לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1359713,597 עוקבים אודות עסקים

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

לצפיה ב-'כאבים בשוק עקב חבלה '
כאבים בשוק עקב חבלה
21/03/2017 | 14:21
1
15
שלום דוקטור. 
לפני שבוע שיחקתי כדורגל והתנגשתי בעוצמה בעמוד השער. הפגיעה הייתה בשוק מקדימה (היכן שבד"כ ישנו מגן עצם). 
האיזור לא התנפח כלל ואין כאב במגע. 
מצד שני, כשאני מותח את כף הרגל אני חווה כאב פנימי חזק באיזור הפגוע. הדרך הטובה ביותר שאני יכול לתאר את הכאב הוא כאב של שריר מותש. הכאב נמשך מספר שניות ואז חולף, ואני חווה אותו מספר פעמים ביום(כולל במהלך הלילה - מה שמאוד מפריע לשינה שלי). 

מה עלולה להיות הבעיה? אשמח לעצתך. 
תודה והמשך יום טוב. 
לצפיה ב-'חבלה בשוק'
חבלה בשוק
( לעמוד שלי בתפוז )
23/03/2017 | 13:35
37
בהנחה שפחות סביר פגיעה בעצם, תתכן פגיעת רקמה רכה בשריר או תת עור שגורמת רגישות באזור או בהפעלת השרירים/גידים באזור. לרוב יגיב לקירור ומנוחה. אם לא אז להבדק. 
לצפיה ב-'MRI פענוח, קצת לחוצה'
MRI פענוח, קצת לחוצה
20/03/2017 | 17:11
1
59
שלום רב
היום קיבלתי את פענוח הMRI בכף הרגל והקרסול.
קבעתי תור לאורתופד שלי אבל זה רק בעוד כחודש ואני מאוד בלחץ.
יש שם כל מיני ממצאים, ואני נורא לחוצה. הכף רגל שלי נורא כואבת כבר מעל לחצי שנה.
מישהו יכול לתרגם לי מה הם אומרים שם?
פסיה פלנטרית ללא ממצא חריג. הודגם אוסטריגונום במימדים כ- 12x4 מ"מ. הודגם גנגליון ציסט בסמוך בקוטר מירבי כ- 12 מ"מ. הודגמה הצטברות נוזל במפרק הקרסול באספקט הקדמי עם סימני לחץ על הריטנקולום אקסטנסורי. הודגם גם נוזל בין הטאלוס ועצם הנביקולרית עם לחץ על הסינדסמוזיס בין העצמות. לא ניתן לשלול קואליציה פיברוטית בין עקב ועצם נביקולרית. הודגם נוזל במפרקים מטה טרסו פלנגיאלים 4,3,2,1 - סימנים של סינוביטיס. גידים במדור המדיאלי לטרלי וקדמיים הודגמו המשכיים. גיד TP עטוף על ידי נוזל - שינויים טנדינוטיים.

תודה רבה
לצפיה ב-'MRI'
MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
23/03/2017 | 13:33
31
ישנם הרבה ממצאים. אף אחד לא מבהיל. צריך לראות מה הרלוונטיות הקלינית כלומר מה מתאים לתלונותייך. דלקות יכולות להיות קשורות למבנה ומאמץ או מחלת פרקים.
גנגליון ציסטה של 12 מ"מ (נוזל במעטפת), חשד לחיבור בין עצם העקב והעצם הנביקולארית (קשור לרגל שטוחה לא גמישה), סימני דלקת גידים ובמעטפת שלהם. 
לצפיה ב-'פענוח ועזרה כבר שבועיים כואב מאד'
פענוח ועזרה כבר שבועיים כואב מאד
20/03/2017 | 08:06
1
25
מודגמת בצקת לשדית תת קורטיקלית באספקט האחורי של המשטח המדיאלי.יתכן קונטוזיה..הרצועות תקינות.כולן
אות חריג הוריזונטלי בקרן האחורית של המינסקוס המדיאלי אשר אינו מערב את המשטחיים הפרקיים כך שאינו מוגדר קרע.
המסקוס בלטרלי מודגם במבנה מעט דיסקואידי ללא עדות לקרע במרקמו.
מודגמת טנדינוזיב מינימאלית של גיד הפיקה הפרוקסאמלי.סחוס שמור.
הודגם נוזל תוך פירקי בכמות קטנה ,ללא עדות לציסטה פופליטלית.
מה יש לי? ומה עושים אני כואב מאד מאד
לצפיה ב-'MRI'
MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
20/03/2017 | 15:22
16
למעשה פרט לבצקת במשטח המדיאלי התשובה בגבול התקין. יתכן והכאב מגיע ממוקד אחר (הקרנה מהגב לדוגמא). לכן לא ניתן לפי זה להמליץ על טיפול מתאים. 
לצפיה ב-'חבלה בפעילות ספורט'
חבלה בפעילות ספורט
19/03/2017 | 19:47
15
בעת משחק כדורסל לאחר תנועה חדה הרגשתי שהכתף שלי זזה , ניסיתי לקרוא באינטרנט לגביי מה שיש לי , כי כואב לי ממש, הבנתי שזה כנראה פריקת כתף, למישהו יש המלצה על אורטופד לטיפול בנושא
תודה
לצפיה ב-'קליקים וכאבים בברך במאמץ'
קליקים וכאבים בברך במאמץ
19/03/2017 | 18:00
2
51
שלום,
לפני חודשיים נפלתי מאופניים על ברך ימין.
בגלל כאבים ונפיחות, הופנתי למיון לטיפול.
עשו צילום ובצילום לא ראו שום נזק אבל אמרו שיש מים בברך.
האורתופד של המיון נתן לי כדורי ממשכי כאבים + תחבושת לחבישה 
ולגבי המים שבברך הוא אמר שזה יעבור מעצמו ושלא צריך לעשות כלום.
בעיקר לנוח הרבה.

ואכן כך זה היה כמו שהאורתפד אמר, המים התחילו להיעלם לאט לאט עד לגמרי, הנפיחות ירדה עד הסוף, והברך החלימה 100%. חזרתי לפעילות מלאה כאילו לא היה שום דבר.

למזלי הרע, לפני כמה ימים החלקתי עם נעלי קרוקס ונפלתי על הריצפה. הברך ימין קיבלה מכה. בימים הראשונים של לאחר הנפילה, בכלל לא יכולתי ללכת וסבלתי מכאבים חדים, חזקים ונפיחות. 
במשך הימים לאחר הנפילה, נחתי הרבה ולא אימצתי את הרגל.
כול יום המצב התחיל להשתפר, הנפיחות ירדה עד הסוף, הכאבים חלפו והברך חזרה כמו שצריך.

אבל הופיעה בעיה אחרת,
בהליכה על משטח ישר אין כאבים ושום דבר.
ברגע שאני הולך על שטח עם אבנים או בעליה או ירידה במדרגות או כול סוג של מאמץ בזמן כיפוף הברך במצב ישר, אני מרגיש הרגשה מוזרה בברך, סוג של קליקים וכאב.
הקליקים והכאב סוג של בא והולך בזמן מאמץ- מנוחה.

כלומר, אני יכול ללכת רגיל ללא קליקים וכאבים אבל ברגע שאני מאמץ את הברך ורוצה לעלות מדרגות, יש קליקים וכאבים.

עוד משהו, אם סתם אני מנענע קלות את הברך עם היד, אני מרגיש את העצם זזה ללא כאב או משהו בסגנון.

איזה טיפול נהוג לתת במצב כזה בשביל לחזור לתפקוד מלא עם הברך ללא קליקים וכאבים בזמן מאמץ? 
יכול להיות שצריך לעשות ניתוח?

תודה רבה על הייעוץ
לצפיה ב-'חבלת ברך חוזרת'
חבלת ברך חוזרת
( לעמוד שלי בתפוז )
20/03/2017 | 15:18
1
14
לא ניתן להתאים טיפול לפני בדיקתך. חזור לאורטופד
לצפיה ב-'ד"ר ירון בר זיו מונה למנהל המחלקה האורתופדית בבילינסון'
ד"ר ירון בר זיו מונה למנהל המחלקה האורתופדית בבילינסון
27/03/2017 | 09:39
17
ד"ר ירון בר זיו (47) מונה למנהל המחלקה האורתופדית בבי"ח בילינסון מקבוצת שירותי בריאות כללית. ד"ר בר זיו מגיע לבילינסון מבי"ח אסף הרופא,
לצפיה ב-'חוות דעת בן 27.'
חוות דעת בן 27.
19/03/2017 | 00:07
1
23
שלום דוקטור זו התשובה על בדיקת רנטגן שעשיתי: עקמת קמורה שמאלה בע"ש גבי,מה זה אומר והאם יש לזה פיתרון, יש לציין שאני סובל מכאבים חזקים באזור התחתון של הגב בעיקר במאמצים פיסיים, והאם זה משפיע על איזה עבודות שאני יכול לבצע? להמנע מעבודות פיסיות?
תודה מראש.
לצפיה ב-'צילום גב'
צילום גב
( לעמוד שלי בתפוז )
20/03/2017 | 15:15
13
עקמת יכולה להיות בשל כאבים, גב "תפוס" , בעיה מבנית קיימת מילדות ועוד. תלוי גם האם משמעותית בגודלה (כלומר זוית עקמת משמעותית). לא ניתן להמליץ על טיפול בלי בדיקה גופנית והפרטים הנוספים. 
לצפיה ב-'MRI ברך מה אפשר להסיק מזה?'
MRI ברך מה אפשר להסיק מזה?
18/03/2017 | 12:17
1
25
בעיה בעיקר ביישור הרגל ובפרט בעמידה והליכה.
אולטראסאונד - גיד פיקתי מעובה, כל השאר ללא ממצא
הארתופד רשם לפני בדיקת ה MRI:
ברך-טווח כמעט מלא אולי מעט נפיחות. רגישות ומעט נפיחות מעל גיד ה 4 ראשי.
תוצאות ה MRI:
הרצועות הקולטרליות המדיאלית והלטראלית עם אות ועובי שמורים.
הפינה הפוסטרולטראלית נראית שמורה. הרצועות הצולבות, הקדמית והאחורית עם אות ועובי שמורים.
שינויים טנדינוטים קלים בחלקו הדיסטאלי הלטראלי של גיד הקוואדריספס באזור המאחז לפיקה.
בצקת קלה של כרית השומן של הקוואדריספס עם ארוזיה זעירה בקוטב העליון, הסמוך של הפיקה.
גיד הפטלה עם אות ועובי שמורים.
המניסקוס הלטראלי והמניסקוס המדיאלי עם אות וצורה שמורים.
לשד העצם עם אות שומני שמור.
אין עדות לפגמים סחוסיים בעובי מלא או חלקי בכל שלושת המדורים.
הקומפלקס הנוירווסקולרי שמור.
מסת השרירים שמורה.
אין נוזל בכמות מוגברת במפרק. אין עדות לציסטה על שם בייקר.
ציסטה גנגליונית זעירה פוסטרולטראלית, חסרת משמעות קלינית

מה אפשר להסיק מזה?
לצפיה ב-'MRI ברך'
MRI ברך
( לעמוד שלי בתפוז )
20/03/2017 | 15:12
22
 אין למעשה ממצאים גסים. יש ממצאים קלים בגיד הקוודריצפס. צריך לראות היכן קלינית מתרכזים הסימפטומים.
לצפיה ב-'מנח יד אחרי שבר רדיוס דיסטלי \אולנה'
מנח יד אחרי שבר רדיוס דיסטלי \אולנה
17/03/2017 | 13:22
1
42
שלום,

לפני 9 חודשים שברתי את הרדיוס הדיסטלי \ האולנה והייתה עם גבס במשך 6 שבועות.. היום יש מעט כאב עמום (לא משהו שמפריע ברמה היום יומית) אבל מנח כף יד שמאל שלי נהיה ממש עקום. מה אפשר לעשות במקרה כזה? 
מצורפת תמונה
לצפיה ב-'מנח יד לאחר שבר'
מנח יד לאחר שבר
( לעמוד שלי בתפוז )
20/03/2017 | 15:10
23
במידה והצילום מראה מנח תקין של השבר ניתן לבצע פיזיוטראפיה לטווחים וחיזוק שרירים
לצפיה ב-'כאבים באיזור הברך'
כאבים באיזור הברך
15/03/2017 | 11:37
1
18
יש לי כאב ממש מעל הברך, בין הברך לירך.  לא כאב חד של מכה אלא כאב כמו של שריר.
האורתופד רשם לי לעשות MRI ברך להערכת סחוס הפיקה וקביעת קרע בגיד ה 4 ראשי.
האם המיקום מתאים למה שאני מתאר?
תודה
לצפיה ב-'כאבים באזור הברך'
כאבים באזור הברך
( לעמוד שלי בתפוז )
16/03/2017 | 16:28
9
הגיד ה4 ראשי שייך לשריר היורד לאורך הירך ומתחבר לפיקה בקוטב העליון בצורת גיד. 
לצפיה ב-'תוצאות US כתף שמאל'
תוצאות US כתף שמאל
15/03/2017 | 08:13
2
32
שלום עשיתי US כתף בת 65 ואלו תוצאות הבדיקה אשמח לקבל מעט פיענוח.במילים פשוטות יותר

BICEPS TENDON-טנוסינוביטיס-

גיד S.S: טנדינוזיס עם קרע חלקי באספקט בורסלי עם רטרקציה חלקית כ 6.5מ"מ-מעט נוזל בין הקצוות
גיד I.S: בעובי ובצורה תקינה ללא עדות לקרע
גיד S.S.C: בעובי ובצורה תקינה ללא עדות לקרע

SUBACROMIAL BURSA:מעובה עם דפנות בלתי סדירים-ללא נוזל בתועה-בורסיטיס כרוני
ACROMIOCLABICULAR JOINT:אין עות לנוזל

תודה מראש על העזרה
לצפיה ב-'US כתף'
US כתף
( לעמוד שלי בתפוז )
16/03/2017 | 16:25
1
24
אובחנה דלקת לא זיהומית (כלומר ללא חיידקים ולכן ללא צורך באנטיביוטיקה) בגיד הביצפס וגיד הסופראספינטוס עם קרע חלקי ועם תגובה תואמת בבורסה. כעקרון לרוב הטיפול הראשוני יהיה פיזיוטראפיה וכדורים נוגדי דלקת. אם הכאבים חזקים ניתן לשקול זריקת קורטיזון ובמיעוט המקרים יהיה צורך בטיפול ניתוחי. 
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
17/03/2017 | 06:22
5
תודה רבה
לצפיה ב-'פענוח צילוםmri'
פענוח צילוםmri
15/03/2017 | 07:16
1
23
מודגמת בצקת לשדית תת קורטיקלית באספקט האחורי של המשטח המדיאלי.יתכן קונטוזיה..הרצועות תקינות.כולן
אות חריג הוריזונטלי בקרן האחורית של המינסקוס המדיאלי אשר אינו מערב את המשטחיים הפרקיים כך שאינו מוגדר קרע.
המסקוס בלטרלי מודגם במבנה מעט דיסקואידי ללא עדות לקרע במרקמו.
מודגמת טנדינוזיב מינימאלית של גיד הפיקה הפרוקסאמלי.סחוס שמור.
הודגם נוזל תוך פירקי בכמות קטנה ,ללא עדות לציסטה פופליטלית.
מה יש לי? ומה עושים אני כואב מאד מאד
לצפיה ב-'MRI'
MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
16/03/2017 | 16:22
11
הממצאים הינם מינימאלים. יתכן והבצקת הלשדית (כלומר בעצם) היא הגורם לכאב ויתכן שהכאב הינו בכלל הקרנה לדוגמא מהגב. תלוי בבדיקה הגופנית. 
לצפיה ב-'הסבר על תוצאות בדיקת תהודה מגנטית '
הסבר על תוצאות בדיקת תהודה מגנטית
15/03/2017 | 01:31
1
19
שלום
אשמח לקבל קצת הסבר ורקע על הממצאים מהבדיקה, עד שאקבל תשובה פורמלית מהרופא המטפל.
MRI עמוד שדרה צווארי וגבי
C4-7  בלטים ושינויים דיסקוגניים, מרכיב של בקעים מרכזיים, שינויים פצטריים עם התלבטות מאמלנטים אחוריים. אימפרסיה קלה של החוט בשלושת המרוחחים, ללא אות אבנורמלי בולט בתוכו. היצרות הנגבים ב C4-6, יותר משמאל.
שינויים פחותים במרווחים אחוריים, הדדפעתם קלה-מתונה וללא לטרזליזציה ניכרת.
הדגשת הלורדוזיס והקיפוזיס הגבי.
אין רואים הפרעה מסננת במרקם גרמי.
בשולי הבדיקה הודגם שינוי לאוקריוטי בפונס.

מה הממצאים? מה משמעותם?
האם מדובר בפריצת דיסק?
והאם יש משהו שיכול להסביר כאב בגב (לא צוואר ולא מותן)
ומה זה השינוי בפונס (מופיע בשורה התחתונה של הפענוח)?
תודה רבה
לצפיה ב-'MRI'
MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
16/03/2017 | 16:20
9
התיאור כולל ממצאים רבים כולל בלטי דיסק, בקעי דיסק (פריצות דיסק), שינויים ניוונים, ולחץ על חוט השדרה. הרלוונטיות תלויה בהתאמתם לתלונות וממצאי בדיקה גופנית. ממצאים בעמוד שדרה צווארי תחתון יכולים לגרום כאבי שכמה ואף גב עליון. לגבי השינוי בפונס זה מצריך הערכת נוירולוג. 
לצפיה ב-'בקשה להמלצה למומחה לארתוסקופיה ברך ילדים'
בקשה להמלצה למומחה לארתוסקופיה ברך ילדים
13/03/2017 | 16:26
1
14
שלום,
בתי בת ה 6 אובחנה עם מיניסקוס דיסקואידי וקרע קטן קדמי שגורם לתזוזה לאחור של המיניסקוס.
הרופא המליץ על ניתוח ארתוסקופי.
אני מבינה שאנחנו בדרך לניתוח אבל מעוניינת בחוות דעת שניה. אשמח להמלצה על רופא בכיר מומחה בתחום.באזור המרכז.

תודה מראש
מיכל
לצפיה ב-'ארטרוסקופית ברך בילדים'
ארטרוסקופית ברך בילדים
( לעמוד שלי בתפוז )
13/03/2017 | 19:29
11
יש מרפאת אורטופדיה ילדים בבי"ח דנה ובה מומחה העוסק בנל
לצפיה ב-'גמישות יתר'
גמישות יתר
13/03/2017 | 12:35
1
59
לאחרונה שמתי לב שיותר ויותר אנשים אומרים שהמתיחות שלי "מוגזמות" וזה נראה כמו גמישות יתר.. באינטרנט חיפשתי סימפטומים וזה אכן כך.. הייתי המון אצל אורטופדים/פיזיותרפיה בגלל בעיות אחרות (של כאבי גב בעיקר)  ואף אחד לא בדק או אמר על זה משהו.. אני בת 33.. האם יש לזה קשר לכאב/חולשה/שרירים תפוסים/שינה לא איכותית? מה הטיפול בגמישות יתר אצל מבוגרים? תודה
לצפיה ב-'גמישות יתר'
גמישות יתר
( לעמוד שלי בתפוז )
13/03/2017 | 19:27
13
גמישות יתר היא תכונה מולדת. זה לא משהו שניתן לשנות.
אין קשר לשינה או כאבי שרירים
לצפיה ב-'כאבים בברך שמאל'
כאבים בברך שמאל
12/03/2017 | 15:09
1
23
שלום חמתי בת 86 וסובלת מאוד מכאבים בברך הזריקות כבר לא עוזרות הברך מתנפחת הוצע לה להחליף ברך אך אנחנו פוחדים בעיקר מהגיל והסיבוך השאלה אם יש חומר או טיפול שאפילו צריך לחזור על זה מידי פעם אך ללא ניתוח
תודה אלי
לצפיה ב-'כאבי ברך שמאל'
כאבי ברך שמאל
( לעמוד שלי בתפוז )
13/03/2017 | 19:26
10
בת 86 שהוצא לה ניתוח החלפת ברך כלומר כנראה שחיקת סחוס ניכרת. במקרים אילו זריקות נותנות הטבה זמנית.
ככל שהברך שחוקה יותר התועלת של הזריקות קצרה יותר. 
לצפיה ב-'שבר בכף הרגל'
שבר בכף הרגל
10/03/2017 | 23:59
1
18
שלום רב. לפני יומיים שברתי את כף הרגל גובסתי והופנתי לסיטי דחוף אותו עשיתי אתמול. האם כשהרגל מגובסת ומעל הגבס יש חבישה אלסטית ניתן לראות בבירור מה יש ברגל?
לצפיה ב-'שבר בכף הרגל'
שבר בכף הרגל
( לעמוד שלי בתפוז )
13/03/2017 | 19:22
13
הגבס אינו מהווה בעיה לCT
לצפיה ב-'בעיה בגב - עמוד שדרה'
בעיה בגב - עמוד שדרה
10/03/2017 | 16:25
3
28
שלום
בת 70, מלפני מספר ימים כאבים עזים ביותר בגב באמצע.
במיון בוצע צילום גב, שהיה תקין, ונשלחה לביתה עם משככי כאבים. 
הכאבים התגברו, פנתה שוב לרופא משפחה, שהפנה למיון לשלול מפרצת באבי העורקים, ההדמייה היתה תקינה, ושוב נשלחה לביתה עם משככי כאבים.
הכאבים העזים גברו, פנתה שוב למיון, בוצע סיטי לכל אורך עמוד השדרה, ולא נראה בעיה או לחץ בחוט השדרה, קיבלה משככי כאבים חזקים שבקושי עזרו. והיא סובלת מכאבים עזים במרכז הגב, על אף משככי כאבים חזקים שמקבלת.
בהמשך הוחלט על ידי אורטופד גב לבצע MRI לאור בבינסקי חיובי בצד שמאל בבדיקה הגופנית.
בMRI:
אין ממצאים משמעותיים בעמ"ש גבי. תהליך ספונדילוטי בעמ"ש הצווארי עם לחץ על חוט השדרה קל ב C4-6 + פריצה חריפה פראצנטלרית שמאלית ומרכזית ב C6-7 עם לחץ יותר משמעותי על החוט ואולי התחלה של מלציה.
 MYELOPATHY CERVICAL
HNP C4-7, ACUTE C6-7
1. מה משמעות הממצאים, והאם על פניו זה דורש בוודאות התערבות ניתוחית או שיש שיטות אחרות (הזרקות וכדו') לטפל בזה? ומה הדחיפות?
2. במידה ונדרש ניתוח, האם ניתן לביצוע בשיטה זעיר פולשנית?
3. לאור הממצאים ב - MRI, איך זה שבבדיקת הסיטי לא ראו שום דבר בכיוון הזה?
4. האם הממצאים בצוואר קשורים לכאב העז והממוקד באזור עמו"ש גבי? או שזה בעיה בפני עצמה והטיפול בה לא יפתור את הכאב באמצע הגב?
נ.ב. השאלות בשביל להבין קצת מול מה עומדים, ולא במקום הייעוץ האישי שבוודאי יינתן.
תודה רבה 
שבת שלום
לצפיה ב-'בעיה בעמוד שדרה'
בעיה בעמוד שדרה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/03/2017 | 19:21
2
22
הממצאים המתוארים כוללים פריצת דיסק -C6-7 מרכזית ולשמאל. הטיפול תלוי בממצאים ובקליניקה כלומר האם יש ממש נזק עצבי או רק כאב. ניתן לשקול הזרקות. הממצאים בצוואר יכולים להסביר כאב בגב עליון אך פחות בגב תחתון. 
לצפיה ב-'לאחר ביקור אצל נוירוכירורג עמוד שדרה'
לאחר ביקור אצל נוירוכירורג עמוד שדרה
14/03/2017 | 01:41
1
17
שלום

לאחר בדיקת נוירוכירורג עמוד שדרה
לדבריו, בצוואר לא מדובר בפריצת דיסק אלא בבלטי דיסק הנושקים לחוט שדרה, ולדבריו אין התוויה לניתוח בשלב הזה.
לגבי הכאב בגב, הוא לא מצא ממצאים ב-MRI שיכולים להסביר את הכאבים.
הוחל טיפול בסטרואידים דרך הפה.

הסטרואידים (וכן אם היו נותנים זאת בזריקה) יועילו גם אם אין תהליך דלקתי?
הרי אם היה תהליך דלקתי כלשהו היו רואים זאת ב-MRI, לא כך?

לגבי שלילת אפשר לשלבקת חוגרת, אם אין פריחה במקום של הכאב, זה שולל אפשרות שמדובר בכאב עצבי על רקע שלבקת חוגרת? 

האם לכירופרקטיקה יש מענה בתור עזרה ראשונה לכאב בלתי מוסבר זה? 
יש משהו שכירופרקט יכול לאבחן שלא עלו עליו האורטופדים והנוירוכירורג + הדמיות סיטי ו - MRI?
למי עוד ניתן לפנות? 

תודה
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
16/03/2017 | 16:16
6
אם אין הסבר לכאבי הגב קשה לדעת מה יועיל להם. 
צריך מצד אחד לשקול המשך בירור ע"י מיפוי עצמות או הדמית הבטן (תהליך אחורי בבטן יכול לגרום כאבי גב) ובמקביל לפנות למרפאת כאב לאיזון הכאב
לצפיה ב-'אולטראסאונד ברך'
אולטראסאונד ברך
09/03/2017 | 08:47
1
26
עשיתי בדיקת אולטראסאונד לברך לאור קושי רב לעמוד עליה ובפרט היו כאבים בעמידה באיזור הפיקה.
Patellar Tendon - הודגם גיד מעט בלתי אחיד, ללא עדות לקרע

שאלתי - האם הממצא הוא שאין בעיה כלל וכמעט לכל אחד ימצאו בבדיקה גיד לא אחיד? 
האם יתכן קשר לבעיות בברך?
האם יש סיכוי ש MRI יגלה קצת יותר פרטים בנושא מאשר האולטראסאונד? (ברנטגן הכל תקין).
לצפיה ב-'US ברך'
US ברך
( לעמוד שלי בתפוז )
09/03/2017 | 12:57
9
לפי זה תיתכן בעיה בגיד הפיקה כמקור לכאב (לדוגמא PATELLAR TENDINITIS). אם זה מתאים לבדיקה הגופנית זה מספיק. בMRI ניתן גם לראות זאת אבל יתרונו הוא במבנים עמוקים יותר (לדוגמא כשיש חשד קליני לבעיה במניסקוסים או רצועות צולבות)
לצפיה ב-'כאבים בכתף שמאל + צילום'
כאבים בכתף שמאל + צילום
06/03/2017 | 21:46
4
15
שלום

שמי שמרית, אני בת 30,
יש לי תת פעילות בלוטת תריס מאוזנת כרגע וצליאק
אני עובדת מלא עם הידיים, ואני שמאלית. ב3 שנים האחרונות בגלל הריונות לא טיפלתי בכאבים העזים שיש לי בכתף שמאל (אני מציירת, תופרת וקונדיטורית)

כשאני מתחילה לעבוד לאחר חצי שעה בערך אני מתחילה להרגיש כאבים, כאילו שורפים לי את הכתף ואז אני מפסיקה לעשות את העיסוקים שלי עד יום למחרת. אחרת הכאבים מתגברים..

בזמן כאב אני לא מצליחה להחזיק מכחול, מערוך או כל דבר אחר.

עשיתי צילום וזאת התוצאה, יש 2 תמונות בלינקים

האולטרסאונד אמור להגיע שבוע הבא עם תוצאות, אבל נדמה כאילו לא יראו שם כלום כי הטכנאית שעשתה את הבדיקה עשתה למפרק ולא באמת באזור שכואב לי שזה יותר באזור השכם ולא במפרק..

אשמח לקבל את חוות דעתך. תודה ויום נעים! ☻
לצפיה ב-'כאבי כתף ושכמה'
כאבי כתף ושכמה
( לעמוד שלי בתפוז )
09/03/2017 | 12:43
3
15
המקור לכאב כמתואר כלומר בשכם וכתף, שורף, יכול לנבוע ממספר מקורות כשהעיקריים הם הכתף והצוואר (גם אם הצוואר לא כואב).
לצערי אין ביכולתי לראות את התמונות אבל במידה והמקור אינו מהכתף בצילום ואולטראסאונד הייתי ממליץ לברר מקור צווארי (EMG והדמיית הצוואר)
לצפיה ב-'תודה על המענה...אבחנה'
תודה על המענה...אבחנה
10/03/2017 | 10:22
2
13
בפענוח של אולטרסאונד של מכון מאר:

גיד הביצפס נראה בעובי והדיות תקינים ומיקומו התקין בתעלה, נוזל בכמות קטנה סביבו.
גיד הסופראספינטוס נראה בעובי, הדיות ומהלך תקינים.
גיד האינפראספינטוס נראה בעובי, הדיות ומהלך תקינים.
גיס הסובסקפולריס נראה בעובי, הדיות ומהלך תקינים.
לא נראה נוזל בכמות משמעותית בבורסה סובדלטואיד-סובאקרומיום.
פרק אקרומיוקלוויקולרי ברוחב תקין.
בסיכום: טנדוניטיס של גיד הביצפס.

איך מתרגמים את זה לעברית?חחח
לצפיה ב-'פענוח אולטראסאונד'
פענוח אולטראסאונד
( לעמוד שלי בתפוז )
13/03/2017 | 19:13
1
18
דלקת בגיד הביצפס.
לצפיה ב-'-'
-
15/03/2017 | 15:18
6
גיד השריר הדו ראשי של הזרוע
לצפיה ב-'כאבים ברגל'
כאבים ברגל
08/03/2017 | 08:19
1
13
שלום
בת 56, בריאה ללא תרופות או מחלות רקע. בימים האחרונים פתאום כאבים ברגל שמאל. מעין כאב חד וכואב כמו צליפת שוט שמגיע מהחלק האחורי של הרגל מעל הקרסול. משתק ל-2-3 שניות ונעלם עד הפעם הבאה. ללא שנוי אם אני במנוחה או לא. לא עוסקת בספורט אתגרי, הולכת ברגל כל ערב למשך 45 דקות ומדי פעם משלבת כ-5 דקות ריצה קלה. לא היו פציעות או מעידות.
מה יכולה להיות הסיבה?
לצפיה ב-'כאב מעל הקרסול'
כאב מעל הקרסול
( לעמוד שלי בתפוז )
09/03/2017 | 12:45
10
כאב שמופיע ל2 שניות מדי פעם חד ומשתק יכול לנבוע מגירוי עצב (בגב או במקום) או בעיה מקומית בשריר או מפרק קרסול. אם עקבי גשי להבדק

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

יאיר סמוגורה- משרד עורכי דין
יאיר סמוגורה- משרד עו"ד
טלי אנגור - טיפול בתסמיני אוטיזם
טלי אנגור -
פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה