץ לעשות בזמן הצוואר והגב תפוסים במידה כל כך קשה? הפסקתי לרוץ וללכת לפילאטיס כי שניהם נראים לי אינטנסיביים מדי עבור הכאבים שלי, ואני מרגישה לא נוח עם זה שאני לא עושה כלום.
לצפיה ב-'צוואר וגב תפוסים'
צוואר וגב תפוסים
( לעמוד שלי בתפוז )
29/09/2016 | 14:34
15
הטיפול יכול לכלול כדורים נוגדי דלקת, הפחתת/הפסקת פעילות, פיזיוטראפיה, רפואה משלימה, חימום מקומי. במקרים חמורים יותר זריקות, מרפאת כאב ועוד. לעיתים צריך בירור נוסף. את הפעילות רצוי לבצע דווקא כשאין כאבים כמניעתית. לדוגמא פלדנקרייז, פילאטיס או תרגילים שאפשר לקבל מהפיזיוטראפיסטים
לצפיה ב-'פיענוח mri'
פיענוח mri
27/09/2016 | 18:42
23
לצפיה ב-'שריר שאלה'
שריר שאלה
25/09/2016 | 14:03
12
דר שלום רבף
שני מצבים אליהם אני לא מוצא תשובה באף מקום:
הרמה והורדה מהירה של אצבע על גבי שולחן-האקסטנסור מרים את האצבע-ומה קורה בהורדה? האם הפלקסור מוריד אותה מטה או שהאקס. חווה כיווץ אקסנטרי?
האם במצב השני שהורדת האצבע היא איטית אום השרירים עובדים אותו הדבר?
תודה רבה
לצפיה ב-'נעלי ROCKER BOTTOM'
נעלי ROCKER BOTTOM
25/09/2016 | 11:25
1
89
הומלץ לאבי מאורטופד ללכת עם נעלי ROCKER BOTTOM
לאחר ימים של חיפוש לא נמצא חנות אשר מוכרת נעליים כאלו
אשמח אם תפנו אותי לחנות אשר מוכרת נעלים כאלו
בתודה מראש משה
לצפיה ב-'נעלי ROCKER BOTTOM'
נעלי ROCKER BOTTOM
( לעמוד שלי בתפוז )
29/09/2016 | 14:29
17
הכוונה לנעליים שהסוליה מתחת בנויה כמו בכסא נדנדה כלומר מעין קשת. זה מאפשר תנועת גלגול בהליכה שטובה לבעיות מסוימות. 
רוב החנויות למוצרים אורטופדים (היכן שקונים מדרסים) מחזיקות נעליים כאילו. (יש חברות רבות שמייצרות).
לצפיה ב-'מה זה ליזיס ?'
מה זה ליזיס ?
25/09/2016 | 09:14
1
169
הי
לא הצלחתי למצוא ברשת שום מידע על " ליזיס דו"צ ללא ליסטאזיס".
אשמח לדעת אם בשפה פשוטה יותר מדובר בפריצת דיסק?
תודה רבה,
איה
לצפיה ב-'ליזיס'
ליזיס
( לעמוד שלי בתפוז )
29/09/2016 | 14:24
33
אני מניח שהכוונה כאן לקיצור של ספונדילוליזיס. אין קשר לפריצת דיסק.
הנה קישור להסבר
לצפיה ב-'כאב במפרק יד שמאל'
כאב במפרק יד שמאל
23/09/2016 | 23:56
1
17
היי,
אני גיטריסט וכבר שבועיים שיש לי כאבים במפרק יד שמאל.
שמתי לב שהכאב מופיע אך ורק כשאני לוחץ על קצה האצבע המורה.
זה שולח כאבים לאורך קו באמצע היד באזור המפרק ותחתית כף היד.
רופאת המשפחה המליצה לשים פרסקינדול שלא השפיע.
אני עושה מסאג'ים עם לחץ לשרירי היד מה שגם לא משפר ושמתי תחבושת מגן שרק גורמת לכאבים באגודל בנוסף.
אני לא יכול להפסיק לנגן לתקופה בשביל לראות אם זה עובר כי יש לי הופעות.
מה זה יכול להיות ואיך ניתן לטפל בזה?

מצורפת תמונה של הנקודת לחיצה באצבע ושל המקום שכואב פחות או יותר כתוצאה מזה.

תודה
לצפיה ב-'כאב במפרק כף יד'
כאב במפרק כף יד
( לעמוד שלי בתפוז )
24/09/2016 | 19:20
35
כעקרון יתכן וישנה דלקת בגיד/גידים המפעילים את האצבע/ות. לרוב על רקע שימוש יתר. לרוב הטיפול יכלול מנוחה (הפסקת/הפחתת פעילות, מקבע שורש כף יד), חימום מקומי, נוגדי דלקת במשחה או כדורים. אם לא עוזר חזור לרופא/אורטופד
לצפיה ב-'נקע בקרסול ופיענוח בדיקת אולטרסאונד'
נקע בקרסול ופיענוח בדיקת אולטרסאונד
23/09/2016 | 23:29
1
23
שלום ד"ר,

עקב נקע בקרסול הופנתי לביצוע בדיקת אולטרסאונד.
להלן התוצאות:
לא הודגם נוזל במפרק הקרסול .
. תקינים FDL,TP,TA גיד
רצועת ATFL מאוד מעובה והיפואקואית .
קיים אות היפראקואי בסמוך לפטישון .
ייתכן פרגמנט גרמי .
גידים פרונאלים מודגמים תקינים.

אשמח לדעת מה עליי לעשות?מה אומרוצ התוצאות?והאם אני יכולה להמשיך לדרוך על הרגל?

תודה רבה.
לצפיה ב-'פענוח אולטראסאונד'
פענוח אולטראסאונד
( לעמוד שלי בתפוז )
24/09/2016 | 19:17
21
ממצאים- כנראה קרע חלקי ברצועה הATFL (מתאים לנקע), יתכן פרגמנט גרמי כלומר יתכן שבר. 
מה לעשות? כיוון שממצאי האולטראסאונד מעלים חשד לשבר יש לחזור לרופא המטפל ששלח לבדיקה כדי שיוודא האם יש שבר ומה הטיפול המתאים.
לצפיה ב-'פיענוח mri'
פיענוח mri
22/09/2016 | 11:36
1
34
שלום,  בפיענוח מודגם אות חריג המתאים לשינוי בצקתי לשדי כתמי ודיפוזי בכלל עצמות הקרפוס בבסיסי המסרקים וברדיוס המרוחק וכן בקצה האולנה.
מצב לאחר איחוי שבר ברדיוס המרוחק.
יש לציין דרגה בינונית שלוריינס אולנרי שלילי.
תפליטים מתונים בקרפוס בפרט באספקט הרדיאלי וכן במדור אולנוקרפלי.
בסיכום - בצקת לשדית כתמית מפושטת כמתואר.
באבחנה המבדלת bone bruise כנגד התפתחות crps.
,תפליטים במדורים שהוזכרו.
וריינס אולנרי שלילי.

מהו ההסבר כדי שאבין. 
האם יש תסמין crps?
כרגע היד והאצבעות מוגבלים.....האם התיפקוד יחזור בשלמותו?
תודה.

לצפיה ב-'פענוח MRI'
פענוח MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
24/09/2016 | 19:13
26
כפי שצוין הממצאים יכולים לנבוע מחבלה לעצמות או מCRPS. האבחנה תלויה גם בממצאים קלינים ומעקב אחרי השינויים. רצוי שתהיה במעקב מומחה כף יד. 
לצפיה ב-'כאבים חזקים בשכיבה'
כאבים חזקים בשכיבה
21/09/2016 | 02:18
1
32
שלום ותודה
בשכיבה על הצד יש לי כאבים חזקים במפרקי הכתף שאני שוכב עליה, שמעירים מהשינה. יש לי בלטים ב- C5-6 וב- D9-10., , קיפוזיס של כ-80 מעלות ,וסקוליוזיס קלה . אוסטיאופורוזיס חריפה. בן 54.  מוזר שהכאבים זהים בעוצמתם בשתי הכתפיים בשתי תנוחות השינה (על ימין ועל שמאל). אין כאבים בכתפיים או מגבלה בתנועתן בעמידה ובישיבה.
איך מאבחנים את מקור הבעיה? לא מאמין שיימצאו משהו ברנטגן .
2.מיפוי עצמות כללי יגלה?  3.יש מיפוי עצמות לכתפיים? 4.פיזיוטרפיסט הציע US לכתפיים. כדאי?
 5.אולי דלקת פרקים? איך מאבחנים אותה?

לצפיה ב-'כאבי כתפיים בשכיבה על הצד'
כאבי כתפיים בשכיבה על הצד
( לעמוד שלי בתפוז )
24/09/2016 | 19:06
17
לרוב הגורם יהיה בעיה בגידי הכתף או הקרנה מהצוואר. 
את גידי הכתף ניתן להעריך בעזרת אולטראסאונד.

לצפיה ב-'ניתוח לשחרור לחץ מדורי בשוק'
ניתוח לשחרור לחץ מדורי בשוק
20/09/2016 | 23:10
1
25
אני אמורה לעבור ניתוח לשחרור לחץ מדורי בשוק אחורי בשני הרגליים, הייתי מעוניינת לדעת כיצד מתבצע הניתוח ומה משך ההחלמה, מתי אוכל ללכת על הרגליים. הרופא אמר לי שתוך שעה מהניתוח אוכל לעמוד על הרגליים. תודה מראש
לצפיה ב-'ניתוח לשחרור לחץ תוך מדורי בשוק. '
ניתוח לשחרור לחץ תוך מדורי בשוק.
( לעמוד שלי בתפוז )
24/09/2016 | 19:04
9
המדורים שבד"כ מעורבים הם קדמי ולטראלי. 
כעקרון בניתוח מתבצע חתך עורי באמצע השוק לאורך שדרכו משוחררת מעטפת המדורים לכל אורך השוק.
ההחלמה לרוב לוקחת מספר שבועות. 
רצוי לשאול את המנתח לגבי הפרטים הספציפים לניתוח שלך. 
לצפיה ב-'זריקות כרבולת לברכיים'
זריקות כרבולת לברכיים
19/09/2016 | 17:19
18
מישהו עשה זריקות כרבולת לבירכיים?
לצפיה ב-'המלצה חמה חמה לאוטופד מנתח.'
המלצה חמה חמה לאוטופד מנתח.
19/09/2016 | 11:20
39
שלום, 
בימים אלו אני בתהליך החלמה מניתוח בכתף עקב פריקות מרובות.
זהו הניתוח השני שלי כבר ועברתי לא מעט אורטופדים בדרך.
את הניתוח האחרון ביצע ד"ר אדר אליהו ואני חייב לציין שאני מאחל לכל אחד טיפול והחלמה כמו שאני עובר.
הוא מקצוען, בעל המון ידע ונסיון, אדיב ומעל הכל בן אדם.
את התודות כבר אמסור לו בפרטי אבל אנצל במה זו כדי להמליץ עליו בחום רב.
לצפיה ב-'נימול בכף הרגל'
נימול בכף הרגל
18/09/2016 | 14:59
1
46
אני בן 45 וסובל מפריצת דיסק. טופלתי בתרופות וקיבלתי זריקות במרפאת כאב. כאבי הגב עברו אבל מזה כחודשיים הרגל שלי רדומה. יש לי נימול בכף הרגל ובאצבעות. האם יש דרך לטפל בבעיה?
לצפיה ב-'כאבי גב, פריצת דיסק ונימול ברגל'
כאבי גב, פריצת דיסק ונימול ברגל
( לעמוד שלי בתפוז )
19/09/2016 | 18:04
24
במקרה כזה לרוב הנימול נגרם עקב לחץ על העצב בעמוד השדרה על ידי הדיסק הבולט. בחלק מהמקרים זה יעבור מעצמו אך יתכן זמן ארוך עד להחלמת העצב. הטיפול הוא לבעית הגב וינוע מפיזיוטראפיה, נוגדי כאב  וכו . 
לצפיה ב-'כף יד ימין כואבת כמעט 3 חודשים לאחר נפילה'
כף יד ימין כואבת כמעט 3 חודשים לאחר נפילה
17/09/2016 | 23:42
2
12
שלום,

יש לי בבקשה עוד שאלות.

כתבתי בעבר על זה שנפלתי ושברתי את יד שמאל ונחבלתי קשה ביד ימין. 
בערך שבועיים וחצי לאחר הנפילה בקושי יכולתי להשתמש ביד ימין ואז זה ניהיה יותר טוב גם הכאבים ויכולתי לעשות עם יד ימין יותר דברים.

אני מרגישה בשבועות אחרונוים שהכאבים מתחזקים בשורש כף היד ובאגודל (לפעמים כאב חד באגודל) גם שאני לא משתמשת ביד ובימים האחרונים שמתי לב במיוחד בבוקר וגם שאני מחזיקה משהו קצת חזק ביד שהאצבעות כואבות לכמה דקות. האצבעות כבר הרבה זמן מרגישות לי קצת STIFF שאני מיישרת אותם.

עשיתי EMG לפניי כמה ימים ולא מצאו משהו ו 3 שבועות לאחר הנפילה עשיתי צילום ולא מצאו כלום.

מה יכול להיות? זה ממש מתחיל לעצבן ולא נעים.

תודה
לצפיה ב-'כף יד כואבת 3 חודשים אחרי נפילה'
כף יד כואבת 3 חודשים אחרי נפילה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/09/2016 | 18:00
1
12
אם הכאב ממשיך צריך לחזור לאורטופד המטפל לבדיקה חוזרת. ניתן להמשיך בירור ע"י הדמיה נוספת כגון מיפוי עצמות/CT. בינתיים ניתן לשקול מנוחה ליד ע"י שימוש בסד. 
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
19/09/2016 | 19:47
לצפיה ב-'ברך כואבת בטרק'
ברך כואבת בטרק
17/09/2016 | 11:14
1
21
שלום, אני כרגע באמצע טרק בן שבועיים בצרפת.
אנחנו הולכים 23 ק"מ ביום בממוצע עם 6-7 ק"ג על הגב, ובימים האחרונים הברך הימנית שלי כאבה קצת. השתמשתי בתחבושת אלסטית וקצת נורופן.
היום בתחילת ההליכה הברך כאבה יותר והחלטנו לנוח היום. כרגע יש גם קצת חריקות, והכאב נמצא מתחת לפיקה בעיקר.
מה אפשר לעשות? המטרה היא להמשיך ללכת עם מינימום כאבים. 
תודה רבה!
לצפיה ב-'ברך כואבת בטרק'
ברך כואבת בטרק
( לעמוד שלי בתפוז )
19/09/2016 | 17:50
11
בסה"כ נשמע שעשית נכון. צריך מנוחה, הורדת עומס (הורדת משקל, פחות תלול, פחות מרחק...), קירור מקומי, ברכיה / תחבושת אלסטית, נוגדי דלקת (כגון מה שלקחת).
מקלות הליכה יורידו משמעותית את העומס מהברך בירידות ועליות. 
לצפיה ב-'כאבים בברך ימין פענוח MRI וצפי לטיפול'
כאבים בברך ימין פענוח MRI וצפי לטיפול
15/09/2016 | 21:15
1
42
בפענוח MRI כתוב: "בצקת לשדית מטה פיזה טיבילית מדילית עם קווי שבר תת קונדרליים, דחיסה, אי סדירות סחוס MTP, מניסקוס מדילי, קרע אחז וסטייה מדילית בהתאם". אודה לקבלת הסבר וצפי לריפוי. תודה
לצפיה ב-'פענוח MRI'
פענוח MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
19/09/2016 | 17:45
21
ישנו קרע במניסקוס המדיאלי, נזק סחוסי ונזק בעצם. הטיפול שונה בהתאם לגיל לתלונות ולסיבות. לדוגמא הנזק בעצם יכול לנבוע כתוצאה מחבלה , או מתהליך העובר על העצם כגון SONK. ראה קישור בעברית
לצפיה ב-'קושי לכופף את הברך בבוקר'
קושי לכופף את הברך בבוקר
15/09/2016 | 12:35
1
33
שלום.

בבוקר אני מתעורר וקשה לי לכופף את הברך. כשאני מכופף תוך הפעלת כח אני מרגיש כאילו הגיד מאוחורי הברך מסרב לבצע את הכיפוף. הוא ישר ולא רוצה להתקפל. אני מפעיל כח ועושה מסאג' עם היד ואז הברך מתכופפת.

מה זה צריך להיות?? מה הטיפול לכך? בדיקות נדרשות? האם זה תחום אורטופדי?
לצפיה ב-'קושי לכופף את הברך בבוקר'
קושי לכופף את הברך בבוקר
( לעמוד שלי בתפוז )
15/09/2016 | 13:59
26
המקור יכול להיות אורטופדי או מחלת מפרקים שיכולה לגרום נוקשות מפרקים בבוקר. צריך ראשית להבדק ואז לשקול בדיקות דם למחלות פרקים, צילום וכו

לצפיה ב-'תסמונת המדור'
תסמונת המדור
14/09/2016 | 14:54
1
38
האם בניתוח חרום של תסמונת המדור (פציוטומיות) ברגל, שהותיר את הרגל עם DROP FUT, יכולים להפגע גם עצבים שמותירים את כל הרגל חלשה וברך "קורסת". אם כן, באחריות מי האבחון: אורטופד או הפנייה לנוירולוג?
לצפיה ב-'תסמונת מדור חריפה'
תסמונת מדור חריפה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/09/2016 | 13:53
23
באם הניתוח בוצע רק בשוק, לא יכול להפגע עצבוב של השרירים העיקריים שמפעילים את הברך והירך.  האבחון וטיפול הוא אורטופדי. 
לצפיה ב-'הולך באופן כפוף'
הולך באופן כפוף
14/09/2016 | 16:38
1
15

בן 63.אני הולך באופן כפוף כשהכתפיים שמוטות קדימה. זו לא תופעה חדשה וגם בני במבנה גוף כזה.אני מתישר וזוקף כתפיים לרגע ומיד חוזר לכיפוף הרגיל שלא מלווה בכאבים.
אני זוכר את אבי מאד כפוף ולא הייתי רוצה להגיע למצב זה.
מה עלי לעשות כדי להתישר?
האם יש רצועות או מכשיר שיכול לישר את יציבתי?
תודה.

לצפיה ב-'הליכה כפופה'
הליכה כפופה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/09/2016 | 13:57
13
השאלה היא מה מקור הבעיה.
באם הבעיה תנוחתית בלבד (ללא בעיה מבנית) הטיפול יהיה חיזוק השרירים זוקפי הגוו והכתפיים. 
באם יש בעיה מבנית (צורת חוליות, קיפוזיס, עקמת...) יש לפנות לאורטופד להחלטה על טיפול מתאים. 
בנוסף יש לשלול מחלות דלקתיות של עמוד השדרה הגורמות לאיחוי בין החוליות (רופא משפחה או ריאומטולוג). 

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

תחרות מפלצתית עם פרסים שווים במיוחד!
תחרות מפלצתית עם...
משתפים אותנו בסיפורים בדיוניים וזוכים בכרטיסים...
תחרות מפלצתית עם פרסים שווים במיוחד!
תחרות מפלצתית עם...
משתפים אותנו בסיפורים בדיוניים וזוכים בכרטיסים...
אירוח מומחה בפורום בנושא אבטלה
אירוח מומחה בפורום...
ביום ראשון, 13.8, יתקיים אירוח בנושא אבטלה בו...
אירוח מומחה בפורום בנושא אבטלה
אירוח מומחה בפורום...
ביום ראשון, 13.8, יתקיים אירוח בנושא אבטלה בו...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום התמודדות עם סרטן
לא חייבים להתמודד לבד
ד
ד"ר ערן הורוביץ
Cancer Hope
Cancer Hope- יש תקווה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה